achtergrond

Geenstijl

ingelogd als

lid

logout

nachtmodus

tip redactie

doneer

LIVEBLOG IRAN. 'Inmiddels mogelijk 20.000 doden gevallen', Trump twijfelt over aanval, Starlink verbinding gratis

Wachten op Trumps hulp

Gisteren was het geverifieerde dodental nog 648 en lagen de onbevestigde aantallen zo rond de 6000. Vandaag spreken de mensenrechtenorganisaties van minimaal 2571 doden. Maar bronnen uit Iran melden CBS News dat 12.000 doden dichter in de buurt van de waarheid ligt, en dat het er mogelijk al wel 20.000 zijn - een stad als Vianen. Nu heeft Trump tot nu toe veel geblaft maar zeker nog niet gebeten. En nu lijkt de twijfel zelfs te zijn toegeslagen bij de leider van de Make Iran Great Again-campagne. Hij zou er volgens de Washington Post minder enthousiast over zijn dan over de bombardementen op de nucleaire faciliteiten van juni vorig jaar. En dan heb je nog JD Vance die een interventie helemaal uit zijn hoofd probeert te praten door de verschillende argumenten tégen te noemen. Natuurlijk, financiële sancties doen wel iets, maar geen Iraanse diplomaten ontvangen is dan weer drie keer niets.

Ondertussen zitten de Iraniërs nog steeds in de donkere islamitische hel, waar internet al meer dan 132 uur verboten is. Gelukkig breekt er wat licht door de donkere wolken want Elon Musks Starlink is niet alleen actief, Musk heeft bovendien besloten dat het GRATIS te gebruiken is. Wat je noemt hulp, die niet meer onderweg is maar alreeds gearriveerd. Welke 'hulp die onderweg is' Trump nou bedoelt blijft nog even de vraag. Tot die hulp is aangekomen en tot we weten wat die inhoudt zal het voor de bevolking moeilijk zijn het islamitische regime op eigen kracht omver te werpen. De dappere Iraniërs zetten hun strijd voor de vrijheid niettemin onverminderd voort.
Update 09:01 - Het islamitische regime maakt zich alvast klaar voor 'snelle processen en executies' want dat doet een islamitisch regime nu eenmaal als je demonstreert tegen een islamitisch regime. De 26-jarige Erfan Soltani zal naar alle waarschijnlijkheid vandaag worden geëxecuteerd.
Update 11:37 - Een deel van het personeel van de Amerikaanse luchtmachtbasis Qatar is opgedragen te vertrekken. In juni vuurde Iran nog raketten af op die basis als vergelding op de Amerikaanse aanval op nucleaire faciliteiten in Iran
Update 11:58 - Israëls Air Force One (de WING OF ZION) is vertrokken uit Israël. De vorige keer betekende dat: onheil
Update 13:02 - Luchtafweer Israël op high alert gezet. Hoe zeggen ze dat ook alweer als er een Elfstedentocht komt
Update 14:05 - De WING OF ZION is weer geland in Israël, het betrof wat ze in goed Hebreeuws een 'evacuation drill' noemen. Onheilspellend als gezegd.
Update 14:19 - Nog geen grootschalige evacuaties bij de Amerikaanse luchtmachtbasis in Qatar, zo vertelt een diplomaat. Zou meer gaan om een 'houdingsverandering' en een 'voorzorgsmaatregel', die kennelijk wel plaatsvindt bij meerdere militaire bases in het Midden-Oosten. Nou, we zullen zien.

Amerikanen moeten Iran subiet verlaten

Trump las gisteren zijn tweet voor bij Ford in Detroit

Toch een aanval!

Dankbaar voor onze verslaggeving?

Bedrag:

Reaguursels

Dit wil je ook lezen

Trump krijgt Nobelprijs voor de Vrede

Eerst de prestigieuze, eeuwenoude FIFA-vredesprijs en nu dit weer. Hoeveel vredesprijzen kan 1 man winnen?

@Spartacus | 16-01-26 | 08:30 | 395 reacties

Tip de redactie

Wil je een document versturen? Stuur dan gewoon direct een mail naar redactie@geenstijl.nl
Hoef je ook geen robotcheck uit te voeren.

GeenStijl.nl is een uitgave van GS Magenta B.V.