VIDEO. Plunderproblemen in Zuid-Afrika
Grote flatscreen, kleine auto...
De chaos in Zuid-Afrika oogt misschien als een drama, maar op sommige plekken is het gewoon een komedie. Neem de plunderkoning uit bovenstaande video met zijn nieuwe 58 inch televisie en zijn te kleine auto. Staat daar te passen en meten alsof het een live sketch is waar alleen het Benny Hill-muziekje ontbreekt. Andere plunderaars geven nog het goede voorbeeld met hun dakdoos, maar die hint komt niet aan. Het is een kleine lach in een land waar het momenteel om te janken is (liveblog). Waar plunderaars complete winkelcentra leegjatten en menig bedrijf van een ongevraagde renovatie voorzien. Waar zelfs bloedbanken (WTF?) niet meer veilig zijn en vaccinatiecentra voor de zekerheid tijdelijk sluiten. En waar na 757 arrestaties, de inzet van het leger en vele beloften van de autoriteiten de rust nog steeds niet is teruggekeerd.
Sfeervolle luchtbeelden
Alles moet weg
Social
Maar wel betrokken bij het klimaat
Social
Ok, misschien niet heel betrokken
Social
Deze week in Storage Hunters...
Plunder-ception
Social
Gezelligheid zonder context
Oops, daar gaan ze
Social
Reaguursels
InloggenDie indiers moorden erop los zeg vergelijkbaar met andere communities in zuid afrika
Gaan we nu de indische bevolking boycotten wegens moorden van zwarte bevolking in zuid afrika al is het uit zelfverdediging.
Dit is een soort gepigmenteerd privilege. Je ziet het overal hetzelfde. Om dat op te heffen moet er dus subsidie op 75 inch TV's komen lijkt me.
Kan Coolblue niet een aantal monteurs sturen? Hoe moeten die mensen anders hun tv kalibreren? Hopelijk zijn ze hun dolby surround set niet vergeten anders moeten ze weer terug naar de winkel. Denk dat men wel recht heeft op garantie als er een krasje op de tv is gekomen..
Misschien kan Nederland vast excuses aanbieden.
Kan niet zeggen dat het me verbaast.
Ze zijn wel milieubewust als ze ook zonnepanelen meenemen.
Dat dan weer wel.
.
En het elektriciteitsnet is als zo stabiel daar.
Ben er vaak geweest. Lieve mensen. Ik ben zelf zwart maar toch zien ze gelijk dat ik niet een van hen ben. Wel veel met zwarte mensen gepraat daar. En ze vertellen me onderons dat ze nog lang niet in staat zijn zelf de leiding te nemen. En de zwarte "mensen" die het wel doen, zijn schandalig corrupte profiteurs. Ik heb ook met witte boeren gesproken. Mooi volk. De meeste zwarte mensen zijn blij dat ze er zijn, want dat geeft fatsoenlijke werkgelegenheid. Maar, net zoals in Zimbabwe moet en zal dat afgebroken worden. Soort socialisme" ik heb niks, jij zult ook niks hebben". Toch krijg ik wel tranen in mijn ogen als ik dit allemaal zie...
Rwaak uit afgunst. Trieste talibanmentaliteit.
@inCol | 14-07-21 | 02:01: wraak
Witness - The Splintering Rainbow -
A wry and insightful journey through the state of South Africa, asking if Nelson Mandela's longed-for Rainbow Nation is sinking into a typical African dysfunctionality. Rian Malan, one of the country's foremost literary talents, discovers that modern South Africa's best weapon is its ability to laugh at itself.
Klik: youtu.be/1PXkpZFKPWM
Op feesboek lees je dus dat je begrip moet hebben voor deze mensen, want ze hebben zo'n zwaar leven. Ze worden onderdrukt en leven in armoede, dus is het begrijpelijk dat ze TV's jatten en winkels slopen.
Stichter van de boerderijen zodat Zuid Afrika het rijkste land van het continent werd.
Iedere plundering levert meer gelijkheid op, maar niemand wordt er beter van. Pijnlijk om te zien hoe zo'n land beetje bij beetje wordt afgebroken.
zo zonde en zielig voor die 10 die niet mee deden met de plunderingen als er straks geen eten meer is.
De zegeningen van inclusie en BLM (idem USA), hadden ze maar herstel moeten betalen enzo
Toen met Mandela was ik 20 of zoiets. Zei toen al dat Mandela op zich best wel een punt had, maar dat als de blanken weggepest worden het weer 1 grote puinhoop wordt daar. Toen al was ik een rechtse hufter.
Het is heel simpel: alleen blanken of Aziaten kunnen een werkende welvaartsstaat creëren en onderhouden. Racistisch? Jazeker. Waar? Jazeker.
Of het waar is, is onbeantwoord. Maar tot nu toe heeft nog niemand het tegendeel bewezen.
@Gregovic | 13-07-21 | 20:29:
“Black people cannot rule themselves because they don’t have the brain and mental capacity to govern a society … Give them guns, they would kill themselves; Give them power, they will steal all the government money; Give them independence and democracy; they will use it to promote tribalism, ethnicity, bigotry, hatred, killings, and wars!”
(Allegedly) Pik Botha 1988
Foei rechtse rakker!
Ik zou wel eens willen weten hoe het daar gaat met alle losse identiteiten daar. RSA heeft vele 10-tallen, als je met een loep kijkt wellicht 100, etniciteiten cq. stamidentiteiten. Als je al een jaar of wat met argusogen naar je Xhosa buurman hebt gekeken, is zoiets als dit een uitmuntende gelegenheid om daar eens binnen te vallen met een kapmes.
Het verschil tussen diefstal en plunderen is dat je alle tijd hebt, jezelf niet hoeft te vermommen en niemand er iets van zal zeggen of je tegenhoudt.
Maar deze winkels (en supermarkten) gaan zich voorlopig niet herbevoorraden, dus dat wordt (nog meer) op een houtje bijten de komende weken/maanden.
Gelukkig kunnen ze tv kijken.
@Tommi | 13-07-21 | 19:55:
Alleen als er elektriciteit is. Maar die is er (meestal) niet.
Transporten via haven Durban ook stilgelegd en dus geen doorvoer meer van Kobalt tbv onze batterijtjes naar de rest van de wereld....
Ging het daar eigenlijk niet gewoon beter
MET apartheid?
Nee daar ging het al jaren steeds slechter met affirmative action, identity politcis, beroving van de white privileged met als gevolg te weinig stroom, water en vanalles en een gestage white drain naar elders en nu de kers op de slagroomtaart: het is weer Africa!
Maar hoe KAN dit nou? Elk mens zit toch vol liefde als je ze maar een kans geeft, toch? Iedereen is lief geboren en wil hard werken voor zijn geld, toch? Volgens NPO zit elk mens vol karakter, cultuur en positiviteit? Wat is er toch gebeurd, vertel me je verhaal, welkom welkom [/sarcasme]
they don't matter to me
Je geeft (nemen) de vrijheid, en het eindigt in anarchie.... ze kennen het niet he?
Weggejorist in 3, 2, 1. Beetje de kat op het spek binden hoor dit. Doe dan net als Nunl alle comments dicht om guur rechts geen kans te geven in deze lieve wereld vol met lieve mensen.
In het westen trekken ze standbeelden omver, daar slopen ze de door blanken gebouwde steden. Ik zou het geen ontwikkelingshulp willen noemen, maar zonder de invloeden van blanken was het daar nog één grote toendra met een paar zulu's..
Kijk bijv. North Sentinal Island. Geen inmenging van blanken... stenen tijdperkmensen..
Nee , Zuid Afrika heeft nooit ontwikkelingsgeld gehad omdat blanken daar de baas waren . Wel boycots vanwege apartheid .
Er komt een tijd dat het westen de ontwikkelingshulp wordt aangerekend omdat het zonder deze nooit zo ver had kunnen komen. Je geeft ze geld/eten waar niets groeit of bloeit, en er komen meer mensen dan wat zichzelf kan onderhouden, met ene nog grotere afhankelijkheid van ontwikkelingshulp tot gevolg hebbend.
Nog meer ontwikkelingshulp zou onmenselijk zijn dus de enige werkelijke genoegdoening zou nog voort kunnen komen uit het open gooien van de grenzen en ze het hele continent maar weg te geven, Of gaan we al die kant op?
@nsfl | 13-07-21 | 18:58: Afrika kan zichzelf prima voeden, maar ze zijn te eigenwijs om het voorbeeld en de kennis van de blanke boeren aan te nemen die ze al tientallen jaren laten zien hoe het moet.
Het begin van het einde.
Ik kan het alleen wel voorstellen als je geen geld hebt omdat...
Je de boel bij elkaar steelt omdat het iemand anders dat het dan doet.
Eten stelen omdat je honger hebt snap ik. Echter een 58 inch tv jatten weer niet.
@Rotterdammert1965 | 13-07-21 | 18:51: Die tv paste niet in de auto , nu moet ook nog een grotere auto stelen .
We dachten volgend jaar te gaan, niet dus, over en uit.
Dus geen toeristen meer, nog minder centen, je kan hem zo inkoppen.
Vanuit uitvoerland toen blanken er waren naar invoerland.
@jemagookniksmeer | 13-07-21 | 18:37: Ik denk dat je het blanke vermogen om helemaal middeleeuws te gaan op andermans lijf, leden en bezit schromelijk onderschat.
Free, Free, Free Nelson Mandela, met een leuk dansje er bij, kwam zo sympathiek over dat liedje, tel uit je winst jammer dat hij dit niet mee maakt.
Eigenlijk zouden de Anti apartheid bewegingen van vroeger nu gaan actie voeren .
@elevator | 13-07-21 | 18:23: hoezo? Ze hebben nu toch hun zin gekregen?
Mooie filmlocatie voor de Walking Dead.
Ik zit eigenlijk te wachten op relevant commentaar van een gedragswetenschapper, die meer kan vertellen hoe een volk, dat nog in de jager/verzamelaar fase van zijn/haar/het ontwikkeling zit, vooruit geholpen kan worden en daarbij de fase van de huidige geleidelijke kolonisatie van west europa kan overslaan.
Vaktechnisch gezien is de gedragswetenschap blijkbaar niet nodig voor het huidige kabinet als adviseurs voor de beheersing van pandemieën, hebben wel wat tijd over schat ik zo in.
Het zijn verzamelaars met een te kleine achterbak.
Er was ooit iemand die zei ''... sithole countries...''
Ik?
Nee , dat was Zuid Afrika niet !
Ik denk dat het een geschenk is voor de stamoudste.....
Gewoon allemaal hierheen halen die arme drommels! Dat sociale experiment gaat vast goed deze keer waar het eerder al eeuwen lang is mislukt.
Ik lees de Volkskrant.
Ik geloof hier niks van.
Ik stel voor dat we stoppen met geld naar Afrika sturen als ontwikkelingshulp en in plaats daarvan van die kubussen met uitsparingen in de vorm van sterretjes, kruisjes, vierkantjes, driehoekjes etc. die ik 50 jaar geleden ook had en zo geleerd heb dat je een vierkant blokje niet door een driehoekkige opening gedouwt krijgt.
Dat scheelt genante filmpjes...
Heb ik iets gemist?
Jij niet.
De winkeleigenaar uit het filmpje mist nu zijn voorraad.
Gelukkig maar dat de TV gejat is, je zult maar moeten betalen en dan past het ding niet in de Toyota.
... of je komt er als struikrover thuis pas achter dat jouw negerhut niet op het elektriciteitsnet van Zuid Afrika is aangesloten...
Gelukkig hebben wij Rutger Bregman. Zijn meeste mensen deugen.
Mijn boek: De meeste mensen zijn domme idioten.
Het was niks, het is niks en het zal nooit iets worden. Het zit er gewoonweg niet in. Zo ontiegelijk zonde...
Mijn grootste zorg is dat ze per ongeluk een boekenwinkel leegroven en dat er toevallig een geletterde met de meute meeloopt die in een geschiedenisboek leest dat hun vroegere meesters in Nederland verantwoordelijk zijn voor hun te kleine auto's waar geen 58" TV in past. Dan komen ze hierheen om herstelbetalingen te eisen. The horror.
Was ik maar in de rubberboten gegaan...
Dan had u moeten roeien als de brandstof op was. U als enige. Want u heeft de hoogste reflectiefactor aan boord.
Niet alleen de Indiërs. Ook de Chinezen zien er geen heil meer in straks. Die begrijpen er nu al niks van dat men al die prachtig aangelegde spoorlijnen van de koloniale tijd niet beter onderhoudt in al die takkie-takkie landen. De enig mogelijke conclusie is straks dat ze de armoede aan zichzelf te danken hebben. En dat ondanks 50 jaar aan ontwikkelingshulp.
Ik maak me eigenlijk vooral zorgen over, en ik moet dan helaas even discrimineren (als in onderscheid maken), de niet-inheemse lieden. Een aantal collega's daar, met onder meer klinkende Ierse namen, hebben hun hele ziel en zaligheid in dat land gestoken met de gedachte er iets voor de bevolking te kunnen betekenen, ze iets bij te kunnen brengen waar ze hun eigen broek kunnen ophouden.
U weet waarschijnlijk dat Gandhi in zijn jonge jaren in Zuid-Afrika woonde en werkte. Kijk eens hoe hij dacht over zijn Zoeloe, Xhosa, Venda en Ndebele landgenoten ...
Die miljoenen negers zijn nu bezig de koffers te pakken op weg naar het land van melk en honing.
Totale wetteloosheid!
En het mooie is dat wij blanken er niets mee te maken hebben..... He, wat waarom? Hoezo herstelbetaling gvd..
Ze halen gewoon hun herstel. Wat een gebruikelijke taferelen.
Lekker kortzichtig, ff snel jatten wat je jatten kan, winkel slopen. Die winkelier gaat dicht en de "looters" straks zeuren dat je straks nergens spulletjes meer kunt kopen. Boodschappen ofzo? wat een idioten. Ik had ooit een werkgever met een familielid die een bedrijf in ZA had. Die gaf aan dat hij de lonen elke dag moest betalen. Dan bleven ze komen, eind van de dag kochten ze er eten en drank van. Als je één keer per maand betaalde dan kwamen ze vervolgens niet meer opdagen totdat het geld op was. YOLO invented
Ken hetzelfde van familie in Zimbabwe, als je figuren betaalde dan ging het in no time op aan drank en hoeren. En dan kwamen ze terug zonder geld om eten te kopen en een SOA of wat erbij. Maar betalen in natura (eten, niet dat andere) was verboden... Maar geef alsjeblieft aan waarom het beter was geweest als we daar niet hadden gekoloniseerd, dan waren ze waarschijnlijk heel anders kwa cultuur geweest? Ik snap het niet meer.
Zoals hier in Nederland dat ze je eigen geld inhouden en dat dan als 'vakantiegeld' uitbetalen omdat ze weten dat de gemiddelde werknemer te achterlijk is om dat zelf te sparen gedurende het jaar.
@Sessine | 13-07-21 | 16:44: Kom kom, er is echt wel een draai aan jouw verhaal te breien dat het de schuld van de witman is
Is in de VS ook nog zo.
Op Aruba hetzelfde, alleen betalen ze daar per week
In Gambia is het niet anders. Daar komen ze na een paar weken weer opdagen en kijken dan raar op als hun baantje vergeven is.
@Knufter | 13-07-21 | 17:12: ik krijg het gewoon elke maand netjes bij mijn loon. Vroeger was dat anders, had je binnen geld in mei te waarde van 9000 gulden.
Het begon daar eerst met het vervangen van de straatnamen, Drammen om excuses, demonstreren tegen zwarte piet, verbod op negerzoenen, en een struisvogel politiek.
Kop over ZA in het NRC; "Zeker 45 mensen overleden bij rellen in Zuid-Afrika, 757 mensen opgepakt"
45 mensen zijn zomaar overleden.
Geduld, ze zijn hem nog aan het spinnen.
Vaak met onderliggende klachten, zoals een kapmes in je fontanel.
Looters overleden of overwegend blanken die hun met moeite opgebouwde bedrijf probeerden te beschermen?
@Sessine | 13-07-21 | 16:45: in Zuid-Afrika mogen burgers zich gewapenderhand verdedigen.
Zitten qua ontwikkeling feitelijk nog in het Stenen Tijdperk en zijn nu omringd door moderne dingen. Werkt niet, zie hier het bewijs.
Ik heb op zolder nog een vuvuzela. Het komt wel erg dichtbij zo.
Alles beter dan apartheid ?
Nou, met de Critical Race Theory en die bagger van Robin DiAngelo op scholen kan dat nog wel eens sneller ingevoerd gaan worden dan je zou vermoeden. Maar dan omgedraaid waarbij de blanken in townships zitten.
En dat alles voor een Miele
Mooi dit! En dan volgende week klagen dat er niets te eten is omdat er geen winkels meer zijn. Ik gun het ze van harte.
In de VS zijn ook winkelcentra’s leeg gebleven nadat ze geplunderd waren .
@elevator | 13-07-21 | 16:13: Ik zou er ook geen nieuwe winkel meer beginnen, laat ze zelf maar gaan werken of verhongeren. En plaatsen waar de politie je niet meer beschermt ook mijden.
@Sinterbikske | 13-07-21 | 16:15: oplossing... we gaan ze allemaal halen voor een huis met bijbehorende Miele + gratis medische verzorging en tandarts.
Na een paar keer in ZA geweest te zijn en met blanke en zwarte mensen gesproken te hebben, zijn er zelfs een hoop zwarte mensen die terug verlangen naar die periode. Toen ze nog duidelijk gescheiden leefden. Veel minder criminaliteit e.d. Lost van de huidige situatie staat ZA bovenaan in de lijst van meeste doden en verkrachtingen per dag.
"Mensen"
Hoeveel bewijs wil je nog dat niet elke kleur tot succes leidt?
Zelfs die politie agenten kunnen niks .
Black Looters Matter. Dat dan weer wel...
Goedemiddag meneer Baudet, voor de rest alles ok?
Het wordt je toch ook niet echt makkelijk gemaakt om niet in zwart cynisme te vervallen.
Bedankt BLM, met je wit-zwart.
Ben er 15 jaar geleden op vakantie geweest….. toen zei ik al “als Mandela dood is gaat het fout”. Zie hier…….
Je mag het niet zeggen, maar de gekleurde medemens lukt het niet! Ze kunnen niet voor zichzelf zorgen, alles moet kapot. Men ziet de gevolgen van het eigen handelen niet, kijkt niet vooruit. Wij, beschaafde blanken vinden de menschen zielig, willen helpen……en als dat niet lukt, geven we onszelf de schuld. Tsja, komt allemaal door de vroegere koloniën natuurlijk én vergeet apartheid niet!
Helemaal waar, na Mandela was het afgelopen. Ik ben er vaak geweest prachtig land maar de mensen,.. Ze zijn lui als de tering maar als er iets te stelen valt zijn ze een en al actie.
Nou ja, wie het de afgelopen jaren een beetje gevolgd heeft weet dat met Zuma een heuse psychopaat president was geworden. Man onderhield een harem op staatskosten, beweerde dat je Aids wel van je af kon douchen, etc. etc. En de shanty's - die zijn er nog steeds. Geen enkele verbetering voor de gewone Zuid Afrikaan. Gevalletje eigen uitbuiters eerst of zo.
Binnenkort in dit theater.
Begint wel heel erg op Amerika te lijken op deze manier. Nog even en zuid Afrika wordt net zo'n derde wereldland.
Hadden de blanke boeren daar niet een eigen staat opgericht, Orania of zoiets? Een land alleen voor de blanken. Een soort Israel in Zuid Afrika, een veilige haven voor de blanken. Als dat er nog niet is moet het er snel komen.
Orania is een afgelegen dorp. Een dorp dat overigens hard groeit omdat steeds meer blanke Afrikaners inzien dat zij daar beter af zijn. Orania is overigens geen land van melk en honing, maar meer een soort coöperatie waar iedereen geacht wordt zijn steentje bij te dragen. Het resultaat is een keurig aangeharkt stukje Zuid-Afrika, waar hele gewone mensen wonen, die hele gewone dingen doen. Iedereen heeft er te eten en er is nauwelijks criminaliteit. Als Orania met rust gelaten wordt, dan zou het binnen nu en 10 jaar een welvarend stadje moeten zijn. Op YT staan filmpjes en ze hebben een overzichtelijke website. Beslist een kijkje waard.
Orania idd! Zoals de plemp hierboven al zegt groeit het echt als kool. Ik hou ze nauwlettend in de gaten, erg inspirerende mensen en een waanzinnig goed project.
@Stijlicoon | 13-07-21 | 16:31: De vraag die je kan stellen, is wat er met Orania gaat gebeuren. Staat er een groot hek omheen? Zo niet, dan is er een kans dat het uiteindelijk geplunderd wordt.
Omringende bewoners zullen de ongelijkheid niet accepteren; liever alles kapot dat dat ze geconfronteerd worden met 'anderen' die het blijkbaar wel lukt om iets op te bouwen.
Barend, dank voor de info! Had nog nooit gehoord van dat dorpje, bewijst wederom dat samenleven van de zwarte Afrikaners met blanke Afrikaners (in zijn algemeenheid) gewoon niet gaat. Bewijst ook dat blanken meer bezig zijn met opbouwen in plaats van afbreken. Ik geef mensen groot gelijk dat ze daar naartoe verhuizen vanwege het geweld in de rest van het land.
orania.co.za
ik zie het al schuld van de blanke of was het nu witte mensen .kom erniet meer ui
Overtreffende trappen waren nooit m'n sterkste punt. Vandaar: Wild, wilder, wildst c.q. wilder, Wilders, Wilderst of zijn het wilden, meer wilden, boelveel meer wilden. De educatief etnische attractie bij de Efteling moet wel weg natuurlijk. Cheers!
He jammer, ik heb juist mijn visum gekregen.
Bezoekje maar even uitstellen dan!
Maar dus, Durban en KZN zijn altijd al ellendeplekken in ZA.
U is een beetje in de war?
Visumstempeltje krijg je gewoon op Jan Smuts.
edit. OR Tambo tegenwoordig.
Het feest van nivellering is spontaan begonnen!
de toekomst van het Westen.
-terug van weggejorist-
De zombie-apocalyps is begonnen.
De ellende is begonnen met het ANC. Luid toegejuicht door allerlei idioten en hierdoor vrij spel gekregen. Onder leiding van voormalig terrorist Mandela c.s. werden de clanleden rijk. Landroof. En niet alleen van blanken. De boeren raakten vogelvrij. De noordelijke oerwouden stroomden leeg met meer en meer kansloze nuttelozen die een stukje van de taart hoopten mee te pikken. Kurz gesagt: Een corrupte bende die teert op de laatste stukjes waarde die de blanken ooit hebben gerealiseerd en die op weg is naar een waarschijnlijke ondergang met wetteloosheid, moord en destructie. Maar apartheid is weg gelukkig!
Hebben ze nu pas het nieuws van George Floyd binnen gekregen daar?
Klopt Bernard is de kanarie, zullen we maar zeggen.
BLM: Burning, Looting, Murdering.
Mooi thema voor omroep Zwart.
Het wordt eigenlijk wel tijd dat iedereen die in de jaren '80 en '90 in Nederland zo dapper tegen apartheid streden verantwoordelijkheid gaan nemen voor wat ze hebben veroorzaakt. Het ANC is aan de macht geholpen, het gevolg is complete chaos, criminaliteit, armoede, moord en verkrachtingen. Hier moeten linkse mensen eens verantwoordelijkheid voor nemen.
Zo te zien is ook daar een bepaalde RAL kleur oververtegenwoordigd in de statistieken. Hoe wordt dat geduid?
50 tinten grijs
Die sukkels willen morgen een pak melk halen maar dan is er niks meer. En de komende weken ook niet. Daar in die buurt nooit meer.
Dat werd toch ook duidelijk na de rellen en onlusten in de VS. Oudere mensen (voornamelijk afro-Amerikanen) die aangewezen waren op de buurtwinkels, omdat ze niet ver konden reizen en na de plunderingen helemaal niets meer hadden.
Ben benieuwd hoe de woke types dit weer recht gaan lullen op de staatstelevisie. Hier zal vast weer een onnavolgbare verklaring voor zijn zodat we collectief verontwaardigd kunnen zijn over die blanke onderdrukking of iets van die strekking. Laat ik duidelijk zijn; dit is gewoon ordinair plunderen en stelen. Plunderen en stelen van mensen die er waarschijnlijk net zo weinig mee te maken hebben als dat wij dat hebben met onze overoverover-grootvader tijdens de slavernij. Verschrikkelijk. Omroep Zwart we wachten op jullie toelichting.
Einde apartheid in 1994. Daarna is er niets verbeterd. De huidskleur bepaalt niet meer welke rechten je hebt. Daar is alles mee gezegd. De regering die er was, de structuur in het land veranderde. En dat ging van kwaad naar erger. De armoede is gebleven en in veel gevallen erger geworden. Dat is wat een corrupte regering met een land doet. Een land waar de eerste open hart-operatie is verricht. Een land dat een eigen ruimteprogramma had, een land dat als enige in Afrika een kernenergiecentrale heeft.
Naar verluidt had Zuid Afrika zelfs een eigen atoomprogramma. Daar zijn ze vrijwillig mee gestopt toen duidelijk werd dat het ANC de macht zou overnemen. Een hele verstandige beslissing lijkt mij.
Ho ho. De huidskleur betekent daar wéér welke rechten je hebt. Minder als blanke. Omgekeerd racisme. Krijgen jou (klein)kinderen ook mee te maken.
@Barend Braakbal | 13-07-21 | 16:04: 2 kernbommen hadden ze gemaakt idd, vrijwillig ontmanteld.
@Otto Normal | 13-07-21 | 16:14: Black Economic Empowerment heet dat.
Opgeleide mensen vertrekken, de middenstand vertrekt, bedrijven die voor werkgelegenheid zorgen, sluiten hun deuren en vertrekken. Investeerders blijven weg. Regering en iedereen die (bestuurs)macht heeft is corrupt en zo rot als een mispel. Toeristen blijven weg. Dit land is ten dode opgeschreven.
De middenstand daar heeft een laatste duwtje in de rug gekregen, die gaan daar niets meer opbouwen.
Dit. En nu ook al in Zuid Afrika dus.
Dit is de kern van het verhaal. In het verleden heb ik collega's gehad die uit ZA in NL kwamen wonen en werken. De reden was dat het land onleefbaar begon te worden.
@stiffy | 13-07-21 | 15:42:
Quote 2012:
Gillend naar huis: Gordon verkoopt penthouse in Kaapstad (foto’s)
‘Homo sweet home’ riep Gordon nog niet zo heel lang geleden over Zuid-Afrika, maar de liefde is over: de zanger heeft zijn appartement in Kaapstad te koop gezet en gaat gillend weer naar huis. Doodeng zou het zijn in de stad die door Tripadvisor als beste vakantiebestemming op aarde werd uitgeroepen.
Ook niemand die die man even helpt met die tv. Bah, wat een volk.
Be ready to sacrifice all for the freedom of your people -- Nelson Mandela.
Idd. Nelson zei niet dat je dan ook redelijk welvarend zal leven. Je hebt wel je vrijheid.
In the USA zwarte wijken waar ze ooit ook aan het plunderen zijn geslagen. De middenstand komt niet meer terug zodat ze voor een kropje sla een half uur moeten rijden. Trieste vervallen shopping malls en lege parkeerplaatsen.
Daar was al voor gewaarschuwd dat het averechts zou werken, maar driemaal raden wie straks weer de schuld krijgt van de "gettovorming". Juist.
Als je een auto kunt betalen kun jij je ook veroorloven om voor je TV te betalen.
Sterker nog, als jij je auto had betaald, dan had jij gewoon de sleutels van de kofferbak.
Ja, met een IQ van 65 heb je het ruimtelijk inzicht van een peuter. Alsof je een kind een vierkantje in een rondje probeert te zien doen. En dan ook gewoon doordrukken als het niet lukt.
Ondertussen, in Rusland.....
youtu.be/hqdyyHJb_SE
Kijk, dat soort mensen moeten we wel opvangen!
Beetje de zion ofniet?
Dat is toch zelfmoord om naar het boze Rusland te gaan emigreren. Ieder msm in Nederland schrijft toch dat de Russen moordlustige beesten zijn onder de gevreesde moordenaar Poetin? Toch vermoed ik dat deze mensen nachts beter slapen als in ZA.
Denk wel dat je het goed zal hebben daar als boer.
Zijn nu al de grootste graan exporteurs.
Dat was 3 jaar geleden al …kun je nagaan …
@R.F.Pickering | 13-07-21 | 15:31: Nederland schijnt ze geweigerd te hebben. Daarom zijn ze naar rusland uitgeweken.
Black lives Matter veranderen in black lives looting.
Die schaapachtige, schuldbewuste grijns ook als die reporter hem aanspreekt.
Voormalig president Zuma:
Zuma's presidency is estimated to have cost the South African economy R1 trillion (approximately US$83 billion).[15] He has also been implicated in reports of state capture through his friendship with the influential Gupta family
Totaal 500bilion las ik ergens.
Kijk maar eens wie er hier vanuit de Hollandse BN een rol hebben gespeeld in het boek van Martin Bosma. Daar de feiten, zal maar zeggen.
geen tijd voor, zeg het maar gewoon.
We are the world
We are the children
We are the ones to plunder right and left , so best start giving
There's a choice we're making
We're saving our own lives
It's true we'll make a better day for me and me
#herstelbetalingen
Zeker weten doe ik het niet. Wel is volgens mij 80% van de bevolking in dit land zwart. Ongetwijfeld leeft een deel daarvan ook in mindere omstandigheden. Koppel dat aan sociale onrust, of die nu terecht is of niet. Daar is je recept voor protest, geweld, plunderen.
Deze mensen zijn boos omdat hun oud-president gevangen is genomen. Dan ga je flatscreens stelen. Een duidelijk politiek statement. Zou jij toch ook doen als Sigrid Kaag de boel had overgenomen en Rutte in het cachot had geflikkerd?
@HeerVanStand | 13-07-21 | 15:31: Als kaag een rutte in het cachot flikkert ben ik geneigd haar een flatscreen voorbij te brengen.
Heeft Geenstijl hiervan al de schuld gekregen?
Zo niet, waarom niet?
Dat komt pas op het moment dat de mainstreammedia erover moet berichten.
Telegraaf.nl niets kunnen vinden
ad.nl niets kunnen vinden
volkskrant.nl niets kunnen vinden
Hebben waarschijnlijk hun orders van den Belg gekregen.
@metdedag | 13-07-21 | 15:27:Het schijnt maar een hele kleine groep te zijn die plundert misschien.
Hate to say I told you so...
We hebben 75 jaar geleden de laatste wereldoorlog gehad. De huidige rijken hebben alles. Dus er zijn er een paar die proberen nog constructief verder te komen, de rest is tegen de zojuist gebouwde Lego-toren aan het duwen om te kijken wanneer die omvalt.
Hoe ver kun je gaan tot de winkelcentra worden geplunderd. Hoe ver kan je gaan totdat de middenklasse zegt: Tot hier en niet verder. En, als je de media beheerst, is het antwoord: heel ver.
Grappig, altijd gedacht dat er een atoomoorlog nodig was om ons tot barbarisme te laten vervallen. Blijkt dat je dat ook met de media kunt bereiken.
De enig plek die er van gevrijwaard blijft is China, met een fijne communistische dictatuur die de grote problemen voorkomt die we nu zien. Totdat ze uiteraard hun eigen bevolking op grote schaal vermoorden, zoals elk communistisch regime ooit.
Hebben in het verleden al een aardige poging gedaan om hun eigen volk te vermoorden.
Ach op het plein van de hemelse vrede waren de duizende vermoorde studenten alleen een kleine vingeroefening. Kijk naar het chinesen virus en het aantal doden, dat zet zoden aan de dijk.
Toevallig keek ik eerder vandaag nog op nos. Daar staat gewoon braaf een artikel over de onrust, de plunderingen en het geweld. Dus deze comment kun je weer verwijderen.
Het rook gordijn dat corona heet.
Waarom haal je hem niet uit de doos? Dan past ie wel. Je hebt er toch geen garantie op, dus waarom met doos?
Met doos is'ie sneller te verpatsen. In die buurtschappen hebben ze frequent blackouts. Dan heeft die plastic plaat helemaal geen nut meer. Dus kan je hem beter voor een paar Rand van de hand doen. Of ruilen voor een paar dozen munitie voor je pistool.
Als hij een cam erbij had gekocht kon hij het scherm op zn voorruit vastzetten en toch kunnen zien waar hij heen rijdt!
@boerk | 13-07-21 | 15:25: Slim! Alleen dat verlengsnoer nog.
Tja had hij de TV uitgepakt, paste hij misschien wel in de auto. Een paar krassen op een gejatte tv moet toch niet zo erg zijn. In ieder geval zien we hier de toekomst beelden van Amsterdam, over 3 jaar is het daar ook raak. Er hoeft maar een messerstekende zzzzwarte moordenaar een politie kogel vangen en de party begint.
Over 3 jaar pas???
De video is niet compleet, hierna steelt hij een bestelbus en laadt nog een 2e TV in.
Voor zijn buren, want hij is erg sociaal.
World war Z
Op het moment dat alle boze, geprivilegieerde witte mensen weg zijn, al dan niet vrijwillig dan wel weggepest, dan houdt ZA op te bestaan en keert het terug naar een land met stammencultuur. Dit lijkt mij een rechtvaardige ontwikkeling, waarbij het land wordt teruggeven en zonder invloed van buitenaf kan worden opgebouwd.
Oftewel, Zimbabwe achterna... dunt wel lekker uit, zo'n hongersnood nu en dan...
shaka zulu FTW
Lijkt me prima idee, groot hek eromheen. Laten ze maar eens een paar honderd jaar ontwikkeling inhalen.
Van veraf kun je je schouders ophalen en denken: 'ver van mijn bed, laat maar lekker gaan'. Alleen hebben we hier nog wat lieden in de politiek, die dolgraag óf die mensen hierheen willen halen, geld daar heen brengen dan wel beide opties uitvoeren.
@pjisonline | 13-07-21 | 15:23: Bij onze eigen ontwikkeling bleven wij namelijk ook braaf binnen onze grenzen. Of wacht, misschien even de geschiedenisboeken erbij pakken.
@Dr.Utker | 13-07-21 | 15:23: Zuma is Zulu EN ANCer. Dat kan dus alle kanten uit.
En dan kunnen ze ineens wel 'werken'...
Ontstaan Zuid Afrika. In 1652 kwamen de Nederlanders die op de Kaap een verversingspost voor de Verenigde Oost-Indische Compagnie (VOC) stichtten.
We zijn dus nog schatplichtig aan Zuid Afrika. Nederlandse leger sturen.
Op Volkel ligt nog wat Amerikaans wapentuig wat niet discrimineert...
Jaa, die zwarten weten wel hoe je een feestje bouwt.
Dat "geen context" filmpje is waarschijnlijk Indiers die Zuid Afrikanen aftuigen nadat ze "geloot" hebben.
Wapens uit de kast, niet meer praten en vol erop pleren. Maaien. Dergelijk tuig is goed te missen. (En te raken)
Black Looters Matter?
Daarom altijd laten thuisbezorgen.
Je ziet hier de reden waarom buitenlandse bedrijven en investeerders vertrekken uit ZA. Ze snappen niet dat ze hun eigen graf graven....
Tja. Geen lange termijn visies, en uiteindelijk is alles weer onze schuld.
Dansen bij Jansen...
Een op een inwisselbaar met de BLM riots van vorig jaar... geen verschil zichtbaar...
Ze kunnen het niet helpen.
Ondankbare looters ook, er zit nog genoeg tussen waar onze plaatselijke kringloopwinkel wel weg mee zou weten. Zon-de om dat spul links te laten liggen.
Massa psychose van de underdog, kost vele generaties om dat er uit te krijgen
Gezelligheid zonder context, nu met context: twitter.com/FaeceSocietatis/status/14...
Dit draadje: twitter.com/FaeceSocietatis/status/14...
Welnee, dit zijn agenten die hun bammetjes inladen voor een lange dag op de weg.
En nu doorlopen, niets te zien.
De het nieuws maakt een grappig filmpje over een man die een tv jat. Omdat er plunderingen zijn is het kennelijk ok om een tv te jatten want iedereen doet het. Misschien geeft dit ook wel het morele failliet van het land aan. Als dit de mentaliteit is wordt het dus nooit wat.
Dat is inderdaad de mentaliteit en nee, het wordt daar nooit wat.
Dingen die wij voor lief nemen, zoals vrouwenrechten, educatie en weinig corruptie zijn dat daar niet. Het is erg kort door de bocht om deze rellen te veroordelen als bestaande uit enkel opportunisten die even de lokale SuperSpar willen leegroven. Dat is het echt niet.
Ja, het ontbreken van vrouwenrechten is 1 van de grote krachten achter deze rellen. Boos dat ze daarover zijn joh.
@ChristianV | 13-07-21 | 15:13: Misschien is minder dan 3 euro per dag verdienen een betere reden.
"De armste 10% van de Zuid-Afrikaanse bevolking bezit iets meer dan 1% van het nationale inkomen. De rijkste 10% van Zuid-Afrika bezit bijna de helft."
Enige wat ze willen is meer stageplaatsen, uiteraard.
@menage | 13-07-21 | 15:18: Dan moeten ze er eens voor gaan zoals die 10%. Op de reet zitten kan ook, maar verwacht er dan ook niet teveel van.
@menage | 13-07-21 | 15:18: Is in Nederland echt niet anders. Wanneer ze niet op idioten hadden gestemd en al hun falen hadden gegooid op de blanken waren ze waarschijnlijk beter af geweest. Mandela zag dat beter. Samen met de blanken in plaats van tegen de blanken. Ondanks 30 jaar de kans om zaken te verbeteren is het alleen maar slechter geworden zelfs in de sloppenwijken.
alle medewerkers eruit halen en dan een bom erop, lost heel veel op.
Belangrijkste les die het Westen uit dit alles kan trekken: exporteer nou es wat minder verpakkingsmateriaal! Goed voor milieu, goed voor looters. Man o man, wat een puinzooi, het lijkt wel op Glastonbury-the-day-after.
of het vondelpark na een feestje, of een demo tegen milieuverontreiniging.
Zo'n geweldig mooi land, maar zo'n door en door verscheurde maatschappij. Ben er paar keer geweest en het doet pijn om deze beelden te zien.
Kent u uw landgenoot Klaas de Jonge nog?
-/- Op 23 juni 1985 rijdt Klaas de Jonge vanuit Johannesburg terug naar Harare in Zimbabwe, waar hij na de scheiding met Helène Passtoors naartoe verhuisd is. Vlak voor de grensovergang met Botswana, bij Zeerust, komen politiewagens voor, achter en naast hem rijden en dwingen hem te stoppen. Zes agenten rennen met getrokken pistool op hem af en arresteren hem. ‘In een geheime bergplaats in de kofferbak smokkelde ik wapens voor het ANC naar Zuid-Afrika. Kleefmijnen, handvuurwapens, Kalashnikovs, pistolen en een hoop dynamiet’, vertelt De Jonge, -/-
@theo-is-dood | 13-07-21 | 15:34: Was dat niet die linker die zo blind was in het deugen dat hij een bom auto voor het AMC organiseerde vol met metaal schroot. Negentien onschuldigen doden of zoiets, toch wel leuk om trots aan je kleinkinderen te vertellen.
Zou het dan toch in de genen zitten ?
Vooral in de portemonee.
Dan kunnen ze wel werken...
Er wordt wel weer direct uitgegaan dat er geplunderd wordt. Misschien is het wel ''BTW? weg ermee-dag'' Zou toch kunnen?
Black Tuesday
Dat zijn ook de mensen die in absolute armoede in townships leven (mede als gevolg van apartheid) en niks te verliezen hebben. Dit is overigens gewoon politiek ingegeven, oude corrupte leider moet de bak in maar wil niet dus mobiliseert hij zijn kansarme achterban om de huidige leiders in problemen te brengen.
@Waargaathetheen | 13-07-21 | 15:16: 26 jaar is helemaal niks als je land sinds zijn bestaan nog nooit een voor iedereen werkende democratie geweest is. In Nederland is daar ook eeuwen overheen gegaan, te beginnen met een 80 jarige oorlog. Deze mensen hebben nog nooit in hun bestaan een vrij land gehad, dat heb je niet zomaar even georganiseerd, als dat je al lukt.
9% is blank, 9% kleurling. Wat denk je dat de kans is daar? Dus in dit geval ja.
@Capt. Iglo | 13-07-21 | 15:07: Sinds het afschaffen van de apartheid is het leven zelfs in de townships sterk achteruitgegaan. Op zich is dat al knap.
@theo-is-dood | 13-07-21 | 15:39: Moet men daar terug naar een systeem waarbij het grootste deel van de bevolking al direct buitenspel staat en als minder gezien wordt? Bizar het überhaupt voor te stellen. Ergens in dat hoofd zit er iets niet lekker.
Hij kon er wel om lachen (black privilege), zij had er duidelijk minder lol in (not black privilege)
Dan heb je niks te vreten en dus steel je 5x 65" flatscreen televisies. Maar je kan de stroom thuis ook niet betalen...
Stroom wordt gratis voorzien in de meeste `plakkerskampen`
Betalen voor stroom hihi
Voor de noodzakelijke stroom zorgt onze ontwikkelingshulp.
Vanochtend nog even opgezocht. In veel van de armere wijken is het normaal om af te tappen bij elkaar. En uiteindelijk komt het dan uit een lantarenpaal of iets dergelijks. Al die amperes lopen dan door één kabeltje dat als een kersboom met verdeelblokken opgesplitst wordt.
Het systeem trekt dat niet en frequente blackouts zijn het gevolg. Stroom is daar in zo'n geval een soort van gratis, en anders is het (om de haverklap) weg.
Precies vanwege dit soort toestanden zijn "gated (security) communities" in Zuid Afrika heel groot geworden, net als beveiligings-/"First response"" bedrijven en -bedrijfjes. Alsof Apartheid nog niet narig genoeg was, wat er voor in de plaats kwam is vaak net zo kwalijk gebleken.
Wat is de aanleiding voor deze plunderingen?
@Bataafje | 13-07-21 | 15:04: entitlement
"Alsof Apartheid nog niet narig genoeg was, wat er voor in de plaats kwam is vaak net zo kwalijk gebleken."
Was destijds wel heel wat minder ordeloos.
Het beste is om het hele kutcontinent opnieuw te koloniseren. Over 150 jaar, als de achterlijkheid er een beetje uit is geschoold, kijken we verder.
Dat heeft hier niets mee te maken. Honderden of zelfs duizenden plunderaars staat niet in verhouding tot de miljoenen die zich wel gewoon normaal gedragen.
@Calastir | 13-07-21 | 15:10:
Is dat hoe je 30 jaar aan ANC wanbeleid recht lult?
@Calastir | 13-07-21 | 15:10: Ja, het ziet er ineens een stuk beter uit daar. In de rest van het land is niet zo veel te plunderen (of is er bewaking met hagel).
@Calastir | 13-07-21 | 15:10:
Lees RW Johnson
@quantumcollider | 13-07-21 | 15:29: Ik lul niks recht, jij lult krom wat gewoon recht is.
Het blijft mij verbazen hoe de MSM dit oppakt. NOT!. Gisteren via het staatsjournaal moeten vernemen dat er weer uit kan worden gegaan in Griekenland. Alsof dat nieuws is. Ook vandaag hoor je er niets over. GS! Bijt je vast op dit onderwerp!
Alles goed en wel, maar wat je claimt, is gewoon niet waar.
nos.nl/artikel/2389129-meer-doden-doo...
Was gister gewoon in het NOS journaal hoor maar jij zet de gewoonte van zien wat je wil zien, die hier over het algemeen heerst, lekker voort.
Gelukkig wel veel artikelen van jongeren die hun QR code voor de vakantie zijn vergeten, of hoe BN'ers zich voelen na de aanslag op Peter R. Of dat Arianne op vakantie is geweest in NL, iets over een fetisj, de vreemdganger verhalen van vrouwen wat geromantiseerd worden, één of ander rijker blond moppie in de betere buurten van Nederland die haar examen gehaald heeft. En natuurlijk het wekelijkse moslims ophemel artikel of een islamitische vluchteling die het zwaar heeft in Nederland terwijl hij kei en keihard werkt. Als alles faalt komt het Hazes nieuws wel weer. Er is geen echt nieuws meer in Nederland, ook geen echte journalistiek, het is shownieuws om vooral de mensen af te leiden van echte problemen.
@Statix | 13-07-21 | 15:10: En daarna de reclame met de verplichte zwarte man.
een zwarte dag.
racist
Wat zijn wij boreale mensen toch lekker het zelfde als iedereen he. Allemaal mensen, allemaal gelijk, allemaal één grote happy family! Iedereen is gelijk!
Afrika pur sang, zodra het dunne laagje beschaving beschadigd raakt, vervalt men weer tot het oude jagers verzamelaars bestaan. Niet dat de Nederlanders nu zulke lieverdjes waren in die Suid Kaap, maar de trend was wel richting steeds meer beschaving.
Africa Addio; prachtige documentaire over dekolonisatie & de gevolgen. Op YouTube : youtu.be/XzM4kLQvnpo
beste stemmers dit is het voorland voor wat er gaat gebeuren met een coalitie GroenLinks, PvdA, D66 . de Coalitie van hoop
Tegen die tijd heeft onze nieuwe adel de opgedreven huizenprijs verzilverd en haar biezen gepakt.
Jij denkt dat als Rutte wordt veroordeeld wegens corruptie, de VVD'ers de straat opgaan om te plunderen?
@Bataafje | 13-07-21 | 15:29: meer het zwartste scenario Jesse of Kaag wordt afgezet wegens incompetentie in combinatie met corruptie. Heel het land naar de klote, boeren weggepest. En dan de antifa van Groenlinks losgaan met rellen zoals dat nu in het klein is gebeurt in Amsterdam met BLM. de flying monkeys aka stoottroepen van D66 die zijn er niet
Dat dit aanstaande was in Zuid-Afrika riep ik 16 jaar geleden al.
Nu is het zover, op naar het welvaartsniveau van Namibië.
Ja, dit zal de landhervormingen (lees - onteigening blanke boeren) niet tegenhouden, ineenstoring 2040 of zelfs 2030. Corona versnelt alle processen.
@Otto Normal | 13-07-21 | 14:59: Inderdaad, het Zimbabwe scenario...
Het blijft moeilijk voor een bepaalde groep om zich gewoon te gedragen, ongeacht in welk land ze wonen.
Met een president die ooit zei dat je geen HIV krijgt als je na de seks doucht, mag je ook niet al te hoge verwachtingen hebben.
….. van Zuid Afrika.
@MargauxGrandCru | 13-07-21 | 14:56: Ja maar, Trump was ook heel erg.
Dat kun je Zuma ook niet kwalijk nemen. De beste man had de lagere school niet afgemaakt.
Komt toch heus iemand met een vuilniszak en wat klus spullen om het weer op te bouwen?
Toch?
Het ultieme Antifa/BLM/linkse wensbeeld: anarchie, wetteloosheid, alles moet kapot, alles is van iedereen, en iedereen die ook maar IETS bezit, in welke vorm dan ook, moet per definitie stuk of dood.
Lekker vooruitzicht, hoor
In Frankrijk staan de banlieues-jongens klaar, de randstad volgt bij een kansmoment voor de onrendabelen, die liever iemand afknallen als de rap-carriëre er niet in zit.
… but you will be happy. Was getekend, WEF
Dan delft elk kalend d66 watje wel direct het onderspit.
Is dit weer een BLM event?
Een stukje welvaartsherverdeling naar de mens toe. Wat je ziet is dat er creatief vernietigd wordt om beter back te builden. Mooi om te zien hoe culturen weer in contact komen met hun passie en hun woede. 't Is dat het de schuld is van Trump, anders was het Wilders wel.
In het echt broeide dit al 40 jaar en is SA verloren. Het nieuwe Zimbabwe. Maar dan erger met nog meer rassen-tegenstellingen. Ook inter-negerlijk.
Heel Afrika is verloren. Ben benieuwd hoe lang China het daar nog weet vol te houden.
@steenkigerrider | 13-07-21 | 15:45:
Best lang, vermoed ik. China is niet avers om met de knoet haar belangen te behartigen.
Kan Mandela's beste vriend, Ruud Gullit, niet ingrijpen ?
Nelson Mandela was de oprichter en een van de leiders van de terreurgroep "uMkhonto we Sizwe" (Speer van de Natie) die bomaanslagen pleegde op soft targets als restaurants en busstations, en daarmee medeverantwoordelijk voor vele tientallen doden en vele honderden gewonden.
Bono is al onderweg. Nu komt alles goed.
Misschien liggen Lewis Hamilton & Sylvana Simons meer voor de hand?
Zijn gewoon BLM protesten, grotendeels vreedzaam. Niet zeiken, bigots!
Stel je dat toch eens voor. Pieter Omtzigt die een functie elders accepteert als baas van het OM. En prompt Mark Rutte laat arresteren. Woedende VVD/D66/GL/PvdA stemmerts die woest met hun hockeysticks lopen te zwaaien!
En dan de stuurlui aan wal! Wat heeft hockey nou met het landsbelang te maken? Het is potnondeju onze joods/boeddhistisch/ humanistische semietencultuur niet!
Wist u dat de paar eiken in dit land (Nederlandje) gekweekt zijn om hun functie vroeger in de looierij? Ergens snap ik die Afrikaners wel. Zo'n prachtig land en dan in cultuur gebracht door Nederlandse Protestanten. Doodzonde.
Weten we zeker dat deze beelden uit ZA zijn? Twee weken geleden in Brussel na de verloren EK wedstrijd zag het er precies ook zo uit. Om bij de komen van het verlies en de honger werd oa de Nike winkel leeg gehaald. De beelden komen overeen, zelfs als je nog een zwart/wit tv hebt. Jammer dat dit het journaal in NL niet heeft gehaald.
Alleen bijkomend voordeel in Brussel was dat de rascistische afstammelingen van de slavenhandelaren het de volgende ochtend weer stonden op te ruimen om hun schuld in te lossen.
Tijd voor een sterke man....
cdn.history.com/sites/2/2013/11/32051...
Is er al een herdenking ingepland in Amsterdam?
Nee, wel een betaaldag.
Binnenkort hongersnood in Zuid Afrika. Kunnen alle BN-ers weer deugen en roepen dat wij die arme Zuid Afrikanen moeten helpen. Claudia de Breij kom er maar in….
Geen cent.
Het hikt als enige tijd tegen hongersnoden aan daar, deels omdat men het een goed idee vond om de weinige succesvolle blanke boeren van hun land te jagen a-la Zimbabwe. Uiteraard krijg je dan ook een economie als Zimbabwe.
Mijn gok is dat dat land ergens in de komende 10-20 jaar uiteen valt in minimaal 2 delen.
Dat heb je goed gezien. Alles word geplunderd. Winkeltjes zijn leeg. Strakjes proberen ze hun dagelijkse boodschappen te doen en tja. Dus over een week of 2 komt giro 555 in actie en of we die arme Afrikaners willen helpen. Ze verkopen hun gejatte spullen maar.
Niks aan doen. De wereldbevolking moet kleiner. De co2, stikstof, het loopt de klauwen uit volgens de geleerden, dus laat gaan daar. We kijken met een jaar of 5 wel een keer over de schutting
Het lijkt op de Elfstedenkoorts, maar dan anders.
Gebeurde ook in Nederland tijdje terug... zoveel hoeft er niet te gebeuren om zo'n anarchie te krijgen.
Ik zag laatst een docu waarin een zwarte taxichaffeur zei dat al het land, bedrijven en politieke macht bij blanken liggen en daardoor de zwarten nog steeds lijden. Ik weet niet of meneer de afgelopen 10 jaar een krant heeft gelezen maar ik denk dat Beste ongeveer zo'n zelfde opinie heeft. Misschien was hij het zelf wel in die docu.
Geef het nog een week of twee en delen van Zuid Afrika gaan Tigray achterna.
Iets met stammenstrijd en zo.
Die gast met die 58"TV lijkt me niet iemand uit een achterbuurt gezien de saaie Toyota en de kleding die hij draagt. Maar de intense domheid in combinatie met hebzucht maken dat hij niet de juiste conclusie kan trekken dat het gewoon niet past. Triest. Want als je echt zo dom bent kun je hier echt geen bejaarden komen verzorgen al word ons dat wel voorgeschoteld. Als de hebzucht groter is dan je situatie in te schatten is dit ook niet degene die je wil hebben om je bejaarden te verzorgen.
En dat geld eigenlijk voor alles en iedereen die uit dat continent hierheen komt.
Pragmatisch denken zit er ook niet in. Op een gegeven moment zie een auto wegrijden ook met zo'n mega-tv maar vast getaped rondom het dak.
Waar een rolletje tape dan weer niet goed voor is.
En hij heeft gvd al een auto.
Daar heb ik zelfs als hardwerkende blanke nooit geld voor gehad.
@Calastir | 13-07-21 | 15:03: Misschien is die ook gestolen en auto rijden in Nederland is vooral heel erg duur.
Op naar de zoveelste chaos, het ANC kreeg met Mandela en Tutu alle kansen iets moois in de steigers te zetten... inmiddels honderden blanke boeren vermoord en nu 10.000 jaar terug met een moderne stammen-oorlog in de steden, de witte middenklasse vertrekt incl. alle fabrieken/werk voor zwarten.
Volgens mij is het probleem groter dan dat. Veel '2e wereld' landen zijn het laatste jaar getroffen door economische problemen (Cuba, Libanon, Zuid-Afrika,) Op het moment dat je wanhopig bent omdat je je kinderen niet eens meer te eten kunt geven en je niets meer te verliezen hebt dan krijg je dit.
@kobuskuch | 13-07-21 | 14:58: Als je het zo zegt falen ze in ZA niet echt. Die man met die auto had ook honger. Dat kon je duidelijk zien. Bij wiki staat het volgende. Het is één van de rijkste en welvarendste landen van Afrika. Das war einmahl. Sinds de zwarten het roer hebben overgenomen is het er niet echt op vooruit gegaan.
Als je Netflix hebt kijk dan eens “Worldwar Z” en de de herkenbaarheid zal je verbazen.
Het nieuwe pinnen:
mobile.twitter.com/SunflowerSrina/sta...
Onvoorstelbare schaamteloosheid...vol in beeld.
wtf hoe krijgt íe dat er zo makkelijk uit en moet hier een half blok opgeblazen worden?
In Afrika heeft men toch moeite met het Westerse model. Het is de cultuur of weet ik wat maar bij het geringste plunderen. Zuid-Afrika was een 1ste wereldland ondanks de apartheid. Zimbabwe voordat Mugabe langskwam de graanschuur van Afrika. Menig land in Afrika heeft potentie vanwege de rijkdommen maar op de 1 of andere manier maakt men er een potje van. Moet zeggen dat Europa ook langzaam die kant op gaat. Ik denk dat het omgaan met macht een groot probleem is, macht corrumpeert.
Tribalisme en het feit dat de grenzen die getrokken zijn niet echt (echt niet) rekening houden met bevolkingsgroepen helpen zeker niet mee.
Via via ken ik iemand uit Oeganda. Zij behoort tot een bepaalde bevolkingsgroep die nu verspreid is over drie landen en in alle drie de landen een minderheid vormt, terwijl de macht in handen is van andere bevolkingsgroepen, die voornamelijk opkomen voor hun eigen bevolking.
Het gaat ook die kant op in de EU. Al wordt het nog uit het nieuws gehouden want we willen de deuger niet voor het hoofd stoten. Als je de mensen importeert importeer je uiteindelijk ook de cultuur en problemen.
@ZOMG | 13-07-21 | 14:48: ligt er toch echt aan. In Europa zijn bevolkingsgroepen toch ook regelmatig opgesplitst en verdeeld over (nieuwe) landen. Terwijl ergens ver weg wat nieuwe grenzen op papier werden gezet et voila, nieuwe landen plus opgedeelde oorspronkelijke bevolkingsgroep. Grootste deel heeft tot nul komma nul oorlog geleid hoor. Terwijl de macht in handen van anderen is.
Er spelen dus echt andere factoren ook een rol.
@chiwing | 13-07-21 | 14:53: Ja, natuurlijk. En je ziet het toch al. Alleen de leiders van de EU hebben een eigen agenda.
@Bataafje | 13-07-21 | 14:55: Ik zei niet dat het de enige oorzaak is, maar het helpt zeker niet.
@ZOMG | 13-07-21 | 15:08: Het is zeker een factor. Daarnaast heeft het ook iets met vertrouwen van etnische minderheden in de overheid te maken. Als je die Afrikaanse toestanden op Nederland projecteert dan zouden bijvoorbeeld Friezen op Friezen stemmen, en de Fries die op die manier aan de macht zou komen zou allerlei Friezen op belangrijke posities benoemen, niet-Friezen op een zijspoor zetten, etc. In westerse landen stemmen mensen langs politiek/ideologische lijnen ipv etnische. Maar goed, we gaan misschien dezelfde kant op, DENK zou best een voorbode kunnen zijn voor wat ons te wachten staat.
De Franse revolutie was niet heel veel anders, rellen, dood en verderf tegen een rijke elite die alles naar zich toe trok. Populisten worden niet voor niets zo populair, de kloven worden wederom steeds groter.
Als mensen hun eigen nest gaan bevuilen is het goed mis volgens mij.
@Tashtego | 13-07-21 | 15:17: Cliëntelisme is al een feit in bepaalde wijken in de grote steden, helaas.
Vast hetzelfde probleem als in Cuba: tekort aan vaccinaties en middelen tegen corona.
Had een zombiefilm kunnen zijn.
Resident Evil maar dan in het echie.
Kerona uit die regio heet uiteraard de Z-Variant. Mooi thema voor een zombiefilm. Oh wacht..
Ga District 9 maar eens kijken....
Ik vind dat we deze mensen een tweede kans moeten bieden in ons land; we gaan ze halen! Is getekend: iemand van GroenLinks
We gaan ze kielhalen!
die zijn nog even bezig in Syrië
Straks ook bij u in de buurt.
Ik kan me nog vaag iets herinneren over een Primera winkel die werd geplunderd. Dus het is er al.
Ik neem aan dat de dieven en plunderaars aansprakelijk zullen worden gesteld voor de geleden schade. Herstelbetalingen, zo u wil.
Krijg altijd zo'n District 9-vibe bij dit soort beelden.
Of chappie
Je weet gewoon dat er dadelijk weer iemand begint te roepen dat het de schuld van de blanke man is, en kans is groot dat het zelf iemand is met een blanke huidskleur.
Vraag mij af of het ooit nog wat wordt in Afrika, daar kunnen we als het westen nog triljarden insteken het gaat nooit werken ben ik bang totdat ze zelfs eens tot het besef komen dat ze moeten werken om hun land/continent op te bouwen.
uiteindelijk is het de schuld van de Nederlanders. Snel Betalen!!
www.artprintsa.com/images/AKTisforTro...
Of het nog wat wordt? Nee. Het zal nooit wat worden. Zie de documentaire 'Africa Addio' van 1966. Na een dekolonisatie zakt een land vaak in de pittoreske tribale stront.
No more vaccin for you.
Mijn blanke ouwe mannenbrein zegt:
Dit soort beelden gaan we komende decennia nog wel vaker zien van meerdere locaties. Algeheel uiteenvallen van sociale cohesie. Armoe, rassennijd, verlies van vertrouwen in regeringen. We gaan een postapocalypiche wereld tegemoed behalve dat de apocalyps niet als zodanig zal worden herkend.
Einde Nostradamus modus.
Nee hoor, denk er precies hetzelfde over.
Waar vroegen rijken ten onder gingen, aan decadentie, verval of overheersing waren dat altijd bepaalde delen in de wereld aangezien toen nog niet alles met elkaar verbonden was.
Nu is dat wel zo, plus er zijn teveel mensen op de wereld: kan dus inderdaad globaal gaan gebeuren. Eerst in de armere delen wat nu al zo is, dan zal het overslaan naar de rest.
Denk dat je het best in Noord-Korea visum kunt aanvragen....
Precies dat denk ik ook. Vooral alle grenzen openen en allemaal kansarmen hier laten komen, die zonder een noemenswaardige tegenprestatie overal recht op heeft, of denkt te hebben. Dat gaat vroeg of laat heel scheef.
Daar hebben ze nog grotere meubelboulevards als bij ons .
Sommige landen zijn beter af met een dictator of apartheid . Was ook wel kudt maar je had in ieder geval te vreten en een dak boven je hoofd.
De wereld is beter af met minder mensen.
In sommige culturen zijn jongeren nou eenmaal "verschrikkelijk gevoelig voor status en aandacht", moet je ze ook een beetje gunnen.
Hebben Jan Pronk, Boris Dittrich, Adriaan van Dis, Pia Dijkstra, Freek de Jonge, c.s. al bevestigd dat dit om freek nieuws gaat?
Poah, mooi dat zoiets in Nederland nooit zou kunnen gebeuren!
En mocht het ooit gebeuren hebben we het best voorbereide politie corps/ leger ter wereld. Zoiets heeft hier geen kans.
Is dit de Kruiskade?
Dat krijg je als de herstelbetalingen op zich laten wachten.
Wel plunderen op 1,5 meter he! Denk aan de Zuid-Afrikaanse variant!
En mondkapjes op natuurlijk!
ik heb vaak het idee dat plunderen vooral een black privilege is.
Klopt. Zoals het plunderen van joodse winkels in het Derde Rijk.
@Prinsemarij | 13-07-21 | 14:36:
Dus het is eigenlijk een gevalletje cultural appropriation?
Oh, en hier nog een aardige schietpartij: twitter.com/FcBFlandes/status/1414842...
Oud en fake.
@Zwizalletju | 13-07-21 | 14:40: Yarrrrrrr, excuses
Die spelen gewoon soldaatje. Pang 20 seconden dood.
Wakaliwood.
Schuld van de witte man.
Aldus het huidig links fascisme wereldwijd aan de macht.
www.du9.org/wp-content/uploads/2012/0...
De toekomst van West-Europa, nu al live te zien!
Precies dit.
En het domme stemvolk gaat nog klappen en zingt Back Lives Matter.
Zomaar een vraag: Wilt u meer of minder wetteloosheid?
58 inch in z'n golfplaten hutje.
Je weet zelf.
Een echte sinotec 58" is toch wel 480 euro online. Bezorgen ze hem nog thuis ook.
REAGEER OOK