LIVEBLOG (III) - Russen naderen hoofdstad Kiev
Goedemiddag en wat LEUK dat u nog steeds bij ons bent voor de LIVE berichtgeving van de Russo-Oekraïense Oorlog van 2022. Wij verzamelen informatie, troepenbewegingen, plaatmateriaal en videomateriaal - allemaal zonder balkjes en blurretjes, want u bent oud en wijs zat om te bepalen of u wel of niet wil zien dat HIER een dode Rus naast z'n tank ligt. Terwijl u bij de koffieautomaat stond zijn de Russen genaderd tot Kiev. Bij Kharkiv gaat het los, maar in oorlogstijd is het lastig turven qua doden en gewonden. Wel veel beelden van kapotgeschoten tanks en helikopters. De krijgsmacht van Oekraïne heeft uw geld nodig, de NAVO versterkt de oostgrens en de EU is vooral aan het vergaderen. Dit is weer een LIVEBLOG dus later meer!
COMMENTS CLOSED - Verder in LIVEBLOG IV
Gruwelijke video van Russisch gevechtsvliegtuig in attack mode
UPDATE 14.18 uur - Meer Russen gepakt door Oekraïne. Iets met druppel & gloeiende plaat
UPDATE 14.20 uur - Zojuist luchtalarm in downtown Kiev. Live webcamhoeren op het Maidan te Kiev kan in dit topic UPDATE 14.25 uur - Ondertussen naaien veel Oekraïeners eruit, zoals hier aan de Slowaakse grens. Blijkt die malle Poetin toch een tandje gekker dan ze dachten
UPDATE 14.35 uur - Voor de liefhebbers van militair materieel (en voor de nerds): deze website houdt van beide partijen een overzicht bij van verwoest of in beslag genomen spul. Alleen door foto's bevestigde verliezen staan op de lijst. "Therefore, the amount of equipment destroyed is undoubtedly higher than recorded here."
UPDATE 14.41 uur - Premier Zelensky smeedt een... ANTI-POETIN COALITIE. Met: Von der Leyen, Macron, Nehammer en... ERDOGAN. Hahahaha
UPDATE 14.50 uur - Kiev waarschuwt nu voor luchtaanvallen. "Bij sirenes, vlucht naar een schuilkelder."
UPDATE 14.56 uur - U weet: Oekraïne is de graanschuur van Europa. Maar Duitsland maakt zich nog geen zorgen over de toekomst van uw halfje volkoren. En anders kunnen we altijd nog witte bonen met worst en bacon vreten, zoals die holbewoners aan de andere kant van het water
UPDATE 15.02 uur - Ondertussen lijkt het erop dat de Oekraïeners flink van zich af bijten. Op de lange termijn zwaar kansloos, maar toch. "Moscow seems to have seriously expected large numbers of Ukrainian soldiers to lay down their weapons and abandon their posts. I don’t know what will happen if and when the occupation expands, but this seems like one of the Russian authorities’ many delusions."
UPDATE 15.20 uur - WAT EEN BEELDEN! Russische paratroopers nemen het vliegveld Hostomel (Antonov Airport, even buiten Kiev) in.
UPDATE 15.30 uur - Bij Kherson, in het zuiden, iets boven de Krim, is het al de hele dag knokken geblazen. Beeld hier (geluid aan)
UPDATE 15.36 uur - Burgemeester van Kharkiv spreekt het volk in de metrostations toe. Geeft aan dat de Russische tanks op de ringweg van de stad staan. Roept op tot kalmte; belooft twee emmertjes water te halen
UPDATE 15.39 uur - HOLY SHIT VIDEO hierboven. Russisch knokvliegtuig gooit lading af. En dan die angstkreet bij dat kind UPDATE 15.45 uur - Oekraïne zegt in een hinderlaag een konvooi van 15 (!) Russische T-72-tanks te hebben gestopt. Foto hier UPDATE 15.50 uur - Ok ok ok ok, de Russen gaan nu de.... exclusiezone van Tsjernobyl in. En wat gaan jullie daar doen, makkers? De premier van Oekraïne vindt het NIET. LEUK.
UPDATE 15.58 uur - Ondertussen stromen de vluchtelingen de grenzen over. Oekraïeners zijn welkom in Moldavië. Tenten staan. Ook Roemenië maakt zich klaar. In Rusland vindt straks een groot anti-oorlogsprotest plaats en daar hebben de autoriteiten... geen zin in.
UPDATE 16.16 uur - Ooooh nee! De Tsjetsjenen! Van die door Poetin gedoogde spierwitte mma-moslims. Nu zijn we bang UPDATE 16.30 uur - Gruwelijke constatering van Oekraïense soldaten in de buurt van Kiev, onder voortdurende luchtaanvallen. "Niemand gewond, met mij alles prima. Alleen ga ik wel dood."
UPDATE 16.58 uur - Premier Zelensky heeft gebeld met Macron. Eist keiharde sancties tegen Rusland. Loskoppelen van wereldwijd bankensysteem Swift, no-flyzone boven Oekraïne 'en andere effectieve stappen'.
UPDATE 17.08 uur - Het wordt nog druk in de goelags van Siberië. 'Veel' anti-oorlogsprotest in Rusland, zoals hier in Sint-Petersburg. Kijk maar goed naar al die mensen: in de nabije toekomst zullen ze allemaal heel plotseling sterven door vallende bloempot, gestikt in Mishka Kosolapy chocolade, van de trap gevallen, uitgegleden op ijs, enz.
UPDATE 17.21 uur - Paar updates op een hoop: avondklok in Kiev en Dnjepr, Rode Kruis vreest 'enorme aantallen slachtoffers', vliegveld Hostomel is inmiddels in Russische handen & AFP heeft een nieuw kaartje.
UPDATE 17.25 uur - Straatgevechten in Sumy, Oost-Oekraïne
UPDATE 17.27 uur - Oh. Het lijkt erop dat Sumy is gevallen. Video van Sumy-aftermath hier
UPDATE 17.30 uur - Okee lui, we gaan effe een bordje Kip Kiev naar binnen schuiven. Maken jullie ons wakker als er iets gebeurt?
UPDATE 18.43 uur - Russische helikopters gebruiken snelweg in Wit-Rusland als FARP
UPDATE 18.48 uur - De kerncentrale in Tsjernobyl lijkt in Russische handen. Russische pantserwagens staan voor de deur geparkeerd
UPDATE 19.02 uur - Boris Johnson noemt Poetin een "bloodstained aggressor" en kondigt een groot pakket sancties aan UPDATE 19.12 uur - Paniekerige Nederlanders kunnen opgelucht ademhalen: Onze Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim benadrukt dat er geen plannen zijn om de dienstplicht weer in te voeren
UPDATE 19.46 uur - Biden: Boze toespraak over hoe slecht Poetin is. Groot pakket financiële sancties
UPDATE 19.50 uur - Biden: USA gaat niet vechten in Oekraïne, maar verdedigt wel alle NAVO-leden
COMMENTS CLOSED - Verder in LIVEBLOG IV
Kaartje
Social
Russian boots on the ground, dicht bij Kiev
Russische tanks van rechts hebben... euh... voorrang
Clarissa Ward (bekend van de Taliban) is in Kharkiv
Sta je dan met je CNN-camera
Social
Oeps
Social
Reaguursels
InloggenAls we de toeslagendienst van de belastingdienst nou eens de sancties laten uitvoeren. Die hebben Rusland binnen twee dagen op de knieën.
Al riepen ze me op, ik ging niet, ik mocht niet zonder QR naar de kroeg maar wel zonder QR sterven in een schuttersputje in Oekraïne? Ongezien de tyfus.
Voorlopig drink ik geen Russische alcoholische dranken meer,
een sanctie die gevoeld zal worden!
Waar is de Russische Von Stauffenberg?
ja die was succesvol..
Beste Landgenoten had al die tijd gelijk over Putin, een grote misdadiger. Al die tijd geweest.
Wat kan je verwachten van een oud KGB'er
Als we nou Biden en Poetin 't samen laten uitvechten? Of Von der Leyten en Poetin? Scheelt een hoop ellende. en is dan zo opgelost: www.youtube.com/watch?v=pO1HC8pHZw0&a...
Ja precies. Dat zie je nooit gebeuren. Een opponent omleggen scheelt nogal wat bloedvergiet. Maar het is te mooi om kanonsvlees kapot te zien worden geschoten blijkbaar.
De Ryan-doctrine uit Tom Clancy…
Ik hoop niet dat dit gebakkelei echte discussies over mondkapjes, rietjes, gender studies, racisme en grensoverschrijdend gedrag (lol) dwarsbomen. Want daar zou het om moeten gaan. En over deaudvriezen in gasloze woningen. Rijdt mijn Tesla straks nog wel? Veel existentiëlere vragen!!!
Not good.
twitter.com/IuliiaMendel/status/14969...
Oekraïne is de graanschuur voor Europa, Duitsland maakt zich niet ongerust want ze verwerken daar voor 90% Duits graan. Die hebben hun boeren nog niet uitgekocht of onteigend. Voor NL wordt het daarom een stuk moeilijker. Maar gelukkig hebben we mooie kleine natuurgebieden.
LOL, je bedoelt die platgetrapte miniatuurparken met patatreigers?
Dus de afgelopen 75 jaar doen er niet meer toe?
@Rubberfetisj | 24-02-22 | 18:19: Zeer zeker wel, vrede en veiligheid dankzij de NAVO, welvaart heb ik voor mijn begrippen zien toenemen in een handelsunie. Een Europese gemeenschap waarbij een land als Oekraïne zich al lang bij aan had kunnen sluiten als het geen politieke unie was geworden.
Snap niet dat reactie weggejorist word, Eu wil graag dat Oekraïne bij de EU hoort *dit is oorzaak Russische invasie,)maar de EU doet nu niks wat Poetin laat lachen
Oekraïne hoort niet bij de EU, mafkees.
@* Il Principe * | 24-02-22 | 19:30: weet ik ook josti , wel er aantrekken maar als gevolgen heeft niet thuis zijn
Laatste nieuws uit Brussel: Frans Timmermans heeft als hoofdgerecht een halve kilo cotes du boeuf besteld en een flesje saint emilion grand cru 2012. En hij laat na een harde boer weten in de scherpst mogelijke bewoordingen de Russische inval te veroordelen.
Ik dacht juist dat hij een hekel had aan boeren.
Hoe zouden ze het oplossen met de kaviaar?
Misschien kan ome Vlad een raket in het kasteeltje van vette Frans schieten. Win - win.
"Niet dat ik de actie van Poetin goedkeur maar de EU is geen haar beter"
Laat me raden, je bent een FvD-stemmer.
De EU is geen militaire organisatie, maar dat wist je waarschijnlijk niet.
What the fuck. die Mouthaan, die niet echt kappen met ze werk. Echt zwaar stotteren en kan gewoon niet meer normaal praten. Als of ie een TIA kreeg.
Och,wat een verontwaardiging. Om met de woorden van Van Rossem te spreken: "Boeiend, niet ons probleem" www.geenstijl.nl/5163699/poetin-erken...
We, Europa, kopen gas en olie van Rusland. We financieren daarmee de kogels, wapens tanks, enz inn deze oorlog. We doen dus mee. Trump had gelijk.
We zouden direkt moeten stoppen met gas en olie kopen idd. En meteen een noodwet: verplicht CV op 10 graden zetten, iedereen dan maar jas aan binnen. Dan voelen wij ook iets van die ellende. Lost niet alles op, maar in ieder geval sponsoren we dan die mafkees niet meer.
Weinig alternatief op dat moment.
@heppykemper | 24-02-22 | 17:44:
Eerst zwaar verbruikende industrie stilleggen.
Gewoon de Nederlandse gas reserves oppompen
@Patjep | 24-02-22 | 17:52:
Inderdaad, bij de Waddenzee ligt zo 50 miljard kuub te wachten.
Maak je geen zorgen. Alles is opgelost. Want we gaan geen wapens en goederen aan leveren. We gaan veel zwaardere middelen inzetten. Politiek!
Dat zal ze wel leren!
Ik hoop er niet. Het is niet ons land, is een voortuin van rusland, waar politieke spelletjes tussen twee machtblokken gaande.
Ik zou ook nooit troepen naar Iraq of Afg sturen. Was totaal zinloos. Maar wie ben ik.
Geniaal !
Boycot? En dan gaat vanavond Real Betis - Fc Zenit de Russische kampioen Gazprom-ploeg met sterke banden met het Kremlin gewoon door? Met hooivorken en brandende fakkels erop af als dat zo is. Net als dat het nog niet zeker is wat betrokkenen betreft dat de UEFA-finale in St Petersburg, het Gazprom-standion niet gewoon doorgaat. Laat nu maar eens zien dat we dat niet zullen accepteren.
En nee hoor. Het gaat gewoon door. Never take the toys from the boys. Stelletje laffe lamzakken. www.espn.com.co/futbol/uefa-europa-le...
Zou het kunnen zijn dat Rusland nu ook een beetje verder gaat desintegreren, omdat de Russen het misschien een beetje ook zat zijn.
Wie ademt het langst?
Praat u allochtoons?
Die hebben de laatste 15 jaar beetje bij beetje hun vrijheid weer wat ingeleverd. De extreem rijken zullen dit echt wel met argusogen bekijken. Hoe rijk je ook bent, het is niet leuk om als stront behandeld te gaan worden in de rest van de wereld.
Sinds 2015 ook al een behoorlijke krimp van de economie. En sinds vorige jaar een forse devaluatie van de roebel. Dus Jan Modaal gaat dat wel voelen in zijn kleine beursje.
In ieder geval als de huidige machtsbasis uiteen valt. Het kan ook best zijn dat de 70-jarige Putin’s positie wankel is. Wie weet wat er achter de schermen gebeurt.
Hoe dan ook de inval in Oekraïne zou ook weleens een avers effect kunnen hebben voor de machtsbasis in Moskou. De tijd zal het leren.
Dit is in ieder geval niet de manier om de harten en geesten te winnen, misschien vervreemd je juist meer mensen dan van wie je ooit op steun kon rekenen.
Wat ook kan is dat Rusland in een guerrilla oorlog terecht komt waarbij ze een langdurige bezettingsmacht in de Oekraïne moeten stationeren met alle financiële en materiele gevolgen van dien.
@Hoorneslaan | 24-02-22 | 17:28: Geloof je echt in je eigen onzin?
@Wiezewalakristalix | 24-02-22 | 17:20: hun rijkdom verdampt momenteel.
@Moedig Voorwaarts | 24-02-22 | 17:22: Jan Modaal? Yanuvich Modalski bedoel je?
Een echte blitzkrieg.
Ondertussen in Zweden lol:
twitter.com/visegrad24/status/1496837...
Grote God. Ja, ze zijn blank, christelijk en uit Oost-Europa.
@omanders | 24-02-22 | 17:10:
Precies dat ja. Vluchtelingen zijn niet zo’n feest, nog niet zo lang geleden was je met die mening een xenofoob.
Kortom, Zweden heeft een extreemrechtse xenofobe regering....
Het stemt wel lichtelijk hoopvol dat na de corona hysterie en nu de Putin waanzin men steeds meer tot inzicht komt dat de wereld niet vol regenbogen en eenhoorns is.
De reacties daaronder; of ze niet kunnen ruilen tegen deze vluchtelingen. Betwijfel of ze dit had durven zeggen als het om het midden oosten ging.
@letopuwzaak | 24-02-22 | 17:36: Wie wil er nu niet trouwen met een meisje uit pakweg Israël?
@Moedig Voorwaarts | 24-02-22 | 17:47:
Je hebt erg lieve Israëlische vrouwen, MV:-)
Nou moe.
Je zou toch denken dat veel reaguurders na die Mein Kampf-speech van Puti de schellen van de ogen zijn gevallen. De man kwam over als een doorgesnoven psychopaat en een gevaarlijke dorpsidioot, die zichzelf helemaal niet meer in de hand heeft. Dat er niemand in Moskou de GGZ heeft gebeld.
Putinfans zijn als FvD-ers. Ratio, feiten of de wake up call van vandaag hebben geen enkel effect. Sterker nog, las net nog een reactie die de inval van Putin wijt aan onze minachting voor de man.
Gezien de al maanden eerder gestarte infectie met ransom ware voor de digitale aanval was hij dit al lang van plan. Rusland of digitaal aanvallen of digitaal afsluiten zijn interessante opties als tegenreactie overigens.
@BobDobalina | 24-02-22 | 17:03:
Een Kaag-stemmer die het over ratio en feiten heeft, lol!
@BobDobalina | 24-02-22 | 17:03: haha ja die heb ik zelfs al meerdere keren voorbij zien komen. De redenatie van de gemiddelde holbewoner, die je ook veel ziet bij veel macho culturen met eerwraak e.d. "je toont geen respect, dus klap op je muil gauw!"
@JJMS | 24-02-22 | 17:13: Aha, het was dus jouw reactie.
@Moedig Voorwaarts | 24-02-22 | 17:24:
Nee hoor, ik heb nog niets inhoudelijks getegeld omdat ik er domweg te weinig van af weet. Verstandig toch?
Tja.... met heeft blijkbaar niet veel geleerd van de jaren '30.
Woont die dochter van Poetin, Maria, nog steeds in NL?
(Vanzelf vraag ik dit voor een vriend)
Al lang weg.
Dikke villa in Saint-Tropez. Eigen helikopter landingsplaats. www.mansionglobal.com/amp/articles/a-...
Oeps. Verkeerde draadje.
Was je nu maar short gegaan op de Russische markt: -34%! finance.yahoo.com/quote/IMOEX.ME/?guc...
Of gewoon op Gasprom.
Waarschijnlijk komt van Oeffelen met een lulverhaal dat ie short is gegaan en nu nog rijker is. Plus nog wat goedkope one-liners:
"Never sell Shell!"
"Kom kom kom, ga short op Gazprom!".
Ga long nu!
Von der Leyen doet een Merkeltje: "Oekraïense vluchtelingen welkom in Europa”
Alsof er niets geleerd is.
Enfin, dat hele Azov bataljon past wel in Ter Apel. Gaat vast goed daar.
44 miljoen potentiele vluchtelingen. Eitje. Hoewel ik heul veul meer sympathie heb voor deze mensen dan voor het gespuis wat afgelopen jaren is binnengelaten.
@_pacman_ | 24-02-22 | 16:59: Misschien kunnen we speciale COA's inrichten waar ze zelf bepalen wie blijft en weer naar huis gaat.
Morgen laat Karin Ollongkreng ergens een papiertje fotograferen (geheel toevallig met zonder opzet) met daarop 'Putin, functie elders'. Dat zal de Russen leren.
Die Putin rijdt als het zo doorgaat morgen shirtloos op een beer over dat Maidan-plein waar die engnek Verhofstadt en van Baalen een paar jaar geleden stonden te roeptoeteren.
Ik vind Puti toch veel enger en gevaarlijker dan Guy en Hans.
@Moedig Voorwaarts | 24-02-22 | 16:54: Ik niet. Die Putin zorgt hooguit voor een wat hogere gasprijs. Die gaat echt geen NAVO- landen aanvallen of Europa veroveren. Verhofstadt daarentegen wil zorgen voor de Verenigde staten van Europa en onze natiestaat afpakken.
@Leyolm | 24-02-22 | 16:59: Vorige week zei je nog dat hij nooit Oekraïne ging aanvallen.
@Moedig Voorwaarts | 24-02-22 | 17:01: Echt niet. Ik roep al jaren dat hij oost- Oekraine ging annexeren. Alles ten oosten van de Dnjepr was mijn voorspelling. Nu dus waarschijnlijk nog iets meer. Daar sta ik wel van te kijken, maar het is best logisch. Oekraine is nu nog geen Navo land maar was wel hard op weg. Die Putin heeft natuurlijk geen zin in wraaklustige Oekrainers die zich beroepen op artikel 5.
@Moedig Voorwaarts | 24-02-22 | 16:54: Mwa, het spant erom. Maar denk dat na vandaag Putin wel net iets erger is.
We hebben nog een joker achter de hand om in te zetten:
Frans Timmermans <dat zal ze leren>
Belediging voor Schrans. Dat is geen joker, maar een kanon. Maar hij is even druk bezig, restaurantje uitzoeken levert keuze stres op. Italiaans of toch Japans.
Nee, die is te makkelijk te raken.
Die kun je alleen inzetten als roadblock tegen oprukkende tanks.
@Crankhead | 24-02-22 | 17:37: Soort van honeytrap. De tanks rijden zich vast op z'n vetkwabben, vervolgens absorbeert zijn lichaam langzaam de tanks.
Even voor het perspectief:
Na de onafhankelijkheid (1991) was Oekraïne een grote kernmacht en beschikte over een arsenaal van kernwapens. Begin 1994 werd de internationale afspraak gemaakt dat Oekraïne binnen drie jaar 1800 raketten voor vernietiging aan Rusland afdraagt. In het Boedapestmemorandum van 1994 werd vastgelegd dat het land in ruil voor de kernwapens een soevereiniteitsgarantie kreeg van de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Rusland. (Wiki)
De VS wilden de Oekraïne graag kernwapenloos, omdat: 'this will be Yugoslavia with nukes.' En daar hadden ze ergens wel een punt.
Na vandaag is er in ieder geval geen enkel land meer dat vrijwillig afstand zal doen van zijn kernwapens.
Die garanties van de Russen bleken dus niks waard.
Dat verdrag is nu dus verscheurd door Poetin. Geen enkel land zal nu nog vrijwillig afstand van kernwapens doen, zoals u terecht concludeert. En wat meer is: heel wat landen die nu nog geen kernwapens hebben, zullen ze als de bliksem proberen te verwerven. Japan lijkt me een van de eerste kandidaten, met die lieve Chinezen en Noord-Koreanen naast de deur.
niet vergeten te vermelden dat een van de ruilmiddelen voor die nukes was dat Oekraine neutraal zou blijven en zich niet zou aansluiten bij west europa. Wel soeverein, maar niet onderdeel-van. Zelensky denkt daar anders over.
Garanties van Russen zijn zoveel waard als het papier waarop het gedrukt staat. Rusland heeft er een handje van buurlanden aan te vallen en deels in te pikken. Finland, Polen, Japan, Georgië, Oekraïne en dan mis ik er nog wat.
@KeesBruin | 24-02-22 | 16:51: Eens, dank voor de aanvulling.
@Dr.Utker | 24-02-22 | 16:52: Hoe u het ook wendt of keert: Oekraïne is op dit moment neutraal.
Ik vind wel dat Oekraïne het niet handig heeft aangepakt de afgelopen jaren. Niet dat ik ze schuldig verklaar. Alleen maar: op diplomatiek niveau niet handig.
@Dr.Utker | 24-02-22 | 16:52:
Nee.
web.archive.org/web/20171019081043/ht...
@El Rico Grande | 24-02-22 | 16:52: Ik snap wat je wil zeggen, maar je voorbeeld is een beetje onzinnig. Elk land heeft er ooit wel een handje van gehad om buurlanden aan te vallen en deels in te pikken.
Gelukkig hebben ze niet veel kust. Je moet er niet aan denken dat je tijdens een strandwandeling ineens onder de voet word gelopen door walrussen.
Gaan al die mensen nou naar de Novus en daarna naar de Macdonalds?
Oioioi half 5 geweest. Dan zit de Brusselse werkdag er alweer op. Sancties niet gelukt vandaag. Nou ja, morgen weer een dag. Op naar het diner!
Wat doen de aandelen Lada op het moment?
www.investing.com/equities/renault?ci...
Lang geleden (zeker 15 jaar terug)was er een bizarre ''Nederlandse'' site waar vele Nederlandse fopnamen Putin bedank(t)en voor zijn sterk en vooruitstrevend leiderschap. Ben de naam en de link helaas kwijt geraakt.
Ja, het is allemaal de schuld van die mensen van 15 jaar geleden.
@heldheino | 24-02-22 | 16:38:
lol -tang varken. Het gaat om die site. Vind die link en je kunt lachen.
Ik had toch ook nog even de stille hoop dat Poetin wijzer zou zijn en de wereld zou laten zien dat de Bidens en Verhofstaters van deze wereld de boel alleen maar aan het ophitsen waren. Helaas heeft hij zich van zijn slechtste kant laten zien. Waarom blijft giswerk voor mij, maar ik kan me niet voorstellen dat ze hem helemaal niet in het nauw hebben gedrongen. Waarom zou hij dit doen? Om te laten zien dat hij het kan? Wat is het doel van deze oorlog?
Wat zei Carl an Clausewitz ook al weer: "Niemand, met enig gezond verstand, begint een oorlog zonder duidelijk te weten wat hij wil bereiken en hoe hij die oorlog wil voeren."
Wil Poetin een grotere buffer tussen Rusland en de EU? Waarom wil hij dat dan? Is de EU zo gevaarlijk en waarom is de EU dan zo gevaarlijk?
Ach ja, als ze hier zijn vraag ik het hem wel even.
@Peerkeoud | 24-02-22 | 17:03: Heb je Puti zijn speech gezien? Over ophitsen gesproken.
@Peerkeoud | 24-02-22 | 17:03: Hmm, dat stuk van Wierd Duk op TPO maakt wel wat duidelijker.
@Moedig Voorwaarts | 24-02-22 | 17:25: Nope, nog niet, maar ongetwijfeld doet hij er een schepje boven op. Net zo verachtelijk als destijds die 2 mafklappers uit Brussel, waarvan er één niet meer onder ons is.
Toch raar dat er blijkbaar zo gepusht wordt dat de enige stap nog dood en verderf onder onschuldige burgers is. Dan wordt iemand die al jaren roept dat men met vuur speelt niet serieus genomen en zo ver in een hoek gedreven dat hij deze actie nodig vindt. Jammer dat het zo ver heeft moeten komen. Waar 2 vechten hebben 2 schuld, maar waarom de onschuldigen treffen? KUDT wereld. KUDT politici.
en dan denk je dat je een beetje veilig zit, daar bij Tsjernobyl. Komen ze niet dacht je nog. Maar nee hoor.
Lekker schuilen onder de sarcofaag, mij krijg je niet!
@Acidstain | 24-02-22 | 16:36: Even lekker uitrusten op de elephants foot.
Dat Tsjernobyl, dat is niet fris. Daarmee heeft Putin een gigantisch pressiemiddel in handen.
Juist niet. Mooie rustige route om Kiev mee te bereiken. Ze hadden toch immers al dat bruggetje gebouwd over de Dnjepr? Nou dat komt nu goed van pas.
Hoezo een pressiemiddel. Meneertje beschikt over dozijnen vol intercontinentale nucleaire wapens. Wat moet hij met die verotte meuk
@Tom Aatje | 24-02-22 | 16:36: Maar die wapens zullen niet ingezet worden. Hij kan wel per ongeluk de deksel van de put halen en daarmee Jan en alleman onder druk mee zetten, inclusief het westen.
@Tom Aatje | 24-02-22 | 16:36: Een nuke afschieten betekent retaliatie door NAVO, een vuile bom maken van Pripyat kan half Oekaine onbewoonbaar maken(en daarmee de gewenste buffer creëren) en afgedaan worden als 'een ongelukje'... voordat duidelijk is dat daar opzet in het spel is ben je decennia verder.
Kunnen we straks weer geen verse spinazie eten.
@Schemerlamp | 24-02-22 | 16:45: Idd, hij wacht op de juiste windrichting en hop; only expensive spinach from Russia. Klinkt als een geintje maar is het niet.
Ik hoop wel dat ze het cultureel erfgoed van Modern Warfare netjes intact laten.
@ReyNemaattori | 24-02-22 | 16:44: Los van dat Poetin nu als een gestoorde door Oekraïne raast, geloof ik nooit dat hij heel Oekraine radioactief zou maken. Oekraïne is prestige voor hem. Soort van de ex-vrouw die bij 'm weg is gegaan maar hij nu dwingt om terug te komen bij hem. Ze ging immers bijna een relatie aan met een Westerse man. Dat kan Rusland niet verkroppen.
Oekraïners haten Russen niet, en andersom ook niet. De Oekraïners vinden ook niet dat ze vechten tegen Rusland, ze vechten naar hun idee tegen de geest van de Sovjet Unie, die Oekraïne maar niet los wilt laten. Zowel Russen als Oekraïners kennende leggen ze de schuld neer bij hun leiders. De twee landen, volken en culturen hebben een complexe relatie, een relatie die het westen helemaal niet begrijpt.
Karin Ollongren zal morgen wel flauwvallen achter het katheter.
Dit is je 245ste grap over Ollongren, maar ze blijven leuk en origineel.
Ik zag ze vanmiddag toen ze een verklaring afgaf, wat een aanfluiting voor een mindef. Een kassamiep had het waarschijnlijk beter gedaan.
En welke houwdegen neemt dan haar plaats in?
@JJMS | 24-02-22 | 16:36: Sofietje Hermans?
Ze gaat vanavond naar de film van Spider-man en laat ons dit per tweet weten.
@Harvey2Face | 24-02-22 | 16:41:
op 1 of andere duistere manier denk ik idd dat die daadkrachtiger is.
Ik ben nu toch zo benieuwd naar de reacties van de fellowtravellers Baudet (en Wilders). Altijd meer oog voor de belangen van de antidemocratische autoritaire corrupte maffialui in het Kremlin. Hun grote voorbeeld als het gaat om tegenstanders, die een andere mening zijn toegedaan de mond te snoeren. Tribunalen? Hebben ze daar niet eens nodig. En een moord meer of minder schuwen ze niet om iedereen die hun belangen schaadt kalt te stellen. Nu gaan de engerds zelfs een oorlog beginnen tegen een soeverein land dat zich aan hun invloedssfeer ontworsteld heeft. Zeg het maar FvDers (en PVVers) hoe ga je hier afstand van nemen?
PVV’ers??? De veroordeling door Wilders gemist?
Ik weet niet waar u vandaan haalt dat Wilders dit zou steunen of hier geen afstand van neemt, maar u bent wat Wilders betreft behoorlijk de weg kwijt.
@ikworstelengadouchen | 24-02-22 | 16:28: Hij had een halfslachtig verhaal.
@Moedig Voorwaarts | 24-02-22 | 16:32: Helemaal niet. Hij veroordeelt de agressie van Rusland maar geeft aan dat de EU haar handen bepaald niet in onschuld wast en een belangrijk aandeel heeft in de opmaat naar deze ellende.
Het feit dat jij ze fellow travellers noemt geeft al aan dat je helemaal niet benieuwd bent naar hun reacties; die vul je zelf wel in.
@_pacman_ | 24-02-22 | 16:35: Waar heeft de EU een belangrijk aandeel in? Mogen onafhankelijke landen niet zelf bepalen van welke clubjes ze lid willen zijn?
@Moedig Voorwaarts | 24-02-22 | 16:38: Als je werkelijk geen benul hebt van de achtergronden van dit conflict moet je misschien niet proberen 'uitdagende' vragen te stellen, of beter nog helemaal niet reageren.
@Moedig Voorwaarts | 24-02-22 | 16:38:
Wees niet zo verdomd naief. Dit soort naiviteit is meer de oorzaak van dit conflict dan iets wat Wilders of Baudet al dan niet heeft gezegd.
Van mij mag het volk van de Oekraine bepalen dat ze BLM lid worden. Maar als die een grote buur heeft die hartgrondig 'njet' zegt en een nog groter leger heeft om dat af te dwingen, dan is het niet meer relevant wat ik of jij vinden wat zou mogen. Het enige wat relevant is is of je sterk genoeg bent om dat leger te weerstaan. Ben je dat niet, wees dan geen druif en tart die buur dan niet.
@_pacman_ | 24-02-22 | 16:42: De achtergrond van het conflict is dat Puti terug wil naar de grenzen van de oude Sovjet-Unie. Al het andere is ruis.
Als je oprecht benieuwd bent naar de reacties van Wilders & Baudet, kan je gewoon twitter openen, want beide heren hebben een reactie gegeven.
Ik heb niet voor niks Wilders en de PVV tussen haakjes gezet. Hij wil ook vast geen oorlog. Wilders is alleen in naam een democraat, maar verder associeert hij zich alleen met de meest foute en autoritaire lui. Hij snoert ook het liefst de mond van alle democratische instituties en mensen die het niet met hem eens zijn. Het woord verbieden ligt in zijn mond bestorven. Deze oorlog is de consequentie van dat soort denken: Anderen met machtsmiddelen jouw mening opleggen.
Hun grote voorbeeld als het gaat om tegenstanders, die een andere mening zijn toegedaan de mond te snoeren. (???) met hun bedoel je D66 en groen links zeker.
Geen ander antwoord mogelijk namelijk
@Sapperloot | 24-02-22 | 16:57: Hoeveel leden heeft die partij van hem ook al weer?
Wilders was al lang op t.v. en veroordeelde de aanval. Samen met Karskens .
Even een geschiedenislesje voor reaguurders die in Petersburg zitten, of in de Donbass, en daar minder goed toegang hebben tot het vrije internet.
1-In Oekraïne is in december 1991 een groot referendum gehouden over de zelfstandigheid van het land. 90 procent van de stemmers wilde afscheiding van de Sovjet-Unie, en door als zelfstandig land. De mare dat 50 procent van de bevolking graag bij Rusland wil, is dan ook nergens op gebaseerd.
2-Dat Oekraïne graag bij de EU wil, is logisch. 40 procent van de buitenlandse handel vindt plaats met EU-landen. En de Oekraïners hebben gezien dat de Baltische Staten en Polen forse economische groei hebben doorgemaakt, na toetreding. De handel met Rusland, dat toch een erg groot buurland is, bedraagt slechts 7 procent. China doet het beter, met 15 procent.
3- De Maidan-protesten: een meerderheid van de bevolking en van het parlement wilde ratificatie van een associatieverdag met de EU. De president van dienst, Janoekovytsj, probeerde dat verdrag tegen te houden, en werd vervolgens na langdurige protesten afgezet. Een belangrijk keerpunt was het moment waarop hij opdracht gaf met echte patronen op vreedzame demonstranten te schieten. Het Khadaffi-scenario, zullen we maar zeggen.
Een referendum van 30 jaar oud als ijkpunt nemen...
@Rubberfetisj | 24-02-22 | 16:28: Als je nu een referendum houdt, dan kom je waarschijnlijk nog hoger uit.
Daarvoor vanaf de 16e eeuw onderdeel van het keizerrijk Rusland en in de 20e eeuw van de Sovjetunie.
@RussianRob | 24-02-22 | 16:36: Dat je diep in Rusland zit, verbaast me niks. En die burgeroorlog in Donbas had nooit plaatsgevonden als Putin daar geen manschappen had heengestuurd.
Goed overzichtje, waarvoor dank! Hopelijk slaat het aan bij de vele Poetinvrienden op dit platform, maar ik heb er een hard hoofd in.
@Rubberfetisj | 24-02-22 | 16:28: Een vredesverdrag uit 1945 als ijkpunt nemen, tja.
Lesje realpolitik voor jou:
Het maakt geen donder uit wat het volk van de Oekraine wilt; wat relevant is dat Putin vindt dat hij een belang heeft in de Oekraine en dat hij de troepen en tanks heeft om die mening kracht bij te zetten.
En verrassing; jou gezwaai met polls stopt geen een tank. Maar dikke kans dat eenzelfde gepruts door sommige hoogwaardigheidsbekleders Putin genoeg irriteerde om daadwerkelijk zijn tanks in beweging te brengen.
@quantumcollider | 24-02-22 | 16:55: Ik heb niet zoveel met dictaturen, ik geloof toch meer in een democratische samenleving. En dat je tirannen beter niet hun zin kunt geven, hadden we dacht ik in de vorige eeuw al geleerd en ondervonden.
@Moedig Voorwaarts | 24-02-22 | 17:27:
Nee, we hadden geleerd dat tirannen alleen kracht respecteren. En zeuren over polls is dat niet.
Lviv heeft een vrouwenoverschot, ik stel dan ook voor dat reaguurders, wel in overleg met hun ouders, aanbieden om deze single dames op te kunnen vangen. Eventuele kinderen die daaruit komen dienen wel aan het front te staan op hun 18e om Ukraine weer terug te veroveren. Dat scheelt iig een hoop studieschuld. Dit natuurlijk geheel als onzin, maar het stoere westen met de vele wapens doet helemaal geen fuck, zelfs de sancties gaan geen reet voorstellen. Ukraine, je had ze nooit moeten geloven, loze statements, Poetin is een echte.
Stuur er maar 2, wel graag eerst zelf selecteren welke.
Hoe oud ben je?
Een echte lul.
Actueel: basketball war Nederland - Rusland (live bij Ziggo Sport, met - hoezo - haperende beeldverbinding). Even schizofreen als spannend.
Greta made Russia Great Again. Kolen sluiten in Nl, openen in DE. Nuclear sluiten in DE voor gas centrales die ze dan weer in Nl sluiten. Biomassa maken en dan weer sluiten. Allemaal bedacht door boomers die in een verzorgingstaat zijn grootgebracht. Tribunalen!
Nog voor het weekend is de rust wedergekeerd en Rusland iets groter.
Goede speech van Von der Leyen. Toch fijn om een EU te hebben, heb namelijk weinig zin om Russisch te leren. Wellicht een idee om die Putinfanboys eens hier te bannen. Het is nl weinig grappig meer en steun aan een moorddadig regime valt niet onder de vvmu wat mij betreft. En er lopen er wat rond hier. Naar volk. FvD aanhang is nooit echt weg geweest hier.
Dit is toch de grote reset waar iedereen al jaren over lult? Dan gebeurt er eindelijk iets, is het weer niet goed.
Ik vind het wel vrijheid van meningsuiting, hoewel ik het niet met ze eens ben.
Wat wil je: in 1939 waren er ook veel rechtse en conservatieve Nederlanders fan van zo'n onaanzienlijke korporaal met Oostenrijkse roots. De woedende kleinburger, waar Louis Davids zo mooi over zong. 5 procent van de kiezers, schat ik zo.
Was zij niet als de mindef in Duitsland betrokken bij de Berateraffäre? Miljoenen geschoven naar bevriende adviseurs?
@Sjors W. | 24-02-22 | 16:23: Mijn idee, waarom zou je ze bannen. Laat 100 bloemen bloeien, laat 100 scholen wedijveren, zei de voorzitter immers.
Maar serieus, ergens begrip voor kunnen opbrengen is iets anders dan steunen. Wie deze invasie goedpraat zet zichzelf gewoon voor gek. Wilders, op andere vlakken toch wel een bewonderaar van Poetin, veroordeelt het ook.
En hier komt de aap weer uit de mouw: "iedereen waar ik het niet mee eens ben is een crimineel die monddood gemaakt moet worden".
En dan nog dit: wel eens in je opgekomen dat het dedain en minachting dat lui zoals jij voor Putin en zijn doelstellingen hadden een veel belangrijkere oorzaak van deze inval zijn dan iemand die tot je verstand probeert te brengen dat sommige acties door Rusland als grievend wordt ervaren, en dat je (hoewel je het er niet mee eens hoeft te zijn) dat maar verdomme beter serieus kan nemen wat hij heeft duizenden tanks klaar staan en wij niet!
Von der Leyen was dan ook een gewaardeerde minister van defensie die de Duitse defensie weer op orde heeft gebracht... Het is heel simpel Bob, wat nu plaatsvindt in de Oekraïne is een lesje realpolitik. Nu gillen over ingrijpen en die verschrikkelijke Poetin, te weinig en te laat. Het westen is m.i. decadent geworden, heeft geen historisch besef en denkt dat de hele wereld zo denkt zoals zij zelf denkt, een zeer grote misvatting. Wat Poetin nu flikt was gewoon te verwachten, lees anders nog de uitstekende bijdrage van Wierd Duk op nieuwsnieuws, een report uit 2014 die actueler is dan ooit, tpo.nl/2022/02/24/hoe-het-westen-een-...
@quantumcollider | 24-02-22 | 16:30: Die lelijke korporaal uit Oostenrijk vond ook nogal wat zaken grievend. Daar is veel te veel naar geluisterd en daar is veel te veel rekening mee gehouden.
@quantumcollider | 24-02-22 | 16:30: wat een waanzin en onzinnige projectie. Ik zit hier voortdurend tussen andersdenkenden, maar ik trek een grens bij het openlijk steunen van moorddadige regimes. Als mensen voor Noord-Korea of Iran zijn, hebben ze ook geen leven hier. Voor de rest is het mij de schuld voor de acties van Putin in de schoenen schuiven volkomen debiel. Maar goed brand nog een kaarsje voor de grote man.
Klein verschilletje: Duistand 1939 kon nog militair overweldigd worden door Frankrijk en Engeland. Oekraine is en was totaal overdedigbaar door de NAVO en haar enige kans was Rusland te vriend houden of massaal bewapenen. Het deed geen van beide. Maar dank je dat mijn punt zo over je heen vliegt.
@quantumcollider | 24-02-22 | 17:10: waar heb je het over. Heb ik hier ooit iets gepost over wat het beleid richting Putin of Oekraine moet zijn?
@BobDobalina | 24-02-22 | 17:20:
Jouw reactie op mensen die proberen te zeggen dat Putin zijn belangen heeft, en die zal behartigen of we het leuk vinden of niet:
"Wellicht een idee om die Putinfanboys eens hier te bannen. Het is nl weinig grappig meer en steun aan een moorddadig regime valt niet onder de vvmu wat mij betreft. En er lopen er wat rond hier. Naar volk. FvD aanhang is nooit echt weg geweest hier."
Nou, zo waren er in de EU en NAVO zat. Vooral niet luisteren naar het gevaar. En nu zit Putin in de Oekraine.
Great job!
Ik las dat Poetin Oekraïne gaat "denazificeren" en "demilitariseren".
Hoe surrealistisch wil je het hebben? Het is totaal belachelijk, wat voor onzin die man uitkraamt.
Iedereen die het niet met Poetin eens is, is een nazi, iedereen, behalve Poetin, die een wapen heeft, moet ontwapend worden. De logica van een absolute tiran.
Europa had zich na de val van het ijzeren gordijn niet zo moeten opdringen aan zijn eigen burgers en expansiedrift naar het oosten.
En Poetin krijgt wat het wil. Want de NAVO is te bang om in te grijpen. De enige die KUNNEN ingrijpen is Amerika. Maar die hebben er ook geen zin in want weten Rusland wel economisch te treffen. Kortom: They're fucked.
En wat doet Nederland? Scherp veroordeelen. En dan over tot de orde van de dag.
Denazificeren? Waarom begint ie dan niet bij zichzelf?
Tijdens de laatste verkiezingen in Oekraïne deden er een paar nazi-partijen mee, maar die haalden niet de kiesdrempel. Als Putin echt wil denazificeren, dan moet hij Nederland binnenvallen en alle FvD-aanhangers voor tribunalen brengen.
De man is van het padje, gaan geloven in zijn eigen propaganda.
Misschien moet je even googlen naar het Azovbataljon er is een hele wikipedia pagina over te vinden. Dit is één van de vele extreem rechtse ( neo-nazi's ) milities gesteund door het ministerie van defensie. Neo-nazi's zijn in Oekraïne een serieus probleem. Je kan ook genoeg foto's van soldaten zien op dit moment op bijvoorbeeld twitter die de symbolen dragen waar de wikipedia naar toe verwijst. Even voor de duidelijkheid dit zijn ECHTE Neo-nazi's niet die Trump en Wilders stemmers etc. Dus wat Putin zegt klopt in zekere hoogte echt wel, alleen jullie willen het niet horen. = )
Verrijk jullie sowieso even met een heel artikel van Reuters en zelfs Vice over dit probleem in Oekraïne. Dit was volgens mij ook één van de argumenten voor het referendum tegen het associatieverdrag, omdat er allemaal weirdo's daar aan de macht zijn gekomen na die revolutie daar.
Het is onderdeel van zijn legitimatie. Dat gaat als volgt: de volksrepublieken van Luhansk en Donetsk hebben zijn hulp gevraagd, ondere andere omdat ze met Ukraiense milities als de Azov brigade aan het knokken zijn. Die Azov brigade is overigens oprecht ook geen frisse club, er is serieuze implicatie (door VN, niet alleen door Rusland) dat ze oorlogsmisdaden hebben gepleegd, en ze houden er fascistische standpunten op na. De leiding probeert er ook een politieke beweging van te maken, hoewel dat voor zover mij bekend niet echt lukt.
Het is een marginale club, die door Poetin groot wordt gemaakt om de legitimatie 'ik bescherm de Russen tegen deze nazi's' enige substantie te geven. Het is natuurlijk aperte onzin: deze land-wijdde actie was niet nodig om een frontlinie-battalion aan te pakken, zelfs als dat een gelegitimeerde actie zou zijn.
@Johnyy | 24-02-22 | 16:39: Ze zijn er wel, maar het zijn er niet zoveel. Niet groot genoeg voor een zetel in het Oekraïense parlement. En alsof Rusland geen nazi's kent. Hoe heet die motorclub ook al weer, waar Puti wel eens mee uit rijden gaat?
@Moedig Voorwaarts | 24-02-22 | 16:45:
Het feit dat er milities zijn die gefinancierd worden door de regering zegt voor mij al genoeg dat het niet pluis is. Buiten dat klopt het niet wat je zegt het is volgens Reuters een aantal jaren geleden de 4e partij van Oekraïne met meer dan 30 zetels. Wat de huidige stand is weet ik niet, maar het zullen er vast niet minder zijn geworden. Nogmaals lees de artikelen in plaats van dingen te roepen die gewoon echt niet waar zijn.
@Johnyy | 24-02-22 | 16:49: Kijk naar de laatste verkiezingsuitslag. Welke nazipartijen zitten er in het parlement? Disclaimer: FvD deed in de Oekraïne niet mee.
@Klaus Herzog | 24-02-22 | 16:23: nee, Amerika kan Rusland niet of nauwelijks economisch treffen, want Rusland is in hoge mate autarkisch en wat er wel geraakt kan worden (olie, gas, grondstoffen) raakt de VS minstens zozeer doordat het tot sterk stijgende grondstofprijzen en dus inflatie zal leiden. Zelfs betalingsverkeer blokkeren is riskant, want de Russen hebben het eigen systeem al klaarstaan en het vele geld bijdrukken heeft de positie van de dollar ernstig verzwakt. Dat durven ze niet aan, denk ik. Verder: als er geen handel meer is, zal Poetin mogelijk verleid worden om dan in de westerse wereld zoveel mogelijk (economische) schade aan te richten. Dat moet je niet willen riskeren. Gewoon onderhandelen dus. Ik begreep dat er al Oekraïense politici zijn die Zelenski oproepen om te onderhandelen, voordat het nog verder uit de hand loopt. Oekraïne heeft zich door het stelselmatig blokkeren van de Minsk-afspraken en het regelmatig bombarderen van burgers in Donetsk ook zelf in deze positie gewurmd, terwijl hij verkozen is vanwege zijn boodschap vrede te willen sluiten. Dat hebben beide partijen gesaboteerd en nu plukken de gewone burgers daar de bittere vruchten van. Hij had veel ellende kunnen voorkomen door zich minder star en confronterend op te stellen. Nu zijn de rapen gaar en probeer nu de geest maar weer in de fles te krijgen …
@Spie | 24-02-22 | 17:12: Rusland is een heel arm land. Zoek eens op hoe oud de gemiddelde Russische man wordt.
@Spie | 24-02-22 | 17:12: Zelensky is een jonge knul en die wil dat zelf denk ik ook. Dat liet hij vorige week ook blijken. Hij werd echter volledig overschreeuwt door de Westerse deugpolitici. Hij zal eerst onafhankelijk moeten worden of met diplomatieke steun van de Oost-Europese landen naar de onderhandelingstafel met Rusland gaan. Het gaat echter zeker niet lukken als hij de teugels uit handen geeft en de schreeuwbekkende EU/Liberals/D66'ers zijn pad laten bepalen.
@Moedig Voorwaarts | 24-02-22 | 17:30: Rusland bezit tonnen aan goud, graan en groot leger. Dat land was vroeger arm, maar de laatste jaren al lang niet meer.
Russische Lente...
Ja, als het maar geen nucleaire winter wordt.......
Beter een Rus in bed, dan een kernraket.
Ondertussen is Poetin gespot in het capitool van Oekraine.
i2.wp.com/weirdrussia.com/wp-content/...
Het zou me niet verbazen als dit veel Russen opzet tegen Poetin, dat dit avontuur het einde wordt van een man die eventjes echt een goed alternatief voor Jeltsin leek, en zelfs inzake Oekraine best een punt had. En neem dit niet elke Rus kwalijk. Er zijn veel goede Russen, zoals Polina Kronoz.
Oekraïne zal moeten vechten. Als de lijkzakken worden teruggestuurd naar Rusland zal het snel minder populair worden die oorlog.
Dan heb je echt niet door hoe het in Rusland werkt. Er zijn maar weinig Russen die het oprukken van de Navo naar het Oosten als ongevaarlijk zien. Reken er maar op dat zelfs onder Putin tegenstanders er grote steun is voor deze actie.
Wat je niet zou moeten verbazen is dat dadelijk juist in Ukraine blijkt dat er veel burgers zijn die helemaal niet zo anti-Russisch blijken te zijn....
Het beste voor de wereld is nu heel veel dode Russische militairen. De menselijke rekening moet voor de Russen zo hoog mogelijk worden om het autocratische kleptoregime van Putin te stoppen. Anders vechten we over 5 jaar in Warschau
Hij was hooguit 2 maanden een goed alternatief voor Jeltsin.
@Lafayette | 24-02-22 | 16:22:
Het stuk van Wierd Duk in TPO is zeer lezenswaardig, een repost van 2014….!
Ondanks dat Putin een nare dictator is, moet je echt ook kijken naar oorlogshitsers bij navo en eu. Een beetje Putin zijn zin geven en die navo niet naar het oosten schuiven, en daar dan flink wat raketten neerzetten, had denk ik al deze ellende kunnen voorkomen. Nu speelt echt niet alleen Oekraïne maar ook ordinaire uitwisselingen van dickpics: wie heeft de grootste? Inbinden wordt lastig want dan verlies je prestige en dus kan de spanning alleen maar oplopen.
Hoewel we ze niet met wapens gaan helpen kunnen we ze wel leren " pang " te roepen met dank aan D66 .
Hun clubje en bijvoorbeeld een GroenLinks vinden elke cent besteed aan wapens maar zonde, u kunt dan ook rustig gaan slapen .
Zie dat ze zelf al wapens kopen.
O jee, wat een schade aan het milieu! *D66 modus uit*
U bent de 5000e vandaag die die uitgekauwde grap maakt, gefeliciteerd!
@JJMS | 24-02-22 | 16:14: gelijk hierboven nummer 5001
@JJMS | 24-02-22 | 16:14: Hoezo grap. Het ís toch schadelijk voor het milieu!
@JJMS | 24-02-22 | 16:14: Krijgt ie nu Russisch gas gratis voor de komende 10 jaar?
@Quantum Suicide | 24-02-22 | 16:17: Overigens net even gezocht op 'milieu' in de drie Liveblogs. Die komt maar 7 keer voor. Liegbeest!
Dit is een les voor het Westen. De Koude Oorlog is terug, de defensieuitgaven zullen fors omhoog gaan, dienstplicht wordt weer geactiveerd, het Ijzeren Gordijn wordt weer opgesteld.
Poetin heeft ons gewoon 70 jaar terug in de tijd geholpen. Dat krijg je ervan met dictators die het heden niet kunnen accepteren, die willen terug naar het verleden. Zeker als ze een enorm leger tot hun beschikking hebben, zoals Poetin.
Nah, dienstplicht is veel te duur. Plus er is geen capaciteit van kazernes aanwezig. Tenzij je er een online cursus van maakt en ze wacht laat lopen bij de lantarenpaal in de straat.
Oh, wat word ik hier ziek van: "Poetin heeft ons gewoon 70 jaar terug in de tijd geholpen. Dat krijg je ervan met dictators die het heden niet kunnen accepteren, die willen terug naar het verleden."
Is niet meer van deze tijd! Primitief.! Past niet bij onze huidige zeden!
Nee lutser, zo is het altijd geweest. Zo zal het altijd blijven. De enige reden waarom jij decadent uberhaupt kon worden is omdat anderen kracht uitstraalden namens jou. Maar zij zijn nu wegbezuinigd of pastten niet meer in het ideologische plaatje van beleidsmakers die jouw illusie deelden.
En nu pakken we de wrange vruchten. Bedankt daarvoor! Bah!
@Schemerlamp | 24-02-22 | 16:16: De kazernes hebben ook niet het juiste energielabel. Het nieuwe normaal is dan ook thuiswerken. Ook voor de dienstplichtigen. Beetje dronetje sturen via internet en zo.
Ha ha dienstplicht. Allemaal S5 en Alfabet-afwijkingen.
@quantumcollider | 24-02-22 | 16:17: honderd duimen. Het enige probleem: ze beseffen het gewoonweg niet.
NOS: 'Heul veul knallen'
Wat is dit verdomme? Die Jeroen praat ook constant met pauzes in zijn zinnen om te laten horen dat het echt heel erg en menens is.
De Nederlandse kijker wordt niet serieus genomen of ze kunnen gewoon echt niet beter.
Heb net gekeken naar het journaal en vindt dat Jeroen het heel redelijk doet. Je zult er maar voor staan en alles aan elkaar moeten breien en interviews met Jan en alleman doen.
Maar, als jij het beter kunt, meld je aan bij de NOS.
@KeesBruin | 24-02-22 | 16:11:
Het is zijn werk en ik vind het maar matig en vaak kinderachtig.
@KeesBruin | 24-02-22 | 16:11: NOS doet niet zo heel veel goed hoor. Staats gesteunde stumpers zijn het die slechts het nieuws brengen wat zij nieuws vinden. Dat doen ze ook nog eens heel slecht en heel overdreven. Geldt zowel voor sport,- als voor wereldnieuws. Voorbeeld: Joep Schreuder, Mart Smeets, Gerri Eickhof. Enough said.
@Waakvlam | 24-02-22 | 16:18: Zijn er nog mensen die er naar kijken dan? Naar de NOS?
NOS is al vele jaren geleden teruggeschakeld naar schooltv-nivo met infantiele uitleg.
Waarschijnlijk onder de eigentijdse commercielen die destijds zo'n succes waren.
Of voor de zeer vele medelanders die hopelijk soms van hun schoteltje afkomen.
Best begrijpelijk dat Putin daar binnenvalt. Ik bedoel, het is best krap met 144 miljoen mensen op 17.130.000 vierkante kilometer grondgebied. Ter beeldvorming: NL is 41.500 vierkante km groot met 18 miljoen mensen. En het is ook niet zo dat de Russen zelf natuurlijke grondstoffen hebben, logisch dat ze jaloers zijn op de Oekraïners.
Dat gehuil van het kind na die wtf beelden... afschuwelijk.
Vreselijk. Ik krijg er inderdaad ook de rillingen van.
Ja echt kippenvel.
Dat voel je wel inderdaad.
Gewoon: dat is nu oorlog. Een man uit Rusland drukt op een knopje. Enkele seconden later is er dood. Als je geluk hebt zorgt de drukverplaatsing ervoor dat het snel gaat. Heb je pech, zie je jezelf niet helemaal zoals het hoort...
En daarnaast ligt je kind. Hoe? Denk zelf maar eens na.
Dat is oorlog, geregeld door oude mannen en oude vrouwen.
Met ideeën.
@Atheist-Priest | 24-02-22 | 16:25: Ja, en daarom schoten de Russen vanmiddag een ziekenhuis aan flarden. Deden ze in Syrië ook regelmatig.
Het kan niet vaak genoeg gezegd worden want het wordt door Het Westen volkomen genegeerd. China. China. China.
Rusland is op dit moment voor China niets anders dan een handige bully. Een hond die in het bos een gewond konijn mag opjagen. Rusland is echter zwak aan haar oostflank en zal gewoon aan het handje gaan lopen van Xi. Er zit een conflict aan te komen die Het Westen volkomen gaat lam leggen. China zal op gruwelijke wijze duidelijk maken dat Het Westen niets te willen heeft. Geheel in Sun Tzu stijl, de oorlog is al verloren voordat ie is begonnen.
Klopt, was er maar een president die ons daarvoor gewaarschuwd had he…
Rusland is een pauperland, arm en achterlijk. Maar wel een pauperland met heel veel kernwapens. En daar moeten we in het Vrije Westen wel rekening mee houden.
China is altijd de grootste wereldmacht geweest. Ok, tussen de 19e en 20e eeuw was het wat minder. Maar China is terug op de plek waar het altijd heeft gezeten.
@Cobarde | 24-02-22 | 16:08: "was het wat minder"? China kon toen nog geen deuk in een pakje boter slaan tegen het Westen en Japan. En daarvoor wil China nu revanche, net zoals Poetin revanche wil, en HItler revanche wilde. Dat soort revanchisme heeft de wereld nooit iets anders dan heel veel ellende gebracht.
@Cobarde | 24-02-22 | 16:08:
Dat klopt dus niet geheel. China heeft zich eind 15de eeuw volkomen geisoleerd. Daarom was het een sitting duck tegen de tijd dat Europese en Japanse Imperialisten vat op het land kregen.
Historicus Nial Ferguson heeft er een paar schitterende docu´s en boeken over China gemaakt. Eigenlijk heeft China 500 geslapen terwijl Het Westen de wereld overnam en de wereld in feite Westers werd. Pas de afgelopen 50 jaar is de reus weer wakker geworden.
Doet me pijn om het te zeggen, maar ik denk dat je het belang van de Oekraine overschat. Het Westen heeft het overduidelijk allemaal verkeerd ingeschat, maar buiten ego en moraal (is ook belangrijk, ik bagatelliseer dat niet) betekent dit in feite niks. Het is geen confrontatie.
Ik weet niet wat je met 'gruwelijke wijze' en 'niks te willen' wil zeggen, maar als China de illusie heeft dat ze het tegen de US op kunnen nemen... Als de US het land niet onder de duim hoeft te houden, als het puur om oorlog voeren, tactische doelen uitschakelen, dat soort werk gaat... dan is het zo over voor China. Laat de afloop van de grondbezetting niet afleiden van hoe excellent de tweede Golfoorlog was uitgevoerd.
@Sjors W. | 24-02-22 | 16:19: probleem os dat woke mensen niet durven in te grijpen.
@Sjors W. | 24-02-22 | 16:19:
De Tweede Wereldoorlog is al weer enige tijd geleden. Deze wordt er wel steeds bij gesleept, bij van alles trouwens, maar de tijd is verder gegaan. China was toen zwak en is militair steeds sterker geworden. Dit is ook iets waar ook Amerikaanse militaire denkers zich al lang zorgen om maken.
Dan zit China, net als Rusland, ook nog in een categorie van landen met zeer veel kernwapens en dan zit je sowieso op een heel ander level wat betreft militaire krachtsverhoudingen. Rusland is conventioneel niet opgewassen tegen de VS, maar het is geen Irak of Libië. Conventioneel zal ook de VS enorme offers moeten brengen, maar dan wel een overwinning. Die kernwapens maken het echter helemaal anders; zet Putin, of andere machthebbers in het Kremlin die wel of niet in?
Het is vreselijk lullig voor Oekraïne wat er nu op ze afkomt, maar het westen kan niet de politieagent van de wereld zijn. We hebben er niets te zoeken en veel te verliezen.
Ik vraag mij echt af wat gebeurd zou zijn als het westen wat minder agressie richting Rusland had laten zien en dus niet van alles daar tot de NAVO toelaten en Oost Europese landen gebruiken voor raketinstallaties gericht op Rusland. Sinds de val van het communisme was er geen dreiging te verwachten van een Russische inval in Europa, dus waarom zo in dat machtsblok-denken blijven zitten? Je kan nooit alles achteraf of met terugwerkende kracht weten, maar kan mij voorstellen dat een gematigd gedrag naar een land als Rusland, geleid door een dictator, deze oorlog had kunnen voorkomen. De Oekraïners zijn het kind van de rekening.
@Nuuk | 24-02-22 | 16:31:
Die tweede Golfoorlog waar ik naar verwijs is van deze eeuw.
Dus toch die pontonbrug bij tjernobyl.... Tsss.
De Russen zijn lekker bezig. Net nadat Putin verklaarde dat ze geen burgerdoelen zouden aanvallen, schoten ze een Oekraïens ziekenhuis aan flarden. Daar hadden ze natuurlijk in Syrië al flink op geoefend. Assad gebruikte gifgas en vriend Putin bombardeerde de gezondsheidszorg plat.
@Moedig Voorwaarts | 24-02-22 | 16:05: Putin: er is geen oorlog. En wij waren niet in Syrië. En wij hebben daar niet gemarteld. De video's waren Amerikaanse terroristen.
Ben benieuwd naar welke film Ollongren straks gaat in de bios.
Dat was Ollongren niet, dat was Ank Bijleveld, Ollongren was van die papieren die ze voor de camera hield. Wel even bij de les blijven.
Ik denk Doctor Zhivago
Toe-Sjee!.
En vanavond gewoon Fc Zenit (st Petersburg) tegen Real Betis? Of een voortzetting van de Championsleague met hoofdsponsor Gazprom, net als zovele clubs met dat Russische staatsbedrijf als sponsor?
De UEFA-finale in St Petersburg kan echt niet meer, net als clubs als Chelsea, AS Monaco,Everton, Cercle Brugge met rijke Russen als eigenaren,. FC Schalke heeft het goede voorbeeld al gegeven. Gazprom zal als hoofdsponsor van hun shirts e.d. verdwijnen waarmee ook de sponsoring.
blanke vluchtelingen in Nederland , ik ben zo in de war nu.
Als het nu mooie dames zijn, neem ik er best een paar in huis.
Gewoon oorlog volgens het boekje, net als alle andere "lentes" is dit allemaal volgens de regels en we kijken nu eenmaal deze keer van af de andere kant.
Veel succes, Putin.
Je doet ook alleen maar mee aan een millennia oud systeem dat je zelf ook niet hebt ontdekt.
Binnen 3 dagen is Oekraïne van Rusland, moge er dan rust volgen.
t.me/joinchat/Ui0JZYx1qnthMzZi
Link naar een interessante telegram groep. Beelden zijn oorlogsbeelden, u weet hoop ik wel wat dat betekend.
ie die muil van een Mouthaan op RTL. Dat de VS al een hele tijd riep dat dit ging gebeuren en niemand het geloofde. Dat de VS het wel eens fout had (massavernietigingswapens) maar nu wel gelijk heeft. Bijna eng die pro US houding van hem. En ja, als je maar vaak genoeg iets ropet zul je vast wel een keer gelijk krijgen.
Is puur omdat Trump geen president meer is, anders was de VS net een schurkenstaat
Hoeveel drones heeft Oekraïne eigenlijk?
En is het materieel wat ze bezitten moderner dan dat rijdende gietijzer van Rusland?
Hun drones en javelins ( die laatste heeft Trump ze nog verkocht) wel, hun tanks en ifv’s lijkt me niet beter dan dat van de Russen. Zelfde geld voor hun handvuurwapens, die van de Russen zijn gelijk of moderner.
De Oekraïnsche luchtmacht lijkt al in het begin gedecimeerd zover die nog bestond. Met het voordee van de verrassing zal een groot deel al op de grond vernietigd zijn.
Bayraktar (turkse drones) is recent een samenwerking met Oekraïne aangegaan. Die fabriek zou eind '22 opgeleverd worden. Dat wordt wat later omdat eerst alle bomkraters dicht gebulldozerd moeten worden.
Overigens is de Bayraktar TB2 een prima wapen.
Dat zijn Turkse Albaktar-drones en in Lybië werden die door Russische huurlingen vrij moeiteloos uit de lucht geschoten. Verder heeft Oekraïne oud sovjet-materieel en een paar (vrij weinig dus) Amerikaanse wapens. Het Russische materieel is aanzienlijk moderner, want Rusland heeft de afgelopen 15-20 jaar het wapentuig sterk geüpgrade. Met name de raketten zijn helemaal up to date. Maar sowieso: het zijn de hoeveelheden die het hem doen.
"Kijk, we weten niet hoe de situatie over tien of twintig jaar is". Denken ze daar in Den Haag ook wel eens na over de situatie volgende week?
Nou dan kan ik ze gelijk geruststellen, die is nooit afgeschaft geweest.
Je zult maar 20 zijn nu. Eerst 2 jaar coronaverboden en dan mag je sterven in Oekraine.
Tsja, we leven in hysterische tijden.
Er is bericht dat de Russen een nucleaire storrage facility hebben verwoest in Tsjernobyl
bron ?
mobile.twitter.com/RichardEngel/statu...
Oh wacht, heavy fighting may disturb waste
Wel toevallig dat Ukraine er pas nog 'oefeningen' had.
Gaat bijna denken dat er iets verborgen was/is.
clarifying: advisor says heavy fighting MAY disturb nuclear waste.
mobile.twitter.com/RichardEngel/statu...
Een ordinaire moordenaar is het, dat enge Poetin ventje met dat glimmende bolletje. Ik hoop dat zijn volk hem ophangt aan de hoogste boom die op het Rode Plein te vinden is.
Die uitspraak van hem ook "or you are with us, or you are against us" wat is dat voor een megalomane idioot, beetje te bepalen voor anderen.
Precies zei hij eignelijk dit: "You are either with us, or against us"
Wat een gigantische lul he?
Go wie zei eerder you are with us or with the terorrist….
@ikworstelengadouchen | 24-02-22 | 16:00: Anakin Skywalker tegen Obi-wan Kenobi, "If you are not with me, you are against me".
Het is een straatrat met een grote bek. Lijkt me niet een heel groot strategisch denker. Dan sla ik die Xi toch hoger aan.
''Game Theory'' is wat er nu vollop wordt toegepast.
RT.com is even helemaal weg
Rusland? China. China. China!
https://www.geenstijl.nl/5163679/rusland-china-china-china/
Yeah right. Prachtig stukje ongefundeerd eh .... Ja wat eigenlijk.
Dus, straks onze jeugd weer gezellig aan de dienstplicht, bier drinken in Polen in de kazerne. NAVO bijdrage naar 4%, arrestatie van nuttige idioten, het gaat misschien toch een beetje meer impact hebben. Arme bevolking van Oekraïne. Maar ja, allemaal fascisten toch ook eigenlijk, plus dat inlegvelletje. Dus schuldig sowieso. We weten het allemaal. Ondertussen wacht ik op het Finse een Zweedse lidmaatschap van de NAVO..
Wat wil je precies zeggen?
@quantumcollider | 24-02-22 | 15:55:
Goede vraag wel.
Je kan uit deze invasie wel een enorm slaatje slaan als EU... hoe goed eenheid nu wel niet is... we staan als EU 1 etc etc etc... ik hoor EUroscist en brokkeltandje Verhofstadt nu al krijsen in zijn steenkolen engels.
In het geval van strenge westerse sancties wanneer Russische troepen Oekraïne binnenvallen, kunnen particuliere klanten het risico lopen hun spaargeld te verliezen.
Volgens Nikolai Arefiev, een lid van de Communistische Partij van het land en vice-voorzitter van de Doema-commissie voor economisch beleid, zou het spaargeld van de Russen kunnen worden geconfisqueerd als reactie op sancties tegen het land.
Zie cointelegraph,link is om een of andere manier niet te plakken
Dat treft vooral Russen die Rusland al ontvlucht zijn
twitter.com/Chausso62794789/status/14...
HOLY SHIT VIDEO hieronder. Russisch knokvliegtuig gooit lading af. En dan die angstkreet bij dat kind: verschrikkelijk om te horen en zien.
Angst rillingen hier. Gvd zeg küt poetin
Ja wat wil je. 't Is oorlog.
Het zal door de Baudet-achtigen wel afgedaan worden als een anti-Russisch propagandafilmpje.
@davidhasseltoff | 24-02-22 | 15:46: Gelukkig valt Putler Baghdad niet aan die beelden vergeet ik nooi meer
@matatwork | 24-02-22 | 15:51: Baudet-snuivers zitten hier niet knul, Gs is veel te links daarvoor.
Je kunt zeggen wat je wilt maar die Russen hebben wel allemaal keurig een witte white lives mater armband om ;)
Dit is gewoon terrorisme. Weinig precisie bij die Russen, het lijken wel Nederlandse f-16’s in Irak…. Heel wat anders dan wat je normaal van de VS en de Britten ziet
Maar het nieuws rapporteert vrolijk hoe de regering (Kiev) haastig allerlei burgers provisorisch bewapend. Dan breng je de oorlog ook naar de huizen als daar in de buurt iets stond. Het salvo was gericht op iets verder. Wellicht een radar of militair transport. Of een verharde weg om zwaar transport daarover te voorkomen.
Denk ook niet dat de Oekraïne voor de lange termijn hoeft te gaan, als binnen een week er geen serieuze overwinning is voor de Russen heeft Poetin intern ook een probleem. Zijn leger houdt dit echt niet lang vol. Daarnaast is het makkelijk over dag stoer rond te stappen als Rus, wacht maar tot het nacht wordt. Volgens mij zijn die niet zo goed uitgerust qua nachtzichtapparatuur.
Ah, zal het stuk lopen op de kwaliteit van de nachtzichtapparatuur.
Werden die kijkers niet in Rusland ontwikkeld? Denk dat ze die spulletjes wel op orde hebben.
@Plaktong | 24-02-22 | 15:48:
Wanneer je je nachtvecht capaciteit op orde hebt ga je geen luchtmobiele operaties zoals bij vliegveld Kiev opzetten overdag. 's Nachts is het een stuk moeilijker op geblindeerde helicopters schieten met je AK dan overdag.
@Dr. Blechtrummel | 24-02-22 | 15:54: Nope, onze Duitse schreeuwende vriend, bekend van Discovery Channel vroeger, zijn wetenschappers vooral.
@supah | 24-02-22 | 15:57: Die met dat guitige snorretje? Ok, wist ik niet. Bedoel eigenlijk; Russische leger zal vast goede apparatuur hebben.
Ik durf wel een wedje te leggen, Oekraïne is verloren. Putin neemt deze helemaal in.
En Moldavië ook?
Ja, maar het beste scenario is dat de Russen meer verliezen lijden dan ze verwachten en terugkeren naar de onderhandelingstafel. En niet doorstoten naar Moldavië.
Dat kost hem 300.000 manschappen, minimaal. Dus dat gaat niet lukken.
Mogelijk Kyiv en dan een puppet regime installeren.
Zal minimaal 20 miljoen vluchtelingen kosten (UN estimates), maar ja daar zit alleen Claudia de Breij mee... en types als Sjoerd 'dat zal hem leren' Sjoertsma
Al die EUroscisten die de afgelopen 2 maanden krijsden dat Rusland (terwijl ze Putin moesten zeggen) een invasie niet aan zou durven zitten nu met hun handen in het haar want het gaat de papieren tijger EU gigantisch veel kosten.
@Hadena | 24-02-22 | 15:45: waarom ook niet
@Graaf_van_Hogendorp | 24-02-22 | 15:45: Inderdaad, vele duizenden doden is het enige dat Putler INTERN nog kan raken.
@Hadena | 24-02-22 | 15:45:
Dat is de zekere volgende stap.
@litebyte | 24-02-22 | 15:47:
Ik ben bang van wel. Overigens kan een mislukte oorlog hem ook de steun van de oligarchen kosten en is hij ook zo weg. Maar dit wordt geen mislukte oorlog. Rusland gaat Oekraine grotendeels bezetten. En ja dan is het te hopen dat ze toch zwaardere verliezen lijden, en niet andere landen meteen kunnen bedreigen. Hoe triest het voor de lokale bevolking ook is.
@litebyte | 24-02-22 | 15:46: Als ik zie wat voor een vrouwen er af en toe uit Oekraine komen zal ik in dit geval wel overwegen een vluchteling in huis te nemen.
@Graaf_van_Hogendorp | 24-02-22 | 15:45: nee, het beste scenario is dat deze gruwelijkheden zo snel mogelijk afgelopen zijn. Anders vloeit er alleen maar meer bloed en dat treft zoals in iedere oorlog altijd voornamelijk onschuldigen. Iedere Oekraïense soldaat weet dondersgoed, dat ze geen schijn van kans hebben. Vreselijk, dat het zo moet ontaarden.
@Graaf_van_Hogendorp | 24-02-22 | 15:45: Je moet de boel ook nog bezet houden, dus dat kost je sowieso manschappen.
@R.F.Pickering | 24-02-22 | 15:49: ik heb hier 4 lege bedden, 1 bank en 2 opblaasbedjes.
@Graaf_van_Hogendorp | 24-02-22 | 15:49:
Denk dat een langdurige bezetting het slechtste scenario is voor Putin. De Oekrainers matten nu al harder dan Rusland verwacht had en de eerste nacht is nog niet geweest.
@litebyte | 24-02-22 | 15:47: heel simpel: zou jij het geweer opnemen als jij nu in Oekraïne woonde? Ik niet. Dat er dan in mijn dorp of stad geen plein naar mij vernoemd gaat worden, neem ik op de koop toe.
Vraag die Afghanen ff hoe ze én de Russen én de VS hebben verslagen
@Hadena | 24-02-22 | 15:45: en dan Estland, Letland en Lithouwen.
"Ik durf wel een wedje te leggen, Oekraïne is verloren"
O ja joh? Durf je daar wel een wedje om te leggen? Ik had het knapper van je gevonden als je dat een week geleden hier geplemd had.
@Spie | 24-02-22 | 15:59: Hoe oud ben je nu?
Ik durf nu ook niet meer zonder knagend buikgevoel te zeggen dat ik me zou verzetten. Maar toen ik twintig was? Zeker, toen was ik dom/nobel/etc genoeg. Oorlog voeren is voor jonge mannen die ergens in geloven (en denken dat ze onkwetsbaar zijn) en de oudere psychopaten die aan de touwtjes trekken.
@Drs. D. | 24-02-22 | 15:54: Ik denk dat ik zo ook nog even naar de Ikea ga!
@crankhead die zijn wel lid van de navo… denk dat hij dan wel 2 keer nadenkt. Want dan moeten onze jongen naar het oosten. En als de VS dan meedoet dan staan we itt snorremans wel in Moskou. Al zal in die tussentijd dan Taiwan bezet zijn door Xi omdat de VS in Europa moet knokken
Wat losse gedachten na het F5`en:
Laatst nog de TPO-podcast geluisterd met Roderick Veelo en die schreeuwmeneer, kom hoe heettieookalweer? Zat met een half oor te luisteren en hoorde ineens een fragment, ik dacht: verrek, Dr. Strangelove! Maar het bleek die managementguru te zijn, Klaus Schwab.
De invasie (want dat is het) van Ukranîne door Rusland toont eens te meer aan dat het hele liberale, neo-con wereldbeeld op fantasieën gebaseerd is. Al dertig jaar lang. Rusland, China, ze doen niet mee met het spelletje.
Al dertig jaar lang wordt er her en der regime change bedreven, in Ukraine nog in 2014. Nu was het al van 1991 af duidelijk dat de Russen de soevereiniteit van Kiev niet serieus namen, zich daar passief en bij tijd en wijle actief tegen verzetten, maar is het vooral sedert de veiligheidsconferentie in Munich in 2007 dat het voor Putin duidelijk is. Hij wenst niet meer mee te doen en trekt zijn eigen plan.
Personel is policy. Dus het is tijd dat er bij ons zelf ook een soort regime change plaats gaat vinden. Om een "realist" buitenlandpolitiek te kunnen gaan voeren.
Soft power, sancties en boeh roepen, werkt alleen bij mensen die daar vatbaar voor zijn. Een Poetin, die Chineze kerel en Kim zien het alleen als een teken van zwakte.
Ja de laatste die nog een realistische politiek voerde van Bush sr. O, de oplossing van de Clintonregering voor Bosnie was ook wel enigzins pragmatisch.
Gelukkig zijn al 2 van onze f-35's onderweg.
Alle twee?
Oh nee! Dat is onze halve luchtmacht verdorie!
Hebben die burgers daadwerkelijk iets te vrezen van de Russen, of schieten de Russen alleen op gewapende mensen?
Hangt ervan af hoeveel ze gedronken hebben. Zijn er al metoo meldingen over die russen?
Het is een oorlog, wat denkt u dat er gaat gebeuren met burgers? Zeker als sommigen bewapend zijn en huis aan huis gevechten gaan plaatsvinden?
Vertel mij het antwoord wanneer jouw plekje wordt overrompeld door een buitenlandse mogendheid.
Weet ik niet. Maar als Ukraine alle burgers gaat bewapenen, wat Zelensky wil,
dat zou het helemaal verkeerd uit kunnen pakken.
My 2 cents.... Putin gaat proberen het zo netjes mogelijk te doen om de mensen mee te krijgen in een Russische vazal staat, maar als het moet maakt hij ze allemaal af.
"Hebben die burgers daadwerkelijk iets te vrezen van de Russen"
Nee hoor, echt helemaal niks. Dat hebben we ook kunnen zien in Hongarije in 1956, en Tsjechoslowakije in 1968, toen de burgers daar dachten dat ze iets vrijer wilden zijn van de Russische repressie. Stuurden ze meteen hun tankdivisies die kant op.
Als trutje Rutte nu zal inbrengen om niet meer over Rusland te vliegen naar het verre oosten... als EU (niet Europa). Kijk dan heb je wat.... kost de EU tientallen miljoenen per dag maar dan krijgt Putler vast slapeloze nachten...
Rob Jetten gaat daar zeker voorliggen.
@Plaktong | 24-02-22 | 15:40:
Rob ligt eerder voorover.
Overal is het knokken. Dit blijft echt niet bij die tientallen doden die nu gemeld worden. Ik vrees voor duizenden na een paar dagen.
Kijk, Putler gata dit niet verliezen, dan kan hij niet. Dus er zal van alles erbij worden gesleept om zijn doelen te halen. Chemisch/biologisch, zie Putler er goed voor aan om in uiterste gevallen tactische kernwapens te gebruiken.
Ja. De Russen willen het afmaken (ik had gelimiteerde acties van Poetje verwacht). Denk dat we snel gaan lezen over hevige gevechten in Kiev, Stalingrad stilo. Erg triest voor de etnische Oekrainers.
"Moscow seems to have seriously expected large numbers of Ukrainian soldiers to lay down their weapons and abandon their posts."
Kan ik me niet voorstellen. Je plant een militaire operatie op wat je vijand kan doen . Niet op wat hij volgens jou zou moeten doen.
Als ik de Ukrainse bronnen goed heb begrepen zijn hele UA leger onderdelen compleet niet meer bereikbaar. De luchtmacht is er niet meer. Land is in chaos alle hoofdwegen stana vol met vluchtelingen, internet/telefoon communicatie is in een groot deel zwaar ontregelt.
Zulke dingen zie je wel vaker, kijk naar operatie Barbarossa. Daar hadden ze de logistiek helemaal niet op berekend.
Nou moraal speelt een grote rol in oorlogen heur. De Duitsers bijv. hadden langer door kunnen vechten in 1918 maar gaven er maar de brui aan. VS had Vietnam nog verder kunnen escaleren maar de bevolking werd de oorlog zat en het moraal van GIs zat in de goot.
Dus als je signalen en geluiden opvangt dat veel Oekrainse soldaten geen zin hebben om te vechten dan sla je toe.
@litebyte | 24-02-22 | 15:39: In Kiev rijdt het openbaar vervoer gewoon. Winkels open, gemeentehuis open. Mensen naar hun werk.
Op dit moment.
Stel je je de gemiddelde inwoner van Kiev voor, die zich nog kan herinneren dat van Baalen en Verhofstadt in 2014 op het Maidanplein stonden te blèren dat de EU voortaan naast hen zou staan. Dan besef je nu wel wat die uitgesproken steun waard is en weet je dat je vanuit dat zogenaamde 'vrije Westen' niets te verwachten hebt. You're fucked, big time! Zo helpt datzelfde 'vrije Westen' mee aan het creëren van een vijandbeeld dat Putin maar wat graag ziet ontstaan. En mocht je desondanks het land richting het Westen willen verlaten, dan zal Putin daar graag aan meewerken. Erdogan heeft voldoende laten zien hoe je op die manier verdeeldheid in Europa zaait. Destabilizatsiya. We're fucked, too.
Die twee druiven hadden daar niks te zoeken en hebben met hun bolle harses de boel op scherp gezet destijds. Van Baalen is inmiddels dood, maar ik hoop dat die arrogante k*tBelg nog regelmatig aan zijn falen herinnerd zal worden.
Hebben wij onze helikopter al opgehaald uit Sirte ?
We kunnen hem hard gebruiken.
Ja. Had wat roest.
dat oude ding dat op het strand lag weg te rotten? Zou wel symbolisch zijn voor de EU politici en ons leger.
Waar is eigenlijk al dat Scythische goud van de Krim dat terugmoest naar Oekraïne. Dat zal binnenkort toch uiteindelijk wel naar de Krim worden gebracht.
Kan maar zo zijn dat als het daar in Kiëv aankomt, er de dezelfde dag nog een commando-eenheid landt om dat op te halen en naar de Krim te vervoeren. Het veiligst is het nu hier in Nederland.
Die heb ik 30 jaar geleden nog gezien, tentoonstelling in De Nieuwe Kerk. Erg mooi.
Ongehoord Nederland danst op de grafstenen van MH17 overledenen deze dag. Mijn god...
Ja, fijn hè, zo'n "ander perspectief"? Compleet koekwaus, maar wel een ander perspectief.
Kaviaar op de toast, kan dat nog?
Nee, cavia wel.
Hij wil meer. Hij wil. zoals hij herhaaldelijk heeft gezegd, 'de veiligheid in Europa reorganiseren'. Dat alleen is voldoende om aan te geven dat de aanval die vanavond begon, niet zal stoppen aan de binnengrenzen van Oekraïne. De volgende bestemmingen zijn waarschijnlijk de Baltische staten, Polen en Tsjechië. Hij wil delen van Oost-Europa terughalen en de Amerikanen uit Europa schoppen .
www.focus.de/politik/ausland/ukraine-...
Albert Stahel
Door wie wordt deze 78-jarige betaald? Zomaar een vraag.
@dathoujetoch | 24-02-22 | 15:35:
Universiteit van Zürich.
Moet zien dat dat gaat lukken. De ruski’s kunnen zich dan wel eens doodlopen.
Legacy of Vladimir. Want anders is het maar een domme pop die alleen wat geld verdiende voor zijn criminele vriendjes.
@naall2 | 24-02-22 | 15:43:
Dacht hetzelfde, hij loopt tegen het einde van zijn leven met 69 en wil wellicht de geschiedenisboeken in.
@dathoujetoch | 24-02-22 | 15:47:
Zag je de aanval op deze schaal aankomen of was je toch verrast vanmorgen ?
Zal vandaag corona voor het eerst niet bestaan in het 6 uur journaal sinds het begin?
Ik moest er ook aan denken
Bijna half vier, de lunch zit erop - alleen Frans zit nog aan tafel - dus Ursula Tuthola staat weer braaf achter een lullig katheter (aangeschaft voor heel veel geld) in een soort Engels iets obligaats te hakkelen waar zelfs mijn hond van moet zuchten.
Ze sloeg volslagen quatsch uit.
...een lullig katheter...
u bedoelt wellicht iets anders ...
Zou die finale CL nog doorgaan in St. Petersburg?
Nee
Hoor helemaal niets van MinDef Ollongren. Die denkt vast dat het fake news is. En Jetten, gaat die het gastekort aanvullen met windmolens en andere wensdromen? Wat voor oplossing heeft Kaag eigenlijk voor de gierende inflatie door exploderende energieprijzen? Gaan we echt, nu, met de Russen aan de poort, €60 miljard wegpissen aan klimaat en stikstof?
Anders gezegd: Nieuw leiderschap beloven in makkelijke tijden is makkelijker dan het leveren in zware tijden.
60 miljard aan defensie besteden en zeggen dat het is om de klimaatdoelen in Rusland/Oekraïne er door te drukken.
Zelfs tijdens 39-45 toen de halve wereld in de fik stond steeg het CO2- gehalte niet.
Sraks maar even een virtueel kaarsje op Twitter aansteken om de mensen daar een hart onder de riem te steken.
Vlag in je profiel natuurlijk.
Jij durft.
Die ziet Putin niet aankomen, scherp.
Een paar maanden terug werden in Armenië aan mekaar tanks opgeblazen vanuit de lucht.
Waarom werkt dat hier niet?
Omdat de luchtmacht van Oekraïne reeds was uitgeschakeld?
Er schijnen succesjes te zijn samen met FGM-148 Javelin. Check UPDATE 15.02 uur.
Even een ouwe koe van stal halen: "War. War never changes."
De geweldige Fallout reeks huh?
Ik hoop niet dat het zo ver komt.
en zo heerlijk niet woke.
Peace doesn't excist. Peace is just a pause between battles.
"Insert something Shakespearean involving death and your inevitable doom here."
Bizar, die pro-Poetingeluiden hier. Diezelfde reaguurders hadden zeker ruim 80 jaar geleden ook een duimpje omhoog gegeven voor oom Adolf?
Waarom dan?
Google azov battalion eens? Die Oekraïners zijn net zo erg
Wel als het Hitler alleen om Sudetenland ging ja..
Vraag me af hoe het kan dat de meeste mensen plotseling zijn vergeten dat de seperatisten die Rusland nu steunt (en toen waarschijnlijk ook) dezelfde zijn als die MH17 hebben neergeschoten
Ja bizar, maar je leest hier vaker de grootst mogelijk onzin. Of het nou over FvD, vaccinaties, Putin of allerhande complotten gaat.
Ik snap er helemaal niets van. De schuld van de EU beweren sommige reaguurders. Hoe krijg je het je bek uit. Dan is je analytisch vermogen écht heel erg troebel.
In de jaren 40 stonden de Oekraïners met hun armpje omhoog toen de Wehrmacht binnen reed.
@Diederik_Ezel | 24-02-22 | 15:25:
Lijpe Thierry legt nu zelfs een directe link tussen de "coronascam", deze oorlog en de Great Reset.
@Spring Bruissteen | 24-02-22 | 15:30: Hij praat echt als iemand die is opgenomen met een psychose op een gesloten afdeling. Onnavolgbaar.
Bizar dat je blijkbaar een voorkeur moet hebben.. Er zit er ook een in Rusland van wie andere geluiden niet mag.. ga ff daar naar toe joh, vele geluiden hier, niets mis mee.
@ikworstelengadouchen | 24-02-22 | 15:28: Omdat Stalin even daarvoor miljoenen Oekraniers om zeep had geholpen of tot kanibaal had gemaakt. Je moet dingen wel in perspectief zien.
Toen Adolf H tachtig jaar geleden de SovjetUnie was binnengevallen, waren er allicht een aantal Nederlanders niet echt ontevreden. Wanneer erkende Nederland de SovjetUnie immers: in 1943 al. Lees het boek van Knapen 'De lange weg naar Moskou' eens. Of bedoelde u de expansie van Adolf H. naar het Westen?
@littlelebowski dat klopt, maar de Oekraïnische nationalisten hebben daarna veelal vieze dingen gedaan mbt de holocaust. Dat je blij bent van de ene dictator af te zijn betekend niet dat je dan maar een etnische minderheid moet gaan helpen uitmoorden.
Dat die Russische tanks zover kunnen komen zonder aan de laadpaal te gaan snap ik niks van
Oude T-72 troep dat nog lekker veel vervuilende dieseldampen de lucht instoot.
Draaien op stikstof. Slurpen ze door het kanon zo direct de motor in.
Lees veel dat mensen zouden willen dat Rutte en Olongren hun mond zouden. Ik snap dat sentiment wel, maar ik zou ze graag meer horen praten... over de realisatie dat het leven geen suikerspin is, en we niet allemaal hand in hand door Teletubbieland heen dansen. Dat het daarom belangrijk is om gvd eindelijk eens te voldoen aan de 2% eis van de NAVO, en er voor te zorgen dat er een paraat en functionerend Defensie-apparaat is. Zou ook wel een visie op energiezekerheid willen horen.
Nee ik wil juist niet dat ze hun mond houden, maar vandaag nog met een plan komen. Lijkt me genoeg op tafel liggen dat binnenlands moet worden opgepakt:
- benzineaccijnzen
- energiebelasting
- vluchtelingenstroom
- snelle versterking defensie en personele bezetting
Ohh beetje laat nu om die 2 % te eisen... al zou je nu 50 % te doneren dan heb je nog geen legermacht op de been... Zullen we niet eerst de Mercedes en Volkswagen fabrieken in Moskou sluiten. Ohnee dat kost ons ook geld...
- en de gaskraan in Groningen moet weer open. Zeiken doen ze maar een andere keer.
“If you want peace you have to prepare for war.”
@wapster | 24-02-22 | 15:23:
Zou fijn zijn geweest als dat plan er al was en het eens woord bij daad (in plaats van andersom) had kunnen zijn.
@ Bello de Hond | 24-02-22 | 15:23 | reageer
Dit schip is al weggezeild en we hadden hier nooit militair ingegrepen. Het gaat er om dat ze de les leren dat je je niet afhankelijk kunt maken van de bereidheid van een pestkop om zich aan de regels te houden.
@Bello de Hond | 24-02-22 | 15:23: En inderdaad, eens, heb eens ballen en neem pijnlijke beslissingen. Zou mooi zijn als ipv een fucking digitaal logootje al onze Twitter-verzetskrijgers een mooie blauw-gele wollen trui aantrokken en de verwarming dicht draaiden.
Heeft meneer Zijlstra al een gesprek gehad met ome Vlad in zijn datsja?
De Russen terroriseren hun buurlanden al eeuwen. Raar hè dat die bescherming bij de NAVO zoeken?
@ffnietnu | 24-02-22 | 15:48: Verhuis maar naar Moskou, ondankbare hond.
@ffnietnu | 24-02-22 | 15:48:
Hee! Terug naar je bureautje, en verder met je huiswerk. Vooral veel aandacht aan je opdrachten Nederlands besteden, hoor. En je nou verder niet in grote-mensen discussies mengen. Ben jij een haartje betoeterd!
Dat debat van straks gaat dat door of zijn er bewindspersonen naar een EU-top of Nato-bijeenkomst?
Nee gaat niet door, Hoekstra heeft wat anders.
Ik zou zeggen pak een bak chips en volg 'de war on terror' (Putler variant)
Elk derde woord zal toch sanctie zijn... je moet toch een aardige Sjoerd Sjoertsma zijn wil je daar werkelijk nog waarde aan hechten,
@Wattman | 24-02-22 | 15:14:
Check, dank.
@Wattman | 24-02-22 | 15:14: Schaatsen?
Tijd om die folder van Rheinmetall KMW er eens bij te pakken. Of zijn ze bij Defensie te druk bezig met de cursus diversiteit en inclusie?
Pas als er 50 procent vrouwelijke generaals zijn trekken we ten strijde. Tot die tijd is ons leger niet op de 21e eeuw voorbereid.
@Kaal-dik-en-lelijk | 24-02-22 | 15:16: Generaals die menstrueren, bedoel je?
De tanks mogen niet meer in camo, moeten allemaal regenboogkleuren krijgen. Pas dan maak je een statement tegen de vijand!
Zet die Russische klootzak voor het blok en maak Finland en Zweden vannacht nog NAVO lid. Eens kijken of hij het aandurft om ons aan te vallen. Bevecht hem met zijn eigen methoden.
Maak India lid. Een kernmacht aan zijn zuidgrens.
Er is algemeen bekend dat zodra de Russen iets die kant op doen die landen onmiddellijk bij de navo getrokken worden. Interessanter zou zijn Oostenrijk wat heeft moeten beloven neutraal te blijven nu eindelijk eens in te lijven.
@Kaal-dik-en-lelijk | 24-02-22 | 15:14: Goed idee! Ik ga gelijk Chicken Tikka Massala bestellen.
Waarom zou hij ons willen aanvallen knul?
Als dadelijk de oorlog met China een feit is dan is Rusland een bijzaak. De Russen zijn inmiddels al een schoothondje van Xi aan het worden.
@ikworstelengadouchen | 24-02-22 | 15:15:
Oostenrijk is geen NAVO-lid, maar zowel de NAVO als Rusland weten dat zij hun leger zo georganiseerd hebben dat ze vrijwel onmiddelijk in NAVO-verband kunnen opereren.
@Kaal-dik-en-lelijk | 24-02-22 | 15:14: India heeft moeilijkheden met islaminvloed in het noorden en Ruslan aansluitend in het zuiden. Beide landen hebben wantrouwen naar engelstalige landen. Die maken geen ruzie met elkaar.
Stoere praat Bigi Bana Boy.! En jij denkt dat hij daarvan onder de indruk is? Heb je zijn leger al eens bekeken? En dan niet door de ogen van de NOS..
@Kaal-dik-en-lelijk | 24-02-22 | 15:14: Artikel 5 geldt alleen niet voor India:
" on the territory of any of the Parties in Europe or North America, on the Algerian Departments of France on the territory of Turkey or on the Islands under the jurisdiction of any of the Parties in the North Atlantic area north of the Tropic of Cancer;"
Finland en Zweden lid maken? Je kan niet zomaar zeggen tegen Finland en Zweden, yo nu zijn jullie NAVO lid, deal with it. Ze moeten het zelf ook wel willen he. En nu net Oekraïne onder de neus van de NAVO is weggekaapt door de Russen, weet ik niet of er nog veel nieuwe grote aspirant leden zullen zijn. Misschien Moldavië, maar dat kan ook al niet want die hebben rebellenregio Transnistrie.
Finland en Zweden kiezen er zelf voor om geen NAVO-lid te zijn. Ik geef de Zweden en de Finnen groot gelijk dat zij geen zin hebben om slachtoffer te worden van een geopolitiek spel dat als sinds de Tweede Wereldoorlog gespeeld wordt. Ik vraag mij af of er überhaupt nog iemand is die begrijpt waarom het zo nodig gespeeld moet worden. Ik weet niet hoe het met jou zit, maar als een grote beer aan mij laat merken dat ik een beetje afstand moet bewaren, dan ga ik hem niet met takjes lopen prikken..
@VBO_B_Niveau | 24-02-22 | 15:54: Ik denk dat de kans groot is dat Zweden en Finland nu wel NAVO lid willen worden. Het alternatief is nu namelijk volledig duidelijk.
@Homer P. Simpson | 24-02-22 | 15:58: Ik zal het vanavond even aan een Zweedse dame van mijn leeftijd vragen, goed?
@VBO_B_Niveau | 24-02-22 | 15:54: Finland heeft geluk gehad dat ze nooit in het Oostblok zijn gedwongen. Dat en dat alleen is waarom ze op eieren hebben moeten lopen sinds WO2.
@aardv@rk | 24-02-22 | 15:25: Leuk, maar kansloos tegen de NAVO, zolang kernwapens buiten spel blijven dan.
We kunnen weer een hoop films en series verwachten op de streamingsdiensten
Er bestaat al een film over deze oorlog (die al jaren aan de gang is) "Donbass" uit 2019. En over de MH17 is ook al veel beeld verschenen.
Herinner je je deze nog? nl.m.wikipedia.org/wiki/Nederlands_re...
“De denktank Forum voor Democratie onder leiding van publicist en jurist Thierry Baudet, mede-initiatiefnemer van de referendumaanvraag, voerde een 'nee'-campagne.[59] Volgens Baudet werd Oekraïne met het verdrag "slachtoffer van de imperialistische politiek van de EU.”
Ja knul. Klopt helemaal die staatsgreep uit 2014 is nu het grote excuus voor Putler... nu is het westers-corrupt, en waarschijnlijk in enkele dagen weer Russisch-corrupt
Nou ja staatsgreep. Het zou natuurlijk ook kunnen dat die Oekraïners een beetje uitgekeken waren op hun status als Russisch wingewest inclusief marionettenregime ala Loekashenko, en meer heil zagen in een toekomst in Europa. Dat gevoel leefde namelijk wel vaker in voormalige Sovjetrepublieken.
@litebyte | 24-02-22 | 15:13:
Het punt met de Putler is dat hij dozijnen verschillende excusen aanvoert. Dat zegt ook wel genoeg over de fundamentele zwakte van de rechtvaardiging. Ik zeg niet eens dat de punten elkaar echt tegenspreken, meer dat het iedere keer een andere reden is (waar ook gewoon hele andere oplossingen voor waren).
@wapster | 24-02-22 | 15:19: Klopt helemaal
@Sjors W. | 24-02-22 | 15:21: Nou nou nou, het excuus (van bewijzen van) massavernietigingswapens heb ik nog niet gehoord.
@litebyte | 24-02-22 | 15:34:
Zal komen omdat ze de gaten voor de vaten die ze volgende week gaan 'vinden' nog moeten graven.
@wapster | 24-02-22 | 15:19:
Denk dat ze in Dagestan en Tsjetsjenie vandaag wel heel blij zijn geworden van ome Vlad's support aan volksrepublieken die zelfbeschikking en onafhankelijkheid willen.
Op JOOP is het weer "ja maar CIA en Amerika ...." troef.
Dat verbaast u toch niet echt mag ik hopen. Als er een site een trefpunt voor landverraders, communistenpijpers en zelfhaters is het het die achterlijke gesubsidieerde bende mispunten daar wel.
@Grasnaaiert. Nee niet verbaasd, eerder weer bevestigend van wat jij schrijft. Het naoorlogse verzet en naïeve pacifisten bij elkaar.
Weinig RIP van mijn kant voor die korporaal. Een beetje oorlog hitsen waar we vandaag weer de zure vruchten van zien.
Als jij dacht dat dit begon in 2014 begrijp je de regio niet. Rusland heeft de nooit de Oekrainse onafhankelijkheid erkent. Als in de jaren negentig werd openlijk over terugpakken v/d Krim gesproken en In Moldavie is al sinds die tijd een eigen "Donbas"-regio.
De reden van oorlog is altijd onrust en verdeling zaaien. In Oekraïne begon dit met deze 2 oproerkraaiers (een Belg en een Nederlander)(Nederlander is dood: RIP)… youtu.be/rQnXo2HMriQ … vergelijk eens dat Rus en een Kazach op de dag gaan staan schreeuwen dat Nederlanders in opstand moeten komen. Ja.. grappig hè..
Ja, natuurlijk, als er een Rus en een Kazach gaan staan schreeuwen in Nederland, komt heel Nederland in opstand, en dan gaat de VS ons bombarderen. Zoiets bedoel je misschien?
Dit had nooit mogen gebeuren.... Prik een hond (Putin) zo vaak en hij zal bijten. Zo jammer en onnodig ook. En zij die dit allemaal prima vinden. Ok. Vraag aan jou. Wil je jouw familielid hier voor opofferen om dit vieze geopolitieke spel te laten uitvechten ? Dat hij dood gaat of verminkt terug komt ? Vast niet.
Rusland gedraagt zich als een jaloerse ex. Oost-Europa en andere landen hebben het recht zelf hun koers te bepalen zonder toestemming aan Rusland te vragen.
@* Il Principe * | 24-02-22 | 15:09: zelf hun koers. Mooi. Uw partner en kinderen in principe ook. Uw buurman ook. En de Islam ook.
De belangrijkste militaire jachthaven van ze Russians had dan niet meer bestaan. Dat vooruitzicht heeft dit oorlogje veroorzaakt.
@* Il Principe * | 24-02-22 | 15:09: Zo simpel ligt het niet. Dat weet je zelf ook wel. Maar als het zo principeel voor u is neem ik aan dat het u waard is dat uw geliefden voor dit conflict mogen hemelen ?
@DrachiR | 24-02-22 | 15:18:
Wat een rare opmerking.
@* Il Principe * | 24-02-22 | 15:09: hun "eigen" koers. We moesten natuurlijk wel eerst even een puppet regime installeren, maar toen was het hun eigen keuze.
"Prik een hond" taalgebruik alsof je een typisch Russisch gezegde vertaald naar een andere taal. U=trol?
Dit is allemaal een gevolg van de russificatie van o.a. Oekraïne na 1945. Stalin wilde de collaboratie van de Oekraïners, Esten en Letten afstraffen door meer Russen in die onderdelen van de Soviet Unie te huisvesten.
Il principe.
Inderdaad. De jaloerse ex die zijn huis en kinderen terug wil na een scheiding.
@sjef-van-iekel | 24-02-22 | 15:13:
De lease liep nog tot 2042.
Valse honden maken we af. Poeting wordt vroeg of laat wel door zijn eigen landgenoten afgemaakt, verwacht ik.
@omanders | 24-02-22 | 15:46: zou een dinges zonder tanden worden met NATO ernaast.
Ervan uitgaand dat Ukraine hun gang mogen gaan en bij de EU en NATO zouden komen lang voor 2042.
Erdogan is ook weer in beeld lees ik?
Aj, ik ben benieuwd in welke wurgconstructie Europa nu weer gaat trappen.
Erdogans drones in oekraiense dienst doen het best aardig. twitter.com/nexta_tv/status/149684686...
@threebees | 24-02-22 | 15:11:
Is Syrië.
@threebees | 24-02-22 | 15:11:
Bats, die zijn goed raak. Hup Oekraïne!
@Rubberfetisj | 24-02-22 | 15:16:
Jammer.
Erdogan stuurt geen Oekraïnse vluchtelingen naar Europa en in ruil daarvoor ontvangen ze elk jaar 5 miljard.
@threebees | 24-02-22 | 15:11: maar wat vraagt hij er voor terug?
Opfrissen met Daniele Ganser: www.youtube.com/watch?v=ofsz-Th0sxo
O ja, lieve vrienden van de Vara, houden we ook nog even de Chinezen in de smiezen?
Taiwan voelt de bui al hangen.
Oepsie Taiwan vergeten……
Opvallend die gekleurde (witte) tape om de benen. Die andere gevangen Russen hadden rode tape. Blijkbaar gedaan om vriend en vijand uit elkaar te kunnen houden zoals de D-Day witte strepen op de vliegtuigen van de geallieerden ?
Ik dacht eerst dat ze geneutraliseerd waren na overgave. Poef en ze doen even niet mee en demotiveren collega’s.
ik ben blij dat we ons inlegvelletje nog hebben.
Dat ligt veilig in de kluis bij Olongren. Bewaakt door alle 5 soldaten die nog niet in het buitenland zaten of geen ADV dag hadden.
Gelukkig maar ja, zonder hadden we deze sensatie niet meegemaakt. Rutte bedankt voor het spektakel!
De grote vraag is natuurlijk: zou dit ook zijn gebeurd als Trumpinator nog als POTUS in het Witte Huis had gezeten?
Ik betwijfel het..... Poetin schat wellicht goed in dat Biden toch iets minder triggerhappy is dan The Donald.
Moeilijk, kan zijn van niet. Voor Trump de Krim en na Trump deze oorlog. Wel lijkt hij dit jaren te hebben voorbereid.
Zou Merkel niet meer van invloed zijn geweest?
@Bataafje | 24-02-22 | 15:02:
Nee. Poetin hield zich niet voor niets koest toen de Oranje Man nog vrolijk zat te twatteren.
@Bataafje | 24-02-22 | 15:02:
Onder Merkel pakte hij gewoon de Krim.
Merkel wilde graag noordstream 2, Trump bood haar Amerikaans gas aan. En ze wilde niet van Russisch gas af, misschien een DDR trekje
Trump had gewoon gezegd dat Oekraïne niet bij de Navo komt en daarmee de angel uit het conflict gehaald.
@ikworstelengadouchen | 24-02-22 | 15:04:
Tja, je haalt agent Erika wel uit de DDR, maar nooit de DDR uit agent Erika.
@Kaal-dik-en-lelijk | 24-02-22 | 15:06:
Precies dat
Er is in Syrie een icident geweest, nadat de Koerden de regio ten noorden van de Eufraat ingenomen hadden. Russische huurlingen (lees: Special Forces gestuurd om Assad in het zadel te houden betraden het gebied om olievelden daar over te nemen. Echter, de Koerden hadden steun van Amerikaanse Mariniers in een firebase. Poetin ging er vanuit dat Trump nooit zou toestaan dat Amerikaans militairen het vuur zouden openen op Russen.
Maar toen ze een rode lijn overscheden, is dat precies wat gebeurde. Met artillerie. Zover ik weet heeft Poetin geen verdere confrontatie met de VS gezocht.
@Graaf_van_Hogendorp | 24-02-22 | 15:03: Je hoeft je niet in te spannen om een speen van een baby af te pakken. Beetje koeren en over de kop aaien en zeggen dat het zo'n grote jongen is, en Trump is prima onder controle te houden.
@Bataafje | 24-02-22 | 15:02: wie is Merkel ook alweer?
@VlaamseReus | 24-02-22 | 15:20: de reden dat jouw buurmaan allahahakbahrs spreekt
De plofkip zal wel knap duur worden, in Barneveld juichen ze al!
Rutte gaat boeren hier ontruimen. Plaatsmaken voor sociale huurhutjes voor onze nieuwe medelanders en zonnepanelen.
Zwarte kousen mogen niet juichen. Staat in hun boek.
Rusland lijkt niet echt potten te kunnen breken. Charkov is nog niet omsingeld dankzij een stevige Oekraïense verdediging, terwijl het zowat aan de Russische grens ligt. Uit het zuiden lijkt geen weerstand te zijn momenteel, ik hoop dat de Oekraïners daar in de diepte nog een verdedigingslinie hebben. Ook bij Kiev vliegveld nog geen doorbraak van de Russen.
Lijkt me dat de invasie dus niet goed gepland is. In de tussentijd zal er veel materieel vanuit het Westen geleverd worden. Kortom goed nieuw voor de wapenindustrie.
Weet jij wat het doel is van de Russen? Misschien is dat wel dat ze om de grote steden heen gaan. Die strijd kost veel levens.
Lastig te zeggen. Toen Azarbajan Nagorno-Karbakh aanviel was er ook veel Armeense weerstand. En naar verluid wisten ze geen 1 van hun doelstellingen te behalen.
In eerste instantie. Uiteindelijk begon hun overwicht in materieel zich terug te betalen, braken ze door en gaf Armenie zich over.
De Duke of Wellington heeft ooit gezegd dat je je strijdplan niet moet opbouwen als een huis, want zodra een steen los komt zakt het huis in elkaar. Zet het elkaar als een koordje, en zodra het koordje breekt leg je een knoop aan en ga je door.
@rubberfetish: bedoel je strategie of doel?
Als het vliegveld van Kiev nog niet in Russische handen is dat goed nieuws
het lijkt erop dat Russische luchtlandingseenheden (VDV) het vliegveld aanvielen
om verdere troepen snel aan de grens van Kiev te krijgen
Hoofddoel van deze aanval is vast om Liev in te trekken en de regereing te 'onthoofden' door hen gevangen te nemen
Ze zijn in het Kremlin gek genoeg om de Oekrainse regering naar Moskou te brengen
om hen via een showproces te veroordelen wegens de verzonnen genocide op Russen in Oekraine
Dit is een wake-up call voor het vrije Westen. Die vrijheid mag nooit als vanzelfsprekend worden aangenomen. Poetin zet de boel weer op scherp en we moeten onze prioriteiten herzien. Hadden we maar een sterk leger in plaats van een miljarden kostend stikstof- en klimaatfonds. In plaats van woke flauwekul zou ik nu liever weten hoe we ons kunnen verdedigen tegen Rusland. Overigens: nood breekt wet. Als er duizenden Oekraïeners hierheen komen, en dan bedoel ik in heel West-Europa, dan moeten ze voorrang krijgen in de AZC's op de kansloze profiteurs. Die moeten eruit en terug naar huis. Hier is opvang voor bedoeld en niet om uitvreters te onderhouden. Bovendien ben ik niet gerust op Ollongren als Minister van Defensie. We hebben op die plek nu iemand nodig met kennis van zaken.
Het is te laat, het westen is ondermijnd, onze toekomst is Agenda 2030. Zie maar eens demense hier zover krijgen om geen VVD en GL te stemmen. Dat lukt je al niet. Laat staan dat we weer gaan herbewapenen, CRT uit de klaslokalen te bannen en ontwokeficeren.
Wij hoeven ons geen zorgen te maken, voordat de Russen bij ons aan de grens staan zullen hordes linksmensen ze hysterisch de weg blokkeren omdat die tanks wel erg veel Co2 uitstoten.
@Statix | 24-02-22 | 15:02:
Hysterische (s)linksmenschen zullen achter hun bank bibberend hun slipjes volpissen als Boris, Pjotr en Vlad binnen komen rollen in T-72s. Hoogstens zullen ze een tweet sturen, totdat deze open riool platform geblokkeerd wordt.
Gewoon zomaar een vraagje hoor, maar wat zou jij er van vinden als Rusland al jaren raketinstallaties langs de Nederlandse grenzen zou plaatsen en Nederland onophoudelijk zou beschuldigen van agressie, om vervolgens elke reactie daarop tijdens de persconferenties van Mark Rutte af te doen als leugens en manipulatie? Ik heb zomaar het vreemde idee dat jij daar ook niet vrolijker of optimistischer van zou worden?
@Graaf_van_Hogendorp | 24-02-22 | 15:05: Boris? Johnson? Hij ook al? Roept zijn Russiche bloed dan toch?
@VBO_B_Niveau | 24-02-22 | 15:24:
"maar wat zou jij er van vinden als Rusland al jaren raketinstallaties langs de Nederlandse grenzen zou plaatsen"
Hebben ze ca 40 jaar geleden gedaan met die middellange afstandsraket SS-20. ''Wij'' gaan dan niet massaal tegen die agressieve kutRussen demonstreren, nee, wij gaan dan demonstreren tegen onze Amerikaanse bondgenoten, die de plaatsing van die SS-20 raketten willen beantwoorden met de plaatsing van kruisraketten hier.
Je kunt een hoop van de Oekraïners vinden, hoor, maar als Nederland bedreigd wordt, weten wij dappere Nederlanders niet hoe snel we als een laffe hond op onze rug moeten rollen om onze onderworpenheid/onschadelijkheid te tonen, en die kutRussen te laten zien dat wij hun 'veiligheidseisen' begrijpen en heel redelijk en terecht vinden.
Nee, Nederlanders waren voor het laatst dapper en weerbaar ten tijde van de Grote Opstand tegen Spanje, en een handjevol Nederlanders nog in WO2. Daarna zijn we steeds verder gedegenereerd tot de decadente, hedonistische, nihilistische, egoïstische slapjanussen die we nu al ca 40 jaar zijn.
Eindelijk eens iemand die iets zinnigs zegt. En we moeten onze prioriteiten inderdaad herzien. In eerste instantie hadden we die prioriteiten nooit moeten loslaten (door bijvoorbeeld de verkoop van onze 1.000 Leopard II tanks).
@Dr_Johnson | 24-02-22 | 15:49: hear hear
@Dr_Johnson | 24-02-22 | 15:49: Wel gespierde taal hoor, maar er zijn óók nog mensen die wél in constructieve oplossingen geloven, want als wij in de komende weken voor een confrontatie gaan kiezen dan wordt het pas echt een zooitje in Europa. En waarom precies? Ik heb nog niet echt sterke argumenten gehoord die bewijzen dat al dit gesteggel tussen de VS en Rusland over Oekraïne een Derde Wereldoorlog waard is. Egoïstisch? Slap? Of misschien verstandig?
Poetin kan op het aankondigingsfilmpje z'n razernij maar nauwelijks onderdrukken. Iedereen weet dat wie bij de grenzen van Rusland gaat kloten de russische beer op zich af krijgt. Vraag het de krijgers van Tsetsjenië nog eens. Maar nee, Oekraïne moet van de VS bij de EU, Turkije moet van de VS bij de EU. Europa heeft daar voor geen meter een fatsoenlijk belang bij. Tenzij je de globalistische hedgefund mentaliteit fatsoenlijk vindt.
Europa is een EU zeikertje geworden dat anderen het werk laat opknappen, een vies glijertje dat Oekraïne maar al te graag voor het "russische probleem" liet schuiven door de VS. Dan krijg je "revolutie" in Oekraïne naar de wensen van niet-Europeanen. De EU verwachtte een net zo zeikerige houding van Poetin bij de Russische grens. En dat ging dus even mis.
En wat doet de EU verder? Het vreten en de energie nog maar eens duurder maken, oude legertroep naar Oekraïne sturen, loze sancties aankondigen. Maar het een keer bij zichzelf zoeken, dat kan de EU niet. De handelaartjes dat het zijn.
Lul toch niet. Veel Oekraïners willen de vrijheid en welvaart die bij de EU hoort. Mogen landen niet zelf hun toekomst bepalen?
@* Il Principe * | 24-02-22 | 15:01:
Ja, net als wij mogen zeggen dat we ze er niet bij willen hebben.
@* Il Principe * | 24-02-22 | 15:01: Er zitten nu al Twee Miljoen Oekraïners in Polen om in West-Europa te kunnen werken. Is zo'n volksverhuizing welvaart!? Nee, het is de activistische wereldhandelaar die dit wil. De economie stort voor de EU burger in. Oekraïne wint niets met een toetreding, de hedgefundser sleurt het land alleen maar verder leeg.
@zeurmachine | 24-02-22 | 15:09:
De Oekraïners in Polen vervangen de Polen die hier in de kassen en bouw werken.
@* Il Principe * | 24-02-22 | 15:11: Ja, precies, en maar schuiven met hele volksstammen voor agrarische grootmachten. Het is laagwaardige onzekere arbeid.
@* Il Principe * | 24-02-22 | 15:11: ja klopt
Hoe voelt het ?
"Moscow suspends trading.
Rosneft -58%
Sberbank -57%
Gazprom -54%"
Wel lekker als je short ging.
dit soort verliezen doet de upperclass in rusland toch ook wel twijfelen aan putin zou je denken. Zou mooi zijn als hij intern omver word geduwd door de elite die hun verlies niet wil nemen.
Dit soort beursreacties zijn al ingecalculeerd, het geeft des te meer aan dat het Putler geen enkele zak interesseert. Hoe meer sancties hoe meer hij gelijk zal krijgen van het grootste del van de bevolking.
En heb je de EU-beursen al gezien.. kijk eens naar een vat olie prijs?
Ik stap nu in. Kan alleen maar omhoog gaan.
Zijn er al in elke straat in dit land tenten verschenen voor slachtofferhulp?
www.ad.nl/buitenland/europa-maakt-zic...
Helaas zit ons land al vol met zielige vluchtelingen uit Marokko en Algerije..
Liever Oekraïners dan godsdienstgestoorde Arabieren.
NL was al langer achterlijk op dat vlak ja.
Nood breekt wet. Die zgn. vluchtelingen moeten nu plaats maken voor de echte slachtoffers van een oorlog. Het gepamper van die uitvreters moet nu stoppen. Terug naar huis, of waar dan ook heen, maar niet langer uitvreten bij ons.
Dan is er geen plaats voor échte oorlogsvluchtelingen.
Van wie zijn die tanks in Kherson
Ukraiens. Oudere modellen. Als ik commentaar eronder goed begrijp.
@LucaBrasi | 24-02-22 | 14:59: jammer voor de Oekraïeners. Maar ja de meeste oorlogen worden gewonnen met luchtovermacht.
@Hadena | 24-02-22 | 15:10: maar daarna moeten ze de straten in en dan begint de ellende pas (voor de Russen welteverstaan).
En toch zou ik liever een goed gesprek willen hebben met Putin dan met iemand die denkt dat hij de wijsheid in pacht heeft. Mag ik dat zeggen?
Landverraders en sneue minkukels mogen dat.
Ja, maar denk maar niet dat je bij Putin wat bereikt, die laat zich duidelijk door niemand wat opleggen.
@van Oeffelen | 24-02-22 | 14:56:
Ben het deze keer volkomen met u eens.
@van Oeffelen | 24-02-22 | 14:56: Exact
Belastingvluchtelingen mogen dat natuurlijk ook, ik ben ruimdenkend.
Je mag van alles zeggen, maar wát je zegt blijft voor je eigen verantwoordelijkheid. Denk daar goed aan.
De trollen en de professionele reaguurders op de loonlijst van VVD66 houden zich opvallend koest. Duidelijk niet hun oorlog. Zitten ze toch een keer op een lijn met Wilders.
Nou dit is juist koren op de molen voor neo libs als ALDE. Want muh Russia kunnen ze weer koeren de komende jaren. Alleen ze zijn door Amerikaanse zwakte en EUropese verdeeldheid nu vernederd door Vladje die daar handig en zeer voorspelbaar gebruik van maakt.
De EU en het huidige wokewesten had alleen eenhoorns verwacht, maar de Russen bleken ook tanks gestuurd te hebben. Niet eerlijk.
Nuke Moskou??
Veel hersencellen heb je niet.
En 1 terug op je hoofd, Tsar Bomba.
Rusland heeft ook kernwapens die grote biem kunnen doen in westerse steden.
Ga jij de retour nuke terugkoppen?
Wetende hoe het eerder in oost-Europa gelopen is met een land dat door twee wereldmachten in tweeen is gedeeld (dat is wat ik verwacht, het oosten van Ukraine van Krim tot Luhansk of wellicht Charkiv onder Rusland) vind ik dit inderdaad ook geweldig deprimerend. Zeker omdat je ook kunt weten hoe dat faciliteren een paar jaar later afloopt.
@Sjors W. | 24-02-22 | 14:55:
Ik denk dat Poetje nu heel Oekraine opeist. Misschien laat hij nog Lviv en omgeving voor de etnische Oekrainers.
Veel zal afhangen van hoeveel verzet de locals gaan bieden komende dagen. Maar gezien dat etnische Russen in grote delen van het land bivakkeren, verwacht ik alleen in Kiev en het westen van het land verzet.
En ja de Polen voelen zich nu ernstig bedreigd, ook dat kan voor escalatie zorgen als zij artikel 5 aanhalen.
De Sovjets hebben tijdens de Cuba-crisis uiteindelijk eieren voor hun geld gekozen. De VS duldden geen vazalstaat met Sovjetkernraketten aan hun landsgrens en was bereid om het op een kernoorlog aan te laten komen. Chroesjtjov liet de schepen, met kernwapens op weg naar Cuba, rechtsomkeert maken.
Idioot dat NAVO en EU met de Oekraïne nu dezelfde fout maken als de Sovjets met Cuba. Arrogant en ook dom, omdat met name de EU te verzwakt en te decadent is om te vechten als het moet.
Timmermans is wel het ultieme symbool van die decadente zwakte, met z'n krankzinnige "Poetins oorlog is bedoeld als afleiding van het klimaatprobleem" analyse.
Denk aan uw hart beste snapal, u bent al een dagje ouder.
@meneer Q | 24-02-22 | 14:52: Donderstraal toch op jij achtelijk moraalriddertje!
Ga ergens anders braaf doen.
Een goed moment voor Turkije om het echte gezicht te laten zien: Kiest men voor onderdrukking van vrijheid, autocratie én steun aan Rusland - Of, kiest men voor vrede, welvaart, verwijdering uit isolatie, en economische voorspoed (Waarvan de verwelkomde Turkse inwoners van de EU het levende voorbeeld vormen). Deze keuze, zou niet al te moeilijk moeten zijn.
Erdogan bespeelt al een hele tijd beide kanten. NAVO-lid zodra hij bescherming tegen iets groter nodig heeft, en rogue state wanneer hij zich een grootmacht waant.
En grappig dat je in de tweede optie niet specifiek 'vrijheid' noemt...
Turken en Russen gaan op dit moment niet goed samen. De Russen zaten de Turken dwars in Syrië en vochten laatst een proxy-oorlog uit (Azeri's met Turkse steun tegen Armeniërs, een Russische bondgenoot). Dus de keuze van Erdogan verbaast me helemaal niet.
Zolang Erdolf de Bosporus niet sluit voor Russische schepen neem ik niks van hem serieus. En alsof Ottomanen vies zijn van landjepik.
Alles te maken met dat Poetin gewoon lidmaatschap NATO van Oekraine voor wil zijn.
Aanbieden om Rusland NAVO lid te maken, dat is pas 5d chess.
@Graaf_van_Hogendorp | 24-02-22 | 14:47: Jij een navolidmaatschap, en jij een navolidmaatschap,,,en jij, en jij, iedereen Navo lid!
@Nuchternederland | 24-02-22 | 14:50: waar is Oprah als het nodig is
@Graaf_van_Hogendorp | 24-02-22 | 14:47: Dat heeft Poetin bij zijn aantreden zelf voorgesteld, waarop hij het antwoord kreeg dat elk land zich kan aanmelden voor lidmaatschap, maar dan gewoon aan de eisen (democratisch, weinig corruptie etc) moet worden voldaan. Dat vond ome Vovo onzin, want Rusland en dus was hij op zijn pikkie getrapt. De man is gewoon een bully die nu zijn gelijk probeert te halen.
Stel Ukraine had vorige week de oorlog verklaar aan Polen, en een paar raketten afgevuurd op een weiland. Wat troepen de grens over. En bij een reactie meteen overgeven.
Dan zou de Navo toch ingrijpen en een deel of geheel Ukraine onder Nato beheer vallen? Dat is wat de Navo wil en de regering van Ukraine.
Wat ze op het NAVO hoofdkwartier graag willen is een eeuwig durende Russische dreiging. Want dat is waar die hele NAVO zijn bestaansrecht aan ontleent.
@VanBukkem | 24-02-22 | 14:51: Grote onzin!!
@Tonyvanwychen | 24-02-22 | 14:53:
Jawel. Niet naïef zijn.
De NAVO is een militair bondgenootschap, geen liefdadigheid instelling. Die redeneren ook gewoon vanuit hun eigen straatje.
@VanBukkem | 24-02-22 | 14:51: Klopt als een bus!
@Toetsiemonster | 24-02-22 | 14:59:
Zeg dat tegen @Tonyvanwychen | 24-02-22 | 14:53 |
Wat wil je nu precies zeggen, Sjef? Dat Putin groot gelijk heeft?
Dat die tot een paar dagen geleden zelfs door Rusland niet erkende volksrepublieken in een permanente staat van oorlog zijn, komt door de steun die ze uit Rusland ontvangen hebben. Dus je vergelijk gaat daar al volledig mank. Je vergeet gemakshalve ook de Krim.
Om je vergelijking te laten kloppen moet je stellen dat Polen al jaren geleden het noordelijke deel van het oude Galicia (Lviv/Lemberg) militair had geannexeerd vanwege de grote historische relevantie van Lemberg (was zo). Dan zou Polen ook aan het stoken zijn geweest in de uitlopers van de Karpaten en het gebied rond Halich, en daar de verzetslegers van die 'volksrepublieken' gesteund hebben met insigneloze soldaten & materieel. Die volksrepublieken & de Ukraine zouden dan al die jaren heen en weer aan het schieten zijn geweest. Polen zou zich vervolgens grootschalig mobileren, niet alleen op eigen grondgebied, maar in Wit-Rusland en Slowakije. Dan zou er een raket neerploffen in die volksrepublieken, en dan valt Polen binnen - na maanden van ontkenning dat ze dat van plan waren. Dan zou het ongeveer vergelijkbaar zijn, en ik denk dat we dan kunnen stellen dat de Poolse Putin die het allemaal bedacht had, een enorme lul is.
Nee, zo werkt het niet. Artikel 6 verklaart artikel 5 verder. Het treedt in werking als een lidstaat aangevallen wordt (Oekraïne is geen lidstaat) en verder als NAVO-troepen aangevallen worden, bijvoorbeeld bij een scenario zoals geschetst. Artikel 5 zou dus wel in werking treden als de Russen vervolgens NAVO-troepen aan zouden vallen.
@ZOMG | 24-02-22 | 15:06: nee maar Ukraine valt Polen aan, theoretisch.
@Sjors W. | 24-02-22 | 15:06: nee. Maar stel Ukraine had Polen aangevallen. Dan moet Navo reageren. En dan Ukraine zich meteen na de eerste pang overgeeft.
Dan moet Navo toch wel Ukraine in om de overgave en ontwapening te coordineren?
Rutte zegt dat we sinds 1945 niet meer "zoiets" hebben gezien in Europa. Geen actieve herinnering blijkbaar aan Joegoslavië 1991-2001.
Zat ook met verbazing te luisteren. Dan spoor je echt niet, als je dat vergeten bent.
[Zucht...] Hebben we net de grootste crisis sinds de tweede wereldoorlog achter de rug -corona- krijgen we te maken met de volgende grootste crisis sinds de tweede wereldoorlog.
Het begint een beetje sleur te worden.
Joegoslavie, Kosovo, Georgie (waar hetzelfde gebeurde maar niemand een * om gaf) en nu Oekraine. Lol. De EU zorgt voor wrede.
@VanBukkem | 24-02-22 | 14:46:
Afgehandeld door het beste kabinet sinds WO2
zoal dat 'beste kabinet sinds WOII'
Mark is net zo gek als Vlad maar gelukkig een stuk ongevaarlijker
Wat te denken van de Turkse invasie van Cyprus in 1974. Het eiland is nog steeds verscheurd.
Ach wat Rutte zegt moet je niet serieus nemen joh. Dat is toch wel duidelijk na 10 jaar.
@Dutchbeaurouge | 24-02-22 | 14:49:
2.5 miljoen tata's nemen hem serieus en zijn fan van hem blijkbaar.
@HD50 | 24-02-22 | 14:49: Weet je het zeker? Hij is ook veel laffer en dat kan ook zeer gevaarlijk worden.
@HD50 | 24-02-22 | 14:49: hmmm... roep dat niet te hard...
@straatsurfer | 24-02-22 | 14:49:
Noord Ierland. Die bezetting duurt inmiddels al zo lang dat we het normaal zijn gaan vinden met zijn allen. We weten niet beter dan dat de kaart van Groot Brittannië er zo uitziet.
@VanBukkem | 24-02-22 | 14:46: Doet je bijna denken dat die tweede wereldoorlog niet zo veel voorgesteld moet hebben.
@Graaf_van_Hogendorp | 24-02-22 | 14:51: Dat is niks anders als ordinair opportunisme. Echt gelóven doet niemand meer in Rutte. Dat is ook onmogelijk hij heeft vaker gelogen dan de baron von Münchhausen.
Joegoslavië was een construct dat langs etnische en religieuze lijnen uit elkaar viel, zodra de communistische druk van de ketel ging. Totaal niet te vergelijken met dit conflict. Hier wordt een land van buiten af aangevallen door een groot buurland.
Frans Timmermans: “Poetin bedreigt Oekraïne omdat hij aandacht wil afleiden van klimaatprobleem”
palnws.be/2022/01/frans-timmermans-po...
Ik dacht even "Dit is De Speld", maar nee hoor.
Dit moet je zelf verzonnen hebben.
Frans Timmermans praat over het klimaat omdat hij de aandacht wil afleiden van zijn obesitasprobleem.
Ik twijfel veel ernstiger over de geestelijke gezondheid van Timmermans dan die van Poetin.
It takes one to know one. Deze uitspraak zegt veel over Timmermans zelf.
@Professor Superhirn | 24-02-22 | 14:43: is Timmermans nu officieel een complotdenker?
Als je met je kop in je kont leeft dan ruik je alleen je eigen scheten
Frans heeft iets te lang aan z'n MH17-zuurstofmasker gelurkt denk ik.
Wat een mafklapper die Trimmerfrans... Zie hier het intellectuele niveau van die man (?)
De onderscheiding van TU Delft aan prins Timmerfrans de Eerste heeft niet echt geholpen.
Het schoolvoorbeeld van in je eigen bubbel zitten.
@funda | 24-02-22 | 14:54:
Hebben ze dat echt doorgezet daar in Delft?
Dat krijg je als kwaliteit er niet meer toe doet, maar dat alleen telt hoe hard je deugd. Dan krijg je dat figuren als Frenske, Justin Trudeau, Arden en nog meer van de inclusieve en diverse deugmensen komen bovendrijven. They talk the talk but don’t walk the walk. Mental breakdown als de werkelijkheid binnenkomt.
Vladimir Putin weet dat keurig uit te buiten. Iets met: Hard times create tough men, though men create good times etc... Moeilijke tijden zijn onderweg, daarna zullen er weer taaie mensen gesmeed worden.
een van de "voordelen" van deze vreselijke oorlog is hopelijk dat de linksche deugmensch in Europa wakker wordt en gaat begrijpen dat wie vrede wenst zich voorbereidt op oorlog. Dus stoppen met genderneutrale toiletten geneuzel, duizenden miljarden naar "klimaat"(een minister van klimaat wtf!), etc., maar wel structureel meer geld naar defensie, materieel en extra manschappen en de NAVO.
Ik ga het voorlopig niet meer op zijn Russisch doen, dat zal ze leren.
U was ook meer van Grieks?
Zal je moeder blij mee zijn.
Stel: zware sancties vanuit het Westen. Poetin dropt een bom op - bijvoorbeeld- Athene en zegt: “Hef op die sancties of de volgende landt op Boedapest.”
En dan?
Gaat niet gebeuren.
dan zien we allemaal een paddestoel en kussen we onze geliefden vaarwel
Dan kan je je geld van de bank halen. hamsteren, en hopen dat het niet te lang duurt.
Dan sturen we er twee terug op Sint-Petersburg en Moskou. En dan?
Dan bellen we hem op en vragen we hem om Almere te bestoken.
Dan weet ik nog wel een andere stad die begint met een B waar hij een bom op mag gooien, in plaats van Boedapest.
Ik denk dat hij wat satellieten kapot schiet. Valt niet te verdedigen en verstoort de communicatie in het westen gigantisch, zonder directe burgerslachtoffers.
@OuweOuweLekkerMauwe | 24-02-22 | 14:40: wetende dat zulke wapens ook u treffen is een hele geruststelling..
@vanbukkem: Bamsterdam?
Poetin hoeft alleen de gaskraan dicht te draaien om de EU ten onder te laten gaan. Verlies aan inkomsten zal zijn ingecalculeerd. Hij doet dit niet voor niets aan het van de winter, bij het sluiten van de seizoensmarkt voor gas.
@VanBukkem | 24-02-22 | 14:44:
U bent Real Madrid fan?
@Tater salad | 24-02-22 | 14:45: Waarschijnlijk maak je er weinig van mee.
@VanBukkem | 24-02-22 | 14:44:
Wat heeft Best u aangedaan?
@Prieelvogel | 24-02-22 | 14:42: En bedankt, ja! (in Almere woont)
@Professor Superhirn | 24-02-22 | 14:46:
Die inkomsten krijgt ie later alsnog. Tegen een beter tarief zelfs.
@keensteyl | 24-02-22 | 14:39:
Uiteindelijk wel, denk ik. Als Poetin echt zo krankzinnig is om een NAVO lid aan te vallen, zal de NAVO toch echt geen andere keus hebben dan het militair te beantwoorden. En als de NAVO zijn gehele militaire apparaat gaat inzetten, zijn de Russen kansloos met die tanks en MIG's van ze. Dan is er een groot risico dat Rusland als wanhoopsdaad overgaat tot inzet van zijn nucleaire arsenaal, en treedt de zg MAD doctrine in werking: mutual assured destruction.
En dan is WO3 een feit, en dan? Ik moet dan denken aan een oude uitspraak van...... Ik weet niet meer van wie precies, ik wpou zeggen Einstein, maar die was het niet, geloof ik. Anyway, die uitspraak luidde als volgt:
"Ik weet niet waarmee WO3 gaat worden uitgevochten, maar ik weet wel waarmee WO4 gaat worden uitgevochten: met stokken en stenen.
Dan hebben we een kernoorlog.
@Dr_Johnson | 24-02-22 | 15:29: Wel Einstein.
Het beste bewijs voor de krankzinnigheid van Poetin is wel dat Thierry 'Koekwaus' Baudet zegt dat hij het allemaal wel begrijpt en het heel voorspelbaar vindt wat Poetin doet.
Baudet verklaar ik pas voor krankzinnig als Poetin zegt dat Thierry gelijk heeft.
Hij heeft niet ongelijk.
@halfvolle glas | 24-02-22 | 14:41: De propaganda is zo breed en hardnekkig dat als Baudet zegt dat de wereld rond is, er veel mensen zullen zijn die zeggen dat ie toch plat is.
@Atheist-Priest | 24-02-22 | 15:02: Helaas is het andersom: Baudet houdt vol dat de wereld plat is. De man is een hallicunante lunatic die gelooft dat hij het begrijpt omdat hij rechten gestudeerd heeft. Je weet wel: die studie die je gaat doen als je echt niks anders kunt.
Sebastian Vettel wil niet meedoen aan de GP van Sotsji in Rusland dit jaar. Volgens mij kan hij beter niet meedoen aan de GP van Brussel, want daar resideren de grootste Oekraïne-oorlogshitsers c.q. de leden van de Verhofstadtgroep.
Nu vindt de GP van België natuurlijk niet plaats in Brussel. Dan maar Spa boycotten.
Gaat Oekraïne Kiev hevig verdedigen of gaan we hetzelfde zien als in Parijs WII? Wat super begrijpelijk is/was. Putin lijkt me een strateeg qua timing aangezien het binnen Europese grenzen een steeds grotere puinhoop aan het worden is met woke en klimaatsocialisme. Culturele revolutie, zo je wilt. We zijn zwak en hij weet het. Grote opstanden op veel plaatsen in het westen vergezeld door islamitisch terreur en corruptie politici. Alles bij elkaar denk ik dat het komende jaren echt een grote teringzooi gaat worden op het Europees continent.
Tuurlijk weet hij het, zijn collega's bij de KGB hebben met groot succes het westen ondermijnd.
'klimaatsocialisme' De gekte treffend omschreven
@Graaf_van_Hogendorp | 24-02-22 | 14:42:
Meer waarschijnlijk dat die even rustig achterover leunden.
Zoals Napoleon ooit zei; 'onderbreek je vijand niet waneer hij een fout maakt.'
@HD50 | 24-02-22 | 14:51: Geleend van Martin Bosma, maar inderdaad treffend.
@Quantumcollider; Mooie uitspraak, voelt een beetje Sun Tzuhisch aan.
@quantumcollider | 24-02-22 | 14:56:
Die Corsicaanse manlet verloor nota bene in Rusland.
@Graaf_van_Hogendorp | 24-02-22 | 15:08:
Sommige Russen konden lezen.
Ik ga ff tanken.
Zolang Putin als een zwerende steenpuist het gezicht van Rusland ontsiert zal de Russische bevolking zich er als drager ervan moeten weten waarbij een pleister volstrekt ontoereikend is om haar te ontzien.
Wat stel je voor? een inleg kruisje of een incontinentie luier.
De gemiddelde Westerse politicus droomt van Putin's 'aproval rate"..
@likdoorn | 24-02-22 | 14:40: Uitknijpen en desinfecteren. Het zal alleen even pijn doen.
En bedankt Franske
Geef het een paar dagen en Ukraine is opgerold. Een groot deel van de Ukrainers gaat gewoon akkoord met de regime change, de rest vlucht naar Het Westen.
Laten we het hopen.
Dat vluchten snap ik niet helemaal. Verwacht men dat de Russen alle Oekraïners gaan afslachten ofzo?
Zoals hier ook destijds. En recent voorbeeld ia Afghanistan.
@Prieelvogel | 24-02-22 | 14:40: als jouw vader of oom of neef belangrijk is. Dan wegwezen.
En ook als je op een roze of een geel/blauw weblog flink je mening hebt gegeven over Putin en Rusland dan ook wegwezen.
De mensen met geld vluchten. In een korrupt land zijn veel mensen met geld.
Zitten de Oranjes al in het vliegtuig naar Argentinië?
Poch piloot?
Heb me wel afgevraagd uit welk land ze getwitterd hebben.
@dathoujetoch | 24-02-22 | 14:34: Wishful thinking.
Als ze nou in WO II dit soort livestreams hadden gehad, zaten we niet tot aan de dag van vandaag opgescheept met al die duuzenden geromantiseerde, eenzijdige docu's en Soldaat van Oranje De Musical.
Dit geeft de eurofiele ophitsers weer ruimte om er op aan te dringen dat Brussel meer macht moet krijgen om oorlog in de EU in de toekomst te voorkomen.
nuff said
De EUSSR zou oorlog voorkomen was ons beloofd. Zonder EU gaat het licht uit en rollen de tanks over de straten.
Maar ik merk nog niet echt dat de EU helpt. Joegoslavie, Kosovo, Georgie, Oekraine... en straks gaat het licht en verwarming uit omdat Poetje de kranen dichtdraait.
Geenstijl.
Alles wat nu pro Russisch is, kan aangemerkt worden als trol.
Had het ook kunnen weten> op you tube kreeg ik de laatste weken veel respons over Rusland, allemaal Russische trollen natuurlijk, maar de laatste 24 uur helemaal niks meer.
Bedankt voor uw bijdrage. Doen we verder niks mee.
Overal Russiche trollen zien is tegenwoordig een meme.
Je ideologische tegenstanders demoniseren door ze een Russische trol of bot te noemen is cliche.
Het zijn echt niet allemaal trollen, er zitten ook heus een hoop slachtoffers van desinformatie bij, vooral onder liederen die niet geleerd hebben het verschil tussen feit en fictie te onderscheiden.
Helpt het als ik ook vermeld dat mijn gedachten bij de Oekraïners zijn?
Zolang je dat niet in daden omzet, is het prima.
Alleen als je daar een kattengiffie bij post
Ik denk dat het Eurovisiesongfestival niet door gaat dit jaar.
Maar maar, al die regenboogvlaggen, diversiteit en inclusiviteit dan?!
Al die angst, die ellende en dat verdriet, waarvoor? Straks is de buit verdeeld en schudden alle wereldleiders elkaar weer uitgebreid de hand voor de camera's. Kløtewereld.
Voor wat? Welke aap het hoogste plekje krijgt op de globalistische rots en dus de vetste buit ontvangt voor hun elite.
Dat burgers eronder lijden... ach dat is al millennia zo.
Beste MickeyGouda,
Diegenen die zich het meest in handen wrijven zijn de MIC-bazen in de VS (Militair Industrieel Complex) er is weer voor billioenen dollars verdiend aan wapentuig.
Den aardkloot zou tot een waar paradijs gemaakt kunne worden van al dat geld. Met gemak en men zou nog trucks met oplegger aan geld overhouden.
Ik denk wel eens.
Uit de NAVO en zeker niet die 2 procent betalen.
Nederland legervrij, wel stevige militia/politiemacht.
Ja, ik ben gek. Gek op Costa Rica.
Weet ik klein onbelangrijk kutlandje ivm NL.
Maar toch. Evocatus
@Evocatus | 24-02-22 | 14:47: Vergeet je niet je alu-hoedje op te zetten? Volgens jouw idiote beredenatie zijn de MIC baxen verantwoordelijk voor oorlogen, terwijl elke blinde hier de oorzaak van kan zien. Ga alsjeblieft een keer iets leren, domme lul.
Ja. Vast.
Beste Van Oeffelen,
Bevredigt dat nu (echt) die neerbuigende beledigingen van uw medereaguurders?
(Heb ik het even niet over de schoften van MI5 en MI6.)
Maar ga vooral verder zo. Evocatus
Fantastisch!
Ga ik vanavond om zes uur even voor klappen in de tuin..
U bedoelt meneer Lex van 1 hoog in uw sociale huurwoningcomplex, al 30 jaar werkeloos vanwege een slechte rug, die vanaf een uur of 6 in de ochtend aan de Schultenbrau zit?
Je kunt het niet laten he, Oeffels.
Laat me je een ding vertellen, of je nou door Sir Alex of Victoria Koblenko wordt voorgelicht, het verandert geen ruk aan de situatie op de situatie daar. Oekraine schakelt er geen enkele tank extra door uit.
Maar goed...
'Sir Alex' zal wel ergens een columpie of een site hebben dat/die v. O. leest.
Informatie kun je op veel diverse wijzen brengen...
Ze belden me beiden tegelijk, ik heb ze maar weggedrukt, was in gesprek met Biden. Maar hij viel steeds weg.
@Nuchternederland | 24-02-22 | 14:47:
Fake news, hij doet altijd een dutje rond dit tijdstip.
@Graaf_van_Hogendorp | 24-02-22 | 14:50: Dat zal de reden van het wegvallen geweest zijn, dat dutje.
@Aristotalloss | 24-02-22 | 14:46: nee, gebeld.
Maakt niet uit welk drama er op het wereldtoneel af speelt, sommige mensen kunnen het alleen over zichzelf hebben.
Live map: ukrstream.tv/en/liveuamap
Hoe is het eigenlijk in Syrië, Libië, Mali? Daar zijn de Russen toch ook vrede aan het stichten? Vooral in Syrië werd dat wel gewaardeerd. Samen met China gaat Rusland gewoon alle geschillen oplossen.
Beste oplossing voor het westen nu is heel hard roepen dat Vlad een l*l is en sancties opleggen. En in het geheim onderhandelen over de opdeling van Oekraine.
Het is sneu voor etnische Oekrainers maar hun lot is een rompstaat worden onder curatele van Moskou. Een schrale troost - dat zijn ze al eeuwen gewend.
Westen heeft hier weer eens gefaald, dit hele verhaal had voorkomen kunnen worden jaren geleden. Maar de opties voor de slechtste en meest ondermijnde speler van de game of thrones is de Davos junta (west/centraal/noord EUropa, Noord Amerika, ANZAC). Dus moet Oekraine er maar voor bloeden. En wij ook als nukubu's die op perverse, corrupte en domweg krankzinnige Davos illuminati stemmen.
Goh wat weten we het weer goed . Had dan van je zolderkamertje afgekomen om de boel te regelen keybordwijze.
Ik deel je visie.
"En in het geheim onderhandelen over de opdeling van Oekraine.''
Zoiets doen alleen dictatoriale regimes, zoals aan de vooravond van WO2 het Molotov-Ribbentrop Pact werd gesloten, waarna nazi Duitsland en commie Sovjet-Unie gebroederlijk Polen oppeuzelden. Maar zo'n pact zal de EU nooit met die kleine kutKGBer sluiten.
@Peetjuhh | 24-02-22 | 15:29:
Ik heb werkelijk geen idee waar je het over hebt.
Nextra News is Wit-Russisch
wat zijn dan de 'agressors' op de pica's, Oekrainers of Putin boys
Staatsomroep meld: 'Den Haag is even niet de plek waar nu de beslissingen worden genomen'. Kennelijk is hij 20 jaar geleden van huis gegaan.
Welke noemenswaardige beslissingen worden er in Den Haag genomen sinds 1992?
iedereen vergeet dat het de schuld van Duitsland is. Door af te stappen van nucleaire energie is Duitsland/Europa afhankelijk van gas en heeft dat Poetin meer zelfvertrouwen gegeven.
Let maar eens op hoe over 6 maanden (september/oktober) Duitsland nordstream 2 gewoon in gebruik gaat nemen.
Natuurlijk weer voorkomen gelijk onze Geert.
twitter.com/geertwilderspvv/status/14...
Alsof het Rusland daadwerkelijk om de NAVO gaat.
In 2014 begonnen ze ook al een oorlog, toen met een andere reden.
Doorzichtig gelegenheids argument. Zelfs nu Rusland een oorlog begint, doet de NAVO nog steeds niets.
Yep.
Waar zo'n Thierry Baudet nog wel eens beetje door wil draaien op zulke momenten, daar slaat Geert de spijker gewoon weer op zijn kop.
Al lag er de keiharde garantie dat Oekraïne niet bij de NAVO zou komen, dan nog had Rusland wel binnengevallen. Dan verzonnen ze wel een andere reden, die genocide bv.
Bizar dat sommigen nog steeds zo fucking naïef zijn, die Wilders inclusief
@RandyBiel | 24-02-22 | 14:32:
Het gaat grotendeels juist wél over de NAVO
Rusland wil niet dat voormalige Sovjet republieken zich bij de NAVO aansluiten
Zodra die kans toeneemt verzint Rusland een aanleiding om dat land deels in te nemen, want:
het NAVO manifest laat geen nieuwe landen toe die in oorlog zijn of (deels) bezet worden
Dat zagen we bij Georgie, de oostelijke regio's van Oekraine, en de Baltische staten vrezen dat Rusland iets soortgelijks bij hen zullen flikken
Echter, de Baltische staten zijn al NAVO lid dus een Russische inval zal compleet andere gevolgen hebben
@RandyBiel | 24-02-22 | 14:34:
Er is een reden dat Rusland Oekraïne en andere non-NAVO landen aanvalt met Russische minderheden, en NAVO landen met Russische minderheden niet.
Kernbommen.
@Graaf_van_Hogendorp | 24-02-22 | 14:40:
Als ze daadwerkelijk bang zijn voor kernbommen, moeten ze er vooral mee gaan dreigen en een oorlog ontketenen.
Alsof die kernbommen in vredestijd gewoon een beetje her en der ingezet worden
Alles wat die mavoklant uit Venlo roept -hoe dom ook- gaat er bij z'n achterban in als het woord van een ouderling in een gelovige.
@Diederik_Ezel | 24-02-22 | 14:51: Buiten dat je iemand domme mavist noemt, zie ik nog geen enkele duiding waarom hij geen gelijk heeft in zijn tweet. Zolang die duiding er niet is ga ik er van uit dat u de dommerik bent met een overgrote aversie tegenWIlders, of hij nu eens gelijk heeft of de plak mis slaat.
*volkomen
@Diederik_Ezel | 24-02-22 | 14:51: Het is "als het woord van God in een Ouderling". Met je Mavo klant...
Moet de Wikipedia-pagina voor vitale infrastructuur ten aanzien van de Oekraine al worden aangepast? Hoe staan de zaken ervoor? en.wikipedia.org/wiki/Critical_infras...
Al die antitankwapens gestuurd door EU en USA hebben effect.
Als Rus zou ik niet graag in zo'n tank zitten.
Als de Russen iets kunnen, is het verliezen incasseren. Ze hebben duizenden tanks.
Die tanks zijn waarschijnlijk van de ukraine
@littlelebowsky | 24-02-22 | 14:31:
Ja, dat is zeer goed mogelijk
wat zien we nu op de foto's, Oekrainse of Russische tanks
@Tobi | 24-02-22 | 14:32: Oekraïnse tanks helaas.
@Tobi | 24-02-22 | 14:32:
De laatste link telde ik 10 stuks tanks op een rijtje op de snelweg, zo te zien van Oekraïne. Dit is wel heel sneu, met tanks rij je in een oorlogssituatie niet in een colonne. Het trieste resultaat als je dat dus wel doet.
Tragische dat het Oekrainse tanks lijken te zijn
beginners fout inderdaad, het minste wat ze hadden moeten hebben was enige vorm van luchtsteun in het gebied, en AA om de colonne te beschermen
Geef alle Nederlanders een X5 en er blijft geen Rus meer over
Is dat de laatste spelcomputer?
@funda | 24-02-22 | 14:30: telefoon denk ik. De BQ Aquaris x5
Zo'n rijdende de-escalator
Laten we vast 200.000 huizen bouwen voor de Oekrainers die nu naar NL gaan vluchten
Liever Oekraïners dan geestelijke gestoorde arabieren.
Dat kan niet volgens de Nederlandse stikstof regels. Een oorlog veroorzaakt veel stikstof, dat moeten de Russen compenseren.
@meneer Q | 24-02-22 | 14:30: Het zijn allemaal hardwerkende bouwvakkers.
@meneer Q | 24-02-22 | 14:30: Dat zijn vluchtelingen als gevolg van dezelfde aggressor, jouw held Putin.
Wij de burger zijn opgeschept met Brusselse psychopaten.
Stuur Guy en ga verder kraaien.
Een sanctie die er wsl ook gaat komen is een export verbod van halfgeleiders en bijbehorende technology naar Rusland. Zitten vrijwel overal in en zijn onmisbaar voor alles met elektronica erin. Behoorlijk hoge prijs die Poetin hiervoor gaat betalen.
Och, die Noord-Koreanen weten zich ook al decennia lang prima te redden ondanks allerlei westerse exportverboden.
@VanBukkem | 24-02-22 | 14:30:
Noord Korea krijgt niet alles maar veel vanuit China en soms ook Rusland
@VanBukkem | 24-02-22 | 14:30: Het is maar wat je "prima te redden" noemt.
@Diederik_Ezel | 24-02-22 | 14:31:
Laat ik het anders formuleren: Het regime in Noord Korea weet zich ook al decennia lang prima te redden, ondanks allerlei westerse exportverboden.
Gelukkig worden die niet in China gemaakt...
China zal geen sancties op Rusland uitvoeren. Die staan weer langs de zijlijn te lachen en halen weer wat grondstoffen weg uit Rusland.
@Lohengrin | 24-02-22 | 14:35: EUV wordt inderdaad niet in China gemaakt
Rusland is klaar met Putin. Dat mag wel duidelijk zijn. Anders begin je niet zo'n achterlijke oorlog waar niks mee te winnen valt.
Hoe zat dat toen ook alweer met de Varkensbaai?
@likdoorn | 24-02-22 | 14:31:
Nou leg uit, hoe zat het?
@likdoorn | 24-02-22 | 14:31: Hallicunante vergelijking, kun je die toelichten? Lijkt er op dat je vanochtend een pilletje bent vergeten in te nemen.
Op de radio1 nog geen berichten over Kiev. Radio Oranje zwijgt ook nog steeds. Heb zelf maar de Vijfde van Beethoven opgezet. Wachtend op: De geit is gemolken.
Groningen kan het wel schudden binnenkort
Gaat schudden.
"Z" = voor Zorro.
Ik dacht aan 'Zwendel', maar dat zal de meesten onbekend zijn.
Rutte is wel slim hoor. Eerst Vlad zand in de ogen strooien dat Nederland een lief land is en morgen staat het Nederlandse leger op het Rode Plein. Wat een strateeg.
Vlad denkt dat we aan komen kakken met het laatste wapentuig. Maar neen. Geweaun een stel gasten op een fiets die pang pang roepen. Dat verwachten ze niet.
@Graaf_van_Hogendorp | 24-02-22 | 14:26: Net de kop van Ollongren op tv gezien.
De nederlandse regering deinst er niet voor terug dat ook op russische tv te doen !
Alle 30 ja, de rest is wegbezuinigd: We hebben 0 Houwitzers en 18 leasetanks over, daar zal ie bang van worden. Met dank aan het jankende Nederlandse volk dat niet meer begreep wat agressie is en waarom je je daartegen moet verdedigen. Ik hoop dat onze nukes het nog doen, we gaan ze nodig hebben.
Ik vind wel dat er op dit moment vanuit Brussel officiele excuses gemaakt zouden moeten worden, liefst door Guy Verhofstadt, die is daar immers goed bekend.
En omdat Hans van Baalen er niet meer is Rutte
Godver de godver de godver!
Ben er helemaal ziek van.
Die pleuristuinkabouter gaat er voor boeten!
Timmermans?
Onnodig sterven mensen, ja daar word je ook ziek van.
En helemaal omdat het voorkomen had kunnen worden.
Ikke?
Veel zal afhangen van de moraal van het Oekraïnse leger.
Het wordt guerilla, of het wordt niets.
Dat moraal is al weg, ze waren nog de gebruiksaanwijzing van de nieuwe anti tank wapens van het westen aan het lezen.
Die is nog goed. Er komt wel slecht weer aan.
@van Oeffelen | 24-02-22 | 14:35: Ah, zo wordt hier vrolijlk geknikt, is Piet Paulusma ook in da house, of is het toch Jan Pelleboer, gezien de leeftijd?
Ruim 80 jaar geleden werd dit aangeduid als blitzkrieg !
Zoals met langs het voetbalveld zou zeggen...
Kiev uit is altijd lastig...
Ja en die arme mensen daar raken alles kwijt en ze hebben al niks.
Wat je hebt vergelijk je vaak vooral met de mensen om je heen
Dat is wel een beetje de strekking. Rusland daar wonen ook heel veel mensen die erg arm zikn en nieteens weten wat een Ukraine is. Ze gaan oorlog in voor een habbekrats en verliezen hun leven.
Mensen rijden er gewoon langs, lol.
Goed bezig GeenStijl, op deze tragische dag.
Zeker, waarvoor dank.
Inderdaad, waardering voor de redactie.
Is dit nou goed voor het milieu of voor Rob Jetten zijn van het gas? En de genderficatie en diversiteit? Wordt er wel geturfd of de doden een beetje aan de norm voldoen?
KIev op z'n Russisch en Charkiv op z'n Oekraiens, misschien is het wijzer om van Ki(e/i)v en Chark(i/o)v te spreken, om niemand tegen 't hoofd te stoten...
Kiev en Charkov zijn twee verschillende steden...
@SirCharlesPoploch | 24-02-22 | 14:37: U lijkt niet te snappen niet dat Kiev Russisch gespeld en Charkiv Oekraiens gespeld wordt in 1 topic. Dat maakt het lastig. Schrijf je 'Kiev', dan ben je pro-RU en schrijf je 'Charkov', dan zet je de deur open voor...
Alles wat connecties heeft met putin oppakken en vastzetten in de wereld.Famile,mafiamaatjes,banken,alles.
Dat heb ik ook met Taghi achtigen. Maar dat gbeurt dus niet.
Hahahaha je bent me er eentje.
Ik hoop, wellicht tegen beter weten in, dat Ingo Piepers geen gelijk krijgt en deze zinloosheid stopt.
De EU heeft nog nooit wat voor elkaar gekregen ............ op stofzuigers na die niet meer dan 600W mogen opnemen.
Vergeet de gloeilampjes van 60-100 watt niet.
En vergeet de papieren rietjes in plastic verpakking niet.
Luchtalarm gaat nu af in Kiev. Check webcam
Eerste Russische bezetters in de Donbas omgekomen. Erdo gaat de Zwartezeesluis dichtgooien.
Die is toch heel heel heel erg afhankelijk van Russisch gas?
Ik las dat Turkije dat in 2008 (inval Abchazië en Zuid-Ossetië) nog weigerde. Kennelijk wil Erdo de relatie met het westen niet op het spel zetten.
Goedzo
@van Oeffelen. Ik heb gelezen dat Oekraïne daar om had gevraagd (Bosporus afsluiten voor Russische schepen) maar gaat Erdogan dat daadwerkelijk doen? Waar heb je dat gelezen? Bron please?
Regime change.
In Algo Trading zeker.
Ja, dat is het. Na de Regime change door "het Westen", nu een Regime change terug naar het oude.
@Lesc | 24-02-22 | 14:28:
Het zou mij niks verbazen als ze die Victor Janoekovitsj weer uit de hoge hoed toveren en daar op de troon hijsen. En anders iemand anders uit diens entourage.
Putin overspeelt zijn hand. Had beter all out kunnen gaan bij de donbass en dan stoppen.
Groots inzetten en bij vredesonderhandelingen de gebieden teruggeven waar je eigenlijk geen interesse in hebt om datgene wat je echt wil als een vredes 'compromis' aan te bieden. Het Westen is momenteel op haar zwakst, dus Putin zal denken er mee weg te kunnen komen.
Hij kan nu land terug geven aan de Oekraïense bevolking.
@Ares | 24-02-22 | 14:25: Laten we hopen dat het snel ophoudt na het veiligstellen van militaire doelen. Wellicht dan Donbass en corridor naar de Krim houden na het plaatsen van een pro-Russische president.
Volgende stap: Estland, Letland & Litouwen! NAVO doet toch niks. Ja, vergaderen.
Dan treedt artikel 5 wel in werking. Poetin kan nog wel Finland en Zweden binnenvallen als hij wel (wel EU, geen NAVO).
De Navo kan niets want dat impliceert inzet Amerikaanse troepen wat tot een escalatie tussen twee kernmachten en inherent WOIII zal ontketenen.
@normanius | 24-02-22 | 14:22: Vier kernmachten zelfs (ook Frankrijk en VK hebben kernwapens).
Hier vlakbij de Russische grens is het rustig momenteel.
@polderaar | 24-02-22 | 14:25: I is de Estlander?
@sjef-van-iekel | 24-02-22 | 14:26: U is de Estlander?
@ZOMG | 24-02-22 | 14:20:
Maar gebeurt er dan ook echt iets? Of krijgen we een Phoney War?
Tactisch gezien zijn de Baltische Staten niet te verdedigen. Goed mogelijk dat veel landen elke mogelijk excuus zullen gebruiken om dan toch niet te intervenieren.
@quantumcollider | 24-02-22 | 14:28: prima te verdedigen, Op het moment dat Rusland daar aanvalt laat je de wehrmacht samen met polen een inval doen richting moskou. Moet jij eens kijken hoe snel Poetin zijn troepen terugtrekt naar die kant van het land.
@quantumcollider | 24-02-22 | 14:28: Geen idee. Artikel 5 is maar één keer eerder ingezet (11 september 2001) en dat was een hele andere situatie dan nu.
Reken maar wel dat de NAVO dan wel reageert. Gaat de NAVO nooit accepteren. Als de NAVO vol los gaat dan kunnen ze heel Rusland in een parkeerterrein veranderen.
@Boeddha18 | 24-02-22 | 15:16:
Wut?
Suggereer je nou echt dat de NAVO dan kernwapens gaat gebruiken? Tegen een land dat nog meer kernwapens tot zijn beschikking heeft?
@normanius | 24-02-22 | 14:22: Zeker wel, alleen niet (initieel) met nukes, maar met conventionele wapens. Daarmee hakken we Rusland volledig in de pan, maak geen vergissing. Kans bestaat inderdaad dat Poetin daarop nukes lanceert, waarmee hij MAD in gang zet.
Is Biden al wakker?
Die zit al aan zijn derde volgescheten luier. Kamile Toe Haris wil de oorlog gewoon weglachen.
@Atheist-Priest | 24-02-22 | 14:21: Biden is een beetje als Hitler op 6 juni 1944. Hij slaapt en niemand durft hem wakker te maken tot het te laat is.
@BoerKoekoek | 24-02-22 | 14:32: Biden doet het uitstekend, kan niks anders zeggen. Dat u dat niet door heeft ligt aan u, niet aan hem.
@Homer P.Simpson. Doet het hartstikke goed? U kijkt alleen CNN?
Wilde even lezen op Russia today/ RT.com, maar site is niet meer bereikbaar. Incident of bewust afgesloten voor west europa?
Ik kom er gewoon met mobiel. Denk druk qua servers.
Zowel de site als de app werken bij mij gewoon, maar ik zit dan ook in de Betuwe.
U zit in het VK? Daar wil men 1 narratief. www.rt.com/russia/550381-rt-ban-uk-of...
Toeval bestaat zelden op dagen als deze.
Yep. Uit de lucht
@Lafayette | 24-02-22 | 14:31: www.rt.com/news/ niets aan de hand
@Eeuwig.. Op.. Vakantie | 24-02-22 | 15:37:
Inderdaad. Kleine hick up.
Godverdomme. Daar gaan we...
Wat zal Georgina dit naar vinden.
Voor de russen neem ik aan?
Die groene pixel houdt mij toch niet onder schot of wel?
Binnen 24 uur een land inpikken. Dat geeft Putin goede moed voor de volgende stap.
Wellicht Georgie. Maar veel andere landen zijn er niet over.
Prima. Oekraine gaat toch niet winnen, dus laten ze dan maar zo snel mogelijk verliezen.
Het maakt me helemaal niet hoe het afloopt, als het maar stopt.
Eens. Uiteindelijk maakt het voor de bevolking ook niet uit of ze nou in Oekraïne of in Rusland leven. Het is toch een corrupte teringzooi.
"Als ik voetbal op tv kijk ben ik gewoon voor degene die wint."
Iemand anders reaguurde al dat Ukraine zich maar over moest geven omdat ze kansloos zijn/waren. Het is niet alsof ze dan in een keer van de hemel in de hel belanden.
Wel een punt.
Exact en daarom hadden ze, mijns inziens, al veel eerder eieren voor hun geld moeten kiezen.
@Trekhaas | 24-02-22 | 14:18: Zo ligt het inderdaad wel.
Zolang ze je huis maar niet platgooien of je familie vermoorden.
@sjef-van-iekel | 24-02-22 | 14:19: Dat was ik ook, en denk daar inderdaad nog zo over.
Ik snap dat je bereid bent te vechten in een oorlog tussen twee gelijkwaardige partijen of als je denkt dat de andere partij iedereen zal uitmoorden als ze winnen.
Maar als dat beide niet het geval is lijkt het me een zinloze strijd en kan je die het beste administratief afhandelen.
Ik vind het zo kut om dit te zien. Al die mensen die er helemaal niks mee te maken en nu sterven in een zinloze strijd.
@C1O2 | 24-02-22 | 14:29: er is zoveel gepost vandaag en gister.
Maar u is erg wijs.
REAGEER OOK