Feynman en/of Feiten — Vrije vogel
I Disapprove of What You Say, But I Will Defend to the Death Your Right to Say It
George Orwell schreef al in 1948 dat een totalitair regime start met newspeak. Een soort gedachtenpolitie over hoe je over zaken mag spreken of denken. Het begint bij nieuwe betekenis van woorden. Die techniek is niet voorbehouden aan dictaturen, maar kan ook prima gebruikt worden door kleine groepjes activisten die hun levenswijze zonder draagvlak willen opleggen aan anderen.
Zoals Jolande Withuis in Over Leven zei: “het ontzettende rechtlijnige, intimiderende, moreel superieure, politiek correcte, daar zie ik echt het oude communisme weer opleven” & “het absolute en de morele superioriteit” & “dat er weer mensen geïntimideerd worden om vrij te denken, omdat je iets fout kunt zeggen” Helaas beperkt deze problematiek zich niet tot een staatsvorm of dictatuur.
Neem de groepering die wil dat je vrouwen geen vrouw mag noemen, maar mensen met een baarmoeder. Om vervolgens te eisen dat je mensen die zichzelf louter identificeren als vrouw, of in transitie zijn richting een vrouwelijker lichaam wel vrouw noemt. Hier wordt een algemeen aanvaard woord haar betekenis ontnomen, en moet ik verplicht de nieuwe betekenis en gebruik aanleren.
Wat hierin verschuift is vrijheid. Mijn vrijheid bestaat niet meer, de vrijheid van vrouwen bestaat niet meer, het is een kleine groep die eerst het woord, en daarna het debat kaapt. Hun vrijheid is de enige waarheid, waarnaar wij moeten buigen. Dat ik ongeïnteresseerd ben in mijn of andermans geslacht, (we gaan doorgaans gekleed door het leven), krijg je totaal niet aan hun verstand.
Voordat je het weet maak je een verkeerde opmerking, waardoor je “gecanceld” wordt. Dit is een middeleeuws katholiek gebruik waarbij mensen die niet streng genoeg waren in de leer, geëxcommuniceerd moeten worden. Zelfs door hun eigen vrienden en familie. De straf voor niet denken en praten zoals gewenst, is sociale isolatie. Verkeerde associatie of gedachte kost je je bestaan.
Voor deze groep gelden andere regels. Kayla Lemieux verscheen op school inclusief XX-buste en duidelijk herkenbare tepels. De rest van het personeel en leerlingen moeten zich professioneel en verhullend kleden, maar Kayla niet. De vrijheden die worden opgeëist gaan verder dan ooit in de maatschappij hebben bestaan. Alleen extremere Japanse fictie kent deze cupmaat.
Terwijl we hier strijden voor het recht om met hoofddoek door het leven te gaan, worden in Iran honderden studenten vermoord die strijden voor het recht die hoofddoek af te doen. De universiteiten die door militairen worden bestormd, staan te ver weg om het Nederlandse journaal te halen. We beseffen ons vaak niet hoe fragiel de vrijheid en veiligheid is, die we hier genieten.
Terwijl onze scheiding tussen kerk en staat langzaam verwatert, dankzij politie en politici die zich opdringen in rituelen en geloofsbelijdenissen, protesteert Galatasaray voor behoud van Mustafa Kemal Atatürks seculier Turkije. (Erdogan wil wat religieuze homohaat in de grondwet.) We verwarren acceptatie en integratie met ontkenning, struisvogelpolitiek, appeasement en capitulatie.
Maatschappelijke bewegingen beginnen met woorden. Het is belangrijk dat digitale platformen niet verzuilen in links en rechts, religie of alleen woke. Waar op basis van algoritmes mensen gevangen worden in hun eigen tunnelvisie en infobubbel. We hebben het midden, het compromis en wederzijds respect nodig om verder samen te leven, ondanks onze verschillende inzichten.
Shadowbans, waarmee “ongewenste” meningen zonder proces, mededeling of transparantie worden onderdrukt, passen niet in een open samenleving. Dat Elon Musk ingenieurs van Tesla vraagt de software van Twitter op dit punt te bestuderen en herzien, is de eerste stap naar het herstellen van vrije meningsuiting en vrije nieuwsgaring. Samen de kern van onze vrije samenleving.
Ik ben blij dat de blauwe vogel uit het woke-kooitje mag.
Reaguursels
InloggenEn niet om het een of ander, maar waarin verschilt GS zelf dan van een Twitter met een moderator? Ik zie de verschillen nog niet meteen. Ik bedoel, Joris? Daarom enigszins gratuite meningen over de vrijheden die een ander media platform zou moeten bieden of uitbreiden. Trump was feitelijk weggejorist en opgerot, zo zie ik dat.
Het verschil is schaal. GS is een community, Twitter is een verzameling van vele communities. GS heeft de macht om Trump van een dorpsplein te verbannen; Twitter kan hem van alle dorpspleinen verbannen. Wat dat betreft sta ik er achter het idee van bepaalde oost Europese landen die een wet wilden instellen om dominante social media platforms te verbieden om reaguursels te jorissen, tenzij deze de wet overtraden. Een verbod op censuur, met een uitzondering op (neutrale) huisregels, en self policing binnen individuele communities.
Je mag hier heel veel zeggen, zolang je maar niet te kritisch wordt over het platform zelf.
Weet niet wat erger is, woke, dat allang ontmaskerd is als een sneue stroming van zeikerds om niks, of de rabiate leugens en verdachtmakingen van Donald Trump.
Het moet niet gekker worden. Na Arthur overtreft ook Feynman zichzelf met een stuk dat van begin tot eind aan elkaar lijkt te hangen. Dus niet als los zand. En ook hier ben ik het helemaal mee eens.
Het blijft gezeik met de woke zooi. Als iemand er uit ziet als een vrouw noem ik het een vrouw, ziet iemand eruit als een man noem ik hem een man. Ik heb geen behoefte om even in de onderbroek te kijken om te zien welke onderdelen ze hebben en of die wel of niet er al bij geboorte zaten. Het wordt idioot als je een vrouw geen vrouw mag noemen en een man geen man. Pluralis majestatis is voor behouden aan Wim-lex de rest kan het doen met hij/zij en als je erg aandringt kun je nog een het krijgen.
En voor de rest kan iedereen geloven in zijn onzichtbare vriend, val mij er niet mee lastig. Het is niet aan mij noch aan de staat om jouw geloof te faciliteren. Fijn dat jouw geloof allerhande regels kent, maar jouw geloofsregels gelden voor jou, niet voor mij. Ik als ongelovige ben niet gebonden aan geloofsregels, ik ben gebonden aan de wet net als ieder ander.
De O.G. Transgenders die ik ken denken er ongeveer net zo over. Als jij ze mis-gendert op basis van hoe ze er uit zien, dan is dat voor hen wellicht een teleurstelling, maar geen aanleiding tot boosheid of verwijten. Om de simpele reden dat ze er van uit gaan dat je geen kwade bedoelingen hebt. Dat is volgens mij ook de oplossing voor het inmiddels diepgewortelde sektarische denken dat onze maatschappij splijt: ga er weer van uit dat de “tegenstander” de beste bedoelingen heeft.
Ach, lach ze gewoon midden in hun smoel uit, die "woke" mafkezen.
Zoals Roland Barthes al zei: het ware teken van een totalitair regime ligt niet in hetgeen je niet mag zeggen, maar in hetgeen je behoort te zeggen.
Ik reageer op al die woke mensen die op de foto gaan met mensen uit afrika (omdat ze zo inclusief zijn natuurlijk) tegenwoordig met deze link. www.youtube.com/watch?v=pat2c33sbog
Het lijkt wel alsof GS en Rammstein nog de enige sane mensen zijn in deze samenleving.
Mede mogelijk gemaakt door de kiezers van de afgelopen 40 jaar, als men maar kon deugen.
Wat een fijn stuk! Geen letter staat verkeerd en geen woord is mis.
Zelf is mijn Nederlands redelijk op orde, volgens mij.
Toch hecht ik meer aan de inhoud dan aan een foutje hier en daar.
In dit kader, een interessante podcast van Boekestijn en de Wijk www.bnr.nl/podcast/boekestijn-en-de-w... met een hoogleraar die gespecialiseerd is in nationalisme en populisme en die er wel wat in ziet om de vrijheid van meningsuiting in te perken. En Boekestijn en de Wijk vinden dit prima, onvoorstelbaar. Daarbij worden de oorzaken van het populisme, middenpartijen die de aansluiting met de burger totaal kwijt zijn en hun prioriteitsstelling niet op orde hebben, totaal niet onderkent. Ware liberalen die Boekestijn en de Wijk...
Vreemde uitzending inderdaad. Iedereen die het niet met hun eens was, was maar dom.
Het gaat over fokking Twitter. Een open riool met allemaal poppetjes van pus en etter die heel graag willen dat ze gehoord worden. En dat wordt even losjes gekoppeld aan mensenrechten, vrijheid van meningsuiting en noem maar. Godskolere. Get a life. ‘Twitter ain’t a real place’. En zo is het. Een commercieel bedrijf dat een platform biedt en bestaat van advertentie-inkomsten. Alles dat onwelgevallig is en een potentieel gevaar voor bestaande en toekomstige klanten wordt geweerd. Dat. Is. Helemaal. Niet. Raar. Het wordt allemaal opgeblazen tot proporties die Twitter niet waard is. Het gaat niet om vrijheid van meningsuiting. Ga lekker naar buiten met een spandoek.
Als je nou eerst even de hele column leest, het gaat niet alleen over Twitter. Bovendien had de censuur op Twitter niks te maken met een "potentieel gevaar voor klanten weren". Het was puur socialisme, de ene kant (blm, hamas, antifa, Iran, etc) mocht tot geweld oproepen; de andere kant mocht dat geweld niet eens afkeuren.
Het feit dat Musk die censuur niet nodig heeft zegt alles.
@Dandruff | 29-10-22 | 23:30: nou en. Het is fokking Twitter. Haal je hoofd uit je hol en ga echt leven. Social media is vergif. Sinds ale luiden van allerlei pluimage hun gal openbaar mogen spuien zonder wat voor kennis van zaken dan ook zijn we verworden tot ‘wetenschap is ook maar een mening’. Vergif is het. Niks meer.
@YoMoms | 30-10-22 | 01:03:
Nogmaals, het gaat niet alleen om twitter. Lees de column. Er worden letterlijk mensen verstoten, ontslagen en bedreigd omdat ze een vrouw "vrouw" noemen. Of omdat ze niet willen dat een leraar zijn extreme fetisjes in de klas uitdraagt. Niet even terloops, maar de hele dag door.
Cancel culture is vergif, niet de kritiek daarop.
Ja maar wat heeft Twitter daarmee te maken? Het is nog steeds een commercieel privaat bedrijf dat feitelijk mag doen waar het zin in heeft. Ik vind die pleidooien over ultieme vrijheid van meningsuiting altijd erg komisch als ze komen van een platform met een Joris.
Twitter bans en shadowbans waren inderdaad een veroordeling zonder proces. Ik denk aan de zure blik van Gudde naar Musk dagen voor haar ontslag. Zij is de verantwoordelijke achter deze praktijken. Een (top)jurist maar zij gedroeg zich als judge Dredd, toch geen rechtstatelijk voorbeeld te noemen. Alles in het teken van de woke censuur. Nu er een man met een gootsteen naar binnen gelopen is en half twitter juicht en de andere helft weent zal er hopelijk balans gevonden worden.
"ontzettende rechtlijnige" >>
"ontzettend rechtlijnige"
-"ontzettend" is een bijwoord??
Een even simpele- als ware constatering: cancellen is het aloude ex- communiceren. Briljant.
In de tijd van Mao werden Chinese jongeren aangemoedigd hun ouders, en ouders hun kinderen aan te geven als ze iets zouden doen wat niet volgens de partijlijn was.
En in Nazi-Duitsland
De DDR
De USSR
Allemaal voorbeelden van groepen die hun falende ideologie door middel van onderdrukken wanhopig probeerden te handhaven.
Er staat sinds mijn middelbare schooltijd een hele tragische foto in mijn geheugen gegrift. Daarop een fragiel moedertje, aangeklaagd en omringd door een dichte massa mensen tijdens een van Mao's miljoenen "volksprocessen". De kinderen die dat deden werden daar vaak ook toe gedwongen, waren geïndoctrineerd of waren te jong om te beseffen wat er gebeurde.
En het ging vaak niet eens om een "verkeerd" idee, maar om de terreur zelf. Lenin ontdekte dat het op grote schaal vermoorden van andersdenkenden en hun families er toe leidde dat veel mensen zwegen. Om toch de angst erin te houden bedacht hij een KPI systeem waarin elke commissaris een X aantal mensen per jaar moest opsluiten of vermoorden, afhankelijk van het aantal inwoners van zijn gebied. De "aanklachten" werden ter plekke bedacht en waren soms zelfs bijna half zo debiel als die van woke.
"We beseffen ons vaak niet hoe fragiel de vrijheid en veiligheid is, die we hier genieten."
AAaargh...!!
Voor de laatste maal:
Het is: "Wij beseffen"
En "Wij realiseren ons"
"Hij beseft niet, dat ie fout zit"
En
"Hij realiseert zich niet, dat ie fout zit".
Irriteer jij je ook zo aan dit soort fouten?
@John McClane | 29-10-22 | 22:05:
Ik irriteer me er niet aan, ik ontplof. Elke keer weer. En steeds vaker. Deze fout wordt steeds meer gemeengoed omdat mensen kennelijk steeds meer de neiging hebben elkaar na te papegaaien.
@John McClane | 29-10-22 | 22:05: haha, knipoog.
"De taal is het voertuig van de geest, maar ons Nederlands is inmiddels wel een krakende wagen geworden."
@Peter Emile | 29-10-22 | 22:16: Ha, ha. Peter, je hebt hem niet door!
Inderdaad, ongelooflijke domtaal.
@Flapoor | 29-10-22 | 22:32: Driek van Wissen. Als dichter des vaderlands opvolger van Gerrit Komrij. Wat een prater was hij ook. Mooie kerel. Helaas al lang dood.
@John McClane | 29-10-22 | 22:05: lol
necrosis, ben jij het?
Als je je doen en laten onnodig laat beïnvloeden door anderen ben je niet vrij nee. Maar jijzelf bent diegene die te zwak is dit te voorkomen.
youtu.be/VtvjbmoDx-I nuff said.
Mensen zijn zeau geobsedeerd om zichzelf te doen gelden, een memorabele stempel op deze planeet te plempen, leuk en interessant gevonden te worden en vooral het juiste voorstaan dat de waarheid er inmiddels vaker wel dan niet voor moet wijken.
En dat invalideert gelijk de hele denkwijze..
Wat mij dus opvalt is dat internet eigenlijk een plek is waar iedereen kan doen wat hij wil, maar dat de grootste successen van internet juist die plekken zijn waar je beperkt wordt in je doen en laten, zoals feestboek en twitter. De accounts daar zijn eigen mini-sites in een volstrekt onnodige schil. Alsof je oneindige weilanden hebt om te spelen met al het speelgoed dat je maar kan bedenken, en dan kiest om in een overdekte speelhal te gaan glijden en schommelen.
Veilig voor de massa. Massa is kassa en massa kun je sturen.
Dat ongemakkelijke gevoel als je ogenschijnlijk de enige bent die geen idee heeft wat shadow bans zijn.
Ik weet dat u er bent maar zie niet wat u schrijft.
@goedverstaander | 29-10-22 | 21:50: Weet jij of John McClane hier nog weleens tegelt?
K kan het wél vertalen maar heb ook geen idéé wat shadow bans zijn. En feitelijk interesseert het me blijkelijk ook geen hol want k doe niet aan Twittâh. Hooguit Sylvia Witteman lezen, die vind k tof
@goedverstaander | 29-10-22 | 21:50: ohh sneaky, en niemand weet dus of hij zo'n ban heeft
@funda | 29-10-22 | 21:51: lol
Een Shadow ban is hetzelfde als dat je een onaantrekkelijke man bent op Tinder; je denkt dat je meedoet en gezien wordt, maar zonder dat je het zelf weet kom je niet eens in beeld bij de lekkere (of niet lekkere) dames.
Oftewel, je bent stilzwijgend in een donker hoekje gezet, gecanceld.
@John McClane | 29-10-22 | 21:55:
Ja, shadowbans zijn zeker sneaky, omdat je een ban hebt van Twitter zonder dat je dat weet. Maar je merkt het wel. In een keer krijg je minder reacties dan normaal op je tweets, of minder likes, of het wordt minder gedeeld, geretweet.
Dan kun je je twitternaam checken op sites als Shadow Bird, liefst regelmatig.
Daarmee kun je het niet verhelpen, want je kunt er niks tegen doen, maar je weet in elk geval wat er aan de hand is.
Hebben we met zn allen Twitter niet veel belangrijker gemaakt dan het is?
En Musk ook.
Ik weet van beide weinig , maar het valt me op dat de halve pers topics maakt over of gebouwd op tweets en draadjes .
Krijg je makkelijk content op je site.
Als de roze gladiator des huizes het zonder Twitter moest doen stond hij met lege handen.
Vermakelijk is het zeker, maar weinig verheffend als journalistiek
Entertainmentjournalistiek.
Journalistiek is voor boomers, clickbait is the future.
Gebeurt hier net zo. Snel nieuws (scoops) doet het altijd goed, plus een snel en groot bereik maakt het nog handiger. "Als een lopend vuurtje".
Precies want gedegen informatie is zo 1987.
Ik zou graag wat minder nieuws tot me nemen , als ik wist dat het nieuws wat mij bereikt , de waarheid op zijn minst zou benaderen, als het op facebook staat is t shit en schuiven we het aan de kant, staat het op Twitter dan moet je er iets mee.
Ik kan daar niks mee
hear, hear Feynman!
Zoals eerder gezegd: ik wil niet worden aangesproken met mijn organen. Er zijn vrouwen en mensen die zich als vrouw identificeren.
De haan heeft drie keer gekraaid op het zuiden, ik herhaal de kraai heeft drie keer gekraaid op het zuiden.
En nu?
* survivalkit mee en bivakmuts op naar het verzamelpunt *
@Kaal-dik-en-lelijk | 29-10-22 | 21:42:
Vergeet de portofoon niet. Over.
@Deksmaat. Roger!
Is het nu een de haan of de kraai. Over.
@chicago river | 29-10-22 | 21:50:
Ik denk dat de haan op de kraai zat en toen drie keer gekraaid heeft naar het zuiden. Later heeft de kraai dat nog een keer dunnetjes over gedaan.
De kraan heeft drie keer gehaaid op het zuiden.
Nu snap ik de verwarring en waarom ik nog alleen ben. Ik wacht nog 5 minuten op Kolonel Kaas en dan ga ik naar huis.
Ik heb de vorige CEO van Twitter, Jack Dorsen, wel eens op TV gezien en die man was compleet contact gestoord, wilde zijn excuses niet aanbieden en wilde de gevolgen zijn zijn shadowbans ook niet ongedaan maken, en accounts die hij had laten sluiten wilde hij niet heropenen, maar die mensen mochten dan wel een nieuw Twitter account aanmaken, maar dan waren ze wel al hun volgers kwijt.
Toen ik Jack Dorsey op TV zag dacht ik meteen dat ie een zware vorm van autisme heeft of Asperger.
In de aanloop van de laatste Amerikaanse verkiezingen liet hij alles toe van Antifa, BLM en andere radicale activisten (brandend, maar grotendeels vreedzaam) terwijl hij tegelijkertijd het tegengeluid volledig censureerde.
Bestaat de ViaVia nog met gedeelte “oproepjes”?
Goh.
De ViaVia.
Ik was een fan.
Kocht 'm elke week.
Heb er ooit een relatie aan overgehouden.
En veel tweedehands auto's ook.
Thierry Breton, EU commissaris,
was er als de kippen bij om te twitteren "In Europe, the bird will fly by our rules.",
net als Guy Verhofstadt "So one man @elonmusk now owns the biggest debate in the world…The need for rules and accountability is bigger than ever ! Self-regulation in social media has never worked… even with lesser characters than his"
De Brusselse bureaucraten maken er geen geheim van dat uw en mijn stem gemodereerd en gecensureerd dient te worden, wij zijn namelijk niet te vertrouwen met vrijheid en zelfstandig denken.
Den Brusselse veelvraat is dol op een open debat, zolang de deelnemers het met hem eens zijn.
De volgers van de Brusselse kongsi hangen hier ook in de panelen rond. Je pikt ze er zo uit. Die zijn bijvoorbeeld tegen de terugkomst van Orange Man op Twitter. Zij vinden cancelen om een mening namelijk fantastisch.
Ik meen dat die uitspraak vooral ging over haatzaaien tegen homo's en andere minderheden. Terecht dat daar regels voor zijn.
@lekgoot | 29-10-22 | 21:44: Uiteraard moet je je bewegen binnen de wet, maar hij was erg duidelijk. De vogel moet vliegen volgens onze regels, niet alleen doelend op de wet.
@lekgoot | 29-10-22 | 21:44: Zolang haatzaaien tegen meerderheden geoorloofd blijft zal er weinig kunnen misgaan.
Bizar dat je die uitspraken zo opvat. Ik lees alleen dat er duidelijke regels moeten zijn waarop van buitenaf toezicht wordt gehouden omdat je het niet aan Musk zelf kan overlaten wat wel en niet mag. Lijkt me een alleszins redelijke aanpak van zo’n veelgebruikt medium.
@BobDobalina | 29-10-22 | 21:54: Dat het algoritme nu openbaar wordt is een hele verbetering van wat het was. Er werd een duidelijke politieke scheidslijn gemaakt zonder hier opeeid van zaken over te geven. Hier hoorde je de Eurodisney politici niet over, sterker nog, het deugde heerlijk en dit kwam ze prima uit. Verder blijft het 44 miljard voor de aanschaf van een open riool.
@BobDobalina | 29-10-22 | 21:54: Net als de nos ?
@lekgoot | 29-10-22 | 21:44: Nee hoor, daar hebben ze het nergens over.
@BobDobalina | 29-10-22 | 21:54: Lijkt mij alleszins een oproep tot censuur.
@Blauwpetje | 29-10-22 | 22:29:
Ik geef toe dat ik dat ook niet kan terugvinden. Waarschijnlijk heb ik me vergist.
@lekgoot | 29-10-22 | 21:44:-
En dat is exacte wetenschap die door u en de uwen moet worden uitgevoerd - u de uitverkorene, die in het bezit is van soepremmesie?
@HogeNood | 29-10-22 | 23:27:
enigszins over the top reactie. Ik ben een groot voorstander van verregaande vrijheid van meningsuiting, tot de grofste beledigingen aan toe. De grens ligt bij mij bij haatzaaien, omdat dat rechtstreeks kan leiden tot fysiek geweld. Voor de rest zal het mij een zorg zijn. Misinformatie en complottheorieën mogen van mij allemaal ongefilterd de wereld in. Des te groter de uitdaging voor serieuze weyenschappers om daar goed onderbouwde informatie tegenover te zetten. En dan afwachten wie geblokkeerd gaat worden.
Mooi. Kom ik eindelijk van mijn shadowbans af. Meerdere gehad, mede-tweeps ook. Geen groot leed geweest, maar gewoon irritant.
"Neem de groepering die wil dat je vrouwen geen vrouw mag noemen, maar mensen met een baarmoeder. Om vervolgens te eisen dat je mensen die zichzelf louter identificeren als vrouw, of in transitie zijn richting een vrouwelijker lichaam wel vrouw noemt. " Volstrekte onzin die ik alleen bij rechts lees. Net als woke: lees je ook alleen over op rechtse sites. Maar misschien lees ik niet genoeg linkse sites, alleen gerenommeerde kranten. En ja, een enkele keer wordt er ook wel eens iets over woke gezegd of over gender, maar niet zulke absolute onzin.
Woke noemt zichzelf niet zo, grapjas.
Ja heel vreemd. Je leest ook nooit het woord communisme op de linkse sites en aanverwante kranten. Zeer merkwaardig.
Misschien lees je niet genoeg en kijk je niet voldoende om je heen, veel is immers mogelijk.
En wat met die lesbienes waarvan geeist wordt dat ze een transgendervrouw (als in man die zich vrouw verklaart) pijpen en als ze dat niet willen, " transfoob" worden verklaard? Nou jij weer...
@Lukiluuk | 29-10-22 | 21:45:
Communisme heb ik toch tamelijk veel over gelezen, maar niet specifiek op linkse sites, want die lees ik niet. Hoewel ik de Guardian wel lees.
@funda | 29-10-22 | 21:46:
Mijn halve dag gaat op aan lezen. Ik schrik er vaak van.
@Bierum | 29-10-22 | 22:06:
Sorry, nooit van gehoord.
Stap eens uit je bubbel, Cugel.
Er gaat een wereld voor je open.
@Gravin v Kippenbouth | 29-10-22 | 22:35: En laat ik nu denken dat veel mensen hier op GS in een bubbel zitten. Ook in Amerika luistert niemand meer naar elkaar. Iedereen is overtuigd van het eigen gelijk. Ik luister trouwens wel naar wat er hier op GS gezegd wordt en ik snap dat deels ook nog wel.
@cugel | 29-10-22 | 22:40: 'En laat ik nu denken dat veel mensen hier op GS in een bubbel zitten.'
'Eén spookrijder? Het zijn er wel honderd!'
@cugel | 29-10-22 | 22:40:-
Dat is inderdaad de goede techniek voor zendelingen/missionarissen.
@goedverstaander | 29-10-22 | 23:21: LOL
@HogeNood | 29-10-22 | 23:31:
Luisteren of niet luisteren?
Musk, wat een enorme blaaskaak is dat. is die vrachtwagen op batterijen er al? met zijn overgewaardeerd bedrijf de tulpenbollen zijn er niks bij.
Wartaal
@Zwizalletju | 29-10-22 | 21:31:
Mee. klopt gewoon.
Welk van zijn vele succesvolle bedrijven?
@funda | 29-10-22 | 21:41:
Juist ja, een bedrijf dat 2% van alle auto's maakt maar meer waard is dan de tien grootste samen dat noem jij geen bubble??
@miko | 29-10-22 | 21:46: Ik stelde een eenvoudige, realistische vraag en jij begint ogenblikkelijk te bubbelen? Ik ken je probleem met Musk niet en heb zojuist besloten dat ook zo te gaan houden.
Soms lukt hem wel iets :-))
Space X, iets wat niemand hem nadoet. Knap werk van die blaaskaak.
Oh was ik maar een enorme blaaskaak met een overgewaardeerd bedrijf, dan was ik nu, uh..... de rijkste.
@miko | 29-10-22 | 21:37: Mee ???
Twee dingen:
- We moeten eerst maar even zien wat voor veranderingen Musk gaat doorvoeren. Uiteindelijk heeft hij ook te maken met adverteerders en aandeelhouders.
- Uiteindelijk is het natuurlijk erg onwenselijk dat miljardairs publieke platformen kunnen opkopen. Vrije markt my ass, wel leven steeds meer in een oligarchie waar een handjevol mensen via big tech monopolies, NGO's en lobby clubs ons leven bepaalt, grotendeels buiten de democratie om.
Pakt het dit keer goed uit? Nou mooi, maar de volgende keer is het een miljardair die compleet anders denkt
Laten we inderdaad maar eens eerst kijken. Maar laten we dan ook even stoppen met het geven van een podium aan mensen die je monddood willen maken. Die willen bepalen waar ik naar kijk, wat ik lees, wat mijn kinderen onderricht krijgen, wat ik wel en niet mag zeggen, wat ik wel en niet mag denken. Idioten die krijsend zichzelf vastplakken aan een tafel of tomatensoep over schilderijen smijten. Die tijdens kinderfeestjes schreeuwend een land in de greep houdt.
Het werkt! Telkens als ik het woord "neger" gebruik, word ik bestraffend toegesproken. Ook na uitleg dat ik ermee bedoel "iemand van het negroide ras" wordt me dit niet in dankbaarheid afgenomen; ik zou er mensen mee kwetsen.
Wanneer ga je kaukasiër gebruiken?
@Adriel | 29-10-22 | 21:27: Waarom zou ik? "Blanke" voldoet prima.
Benieuwd of we van Musk achteraf nog iets te horen krijgen over wat hij aan algoritmes aantrof, wat ze precies deden en hoe ze de meningenstroom stuurden.
Tuurlijk, Tesla engineers zijn er mee bezig.
Elon's ego is niet al te klein, dus als hij de mensheid redt van verborgen censuurbotjes en hun programmeurs zal er ongetwijfeld een triomftocht met bijbehorende speech komen.
I Disapprove of What You Say, But I Will Defend to the Death Your Right to Say It...
Naar aanleiding van dit artikel op Geenstijl verwacht ik minder Joris ?
De Minister van Financien heeft zojuist een indrukwekkend statement achter gelaten op LinkedIn: 'Met veel begrip en respect las ik het besluit van mijn collega Hugo de Jonge om de reactiemogelijkheid op zijn Twitter account uit te zetten. Dit zijn lastige keuzes.'
Dit zijn hele vreemde tijden.
www.linkedin.com/posts/sigrid-kaag_we...
De Jonge snoert anderen de mond. Kaag zou het graag ook doen.
Begrijp je ook waarom? En zie je Hugo de Jonge uitmaken voor rotte vis en erger in reacties op zijn tweets als een grondrecht?
Nou ja, ligt toch prima in de lijn van regerend Nederland? Geen weerwoord..
Jongens, jullie zijn er zelf bij. Hij belooft een soort vvmu, prima toch? En als we mensen missen of die worden geband op Twitter dan vindt de wereld dat wel uit niet? Dan horen we het toch wel ergens bij een ander platform. Dan weten we dus waar zijn grenzen zijn, of niet. Behalve kinderporno en onthoofdings of martelvideos zou ik niets verbieden als ik een vvmu kanaal had.
Mooi dat een Afrikaanse Amerikaan dit heeft bereikt.
Ahja. Je hebt nog wel een podium om je, naar mijn mening, regelrechte kudt ‘columns’ danwel ‘woordengal’ te kunnen droppen en er nog iets aan over te houden ook… knap…
Neem er nogmaals eentje.
"We beseffen ons vaak"....
Beseffen is niet wederkerend! "Zich beseffen" bestaat niet.
Ook in de vele dagelijkse babbelprogramma's een veelgemaakte fout....
Van muizenjager naar mierenneuker.
De woordenboeken van Van Dale vermelden zich beseffen trouwens wel, maar waarschuwen dat dit “niet algemeen” en “minder juist” is. Hilarisch.
@Kaal-dik-en-lelijk | 29-10-22 | 21:09: lol!
@Kaal-dik-en-lelijk | 29-10-22 | 21:09:
Haha!
Beseffen wordt daar verward met realiseren.
Dus het synoniem van "beseffen" is "zich realiseren". We beseffen dat.. moet ik echt aan wennen, mijn hele leven is een leugen geweest.
Elon Musk heeft grote zakelijke belangen in China, het land waar vrije pers niet is toegestaan. Oftewel, Musk is bij voorbaat al niet geschikt als CEO van Twitter.
Aparte kronkel. Iets als: Ik bestel goederen uit Amerika maar mag geen mening hebben over etc.
De link is me niet geheel duidelijk. Jij hebt een spaarrekening bij de ING. De ING heeft geld belegd in Rusland, dus jij hebt dan de Oekraïne aangevallen, of zo?
Musk is in eerst plaats ondernemer, die zegt (of verzwijgt) wat hij moet zeggen (verzwijgen) om Tesla's te kunnen blijven verkopen aan de Chinezen. Nu is elke handel in China immoreel vanwege hun genocidale beleid maar er zijn gradaties qua schuld uiteraard.
Verder zullen we zien wat hij van Twitter maakt. We weten al hoe de oude garde het deed: met brede censuur om een bepaalde Amerikaanse politieke partij te ondersteunen.
"Musk is bij voorbaat al niet geschikt als CEO van Twitter." Dit is Onjuist
Als u kunt bewijzen dat u Chinese meuk in huis heeft staan mag u ook op Twitter. U bent dan tegelijkertijd voor Oekraïne en tegen Rusland, omdat Musk de communicatie van de Oeks ophoest.
Fuck a duck, wij sturen gewoon een delegatie naar Qatar wegens belangen.
Ja die Musk, die kun je wel vertrouwen. Die heeft het beste met de mensheid voor en altijd een groot voorstander van de vvmu. Zijn eigen vvmu.
www.vanityfair.com/news/2022/04/elon-...
www.taiwannews.com.tw/en/news/4685519...
Grote kans dat hij twitter gaat inzetten om persoonlijke vetes uit te vechten en zijn andere zakelijke belangen te promoten.
Musk is een zielig mannetje en hem als redder van twitter zien is ongelooflijk naïef.
De antisemitische ex van Kim Kardashian mag inmiddels ook weer op Twitter.
@Après toi | 29-10-22 | 21:01: ik las het. Ben niet verbaasd. Trump is straks ook weer terug. En iedereen die Musk openlijk schoffeert krijgt een ban. Inclusief the ‘pedo guy’.
Van de tweede link laatste alinea: "Taiwanese politicians and citizens alike said they believed Musk's pro-China comments reflected his business interests, with 30-50% of Tesla’s production coming from his Shanghai factory." Zaken zijn zaken.
@BobDobalina | 29-10-22 | 21:03: Musk is totaal ongeloofwaardig.
@Adriel | 29-10-22 | 21:04: Maar dat conflicteert dus met vrije pers en VVmU.
Och jee, woorden doen pijn.Ik heb even wat 'beschuldigingen' gelezen uit de, ahum, vanity fair linkje. Mijn God, Elon is een misogynist want hij heeft Elizabeth Warren vergeleken met de moeder van een vroeger vriendje die altijd boos was op iedereen en tegen hun zat te schreeuwen. Nou, tjonge jonge, wat errug!
Zijn persoonlijke mening is tot daar aan toe. Het overnamebedrag is bij elkaar gebracht door een aantal rijkelui die ongetwijfeld een return on investment willen zien, naast de verbetering van VvMu
@nieuwe_Deen | 29-10-22 | 21:13: VVmU die in Musks straatje past. Dus geen lelijke dingen roepen die zijn zakelijke belangen kunnen schaden.
@nieuwe_Deen | 29-10-22 | 21:13: de Saudi’s zijn de grootste geldschieters. Het is algemeen bekend dat zij een enorme voorvechter zijn van het vrije woord en het absoluut niet erg vinden als twittergebruikers islamkritisch zijn of het SA koningshuis schofferen.
@Kowalski11 | 29-10-22 | 21:11:
Da's weer eens wat anders dan Pocahontas.
Wat een gelul. Het algoritme waarin geacteerd mag worden gaat openbaar, dit in tegenstelling tot nu waarin een stel moraalridders met een idee zonder opgaaf van reden iemand eruit kunnen knikkeren.
Zielig geklets van iemand die niet verder kijkt dan zijn neus lang is.
Die anti-semitische ex heeft dat gewoon g3bruikt om onder de contractuele boetes uit te komen als hij het contract met die bedrijven verbreekt. Nu verbreken die bedrijven het cibtract en hoeft hij geen dolkarcent te betalen. Nou jij weer....
Musk, dat misselijke ventje die vindt dat we China maar hun gang moeten laten gaan in Taiwan, anders wordt het alleen maar zo'n gedoe en zo. Nou fijn als dat soort onze vrijheid moet gaan garanderen.
@Bierum | 29-10-22 | 21:33: mooi vergezocht excuus voor het goedpraten van antisemitisme. Well done.
@BobDobalina | 29-10-22 | 21:51: Dat is niet wat er wordt gemeld. Overigens is die rapper een enorme halve zool, hij had ook wel iets anders kunnen verzinnen om onder contracten uit te komen. Herstel, die gozert is stapelgek.
Hetzelfde argument kun je gebruiken bij het zogenaamde "coming out"; iemands sexuele voorkeur is niemand's business.
Nou wie kan daar tegen zijn?
Eventjes wachten op de inkomende reacties.
Hij heeft een leuke profielfoto, blij als een vrije blauwe vogel.
Achtersersevoren gelezen, maar ja, nederland zoals wij het hebben gekend, is niet meer.
Was alles toen beter wordt vaak tegen gesproken. Het voelde in ieder geval wel beter.
@Lorejas | 29-10-22 | 21:04: Omdat je minder meekreeg. Kijk eens hoeveel aandacht wordt besteed aan moord- en doodslag. Terwijl die cijfers beduidend lager liggen dan in de jaren 70 en 80.
@Après toi | 29-10-22 | 21:08: www.cbs.nl/nl-nl/nieuws/2005/11/kans-... gelul.
@Zapata10 | 29-10-22 | 21:29: Geef maar eens een rijtje met absolute getallen.
@Après toi | 29-10-22 | 21:41:
Ik heb nog een mooi doekje voor u.
@Après toi | 29-10-22 | 21:41: Jij mag het waarmaken, het was jouw betoog.
Big brother is niet een instantie geworden maar de moralistische meute die zich via socmedia weet op te dringen waarbij het lijkt alsof ze met velen zijn maar eigenlijk vaak een marginale groep zijn. Media hebben een obsessie met deze groepen en daarbij is het laaghangend fruit om zo de website of krant vol te krijgen.
Het is een discours, een manier van spreken, en uiteindelijk ook een manier van denken die zich verspreidt als een olievlek over water. De marginale groepen worden enkel maar gehoord omdat ze verstaan worden, omdat de manier van spreken al bestaat en werkzaam is. Daar haken ze op parasitaire wijze op in. Bijvoorbeeld, het slachtoffer-denken maakt dat men zich al te gemakkelijk slachtoffer voelt.
Montesquieu. Hij had gelijk. Maar helaas is dit in woke-NL geen optie meer.
REAGEER OOK