Beelden Coronavirus dag 6: in één etmaal van 2,887 naar 4,515 infecties, stijging van 56%
Er verschijnen steeds minder beelden op de socials, maar we hebben de nieuwe(re) filmpjes onderstaand weer even achter elkaar gezet. Beelden van dag 1,2 ,3 en 5 hier. Live infectie- en dodenteller hier.
De meeste nieuwe beelden verschijnen onder Chinese hashtags, dus we zijn veelal afhankelijk van Google Translate. Het maakt het verifiëren er ook niet makkelijker op. Montage opent met dit fragment waarin mensen in Jiujiang direct naar de fabriek afreizen voor gezichtsmaskers, die elders nergens meer te verkrijgen zijn. In filmpje 2 is er iemand omgevallen, in filmpje 3 ook, in filmpje 4, ja, ook, maar dan in Shanghai. Filmpje 5 betreft een verwarde man in het Princess Margaret Hospital te Hong Kong, "He had high fever & history of mental illness. He walked to the nurse station, took off his face mask & even attempted to run away from the hospital. He later lay on the floor yelling "Restrain me! Restrain me!" Since most medical staff in the ward were female, no one dared approaching him due to high risk of being physically assaulted." In het afsluitende dobberfilmpje proberen mensen uit Hubei via een rivier aan de quarantaine te ontsnappen, want je bent jong en je wilt wat. Er gaan ook een hoop dubieuze filmpjes rond, waarbij er veel te weinig maskertjes gedragen worden door omstanders om recent te kunnen zijn, zie voorbeelden hier, hier en hier.
Ondertussen ging het aantal *officieel gediagnosticeerde en gepubliceerde* infecties in 24 uur van 2,887 naar 4,515. Dat is een toename van 56%, en het aantal doden steeg met 29% naar 106. Een (hobby-)vergelijking tussen de infection rate van SARS en destijds en het Coronavirus nu, stemt ook weinig hoopvol. En dan wijst epidemioloog dr. Doom ons er ook nog eens op dat het virus van de eerste zes geïsoleerde patiënten (woonden in hetzelfde huis) geen identieke virussen zijn. Dit zou erop wijzen dat het virus muteert en dit zou het inperken van het virus aanzienlijk moeilijker maken. De Lancet-studie die hij citeert concludeert dat het in feite een compleet nieuwe vorm van het virus is, die niet door natuurlijke 'recombination' kan zijn ontstaan: "Our study rejects the hypothesis of emergence as a result of a recent recombination event." Hij benadrukt dat hij geen complottheorieën "zonder bewijs" wil steunen, m a a r... bioengineering. En die Duitser die besmet is geraakt, is zelf dus nooit in China geweest. Hij is besmet door een collega die op 23 januari weer terugvloog naar China.
Maar goed, ongeacht de bron. Zolang dragers van het virus tijdens de incubatieperiode anderen kunnen besmetten zónder symptomen zoals koorts te vertonen, dan hebben al die grenscontroles met thermometers eigenlijk ook helemaal geen zin. Heel misschien, is een beetje constructieve paniek dus eigenlijk wel op z'n plaats.
Kennen we dit raadseltje trouwens nog? Als een groep waterlelies elke dag in omvang verdubbelt, en het 48 dagen zou duren voordat het hele meer bedekt is, op welke dag is het meer dan voor de helft bedekt? Antwoord. Heel veel meer foto's en video's na de breek.
UPDATE: Er zijn drie nieuwe gevallen bevestigd in Duitsland, waarmee de teller daar nu op 4 staat. Ook zij zijn collega's van de eerder genoemde overgevlogen Webasto-medewerkster.
Slapende medici
Zusters knippen haar zodat beschermende kleding beter sluit
Omgevallen Chinezen
Er zijn nog helden
Social
Wereldvrede wanneer?
Social
Leerzame staats-tv
Social
Shareholder value
Dichtbij, is wat het komt
Reaguursels
InloggenWellicht morgen een internationaal noodsituatie label vanuit WHO...
Een 32 jarige Chinese vrouw besloot het virus naar Finland te brengen, volgens de lokale autoriteit geen reden voor paniek.
Lekker zo een lab waar ze virussen kunnen 'weaponisen.
KLM blijft op China vliegen. Lekker dan
We gaan allemaal naar de kut.. dit virus is gemaakt om de overbevolking af te vlakken. 1 Chinees vrouwtje steekt 4 medewerkers aan tijdens een cursus.. Hoeveel mensen heeft datzelfde Chineesje aangestoken in de vlucht heen en in de vlucht terug, in het hotel waar ze verbleef? Dit is niet te houden. Dit virus heeft alle kenmerken van een killer! Het is wachten tot wijzelf het krijgen.. Laat ik nu net 2 dagen geleden verhuisd zijn naar Duitsland Oo
PS Redactie.. waar blijft ons nieuwe dagtopic? Deze statistieken zijn alweer verouderd!
@papasfritas | 29-01-20 | 13:15: die hebben inmiddels ook al het loodje gelegd...
Volgende week een update van het RIVM.
Het virus verspreid zich sneller dan men nu zegt en kan veel langer leven zonder gastheer dan werd aangenomen. Hoi Aliexpress.
Onbevestigde bronnen uit de medische wereld claimden afgelopen weekend al 90000 besmette personen in China. Maar censuur enzo... Mondkapjes bieden weinig bescherming en zijn meer gericht op het tegengaan van verspreiding door een hoestende drager. Het virus verspreid zich door de atmosfeer en slaat neer tijdens regenbuien. Kortom, we gaan weer eens dood! Allemaal!
6 feb heeft de 2e kamer overleg gepland over het coronavirus. Rijkelijk laat als je het aan mij vraagt. Baudet heeft een debat op kortere termijn aangevraagd, maar kreeg hier onvoldoende steun voor.
Eerste stappen richting een vaccine zijn gezet:
www.theage.com.au/national/monkey-kid...
Drie keer hoera voor die Dr Julian !
De groei van het aantal zieken is nog steeds strak een verdubbeling iedere 2 dagen. Bij SARS was dat allang afgezakt maar bij dit virus dus niet.
gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsda...
Het aantal doden is nog steeds groter dan het aantal herstelden, dus ook dat is geen fijn signaal. Het lijkt geenszins op een containment van het probleem. Even afgezien van het feit dat meer testkits beschikbaar zijn en dus ook meer mensen worden geregistreerd, is de groei nog immer onheilspellend.
Even rekenen: Als dit doorzet, die verdubbeling iedere 2 dagen, dan hebben we over exact een week vanaf nu 6000 x 2 ^(7/2) = 68.000 zieken. Daar wordt niemand heel blij van, ook omdat het aantal genezingen lager ligt dan het aantal doden.
Stel dat eraan sterven 4 dagen kost, vanaf de eerste symptomen, dan moet je die 130 doden van nu afzetten tegen de hoeveelheid gevallen van 4 dagen eerder, dat was toen 900. Dan heb je dus 130 / 900 = 16% overlijdenskans. En dat is heel wat meer dan de sussende schattingen van het RIVM.
Vraagteken blijft echter, hoeveel mensen geen symptomen krijgen maar wel besmet zijn, dus hoe dan ook, het is vooralsnog niet helder. De statistieken uit China zijn niet altijd even betrouwbaar vrees ik.
En in NL? Wat doet de overheid? Nou ze volgen het van uur tot uur. Alles om paniek te voorkomen. BA stopt alle vluchten richting China. En op Schiphol komen nooit Chinese reizigers toch? En de NS die reizigers vanaf Schiphol naar diverse locaties is NL brengt? En hoe dodelijk is het virus in NL? Minder dan in China? Is er een remedie tegen zodra je besmet bent geraakt? Tjonge NL loopt over wat de voorlichting betreft.
Het virus zal de EU nooit bereiken. Niets aan de hand. - Bruins.
Het is een milde griep. - RIVM
Lol.
@Dirk III | 29-01-20 | 09:18: Inderdaad. Waar een klein land groot in kan zijn.
@Ramses Sappie | 29-01-20 | 09:22: Sterker nog, ze doen hélémaal niets. Echt niets:
www.telegraaf.nl/nieuws/92991292/woed...
KLM nu in spoedberaad
Bron is televaag
Hoe is het trouwens met Spier?
Misschien ff bij de familie langsgaan. Je kan ook in een willekeurig ziekenhuis afspreken want daar komt de moeder voor haar werk. Geen probleem volgens het RIVM. Dat blijkbaar alle positieve gevallen buiten China die regio bezocht heeft behoeft geen aandacht.
CNN: The latest numbers: At least 132 people are dead and almost 6,000 cases have been confirmed in mainland China
Gaat lekker.
*Blik linzen open trekt.
Waar zijn onze hulpverleners nou? Helpen waar helpen kan. Wat? Vliegtuigen te kort ? Geen mondkapjes ? Rennen !!
Heb gisteravond nog een ufo kunnen waarnemen dus de aliens weten ook wel dat we fucked zijn. Dus reken er maar op. Hamstereeeeen.
In België zijn alle hamsters al op.... snel zijn dus.
Ik linkte het patent voor het biowapen,wat,2 dagen geleden hier? Applaus voor het oppikken.
Wil je een lollie?
Ik ben heel benieuwd naar de cijfers die we over een tijdje hier kunnen construeren. Helaas gaan er zeer waarschijnlijk besmettingen bijkomen, maar het mortality rate, aantal genezen slachtoffers, percentage dragers zonder symptomen, zwaarst getroffen doelgroep, etc, zijn nu eigenlijk nog helemaal niet duidelijk.
1: Ik vertrouw de Chinese informatievoorziening niet en de cijfers zijn momenteel shady. Het is vooralsnog angst voor een onbekend gevaar.
2: Ik heb als het erop aankomt meer vertrouwen in onze Westerse ziekenhuizen.
3: Onze manier van leven is toch weer anders dan die van de gemiddelde Chinees: Elkaar niet recht in de bek hoesten, anders omgaan met eten, minder op elkaar gepropt zitten, je eerder ziekmelden ipv stug je 80-urige werkweek volmaken.
Al die factoren meegenomen, weten we eigenlijk nog niks, maar waarschijnlijk/helaas gaat daar binnenkort duidelijkheid over ontstaan:
Is het een verkoudheidje waaraan alleen de zwakkeren doodgaan (net als bij gewone griep), of is het een reêle dreiging voor een groot deel van de bevolking? Welke groep er nu bijvoorbeeld compleet buiten beeld blijft in Wuhan, zijn de dragers die er amper/niet ziek van worden. Die weten niet eens dat ze het hebben, dus melden zich ook niet. Dit vertekent het mortaliteitsratio enorm.
Het enige dat nu nog werkt is zoveel mogelijk doen aan je weerstand.
Een virus dat in de incubatieperiode besmettelijk is, zorgt ervoor dat dragers niet te identificeren zijn. Pas als ze ziekteverschijnselen gaan vertonen, worden ze geïdentificeerd, maar in die tijd hebben ze al dagen de tijd gehad om op werk, school, sportclub, station, markt, etc tientallen anderen te besmetten. Het is onmogelijk om dan nog na te zoeken waar iemand allemaal is geweest en wie hij allemaal heeft besmet; helemaal omdat de nieuwe besmette gevallen ook weer 'onder de radar' blijven.
Hier liggen de ziekenhuizen al standaard vol. De dubbele longontsteking die je van dit corona virus krijgt moet behandeld worden op een IC met beademing onder hoge druk.
Over een sterftecijfer is nog niks bekend, 5578 besmettingen (laatste data) 131 doden en 107 daadwerkelijk genezen. Als dit zo door gaat en er straks miljoenen aan zon beademing apparaat moeten en dat niet meer lukt zou dat sterfecijfer wel eens hoger kunnen gaan worden, tuurlijk gaan de bejaarden en mensen die al ziek zijn als eerste, maar er liggen in China op dit moment mensen van alle leeftijden te knokken voor hun leven.
De reacties van mensen die het "gewoon griep" noemen of zoiets doms zeggen als de griep levert jaarlijks 500k doden op beseffen niet dat bijna een miljard mensen griep krijgen elk jaar, en dat die 500k doden dus maar 0,05% betekend.
1 miljard mensen besmet met corona zou in deze verhouding 30 miljoen doden betekenen, maar dat kan zonder vaccin in realiteit alleen nog maar meer worden. Helemaal als de bedden op raken, en je thuis langzaam stikt doordat je longen vollopen met ontstekingsvocht ;)
Dat zijn geregistreerde besmettingen. Het gros wat kuchelt zal niet naar de dokter gaan en kan ook het virus bij zich dragen. Dus die 2,5% doden door dit virus is naar alle waarschijnlijkheid véél te hoog ingeschat. Het aantal besmette mensen, met of zonder klachten, ligt misschien wel 10 of 100 keer zo hoog.
@Nohara | 29-01-20 | 03:20:
Mwah. Evengoed worden er rekenfouten de andere kant op gemaakt:
Men is bijvoorbeeld geneigd te zeggen dat er nu 4500 besmettingen zijn en maar 106 doden. Echter, zijn de doden van nu de mensen die een aantal dagen geleden besmet werden. Bij een virus dat zich exponentieel voortplant, betekent dat het aantal besmettingen toentertijd grof lager lag. Zeg dat er op dat moment bijvoorbeeld 1000 geregistreerde gevallen waren. Dan is een dodental van 100 ineens hoog. Eigenlijk moet je de gemiddelde tijd weten waarin een patiënt overlijdt, of beter wordt, en dan 2 grafieken naast elkaar tekenen. Een grafiek is het aantal besmettingen en de ander het aantal doden.
Daarbij moet je dan het dodental van over bijv 5 dagen vergelijken met het aantal besmettingen van vandaag.
Met alle respect, maar dat die chinezen binnen 10 dagen een compleet ziekenhuis willen bouwen om dit in de greep te houden zegt toch al genoeg... dit is geen normaal griepje laten we zeggen... iets met bio engineering...
Er zijn mensen genezen. Die moeten nu dan toch antistoffen in hun bloed hebben.
Met die antistoffen kunnen ze een vaccin maken. Dit duurt misschien even. Dat wel. Of denk ik nu echt veel te simpel en optimistisch?
Het virus muteert. Dus in dit geval zal het vaccin niet werken. En sowieso duurt het jaren voor een vaccin ontwikkeld is.
Doctor Doom zegt dat ze over 4 maanden kunnen beginnen met de eerste tests. Dan moet nog bewezen worden of het werkt.
Maar ja, dan zijn we misschien al lang dood.
twitter.com/DrEricDing/status/1222276...
@Jannus | 29-01-20 | 01:34: Maar in dit geval zullen, (bijna), alle landen samenwerken. Er is veel meer kennis dan bij vroegere uitbraken. Ze weten al hou het virus eruit ziet. Wat voor soort virus het is. Ik heb echt goede hoop op een uiteindelijke, gunstige uitkomst.
@Reaguurdeskundige | 29-01-20 | 01:38: Ik heb het gelezen net. Bedankt voor de link. Ja het geeft wel een heel somber beeld. Ik hou liever nog hoop. Er zijn nog zoveel variabelen denkbaar. Toch gewoon lekker slapen vanacht. Goed voor de weerstand.
@Reaguurdeskundige | 29-01-20 | 01:38: Welnee. In China doen ze dat testen gewoon op gevangenen. En dan kijken ze wel of er niet misschien mensen aan dood gaan...
Nogal wat Chinezen hebben de opmerkelijke neiging om als ze denken dat ze ziek ziek voelen of zouden moeten voelen (en op elf miljoen inwoners heb je altijd wel enige tienduizenden psychosomatische aanstellers) toevallig wél het als duurste en best bekend staande hospitaal in de omgeving te belegeren. Daar is nu een einde aan gemaakt; ze mogen nu alleen nog maar de hospitalen in hun deel van de stad belegeren.
-
Verder is ergens voor dood neervallen een ideale en zeer Chinese truc om door een ambulance te worden afgevoerd. Het duurt onder de gegeven omstandigheden even, maar uiteindelijk kom je weg. Alleen wat de meeste simpele zielen niet beseffen, is dat ze naar de plek worden afgevoerd met het grootste besmettingsrisico: het ziekenhuis.
Hahaha, kijk nu pas die "Train to Bussan". Ik zal deze kijktip delen met onze vriendin die in quarantaine zit in Wuhan. Gaat ze waarderen.
Break: Nick weet wie hem verraden heeft en Bibi heeft haar burn-out door Waylon.
www.telegraaf.nl/entertainment/208066...
Het is wel de 21e eeuw enzo,
Veel mensen met mobieltjes enzo,
Maar óf het zijn niet allemaal doden in de straten, die er roerloos bij liggen.
Óf heb ik bijna gemeldde doden ook werkelijk terug gezien via de interwebs..
Als de virus een tijdje heeft gebroed in Wuhan, dan zou het best kunnen zijn dat men daar het veiligst is. Waarom? Virussen muteren en van de dodelijkste varianten gaan de gastheren dood, dus uiteindelijk nemen de minder dodelijke virussen de populatie over. Je wordt nog wel ziek, maar gaat er niet meer aan dood. Op dat moment kan je beter op die plek zijn.
Aan mijn mede preppers: ik heb voor 6 weken eten, drinken, en gasmaskers en een waterfilter. Nu mijn vraag: wanneer komt het moment om te besluiten de deur te barricaderen en je ziek te melden op werk en alle sociale activiteiten te staken? Serieuze vraag. Is dat bij de eerste besmetting in NL? Of bij 100? Of 1000?
Als je bij 1000 naar je werk gaat en je kucht een beetje dan schoppen ze je eruit en melden jou uit zichzelf ziek. Bij 10.000 neemt er niemand de telefoon meer op want dan zit de rest ook achter barricades.
Geen idee, ligt er ook aan hoe dichtbij het komt. Maar ga ook zeker morgen een voorraad blikvoer binnenslaan, water en ander drinken. Maar hoe kom je nog ergens aan die mondmaskers?
@Jan, Leiden | 28-01-20 | 23:03: Die dingen helpen niet.
@Jan, Leiden | 28-01-20 | 23:03: mondmaskers helpen alleen anderen niet snel te besmetten, en een beetje bij wat verdere afstand. Je moet volgelaat maskers met P2 of nog beter P3 filter hebben om veilig te zijn. Deze werken ook bij direct contact met besmette personen. Bijv als je in het OV of vliegtuig wilt of moet reizen tijdens de epidemie.
@Zapata10 | 28-01-20 | 23:06: Wel waar.
Nog een keer dan.
Het helpt mits je het goed draagt. Dwz strak om het gezicht zonder dat er lucht doorheen kan dat dus niet gefilterd is.
Het helpt mits je een beschermende bril draagt.
Daarbij beschermt het ook de "gezonde" mensen als een besmet iemand zo'n mondkapje opheeft zodat hij niet al zijn/ haar bacillen in het rond blaft.
@KnappeMooiboy89 | 28-01-20 | 23:33: MoyBoy FFP2 & FFP3 bedoel je.
@Dirk III | 28-01-20 | 23:37:
Samengevat FFP2 of 3, strak gedragen en met afgesloten bril. Hoop oprecht dat het virus niet in NL komt. En is dat spul nog ergens verkrijgbaar?
Dank voor jullie reacties trouwens!
Dat moet dus twee weken voor de eerste besmetting gebeuren. Vorige week woensdag gok ik zo...
Mijn advies is om berichtgeving op GS over dit onderwerp vanaf nu te negeren. Je hebt je voorbereidingen gedaan, nu over tot de orde van de dag. Hou de berichtgeving van WHO en RIVM in de gaten. Niet gaan ziek melden en je sociale leven leiden zoals je altijd doet. En zorg dat je voldoende slaapt, belangrijk.
@De_fluitlokker | 29-01-20 | 00:17:
Jij gaat 't niet redden. Ziek melden? Ja, jij dus wel, met je sociale leven zoals altijd...
Als je safe wil zitten, moet je eerder preppen, eerder beginnen en langer thuiszitten. Anders loop je namelijk het risico dat je te vroeg begint en zonder voorraad komt, terwijl de boel nog in volle gang is. Moeilijk dilemma:
Als het daadwerkelijk zo ver komt, ben je een survivor.
Als het niet zover komt, ben je die 'idioot' die zijn baan en zijn sociale leven kwijt is en nog 10 jaar wordt uitgelachen.
@Jan, Leiden | 28-01-20 | 23:03: geactiveerde koolstof filtreert tot aan 30nm (het coronavirus is 100nm), hoewel bewerkelijk is het makkelijk zelf te makken. Met wat slim knutselwerk zou zelf nieuwe filters voor een gasmasker kunnen maken.
www.wikihow.com/Make-Activated-Charco...
@KlauwnBassie | 29-01-20 | 06:45: Of wellicht een mondmasker, twee tampons geactiveerde koolstof, elastiekjes en wat tape ? Loop je wel met een maxipad op je muil. LMAO
Ik zou zaken als voldoende zeep, bleekmiddel en ontsmettingsmiddel niet uitsluiten Begin nu al met het regelmatig wassen van je handen met zeep (minimaal 20 seconden, vergeet de polsen niet) en train jezelf niet met ongewassen handen je gezicht aan te raken.
@Jan, Leiden | 28-01-20 | 23:03: kijk eens op jimmyjoy.nl. Dat is echt gezond voer waar je het maanden mee uit houd. Ik drink dat sowieso al en kan maanden vooruit zo.
Volgende week voor de zaak naar het buitenland, niet zo blij mee, maar ja
STATS:
google: Wuhan Coronavirus (2019-nCoV) Global Cases (by Johns Hopkins CSSE)
@"UPDATE: Er zijn drie nieuwe gevallen bevestigd in Duitsland, waarmee de teller daar nu op 4 staat. Ook zij zijn collega's van de eerder genoemde overgevlogen Webasto-medewerkster."
Behalve dat zijn er nog 40 collega's in onderzoek. Daarvan komen de testresultaten morgen. Dan zal ook de minister een persco geven over de stand van zaken.
Verder is er nog een (onbevestigde) verdenking in Berlijn. Hij is inmiddels opgenomen en getest, ook daarvan komt het resultaat morgen.
Berlijn jongens, ICE Berlijn ostbahnhof-Amsterdam centraal.. elke 2 uur. Sterkte daar in Nederland.
Overigens hebben die 40 nog geen ziekteverschijnseken tot nu toe. Maar waren wel in direct 'gevaar' volgen de DAZ.
@grapo | 28-01-20 | 22:21: Tot slot nog dit: al deze nensen hebben familie en vrienden.Hebben einkaufen gedaan, bij de 'wurstbazar' gegeten, bier gezopen in de kroeg, gevoetbald of wat dan ook. Just saying. *plop met schroefdop*
Denemarken, Duitsland en Frankrijk. We zijn omsingeld! Gelukkig is de Canada route ook al afgesneden voor een bepaalde familie.
Pleur toch op met dat virus. Er zijn een paar chinezen die dit virus hadden dood gegaan. Aan elke willekeurige ziekte gaan er elke dag meer Chinezen dood. De meesten met dit virus hebben gewoon een verkoudheid en worden niet eens getest. Iedere besmette in het westen heeft slechts lichte symptomen. Ik verdenk de mondkapjesindustrie.
Het is een bejaarde, maar op de ICU van Frankrijk ligt iemand niet heel fris bij.
Goedzo je hebt het antwoord op de vraag "wie zit er achter" gewonnen. Het is de mondkapjesindustrie! Je hebt een geheel verzorgde reis gewonnen naar het rustieke maar ook moderne Wuhan waar u kunt genieten van de plaatselijk delicatessen en een geheel verzorgde rondreis krijgt door alle uithoeken van de stad.
Het weigeren van deze prijs zou een slag in het gezicht van het Grote China zijn.
@Dirk III | 28-01-20 | 21:46: ghehe
Om de verspreiding te bespoedigen gaat de EU een vliegtuig vol Europese burgers ophalen in het quarantaine gebied. En bedankt!
Welk deel van het woord 'quarantaine' begrijpt de EU niet?
@Winter_is_coming | 28-01-20 | 21:36: Ze gaan hier ook in quarantaine als het goed is, wel op eigen kosten, dat dan weer wel want alleen nieuwkomers belonen we met 10.000 zakgeld, een woning, een miele en een uitkering. Nederland op zijn smalst.
@Winter_is_coming | 28-01-20 | 21:36: Is een ander woord voor Miele.
"op eigen kosten"
Hoe ziet dat er uit dan? "Ja kijk zeg ziemaar even hier, we hebben een tentje voor je opgezet, 12 euro, en dit FFPS3 masker is 8 euro dus graag even tikkie in de box, betaalverzoekje delen door 3 ok?"
De horror. Vrouwen die massaal hun haar afknippen en zich massaal een kort pittig kapsel aanmeten. Dit virus is nu al de grootste ramp uit de geschiedenis van de mensheid...
Maakt nu niet meer uit of je besmet raakt.
Net 50 eurie blikvoer ingeslagen, ik zit tot 2025 gebeiteld op m'n zolderkamertje.
En vinden je ouders dat ook een goed idee?
Goedkoop eten zeg! Voor 10 euro per jaar maar.
Om in abstracte getallen te denken; momenteel wordt de wereld bevolkt door 7,6 miljard mensen (7.600.000.000). Als door dit corona virus er een op de 100 mensen (1%) sterft, dan betekend dit dat er 76 miljoen mensen sterven. Dat is qua grootte ongeveer de gehele bevolking van een land als Duitsland, Turkije of Iran. Zelfs een mortaliteit van 1% zou dus nog enorme getallen opleveren, terwijl 1% vergeleken bij de pestepidemieën die enkele eeuwen geleden over Europa trokken met een mortaliteit van tussen de 30 en 40% klein bier zijn.
Je gunt het niemand maar de wereld kan 2/3 van de mensheid wel missen.
Koop een boot ofzo.
Die pestepidemie mortaliteit was in een tijd van zeer gebrekkige hygiene en een matig tot slecht gevoede bevolking met zeer lage weerstand. Desalniettemin een epidemie die ruim baan heeft gegeven om het juk van de geestelijke klasse van zich af ye schudden.
Komen er jaarlijks niet zo'n 80 miljoen mensen bij? Dan lopen we straks maar een jaartje achter.
De klimaatdoelen zijn weer wat dichterbij! Wie zei er nu dat China er niets aan deed? Nou?
3 nieuwe gevallen in Duitsland bevestigt.
Gisteren de eerste. Nu (circa 5 minuten geleden) nog drie.
Linkje voor omanders goddomme www.waz.de/panorama/coronavirus-erste...
Juist, dus nu al 4 in Duitsland.
Als die ook allen 2 anderen hebben aangestoken straks dus 8, paar dagen later 16, 32, 64, etc etc. Blijkbaar kan dit virus (ook buiten China) dus vrij genmakkelijk van persoon op persoon overgaan.
Over een weekje is dit virus ook in Europa een probleem, vrees ik.
@Beste_Landgenoten | 28-01-20 | 21:28: ik schreef het al een paar keer. Zeker in Duitsland kan het rap gaan, ubahn en straßenbahn zijn hier zeer druk.. vooral veel 'buitenlanders' aardig wat uit besmette landen ook.
En het risico dat ze naar Nederland reisen voor een weekendje is ook zeer groot.. Elke 2 uur een ICE vol uit Berlijn alleen al. En flixbus ieder uur haast hier uit Hannover bijvoorbeeld.
@Beste_Landgenoten | 28-01-20 | 21:28: in 10 dagen dan 1.000, 20 een miljoen, 30 dagen een miljard en dan 3 dagen later is iedereen ziek.
Nu nog even genieten van de ziektevrije dagen... plop
@Winter_is_coming | 28-01-20 | 21:41: lol. plop idd dan maar
Gewoon een verkoudheid, enz enz enz enz enz enz enz enz enz
De Chinese verpleegsters zien er vermoeid uit. Ze hebben kleine oogjes.
Stijlloos wel
Geeft wel minder kans op besmetting via de ogen.
nog even en het eerste geval is in Nederland. Dan kunnen we eindelijk iemand de schuld gaan geven. ik denk dat Rutte met stip op 1 staat.. of ‘de regering’ als geheel natuurlijk.
Ik nomineer Martijn Krabbe
Het eerste geval is er al, maar vanwege de incubatietijd weten we dat nog niet.
Tegen de tijd dat dat eerste geval geïdentificeerd is, heeft het al een aantal andere mensen besmet. Ga dan nog maar eens proberen alle collega's, familieleden, het voetbalelftal in de kelderklasse, de caissiere, iedereen op het gebruikte NS-traject en in de plaatselijke kroeg controleren.
Kan de persco van rutte zo uittekenen; rustig blijven, we doen alles, aanwijzingen opvolgen.
Binnenkort bij een theater bij U in de buurt!
Mondkapjes helpen niet!
In ander nieuws:
Tsunami Warning After 7.7 Magnitude Earthquake Off Jamaican Coast
www.commondreams.org/news/2020/01/28/...
ptwc.weather.gov/ptwc/product_listing...
Geen werkelijke tsunamis mogelijk in de Noordzee en de Caraibische want beide te ondiep.
Daar hebben we nu even geen tijd voor...
Dat miljard dure waarschuwingsysteem ligt er voor niets! En alleen omdat ze vergaten aan jouw te vragen of het wel nodig was!
@KlauwnBassie | 28-01-20 | 21:26:
Maar waar ligt dat dan? Juist in de Pacific! Want daar is het echt wel zinnig.
1 ramp tegelijk graag
@Jan-Joris-Jaap-Joop | 28-01-20 | 21:43: Nee er zijn 4 systemen één met de naam '' carribean sea" er ligt oa een station bij georgetown en dat maakte een observatie gisteren.
Vierde besmettingsgeval in Frankrijk, tweede en vermoedelijk derde in Canada. Besmetting in Brazilië. Mogelijke besmetting in Denemarken
De vraag is of er sprake is van lokale transmissie.
Verder dit. Linkjes, goddomme. Leer dat nou eens: Onderbouw je verhaal.
@omanders | 28-01-20 | 20:58: ad.nl
@omanders | 28-01-20 | 20:58: zwitsal en linkjes. goddomme gaat niet leer dat nou eens.
Hier: www.parool.nl/wereld/vierde-besmettin... de rest goddome zelf vinden in liveblog op ad of telegraaf of wat dan ook. Lol.
@omanders | 28-01-20 | 20:58: Blog coronavirus- Het Parool. Linkjes kan ik niet plaatsen als 'nieuwkomer' Gvd.
@Dirk III | 28-01-20 | 21:01: goddomme hij zegt toch linkjes! ghehe.
@grapo | 28-01-20 | 21:09: Je bent me goddomme net voor.
@omanders | 28-01-20 | 20:58: hier uit het topic goddomme. gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsda...
@Jan Leul | 28-01-20 | 21:11: solly jan, dat kon ik goddomme toch ook niet weten. waarom switsal trouwens ? Sinds wanneer?
Het ene moment hoor je dat twee Chinese panda's hebben gepaard en het andere moment, amper een paar dagen, later hoor je dat het coronavirus om zich heen grijpt en veel slachtoffers eist.
Zie je wel, die raggende panda's hebben het gedaan.
En Trump.
Bij de feiten blijven! De Rabobank.
Neuqpanda's in Nederland - daar is alle ellende mee begonnen.
Snelle stijging van de geregistreerde gevallen is ernstig. Maar kan deels ook verklaard worden door de grotere beschikbaarheid van testkits. Er worden nu ook meer mensen getest en ook meer als corona bevestigd.
Afgezien daarvan, een stijging waarbij elke drie dagen het echte aantal verdubbelt is ook al ernstig.
Hoe je het ook draait of keert,dit is ernstig.
Gisteren.
Ofwel op dag 47.
Paar graskarpers in die vijver. Zo schoon gevreten. Scheelt moeilijk rekenwerk.
Zit je bij het goede topic? Nog een scherm open staan met koi-karpers ofzo?
@mono-culti | 28-01-20 | 20:34: lezon
Als het zo is hoop ik dat je bij de eerste 50% procent van overleden egoïsten zit! Liever kwijt dan rijk als je dit je medemens toewenst.
De populatie moet wel krimpen. Een idee hoe Bail?
Liever 75% en Amsterdam gespaard
Morgen dan niet meer wakker worden dan.
Pfff, praat nou niet zo stoer. Het leed wat bij zoiets als dit komt kijken is gigantisch. Gezinnen verscheurd, wezen en mensen die de rest van hun leven longschade houden van de ziekte.
Ik hoop dat Kuifje en Brussel het niet overleven. Of mag ik dat niet zeggen?
@Jan-Joris-Jaap-Joop | 28-01-20 | 21:14: Die zitten in totale lock down bij zoiets als dit, als een ratten in hun holletje. Weinig kans op denk ik.
wat mij irriteert is dat 1,3 % van de besmettingen in andere landen wordt geconstateerd. En dat op zon populatie waar de brandhaard is.
Verklaar uw irritatie nader...?
Ik neem aan dat je zelf wel snapt wat je wilt zeggen.
Dus de populatie op de zon waar de brandhaard is, irriteert 1,3 % van de besmettingen die in andere landen wordt geconstateerd?
Dat het statistisch heel erg vreemd is dat niet-chinezen blijkbaar veel vatbaarder zijn voor besmetting.
Of Chinezen zijn er genetisch beter tegen bestand, of de besmettingscijfers uit China zijn veel en veels te laag. U mag kiezen.
Hoeft overigens geen opzet te zijn, kan ook dat de diagnose in het buitenland beter/sneller gaat, vooral door onderbezetting in China.
@captainobvious | 28-01-20 | 20:03: Zolang jij het maar volgt ;)
@Harry Turtle | 28-01-20 | 20:23:
Vergeet niet dat Chinezen overal ter wereld op universiteiten, bedrijven etc zitten. Als er een ziektegeval in een ander land vermeld staat, kan het alsnog gaan om bijv een Chinese student. Ook zijn de besmettingscijfers in nabijgelegen Aziatische landen hoog, wat bijvoorbeeld de aannemelijkheid op een virus als etnisch wapen klein maakt.
Heb nu al zoveel filmpjes van plotseling omgevallen mensen gezien.
Volgens mij kloppen die cijfers niet.
Maar hé.... gelukkig zijn Spier en z'n vriendin net op tijd naar Nederland gevlucht!
Zucht.
Ok die Spier gast was dus niet in Wuhan, maar hij heeft zijn vlucht naar de stad omgeboekt.
Hij was al een tijdje buiten te stad (ten tijde van uitbraak)
@Gijsbert | 28-01-20 | 19:36: in november was het eerste begin van de uitbraak volgens onderzoek.
Lucey says if the new data are accurate, the first human infections must have occurred in November 2019—if not earlier—because there is an incubation time between infection and symptoms surfacing. If so, the virus possibly spread silently between people in Wuhan—and perhaps elsewhere—before the cluster of cases from the city’s now-infamous Huanan Seafood Wholesale Market was discovered in late December. “The virus came into that marketplace before it came out of that marketplace,” Lucey asserts.
www.sciencemag.org/news/2020/01/wuhan...
Die moeder van Spier was wel zo eerlijk RIVM te bellen of ze haar preventief konden testen maar dat kon niet?!
Wat dan weer raar is want Spier en z'n vriendin zijn zelf zijn ook pas half januari uit Wuhan vertrokken, vervolgens naat Thailand en daarna via Shanghai naar Nederland gekomen.
www.ad.nl/nieuws/spier-en-sophie-liet...
@hier openen | 28-01-20 | 20:28: Ik vind dit echt te zot voor woorden inderdaad. Gewoon preventief in quarantaine zetten. Je schaadt er niemand mee als je het doet maar kan er heel veel mensen mee schaden als je het niet doet.
RIVM is echt al af bij mij sinds Bruins riep dat het virus onmogelijk hier in de EU kon komen en daarna riep dat hij ging inventariseren hoeveel quarantaine capaciteit we in NL hebben en vandaag weer hoeveel mondkapjes... Echt serieus lul? Daar heb je programma's voor waarin je voorraad en locaties kan bijhouden. Waarom bestaat zo'n lijst niet in NL als zogenaamd modern land... RIVM waar is deze data? Amateurs.
@hier openen | 28-01-20 | 20:28: En ze "hoorden half december al van een docent over de uitbraak van een nieuwe longziekte. " Half december al!
@hier openen | 28-01-20 | 20:28: Ik had toch niet graag bij ze in dat vliegtuig gezeten.
@Dirk III | 28-01-20 | 21:09:
Die Bruins lult maar wat. Weet hij veel. Hij denkt dat zijn achterban hem nu daadkrachtig vindt. Waarschijnlijk heeft hij nog gelijk ook.
Ik ben al twee dagen flink aan de schijt. Zou dat ermee te maken kunnen hebben?
Misschien komt het door een kontworm die puree maakt van uw ontlasting
Het kan ook een inwendige vleesboom zijn die gele pus afscheidt welke kontkorst met zure reetschilfers en darmrot veroorzaakt. Beterschap.
Dank voor uw hartverwarmende reacties!
Lekker poepen is niet vies
onder het motto "geluk bestaat bij de gratie van ongeluk" moet je soms even echte spetter kak hebben om zo een die je zich naar buiten voelt persen, te waarderen.
Maar de grote vraag die speelt in Den Haag; wat te verbieden en hoeveel borden moeten we laten maken om het virus af te schrikken. Wie mag er naar Jinek staat op twee. Grapperhaus staat naakt op de bar te dansen door de timing rondom de klokkenluiders op v&j/j&v
Er zullen ongetwijfeld nog wel een aantal #rotmaatregelen gaan volgen, denk ik.
@kweethetooknietbeter | 28-01-20 | 19:47: Vooralsnog is er op zijn Hollands niks preventiefs gebeurt?
Artsen, verplegers een paar dagen rust om aan te sterken voor de komende maand.
Het failliete slotervaart herinrichten tot nood ziekenhuis.
De burgers vertellen dat ze tenminste voor 3 weken eten en water in huis moeten hebben.
Schiphol sluiten.
etcetera.
Het virus is al onder ons. We gaan het krijgen. Daar is niks aan te doen, en zo hoort het ook. Maar een volledig wegkijkende overheid?
Je went eraan.
Het probleem met dat raadsel is dat als het aantal lelies iedere dag verdubbelt en dat 48 dagen lang, dat je dan op dag 48 maar liefst 281.474.976.710.656 lelies hebt. Er vanuit gaande dat iedere lelies 1 dm2 aan ruimte nodig heeft, dan moet dat meer even groot zijn als de USA zonder Texas (maar met Alaska en Hawaii).
Alleen als de groep waterlelies met één waterlelie begon, wat niet kan want het onderwerp is meervoud.
Elk denkend mens begrijpt dat een lelie (etc) zich nooit per dag verdubbeld. Mocht dat wel kunnen: Zouden we met gemak 300 miljard mensen voeden.
Gister
Best zuur als je biermerk Corona heet.
markets.businessinsider.com/stocks/co...
Gratis publiciteit is ook niet meer wat het was.
Er was eens een Chi-nees in Wu-han
Die pleurde graag vleer-muis in-zijn pan
Dat vond íe niet vies
Toen kwam er een nies
Nu Drinken we Co-ro-na uit WU-HAN!
lalalalalaaaa *2
Laaa
Lalalalaaa
Lalalalaaa
Lalalalaaa.
Dat corona virus is niets meer dan een grappig lachertje.
"Griep" dat is pas gevaarlijk. Jaarlijks 500.000 doden.
Dit virus is nog maar aan het warmlopen. Maak je borst maar nat.
Er zijn nog maar 18 genezen en ondertussen met dan 100 aan overleden.
Weer een downplayer. Ja griep maakt jaarlijks veel slachtoffers maar komt ook over de hele wereld voor. Als het corona virus ook wereldwijd voorkomt DAN mag je pas de vergelijking gaan trekken.
Tegen een griepje zie ik niet op, maar dit virus wens je niemand toe.
@0112358
Grappig lachertje, ja hoor tough guy.
Wie het laatst lacht het best.
Vooralsnog niets om aan te nemen dat jij dat bent.
Zwitsals hebben nogal weinig anti-stoffen aangemaakt, moet je weten.
Voor griep sluiten ze hele steden af met
20 miljoen inwoners and sluiten landen hun grenzen.... dus..... griep is erger?
Je vergeet dat elk virus klein begint en kan uitgroeien tot een wereldwijde ramp.
Zegt 'exponentiële groei' je iets, of ben je net zo dom als dat je stoer denkt te zijn?
@Vage_eddie
Beet je vaag Eddie. Griep begint ook klein en het heeft ook een 'exponentiële groei'. Met jaarlijks maar liefst 500.000 doden tot gevolg. Die, pakweg, 200 doden door Corona stellen niets voor. Maar ik begrijp dat je doodsangsten uitstaat en ik stel me zo voor dat je met je broek vol reacties zit te typen. Dat is niet nodig Eddie. Griep is pas gevaarlijk en je kan beter even een griepprik halen voor het te laat is.
Op dit forum heerst bij sommigen ook een stront vervelend virus, het zogenaamde ProVVD/Coalitie/EU virus. Gelukkig wordt het flink in toom gehouden en is de besmetting slechts bij een aantal mislukte reaguurders. Het beste wapen tegen dit virus is uitsluiting en negeren, iets was in coalitie kringen ook wordt toegepast, aldus een koekje van eigen deeg.
Bent u FvD- of PVV-geïnfecteerde?
Dus gewoon doen wat 'zij' ook doen en waarvoor ze hier verketterd worden? Dus onszelf ook opsluiten in onze eigen bubbel? Zwelgen in ons eigen gelijk en niet de discussie aangaan?
Off topic maar ook weer niet, knap, u krijgt een koekje
Broadsquire | 28-01-20 | 18:50
Wegkijken. Geen argumenten. Klinkt behoorlijk links-extremistisch.
Japan schenkt een miljoen maskers. Dat is één masker voor één op 1500 ongeveer. Dan moeten ze dus delen.
Dat druist wel een beetje in tegen het concept van zo'n masker..
Prima manier om het virus rap te verspreiden.
Maarre, ik had het al eens eerder gevraagd, ik kan me letterlijk niet heugen ooit griep te hebben gehad. Nogmaals, ben ik nu de lul?
Is dat celibaat toch ergens goed voor, hé? Gewoon stug doorgaan met je life style zou ik zeggen.
@Sans Comique | 28-01-20 | 18:51:
Lieverd, jij hier?
@GKJP | 28-01-20 | 18:57: Uùùh, ja!? *argwanend kijkend*
@Sans Comique | 28-01-20 | 18:59:
*mijmerend aan vroeger denkend*
Het leven met jou tegenwoordig is als het celibaat....
@GKJP | 28-01-20 | 19:05: Ik vind je maar raar. Ik ken je niet,sorry voor mijn slecht grapje maar laat me met rust. Help, Joris!!
@Sans Comique | 28-01-20 | 19:26: Je hebt Sjans Comique
Ja, u bent DE LUL.
@Usumani | 28-01-20 | 20:30:
Sorry.
Dat benne helegaar geen bejaarde!
Bevestigde gevallen:
23-1: 639
25-1: 2k
27-1: 4.4k
Dat is een ruime verdubbeling elke 2 dagen. Lijntje doortrekkend (uitgaand van verdubbeling):
29-1: 9k
31-1: 18k
2-2: 36k
...
12-2: 1 miljoen
...
10-3: 9 miljard
Ander benadert, uitgaande van onbevestigde berichten zijn er inmiddels honderdduizend gevallen (=2^17) sinds begin december. Eind maart is dan 8,5 miljard (2^33) te verwachten.
Extrapoleren moet je altijd heel voorzichtig mee zijn, maar het geeft wel een goed idee van hoe snel dit om zich heen grijpt en hoe hard het de komende dagen/weken kan gaan.
NB: Ergens in de nabije toekomst houden de serieuze metingen op (als dat al niet gebeurd is). Van een paar duizend verdachte gevallen een monster afnemen en naar een lab sturen is nog wel te organiseren, de complexiteit neemt snel toe bij een stijgend aantal verdachte gevallen. Een miljoen mensen testen is niet te doen en voegt sowieso ook weinig meer toe.
Je bent te negatief, naarmate er meer en meer mensen dood gaan gaat de besmetting langzamer, gewoon omdat het langer duurt voor overlevers elkaar tegenkomen. Elk nadeel heb z'n voordeel zei een groot denker al eens.
Zijn drie meetpunten niet een beetje weinig om te extrapoleren? Hoe langer we wachten hoe nauwkeuriger de metingen.
Dit heeft niks met extrapoleren te maken, maar met het voorspellen van een niet-stationaire tijdserie. Heb je niet zo veel aan.
Die graafmachines bij dat nieuwe ziekenhuis in Wuhan, die gaan ze daar nog hard nodig hebben over een week of wat...
@Bucket of Shit and P | 28-01-20 | 19:16: verbranden eerder in dit soort situaties
@Dirk III | 28-01-20 | 19:26:
Zou mooi zijn. Moeten er geen honderdduizend slachtoffers vallen...
Er van uitgaan dat de stijging doorzet. Inmiddels kan het aantal besmettingen best afnemen vanwege binnen blijven....
@Dirk III | 28-01-20 | 19:26: Klopt, onder de grond. Toen de afrikaanse varkenspest in china uitbrak hebben ze miljoenen varkens levend verbrand, in gaten in de grond, zodat ze achteraf alleen het gat hoefden dicht te storten.
Is het meer mensen opgevallen dat vrijwel alle corona-gerelateerde artikelen op de televaag 'premium' artikelen zijn?
DuckDuckGo go!
Rechtermuisklik op link naar artikel --> openen in privévenster --> opgelost. Venster sluiten alvorens een nieuw "premium" artikel te openen. Bron: Internet 101.
Alweer een reden meer om vooral GEEN premium abo te nemen!
@JackRyan | 28-01-20 | 19:13: Je bedoelt, “rechtervleermuisklik?” ;)
Ik vroeg niet hoe dit te fixen is (mensplainers). Ik vind het enkel vreemd dat Telegraaf blijkbaar geld wil verdienen op corona nieuws..
@Xirdalan | 28-01-20 | 19:20: Nee, die klikken maar één keer, heb ik ondervonden. Tenzij je je vinger een stukje verlegt, dan haal je er soms een tweede knakje uit. Gelukkig hebben ze ook een linkervleugeltje...
@Jackryan.Potverdorie dat werkt goed!
@Vunzigheid | 28-01-20 | 19:28: Dus dokters zouden zich ook niet moeten laten betalen ? Zelfs de boys van GS moeten ook naar de winkel. Misschien zou je eens een kroontje moeten kopen, én een abo op de Televaag nemen.
Beter had corona uitgebroken in het midden oosten en noord afrika.
Ja, beter had een besmettelijk virus met mogelijk de dood tot gevolg uitgebroken in landen die nog slechter instaat zijn het risico op verdere verspreiding te beperken.. Jij bent naast een lul bent ook nog eens ontzettend dom.
Sukkel
@MrLahey | 28-01-20 | 19:01: helemaal eens.
Maak je je geen zorgen.. Het is daar niet uitgebroken, en ze hebben mazzell met de permanente zon.. Evengoed.. ook zij gaan dit prachtige virus krijgen! (Waar het ooit uitbrak maakt uiteindelijk geen zier uut.)
Is er nog nieuws over Bridget en André?
Andre schijnt heel goed te kunnen opschieten met het zoontje van Bridget.
De leeftijd van Bridget is het aantal Corona-doden +1.
@Kuifje-naar-Brussel | 28-01-20 | 18:40: LMAO. "I saw what you did there."
Ik heb 10 vleermuizen, de volgende dag heb ik er 20.
Hoeveel is de toename in procenten?
10 procent. Want 10 plus 10 is 20.
100 procent natuurlijk.
Dank! Het zal u verbazen hoe vaak dit fout gaat, oa hieronder ergens...
@Kuifje-naar-Brussel | 28-01-20 | 18:40:
In dit geval is want met dee tee, wandt.
En als je een dag later er weer 10 hebt, is het dan ook afgenomen met 100 procent?
En als je een dag later er weer 10 hebt, is het dan ook afgenomen met 100 procent?
@heldheino | 28-01-20 | 19:12: Heeft u nu 200$ lopen reaguren?
@Usumani | 28-01-20 | 20:46: Heeft u nu 200% lopen reaguren? En hoeveel procent heb ik nu gecorrigeerd?
107 doden. Laten we ervan uitgaan dat ze een dag of drie ziek waren. De 24ste waren er 916 doden. Mortaliteit van 10%.
Alhoewel die aanname wellicht niet goed is
@omanders | 28-01-20 | 18:38:
En het gaat over bevestigde gevallen. De aanname dat alle gevallen bekend zijn lijkt me ook wat voorbarig.
Gewoon als vraag, hoe lang zou je kunnen overleven op water, suiker, en vitaminepillen?
Toch wel 2 maanden mss drie als je dik bent
paar dagen,.. dan begin je bloed te poepen.
@JanAmsterdamEnzo | 28-01-20 | 18:37: Heel erg kort. Je kunt je organische voedsel niet zomaar vervangen door een pil. Je denkt toch niet dat omdat wij weten van Vitamine C en dat dat in fruit zit, dat het enige is wat we van fruit nodig hebben? Of vlees? Wat hotseknot zegt is wellicht wat kort door de bocht maar bloedend tandvlees, schrijnende lippen en ontstekende eczeemliezen kun je wel verwachten.
Hoe krijg je die binnen zonder je masker af te doen?
Vrij lang, maar niet prettig. Gooi er wat aardappelen bij en je kansen zijn een stuk beter.
Wacht ik zal een impressie van uw darmen doen op een dagenlang vloeibaar suikerdieet:
"Pffffwaaa pffff Hellpp!! Pfffffwad pfffff Heeelluupp Pffwaf pffw kill meee!! ppffww"
@JanAmsterdamEnzo | 28-01-20 | 18:37: denk het ook. Ik mis wel zout in het rijtje. Zonder zout wordt het heel snel heel onaangenaam op celniveau.
Volgens de "world population clock" (kan geen linkje plaatsen) kwamen er afgelopen jaar 81 miljoen mensen bij. De trend is licht dalend, dit jaar komen er waarschijnlijk 80 miljoen bij.
Zo'n virus noemen we in de demografie een "positive check". Net als een kernoorlog of een builenpestepidemie (geboortebeperking noemen we een "negative check").
Dus, bijvoorbeeld een miljoen doden is een druppel op een gloeiende plaat als het gaat om het terugdringen van de wereldbevolking.
(Vindt u mij gevoelloos? Dat kan.
Stalin: één dode is een drama, een miljoen doden een statistiek.)
Het aantal besmettingen is voorlopig een veelvoud van het aantal dodelijke slachtoffers.
De mensheid als geheel hoeft zich dus weinig zorgen te maken.
Eindelijk iemand die medisch weet waarover hij praat.
Hier kan ik wat mee!
Je moet eerst besmet zijn voordat je er dood aangaat, toch? Logisch dat het aantal doden lager ligt dan het aantal besmettingen.... Zou gek zijn als het aantal doden hoger is dan het aantal besmettingen...
Wel denk ik dat het aantal besmettingen fors hoger ligt dan het aantal nu wordt opgegeven (met name in China)
Ik ben net over mijn corona virus (simpele verkoudheid) heen, zit niet te wachten op een bioengineerde variant...
Pas op mensen. Rutte eet tegenwoordig met stokjes ipv mes en vork.
@Spartacus 28-01-20:
"In het dobberfilmpje mensen uit Hubei die via de rivier de quarantaine proberen te ontsnappen, want je bent jong en je wilt wat."
-
Tussen alle dramatiek door; kostelijk gelachen.
We zullen zien, wanneer koud kikkerlandje Nederland vol staat met een bijzonder toxische, muterende variant waterlelies.
Is het ophalen van Nederlanders niet discriminerend ten opzichte van de Chinezen die moeten blijven?
Is het niet het in gevaar brengen van mensen buiten de quarantaine zone?
Is het niet China bagatelliseren qua hoe ze omgaan met de huidige situatie?
Stel dat het hier dan ook uitbreekt, is dat dan verwijtbaar?
Ja verwijtbaar maar de regering zal ook dit weglachen. We are doomed.
Denk dat er aardig wat onder de pet wordt gehouden. Gezien de filmpjes die via internet langs komen ziet het ernaar uit dat de mensen daar bij bosjes dood neer vallen op straat.
Alles voor de clicks.
Iedereen roept maar wat, zoals dat vleermuis soep gelul.
@Is dit nog nieuws? | 28-01-20 | 18:24: Ik zag anders in de jaren 80 al iemand soep met ogen(!) erin eten, dus dat van die vleermuizen geloof ik direct.
@ikbenerweer! | 28-01-20 | 18:29:
Niet alles geloven
https://www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/wuhanvirus-woedde-al-langer-nadert-omvang-sars~bdee638e/
Zeer opmerkelijk is bovendien dat de eerst bekende patiënt, een Chinese man, geen aantoonbaar verband had met de inmiddels beruchte dierenmarkt in Wuhan waar de uitbraak zou zijn begonnen. Dat is een sterke aanwijzing dat het virus al in november van mens op mens ging.
@Is dit nog nieuws? | 28-01-20 | 18:33: “ Niet alles geloven”
En dan met een Volkskrant artikel komen.... Hahahaha!
@Xirdalan | 28-01-20 | 19:03:
Nou ja, dan geloof je dat je een virus krijgt door soep te eten van gekookte vleermuis.
Hmm, als het iedere dag x 2 gaat is het na 21 dagen dit. 9.437.184.000
Huizen gaan nog eens heel goedkoop worden.
Er vanuit gaan dat iedereen vatbaar is...
@Is dit nog nieuws? | 28-01-20 | 18:23: Nou het gaat nu iedere dag x2 zo een beetje. (iets minder) Maar vooruit, we doen de helft van die 9 miljard. Ook prima tegen de files.
@Zapata10 | 28-01-20 | 18:26: kan je eindelijk een nieuwe auto uitzoeken
@Is dit nog nieuws? | 28-01-20 | 18:27: Die kosten dan ook niets meer.
Respect voor de GS redactie die al die Chinese onleesbare tekens door een vertalert moet halen om zeer gewaardeerde artikelen zoals deze te kunnen schrijven.
Eensch, kudos.
Een verontrustend artikel uit Honk Kong, waar ze er wat dichter op zitten dan Bruno Bruins: www.scmp.com/news/hong-kong/health-en... De officiële berichtgeving heeft wat mij betreft de schijn bij voorbaat tegen. Je praat over steden met miljoenen inwoners die hutjemutje op elkaars lip zitten.
En inmiddels is de WHO blijkbaar in Peking gearriveerd. Ga er maar aanstaan met zo'n regime aan de andere kant van de tafel.
Wat ik wel apart vind is dat sommige mensen gewoon op straat, in de supermarkt, of in de metro dood omvallen.
Zijn die mensen zodanig verzwakt (koorts + longontsteking), of grijpt dat virus dermate snel en destructief om zich heen dat bijvoorbeeld de hartspier het ineens begeeft?
Zijn die dood?
Of bewusteloos?
Is het het virus?
Is het eerder opgenomen?
@Is dit nog nieuws? | 28-01-20 | 18:19: Tja, goeie vragen, geen idee. Lijkt erop alsof ze dood zijn, en mochten ze (nog) niet dood zijn, dan veel success met de reanimatie/mond-op-mond beademing...
Een aantal aannames hier;
- wat je ziet is echt
- ze zijn dood
- het komt door het coronavirus
- de filmpjes zijn recent gemaakt
Ik ben niet overtuigd.
Hier vallen ook mensen dood neer op straat.
Het nieuwe aktievoeren.
@bulk | 28-01-20 | 18:33:
Dus? vallen er geen doden omdat u er met uw verstand niet bij kunt?
Gezien de reputatie van de Chinese overheid zou ik denken meer doden dan dat ze willen weten.
@botbot | 28-01-20 | 18:37:
Ik wil alleen maar aangeven dat internetfilmpjes zonder betrouwbare context en verificatie niet de meest betrouwbare bron van informatie zijn.
@bulk | 28-01-20 | 18:42: Ja klopt, fair enough.
Inderdaad. Als je al zo ziek/zwak bent dat je middenin de supermarkt dood neervalt, waarom ga je dan nog inkopen doen?
Of gaat het zo snel dat je bij vertrek van huis nog redelijk vers bent, maar in de supermarkt bezwijkt?
Of het is een vrij misselijke poging om de boel te faken. Ff op de grond liggen en een fotootje maken is snel gedaan, natuurlijk.
Vlak ook de factor 'hysterie' niet uit.
We worden koest gehouden door het nieuws zo gedoseerd te brengen.
Pffft
Genoeg nieuws, domineert elke website.
@Is dit nog nieuws? | 28-01-20 | 18:18: Die de meuk allemaal van elkaar kopiëren.
@Foxcave | 28-01-20 | 19:40: Zoals elk nieuws "feitje". Of paniek, moord en brand schreeuwen.
@Is dit nog nieuws? | 28-01-20 | 18:18:
Hier al reeds ernstige tekenen van coronanieuwsmoeheid...
2887 plus 56% is volgens google 4504 (afgerond)
Kniesoor die er op let,maar ja,die moeten er wel zijn.
Zucht ..
Als er willekeurig mensen op straat dood neervallen moet je je toch enigszins zorgen gaan maken lijkt mij.
Niet zo dramatisch, zij rusten slechts een beetje uit. Zie onder.
Je kan natuurlijk niet met zekerheid zeggen dat deze mensen dood zijn en wat de oorzaak daarvan is. Misschien een te lage bloedsuikerspiegel allemaal?
mislukte flashmobs.
OMG. We're all gonna die.
Net als met de Sars.
Ask yourself this: als men tijdens SARS iedereen gewoon z’n gang had laten gaan, was het dan ook met een sisser (±800 doden) afgelopen?
Tot nog toe presteert dit virus "beter" dan sars.
SARS is wel anders. Dat is niet besmettelijk voor de ziekteverschijnselen. Uiteindelijk waren er volgens mij in totaal ook maar 8000 gevallen, wat natuurlijk veel is maar hier hebben we het over 1500 nieuw bevestigde gevallen in 1 dag. Die 8000 zijn er dus eind van de week waar SARS 1,5 jaar over gedaan heeft.
Ik ben geen doomdenker maar dit virus is wel intrigerend.
@Xirdalan | 28-01-20 | 18:18: Achteraf kijk je een koe in haar kont en in de stront van de geschiedenis vindt elk kuiken wel iets te eten. Dat zullen we wellicht nooit weten hè? Zou ook wel een erg onethisch experiment zijn.
Nou, ik ga voorlopig maar geen bami maken. Je kan nooit weten.
Nee joh, niks aan de hand. Kunnen nog gewoon naar China met vakantie.
Ik weet zeker dat het airbnb (of de Chinese equivalent daarvan) aanbod in Wuhan straks voortreffelijk is!
@MrLahey | 28-01-20 | 18:40: Wel zelf de lijken naar buiten slepen.
Aldus het RIVM.
Zolang je geen directe vlucht neemt niks aan de hand
De reden waarom er minder beelden naar buiten komen is simpel. China heeft een militaire missie die kant op gestuurd. Om te helpen maar het wordt zodoende ook moeilijker om beelden te maken en versturen.
Meer wilde speculaties.
@Is dit nog nieuws? | 28-01-20 | 18:14: Daar voor zijn we hier toch?
@ikbenerweer! | 28-01-20 | 18:21: ik kom hier ter vermaak.
@Is dit nog nieuws? | 28-01-20 | 18:14:
Pardon.
www.xinhuanet.com/english/2020-01/26/c...
@Dirk III | 28-01-20 | 19:17:
http://www.xinhuanet.com/english/2020-01/28/c_138739723.htm
Director-General Tedros Adhanom Ghebreyesus at the Great Hall of the People in Beijing, Xi said the safety of people's lives and their health always come first, and thus the prevention and control of the novel coronavirus outbreak is the country's most important work for now.
We gaan er allemaal aan, zoveel is wel duidelijk. Nu nog een paar honderd reacties per topic, over een maand zijn dat hooguit 50. Jammer voor het verdienmodel van GS, maar ja, oude reaguurders gaan als eerste. En er zitten nu eenmaal een boel 40-plussers op deze site.
Spreek voor jezelf, boomer
Berbaartje reaguurt al niet meer. Zou het dan toch??..
Oude postzegels worden straks helemaal niets meer waard.
Wegens een enorm aanbod.
@Papa Jones | 28-01-20 | 18:14: Ik ga voor die 2 koeien.
Als iemand zijn vinyl collectie nog wil verkopen voor zijn dood dan mag hij mij mailen.
Kuif geen zorgen ik ben er nog
@botbot | 28-01-20 | 18:18: Je bent de uitzondering op de regel, botbot. Maar houd ons op de hoogte van je medische situatie.
@Patje2011 | 28-01-20 | 18:18:
@Patje2011 | 28-01-20 | 18:18:
www.onlineveilingmeester.nl/nl/veilin...
@Kuifje-naar-Brussel | 28-01-20 | 18:16: Bestaat er een postzegel met twee koeien?
@GKJP | 28-01-20 | 18:28:
Haha thanks, dat ga ik nooit meer doen, ik heb nog steeds zooi staan van die partij die ik had gekocht voor een prikkie. Liever weet ik van tevoren wat ik koop en wat de kwaliteit is.
@Papa Jones | 28-01-20 | 18:33: Twee postzegels van 2 koeien die samen een geheel vormen. Zoiets heeft mijn oudoom een keer uitgelegd.
@Kuifje-naar-Brussel | 28-01-20 | 18:42:
Ach wat leuk, uw oudoom had gelijk, hij bestaat gewoon!
www.filahome.nl/verzamelwoede/087-dub...
Hahaha, kan GS snel nog wat bulkpartijen mondkapjes op het blog slingeren.
Op het aantal besmette mensen zit een onderrapportage. Ziekenhuizen weigeren patiënten, patiënten durven niet naar het ziekenhuis en in het ziekenhuis is te weinig materiaal om iedere zieke te testen.
Het totaal aantal doden groeit sneller dan het totaal aantal herstelde patiënten. De medische sector begint uitgeput te raken qua IC bedden, zuurstofflessen, mondkapjes, personeel en diagnostiek.
In de Lancet publicatie had de helft extra zuurstof nodig via de neus, 1 op de 6 een IC bed. Voor 17% was de verwachting langdurige hospitalisatie, voor 15% was de prognose overlijden. www.thelancet.com/journals/lancet/art... Omdat de juiste medische voorzieningen minder beschikbaar zijn, verslechterd deze outlook.
Nederland heeft nu al, in Situation Normal, All Fucked Up, een tekort aan IC bedden. Artsen mogen rondbellen voor een plekje, operaties worden uitgesteld. www.volkskrant.nl/economie/ziekenhuiz...
Het is misschien goed een keer na te denken hoeveel strategische voorraad Nederland wil hebben in vloeibare zuurstof, IC bedden en andere meuk.
“ Het is misschien goed een keer na te denken hoeveel strategische voorraad Nederland wil hebben in vloeibare zuurstof, IC bedden en andere meuk.”
Een kritische blik op de NL gezondheidszorg (overbetaalde ‘managers’ en onderbetaald verplegend personeel) en je weet genoeg...
@Xirdalan | 28-01-20 | 18:12: Die managers blijven straks als eerste thuis.
De onderrapportage is fenomenaal. Mensen lopen veertien dagen symptoomloos rond. Als je de bekende cijfers in een grafiek zet en extrapoleert, moet je 'ns veertien dagen verder kijken. Miljoenen besmettingen moeten er al zijn en tienduizenden doden gaan dan volgen.
Ga maar niet in die flats in Wuhan kijken...
@Bucket of Shit and P | 28-01-20 | 19:02: Precies, maar dat realiseren de meeste (naïeve) Reaguurders zich niet. Die zijn meestal niet verder dan ‘met de caravan naar België’ geweest in hun levens, maar hebben wel de grootste bek ‘dat het allemaal meevalt.’
@Xirdalan | 28-01-20 | 19:26:
Natuurlijk valt het niet mee, tenzij Chinezen van panikeren houden en volgens mij staan ze daar niet om bekend.
@Xirdalan | 28-01-20 | 19:26:
Oh... Wat is uw opinie oh grote expert?
De vrije markt los alles op, geen zorgen.
*gniffel*
De communistische regering aldaar valt natuurlijk niks te verwijten...
Op tiktok staan nogal wat corona virus filmpjes.
Tiktok is kut.
@Is dit nog nieuws? | 28-01-20 | 18:13: Kuttik is tok.
@Is dit nog nieuws? | 28-01-20 | 18:13: Zit daar nou een zoekfunctie op of is dat alleen op de app?
@Nehemia | 28-01-20 | 18:46: er zit een zoek functie op. En ja het is een app.
Das toch niet zo leuk voor die kinderen?
4,515 mensen, maar de mensen die drager zijn en nog geen ziekteverschijnselen hebben zitten daar nog niet bij...
2 weken lang is het wel besmettelijk, maar zit je nog in de incubatietijd.
De beurzen hebben gesproken: na een lichte inzinking gisteren vanwege Corona virus, knalt de NASDAQ nu alweer 1.4% omhoog en zakt de goud en zilverprijs als een plumpudding in elkaar.
En de beurzen hebben altijd gelijk: paniek om niks!
Meh... Een zwaluw maakt nog geen zomer.
@Xirdalan | 28-01-20 | 18:08: Maar één vleermuis, maakt de soep, aldus Confucius.
Hoe zit dat met die goud- en zilverprijsdalingen dan als reactie op corona?
Even wachten met conclusies tot de beurzen in Hong Kong en Shanghai opengaan....
Hou er maar rekening mee dat wij niet bespaard blijven van deze ellende.
Ben benieuwd wanneer de gehele koninklijke familie gezamenlijk op vakantie gaan naar Canada.
0,00028 procent van de Chinese bevolking besmet.
Juist!
En jij bent er één die 'exponentieel' niet begrijpt.
Denk ik.
@laagvliegert | 28-01-20 | 18:09: Veel mensen begrijpen dat niet. Oud filmpje van Dr Albert Bartlett: youtu.be/kZA9Hnp3aV4
@Xirdalan | 28-01-20 | 18:24:
Ken het. Superfilmpje. Zou vanaf dag één iedere dag herhaald moeten worden op de basisschool.
Zou me niet verbazen als er nu al meer dan 100.000 besmette personen zijn hoor... Ze bouwen die ziekenhuizen in Wuhan niet voor niks....
@Xirdalan | 28-01-20 | 18:24: Thx! Gaaf. Kende dit filmpje niet (altijd al fan van wiskunde, statistiek / kansberekening / gonio - alles eig.).
Niet alleen wordt vrijwel alle Apple meuk in China gemaakt, vrijwel alle electronische onderdelen komen uit het verre oosten ( ook Maleisie, Vietnam etc ). Dus de chipsjes, weerstandjes, condensatoren, stekkertjes, snoertjes en boutjes en moertjes.
Ik zou een nieuwe AiPhone eerst effe onder de kraan houden en goed met zeep schoonmaken om op nummer zeker te gaan. /sarc
En daarna direct wegpleuren.
@Schuldenbrau | 28-01-20 | 18:19: Maar dan wel eerst in een luchtdicht plastic zakje doen! /sarc
Als de fabrieken dicht gaan / langer dicht blijven dan zullen Philips in Drachten, Siemens in DE, toeleveranciers van de Duitse auto-industrie etc vlot in de problemen komen.
@ikbenerweer! | 28-01-20 | 18:35: als er genoeg mensen sterven zal de vraag naar die producten ook weer dalen en is alles in balans.
Dat we worden voorgelogen over de omvang is een feit, dit is groter dan het lijkt. Op fora (en hier ook) is iedereen met een laptop/pc en minimaal basisschool ineens een viroloog en gaan we volgens de ene helft dood en volgens de andere helft is er niets aan de hand. In mijn omgeving zijn er mensen die in paniek raken en mensen die er zelfs nog niets over gehoord hebben en er ook geen zak om geven. Als simpel reaguurder kan ik alleen maar toezien hoe het allemaal verloopt en vind de bevindingen van alle amateur virologen en complotdenkers uiterst amusant.
Voorgelogen. Omdat? Niet alles op het internet is waarheid...
@Is dit nog nieuws? | 28-01-20 | 18:12: China..
Leuk hè, hoe de deelnemers aan de discussie uiteenvallen in hysterici en ontkenners. Alles is politiek tegenwoordig.
@MrLahey | 28-01-20 | 18:52:
Nederland....
https://www.telegraaf.nl/nieuws/593533233/grapperhaus-geen-dingen-onder-het-tapijt-geschoven
En Europese landen, waaronder Nederland, gaan mensen evacueren. Ik neem aan naar het land van herkomst. Is dat niet het probleem ophalen?
Frankrijk neemt de quarantaine op zich.
@Is dit nog nieuws? | 28-01-20 | 18:11:
Nee hoor. De EU gaat het coördineren.
Riemen vast dus.
Van je maskertjes.
@Is dit nog nieuws? | 28-01-20 | 18:11:
Hoe? Alleen Frankrijk al 2000 personen, dat zijn 7 vluchten met tussenstops, dan transport naar locatie, onderkomen met personeel dat 's avonds ook weer naar huis gaat, enzovoorts. Ik bedoel, en ik snap dat men daar weg wil, maar is de verstandigste zet dan niet quarantaine aldaar?
@GKJP | 28-01-20 | 18:18:
https://www.telegraaf.nl/nieuws/1749003913/frankrijk-en-eu-helpen-nederland-bij-evacuatie-uit-china
@GKJP | 28-01-20 | 18:18: oh en quarantaine aldaar stelde ik eergisteren voor en toen werkt ene Jan helemaal woest hier in de panelen...
@Is dit nog nieuws? | 28-01-20 | 18:26:
da was ik nie, da was iemand anders, da was 'n neger.
@Is dit nog nieuws? | 28-01-20 | 18:26:
@Jan Leul? Dhr. Leul zit dacht k wel vaker tegen het woeste aan.
@laagvliegert | 28-01-20 | 18:14:
Nou zeg, wat kan er mis gaan als de EU het coördineert? Proest.
Ik zei het gisteren al. Ik heb het in december al opgelopen maar ik doe alsof mijn neus bloedt, en dat doet hij ook. Vanavond ga ik naar het bejaardentehuis om te kaarten met de oudjes!
Biedt ze voor de zekerheid ook een bavaroitje aan, werkt het ene niet, dan wellicht het andere wel.
Hopelijk een bejaardentehuis in 040. Vlakbij het Philipsstadion. Kaart-ze!
Morgen een rondleiding op de wetstraat 175!
Hadden we nog maar grenzen, kon elk Europees land het probleem in elk geval beheersbaar houden. Net als het asielzoekers probleem... we zijn overgeleverd aan een stel staatsmongolen van ongekend kaliber.
Precies!
@Spartacus; wanneer gaan we naar Mongolië? Het is dan wel dicht bij China maar de grens is potdicht en er zijn geen viruslijers.
Echt moeilijk zin in wel.
Pas dan wel even op voor de pest, die schijnt daar hier en daar nog wel eens op te willen duiken.
Is dit nou viraal gaan?
Eerder een nieuwe betekenis voor "Made in China"
Van dat afgeknipte haar kun je weer een mooie plumeau maken. Alle kleine beetjes helpen.
Het was leuk jullie gekend te hebben. Hoewel we elkaar in zekere zin nooit werkelijk hebben leren kennen. Maar toch. Goed.
Peize heeft een prachtig kerkhof, dus jij bent zeker spekkoper. Je ligt straks nog mooier begraven dan Jim Morrison.
@Kuifje-naar-Brussel | 28-01-20 | 18:09: Ik word cremeerd laiverd.
@Je_zeulende_zusje | 28-01-20 | 18:12: Nou ja, een mooie urn bij de kleinkinderen op de schoorsteenmantel. Tel je zegeningen.
Wel weer apart dat "patient zero" uit China komt. Alhoewel....
Het wachten is op India, en dan raakt de curryspetterschijt de ventilator pas echt.
Arbeidsethos van die chinezen. Daar kunnen we nog wat van leren!
'dit raadseltjes'. OK, ik pas.
Al bouwen die Chinezen 10 nieuwe ziekenhuizen in 100 dagen: dit lijkt een verloren strijd.
Doe niet zo dramatisch.
Dat wordt nog wat met die incubatietijd van 2 weken. Dan explodeert dat percentage nog wel een paar keer.
Diep respect voor de verplegers en dokters.
OK, we gaan dus allemaal deaud. Alleen Noord Korea overleefd. Net op het moment dat Trump met een oplossing komt voor het Arabisch-Israelisch conflict om 18.00 uur. Schade.
joeee geenstijl, das een stijging van meer dan 200%!! was getekend een plopkoek
Niks aan de hand mensen. De mensen die op straat en in de winkelcentra liggen zijn gewoon oververmoeid.
Klopt, 996 systeem.
@ikbenerweer! | 28-01-20 | 17:54: Eigenlijk Heeft China iemand als Mohammed Saïd al-Sahaf nodig. De toenmalige minister van informatie van Irak.
Shop till you drop, heel populair de laatste tijd.
@Nehemia | 28-01-20 | 18:07: Of iemand van Monty Python
@Nehemia | 28-01-20 | 18:07:
Leeft hij eigenlijk nog?
Nooit meer wat van gehoord.
@Cadaver | 28-01-20 | 18:57:
from the middle of 2003 onward, he faded from the public spotlight, and was no longer a figure in the war. Al-Sahhaf said that he had surrendered to US forces, had been interrogated by them and released.[12][13] He was not charged for his role in Saddam Hussein's government.[citation needed]
In March 2008, it was reported by the British press that Ali was living in the United Arab Emirates.
van zijn eigen wiki
Het Duitse geval is eng.
Why?
Die Duitser was besmet door een Chinese vrouw en zit in quarantaine. Hoezo eng?
@Is dit nog nieuws? | 28-01-20 | 18:10: Omdat ie minimaal 4 dagen heeft rondgelopen en mensen heeft besmet, die ook weer rondlopen en mensen besmetten etc.
@Trekhaas | 28-01-20 | 19:00:
https://www.telegraaf.nl/nieuws/1490654613/met-corona-besmette-duitser-is-niet-in-china-geweest
De Duitser verkeert volgens medici in goede toestand in een ziekenhuis in München. „Hij wordt medisch in de gaten gehouden en is geïsoleerd.” Volgens medische autoriteiten is de kans klein dat het virus in Beieren om zich heen grijpt.
@Is dit nog nieuws? | 28-01-20 | 19:19: Natuurlijk zal eerst worden gezegd dat de kans op verspreiding klein is, alles om paniek te voorkomen...
@Foxcave | 28-01-20 | 19:50:
Oh jee, de Duitsers zitten ook in het complot...
idd - er zijn er nu al 3 bijgekomen.
Op dag 47 natuurlijk, dat weet iedere autist.
Autist, of iedereen die in de jaren '80 nog wel gedegen rekenles kreeg op de basisschool. Dat dan weer wel.
@Kapitein Stijlvol | 28-01-20 | 17:52: Ik dacht, ik pas mijn boodschap aan aan de doelgroep.
Iets met graankorrels op een schaakbord. U gaat deaud.
Train to Busan is inderdaad geweldig!
Busan ligt in Zuid-Korea....
@Is dit nog nieuws? | 28-01-20 | 18:16:
Nog steeds een goede film zoals GS aangeeft!
Misschien wordt dit virus de oplossing voor de woningnood.
Hoezo, is dit virus selectief.
56% is zo'n beetje de lastenverzwaring onder Rutte.
REAGEER OOK