Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

Corona dag 23: 1.7K+ medici besmet. In 1 dag 4K+ nieuwe infecties en 121 doden. Singapore telt 67

Hier beelden en bevindingen van dag 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 14, 15, 16, 19, 21 en 22. Live officiële infectie- en dodenteller die we officieel niet meer vertrouwen hier.

Maar goed, de vorm toch nog even de officiële cijfers: gister 60,358 besmettingen, vandaag zijn dit er 64,460. Gister waren er 1,370 doden, vandaag 1,384. De teller voor vermoede besmettingen stond gister op 13,435, vandaag zijn dit er 10,109. Het aantal herstelden staat inmiddels op 7,171. Vandaag liet China's National Health Commission weten dat 1,716 medici besmet zijn geraakt, zes van hen zijn inmiddels overleden. Hebben we dat ook weer gehad, dus nu even een update over de grootste brandhaard buiten China, namelijk Singapore. Daar staat het aantal bevestigde besmettingen inmiddels op 67. Het landje wordt in tegenstelling geprezen om hun transparantie inzake het virus. 

Dan even de videomontages du jour. Eerst bovenstaand dit bepaald bevreemdende filmpje. U herinnert zich de filmpjes waarin vermoedelijke patiënten door de politie in hun eigen huizen gebarricadeerd werden. In het bovenstaande filmpje lijkt ongeveer het tegenovergestelde aan de hand te zijn, en breken Hazmat-makkers een deur open om vervolgens een man op leeftijd zonder mondkapje aan te treffen. 

Dan onderstaand nog een montage met de gebruikelijke lach en traan. We vonden het muziekje in dit vrolijke dans-zusterfilmpje van gister al wat Midden-Oosters aan doen, en vandaag leerden we door het eerste filmpje onderstaand dat deze zusters waarschijnlijk uit Xinjiang Uygur Autonomous Region komen, en dus waarschijnlijk islamitisch zijn. Ook in het tweede filmpje wordt er weer goed gestampt. Dan hebben we genoeg gelachen en is het tijd voor deze hardhandige arrestatie, waarbij er uiteindelijk twee man in een politiebusje verdwijnen. Vervolgens wordt deze dame meegenomen door de mondkappolitie, en laat deze dame zien dat er geen probleem zo groot is dat je geen strootje meer op kunt steken. Dan schakelen we over naar deze gevallen strijder, en vervolgens naar deze lijkenwagen tijdens een rondje Wuhan.

Chinese bekendheid turned burgerjournalist Chen Qiushi is inmiddels 8 volledige dagen vermist, en je vraagt je af of we die ooit nog terugzien.

Te denken, is wat het geeft

Zou het recent en authentiek zijn?

Social

Chinese optics

Social

Tijd voor een motie

Social

Reaguursels

Inloggen

Waarom halen de Amerikanen kun landgenoten wel van de Diamond Princess af en Nederland niet? Het aantal ziektegevallen daar blijft maar groeien dus die Japanners gaan echt die quarantaine niet zomaar opheffen.

dihydrogenmonoxide | 15-02-20 | 20:53

De eerste dode in Frankrijk is al gevallen. Nederland gaat volgen.

Nehemia | 15-02-20 | 19:00

Krachtdadige popo's daar in China. Daar kunnen onze eigen popo's nog wel wat van opsteken.

ljcoster | 15-02-20 | 17:24

Het is niet de vraag of het ook naar Nederland komt maar wanneer.

Ik hoop dat China nu pot dicht zit en er niemand meer uit kan.

lex63 | 15-02-20 | 17:09

Van hoog tot laag is het dagelijkse praktijk in de Chinese bestuurswereld dat je cijfers manipuleert. Chinese stadsbestuurders krijgen voor hun bestuursperiode targets mee die ze moeten behalen, anders vliegen ze er gewoon uit. Dat is overigens niet alleen aan Chinezen voorbehouden, kijk ook naar de massamanipulatie van cijfers in de Sovjet-Unie destijds. Zo gaat het gewoon in communistische landen (en bij ons PBL helaas ook tegenwoordig).
De daadwerkelijke aantallen zou ik gerust x 10 doen.

Derkaderr | 15-02-20 | 14:47

Nu ook al de eerste dode in europa en verspreiding in singapore.
Als dit zich verder verspreid en verergerd heeft dit , naast de ellende van vele slachtoffers, verstrekkende gevolgen voor de economie en handel.

F

Datgingniegoed | 15-02-20 | 13:35

Oef, de eerste dode in Europa! Vreselijk! Een Chinees van 80 jaar is overleden. Midden uit het leven gerukt.

Rest In Privacy | 15-02-20 | 12:20 | 5

Het is best goed om een aantal zaken te relativeren, maar ruim 64.000 mensen zijn besmet en ook al zal een gering aantal er daadwerkelijk aan overlijden zover we op dit moment statistisch weten, de onzekerheid is er wel voor deze groep niet minder om. Je zal maar in je huis worden dichtgetimmerd of in een bus worden gepropt naar een oord waar iedereen doodziek is. Het gaat hier over mensen en mij gaat dit wel degelijk aan mijn hart.

Jan, Leiden | 15-02-20 | 13:03
▼ 2 antwoorden verborgen

Hoe zit het eigenlijk met die knakkers uit Noord-Korea , hoor je niks van hoewel ze ook veel handelen met China .

likmegaties | 15-02-20 | 11:17 | 1

Is bijzonder slecht voorbereid om met een uitbraak om te gaan, en had begrepen dat de eerste besmettingen daar ook al gesignaleerd zijn.

Binnenbaan | 15-02-20 | 12:44

Voor een designervirus maakt Corona wel erg weinig doden. Dat moet beter kunnen, willen de Chinezen ooit een biologisch wapen ontwikkelen.

Rest In Privacy | 15-02-20 | 10:34 | 10

Dit virus heeft een incubatietijd van plus minus twee weken. Dat is behoorlijk tricky.

Nehemia | 15-02-20 | 19:03

@Mijn klomp breekt | 15-02-20 | 10:49: Stuitend. Er was vandaag een artikel in de Volkskrant dat iedereen die vragen stelde bij de officiële lezing tot complotgekken werden gerekend. Yeah right!

Nehemia | 15-02-20 | 19:05
▼ 7 antwoorden verborgen

@letopuwzaak | 14-02-20 | 23:13: onze vriendin die in Wuhan zat:
Ze is met de vlucht naar Thailand meegekomen waar ze nu in militaire quarantaine aan de kust zit en 5x per dag eten krijgen. Ze moesten de telefoon inleveren voor ontsmetting. Al het eten wordt gesealed gegeven. Iedereen loopt in pakken en al het niet aangeroerde eten wordt weggegooid maar eerst ontsmet. Er mag geen direct contact zijn met personeel dus tijdens maaltijden mogen ze niet pro-actief het dienblad afruimen. Er zijn tot nu toe twee mensen uit deze batch ziek geworden tijdens hun verblijf daar en positief getest op het virus. Ze mogen trouwens ook geen eten bewaren wat niet aangeroerd is. Waarschijnlijk uit angst voor ongedierte dat het virus dan weer kan verspreiden. Ze weet nog niet of ze langer moet blijven nu de incubatietijd langer blijkt te zijn. Ze is in ieder geval erg blij weg te zijn uit Wuhan.

Dirk III | 15-02-20 | 09:42 | 2

Uit hoeveel mensen bestaat die lichting/batch dan en is het een groepsquarantaine?
Als er al 2 besmet zijn in die groep zou je dan met die R rekensom kunnen uitrekenen hoeveel er nog in die groep besmet kunnen raken waaronder uw vriendin?

steekmug | 15-02-20 | 10:15

@steekmug | 15-02-20 | 10:15: Het werkt niet zoals op de cruise uiteraard. Deze mensen zitten met maximaal 1 roommate op kamers met alle voorzorgsmaatregelen van dien en niet op een schip waar de twee zieken ongemerkt twee weken lang anderen konden besmetten.
Ik ga ervan uit dat als er nog zieken bijkomen deze al besmet zijn geraakt vóór de evacuatie maar niet door het verblijf daar.

Dirk III | 15-02-20 | 11:58

Dit wordt onderhand net zo vervelend als die verhalen van die uitkeringstrekkerT.

OscarWilde | 15-02-20 | 08:40 | 4

En daar zagen we u toch ook nooit ?

grapo | 15-02-20 | 10:28

En als u.

Normpje | 15-02-20 | 11:19

@Normpje | 15-02-20 | 11:19: Kijk jij maar uit. Zuurpruimende mannen op leeftijd gaan altijd als eerste.

Rest In Privacy | 15-02-20 | 15:48
▼ 1 antwoord verborgen

We gaan allemaal rip.. arme ons :(

papasfritas | 15-02-20 | 08:18 | 1

Maar 10-20% van ons. Gelukkig voor de 80% die het gaat redden.
Het is trouwens te hopen dat de meeste besmette mensen er niets van merken. In dat geval is er nog veel meer hoop

New Quacka | 15-02-20 | 10:17
-weggejorist-
Rest In Privacy | 15-02-20 | 08:16 | 5
▼ 5 antwoorden verborgen

Ik vond een artikel uit 2005 waarin een chinese generaal openlijk schermt met ideeen om virussen te gebruiken voor externe en interne problemen.
Eerst een virus dan de militaire invasie.
Eerst een virus dan de interne schoonmaak.
Het zou wel de manier zijn om van lastige dissidenten af te komen.

OudeNederlander | 15-02-20 | 08:15 | 6

Het virus komt eerder van Ernst Stavro Blofeld.

steekmug | 15-02-20 | 10:20

@Lupuslupus | 15-02-20 | 09:02: nee, niet als je ook een vaccin ontwikkelt. Het kan fout gaan als de besmetting uitbreekt voordat ze met het ontwikkelen van het vaccin klaar zijn. Een design virus is wel degelijk een mogelijkheid.

Mijn klomp breekt | 15-02-20 | 10:21

Dan was de uitbraak wel in Hong Kong begonnen, lijkt me - of bij de Oeigoeren.

Trekhaas | 15-02-20 | 11:48
▼ 3 antwoorden verborgen

Als er "maar" 65.000 mensen in China besmet zijn volgens de Chinese staat en China zelf heeft meer dan 33.000 ziekenhuizen met een ziekenhuisbedden capaciteit van meer dan 6 miljoen bedden waarom zijn er nu dan al gebreken aan basale medische hulpmiddelen zoals injectienaalden en zoutinfusen?,
www.thailandmedical.news/news/editori...
Ps. Shanghai gaat dit weekend zeer waarschijnlijk ook in quarantaine.

steekmug | 15-02-20 | 08:04

Tsjah voornamelijk mannen weer. Waar kennen we dat ook alweer van? Ohja, Aids. En dat kwam door een aap ofzo. Misschien heeft een zo'n chinese homo wel met zijn microschwanz een vleermuis gepenetreerd. Lijkt mij aannemelijker dan daje zo'n beest eet.

Leptob | 15-02-20 | 08:01 | 6

@steekmug | 15-02-20 | 09:02: slecht door heel veel pijn maar dinsdag is de operatie en dan maar hopen dat de pijn wat zakt. Er komt een stalen plaat in mijn schouder, maar er zijn mensen die er erger aan toe zijn dus niet mopperen. De meiden doen wat ze kunnen voor je dat moet je waarderen... En ik kan jullie weer lezen dat maakt mijn dag goed.

roodborstje1 | 15-02-20 | 10:33
▼ 3 antwoorden verborgen

Die weken incubatietijd natuurlijk. Er liggen misschien 60k+ officiële besmettingen in het ziekenhuis maar er lopen een veelvoud mensen rond met het virus. Iemand die klaarblijkelijk gezond is maar in de metro of de kroeg zat naast iemand met het virus zat draagt het en heeft 2-3 weken de tijd om iedereen om zich heen te besmetten.

Theodorus.Goldbach | 15-02-20 | 07:55 | 1

Dat je drager kunt zijn zonder er zelf (echt) ziek van te worden is niets nieuws.
Is met wel meer virus infecties het geval.

normanius | 15-02-20 | 08:25
▼ 2 antwoorden verborgen

Als die mensen zulk risico nemen om die berichten naar het Westen te krijgen, zou het wel heel onfatsoenlijk zijn om hen niet te geloven.
Waar zijn die WHO-mensen ter plekke gaan kijken eig. (if) ...
Heb medelijden met alle gewone Chinezen die zich nu kapotwerken - alle medisch personeel werkt te hard, teert in op reserves, wordt vatbaarder en velen raken zelf geinfecteerd (enfin, dat geven ze nu off. toe) en da's een zelfversterkend effect. Vele (alle? want al zwakker) "gewone" zieken raakten ook besmet. Niet te doorbreken proces lijkt het.

MisterC | 15-02-20 | 09:12
▼ 1 antwoord verborgen

Zou het feit dat voornamelijk Chinese mannen van middelbare leeftijd het loodje leggen er misschien iets mee te maken hebben dat rokers longen wat minder goed tegen een ontsteking kunnen?

Rest In Privacy | 15-02-20 | 02:38 | 4

Mensen met luchtwegklachten staan tegen dit virus al met 0-1 achter. Dat is geen geruststellende gedachte. Voor astmapatiënten, bijvoorbeeld, zijn de vochtige Nederlandse winters doorgaans al genoeg uitdaging.

MickeyGouda | 15-02-20 | 05:40

Of ze lopen een ziekenhuisbacterie op in de weinig hygiënische Chinese ziekenhuizen.

Rest In Privacy | 15-02-20 | 10:36
▼ 1 antwoord verborgen

00.08

Narcolept | 15-02-20 | 01:53 | 1

Om het bericht van Narcolept in de juiste context te plaatsen, bij deze.
youtu.be/u9ZdTnJ9X9Y

Brabeaulander | 15-02-20 | 02:03

Die sprinkhanenplaag zijn die import landieers

Narcolept | 15-02-20 | 01:52

Weet ik iets van virussen uit de hel?
Nee, maar lezende hier zijn er veel specialsten die er alles van weten.
Prachtig!

HoerieHarry | 15-02-20 | 01:44 | 5

@Gulliver | 15-02-20 | 03:08: Misschien is de hel te verdragen als je zonnebrandfactor miljoen op hebt. Wie zal het zeggen.

Nehemia | 15-02-20 | 19:08
▼ 2 antwoorden verborgen

Lab om virussen te 'weaponizen' in Wuhan, en niemand die de moeite neemt om google maps te gebruiken ?!?!?!?! Wel lekker paniek zaaien als iemand daar zijn werk mee naar huis neemt en iedereen in die omgeving besmet.

piet7003 | 15-02-20 | 01:26 | 2

Nee, het waren de vleermuizen... *vingers in oren doet en roept heel hard lalala*

Witte_Willem | 15-02-20 | 01:34

Ugge ugge ugge en een beetje keelpijn.
Sommige mensen rennen daarvoor naar de huisarts.
Ik lach er mn hele leven al om...
Of is het uche?

HoerieHarry | 15-02-20 | 01:19

Het mooie van biowapens is dat het medicijn tegen het wapen het wapen zelf is.

Ongeblustekalk | 15-02-20 | 01:13 | 7

@Oprisp | 15-02-20 | 01:51: Jij kan dus beter je mond houden als je geen argumenten hebt. pruimpje

Ongeblustekalk | 15-02-20 | 01:56
▼ 4 antwoorden verborgen

China test op dit moment een experimenteel antiviraal medicijn op mensen. Het middel heet remdesivir. Het lijkt aan te slaan.
en.wikipedia.org/wiki/Remdesivir

RickRD | 15-02-20 | 00:50 | 2

Nu maar bidden dat het medicijn geen onvoorziene bijwerkingen heeft.

suscrofa | 15-02-20 | 00:59

@suscrofa | 15-02-20 | 00:59:
Zoals koorts, hoesten, longontsteking en orgaanfalen en doodgaan ? Dat moet je er dan maar voor over hebben hoor.

Baron Clappique | 15-02-20 | 01:18

Saaaaaai......

Jimmydepimmy | 15-02-20 | 00:48

Het lijkt vooralsnog niet echt een heel erg 'inclusief' en 'divers' virus...

Witte_Willem | 15-02-20 | 00:46 | 2

LGBTQ-Covid-19 is er voor iedereen.

Baron Clappique | 15-02-20 | 01:09

Kijk, zo mag ik het horen...! Zelfs Robbie Jetten had het niet beter kunnen verwoorden...

Witte_Willem | 15-02-20 | 01:30

We gaaan allemaaaal doooood ! Oh please God help me !!!

suscrofa | 15-02-20 | 00:38 | 7

De regeringen wikken maar God beschikt.

steekmug | 15-02-20 | 06:42

De enige zekerheid van het leven

Petroselinum crispum | 15-02-20 | 08:25
▼ 4 antwoorden verborgen

Nou, wat een paniekvogels hiero. Gewoon een exotisch griepje, overgewaaid uit China. We moeten er even aan wennen, er sneuvelen straks misschien een paar mensjes, maar verder toch niet al te druk over maken, lijkt me.

Rest In Privacy | 15-02-20 | 00:18 | 9

Mensen zoals u prediken rust en kalmte om in het geniep zoveel mogelijk dan nog voorhanden tegen het normale tarief mondmaskertjes op te kopen voor woekerhandel als het zover is, de zgn. greed is good mensen waarmee in 2021 gretig financieel word afgerekend.
The best is yet to come aldus God's Emperor,
www.realclearpolitics.com/video/2020/0...

steekmug | 15-02-20 | 06:57
-weggejorist-
reagluurder010 | 15-02-20 | 10:33

Aaaahhhhh, bevestiging.

reagluurder010 | 15-02-20 | 11:32
▼ 6 antwoorden verborgen

De cijfers van China, waar ik geen zak van geloof, zijn zoals ze zijn.
En nu dan?
Wat moet ik met deze feiten hier?
Als we er met zn allen aan gaan zie ik het wel.
En de rest van ons ook.

HoerieHarry | 15-02-20 | 00:14 | 7

Er zijn geruchten dat de Chinezen ook speurhonden inzetten om zieke Chinezen te detecteren.

Jan Dribbel | 15-02-20 | 00:35

@Jan Dribbel | 15-02-20 | 00:35:
En die mogen die honden vervolgens opeten en dan worden ze weer beter ?

Baron Clappique | 15-02-20 | 00:58
▼ 4 antwoorden verborgen
-weggejorist-
Miezerig | 15-02-20 | 00:11 | 2

Maar als het einde der tijden aldus nabij is en de vier ruiters van de Apocalyps in aantocht zijn dan moet de antichrist nu aan de macht zijn (!) Zo is geschreven. Dan twijfel ik nog.. wie is dan de ware anti-christ.. Angela Merkel, Donald Trump, Emmanuel Macron of toch gewoon onze eigen Mark Rutte ? Het blijft een geheimzinnig kereltje onze premier.. Heeft hij ouders ? Zou me toch wel trots maken dat de vvd ons allen de hel in loodst. Waar een klein landje dan toch weer groot in kan zijn.

suscrofa | 15-02-20 | 00:06 | 12

Het gelukzalige is dat de Antichrist niet tegen Christus is maar in plaats van Christus, want een 2e keer aan het kruis genageld worden wil niemand meemaken toch? Één van God's mastermind plannen.

steekmug | 15-02-20 | 07:22

Dit is gewoon de aanloop naar de aankondiging van NESARA aan het einde van Trumps termijn. Geen gezeik, iedereen rijk. Zeker als we voordat we de poet gaan verdelen de aziatische bevolking even decimeren (=meer voor ons!).

Binnenbaan | 15-02-20 | 13:01
▼ 9 antwoorden verborgen
-weggejorist-
ScumbaggusMaximus | 14-02-20 | 23:55 | 1

Even serieuze reactie. Dat virus lijkt dus te kunnen overleven buiten het lichaam, want anders zou men niet zo sproeien op straten en in kantoren etc. En is dus niet alleen overdraag van contact bij mens op mens, maar ook gewoon door de lucht. En hoelang overleeft dat virus zonder drager? Hoor ook verhalen dat als het straks lente is het virus vanzelf uitsterft. In hoeverre klopt dit? Je hebt toch ook zomergriep. Vind al die filmpjes wel behoorlijk verontrustend.

RickRD | 14-02-20 | 23:50 | 7

Zouden de Chinezen meer of minder Chinezen willen...?!

Witte_Willem | 15-02-20 | 00:07

Duitsers hebben onderzocht dat het virus tot negen dagen buiten de mens kan overleven.

FrankVeer | 15-02-20 | 01:45

Dat zou verklaren waarom ze nu ook bankbiljetten gaan ontsmetten....

FrankOngerust | 15-02-20 | 09:36
▼ 4 antwoorden verborgen

Als we dat virus nu ook nog even een andere naam geven, dan zijn er ineens 0 geïnfecteerden, 0 besmettingen door overdracht, en 0 doden als gevolg van een infectie. Dan kunnen we rustig verder slapen.

Baron Clappique | 14-02-20 | 23:49

Dirk III: "Best wel een zorgelijk amateurisme als ik dan het promo filmpje van het RIVM erbij pak dat ze super voorbereid zijn.
RIVM: twitter.com/KlimaatKenner/status/1227...

Net het filmpje bekeken. RIVM letterlijk: "Iemand zonder klachten verspreidt het virus niet. Je kunt dus alleen besmet raken van iemand met klachten". Dit is niet alleen misleidend, maar wat mij betreft ronduit misdadig. Hoe halen ze het in hun hoofd? Alle geïnfecteerden in Duitsland stammen van één Chinese collega die pas terug in China symptomen vertoonde. Dat weten ze bij het RIVM natuurlijk ook. Maar waarom dan toch ontkennen? Wat is hun motief? Dit vind ik bijna nog enger dan dat virus.

Boeser_Onkel | 14-02-20 | 23:47 | 7
-weggejorist-
SnartBlirdetRagnarok | 15-02-20 | 00:27

Filmpje is geplaatst op 11 februari door het RIVM daar komt nog +/- 2 weken vergadercultuur overheen dus filmpje is gemaakt met de (door China nog eens) kennis over het virus van eind december 2019.
Verouderd dus en dat zal ook altijd zo blijven.
Want vergadercultuur is altijd langzamer dan een evoluerend virus.

steekmug | 15-02-20 | 07:48
▼ 4 antwoorden verborgen

Chinezen zijn lievvv...

Witte_Willem | 14-02-20 | 23:43 | 2

Alleen niet voor beestjes....

Rest In Privacy | 15-02-20 | 00:11

Virussen zijn lievv.

Baron Clappique | 15-02-20 | 01:21

En ik me maar afvragen waarom er niet een wereldwijde discussie werd gestart over terugdringen wereldbevolking. Is dat in het geniep toch gebeurd misschien? Het is een bijzondere tijd.

Rest In Privacy | 14-02-20 | 23:38 | 1

Zelf had ik in dit kader wat minder drastische oplossingen in gedachten, gratis voorbehoedsmiddelen of zo. Dit voelt toch een beetje als je hele tuin asfalteren om van je bladluis af te komen. O_o

MickeyGouda | 14-02-20 | 23:53

Duitse krant. Wetenschapper?
Als het niet goed aangepakt wordt gaat tweederde van de mensheid eraan.

Rest In Privacy | 14-02-20 | 23:32 | 6

weer op. Uchkuch.

Rest In Privacy | 15-02-20 | 03:32

Als Graaisnaaierd gaat dan gaat het voor u ook serieus spannen. Te bedenken dat Snaai zijn zolderkamer al weken heeft gebarricadeerd. Snaai kan daar met zijn voedselvoorraad een jaar vooruit. Dus ga maar na... door de barricade heen Snaai ziek en vertrokken dan zijn wij er al geweest. Troost is dat je jezelf niet meer kan betreuren daarna...

Rest In Privacy | 15-02-20 | 09:02
▼ 3 antwoorden verborgen

Overigens is zo’n virus natuurlijk wel de uitgelezen kans voor anti-vaxxers om te bewijzen dat ze gelijk hebben door nu naar China te gaan.

Stormageddon | 14-02-20 | 23:32 | 8

@Stormageddon | 15-02-20 | 02:51: Het virus tast niet alleen de longen en hart aan maar ook de hersens. Dat zie je aan het comment van Dirk lll.

Gokmaar | 15-02-20 | 07:29

@Gokmaar | 15-02-20 | 07:29: dat er nog geen vaccin beschikbaar is is volgens jou onzin? Ik snap niet waar je op doelt maar nu klink je meer als klapvee dat niet in staat is begrijpend te lezen.

Dirk III | 15-02-20 | 09:28

@Stormageddon | 15-02-20 | 02:51: doe rustig man. Ik zeg alleen dat er geen vaccin is momenteel dus dat iedereen die daarheen gaat ziek wordt. Daarmee ben ik toch geen antivaxer? Zeg alleen dat de opmerking dom is

Dirk III | 15-02-20 | 09:47
▼ 5 antwoorden verborgen

Het tweede filmpje met dat Timmy Trumpet intro gaf me een flashback naar deze m.youtube.com/watch?v=Ww5jScH4fXY
En ik voel me nu weer een stuk beter.
Vervolgens nog even het officiele Timmy Trumpet aangezet terwijl ik me een Cuba Libre inschonk. *plop met schroefdop* voor de reaguurders nachtploeg en Joris en GS nachtploeg.

grapo | 14-02-20 | 23:20 | 1

Mickey. Beter voorbeeld kun je niet krijgen van de zieke wereld. Laat 'm.

Rest In Privacy | 14-02-20 | 23:48

Er waren anders genoeg eetbare raven in bovenstaande filmpje.

steekmug | 15-02-20 | 11:00
▼ 7 antwoorden verborgen

ik ga alvast mondkapjes aanschaffen want ik weet nu wel waar dit op gaat uitdraaien..!ook hamsteren want kopen kan straks ook ni meer. lekker dan.

habemuspapam | 14-02-20 | 23:08 | 4

Seriously ? Hamsters in Limburg. Muskusratten in Zeeland. Konikpaarden in Flevoland. Konijn op de Veluwe en in Drenthe. Kievitsieren in Fryslan. NOtenkoek in Groningen. Bifiworstjes in rolkoffers in Amsterdam. Alternatieve voedselbronnen zoeken. Learn to think as a survivor, dude.

suscrofa | 15-02-20 | 00:26

@Baron Clappique | 15-02-20 | 01:29:
Die pakken zitten bijzonder ruim, dus voordat het vol is ben je alweer een flink aantal maanden verder. Ik zou me er daarom maar niet al te veel zorgen over maken.

ZSU-23-4 | 15-02-20 | 12:51
▼ 1 antwoord verborgen
-weggejorist-
oostermoer | 14-02-20 | 23:04 | 4
▼ 4 antwoorden verborgen

En ondertussen in Noord-Korea: "N. Korean official executed for violating quarantine rule after China visit".

MisterC | 14-02-20 | 23:02 | 1

Netjes hoor, dat ie hiervoor zijn excuses heeft aangeboden.

Baron Clappique | 15-02-20 | 01:24

Groot deel van de medicijnen en grondstoffen voor medicijnen komen uit China..... Loopt straks de levering hiervan gevaar? Lijkt me nogal n dingetje.

Jane3715 | 14-02-20 | 22:56 | 3

Zo'n beetje alles komt uit China, behalve de Chinese vleermuis die vreten ze zelf op.

Jan Dribbel | 14-02-20 | 22:59

Is ook een dingetje.
Het is al een paar keer in het nieuws geweest mbt. vervuiling, veiligheid en afhankelijkheid omdat ze goedkoper zijn..

Oprisp | 14-02-20 | 23:40

Als de aanlevering van vleermuizenbloed maar niet in gevaar komt. Want Ab Osterhaus BV Unlimited LTD verkoopt dat vanuit België als vaccin aan rijke Amerikanen die het kunnen betalen.

Baron Clappique | 15-02-20 | 01:28

Hmm, bang worden? Nee echt niet. Het is zoals het is en er iets aan doen kan niet.
Overlijden gebeurt dus door een longontsteking.
Niet de meest slechte manier om te overlijden hoor.
Het is niet zo dat je stikt door een longontsteking maar je krijgt langzaam maar zeker steeds minder zuurstof in je bloed zodat je uiteindelijk in een delirium raakt en in een coma wegzakt.
Ik kan er over meepraten. Twee jaar terug een griepje, na drie dagen in coma en vier weken later wakker worden. Maar als de artsen niets hadden gedaan had ik er niets van gemerkt.
We kunnen ons druk maken en in paniek heen en weer rennen maar dat helpt niets.
Als het uiteindelijk meevalt dan ben ik blij voor iedereen maar als het echt een pandemie wordt dan valt er maar 1 ding te doen.
Grin and bear it.

Zapata10 | 14-02-20 | 22:49 | 6

@Ivoren Toren | 14-02-20 | 23:02: Nou ik heb nu drie maal een longontsteking gehad waarvan twee keer op de intensive care en pijn doet het niet. Wel ben je natuurlijk hondsberoerd en je kan geen poot voor de andere zetten maar pijn? Nee.
Dat ze omvallen valt goed te verklaren. Zonder zuurstof val je heel snel om.

Zapata10 | 14-02-20 | 23:04

@Zapata10 | 14-02-20 | 23:01: Boos worden om de extreme laksheid van onze duurbetaalde overheid. Reizen naar China stoppen ze niet. Mensen die aangeven ziek te zijn na een reis naar China worden niet eens getest.
Daar kan ik me wel boos om maken. Het een ernstige nalatigheid.

Dirk III | 14-02-20 | 23:07

@Dirk III | 14-02-20 | 23:07: Eens, maar we kunnen er niets aan doen. En dus moeten we het maar over ons laten komen. Ik blader zo eens de geschiedenisboekjes door en er zijn maar heel weinig overheden geweest waar op te vertrouwen viel. Eigenlijk kan ik er geen enkele vinden. Waarom vertrouwen mensen overheden eigenlijk?

Zapata10 | 14-02-20 | 23:11
▼ 3 antwoorden verborgen

Laten we het hebben over onze eigen overheid. Het zijn een stel ambtelijke idioten. Zo laks als ze zijn met de open grenzen zo laks zijn ze nu ook weer. Laten we een GL wappie motie houden over discriminatie van Chinezen. Het is onnodige dikdoenerij als straks vele mensen met het virus rondlopen is iedereen verdacht.
Het is niets minder dan het verkloten van kostbare tijd en geld voor niets. Beter zetten ze het RIVM aan het werk.
Maken ze een spotje om mensen te informeren hoe te handelen bij een vermoeden van een besmetting en handelen ze er ook serieus naar met het uitvoeren van tests en serieus nemen van mensen. Nu gaat het net als het doen van een aangifte. Kom volgende week maar terug.
Zoals ik gisteren al schreef is een collega van een vriend ziek terug gekomen van een vakantie naar China. Hij had zelf in de nacht de huisartsenpost gebeld.
Niet in Wuhan geweest? Ach niets aan de hand man. Neem een paracetamol en als ga maar werken want het is gewoon een klein griepje!
Ik mailen naar het RIVM naar hun protocol in dit soort gevallen, 0 reactie.
1400 gebeld naar de protocollen. Ga maar op de website kijken en we gaan er niet over. Best wel een zorgelijk amateurisme als ik dan het promo filmpje van het RIVM erbij pak dat ze super voorbereid zijn.
RIVM: twitter.com/KlimaatKenner/status/1227...
Dus als je ziek uit China terug komt en ze nemen niet eens de moeite om je te testen dan is het voor mij duidelijk dat ze het op zijn beloop gaan laten hier in de hoop dat het wel los loopt en China de waarheid spreekt over de cijfers.

Dirk III | 14-02-20 | 22:44 | 14

@Graaisnaaiert | 15-02-20 | 02:54:
Edit: oftewel, vroeger gingen we dood omdat we viespeuken waren, nu gaan we dood aan elkaar. Ziet u ook de paralellen met opgehokte veeziektes?

Graaisnaaiert | 15-02-20 | 02:55

Heb je klacht.nl of klachtenkompas.nl al geprobeerd die lossen vele klachten op naar het laat aanzien. ;)

steekmug | 15-02-20 | 08:35

Nee ze hopen dat het virus los GAAT.

A.I. van Dee | 15-02-20 | 09:19
▼ 11 antwoorden verborgen

Grootste zorg schijnt nu Indonesië te zijn: officieel nog niemand ziek, maar statistisch gezien moeten er mensen met corona lopen. Indonesië is een geliefd land voor de Chinese toerist. Ze controleren alleen niet, dus niks aan de hand. De regering schijnt er lakoniek over te zijn. Als daar de pleuris uitbreekt, dan zijn ze te laat.

Olijke Guit | 14-02-20 | 23:03

@Olijke Guit | 14-02-20 | 23:03: klopt, en als er morgen een meteoriet de halve aarde vernietigt, zullen we het nooit weten. Wel spannend allemaal zo bezien ja

Achenwee | 14-02-20 | 23:22

Een Japanse vrouw van 87 overleden. Nu wordt het echt tijd om bang te worden...

Rest In Privacy | 14-02-20 | 22:32 | 14

@botbot | 14-02-20 | 23:23: Bruins wist niet hoeveel capaciteit we hebben en ging dat uitzoeken. Stel je voor, 200 kritieke gevallen. Hoeveel IC capaciteit heeft Nederland en hoeveel daarvan is niet bezet?
Ik geef hier alleen voorbeelden. Er ligt ergens een tipping point en ik weet niet waar dat in Nederland ligt. U wel? Maar een snelle toename van kritieke gevallen kunnen wij en vele landen met ons niet aan qua IC dat lijkt me logisch.

Dirk III | 15-02-20 | 00:11

@Dirk III | 15-02-20 | 00:11: En hoeveel kritieke gevallen heb je al? Tot nu toe waren -op 2 na- alleen maar dode Chinezen te betreuren. In Nederland nog geen enkele besmetting.

Rest In Privacy | 15-02-20 | 00:14

Ook een gezonde dokter van 34 in china

sjuul69 | 15-02-20 | 06:25
▼ 11 antwoorden verborgen

1370 doden. Dat is bij benadering 0,000001% van de Chinese bevolking.
64460 besmettingen. Bij benadering 0,000047% van de Chinese bevolking.
67 besmettingen in Singapore. Ongeveer 0,0000114% van de bevolking aldaar.
Hoeveel procent van de wereldbevolking? Bij benadering 0,000000000001%.
Hoeveel mensen leven er nog hier op aard? Veel. Zo'n 7,6 miljard.
Bekijk het eens van de positieve kant!

Mensdier | 14-02-20 | 22:27 | 16

@Mensdier | 14-02-20 | 22:55: Best dom ook om een angst voor de dood op een lijn te willen leggen met een laag IQ. Intelligente mensen zijn niet bang voor de dood? Praat niet uit je nek man.
Offer je dan op en ga in China helpen als je leven je niets waard is dan doe je nog wat nuttigs.

Dirk III | 14-02-20 | 23:04

@Mensdier | 14-02-20 | 23:01:
Als u ze logisch leerde nadenken, zou u snappen hoe exponentiële functies werken. U pocht graag met uw net uit een boekje verkregen "hier en nu"-gereutel, dat is wat anders. Als u werkelijk in het hier en nu zat, zou dat smalende laagje er niet overheen zitten. U heeft op noch thans veilige afstand uw kop in uw reet en etaleert het alsof het een deugd is. Maar vertel nog eens iets over de opvoeding van uw kinderen.

Vage_eddie | 14-02-20 | 23:08

En toch bevat één nies van een besmette patient genoeg virus om de gehele wereldbevolking ziek te maken.

KlauwnBassie | 15-02-20 | 06:20
▼ 13 antwoorden verborgen
-weggejorist-
djs | 14-02-20 | 22:26 | 2

China, een land waar een combinatie van GroenLinks, de PvdA & D'66 al decennia aan de macht is.

Zouden ze ook een Raadgevend Referendum hebben in China? /sarc

Klassenfeind | 14-02-20 | 22:23 | 1

/SARS?

Vage_eddie | 14-02-20 | 22:37

Elke "gewone" griep heeft evenveel doden, altijd zo geweest maar dan zonder dat paniek gedoe.

larie | 14-02-20 | 22:23 | 7

@borgmonster | 14-02-20 | 22:46 |
"De seizoensgriep, de griep die voorkomt in de winter, heeft jaarlijks wereldwijd tot 646.000 dodelijke slachtoffers tot gevolg.

Reuters meldt donderdag dat de sterftecijfers als gevolg van de griep uiteenlopen van 291.000 tot 646.000. De hoogte van dit cijfer is afhankelijk van de ernst van de griep die heerst. Deze cijfers werden bekendgemaakt door het U.S. Centers for Disease Control and Prevention (CDC). "

Wasbakplasser | 14-02-20 | 23:04

Koek!

A.I. van Dee | 15-02-20 | 09:16
▼ 4 antwoorden verborgen

Arme Al Gore en dat kut kind Greta Thunberg balen.
Hoopte deze nog dat de wereld kapot zal gaan door de klimaatverandering door de mens, komt er opeens een Chinees kut-virus dat ons allen kapot gaat maken.
Misschien kunnen Greta en haar Groene volgelingen nu gaan ‘virus spijbelen‘?

RickRD | 14-02-20 | 22:19 | 4

Weet je moeder wel dat je nog zo laat op bent?.

Ridde Rogter | 14-02-20 | 22:24

Greta is slim en zit nu 'veilig' in Canada.

1989 | 14-02-20 | 23:12
▼ 1 antwoord verborgen

Gottlieb warned that if China were to "take the brakes off" its containment measures -- which he said has been rumored -- the rate at which cases spread could accelerate.
Dat zou best zorgelijk zijn.

marrretje | 14-02-20 | 22:19 | 4

@Vage_eddie | 14-02-20 | 22:35: Catch-22 - als ze niet opengaan, dan ... "Hubei province is a major manufacturing center for pharmaceutical ingredients, including some used in antibiotics production -- and 80% of antibiotics used in the U.S. comes from China, he testified. Medical devices also rely heavily on Chinese components, he said."

MisterC | 14-02-20 | 22:55

@MisterC | 14-02-20 | 22:55:
Een beetje eenzelfde verhaal als dat men -ironisch genoeg- vermoedt dat een groot deel van de besmettingen in Wuhan heeft plaatsgevonden in de wachtrijen voor ziekenhuizen. De rijen mensen die zichzelf wilden laten testen. Eigenlijk was het meer het zoeken van garantie: Na een uurtje in zo'n rij weet je zéker dat je het hebt.

Vage_eddie | 14-02-20 | 23:05

@Vage_eddie | 14-02-20 | 22:35: Ironisch genoeg is de kans het virus op te pikken in bijvoorbeeld een fabiek voor computerchips vrij klein, omdat dit juist geventileerde stofvrije ruimtes zijn.

KlauwnBassie | 15-02-20 | 06:16
▼ 1 antwoord verborgen

Mocht je ziek/gewond willen worden, doe het nu het nog kan. Over paar weken helaas geen medicijnen meer om je beter te maken.

Hadena | 14-02-20 | 22:18 | 4

@Vage_eddie | 14-02-20 | 22:42: Ja, had ik ook al bedacht. Maar iets weerhoudt met er toch van om op Schiphol Chinezen te gaan knuffelen.....

Boeser_Onkel | 14-02-20 | 22:47

@Vage_eddie | 14-02-20 | 22:42: exact mijn idee. Ik wil elke dag eigenlijk wel bij de Chinees eten, maar ik hou niet zo van bami en nasi. Of loempia’s.

borgmonster | 14-02-20 | 22:49
▼ 1 antwoord verborgen

Er wordt altijd wel een hoop poeha gemaakt over virussen die van dier op mens overspringen, maar over virussen die van mens op dier overspringen hoor je dan nooit wat. Is Corona niet gevaarlijk voor mijn dierenpoes of hondenbeest?

Denk ook eens aan de dieren!

ikbenerweer! | 14-02-20 | 22:17

In een dag in 7 deelstaten totaal 15 besmettingen erbij in de US. Dat begint toch een dingetje te worden daar.

5611 | 14-02-20 | 22:16 | 2

Dat betekent sowieso dat het er al heel wat meer zijn, tenzij patient zero fanatiek links en rechts hoestend in een cabrio met 200km/u door 7 staten is gereden.

Vage_eddie | 14-02-20 | 22:27

wat gemist? er zijn er nu al 30?

MisterC | 15-02-20 | 07:53

Voor Chinese necrofielen moet dit alles toch een hard gelag zijn. Neukertjes te over, maar elke kan je laatste zijn.

beldewouten | 14-02-20 | 22:15 | 5
▼ 2 antwoorden verborgen

Ik heb een kolonie kraaien in de populieren tegenover mijn huis. Mijn hartslagmeter deed het laatst ook al niet op de racefiets... hmmmm....

Rest In Privacy | 14-02-20 | 22:14 | 2

Woon je naast een ziekenhuis toevallig?

Hadena | 14-02-20 | 22:20

Echt waar. Ik ken een man die Cor Ona heet.

ManusMann | 14-02-20 | 22:14 | 1

Klopt, die van de sportschool.

Gokmaar | 14-02-20 | 22:38

@MaatJan | 14-02-20 | 22:21: leuk verdienen tijdens je sabbatical voor een backpacker. Ik neem aan dat een werkvergunning zo geregeld word.

steekmug | 15-02-20 | 08:48
▼ 1 antwoord verborgen

Het Egyptische ministerie van Gezondheid heeft het eerste geval van Covid-19 bevestigd. Woordvoerder Khaled Mugahed verklaart dat de besmette persoon een 'buitenlander' is die het virus draagt maar geen ernstige symptomen vertoont.

MaatJan | 14-02-20 | 22:12 | 2

Gelukkig maar dat het slechts een buitenlander was.

Jan-Joris-Jaap-Joop | 14-02-20 | 22:18

Bij die grafiek die de cruiseboot vergelijkt met Wuhan, wordt geteld dat de verspreiding van het virus in kaart wordt gebracht, maar geeft die -in geval van de boot- juist niet eerder een beeld van de incubatietijd en de tijd die nodig is om testen accuraat te maken?
Er vanuit gaande dat het een werkende quarantaine is, zonder besmetting via aangeleverd eten, of via de airco, moét het haast wel aan de quarantaineperiode liggen. Er waren gewoon al veel meer mensen besmet dan men dacht (en accuraat kon testen) op het moment dat de quarantaine inging.

Vage_eddie | 14-02-20 | 22:11 | 3

*eerste regel reaguursel; geteld = gesteld

Vage_eddie | 14-02-20 | 22:12

En.. Ik bedoelde "incubatieperiode" ipv quarantaineperiode.
Misschien toch even langzamer gaan op de tripels.

Vage_eddie | 14-02-20 | 22:13

En net als je denkt, “ach, het valt wel mee... het is wel besmettelijk, maar heel dodelijk lijkt het niet te zijn”, lees je dit: www.taiwannews.com.tw/en/news/3875039...
Ok, uit aartsvijand Taiwan, dus propaganda, maar toch.

Stormageddon | 14-02-20 | 22:09 | 5

Bedankt, Stormageddon.

Cunts-en-kitsch | 14-02-20 | 22:22

Bestuurder MA is ondertussen ontslagen.
Je doet het nooit goed inn China: meldt je een uitbraak, dan wordt je ontslagen.
Houdt je een uitbraak onder de pet, dan wordt je ontslagen.

Jan Dribbel | 14-02-20 | 22:31

Er duiken steeds horrorverhalen op over overbelaste crematoria in Wuhan maar ik zie nergens getallen. Wel allemaal erg anekdotisch zo.

5611 | 15-02-20 | 09:04
▼ 2 antwoorden verborgen

Wat me dan weer een warm gevoel geeft is dat Gordon zn excuses heeft gemaakt voor die nr 21 met rijst... geeft zo'n volk dan toch die onverwachte steun in de rug

kat-de-kat | 14-02-20 | 22:07 | 2

39

ikbenerweer! | 14-02-20 | 22:12

met lijst

Kapitein Stijlvol | 14-02-20 | 22:17

Geen zorgen! Leef nog.

beldewouten | 14-02-20 | 22:04

Als je niet gefilmd bent, dan ben je niet echt dood.

ikbenerweer! | 14-02-20 | 22:04

Proost!

Meer heb ik niet voor nu. Sorry.

GKJP | 14-02-20 | 22:02 | 8

@GKJP | 14-02-20 | 22:41:
Hallo. Het is vrijdagavond. Staat er een blauwe knoop boven mijn nick? Ben ik zo van de kaart of u dat is dan de vraag?

Rest In Privacy | 14-02-20 | 23:02

@GKJP | 14-02-20 | 22:18: Diagnose: als u pijn heeft overal waar u drukt dan heeft u een gebroken vinger

Olleke | 14-02-20 | 23:06

@Olleke | 14-02-20 | 23:06:

U heeft de broodrooster.

Patje2011 | 14-02-20 | 23:02 | reageer

Ik wilde u niet beledigen, en nee, er staat geen blauwe knoop. Kousen kan ik van hier niet zien...

GKJP | 14-02-20 | 23:13
▼ 5 antwoorden verborgen

Ik krijg bij het lezen van corona altijd dat vrolijke deuntje van jackass in mijn hoofd.

youtu.be/jlxmKsTvcLg

Mooie crow storm overigens. Gaat goed los daar.

Suncatcher | 14-02-20 | 21:59 | 4

Geen mensen dus ook geen eten voor die beestjes.

Gokmaar | 14-02-20 | 22:09

@MaatJan | 14-02-20 | 22:05:
Cremona
I hear the angels sing above
Cremona
They ring and bell the song of cough

Oprisp | 14-02-20 | 22:10
▼ 1 antwoord verborgen

Eventjes wat anders.
Heb gister op Netflix de miniserie The Pharmatist zitten bekijken.
Gaat over hoe de halve wereld verslaafd is geraakt aan Oxycontin (een pijnstiller).
Aanrader.

HoerieHarry | 14-02-20 | 21:58 | 2

Dus?? Wordt dat in China gemaakt dan en krijg je dan ontwenningsverschijnselen?

Hadena | 14-02-20 | 22:15

Dank GS. Ik constateer bij mijzelf dat ik de linkjes niet meer aanklik. To much information, zong The Police ergens in 1981. No Future.

Piet Karbiet | 14-02-20 | 21:56 | 4

There is no political solution. Spirits in the Material World.

Watching the Wheels | 14-02-20 | 22:02

In china they dont have to put on the light on!

sjuul69 | 15-02-20 | 06:17
▼ 1 antwoord verborgen

Min welgemeende bewondering voor uw volharding @Spartacus, maar die cijfers zijn ook maar cijfers. Dobberende cruiseschepen, opdrogende handelsstromen, ongeruste Pentagons. Lineaire statistiek is iets, maar vooral de periferie des ooghoeks de kost geven kan in dezen volgens mij geen kwaad.

Mogelijk is Corona, dat inmiddels stomtoevallig is omgedoopt (waarom ook niet?) niet het virus dat de islam doet verbleken. Maar al die officiële reacties geven een aardig beeld voor wanneer de stierenpoep echt de globalistische ventilator raakt: www.youtube.com/watch?v=MSdS1oyiTAk

Deze is puur ter overweging. Zelf ben ik niet van het geloven.

Rest In Privacy | 14-02-20 | 21:55

Ik wacht op de demonstraties van de gele mondkapjes.

piloot47 | 14-02-20 | 21:52

Ah, het paniekuurtje.
Goed weekend, allen.

DrumPiet | 14-02-20 | 21:51 | 2

Volgens mij ben jij na een bezoek aan een goed hoertje best wel te happelen.
In een belendend taveerne. Tenminste, volgens mijn buuf.

Piet Karbiet | 14-02-20 | 22:03

Tuurlijk want jij met je zogenaamde hoge IQ zegt dat er niks aan de hand is, wat in china gebeurt is de normale gang van zaken.
Meld je is aan bij menza kunnen we onze IQ vergelijken.

A.I. van Dee | 15-02-20 | 09:10

Je wordt er niet vrolijk van..

BozePaarseMan | 14-02-20 | 21:51

Toch wel een zieke tweet over de flat.

abnormal me | 14-02-20 | 21:51 | 2

Als mensen ziek zijn liggen ze meestal te slapen/rusten en doen ze het licht uit.

litebyte | 14-02-20 | 22:05

Oh Corona, tijd om de Fikkies uit te laten.
Veel plezier allen.

Berbaar | 14-02-20 | 21:48 | 14

Is een Pointer in de jacht net als een Duitse staander? Dat ze blijven staan wanneer ze wat ruiken (poot omhoog en driftig met de staart), of zijn het meer drijvers?

Oprisp | 15-02-20 | 00:08

@Oprisp | 15-02-20 | 00:08: kijk anders even op Google ofzo, hoeven wij niet meer naar die hondeboer te luisteren.

Normpje | 15-02-20 | 08:19
▼ 11 antwoorden verborgen

Ik mis de data van dat cruiseschip. Want dat vertrouw ik wel. De populatie is veel kleiner maar de input data is betrouwbaarder. Dat is veel waard

Zuma | 14-02-20 | 21:48 | 1

Singapore data geeft een wat beter onderbouwd (op feiten) beeld.

litebyte | 14-02-20 | 22:04

Zelfs de Nazi's die de razzia's deden hadden geen mondjeskapjes op.

ikbenerweer! | 14-02-20 | 21:47 | 1

Dat komt misschien omdat "Jood zijn" niet besmettelijk was?

Vage_eddie | 14-02-20 | 22:05

De helft van de tijd begrijp ik niet wat er in die filmpjes gebeurt. Wat een onnavolgbare cultuur.

MickeyGouda | 14-02-20 | 21:47 | 6

@litebyte | 14-02-20 | 22:00: Kan zijn dat het een wat realistischer beeld laat zien aangezien de censuur in westers georienteerde landen een stuk minder is (vooralsnog, wie weet hoe lang dat nog duurt). Ik vind vooral persoonlijk de stilte (vergeleken met de mexicaanse griep) verontrustend.

A.I. van Dee | 15-02-20 | 09:05
▼ 3 antwoorden verborgen

Dank voor de dagelijkse updates !
Hier de meest recente update/conclusies van Rud Istvan op WUWT :

Updated WUWT conclusions

-Is Wuhan a serious public health concern? Yes.
-Is Wuhan a serious pandemic threat? Not yet.
-If containment mainly to China via travel restrictions and 14-day quarantine can be enforced, it is probably not a pandemic threat ever to North America or Western Europe or Australia. Africa and Southeast Asia outside China, Japan, and Singapore need careful watching. And as with 2009 Swine flu, South America will be hit or miss.

-Is 14-day quarantine effective? Yes.
-Is a vaccine on the horizon? No.
-Is a drug therapy on the horizon? Yes.

Bron: wattsupwiththat.com/2020/02/14/wuhan-...

Zwizalletju | 14-02-20 | 21:45 | 5

Het probleem aan quarantaine is dat het alleen werkt als alle landen het doen.
Als er één land is wat vluchten uit China aanneemt, kan je daar al een brandhaard krijgen, die met name in de beginfase onder de radar door kan duiken ivm incubatietijd. Er gaan nog eens verdomd veel landen en regio's op quarantainelijsten belanden.

Vage_eddie | 14-02-20 | 23:02

@Vage_eddie | 14-02-20 | 23:02: Quarantaine van 2 a 3 weken is voorlopig de oplossing , zeker met de incubatietijd van 7-10 dagen .
Verder schijnen de HIV medicijnen het heel goed te doen, en daarna komt het vaccin natuurlijk in beeld.

Zwizalletju | 14-02-20 | 23:10
▼ 2 antwoorden verborgen

Geel is het nieuwe zwart.

Rest In Privacy | 14-02-20 | 21:45
-weggejorist-
Kapitein Sjaak Mus | 14-02-20 | 21:43

Ja, Insubordinatie houden die tering chinezen niet van. Hoeveel journalisten en kunstenaars zijn er al naar de kerkers verdwenen? Wel een makkelijke manier om van je tegenstanders af te komen. Schoften.

Rest In Privacy | 14-02-20 | 21:41 | 2

Ik heb de officiele tellingen niet bijgehouden....

litebyte | 14-02-20 | 21:50

Het ging vandaag toevallig door mijn hoofd.
Dat een rookgordijn van besmettingsgevaar de ideale kans is voor een purge.
Waarom ik me bedacht, is dat het huidige coronabeleid van China meer vijanden van het systeem maakt en meer onvrede schept dan ze in jaren hebben gehad.
Het zou een maatregel zijn waarvan de averechtse effecten groter zouden zijn dan de gewenste effecten.

Vage_eddie | 14-02-20 | 22:21

Gisteren zouden alle Europese ministers van volksgezondheid bij elkaar zijn gekomen. Ik hoor en lees er niks meer over. Sterker nog, ik vind het nieuws erg stil... Het lijkt erop dat we alles van Twitter moeten halen. Dit bevalt me niks.

Olijke Guit | 14-02-20 | 21:40 | 6

@RickRD | 14-02-20 | 22:03:
Als je dat soort getallen ziet, lijkt het me sowieso een goed idee om wat meer binnenlands te gaan produceren. Hetzelfde als met de gaspaniek destijds, toen de relaties met Rusland verslechterden. Globalisme is leuk zolang je je buren kan vertrouwen.

Vage_eddie | 14-02-20 | 22:23

@Alexander des Burgus | 14-02-20 | 22:52: Dat monopoly hebben ze al.
China is the world’s second-largest market for pharmaceuticals and the fastest emerging market for the sector.
www.cnbc.com/2018/04/19/chinas-pharma...
Vooral Europa is daar afhankelijk van.

RickRD | 15-02-20 | 00:30
▼ 3 antwoorden verborgen

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Energie vergelijken | Autoverzekering vergelijken
Kansino. Hét online casino van Nederland.
Online casino met licentie | Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online Gokken | Brokerfolio.com brokers vergelijken | online bookmakers in Nederland
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | Crypto-casino.nl