Concertgebouw annuleert concert Jerusalem Quartet vanwege demonstraties
Heel normaal dit

Wat te doen op 16 en 18 mei in Amsterdam? Nou, in ieder geval niet naar het Belarussisch-Oekraïens-Israëlische strijkkwartet The Jerusalem Quartet in het Concertgebouw. Het Amsterdamse podium voor de verfijnde smaak heeft namelijk een streep gezet door de op die dagen geplande concerten. "Om de veiligheid van onze medewerkers, bezoekers en musici te garanderen heeft Het Concertgebouw ervoor gekozen de concerten van het Jerusalem Quartet op 16 en 18 mei geen doorgang te laten vinden. Het Concertgebouw is tot dit besluit gekomen vanwege aangekondigde demonstraties en de recente ontwikkelingen rond protesten in Amsterdam."
Het zou voor het eerst zijn dat het kwartet een stuk van een Israëlische componist zou spelen, Paul Ben-Haim (1897-1984). Het feest gaat niet door, want alles wat met Israël geassocieerd kan worden is entartete kunst of anderzijds onwelkom in onze hoofdstad. Dit betreft vrijwel altijd Joden, maar dat is heus en uiteraard TOEVAL.
Onveilig of niet, wij houden niet van cancelen. HUP Jerusalem Quartet.
UPDATE 15/5: Het Concertgebouw stelt in een statement dat er nieuwe date worden gezocht waarop de afgelaste concerten wel (met extra veiligheidsmaatregelen) door kunnen gaan. Het kwartet zelf heeft ook gereageerd. "Capitulation to bullying and terrorism!"
Dit wil je ook lezen

Vervoerregio Amsterdam wil zich concentreren op klimaatverandering
Anders moet u straks zwemmend naar uw werk

Rutger Groot Wassink Journaal! "Tieners" opgepakt voor uitschelden en mishandelen homo
Tuuuu nuuuun nuuuuuuuu (journaal-jingle)

Man uit virale seksvideo Koningsdag opgepakt op verdenking van verkrachting
Politie sprak afgelopen 24 uur diverse getuigen, uit eerdere berichtgeving bleek dat slachtoffer en dader 'geen onbekenden' van elkaar zijn



Beelden van seksende mensen op Koningsdag in Amsterdam gaan viral, blijkt mogelijk verkrachting
Iedereen kijken, iedereen lachen



De rat hoort bij Amsterdam, zegt de gemeente
Amsterdam is poep op de stoep en haat in de straat... en RATTEN