Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

TK LIVE - Debat over Steun aan Oekraïne

Wat kunnen we nog meer weggeven?

bzzzzzzz...

In Nederland geven we alles weg. Geld, woningen, gas, koloniën, zorg, onderwijs, Unilever, Shell en uiteraard defensie. We hebben inmiddels voor meer dan 1 MILJARD weggegeven aan een land waarmee we niet geassocieerd wilden worden, maar Mark Rutte deed het toch, want democratie is heel belangrijk (zie ook: NRC). YPR's, tanks, patriots, pantserhouwitsers, voertuigen, gevechtsrantsoenen, slaapzakken, laptops en beschermende kleding etcetera. Zie HIERRR de gehele lijst wat we al aan Kiev hebben wegggeven. En DAARRR is de gehele lijst wat we nog niet hebben weggegeven. Zoals bijvoorbeeld de Black Hornet Mini Drone (foto). Twintig minuten opladen en dan kun je twintig minuten vliegen. Daarmee kunnen fotootjes van Mark Rutte in Russische loopgraven gegooid worden, zodat ze weten wie ze moeten hebben, straks.

Reaguursels

Inloggen


Ik zie dat het tijd is om andermaal mijn kleine meesterwerk: het gedigtL ALTIJD OORLOG hieronder te plaatsen.
Ik had de leden van Pink Floyd gemaild of ze het misschien op een langzame, met lange gitaarsolo's gelardeerde concept-album konden gebruiken, maar ze waren helaas zelf al in een mini-oorlog gerommeld:

ALTIJD OORLOG
ìk heb het niet gewild, ìk heb het niet gevraagd.
van mij mag elke wereldburger dagelijks een gratis Big Mac Menu,
de vrouwen elke maand een bolle baby of een lang weekend
naast een minnaar die van wanten weet.
Maar helaas mag het niet zo zijn,
dat we bloemetjes plukken,
elkaar omhelzen met natte lippen van geluk
want alles moet en zal:

- KAPOT!- -KAPOT!- -KAPOT!-

zo niet goedschiks door idyllische veroudering,
zoals een oude watermolen in het Zwarte Woud,
maar kwaadschiks met bommen die al vijftig jaar op de plank liggen,
want weggooien zou zonde zijn, wanneer er niet 10.000 mensen
werden weggeblazen uit het leven
die er niks mee te maken hebben.
weet je wat God zonde vindt?

dat iedereen nog in leiders en politici blijft geloven
met hun leven
wat ze graag geven voor das Vaterland

steeds weer zullen er weer
de Pol Pot's,
de Stalins,
de Hitlers, de Mao Tse Zong's, Putin's
en Kaizer Wilhelms op deze aarde opstaan en
vergaan met miljoenen doden in hun kielzog

altijd moet het volk van crisis naar crisis leven
en altijd is er een zelfgeschapen oorlog
met Eurazië of Oceanië,
zo niet tussen Oceanië contra Eurazië,
vallen banken om die gered moeten worden door het klootjesvolk

weet je wat gered moet worden?
- de mens
- de rust en vrede
- de aarde

waarom is er altijd geld voor oorlog?
maar niet voor een piepend raam,
van een verpleeghuis?
een kinderfietsje dat op zolder staat?
omdat iedereen dood is
vanwege de vorige oorlog

met een volle buik is het makkelijk om de revolutie te preken
al wachtend op de uitkering
maar in de tussentijd maken wij wilde plannen
voor een nog beter systeem
kies ons om u de weg te wijzen
wij doen dit echt niet voor onszelf
maar voor u u u u!

'you can check out any time you like,
but you can never leave.'
omdat we met zijn acht miljard op één ruimteschip
reizen, op weg naar de toekomst.
ik zou beginnen om de hebzucht en het 'us versus them' eruit te halen

de koek is op:
mijn voorouders hebben het geprobeerd en gefaald
en ik zet die lijn trots voort
'losers can't be beggars.'

- Zesdaagse Oorlog
- Vietnam
- Cambodja
- Zuid-Afrika
- Irak
- Iran
- Irak
- Afghanistan
- Libanon
- Jemen
- Oekraïne

in mijn leven was er geen dag, geen maand, geen jaar,
dat het niet ergens oorlog was
en ik gaf al die jaren geen kik of traan
nu zie je het resultaat:

had ik maar een shit gegeven
al was het maar eenmalig
dan had de wereld er wel een stukje beter uitgezien.
of niet dan?
nee, ook zonder mijn medeleven of bezorgdheid
zullen de kranten gevuld worden
dag na dag, eeuw na eeuw
met in feite dezelfde ellende en oorlogen

this is the end my friend, my beautiful friend.

King of the Oneliner | 22-02-23 | 00:33
-weggejorist-
sjef-van-iekel | 21-02-23 | 22:05 | 4
▼ 4 antwoorden verborgen

Ik vind de PVV met hun laffe beleidslijn om de Oekraïne te laten stikken, niet meer verkiesbaar. Ze hengelen misschien naar kiezers die net zo laf en zo'n verkreukelde mening hebben als ze ons willen doen geloven dat de pvv ze heeft., maar hun oude kiezers raken ze daarmee kwijt. In maart weten we of het ze gelukt is, doet me alleen pijn voor Martin Bosma.

jan huppeldepup | 21-02-23 | 21:15 | 5

@Graaisnaaiert | 21-02-23 | 21:40:
Is wel zo. Naast die totale mafklappers van FvD leek de PVV nog enigszins redelijk, maar zoals ook nu weer blijkt is het gewoon 3 x niks.

Spring Bruissteen | 21-02-23 | 21:44

@Après toi | 21-02-23 | 21:40: in ieder geval heeft de conservatieve Poolse regering de defensie beter op orde, en dus meer recht van spreken op dit gebied, dan de Nederlandse regeringen waarin de vvd de afgelopen decennia altijd aan heeft deelgenomen AT.

therealbraindump | 21-02-23 | 21:51
▼ 2 antwoorden verborgen

Paar wereldvreemde en putin steunende rechtse politici, die electoraal nog iets proberen binnen te hengelen. Niet serieus nemen. Lekker doorgaan met leveren wapens en verhogen budget defensie. Putin moet gestopt worden.

TheManiac | 21-02-23 | 21:03 | 6
-weggejorist-
sjef-van-iekel | 21-02-23 | 21:32

@ReyNemaattori | 21-02-23 | 21:21: Wat snap jij niet? De Oekraïners vechten zelf tegen de Russen. Met onze steun. Mochten ze het niet redden, dan kunnen we besluiten om er zelf heen te gaan. Want Putin houdt niet op bij Oekraïne.

Après toi | 21-02-23 | 21:36

@Après toi | 21-02-23 | 21:36: Dat denk ik wel. Dan is Rusland uitgeput.
Al zou Putin het willen, wat ik betwijfel, het lijkt mij onmogelijk.

ChalinaRosa | 21-02-23 | 22:16
▼ 3 antwoorden verborgen

Ah ja de PVV doet weer een Chamberlaintje.
Dat vriendschapsspeldje werpt dan toch zijn vruchten af.
"Niet mijn oorlog!".

Nee Joh, maar dat wordt het vanzelf, als we die mafkees laten winnen daar. Het scenario is het volgende: Stel, we trekken alle steun in, dan is Oekraine in een paar maanden toast, opgedoekt, bezet, overgeleverd aan de NKVD, de straftribunalen en de moordpartijen, deportaies, verkrachtingen, uitwissen van de cultuur en de staat Oekraine.

Oke, jammer dan dat is de prijs die zij maar moeten betalen, voor onze afzijdigheid en onze lafheid, het zij zo. Eigen volk eerst toch? Prima. Eigen volk eerst. Maar dan gaat het verder. Poetin is gestekt in het idee dat wij lafbekken zijn, heeft al eerder aangekondigd dat hij Oekraine wilde hebben maar ook de Baltische staten een abberratie van de geschidenis vindt, sterker nog: Voor dit begon eiste hij dat alle ex-USSR landen plus de bezette Oost Europese uit de NAVO zouden treden. Ja wie weet het nog, maar dat was zijn keiharde eis.

Met zulke lafbekken als wij, kan je goed je zin doordrijven, door een beetje te chanteren met kernwapens en dan laat je de tanks los op Estland. Mooi klein land, dat rol je zo op, onverdedigbaar ook. Oke er zit een paar duizend man NAVO, maar die zijn vrij snel klaar, het land is zo af te sluiten van Europa.

En dan Artikel 5! Een NAVO land wordt aangevallen, dus moeten we allen te hulp komen. Maar gaan we dat doen? Nee natuurlijk, of misschien de Engelsen en de Polen maar wie wil er dood voor een onverdedigbaar stukje ex-Sovjetland? Zeker Geert Wilders niet, en heel veel anderen ook niet dus krijg je exact hetzelfde: Onderhandelen! Dus ook Estland geven we weg.

Je zal begrijpen dat daarna de NAVO een dode letter is. En dat we piecemeal klaar zijn voor de grote oorlog tert herstel van het grote tsarenrijk van een megalomane mafkees. En daarna wordt het een zeer moeilijke tijd, alle defensiebudgetten gaan omhoog naar 10%, dienstplicht en andere ellende.

Het is de tijd om nu heel hard terug te meppen, door veel zware wapens te sturen zodat de Russen tenminste terug gaan naar de lijnen van 2014. Dan onderhandelen is uit een positie van kracht. En dat is nodig tegen deze dictator. Hij is niet onze vriend noch onze bondgenoot. En hij mag anti-woke zijn, dan nog is hij niet onze vriend.

Overighens is deze situatie nog ideaal, een tijdje. De Oekrainers willen graag vechten voor hun land, met ozne wapens. We hoeven dus zelf niet te gaan, nog niet. Maar dat gaat wel gebeuren als Poetin wint en doorgaat naar Estland, Polen of verder. Dan moete wij ook, of we trekken nog verder terug, maar dan zijn we voor altijd het schandknaapje van Poetin.

Beste_Landgenoten | 21-02-23 | 20:48 | 10

Mooi man, zo'n kristallen bol!

Ikdoemisschienmee | 21-02-23 | 21:57

Nostradamus is er niets bij. Ik weet het.

Beste_Landgenoten | 21-02-23 | 22:12
-weggejorist-
sjef-van-iekel | 21-02-23 | 22:15
▼ 7 antwoorden verborgen

Absurd dat er geen massale wereldwijde vredesdemonstraties zijn.

Moriarty | 21-02-23 | 20:41 | 3

Vredesdemonstraties worden alleen gehouden als de VS ergens bij betrokken is. De Russen en Chinezen kunnen altijd gewoon hun gang gaan, dan zijn extreem links en extreem rechts niet geïnteresseerd.

Après toi | 21-02-23 | 21:12

@Après toi | 21-02-23 | 21:12: dat ligt misschien toch iets anders Après toi. De vredesdemonstraties tegen de oorlogen waarbij de VS betrokken waren waren demonstraties tegen een staat waarmee wij nauwe banden hadden, waarmee we in de NAVO zaten, waarmee we ons associeerden en waarmee we misschien duidelijk wilden maken dat wij niet achter die oorlogen stonden en dat die oorlogen niet namens ons gevoerd werden. In de tijd van de oorlog in Vietnam was de schok groot toen er de beelden naar buiten kwamen van dat brandende meisje na een napalmbombardement. Een bombardement gedaan door onze bevrijders, onze Amerikanen die daardoor van hun voetstuk vielen. Met de Russen onderhouden wij al lang geen vriendschapsbanden meer, zelfs het zogenaamde vriendschapsjaar was een complete aanfluiting. Wij voelen ons niet "verwant" met de agressor en niet plaatsvervangend verantwoordelijk. Er wordt inderdaad amper gedemonstreerd, maar er is wel heel royaal geld gegeven en zo'n 80% van de Nederlanders staat achter de hulp en wapenleveranties aan Oekraïne.

BenZen | 21-02-23 | 22:10

@BenZen | 21-02-23 | 22:10: Vietnam begon toen Noord het onafhankelijke Zuid-Vietnam binnenviel. De Amerikanen hebben daar veel fouten gemaakt, maar einde van het verhaal was wel dat Noord het Zuiden veroverde en onderwierp aan keiharde terreur: concentratiekampen, hongersnoden en bootvluchtelingen waren het gevolg. Daar werd nooit tegen gedemonstreerd.

Après toi | 21-02-23 | 23:05

De PVV solliciteert naar stemmenverlies met deze opstelling die van Roon verkondigt. Dat valt me enorm tegen. Ukraine gaat ons allen aan. Dat kun je niet zomaar afdoen met dat we er niets mee te maken hebben. Minpuntje voor PVV wat mij betreft.

Harrie-Couvert | 21-02-23 | 20:32 | 8
-weggejorist-
Moriarty | 21-02-23 | 22:43
-weggejorist-
Moriarty | 21-02-23 | 23:13
▼ 5 antwoorden verborgen

Na de verkiezingen horen we waarop nog meer bezuinigd gaat worden en wat wordt verschraald in zorg en onderwijs.
Maar ook wat u niet meer kunt verhalen op de overheid aan regelingen (grootdeels op alle toeslagen) en niet meer kunt verminderen op uw inkomstenbelasting en hoe alles duurder wordt door inflatie.
Dat kan ook niet anders, want dat miljard wat in die oorlog is gestopt is nog maar een luttel begin van wat jarenlang nog helaas noodzakelijk - want onze veiligheid is wel degelijk in het geding- met miljarden moet worden gefinancierd: die oorlog.
Dit zal vermoed ik waarschijnlijk ruim 2,5 miljoen gezinnen in een armoedeval gaan brengen in Nederland vrees ik. En denkelijk gaan de spanningen ook mogelijk toenemen in onze samenleving?
Toch moeten we Poetin laten zien dat we onherroepelijk en eenduidig willen: dat hij zich terugtrekt uit de Oekraïne.
Dit gaat nog heel pittig worden!

Jan, Leiden | 21-02-23 | 20:19 | 2

Putin weet allang wat wij willen, maarja ...

funda | 21-02-23 | 20:23

@funda | 21-02-23 | 20:23:
Die gaf vandaag weinig blijk er iets van aan te trekken. Nee, helaas....

Jan, Leiden | 22-02-23 | 00:09

Jaja.. iedereen heeft natuurlijk weer een hoop "belangrijks" te melden.. zoo nou eerst maar eens kijkon wie eigenlijk K.P. Piri van de PVDA nou wel eens mag zijn ... op de punt van mijn slaapstoel gaat zitten....!!

grapjasz | 21-02-23 | 20:18

En de grote afwezige is?

Harrie-Couvert | 21-02-23 | 20:03 | 1

Excuus, nummer 16 (Baudet) stond niet op de lijst van Pritt.

Harrie-Couvert | 21-02-23 | 20:56

Wie gelooft trouwens dat Rutte de speech van Putin niet zag, ik geloof er niets van. Hij benadrukt teveel dat hij slechts de samenvatting in de media vernam.

Wattman | 21-02-23 | 19:58 | 1

Wie gelooft Rutte?

Saillant__detail | 21-02-23 | 23:19

Het 1 grote bodemloze put. En ik zie Oekraïne dit echt niet winnen.

Flapuitx2 | 21-02-23 | 19:52 | 1

"Russen kennen niet van je winnen maar je ken wel van ze verliezen.."

funda | 21-02-23 | 20:18

Onze soevereiniteit, of hadden we die al weggegeven?

HoogToontje | 21-02-23 | 19:43 | 2

Ik moet altijd wel lachen als ik Rutte het woord "soevereiniteit" hoor zeggen, dan wèèt je gewoon dat-ie uit z'n nek staat te lullen.

pollens | 21-02-23 | 19:49

Eerst geld en wapens en over een tijdje onze kinderen
Zo gaat het meestal.

polletjepiekhaar | 21-02-23 | 19:34

Ik ben een goede reaguurder want ik ben bijna tegen alles wat Rutte en zijn regering doet behalve als het over Rusland en de oorlog gaat?

uisge baugh | 21-02-23 | 19:14

Alleen om de tafel zitten en vrede bespreken zou het doel moeten zijn. Het is een bende corrupte hypocriete oorlogshitsers. Ik walg ervan.

4HoogAantWater | 21-02-23 | 19:08 | 24

@Après toi | 21-02-23 | 21:38: Toch zal het moeten. Deze slachtpartij moet stoppen. Ik zie geen enkele andere moglijkheid dan praten / onderhandelen om hier een eind aan te maken.

ChalinaRosa | 21-02-23 | 23:02
▼ 21 antwoorden verborgen

Van Roon van de PVV was de enigste die iets zinnigs wist te zeggen.Voor die klote oorlog mikken we schepen vol geld de grens over en voor de eigen mensen kan prakisch niks. Nee, geen budget voor, nee niet genoeg geld voor en ga zo maar door. Als we stoppen met al die miljarden over de balk te gooien aan oorlog van een ander, die hele 'zielige vluchtelingenindustrie' en dat bezopen klimaatgedoe zijn we verdomme één van de rijkste landen. We zouden hier dan één van de mooiste levens op aarde kunnen hebben. Investeer eerst maar eens voldoende in zorg en veiligheid en huizen. Stem binnenkort PVV zou ik zeggen.

Sjakie | 21-02-23 | 19:06 | 22

@keistad: net alsof het Poetin wat kan schelen, wel of geen referendum. Het is gewoon terroristisch landjepik. Open je ogen. En trouwens dat belastinggeld is niet meer van u maar van de staat nadat u heeft betaald en wordt voor de samenleving ingezet. Daar gaat u dus niet meer over maar onze democratisch gekozen volksvertegenwoordiging. Zo werkt het nu eenmaal. Maar, ga vooral stemmen de 15e maart.

Harrie-Couvert | 21-02-23 | 22:20
-weggejorist-
Ikdoemisschienmee | 21-02-23 | 22:30
▼ 19 antwoorden verborgen

We schorsen tot 19:40 ...

pollens | 21-02-23 | 18:57 | 1

Tot 19:45?

BadPatNL | 21-02-23 | 19:56

Nou, da's wel duidelijk. De FvD haat ons en onze manier van samenleving zo erg dat ze zonder schroom de kant van het Rusland onder Poetin kiezen.
Resteert de vraag, wie gaan we als er echt opgeschaald gaat worden als eerste interneren hier' Russen of FvD-ers. Ik twijfel nog.

Graaisnaaiert | 21-02-23 | 18:56 | 12

@Wattman | 21-02-23 | 19:33:
Een defensieve move volgt meestal op iets wat er aan vooraf ging.
Nog iets verder terugluisteren.

completelylost | 21-02-23 | 19:43

@completelylost | 21-02-23 | 19:43:

Is het Westen helemaal niets aan te rekenen, ze hebben ook foutjes gemaakt ja. Maar toch is het klip en klaar wie hier de Agressor is en dat is Putin en niemand anders.

Wattman | 21-02-23 | 19:48

@completelylost | 21-02-23 | 19:43: De gebruikelijke wappiepraat van Therry. Daar mee bedient hij een bepaalde doelgroep, en daar is het hem om te doen.

Après toi | 21-02-23 | 20:03
▼ 9 antwoorden verborgen

Baudet aan woord.
De dagen van de NSB in de kamer zijn wedergekeerd.

panthoseen | 21-02-23 | 18:52 | 7

Er zijn nog NSB-ers, ik bedoel fans van die club in de panelen.

BobDobalina | 21-02-23 | 19:16

De enige landverraders zijn kamerleden die ons uitleveren aan de EU en niet de belangen van Nederland dienen.

Teluitjewinst | 21-02-23 | 19:28
▼ 4 antwoorden verborgen

Nederland leased tank van Duitsland want bezuinigingen. En nu opeens kunnnen ze gekocht worden om weg te geven. Ik mis de logica!

DBCooper | 21-02-23 | 18:51 | 3

Jeetje, misschien is er iets veranderd in de afgelopen paar maanden / jaren?

Graaisnaaiert | 21-02-23 | 18:57

Daar heb ik mijn hoofd ook een avond over gebroken, en toen moest ik weer aan dat plaatje van Spartacus denken: The truth is, the game was rigged from the start.

keistad | 21-02-23 | 19:00

De logica is erg eenvoudig: men geeft Uw geld liever niet aan U uit.
(De Speld, maar dan gewoon in het hier en nu.)

funda | 21-02-23 | 19:06

Een schijntje vergeleken met de asielindustrie en stikstofgeneuzel. En het is voor een goed doel. Vlad heeft een lesje nodig en een goede ook, evenals zijn hersendode juichaapjes. Elke besparing op asiel en stikstof mag van mij naar de Oekies. Humanitair, bouwmaterialen, wapens (het liefst raketjes die 2000 km ver reiken), you name it.

WhiteShark | 21-02-23 | 18:50 | 1

Ik wist niet dat we bespaarden op stikstof en asiel.

Joris Beltsin | 21-02-23 | 18:55

Baudet is er wel en interrumpeert regelmatig maar staat niet op de sprekerslijst, hoe zit dat nu weer ?

Wattman | 21-02-23 | 18:29 | 2

Omdat ie niet wil spreken.. overigens staat er geen enkele fvd'er op de lijst wat wel opvallend is

Johan1235 | 21-02-23 | 18:44

VVD tegen OEK: Je mag van ons F16's hebben zolang je ze niet gebruikt tegen Russen buiten OEK.

Met_baard | 21-02-23 | 18:06 | 2

Prima standpunt.

Après toi | 21-02-23 | 18:46

Belgorod etc. zijn gewoon legitieme doelen hoor volgens het oorlogsrecht.

Graaisnaaiert | 21-02-23 | 19:02

De wapenindustrie wil wel munitie leveren maar alleen als de oorlog nog een paar jaar duurt?

Mr_Natural | 21-02-23 | 17:59 | 4

@Joris Beltsin | 21-02-23 | 18:01: Misschien raakt het Pentagon ook door het belastinggeld heen ... en er dreigen verkiezingen.

funda | 21-02-23 | 20:21

@Joris Beltsin | 21-02-23 | 18:01: De wapenindustrie wil altijd meer. Dat is logisch.

Après toi | 21-02-23 | 21:14

@Après toi | 21-02-23 | 21:14:
Da's evident. Maar de discrepantie tussen wat nu nodig is en wat daadwerkelijk wordt besteld is allerminst logisch.

Joris Beltsin | 21-02-23 | 22:01
▼ 1 antwoord verborgen

Nederlands Hoop (Bram en Freek): "We stonden tot onze knieën in het bloed; want als wij de vrede handhaven dan doen we dat ook goed".
Maar o.k., ik denk dat we, wat Poetin uithaalt, toch best mogen zien als een aanval op westerse waarden. Dat te verdedigen is toch wel een miljardje waard dunkt me.

Peerke Poep | 21-02-23 | 17:50 | 2

We verdedigen onze waarden tot de laatste Oekraïner!

Joris Beltsin | 21-02-23 | 17:59

Miljarden? Ik hoor net 4 miljard op dit moment en oplopend, wat mij betreft geen probleem. Tig miljoenen naar Turkije ook hier geen probleem wat mij betreft, sta hier hetzelfde in als Kaag die in andere woorden ook zoiets vertelde. Maar afsluitend zei de trut dat de Nederlander volgend jaar niet hoeft te rekenen op steun die maar iets lijkt op de steun voor dit jaar want daar is geen geld voor.

NLgaatnaardeklote | 21-02-23 | 18:47

U demoniseert! U polariseert! Mag niet.

dathoujetoch | 21-02-23 | 17:49

Je kunt ze niet onbewapend tegen de russen laten vechten, maar om ze bij de EU en de NATO te halen, nee. Zo'n 35 jaar terug zaten ze nog achter het ijzeren gordijn in de USSR onderdeel van de koude oorlog. En Turkije ook niet, laten die eerst maar eens uit Cyprus vertrekken, Erdogan is ook een Putin.

vlotterik | 21-02-23 | 17:45

Precies Jasper van Dijk, wapens leveren oké, maar er moet meer ingezet worden op praten.
Bloedvergieten zoveel mogelijk beperken.

Ruimedenker | 21-02-23 | 17:42 | 8

SP is altijd pro-Russisch en pro-Chinees geweest. Het liefst stappen ze uit de NAVO.

Après toi | 21-02-23 | 18:47

@Spring Bruissteen | 21-02-23 | 17:45:
Ach, gun hem zijn laatste woorden als we hem op de elektrische stoel hebben gezet. Na die medaillestunt is het wat mij betreft zien = schieten.

Graaisnaaiert | 21-02-23 | 19:01
▼ 5 antwoorden verborgen

Hoeveel van die uitaves komen via lonen, winst, belastingen weer terug naar NL?

Hadena | 21-02-23 | 17:38 | 3

Niets! Want spullen kopen
Met ons geld dat levert niets op.

dutch bikkel | 21-02-23 | 17:40

Met rente!

funda | 21-02-23 | 17:40

Het komt vooral in de US of A terecht. Maar dat zijn onze vrienden...

Joris Beltsin | 21-02-23 | 17:44

Wat een zeikstem die Eppie,
Praat als een dominee.
Stelt wel goede vragen.

Ruimedenker | 21-02-23 | 17:36

In Nederland geven we alles weg. Geld, woningen, gas, koloniën, zorg, onderwijs, Unilever, Shell en uiteraard defensie. Het belangrijkste niet genoemd. De Nederlandse soevereiniteit aan Brussel.

forecastle | 21-02-23 | 17:36 | 1

En daarbij nog heel wat extra miljarden Euris ook.

SeingaltUNo | 21-02-23 | 17:45

Ik wil helemaal niets geven aan die corrupte zooi die Oekraïne heet! Nog geen euro, laat staan onze legerspullen die we zelf al te weinig hebben. Oekraïne heeft jarenlang Rusland lopen uitdagen, nu zijn ze er, en ik wens niet te hoeven meebetalen aan deze waanzin. Democratie mijn achterste, dan wil ik een referendum of we graag ons leger verzwakken en onze centen weggeven aan een onbetrouwbaar land. In 2016 heb ik toch duidelijk tegen toetreding van Oekraïne gestemd en als belofte van Rutte gekregen dat wij niet zouden helpen, mocht Oekraïne oorlog krijgen met Rusland.

dutch bikkel | 21-02-23 | 17:35 | 4

"In 2016 heb ik toch duidelijk tegen toetreding van Oekraïne gestemd en als belofte van Rutte gekregen dat wij niet zouden helpen, mocht Oekraïne oorlog krijgen met Rusland"

1.) Het ging niet om toetreding.
2.) Het was al oorlog in 2014.
3.) Zelfs het inlegvelletje heb je niet gelezen.

Schaam je.

Schout-bij-Nacht-J | 21-02-23 | 18:47

Mag jij stemmen in Nederland?

Après toi | 21-02-23 | 18:49

Als we nu de oude zooi daar heen sturen en zelf lekker mooi nieuw aanschaffen vind ik t prima.

MTB | 21-02-23 | 18:54
▼ 1 antwoord verborgen

Toen ik tegen het associatieverdrag stemde, tegen militaire steun, had ik niet verwacht dat Rusland zo'n oorlog zou starten. Ik dacht dat we een corrupt land zouden steunen die wapens aan allerlei groeperingen zou leveren. Dat vetdrag is er toch gekomen, en het leveren van wapens aan anderen viel mee. Corruptie werd ook minder. Maar nu Rusland heeft aangevallen en niet te stoppen is moeten we mijns inziens zoveel mogelijk wapens leveren. Of dat genoeg is? Dat zal de toekomst moeten uitwijzen. En of het woIII wordt, daar heeft het volgens mij geen invloed op.

Hadena | 21-02-23 | 17:35 | 4

@dutch bikkel | 21-02-23 | 17:38:
Pro-Russische bevolking,... juist, precies dat

miko | 21-02-23 | 17:52

Ik zou met de Russen meevechten als ik jou was. Dat durf je toch wel?

Prinsemarij | 21-02-23 | 17:56

@dutch bikkel | 21-02-23 | 17:38: je bent goed in het herhalen van Russische propaganda die niet klopt. Mijn etnisch Russische schoonfamilie in Oekraïne had een stuk beter leven voor de inval. Of zoals mijn schoonvader zei: "ja we hebben problemen in Oekraïne, maar dat moeten we zelf oplossen. De bemoeienis van Rusland wilt niemand." Ondertussen heeft hij al meerdere vrienden moeten begraven en is zijn zaak op sterven na dood.

GSOnafhankelijk | 21-02-23 | 18:00
▼ 1 antwoord verborgen

Zeg Pritt, proef ik hier dat je tegen die steun bent? Kan je ook gewoon zeggen, hè.

Komjehiervaker | 21-02-23 | 17:34 | 3

Pritt stelt alleen maar vragen! En: het is ook wel een beetje wrang toch? Tot voor kort (of nog steeds) moeten onze eigen militaire hun eigen kisten en mutsen kopen en nu wordt er wel opeens urgentie gevoeld. En nog eens daarbij, onze politici zijn altijd zo ontzettend voorzichtig in hun uitspraken over de EU, soevereiniteit, grondwet maar wat Oekraïne betreft lijken alle sluizen open te staan.

JJMS | 21-02-23 | 17:41

@JJMS | 21-02-23 | 17:41: Dat vragen stellen ken ik. Voornamelijk gebruikt als je niet de ballen hebt om je mening kenbaar te maken. En wrang lijkt mij niet het juiste woord. Nederland heeft collectief decennia lang schijt aan defensie gehad. En nu dwingt Poetin ons tot een andere benadering.

Komjehiervaker | 21-02-23 | 18:16

@Komjehiervaker | 21-02-23 | 18:16:

Dat maakt het wel degelijk wrang omdat we al meer dan genoeg waarschuwingen hebben gehad. En nu wordt er gul mooie sier gemaakt terwijl we onze eigen rotzooi nog bij lange na niet op orde hebben. Maar het overkomt ons allemaal, niet waar?

JJMS | 21-02-23 | 18:31

Kunnen we onze havens niet verpatsen aan de Chinezen?
Dan kunnen we met de winst meer emmisierechten kopen om te bouwen in onteigende akkers voor sociale woningbouw voor de nieuwe statushouders en arbeidsimmigranten.
Eventuele onverwachte tegenvallers kunnen we wel uitsmeren over de volgende nederlandse generaties.

steekmug | 21-02-23 | 17:29 | 5

@Joris Beltsin | 21-02-23 | 17:43: ik zie er 2 keer CO in. CO2 dus.

Phantomas | 21-02-23 | 18:22

@Joris Beltsin | 21-02-23 | 17:50: En Schiphol!@!*

steekmug | 21-02-23 | 18:51
▼ 2 antwoorden verborgen

Een pleidooi voor EU lidmaatschap, want nu zijn de Oekraïners zielig.
Ja, het is vreselijk wat daar gebeurt en het westen geeft veel aan Oekraïne.
Vooral wapens.
Ooit gaan we de wederopbouw betalen, want leningen van het IMF lijken mij kansloos.
Het westen zal de beurs moeten trekken en kwijtschelden anders komt dat land er nooit bovenop.
Zielig dus vanwege oorlog.
Maar wat te denken dan van de Turken?
Die zijn al 40 jaar in gesprek en in de steek gelaten.
Ook een reden waarom Erdogan daar de macht kon grijpen.
Zijn blik naar het Oosten en niet naar het Westen meer.
Zielig.
Een vreselijke aardbeving, heel veel slachtoffers en miljarden schade.
De Turken hebben al 50 jaar een band met Duitsland en Nederland.
Er is bijna geen Turk of Koerd in Turkije die géén familie heeft in NL of DE.
Waarom nu Oekraïne wel en de Turken niet?
Turken zijn zelfs NAVO bondgenoot.
Van mij hoeven ze allebei niet hoor, evenmin als Albanië enzeau, maar dat meten met twee maten vind ik ergerlijk.

Ruimedenker | 21-02-23 | 17:28 | 1

Religie?

Hadena | 21-02-23 | 17:36

Is er nog wat munitie over de Wagner boys want volgens hun cateraar krijgt Wagner geen bevoorrading meer wegens ’persoonlijke vijandigheden’ van niet nader genoemde personen. Die oorlog wordt steeds gekker en persoonlijker
www.telegraaf.nl/nieuws/1369668072/wo...

Cornelis12 | 21-02-23 | 17:27

Rutte als staatsman neerzetten mag wat kosten vlak voor de verkiezingen.

gestoptmetroken | 21-02-23 | 17:24 | 2

Vorige keer via de Turkse connectie, nu Oekraïne misbruiken.

dathoujetoch | 21-02-23 | 17:25

Ik vond die scenes met die Turkse Minister van Bandgaren en Naaizaken toch kostelijk.
Die boomlange Nederlandse agent tegenover dat anderhalve meter hoge vrouwtje, terwijl op de achtergrond vanuit Ankara door roodaangelopen corpulente zestigers met gebalde vuisten gezwaaid werd. Wat een voorstelling, wat een show!

funda | 21-02-23 | 17:31
-weggejorist en opgerot-
juf_Hanneke | 21-02-23 | 17:22

"We hebben inmiddels voor meer dan 1 MILJARD weggegeven aan een land waarmee we niet geassocieerd wilden worden, maar Mark Rutte deed het toch, want democratie is heel belangrijk''

En zo is het. Ik ben blij dat Nederland 'substantiële' steun geeft aan Oekraïne. Vóór 24 februari 2022 stuurden we een stapeltje 'scherfvesten' en helmen die kant op of zoiets pathetisch, staat me bij (en ook nachtkijkers? of herinner ik me dat echt verkeerd?).

Die gek in het Kremlin MOET gestopt worden, daar helpt geen moedertje-lief aan.

Dr_Johnson | 21-02-23 | 17:20 | 19

@Spring Bruissteen | 21-02-23 | 18:15: Liever niet, ik zie al meer dan mij lief is.

keistad | 21-02-23 | 18:18

@Spring Bruissteen | 21-02-23 | 18:20: Jij bent (nu nog) vrij om zulke dingen te denken. Gaaf hé een vrij land.

keistad | 21-02-23 | 18:31
▼ 16 antwoorden verborgen

En wat nu als straks de Oekraïnse mannen op zijn om al dat wapentuig te bemannen. Men is daar al bezig om pubers in de strijd in te zetten? Is D66 (en anderen) ook voor het sturen van onze vaders en zonen? Het is toch onze oorlog of niet dan?

Teluitjewinst | 21-02-23 | 17:18 | 4

Laat Sjoerd Sjoerdsma even het goede voorbeeld geven en als eerste gaan......

Blonde Nel | 21-02-23 | 17:24

Nee hoor, de vaders en zonen zijn nog vruchtbaar, dus dat zou jammer zijn. Uw geboortejaar mag eerst. Scheelt ook in de pensioenen en AOW uitkeringen.

BenZen | 21-02-23 | 17:27

Dan is Ukraine verloren maar de EU gered (hopelijk).

Hadena | 21-02-23 | 17:37
▼ 1 antwoord verborgen

Stoelslapers in de vechtleeftijd. Daar hebben we er genoeg van.

Deflatiemonster | 21-02-23 | 17:15

Een diplomaat met ervaring. Kost ons helaas een minister.
Maar alles voor het goede doel.

MorgenEenAnder | 21-02-23 | 17:15

Kapitein Sjoerdsma kunnen we sturen.

Wattman | 21-02-23 | 17:12 | 4

Met Kaag, voor de vredesbesprekingen... heerlijk

Datzullenwenogweleen | 21-02-23 | 17:14

Hij kan heel goed pang pang roepen. Geleerd van Alexandr Pechtold, de man van de vermeend vage vliegreisjes in private Jets naar Oekraïne.

dathoujetoch | 21-02-23 | 17:16
▼ 1 antwoord verborgen

Leuk droontje. Jammer van die 200.000 dollar price tag..

Lepo | 21-02-23 | 17:11 | 1

Voor één, of een zwerm van die dingen? 200.000 voor dat kleine kloteding kan ik mij bijna niet inbeelden.

keistad | 21-02-23 | 17:28

Ik zou geen stoelen sturen.
Die hebben we zelf heel hard nodig.

Ruimedenker | 21-02-23 | 17:10 | 1

Zie nog geen tentenkampen dus geen crisis.

Dr. Blechtrummel | 21-02-23 | 17:22

Verkiezingspropaganda, wie deugt het meeste? Ik sprak gisteren een Oekraïner.... Onze vrijheid is hun vrijheid.... Niet Oekraïne wordt aangevallen, nee, Europa... Schouder aan schouder.... Solidariteit...

dathoujetoch | 21-02-23 | 17:09 | 1

Nou, als ik GS lees is het toch wel heul veul "niet ik, niet mijn kinderen, niet mijn oorlog niks te maken met Oekraïne " en meer van dat soort laf wegkijk gewauwel, ik mag voor NL hopen , mocht het een beetje tegen zitten, de geallieerden een iets genuanceerder wereldbeeld hebben.

zwellevertje | 21-02-23 | 17:46

Het wordt hoog tijd om Oekraïne de NAVO en de EU toe te laten. Een meerderheid van de bevolking is voor.

Après toi | 21-02-23 | 17:09 | 17

@dutch bikkel | 21-02-23 | 18:43: Ik denk dat ze harder werken dan jij. Slimmer zijn ze zeker.

Après toi | 21-02-23 | 18:51

@Bochel | 21-02-23 | 17:43: Je kan een nieuw referendum houden. Deden ze in het VK ook, met Brexit.

Après toi | 21-02-23 | 18:52

Dat moet sowieso wel het einddoel zijn. Iets met een stabiele oostgrens. Noren, Finnen, Polen, de Oeki's. Dat gaat sowieso geen blitzen worden, als hij weer de kolder in de kop krijgt.

Graaisnaaiert | 21-02-23 | 19:43
▼ 14 antwoorden verborgen

15x achter elkaar een volstrekt nutteloze riedel.

de Voorzittert | 21-02-23 | 17:09 | 1

Eens; nutteloze tijdsbesteding van de dames en heren. Kijk ons toch eens solidair zijn en een veer in onze eigen hol steken. Je zou bijna denken dat er verkiezingen aankomen.

Kloof2012 | 21-02-23 | 17:13

Kennelijk heeft Zelensky een blanco cheque van Rutte gekregen. Hoe zit het in NL met de energiearmoede, de woningnood, de inflatie, het personeelstekort in de zorg, en de ongebreidelde immigratie die ook miljarden kost?

theo-is-dood | 21-02-23 | 17:09 | 5

@Joris Beltsin | 21-02-23 | 17:56: juist niet. Het lijkt mij daarom sterk dat die energiearmoede voor mij meevalt terwijl u en theo is dood de hoofdprijs moeten betalen.

BenZen | 21-02-23 | 18:08

@BenZen | 21-02-23 | 18:08:
Omdat ik niet arm ben kan ik mijn energierekening van 1000 euro per maand wel opbrengen. Ik kan me wel voorstellen dat dit voor veel andere mensen een groot probleem is.

Joris Beltsin | 21-02-23 | 18:37
▼ 2 antwoorden verborgen

Deze verregaande steun aan een land dat niet in de EU of de NAVO zit kan ik niet anders uitleggen als een gigantische flirt van Mark en consorten om Oekraïne aan boord te hijsen bij de EU.
Wat wij, het Nederlandse volk, daarvan vinden of ondervinden zal Marx worst zijn.

keestelpro | 21-02-23 | 17:08 | 10

Een flirt met wie?

Komjehiervaker | 21-02-23 | 17:42
▼ 7 antwoorden verborgen

Ik wil nog steeds niet geassocieerd worden met Oek,
maar als buffer voldoet het tragischerwijs prima...

hotmint | 21-02-23 | 17:07

Kunnen we onze politici, koningshuis en de helft van onze amtenaren niet doneren?

funda | 21-02-23 | 17:06 | 2

Ze moesten er vanmiddag maar liefst 1100 wakker maken in De Rotterdam

Kloof2012 | 21-02-23 | 17:16

U doet zuinig: coalitie met pvdgl is ruim meer dan de helft!

sgaapje | 21-02-23 | 17:17

Hahahaga en de Fanclub van Dictators hebben een snipperdag?

Kloof2012 | 21-02-23 | 17:06

Het enige mannetje wordt daarna 13x afgezeken, heerlijk joh.

Opajoop | 21-02-23 | 17:06 | 1

Correctie: enge mannetje

Opajoop | 21-02-23 | 17:06

Als de politie nu veertig jaar geleden mijn S&W 357 Magnum niet in beslag had genomen had ik die kunnen schenken.

uisge baugh | 21-02-23 | 17:04 | 2

Kijk eens hier: "List of military aid to Ukraine during the Russo-Ukrainian War"
en.wikipedia.org/wiki/List_of_militar....

Tot eind november 2022 was er alleen aan militaire hulp ter waarde van 108 miljard us dollar aan OEK gegeven. Die .357 had u beter zelf kunnen houden

theo-is-dood | 21-02-23 | 17:12

Mooie gelegenheid om de stealth eigenschappen van de F35 te testen.

flame_me | 21-02-23 | 17:03 | 2

Slecht plan, voor je het weet hebben de Russen er eentje in handen. Is namelijk al eens eerder gebeurd in voormalig Joegoslavië....

CamaroHans | 21-02-23 | 17:55
-weggejorist-
AltijdWatTeZeiken | 22-02-23 | 00:46

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Energie vergelijken | Autoverzekering vergelijken
Kansino. Hét online casino van Nederland.
Online casino met licentie | Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online Gokken | Brokerfolio.com brokers vergelijken | online bookmakers in Nederland
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | Crypto-casino.nl