Ontsla iedereen bij @ministerieJenV en @Het_OM
Het is tijd voor een grote schoonmaak
Social
Valide relevante 64.000 eurovraag van collega Klein gisteravond laat. Borreltje erbij & even De Overblijfselen van De Dag doornemen bij 't knapp'rend haardvuur. En dat stemt allesbehalve vrolijk en mild. Er is iets verrot in de Staat der Nederlanden, en we weten wat het is.
Het werkt op een ministerie, en het noemt zich ambtenaar. Nu ja werken, als ze niet in de rij staan voor een donker kamertje van De Geheime Neukseks Club dan zitten ze wel met een dikke Edding-stift documenten te zwarten, want de waarheid is geen optie en transparantie al helemaal niet.
Soms sneuvelt er iemand, of krijgt de schuld. We noemen een Mark Harbers, die wel heel snel foetsie was - alsof-ie dacht: wat een teringzooi, wegwezen hier. Of we noemen deze politievrouw, die na 34 jaar trouwe dienst & 1 foutje keihard geslachtofferd wordt. Alles en iedereen krijgt maar een 2de, 3de, 4de kans in dit land, maar 1 x iets niet afrekenen in de super en het is gebeurd met je.
Kan iemand een einde maken aan deze rechtstatelijke betonrot?
Ja, dat kunnen we. Dat hele VenJ en Het OM op staande voet ontslaan. Allemaal. Per direct. En die twee perfide ambtenarentorens subiet sluiten. We timmeren de ministeries dicht met hele dikke planken en sturen iedereen die er nog rondscharrelt naar huis, na een grondige strip search. Stroom per direct afsluiten (om te voorkomen dat de shredders ratelen) en ff een paar mannetjes bij die Haagse wegwees-tunnels die uitkomen in -edit:, -edit: en -edit: (dit hoeft niet iedereen te weten - red). We gaan verder niemand vervolgen, maar alle dienstdoende ambtenaren krijgen zo'n Men in Black Amnesia Beam zodat ze niets maar dan ook niets meer herinneren cq kunnen verdoezelen.
Die vacante ambtenarentorens gebruiken we dan om daklozen, docenten, starters en zorgbejaarden te huisvesten en we leven nog lang en gelukkig.
Social
Nu op Funda. Betaalbare woningen. Hartje Centrum.
Reaguursels
InloggenJe zou er bijna cynisch van worden
En maar zeuren en bemoeien met verkiezingen in andere landen en ondertussen jezelf een democratie noemen en er een achterkamertjes particratie op na houden.
Ik heb weleens eens een rechtszaak op tv gezien. Ik ga gelijk solliciteren als OvJ. Dat geheime neuqseks clubpasje is binnen jommes!
Geen zorgen. Er ligt nog genoeg op de plank om die OM en Ministerie aan te pakken. Het duurt misschien wat langer maar de meeste namen daar zullen voor verkiezingen 2021 echt niet meer op de loonlijst staan.
Met een volledige 'reiniging' van het ministerie van Justitie en het OM, zoals hierboven voorgesteld, ben je er volgens mij nog lang niet.
Ook door al die andere ministeries zou de bezem gehaald moeten worden. Wat dacht je bijv. van Defensie? Ook een berucht zootje leugenaars en boeven.
En dan de politiek, ook daar zit de rot bijzonder diep. Kortom: ik zie het voorlopig somber in voor Nederland en 'mon pauvre peuple'.
Was het maar zo simpel.
Helaas verkeer ik niet in de veronderstelling dat wat erna komt een vooruitgang is.
Na de Moslims, iedereen die verdacht wordt van Linkse sympathieën, asielzoekers, de media en rechters zijn nu de ambtenaren aan de buurt in een haatcampagne.
Tja. ze gedragen zich daar toch ook naar?
Heb al 50 jaar een pestpokkenhekel aan die uitvreters.
Ambtenaar: Iemand die voor iedere oplossing een probleem weet te verzinnen!
@DebraCadabra | 07-11-19 | 11:36: Inderdaad extremisten zijn die mening toegedaan. Iedereen die het niet met ze eens is, is verdacht.
Ongeveer de helft van de ministerie-ambtenaren is overbodig, doet weinig of had beter niks kunnen doen. De rest doet onpartijdig en keurig wat de minister (via de tussenbazen) vraagt. In de meeste gevallen schrijven ze precies op wat er loos is en vinden ook direct de bonnetjes en de filmrolletjes. Daarna is er vaak iemand die namens de minister zegt wat moet worden achtergehouden, doorgestreept, weggestopt of verdraaid. En ook dat doen die ambtenaren dan weer onpartijdig en keurig. Als ze dat niet doen en "lekken" moet heel soms de minister weg en heel vaak de ambtenaar. Het is in onze democratie noodzakelijk dat de tweede kamer de minister ter verantwoording roept en zonodig wegstuurt, maar meestal mogen ze blijven zitten en de ambtenaar de schuld geven.
@ArjenZH | 07-11-19 | 13:04: En jij vind het bewust verdoezelen van (onwelgevallige) misdaadcijfers iets waar je niet over mag klagen? of iets wat getuigd van een gezonde cultuur op justitie?
Tuurlijk , blijf feiten ontkennen om je wereldbeeld in stand te houden. Ga jij maar lekker naar Joop, dat vinden ze daar normaal.
Ik denk dat ik op deze regenachtige dag maar weer eens "Yes Minister (1980)" kijken ga. Het hele ambtenarendebacle zoals hierboven beschreven, maar dan als komedie in plaats van een klucht.
Ja, en kijk daarna Alan B'stard met de geweldige Rick Mayall als PM. Ook top.
@Toos Bevergeil | 07-11-19 | 12:01: Na wat Google: The New Statesman... met Rick Mayall! Hoezo heb ik daar nog nooit eerder van gehoord?
Meteen de torrent aanzwengelen. Bedankt!
Zou verplicht moeten zijn voor alle ministers in spe.
Wel de Engelse. De nederlandse remake is paar punten minder.
Die stelende agente was geparkeerd in de vage functie "generalist gebiedsgebonden politiezorg". Ik geloof niet dat dit de eerste keer is geweest dat ze iets gedaan heeft, en dat eerdere incidenten in de doofpot beland zijn...
goed punt. maar dan is er denk ik sprake van een geestesziekte. zou dat kunnen?
@DebraCadabra | 07-11-19 | 11:38: Zou kunnen, maar dan ben je dus niet zo geschikt voor een functie bij de politie. Net zo min als dat je wil dwergwerpen met iemand van 210 cm. En dan nog iets: wordt niet ál het crimineel gedrag in principe veroorzaakt door een geestesziekte? Kunnen we dan stellen dat niemand verantwoordelijk gehouden hoeft te worden voor zijn daden?
@DebraCadabra | 07-11-19 | 11:38: Dat is iedereen die voor en bij de overheid werkt.
@DebraCadabra | 07-11-19 | 11:38: In Limburg was het vroeger de katholieke gewoonte om je vrouw voor gek te laten verklaren en dan weg te stoppen in een gekkenhuis, alles om een echtscheiding te voorkomen.
Zou zo maar kunnen inderdaad.
Het komt dat de ambtenaren teveel tijd over hebben werken doen ze nauwelijks
Dus hebben veel tijd over om na te denken hoe zit je zoveel burgers dwars
In Den Haag heeft elke ambtenaar zijn eigen kasteeltje gebouwd.
De verloedering haalt de ontkerkelijking straks nog in!
Nee hoor, beide klaar in dit land, loopt parallel met ondertussen wel 540 mosc-kazernes voor de volgende fase richting burgeroorlog
Ik droom ervan, helaas zal het daar wel bij blijven.
Waren er nog maar jongens van Jan de Witt, dat waren pas mannen! Maar ja, alleen die naam al doet de Linksche kerk braken.
Ieder probleem een extra ambtenaar. Dus creeren ze ze zelf. En wij trappen er in. War on ambtenaren.
Vraag me af hoe de verkiezingsuitslag zou zijn als politici en rijksambtenaren niet zouden stemmen. Of de verhouding kartel-rest nog steeds 120-30 zou zijn...
Goed plan, maar helaas stemt straks 65% weer lekker links zoals op vvdGL. Ambtenaren hebben en houden de macht.
Dat ministerie is veel te groot om door beroepspolitici zonder enige relevante werkervaring te laten besturen.
De burger is ten dode opgeschreven wanneer ambtenaren niet meer dienen maar machtswellustig gedrag gaan vertonen.
ministerie wordt echt niet bestuurd door de minister die toevallig als passant wordt aangesteld. De hoge ambtenaren hebben alles voor het zeggen en dat is nu juist ook het angstige want die hebben hun eigen agenda en zijn tot staat om de democratie te ondermijnen of ondermijnen de democratie reeds.
@Fedde71 | 07-11-19 | 10:42: en bij Verkeer en Waterstaat en Landbouw is het exact hetzelfde. Daar komt het ‘CO2’ probleem vandaan.
@Fedde71 | 07-11-19 | 10:42:
De Deepstate is geen verzinsel van alu -hoedjes maar bestaat echt.
@Trumme | 07-11-19 | 10:47: geldt in principe voor alle ministeries
@Fedde71 | 07-11-19 | 10:42:
Zie het Ollonkreng. Dat was topambtenaar op het ministerie van Algemene zaken (Ruttes grot dus) en heeft de arrogantie, het dedain en het machtsmisbruik dat bij die functie hoorde meegenomen het Kabinet in en tentoongespreid in de Kamer. Wel duidelijk voor het volk dus met wat voor lieden we te maken hebben op de ministeries. Het stikt er van de ollonkrengoïden.
Ja, het lijken net mensen ...
Indien we de rol van verzorgingsstaat terugbrengen naar technocratische staat dan kunnen we de ambtenarenpopulatie aanzienlijk laten afnemen (evenals het overheidsbudget en natuurlijk de belastingafdrachten).
Indien de incompetente- en gekochte ambtenaren in die uitstroom zitten, dan zijn we lekker onderweg (zon in je gezicht, berghelling af en wind in de rug).
"Roept u maar ... we zitten hier gezellig en we zitten hier okay" (Willy Alfredo).
Het moet wel heel belangrijk zijn voor ons land dat de kansloze asielplaag niet gestopt wordt door onder andere feiten te verdoezelen. Maar waarom, wie heeft er baat bij ?
Het wordt tijd voor een heel grondige schoonmaak ja, opruimen die corrupte ambtenaren kliek.
Wie heeft er baat bij, even kijken... misschien de grootste partij de vvd en haar opperhoofd Rutte, zouden die soms profijt hebben van mooi opgepoetste cijfers? Niet dan?
Roep daar hard "Vuurwerkramp" en de torens storten in.
Al jaren is er in Nederland niets onveiligers en onrechtvaardigers dan dat Ministerie. Door en door rot. Cover-up van transgenerationeel georganiseerd misbruik (kindermisbruik). Nationale en internationale chantage.
De laatste politicus die het aantal ambtenaren wilde aanpakken ligt met een kogel in zijn kop onder de grond.
It's true.
In een ideale democratische rechtsstaat dient de overheid -van bewindslieden via ministeries, kamers van volksvertegenwoordigers, provincies, gemeenten en uitvoerende ambtenaren- de burgersamenleving en wel volgens wetten en regels die democratisch tot stand zijn gekomen. In een ideale democratische rechtsstaat is die overheid dienstbaar doch onvermurwbaar in de oprechte uitvoering van haar taak; altijd in het belang van de samenleving door wie zij is aangesteld en door wie zij wordt gefinancierd.
Ons beperkende tot Nederland, kunnen we gerust stellen dat we ver verwijderd zijn geraakt van zo'n ideale rechtsstaat. Op een belangrijk deel van de totstandkoming van onze wetten en regelgeving heeft de Nederlandse kiezer geen enkele invloed meer, omdat de democratische lijnen richting de zevenkoppige draak EU te lang en te onduidelijk zijn. Het zijn niet meer onze bewindslieden die, gecontroleerd door onze volksvertegenwoordigers, met ons mandaat ons land besturen. De facto is het de EU die, via onze bewindslieden, ons land bestuurt en dit gebrek aan maximale verantwoordelijkheid maakt onze bewindslieden en hun departementen gek genoeg bijna onkwetsbaar. Nu de druk van de verantwoordelijkheid weg is, houdt men zich binnen de overheid voornamelijk bezig met zichzelf en interne machtsspelletjes. Dat gebeurde natuurlijk altijd al, maar nu is er niemand meer over die er tegen optreedt, want (bijna) iedereen doet hetzelfde en de kiezer is nagenoeg monddood gemaakt.
In mijn optiek zijn er op termijn maar twee oplossingen mogelijk voor dit probleem: de politieke EU terug hervormen naar een handelsunie (wat niet gaat gebeuren, tenzij Brussel zelf tot dit inzicht komt) of een Nexit. Nederland heeft namelijk soevereiniteit nodig om democratisch bestuurbaar te blijven.
Dat klopt, u heeft helemaal gelijk.
Ik zeg al jaren lang dat Nederland geen democratie meer is. De politici zitten er voor zich zelf en niet voor ons.
@Hebbiehemookweer | 07-11-19 | 10:34: Er zijn wel meer mensen tot dit lucide inzicht gekomen als ik de reaguursels lees. Interessanter is de vraag waarom dat niet blijkt bij verkiezingen.
@Hebbiehemookweer | 07-11-19 | 10:34:
-
Vergeet u gerust niet om de ambtenarenkaste te benoemen - die meer nog dan een af en toe voorbij waaiend 'bewindspersoon' beleid maken. Er is geen politicus die nog enige tastbare invloed op deze groep kan uitoefenen of daar daadwerkelijk sturing aan kan geven. Ambtenaren zijn alláng vergeten in wiens naam zij iedere maand een zeer behoorlijk salaris op hun rekening krijgen bijgeschreven - en het woord 'dienstbaar' kunnen ze niet eens meer spellen.
het verval onder Rutte neemt wel heel serieuze vormen aan en het is echt onbegrijpelijk dat dit in een "democratisch" land kan.
Nederland is afgegleden naar het niveau Bananenrepubliek.
Neeheee: - bananenMONARCHIE.
Het gaat niet goed met de ambtenarij. Ze hebben een hekel aan 'kwaadaardige' Wilders, ze dwarsbomen WOB-verzoeken, ze beïnvloeden 'onafhankelijke' rapporten, ze censureren onwelgevallige statistieken, enz. Met Ministers en een Minister President die aan de lopende band liegen en bedriegen om hun eigen straatje schoon te vegen is dat misschien ook niet zo vreemd. Maar ja, wat meneer Pieter Klein zegt dus.
Deze Café Weltschmerz aflevering is wat dat betreft ook onthutsend. www.youtube.com/watch?time_continue=8...
@GroetenVanUrk | 07-11-19 | 10:24:
Dank. Goede tip weer!
Er zijn op dat ministerie smeerlappen bezig de uitvoering van de wet te draaien in een richting die profijtelijk is voor privé.
Er zijn daar ook nog de integeren die zaken als Joris D. van binnenuit kennen, die zien hoe ene Wim Dankbaar kapot geprocedeerd wordt en die liggen daar wakker van.
Oh wat voel ik me goed als ik deze GS-tegel lees. Tsjonge wat een bevrijding zou het zijn wanneer de waarheid zou komen bovendrijven. Ik zou heel veel geleden verdriet veel sneller kunnen verwerken en tevens de enorme financiële schade die mij is toegebracht door zulke ambtenaren wellicht kunnen terugvorderen. Ik zou zowaar weer enig vertrouwen krijgen. Vertrouwen dat nu volledig weg is.
Vertel.
@Kuifje-in-de-EU | 07-11-19 | 10:21:
Vormfoutje inzake (vieze vincent)
Doe maar in een paar afleveringen, de friet-turk is toch uitgeschreven.
Sterkte.
Dat het daar een verrot zooitje is is inmiddels wel duidelijk.
Dat de verrotting zo ver gaat dat het monster zich gedraagt als een kankergezwel en woekert maakt inderdaad dat ingrijpen hoogst noodzakelijk is.
Alle door de overheid gefinancierde instanties houden zich eerder met Deugen & klimaat bezig dan met hun verwaarloosde kerntaken. Dat is ook het beleid van de regering.
"Ontsla iedereen bij @ministerieJenV en @Het_OM".
Toch niet de koffiejuffrouw? Want die levert goed werk.
@langzullenweleven | 07-11-19 | 10:11 |
Dat is dan ook de enige die daar nog fatsoenlijk werk aflevert.
Die zou 3 keer meer kunnen verdienen met haar eigen kofie shop.
Dat die agente ontslagen is, is trouwens helemaal prima. Of je nu voor 1 of 1000 euro steelt, 1 of 30 jaar in dienst bent; diefstal is onacceptabel. Als je die laat zitten ontstaat er juist betonrot. Slecht voorbeeld GS.
U begrijpt het niet. Dat is juist het betonrot. De gewone man of vrouw is juist het slachtoffer omdat er met twee maten gemeten wordt. Het netwerk heerst en er is geen grip op.
Kernbegrip hier: ambtenaren. Juiste observatie van Klein.
De ambtenaren voeren gedelegeerde taken uit in opdracht van de volksvertegenwoordiging (verantwoordelijkheid kan niét worden gedelegeerd en blijft liggen bij de volksvertegenwoordiging).
Dus, in de Nederlandse staatsinrichting hebben we te maken met twee formele actoren: volksvertegenwoordigers en ambtenaren. Noot: in formele zin komen politici en politieke partijen komen niet voor in de staatsinrichting.
Het probleem in deze zaak is dat onze volksvertegenwoordigers niet het volk vertegenwoordigen maar de politieke partijen. Dat komt door het kiesstelsel van evenredige vertegenwoordiging.
Oplossing: hervorm het kiesstelsel tot districtenstelsel uit 355 gemeenten en schaf alle politieke partijen af.
Dit is een begin. Wordt deze stap niet gezet dan blijft het rotzooien in de marge en blijft de overheid het soevereine Nederlandse volk domineren.
Nederland mijn soevereine Vaderland.
Correctief referendum alsnog invoeren. Pak je niet alleen Pechtold en Ollongren geweldig mee terug, maar na een paar referenda beginnen de marxistische kameraadjes in het parlement wel wakker te worden. Dat hun pluche weleens kan veranderen in pek en veren.
Een minister moet weten wat er in zijn ministerie gebeurt. Dan gaat alles goed. Ministers hebben nu meer weg van een entertaining captain op een cruiseboot.
Er worden teveel proefballonetjes opgelaten door incapabele ego’s. En die worden nog serieus genomen ook, zonder degelijk onderzoek. Te partijdige niet neutrale onderzoeksbureau’s moeten op de schop.
Iedereen roept maar wat en het liefst voor zoveel mogelijk camera’s.
Het is geen beleid, geen visie.
Proefballonnetjes, geiten paadjes, symboolpolitiek, etc etc.
En incapabele ego's zijn altijd ego's met een alpha-studie. Die hebben compensatie nodig op een ander vlak. De alpha-vooropleiding is de rot. Samen met de zogenaamde sollicitatiecommissie. Want zevens kiezen zessen en uiteindelijk kiezen tweeen, enen. En daar zijn we ongeveer.
Die incapabele ego's krijgen 'input' van 'schaaltjes twaalf'. De 'dumbing-down' binnen het Nederlandse overheidsstelsel is verbijsterend. Wie iets kan, gaat niet voor de overheid werken en 'voorkeursbeleid' resulteert veelal ook al niet in de aanstelling van lieden met een meer dan gemiddeld IQ.
6jes cultuur en politiek correcte diversiteit.
Dat is belangrijker dan kwaliteit.
Daar gaan we aan kapot.
In de MSM wordt dit verzwegen, gedownplayed en/of goedgepraat, zodat minstens 80% van de NL bevolking weer eens niet op de hoogte zal zijn. Of niet wil zijn.
Dus er verandert niets.
Marrakech iemand?
Dit stukje stuft bij mij het laatste restje vertrouwen wat ik in de Nederlandse rechtstaat had dan eindelijk ook weg. Ergens geef het wel een verzadigd gevoel. Niks gezelliger dan lekker gefundeerd door te kunnen kankeren op een verjaardag.
Het is de ambtenarij tegen de burger. En het bijzondere is dat de burger de ambtenarij betaalt.
Meer vuurwapens is een erg goed idee, want de moord- en doodslagcijfers liggen in 0031 veuls te laag. We moeten op dat punt meer ambitie tonen en streven naar cijfers zoals in de VS.
@Kuifje-in-de-EU | 07-11-19 | 10:01: Je weet dat een groot deel van die "gun deaths" Zelfmoorden zijn ? een ander (relatief) groot deel vind plaats in steden met een strengere wapenwet dan in Nederland ( chigaco) waarbij grotendeels sprake is van Gang Violence, zeg maar onze Mocro maffia, die ook niet bepaald onbewapend is.
Dat gezegd hebbende moeten we hier allemaal een AR-15 onder ons bed? Nee daar zijn er te veel instabiele mensen en vooral een gebrek aan Gunculture in dit land. Dus geen totale 2nd Amendment hier, maar een Tsjechische oplossing lijtk me stuk beter, je mag een Pistool kopen voor zelfverdediging, je moet er elk jaar mee op cursus en je wordt bij aankoop gescreend. scheelt al een hoop mafkezen etc, maar bied en veiligheid en geeft je macht om de overheid meer te dwingen naar je te luisteren.
@Kuifje-in-de-EU | 07-11-19 | 10:01: Op veel vlakken veramerikaniseert NL. En dat is ook beleid, zie bijvoorbeeld privatisering van de zorg ( die zou goedkoper worden want concurrentie). Alleen ontbreekt het hier aan de juiste "checks & balances"; overheidsinstanties (alle bestuurslagen) en hun ambtenaren wanen zich nu onaantastbaar. Een ware doofpotcultuur om elke verantwoordelijkheid te ontlopen (hoi, Ank Bijleveld) .Dit speelt al decennia, en wordt met een uitdijende overheid alleen maar erger. Hier een voorbeeld www.volkskrant.nl/cultuur-media/oltma...
Om te beginnen zou het politie agenten en militairen toegestaan moeten zijn 24/7 zichtbaar of onzichtbaar een wapen te dragen.
Zo langzamerhand is de overheid nog rotter dan de betonnen vloeren waarop zij haar wanprestaties ten uitvoer brengt. Als deze vergelijking klopt dondert op een dag het hele zaakje vanzelf in elkaar.
De baas van alle ambtenaren heeft ook weer last van acute dementie nos.nl/teletekst#107
Het is de taak van ambtenaren om hun politieke leiding uit de wind te houden. Dat is in het geval van de heer Harbers spectaculair maar vooral opzichtig mislukt. Dat gaat veel verder dan een labbekakkerige mentaliteit, ook uit dit relaas blijken er een aantal cultuurdragers te zijn, die blijkbaar heel wat te verbergen hebben.
Tegelijkertijd is er daarom ook een reden dat bewindslieden asl Ferd Grapperhaus en Sander Dekker wel floreren (om spijsverteringstechnische redenen ga ik het Trouw puff piece vandaag over die laatste niet eens lezen). En kijk je als ambtenaar lager op de apenrots wel tien keer uit voor je daar wat aan wilt veranderen. Zie ook het klokkenluidersschandaal. Er moeten daar wel degelijk ook de nodige goedwillende en effectieve ambtenaren op dat departement zitten: ze hebben het alleen niet voor het zeggen.
Dit formeel in tegenstelling tot de politiek en dan met name de Tweede Kamer. Het onderwerp ambtelijke corruptie "leeft" blijkbaar niet zo onder de volksvertegenwoordiging. Aan de andere kant: ook daar weten de meesten feilloos aan welke kant hun boterham gesmeerd wordt.
Het bewerkstelligen van een cultuuromslag is bij een "normale" organisatie al vreselijk lastig. In een slangenkuil als Den Haag zit er weinig anders op dan een Salomonsoordeel. Maar doe dat maar eens goed. Helemaal als het het wijste lijkt om je mond te houden.
Een duivels dilemma.
Elke volgende Fvd minister kan gewoon elke ambtenaar een verklaring laten ondertekenen dat hij zich in de uitoefening van zijn ambt onthoudt van politieke bemoeienis in woord en geschrift, op straffe van ontslag. Dat is sowieso zijn plicht. Tekent hij niet dan levert dat een vertrouwensgebrek op en is hij ongeschikt voor zijn functie, een ander ontslagtraject. Zul je zien hoe snel de schapen bijdraaien. Hoger management schriftelijk onvoorwaardelijke steun aan de baas laten verklaren, anders geen leidinggevende meer en terug naar de werkvloer (met een strenge baas). Gewoon consequent zijn, ambtenaren zijn ook gewoon kleuters net als iedereen.
@Cepalislam500mg | 07-11-19 | 10:05: Een soort zuivering dus.
@Cepalislam500mg | 07-11-19 | 10:05: Dat je nu zaken voorstelt zoals die in een totalitair regime thuishoren verbaast mij enorm. Gegeven je intro ben je blijkbaar (slag om de arm, want we zijn hier wel op de GS tenslotte) aanhanger van forum voor Democratie. En in die laatste staatsvorm hoort het er toch echt iets anders aan toe te gaan.
Jouw voorstel lijkt me een typisch gevalletje "het kind met het badwater weggooien". Maar wie ben ik.
Een cultuuromslag duurt 100 jaar; de verrotte generatie met de navolgende generaties moeten niet alleen dood maar ook vergeten en uitgewist zijn. A propos, waarom zou de mensheid met zekere regelmaat anders in crises of oorlog gestort worden?
Trias Politica das war einmal, welke partij er ook aan de macht komt.
Gelijkheidsbeginsel. De overheid moet gelijke gevallen op gelijke wijze behandelen (art. 1 Grondwet).
Een bestuursorgaan mag de hem geattribueerde of gedelegeerde bevoegdheid alleen gebruiken voor het doel waarvoor die bevoegdheid is gegeven (art. 3:3 Awb).
Fair-play-beginsel. Het Fair-play-beginsel zorgt voor een eerlijke behandelingen van een besluit. Het bestuursorgaan vervult zijn taak zonder vooringenomenheid of partijdigheid (art. 2:4 Awb).
Nou je zou bijna zeggen, start een impeachment procedure (kon het maar) tegen Rutte en consorten. Want dit zijn maar een paar punten uit een hele lijst waarin de grondbeginselen van "behoorlijk bestuur" vastgelegd zijn.
Simpel. Gewoon wegstemmen de volgende keer. Maar niet zo stom zijn om niet te gaan stemmen want daarin geef ik Rutte dan wel gelijk: dan moet je niet zeuren.
Zegt genoeg dat in landen waar revoluties plaatsvinden vaak gebouwen van BuZa en Ministerie van Justitie altijd als een van de eerste afgebrand worden. OM en Justitie dient allang niet meer het volk.
De ellende begon met dat superministerie V&J aka J&V, lekker makkelijk: alles onder controle en krachtdadig besturen, inclusief controlerende organen. Met collateral damage wat Rutte en de VVD66 weinig kan schelen aangezien het gewoon doorgaat. Het opheffen van de trias politica in actie. Dit was een paar eeuwen geleden al bekend maar de VVD leert niets meer.
De Vierde Macht maakt alles wat rechts is verdacht.
De Vierde Macht is altijd de laatste die lacht.
De Vierde Macht opereert schimmig in de nacht.
De Vierde Macht die ons niets dan ellende bracht.
De Vierde Macht maakt immer op de waarheid jacht.
De Vierde Macht is onbereikbaar voor elk soort klacht.
De Vierde Macht liegt en draait terwijl u wacht.
De Vierde Macht heeft de leugen in pacht.
De Vierde Macht die de hele rechtsstaat verkracht.
@Ronnie uit Helmond | 07-11-19 | 09:56:
Ik zou zeggen gelukkig implodeert het.
Eeeehhhh.... wat rijmt er op: 'omgebracht'??
"Maar het ministerie van Justitie en Veiligheid schrapte desondanks toch een cruciale passage over misdrijven door asielzoekers..."
Men schrapte het, maar ontkende later dat er opzet in het spel was. Naar nu blijkt was die opzet er wel degelijk.
En wat gebeurt er nu? Niets, helemaal niets. Het is een schande dat men ons willens en wetens een rad voor ogen heeft willen draaien, maar het is nog een grotere schande dat er nu niets gebeurt, dat er helemaal niets gebeurt, dat Den Haag niet diep verontwaardigd is. Daar zit iets onder, iets zorgelijks, iets engs, iets dat alle partijen kamerbreed bindt, en dat is een steeds krachtiger wordend taboe dat als een giftige mistige sluier is neergedaald over een politiek die zegt transparant te zijn maar daartoe niet meer bij machte is. "Wir schaffen das" zei Merkel met een hele grote mond, en wij praatten haar, eendachtig het taboe, braaf na. Maar wij "schaffen" het niet, het probleem lost zichzelf niet op, en we weten ons geen raad. Dan maar liegen dus, liegen tegen onszelf, liegen tegen de ander, elkaar beliegen, collectief de kluit belazeren.
Het OM belazerde de kluit, maar er gebeurt niets, want we belazeren elkaar liever dan dat we de waarheid spreken. Daar is geen ruimte meer voor, voor de waarheid. Het OM belazerde de kluit, maar het taboe schrijft voor dat we dat belazeren moeten begrijpen, dat we moeten inzien dat er belazerd wordt om de goede zaak te dienen, om de leugen te laten regeren.
Want dat is wat het taboe der deugdzamen voorschrijft, dat de leugen blijft regeren, tegen beter weten in, dat we de multiculturele droom, precies zoals we die bij elkaar gefantaseerd hadden, uit kunnen dromen, bedwelmd door giftige dampen.
"Het kan niet waar zijn, het mag niet waar zijn, dus zorgen wij ervoor dat het niet waar is", dat is het adagium. Het is geen kwade wil, het is veel erger dan dat, het is de gesel van een verstikkende moraal.
Het is het inmiddels beruchte lalala roepen met vingers in je oren.
Welnee; het is macht en louter macht (volgens mij).
Uw conclusie in de allerlaatste zin is té wazig. Kunnen we niets mee. Zeg maar onvatbaar. Dient m.i. verder uitgewerkt te worden tot een concrete conclusie (dat vatbaar is voor een strategie)!?
Het gebouw ziet er van binnen netjes en proper uit, dus de schoonmakers zou ik dan niet meteen op straat zetten.
Ach, misschien die ook maar vervangen door mensen die wél een nederlands paspoort hebben en belasting betalen?
@elfenstein | 07-11-19 | 09:55: En die goed schoonmaken.
@Kuifje-in-de-EU | 07-11-19 | 10:11:
Net de bijdrage van Baudet in de kamer aangaande het onderwijs bekeken.
Ik deel zijn mening dat loodgieters, stratenmakers en alle andere beroepsgroepen die eerder fysiek zijn zwaar ondergewaardeerd worden en eigenlijk op eenzelfde niveau als misschien zelfs wel academici beloond dienen te worden.
Zodra vuilnisman (m/v/#$^&) een goed gewaardeerd en goedbetaald beroep wordt wil ik dat heel graag doen. Schitterend werk, je leert in no-time een hele stad kennen op manieren die "gewone" mensen nooit bedacht hadden.
Ik heb het wel eens gedaan na verhuizingen naar andere steden, effe een maandje vuilnismannen en je verdwaalt nooit meer in je nieuwe territorium.
Maar voor het geld hoef je het niet te doen, dus draai ik nu plaatjes....
@elfenstein | 07-11-19 | 10:19: Loodgieters verdienen volgens mij heel aardig, als ik hun rekening zie. Verder wel voor een groot deel met je eens. Ik ken een chirurg die zijn studie bekostigd heeft door op een vuilniswagen te werken.
@Kuifje-in-de-EU | 07-11-19 | 10:25:
Jah, die loodgieter die bij jou komt omdat je bidet overloopt is meestal een zzp sneldienst en die zijn inderdaad duur. Loodgieters in de bouw, pijpetrekkers dus, moet voor 3x niks dus zijn het vaak polen enzo.
Het resultaat van open grenzen ook, de race naar de bodem voor vies, hard, lelijk werk waar niemand ook maar ene cent teveel voor wil betalen en dus maar oostblokkers gaat sjoppen. Als het je niet meer waard is dan dat, laat dan ook maar. Een regelrechte belediging voor eerlijk geschoold volk dat van mij een flink salaris mag hebben maar nu dus veelal nutteloos iets op kantoor zit te doen omdat anders de hypotheek niet lukt.
De ministeries en de Regering zullen nooit en te nimmer volledige transparantie geven in vele zaken.
Zekere partijen, stakeholders, en individuen hebben grote belangen erbij GEEN transparantie te verschaffen.
Zodra men dit wel gaat doen is het wachten op een burgeroorlog in de BV NeDDRland.
Immers dan (door)ziet het gepeupel hoe men door de gezagdragers wordt voorgelogen.
Interessant geval, dat ontslag van die politievrouw. Bikkelharde rechter, nogal dramatische consequentie voor zo'n luicht vergrijp. Maar mevrouw was de rechter waarschijnlijk ' niet sympathiek genoeg'. Tenminste, dat is de gangbare motivatie bij vonnissen als ik het allemaal goed heb bijgehouden.
Klopt rechters oordelen niet inhoudelijk meer maar op basis van sympathie en aanzien. Ze hebben het ook de te druk met bijbaantjes daardoor geen tijd om een dossier goed te lezen. Tien minuten voor een zitting in de trein is prima.
@harverster | 07-11-19 | 09:44: Als je de berg dossiers ziet die een rechter per dag moet verteren zouden de meeste van ons na een week al gillend gek het pand uit gerend zijn en zich bij de bedrijfsarts melden met een burnout.
@harverster | 07-11-19 | 09:44: ze benoemen ook elkaar en het bijbanenregister vullen ze niet in, al jaren. Maar dat vinden ze zelf geen probleem. Rechters zijn immers niet corrupt in Nederland, nooit. Controle is dus alleen maar onnodig duur. Laat staan dat anderen zich met je mogen bemoeien of God verhoede: commentaar mogen hebben.
Het zou fijn zijn om te weten dat je tegenover een rechter staat die commissaris is bij het bedrijf waartegen je procedeert.
Ik zou voor het oude Griekse systeem zijn: rechters aanwijzen door het lot. Er zijn nu zoveel regels dat de willekeur er weer is, dan maakt het niet meer uit of je alle regeltjes precies kent. Als je van iemand af wilt vind je wel een regel waarmee dat kan.
Mooi man, de feiten dusdanig draaien en stil houden dat ze weer in je narratief (ideologie) passen.
What’s new....
Of het nu met Rutte te maken heeft of niet; er is de afgelopen wel degelijk een patroon van afglijdende moraal te zien in de politiek.
Het glashard liegen is gemeengoed geworden. Er is een massa ambtenaren en politici die inmiddels van mening zijn dat ze een soort 'untouchables' zijn en gewoon per decreet en naar eigen goeddunken kunnen doen wat ze willen.
Rutte en Ollongren geven het 'goede' voorbeeld. Met in hun kielzog een sliert wannabees, Jetten, het schreeuwerige Klavertje, of neem die bespottelijke Ed Nijpels als voorbeeld. Die presteert het om heel NL met schulden op te willen zadelen en verplichte zooi die slecht presteert, duur is en niemand écht wil hebben door iedereen zn strot te duwen terwijl de mafketel zelf notabene in een woonboerderij woont met 3 CV ketels en zich wentelt in luxe en laaft aan de gemeenschap.
En Nederland vol windmolens zet met de ergste broeikasgassen die je maar kunt vinden. En maar door douwen.
Ambtenaren baantjes zijn in principe allemaal Bijstand Plus pakketten voor mensen die in het bedrijfsleven niet mee kunnen komen en waar je dus een maximale houdbaarheidsdatum op zou moeten zetten. Max. 8 jaar bijvoorbeeld. De gemiddelde leeftijd is er bovengemiddeld hoog en men is er doorgaans buitengewoon zelfvoldaan. Terwijl het een eer zou moeten zijn om in dienst van de bevolking te werken en geen privilege. Nederland is ondertussen niet 1, maar honderden kleine koninkrijkjes waar ze bovenop de informatie gaan zitten terwijl je er zowat geen kast open kunt trekken zonder dat er lijken uit vallen.
Wat moet er wel niet van hun kinderen komen? De eerste generatie is nu met pensioen de tweede generatie is nu bezig met zelf verrijking het land is al bijna naar de klote maar hoed u voor hun kinderen. Heet zijn net IS-ers die ambtenaren.
De koffiebonen op de ministeries komen ook van het merk "Wemoetenrechtsnietindekaartspelen" , extra deugdelijk gebrand. Reken maar dat ze ineens overijverig kunnen zijn als ze vinden dat er wat moet gebeuren. Voor de rest verschuilen ze zich achter de zelfbedachte honderdduizenden regeltjes.
In het bedrijfsleven heb ik vaak genoeg gehoord dat als je het rustig aan wilt doen met een leuk salaris dat je daar moet gaan werken. Dat is te merken. Alleen doen velen dat niet dat want ze hebben nog een normbesef.
Het liegen en bedriegen speelt recht nou juist wel in de kaart. Het liegen en bedriegen is de diepere oorzaak van de polarisatie. Er bevindt zich een waarheid tussen de partijen die maar niet echt aan de oppervlakte wil komen, die maar niet bespreekbaar wordt.
@Schoorsteenveger | 07-11-19 | 09:52: En wat is dan die waarheid?
Niet alleen daar moet de bezem er door, maar het is een mooi begin. Maar jullie denken echt dat deze politiek, dit Old Boys network iets gaat doen? hell no. je hebt een outsider nodig. zeg maar een Trump. in de VS komt ook steeds meer boven van de Dem's die FBI bezetten, kijk alleen maar naar de zaak van Gen. Flynn. Daar gaan straks een hoop koppen extra rollen voor zover nog niet ontslagen.
Dat gaat in Nederland niet werken. Er is hier nooit één iemand die iets voor elkaar kan krijgen vanwege de onvolprezen coalitieregering. Een soort kwartetspel maar dan met het geld van de burger.
@The7thGuest | 07-11-19 | 09:43: probleem is dat degene die het proberen dus niet samen een meerderheid krijgen. we lijken hier ondertussen op de Weimar republiek. Enigste die een echt gevaar was hebben ze vakkundig omgelegd of dacht je dat echt dat Volkert overal mee weg kwam door mazzel?
@ikworstelengadouchen | 07-11-19 | 09:59: Nee hoor, zo naïef ben ik nu ook weer niet. Ook de arrestatie en de binnen no time massale aanwezigheid van politie net na de schietpartij doet de wenkbrauwen fronsen. Murder by proxy.
Bij RTL werd Wilders net als bij de NPO kapot geschreven. Ophitser/haatzaaier, mislukt vingerwijzer.
En nu ambtenaren die hun mond moesten houden, vergelijken met betonrot. Schele P. Klein.
In de winter lekker zeiken op ambtenaren. Krijgen ze het toch nog een beetje warm.
Bij de overheid werkt het zo bij ontslag is de overheid eigen risico drager. Dus als een ambtenaar (dit is een naar persoon in een ambt) maar voor vijftig procent functioneel is (voor zover dat mogelijk is bij de overheid) dan zal deze niet worden ontslagen. Te duur dus blijft de overheid zo een clusterfuck met niet productieve criminele en corrupte graaiers.
Ambtenaren zijn personen (vaak met een wetenschappelijke achtergrond) die zichzelf hebben ondergebracht bij een hoger echelon van de sociale werkplaats. Top ambtenaren zijn de kartel leiders.
Dacht je dat het bv bij banken of andere grote bedrijven beter ging ?
@Nichtsneues | 07-11-19 | 09:44: Overheid en multinationals zijn een. VNO-NCW,AWVN ook criminele organisaties.
Timmer ook gelijk de tweede kamer dicht. Daar laat iedereen het ook gewoon gebeuren. De enige die wel eens blaft maar nooit bijt is Omtzigt. Maar ja, partijdiscipline hé, dat is natuurlijk ook heel belangrijk.
je vraagt je af wat het CDA heeft om hem toch telkens aan de lijnband te houden. Omtzigt zou toch in staat moeten zijn of 1 die partij over te nemen, of 2 een Flinke rechtse volksparij op te bouwen? Hij heeft echt veel potentie, maar het mag er schijnbaar niet uit komen.
@ikworstelengadouchen | 07-11-19 | 09:36:
Omtzigt weet ook wel waar zijn brood vandaan komt.
@ikworstelengadouchen | 07-11-19 | 09:36:
Omtzicht zou schitteren bij het FvD. Geen idee hoe hij zelf tegen die partij aankijkt maar volgens mij zou het een aanwinst zijn.
@elfenstein | 07-11-19 | 09:58: Das niks voor Thierry, die speelt niet graag 2e viool of piano.
@ikworstelengadouchen | 07-11-19 | 10:00:
Thiery kan gewoon oppernar blijven hoor, Omtzicht is meer een soort pitbul die je ergens op kan zetten, die begint te graven en te happen en laat niet meer los. Het wrange voor hem is wel dat hij bij zijn huidige baasje nooit van de lijn mag en precies die vrijheid zou hij bij FvD denk ik wel krijgen. Of Pieter ambities heeft om ook zo op de voorgrond te treden en dus ook alle beschimpingen en framing te moeten trotseren waag ik te betwijfelen. Lijkt het me het type niet voor. Zie het een beetje zoals Wilders-Bosma: Wilders pakt de klappen en doet de linke uitspraken, Bosma concentreert zich op de inhoud en doet de voortreffelijke debatten. Zoiets?
@elfenstein | 07-11-19 | 10:11: ik vind het best als de beste man maar eens los gelaten wordt. Hij heeft veel potentie om echt een goed staatsman te worden. Hij zou voor evt Coaltiegenoten een goede kandidaat premier zijn.
Het probleem bij de ministeries, en dit geldt voor alle ministeries, is dat je niet in de top van de ministeries komt als je niet voldoende weet van de andere topambtenaren en als je zelf niet genoeg meegezogen bent in ellende. Het is een zichzelf instandhoudende boevenbende waar niet uit de school geklapt wordt, want je weet dat je meegenomen wordt in de val. Alleen rigoureus ingrijpen kan dit doorbreken. Vanuit de ambtenarij zelf zal dit nooit gebeuren.
Inderdaad. Deze overheid is kapot. Kunnen we aub een nieuwe krijgen?
Basil!
Nee, is uitverkocht.
@Basil Fawlty | 07-11-19 | 09:33: Kom op Basil, denk je nou echt dat het in andere landen beter is? Even serieus.
Toch maar alle macht naar Brussel ? Oh nee, daar zit net zo een bende !
Help !
@Basil Fawlty:
Volgens mij is het bestuursmodel kapot. En is het eens zo trotse soevereine Nederlandse volk gereduceerd tot sociale slaven van de overheid en consumenten ten dienste van het groot kapitaal.
@Kuifje-in-de-EU | 07-11-19 | 09:47:
Ik woon niet in andere landen Kuifje maar in Nederland. Wat we wel kunnen doen is leren van het goede van andere landen en dat overnemen en van het foute leren hoe we het niet moeten doen.
@Voight-Kampff | 07-11-19 | 10:08:
bestuursmodel en de mentaliteit die daar heerst.
@Basil Fawlty:
Ok, zijn we het eens. Die mentaliteit rammen we er wel uit met 76 soevereine zetels in de 2eK (dan werkt die brakke grondwet in ons voordeel).
Pas maar op, dit is opruiing en dat is strafbaar en laat dat nu net een wet zijn die WEL heel gretig gehandhaafd wordt in deze bananenrepubliek
Toch een nieuwe wet dronken bestuurders door de 1ste kamer. Klein lichtpuntje.
Goed idee om dronken bestuurders door de Eerste Kamer te laten scheuren. Toch een overbodig instituut.
Het netwerk is onbeheersbaar geworden. Het is een zelfstandige entiteit geworden die zijn eigen beslissingen neemt, niet meer te controleren is, zelfs niet meer door zichzelf. Dat voor een instantie met zoveel invloed op de samenleving die daar dan ook regelmatig mee geconfronteerd wordt, zonder daar iets tegen te kunnen doen.
We zijn op weg naar de apocalyps.
The Deepstate is everywhere
Bulls eye.
Ooit nog gewerkt in een grijs verleden bij die toko op de 3e verdieping jaren terug bij de ICT-ers, een groep deplorabelen waarop werdt neergekeken door de ubermenschen van het departement, de juristen. Meewarig keen we altijd naar de stoet zwarte dienstauto's die om vrijdag 11:00 de garage binnenzeilden met daarin de top die het wekelijkse feestje van Winnie Sorgdrager moesten meevieren. Wat waren die mensen belangrijk!
Ben vrij kort daarna wegens volledige incompatibiliteit met de ambtenarenwereld gaan freelancen. Geen spijt van gehad.
Vrijheid toch best belangrijk
Wat een onvoorstelbaar genot moet het zijn om die stal uit te mesten en die bedrijfsjuristen terug te schoppen in hun rol van stafmedewerker.
Als je iets niet moet sluiten, is het Veiligheid en Justittie wel. De criminaliteit loopt de spuigaten uit.
Kan makkelijk De zaken die de meeste maatschappelijke onrust veroorzaken kunnen door een militaire rechtbank worden afgehandeld. De rest wacht maar tot de reorganisatie geregeld is.
Het hele overheidssysteem, niet alleen het rechtssysteem, heeft last van ongekende betonrot. Gebrek van kennis en kunde wordt dagelijks meer en meer zichtbaar.
Het hele ambtenarenapparaat is door en door verrot en corrupt.
Er zit wel wat in hoor: in elk geval top-100 ambtenaren eruit. Per direct. En voortaan enkel nog Voorlichters die voor het leven partijloos zijn.
Ik ken de cultuur wel wat van horen zeggen. Als je er werkt en je hebt een geweten. Get the fuck out.
Geloof me, tot dat besef kom je vrij snel,
Ik zou het massa ontslag niet beperken tot enkel het ministerie van justitie en het OM. Alles omver zagen en opnieuw beginnen, want hier is geen goeie meer van te krijgen imho.
Ik vind het een gaaf ministerie. Capabele mensen.
En men stond er bij en die keek er naar..
Wanneer gaat er nou eens iets iemand doen?
Ik ga zo vissen.
@Mark_D_NL | 07-11-19 | 09:17:
Goed idee, ga vanmiddag deadbaiten op broeder en zuster esox.
@eerstneukendanpraten | 07-11-19 | 09:27:
Spiering, haring en makreel als aas?
@gestoptmetroken | 07-11-19 | 09:34:
In de diepvries zit blankvoorn, makreel, horsmakreel, sardien en haring.
Wat doet de Action daar in een van die gebouwen ?
Action zit ernaast.
'Action' in een ministerie? Doet u niet zo gek en dient rust te heersen.
Handig voor de balonnetjes, poederdoosjes en doofpotjes.
Zuur zaniken over huisregels & permabans leveren vooral snel permabans op, fyi.
Het gekke zal zijn dat als je die torens sluit, en het personeel buitengooit, alles wonderwel zal blijven werken en het ook heel soepel zal werken.
Er zullen in ieder geval geen fouten meer worden gemaakt.
Ik ben meer een voorstander van gecontroleerde sloop en wel zonder voorafgaande informatie.
Deze panden hebben een soortgelijke vloerconstructie als die ingestorte parkeergarage in Eindhoven. Sloop lijkt mij inderdaad beter dan daar mensen laten wonen. Mogen ze namelijk geen feestjes houden.
Na het Pikmeer-arrest van Sorgdrager voelen vele ambtenaren zich koning, zo'n Demmink mocht 20 jaar alles bestieren en naar zijn hand en p... zetten. Machtiger als Bea zoals een sterke (half) broer. Dit land is door en door verrot.
Laten we eerst maar even het officiële rapport afwachten. Dan kunnen we pas conclusies trekken.
Wat Mark zegt.
Als dat officiële eruit bestaat dat alles wat van belang is weggelakt is en derhalve makkelijk te verdedigen is voor een stuntelende minister?
Doe mij dan toch maar het hele verhaal, dan maar wat minder officieel maar als de hooggeplaatsten die de officiëliteit moeten voorstellen zélf vuistdiep d'r in zitten zegt het mij niks meer. Hooguit dat alles wat langs officiële weg tot ons komt bij voorbaat verdacht is.
Officiele rappoten, ik heb er ondertussen een broertje dood aan, die staan namelijk vol met aannames en simulaties. zo lust ik er nog wel een paar.
Het is enorm zuur voor de mensen die wel met ziel en zaligheid zich inzetten voor de rechtsstaat (en hun dagelijks brood) dat er van die incompetente sukkels door de politiek als directie wordt benoemd. Beoordeeld op politieke afkomst en niet op competentie.
Alweer een topic over Marx Rutte?
Deze genderneutrale premier heeft dan ook wel episch gelogen
over praktisch alles wat uit zn mond komt en lijd* het land met het leidinggevende kwaliteitsniveau van een kijkshop manager!
Hogeraf, koning, brussel.
Waren alle andere nicknames al bezet?
@keestelpro | 07-11-19 | 09:07:
Die is speciaal aangemaakt om alle homosensuele musketiers van GroenLinks te pleasen...
Weg met onsch!
REAGEER OOK