GAAF LEK! Alle moties over asiel, dwangwet en IS'ers van het @vvd congres van dit weekend
Gekregen van een kuchende stoelslaper in onderkoelingsfolie
Gaaf! GeenStijl heeft de hand weten te leggen op veertig moties die morgen op het vvd-congres worden ingediend. Wordt de partijborrel een pittig gesprek of toch gewoon weer het traditionele Noord-Koreaanse klapcongres? Bij de laatste bijeenkomst - die ene waar de dochter van Loek Hermans zich aan het publiek voorstelde - liepen leden al halverwege Ruttes toespraak naar de bitterballen, hun stemming in het midden tussen verongelijkt en verveeld. Onderwijl is het aantal crises alleen maar toegenomen, met natuurlijk die dwangwet als heetste hangijzer. Rutte heeft in ruil voor dwangopvang beloofd iets aan de instroom van Ericvanderburgers te doen, maar Eric van der Burg heeft al gezegd dat het niet kan. Dilemma! Boze leden! Kouwe bitterballen! Wat zeggen de moties?
Motie A1, opgesteld door het aan hun carrière denkende linkerdeel van de leden, herhaalt precies wat de premier wil: dwang bij spreiding en mompelen dat de instroom best wat minder mag. Motie A2, opgesteld door klassiekere liberalen, bepleit echter het tegenovergestelde en stelt: de asielinstroom ontwricht de samenleving, dwang is schadelijk voor de democratie en Nederland moet zichzelf minder aantrekkelijk maken voor migranten. Het moge duidelijk zijn welke motie de voorkeur van de partijtop krijgt, en welke de meerderheid van de leden achter zich zal vergaren.
Op omhooglikkersmotie A1 na, zijn alle overige moties over het asielonderwerp enorm kritisch. Lijstje? Lijstje: Motie B1: "De asielopvang mag de bouwopgave niet in de weg staan. Agrariërs niet verder belemmeren. [...] Geen verplichte asielopvang die de stikstofopgave en dus het bouwen compliceert." Motie B2 wil een asielstop en een meetbaar quotum op instroom. Motie B3: Asielstop nu, 'het land moet op adem komen'. Motie C1: Handhaaf Dublin nou eens! C2: Veiligelanders eruit. C3: Nederlanderschap moeilijker maken. C4: Asiel moet een tijdelijk recht worden. C5: Heldere voorwaarden geven waarop de dwangwet kan worden ingetrokken.
En het gaat door: D1, geen arbeidsmigranten van buiten de EU aantrekken. D2, kappen met woonvoorrang voor statushouders. D3, maak nou eindelijk eens een écht asielplan - kortom: er zijn heus nog wel vvd'ers binnen de vvd. Alleen zaterdag zullen ze ook als ze in de meerderheid zijn, tot minderheid worden gereduceerd. Want leden moeten niet denken dat ze écht invloed hebben op hun partij.
Opvallende passages uit andere moties na de lees verder, de hele motiemap hierrr als .zipje (7mb).
UPDATE 17U45: Ook uitgelekt: de mening van de partijtop over de moties van de leden. Motie A1 krijgt steun, A2 natuurlijk niet. En de vvd is vóór een kiesdrempel bij de volgende verkiezingen.
'Waarom doet de vvd nooit wat het belooft?'
Au. Vvd is 'murw, te links, te veel overheid, te veel Mark en te weinig ideologie'
Lol - 'Geen suikertaks op perssappen!'
Motie BB1 wil kiesdrempel invoeren en verbod op zetelroof
AA1: Dilans Kalifaatkippen alsnog terugsturen en daar berechten
W1: vvd nog veel te weinig lhgbt
V1: En te weinig bejaarden!
X1: Volgende keer graag ballenbak voor kleine balletjes
I1 (en J1): Bouw kerncentrales!
S1: MEER FATSOEN EN RESPECT!
Silent disco. Hoe symbolisch
Reaguursels
InloggenVerrot Verradelijk Destructief
Verantwoordelijk voor het nog verder aftakelen van NL
Want een anti-liberale anti-democratische partij is dit toch... Kiesdrempels, zetelroof verbod, spreekverbod in de kamer.
Toch wel gek voor een partij die zegt het tegenovergestelde te zijn.
Ook als er 'geen alternatief is' ga je als liberaal/democraat toch niet op een partij stemmen die dat allemaal niet is, ook al zeggen ze van wel?
Treden De Toppers ook op?
Het alternatief voor de VVD is er helaas niet. BBB is teveel one issue, PVV en FVD zijn te klein om macht op te eisen, JA21 is zelf liberaal en heeft geen mensen en aan BVNL kleeft teveel vastgoedlucht. Het enige voordeel is dat de optelsom van deze 5 een blokkeermacht in de Eerste Kamer kan worden. Is in ieder geval iets.
Ik ben nieuw hier, maar weet niet hoe ik iets moet toevoegen.
Vandaag heb ik gelezen dat op de asielboot in Amsterdam 50 tot 100 mensen uit Indonesië zijn gehaald om de boot schoon te houden. Deze mensen verblijven ook op de boot. Hear hear....
@ansjepansje | 18-11-22 | 20:22:
Welkom.
Linken door op de URL, dat is de adresregel bovenin, en dan contol-C (kopiëren) en in het reactiebalkje plaatsen met control-V (plakken).
@K1100 | 18-11-22 | 20:28: Dat mogen uien nog niet.
Dat grappige logo V66 zegt het al heel mooi: het programma van D66 wordt afgedraaid, beloftes ooit voor verkiezingen over streng asielbeleid waren gebakken lucht. Verbaasd ons dat? Nee, natuurlijk niet.
Maar goed, in die zaal zit klapvee straks, de peilingen zeggen al heel wat anders!
VVD was al heel lang voorstander van een kiesdrempel van 5 tot 7 zetels, en diende daar zelfs al een voorstel voor in. Laten we er voor de zekerheid meteen 10 zetels van maken.
U wilt altijd hetzelfde kartel groepje ?
Het probleem bij de VVD is dat de VVD in de provincie en de gemeente een kleinburgerlijke, rechts-conservatieve club is, wat nu weer eens duidelijk zichtbaar wordt door deze moties. Maar NL is nog een coalitieland. Dat de landelijke VVD water bij de wijn heeft gedaan komt omdat deze coalities heeft moeten aangaan met andere partijen. Dat is de tol die iedere regeringsfractie moet betalen en inherent aan een parlementaire democratie.
Overigens lees ik enkel klein bier en voorstellen die het nooit gaan redden zoals de kiesdrempel en het opheffen van het stemmen op kandidaten. En laat die VVDers eens ophouden met zichzelf liberaal te noemen. Dat zijn ze in de verste verte niet.
Landelijk Referendumpje doen over asiel? Kijken wat de meerderheid wil vs wat we nu krijgen..
Waarom vind je ze niet liberaal? Je zegt zelf dat regeren bestaat uit compromissen sluiten. Dan kunnen hun kernwaarden en overtuigingen nog wel heel rechts of liberaal etcetera zijn.
Water bij de wijn doen hoort bij coalitievorming. Als grootste partij van Nederland onversneden d66 beleid uitvoeren en niets van je eigen partijprogramma in het regeerakkoord weten te realiseren natuurlijk niet. Daarbij, juist de rechts liberale stroming binnen de vvd is liberaal. U verwart liberal, d66 bijvoorbeeld, met liberaal.
Water bij de wijn doen is iets anders als de wijn door water vervangen.
Na het zien van een vandaag lijkt de enige oplossing dat we met elkaar op het binnenhof gaan kamperen totdat er een oplossing voor de assielinstroom is gevonden. Bijkomend voordeel is dat ook de bouw aldaar geen stikstof meer uitstoot
Rutte is te laf om het gesprek met de mp te voeren, terwijl hij wel in NL is. Kaagflater mag met politiek veilige onderwerpen de tijd vullen.
Hoe het morgen ook afloopt, rutte zal weglopen met de woorden “ het staat iedereen vrij om zijn lidmaatschap op te zeggen” net als na de stikstof / bitterballen samenkomst.
En dan afgeven op de PVV dat die niet democratisch zou zijn.
Morgen van motie naar emotie.
Laat de boel maar klappen al zal Mark toch weer slaafs achter Kaag aanrennen om zijn baantje te behouden. Als de vvd de rit uitzingt blijft er bij de verkiezingen niets meer van hen over. Rutte gaat dan een compleet vernielde partij achter laten
Oh ja, verkiezingen. We mogen weer een partij kiezen die 4 jaar uitgesloten word.
Niet 'meer' mijn partij ........
Ze tekenen bij het kruisje, klapvee !!
Ik mis de motie tegen heksen in de tweede kamer. En gebruik van een bezem voor woon werkverkeer
Jup, en daar dan ook een subsidie budget voor aangezien deze zeer schoon zijn
Jullie vergeten dat Kaag (d66) ook VVD is en die beslist wat er wel en niet gebeurt.
Bali duurt een dag langer, dus is hij er wel.
Tja, Kaagflater is er ook achter gekomen dat schijnhuwlijken gebruikt worden om assiel te krijgen. En Rutte is in slaap gesukkeld, dat krijg je als je regeert door achteruit te kijken ipv vooruit.
VVD-er van den Burg:
"Hoe meer asielzoekers hoe beter?"
Ben bang dat het weer de zoveelste schijnbeweging van de VVD wordt. Voor de búhne met hard tromgeroffel net doen alsof ze echt wel een rechtse partij zijn. Alle media pennen dit dan weer mooi klakkeloos over en de volgende dag weer fijntje in de kamer ultralinks beleid uitvoeren. Je moet het Rutte nageven, hij is een sublieme charmeur, de VVD stemmers stappen elke keer weer met een grote glimlach in zijn drollen.
Klopt, maar Rutte is over zijn uiterste houdbaarheidsdatum heen. De vvd kan alleen weer een rechts liberale partij worden wanneer papa Rutte plaats gaat maken voor een opvolger.
@therealbraindump | 18-11-22 | 17:26: rutte is ook maar een trekpop. Die man voer opgelegd beleid uit, niets meer en niets minder.
De volgende trekpop niet alleen het stokje (symbolisch) over.
Als je het verschil ziet tussen wat er in het partijprogramma staat en wat het beleid in de praktijk is, moet je je als kiezer wel bedrogen voelen. Dat gaat nu precies hetzelfde zijn!
@boerk | 18-11-22 | 17:55: en de enige manier om dat te doorbreken is de invoering van een wetgevend referendum.
@boerk | 18-11-22 | 17:55: Dat is de enige reden dat hij zo lang mocht blijven zitten.
Tante Kaag komt papa Rutte al te hulp in de staatsmedia. Zegt dat er nog niks besloten is en dat er discussie is. Dit zodat papa Rutte er naar kan verwijzen op het congres dat hij er toch echt mee bezig is. Het klapvee van de vvd gaat dus alom en zondag is die dwangwet er.
Kaag trapt op de rem: migratiediscussie nu ’giftig’ en ’emotioneel’
DEN HAAG - VVD-voorman Mark Rutte kan zaterdag als premier niks aan zijn achterban beloven over de aanpak van hoge migratie naar Nederland. Vicepremier Sigrid Kaag zei na de ministerraad dat het kabinet nog niets heeft besloten over het onderwerp dat zeer gevoelig ligt in de coalitie. De D66-bewindsvrouw wilde zelfs niet aangeven of ze de instroom, die volgend jaar naar verwachting richting de 60.000 gaat, te hoog vindt.
„We zijn nog bezig. Er is een team bewindspersonen hard mee aan de slag. Op papier is er nog niets besloten, maar dat kan ook niet. Want we zijn er nog niet uit”, aldus Kaag.
In het regeringstoestel op weg naar de G20-top op Bali hebben premier en vicepremier de voorbije week wel over het onderwerp gesproken. Volgens Rutte heeft Nederland zich de afgelopen jaren ’in slaap laten sukkelen met asiel’.
www.telegraaf.nl/nieuws/1929184751/ka...
Niet zo zeiken dus , vvd-ers
Ja, wilde dit ook net plaatsen. Maar Sigrid is niet de baas bij de VVD, dus naar haar luisteren we sowieso niet.
Die discussie was altijd al emotioneel: ze zijn zielig, arm & onopgeleid dus moeten we helpen. Zonder emotie is er geen reden om empathie met die mensen te hebben en hun situatie te verlichten.
In een rationele discussie is enige dat boeit is of die landen en ons land elkaar WEDERZIJDS kunnen helpen en dat antwoord is doorgaans: Nee, juist OMDAT ze zielig, arm & onopgeleid zijn.
That is: wij kunnen hen wel helpen, maar ze hebben ons weinig tot niks te bieden, at best grondstoffen(wier concessies allang in Amerikaanse of Chinese handen zijn). Maar ja waarom zou je tijd, geld en moeite doen als je er niets voor terug krijgt behalve cultuur-geshockte migranten die noch de taal, noch de opleiding hebben om hier iets toe te voegen aan de maatschappij, laat staan bereid zijn Westerse waarden de adopteren boven hun geloof?
Tja hoe duidelijk moet het zijn dat de vvd de bijwagen is van D66.
Kaag is een gevaar voor Nederland, niet Max.
Het "immigratiedossier", dat is toch dat grijze mapje met 1 A4-tje waarop staat: iedereen die binnen wil, mag gewoon lekker komen en later de familie ook?
De Telegraafscribent gebruikt (met opzet?) Het woord 'migratie' terwijl hij 'immigratie' bedoelt. En of deze migratie 'hoog' is, is ook maar een mening. Het lijkt hoog omdat eerdere asielzoekerscentra een andere bestemming hebben gekregen: we kunnen het sentiment net zo makkelijk omdraaien. En als er al iets 'aangepakt' moet worden is dat het gebrek aan opvang? Of wil de Telegraaf dat ons land internationale verdragen aan de laars lapt?
@Red shirt | 18-11-22 | 18:54: hoeveel immigranten kan Nederland volgens u opvangen? Gratuit deugen is m.i. wel heel erg gemakzuchtig, temeer de omvang van de immigratie gevolgen heeft voor de verzorgingsstaat, de woningmarkt en de door links heilig verklaarde duurzaamheidsdoelstellingen.
@Red shirt | 18-11-22 | 18:54:
Kent u het internationale verdrag dat zegt dat er asiel moet worden aangevraagd in het eerste EU land ?
Nederland hoeft eigenlijk alleen asielzoekers die via zee komen een aanvraag te gunnen.
Tot zover je internationale verdragen die ook opgezegd kunnen worden trouwens. Eigen volk eerst.
Op zich zitten er prima moties tussen. Niks mis mee. Dat in combinatie met serieus iets gaan doen met de voorstellen van Remkes ( bestuurscrisis ) zou voor mij de VVD een van de weinige serieuze opties maken ( en nee, PVV en FvD zijn dat niet ).
Ja, VVD of JA21.
Jammer dan dat al die moties verworpen worden of aangenomen en dan vervolgens in de vvd prullenbak worden gegooid.
"Bakkie doen". Het staat er echt he? Zelfs een programmaboekje van een brugklaskamp durft zo niet een programma te presenteren...
Ludiek...
Doe mij maar A2 en een B2. Graag sambal bij.
Rutte grijnzend achter Biden was wel een van de dieptepunten van de afgelopen jaren. Ik schaamde me plaatsvervangend kapot, echt heel erg. Iedere VVD'er met een beetje zicht, ziet toch dat het afgelopen is met die man? Er is trouwens helemaal geen VVD meer, net zoals de PvdA verdwenen is. Laten we hopen dat de kiezers dat straks zien en niet meer op deze nietsnutten stemmen.
Eerst D66 ontbinden. Wegens facisme. Willen ze zelf ook, een partij verbieden dus laten we daar mee starten.
Toch kan je beter met Biden op de foto staan, dan met Filip de Winter, of de oude Le Pen, of met de voorzitter van de Russische Doema.
@Lukiluuk | 18-11-22 | 16:20: Een heel goed plan. Eerst de troep opruimen.
"Wat het beste is voor Nederland." Hoe is het binnenhalen van 50, 60.000 asielzoekers per jaar het beste voor Nederland ?
Ja, echt he. Alsof ze de laatste 12 jaar ook maar een keer het belang van Nederland boven die bodemloze put uit Brussel hebben gesteld. Charlatans.
Omdat geld moet rollen. Waarheen en waarvoor is niet van belang.
Dit ziet er uit als ’n aankomende scheuring… de magie van dhr. Rutte is telkens de suggestie te wekken dat hij in controle is over de door hemzelf veroorzaakte chaos. De praktijk laat zien dat zijn ideeën niet stroken met de werkelijkheid., dus hoe lang steunt de achterban deze illusionist nog? Overigens dient men te beseffen dat hij in zijn beleving er vanuit gaat iets goeds voor zijn land te doen, hij gelooft heilig in zijn toneelstukjes. Nederland is ’n maatje te groot voor ‘m.
Volgens mij gelooft Rutte nergens in. Hij voert gewoon opdrachten van ' hogerhand ' uit.
Dit is te simplistisch gedacht. Mensen hebben een drijfveer en een onderliggend motief. Echter, zelfbedrog en gebrek aan zelfreflectie lijken in dezen wel kenmerkend te zijn. Tevens de wens om na zelf veroorzaakte chaos met een halve oplossing te komen waarna schouderklopjes v.d. media. De veroorzaakte schade en bijkomend leed interesseren 'm niet.
"De reflex dat de staat ieder denkbaar leed moet voorkomen en oplossen."
Maar wat is volgens de VVD het verschil tussen voorkomen en veroorzaken.
Of uit de hand laten lopen.
En dan wegkijken.
En wat is volgens de VVD het het schil tussen 'ieder denkbaar leed', en 'sommig leed'.
En hoe gaat de VVD er voor zorgen dat liberale vrijheden niet beknot worden door hoge energiefacturen en hoge zorgkosten en hoge huren, die onder andere door een verziekte markt worden veroorzaakt.
Terug naar het ouderwetse 'laat maar waaien'-idee, 'het komt vanzelf goed', 'de onzichtbare hand doet het voor ons'.
In de jaren 1990 waren er zogenaamde successen met dank aan mensen als Thatcher en Reagan, maar de zeepbel eindigde met een enorme klap met de bankencrisis.
Met een schuld van onszelf aan onszelf tot gevolg, want de belastingbetaler mag het oplossen.
De VVD heeft het allemaal lekker laten gaan, want er werden grote winsten gemaakt.
Willen ze daar naar terug?
Het zijn intentie-verklaringen.
Ga die eerst maar eens concreet maken tegen de harde realiteit.
We hebben een fulltime werkende ouder die niets geks doet met geld, maar niet meer rondkomt, nu, vandaag. Wat ga je doen als VVD.
In de economie heb je altijd golfbewegingen en crises. Daar helpt geen moedertjelief aan. En ach, zolang je een dak boven je hoofd hebt, en een functionerende douche, is er meestal weinig aan de hand.
@Après toi | 18-11-22 | 15:57: De overheid is een ongeluksmachine.
Maar niet meer normaal kunnen eten en al jaren niet meer eens op vakantie kunnen verdienen de Jan modalen niet in Nederland. Het is te zot voor woorden dat de gemiddelde Nederlander geen cent meer overhoud halverwege de maand. Dat is gewoonweg niet te verkopen als regering. Er moeten hele harde besluiten genomen worden en de belastingbetalers moeten nou eens niet het kind van de rekening worden. Laat ze maar eens echt gaan werken voor de poen die zij binnenslepen.
Als de suikertaks over jeugd gezondheid gaat heeft taks op vruchtensap wel degelijk zin.
Vruchtensap en frisdrank zijn beide niet gezond.
Ook al wordt er aan sap geen suiker toegevoegd.
Het gaat om fructose, een vruchtensuiker dat in beide zit.
Daar krijg je bij hoge inname leververvetting van.
Dat komt op steeds jongere leeftijd voor.
1 glaasje per dag is eigenlijk al te veel.
Fruit eten heeft geen effect op je lever.
Die bananen doen het anders best aardig na een krat bier.
Vruchtensap fout vs fruit eten goed?!?
Fruit is de verzamelnaam voor eetbare vruchten van planten.
Bij de landelijke supermarkt kan je sinaasappels laten uitpersen en dan heb je... vruchtensap. Als je die sinaasappel opeet, krijg je exact dezelfde suikers binnen (en een paar vezels meer). Suikers en zetmeel (meerdere glucoses achter elkaar) vormen de brandstof voor jouw lichaam. Edoch, zoals altijd, overdaad schaadt!
@Louter Leuter | 18-11-22 | 16:25:
De vertering van fruit eten is anders, juist doordat je alle vezels opeet en er eerst op moet kauwen.
Daarnaast zit in een glas sap ook nog eens de energie van meerdere stukken fruit.
Eet maar eens drie sinasappels achter elkaar op.
Ik heb het over de vertering van sap dat veel fructose bevat.
Het gaat over de jeugd en die drinkt voornamelijk appel en sinasappelsap.
Daarom is het goed dat de gezondheidsclaim van fruitsap afgaat.
Vers geperst of uit een pak maakt geen bal uit.
@entredeuxverres | 18-11-22 | 16:42:
Eet maar eens drie sinasappels achter elkaar op? Doe ik af en toe ja. Lekker. Die paar vezels doen het 'm niet dan. Het blijft wel dezelfde hoeveelheid fructose.
@Louter Leuter | 18-11-22 | 16:55:
Die paar vezels doen het hem juist wel.
Die voorkomen een hoge fructosedump richting lever.
Maar goed, spijsvertering is blijkbaar niet je sterkste kant.
Ik ga via een heel ander traject aan mijn leververvetting werken.
Drank!
@entredeuxverres | 18-11-22 | 17:07:
Het sap blijft het sap jongen, en op de vezels die mee komen hoef je niet te kauwen. En nee, ook een sinaasappel hoef je niet te herkauwen.
Los van het feit dat ik het zat ben dat van alles en nog wat verboden dient te worden (ik kocht één keer er kwartaal een krat bier als het in de aanbieding was - foei bah! dat mag niet!). Nogmaals, overdaad schaadt, en dat geldt voor alles.
Proost! Ga dadelijk ook een pint scoren...
Hoezo is de VVD links? Het is toch duidelijk dat ze het sociale vangnet willen slopen en daar wel fanatiek hun best voor doen en er gelijk wat mondjes bij toveren voor Unilever Megacity 1. De belastingbetaler mag er voor betalen en krijgt er niks meer voor terug. Nu niet en in de toekomst al helemaal niet meer.
Sowieso worden er op het podium weer stevige uitspraken gedaan. Juist door Mark. Richting verkiezingstijd komt hij altijd eerst een paar maanden slap uit de hoek en dan vlak voor de verkiezingen maakt hij een ommezwaai en begint stevige taal uit te slaan. Bijvoorbeeld: "uitgeproducedeerde aszielzoekers gaan we nu echt uitzetten" (in 2012 en 2016 en 2020 ook al belooft). Na de verkiezingen komt Van de Burg met een slap VN-verdrag aan dat het toch allemaal weer niet kan. De gemiddelde VVD'er stemmer trapt daar gerust nog 5 verkiezingen in.
Zodat we allemaal weer denken net als afgelopen 3 verkiezingen: zo-zo die Mark zou die eindelijk het licht gezien hebben? Het is 1 grote vooropgezette uitgekiende show.
Wie gaat er in hemelsnaam nog naar een VVD congres? Het maakt echt niets uit wat er daar wordt besproken, hoevee voorbeelden uit het verleden wil je negeren?
Ik.
Ik wilde ook graag naar het PVV-congres, maar ze hebben nog geen datum geprikt, zag ik op de website.
@Theodorus.Goldbach | 18-11-22 | 15:42:
Je kunt je tijd een stuk nuttiger besteden. Er zijn genoeg uit 30 delen of meer bestaande slechte series te kijken. Of ga bijvoorbeeld een doktersromannetje lezen.
@Après toi | 18-11-22 | 15:47:
Ik was onderweg naar congres SP maar kon mijn F150 nergens parkeren.
@penis-aqua-rosA | 18-11-22 | 15:51: Ja, en die bijeenkomst van DENK is vreemd genoeg in Ankara.
Elkaar lekker bevestigen in het uber zijn.
'Wij van de VVD' die boven het plebs staan.
En maar kwaken op die congressen.
@AdvocatusDiaboli | 18-11-22 | 15:56: Dat heet converseren en discussiëren. VVD'ers schreeuwen niet.
@Theodorus.Goldbach | 18-11-22 | 15:42: Let je wel op dat de ingang van de catering aan de achterzijde is.
@AdvocatusDiaboli | 18-11-22 | 15:56: Euh, je haalt het VVD en D66 congres door elkaar. VVD'ers zijn niet zo geïnteresseerd in het etaleren van morele superioriteit. Voor hen is alleen de berg eigen geld belangrijk. Voor D66'ers is geld, zolang de eigen fopbaantjes bij de overheid overmatig betaald worden, van minder belang en het tonen van de eigen morele superioriteit van levensbelang.
@Grachus | 18-11-22 | 18:40:
De ultieme narcistenpartij.
Vraag mij af of die Rutte en Kaag het nest delen , omdat Rutte er zo als een mak schaap achteraan loopt.... Zo maar een gedachte hoor....
Politiek is een dirty business maar zo smerig is het nu ook weer niet hoor. Het is in Nederland het beste uit de kan schrapen voor jouw stemvolk wat er te halen valt.
Daarom zeg ik ook duidelijk aan alle PVV stemmers. Stem JA21 daar kan de VVD wat mee.
Kaag valt op Arabieren. Ollongren is gek op scharen, Jetten op keiharde kontjes en Erik van Ginneken weet het nog niet. Dus het kan, maar is ver gezocht,
@Theodorus.Goldbach | 18-11-22 | 15:41: Je bent wel vaak in beeld, chef. Zeker van de vrouw af.
@Theodorus.Goldbach | 18-11-22
Ik ken wel Goldbergh skikleding maar Goldbach is dat een muzikale golddigger?
Rutte is a sexueel
De AH heeft het bier maar weer eens duurder gemaakt. Schuld van Rutte
Ik koop bij de Poiesz. Aanbieding na aanbieding. En ze leveren aan huis met een glimlach.
@Theodorus.Goldbach | 18-11-22 | 15:39: echt nog nooit van gehoord. Klonk als een Poolse winkel. Maar is gewoon Nederlands zie ik. Je habiteert in Friesland? Noord-Oost Polder?
@Theodorus.Goldbach | 18-11-22 | 15:39: Haha, dat is nog familie van me. Ze draaien goed in Friesland en omstreken.
@schillenboer | 18-11-22 | 15:50: Oorspronkelijk uit Sneek. Katholieke familie met veel kinderen.
@Theodorus.Goldbach | 18-11-22 | 15:39:
Topwinkel! Ik heb een schip in Harlingen liggen, als ik daarop ga klussen altijd inslaan bij de Pool.
Premium lager nu voor 60 cent en Brouwers 65 cent. +-20% duurder in een jaar tijd. Gaat lekker zo.
@Après toi | 18-11-22 | 15:53: ah zo.. leuk man.
@JJMS | 18-11-22 | 15:54:
Zijn Friezen. Onder schat ons niet.
De samenwerking met D'66 zal uiteindelijk de ondergang inluiden van de VVD, Rutte verdwijnt naar een leuk baantje in Europa, en de VVD leden kiezen massaal voor JA 21.
Er is een groot contingent Nederlands die, al sinds Fortuyn, op zoek zijn naar degelijk rechts beleid. JA21 en BBB zijn de punten waarop die groep zich concentreert. Als zij de positie van CU en x66 overnemen in een komend kabinet slaan we eindelijk de goede weg in. VVD en CDA hellen dan vanzelf wel naar rechts.
'Op de VVD-lijst staan te weinig verkiesbare leden met een beperking.'
Is dat wel zo?
Zou moeten zijn „fysieke beperking“ dan klopt het weer
Nu je het zegt. Ze zijn de borderline van Sophietje vergeten.
@Sieg Hein | 18-11-22 | 15:34: Die manke van Lingo even lid maken?
Klopt het is verkeerd geciteerd, er moet staan: "Op de VVD-lijst staan te weinig verkiesbare leden 'zonder' een beperking"
@Lukiluuk | 18-11-22 | 15:35: jullie maken haar helemaal kapot. Die moet zich ‘s avonds in slaap wenen
Er kantelt wel wat, maar de goede plannen zijn alleen haalbaar door een breuk met D666. En Rutte gaat dat niet doen. Dus hij moet maar ( eindelijk ) weg. En neem fantast Verburg graag mee dan.
Waarom stappen de motieindieners niet massaal over naar JA21, daar is dit allang in de programma’s opgenomen.
Gelezen dat een brief naar de VN voldoende is om dat immigratieverdrag op te zeggen.
Die van der Burg liegt dat het gedrukt staat en dat is wettelijk strafbaar.
Een VVD'er die liegt, meent u dat nou?
'Waarom doet de VVD nooit wat het belooft'? Nou, omdat het belooft wat het niet kan. En het dat doet het, omdat het baantje van Mark Rutte heilig is. Die man kan nergens heen en dus de VVD ook niet.
Rare vraag. Politici liegen en bedriegen, zonder dat word je nooit een goede politicus. Verder worden beloftes de nek omgedraaid terwille van het compromis. Je kan nu eenmaal niet alles krijgen wat je wil, dus een gedeelte gaat de prullenbak in.
Mark houdt een openingspraatje en verdwijnt dan, want belangrijkere andere zaken. Vervolgens gaan we los, we willen geen voortzetting van dit Kabinet-Kaag. Oftewel, wordt nog spannend.
En qua asiel willen we boter bij de vis. Noordzeevis.
U heeft Mark hier met hand en tand verdedigd maar volgens mij lijkt er iets bij u doorgedrongen. Beter laat dan nooit.
@JJMS | 18-11-22 | 15:30:
Het is wel tekenend voor de gemiddelde VVD'er. Crisis na crisis veroorzaakt of verergerd, maar dat raakte u allemaal niet persoonlijk. Maar als er teveel bruine mensen de grens overwandelen is dat opeens de druppel.
@JJMS | 18-11-22 | 15:45: Ik leef in een huis met allemaal bruine mensen. Dus huidskleur is voor mij geen probleem.
@Après toi | 18-11-22 | 15:48: u zit in een PI?
@Après toi | 18-11-22 | 15:48:
U weet heel goed wat ik bedoel.
@Veepert | 18-11-22 | 15:52: Nee, in een klein paleisje.
@JJMS | 18-11-22 | 15:52: Nee, dat weet ik niet. Dat moet je echt beter uitleggen.
@Après toi | 18-11-22 | 15:54: maar slaven houden mag toch niet meer?
@Veepert | 18-11-22 | 15:55: Niet alle mensen met een donkere huidskleur zijn slaven.
@Après toi | 18-11-22 | 16:00: ah, gelukkig!
@Après toi | 18-11-22 | 15:55:
Het tekent de VVD'er. Er zijn de afgelopen 12 jaar meer dan genoeg momenten geweest om eruit te stappen, waaronder de asielcrisis. Bij monde van de Dilan en Bente zijn er heel veel grote woorden gesproken over de instroom en criminele veiligelanders. Maar altijd tekenen bij het kruisje. Wat is er nu in hemelsnaam veranderd dat de hele achterban in paniek is. Die dwangwet? Is dat echt het ergste wat Mark de afgelopen 12 jaar heeft gedaan?
@JJMS | 18-11-22 | 16:01: Dit is de druppel.
Wie stopt de stikstof gekte? opiniez.com/2022/11/18/een-walm-van-s...
'Van 13:30 tot 14:30 vragenuurtjes'
Zijn wel kleine uurtjes dan.
Mag ik een portie bitterballen?
@Piet Karbiet | 18-11-22 | 15:20:
Vega of gewoon?
In de kleine uurtjes, dáár gebeurt het bij de VVD.
@elfenstein | 18-11-22 | 15:27:
Als de deur en de gordijnen dicht zijn.
@Mr_Natural | 18-11-22 | 15:21: Brrrrr
Dit wordt morgen een pittig overleg denk ik, heel pittig, of niet huilbaby Hermans?
85% van de asielgelukzoekers krijgt groen licht van de IND, in rapport deze week is dat door politieke insteek "voordeel" van de twijfel" , totale waanzin, in welke huizen gaan die allemaal wonen ieder jaar. We zijn getuige van een misdaad, niets meer of minder.
Misdadig is dit. Ook ten opzichte van echte asielzoekers.
Ten opzichte van het hele land eigenlijk. En toch gaat het gewoon door.
Gaat Sophie Pittig Gesprek Hermans ook nog preken of alleen tassen dragen? Er moet ook wat te lachen zijn natuurlijk.
Ha ha, Sophietje, het poedeltje van Rutte.
Als er geen vertrouwen is gaat hij wat anders doen was misschien ook wat overmoedig.
Spijtoptanten kunnen bij deze link terecht.
www.vvd.nl/opzeggen/
Een silent disco met die dames uit het vorige topic lijkt me wel lachen.
Silent disco, eventjes niet liegen.
Protesteren voor de vorm, Rutte zal opnieuw zeggen dat de VVD-ers die het er niet mee eens zijn dan maar hun conclusies moeten trekken en klaar.
Alleen jammer dat Kaag er niet bij zal zijn, dat zou de overgave helemaal compleet maken.
Dit is dus waarom GS.
Beknopt, headlines, behapbaar en duidelijk ipv grote lappen met tekst.
Dank.
Goh
De VVD heeft het niet zo voor met de autochtone bevolking....
Wie had dat gedacht....
Wel, nu ben k op zeker géén VVD'er (dat rijmt), echter een koude bitterbal is nog altijd goed te nassen. En k heb hier per toeval een busje Yildriz Mosterd-Dille saus staan.Past prima. En laat die congres VVD edele stemmers maar VVD'ers.
Aan alles kompt een eind. Zelfs aan VVD'ers.
Misschien als je niks gewend bent, die koude bitterbal, hier is t'm voor denond.
@uisge baugh | 18-11-22 | 15:14: Welnu, hier niet, wijsneus. K eet ook koude pata-frites als ontbijt.
Geef jij je dog maar die koude bitterbal, k eet hem zelf lekker op vriend.
Dilan Yildriz Mosterd Dille Zegerius?
Chicago, we hebben dezelfde lusten in het leven. Soulbrother! *boks geeft*
Dat Nederlanderschap had al lang gekoppeld moeten worden aan werk of participatie. vijf jaar op je reet zitten en uitkering trekking is geen voorwaarde. Laat maar zien dat je mee wil doen, vrijwilligers werk, een baan, de taal spreken, haring kunnen eten.
Dat Nederlanderschap moet helemaal geen optie zijn. Werkvisum tot het veilig genoeg is om retour afzender te gaan. Die vliegtickets wil ik wel betalen.
@JJMS | 18-11-22 | 15:33: Nou je kunt wel een regel opnemen dat het Nederlanderschap pas kan worden verkregen als minimaal 10 jaar lang de betreffende persoon een bij de Nederlandse fiscus belastbaar inkomen had van modaal of hoger. Alles wat onder dat modaal zit moet je hoe dan ook niet in je land willen hebben. Of slechts als tijdelijke arbeidskrachten mits afkomstig uit de juiste regio's (dus niet Islamië of donker Afrika).
In het Parool van gisteren stond tot mijn verbazing een prachtige ingezonden brief van een wetenschapper over de totale onkunde en onwetendheid van al die klimaatdrammers over de feiten omtrent stikstof. Iemand een linkje?
ik zou hem ook graag zien. geen psroollezers hier? stukje van plassterk in de televaag was ook wel leuk.
@strawdog | 18-11-22 | 15:20:
Op GS vragen of er ook Paroollezers in de zaal zijn.
Gaaf ouwe.
@elfenstein | 18-11-22 | 15:23: Ik lees Parool.
Bedoel je deze? www.parool.nl/columns-opinie/opinie-j...
Mark gaat weer allerlei gave beloftes doen en iedereen kan weer tevreden huiswaards.
Ik heb vooral te doen met die mensen, al die mensen die zo graag willen dat er iets gebeurt tegen al die instroom. Ik bedoel. Stem je lekker duf PVV of FVD. Jij bent de oorzaak van de problemen. Asielinstroom kan nooit "geregeld" worden met de ChristenUnie, CDA of zelfs D66. Maar blijf lekker PVV stemmen.
Oh ja. De enige partij op ver rechts waar de VVD prima mee kan werken? JA21.
Bindend stemadvies zooit masochisten.
Ik snap u maar zeg dit: zolang VVD ergens mee in een kabinet zit, zal de instroom onverminderd doorgaan. Dus een stem op VVD is altijd nee.
Dus u zwicht en kruist weer d66 aan... Zo verandert er nooit iets.
Zooit?
Lekker Duf? als er verkiezingen worden gehouden heeft alleen de PVV al meer zetels dan die drie flutpartijtjes bij elkaar.
Vreemd, de PVV draagt toch vol overtuiging uit dat ze wel wat gaan doen aan de instroom. En is virtueel momenteel groter dan de VolksVerlakkersDeluxe partij hierboven die op het punt staat om in twee stukken te scheuren, zeg maar de meer PVV georienteerden vs de Kaagverstehers. Zullen we het over margepartijtje D666 maar helemaal niet meer hebben, die kunnen beter fuseren met GL, dan wordt het misschien nog weer geloofwaardig. Misschien.
Ik heb u ook vaak het argument zien gebruiken dat de PVV nooit iets voor elkaar krijgt maar volgens mij bent u d'r simpelweg bang van dat ze wel wat voor elkaar krijgen. Nou, dat mag in een vrij land, maar als je verloren hebt, dan heb je gewoon verloren Theodorus. Beetje vent kan dat toegeven, kom op nou.
In mijn omgeving verkeert iemand die moest inburgeren tussen de 'vluchtelingen'. Ze had nog nooit zo'n ongemotiveerd zootje ongeregeld gezien. De meesten halen de toetsen -basisschoolniveau- dan ook niet en verdwijnt voor eeuwig in een uitkering. Oftewel, stop die tsunami aan kanslozen.
@Après toi | 18-11-22 | 15:22:
Dus stem VVD. Dan kan er wel wat veranderen meneer AT.
@elfenstein | 18-11-22 | 15:16: PVV is geen optie als partner. Teveel blaat en geen hooi. Heb je niets aan.
Dit is een van de meest onsamenhangende tegels die ik in tijden onder ogen heb gehad.
@Theodorus.Goldbach | 18-11-22 | 15:37:
vvd... veel beloven en weinig geven doet de vvd-kiezer in vreugde leven
Heb je niets aan.
Asielinstroom kan sowieso niet geregeld worden door Nederland.
Ze blijven gewoon komen.
Het is een probleem wat je als Europa moet oplossen.
Dit wel.
@AdvocatusDiaboli | 18-11-22 | 15:47: Je kan er wel veel steviger in, zoals Denemarken en sinds kort ook Zweden. Dat hardere beleid zie je terug in de asielinstroom.
Onzin, 80% van de Nederlanders, en dan bedoel ik dus niet 80% van de tweede Kamerleden, willen dat de ongebreidelde immigratie naar Nederland stopt en tot beheersbare proporties terug wordt gebracht. Zelfs onder kiezers van linkse partijen is er een meerderheid voor dit standpunt. Het gaat schuren Theo, dogma's, demoniseren, taboes, links liberale fatwa's, het werkt niet meer. En de vvd gaat daar morgen tijdens het 'festival' een prijs voor betalen.
Natuurlijk kan de VVD prima werken met JA21. Die Eerdmans gaat gewoon blind bij het kruisje tekenen. Het laatste dat mensen die tegen de invasie van hordes asieleisers zijn, moeten doen is op JA21 stemmen.
Ga lekker links stemmen
Is wel grappig dit
Groen links of zo of Pvda
Heb ik er zelf nog even wat aan want het gaat toch naar de klote in paar jaar en die hordes komen wel
Beter dan pvv deze keer....
@Grachus | 18-11-22 | 18:55: Ik vertrouw die JA21 voor geen cent.
Niet meer dan 30 miljoen migranten erbij ,anders erg druk ,,zeg maar.
350.000 dit jaar. Minstens. Waarvan 90% geen asielzoekers zijn. Tel uit je winst.
@Theodorus.Goldbach | 18-11-22 | 15:06: Wat zijn die andere 90% dan wel?? opvreters?? luilakken?? profiteurs??d66 aanhangers??
@Theodorus.Goldbach | 18-11-22 | 15:06: Dat percentage klopt niet Theo. Sowieso ruim 50 duizend asielzoekers. En die 80 á 90 duizend Oekraïners zou je eigenlijk ook als oorlogsvluchteling moeten kwalificeren.
@zwarte-string | 18-11-22 | 15:14: Klopt. Alleen dat laatste hoop ik toch niet.
Dus we moeten gewoon geduld hebben tot Maart en hopen dat dan veel ten goede keert. Er moet toch een keer een omslag komen.
Bekijk dat programma eens goed. Eerste sessie moties: anderhalf uur. Niet te lang graag, want we willen door met een uurtje indoctrinatie en propaganda. Ik moest het opzoeken maar "de haya" is het trainingsorgaan van de VVD, daar leren ze je hoe je nét als Mark een echte topper kan worden. Dan weer door met de moties, twee uur en een kwartier maar ook daar zit weer een flink stuk propagandatraining met de haya bij.
Oftwel: je kan mauwen wat je wil, je hebt net genoeg tijd om die motie uit te spreken en daarna komt er iemand bij je om je te vertellen wat je allemaal verkeerd deed daarnet.
"Young potentials" heette dat vroeger. En alleen uit het selecte groepje dat de brainwash cursus van de Haya van Someren Stichting heeft gevolgd kan rekenen op een voorkeursbehandeling binnen de VVD.
Hoe zit dat nu met die 1.000 euro?
Wij krijgen alemaal een ton van Rut, echt waar, hij belooft het.
Ach, alsof d leden ook maariets in te brengen hebben, alles voor extra aandacht van de pers
Anders kwam er geen een journo
Best wat prima voorstellen, maar ik denk dat de indieners zich beter aan kunnen sluiten bij JA21 want de VVD gaat er echt niets mee doen.
Glas, plas, was.
13.30 uur - 14.30 uur bakkie doen met nieuwe leden Bestaan die in godsnaam???
Er zijn veel tassendragers met ambitie. Ze tekenen graag bij het kruisje en stoppen met denken (als een politicoloog dat al überhaupt kan).
Jaja!
Nieuwe leden kun je vinden in Ter Apel.
Dankbare leden.
Zat huisjesmelkers in dit land die het liefst je hele salaris aan huur willen innen.
Misschien kan Rutte met zijn vrinden eens een flinke wandeling maken door Rotterdam als ze er toch zijn. Dan kunnen ze zien wat ze zeggen om het vervolgens niet te doen.
Flinke wandeling? Alleen de Zwartjanstraat of de Groenehilledijk zijn ruim voldoende! Slecht in een bezoek van 5 minuten wel na 12:00 uur s middags ..
Sophie gaat dus een bakkie doen in het distributiecentrum of in de kassen met het vvd plebs. Wijn en toastje zalm alleen in de vip lounge op vertoon van polsbandje
Welke democratische partij heeft ook alweer geen last van die vervelende leden?
En bij welke democratische partij moeten leden hun lidmaatschap maar opzeggen als ze het niet eens zijn met hun voorman?
Wat is het verschil dan eigenlijk nog?
Lek? Ik gok dat deze documenten in te zien zijn op Mijn VVD? Zo staat het tenminste in de uitnodiging.
Wordt het niet eens tijd dat de VVD zichzelf opsplitst in de oude VVD en een VVD light.
V66. Hij is geniaal.
De vvd aanhang bestond lange tijd uit drie groepen: de echte liberalen (die zijn er niet meer), de conservatieven (zie het gedweep met de rovers op het Noordeinde), en die die minder belasting wilden.
Als de vvd opgesplitst wordt dan telt voor mij alleen een (ter compensatie) libertaire liberale partij.
@Louter Leuter | 18-11-22 | 15:01: Ik ben meer op zoek naar een libertijnse liberale partij, dus dan wordt het toch weer D66.
Geen tijd verder aan v66 schenken.Iedereen wet hoe dit toneelstuk weer gaat aflopen.Ga wat leuks doen.
Ga ik doen.
Voor degenen die morgen daar naartoe gaan, denken jullie even aan de dresscode?
publicdelivery.org/wp-content/uploads...
@Bart
Wederom goed werk.
Veel uitzoekwerk en een mooie opsomming daarvan.
Een overzicht van wat er al jaren misgaat bij de VVD.
Dank ende proost!
Mag het al?
@Lukiluuk | 18-11-22 | 15:12:
Als u dat eerst moet vragen is het denk ik al verloren zaak, maar toch:
-plop-
@Lukiluuk | 18-11-22 | 15:12:
Zéker!
Leven en laten leven.
Proost Luuk.
@Ruimedenker | 18-11-22 | 15:17: Nou vooruit, dan trek ik er ook maar één open. Saluti di prostati, als ie nie hangt dan staat ie.
Rutte en kornuiten hebben er al veel zin in om alle zorgen van hun achterban in de prullenbak te gooien. Waardeloos, waardeloos, waardeloos.
Maffiabaasje Rutte veegt met alle moties zijn .. af. Hij is de baas en de rest heeft maar te buigen.
Decennia lang passief en actief lid geweest van de vvd. Tien jaar geleden opgezegd, en er nog geen moment spijt van gehad. Als de vvd weer terugkeert naar haar liberale wortels wil ik nog eens over nadenken om op ze te stemmen. Ook de fracties en het kader moeten van de (semi ambtelijke, politicologie en aanverwante nepstudies) tassendragers gezuiverd worden. Maar eerst zien en dan geloven of in ieder geval een deel van de beloftes worden nagekomen. Veel beloven en weinig geven doet de vvd kiezer in vreugde leven.
Partijcongressen waren overigens wel vermakelijk destijds.
Je moet de populistische verkiezingsretoriek van de vvd ook niet verwarren met wat de partij echt gaat doen. Het is een partij voor de 1%, dat betekent een aantrekkelijk "vestigingsklimaat" en veel sluipweggetjes voor diegenen die hun vermogen in bv's hebben. De gemiddelde vvdstemmer is een idioot.
Gister met verbazing dat item over de stikstofhandel gezien. Rijkswaterstaat dat boerderijen opkoopt om wegen te kunnen aanleggen. Tegen de wil van provincies. Koehandel. Tot wat een totale idiocracy is Nederland verworden onder dat V66.
sommige ideeen zijn goed, maar in deze compromisregering met D66 en lijfsbehoud van Rutte gaat er natuurlijk helemaal niets voor NL gebeuren. Afgezien dat we 6000 tolken ophalen uit Afghanistan waarvan er geen enkele NLs of Engels spreekt, 20 IS bruiden, die allemaal niets anders hebben gedaan dan koekjes bakken en cruise schepen vol met Afrikaanse studenten uit Oekraine, omdat we ze zo lief vinden ... Wat zijn we toch ontzettend lief en naief met zijn allen. Cq vreselijk destructief bezig !
Silent Disco......
Past wel bij de VVD. Totaal geen idee hebben wat er om je heen gebeurt en vooral niet luisteren naar anderen.
Als iemand vraagt: "Wil de echte VVD-er opstaan?" dan blijft Rutte zeker zitten.
En die van die kinderopvang wordt ondertussen gelyched op het binnenplein. Was het maar zo'n feest.
Ach, feitelijk is de VVD niet meer dan een vakbond voor dementerenden.
En toen kwam John Lanting uit deur twee gesprongen, in z'n ondergoed, luidkeels proclamerend: Dat WAS ik niet! Iedereen lachen.
Helaas, dat was nog leuk, de ledenvergadering moet het doen met Mark, da's ook lachen maar dan heel anders.
Een aantal goede moties van de achterban, daar kan ik mij prima in vinden.
Ik mis echter de enige echt belangrijke motie.
“Mark moet weg” en neem Eric mee!
Zolang dat niet gebeurt hebben de rest van de moties geen kans.
Één motie was voldoende.
Willen we Mark nog?
Nee! Helaas ben ik geen VVD’er.
Mea culpa dat ik destijds in 2006 vóór Rutte was (al moest ik Rita helemaal niet).
@Louter Leuter | 18-11-22 | 14:55:
Verontschuldiging is niet nodig man.
Ook ik stemde voor Rutte, toen het nog een soort oud-VVD was.
De liefde was tamelijk snel over.
Baudet kwam als een belofte, één keer op gestemd, bleek een nóg grotere vergissing.
Toen maar op de ietwat socialistische Wilders.
En dat ga ik weer doen.
@Ruimedenker | 18-11-22 | 15:01:
Ik zie enige parallellen... Altijd graag op een niet-lijsttrekker gestemd en Bosma gooit hoge ogen.
Bedankt @Après-toi!
*Grinniken doet..*
Al twaalf jaar deze ellende. Iedere verkiezing rechts lullen en daarna links vullen. Maar na PS 2023 wordt het vast anders met de VVD.
Te weinig, te laat...
Al die beloftes en programma's zeggen helemaal niks meer.
Als ze willen regeren wordt alles opzij gezet want macht is belangrijker dan principes
Alle goedgekeurde moties komen keurig op volgorde in een la.
Allemaal weer leuk voor de bühne.
Wat een klucht
Nou inderdaad. Ik mis hier overigens het Bert "Fatsoen en Respect" Brussen filmpje. Sad.
Wordt weer gaap,slaap en blijft zoals het is. Vast maar oefenen met ja knikken doet.
Een silent disco in plaats van een dixieland orkest. Verkwanseling van de liberale tradities!
Het is een zieke club. En dat is het.
OK dus ergens zitten er nog wel wat VVD-ers verstopt in de VVD. Interessant.
Nee, dat is in opdracht van Mark. Heeft met beeldvorming te maken.
REAGEER OOK