achtergrond

ingelogd als

lid

logout

word lid

nachtmodus

tip redactie

doneer

NO DEAL: Trump en Poetin spreken elkaar bijna 3 uur lang, handen geschud, vredespoging mislukt

Ontmoeting der ontmoetingen duurde vooral heel erg: LANG

Ja wat een avond voor de Trumplovers en -haters, Poetinverstehers, geopolitieke opperduiders (die fakenews over de aanwezigen delen) en De Wereld. Een avond waarop de inhoud lang achter gesloten deuren verborgen bleef, helaas. We hoopten, tijdens deze ontmoeting der ontmoetingen, natuurlijk op een deal der deals. Die laat echter nog even op zich wachten - de beloofde vrede is niet gekomen. Wel zagen we de altijd belangrijke handshake en een flyover van de B2 bommenwerper, bekend van Iran. Bovendien werden we door de heren getrakteerd op een persconferentie om 01.00 uur (Hollandse tijd). En toen kwam de zaak toch nog een beetje los! Of nouja... de Russen vonden het fantastisch gaan en Poetin zei daar in de persco over dat het 'respectvolle en uitgebreide onderhandelingen' waren, daarnaast noemde hij de VS 'buurman', prees hij Witkoff en Trump en gaf aan de relaties te willen verbeteren. Trump sprak ook lovend over 'Vladimir' en vond het na drie uur lullen over niks ook best 'productief'. Er waren volgens hem veel 'raakvlakken' waar iedereen wat of juist niks aan heeft. "There's no deal until there's a deal," zei de nognetniet-vredespresident voorts. Nu gaat hij eerst Zelensky, Rutte en de Europese leiders op de hoogte brengen en dan eh ja wat dan eigenlijk? Het Slavische Slachthuis blijft vooralsnog gewoon GEOPEND. Met die treurige conclusie moeten we helaas het weekend beginnen. Poetin sloot de persconferentie gisteren nog in het Engels af: "Next time in Moscow". Dus Trump en Poetin will return... in Moscow. Nou, nou, nou, nou.

About last night

Ja niets happened dus

Hoe het begon

Hoe het eindigde

Reaguursels

Dit wil je ook lezen

Opkomstplicht krijgsmacht 'NIET UITGESLOTEN'

Kabinet hoopt dat opkomstplicht leger niet nodig is, 'maar sluit het niet uit'

(LIVEBLOG IRAN HIER)

@Mosterd | 06-03-26 | 09:30 | 434 reacties

Oorlogsmuziek in het Stamcafé

Even bijkomen van het weekend waarin Israël en Amerika Iran aanvielen, de Revolutionaire Garde onthoofden, waarna er volle bak gespeculeerd werd over het lot van Khamenei, die in weerwil van het AD inderdaad hartstikke dood bleek, waarna (wat er over is van) het regime als een woedende maar onhandige dronkelap om zich heen begon te maaien, en vervolgens klap na klap na klap incasseerde (maar er ook een paar uitdeelde)

@Schots, scheef | 01-03-26 | 21:00 | 599 reacties

LIVEBLOG 5. Iran bevestigt dood Khamenei, blijft aanvallen

Supreme leader in je broekje

(Dossier: eerste liveblog, tweede liveblog, derde liveblog (met speculaties over dood Khamenei, vierde liveblog (met het verlossende woord))

@Schots, scheef | 01-03-26 | 07:30 | 1298 reacties

Tip de redactie

Wil je een document versturen? Stuur dan gewoon direct een mail naar redactie@geenstijl.nl
Hoef je ook geen robotcheck uit te voeren.

GeenStijl.nl is een uitgave van GS Magenta B.V.