Landgenoten. MinPres Rutte spreekt natie toe
"My fellow Netherlanders"
Kappen met telewerken netflixen & NU intunen op NOS, RTL, Radio, Internet en SBS. Want de minister-president gaat wat zeggen. Eerder vanavond hoorden we Bundeskanzlerin Merkel al vergaande maatregelen voor Duitsland afkondigen, en nu is het de beurt aan Onze Geliefde en Glorieuze Leider. Vorige keer dat het land werd toegesproken was door Joop den Uyl ten tijde van de oliecrisis in 1973, met als gevolg dat we 130 km/h op de snelweg mochten rolschaatsen. Wij zullen ons blijvend moeten instellen op een levensgedrag met een zuiniger gebruik van pleepapier en softdrugs. Daardoor zal ons bestaan veranderen. Historie mensen, we maken het mee.
UPDATE: Geen lock down. We gaan voor kudde-immuniteit. Toedeledokie bejaarden.
TEKST: Hele TV-toespraak HIERRR
GeenStijl open houden tijdens lockdown? Word lid!
We moeten dit samen doen. Dus download deze app:
Een app met pushnotificaties. Gebruiken we niet zo irritant vaak als die clickbaiters van AD, Tele en RTL. Maar is wel nuttig bij levensbedreigende Des Doods Situaties als het coronavirus. Dus installeer de GeenStijl App voor iOS via de App Store en voor Android via de Play Store, en blijf als eerste op de hoogte van de stijlloze #sickbait.
Reaguursels
InloggenVerstandig verhaal, eindelijk wat zinnigs op de NPO
"Ik reken op u". Helaas lukt dat andersom al jaren niet erg.
Buiten de waanzinnige boodschap, heeft iemand doorgehad dat dit eigenlijk de text voor de koning was? in iedergeval uit de zelfde pen. En waar is deze ? Afrika of Canada?
Iedereen vergeet dat in Rusland de boel prima onder controle is omdat ze gewoon op tijd de grens dicht gegooid hebben, nog steeds minder dan 100 gevallen, en ik heb zo'n vermoeden dat die allemaal in volledige isolatie zitten, het is vooral het "afwachten, afwachten, afwachten, afwachten, nog wat afwachten PANIEK" wat niet zo goed blijkt te werken zoals we zien in de rest van Europa.
Rusland is fucked. Die bouwen op die manier geen groepsimmuniteit op...
Is er zulk een significant verschil tussen een lockdown en totale lockdown? Iedereen in Nederland krijgt de kans om thuis te zitten (werken) & van de ontluikende lente te genieten, met uitzondering van winkelpersoneel, de gehele zorgsector, politie en andere hulpdiensten. Valt me nogal tegen dat gallen hier. Iemand nog iets zinnigs te melden?
In plaats van 1000 euro kregen we het verzoek om goed op elkaar te passen. En dat zegt hij tegen ons en niet tegen die asotokkiepauperhamsteraars.
Ok, we gaan dus voor optie 1, De besmettingsgraad in de handhouden zodat de zorg niet overbelast raakt en het aantal dodelijke slachtoffers tot een minimum proberen te beperken. Dit omdat er nog geen “ serum” voorradig is.
Toch vind ik het verhaaltje achtbaan weer heel typerend voor dit kabinet waarbij MP de woorden gebruikt “ Die als maar sneller gaat”.
Volgens mij ging de “Wuhan rollercoaster “van het begin af al loeihard en z’n broertje in Italie eveneens. Wederom een gebrek aan anticipatie of noem het simpel en tijdig voorsorteren ( Mondkapjes, IC apperatuur , Test kits, inrichting van 2x leegstaande ziekenhuisen ,ect)
Maar goed , genoeg gelul. Het lijkt me nu verstandig om ons voor te bereiden op “ worst case senario” dat betekend dat we de capaciteit moeten hebben om grote getalen zieken mensen te kunnen behandelen ( in de leegstaande ziekenhuisen) en dit alvast voor te bereiden. Hier kan defensie ook bij helpen omdat deze veelal bekent zijn met NBC training. En mischien dat KLM/ Zorg onderling wat kan regelen met het “lenen “ van personeel om de economische schade in het lbedrijf wat te dempen.
Rest mij de vraag: Gezien het gebrek aan corona besmetting test kits. Hoe weet ik nou of ik besmet ben, Laatstaan dat ik genezen / Imuum ben?
Wordt het niet tijd dat we hier een paar “knappe koppen” op zetten die hier een Nederlandse test kit voor te ontwikkelen om te weten waar we staan qua besmetting/ genezing?
Defensie is uitgekleed, alle verpleegkundigen werken elders. Ook de rest van het apparaat, tot op het bot.
Uit alles blijkt dat het RIVM er met een arrogante wetenachapsblik naar de uitbraak sinds eind januari gekeken heeft, en niet met een bestuurlijke risico of crisis expert bril. En Rutte heeft dat klotsklaar overgenomen, zonder de adviezen van andere wetenschappers te beoordelen laat staan mee te nemen.
Ook toen de premier van Italie bijna smekend op nationale televisie riep 2 weken geleden dat alle landen in de EU keiharde maatregelen moeten nemen werd het weggehoond als ga lekker naar dat cafe, ga geen maskertjes dragen.... was je handen en geen handen schudden. De lul van een Eindhovense VVD burgemeester riep gisteren nog op om naar het cafe te gaan.
Zo'n crisis verlangt een kabinet van nationale eenheid, zodat er breed gekeken kan worden en dat er vanuit meerdere inzichten worden gekeken en gehandeld.
De burgemeester van Eindhoven heeft al veel vaker laten blijken een vrij incompetente bestuurder te zijn. Schadelijk voor de stad helaas.
Als dit al vele jaren de leider is, hoe triest is de groep dan?
Ik kan gewoon niks meer geloven van wat die man zegt.. geen herinnering aan, onderste steen boven, vroem partij, bonnetjes kwijt, haha handjes schudden, kutmaatregel, 1000 euro beloofd.. alle boeren het land uit, daarna verkondigen dat we na amerika de grootste voedselexporterende natie zijn, en dan dit.. lul toch op man.... Waar is zijn geloofwaardigheid.. Geen greintje vertrouwen in deze jodokus kwak.. en waar is onze koning??
100% spijker op de kop
Hoe zou het eigenlijk zijn met Kajsa Ollongren?
Die vliegt Bezem Air.
Het is nu al een mathematische zekerheid dat over 10 dagen de IC's overbelast gaan worden. Beetje dom van Rutte. Volgend weekend toch complete lockdown denk ik. Hij blijft achter de feit aan lopen.
Groepsimmuniteit is een twijfelachtige verhaal. We hebben ook niet allemaal Sars gehad. En we worden ook weer elk jaar verkouden. Rutte speelt met vuur.
Dikke lul maar weer, Nederlanders... je ziet hem denken:
"Mooi, eerst al die graftakken stuk... scheelt weer pensioen en zorgkosten :)"
En als iedereen hier zich de typhus hoest en alles stuk, overwerkt en failliet is met de happy few in een vliegtuig naar een hoog droog Canada o.i.d.
Ik ben tachtig en wil graag tongzoenen met een negentien jarig besmet meisje.
Daarna zal ik aan al haar wensen voldoen. Hoog presentiegeld.
Wie kan nog naar deze man kijken zonder intens medelijden te voelen?
ROFLOL
Ik zat nog in de kinderopvang - veel ouders waren gewoon boos
Rutte gaat voorbij aan het min of meer bewezen feit dat je door corona geherinfecteerd kan raken en er een cytokine storm in je lichaam plaats vindt.
Daar waarschuwt China voor. En verklaart de filmpjes van omvallende mensen.
Dat zie je ook met Dengue virus (knokkelkoorts) eerste keer geen probleem... 2e keer is t foute boel.
Vandaar dat ik zo kwaad ben om die kleuterachtige uitleg en BIZARRE GOK die ze nu nemen... met iedereen zn gezondheid....
Onze laatste hoop (van Rutte/RIVM hoeven we niks meer te verwachten) :
m.hln.be/wetenschap-planeet/medisch/a...
Wat is je alternatief?
@Max Headroom | 16-03-20 | 21:44: totale lockdown is het beste voor nu. Maar daar komen ze binnen 2 weken alsnog wel achter.
En het land 1,5 jaar platleggen is geen "gok"? Spreekwoorden en gezegden: het middel is erger dan de kwaal.
@Gen. Maximus | 16-03-20 | 21:47: jij moet dus nog even wennen aan het idee dat we een totale RESET van het systeem krijgen en alles weer opgebouwde moet worden hierna. Word wakker, de wereld wordt nooit meer hetzelfde na dit! Als dit ons leven niet kost, kost het onze luxe en welvaart zoals we dat voorheen kenden. Alleen een lockdown en goed medicijn zou ons nog écht kunnen redden, maar dat moet dan wel heel snel gebeuren.
Dat platleggen duurt natuurlijk geen jaar of langer. Dat zijn dingen die worden voorgespiegeld zodat mensen zeggen: ja maar dat kan natuurlijk niet.
Tijdens de gehele toespraak Rutte geen één keer zien (weg)lachen. Das volgens mij de eerste keer in z'n politieke leven.
Zojuist Macron 28 minuten lang hetzelfde riedeltje zien afwerken als Rutte. Frankrijk gaat aanzienlijk strengere maatregelen nemen dan Nederland - maar wat kan dat mannetje ouweteringhoeren, zeg .... Ik zeg het niet graag, maar dan ben je bijna blij met deze MP.
-
Oh ja: de Franse staat gaat ALLE ondernemers schadeloos stellen, zo heeft Macron beloofd - en de burgers hoeven voorlopig hun gas, licht en water even niet te betalen ( - dat betalen straks de Nederlandse pensioenfondsen voor ze, maar dat zei hij er nog nét niet bij)
3 februari
‘We zijn zeer goed voorbereid mocht het virus hier opduiken. Er treden dan allerlei maatregelen in werking die voorkomen dat het virus zich verder kan verspreiden.’
We zijn zeer goed voorbereid mocht het virus hier opduiken. Er treden dan allerlei maatregelen in werking die voorkomen dat het virus zich verder kan verspreiden. Meer info kun je ook hier vinden: t.co/BDVLihYFuI. ^MS
— RIVM (@rivm) February 1, 2020
Wat een gezwets, paniek om niets, als je het maar vaak genoeg herhaalt gaat iedereen het vanzelf geloven, en zo geschiedde..!
U bent een unbeliever nu. Ook nog wanneer u op de ic ligt met corona?
@Izhar | 16-03-20 | 21:40: Ja.
Geen zuurstof voor bram de dombo a.u.b.
Vertrouw op de experts van het RIVM zei de man:
www.elsevierweekblad.nl/nederland/ach...
Waarom nu wel?
Willum is in ieder geval al lang vertrokken.
"Hi John. We staan in nauw contact met andere instanties, zoals de WHO en ECDC. De ziekte lijkt, met wat er nu bekend is, niet zo heel besmettelijk. Meer informatie: t.co/eAbwufvmox. ^MS
— RIVM (@rivm) January 24, 2020"
@litebyte | 16-03-20 | 21:32:
28 januari‘Hi Erik. De ziekte lijkt, met wat er nu bekend is, niet heel besmettelijk. De ziekte lijkt ook niet makkelijk van mens op mens overdraagbaar is.’
De ziekte lijkt, met wat er nu bekend is, niet heel besmettelijk. De ziekte lijkt ook niet makkelijk van mens op mens overdraagbaar is. ^MS
— RIVM (@rivm) January 28, 2020
RIVM: Hoi John, het aantal stemmen op Mark Rutten lijkt in de peilingen niet dramatisch te dalen, over Corona zou ik me dan ook geen grote zorgen maken.
In de avond gelden de matrix borden van honderd toch niet meer? Ik begreep dat ze geen alcohol controles meer uitvoeren i.vm. met plotselinge hoestende aanhoudingen. Dus ik kan nu 250 rijden met een krat bier in de auto? Wat leuk. Maar nu het kan doe ik het niet meer.
De regering kiest voor het 'maximaal controleren' scenario, waarbij een totale lockdown vemeden wordt. In het geval van een totale lockdown ligt de verantwoordelijkheid geheel bij de overheid. De overheid beperkt de bewegingsvrijheid van de burgers met het oog op een zo snel mogelijke inkapseling van de uitbreiding van het coronavirus onder de bevolking. Bij de aanpak van regering Rutte III wordt de verantwoordelijkheid al bij voorbaat gedeeld met de bevolking. Gaat het helemaal fout, dan kan de regering Rutte III zeggen: maar niet alleen wij waren verantwoordelijk; ook de burgers zijn dat. Daarmee wordt het gebrek aan statelijkheid zichtbaar in de regering Rutte III. Zij 'delen' met '17 miljoen landgenoten' de verantwoordelijkheid. In Italië koerstte de Italiaanse regering ook aanvankelijk op het 'maximaal controleren' scenario. Totdat het aantal doden te hoog werd. In Oostenrijk, Tsjechië, Duitsland kiezen de landsregeringen voor statelijke verantwoordelijkheid: de staat beslist, de burger moet in quarantaine. In Nederland 'doen we samen met elkaar'. Met op de achtergrond het rationele verhaal van de kudde immuniteit. Maar wie is verantwoordelijk? Wie draagt de staatsverantwoordelijkheid voor een ongekend aantal burgerdoden?
Idd
Je kunt niet alle verantwoordelijkheid afwentelen op vadertje staat.
@Max Headroom: ik ben het in de grond met u eens, er wordt tevaak gewezen naar de overheid, terwijl men vergeet een eigen verantwoordelijkheid te hebben. Maar in het geval van een grote crisis, mag je van de overheid (echte) daadkracht, duidelijkheid en leiderschap verwachten. En een keuze voor mensen, ipv voor minimale economische impact die wat meer levens kost. Het is wel degelijk aan de overheid om alles op alles te zetten en niet en beetje gecontroleerd te laten woekeren.
Double face. Dat is wat ik hoor. 6 weken lang geen enkel ingrijpen. Nu..., het land lock down en het kan wel een jaar duren? Natuurlijk ben ik voor verpreiding, Ik overleef. Ik durf wel, maar niet voor de zwak en de zieken, ik maak me druk om de mensen die het niet kunnen. Als jij als man een land mag regeren is hij opeens een mijlpaal verschoven. Met andere woorden, je beleid hiervoor was gewoon kut. Grenzen open, en die blijven open, en onderwijl mag ik niet hoesten? I rest my case.
Jij hebt het niet begrepen. Mand.
Goede toespraak. En laten we inderdaad luisteren naar specialisten en niet naar politici en roeptoeters op Twitter.
Idd niemand hoor je meer over het massaontslag in de zorg in 2012-2014 va 75.000-100.000 mensen onder Rutte's beleid .
Het gaat niet om de toespraak sukkel, het gaat om het 'beleid' wat hij voorstelde, wat eignelijk inhoud: we laten het gecontroleerd uitbranden en de struikjes die niet verbranden moet als brand vertraging werken voor de grote hoge bomen die er vlak achter staan. Dat gaat heel misschien 1 brand nog werken, maar volgend jaar of het jaar daarop is er weer een bosbrand
Snap je het zo een beetje knulletje rozenwater?
@Realist-1 | 16-03-20 | 21:26: +1
Deze specialisten?
www.elsevierweekblad.nl/nederland/ach...
Twitter is een extreem links echoput. Daar luistert sowieso geen hond naar.
@litebyte | 16-03-20 | 21:27: wat stel jij eigenlijk voor, grote vent?
Voorlopig wordt NL gewoon afgeserveerd door Pinokio.
Links maakt meer kapot dan je lief is.
Dit heeft niet met links te maken, als jedat nu nog niet snapt dan behoor je absoluut niet tot de risico groep en mag je morgen weer de speeltuin in.
Dit heeft met leiderschap te maken en het durven maken van veel hardere besluitvorming - dat wat China, HK, Singpapore en Japan ook durfde te nemen na de SARS 03/04 uitbraak.
Yep, heeft er wel degelijk mee te maken en is altijd al zo geweest. Let op: nu is het VVD-reaguurpersoneel _wel_ opeens ter plaatse om die malloot te verdedigen. Typisch, maar ach, wel zo voorspelbaar.
@Kinkfactor | 16-03-20 | 21:30:
Betaalde club media afdeling VVD.
@litebyte | 16-03-20 | 21:24: Hadden ze Rita Verdonk destijds maar verkozen...
Gecontroleerd het virus laten binnenkomen voor zodat jongeren een antistof kunnen aanmaken. Wat een leugen het is. Het verhullen van de stupide late actie.
Het plan van Rutte zou werken als het virus niet constant muteert, en omdat het niet werkelijk wordt ingedamd, heb je binnen enkele jaren weer de volgende klap.
Die klap zal ongetwijfeld minder mensen treffen, omdat er al velen dood zijn.
Rutte kan zich nog redden als er EU-breed keihard lockdown maatregelen worden afgesproken die overal het zelfde zijn. Maar omdat de EU op papier is gebouwd, en niet op eensgezindheid en grenzeloze belangen is het nu ieder voor zich zelf en god voor ons allen.
Heel jammer, schrale troost, dit is als dat niet geberud ook het einde van die papieren EU.
Huh? Er is nog voldoende aluminiumfolie voorradig hoorde ik via mijn kanalen.
Hahaha, Ik dacht al dat dit niet meer te overklassen was. Heeft u ook een eigen youtube kanaal.?
Wel ja, ook nog een portret van Thorbecke op de achtergrond! Wat een ijdeltuit. Die VVD'ers mogen nog steeds graag met Thorbecke koketteren, maar de VVD van de laatste tig jaren heeft niets met Thorbecke en niets met diens liberalisme van doen. Gewoon een corrupte graaiersclub, verder geen knip voor de neus waard.
De pijnlijkheid vond ik vooral in DwDD zitten... daar kon de Chinese staatstelevisie nog een puntje aan zuigen. Daar bij aangevend dat China wel keiharde maatregelen nam
Alles, maar dan ook alles is geregisseerd aan deze toespraak.
Ik verwachtte eigenlijk een soort van : We will fight corona in the streets and on the beaches.
En daarna het sluiten van de grenzen, en/of een lockdown.
Maar nee.
Even wat info over herd immunity: threadreaderapp.com/thread/1238876494...
En nu maar hopen dat je niet binnen een risicogroep valt, want dan zit je nog wel even binnen, vermoed ik.
Dank. Ik hoor bij een risicogroep. Dat ik al wat gehamsterd heb de afgelopen weken, vond Rutte erg asociaal. Nou.... dan maar asociaal.
Corona als "Voltooid leven virus".
Ja, daaag, ik zit ook in een risicogroep, maar voor een gemeen griepje blijf ik dus niet binnen. Dan liever de lucht in, of iets van die strekking. Vrij naar Van Speyk.
Geef het een paar weken en de beschouwingen alhier gaan vanzelf kantelen. Tegen die tijd is de chemie in de lijfjes van de stresskipjes, milennials en sneeuwvlokjes weer redelijk op orde en komt er subiet een einde aan War of the Worlds 2.0.
Ik weet het en misschien ben ik een pietsie eigenwijs, de hele wereld ziet het anders en blijft op de Panic Buttons meppen, maar tóch heb _ik_ gelijk. Dank, ben het weer even kwijt.
Gefeliciteerd. Wil je een schouderklopje?
Maarre, hij noemde KLM...
Dat is nu dus naar de failliet.
Nee want ze zullen wel aandelen ingekocht hebben, misschien wel gezamenlijk met de Franse staat. Als het aandeel aan de vrije liberale markt was blootgesteld zoals de VVD voorstaat stond het nu op 1 euro.
Heeft iemand van wetenschappelijke persuasie een rekenvoorbeeld van de worst case ?
M.a.w. we doen helemaal niks aparts en leven/zeuren/klagen gewoon door als altijd. Van alle kanten bestookt door het virus gaan er slachtofers vallen. Of dood, of zo ziek dat ze niet produktief meer kunnen zijn. Daar komt een tabel uit met zoveel % in die en die leeftijdscategorie.
Het lijkt me dat die tabel er moet zijn al is het maar vanwege de afwegingen die men in Den Haag moet maken. Ben best wel benieuwd wat die getallen zijn en hoeveel ze nou eigenlijk afwijken van, pak 'm beet, de verkeersslachtoffers, sportblessures (verzuim), de 'normale' enge ziektes etc. etc.
Je hebt gelijk. Zonder de cijfers kun je niets zeggen over de juistheid van de keuzes. Net zoals de toezegging aan bedrijven. Geen cijfers bekend. Dus tja
Ik wed blind dat jij van de zolderkamer bent.
Dit is een overzicht van de actuele cijfers in Nederland, onderverdeeld per gemeente:
docs.google.com/spreadsheets/d/1S71E2...
Macron zegt net dat geen bedrijf en geen persoon failliet zal gaan door deze crisis. Rekeningen van gas, water en licht en huur worden uitgesteld. Pensioen hervormingen worden uitgesteld. Verder compleet uitgaansverbod en leger wordt ingezet o.a voor vervoer zieken in de Elzas. Nous sommes en guerre.
Zoiets had ik dus ook van Mark verwacht. De belastingdienst gaat niets innen de komende tijd, vaste lasten voor bedrijven worden opgeschort. Zoiets. Gewoon een generieke maatregel en een belofte: we laten geen personen en bedrijven financieel ten onder gaan door deze crisis. Maar enfin. Het is Mark.
@Stormageddon | 16-03-20 | 21:00:
Dat zal hij morgen wel rechtbreien. Mark is geen roerganger, meer een volger.
@Stormageddon | 16-03-20 | 21:00: Dit dus. Zijn we in Nederland zo gehersenspoeld dat we de inhoudsloze praatjes van Mark "Geen Visie" Rutte zijn gaan zien als daadwerkelijk leiderschap?
Een pijnlijk maar realistisch verhaal van onze premier. Ik houd er serieus rekening mee dat ik mijn ouders en hun levenspartners zal verliezen aan dit virus. Dat vreesde ik al enige tijd, maar om het de PM uit horen spreken komt toch even binnen. Anyway, we weten waar we aan toe zijn, Het is nu menens. Ik hoop dat iedereen de (zeer lichte) maatregelen in acht neemt en niet als een recalcitrante puber toch lekker gaat socializen. Pubers en twintigers merken weinig van de symptomen, maar blijken wel massaal geïnfecteerd. Het zou fijn zijn als ook zij zich van hun verantwoordelijkheid bewust zijn.
Mijn lieve hemel, het is Corona, geen gemuteerde Ebola of zo. Of ben ik nu de Troll aan heet feeden?
De PIGS begrijpen nog steeds niet de ernst van de situatie. Als ik u was zou ik maar verre afstand houden.
@Chodaboy | 16-03-20 | 21:01:
14.5% sterftepercentage bij bejaarden.
@Chodaboy | 16-03-20 | 21:01: of je de troll aan het feeden bent weet je maar nooit. Ik heb het gevoel dat er veel mensen vooral ouderen en bejaarden zich zwaar zorgen maken. en ik denk terecht. Wat men zich niet realiseert is dat jongeren tussen de 25 en 30 jaar de grootste besmettingshaarden zijn. Daarom gaan we allemaal dood.
Zoals ik het begrijp is het nu een kwestie van gecontroleerd laten uitbreken, in de hoop dat er voldoende afweer komt waardoor je een soort van groepsimmuniteit ontwikkelt (volledig is waarschijnlijk niet mogelijk tenzij je een vaccin hebt).
Maar goed, we kunnen niet allemaal tegelijk ziek worden, dus zolang als mensen te dom zijn om hun handelen te koppelen aan de kennis waarmee ze overspoeld worden is het alleen maar hopen dat niet 20 % van de bevolking tegelijk een IC-bed nodig heeft want dat gaat simpelweg niet lukken. Dat scenario had wél op de plank moeten liggen m.i. Maar ook daar is het wat te laat voor.
Wat overblijft is hopen dat je geen complicaties of ernstige longaandoening krijgt. Want besmet word je, die kans is bijna één.
Die groepsimmuniteit is wishfull thinking. Ten eerste blijken herstelde patiënten het virus nog enige tijd (pak m beet 5 dagen) bij zich te dragen en zijn dus nog steeds besmettingshaarden. Ten tweede blijven ze vatbaar voor het aldoor muterende virus.
@Afgeschminkte Bassie | 16-03-20 | 20:56: Mutatie is natuurlijk een bitch. Maar dat kan ook alle kanten opgaan.
threadreaderapp.com/thread/1238876494...
Wellicht dat dit al aan de orde is geweest. Nu we weten dat ongeveer 80% van de bevolking besmet gaat raken met het Coronavirus en aannemende, of onder voorwaarde, dat men na herstel immuniteit heeft verkregen. Is het geen goed idee als een deel, of sequentiele delen, van de werknemers met essentiele taken zich opzettelijk laat infecteren met het Coronavirus zodat zij i.i.g na een maand(?) weer inzetbaar zijn?
Te beginnen in de eerste en tweede kamer alsmede bij het RIVM.
We horen de uitslag wel...
@hier openen | 16-03-20 | 20:55: Ik had het over mensen met "essentiele taken".
@Wibble | 16-03-20 | 20:57: Ik heb nog nergens gelezen dat immuniteit gegarandeerd is. Slecht plan dus.
Rutte vertouwt op het rivm. Lees even mee:
www.elsevierweekblad.nl/nederland/ach...
Van de EU heeft hij anders niet veel te verwachten:
www.politico.eu/article/does-the-eu-e...
'Geen paniek'
RTV0ost 22-1-2020
Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft overigens benadrukt dat er geen reden is voor paniek omdat de kans dat het virus via reizigers naar ons land komt uiterst gering is.
RIVM; dat zijn volgens M Rutte de deskundigen !!!
Trump is gek, een racist ! Hoe durft hij alle reizigers uit China en Iran te weren al dik 6 weken geleden.
@sprietatoom | 16-03-20 | 20:57: Tja... hij heeft het dan ook altijd fout gehad... /sarc
En daar hebben ze nog steeds gelijk in, voor zover dat hier geen enkele besmetting van de China-variant is te duchten. Het probleem ontstond pas toen het in Italië aankwam en iedereen zijn vakantiecentjes niet kon missen en wilde wintersporten.
Ik ben afgehaakt na ‘Goedenavond’,
bij de zin: "we gaan alles op alles zetten" zakte niet alleen mijn broek naar beneden maar van de hele straat.
Prima verhaal van Rutte. Duidelijk en betrokken. Die Engelsen maken er nu een potje van. Tamelijk vrijblijvend allemaal.
Wij volgen gewoon de lijn van de UK hoor, zei het iets conservatiever.
@Binnenbaan | 16-03-20 | 20:47: zei=zij
Nu live Veronica Inside... stukje over Kwiebus
De oranje POTUS staat weer lekker uit z’n nek te bazelen...
Nou ja, Rutte een potus noemen gaat wat ver.
Trump is ook live. Was weer lekker bezig met gezwam en zichzelf zoveel veren in z’n reet douwen dat hij de komende weken geen wc-rol nodig heeft...
Geen slecht praatje al heb ik niets nieuws gehoord behalve dat de realiteit en de ernst van de zaak hem ook duidelijk is geworden.... De RIVM specialisten die we moeten geloven hadden het wel een paar keer mis in het begin stadium dus 100% vertrouwen in deze specialisten lijkt me iets te veel gevraagd..... Beter is om de feiten uit het buitenland en dan vooral Italië in de gaten te houden omdat het doden aantal veruit de maat loopt met het gemiddelde wat er in de rest van de wereld gebeurd..... Als alle constanten ongeveer hetzelfde zijn (Japan heeft zelfs meer ouderen terwijl het daar minder dodelijk is) kan het om een virus variant gaan die nog wat agressiever is dan de rest. En juist de Italiaanse variant blijkt Europa's belangrijkste besmettingsbron...... Ook zag ik de laatste staafdiagram uit Nederland waar nog geen enkel persoon op stond die genezen is na uit het ziekenhuis gekomen te zijn...... Ik kan me vergissen. Juist die genezen verklaarde personen zorgen voor de zeer gewenste immuniteit... Maar WAAR blijven ze.... Tot nu toe alleen info over het aantal besmettingen en die overleden zijn.... Overigens nu ook in onze stad is er melding van besmette personen. Het ging om iemand die bij een supermarkt werkte.... Een druk bezochte supermarkt! .Ook niet zo positief, en een ouder iemand.... Over het verdrijven van de virus door warmer weer wordt ook niet meer gesproken dus dat lijkt me niet meer relevant. In tegendeel, het wordt een lang en moeizaam gevecht tegen het micro organisme welke ook nog eens veel langer in leven kan blijven dan van te voren gedacht... En daarmee veel besmettelijker.... Het advies om kinderen buiten te laten spelen met andere kinderen zolang het maar niet meer dan 30 zijn lijkt me daarom behoorlijk naïef....... Je kan beter extra voorzichtig zijn dan nodeloos risico lopen......
Genezen verklaarden worden volgens mij niet meegenomen in de NL stats.
Van wat ik begrijp was de oorspronkelijke chinese strain juist agressiever dan de italiaanse strain, wat zou kunnen verklaren waarom de epidemie daar sneller onder controle is gekomen.
@Dijkbewaker,
Grotendeels eens met uw plempsel.
Ik las overigens dat er iemand uit Groningen weer genezen was maar kan de bron noet meer achterhalen.
Kinderen schijnen niet erg vatbaar te zijn voor het virus, dus ik zie hier niet zo'n probleem. Het sluiten van scholen en kinderdagverblijven lijkt me ook weinig zoden aan de dijk zetten. De dagelijkse (geruststellende) routine wordt voor kinderen en hun familie onnodig op de kop gezet, terwijl dat - juist nu - zo belangrijk is. Het besluit is ook niet rationeel genomen, maar onder druk van angstige en drammende ouders die hun kinderen gingen thuishouden en leerkrachten die daardoor de pijp aan Maarten gaven. Geen goede motivatie voor zo'n ingrijpende beslissing.
@Wiebenick | 16-03-20 | 21:13: Niet vatbaar voor het virus betekent in dit geval mildere of nauwelijks klachten. Neemt niet weg dat kinderen superverspreiders kunnen zijn.
Ik vond het best wel een goed verhaal. Beetje houterig, maar wat wil je - ongekend, deze crisis. Hij legde helder uit welke strategie de overheid liet daarbij direct zien dat de lockdown schreeuwers debiel zijn. Nog nooit een fan van Rutte geweest, maar hij krijgt meer en meer mijn sympathie op deze manier.
Prachtig stuk van Rossem! Waanzinnig gebracht. Ik mankeer helemaal niks maar ik weet nu dat iemand straks boodschappen voor me wil doen. Kudo`s x veel!
Ik vind het prima! Mooi verkapt zeggen dat we aan flatten the curve doen zolang het maar niet te veel geld kost. En terecht. Ik houd mijn hart nu al vast wie voor de Zuid-Europese landen op kan gaan draaien als ik het overleef iig.. Hoeveel is een leven waard is al lang actueel: 2 miljoen per jaar aan medicijnen? Nu dus economische impact. Verder wil ik nog even kwijt dat het lijkt alsof ZZP'ers en masse last van waanbeelden hebben gekregen. Ik sprak er twee die dachten dat de maatregelen zouden zorgen dat ze 70% van hun voorspelde inkomsten over Maart en April zouden krijgen. Nou ZZP'er met waanideeen: 1157,00 euro's per maand, moet je niet met zijn twee'en ZZP'er zonder inkomsten zijn want dan wordt het 750,00 pp..
Van de autocue een tekstje voorlezen
- geproduceerd door spindoctors
- geredigeerd door partijstrategen
- gerepeteerd met mediatrainers
Gek hè, ik ben er niet van onder de indruk
En volgens mij had hij een oortje in. Hij kon dus, mocht hij halverwege weer ga-ga worden, rekenen op de hulp van souffleuse Caroline.
Rutte is duidelijk. Maar wat Macron heeft gebakken! Vanaf dinsdagmiddag mogen de mensen eigenlijk hun huizen niet uit voor zo maar. Maar hij zegt het niet. Ik denk dat hij alle rijke lui, zijn vriendjes en vriendinnetjes in Parijs de tijd geeft om alles te pakken om naar hun buitenhuizen te gaan. Veel Parisiens hebben buitenhuizen in Frankrijk. Macron had het ook over woensdag en ik denk dat hij woensdag terugkomt om een lockdown aan te kondigen. Vanavond heeft hij het totaal niet over een lockdown gehad; alleen over de sluiting van de Schengen-grenzen. Hij zei dat we thuis moesten blijven en kalm moesten blijven. Alleen voor de supermarkt, om medische redenen en voor je werk mag je je verplaatsen.
Waar zijn alle gasten die roepen dat het maar een griepje is. Niks aan de hand, gewoon lekker genieten?
Ook hele wonderlijke logica trouwens: dichte grenzen werkt niet, maar scholen sluiten en het contact binnenlands beperken weer wel? Zo van: laat die pestlijder maar de voordeur en woonkamer binnen, wij sluiten ons wel apart in onze slaapkamers op.
Of die bizarre logica: lockdown werkt niet, want zodra je die opheft komt het terug? Hoe dan? Het virus overleeft zogenaamd maar kort op oppervlakken en goederen (en die kun je ontsmetten) dus de enige manier als het echt uitgewoed is en elk ziektegeval geïsoleerd en getest, is dat het via het buitenland terugkomt. En dat kan alleen met: open grenzen zonder quarantaine.
Dus stel die alsnog in zou ik zeggen, zowel naar binnen als buiten. De economie en het toerisme en de luchtvaart ligt toch op z'n gat. Nu kun je nog minstens zorgen dat er niet meer infectiebronnen bij komen en wij niet onze infecties exporteren naar zwakke of herstellende landen die misschien minder infrastructuur hebben, door uitreizigers ook in quarantaine te zetten.
Probeer gewoon alsnog ziektegevallen op te sporen, desnoods met steekproefsgewijze tests en aan te sporen dat zij en degenen met wie ze contact hadden waar mogelijk thuisblijven. Maar dat had dus allemaal niet (of minder) gehoeven als we gewoon meteen een quarantaine op reizigers uit China hadden gezet, plus op ieder land dat niet binnen een korte periode toe had gezegd hetzelfde te doen voor China en elk ander land waar het opdook.
Dus een potdicht land voor meer dan een jaar vind jij een beter idee?
@Terry | 16-03-20 | 21:30:
Goederen die gewoon de grens over kunnen (ontsmet) en reizigers die gewoon naar binnen en buiten kunnen maar met 2 of 4 weken vertraging beschouw jij als "potdicht"? Is dat teveel opoffering om gewoon met z'n allen vrij binnen NL te kunnen rondlopen tot de rest van de wereld genezen is?
Herd immunity krijg je alleen met vaccinatie. Door ziektes periodiek te laten woekeren krijg je dat echt niet. Tegen pokken, kinkhoest, pest en difterie is ook nooit, in honderden jaren van nature “herd immunity” ontstaan. Die ziekten zijn uitgebannen door vaccinaties.
Een vaccin tegen Corona hebben we niet, dus dat hele verhaal is gelul. Maar we weten nu met naam en toenaam van wie die debiliteit afkomstig is: Jaap van Dissel (subtiel afgeschoven en onder de bus gegooid, door Mark, dat moet ik wel zeggen. “Hij hep ut gezegd, tis zijn schuld, ik papegaai hem ook maar na”.)
Dit is niet waar. Herd immunity krijg je natuurlijk ook door de epidemie zelf. Alleen wel in alle heftigheid van het virus zoals die is. Met als gevolg de kans op ernstige ziekten en zelfs overlijden. Met een vaccinatie besmet je de populatie ook maar dan met een verzwakte variant van het virus met geen of in ieder geval veel minder ernstige ziektebeelden. Als er niet voldoende herd immunity is, loopt de populatie de kans als groep niet voldoende beschermd te zijn met een risico op een nieuwe opflakkering van de ziekte.
@Pardoes | 16-03-20 | 20:50:
Lul niet. Van virus ziekten gingen mensen DOOD. Er is nooit in de geschiedenis van de mensheid “herd immunity” ontstaan door epidemieën.
Joe. Lult. Uit. Joe. Nek.
threadreaderapp.com/thread/1238876494...
@Stormageddon | 16-03-20 | 21:14: Beetje dimmen, Storm! Mag ik even de gewone verkoudheid noemen? (Voor een deel overigens ook veroorzaakt door coronavirussen!) Daar ga je dus niet aan dood en juist daar zie je dat door herd immunity de ziekte uitdooft.
De op dit moment relevante vragen zijn kan je het meerdere keren krijgen? Is het dan net zo ernstig? Komt er snel een vaccin tegen de specifieke variant of is het het dan alweer verder gemuteerd? Zijn die mutaties dan milder of juist nog gevaarlijker?
@Pardoes | 16-03-20 | 21:24:
Daar is dus ook GEEN herd immunity tegen. Het enige verschil is dat je van de meeste verkoudheidsvirussen niet dood gaat, maar je krijgt het in je leven tientallen malen: elke keer iets ander virus door een hele kleine mutatie. Maar daartegen is dus NIEMAND immuun.
En die ziekte dooft dus niet uit. Er is geen herd immunity door epidemieën laten woekeren. Dat is nog nooit gebeurd. Gaat met covid-19 heus niet anders zijn.
Jaap van Dissel lult.
Tsja dan kan toch net zo goed iedereen weer naar kantoor gaan. De scholen weer open. Hoe sneller we hier doorheen zijn hoe beter, dat maak ik op uit zijn toespraak.
@Stephen K,
Nee, Dat kunnen de ziekenhuisen niet aan omdat we niet genoeg IC en personeel beschikbaar hebben.
frankrijk kiest blijkbaar voor scenario. dan rutte
totale lockdown voor 15 dagen.
einde schengenzone? einde EU samenwerking?
Morgen nog 20 doden en Rutten draait ook weer 180 graden.
Zaterdag zouden scholen open blijven en zondag ging alles dicht.
We worden ingehaald door de realiteit.
Ja, dit gaat enorme jarenlange concequenties kijgen. Nogmaals nogmaals nogmaals, neem maatregelen zoals in singapore en HK. Klopt het kost je 2 maanden, maar anders kost het zeker 2 jaar, want het virus muteert constant dus krijg je het verhaal volgend jaar weer
@schoon-schip-maken | 16-03-20 | 20:34: 180 graden beleidskoerswijzigingen duren ongeveer 1 dag, dus verwacht morgen eigenlijk wel de aankondiging dat we toch voor de lockdown gaan.
@litebyte | 16-03-20 | 20:34:
onzin. Een lijn, en dat is al weken/ maanden te laat! Het heeft geen enkele zin wat die landen doen als de rest van de wereld met USA en EU voorop faalt. Kun je alles op lot gooien, maar over 3 maanden loopt er een asymptomatische of licht symptomatische toerist binnen en begint het feest van voor of aan. Hoevaak denk je dat een economie een totale lockdown aankan?
@litebyte | 16-03-20 | 20:34: als je op de lockdown lijn ga zitten. zal je alle inwoners van een land dat hier niet aan mee doet, buiten moet houden of als deze we je land in willen deze in quarantaine plaatsen
@Binnenbaan | 16-03-20 | 20:45: Idd, dan zullen types als Lyolm en jantje1977 ook aangeven dat lockdown het enige is wat zal werken,
En al reacties van onze buurlanden?
Ja vooral snel en veel mondkapjes bestellen en in lockdown gaan.
Goede uitleg in de volgende video en waarom dit een hele gevaarlijke strategie is: youtu.be/OQg2XLdpPEo
Het virus muteert constant, alles is gericht op rusting houden en geen paniek
@litebyte | 16-03-20 | 20:32: Ik weet het niet Litebyte. Als ieder ander land en het WHO van mening is dat de andere strategie beter is, wie is dan RIVM om eigenwijs te zijn. En laten we reëel zijn, we doen minder dan de Italianen, waar baseert hij dan de verwachting op dat wij geen Italiaanse toestanden krijgen. Einstein had daar nog een mooie uitspraak over.
@Boogschuttertje | 16-03-20 | 20:35: de reden is dat ze begrijpen dat een totale lockdown in NL enorm lastig te bewerkstelligen is en enorm veel autoriteit "en is verboden" gedrag vraagt met kans op ruzies, chaos en extra paniek.
Waarom wát een hele gevaarlijke strategie is? Containment of herd immunity? Of allebei? "Neither policy is a perfect solution" wordt er in het filmpje gezegd.
@Schoorsteenveger | 16-03-20 | 21:12: Klopt. Rutte kiest voor Herd immunity. Het is een gevaarlijke strategie vanwege de onderliggende aannames. Die zijn minder bij containment, wat overigens andere nadelen kent. Het bijzondere is dat elk ander land voor containment kiest, behalve wij. En ik heb geen idee hoe zij hebben bedacht dat we niet binnen 2 weken op hetzelfde niveau zitten als Italië terwijl wij minder maatregelen nemen. Ofwel, ons zorgsysteem raakt ook overbelast, alleen offeren wij gewoon wat meer mensen preventief op.
Dat was mooi nietszeggend gelul. Geen harde maatregelen, ook niet om bedrijven en zzp’ers te steunen die geen omzet kunnen draaien, maar de zalvende woorden van een dominee in kleutertaal.
Nederland is godverdomme geen kerkgemeente, Mark.
Daar laat ik het maar even bij.
Economisch steunpakket zal Europees moeten zijn, anders krijg je een domino-effect. Het Zuiden (Frankrijk incluis) zit op zwart zaad. Voor einde deze week Eurobonds. Bij ECB staan de sluizen open op dit moment. Obligaties banken vrijwel allemaal onder nominaal. Zelfs NIBC-Direct dat overgenomen wordt door Blackstone onder nominaal. MAC-risico(extreme omstandigheden ontsnappingsclausule) weliswaar. Maar toch. Bij ZZP zit het probleem bij arbeidsmigranten, buitenlandse seizoens- en uitzendkrachten en aspiranten. Benieuwd hoe ze dat gaan vormgeven.
De overheid gaat de ondernemers helpen. We krijgen allemaal 1000 euro, zodra de Grieken hun lening aan ons hebben terugbetaald
Zei ze niet omdat het virus aan de buitenkant blijft zitten??
www.msn.com/nl-nl/nieuws/buitenland/d...
Zo rond het weekend..
Frankrijk nu ook, leger rijd Parijs binnen.
@fast eddy | 16-03-20 | 20:26: Bron?
@fast eddy | 16-03-20 | 20:26:
Link?
@fast eddy | 16-03-20 | 20:26: Pics or it didn't happen.
Er zijn dingen waar ik vanwege een sterke afkeer en walging niet naar kijk. Rutte is daar één van. Die man is zo'n belediging voor iedere Nederlander met een beetje gezond verstand en mensenkennis, dat je 'm gewoon een totale ban moet geven.
Ik had vroeger trouwens hetzelfde met de lullo's van Jiskefet, ook al waren die mannen van Jiskefet nóg zo goed, corpsballen vind ik totaal onuitstaanbaar, zowel in het werkelijke leven als in een act.
Rutte en corpsballen, twee absoluut niet te pruimen fenomenen!
Hee Kees, misschien lig je straks op een operatietafel te rochelen, zeg dan nog even tegen die arts die je opereert dat je een hekel hebt aan corpsballen. Weet je, dan opereert die corpsbal jou en redt misschien je leven ondanks jouw teksten hier en zo hoort het. Misschien even mensen individueel beoordelen. En nee, ik ben geen corpsbal.
Het bedenken van een vaccin wordt zeker aan de markt overgelaten? Goed plan. Voor aandeelhouders. Kost een half miljoen doden maar dan heb je ook wat.
Ik heb er wel vertrouwen in dat men wereldwijd met man en macht aan een vaccin werkt. Ik geloof niet dat ze daarvoor nu op de kosten kijken.
De markt heeft geen geweten en werkt zeker niet samen. Dat is precies waarom alle grote investeringen, zoals ook infrastructuur, altijd door de overheid gedaan wordt/zou moeten worden
Onzin. Hier, eerste fase I trial is begonnen: design door een universiteit, vaccin drager van een bedrijf. Allebei nieuw, maar binnen 70 dagen nu in de eerste vrijwilliger gespoten: www.niaid.nih.gov/news-events/nih-cli...
Net even wat stukjes gezien.
De boel gecontroleerd uit laten branden dus.
Klinkt als mijn nick, maar dan anders.
Nou... das een hele geruststelling als je in de risicogroep zit.
Gecontroleerd? Blijkbaar heb ik wat gemist.
@Lepton | 16-03-20 | 20:33: Maximaal controleren ... hij zegt het echt. Die man is helemaal de weg kwijt.
Veel gepraat en helemaal niks gezegd. Behalve dan dat de bejaarden dood mogen.
Inderdaad. Maar gelukkig hebben we de EU nog.
En dikke mensen... en mensen met astma en zo.
Ondertussen is onze koning AWOL.
@Sinterbikske | 16-03-20 | 20:23: Hij reageert via twitter!
Machteloosheid. Dat is de teneur van het praatje van onze MP. Verpakt in mooie maar verder lege woorden van lief zijn voor elkaar. Jammer.
Ze hebben toch nog een mooi woord weten te vinden om hun onkunde te maskeren, 'herd immunity'.
Rutte: 'Dit is Co. Co gaat u even gezelschap houden de komende tijd en op de winkel passen in deze geglobaliseerde wereld zonder grenzen. Die winkel blijft overigens gewoon open. Co heeft een hekel aan boomers, maar houdt van zichzelf relevant houdende managers, D66, essentiële beroepen en papieren tijgers. Co irriteert soms een beetje met zijn alom aanwezige persoonlijkheid, maar het is geen beroerd persoon. Je kan er echter wel beroerd van worden.'
imgur.com/2N43yVQ
Eerst wekenlang de situatie onderschatten en downplayen, om vervolgens nu op de landelijke televisie heel NL in een nog grotere angst en hamsterwoede te laten schieten door te vertellen dat waarschijnlijk een groot deel van NL corona zal krijgen.
Het is letterlijk de waan van de dag die regeert momenteel. Corona komt niet naar Europa. Corona zal NL niet bereiken. Geen reden tot paniek. Cijfers lopen in lijn met de verwachtingen. Scholen dicht. Mensen, we gaan roulette spelen: miljoenen krijgen het en wie een bed krijgt heeft geluk.
Gelukkig gaan we bij de volgende verkiezingen gewoon weer op ze stemmen!
@EenGoedBegin | 16-03-20 | 20:22: Moet je tegen die tijd nog wel in leven zijn.
Prima speech, IMHO.
De verschillende scenario's naast elkaar en keuzes maken.
- Helemaal laten gaan kan niet, land gaat echt stuk.
- Buiten de deur houden is onmogelijk / uitstel van executie.
- Gecontroleerd laten uitwoeden dus en immuniteit opbouwen..
En niet al te veel op het emo / samen orgel.
Draag gewoon je steentje bij. Don't be a hamsters dick...
(Hij is geen Lousewies of hoe ze ook heet)
Vergelijk voor de grap de situatie in Hong Kong, Taiwan, Japan etc eens met de situatie in Europa. Waarom lukt het ze daar dan wel (of in ieder geval een stuk beter) om het buiten de deur te houden?
Nee. Rutte richt een russisch roulette pistool op het Nederlandse volk.
Misdadig.
En ook voor de langere termijn de slechtst mogelijke oplossing.
Nu. Een. Staatsgreep. A.U.B.!
@EenGoedBegin | 16-03-20 | 20:21: omdat zij, in tegenstelling tot Nederland, niet het virus weglachten maar direct vergaande maatregelen hebben getroffen.
Wij hebben al het internationale verkeer laten gaan, grote evenementen als carnaval doorgang laten vinden en het virus gebagetaliseerd. En toen het uitbrak, meer van hetzelfde. Nu het niet meer houdbaar is, toch maar proberen nog iets te doen..
Dat is het verschil
@EenGoedBegin | 16-03-20 | 20:21: Daar is ook geen totale lockdown, en wat scheelt is dat mensen er meer gewaarschuwd en gedisciplineerd zijn (oa door SARS) en niet ondanks alles op de rand van een vulkaan gaan hossen tijdens carnaval en/of met elkaar laveloos worden in kroegen e.d..
Blijven nadenken.
Wie wordt gecontroleerd, Wat wordt er gecontroleerd? Waar wordt gecontroleerd?, Wanneer wordt er gecontroleerd? , Hoe wordt er gecontroleerd?, Door wie wordt er gecontroleerd?
Een aantal reaguurders komt met verhalen, dat de huisarts om een test vraagt, en de GGD dit weigert, of gewoon niet komt.
Wat controleer je dan? De aanmeldingen voor de IC?
Geen lockdown (voorlopig) maar wel de grenzen openhouden?
Hoe wordt de piek voorkomen?
Onlogisch verhaal.
Dit gaat over alle partijen en meningsverschillen heen.
Juist. Als er kritische vragen gesteld worden, ben je dus niet solidair.
Heerlijk gevoel krijg ik van alle deskundige informatie van virologen, economen en anderszins academisch geschoolden alhier.
Ja, ze weten elkaar wel te vinden op dit medische forum. Ik leer er veel van.
@Quib | 16-03-20 | 20:17:
Voor de Kuiflovers zoals jij www.telegraaf.nl/video/492358355/conf...
20% doden voorspeld door de Lancet bij de Rutte strategie: www.thelancet.com/journals/laninf/art...
Rutte is een genocidale lul die de economie het belangrijkst vindt.
Met twee maanden quarantaine zou je een Taiwan strategie kunnen starten en een normaal functionerende economie kunnen hebben. Als hij meteen maatregelen had genomen had het nu al zo kunnen zijn. Maar aangezien meneer samen met de RIVM de Wuhan strategie heeft gekozen (dat zal binnen twee weken blijken) is er nu geen Taiwan strategie meer mogelijk?
Gelul van een dronken aardbei. Hij wil zo snel mogelijk de economie op de rails, en pleegt daarvoor genocide.
Ik mag hopen dat er een tribunaal komt over een maand of 3. Hij verdient het voor misdaden tegen de mensheid en genocide.
@hier openen | 16-03-20 | 20:30: Kuiflover. Zo ben ik nog nooit eerder genoemd. Niet naast je schoenen gaan lopen Kuif!
Herd is helaas de enige optie. Als in plaats daarvan wordt gekozen voor een lockdown komt het links- of rechtsom toch wel weer binnen en begint het van vooraf aan.
Het bestaat niet eens! Niet in het geval van Corona. Wél in het geval van mazelen zodra ca. 95% is ingeënt. Hoe dacht je dit voor mekaar te krijgen?
Als de Chinezen en de Koreanen het virus klein krijgen, dan moeten de Nederlanders dit ook kunnen. Ik dacht dat jullie zo stoer waren? Slappelingen ja.
@Nonkel Frituur | 16-03-20 | 20:12: Stoer, maar o zo goedgelovig!
@Nonkel Frituur | 16-03-20 | 20:12: Nonkel, Als we het hadden willen proberen hadden we daar in Januari gelijk mee moeten beginnen, maar aangezien het idee van een zekere mr Baudet kwam, kon dat (natuurlijk) niet.
@Nonkel Frituur | 16-03-20 | 20:12: Als mensen resistentie opbouwen doordat ze ermee geïnfecteerd zijn geweest geven ze het volgens de theorie niet door aan anderen die er nog niet mee in aanraking zijn geweest, klinkt plausibel. En met mensen die ingeënt zijn tegen mazelen werkt dat net zo.
Wil je dat uitleggen aan Taiwan? Waar nu alleen besmetten worden gevonden uit domme gebieden zoals Europa en Amerika?
Er zijn meer strategieen. Rutte kiest de Wuhan strategie. Dat is niet de beste, zoals Israel, Zuid Korea en Taiwan bewijzen.
@DezeNicknameBestaat | 16-03-20 | 20:36: Stel dat ze het virus hebben uitgebannen via een lockdown. En dat ze nu door actief inreizende buitenlanders te testen, besmette Italianen, Duitsers, Nederlanders en what not indentificeren. Hoe lang ga je dat als land volhouden? Als gedurende de zomer in Europa het aantal besmettingen afneemt, en de controles in de landen met lockdown daardoor worden teruggeschaald, dan hoeft er maar één geïnfecteerde door de bescherming heen te glippen om opnieuw een grote besmettingsgolf te creëren. Want in die landen hebben dan veel minder mensen antilichamen.
Herd is strategisch de beste optie, MITS er de zekerheid is dat immuniteit opgebouwd kan worden. Zolang die zekerheid er niet is, of zich niet ontwikkeld, kun je slechts hopen dat er snel een vaccin tegen het virus wordt ontdekt, want anders gaat iedereen er vroeg of laat aan dood (daar is dan niet tegen op te IC'en).
@Grachus | 16-03-20 | 20:48: Ja zeer zeker, die zekerheid moet je wel hebben. Ik ga er gemakshalve van uit dat ze die hebben, omdat ze anders nooit zouden kiezen voor de optie waarbij zoveel mensen besmet zouden raken.
@harbi | 16-03-20 | 20:47: Ze testen niet eens de nu binnenkomende asielzoekers, die sturen ze weg, de straat op ws.
Er zijn dus ook landen waar de regering wel het Corona virus weet te bestrijden door heel aggresief te testen en dan de mensen die het hebben in quarantaine te plaatsen. Zo niet in Europa. En het irronische is: Eén goede speech en het kan niemand nog wat schelen. Weet je wie er ook heel goed kon speechen?
Timmerfrans?
Nu alle manschappen bij Philips Eindhoven 24/7 aan de gang om IC apparatuur te maken.... wat? Oh die zitten in China omdat dat goedkoper was.
Zo staan ze eind januari in de kamer een beetje dom te gniffelen om een politicus die een spoed debat aanvraagt over een virusuitbraak in China en zo sta je het land toe te spreken over de immense gevolgen die het hier nu ook heeft.
Ja maar, Bidet, lavendel, pianoliggen, Boreaal, treincontroleurs, eh, eh.
Herd immunity, een ander woord voor niks doen.
En wetenschappelijk gezien totale onzin. Ik bel morgen naar onze eigen Vlaamse premier om te vragen de grens met Nederland per direct te sluiten. Het is niet jullie fout dat jullie een gek als premier hebben, maar ik draag er liever de gevolgen niet van.
Hoe denk jij dat de mensheid zo goed tegen de griep kan... denk eens na...
@Mark_D_NL | 16-03-20 | 20:09: Omdat Corona géén griep is. Het dringt nog steeds niet door blijkbaar. Ze moeten eerst naast u doodvallen voordat u het in de gaten krijgt. Gisteren ca. 2000 nieuwe besmettingen in Italië en 350 doden. Vandaag opnieuw. Kan u rekenen? Ja, ik weet dat ze niet iedereen testen. Maar met griep heeft het niks te maken.
Tenzij u bedoelt dat het goed is dat we zoals in 1918-1920 opnieuw 100 miljoen doden moeten tellen. Of eigenlijk nog veel meer want de bevolking is aanzienlijk toegenomen.
Waarom zou je een deel van de wereld laten uitroeien als je het kan voorkomen?
@Mark_D_NL | 16-03-20 | 20:09: Herd immunity is geen beleid. Gaat erom beleid te maken die de piekbelasting verlaagt en de belastingscurve breder maakt zodat er niet onnodig meer mensen sterven. Maar goed daar zijn ze mooi te laat mee.
@Mark_D_NL | 16-03-20 | 20:09:
Griepje Mark kijk hem ook even tot het eind www.telegraaf.nl/video/492358355/conf...
Maw: we kunnen de kroeg net zo goed weer opengooien. We krijgen het toch wel.
Was dat stuk over uitsmeren over de tijd om de zorgcapaciteit te kunnen waarborgen dan toch te moeilijk? Is drank dan toch niet zo goed voor je brein?
@Mazzelstof | 16-03-20 | 20:09:
Hoe dan? Door de grenzen open te houden? Door groepen van 99 personen toe te staan? Door te zeggen dat mondkapjes niet helpen?
Wat gecontroleerd?
Ik weiger om zoiets belangrijks een buitenlandse taal te bezigen. kun je het voor me vertalen naar normaal Nederlands?
Dit niet zichtbaar klein virusje kan wel leiden tot herbezinning en geven om de dingen die er echt toe doen. Een beetje evenwicht in een maatschappij die alleen gedreven werd door een op hol geslagen kapitalisme.
Maar anderzijds money never sleeps.
Ik zou herbezinning toewensen aan alle antikapitalisten. Maar daarvan nog geen tekenen aan de horizon.
@Mazzelstof | 16-03-20 | 20:06:
De wereld is zoals hij is maar wat als het systeem uit balans is ?
Zijn de knappe koppen op de wereld nu koortsachtig bezig met een vaccin dat werkt om zelf steenrijk te worden of om de mensheid te redden. Maakt niet uit in beginsel als het er maar komt is nu een waarheid, dan kun je zelfs zeggen dat ook het kapitalisme werkt ook al is de drijfveer om steenrijk te worden.
Maar in het algemeen is het een piramidespel geworden.
Valt me op dat hij niet lacht. Normaal gesproken moet hij altijd overal om lachen en vindt hij alles grappig. Dit is eigenlijk voor de eerste keer dat ik een normale Rutte zie, die rustig en op serieuze en volwassen wijze communiceert. Hij kan dat dus wel. Of zou hij misschien bepaalde medicijnen gebruiken om zijn dwangmatige grijns te onderdrukken ?
Normaal? Ik vond het vreselijk stijf. Ontzettend onnatuurlijk vond ik het overkomen. Elke zin die hij uitsprak was door een tekstschrijver geschreven die hij oplas. Of misschien zat het bovenste knoopje van het hemdje van Caroline los en was hij geschokt dat hij recht in haar decolleté keek..
Ik denk dat zijn afdeling publiciteit hem dit afgeraden heeft.
Wat een acteur is het toch ook....
Rutte zegt dat we met groep-immuniteit een beschermende muur om kwetsbaren en ouderen bouwen. Rutte jat niet alleen de presentatie setting van Trump maar ook nog zijn muur.
Copy Google translate , van de BBC de afgelopen dagen.
Ieder die mijn plempsels wel eens heeft gelezen weet dat ik niet bepaald een fan ben van Rutte's vvd. Maar dit vond ik een goeie speech. Eindelijk horen we de realiteit doorklinken. En een oprecht gevoel voor saamhorigheid. Een ander politiek kopstuk van dit moment had dit niet beter kunnen verwoorden. En daar rijst bij mij gelijk de twijfel, want een mooi praatje ("onze economie kan wel een klap of wat hebben", eerder uit diezelfde mond) vult nog geen gaatje. Een acuut reddingsplan voor onze economie graag, in het bijzonder voor midden en kleinbedrijf die anders bij bosjes zullen neervallen. Een lokaal productieplan voor medische behoeften zoals feynman al voorstelde. Pomp geld in onze fijnmechanische industrie boor ziekenhuisventilatoren bijv. De boel bij elkaar houden nu. Hamsteraars aanpakken. Een waar leider praat niet alleen, hij doet wat moet gebeuren in tijden van nood. Nu wil ik het zien !
Amien.
Ik ben het wel eens met de strekking van jouw tegel.
Precies! Red de bouw door ziekenhuizen te bouwen, red de industrie door beademingsapparatuur te maken, school werklozen om tot beademingsspecialisten. Er is nog hoop!
Ik verwacht wel dat de regering nu gaat zorgen voor een wel heel gigantische lading monddoekjes. Zéker voor de bejaarden en zwakkeren.
Die monddoekjes zullen het straatbeeld gaan beheersen zoals ze dat al jaren in Azië doen.
Die kan je ook zelf maken, in Azië doen ze dat al massaal.
Inderdaad, vanmorgen werd een vrouw in de supermarkt nog kwaad benaderd waarom ze een monddoekje droeg, dat veroorzaakt maar paniek.
Als ze het morgen draagt wordt haar waarschijnlijk gevraagd waar ze te koop zijn.
@litebyte | 16-03-20 | 20:09:
Nou ik krijg net een mail van de aldi. ipv de wekelijks aanbieding een heel verhaal over hygiene, 1,5 meter afstand, pinnen of anders geld neerleggen. Verders over pasta, afbakbroodjes hamsteren etc. maar koop niet te veel want dat is asociaal.
@hier openen | 16-03-20 | 20:21: Wel humor. Een supermarkt die je waarschuwt niet teveel te kopen. Deden ze dat altijd maar.
"Vanavond op 1 de historische toespraak van Rutte." Nee een toespraak door een historicus.
Of je het met Rtte eens bent of niet, het Coronavirus maakt het verder weinig uit.
Rutte dus
Dat is een aanname
Ik denk dat baudet dit inderdaad te agressief had aangepakt, en zo voor onnodige sociale onrust had gezorgd. Tegelijkertijd, als we waren beginnen met ingrijpen op het moment dat hij dit aanraadde, hadden we misschien minder drastische maatregelen hoeven te nemen en alsnog de piek afgevlakt.
Inderdaad.
We hadden in ieder geval meer tests kunnen doen en meer beschermingsmateriaal gehad.
Iedereen moet een keer corona krijgen, simpel. Dan hebben wij en de toekomstige generaties geen, echte, last meer van. Het is zo fucking simple. Maar ja iedereen en zijn moeder wil maar naar de klote ganan met lockdowns die op de lange termijn niets oplossen.
De EU heeft gefaald, niets meer en niets minder. Baudet en Wilders zagen dit al aankomen.
@Mark_D_NL | 16-03-20 | 20:08:
Die viroloog op radio 1 zei toch echt dat je dan waarschijnlijk maar 2 tot 4 jaar beschermd ben.
Je lultbal net zo slap als Druif en Berber.
We weten het allemaal nog niet. Zeg dat dan gewoon, loser.
@Mark_D_NL | 16-03-20 | 20:08: Want corona is nu aan zijn laatste mutatieronde bezig natuurlijk.
@Mark_D_NL | 16-03-20 | 20:08:
"En die ouwtjes kosten veel en leveren niets op."
Sindsdien neem ik u niet meer serieus.
Hoop dat je in deze tijden dan ook een stevige schutting hebt.
batmix? Pas maar op met die vleermuizen.
Nee maar wel 2 XXL Amerikaanse bully's
De UK heeft op dit moment als enige land ter wereld openlijk een herd immunity strategie voor #covid19. Die gaat ervan uit dat als minstens 60% van de bevolking de ziekte krijgt, de bevolking als geheel 'immuun' wordt.
Nagenoeg alle experts zetten zeer, zeer grote vraagtekens bij deze strategie, en de aannames waarop die is gestoeld.
Viroloog Jeremy Rossman: "achieving herd immunity to COVID-19 in the UK could result in the deaths of more a million people with a further eight million severe infections requiring critical care."
Misschien werkt het helemaal niet voor covid19. Herd immunity wordt normaalgesproken bereikt met vaccins. En er zijn aanwijzingen dat mensen covid19 twee keer kunnen krijgen.
People can get the coronavirus more than once, experts warn — recovering does not necessarily make you immune. People who have gotten the coronavirus before could still get it again. This happened to a tour guide in Japan.
Misschien is het een ziekte als de pokken of kinkhoest, waar we helemaal nooit herd immunity tegen hebben ontwikkeld. Of de griep, waar we ieder jaar nieuwe vaccins voor nodig hebben.
De "vertraagde en gefaseerde" verspreiding van de ziekte waar de UK naar streeft, is alleen te bereiken met zeer stringente social distancing maatregelen en lockdowns zoals in landen met een containment-strategie.
Klopt en daarom had ik gehoopt dat hij zeer strakke maatregelen zoasl in HK, Singapore en Japan worden genomen.
Inderdaad. Vergeet ook niet dat het sterfte precentage drastisch stijgt als er geen behandel capaciteit is voor de slachtoffers. Dus door niks te doen wordt die éne procent mischien wel twee of drie. De geschiedenis zal het ons leren. Onder ons versta ik natuurlijk niet de mensen die alleen NPO kijken, want die zullen nooit beter weten dan dat het een goed plan was!
Neuh die zat meer op Lijn van Klaver en Jetten.
Genderneutraliteit en kinderen behandelen met hormonen is meer hun ding.
Onze anti vaxxers kunnen zich als eerste aanmelden om blootgesteld te worden en zo specie voor de beveiligingsmuur te vormen !
'Dit is gewoon een waanzinnig gaaf land'
Was getekend M. Rutte
Samengevat: krijg allemaal zsm Corona , we zien wel wie sterk genoeg is om te overleven (Survival of the fittest). Dat is het beste voor Unilever, eh de economie, eh u.. denken we.
En dan kijk je er heel empatisch bij en stinkt iedereen erin.
Ja echt, hij is alleen maar met de economie bezig. zucht.
Maar laat horen als jij een betere oplossing hebt
@jan390 | 16-03-20 | 20:06: de oplossingen lagen allemaal in het verleden en die heeft hij laten lopen.
@down | 16-03-20 | 20:16:
Ja, helaas treedt de regering nu pas adequaat op. Als ze het 3 weken geleden niet zo op zijn beloop hadden gelaten, hadden we er nu heel anders voor gestaan. En ze waren gewaarschuwd maar lachten het weg.
Bijna op de 1000!
Per Nederlander ? Oh nee iets anders helaas...
Euro die ik nog van deze flapdrol kreeg??
www.telegraaf.nl/video/492358355/conf...
Mooi filmpje voor de Kuif en z'n volgelingen.
Heerlijk hoe alle eeuwige klagers en paniekvogels hier nog krampachtig proberen vast te houden aan hoe slecht Rutte het allemaal deed en doet. Terwijl ze echt niet om deze speech heen kunnen en niemand het beter had kunnen doen. Feel good moment van het jaar! En dat in deze tijd.
Heel grappig, hij heeft behalve een van die scenarios toch écht heel weinig verteld/gezegd.
Maar goed, zal nooit fan van die fluim worden nee.
En toen werd je wakker! Andere landen doen het beter , maar Nederland gaat lekker rebels experimenteren met alles open houden want ja dat levert geld op. En owee als je aan het geld komt van de bedrijven
Bij hoeveel doden houdt u op met deze onzin?
Het gaat inderdaad om wat ie deed en doet. Praatjesmaken kan ie goed, dat was al lang bekend.
Ik ben al om de speech geen want heb niet gekeken/geluisterd.
Sommigen kunnen dat.
Ach ach, wee wee, moge het virus u als eerstvolgende bereiken en u tot uw lijder zult wenden voor genezing. laat de rest van Nl rationeel
Ben je daar weer Achenwee?
Durf je je neus nog te laten zien na dit:
"Over 3 a 4 weken kijken alle paniek gekkies een beetje bedrummeld naar de grond en geven ze schoorvoetend toe dat ze het toch een beetje hebben overdreven".
Je hebt wel lef.
Toch jammer dat virussen muteren waardoor opgebouwde 'immuniteit' niets waard is. Begint straks het hele feest weer opnieuw.
Daarom is een goed werkend vaccin ook vrijwel onmogelijk. Die valse belofte en hoop die hij in het vooruitzicht stlede geeft alleen al aan hoe enorm ze in paniek zijn en geen werkelijke maatregelen durven te nemen
Ik heb de hele tijd erg veel moeite gehad om te begrijpen waarom de antivaccinatie-beweging zoveel volgers kon hebben. Hoe kunnen mensen die schijnbaar normaal kunnen functioneren in de moderne wereld er zulke onvoorstelbaar idiote antiwetenschappelijke ideeën erop na houden? Dat is dan een ding waar deze crisis wel enig verhelderend licht op heeft geworpen.
Nu ja, het voordeel is dat die beweging na deze crisis wel weer gemarginaliseerd is. Nu de realiteit plotsklaps voor de deur staat zullen heel wat kruidenvrouwtjes daar niet meer enthousiast achteraan lopen.
Wellicht dezelfde contreien, als diegenen die geloven dat de Aarde plat is.
Jawel, mensen die zo denken - Bestaan. Terwijl je als je een kerktoren in de verte ziet, je via logisch redeneren kunt inschatten dat je de kromming van de aarde volgt, als je dichterbij komt.
Het leven is ̶a̶ ̶b̶o̶x̶ ̶o̶f̶ ̶c̶h̶o̶c̶o̶l̶a̶t̶e̶s̶ een dodenmars, en ̶i̶e̶d̶e̶r̶e̶e̶n̶ ̶d̶i̶e̶ ̶n̶i̶e̶t̶ ̶m̶e̶e̶ ̶k̶a̶n̶ ̶k̶o̶m̶e̶n̶ niet economisch rendabel meer is, ̶w̶o̶r̶d̶t̶ ̶i̶n̶ ̶d̶e̶ ̶g̶r̶e̶p̶p̶e̶l̶ ̶a̶b̶g̶e̶k̶n̶a̶l̶l̶t̶ moet helaas sterven aan corona..
Oeiii spijker, kop!
AH, dat doorhalen probeer ik ook wel eens. Hoe lukt u dat wel?
@Geil Kippetje | 16-03-20 | 20:00: zoek via Google naar Doorhalen tekst generator. Graag gedaan.
Laat horen dat plan om iedereen te redden.
Als eerste alle ambtenaren terug naar hun werkplek!
Want dát hoor ik hem niet zeggen.
Hij komt al een stuk slimmer over nu de autocue wat langzamer staat, het camoufleert het smiechterige en zijn geniepigheid welk ik doorgaans bij hem voel.
Ben benieuwd welke kant hij nu weer op gaat stuiteren.
Maar de oudjes zouden toch worden opgeofferd om de economie draaiende te houden? Nu wordt er gekozen voor een land waar iedereen een beetje ziek is. Verhofstadt lacht zijn fietsenrek bloot:
eindelijk krijgen we ze plat.
Volgens mij wil hij de rest eerst opofferen om de oudjes en zwakken uit de wind te houden .
Als toffe peer Guy denkt dat ie Nederlanders kan onderwerpen, kent hij onze geschiedenis niet.
En in de huizen kunnen straks de apothekers uit allepo
@Henk P | 16-03-20 | 19:55: Die apothekers zijn straks allemaal als eerste immuum . Wat er van over blijft dan .
@NumbNuts | 16-03-20 | 19:55: Het is inmiddels meer dan 400 jaar geleden dat Nederlanders het juk van zich afwierpen. In de tijden daarna hebben ze altijd gedwee en deemoedig het hoofd geboden. En dat weet ploertige Guy als de beste.
Maar werkt groepsimmuniteit wel als mensen voor de tweede keer ziek kunnen worden? En ik wil helemaal geen sars. Ik ben bijna 40. Dat kan echt wel een hoop ongemak geven en blijvende schade. Ik zou toch proberen om voor compleet indammen te gaan als ik Rutte was.
Doei je dan je deur op slot en gooi je de sleutel weg ? Want dan mag je met niemand praten, geen pakketjes aannemen en geen post, niet buiten zitten als je buren op een meter afstand aan de andere kant van de schutting zitten, etc etc... en dat dan tig maanden lang.
@OudeNederlander | 16-03-20 | 19:54: ja, ik zou alleen denken dat het geen maanden hoeft maar slechts de geschatte incubatietijd plus een week extra voor de zekerheid. Waarom zou het langer moeten duren?
@OudeNederlander | 16-03-20 | 19:54: En zonder centen want als we dat gaan doen verdampt de Euro, uitkeringen bestaan niet meer . Wat gaat u ruilen en voor hoelang, en kopen van wie ?
@hustler01 | 16-03-20 | 20:00: omdat niemand precies weet hoe lang die periode precies is, en die telkens weer opnieuw begint als iemand besmet is... met ons asielbeleid en lekke grenzen is het een wiskundige zekerheid dat er nog maanden mensen binnenkomen die (opnieuw) besmet zijn.
@hustler01 | 16-03-20 | 20:00:
Gewoon een beetje nadenken.
Wordt iedereen tegelijk ziek? Nee.
Ben benieuwd wat Henk Krol hiervan vindt. Hij zal best beseffen dat zijn achterban hierdoor wordt geslachtoffert.
Ben naar het besmettingsfeest in Sauna Diana!
Mark keek nogal verwezen. Een lichte paniek in de ogen. Alsof hij wist dat zijn souffleurs ook geen idee hadden waar ze mee bezig zijn.
Dat zag ik ook.
@knutsel_ | 16-03-20 | 19:52: Ik ook. Ik snap de mensen die dit een goede speech vinden totaal niet. Verwezen, staccato, robotachtig. Terwijl zijn lichaam (zie stropdas) juist veel in beweging was. Misschien moest hij nodig pissen?
Rutte: 50 Plus bij de volgende verkiezingen dus uot de 2de kamer.
In een economie van krappe voorraden, just in time delivery en minimale personeelsbezetting, ga je in deze situaties een hoge prijs betalen. Dat geld voor zorg, medicijnen, winkelvoorraden enz. enz.
Ik krijg opeens ontzettende koppijn, is het Corona of is het Claudia?
Als je ook kokhalsneigingen erbij hebt is het Claudia.
En de paracetamol is go*******me ook al uitverkocht.
Voor die claudia zou je spontaan wc papier gaan hamsteren... spuitpoep
De kern van de speech is dat het is wat het is. De sterken overleven het wel, de rest kan pech hebben. Het is klaar met de solidariteit. De komende weken is het ieder voor zich.
uuuh, misschien nog een keer luisteren naar datgene wat hij zei,
@jan390 | 16-03-20 | 19:53:
Yep. Gedaan. Misschien nog een keer proberen te begrijpen naar datgene wat hij zei. Het wordt ieder voor zich.
@jan390 | 16-03-20 | 19:53:
Hij zei laat het gebeuren en kijk of je het overleeft. Hoe,en met welke lichamelijke schade je het overleeft weten ze nog niet
Kweelia de Breij mag op 1 nu haar kunstje doen. Kan aan mij liggen maar ik word er heel agressief van, als dat mens haar muil opentrekt.
Schouders eronder dan maar.
Ja gaat druk worden met kisten sjouwen.
Precies eigenlijk wat ik zei toen hij de scholen open wilde houden.
Alle jongeren mensen proberen resistent te maken, en de ouderen isoleren.
Eigenlijk wat brandweermannen ook doen bij onbeheersbare branden: je verbrandt preventief bepaalde zones om bepaalde andere te beschermen.
Preventief ouderen verbranden?
@JvanDeventer | 16-03-20 | 19:50: nee, uw kinderen en kleinkinderen moeten het gespreid gaan krijgen van Rutte om u als oudere te beschermen, dat is het idee.
@De verwarde man | 16-03-20 | 19:53:
Zo verward bent u toch niet.
Ik zag vandaag allerlei vrije kinderen onder de vleugels van opa & oma rondhuppelen, omdat de ouders moeten werken, en overal vrije tieners op straat. Volgens mij werkt het sluiten van de scholen averechts bij de bescherming van zwakke ouderen.
Aantal faillisementen is al gestegen, zzp'ers die de huur niet kunnen betalen, door de lockdown, die dan weer minder gezond zijn door stress en budgetproblemen.
Bloedvoorraad loopt rap terug omdat donoren niet op komen dagen. Dan gaan er weer extra mensen dood aan andere ziektes.
Dit muisje gaat nog een heel lang staartje hebben.
Met de 1 miljoen nauwelijks verzekerde ZZP'ers (die het land draaiende houden) krijgen we een serieus economisch probleem.
Wat een complete lul,een paar weken geleden konden we het virus hier nog niet eens krijgen.Hij had excuses aan moeten bieden!
De meeste criticasters hier komen niet verder dan Rutte is gek en als oplossing niks of " iek roep die magische woorden " Botherham miet piendakaas " und die virus ies weg !
Nee, Rutte is een groot Staatsman die direct kundig en beheerst en op tijd heeft geregeerd. Ten minste, als ik DWDD mag geloven. Mathijs ging nog net niet voor in de mis.
@Sans Comique | 16-03-20 | 19:49: Welnee, Rutte is een eikel die veel heeft afgebroken maar we zijn nu hier dus wat stelt u dan voor ?
@Castor12 | 16-03-20 | 19:51:
Nou, misschien de grenzen sluiten?
Onze MP vertelt dat we een open gemeenschap hebben, maar dat de landen in Europa de grenzen sluiten negeert hij.
Dit gaat kei en keihard in z'n bakkes terugkomen als de zorg compleet overbelast is binnenkort.
De zorg die hij zelf naar de knoppen heeft geholpen
@SpicyMchaggis | 16-03-20 | 19:48: De koe in de reet kijken !
Als we dan toch gaan experimenteren stel ik voor om eerst te beginnen bij de prinsesjes en daarna even kijken bij de wat ouderen van de royaltys
Zieke geest
Nieuwe naam voor het virus = Boomer Virus
tja waarom noem je dat zo?
*kopt iets met kinderen en een regenton niet in*
@paridae | 16-03-20 | 19:50: omdat Tyronel niet beseft dat hoewel de oudjes het eerst gaan het grote merendeel van de doden tussen de 35 en de 60 zal liggen.
Laten we gewoon realistisch zijn. Het is niet tegen te houden. Herd immunity is de enige manier hier mee om te gaan en hopen dat er spoedig een vaccin is. Rutte is een lul, maar hier kan hij weinig anders doen. Wat mij betreft; vrijgeven die hap.
Maar wat heeft hij nou eigenlijk gezegd wat wij nog niet wisten?
Het duurt nog minimaal een jaar voordat er een vaccin is.
@MoonBeebe | 16-03-20 | 19:47: Dat we Italiaanse toestanden gaan voor komen door nog minder te doen dan de Italianen. Dat is toch logisch....
Niemand zegt dat het tegen te houden is.
Wel dat er meer maatregelen nodig zijn om het voor de zorg beheersbaar te houden.
Vals beeld van 3 scenarios.
Een vaccin tegen Mark Rutte?
Kijk even naar 1Vandaag, het is niet tegen te houden het is wel aan te pakken - mits je hard maatregelen durft te nemen (zie HK voorbeeld) maar dat moet je durven
@MoonBeebe | 16-03-20 | 19:47:
Dat hij het eindelijk toegeeft. Dat is winst.
Er is een aanzienlijke kans dat immuniteit niet optreedt maar dat de aanwezigheid van antilichamen de zaak enorm verergert.
Het eerste wat op die autocue had moeten staan was: Sorry landgenoten en excuses speciaal voor Geert en Thierry
Nee, hij had moeten aangeven dat hij de situatie op basis van advies totaal verkeerd had ingeschat en verkeerde keuzes had gemaakt en dat het land nu maatregelen moet gaan nemen als in HK of Singapore en dat we dat met zn allen kunnen.
@litebyte | 16-03-20 | 19:52:
Toegeven dat ze fout zaten.
Daar zijn VVD-ers niet zo goed in.
He Kuifje-Gevlucht-naar-Africa, Mark_NL, Brabbelbeer, Achenwee, Beldewouten?
Bij DWDD complete jubelstemming nu. Immuniteit is dus geregeld door Rutte, historisch moment en we staan nu aan het begin van een mooie toekomst.
Wat hebben ze daar gesnoven?
Heeft Bregman nog wat nuttigs te melden?
Of Eus de fantast?
Oh nu iets uit den ouden doos. Geluid weer aan zetten doet.
Claudia.
Geluid weer uit.
Ik zag de namen staan, meteen weggezapt. Corona is genoeg ziekte voor mij.
Zij krijgen wel het vaccin :-)
De tactiek van de verschroeide bevolking, zit iets in.
Zei ie nou iets in de trend van ''Ieder voor zich en God voor ons allen?''
Daar kwam het eigenlijk wel op neer
Moeilijk om blindelings op de overheid te vertrouwen maar al die kwakzalvers hier die zonder enige kennis het tegendeel beweren vertrouw ik ook niet. Dus ja, in dit geval ga ik mee met zijn verhaal.
Italië
Kijk even naar die HK chineees die voor Rutte aan het woord was in Sesamstraat voor Volwassenen (1Vandaag)
Die nam maatregelen - HK is nu zo goed als vrij van corona en zal dat ook blijven door "maatregelen"
Vond Rutte een beetje onzeker. Dat is natuurlijk ook wel logisch want wie weet wat er over ons heen komt. O.K er zijn in het verleden wel eens eerder van dit soort toestanden geweest met bijv SARS maar dat was voor Nederland veel minder heftig. Er zijn hier ook wel deskundigen op dit gebied maar die hebben het ook nog nooit mee gemaakt in Nederland. We moeten het maar over ons heen laten komen en datgene doen wat van ons gevraagd wordt. Het lijkt mij een zenuw slopende baan op dit moment Minister President te zijn maar Rutte deed deze toespraak goed.
Hoe vertel je een bevolking dat je 200 duizend burgers gaat opofferen om de economie draaiende te houden? Laat dat maar aan Mark over. De gemiddelde burger is te dom om rekensommetjes te maken.
Hoewel ik absoluut geen fan ben van Rutte en Nederland het op vele fronten verprutst vond ik zijn verhaal over deze crisis wel te pruimen. Moeilijke klus op dit moment.
@Binnenbaan | 16-03-20 | 19:44: weet nu wel zeker dat willempie plijte is.
@Binnenbaan | 16-03-20 | 19:44: Ik vondt dat hij het behoorlijk in Jip en Janneke taal uitlegde, maar blijkbaar is het toch niet door iedereen begrepen.
@BozePaarseMan | 16-03-20 | 19:46: Zijn verhaal over deze crisis?Een paar weken geleden zou het virus niet naar Nederland overwaaien!
Maar heb uit toespraak meegekregen dat we dus wel degelijk een poosje in volkomen lockdown gaan om de ziekenhuis capaciteit te herstellen voor de kudde fase.
Is inmiddels al bekend hoeveel Wuhanezen uit die torenmetsteedsminderlichtenaan de finish gehaald hebben?
Sorry, ben ik de enige die geen maatregleen hoorde?
Ik hoorde een brandweerman die ondanks talloze waarschuwingen van buitenlandse brandweermannen om goede brandwerende maatregelen te nemen nu het brandje hier bezig is het gecontroleerd uit wil laten branden.
Verkapt ruimte maken voor nog meer apothekers... 500.000 plaatsen als de statistieken kloppen.
Vreemd dat hoorde ik ook.
Vooral het woord gecontroleerd zit mij dwars.
Eerst kwam het niet naar Nederland, en was het mensen uit haarden in quarantaine doen helemaal niet nodig, toen was het niet zo besmettelijk en toen was het weer nog in te dammen. En nu is het opeens onvermijdelijk en het beste immuun te worden. Het probleem is dat we een regering en deskundigen moeten vertrouwen die elke dag iets anders vertellen. Dat is geen "voortschrijdend inzicht" dat is weigeren vooruit te rekenen en te kijken wat onvermijdelijk is met een virus. Met stuk voor stuk ontwikkelingen, die elke burger op straat aan zag komen kijkend naar China en Italië. Het enige dat vaststaat is dat het onderschat is, en dat ze dat weigeren toe te geven. Hoe kun je dan veel vertrouwen hebben dat ze nu wel het beste advies hebben? Het mantra dat we op de deskundigen moeten vertrouwen blijft onbegrijpelijk als de eis bij die "objectieve wetenschappers", die allemaal hetzelfde zouden moeten vinden, wel toevallig allemaal Nederlands moeten spreken.
Waar ik me (bijna) dood aan erger is dat uiten van medeleven aan uitsluitend alle slachtoffers en nabestaanden van Corona. Er gaan nog altijd meer mensen dood aan andere ziekten dan Corona, dus doe even normaal. Wens alle zieken sterkte, of geen enkele. Over een paar weken wordt het misschien anders, maar dit slaat echt nergens op.
Het gaat nu toch over Corona en niet over kanker of iets anders. Straks moet hij ook nog iedereen de groeten doen of feliciteren.. schei toch uit
Nog mensen hier die ook iets doen/van plan zijn voor andere Nederlanders die het moeilijk gaan krijgen?
Ja, niet langsgaan.
Ja, heel veel betasting betalen zodat al die goede doelen dat niet hoeven doen.
Natuurlijk, dat doe ik al in de kinderopvang - mantelzorg, buren etc etc etc aar heb ik geen virus voor nodig en geen incompetente lul.
Een lul die er nu achterkomt dat door eenheid uit te spreken zn incompetentie van nog geen 3 dagen geleden (we kunnen het met zn allen *tegenhouden*) probeert over de samenwerking van de *natie* zij positie weer in ere te herstellen
Nu is die dikke vette PVDAer aan het woord, hij kijkt niemand aan en probeerd stemmen te winnen met zijn leugens. Die eus ook wat den\k je wat er gebeurt
als een stel buienlanders in het ziekenhuis komen,zij willen voorrang en zo niet
dan gaan zij knokken en al de familie gaat mee naar binnen.
Goede toespraak van Rutte.
1) Hij heeft geen enkele keer gelachen.
2) Hij bracht zijn tekst zonder haperen.
3) Hij bleef zakelijk.
Ik ga er maar van uit dat ik het over een maand ook heb, maar gezien de hoeveelheid WC-papier hier in huis kan me verder weinig overkomen.
4. hij sprak veel maar zei niets.
Voor corona met een r0 van 3.4 is een immuniteit van 70% nodig, komt dus neer bij sterftecijfer van 1% tot 2% circa 120k tot 250k doden in Nederland. Dat rekensommetje heb ik Mark niet horen maken.
Hij rekende ook op jou, hij zei het nog.
Kan hij ook niet, hij heeft maar tien vingers.
1 tot 2 %.. Italië zit alleen op 8%.
Veranderd de zaak een beetje.
@schoon-schip-maken | 16-03-20 | 20:02: Dat is niet het mortaliteitscijfer maar het aantal doden vs het aantal positief getesten. Die 1% is doden vs daadwerkelijk geïnfecteerden en lijkt vooralsnog een realistische schatting voor nu.
In het kader van op elkaar passen stopte mijn buurman bij mij voor de deur vanmiddag. Hij heeft een kennis bij binnenlandse zaken in Frankrijk en vanavond om 20.00 uur gaat Macron waarschijnlijk een lockdown voor Frankrijk aankondigen. Het zal ook gevolgen hebben voor de nederlanders in Frankijk dus ik heb mijn buren verderop al gewaarschuwd. Kijkt u mee om te weten wat de gevolgen kunnen zijn voor uw familie of kennissen in Frankrijk. Men heeft in Frankrijk met opzet zo lang gewacht omdat gisteren de gemeenteraadsverkiezingen waren. Helaas was de opkomst zeeeeeer laag.
Dus we lopen allemaal longbeschadiging op.
En natuurlijk ophoesten van het eigen-risico.
Ja maar ook minder uitstoot.
Zie even te zien naar hashtag twitter Rutte en ben perplex over het kinderachtige nivo van de mensen die de speech geschreven door spindocters en gelezen vanaf een autocue geweldig vinden.
Echt verbijsterend de naiviteit van de gemiddelde Nederlander.
Het VVD online trollen leger maakt overuren, dus maak je niet al te druk.
Het was een toespraak voor het gehele volk, ook Nevin Ozutok moet het kunnen begrijpen.
Men wil gerustgesteld worden.
Door een man die al 3 maal zijn mening veranderd heeft in een korte periode.
Ik voel me verraden met deze maatregelen. Gotverdomme altijd belasting betaald op elk pakje kauwgom en nu te laat geacteerd. Je wordt nu opgeofferd door de rijken om maar immuun te worden, terwijl zij in hun landhuizen verblijven om een jaartje rustig aan te doen.
Bek houden en sterven voor het vaderland, nukubu's!
Rijken, lol wat een calimero ben je trouwens, moeten ook op een dag immuun worden en willen ook een keer naar en bar of restaurant. Lul toch niets zo raar.
@Binnenbaan | 16-03-20 | 19:47:
Ik word nu wel nieuwsgierig.
Waarom zegt u elke keer Nutteloze Kudt Burgers, terwijl ik toch de indruk heb dat u geen militair bent?
Groepsimmuniteit is in een mooi woord zeggen dat de meerderheid dit virus krijgt. Een simpele rekensom gebaseerd op: 80% van de bevolking raakt besmet in de loop van een jaar. Dat betekent dat 13,6 miljoen mensen dan dit virus krijgen. De grote vraag is nu: hoe groot is het % dat overlijdt? Stel 3% = 408.000 doden. 1% = 136.000 doden. 0,5 % = 68.000 doden. Als dat klopt kunnen de cijfers in China nooit accuraat zijn. Zeker in vergelijking met Italië !! Iemand hier nog een ander idee hierover? Nog andere factoren die meespelen?
1. Bevolkingsopbouw (ouderen gaan vaker dood). 2. Capaciteit medische zorg (wel te redden maar door gebrek aan beademingmachines toch overleden)
Dat zijn de doden na 2 jaar en niet na drie maanden zoals in China. En over 12 maanden is er een vaccin, mischien wel een paar maanden eerder. Dus kun je 30% van de doden halen, hopelijk.
Ach ja. Zo'n toespraakje hoort erbij als je impliciet toegeeft dat er totaal gefaald is.
De grote Lijder heeft gesproken, en plots komen alle 'het is maar griepje' lemmingen weer boven. Heel even kregen ze het op hun heupen, maar nu iedereen ziek mag worden zullen ze binnenkort wel deel gaan nemen aan besmettingsparties. Daar bouw je immers immuniteit mee op.
Inderdaad prachtige muziek...
Ik wordt er stil van!
Prima speech, in ieder geval een stuk beter dan de grapjas Rutte van de afgelopen weken. Beter ten halve gekeerd dan te hele gedwaald.
we zijn al te laat
En dan zegt die andere bureaucratische minister dat ZZP'ers zelf hebben gekozen om "niet vast te zitten". Half Nederland zit niet meer met een vast contract dankzij de politiek. En de huizencrisis ook helemaal kut. Allemaal flatjes voor een hoge besmettelijkheid!
Moest dat volk aanpratend mannetje ontieglijk naar de plee ofzo?
Met dat gezwiep van z'n stropdasje.
Onder dat hoofd, met die gekamde haartjes.
Gaat u er de volgende keer zelf zitten? Ontzettende lutser ben je.
Uiterlijk zegt niets natuurlijk, dat is te goedkoop.
Had moeite om niet in schaterlachen uit te barsten, vandaar die tick met zijn hoofd.
@sprietatoom | 16-03-20 | 19:40:
Inderdaad. De lachtic onderdrukken kostte zichtbaar moeite.
Kudde immuniteit is een roekeloos plan als je niet weet hoe dit virus zich gedraagt. Ze offeren dus inderdaad moedwillig een deel van de oudere bevolking op. Daar kunnen ze een positieve draai aan geven maar dat wil nog niet zeggen dat dat ook positief uitpakt. Vanavond op BBC2 een docu hoe het in 2018 uitpakte: Het betekende de dood van 5 miljoen van de 'kudde'.
Jammer, maar het is niet anders.
Wat wil je dan? Het hele land 4 jaar in quarantaine? En ondertussen blijven de geinfecteerde buitenlanders toestromen dus na die 4 jaar ben je weer terug bij af.
Het is kiezen van het minst kwade van de beschikbare oplossingen.
En een harde werkelijkheid voor de mensen die het nog niet wisten: we hebben nu eenmaal niet alles in de hand.
@2voor12 | 16-03-20 | 19:43:
Eerst totale lockdown. Dan gestructureerd verlichten. Dat is de manier.
Deze manier is moord.
@koolteer 19:45: Dat is ook wat gaat gebeuren. Huidige maatregel zie je pas over twee a drie weken in aantal doden en besmettingen. Kan 'tegenvallen' voor degenen die exponentiële groei, incubatietijd, ziektetijd en meettijd niet begrijpen.
Het is weer één grote propaganda show. Niets nieuws, vooruit.
Maar aan de ene kant zeggen ze we willen de Italiaanse praktijken voorkomen. Maar Italië heeft veel eerder op de 'tijdlijn' veel grotere maatregelen getroffen.
Daarna wordt even beweerd dat we dus het virus vrij willen loslaten onder de bevolking want, we moeten resistent worden.
Geloof mij, dan gaat Italië enorm mild blijken bij wat er in Nederland te wachten staat.
BTW, Italië treft een enorm aantal sociale maatregelen om de bevolking te helpen. Zo erg is het hier niet. Mijn collega's in Spanje in dezelfde situatie komen in de bijstand. Oeps
KUT nu zeker immuun worden en daarna zeker VVD stemmen. Bekijk het even. LOCK DOWN GRAAG. En nog niet eens voldoende mondkapjes besteld die outlul.
Wel een hoop poeha zo'n speech voor één of ander flutvirusje dat wereldwijd pas voor 7000 doden heeft gezorgd. Wanneer gaan de scholen weer open en gaat iedereen weer normaal doen?
Waaronder jij ?
Yip, lastig om er een goed beeld van te krijgen maar vooralsnog lijken de maatregelen in geen verhouding te staan.
60-70% krijgt dit virus (Merkel op basis medici), daarvan komt 80% er met lichte klachten doorheen, maar die andere 20% wordt zeer tot ernstig ziek. Dat is niet te bagatelliseren, dat is ernstig.
Toedeledokie bejaarden? Traantje wegpinkt voor het CDA.
Het zijn slechte tijden! het zijn moeilijke tijden! Dat zeggen de mensen tenminste. laten we liever goed leven, dan worden de tijden vanzelf goed. Wij zijn de tijden. Zoals wij zijn, zo zijn de tijden (= nos sumus tempora: quales sumus, talia sunt tempora).
Augustinus
Niet alleen bejaarden. 20% van de 80% doe besmet gaan worden gaan het moeilijk krijgen, een deel van hen zal overlijden met een nare uiteinde richting dood.
Mooie wijsheid:) Zeker als je je bedenkt dat tijd een illusie is. Dus in plaats van ‘wij zijn de tijden’, zou ‘wij zijn’ nog beter zijn. Dus hetgeen wat wij zijn, is het hetgeen wat is. Zeauuu, nu maar even wat wiet halen.
@OuweOuweLekkerMauwe | 16-03-20 | 19:58: Wat is de tijd? Wanneer maar niemand het me vraagt, weet ik het; wil ik het echter uitleggen aan iemand die het vraagt, dan weet ik het niet. - dixit Augustinus
Ja mensen als de IKEA maar open blijft.
Louter technisch gezien, volledige lock down gaat alleen lukken als er genoeg testkits er zijn. Die zijn er niet. Dus allemaal twee weken ophokken en weer vrij, is een virus dat weer toeslaat.
Enige mogelijkheid is om de boel gecontroleerd uit te laten fikken. Alleen is het een illusie dat je dat onder controle hebt. Effecten zijn pas twee weken later merkbaar. En alles wat je doet komt twee weken te laat.
Kortom, we are dooooooooomed.
De conclusie: we zullen moeten accepteren dat we een hoog aantal sterfgevallen gaan incasseren.
De zwakkeren moeten nu blindvaren op de sterken in een instabiele virus omgeving.
Economie gaat voor jonges.
De economie staat bovenaan bij wat de VVD zegt, en onderaan bij wat de VVD doet. Het kan overigens wel eenvoudig: Behandel patenten op volgorde van economische belang, wat het makkelijkst meetbaar is aan de hand van het salaris. Maar dat is weer discriminatie.
Groepsimmuniteit?
Even rekenen:
Groepsimmuniteit treed op als 60% van de mensen immuun zijn, precies percentage hangt een beetje af van de ziekte.
Er zijn 1200 IC bedden in Nederland.
Uit China en Italie blijkt dat ongeveer 7% van de corona geinfecteerden een IC behandeling nodig heeft van gemiddeld ongeveer 2 weken. Dus per 2 weken kan je maximaal 1200/0.07= 18000 nieuwe ginfecteerden hebben voordat er doden vallen door te weinig IC bedden.
60% van 17 millioen is 10 millioen. 10 millioen/18000 x 2 weken = 1100 weken, oftewel 21 jaar.
Het gaat dus 21 jaar kosten om op een gecontroleerde manier groepsimmuniteit te kweken. Dat moet je natuurlijk wel de mazzel hebben dat de eerste groepen na 21 jaar nog immuun zijn.
Jeezus
U krijgt uw oproep in november 2032 om besmet te worden.
Lichting 32/11 dus.
Stuur even door naar die sukkel,eens zien of hij het snapt...... al heb ik zo mijn vermoedens....
nee joh; je rekent verkeert. Je mist de groep met lichte/milde klachten die weer beter zijn of aan de beterende hand.
Ik het vaccin er dan al bijna 20 jaar bestaat .
Door de halfslachtige en late maatregelen en het gedrag van nog vrij veel Nederlanders zou het me niet verbazen als de IC's volgende week overlopen en er dan alsnog volledige lockdown komt.
Blijkt ook nog eens dat je kortstondig immuun bent. En dat immuun worden is ook niet zeker.
Ik snap de som. Maar is het 7% van alle gevallen, of 7% van de geregistreerde gevallen?
Wat een onzin, het grootste gedeelte van de mensen zal niet eens merken dat ze het hebben. Op dit moment hebben duizenden al Corana, zonder dat ze klachten hebben. Dus even stoppen met je MBO rekenvoorbeeld.
@Peillood | 16-03-20 | 19:43: 7% van de geregistreerde gevallen, waarvan in China geschat wordt dat de onderregistratie een factor 4,5 tot 11 is. Dus duurt groepsimmuniteit 2 tot 6 jaar. En een medicijn 12 maanden. Medicijn is er dus eerder.
Hoe kom je aan die 60%? Je hebt ver boven de 90% nodig.
Dus tegen dat het ooit zover kan zijn zijn we die 21 jaar al lang gepasseerd. Maak er 30 jaar van, en vele miljoenen slachtoffers van alle leeftijden.
Bovendien biedt je dan het virus volop de kans om te muteren naar een nóg gevaarlijker exemplaar.
@Peillood | 16-03-20 | 19:43: 7% van alle gevallen
Is het al zeker dat er immuniteit optreed, nadat je het hebt gehad? Zo niet, dan is er één zekerheidje: Vroeg of laat zul je er aan overlijden.
Ik vraag me af wat tegenwoordig wereldwijd het meest gebruikte woord is ?
Iemand ?
Nee niet 'iemand'.
Coronavirus
@Slipsnifter | 16-03-20 | 19:38:
U bent af.
zelfs kans dat het rekening wordt op Twitter!
F*ck, shit, god en kut. Met stip corona in de top 5.
Bigot.
@eastender | 16-03-20 | 19:43: Ik mis 'racist'.
Ik kan me een WK in Zuid-Afrika herinneren, dat die toeter ( de Vuvuzela ) verboden werd in stadions vanwege besmettingsgevaar. Wat gaan idioten hier toen? Inderdaad, gezellig toeteren om de sfeer er een beetje in te houden. Effectief creeer je daarmee dus een virusverspreidingskanon.
*diepe zucht*
Waar haal je dit vandaan??? Mensen wilden inderdaad dat die toeters verboden werden. De reden was echter dat het niet om aan te horen was tijdens voetbalwedstrijden. Had niks met besmettingsgevaar te maken. Na vergadering besloot de FIFA de toeters niet te verbieden en bleef dat tyfusgezoem alle wedstrijden doorgaan.
Let een beetje op elkaar.
Ik reken op U.
Wij niet op jou, druiloor.
Ach, het kan geen kwaad om je bejaarde buurman/-vrouw van even verderop in de straat te vragen of alles ok is en of ze nog iets nodig heeft ( want je moet toch naar de winkel ). Kost verder niets...
@Graaisnaaiert | 16-03-20 | 19:38:
Je moet je eerder zorgen maken als dat niet je standaard state of mind is.
@schoon-schip-maken | 16-03-20 | 19:45:
U zult ze de kost niet willen geven die daar normaliter niet aan denken.
@Graaisnaaiert | 16-03-20 | 19:54:
I know. Laten we hopen dat daar de klappen vallen.
Plus: eindelijk eerlijk en een beetje volwassen helicoptor blik
twijfel: Kudde-immuniteit cre-eer je pas als je 5000 tot 10000 IC-bedden met beademing hebt en niet met slecht 1150. Dat is echt te weinig. Spelen met vuur.
Twijfel: het is nu nog niet 100% zeker of je immuun wordt van het krijgen van Corona. Onderzoek en het virus zelf is in ontwikkeling. Eerst zekerheid daarover.
min: Geen Nederlandse driekleur en mooi bloemstukje en vrolijk gestreepte das. Niet vanaf de eigen bank thuis in joggingpak ongeschoren.
Wie is de schrijver en wat is de titel van het boek links achter premier Rutte, "Master Ben"? Zichtbaar aan het begin van de toespraak, voor de zoom. Ik vraag dit voor een vriendin.
Schandalig dat het RIVM en regeringsverantwoordelijken niet bij Taiwan, Hong Kong en Singapore geinformeerd hebben hoe je wél een pandemie aanpakt. We worden schandalig slecht bestuurd. Binnenkort ligt de economie op zijn reet en is alsnog het grootste deel Coronaslachtoffer. Mede mogelijk gemaakt door de Mark Rutte BV.
Ik zag eerder vanavond nog een (ervarings)deskundige uit Hong Kong voorbij, die toch echt zei dat mondkapjes echt wel degelijk helpen. En de cijfers uit Hong Kong en Singapore bewijzen het. Maar bij het RIVM wisten ze het weer beter: mondkapjes dragen helpt niks. Integendeel.
De geesten zijn er misschien nog niet helemaal rijp voor in dit land, we zijn ""een nuchter volkje""", maar ik denk dat we er toch niet aan ontkomen dat we straks met zijn allen aan de mondkapjes gaan.
@VanBukkem | 16-03-20 | 19:45:
RIVM wil zo snel mogelijk iedereen besmetten, vandaar dat ze geen mondkapjes adviseren .
Ik zou niet Rutte z’n schoenen willen staan... Ben het totaal niet eens met hem, z’n beleid of dat van de VVD, maar dit doe ik hem niet na... klein beetje respect verdient hij wel....
Inderdaad, een heel klein beetje voor het feit dat 'ie met regelmaat naar de kapper gaat. Ik vind het echt geen staatsman.
Jammer inderdaad dat de meesten hier niet doorheen prikken. Voor het eerst zag ik integriteit en oprechtheid.
@klap-kut | 16-03-20 | 19:38:
Hij moest wel he, ze waren de regie volledig kwijt en moesten dus met hun strategie naar buiten komen.
Wat doe je hem niet na? Er een puinhoop van maken of een stukje tekst oplezen van autocue?
De beste man zit ondertussen in een positie dat ie het nooit goed kan doen. True.
Ik kreeg vandaag al oorlog met collega omdat ik de stekker er ff uit trek. Die Mongool vind t nog verantwoord om tussen de kindergezinnetjes en oudjes in huis te werken.
Dat soort klojo's zijn uiteindelijk de grootste oorzaak van t verspreiden.
echt mee eens!
... doe ik hem niet na... Een autocue oplezen? Carolien? Verder totaal geen respect voor deze man die met heel veel leugens richting kiezer MP is geworden!!!
Al 8 jaar achter de feiten aanlopen en je gezichtsspieren altijd in een lach weten te forceren. Zijn acteervermogen verdient respect, de rest totaal niet.
Wat een show was dit? Eerst falen en het virus binnen laten en nu nog denken ook dat we maar tevreden moeten zijn met dit ge(zw)schetst verhaal. Dus nu moeten we ons maar gecontroleerd laten besmetten want goed voor de groepsimmuniteit. Deze man is pas echt gevaarlijk.
Wat stel je dan voor ?
Hoe had je het virus buiten willen houden dan, en voor eeuwig willen houden?
Noem dan een maatregel om het virus te stoppen? Allemaal een jaar of twee binnen blijven zitten?
Rutte maakt van incompetentie en zelfbedrog een sterkte.
Zijn stemmers spiegelen zich graag aan hem.
@Castor12 | 16-03-20 | 19:36:
Alles op slot en als de weerga werken aan een vaccin bijvoorbeeld?
@laagvliegert | 16-03-20 | 19:39:
En hoe komen we aan eten en drinken?
@John McClane | 16-03-20 | 19:36: Het is al zo erg dat lockdowns niet meer uit maken. Te laat dus. Dit had gelijk moeten gebeuren en hebben ze dus (bewust) niet gedaan. Nu kun je alleen nog alles alsnog in lockdown gooien. Anders denk ik al überhaupt dat je geen controle hebt op het virus. Dus allemaal vuile leugens..
@John McClane | 16-03-20 | 19:36: hoezo voor eeuwig. Een vaccin cq medicijn is in de maak. Maar daar op wachten, wil de VVD niet aan dat kost teveel geld. En dus gooit hij het klootjesvolk voor de bus.
@laagvliegert | 16-03-20 | 19:39: Zeg maar een jaartje of anderhalf echt iedereen 100% binnen blijven . Hoe dan ? En dan weer eerst het vuur uitvinden !
@Castor12 | 16-03-20 | 19:43: Laten we het eerst eens drie maanden doen.
Ben ik niet met je eens, in hoeverre heeft de regering gefaald? Door het land vanaf half februari niet totaal op slot te gooien tot en met april/mei? Dan zijn de gevolgen echt catastrofaal.
“Maar laten we vooral vertrouwen op de expertise van de overheid”....
Ik laat hem even op uw inwerken.
Expertise werkt wel snel van geen handen geven tot tot lock down in 1 week
Die foto van dat hondje achter hem... is dat zijn muze ofzo?
ja en die heet Odin, beffertje
@Dodaar
Ah, dan is er toch nog iemand die genegenheid voor hem (m/v/x) heeft.
Prutte gaat ons op een ( volgens deskundigen ) beheersbare manier bloot stellen aan het virus, we moeten immuniteit opbouwen maar wel in een tempo dat we de zware gevallen en ouderen nog goed op kunnen vangen .
Iedereen binnenhouden tot het overwaait bestaat niet en alle teugels los kan de zorg niet aan . Had hij net even eerder moeten beseffen maar voor de rest is het wat het is .
Zijn dat die deskundigen die zeiden dat het wel meeviel met de besmettelijkheid?
@BotteKop | 16-03-20 | 19:39:
Ja, dezelfde die deze leuke berichtgeving gaven:
www.elsevierweekblad.nl/nederland/ach...
Dus we zijn nu officieel proefhamsters?
Hoeft niet, je kan jezelf ook ingraven en over anderhalf jaar boven komen kijken .
Jullie weten zo ondertussen wel een beetje hoe ik over Mark Rutte en zijn VVD denk, dus dat boeit nu even niet. Wél wil ik even zeggen dat deze toespraak al een stuk eerlijker was dan alle onzin die wij de afgelopen weken hebben moeten slikken voor zoete koek. En al die correcties achteraf wekken nu niet bepaald vertrouwen bij de bevolking en dat zorgt dus juist voor paniek. Wees daarom gewoon duidelijk en speel open kaart met de bevolking, ongeacht wat er nog op ons af gaat komen. VVD'er of niet, Mark, op mij kun je rekenen. (Maar ik stem de volgende keer wel op Thierry!)
BaudeT heeft al zijn geloofwaardigheid verloren met zijn paniekzaaierij. De FvD gaat down.
Welke correcties? Hij is vanaf het begin duidelijk. We zaten vanaf de eerste melding in de Indam fase. Alles stond in het teken van het vinden van de bron en het in quarantaine plaatsen van contacten. Nou, die fase zijn we sinds het weekend voorbij. Maatregelen zijn helder en duidelijk gecommuniceerd. Het grote probleem is de mondige en stoïcijnse burger. Neemt alle maatregelen als onzin ‘i geef gewoon handen hoor’ tot ‘sluit de scholen mijn kinderen gaan dood’. Ook nu weer, ik zag vandaag hoeder mensen samen buiten lekker doen alsof het gratis vakantie is. Misschien dat het nu wel duidelijk is? Er gaan mensen dood, nog veel meer dan nu.
'jullie weten zo onderhand wel hoe ik' nee want je gebruikersnaam zegt me niks en je bent een zwitsal dus waar moet ik je van kennen?
@Mark_D_NL | 16-03-20 | 19:35: Ik vind Eichmann's speeches toch authentieker dan Rutte's.
@Mark_D_NL | 16-03-20 | 19:35: Vervelende aan Baudet is dat hij nogal hardleers is. Anders had hij heel veel van Hiddema kunnen leren.
@Draak uit Brabant | 16-03-20 | 19:39: `
Dat dus. Wat een gelul. Ken 'm niet en wil dat ook graag zo houden, de arrogantie om te denken dat we hier van alle zwitsals wel weten hoe ze erover denken. Nope, geen tijd voor, geen zin in, vertel het maar gewoon in je tegel dan kijken we d'r wel eens naar. als het rustig is.
@johoost | 16-03-20 | 19:38: Welke correcties? Dit virus is niet zo besmettelijk. Dit virus komt niet naar Europa. Wij zijn goed voorbereid. Nederland hoeft niet op slot. De scholen blijven open. Dat soort correcties.
@Draak uit Brabant | 16-03-20 | 19:39: Ik ga er vanuit dat mensen hier tegels lezen. Ik heb genoeg gemekkerd over Mark de afgelopen paar dagen, dus vandaar. Ken ik jou wel dan? Ben jij zo veel belangrijker dan? Nee hè? En dat ik een Zwitsal ben zegt helemaal niets over mij als persoon, maar dat wist je natuurlijk al. Inhoudelijk reageren is niet verboden hoor!
@elfenstein | 16-03-20 | 19:46: Je kunt mij arrogant noemen tot je een ons weegt, maar ik ben dus niet degene die op Zwitsals neerkijkt en over ''we'' praat alsof iedereen het met mij eens is. En daar ga je dan. Plat op je muil. Sukkel.
Kudde-immuniteit tegen Corona bestaat helemaal niet. Dat is kwakzalverij.
Je krijgt nooit 97% mensen met immuniteit, of iets wat daarbij in de buurt komt.
Sluit die gekke premier van jullie aub op. Hij heeft zich laten voorlichten door een waarzegster. Die man moet tegen zichzelf beschermd worden.
Medisch gezien is het echt absolute nonsens.
En straks komen de Zeeuwen onze ziekenhuizen bezet houden omdat ze er zélf geen hebben.
Asielzoekers eerst net als met een huis
En die man laten ze het land besturen!
Voorlopig komen ze met hun virussen uit België naar Zeeland omdat ze daar nog wél "op restaurant" kunnen.
Kijk effe naar je eige, bidlip.
Zou ik op beleefde en voorkomende toon te berde willen brengen.
Ik vrees dat het grote probleem is dat Rutte analytisch vermogen mist om precies te duiden wat de deskundigen zeggen, en dat zijn staf zich te buiten gaat in politieke creativiteit om de rampspoed in zijn voordeel te spinnen.
@Kapitein Sjaak Mus | 16-03-20 | 19:38: Het is een feit dat we aan beide kanten van de grens geen tekort hebben aan volslagen idioten. Daarom zou je van een eerste minister verwachten dat hij het verstandige deel van de bevolking beschermt tegen de rest van het land.
Dat gebeurt in België wél. In Nederland niet.
Als de sterfte-percentages kloppen, maakt hij zomaar meer dan 500.000 plaatsen in Nederland vrij voor nieuwe apothekers. Klaver en Robot zullen juichen.
U bedoeld die Zeeuwen die besmet zijn door die ongecontroleerde horde Belgen die o.a. Zeeuws-Vlaanderen onder de voet hebben gelopen?
De tering..... kan iemand aub die Barbara Baarsma (nu bij DWDD) een draai om haar oren geven. Wat een propaganda laaf...... mijn hemel.
Ja, die schopt het nog ver binnen de EU...
Echt weer een staatsTV programma met uitsluitend linkse ruifvreters aan tafel
Die holtor op RTL-unilever doet ook leuk mee.
Maar wel een lekker wijf. Weliswaar tegen de datum aan, maar toch, je zou haar doen.
@VanBukkem | 16-03-20 | 19:37:
Ze ziet er voor een 65 jarige kek uit. Jammer genoeg is ze net 50....
Al erg genoeg dat je daar dus blijkbaar naar kijkt. Baarsma is wel het allerergste qua duiding idd. Slaapverwekkend dat mens.
‘Ondernemers wij laten u niet in de steek’
Die wil ik eerst zien, vertrouw niets wat bij die trekzak uit de buurt komt.
Punten gescoord in een tijd dat toch geen mens weet hoe en wat
Gaat hij Wiebes kalt stellen dan?
Ja, precies,.. dat dacht ik ook ondernemers en zzp ers de overheid doet voor u wat ze kan?? Maaarr ok? .hoe dan?? wat dan, hoe dan? wanneer dan? mooi praten maar niet doen
'Ruimhartig'
-
Vraag maar eens aan de Groningers en de slachtoffers van de kindertoeslagaffaire hoe dat werkt.
Ik zou me letterlijk en figuurlijk een breuk lachen als er iemand was die hem aanklaagde wegens inkomensdelving; immers, als we het toch allemaal krijgen, waarom moest de Horeca dan gisteren om 6 uur dicht?
Even door de Rutte pietpraat vertaler gehaald;
- het zou niet komen, want onze superdeskundigen achtten de kans minimaal dat het hier zou komen. Foutje... u krijgt het. Jammer joh!
- we gaan ons niks aantrekken van internationale wetenschappers en blijven ons eigen plan trekken en achter het RIVM aanhollen, ook al blijven die achter alle feiten aanhollen.
- U zoekt het verder maar uit. Succes!
Heren - en dames ook! Prima al die meningen alhier, we zijn met vele specialismen en deskundigheid samen en duiden ons de tandjes.
Maar wat er thans aan de orde is, is van een tot op heden nog ongekende grootheid qua impact op de hele samenleving. Onderschat in eerste instantie? Ja..... door Rutte, RIVM maar ook door heel veel reaguurders!
Laten we nu niet Rutte cum suis als een soort van schandpaal te nagelen. We schieten er geen ene zak mee op..... we kunnen alleen maar letterlijk en figuurlijk uitzieken en lessen trekken.
Als we die lessen getrokken hebben mogen we Rutte en kornuiten dan alsnog aan de schandpaal nagelen?
Maar, het RIVM is het beste instituut van de wereld op het gebied van virologie. (kuch) Dus hen vergelijken met leken als reaguurders gaat niet helemaal op.
Sterker nog, met terugwerkende kracht moet je erkennen dat er meer kennis hier te vinden is dan bij het RIVM.
Precies.
Rutte nu afbranden slaat helemaal nergens op.
Zucht..... ga eens kijken hoe Taiwan dit varkentje heeft gewassen. En trouwens, de Chinezen zelf (als we die cijfers mogen geloven) lijken het lek ook enigszins boven te hebben terwijl zij ground zero waren en dus geen enkele waarschuwing gehad hebben. Rutte, RIVM en het hele zooitje hebben 3 maanden zitten struisvogelen. Zelfs te belazerd (of te zuinig) geweest om mondkapjes in te slaan.
Ik heb er al een paar getrokken, en ik heb besloten om die hier maar te delen in mijn enthousiasme. Les één: Mensen hebben recht op een vast contract en op een knap salaris, want zoals je ziet zijn óók de laagopgeleiden onmisbaar. Les twee: Wij moeten dit inderdaad samen doen, dus probeer voor één keertje een beetje meer socialistisch en een beetje minder liberaal te zijn, of een beetje minder socialistisch en een beetje meer liberaal, afhankelijk van aan welke kant jij het meest doorgeschoten bent. Zet dat even opzij. Les drie: Grensbewaking kan anders. We zien het. Het kan. Echt waar. Les vier: Thuiswerken is voor veel mensen eigenlijk best wel een goede optie. Serieus over nadenken dus. Les vijf: Wiet moet gelegaliseerd worden. Je kunt op camera zien waarom! Les zes: Wij moeten veel meer investeren in zowel ons onderwijs, onze zorg sector als onze technologische sector, want wij mogen wel iets minder afhankelijk worden van het buitenland. Les zeven: Wees zuinig op de boeren! (Nu alleen nog een paar Nederlanders aannemen jongens!) Les acht: Er moet écht eens goed gekeken worden naar de zekerheden en rechten van ZZP'ers. Les negen: Onderzoek en ontwikkeling van vaccins of medicatie moet weer terug naar de overheid. Les 10: Je hebt niet alles in de hand. Veel sterkte en wijsheid toegewenst. Misschien ben ik er over drie weken ook wel niet meer, dus Joris deze gedachtegang nog maar even niet. Want ik wil óók iets nalaten en meegeven. Ook al zijn het maar woorden. (Dank!)
Quizvraag
Welke president loodste Nederland lachend door de grootste crisis sinds de tweede wereldoorlog?
A) Mark Rutte
B) Jan Peter Balkenende
C) Halbe Zijlstra
D) Jesse Klaver
Brie...
D?
Ben ik nu de enige die schrok toen hij zei: "Want ik heb een moeilijke boodschap voor u: "
En toen niets nieuws zei.
Meermaals. Ik hoopte dat we Belgie zouden inlijven.
Ja dat was een vervelend momentje
Dacht dat hij ging aankondigen dat door een of andere stoffige noodwet uit 1845 hij 4 jaar termijn erbij zou krijgen.
Ik dacht even dat alle witte mannen tussen de 20 en 40 werden opgeroepen voor zusterdienst.
Ja, want ik dacht namelijk dat hij ging aankondigen dat iedereen het gehamsterde toiletpapier weer terug moest gaan brengen naar de supermarkt.
Iedereen en alles wordt gecompenseerd. Op naar Rutte IV.
Er moet iemand nu bij het RIVM met een heel erg hard gevalletje zitten... man man man wat een enge dropveters... geef het nog een week... zitten die "verstandige" mensen van het RIVM op een eiland zonder internet??
Leger ingrijpen.
Het leger mogen wij binnen afzienbare tijd posteren bij de ingangen van de eerste hulp afdelingen van ziekenhuizen, om te voorkomen dat bewapende families heethoofdjes even komen eisen dat hun Anatolische grootmoeder met een hoofdpijntje op de IC wordt opgenomen.
Vond het een mooie toespraak. Zorgvuldig en slim in elkaar gezet, dat wel. Maar ook dat was te verwachten.
Carolien!
Hij zou nog wel aan zijn lichaamshouding moeten werken. Het leidde te veel af.
www.parool.nl/columns-opinie/er-moet-...
Wat een onzin. Banken vallen als het tegenzit om en Shell kan dit jaar geen winst maken bij deze olieprijzen. Bedenk ook even dat Shell uw pensioen betaalt. Die extra belasting gaat ons echt helpen.
Goed stuk !
@Vula | 16-03-20 | 19:33: Dan moeten we wel die banken ook echt laten omvallen en niet zoals in 2008 slechts hun schulden overnemen. Voor de rest klopt eht natuurlijk wel dat het een kulstuk is. Dit zijn nou mensen met een pure roof mentaliteit, nog slechter dan bankiers zelf.
Nou daar komt ie hoor, onze Pipo de clown...
Lanseneauten,
Laten we allen één zijn, als nazi’s, hips.
Ok, ik kan morgen dus niet rolschaatsen op de A10. Bummer.
Waarom zou je die speech willen terugkijken?
Een schild des doods om onze ouderen ... zal je vader of moeder maar zijn.
Bij DWDD maken ze zich zorgen om de asielzoekers die in Ter Apel weggestuurd worden misschien kunnen ze naar het hotel in Amsterdam
@likdoorn | 16-03-20 | 19:32: Je maakt een grapje toch?
Ha, we kunnen in ieder geval zeggen dat het de schuld is van de buitenlanders!
Maar zonder gein, ik vond Rutte een beetje underwhelming. Uiteraard is het belangrijk dat hij even centraal zn snufferd laat zien op de treurbuis, en gezamelijk demense aanspreekt, maar kwam hij nou met een nieuwe concrete maatregel? Volgens mij moeten we het allemaal lekker zelf uitzoeken.
Zijn prijzen van samenwerking is het enige constructieve wat deze speech had.
Vond hem er slecht uitzien, volgens mij heeft hij een griepje onder de leden.
In Engeland houden ze er al rekening mee dat dit jaar 1% van de bevolking overlijdt Dan kan Mark Rutte 2 dingen doen.
Of hij lacht het probleem weg.
Of hij belooft de kiezers dat ze zullen overleven als ze VVD stemmen in plaats van PvdA/Groene Khmer..
De dood van één mens is een tragedie; de dood van miljoenen slechts een statistiek.
Bij stemmen op FvD en Greet treedt waarschijnlijk een onmiddellijke de dood in, aldus Rutte.
@VanBukkem | 16-03-20 | 19:31:
Stalin zei het inderdaad ooit al....
@VanBukkem | 16-03-20 | 19:31: Max Tailleur?
@Ommezwaai | 16-03-20 | 19:45:
Wie?
Jaap van Dissel wordt nog specifiek genoemd, daar zal Rutte een reden voor hebben, adios Jaap.
Groepsimmuniteit is de laatste gok die Rutte neemt op Jaap's conto.
Morgen nieuwe en schrikbarende cijfers, andere deskundigen.
Nieuwsuur sorteerde al voor door de aanpak in Hong Kong te verslaan.
Inderdaad, Hong Kong met de liegende overheid...
Vooralsnog zijn er verre van shockerende getallen. 24 doden in een.paar weken is niks. Rond de 10.000 in korte tijd, dan heb je een cijfer. Wat ook nog niet eens extreem is. Het RIVM kijkt naar de totale bevolking en wat acceptabel is en wat niet. Afgeven is heel makkelijk, maar persoonlijk heb ik liever een organisatie die naar het totaal plaatje kijkt ipv naar een individu. Hoe vervelend het ook voor individuen is. Het gaat om het grote plaatje..
@Gazelle | 16-03-20 | 19:37:
Is goed, als ik met 20 man in een luchtballon zit die iets minder snel moet dalen gooi ik u als eerste overboord. Hoe vervelend het ook voor u als individue is, het gaat tenslotte om het grote plaatje.
@Gazelle | 16-03-20 | 19:37:
Yeah, “dan heb je een cijfer”, en dat cijfer zegt dan dat de volgende 100.000 doden al niet meer te voorkomen zijn, en de daaropvolgende 1.000.000 doden waarschijnlijk ook niet.
Sukkel...
Heb even de zender erop laten staan, DWDD. Er zitten 5 Emile Ratelbands aan tafel, kom op mensen koop die auto ! Tsjakkaa !
Inderdaad , veel adrenaline aan tafel. Bijna euforisch. Trok het niet meer toen slisbek Rutger aan het woord kwam.
Je kan merken dat hij de hele dag geoefend heeft, en dan komt het nog niet over. zo triest
Dit is de tijd dat Mark Rutte als groot staatsman de geschiedenis in had kunnen gaan, helaas was het van het niveau ns woordvoerder.
Oneens. Hij heeft hier alvast de volgende verkiezingen gewonnen. Al boeit dat nu weinig natuurlijk. Zeer indrukwekkend hoe hij het land hier leidt.
@Achenwee | 16-03-20 | 19:31: nog niet veel indrukken opgedaan so far dus
@Achenwee | 16-03-20 | 19:31: dit is sarcasme, toch?
@Achenwee | 16-03-20 | 19:31: Lijdt
@Achenwee | 16-03-20 | 19:31: Hahahaha
Maar dan wel het niveau "Joost Raveau" (zie GeenStijl archieven).
In verband met allergie laat ik het geluid van de stream even uit staan. Ik lees hier wel of nog iets inhoudelijks tussen zat.
Was ook mijn idee.
Premier: We worden allemaal ziek.
Klapvee: Joepie.
Was nog net geen Oprah, u” krijgt allemaal een Corona...!”
Zei vanmiddag nog het een schande te vinden coronanieuws (crisistijd) achter de betaalmuur te stoppen. Lees er nu over. Journalistenwatch.
Bijna alle betaalmuren kun je omzeilen door de links in privé modus te openen.
Ziggo heeft ook TV kanalen openbaar gemaakt.
@Trumme | 16-03-20 | 19:30: Kunnen we nu gratis Game of Thrones kijken? Heb de laatste aflevering nog steeds niet gezien.
Je zag Pinokkios neus niet met elke zin, maar met elk woord langer worden, het was zoiets als een empathische boodschap gericht aan uitgesproken door een reptiel.
Een reptiel heeft van die kleine pupillen.
Begrijp ik het nu goed.? Geen vliegreizen meer, geen vakantie's meer. Corona party's om het maar gehad te hebben??
Als ik het goed begrijp was het dus voldoende om alle bejaarden die al pensioen hebben in lockdown te doen en dan kunnen wij gewoon de economie versterken door te blijven werken.
De vergrijzing euthanaseren?
Laat het maar aan de Hollanders over!
pensioenprobleem opgelost!
Alleen maar respect voor Rutte, bravo!
Iemand die al 20 jaar lachend toekijkt hoe Shell dit land Plundert , Nee daar zal ik nooit respect voor hebben............
Rutte heeft gelijk, als 80 procent toch Corona krijgt, kan je dat maar beter inzetten als een soort schild, je wapenen tegen Corona is uitstel van executie.
De WHO heeft daar vandaag nog op de persco over gezegd dat daar niets over is te zeggen omdat het virus zo nieuw is. Er lopen natuurlijk wel studies, maar wat kan je meten in 8 weken?
Niets, dit is gebaseerd op een aanname. Assumption is the mother of all fuckups.
Als je het lang genoeg weet te ontlopen dan heb je een redelijke kans dat de gezondheidszorg het weer een beetje aan kan en er misschien zelfs redelijke medicijnen beschikbaar zijn. Alternatief is zorgen dat je er als een van de eerste bij bent, maar dan gooi je die 20% kans weg.
@ikbenerweer! | 16-03-20 | 19:30:
Dus Rutte lult weer als hij zegt dat hij zich laat leiden door wetenschappers, chirurgen enz enz?
Geloof er geen sikkenpit van, Rutte s woorden liggen nu op een goudschaaltje.
@W_F | 16-03-20 | 19:32:
Juist, de kwetsbare oudere zou zo beschermd worden omdat zijn omgeving immuun is geworden voor het virus.
Het idee is goed, of dat scenario uitkomt valt nog te bezien.
1 procent doden, betekent voor Nederland toch minimaal duizenden doden, uiteindelijk.
De kunst is om de piek uit te smeren, zodat de gezondheidsdiensten niet overbelast raken.
Tokyo, i'm on my way
and in my toyota corona
it's not so far away.....
static.autoantikvariat.cz/preview/244...
blah blah magazines.
"Groepsimmuniteit"
Je gaat me toch niet vertellen dat die gekke antivaxers een punt hebben?
Nee toch?
Nee.
Ja want van een weekje in bed stap je zo weer op de fiets bij Polio.
Polio is echt anders dan griep.
Groepsimmuniteit is al een feit wat griep betreft, daarom bestaan er duizenden varianten want de natuur leeft, is continue in gevecht. Carona krijgt ook haar varianten, meer dan nu.
Sommige ziektes hebben geen varianten, ben je fucked als je het oploopt, daar hebben we dus middeltjes tegen maar omdat er mensen zijn die weigeren dit middel te nemen eigenlijk zorgen dat dit soort ziekten niet uitgeroeid wordt.
Dus nee, die gekkies hebben geen gelijk.
@BootleggersSmurf | 16-03-20 | 19:30: Dat was precies mijn punt :-)
@klaasmindervaak | 16-03-20 | 19:34: Ik las het inderdaad na het plempen. Had tijd gescheeld.. :)
Nou ben ik het met de weigeraars eens dat er ook mensen immuun zijn tegen de pest of HIV, maar om dat nou als maatstaf te nemen of zelfs te verkiezen boven een injectie die het hele probleem preventief aanpakt? Gekkies zijn het.
En die piloten van KLM gniffelen in hun knuistje met hun zwaar overbetaalde baantje. Bedrijf gaat aan de geldkraan van de overheid en ze kunnen weer verder graaien. Zolang er pipo´s op de loonlijst staan die 200k+ verdienen voor het besturen van een vliegtuigje hoeft er wat mij betreft geen euro naar die club. Deze crisis zou een goed moment zijn om een groot deel van die patjepeeers te ontslaan.
KLM bestaat straks niet meer als overheid tent niet overneemt. Dat is slecht voor Nederland. Ik verwacht enorme toename staatdeelnemingen.
@Vula | 16-03-20 | 19:29: prima als ze het overnemen maar dan moet er minstens een keihard saneringsplan komen. De personeelshuishouding van KLM is een groot probleem.
Cabinepersoneel idem. Verdienen 1.5 keer het salaris van bijv. EasyJet.
Gaat eerst maar eens snoeien bij die overbetaalde BN ers en voetballers voordat je gaat janken over een piloot !
Rekent u even mee: 17 miljoen inwoners x 60% ziek (lage schatting) x mortaliteit van 1% (lage schatting)= 100.000 doden. Verreweg grootste ramp sinds WW2 voor Nederland.
Dan stagneren de huizenprijzen. Dat is een gunstig neveneffect.
Verspreid over de tijd. En dan gaat 0,25 procent dood.
Het plan van Rutte lijkt me toch het minste doden kosten.
Uiteindelijk dan!
Yep. En het stoppen met testen van 'jongere, gezonde mensen' is al de eerste opmaat naar het verbloemen van het uiteindelijke dodental.
Stel: ik krijg het nu, krijg geen test, mag niet naar ziekenhuis want 'gezond', val dood neer in mijn bed. Doodsoorzaak? Hartfalen oid. Als ik al wordt onderzocht dan. Het is niet enkel een ramp, het is een grote schande.
Wanneer wij als volk deze crisis hebben bezworen, moeten wij echt afrekenen met deze walgelijke lichting van 'volksvertegenwoordigers'.
Dacht dat we hier al aan de 100.000 zaten - valt dan best nog wel mee. Overigens prima speech van Rutte. Niks nieuws, maar iedereen kooien, nah, lijkt mij ook geen feest en bovendien nutteloos bij een griepvirusje.
Tijd om je een geheimpje in de vulva te fluisteren.
Ooit gaan we er allemaal aan.
Maak er vóór die tijd wat leuks van, wees lief voor degenen die dat verdienen en zeur niet.
@Kuifje-naar-Brussel | 16-03-20 | 19:28: zo kuif zei Japie Dissel dat?
Bedenk ook even dat normaal per jaar 150.000 mensen dood gaan in Nederland.
Hahahaha 100.000 doden. Lul toch niet man. Dat virus heeft zich al over de hele wereld verspreid en heeft wereldwijd in 3 maanden tijd pas voor 7.000 doden gezorgd.
Dat worden er nu dus 250.000
@Antiquerulant | 16-03-20 | 19:41: Ja, en wel percentage is tot nu toe geïnfecteerd geraakt professor? “The greatest shortcoming of the human race is our inability to understand the exponential function.” - A. Einstein
@Vula | 16-03-20 | 19:47:
Waarschijnlijk grote delen van de bevolking al. Maar aangezien er niet getest wordt weten we dat niet. En mensen die beginnen over de exponentië functie in dit geval begrijpen inderdaad de exponentiële functie niet. Als het verloop van deze ziekte in dit stadium nog exponentieel zou verlopen dat zou heel China al lang besmet zijn en zouden daar gigantisch veel meer doden zijn. De landen bij waar deze ziekte is begonnen zitten al lang niet meer op een exponentiële functie. Het potentieel is simpelweg al bereikt daar.
Boomers deden niks tegen het indammen van socialisme en communisme.
Communistisch regime faalt in indammen van virus en verspreid.
Virus dood alle boomers.
Hierin zit ergens een morbide poëtische gerechtigheid verstopt.
"Boomers deden niks tegen het indammen..."
Probeer het nog eens. En maak er correcte zinnen van, met dt's en zo..
U hebt uw boodschap van gerechtigheid iets te goed verstopt. Maar ik vrees dat het onzin is.
Mooi, was een beetje bang dat Rutte onder de druk zou bezwijken en zou toegeven aan paniek zaaiers zoals BaudeT e.d
Doei. Dat heeft hij al gedaan. Weliswaar veel te laat maar Baudet en Wilders hebben gewoon gelijk gekregen. Een maand te laat, dat dan weer wel.
Hij leest hier mee en ziet ook jouw verstandige adviezen voorbij komen. Daar is hij zeker gevoelig voor.
De mensen die maatregelen willen zijn paniekzaaiers? In Japan heeft men wel adequaat en snel gehandeld. Gevolg de helft van het aantal besmettingen van Nederland op een bevolking van 127 miljoen.
En zij hadden ook nog eens minder tijd om te reageren want daar sloeg het veel eerder toe.
@Crossing_The_Rubicon | 16-03-20 | 19:28: Waar hebben BaudeT en Wilders dan gelijk gekrregen? Heb ze alleen maar zien paniek zaaien, niets anders... niets anders.
@Franker | 16-03-20 | 19:30: Japan, o.a., krijgt later een nog veel hardere klap te verduren. Veel harder. Want ze bouwen geen immunity op.. simpel
Precies. Je moet er niet aan denken wat er was gebeurt met 1 van die 2 paniekvogels aan het roer. Zelden zo blij geweest met onze premier.
@Kuifje-naar-Brussel | 16-03-20 | 19:29: ik hep Markie de afgelopen dagen nul verstandigs zien plempen. Alleen jennen.
@Franker | 16-03-20 | 19:30: Jammer dat het allemaal voor niets is als NL zich permiteert om de ziekte "gecontroleerd" te laten uitwoekeren.
Nou maar hopen dat er snel een vaccin komt.
Baudet stemmer hier. Ik vond het een redelijk goede toespraak. Ik hoop dat de groepsimmuniteit theorie inderdaad klopt hier. Ik weet niet of baudet het beter had aangepakt, maar je moet toegeven dat hij zeker wel gelijk had toen hij zei dat het een probleem zou worden in nederland, terwijl de vvd samen met anderen dit ontkende.
@Trumme | 16-03-20 | 19:36: Beste man, ik heb een gefundeerde mening, dat je daar niet tegen kunt is jouw probleem. Wordt eens volwassen kerel.
@Achenwee | 16-03-20 | 19:35: Stem niet, op niemand niet. Maar Rutte doet dit goed.
Voorlopig moeten alleen sterkeren het virus krijgen zodat immuniteit kan worden opbebouwd. Hoe dan??!! Net alsof het virus rekening houdt met leeftijd.
Ik denk dat de verwachting is, ondanks de “lockdown”, dat de ouderen meer binnen blijven dan jongeren.
Ik weet uit ervaring, dat er nu nog mensen werken, die verkouden zijn, omdat er gebrek is aan personeel.
Er is dus geen Officiële 100% deur controle bij deze Bedrijven.
Ze hebben schijt aan de Consequenties...
En dat is dweilen met de Kraan open.
Ik zou zeggen , IEDEREEN boven de 50 , voorlopig thuis blijven !
Mag het ook 46 zijn? Ik hoef ook zo nodig niet meer te werken hoor ;)
Net geluisterd, en als ik het goed begrijp komt er géén lockdown (tenminste niet meer dan wat al gebeurd is met de sluiting van restaurants, uitgaansgelegenheden etc.) Voor ons een opluchting, want wij vliegen morgen terug naar Nederland vanuit het VK en waren bang dat de vluchten geannuleerd zouden worden. Maar tot nu toe lijkt het mee te vallen, voorzover je dat in deze tijden kan zeggen.
In vergelijking met de UK zal het tegenvallen, want ik heb begrepen dat alles daar nog gewoon open is.
Top gedaan, Mark!
Graag gedaan Femke
Dankjewel!
Ja, niets zeggen kan hij als de beste
Samenvatting; we geven het op en accepteren dat 30% van alle mensen ouder dan 65 binnen nu en een jaar dood zijn.
Dat heb ik niet gehoord.
Ja want dat is goedkoper, Nederlandse zakelijkheid. Helaas is er een flink risico dst over een week of wat de ziekenhuizen overlopen door het laat nemen van echte maatregelen.
Nog steeds veel Italiaanse toeristen in Amsterdam vandaag. Ook was het enorm druk (zeg maar idioot druk) in het Vondelpark vandaag. Mooi weer en iedereen viert vakantie op straat. De kans om aangestoken te worden groter dan ooit. Ik voorzie uiteindelijk toch een lockdown binnen afzienbare tijd.
Wat deed jij daar dan?
Dat zijn de strijders van Rutte. Ze zaaien het virus en oogsten groepsimmuniteit.
Hè jammer! Nu heb ik de speech van Mr. “Ik kijk graag weg” Unilever gemist!
En gaat over naar de orde van de dag.
Ik heb het al gezien.
Hij geeft de "deskundigen" de schuld van zijn falen.
Kijk eens in de hele diepe laden van het torentje. Rapport MH17 uit 2015, stikstofwetgeving, UwV, Belastingdienst ...
Corona gaat voorlopig niet weg. Maar de pijn zou wel enorm verzacht kunnen worden als Rutte snel vertrekt.
Klinkt meer als damage contol nu iedereen doorheeft dat er geen houden meer aan is. Die groepsimmuniteit is in dit geval eerder het Cruyfiaanse voordeel dat ieder nadeel schijnt te hebben.
Dus als ik het goed begrijp:
Ik ga morgen weer werken, flink handen schudden met iedereen en alle leuningen aflikken. Hoe eerder ik het heb gehad, hoe beter. Dan hebben we dat maar gehad.
Mijn ouders zijn 75, die moeten dus nog 15 jaar ofzo in quarantaine anders gaan ze dood?
En Rottenberg vindt pinocchio een staatsman.......
U is u bewust dat er hier nog een echte Mammeloe in de panelen ronddwaalt?
@Piet Karbiet | 16-03-20 | 19:42: Waar? Al maanden zoek.
Deskundingen. Stond er
D66ers staan te juigen en te dansen, nu gaan alle bejaarden dood.
Ze zullen wel voor de d66 bonus preventief voltooid leven gaan, dan kunnen ze de organen nog oogsten.
Tsja. We gaan in ieder geval een vreemde zomer tegemoet.
..... als we het halen......
Situatie blijft beheersbaar totdat de ic capaciteit bereikt is. Daarna gaan mensen links en rechts doodvallen en zal de boel alsnog op slot gaat. Maar tegen die tijd zijn we Italie geworden en is het al te laat. Maak je klaar, boys, het gaat spannend worden de komende 2 weken.
Dit
We zijn in feite al op slot komende weken.
Bizar dat dit gruwelijk aspect wordt genegeerd. Verpleegkundigen zitten ongevraagd in een Triage situatie. Hier in 070 is recent een ziekenhuis gesloten. Bronovo!
Lees hier de ervaringen van een Nederlandse arts die op dit moment in Italië werkt:
opiniez.com/2020/03/16/bericht-uit-it...
Bizarre
Speech
Afzetten
Eens, u snapt het.
Ik zou geen andere serieuze premierskandidaat op kunnen noemen. U wel?
En dan?....
@Vage_Ina_Schimmel | 16-03-20 | 19:25:
Geert Wilders zou niet weglopen voor zijn verantwoordelijk.
@Vage_Ina_Schimmel | 16-03-20 | 19:25: Wilders.
@Vage_Ina_Schimmel | 16-03-20 | 19:25: Berbaar? Ben jij dat?
@smdyasc | 16-03-20 | 19:28: Nee, die zou de moslims de schuld geven van het virus.
Yep, Voor het tribunaal die gast.
Hij heeft in januari al gecapituleerd en dit scenario gekozen, en de bevolking vervolgens met totale leugens in een andere waan gelaten. En nu het zo ver is dat hij de kaarten op tafel moet leggen is het voor hem heel wat makkelijker om te stellen dat er niets meer aan te doen is.
Indrukwekkende en geweldige speech. Gecontroleerd uit laten woekeren en de kleine kwetsbare groep zo goed mogelijk beschermen. Eigenlijk zoals met elk virus gebeurt en moet gebeuren dus. Rutte toont zich hier in vorm en inhoud een groots staatsman.
Wat heb jij gerookt en waar ken ik dat halen?
@Trekpleister | 16-03-20 | 19:23: U bent denk ik standaard negatief over de zittende macht. Heel origineel.
@Trekpleister | 16-03-20 | 19:23: hopium?
Hoi Barbara!
Indrukwekkend en geweldig is ietwat overdreven maar slecht was het niet. Ga er maar eens aan staan. Die mensen moeten bizarre keuzes maken.
@Vage_Ina_Schimmel | 16-03-20 | 19:26: U bent beroepsconformist?
@Achenwee | 16-03-20 | 19:23
Heeft u zich al aangemeld voor uw conversiefeestje. Lekker met z'n allen immuun worden?
Vrmi weet het beter dan de deskundigen van Singapore, Hongkong en Italia..... totale lul de behanger
In Singapore, Hongkong en Italië worden ze ook nog eens aangenomen omdat ze de beste zijn, bij het RIVM omdat ze gekleurd zijn of een qut in bezit hebben.
Voor de mensen die echt doodsbang zijn, Chloroquine is gewoon online te bestellen. Mag geen linkjes plaatsen dus zoek even op 'Chloroquine online bestellen'. Een potje van 30 pillen is €38,64 koopje dus. Er staat trouwens al bij dat: "Also, there is a study showing that Chloroquine was effective against the new coronavirus, 2019-nCoV, at least in test tubes."
Via Ali Express zeker? Heel verstandig ja, zelf dokteren. Wat kan er mis gaan.
is ook al uitverkocht.
Reuze bedankt voor uw zeer nuttige bijdrage. 'k Ga het meteen bestellen.
@fredflange | 16-03-20 | 19:26: Is onderzocht door consumentenbond. Resultaat was dat in alle pillen zat wat was aangegeven. Artikel was gemaakt als afschrikking maar werd reclame.
@fredflange | 16-03-20 | 19:26: Paar keer geslikt in de Tropen, bijwerkingen vielen mee.
@Kuifje-naar-Brussel | 16-03-20 | 19:31: Als middel tegen malaria ja. Waar het voor bedoeld was (inmiddels niet meer werkzaam wegens residentie.)
Ik zou toch maar uitkijken met dit medicijn te bestellen:
factcheck.afp.com/chloroquine-has-not...
@fredflange | 16-03-20 | 19:36: Als je het nooit geslikt hebt kun je er ook niet resistent tegen zijn.
Nu kunnen we weer luisteren naar dat kleuterjuftoontje van DWDD. Alsof we allemaal debiel zijn. Ik heb de afgelopen jaren niets gemist.
Klopt daar lullen ze even gemakkelijk en vrij, ongehinderd door enige kennis van zaken als ook realiteitszin als vrijwel iedereen hier.
Afwachten maar.
We zien het wel.
We zien het wel, ja, de bordelen zijn dicht. Zijn we lekker mee.
pff wat een gelul
www.vpro.nl/programmas/de-snijtafel/d...
Vanaf 35:00 voor gaffelbaard
Eerst minimaal zes weken lockdown was de enige logische optie. Je kunt daarna altijd nog de teugels laten vieren. Die piek op de IC komt er toch wel.
Je kunt dan niet meer uit lockdown. Overal in de wereld is dat virus al. Grenzen kunnen niet eeuwig dicht.
Vond het gewoon goed neergezet. Helder, meesten van ons gaan het krijgen, maar milde klachten zal het niet voor iedereen zijn. We gaan allemaal personen verliezen die we kennen. Moeilijk. En we gaan een economisch zeer zware tijd tegemoet, we gaan dit voelen, zeker een decennium lang.
Maar vind nog steeds dat hij te lang heeft gewacht met luisteren naar medisch specialisten in binnen- en buitenland ipv dat achter de feiten aanlopende RIVM. Dat neem ik hem toch altijd wel kwalijk.
Maar verder niet ontevreden, compleet verhaal ook.
Laten we naar elkaar omkijken! Denk en kijk om naar aan de zwakkeren!
de zwakste is Rutten zelf!
Yeah. Ik ben zeker geen voorstander van Rutte en de regering is hier waarschijnlijk veel te laat bij (door 't RIVM), maar deze boodschap klopt in ieder geval. Uitsmeren zonder te veel economische schade, proberen de kwetsbaren te beschermen en verder zo snek mogelijk die herd immunity opbouwen zonder de zorg te overspoelen.
Ik denk persoonlijk dat er meer gedaan kan worden om de bewegende pionnen tot stilstand te brengen, maar het verhaal klopt, dus what can you do. Sowieso alle kanten op een lastige beslissing.
Ik heb de discussie gevolgd maar artsen die op micro-niveau werken denken er anders over dan epidemiologen die het macro-plaatje zien.
@Dubz | 16-03-20 | 19:33: het verhaal klopt?
Het verhaal zegt mij: u krijgt corona, niets meer aan te doen, de overheid heeft schijt aan de gevolgen voor u, sterker nog, u kunt niet getest worden en jammer de bammer als u niet in de 'kwetsbare' groep valt, want casualties zijn er nu eenmaal.
Het is een schande!
@Mensdier | 16-03-20 | 19:37:
Dan moet je iets beter luisteren. Dat iedereen het virus zou krijgen was al min of meer bekend. Dat was al bekend bij iedereen die in februari z'n ogen en oren open hield en keek naar China, Japan, Zuid-Korea en uiteindelijk Italië. Daar is zonder vaccin geen ontkomen aan. Het doel is niet voorkomen, nooit geweest, maar spreiden over x tijd, zodat we de zieken op kunnen vangen en hopelijk genezen.
@Mensdier | 16-03-20 | 19:37:
Nee, de overheid is niet onverschillig, ze kan eenvoudigweg niet voorkomen dat we het gaan krijgen. Dan kun je alleen nog maar daar op inspelen. Gezien de uitbraak in Europa was dit mogelijk hierna niet meer te voorkomen, tenzij we Europa eerder op slot hadden gedaan.
Weet je wie er ook zo goed de natie toe kon spreken?
Dzjengis Khan?
Ronald Reagan.
Abraham Lincoln?
Hendrik Colijn?
Freek de Jonge?
Thierry Baudet?
Churchill??
Jo Bonten
Je kunt een speech schrijven waar Poetin en Trump jaloers op zijn. Maar dan nog is de juiste man nodig om het te ´brengen´.
In deze deugt de boodschap al niet.
De OK Boomer in uitvoering.
Walgelijk
GeenStijl
Waarom?
Meteen 15 rollen razor prikkeldraad besteld om over m'n schutting te hangen.
Hoezo, heb je gehamsterd? Ik vraag het voor een vriend.
Niet doen wat ze zeggen, maar doen wat zij doen. Zorgen dat je als allerlaatste dat virus krijgt, zodat medici de tijd en kennis hebben om je te behandelen.
Ergens word ik ook liever niet besmet met iets waarvan men nog niet KAN weten wat het doet, maar al wel vertelt dat het "waarschijnlijk mild is".
Tot een paar dagen terug ging het nog alleen over reeds zieke ouderen.
Inmiddels stromen de berichten binnen dat er ook genoeg jonge, verder vitale mensen binnenkomen. Men weet nog niks.
Dat dus.
@Vage_eddie | 16-03-20 | 19:23: Waar stromen die berichten binnen? Of weet men nog van niks?
Heb ik iets gemist?
Dit is wat u gemist heeft: 112vdg.nl/2020/03/16/premier-rutte-gr...
Mijn conclusie: U heeft nagenoeg niets gemist.
Onwaarschijnlijk slecht verhaal. Iedereen moet het dus krijgen?! (daar heb ik dus geen zin in) Dus ouderen en andere risicogroepen moeten over een lange tijd worden afgeschermd? En de rest niet. Niet te doen. Bovendien houdt hij nog steeds vast dat dit een ouderenziekte is. En die 50% van onder de 50 op de IC dan?
Die zorgen over die leeftijdsgroepen deel ik.
Maar wat zijn onze andere opties? De komende 10 jaar bij élk geval het land op slot gooien?
Dit!
50% onder 50 op IC zegt niks als ze er levend vanaf komen ttt de oudjes.
Maar zal uitdaging worden , de keuze die je gaat maken is bij welke groep ga je horen. Leven is een gok, welke keus ga je maken. Maar ga er dus maar vanuit dat er niks leuks gedaan wordt dit jaar alles gaat gecanceld worden, we gaan het volgen jaar weer proberen. Als we het hadden willen tegenhouden had het land 6 weken geleden op volkomen lockdown moeten gaan, dus geen carnaval of ski vakanties etc. dwz alle personen die Nederland inkwamen minimaal 2 weken in afzondering zonder aanzien des persoon, dat is niet gebeurd dus nu moeten we eraan geloven.
@Vage_eddie | 16-03-20 | 19:24: misschien eens kijken hoe ze het in Japan hebben gedaan. Ze hadden veel minder voorbereidingstijd maar hebben het aantal weten te beperken tot de helft van wat Nederland nu al heeft ( en de bevolking is 7 keer die van Nederland).
Geloof die mongolen van het vrmi..... de deskundigen ??
RIVM bedoel je toch?
Ok, dank Frans
>100K doden bij deze keuze.
Is er totaal geen uitzicht op een vaccin?
We weten nog niet wanneer dat er is, maar een echt goed werkend vaccin waarschijnlijk pas over een jaar.
Als je de IC-opnames uitsmeert valt dit waarschijnlijk wel mee. Maar er gaan inderdaad toch nog veel mensen sterven. Dit was, denk ik, ook wel onvermijdelijk.
@Sytsevandekameleon | 16-03-20 | 19:38:
Klopt. Of we hadden ons na de uitbraak in China rigoureus Europa moeten sluiten voor de rest van de wereld. Maar kon dit wel?
Jezus: twitter.com/MinPres/status/1239616757...
Check die sloot schapen die Rutte bedanken. VOOR WAT?!
Voor wanbeleid. Geen besmetting, want geen directe vlucht van wuhan.
Nee het is niet besmettelijk. Valt allemaal wel mee.
Bah.
Ik hoop dat iedereen wakker wordt als ze allemaal mensen verloren hebben. Want dat komt door het beleid van rutte en zijn eu vrindjes
VVD bots
Ja ongelooflijk, stel achterlijke primaten, iedereen kan zo'n toespraak houden dus flapdrol ook
Ex-trollenleger van Dotan. Voor een paar stuivers kun je ze inhuren, tegenwoordig.
Voor die 1000 euro denk ik.
@Q-Bert | 16-03-20 | 19:25: Was gewoon een goeie speech.
Ik ben ook niet een fan van Rutte, maar ga er maar aanstaan. Iedereen heeft het erover, dat was waarschijnlijk ook het doel. Hopelijk is nu echt iedereen wakker geschud.
@Kuifje-naar-Brussel | 16-03-20 | 19:35:
Nee, het was een capitulatie die verkocht werd als hoop. De realiteit is dat hij over een paar dagen nog slechter nieuws gaat vertellen.
@Lafayette | 16-03-20 | 19:58:
Nou, we gaan veel doden krijgen, het kan niet erger zijn dan dit?
Goed betoog.
Alleen is het niet met een weekje afgedaan.
Scenario 1, 2 of 3.
Dat wij met zijn allen voor scenario 1 gaat is volkomen logisch.
Alleen probeer er maar voor te zorgen dat alleen de mensen het krijgen die er niet kouder of warmer van worden daar per persoon het immuunsysteem verschillend reageert. Daar komen dus alleen statistieken om te hoek kijken.
Verder is gelet wat een 45 minuten geleden op RTL 4 is besproken, gaat dus minimaal 2/3 van het volk het krijgen.
80% van de getroffenen belanden niet in het ziekenhuis en ga ik er vanuit dat zij volledig herstellen binnen een korte tijd.
In die zin is er hoop maar nogmaals, probeer het alleen maar bij die 80% te krijgen en nog belangrijker, wie zijn dat? Wie zijn de gelukkigen? Dat vraagt veel onderzoek. Heel veel onderzoek in de immunologie. Een bijkomstig voordeel is dat dit niet alleen gebruikt zal worden jegens virussen maar bijvoorbeeld ook tegen de vreselijke ziekte kanker dat valt of staat met het immuunsysteem.
Maar goed, eerst moet het volk nog overtuigt raken niet meer op het klimafaat te stemmen maar op gezondheidszorg en of medische wetenschappen en dat wil tot nu toe niet erg lukken.
Amen!
Je bent dus gewoon een proefkonijn.
Ik vraag me ook af waar ze nu al die "80%" die niet opgenomen hoeft te worden op kunnen baseren. Men lijkt nog druk bezig om überhaupt achter het echte aantal besmettingen te komen. Vooral de zware gevallen melden zich in ziekenhuizen. Komen ze misschien tot die 80% door de omgeving van zo'n ziek geval te testen, en daarna in kaart te brengen hoeveel mensen het hebben, maar niet ziek worden? Het moet haast wel in een micromilieu berekend zijn, want "Nederland" is te groot.
@Vage_eddie | 16-03-20 | 19:27: Is waarschijnlijk 90 procent.
Corona begint op deze manier toch aardig op Russisch roulette te lijken...
Nou dat was best aardig. Ik schrok wel even bij de opening waar werd geopperd dat er een belangrijke boodschap en iets nieuws kwam (ik parafraseer hè (!)) en ik dus even bang was dat er algehele quarantaine aangekondigd zou worden. Maar dat komt er vooralsnog dus nog even niet. Gelukkig.
Ik schrik eigenlijk meer van het besef dat dit nog maanden kan gaan duren, en dat massa-quarantaine uiteindelijk niet genoeg zin heeft om de steeds nieuwe uitbraken te beteugelen.
"Doordrenkt van feiten", aldus Barbara Baarsma.
Neem even zijn en de woorden van het RIVM van 2 a 3 weken geleden erbij dame.
Kabatz!
Ondertussen raken we internationaal ook steeds verder achterop, we worden links en rechts ingehaald. Het VK heeft er al 1551, DE al 7196 en NO zit ons op de hielen met 1322 besmettingen.
We worden de zieke man van Europa zo.
Dat is dan een goede reden om eens serieus te kijken naar het beperken van het grensverkeer. Die Belgen die in NL feest kwamen vieren omdat ze dat thuis niet meer konden. Dat had nooit gemogen.
@Heiner | 16-03-20 | 19:24: Alleen al daarom: Grenzen dicht. Duitsers idem- Merkel sluit alle grenzen die nog niet gesloten zijn van de andere kant met de boodschap dat het onder andere hamstertoerisme moet voorkomen... en de enige grens die nog wel open is? De Duits-Nederlandse. Als de Belgen en Duitsers dus hierheen blijven komen als hamstertoerist hebben onze maatregelen maar heel beperkt zin. Grensbewaking van onze kant is dan bittere noodzaak. Maar ja, “we zijn een open land” volgens MinPres, dus het zal nog wel even duren voordat het leger op de grenzen wordt losgelaten.
LIVE: Rutte trapt campagne TK2021 af
Wat een slap gezwam. Hij had net zo goed kunnen zeggen : Beste landgenoten, ik ben te schijterig om rigoureus in te grijpen. Had tenminste maatregelen genomen tegen het "vakantiegevoel" wat er nu bij de mensen en op straat heerst.
Beter een vakantiegevoel dan een begrafenisbek, ja toch?
Regeringen stoppen geen virussen. Rigoureuze maatregelen stoppen geen virussen. Niets stopt virussen. Behalve immuniteit. Door gecontroleerde besmetting met vaccins of door besmetting door het virus.
Er heerst de laatste tijd wat verwarring over welke van de twee de voorkeur verdient, maar het is dus de eerste. Als dat er niet is dan is het tweede onvermijdelijk. De kwestie van rigoureuze maatregelen is dan uitsluitend en alleen de termijn waarop besmetting plaatsvindt. En daar is dus een optimale balans in te vinden in de echte wereld.
Ik heb hem niets over hamsteren horen zeggen.
hamsterennnnnnnn...!!!1!
@Pimp my Voortuin | 16-03-20 | 19:20:
Zie die advertentie niet meer laatste tijd bij AH.
Na zo'n oproep om niet te hamsteren meteen te logenstraffen door om volstrekt onduidelijke redenen per direct alle coffeeshops dicht te gooien, zou het ook wel een gotspe zijn als hij daar nog één woord over zou zeggen.
We will never surrender.
Rutte vecht door tot de laatste bejaarde.
Te rationeel en lijkt wel een uni college. Veel mensen gaan het nu bagetaliseren. Binnen paar dagen alsnog lockdown.
Dat laatste... totale onzin. Gaat gewoon, en terecht, niet gebeuren.
@Ichneumonidae | 16-03-20 | 19:22: En de scholen bleven ook voor iedereen open toch? Een verdere lockdown is absoluut een optie en MinPres benoemde dat zelf ook al voorzichtig tussen het gehakkel door.
@IntegereVoorzitter | 16-03-20 | 19:48: Hoorde dat niet tussen dat 'gehakkel'. En ja, alles is mogelijk, niets is zeker, eenmaal sterven wij etc., maar een totale lockdown? Die kans schat ik in op 0% - je hebt er ook niet zo gek veel aan, aan zo'n lockdown in de tweede helft.
Hopen dat de rest van de wereld heeft meegekeken en de dankbetuigingen binnenstromen. Tell me more, tell me more..
Djeep ven Dizzel, go go go.
Dit is de VVD voor u. Dit land is af. Wie VVD zaait zal corona oogsten.
Vooralsnog is het wie VVD stemt, zal klimafaat en neoliberaliteit oogsten.
Ook zonder de VVD was dit gekomen.
Na 20 jaar uit zijn nek lullen, nog steeds zenuwachtig
Hij snapt niet dat hij alleen maar simpelweg de informatie en adviezen van de deskundigen moet doorgeven. Hij probeert in plaats daarvan een soort vader des vaderlands figuur te spelen, maar daarvoor ontbreekt hij elke geloofwaardigheid, en dat weet hij.
Pinokkio : "We gaan voor kudde immuniteit! Minder bejaarden, minder AOW, meer voor SHELL en Unilever. Dank U voor Uw medewerking!"
Prima speech en hij heeft groot gelijk, let een beetje op elkaar.
Goed om te horen hoe hij ook rustig en beheerst overkomt.
Je moet er toch niet aan denken dat Tjerrie daar met ademnood versneld staat te praten en gesticuleren.
Dit is gewoon premier waardig.
Ik moest een klein beetje binnensmonds overgeven toen ik jouw reaguursel las.
Bij jou de coffeeshop al weer open?
Nee hoor, dit is een dag lang geoefend, ingestudeerd en uitgekauwd.
Maar genoeg mensen die er in trappen, zo blijkt.
Maar zei hij ook wat?
Hij las het riedeltje gewoon voor hoor.
Thierry had zes weken geleden al actie ondernomen zodat er nu niet zo'n nietszeggende toespraak nodig was geweest.
@witwas | 16-03-20 | 19:23: Ja, die had natuurlijk persoonlijk ervoor gezorgd dat het virus nooit Nederland binnenkwam.
Wat een armoe als dat je prioriteit heeft. Heb je wel goed geluisterd?
@maya Natuurlijk niet, maar in plaats van de kop in het zand te steken had hij gezorgd voor voldoende test en beschermingsmateriaal en controle van inkomende reizigers uit risicogebieden. Maar volgens de deskundigen van het RIVM was de kans klein dat het virus Nederland zou bereiken en als het wel zou gebeuren ging het hooguit om enkele gevallen.
@witwas | 16-03-20 | 19:36: Geloof je dat nou zelf? Hahaha
@SIogra | 16-03-20 | 19:29: Ik heb prima geluisterd. Gekeken ook. Goed verhaal, niets mis mee.
Toch leuk dat zijn moeder ook op geenstijl zit. Geef uw zoontje maar een lekker glaasje warme melk vanavond voor het slapen gaan mevrouw Rutte dat heeft hij wel verdient.
De collectivistische boodschap is duidelijk en zoals verwacht, want de GGD zei exact hetzelfde.
Waar ik mee zit, is de vaagheid over 'gezonde mensen'. De meeste mensen zullen milde klachten krijgen, maar wat zijn nou die milde klachten precies? Wanneer ben je echt gezond om corona makkelijk en zonder schade te overleven? Dat macro-management van Prutte heb je geen reet aan als individu.
'Vertrouw op de deskundigen en de overheid'. Ja dááág.
Geen woorden over gevolgen van blijvende schade door het virus.
Milde klachten zijn 1,5 week 40 graden koorts en ademhalingsmoeilijkheden als ik de GGD moet geloven. Want testen willen ze niet.
Je kunt ook zelf informatie gaan halen. Maar de meeste mensen hebben er weinig tot geen last van, een groep wordt flink ziek, een groep wordt zo ziek dat ze opgenomen moeten worden in het ziekenhuis en een groep overlijd aan corona (men houdt het op +/- 1%). www.rivm.nl/coronavirus/covid-19/vrag...
@ratelaar | 16-03-20 | 19:23:
RIVM
@Reebensteeltje | 16-03-20 | 19:21: omdat het hem geen reet interesseert
@Vanilla | 16-03-20 | 19:22: Flauwekul. Milde klachten zijn verhoging, wat hoesten en een beetje moe.
@Kuifje-naar-Brussel | 16-03-20 | 19:39: maar hoe weet ik dan of ik nu corona heb en mijn dierbaren (kwetsbare ouderen) moet mijden? Verhoging, hoesten, beetje moe kan ook een simpel griepje zijn.
Het is spelen met mensenlevens, niets meer en niets minder.
Een échte leider had nu direct verteld hoe men zonder test zichzelf als 'immuun' kan tekenen en weer kan leven. Maar het is ongefundeerde bs wat de klok kraamt, gelijk de boodschap van twee weken geleden 'niet zo besmettelijk'. De crux zit in woorden als 'de meeste mensen'. Dat kan men simpelweg niet.weten.
@Mensdier | 16-03-20 | 19:46: Beetje terzijde, maar dat 'niets meer en niets minder' - dat is zo'n totale dooddoener, man hou op.
Wat jij moet doen, je mag het ook laten, is gewoon jezelf opsluiten. Hoef je je ook geen zorgen te maken en hoef je ook geen échte leider te zoeken.
Succes man! Je overleeft het wel hoor, en bij een zelfgekozen lockdown mijd je ahw vanzelf je dierbare kwetsbare ouderen. Die trouwens niet zelden ook al aan een simpel griepje dood gaan, al was het maar om dat een mens ergens aan dood moet gaan.
@laagvliegert | 16-03-20 | 19:34: RIPM
Groepsimmuniteit? Zullen we dan beginnen met al die blenderverzamelende antivaxxers ergens op een Waddeneiland te gaan stapelen en gecontroleerd af te fakkelen?
Hoezo, is er een vaccin dan?
De waddeneilandbewoners die schijnen tot dusver nog coronavrij te zijn.
Goeie speech wat mij betreft.
Mee eens. Groeps immuniteit opbouwen. De PvdA zou zeggen: de sterkste schouders...
goeie speech?? Wat een achteraf gelul! Had die 2 weken eerder moeten doen!
@Frans... goed punt van je... achteraf gezien
@ratelaar | 16-03-20 | 19:19: als je afgaat op de ‘expertise’ van de ‘specialisten’ van het RIVM dan ben je af...
@hxl | 16-03-20 | 19:31: Veel epidemiologen, maar jij weet het natuurlijk beter.
@Kuifje-naar-Brussel | 16-03-20 | 19:40:
Een ander de maat nemen, hoe typerend toch weer. Het was toch maar een griepje/verkoudheid aldus onze huis, tuin en keuken epidemioloog.
@Kuifje-naar-Brussel | 16-03-20 | 19:40: lees even mee: www.elsevierweekblad.nl/nederland/ach...
Groepsimmuniteit. Nou, dat word dus niks voor ons. Vaarwel, reaguurders.
Ach weet je het is net zo iets als de boeren in de amazone doen, ziek vee eerst de rivier in sturen en de Piranha vreten die eerst op zodat de gezonde wel de overkant halen.
Gebaseerd op kennis van van Dissel.
Een expert.
Maak u riemen maar vast.
Geloof het alleen als super expert Rian van Rijbroek het zegt.
Die van Dissel vondt het in den beginne wel meevallen. Kalmte mensen, stelt niet zoveel voor. Komt goed. En daar moeten wij achteraan hollen. Pfff.
"De kans is miniem dat dit virus naar NL komt"
"Carnaval wordt in kleine groepen gevierd"
"Reizigers controleren hoeft niet"
"Dit virus is slecht overdraagbaar bij mensen"
"De griep heeft ook 2% doden"
Die experts? Ik heb er totaal geen vertrouwen in.
Dat
Beste tegel tot nu toe.
"Mondkapjes helpen niet."
Ik hoorde net een (ervarings)expert uit Hong Kong toch iets heel anders vertellen.
Ik heb ook mijn vraagtekens, het komt wel heel goed uit voor de Nederlandse en Europese politiek en natuurlijk de pensioenfondsen dat er heel veel mensen bang worden en (oudere) mensen verdwijnen.
Ook kunnen ze nu hun vriendjes in de grote bedrijven in Nederland en Europa flink wat geld toestoppen.
Die bedrijven zullen na ontvangst van heel veel euro-tjes, toch veel mensen ontslaan.
De politiek en grote bedrijven zijn ongelooflijk crimineel en een mensen leven is in hun ogen onbelangrijk.
Dat is zogenaamd ook de lijn van de VK. Eerst wilde Trump het luchtruim nog voor hen open houden. Aan het eind van het weekend niet meer.
We worden paria zo.
Ach ja. Of je wordt de paria, of je vreest alle andere paria's.
Als je het compleet buiten de deur houdt, leef je nog anderhalf jaar onder complete lockdown, en is alles van buitenaf een dreiging.
Jezus wat een slechte toespraak. 10 minuten niks zeggen. Wat een ruggegraat loze lul.
Was meer een toespraak van de Koning geweest.
Nou DWDD steekt hem nog wat veren in de reet.
Duidelijk allemaal van te voren afgesproken en ingestudeerd.
@oranjerood | 16-03-20 | 19:38:
Inderdaad wat is het toch een stukje voorgekookte propaganda, en dan dat lied van Claudia de Breij op het eind...
Het meest schokkende is natuurlijk gewoon dat we als Nederland in geval van calamiteiten een heleboel extra medische capaciteit uit de hoge hoed kunnen toveren. Na de koude oorlog is een hoop crisisfaciliteiten wegbezuinigd en/of afgestoten. Dat hadden we nooit moeten doen.
ja, niets daarover. Duitsland roept gepensioneerd medisch personeel tenminste nog terug.
Het vredesdividend. Alles afschaffen en de besparingen uit het raam flikkeren.
Dit is ook een enorme wake up call voor de globale markt.
Je kan al je productie -tot en met medicijnen en mondkapjes aan toe- wel over de grens naar een of ander arm land flikkeren, maar in gevallen als deze, geeft dat enorme terugslag. Al je experts en mooie techniek heb je niks meer aan als je zonder middelen en grondstoffen komt te zitten.
"Nederland is een open land"...
En dat meneer Rutte, was\is nou juist het probleem. Je kunt prima een open land met vrijhandel zijn, met een poort die wanneer nodig op slot kan. Net zoals je gewoon je huis uit kunt en werken en met mensen omgaan binnen NL, maar toch een slot op je deur hebben en geen touwtje uit de brievenbus.
Als je gewoon die grens had bewaakt (al ruim voor de Corona toesloeg) en selectief goederen wél en mensen van buiten slechts langzaam en selectief had doorgelaten na een quarantaine (en gelijk "vluchtelingen" die niet uit een buurland vluchten had buitengehouden, twee vliegen in één klap), had hooguit vooral de toeristensector (qua buitenlandse toeristen, binnenlands toerisme was nog prima mogelijk) tijdelijk stilgelegen. Je had de gevallen die wel optraden in hun wijde omgeving kunnen testen en ouderen en zwakken adviseren om binnen te blijven.
En dan had je precies je Scenario 1 gehad: zo lang mogelijk vertragen van verspreiden van het virus, ZONDER dat het land geheel op slot moest zoals nu.
Nog afgezien van de vraag hoe schadeloos die groepsimmuniteit gaat vormen, als de helft van de huidige patiënten op de IC al 50-min is...?
Interessant ook dat het "eigen experts\volk eerst" is wanneer het uitkomt. Kennelijk zeggen de buitenlandse experts iets anders, maar alleen NL kent natuurlijk alwetende experts. Die buitenlanders zijn natuurlijk veel te dom. Heeft iemand de racisme\xenofobie troefkaart al getrokken?
Jammer dat er geen vragen gesteld mochten worden.
Durft ie niet, anders was ie wel naar de Kamer gegaan.
Wat is het nut van dit verhaal eigenlijk?
Geen. Moraalbooster ofzo. Geen idee.
Tja goed verhaal, duidelijk ook. Heb alleen ontzettend veel moeite die "deskundigen" van RIVM en GGD nog te vertrouwen gezien de communicatie van de afgelopen weken. Dus, ik hoop in godsnaam dat ze nu wel weten waar ze het over hebben.
Vast niet.
GGD volgt de richtlijnen die ze van het RIVM krijgen. Het probleem zit dan vooral bij het RIVM, maar dat wisten we al.
Dit dus, we worden gevraagd het RIVM te vertrouwen die de kans klein achtte dat het naar Nederland zou komen.
@Harry Turtle | 16-03-20 | 19:35: Dat kinderen het niet overbrengen en de eerste patiënt in Brabant tijdens carnaval niet besmettelijk was? Ondertussen ligt half Brabant in quarantaine. Lekker gewerkt daar bij het RIVM pik.
Coole gast, die Rutte. Hij heeft nog gelijk ook. Natuurlijk geen lockdown.
Dat is nog ernstiger aangezien ze elkaar soms tegenspreken.
@pielemuisje | 16-03-20 | 19:18: Site last van hik. Moet naar boven^^
Na de speech heb ik spijt dat ik geen 100 pleepapierrollen gehamsterd heb.
Waarom herhaalt Ron Fresen vrijwel letterlijk wat Rutte gezegd heeft? Is dat het soort duiding dat het NPO-publiek nu eenmaal nodig heeft? Waarom niet gewoon 2 x de toespraak uitzenden?
Journalisme vs hoernalisme. Tometo-tomato, poteto-potato
Mijn god, Felix, met je 'pruilende lip'. Ik ben weer klaar met NPO voor de komende paar jaar...
Het is Niveau Bejaarden en kleuter nieuws....
Echt Nederland weer , Rottenberg ect doen de "Nabespreking"
@ScumbaggusMaximus | 16-03-20 | 19:17: Investeer in je Engels, zou ik zeggen
U bent belastingbetalend stemvee. U kunt derhalve niet zelf na denken. Daarom hebben wij de NPO om dat voor u te doen.
@oldandwise | 16-03-20 | 19:18: dat gaat nu een beetje moeilijk op dit moment. Heeft u nog tijd over om op mij te letten?
Wat een geld dat gaat opleveren , die anti-vergrijzings maatregelen.. De pensioenfondsen zijn Rutte eeuwig dankbaar !
Dan moeten er nog heel veel ouwetjes het loodje leggen want voorlopig is er behoorlijk paniek bij de pensioenfondsen.
@voorbips | 16-03-20 | 19:19: Dat gaat met dit gefaal van kabinet en dat onnozele RIVM voor de adviezen zeker lukken.
Nou, mooi, er is gekozen voor de enige juiste aanpak. Zullen we de scholen, horeca en sportgelegenheden dan weer opendoen? Dan kunnen we meteen beginnen met het opbouwen van immuniteit. Hoe sneller hoe beter.
Ik heb inderdaad wel trek in een tappie.
Goed geluisterd hoor +1. Alleen het woordje "vertragen" heb je gemist.
Ehh kan aan mij liggen maar ... wat heeft die idioot nu eigenlijk gezegd? Niets nieuws. Geen nieuwe maatregelen.
Maar ... hij heeft zelf in ieder geval het gevoel zich als staatsman te hebben kunnen presenteren. Waarin-ie uiteraard wederom volkomen heeft gefaald.
Zendtijd voor politieke partijen. Mark wil nog een Rutte IV of een stoeltje in Bruxelle.
@ScumbaggusMaximus | 16-03-20 | 19:17:
Ja dat is duidelijk: zijn eigen profiel wat oppoetsen. Verder volkomen zinloos.
Nou ja hij heeft in elk geval wat verder vooruit gekeken dan drie weken. Voor een hard-core eurofiel als Rutte is dat heel wat.
Hij speelde open kaart. Dat het niets nieuws was was wel te verwachten. Het was nl al voor de maatregelen van gisteren aangekondigd. Geen tijd dus om te reageren op nieuwe ontwikkelingen.
Het doel van de toespraak is natuurlijk om zoveel mogelijk mensen te bereiken en hen te overtuigen dat het echt menens is. Sommigen denken dat het nog steeds wel meevalt.
En die van Dissel een dikke veer in z'n reet gedrukt. Hoe meer je faalt, hoe meer lof.
Valse tegenstelling, of lockdown of beheersbaar.
Lockdown is nodig voor de beheersbaarheid op korte termijn.
Korte termijn is geen maatregel maar uitstel van executie.
@Groene_pixel_man | 16-03-20 | 19:24:
Nonsense, beheersbaarheid op korte termijn is de zorg piek afvlakken.
Veel sterkte aan alle ziekenhuizen en personeel de komende tijd, you will need it.
Een lockdown terwijl de zorgsector nog capaciteit over heeft helpt niemand, maar zorgt wel voor verlenging van deze plaag.
De samenleving als proefkonijn.
We gaan er allemaal aan.
Dit heet met mooie woorden: Russisch roulette spelen.
Wat een baas weer. Ik ben het niet eens met zijn politieke ideeën maar man, je zal er maar voor staan.
Je hebt wél humor.
En zo is het!
Waar baseer je dat op?
Een verhaal oplezen dat door spindoctors is geschreven
Overdrijven is ook een vak. Was zeker een goeie speech, veel keus hebben we niet,maar hij had daar ook de tijd voor gehad. En gezien zijn lichaamshouding word alles van een beeldscherm opgelezen. Dat kan mijn broertje met syndroom van down ook nog wel.
Dat figuur is niet meer te redden ! Mijn vingers dien zeer ... zeg manetje onder !!
Canada in lock down en wij zijn een open land volgens Rutte.
Ach man, een lock down werkt nu niet meer. Het is overal al aanwezig. Dat zou je tot in lengte van dagen moeten volhouden.
@Sytsevandekameleon | 16-03-20 | 19:18: Dat klopt. We moeten de ziekte voorzichtig uitrollen.
@Kuifje-naar-Brussel | 16-03-20 | 19:20: Zodat er in het belang van VVD-ers zoveel mogelijk ouderen geruimd worden. Die lastige dure ouderen.
@Kuifje-naar-Brussel | 16-03-20 | 19:20:
Het was toch een griepje? Waarom zo voorzichtig opeens?
Ehm is er al iets bekend dat men immuun kan worden voor Corona?
Het krijgen en overleven.
Als je kassiewijle bent schijn je volledig immuun te zijn.
@MickeyGouda | 16-03-20 | 19:20: Dat overkomt 1 op de 300.
@MickeyGouda | 16-03-20 | 19:20: Maar moeten we dan die doden rond ons houden om de groepsimmuniteit te helpen opbouwen?
@Kuifje-naar-Brussel | 16-03-20 | 19:21: Dus dat zijn degenen die we opofferen? Iedereen altijd een vreselijk grote muil dat al die import hier allemaal geholpen moeten worden. Een nog grotere asociale muil over een verzopen dobberneger, maar onze ouderen, waaraan wij de welvaart te danken hebben, zij kunnen nu de pijp wel uit? Betalen niet genoeg meer? Nutteloze ouderen? Alleen maar duur en lastig? Het lijkt wel een zuivering van bejaarden. Het is niet te geloven. Straks volgt ook nog een voorstel om de omgekomen bejaarden dan maar bij te mengen in biomassa? Leveren ze nog 1 keer geld op. Schooiers.
Slap gelul. Dit is pas het begin, over 2 weken zitten we op het niveau Italie en Spanje en dan gaat Rutte wel anders piepen.
Ik ga voor Scenario 4 van First Contact.
Onwaarschijnlijk slecht verhaal. Iedereen moet het dus krijgen?! (daar heb ik dus geen zin in) Dus ouderen en andere risicogroepen moeten over een lange tijd worden afgeschermd? En de rest niet. Niet te doen. Bovendien houdt hij nog steeds vast dat dit een ouderenziekte is. En die 50% van onder de 50 op de IC dan?
@canis lupus | 16-03-20 | 19:20: Klopt dat ga je dus over een paar weken krijgen, die druk gaat hij nooit vol houden. Dagelijks vele doden, volle ic's en noodkreten van artsen.
Als ondernemer kan ik dus extra krediet krijgen, maar ik wil belastingverlaging en niet gaan lenen. (Pas op geld lenen kost geld).
Gelukkig heb je buffers opgebouwd
Gaat vast wel goed komen als de bank je (nog meer) bij de kloten heeft. Echt. Rutte zegt het.
@frickY | 16-03-20 | 19:17:
En er zelf voor gekozen.
Aldus Wiebes.
*mede ondernemer houdt er de moed in en steekt duim op *
@frickY | 16-03-20 | 19:17:
Tja flink geïnvesteerd en de rest naar de belasting.
Een groot experiment want het is niet gezegd dat groepsimmuniteit opbouwt. Daarnaast gaan de zwakkeren en kwetsbaren onherroepelijk onderuit .
De aantallen zullen sowieso al enorm zijn voor onze maatstaven.
Als u geluk heeft blijft u staan en anders niet. Want wij moeten en zouden open blijven
De groepsimmuniteit is pas echt effectief als meer dan 95% in contact is geweest met het virus en dat het immuunsysteem het virus herkent en bestrijdt.
En voor diegenen die geen immuniteit opbouwen, tsja. Gelukkig hebben we uw pensioen, aldus onze regering.
Wat een lang inhoudsloos betoog. Niets nieuws gehoord werkelijk. Kortom een echte VVD lul speech. Kansloos.
Rutte:
Geschikt { }
Ongeschikt { X }
Geen fan van Rutte, maar de inhoud is duidelijk. Wat had je dan wel willen horen.
@Sytsevandekameleon | 16-03-20 | 19:20: Welke inhoud?
Gisteren al een minister en paar "deskundigen" die volgens Rutte het beleid gaan uitvoeren en mochten verdedigen.
Wat voor zin heeft het dan om daar na een dag weer doorheen te fietsen?
Staat die minister weer mooi voor lul.
(Oh is die misschien van een andere partij?).
@ZZP-er | 16-03-20 | 19:23: Om zoveel mogelijk mensen voor de tv te krijgen, en zo de meeste mensen ervan te overtuigen dat het menens is.
Wat een belabberd publiek spreker is MinPres... natuurlijk, het is een beladen topic en enige gravitas is gepast, maar dat monotone gehakkel was tenenkrommend. Klonk ook meer als een inleiding op verdere maatregelen, dus ben benieuwd.
En ik maar duimen dat de autocue het zou begeven.
Het heeft een tijd geduurd maar ik geloof dat zelfs Rutte begint te begrijpen dat het serieus is.
Hij is al weken geleden gebriefed.
Ook toen die nog zo joviaal lachte met Van Dissel wist die dat dit zou plaatsvinden.
Ik heb zojuist den poepert beroerd met een digitale thermometer. ( niet die van mijn vriendje ) maar een echte met condensators en weerstanden en een display, die liet zien 36.8. Dus prima in orde.
Nu mag vriendje mijn temperatuur meten en geloof me dat kan ie erg goed.
Hou je gore praatjes lekker voor jezelf
Je kan je temperatuur omlaag krijgen als je er een douchekop met koud water in drukt. Even volhouden. Is de moeite waard en ook zo hygiënisch voor je vriendje.
Dan hoop je juist weer dat het opgelopen virus corona blijkt te zijn. Kan raar lopen, vooral jij over een half uurtje.
Sinds wanneer is die RIVM directeur de president van dit land???????
Sinds die net zo uit z'n nek staat te kletsen en de bevolking constant voorliegt. Dan merkt u nauwelijks verschil.
Lekker druk bij de Ikea en bouwmarkten. Maar dat is blijkbaar prima voor scenario1
De MP vraagt ons te vertrouwen op adviezen van het RIVM, de organisatie die de afgelopen jaren uitblonk in het rekenen met verkeerde cijfers. Zucht....
Ook op corona gebied is er werkelijk niet 1 voorspelling van het RIVM uitgekomen. Telkens bleek alles onzin te zijn. Ik vertrouw dat clubje gewoon niet meer.
Groepsimmuniteit tegen gevaarlijke invloeden. Moeten we vaker doen.
Waar is de Koning?
Of weet die meer als Rutte.
Waarschijnlijk in ‘La Estancia Pilpilcura’. Net zoals z'n opoe gewoon het land uit als er wat ernstigs aan de hand is. Een omgekeerd kapitein/zinkende schip verhaal.
Groepsimmuniteit, dus de paren clubs gaan weer open
Ik zat te net aan te denken, gooi de horeca weer open, des te sneller is er een grote groepsimmuniteit en kunnen we gewoon verder...
Als iedereen gonorroe en aids heeft hoeven we ons niet meer te beschermen.
Ik ga niet luisteren naar die unilever manager, laat me raden, hij dekt zich in, hij gooit het RIVM onder de bus, kennis van nu geleuter, we zitten er bovenop en verder weer een lading nieuwe infantiele woordjes (inlegvelletje, geitenpaadje, vaasje).
Het zal allemaal wel, ik trek me eigen plan.
PS @kuifje, het zou je sieren om excuses te maken voor je getroll met "het is maar een griepje/verkoudheidje".
Kuifje is rutte, snap dat nou eens.
Excuses waarvoor?
@Kuifje-naar-Brussel | 16-03-20 | 19:22: man, sta nu niet zo te trollen, je kan toch lezen wat er staat.
@thephysicist | 16-03-20 | 19:24: Mensen die negatieve aandacht vragen moet je negeren. Als iedereen dat doet gaat het vanzelf over.
Daar heeft hij geen actieve herinnering aan.
Ik ben blij dat ik het op tv heb gezien, kaartjes kopen voor deze speech zou zonde zijn van je geld.
Geen lockdown gelukkig, dat hou je ook nooit vol. Het is er ook al veel te laat voor, het virus is overal al aanwezig.
Maar dat wordt gezellig, Duitsers die gaan shoppen hier.
Ben vanmiddag nog oostwaarts gegaan voor m'n wekelijkse boodschappen. Tip; koop vlees, heel veel vlees voordat ze komen.
Groepsimuniteit.
Dit virus zou zomaar kunnen muteren en alle opgedane imuniteit teniet doen.
Kortom, ze gaan een gokje wagen.
Andere ideeën?
@Ignatius J Reilly | 16-03-20 | 19:14:
Ja hoor,
6 weken geleden alle vluchten uit China stoppen, controles aan de grenzen. En daarbij beginnen met alle maatregelen die nu pas gelden.
@KutFilosoof | 16-03-20 | 19:16: laten we jou premier maken. Lekker terugkijken... Lost niks op he.
Het is een gok inderdaad. Zeker als je ziet hoe Jan Lul in de straat zich gedraagt. Enfin, bij DWDD steken ze elkaar en de politiek en deskundelogen hele bloembollenvelden in de reet dus het gaat weer om de toon, niet om de daden.
@Graaisnaaiert | 16-03-20 | 19:34: Ten hemel schreiend dat geleuter van die omhoog gevallen bankmuts.
Hoor je als blanke belastingbetalende autochtone burger nu wel of niet tot die kudde.. vragen vragen
Ben geen Rutte fan en tot nu toe heeft hij het niet goed aangepakt.
Maar dit besluit kan ik me in vinden. Tegenhouden doe je niet zonder terug te gaan naar de middeleeuwen met z'n allen. Langzaam verspreiden en de druk op zorg verdelen, meer kan je niet doen.
Aldus de Zwitsal met nummertjesnick.
Helemaal mee eens, er valt verder niet veel meer aan te doen.
Besluit? Hebben wij naar dezelfde perso gekeken?
@osolemio | 16-03-20 | 19:15: als je even langer nadenkt weet je dat ie gewoon gelijk hebt. Spreiden, tegenhouden doe je het niet.
@HouseMaster | 16-03-20 | 19:21: Zo denken ze in meer landen er over.
Unilever moet wel de meuk blijven verkopen. Wat een held is Rutte toch.
Veel gelul, weinig inhoud
Weet jij het beter? Nee dus.
@Sytsevandekameleon | 16-03-20 | 19:15: We hebben in ieder geval iemand in de zaal die van inhoudsloos gezever houdt. Proficiat kereltje
@Sprinkhaan | 16-03-20 | 19:19: Nee hoor, het was een zeer duidelijk verhaal. Het doel van deze toespraak was puur om zoveel mogelijk mensen te bereiken.
En nu iedereen ophouden met zeiken en doen wat we moeten doen. Dan gaan we dit fiksen met elkaar. Falen is geen optie
3 KLM-ers in dit gezin.
Sterkte ermee! En inderdaad, stoppen met zieken vanaf ze zijlijn en nadenken wat je zelf gaat bijdragen. We zijn een rijk land en we gaan het redden.
Dus¿¿ Drie inkomens!!
Ben benieuwd wanneer die KLM´ers vrijwillig een deel van hun salaris gaan inleveren. Zoals voorman Ben Smith.
Zelfde riedel als in [pause]
de persconferenties. [pause]
(Zal ik bewegen? Ik doe het niet.. toch wel!)
Bedank wat mensen [pause]
En wat meer mensen [pause]
(Zal ik Timmerfrans de groeten doen?)
Wees lief voor elkaar [pause]
De grenzen gaan toch niet dicht [pause]
Kortom meer van hetzelfde en fuck het MKB.
Vrijwilligers voor besmetten met het virus uitreden.... mars.
Rutte heeft zojuist zijn eigen herverkiezing geregeld. Wat een staatsman! Briljante speech....
Hij deed het echt prima. Heel deze crisis al. Ga er maar eens aanstaan.
Ik miste wel de doventolk...
Merkel heeft zojuist verregaande ingrepen afgekondigd. Heel ingrijpend wat in Duitsland gebeurt. Dan heb ik toch liever de Nederlandse nuchterheid. Ik hoop van harte dat we niet alsnog op slot gaan.
Nu maar hopen dat de IC's niet overlopen over een week. Dat risico bestaat door de trage en halfslschtige maatregelen tot afgelopen vrijdag. Anders komt die lock down er alsnog.
En staatsman¿¿¿¿ Jouw kabinet, 20 dagen geleden... De kans is heel klein dat dit virus Europa bereikt....
Het handje van Odin is blijkbaar snel gevuld.
Rutte is inderdaad een staatsman. Enige serieuze premier(skandidaat) die in dit land rondhuppelt.
Ga er maar aan staan: 17 miljoen meningen uitleggem dat experts er serieus over nagedacht hebben...
Goede exitstrategie, corona jaag je niet weg. Gecontroleerd er doorheen. See you on the other side.
Ik heb net naar een grote boodschap zitten kijken.
Blij dat je genoeg WC papier had gehamsterd?
Heb die lulhannes 1 minuut kunnen aanhoren en ja daar was ie al Jaap van Dissel van de RIVM. De man die zei dat het niet besmettelijk was en dat het allemaal wel meeviel. Ja die Jaap, is zoals verwacht het verdedigingsschild van Mark Rutte.
Doe me een keer een lol en flikker alsjeblieft op, je hebt mijn ooit zo mooie land al genoeg naar de kloten geholpen.
Deze speech over twee weken nog eens terugkijken. Surrealistische shit is het.
Immuniteit is wensdenken. Is helemaal niets over bekend bij dit nieuwe virus. Jaap van Dissel is een gebedsgenezer, geen wetenschapper.
Volgens mij ziet u dat goed.
Wel iets over bekend: Resusapen maken antistoffen en kunnen niet twee keer worden geïnfecteerd: www.biorxiv.org/content/10.1101/2020....
@Vula | 16-03-20 | 19:43: Ze hadden dat onderzoek met 2 verschillende strains moeten doen, nou weten we nog niks.
Wollah , Mark heeft mijn overtuigd.
‘Ondernemers wij laten u niet in de steek’
Dat betekent me helemaal niets uit de mond van die trekezel.
Hij kan zich nu mooi op de kaart zetten in een situatie die toch voor iedereen klote is, maar ik vertrouw hem voor geen zak, zijn woorden betekenen 0
Kaka toe gesprek!...
Toedeledokie ouderen... Wat een walgelijke zin geenstijl.
Volledig mee eens!
Wij zitten godverdomme er alles aan te doen om ook die patiënten erdoorheen te trekken. Echt walgelijk suggestief!
Dat noemt men satire...
“Schade stikstof alles ist vorbei, alles ist vorbei!”
Deze man is duidelijk geen crisis manager.
Prima aanpak, voor zover uit deze drie mogelijkheden de beste kan worden gekozen. Immuniteit opbouwen is de enige lange termijn strategie die werkt. Plus op deze manier voorkom je tevens de totale instorting van de economie. Helaas zullen veel mensen de ziekte dus alsnog krijgen. Dat zal een ellendige zaak worden.
Naprater
Welke strategieen heb je nog meer dan? Want er is geen geneesmiddel of vaccin...
Je vergeet even dat ze 2 maanden hadden om zich voor te bereiden maar in het begin het gevaar totaal ontkenden en leugens de wereld in geslingerd hebben ?
Zeker waar. Alleen had dit anders gekund als Japie Dissel niet zulke bullshit uitgekraamd had paar weken geleden.
Slappe aanpak. De Duitsers gaan vandaag alweer 2 stappen verder. Het enige positieve is dat Prutte een stuk serieuzer is als een week geleden. De Nert.
@Timmie2000 | 16-03-20 | 19:14: "Er is met Europees geld een project gemaakt over virusinfecties. Op basis van een virus uit Midden-Oosten zijn we bezig met maken van antistoffen. Experimenten bij dieren moeten eerst nog gedaan worden' zegt Ab Osterhaus op NPORadio1
bij Sven." De heer Osterhaus wil blijkbaar het woord 'Israel' niet in de mond nemen.
@B. Randnetel | 16-03-20 | 19:17:
Zou die wel moeten doen. Dan zullen de zieke medelanders het niet innemen (of wel want hypocriet).
Best aardige speech, op dat 'let een beetje op elkaar na'. Had persoonlijk iets meer dank willen horen voor het medische personeel.
Hij kan het wel hoor.
@Kuifje-naar-Brussel | 16-03-20 | 19:13: Liegen?
Moet eerlijk zijn, heeft ie al heel vaak gedaan, ook al is het waar je kan niet elke keer hetzelfde zeggen
Ja z’n journalisten huis team van de NOS en RTL prijzen hem ook de hemel in. En nog ff paar tweets van mensen vol bewondering voorlezen.
Ik ben niet overtuigd, fuck Rutte!
Eerlijk gezegd: alles goed. Thorbecke op de achtergrond zag dat het goed was.
Denk dat hij zich zou afvragen wie die socialist was die met hem steeds koketteert.
Ik ben benieuwd wat de bedrijven in nood gaan krijgen. MKB. ZZPers.
@Sitting_targets | 16-03-20 | 19:19: Er is in totaal 90 miljard beschikbaar. En misschien nog wel meer.
@Kuifje-naar-Brussel | 16-03-20 | 19:24: Kunnen ze daar geen IC-bedden voor maken? Schnell bitte.
@Kuifje-naar-Brussel | 16-03-20 | 19:24: Ik geloof het niet op voorhand. 100 euro he?
@Usumani | 16-03-20 | 19:34: Tot nu toe is er nog overcapaciteit qua IC-bedden.
Ik raad aan Markie aan om op te stappen om vervolgens in de uitvaartbranche te gaan werken. Wat kan die vent lullen zeker!
Zeker = zeg
En wie moet het stokje van hem overnemen?
@Usumani | 16-03-20 | 19:35: niemand, verschil gaan we toch niet merken.
Geen Arabische ondertitels, dan bereik je niet alle "Nederlanders".
Goed zo Rutte, geen lockdown. Zou ook te zot voor woorden zijn.
Kap ff met je aanwijzingen. En nee, de 'deskundigen' hebben het vertrouwen verloren.
Het is toch stuitend dat er geen mondkapjes zijn? Dat er onvoldoende ICU's zijn?
En nee. Je kan de pot op met je hypocriete praatjes.
Maar wat gaan we nou doen aan de volgende golf feestBelgen?
Er zal prioriteit worden gegeven aan de volgende golf IC-patienten, denk ik.
Waar is de Marrokaans Turkse ondertiteling, beetje exclusief dit (sarc off)
Het was zo'n mooie dag vandaag, maar nadat een pakjesbezorger mij met uitgestrekte arm een pakket aanreikte alsof het een dode, halfvergane rat was toch met een andere perceptie en een ietwat verhoogde hartslag naar buiten gegaan in anticipatie van wat ik daar zou aantreffen.
Zomaar een conversatie die ik ergens opving:
'Slechts twee handgels per persoon, meneer.'
'Maar aans mok vief keer heen en weer loop'n'
'Gaat niet meneer. Slechts twee per persoon per dag'
'Bin zo wel weer terug'
'Nee, want dan herken ik u en dan mag ik alsnog niks meegeven'
Erg toch? Maar ik ken het nog van de golfcrisis hoor, er was geen vuilniszak meer te koop. Mensen hadden 10 pakken in hun kar liggen - zag ik later op het nieuws - dus toen ik van mijn werk kwam was er niets meer.
@Lupuslupus | 16-03-20 | 19:23: Inderdaad. Tsjernobyl, Golfcrisis, Fukushima. Het is de ene ramp na de andere. Ik denk dat dit meer te vergelijken is met de Spaanse griep. Ook al weer honderd jaar geleden. Zal wel een kwestie van wennen zijn
Dit was dus drie keer niets. Slechts babbelen om het eigen straatje schoon te vegen.
Uitzending van Politieke Partijen
Bah
Bah
Bah
Bah
Bak
En dus nu? Niets?
Reken niet op mij, Mark. Het is ieder voor zich vanaf nu, want dat is wat je zegt.
Zwart pak en dito stropjas.
MP Markie Mark.
Jij ook bedankt.
Nou krijg ik Rutte in boxershort niet meer uit mijn hoofd. Gatverdamme.
Lekker nuttig verhaal. Als het nou Wimpie was die dit voorlas...
Ik heb het hem nog aangeboden.
@Wim Venijn | 16-03-20 | 19:12: lol.
Zei hij nou "Ik bereken op u"?
Dat heb je verkeerd afgeverstaan.
Inderdaad. Nou dat scheelt weer.
Ik mis de "weet u wat een vacuumbom is" nog...
“Ik moet dit even uitleggen”
Precies, geen maatregelen alleen maar bangmakerij.
De toespraak hoeft maar een half minuutje te duren .
Gewoon herhalen wat Billy voorspelde.
youtu.be/VGTD4ZD-w_E?t=1D23
Dat zal de mensen geruststellen,
deze link bedoel ik youtu.be/VGTD4ZD-w_E?t=122
Rutte rekent op ons, maar reken niet op Rutte!
Ik zet mijn 1000 euro op onbetrouwbaar. Rien ne va plus.
Je had er nu niet aan moeten denken in deze fase opgescheept te moeten zitten met Geert, Thierry, Yasser, Lolo of Wobke ?
Want?
Want? Rutte is een paar jaar HR manager geweest, een keer staatssecretaris en voor de rest partijmannetje. Geen groot kanon of helder licht. Praat alleen wat gladder dan de rest misschien. Hoewel. Weet u wat een vacuum bom is?
Wobke had nog gekund. Maar Thierry????
@Graaf_van_Hogendorp | 16-03-20 | 19:12: Gepokt en gemazeld in de politiek. En al heel jong begonnen.
Is wel een beetje waar Oef.
Mocht je Turkije wel uit?
Mözzelpik!
@Kuifje-naar-Brussel | 16-03-20 | 19:14: Die had waarschijnlijk eerder actie ondernomen.
Kopwolde, sijmbool voor zijn beleid, mank! Thorbecke, ipv Zijne Majesteit en Queen om zijn eigen identiteit te bevestigen. We gaan daeud!!
Ehm, hij zegt dus eigenlijk helemaal niks.
Geen extra richtlijnen, duidelijkere visie voor aanpak, sturing etc.
Behalve dat we groepsimuniteit moeten opbouwen.
Gezellig weer naar de kroeg dan maar?
Morgen komt iemand anders met het slechte nieuws dat supermarkten ook in lockdown gaan. Daar gaat Rutte zich niet aan wagen.
Wat een onzin, je kunt het virus wel degelijk onder controle houden als je het land eerst een week of 6-8 op slot gooit, en vervolgens alle inreizigers blijft checken tot er een vaccin is. Met deze toespraakt zegt Rutte dat hij liever honderdduizenden Nederlanders vermoord dan deze maatregelen nemen.
Daarnaast zullen er over een paar maanden een stuk meer inzichten zijn over de behandeling van het virus, en de werking van antivirale middelen en antistoffen.
Dat heeft van Oef hem niet horen zeggen.
precies
Je lult niet écht uit je nek. Voor de lachwekkende wartaal die je uitslaat bestaat niet eens geen goede omschrijving.
@Ridde Rogter | 16-03-20 | 19:12: Welk deel klopt dan niet?
@Ridde Rogter | 16-03-20 | 19:12: Rutte weet al dat er een middel is (antiviraal). Het heet remdesivir. Het zorgt ervoor dat uw longen het niet begeven u snel herstelt en niet op de IC terecht komt.
Dit soort experts als "Blasfemie" hebben we nodig. Daar gaan we het mee redden. Laat je niet van de wijs brengen jongen, jij weet hoe het zit. Al die experts zitten ook in het complot.
@Mazzelstof | 16-03-20 | 19:17: Welke experts luistert u dan liever naar? Rutte en van Dissel? Of het WHO, China en Italië die precies het tegenovergestelde zeggen? Wie denkt u dat meer ervaring heeft met het virus? Luister gerust naar de expert van Dissel die aangaf dat het carnaval best door kon gaan, dat kinderen het virus niet kunnen verspreiden, dat scholen niet dicht hoeven, etc.
Zet anders in uw agenda over een maandje of twee mijn comment nog eens te lezen en dan nog eens te zeggen dat ik er naast zat.
@ja-ja-nee-nee | 16-03-20 | 19:15: Ja dat klopt. Maar het allegrootste geheim is dat vitamine C helpt. Niet toevallig begint corona met precies dezelfde letter. Maar alleen in homeopathische verdunningen en ingestraald bij het licht van de volle maan.
@Blasfemie | 16-03-20 | 19:18: we zouden is aan Merkels of Macron’s experts kunnen vragen waarom zij veel verder in maatregelen nemen gaan.
@Blasfemie | 16-03-20 | 19:18: Ik gaf je al het grootste gelijk. Nou krijg je nog meer gelijk. Als je nog meer gelijk wil moet je oppassen dat het zich niet tegen je keert he?
@Mazzelstof | 16-03-20 | 19:22: nou ja, u kunt het straks gewoon vergelijken he, hoe het nederland vergaat ten opzichte van China of Korea straks.
@Blasfemie | 16-03-20 | 19:24: Honderdduizenden lijkt me nogal overdreven.
Liever de bedrijven helpen en een paar mensen opofferen dan alles dicht. Duitsland, Spanje zijn gek geworden
@Kuifje-naar-Brussel | 16-03-20 | 19:26: als het lukt wat hij zegt, dus aantal gevallen laag genoeg krijgen zodat gezondheidszorgsysteem niet overloopt heeft u gelijk. We hebben max 2000 bedden op de IC, dus hoe hij dat wil doen zonder het land op slot te zetten tot er een vaccin is, dat is mij niet helemaal duidelijk.
Alle mensen die deaud gaan worden gecompenseerd tzt met kerst.
Hierbij een tweetal nieuwe wetenschappelijke inzichten voor een corona-geneesmiddel:
www.sciencemag.org/news/2020/03/did-e...
www.sciencealert.com/a-classic-therap...
Mensen willen alleen slecht nieuws horen en inderdaad remdesivir (antiviraal middel) is als goed medicijn getest. Het vermindert je klachten en zorgt ervoor dat je herstelt en heel belangrijk, niet op de IC beland.
Hopelijk heeft er iemand de moed gehad een beetje de knoeien aan die autocue en leest hij er gewoon doorheen : maatregelen, bla bla bla en plots. "ik wou jullie terwijl ik nu toch bezig ben, even zeggen dat ik 3 manden zwanger ben".bla bla bla.
Hij heeft zelfs niet opgemerkt dat dit er tussen stond.
maanden natuurlijk.
Korter
Vaasje stuk?
Ik hoop dat hij niet komt met saamhorigheid enz. Saamhorigheid kan alleen als je het onderling vertrouwen niet gemold hebt met massa-immigratie.
In dit verband; stel dat er in het ziekenhuis gekozen moet worden. Ofwel de doodzieke Nederlandse patient van 62, ofwel de vers aangekomen Corona- asielzoeker van 23. Nou?
@squadra | 16-03-20 | 19:14:
Muntje?
@de honden blaffen... | 16-03-20 | 19:19: Als het uw vader of moeder is? En van de asielzoeker is bekend dat hij de buschauffeur bij halte AZC steeds in het gezicht spuwde. Ik maak het heel lastig nu, maar toch...
We laten u niet inde steek. Jaja. Unilever en Shell zeker.
Maar die dividend belasting is veel te hoog! Denk aan die arme multinetionals!
Hij zegt niks over hamsteren.
Dus....... Plundaruuh!!!
hoi alle ouderen, we vinden de economie belangrijker, ga maar lekker dood, doei mark rutte
"Het kabinet laat u niet in de steek"... wanneer kan ik de finale dolkstoot verwachten?
‘Het kabinet zal alles doen om ondernemers te steunen’. Nou noem eens wat ?
Waarom zou je naar Flip-Flop luisteren? Kan mij niet herinneren wanneer hij de waarheid sprak.
10 minuutjes verspild. Ik hoor alleen maar diarree uit zijn mond komen. Niks concreet.
Klopt hij praat veel zegt niets.
Zit zichzelf te profileren de lul.
Ow, hoor hem eens iets positiefs zeggen over MKB! Dat is ook voor het eerst in negen jaar.
"De koffiejuffrouw, de krantenbezorger"
Die Klaveriaanse spreekwijze heeft wel school gemaakt.
Echt. In negen jaar tijd pijpt ie multinationals en nu wilt hij graag jouw kranten bezorgen een hart onder de riem steken.
De koffiejuffrouw kan ik me nog wel herinneren ja. Uit de jaren 80.
In welke eeuw leeft die man?
@ikbenerweer! | 16-03-20 | 19:12: Koffiejuffrouwen zoals Ineke van Gent.
@ikbenerweer! | 16-03-20 | 19:12: Ik herinner me haar ook. Ze trouwde met de president directeur.
Gokken met mensenlevens. Dat is wat de regering gaat doen.
Groepsimmuniteit is wensdenken, is nog helemaal niks zeker over.
Maar goed, Holland Casino is dan ook een staatsbedrijf.
Wat is er in godsnaam op tegen om het land even een maand op slot te gooien en af te wachten of er meer bekend wordt uit klinische onderzoeken omtrent immuniteit? Dat lijkt me toch echt het meest verstandige om te doen, simpele boerenlul met liefde voor logica die ik ben.
Ja. Dan ben je heel simpel. Dan worden we een derde wereld land. Idioot. Veruit de meeste virussen leiden tot groepsimmuniteit mits gecontroleerd.
@BBRDWR | 16-03-20 | 19:18: Dat klinkt ook een beetje idioot.
Beter een korte pijn,dan een lange jammer.
En dat staat voor de klas. Wat een slappe, slaapverwekkende hap. Ik haak af.
Lichaamstaal is nog wel een dingetje.
Knik, knik. Net haast uit de stoel opstaan, En weer, knik, knik. Dan weer de elleboogjes omhoog, even de oksels luchten?
Moeilijk, voorlezen van een teleprompter.
Een duidelijke keuze voor een reactief, achter de feiten aanlopend beleid. Prima hoor, maar niet zeuren als je er bij de volgende stembusgang op afgerekend wordt, Rutte.
Ah, daar heb je het..
Mis een pakkie shag op zijn bureau.
Vaasje met bloemetjes, Nederlands vlaggetje....
@VanBukkem | 16-03-20 | 19:09: Drs. J.G.H. Janmaat.
Waar is Kuifje? Graag je mening vanuit Brussel.
Hieronder en is niet meer in Brussel toch?
@Indoneesje | 16-03-20 | 19:10:
Afrika is echt de laatste continent waar je heen moet gaan wil je coronavirus ontvluchten.
@Indoneesje | 16-03-20 | 19:10: hij is als geit ingehuurd voor Achmed.
Vanuit Afrika: hij deed het goed. Maakt een nuchtere en betrouwbare indruk. Staatsman.
@Kuifje-naar-Brussel | 16-03-20 | 19:16: jammer dat ie niets zei. Zat zich alleen een verkiezingsoverwinning in te beelden.
@Kuifje-naar-Brussel | 16-03-20 | 19:16:
Nog altijd liever Rutte dan Wilders ofzo. Stel eens voor dat ie woedend is en voor de tv gaat brullen dat dit alles een walgelijke toestand is met die buitenlandse virus. En vervolg een totalen paniek.
Kijk je wel uit in Afrika? Weet niet waar in Afrika bent, maar daar is gezondheidszorg over het algemeen wel het minste van de wereld... mocht je toch meer last krijgen dan het is maar een griepje.
Er is al met succes een anti-viraal middel getest tegen Corona. Het heet remdesivir. Het zorgt ervoor dat uw longen het niet begeven u snel herstelt en niet op de IC terecht komt.
Het wordt door een Amerikaans bedrijf gemaakt in China, dus u begrijpt wel dat er grote commerciële belangen zijn en de Chinezen en Amerikanen voor gaan.
We mogen immers niet het patentrecht niet schenden.
Ja, remdesivir is inmiddels op corona-lijders getest. Alleen... resultaten zijn niet zo helder. Het is nog niet zeker of het echt werkt, de bijwerkingen zijn nog totaal onduidelijk (of wellicht erger dan de kwaal).
www.statnews.com/pharmalot/2020/03/13...
Een Italiaanse arts heeft toch ook zo iets ontdekt?
Wij hebben wetgeving die op kleine schaal apothekers toestaan zelf middelen na te maken. In noodgevallen gaan die dat echt wel doen. Enfin, als Twamp en China ons de duimschroeven aandraaien krijgen ze dat wel terug. Wij zijn als EU nog steeds het grootste handelsblok ter wereld en zelfs al gebeurt er door onze leiders niets, kunnen wij altijd nog met onze voeten en portemonnee stemmen.
Vuile huichelaar,heel Europa gaat op slot maar Nederland niet,nee stel je voor je baas heeft er schade door.
Geld is toch belangrijker dan mensenlevens
We blijven de nettobetaler van Europa. Ook met de doden
@Wim Venijn | 16-03-20 | 19:09:
Elders hoor je dat de economie nu niet belangrijk is,afbetaling van hypotheken en leningen mogen nu 3 maanden worden uitgesteld.
Mensenlevens gaan nu voor,en wat zegt Akzo en shell namens Rutte.... barst maar en werk door tot je erbij neervalt.
Geheel volgens de verwachtingen
3 scenario's...
1 = f.ck you
2 = f.uck you
3 = f.uck you
Fijn,dank u wel !
Jaap van Dissel moet hangen na deze crisis. Deze man jaagt een heleboel mensen de dood in.
Lockdown was het enige Rutte. Je bent te laat. Veel te laat.
Er is al een middel. Het heet remdesivir. Het zorgt ervoor dat uw longen het niet begeven u snel herstelt en niet op de IC terecht komt.
@ja-ja-nee-nee | 16-03-20 | 19:12: Dat medicijn kwam ik ook tegen in een overzicht van mogelijke geneesmiddelen.
www.youtube.com/watch?v=D3QPmphUK_M
deze link doet het wel
Wel netjes open kaart spelen is wel het beste. Mensen zijn niet gek dus beter uitleggen.
Eens. Het is in ieder geval duidelijke communicatie met de strategie die ze willen volgens ( gecontroleerd laten uitrazen + tijdwinst om kennis op te doen ). Nou ja, wat je er ook van vindt, we weten waar we aan toe zijn en kunnen meewerken of tegenwerken. Ik neem voor zover mogelijk mijn beperkingen ( had ik sowieso al gedaan ), nu de Berbaartjes en andere dikke ikkes van deze wereld nog.
He's got them moves like Jetten.
Domo arigato mister Roboto
Wie trekt er nou de hele tijd aan z’n stropdas?
Zijn de touwtjes van de marionet. Dissel is bezig.
Ik dacht dat Jetten een punaise op zijn stoel had gelegd....
Ze hadden twee mannen geleden moeten ingrijpen, klootzakken
Maanden, sorry. Ben beetje boos
@New Quacka rustig rustig! Komt allemaal goed. * box geven doet
Vervang in de toespraak eens virus door islam.
Tranen over wangen van het lachen. Echt waar.
NOS livestream zelf is overbelast. Ze kunnen ook echt niets.
Vanochtend op de live blog: foto van een knutselkind, onderschrift 'lekker knutselen bij oma ipv naar school'
Wat is dit voor speech?
Ik dacht hij ging aankondigen dat hij een vriendin had.
Nee joh, dan zou ie liegen!
Oh... wacht
Hij had toch verkering met Unilever?
Een jaar lang dicht . Tuurlijk flapdrol. Wat hebben ze in Singapore en Korea gedaan dan...
Dat dus.
Hij durft de lockdown niet.
Nee dat is zijn eigen fout toegeven! Dat nooit. Altijd jezelf dekken.
Lockdown zijn ze te laat voor, plus we zijn natuurlijk veel internationaler verbonden dan stadsstaten als Singapore of Hongkong. Maar grenzen dicht voor personenverkeer wereldwijd ( tenzij speciale ontheffing voor vitale zaken, dus geen Groen geneuzel of Mielegranten ) gedurende een maand of 3, en dat er continent regelen zou een hoop schelen. Maar goed, keuzes...
Carolien!
Ik keek al nooit naar die man, dus nu ook zeker niet!
Die man probeert alleen maar te scoren, net als timmerfrans met MH 17.
Maar dat kun je dan toch helemaal niet weten?
@Kuifje-naar-Brussel | 16-03-20 | 19:08:
Oke', wat ik dan wel ééns gezien heb, was voldoende om nu niet te kijken.
@vluchtelingallergie | 16-03-20 | 19:10: Achteraf gezien had je 100% gelijk.
Kortom krijg allemaal de corona
Maar goed ik lees net dat in Australië een 'oud' geneesmiddel tegen HIV (= een snel muterend retrovirus van ss-RNA) patiënten met COVID-19 volledig heeft genezen wat betekent dat er geen enkel levend virus meer in hun lichaam is aangetroffen. Verder lieten de Australiërs weten dat Chloroquine ook werkt. Chloroquine is een oud profylactisch malariamiddel dat ik nog mee had tijdens mijn motorreis van Leiden naar Singapore. In Azië heerst Malaria van het type Plasmodium Vivax die slaapcellen aanmaakt in je lever die een jaar later plotseling kunnen ontwaken. Van Chloroquine ga je er trouwens niet zo appetijtelijk uitzien dus daar ben ik toen maar snel mee gestopt.
U bent er toch kaal van geworden, niet waar?
@Earl_of_Doncaster | 16-03-20 | 19:18: Dat was ik daarvoor al.......
Vierde scenario: we gaan naar de stembus en kiezen eindelijk een echte leider, meneer Rutte.
Als je had gewild dat de zorg op peil was had je gezorgd voor voldoende spullen. Het is beschamend dat er wordt gevraagd naar mondkapjes.
Mijn vrouw werkt in de zorg [mensen met NAH) geen mondkapje te krijgen.
@RickRD | 16-03-20 | 19:17: Je zou denken dat de EU (allen een etcetc) zou zorgen dat de deelstaten elkaar zouden helpen. Dat gebeurt niet. Frankrijk houdt vast aan eigen medische spullen. Duitsland ook. De EU is een farce.
Haha geen enkele viroloog heeft bevestigd dat mensen die corona hebben gehad ook daadwerkelijk immuun zijn bij een volgende besmetting. Wat een onzin haha deskundigen hahahaha.
Dat!
Second dit!
Maar hij weet dit van het RIVM. Dat zijn de experts.
Er zijn al Chinezen die het wéér hebben.
@EEnzame SchizofrEEN | 16-03-20 | 19:06: wat die zitten ook goed voor de stikstof
@Henk P | 16-03-20 | 19:08: Grote kans dat ze ook verstand van ICT hebben.
En verzekeringen.
Ben afgehaakt, hoor straks de samenvatting wel.
v Dissel z’n partner in crime krijgt vast een veer in z’n kont.
Kuddeimmuniteit heet het. Gevoelig woord.
Bij vaccinatie bestaat het, zonder is het een heel ander verhaal...
DAt weet nog niemand! Niemand in de hele wereld weet of je immuniteit opbouwt. Maar Jaap van Dissel weet het wel.
Leg je ook even uit wat een cytokinestorm is, Mark?
Jaap van Dissel, carnaval vier je in kleine kring.
Dank! Dat woord zocht ik al de hele dag.
Het lijkt erop of die snel nog even langs de wietwinkel is geweest
Immuniteit van groep: wat jij nu doet is Culling (afschieten van zwakkeren).
Hahaha, na elke zin Is er geknipt!
Ik denk niet dat ie zijn aftreden bekend gaat maken. Of het moet nog komen.
Groepsimumudinges!
Ouwe lullen opsluiten!
En iedereen met 'onderliggend lijden' (kuch).
Nou dat zijn er nogal wat!
Maar mogelijk gokt hij erop dat hij in één keer af is van de vergrijzing en van de overbelasting van de gezondheidszorg?
..... Nèèèèèèhhhh .... toch?
Groepsimmuniteit. Bingo !
Volgens epidemiologen heel belangrijk.
@Kuifje-naar-Brussel | 16-03-20 | 19:08: yep
Er kan geen geld van de green deal naar medisch onderzoek en ondersteuning. Zo zijn nu eenmaal de afspraken met Brussel. Gegroet, kutburger.
Iedereen raakt besmet, ja duuhh.
Paar weken geleden zou het nooit in NL aankomen, het kan hard gaan
Wat een uitgekookte achtergrond; Thorbecke, Kropswolde en een of andere progressieve CD. Goeie PRmensen hoor, of is Carolien weer bezig geweest. Waar is jouw baas Rutte, in Argentinië?
Dat is gewoon het kantoor van Rutte in het Torentje. Het is toch algemeen bekend dat hij fan is van Thorbecke, dus waarom zou hij daar geen beelden of andere memorabilia van hebben? Niet alles is meteen in het kader van manipulatie en propaganda.
Jezus mina, hij heeft nog net geen spreekkussen vast, in zijn safe space of comfort. Mark, je praat tegen normale volwassenen, hé, niet tegen geestelijk gehandicapten of kinderen.
Hij heeft het met name tegen de debielen die nu nog maximaal feestjes vieren enzo.
@Blasfemie | 16-03-20 | 19:05: Die kijken dus helemaal niet.
@GOEM | 16-03-20 | 19:08:
Dat is het grootste probleem, die debielen die niet kijken of zich zo gedroegen als murkentuig en voordringers in winkels.
Ik voorspel vechtpartijen in winkels tussen de 1,5 meterhouders en de drukkers.
@Graaisnaaiert | 16-03-20 | 19:17:
Correct. En er werd eerder ook geklaagd dat laaggeletterden de perco's niet snapten. Dus gebruikt ie eens simpele taal, is het weer niet goed voor sommigen.
Groeps immuniteit! Doet me denken aan wie is de mol!
Welke deskundigen? Tot nu toe zaten de deskundigen er continue naast.
Rutte: luister niet naar 'specialisten' van RIVM. Nee, het was niet verstandig deze prutsers te volgen. Je hebt de dood van velen op je geweten.
Baudet wilde vanaf het begin maatregelen toen werd tie weggelachen!
De realiteit is..
De realiteit? Die ziet het kabinet met Rutte telkenmale niet onder ogen.
Wat een weekend allemaal voor een verschil kan maken.
De lulhannes ziet er in ieder geval erg uitgerust uit... heeft ie mogen uitslapen vandaag?
Campagnetijd voor Rutte
Sorry ik kan er niet naar kijken. Zolang die eikels maar zorgen dat de schappen gevuld blijven en de zorg blijft draaien.
Portretje Thorbecke en CD van Queen op de achtergrond ?
Uit de verzamelbak bij de Kruitvat/Etos.
Queen-fans hebben in 90% van de gevallen last van hosmos
Nee, is geen Queen. Wat dan? Geen idee. Wel staat er een boek over de MH17 ramp, vreemd genoeg ligt daar geen steen bij.
@Introughtheoutdoor | 16-03-20 | 20:02: Boek van Meester Ben.
Vanmiddag van zijn moeder gekregen,over wie hij zich nu eindelijk zorgen gaat maken.
Hij gaat ons vertellen dat Frans Timmermans meer geld nodig heeft voor het klimaat, dus of we even wat willen dokken
Straalt wel een beetje autoriteit uit, zo achter een bureau.
"Ik begrijp uw zorgen, ik wakker ze aan..."
Die tekening rechtsboven heeft hij zelf getekend.
Hé Draak!
Waar zat jij al die tijd?
@Ruimedenker | 16-03-20 | 19:06:
Doggy! Iemand moet de boel draaiende houden in Brabant. Blijf gezond Ruimedenkert!
Jup, flikkert preventief het RIVM onder de bus.
Pfft, hij zit van Dissel in zijn reedt.
Bewust iedereen besmetten, dat is verstandig geweest pff
Hm, z'n pak zit niet lekker. Hij beweegt te veel. Die wiebelende stropdas leidt af.
Tss, je hebt maar één ding te doen!
Godver nu heb ik er last van
Luisteren naar deskundigen HAHAHA hij krijgt het uit zijn strot.
Dat dacht ik ook ja.
Jullie waren te langzaam juh!!!!!!! en we zullen het niet vergeten in het stemhokje!
“We zullen sterker uit de CoronaCrisis komen”.
Die dweil kan beter kleuterjuf worden,man man wat is it erg.
Het grote indekken voor verwijtbaarheid is begonnen.
Jaap van wie?
Een explosie aan kijkers volk, eindelijk kijken de mensen weer volop naar de staatszendertjes. Om de 5 minuten een reklameblokje please.
Laten we bidden dat hij geen hoestbui krijgt.
Rutte is zichzelf aan het indekken
Nos stream alweer kaput. Ze leren het daar ook nooit bij Fc Fake News
blij dat ik RTL heb op staan.
@starbuck280 | 16-03-20 | 19:03: youtube
Zit eens stil man, het lijkt wel een konijn
Hamster
Google eens op lichaamstaal.
Bijna alles van wat hij opleest,heeft zijn geweten het moeilijk mee.
Zie hem zitten dan, de lul.
Kuif, Oeffelen, Berbaar... kwijlend klaarzitten voor de beeldbuis. De leider spreekt.
Der Fürher!
@Indoneesje | 16-03-20 | 19:03: Hmm, ik probeerde dat nog te verbergen in Nederlands.
@Zapata10 | 16-03-20 | 19:04: Aldus iemand die zijn nick heeft gebaseerd op een vrouwenschoen.
Hij deed het redelijk
Aldus iemand die zijn nick heeft gebaseerd op een stripfiguur.
De onderste steen van de dividend belasting komt tevoorschijn!
Stil nou ‘s ff gvd!
Ik probeer te luisteren.
LoL
Is dit live?
Nee, werd overmorgen opgenomen.