Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

Prima NOS-samenvatting: 'Verkennend Oekraïens offensief boekt beperkte successen, hoofdoffensief enorm riskant, sowieso bloedbad'

Als uw belastinggeld een keer wel goed besteed wordt, wordt het goed besteed

Hier zag u natuurlijk al ons verslag van dag 1, dag 2, dag 5, dag 6, dag 7 en dag 8 van het Oekraïense tegenoffensief, maar bovenstaand is een uitstekende en gebalanceerde weeksamenvatting door, ja, de NOS. Doet die vaststelling pijn want MSM!!! dan is dat uw probleem verder veel succes ermee. Waar het op neer komt: de verkennende Oekraïense inzet van pas drie van hun twaalf pantserbrigades leiden tot bescheiden succesjes als de verovering van strategisch onbelangrijke gehuchten als Makarivka (maps) en Storozheve (maps) ten Noorden-Westen van waarschijnlijke tussentijdse hoofdbestemming Tokmak (maps). De NOS: "Oekraïens succes is er zeker, maar zoomen we uit, dan kunnen we niet anders concluderen dan dat die successen tot nu toe klein zijn." En dat is met alle beschikbare informatie inderdaad de enige juiste conclusie.

Maar, zo goed als dat Oekraïne zich maandenlang voorbereidde op dit offensief, hebben de Russen zich maandenlang achter twee linies ingegraven. Een Oekraïense poging tot doorbraak wordt dus hoe dan ook, zeker zonder NAVO-waardige luchtmacht, een bloedbad waar ook het modernste Westerse wapentuig om de zoveel tijd zal sneuvelen. Oorlog, heet dat. Het hoofddoel van de doorbraak is het bereiken van de Azov-zee, om op die manier de Russische toevoer naar  de Krim en Kherson Oblast afsnijden.

Hoofddoel van hoofdoffensief: Afsnijden RU toevoer Krim en Kherson Oblast

"Creëer geen problemen. Problemen hebben een oplossing. Creëer dilemma's."

Social

Voortgang en kosten

Social
Social
Social

Reaguursels

Inloggen

Oekraïne zegt het zelf: we staan tegenover een zwaarbewapende, goed ingegraven overmacht met luchtoverwicht. In normaal Nederlands: er komt geen groot offensief. Dat is ook in lijn met wat generaal Milley eerder deze week aan gaf.

Dat roept de vraag op wat er eerder af zal brokkelen.: het Amerikaanse animo om Oekraïne te blijven steunen of de het moreel van de Russische troepen. Ook de gezondheid van Poetin is een belangrijke tijdsfactor.

Ondertussen kan Oekraïne kiezen waar het wil aanvallen en moeten de Russische troepen langs het hele front alert blijven. Over een mogelijk hernieuwd Russisch offensief ben ik nog niets tegen gekomen.

Hetkanverkeren | 17-06-23 | 21:18 | 2

Beste tactiek lijkt mij: tijdrekken tot de feiten in rusland niet meer verdoezelt kunnen worden en dat daardoor wrijving ontstaat in hun maatschappij. Poetin zelf zal nooit stoppen. In de tussentijd voortgang boeken is bijvangst. Zo weinig mogelijk eigen slachtoffers en de russen maximaal laten bloeden.
Nog een sterke gok van mij: einddoel is Marieupol, die stad ligt toch al plat.

willem n | 17-06-23 | 21:53

Wat ik begrepen heb hangt het van het succes van deze eerste paar probing attacks af, waar en in hoeverre er binnen 2 tot 6 weken die grote aanval komt. Als in, wat kost het, hoe reageren de Russen en hoeveel raken ze kwijt aan die diverse probeacties. Het is niet zo dat je nu al kunt zeggen "dat dat grote offensief er niet komt", daar is het veel te vroeg voor. Hoe en waar en wat het einddoel van die fase precies gaat zijn, dat is vers 2. Ik heb de indruk dat het bij de Oeki's zelf ook nog niet vastligt, in ieder geval niet tot op detailniveau. Meer dat ook zij het laten afhangen van de gelegenheid en dat er dan nog een paar opties zijn met ieder weer vervolgopties. En tot die tijd is het kilometer voor kilometer de Rus terugslaan en zoveel mogelijk schade doen op meerdere punten, zodat de Rus de reserves niet kan concentreren maar moet gaan "splitsen" en keuzes maken. Razend interessant om te volgen.

Graaisnaaiert | 17-06-23 | 23:45

Inderdaad ok repo, behalve de conclusie: ofwel nu doorbreken ofwel later in het jaar iets nieuws proberen. Alsof je kapot vechten de enige optie is. What about vredesonderhandelingen?

de drijfsijs | 17-06-23 | 21:07

Best nog groen daar.
Klimaat ?

van_Zelfsprekend | 17-06-23 | 19:56

Het tegenoffensief is op dit moment vooral een voortzetting van de uitputtingsslag die deze oorlog is. Er sneuvelt aan beide kanten veel volk en veel materieel. Als het op is, dan heeft de andere partij gewonnen. Als er geen grote doorbraak op territorium komt is dat niet een grote verrassing maar zeker wel is er continue degradatie van het Russische militair apparaat.

geerdt | 17-06-23 | 18:28 | 2

Vanaf Berlijn oostwaarts: elke oorlog heeft de bevolking met 20% of meer gereduceerd.
Van welk land dan ook, blijkbaar heerst daar een andere pijngrens.

willem n | 17-06-23 | 21:57

ELKE

willem n | 17-06-23 | 22:04

Eigenlijk hoop ik op een enorme stunt van Oekraine. Zoals vorig jaar. Iets fraais zou een offensief zijn geheel linksom over Russisch grondgebied met een grote haak om heel Donbass heen. Dat de afleiding nu plaatsvindt bij Zaporidzja en ondertussen de hoofdmacht naar het noorden verhuist.

Het zal echter wel niet want zoiets loopt heel erg in de gaten met al die satellieten en zo. Maar eens mens mag hopen op een briljante manoeuvre. Die slachtpartij dwars door de zwaarste Russisch linies bij Tokmak ziet er niet fijn uit, en waarom gekozen is voor dat punt is me niet helemaal duidelijk. Maar wei weet komt er iets verrassends uit de hoge hoed van Zelenski.

Beste_Landgenoten | 17-06-23 | 17:00 | 5

@Beste_Landgenoten | 17-06-23 | 17:32:
Stunts zijn leuk, maar het is niet verstandig die hoop in beleid, en in dit geval tactiek mee te nemen.
De vergelijking met Desert Storm gaat niet op. Irak had een veel en veel zwakker leger dan de VS en het VK. Koeweit en aangrenzend gebied van Irak is vrijwel alleen woestijn, heel leeg dus, veel overzichtelijker dan het strijdtoneel in Oekraïne en eventueel Rusland.

Doe het niet!

Nuuk | 17-06-23 | 17:42

@Beste_Landgenoten | 17-06-23 | 17:32: Zaporizhia, ligt gecompliceerd. Die nucleaire reactoren worden eigenlijk gegijzeld, en de Russen hebben die stuwdam al opgeblazen.

Nederlandop1 | 17-06-23 | 17:45

Gewoon Zaporiszia negeren, naar Marioepol en alles tussen Cherson en de Krim geduldig opknabbelen. Alles is dan onder bereik en het moraal en logistiek zijn beide voordelig.

willem n | 17-06-23 | 22:12
▼ 2 antwoorden verborgen

Volgens Wall Street Journal levert China “Armored Trucks” aan Tsjetsjenië. Met andere woorden; China is niet neutraal.

—- Chinese-Built Armored Trucks Make Appearance in Chechnya
Ramzan Kadyrov’s video raises questions of whether Chinese equipment will be deployed in Ukraine—/

www.wsj.com/articles/chinese-built-ar...

theo-is-dood | 17-06-23 | 16:51 | 2
-weggejorist-
Geilbaard | 17-06-23 | 17:04

Waarom Kadyrov het Russische equivalent niet koopt is dan weer zeer opvallend. Verder stelt het niet veel voor. Het is een soort van MRAP.

Psoglav | 17-06-23 | 17:48

Het Europa is die van verlichting en niet een groep KGB dictators achter een ijzergordijn.
Forza Ukraine!

McCain | 17-06-23 | 16:39 | 1

Precies.

SterF... | 17-06-23 | 17:30

Weet niet of dat overal zo gaat, maar zag in een aantal filmpjes dat soldaten zichzelf voor dood houden wanneer hun voertuig beschoten en defect is.

Dan zie je ze eerst uit dat voertuig komen, vervolgens gaan ze een minuut op de grond liggen en dan rennen ze weg.

Zoelense Hobbyboer | 17-06-23 | 15:11 | 3

Slechte conditie waarschijnlijk.

Piggelmee | 17-06-23 | 15:30

klap van de HEAT of APFSD , rondvliegende scherven of gesmolten staal in de cabine , ledematen van je buddy. Dan rook en hitte van vuur , geschreeuw. Luik gaat eeuwigheid durendd eindelijk open. Strompelt naar buiten lichte tot zware hersenschudding gedesorienteerd , Bloed uit neus of wond . Constante piep in oren . Effe vind je rust in het gras

HetOorAakel | 17-06-23 | 15:44

Er komt vroeg of laat een vredesakkoord.
Dan ligt half Oekraïne in puin. Dat gaan 'wij' weer opbouwen. Honderden miljarden, als dank voor het voeren van 'onze' oorlog.
Terwijl wij ons behelpen met elektrische auto's en overbelaste netwerken in een land vol kansloze migranten, gaat een onbeschadigd Rusland contracten sluiten. Met China, in Afrika, Met Iran, India, Turkije en landen als Tunesië. Die stoken de kolencentrales nog eens lekker op en rijden tot 2154 op fossiele brandstof vrolijk door.
We hebben ons een kansloze oorlog in laten woelen, waarin duizenden doden en vooral hulpbehoevende gewonden (zijn ge)vallen. De wapenindustrie floreert en Nederland crepeert.
En dan kruipen er hier op GS tegelbakkers achter de plinten langs, die halleluja kraaien en 'owatmooi' roepend deze slachting zien als iets positiefs wat alleen maar tot één al hosanna kan leiden.
We zijn aan het verliezen, terwijl we overwinningsspeeches schrijven.

vladimirows | 17-06-23 | 15:07 | 20

@Here's Freddy | 17-06-23 | 16:47: Dus jij levert een bijdrage aan het retourtje Kiev voor vladimirows, begrijp ik?

MAD1950 | 17-06-23 | 16:57

@MAD1950 | 17-06-23 | 16:57: Ik heb trouwens even gekeken. De gemiddelde prijs voor een ticket Schiphol-Kiev is € 284. Dus als 30 mensen € 10 geven, zijn we er al. Kom op, mensen, er zijn toch zeker wel 30 mensen te vinden die een tientje willen dokken om onze grote strateeg vladimirows in staat te stellen Zelensky te vertellen dat hij kansloos is en zich beter kan overgeven?

MAD1950 | 17-06-23 | 17:30

@Here's Freddy | 17-06-23 | 16:47:
De enige die er in de oorlogsmodus zit is Vladimir Poetin. Dat is de reden dat u nog kunt jammeren om "die arme zielige onschuldige gesneuvelde soldaten" waarbij u vanwege uw afkeer van de EU/Nato/Maidan/Biden/Zelenski dan nog nog even "aan beide kanten" eraan toevoegt.
Kan het inmiddels wel dromen, dat soort reacties. Boehoehoe, wat zijn we toch begaan met die slachtoffers. #not.

Graaisnaaiert | 17-06-23 | 19:23
▼ 17 antwoorden verborgen

Die doorbraak moet dan wel komen binnen een paar weken, anders loopt dit hele offensief vast. Dan krijg je het "frozen conflict" waar Rob de Wijk al voor waarschuwde en in dat geval heeft Poetin de tijd op zijn hand. Met de Republikeinen in de Amerikaanse startblokken en oorlogsmoeheid bij het westen, kan Poetin rustig zijn arsenaal herbouwen om het volgend jaar of daarna nog eens te proberen, onder een ander Amerikaanse leiding zoals van Trump of DeSantis, beide Poetin-fans en zwaar tegen de hulp aan Oekraine.

Trump zal meteen "vrede" maken, dat wil zeggen: Oekraïne aan zijn lot overlaten zoals de Koerden destijds. Dat Europa dan in gevaar komt deert Trump allerminst, hij ziet Europa toch als een stel klaplopers en profiteurs, en hij heeft de schurft aan die intellectuele leiders van de EU. Liefst liet hij heel Europa in een diep gat zakken.

Poetin kijkt ondertussen de kat uit de boom, laat de ruzies tussen Wagner en andere PMC's lekker oplopen en zal opeens een zware crackdown laten plaatsvinden of zich allieren met de sterkste partij. Zijn rol is nog lang niet uitgespeeld.

Mocht het uitdraaien op een frozen conflict dan gaat het westen ook bij Zelenski aandringen op territorium-voor-vrede, plus wat garanties over wapensteun en zo.

Beste_Landgenoten | 17-06-23 | 15:00 | 18

@Psoglav | 17-06-23 | 15:31:
"Ik weet niet of jij enig verstand hebt van hoe een beetje goed leger in elkaar steekt"

Kast vol met een 200+ boeken over het onderwerp. Allemaal gelezen ook nog. Echt verstand natuurlijk niet, het blijft leunstoel-kennis maar toch. Heb genoeg conflicten gevolgd om in te zien dat Rusland niet zomaar opgeeft. Er wachten zo'n 2-300.000 Russische soldaten in die stellingen en de Russische luchtmacht zal bij een lokale doorbraak meteen vol op het orgel gaan. Ik hoop op chaos binnen de Russische gelederen, maar de gevechten van de eerste week laten nu al zien dat de Russen veel beter weerstand bieden dan voorheen. Blijkbaar leren ze toch iets.

En die in het westen getrainde brigades, het is hartstikke leuk en aardig, maar het zijn tamelijk groene jongens die nu aan het front komen te staan. Weinig ervaring en ook voor de meeste van hen is alles nieuw. Wat ze aan ervaring missen maken ze vooral goed in moreel. Dus ik hoop dat ze de Russen een heel eind kunnen terugdrukken.

Beste_Landgenoten | 17-06-23 | 16:43

@KDbdl | 17-06-23 | 16:27:
"Volgens mij pretendeerde Trump dat onder zijn leiding er geeneens een oorlog had plaatsgevonden."

Hij roept wel meer. Dat is het probleem. Maar te zien aan zijn houding in Helsinki, waar hij staande naast Poetin en plein public zijn eigen veiligheidsdiensten schoffeerde te gunste van Poetins vleierijtjes geeft heel weinig hoop op een stevig antwoord.

Trump vindt Oekraïne maar niks, hij gebruikte het land vooral om zijn herverkiezing veilig te willen stellen, door Zelenski onder druk te zetten. Trump gaat vrede maken door de steun op te heffen, zodat Zelenski zal moeten stoppen en Rusland de gewonnen territoria zal moeten prijsgeven. Sowieso heeft Trump niets met het buitenland. Zijn adviseurs moesten de scherven van zijn brokken opvegen achter zijn rug om. Hij weet niets van de wereld, hij interesseert zich er niet voor en het boeit hem alleen in zoverre dat hij er soms geld aan kan verdienen. Hij pochte wel 100x dat hij de Europeanen een lesje had geleerd over de budgetten, en hij heeft geen enkel idee waarom een trans-atlantisch bondgenootschap sterk in het Amerikaanse voordeel zou zijn. De man heeft nog nooit 1 boek uitgelezen. Hij is een totale onbenul.

En ja dat is vast gekleurd door persoonlijke afkeer van alles wat die proleet uitstraalt. Maar daar doorgheen kijk ik naar wat hij deed: Vooral heel veel poeha maken, zoals over Noord-Korea, waar we niets mee zijn opgeschoten. Die Kim maakt nog steeds grote raketten en brult even hard. Even had hij Trump bij de ballen door ze handig te kietelen en daar is Trump heel gevoelig voor. Vlei hem, dan is hij als was in je handen.

Beste_Landgenoten | 17-06-23 | 16:48

@Beste_Landgenoten | 17-06-23 | 16:43:

Met alle respect, ik zie hier al minstens 2 enorme denkfouten.

Er zijn geen 200.000 of 300.000 Russische soldaten die in linies wachten op een aanval. Volgens de Russische doctrine moet je dat al minstens door 3 delen. Wat er dus moet zijn, met misschien een geweertje voor alle achterhoede zaken zoals medici, koks, logistiek enzovoorts. Dus dan zitten we op maximaal 100.000 gevechtstroepen.

Een deel daarvan is gewoon gebroken geweertjes soldaat die absoluut geen VDV of Naval infantry zijn, en die jongens kunnen wel echt knokken. Dan heb je nog de Rosgvarda inclusief de boys van Kadyrov en die zijn eigenlijk veredelde politieagenten.

En, het neusje van de zalm zijn de professionele huurlingen van verschillende PMC's die ook zeker wel echt kunnen vechten.

Dus dat front is heel lastig te verdedigen. Eerste linie zal zijn de "misbaren" zijn, tweede linie moet welhaast een mobiele linie zijn die moet "gokken" op waar de Oekraïners gaan aanvallen met laten we zeggen 40.000 man plus ondersteuning van MRLS, Artillerie, Drones, SAM en andere luchtdoelwapens, Luchtmacht en zeer belangrijk, westerse "spionage".

Dit is problematisch voor de Russen want in het midden lijkt het meest logisch, maar dan ligt het zuiden open, kom je daar op tijd? Of het noorden.

Dan voor wat betreft de slagkracht van Oekraïne.

Hoe bruut het ook klinkt maar Kiev heeft haar beste troepen eigenlijk enkel nog ingezet voor de verdediging van Kiev, Kharkiv offensief en Kherson offensief. Wat ze in de linies laten zitten zijn vooral Territorial Defense Forces, vrijwilligers en natuurlijk keiharde getrainde maar kleine speciale eenheden die gigantisch veel schade aanrichten. Maar niet op de schaal van 40.000 man.

Als je denkt dat motivatie, NAVO training niet genoeg is dan moet je dus een linie trekken van 100.000 man over 500 kilometer, realistisch gezien, waarvan een hoop gewoon niet kunnen vechten. In de tweede linie heb je gasten die echt wel goed kunnen vechten en je moet je voorstellen dat er op een verzwakt punt op een juist moment, nu, over een maand, over 3 maanden een doorbraak wordt geforceerd door misschien wel 12.000 troepen in pantserbrigades of zelfs meer.

Ja, de verliezen zullen gigantisch zijn, 3:1 naar schatting, maar als het zwakke punt gevonden wordt en niet gedicht door de tweede linie, dan hebben de Oekraïners echt een grote kans om door te stoten en de aanvoerlijnen in ieder geval in te nemen of nog erger voor de Russen zelfs naar de Zee van Azov door te stoten, Melitopol bijvoorbeeld.

Grote kans dat het hele front instort en je hooguit wat Russische elite troepen houdt die nog echt weerstand kunnen bieden, voor een tijdje.

Kortom. Rob de Wijk lult maar wat. De man is niet meer serieus te nemen.

Psoglav | 17-06-23 | 17:35
▼ 15 antwoorden verborgen

Afvoerlijnen helemaal afsnijden door te willen doorstoten naar Azov-zee is helemaal niet nodig. Als ze Tokmak / Melitopol innemen is vanaf daar de resterende route naar het zuiden bereikbaar met o.a artillerie en Himars.

_pacman_ | 17-06-23 | 14:59 | 3

Bedenk een ding. Russen zetten nu bij hun verdediging al heli's en jachtvliegtuigen in, waar ze eerder heel terughoudend met die dingen waren geweest. Dat betekent dat ze op hun tandvlees lopen wbt het houden van hun linies.. Als "we" dan inderdaad T of M bereiken gaat dat nog een stuk erger worden, dan wordt het een all or nothing van ze ( lees: Poetin ) en dan zijn de kosten voor ons te hoog voor het bereikte beperklt doel. We hebben nog te weinig vliegtuigen om ze uit onze steunpunten T of M weg te houden en dan krijg je precies wat de Rus nu in Bakhmut overkomt, je hebt er meer last dan gemak van. Dus we zullen die lijn echt moeten cutten, ook al om de Rus in het zuiden te flanken/te controleren , afhankelijk van waar we door willen stoten. Charkiiv is ook een probleem voor de Russen, als we daar door gaan drukken lopen ze redelijk achter de feiten aan en daarmee ontlasten we ook het zuiden.
Dus het gaat hoe dan ook heel interessant worden wanneer we precies wat gaan proberen.

Graaisnaaiert | 17-06-23 | 15:10

@Graaisnaaiert | 17-06-23 | 15:10:
Edit: uitleg van wat ik bedoel met de last van Bakhmut, het was een Pyrrhusoverwinning voor Poetin, de kosten waren vele malen hoger dan de strategische waarde van Bakhmut.

Graaisnaaiert | 17-06-23 | 15:13

@Graaisnaaiert | 17-06-23 | 15:13: Klopt wel wat je zegt. Maar alles staat of valt met beschikbaarheid van afdoende luchtafweer zoals de behoorlijk goede Patriot-systemen. Dat lijkt R’s achilleshiel te zijn.

_pacman_ | 17-06-23 | 15:18

NOS maakt reportage vol open deuren en iemand hier is het ermee eens.
Verder is alleen duidelijk dat de hoofdaanval nog moet komen; hoe en waar is nog onbekend.
Oja, en er zullen doden vallen. Hoeveel en waar is nog onbekend.

funda | 17-06-23 | 14:58

Wat is er positief aan een bloedbad? Waarom zet het beschaafde Westen deze twee schurkenstaten niet aan om de dialoog met elkaar aan te gaan?

de IJsman | 17-06-23 | 14:55 | 9

@zoalsikhetzeg | 17-06-23 | 15:05:

Russische oorlogspropaganda is nabij absurd zo onwerkelijk is het, Oekraïense oorlogspropaganda is wat meer aannemelijk. Maar ik ben bevooroordeeld want ik sta aan de kant van Oekraïne en het westen.

Psoglav | 17-06-23 | 16:06

@Psoglav | 17-06-23 | 14:59: Zelenskyy's "vredes voorstel" was overduidelijk een 1-way street. Zoals te verwachten van een subjectieve partij.

viejohuevon | 17-06-23 | 16:07

@viejohuevon | 17-06-23 | 16:07:

Hij wilde de Krim voor tenminste 15 jaar bespreekbaar houden. Dan een referendum houden onder VN toezicht met als keuzes, onafhankelijk, bij Rusland of bij Oekraïne. Dat is een fikse aderlating. Je hebt er gewoon geen verstand van anders zou je zulke dingen niet claimen.

Wel is het zo dat zelfs de etnische Russen op de Krim inmiddels doorhebben dat ze beter af waren bij Oekraïne om zeer veel redenen. Dat weet Zelenskyy natuurlijk ook.

Psoglav | 17-06-23 | 16:30
▼ 6 antwoorden verborgen

Wat is eigenlijk het doel dat het kabinet nastreeft met zijn wapenleveranties? Rusland uit Oekraïne verjagen - ook uit de Russisch sprekende en op Rusland georiënteerde delen van Oekraïne? En welke prijs (vooral te betalen door Oekraïense jongemannen) wil het kabinet hiervoor betalen en laten betalen? Is dit doel realistisch gezien de geopolitieke belangen van Rusland in die omgeving?

Boeser_Onkel | 17-06-23 | 14:52 | 6

@viejohuevon | 17-06-23 | 16:10:
90% staat pal achter Kiev sinds 24 februari 2022. Zelfs de etnische Russen zien dat Poetin hun leven verziekt heeft. Dat is de nuance.

Psoglav | 17-06-23 | 16:31

@Boeser_Onkel | 17-06-23 | 17:59:

Nee. En een hoop zijn ontvoerd. Rusland heeft letterlijk "vluchtelingen" opgevangen om ze in dunbevolkte gebieden te plaatsen. Typisch Russisch. Daarnaast ontvoerd Rusland actief kinderen.

Alleen in Polen zitten er al 3 miljoen.

Nee dus, nee, dat klopt niet.

Psoglav | 18-06-23 | 00:06
▼ 3 antwoorden verborgen

Dit riekt naar Verdun. Ieper.

vladimirows | 17-06-23 | 14:28 | 10

@Graaisnaaiert | 17-06-23 | 14:54: En dit pleit dan weer voor uw dedain. Dat ik een naam niet paraat heb is geen schande. Een democratisch Oekraïne? Dat zal dan voor het eerst zijn.

vladimirows | 17-06-23 | 15:17

@vladimirows | 17-06-23 | 15:17:
Niet paraat hebben is iets anders dan geen idee hebben wie het is. Haig is rechtstreeks verbonden aan wat u impliceerde bij die namen, namelijk een vleesmolen. Als u niet wil dat er dan zo op gereageerd wordt zult u moeten uitleggen wat u bedoelt met die termen. Desnoods in een addendum. Zoalsm ik een stukje hieronder heb gedaan bij mijn stelling over Bakhmut ( de Pyrrhusoverwinning van Poetin ).

Graaisnaaiert | 17-06-23 | 15:22

@Graaisnaaiert | 17-06-23 | 15:22: En wie aan Duitse kant? Die ken ik ook niet bij naam. En ik MOET niks. U mag reageren zoals u wilt en als de manier waarop mij irriteert, dan zeg ik dat.

vladimirows | 17-06-23 | 15:31
▼ 7 antwoorden verborgen

Mooi om te zien hoe Rusland tot op het bot vernederd wordt.
Wat nou grootmacht, haha, een Teletubbies leger heeft het Kremlin, haha.

Gizmo579 | 17-06-23 | 14:17 | 8

Als je denkt dat Rusland tegen Oekraine vecht, dan heb je toch wel wat berichten gemist. Miljarden en miljarden zijn die kant op grgaan. Rusland vecht tegen Navo met enkel Oekrainse soldaten, en dat houden ze toch aardig vol.

Ikdoemisschienmee | 17-06-23 | 15:19

@Ikdoemisschienmee | 17-06-23 | 15:19: Totdat de reserves op zijn, met museumstukken kan je nog wel wat uitrichten, maar op den duur is dat ook niet meer voldoende. Kwetie van tijd, en Rusland is gedoemd.

tis_wat | 17-06-23 | 16:02

@zoalsikhetzeg | 17-06-23 | 14:44:

De Russen hebben enkel met steun van wat wij nu min of meer de NAVO noemen het tij op het nippertje kunnen keren. Het had niet veel gescheeld. Zonder de Lend-Lease act hadden ze Duits gesproken in Moskou. De Grote Patriottische oorlog was eigenlijk niets meer dan miljoenen mensen willens en wetens de dood in jagen om tijd te rekken.

Iets wat veel mensen zich gewoon totaal niet beseffen.

Psoglav | 17-06-23 | 16:15
▼ 5 antwoorden verborgen

/zet Hilversum op de lijst van dorpen met weinig strategische waarde...

W_F | 17-06-23 | 14:12 | 4

@normanius | 17-06-23 | 14:15: Die kernkoppen in wit rusland zullen niet zo snel hier vallen, eerder de troef van Rusland, zijn nucleair bewapende onderzeeërs.

Erageftw | 17-06-23 | 14:24

@Erageftw | 17-06-23 | 14:24:
Strategisch gezien heb je misschien gelijk maar verder is het maar zeer de vraag want degene die ze onder beheer heeft is zo niet nog een grotere randdebiel dan Poetin.

normanius | 17-06-23 | 14:30

@normanius | 17-06-23 | 14:30:

Zijn tactische kernwapens en ze zouden daar staan maar onder beheer van de Russen. Beetje typische spierballentaal die eigenlijk meer toont hoe verzwakt Rusland.

Psoglav | 17-06-23 | 14:36
▼ 1 antwoord verborgen

Ik wacht wel op duiding van senator Petra Stienen. Die wist ook alles over de Arabische Lente en welke kant die op zou gaan.

Piet Karbiet | 17-06-23 | 14:09

Heb het hier al eerder gevraagd: Waar is de website valkiries gebleven? Daar schreven oud-militairen en oud-medewerkers van de MIVD doorwrochte stukken over de geopolitiek en oorlogen. Heel informatief, over strategie en lange termijn doelen en de oorzaken.

Piet Karbiet | 17-06-23 | 14:02 | 19

@Psoglav | 17-06-23 | 14:34: Heb je ook betrouwbare bronnen? Ik vind het altijd nogal lastig om die te vinden.
Jij kunt wel de hele tijd doen alsof je generaal b.d. bent, maar dat lijkt me sterk.
Hier krijgen sommigen, waaronder ik, nogal eens het verwijt een Poetinpijper te zijn, wat heel raar is, want ik heb niks met Poetin.
Er zijn al 8 mln Oekraïners gevlucht, heus niet alleen kinderen en vrouwen. Dat doet wel wat met een land.
www.unhcr.org/nl/noodhulp/oekraine/#:....

Ichneumonidae | 17-06-23 | 15:14

@Ichneumonidae | 17-06-23 | 15:14:
Op de veerboten tussen F en VK zie je toch wel veel Oekraïense kentekens (in de regel grote nieuwe autos) heen en weer reizen met vooral jonge (<40) mannen.

Louter Leuter | 17-06-23 | 15:27

@Ichneumonidae | 17-06-23 | 15:14:

Dat komt omdat je niet zoekt. Maar ik ben niet te beroerd om je de juiste kant op te sturen. Zoek op YouTube naar de doodsaaie William Spaniel en veel luister plezier. Hij legt alles nuchter, koud en kil uit met soms een greintje zelfspot en humor.
www.youtube.com/@Gametheory101

Psoglav | 17-06-23 | 16:20
▼ 16 antwoorden verborgen
-weggejorist-
liesbeth list | 17-06-23 | 13:59 | 6
▼ 6 antwoorden verborgen

Hopelijk ervaren de Russen een tweede Afghanistan.

meneer Q | 17-06-23 | 13:57 | 6

@Graaisnaaiert | 17-06-23 | 14:04:

De zogenaamde mini "bavóvna" operaties door "partizanen", speciale eenheden in bezette gebieden en Rusland zelf.

Psoglav | 17-06-23 | 14:29

@Psoglav | 17-06-23 | 14:29:
Die ja. Wat nu al in de regio Cherson aan de gang is maar ik verwacht een veel strakkere coordinatie tussen die troepen en de aanvallers van buiten de Russische verdedigingslinie. Al;s we dat voor elkaar kunnen krijgen zijn ze toast. Oh, en na Mariupol en Bakhmut kunnen we ten tijde van het echte offensief nog wel een 3e Russenmagneet gebruiken. Zou Tokmak kunnen zijn maar liever iets wat een beetje noordelijker ligt. Zolang het maar genoegen Russen pint en fuikt dat Poetin ook die slag niet kan opgeven zonder af te gaan als een gieter.

Graaisnaaiert | 17-06-23 | 15:02

@Graaisnaaiert | 17-06-23 | 15:02:

Ben zelf ook van mening dat de SBU, met name "Alpha Group" al maanden zo niet jaren bezig is met georganiseerd verzet, sabotage en aanslagen in de bezette gebieden. Het valt ook op dat er best veel collaborateurs worden opgepakt en berecht worden. Die zijn aangegeven door hun "buren" dat snapt iedereen wel.

Psoglav | 17-06-23 | 16:26
▼ 3 antwoorden verborgen

"Oekraïens succes is er zeker, maar zoomen we uit, dan kunnen we niet anders concluderen dan dat die successen tot nu toe klein zijn."

Ja, dat mag dan allemaal zo zijn, in januari/februari werd er nog druk over gespeculeerd wanneer precies de Russen hun grote voorjaarsoffensief zouden inzetten.

Dat grote Russische voorjaarsoffensief is er nooit gekomen. In plaats daarvan vallen de Oekraïners de ingegraven Russen aan. Ik noem dat: winst.

Dr_Johnson | 17-06-23 | 13:53 | 2

Is ook zo. En dit offensief valt pas over een maand of twee te beoordelen. Ik hoop op succes.

SterF... | 17-06-23 | 13:56

Eigenlijk niks nieuws onder de zon als je de gewaardeerde topics van Spartacus hier volgt, ik lees ze graag.

pegaje | 17-06-23 | 13:51 | 3

Veel dank <3!

Spartacus | 17-06-23 | 14:16

Ik ook. Heel fijn dit! Ik hoor dat je er mee door kunt gaan zo lang als dit duurt. Het liefst zo kort mogelijk.

The Felchmeister | 17-06-23 | 15:19

@The Felchmeister | 17-06-23 | 15:19: -r +p

The Felchmeister | 17-06-23 | 15:19

Een offensief gedoemd om te falen, geen luchtmacht, minder artillerie, minder manschappen tegen een ingegraven tegenstander. Kleine succesjes zijn er noord en zuidelijk van Bakhmut, Makarivka (in een dal dus geen strategische winst), zuidelijk van Orkhiv gaat het wel goed met het offensief maar moeten ze door 4 a 5 lijnen van verdediging raken. Zoals ik eerder heb gezegd is het een zelfmoordmissie met het uiteindelijke resultaat hier en daar 10km terreinwinst die later weer verloren gaat worden. Even afwachten hoe lang het westen Oekraine blijft steunen als het geen noemenswaardige resultaten boekt.

d e r e a l i s t | 17-06-23 | 13:49 | 12

@Kapitein Sjaak Mus | 17-06-23 | 14:17: Voornamelijk Risk, vanuit Australie naar world domination!

d e r e a l i s t | 17-06-23 | 14:52

Fantast.

Sqbar | 17-06-23 | 15:26

"Zoals ik eerder heb gezegd is het een zelfmoordmissie"

Ik hoop van niet, maar tot nog toe zit je verhaal er niet ver naast. Het kost zware verliezen voor iedere kilometer terreinwinst en die doorbraak is er nog lang niet.

Beste_Landgenoten | 17-06-23 | 16:56
▼ 9 antwoorden verborgen

Deze oorlog kent veels te veel "backseat drivers". De beste stuurlui staan aan wal..

Kartelmaster2000 | 17-06-23 | 13:49 | 4

Ik zit hier prima op de achterbank. Generatie dingetje.

Duwbak_Linda | 17-06-23 | 14:15

Klopt, ben net terug van het strand een km naar rechts is het stil aan de Russische grens.

polderaar | 17-06-23 | 14:44
▼ 1 antwoord verborgen

Mandatory Suicide (inhoudelijk commentaar van Duwbak).

Duwbak_Linda | 17-06-23 | 13:41 | 5

@meneer Q | 17-06-23 | 13:54: Ja Rutte is kut.

Duwbak_Linda | 17-06-23 | 13:55

@meneer Q | 17-06-23 | 13:54:

Deze onzin ook altijd weer opnieuw. Het is niet Poetin, het zijn de Russen. 80% staat in min of meerdere zin pal achter de "speciale militaire operatie".

Een andere dooddoener is het een geschil te noemen tussen Slavische broedervolken. Dat is helemaal niet zo. Russen en Oekrainers zijn absoluut geen broedervolken. Dat heeft er mee te maken dat de Russen al meer dan 300 jaar de Oekraïners willen uitroeien/russificeren. Dat omvolken vindt men niet leuk. Was ook zo met de Polen, Finnen etc. En terecht.

Psoglav | 17-06-23 | 14:22

@meneer Q | 17-06-23 | 13:54: Zo oud is Zelenski niet, Biden daarentegen...

d e r e a l i s t | 17-06-23 | 14:49
▼ 2 antwoorden verborgen

“they are no match for droidekas!”

wezen | 17-06-23 | 13:40 | 1

These aren't the droids you're looking for …

Ashtrey | 17-06-23 | 13:50

Je zet geen 3 brigades in voor een zogenaamd "verkennend offensief". Dit is pure zelfmoord tegen een ingegraven tegenstander. De NOS is in paniek en zoekt een verklaring voor de zware verliezen aan Oekraïense zijde. Het zal niet lang duren voordat circus Zelensky weer een nieuwe tour gaat maken om nog meer wapens te vragen. Steeds meer mensen zien in dat dit een verloren zaak is voor Oekraïne. De VS blijft de boel opstoken en Europa lijd onder deze oorlog. Als het op niets uitloopt dan stappen de Yankees in hun vliegtuigen en gaan ze weer veilig terug naar hun thuisland ver verwijderd van het front in Oekraïne.

zaaddodende pasta | 17-06-23 | 13:33 | 13

@ReyNemaattori | 17-06-23 | 13:50:
Er is geen kans dat hij het reeds behaalde kan behouden. Hij kan alleen hopen dat hij gedurende lange tijd zoveel schade kan aanrichten dat "wij" er tabak van krijgen en Zelensky onder druk zetten om de grenzen van voor 24/02/22 te accepteren. Met wat er al is en wat er nog komt gaan de Oeki's de Russen zoveel pijn doen, dat behoud van wat ze nu hebben onmogelijk is. Echt onmogelijk.

Graaisnaaiert | 17-06-23 | 14:01

Wat fijn dat generaal (b.d.) "zaaddodende pasta" ook een messcherpe analyse heeft. Dit is dus wat er gebeurt als je enkel Russische of "alternatieve" propaganda tot je neemt. Dit terwijl er gewoon een militaire term voor is wat het Oekraïense leger nu aan het doen is en dat dit eerder ook zeer effectief bleek tegen de Russen.

Psoglav | 17-06-23 | 14:18

amerika grenst aan rusland

Damien368 | 17-06-23 | 22:21
▼ 10 antwoorden verborgen

Hier nog even een typisch voorbeeld van een aanval op een dorpje inclusief de voorbereidende acties, het innemen van een bos - = beschutting - ( overzichtelijk gemaakt op de kaart ipv op schreeuwende youtubefilmpjes ), hoe dat werkt, wat de verdediger doet, hoe de aanvaller daarop reageert etc. etc. Het blijkt dat en de Russen en de Oekrainers leren van eerdere ervaringen en ook dat Oekrainers iets flexibeler lijken te zijn in het verzinnen van oplossingen.
www.youtube.com/watch?v=VhaDIebgzNQ
Een leerzame 4,5 minuut van je leven

Graaisnaaiert | 17-06-23 | 13:24 | 3

Bedankt!

Twee Jeetjes | 17-06-23 | 13:55

@Twee Jeetjes | 17-06-23 | 13:55:
Graag gedaan.

Graaisnaaiert | 17-06-23 | 13:57

En de legers van de hele NAVO leren nu weer van de Oekrainers.

funda | 17-06-23 | 15:08

Bij dit alles wacht ik nog even op betrouwbare bronnen. Die zijn er in feite niet. Veel propaganda en geen partij heeft er baat bij om de eigen verliezen toe te geven.
Er is nog nooit een oorlog gewonnen met alleen maar wapenleveranties (wat het Westen doet). Boots on the ground heb je nodig, maar geen Westers land dat daar over peinst.
Jouw zoon? Stuur hem naar het front.
Gaat niet gebeuren.

Ichneumonidae | 17-06-23 | 13:23 | 9

@Ichneumonidae | 17-06-23 | 13:42:
Maar kijk nou even die linkjes die ik post. Dan begrijp je waarom het niet meteen een spectaculaire doorbraak a la Tommy Franks of Ariel Sharon is maar meer een Falaise. En wellicht gaan we ook nog een brug te ver-scenario tegenkomen. De training en de trage levering van noodzakelijke tools heeft ervoor gezorgd dat de Russen zich goed konden ingraven en dat is een nootje dat wel gekraakt moet gaan worden. Pas in 2024 komt het noodzakelijke zware spul los wat we nu zouden moeten hebben en de Russen zitten ook niet stil met hun oorlogseconomie dus ja, het heeft tijd nodig maar zoals altijd wint de kant met de meeste resources en productiecapaciteit en dat is niet Rusland.

Graaisnaaiert | 17-06-23 | 13:51

@RandyBiel | 17-06-23 | 13:50: Het landschap in Afghanistan ziet er nogal anders uit, dat maakt wel wat verschil. Qua understatement.

Ichneumonidae | 17-06-23 | 14:28

Dat filmpje van OSInt is de honderdste reïncarnatie van dezelfde gebeurtenis. Het is het enige succes dat de russen denken te kunnen claimen (is niet zo want de inzittenden hebben het overleefd) maar ze blijven het maar uitmelken en claimen dat het iets nieuws is.

Sqbar | 17-06-23 | 15:28
▼ 6 antwoorden verborgen

Ik denk dat het land dat als eerste wat effectiefs tegen die drones en kamikazedingen weet te verzinnen pas echt een strategisch voordeel heeft. Je kunt nog zo'n lompe tank hebben, een grote boem uit de lucht en hij is nog steeds stuk.

kobuskuch | 17-06-23 | 13:22 | 1

Gepards bijvoorbeeld.

Psoglav | 17-06-23 | 14:12

De Oekrainers zouden in dit offensief immens zijn geholpen met raketten die een langere dracht hebben. Die Atacms die de Amerikanen niet willen leveren hadden een flinke impact kunnen hebben momenteel. Die geleverde Stormshadow raketten worden al als zeer effectief gezien en berokkenen de Russen flinke schade, hopelijk zien die Amerikanen dit ook en gaat er nu echt wat om daar.

blendedperfection | 17-06-23 | 13:18 | 1

Ik had begrepen dat daar 75 mio voor is vrijgemaakt door het congres en aangezien die dingen 1,5 mio per stik kosten betekent dat dat we er 50 kunnen verwachten. de vraag is alleen, hoe snel. Maar het is afgehamerd, ze komen.

Graaisnaaiert | 17-06-23 | 13:55

Maar goed, wachten is dus op Russisch antwoord, operatie Korsakov. Ze weten alleen nog niet waarheen, wanneer, waartoe.

Duwbak_Linda | 17-06-23 | 13:17 | 3

Dit is dan weer oprecht grappig.

Psoglav | 17-06-23 | 14:11

Nog even wat voer voor de paniekvogels ( in aanvulling op mijn linkje gisteravond met Bob Deen ):
www.youtube.com/watch?v=-XELmCB-WgA
Uitleg over hoe je om moet gaan met de initiele tegenslagen bij die start van een tegenoffensief en hoe je ze moet plaatsen.

Graaisnaaiert | 17-06-23 | 13:09

Maar wat is nu het doel? De krim en Donbas? Daar wonen overwegend etnische Russen die helemaal niet meer bij de Oekraïne willen horen. Dat gaat een gevecht en bloedbad opleveren dat we nog niet gezien hebben. Waarom willen we dit zo graag een steunen we dit?

DerStefan | 17-06-23 | 13:06 | 14

@Duwbak_Linda | 17-06-23 | 13:14:

Het getuigt wel van schokkende luiheid en desinteresse als je simpele feiten niet weet die hier met regelmaat door zowel de redactie als zeer veel reageerders worden uitgelegd. Je bent zo'n "ik stel alleen maar vragen" figuur merk ik.

Psoglav | 17-06-23 | 14:04

@ReyNemaattori | 17-06-23 | 14:03:

Of Occam's scheermes dat leert dat het je dermate weinig interesseert. M.a.w. voor sommige van ons een onderbouwde weet, voor anderen zoals jij een steeds wederkerende vraag die al duizend keer beantwoord is.

Psoglav | 17-06-23 | 14:10
▼ 11 antwoorden verborgen

Kan het zijn dat een verkennend offensief ook alleen maar een verkennende defensie uitlokt?

Joris Beltsin | 17-06-23 | 13:06

Wie zijn wij om raadslagen te geven of te speculeren. Tot nu toe doen de Oekraïners het goed, maar ze betalen een hoge prijs. Hoop dat hun beloning niet uitblijft.

jan huppeldepup | 17-06-23 | 13:05

Normandië innemen duurde ook zeker 2 maanden met overweldigende meerderheid aan manschappen en materieel (en luchtoverwicht) dus vraag me af wat mensen dan hadden verwacht van dit offensief? Het is gewoon te hopen dat ze de druk erop kunnen houden de komende weken en ergens een doorbraak kunnen forceren daarna kan het snel gaan.

Capt. Iglo | 17-06-23 | 13:04 | 2

,,,en ruim 3 jaar voorbereiding... aan weerszijden. Ik verwacht niks van dit offensief. Maar ik vind wel dat de EU NAVO USA met vuur spelen. Als dit nu faalt en er komt een patstelling; welke ondersteuning komt er dan? Voor de Russen is het duidelijk: de oorlog met dit clubke is aan de gang. Maar de leiders die durven dat niet te zeggen en kunnen er niet mee omgaan. Dit is de zwakte van een mager gedeeld buitenlands beleid en die oude weeffout gaat er niet uit.

masahide | 17-06-23 | 13:26

Het Oekraïense leger moet ook wel zuinig met zijn militairen om gaan. Zodra hun luchtmacht mee gaat strijden gaat de opmars wat sneller.

Pensinada | 17-06-23 | 13:02

We kunnen dus (slag om de arm) vaststellen dat de Russen niet volslagen debiel zijn en hebben geleerd van hun fouten. Ik wens Oekies alle succes, maar deze zomertour gaat helemaal nergens heen.

Duwbak_Linda | 17-06-23 | 13:01 | 4

@tectonicos | 17-06-23 | 13:44: Twee grondlegers zonder noemenswaardige luchtsteun. Dat kan alleen maar in tranen eindigen. Toch?

Duwbak_Linda | 17-06-23 | 13:54
▼ 1 antwoord verborgen

En de waanzin gaat verder. Zelfs een paar knakkers uit Afrika komen overvliegen om te vertellen, dat ze gestoord bezig zijn.

Michaela85 | 17-06-23 | 13:00 | 1

Ja, en dankzij "onze" raketschilden zijn ze nog in leven om hun zelfde gedram bij Poetin tentoon te spreiden. Diegene die Kyiv liet beschieten toen zij er op bezoek waren dus...

Graaisnaaiert | 17-06-23 | 13:07

Laten we eerst overal rubber tegels leggen, veel te veel risico in zo'n oorlog, en zijn we eigenlijk wel verzekerd?

Zeurders | 17-06-23 | 12:57 | 1

vergeet ook niet een milieutaks, alles rijdt daar op Diesel. De boefjes

tis_wat | 17-06-23 | 13:50

Oekraïne pakt het gewoon slim aan, professioneel en stapje voor stapje. Geen rare fratsen en kamikaze aanvallen. In tegenstelling to Rusland is een mensenleven daar nog wel wat waard.

Bubske | 17-06-23 | 12:54 | 2

Of de mensen om te sterven raken op.

Niet_Van_Hier | 17-06-23 | 13:44

Je ziet genoeg beelden van hoe een Oekraïener geraakt wordt en er heel professioneel eerste hulp wordt toegepast.

Het probleem zijn de mijnenvelden. Technologie om die kilometers lange velden snel op te doeken zou welkom zijn. Ik heb wat drones gezien die wat kunnen, maar die moeten opgeschaald worden.

Eenmaal binnen artillerie bereik is het momenteel: Rusland schiet, binnen 5 minuten vokgt een accuraat response. De Russen klagen er ernstig over. Niet voor niets verliezen ze per dag 10-20 artillerie systemen. Zo’n Ceasar is een beest van een machine.
Eenmaal artillerie uitgeschakeld zijn de loopgraven een ouderwets probleem. Daarvoor was de tank. Nu hebben ze himars gebruikt om de machinegeweren op de flanken telkens uit te schakelen.

Het gaat langzaam en dat is prima. Er gaan twee grote wegen en één spoor van Donestk naar Kherson. Als alle drie de transportopties onder controle komen, dan is de landbrug zo goed als gebroken. Daarvoor hoeven ze niet naar de kust op te stomen. Rozivka en Tokmat zijn hoofdprijzen.

Dr.Platypus | 17-06-23 | 14:05

Wie zijn die mensen die nog NOS nieuws kijken?

homieguerneville | 17-06-23 | 12:54 | 4

Ik dus net.

SterF... | 17-06-23 | 13:06

Ik. Daar wordt al dat Engels nog wel naar gewoon Nederlands vertaald. Nu moet ik, praktisch geschoolde, na een paar regels de rest van geenstijl overslaan om naar de commentaren te gaan.

Degrelle | 17-06-23 | 13:55
▼ 1 antwoord verborgen

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Kansino. Hét online casino van Nederland.
Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online casino Nederland | LOESOE - nieuws en entertainment
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | CoinMart
online bookmakers in Nederland