Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

D66 duikt dieper in de stikstofloopgraven

Geloofsstrijd om heilig regeerakkoord

Te wapen!

In het noorden verzamelden al de kruisvaarders van de ChristenUnie nadat Bikker aangaf een open relatie met het stikstofjaartal 2030 te hebben. Aan het oostelijke front nestelen de speciale eenheden van het CDA zich. De partij is slechts een schaduw van de grootmacht die het ooit was, maar beschikt wel over Weapons of Kabinetsdestruction en kan deze ieder moment inzetten. In het zuiden bevinden zich de onbetrouwbare huurlingen van de vvd die zich lange tijd achter 2030 schaarden in deze stikstofstrijd, maar zomaar van kant kunnen wisselen als dat beter uitkomt. En daar in het midden ligt het door D66 verdedigde Bakhmut van de stikstof: 2030. Een jaartal dat vooral vanwege symbolische redenen het centrum van deze politieke oorlog is geworden. Maar omdat het nu eenmaal in het regeerakkoord staat, graaft de Kaag-brigade de loopgraven nog iets dieper, sluiten de artilleriedivisies van de provinciale afdelingen de linies en neemt ook de jongerenafdeling plaats in de bunkers. Als 2030 valt, valt het hele beleid, zo redeneert Defensie66. Hoewel we lange tijd dachten dat Kolonel Kaag en Majoor Jetten de slappe tegenstanders in de coalitie onder de duim hadden, groeien de twijfels over het ten alle kosten verdedigen van dit gecomprimeerde front nu het grote BBB-lenteoffensief zich begint te vormen. Of de 66 laatste verdedigers van het regeerakkoord het gaan redden is nog onduidelijk, maar als ze sneuvelen zullen ze de rest van de coalitie meenemen in hun graf en dat kunnen we alleen maar toejuichen. 
INSTANT UPDATE: Versterking van ongetrainde JOVD-troepen onderweg.

Kleine visualisatie

Reaguursels

Inloggen

De toekomst voorspel je door de geschiedenis te kennen. D66 denkt dat ze Allah of god zelf zijn, en die kan het ook niet.

D66 is einde oefening maar beseffen dat zelf nog niet. Naast het cda zijn ze straks marginaal, kermend en verongelijkt aanwezig. Nu nog die oververtegenwoordiging in allerlei openbare aangelegenheden afbouwen. D66 heeft relatief veel te veel te zeggen

HetIsWatAllemaal | 23-03-23 | 07:18

Baghmut lijkt hetzelfde als Amsterdam. Er zijn vele troepen die tegen de Drol66 strijden.

Thoth | 22-03-23 | 23:25

Lieve regering, jullie zijn een vechtscheiding. Bewijs iedereen een dienst (voor het eerst), stop er gewoon mee.

Cor Netto | 22-03-23 | 22:31 | 1

Bij groot politiek verlies is het: iedereen voor zichzelf. Wanneer je als partij niet verder gemarginaliseerd wilt worden dan is het eerste wat je doet afstand nemen van de activistische partij en/of gedachtegoed wat dit verlies heeft veroorzaakt. Je kunt als partij ook niet anders.
Dit kabinet is gedaan.

donkieshot | 23-03-23 | 05:58

Mooi hoe aan de ene kant de democratie heilig wordt verklaard en aan de andere kant de demos negeert want "electorale redenen".

WellusNietus | 22-03-23 | 22:12

Die jongeren afdelingen zijn toch ook maar clubs met allemaal figuren die nog nat achter de oren zijn?

At_Dawn_They_Sleep | 22-03-23 | 21:57

De Magere-mannetjes stormtroopers heb zich gemeld en worden direct in de strijd geworpen.

Ervaringsdeskundige | 22-03-23 | 21:44 | 1

Wagner eenheden in Bakhmut hebben meer overlevingskans dan de wandelende skeletten van de JOVD

IH7890 | 22-03-23 | 22:00

D66? Voltooid leven?

HerrieK | 22-03-23 | 21:43


Ik denk niet dat de Jetten-brigade het tij kan keren.

Ervaringsdeskundige | 22-03-23 | 21:41

'JOVD onderweg.'
Ja, die willen natuurlijk niet straks vanuit een kaal Wassenaar over een azc heen naar die foeilelijke pauperflats van Den Haag aan kijken. Ik begrijp dat wel. Dapper en verschillig.

funda | 22-03-23 | 21:40 | 1

Meer stikstof zal de natuur worst wezen die past zich wel aan, het is niet of stikstof de vlaktes in woestijn zal veranderen.

Dattis-Natoer | 22-03-23 | 22:19

Hoeveel mensen ook BBB hebben gestemd, D66 dient zijn poot stijf te houden. De boeren vechten een achterhoedegevecht, de natuur onderhandelt niet.

thanseeuwen | 22-03-23 | 21:37 | 9

De stikstof overleeft de natuur wel. De windmolens en zonneweides van D66 niet.

MAD1950 | 23-03-23 | 01:36

Bouwen en natuur gaan niet samen, hoe leuk uw zin ook klinkt. Nog even doorbijten, van d66 is over een jaar of twee niet veel meer over.

donkieshot | 23-03-23 | 05:47

De mensen ook.

Proud Infidel | 23-03-23 | 06:33
▼ 6 antwoorden verborgen

Politici kunnen de rug recht houden of hun jasje laten waaien zoals de wind waait. Voor wie het er niet mee eens is heet een rechte rug ineens dictatuur en is gedraai luisteren naar het Volk™

JTKDM | 22-03-23 | 21:35

Waar kan ik HYMARS doneren tegen D66 orks ???

Der Schnitzeljäger | 22-03-23 | 21:34

Timmerfrans en Pielewiel Samson zijn zojuist gesignaleerd in het hoofdkwartier van de vijand met bomgordels en zijn van plan een gijzelingsactie uit te voeren op de leider van het verzet.

Teluitjewinst | 22-03-23 | 21:31

Leuk kaartje van Bakhmoet, maar ik hoop dat het kabinet snel valt (of sneuvelt, om in de sfeer van het kaartje te blijven). De gevestigde partijen worden kruimels in de marge, en de newbee's mogen het gaan proberen. Waarom? Omdat de gevestigde partijen er een puinzooi van hebbenngemaakt en de kloof tussen regering en eigen volk simpelweg te groot is geworden. Nederland is een land met mensen, eigen autochtone bevolking... niet een één of andere multinational met internationale inhuurkrachten. De bevolking is geen werknemer van dit land, we wonen er, we zijn de economie, de drijfveer! En die newbee partijen? Al kloten ze het op, dan komen er weer andere partijen.. zoals het nu al decennia naar de klote gaat, dan kan echt niet meer!

Nederlanddraaitdoor | 22-03-23 | 21:26

het is ook groen links en dierenpoes die hetzelfde denken. De klimaatkerk is ook 1/3 van de bevolking.

De Treinende Rechter | 22-03-23 | 21:12 | 1

Ja dat klopt maar dan wel 1/3 van de bevolking die in de stad woont. Geen idee heeft welke natuur er wél is en denken dat met minder stikstof er meer bomen op straat groeien.

SolidRock | 23-03-23 | 06:42

Ooit weigerde Wilders vanwege zijn principes, om nog langer deel te nemen aan (gedogen van) een kabinet Pinokkio. Dat deed Pinokkio zoveel verdriet, dat hij nóóit meer met Geert wil dansen. Als nu kaq haar bezem stijf houdt en eruit stapt, gaat dat dan beteken, dat....... ?

vladimirows | 22-03-23 | 21:08 | 2

Misschien.

ChalinaRosa | 22-03-23 | 21:10

Absoluut ... dan scheiden zich hun wegen ... zeker en vast.

funda | 22-03-23 | 21:24

Het is een uitputtende strijd. Je zou er bijna er in stikken.

Xbitt | 22-03-23 | 21:08 | 1

Het Jet-Offensief

Bochel | 22-03-23 | 21:21

Met hoeveel CO2 gaat het opbranden van '66 wel niet gepaartd?

tectonicos | 22-03-23 | 21:07 | 1

Het zuur dat ze uitstoten vind ik veel zorgelijker.

Sieg Hein | 22-03-23 | 21:10

Dit kabinet gaat de zomer niet halen. Wat mij betreft drammen d66, GroenLinks, PvdA, pvdd lekker door. PvdA haakt af zodra ze daarmee electorale winst weet te behalen. En let op Rutte maakt een ruk naar rechts. Links heeft met de partijen in de senaat onvoldoende power. rechts heeft meer maar gaat het ook niet redden. Partijen als d66, CU, VVD en CDA schaar ik maar onder midden. Maar die redden het ook niet. Als CDA en CU gaan draaien is het gedaan met het kabinet en Kaag en de linkse kliek weten dit. Het schreeuwen en demoniseren zal wat luider worden maar in de provincie is met daar niet van onder de indruk. VVD en vooral cda kijken maar naar 1 ding, 2de kamer verkiezingen.

Briver | 22-03-23 | 21:07 | 1

Pinokkio gaat dit rekken tot Oktober. Tot dan gaat ie nog allerlei nare plannen erdoor drukken en/ of voor zich uitschuiven en dan is t: Op naar de Navo.

vladimirows | 22-03-23 | 21:10

Kaag zoekt een exit uit de Nederlandse politiek. Ze heeft niet gekregen wat haar beloofd is en nu wil ze weer weg.

NaughtiusMaximus | 22-03-23 | 21:03 | 4

Dat zou heel goed nieuws zijn.

ChalinaRosa | 22-03-23 | 21:12
▼ 1 antwoord verborgen

Genghis Kaag

skoftig | 22-03-23 | 20:58

En de NPO?
Welke kant kiest deze
kneiterlinkse kliek?

Verderkijkert | 22-03-23 | 20:58 | 3

Altijd dezelfde kant. Het is een soort religie voor ze.

ChalinaRosa | 22-03-23 | 21:12

De kant van de boterham waar het beleg zit natuurlijk.

funda | 22-03-23 | 21:25

Drie keer links is ook rechts.

Mauguio | 22-03-23 | 21:36

2030

Ik ben nu 64, fysiek al een paar keer bijna de klos geweest met ziektes enzo, technisch ben ik al 3 keer kapoet geweest.
Ligt een sluitende officiële euthanasie en niet reanimeren verklaring bij een huisarts die 'meewerkt' zo dat heet.

Zou al een wondertje zijn mocht ik die 2030 halen, maar wtf is dat jaartal zo belangrijk ??
2000 zou de wereld vergaan met de millenium bug
2012 zou de wereld alweer vergaan omdat de Maya's dat vonden
2017 zou de wereld verga..

Ohja, ook nog dat bericht van Greta..

Zoek maar een leuke datum uit, hahaha
nl.wikipedia.org/wiki/Lijst_van_voors...

Mijn punt is slechts.
'Zelfs al zou het gebeuren (dat het grote licht uitgaat of noem maar wat) wat is er dan op tegen om niet je laatste feestje te vieren' ??

Nee de fatale doomdenkers willen dat we met gebogen hoofd, angstig en bevend, rillend van de kou, snakkend naar adem wachten op een einde..
GVD het lijkt wel een religie ..

Soit, komt wat komt, ik neem nog een bak koffie

AldNuut | 22-03-23 | 20:57 | 9

@AldNuut | 22-03-23 | 21:26:
Wat betreft de Malediven denk je dan inderdaad te antropocentrisch. Je kan de eilanden wel opspuiten, maar als je daarmee al het koraal er omheen naar de gallemiezen helpt is dat inderdaad niet zo'n best idee.
Geniet van je koffie.

SterF... | 22-03-23 | 21:37
-weggejorist-
AldNuut | 22-03-23 | 21:42

@AldNuut | 22-03-23 | 21:42:
De mensch is enige apensoort waar er wel wat minder van hadden kunnen zijn :)

SterF... | 22-03-23 | 21:44
▼ 6 antwoorden verborgen

D66 heeft zich zo vast genageld op dat jaartal dat toegeven daar aan hun geloofwaardigheid schaad. Een dilemma voor ze dus, of gelijk kappen wetende dat ze bij volgende verkiezing waarschijnlijk gedecimeerd worden, of nog een tijd door etteren en niets voor elkaar kunnen krijgen omdat je in de provincies geen meerderheid hebt en dan alsnog de boel klapt wetende dat je bij de volgende verkiezing gedecimeerd wordt.

Vlampunt | 22-03-23 | 20:56 | 5

Gevaar zit er in wat de coalitie GLvdA end. dadelijk gaan toezeggen om toch een meerderheid in de 1e kamer te vinden.

NLgaatnaardeklote | 22-03-23 | 21:24

@Sinterbikske | 22-03-23 | 21:10:
Dat ze er niet zitten voor de burger is al lang duidelijk .... Ze stikken nog eens in hun eigen gelijk.. Wie zijn die mensen vroeg de heks..

Nico_the_Sparrow | 22-03-23 | 21:31
▼ 2 antwoorden verborgen

Maakt het ook uit allemaal. Stikstof wat zou het ook. Kijken we over veertig jaar weer wat ervan geworden is. Aarde is dan toch te warm voor zorgen over stikstof.

Beste_Landgenoten | 22-03-23 | 20:53 | 8

Ben die klote winter nu ook wel zat, dus laat maar komen. Zelf Gerrit Hiemstra is het koude weer beu, nou dat zegt wel wat.

Tjemig | 22-03-23 | 21:49

Waar blijft die toegezegde warmte Bl? Andere jaren zat ik al buiten in de tuin van de zon te genieten met de familie met een zoetig wit wijntje erbij. Kan jij niet eens de klimaatmaffia bellen om de opwarming wat sneller te regelen? Ik vind 40 jaar toch wat lang duren. Ik wil het volgende week! Kom op uit je luie stoel en doe eens iets nuttigs voor je beste landgenoten.

dijkbewaker | 23-03-23 | 01:12
▼ 5 antwoorden verborgen

Ken je die film, The principle, dat ie op een motor met een Shotgun door de gangen van de school rijdt? Kwam ineens bij me op.

Sinterbikske | 22-03-23 | 20:52

@Sinterbikske | 22-03-23 | 20:52:
Haha, er zijn vast een paar politici te vinden die op die wijze door de provincies willen kachelen.
'Kutburger' *blammo*

Kouwe Kees | 22-03-23 | 21:15

Zou willen dat er eens een debat gevoerd wordt over het feit dat als je één stap over de Duitse grens zet daar ineens meer dan 400 x tot wel 1000den keren meer stikstof uitgestoten mag worden in natuurgebieden die gewoon doorlopen in Duitsland. Net of de natuur zich aan grenzen houdt.

Sinterbikske | 22-03-23 | 20:42

Als ik het kaartje zo zie dan staat D'66 aan de goede kant terwijl degenen die willen morrelen aan de overeenkomst en die de natuur dus niet al te belangrijk vinden, worden geassocieerd met Poetin, de foute kant van de geschiedenis dus. Kijk dat is dan wel weer goed gevonden van GS!

cugel | 22-03-23 | 20:39 | 14

@cugel | 22-03-23 | 21:25: Heel erg voor je cugel, niet dat je er veel aan hebt, maar ik leef met je mee.

ChalinaRosa | 22-03-23 | 21:40

@cugel | 22-03-23 | 21:25:
Dat is heftig Cugel!
Wat naar dat jullie dit gebeurd, hopelijk herkent je vrouw je nog wel en ben je haar zo tot steun.
Ik neem aan dat ze een andere plek krijgt, ken de situatie wat dat betreft niet in Ierland.
3 uur op en neer en dan nog wel lopen, elke dag weer, is trouwens ook fysiek een opgave. Doe je dat vanwege geen andere optie? Hopelijk heb je er wel vrienden die je ook kunnen rijden of zo.

Sterkte met dit alles Cugel.

Nuuk | 22-03-23 | 21:41

@cugel, heel veel sterkte gewenst!

At_Dawn_They_Sleep | 22-03-23 | 21:56
▼ 11 antwoorden verborgen

Alle wetenschappers, op een paar dwaallo's na, zijn het er over eens dat de biodiversiteit in Nederland keihard achteruit is gegaan. De agrarische sector is hiervan de grote boosdoener. Dat je dat allemaal niet snapt en je dat dan allemaal tegen elkaar in georganiseerd verband tegen elkaar gaat zegggen, BBB, betekent niet dat je gelijk hebt. Intussen verkloot je wel de natuur voor de komende generaties met je ondermijning . 20% Van de stemmen is nog steeds geen meerderheid. Dat CDA en co. daar hun ruggegraat van doen laten knakken: tsja.... Knap dat de JOVD wel voor de toekomst kiest en niet voor het leugenapparaat van de agrarische industrie.

joker3 | 22-03-23 | 20:39 | 18

@drapsap | 22-03-23 | 21:22: o nu is melk ook al het probleem? Tjonge Tjeerd weet je nog wat je bij je vorige werkgever predikte?

NLgaatnaardeklote | 22-03-23 | 21:28

"alle wetenschappers" begint al verkeerd. Heel veel wetenschappers houden zich bezig met hun eigen expertise. Klimaatwetenschap is een zeer jonge loot aan de wetenschappelijke tak, en is het oppassen om dogmas van een waarheid te maken die later toch geen waarheid blijkt te zijn. Zo zijn er genoeg wetenschappers verketterd door de wetenschappelijke goegemeente die het toch bij het rechte eind hadden. Eugenetica was ooit ook een wetenschap.
De natuur is op heel veel punten vooruit gegaan. In de jaren 70 en 80 veel te veel fosfaten in het water, nu zijn diverse vissoorten weer terug in Nederland. Zoogdieren idem dito. Dat er wat gedaan moet worden om een te veelzijdiger grasland te creëren is duidelijk, daar kan best wat aan gedaan worden. Mijn levenservaring heeft meer te maken gehad met leugens vanuit de klimaatmillieuindustrie (zure regen was het praatje in de jaren 80, na 2000 zouden de bomen op de Veluwe dood zijn, de Dennen staan er echter veel beter bij dan op de plaatjes van de jaren 80). Een boer wil zijn land graag overdragen aan zijn kinderen dat is de realiteit.

Klaagbaan | 22-03-23 | 21:37

Er zijn niet te veel koeien of varkens maar er zijn te veel mensen in Nederland (en ook daarbuiten)

Eugen Sandow | 22-03-23 | 22:31
▼ 15 antwoorden verborgen

Tsja, mevrouw Kaag heeft waarschijnlijk via de "politieke club" van haar man geleerd om je continue compromisloos in te graven in loopgraven en tunnels. Niet van onderhandelen en hierdoor een beter resultaat voor jezelf en alle mensen te bereiken.

At_Dawn_They_Sleep | 22-03-23 | 20:38

Kalle Duvekot, dat klinkt toch alsof zijn ouders een keer de vogeltjesmarkt in Antwerpen hebben bezocht en daar inspiratie opdeden voor de naam van hun hem/hen.

Sinterbikske | 22-03-23 | 20:38

Het gaat niet om stikstof! Het is een heilig culturele oorlog. Boeren staan het kosmopolitische ideaal van D66 in de weg, en eindelijk was daar de stikstofstok om mee te slaan. D66 interesseert het geen reedt hoe hoog de stikstofwaarden zijn. Boeren zijn gristelijk, praten raar en wassen zich niet goed, en daarvoor is in een hoogopgeleid kosmopolitisch Nederland geen plaats, is dat goed begrepen?

skoftig | 22-03-23 | 20:37

2030 of 2035, trap er niet in die 5 jaar maakt niemand geen k#t uit.
Dit leid lekker af van andere zaken zoals asiel en de kapitalen die oa naar Oekraïne overgemaakt worden.
Het beleid wat stikstof betreft moet overigens helemaal op de schop, niks geen jaartallen noemen.

NLgaatnaardeklote | 22-03-23 | 20:37 | 9

Ik adviseer u en de rest van D’66 en GroenLinks stemmers om te stoppen met eten. Dan hebben we geen boeren meer nodig, en is de woningnood ook snel verholpen .

Plantendokter | 22-03-23 | 21:23
▼ 6 antwoorden verborgen

Consistent zijn ze wel iig. IK zou het maar raar vinden als ze net als de FVD/CDA meteen weer op of van de trekker springen als het thema niet aanslaat in het stemhokje.

menage | 22-03-23 | 20:33

Deze min fin viel me een partij door de mand door te zeggen dat er veel op ons afkomt. Was dat een oproep tot een bankrun ? Ja zo genereer je natuurlijk shit. Een van de grofste communicatiebloopers die je kan maken.
Dus ook die expertise verval bij haar. Afvinken doet.
Ben nu echt 100 procent overtuigd dat de rampen via Brussel vooral door regering en ambtenaren worden ontworpen zonder enig mandaat van de kiezer.

2CVOcean | 22-03-23 | 20:31

Der Untergang op z'n D'66's

Ervaringsdeskundige | 22-03-23 | 20:28 | 2

Het wordt tijd dat de rechters hun zelfgecreëerde monster beteugelen, de rechtsstaat moet gered worden.

smdyasc | 22-03-23 | 20:35

Eigenlijk verbazen die JOVD-'jongeren' me nog meer dan D66. Die laatste club is sowieso intussen al gevaarlijk geradicaliseerd op het gebied van stikstof en klimaat. Maar van VVD'ers, zelfs van hun jongeren, zou je toch nog iets meer realisme, drang tot politiek zelfbehoud, verwachten.
Maar nee, ze sluiten de rijen met D66!
Ben erg benieuwd hoe dit allemaal gaat aflopen, en wie of wat er het eerst buigt, dan wel barst.

KeesBruin | 22-03-23 | 20:12 | 6

@drapsap | 22-03-23 | 20:55: Die zijn inderdaad lief, ik woon er al dertig jaar tussen in. Genietend van het uitzicht op grazige heuvel weides met mooie Hereford koeien. Ik heb een betrouwbare en goede buur aan de vriendelijke boer.

Smoelensmid | 22-03-23 | 21:18

@drapsap | 22-03-23 | 20:55: wel eens een gesprek gehad met een boer ? De meesten staan daar wel voor open hoor .

Plantendokter | 22-03-23 | 21:25
▼ 3 antwoorden verborgen

De vergelijking met Joanne d'Arc lijkt me hier allesbehalve op zijn plek. Hoe sterk dat beeld ook is. Vergelijk haar dan met een in de bunker schuimbekkende en tierende Hitler net voor het einde.

Salutis Humanae | 22-03-23 | 20:11 | 5

Ik dacht meer aan dogs playing poker

Bochel | 22-03-23 | 20:25

Die mevrouw op dat schilderij, is dat Marie-Antoinette die het volk de weg wijst naar de cake?

MAD1950 | 22-03-23 | 20:38
▼ 2 antwoorden verborgen

2030 of 2035. Maak er 2032 van en iedereen kan naar huis.

Ndranghitiari | 22-03-23 | 20:10 | 3

Ik bied 2032,5 Deal?

dathoujetoch | 22-03-23 | 20:18

Maar dan wel Juni , anders heeft er nog een meer winst over een dom punt wat alleen maar gebruikt wordt om te veel mensen onder te brengen op een klein stukje land. Als die migratie zo door gaat ligt australie binnenkort in het noorden en zijn we met de hele wereld omgekieperd omdat we op het noordelijkhalfrond te zwaar zijn geworden

brie-de-penis | 22-03-23 | 20:21

Het gaat om een subjectieve beoordeling van wat natuurkwaliteit is, we kunnen de doelen ook naar 2050 verzetten, de natuur gaat mee met de doelen, in tegenstelling tot de dogmatische partijen.

smdyasc | 22-03-23 | 20:26

Het mag niet off topic, maar zie nu het nieuws over ellende in Oek. Begin die Russen nu wel heel zat te worden. Ben ik slachtoffer van propaganda?

Shadow112 | 22-03-23 | 20:09 | 4

Droom lekker verder.. Geen medelijden met beide.. Ze zoeken het maar uit daar..

niv01 | 22-03-23 | 20:17

@kees,
Inderdaad niemand gaat nuke. Nu gewoon doorpakken.

Shadow112 | 22-03-23 | 20:18

@nivo01,

Dat is al een gepasseerd station helaasch.

Shadow112 | 22-03-23 | 20:20
▼ 1 antwoord verborgen

Helaas bestaat de D66 expertise uit geloof me maar en u kunt met minder.
Omdat dat nog best veel (5 zetels, c.q. carnavalsvereniging de wijde winnaars) mensen aantrekt blijf de EU regels vergelijken, educeer de massa tot iedereen het snapt en we eindelijk kunnen werken aan een beter klimaat, jaren zijn nu weg gesmeten aan onzin en drogredenen.
De slinkse linkse heeft via de EU weg ons land belazerd met oneigenlijk advies en beleid, laat de EU het kadaver afvoeren.

28 | 22-03-23 | 20:09

Het wordt toch wel lastig om JOVD van DWARS kinderen te onderscheiden. Ach, het is met hun ouders niet veel anders, VVD, D66, GL - gaat naadloos in elkaar over. Je komt nog wel eens een klassieke VVD'er tegen (Nijpels, levend fossiel, Keizer, dood fossiel), iets wat je bij D66 en GL niet echt meer ziet.

Otto Normal | 22-03-23 | 20:08 | 2

Terlouw zeer fossiel.

dathoujetoch | 22-03-23 | 20:20

Als kind van rijke ouders is het heel eenvoudig de milieu bewuste idealist uit te hangen. Ongeveer 46 weken per jaar, twee weken wintersport in Lech, drie weken eilandhoppen in Indonesië en nog een weekje Dubai vanuit je prive (do as I say, not as I do) maar die andere 47 weken ben je vooral bezig om de massa in te perken dat wij echt allemaal offers moeten brengen voor het klimaat.

Klaagbaan | 22-03-23 | 21:41

D66, beroepspolitici die nog nooit iets hebben bijgedragen, volkomen los van de werkelijkheid en enkel bezig de vruchten te verdelen van andermans werk. Bah, als een ongekende stemmingsuitslag niet werkt om een rampkoers met het volk te voorkomen, is het wellicht tijd of misschien wel een plicht om andere maatregelen te gaan overwegen... (natuurlijk wel binnen de wet, kom zeg)

klaverboerdenham | 22-03-23 | 20:07

JOVD, ooit een club van brallende corpsballen uit gegoede famieljes die alvast met een schuin oog lonkten naar de commissariaten aan de horizon. Als dat bastion ook gevallen is dan weet je dat de indoctrinatie van de hoger opgeleide jongeren compleet is.

Hetze Haatstra | 22-03-23 | 20:07 | 6

JOVD is altijd wat linkser geweest dan de gewone VVD. Het is wel zorgelijk zoals de VVD zich uitgeleverd heeft aan het geradicaliseerde linkse blok.
Er zijn wel weer VVDers in den lande die nu officieel hebben laten weten verontrust te zijn, maar dit is altijd nadat de keizers gesproken hebben. Bij het CDA was het niet anders. Bij geen grote nederlaag hadden die landelijke afdelingen alles OK gevonden ook al breken ze het land af. De baantjes komen in gevaar en dan moet er opportunistisch een andere weg ingezet worden.

Ik hoop dat liberalen die de VVD nog een kans gaven zich echt gaan afkeren van de terminale patiënt VVD.

Nuuk | 22-03-23 | 20:34

@Uw Verzekeringsadvis | 22-03-23 | 20:20: En daarna Jonassen in het tiki bad zeker;)

Smoelensmid | 22-03-23 | 20:35

@Nuuk | 22-03-23 | 20:34: zelfs als er wordt afgerekend met de VVD zie ik het nog steeds somber in. Niet alleen is de volgende generatie leiders geïndoctrineerd en uit dezelfde mal geperst maar ze zijn ook nog eens niet getraind in zelfstandig en onafhankelijk denken. Tel daarbij een apparaat van hoge ambtenaren die uit hetzelfde sjabloon zijn gesneden en je kunt je voorstellen dat de kans op een andere koers minimaal is, ongeacht wie er gekozen worden.

Hetze Haatstra | 22-03-23 | 20:43
▼ 3 antwoorden verborgen

Een tijd geleden hoorde ik een item op de radio met de CDJA/JOVD en Jonge Democraten (D66) klef doen met elkaar hoe eens ze het wel niet waren over klimaat en milieu. Allemaal dezelfde hoog opgeleide (alfa's) progressieve grote steden kliek. Ze studeren allemaal filosofie, politicologie en duurzaamheid-coach-kunde en andere nutteloze studies. Dat zijn de jongeren die lid worden van de jongere afdeling van een politieke partij.

JanP999 | 22-03-23 | 20:05 | 3

Daar heeft niemand dus iets aan. Je moet er toch niet aan denken dat deze nono´s de 2e kamer gaan bevolken.

ChalinaRosa | 22-03-23 | 20:18

Een naderend zinnig debat, met al die penislozen www.youtube.com/watch?v=b_zHQ6kFuQ0 Ik heb ze met een clitoris doen spuiten. Dan hoef je het zelf niet meer. Gewoon durven geven.

Hetkanverkeren | 22-03-23 | 20:04 | 2

Is dat Caroline in haar jonge jaren?

UnderTheDevil | 22-03-23 | 20:20

Ik voel me vaak overweldigd door zoveel expertise in de panelen. Het is jammer dat jullie onderzoek niet is gepubliceerd of is beloond met een ere-doctoraat van de theologiefaculteit.

BobDobalina | 22-03-23 | 20:03 | 7

Een eredoctoraat aan de theologiefaculteit is een diskwalificatie voor de wetenschap in het algemeen en het nitrificatievraagstuk in het bijzonder.

Joris Beltsin | 22-03-23 | 20:13

Lees eens een boek, bijvoorbeeld de stikstoffuik van Aernout Jaspers.

Plantendokter | 22-03-23 | 20:29

Ik ben vaak genoemd....

vrijblij | 22-03-23 | 21:09
▼ 4 antwoorden verborgen

Noem jezelf geen politieke partij, maar een invloedrijke lobbyclub. Noem jezelf geen volksvertegenwoordiger, maar een agenda-vertegenwoordiger. Wees eens eerlijk, d66.
Een politieke partij moet naast het behartigen van de belangen van de achterban ook kijken naar anderen, samenwerken, overleggen, draagvlak hebben en houden. Zeker als je een regeringspartij bent.
Een lobbyclub doet dat niet, die gaan zonder gewetensbezwaren over alles en iedereen om de agenda (zo extreem mogelijk) aan de man te brengen, double down als de eerste poging niet werkt met dubbele inzet. Double down opnieuw, totdat de tegenspeler weg gewerkt is.
Lastige met dit spel, d66, de tegenspeler blijft hoe dan ook terug komen. Die krijg je niet bankroet, we blijven stemmen. Het is niet alleen bedrijf versus bedrijf, partij versus partij: zolang de d nog voor democratie staat en zolang er nog iemand het lef heeft om tegen het dichtgelijmde kliekje met de dichtgelijmde agenda te strijden, krijgt die veel stemmen.
Verachtelijk waar jullie mee bezig zijn, ga zo door en de oplossing die er nog mogelijk is om te blijven spelen, is afschaffen van stemgerechtigden, of een voorselectie verheven personen die mogen stemmen. Hoe snobistisch wil je het hebben.
Sleutelwoord is draagvlak, die hebben jullie een tijd gehad. Nu ben je hem kwijt, en de huidige tactiek gaat niet helpen die terug te winnen. Godverdomme je hebt een partij die een epische provinciale overwinning heeft behaald, die geeft aan te willen praten ondanks vooraankondigingen van d66 dit niet te willen (toen nog in de veronderstelling niet zo zwaar te verliezen als ze gedaan hebben) maar nee. Nog steeds 'my way or the highway'. Die positie ben je kwijt, snap dat dan. Er valt nog een grote winst te halen met overleg, want jezus christus serieus: wie is er PRO slopen van milieu, PRO slopen van natuur. That's right, helemaal niemand.

Kouwe Kees | 22-03-23 | 20:03 | 2

Kaag gooit nog liever het hele land economisch op slot, dan dat ze haar stokpaardje loslaat. In haar ogen kan er geen ander gelijk zijn dat het hare. Ik vraag me echt af hoe die vrouw ooit diplomaat heeft kunnen zijn aangezien ze elke vorm van diplomatie opzoeken bruut de nek omdraait.

WibionFire | 22-03-23 | 20:11

@WibionFire | 22-03-23 | 20:11:
Bizar heh? Alsof ze haar eigen leven eraan verkocht heeft, nul politiek bedrijven, alleen maar rechtlijnig doorstampen.

Kouwe Kees | 22-03-23 | 20:21

Laat ze van het kabinet maar lekker stikken in hun stof beleid.

ratelaar | 22-03-23 | 20:02

Het allerlaatste Bastogne offensief? Of toch weer een keer zoiets als Volk steh auf und Sturm, brich los? Valt nu een genadeloze haatcampagne tegen BBB te vrezen? Er zit nog campagnegeld genoeg in de Partei Kasse. Ik ben bang voor een onfrisse en niet nette reeks van uitspraken en incidenten. Wie helpt ons uit de puree?

dathoujetoch | 22-03-23 | 19:59

2030 en grenzen dicht. Kan dat samen? Goeie deal toch?

pane | 22-03-23 | 19:58 | 1

Dat is een goeie!

Flightless bird | 22-03-23 | 20:49

Kaag-Jugend vorwärts !!

Ervaringsdeskundige | 22-03-23 | 19:58

Hoe harder de coalitie de stikstof volksverlakkerij verdedigt, hoe meer er blijkbaar te verdedigen is. Stikstof is enkel een frame om de elite Dram66 agenda er doorheen te jagen en geen Dram66 middel wordt momenteel geschuwd (gekochte media, D66 wetenschappers, NGO / zwaar gesubsidieerde burea's, enz). Het enige slachtoffer van dit stikstof gedoe is de democratie en het laatste restje hoop dat stemmen een middel is om het volk te laten meebeslissen.

klaverboerdenham | 22-03-23 | 19:57

Voor de prijs die het kost 1 boer uit te kopen kan je tientallen boeren van een stikstofkraker voorzien. Met dit soort innovaties kan stikstof (ammoniak) uitstoot makkelijk gehalveerd worden en er hoeft geen boer voor te sneuvelen. Waar we voor 2030 definitief van af moeten is ‘66.

Sieg Hein | 22-03-23 | 19:57 | 2

Helemaal eens.

ChalinaRosa | 22-03-23 | 20:27

Als 2030 valt, valt het kabinet? Nee. Ik krijg steeds meer de indruk dat 2030 het wisselgeld is. 2030 is het goedmakertje voor de rechtse partijen, waar D66 straks schoorvoetend mee kan instemmen. Zo kunnen het CDA en de VVD een overwinninkje claimen voor hun achterban, en laat D66 zien dat ze de verkiezingsuitslag toch ter harte nemen zonder iets concreets in te leveren.

Wezenlijk verandert er namelijk niets door het opschuiven van die deadline. De doelen blijven hetzelfde, de normen blijven hetzelfde, en we moeten nog steeds met dezelfde haast aan de slag om het land van het slot te halen. Daarom vermoed ik dat alle partijen dit als "compromis" gaan verkopen om gewoon op de ingeslagen weg verder te gaan.

Muxje | 22-03-23 | 19:56

Ze willen alleen maar tijd winnen. Overigens kunnen ze met een trucje als een CU afgevaardigde op SGP gaat stemmen toch nog een meerderheid halen met de linkse rattenwolk in de eerste kamer. Daarna gaat het twee jaar lang BBB bashen worden en hopen dat die club gaat imploderen.

Zapata10 | 22-03-23 | 19:56 | 2

Wat dat betreft rust er een hele belangrijke taak, en veel druk, op de schouders van vd Plas. Ik moet eerlijk bekennen dat ik geen andere BBB-politicus ken, en het is zaak voor BBB om so snel mogelijk een brede basis te krijgen. Ik neem in ieder geval niet aan dat er zoals bij de FvD binnenkort iemand de microfoon grijpt om te zeggen dat negers minder intelligent zijn of zoiets, of dat Caroline naar de Ijzerwake gaat.

skoftig | 22-03-23 | 20:44

Zapata SGP is een van de grootste bondgenoten van de BBB (Caroline vd Plas en Roel Bisschop) mede daarom is bijvoorbeeld de combi Cu-SGP gesneuveld en zijn ze met aparte lijsten gaan werken. SGP heeft dikke kans op een restzetel, CU niet. Hoewel de voorlopers van CU, de GPV en de RPF conservatief/rechts waren is de CU duidelijk links geworden. In de regio Overijssel hebben veel CU stemmers de overstap naar de BBB gemaakt waardoor de CU veel meer verloren heeft als dat ze ingeschat hadden, ook daar is interne discussie omdat de BBB een enorme stemmenmagneet is voor een fors deel van hun achterban.

Klaagbaan | 22-03-23 | 21:47

In 1672 was de regering radeloos, het volk redeloos en het land reddeloos. Nu is het Kabinet radeloos, het kabinet redeloos en het kabinet reddeloos.

polderslootje | 22-03-23 | 19:55

Gatver, weer zo´n halve zool die blaat dat het kbinet de bevolking niet genoeg heeft ``meegenomen`. Kwal. Denkt dat de bevolking achterlijk is.

ChalinaRosa | 22-03-23 | 19:55 | 1

"We hebben het niet goed uitgelegd." Oudere reaguurders weten vast nog wel wie dat in de mond bestorven lag. Hij was vandaag nog in het nieuws.

MAD1950 | 22-03-23 | 20:46

Waar een klein land goed in kan zijn! Eindeloos polderen, zeiken, sleuren, janken, duwen, voelen, hakketakken, 18 miljoen meningen, en dat alles over 1 jaartal (tbv van iets wat hier niet kan bestaan in het overbevolkte land (zelfs wolf is bij velen niet welkom): natuur)!! Krankzinnig!!!!

pane | 22-03-23 | 19:53 | 1

Polderen, dat doen ze juist niet

nietoftochwel | 22-03-23 | 19:54

Dikke pret om dit topic. D66 neemt een groot risico, VVD en CU hebben bijna de tang beweging volbracht en het wordt steeds moeilijker om nieuwe retoriek binnen te krijgen via de H-32, de hoofdwegen liggen onder controle van VVD en de CU.
Ik heb wel begrepen dat Kaag spindokters in Tsjasov jar heeft klaarstaan voor een tegenoffensief. Helaas regent het steun voor de BBB waardoor de omstandigheden nog niet gunstig zijn voor een tegenoffensief.

ratelaar | 22-03-23 | 19:53

En Christiane van der Wal haar mondje blijft voorlopig gedwongen gesloten. 2030 is een illusie en dat weet iedereen. Deze zomers moeten de provincies de reductie plannen aanleveren terwijl de spelregels nog niet bekend zijn. Met BBB in de provincies goed geworteld en evenals afvallige VVDers en CDA gaat dat niet gebeuren.

Christiane kan dus opnieuw niet leveren (heeft ze tot op heden ook nog niet gedaan) en t kabinet zal vallen.

Kaag en achterhoede, houdt dit demoniseren vooral vast! Straks stapt Omtzigt in bij de BBB en is haar opvolger of misschien die van Rutte gevonden. Trouwens die jaren Balkenende waren ook zo gek nog niet...

brammetaalman | 22-03-23 | 19:52 | 2

Het is vd Wal zelfs niet gelukt om vrijwillig boeren uit te kopen, er is zelfs na 4 jaar nog niet 1 regeling beschikbaar, telkens uitstel, uitstel. Ze kan nog geeneens piekbelasters aanwijzen. Nu uitstel tot in april maar ook dan zal er weer uitstel komen.

Bankivahoen | 22-03-23 | 20:10

Duitsland zegt dat 300 gram stikstof per hectare geen effect heeft, dus vergunningvrij.
De Nederlandse norm is 0.07 gram per hectare.
Dit is niet eens meetbaat, alleen uit dat gemankeerde model te destilleren. 4000x zo streng!
Natuur gaat dood? Sinds 1990 is de living planet index in Nederland ongeveer constant.

Nichtsneues | 22-03-23 | 19:52 | 3
-weggejorist-
brammetaalman | 22-03-23 | 19:53

Het excuus is: "Ja maar de Duitse natuur is veel beter bestand tegen een stikstofrijke bodem". Vraagje: moeten wij dan niet eens overwegen om ook dat soort "natuur" hier aan te gaan planten? Jammer van de heide, maar dat is een kunstmatig (en niet bepaald onderhoudsarm) park dat we zelf hebben aangelegd.

Muxje | 22-03-23 | 20:00

Dat heet Europa, alles samen. Als het uitkomt,

dathoujetoch | 22-03-23 | 20:01

Donderop666

Gaat het niet dan? | 22-03-23 | 19:52

Mooie allegorische voorstelling struikrover.

SterF... | 22-03-23 | 19:52

Linksliberalen. Dat je het als erudiet politicoloog uit je strot krijgt. Na al die jaren een Schwalbe, Martin www.youtube.com/watch?v=wCON7JlxuEI

Hetkanverkeren | 22-03-23 | 19:52

Kletsmajoor Jetten ja..

WasHetMaarMakkelijk | 22-03-23 | 19:52 | 2

Meer niveautje klassenvertegenwoordiger - knaapje dan majoor.

Ervaringsdeskundige | 22-03-23 | 19:56

Gelukkig staat in Limburg al een centrum rechtse coalitie in de steigers. BBB/CDA/VVD/PVV. In onze prachtige provincie geen nieuwe windmolens (waait hier toch al niet) en zonneparken meer maar gewoon EEN kerncentrale en die stroom houden we lekker zelf. 24/7/365 als in de rest van het land de lampen knipperen en de diesel aggregaten aan slaan ons niet bellen.

JanP999 | 22-03-23 | 19:51 | 3

Geen paniek, ik kan je toch niet verstaan.
Zou je misschien hooguit mailen.

Maya de Blij | 22-03-23 | 20:05

Hoe mooi en logisch het ook is, dat gaat Den Haag niet toestaan.

smdyasc | 22-03-23 | 20:11

Graag zelf financieren dan ook. Gezien de Limbo ons kent ons corruptie staat dat ding er misschien ergens rond 2185.

Lorejas | 22-03-23 | 20:26

De JOVD, dat geval wat onze huidige landsmanager heeft voortgebracht en hem vast gesteund heeft in z’n groenrechts uitspraak ( ja Mark dat ben ik niet vergeten). Verwacht je niks anders dan het steunen van de Demonen66

ikworstelengadouchen | 22-03-23 | 19:51

De grachtengordel vesting

Ervaringsdeskundige | 22-03-23 | 19:49 | 1

Je hebt gemakshalve maar even over het woordje "provinciale" heen gelezen?

Lorejas | 22-03-23 | 20:20

Deze personen wijzen het huidige stikstofbeleid af:

Prof. dr. ir. Louise O. Fresco
Landbouw- en voedseldeskundige,is voorzitter van de Raad van Bestuur van Wageningen University & Research.
Van 2006 tot juli 2014 was zij als universiteitshoogleraar verbonden aan de Universiteit van Amsterdam.
Het benoemen van CO2 als schade was een politieke keuze. Geen ecologisch feit. Alle problemen die we hebben, zijn te danken aan politieke keuzes die achtereenvolgens zijn gebaseerd op dat eerste politieke besluit.

prof.dr. HJ (Han) Lindeboom
Is emeritus-hoogleraar ecologie en waterbeheer aan de landbouwuniversiteit van Wageningen
Het RIVM-stikstofmodel klopt niet maar D66 wil dat niet horen.

Geesje Rotgers
onderzoeksjournalist op gebied van landbouw, beleid, beleidsondersteunende wetenschap, data analyse
Over het stikstofbeleid: Als je zaken niet vlot krijgt is er iets aan de hand.

Ronald Plasterk Hij is opgeleid en gepromoveerd bioloog, gespecialiseerd in de moleculaire genetica.
Stikstof is een smoesje voor een ander doel.

Chris Backes
Is hoogleraar Omgevingsrecht aan de Universiteit Utrecht en is als Duitser vertrouwd met de Duitse omgang met de stikstofoverschotten.
De Stikstofcrisis in Nederland is een uniek fenomeen in Europa.

Prof.Dr. C.A. (Kees) de Lange
Gepensioneerde hoogleraar scheikunde aan de Vrije Universiteit,
De stikstofcrisis een ambtelijk verzinsel is

Dr. Jaap C. Hanekamp
Associate Professor of Chemistry
We hebben natuur gelijkgesteld aan stikstof. Onzinnig.

Deze personen staan achter het huidige stikstofbeleid:

Carola Schouten
Bedrijfskunde gestudeerd maar nog nooit in een bedrijf gewerkt.

Tjeerd de Groot
Bestuurskunde gestudeerd en daarna rijksambtenaar geworden.

Rob Jetten
Bestuurskunde gedaan, paar jaar bij Prorail gewerkt.
Citaat: Stikstof is een stofje dat als een deken alles verstikt.

Christianne Van der Wal
Facility management HBO - didactische graad HBO

De partijen D66, Groen-links annex PvdA en de Partij van de dieren
Het standaard opleidingspakket van de leden van deze partijen bestaat uit: Recht, Bestuurskunde of Politicologie.

Eugen Sandow | 22-03-23 | 19:49 | 29

@Eugen Sandow | 22-03-23 | 22:39:
Het is zeker een menselijk probleem. Daar zijn we het over eens. De mensheid is een slijmlaag op substraat aarde. Wij zelf zijn de kern van het probleem.

Ik vind D66 en GroenLinks enorme sukkels, omdat ze dát niet benoemen.

SterF... | 22-03-23 | 23:04

Prima, maar verdiep je dan nu in dat stikstofgedoe. Dan zal blijken dat het misbruikt wordt om dit land met nog meer mensen op te zadelen.

Eugen Sandow | 22-03-23 | 23:42
▼ 26 antwoorden verborgen

De D666 horde gaat falen en het CDA/CU gaan het niet halen, Deus vult.

keistad | 22-03-23 | 19:47

VVD en D66 houden elkaar lekker vast. Ondertussen zet Eric de Omvolker de "spreidingswet" (aka de "iedereen een AZC wet") ook gewoon door. Het interpreteren van de verkiezingsuitslag komt later wel. Fuck die kiezer.

wapster | 22-03-23 | 19:47 | 1

Ze noemden dat kortgeleden nog 'bijkomen van de klap'. Lutsers.

zwenkwieltje | 22-03-23 | 20:08

Kolonels, majoor.. in Engeland hebben ze zelfs een Marshal of the Airforce (Nato OF10 rang). Nexit graag!

funkyd | 22-03-23 | 19:46

Get offensive like Tet.

Bochel | 22-03-23 | 19:45 | 1

Tetten? Waar?

miko | 22-03-23 | 19:50

Lol op een zekere site is te lezen dat in onbevruchte eieren kuikens communiceren met mama kip. Links, links in de maat...
.

toetssteen | 22-03-23 | 19:45

Met dictators loopt het altijd slecht af.Kan even duren maar verliezen doen ze.

van stampij | 22-03-23 | 19:45 | 5

Pechtold

skoftig | 22-03-23 | 20:48
▼ 2 antwoorden verborgen

Zomaar een vraag: zijn cq. worden alle punten uit het regeerakkoord zo fanatiek verdedigd als dit punt?

Flipside | 22-03-23 | 19:45

Het gaat alleen om hun baantjes en geld.
Verder niets.

070 | 22-03-23 | 19:44 | 1

Als het al eens belangrijk werk was wat ze deden zou het nog kunnen. Het is dan wel belangrijk werk, maar ze kunnen niks buiten een goed slecht voorbeeld zijn

brie-de-penis | 22-03-23 | 20:16

Sigrid is geen, ik herhaal, geen Marianne!

Henri-Bardouin | 22-03-23 | 19:39 | 3

Een Eukalipta dan maar?

Sieg Hein | 22-03-23 | 19:53

Beter

Henri-Bardouin | 22-03-23 | 20:09

Thieme?

skoftig | 22-03-23 | 20:47

Ik snap waarom ze per se 2030 willen hebben. 20 + 30 is 50 plus 11 (gekkengetal) is 66 en dan de D van demagoog er bij en klaar D66

brie-de-penis | 22-03-23 | 19:38 | 2

Ik mis er nog vijf.

BenBinnen | 22-03-23 | 19:49

@BenBinnen | 22-03-23 | 19:49: Die vijf is het aantal hersencellen bij Jetten en Kaag samen, heb ik net zitten berekenen, maar ik ben maar een alpha kindje.

dathoujetoch | 22-03-23 | 20:06

De stikstofdoelen zullen al veel eerder bereikt zijn.
Wat daarna komt is puur voor de ruimte.
Ruimte om 1 mio huizen te bouwen, waarvan we er eigenlijk maar de helft nodig hebben.
Stikstof is het excuus, boeren zijn het doel.
Maar goed, nog 7 jaar hetzelfde autistische gelul en gestuur op getalletjes.
Oh… ik vergeet ruimte voor zonneWaaijParken, want die moeten er kost wat kost ook bij komen.

Ruimedenker | 22-03-23 | 19:38 | 1

Die WaaijPalen moeten er komen wegens al toe gezegde subsidies.

Flightless bird | 22-03-23 | 19:58

De nieuwe fascisten zullen zich D66 noemen, wat een walgelijk stel anti-democraten is het toch.

smdyasc | 22-03-23 | 19:37 | 1

Helemaal mee eens.

ChalinaRosa | 22-03-23 | 20:39

Ik denk dat gl nog wel een partij in de rug gaat aanvallen en de winst gaat claimen.

TheseDays00 | 22-03-23 | 19:37 | 1

En een suckerpunchende FvD.

HA BIER!1! | 22-03-23 | 21:30

Heb ik deze kaart al is eerder gezien? Het komt me zo bekend voor. Oh wacht...

vanEL | 22-03-23 | 19:34

Zet me in een afgesloten ruimte met een Koe of een lopende auto.. Zo schadelijk is die koe nog niet!! BBB

Crematorium-de-Asbak | 22-03-23 | 19:34

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Energie vergelijken | Autoverzekering vergelijken
Kansino. Hét online casino van Nederland.
Online casino met licentie | Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online Gokken | Brokerfolio.com brokers vergelijken | online bookmakers in Nederland
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | Crypto-casino.nl