Nederland geeft Oekraïne nog eens 2,5 miljard; zette Duitsers onder druk voor wapenleveranties
Dank u Sinterkajsa
Dat krijg je er nou van als je heel hard landje speelt maar je in werkelijkheid niet meer bent dan een middelgrote Duitse holding. Nederland, in Duitsland ook wel Noordrijn-Westfalen-West genoemd, heeft de mofjes heel hard onder druk gezet om wapens te mogen leveren aan Oekraïne, zo reconstrueerde het AD. Meteen na de Russische inval in Oekraïne stond Nederland al achter het station om álles te verkopen voor die arme Oekraïners. Een probleem: Nederland is niet meer dan een mediumbelangrijke afnemer van leasemaatschappij Bundeswehr. En om zo'n Panzerfaust aan een derde land te kunnen verpatsen zijn heel veel Duitse handtekeningetjes nodig. Dus mochten de grote jongens op smeekmissie: "Premier Mark Rutte, de ministers Wopke Hoekstra van Buitenlandse Zaken en Kajsa Ollongren van Defensie, geflankeerd door diverse Nederlandse diplomaten, moesten alles in het werk stellen om Berlijn op andere gedachten te brengen." Toen Sinterkajsa Ollongren de pakjes eenmaal door de Oekraïense schoorsteen had gegooid kon ze natuurlijk niet meer stoppen, want iedere keer als Zelensky met zijn 'vriend' Mark Rutte belt zegt hij dat hij lief is geweest (zo is hem hedenochtend nog eens 2,5 miljard toegezegd). "In april moest Nederland de oosterburen opnieuw op sleeptouw nemen, dit keer met een eveneens Duits wapensysteem: de pantserhouwitser." Aangezien Sinterkajsa en D66 (en dan met name die maffe warmonger Sjoerdsma, foto hier) zó graag betrokken wilden raken bij de oorlog zijn ook die houwitsers (in twee rondes) in de vleesmolen gegooid. Ach ja, het enige goede nieuws: de volgende keer dat de Duitsers aan de Grebbeberg staan horen ze (waarschijnlijk) bij ons.
Social
Reaguursels
InloggenKasha is de boodschapper van rutte hier natuurlijk… leefde Wiegel nog maar, dan kon hij wijzen naar murk ratte: “Sinterklaas bestaat, hij zit daar!” - de vvd zou eens de boter uit hun ogen moeten wrijven om te zien wie hier in zijn hemd staat, bijna 50! jaar lang. Maar het is maar belastinggeld, dus gratis.
Als ik Zelindky was zou ik Rutte niet zomaar geloven. Wij zitten ook nog steeds op die 1000 euro te wachten.
"zetten druk op Duitsland...", hoe dan?
"Militair, humanitair en diplomatiek. Het kabinet trekt daar in 2023 €2,5 miljard voor uit.". Humanitair en vooral heel veel holle diplomatiek denk ik, dat is waar het leeuwendeel van die 2.5 miljard naar toe zal gaan. Heel veel diplomatiek. Veel reizen en dineren en lunchen en declareren.
"The extent and purpose of U.S. military aid to Ukraine is certainly a legitimate subject for debate. Right now, there is a powerful consensus in the United States and Europe that Ukraine, for all the flaws and imperfections of its still-young democracy, is fighting for freedom against an authoritarian Goliath and that its fight is also a fight for the free world and its values."
www.thebulwark.com/putins-useful-idio...
Nog geen eur 5m voor Nederlandse kinderen met kanker en eur 2500m naar de Oekraïne. Het verschil is schrijnend groot.
Inderdaad voor pauper landje..
Mooi. Over minder zinnige bestedingen gesproken, is het alle ambtenaren m/v de afgelopen week gelukt om de kopieermachines 24/7 afdrukken te laten maken zodat ze volgend jaar niet gekort worden op het aantal afdrukken?
Is er eigenlijk al nieuws over de opgeblazen pijplijn? Duitsland wist wie het gedaan heeft maar kon om strategische redenen niet zeggen wie.
Dan is de kans klein dat Rusland die pijplijn heeft opgeblazen.
@lekgoot | 23-12-22 | 18:35: Dan moeten het wel de USA zijn, want andere gegadigden zijn er niet. Geen enkel land buiten die twee zouden dat op eigen houtje doen en de Jesse-Jugend zie ik er niet voor aan om dat klaar te kunnen spelen. Zowel de USA als Rusland hebben een motief en de mogelijkheden.
Eeeeefkes doorbijten, moeder rusland tot sloof degraderen en gelijk inpikken. Die hebben zat om onszelf de komende eeuwen lekker te bedruipen..
En er is geen geld om de onterecht geheven spaarheffing terug te betalen! Hopeloos land!
Geld genoeg na de roof van gisterenavond.
Dit land is stuk. Het lekker op
Gewoon alles weggeven, hier in Nederland heeft niemand problemen toch?
Volgens Rutte zou het handelsverdrag (nu 6 jaar in werking) met Oekraine ons 3 miljard per jaar opleveren dus dit is gewoon een rendabele investering.
Volgens mij staat de Joris wel heel scherp afgesteld de laatste tijd.
Beter vergelijk is afghanistan. Die hebben destijds de sovjetunie gebroken. Lijkt oekraine is hard op weg dit nu met rusland te doen.
@PIS-Alchimis | 23-12-22 | 16:09:
Poetin zal ze op 24 februari vast al besteld hebben maar zullen ondertussen onder een diepe laag stof verdwenen zijn.
@panthoseen | 23-12-22 | 16:13: Een mathematisch zekerheidje of ga jij helpen?
Oekraïners zijn thuis, wonen in Oekraine, etc. ... H. en N. kwamen aankloppen via en uit andere landen. In Oekraine, wonen niet zoveel .. meelzakken ..
Trots op "onze" voedselbanken.
Deuk in een pakje boter, deze oorlog is een bodemloze put. Geen enkele kans op diplomatieke vrede, noch militaire overwinning in het vooruitzicht van beide kanten. Zelfs wanneer de Russen hun offensief stoppen zal de situatie wederkeren naar de omstandigheden van de jaren hiervoor: een statische loopgravenoorlog waar altijd meer geld tegenaan zal worden gegooid. Lijkt mij beter om de grote investeringen als Nederland zijnde te laten rusten tot er daadwerkelijk puin kan worden geruimd.
Zie mijn post direct onderstaand in antwoord op Ulle.
Het is al zo dat onze Oost-Europese EU-genoten een afstreeplijstje bijhouden. Duitsland staat er op dat lijstje heel slecht voor. Dat gaat nog wat worden in komende EU bijeenkomsten.
Sturen van wapentuig is geen investering maar broodnodige militaire hulp om te voorkomen dat die pokkenrussen honderdduizenden mensen over de kling jagen en miljoenen op de vlucht te doen slaan.
Om over de geo-politieke gevolgen nog maar te zwijgen.
Sorry Ulle, mijn post is bedoeld voor Zoutig.
@Aleon | 23-12-22 | 16:09: Dat is hoe dan ook een investering, in deze is de keuze investeren in Oekraïne als land (dat is de bedoeling in ieder geval). Ja, ze kunnen die 2,5 miljard gebruiken, maar ik denk niet dat het daadwerkelijk impact gaat hebben op grote schaal. Hoeveel hebben wij als land ook alweer in Afghanistan gestoken? Laat staan de Verenigde Staten. Die 2,5 miljard gaat zeer weinig bewerkstelligen, dat staat voor mij vast. En dan houd ik een critici blik op Oekraïense corruptie nog achterwege.
@Zoutig | 23-12-22 | 16:31:
Afghanen wilden niet vechten, dat was trekken aan een dood paard. Oekrainers zijn absoluut wel bereid om te vechten en onze hulp is dan ook zeer effectief. Dat oekraine al hele gebieden op rusland heeft terugveroverd is daar het bewijs van.
Maak er maar 5 miljard van, hoe eerder die Russen optyften hoe beter!
Eens! Al het materiaal is sowieso gekocht om Russen te stoppen. Hoeft niet eens bemand te worden met onze jongens. Win Win noemen we dat.
Ook mee eens. Onze vrijheid mag van mij wel wat kosten. Als je Rusland nu niet stopt kost het ons later veel meer.
En ik maar wachten op m'n 1000 euro...
En de eindigheid van de koopkracht unterstützung verlengen dan? Wie heeft ons niet onze oorlog ingedreven?? En wie is al gecompenseerd voor 17% inflatie??? En Wie voelt er als enige géén pijn van eigen oorlogsblaffen????
Geld genoeg, blijkbaar?
Zolang de overheid nog betaald voor pindakaasvloeren en het (zonder publiek) voorlezen van gedichten aan kuub-kisten met bloemkolen dan hebben we echt wel geld genoeg voor Oekraine. Energiebelasting gaat volgende week ook weer met een factor 4 omhoog dus er komt meer dan genoeg binnen.
Dat Nederland weer 2,5 miljard euro belastinggeld van haar burgers geeft aan Oekraine, ok, daar kun je argumenten voor verzinnen. Maar dat Rutte zegt dat Oekraine gaat bepalen tot wanneer we geld en wapens moeten blijven sturen, da's wel een beetje raar.
Zelensky is veel dingen maar lief? Dat niet. Marshallplan vergeten? Lend-Lease ook vergeten? De Russen wel in ieder geval. Zonder dat soort plannen hadden we hier allemaal Duits gesproken als tweederangsburgers. Of nog in puin gelegen. Of misschien wel Russisch gesproken. Nederlanders zijn geen Sinterklaas maar vieren Sinterklaas. De regering zet in op een overwinning van Oekraïne op Rusland en net zoals het Lend-Lease van Joe Biden is het uiteraard geen gift. Althans niet alles. Wellicht humanitaire hulp wel. Maar welke sneuneus durft hier hardop te zeggen dat we de Oekraïners maar moeten laten doodvriezen? Zelfs als je zo cynisch en abject bent dan nog. Het westen zet ethisch en moreel verantwoordbaar in op mensen die vechten voor hun bestaan. Maar wel met winst oogmerk. Ik krijg altijd walgneigingen als ik Amerikanen hoor praten dat Biden hun geld weggeeft aan Oekraïne. De arme lui zijn kennelijk niet behept genoeg om te bevatten dat Lend-Lease een gok is maar wel winst als Oekraïne wint. Dat was het ook tegen de fascisten. Dus eigenlijk voor iedereen.
Gaat het ook helpen? Wie het weet mag het zeggen.
www.youtube.com/watch?v=zIIM043x_FI
Eén ding is zeker: mijn hart gloeit van trots bij zoveel vastberadenheid van staatsman Rutte.
@drs. Levi Samsonov | 23-12-22 | 15:32:
De Baltische landen eerst. Dan Polen, want ook die worden reeds een inval in Belarus in de schoenen geschoven. Poetin moet inderdaad gestopt worden en de Oekraïners doen dat meer dan geweldig, met onze wapens.
@Beste_Landgenoten | 23-12-22 | 15:34: Inderdaad, het gaat Rusland niet om pro-Russische separatisten in Oekraine, ze willen heel Europa pakken! Daarom is het ook zo bizar dat ze maar met 160.000 man Oekraine zijn binnengevallen, terwijl Oekraine alleen al 250.000 man onder de wapenen had. Totale misrekening!
Luister nou gewoon naar wat Poetin allemaal te zeggen heeft. En nee hij dacht het met die 160.000 te klaren, want hij geloofde in zijn eigen lulkoek over Oekraïne. Je snapt nog steeds niet dat dit voor Rusland een existentiële oorlog is, die alles bepaalt voor de toekomst van sowieso dit regime. De dood of de gladiolen. Maar misschien ga je het ooit wel begrijpen.
@drs. Levi Samsonov | 23-12-22 | 15:37:
heel Europa lijkt me sterk, met kernmachten als Frankrijk en Engeland.
Iedere euro is welbesteed. Vooral omdat die wapens allemaal ontworpen zijn om dode Russen mee te maken en dan is dit dus effectief inzetten van waarvoor het bedoeld is. Anders roest de boel weg op een kazerne in Lutjebroek. Dus, meer wapens naar Oekraïne, iedere dode Rus maakt voor ons de wereld veiliger.
"Iedere euro is welbesteed."Hoe bent u daar zo zeker van?
Triest.
Niveau hoor. Je kunt wel zien wie hier moreel superieur is.
@dathoujetoch | 23-12-22 | 15:16:
Nee sta er volledig achter. Iedereen die mij dreigt met kernwapens mag de eeuwige jachtvelden gaan bezoeken. En dat zijn de Russen, dus dan is het liever eerst zij dood. Je komt er misschien nog wel eens achter dat het allemaal een vrij serieus spelletje is dat Poetin met ons wenst te spelen.
Het is duidelijk dat men denkt dat het toch nooit ernst voor ons kan worden. Dan heb je niet door op welk niveau deze oorlog nog gevoerd gaat worden. Met een beetje pech zijn wij ook aan de beurt. En dan denk ik, laat het de Russen maar zijn die nu door Oekraïne gedood worden. Iedere dode Rus maakt ons leven namelijk veiliger. Dus dan is ook iedere euro goed besteed.
Toch vind ik Russen oke. Maar hun leider is een gevaarlijke idioot. En ze zijn nog lang niet bereid hem af te zetten, integendeel. En daarom is het voorlopig liever zij dan ik.
@Beste_Landgenoten | 23-12-22 | 15:29: Als je terugleest wat Poetin gezegd heeft over kernwapens, dan heeft hij - ook volgens Van Wijk - vooral reactief gesproken. En om nu alle 140 miljoen Russen dood te wensen vanwege vermeende nucleaire dreigementen van hun leider... Enfin, je zult gelijk hebben!
Als dit serieus wordt, weet ik zeker, dan wenste jij ook alle Russen het graf in. Hopelijk komt het zover niet, maar als het aan de Russische TV ligt vallen er morgen bommen op Den Haag. En Poetin zou het zo doen, als dat zou kunnen zonder risico er zelf bij in te leveren.
@Beste_Landgenoten | 23-12-22 | 15:29: Ik ben al een paar maanden niet meer op GeenStijl geweest maar zie dat uw gedachtes er niet milder op geworden zijn. U bent radicaal en wat mij betreft gewoon gek met uw opmerking dat iedere dode Rus de wereld voor ons veiliger maakt.
@MarioKab | 23-12-22 | 16:01: Iedere dode is er 1 teveel. Of het nou een Oekraïner of een Rus is, het verdriet van de familie is er niet minder om. Maar er zijn mensen die dat totaal niet begrijpen en neerplempen dat een dode Rus de wereld veiliger maakt en hebben geen idee hoezeer ze zichzelf als mens diskwalificeren.
Of het nou ren
@Here's Freddy | 23-12-22 | 16:14: Mislukte reactie.
Hierbij gecorrigeerd:
Of het nou een dode Rus of een Oekraïner is, het is er 1 teveel. Het verdriet van de familie is er niet minder om, om op deze manier je kind te verliezen is het ergste wat een mens kan overkomen. Als je hier neerplempt dat een dode Rus de wereld veiliger maakt heb je dat niet begrepen en diskwalificeer je jezelf als mens.
@drs. Levi Samsonov | 23-12-22 | 15:40: het is natuurlijk schier onmogelijk te beweren dat de opperorc vooral "reactief gesproken" heeft, maar u lukt dat en Van Wijk ook. In de wetenschap dat het westen hun verdediging (in het volste, maar onterecht gebleken vetrouwen in de Orcs) nogal verwaarloosd had zijn de orcs een vernietigingsoorlog tegen een buurland begonnen. Tot verbijstering van de orcs schoot het westen dat buurland ondanks alle bezuinigen op hun defensie en NAVO (waarmee het gezeik over zich bedreigd voelen door de verdedigingsorganisatie NAVO ook direct naar het rijk der fabelen kan worden verwezen) toch te hulp. Niet met boots on the ground, wel met geld, wapens en sancties. Op grond van die hulp dreigen met het dumpen van kernwapens is bepaald niet reactief en als de orcs zich echt bedreigd hadden gevoeld door verdedigingsorganisatie NAVO dan waren ze Oekraïne niet binnengevallen. Verder wat BL zegt: Een dooie orc kan geen schade aanrichten, maar i.t.t. BL vind ik de orcs niet oke. Ze hoeven van mij niet dood, maar een héél hoog hek er omheen zou fijn zijn.
Oorlogszuchtige praat.
@Asteroid-B612 | 23-12-22 | 16:40: Precies dat dus. BL vindt generaliseren over de mensen die een bepaalde ideologie/geloof aanhangen foei, maar als het om Russen gaat dan zijn ze allemaal net zo erg als die idioot in het Kremlin en mogen ze allemaal sterven.
Niet consequent van BL, maar hij/zij/het zit er ook al wel erg lang emotioneel in, in deze oorlog.
@Peerkeoud | 23-12-22 | 16:53:
Het grote verschil is dat zij ons dreigen met de dood door een nucleaire oorlog. Hoe dit eruit gaat zien, niets wat jij je erbij kunt voorstellen en dan tien maal erger. Wie mij daarmee dreigt, mag vanaf nog dood en het zou aardig zijn als iedereen werkelijk zou begrijpen waarmee Poetin ons bedreigt. Maar het lijkt erop dat niemand deze idioot serieus neemt. Ik deed dat wel een voorspelde keurig dat hij Oekraïne zou gaan aanvallen, al maanden voor de 24ste februari. Ik ga je nu ook voorspellen dat deze oorlog nog veel groter gaat worden omdat Poetin zijn leven eraan verbonden heeft. Hij zal tot het gaatje gaan en als daarvoor half Rusland het vuur in moet, dan zal hij niet aarzelen. Wat ons lot is, dat zal hem irrelevant zijn. Het lijkt erop dat maar weinigen hier beseffen waar deze oorlog om draait. Niet om Oekraïne alleen, in ieder geval. Wie dat denkt heeft niet goed opgelet.
Inderdaad houd ik deze oorlog al een tijdje bij en zie geen enkel licht aan het einde van deze tunnel. Integendeel. Volgend jaar nieuwe mobilisaties, een misschien nog wel 2 a 300.000 doden. Rusland in een oorlogseconomie, de totale crackdown op dissidenten, de vrije hand voor Surovikin en een ongelimiteerd budget. En de niet geringe kans dat het over slaat naar andere landen in de regio of meer.
Ik concludeer dat een meerderheid hier het nu wel met Rutte eens is. Nou ja, dan ben ik maar de uitzondering.
Wat een zelfmedelijden. De energiecrisis is er ook in andere landen.
Was dat maar de enige crisis.
Hoge troldichtheid alert ..
We hebben onze defensie momenteel uitbesteed aan Ukrainie. Als we pech hebben moeten we het binnenkort zelf opknappen.
Tis nie anders, als de oekraine zich niet meer verdedigen kan wegens wapen en geld gebrek, staan de russen over 3 jaar in polen en moet de NATO oorlog voeren. Dan zit u niet meer op uw zolderkammertje te dromen maar ligt met een geweer in de blubber.
@justinianus | 23-12-22 | 14:46: Yep, redelijk bizar. Ik ga ze tellen.
Geld van anderen weggeven mogen alleen mensen die ervoor doorgeleerd hebben. Geloof maar niet dat mijn kleindochtertje van 3 zoiets ook kan.
Ik kan deze hulp aan oekraine alleen maar verwelkomen. Itt ontwikkelingshulp naar afrika is hulp naar oekraine goed besteed!
18:41 Mijn lieve hemel, dit is echt erg.
Hoe meer wapens we sturen hoe meer Oekraïne schade kan aanrichten aan de enige dreiging die we als Nederland hebben. Oekraïne haalt de hete komen uit het vuur voor ons. Dat verdient alle steun.
De stad Mariupol, daar hoor je eigenlijk niemand meer over. Maar ook daar vond genocide plaats. Echt, walgelijk. ~ 25.000 burgers zomaar omgekomen, door oorlogsgeweld (Terwijl zich men in ons land tegelijkertijd druk maakte over Schiphol) - Van Russische zijde. Dit waren, burgers die hun leven leidden, zoals ze hier in ons land zijn te vinden.
@Nederlandop1 | 23-12-22 | 14:38: ik zag kortgeleden hoe Mariupol er vorig jaar met de kerst uitzag met daarnaast een foto hoe het er nu uit ziet. Overigens ook een reportage hoe de mensen er, nadat het Russische bevrijdingsleger er heeft huisgehouden, nu moeten leven. Er is daar zo ongeveer niets meer.
En na Oekie komt Polen, begint het weer van voren af aan. En Rusland is Berlijn en de DDR kwijtgeraakt, ligt ook gevoelig.
Hoe kom je daar nou bij trol.. de onophoudelijke reeks misdaden van R doet bloed, ook, hier alleen maar meer koken ..
Ach Mosterd, vanaf de jaren '80 begon de grootste bezuinigingsoperatie op alles wat met vrijheid en veiligheid te maken had. De val het IJzeren Gordijn in 1989 volmaakte de bezuinigingsdrift. Het opheffen van de Bescherming Bevolking met zo'n 150.000 man werd in 1981 ingezet en in '86 definitief. nl.wikipedia.org/wiki/Bescherming_Bev...
Alleen al de landmacht had al een parate sterkte in de jaren 80 'van ongeveer 65.000 personen en na mobilisatie ruim 210.000. Nu telt de Landmacht 23.500 militairen maximaal.
www.defensie.nl/onderwerpen/overdefen...
nl.wikipedia.org/wiki/Koninklijke_Lan....
Na de Val verdween 75% van de krijgsmacht waaronder de dienstplichtigen. De rampenbestrijding werd verder uitgehold in 1992 met het opheffen van het Korps Mobiele Colonnes. Later verdween er nog een geneeskundig bataljon.
www.museumbeschermingbevolking.nl/pos...
De Navo begrotingseis hebben hebben we nooit gehaald dankzij de pangpang kabinetten. Het geld, kuch, "vredesdividend" dat we hebben uitgespaard is verjubeld (net als de aardgasbaten). Die 2,5 miljard is weinig geld vergeleken met de bezuinigingen en onderbegroting op Defensie gedurende de afgelopen 40 jaar.
Vrijheid en veiligheid hebben een prijs.
Dat zullen de meesten eerst merken als we de veilligheid kwijt zijn.
De grootste financier is nog altijd de VS.
Welke NAVO-landen zullen zich (terecht) het meest bedreigd voelen door deze invasie? Hint: kijk naar de kaart van Europa en laat uw vingers langs de grenzen van Oekraïne glijden.
Toch financiert de VS het leeuwendeel van de kosten. Het is hoofdzakelijk dankzij Amerikaanse wapens dat de Oekraïeners hun heroïsche strijd kunnen voeren.
Soms denk ik wel eens dat vanwege dat laatste het voor sommige Nederlanders (of beter: ingezetenen in Nederland) zo moeilijk is empathie te tonen voor deze strijd; zou ooit Nederland worden aangevallen, dan vallen velen over over elkaar heen om de uitgang te vinden. Een paar jaar geleden werden ‘Nederlander’ gepeild of ze bereid waren voor Nederland te vechten. Vier op de vijf waren dat NIET.
Tja.
Enfin.
De NAVO- bondgenoten in Europa hebben meer profijt aan het steunen van de Oekraïeners dan de Amerikanen. Dus een ‘beetje’ steun vanuit onze kant is dan wel logisch. Zie het maar als een manier om aan die ‘2%’ te komen. En daar zitten we als ‘zunig’ Nederland al vele jaren structureel onder (maar ‘gelukkig’ dat we wel heel veel miljarden aan Linkse Hobby’s weten uit te geven. Daar danken we die prachtige multiculturele samenleving aan. Over prioriteiten stellen gesproken).
Stel dat de meerderheid van de Amerikaanse bevolking er genoeg van krijgt en a la Trump gaat roepen dat ‘die Europeanen’ maar lekker voor hun eigen ellende moeten gaan betalen. In de trant van ‘al die tijd goedkoop gas en olie uit Rusland importeren, waarmee dit dictatoriale regime zichzelf kon (en kan) financieren, en dan als klap op de vuurpijl van ons verwachten dat we je uit de brand helpen?’.
We mogen dus echt heel erg blij zijn dat we dat verwijt uit de VS. niet nu massaal in ons gezicht geworpen krijgen. Want dan hadden we NOG meer kunnen betalen, en in een uiterst verdeeld Europa maandenlang over DIE torenhoge kosten gaan zitten bakkeleien. En we weten waar dat uiteindelijk toe leidt.
Voor wie de geschiedenis niet kent, noch de berichtgeving over Poetin en Rusland de afgelopen tig jaar heeft gevolgd (zeg naar zo’n beetje minimaal sinds 2008 - denk aan Georgie) is deze extra 2,5 miljard ‘schan-da-lig!’. Maar wie een beetje kennis EN verstand in z’n kop heeft (en geopolitiek begrijpt) weet dat deze Oekraïne-Rusland oorlog een existentiële kwestie is.
Voor ONS (= het voltallige Westen) welteverstaan.
Dan is 2,5 miljard, plus de andere miljarden die reeds gespendeerd zijn en de miljarden die ongetwijfeld nog zullen gaan komen, echt een ‘koopje’.
Goed verhaal, lekker kort ook!
@BadPatNL | 23-12-22 | 16:37:
Mooi
En nu doorpakken!
Heeft het parlement hier ook nog iets over te zeggen?
Ach laat ook maar.
Er is brede en bijkans volledige steun zowel in politiek als samenleving. Dat zou je moeten weten als je daar onderdeel van uitmaakt, maar ik heb zo’n donkerbruin vermoeden dat jou loyaliteit elders ligt en je hier alleen maat een beetje komt rotzooi schoppen ..
Ja absoluut. Deze hulp richting oekraine wordt in ons parlement (net als in onze samenleving) breed gedragen. Alleen NSBachtige clubjes zijn tegen.
Den Haag wil graag het speciale Oekraïne-tribunaal huisvesten. Het parlement is daarvoor en daar zal ook wel wat geld heengaan.
@justinianus | 23-12-22 | 14:24:
Hoezo? Ik zie dat de taak van ons parlement in alle dossiers wordt uitgehold en verbaas mij over zo'n plotse toezegging van Rutte.
Laat uw vermoedens maar op die bruine plek bij u.
stuur Chuck Norris naar Rusland. hij roundhouse kickt dat hele Kremlin naar vorige week dinsdag.
Hebben we eigenlijk uiteindelijk een andere keuze dan ook mee te financieren? Vrees van niet..... Putin moet hoe dan ook zijn hok weer in? En dat begrijpt een groot deel van de wereld ook.
Vind het terecht dat we Oekraïne blijven steunen en Putin afstraffen voor zijn walgelijke acties daar. Maar wat een grap dat we toestemming van Duitsland nodig hebben voor het leveren van bepaalde materialen, maarja dat krijg je ervan als je eigen defensie een bezuinigd zooitje is.
Dat is met ieder wapen dat nederland in het buitenland koopt. Dat kan ook niet anders want nederland is gewoon te klein om haar eigen wapens te bouwen. Dat zijn maar een paar landen in de wereld die dat kunnen.
@panthoseen | 23-12-22 | 14:45: U vergist zich, Holland Signaal (uitvinder Goalkeeper), Old Delft (nachtzichtapparatuur), Eurometaal (toon aangevend in munitie), Damen (marine vaartuigen) etc. etc. De onderzeeboot is een NL uitvinding trouwens.
Dat toontje van Rutte. Alsof hij er ook nog trots op is.
Wat maakt het uit, die kutburgers betalen het toch wel.
Het ergste is dat Rutte niet doet alsof!
Zou bouwmateriaal,kranen,shovels geen beter idee zijn.
Moet heel wat opgeknapt worden daar.
Dan ook asbestsaneerders sturen naar Oekraïne.
Als je nou eens kijkt wat dit pakket daadwerkelijk inhoudt zie je dat dat het juist is...
Build back 'better'!!
Kunnen we die miljarden niet gewoon op het hoofd van Putin zetten?
Er zal in de gehele wereld toch wel een persoon zijn die het daarvoor wil wagen.
Dan weten we tenminste zeker dat die miljarden goed besteedt zijn en is de oorlog in een klap afgelopen.
Het lijkt erop dat staatshoofden elkaar wat dat betreft sparen. Ook wel logisch, want wat belet Poetin om hetzelfde te doen bij Rutte?
Staat er gewoon 1 andere weer op waarschijnlijk, toegeven van fout wordt heel lastig?
@Lokalesheriff | 23-12-22 | 14:07: in ieder geval zal hij geen nieuwe meer beginnen
@lekgoot | 23-12-22 | 14:07: inderdaad
Tijd voor ons eigen IJ-metall?
Mijn veronderstelling bij deze steun is dat de echte reden is de angst voor agressors zoals we dat hebben laten gebeuren in de vorige eeuw. Niet dat Europese narratief. Dat is een camouflage. Het is ook de verklaring voor de angst voor rechtse partijen vooral van D66 kant wat zich uit in zo’n wet politieke partijen. De vraag is of die onderliggende angst terecht is maar men weet hoe het gezegde gaat.
Alle mongolen hier zijn vergeten dat de Nederlandse bevolking de op twee na meeste doden hebben moeten begraven als gevolg van deze oorlog. MH-17, we will never forget.
Payback, literally.
Wil je deze even toelichten?
Ik val je niet aan, maar begrijp deze niet helemaal.
Inderdaad, niemand lijkt te beseffen dat de oorlog al sinds voorjaar 2014 aan de gang is, dat Nederland als een van de eersten slachtoffer werd, en vervolgens pas in 2022 iets terug durft te zeggen en doen. .
nl.wikipedia.org/wiki/Oorlog_in_Oost-...
@small_town_dude | 23-12-22 | 14:01 Bizar hoor, mensen met meningen terwijl klein stukje historie al te lastig is.
Kunnen we ze niet beter leren om "pang" te zeggen net als onze eigen defensie ambtenaren?
Het alternatief voor het steunen van Oekraïne is het niet steunen van Oekraïne. Steun je Oekraïne niet, dan gaat Rusland rustig verder met het terroriseren van andere landen die grenzen aan de EU, lid zijn van de EU of zelfs de NAVO. Afgezien van de politieke problemen die dat zal geven, raakt het de rest van Europa enorm hard. Harder dan het Europa nu raakt. De Westerse wereld had - wat mij betreft - veel eerder en harder moeten optreden tegen de Russische agressie en terreur. Die agressie en terreur stopt niet bij Oekraïne. Die agressie en terreur heeft Rusland al bij andere landen gebruikt en zal Rusland bij andere landen blijven gebruiken. Poetin of geen Poetin.
Nederland doet er verstandig aan om - naast de steun aan Oekraïne - eens zorg te dragen voor een robuuste defensie. Koop die onderzeeërs eens. Verschillende landen maken die dingen. Zet zelf weer eens een capabele defensieindustrie op en bouw zelf je houwitsers, produceer zelf je munitie.
@N3uk33nd | 23-12-22 | 13:49 Lul niet mongool.
Apart is ook dat de VS en de Russen samenwerken om iedereen van het ruimtestation te krijgen (er zijn 7 astronauten daar(
@N3uk33nd | 23-12-22 | 13:49:
Heeft u ooit wel eens van de Baltische Staten gehoord?
EU-landen, NAVO-landen, ex-USSR republieken en een grote Russische minderheid aanwezig (vooral Estland en Letland).
Poetin is geobsedeerd door de Tweede Wereldoorlog. Weet u nog, ‘lebensraum’?
Kijkt u verder naar eens naar wat Poetin geregeld over de ‘Russische Mir’ heeft verkondigd (en dan heb ik het niet over ‘vrede’ of dat ruimtestation).
@N3uk33nd | 23-12-22 | 13:49: Dat verklaart de moorden, verkrachtingen en martelingen door Russische soldaten. Een rekening die Rusland moest vereffenen. Zo leer ik elke dag weer wat bij.
@pejoar | 23-12-22 | 14:03:
Dus Biden heeft KaPutin gevraagd om iets in Ukr te doen zodat hij allemaal spullen aan Ukr te geven zodat Kaputin EU kan nuken ofzo ??
Ik weet niet wat u rookt, maar het veroorzaakt bijwerkingen
Niets mis mee, tenminste als daar geld voor zou zijn maar dat is er niet. Voor dat er ook maar 1 cent ter ondersteuning voor de Nederlandse bevolking was uitgekeerd zat heks Kaag al te broeden op plannen om het terug te krijgen.
Van uw en mijn spaarcentjes....
@Lorejas | 23-12-22 | 13:49: en binnenkort mag je daar "pensioen" bijschrijven
@Waakvlam | 23-12-22 | 13:50: Van die Nederlandse pensioen pot alleen kun je heel Oekraïne 2x opnieuw opbouwen.
Het probleem is dat er met Poetin en die hele Kremlinkliek niet te onderhandelen valt. Oekraine had door een akkoord met Rusland zijn kernwapens opgegeven. Je ziet nu de gevolgen er van.
Wees zuinig op jezelf Boy! Je bent een van de laatsten die nog volharden in dit Putinversteher-waanbeelden.
Da’s eerst zinvol als er zicht is op tenminste volledig terugtrekken van R uit Oekraïne, teruggave alle bezette territoir, met inbegrip van de Krim, herstelbetalingen tot volledige compensatie van alle aangerichte materiële en immateriële schade, uitlevering van alle verantwoordelijken voor schier eindeloze reeks van wan- en misdaden etc... Daar lijkt het misdaadsyndicaat van dienst in het Kremlin vooralsnog niet toe bereid ..
@justinianus | 23-12-22 | 14:16:
Het opgeven van de krim is een brug te ver.
Er zijn genoeg reaguurders die dit bedrag hoogstpersoonlijk bij elkaar willen lappen.
1tje zeker maar heb hem al een tijdje niet meer gezien.
@NLgaatnaardeklote | 23-12-22 | 13:47: hier ben ik. En ja, dan koop ik wel een boot minder.
@BobDobalina | 23-12-22 | 13:48: Goed van jou maar doelde op een ander.
U bent pissig zeg?
Wel gelijk.
Tot aan de jaren 90 zag je de opkomst van de middenklasse. Een geweldig fenomeen want veel mensen uit wat toen de arbeidersklasse was konden daar in opklimmen. Ze hadden ook een auto, een huis en konden op vakantie.
Die middenklasse wordt nu inderdaad door neoliberaal "links" totaal kapot gemaakt en wat schetst onze verbazing... het precariaat is daar. So much voor de elitaire salon socialisten.
Dat terzijde. Oekraïne vecht voor haar recht om te mogen bestaan als natie, als volk. Dat kunnen we alleen maar steunen.
Echt he, zoo jammer dat de meerderheid van de nederlandse stemmers er ook zo over denkt.
Echter, de waarheid is dat de mens verworden is, van jager/verzamelaar in 2,2 miljoen jaar en de laatste 200000 jaar is geëvolueerd tot moderne SLAAF van hypotheken, verzekeringen, belastingen, abonnementen, gadgets and what not.
Een steak accepteren, (door te snitchen)om weer in "The Matrix" terug te mogen, zou ik dan een verademing vinden(voor de film kenners), wanneer je in het huidige tijdperk terechtkomt.
Door een voortdurend gebrek aan zelfdenkend vermogen tot verlichting, is de moderne mens gedoemd om in dit systeem te blijven hangen.
Tja, dilligaf
Nuff said.
Nederland geeft de V.S. dus 2,5 miljard euro want Oekraïne heeft met hen een leasedeal gesloten voor de wapens.
Wanneer gaan de pensioenfondsen nou eens weer investeren in de V.S. wapenindustrie want die zal de komende jaren hard gaan.
Aandelen Eneco schijnen ook vrij lucratief te zijn
Rutte aan de telefoon: "We can't feed the poor, but we can fund your war."
Deze waanzinnige samengevat in één enkele zin...
Je zal na je werk maar moeten aansluiten in de 200 meter lange rij van de voedselbank. Kan me voorstellen dat deze mensen hier iets van vinden.
Haha ja! Want sedert 1917 is het Russische volk inderdaad veel beter af dan onder de tsaren.
Dat begrijp ik wel. Mark heeft gezegd dat dit ook onze oorlog is. Laten we in het nieuwe jaar elke man van 18 tm 65 jaar mobiliseren en naar Oekraine sturen! Put your money where your mouth is.
Uitgezonderd degene die het land leiden, natuurlijk.
En diens kinderen.
Wel even woke blijven. Vrouwen ook.
En vergeet de kleurtjes niet
@AldNuut | 23-12-22 | 13:50: Die hebben dan plotseling weer dat andere paspoort.
Toch best verrassend dat Rutte ook nog goede beslissingen kan nemen.
Een van de weinige goede dingen die dit kabinet doet: Oekraïne steunen.
Goed voor de Oekraïne, maar niet goed voor Nederland.
@small_town_dude | 23-12-22 | 13:35:
Ook goed voor Nederland
@Tom Aatje | 23-12-22 | 13:52: Beter voor Belgie .
trends.knack.be/economie/bedrijven/de...
2,5 miljard in één jaar, what the fuck?? Waar komt dat geld vandaan?
Uit onze broekzakken natuurlijk. Beetje zuinig aan doen de komende tijd hè?!
Niet zo zeuren. Volgens een recent onderzoek zijn alle Nederlanders "gemiddeld" stinkend rijk. Dus u kunt best wat bijdragen aan de goede zaak.
Geleend geld. Terug te betalen via rente, speculatie en woeker.
Niet zeuren, we worden allemaal een beetje armer behalve de 'leiders' van 'ons' land!
*naar bankrekening kijkt*
Ukraïne is niet corrupter dan welk ander land
Uw frase komt uit de russische trollenkoker, en het heeft een tijdlang gewerkt
Uitwassen en Ratten zijn universeel
Zoals ons eigen prachtige landje minstens zulke schandalige verhalen verbergt..
Leerzaam leesvoer
www.rtvutrecht.nl/nieuws/3361079/klok...
@AldNuut | 23-12-22 | 13:58: Oekraine is een corrupt roversnest en zal dat nog lange tijd blijven. Ook na dit conflict.
Recupereer dat geld aub van de collaborateurs. China, India en nog andere schurkenstaten hebben géén last van torenhoge inflatie omdat ze tegen soldenprijzen blijven kopen in Rusland.
Collaboratietax nu aub !
Of heeft Nederland onvoldoende ervaring met collaborateurs? Ik dacht het niet.
Wat dacht u van het in Nederland zo geliefde Turkije?
nos.nl/artikel/2457477-kirgizie-armen...
@goedverstaander | 23-12-22 | 13:37: Even hypocriet als China en India. Ze staan in de collaboratie-top 3. Russische miljardairs kunnen er ook hun jacht aanmeren.
Maar vergeet Zwitserland niet. Al honderden jaren het meest hypocriete land ter wereld. Waar misdadigers van allerlei soort met open armen ontvangen worden. De grootste witwascentrale van de planeet.
Waar toveren we al dat geld toch vandaan?
Van ons ruggetje!
Om even een bruggetje naar het vorige item te slaan...
Zouden we niet beter door een AI kunnen worden geregeerd in plaats van wat er nu aan de knoppen zit? Zo'n Ollongren is toch net alsof je een aangeschoten alcoholist met Korsakov achter het stuur van een bus zet? Wat weet die mevrouw nu? Wat kan die mevrouw nu op militair gebied?
En de rest is niet veel beter. Enige dat de Nederlander merkt is dat het lijkt alsof het grootste Nederlandse exoprtproduct op dit moment 'miljarden' zijn. En als je er normaal over vraagt, wordt je verketterd.
Orwellkreng heeft net zoveel verstand van defensie als Ursula von der Leyen
@Abject | 23-12-22 | 13:56:
Die mijter staat haar anders verdomde goed..
En wat jij zegt, ik dacht het, alleen andersom
in de zin van, volgens mij worden we door AI geregeerd en lopen er gewoon een stil nitwits een gezicht te geven aan het geheel
Als je liever geen 2,5 miljard naar een corrupt boevennest stuurt ben je een Putin-versteher en een fascist. Landverrader mag ook. Er komen tribunalen en/of uw politieke partij wordt verboden. Nederland onder het juk van vvd66.
@Sjeintje | 23-12-22 | 13:35: Hoe? Een beetje roeptoeteren is makkelijk.
Had van mij nog wel wat hoger mogen zijn. Zelf nog maar een donatie sturen doet.
Het kan niet op… Gelukkig is de werkloosheid momenteel niet hoog. Dat gaat een keer veranderen: laagconjunctuur en hoge overheidsuitgaven. Naast de hoge inflatie, de energie-, huizen- en asielcrisis belanden we in een stevige economische crisis
Lijkt me een moeilijke spagaat van politici die al tientallen jaren de financiering
van de wapenindustrie aanpakken, en fondsen verbieden om erin te investeren. En dan kopen ze vervolgens voor miljarden aan wapens met gemeenschapsgeld. Ergens wordt er iemand schatrijk, alleen niet in Nederland.
Altijd mooi, die tegenstrijdige belangen
Joh, Zelensky een onderdrukker in een andere vorm.
Neee joh echt?!?!?!
'T blijft een mens he.
Nee, dan Rusland! Daar wordt de oppositie geen strobreed in de weg gelegd, wordt niemand onderdrukt, bestaan geen politieke gevangenen, bloeit de Oekraïense kerk, bestaat geen corruptie en verdient niemand aan de oorlog...
@gato | 23-12-22 | 13:45:
Geen woorden gato, geen woorden.
Ach, er zijn heel wat miljarden slechter besteed door de Nederlandse politiek.
Wat dacht u van de miljarden voor 'Griekenland' - lees de Franse en Duitse banken - het asielcircus, de 'redding' van de banken, de EU, en ga zo maar door.
Het is ook ons belang, dat Rusland op zijn sodemieter krijgt en terug gejaagd wordt in zijn hok.
Als dat nu niet gebeurt, zijn straks de Baltische Staten en Finland aan de beurt om geconfronteerd te worden met de Russische grootheidswaanzin en Poetins revanchisme.
U weet het toch, per 1 januari de btw omhoog op energie van 9 naar 21 %.
Die bandieten in den haag geven grif deze verhoging aan het buitenland.
Van al dat geld wat er uit Nederland weg vloeit, kan je de belasting met 50% verminderen.
Stop met uitdelen naar andere landen, hou het lekker in Nederland.
Er is hier nog te veel mis.
Aan de pomp mag u vanaf 1 januari weer meer gaan aftikken. Voor energie ook, maar gelukkig is daar het sigaar uit eigen doos-prijsplafond.
Bravo, Zitzak.
@Raspatat | 23-12-22 | 13:34: Dank u rasfriet.
@goedverstaander | 23-12-22 | 13:31: Dat is een zoethoudertje.
Met recht een sigaar uit eigen doos, er zullen er nog veel volgen.
Leest u deze colum eens..
www.nrc.nl/nieuws/2022/12/22/de-geest...
@AldNuut | 23-12-22 | 13:43: Nou, nee.
@uisge baugh | 23-12-22 | 13:55:
Staat geen fout woord in, geeft wel stof tot enig nadenken
Bizar. Belastingen verhogen volgend jaar om de gaten te dichten, maar wel Sinterklaasje spelen en 2.5 miljard naar Oekraine.
Met de idiote voorwaarden die Poetin daaraan stelt is dat ronduit zinloos.
@goedverstaander | 23-12-22 | 13:29:
Dan ga je terug aan de onderhandeltafel.
Kom nou zeg, liever mensen kapot laten schieten dan blijven zitten aan de tafel en druk blijven uitoefenen zodat er een einde komt aan deze oorlog.
@Sjeintje | 23-12-22 | 13:50:
Met Poetin valt niet te onderhandelen, daarbij is ook nog eens gebleken dat al zijn beloftes niks waard zijn.
Ik hoop oprecht dat de oorlog asap stopt en de Russen verslagen naar huis terugkeren.
Putin een keer gevonden wordt onder aan de trap.
Ik snap dat steun aan Kiev nodig is, maar na dit “grapje” komt de wederopbouw en het lidmaatschap van Oekraïne bij de EU.
Wat dat gaat kosten weet niemand nog, maar zal vele malen meer zijn dan nu al, na een jaar, gekost heeft.
IMF zal best wat leningen verstrekken, maar dat kan Oekraïne in geen honderd jaar terugbetalen.
Giften uit het buitenland moeten dat land er weer bovenop helpen.
Wanneer zijn ook alweer verkiezingen? Wat een clowns world is dit!
Tegen de Nederlanders zei Prutte, betalen zal je stelletje domoren.
Ik kan een heleboel dingen verzinnen waar Mark minder, minder, minder aan zou moeten uitgeven, maar Oekraine staat niet op dat lijstje.
Ach laat ze maar lullen Mark. Je doet het goed hoor.
De publieke omroep kost al bijna een miljard per jaar en er kijkt geen hond naar. Kijk, daar heb je al 40% van het benodigde bedrag.
Het is zo leuk leuk "cadeautjes uitdelen uit iemands anders zak" denkt onze matig gewaardeerde minister van Defensie.
Is toch weer zo'n € 300,-- per huishouden wat we lappen. We kunnen er ook gas van kopen of ieder huishouden een kuub hout geven, dat is ook nog eens klimaatneutraal.
Of we kunnen de mensen ondersteunen die gasflessen kopen omdat ze de energierekening niet meer kunnen betalen.
Scheelt ontplofte woningen die volledig afgebroken moeten worden plus weer opgebouwd.
IS 500 bruto is 40 salarisverlaging per maand, kom maar op FNV.
Wat je hier verder ook van vindt: kan dit zonder democratisch proces zomaar worden besloten?
Blijkbaar, maar als de Kamer erover had gestemd was dat geld er ook gekomen, we staan nog steeds achter Oekraïne.
Zitten we lekker warmpjes bij de kachel.....
Hoe staat t met de teruggaaf van de miljarden die via Box 3 van de burger zijn "gestolen"?
Rutte geeft t liever met grote internationale aandacht weg in een bodemloze put oorlog. Oh wat deugt hij
Doen we eindelijk iets goeds, namelijk zoveel mogelijk wapens naar Oekraïne verschepen, lopen we alsnog te zeiken.
@RM666 | 23-12-22 | 13:21: Ja hoor, omdat veel mensen simplistische debielen zijn.
Waarvan?
Pensioepotten daar valt nog veel te halen.
Putin gaat uit van hellend draagvlak aan sympatie voor Ukraine zodra alle gasvoorraden er doorheen zijn, economieen stilliggen en iedereen de volgende winter met vastgevroren ballen onder een fleecedekentje ligt. Met een paar jaar visie heeft hij de oorlog al gewonnen.
Putin zou dat op zich wel uithouden ja. Zijn volk daarentegen...
Nederland, de kip waar oneindig van te plukken valt door het buitenland.
Dat gebedel en gejank van Z. hangt mij ook de strot uit.
We hebben zijn halve land al zo'n beetje opgevangen door de ploerten Van Baalen en Verhofstadt.
@gestoptmetroken | 23-12-22 | 13:20: Die gaslighter Z. begint mij ook beetje te irriteren. Iets teveel media, iets teveel pauwenveren. En ondertussen houdt hij de halve wereld incl de onderhavige economieën in gijzeling en bukken de Westerse "leiders" gedwee.
Hoezeer Rutte IV een enorme bende van anti-Nederlands beleid is: hier sta ik achter. Put your money where your mouth is. Steunen die Oekraïners.
Zolang hier voedselbanken nodig zijn en noodwoningen, zou er geen cent naar het buitenland en zeker niet naar Brussel moeten gaan PUNT!
Vergeet het extra volk niet dat hij zo graag binnen haalt met zijn cornuiten.
Struisvogelpolitiek. De wereld houdt niet op buiten onze landsgrenzen. Door geld en materieel te sturen hoeven wij de komende decennia voor rusland niet te vrezen en kopen we veiligheid.
Blijft nog genoeg over voor Nederlanders hoor. De begroting is 350 miljard.
Waar komt al dat geld vandaan? Het zou me niet verbazen als Rutte een illegale gelddrukkerij in het Torentje heeft staan, wel uit het zicht van Brussel. Rutte zelf, Kaag, Ollongren en Hoekstra laten hier elk vrij uurtje, met het zweet op het voorhoofd en inktvlekken op de meegebrachte stofjassen, illegale tien euro-biljetten van de pers rollen.
"want iedere keer als Zelensky met zijn 'vriend' Mark Rutte belt zegt hij dat lief is geweest"
Niet van die lange zinnen proberen te maken Mosterd, dat kan je nog niet zo goed.
Kan mij niet voorstellen dat Nederland realistisch druk kan uitoefenen op Duitsland op deze wijze. Heeft D66 een advertorial geplaatst in het AD?
Dat is ook wat. We degraderen de zwakke Ollongren naar de positie van Minister van Defensie, breekt er oorlog uit.
Ik ben voorstander van het maximaal helpen van UA. Die orcs moeten er hardhandig uitgetrapt worden. Dat komt ons ook ten goede.
Betaal jij mijn deel?
In naam van de menselijkheid zijn we dat als weldenkende maatschappij gewoon verplicht
Munitie fabriek uit de grond stampen, instromers aan de draaibanken..
Hotsjee 155mm garanaten produceren (gebruiken ze een 7000 per dag van om die zombiesquads af te houden)
@AldNuut | 23-12-22 | 13:26:
Oorlog laat de aarde net even iets sneller draaien.
Yep, helemaal mee eens. Sommige mensen snappen dat niet.
Joh maak je druk..
Er zit nog 1500 miljard in de pot..
Want..
'Rien ne va plus' dat geld is niet meer van u.. wen er maar vast aan
Die poen wordt gebruikt om staatsobligaties van de knoflooklanden te kopen, je moet toch wat om die overeind te houden.
@Kruimel | 23-12-22 | 13:14:
Gat in de begroting is ook zomaar verdwenen
lol
Het is ook onze oorlog, aldus Rutte
Het is ook onze oorlog, namens Rutte.
Als 'wij' zonder daarbij inspraak (nou ja geen associatie met Oekraïne) zoveel zware wapens leveren aan Oekraïne is het inderdaad onze oorlog.
Rutte heeft hiermee namens Nederland vanaf dag 1 Nederland betrokken bij deze oorlog. We zijn als Nederlandse burger tegenwoordig overal bij betrokken.
Alle wereldproblemen zijn de onze.
Behalve onze eigen problemen.
Niet die van mij! Laat mij erbuiten!
En de rekening schuiven “we” door naar de toekomstige generatie….
Geleend geld moet immers terugbetaald worden en aangezien de economie terug loopt, zal dat steeds lastiger worden.
Maar ik begrijp het wel, de Amerikanen, ander kant vd wereld, zijn de beste bondgenoten van Kiev, dus zullen we nu moeten laten zien dat Europa/NL niet onder doet voor de VS.
Slimme zet van Zelensky.
Fijne plempsels heeft u altijd. Kan mij er altijd in vinden. Er is blijkbaar geen einde aan de gratis geld stroom van Mark en Kasja voor iedereen behalve de Nederlanders.
Ik heb vooralsnog geen volgende generatie op de wereld gezet.De wereld puilt al genoeg uit en we blinken teveel uit in het alles kapot maken.
En dan zie je die Belg van Haut, "de grootste oplichter" van zichzelf zeggen.
Not, best wel knap van Zelensky, het aantal miljarden wat hij heeft binnen gehaald in 11maanden!!!
Alle, in beslag genomen, yachts, zijn straks van Oekrainse oligarchen
@swagmachine | 23-12-22 | 13:25:
Dank je wel, swag xx
Een mooi compliment.
Zelf denk ik dikwijls maar wat aan te lullen, maar probeer meestal nuchter en realistisch te kijken naar dingen.
En soms, heel soms, maak ik ook nog eens een aardige (woord) grap.
Kerstknuffels!
2,5 miljard? De uitkoop van boeren was toch veel duurder? Of doelt u op de kosten van de asielopvang? Of op de subsidies voor de energietransitie? Nee, wacht, u bedoelt natuurlijk op "ontwikkelingssamenwerking".
Blijkbaar is er genoeg geld om te investeren in (buitenlandse) Defensie, dus sla de eigen strijdkrachten niet over. Maar ja, daar kan je dan weer geen (internationale) likes mee halen.
Begrijp me niet verkeerd, ik ben er voor om Rusland de Oekraïne uit te trappen, maar heb een beetje moeite met dat "kijk ons nou een belangerijk bezig zijn" terwijl je, jaar in en jaar uit, miljarden hebt gekort op je eigen defensie.
Voor MinDef staat ook veel geld klaar. Alleen is er geen personeel te krijgen en duurt levering van nieuw spul een eeuwigheid. Van ellende koopt men maar weer die suffe F35 erbij. Er moet sofort eigen munitie productie komen. Ook PSU moet lokaal gemaakt worden. Snel legerplaatsen openen en subiet vier brigades heractiveren.
Ach, als ik lees dat de verwachte schade in Amerika van de koudgolf minstens 50 miljard zal bedragen, vind ik het allemaal wel meevallen. Putin moet terug zijn Dascha in, anders is de lange termijn ellende niet te overzien.
Gaat Halbe weer mee?
Het is niet zo dat er steeds meer Nederlanders onder de armoede grens zakken, geld zat. Verhoog anders de belasting op energie en maak er 5 miljard van.
En nou maar hopen dat Rutte op Nederland kan rekenen. Want als de bevolking de geldkraan dichtdraait is het over en uit met dat kadootjes uitdelen.
Dan komt rutte het gewoon bij je halen, wel met een grote grijns, dat dan weer wel.
@Kruimel | 23-12-22 | 13:08:
Je geld of je leven!(dienstplicht)
En we worden allemaal een beetje armer sprak de kagedis, niet zo heel kang geleden.
Gelukkig is er de afgelopen jaren flink bezuinigd op verpleeghuizen en gezondheidszorg, anders had Nederland dit nooit kunnen betalen.
Defensie en politie ook uitgekleed, maar de politiek zorgr daarintegen wel weer heel goed voor zichzelf.
@Kruimel | 23-12-22 | 13:07:
Zou dat voorbereiding zijn op de aankomende EU defensie, EU regering, EU??? enz enz
@sjeintje | 23-12-22 | 13:22 |
Wel iets om over na te denken,,,,,, nee kan niet, want dat vereist lange termijn planning en visie, op beide hebben we de kabinetten rutte nog
Nooit kunnen betrappen ( kl€&@ mobiel )
@Kruimel | 23-12-22 | 13:30:
O maar visie hebben deze mensen zeker wel.
Alleen niet het uitgangspunt/doel dat jij en ik graag willen zien, voelen en meemaken.
Persoonlijk heb ik respect voor de gehaaidheid waar Mark Rutte het land leid.
Alleen die richting die hij blijft nemen...
Daar is niets leuks aan. Maar toen de mislukte schilder ons land binnen viel waren we toch met zijn allen maar wat blij toen andere landen die lui weer voor ons hebben buiten gewerkt. Evenzo heeft die KGB-dwerg niets in een buurland te zoeken.
leuk is vooral de russen buiten te houden. naïeve sukkels geloven dat het bij Oekraïn zou blijven. Polen weet beter, De Baltische staten ook. Orban loopt wel knuffelen maar Hongarijë is zo weer bezet.
De begroting is bijna 200 miljard. Geld zat in Nederlandse bestedingen. Zorg en Onderwijs vreten zo de eerste 50 miljard weg.
Amerika zit erachter en Europa loopt slaafs achter ze aan.
@AntiZanicz | 23-12-22 | 13:20: Juistem
En daarom is deze bescheiden 2.5 miljard helemaal prima.
Maar eh, wie heeft nu die Nordstreampijpleidingen opgeblazen?
navo.
Er is in ieder geval 0 bewijs gevonden dat Rusland er iets mee te maken had.
Urk
@NeetNormaal | 23-12-22 | 13:10: het is zeer aannemlijk de russen het zelf gedaan hebben. Hun schepen zijn er geweest en zij kunnen ook vrij makkelijk een Pipeline Pig met explosieven de pijp insturen.
@NeetNormaal | 23-12-22 | 13:10: Dus ook geen bewijs dat ze het niet gedaan hebben.
De Amerikanen
Iedereen kan op Nederland rekenen behalve Nederland
Als je alles weggeeft, heb je straks ook écht niks meer om weg te geven.
Duidelijk dat de Putin-verstehers weer de lelijke kop opsteken.
REAGEER OOK