Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

LIVE. Inhoudelijke behandeling kopschopkakkers (VII) - Spreekrecht en vorderingen nabestaanden

Hier dag 1, hier dag 2, hier dag 3, hier dag 4, hier dag 5, hier dag 6, vandaag dag 7

Dag 7 in het proces tegen Sanil Boughlalah, Mees Telkamp, Daan van Stapele, Kaan Birinci, Hein Busschers, Lukas Onrust, Stan Franken, Martijn Tibbe en Lars van den Hoed uit Hilversum, die in een meedogenloze explosie van geweld geprobeerd hebben meerdere mensen van het leven te beroven. Dat is ze bij één persoon gelukt, want Carlo Heuvelman overleefde de aanval niet. Vandaag staat in het teken van de nabestaanden en de andere slachtoffers. De vader, moeder en vriendin van Carlo maken gebruik van hun spreekrecht. Ook worden de vorderingen besproken - eerder werd al bekend dat de vriendin van Carlo 300.000 euro schadevergoeding eist. "Een standaard overlijdensschadeberekening", aldus Edwin Bosch, de advocaat van de familie Heuvelman, maar geen bedrag is hoog genoeg om de door die Hilversumse wezels toegebrachte schade te kunnen compenseren. Niet alleen omdat Carlo nooit meer aanschuift voor het eten, ook vanwege de achteloosheid waarmee de kopschopkakkers praten over mensenlevens, de nonchalance, de samenzwering, de vooropgezette plannetjes, de intimidatie van getuigen en de weigering (ook van de jongens die misschien niets hebben gedaan) om de arme ouders van Carlo helderheid te geven over wat er precies met hun zoon is gebeurd. Het belooft een emotionele dag te worden, riemen vast. Later meer - updates volgen hieronder.
UPDATE - Lisa, de vriendin van Carlo: "Ik word steeds opnieuw misselijk van het feit dat er mensen zijn die dit op hun geweten hebben en niks zeggen."
UPDATE - Vader Carlo doet 'klemmend beroep' op kopschopkakkers maar ook op hun ouders. "Om het zwijgen te doorbreken. We hebben niets aan misplaatste sympathie of medeleven. We willen antwoorden."
UPDATE - Vriend van Carlo noemt Sanil Boughlalah een leugenaar. Sanil zei tegen zijn vader dat hij nooit iemand tegen het hoofd zou schoppen. Vriend Carlo: "We hebben gezien dat dat een leugen is."
UPDATE - Vriend Timo: "De verdachten waren die avond zo stoer. Maar nu niet meer."
UPDATE - Een jongen die klappen kreeg bij café De Zaak (dus de andere vechtpartij): "Voor mijn ogen zag ik hoe mijn vrienden geslagen werden. En maar schoppen die gasten." Deze jongen brak zijn neus, een vriend van hem brak zijn pink.
UPDATE - Vrienden van Carlo eisen p.p. zo'n € 10.000 (precieze bedragen hier, hier, hier). Vriendin Lisa eist € 287.652 (gederfd levensonderhoud, affectieschade). Ouders Carlo eisen in totaal zo'n € 69.000 (overlijdensschade, letselschade). 
UPDATE - Ging zojuist vooral over het samenwonen van de vriendin van Carlo met Carlo (was dat wel zo, blabla). Dat is belangrijk voor de hoogte van de schadevergoedingen. Nu einde. Maandag strafeis.

De vriendin van Carlo

Reaguursels

Inloggen

Ik hoop toch echt dat de rechter dit uitschot een hoge straf geeft. Ten tijde van het jncident vrat ik me al op, maar nu weer. De geschokte rechtsorde mag wat mij betreft zwaar wegen en de schofterige houding helemaal. De verdachten, ouders en (advocaten die hun werk doen) ik word er zeer onrustig en boos van.

Sanctum | 13-10-22 | 16:26

De manier waarop de verdediging van het moordcommando te werk gaat is dieptriest.
Ik volg het blog op de gooi en Eemlander en de argumenten die worden gebruikt en de uitspraken en aannames die worden gedaan grenzen aan het toelaatbare.
Het lijkt alsof ze er plezier aan hebben om zo harteloos als mogelijk is over te komen.

Opblaas_boot | 13-10-22 | 15:24 | 4

Soort (=kopschoppersclan) zoekt soort (advocaat).
Niet mijn soort, geen van beiden.

MK27 | 13-10-22 | 16:50

@Sans Comique | 13-10-22 | 17:33: Ja, dat is waar.

Opblaas_boot | 13-10-22 | 18:53
▼ 1 antwoord verborgen

Mss domme vraag maar die vriend van Carlo heeft het schoppen van die Sanil gezien .. en is neem ik aan dan getuige waardoor het bewijs tegen Sanieltje ook rond is?

slootschurftklootzak | 13-10-22 | 15:19 | 3

Volgens mij had Sanil tegen het hoofd van een ander geschopt en deze persoon is er goed vanaf gekomen.

Uncle Melon | 13-10-22 | 15:49

@Uncle Melon | 13-10-22 | 15:49: Sanil heeft het dna van Carlo op zijn schoen, is vastgelegd.

MK27 | 13-10-22 | 16:51

Laat deze pus van de samenleving maar grof betalen. En de ouders van deze kopschopkakkers nog harder wegens het nalatig zijn in het opvoeden van hun strontjong met dit als gevolg.

pdvd | 13-10-22 | 15:14

Ik snap nooit precies hoe dit werkt in rechtszaken. Liegen onder ede is strafbaar, echter worden er continu leugens voorgeschoteld vanuit de verdediging. "Ik heb hem nooit gezien" of "ik heb hem niet geschopt". Dit terwijl er veel op film staat. "Ik ben geen vechter", vervolgens komen er gegevens naar boven dat meneer al bij meerdere vechtpartijen en politie in aanraking is geweest. Wordt zulke kul ook gestraft?

ansjovis | 13-10-22 | 15:12

Mensen, ga er maar gewoon vanuit dat de rechter de groep niet zwaar gaat straffen, het zwijgen gaat ze helpen. Extreem treurig, maar effectief in NL. Denk aan de twee jongen die zijn vrijgesproken omdat ze allebei op de scooter zaten en iemand doodreden, maar van elkaar zeiden dat de ander reedt.

PowNerd | 13-10-22 | 14:19 | 1

Die twee zijn uiteindelijk in hoger beroep wel gestraft. Niet zwaar genoeg natuurlijk, maar toch.

Tashtego | 13-10-22 | 14:35

"Mees T. heeft Carlo Heuvelman niet aangeraakt. Noteert advocaat. Billijkheidscorrectie op toe te wijzen bedrag. Groepsaansprakelijkheid zou hier niet opgaan, aldus advocate. " Hieruit blijkt dat dit waarschijnlijk ook niet zal gaan gelden voor de strafrechtelijke uitspraak, als de rechtbank hierin meegaat. Daarom vind ik het vreemd dat de schades in dit stadium worden besproken want nu is er het gevaar dat een uitspraak over schade, de uitspraak mbt het strafrecht beïnvloed.

Opblaas_boot | 13-10-22 | 14:08

Die advocaat Knol is er ook eentje hoor, die pleuris fin verdedigen en gewoon alles niet ontvankelijk willen verklaren. Dat zo iemand nog een oog dichtdoet. Minkukel

ariedeknaller | 13-10-22 | 14:07

De rechter gaat het zwijgen van de hele groep over het cruciale moment hen heel zwaar aanrekenen. En wel heel de groep, draag gewoon de consequenties van je wangedrag.

Wattman | 13-10-22 | 13:53
-weggejorist-
NACademicus | 13-10-22 | 13:39

Ik vind het eng dat ik de samenleving deel met mensen -nou ja, meestal zijn het mannen- die zo gewetenloos en gewelddadig kunnen zijn.

Diotima | 13-10-22 | 13:18 | 1

Ach bij een echtscheiding zie je vanzelf se andere kant van het verhaal.

Drembil | 13-10-22 | 20:56

Ik hoop dat ze die gastjes een jaar of 20 vastzetten. Gewoon effectief vast. Water en brood. Klaar met leven. Zak er maar in. Daarna kijken we wel weer verder wat we ermee kunnen.

Stijlicoon | 13-10-22 | 12:52

Laat ze maar financiël bloeden ik maak mij zorgen over de strafmaat

Jacktheflipper | 13-10-22 | 12:49

Ik vind het vreemd dat er nu over schade wordt gesproken. Schade claimen kan pas nadat de verdachten zijn veroordeeld en daarmee daders zijn geworden. Volgens mij zitten we nu nog in het strafrecht. Schade claimen is civiel recht. Als schade niet of niet volledig wordt toegekend, is dit schuim der aarde niet of niet volledig schuldig. Of zie ik dit verkeerd.

Opblaas_boot | 13-10-22 | 12:37 | 3

Het is normaal dat de schade op dit moment besproken wordt, hoewel het wel vreemd aanvoelt. Het gaat erom dat de complete scope van de rechtszaak bepaald wordt, zodat bijvoorbeeld ook tarieven en eenheden kunnen worden bepaald, die zich aan hand van die massa laten bepalen. Ook is het belangrijk voor eventuele schikkingen, die op een later tijdstip getroffen worden.

Gladiator Fap | 13-10-22 | 12:44

Je kunt wel degelijk schade claimen in een strafzaak. Als benadeelde kun je je in het proces voegen.

Stijlicoon | 13-10-22 | 12:53

@Gladiator Fap en @Stijlicoon: Oké. Toch heb ik er een dubbelgevoel bij. Deze inbreng zou zo maar mee kunnen gaan wegen bij het bepalen van de strafmaat. Ik hoop dat de rechtbank door het hautaine en leugenachtige gedrag van het moordcommando heen prikt en zich niet op het verkeerde been laat zetten.

Opblaas_boot | 13-10-22 | 12:59

De rest van je leven nadenken over wat een laffe haas je bent.... je moet het maar willen.

SoepKip | 13-10-22 | 12:33 | 1

En jij dacht dat zij daarover nadenken en daar last van krijgen?????

Leffe Blonde | 13-10-22 | 13:12

Spreekrecht voor de nabestaanden terwijl het vonnis nog niet is geweest = zeer kwalijk. Óf dat óf het pleidooi van de advocaat. Niet allebei.

Nu wordt er alleen emotie in de zaal gebracht terwijl het juist het doel is van een rechtzaak om feitelijk naar zaken te kijken.

SinisterNL | 13-10-22 | 12:18 | 4

U snapt er echt helemaal niks van, hè? Dat spreekrecht is juist ingevoerd om ervoor te zorgen dat slachtoffers en nabestaanden gehoord worden. Die bleven voorheen goeddeels buiten beeld in een strafproces, terwijl het juist op hen de meeste impact had.

Stijlicoon | 13-10-22 | 12:56

Hey kijk, Hilversum is ook in the house

geenjagergeenneeger | 13-10-22 | 12:58

hahaha, u zult het beter weten.

AntiZanicz | 13-10-22 | 16:44
▼ 1 antwoord verborgen

Die Sanil is een keiharde... leugenaar. NPO radio mocht hem laten horen, wat een slissend drama.

hagelkruis | 13-10-22 | 12:06
-weggejorist en opgerot-
Theodorik1 | 13-10-22 | 11:30 | 6
-weggejorist-
SinisterNL | 13-10-22 | 12:20

Walgelijke opmerking. Ga je schamen.

Gravin v Kippenbouth | 13-10-22 | 12:31

Je hebt gelijk. Maar het is wel volkomen misplaatst.

Gladiator Fap | 13-10-22 | 12:42
▼ 3 antwoorden verborgen

De moeder van Lukas Onrust geeft nog altijd lezingen over dat ze zo een succesvolle vrouw is.... Yep, was je maar zo half een goede moeder.
De dadera gaan er mee weg komen, wedden

patrick023 | 13-10-22 | 11:09 | 4

Welke dader gaat precies waarmee wegkomen? En laten we even ophouden met ouders verantwoordelijk houden voor de daden van hun volwassen kinderen. Dat moeten we andersom ook niet doen.

Pontius Vulgaris | 13-10-22 | 11:24

Echt, die moeder geeft daar lezingen over? Je moet maar durven, nadat je zoon betrokken is geweest bij zinloze geweld op die schaal. Ik ben geen moeder maar joh wat ben ik blij dat ik niet zo gefaald heb als moeder.

anja | 13-10-22 | 11:31

Tja, dat is nu eenmaal het verdienmodel van die moeder. Je kunt moeilijk van haar eisen dat ze nu ineens wat anders gaat doen.
Wel gun ik haar van harte dat haar toko nu een stuk minder goed loopt, maar eigenlijk gun ik dat alle ouders van dit vullis. Niet omdat ze hun ouders zijn, wel omdat ze hebben meegewerkt om hun daden toe te dekken.

MAD1950 | 13-10-22 | 13:17
▼ 1 antwoord verborgen

Kolsloot is geen belleman

mundusvultdecipi | 13-10-22 | 10:44

M'n oudere broer is ook henes gegaan. Ik denk dat ik de eerste 25 jaar daarna bijna dagelijks aan hem dacht. Nu 49 jaar later is het bijna nog wekelijks. Ik schaam me dikwijls dat ik de toekomst die hij niet had wel mag beleven. Zoals internet, pc, smartphone en zo. Wat had ie dat graag allemaal gehad. Hij zou me alles gewezen hebben. Dat al die maanlandingen geen vervolg hadden. Ik heb therapie nodig, ik weet het, maar welke therapeut weet hiervan meer dan ik?

DitjaarkrijgikAOW | 13-10-22 | 10:41 | 4

Zoek via je huisarts een professionele therapeut waar het mee klikt. Neem de tijd daarvoor.
Een therapeut weet niet meer dan jij over de gebeurtenissen zelf, maar wel meer over hoe je dit soort vastzittende problemen kan verwerken zodat je op een leukere manier van je pensioen kan genieten. Succes!

wageslave | 13-10-22 | 10:49

Een begeleidende truffel/paddo trip.

Hondt | 13-10-22 | 11:05

@wageslave | 13-10-22 | 10:49: zeer mee eens. En @Volgendjaar - hey wacht, is het dit jaar? - enfin, @DitjaarkrijgikAOW: Het is belangrijk om je open te kunnen stellen om erover te praten. De therapeut geeft jou instrumenten om ermee om te kunnen gaan. (Wat het 'er' in 'erover' en 'ermee' ook mag zijn.) In ieder geval, gecondoleerd met het verlies van toen en sterkte gewenst met het verwerken van de pijn van nu. Heel wijs dat je erover reflecteert en het inzet in jouw leven (bewuster, erkennender misschien), althans die indruk kreeg ik, en wens je al het beste.

anja | 13-10-22 | 11:37
▼ 1 antwoord verborgen

Daan en Sanil die tegen de ouders durven te zeggen dat ze hopen dat de dader boven water komt. Wauw dan ben je echt het laagste van het laagste als mens, alles wordt uit de kast getrokken dat ze zogenaamd onschuldig zijn.

usb stok | 13-10-22 | 10:40 | 3

Dat is vooral een kwestie van een gebrekkige gewetensfunctie.

zeeman73 | 13-10-22 | 10:41

@zeeman73 | 13-10-22 | 10:41: Nee, een geweten ontbreekt sowieso bij dat soort gasten. Het is puur en alleen het resultaat van opdreunen van wat de advocaat zegt, om zodoende de dans te ontspringen. eigenbelang dus.

Gladiator Fap | 13-10-22 | 12:46

De 'verdachten' hebben zo'n groot bord voor de kop dat een glansrijke carrière in ons landsbestuur hun bijna niet meer kan ontgaan. Het wordt steeds moeilijker om niet cynisch te worden in deze tijden.

Prutser | 13-10-22 | 10:38 | 2

Je bent inderdaad te cynisch.

Charles Swietert | 13-10-22 | 10:45

politiek....

AnnaJL | 13-10-22 | 10:52

Zwijgen en ontkennen is een soort moord op de nagedachtenis van het slachtoffer.
Moord uit eigenbelang om straf te ontlopen.

Abu Bachouca | 13-10-22 | 10:34 | 1

Vroegah was het nachtleven ook echt een stuk rustiger, veiliger en socialer. Dat is niet eens zo lang geleden, pak 'm beet pre-2010. Of ik moet iets hebben gemist .. Ja, er was wel eens sprake van zinloos geweld elders - Maar tegelijkertijd zeker niet, ieder weekend.

Nederlandop1 | 13-10-22 | 11:11

Pa Onrust : als mijn zoon (die trouwens wel opgevoed is, ik heb er de tijd voor genomen) bij zoiets betrokken raakt ga ik niet bij GS in de voicemail huilie huilie doen voor mijn eigen hachje. Je bent een extreem waardeloze zak.

Deurdonderer | 13-10-22 | 10:28 | 8

@Gladiator Fap | 13-10-22 | 10:57: ze gaan, zo kan ik me voorstellen, hun voornamen veranderen na het juridische proces.

anja | 13-10-22 | 11:44

@anja | 13-10-22 | 11:44: Gaat dat zo makkelijk, ja? Iets zegt mij dat je als naamsbekendheid zogenaamd tot strafvermindering leidt, je die naamsbekendheid dan wél moet "uitzitten" als equivalent voor de straf die je zo ontloopt. Je zou niet beide moeten kunnen hebben: én strafvermindering door "reputatieschade" én dan een andere naam zodat de teller weer op nul staat.

Gladiator Fap | 13-10-22 | 12:49

@Gladiator Fap | 13-10-22 | 12:49: Goede vraag, ik heb eigenlijk geen idee. Moet ik dus ook eigenlijk opzoeken.

anja | 13-10-22 | 15:10
▼ 5 antwoorden verborgen

Gadverdamme…

Sanil Boughlalah: “Ik kan niet zeggen hoeveel medeleven ik heb met jullie en dat ik zou willen dat ik de antwoorden kan geven. Maar die kan ik niet geven. Hoe het nu staat klopt niet, dit zijn niet de antwoorden die u hoort te krijgen. Ik hoop dat degene die ruzie heeft gekregen met uw zoon gewetensnood gaat krijgen en vertelt wat er gebeurt.”

Hoe dúrf je? Hoe kún je? Bah…

DankeSchon | 13-10-22 | 10:18 | 1

Daar spreekt de advocaat van Sanil. Niet meer en niet minder. Sanil meent geen énkel woord van wat hier staat. Hij zou het, als hoofddader, gewoon weer doen als hij de kans kreeg.

Gladiator Fap | 13-10-22 | 10:39

Tsja je weet het niet, misschien is die wel gestruikeld en ongelukkig neergekomen. Hoe ga je bewijzen dat zij dit hebben gedaan als er geen getuigen zijn buiten deze groep?

Kale dodo | 13-10-22 | 10:17 | 5

@Kale dodo | 13-10-22 | 11:22: Nee meneer Onrust dat lijkt ons niet het beste.

A.I. van Dee | 13-10-22 | 12:32

@Kale dodo | 13-10-22 | 11:22: Het bekende "prisoner's dilemma": allemaal strategisch ontkennen, zodat niemand als hoofddader bestempeld kan worden. In dit geval -in de wetenschap dat de hoofdader erbij móet zijn (lees: dan moet je dus bewijzen dat het niemand anders geweest kan zijn dan iemand uit die groep)- állemaal als hoofddader berechten. Dan komt de aap vast snel uit de mouw. Geen vrijspraak dus, maar maximale straf voor de hele groep, plus nog een paar maanden extra wegens meineed en obstructie.

Gladiator Fap | 13-10-22 | 12:52

@Gladiator Fap | 13-10-22 | 12:52:
Intelligente mensen hebben liever dat mensen vrijuit gaan dan dat mensen onschuldig vastgezet worden.

Kale dodo | 13-10-22 | 13:36
▼ 2 antwoorden verborgen

Helaas mogen alleen de verdachten reageren op de sprekers. Zou wel een reactie van die slome pa Onrust willen horen op de nabestaanden.

SunKilMoon | 13-10-22 | 10:15

Klinkt gewoon als een criminele organisatie die jongens. Sterkte aan de familie.

rman | 13-10-22 | 10:14

Werkelijk waar:
Sanil en Stan en Daan en Meesen Heinen Lukas vinden het stuk voor stuk vreselijk wat Carlo is overkomen maar zeggen, stuk voor stuk, het niet gedaan te hebben.

Ik vind het knap dat de nabestaanden van Carlo op hun handen blijven zitten, het beschaafd houden als deze onzin uit de strotjes van Sanil en Stan en Daan en Mees en Hein en Lukas wordt gevomeerd.

Ik leef met de nabestaanden mee: wat een fucking hell.

MK27 | 13-10-22 | 10:05 | 7

@AnnaJL | 13-10-22 | 10:55:
Gaaf, is niet het woord dat bij mij opkomt, maar ik snap de teneur.
Wel haar dochtertje kwijt en levenslang verdriet.
Een kort leven trouwens.
Het heeft haar niet meegezeten.
Sommige mensen zitten altijd in "'t hoekie waar de slag valt"
Triest.

LoesjeP | 13-10-22 | 11:19

@LoesjeP | 13-10-22 | 11:19: het arme mens stierf op 17 september 1996 op 46-jarige leeftijd aan alvleesklierkanker in een ziekenhuis in Lübeck .

MK27 | 13-10-22 | 14:33
▼ 4 antwoorden verborgen

Lisa, de vriendin van Carlo: "Ik word steeds opnieuw misselijk van het feit dat er mensen zijn die dit op hun geweten hebben en niks zeggen."

Dat is een punt. Wie een een " I do not care " opvatting heeft bij de dood van een persoon waar die zelf op een of andere manier bij betrokken is geweest, verdient een langdurige straf.

Ik ben niet zo geinteresseeed of deze knapen nog een toekomst moeten hebben. Daar zal de D66 rechtsgang wel op gefocust zijn.

Ervaringsdeskundige | 13-10-22 | 09:56 | 5

Iets met "vrijspraak wegens niet kunnen vaststellen van de hoofddader, gecombineerd met 15 jaar cel wegens obstructie rechtsgang en meineed". En dat dan voor állemaal. Ik droom verder.

Gladiator Fap | 13-10-22 | 10:49

@Sjeintje | 13-10-22 | 10:26:

Het voordeel van de twijfel: Misschien weten ze echt niets?

Je kan de D66 rechtsgang wel om een boodschap sturen.

Waar zit die D66 beton-rot eigenlijk niet in?

Ervaringsdeskundige | 13-10-22 | 11:09

@Ervaringsdeskundige | 13-10-22 | 11:09:
Nee voordeel van de twijfel hebben ze vakkundig zelf om zeep geholpen, met behulp van de ouders.

D66 beton-rot zit niet in mijn lichaam, dat heeft een speciaal schild ontwikkeld.
Ben nog aan het tweaken dat ik een vieze geur verspreid als ze te dicht in de buurt komen.
Wil ze niet in mijn safe space.
;)

Sjeintje | 13-10-22 | 11:14
▼ 2 antwoorden verborgen

@Mosterd, complimenten voor het subtiele 'omdat Carlo nooit meer aanschuift voor het eten', waar je tussen alle abstracte feiten en procedures, in acht woorden keihard duidelijk maakt waar het feitelijk om gaat.

ole guapa | 13-10-22 | 09:53

Komop Sanil Boughlalah, Mees Telkamp, Daan van Stapele, Kaan Birinci, Hein Busschers, Lukas Onrust, Stan Franken, Martijn Tibbe en Lars van den Hoed uit Hilversum, wees een vent en vertel gewoon wat er is gebeurd. We weten allemaal dat jullie het waren. Nu je eigen hachje proberen te redden is laf en zo verschrikkelijk laag. Bah, ik kots van jullie!

DankeSchon | 13-10-22 | 09:50 | 4

Vertel wat er is gebeurd? Dat weten we toch al. Een groep ellendelingen die willekeurig op mensen in trapt. Dit gebeurt helaas zo vaak. Met verschrikkelijke gevolgen van dien. Wat er is precies is gebeurd, wie schopte wel en niet, wie zei wat, het verandert niks. We hebben hier 9 moordenaars en de enige vraag is welke straf ze verdienen.

Vunzigheid | 13-10-22 | 10:21

@Vunzigheid | 13-10-22 | 10:21: helaas hebben we hier te maken met het rechtssysteem van NL. Dus als niet onomstotelijk bewezen kan worden wie de dodelijke klap/trap heeft gegeven, kunnen ze er nog redelijk goed vanaf komen. Ook al weten we met zijn allen dat zij verantwoordelijk zijn.

DankeSchon | 13-10-22 | 10:31

@DankeSchon | 13-10-22 | 10:31: Zo zonde dat dit niet in Spanje is afgehandeld. Ver van pappie en mammie, ver weg van familie en in een Spaanse cel. Met dat vooruitzicht had er vast iemand zijn bek opengetrokken.

Swoop | 13-10-22 | 11:00
▼ 1 antwoord verborgen

Ik zei het al eerder; allemaal behandelen als hoofdverdachte. Kijken hoe snel die ketting breekt. Ik geef het een weekje.

sander3488 | 13-10-22 | 09:49

Is het achter een paywall

DitjaarkrijgikAOW | 13-10-22 | 10:12

Is het mogelijk dat de rechters meer weten dan ze loslaten, of is dat stadium al gepasseerd?

J.P.Drapeau | 13-10-22 | 09:43

Deze twitterfeed is kut! Vertelt dat de vriendin heeft gesproken maar wat ze heeft gezegd, zegt ie verder niet. Belleman vat het tenminste een beetje samen dat je het echt kunt volgen.

Capt. Iglo | 13-10-22 | 09:41 | 5

@Capt. Iglo | 13-10-22 | 09:48: U begrijpt blijkbaar weinig van de voordelen van traffic op een website.

goedverstaander | 13-10-22 | 09:52

@goedverstaander | 13-10-22 | 09:52: volgens mij schiet GeenStijl weinig op met trafic op de Gooi- en Eemlander en ik kom op GeenStijl op het te volgen als ik dan vervolgens naar een andere site moet, kan ik net zo goed GeenStijl overslaan een gelijk naar die ander gaan dat schiet voor trafic dan weinig op maar dat begrijpt u blijkbaar niet.

Capt. Iglo | 13-10-22 | 10:20

@Capt. Iglo | 13-10-22 | 10:20: Ja maar hier heb je ons ook hoor, dus!

anja | 13-10-22 | 11:46
▼ 2 antwoorden verborgen

Lijkt me afschuwelijk om als nabestaanden ook nog eens de koppen van die daders van dichtbij te moeten zien - als ik het bericht goed begrijp.

Ichneumonidae | 13-10-22 | 09:29 | 1

Soms helpt het bij de verwerking van nabestaanden.

ole guapa | 13-10-22 | 09:47

Er zijn vaker groepen zwijgende verdachten vrijgesproken. Zoals bijvoorbeeld de 14 Nomads (Hells Angels) in de drievoudige moordzaak in Limburg:
www.parool.nl/nieuws/hof-spreekt-noma...
Ik denk dat ze daar op gokken.

Jan Gordelroos | 13-10-22 | 09:19 | 5

@miff | 13-10-22 | 09:56: Toevoeging "en er is met grote waarschijnlijkheid vast te stellen dat je wéét wat de gang van zaken was, maar dit weigert te zeggen om zo op strafvermindering te gokken. Dat is meineed en obstructie rechtsgang".

Gladiator Fap | 13-10-22 | 10:52

@Gladiator Fap | 13-10-22 | 10:52: Dat is een lastige. Je hoeft namelijk niet aan je eigen veroordeling mee te werken. Het is aan de rechtbank on jouw schuld te bewijzen, daar hoef je niet bij te helpen.

HA BIER!1! | 13-10-22 | 12:04

@HA BIER!1! | 13-10-22 | 12:04: Klopt, maar je kunt er wel per definitie vanuit gaan dat iedereen iemand anders beschermd. Kortom, je weigert de waarheid te zeggen over diegene die naast je zit. Zo kun je dus een juridische circle-jerk doen met de strafbank, onder het motto van "als je meent dat dit niet klopt, betekent dat dus dat je weet wie de hoofddader was".

Gladiator Fap | 13-10-22 | 12:55
▼ 2 antwoorden verborgen

Ik ben toch wel benieuwd hoe die jongens zo geworden zijn. Hoe word je zo? Ik snap dat als je op straat opgroeit, vechten onderdeel is van je leven. Maar deze jongens? Ik heb zelf nog nooit gevochten (kindertijd daar gelaten, en zelfs toen amper) en ken ook eigenlijk niemand die ook maar ooit gevochten heeft. En voor hen lijkt het gewoon onderdeel te zijn van uitgaan?

John McClane | 13-10-22 | 09:14 | 13

@DankeSchon | 13-10-22 | 09:43:
'Afwezigheid van een vaderpersoon' is vaak zo'n 'mooi' huil-argument als het om kansenparels gaat. Hier vermoed ik dat papa meer op de o zo belangrijke zaeck aanwezig was dan thuis, want geld binnen har... verdienen is belangrijker dan opvoeden.
Nu heeft papae iig genoeg geld om dure advocaten te kunnen betalen om voorkomen dat zijn 'lieve zoon' het aanzien van zijn familie.... eh voorkomen dat de toekomst van zoonlief om zeep gebracht wordt.

Beste kopschop advocaten: uw cliënte kan ook prima in de cel studeren. Alle tijd, geen afleiding door buitenlandse reisjes, rust-reinheid-regelmaat, af en toe wat sporten, en alle tijd om na te denken over je misdaad.

klimgek | 13-10-22 | 11:17

@sander3488 | 13-10-22 | 09:47:
Onzin, ik kom uit een heel goed gezin. Al mijn broers en zussen zijn keurige mensen(ik ook hoor) maar ik was een vechtersbaas. Dan trek je ook naar vrienden toe die ook vechtersbazen zijn. Mijn hele jeugd geknokt, gewonnen en verloren. lter naar het voetbal, nog meer vechten. En zelfs nu ik 50 ben, gebeurt het me nog steeds dat ik soms in een vechtpartij terecht kom. En het voelt altijd weer heerlijk, helaas. Maar ik vocht eerlijk, met de handen, neer gaan is stoppen. misschien een klap na bij echte teringlijers. maar nooit kopschoppen. Dat veranderde toen er steeds meer drugs gebruikt werd. Ik heb nooit drugs gebruikt, maar mijn vrienden en collega hooligans wel. en daar gaat het fout. ik weet ook honderd procent zeker dat deze Hilversumse kopschoppers allemaal stijf van de coke stonden.

HA BIER!1! | 13-10-22 | 11:53

@Verbandmeester | 13-10-22 | 09:28: Dat klopt. Ik heb vroeger wel vaker gevochten, in mijn jeugd. maar als er op een gegeven moment iemand duidelijk verloren had en de ander ging door, was er altijd iemand die riep: Hé, doe ff normaal man, het is klaar. En dan stopte het.
Ik denk dat er misschien wel een argument is dat geweld in films nu zo normaal is dat het langzaam ook de grenzen bij de jonge, nog niet ontwikkelde breintjes heeft veranderd.

Joost Maghetweten | 13-10-22 | 11:57
▼ 10 antwoorden verborgen

Niet te moeilijk doen. 15 jaar cel voor elk van deze 9 stoere mannetjes. Geen kans op vervroegde vrijlating en 750 euro huur per maand voor kost en inwoning in de gevangenis. Te betalen door paps en mams.

KkKkKkannniewaarzijn | 13-10-22 | 09:14 | 2

En 1800 euro per maand voor energie, niet vergeten.

John McClane | 13-10-22 | 09:15

@John McClane | 13-10-22 | 09:15: Dat zou best eens kunnen met die openstaande ramen.

Ichneumonidae | 13-10-22 | 09:37

Is er al een d66'er benoemd bij rechtbank, gerechtshof en Hoge Raad? Want die ventjes moeten er toch wel vrijgesproken van worden?

dathoujetoch | 13-10-22 | 09:12 | 2

Ik heb een schijthekel aan GGD66, maar zelfs ik kan me niet voorstellen dat een D66'er deze mannetjes zou willen vrijspreken.

ole guapa | 13-10-22 | 09:50

@ole guapa | 13-10-22 | 09:50: Sterker nog: een D'66 rechter zal hier een voorbeeld van willen maken want dan kunnen ze zeggen: zie je wel, het zijn niet altijd finnen. En dat mag van mij prima, als ze dan ook de volgende keer zo rechtspreken...

Joost Maghetweten | 13-10-22 | 11:52

Hoe zit dat eigenlijk met die eventuele toekenning van schadevergoedingen? De overheid betaalt en moet maar zien het te verhalen op de dader?

Leptob | 13-10-22 | 09:12 | 6

@BobDobalina | 13-10-22 | 09:17: dus paps en mams moeten iets gaan regelen voor de nalatenschap, ander verdwijnt deze naar de nabestaanden.

Schadenfreude | 13-10-22 | 09:27

@BobDobalina | 13-10-22 | 09:17: Dat zou in dit geval in ieder geval een pleister op de wonde zijn... ik help het je hopen.

Gladiator Fap | 13-10-22 | 10:53

Zit de overheid er uberhaupt tussen? Moet men als slachtoffer het geld niet bij de dader vandaan zien te krijgen?

voldemort | 13-10-22 | 11:45
▼ 3 antwoorden verborgen

Ik mag hopen dat hier uiteindelijk hetzelfde gebeurt als met het scooterdrama toentertijd.

Oh, u wenst allen niet te praten? Dan allen berecht voor het zwaarste misdrijf. En hop, de bak in.

Heau even | 13-10-22 | 09:08 | 4

In eerste instantie niet inderdaad maar in hoger beroep uiteindelijk wel.

Bennie Verbaasd | 13-10-22 | 09:53

Uiteindelijke straffen: drie jaar en tien maanden, respectievelijk drie jaar en negen maanden.
www.hogeraad.nl/actueel/nieuwsoverzic...
Dus ja, die arme, zielige, zwaar gediscrimineerde zielenpieten lopen dus inmiddels alweer vrij rond en zijn nu vast oppassende, alom gerespecteerde burgers geworden.

MAD1950 | 13-10-22 | 10:12

@langelat | 13-10-22 | 09:25: Zelfde bij de Hells Angels in Limburg toen des tijds met die dubbele moord. Omerta, iedereen was erbij maar niemand had het gedaan, zoiets.

Kukooo1 | 13-10-22 | 12:26
▼ 1 antwoord verborgen

Zit Pa Onrust, de vader van Lukas, die wordt verdacht van cybercriminaliteit, ik bedoel Lukas Onrust, niet zijn vader, ook in de zaal?

Après toi | 13-10-22 | 09:08 | 2

Die heeft inmiddels zijn naam veranderd in Pa Niek.

Sinterbikske | 13-10-22 | 09:12

Wat zou ik die man graag een vraag willen stellen: "Bent u, mede gezien het kktaalgebruik van uw kkzoon, die dankzij uw kkopvoeding een kkcrimineel is geworden, als zijn kkvader niet kktrots op hem?"

MAD1950 | 13-10-22 | 10:16

Ik blijf het donker inzien dat er ook maar eentje voor meer veroordeeld gaat worden dan meedoen aan groepsgeweld. Twee jaartjes de bak in en ze kunnen weer door met hun miserabele leventje vol geweld en criminaliteit.

2voor12 | 13-10-22 | 09:04

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Kansino. Hét online casino van Nederland.
Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online casino Nederland | LOESOE - nieuws en entertainment
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | CoinMart
online bookmakers in Nederland