Wie zijn slechter: mannen of vrouwen?
Het antwoord op vraag 2 in het Stamcafé. En stel vraag 3 in de comments. Nogmaals: stel alsjeblieft een vraag, we beantwoorden 'm volgende week.

Ho jongens en meisjes, we hebben een rubriek, eens in de zoveel tijd stellen we geheel belangeloos het Orakel van Magenta (onszelf) beschikbaar, gratis en voor niets. Jullie stellen vragen, wij beantwoorden ze. Met ditmaal:
"Wie zijn slechter: mannen of vrouwen?" (HombreSecreto)
Beste HombreSecreto, we gaan er gemakshalve even van uit dat deze vraag niet over inparkeren gaat, of over het enigszins dragelijk samenvatten van hoe de dag was, maar over slechtheid in bredere zin, meer specifiek het aanrichten van schade bij anderen. Schade kan hierbij allerlei vormen aannemen - fysiek, mentaal, financieel - het gaat ons om zowel de optelsom van het aangebrachte leed als de ernst ervan.
Graag pakken we er de wetenschap bij, met de kanttekening dat we het vooral moeten hebben van de psychologie, een tak van sport waarbinnen de vrouwtjes oververtegenwoordigd zijn en die bovendien kampt met een replicatiecrisis (wij suggereren geen verband, maar ontkennen hem ook niet).
Allereerst: het hardnekkige idee dat vrouwen empathischer zijn dan hun bepiemelde soortgenoten. Dat hardnekkige idee: klopt, blijkt uit alle onderzoeken die wij onder ogen kregen. Vraag is natuurlijk wel wat je vervolgens met die empathie doet. Neem politiek. Opvallend is dat jonge dames steeds linkser worden, terwijl rechts het goed doet bij de kereltjes. Rechtse mensen zijn eerder geneigd het morele zwaartepunt te leggen bij directe familie en vrienden, linkse mensen bij 'intert entities such as rocks'. Het is natuurlijk hartstikke prijzenswaardig als je begaan bent met de wereld en veel empathie hebt, maar als die zich vervolgens richt op Maaskeien en op Ardenner breukstenen zet het niet per se zoden aan de dijk.
Dan, geweld. Het schijnt dat vrouwen heel gemeen zijn maar wij hebben altijd geleerd dat woorden geen pijn doen en een dreun voor je kanis wel. Hoe dan ook, dankzij Andrew Tate blinken mannen al millennia lang uit in fysieke agressie, maar ja, de mokkels hebben zo hun eigen middelen. Die zijn namelijk veel bedrevener in relationele agressie - roddelen, stoken, het bloed onder je nagels vandaan halen, vragen waarom je de afwasmachine nog niet hebt uitgeruimd, enzovoorts. En toch: met misdaadstatistieken en daderprofielen kan je weliswaar allerlei kanten op maar het valt niet te ontkennen dat de bepiemelden altijd en overal ter wereld oververtegenwoordigd zijn. Bijna de helft van de jonge Nederlandse vrouwen fietst of loopt weleens om in hun eigen buurt, en dat doen ze niet omdat ze zo bang zijn voor de andere helft. Mannen worden weliswaar vaker vermoord, maar vooral door elkaar, en ja, femicide is een dingetje.
TL;DR
Wijven zijn misschien vervelender en achterbakser, maar ja, wij slaan elkaar en hen weer vaker dood (om nog maar te zwijgen over verkrachting). Met frisse tegenzin erkennen we dan ook dat mannen meer schade aanrichten bij anderen dan vrouwen en derhalve slechter zijn. Gefeliciteerd, dames - en nou als de sodemieter gaan strijken jullie, we zien er graag verzorgd uit als we elkaar de hersens inslaan.

Overigens stelde ook premiumlid Après toi een goede vraag, die het niet geworden is, maar we wel graag behandelen, te weten: “Wat is jullie favoriete openingszin?” Welnu, deze:
Ik wanneer ik op een vrouw afstap in de kroeg pic.twitter.com/C20NVvrcGF
— Jeroen Pen (@jeroenpen) July 17, 2025
STEL UW VRAAG!!! Is wel een premium-lidmaatschap voor nodig.
Reaguursels
Dit wil je ook lezen


Grooven en Stoeven in het Stamcafé
Zwarte Cross, de vrijdag

Bijna helft jonge vrouwen fietst of loopt andere route in eigen buurt voor "eigen veiligheid"
Eigen veiligheid schijnt ertoe te doen

Zwarte Cross Dag 1 in het StamCafé
Tom Staal doet het met veel plezier

Met 18 man minder in het StamCafé
Paar pax verhinderd!

Stuur Karin Bloemen alsjeblieft naar het front
Herinstalleer het patriarchaat NU

Demonstreren in het Stamcafé
Letterlijk de jaren veertig!


LIVE EK Vrouwenvoe... eh... EK VOETBAL. Oranje Leeuwinnen tegen Drakinnen uit Wales
Vrouwenvoetbal, het beste voetbal dat er is

Dilan 'mijn tweet klopt' Yesilgöz-Hysterius vs Flauwe Flop in het StamCafé
Tweet, tweet, tweet, antisemiet of niet?