Wat is de domste plek voor een klimaatdemo?
Ze worden met de dag onzinniger
Stel u bent klimaatdemonstrant - nee, we weten dat u dat niet bent, maar speel even mee - en u moet de meest debiele manier vinden om te demonstreren tegen de vervuiling van de planeet, wat doet u dan? Antwoord na de breek.
A) Vastbinden aan de wieken van een windmolen
B) Een productielijn van Tesla platleggen
C) Een dag lang op een snellader zitten
D) Nationale Boomfeestdag verstoren
E) Een taart in het gezicht van TimmerFrans smijten
F)ormule E-race onderbreken. En ja, dat is met de E van elektrisch
G) Nooit meer naar school gaan
H) Onaangekondigd het spoor van een hogesnelheidslijn blokkeren
I) Partijkantoor van GroenLinks bestormen
J) Zonnepanelen bedekken met spandoeken
De goede antwoorden zijn: F en opvallend genoeg ook nog steeds G.
Social
Social
Reaguursels
InloggenK: op een snookertafel gaan zitten in het VK.
Een klimaat demo vanuit mijn privéjet zou best wel dom zijn. Ik heb overigens geen eigen vliegtuig, maar er zijn een handvol Hollywoodsterren en ander omhooggevallen spul die het heel normaal vinden om in hun eigen jet naar een klimaatconferentie te vliegen.
Is omdat die Formule E accu's worden opgeladen met dieselaggregaten. Snap dat nou toch.
Ze kunnen dus nooit terug slaan. Hoe makkelijk is het? Geef ze een paar petsers, is het zo afgelopen en daarbij kunnen ze niets terugdoen omdat ze zichzelf hebben vastgelijmd.
Ha ha, prikken met een stok op ongeveer armlengte ;)
Als AI-assistent kan ik geen advies geven over illegale of gevaarlijke activiteiten die schadelijk zijn voor mensen, eigendommen of het milieu. Ik raad ten zeerste aan om vreedzame en legale manieren te gebruiken om uw standpunten te uiten en positieve veranderingen te bevorderen. Dit kan bijvoorbeeld door middel van petities, het bijwonen van vreedzame protesten, het ondersteunen van milieuorganisaties en het aanspreken van politieke leiders op de noodzaak van actie tegen klimaatverandering. Samen kunnen we werken aan een schonere en duurzamere planeet.
Gek dat niemand ooit aan de enige echte oplossing denkt. Ook AI niet.
- Ga zelf consuminderen, ipv anderen je wil opleggen.
- Wordt zelf uitvinder ipv anderen daartoe te dwingen.
- Wordt zelf technicus ipv anderen daartoe te dwingen.
Dat gemakzuchtige een keer per week boe roepen tussen "studiereisjes" en vliegvakanties ben ik wel een beetje klaar mee.
Er is behoefte aan echte oplossingen ipv aan gesubsidieerde blabla. Verbeter de wereld begin bij jezelf.
Verbiedt mode en smaak. Zodra je bent uitgegroeid is er geen noodzaak om nieuwe schoenen en kleren te kopen. 1 keer goede kwaliteit kopen en klaar is Kees(je)
Je vastplakken aan een anti-abortuskliniek want elke geaborteerde had uit kunnen groeien tot een Greta of Timmermans
O pardon ik bedoel gewoon een abortuskliniek zonder anti :-)
Een strafbaar feit plegen - een snelweg als voetganger betreden en blokkeren - en vervolgens klagen dat het recht op demonstreren geweld wordt aagedaan wanneer je voor dat strafbare feit wordt opgepakt (niet voor de demonstratie) vind ik nog dommer.
denk niet dat deze klimaatwappies enig strafbaar feit plegen als zij het verkeer blokkeren. Zij lullen tenslotte in het belang van de politieke coalitie. Zie bijvoorbeeld de demonstratie waarbij een bus van KOZP werd geblokkeerd.
Je vastkleven aan een olietankauto. En dat er dan gewoon slaolie inzit voor consumptie.
Als "Global warming" wordt vervangen door " Climate change" is het toch tijd om wakker te worden lijkt mij. Helaas slaapt de massa nog steeds door.
Het is en blijft gruwelijk dom volk.
Kijk, lees en vermaak uzelf:
Activists glue themselves to tanker of vegetable cooking oil thinking it was crude oil....
www.reddit.com/r/facepalm/comments/11...
Deze link werkt wel (vanaf 1:48):
www.google.com/search?q=Activists+glu...
Opmerkelijk. In tegenstelling tot wat het IPCC-klimaatpanel in haar laatste rapport beweert, is er sinds 1950 geen sprake van opwarming van Antarctica, het immense Zuidpoolgebied. Deze conclusie kan worden getrokken o.b.v. een onderzoek dat in 2020 werd gepubliceerd in het toonaangevende wetenschappelijke tijdschrift Nature. Omdat dit onderzoek niet in het klimaatalarm-narratief van de IPCC past werd het niet opgenomen in het laatste IPCC-rapport. Ook de reguliere media verzwijgen het onderzoek. Aldus dr. Ferdinand Meeus, review expert IPCC. Die 1 x door de NPO is uitgenodigd en daar direct werd kaltgesteld. Het onderzoek van de Ombudsmens hierover loopt nog.
er is wel degelijk opwarming op de zuidpool. Uw verhaal is onzin, maar een linkje naar het genoemde artikel zou mooi zijn.
@zeeman73 | 24-04-23 | 13:07: Hmmm, gek genoeg had ik gereageerd met een linkje naar een artikel van Nasa over het afkoelen en opwarmen van Antarctica (beide schijnt plaats te vinden). In een zeer summiere notendop: de randen warmen op, het midden koelt af en per saldo groeit het ijs bij Antarctica.
@zeeman73 | 24-04-23 | 13:07: Nou ben ik geen internetheld, maar zo heel moeilijk was dat artikel en het bijbehorende rapport nou ook weer niet te vinden.
U bedoelt dit artikel (gevonden via bing):
www.nature.com/articles/s41612-020-00...
Vreemd genoeg laat diezelfde zoekopdracht ook het volgende resultaat zien:
www.nature.com/articles/s41558-020-08...
Wat is nu de waarheid?
Elektrische auto’s zijn net zo vervuilend, alleen ander afval en een hoop nieuwe kraters in de planeet voor de ‘juiste’ grondstoffen. Deze grondstoffen zijn zo moreel verheven dat we ze door slaven kunt laten opgraven, terwijl men vrome traantjes pinkt voor de slaven van 150 jaar geleden. Wel zo veilig, die zijn al lang dood.
En over 30 jaar weer iets nieuws, met nieuwe afvalbergen, destructie en dwangarbeid. Maar ondertussen zijn we oh zo tolerant en wie dat niet is dondert maar een eind op! Het morele failliet woekert hier al een tijdje.
O.a. kobalt dat door afrikanen met de blote handen wordt uitgegraven.
"Wie een elektrische auto koopt, wil een "goede" auto, de auto die het milieu zo min mogelijk vervuilt. Maar kobalt is nodig om batterijen voor elektrische auto's te maken."
www.zdf.de/dokumentation/zdfinfo-doku...
@Der Schnitzeljäger | 24-04-23 | 13:09: who realy cares?
@Der Schnitzeljäger | 24-04-23 | 13:09: Niet meer vliegen want ook vliegtuig turbines gemaakt met cobalt legering geen diesel motoren want superlegeringen ook cobalthoudend geen medische ingrepen meer zoals heup en en kniegewricht.. Alleen de nieuwe generatie auto accu is cobalt en lithium vrij en co2 neutraal gefabriceerd;) www.cnbc.com/2021/11/17/samsung-panas... www.researchgate.net/figure/Applicati... green.start-up.ro/en/bmw-will-build-t... thenextavenue.com/2020/06/17/mini-pac... www.freethink.com/energy/energy-stora... www.newscientist.com/question/lithium... Niet meer voor autos dus maar wel voor alle andere toepassingen zoals de raffinage van fossiel brandstof met cobalt katalysatoren dus.. ;)
@PerineumPiraat | 24-04-23 | 13:14: BMW cares;) green.start-up.ro/en/bmw-will-build-t...
Vandaag AD: De burgerbeweging voor klimaat Extinction Rebellion groeit als kool in Oost-Nederland. Er zijn nu elf afdelingen. Alleen al dit jaar kwamen er twee bij (Harderwijk en Lelystad). Acties concentreren zich vaak op hoofdkantoren van bedrijven in het westen van het land. Maar Oost-Nederland mag ook steeds vaker de borst nat maken, zeggen XR-woordvoerders.
www.ad.nl/zwolle/extinction-rebellion... (paywall).
-
Lelystad en Harderwijk in oost Nederland ???
@Der Schnitzeljäger | 24-04-23 | 13:14: Alles ná Hilversum is Oost..
-
@Der Schnitzeljäger | 24-04-23 | 13:14: Als je in Amsterdam woont liggen die duidelijk het oosten. Net geen Duitsland.
@Dlareg | 24-04-23 | 13:20: Van daaruit gezien ligt zelfs de Bijlmer als in het oosten, vandaar ook Amsterdam-Zuidoost.
Met F hebben ze dan toch voor het eerst in hun bestaan een piepklein beetje gelijk.
E-cars rijden inderdaad op kolencentrales, zeker nu veel schonere brandstoffen als gas en kernenergie in de ban gaan.
Verder moeten ze natuurlijk gewoon gaan leren en werken. Word de ingenieur die de oplossingen bedenkt, of de technicus die de oplossingen uitvoert.
Klimaatcoaches, klimaatpsychiaters en andere subsidievreters gaan niks oplossen. Tussen 2 vliegreizen door even boe roepen kan iedereen.
Op De Joop staat een verhaal van "interdisciplinair filosoof" Mario Veen, met de titel "Dit is mijn laatste klimaatcolumn".
Veen hult zich een beetje in nevelen, maar het lijkt erop dat zijn werkgever zijn paniekverhalen niet langer pruimt.
Veen citeert met instemming Greta Thunberg, dus dan weet je wel hoe laat het is met de man.
'interdisciplinair' betekent dat niet dat je nergens verstand van hebt, maar je overal meer bemoeit. Zoiets als onze onvolprezen twitterheld Sander S.
@FrankVeer | 24-04-23 | 14:48: Intersectioneel bemoeial dus!
Zou de redenering zijn dat die moeizaam opgewekte duurzame energie niet zomaar gebruikt mg worden voor vermaak van het volk?
Ergens wel een logische redenering, anderzijds is het geen enkel probleem om diezelfde moeizaam opgewekte duurzame energie, betaald van Nederlands belastinggeld overigens, tegelijkertijd wel aan te wenden voor datacentra van Facebook en Microsoft, om cloud diensten bestemd voor Afrika & Midden-Oosten te hosten, zoals in de kop van Holland gebeurd.
Wederom een dubbele standaard... niet voor ons entertainment, maar wel die van 3e wereldiërs...
Bij een achterliggende gedachte van besparing en duurzaamheid hoort geen "racerij".
Geëlektrificeerde voertuigen dienen derhalve dan ook zwaar teruggeschroefd e/o op constructieve wijze veel minder verkwistend te worden.
Bijkomend effect kan/zal ook een veiligere situatie in de openbare verkeerssituatie/ruimte zijn.
Van 0-100 in 3,3 sec. is waanzin!
Zo snel op kunnen trekken is bijzaak. De hoofd berekening voor e-autos is efficiënt op de motor kunnen remmen en die energie op kunnen slaan in de accu. Daar heb je een grote motor voor nodig met een hoog vermogen motorsturing en een fors accupakket dat hoge (laad) stroom aan kan. Toevallig is voor snel accelereren het eisenlijstje eigenlijk precies hetzelfde. Ageren tegen snelle 0-100 km/h tijden is dan ook totaal onzinnig en "de klok horen luiden maar niet weten waar de klepel hangt"
@Gregovic | 24-04-23 | 13:02: Ach weet je, als ik op dit moment de energie zou hebben, en zou willen verkwisten aan een fysisch/mechanische discussie over de pro's en con's met jou, zijn we hier waarschijnlijk nog wel even bezig.
Ik hou het derhalve kort; perpetuum mobile bestaat nog steeds niet.
@D-Fens_1963 | 24-04-23 | 13:20: Nee maar er zit wel veel meer perpeuum in je elektrische mobile, gisteren weer een dag op de snelweg geboenderd in mijn benzine auto,en een doodsklap bij de pomp meer dan 100 euro en vandaag verlangde ik weer naar mijn elektrische agiele monstertje dat kosteloos volgeladen op de opbrengsten van mijn zonnepanelen mij energie recupererend weer brengt waar ik moet zijn..
@Smoelensmid | 24-04-23 | 13:38:
Uw windjes ruiken zeker ook klimaatneutraal...
@Smoelensmid | 24-04-23 | 13:38: En een hoognodige reis ongetwijfeld in uw leventje, deep South.
@Smoelensmid | 24-04-23 | 13:38: Zelfs voor 2 euro de liter heb je een 50+ liter tank nodig wil je daar voor 100 ekkies aan peut in gooien. Dan woon je in Limburg en dan tank je niet in het buitenland?
@Smoelensmid | 24-04-23 | 13:38: Was je uitkering weer gestort aangezien je weer op pad ging?
De koopjes af in Duitsland?
@ReyNemaattori | 24-04-23 | 13:57: Jazeker, de bolide en de grasmaaiert lusten alleen Duitse en Belgisch Vpower;)
@D-Fens_1963 Die Movir uitkering is voorbij na mijn 65e leef nu van AOW en mijn spaarcenten. Koopjes ben ik nooit vies van geweest;)
@dathoujetoch | 24-04-23 | 13:54: Niet voor mij, maar vrouw Smoelensmid vindt de geboorte en een verjaardag van een kleinkind wel belangrijk.. ik pas mij graag aan als ik even de bolide mag uitlaten..
@Graaisnaaiert | 24-04-23 | 13:49: Ik weet het niet, slik disolut lactase tabletten dus er valt niet veel te winden voor mij;)
De domste plek zou ik niet zo gauw kunnen bedenken.
De meest nutteloze plek en tevens gevaarlijkste is denk ik Peking.
Of moet ik Beijing zeggen?
China heeft compleet dikke schijt aan de wereld en doet alle vooruitgang teniet.
Kun je als luie held jezelf vastplakken op de Kartbaan, maar je bent pas écht een held als je jezelf vastplakt op het Tiananmenplein in het hart van de vervuiling.
Slappe plakzakken.
Welke vooruitgang bedoelt U? Ik zie alleen maar afbraak om klimaatdrammerij.
@Klaas_de_Waal | 24-04-23 | 12:50:
De vooruitgang in klimaatneutraal of duurzaam.
Fossielvrij.
Ik weet niet of het jou is opgevallen, maar er is het één en ander veranderd in ons land.
Sommige mensen noemen dat vooruitgang, ook al gaat het ze niet eens snel genoeg.
Formule E lijkt mij vooruitgang maar voor die plakstumpers is het nooit genoeg.
De mede-oprichter van Extinction Rebellion, Gail Bradbrook, blijkt te rijden in een CO2-vervuilende 1,5 liter-dieselauto. Ook koopt ze producten die de hele wereld moeten overvliegen.
De mede-oprichter en leider van Extinciton Rebellion werd gespot in een vervuilende dieselauto.Vervolgens kocht ze bij de supermarkt spullen uit Chili, Vietnam, Spanje, Cyprus en Italië, gewikkeld in plastic en polyethyleen.
Een ooggetuige zei: "Fruit kopen dat de halve wereld is rondgevlogen in niet-recyclebare verpakkingen en dan in een dieselmotor naar huis rijden - wat een ongelooflijke hypocriet."
nieuwrechts.nl/92530-extinction-rebel...
"Bradbrook werd gefotografeerd door omstanders. The Sun heeft inmiddels al haar boodschappen uitgepluist. Zo blijkt de XR-oprichter weliswaar veganistische kippenvleugels te hebben gekocht, maar wel gewikkeld in niet-recyclebaar plastic. "
Veganistische kippenvleugels. Je verzint het niet.
Tja... zoals alle linkse initiatieven lijkt XR me ook een verdienmodel. Het zijn net mensen.
En.... XR worst gesponsoord door ene Aileen Getty. Goed voor 5 miljard...... verdiend met olie. Mooi man.
Net als actrice Olga Zuiderhoek, die lid is geworden van deze club. Ze ziet er goed uit hoor, voor haar 77 jaar, maar het lijkt me dat de verf voor haar haar niet van dat macrobiotisch rondgeslingerde spul is. Noch henna.
Geen idee wat de schade is van chemische haarverf, maar allicht draagt het bij aan onze tragische ondergang.
@Trekhaas | 24-04-23 | 12:45:
Dit dus. En net zoals op de rechterflank parasiteren ze op de domme/onzekere/bange marcherende en schreeuwende onderbuik van de jongere bevolking. Echt, ik heb inmiddels zo de schurft aan linkse krijsers, dat wil je niet weten.
"Wat is de domste plek voor een klimaatdemo?"
Overal. Als de hele wereld het eens is dat we op rap tempo de afgrond instorten als we zo door blijven gaan behalve wat mensen die geloven in gesponsorde "alternatieve" wetenschap is er weinig over om nog te demonstreren. Die paar sufferds die denken dat alles prima in orde is hebben meer redenen om te demonstreren voor zaken zoals "stikstofuitstoot is een mensenrecht" en "mestoverschot is gezond" en "CO2 kan je inruilen voor ammoniak" etc.
Ik zou het tijdelijke voor het eeuwige verruilen als ik u was. Er is geen eer meer te behalen
""Wat is de domste plek voor een klimaatdemo?"
Overal."
Juist... Heeft u de vraag goed gelezen? Want dit kunnen we helaas niet goed rekenen.
@brie-de-penis | 24-04-23 | 12:40: Snel doodgaan = goed voor milieu. Ik geef hem maar mee. Want de Armageddon afwachten is nergens voor nodig.
Ehm, is stikstofuitstoot dan geen mensenrecht? Ik bedoel, hoe doe jij dat dan? Niet ademen, niet consumeren en geen ontlasting?
Ik hoor graag de beperkingen die mij en mijn mede-zoogdieren (insecten, vissen, geleedpotigen etc etc) worden opgelegd in dezen.
Sollicitatietegeltje voor XR geschreven?
Man, man, man... een hoop domheid in maar 6 regels. Chapeau!
@Kouwe Kees | 24-04-23 | 12:52:
Precies dit dus. Mensen verwarren van alles. Natuurlijk is dat een mensenrecht maar dat wordt niet aan perken gesteld. Het zijn die miljoenen en miljoenen beesten die onze postzegel vol kakken waar we vanaf willen.
@Onkel Bratwurstbude | 24-04-23 | 13:10:
De "ik begrijp het niet dus het is dom" verdediging. Waarvan acte.
@Ndranghitiari | 24-04-23 | 13:13:
Ik mag zo arrogant zijn om te zeggen dat ik er met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid meer van weet dan jij.
@Ndranghitiari | 24-04-23 | 13:12:
Oh gelukkig. Ik zou zelf liever mondiaal gaan daarmee, anders voelt het zo als één dezelfde badkamertegel schoon blijven poetsen terwijl er een aantal de hele badkamer aan het onderschijten zijn.
Ze waren net 1 ronde te vroeg met vastplakken.
Duitsland is net gestopt met kernenergie, stookt extra steenkolen weg, alleen biomassa is nog erger. Zo`n formule1 wagen rijdt voor een deel op veen, biomassa en bruinkool, dus ik begrijp die klimaatmensen wel.
Zo lang ze in Duitsland steeds meer uitstoten, kunnen wij hier uitkopen wat we willen, al stoppen alle boeren, halen we hier geen KDW en gaan we nooit meer bouwen. De AG van het Europese Hof heeft net ook aan Duitsland aangegeven dat ze geen stikstofslot zoals Nederland hoeven, dus die strop om onze nek is echt een louter Haags feestje! curia.europa.eu/juris/document/docume...
Alleen nieuwkomers hebben recht op een woning!
Je oproep tot onteigenen van bestaande woningbezitters ontbreekt.
Dat onze vrouwen voltijds moeten werken om aan alle kosten van doldwaze stikstofmallotigheid en alle uitkeringen te kunnen voldoen.
En wij langer moeten werken, want we worden ouder.
Ons spaargeld en pensioenen graag zien verdampen voor de euro.
Dit moet sneller kunnen, naar die afgrond.
Rutte! Kaag! Kuijkmens! Alle kartelpartijen verzamelen!!!
Duidelijk: die klima gekkies kunnen niet denken en ontberen heel veel hersencellen.
Stiekem denk ik dat ze protesteren om te protesteren.
Stiekem denk ik dat in onze democratie menig alfa zich al decennia afvraagt hoe hij of zij rijk kan worden zonder iets te kunnen, want dat ze niks kunnen behalve stemming maken is wel iets dat ze weten.
Nu hebben ze iets dat door beta's lijkt te worden omarmt, alleen nog even die science = settled figuren framen als klimaatontkenners en eigenlijk is dat wel al gelukt, waarmee zij zich kunnen verrijken. Allemaal actieclubs en vele ambtenaren die eigenlijk niks kunnen maar allemaal voor een dikke boterham in die contreien 'werk' hebben.
Vroeger maakten ze beleid dat je kon bijsturen en rationaliseren. Nu hebben ze de macht.
God sta ons bij!
Welbeschouwd hebben ze onbedoeld een punt. Als je de milieukosten van wieg tot graf (cradle to cradle) van een elektrische auto bekijkt is die feitelijk veel vervuilender dan een kleine benzine of dieselauto. De vervuiling begint al bij de winning van kobalt voor de accu’s, de e-auto’s zijn zwaarder en verbruiken daardoor meer energie die grotendeels opgewekt wordt in kolencentrales.
We leven niet meer in 2009, google is 2 minuten en dan weet je waar we tegenwoordig staan. Milieutechnische is het niet super en fijnstof van electrische autos is nog steeds flink, maar ze zijn tegenwoordig wel iets beter dan benzine en diesel
Dat is een hardnekkige hoax. Topgear heeft er een artikel over, n.a.v. een onderzoek door Volvo. topgear.nl/autonieuws/elektrische-aut...
@Mean Dean | 24-04-23 | 12:35: over kobalt:
www.anwb.nl/auto/elektrisch-rijden/ko...
En ten slotte wordt 100% van een accu gerecycled (misschien een selectief bericht omdat het van Tesla zelf afkomt):
www.tesla.com/support/sustainability-...
Dat weten zij zelf ook wel. Maar het gaat die gasten toch helemaal niet om het klimaat. Het zijn gefrustreerde losers, bij wie alles wat ze aanpakken mislukt. En dan zet je je af tegen de maatschappij en al die mensen die hun eigen mislukkingen en falen wél weten om te zetten in iets positiefs.
Ja. Enige is dat die accu's minder lang meegaan en dus moeten worden vervangen maar het zal uiteindelijk weinig uitmaken. Al is 200.000 kilometer bij Volvo natuurlijk een lachertje, dan zijn ze net ingereden ( de benzineversie tenminste ). Zelfs mijn oude Espace ( ja, de bekende Franse degelijkheid, lol ) is net fluitend door de 260K gegaan en als het aan mij ligt komt er nog het nodige bij. Ach ja. Modern times, zeiken om het zeiken...
@Mean Dean | 24-04-23 | 12:35: lees bijvoorbeeld dit recente artikel in het NRC www.nrc.nl/nieuws/2023/04/21/een-e-ca... producti e auto kost veel meer co2
@N00tje | 24-04-23 | 12:33:
Google jij dan maar eens op coltan mijn, kobalt mijn, koper mijn, en lithium mijn en zoek er maar een plaatje bij. Het mag misschien minder CO2 uitstoot hebben, maar voor de natuur is het extra metaal dat in electrische auto's zit veel vervuilender en levert veel meer schade op dan een benzine of diesel auto. Verder wordt een deel van deze metalen vooral in afrika en azie door kinderhandjes gewonnen.
@Dubbelepunthoofd | 24-04-23 | 12:40: Precies, in de kern van hun "zaak", blijft het gewoon puur afgunst. Ze krijgen weer aandacht en kunnen dan als ze later terug zijn in hun clubhuis kirren over wat ze nu toch weer gedaan hebben. Ik zie het al helemaal voor me.
@N00tje | 24-04-23 | 12:33:
'Google is 2 minuten' -> jij bent af.
@threebees | 24-04-23 | 12:55: batterijen voor autos spoedig lithium en cobalt vrij, dat geldt niet voor de superlegeringen van diesel auto en scheepsmotoren vliegtuigturbines en medische implantaten en gereedschappen als ook de Cobalt katalysatoren voor benzien en diesel raffinage .. BEV autos CO2 neutrall gefabriceerd.. en nu mag jij weer green.start-up.ro/en/bmw-will-build-t... www.researchgate.net/figure/Applicati... www.cnbc.com/2021/11/17/samsung-panas...
Milieukosten van die auto van wieg tot graf wegen niet op tegen de milieukosten van ieder geboren mens.
@Smoelensmid | 24-04-23 | 13:43: Dat van die batterijen moet ik nog zien. Er zijn al zoveel van die fantastische batterijen in labs uitgedacht, maar voorlopig is LiPo nog steeds koning. Eerst zien, dan geloven...
Is het klimaat na corona een hype geworden of was dat toen ook al? Nog even en ik krijg ook last van klimaatangst.
Eigenlijk is het voer voor psychologen hoe die breinen werken.
Dat het logicagedeelte op een of andere manier gecompromitteerd is, is wel duidelijk.
Oh, maar daar hoeft u geen psycholoog voor te consulteren.
- Nauwelijks.
Dat is het antwoord op uw vraag hoe die breinen werken.
Ach die klima gekkies zijn de nieuwe terroristen van morgen, alleen onze media en regering zien het nog niet. In Berlin staat momenteel alles dicht wegen hun en staan er tientallen brandweer en ziekenwagens klem in de file. Leuk als er iemand een hartaanval heeft of een verkeersongeluk. Het kan deze sekte niet schelen, ze gaan over lijken. Bekijk de film maar.
www.bild.de/regional/berlin/berlin-ak...
Je mag het niet zeggen maar ik hoop bijna dat er een automobilist doorslaat en gas geeft. Of dat de politie nu eens echt ingrijpt en die lui binnen 5 minuten van het asfalt afknuppelt. Het laatste heeft uiteraard mijn voorkeur.
Valt me nog mee dat ze zich niet vastplakken aan een tankwagen met plantaardige olie... Oh wacht.. www.reddit.com/r/facepalm/comments/11...
Tsja, lekker smalend wanneer activisten een faux pas maken maar er zelf weinig aan doen.
@Diotima | 24-04-23 | 12:21: Net zo als U?
@Diotima | 24-04-23 | 12:21: Hoe weet u of ik weinig aan het milieu doe?
Hahaha.... brilliant!
@Diotima | 24-04-23 | 12:21:
Niet iedereen die klimaatbewust is plakt zich vast aan weet ik wat allemaal of zeikt er 24/7 in de media over. Koning Fix en Kringloop hier persoonlijk, een zakje restafval in de 2 maanden, dat is dan veel, om maar wat te noemen ( wel een behoorlijke composthoop ). En vrijwel alleen natuurproducten ( nee, niet biologisch, gewoon uit de tuin of onbewerkt uit de winkel ). Verwarming amper aangehad want en te duur en niet nodig deze winter. Doe in de vrije tijd alleen combiritten, iets met tijd en geld. Alleen hoor je mij er nioet over zeiken want dat is het, ik word echt doodziek van dat Linkszure groene gezeik de hele dag. En maar klagen, en maar zeiken, en maar wijzen en maar verbieden, zolang het hun eigen hobbies niet betreft. Wat een jankeballend kutvolk is het toch ook.
@Graaisnaaiert | 24-04-23 | 12:48:
Nog even vergeten, binnen de wijk doe ik alles te voet, binnen de stad op de fiets - nee, geen accufiets, is hier gewoon deel van de noodzakelijke dagelijkse beweging - en pas daarbuiten wordt de auto gebruikt ( tenzij er iets groots vervoerd moet worden ). Man/vrouw/persoon, als er iemand voor een bewust groen lintje in aanmerking komt is der Graai het wel maar alsjeblieft zeg, dat gekakel erover, kap er alsjeblieft mee. Bloedirritant.
@Graaisnaaiert | 24-04-23 | 12:48:
Dat klagen en wijzen zit ook bij de mensen die er niks aan willen doen. Klagen dat dingen anders moeten, wijzen als iets niet goed gaat of het in andere landen minder streng is. We hebben in Nederland een prima systeem met afval ophalen, maar er hoeft maar een trein met huisvuil uit Italië hierheen rijden en het geklaag begint weer dat we hier zo keurig batterijen en papier apart moeten inzamelen. Wat mij eerder fatsoen lijkt, net als kapotte dingen fixen ipv weggooien.
@FrankVeer | 24-04-23 | 12:37:
Dat weet ik niet, en ik moest ook grinniken om je link. Tegelijkertijd associeerde ik dit met mensen die de hele klimaatbeweging veroordelen door dit slag van linkse lutsers.
@Diotima | 24-04-23 | 12:58:
Het is vooral het beprijzen daarvan waar ik persoonlijk op aansla. Hier zijn de afvalstoffenheffingen weer met 30 euro omhoog gegaan + we moeten nu ook bijna 2 euro per restzak bijbetalen. Gevolg? precies, iedereen mikt het in de GFT of oud papier bak of gewoon op straat. Gaat je recylingsideaal... Het is gewoon een ordinair verdienmodel, he hebben hier voor de mensen "met de kleine portemonnee" zelfs afvalcoaches, je verzint het niet.
En dan denk ik, knettergek.
Klimakleber!!!!
Superaffengeil
Vroegah had je Kleber autobanden. Lagen vast op de weg. Weet nu waarom.
@Dubbelepunthoofd | 24-04-23 | 12:31: Daar zaten van klimaatklevers in verwerkt?
Op zich wel interessant om te kijken welke sport het milieuvriendelijkst is, en dan niet alleen in de beoefening, maar juist inclusief toeschouwers. Ik denk dat wielrennen, roeien en atletiek het goed doen, wat dat kijkt iedereen thuis of alleen als het in de buurt is. Formule 1 scoort denk ik heel slecht, want veel toeschouwers komen met het vliegtuig.
Zodra je gaat sporten verbrand je meer -> meer CO2 uitstoot.
Beste sport klimaatgezien? Hangmatten...
@Louter Leuter | 24-04-23 | 12:17: Gewoon zelfmoord. Supersociaal.
Wat dat betreft was Goebbels alle milieufreaks voor. Die moordde gewoon zijn hele gezin uit.
'No future' gaat nog eens groot worden.
Wat dacht u van denksport?
Ik denk korfballen, wordt eigenlijk alleen Nederland en België beoefend.
@Hebbiehemookweer | 24-04-23 | 12:33:
In rust vragen de hersenen al 20% van uw energie. Dus hangmatten is te verkiezen boven welke denksport dan ook.
@FrankVeer | 24-04-23 | 12:38:
En vergelijkbaar "netball" in het VK (niet gemengd).
Naar India afreizen en daar met een prikstok het zwerfafval opruimen.
Ik zag op vakantie een bus met Indiërs stoppen, en toen de deur open ging storte het afval naar buiten voor ze zelf uitstapten. Het zit daar bij de mensen ingebakken dat je alles maar neer gooit op de plek waar je het hebt gebruikt. Met een miljard prikstokken heb je nog niet genoeg om al het zwerfafval in India op te ruimen.
te voet er naar toe NATUURlijk
@Osdorpertje | 24-04-23 | 12:21: heel herkenbaar. Gaat in Indonesië ook zo.
Het hele concept is zaken waar mensen waarde aan hechten, kunst, autorijden en nu ook de racerij, te frustreren. Om mensen duidelijk te maken dat het klimaat ook van grote waarde is, en dat mensen bij de beschadiging van het klimaat op dezelfde manier zouden moeten reageren. Het is een spiegel die mensen voorgehouden krijgen. Ik heb alleen de indruk dat dit voor de goegemeente weer te ingewikkeld is om te begrijpen.
Misschien moeten ze het gewoon nog beter uitleggen.
Oh, er zit nog een rudimentaire vorm van intelligentie achter. Verrek. Zo heb ik het nooit bekeken. Dank Red, gaan we niets mee doen.
Touw om de nek, bindt vast aan de brugleuning en spring, zou ik zeggen. Dat is de ultieme bijdrage aan het klimaatprobleem als dat voor die debieltjes zo zwaar weegt. Maar nee, het ego weegt zwaarder.
Gelukkig snap jij het wel en kan je 't ons uitleggen. Wat is karma toch een mooi iets.
Ik zou willen dat ze meer energie en geld in het tegengaan van de explosieve toename van de wereldbevolking staken, en de directe vernietiging van de flora en fauna door oa. milieuvervuiling, ontbossing etc.
Dat klimaatverhaal is mij veel te wazig en omgeven met instanties die er flink aan verdienen.
Je legt het helder uit, maar mensen begrijpen dat niet. Net als bij kunst bekladden. Mensen zijn veel bozer als een actievoerder zijn hand op de beschermende glasplaat van Het meisje met de parel plakt, dan wanneer weer 1000 hectare regenwoud verdwijnt om veevoer te verbouwen.
Als het een spiegel is dan is het een gebroken spiegel.
@Diotima | 24-04-23 | 12:19:
Klinkt logisch. Als ik een probleem heb met de buurman ga ik ook 300 kilometer verderop staan schreeuwen voor een flatgebouw.
@Diotima | 24-04-23 | 12:19: Maar het ontbossen van de regenwouden is niet waar het wazige klimaatverhaal om draait.
Het is aandracht vragen. Niet voor het klimaat maar voor de demonstranten zelf; al die aandacht geeft ze een harde plasser. Niks spiegel, dat is weer zo'n foefje om de boel om te keren en te doen alsof het ongemak en de plaatsvervangende schaamte vooral aan het publiek zelf ligt. Nee. Het is gewoon dom volk, die demonstranten.
Als je je stoort aan de beschadiging van het klimaat dan GA JE ZELF AAN DE SLAG. Niet met zinloze demonstraties waar niet één ontkenner door overtuigd wordt. Niet door een lijst te presenteren met wat we allemaal niet meer moeten doen en dan eisen dat die lijst via de wet wordt opgelegd. Maar door zelf je levenstijl aan te passen, om te beginnen. En dan de handen uit de mouwen. Wordt ingenieur en ga slimme dingen doen om uitstoot te beperken. Of ga op z'n minst nadenken (DENKEN, dus niet alleen maar nabauwen wat je klimaatvriendjes aldoor roepen: veganisme en socialisme) over wat we wél zouden moeten doen: elektrificatie, schone productie, waterstof, kernenergie, dat soort dingen. En van de overheid eisen dat ze daar eens werk van maken, in plaats van plastic rietjes verbieden.
Het klimaat red je met lui als Boyan Slat, niet met lui als Greta Thunberg. We komen al om in de fucking "bewustwording"
@Diotima | 24-04-23 | 12:19: Er wordt geen regenwoud gekapt voor veevoer, veevoer ( sojaschroot ) is het restant wat achterblijft nadat voor menselijke consumptie soja is geteeld: www.veganisme.org/informatie/is-het-v...
en www.desamenwerking.nl/rundveehouderij...
Dit geneuzel: triest, dommig en lachwekkend. En er dan een reden achteraf bij verzinnen. Wat een kleutervoorstelling. Ksssjt, terug naar je kraakpand.
Ik zou u graag uitnodigen om even te lezen en te luisteren. www.geenstijl.nl/5170212/nieuwe-tradi...
@Sinterbikske | 24-04-23 | 12:13: Domme mensen bestaan immers niet. Wel foute.
Ik snap het niet, kunt u het nog een keer uitleggen, oh alwetende?
Heel naïef om te denken dat je de vaak bejaarde stokoude zeurneuzen die helemaal niets moeten hebben van al die "praatjes" van de jeugd van tegenwoordig kan overtuigen. Het is gewoon "opa vertelt" en met medeleven ja knikken.
@Zomaarwat | 24-04-23 | 12:32: Je hebt het nou verwijderd, maar de overbevolking is natuurlijk wel een serieus dingetje.Dat klimaatverhaal daar is men op rechts redelijk kritisch over,ik ook, maar de explosieve toename vd wereldbevolking zien velen toch echt wel als een serieus probleem.
@Ndranghitiari | 24-04-23 | 12:38: Ok, opa!
@Kowalski11 | 24-04-23 | 12:40: Is wel zo. Ik vind echter dat als Afrika en Azie exploderen dat we dat niet moeten counteren met zelf geen kinderen willen maar wel andere kinderen verwelkomen.
Per saldo zul je om je eigen soort/genen in stand te houden en om je eigen cultuur door te geven zelf kinderen moeten krijgen en opvoeden.
Dat laatste ontbreekt nogal vaak. Het lijkt dan alsof wij moeten uitsterven omdat anderen te veel kinderen krijgen.
Enfin, weet niet meer wat ik eerst schreef, maar dit dus is wat ik ervan vind.
@Zomaarwat | 24-04-23 | 12:51: Uiteraard moet dat wereldwijd wel op een evenwichtige manier gebeuren. Maar goed, dit is allemaal wishful thinking, wantik vrees dat dit hele verhaal, door ethische weerstand, nooit gaat gebeuren.
Had eigenlijk antwoord A t/m J verwacht, zo gek en dom zijn ze wel.
Misschien je bij een biologische boer aan een boom vastlijmen
Een biologische boer die besloten heeft wolven te houden.
@Kwakjeszalver | 24-04-23 | 12:10: lol !
Ik zou een klimaatdemo in een bós toch nog dommer vinden.
Daar dacht ik eerste instantie ook aan (en aan die noordelijke kabouter G).
Ik bedenk me nu. Wat dacht je van met een kettingzaag in een oerwoud in Brazilië allemaal bomen omkappen in de vorm van “Red het klimaat”
Als ik een klimaatdemonstrant was zou ik met een fakkel voor het huis van Sigrid Kaag gaan staan zodat zij zich bij deze fakkel kan opwarmen. En boven de vlammen köfte kan roosteren voor in een pitabroodje.
Is die formule E wel zo milieuvriendelijk? Het hele circus eromheen rijdt op fossiele brandstoffen om maar niet te beginnen over waar die elektriciteit vandaan komt. Ik denk dat er een minimaal verschil is met de formule 1 qua CO2, maar hoor het graag van een kenner.
Het is natuurlijk wel zo dat het een gymnastieklokaal is voor de elektrische auto. Dat is uiteraard wel iets om in je achterhoofd te houden als activist.
Als je gaat kijken wat er voor nodig is om 1) alle componenten van een E-bolide te bouwen en 2) om zo'n kreng op te laden, dan weten we het antwoord daarop ook wel.
Je hebt gelijk. Verbieden dan maar. RobRobalina, je hebt je klimapuntjes voor vandaag weer helemaal binnen.
@Graaisnaaiert | 24-04-23 | 12:03: Ik weet dat je me graag gelijk geeft, maar dat was uiteraard niet het punt.
@Graaisnaaiert | 24-04-23 | 12:03: Ik weet het ! "Weg met ons"
@BobDobalina | 24-04-23 | 12:07:
Jij hebt je post na mijn tegel geedit, Rob. Foei. En alleen maar omdat das Partei wel jouw kroontje betaalt en ik partijloos ben.
Het interessante van die racerij is dat het een broedplaatst is voor nieuwe technologische ontwikkelingen. En wanneer dit om electrische auto's gaat kan dat interessant zijn. Elektrisch rijden is niet nieuw maar op de huidige schaal is het wel een nieuwe ontwikkeling volgens het proces van denken, doen en leren.
@Red shirt | 24-04-23 | 12:14:
Bekijk nou eens de gevolgen van die technologie Red. Neem nou die E-race jaarlijks dwars door Australie. En heb je gezien hoe Australie erbij ligt? Nou? Dat kan toch niet goed zijn voor het klimaat? Ik zeg, meteen cancellen dat ding en rijders, medewerkers en auto's vastpritten in de outback.
Ze zouden juist voorstander moeten zijn omdat veel nieuwe technieken juist ontwikkeld worden in de autosport.
Het is zeker niet nieuw, maar eerder uitgestorven vanwege niet efficiënt www.anwb.nl/auto/elektrisch-rijden/el...
@Graaisnaaiert | 24-04-23 | 12:14: punt is hetzelfde gebleven
"... om maar niet te beginnen over waar die elektriciteit vandaan komt..."
Zullen we dat eens in de breedte gaan trekken? Zullen we de discussie eens hard gaan voeren over hoe dat zit met die electricitiet? Met name die zogenaamd 'groene', die via certificaten verhandeld wordt zodat de een aan greenwashing kan doen maar de ander in het food schiet? En hoe we gaan bepalen wie er wel recht heeft op stroom en wie niet?
En hoe zit het met de duurzaamheid van elektrische auto's op de weg? Hoe verhoudt die zich tot die van auto's die op fossiele brandstof rijden? En als die verhoiding even desastreus is als die tussen electrische race-auto's en race-auto's die op fossiel gaan, waarom mag een bezoekje met het hele gezin aan de Efteling (je weet wel, dat park met al die attracties die op elektrisch gaan) dan wel? Of gaan die klimaclowns echt alles blokkeren?
Het is sekectief treiteren wat hier gebeurt.
Je kunt er ook niet over rapporteren. Zichtbaarheid is precies wat ze willen. Gun ze dit niet.
Thuis
Vervang de E-Bolides met W16-monstertrucks en start de race.
Serieus.
Waarom pussyfooten we nog met die volidioten?
Voor wie niet weet wat een W16 motor is: en.wikipedia.org/wiki/W16_engine
Ja, zoals toen in Haaksbergen. Lache tog.
Linksvolk in een notendop.
Wappies gonna wap
Echt he. Zouden die lijmsnuivers hun hersens willen nalaten aan de wetenschap want echt, dat moet verdraaid interessant studiemateriaal zijn.
Hehe dit is best grappig.
Het zijn wel de ideologische stoottroepen van jouw Jetten, Landgenoot.
Best grappig zegt hij dan. Jammer dat ze niet net even 5 seconden later waren; die taartschep voorp zo'n auto zit er namelijk niet voor niets.
@Graaisnaaiert | 24-04-23 | 12:02:
Ik. Ben. Niet. Van. D66.
@Beste_Landgenoten | 24-04-23 | 12:13: Jawel. Nee zeg je, 'ja' bedoel je! Geef toe!
De Partei heeft geen humor.
@Beste_Landgenoten | 24-04-23 | 12:13: J.A W. E. L.
@Beste_Landgenoten | 24-04-23 | 12:13:
Nee, dat weet ik, je bent undercover. Sttt. Niet verder vertellen. Blijft ons geheimpje ;) .
Dan maar met z'n allen voor H, voor het goede doel zeg maar.
Waren dat niet gewoon F1-fans?
LOL.
FormuleE is dan ook wel een vreselijke deugklasse groenwasserette.
Ga zo door, mensen worden dat drammen helemaal zat.... land staat vol met windmolens en zonneparken maar toch betalen we ons scheel aan energie. VW trots op de radio met elektrische auto's net onder de 40.000,-.... wie kan dat dan betalen???
Steeds minder mensen kunnen dat betalen en dat is waar ze naartoe willen. Een auto alleen voor de rijke..
@jan huppeldepup | 24-04-23 | 12:29: Maak je zin af.
@jan huppeldepup | 24-04-23 | 12:29: Precies! Die Den Uijl had er nooit over moeten beginnen dat een automobiel voor iedereen bereikbaar moet zijn. Dan was de pijn nu een stuk minder geweest.
1 op de 20 gezinnen is miljoenair 40K voor z'n autootje is niks man
Weet je wie ook een auto heeft laten ontwikkelen voor het Volk?
@Dubbelepunthoofd. Stel je niet zo aan.
REAGEER OOK