CBS: ‘Stikstof in dierenmest daalt al jaren’
Waar zijn we nou toch mee bezig in dit land
Is het een poging om de boel te bedaren of gaat het CBS lijnrecht tegen MinStik van der Wal in? “Minder stikstof en fosfaat in dierlijke mest”, koppen de ambtelijke abacussen op hun overheidswebsite. En daarbij dan een hele rits grafiekjes die tonen dat stikstofuitscheiding in dierlijke mest onder de EuRoPeSe PlAfOnDs zit, en al een paar jaar op rij daalt. Geldt zowel voor stikstof als voor fosfaat, en geldt zowel voor melkvee als voor varkens- en pluimveemest. De boeren zijn dus goed bezig. Toch moeten de boeren kapot. Want in Den Haag zullen ze niet rusten totdat Nederland de volledige transitie heeft doorgemaakt naar een non-descripte Tristate City van bullshitbanen voor middlemanagers, die diversiteitstrainingen, klimaatsymposia en groepscursussen Homologatie van Ambtelijk EU-Jargon krijgen in een land van louter congrescentra, waar vega-voedsel uit 3D-printers geserveerd wordt door migranten die voor schandalig weinig geld in de bediening, schoonmaak, kofferkelders of achter het stuur van een elektrische taxi werken in het Progressieve Utopia van driedelig geklede tweewoordenschoften, die bovendien geen boeren meer hoeven te vrezen die vieze luchtjes in het betonnen Berlijn aan de Rijn-land achterlaten. Nu alleen nog iemand vinden om al die trekkers het land uit te slepen, want de bergers doen het niet. Maar we dwalen een beetje af. Terug naar de realiteit: Koeienstront stinkt steeds minder, zegt het immer solide CBS. Dus de stikstofnonsens kan van tafel.
Nope, politieauto’s gaan het ook niet doen
SBS zoekt boeren die tégen boeren zijn
Oeps. Sorry Jumbo
LOL-Turk
Onzichtbaar in eigen land, belangrijk in het buitenland…
Social
Reaguursels
InloggenHoeveel stikstof produceren 17 miljoen Nederlanders bij het piesen en peopen eigenlijk dan. Hoor je geen mensvriendelijke partij over.
U vergeet per vierkante meter.
iemand de link van dat tiktok filmpje waar die politieauto wordt weggesleept?
Zag hem net als favorite op faecesboek voorbij komen.
"Ze hebben onze grond nodig" zeggen boeren zelf ook. Worden nu genaaid met een stikstof leugen om dat mogelijk te maken: huizenbouw voor gelukzoekiërs.
Gewoon die boerderijen platbranden. De vrouwen en kinderen van die boeren in opvanghuizen plaatsen.
Is een beproefd recept, vraag maar aan die rooinekken.
Interessant stuk over mest en oplossingen: weblog.wur.nl/kringlooplandbouw/mest-...
Dat is allemaal leuk en aardig maar eerst moet de veestapel worden ingekrompen en dan pas wordt er door Rutte c.s. bekeken wat er aan ongewenste plannetjes op tafel mag worden gebracht ( en ongelezen terzijde gaat worden geschoven ).
Grond is goud, zo simpel ligt het. Niet voor niets dat een paar gemeentes al hebben aangegeven niet open te staan voor inkrimping of andere invulling van het boerenbedrijf "want wij willen jullie grond". Is al een paar keer verklaard door boeren die het betrof en ja, dan heeft verder discussieren ook geen zin.
En naar buiten toe is het enige wat tot nu toe concreet is dat de uitstoot binnen bepaalde gebieden terug moet tot wel 95%. En dan? Wat gebeurt er daarna met die grond? Hoe gaan we dat invullen en wat komt er concreet voor de in plaats?
En zijn gemeentes bereid die grond voor dezelfde prijs over te nemen die anders door projectontwikkelaars aan de uiteindelijke kopers gaat worden berekend, om de goudkoorts van de diverse verdienmodellen ertussen toch wat minder obvious te maken?
#tuimelgras
@Graaisnaaiert | 30-06-22 | 13:04:
Ik stel iets anders voor: de boeren blijven eigenaar van de grond en ontvangen erfpacht over de huizen die op hun grond gebouwd worden in de hoogte van de opbrengst die ze over de afgelopen jaren hebben gehad. Dat kan dus per huis geen giga bedrag zijn als je ziet wat er per hectare
aan huizen gezet kunnen worden. Wel zo eerlijk en je houdt de gemeenten en de projectontwikkelaars bij wie het meeste geld aan de strijkstok blijft hangen buiten de deur.
@me163komet | 30-06-22 | 13:48: leuk idee, maar waar halen we ons eten voortaan vandaan?
@Veepert | 30-06-22 | 13:54: zolang 80% van de door NL boeren geproduceerde goederen voor de export zijn zou ik me daar geen zorgen over maken....
75% van het door Nederlanders genuttigde vlees is kip en varken (naar gewicht), rund komt met 19% op de derde plek. (Universiteit Wageningen). Bij de export van vlees is een grofweg een gelijke verhouding te zien tussen deze twee groepen.
De in dit artikel gegeven CBS tabel (doorklikken) geeft dat de stikstofuitstoot van kippen en varkens samen 30% is van het totaal. De stikstofuitstoot van rundvee is 65% van het totaal.
Oftewel:
75% -> 30%
19% -> 65%
Kort door de bocht conclusie (onze overheid doet niet anders): Kippen en varkens zijn het probleem niet in de stikstofdiscussie. Vleesconsumptie is het probleem niet. Een vleestax is dus onzin, een zuivel/melktax zou daarentegen het overwegen waard zijn.
De mestproductie van kippen en varkens is zelfs te verwaarlozen bij die van rundvee: www.melkveebedrijf.nl/bemesting/kunst...
Of vol inzetten op scheiden van urine en mest bij koeien
Las een artikel waarin een student een prijs gewonnen had voor zijn uitvinding om stront en urine te scheiden.
Niets meer over gehoord.
kan iemand even een paar broden bezorgen bij Dolf Jansen? Door bloedsuikertekort brabbelt hij onzin op radio1.
Dolf kun je beter mijden.
Dolf is verschraald, dat is kei hip tegenwoordig.
@Veepert | 30-06-22 | 13:56: dat is een hei-kip tegenwoordig.
Lastig hè, mensen met een andere mening.
LTO Nederland definieert het acceptabele protest: Een spandoek langs de sloot: “komt de boer nu in de sloot?” of een spandoek voor het huis: “kan ik nog boer worden” met tekening van kind op klompen.
Dat is volgens LTO Nederland proportioneel protest wanneer je thuis bezocht wordt door een vrouw die een handgranaat onder de keukentafel legt en zegt dat je braaf moet blijven zitten met je gezin.
Durf te wedden dat jij intimidatie, bedreiging, vernieling, vandalisme, hindering en zelfs poging tot doodslag acceptabel protest vindt. Klopt dat?
Waar wedden jullie om?
@Theodorus.Goldbach | 30-06-22 | 12:02: je bedoelt zoiets als ten tijde vd G20 top in Hamburg met de miljoenenschade door o.a. Links tuig dat met belastinggeld en zonder veel ophef in Nederland is geregeld?
Demonstreren moet last geven, Rutte/vd Wal zijn nl stokdoof. Je moet wat.
@Theodorus.Goldbach | 30-06-22 | 12:02: dat klopt niet
Praat niet zo raar.
@fokkewoelf | 30-06-22 | 12:17:
Gelukkig maar.
@Nichtsneues | 30-06-22 | 12:09:
"Maar zij doen het ook, dus dan mag ik het ook"
Really?
Terreurboeren zijn geen haar beter dan links tuig en andersom. Resultaten boeken ze beiden niet want niemand gaat zwichten voor terreur. Waarom? Simpel omdat dit dan andere idioten aanmoedigt om ook te gaan rellen en erger omdat die ook dit of dat eisen.
Als de terreurboeren enig verstand hebben, iets wat ik ten zeerste betwijfel, dan wachten ze eerst af wat de plannen zijn. Gaan ze daarover in gesprek (ergens volgend jaar) en pas dan actievoeren.
@Theodorus.Goldbach | 30-06-22 | 12:46: Wachten op de plannen en dan in gesprek?
Er is nu een plan op tafel gelegd en daarover is al geen gesprek meer mogelijk want dat moet onverkort doorgaan volgens het d66-kabinet. Dus wordt er nu actie gevoerd, want de boeren hebben gelukkig wel enig verstand en laten zich niet langer belazeren met "afwachten en in gesprek gaan".
Als tijdens die BLM - demonstratie op de Dam midden in corona- tijd een zwarte rapper met zo’n hamer zou hebben staan zwaaien, dan had’ie dezelfde avond bij Jinek gezeten.
Het was een culturele uiting van diversiteit, die hamer stond voor het slavenverleden van andermans voorouders en die politieauto voor het blanke establishment.
Drie keer gelezen. Ik heb geen flauw idee wat je wil zeggen. Wil je zeggen dat boeren gediscrimineerd worden omdat ze elke avond mogen aanschuiven bij elke talkshow? Of wil je zeggen dat negers volgens jou alleen mogen aanschuiven bij een talkshow als ze met een hamer zwaaien?
Rutte is misschien de grote afwezige in dit heel drama, maar van Kaag hoor je ook helemaal niets terwijl de economie in elkaar stort!
Het enige wat ze kunnen is ánderen vertellen wat ze anders moeten doen. Als ze zelf iets moeten doen komt er niks van terecht.
@Harry.Langezwaal | 30-06-22 | 11:41: en dan noemen ze zich topbestuurders, topdiplomaten, partijprominenten... een stage op het VMBO zouden ze niet halen...
Die agent heeft wel humor met z'n sirene en zwaailichten.
De boer is de nieuwe Zwarte Piet. Hij wordt keihard in zijn gezicht getrapt.
En Rutte zag dat het goed was want dit land is een gaaf vaasje.
Daar heb ik geen actieve herinneringen meer aan.
Kortom .
Als je de verkorte ,leesbare versie van het CBS rapport leest ,kan ik maar 2 conclusies trekken.
www.welingelichtekringen.nl/natuur-en...
A. De boeren hebben goed hun best gedaan.
B.De boeren moeten dus alleen geruimd worden omdat ze naast een zeldzame dwarsgestreepte hinkstapkrekel wonen.
Het is de kamer gezegd en de beste samenvatting van dit hele gezeik is dit:
Dit hele probleem is een politieke keuze.
U vergeet het belangrijkste.Nl dat al die weilanden hard nodig zijn,voor die honderdduizend "nieuwe landgenoten' die we ieder jaar importeren.
Sommige boeren hebben goed hun best gedaan. Ik ken er een paar. Melkveeboeren. Kleine veestapel. Innoverende troep gekocht om poep en pis te scheiden. Die zijn dan ook het probleem niet. Er wordt nog uitgezocht welke boeren zullen moeten veranderen of wieberen. En nee. Het gaat niet om een krekel. Het gaat om onze leefomgeving. Het is alleen pijnlijker bij Natura 2000 gebieden omdat niet gegarandeerd kan worden dat goedwillende boeren die echt hun best hebben gedaan alsnog iets anders moeten gaan boeren dan vee of zich laten uitkopen. Dat doet zeer. Daar heb ik sympathie voor. Niet voor de megastallen houdende varkensboeren en al helemaal niet voor de terreurboeren.
@Theodorus.Goldbach | 30-06-22 | 11:01:
Natuurlijk heb je gelijk dat die natura2000 gebieden volstrekt onnatuurlijk, kunstmatig en van menselijk ingrijpen afhankelijk zijn.
Maar zelfs die natura2000 gebieden overleefden de veel hogere stikstofuitstoot van 10, 20, 30 jaar geleden.
De natuur is niet zo dood als de betonlobby ons wijs probeert te maken.
@roberto9715 | 30-06-22 | 11:00: en nieuw EU lid Oekraine is voor de landbouw. NL voor meer immigranten en overhead/dienstensector. Dat is tenminste wat de EU steeds voorstelt en wat Rutte doet. En oh ja: visserij moet ook weg hier, ook al is de vloot hier bovengemiddeld modern. Lost ook het gedoe met windmolens op zee op waar vissers niet meer mogen komen
@Theodorus.Goldbach | 30-06-22 | 11:01: "Het gaat om onze leefomgeving"
Leg nou eens in hele simpele bewoording uit wat dan volgens jou het probleem voor onze leefomgeving is.
Het verhaal van prof. dr. Han Lindeboom.
Geen vriend van Tjeert de Groot.
www.nporadio2.nl/nieuws/podcast/647f1...
Tjeerd heeft maar 1 vriend en dat is hijzelf.
‘Hou mensen ideeën voor, geen ideologieën.’
www.groene.nl/artikel/de-o-van-okolog...
"Door te praten met boeren, samen te werken met supermarkten en ‘empathisch’ te lobbyen in de politiek hebben belangenorganisaties van Denemarken Europa’s koploper in biologische landbouw gemaakt"
Praten, samenwerken, empathie. Hier zijn onze regenten niet zo sterk in.
Tot slot, en dan ga ik wat voor me eige doen:
"Menig boer, ook in Nederland, is wantrouwig tegenover overheidsbeleid geworden. Net als in Nederland werd in Denemarken na het afschaffen van het melkquotum schaalvergroting enthousiast aangemoedigd, terwijl grote veehouders (en dus grote uitstoters) nu weer worden teruggefloten. ‘Boeren moeten weten waar ze aan toe zijn voor ze grote investeringen doen. Niet alleen nu, maar ook over een paar jaar’, zegt Paul Holmbeck."
Hatseflats koeienvlaai.
@Duwbak_Linda | 30-06-22 | 10:29: Even voor de goede orde: de boeren wilde zelf dolgraag van het melkquotum af. De dag van afschaffing werd door de boeren "bevrijdingsdag" genoemd. De boeren wilden dolgraag zelf meer produceren.
@Duwbak_Linda | 30-06-22 | 10:29: Daar heb je lange termijn visie voor nodig en die ontbreekt volledig bij het kabinet.
@Psycho Daddy | 30-06-22 | 10:42: Vertel er even bij waarom ook al weer. Iedere vier jaar komt er een nieuwe visionair met nieuwe regels om een monumentje achter te laten. Henk Bleker hebben wij het nog over.
Die sticker met "Ik sleep geen boeren" mist eigenlijk nog de belangrijke toevoeging "in opdracht van de (r)overheid!".
Te treurig dat het NL leger TEGEN de eigen burgers ingezet wordt om als veredelde wegsleepdienst te fungeren. Als de politie de demonstraties niet aankan dan zou het een duidelijk signaal aan de politiek moeten zijn. Nog beter zou zijn als de politie en de rest van NL allemaal tezamen naar Den Haag gaat voor een massa demonstratie tegen Rutte en de kliek die er al te lang zitten en alle realiteitszin hebben verloren.
Je draait de boel om. Dat is behoorlijk eng. Feitelijk keur je een aanval tegen de rechtsstaat goed. Je zal het zelf niet door hebben maar in principe maakt dat je de-facto een terroristensympathisant of erger. We kunnen geen land binnen een land hebben. Dit geldt voor nieuwkomers maar ook voor onszelf.
@Theodorus.Goldbach | 30-06-22 | 10:13: nette jongen ben je, da's lief. Maaar met binnen de lijntjes kleuren dwing je geen veranderingen in beleid meer af. Het is wel eens goed dat dit nu gebeurt, ergens moet een keer een lijn in het zand getrokken worden. Vandaar de toch vrij brede sympathie voor de boeren nog steeds
Theo
Volgens u hebben we dus in grote meerderheid voor het beleid qua stikstof, EU etc gestemd en hadden we dit allemaal na kunnen lezen in de programma’s van VVD, CDA en ChristenUnie?
Dat onteigening altijd moet kunnen?
Ik heb nergens gelezen dat boeren niet zoveel grondbezit mogen hebben en dit meer van ons allen moet zijn. De CPN doet volgens mij niet meer mee.
Stel dat we regeert worden door mensen die geen moer geven om wat in hun partijprogramma’s of partijgrondbeginselen staat, hoe moet de burger zich hier dan tegen verweren?
Via een referendum?
@Gen. Maximus | 30-06-22 | 10:20:
Je kan het ook omdraaien. Al decennia hebben we een enorm probleem met het mestoverschot. Al decennia sloopt dat onze leefomgeving. Al decennia doen politici en boeren daar TE weinig aan. Er wordt weggekeken door politici en boeren voor plat gezegd geld. Nu begint het echt door te dringen dat we een aantoonbaar probleem hebben zeker in vergelijking met onze buren en Europa en komt het besef dat we er dan ook iets aan moeten doen. We hebben gewoon veel te intensieve veeteelt, absurd intensief. Daar moest 40 jaar geleden al iets aan gedaan worden. Ik zei het al vaker een klein groepje boeren en vleesverwerkers verdienen miljarden en wij blijven met het mestoverschot zitten. Verandering zuigt stierenballen. Bijna iedereen haat het. Maar toch moeten we veranderen en dat doet pijn.
@Humsico | 30-06-22 | 10:36:
We stoten 2x zoveel stikstof uit per hectare als Duitsland wat ook veel teveel stikstof uitstoot maar 9x groter is. Verder gaan er stemmen op vanuit de politiek om meer land toe te wijzen aan boeren en wordt onteigening gezien als laatste redmiddel als het echt niet anders kan.
Niet alles wat moet is leuk. Feit blijft dat we in Nederland een belachelijk hoog en schadelijk mestoverschot hebben waar iets aan gedaan moet worden. Dat is niet van gisteren. Dat weten we al zolang ik leef en ik kruip al tegen de 50 aan.
Theo
De pluimveetak in Nederland heeft geen overschot maar geïnvesteerd in verbranders en vergisters.
Veel veeboeren moeten mest afvoeren maar mogen kunstmest aanvoeren om hun planten nog wat energie te geven.
Er is geen mestoverschot aldus.
Het vergelijk met Duitschland is mooi, maar als we de bevolkingsdichtheid meenemen en ook de normen voor stikstof dan ziet het er heel anders uit.
Nederland krijgt stikstof van de zee, heeft Duitsland niet.
Wat we wel hebben is overbevolking, waar mee omgegaan wordt als was het een natuurramp. Als dat niet opgelost wordt zijn alle verdere maatregelen aangaande het milieu futiel
zullen we ff een datum prikken??
@Theodorus.Goldbach | 30-06-22 | 10:40:
In Duitsland staan ook veel meer bomen per hectare dan in Nederland.
Er wonen in D namelijk veel meer mensen per hectare dan in NL.
En nu?
De randstad platgooien, inwoners naar D verjagen, alles herbebossen?
Dus alles inzetten om alle getalletjes gelijk te krijgen?
Of accepteren dat landen onderling kunnen verschillen?
Zo heeft NL bijvoorbeeld ook meer watervlak per hectare, en meer overbodige managers per hectare.
In een klein overbevolkt land kun je nooit dezelfde natuur handhaven als in grote dunbevolkte landen. Zeker niet onder de rook van het Ruhrgebied in dat grote land.
Voorstanders van voedselschaartse zeggen dat het verdwijnen van de boeren ook een tiental heideplantjes kan redden. Nou heeft de hongerlobby gelijk dat natura2000 tuintjes volstrekt onnatuurlijke en kunstmatig aangelegde tuintjes zijn. Maar zijn die tuintjes echt zo extreem kwetsbaar als tegenstanders van levende natuur beweren?
Het gekke is dat die natura2000 tuintjes in de jaren '90 zijn aangewezen en aangelegd. In die tijd lag de stikstofuitstoot echt veel hoger, zelfs 68% hoger dan nu.
Hoe konden die naturatuintjes destijds dan overleven, als ze zo kwetsbaar zijn als de betonlobby beweert?
@Humsico | 30-06-22 | 10:47: Correctie, volgens rapporten van het RIVM komt er GEEN stikstof uit zee...
@Humsico | 30-06-22 | 10:47:
Dit kaartje: upload.wikimedia.org/wikipedia/common...
Geeft aan dat we iets niet goed doen. M.u.v. de terreurboeren heb ik het liefst dat er geen boer zijn bedrijf kwijt raakt maar je ziet. Vooral het zuiden en oosten kleuren diep oranje (en een klein stukje Vlaanderen wat op nummer 2 staat). Het is niet dat ze geen landbouw hebben in de andere landen in Europa. Het is dat wij teveel veeteelt hebben. Veel teveel. Wat prima zou zijn als al die ammoniak niet schadelijk zou zijn voor mens, dier en milieu.
We hadden al 40 jaar geleden moeten beginnen met het uitkopen van boeren. Geen toestemming meer geven voor uitbreidingen. Stoppen met subsidies. Etc. Maar dat hebben we niet gedaan. Nu moeten we wel.
@Theodorus.Goldbach | 30-06-22 | 10:36: Het enige wat echt duidelijk word is dat we een enorm probleem. met papiertijgers hebben. die er geen enkele moeite mee hebben om onwelgevallige onderzoeken uit eigen gelederen onder de pet te houden. die zich van zogenaamd "beschaafde" retoriek bedient om hele beroepsgroepen schofferend weg te zetten. die kaste gooit met zogenaamde absolute waarheden waar bij herhaling simpelweg gaten in geschoten worden. gaten die niet geadresseerd worden maar beschimpt en verdonkeremaand. een groep papiertijgers met een naam, mag je zelf uitzoeken welke naam dat is, duidelijk aanwijsbaar en erg veel invloed. die groep krijg je niet om met vriendelijke praatjes en vlaggetjes zwaaien. de tijd van de toon is over.
@dinges_123 | 30-06-22 | 11:21:
Je propageert een gewelddadige omwenteling?
Wow.
Ik ben meer van de 'dit zijn de doelstellingen' hoe gaan we die halen. Dat is namelijk het punt waar we ons bevinden. Reductie stikstofuitstoot van de veeteelt. Het hoe en wat weet nog helemaal niemand.
@Theodorus.Goldbach | 30-06-22 | 11:34: geweld bedenk je er zelf bij. er zijn meer manieren om de toon te omzeilen.
@dinges_123 | 30-06-22 | 11:49:
Zoals?
Toch gek @Theoke, dat er dan nog zoveel kunstmest wordt geïmporteerd uit oa Oekraïne. Op je kaart uit januari 2011 staat niet van welk jaar de gegevens zijn, maar waarschijnlijk voor 2011. Data zeggen ook dat er een fikse afname is na 2010
We zien een fikse concentratie boven Oost Groningen. Kunt u mij uitleggen hoe dat komt?
Lees toch steeds in internationale studies dat de zee een grote invloed heeft op het ammoniak niveau in de lucht.
@Theodorus.Goldbach | 30-06-22 | 10:36: jazeker kan dat. Dat gebeurt nu dus ook. Met een logische reactie. Die jij als anti-rechtsstatelijk of zelfs als terreur bestempelt. Ik vind dat tamelijk hysterisch en probeerde slechts uit te leggen waarom de boeren nu zo heftig reageren en waarom er ondanks dat nog steeds brede sympathie is. Het is een relatief klein probleem dat kunstmatig zo groot is gemaakt dat het echt bespottelijke gevolgen heeft. Zie ook: energietransitie. Mensen zijn het niet eens met de prioriteiten en gemaakte afwegingen en kennelijk is dit de enige manier om door te dringen. Want via de stembus lukt het niet en referenda zijn ook afgeschaft.
Nederland is in feite 1 grote stad. Natuur is hier bijna niet meer. Een stikstofbeleid op toepassen is daarom ook funest voor de hele economie. Het beleid aanpassen om dit te herstellen/op te lossen is onmogelijk. De natuur moet simpelweg wijken om ergens anders gecreëerd te worden. Tja, dat heet overbevolking. De moeder van alle problemen.
Zelfs al hebben we geen millimeter natuur meer in Nederland (is niet zo) en zijn we een stadsstaat geworden dan nog hebben we een gigantisch stikstof probleem. Het pijnpunt zit hem er dan ook vooral in dat om wat we nog hebben aan natuur te redden sommige boeren die daar de boel lopen te vervuilen met vervroegd pensioen moeten. Dat is voor sommigen heel vervelend. Anderen zullen iets anders gaan doen akkerbouw ofzo. Sierteelt. Zat opties alleen je duizend poepende en pissende varkens moeten wieberen.
Theootje toch
Er wordt niet gekeken naar de staat van de natuur, alleen naar de staat van enkele planten. Zo wordt er gekeken naar de vorming van hoogveen. Dit is water nodig om te kunnen ontstaan. Nu wordt er in sommige droge gebieden te weinig hoogveen gevormt en de oplossing van de boven ons gestelden hiervoor is minder stikstof.
@Humsico | 30-06-22 | 10:41:
Er wordt gekeken naar de stikstofuitstoot per hectare die sowieso belachelijk hoog is in Nederland. Bij natuurgebieden moet deze extra omlaag om te redden wat er nog over is van onze natuur. Jij bent woest hierover omdat er straks een varkensboer op de hoge veluwe geen miljoenen meer kan verdienen met de export van varkensvlees naar het buitenland? Want daar komt het op neer. Het is een beetje als woest zijn dat een chemische fabriek dat miljoenen verdiend aan de export moet sluiten omdat ze hun afval in jouw recreatiegebied storten. Ik heb geen kinderen maar ik ken zat mensen die in een Nederland willen leven wat niet alleen maar vol staat met brandnetels en braamstruiken.
Eigenlijk. Zelfs al hadden we geen enkel natuurgebied meer zouden we nog steeds een probleem met het mestoverschot hebben wat onze leefomgeving verziekt.
Maar ja, kan zijn dat jij vindt dat de varkenshouder met 15.000 varkens voor de export belangrijker is dan onze leefomgeving.
@Theodorus.Goldbach | 30-06-22 | 10:52:
"Om te redden wat er og over is van de natuur".
Ga eens naar buiten, fiets een beetje rond buiten de randstad. Pak desnoods auto of trein in om echt buiten jouw bubbel te geraken.
Er is echt heel veel natuur, compleet met weidevogels insecten, etc. Het zijn alleen niet de gebergten en oerbossen zoals op Duitse ansichtkaarten nee. Maar dat is hier ook niet haalbaar.
Onzin, de natuur laat zich niet tegenhouden. De natuur past zich aan veranderende omstandigheden. In elke stad barst het van de natuur.
"Tegen eind 2020 zal de Commissie het initiatief evalueren en zo nodig bijkomende maatregelen voorstellen. Om in het wild levende dieren, planten, "bestuivers en natuurlijke plaagbestrijders ruimte te bieden, moet ten minste 10 % van het landbouwareaal dringend worden omgevormd tot landschappen met een hoge diversiteit."
"Daaronder vallen onder meer bufferstroken, roulerend of niet-roulerend braakland, hagen, bomen die niet voor productieve doeleinden bestemd zijn, terrasmuren en vijvers."
eur-lex.europa.eu/legal-content/NL/TX... [2.2.2]
Geen idee hoe het in de polders is, maar dit is een beschrijving van een omgeving zoals ik die hier (Drenthe, Friesland) waarneem. Alleen dat braakland weet ik niet. Dat is ook wat ik bedoel met dat er om de akkers en weilanden heen veel natuur aanwezig is.
Via: arnowellens.eu/article/59415/feit-een...
Ja, maar onze regering wil een beleid dat strenger is dan die EU van ons eist. Zoals jij het beschrijft zou de boer dus van veeteelt af kunnen stappen en over kunnen gaan op landbouw.
Maar de regering wil dat niet, die wil de boeren weg hebben. Een van de redenen daarvan is dat er meer grond nodig is om te bouwen. Kaag's migrantenstroom moet ook ergens wonen straks.
@gaffelbaard | 30-06-22 | 10:18:
Krijg het idee dat onze overheid totaal niet weet hoe met burgers te communiceren. Zie ook Groene link hierboven (ja of onder). Waarom wil dit in Denemarken (wederom!) wel. Begin echt te denken dat onze overheid zelf het probleem is.
Ik vind het belangrijk dat de mening van Geert Wilders ook mee moet worden genomen. Ik sta open voor een goede dialoog zonder uitsluiting van meningen.
Dat kan wellicht de polarisatie een halt toe roepen.
www.trouw.nl/nieuws/wilders-politie-m...
U moest ongeveer tot het begin van het internet teruggaan om deze uitspraak van Wilders te vinden.
Ben het vaak met hem eens maar dit vond ik toen al te ver gaan. Overigens heeft de politie bij de laatste rellen in Rotterdam wel gericht op hooligans geschoten, onder een pvda burgemeester dus.
@Sinterbikske | 30-06-22 | 10:03:
Juist. Zo doet Aboutaleb in 010 dat. Maar ja, Wilders he? Dat is het waard om in 2022 het te hebben over iets uit 2007. Dus laten we het niet over Aboutaleb en de PvdA hebben, dat is lastig.
PvdA burgemeester? Hij is zo rechts als ik weet niet wat, pure repressie en keiharde law/order man.
@010waus | 30-06-22 | 12:46: Dan wordt het tijd dat hij zijn PvdA lidmaatschap opzegt.
Ondertussen steunen ook de haven medewerkers de boeren: twitter.com/Cryptocritter1/status/154...
Maandag gaat het hele land plat.
Leuk man. Het hele land stuk maken terwijl helemaal niemand weet hoeveel boeren en welke boeren de boerderij moeten sluiten. Echt geen greintje waardering voor terreurboeren en hun sympathisanten. De komende 12 maanden wordt gekeken naar een oplossing. Dit is allemaal hysterisch gedram van terreurboeren (niet alle boeren zijn hufters) en staatshatende kompanen.
@Theodorus.Goldbach | 30-06-22 | 10:07: De regering wil hun plannen gewoon doordrammen. De rekenmodellen kloppen bewezen niet en toch wordt er aan vastgehouden. Er wordt helemaal niet gekeken naar een oplossing, er wordt gewoon gedramd zoals we dat van de afgelopen kabinetten Rutte gewend zijn.
@Sinterbikske | 30-06-22 | 10:12: Precies. Gezien klimaatbeleid (negeren kritiek op IPCC-rapporten), toeslagaffaire (zijn die kinderen nu al weer thuis?), corona-beleid (las ik nou laatst dat gevaccineerden en ongevaccineerden ook nog er es een even grote kans op long-covid hebben?) is er niet veel reden om te vertrouwen op een redelijke verdere afhandeling.
@Sinterbikske | 30-06-22 | 10:12:
Jij wil dat die rekenmodellen niet kloppen. Dat is wat anders. Verder is het probleem stikstof. Dat is ons probleem. Het is abnormaal dat wij per hectare 2 keer zoveel uitstoten als Duitsland die ook behoorlijk wat uitstoot maar in een andere situatie verkeerd. Oh en ja, het is schadelijk. We staan letterlijk in de stront zodat een paar boeren en vleesverwerkers lekker veel geld kunnen verdienen.
@Theodorus.Goldbach | 30-06-22 | 10:16: Het rekenmodel klopt niet: www.cumela.nl/nieuws/nieuws/rekenmode...
Als de regering echt tot een oplossing zou willen komen dan werden er op ieder agrarisch bedrijf metingen verricht wat betreft stikstofuitstoot, maar dit wordt door de regering geweigerd.
@Sinterbikske | 30-06-22 | 10:27:
Nee hoor. De regering heeft de provincies de opdracht gegeven om met de boeren te kijken wat de mogelijkheden zijn om de 'long overdue' maatregelen te treffen daar trekken ze naast de eerder gebudgetteerde 7 miljard nog eens 24 miljard extra voor uit. Veeboeren, met name varkensboeren, zijn de grootvervuilers maar er zal ook naar andere problemen gekeken worden. Het probleem is dat boeren en sympathisanten hysterisch doen alsof alle boeren onteigend worden zodat er nieuwbouwwijken gebouwd kunnen worden. Dat is helemaal niet zo. Pas volgend jaar worden de plannen bekend gemaakt. Het is massahysterie gebaseerd op helemaal niets.
@Theodorus.Goldbach | 30-06-22 | 10:45: www.trouw.nl/opinie/het-is-woning-ver...
www.boerenbusiness.nl/grond/artikel/1...
En deze waarin Mark Rutte letterlijk zegt weilanden leeg te willen trekken voor woningbouw: www.stichting-jas.nl/2022/06/bvnl-kam...
@Theodorus.Goldbach | 30-06-22 | 10:45:
-
De massahysterie over het verdwijnen van de moerasorchis of het pimpelpaars gestreepte ruksalamandertje in een landje dat zwaar overbevolkt is is anders ook wel een tikkie hysterisch.
@Sinterbikske | 30-06-22 | 10:55:
Verbanden trekken die er niet zijn. Knap. Rutte zegt hier gewoon iets wat steden (en dorpen) al decennia doen en dat is landbouwgrond opkopen bij boeren de bestemming wijzigen en er huizen bouwen. Sommige nitwits, en dat ben jij niet, maken daarvan dat Rutte de boeren wil onteigenen om er woonwijken te bouwen. Dat is quatsch. Gemeenten kopen gronden die pal naast het dorp of de stad liggen om daar huizen bij te bouwen. Niemand wil boer Harm zijn land wat ergens in de middle of nowhere ligt om daar huizen te gaan bouwen pal naast een kwetsbaar natuurgebied. Dat gaat tegen alle logica in.
@bisbisbis | 30-06-22 | 11:07:
De (re)export van landbouwproducten levert Nederland 100 miljard op per jaar. De boeren spelen daar een grote rol in. Maar we kunnen ook niet doorgaan met Europees kampioen stikstofuitstoot zijn. Dat weten we al decennia maar altijd maar halve maatregelen treffen en niets oplossen is wat de politiek en boeren gedaan hebben. Dit terwijl ze het wisten. Nu is het 2 voor 12. Prima als jij in een Nederland wil leven waar je klein kinderen dartelen tussen de bramenstruiken en brandnetels maar voor veel anderen is het wel belangrijk dat onze leefomgeving een beetje mooi blijft. En dat is verre van het enige probleem. Zoveel ammoniak is gewoon ook heel schadelijk voor ons.
@Theodorus.Goldbach | 30-06-22 | 11:29: 'Dartelen tussen bramenstruiken en brandnetels'; u chargeert wel heel erg. De stikstofuitscheiding (veroorzaakt door de boeren) daalt! (zie bovenstaande grafiek), maar zelfs in de huidige optelsom moet je zoeken naar plekjes om te dartelen tussen bramenstruiken en brandnetels. Hier en daar verdwijnt een stikstofarmminnend plantje, das echt heel wat anders
Sodekneiter Theo. Je moet wel met feiten komen, dat discussieren een stuk makkelijker. De rekenmodellen kloppen aantoonbaar niet. Zowel Aerius als de KDW’s hebben foutmarges tot boven de 100 procent. Daar zou je mi geen beleid op moeten baseren en al zeker geen miljarden aan uit moeten poepen ( om in uw fictieve mestprobleem te blijven hangen)
@Jahallo17 | 30-06-22 | 12:03:
Maar bij lange na niet genoeg. Pas als we op niveau Duitsland zitten (ook nog te hoog) staan we niet meer op eenzame hoogte als stikstofuitstoot kampioen.
@Humsico | 30-06-22 | 12:08:
Sinds wanneer hebben we een 'fictief' mestprobleem. Want dit speelt al decennia. M.a.w. jij wil dat de rekenmodellen niet kloppen. Maar dat lost niets op. Dat is struisvogelpolitiek.
@Theodorus.Goldbach | 30-06-22 | 12:15:
"Dit speel al decennia", nee, de afgelopen 3 decennia is de stikstofuitstoot met 68% gedaald. Een enorme prestatie gezien de bevolkingsgroei met ruim 20% in diezelfde periode.
Jij roept steeds dat we alleen naar de sterk verouderde modellen van de betonlobby mogen kijken en niet naar door experts aangedragen feiten. Maar juist de makers van die modellen hebben nu steeds meer kritiek op hun eigen modellen. Er worden teveel grote vervuilers niet meegerekend. Wel worden niet-bestaande veestapels van reeds gestopte bedrijven meegerekend bij de landbouwuitstoot.
En stel dat jij gelijk hebt dat de natuur nooit levensvatbaar is.
Dan nog zitten we onder het Europese stikstofplafond.
En vooral heel ver onder de stikstofuitstoot van 10, 20, 30 jaar geleden toen die kunstzinnige natura2000 tuintjes werden aangelegd.
@Theodorus.Goldbach | 30-06-22 | 12:13: U denkt vanuit het model. Het (betwiste) model geeft een crisis aan. Maar in hoeverre klopt dat bij de werkelijkheid? De UvA doet op dit moment (sinds 2019) (een eerste!) onderzoek naar depositie van stikstof rond een boerenbedrijf , waar en in welke mate. Dat is op deze manier nog nooit onderzocht. Eind dit jaar volgen de resultaten. Interessant onderzoek in deze.
Feit: van alle stikstofuitstoot is de agrarische sector voor 60% verantwoordelijkheid. Meer dan industrie en alle auto’s tezamen.
Feit: van alle productie verdwijnt 80% naar het buitenland.
Feit: stikstofoxiden strijken in de nabije omgeving van uitstoot neer met tot gevolg dat stikstofminnende planten de overhand krijgen, die zijn over het algemeen niet goed voor de biodiversiteit.
Conclusie: de boeren verneuken onze natuur zodat ze in het buitenland te vreten hebben. Het is dus niet meer dan logisch dat daar een rem op komt. Vanzelfsprekend dient wel iedereen netjes gecompenseerd te worden.
Als je het toch over feiten wilt hebben, ook stoppen met de import van groente en fruit dan: scientias.nl/zo-bizar-slecht-is-voeds...
Bron behhh
Nee, dat is helemaal niet meer dan logisch. Wat gaat er precies mis doordat "stikstof minnende planten de overhand krijgen"? Pas dan kan ik beoordelen of deze draconische maatregelen gerechtvaardigd zijn. En ik heb nog geen overtuigende argumenten gehoord.
Feit: Nederland importeert een zeer groot deel van gebruiksartikelen en etenswaar uit het buitenland. En veroorzaakt daar enorm veel vervuiling. Je kan toch niet ineens gaan doen alsof vlees het enige (vervuilende) import/exportproduct is?
Enige oplossing tegen deze vervuiling is iets doen aan overbevolking (dan is er minder vlees nodig) en/of slimmer produceren (willen onze boeren wel als ik het goed begrijp)
"Feit: van alle stikstofuitstoot is de agrarische sector voor 60% verantwoordelijkheid. Meer dan industrie en alle auto’s tezamen."
FAKE!
Dat cijfer geldt voor niet voor de uitstoot van stikstofoxiden. U verwijst naar de uitstoot van ammoniak, niet de uitstoot van stikstof.
Daarin zijn wegverkeer, overige bronnen, scheepvaart en industrie de grootste veroorzakers en pas daarna komt de landbouw met slechts 1,3%! (bron CBS, cijfers 2020).
Ik ben eigenlijk wel vóór iets minder diversiteit....
Plaatje gaat alléén over mest en is ook niet geografisch maar als landelijk totaal.
Uitscheiding is ook nog iets anders dan totale depositie. Ander plaatje...
Overigens ben ik fel tegen overhaast met maatregelen de boeren beschadigen. Dat kan allemaal in een andere meer landelijk, redelijk tempo "gepolderd" worden. Niet opgelegd wat nu juist een richting is waar we niet heen moeten willen met z'n allen. Dan maak je niet "boeren" kapot maar waar NL voor staat.
Ik hoor trouwens net dat de criminele terreurboeren gisteren hun gearresteerde kompanen wilden gaan bevrijden in Apeldoorn. Dat is gewoon een directe aanslag op de rechtsstaat.
Politie moet strenger optreden, vind ik. Handhaven met een hoofdletter.
Denk je aan je bloeddruk Theo?
*Kopje kamille-thee inschenkt*
@Après toi | 30-06-22 | 09:36:
Met die trekkers is de politie kansloos. Als de terreurboeren (ja, ik maak dat onderscheid tussen normale boeren en deze criminelen) zo doorgaan moet het leger met zwaar materieel ingezet worden.
@Roos | 30-06-22 | 09:38:
Wat zie je er leuk uit vandaag Roos.
*van kamille-thee nipt*
Nee, dat is het niet.
Tip: pak eens af en toe een wettenboek erbij voordat je iets roept. Dat helpt ook te relativeren.
@Theodorus.Goldbach | 30-06-22 | 09:39: welk leger??????? Alles is weg bezuinigd of is gelegerd in oost europa
Welke rechtsstaat?
@gaffelbaard | 30-06-22 | 09:41: ja want in het 'wettenboek' staat dat je gearresteerden mag bevrijden.
Welke rechtsstaat, de democratie is allang vermorzeld hier.
@gaffelbaard | 30-06-22 | 09:41:
Een "wettenboek". Niet om lullig te doen hoor. Maar het feit dat jij iets niet snapt betekent niet dat andere mensen ongelijk hebben. Doordrammen doet jouw zaak geen goed. Ik zou als ik jou was eerst eventjes jezelf inlezen en dan bijdehand doen. Gewoon een vriendelijke tip.
@Wattman | 30-06-22 | 10:09:
Omdat jij je zin niet krijgt en anderen wel? Volgens mij heb jij altijd al een hekel gehad aan democratie en de rechtsstaat en grijp de imperfecties van de rechtsstaat en democratie aan om het te demoniseren.
@Theodorus.Goldbach | 30-06-22 | 10:23:
Nee hoor, altijd voorstander van directe democratie geweest. Referendum, gekozen burgemeester enzovoort. Tegenwoordig stem je op een blanco verkiezingsprogramma want niets wordt uitgevoerd en de belangrijkste dingen worden later erbij verzonnen.
En maar gek vinden dat mensen hier en daar eens wat in opstand komen.
@Wattman | 30-06-22 | 11:03:
Nederland is altijd al een polderland geweest. Polderen, ofwel geven en nemen is wat politieke partijen al decennia doen in dit land. Het probleem is echter dat sommige stemgerechtigden in hun tomeloze verwendheid zijn gaan stemmen op "fringe" meestal one-issue partijen. Dat heeft de basis van onze politiek versplintert waardoor de grotere partijen in bed moeten gaan met, en concessies doen aan andere partijen. Dit heeft niet alleen de overheid gehandicapt gemaakt maar ook de oppositie. En dat hebben we allemaal zelf gedaan.
Neem Wilders. De meeste Wilders stemmers zijn anti-islam of tenminste erg kritisch. Vinden buitenlanders maar niets en zeker moslims niet en hebben daarnaast nog wat andere zaakjes waar ze ontevreden over zijn. Wat doen ze? Ze gaan niet kijken naar een partij die de meest belangrijke zaken voor hun direct behartigt. Ze gaan niet zoeken naar een partij die iets kan en wellicht ook gaat doen voor ze. Nee. Ze blijven stemmen op Wilders in de valse illusie dat hij de problemen met criminele moslims kan of gaat oplossen.
De eerste distributie centra van supermarkten, blijken intussen geblokkeerd.
Heeft u uw boodschappen al gedaan, voor volgende week ?
Re(a)g(u/e)ren, is vooruitzien.
Ik ga naar de boerderij hier in de buurt die in hun winkel hun eigen producten hebben. Tot zelfs het lokale bier. Goed, voor het toiletpapier, de chocopasta en de pindakaas ben ik aangewezen op de super.
Ik heb voor 3 maanden eten in huis. Ze protesteren maar erop los, wat mij betreft.
Klopt
Koop wel een paar weken bij de Toko, die hebben andere aanvoerlijnen.
Gelukkig heb ik het gras in de tuin nog niet gemaaid. Ik ben er klaar voor!
Weet je wat ook stikstof uitstoot?
Mensen. 9 ton co2 per jaar.
Daar hebben we er toch al te veel van in NL, dus kan dat niet een beetje minder?
Als we nou eens beginnen met Rutte en zijn tassendragerscoalitie?
Als je niet weet waar het om gaat maar toch mee wil praten.
Het gaat om NH3. Blaas jij 9 ton NH3 uit? Want als dat het geval is zou ik maar eens naar de huisarts gaan.
@Theodorus.Goldbach | 30-06-22 | 09:33:
Hi hi, gelijk weer vol op orgel. Werk eens aan je humor, Theo.
Ff serieus nu, geleerde Theo. Stikstof uitstoot, en dat weet jij heel goed, bestaat uit ammoniak én stikstofoxiden. Dus ja, dat maakt iets uit.
Hoewel, industrie en nijverheid en energiesector zijn grotere bijdragesrs, maar daar valt niet aan te tornen en lijkt onbespreekbaar want dan kom je aan de economische belangen van het bedrijfsleven en daar ziiten de vrienden van de VVD.
En wat betreft de ammoniak, ja daar zorg jij ook voor stoot. Voor die chemie maakt niet uit of de poes en piep van mensen of van dieren afkomt.
Door het gedoe rondom de stikstof die de laatste tijd in heftigheid is losgebarsten heb ik een beetje gegoogeld. Stond er nooit zo bij stil maar als je leest wat voor leven de dieren hebben is het voor mij een reden om zwaar te minderen met vlees.
Wat je nu gaat krijgen is dat de vraag niet afneemt en daardoor in frankrijk, duitsland meer boerenbedrijven ontstaan. Daar zijn de normen hoe met dieren om te gaan dermate slecht dat jij beter helemaal kan stoppen met vlees eten. Daar horen we PvdD niet over.
Ach ja, het argument dat sommige Nederlanders ook gebruikten in een bepaalde periode. Als wij het niet doen, doet een ander het nog ellendiger. Punt is, ook andere landen moeten dit probleem oplossen en het leuke is dat dat ook gebeurt.
@DeJaVu5225 | 30-06-22 | 09:23: klopt helaas
@DeJaVu5225 | 30-06-22 | 09:23:
Als je niet weet dat vrijwel al het in Nederland geproduceerde vlees naar het buitenland gaat en wij achter blijven met de ammoniak.
@Theodorus.Goldbach | 30-06-22 | 09:37: Waarom importeren we dan zoveel ammoniak? www.europoortkringen.nl/import-termin...
@Beste_Landgenoten | 30-06-22 | 09:25: Geloof je het zelf. Nertsenfokkerij hebben ze ook kapot gemaakt,terwijl er wel veel vraag was, een paar hebben zich nu in Polen gevestigd.1 EU zeggen ze dan.
Dan kan ik je aanraden het vlees bij "Grutto" of aanverwante partijen vlees te bestellen. Of een keer op de fiets te stappen en de polder in te gaan waar je menig boerderij met winkel hebt waar zij hun eigen (vlees) producten verkopen. En dan kan je direct zien wat voor leven de koeien, schapen, geiten, kippen en varkens hebben.
@Sinterbikske | 30-06-22 | 09:44:
Serieus?
@Theodorus.Goldbach | 30-06-22 | 10:30: We hebben blijkbaar ammoniak nodig, en veel ook. Waarom zouden we die ammoniak van de boeren dan niet gebruiken? Scheelt weer een beetje import. Met luchtwassers is ammoniak prima uit mest te verwijderen.
@Sinterbikske | 30-06-22 | 10:36:
Is het al ergens vijf uur in de wereld? Tijd voor een biertje geloof ik.
@Theodorus.Goldbach | 30-06-22 | 10:55: Lol! Proost!
@Sinterbikske | 30-06-22 | 11:01:
Proost ouwe.
Deze crisis is vooral een uitbarsting na decennia lang gedoe over een gigantisch mestoverschot, waar (terecht) steeds meer regelgeving over is gekomen. Het overschot is er nog steeds. Land wordt overbemest. Ook akkerland waar vervolgens alleen maïs groeit. Iedereen wist eigenlijk al lang dat die veestapel te groot was, anders was het niet zo’n gedoe. Het moest een keer tot uitbarsting komen.
Ik hoop heel erg dat na de eerste explosie in oplossingen gedacht gaat worden. Akkerbouw is ook een boerenbedrijf, dat nota bene voor meer voedsel per ha zorgt dan de keten van veeteelt. Boeren = voedsel. Ga met z’n allen een keer in de Flevopolder kijken.
Exact. De spijker op zijn kop.
Volgens mij is niet alle grond geschikt voor akkerbouw, doorgaans te nat.
I snapt het.
Het uitkomen van dit rapport zo vlak na de stemmingen stinkt aan alle kanten. Ik heb er het volste vertrouwen in dat dit rapport in opdracht van het kabinet even op de plank is blijven liggen.
Over mest gesproken: een Groningse bio-boer vertelde in een gesprek met een hoogleraar dat als de kunstmest-giganten worden aangepakt, dit heel veel stikstofuitstoot zou schelen.
Zoveel wijsheid heb ik niet maar mocht dit waar zijn, kunnen de boeren dan niet voorstellen om vermindering van stikstof door vermindering van het gebruik van kunstmest verder te onderzoeken?
Dan voegen ze inhoudelijke argumenten toe aan het debat. Ik heb het idee dat ze zelf er beter aan doen met contra -expertise en het doen van tegenvoorstellen, dan verder gaan met blokkades.
En dan te bedenken dat voor de productie van kunstmest aardgas nodig is...
@happen_maar | 30-06-22 | 09:18: o ja dat vertelde die bio-boer ook. Onbegrijpelijk vond hij de eenzijdigheid. Ook die van de berichtgeving, waardoor een boer als hij die alles goed doet en bloemen als wilde orchideeën in zijn weiland heeft groeien ook niet eens weet waar hij aan toe is .
De boeren zijn goed bezig.
Ik heb begrepen dat er al tenminste 2 personen zijn gearresteerd voor poging tot doodslag. Daar kan je wel tot 10 jaar cel voor krijgen en je wordt er vrijwel altijd voor veroordeeld. Dan houdt het toch wel op met sympathie voor de boeren voor veel mensen.
Politici en journalisten worden bedreigd en moeten beschermd worden door de politie. Criminele terreurboeren moeten worden opgespoord door de recherche. Het mag de burger allemaal wat kosten.
En dit alles terwijl er gewoon helemaal niets bekend is over wat exact de plan de campagne is. Ja, sommige boeren zullen moeten worden uitgekocht. Vervelend. Maar gisteren hoorde ik dat van de 23.000 boeren in Vlaanderen er 41 worden uitgekocht. Royaal. De rest zal moeten inkrimpen en dan vooral de grootvervuilers te weten varkensboeren met megastallen die wel tot 15.000 varkens houden, vrijwel allemaal voor de export.
Kijk en dat is iets wat de sympathisanten van de boeren niet (willen) zien. De varkensboer en vleesverwerker exporteert maar liefst 10.000 van de 15.000 varkens voor een dikke boterham en wij blijven met de varkensstront (ammoniak) achter.
Dat is aantoonbaar schadelijk voor mens, dier en milieu. Ja. Het gaat niet alleen om zeldzame heideplantjes te beschermen het is ook alles behalve gezond voor ons. En dit is geen nieuws. Dit is al decennia bekend. En ja, sinds 1990 is de stikstofuitstoot fiks gereduceerd maar Nederland staat nog steeds eenzaam bovenaan qua stikstofuitstoot per hectare. En nee, de hardwerkende melkveeboer met 80 koeien is het (grootste) probleem niet. De nabij industriële boeren met stuks duizenden slachtvee puur voor de export die een hele dikke boterham verdiend is het grootste probleem. Maar 38% (waarschijnlijk inmiddels minder) van de Nederlanders dweept met de romantische boer Sietse en zijn loyale knecht Doeke die 7 dagen per week buffelen om een boterhammetje te verdienen met hun 80 koeien. Dat is de realiteit niet.
Goede bijdrage, helemaal mee eens.
En weer een eenzijdig verhaal van u . Geen letter over de grootste vervuilers ( niet de boeren ).
Laatst een artikel gelezen waarin een student een prijs had gewonnen voor zijn uitvinding om stront en urine te scheiden ( geen ammoniak vorming meer ) , niets meer van gehoord. Waarom? Ik weet het niet.
“En dat terwijl . . . plan de campagne is” - het probleem in een notendop. Er is in eerste instantie alleen gecommuniceerd dat veel boeren onteigend moeten gaan worden. Waren die communicatief talentlozen in Den Haag duidelijker geweest bij aanvang van de discussie had dat een hoop gekrakeel gescheeld. Maar het kabinet wilde zich waarschijnlijk nergens op vastleggen (kenmerkend gedrag van politici) en krijgt die lamzakkigheid nu -terecht- als een boemerang terug in het hooghartige gelaat.
Kijk, en dat is misschien ook wel waarom er in Vlaanderen niets in brand staat en hier wel. Communicatie. Bij zo'n ingrijpend verhaal is het handig om eerst je plan uit te werken, al is het nog maar op hoofdlijnen, met ruimte om waar nodig de zaken bij te stellen. Dit plan werd als een voldongen feit gepresenteerd, in beton gegoten en niet onderhandelbaar. Alle moties om er een redelijk en op feiten gebaseerd plan van te maken werden moeiteloos weggestemd. De boer krijgt zo de indruk dat Den Haag de oorlog aan de veehouderij heeft verklaard. En bij veel kamerleden is dat meer dan een indruk.
Misschien heeft de regering een fout gemaakt met het toepassen van hun gebruikelijke manier van communiceren rond harde ingrepen. Ze gaan eerst vol op het orgel zodat iedereen hun woede meteen kan afreageren, maken dan iemand anders (in dit geval de provincies) verantwoordelijk, en doen vervolgens wat water bij de wijn alsof ze toch echt wel luisteren naar demense. In dit geval hebben ze wellicht en misrekening gemaakt: een kwaaie boer op een trekker hou je niet zomaar tegen.
Het is nu wel een beetje laat om, na zo'n ondoordacht plan te presenteren en elke voorgestelde verbetering daarin lachend weg te stemmen, te appelleren aan de redelijkheid van de boer, en om hem te vragen kalm te blijven en te blijven denken in oplossingen. En dan de minister van landbouw vragen om een stukje om "de boeren perspectief te bieden", wat een fucking aanfluiting. Wat mij betreft wordt de veestapel ook wel wat kleiner, maar daar hebben we dan een normale discussie over, we gaan het niet via achterdeurtjes en geitenpaadjes regelen omwille van een verzonnen milieuprobleem.
Met export wordt geld verdient voor Ned, dit geld wordt weer uitgegeven dus export is niet een vies woord. Export is goed, dit is gestimuleerd door de overheid want er moet geld in het laatje komen. Ga in gesprek en kijk wat er voor mogelijkheden zijn, dit heeft altijd zo gewerkt. De basis is gewoon niet goed uitgewerkt, teveel tegenstrijdige onderbouwde geluiden. Dit is een recept voor misverstanden en de daarbij behorende frustratie, luister naar elkaar, dat is een kenmerk van een democratie. We eten wel eten dat waarschijnlijk op industriële niveau’s wordt geproduceerd in andere landen, is dit dan wel goed? Persoonlijk hou ik van kleinschalige voedselverbouwing maar in de huidige wereld en dan met name de behoeft aan eten is dat niet meer mogelijk denk ik. Persoonlijk zou ik ook woedend worden als men mijn levenswerk wilde vernietigen, ik neem aan dat je ook belangrijke zaken in je leven hebt die je aan het hart gaan die je met hand en tand zult verdedigen. Dit is menselijk gedrag, instinct is misschien een beter woord. Verkleining van de veestapel op een verantwoordelijke manier kan vermoed ik op al meer begrip rekenen maar dan nog, als je door zou redeneren moeten we dan ook China gaan dwingen om fabrieken etc te stoppen die voor de wereld produceren omdat men vervuilend werkt. Het gevoel dat heerst is dat de regering niet voor rede vatbaar is en rücksichtslos beleid hanteren eventueel met een dubbele agenda, of het waar is weet ik niet maar het is wel wat ik proef in de discussies en dat is een dodelijke cocktail voor een maatschappij.
@Schipperke | 30-06-22 | 09:13:
Dat wordt, heb van horen zeggen, al door sommige boeren gebruikt. Die hebben daar heftig in geïnvesteerd. Ik mag aannemen dat als je kan aantonen dat je uitstoot minimaal is dat je niet de hoofdprijs hoeft te betalen.
@Muxje | 30-06-22 | 09:22:
Vlaamse boeren zijn ook massaal over de zeik hoor. Roepen precies hetzelfde als hun noorderburen maar zetten de boel tenminste niet in de fik. Voor wat betreft communicatie. Ik denk inderdaad dat de overheid het denkvermogen van boeren en sympathisanten schromelijk heeft overschat. Wat er is gezegd "de veestapel moet krimpen, alle boeren zullen iets moeten doen, sommige boeren zullen helaas moeten worden uitgekocht met een fikse bonus".
Men doet alsof alle boeren op de trein naar het oosten worden gezet.
@Muxje | 30-06-22 | 09:22: Ik zou de Vlaamse kranten dan iets beter lezen.
@mark' | 30-06-22 | 09:26:
"Het gevoel dat heerst is dat de regering niet voor rede vatbaar is en rücksichtslos beleid hanteren eventueel met een dubbele agenda, of het waar is weet ik niet maar het is wel wat ik proef in de discussies en dat is een dodelijke cocktail voor een maatschappij."
Goede zin dit. "Het gevoel". Dat is het probleem. Het hoofd werkt niet meer bij nogal wat mensen. De emotie wint het van de ratio. Dat is een gigantisch probleem in dit land.
Export is overigens geweldig. Geld verdienen ook. Maar we hebben 12 miljoen varkens in Nederland en 3,5 duizend varkensboeren. Dat is goed 672.000.000 kilo varkensvlees waarvan het meeste naar het buitenland gaat maar wij blijven met de stikstofuitstoot (ammoniak) zitten. De vleessector is goed voor zo'n 9 miljard euro m.a.w. een relatief klein groepje mensen loopt de boel te vervuilen voor een dikke boterham. Zei ik vervuilen? Ja. Want Nederland staat eenzaam bovenaan. Ben het helemaal eens dat je de kleine boer niet moet pakken.
@Theodorus.Goldbach | 30-06-22 | 09:59: Dat gevoel komt niet bepaald uit de lucht vallen. Je zou ook kunnen schrijven: "De regering is niet voor rede vatbaar en hanteert rücksichtlos beleid met een dubbele agenda", maar wij zijn wat genuanceerder dan dat, want we kunnen niet in de hoofden van de heren politici kijken. Misschien wordt de soep wel niet zo heet gegeten als ze is opgediend, maar de praktijk leert ook dat rustig afwachten en er van uitgaan dat het allemaal wel mee zal vallen een slechte strategie is. Bedenk ook dat het op deze manier aankondigen van een maatregel juist een manier van de overheid kan zijn om het volkssentiment te peilen. De overheid wil geen discussie, ze willen in eerste instantie weten hoe ver ze kunnen gaan.
Welke aantoonbare schade aan mensen dan?
@mark' | 30-06-22 | 09:26: Eens. En ik vermoed dat het keihard aanpakken van de boeren vooral politeke redenen heeft. Opkomende verkiezingen hè! Vergelijkbaar met het door de strot duwen van warmtepompen, volledige afsluiting van het Groningse gas enz.
Het kan ook minder rigoreus, want deze buitenproportionele maatregelen gaan amper helpen tegen klimaatverandering.
Klimaatmaatregelen oké, maar deze collectieve hysterie leidt tot destabilisatie van de economie en steeds meer ontevredenheid. En waar dat toe leidt zullen we mettertijd wel zien...
@Gen. Maximus | 30-06-22 | 10:11:
Bijvoorbeeld. Als er teveel stikstofoxiden in de lucht zij of er is een (te) hoge stikstofoxiden concentratie dan is dat schadelijk voor jouw gezondheid. En al helemaal voor mensen die longklachten zoals astma hebben.
Hetzelfde geldt voor ammoniak dat is ook schadelijk voor de mens. Gelukkig is de ammoniak concentratie buiten zelden zo hoog dat mensen er last van ondervinden maar ammoniak kan in de lucht binden met stikstofoxiden en zwaveloxiden en dan worden ze omgezet in fijnstof. Fijnstof is zeer schadelijk voor de gezondheid.
"De varkensboer en vleesverwerker exporteert maar liefst 10.000 van de 15.000 varkens voor een dikke boterham en wij blijven met de varkensstront (ammoniak) achter."
Zeg Theo, als jij via aliexpress of een andere prullerige website iets bestelt, krijg je dan ook alle afvalmaterialen meegestuurd? Bij het lederen tasje voor je kleindochter wat looivloeistof, of het waardeloos geworden restje van de lap waar dit tasje uit vervaardigd werd? De verfresten? De metaalresten voor de vervaardiging van de sluiting?...
Nou dan.
De drang en dwang die van deze discussie uitgaat is best wel bizar. Sinds 2017 een bevolkingsaanwas van 509.887 met een gemiddelde Nederlandse vleesconsumptie van 39 kg. Dat maakt 19,9 mln kg vlees extra, afgezet tegen 300kg vlees per koe is ruim 66 duizend koeien per jaar nodig voor het voeden van de minimale natuurlijke aanwas en immigratie.
De laatste dagen rijdend over de A1 is als rijden door oorlogsgebied met brandjes, tegen het verkeer in rijdende tractoren en zwaailichtbusjes vol politie in colonne op weg naar letterlijke brandhaarden.
Het leven wordt er allemaal niet leuker op!
Er wordt duidelijk een agenda uitgerold, en niet uit Den Haag.
Mickey. Ongezonde achterdocht is ongezond. Het is al sinds eind jaren 70, begin jaren 80, bekend dat Nederland een absurd hoog mestoverschot heeft wat desastreus is voor mens, dier en milieu en dat allemaal voor de pegels. Neem varkens we hebben hier 12 miljoen varkens. Dat staat gelijk aan ongeveer 672.000.000 kilo varkensvlees. Dat eten wij niet allemaal op hoor. Dat wordt bijna allemaal geëxporteerd en wij blijven met de varkensstront achter. De boer en vleesverwerker met het geld.
Nee hoor, dit probleem van teveel mest en ammoniak is al dertig jaar een zeer Nederlands probleem.
@Theodorus.Goldbach | 30-06-22 | 09:09: De keten, inclusief de overheid, heeft daar gezamenlijk aan meegewerkt, heeft voorwaardenscheppend gewerkt. Zoals door gematigde boeren (en dat is vooralsnog de overgrote meerderheid) is aangegeven weet ook de boerenstand, dat afschaling noodzakelijk is. Dus die gaat er komen. Maar dat moet in een andere context dan de huidige gebeuren, het 19e eeuwse regenteske aplomb van ‘Den Haag’ geeft absoluut geen pas.
@Theodorus.Goldbach | 30-06-22 | 09:09: Flink deel komt ook weer terug als Italiaanse ham soorten. Ik heb 2 kennissen die doen niets anders als op en neer naar Italië rijden. Dat is natuurlijk van de zotte en onnodig dierenleed maar begin dat maar eens van die export af te trekken.
@NLgaatnaardeklote | 30-06-22 | 09:32: Yep, het mag alleen Parmaham heten als die beesten daar zijn geslacht.
Te zot voor woorden!
@Theodorus.Goldbach | 30-06-22 | 09:09: Die overproductie is een aandachtspunt, maar de huidige insteek en hetze gaan daaraan voorbij, Theodorus. Je voelt aan je theewater dat er iets niets klopt.
@Roos | 30-06-22 | 09:35: Wel eens Champagne gedronken?
@Roos | 30-06-22 | 09:35: Nee Roos parmaham moet in Italië geboren en getogen zijn, als ze er zich aan houden is een ander verhaal.
Hier de echte reden.
www.pigbusiness.nl/artikel/7508-trans...
@NLgaatnaardeklote | 30-06-22 | 09:46: weer iets wijzer!
De overheid kan wel politie, stillen, ME, waterkanonnen, paarden en honden op een groepje koffiedrinkers op het Museumplein afsturen, maar zo gauw het over iets meer weerstand gaat (boeren, voetbalhooligans) geven ze niet thuis.
De enige kans voor de boeren (en De Rest van Nederland!) is dit weten te rekken tot maart volgend jaar. Protest, juridische procedures, schrijnende verhalen etc. Laat dit hét onderwerp worden voor PS23.
Voorkom dat Rutte weer het staatsmannetje mag spelen (want dat is 'ie niet) en dat Kaag weer mag shinen bij vriendjes van de media. Pak dit zooitje minkukels al hun mogelijke meerderheden in de senaat af.
Kijken of ze de cursus 'Omgaan Met Minderheden' met succes hebben afgerond.
Ik ben reuze benieuwd wat de politiek gaat zeggen als blijkt dat van het gas gaan, iedereen electrisch rijdt, er amper meer vee en boeren zijn etc etc en dan blijkt dat het qua klimaat, co2 en stikstof amper tot geen effect heeft gehad.
De aandacht daarvan afleiden met een nieuwe pandemie, een nieuwe vijand etc. etc.
En zonnepanelen overladen met subsidies, want het deugt zo lekker.
"Met de kennis van nu..."
Dan is iedereen nog afhankelijker van de staat, en met de staat bedoel ik dan de EU. Dat ze het land vernielen boeit ze echt niet, het gaat om een globalistische agenda.
Rutte zit daar al sinds Rutte II niet meer voor VVD beleid maar zodat hij op Internationale toppen tussen andere freaks zoals Trudeau en Macron mag staan. In ruil daarvoor moet hij wel die agenda uitvoeren.
@DerUnterMensch | 30-06-22 | 09:00: Dit dus. Figuren als Kaag en Rutte willen internationaal meetellen. De middenklasse moet hiervoor de rekening betalen.
Zag op het journaal hoe een 'boer' met een moker staat in te slaan op een politiebusje. Vraag me af hoe men denkt daarmee sympathie voor hun zaak te creëren...
Omdat ik hier in de panelen goed heb opgelet kan ik laten weten dat dit niet om een moker gaat, maar om een paalhamer.
@Roos | 30-06-22 | 08:48: wel een verschilletje. Netjes, Roos. Zaken helder houden.
Dat was een uit de kluiten gewassen houten hamertje-tik hamer. Een moker ging er in 1 keer doorheen.
Met die tuinhamer dat was Thor. Je weet wel hoe laat het is als zelfs de goden zich er mee gaan bemoeien.
Moker, sloophamer... je lijkt de NOS of RTL wel. Een moker en sloophamer hebben een stalen/ijzeren kop. Wordt vooral gebruikt door bezoekers van juweliers of tefaf-tefaf-beurzen. Wat de borr gebruikt is een sleg of tuinhamer. Tuingereedschap met een houten kop om palen de grond in te slaan. Maakt een hoop herrie op een politiebureau, maar zal niet snel door de ruit gaan. Een boer weet dat, want die hebben wel (boeren)verstand. Mijn sympathie hebben ze dus zeker!
@Roos | 30-06-22 | 08:48: Goed bezig Roos! Kan @Zenzeo een voorbeeld aannemen.
@Death By Luchtbed | 30-06-22 | 09:18: dank u, dank u
*Het plakplaatje op mijn jurk plakt*
Eigenlijk geeft deze tegel mooi weer wat een onderdeel van het probleem is in Nederland. Dingen menen te zien die er niet zijn. Iets horen, niet zelf weten, maar geloven, omdat anderen dit zeggen, en die geloof je. Alles behalve zelf goed kijken wat leeft en speelt.
Ooooooo, 't was maar een 'paalhamer'! Zal het doorgeven aan de agenten die in dat busje zaten, hebben ze helemaal voor niks doodsangsten uitgestaan! Een excuus aan de betreffende boer is wel op zijn plaats dunkt mij, want als we in dit land niet eens meer met een paalhamer op een politiebus kunnen inrammen, waar blijven we dan nietwaar...
Niet ....
Maar kan het kabinet niet gewoon normaal begrijpen dat als ze alles de strot door willen drukken boeren doordraaien?
Het kabinet neemt ze niet serieus dus naar alle frustratie ga je dat uiteindelijk krijgen
En hoeveel keurden de gewelddadige acties van antifa af?
Niet meten met twee maten hier he
Er is nu ook opgeroepen tot geen geweld kan blm puntje aanzuigen
Daar werdt het gewoon niet veroordeeld
Kabinet heerst en verdeelt
En kan alleen jullie als melkkoe zien door belastingen en nu weer autorijden onbetaalbaar te maken
Groep gefrustreerden gaat nog veel groter worden
Daar gaat je vrijheid
@Zenzeo | 30-06-22 | 09:42:
je kan de politie beter neer schieten of steken duhhhhhhhhh
Klopt, weinig sympathie voor dit soort gewelddadige figuren.
@Zenzeo | 30-06-22 | 09:42: Kijk! Goed bezig!
Wat is er mis met een wat kleineren veestapel? Laat die boeren er lekker een camping, park, golfbaan of grasgebied van maken. Ze hoeven echt niet perse hun huis uit ofzo. De veestapel is simpelweg veel te groot voor zo'n klein land.
Het gaat de overheid om de boer zijn land. Dat moet gecollectiviseerd worden. Dat is ideologie.
Daarom exporteren we en verdienen er geld mee.. de schoorsteen zal toch ergens van moeten roken voor BV Nederland. Ben het met je eens dat een reductie tot de mogelijkheden moet behoren, het huidige verhaal klopt gewoon niet.
Hetzelfde geldt voor de mensenstapel. Dus wat zou je zeggen van het volgende: voor elke koe minder, drie mensen eruit. Voor elk varken twee. Voor elke vier kippen een? Doen?
@The-loopy-cowboy | 30-06-22 | 08:47: goed voorstel. Ik ben ook wel benieuwd naar de stikstofuitstoot van de mens.
Onbegrijpelijk dat sommigen zo fan zijn van de industriële intensieve veeteelt die m.n. produceert voor het buitenland.
Nog zo een! Ga lekker seizoensgebonden eten uit Nederland eten. Kijk eens in supermarkten op etiketten land van herkomst.
En kijk eens naar de bijbehorende millieuvervuiling hiervan. Transport vliegtuig, vrachtauto's e.d.
Je hoort nooit iets over die onnodige import . Duik daar eens in als je iets wil zeggen. Vroeger aten de mensen alleen seizoensgebonden .
Dan zul je zien dat er zelfs te weinig boeren zijn om de continue groeiende bevolking van eten te kunnen voorzien.
Grote mond over export dan ook de import erbij betrekken.
Wat is er mis met het vergroten van de hoeveelheid bos in Nederland, mét een toename van de beschikbare ruimte voor wonen en recreatie? Laat de stikstofnorm los, stop met doen alsof die kutheide en andere afgesloten "natuurgebieden" (volkstuinen voor een paar gepriviligeerde milieuhobbyisten) heilig zijn, en laat daar gewoon weer bomen op groeien. Een deel van die ruimte zetten we dan om in woonparken.
@Haberdoebas | 30-06-22 | 08:46: op naar het systeem van de kolchoz!! Communisme was dat toch?
Met Rusland een stapje dichterbij is het hebben van een klein land met een veestapel die veel te groot is van zeer belangrijk strategisch belang voor Europa.Wij kunnen andere landen voeden in tijden van oorlog. Verder, wat is er mis met vraag en aanbod. Wij zijn een high-tech land en wij kunnen incrementeel verbeteringen aanbrengen. Als wij geen vlees leveren gebaseerd op de Europese vraag, dan wordt dat gat gevuld door andere landen die minder strenge regels hebben dan wij en daardoor dus het milieu op wereldniveau erger zal aantasten.
Export is geld verdienen voor de staat
Als je alles moet invoeren verdienen we als land noppes
Nederland was ooit groot door export..........
Het contrast tussen de bewierookte doughnut/circulaire economie van tout progressief Randstad en de aloude stikstofkringloop in de landbouw, de bakermat van de menselijke beschaving. Verdeel en heers.
Wat is het contrast? Al decennia wringt de veehouderij zich in allerlei bochten om van een gigantisch mestoverschot af te komen. Dat is geen kringloop.
@Me_Giant | 30-06-22 | 08:54: Zoals jij het schetst is het inderdaad meer een vicieuze cirkel. Maar dan beginnen de vragen pas: wat is een mestoverschot en hoe kan dat ondanks alle bestaande mogelijkheden maar niet opgelost worden? Waarom maken wij bijvoorbeeld kunstmest van stervensduur aardgas?
De suggestie dat het de veehouderij is die niet in staat blijkt om "het mestoverschot" op te lossen vind ik een veel te eenvoudige voorstelling van zaken. Een veehouder maakt niet zijn eigen wetten en vergunningen. Neem alleen al het fenomeen mestboekhouding: probeer dat gewoon eens voor je zelf rond te breien, laat staan voor een druk bedrijf.
Nooit hoor je van ze. Nooit.
Het CBS zit in een eigen wereld, verzamelt data en laat daar statistiek op los.
Ze produceren dikke rapporten om er toe te doen, dus bestaansrecht te creëren.
Maar nu, als de mest de politieauto raakt, komen ze 'plotseling', als een donderslag bij heldere hemel, met een rapport over stikstof waarin een sussnede, belerende toon in valt te herkennen.
Nee, CBS, ga weg. Je bent te laat, je doet er niet toe, je laat je ware aard zien, namelijk die van een buffer tussen beleids'makers' en de feiten, waarbij je naar believen zaken kunt aandikken dan wel wegmoffelen.
Het valt namelijk echt best wel op dat je nú met dit verhaal komt. Hadden ze bij het CBS daadwerkelijk gewerkt zoals bedoeld (en beweerd) dan hadden ze dus al jaren geleden (!) aan de bel getrokken en de diverse Rutte kabinetten om de oren geslagen met data.
Zum Kotsen.
Ik hoor heel vaak van het CBS. Want ik ben geïnteresseerd in hun cijfers. Ze hebben een erg overzichtelijke agenda met te verschijnen publicaties. Dat jij ze niet volgt zegt vooral veel over jou.
Euh, ja, ze hebben ook wel eerder aan de bel getrokken. Alleen de kabinetten Rutte hebben daar niets mee gedaan. Die laten alles gewoon lekker door etteren en rotten, totdat het absoluut niet langer kan. Dat zie je nu, nog nooit hebben we zoveel crises tegelijk gehad. De problematiek in Groningen. Het toeslagenschandaal. De stikstofcrisis. De ellende op Schiphol. De asielcrisis. Allemaal problemen die al langer spelen, maar nooit adequaat aangepakt zijn. Maar wat wil je, met een premier die visie een vies woord vindt.
Wie er nu nog VVD stemt is echt ziende blind en horende doof.
Ach schei toch uit. CBS publiceert het hele jaar door dikke rapporten met een schat aan data aan cijfers. Misschien moet u wat vaker op hun website kijken.
Aha. Dus ik moet als burger elke dag de site van een bureau bij houden om te zien dat ze hard werken. Check.
En ze hebben al vaker aan de bel getrokken bij de kabinetten? Tja, het kabinet staat inderdaad niet bekend om hun inlevingsvermogen.
@EEnzame SchizofrEEN | 30-06-22 | 09:33: Als je het nieuws een beetje volgt kom je al snel bij publicaties van het CBS uit. Heb je recentelijk nog iets meegekregen van de inflatiestijging, of is dat ook langs je heengegaan?
Ik zeg het al jaren dat hele stikstof gelul klopt geen kudt van!
'in het Progressieve Utopia van driedelig geklede tweewoordenschoften,'
Goedemorgen, Van Rossem!
Is mooi he. Ook goeiemorgen.
@VP732 | 30-06-22 | 08:38: Prachtig.
Koffie.
@Duwbak_Linda | 30-06-22 | 08:44: Ik me goed voorstellen dat een tassendrager van de boeren dit een mooie uitdrukking vindt.
Mark vond de EU weer eens belangrijker dan zijn eigen land.
"Totaal Hysterisch".
Oorspronkelijk zouden de boeren toch massaal optrekken naar Den Haag en konden de burgers mee protesteren ?
Ik had mijn boerenzakdoek al opgezocht en zelfs de gezagsgetrouwe Mw Kildare was omen leest nu zelfs GS. Boeren organiseer dat massale protest en je zal zien hoeveel medestanders je hebt ondanks Hart van NL framing
Nieuwe verkiezingen NU
Ben benieuwd naar het boerenzijnterroristendebat van vandaag.
Goedemorgen,
Dat debat wordt natuurlijk een aan een schakeling van whataboutism.
Wat als er doden gewonden vallen?
Wat als linkse demo's zo verlopen.
De vluchtstrook , de hulpdiensten , de grens van demonstratie, bla bla bla.
Zo nu hoeft u eigenlijk niet eens meer het debat te volgen
Stikstof brengt maar ,een ding aan het licht, NL lijdt al decennia lang aan een z.g. Gidsland Syndroom.
Onze overheid voldoet niet aan wetten en regels, waarom komt daar geen grote opstand tegen van alle Nederlanders?
Het stikstof gekloot is slechts klein bier daarbij vergeleken. Alle nu bekende affaires leiden nog steeds de aandacht af van het basis probleem: een overheid, die problemen heeft om zich aan wetten en regels houden. Dat lijkt mij een allereerste vereiste om die stinkstal eerst goed uit te mesten, amen
Zorg eerst dat je geld het land uit is en maak daarna zelf dat je weg komt. Er zijn betere plekken in Europa.
Des te negatiever de overheid/staatsmedia over een land spreekt, des te beter is het er.
Kijk maar naar Hongarije, Polen, Tsjechië, Slowakije, Bulgarije, Slovenië. Verder heeft het egt niets met de Islam of het Marxisme te maken. Egt niet.
Er zijn betere plekken DAN Europa. Maar dat moet je inderdaad met eigen ogen zien en ervaren en niet op de algemene indruk afgaan.
Het is natuurlijk zo dat als er een plafond is, het niet betekent dat je die altijd maar moet halen. Balans mag echt wel beter. Maar niet op deze manier en met deze grootte. Dit plan moet van tafel.
Sterker nog, een plafond instellen is prima! Alleen moet dat niet een eenzijdig, ongenuanceerd, niet onderbouwd, op fictie berust plafond zijn dat ook nog eens een enorme impact heeft op je hele land én een grote groep burgers.
Want dat stikstof-plafond, dat is heilig! Door driedelige profiteurs opgesteld en ondertekend. Maar een immigranten-plafond? Nee, dan geeft ons kabinet niet thuis...
Stikstof neem al jaren af. Aantal dieren neemt al jaren af. Ben wel voorstander dat het minder massaal moet in de veehouderij, maar neem daar een generatie de tijd voor. Deze paniekvoetbal is nergens voor nodig. Een probleem dat in 50 jaar is ontstaan moet men zo niet oplossen, en al helemaal niet zo communiceren. Men flikkert een kaartje over de buhne met wat instrumenten en geeft daar geen perspectief bij. En dan zijn mensen verontwaardigt dat boeren acties doen die buiten de wet gaan. Boeren worden niet zo snel boos. Hebben ze geen zin in. Als Den Haag zich niet herpakt dan houd ik mijn hart vast.
Wij hebben zogenaamd een stikstof crisis de landen om ons heen hebben niet eens een probleem. Wij zadelen ons zelf met een crisis op wie verzint dit? Dat zou ik wel eens willen weten. Pot van 60 miljard wordt aangemaakt. Wie gaat er van profiteren. Het is krankzinnig veel geld. vragen. vragen.
@ikdenkwat | 30-06-22 | 08:45:
Landen om ons heen hebben ook een probleem alleen veel minder boerenland vlak naast Natura2000 gebieden. Dat is onze pech, we hebben zo ongeveer de grootste vleesexport van heel Europa op een van de kleinste oppervlaktes. En dat gaat dan een keertje mis. Overigens al 30 jaar zag regerend CDA en VVD dit aankomen, maar er werd steeds uitgesteld om geen ruzie te krijgen met de achterban. Het probleem bestaat al zo lang als dat Nederland een veel te grote vleesproductie heeft voor het oppervlak.
@Beste_Landgenoten | 30-06-22 | 08:49:
Lees dit bericht en kom maar dan terug met je genuanceerde praatje over een crisis.... we praten over een aangelulde crisis. En heel eerlijk Plasterk heb ik iets hoger in het vaandel dan verzonnen Natura 2000 gebied en pech. thumbs.tractorfan.nl/bijlage_groot/1/...
@Beste_Landgenoten | 30-06-22 | 08:49: Dat geeft ook het probleem met de methodiek van die Natura2000-gebieden aan. Nederland is veel te klein voor dat soort gevoelige natuur en grote boerenbedrijven. Dan kan je die boeren opdoeken, óf besluiten dat wij dan maar geen Natura2000-gebieden hebben. Maar dus niet eerst wel die gebieden aanwijzen en dat later als excuus gebruiken om de discussie te forceren en die boeren gedwongen te ruimen.
@Beste_Landgenoten | 30-06-22 | 08:49:
30 jaar CDA en VVD? Wellicht bent u paars vergeten PVDA/D66/VVD 1994 tot 2002. Wel eerlijk blijven.
Nou ja daar zeg je het al. Nederland is te klein voor natuur. Daar denken veel mensen toch anders over, in ieder geval zo een paar boeren ook best iets kunnen aanpassen.
Weet je wat?
We zeggen gewoon dat boeren dom zijn.
Probleem opgelost.
Ja knikken en tekenen bij het kruisje.
Ik waardeer je eerlijkheid.
@Après toi | 30-06-22 | 08:34:
Je bent er maar weer druk mee hè, papegaaitje.
Zelf geen argumenten, enkel wat napraatwerk en anderen dom noemen.
Niet bijzonder sterk.
Maar goed, komende tijd krijgen jullie weer een hoop werk.
Redden wat er te redden valt, want de VVD en D66 dalen sneller dan het licht.
Wie heeft de avonddienst?
Nee, het zijn potentiële terroristen!
En volgende week laat de media het woordje “potentiële “ weg.
En ze krijgen ook nog subsidies!
@Ruimedenker | 30-06-22 | 08:41:
VVD en D66 dalen sneller.... dan een ouwê ondebroek van Es.
@deathchant | 30-06-22 | 09:11: Ze krijgen alleen subsidie als ze producten van door de overheid goedgekeurde instanties afnemen. Subsidie is nooit kostendekkend, er moet altijd nog veel meer geinvesteerd worden.
Het enige dat subsidies doen is kostenverhogend werken.
@Lu_Tze | 30-06-22 | 11:52:
Even ter nuance, dit was ironie,ik verdien zelf m'n geld in de landbouw, ik ben ook niet tegen subsidies. In deze discussie wordt vaak ten onrechte het argument dat boeren subsidie slurpende miljonairs zijn te berde gebracht.
Lindeboom is gepromoveerd op stikstof en richtte als actief D66-lid de focusgroep Stikstof op en heeft een aantal schokkende conclusies: het RIVM-model klopt niet, alleen een integraal stikstofbeleid dat niet uitgaat van een halvering van de veestapel is zinvol én hij wordt door de minister van zijn eigen partij tegengewerkt. Lindeboom promoveerde op een onderzoek naar een pinguïn-kolonie. Door hun poep produceren ze veel stikstofverbindingen als ammoniak (per dag ging 430 kilogram pure ammoniak de lucht in): "Zestig procent regent neer naast de kolonie. Daar groeit inderdaad geen gras maar het is maar tot ongeveer 500 meter vanaf de kolonie, zodra je duizend meter verder bent heb je weer normale vegetatie."
En dat is volgens hem een groot probleem in het beleid: "Ja, er is een stikstofprobleem, maar het kabinet smeert dat uit over het hele land. De uitstoot van grote stallen komt grotendeels naast de boerderij terecht. En natuurlijk waait er ook een deel over de rest van de wereld. Er zijn namelijk twee soorten grote hotspots van ammoniak. De een is naast de bron - via regen - de andere is zogenaamde 'droge depositie'. Lucht in gebied met reliëf, zoals bos of stad. Dus ons pleidooi was: houd rekening met de hotspots."
Tevens gaf hij aan dat het RIVM-model niet klopt: uit een van de meetresultaten bleek de Noordzee als bron van ammoniak te zijn genoemd.
Ik ben ook hoogleraar mariene ecologie en zag dat staan en dacht: dit klopt niet, maar het bleek een meetcorrectie te zijn." Maar er zijn meer problemen: "Je berekent het wel maar vervolgens gebruik je het op een schaal waarvoor het totaal niet bedoeld is. Modellen hebben een grote onzekerheid terwijl je er wel juridische consequenties aan hangt."
En die consequenties zijn fors: "Er zijn dertig Natura 2000-gebieden. Als je de RIVM-lijn volgt zijn er 8 gebieden die wel aan stikstofnormen voldoen en 22 niet. Als je mijn berekeningen volgt dan komen daar nog eens 8 bij. Dan hoeft Texel bijvoorbeeld niet alle schapen te ruimen. Ik heb die grafiek opgestuurd en ben heel benieuwd of iemand dat in het debat gaat noemen."
'Niet verder vertellen, want dat is koren op de molen van Baudet'
Tweede Kamerlid Tjeerd de Groot probeerde de publicatie van de focusgroep tegen te houden. Toen de D66-focusgroep Stikstof het rapport op eigen houtje naar alle Kamerleden in de Commissie Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit stuurde, werden ze door de partij gecanceld en mochten ze niet langer de naam D66 voeren, maar waarom? "Simpel, meneer De Groot wil mijn boodschap niet horen. Dat moet je aan hem vragen. Hij is van de kringloop van de landbouw en halvering van de veestapel, daar heeft hij zijn roeping van gemaakt." Hij zei over hun bevindingen: “Dat moet je niet verder vertellen, want dat is koren op de molen van Thierry Baudet”.
Wat zou dan een oplossing zijn?
@Lukiluuk | 30-06-22 | 08:23: Wat zou dan een oplossing zijn? "Maatwerk leveren voor landbouw en natuur op de vierkante kilometer en door verandering aminozuren in het voer voor varkens en koeien kun je al flinke verlaging krijgen uitstoot ammoniak."
@Lukiluuk | 30-06-22 | 08:24: Motie Omtzigt om her te berekenen aan de hand van onderzoek Lindeboom gewoon verworpen. Oordeelt u zelf.
Het gaat wederom ook niet om wetenschap (wetenschap en RIVM, hahaha), maar om politiek.
@Lukiluuk | 30-06-22 | 08:26: En dát is waarom ik nog enige sympathie heb voor de harde acties van de boeren: die houding van de regering. De minister heeft gesproken en het plan wordt gewoon uitgevoerd. Punt. “Waarom? Omdat ik het zeg.” Alleszins redelijke moties over het doen van goede metingen in plaats van gebruik van modellen, of die motie van Omtzigt, werden moeiteloos weggestemd. Zo krijg je als boer wel de indruk dat de regering op oorlog uit is, ja.
Mijn conclusie: de overheid wil boerengrond om op te bouwen, heeft in 'stikstof' een stok gevonden om de boer van zijn land te jagen en probeert dat met hand en tand te verdedigen.
Als men bepaalde wetenschappers negeert dan is er over het algemeen consencus onder de andere wetenschappers die vet veel geld en aanzien krijgen voor hun onderzoek.
Boeren hadden met een goed verhaal em betere politieke lobbie moeten komen.
@sjef-van-iekel | 30-06-22 | 08:55: boeren hadden meteen de deur dicht moeten knallen
Na jaren overleg worden ze nog genaaid
Het feit dat de overheid hier als een blinde kudde buffels dit beleid blijft doorduwen geeft mij het gevoel dat er modellen niet kloppen en dat ze voor geen rede vatbaar zijn. Daarom ben ik het eens met de boeren. Ik vind het ook een ander verhaal dan de Extinct figuren die wegen blokkeren
Uw eerste zin: waar ken ik dat toch van?
@VP732 | 30-06-22 | 08:40:
Mmmm…
Geldt voor hun totale beleid.
Beste kabinet everrrrr!!
Dus dit kabinet onder Rutte zit weer te liegen?
Maar wel boeren willen onteigenen voor huizenbouw?
Huizenbouw voor asielzoekers die met 1000 per week onder Rutte en diens VVD stemmers naar Nederland komen....
De daling komt ook alleen maar omdat ze de intensieve asielhouderij erbuiten hebben gelaten.
Maar daar wordt niets geslacht, komt dus alleen maar bij...
@Nuchternederland | 30-06-22 | 08:38: Zo lang een dier leeft, produceert het feces en urine. Slacht zorgt er voor dat dit stop gezet wordt.
Ik roep op tot kalmte
Blijf kalm!
Schreeuw niet zo!!!
Iets harder; achterin de zaal zitten nog wat stomende boeren met hooivorken.
@EEnzame SchizofrEEN | 30-06-22 | 08:45:
Oké…..
Laat die er even langs dan.
De lease trekker zal snel terug zijn.
Ik heb nog een Porsche jr, met maaibalk en kunstmeststrooier en zonder rolbeugel, want mijn eigendom. Die gaat echt niet harder dan 15 km/u. Mooi ding.
Het is niet uit te leggen. Onze nepnatuur voldoet niet aan wat streefmodelletjes, en dus is er een stikstofcrisis. Niemand heeft last van klimaatverandering, maar toch is er een klimaatcrisis. De lucht wordt al decennia schoner, en toch krijgen we de elektrische auto door ons strot gedrukt. We hebben een energietransitie van goedkope betrouwbare energie naar peperdure en onzekere energie om een probleem op te lossen dat niet bestaat. En boeren moeten wijken door een hetze van virulente vegetariërs waardoor de productie verplaatst naar het buitenland: Het vegetarische stoepje is hier schoongeveegd, maar exact dezelfde producten worden straks elders tegen hogere prijzen en met meer uitstoot gemaakt.
Het is allemaal teveel, te snel en te ondoordacht.
Het is veel simpeler: er worden gewoon teveel dieren gefokt, grotendeels bedoeld voor de export.
@Après toi | 30-06-22 | 08:09:
Ja, net als in Brazilië, Argentinië, Nieuw-Zeeland, Ierland etc.
Landen waar we heel veel vlees van kopen.
Zeg maar wereldhandel.
Of zeg je tegen ASML ook dat ze enkel nog chipmakers mogen maken voor het binnenland?
@Après toi | 30-06-22 | 08:09: Meeste blijft in de EU en hoort eigenlijk door de ogen van eurofielen helemaal geen export heten.
@Après toi | 30-06-22 | 08:09: Neemt ook al jaren en jaren af.
@Après toi | 30-06-22 | 08:09:
En wat is er mis met export?
@Après toi | 30-06-22 | 08:09: Die dierenfok is dan tenminste nog ergens goed voor. De mensenfok daarentegen….
@tv-kijker | 30-06-22 | 08:23: Het haalt het argument dat Nederlandse boeren produceren voor de eigen bevolking- hier vaak door reaguurders beweerd- nogal onderuit.
Het gaat niet om vegetariërs (zoals mij). De veeboer kan hier rustig op groenvoer over gaan. De overheid heeft echter bouwgrond nodig in het kader van het globalistisch rantsoeneren, herdistribueren en beteugelen van een planeet met 11000000000 mensen.
Apres toi
Vind ik zo grappig hè.
Altijd over die export zeuren.
Ga eens lekker seizoensgebonden groenten en fruit eten dat alleen uit Nederland komt met dit gezeur.
De groenten en fruit die uit landen zoals Gambia, Brazilië,Roemenië,enz.geimporteerd wordt is dan dus geen probleem voor u?
Transport vervuiling ten top.
Vliegtuig,vrachtauto's e.d.
Prima hoor als je wil deugen maar realiseer je je wel dat door de balastingopbrengsten hiervan veel kosten van die andere deughobby zoals asielindustrie van wordt bekostigd?
Stop dan die onnodige import ook. Ga daar eens over zeuren!
En eet jij voortaan maar alleen seizoensgebonden eten uit Nederland. Dan mag jij hier komen zeiken.
@Mispel | 30-06-22 | 08:45: Geef eens een goede reden waarom Nederlandse veehouders miljoenen varkens moeten produceren voor China.
@Après toi | 30-06-22 | 09:42: Om precies dezelfde reden als waarom andere landen goederen exporteren: Het levert geld op. In NL geldt daarnaast nog dat 70% van de import bewerkt of onbewerkt wordt doorgevoerd. Zie hier de zegeningen van een wereldhaven binnen de landsgrenzen en een achterland waar veel vraag is naar goederen.
(Rijden die ammoniaktreinen eigenlijk nog van Rotterdam naar het Roergebied?)
Ow en die varkens: omdat er in Nl varkens hoegenaamd geen gif zit, net zomin als er melamine in NL melkpoeder zit. Dit itt het Chinese vlees en melkpoeder.
Dit is wel een heel specifieke bron.
Over het algemeen is de uitstoot van NOx en NH3 in de afgelopen jaren in eigenlijk alle sectoren sterk verminderd.
www.cbs.nl/nl-nl/cijfers/detail/70947...
Lees eens rustig de brochure Ombuigings-en Intensiveringslijst 2021, en google Studiegroep Begrotingsruimte 2020. Daar staat hoe Nederland wordt afgebroken. De kulargumenten en de rare knutselwoorden die ze erbij verzinnen, het staat er allemaal.
Ze zijn nog lang niet klaar, de ministeries hebben allang besloten hoe de komende kabinetten het gaan doen. Het is duidelijk dat zij met hun beleid geen aanpassingen zullen doen aan de werkelijke werkelijkheid. Het is overduidelijk dat ze hun doelen om de burger heen zullen slalommen.
De boer is niet anders dan het volgende slachtoffer.
Dank voor deze leestips!
Veel tekst, maar ik denk zeer zeker de moeite van het lezen waard.
Boeren en statistiek, iets zegt me dat dit niet goed gaat.
Hebt u ook nog argumenten of blijft het bij dit borrelpraat niveau.
@therealbraindump | 30-06-22 | 08:16: Ik verlaag me hier tot jouw niveau.
Ik heb meer vertrouwen in de boeren met statistieken, dan in politici met statistieken.
@naglfar | 30-06-22 | 08:54: Want die boeren zijn neutraal en hebben geen enkel belang in deze discussie?
“Wij zijn niet tegen verandering, Den Haag kiest een weg alleen, we willen meepraten.” Mensen, het enige wat er nu is, is een stikstofkaart. Dat is nog geen plan, of besluit. Het praten moet nog beginnen!
De basis is een verzinsel, dus praten heeft geen zin.
@Zoelense Hobbyboer | 30-06-22 | 08:05: leg dat de kerken maar eens uit.
@Zoelense Hobbyboer | 30-06-22 | 08:05: Je bedoelt dat het niet in je straatje past.
Het praten is al lang begonnen. Op de trekker op de snelweg. De politiek wil echter alleen pas praten als de uitkomst vast staat. En dat laatste snap je denk ik niet.
@Zoefense Hobbyboer Dat er dingen aan zijn te merken op de meetmethode maakt het nog geen verzinsel.
Den Haag wil praten maar niet luisteren noch hun plannen veranderen....
@Me_Giant | 30-06-22 | 08:15:
Mmmm….
Dus wel.
@Blonde Nel | 30-06-22 | 08:16: Den Haag hoeft niet naar een kleine minderheid te luisteren.
@Après toi | 30-06-22 | 08:13: Nee, letterlijk verzonnen problemen.
@Après toi | 30-06-22 | 08:28: Wel als de plannen die kleine minderheid betreft.
@_pacman_ | 30-06-22 | 08:09: Probeer ook de moskeeën, of welke andere stevige geloofsovertuiging. Bewijst ZH's punt.
Als je van dagelijks 8000 calorieën eten naar 4000 calorieën gaat, is dat idd een 50% reductie, maar nog steeds ~2000 calorieën per dag te veel.
Dit probleem speelt overigens al decennia en is nooit goed aangepakt waardoor we in NL nu de hoogste stikstofconcentraties per hectare van Europa hebben.
Dat snappen veel boeren niet, want te ingewikkeld.
@Après toi | 30-06-22 | 08:04: Ik dacht ik maak hem simpel.... moet zelfs voor de meeste reaguurders nu te begrijpen zijn. Evt. kun je "calorieën" vervangen door BigMacs oid.
@Diederik_Ezel | 30-06-22 | 08:06: Je had een rekensom met trekkers moeten maken, dan hadden Krelis en Kobus het misschien gesnapt.
@Usumani | 30-06-22 | 08:10: Lekker problemen ontkennen, daarmee verdwijnen ze als sneeuw voor de zon. Wat een heerlijke levenshouding lijkt me dat.
Te veel voor wat, Diederik? Een triatleet vol in training heeft dat soort hoeveelheden calorieën gewoon nodig.
Om terug te gaan naar stikstof: stikstof maakt natuur niet zo snel kapot, maar verandert deze omdat bepaalde plantensoorten die de concurrentie niet meer aankunnen als er veel stikstof is. Dat dit een probleem zou zijn is een beleidsbeslissing, niet noodzakelijk een echt probleem.
Vind u het ook niet raar dat als stikstof de oorzaak zou zijn, het zogenaamd slechter gaat met de natuur, terwijl de hoeveelheid stikstof meer dan gehalveerd is de afgelopen 20 jaar?
Ja en als je van 4000 naar 2000 gaat is dat ook 50% reductie. En kom je precies goed om een beetje redelijk af te vallen. Water is je punt? Want lukraak wat getalletjes erbij halen die dan zogenaamd je punt bewijzen kan iedereen. De uitstoot zit gewoon onder het EU vastgestelde maximum. Of dat nou 0.00001% minder was als vorig jaar of 788887% doet er geen reet toe. Onder het plafond is eronder. Klaar.
@Diederik_Ezel | 30-06-22 | 08:11: Cognitieve dissonantie verklaart veel van het gedrag van je medemens. Heel veel. Alles wat je niet begrijpt of niet aankan is onzin. Wel zo makkelijk. Want dan hoef je de confrontatie met de werkelijkheid niet aan.
En de hoogste per hectare is een debiele vergelijking. Het gaat om de kilogrammen. Als je om je schuur van 5m2 genoeg voedsel verbouwd om de halve wereld te voorzien van eten, met een stikstof vermindering van 50% van wat het zou kosten om in de rest van de wereld te doen, is dat 50% minder. Dat het voor die 5m2 gigantisch is "per hectare" doet werkelijk waar geen ene moer toe. Het is schoner en beter dan iedereen anders voor elkaar zou krijgen. En als je die schuur opdoekt zal de vervuiling wereldwijd toenemen. Hetzelfde als nu gebeurd met onze boeren die straks overgenomen worden door andere landen waar ze geen ene flying fuck geven om stikstof.
@Diederik_Ezel | 30-06-22 | 08:11: Misschien moet je een cursusje goochelen met statistieken volgen.
Je kan onze agrarische sector afzetten tegen elk land ter wereld en in bijna elk geval komen wij er als schoonste land uit ten opzichte van de hoeveelheid productie. Het is dus een compleet verzonnen probleem dat wij onze uitstoot verder moeten verminderen. Het moet ergens worden geproduceerd, dus als je echt om de wereld geeft doe je dat waar de uitstoot RELATIEF het laagst is.
NL heeft ook de hoogste bevolkingsdichtheid per hectare.
Gaan we daar ook wat aan doen?
Ik weet wel wat.
gaat niet gebeuren, eerst ons eigen land vernietigen, dan komt het allemaal goed onder 1 rijk, 1 EU!
@Diederik_Ezel | 30-06-22 | 08:11:
Problemen verzinnen, staven met gegoochelde cijfertjes, oplossingen vinden die kant noch wal raken omdat het probleem niet bestaat. Wat lijkt me dat toch een zinloos leven.
Graag ook kaartjes van omringende landen erbij.
Ondertussen werken boeren en onderzoekers samen verder aan innovatieve oplossingen:
www.rtvnoord.nl/nieuws/925872/is-magn...
En waar alle stikstofhaters vooral ook nog steeds totaal, massaal en volledig de complete scheit aan hebben is het plattelandsleven met miljoenen inwoners. Dat. moet. gewoon. kapot. Het grootste deel van de stikstofhaters komt bijna nooit in Natura2000 gebiedjes.
Ik ken een Natura2000 gebied. Dat stroomt midden door het dorp hiernaast. Langs de tuintjes van bewoners, onder de Rijksweg door richting de Maas.
Overdrijf niet zo. Er moeten gewoon wat megastallen worden geruimd. Een kind kan de was doen.
@Après toi | 30-06-22 | 08:30: Ah, een oversimplificatie van het beleid.
dank, nu snap ik het tenminste.
Eerst wat steden ruimen, dan is het ook meteen in orde vwb de overbevolking.
Ja en de daling komt grotendeels door het verminderen van de veestapel. Minder mest is minder stikstof. Lekker suggestief zo.
En onder een plafond is onder een plafond. Dat was de opzet van dit stukje.
@sjef-van-iekel | 30-06-22 | 08:05: das allemaal mooi en goed enzo. Maar poep is niet stikstofefficiënter ofzo (nouja, een klein beetje, maar das de natuurlijke fluctuatie door stikstofinhoud in gras).
Ik stel een verbod op kunstmest voor.
Scheelt zowel stikstof als aardgas.
Twee crisisses in een maatregel.
Dan stel ik een verbod op voedsel voor jou voor. Zonder kunstmest wereldwijd, zal er maximaal voor 1,5 mrd. mensen voedsel verbouwd kunnen worden, met een dalende trend door de afname van dierlijke meststoffen. Biologisch is alleen logisch als je mondiale genocide door hongersnood goedkeurt.
Wat is er toch met het jaartal 2030? Overal doemt het op, nu weer met betrekking tot het rekeningrijden dat onder andere de VVD per dat jaar in wil voeren.
Klinkt lekker ver weg, maar is best dichtbij. 2030 is ook het jaartal wanneer mijn wijk in Utrecht van het gas af moet.
End of the world?
Ze Greet Reset van Klaus S.
Dan stop Rutte ermee omdat er niks meer te vernielen is.....
Ahhh….
2030.
Het jaar dat ik hier wel weg ben.
Mooi. Iets minder een veeteelt waterhoofd. Nu de rest nog.
Doel je op de ongecontroleerde aanwas van de asielzoekerstapel?
@intrigant | 30-06-22 | 08:03: als jij mensen vee wil noemen, moet je dat vooral doen.
Sorry hoor maar die grafiek schommelt al twaalf jaar rond de 500. Ik zou eerder zeggen de uitstoot is al jaren ongeveer stabiel.
Bovendien hoeven de boeren niet kapot. Het gaat om enkele boeren, veehouders, naast natuurgebieden met een te hoge ammoniak productie. Die gaan dan ook nog eens riant uitgekocht worden, dus waar gaat deze framing over? Wat is dit voor onzin, dat de boer kapot zou moeten? Laat veeboeren eens zien dat het ze menens is, want ik zie nog steeds twee derde van de veehouderij in Brabant frauderen met mest. Stop daar dan eerst eens mee, boeren, praten we dan verder over hoe zielig dit alles is.
Door boeren te knuffelen voelen sommigen zich iets meer man. Boer by proxy. Inhoudelijk is het vooral puberale, ongeïnformeerde stierenschijt.
Nee joh, maar dat klinkt niet lekker die nuance en redelijkheid van je. Wat je moet roepen is dat de boeren allemaal weg moeten, dat we hongersnood krijgen, dat we volledig voor ons voedsel van het buitenland afhankelijk worden, dat massale werkeloosheid er aan zit te komen en tot slot, en die doet het altijd goed, dat Nederland kapot gemaakt wordt!
Keer op de zwarte cross geweest en daarna pro boer. Uiteindelijk reageren hier vooral stadsjongens.
Volgens de koning van het whataboutism van GS.
@Komjehiervaker | 30-06-22 | 07:43:
Er tegenin gaan staat lekker links- intellectueel, lekker stoer stads.
Moeten is dwang weet je, ook al staat daar een zakje geld klaar.
Niemand wil gedwongen worden huis en haard te moeten verlaten,
Maar jij hebt vast nergens last van, dus kan de rest het maar uitzoeken.
En dat “natuurargument”? Laat me niet lachen.
Beton zul je bedoelen.
Riant uitgekocht? In Groningen kun je zien hoe royaal de nederlandse overheid is
Ik zie nog steeds twee derde, dacht je dat ik een brallende VVD66'er geloof net als Mark, hilarisch. Wel eens gehoord van zwarte lijsten waar 96% van de mensen die erop stonden onterecht beschuldigd werden van fraude en onterecht werden uitgesloten van rechtsbijstand, schuldsanering en meer en je gaat als kabinetslaaf weer anderen beschuldigingen van fraude
Zegt ongekend onrecht je wat en toch niet beschaamd de bek houden.
@bijna_raak | 30-06-22 | 08:03: Sta jij ook op zo'n zwarte lijst?
Heb je bewijzen van fraude met mest in Noord Brabant, of is dit borrelend onderbuik gevoel??
Het werd hier al een uitgelegd, als je uitgekocht wordt mag je nooit meer boer zijn, ook niet elders, je landbouwgrond kun je niet verkopen als landbouwgrond, omdat er dan andere boeren die niet uitgekocht worden die grond kopen om verder op te boeren, vee op laten grazen, gewassen telen die ook weer bemest moeten worden.
Je bent je werk, je inkomen kwijt, net als je meewerkende partner als die mee in het bedrijf zit.
Wat blijft er over van riant uitgekocht, als je je leningen afbetaald hebt, met de belasting hebt afgerekend.
Je bent goed als boer om heel veel lui aan een goed betaald boterham te helpen, jij kan stikken.
Doe even linkjes i.p.v. 'trust me bro'.
@therealbraindump | 30-06-22 | 07:48: Heb je het over jezelf?
Goed verhaal, BL. En genuanceerd. Maar ja, dat willen die overlast gevende boeren niet begrijpen, want dat is te ingewikkeld enzo.
@Beste_Landgenoten | 30-06-22 | 07:47: Een keer op de Zwarte Cross geweest en daarna pro boer. Leg eens uit. Wat is het verband? Ik kan mij indenken dat je pro boer bent omdat b.v. het hardwerkende mensen zijn met liefde voor hun vak en omgeving. En daarna ga je eens op de Zwarte Cross kijken waar je die boer kan tegen komen. Of zo iets. En ja, het zijn de stadse burgers die de boeren haten al weten ze niet waarom, maar dat wordt ze verteld door hun politieke voorlieden.
Misschien dat dit specifiek punt nog best redelijk op te lossen lijkt,
Net zoals het best redelijk leek voor boeren om de afgelopen decennia steeds weer een beetje verder een fuik in te zwemmen door mee te doen met alle technische innovatie (koeien op stal, maar dan hele ingewikkelde stallen),
net zoals steeds een beetje meer migratie op zich geen probleem is, maar delen van de grote steden onherkenbaar zijn geworden
of dat als een overheid af en toe onbetrouwbaar is op zich geen probleem is, maar ondertussen er geen besluit meer genomen kan worden zonder dat het tot een crisis leidt.
Het is een optelsom, de maat is vol. Ik ben niet eens een boer en ben het met ze eens.
@intrigant | 30-06-22 | 08:01: Nou, als hert verhaal van Beste_Landgenoten klopt dan staat er ongeveer een miljard per uitgekochte boer klaar.
@Après toi | 30-06-22 | 08:10:
Wat een arrogantie.
Je hebt ‘t nogal hoog in je bol.
@Ruimedenker | 30-06-22 | 08:16: après toi is niet het scherpste mes in de besteklade, het is stil aan de overkant, het stil aan de overkant.. Wel een mening, geen argumenten.
@Ruimedenker | 30-06-22 | 08:16: Moet jij niet je varkens gaan melken?
@Après toi | 30-06-22 | 08:31:
Heb je verder nog iets zinnigs te melden, of blijft ‘t bij napraten van mensen die wel verstand van zaken hebben?
Je bent zo’n meelopertje.
@VW, alles ist vorbei | 30-06-22 | 08:07:
Google gewoon even op mestfraude en je ontdekt, ook uit bronnen in Brabant zelf, dat er zeer omvangrijk gefraudeerd wordt met mest. En dat het CDA het aantal controleurs daarop heeft teruggebracht tot een onmogelijk laag aantal. Het is gigantisch en inderdaad 2/3 doet mee aan de mestfraude. Ik vind dat boeren, meestal ook nog dezelfde als die nu staan te protesteren geen enkel recht van spreken hebben zo lang ze de regels qua mest aan hun boerenlaars lappen.
@Beste_Landgenoten | 30-06-22 | 08:44: mestfraude, waaronder illegaal uitdijen, is schering en inslag. Beetje handhaven binnen de veeteeltsector zou wonderen doen.
Hou maar op van Rossem, bij monde van dat jochie van Campen van de VVD fractie is het nu niet opportuun om te twijfelen aan de stikstofaanpak, het onderliggende model, de aannames en de metingen omdat dit het draagvlak voor de stikstofaanpak teniet zou doen. Rutte 4 wil geen inhoudelijke discussie en een ordentelijk proces, doelredeneren is leidend bij dit kneuzenkabinet Rutte 4.
Klopt. Zelfs een alleszins redelijke motie om groteske fouten uit het model te halen (oa. de wonderlijke stikstofdepositie op Vlieland) wordt weggestemd in het nepparlement. Dan kun je wel blijven oproepen om "in gesprek te gaan" maar waar moet een gesprek dan in hemelsnaam dan nog over gaan?
@Schmalz | 30-06-22 | 07:43: het doel ligt vast , men probeert alle boeren te framen als gewelddadig, tot mestfradeur aan toe, zie BL hierboven,en de discussie in het publieke domein te verleggen van de inhoud naar de vorm. En dat van partijen die de mond vol hebben van diversiteit en inclusie.
We moeten niet in gesprek blijven. Die boeren moeten vechten voor hun bestaan en dat van aanverwante beroepen en wij als burgers moeten ze steunen tegen een vijandige overheid.
@therealbraindump | 30-06-22 | 07:55: Dat zegt BL helemaal niet.
@Après toi | 30-06-22 | 08:06: BL kan prima voor zichzelf opkomen. BL is al weken bezig om boeren te framen als mestfraudeurs.
@Après toi | 30-06-22 | 08:06: Nietes? Welles.
@Après toi | 30-06-22 | 08:06:
Kijk hieronder…
Dus wel hè.
@therealbraindump | 30-06-22 | 08:14: Er wordt toch ook gefraudeerd met mest? Lees jij geen kranten?
@Après toi | 30-06-22 | 08:32:
Tja, er wordt blijkbaar ook wel eens gefraudeerd met toeslagen. Daar zouden we ook iets mee moeten doen.
Natuurlijk worden we belazerd.
Een poging de boel te bedaren. Dat zou mooi zijn. Want inderdaad daalt de NH3 uitstoot van de landbouw. Maar in NL zijn we wel degelijk bovenmatige producenten. Alleen is het uitkopen van boeren krankzinnig omdat vooral KLEINE boeren van dat pesnsioen gebruik gaan maken en die zijn nu net niet het probleem.
Wij exporteren als land een enorem hoeveelheid vlees dat van een grote agrarische industrie komt. Laat die zorgen dat de natte dispositie (niet direct in cde omgeving neervallende NH3) daalt door innovatie. Van dergelijke enorme bedrijven zijn zulke investeringen te verwachten.
Zorg voor handige uitruil met kleinere boeren en verruim daar juist de normen (laat ze mest uitrijden i.p.v. injecteren) indien niet dirtect aanpalend aan sommige natuurgebieden.
Dat is de oplossing. En zo is men al jaren bezig zonder activistische rechtspraak.
Omgekeerd worden er hier uien uit Nieuw Zeeland gehaald, terwijl ze hier al jaren geen bal kosten.
Kun jij dit uitleggen, zo gaat het ook met vlees.
Hoeveel vlees komt er Nederland uit andere landen binnen, Iers rundvlees, Argentijns rundvlees, Australisch rundvlees, etc.
We worden gewoon in de zeik genomen. Crisis na crisis om hun zin/agenda erdoorheen te rammen. We moeten en zullen een Stroe-city (Ter Apel 2.0) krijgen. De burger mag gewoon lekker zijn bek houden of is een extremist.
"Crisis? What Crisis?"
Het wordt alleen zo genoemd omdat ze dan gemakkelijk noodwetten kunnen doorvoeren
Wat een gelul. Stikstofuitstoot van boeren sloopt natuurgebieden. Dan kan het zo zijn dat er al jaren steeds iets minder stikstof in dierlijke mest zit, maar nog steeds zoveel dat de natuur hard gesloopt wordt.
En daarnaast snap ik het goedpraten van boerenterreur op geenstijl totaal niet. Iedereen is gelijk in dit land. Of je nu een wappie, een milieuactivist, een feyenoord-hooligan of een boer bent: als je de politie aanvalt dan hoor je achter tralies.
Luister eens wat boerin Harmke te vertellen heeft.
Oh! Fijne dag verder.
Lekker naar je werk? En vanmiddag weer veilig naar huis?
Werk, huis….ze zullen het zomaar van je afpakken.
We hebben geen natuur in Nederland. Alles wat je ziet is cultuurlandschap. Gepland, aangelegd, kaal gekapt, ontworpen.
"Sloopt natuurgebieden" Ik betwijfel het. Dan was het inmiddels al een maanlandschap geweest. De boeren zijn er al even.
GS moedigt boeren niet aan om de politie aan te vallen. Het enige wat GS niet doet is hoog van de toren toeterend de boeren veroordelen. Maar dat hoeft ook niet. Daar zijn andere media voor.
In plaats van feitenvrij wat roepen en labels plakken, toon jij maar eens aan dat de nederlandse natuur over de volle breedte er in NL slecht voor staat d66 fanboy.
@keistad | 30-06-22 | 07:34:
www.wwf.nl/wat-we-doen/actueel/nieuws...
Hier kun je een rapport downloaden wat dat stikstof nu precies doet.
@SterF... | 30-06-22 | 07:55: Is dat een eerlijk rapport? Of gebasseerd op de huidige "feiten" en "metingen"
Ten eerste hebben we in dit land nauwelijks echte natuur, wat er is is meestal aangelegd of resultaat van menselijk handelen. Heidevelden en zandverstuivingen bv. Ooit groeiden daar bomen, die gaan er nu weer groeien en dat is opeens een probleem.
Of het echt nodig is dat wij als klein overbevolkt land een van de grootste exporteurs van voedsel zijn en of dat wenselijk is is natuurlijk een andere discussie. Maar de schaalvergroting is wel tientallen jaren door diezelfde overheid gepusht die nu de boeren de nek wil omdraaien.
@keistad | 30-06-22 | 07:57:
Oordeel zelf. Klik erop. Lekker lezen.
@SterF... | 30-06-22 | 07:59: Ben aan het multitasken, als ik vanmiddag wat tijd heb zal ik het eens doorlezen, maar ik vermoed dat dit ook weer zo een "rapport" is met uitkomsten die maar één kant op werkt. En de huidige metingen waar alles op gedaan word kloppen gewoon niet.
Sloopt natuurgebieden, alle natuur in NL is mens gemaakt dus je lult weer eens uit je nek.
@SterF... | 30-06-22 | 07:59: Dat is te ingewikkeld, je moet mensen niet overvragen.
@keistad | 30-06-22 | 08:03:
WWF rapport….
@J-van-de-Bontekoe | 30-06-22 | 08:17: Oke mooi, en meten die zelf of gebruiken die de beschikbare cijfers?
@therealbraindump | 30-06-22 | 07:39:
De stumper geeft eigenlijk aan dat de politiek er in Nederland er onheil spellend slecht voor staat.
Kijk naar Groningen, toeslagen affaire, asielbeleid waar het aan alle kanten uit de hand loopt.
@keistad | 30-06-22 | 08:19:
Je vroeg je af wat de gevolgen zijn voor de natuur. Dát kun je lezen in dit rapport. Alleen als je van het slag bent 'wetenschap is maar een mening' is dit rapport niet serieus te nemen. Je hoeft het niet eens allemaal te lezen, maar neem het even door.
@J-van-de-Bontekoe | 30-06-22 | 08:17:
Als je zo simpel gaat doen is er geen gesprek mogelijk.
@SterF... | 30-06-22 | 08:35:
Ik zeg niet dat je het niet moet lezen.
Ik bedoel alleen dat de uitkomst waarschijnlijk één richting op gaat.
En er bijvoorbeeld niet uitgelegd wordt waarom de stikstof norm hier 140 maal hoger is dan in Duitsland.
Of andere serieuze vragen.
Zoals bijvoorbeeld wat is de oorspronkelijke natuur hier en hoe krijgen we die dan terug, willen we dat en zoniet welke ecologische omgeving willen we dan wel hier creëren of behouden.
En waarom.
Etc.
Etc.
@SterF... | 30-06-22 | 08:31: Over het algemeen niet, maar de klimaat "wetenschap" is iets teveel gebaseerd op een paar metingen (soms op vreemde plekken) en de rest is een schatting/doorberekening op die paar metingen. En we hebben ook ogen, alles doet het prima boeren zijn er al sinds jij nog in een potlood zat. Ik blijf bij mijn eerste tegel als het verhaal klopte was het al een maanlandschap. En gaat over tot de orde van de dag.
Allemaal gelijk? Toch niet in dit land, een bijna kompleet uitgeholde rechtsstaat met een leugenachtige min pres. En een parlement , nog steeds zoekende naar zijn/haar ruggengraat. Nee meneer er is heel veel niet gelijk. Gelijk hebben krijgen zijn worden, moeilijk moeilijk
Hoeveel krijg je hiervoor van de D666?
Stikstof sloopt geen natuurgebieden, maar versnelt het natuurlijke successie proces. Om een of andere reden is het tegenwoordig desastreus als de heide vergrast, of nog erger, er komen braamstruiken en brandnetels. Maar ik heb met biologie gewoon geleerd dat dit de derde fase in de successie is. De natuurlijke ontwikkeling van kaal landschap naar een blijvende bos vegetatie. biologielessen.nl/index.php/dna-7/561....
Laat de natuur gewoon de natuur zijn, en zich aanpassen aan de heersende omstandigheden. Laat per direct de eisen voor de huidige natura 2000 gebieden los, en laat de beheerders van die gebieden de natuur ondersteunen in de richting die het op wil, i.p.v. onder het kopje natuurherstel die gebieden steeds weer terug te zetten naar de eerste fase in de successie.
Mijn opa was boer, en zei hierover: Goeie poep stinkt.
Wat is de stikstof drempel van mensenstront, en zijn niet al lang en breed over dat plafond heen?
Dat vroeg ik me ook af! Hoeveel uitstoot komt er vanuit de riolen en waterzuiveringsinstallaties?
Wederom wordt het woord overbevolking niet in de mond genomen, terwijl dat van vrijwel alles de bron oorzaak is, de rest zijn symptomen.
Sinds wanneer doen feiten er toe in Den Haag.....
Framen. Lijkt nieuw is het niet. Het is wel het belangrijkste en meest succesvolle propaganda middel van de politiek en de door die politiek aangestuurde media gedurende lange tijd. Een voorbeeld van framen is om van daders slachtoffers te maken door ze kwetsbaar te noemen. Kwetsbaar is een stempel in je paspoort waarmee je toegang krijgt tot alle hulp die een burger maar kan verlangen. Wanneer je kwetsbaar wordt genoemd krijg je alle bescherming die nodig is en toegang tot alle hulpmiddelen. Maar behoren boeren tot een kwetsbare groep?
Nou kan het aan mij liggen, maar ik zie ook stijgingen in de grafiek en al met al is de uitstoot bijna identiek aan die van 10 jaar geleden.
Al met al kan je op grond hiervan niet stellen dat de uitstoot structureel daalt.
Ik zie overigens ook niet het ‘exponentiële groei’ aka hockeystick grafiek.
Dat stikstof al jaren daalt is al heel lang bekend. Sinds 1990 is de uitstoot met zo'n 70% gedaald.
Dus met 70% meer stikstofuitstoot werden hier onder een PvdA/D66/VVD-regering hele vinexwijken gebouwd. Toen geen enkel probleem voor D66. Maar goed, dat waren andere tijden; D66 wilde in die tijd ook nog graag de burger meer invloed geven, terwijl ook dat tegenwoordig 180 graden is veranderd.
Zoals de weggewerkte VVD-er Lodders al stelde: het was een wens van D66 om de helft van de boeren te ruimen. Dat hele stikstofverhaal is er bij gehaald om die wens argumentatie te geven. Het op slot zetten van de economie moet als drukmiddel fungeren.
"het was een wens van D66 om de helft van de boeren te ruimen"
Maar.. Waarom dan precies? Wat lost dat in de ogen van D666 op?
Als we nu gewoon alle natura2000 gebieden opdoeken en een grote nieuwe maken in Noord Oost Groningen, slaan we dan niet twee vliegen in een klap?
Waarom Groningen? Maak de Doggersbank maar Natura 2000 gebied.
Of in Den Haag? Zo'n duingebied is toch ook wat waard?
@BenBinnen | 30-06-22 | 07:29: omdat we dan daar gas kunnen oppompen zonder dat huizen instorten
@Bataafje | 30-06-22 | 07:29: als het geen natura2000 status heeft hoef je het niet gelijk vol te bouwen natuurlijk
Wat is de stikstof bijdrage van de miljoenen tuintijgers? iemand?
*klapraam bestellen doet
Massamoordenaars zijn het ook nog eens van inheemse soorten fauna.
Kun je beter beginnen met die stoepschijters. Die leggen veel meer neer. Of verplichten dat, indien men een hond wil, de chihuahua de enige optie is. Die ratten schijten denk ik ook niet zoveel.
Betekent dit dat de wetenschappers van het CBS het niet eens zijn met de wetenschappers van het RIVM?
Levensgevaarlijk! Dat moeten we niet willen! Gaat veel te ver!
CBS doet geen onderzoek, alleen statistiek., Zijn dus geen wetenschappers maar kommaneukers. O, wacht dat zijn ze bij het RIVM ook.
Ja maar dat wil niet zeggen dat dat we niet meer hoeven te doen want het stikstofplafond moet toch omlaag en dan zijn we daar alvast op voorbereid. Laten we als Nederland eens een keer op de zaken vooruit lopen i.p.v. van steeds maar de kantjes eraf te lopen. Hoe klinkt dat?
Op papier klinkt dat heel mooi.
klinkt kut
Nederland loopt als braafste en domste jongetje in de EU al voorop op allerlei gebied. Wij zullen met deze voorsprong dan ook als eerste de afgrond bereiken.
Qui bono?
Als we in dit land 11 miljoen inwoners (net als 60 jaar geleden)hadden (wat al veel is qua oppervlakte) dan hadden we al die milieuproblemen niet. Maar daar hoor je vrijwel nooit iemand over, zeker de politici niet die zelf 4 koters hebben en jaarlijks 100000 kansenparels importeren.....
Als het enige dat in dit land telt centjes verdienen aan het buitenland is, precies waar de boeren, de KLM, Schiphol, TaTa en nog veel meer bedrijven van leven, dan kunnen we nog veel meer vervuilende activiteiten naar Nederland halen. Laten we bijvoorbeeld buitenlands kernafval opslaan. Waarom niet?
Laten wij onze eigen kernenergie opwekken en die dan exporteren naar het buitenland. Het overschot dan.
Er wordt hier reeds veel buitenlands afval geïmporteerd vanuit een verdienmodel, maar da’s niet wat u bedoelde.
Ja Schiphol, dat verdient zo lekker en kost ons niks
Inderdaad, daarom haalt Lidl de uien uit Nieuw Zeeland
Heet dat nu een dictatuur..........
Ja!
Meer precies een theocratie: de 'overheid' is verworden tot een ecologie-Taliban. Volstrekt irrationeel! Volstrekt intolerant!
Jesse Klaver: de boeren terroriseren de politici... Nou Jesse volgens mij terroriseert de politiek de boeren en alle andere burgers van Nederland. Maar dit zal nooit landen bij de GL voorman omdat hij last heeft van tunnelvisie.
Moet uitgerekend Jesse Klaver zeggen. Was het niet zo dat Siebelt een boek schreef over de dwarsverbanden van GL met terroristische organisaties? En sinds wanneer is een bezoekje brengen aan een minister met wat vuurwerk terrorisme. Moet Klaver eens in Ter Apel aankomen, daar terroriseren zijn geliefde asielzoekers al jaren de plaatselijke bevolking.
Ik heb die man toch echt nog nooit op een visie kunnen betrappen...
@ruud76 | 30-06-22 | 07:29: Jawel zo hard mogelijk trappen naar de regering om zichzelf zo gunstig mogelijk te presenteren..... maar wacht maar als meneer Klaver aan de macht is.... dan doet hij een overtreffende trap van Kaag
@BansFrakker | 30-06-22 | 07:59: om dat gedrag nou als visie te bestempelen… mijn dochter stampt ook wel eens op de grond, maar die term is nog nooit in me opgekomen als ze dat doet.
@jochum1980 | 30-06-22 | 07:20: Dat zijn zijn neven uit Marocco.
De regering is bezig met zichzelf. Rutte moet en zal naar Europa, Kaag wil de macht in Nederland. De rest van de kudde knikt braaf ja en amen, om zichzelf een plekje te verzekeren tussen het boevengilde Rutte/Kaag. Degenen die protesteren (Simons en Baudet) zijn al door het slijk heen gehaald en door de media verguisd. Dus ja… dan maar met de kudde van het boevengilde meelopen.
Krijg sterk het gevoel dat we in een slechte mix-up film als Matrix meets Orphan Black versus the Island in the Handsmaid tale zitten.
REAGEER OOK