Stijlloze Analyse: Rutte IV valt echt niet
Eerst de filosofische vraag even uit de weg ruimen: kan een kabinet dat nooit had mogen bestaan en vanaf dag 1 in crisis was, eigenlijk wel vallen? Mag u zelf over nadenken terwijl wij wat kleinigheidjes op een rijtje zetten
Mark Rutte is al 62372 jaar de vleesgeworden Nee Hoor Niks Aan De Hand-zegger in iedere crisis, leugen of vastgelopen dossier, maar nu staat ie ineens zelf met de MinPresidentiële middelvinger te zwaaien naar zijn eigen coalitieclubgenoten. WAAROM?
Nou. Rutte wil dat Ruben Brekelmans eindelijk een keer serieus genomen wordt (voor tassendrager Sophietje is dat te laat), want die staat al maanden als enige het vvd-alineaatje over asiel te roepen: minder minder minder. En (niet) geheel toevallig komt deze dreigen-met-een-breuk heel kort nadat Lientje "schijtziek" begon te worden van de asieldiscussie en een flinke linkerhand uitstak naar Eric van der Burg: ze is vóór de dwangwet, mits er een melkquotum migrantenquotum op geplakt wordt: 15.000 en geen stoelslaper méér.
Dat maakt dat Rutte nu het regeerakkoord omhoog kan houden en de middelvinger houdt bij de alinea waarin staat 'instroom beperken', met een dreigende blik naar CU en D66. Het CDA doet sowieso mee met Mark (Woppert kan geen kant op). Maar wat doen Bikker en Kaag? Mirjam is te nieuw en onbekend bij de kiezer, kan zij als kersverse partijleider de partij tot oppositie reduceren en daarmee een definitieve breuk met het Segersverleden riskeren? (Nee.) En D66, die doen sinds de PS-verkiezingen alleen nog in Utrecht mee in de provincies plus: als het kabinet valt, is Kaag pleite naar het IMF of WHO of Wereldbank of de Gazastrook of wat dan ook, en zit de zieltogende magnietpartij met een leiderschapscrisis. Of denkt iemand dat Jan Paternotte een electorale kar kan trekken? (Nee.)
Het lijkt er op dat Rutte laat zien dat hij keus heeft (vvd + BBB + CDA of zo), dat hij niet wil afwachten of Timmerfrans de PvdA/GL-kar komt trekken want dat wordt een zware dobber én hij callt de bluf van een kleingristelijke en een peilkrimpende coalitiepartner, in een tijd dat niemand verkiezingen wil 'want Oekraïne'. Daarnaast: Heel Nederland Wil Minder Minder Minder migranten. En tenslotte: is een demissionaire zomer drie keer zo hard werken voor het kabinet alsdan een normaal verkansiereces. Stijlloze voorspelling, derhalve, is dat die kabinetscrisis van een kabinet dat al sinds de verkiezingen in crisis is, er niet komt. Jammer jongens. Maar we blijven hoop houden op een goede slechte afloop, dat wel!
Twee Peils Een Glazenbolcup
Tegen Frenkse maakt ie best een kènske, maar als Vier nu Valt, is Frans niet op tijd in Den Haag voor die strijd.
MOEILIJKE POLL
Met het mes op de keel
Poll is Verlopen.
MOEILIJKE POLL
Met het mes op de keel
Rutte IValtie of Rutte IValtienie?
Wij zeggen: gaat niet vallen. U zegt....:
Poll is Verlopen.
Rutte IValtie of Rutte IValtienie?
Wij zeggen: gaat niet vallen. U zegt....:
Reaguursels
InloggenAls de VVD inderdaad de stekker uit het kabinet trekt, is BBB-leider Caroline van der Plas meer dan bereid om met die partij te onderhandelen over een nieuw kabinet. Daar is wel een harde voorwaarde aan verbonden: Van der Plas weigert stellig deel te nemen aan een coalitie waarvan VVD-leider Mark Rutte opnieuw de premier is. Dat meldt ANP. Rutte lijkt aan te sturen op nieuwe verkiezingen, in de hoop op meer politiek draagvlak voor een strenger asielbeleid. Het is nog maar de vraag of hij in staat is een nieuwe coalitie te vormen.
Ik wist het. Van der Plas wil geen strenger asielbeleid. Wat een dom mens en one trick pony!
Hallo GS.... openen jullie even een nieuw topic over wel of niet vallen van het kabinet?
Want het schijnt volgens de T. vanavond spannend te worden..... en wij als reaguurders willen natuurlijk heel graag (EINDELIJK) Rutte gedag zwaaien!!
Mag niet meer. Net als dag Sinterklaasje enz. is dat ook verboden.
Mocht u een keer de afstandsbediening vasthouden ipv uw vrouw kunt u de hele avond zappen van nieuwsuur tot de aan de talloze talkshowtafels en wordt u de hele avond vermaakt met de huidige kabinetscrisis.
Als het spannend wordt zal er wel een topic geopend worden, en anders is er altijd nog het stamcafé. Ik moet trouwens zeggen dat ik toch begin te geloven dat het kabinet wel degelijk zou kunnen vallen. Ik las een analyse in het NRC en als die klopt is Rutte toch echt op een val aan het aansturen.
Hoi ik ben Fleur, 23 jaar, Nederlandse, HBO studie afgerond zonder studieschuld, 1e fulltime baan met vast contract, woonachtig in de Hoeksche Waard net als mijn ouders en familie die hier al decennialang wonen. Ik sta al 5 jaar ingeschreven voor een sociale huurwoning maar nog zonder succes.
Ghallo, iek Fatima, iek in Holland 2 maanden met boot aangespoeld. Iek huis krijg nu met inrichting en uitkering, zorgtoeslag en mijn man en 12 kinderen onderweg naar hier, huis wel beetje klein en weinig geld met uitkering. Iek eigenlijk meer wil van gierige Hollanders, iek zwaar leven gehad.
Groetjes Rutte.
Dat is inderdaad wel zo'n beetje hoe het er aan toe gaat, dankzij vooral D66 en CU (met steun GL en PVDA)
Nou Fleur, dan heb je al.minimaal een keer mogen stemmen. En ik vermoed zo maar eens -hbo opgeleid- dat je dan wasrschijnlijk D66 stemt of - hoekse waard- CU.
Misschien de volgende verkiezing op iemand stemmen die de belangen van het eigen volk dient , PVV of zo...
@me163komet | 06-07-23 | 19:52: hoe groot de PVV ook wordt, zal nooit in een regering komen. Dus weggegooide stem.
@me163komet | 06-07-23 | 19:52: Klopt, ze heeft D66 gestemd omdat die "de belangen van goed onderwijs vertegenwoordigen". Weet dat kind veel, ze was toen nog naïef. Het gaat hier om het feit hoe compleet verneukt het huidige woning systeem is en wat de realiteit daarvan is.
@Kattie | 06-07-23 | 20:18: dan is dat maar zo!
@Kattie | 06-07-23 | 20:18: Wat een vreemde opmerking. Als een partij de meerderheid van de stemmen haalt vormen ze de regering.
Zat er aan te komen. D66 zichzelf volslagen belachelijk laten maken via de kaagedis en jetten, daarna het mes op tafel leggen. D66 gedecimeerd, verder met BBB volgens het LPF principe, daarna weer een VVD kabinet. Mooi gespeeld. Ik haat die vent maar mooi gespeeld.
In deze tegel even een ode aan al het moois dat de deelname van CU aan dit kabinet ons heeft gebracht; faciliteren van de Rutte doctrine en onbeperkte massamigratie, met als toetje een alcoholverbod in sportkantines.
Ja, de CU heeft strakjes heel wat te verantwoorden aan Onze Lieve Heer. Gaat vast goed komen.
Onbegrijpelijk inderdaad. Het woord Godspe is hier op z’n plaats. Judassen 2.0
VVD speelt hoog spel voor de bühne.
To little to late wmb.
Ze moet afgerekend worden voor de puinhopen van 12 jaren Prutte.
TrAp Er NiEt In!
Oh, wat spannond...
Lijkt stoer van Rutte, maar coalitie kijkt wel uit. Weten ook donders goed dat het afgelopen is als de boel ploft. En wekenlange vakanties zijn al geboekt. Gaan ze ook niet cancelen. Kortom een Deens immigratiemodel gaat er de komende jaren niet komen...
En anders heeft Mark een demissionair kabinet dat - net als nu - kan doen wat het wil, want niet kan worden weggestuurd.
Als niet minimaal alle asielverzoeken op tijdelijke basis zijn (met max 5 jaar) en geen kids kweken ben je compleet gestoord als je nog ooit op de VVD of zittende partijen gaat stemmen.
Eens. Toch voelen blijkbaar miljoenen Nederlanders nog persoonlijk onvoldoende de gevolgen van hun stemgedrag, of blijven ze eindeloos in de VVD verkiezingspraatjes trappen.
Stel dat ze vallen:
Komt er Rutte V.
Of anders een andere mix van de huidige clique. Dus. Wat maakt het allemaal uit.
Welkom!
Of gaat Rutte als een peuter met speelgoed gooien wanneer er niet minstens 100.000 nieuwe asieleisers bijkomen?
Vroeger, pre-Rutte, speelde het ook nog wel eens een rol of de bevolking nog voldoende vertrouwen had in de regering. Als dat er nauwelijks of te weinig was, dan werd óf de koers drastisch verzet, óf viel een kabinet om iets irrelevants.
Het is onder Rutte een sport geworden om ten koste van álles in het zadel te blijven. Het electoraat heeft immers zijn nietsbetekenende zegje gedaan en moet terug in het hok tot er nieuwe verkiezingen zijn. Tot die tijd is het vrij spel. Wanneer verkiezingen welkom zijn wordt door de politiek zorgvuldig uitgekiend waarbij van alles een rol speelt behalve het landsbelang.
De destructieve rol van Rutte voor de Nederlandse democratie kan inderdaad nauwelijks worden overschat.
Ruim 70.000 asielzoekers in 2023 ze hebben over maximaal 15000 dus het worden er 70000 of meer en dan vertel Rutte we hebben al veel bereikt, we doen ons uiterste best blablabla hahahahaha en ze blijven nog twee jaar zitten
"Maar we blijven hoop houden op een goede slechte afloop, dat wel!''
Ik ook, maar ik vrees dat eea wel weer met een sisser zal aflopen, zoals altijd. Bij nieuwe verkiezingen gaan ze, muv de CU, flink verliezen. Ze zullen proberen de rit uit te zitten, en dan hopen dat ze over 2 jaar de verliezen flink kunnen beperken.
"ze is vóór de dwangwet, mits er een melkquotum migrantenquotum op geplakt wordt: 15.000 en geen stoelslaper méér.''
Vond ik op zich wel een verfrissende uitspraak van Lientje, want geen enkele partij - we laten PVV, FvD, JA21 even buiten beschouwing - wil zich vastleggen op een maximum aantal asielzoekers per jaar. Ik had het alleen wel veel sterker van Lientje gevonden als ze ook had vermeld welke maatregelen dan genomen moeten worden om tot die 15.000 per jaar te komen.
Die 15000 per jaar krijg je echt nooit in wet vastgelegd want internationale verdragen en EU recht gaan boven nationaal recht.
15.000 per jaar is nog 15.000 te veel. We hebben meer dan genoeg binnengehaald. De koek is op.
@Wiebenick | 06-07-23 | 17:44:
Dat ben ik roerend met je eens. Maar 15.000 klinkt al een heel stuk beter dan 50.000, of 70.000. Je moet ergens beginnen, en zijn het er op zeker moment inderdaad 15.000, dan kun je eindelijk eens naar de nul gaan streven.
Max 15.000 vluchtelingen op een tijdelijke verblijfsvergunning, zonder gezinshereniging, tot het thuisland weer veilig is. En de Immigranten instroom naar nul. Dat is tenminste een begin.
@Wattman | 06-07-23 | 17:41:
Nou ja, daarom had ik graag gehoord hoe Lientje die 15.000 denkt te gaan bereiken. Het kan m.i. zeker: je kunt om te beginnen het Vluchtelingenverdrag opzeggen (had allang moeten gebeuren); je kunt de permanente verblijfsvergunning afschaffen (had allang moeten gebeuren); je kunt het recht op gezinshereniging inperken (zeker voor die hele jonge AMA's, die door vaders vooruit worden gestuurd als kleine kwartiermaker, zodat later de rest van het gezin - vader, moeder, 4 of 5 broertjes en zusjes - comfortabel per vliegtuig over kan komen; als bekend is waar het gezin van zo'n AMA woont, zet je hem op het vliegtuig naar zijn gezin; vindt de 'hereniging dáár plaats, niet hier); en verder zou Nederland - zeker als grote nettobetaler aan de EU - eens wat meer schijt aan onredelijke regels moeten hebben: Als Landen als Polen en Hongarije (in EU verband handophouders) dat kunnen, als Griekenland dat kan met zijn 'illegale' pushbacks, waarom zouden wij dan altijd weer het braafste jongetje van de klas moeten zijn?
@Dr_Johnson | 06-07-23 | 17:58:
Er zijn heel veel maatregelen te bedenken maar inderdaad het opzeggen van het vluchtelingenverdrag is noodzakelijk wil je de stroom indammen.
Persoonlijk denk ik dat het verder alleen lukt als we eens wat meer de wetten en regels gewoon naast ons neerleggen, eigen volk eerst zeg maar en inderdaad niet het braafste jongetje van de klas willen zijn.
@Dr_Johnson | 06-07-23 | 17:58: Omdat we een aanhangsel van Duitsland zijn?
www.youtube.com/watch?v=PrPG8-aOddA
D'66 en CU gaven al haarfijn aan dat op het vlak van migratie beperkingen akkoord zijn, mits juridisch houdbaar. Rutte krijgt nu/morgen voor de buhne zijn zin, over een jaar draait de rechter gewoon alles weer terug.
Ja, er zit een addertje onder deze verkiezingstunt, en dit kon 'm wel eens zijn.
Uitstekende analyse. Op een spelfout na dan. Waar "vvd" wel goed is gespeld, heeft Van Rossem een "D" te veel gebruikt; het moet gezien hun afbraak van het referendum immers "'66" zijn (ipse dixit). Verder vrees ik dat hij volledig gelijk heeft...
Als Rutte z'n poot nou eindelijk eens stijf houdt, om wat voor reden dan ook, dan krijgt hij mijn respect. Al is het te weinig en te laat. Maar beter dan niets.
Stopt ie in ieder geval op een hoogtepunt. Kunnen we zeggen als Lientje premier is: Die Rutte dééd tenminste iets aan de asielcrisis!*
*Na 13 nee hoor is niets aan de hand zeggen.
Punt blijft dat Rutte kan eisen wat hij wilt. Maar Thom de graaf (d’66), Marijke vos en Kathelijne buitenweg (groen-links) gaan toch al die wetten tegenhouden. Want die vinden wel
Een geitenpaadje om die nieuwe wetten tegen te houden. Vapor de raad van State is nu eenmaal het partij programma van d’66 leidend
Ze kunnen ook eens zeggen: "Raad van State, allemaal mooi en aardig dat jullie elke strengere asielmaatregel afkeuren en bovendien wel in 1000 individuele asielzaken elke keer de uitzetting blokkeren maar nu is het genoeg met jullie destructieve macht.
We doen gewoon wat we van plan zijn ongekozen Raad van State, 85% van de bevolking wil het."
Maar onze rechtsstaat dan ? Och dat is ook slechts een verzonnen constructie.
@Wattman | 06-07-23 | 17:34: Er zijn verdragen die in steen gehouwen zijn, en er zijn verdragen die aan de laars gelapt mogen worden. Wie dat bepaalt weet geen mens.
Rutte kan lullen wat ie wil om zijn zin te krijgen.
En of daardoor kabinet valt maakt voor de instroom geen bal uit. Denk je nu echt dat die slappe hap daar in Den Haag vanaf 2024 de grenzen sluit na 15000 gelukzoekers. Kom op mensen , even wakker worden.
Nl heeft echt een veel rechtsere koers nodig wil dat getal 15000 stand houden.
Er zijn +/- 450 gemeentes x de 100 van Caroline zit ze toch zo op bijna 50.000 is wat anders dan 15.000
Ik denk zelf dat Rutte weggaat naar de NAVO.Stoltenberg ging toch weg ? Rutte is de laatste tijd veel weggeweest.
Waar is het zelfreinigend vermogen van de VVD? Het moet toch inmiddels wel duidelijk zijn dat Mark de brokkenpiloot verslaafd aan de macht is geraakt en dus nooit uit zichzelf zal opstappen? Of heeft ie zoveel corrupte stropoppen om zich heen verzameld dat hij ze op ieder gewenst moment kan laten bungelen, en daarom niet weggestuurd kan worden?
Dat laatste. Er is niks over van de VVD. Er is voor Rutte maar een belang, en dat is noch lands- noch partijbelang, doch puur eigenbelang. Ten koste van alles.
Natuurlijk blijven ze zitten, er komt een iets strenger akkoord uit dan nu de huidige situatie is.
De hulptroepen van D66, de raad van State zegt mag niet. Eric van den Burg gehoorzaamt trouw de RvS en ze gaan gewoon weer verder op dezelfde heilloze weg.
Ik denk dat het wel gaat vallen, en Frenske met zijn penske heeft zichzelf gisteren geëlimineerd. Dat juist bij de andere partijen het een gerommel wordt (Kaag en Hoekstra weg) is voor Rutte juist een goede reden om het kabinet te laten vallen want potentieel meer kiezers en dus veel meer kans op Rutte-V.
Ik denk het ook, in de peilingen staat de VVD er nog steeds niet slecht voor. Hoe onvoorstelbaar ook. In tegenstelling tot d66 en cda
Rutte maakt het ook weinig uit met wie hij in een kabinet zit, zo lang hij maar macht houdt. Wellicht acht hij het opportuun om D66 CDA CU in te wisselen voor wat anders.
Na dertien jaar op rampkoers ligt Rutte eindelijk op ramkoers.
T is net zo’n “ruzie” als VI met Gijp en De Snor elk jaar heeft. Aandacht afleiden of juist aandacht trekken. Beter dus geen aandacht aan besteden.
Het probleem is eigenlijk D66 en Christenunie hier. Die gaan niet akkoord met een mindering van migranten of zelfs een wachtlijst of onderscheiding tussen daadwerkelijk vluchteling of kansloze gelukszoeker. VVD houdt poot stijf. Mag ook wel gezegd worden. Als ploffen gebeurd dan weet je dat D66 aan het roer staan wil en alle licht wil afpakken om vervolgens met hetzelfde beleid wat al jaren aan de gang is, door te gaan.
En tenslotte? En ten slotte!
En bij nieuwe verkiezingen trappen er weer velen in de praatjes van Rutte en de VVD. Dus weer 30 zetels. BBB pakt er ook 25 van het CDA en andere ontevreden kiezers. En zitten we met kabinet Rutte 5/vd Plas + 1 of 2 andere partijen.
Vergeet u de (hopelijke) invloed van Pieter niet!
@the naked truth | 06-07-23 | 16:57: Pieter ga je niets aan hebben. Als kamerlid doet hij het redelijk maar dat is ook de makkelijkste rol die je in de politiek kan hebben. Lekker roepen wat er niet deugt zonder dat je zelf verantwoordelijkheid draagt. Meestal heeft hij inhoudelijk echt wel een punt maar hij is totaal niet effectief en daarnaast ook nog eens veel te ongericht. Bij het CDA waren zijn collega's blij dat ze van hem af waren. Hoe hij in zijn eentje op zoveel zetels staat is mij een raadsel en dat wordt echt nog wel een ding. Beste zou zijn als hij zich weer aansluit bij het CDA.
@the naked truth | 06-07-23 | 16:57: Op dit moment is de invloed van Pieter precies nul. Pas als hij met eigen partij komt of zich aansluit bij andere partij dan kan hij invloed uitoefenen.
Dat wordt nog puzzelen in een nieuw kabinet om een meerderheid te kunnen behalen. Zelfs over links zou nog mogelijk zijn volgens mij.
Zou geen puzzelen moeten zijn in een democratie, de meeste stemmen is regeren. Ook als dat PVV is.
@Veepert | 06-07-23 | 16:35: moet je dat willen, een partij in de regering die pertinent niet wil regeren?
@Veepert | 06-07-23 | 16:35: Dat werkt in een twee partijenstelsel, niet in Nederland. Hier ben je met dertig zetels al de grootste partij. Dan heb je maar 1/5e van de stemmen.
Ik heb gekozen voor wat ik het liefste zie, ik weet ook dat de man en het hele kabinet de burger minacht en blijft zitten. Maar ik heb gekozen voor wat een fatsoenlijk mens en politicus zou doen. Dat is het kabinet wil laten vallen. Dit omdat je de burger dient te respecteren. Balkenende was de laatste premier die nog respect had voor de Nederlandse burger.
Verdrag van maastricht, was je dat vergeten? Welk respect?
Ik heb ook gekozen voor ´rutte haalt de nacht niet´.
De rasopportunist ziet kansen bij het laten ploffen van deze coalitie. Denk ik.
@Telaat123 | 06-07-23 | 16:38: Als dat verdrag was uitgevoerd zoals het is geschreven dan was dat prima geweest. Ben wel met je eens dat je toen al kon weten dat het absoluut niet zou gaan werken.
De bal ligt nu echt bij D'66 en CU.
Stemmen die partijen niet in met een Chocola (A) en Vanille (B) smaak, dan gaat Rutte niet verder. Dat zou politieke zelfmoord zijn nu hij zijn pitbull kant heeft laten zien ("zo hebben we hem nog nooit gezien").
Einde kabinet betekent ook einde van die 2 partijen die zichzelf dan hebben gemarginaliseerd.
Voor Rutte echter is de kans om met deze stoere oplossing waar het volk wel echter kan staan, weer stemmen te winnen. Uitleg: hij heeft het lang geprobeerd met D'66 en hun koers gevaren, maar die partij is zo autistisch... die deed geen enkele water bij de wijn.
Ergo, VVD wordt weer groot en gaat met de zus van het CDA, de BBB in zee.
Mooi schaakspel wel van de VVD.
En Rutte blijft in het torentje. Walgelijk tactisch. Maar het moet nu gebeuren.
@bartjeau | 06-07-23 | 16:25: ergens vind ik die strategie wel knap gevonden. Hij manoeuvreert D'66 en CU in een pat-stelling waar hij hoe dan ook goed uit de bus gaat komen: of hij krijgt zijn zin, of er komen verkiezingen waarin hij zeker is dat het hem stemmen oplevert.
Alleen even opletten dat de regering-jet niet verdwijnt zodra Kaag (Tijdens een woede aanval ?) besluit het land te verlaten.
Als hij aan het roer blijft met bv de BBB en JA21 dan zou dat wat zijn. Stel dat hij iets links er bij wil hebben, dan zou de SP wat zijn, maar ik ben benieuwd. Alles beter dan het volledig ontspoorde beleid van die partij van de zesjes en hun Christenschoothondjes.
Rutte is nu eenmaal een opportunist, maar voert hij dat Kaagbeleid uit dan is dat wat we nu gehad hebben; een rampzalige koers. Rutte die baasje mag zijn op een schip dat wel koers weet te houden, is dan wellicht OK.
@Nuuk | 06-07-23 | 16:32: die patstelling waar hij nu mee komt... Ik vind het een sterke zet.
@Roos | 06-07-23 | 16:42:
Mijn zoon de schaker zal er eens naar kijken :)
Ik ben wel benieuwd. Er is altijd een groter plaatje en dat is helaas het belang van de EU. Ik heb geen illusie meer dat partijen als vvd, d66, pvda een ander belang hebben dan Brussels belang. Wanneer minder migranten al dan niet tijdelijk geslikt moet worden dan doen ze dat. Ze zullen willen voorkomen dat burgers aan de macht komen in de parlementen.
BBB met een onduidelijke toekomstige rol van Omtzigt is een bedreiging voor Brussel.
Kleine moeite, groot plezier.
@Nuuk | 06-07-23 | 17:00: vanuit het oogpunt van een schaker is het goed vooruit gedacht. Het maakt niet dat ik VVD ga stemmen. Of ik er ga werken lijkt in handen te liggen van @Après-toi ;-)
Of BBB een betrouwbare poortwachter is, zal moeten blijken.
Er gaat echt niets veranderen
Wij zijn verloren
Of Rutte wil nu verder met BBB, PVV, CDA en nog wat splinterpartijen??
Ik bedoel: Hij kan met Lientje praten. We weten wel wat de PVV wil. Het CDA wil wel het e.e.a. goedmaken. Met splinterpartijen bedoel ik natuurlijk niet D66, GL en CU...
Het zou mij niet verbazen als er op dit moment al een soort van nieuwe kabinetsformatie in de achterkamertjes plaatsvindt.
Liever een doorbraakje op migratie beleid dan de zoveelste tussentijdse verkiezingen die toch niks veranderen aan de status quo
Ghe, het gaat geen doorbraakje worden maar een pappen en nathoudertje. Mwah, D66 gemarginaliseerd zou bij mij toch wel een glimlach kunnen opwekken.
Het stemburo is hier om de hoek, ik zie geen enkel bezwaar.
Ik heb er gisterenavond ook al over gespeculeerd wat eventueel de redenen zouden kunnen zijn voor de VVD om het kabinet te laten vallen. Er is wel wat te bedenken: op immigratie concurreren met de op dit dossier wat voorzichtige BBB, het in de wielen rijden van Omtzigt die dan geen tijd meer heeft om met een lijst te komen en de fusieplannen van GL en PvdA frustreren, die dan ofwel hals over kop moeten worden uitgevoerd met kans op fouten/ruzie, ofwel uitgesteld moeten worden wat tot teleurstelling onder linkse kiezers zal leiden.
Maar het is te mager denk ik. Het meest waarschijnlijke is dat dit toch gewoon een manier is om druk uit te oefenen op de coalitiepartners (die ook geen nieuwe verkiezingen willen) om akkoord te gaan met een 'strenge' asieldeal. We zullen het zien, maar ik ben bang dat er niets gaat gebeuren.
De fusieplannen GL/PvdA zijn bedacht door PvdA/GL VVD/D66 om nu juist een BBB/PVV en anderen de wind uit de zeilen te nemen. De linkse wolk is een spelletje geweest. En zal het weer worden bij nieuwe verkiezingen. Alleen Joopioten trappen er in en VVDers gebruiken het om stemmen te winnen van concurrenten.
@Zapata10 | 06-07-23 | 16:21: Ik zie dat niet zo, met name GL bedient een heel ander electoraat dan de BBB en de PVV. De PvdA had natuurlijk wel een overlap, maar dat is al lang een gepasseerd station.
De realiteit is denk ik dat vvcda niet verder kunnen met dit kabinet. Het enige dat dit kabinet doet is het uitvoeren van het ddr666 verkiezingsprogramma en alle wensen van de cu tav het verbieden van alles wat leuk is.
Dit is het moment om te breken, rutte weet dat er geen beter moment zal komen. ddr666 ligt in de touwen, iedereen is die drammers spuugzat en de cu heeft zich onmogelijk gemaakt met de alcohol en iedereen gezond discussie. Beiden worden uitgekotst op dit moment en zitten vol in de problemen als er verkiezingen komen.
Daarnaast moet vvcda wel, want hun kiezers krijgen helemaal niks. Op elk dossier waar in het regeerakkoord positieve dingen staan voor hun kiezers blokkeerd of ddr666 of cu de boel door vol op de rem te staan en uitstel op uitsel te eisen. Gaat vvcda door met dot kabinet dan zullen de kiezers aan het eind van de rit vaststellen dat er niets van de beloftes van beide partijen is waargemaakt en ddr666 en cu bijna alles voor hun kiezers hebben binnengesleept.
Dat vvcda nu eist dat niet heel nl in een groot azc veranderd is daarmee niet meer dan logisch
@Tashtego | 06-07-23 | 16:25: Mensen stemmen strategisch. Kans dat GL/PvdA groot wordt doet mensen naar de VVD rennen. Kans dat VVD groot wordt trekt linkse slaapkoppen naar GL/PvdA. Zie 2012 verkiezingen.
@ZomaarEen | 06-07-23 | 16:26: Misschien, maar het kan ook gewoon een manier zijn om ervoor te zorgen dat D66 en de CU akkoord gaan. Als dat gebeurt kan je niet alsnog de stekker eruit trekken.
Of hij het laat klappen of niet, ik wordt misschien wat armer of rijker, het boeit mij helemaal niks meer. Van immigranten heb ik weinig geen last of het moeten al die Belgen zijn, zijn ook best overdreven aanwezig en minstens zo vreemd als moslims. In ieder geval ga ik nooit op Rutte stemmen, wat hij ook doet.
Ik word met dt is ook lekker bijdehand.
@uisge baugh | 06-07-23 | 16:14: het zij je vergeven :)
@uisge baugh | 06-07-23 | 16:14: Ach dat overkomt mij ook zo vaak. Boeien. Ik heb ook niet direct last van immigranten maar Nederland is vreselijk druk geworden sinds de afgelopen 40 jaar. En met deze toestroom gaat het ontsporen. De coalitie die er nu zit gaat het niet tegenhouden. Ik ben links maar ik zie dat het alleen maar over rechts kan om dit te stoppen. Er is geen alternatief meer.
Juiste analyse van van Rossum. Behalve wat de CU betreft. Het maakt echt niet uit wie ze partijleider van dat clubje fijngemalen poppenstront maken. Dat is een sekte.
Crisis na crisis in 12, maar het gekke is, dat mensen in tijden van crises dd zittende premier liever niet wegstemmen.
Mensen willen stabiliteit.
Crisis na crisis is ook een geregeld leven, zeg maar.
Het klinkt gek, maar ik denk dat mensen bang zijn om Rutte te vervangen.
Wie zie je voor je?
Premier Klaver?
Premier Kaag?
Premier vd Plas?
Er loopt niet veel soeps rond in Den Haag.
En kom niet aan met Pieter.
Beste kerel, harde werker, betrouwbaar, intelligent.
Maar geen baas.
Als Rutte (vvd) ballen heeft draaien ze de duimschroeven aan.
Ze kunnen eisen stellen aan dat asielplan en veel nieuwe vrienden maken in het land.
Geen van de drie, CDA/CU/66 trekt de stekker eruit, want dat is de ondergang van hun partij.
VVD heeft wél de luxe om het kabinet te laten vallen.
Snappen die 3 niet dat ze mee moeten?
Er is amper tot geen draagvlak meer voor dit beleid.
Teveel, te duur, niet humaan, oneerlijk, tijdrovend etc etc.
Rutte kan scoren en in 4 jaar goedmaken wat is in 12 verkeerd deed.
U bent niet alleen een Ruimedenker maar ook een Grote dromer. Rutte gaat in vier jaar goedmaken wat hij in twaalf jaar verknald heeft? Nou echt niet. Een vos verliest zijn haar maar niet zijn streken. Ach weet u. Het lijkt me het beste dat we een loterij organiseren in Nederland en dat diegene die wint Rutte opvolgt. Slechter kan het niet zijn.
Premier Wilders.
@Conan de Rabarber | 06-07-23 | 16:13: Het zou die lamgeslagen bende wel opschudden.
@Zapata10 | 06-07-23 | 16:14: Het zal altijd een droom blijven..
@Zapata10 | 06-07-23 | 16:13:
Ik droom daar niet over, hij krijgt die kans.
Zal ie idd weinig mee doen, maar het zou ‘m sieren.
Premier Paternotte.
Premier Sjoerdsma.
Premier de Groot.
Gewoon alledrie. Als we dan toch willen dat Nederlanders meteen emigreren. ;)
De CU zou het kabinet wel kunnen laten vallen zonder ten onder te gaan denk ik. Die hebben een trouwe achterban van vier, vijf zetels die toch wel op die partij gaat stemmen. Wat dat betreft maakt het ook niet zoveel uit dat Bikker nog relatief onbekend is. Maar ja, de CU is daar te netjes en gezagsgetrouw voor.
Alhoewel ik niet hoop dat het zover komt (te weinig anti-immigratie van 3e wereld-paupers) denk ik dat van der Plas wel een goede premier zou zijn.
@Grachus | 06-07-23 | 17:48: Roepen dat ze ergens (het asieldossier) "strontziek" van is vind ik premier- onwaardig. Doe wat! Stoere praatjes vullen geen gaatjes.
Die kabinetscrisissen maken mij niet meer blij, we komen ècht nooit meer van die landverraders af. Het is allemaal show voor de bühne: ze roffelen zich even met hun zachte knuistjes op de kippenborst, slaan met hun houten zwaardjes op hun plastic schildjes en grunten wat politieke echtscheidings kreten naar elkaar en hoppa, dan kussen ze het snel af en lopen gearmd naar het smachtende journaille.
Weet je waar ik me nou echt helemaal groen en geel aan erger? De rrrrr's en tsje's van Stef Clement. Om gék van te worden.
Me to.
De VVD neemt het initiatief om het kabinet te laten vallen en zal voor deze keuze veel sympathie krijgen van degene die de beperking van de migratie willen. Zij zullen hier in ieder geval weinig zetels mee verliezen. Als CDA verstandig zou zijn geweest hadden zij het initiatief genomen om er mee te kappen, zou hun ongetwijfeld op het platteland ook meer stemmen hebben opgeleverd.
Resultaat is natuurlijk aan het eind van de rit een nieuw kabinet Rutte V .... alleen in een andere samenstelling.
Het probleem is natuurlijk wel dat er weer van alles wordt beloofd. Komt er dan in praktijk misschien op neer dat er geen 1000 maar 500 per week binnenstromen.
En de rest die er al waren blijven problematisch. Enige oplossing is de grens dichtgooien en beginnen met uitzetten. En dat zie ik geen enkele partij doen.
@knutsel_ | 06-07-23 | 16:11: Dat klopt wel wat je zegt, maar zelfs de immigratie kritische Meloni lukt het niet om die eindeloze sliert asielzoekers in Italië tegen te houden. Idem dito Sunak in het VK.
Zo zonder Omtzigt en vd Plas ( want die krijgen nog niks in de praktijk voor elkaar) zal markje wel weer de grootste worden, omdat de rest aan het afbrokkelen is, of ongewenst is. Misschien ja21 nog, maar daar zou hij het mee moeten doen.
Valt eigenlijk niks tegen deze analyse in te brengen van Rossem.
Maar ik denk wel dat Rutte opportunistisch genoeg is om het momentum te pakken en aan te sturen op een VVD/BBB/CDA coalitie. Kans is namelijk groot dat als hij nu niks doet na deze grote mond, de "kiezer" VVD hier toch op afrekent.
Zou Nederland nou echt zo knetter gestoord zijn dat we moeten vrezen voor een groot pvdagl als timmermans zich mengt?
Hoe knetter gestoord de NL kiezer is de laatste 13 jaar wel duidelijk geworden,,,,
De puinhoop die Nederland momenteel is hebben we te danken aan decennialang liberaal of zoals u wilt ‘rechts’ beleid. Maar als u zich er beter bij voelt u zelf in de maling te nemen en het makkelijker voor u is om de PvdA en GL de schuld te geven, moet u dat vooral doen. Cognitieve dissonantie is toch al volksziekte nummer één in dit land dus u bent in goed gezelschap.
Tuurlijk niet. Die vent is zo charmant als een doorgeroeste tentharing.
Ik denk het niet. Inmiddels zijn ze ook al aardig ‘Woke” in de gebieden waar men eerst “Jij bent welkom, welkom in mijn land” zong. Ook daar heeft men inmiddels de gevolgen van dichtbij kunnen ervaren, nu de asieleisers ook in hun buurt werden geparkeerd.
@Bigi Bana Boy | 06-07-23 | 16:04: Ingezet door de PvdA van Wim Kok, die de basis legde voor het neo-liberale beleid van de laatste 25 jaar. En neo-liberaal is net zo min rechts als dat D66 links is...
@RonnieTuitL | 06-07-23 | 16:06: Ik ben met je eens dat Kok de sloop van de PvdA ingezet heeft met zijn zielige verafgoding van Tony Blair. Die geef ik je inderdaad.
@Bigi Bana Boy | 06-07-23 | 16:08: Kok was zo'n beetje het prototype van de salonsocialist. Van vakbondsjongen naar bestuurskamer, ondertussen zijn achterban letterlijk achter latend.
@RonnieTuitL | 06-07-23 | 16:13: Inderdaad. Ik vind dat er in een gezonde democratie absoluut plaats is voor een goede sociaal-democratische partij. Met de schade die Kok de partij heeft aangedaan is het maar de vraag of de PvdA daar ooit nog van weet te herstellen.
@Bigi Bana Boy | 06-07-23 | 17:10: Kok saneerde de sociale zekerheid en daar had hij groot gelijk in, want die weer onbetaalbaar. 1 miljoen mensen in de WAO en dat soort werk....
Rutte is gewoon een intrinsiek fout mens die veel geeft om zijn eigen positie en niets om die van Nederland.
De meest corrupte en machtigste lobby is die van de Bouw. Dit gesteggel over stikstof en boeren kan een paar jaar duren maar dat komt er op een gegeven moment heel veel grond vrij om lekker op te kunnen gaan bouwen. Ik geloof deze show van de overheid voor de buhne gewoon niet meer. En ik weet wel waar ik mijn geld in ga beleggen.
Noem mij maar paranoide.
Jij hebt ook alvast aandelen BAM enzo ingekocht?
Er komt een of ander slap compromis uit dat als overwinning voor de vvd zal worden gepresenteerd, hoewel met mate. De cu en 66 bijten door de zure appel heen. Over 3 maanden weet niemand meer wát er precies was afgesproken en of is het compleet verwaterd, afgezwakt met als uitkomst dat er niks verandert. Dus op naar Rutte V in 2025 / 2030. Arm land.
Heeft eigenlijk weinig zin deze hele asieldiscussie; binnen een aantal jaren zijn blanken in de minderheid en wordt de asielinstroom bepaald door een gekleurde meerderheid.
Stel dat het valt en we krijgen nieuwe verkiezingen en BBB wordt de grootste.
Dat wordt de langste coalitievorming uit de geschiedenis sinds het meten begon. :)
Ik denk dat Rutte heel goed weet dat VVD nu nog de grootste gaat worden. De eerste barsten zijn bij BBB zichtbaar en haar standpunt over de dwangwet wordt niet begrepen door de achterban.
Ik vind de BBB verrassend en teleurstellend meegaand eigenlijk. Als het Kartel zegt dat je redelijk bent en dat er met je praten valt is dat al een enorme indicator.
Ligt misschien aan de msm wat ze kunnen spinnen als "de Grootste Crisis". En wie er dan zogenaamd de beste oplossing voor heeft. Ik heb niet meer zo'n hoge pet op van het electoraat eerlijk gezegd...
@bartjeau | 06-07-23 | 15:56: dat standpunt wordt inderdaad niet begrepen door de na-blaters die roepen “grenzen dicht, weg met alle asielzoekers”. Dat gaat namelijk nooit gebeuren. Controle krijgen is het grootste wat nu kan worden bereikt en dat snapt Caroline maar al te goed. Daarna pas verder kijken. Echter, dat gaat inderdaad veel na-blaters boven hun pet.
@DankeSchon | 06-07-23 | 16:09: De Afsluitdijk is anders vrij rigoureus.
@bartjeau | 06-07-23 | 15:56: En dat laatste is volkomen terecht. Ze gaat nu op de lijn van de schreeuwlelijken zitten 'dat het allemaal zo moeilijk is' ,terwijl het gewoon angst voor doortastende noodzakelijke maatregelen is die niet door iedereen gepruimd worden. Ze zal zich toch echt veel harder op dit dossier moeten opstellen.
@Grachus | 06-07-23 | 17:53: Mee eens. Nu is het moment om haar tanden te laten zien. Iets zegt me dat ze daarvoor te soft is. Ondanks dat stoere uiterlijk.
Rutte doet nu (eindelijk) *wel* een keer wat de meerderheid van NL wil.
En ja natuurlijk is dit met in gedachte van de prognose TK 2025. (BBB !!)
Maar de kogel moet een keer door de kerk. No time like the present.
.
Maar ik vermoed dat CU en D666 maar een klein beetje op gaan schuiven.
Er komt een flut compromis om te laten zien dat er *iets* gedaan is met de onvrede.
En daarna glas, plas, was. Niet vallen.
.
... Tot aan de verkiezingen 2025 ...
Dan zal de VVD opportuun naar kamp BBB verhuizen.
Nee, hij doet alsof hij eindelijk doet wat de meerderheid wil. Maar net zoals hij altijd van plan was miljarden te sturen naar Griekenland en Italie, is zijn inzet nu niet meer dan een vage belofte over de instroom. Wat hem interesseert, is politiek (binnen de VVD) overleven.
Ik denk dat Haagse Insider het bij het rechte eind heeft: Nu de boel laten klappen is de laatste mogelijkheid om nog 4 jaar door te regeren voor rutte, want:
- Omtzigt is nog niet georganiseerd of ergens bij aangesloten
- Timmerfrans wil zijn Brusselse Ivoren Toren nog niet verlaten
- Wie breekt die wint
- Hoekstra had het momentum met zijn dreigement voor heronderhandelen. Maar heeft dat laten lopen
- Rutte denkt inderdaad vijf stappen vooruit en is slimmer dan Kaag, Woppius en Appeltje bij mekaar
Dat lijkt me ook.
En bbb is ook nog lang niet georganiseerd
Eens, maar dan hoop ik wel dat ie weet met wie te gaan regeren.
Want als dat straks met GLvdA en Volt is kunnen we beter hopen dat ze blijven zitten.
Je hebt kudt en nog véél kudter.
Dan maar gewoon kudt.
- Voor Timmerfrans' ego is Nederland te klein.
- Omtzigt is geen premierskandidaat, gewoon nooit.
- Hoekstra liet inderdaad momentum (meermalen!) lopen.
Rutte laat het niet klappen vanwege bovenstaande. Hij manoeuvreert voor de buhne om zijn machtspositie binnen de VVD te handhaven, maar tekent straks gewoon bij het kruisje. Zijn begeerde NAVO-post is pas volgend jaar beschikbaar en ook voor Kaag is nog niks hoogs bij de VN gevonden. Kan wel snel gaan want UNHCR komt denk ik beschikbaar (ideale deugpost, 'thuis' in Geneve, veel trips naar 5-sterrenhotels in warme landen).
@drs. Levi Samsonov | 06-07-23 | 16:00: helemaal eens qua Omtzigt. Maar het is een stemmenkanon die zich wellicht als zodanig ergens moet / gaat aansluiten.
Vlak Timmermans niet uit. Zijn ego is te groot om er niet serieus over na te denken.
Ik sluit me hier bij aan. Denk dat het Kabinet het weekend niet haalt.
Zet al m'n geld op de dooie mus, inderdaad valt niet. Sensatie om niks, heeft de MSM weer wat om over te schrijven en kunnen al die vrouwelijke journalisten weer soppen bij die deuren.
Ook al valt het kabinet, VVD blijft de grootste partij en komt Rutte 5.
Rutte moet nog een jaartje overleven. Hij leeft voor de politiek en wil de nieuwe secretaris-generaal van de NAVO worden.
Hij krijgt de EU baan van Ursula die op haar beurt weer de job van Stoltenberg overneemt. Dat laatste willen de VS volgens de geopolitieke roddelbladen.
@Otto Normal | 06-07-23 | 15:32:
Kaag is inderdaad al uitgespeeld. Aangeschoten wild. Niemand moet haar, niet binnen de coalitie maar ook de helft van de potentiele X66-stemmers is al gillend weggelopen. Gewogen en blijven drijven, zeg maar.
Dus het is aan haar, wil ze een snelle afgang en Hexit of blijft ze tot het bittere end op die politieke brandstapel van d'r?
Als ze verstandig is belt ze vanmiddag nog de bezemwagen.
Klopt, voor Kaag wordt actief een functie elders bij de VN gezocht. Rutte gaat naar de NAVO. Maar in beide gevallen moeten ze nog een jaartje door, want die topjobs zijn nog even niet beschikbaar. Dus valt de regering niet. Rutte speelt zoals altijd het spelletje 'principes!' om die daarna voor 300 zilverlingen te verkopen.
'Op tafel lag een plan om maximaal 200 gezinsherenigingen per maand toe te staan'.
Volgens de Telebelg draait het hierom. Clown Rutte denkt dat hij wat binnenhaalt. Wat een farce. Hoeveel nareizigers zijn dat? Thom 'Anne Frank' duikt het Achterhuis in en wrijft in zijn met Fortuyn-bloed besmeurde handjes want de RvS gaat dat tegenhouden.
Je kunt het heel simpel maken door per statushouder 1 nareiziger toe te staan ( i.e. de partner ). Niet 1 familie maar 1 statushouder. Dat maakt meteen een einde aan de truuk van jonge mannen in de weerbare leeftijd die de rest van de clan laten overvliegen. Grote familie? Jammer dan, dan ga je maar hard studeren en hard werken zodat je hier een betaalde baan krijgt waarvan je ze kunt onderhouden.
De mensen die in het kader van de gezinshereniging komen melden zich aan als asielzoeker en mogen dus ook hun familie over laten komen. Of je zegt slachtoffer te zijn van mensenhandel, dan is je kostje ook gekocht.
De rechter heeft al eerder wat gezegd van gezinshereniging: "De rechtbank oordeelt dat het opschorten van de gezinshereniging in strijd is met de Vreemdelingenwet 2000, de 'Gezinsherenigingsrichtlijn', het Europese Verdrag voor de Rechten van de Mens, het Handvest van de grondrechten van de Europese Unie en het Internationaal Verdrag inzake de Rechten van het Kind."
Kortom: een maximum gaat net zo min stand houden als het opschorten van de gezinshereniging destijds. Maar misschien weet men dat wel, en gaat D66 daarom voor de schijn straks schoorvoetend akkoord...
De 'Puinhopen van 8 jaar Paars' lijken nog wel mee te vallen als je naar de afgelopen 8 jaar kijkt.
Hou je d'r buiten Cock. Soms denk ik wel eens na over de toegevoegde waarde van al die op zich lieve vluchtelingen. Wat denk jij in Nederland te kunnen bereiken terwijl wij zelf door de bomen het bos niet meer zien?
Wij zijn van oudsher een knechtenvolk, het corporatisme is hier uitgevonden, maar toch. Ik probeer mij in de materie in te leven.
Je had vroeger electroshock therapy. Werd op een gegeven moment verguisd, want het voorportaal van Old Sparky. Bleek het beter te werken dan een lobotomie.
Veiligheidshalve ben ik zelf al jaren geleden gestopt met nadenken. Die keuze hebben wij gelukkig nog wel.
Die Stoltenberg is nog voor een jaar extra benoemd bij de NAVO vanwege Oekraine dus daar kan Rutte nog niet naar toe. Ach kan mij het schelen, laat de boel maar klappen. Ik ben niet de coach van Rutte. Dat ie 3 jaar voorzitter bleef van de JOVD was al een slecht teken. Oprutte.
De kans dat ie van zijn fiets valt is groter...
Rutte weet dat het kabinet niet valt. 'Hier scheiden onze wegen' stelt geen ruk voor uit de mond van machtshongerige politici.
Als het kabinet valt over asiel -met een streng VVD-standpunt- dan scoren we weer 30 zetels bij de volgende verkiezingen. Dan zijn we de grootste en kan Mark kiezen met wie hij wil regeren.
Werkt totnutoe goed voor Mark, maar helaas niet voor de VVD-stemmers die hopen dat Mark eindelijk weer VVD0er wordt in plaats van een veredelde D66/PvdA-kloon
Vind je nou ook niet dat de houdbaarheidsdatum van Mark voor Den Haag voorbij is? Hij kan beter naar Europa gaan, von der Leyen opvolgen.
Och vent, jij was zo klaar met Mark Rutte wegens die dwangwet. Ben je bipolair ofzo?
@thanseeuwen | 06-07-23 | 15:43: Ik gun hem nog 4 jaar, en dan mag hij naar Europa.
@Après toi | 06-07-23 | 15:46:
Ja, Schippers is behoorlijk door de mand gevallen. Had je dat trouwens al eerder gezegd, dat een politiek zwaargewicht spelen nog niet hetzelfde is als een politiek zwaargewicht zijn. Er zit helemaal niemand binnen de huidige fractie die Rutte adequaat kan vervangen, tenminste, ik zie hem/haar niet. Zitten best een paar goede Kamerleden tussen maar dat maakt je nog niet automatisch tot politiek leider van een land.
En laat dat vreselijke activistische X66 eens vallen. Je kunt niet blijven wegkijken met het uitvoeren van links beleid door te zeggen "ja, maar wij plakken er verdienmodellen op", leuk voor die paar die er direct van profiteren maar de gewone VVDer heeft er ook last van.
Dus, jullie als de grootste, gewoon een klassiek liberaal rechts programma schrijven ( laat Remkes dat maar doen met nog een paar partijmastodonten ) en dan is het akijken wie erbij aan wil schuiven, de hoofdlijnen onderstreept en nog wat kruimeltjes mag inbrengen. Zo moet je het doen en niet anders. Links is geen gevaar, die steken elkaar al tijdens de verkiezingsnacht in de rug. Als ze de macht ruiken gebeurt er iets in die koppen, dan worden ze onredelijk en blazen ze zichzelf wel op in hun fanatisme.
@Graaisnaaiert | 06-07-23 | 15:54: En laten rokende puinhopen achter. Verder niet gevaarlijk hoor...
Vergeet niet dat het niet D66 is maar D666, de partij van het beest.
Twijfel toch licht na Telegraaf bericht of het kabinet toch niet valt op geen gezinshereniging. Maar volgens mij wil Mark echt ook niet met BBB. Dan gaat hij nig eerder in een momstercoalitie met GL en PvdA erbij.
Nig=nog
VVD kan prima zaken doen met Boerelientje.
Met Klaver valt niet praten, dus nee.
@John McClane | 06-07-23 | 15:38:
Volgens ons misschien niet, maar volgens Rutte.... vast wel. Alles om BBB en PVV en liefst ook JA21 buiten de deur te houden. Zie blauwdruk in provincie Utrecht, BBB stomweg door cordon sanitair buitengesloten.
@de IJsman | 06-07-23 | 15:35: Lientje niet met mr
Who cares. Het enige dat telt is dat we als burger massaal niet meer meedoen met deze fake democratie. Gewoon negeren.
Je wil dus niet gaan stemmen? En dat ga je afspreken met wie? Met je bubbel van gelijkgezinden? Succes, dan wordt jouw mening niet meer gehoord.
Zoals Basil het hier verwoordde: Het kabinet is voor zichzelf begonnen.
@koeberg | 06-07-23 | 15:37:
Het kan me gewoon niet meer schelen. Ik vertrek, het was ooit een gaaf land maar niet meer te redden. Time to move on.
@Piet Karbiet | 06-07-23 | 15:38:
Is wel zo ja
Laat maar vallen en een ander de kans geven de kastanjes uit het vuur te halen.
Alleen de Rutterianen stemmen nog vvd.
Een goede coaltitie met vakmensen die echt verstand van zaken hebben.
Dit bijelkaar geraapte zooitje kan allemaal vertrekken.
Het elan is er nooit geweest en zal er ook niet komen met deze ploeg prutsers.
Als het kabinet valt en er nieuwe verkiezingen komen hoop ik dat ze bij D66 politieke zwaargewicht en alles kunner, de altijd betrouwbare Cheert de Groot naar voren schuiven als de Grote Leider. Het doet misschien eventjes pijn maar dan heb je ook wat, democratie mag wat kosten.
Of Huffelpuf, haar hoofd doet het goed verkiezingsposters.
@Sieg Hein | 06-07-23 | 15:26: Haha HET droom duo om het land te redden!
Dit kabinet is morsdood, het overlijdensbericht en exacte oorzaak staan volgende week in de krant. Veel mensen smachten, na 2 waardeloze corona-bestuursjaren en 1.5 jaar machteloos zwabber-regeren, naar enige geloofwaardige daadkracht... mbt tot dat "geloof", geen sekte-splinters meer, nooit.
Nee, klopt niks van. 1. Timmerfrans is geen zware dobber. Wel een zware tobber, maar laten we niet eens niet zo flauw over zijn enorme massa grappen. Timmerfrans heeft een charisma 0.1 ongeveer. Geen stemmenkanon. Daarom zit hij al eeuwen op die onverkozen posities.
2. CU hoeft helemaal niet zo nodig te regeren en die hebben sowieso altijd hun 5 zeteltjes, wie de kar ook trekt.
3. Rutte komt er na een val uit als een krachtpatser, een doener, opgestroopte mouwen en alles. Hij kan gewoon door, Rutte 5, four more years.
4. Dat van die verpeste vakantie is waar, echter, dat maakt Rutte geen reet uit uit, want die leeft alleen voor precies dit. Sophietje zal er niet blij mee zijn, dus die gaat echt vreselijk boos met haar handjes onder haar kin aan de vergadertafel zitten, maar dat maakt niemand echt wat uit.
5. Voor D66 is het spel (voorlopig) uit. Dat is waar. Geen kroonprins(es) beschikbaar, over en uit.
Het kabinet valt voor-, in- of kort na dit weekeind.
Ik geloof dat de redenatie is dat D66 wel mee móet bewegen, omdat ze er electoraal zo slecht voor staan. Voor de CU is dat idd anders, maar ach, je kan altijd de PvdA of GL coöpteren om deze coalitie door te laten regeren. Voor een paar miljard extra uit te geven aan groene wanen gaan daar de deuren op en de handen op elkaar, tenslotte. Mark Rutte is een van de slechtse permiers die Nederland heeft gehad, hij is wel een succesvolle geslepen machtpoliticus. Ik denk dat ie weet dat ie nu deze kaart kan trekken.
We gaan het meemaken.
ik hoop dat je gelijk hebt, maar ik denk toch niet dat Rutte het risico wil nemen. Bovendien mag de regering op dit moment niet vallen van Brussel. Ik ga voor de analyse van Bart
Euh, Timmermans won met de PvdA de EU verkiezingen. Met een dramatische opkomst, dat wel maar toch.
@mykdelta | 06-07-23 | 15:34: Rutte wil het risico wel nemen, Kaag niet. Dus als het kabinet dit weekend niet valt dan heeft Kaag ingebonden. Als het dit weekend wel valt, dan heeft de ChristenUnie de stekker er uit getrokken.
@Piet Karbiet | 06-07-23 | 15:42: 42 procent, en dan hebben we het over een verkiezing met vrij onbekende kandidaten.
@Piet Karbiet | 06-07-23 | 15:42: Met 41,93% was dit de hoogste opkomst voor EU-verkiezingen sinds 1989. Ja, lage opkomst, maar dus niet lager dan anders.
Bron: www.europarl.europa.eu/election-resul...
@Piet Karbiet | 06-07-23 | 15:42: Timmerfrans vertrekt niet zomaar uit Brussel. Tenzij Rutte al weet dat die Greendeal er niet gaat komen, dat zou een enorm gezichtsverlies zijn voor de klimaatpaus.
Dan is de vraag of Timmerfrans eroverheen komt en weer terug naar Nederland zou willen. En ziet GL hem wel zitten?
Vrijwel alle plannen zijn uitgevoerd, pensioenwet en gezondheidswet zijn er al doorheen en EU-ID, CBDC, vaccinatie paspoort staan dik in de steigers dus een paar maandjes demissonairiteit maakt het verschil niet meer.
Dit dus. Goeie tegel.
inkomensafhankelijke AOW komt er aan. Gehoord van Walter de Rochebrune
@HetOorAakel | 06-07-23 | 15:24: de wachttijd voor een tuinhuisje is al bijna 10 jaar in onze gemeente
@HetOorAakel | 06-07-23 | 15:24: Als werkloos mijnbouwingenieur gooide hij die paar rotcenten pensioen altijd met een wijde boog in de plomp.
@HetOorAakel | 06-07-23 | 15:24: want slecht gedrag wordt in Nederland beloond. Gedraag je verantwoord en niet graaierig en je mag overal afrekenen. Er is altijd wel iemand met meer zieligheidspunten dus dan is dat logisch.
@TanteJuut | 06-07-23 | 15:26: In mijn gemeente worden ze binnenkort gebuldozert. Want woning tekort.
@Zalwelweer | 06-07-23 | 19:10: Woningen worden opgekocht door huisjesmelkers.
Heb afgelopen keer partij vd dieren gestemd maar volgens keer toch maar pvv. Hou eerlijk gezegd van m'n multi culturele buurt maar een Frankrijk scenario moet te allen tijde worden voorkomen. Maak het asielzoekers maar wat lastiger. Al heb ik minder problemen met asielzoekers vanuit Oekraïne. Heb het idee dat zij wel goed aarden
Jij slingert ook alle kanten op hé?
@koeberg | 06-07-23 | 15:24: het is maar een enkele stem. Maar ben niet van een vaste politieke partij of richting nee
@koeberg | 06-07-23 | 15:24: zijn of haar nickname verraadt het al
@TurpinDick | 06-07-23 | 15:33: er staat je, jij, de lezer is het onderwerp. In dit geval weet jij toch niet
Ik wil drama. Bittere verwijten, slaande deuren, stampvoetende Kaag, schreeuwende Rutte, van woede huilende Bikker, sensatie dat wil ik.
haha juiste gedrag bij juiste persoon onder druk en stress. En Hoekstra, apathisch voor zich uit starende?
Ik denk dat Wopke het liefst wat tijd zou kopen om de rommel binnen het CDA wat te repareren. Zij hebben geen baat bij een onmiddellijke val.
BikkerT kent ook wel een truukje met een meloen.
Goede analyse. Toch denk ik dat het Kabinet gaat vallen. Rutte zet Kaag voor het blok. Of Kaag trekt de stekker eruit (vanwege principes) of Rutte ziet geen mogelijkheden meer na stemming ministerraad. Verkiezingen. VVD en BBB gaan regeren. En als het niet vanavond klapt, dan wel over een paar maanden.
Kaag en principes... Dat is vast de eerste keer dat die samen in een zin zijn genoemd.
@4HoogAantWater | 06-07-23 | 15:19: gebeurt wel vaker, maar dan meestal in combinatie met 'niet' of 'geen' of 'zonder' of iets dergelijks. Net als bij redelijk wat andere beroepspolitici.
@4HoogAantWater | 06-07-23 | 15:19: Vaak genoeg. Verkopen is een kunst helaas
"Hier scheiden onze wegen" gaat de tweede keer wel werken!
Het is ook doen alsof er een noodzaak is om hier uit te komen. En dan zal de oplossing ineens heel aantrekkelijk lijken ook al gebeurt er eigenlijk niks. Dus na het weekend komt men met een paar extra maatregelen, nog meer afkoopregelingen en iets coulantere houding richting gemeentes. Dat soort slappe hap. En velen trappen er in want het lijkt of men hier hard gewerkt heeft.
Aangezien deze 'kabinetscrisis' al het nieuws bezighoudt, waar worden we van afgeleid? Welke plannetjes of wetgeving, of onwelgevallige uitkomsten worden er nu doorgedrukt of stiekem bekend gemaakt, waar we nu even niet naar kijken?
Daar heb je Bikker, Bikker de Bakker de Bikker
Bakker de Bikker, wat een dolfijn
Bikker is een slikker, weliswaar van meloenen, maar toch...
Een quotum van 15000 is niet waar te maken.
Klinkt als muziek, maar dan moeten er asap verdragen opgezegd, wetgeving aangepast, afspraken met EU in de prullenmand enz enz.
Maar goed, het is iig een hard getal.
Dan begrijp ik niet dat ze voor de spreidingswet stemt.
quotum van 15 k excl. nareizigers. Kom je toch een heel eind.
Ik vraag me ook af hoe je een quotum hard kan maken. Bij nr 15001 zijn de verdragen waar ze nu mee wapperen niet ineens niet meer van toepassing.
Dan zeg je die verdragen toch op.
Als overheid doe je dat heel simpel: Dit zijn de verdragen, dit is de bedoeling. Beste asieladvocaatjes: Als jullie misbruik van zo'n verdrag gaan maken (zo lang tijdrekken totdat de uitzet termijn verlopen is, bijv) zeggen we dat verdrag per ommegaande op.
@Ikdoemisschienmee | 06-07-23 | 15:25: Nummer 15001 (en verder) moeten wachten op het volgende jaar.
`Denk toch dat men de boel laat knallen , immers D666 en CDA zijn uitgegleden en verliezen in rap tempo de kiezers c.q de zetels .
En zelf op -9 blijven zitten een grote schoen aantrekken zal bij de achterban niet lekker gaan het is voor hem nu of nooit (hoop doet leven toch?)
CDA bestaat niet meer bij volgende verkiezingen..
Het CDA staat op springen. Diverse provinciale en lokale afdelingen willen zich afsplitsen van het CDA.
Of staat er binnenkort nog iets vervelends op de rol waarmee Mark 'we zijn al gevallen dus in feite hebben we nu meer macht' Rutte nog even flink huis kan houden?
Mooie analyse en inderdaad heeft Rutte van alle partijen het minste te vrezen van een kabinetsval en het meeste te vrezen van een knieval. De wet naar de kamer sturen, als dan CDA plus iedereen die een beetje of beetje boel rechts is voor stemt dan lukt het ook nog. Dan mogen CU en D66 beslissen of ze er alsnog uit gaan.
Rutte 5
Daar hoef ik dan niet lang over te denken.
Had niet anders verwacht, gevalletje glas,plas,was
We weten het. Hij gaat nooit meer weg.
Elk topic, elke letter gewijdt aan Rutte is er een teveel.
Ik wil wel nieuwe verkiezingen. Met BBB en partij Omtzigt komt er dan in ieder geval wat meer integriteit in de nieuwe regering en als de formatie maar lang genoeg duurt hebben we als volk ook geen last van ze.
Er is geen partij Omtzigt.
Pieter zorgt enkel maar voor nóg meer versplintering.
@Ruimedenker | 06-07-23 | 15:09:
Pieter de Integere houdt er ook geen asiel dossier op na. Dus de toestroom laat hem koud.
@Wiebenick | 06-07-23 | 15:21: Juiste conclusie.
@Diederik_Ezel | 06-07-23 | 15:07:
Omtzigt heeft denk ik zijn kaarten te lang tegen de borst gehouden. Of hij sluit zich aan bij Lientje of hij verliest zijn relevantie.
Pieter hoopt wellicht dat het CDA hem terugvraagt (en Mona) en de rest eruit schopt?
woehoe, is dit matchfixing? voor de buhne? alles of niets? Trekken Rutte en Kaag elkaar niet, ondanks dat het twee liberale partijen zijn(waren)? VVD heeft op klimaat en migratie veel moeten ' inleveren ' om D66 EN CU naar binnen te halen. Heeft D66 haar hand overspeeld? Wil VVD een coalitie 5 gaan vormen met BBB en CDA? Rien ne va plus
'66 is al lang een communistische partij geworden, daar zit niks liberaals meer bij. (maar HetEi, communisme is toch alles eerlijk delen? Nee, communisme is een systeem waarbij een machtspartij bepaalt wat de overheid de burger oplegt, die vervolgens kan gehoorzamen of door diezelfde overheid aangepakt wordt, en waarbij de partijleiding er eufemistisch gezegd niet slechter van wordt. Herkenbaar, dat laatste?)
@TheEgg | 06-07-23 | 15:10: dat democratisch referendum killen door Ollongren zeer herkenbaar, want de Russen zaten er achter. D66 achterban voornamelijk te vinden binnen overheidsapparaat en rechterlijke macht. Onder van Mierlo een intellectuele progressieve partij verworden tot wij weten wat goed voor de burger is onder Kaag anders ben je rechts extreem
Aan die eerste poll doe ik niet mee. Het is de keus tussen pest en cholera.
Ook dat is een belangrijke keuze. Even vragen aan chatGPT.
Wat er ook gebeurt; er is nog steeds geen fatsoenlijk alternatief voor de VVD voor mensen met bijv. een eigen huis of enig vermogen. Ie bij volgende verkiezingen zal de VVD weer een vergelijkbaar aantal zetels halen.
Dat hoeft ook niet, eens aan gedacht? Die mensen hebben geen gebreken.
Lekker boeiend. Wie zijn toch die mensen?
Vertrouwt u er nog op dat dat bij de VVD wel in goede handen is? Afbouw hypotheekrenteaftrek, nieuw pensioenstelsel, straks hervorming box 3. Allemaal met de VVD aan het stuur.
De iets hogere middenklasse is helemaal reddeloos verloren. Die mogen alles betalen maar hebben nergens recht op. Ook bij de vvd. Daarbij zijn er ook genoeg mensen met een eigen huis en enig vermogen die de boel de boel laten hier en hun heil elders zoeken. Ik maak onderdeel uit van die hogere middenklasse en heb geen er geen enkel vertrouwen in dat de vvd ook maar een poot voor mij zal uitsteken.
@Grumpy_Old_Ed | 06-07-23 | 15:05: Nee, de VVD achterban is allesbehalve happy.
@Mr.Maloonigan | 06-07-23 | 15:04: Dat zijn de mensen die uw toeslagen en gesubsidieerde sociale huurhut betalen.
@Diederik_Ezel | 06-07-23 | 15:07: want alleen die mensen werken natuurlijk.
@Diederik_Ezel | 06-07-23 | 15:06: de enige die dat oude vvd partijprogram nog vertegenwoordigd is BVNL, en die staan op 1 schamel zeteltje in de peiling.
Wat heb je aan een eigen huis als je buren opeens uit Tadzjikistan en Kigizië blijken fe komen en als hobby het experimenteren met zware explosieven hebben.
@nick666 | 06-07-23 | 15:09: Ik denk eigenlijk niet dat die lui uit Tadzjikistan en Kigizië naast een VVDer met koophuis geplaatst zijn. Eerder in een PvdA-buurt. Of DENK-buurt met een paar vasthoudende PVVers ertussen.
@nick666 | 06-07-23 | 15:09: die waren juist goed geïntegreerd. Wilden karbiet schieten met oud jaar en waren al aan het oefenen.
@Grumpy_Old_Ed | 06-07-23 | 15:23: Zeg.
@Grumpy_Old_Ed | 06-07-23 | 15:23: Laat Piet het niet horen...
Mensen met een eigen huisje zien hun vermogen toch gestaag groeien door alle crises? Een eindeloze stroom migranten met voorrang op de woningmarkt, nauwelijks nieuwbouw van woningen vanwege stikstof... dan zijn er toch genoeg mensen die heel makkelijk duizend euro per week pakken puur door de waardestijging van één enkel pandje?
u bedoelt met behoud van gratis geld voor villa en auto. En de aandeeltjes.
No shit Sherlock
kop. Spijker. Raak. (helaas)
Dit wordt tegenwoordig altijd zo geschreven, denk dat maar weinig mensen <30 het volledige spreekwoord nog kennen.
@John McClane | 06-07-23 | 15:14: Je slaat de spijker op de kop.
De nagel op het hoofd raken?
@John McClane | 06-07-23 | 15:14: Je slaat de kop op de spijker.
@John McClane | 06-07-23 | 15:14:
Je kopt de spijker op!
@John McClane | 06-07-23 | 15:14: Ben ik met m'n 53 lentes net gewend aan Kop. Spijker. Raak. moet ik weer terug naar vroeger?
bij dit raakslaan zou men beter subiet de dienstplicht activeren zodat de Landmacht eens fatsoenlijk kan uitbreiden met een of meer infanteriebrigades. Ook de marine zit knijp en moet toch subiet mensen hebben om in ieder geval alles wat we hebben te kunnen laten varen. Het is fcuking oorlog.
Dan de zorg en popo nog. Genoeg te doen en even geen demissionair gedoe.
@AntiZanicz | 06-07-23 | 16:40: Bij u is het misschien oorlog. Zolang de Russen of anderen niet oprukken richting Arnhem valt het allemaal wel mee.
REAGEER OOK