Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

Nieuwe analyse Planbureau voor de Leefomgeving: "STERF BOEREN, STERF"

Als dit geen burgeroorlog wordt...

Nederland, meidagen 2040. Na de Slag om het Malieveld, de Slag om het Museumplein en de Slag om het Groene Hart is de rust weer teruggekeerd in de Lage Landen. De burgeroorlog tussen Het Westen en De Rest van Nederland heeft twee jaar geduurd, en zo'n beetje alle overheidsgebouwen zijn met de grond gelijk gemaakt. Het kabinet Becker/Kaag is naar Davos gevlucht, en waar Mark Rutte is weet niemand. Weggefietst, vermoedelijk. De Gracht om de Randstad is gegraven en de laatst overgebleven ambtenaren hebben zich teruggetrokken in de atoomkelders onder de Brusselse Wetstraat. Het Rijksinstituut voor Voedsel en Mensa's meldt 1400 hongerdoden in Amsterdam, een week op week stijging van 30%. In een staatssupermarkt te Den Haag zijn 44 vrouwen neergestoken. "Ongemak" kopt de door de NPO overgenomen Volkskrant. Op de enige intacte landingsbaan van Schiphol is zojuist een vliegtuig met appels uit Chili geland. Secretaris-Generaal Centrale Voedselvoorziening Van Lienden laat weten dat die appels niet voor de Randstad zijn. "Sorry mensen. Die zijn voor China." Van Lauwersoog vertrekt een enorme pulsvisvloot naar de Doggersbank. Nieuwe haring halen.

Social

Reaguursels

Inloggen

Landbouw is natuur en milieu, huizenbouw is dat niet.

echtpaul | 05-07-21 | 21:50 | 1

Landbouw legt CO 2 en stikstof vast idd.

elevator | 05-07-21 | 23:07

Met de huidige rush heb ik compleet lak aan de milieumaatregels. In tegenstelling tot veel groenlinksstemmers (en mijn naaste uiterst progressieve buren met houtkachels) heb ik geen auto en ga de laatste decennia niet op vakantie. Wel een composthoop en ik verbouw veel groente.
Ter compensatie scheid ik mijn afval en gooi de baterijen in de biobak. Al zal deze baldadigheid onbewuste gemeengoed zijn bij sommige.

bitterpete | 05-07-21 | 21:13

Walgelijk die EU terreur

Pieterman | 05-07-21 | 20:52

Een land dat zijn boeren niet waardeert verdient een hongerwinter.

jochum1980 | 05-07-21 | 18:29 | 1

Zeer waar

Pieterman | 05-07-21 | 20:52

Ik kocht vandaag kalfsvlees bij een van de landelijke supermarkten dat in ons eigen dorp geproduceerd is. Er zijn dus ook lichtpuntjes.

etwaboy | 05-07-21 | 18:03

De verarming van ons land ligt op schema en de regeringsSchwappies zagen dat het goed was.

revolte | 05-07-21 | 16:15

PBL, CBS, RIVM, DNB. Wie hen betaalt bepaalt.

Mart6037 | 05-07-21 | 16:06 | 1

Uiteraard, dit is een politieke keuze. Je merkt zelfs dat D66 aan tafel zit nu.

Ook al via de Raad van State (D66) ze gaan het hoe dan ook doordrukken.

Het wordt een heel hete zomer.

Roze_bril_drager | 05-07-21 | 19:46

De bestuurders en klimaatkapitalisten hebben me toch een enorme plaat voor hun kop, handelsdoelen zijn blijkbaar belangrijker dan zoeken naar eenvoudige eersterangs oplossingen om stikstof uitstoot en energieverbruik te beperken, voedsel van welke aard ook, zelfs water in flessen ver weg kopen, is overbodig stikstof uitstoot en energieverbruik, al eerder hier genoemd de regelgeving die erg laag/zwak is in verweggistan betreffende meststoffen, pesticiden en insekticiden heeft daar ook nog een hevige impact bij. Ook de betutteling van het zgn behoud of terugwaardering van vooroorlogse zeer beperkte, nogal op sentimentele leest geschoeide natuurwaarden in de hoogveengebieden, die maar kort in de geschiedenis hebben bestaan door de verarmde zure grond. Er zijn rijkere plantensoorten die op de huidige verbeterde grond prima kunnen gedijen en daarnaast nuttige insekten ea kunnen huisvesten. bord vboor hun kop maar vooral kortetermijn denken.
Mest van de veestapel kan inmiddels uitstekend bewerkt worden om daar de schadelijke stoffen uit te filteren en als hoogwaardige mest zeer doeltreffend efficient in te zetten op dusdanige wijze, dat er van overbemesting of nutteloze uitstoot van stikstofverbindingen, methaan, ammoniak etc. geen sprake meer hoeft te zijn, oftewel circulaire landbouw en veeteelt, dat is een veel directere en op lange termijn vele malen efficienter en energiebesparend dan de droomplannen van de klimaatfascisten

GuruOuwehuru | 05-07-21 | 14:43

Tja, robots met AI hoeven ook niet te eten.

MistaRazista | 05-07-21 | 13:10

In Nederlands zijn allerlei regels voor dit soort dingen dat er voort zorgt dat de dieren goed verzorgt worden, dat ze niet volgepompt worden met anabolen en antibiotica en dat het allemaal zo weinig mogelijk problemen veroorzaakt.

Dus dan mag het niet meer in Nederland en verplaatst de productie naar een land waar dat soort regels allemaal NIET bestaan en gaat de kwaliteit dus naar beneden. Well done!

Leviticus_ | 05-07-21 | 13:06

Zoals de meesten reclame krijgen voor glasvezel of zonnepanelen op het dak krijgt een boer reclame om vanaf 10 hectare vol te zetten met zonnepanelen, 20 jaar, daarna is de grond eronder schraal (ja Yessar, links brandnete schraal!) en beter geschikt als bouwgrond.
Vanaf 50 hectare krijg je echt mooie aanbiedingen, dus u in de stadsstapelaar, boeren dood, platteland vol linkse deug industrie.
Misschien is er dan nog wel wat plek om een zeehaven uit te breiden of wat extra zware industrie?

28 | 05-07-21 | 13:04

Kennelijk vindt de meerderheid van het apathische stemvee het allemaal wel best dat ze straks in een grote stedelijke agglomeratie wonen in plaats van een land. Lekker met z'n allen opgehokt in zo'n nieuw flatje, mooi toch?
Je hoort van de meesten geen wanklank, zolang ze maar regelmatig op vakantie kunnen om te genieten van de rust en ruimte in andere landen.
Gedeputeerde Nienke Homan van GL in Groningen zei letterlijk dat gezeur over beschikbare ruimte en "het landschap" komt van een klein groepje schreeuwers, voornamelijk oude, "witte" mannen met een technische achtergrond. Het is volgens mevrouw Homan dus zaak om al vroeg de jeugd te bewerken en rijp te maken voor "de transitie" want "die hebben nog geen binding met het landschap".

Hoe verrot wil je het hebben?

Lefty-Messup | 05-07-21 | 12:50

Het gaat om andere dingen / plannen heel europa betreffende.
Oud verhaal.De graanschuren / vleesvriezers moet in een geconcentreerd aantal landen komen.Ik meen spanje en dergelijke.Vernederland wordt een europees natuurpark.Industrie wordt weer geconcentreerd in andere landen.

Ben5570 | 05-07-21 | 12:41 | 1

Tot we een EMP op ons dak krijgen en dan hebben we dichtbij geen voedsel meer.

schijtzat | 05-07-21 | 14:27

Ik vraag mij af hoe al de mondjes van de overbevolking straks gevoed moeten worden? Zoals geld niet aan een boom groeit, komen er naar mijn inzien ook geen bananen uit een flappentap...

Sjompie | 05-07-21 | 12:36 | 1

Zelf weer gaan jagen en slachten, kunnen we na een tijdje gaan selecteren op bleekneusjes.

likdoorn | 05-07-21 | 12:53

Ik ben geen boerin. Maar ik sta pal voor de boeren. Wat worden ze vern***kt door de overheid. Laten we eerst de immigratie stoppen want dat komt als een tsunami over ons heen. En dan eens een werkelijk lange termijn plan maken met en voor de boeren. Ons land is straks volgeplempt met huizen, windmolens, zonneparken en 'no go areas'. Net zoals toen in Irak worden we als het ware weer een "oorlog in gerommeld", zo voelt dat...

nancystjago | 05-07-21 | 12:32 | 1

De vernieling van ons land is onafwendbaar, alle milieuclubs zijn geïnfiltreerd door vvd'66 kartel figuren.

revolte | 05-07-21 | 16:22

Waarom wordt eigenlijk nooit over die energieslurpende glas tuinbouw in het Westland gepraat, of over die bollenvelden in noord-Holland waar veel gif wordt gebruikt? Bloemen zijn immers een luxe product, die kun je als eerste missen lijkt mij.

Sinterbikske | 05-07-21 | 12:17 | 4

Randstad

du Roi Soleil | 05-07-21 | 12:44

Ik denk dat er in de winter ook behoefte is aan groente. Of eet u dan alleen witte rijst, hiernaartoe gevlogen vanuit de methaan dampende rijstvelden

mok | 05-07-21 | 13:27
▼ 1 antwoord verborgen

Dit gaat over een afweging van waarden. Maar die afweging wordt niet gemaakt. We mogen die afweging niet maken. Ongekozen clubs ambtenaren en rechters bepalen nu wat er gaat gebeuren, want de volksvertegenwoordiging heeft allang haar zeggenschap uit handen gegeven door het tekenen van vage maar letterlijk allesomvattende internationale verdragen die door rechters kunnen worden geïnterpreteerd zoals het hen goeddunkt.

dihydrogenmonoxide | 05-07-21 | 12:15 | 1

En gesubsidieerde actie groepen die ook willen scoren met rechtszaken .

elevator | 05-07-21 | 12:19

Je moet qua energie en voedsel zelfvoorzienend zijn als land. Want het blijft niet eeuwig vrede, dat is zeker.

Heeft het planbureau ook al berekend dat er niet 1 immigrant meer bij kan vanwege het milieu ?

Roze_bril_drager | 05-07-21 | 12:13 | 3

Is er niet ergens een geniale jurist die het asielbeleid in het kader van het milieuaspect voor de rechter aanhangig kan maken?

Sjompie | 05-07-21 | 12:40

@Sjompie | 05-07-21 | 12:40: Dat zouden dan Sébas Diekstra of Peter Plasman moeten zijn. Beiden stonden op de lijst voor Code Oranje. Code Oranje was de enige partij die bevolkingspolitiek op de agenda had staan. In één zin: 'Verminderen van immigratie door het investeren in eerlijke handelsrelaties, humane opvang in de regio en door een sluitend systeem van arbeidsmigratie.'

grietmetgroenefiets | 05-07-21 | 13:38

Ik meende dat er een tijd geleden iemand reageerde met een artikel uit een landbouw magazine waarin was berekend dat we nu al te weinig landbouwgrond hebben om in ons eigen voedel te voorzien. Ik denk dat we afstevenen op alles importeren en dat goed voedsel heel duur gaat worden, een beetje zoals in amerika, waar gezond eten alleen voor de rijkere mensen is.

brie-de-penis | 05-07-21 | 18:04

De bevolkingsgroei in Nederland komt volledig door migratie www.cbs.nl/nl-nl/nieuws/2017/18/geen-...
Zou er geen migratie plaatsvinden dan zou het inwonertal afnemen. Het tekort aan woningen zou op die manier een stuk sneller opgelost kunnen worden dus en dan kun je de boeren ook gewoon met rust laten.

Sinterbikske | 05-07-21 | 12:06 | 5

@AmbtenaarInFunctie | 05-07-21 | 12:20: Op 100 man heb je maar 3 productieve personen nodigen. Elke 100 jaar wordt dat getal krapper. Dus al heb je 100 juppen met snert kinderen op hun tablet in een zelfrijdende auto vol Amazon Prime verpakkingsdozen, en een gescheiden partner erachteraan met een tanker kist aan wijn en een bak sushi die de wereld maar aan haar voordeur moet materialiseren op haar wenken. Zo lang Teun en Barry aan de kotter staan doordeweeks, en aan de milieustrraat in het weekend; dan barrelt het lekker verder.

GeheidEenGeit | 05-07-21 | 12:51

klopt, in 2000 werd er vanuit gegaan dat de bevolking in NL vanaf 2015 zou krimpen. Dankzij D66, PvdA, GL en VVD zitten we nu met een bevolking die behoorlijk groeit en dat alleen maar door immigratie. En nu moeten wij hier de rekening voor betalen omdat deze zelfde politieke partijen vinden dat milieuproblemen, woningnood etc opgelost moet worden. Oh ja en de criminaliteit en de overlast mag u als burgers ook nog even mee leren leven.

lagelander | 05-07-21 | 13:11
▼ 2 antwoorden verborgen

Dit is weer het zoveelste bewijs hoe onbetrouwbaar de overheid is
Jarenlang was het beleid dat de boeren meer en meer moesten produceren op steeds efficientere wijze want een hongerwinter en afhankelijkheid van het buitenland mocht nooit meer gebeuren
Zie de ruilverkavelingen in de jaren 60 en 70 waartoe boeren gedwongen werden waarbij sloten en beken werden rechtgetrokken en heel veel natuur werd vernietigd om de productie te verhogen mede omdat de export van landbouw goederen het land veel geld opleverde
Tevens moesten de boeren verregaand mechaniseren zodat de boer het allemaal alleen kon doen en de boerenknechten elders in de economie ingezet konden worden
Dit alles gefinancieerd door de banken die de boeren opzadelden met torenhoge schulden waardoor de boeren nog meer en goedkoper moesten produceren, het gebruik van kunstmest en verdelgingsmiddelen was hierdoor onvermijdelijk ,dit alles ten koste gaand van de natuur en dieren welzijn .
Kortom niet de boeren maar de overheid is schuldig aan de situatie waarin wij nu verkeren en de boeren mogen nu het gelag betalen

van Dam | 05-07-21 | 12:04 | 1

En zo is het. Eerst moesten er overal ligboxenstallen komen en een paar jaar later kwam er een melkquotum.

grietmetgroenefiets | 05-07-21 | 13:05

De haat tegen boeren is bij de media ongekend

thanseeuwen | 05-07-21 | 12:00 | 4

@AmbtenaarInFunctie | 05-07-21 | 12:22:
Eigenaardige redenering. We zijn er altijd zo trots op dat Nederland een wereldspeler is in dit-of-dat en hijsen bedrijven op het schild die naar de hele wereld exporteren. Die doen dat ook niet zonder uitstoot hier in dit kleine door ambtenaren vergeven landje. Wat is nu de reden dat ambtenaren met twee maten willen meten?

Joris Beltsin | 05-07-21 | 12:35

@AmbtenaarInFunctie | 05-07-21 | 12:22|
Ook u kunt niet verder dan 2 cm voorbij de eigen neus kijken, want denkt u nu echt dat die productie elders niet opgepakt gaat worden? En dan ook nog tegen veel slechtere voorwaarden voor mens, dier en milieu dan hier? Had u nog niet bij stil gestaan hè?

Verder gaat u er compleet aan voorbij dat de linkse hobbies o.a. door de winst die deze export opbrengt betaald wordt.

Daarnaast hoor ik ook u niet over dé grote aanjager van al deze problemen; de stuitende o.v.e.r.b.e.v.o.l.k.i.n.g. in dit land. Of dacht u dat die miljoen huizen die erbij gebouwd moeten worden stikstof en CO2 neutraal gaan worden. Indien ja, droomt u dan maar lekker verder.

Sjefke7807 | 05-07-21 | 13:34
▼ 1 antwoord verborgen

Heerlijk man! We laten 1x in de week een grote krat met vers groente, zuivel, vlees en fruit brengen door een boer.
We betalen zo goed als het zelfde voor alles in de supermarkt. Maar gewoon gezond, vers en veeeeel lekkerder dan die troep van de Jumbo.
Bezorgen kost ons ook nog niets, want een familielid woont bij ons in de buurt en neemt het mee voor ons. Zo spaar ik de ergernis van de supermarkt en steun de boer!

tis_wat | 05-07-21 | 11:59 | 2

Leuk dat dit voor jou werkt, maar de gemiddelde Nederlander woont niet in de buurt van zo'n lokale boer en daarnaast is er in Nederland veel te weinig lokaal voedsel beschikbaar om de bijna 18 miljoen monden te voeden.

AmbtenaarInFunctie | 05-07-21 | 12:24

Het ligt wat complexer dan hier voorgeschetst.

En het vreemde wil dat de boeren-groep slecht in staat is dat exact te verbeelden en verwoorden.
En de ‘tegenstanders’ begrijpen slecht hoe het zit.
Het is een complex netwerk, spinneweb, van deelwaarheden en tegenstrijdigheden.

Voorop: we produceren veel meer dan we eten, voor export.
Logisch, we zijn een delta in een technologisch geavanceerde en hooggeletterde maatschappij.

Braco.me | 05-07-21 | 11:56 | 4

We produceren niet meer dan we eten. De economische waarde van de export is groter dan die van de import en hieruit komt dit hardnekkig misverstand voort. De voedingswaarde van wat we hier in Nederland produceren is echter onvoldoende voor de eigen consumptie. Daarvoor zouden we tot circa 3x zoveel landbouwareaal nodig hebben. De bron van dit gegeven komt ook van het CPL.

Joris Beltsin | 05-07-21 | 12:04

En zoals altijd in het ontransparante, onzuivere, zogenaamde overleg-poldermodel zit er ergens een aspje op de schouder met een rekenmachine argumenten te verzinnen.

Want niet rendabele windmolens en zonnepanelen worden krom-recht geluld met subsidies omdat er nú hele dikke Sywert-winsten te behalen zijn met 2 industrieën. De Bouwlobby…. icm de ‘duurzame elektriciteit’. Deze clubs zitten vuistdiep in deze discussies en boerenland = winst. En we doen de boodschappen gewoon uit Chili en Kenia, wijn uit Australië, hoe cares??

Braco.me | 05-07-21 | 12:08

Er wordt nergens ter wereld zo goed voedsel geproduceerd als in Nederland . Dus waarom zou het klimaat of het milieu er beter van worden als het ergens anders wordt verbouwd ?

elevator | 05-07-21 | 12:17
▼ 1 antwoord verborgen

Hier een zinloze opmerking van mij. Ik kom uit een PvdA gezin maar inmiddels stemt m'n moeder (73) op de VVD. Als ik haar dan probeer uit te leggen wat bijvoorbeeld de impact van corona maatregelen is en dat ze niet passend en disproportioneel zijn of dat het niet op korte termijn mogelijk is onze energiebehoefte te vergroenen kijkt ze me aan en zegt ach Rutte bedoelt het ook goed. Dit is één voorbeeld maar zo zijn er welbekend tientallen voorbeelden. Het gaat erom dat onvoorstelbaar veel mensen zich iedere keer laten inpalmen door mooie woorden van politici. Bij iedere verkiezing vliegen de miljarden je om de oren voor het onderwijs, voor de zorg, voor defensie noem maar op en iedere keer trappen miljoenen mensen m'n moeder incluis weer in die mooie woorden en daarom verandert er niets wezenlijks. Het gros is totaal niet in staat om achtergrond informatie te verzamelen en daar een mening over te vormen. Het gros blijft bij de verkiezingen of op de bank zitten of stemt weer als een zombie op de vvd66cdapvda.

RobbievanD | 05-07-21 | 11:54

Vleesch is een luxeproduct net als vliegen. Ben er persoonlijk niet voor om het te verbieden, maar het zou niet gek zijn als de daadwerkelijke prijs (geen subsidie en milieu/co2 kosten in de prijs verrekend) wordt betaald. Natuurlijk moet het wel een eerlijk speelveld blijven, dus hetzelfde dient te gelden voor import vleesch.

Alternatief zou zijn minder mensen, maar dat zie ik niet vanzelf gebeuren zonder grote wereldoorlog.

zeertegendradig | 05-07-21 | 11:46

De strijd tegen de Groene Gekte en de paniekvogels krijgt weer een klap. Het kartel en heel veel organisaties die afhankelijk zijn van zo groot mogelijke "transities" hebben de macht in Nederland. De kudtburgers, uw buren, hebben gestemd op 6 partijen die straks Nederland gaan inrichten zoals zij willen. Dus in ieder geval minder boeren en meer immigratie. En u gaat dat betalen, loonslaaf en kleine zelfstandige.

Graaier | 05-07-21 | 11:34

Nou eens kijken wanneer iemand in Den Haag weer voorzichtig durft te roepen dat het misschien toch wat vol wordt in Nederland.

Giotto | 05-07-21 | 11:28 | 1

Oh, maar dat gebeurt al jaren.
En voor wat betreft degenen die dat niet doen: daar zijn ze te autistisch voor. Neem 1 punt over van de PVV of JA21, etc. en je bent besmet met het nazivirus.

SIogra | 05-07-21 | 11:41

Te treurig voor woorden, dezelfde overheid zette zelf in op de schaalvergroting van de boeren met de intensieve veehouderij als gevolg. In mijn regio waren er genoeg boeren die met 40 koeien rond konden komen, en de beesten dan ook nog eens kwalitatief goed onderhouden. Maarja, dat moest allemaal kapodt, omdat het niet rendabel zou zijn.

amateurrr | 05-07-21 | 11:26 | 1

De boeren springen al vele decennia van de ene regel naar de andere. Het is nooit goed: ofwel de overheid heeft de hele tijd weer andere inzichten. Probleem: van groot naar klein, of van klein naar groot, dat lukt nog enigszins. Maar als een boer weg is en de grond teruggegeven aan de natuur, dan is er geen weg terug. En dan is het wel zuur als het inzicht achteraf toch niet zo geslaagd was.

denouden | 05-07-21 | 11:57

Er is een beroemde quote die zegt dat elke beschaving slechts 2 warme maaltijden verwijderd is van totale anarchie en dan ga je de strategische fout aan om de lokale voedselproductie om zeep te helpen. En dat bovenop die andere strategische fout om de immigratie niet aan banden te willen leggen.

BASinnic | 05-07-21 | 11:26 | 1

Helaas werkt het in de werkelijkheid anders. De mens komt om door de honger omdat een kleine elite sociale gelijkheid nastreeft. En een volk laten verhongeren kun je decennia volhouden, net als de leugen dat een almachtige ‘sociale’ overheid tot op detail kan plannen waar behoefte aan is....

ratelaar | 05-07-21 | 12:05

Kom er maar in "Beter leven" en noem al die door de postcodeloterij gesponsorde belangenclubjes maar op. Straks komt dat lekkere kippetje uit de broedbatterijen in Oekraïne, wordt je schnitzel in elkaar geplakt in een Pools slachthuis, en komt ons graan voor het brood van één of andere hoogvlakte diep in Rusland waar men nog rijkelijk de ondergrond met Glyfosaat behandeld en waar men niet kijkt naar een kilootje meer of minder kunstmest uit de omgeving van Tsjernobyl.

Nederland wordt straks veel te afhankelijk in de voedselketen van andere landen, tel daarbij de 600 tot 1000 apothekers, opticien, en orthopeden op uit de zandbak ten zuiden van de middellandse zee en ik voorzie straks ernstige voedseltekorten. Dat op de dag dat ik lees dat Zimbabwe voor het eerst in staat is om genoeg voedsel voor iedereen in het land te telen.

muggetje | 05-07-21 | 11:22

boeren. niets meer naar de Nederlandse afnemers, melk de sloot in de gewassen afbranden, verschroeide aarde en hongersnood is het uiterste middel om deze (Haagse) waanzin te stoppen.

Tasmaneiland | 05-07-21 | 11:18

Het Centraal Politbureau beveelt dekoelakisatie van Nederland aan. Waar Stalin zich nog moest beroepen op de ideologie van het communisme kiezen onze huidige leiders voor het periodieke systeem der elementen. Thans zijn zij aangekomen bij het 7e element Stikstof ('het stofje dat de natuur verstikt').

Joris Beltsin | 05-07-21 | 11:11

Ben wat groente en fruit betreft in ieder geval alvast zowat meer dan autark. Met een moestuin van zo'n 200 m^2 met groente, frambozen, bramen, zwarte, rode en witte aalbessen, kruisbessen, bosbessen, vossebessen en twee druivensoorten. Daarnaast hoogstammen met verschillende soorten appels (waaronder de nostalgische vroege sneeuwappels), peren, pruimen en kersen.
Verder nog een stuk met "wilde" borders en bos.
Alles onbespoten. Het enige waarvoor. ik op "buiten" aangewezen ben zijn koemestkorrels.
Tuinwerk schenkt mijn vrouw en mij, bovendien nog eens veel plezier. We zijn wel van plan om vanaf volgend jaar voor het grove werk, een dag of twee een hovenier in te huren.
Dat alles met rondom enkele boeren met nog koeien in de wei en fruitplantages waar je gewoon door mag wandelen.
Moet haalbaar zijn voor iedereen die al een zowat afbetaald huis in de Randstad bezit of genoeg overwaarde/spaargeld heeft.

WirMachenMusik | 05-07-21 | 11:06 | 6

Veel mensen hebben geen balkon van 200 m2. Veel anderen ook geen tuin van 200 m2 trouwens. Heb je nog suggesties?

Eagle0511 | 05-07-21 | 11:55

@Eagle0511 | 05-07-21 | 11:55: Ergens een stukje braakliggende landbouwgrond of een volkstuin huren. Of misschien vriendschappelijke relaties aanknopen met boeren of kennissen/familie met een grote, meer dan zelfvoorzienende, tuin, voor het geval dat?

WirMachenMusik | 05-07-21 | 12:03

@Eagle0511 | 05-07-21 | 11:55: En als je nog tamelijk jong bent de "instant gratification"-drang in toom houden. Ik kocht mijn eerste huis ook pas toen ik al 44 was.

WirMachenMusik | 05-07-21 | 12:15
▼ 3 antwoorden verborgen

Die stikstofnormen zijn maar bedacht, want de afgelopen decennia enorm afgenomen en in het buitenland geen probleem.
Waar het werkelijk over gaat is de boeren te laten oprotten om ruimte te maken voor weer een miljoen immigranten tot 2030.

du Roi Soleil | 05-07-21 | 11:05 | 2

Nou, boeren moeten ook oprotten om lucratieve huizenbouw mogelijk te maken, daar kan lekker aan verdiend worden.

DeCynischeAmbtenaar | 05-07-21 | 11:38

Zijn er wel NL appels dan? Die worden volgende maand / over 2 pas geplukt. Daarna de vriezer in.

menage | 05-07-21 | 11:05 | 2

Appels kun je, mits donker en goed gekoeld, prima een jaar bewaren.

naglfar | 05-07-21 | 11:12

Mijn grootouders hadden daar een kelder voor. Wat niet goed bleef bij donkerte en koelte werd ingemaakt.

Knitty | 05-07-21 | 11:26

Je vraagt je toch steeds maar af: Wie heeft hier belang bij?

Het moge duidelijk zijn dat de argumenten totale kul zijn. Of een biefstuk nou hier of elders wordt geproduceerd, maakt geen biet uit voor het milieu. Iets of iemand heeft besloten er een zaak van te maken om Nederland in de prullenbak te gooien.

Wie of wat is dat? En waarom? Ik vind het een duister zaakje.

Knufter | 05-07-21 | 11:02 | 2

Je ziet het verkeerd, de hele wereld gaat opwarmen, behalve Nederland want die houden zich aan de regeltjes. Overal stikstof, behalve hier want wij hebben een stikstof beleid.

EmilioEsteves | 05-07-21 | 11:27

@EmilioEsteves | 05-07-21 | 11:27: En vergeet niet: Nederland moet gidsland zijn. De boven ons gestelden menen echt dat als Nederland het voortouw neemt, de rest van de wereld vol bewondering hetzelfde pad zal gaan bewandelen.

Eagle0511 | 05-07-21 | 12:00

Het levenswerk van generaties afpakken omdat een vent achter een bureau dat zo berekend heeft. Het nieuwe normaal.

JJMS | 05-07-21 | 10:58

Dit zegt genoeg:
Betoog Machiel de Graaf 'Het is nu genoeg geweest' - Debat Tweede Kamer Inburgering en Integratie

youtu.be/WztaqhjjQkQ

edo2018 | 05-07-21 | 10:58 | 4

Ja de juiste vragen inderdaad. Nu nog goede antwoorden.

Giotto | 05-07-21 | 11:33
▼ 1 antwoord verborgen

Heeft geen ene fuck met milieu te maken. Brussel heeft in opdracht van de corporate lobby besloten dat Nederland een metropool van 30 miljoen mensen moet worden. Onze fopdemocratie gaat dat niet tegenhouden.
TriState City www.geenstijl.nl/5139245/hoe-vno-ncw-...

Abject | 05-07-21 | 10:51 | 1

Afschuwelijk. Mensen die generaties lang op hetzelfde stuk grond geboerd hebben en waarvan de voorvaderen vaak dit land nog zelf aan de natuur/de zee ontworsteld hebben, worden nu weggejaagd voor Afrikaanse en Aziatische migrantenstromen.

du Roi Soleil | 05-07-21 | 11:07

Ik las: Rekenmodel! Waar is Pieter?

sgaapje | 05-07-21 | 10:50

Ah ja, ik hoorde het überambtenaartje van het Planbureau vanochtend op de TV al framen dat 'we' beter nu de pijn kunnen nemen dan later.

Joris Beltsin | 05-07-21 | 10:48 | 1

laten we een parallel trekken met het piramidespel dat bevolkingsgroei heet. We kunnen beter nu de pijn nemen, in plaats van onze kleinkinderen zich te laten afvragen hoe we ooit op de 30 miljoen inwoners zijn gekomen.

Dr.Utker | 05-07-21 | 11:16

Ondergronds bouwen, flats naar beneden, zodat je werkelijk van verdiepingen kunt spreken. Scheelt ook enorm in de stookkosten. Plek zat.

Usumani | 05-07-21 | 10:47

Er is weer een rapportje op maat besteld door de "toekomstige" regering waarin massale import van asieleisers en de daaraan gerelateerde overbevolking vooral niet zijn meegenomen.

Ruikbaard | 05-07-21 | 10:43

Landbouwgrond zal niet voor natuur en milieu worden ingezet, tenzij je definitie voor natuur en milieu 'beton en vinex voor nieuwe nederlanders uit de natuur'' is.

rectormagnificus | 05-07-21 | 10:35 | 3

Sta er even bij stil dat Nederland in de jaren 90 op het niveau Noorwegen en Zwitserland zat. Daarna zijn we kei en keihard gaan deugen. Zie hier het resultaat.

Dirk III | 05-07-21 | 10:46

@Dirk III | 05-07-21 | 10:46: Er vloeien allerlei corrupte politieke stromingen in onze maatschappij. Of het nou gaat om asielzoekers of om klimaatbeleid. Er word een soort van nuttigheid en afhankelijkheid gecreëerd dat alleen maar ten koste van de vrijheid zal gaan. Zolang mensen zoals jij en ik niet de straat op gaan om te vechten tegen dit soort deugschap, dan zullen de deugers blijven regeren.

rectormagnificus | 05-07-21 | 10:52

@Dirk III | 05-07-21 | 10:46: We hebben inderdaad al veel welvaart verloren. Ik verwacht ook een hoop hogeropgeleiden die naar Duitsland of België vertrekken, of zelfs verder dan dat. Het probleem bij Nederland is dat we nu eigenlijk de rijkdom niet meer hebben om telkens het beste jongetje van de klas uit te hangen. De overheid is out of control en smijt met geld alsof het niets is. Het geld gaat een keer op en dan is het huilie huilie.

Old_Spice | 05-07-21 | 10:59

Mijn ouders konden tijdens de hongerwinter bij boeren kunnen aansterken in Noord-Holland. Ursem. Mijn moeder ging er jaarlijks nog langs om ze te bedanken. D66 is een schande voor dit land. Massa's mensen moeten een beroep doen op de voedselbanken. Pak dat eens aan.

Piet Karbiet | 05-07-21 | 10:35 | 2

We leven niet meer 80 jaar geleden. Misschien is het je ontgaan?

Beste_Landgenoten | 05-07-21 | 11:08

Alle D66 ers zijn een schande.

MoonBeebe | 05-07-21 | 11:09

@Pritt
En dan komt zo een zakje bio-appels uit Chili bijvoorbeeld hier vandaan. newsroom.eosta.com/bio-appels-van-vru...
En daar is dan weer een mevrouw Vaessen de marketing manager. Die oa ook marketingt voor Campina en Mars.
Natuurlijk in wageningen op school gezeten. Kan niet anders.
Maar wat zou ze stemmen, en hoeveel zou ze nou 'graaien'.
Het is net een soort tonychocolony dingetje.
Hup.. in de markt zetten.

grapo | 05-07-21 | 10:35

Volkomen terecht dit! Had al veel eerder moeten gebeuren.

Von Knarrenstein | 05-07-21 | 10:32 | 2

Lekker reaguren van achter je bureautje. Volkomen terecht! Heb je ook nog
argumenten bij dit hooghartige oordeel?

JJMS | 05-07-21 | 10:39

Moet ik mijn tuintje nou ontsteinen of .Laat maar zitten.

Kilroywashier | 05-07-21 | 11:01

Slimme mensen leren van hun fouten. We hebben praktisch alle productiecapaciteit aan China uitbesteed. Corona heeft ons laten zien hoe fragiel de aanvoerlijnen zijn. China's aggressieve houding op het wereldtoneel is een direct gevolg van de economische macht die het Westen ze gegeven heeft door deze uitbesteding (en natuurlijk een flinke portie industriële spionage door de Chinezen).

Dus wat concluderen onze ambtenaren en politici? Laten we ook maar onze voedselproductie wegdoen en het aan andere landen overlaten om dit marktaandeel op te pakken (want consumptie van voedsel daalt echt niet).
Het is op het gestoorde af. Ik vraag me allang niet meer af hoe sterke beschavingen en rijken ten onder gaan. Zo dus...

Pje911 | 05-07-21 | 10:29 | 4

@Dirk III | 05-07-21 | 10:41: Deug je niet mee als politicus dan kun je je volgende leuke postje wel vergeten.

donkieshot | 05-07-21 | 11:02

Niet "de" voedselproductie. Slechts vragen over de wenselijkheid van de huidige keuzes voor bijvoorbeeld intensieve veehouderij voor de vleesproductie, bijvoorbeeld.

Beste_Landgenoten | 05-07-21 | 11:10
▼ 1 antwoord verborgen

Gelukkig kan ik de deugbubbel links laten liggen. Ik laat wel wat internet bezorgauto's langskomen als ik iets nodig heb. 600 kolencentrales erbij in Azie en in Den Haag maken ze zich druk om er twee te sluiten. We worden geregeerd door een stelletje debielen

Therapietje | 05-07-21 | 10:28 | 1

Debielen en graaiers.

Piet Karbiet | 05-07-21 | 10:41

Landbouwgrond €67500,00 gemiddeld per ha, bouwgrond plus minus € 450,00 per M2.Wie o wie gaat met de knikkers lopen?.

Kilroywashier | 05-07-21 | 10:26 | 3

De Rabobank heeft al een gooi gedaan. Ze willen het woningprobleem op gaan lossen door tijdelijk huisjesmelker te worden.

Joris Beltsin | 05-07-21 | 10:41

@Joris Beltsin | 05-07-21 | 10:41: Exact van orgine Boerenleenbank.

Kilroywashier | 05-07-21 | 11:02

Als je denkt dat bouwgrond vergelijkbaar is met boerenland dan heb je het echt niet begrepen.

wapster | 05-07-21 | 12:17

Als Randstedeling en dus inwoner van Het Westen Des Lands distantieer ik mij bij deze van het beeld dat doorgaans blijft hangen van de Randstad. Ondergetekende heeft een schurfthekel aan Woke, klimaatgedram, BLM (de beweging), Zwartepiethaters en wat dies meer zij. En geloof het of niet, er zijn veel gelijkgestemden hier. En ik (hartje) boeren, die zorgen voor mijn eten.
Waarvan akte.

Kees Maf | 05-07-21 | 10:26 | 2

Zo maf ik die kees nog niet!

denouden | 05-07-21 | 10:56

Hier nog één

edo2018 | 05-07-21 | 10:59

Naar het Planbureau wijzen heeft geen zin. Die rekent alleen maar door wat de nomenklatoera in Brussel voor ons verzint en waarvoor Rutte braaf tekent bij het kruisje.

wapster | 05-07-21 | 10:25

Boeren worden gedwongen te stoppen met hun bedrijf.
Landbouwgrond wordt woningbouw. (want wat moet je anders me al dat grasland, naast volgooien met windmolens en zonnepanelen)

En het (lokale) milieu? Dat word er alleen maar slechter van, dus op naar de volgende groep bedrijven om om zeep te helpen.

naglfar | 05-07-21 | 10:23

Dan staat er een pak vla op tafel. Ik neem de moeite om eens te lezen wat daar op staat. Aldus. Deze vla is gemaakt van melk (o ja?), van koeien (nee echt?) die minimaal 196 dagen in de wei hebben gestaan. Daardoor is dit product gezonder en voller van smaak.
Stel je eens voor dat zo'n koe 193 dagen in de wei heeft gestaan, dat proef je meteen, die vla is dan fout.
Dan gaat het verder met waar het pak (milieu vriendelijk) van gemaakt is en hoe u het moet recyclen.
En zo wordt een ieder ongemerkt voor debiel versleten.

Broadsquire | 05-07-21 | 10:19 | 3

Vergeet ook niet dat er jaren geleden een plastic dop in die verpakking is gekomen waarvan het merendeel van de bevolking zich afvroeg waar dat voor nodig was. Diezelfde dop die er nu, omwille van het milieu, weer vanaf ontworpen is.
"Kijk ons eens goed zijn voor het milieu!"

naglfar | 05-07-21 | 10:28

@naglfar | 05-07-21 | 10:28: en omdat ze door het weglaten van die dop, dus een cent per pak kunnen besparen en het milieu-aspect nu een USP (Unique selling point) is geworden kan datzelfde pak vla (ik neem aan dat u de gender en BLM veilige versie heeft gekocht en dat het geen blanke vla is) voor 15 cent per liter meer verkocht worden.

Wie is er nu gek?

muggetje | 05-07-21 | 11:29

@muggetje | 05-07-21 | 11:29: vroegah stortte de groenteman de groenten in mijn meegenomen tas. Nu is alles per stuk in plastic verpakt. Albert Heijn blaast er dan nog wat vochtige lucht over ivm houdbaarheid ofzo.
Spruitjes kosten bij appie een euro per zakje, de boer krijgt 2 cent per kilo winst. Kilootje kip kost ca €10 in de winkel, de boer krijgt 30 cent per kilo kip. En dan moet het dier en milieuvriendelijk geproduceerd worden. Dat kan niet.

Nichtsneues | 05-07-21 | 12:57

meer mensen=meer stikstof. Meer reizende mensen is meer luchtvaart , nog meer stikstof. Stoppen van migratie en het duurder maken van transport zodat we onze eigen boontjes moeten doppen is een win-win situatie.

Laten we eens beginnen met BTW en accijns op vliegtuigbrandstof en zware stookolie, en de boeren met rust laten. die werken echt wel mee aan de vergroening, ik durf te beweren als de beste boeren van de wereld. Maar in hun eigen tempo, haalbaar.

Dr.Utker | 05-07-21 | 10:17

Goh, paniekzaaier Pritt snapt nog steeds niet dat we een export land zijn. Verrassend...

Amsterdramt | 05-07-21 | 10:16 | 2

Chili. Dat is toch echt import hoor. Misschien ff minder exporteren dan om aan de lokale behoefte te voldoen?

Dirk III | 05-07-21 | 10:29

We zijn een ex-sportland.

Usumani | 05-07-21 | 10:44

Landjepik in wording.

Kilroywashier | 05-07-21 | 10:16

Voor de honderdste keer is er aanleiding om het verschijnsel overbevolking maar weer eens te noemen. Planbureaus rapporten laten schrijven, allerlei problemen opnoemen, allerlei oplossingen aandragen, maar de meest voor de hand liggende opmerking wordt niet gemaakt.
Als je elke week 500 nietsnutten je land in hijst, ja dan loopt dat land wel eens een keertje vol. Dan komt er ruimtegebrek. Natuurlijk, je kunt een asielzoekerscentrum bovenop een stal bouwen, of andersom, maar het houdt een keertje op. Ruimtegebrek. Overbevolking. Grenzen dicht. Hoe moeilijk is het om dat te bedenken?

JvanDeventer | 05-07-21 | 10:15 | 5

@Beste_Landgenoten | 05-07-21 | 11:12: Da's een slap excuus. Ja, natuurlijk zijn er verbeteringen te maken bij onze boeren. Fijn doen. Maar met alle misstanden die er zouden zijn, is onze lucht redelijk schoon, gaat het milieu al 50 jaar de goede kant op, worden we ruim 80 met z'n allen en hebben we prima kwaliteit eten. Die paar issues met mest en zo lossen we wel op

marcoplarco | 05-07-21 | 11:31

@Beste_Landgenoten | 05-07-21 | 11:12:
BL, u draait de zaken om. Er zijn inderdaad heel erg VEEL problemen die te herleiden zijn tot overbevolking en overbevolking is op zijn beurt te herleiden tot de wekelijkse 500 indringers. Dat zijn gewoon feiten. Dat die feiten in de 'rechtse' kraam te pas komen doet daar niets aan af. Dat er daarnaast ook concreet een probleem met fosfaat en andere afvalstoffen is, ontken ik niet, maar dáár wil men wél over nadenken, terwijl over de overbevolking al zeker zeventig jaar NIET wordt nagedacht.

JvanDeventer | 05-07-21 | 12:30
▼ 2 antwoorden verborgen

Dus vervolgens lekker alle (hollandse) groenten en fruit, uit verre oorden halen om hier te deugen ? Nice.

Schepvogel | 05-07-21 | 10:12 | 2

Niks deugen. We hebben grond nodig voor de duizenden nieuwe woningen vanwege groei door migratie. Niets meer dan dat.
Het is gewoon te bezopen voor woorden.

Dirk III | 05-07-21 | 10:13

Met een fucking jumbojet.

SIogra | 05-07-21 | 10:28

Een democratie is mede gebouwd op het vertrouwen in onafhankelijke instituten.

Het PBL is een typisch voorbeeld van het verval. Een hevig gepolitiseerd instituut dat D66 rapportjes uitpoept opgesteld door consultants uit de achterban van diezelfde partij.

Niks nuance, context, Schiphol, relevantie, u vraagt een halvering van de veestapel. U krijgt een halvering van de veestapel.

Welkom eerste vrouwelijke dictator Kaag!

van heinde en verre | 05-07-21 | 10:11

Zucht. Next!

Pieterman | 05-07-21 | 10:10

Voor natuur en milieu? Laat me niet lachen. Men is veel te dol op consumenten, zij het allochtoon, zij het autochtoon. Die vrijgekomen ruimte gaat gewoon volgebouwd worden.

SIogra | 05-07-21 | 10:09

Nieuwe term voor de huidige stand van het land, ook leuk voor galgje:
"Totaaldebielificatie"

marcoplarco | 05-07-21 | 10:07

Wacht maar tot Afrika met 3 miljard mensen gaat urbaniseren, commercialiseren, (nog meer) gaat emigreren en de auto gaat ontdekken. Dan kan je hier gaan afbouwen tot je een ons weegt.

SIogra | 05-07-21 | 10:06

Biologisch voedsel. Ik dus niet. Ik laat me niet het geld uit de zak kloppen voor duurdere producten. Het label groen, biologisch, of gezond leven e.d. is veelal een verzonnen loze kreet die het schuldgevel van mensen moet kietelen. Ik heb daar geen vertrouwen in.
Eet biologisch en duurzaam en je deugt; je red de wereld. Op elke busje . vrachtwagen, plastic zak, papieren zak, enzovoorts, enzovoorts staat dat het groen is. Dan kunt u er met gerust hart gebruik van maken.
Zet een windmolen op je erf, en de boerderij is biologisch en opeens is de melk dat dan ook.
Beleidsmatig wordt de bevolking naar diversiteit, verbinden, biologisch en de klimaatwaanzin gemanoeuvreerd. Ze zien maar ik doe niet mee, ik heb mijn eigen kompas en weet zelf wel hoe dat werkt daar heb ik geen beleid bij nodig.

Broadsquire | 05-07-21 | 10:05 | 1

Biologische producten beschikken over een SKAL certificering, de grond moet 2 jaar omgeschakeld worden (geen kunstmest etc.) Mijn ouders hebben toevallig biologische leghennen en er komt best wat bij kijken, al is er niets mis met gangbare landbouw en is gangbare landbouw zelfs duurzamer en milieuvriendelijker vanwege de betere efficiëntie.

elroyv | 05-07-21 | 10:36

Ook in het nieuws: 600 kolencentrales erbij in Azië.

de honden blaffen... | 05-07-21 | 10:02

Ik zou het als Nederlandse boer wel weten, biezen pakken en vertrekken naar Oost-Europa. Nederland is compleet geschift geworden.

Old_Spice | 05-07-21 | 09:58 | 2

Goed idee, Nederland is vol. Zelfs zonder immigratie. In O Europa is nog stikstofruimte.
Winwin.

De echte Stolwijker | 05-07-21 | 10:02

@De echte Stolwijker | 05-07-21 | 10:02: Is het hier vol? Ga weg. Stikstofruimte? Nietszeggende luchtverplaatserij.
Tel uit je winwinst.

Usumani | 05-07-21 | 10:42

Voedselrellen wordt zo nog een dingetje.

Acidstain | 05-07-21 | 09:58

Altijd weer die valse dilemma's. Of boeren of geen eten. Boeren versus immigratie. Boeren versus nieuwe babies in Afrika. Om maar niet te hoeven nadenken over de slechtere kanten van de uit de hand lopende veteeltproductie. We exporteren het vlees van het grootste deel van de in ons land gefokte dieren. Daarvoor importeren we voer vanuit andere landen zoals Brazilie, soja, dat daar de landbouwgronden uitput en regenwoud aantast. We verkopen dat vlees weer, de winsten komen vooral terecht bij enkele boeren en de banken.

Ondertussen worden zwaar de regels gelicht met de mest. Een enorme fraude is de dagelijkse praktijk in Brabant en Limburg, waarbij zowel boeren, advocaten, garagehouders, mestverwerkers en transporteurs zijn betrokken. Er gaat 500 miljoen per jaar in om. En giga-fraude waar geen controleur iets aan kan doen. Ondertussen blijft de mest hier. Dat is niet erg goed voor de omgeving.

Verder is er een enorme woningnood en zijn huizen bijna onbetaalbaar, de grond eveneens. Er liggen flinke stukken landbouwgrond, die goed kunnen worden gebruikt voor woningen, iets dat in het belang is van heel veel burgers in dit land die niet het geluk hebben om boerenland te hebben geerfd of goedkoop hebben kunnen aankopen. We moeten ons gaan afvragen of die situatie rechtvaardig is. En nee, onze voedselproductie is nog bij lange na niet in gevaar, als we iets gaan minderen met de intensieve veeteelt voor de export.

Beste_Landgenoten | 05-07-21 | 09:57 | 29

@Beste_Landgenoten | 05-07-21 | 11:18:
Dit is dezelfde discussie als gisteren.
Van de 430 varkenshouders die zich hadden gemeld en aan de voorwaarden voldeden, hebben er uiteindelijk 278 besloten van de uitkoopregeling gebruik te maken. De anderen vonden het geboden bedrag te laag, of hadden bijvoorbeeld “andere toekomstplannen”. Schouten wijst erop dat definitief stoppen met het bedrijf een ingrijpend besluit is.
wnl.tv/2021/06/30/stikstofeffect-van-...

mikes43357369 | 05-07-21 | 11:40

@Beste_Landgenoten | 05-07-21 | 11:18:
De Nederlandse boeren krijgen geen gigantische bedragen.
www.trouw.nl/nieuws/waar-geven-we-die...
Ze krijgen dat voor diverse zaken;
- moeten concureren in een verstoorde markt door subsidies van andere landen aan hun boeren.
- innovatie (krijgen andere sectoren ook)
- ontwikkelen van toerisme( boeren alternatieve inkomstenbronnen geven.)
Blijft de vraag is 725 miljoen euro veel voor een sector van 29 miljard. (zie link)
www.cbs.nl/nl-nl/achtergrond/2020/19/...
Dat is dus 2,5 % van de totale omzet. Ik vind dat weinig voor een sector die essentiele dingen maakt. Misschien moeten we het vergelijken met andere sectoren;
www.ocwincijfers.nl/cultuur-media/cul...
De cultuursector;
839 miljoen in 2016
En dat is zonder de belastingvoordelige regelingen waarmee niet direct geld wordt gegeven. Volgens ministerie van financien nog eens 946 miljoen.
Maar eigenlijk zijn deze bedragen allemaal peanuts als we niet eens moeilijk doen over bonnetjes 5,2 miljard.

mikes43357369 | 05-07-21 | 11:46

500 miljoen krijg je in Den Haag tegenwoordig bij een standaard aflaat voor Rutte of Kaag. Peanuts. Bij de EU denken ze meer per 100 miljard (van andermans geld).
Hoe hoger het bedrag, des te meer aanzien en belangrijkheid. Want daar gaat het uiteindelijk om bij politici.

Nichtsneues | 05-07-21 | 13:03
▼ 26 antwoorden verborgen

Korte samenvatting van het duurzaam, klimaat en milieugeneuzel: We Gaan Allemaal Dood!
Maar we worden wel steeds ouder met z'n allen.

gemeentereiniging | 05-07-21 | 09:57

100 procent pro boer hier. Ik ga weer genieten van de duizenden trekkers op de snelwegen, en sluit met plezier achteraan in de file op weg naar mijn bureau. Daarnaast overweeg ik een stem op BBB, al is het alleen maar vanwege die lekkere nummer twee van ze. Wat mij betreft gaat er 24/7 gestaakt worden.

The-loopy-cowboy | 05-07-21 | 09:57 | 6

@De echte Stolwijker | 05-07-21 | 10:01: Zolang jij dat denkwerk niet gaat doen voor anderen, is er nog hoop.
Pro-boer, want anti-klimaatmaffia.

Usumani | 05-07-21 | 10:07

@ de echte Stolwijker. Nee hoor, ik denk wel wat beter na dan dat. Tot 3 jaar geleden op het platteland gewoond, uit nood nu in de stad, met plannen om weer terug te gaan. Ik weet aardig waar ik het over heb. Laat de stad de stad, en het dorp het dorp. Verder; sterf.

The-loopy-cowboy | 05-07-21 | 10:26

Wat zou er gebeuren als BBB en omtzigt samen gaan?

Zunsjine | 05-07-21 | 10:45
▼ 3 antwoorden verborgen

Stand.nl: 7% eens, 93% oneens.
Stop de waanzin.

de honden blaffen... | 05-07-21 | 09:57 | 1

update: We moeten afscheid nemen van Nederland als landbouwland
11312 stemmen
5% Eens
95% Oneens

naglfar | 05-07-21 | 11:26

Het begint mij op te vallen dat de planbureaus van de overheid steeds meer politiek gaan bedrijven, zij mogen aanschuiven bij de informateur en de burger mag zijn muil houden. Tijd om dergelijke instituten weer terug te duwen in hun oorspronkelijke rol. En hoe divers zijn deze planbureaus eigenlijk, bedoelende diversiteit van opvattingen? Alleen d66 en GL stemmers of zijn andere stromingen ook vertegenwoordigd?

therealbraindump | 05-07-21 | 09:56

Boeren zijn de nieuwe Joden?

tis_wat | 05-07-21 | 09:53 | 2

Je zult maar wit zijn en boer.

Acidstain | 05-07-21 | 09:59

Die natuur- en milieuclubs maken zelf ook immense fouten. Zoals all-killing mestinjectie verplichten. En boerengrasland met grutto's omtoveren tot zure biezenvelden waar niks meer zit. Onder mom van natuur. Er mislukt zo ontzettend veel bij die lui, maar toegeven ho maar. Zometeen weer allemaal boeren weg, en wel huizen bouwen en natuur ho maar.

denouden | 05-07-21 | 09:51

Steunt elkaar, koopt Nederlandsche waar!

Dr. Worstenbroodje | 05-07-21 | 09:50

Zolang de overbevolking niet bespreekbaar is, blijft iedere klimaatmaatregel grote volksverlakkerij. Bovendien is begrenzing van de veestapel louter lariekoek: iedere koe die hier wordt weggesaneerd, duikt elders (lees: Oost-Europa) weer op en vergeet het dierenwelzijn dan maar. Huizen, windmolens, zonnepanelen, daarvoor zijn de weilanden bedoeld. En als u wilt recreëren, dan rijdt u maar naar Duitsland of Frankrijk, dat is ook heel goed voor het milieu.......

Rationa | 05-07-21 | 09:48 | 11

@greetreset | 05-07-21 | 10:29: Met ramen (dubbel glas) die niet open kunnen. Als je dan naar buiten kijkt, zie je misschien wel John de mol langskomen.

Usumani | 05-07-21 | 10:34

@Dr.Utker | 05-07-21 | 10:01: Vol is relatief. We zijn nu overbevolkt, want we hebben te weinig huizen voor te veel mensen. Vanuit het perspectief van voedsel hebben we nu genoeg. Dat moet natuurlijk zo blijven. Je moet gewoon bouwen, er is plek zat. Je hoeft ook niet de helft van de veestapel in te krimpen of dat soort ongein. Ruimte kun je maken. Drenthe, Overijssel, Groningen, Friesland. Daar is gewoon plek zat. Combineer het met een state of the art wegennetwerk, of snelle treinverbindingen en je kunt het nog jaren aan. Maar ja, je moet wel keuzes maken. Dus je moet of de grenzen dichtknallen en het met deze club gaan doen, of je moet bouwen als de sodemieter.

BBRDWR | 05-07-21 | 10:47

@bbrdwr
Je vergeet even naar de verwachte groei van de Nederlandse bevolking te kijken. Binnenkort 22 miljoen. Gefeliciteerd. Enne…… de oplossing is: toch HongKong.

HoniSoit | 05-07-21 | 11:18
▼ 8 antwoorden verborgen

Hier in Groningen gaat het ook helemaal mis. De wijk Meerstad met de slogan Meer - Stad wordt nu uitgebreid zodat het direct verbinding heeft met de ringweg. Een explosie aan huizen in aanbouw, piketpaaltjes in mooie weilanden en verkrotte boerderijen. Ik zie hier absoluut geen klimaatwinst. Ik vind deze "vooruitgang" diep triest.

Acidstain | 05-07-21 | 09:48 | 5

Het was u ontgaan dat er een slordige 400k huizen moeten komen omdat we anders een hele stad aan daklozen hebben met kinderen en een baan maar geen woning? Stoppen met de import, zorgen dat Nederlanders een huis krijgen, dát is de prioriteit hier. Verkrotte boerderijen zijn aan het eind, weg ermee, dan maar geen leuke foto ervan op facebook.

elfenstein | 05-07-21 | 10:02

@tis_wat | 05-07-21 | 09:52:
Waar dan? Ik rijd er dagelijks en heb nog geen immense bouwprojecten gezien tussen Groningen en Assen aan de A28. Integendeel blijft juist daar heel veel grond onbebouwd.

Beste_Landgenoten | 05-07-21 | 11:22
▼ 2 antwoorden verborgen

De boeren moeten gedwongen worden om te stoppen, want de natuur. Maar wat is natuur? Goede definitie, graag!
Natura2000 gebieden zijn in de meeste gevallen juist ontstaan door menselijk ingrijpen. Bijvoorbeeld; Oostvaarderplassen is zonder menselijk ingrijpen deel van het ijsselmeer, op de veluwe zou de heide langzaam verbossen als niet jaarlijk de jongeboompjes van de heide worden verwijderd, etc.etc.. Tevens hebben deze natura2000 gebieden vaak meerdere functies; recreatie, kustbescherming, waterwingebied etc.etc.. Al deze functies hebben invloed op elkaar. Maar de stikstof verrijking door de uitstoot van de landbouw kan en mag niet ongdaan worden gemaakt door een actief beleid. Het begint duidelijk te worden dat dit gezochte argumenten zijn om een ander doel te bereiken.

mikes43357369 | 05-07-21 | 09:47 | 1

Natura2000 klinkt als een hele slechte SF-film.
En ik onderschrijf het bovenstaande. Vooral die laatste zin is touché.

Usumani | 05-07-21 | 10:19

Zou boerofobie bestaan? Bij D66 hebben ze een hekel aan boeren, en waarom? Echt rationeel komt het mij niet over, de redenen worden er later bij verzonnen, echt een emotionele afkeer. Boerofobie dus.

Werk aan de winkel voor alle chief diversity officers. Met Critical Farmers Theory.

Rest In Privacy | 05-07-21 | 09:45 | 2

Boeren nemen heel veel grond in beslag die gebruikt moet worden voor de omvolking? Huizen bouwen en de grenzen open! Wat we dan gaan eten zien we dan vanzelf wel.

klaas24 | 05-07-21 | 09:47

Regelrechte onzin natuurlijk. We kunnen prima onze veestapel blijven hanteren. Sterker nog, als wij die veestapel niet hebben dan pakken andere landen dat wel op. Er is nog steeds honger op de wereld en daarmee is de efficiënte Nederlandse voedselproductie nog steeds zeer welkom. Passen de anti-boeren linkse partijen wel een beetje op? Geen boeren is ook geen EU landbouwsubsidie meer. En dat zal ons een nog grotere netto betaler maken. Sterker nog, niemand kan dan nog zeggen dat de EU ons meer oplevert dan het ons kost. Kosten/baten wise zijn de landbouwsubsidies nog de enige reden dat het voor NL interessant is om in de EU te blijven.

Old_Spice | 05-07-21 | 09:45 | 1

Minder voedsel voor de wereld is mogelijk ook een probleem. Het oppakken van productie kan even duren en kan resulteren in nog meer migratiestromen. Laat staan voor fragiele ecosystemen die elders op omvallen staan. Zie bijvoorbeeld het Braziliaanse regenwoud dat massaal gekapt wordt om plaats te maken voor intensieve veeteelt.

Deflatiemonster | 05-07-21 | 09:51

"Aanscherping van Europese klimaat- en natuurdoelen". Daar gaat het dus al fout. Nederland dient als onafhankelijke staat te allen tijde zelf zijn klimaat- en natuurdoelen te bepalen.
En als het aan mij ligt blijven we als Nederland ook te allen tijde in staat ons eigen eten te produceren en wat er overblijft voor een goede prijs te exporteren.

WalterSobchack | 05-07-21 | 09:43 | 1

NEXIT dus

sgaapje | 05-07-21 | 10:49

Gedweep met armoede ga ik zeker onthouden, dit is een goed artikel.

Verbandmeester | 05-07-21 | 10:45

Tjah, dat kan je al van mijlenver aan zien komen. Men aast op het land van de boer om er huizen op te plempen. Gaaf land hé

Jiet Panssen | 05-07-21 | 09:39 | 6

@Beste_Landgenoten | 05-07-21 | 09:43: Het gaat niet allen om boeren, het gaat ook om het landschap. Er zijn andere manieren om woningnood te lenigen. Minder instroom van asielzoekers en Oostblokkers, meer hoogbouw bijvoorbeeld.

Knitty | 05-07-21 | 09:54

@Beste_Landgenoten | 05-07-21 | 09:43:
Het is vreselijk omdat, ook uw gemeente, de afgelopen 20 jaar gewend is geraakt om land zowat gratis te verkrijgen, wat wegen en riolering aanleggen en, tralala miljoenen erbij in de begroting. Kijk eens naar de 'verwachte opbrengsten kavelverkoop' en waarschijnlijk kan ook uw gemeente niet meer anders. Mix dit even met de provinciale vermogensbeheerders (van verkoop nutsbedrijven) en de aangestipte oneindige vraag en dan heb je een monopolistische ambtenarendienst die al 20 jaar geld genereert voor zichzelf.
En het enige wat de goegemeente daarvoor hoeft te doen is het eigendomsrecht van enkele individuen te beperken.

Alquest | 05-07-21 | 09:55

@Knitty | 05-07-21 | 09:54:
Er is nog zo ontzettend veel landschap over in dit land, maak eens een milieuvervuilend rondvluchtje boven noord en oost Nederland, dan zie je hoe groot de hoeveelheid groen is. Het verhaal dat de boeren zo bedreigd worden met een halvering van de veestapel bijvoorbeeld is echt een boerenlobby angstverhaal. Daar zitten overigens grote belangen achter, van veevoerproducenten bijvoorbeeld. Weet je wie het communicatieburo achter de BBB betalen? Die Caroline van der Plas, dat is een zorgvuldig gecaste en gestylde mediaverschijning. Niets aan haar is authentiek. Het komt recht uit de koker van een gelikt communicatiebureau.

Beste_Landgenoten | 05-07-21 | 11:26
▼ 3 antwoorden verborgen

Het bizarre is dat millieuclubjes naar de rechter stappen, de zaak winnen, onze land op z'n kop zetten, onze boeren naar de bliksem helpen, en ons eten voortaan uit een land als Brazilië komt... ten koste van tropisch regenwoud... wat ons klimaat nog verder naar de bliksem helpt. Het draait allemaal om aflaten en deugen in ons dolgedraaide landje...

Nederlanddraaitdoor | 05-07-21 | 09:39 | 2

Die milieuclubjes dwingen via de rechter af dat de regering zich aan hun zelf geschreven regels houdt. Beetje raar om die milieuclubs verwijten te maken.

* Il Principe * | 05-07-21 | 09:43

@* Il Principe * | 05-07-21 | 09:43: Niet helemaal. De rechter die shell gedwongen heeft komt uit een variatie van milieuclubjes. Iemand heeft deze rechter toegewezen aan deze zaak wetende dat deze rechter niet onafhankelijk zou kunnen oordelen. Hoe het met de rechter van de stikstofzaak zit weet ik niet, maar het lijkt wel dat we nu te maken hebben met activistische rechters en dat tast de trias politica aan en tevens de reputatie van onafhankelijkheid van rechters.

Old_Spice | 05-07-21 | 09:53

Het Journaal begon ermee. Wat denkt dat Planbureau wel niet dat ze zijn? Heb ik daar op kunnen stemmen? Even een hele bedrijfstak liquideren op basis van door ambtenaren verzonnen stikstofproblemen. Het is een grove schande. Broodroof.

Piet Karbiet | 05-07-21 | 09:39 | 3

En zo is het. Ik sta 100% achter de boeren als die (harde) actie willen voeren tegen deze waanzin.

L.E. Raar | 05-07-21 | 09:40

@L.E. Raar | 05-07-21 | 09:40: Ja, de manier van leven van de boerenstand wordt in rap tempo uitgemoord door het urbane establishment. De ziel vertrapt. Ga maar in een magazijn van Zalando werken, lul.

Wie waren er eerder in Nederland? De boeren of de stedelingen? Wie is altijd essentieel geweest voor het leven in Nederland? Wat we nu zien is het resultaat van urbane vervreemding en ontworteling. Velen weten niet meer waar ze vandaan komen. Brood, eieren, vlees? Dat komt uit de fabriek.

Rest In Privacy | 05-07-21 | 09:56

@L.E. Raar | 05-07-21 | 09:40: hier hetzelfde. De Boer is Troef. Waanzin. Smerige urbane rekenregeltjes om Luchtvaart en in de rest van Europa geproduceerde stikstofwolken maar de negeren. En ondertussen even vergeten dat meer mensen=meer stikstof. Meer reizen=nog meer stikstof. Tel uit je winst met een migratiestop

Dr.Utker | 05-07-21 | 10:10

Gelukkig weer een clubje wat aan de grote tiet hangt van den haag, die lui denken dat al het geld gratis is net als eussr, werken zal je kreng tot dat je er bij neer valt, ennnn belasting betalen om deze geld verslindende instituten te kunnen voorzien van een open cheque.

Zitvlak | 05-07-21 | 09:38

Je zou hetzelfde artikel ook anders kunnen lezen. 'Als de huidige plannen (Green Deal) van de Europese Unie in wetgeving worden omgezet, is er in grote delen van Nederland geen veehouderij en akkerbouw in de open lucht meer mogelijk. Er is dan alleen nog ruimte voor kassenteelt en het houden van landbouwdieren in (hermetisch gesloten) stallen,' zo begint het artikel. Het PBL schrijft in feite dat die halvering van de landelijke stikstofuitstoot binnen 15 jaar onmogelijk is, tenzij je de veestapel kleiner maakt.
De Volkskrant brengt daar met graagte wat accentjes bij aan. Maar het probleem zit hem in de doelen en regelgeving.

grietmetgroenefiets | 05-07-21 | 09:36

De wens van onze overheid om minder boeren en meer bevolking te realiseren op korte termijn is de waanzin ten top.
En de export van onze boeren is nodig omdat wij een officieel een export land zijn. Nederland heeft verder weinig om te exporteren. Nederland is geen productie of olie land.
Met alleen thuiswerken ( administratie ) komen wij er niet.

Het leven is zwaar | 05-07-21 | 09:36

Laten wij gewoon allemaal vanaf morgen stoppen met het kopen van groente en fruit wat van ver komt. Ongezien de tiefus voor alle supers die roepen dat ze voor het milieu zijn en schermen met allemaal duurzame termen en dat soort shit.
Buy local, doe ik al jaren.

pibasso | 05-07-21 | 09:35 | 3

100 % waarheid

Het leven is zwaar | 05-07-21 | 09:37

Ik ook, zo opgevoed, mijn vader was tuinder, maar het is nog niet eens zo makkelijk. Sperziebonen komen tegenwoordig allemaal uit Egypte of Marokko. Paksoi en zo is bijna altijd Nederlands, heel vreemd.

grietmetgroenefiets | 05-07-21 | 09:44

@grietmetgroenefiets | 05-07-21 | 09:44: ingevroren bio boontjes van de AH komen uit onze regio en smaken tenminste naar boontjes, niet die platgespoten groene objecten uit Maroq.

Acidstain | 05-07-21 | 09:53

Sinds de boeren in the picture zijn gekomen van de overheid, zie je dat er alles aan gedaan wordt om hen het werk onmogelijk te maken.
De grond zal wel nodig zijn voor woningbouw en windmolenindustrie.

Anyway: kom maar op met die acties,ik steun de boeren blind voor 100%.

Zoelense Hobbyboer | 05-07-21 | 09:33

Nederland moet kapot!

RamondeM | 05-07-21 | 09:33

Ik heb het gisteren al getegeld en doe dat nu opnieuw:

Zolang de top van de probleempiramide, namelijk de stuitende o.v.e.r.b.e.v.o.l.k.i.n.g., niet eens bijna bespreekbaar wordt gemaakt, neem ik geen van deze roeptoeters ook maar een spat serieus.

Je kunt simpelweg niet aan de voorkant gaan staan oreren over het belang van "Natuur en Milieu" terwijl je zo'n beetje de gehele wereld aan nooddruftigen aan de achterkant laat binnen klotsen. Ze zullen moeten kiezen, hom of kuit. Al het andere is gratuite zelfpijperij en doempraat om het klootjesvolk weer de zoveelste peperdure regel aan de k0ndT te hangen.

Sjefke7807 | 05-07-21 | 09:32 | 5

Dat ze hier komen om te ~werken~ uitkering en mieles doet toch helemaal niks af aan het feit dat dit tot overbevolking leidt?

The-loopy-cowboy | 05-07-21 | 09:52

@* Il Principe * | 05-07-21 | 09:39: Het is niet zo dat als je werkt je dan minder uitstoot.

grietmetgroenefiets | 05-07-21 | 10:04

@* Il Principe * | 05-07-21 | 09:39|
En die hoeven verder niet te wonen, te verwarmen en reizen e.d.?

Verder geef ik u hetzelfde rekensommetje dat ik gisteren aan een anderen reaguurder gaf:

- www.geenstijl.nl/5159065/asielinstroo...

Kijkt u even naar de jaartallen en de bevolkingsgroei. Alleen al onder tien jaar Rutte is er bijna een miljoen(!) man dit land binnen gespoeld. De inheemse bevolking schommelt al decennia zo rond de 13 a 14 miljoen, er is zelfs sprake van krimp. Daar komt de enorme groei dus níet vandaan.

Laten we uitgaan van 500 asieliërs p/w. Dan krijg je 52 x 500 = 26.000 man p/j. Maar daarmee bent u er nog niet. Per persoon moet u rekenen op zo'n 4 tot 6 nareizigers. Laten we daarom het gemiddelde nemen van 5. Dan krijg je 5 x 26.000 = 130.000 mensen. Dat betekent dus dat er een stad ter grootte van Leiden of Apeldoorn bijkomt ieder jaar. Jaar na jaar, en dit al decennia lang. Begint het u al te dagen?

Sjefke7807 | 05-07-21 | 13:47
▼ 2 antwoorden verborgen

Het is dat ik mijn kinderen en kleinkinderen niet wil verlaten. Anders was ik allang uit dit gekkenhuis weggegaan. Het wordt hier met de dag gekker.

Tjatiswat | 05-07-21 | 09:31 | 1

Inderdaad.

L.E. Raar | 05-07-21 | 09:42

De Corona Maatregelen Crisis is nog in volle gang met nog een harde media aanval van de Delta Variant of de Klimaat Stikstof Crisis wordt geopend, gevolgd door een voedsel crisis oorlog, lege schappen boze werkloze boeren, terug naar het Oude Normaal? DAT NOOIT! Zei Rutte al in zijn eerste toespraak maart vorig jaar! Hoe kon hij het voorspellen he?

thepinkpainter | 05-07-21 | 09:29

En de boeren (Koelakken) in de voormalig communistische Sovjet Unie werden naar Siberië verbannen omdat ze rijk waren. Althans, sommigen woonden in stenen huizen en daar konden de communistjes niet tegen. Dat was rijkdom. Even later was er niets meer te eten. Je zal maar ideologisch bezeten zijn....

Zwezerik | 05-07-21 | 09:29

Waar gaan we met z'n allen van eten dan ? Gebakken lucht, afkomstig van radicaal linkse, intolerante, woke praatjes ?

Nederlandop1 | 05-07-21 | 09:29 | 8

@Boris die Sauertopf | 05-07-21 | 09:33:
Als jouw eigen IQ >95 was
had je deze 'opmerking' niet eens verzonden.

CLoVis | 05-07-21 | 09:49

Soylent Green.

Acidstain | 05-07-21 | 10:03

@Boris die Sauertopf | 05-07-21 | 09:33: Universitaire opleidingen, van
gerenommeerde instituten - Allen, succesvol afgerond.

Bedankt echter, voor de liberale demonstratie van geschreeuw vanuit emotie, zodra een tekst verschijnt die iemand niet aan staat (Dit zegt overigens meer over jou, dan over mij). Jij omschrijft jezelf (waarschijnlijk) als liberaal, echter is dit qua naam en definite niet van toepassing vanuit de ultra linkse, woke, hoek. Persoonlijk ga ik niet mee in geschreeuw tegenover elkaar overigens, op social media.

In ieder geval, ieder perspectief vanuit de woke bubbel is snel verloren, zoals ook deze reactie direct duidelijk maakt - "Schreeuw, de reactie van NLop1 staat MIJ niet aan, laag IQ!!".

Realiseren jullie jezelf, hoe belachelijk dit alles klinkt, naar eenieder buiten de woke bubbel ? Zelfs bekende personen verliezen ieder perspectief, net als 'progressieve' politici die zich verliezen op zaken die er écht toe doen (Bv. de onafhankelijkheid van de Raad van de Rechtsspraak rondom de toeslagen affaire, het huizentekort, etc. etc.).

Nederlandop1 | 05-07-21 | 12:41
▼ 5 antwoorden verborgen

Minder productie kan wel want we exporteren ook nogal wat. Maar je weet ook dat als wij het niet produceren dat een of andere Oostblokker het wel gaat produceren en dan wel een stuk minder vriendelijk voor het milieau... maar ja, niet in onze tuin, dus ja dan kunnen wij straks lekker vingertje wijzen naar die Oostblokvervuilers, dat is de Timmermans manier!

Behangdelul | 05-07-21 | 09:27

We exporteren Nederlandse varkens naar Argentinië om Argentijnse koeien naar Nederland te halen... maak me gek...

Odin | 05-07-21 | 09:25 | 5

@Boris die Sauertopf | 05-07-21 | 09:30: enkel voor Nederland produceren. Nederland is een exportland, wie vangt het gat in de begroting op?

einz | 05-07-21 | 09:36

@Boris die Sauertopf | 05-07-21 | 09:30: Rabobank failliet, 12000woningen, willen ze gaan bouwen,waarop denkt U.

Kilroywashier | 05-07-21 | 11:10
▼ 2 antwoorden verborgen

Nee! Pak niet de weilanden af! We hebben ze nodig voor de enorme tenten om in te zuipen tijdens volksfeesten en ook voor de Paasvuren.

Leptob | 05-07-21 | 09:25 | 1

Inderdaad, al dat vertier moest maar eens afgelopen zijn!!! Die groeiende bevolking die elkaar steeds dichter op de lip zit.

ratelaar | 05-07-21 | 09:33

We hebben toch de BBB? Oh nee, die zijn al helemaal op de hand van de VVD

Johan1235 | 05-07-21 | 09:23 | 2

? Lijkt me niet.

Nuchternederland | 05-07-21 | 09:26

Wat is dit nu weer voor onzin? Lientje vreet Markie op met huid en haar en begint dan aan haar ontbijtje.

elfenstein | 05-07-21 | 09:57

Het lijflied van de mensen van kleur wordt ten uitvoer gebracht: Kill the Boer youtu.be/fcOXqFQw2hc

Arnold Layne | 05-07-21 | 09:23

Ach, die paar boertjes die hun zaken niet op orde hebben.

van Oeffelen | 05-07-21 | 09:23 | 7

@elfenstein | 05-07-21 | 09:56: Van Oef tikt elke dag in z'n flatje een treetje schultenbräu weg. Ik denk dat hij klachten heeft gekregen van zijn opdrachtgevers die niet zo tevreden zijn over hun sociale media trol.

Rest In Privacy | 05-07-21 | 10:16

@elfenstein | 05-07-21 | 09:56: hier alles uitstekend. Ook vandaag weer een zonnige dag in de bergen met uitzicht tot aan de Silvaplanersee en Italië.

van Oeffelen | 05-07-21 | 10:25
▼ 4 antwoorden verborgen

Dat krijg je als je het hele jaar door appels wilt hebben. Winkels circuleren namelijk het hele jaar door tussen hun wereldwijde leveranciers om zo een constante stroom aan appels te realiseren. Chili ligt op het zuidelijk halfrond dus daar is het "winter", en is het net appelseizoen geweest.
Als wij als maatschappij accepteren dat we alleen in het najaar verse appels kunnen kopen (zoals het vroeger was), dan hoeven we geen Chileens appels meer in te kopen in hoogzomer.

Eendt | 05-07-21 | 09:23

Het begint wat de boeren betreft toch wat weg te krijgen van de Endlösung.

likdoorn | 05-07-21 | 09:23

Tja.. wanneer je elk jaar een stad moet bouwen om de nieuwe Nederlanders een plek te geven is er geen ruimte meer voor boeren.

WellusNietus | 05-07-21 | 09:23

Onze landbouwexport levert ons jaarlijks 10 miljard op. Ja we verbouwen veel te veel voor alleen onszelf, maar de rest is een flinke inkomstenbron. We kunnen toch niet zomaar een deel van onze economie opgeven.

usb stok | 05-07-21 | 09:21 | 3

Van die extra inkomstenbron wordt een gedeelte van de immigratiekosten betaald...

Nuchternederland | 05-07-21 | 09:24

Volgens Apie Hein wel die halen wat hier verbouwd word schaamteloos voor een dubbeltje minder uit lage lonen landen.
Tijd om ze te boycotten.

likdoorn | 05-07-21 | 09:25

Jamaar de verstikkende stikstofdeken van Robje dan?

citywok | 05-07-21 | 09:26

Het PBL is niet onafhankelijk. "Daar moet sturing op." De regering zegt A en zegt tegelijkertijd heimelijk tegen het PBL: niet A, maar B. Rechters, activisten, EU worden ook voor het karretje gespannen. De regering: ja sorry burgers, we willen niet, maar we moeten wel, we zijn gebonden aan verdragen, we leven in een rechtsstaat.

Rest In Privacy | 05-07-21 | 09:21 | 2

Dit is de oplossing voor harde, duidelijke politiek. Dat leidt altijd tot ellende en discussie. VVD kan dit soort dingen niet verkopen naar de achterban. CDA ook niet. Dan wordt er ongetwijfeld gestuurd op een rapport van een van de 2000 planbureau's of onderzoeksclubs en dan staan de Wopkes van deze wereld met hangende schoudertjes in Nieuwspoort te mompelen dat ze echt neit anders kunnen.

Al die ruggengraatloze sukkels in Den Haag zouden dit soort shit gewoon in hun verkiezingsprogramma moeten zetten. kijken hoe lang mensen het nog slikken. Maar die kloten hebben ze niet. Tijd voor verkiezingen. CDA is weg. Lientje met 10 zetels in de kamer. Wat ik je brom.

BBRDWR | 05-07-21 | 09:24

Defund the planbureaus!

discriminazie | 05-07-21 | 09:44

Ze weten ondertussen dat het niet goed is als je van andere landen - lees China etc... - afhankelijk bent.
Daarom doen we het nog een keer en dan met het vreten.
Het scenario wat Pritt-Stift hierboven schrijft, zou zomaar eens een waarheid kunnen worden.

TonAlias | 05-07-21 | 09:21

Het feit dat dit soort zaken onverklaarbaar zijn betekent dat er incompetente figuren aan de knoppen zitten. Die knutselen kleiwerkjes in elkaar, overal een kwakje klei, in de oven klapt het uit elkaar. En ondertussen schrapen er allerlei linksdraaiende idealenclubjes overal subsidies en centjes weg. Het klimaat wordt er niet beter van, de 'crisis' ook niet. Het is heel jammer hoor en ik denk dat je prima kan zeggen dat we echt een stikstof probleem hebben, maar voedselzekerheid is ook wat waard. Dan moet je kiezen in schaarste en dan kies ik voor voedselzekerheid. Godverdomme hele energietransitie opgetuigd om niet afhaneklijk te zijn van het buitenland en dan al je boeren het land uitjagen. Over 10-15 jaar betalen we tientallen euro's voor een kilootje appels omdat Timmerfrans iets bedahct heeft, of omdat een 'statelijke actor' besloten heeft dat NL stom is.

BBRDWR | 05-07-21 | 09:20 | 3

Dat gaat zeker gebeuren. Heb ook het idee dat dit een shwalbe is om grond vrij te krijgen om als bouwgrond te gaan dienen. Hoor weinig over de vervuilende industrie die moet inkrimpen.

Rest In Privacy | 05-07-21 | 09:23

@AkoPower | 05-07-21 | 09:23: De landbouw en veeteelt sector mag ook wel harder moderniseren. Die race to the bottom mag stoppen, want de consument wil neit goedkoper, die wil beter. Die wil ook dat diertjes het fatsoenlijk hebben. Dus die massateelt stallen mogen wat mij betreft in tweeen gedeeld worden.

BBRDWR | 05-07-21 | 09:57

Ja maar ho ff Pritt. Uit Chili is 3 cent goedkoper. Transport is 1,2 cent. Dus 1,8 cent verdiend!

Hemke-Valsema | 05-07-21 | 09:19 | 1

En varen of vliegen in internationale wateren/luchtruim is CO2-vrij! Goed voor het milieu!

BBRDWR | 05-07-21 | 09:20

"..... voor natuur en milieu" - natuurlijk.... Al de vrijkomende percelen worden volgebouwd en creert plaats voor veel meer nieuwe inwoners. wat de stikstofuitstoot veel meer doet stijgen. Maar ja, de factor 'mens' staat in het in het stikstofrapport genoemd. Laat staan de factor immigratie.

zevensprong | 05-07-21 | 09:18

Omdat we meer mensen kwijt willen kunnen moeten we minder voedsel gaan produceren en dat zou dan beter zijn voor het milieu. Deze mensen hebben er vast voor doorgeleerd maar mijn boerenverstand zegt me dat er iets niet klopt aan deze redenering.

C1O2 | 05-07-21 | 09:17

Van de varrekkens
Hierrr, Globalisatie in je waffel.

hallevvezool | 05-07-21 | 09:15

Sperzieboontjes uit Zimbabwe of Marokko hoef ik ook niet, ze rommelen er daar veel meer landbouwgif door dan toegestaan, alleen op papier niet

laurentius | 05-07-21 | 09:14

PBL: geen woord over massa immigratie en overbevolking.

Rest In Privacy | 05-07-21 | 09:14 | 6

Die poepen en laten toch ook scheeten

ummeh | 05-07-21 | 09:22

Jawel, ze hebben recent nog een rapport hier over gemaakt: www.pbl.nl/publicaties/verkenning-bev...

Helaas is de helft van de door de kamer gevraagde thema's, waaronder "sociale cohesie" niet onderzocht "want Corona". Wordt ook niet meer ingehaald.

Toch wel aardige cijfers en voor het eerst in 20 jaar een minder conservatieve inschatting van de bevolkingsgroei.

De Eierbal | 05-07-21 | 09:31

@De Eierbal | 05-07-21 | 09:31: Oeps, dat was de aankondiging. Hier het echte rapport. Lees de samenvatting, prima te begrijpen. nidi.nl/wp-content/uploads/2020/01/Ve...

De Eierbal | 05-07-21 | 09:32
▼ 3 antwoorden verborgen

Appels uit Chili invliegen terwijl de hele Betuwe vol staat met fruitbomen, werkelijk bespottelijk.

Maar die schijtende koe naast een arm/schraal natuurgebied Is een stikstofprobleem?

Dan wordt door de stikstof het natuurgebied rijker en bemester, zullen wat plantjes niet tegen kunnen en andere soorten die van een rijkere bodem houden zullen opkomen.

So what?

Fuck off met je verzonnen klimaathysterie.

O, by the way, hoe zit het met het gat in de ozonlaag? Of met de zure regen?

Wijze uit het Oosten | 05-07-21 | 09:13 | 9

@beldewouten | 05-07-21 | 09:45: Sterkste soorten winnen, daarom eindigen alle heidlandschappen altijd als bos. Of zandverstuiving. Uiteindelijk zal de menselijke ondernemersdrang ook weer de kop op steken en gaan we brandnetels gebruiken voor voedsel, of diervoeding, of weet ik wat. Dat is zoals je omgaat met dit soort situaties. Ik vind het ook heel jammer dat heidelandschappen dan verdwijnen, of dat er dieren zijn die zich nit snel genoeg aanpassen en er aan onderdoor gaan, maar aan de andere kant duiken er nu wolven op in NL, bedreigde vogels en noem maar op. Natuur en mileu is altijd in beweging, is het niet ziekelijk om dat ten koste van alles in stand te willen houden? Willen we serieus de keus maken: boeren weg, zodat we wat Heide houden? Is dat de keus? En dan nog, als de weersextremen zo blijven, gaat heide ook naar de klote. Dan hebben we straks alleen zandvlaktes. Was het nu maar bramenstruiken en brandnetels geworden. Houd stuk beter vocht vast.

BBRDWR | 05-07-21 | 09:51

@beldewouten | 05-07-21 | 09:45:
Zodra de brandnetel steken laat vallen neemt een ander plantje de plaats wel weer in. Helaas zijn de meesten te kortzichtig om dat te begrijpen en denken dat een momentopname van de situatie in de natuur, nu of in het verleden, de eindtoestand is of moet zijn. En dat klopt niet, de natuur is een eeuwig dynamisch systeem met doorlopend uitschieters, snelle stijgers, harde dalers, winnaars, verliezers. Laat die brandnetel toch, ook die is slechts een toevallige passant in het schouwspel des levens.

elfenstein | 05-07-21 | 09:53

@BBRDWR | 05-07-21 | 09:51: Dit klopt helemaal, als het een normaal natuurlijk verloop zou hebben. Het probleem is dat intensieve landbouw in een paar decennia alles over de kling jaagt. Dat lijkt mij niet wenselijk.

beldewouten | 05-07-21 | 10:02
▼ 6 antwoorden verborgen

Ja, groen groen groen. Pest boeren zoveel mogelijk het land uit. Al dat transport om het eten uit andere plekken van de wereld ophalen is natuurlijk Co2 neutraal en veeeeeeeel goedkoper dan het zelf produceren.

Hoe kan het zijn dat de ondergang van bedrijven als Daf, Philips (oké, bestaat nog... maar weinig van over qua consumenten elec) en Fokker allang weer vergeten is terwijl we er iedere dag nog een hogere prijs voor die 'oud nederlanse' producten betalen?

Eerst was het veel goedkoper in het buitenland, en nu ze daar door hebben dat wij het niet meer kunnen produceren gaan de prijzen omhoog en is het goedkoper om het zelf te produceren. Maarja, te laat ..

FLP_du_Stok | 05-07-21 | 09:12

Binnenkort kunnen we - als het aan dat planbureau ligt - geen vlees meer eten, geen groente en fruit meer eten. Enig idee hoeveel drinkwater een mens in een jaar, laat staan een mensenleven gebruikt? Wijn wordt verboden. Nee, we moeten hiernaartoe:
Erste Dame
reicht ihm eine schöne Bouteille <Flasche> Wasser.
Dafür schickt dir unsre Fürstinn heute zum ersten Mahl statt Wein reines, helles Wasser.

Zweyte Dame
und mir befahl sie, daß ich, statt Zuckerbrod, diesen Stein dir überbringen soll. -
Ich wünsche, daß er dir wohl bekommen möge.

Papageno
Was? Steine soll ich fressen, Wasser soll ich saufen? -

Dritte Dame
und statt der süßen Feigen hab' ich die Ehre, dir dieß goldene Schloß vor den Mund zu schlagen.
(sie schlägt ihm ein Schloß vor)

(Zauberflöte, Mozart)

El Rico Grande | 05-07-21 | 09:12 | 2

Mozart was zijn tijd ver vooruit.

antonconstandse | 05-07-21 | 09:16

@antonconstandse | 05-07-21 | 09:16:
Mozart was een geile neukebroer met een levendige fantasie en een zeker talent voor het aaneenrijgen van gezellige akkoordjes. Ik hoor liever Wagner en Orff.

elfenstein | 05-07-21 | 09:39

Meten met twee maten, dit. In de buurt van "kwetsbare" natuurgebieden mag niet meer geboerd worden. De boeren moeten daar stoppen.
Grote natuurgebieden liggen pal tegen de Duitse grens. De Achterhoek is zo'n voorbeeld.

In Winterswijk kun je via de groene grens zo naar Duitsland wandelen of fietsen. In Nederland moeten de boeren dus stoppen, drie kilometer verder mogen de Duitse boeren gewoon doorgaan met boeren. De ene werkzaam bij een "kwetsbaar" natuurgebied, maar de andere ook. Wat klopt hier niet?

De Duitse boer wordt hier voorgetrokken. Er wordt hem geen strobreed in de weg gelegd. De Achterhoekse boer kan het schudden. Wat gaat er gebeuren met de Achterhoekse natuur? De boerenstand heeft het coulissenlandschap in de loop der eeuwen tot stand gebracht. Een uniek gebied. Nu de boeren daar weg moeten komt er niets voor in de plaats. Ja, huizen wellicht. Is dat de oplossing?

De EU is een gedrocht dat mensen tegen elkaar opzet. De ene boer mag gewoon blijven doorgaan, drie kilometer verderop wordt ie gedwongen te stoppen. Erg vreemd allemaal.

aamert | 05-07-21 | 09:10 | 1

Nederland heeft geen “Natuur” meer,slechts enkele hele kleine plekjes zijn nog over van de oer natuur.de overige “Natuur” is mens gemaakt,zeg nu zelf een mooi boeren grasland met hollandse koeien is ook natuur.

Coolcalmcollected | 05-07-21 | 09:26

Dus eerst ga je heel veel gebieden aanwijzen als natuurgebied. Vervolgens neem je via Europa allerlei wetten aan over stikstof/CO2. Dan laat je rechters die wetten op de meest extreme manier uitleggen. Dan is dit het resultaat. Het woord immigratie, inwoners of schiphol kwam in het rapport overigens niet voor.

Vula | 05-07-21 | 09:08 | 1

Het is schaken voor gevorderden. De boeren bewegen hun stukken wel een beetje, maar de milieulobby werkt al 20 jaar aan dit eindspel.

fail | 05-07-21 | 09:12

Waar blijven de kersen uit Holland? Ik ben nu wel klaar met de griekse variant.

antonconstandse | 05-07-21 | 09:08 | 1

Ze zijn inderdaad laat dit jaar, maar ze zijn er, je hoeft ze alleen maar even op te halen in de Betuwe.

tsjajaja | 05-07-21 | 09:11

Die door generaal Pinochet gekweekte appels uit Chili daar plakken ze ieder label op wat de Nederlandse importeur maar wil. Wil de importeur dat die appels biologisch zijn, dan zijn die appels biologisch. Alsof iemand daar naar toe gaat om het echt te controleren.

Osdorpertje | 05-07-21 | 09:08 | 1

Wil je een hormoon biefstuk dan krijg je een hormoon biefstuk.

likdoorn | 05-07-21 | 09:15

Het lijkt of het probleem zich alleen concentreert in NL. Wat denk je wat die Franse boeren gaan doen als je dit soort maatregelen aankondigt?

Wat mij betreft gaan die boeren er straks vol in. Mijn zegen hebben ze .... Den Haag heeft verkeerd gegokt en men zal dat weten ook .....

Von Bliksum | 05-07-21 | 09:08 | 2

In Spanje beginnen ze ook al de boeren te pesten.

gato | 05-07-21 | 09:10

@gato | 05-07-21 | 09:10: Als ze ze overal gaan pesten, wordt er geen vreten meer geproduceerd in Europa. En met de handelsgeest van onze 'leiders' weet je wel waar het op gaat uitlopen.
... nog wat bollen bewaarde hebbende...

TonAlias | 05-07-21 | 09:29

Het is nog niet eens zo lang geleden dat er hier in de omgeving vele kleine boerenbedrijven waren. Wat varkens, wat kippen, wat akkerbouw, klein boomgaardje etc. De boer kon zijn mest vaak op eigen bedrijf kwijt, de groenten en het fruit werden op de lokale markt of in lokale winkels verkocht of de boer ging zelf met een busje de dorpen in. Het vee uit de kleine open stalletjes ging met de eigen tractor naar de lokale slager die nog zelf een abattoir had.
Onder toenemende regeldruk en door de overheid afgedwongen schaalvergroting zijn deze allemaal de nek omgedraaid. Het open stalletje voldeed niet aan de regels, transport van het vee ook niet, evenals de mestput. De lokale slager kon niet langer een eigen abbatoir aanhouden etc. Etc. Met dit als resultaat nu moeten de overgebleven grootschaliger boeren er ook aan. Overheid zou dit terug kunnen halen middels slim beleid, maar is totaal onbetrouwbaar, alles moet kapot. Hup boeren!

WellimHollander | 05-07-21 | 09:07 | 9

@beldewouten | 05-07-21 | 09:09: Als we het over de jaren zestig/zeventig hebben, dan herinner ik mij geen bittere ellende, wel armoedige boerenerven, waarin nauwelijks geld binnenkwam. Wat ik mij verder herinner is dat kleine veehouders moesten stoppen, de melk werd niet meer in bussen opgehaald. De kleine boeren moesten zich in de schulden steken voor een melktank, of stoppen.
Ook werden de eisen aan fruit steeds hoger, fruit wat niet keer op keer bespoten werd, werd bij de veiling doorgedraaid, zodat de fruitteler een rekening kreeg, in plaats van een vergoeding. En zo waren er nog wel meer zaken, mestopslag, quota, enzovoorts.
Alles draaide om schaalvergroting en goedkoop voedsel. Wie de rat race niet aanging, stopte. Punt is, dat deze processen niet zo vrijwillig lijken, als dat ze waren. Net als vandaag de dag dwingt de overheid de richting af. De macht ligt teveel bij controlerende beleidsmakers en te weinig bij de ondernemers. Uiteindelijk gaat het om vrijheid.

Ad_Hoc | 05-07-21 | 09:24

@Ad_Hoc | 05-07-21 | 09:24:
Precies, de boer werd gedwongen op alle vlakken, ging kapot of werd efficiënter, ging over op monocultuur, schaalde op en die moet er nu aan.

WellimHollander | 05-07-21 | 09:30

@Ad_Hoc | 05-07-21 | 09:24: Dat heeft niet zoveel met de beleidsmakers te maken, maar wel met de vrije markt en de wens naar meer koopkracht. Voedsel zou niet meer te betalen zijn als we nog steeds zo zouden boeren. Wat directe het manko is van het biologische landbouw-ideaal. Willen we de wereld voeden op dezelfde manier als nu, dan ontkom je niet aan intensieve landbouw. Nederland is daar helaas (veel) te klein voor.

beldewouten | 05-07-21 | 09:31
▼ 6 antwoorden verborgen

Deze 'minder boeren'-uitspraak ("Boeren weg uit Brabant, Gelderland en Overijssel") doet denken aan een andere 'minder-minder'-uitspraak. En die was voor het OM aanleiding om tot vervolging over te gaan. Dat PBL mag dit 'lot' ook wel ondergaan.

entwederoder | 05-07-21 | 09:07
-weggejorist-
greetreset | 05-07-21 | 09:07 | 4
▼ 4 antwoorden verborgen

De boeren kloppen zichzelf graag op de borst met hun 'hoge productie op een heel klein oppervlak'. Dat is ook wel zo, maar dat ze kunstmest, veevoer en al het andere dat nodig is voor de 'productie' van vlees, wordt gewoon geïmporteerd. Het daadwerkelijk benodigde oppervlak is dus veel groter. We blijven letterlijk met een enorme hoop stront zitten. CDA'ers hebben ons willen laten geloven dat boeren voor natuur zorgen. Dat is natuurlijk onzin.

We mogen best trots zijn op de kennis en kunde van boeren, maar je kan je afvragen of de sector en daarmee gepaard gaande overlast, niet gewoon te groot is voor ons kleine land. En voor de 'ja maar Schiphol' roepers: eens, de groei van het vliegverkeer moet misschien ook een tandje minder.

StiekemeBunzing | 05-07-21 | 09:04 | 10

Schiphol lost zich op den duur vanzelf op. Gewoon wat meer stedentripjes en vakantietjes naar zuip-enclaves dan staat hier de boel extra vlug onder water en is het probleem vanzelf opgelost. Hollanders kunnen asiel aanvragen in Marokko, Turkije, Syrië, Ethiopië, Eritrea en Nigeria.

Waar-is-niets | 05-07-21 | 09:32

@elevator | 05-07-21 | 09:28:
Daarom is de focus op stikstof en Nederlandse cultuurnatuur een beetje decadent. En eigenlijk gewoon een product van massaal intekenen op Natura2000 voor de subsidie zonder de gevolgen te begrijpen.

De Eierbal | 05-07-21 | 09:33

@De Eierbal | 05-07-21 | 09:33:
Al die gemeentes die dachten dat ze met het aanwijzen van elke modderpoel als natura2000 gebied de kip met de gouden eieren binnenhaalden. Jongens wat hebben die zich lelijk misrekend. Pas op met wat u zich wenst zeggen ze dan, je zou het nog kunnen krijgen ook.

elfenstein | 05-07-21 | 09:41
▼ 7 antwoorden verborgen

Slim gedaan van de overheid je richt allerlei zgn deskundige advies bureaus op. Laat die jouw wensen brallen. En dan kan je er naar verwijzen en uitvoeren.

JamesYounger | 05-07-21 | 09:04

zit een leuke speelfilm in.

einstein brain | 05-07-21 | 09:03

78 procent van het pluimvee- en rundvlees en 43 procent van het varkensvlees uit Nederland wordt geëxporteerd! En wat hier in de schappen ligt is geïmporteerde rommel. Waar gaat het mis..

pdvd | 05-07-21 | 09:02 | 9

Dan moet je transport en import en export weer veel duurder maken. Op zich nog niet zo verkeerd, als we vinden dat lokaal produceren het belangrijkst is.

fail | 05-07-21 | 09:16

Onze grootgrutters willen meer en meer winst, zo simpel kan het zijn. In geval van nood doen we gewoon wat meer water in het vlees. De klant slikt het wel.

Waar-is-niets | 05-07-21 | 09:34
▼ 6 antwoorden verborgen

Kunnen de jongens en meisjes van de PBL ook uitrekenen hoe we stenen en grond kunnen eten?

Vula | 05-07-21 | 09:00

Ze kunnen beter zeggen; Nederland is onhoudbaar, dat dekt de lading beter.

Sexopolis | 05-07-21 | 08:59 | 8

@elfenstein | 05-07-21 | 09:13: Ik vermoed soms dat veel meer mensen het idee hebben dat Nederland vol is, maar het niet durven te zeggen omdat je meteen als racist wordt bestempeld als je zoiets zegt. Er op een realistische manier naar kijken (dank, WasHetMaarMakkelijk) is eigenlijk niet meer mogelijk, dankzij de racisme-roeptoeters.

2Little2Late | 05-07-21 | 09:57

@elfenstein | 05-07-21 | 09:13: En we blijven maar extra mensen importeren en zelf zwaar gesubsidieerd (middels toeslagen) jong op de wereld zetten. Stop met import van mensen, stop met het subsidieren. Nu is het nog te doen maar als deze groei zo doorzet is Nederland over 50 jaar echt niet leefbaar meer. Zet alleen jong op de wereld als je het zelf kan betalen. Mensen krabben zich wel een keer harder achter de oren voor ze hun zoveelste jong maken als ze weten wat de financiële consequenties ervan zijn.

pdvd | 05-07-21 | 10:03

@2Little2Late | 05-07-21 | 09:57:
Ik denk dat het meevalt. Onderling zeggen we het wel, alleen ziet u daarvan niets op de deugdoos. Niet voor niets dat Geert al zo lang zo groot is en dat nieuwkomers, hoe tragikomisch soms ook, die een soortgelijk verhaal brengen het zo goed doen. "We" weten het wel alleen zit er een gapend gat tussen de realiteit en wat ons voorgeschotelt wordt.

elfenstein | 05-07-21 | 10:06
▼ 5 antwoorden verborgen

Groente kopen bij de (groente)boer, vlees bij de slager, brood bij de bakker. Laat de supermarkten maar potjes rotzooi verkopen.

Normpje | 05-07-21 | 08:59 | 4

Graag mijn salaris omhoog dan .

einstein brain | 05-07-21 | 09:04

@einstein brain | 05-07-21 | 09:04:
Die gaan we nog vaker horen de komende tijd. Begin een vakbond....

elfenstein | 05-07-21 | 09:08

@einstein brain | 05-07-21 | 09:04: Bent u helemaal gek? Meer gaan verdienen? De belastingen gaan omhoog, dit hele "groene plan" moet wel ergens van betaald worden. En omdat er meerdere landen zijn in Europa die het zelf niet kunnen betalen, springt Nederland graag bij om wat miljarden naar die landen over te maken. Want we deugen met z'n allen! Hoezee!

2Little2Late | 05-07-21 | 09:10
▼ 1 antwoord verborgen

Nee, een vliegtuig uit Chili is goed voor het milieu!

lachenjoh | 05-07-21 | 08:59

Het meest logisch en eigenlijk enige optie is natuurlijk de wereldbevolking in te dammen door geboortebeperking aangezien we een piramidespel spelen met zowel het habitat als de zorgstaat . De rest is allemaal gelul voor de bühne .

Castor12 | 05-07-21 | 08:58 | 5

@wakker worden | 05-07-21 | 09:13: Precies. Dat is hun probleem en het dunt vanzelf verder uit.

Hangtietsmurfin | 05-07-21 | 09:27

@wakker worden | 05-07-21 | 09:13:
Boeiend, we've got robots.

De Eierbal | 05-07-21 | 09:27

@Castor12 Daar waren we hier in het westen best wel goed mee op weg, zeg maar. Met tot gevolg dat we nu massaal mensen uit andere landen importeren om de bevolkingsgroei op pijl te houden.

NerdAlert | 05-07-21 | 09:58
▼ 2 antwoorden verborgen

Als boer jezelf laten onteigenen (lees; goed uit laten kopen) en ergens in Oost Europa opnieuw beginnen.
Zou “the best decision ever” kunnen zijn.

D-Fens_1963 | 05-07-21 | 08:57 | 2

Tot een Oost-Europese bende de rechter omkoopt en je boerderij wordt onteigend.

De Eierbal | 05-07-21 | 09:28

Drang nach Osten. Misschien wil Sjoerd Sjoerdsma daarom wel Wit-Rusland en Oekraine veroveren. Lebensraum voor Nederlandse boeren. Wat een aardige man is het ook.

Rest In Privacy | 05-07-21 | 09:30

mensen zullen toch moeten eten in de wereld en de vraag zal steeds groter worden vanwege de groeiende wereldbevolking. Dus de landen buiten de EU zullen de productie van de Nederlandse boeren overnemen. De stikstofproductie wordt dus gewoon verplaatst naar buiten de EU. Maar goed, wij binnen de EU voldoen dan aan de normen maar voor het klimaat maakt het geen ene reedt uit.

yeps | 05-07-21 | 08:56

Ja Pritt, kies dan tussen kapitalisme en idealisme. Kapitalisme = appels uit Chili. Idealisme = eigen appels eerst!

dr Rechts | 05-07-21 | 08:55

Ik zou heel graag een onderscheid willen zien tussen boeren en "boeren"
Het gezeik met megastallen die afbranden, vreselijke ziektes die daar uitbreken, gore slachthuizen vol polen, al die ellende mag morgen weg. Echte boeren, die kleinschalig hun boertje doen met vee dat gewoon buiten kan lopen, zonder monsanto rotzooi en met oog voor de natuur zoals ze dat altijd al deden hebben mijn symapthie en steun. Daar betaal ik trouwens ook graag meer voor, de kiloknalmeuk bij de suup laat ik al heel lang links liggen, je moet wel goed gek zijn om dat nog te eten met alle ellende die eromheen hangt.

elfenstein | 05-07-21 | 08:55 | 10

@strawdog | 05-07-21 | 09:14:
Opgehouden met lezen bij "sprookjes". Iedereen die begint met een nick voor serieus te nemen en daar iets aan op te hangen is per direct af. Bovendien is die nick zonder hoofdletter, een hommage aan de grote necrosis alwaar je ook gelijk ongezien de tyfus kon krijgen als je 'm wel met een hoofdletter aansprak. Bij deze.

elfenstein | 05-07-21 | 09:24

@dinges_123 | 05-07-21 | 09:17: Aangezien een flink deel van die megastallenrotzooi voor de export is kunnen we daar per direct mee ophouden en alsnog Nederland aan het vreten houden. Is het niet een beetje van den zotte dat we hier enorm veel exporteren, zelf met de shit zitten en als klap op de vuurpijl dan maar inferieur vreten uit het oostblok en de rest van de wereld invliegen?

elfenstein | 05-07-21 | 09:28
▼ 7 antwoorden verborgen

Dat zijn dan de boeren. Next is de bezitter van een 'oudere' auto die flink gaat betalen om te kunnen blijven rijden. Elektrisch is de holy grail. Zeker sinds de VVD groen als verdienmodel heeft ontdekt.

Gebakkenvis | 05-07-21 | 08:54 | 1

En wie betaalt die winst ? De burger, want er komt daarmee geen geld bij. Dus alleen herverdeling van bestaand geld.
Deze VVD-actie is dus ook nog eens links.

Nuchternederland | 05-07-21 | 09:15

Het is natuurlijk veel beter voor het milieu om een appel uit chili te importeren, dan die in de Betuwe te laten groeien.
Dat snapt iedere linkse politicus.

Nuchternederland | 05-07-21 | 08:53

Nou is Appie natuurlijk het slechtste voorbeeld van Duurzaam wat je maar kan bedenken. De geschiedenis van die appel gaat langs chemische besproeiingen, slavenkindertjes om te plukken, afgedankte tractoren op zware diesel voor transport naar plastic kisten die in schepen naar Europa vervoerd worden tussen kilo's cocaïne, in sorteercentra worden gedegradeerd tot Appie kwaliteit, vervolgens in duurzaam plastic worden verpakt met een alleszeggend 'biologisch' printje er op. De enige waarheid op die foto is ' Chili '

Jos Tiebent | 05-07-21 | 08:53 | 3

Die cocaine is waarschijnlijk biologischer geteeld dan de appels waar het tussen zit.

elfenstein | 05-07-21 | 08:56

Prachtig verwoord, Jos

Het Licht | 05-07-21 | 09:01

Worden gedegradeerd tot Appie kwaliteit..
Hij is mooi..

WasHetMaarMakkelijk | 05-07-21 | 09:18

Het staat gewoon in het artikel. PBL pleit voor gedwongen onteigening van boederijen.
"Het kabinet schrikt daar tot nu toe voor terug, uit angst voor nieuwe boerenprotesten. Het gericht opkopen van boerderijen op locaties bij natuurgebieden is namelijk niet te verenigen met vrijwillige deelname aan de opkoopregeling: dat vereist dwang."

mikes43357369 | 05-07-21 | 08:52 | 7

@einz | 05-07-21 | 09:43:
Ik weet niet in hoeverre de grond onder megastallen nog bruikbaar is qua gifbende maar ja, die mogen van mij morgen tegen de vlakte en vol met riante koophuizen (dus geen slavenhokken aka tinyhouses)
Ik wil er wel eentje, waar kan ik intekenen?

elfenstein | 05-07-21 | 09:49

@elfenstein | 05-07-21 | 09:49:
U denkt toch niet dat u in aanmerking komt daarvoor? En riante nieuwbouwwoningen, neuh, dat bestaat niet meer. Projecten, meneer, met tuinen onder een groothoeklens genomen, woningen van 5 meter breed waardoor je kunt meegenieten met de leefgewoonten van buren en kinderen tot 5 huizen verderop links en rechts. En dan maar hopen dat beide partners op normale tijden werken, want anders heb je 24/7 herrie. Lekker man, nieuwbouwwijken...

Graaisnaaiert | 05-07-21 | 11:16
▼ 4 antwoorden verborgen

Uit Chili en overal maar oh wee als wij eens iets bij AliExpress bestellen dan komt er meteen een struikroversbelasting bovenop.

Conan de Rabarber | 05-07-21 | 08:51 | 1

Ali is bezig met hubs in de EU neer te poten dus in de toekomst wordt het kijken vanwaar het wordt verstuurd. Hoop dat UK-bedrijven - sommigen doen het al - inderdaad ook een adres op papier in de EU krijgen, want zoals het nu gaat is het knap waardeloos voor ons. De overheden ruiken geld en omdat hun hobbies ook niet gratis zijn...

Graaisnaaiert | 05-07-21 | 11:14

OK, er is vast wel iemand die hier wat zinnigs over kan zeggen. Mijn onderbuik zegt dat we (samen met EU) onnodig absurd strenge stikstofregels hebben bedacht zonder over de consequenties na te denken en zitten we nu muurvast. De oplossing is dan simpel, we veranderen de regels. Want eten en wonen moeten we allemaal.
Mijn vraag: zijn die strenge regels echt nodig?
Nog een: Zijn wij weer het braafste jongetje in de klas en zijn ze niet zo bezig in de andere landen om ons heen?

TheBigKirth | 05-07-21 | 08:50 | 6

@2Little2Late | 05-07-21 | 09:06: Misschien moet FvD wat meer focussen op de oplossing en het doel dan op de vorm en de tegenstelling. Iets met vliegen, honing enzo. dus ik ben niet meer zo overtuigd dat FvD daadwerkelijk een oplossing wil, die willen andere dingen.

BBRDWR | 05-07-21 | 09:17

@BBRDWR | 05-07-21 | 09:17:
We doen het er maar mee, die andere lui zijn bewezen incompetent en kwaadaardig dus doe dan toch maar FvD of in ieder geval iets wat daar op lijkt.

elfenstein | 05-07-21 | 09:43

@2Little2Late | 05-07-21 | 09:06: Tsja, heb FvD gestemd, maar aangezien Thierry gek geworden is heb ik bij de laatste verkiezingen op JA21 gestemd.

TheBigKirth | 05-07-21 | 09:47
▼ 3 antwoorden verborgen

Komen die appels per boot of per vliegtuig?

Niet_Van_Hier | 05-07-21 | 08:50 | 3

Het zijn Bio appels dus vermoedelijk met ezel wagentjes.

jan huppeldepup | 05-07-21 | 09:02

Schoeners.

inCol | 05-07-21 | 09:08

Rob neemt er iedere reis als handbagage mee. Gratis dus.

TheseDays00 | 05-07-21 | 09:17

Ach, alle "bio" zooi is bij de Appie 30-50% duurder. Daar kun je best een vliegtuig voor charteren en daarna toch nog een duppie extra per zak overhouden.
Deugen en duurzaam is mooi, maar shareholder value rules...

Ik laat al die bio meuk links liggen en erger me er al aan als de sperziebonen uit Marokko of Tunesië komen.. Maarja, soms heb je wel net echt zin in sperziebonen vanavond. Je kunt niet continu principieel zijn..

WasHetMaarMakkelijk | 05-07-21 | 08:49

De landbouwsector, en met name veeteelt, is een enorm waterhoofd voor een piepklein landje als Nederland. We moeten veel minder inzetten op massaproductie van exportvlees.

beldewouten | 05-07-21 | 08:49 | 1

Best hoor, zolang we maar niet de vrijgekomen ruimte gaan invullen met woningen met als excuus dat die arme nieuwkomers ook ergens moeten gaan wonen. Over 20 jaar zit je met 4+ kinderen per nieuwkomergezin, welke tak van sport gaat er dan aan? Laat me raden, vast niet de X66 deugclubhuizen. Zullen wel musea zijn want a: dure grond in de centra en b: weg met onze geschiedenis en ons culturele privilege en bijkomende schand- en misdaden.

Graaisnaaiert | 05-07-21 | 11:08

PBL, dat zelfde clubje dat beweert dat het kappen en opstoken van bossen uit de baltische staten goed is voor het milieu. Niet serieus te nemen die lui.

JamesYounger | 05-07-21 | 08:47 | 1

Nee, maar de simpele NPO-Plagtroela's verkopen het vanmorgen weer als waarheid.

hagelkruis | 05-07-21 | 08:49

Wacht, eerst mijn veganistische Quinoa ontbijt uit Mexico (waardoor lokale bevolking een tekort heeft en ze niet meer kan eten) voordat ik dit epistel ga consumeren. Ja, de Tesla is opgeladen, maar tijd voor een nieuwe F150 die we dan op biobrandstof kunnen gaan rijden.

TheseDays00 | 05-07-21 | 08:47

Vergeet u niet wie het kruisje onder dat klimaat-akkoord heeft gezet ...

Het Licht | 05-07-21 | 08:47 | 2

"Maar het is zo'n amaibele man!" Ik kots op de "gemiddelde kiezer" in Nederland, die zich dag in, dag uit laat indoctrineren door de NPO, die zich totaal nergens in verdiept en zich elke 4 jaar weer laat beïnvloeden om op partijen te stemmen die Nederland in de uitverkoop willen doen aan Brussel. Ze zijn ziende blind.

2Little2Late | 05-07-21 | 09:04

@2Little2Late | 05-07-21 | 09:04:
Eensch, hoewel je het "het volk" niet echt aan kan rekenen. Geindoctrineerden zien de zaak niet scherp precies omdat ze verkeerd geinformeerd worden. Niet iedereen verdiept zich op dagelijkse basis in de materie, daarvoor zouden we als het goed is onafhankelijke media moeten hebben die dat voor ons doen maar zoals de afgelopen dagen weer bewezen is: dat is dus niet zo.

elfenstein | 05-07-21 | 09:44

Se AZC's ruimen zich zelf op. Een alu akbar roepende afghanen deed een kleine Würzburg in Greve. Een dode en een zwaar gewonden.Die eten dus voorlopig geen appels meer.
www1.wdr.de/nachrichten/westfalen-lip...

jan huppeldepup | 05-07-21 | 08:46 | 3

Er staat in dat artikel dat de dader Afghaan is. Dat is toch heel stigmatiserend? Had die krant er geen "verwirrter Mann" van kunnen maken?

MAD1950 | 05-07-21 | 09:01

@MAD1950 | 05-07-21 | 09:01: De msm in Duitsland is nog niet helemaal met de regering gelijk geschakeld zoals in Nederland. Maar ze werken eraan.

jan huppeldepup | 05-07-21 | 09:05

Deze heeft de MSM hier niet gehaald. Wat mij zorgelijk lijkt is dit stukje in de tekst: "Mogelijk was hij op het moment van het misdrijf onder invloed van alcohol en drugs ." En vooral het woord "mogelijk" misschien dus of het zou wel eens kunnen dus..... Insinueren dus.

Mr_Pikibelly | 05-07-21 | 09:21

Overheid voert al twintig jaar actief beleid om alle boeren kapot te maken. De ambtenaren met hun veilige baantjes bij de adviesbureautjes doen daar vrolijk aan mee.

Vula | 05-07-21 | 08:45

Het gaat uiteindelijk om ruimte. Ruimte om te wonen versus ruimte voor landbouw, maar ook "ruimte" voor vervuiling, door mensen, industrie, mobiliteit of landbouw. En dat is nog steeds een kwestie van keuzes maken; het is te gek voor woorden om die keuze maar vast voor je lezers te maken, alle alternatieven tot anathema te verklaren, en de landbouw daarmee dus onhoudbaar te noemen. Ga toch weg, VK. Als we de bevolkingsgroei stoppen kan die landbouw gewoon blijven, en blijft ons land hopelijk een beetje leefbaar... in meer dan één opzicht.

De immigratie, die is onhoudbaar. Zowel demografisch, economisch, als cultureel. De PVV is eigenlijk de enige partij die serieus en herhaaldelijk praat over de onhoudbaarheid van de bevolkingsgroei, en vroeg de minister onlangs nog naar zijn visie op de demografische ontwikkeling van ons land de komende decennia.

Muxje | 05-07-21 | 08:44 | 6

@Muxje | 05-07-21 | 08:56:
Great minds think alike...
Grappig dat we allebei met het willekeurige voorbeeld van ASML kwamen.

WasHetMaarMakkelijk | 05-07-21 | 09:09

@Beste_Landgenoten | 05-07-21 | 08:47:
Het door immigratie en vluchtelingen groeiend aantal inwoners bedoel je? Het hangt wel degelijk samen. Simpel gezegd: 10 miljoen Nederlanders verbruiken in totaal minder ... dan 17 miljoen Nederlanders verbruiken. Het is een keus.

ratelaar | 05-07-21 | 09:19

@Muxje | 05-07-21 | 08:44
"het is te gek voor woorden om die keuze maar vast voor je lezers te maken"
Dat zou het zijn als het een krant was. Maar het is een propaganda blaadje van een activistische Belg. Precies de reden dat bijvoorbeeld ook de enorme puinhoop in de Nederlandse politiek gewoon door kan rommelen. Zo lang ze maar genoeg pro-EU zijn, zal die Belg ze door dik en dun steunen. Daar mogen bijvoorbeeld gerust 30000 gezinnen voor geofferd worden.
Ook al weer zo'n kenmerk van het communisme: Voor het grote doel mogen best offers gebracht worden. (Waarbij dat, heel toevallig, altijd anderen zijn die die offers moeten brengen)

TheEgg | 05-07-21 | 09:36
▼ 3 antwoorden verborgen

Het idee van die EU/mileuridders t.a.v. landbouw en veeteelt was toch dat je dat moet doen waar dat het beste kan en waar de invloed op het mileu/klimaat het kleinst is?
Goed.
Kunnen we dan nu ook afspreken dat we al die wind- en zonneparken en een miljoen huizen gaan bouwen in een land waar daar wel ruimte voor is en niet in Nederland?
Alvast bedankt.

Lefty-Messup | 05-07-21 | 08:44

Misschien is een beetje minderen met de enorme vleesproductie voor de export niet zo'n slecht idee. Importeren van soja uit Brazilië, beesten fokken in stallen, frauderen met de mest die in ons land achterblijft een dan het vlees exporteren. Voor de winst van een select groepje boeren, is dat echt wat wij zien als iets dat in ons algemeen belang is?

Beste_Landgenoten | 05-07-21 | 08:44 | 8

@Beste_Landgenoten | 05-07-21 | 09:49:
Daarom is het niet minder waar. Overigens ben ik van mening dat we per direct het krijgen van kinderen in dit land moeten gaan beprijzen. Misschien dat de onrendabele nieuwkomers dan eindelijk de hint begrijpen en opkrassen / een deurtje verder gaan kijken en de onrendabele autochtonen dan wel aan pil & rubber gaan doen ( en voor hun eerste en hopelijk enige kind wat meer eisen aan de partner gaan stellen ).

Graaisnaaiert | 05-07-21 | 10:51

@Graaisnaaiert | 05-07-21 | 10:51: Dat zou inderdaad veel zoden aan de dijk zetten. Het huidige systeem van kindertoeslagen en andere subsidies moedigt de "zwakkeren" aan om zich zo snel mogelijk te vermenigvuldigen, terwijl de "bevoorrechten" zich inhouden om de woonkosten en belastingen en alles wat voor hen niet gesubsidieerd wordt te kunnen bekostigen. Ooit hadden we kinderaftrek, een verhoging van de belastingvrije voet. Dat was in de gedachte dat je eerst voor jezelf mocht zorgen (hypotheek, thuisblijvende echtgenote, kosten kinderen, kosten scholing en ziektekosten) voordat je aan het betalen van belastingen toe kwam. Dat zou de boel weer aardig rechttrekken.

langelat | 05-07-21 | 21:03
▼ 5 antwoorden verborgen

In ons (kleine) dorp hebben 250 mensen uit "Holland" meerdere jaren ondergedoken gezeten... en (relatief) goed te eten gehad.
Als dit verkwanselde land/de PBLraamambtenaren etc. ZO met provincie & cultuur wil omgaan als voorgesteld..... nou dan sterf maar bij je lege appie/dirk-schappen in de randstad. Het tegenspreken van de ultieme domheid (door o.a. PBL/NPO/MSM) kent op het mooie platteland haar grenzen.

hagelkruis | 05-07-21 | 08:43

Ja, laten we voor voedsel volledig afhankelijk worden van het buitenland...
What could go wrong?

_Roy_ | 05-07-21 | 08:42 | 6

Het probleem is dat het steeds meer begint te conflicteren, de kunstmatige (want geïmporteerde) groei van de bevolking en de ruimte die beschikbaar is.

ratelaar | 05-07-21 | 09:16

@Beste_Landgenoten | 05-07-21 | 08:45:
Dan moet je ook meenemen dat in de productie veel fout kan gaan waar je geen invloed op hebt.
Zoals dit voorjaar, lang te koud, waardoor minder groei, lange periodes van regen, daardoor minder groei.
Of droogte, waardoor minder opbrengst, natte herfst waardoor producten niet of veel te laat van het land afkomen, of kwaliteits verlies daardoor.
Was het maar zo simpel.

VW, alles ist vorbei | 05-07-21 | 09:19

The only thing what possibly could go wrong is that we run out others money.

Waar-is-niets | 05-07-21 | 09:46
▼ 3 antwoorden verborgen

De markt gaat dit regelen. Kopen we voortaan ons vlees wel via alibaba, of desnoods van Ali om de hoek. Gebeurt nu toch al tijdens ramadan.

Phreack | 05-07-21 | 08:42

Die kop: “PBL ‘Nederland landbouwland’ onhoudbaar veestapel moet fors kleiner voor natuur en milieu.”

Ik lees: ‘Nederland immigratie- en vluchtelingenland onhoudbaar, migratie en vluchtelingen instroom moet fors kleiner voor natuur en milieu.’

De propaganda is al zo ver gevorderd dat landbouw (voedselvoorziening) in verband brengt met kwaadaardige natuur- en klimaatvernietiging. De sociaal bewogen progressieve Nederlander is hard bezig om de zaadjes (pun intended) voor hongersnood te zaaien. Zoals Stalin miljoenen Oekraïeners liet sterven, Mao miljoenen Chinezen liet sterven en Kim Jong Un miljoenen noord-Koreanen laat sterven. Allemaal in naam van het goede en het opheffen van (o.a. verzonnen) klasse verschillen. Allemaal gelijk in doffe ellende.

en.wikipedia.org/wiki/Mass_killings_u...

ratelaar | 05-07-21 | 08:41 | 1

Spijker kop. Overbevolking is het probleem. Maar een asielzoeker tegen houden vindt het kartel vervelender dan een boer langzaam wurgen. En een AH die met appels uit Chili gaat deugen via bio gelul. In Den Haag en Brussel zijn ze echt helemaal van het padje af.

Graaier | 05-07-21 | 08:46

Toch vreemd dat AZC's niet meegenomen in de boekhouding van de vervuiling.

Een goede manier om te protesteren is naar het gemeentehuis gaan en je uit te laten schrijven. Zorg wel even voor een goede ziektekostenverzekering.

Haberdoebas | 05-07-21 | 08:41 | 1

Spot on!

_Roy_ | 05-07-21 | 08:41

Alles moet kapot voor de milieu freaks. De co2 kom ook met de wind over de grens moeten we Duitsland en België ook maar weg jagen net als de boeren. Alles over voor de woningmarkt en import. Maar voor het eten niet wordt weer hongerwinters in de toekomst. Klote regering en freaks. Kijken hoe jullie kinderen je zullen bedanken voor de overbevolking van Nederland. Alle milieu freaks de elektrische apparaten en auto's inleveren ook geen gas en stroom of water
uit de kraan. Ga maar een waterput zoeken en schijten in de natuur. Eten maken op vuurtje. Dat is wat ze willen maar zal nooit gebeuren omdat ze beter zijn dan de gewone burger. Wel zeiken maar zelfs er niets voor over. Ook alle telefoons inleveren zullen ze leuk vinden.

Limburgse-Harry | 05-07-21 | 08:41

Ik heb liever koeien dan mensen.

van stampij | 05-07-21 | 08:40 | 1

Ik ga voor een kip i.p.v. een Haagse kakelaar.

Waar-is-niets | 05-07-21 | 09:48

Voor een contributie van euro 100,- per jaar per boer kan je 3 topadvocaten 40 uur per week alles laten aanvechten wat het Rijk/EU tegen hen verzint. Dat Urgenda krijgt geld van een loterij en zij kunnen het wel?

Zoltan | 05-07-21 | 08:40 | 1

U heeft iets teveel vertrouwen in rechters.

Vula | 05-07-21 | 08:44

Klimaat- en natuurdoelen topprioriteit?
Ok, dan eerst stoppen met, EN terugdraaien van massa- immigratie van de laatste 30 jaar.
Tot die tijd is ieder voornemen op het gebied van klimaat en milieu een politieke wassen neus.

jemagookniksmeer | 05-07-21 | 08:39

Als over een aantal jaar Nederland helemaal vol staat met portiekflatjes, dan valt er weinig meer te verpesten aan het milieu.

Deflatiemonster | 05-07-21 | 08:39 | 1

Nou nou, dan ken je de fratsen van de ImPoRt nog niet

sgaapje | 05-07-21 | 10:40

Laat de overheid eerst maar eens dat al decennia kankerverwekkende Tata Steel aanpakken. En flikker die laffe GGD-directeur Bert van de Velden er ook meteen uit. Renkse Leijten heeft kamervragen gesteld. We wachten af. En wat te denken van Schiphol.

Gebakkenvis | 05-07-21 | 08:38 | 1

Tata Steel is een kankerverwekkende kutfabriek die al decennialang met toestemming van de provincie alle milieuwetgeving aan de laars mag lappen, maar bij een enkele boer op het erf is elke wet zogenaamd in marmer gebeiteld.

Finn | 05-07-21 | 09:44

Ik hoor niks meer over zure regen? Zou die al op zijn?

TonAlias | 05-07-21 | 08:38 | 1

Zure regen was een gehypet probleem, stelde eigenlijk niks voor. Na alle ophef is het stilzwijgend overgegaan. Net als stikstof een overdreven probleem is. Als je de natuur z'n gang laat gaan treed er successie op en word alle natuur stikstof rijk. Een heide gebied gaat zonder menselijke tussenkomst zichzelf verrijken tot bos en is prima instaat zich zelf op te heffen, net als de milieu drammers die nu NL kapot willen maken. De natuur wordt niet beter als je boeren bedrijf omzeep helpt, juist slechter. Zeker voor de grutto en andere weidevogels.
Trouwens de natuur waar het over gaat is geen natuur maar door mensen gemaakt, bos veluwe, heide gebieden enzovoort

Doerak | 05-07-21 | 08:51

Even een vraag, wat kunnen 'gewone burgers' doen om de boeren te helpen? Ik wil de boeren als consument wel helpen maar weet niet hoe. Behalve Nederlandse producten kopen, heb ik geen idee wat ik nog meer kan doen.

osolemio | 05-07-21 | 08:37 | 5

@Jos Tiebent | 05-07-21 | 08:57: Een keer in de vier jaar een kruisje zetten is te makkelijk. Hoe kunnen we de boeren ondersteunen in hun strijd?

osolemio | 05-07-21 | 09:06
▼ 2 antwoorden verborgen

Maar dat is niet de bedoeling! Het zou toch allemaal beter moeten worden dankzij onze regels en goed bedoelende bestuurders. Het lijkt er op dat klimaatregelgeving vooral niet bedoeld alles aan het ontregelen is. Ze greet reeset is precies wat er niet gaat gebeuren. De mens heeft het te hoog in zijn bol. Vooral die daar in Davos. Betaalde pseudogodjes in een onmetelijk groot universum.

nobodiesunmighty | 05-07-21 | 08:37

Goeie zaak, anno 2021 is er geen plek meer voor de bio-industrie.

Rest In Privacy | 05-07-21 | 08:36 | 2

Vlees gewoon iets duurder, het is absurd hoe goedkoop vlees is geworden. Dan kunnen de boeren gewoon wat kleinschaliger werken en toch evenveel betaald krijgen.

2Little2Late | 05-07-21 | 08:58

@2Little2Late | 05-07-21 | 08:58: Nederland staat in de top vijf qua vleesprijs dan is de vleeskwaliteit in de supermarkt matig. Voor een beetje kwaliteit moet je naar een 'echte' slager met bijbehorende prijzen, de 'turk' of de markt gaat nog net. Lang leve de groothandel.

Waar we hier de pluimvee de hoek in drukken verleent de EU krediet aan een (oncontroleerbare) megastal in oekraine (Myronivsky Hliboproduct).

Bluto Blutarsky | 05-07-21 | 09:32

De laatste tijd is het ook wat stiller rondom de fijnstofnorm, ook al zo' n zelfgesponnen touw voor de verzelfmoording van dit land. Ooit verzon minister Pronk dat we extra streng moesten zijn met fijnstof en het gevolg ervan is dat de bouw van nieuwe huizen geminimaliseerd werd.

Nu stuiten we via de eigen aanwijzing van gebieden onder Natura 2000 in on parkland, aangelegd en gecultiveerd door eeuwenlang boeren. De "stikstofcrisis" is er ook zo een die we zelf hebben verzonnen. Dan kun je hem ook weer ongedaan maken. Bijvoorbeeld met het oog op de voedselzekerheid. Simpel landsbelang.

Die juridische jihadisten zoals Vollenbroek en Minnesma hebben hun 15 minuten gehad. Nu weer het primaat aan de politiek.

Glasgow Argus | 05-07-21 | 08:36 | 1

Neeeeee. Geen primaat aan de politiek. Die hebben er helemaal geen verstand van enhelpen alles alleen maar verder naar de kloten.

Leffe Blonde | 05-07-21 | 10:57

De oplossing: al die Planbureaus opheffen, laat Brussel maar aantonen dat wij niet voldoen, of gaan voldoen. Dan kijken we wel eens verder. En alles wat er dan gedaan moet worden, nou, dat mag met Europese subsidies gedekt worden. Net als al die andere lidstaten doen.

wegenbouwer | 05-07-21 | 08:35

Waar ik woon hebben we veel boeren. Veel frisse lucht (soms mestlucht af en toe) en heel veel natuur. Randstad doet maar wat ze willen. Ik wil Nederland door de helft.

Justhenk | 05-07-21 | 08:33 | 1

Eens, en een flinke muur er tussen graag. Laat ze in de randstad maar bekijken hoe ze aan voer komen. In hun onwetende, moraliserende en vooral narcistische deugbubbel.

J-van-de-Bontekoe | 05-07-21 | 09:53

Duuurzaaaam !!!
Daar draait het allemaal om.

TonAlias | 05-07-21 | 08:32 | 3

Het moet zijn: duujjjjzaam.

Lefty-Messup | 05-07-21 | 08:35

Platteland volbouwen met steden voor 'instromers' is dat duurzaam ?

Der Schnitzeljäger | 05-07-21 | 12:17

Ja maar die Chileense boeren kunnen ze nog wat verder uitknijpen dan die Nederlandse boeren.

supah | 05-07-21 | 08:29 | 1

kletsverhaal, het meeste van hier gaat naar het buitenland. Import is er helemaal niet voor de standaard land- en tuinbouw in de produktietijd. Alleen het verwende volk wil tomaten en aardbeien in januari die dan van import komt.

MaarFeitelijk | 05-07-21 | 11:27

Weg met ons!

dasechtgeenstijl | 05-07-21 | 08:29 | 1

Lang leve de massa-immigratie!

Aristotalloss | 05-07-21 | 09:05

En vervolgens wordt die grond volgeplempd met huizen.
"Voor het milieu".

obi1 | 05-07-21 | 08:27 | 3

En die huizen zijn niet voor onze kinderen.

osolemio | 05-07-21 | 08:32

Gelukkig hebben 1 miljoen nieuwe Nederlanders geen lucht en water nodig om te leven. En ademen ze geen 4% CO2 per ademhaling uit. En ze hoeven ook niet naar het toilet waardoor er weer stikstof in de lucht komt. En de bouw van die woningen levert ook geen uitstoot op. Goed plan om de boeren weg te laten gaan.

Harry_Witkamp | 05-07-21 | 11:32

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Energie vergelijken | Autoverzekering vergelijken
Kansino. Hét online casino van Nederland.
Online casino met licentie | Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online Gokken | Brokerfolio.com brokers vergelijken | online bookmakers in Nederland
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | Crypto-casino.nl