LIVE - Persco RIVM Corona Update Dinges
EXTRA JOURNAAL
Landgenoten. Schakelen we nu live over naar het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu voor de allerlaatste info (15:30 uur) over De Virusramp van 2020. We hebben in Nederland nu ZEVEN geïnfecteerden met Covid-19, en zo'n persco op de Dag des Heeren belooft weinig goeds. Mogelijk is er een achtste geval. Gisteren werd een mevrouw in het EMC Rotterdam opgenomen met "verschijnselen" en geïsoleerd. De tweede test vandaag moet uitsluitsel geven. In Dubai zijn 45 Nederlanders in quarantaine gezet, verdeeld over drie hotels. Onbekend hoelang de Nederlanders bij de minibar moeten blijven. Intunen en in uw elleboog hoesten op CRISIS24. Dit bericht wordt aangevuld, de minibar niet.
Update: HEMA haalt alle proefschaaltjes uit winkels
Update: Er zijn nu TIEN besmettingen in Nederland
Ziekenhuis in Gorinchem in lockdown
Patiënt Erasmus verbleef daar een week op de IC
Dit zijn ze
Reaguursels
InloggenVanmiddag even boodschappen gedaan in Carrefour -in Brussel. Niks geen lege schappen en ook de schoonmaakmiddelen waren volop in voorraad. Die angst voor Corona is iets dat vooral in Nederland speelt. Dappere mannen boven de 40 zijn er blijkbaar nauwelijks meer, op DrumPiet, Basil, Van Oef en Berbaar na. Teleurstellend....
Nogmaals:Kasja Ollongren neem uw verantwoordelijkheid,de bevolking moet gerustgesteld worden en er van overtuigd zijn dat de regering met doortastende en adequate oplossingen zal komen.
Iemand toevallig nog op ticket swap gekeken vandaag? Overweeg eigenijk serieus om wat concertkaartjes voor de komende maanden van de hand te doen...
Laat het maar over aan de professionals, schreef iemand gisteren over het RIVM. Het CDA, toch wel een aardig nuchtere middenpartij zou je zeggen, vindt aanpak onbegrijpelijk en gaat de eerste kamervragen stellen: www.telegraaf.nl/nieuws/1559734632/cd...
Het is ook onbegrijpelijk dat net over de grens een dorp van ruim 1.000 inwoners op lockdown gaat en in Nederland iedereen die in contact is geweest omdat ze nog geen klachten vertonen mag blijven rondlopen. Terwijl ze drager kunnen zijn en in Nederland nog altijd niet wordt geloofd dat een drager de ziekte kan verspreiden. Terwijl dit in Tilburg mogelijk wel degelijk het geval was.... onbegrijpelijk hoe dom en lichtvaardig hiermee wordt omgesprongen. Terechte kamervragen dus, maar ik vrees te laat.
Mocht het zover komen, denk in uw laatste uurtjes dan alstublieft aan mij.
Ja, u lacht nu. Idiote Wammes. Aan hem denken. Pfff..
Maar nu u dit eenmaal gelezen heeft kunt u straks niet meer anders.
RIP.
Wammes je was een wonder. Wij heffen het glas.
@suscrofa | 01-03-20 | 21:20:
.. en stuur eens een kaartje als je dood bent, lul.
Het is allang opgelost. Vanwege de nieuwe besmettingen heeft de commissie van de RIVM het protocol bijgesteld. Dat zal dat virus wel leren!
Een virus is geen denker, maar een doener. Zo anders dan onze overheid.
@suscrofa | 01-03-20 | 21:15: Doen zonder na te denken is ook niet erg slim.
Uhm.... Advocaat van de duivel dingetje:
Bij beddentekort.. Hoe goed zouden onze 51 AZC's (capaciteit 500 tot 600 m/v) kunnen functioneren als quarantaineparken?
Ga eens langs om het te vragen.
Zat zelf aan cruise schepen te denken. Genoeg bedspace en sanitaire voorzieningen, iets wat het nood hospitaal in China mist.
Er staat een nieuwe lichting stervelingen aan de oosterse poort van fort (pff) Europa. Reken er maar op dat Rutte & co hen voorrang zal verlenen.
Denk eerder aan lege sporthallen, de RAI, Mecc, IJsselhallen, 030 Jaarbeurs etc.
In die orde van grootte zullen wij hier aan moeten denken.
Ziekenhuizen raken overbelast waardoor andere mensen sterven omdat ze niet opgenomen kunnen worden als side effect van de Corona.
Dus de invected moeten op dat soort plaatsen behandeld worden zodat de gewone taken van het ziekenhuis kunnen blijven doorgaan.
@kapitein_welvaart | 01-03-20 | 21:09:
AZC is geen slecht idee. Dan stoppen we die vluchtelingen wel in het cruiseschip zodat ze een mooie reis naar een warm oord kunnen maken.
Luister eens. Toeval bestaat niet. Ik zit na 25 jaar arbeid sinds 1 januari thuis met gratis tijd en geld. Genoeg voor minimaal enkele jaren. Waarschijnlijk ben ik uitverkoren. Heb kind nog kraai. Ik kan me opsluiten tot alles genormaliseerd is. Wel saai. Nog tips voor een (ver) veilig land om me te verschansen? Participatie bespreekbaar.
noch
Hawaii ? En de woning alhier in de tussentijd verhuren. Win win
Ik luister eens maar geen twee keer. :P
Tijd is het kostbaarste wat je hebt, hoe bedoel je gratis? Na tijd komt kennis, ga dus reizen ipv jezelf opsluiten.
Oostblok is dunbevolkt, mooi, nog niet getroffen en de NOS/RTL heeft een kaartje gemaakt.
Helaas ben je uitverkoren dus waarschijnlijk krijg je carona, of dacht je dat uitverkoren zijn altijd iets positiefs was?
Geen interesse in participatie, ik ga niet goed met mannen en kleine ruimtes.
Veel plezier en goede reis.
@Mopar | 01-03-20 | 20:51: Interessante tip. Bloemenkransen waarborgen immuniteit?
Nee dat zijn de hula hula rokjes
Tristan da Cunha. Weet niet waar het bijhoort, maar ooit van groot belang voor onze VOC. danwel Paaseilanden of een onotdekt atol in de Great Pacific. Sail away bro.
@Vrijmoed | 01-03-20 | 21:05: Je bent in de war met anaal in te brengen katoenen oliebolletjes.
Volgens sommige geleerden krijgt 70% van de mensen zo wie zo een Corona besmetting en zullen er door die besmetting ervan 2% overlijden .
Meestal zijn dat mensen met een lage weerstand .
Laat mij niet de kop gek maken .
Uhhhh op de huidige wereldbevolking zijn dat 107.800.000 mensen die overlijden. Das best wel een dingetje...
Het zijn vooral zware rokers die de pijp uit gaan. Ik zal ze niet missen.
@Gulliver | 01-03-20 | 20:48: Dat is onzin, je hebt wel een verhoogd risico, maar dat 'vooral zware rokers de pijp uitgaan' is een fabeltje.
Volgens mij hebben jullie alle vier de typische symptomen. Braindrain. Sterkte.
@Mopar | 01-03-20 | 20:47:
In China zijn het er 2.000, wereldwijd kom je dan op 10.000. Je overdrijft grofweg een factor 10.000.
Volgens mij overdrijf ik niet maar kan ik rekenen. U leest niet lijkt het. 70 % van de wereldbevolking van 7.7 milj en daar 2% van. Niet mijn woorden. Slechts berekening nav het bericht van elevator. Fijne avond.
@Max Headroom | 01-03-20 | 21:26: Dat is echt een detail...
Dhr. Gulliver trekt zichzelf graag af als hij deugende onzin heeft neergeplemt. Ik heb begrepen uit de statistieken dat vooral socialisten en leugenaars keihard door het virus getroffen worden, in beginsel mentaal dan wel te verstaan.
@Mopar | 01-03-20 | 21:34:
U overdrijft want U rekent met onrealistische cijfers.
dan kom ik SOWIESO op 108 miljoen doden
Puur een berekening gemaakt. Als de berekening klopt wordt er niet overdreven. Vreemd eigenlijk, het woord onderdreven gebruiken we amper.
Ik merk op dat het aantal irrationele paniekerigen hier in de panelen aanzienlijk hoger is dan in de doorsnee samenleving. Althans in ieder geval in de samenleving die ik meemaak. Het is alsof er hier tegen elkaar opgebokst moet worden over hoe erg het allemaal gaat worden. Terwijl er feitelijk gezien natuurlijk maar bar weinig reden voor welke vorm van paniek dan ook is. RIVM past uitstekend maatwerk toe en ik hoop dat ze zich de koppen niet gek laten maken. So far , so good.
CDA-Kamerlid Van den Berg: ’Nederlandse aanpak coronacrisis onbegrijpelijk’.
U verwardt paniek met beredeneerde onrust, en maatwerk met zuinigheid.
Roekeloosheid is niet hetzelfde als nuchterheid. Werkt u voor het RIVM? We zullen gaan zien hoe dit gaat aflopen maar vooralsnog zijn de cijfers niet heel geruststellend.
Klopt. Dit is Mexicaanse griep in het kwadraat. Qua angst, paniek en irrationele gedachten.
@Kuifje-naar-Brussel | 01-03-20 | 20:57:
Als bedrijf zijnde zou ik een beredeneerde afweging maken. En het risico zoveel mogelijk beperken. Of je hele bedrijf ligt op z'n gat over een paar weken met nog meer werknemers besmet. Zachte heelmeesters....
Paniek is overigens altijd een slechte raadgever.
Maar van wat we nu al weten, kan je al voorzorgsmaatregelen treffen.
Hoezo irrational? Dat zou het zijn als je niets doet. Angst? Paniek? Sja, Chinezen reageerden ook overtrokken dus. Overigens zitten die mensen nog steeds thuis in quarantaine. En de economie ligt nog steeds op z'n gat. Doen ze niet uit angst of paniek. Maar berekend en rationeel. Ik snap niet dat mensen paniek verwarren met gewoon verstandige maatregelen.
Precies zoals het hoort. Een rationele aanpak. En een realistisch beeld van het ingeschatte verloop.
@Kuifje-naar-Brussel | 01-03-20 | 20:57: mexicaanse griep in het kwadraat.. hehe.. Hoeveel is dat? U bent een feitenvrije babbelaar met een leuk poppetje naast uw nick.
Do your math, dude.
@Wim Venijn | 01-03-20 | 21:04: 50-minners gaan nauwelijks dood, dus die zijn na een paar dagen weer terug op het werk. 50-plussers moet je iets meer tijd geven, als ze ziek worden en niet zo snel herstellen. Maar het grootste deel dat echt flink ziek wordt, is of oud - dus werkt niet meer- of heeft al iets anders onder de leden.
@Euriool | 01-03-20 | 21:06: Ik vind het ook vervelend voor u, dat u zo bang bent. Veel bidden schijnt te helpen. Vooral op zondag.
@Wim Venijn | 01-03-20 | 21:04: Maak je niet druk, na een gedegen antwoordt laat Kuifje telkens niet meer van zich horen.
Een linkse Trol waarschijnlijk. Hij had zichzelf beter Feras Klaver of Rubberen Robbie Jetten kunnen noemen.
@Max Headroom | 01-03-20 | 21:06: een realistisch beeld van het ingeschatte verloop? Leuke ambtenarentaal.
Een realistisch beeld van je inschatting betekent alleen maar dat je helder voor ogen hebt hoe je het zelf inschat. En die inschatting kan echter volkomen losgezongen zijn van de realiteit.
@Euriool | 01-03-20 | 21:22:
De inschatting is een inschatting. Zekerheid kan niemand je geven. Gebaseerd op de situatie in China schat ik zelf 50 - 100 doden in NL tot de lente aanbreekt. Ter vergelijking: in deze tijd zijn er meer dan 10 steftegevallen per dag door de griep.
@Kuifje-naar-Brussel | 01-03-20 | 21:14:
Ik betwijfel ten zeerste over alleen risico bij 50+. De beelden uit China vertellen een ander verhaal. twitter.com/paulhunghk1001/status/123...
@FLP_du_Stok | 01-03-20 | 21:18: Lees mijn genuanceerde antwoord aan de heer Venijn.
@Wim Venijn | 01-03-20 | 21:35: Ik zou niet teveel waarde hechten aan cijfers uit China.
@Kuifje-naar-Brussel | 01-03-20 | 21:42:
Juistem. Mee eens. Vandaar dat ik het over de beelden had.
@Wim Venijn | 01-03-20 | 21:48: Maar hoe betrouwbaar zijn die beelden?
Ja we gaan allemaal dood, alleen nu ietsje eerder en met iets meer tegelijk. Beter?
De overheid zie ik niet maatregelen treffen. Behoor je tot de directie, vraag mensen om zoveel mogelijk thuis te werken als dat kan. En heb je carnaval gevierd in Brabant en omstreken, vraag of ze thuis willen blijven.
We hebben nu immers twee gevallen van carnavalvierders die andere kroegen hebben bezocht, en niet in contact zijn gekomen. En uiteraard geldt dit ook voor de risicogebieden
Veel wijsheid allen.
Kon je wijsheid maar wensen. Helaas.
De meeste mensen zijn niet goed wijs, dus jouw bemoedigende woorden bieden mij geen enkele bemoediging. Good luck.
"De patiënt uit Coevorden vierde drie dagen carnaval in Tilburg. De man uit Loon op Zand bij wie als eerste het virus werd vastgesteld was ook bij de feestelijkheden in de stad en werd daar met gezondheidsklachten opgenomen." En volgens de RIVM was de man uit Loon op zand tijdens het carnaval niet besmettelijk...
Firma leugen & bedrog is op volle toeren...
Niets aan de hand, doorlopen maar. Dom volk...
Ik deel uw mening.
The number of people infected in Italy with the new coronavirus rose by 50 percent to 1,694 in just 24 hours, the head of the Civil Protection Agency said.
Five more people died, bringing the total number of deaths to 34, according to Italian authorities.
www.aljazeera.com/news/2020/03/china-...
Zullen voornamelijk Chinezen zijn.
@Gulliver | 01-03-20 | 20:43: Hoe komen al die Chinezen van jou eigenlijk in aanraking met al die andere buitenlanders ( waaronder NLers ) ?
Krijgen ze een happy end?
566 geïnfecteerde erbij in Italië en vijf doden. Het loopt behoorlijk op. Nederland is ook de klos valt te vrezen. De maatregelen voor het indammen van een uitbraak zijn onvoldoende. Deze week gaan we het meemaken.
Welke maatregelen moet je dan nemen?
@Kuifje-naar-Brussel | 01-03-20 | 20:58: Meer testen op mensen met luchtweg klachten? Dus ook op personen die niet hebben gevlogen. Dit kan uit de hand lopen door de zuinigheid van de overheid.
Denk dat in elk geval de eerstelijns contacten van de huidige patiënten gezien de mogelijk lange incubatietijd van 48 dagen in quarantaine zouden moeten ondanks dat ze nog geen ziekteverschijnselen vertonen op dit moment. Vrees nu voor een mogelijke uitbraak nu dit niet gebeurt. Wanneer er een uitbraak komt verwijt ik dat het RIVM, de verantwoordelijk minister en de premier persoonlijk.
@Batavi Magistralis 21:05: Er moet nu ook aangenomen worden dat mensen in Nederland besmet zijn geraakt en het al eerder dan 14 Februari in Nederland was. In Italia gaat men er officieel van uit dat het sinds 31 januari in Italie is, maar dat verklaard een aantal vroege gevallen niet, zonder vlieggeschiedenis. De vrouw in het ziekenhuis had geen vlieggeschiedenis en kwam op 21 februari met ernstige klachten, dus moet zij het voor 14 februari in NL hebben opgelopen. En wie had het toen in NL? Als je niet meet, dan weet je ook niet hoe groot dit is. Maar ja, het geruststellende model wordt zo laat mogelijk verlaten door het RIVM, wat bij de anti-paniek-PR van het ministerie zal horen. Wat er mist, is de hypothese dat corona al voor kerst '19 in Italie en NL was. Dat kan namelijk.
@tipo | 01-03-20 | 21:44: Ja zeker, uw verhaal kan zeker een plausibel scenario zijn. Zeker gezien de lange incubatie periode van dit virus. Zeker dat geval in Gorinchem kan wel gezien worden als een grove nalatigheid! waarschijnlijk ingegeven door Hollandse zuinigheid. In Zuid-Korea heeft men al meer dan 90.000 tests gedaan. En nog is het ernstig daar. Ik ben oprecht benieuwd hoe het hier gaat verlopen.
“Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”
Je ziet het aan die slappe kop van van Dissel en het vrouwen quotum excuus van een directrice, hier gaan wij geen oorlog mee winnen. De afgelopen maand was er daadkracht nodig, harde maatregelen en geen politiek geneuzel. Helaas is nu de geest uit de fles. Succes en sterke de komende maanden. Mocht je de eerste keer overleven, sluit jezelf op tot augustus want als je herbesmet wordt slinken je kansen aanzienlijk.
En je spreekt uit ervaring?
Slappe.
De almachtige RIVM maakt hier een soort van U bocht in hun eigen wijsheden dat je iemand niet kan besmetten als je zelf geen klachten hebt.
Het gaat om het ziekenhuis in Goriegem of Gorgem.
Dat ze de eerste ring rond de ziekte patiënt in de gaten willen houden is niets dan logisch.
Maar ze willen ook de tweede ring die wel contact heeft met de eerste ring en niet met de patiënt in de gaten houden.
Dat is krom zeker als de eerste ring geen klachten heeft.
Wie geen klachten heeft kan niemand besmetten, toch RIVM?
Of is het toch downplayen voor de burger maar voor eigen ons soort mensen hanteren wij de wel logische zienswijze uit de rest van de wereld.
Het wordt een grote fuck-up.
It’s about money.. testen is riskant want een positieve test gaat productie kosten(Lockdown). Leve het protocol (als rugdekking).
Ernstige longklachten. Meerdere keren overleg met GGD en RIVM en dan gewoon niet 1 lullig testje laten doen in een week tijd. Goed gewerkt pikkies. All aboard the blunderbus, next
Wel weer een test uitbespaard. Hollandse zuinigheid. Kost je een paar doden, maar je houdt nog wat geld over.
NOS 8 uur journaal: Mevrouw van de IC uit Gorinchem is niet in besmet gebied geweest, en niet in contact met besmette personen geweest, daarom niet getest. Het RIVM schreef dat niet voor. Later in EMC Rotterdam wel getest, bleek besmet.
Iemand liegt.. dat virus valt niet zomaar uit de lucht
En niemand kwam op het idee om tijdens die 8 dagen even een testje te doen?? Terwijl de hele wereld het over 1 virus heeft. Onbegrijpelijk. Gebruik gewoon je gezonde verstand naast alle protocollen.
@priwax | 01-03-20 | 20:49: om een pleister te verwisselen hebben ze eej protocol in een ziekenhuis. Het personeel is zo lam geslagen dat ze stuiptrekkingen krijgen als hier van wordt afgeweken.
@priwax | 01-03-20 | 20:49: Misschien of waarschijnlijk wel, maar het RIVM weigerde de analyse te doen?
21 februari minus incubatietijd is 14 februari tot 7 februari. Er moet tussen 7 en 14 februari dus al Corona in NL zijn geweest als patient Gorinchem niet uit NL is geweest. Dat past niet in het protocol van RIVM.
Tsja, in Frankrijk verbieden ze alle bijeenkomsten met 5.000 mensen of meer. In Zwitserland 1.000 mensen of meer. In Duitsland zijn veel grote beurzen afgelast. Enkele weken geleden was ik in Berlijn bij een beurs, en toen was de Chinezen gevraagd niet te komen, was er koortsscreening en overal desinfectiemateriaal en borden met "don't shake hands". Dat laatste - plus niet kussen - hebben de Fransen nu ook gevraagd.
In Nederland speelde kort na de vondst van een coronageval in Tilburg - vlak na de carnaval - Willem II gewoon thuis voor 14.500 man. Vrijdag, zaterdag en zondag ging in Turnhout - op een steenworp van Tilburg, in slecht geventileerde hallen een beurs door met 30.000 bezoekers. Ik was daar en er was 0, niks, nada aan extra maatregelen getroffen. Ik weet dat de kans op besmetting klein is, maar ja...
In Belgie zijn mensen die terug kwamen van China in quarantaine geplaatst door ze te vragen (!) het huis niet te verlaten. Ze pakten de trein. Als je dat vergelijkt met hoe die mensen in Korea, Japan en Taiwan zijn opgevangen, geisoleerd in een ziekenhuis en opgepikt met speciale bussen en ambulances die na afloop van binnen en buiten werden ontsmet...
Zijn zij gek, of hebben wij het net iets te losjes opgevat?
Nee, zij zien het gevaar. In Nederland denkt dit flutkabinet dat alles wel overwaait. Nu gaan er dooien vallen door incompetente eikels bij hrt RIVM (Met hun foute domme protocolletjes) en een minister die nergens de ballen verstand van heeft. De idioot!
Het wordt hier zwaar onderschat. Het is zeer besmettelijk, ook in incubatietijd zonder symptomen. In Nederland zijn de maatregelen nihil. Verwacht maar veel besmettingen en veel doden. We staan ongeveer waar China stond begin december. Na vier weken een explosie aan gevallen.
1 op de 30 besmette mensen gaat dood.
Bij griep is dat 1 op de 1000.
Blijf gezond en houdt afstand.
Dat laatste, alleen dan is onze overheid het leidend voorwerp. In China trachtte men het aanvankelijk onder de (lagere) overheidspet te houden totdat de ware proportie van de virusuitbraak een feit werd. Onze overheid heeft doelbewust gekozen voor een niet actieve cq preventieve opstelling naar deze dreiging. Verbijsterend.
Vandaag bij iemand in het VUmc langsgeweest. Daar ook verboten handen te schudden. Fysiek contact alleen indien medisch noodzakelijk. Er zijn dus wel mensen in NL die het snappen.
Als land werden we zelfs genoemd, we waren er volgens de berichtgeving goed op voorbereid :(
Hoeveel doden?
De angst zit er goed in bij mij
Wanhoop niet!
Hmmm, bij mij niet.
@Kinkfactor | 01-03-20 | 20:27: Maar jij bent ook kinky.
Alsof je aan boord bent van een Malaysian Airlines vliegtuig en jouw overheid heeft het toevallig even te druk met centen tellen om op jouw veiligheid te letten. Het fiasco van Mark Rutte's vvd is aanstaande. Prutsers.
Dat Rutte een globalistische Bilderberg trekpop is die niets met Nederland en haar zeurende nationalistische plebs heeft is 1 ding. Dat jouw overheid je niet kan beschermen tegen geopolitieke spelletjes die over lijken gaan is 2. Als je doelt op vliegen over oorlogsgebied in ieder geval. Want het was niet onze overheid maar de Oekraiense verkeersleiding die een routewijziging en daling verordende. Tevens heeft onze eigen ´overheid´ MVID een onderzoek gedaan naar alle Russische en Oekraiense BUK installaties in de buurt tijdens MH17. Geen was in staat geweest de afstand te overbruggen. Het is schandalig dat dit volledig de doofpot ingaat. A. youtu.be/xXMMqZAA8tI?t=296 en B. twitter.com/MaxvanderWerff/status/123...
FR 130 ( +25% ). Onbevestigd.
China 0 (onbevestigd)
FR 130 bevestigd
Weer een hilarische comment gevonden op nupuntenel, meneer had 2 maanden terug ook een ernstige griep, en gaat er van uit dat hij toen dus corona had.
En nog een die de kans op het winnen van de jackpot groter achtte dan de kans om te overlijden door dit virus.
Als meer dan 1 op de 30 de jackpot wint dan klopt het.
1 op de 30?
Hoeveel mensen zijn er wereldwijd? En hoeveel daarvan zijn overleden aan corona?
Loten kopen gaat
@Is dit nog nieuws? | 01-03-20 | 19:25:
Niet iedereen krijgt het. Verder is het virus zich nog maar net aan het verspreiden. Dus je moet het aantal doden niet delen door de totale wereldbevolking. 1 op de 30 lijkt aan de hoge kant, maar met een overbelast zorgstelsel... Wie weet hoeveel het er precies worden. 1 op 50 zou ook al 20x meer zijn dan bij de gewone griep.
@Is dit nog nieuws? | 01-03-20 | 19:25:
Je moet uiteraard wel een lot hebben. Van de 30 mensen, sterft er eentje aan Corona (3% tot 4%).
Minder kans bij een griepje, dat is 1 op de 1000 (0,1%).
@Is dit nog nieuws? | 01-03-20 | 19:25: tussen de 1 op de 50 en 1 op de 100 van het totale aantal zieken dus lijkt vooralsnog een mogelijkheid.
Bij de loterij is er geen leeftijdsgroep waarin je meer kans maakt op winnen.
@Is dit nog nieuws? | 01-03-20 | 19:25:
Sorry ben mijn glazen bol vergeten, maar hoe dan ook is de kans op het winnen van de jackpot kleiner.
english.alarabiya.net/en/News/middle-e... Iran: Hospitaal met 10 coronavirus patiënten in quarantaine in brand gestoken.
the news agency cited the director of public relations at the University of Hormozgan Medical Sciences Fatima Norouzian as saying. She added that any rumor about patients being in the clinic is “just a lie.”
Wanneer juist, wat een barbaren!
Weten ze wel hoe sadistisch en gevaarlijk voor de volksgezondheid dat is? Straks komen er nog asbestvezels vrij uit t dak.
Als men zich druk wil maken over gezondheidsproblemen, beter zich te richten op Anti Microbe Resistance (AMR). In 2050 mogelijk 1 van de grootste problemen in de wereld - daar is 'slimste change' kattenpis bij
'Climate change'
Misschien eerst leren typen?
Daar is men volop mee bezig:
nos.nl/artikel/2323978-kunstmatige-in...
www.google.com/search?client=firefox-..... gws-wiz.Yx2fVf7qObU
FWIW 2 nieuwe posts van de hier eerder aanghaalde twitter.com/cardio_jacco
Dank
Terwijl ze op die persco zaten wisten zij dit ook al lang van die meldingen bij GP's? Waarom.anders zo nerveus?
Wanneer waar van die 2 in Veghel-Gemert zijn er mogelijk veel meer besmet met carnaval.
@Jan, Leiden | 01-03-20 | 19:25:
Ja, duh.
Met elke carnaval houd je rekening met een griepgolf na afloop. Nu wordt dat een coronagriepgolf. Zoals verwacht.kon worden (als je niet net als het RIVM de kop in het zand (lees protocollen) stak.)
Men test dus niet op corona indien er geen reishistorie is. Hmmm.
@hier openen | 01-03-20 | 19:42:
Neen, ook heel kwalijk, ik vrees dat de uitbraak mogelijk al plaatsgevonden kan hebben.
@JanVergoor | 01-03-20 | 19:34:
Griep? Dus daarom heb je een lock down van gebieden op de wereld, een hoger sterftecijfer dan verwacht in Italië? Het is geen griepje. Het is een gevaarlijke ziekte waartegen nog geen vaccin is. En de bbeurzenimploderen zeker ook voor de lol.
Waarom is eigenlijk die vrouw uit Gorinchem naar het AMC gebracht. Ze had longontsteking is is niet onderzocht op Corona. Werd men toch argwanend, was er familie die gezegd heeft die vrouw te controleren op Corona, niemand zegt waarom die vrouw ineens vertrokken is naar AMC.
Haar gezondheid ging hard achteruit heb ik vernomen. Keep in mind dat ze niet met de protocol isolatie van het Corona is vervoerd naar het Erasmus. Een grote uitbraak is denk ik ook niet meer tegen te houden. In NL hebben ze precies dezelfde fout gemaakt als in Italië.
@born2killn00bs | 01-03-20 | 19:32:
Wat in de msm staat is dat ze een week lang ernstig ziek in Gorinchem heeft gelegen.
Als je kijkt wat de Chinezen hebben moeten doen om een beetje grip op de situatie te kunnen krijgen voorspelt dit weinig goeds. Dit zijn nog maar de eerste aantallen. Nu maar hopen dat er voldoende IC ruimte is.
wat denk je zelf.. beetje google'n (o.a. site RIVM dan weet je hoeveel bedden en hoeveel IC er zijn)... bovendien is de standaard IC niet ingericht voor besmettelijke ziekten (lekker in een zaaltje mekaar infecteren)... de belgen , zijn wat dat betreft wat professioneler..
Dat is wat de WHO zegt ( persco vrijdag geloof ik ) : we hebben gezien dat het beheersbaar is. China heeft dat laten zien. Maar dan zal je wel dat niveau van maatregelen moeten nemen.
Het was duidelijk dat ze wisten dat dit bijna onverkoopbaar is voor 'het vrije westen'.
@tek | 01-03-20 | 19:15: Ik hoop dat er voldoende medische capaciteit is. Wat ik denk is echter een scenario waarbij het heel wat erger gaat worden.
Interessant, patiënt uit gemeente Coevorden komt uit Dalen. Maar de berichtgeving heeft over Drenthe. Lekker duidelijk. Hebben alle mensen in Drenthe nu kans, of in Coevorden, of in Dalen... vragen, vragen. Hoe zit het met meldingen van andere gevallen. Is dat in steden, of in gemeenten? Kortom, wáár zit het gevaar exact? Waarom zo schimmig?
Drenthe is reeds opgegeven. Sterkte.
Z.s.m naar Hoogeveen verhuizen, daar is immers geen beschaving present.
Het was best wel een leuke kerel die Drampiet.
Er is nog een leegstaande schuilplaats met zelfvoorziening bij Ruinerwold.
Dalen ? Belangrijkste werkgevers in dat ingeslapen Drenthse durp zijn Centerparcs en Plopsa Indoor..
Zwarte Maandag morgen, situatie in de VS loopt uit de hand, er is geen enkele reden waarom de beurzen daar omhoog zouden gaan.
Heb een bericht gezien met 50 mensen met symptomen in 1 verzorgingsinstellingen. Dit kan Trump's Waterloo worden, hij heeft het tot nu toe gebagatelliseerd en de CDC heeft massive fuckup gedaan.
Welke berichten?
Mja, ik zat van de week naar RTL Z te kijken en ik verwachtte wat commentaar op de beursbewegingen te krijgen.
Ik plaats daarvan achter elkaar 3 commentatoren die een "this is the begin of the end for Trump" verhaal zaten te vertellen.
De 1 nog gretiger dan de ander.
Werkt u soms voor RTL Z of de NOS of de NPO?
@Roadblock | 01-03-20 | 19:14: Wat een onzin, ik ben/was voorstander van Trump en heb dat hier ook vaak genoeg beleden.
Maar als je kijkt naar zijn bijna onvermijdbare herverkiezing door de incompetentie van de Democraten, kijk je ook naar andere risico's. 1 van die risico's is altijd al de economie geweest : als er een forse recessie komt loopt hij risico.
Nu is er een nationale crisis ( +recessie ) en Trump staat er tot nu toe niet goed op.
@ikbenerweer! | 01-03-20 | 19:21:
Hij zal vast wel de schuld van die recessie krijgen denkt u niet?
@Roadblock | 01-03-20 | 19:38: Het maakt niet uit wat waarheid. Het is perceptie dat telt.
Grote kans dat centrale banken als een soort noodmaatregel de rente gaan verlagen. Misschien maken ze dat vanavond al bekend. Dat kan het kaartenhuis voor even stutten.
Dit wordt zijn Waterloo. En verdiend. Zo dom dit te bagatelliseren. Hij had dit beter kunnen aangrijpen om erop te wijzen hoe gevaarlijk het is dat de bulk van onze antibiotica in China gemaakt wordt. Had hij de emoties de andere kant op kunnen sturen.
@Domulus Nieuwhaus | 01-03-20 | 20:32:
Dat is wel een erg doorzichtige vorm van populisme, vind je niet? Ik denk dat Trump de risico`s goed heeft ingeschat en dat het allemaal wel zal meevallen.
Zou de conference call tussen de CDC en de pers eens beluisteren. CDC zegt dat ze goed voorbereid zijn. Ontkennen dat er te weinig geld zou zijn.
@Domulus Nieuwhaus | 01-03-20 | 20:32:
Het zou het toppunt van ironie zijn als de zelfbenoemde king of debt het virus zelf oploopt, de zelfverklaarde graadmeter voor zijn succes (de Dow Jones) instort, de VS in een ongekende schuldencrisis stort en zijn achterban daarmee totaal ruïneert. Soort van Simpsons-scenario: www.youtube.com/watch?v=ZtparSnQhFc
Iets valt mij wel op aan dit kaartje!
De Erdogan wandelroute richting Europa is virusvrij hoe apart is dit!
www.ad.nl/buitenland/alle-besmettinge...
Spannende voice-over: "Zou het dan toch islamitisch complot zijn?"
Binnenkort bij u in het theater.
We leven in een bananenmonarchie. De aapjes aan de top zitten bovenop een berg.
Zal die besmette persoon uit Coevorden niet voordelig getankt en geshopt hebben in Duitsland en daar het virus opgelopen hebben?
Misschien via Wuhan gereden omdat de rijst daar in de aanbieding was.
Het rivm vond het vorige week niet nodig om de patiënt in Gorinchem niet nodig. En nu?
Te testen
@Fi-Bu-Bla | 01-03-20 | 18:51: Ben je aan het testen?
Nu gaan ze vrolijk verder met hun halfslachtige adviesjes.
Beatrix Ziekenhuis: "We volgden het RIVM protocol"
RIVM: "Ja, maar dat geldt niet voor ziekenhuizen; die moet sneller testen bij een verdenking"
Gevolg: 4 dagen na de eerste coronabesmetting in Nederland al één ziekenhuis in lockdown. Als er ook nog personeel besmet blijkt te zijn, wat mij niet onlogisch lijkt na een week blootstelling aan het virus, dan is het hek helemaal van de dam. Allemaal vanwege onduidelijke protocollen.
Is er niet getest omdat de uitkomst werd gevreesd (die zou kunnen leiden tot lockdown)?
Het is een nieuw virus, er is geen testkit o.i.d. De enige optie is een DNA PCR analyse op voor het virus specifieke markers. Als die al allemaal beschikbaar zijn kost zo'n test de nodige tijd.
Diemen patient werkte toch in het amc? Dat is dus nummer 2.
@Max Headroom | 01-03-20 | 19:04: Nee, het protocol schreef voor om uitsluitend te testen als de patient uit een van de risicogebieden kwam. Mevr was niet in een risicogebied geweest dus had ze geen Corona. PUNT
@DatInternetDingetje | 01-03-20 | 19:12:
Leuk he? Alsof je een auto op een muur ziet afrijden, en de chauffeur nog roept:
"Ja, maar ik volg het protocol, want centjes"
Maar 500 testen tot op heden.
@DatInternetDingetje | 01-03-20 | 19:12: Streekziekenhuizen.. altijd griezelig
Protocol was duidelijk toch? Het interesseert ze geen flikkert
@Blasfemie | 01-03-20 | 19:32:
Blijft de vraag waarom het Erasmus dat anders uitlegde blijkbaar.
Weer een barst in de geoliede machine die ons voorgespiegeld wordt.
@Blasfemie | 01-03-20 | 19:32: met gezond boerenverstand (en dat moet te vinden zijn in die contreien) zou het protocol toch even ter discussie hebben moeten staan gezien de ontwikkelingen rondom COVID-19. In vermoed dat het protocol de dekking is om productie te kunnen blijven draaien. Money first. Dat gaat nog een flink Juridisch staartje krijgen als blijkt dat er velen besmet zijn binnen
Het protocol is FOUT! Ook besmette mensen die geen ziekte symptomen hebben, kunnen anderen besmetten! En NOOIT naar je huisarts gaan als je hoest en koorts hebt! Wel de huisarts bellen en de GGD moet dan langskomen om te testen. Je wil niet de wachtkamer en huisarts bezetten. De RIVM zijn kloothommels die niet capabel zijn. Het is hun schuld dat het binnen 1 week compleet uit de klauwen loopt.
Quarantaine doe je niet thuis, maar in een aparte, bewaakte ruimte (ziekenhuis of sporthal, etc) Ik ben bang dat het nu al te laatis, zie de ontwikkelingen in Italië, Duitsland en Frankrijk in de afgelopen 7 dagen
Ook moeten alle vluchten uit zwaar besmette gebieden DIRECT gestopt worden : Iran, Italië, zuid Korea, China ( en wellicht nu ook Duitsland en Frankrijk..) De RIVM top moet direct vervangen worden, net als Bruins. Die man heeft geen flauw idee wat er moet gebeuren. Eikel
@FrankOngerust | 01-03-20 | 20:02: Ongerust is inderdaad goed gekozen.
@Euriool | 01-03-20 | 19:57:
Als dit wanbeleid zo doorgaat dan kan het RIVM (en daarmee de staat) een gigantische schadeclaim verwachten.
Hoe kunnen ze nog steeds vluchten toelaten vanuit Iran en Zuid-Korea? En waarom is er nog steeds geen negatief reisadvies voor Italië? Hoe willen ze straks tienduizenden patiënten laten beademen? Welke voorbereidingen zijn daarvoor gaande? Enz. enz.
Tellen heeft geen zin... 10 mensen? Er zijn er vast al duizenden besmet. Kan niet anders. We zien alleen het topje van de ijsberg...
Er zijn er vast al miljoenen dood....
Vast.
Het einde is nabij. Geef me uw geld.
@Is dit nog nieuws? | 01-03-20 | 18:50: Grapjas. Mijn dochter heeft klasgenootjes uit Dalen (patient 0 in Drenthe, loopt al een week besmet rond daar) en ik breng haar morgenochtend weer naar school. Begrijp je dat dat niet heel lekker voelt?
@Waagmeester | 01-03-20 | 18:59:
Ik zou haar thuis houden.
@Waagmeester | 01-03-20 | 18:59: hoeveel kinderen zijn er dood gegaan aan corona....
@Waagmeester | 01-03-20 | 18:59:
Ik begrijp dat wel, omdat u bezorgd bent om uw dochter en wellicht om uzelf en uw omgeving. Maar, wat gebeurt er als uw dochter besmet raakt? De kans dat zij ernstig ziek wordt, is klein. Als ze wel ernstig ziek wordt, dan is dat heel vervelend en ik hoop voor u dat dat niet gebeurt. Maar als het wel gebeurt, zelfs dan is er geen man overboord, toch? Ik hoop niet dat ik bot overkom, want dat is zeker niet de bedoeling. Ik leef wel met u mee en zeker als uw dochter daadwerkelijk ziek wordt. Maar, een beetje vertrouwen in onszelf en in onze zorgverleners is denk ik wel terecht, in deze situatie.
@GeenHeil | 01-03-20 | 19:14:
Ik bedoel maar te zeggen dat de kans klein is dat haar iets ernstigs overkomt, als ze al (ernstig) ziek wordt.
@Is dit nog nieuws? | 01-03-20 | 19:12:
Ettelijke uren geleden hoorde ik een Hoofd RIVM zeggen, dat kinderen totaal geen gevaar lopen.
Daarna zag ik op CNN een besmette baby waarvan de ouders in quarantaine moesten.
Wie moet ik nou geloven? Laat maar.
@Roadblock | 01-03-20 | 19:19:
En, zag die baby er uit als een zombie of gewoon als een baby waarvan je weet dat die besmet is met een virus? Werd er gezegd of gesuggereerd dat die baby of die ouders in (levens)gevaar zijn?
@Waagmeester | 01-03-20 | 18:59:
Doen waar je jezelf goed bij voelt. Niet je oren naar al die pro's hier laten hangen.
@GeenHeil | 01-03-20 | 19:23:
Ze noemde dat kind Chucky, geen idee waarom.
@hier openen | 01-03-20 | 19:29:
Dat is het eerste alarmerende bericht dat ik over dit virus gehoord heb! Nu slaat bij mij ook de paniek toe!
@Waagmeester | 01-03-20 | 18:59: RIVM heeft toestemming gegeven voor ziekmelden bij lichte klachten. Wie weet is jouw kind een hypochonder?
Half Nederland meldt zich morgen ziek, gaat echt niet opvallen en griep heerst geloof ik.
@GeenHeil | 01-03-20 | 19:23:
Geen idee, maar totaal geen gevaar is toch iets anders.
@Is dit nog nieuws? | 01-03-20 | 19:12: Weet jij het, wijsneus? Met betrouwbare cijfers onderbouwd?
@GeenHeil | 01-03-20 | 19:14: Voor de duidelijkheid, mijn dochter gaat gewoon naar school morgen, tenzij de school zélf de poorten sluit. Het punt is, dat niemand van ons precies weet waar een besmetting toe leidt. De Chinese statistieken vertrouw ik voor geen meter en de RIVM nog minder. Ik vertrouw dus op ons goede gestel, maar de twijfel mijnheer....... de twijfel blijft.
@Waagmeester | 01-03-20 | 20:03:
Als je twijfelt, jouw dochter lekker thuis laten voor de komende dagen. Je hoort vanzelf wel wat er op die school gebeurt.
Ga niet af op mensen die zeggen dat het allemaal wel meevalt, met de kans is klein en dan percentages noemen. Men weet vaak helemaal niets van wiskunde laat staan statistiek.
Niet onbelangrijk, je kent die mensen niet maar je kent wel je dochter. Zie daar het antwoord.
@thephysicist | 01-03-20 | 20:46: Nee, jij weet een boel van statistiek...
@Kuifje-naar-Brussel | 01-03-20 | 21:21:
Inderdaad, maar niet alleen statistiek maar met de rest zal ik je niet vermoeien, dat is veel te moeilijk voor je. Ik denk dat je een middenstandsdiploma aan de muur hebt hangen of een typdiploma van Schroevers. Laatste eigenlijk ook weer niet wat je tegeltjes die je hier als een idioot rond staat te strooien, overschrijden nooit meer dan 15 woordjes.
@thephysicist | 01-03-20 | 21:43: wat -> want
Ga ik dood als ik geen 80 liter houdbare melk in huis heb?
Goed dat je het zegt, moet nog boodschappen doen.
Trouwens melk is voor babies, bier is voor mannen.
Sowieso
Hangt ervan af. Doe je je vingers in het stopcontact? Zo nee, dan is de kans kleiner.
Haal helemaal niets niets extra's in huis. Heb geen desinfecterende hand zeep, mijn kont afvegen doe ik gewoon zoals altijd met een oude nrc of volkskrant en ik lik iedere deurkruk die ik zie.
@Mark_D_NL | 01-03-20 | 19:03:
Ja, die mensen zijn er ook.
Gewoon ff langs het consultatiebureau fietsen. Misschien dat je ergens 2 weken aan de tiet mag hangen.
@Mark_D_NL | 01-03-20 | 19:03: Tenminste iemand met weerstand in de panelen.
Nou, de Drentse patient 0 komt dus uit Dalen (gemeente Coevorden). Daar doe ik zelf een paar keer per week mijn boodschappen. Het was mooi jullie te leren kennen, reaguurders! Als het ècht maar een griepje is, dan zal ik terugkomen om Kuif zijn gelijk te geven. Zo niet, een postuum die Kuif die lult maar wat met z'n griepje! Waagmeester out.
Sterkte alvast. Maar Amsterdam, Tilburg, carnaval, Rotterdam, loon op zand. Nederland is ingesloten met het virus. Vroeg of laat krijgt iedereen ermee te maken.
Bekenden van ons waren afgelopen vrijdag zwemmen in Center parcs de Huttenheugte.
Globalisering effect in het klein.
Wat een totaalidioten! Volstrekt incapabel 7.500 eurie bruto schaaltje 12 personeel!
Jaloers?
Nee dieptriest word ik er van....
Proest... €7500 bruto?? Dat is schaal 12?!!
Als de economie door het Corona gebeuren een duik maakt waardoor we in een crisis terechtkomen dan bewijst het eens te meer hoe broos die economie feitelijk is. Een zucht tegenwind en de zaak rolt weer om. Is er dan niemand die een appeltje voor de dorst aanlegt. Is het bij mooi weer lekker uitgeven en als het begint te regenen, is er opeens van alles mis. In goede economische tijden is het juist verstandig reserves aan te leggen als er een crisis is, kan dat namelijk niet, dan is het te laat.
Maar wellicht weet Draghi wel een oplossing, hij zet de (digitale) geldpersen weer op volle toeren en tovert, zonder enige economische activiteit, een paar triljard uit de hoge hoed. Een economie zonder economische activiteit. De wal zal het schip doen keren....................
Draghi is inmiddels met pensioen. Lagarde is nu de voorzitter. Niet dat het uitmaakt overigens...
Waarom wil je dat weten? Stiekem toch een beetje heaumeaux?
Het probleem is overbevolking. Er moeten er gewoon 1 miljard vanaf.
Ja, en dat heeft alles met dit virus te maken...
Als je het overbevolkings probleem inbrengt bij mensen die zich bezig houden met klimaat, co2, stikstof, etc. kijken ze je glazig aan en merken op dat je daar niets aan kunt doen. Ze laten de oplossing over aan de natuur en ja, je moet er niet op rekenen dat dat op een zachtzinnige manier gaat.
1 miljard? doe maar een paar meer hoor:
De wereldbevolking is het totaal aantal levende mensen op aarde. De Verenigde Naties (VN) schatten dat de mondiale populatie in april 2019 de 7,7 miljard haalde, met een jaarlijkse toename van 83 miljoen, zo'n 1,1%. Elke dag komen er circa 227.000 mensen bij.
@watazooi | 01-03-20 | 18:48:
Hoe zie je dat voor je": "moeder natuur" vindt het niet eerlijk voor de ijsberen en maakt even een virus?
@Animals | 01-03-20 | 19:15:
Ik ken wel dierenactivisten die dat graag zouden doen.
@Roadblock | 01-03-20 | 19:22:
De natuur als een persoon met een mening zien?
Gerichte gaan dat dat virus ontsnapt is uit dat lab in Wuhan omdat enkele heren en dames daar bezig waren om virussen te muteren om een vaccin tegen HIV te ontwikkelen. Als dat zo is, dan hebben een paar eigenaren van dat lab iets uit te leggen......
@FrankOngerust | 01-03-20 | 20:22: gerichte = Geruchten
@FrankOngerust | 01-03-20 | 20:22:
Bron?
@Animals | 01-03-20 | 19:45:
Nee, Dierenactivisten die graag zo'n virus zouden maken als er maar geen dieren door getroffen worden.
@Roadblock | 01-03-20 | 20:32:
Daar hadden we het niet over.
@Animals | 01-03-20 | 20:35:
Ik wel.
@Roadblock | 01-03-20 | 20:37:
Fijn voor je.
Onze overheid waakt over ons. Wij moeten kapot.
Hoop niet dat er totale paniek uitbreekt als straks de eerste corona dode in Nederland een feit is.
Nee joh, een ouwe reaguurder. Dat trekken we hier wel.
@Kuifje-naar-Brussel | 01-03-20 | 18:27: www.pornhub.com ?
Zal waarschijnlijk in dat ziekenhuis in Gorinchem zijn. Als je al op de IC ligt en ze leggen een rochelende corona patiënt in het bed naast je ....
Volgens mij is er al een kleine run begonnen. Zit AH bestelling te regelen. Alles met een desinfecterende werking van handzeep tot schoonmaakspray is online uitverkocht. Alle el cheapo houdbare melk is uitverkocht. En zo nog wat van de most obvious producten. Lang niet alles nog, maar toch.
Ik was een uur geleden in mijn Jumbo, heb specifiek even die gang ingekeken. Alles ruim voorradig.
Misschien doet AH wel een Coolblue'tje ( op de website dan ). Straks de hoofdprijs vragen.
@ikbenerweer! | 01-03-20 | 18:28: Ik wist niet dat ze in Staphorst ook een Jumbo hebben. Uniek dat er daar nog ligt, want in de bewoonde wereld zijn al die schappen helemaal leeg.
@VP732 | 01-03-20 | 18:37: Maar mijn Jumbo is ook de beste Jumbo ( Wilhelminakade 050 )
@VP732 | 01-03-20 | 18:37:
Staphorst, zondag, supermarkt open.
Geen goede combinatie.
Gratis Pro-Tip: microbiologische laboratoria gebruiken 70% alcohol (ethanol) + water. Het water is belangrijk, 70% werkt beter dan 100%.
Een toename van inbraken valt te verwachten, nemen ze het meest waardevolle mee: alle desinfecterende middelen
Bakkie water, 10% bleek. Veel effectiever dan zeep.
Potten spinazie en aantal zaken normaal in blik te verkrijgen miste ik ook bij Albert Hein. En pompjes met desinfecterende zeep ook.
Stel nou dat die Sjinezen a la komplot gedachten inderdaad dit virus in elkaar hebben geknutseld. Stel... En de wereld maakt met hun made in China calculators de rekening op. Zijn herstelbetalingen dan wellicht aan de orde? Want als het zo doorgaat dan zijn we ons Alibaba voordeel incluis 10 dollarcent voor levering binnen 48 uur per Cargo 747 met drakentekens een paar duizend keer kwijt. Zonde toch?
IT 1732 ( +53% ). Onbevestigd.
IT 1577 ( +39% ), volgens Italianen die een persco kijken. 1732 lijkt fakenews.
Who told you?
Over een paar dagen klopt het wel..
@Euriool | 01-03-20 | 18:11: Livechat op www.youtube.com/watch?v=qgylp3Td1Bw
@Canis.bonus.es | 01-03-20 | 18:12: Morgen bedoel je.
@ikbenerweer! | 01-03-20 | 18:13: thks
@ikbenerweer, oh is het al zondag... Jep, morgen dan
Patiënt Coevoorden woont in Dalen.
Daar was Patje vorig weekend met verloofde. Nu komt het echt dicht bij.
T kan stijgen en dalen.
@Kuifje-naar-Brussel | 01-03-20 | 18:05:
Och een "stevig griepje" "Niets aan de hand"
@Kuifje-naar-Brussel | 01-03-20 | 18:05: ik heb dat virus al in december opgelopen. Ik dacht het gewoon een (zwaar) griepje was.
@Patje2011 | 01-03-20 | 20:57: Jij als roker hebt extra weerstand, toch? Als die Ajax-spits maar niet ziek wordt...
Moet je met een carnavalskuchje een dagje thuisblijven of alleen met een Noord Italie hoestje?
Precies mijn punt. We wonen nu officieel in besmet gebied. Daarbij heerst er griep dus kunnen we ons massaal melden.
Ik zou geen enkel risico nemen en gewoon aan het werk gaan.
@Kuifje hardop gelachen, t is wel waar
Hoezo? Je wordt toch niet getest.
Ik ga er eigenlijk vanuit dat mijn op zijn retour zijnde snotneus corona was, en dat ik vanaf nu immuun aan de zijlijn ga kijken hoe men aan het panikeren gaat.
Er zijn diverse cases van herbesmetting bekend inmiddels... helaas pindakaas voor dat idee.
@Mr Moore | 01-03-20 | 18:05: Herbesmetting of gewoon niet lang genoeg uitgeziekt?
@Kuifje-naar-Brussel | 01-03-20 | 18:07:
Herbesmetting (Japan)
Of in theorie) opnieuw uitscheidder van de eerste besmetting (denk aan koortslip bij herpes virus), daar kan men ook opnieuw ziek van worden...
@Canis.bonus.es | 01-03-20 | 18:19:
Boze berichten zeggen dat je gewoon opnieuw corona ziek kunt worden.
Ik ben ook herstellend van een polar vortex griepje. Corona is helaas geen influenza. Totaal andere virusstam. Iets nieuws voor je lichaam. Je bent dus zoals mij extra kwetsbaar na jouw griepje. Dat je het even weet.
Tijdens de MauMau opstanden dachten de strijders ook dat kogels als water van ze af zouden spatten dankzij de sterke medicijn van de toverdokter (en de hoeveelheid drugs die ze genuttigd hadden).
Dus blijf hopen.
Oorverdovend stil nu die Euro technocraten. Ieder land rotzooit en hannest maar wat aan. Wanneer krijg ik mijn geld terug?
Je was toch netto-ontvanger?
Wacht maar..
Als Timmerfrans zijn nieuwe hobby ziet verdwijnen , wordt hij EU-Virusoloog..
110 Miljard graag...
@Kuifje-naar-Brussel | 01-03-20 | 17:53: huh?
Het verbaast mij ook die stilte. Ik had verwacht een oproep voor meer EU, meer budget en het Europese leger. Oh en maar invasiers.
Leesvoer voor de quarantaine: geschiedenis van de Spaanse Griep www.history.com/topics/world-war-i/19...
Citaat uit artikel van Smithsonian over de Spaanse Griep: "The killing created its own horrors. Governments aggravated them, partly because of the war. For instance, the U.S. military took roughly half of all physicians under 45—and most of the best ones.
What proved even more deadly was the government policy toward the truth. When the United States entered the war, Woodrow Wilson demanded that “the spirit of ruthless brutality... enter into the very fibre of national life.” So he created the Committee on Public Information, which was inspired by an adviser who wrote, “Truth and falsehood are arbitrary terms.... The force of an idea lies in its inspirational value. It matters very little if it is true or false.”"
Dus sinds Woodrow Wilson werd het publiek met opzet ideologisch / vanwege 'inspirational value' voorgelicht / voorgeduisterd.
www.smithsonianmag.com/history/journa...
De Spaanse griep is zolang geleden daar kunnen geen parallelle vergelijken mee gemaakt worden....
@Is dit nog nieuws? | 01-03-20 | 17:50: Let op dat instituut dat wordt opgericht om het publiek te informeren... Niets nieuws onder de zon.
@Eeuwig..Op..Vakantie | 01-03-20 | 17:57:
Nu hebben we Twitter....
De Spaanse griep kwam nog even een over een paar jaar oorlog (WO1) en bijkomende hongersnoden heenzetten. De wereldbevolking was toen aardig verzwakt en dus extra vatbaar en kwetsbaar. Zoals mijn voorganger zei: niet echt een vergelijking.
@JB86 | 01-03-20 | 17:58: leer van de geschiedenis... waarom australie zo weinig spaanse griep slachtoffers heeft gehad... overheid met ballen toendertijd daar !
@tek | 01-03-20 | 18:13: Een land dat je makkelijk kan afsluiten.
@tek | 01-03-20 | 18:13:
Australië, lekker voorbeeld ook.
En hoe was het op de Galapagoseilanden?
@Kuifje-naar-Brussel | 01-03-20 | 18:21: Rubberen Rutte zou het echt niet afgesloten hebben...
Hoe zit het eigenlijk juridisch met die 'lock down'?
Kan een patient gedwongen in quarantaine gehouden worden?
Op basis van welke wet(ten)?
Pffft
Wie gaat dat überhaupt controleren?
Agenten voor de deur?
Ja, dat kan
Zelfdiscipline speelt dan een grote rol. En die is in 0031 niet bij iedereen even groot.
Kort gezegd, ja dat kan.
Ik ga de wetten er niet bijzoeken maar er zijn een paar mogelijkheden om mensen op te sluiten:
1. Opgelegd door de rechter
2. Door geestelijke toestand een gevaar voor zichzelf of voor anderen. Maximaal drie dagen waarna de patiënt opnieuw bekeken moet worden
3. Een besmettelijke ziekte hebben die de volksgezondheid kan aantasten. De meeste mensen werken vrijwillig mee maar indien nodig ga je gedwongen in isolatie voor zolang de medici dit nodig achten. We hebben het dan niet over de griep maar wel over de pest bijvoorbeeld, het moet besmettelijk en dodelijk zijn danwel zeer ernstige schade toebrengen. Carona valt voor nu nog in die groep.
@BootleggersSmurf | 01-03-20 | 17:55: nou, als je je dan niet lekker voelt, gewoon ff uitzieken dus. Scheelt hoop gedoe.
@BootleggersSmurf | 01-03-20 | 17:55:
Klopt. Heb het even opgezocht: Wet publieke gezondheid, art. 35 lid 1:
1 De voorzitter van de veiligheidsregio kan een persoon onverwijld doen onderwerpen aan de maatregel van quarantaine om de verspreiding van infectieziekten behorend tot groep A tegen te gaan, indien:
a. er redenen zijn om aan te nemen dat die persoon recentelijk een dusdanig contact met een lijder of een vermoedelijke lijder aan een infectieziekte behorend tot groep A heeft gehad, dat deze persoon mogelijk met dezelfde ziekte is geïnfecteerd,
b. ernstig gevaar voor de volksgezondheid bestaat door verspreiding van die infectieziekte, en
c. die persoon niet tot vrijwillige onderwerping aan die maatregel bereid is.
Groep A:
Middle East respiratory syndrome coronavirus (MERS-CoV), pokken, polio, severe acute respiratory syndrome (SARS), virale hemorragische koorts;
Indien de noodtoestand wordt uitgeroepen (algemeen of beperkt) kan er zoveel meer. Voor meer zie
nl.m.wikipedia.org/wiki/Noodtoestand
@Max Headroom | 01-03-20 | 18:10: Dank, dat is iets uitgebreider. :)
Is dit nog nieuws? | 01-03-20 | 18:00 | Dat is niet zo netjes naar de medeburger toe, en daarbij zijn het wat vakantiedagen inclusief goede medische zorg. Ik zou mezelf gewoon melden dus.
Canis.bonus.es | 01-03-20 | 18:15 | Laten we daar maar niet aan denken, gaat ook niet gebeuren trouwens. Beginnen ze daar wel aan heb je pas echte paniek en dat is precies waarom men dat niet gaat doen.
@BootleggersSmurf | 01-03-20 | 18:31: "niet zo netjes"
Dat is inderdaad een goede samenvatting van de Nederlandse samenleving.
@Is dit nog nieuws? | 01-03-20 | 18:45: Het is inderdaad niet beter geworden de afgelopen decennia...
Maar toch, het is beter om jezelf te melden met dit soort dingen.
@Canis.bonus.es | 01-03-20 | 18:15:
Ha, Beperkte noodtoestand, wat je dan niet allemaal mag als overheid.
Yummie.
Na deze persco weet ik het zeker: we zijn totaal aan onszelf overgeleverd.
Ieder voor zich en God voor ons allen.
We kunnen weer 130 gaan rijden hoor! www.telegraaf.nl/nieuws/1452668093/sa...
De aarde is alleen van ons afhankelijk..!!
@neonreclame | 01-03-20 | 17:52: Ow ships.... helemaal vergeten!
Volgens mij heeft het RIVM niet met het VNO-NCW overlegd. Iedereen voelt morgen wel wat en blijft thuis.
Ik zou met SGP overleggen...
Maak je nog een kans...
Het thuisblijf-advies-met-kuchje geldt alleen als je in een vliegtuig hebt gezeten naar de genoemde gebieden en geldt alleen voor de eerste dag. Dat was de eis van de VNO-NCW. Of heb ik slecht geluisterd?
@tipo | 01-03-20 | 17:48: Mijn ervaring met boodschappen overbrengen is dat mensen horen wat ze willen horen. Maw, het maakt niet zoveel uit wat er precies gezegd is.
@tipo | 01-03-20 | 17:48: Ik hoor hem toch duidelijk zeggen bij lichte luchtwegklachten
@SpicyMchaggis | 01-03-20 | 18:08:
Opgenomen die boel? Anders ontkent hij het.
We zouden het RIVM ook moeten privatiseren met een winst oogmerk, net als de zorgverzekering . Schijnt goed te werken.
not
Het zijn wetenschappers dus ze hebben altijd gelijk . En als een paar boeren van het Mesdagfonds aan tonen dat er een andere waarheid is wordt de media ingeschakeld .
@elevator | 01-03-20 | 17:47:
Goed punt. Ik ruik hier ook geen stikstof.
Verschillende patiënten die het virus hebben waarvan sommige in Italy zijn geweest. Ik denk dat pt-0 daar dus niet vandaan komt.
Het coronavirus en de paniek eromheen....
Moet je nagaan, een groot deel van deze paniekzaaiers die maar wat roepen of een ander na-blaten (schaap) mogen stemmen.
Ongelofelijk.
Er is een verschil tussen paniek en het ongeloof over de bagatellisering door onze instanties
De werkelijke vertaling van Corona = Afleidingsmanoeuvre. Kijk maar om je heen wat wat er loos is dat zal niet meevallen want bv Nederland is nu heeeeeel druk met Corona, alsof iedereen achter een lekker wijf aanloopt die Corona heet.
@einz | 01-03-20 | 17:37:
Wat is er zo "erg" aan een paar keer hoesten?
Pittige verkoudheid, wie is er niet groot mee geworden.
@Is dit nog nieuws? | 01-03-20 | 17:40: Dat je daarna dood gaat.
@Care | 01-03-20 | 17:54: zucht.
Nee.
Van mij mag u stemmen hoor. Ook al blaat u een andere wegkijker na.
Nederland, 1 maart 2020 RIVM: CoronaVirus Conferentie (eindelijk!)
Wetenschappers en virologen in Italië, evenals openbare instellingen, om de Gezondheid van de Burgers te beschermen (dan niet om "economische winst" te beschermen) hebben goed gepresteerd met professionaliteit en een vooruitziende blik wetende dat tegen een nieuw virus, vooral wanneer het nog steeds niet in grote aantallen circuleert «je moet het gaan zoeken» (wetenschappelijk onderzoek) en Italië is het enige land dat dit intensieve onderzoek heeft gedaan: daarom kwam de ontdekking in Italië op de eerste plaats.
De andere Europese landen (Nederland, Duitsland, Frankrijk enz.) deden alsof het probleem niet bestond:
Italië is zelfs het enige land dat vanaf het begin rechtstreekse vluchten vanuit China heeft geblokkeerd (in feite China werd hiervoor heel boos op Italië, zeggen dat Italië de ENIGE was die zo "ingrijpende beslissing" nam).
In feite heeft niemand in de rest van Europa vluchten vanuit China geblokkeerd, integendeel, degenen die van die besmette plaats kwamen via "indirecte tussenstops" (bijvoorbeeld vele vluchten "Dubai - Amsterdam") en evenveel Duitse luchthavens:
Omdat wiskunde geen mening is, en we weten allemaal hoe we 2+2 = 4 moeten doen, wil je dat ik geloof dat NIEMAND weggaat en terugkeert van China naar de rest van Europa met het virus?
Het virus is alleen dus in Italië geland?
Niemand in Nederland?
Niemand in de andere Europese landen?
Vooral in TOTAAL AFWEZIGHEID VAN CONTROLES?
En wanneer gebeurde dit (ik herhaal in afwezigheid van controles, terwijl in Italië zelfs huisdieren werden getest) alle wonderbaarlijk in de rest van europe terug zonder infectie?
Zijn alleen de Italianen de ongelukkige Europeanen? Kom op! Dit is echt niet geloofwaardig.
Italië heeft 15.000 controles uitgevoerd in de rode gebieden en in de perifere gebieden van de rode gebieden (moet het zo it als je de Gezondheid van Burgers wilt beschermen), in tegenstelling tot de amper 700 in Frankrijk en Duitsland (20 keer minder) die echter zonder informaties hierover, maar slechts fluisteren dat: «Tampons moeten alleen op degenen die beweren ziek te zijn of symptomen hebben»
Dit is waarom de nummers verschillen:
De waarheid is dat dit coronavirus overal circuleert; en deze virus bestaan sinds al lang, zelfs waar het nog niet is gevonden; en te geloven het tegenovergestelde van deze vanzelfsprekendheid erg naïef is (zo niet ronduit kwade trouw).
De andere Europeanen hebben geen vluchten van en naar China gesloten en zijn jullie nu bang voor Italië? We zullen het er over een maand over hebben.
Dus, wat valt er nog te zeggen tegen deze heren die het dogma volgen van: "Geld en economie die prevaleert boven gezondheid?":
«Goed Corona-Virus voor jullie allemaal!».
G.
Doe eens een bron waaruit dat gelul over huisdieren testen blijkt?
Google translate was kapot en kwam met deze ‘nederlandse’ tekst?
Weet U wel wat zo'n 15.000 controle set kosten? oh, en het betreft alleen ouderen die sterven dus het pensioen fonds vaart er wel bij. Daarna kunnen ze altijd nog zeggen het niet geweten te hebben, cruciale fouten werden gemaakt, de ernst van de situatie fout ingeschat te hebben, er wordt een commissie benoemt en aan het einde wordt de portier van het RIVM ontslagen.
Afgezien van dat je achterloopt en foute aannames hebt, beschermingsgeld is heel normaal in pizzaland dus was gewoon een economische insteek om te testen
Huisdieren testen is zinloos, je mag weten dat honden ook geen ebola kunnen krijgen.
Afgezien daarvan: We kijken helemaal niet naar Italië hier in de panelen.
Ga fietsen met je kopie pasta en koude grond salade. Wiskunde is geen mening maar dit wel. *kucht in je gezicht*
@Is dit nog nieuws? | 01-03-20 | 17:32: Honden schijnen Corona te kunnen verspreiden, heb ik ook gehoord.
@ikbenerweer! | 01-03-20 | 17:44: nee
U bent oorspronkelijk Francofoon?
journalistieke bron: De tijd 19:42 01/03/2020
'Meer mensen moeten getest worden op Corona'
Iedereen die griepsymptomen heeft, zou ook getest moeten worden op het coronavirus. Dat heeft professor Herman Goossens van UAntwerpen zondagavond gezegd in VTM Nieuws. Zo'n bredere screening is volgens hem nodig, niet alleen in België overigens, om het coronavirus te kunnen indijken.
Volgens de professor, die het door de Europese Commissie gefinancierde PREPARE Outbreak Mode Committee coördineert, worden er momenteel te strikte criteria gebruikt om mensen te testen op het coronavirus, "waardoor we ongetwijfeld een aantal mensen niet detecteren die besmet zijn met het virus' zei hij. 'Ik ben eerder geneigd om, zoals bijvoorbeeld in Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Italië, mensen met respiratoire klachten die getest worden voor het influenzavirus, ook te testen op het coronavirus.'
Goossens wees erop dat het tweede geval van coronabesmetting in België, dat zondag werd bekendgemaakt, ontdekt is net omdat er werd afgeweken van de geldende criteria. 'De patiënte voldeed niet aan de criteria als je die strikt toepast. Ik had deze week beslist om die criteria niet langer toe te passen en breder te screenen, en zo is deze patiënte gedetecteerd geworden.' Zo'n brede screening is volgens Goossens haalbaar. Hij verwees naar Italië, waar volgens hem bijna 100.000 tests werden uitgevoerd. Maar dan moeten we niet langer werken met enkele referentielaboratoria, maar door te decentraliseren en laboratoriumcapaciteit op te bouwen in bijvoorbeeld de ziekenhuizen.
@europe | 01-03-20 | 20:07:
Het klinkt logisch.
Het vereist wel een zekere mate van inspanning, organisatie, logistiek en fondsen.
Daarom zal het RIVM het wel niet doen.
Opmerkelijk is ook dat men totaal in denial is over het besmettingsgevaar. Die patient in Loon op Zand heeft het in Italië opgelopen. En die patiënt in Tilburg kan het niet via hem hebben gekregen.
Half Tilburg is over enkele weken ziek, maar goed, dat kan dus niet. Geen paniek!
Voor sommige is een realitycheck nodig om het ware gezicht van de overheid te mogen aanschouwen.
Half Tilburg...
Hoezo paniek zaaien.. Je doet je nickname eer aan
Alle vluchten annuleren op zwaar besmette gebieden zoals Iran, Zuid Korea, China en Italië. Wellicht inmiddels ook Frankrijk en Duitsland. Daar hebben ze het ook niet meer in de hand....
Tja Corona... Ik zie mogelijkheden voor een coronaverzekering. Het risico op bedrijfsschade als direct gevolg van werknemers besmet met Corona overnemen voor een aardig promillage voor goede prospects en een rot oppremie voor slechte risico's. Mensen met een beetje Charisma kunnen een blauwe jurk aandoen en corona-water aan de man brengen. Je zal toch maar voor een appel en een ei een partij mondkapjes hebben gekocht ej. Je loopt binnen! Eigenlijk zijn dit soort dingen alleen maar kansen voor diegenen die het zien.
Dankje. Mondkapjes kopen?
@Rallywally | 01-03-20 | 17:37: helpt niks. 30 seconden handen goed wassen, papieren zakdoekjes gebruiken (weggooien in de wc en doorspoelen) en niezen in je elleboog. Geen handen meer schudden en niet zoenen. Grote groepen mijden. Bij koorts en hoesten de huisarts bellen (NIET LANGSGAAN) en overleggen of de GGD moet langskomen om te testen.
Het zover laten komen dat je in dit stadium van relatieve overzichtelijkheid en voorspelbaarheid al een ziekenhuis in lockdown moet gooien is het beste bewijs van het falen van het protocol / beleid.
Rivm/overheid incompetentie wordt nu héél zichtbaar, voor iedereen die het wil zien.
@ZwarteDag | 01-03-20 | 17:32: Flauwekul, ze doen het goed. Zakelijk en professioneel.
@Kuifje-naar-Brussel | 01-03-20 | 18:08:
Luisterde nou maar iedereen naar de overheid... Uh ik bedoel naar jou als roeptoeter.
Maar nee hoor, zijn er nog steeds van die mafkezen die gaan nadenken:
Waarom geen patienten en bezoekers er in/uit maar wel verplegend personeel en schoonmaakdiensten gewoon naar huis sturen?
Of heb jij (of de overheid) daar een verklaring voor?
@Kuifje-naar-Brussel | 01-03-20 | 18:08: Kuifje-in-denial?
@Kuifje-naar-Brussel | 01-03-20 | 18:08: Daarom explodeert het nu en gaat de komende week de teller door de honderd... Ik heb nog nooit zulke incompetente idioten bij elkaar gezien. Inclusief nitwit Bruins.
@Kuifje-naar-Brussel | 01-03-20 | 18:08:
Ik begint mij steeds meer op te vallen, dat als ik jou een concrete vraag stel, je het antwoord schuldig blijft. Kuif.
Nu gaat het snel! Waarschijnlijk al honderden besmetten. Dat verspreidt de bacterie zonder er erg in te hebben. Morgen 30 gevallen, overmorgen gaan we richting 100.
u bedoelt virus?
En dan gaan we allemaal de mobile crematoria in...?
Of niet?
Mannetje is wel heel verward als je een virus voor bacterie aanziet...
OOOOH, het Corona virus is een bacterie, dan zal mijn Corona bier ook wel limonade zijn dus.
@Is dit nog nieuws? | 01-03-20 | 17:32: al dan niet levend, schijnt in China te gebeuren. Levende mensen rechtstreeks in een bodybag..
@Masteryu | 01-03-20 | 17:55: Jaja.
Schijnt.
Schijnt ook dat mensen bij de eerste de beste hoest naar Mars worden gestuurd in raketten.
@Is dit nog nieuws? | 01-03-20 | 18:05: Bron?
Nee hoor mensen, geen reden om je druk te maken, hoor ik al weken. Met een beetje pech gaan we allemaal hemelen. Wat een incompetent zooitje is het toch. Lachen zich allemaal een hoedje op hun caraibische vakantie reces adres.
De werkelijke vertaling van Corona = Afleidingsmanoeuvre. Kijk maar om je heen wat wat er loos is dat zal niet meevallen want bv Nederland is nu heeeeeel druk met Corona, alsof iedereen achter een lekker wijf aanloopt die Corona heet.
King of the Oneliner | 01-03-20 | 16:47 @ Nou, dan wordt Argentinië OOK besmet , want WA & consorten waren in Oostenrijk, daar was ook een Coronavirus...……... Wel raar dat men niks over Oostenrijk hoort, terwijl in Zwitserland, Duitsland en andere omringende landen wel CoronaPatienten waren/zijn.
Lees ik nou goed dat een coronapatiënt EEN WEEK in Gorinchem op de IC lag, samen met uiterst kwetsbare patiënten en in- en uitlopende verpleging? En pas na die WEEK getest werd omdat het RIVM-protocol eerder testen niet nodig achtte? Prima gewerkt Jaap van Dissel, met vrienden als jij heb je geen vijanden nodig!
Zo kom je mooi van je IC patiënten af idd.
@Bolder | 01-03-20 | 17:29:
Wie zijn er dan allemaal deaud gegaan?
@Is dit nog nieuws? | 01-03-20 | 17:33: Doodgaan duurt even. Over een paar weken kunnen we meer over dit virus en de gevolgen ervan zeggen. Even geduld dus.
kuch
Aaarrchhh! T is nu ook al hier!!!! Help!
Sta je als rochelende Coronapatient daar in Gorinchem op de stoep: Sorry... we hebben al een besmette patient gehad. Probeert u het verderop even. Stadsbus 78 vertrekt over 10 minuten.
De stoel van Wiebes, Schouten en anderen kan in ruststand. De komende tijd is alle aandacht gericht op het gepruts van Bruins. En Rutte komt er weer mee weg.
Waar is ie eigenlijk?...
Rutte heeft een kus des doods van Blok gekregen vlak voordat Blok naar de hel ging, vandaar dat we Rutte niet meer zien. *wordt wakker uit dagdroom*
@ZwarteDag | 01-03-20 | 17:39: Dat schrijft U alleen om ons blij te maken.
Bitcoin gezakt, goud omhoog, beurs omlaag.
Het plaatje wordt steeds duidelijker.
Het RIVM heeft van een aantal besmettingen nog geen idee hoe deze zijn opgelopen, meldde het hoofd Infectieziekten van het RIVM, Jaap van Dissel.
Zo vierden twee nieuwe besmette mensen carnaval in Tilburg, maar hij heeft vooralsnog niet het idee dat het carnaval daar de bron van de besmetting is geweest. WTF? Het gaat om een vrouw in Tilburg en een man van middelbare leeftijd uit Coevorden, die daar deelnamen aan het feest. Niet te geloven wat een incompetentie en zuinigheid.
En dan deze dommigheid:
"Om in kaart te brengen in hoeverre de vrouw in Gorinchem de besmetting aan anderen heeft overgebracht, is een onmiddellijke opname- en bezoekersstop noodzakelijk, aldus Jaap van Dissel, hoofd Infectieziekten van het RIVM. Volgens hem moet worden uitgezocht wat de consequenties voor het personeel en andere patiënten zijn in het ziekenhuis. Ook het verzorgende personeel wordt onderzocht. Het is nog niet duidelijk of de vrouw in een gebied is geweest waar veel mensen besmet zijn met het coronavirus, zoals het Italiaanse Lombardije. „We kunnen dus nog niet uitsluiten dat de besmetting mogelijk in Nederland heeft plaatsgevonden”, aldus een woordvoerder tijdens de persconferentie".
De Q-koorts is heel lang onder de pet gehouden... Financial collateral damage te verwaarlozen vergeleken bij het nemen van de voor de volksgezondheid noodzakelijke maatragelen. Over een paar weken/maanden buigt Rutte diep en verontschuldigd zich uitputtend om vervolgens op dezelfde voet door te gaan. Leven de BV NL. .
Zuinigheid, vraag me af hoeveel extra de boven ons gestelden binnen harken met een weekend werken???
Zijn reactie zal heel voorspelbaar zijn..
Met de kennis van nu zouden weer toen anders hebben gehandeld ..
*kuch* klopt helemaal. Het gaat duidelijk zichtbaar *kuch* * kuch* niet om de veiligheid van de burger.*kuch* maar om de veiligheid van de kas..*kuch* *kuch* *kuch........*
En wij ons maar verbazen over de censuur en dictatoriale houding in China met betrekking tot de berichtgeving.
Het lijkt alsof de staat en de staatsomroep/RTL/MSM de handboeken uit China aan het kopiëren zijn.
Kok zei ooit het socialisme is deaud. Ik zal Rutte nooit horen zeggen kapitalisme is deaud. nee kapitalisme is hardstikke levend als nooit te voren, volksgezondheid gaat deaud tenzij de farmaceutische industrie er aan kan verdienen.
@Miezerig | 01-03-20 | 17:42: Nederland ook in het complot?
Juist verwoord. Het RIVM heeft bloed aan zijn handen door niet te testen en echt stomme foute protocollen te gebruiken. Niks geleerd van alle fouten die in het buitenland gemaakt zijn
Nog steeds komen vluchten aan uit zwaar besmette gebieden. Te idioot voor woorden. Nitwits zijn het. Bruins en dat op ELK gebied falende RIVM! Pinokkio Rutte vindt dat ze het prima doen. De schadeletsel advocaten kunnen zich op gaan maken voor vette schadeclaims wegens grove nalatigheid van de hufters van de Roverheid.
Heldere observatie. Zo gaat het onder Rutte's visieloosheid en zo zal het gaan. Zolang het volk niet ontwaakt.
Kinderbedtijd?
Die uitspraak was door de minister president Colijn op 11 maart 1936
Voor de duidelijkheid, de patient die zich in Gorinchem bij het ziekenhuis melde kwam niet uit Gorinchem maar uit de gemeente Altena (Nrd-Brabant). Correcte woonplaats is dus nog naar buiten gebracht.
nog niet naar buiten gebracht.
Patient van ziekenhuis Gorinchem komt dus uit Nieuwendijk (gem. Altena) Nrd-Brabant
Nergens lees je wat er met de grote groep gebeurt die niet behoort tot de categorie dood, en evenmin tot de categorie van mensen met weinig verschijnselen.
Die groep is ca. 40% van alle besmetten. Ze zweven allemaal ergens tussen dood en levend, en dat gaat al weken door. Er is niets wat erop wijst dat ze genezen, integendeel.
Dat gaat om een groep die bijna gegarandeerd zware blijvende letsels overhoudt aan dit virus, b.v. ARDS of nierinsufficiëntie. Met een van beide ziektes heb je gegarandeerd een kort en ellendig leven.
Mensen, sluit uzelf en uw dierbaren op. NU. Want de overheid liegt toch.
Overal lees je dat die mensen gewoon genezen zijn.
Net als met griep. Gaan weer hun ding doen. Goede tijden slechte tijden kijken enzo.
Zombie Apocalypse. Duidelijk.
Die zijn niet besmettelijk, is een feit, de staats onderzoekers van het RIVM zeggen het.
Daarover kan geen discussie zijn.
@Is dit nog nieuws? | 01-03-20 | 17:22: 'Genezen'.
Bruh...
@Care | 01-03-20 | 17:57:
Ja.
Niet?
Haha, zei ik het niet? Nederland heeft de slechtste zorg(authoriteiten) ter wereld. Dat dit land zo belachelijk vol is helpt ook niet.
Ga eens naar een ander land.
Angola ofzo.
@Is dit nog nieuws? | 01-03-20 | 17:23: Angola: 0 geinfecteerden.... dat zijn de officielw cijfers. Gelukkig wonen daar geen miljoen Chonezen of zo
Oh, Washington ( de staat ) heeft de noodtoestand afgekondigd.
Dat is dan staat 4 of 5 want andere staten hadden dat al gedaan. Heb alleen niet genoteerd welke.
@Lupuslupus | 01-03-20 | 17:19: Ah, oh, thanks. Er is een major fuckup geweest bij de CDC omtrent de testkits.
@ikbenerweer! | 01-03-20 | 17:21: San Fransico en Illinois mogen ook in het rijtje.
Gezellig. En dat met Super Tuesday (?) aankomende week nog voor de boeg.
Ik was een atoomkelder aan het graven in mijn achtertuin, met inclusief luchtfilterdinges erin.
Heb ik wat gemist?
Ga ik even voor je checken, wat is je adres?
Zou je trouwens wel willen doorgraven tijdens het wachten? Thanks.
@ikbenerweer! | 01-03-20 | 17:16:
Binnenhof 19, Den Haag
Stuur een PM met je GPS locatie en ik ga kijken wat ik voor jou kan betekenen...
Welstand al komen buurten?
Wie stopt de Corona kolder? Een keer hoesten en de wereld is in paniek.
Idioterie ten top!
Dude, Als je dit nu nog steeds roept leef je onder een steen. Een gewone griep veroorzaakt al economische schokgolven bij een epidemietje. Dat is bij een wereldbevolking die bekend is met dergelijke virussen. Dit is nieuw, niemand heeft weerstand. Naar schatting is het kwadratische besmettelijker en tientallen tot hondertallen zo dodelijk.
Doe eens een bestelling in China en kijk wanneer je pakketje aan komt. We staan aan de vooravond van een Pandemie met ongekende economische gevolgen.
Alleen al de ineenstorting van toeristische sector kan voor sommige landen recessie betekenen. In Milaan zijn de schappen leeg.
Apotheken hebben maar 3 dagen voorraad. Om eens wat te noemen...
@Joostmochtnietsweten | 01-03-20 | 17:21:
Dude, als je dit roept ben je echt een paniek zaaier!
@Joostmochtnietsweten | 01-03-20 | 17:21:
De toeristische en economische sectoren komen toch echt alleen aan banden te liggen, als we meegaan in deze gekte. JJ3162 heeft gelijk. Deze gekte moet stoppen.
@Is dit nog nieuws? | 01-03-20 | 17:23: Klopt... doemdenkers moeten we niet
@Is dit nog nieuws? | 01-03-20 | 17:23: En WAT als ie gewoon gelijk heeft ?
@harryverdetsie | 01-03-20 | 17:32:
Speciaal accountje aangemaakt om hier paniek te zaaien?
@Joostmochtnietsweten | 01-03-20 | 17:21: Sssst, straks worden de grieproepertjes en ontkennertjes ook nog bang.
@Gokmaar | 01-03-20 | 17:33:
Laat em dan eerst maar eens komen met cijfers en feiten in plaats van gezwets.
@GeenHeil | 01-03-20 | 17:29: Welke gekte? Je hebt te maken met een relatief dodelijk danwel schadelijk virus met een incubatietijd van minstens 2 weken zonder symptomen. Er is geen consensus over of het dan wel of niet overdraagbaar is. En mocht dat wel zo zijn, dan is het met het huidige beleid een kwestie van tijd voordat heel veel mensen een heel nare tijd of dood gaan hebben. Iets wat voorkomen kan worden (of beter: had gekund) door tijdelijke restricties. Worst case: enige economische schade; best case: wellicht 50% minder doden, zoals bij de Spaanse griep destijds op plaatsen die vroegtijdig veilig beleid voerden.
Wat dit kabinet doet, is gokken. Welvaart boven welzijn. Het is als autorijden zonder verzekering.
Wat niet wegneemt dat de media er gretig bovenop springt. Iets wat je paniekzaaien zou kunnen noemen. Maar wat u probeert te zaaien is niet minder schadelijk. Aan paniek hebben we niks, maar voorzichtigheid is in deze geboden.
Alweer eentje met een grote mond die tegelijk niet naar Italië durft te gaan. Beetje vent gaat NU naar Lombardije, durf je niet he? Laffe tak.
@ZwarteDag | 01-03-20 | 17:46: boek maar wat voor ons....
Hiier zou een debat over moeten komen. Zonder mondkapjes!
Jos van de Sande uit Tilburg was Hoofd Infectieziektebestrijding van de GGD tijdens de Q-koortsepidemie. Hij hoopt dat de overheid deze keer wel eerlijk communiceert. www.youtube.com/watch?v=HCxwnEJ_Fb8
Weinig kans op, waarom een ziekenhuis dicht als er een corona patiënt meer dan een week ervoor gelegen heeft, waarom bezoek patiënten binnen houden en personeel niet, vragen vragen
@Idiot456 | 01-03-20 | 17:14: Die patient heeft ongetest van 21 februari tot en met 28 februari op de IC gelegen. Een week lang, niet een week geleden. Pas in de loop van vrijdag 28 februari naar EMC Rotterdam vervoert en getest.
Overheid en eerlijk, contradictio in terminis. De kans is groter dat varkens gaan vliegen en ijs niet smelt in de hel....
Wàt een stelletje amateurs zeg van het RIVM. Dat zijn toch die lui die alles zo goed weten van de stikstof? De gesprekken zijn niet eens verstaanbaar en er wordt ook niets aan gedaan. Ze lullen gewoon onverstaanbaar door. Dat schept vertrouwen. Gespannen blikjes dat wel!
En Lubbers schijnt te hebben gezegd dat de tegenwoordige mobiliteit (door 'Schengen'?) zo'n verrijking is.
Hoe kan dìt nou weer!
Ik ben blij met de Hollandse nuchterheid van de mensen en de rustige en deskundige bekwaamheid van onze goed functionerende overheid
Heerlijk sarcastisch.
www.youtube.com/watch?v=0oBx7Jg4m-o
Tilburg zouden ze nu moeten afsluiten als het niet al te laat is. Het enige wat je hoort is ggz dit en dat. Ben ik nou zo para of hebben we hier het slordigste pandemie bestrijdingsbeleid van de wereld?
U bent para
Kost geld - immigratie eerst.
Dus als triple AAA morgen niet op school verschijnen, weten we dat de poep serieus de ventilator heeft bereikt.
Yep.
Ligt het nou aan mij, dat ik die persconferentie van een beschamend onprofessioneel niveau vond.
Ligt het nou aan mij, dat de NOS blijkbaar niet in staat is, om 3 of 4 microfoons te regelen.
Ligt het nou aan mij, dat de cameraman niet in staat bleek om de spreker in beeld te krijgen/houden.
Ligt het nou aan mij, dat ik de directeur van een ziekenhuis wat gesloten is voor patienten en bezoek eigenlijk ook achter die tafel had willen zien?
Ligt het nou aan mij dat ik denk, dat hij dan veel vragen gekregen had die hij liever niet wilde beantwoorden?
Ligt het nou aan mij, of kwamen ze met z'n allen bijster gespannen over?
Light het nou aan mij, en houden ze iets achter?
@Barbaartje97 | 01-03-20 | 17:00:
Je zou toch verwachten dat ze gezien de geweldige voorbereiding en de draaiboeken en procedures, ze een beetje goed perscentrum in elkaar hadden gestoken inmiddels.
Of zou het allemaal niet zo deug.... eh?
Ik denk dat de camera- en geluidsman dezelfde persoon was. Heel gebruikelijk tegenwoordig, zo'n eenmans reportage. De camera werd pas weer gericht op de juiste persoon nadat de audio "gefixt" was. Arme kerel maar rondrennen om die microfoons steeds te verplaatsen... LOL.
Om eerlijk te zijn heb ik die perso niet bekeken. Water onder de brug, maatregelen hadden al genomen moeten worden, besmettingen hebben al plaatsgevonden en mensen reizen nog steeds het land, het continent en de planeet over. Ik mijd hotspots, ga even niet uit, niet met het ov, vlieg de komende maanden niet - stond wel in de planning -, gewoon even deze griep uitzingen. Niet eens voor mezelf maar voor familieleden op leeftijd.
Laura Bicker correspondent van de BBC in Zuid-Korea tweet dat de sekte daar is getest. Het gaat om 1900 leden. 1300 hadden ziekteverschijnselen en 600 niet. Van de 1300 had 87,50% het virus, van de 600 zonder ziekteverschijnselen werd 70% positief bevonden.
1138 hadden het van de mensen die verschijnselen vertonen. 420 hadden het toch, die geen verschijnselen vertoonden. Dat is dus ongeveer een derde van de gevallen.
Aangezien dit het grootste onderzoek is wat er geweest is over a -symptomatische verspreiders en de resultaten schrikbarend te noemen zijn, zou je verwachten dat het groot nieuws zou wezen. Helaas.
Het beleid van de RIVM om een termometer in de kont te steken bij vermoede Corona gevallen is niks anders dan pissen in de wind. Een derde van de gevallen blijft altijd onder de radar.
Het is de vraag of de mensen die nu nog zonder symptomen zijn niet een veel langere incubatietijd hebben.
Maar waarom ontkennen/negeren ze dit?
Wat is het beleid wat hierachter steekt?
Ik weet wel wat het resultaat gaat worden.
Die persconferentie was niet voor niks zo nerveus. Ze vrezen nu voor mogelijk meer geïnfecteerden in Tilburg en het niet ervoor verbieden van deze evenementen. Dat lijkt me bij een uitbraak verwijtbaar zonder met de kennis van toen te benoemen.
@Roadblock | 01-03-20 | 17:02: Ik geef je op een briefje dat dit virus bewust in de markt is gezet. Alles om -de totale controle- op mensen te krijgen. Jaren geleden lekte er al een document uit van de EU waarin viel te lezen dat men controle wilde nemen over de vrijheden van mensen en dat dat vrijwillig wel eens niet zo snel zou gaan. Een wereldwijde ramp zou daar echter wel verandering in kunnen brengen.
@Roadblock | 01-03-20 | 17:02: Omdat de pers geen lastige vragen stelt en op falen toch geen sancties volgen. Falen loont meer dan de kop boven het maaiveld uitsteken. Volgende baantje wacht al.
Heb je een link, of een verwijzing naar dit onderzoek/artikel? ik kan hem zo niet op de BBC vinden en zou hem graag eens lezen om je verhaal te verifiëren.
Sektes verbieden.
Geloof verbieden.
@Brulletje | 01-03-20 | 17:06:
Ga weg. Mafkees.
@FLP_du_Stok | 01-03-20 | 17:14: mag geen links plaatsen. Google twitter en Laura Bicker 1233701679586922498
@Roadblock | 01-03-20 | 17:02: zelfde strategie als overal bij Rutte, mensen koest houden. Je kan wel ongeveer uittekenen wat een chaos het gaat worden als Nederlanders echt serieus gaan hamsteren.
Ik zet mij zelf vanaf morgen mooi in quarantaine ........ niet omdat ik ook maar enige griep verschijnselen heb...... ik vertrouw die hoestende en proestende collega's niet!
Beste oplossing om besmetting te voorkomen: veel knoflook eten. Helpt absoluut niet, maar iedereen blijft bij je uit de buurt.
Gewoon heel veel hoesten en mensen blijven wel bij je uit de buurt.
Hoe origineel na deze mop al 100 keer gelezen te hebben.
Kijk dat zijn tips waar mensen iets mee kunnen.
Bonensoep helpt ook om de 2-meterregel te handhaven in de rij van de supermarkt.
En dan blijkt straks dat dit corona virus al jaren eerder voorkwam, maar dat niemand zich liet testen voor een kuchel en een snotje.
Exact. Was zelf een jaar geleden in China. In een nabije stad met 20 miljoen inwoners. Ik kreeg daar een griepachtig virus met droge hoest, het duurde een kleine week. Er waren op die bijeenkomst meer mensen ziek. Dat is daar vrij normaal, virussen verspreiden met die hoge bevolkingsdichtheid erg snel. Vrijwel iedereen woont in een grote toren met 1000 andere mensen, dineert elke avond met anderen en reist met bus en metro.
Helaas. Er worden jaarlijks griepspuiten gezet.
@Max Headroom | 01-03-20 | 17:02:
Dat is ook ons voorland. Die 20+ miljoen mensen vanaf 2050 moeten ook ergens wonen... Het ophokken van beesten wordt verboden en in plaats daarvan gaan we mensen opstapelen want dat levert de staat meet op.
@Graaisnaaiert | 01-03-20 | 17:08:
Inderdaad, China is een soort 'human farm' voor de 'partijleden'. Dit is waar de EU inspiratie uit put.
@Max Headroom | 01-03-20 | 17:21: Neem nog een pilletje.
@Is dit nog nieuws? | 01-03-20 | 17:34:
Gedaan. Wederom de rode gekozen.
@Max Headroom | 01-03-20 | 17:41: goed zo. Neem er nog 1.
Voor griep schijnt te zijn aangetoond dat vitamine D en glucose een impact hebben. Dat verklaart de afname in de zomer (vit D), en de impact van suiker (inflammation). Het kan zijn dat corona vergelijkbare impact heeft: ontsteking van de longen en verlaagde weerstand.
corona is een type virus dat overeenkomsten heeft met griep, maar het is geen griep.
Aerosol: bij hogere temperaturen verdampen minuscule waterdruppeltjes (uitadem) sneller, dus neemt de kans op KRUISBESMETTING door ingeademde lucht van anderen sterk af. De reden dat het zo besmettelijk is komt doordat het in de lucht hangt en mensen graag dicht op elkaar zitten. Maar goed, ik werk ook niet bij het RIVM welke zegt dat je je handen moet wassen en in je schoen moet niesen. Zodra de temperaturen stijgen neemt het aantal besmettingen sterk af, dus zeg over anderhalf tot twee maanden.
Hey knul, ga lekker in rusland wonen.... als asielzoeker
Best wel goed idee eigenlijk, dan is het snel afgelopen met de toestroom van illegalen en kanslozen. Verplichte vermelding iedere dag in het staatsjournaal hoeveel er weer binnen gekomen zijn.
Is er niets belangrijkers te melden? Bridget Maasland pijpt Royce de Vries in fietsenstalling rechtbank? Patty Brard geeft radicale imam een darmspoeling? Rob Jetten wil Royce de Vries ook wel pijpen, als Bridget geen tijd heeft? Godsamme, wat-een-gezever!
U beschikt over genoeg materiaal om voor uzelf te beginnen.
U bent wel erg pijp gericht.
Bent u soms loodgieter?
Ook dat droge fotobijschrift wederom, bij die poppetjes: "Dit zijn ze".
Humor om te breedbekgrijnzen.
Is dat ook een symptoom van ons nieuwe hebbeding / speleding, de afstandsbestuurbare Coroon?
.
Mijn advies: neem het ervan, nu het nog kan.
Juist achterom kijken nu, met smart.
Niet vooruitkijken nu, heb geen zin joh.
/*KLOK!*
En morgen gezond weer (pl)op.
/
*danspassend "La Vida es un Carnaval" neurieen doet met knikkebollende dog*
www.youtube.com/watch?v=CbF9IL1NI_s
Dank, Anqelique Kidjo en Rollo Tomasi.
Bye Bye GS schrijverTs en TegelerTs, lezerts, meelezerts en overige Bystanderts!
CAR-NA-VAAAAAL!
Wim-Lex, Maxima, de prinsesjes AAA, Bea zitten volgende week waarschijnlijk op hun ranch in Argentinië.
Echt wel.
En dan via een pre-opgenomen toespraak het Nederlandse volk veel moed en sterkte toewensen in deze moeilijke tijden.
Uiteraard. Vluchten als het heet onder de voet wordt zit in hun DNA.
O jee. Coronavirus in Drenthe. Het komt steeds dichterbij.
En dan zijn er hier gisteren een paar honderd Vindicatstudenten -toch niet de domsten zou je zeggen- toch maar afgereisd naar noord Italië voor de wintersport. Officieel risicogebied.
In Drenthe? Bron?
@Parsons | 01-03-20 | 16:51: Coevorden is Drenthe. Zie afbeelding hierboven van de persco.
@Parsons | 01-03-20 | 16:51: hierboven op die persco foto ^
@schijtzat | 01-03-20 | 16:53: Ah ja tuurlijk, sorry zat te slapen.
Die willen als proefkonijn gaan dienen.
Drumpiet is gek op besmetting. Die zal ze wel brengen.
Iedereen die carnaval heeft gevierd in quarantaine, liefst lekker lang. En met genoeg bier. Moet lukken.
Dit is het laatste zetje dat de economie nodig had.
Als we niet in een snoeiharde depressie belanden weet ik het niet meer.
En de rente staat op 0% dus daar kan niet meer aan gesleuteld worden.
De ECB kan nog meer obligaties opkopen.
Dat wordt dan een paar duizend miljard helikoptergeld.
@Schemerlamp | 01-03-20 | 16:44: Nog meer gratis geld rondpompen bedoel je.
@Schemerlamp | 01-03-20 | 16:44:
De grens van wat ze volgens hun eigen statuten mogen aankopen is al bijna bereikt. Direct opkopen van aandelen of helikoptergeld is de volgende stap, maar het is de vraag of bijv. het Duitse hooggerechtshof dat zal toestaan...
Die Eurocrisis gaat gewoon terugkomen, als een boemerang.
@Parsons | 01-03-20 | 16:46: En bovendien, dit gaat niet om geld, maar om gezondheidszorg.
@JackRyan | 01-03-20 | 16:45:
Jaaaaa ik wil helikoptergeld. Als ze dat ook bij de Turkse grens over de vluchtelingen uitstrooien, gaan ze dan weer weg?
@JackRyan | 01-03-20 | 16:47: 100% eens. Temeer omdat die nooit is weggeweest.
@2tribes | 01-03-20 | 16:47:
Wilt u ook de bijbehorende hyperinflatie?
@Parsons | 01-03-20 | 16:48:
Met die laatste redding van Griekenland hebben ze de boemerang enorm ver weg gegooid. Helaas komt ie altijd weer terug en in dit geval dus extra hard. Het onderliggende probleem is nooit opgelost, namelijke volledige Europese integratie en een Europese belastingdienst. Dat moeten we trouwens ook niet willen....
@Parsons | 01-03-20 | 16:48:
De rente staat op -0,5% trouwens, niet op 0%.
@JackRyan | 01-03-20 | 16:48: ja graag, dat wordt fluitend de hypotheek betalen.
@medusa324 | 01-03-20 | 16:57:
Ik zou de hypotheek juist verhogen ;) , aangezien je straks geld toe krijgt als de rente naar -5,5% gaat. In 2001/2002 en 2008/2009 ging er ook steeds circa 5 procentpunt vanaf om de klap enigszins te verzachten...
@JackRyan | 01-03-20 | 17:03: of nog gekker de ECB koopt de hypotheken van de bank op. Heb je alles in 1 keer afgelost en neem je een nieuwe hypotheek voor de verbouwing.
Recessie?
Mijn huisarts en tandarts hebben beiden al jaren een anti- handen schudden policy. Je ziet ze nu overal opduiken ivm dit virus maar zelfs 2 weken geleden mocht ik nog de hand van de specialist in het ziekenhuis schudden.
Stop daar gewoon permanent mee.
Verder: Bruins en het RIVM gaan het nog moeilijk krijgen met dit amateuristische geklungel.
Huisarts en tandarts uit Aleppo zeker?
Kan het ge-uhhh niet langer dan 70 seconden aanhoren, sorry. Ik volg de geschreven updates wel.
@Sinterbikske | 01-03-20 | 16:45: Nee Damascus
Bent u lam of is u lam?
@D.Bader | 01-03-20 | 16:50: Bent u zelf lam ?
Den Imam had toch gelijk om Rita Verdonk geen hand te geven. Verjaardagen zijn ook niet meer van deze tijd. Sinterklaas, Kerstman en Paashaas klagen wel want Is er al een zelftest kit om je op Wuhan Corona virus te testen ?
@rmstock | 01-03-20 | 17:05: Gewoon gezond verstand om het niet te doen op plaatsen met concentraties van bacillen en virussen die de patiënten meebrengen. Simpel toch.
Geen idee. Vieren ze in Iran ook carnaval? Aan die gekke kleren te zien zou je het haast wel denken.
Je mag nooit meer raden.
Gisteren was alle pasta en rijst al uitverkocht....
Hamsteren is zo februari.
@JackRyan | 01-03-20 | 16:44:
Damn, ben net door mijn pasta heen... zelf maken dan maar? Ben er nog niet zo handig in, misschien mooi moment voor nieuw kunstje.
@JackRyan | 01-03-20 | 16:44:
De supermarkt was hier vanmiddag gewoon helemaal vol.
Overheid lijkt klungelig te handelen maar is met opzet. Mitigation tov militaristische containmentstrategieën. Virus is toch niet tegen te houden en op deze manier blijft de economische schade nog enigszins binnen de perken. Vooralsnog.
Dode mensen zijn goed voor de pensioenfondsen. Bij ieder voortijdig overleden persoon vieren ze daar een feestje.
@minnenman | 01-03-20 | 16:43:
Zorg, woningnood, ik zie eigenlijk alleen maar voordelen
@Plap | 01-03-20 | 16:44: Stikstof, CO2, huizen komen vrij voor hun asieleisers. Mark Rutte wrijft zich al in zijn valse knuistjes. Oh, en het leidt zo lekker af van hun PFAS-, stikstof-, klimaat- en asieldebacles.
quote www.telegraaf.nl/nieuws/1289436505/li... "De patiënt verbleef tussen 21 en 28 februari op de intensivecareafdeling van het hospitaal in Gorinchem met zware luchtwegklachten. In die periode was er onder het RIVM-protocol geen aanleiding de patiënt te testen op het coronavirus." Dat was VORIGE week, zware luchtwegklachten Geen aanleiding om te testen volgens RIVM... Serieus?? wat en kneuzen
Stikstof, Corona ze hebben echt nergens verstand van! Weg met die zooi.
Bij het RIVM hoesten ze achter de elleboog.
@born2killn00bs | 01-03-20 | 16:41: wat kost het RIVM eigenlijk... scheelt weer in de belasting
Waarschijnlijk wordt dat instituut bestuurd door een stel bestuurskundige en politicologen. Mensen die nergens iets van afweten maar wel een vol telefoonboek op hun foon hebben. Weg ermee!
Voor het effect krijgt de minister tijdens de persconferentie voortdurend briefjes in zijn handen gedrukt. "Aardappelen, afwasmiddel, hagelslag."
Briefje van hún puppetmaster. Incompetente bende.
"Sterillium, gelaatsmasker, handschoenen, conserven"
Graag een quarantaine afroepen in Tilburg............... er gaat ook nog gewone riep rond ben wel benieuwd in welke mate hoestklachten altijd een symtpoom zijn van Carona... hoor veel ziektegevallen in Tilburg en Eindhoven.
Hahahaha.
Mafklapper.
Hoe ga je een quarantaine afdwingen? En waarom? Om een paar hoestende mensen?
Ik denk even outside the box:
-Morgen één maand alle scholen dicht
-Schiphol sluiten
-ieder adres in Nederland krijgt via de post een pakketje noodmateriaal, zoals handgel etc. Moet wel door brievenbus passen.
-is het mogelijk om het virus te killen met UV licht, oftewel UV licht inbrengen in de luchtpijp etc. ? Misschien domme vraag.
Is het oude anti-malaria middel chloroquine misschien een noodoplossing tot we iets beters hebben?
Deze bittere stof kinine zit trouwens ook in bitter lemon.
En vooral de astma en COPD patienten hebben behoefte aan extra zuurstofflessen, respirators, en O2 concentrators.
Bedankt. Wat zouden we zonder jouw inzichten moeten?
@minnenman | 01-03-20 | 16:39: Helemaal niets. Nederland zou verloren zijn. Ik ben, as we speak, een app aan het ontwikkelen m.b.t. het corona virus. Het is te downloaden in de Playstore, en wil toegang tot al uw foto's en bestanden. Plus wil het uw locatie weten en anale temperatuur.
Er komt een moment dat er niet genoeg beademingsapparatuur meer is. Wat dan?
- Alle evenementen, beurzen, sportwedstrijden afzeggen.
- Iedereen die kan thuiswerken dient thuis te werken.
- Attractieparken, dierentuinen en museau dicht.
- Handdesinfectie bij supermarkten
Zeker geen domme vragen. Mijn persoonlijke non-expert conclusie is dat UV (liefst in de vorm van zonlicht met alle andere frequenties erbij) en kinine (absorbeert UV) zeker helpen. Probleem is dat de WHO UV-licht als aartsvijand heeft verklaard. Helaas mogen we niet meer in de zon zitten want huidkanker (overdaad schaadt, zeker voor withuiden die 50 weken in een kantoortje vertoeven en dan 2 weken full time in de Canarische zon gaan zitten). In de zon zitten is ongeveer het beste wat je kunt doen voor je gezondheid. Leven in een smog-stad blokkeert de zon meer dan je lief is, de ellende in China gaat verder dan dat maar luchtvervuiling is een grote factor.
Dus lekker tonic drinken en naar buiten of eventueel wat lampen aanschaffen als het weer eens pleurisweer is.
Corona virussen kunnen niet tegen UVb straling. Zijn binnen een tel dood als de zon schijnt. Vandaar de te verwachte afname van mens op mens overdracht bij mooi weer.
@Eduardo- | 01-03-20 | 16:44: ik moest net door een poortje bij de super.. doodseng, komt wel heeeeeeel erg dichtbij zo..
Dat zijn behoorlijk wat oneliners, King.
@Eduardo- | 01-03-20 | 16:44:
Pinautomaten, deurklinken, winkelkarretjes/mandjes, deurhendels koelvakken, touchscreens, handen personeel, etc. elk uur grondig schoonmaken. En dat heeft niets met smetvrees te maken in deze situatie.
@Zwizalletju | 01-03-20 | 16:48: waarom tiert het dan ook welig in Singapore en Abu Dhabi?
@medusa324 | 01-03-20 | 17:00:
Omdat daar iedereen in de airco zit?Binnen?
Even binnen het doosje:
Scholen dicht heeft volgens RIVM geen zin want kans op besmetting bij kinderen is minder. *kuch kuch*
Schiphol dicht kost meer dan het oplevert en is zinloos geworden nu.
Qua noodmateriaal adviseer ik touw met een briefje dat herinnert aan de verantwoordelijkheid naar de medemens, dieren worden voor minder geruimd.
UV in het lichaam gaat niet werken, wel zou je uv brillen kunnen uitdelen en lampen ophangen. Gezien hoe mensen met andere dingen omgaan die enig nadenken vereisen kun je rekenen op oogklachten, weet niet wat uvc licht met de huid doet maar verwacht niet veel goeds.
Er zijn verschillende medicijnen waarvan geroepen wordt dat dit zou werken. Probeer bidden voor de zekerheid, niet dat ik geloof dat dit werkt maar het houdt je even bezig en oude kerken zijn best mooi.
Als de stront echt de ventilator gaat raken moet je harde keuzes maken...
Helpt dit? Nee? Neem dan dyclofenac, word je lekker rustig van. Geen alcohol bij gebruiken ajb, er zijn al genoeg mensen die hulp nodig hebben buiten hun eigen schuld om.
Kost centjes.
Een overheid die al zo bezuinigt op de testen gaat dat niet doen.
RIVM, het rijks instituut voor onderschatting!
Wat zit die Bruins te hakkelen. Volgens mij heeft die wat moeite met het liegen........ Trouwens een CDA'er op zondag ????
25-1-2020 Minister Bruins: ‘Kleine kans dat Corona virus naar Europa komt.’
Diezelfde dag een paar uur later, de eerste Corona besmettingen in Frankrijk
28-2-2020 Minister Bruins: ‘10 besmettingen in NL en ziekenhuis in lockdown.’
Over 4 weken is het hele land in lockdown en rijden tanks door de straten om plunderingen tegen te gaan. De regering zit veilig in zijn bunker met voldoende eten en drinken en Wim Lex, Max en de kids zijn dan al reeds gevlogen naar Canada, waar ze nog een schuiladres hebben van vroegere tijden.
ff de reserveringen nazoeken op ene familie van buren....
Tanks? Die staan in Duitsland toch.
Ik begreep net dat de Oranjes naar hun ranch in Argentinië zijn.
@Henk P | 01-03-20 | 16:36:
Bij welke airline werk jij? Privé toestellen staan niet in die lijsten he.
@schijtzat | 01-03-20 | 16:57: bron?
@medusa324 | 01-03-20 | 17:01: een reaguurder hierboven.
Gelet op de staat van politie en leger zal er geen capaciteit zijn om te patrouilleren tegen plunderingen. De capaciteit zal worden gebruikt om overheidsgebouwen en politici te bewaken.
Nog snel even proberen online om de aangifte over 2019 doen als het kan met de storing van nu (overbelasting), voordat het personeel van de belastingdienst uitvalt door het coronavirus.
Koop saturatiemetertjes. Bij de action ofzo. Wel snel, want op is op.
En mobiele zuurstofsystemen. Die kun je straks, als de ziekenhuis allemaal vol zijn, tegen woekerwinsten op marktplaats zetten.
@Reaguurdeskundige | 01-03-20 | 16:50: Ben je te laat mee.. een goede zuurstof concentrator vind je niet zomaar.. maar ik heb ze.. al 3 weken geleden gekocht voor een habbekrats
Wel een geruststellend idee dat ziekenhuizen als eerste in lockdown gaan,
Btw hoe is het eigenlijk met onze kuchende man in regenjas ?
Zijn jas moest in quarantaine, dus hij heeft het nogal koud.
VRIEND..!!
@neonreclame | 01-03-20 | 16:33: Arrcchh!
Ik krijg spontaan corona van die hoofdletters!
@Is dit nog nieuws? | 01-03-20 | 17:26:
Moet toch aan die drugs komen..
* Krab*
Wat wordt hier verzwegen!
Incubatietijd is 2+ weken. Volgende week gaan we heul veel meer gevallen zien. En er zullen food-runs komen. Lege schappen en paniek.
@KutFilosoof | 01-03-20 | 16:32: incubatietijd 3 tot 27 dagen. Enne, hier geen paniek. Al maanden aan t preppen.
Brulletje | 01-03-20 | 16:29 |
Niks. Nederland zit in het "complot"met China en Iran?
Rutte zijn vaasje begint nu ook te barsten van binnenuit.
Ik heb een longontsteking in combi met Q-koorts overleefd.
Wel mega geijld.
Polp!
Gezien de doorsnee reactie is niet iedereen er zeker van dat u niet opnieuw geïnfecteerd bent.
Dus jij bent imuun?
Hopelijk geen vaatziektes voor u. Want die zijn niet te verhelpen.
@Brulletje | 01-03-20 | 16:41: Iedereen is imuun.
Wat schaam ik me weer voor Nederland;
De overheids ICT, migranten, EU, drugs, MH17, gezondheidszorg, politie, onderwijs, belastinegen, OM, RIVM, er is werkelijk geen enkel mechanisme in Nederland wat werkelijk functioneert.
Met lachende pinokkio aan het roer, en het Koningshuis wat zich mogelijk wederom persoonlijk al in veiligheid heeft gesteld.
Wat ik wil zeggen; Corona is onomkomelijk, zorg voor een goede gezondheid, voldoende slaap, vitamines, goed drinken, geen vetzucht, helpen meer dan mondkapjes, denk ik.
Geen vetzucht? Het staat onomstotelijk vast dat mensen met meer vet op hun botten een grotere overlevingskans hebben op de IC.
ik voel met je mee! heb het zelfde. Ik bekijk het echter nog enigsinds positief. we staan in veel top x-en altijd hoog. Ik vraag me dan ook echt af hoe overheid en ICT bv in spanje is ;)
Aanvullend: (grote) groepen mensen vermijden, (dus als het even kan ook niet naar de huisarts/apotheek), om 8 uur naar de supermarkt i.p.v. later, alcoholdoekje in de jaszak om handvat karretje te ontsmetten, bij thuiskomst goed handen wassen. Wie nu nog wil hamsteren is veel te laat, ik had alles (voorraad voor 3 maanden) een maand geleden al in huis, ook voor mijn huisdieren.
@Lupuslupus | 01-03-20 | 16:43:
Heerlijk dat paniekvogelen.
Als we gaan dan gaan we met ze'n allen.
Is al een eeuwenlange motto in Nederland.
de één wat sneller als de ander dit keer.
Kan ik eindelijk mijn jeugdliefde Melissa voor het blok zetten..
‘Alleen als ik zeker weet dat ik dood ga’..
steekmug | 01-03-20 | 16:27
Eerlijk zullen we alles delen, en ik ietsje meer dan jij.
Is al eeuwenlang het motto van Ernie (die van Bert).
*dan
Ho ho, dan wel zonder de Oranjes. Die zorgen allereerst goed voor zichzelf. Of die nog uit Lech terugkomen of direct doorvliegen naar een relatief veilig gebied?
@EEnzame SchizofrEEN | 01-03-20 | 16:35: Direct doorvliegen en vooral: daar blijven.
we gaan allemaal dood, de kans dat dit veroorzaakt wordt door dit vrij onschuldige virusje -NIHIL-. De blinde paniek eromheen gaat wel veel geld kosten wat dan weer jammer is.
En waar zie jij die paniek dan?
Ik lees nu op NU dat er in Abu Dhabi 45 Nederlanders in quarantaine zitten. Ik weet niet of dat hier al is gemeld.
Lees
@hoejeheette | 01-03-20 | 16:27:
Oh ja, my bad.
het wordt 1 webwereld met vervoersbedrijven zolang de voorraad strekt.
Is die hysterie nou nog niet overgewaaid? Wel een hardnekkige hype zeg.
Mijn Collega , net terug van Vakantie in Thailand.
Hij zegt, je hoort er niks over daar niks te merken.
Het is hier pure media armoe , wat dagelijks de klok slaat.
Iedere dag wordt je in nieuws en journaals met selectieve ellende bestook.
@Torquemada | 01-03-20 | 16:38: nou niet helemaal waar. Ik zit nu in Maleisie en het is wel een klein dingetje hier. Sommigen springen hier al weg als je even niest. Verder vooral.geklaag over uitblijven van touristen.
@Torquemada | 01-03-20 | 16:38:
Ja, alle Chinezen vliegen de wereld over door om te boeken via Thailand. Niet heel veel gevallen daar. Wel een enorme toename van virale longontsteking, maar da’s toevallig.
@Torquemada | 01-03-20 | 16:38: Thailand, da's andere koek: land va 70 M inwoners - van 1 naar 42 gevallen in 7 weken (als de getallen kloppen met de werkelijkheid). Het zal hier veeeel sneller oplopen.
Inderdaad, er gaan veel mensen dood aan chemotherapie.
www.zerohedge.com/health/silver-linin...
Zo af en toe zie je bij dit soort ziektes dingen voorbij komen..
Zerohedge is een ziekte.
Jammer, maar het lijkt satire te zijn. Het had op GS kunnen staan.
Kan slechter qua lokatie.
Er is straks een persconferentie in Gorinchem. Daar zal bekend gemaakt worden dat er 5 verpleegkundigen en 3 artsen besmet zijn.
Bron?
@JackRyan | 01-03-20 | 16:26:
Gorinchem.
@JackRyan | 01-03-20 | 16:26: Collega, met familie die werkt bij Gemeente Gorinchem
@Nomenklatura2 | 01-03-20 | 16:27:
Waarom hebben ze dat niet meteen bij die persconferentie gemeld dan?
@JackRyan | 01-03-20 | 16:28:
Haantjesgedrag?
@JackRyan | 01-03-20 | 16:28: Omdat het nep nieuws is. Bedacht door Nomenklatura2 om aandacht te trekken.
@JackRyan | 01-03-20 | 16:28: De man met het briefje was net te laat.
@Vula | 01-03-20 | 16:33: Wacht nou maar af!
@Vula | 01-03-20 | 16:33:
Nomenklatura2 is dus een nepnieuwsverspreider. Weten we dat ook weer...
@Nomenklatura2 | 01-03-20 | 16:36:
Ik heb die persconferentie in Gorchum afgewacht en wat blijkt; u heeft het totaal verzonnen! Nomenklatura2 is bij deze ontmaskerd als nepnieuwsverspreider. Kan er een speciaal vlaggetje bij zijn nickname?
Heb de hele tijd al de indruk dat het RIVM geen benul heeft wat er op ons aan het afkomen is. Vrees dat ze het paard verschrikkelijk ver achter de wagen gespannen hebben.
We gaan allemaal deaud, niets nieuws onder de zon.
Feynman had gelijk !!
Over een maand of 6 nemen wat mensen met de staart tussen de benen hun ontslag en komt uit dat er laks mee omgegaan is.
Welkom in Nederland !!!
Het land van bonnetjes, mortieren van de rommelmarkt, zwart gelakte dossiers, het OM dat zich mengt in rechtszaken tegen piloten en kamerleden en een boel wat nog niet aan het licht is gekomen.
Dat paard is enkele jaren geleden al overleden door verwaarlozing.
Klopt, RIVM test mensen niet die met Corona virus lijders in aanraking zijn gekomen. RIVM doet net of a-symptomatische patienten een sprookje zijn en temperatuurt mensen liever. Zo'n testje is te duur kennelijk. Zuid Korea heeft al 80 duizend tests afgenomen. Zuid Korea stuurt tekstberichten rond als er ergens iemand positief getest is met de woonplaats van betreffende nieuwe patient. Je kunt dan online inloggen en bekijken waar betreffende nieuwe patient de afgelopen 72 uur geweest is. Als je daar dan ook geweest bent kun je je aanmelden voor een test. Alle lokalen waar de nieuwe patient geweest is worden gesloten en gaan niet meer open na een grondige reiniging met anti virale middelen. Kijk, zo laat je zien dat je het serieus neemt als modern land.
@Tekstverwerkerr | 01-03-20 | 16:35:
Ja maar wij zitten met dat bejaardenoverschot, begrijp dat dan.
Daredevil hier, dinsdag vliegen we naar Portugal.
Livin' on the edge lol
Bron?
In Portugal hebben ze nog geen Corona gevallen, dus misschien ga jij het daar wel brengen....
@TheOtherWhiteMeat | 01-03-20 | 16:23: Statistisch gezien is dat onmogelijk. Ze hebben het wel maar testen waarschijnlijk niet of nauwelijks. Wat het 1 van de gevaarlijkere Europese landen maakt, samen met NL trouwens...
Maar drink je je eigen ochtenplasje?
Lekker een eindje buiten bereik van WiFi en 4G?
We zijn u dankbaar!
@TheOtherWhiteMeat | 01-03-20 | 16:23:
Nou wie weet.
We hebben er zin in.
@DezeNicknameBestaat | 01-03-20 | 16:25: Goed punt, ik had inderdaad geregistreerde gevallen moeten zeggen.
Maar ik ben niet eens met de indicatie 'gevaarlijkere' landen, het is toch wel zo langzamerhand duidelijk dat dit virus niet te remmen is met meer testen.
@NumbNuts | 01-03-20 | 16:28:
Nope dat is inmiddels geregeld maar leukere dingen te doen.
Dat dan weer wel.
@Berbaar | 01-03-20 | 16:31: Ook leuker voor GS. Ons advies, blijf wat langer. Kunt u nog meer gephotoshopte kiekjes op feacesbook plaatsen om (wat u vast denkt) al uw 'vrienden' jaloers te maken.
Enkele reis toch wel?
Hufter! Ik zit veilig in Portugal en dan kom jij me 'het goede nieuws' brengen?
@Winter_is_coming | 01-03-20 | 17:41:
Sorry man maar iedere paar weken kom ik Uw kant op tegenwoordig.
Dat is Berbaars voor "dinsdag gaan we vliegeren in Poortugaal", lolz.
Ik vlieg maar even niet, 11+ uur in een afgesloten ruimte met maximaal een tiental plees voor 300+ man, nee, bedankt.
@Graaisnaaiert | 01-03-20 | 17:58: we hebben medelijden met hem.
RIVM wist ook precies hoe het met de stikstof zit en wat te doen. Hahahahahahahahaha.
Ik was zo straks bij de Ikea en daarbinnen was het file lopen met al die lemmingen voor je. Iedereen natuurlijk overal aanzitten en er werd volop gehoest zonder dab.
Wel een mooie zelfbouwkast gekocht, waar ik de komende week zoet mee ben om de tekening te doorgronden. Mij zie je ff niet meer buiten.
Wie nog vakantiedagen tegoed heeft. Neem lekker een maandje. Koel en vries volstampen en niet meer buiten komen.
Is Ikea al in de markt gesprongen voor zelfbouw kisten?
@impy | 01-03-20 | 16:27: 3 verhuisdozen aan elkaar met Ducttape.
@De Profundus | 01-03-20 | 16:30: Lekker in bubbelwrap wikkelen. Blijf je nog langer vers ook.
@impy | 01-03-20 | 16:27:
de De CØRØNÆ ?
Die carnavalvierders zijn klein bier. Dagelijks landen er superspreaders op Schiphol.
Uit Iran, Zuid-Korea en Italië wel te verstaan. Hoe is het mogelijk dat die vluchten nog altijd niet stilgelegd zijn?
@JackRyan | 01-03-20 | 16:25: De economie! Die wordt van de dood van zo'n 10% 60-ers en 25% 70-ers een stuk beter!
@JackRyan | 01-03-20 | 16:25:
Wat heeft dat voor nut, dan? Dan duurt het iets langer voor het virus zich hier verder verspreidt. So what? Er zijn nu tien mensen besmet in Nederland. Wat is jouw plan? Eerst wachten tot die mensen niet meer besmet zijn en dan pas weer vluchten uit die landen toelaten?
Dat is een financiële strop en die weegt echt niet op tegen de kleine hoeveelheid slachtoffers die ongetwijfeld zullen vallen.
@GeenHeil | 01-03-20 | 16:28:
Wat als er 10% van de gevallen aan de beademing moet? Dan kun je maar beter zoveel mogelijk tijd winnen, zodat de piek zoveel mogelijk uitgesteld wordt. Er is anders simpelweg niet genoeg apparatuur voorhanden...
@JackRyan | 01-03-20 | 16:30:
10% van de gevallen is in de huidige situatie 1 persoon. Ik snap jouw punt heus wel, maar op dit moment heeft het (nog) geen zin om gebieden af te sluiten et cetera. Daarvoor zijn er simpelweg nog niet voldoende (ons bekende) besmettingsgevallen.
@GeenHeil | 01-03-20 | 16:28:
Lagere piekbelasting.
@Kaas de Vies | 01-03-20 | 16:37:
Dat is ook zo en daar heb je gelijk in. Maar op dit moment is er geen sprake van een piek en het heeft geen zin om te proberen om een piek te voorkomen. Dat zou betekenen dat we nu elk geval eerst van voren tot achteren behandelen en dat daarna pas weer het gewone verkeer kan plaatsvinden. En als er dan weer nieuwe gevallen opduiken? Gaan we dan weer vluchten weren? Of gaan we gewoon alle vluchten uit die landen weren, tot het virus min of meer is gestabiliseerd en tot wij het 100% onder controle hebben? Ik denk dat het gevolg daarvan desastreus is voor onze economie.
@GeenHeil | 01-03-20 | 16:47:
Donderdag 1
Vrijdag 2
Zaterdag 4
Zondag 10
Trek dit door...... elke patiënt minder is pure winst.
@Kaas de Vies | 01-03-20 | 17:00:
Een besmet persoon is niet altijd een patiënt, hé. Ik ben het wel met je eens dat elke patiënt minder winst is. Maar er moeten toch eerst meer patiënten zijn, alvorens we over KUNNEN gaan tot zeer ingrijpende maatregelen. We kunnen toch niet het vliegverkeer stilleggen, omdat er nu 10 (ons bekende) besmettingsgevallen in Nederland zijn? En het gaat verder dan alleen het stilleggen van het vliegverkeer van en naar bepaalde landen. We moeten dan ook in Nederland bepaalde gebieden en gebouwen afgrendelen, zodat we een zeer uitgebreid onderzoek kunnen houden. Daar gaan zo enorm veel kosten mee gepaard. Op dit moment is deze virusuitbraak die kosten echt niet waard, wat mij betreft.
Ik verbaas me echt dat we het nog zo goed hebben hier in Nederland, al wordt het wel minder, ondanks al die faalprojecten van de overheid. Het wordt tijd dat ambtenaren persoonlijk aansprakelijk gesteld worden voor hun falen.
Voor? Het creeren van een coronavirus?? Of moeten we het hele land in Lockdown doen.?
@Petroselinum crispum | 01-03-20 | 16:22: ict projecten, verdwenen asielzoekers, belastingdienst, en niet adequaat optreden bij een dodelijk virus. In China bouwen ze een ziekenhuis in een week, hier is blijkbaar een goedwerkende microfoon al te veel gevraagd.
@Petroselinum crispum | 01-03-20 | 16:22:
De overheid faalt in alles.
Maak eens een lijstje. Ik heb weinig vertrouwen in de Nederlandse overheid.
@Petroselinum crispum | 01-03-20 | 16:22: er was tijd en kennis genoeg om voorbereid te kunnen zijn.
Iedere burger dient hoofdelijk aansprakelijk te zijn voor zijn daden, ook ambtenaren en politici dus. Maar aansprakelijkheid voor vira en klimaat is natuurlijk niet te bewijzen.
@SlimmeBelg | 01-03-20 | 16:29: maar wel het handelen wat van je verwacht wordt uit name van je functie. Ze worden immers niet betaald om spruitjes te plukken zeg maar.
@SlimmeBelg | 01-03-20 | 16:29:
Uw kant op niezen doet.
Hoppa. Hoofdelijk aansprakelijk u.
Het RIVM waakt over u.
Rutte zal uitspreken dat ie bezorgd is.
Niks aan de hand mensen... gewoon doorlopen.
En mee leeft. Met de kennis van nu. Schouder aan schouder. Het onderste virus zal boven komen. Iedere werkende duizend mondkapjes.
Rutte zorgt wel dat er voldoende bevolkingsaanwas blijft.
Op dit moment zitten er bijna 40000 supporters in het PSV stadion, hutje mutje op elkaar. Vanmiddag was ook RKC tegen Utrecht. RKC komt uit Waalwijk. Da's een buitenwijk van Tilburg. Dan speelden Willem II, VVV en Fortuna ook. Allemaal gebieden, waar keihard Carnaval wordt gevierd. Dit zijn in potentie dus 10000-den gevallen van Corona. Die gaan allemaal weer naar huis, supermarkt of werk. Dit zou zomaar een horrorscenario kunnen worden.
Precies!
Of niet..
Lees de geschiedenis van de Spaanse griep. Steden die vroegtijdig scholen, kerken en bijeekomsten aflasten hadden zo'n 50% minder doden.
Nederland heeft noch van Wuhan, noch van de Spaanse griep geleerd.
Hoho, alle evenementen kunnen "gewoon doorgaan". It's the economy...
Cijfers kloppen nog steeds met een verdubbeling per dag. We gaan het zien komende week.
In Gorinchem tijdens het verblijf van patiënte was er onder protocol RIVM geen aanleiding om mevrouw te testen op het virus.
Mensen met vakkennis in ziekenhuis kunnen zelf niet meer denken en handelen maar volgen dus alleen het protocol van Rivm .
Zo triest slaafs zijn we al geworden dus.
Kunnen wel maar mogen niet. Da's een beetje het resultaat wanneer bestuurslagen met zichzelf bezig zijn en niet zo waar zij voor aangenomen zijn
Ze kunnen zelf niet testen op corona. Kan alleen via RIVM of Erasmus. Gekkigheid natuurlijk.
www.worldometers.info/coronavirus/#co... Voor al uw statistieken en andere info. Veel F5 plezier.
Wat je op deze site b.v. Goed kan zien is in welk land het enorm uit de klouwen loopt. Zo is Duitsland op dit moment meer zorgelijk dan Singapore (en er komen veel meer Hollanders vaak in Duitsland tenslotte)
Frankrijk had zogezegd gedurende 2 weken geen enkel nieuw geval en dan schoot het aantal besmettingen plotseling op 2 dagen pijlsnel omhoog. De 2de Belgische besmetting is een vrouw die in een risico gebied in Frankrijk op vakantie is geweest. Dus ofwel heeft zij de enorme pech gehad om 1 van de 104 gevallen van dichtbij te ontmoeten ofwel heeft Frankrijk geen flauw idee hoeveel besmettingen ze hebben. De efficientie van de Franse overheid kennende gok ik op het tweede ..
Mss is het uitgelegd in de persco, maar Drenthe is geen plaats.
Is er een patiënt zero on the loose?
Patient is in Coevorden.
Coevorden blijkbaar, ik weet niet waarom RIVM daar Drenthe van maakt, misschien denken ze Nederlanders niet geloven dat Coevorden in Nederland ligt (is ook een grensgeval).
Jawel hoor, net als Marokkanen een ras zijn. Wat een paniekzaaiers weer, lijkt verdacht veel op klimaatwappies die ff nix te doen hebben en hier dus maar gaan sneeuwvlokken.
La maar komme die corona-shit, deze ouwe gek met z'n stent kan er wel tegen, met of zonder aluhoedje.
@Kinkfactor | 01-03-20 | 16:20:
Ik heb me even verdiept, blijkt er in de omgeving Gorinchem een patiënt zero los te lopen..
@NumbNuts | 01-03-20 | 16:22: Sorry, maar dat kan natuurlijk niet. Nul is nix, nada, niente. Patient Zero is net zo'n idioterie als Ground Zero of het Jaar Nul. Bestaat niet, het eerste jaar is jaar 1 van de eerste eeuw.
Ergo zitten we nu dus ook niet in een nieuw decennium, de Twintigs. Volgend jaar pas, op 1 januari 2021. Kwestie van leren tellen.
Of ging het daar niet over? BTW ik ben in Gorinchem geboren, heeeeel lang geleden. Op de Tolsteeg, als ik het goed heb.
@Kinkfactor | 01-03-20 | 16:52:
Tolsteeg??
Als de sodemieter jezelf opsluiten en laten testen,
ik geloof niks van die 2 week incubatietijd.
@vander F | 01-03-20 | 17:07:
Pleur toch op met ons zorgsysteem nog meer te belasten met een onozel hoestje.
@Is dit nog nieuws? | 01-03-20 | 17:28:
LOL!
Mooi dat ik niet in mijn elleboog ga hoesten, die gebruik ik namelijk om deuren mee open te doen (als ik niet thuis ben tenminste). Zoals meer weldenkende mensen dat doen die hygiëne best belangrijk vinden.
Deuren openen met de binnenkant van uw elleboog..??
U is ook een eigenpijper..??
@neonreclame | 01-03-20 | 16:17: probeer het eens en kijk dan waar je neus en ogen zich bevinden.
Ik hoest door mijn broek heen. Kan geen kwaad.
@Bom-Petisco | 01-03-20 | 16:21:
Serieus net geprobeerd...
( eigen pijpen lukt alleen in mijn dromen..)
Ellebogen gebruik je maar op je werk,net zoals de meeste mensen.
De rust in Europa zijn we nu al vele jaren kwijt, Euro crisis, vluchtelingen crisis, nog meer vluchtelingen, immigranten crisis, Corona crisis enzovoorts, enzovoorts.
En als Corona nog wat langer doorsuddert hebben we een pittige economische crisis er bovenop, en dan kunnen we weer van voren af aan beginnen.
Europeanen; kind van de rekening.
Je heb zeker de bloed rode beurscrash cijfers nog niet gezien. De rente kan niet verlaagd worden als redding. Ecb was te hebberig.
@bigstone | 01-03-20 | 16:18:
1929 2.0?
Die dame van het RIVM somt een groot aantal gebieden op in Italië. Waarom wordt er niet direct bij gezegd: "Bent u in één van deze gebieden geweest gedurende de afgelopen weken, gaat u vanaf morgen VERPLICHT twee weken thuis in quarantaine. Houd uw kinderen thuis van school en meld u zichzelf ziek op het werk". Ik ben geen wetenschapper, maar met de kennis van nu (het virus is enorm besmettelijk) lijkt mij dit toch de meest logische stap?
Er moeten zo min mogelijk mensen met elkaar in contact komen. Dat is de beste methode om verspreiding tegen te gaan, begreep ik vanochtend van prof.dr. Marc Bonten van het UMC Utrecht in WNL op zondag.
Dan zou ik nu nog de boodschappen in huis halen voor de komende twee weken en met mijn gezin de komende twee weken thuis gaan cocoonen. Niets mis mee lijkt mij toch? Ik ben bang dat het anders gierend uit de klauwen gaat lopen, want er is geen capaciteit genoeg in de Nederlandse ziekenhuizen bij een zeer hoog aantal besmettingen met ernstig zieke mensen.
Nou ben ik maar een eenvoudige boerenlul, maar wat u zegt lijkt mij ook heel logisch.
Tenzij je de economie belangrijker vindt dan je bevolking.
Zachte heelmeesters maken stinkende wonden.
Inderdaad. Kijk naar Japan. Scholen dicht. Daar telt gezondheid schijnbaar meer dan economie.!!
@Roadblock | 01-03-20 | 16:15: Waar is Kasja Olongren als de bevolking haar nodig heeft?
Money talks en de supermarkt is nog tot 18.00 open.
Trek je plan zou ik zeggen.
Het idee dat het virus 'enorm besmettelijk' is komt omdat de media elk nieuw geval rapporteren. Dit is met verkoudheid of griep nooit eerder gedaan. Daarom lijkt het allemaal veel erger dan het is. Als je sec naar de cijfers kijkt stelt dit virus niet veel voor.
Bij een objectieve berichtgeving zou men hetzelfde doen voor alle griep- en verkoudheidsgevallen. Zodat we e.e.a. in perspectief kunnen plaatsen. Je ziet dan dat dit coronavirus wereldwijd lang niet 1% van het totaal is.
@De Profundus | 01-03-20 | 16:20:
Het is zo muisstil rond haar, zij moet welhaast patiënt zero zijn.
@Max Headroom | 01-03-20 | 16:22: Je hebt helemaal gelijk, het komt door de media dat het zo besmettelijk is. Niet door de Chinezen die mensen in hun huis lassen en de hele economie op slot zetten, Italie waar het leger om een aantal steden staat etc. etc.
Het komt door de media. Ik hoop niet dat jij een positie met enige verantwoordelijkheid hebt, want logisch redeneren ontbreekt totaal.
Ook virologen zijn het erover eens dat dit virus ongeveer 3 tot 5 maal besmettelijker is dan de griep. Maar dat zal ook wel door de media komen.
@gestoptmetroken | 01-03-20 | 16:25: Aha,aap uit de mouw,weer D’66 complot tegen de bevolking ontdekt.
@DezeNicknameBestaat | 01-03-20 | 16:33:
Leren lezen. Ik schreef 'het idee dat' ... komt door de media.
Ben directeur van eigen onderneming. Loopt goed!
@De Profundus | 01-03-20 | 16:20: zit ziek thuis, al een hele tijd
Man uit Coevorden, besmet!
oeps, is al bekend hier. Gaat ook zo snel!
@vluchtelingallergie | 01-03-20 | 16:14: Coronavorden!
Oei, wederom is er iemand ziek in Nederland. Hij is verkouden. Groot nieuws!
Ik weet niet wat de relatie is met uw schoonmoeder. Die van mij laat ik gewoon binnen. Knuffel haar, schut haar de hand en praat/kuch vooral haar richting op.
Haar gewoon een Corona inschenken,
niet zo gierig doen.
Ik ben lid van GS omdat een krant ... en omdat de juiste informatie die tot mij komt altijd van de al-wel-wetende medereaguurders afkomt.
Dus bij deze:
Is het overlijden aan zo'n coro-dinges pijnlijk? Of sukkel je gewoon inslaap en word de weg langzaam geopend naar 72 maagden?
Heb je al gezocht wat de reden van overlijden is?
Het is een horrordood. Het enige prettige eraan is dat je zeker weet dat het eindigt. Aan de andere kant, William Wallace had het zwaarder, die werd uit elkaar getrokken door vier paarden. Dat valt ook niet mee.
Je verdrinkt door het vocht in je longen (no joke).
Je lichaam krijgt geen zuurstof meer. Dus je valt om en hartstikke dood. Of je gaat aan de beademing met een kans op overleven. Maar mocht je het overleven dan wel met schade aan je organen door zuurstofgebrek.
Je verdrinkt in je eigen longvocht. Maar verder niks aan het handje.
Zoiets als bij the walking dead, alleen je staat daarna niet meer op.
Het schijnt dat je er onbedwingbare neigingen van krijgt om met 42 koorts en een longontsteking buiten op straat te gaan joggen, in de nabijheid van mensen met een twitteraccount.
Sommige mensen vallen dan letterlijk om.
Er zijn nu dus 10 Wuhannetjes verspreid door Nederland. En ondertussen worden vluchten vanuit Iran nog altijd geaccepteerd. Dit gaat echt volledig uit de hand lopen.
De Zwarte dood uit de veertiende eeuw kwam ook uit China, en via Italië naar Europa.
Monniken liepen zichzelf te geselen door de straten, om berouw te doen voor de zonden, in de hoop dat de epidemie zou stoppen.
Joden kregen de schuld. Nadat de epidemie uitgewoed was, was de bevolking van Europa gedecimeerd. Het laaide nog een aantal keren op, daarna.
De oorzaak was een vlo die zowel knaagdieren als mensen als gastheer had.
Dit is de zwarte dood niet.
2% is geen 10%.
@Roadblock | 01-03-20 | 16:17:
C'mon, 1x per jaar wassen, geen antibio's of paracetamol, eenzijdig vreten.
Er kwam toen wel wat meer bij kijken om het ellendig te maken.
Die zijn aan het inpakken voor hun vlucht naar één of ander afgezonderd eiland.
Als die er vandoor gaan om een "gewoon" griepje dan weet je genoeg...
Die zijn vanuit Lech direct doorgevlogen naar een onbewoond eiland.
Deze mensen zitten eerder in een vliegtuig dan wij bij de auto zijn.
Waarschijnlijk de folders van Patagonië aan het doorlezen om goed voorbereid daar enige maanden te verblijven in een blokhut.
Een paar dagen geleden was je, volgens het RIVM, niet besmettelijk als je geen symptomen had. De patient uit Coevorden was in Tilburg met carnaval. Niet eens in dezelfde kroegen als de vader van Evy. En dat is blijkbaar toch de enige link.
Wat was ook alweer het doel van carnaval? Zoveel mogelijk vreemde vrouwen op de bek pakken. Nou, ik heb wel een ideetje hoe dat virus is verspreid in het Tilburgse. Maar ik zeg het niet hardop want dat is misogynistisch seksisme en antigender microagressie. En zo.
Bedenk het zelf maar.
Het is besmettelijk in de incubatietijd. Is al 1000 keer gezegd internationaal. Maarja de meeste nederlanders kijken koffietijd en hart van Nederland voor hun informatie.
Het doel van carnaval?
Hm, u mening over het doel van carnaval zit een hoop wensdenken in.
@frickY | 01-03-20 | 16:16:
Ja. Voordat je 40 dagen moet vasten en niet mag neuken nog even snel een fust bier naar binnen, een paar kilo braadworst en zoveel mogelijk dames aan de snikkel. Dat is het doel.
@Stormageddon | 01-03-20 | 16:40:
Ik sla die braadworst over,.. te smerig voor woorden.
@miko | 01-03-20 | 16:52:
Dan neem je een gezellige quinoaburger of wrap met konijnenvoer, vegaschnitzel. Whatever. Het gaat erom: zuipen, vreten en neuken, voordat het een maand niet meer mag van de paus. Dat dus.
@Stormageddon | 01-03-20 | 17:05: "van de paus" NIEMAND maar ook écht niemand die carnaval viert laat zich iets aan de paus gelegen liggen. Die antieke vooroordelen van jou laten een zeldzame wereldvreemdheid zien.
@JanVergoor | 01-03-20 | 17:28:
Ik kan het niet helpen dat dát de oorsprong van carnaval is. En dat de huidige kattelieken wel de lusten en niet de lasten wil van het geloof, is niet mijn schuld.
Dat heeft niks met mijn vermeende vooroordelen pf wereldvreemdheid te maken. De traditie is: 40 weken vasten en daarom een week ervoor zoveel mogelijk zuipen, vreten en neuken. En dan ook nog verkleed omdat niemand hoeft te weten wie de vieze dingen doet. Ik heb het niet verzonnen hoor.
Ghehe, dat raadde ik een collega een week geleden nog aan: gewoon een willekeurig wijf op d'r bek vatten tijdens carnaval.
@Stormageddon | 01-03-20 | 18:58: 40 dagen vasten, storm, geen 40 weken.
Als huisarts kan ik ook meedelen dat er een flink tekort is aan mondkapjes, schorten en veiligheidsbrillen voor medisch personeel. Dit gaat zo uit de klauwen lopen en nog worden halve maatregels genomen. Iedereen wie in contact is geweest met een corona patiënt moet per direct in quarantaine. Niet wachten tot ze ziek worden en ondertussen andere mensen aansteken, want anders blijf je achter de feiten aan lopen.
Bij ons op het bedrijf gebruiken we m3 en die krengen zijn al bijna op. Maar of het ook helpt? Ook zetten ze 1 disinfectiegel setje buiten de gate voordat je het gebouw binnenkomt... Alsof dat helpt. Ondertussen hoest een besmet persoon heel het pand van binnen onder. Ik schud m'n hoofd eebij. En misschien is het ook wel goed dat we eens grote schoonmaak houden. Kunnen wel wat nutteloze kantoorknaapjes en miepjes missen.
Ik ben blij dat u niet mijn huisarts bent. U bent een paniekzaaier.
Het is allang niet meer te controleren.... momenteel lopen er honderden zo niet duizenden Wuhannetjes verspreid over heel Europa het virus verder te verspreiden. Met dank aan het principe van exponentiële groei, het achtste wereldwonder volgens Einstein. Het enige wat ze nog kunnen doen is zoveel mogelijk tijd winnen om zo het aantal beademingspatiënten zoveel mogelijk over de tijd te spreiden.
@GeenHeil | 01-03-20 | 16:18:
U vindt het lekker gaan in China, Italië en Zuid Korea? Met wegkijken ga je het niet oplossen.
De stadswacht komt binnenkort uw mondkapjes confisqueren. Houdt uw gordijnen gesloten!
@dr.Kwakzalver | 01-03-20 | 16:24:
Er kan helemaal niks worden "opgelost." Het virus gaat zich verspreiden. Daar krijg je mee te maken en daar kan je je maar beter op voorbereiden, zeker als huisarts, lijkt mij.
@GeenHeil | 01-03-20 | 16:31:
Ok, woordkeuze "oplossen" is hier niet correct, beheersen zou beter passen. Het virus uitroeien is onmogelijk, maar je hebt wel invloed op de mate waarin het virus zich kan verspreiden. De reden dat ik denk dat het uit de klauwen loopt is dat de maatregels steeds achter de feiten aanlopen. Dat er nu in de eerst week al direct een ziekenhuis dicht moet is zeer ingrijpend en laat zien dat de huidige maatregels niet voldoende zijn. Als de besmettingen zich snel gaan opvolgen loopt de zorg snel vast. Ik vind het dan ook onverantwoord dat mensen die in (mogelijk) in contact zijn geweest met een corona patient zich nog vrij mogen bewegen en pas bij klachten hoeven te melden. Ik vind dat hierin veel stricter beleid in gevoerd moet worden om het virus zoveel mogelijk af te remmen.
@GeenHeil | 01-03-20 | 16:31:
Juist ja,voorbereiden. Daar heeft hij het net over en dan noem je hem een paniekzaaier.
Je stond niet vooraan is het wel?
Tja, als huisarts sta je nu voor aardig heet vuurtje, zeg maar een beste uitslaande brand.
Morgen de hele wachtkamer vol hoestende patienten die elkaar panisch lopen aan te kijken.
Succes en sterkte doc.
@miko | 01-03-20 | 16:51:
Hij heeft het niet er helemaal niet over dat hij zich als huisarts zelf voorbereidt op wat er komen gaat.
Verder kan ik niks met aanvangen met mensen die uit het niets een sneer uitdelen aan mensen die ze helemaal niet kennen. Daarom blokkeer ik jou.
@dr.Kwakzalver | 01-03-20 | 16:49:
Ik snap uw punt zeer zeker en ik merk dat u bezorgd bent. Het virus zal zich verspreiden en ik denk dat het verstandig is dat alle professionals dat accepteren en dat ze zelf maatregelen treffen. Ik twijfel er niet aan dat u zelf wel maatregelen neemt of misschien al heeft genomen, maar juist daarom ben ik niet zo nerveus voor wat er komen gaat. Ik heb wel vertrouwen in mensen als u, want u bent er duidelijk, als professional en ook als mens, mee bezig. Ik neem mijn onaardige woorden van eerder terug. Sorry dat ik u een paniekzaaier noemde.
@dr.Kwakzalver | 01-03-20 | 16:49:
Inderdaad een heel ziekenhuis in lockdown heeft ingrijpende consequenties voor de regionale reguliere zorg, dit soort noodscenario's had ook naar mijn idee vooraf beter gecoördineerd moeten/kunnen worden, bijvoorbeeld door het inrichten van een aantal noodhospitaals verspreid in het land om hiermee de gewone ziekenhuizen zo lang mogelijk te ontlasten.
@GeenHeil | 01-03-20 | 17:00:
Sportief van u! En excuses geaccepteerd! Ja ik maak me zorgen, omdat niemand kan voorspellen hoe het gaat lopen. Laten we maar hopen dat het achteraf allemaal mee valt.
Twee weken geleden las ik al, dat het geen enkel bezwaar was op wintersport vakantie te gaan naar de Dolomiten. (Zuid-Tirol - Italie).
Antwoord overheid was toen zoiets van; "Gaat u maar lekker op vakantie hoor , want het is veilig daar".
Toen dacht ik al... Wat een faaladvies van die "overheid". En wat horen we nu? Negatief reisadvies voor dat gebied. Wat een kneuzen !! Of druk me nu te zwak uit? Ik ben geen arts.
Negatief reisadvies die er komt NA een vakantieweek ... Hoeveel 10.000'en landgenoten zouden er daar de afgelopen week niet op vakantie zijn geweest. Morgen zitten ze naast u op het werk honderduit te vertellen over hun O zo leuke vakantie. Volgende week zijn ze dan ziek en de week daarna ben jij ziek....
Ik voorspel een mega toename van het aantal besmettingen binnen de 2 a 3 weken ...
@nog-eenbelg | 01-03-20 | 16:16:
Ze durfde het niet aan veel Nederlanders hun vakantie te ontzeggen zal later blijken, als de overlevers een verklaring eisen.
Echte leiders.
Hee, dat was ook het 'advies' van Kuifje:
"Ik zou mijn vakantie niet aflasten voor een griepje"
Wat raar dat zijn adviezen en opmerkingen 1 op 1 overeenkomen met de houding van de overheid.
@Kaas de Vies | 01-03-20 | 16:20: Onze overheid is al niet veel beter. 'Frankrijk loopt twee weken voor op ons dus wij doen nu nog niets' is dus het officiële overheidsbeleid. Terwijl ze weten dat er hordes Belgen daar op reis zijn geweest en nu allemaal teruggekeerd zijn, zucht. Over drie weken explodeert het aantal besmettingen en dan nog eens 2 weken later spreken we officieel van een pandemie ..
Hm, medisch personeel wat zich niet ziek voelt mag gewoon naar huis en het vrus verder versprei... ik bedoel er is geen reden om die mensen niet te laten werken, het ziekenhuis moet toch draaien zei de man.
Hier val ik even stil van.
Er mag niemand meer in, patienten, bezoek, etc.
Maar het medisch/ schoonmaak/personeel mag gewoon naar huis/ supermarkt / film / theater.
En met het openbaar vervoer van en naar het ziekenhuis ... De kindjes thuis gaan ook gewoon naar de crèche of de school waar ze dan met andere kindjes spelen en die andere kindjes geven dan bij het thuiskomen de mama of papa een liefdevolle knuffel of zoentje .. En met die mama of papa sta jij dan morgen op het werk gezellig aan het koffieapparaat mee te babbelen ..
Het personeel hadden ze gewoon in een hotel in de buurt in quarantaine moeten steken en met apart vervoer van en naar het werk moeten brengen ..
@nog-eenbelg | 01-03-20 | 16:21:
Nou ben ik maar een eenvoudige boerenl... maar inderdaad.
Het kan zo simpel zijn.
Maar dat kost centjes.
Ik zie symbooltjes voor mannen en vrouwen. Dat is zeer kwetsend voor mensen met genderfluïditeit, tenzij het RIVM natuurlijk weet dat die immuun zijn.
Alles wat tussen man en vrouw in hangt is veilig en word niet besmet. *jurk aantrekken doet*
@skinart | 01-03-20 | 16:22: lol
Ziekenhuis op slot vanwege Corona. Geen nieuwe patiënten worden aangenomen. Personeel die geen klachten ondervinden mogen gewoon het ziekenhuis verlaten.
Kan iemand me vertellen of je het spek nu op de kat bindt, of de kat op het spek ?
Ik vraag me af, is die man van het RIVM wel een echt geleerde? Of gewoon zo'n burocraat?
Hoestie met Blok?
Lol
"Het RIVM adviseert mensen die naar ‘coronagebied’ gereisd hebben en lichte luchtwegklachten hebben om ‘een dagje thuis’ te blijven uit voorzorg" Gaat u maar rustig slapen. Het RIVM waakt over u, wel handjes boven de dekens
Het RIVM kijkt rationeel naar de cijfers, zonder in paniek te raken (itt 99% van de reaguurders).
Hopelijk gaan ze dit ook met stikstof en PFAS doen.
Was het maar waar dat ze rationeel maar de cijfers keken.
Dan lag Nederlands nu op slot.
Maar ja..
Economie hé
Wat bezielt die IC-verantwoordelijken?
Geen protocol dus de test wordt niet vergoed?
Rustig, mensen. U hoeft maar op twee dingen te letten en dan is er niets aan de hand:
1.) Vervang je papieren zakdoekje niet lang nadat het een natte, geel-groene lekkende bol is geworden.
2.) Hoest/nies niet in de binnenkant van de elleboog, maar in de binnenkant van de knieholte.
Bij toepassing van deze twee gratis tips is de kans groot dat je de kerst haalt.
"Delftse vrouw ging uit Italië direct mondkapje dragen". Maar mondkapjes helpen toch niet, zegt het RIVM?? Nu ineens wel?
Om anderen niet te besmetten uit je omgeving helpt het zeker wel. Maar dragen om het niet te krijgen vereist grote zorgvuldigheid bij het opzetten, anders heb je kans dat het niet werkt. En verversen wanneer vochtig aan binnenkant.
@Jan, Leiden | 01-03-20 | 16:13: Tja, dat snappen die domme onderdanen natuurlijk allemaal niet. Vandaar!
Is die Blok inmiddels al weer werkzaam?
En minister Bruno Bruins kwam niet verder dan tweehonderd keer het woord Eh, eh, eh, te gebruiken.
Hartelijk dank voor deze pittige bijdrage.. Bruno!
De vraag die ik mis:
Wie heeft het initiatief genomen om het ziekenhuis te sluiten:
De minister, de RIVM, of eigen verantwoordelijkheid van de directeur van het ziekenhuis?
Het ziekenhuis zelf, dacht ik.
Ik geloof er geen kont van.
De RIVM, ziekenhuisbestuurders hebben geen idee hoe met dit virus om te gaan.
@Vula | 01-03-20 | 16:07:
Met Rutte die in de nek hijgt over de economie waarschijnlijk. Top...
@Kaas de Vies | 01-03-20 | 16:07:
Die indruk krijg ik ook, als ik de opmerking van van Dissel over het sluiten van het ziekenhuis, als een stevige maatregel hoorde.
Ik dacht meteen: Die zou jij niet genomen hebben.
@Vula | 01-03-20 | 16:07: haha, de RIVM ook niet, dat is wel duidelijk nu
Natuurlijk wel hartstikke handig dat met misschien een epidemie op komst je nu ziekenhuizen moet gaan sluiten.
Zo pakt de ultra rechtse anti EUSSR regering van het UK de crises en informatievoorziening aan : www.bbc.com/news/uk-51693195
Hadden wij maar zulke bestuurders die het menselijk belang stellen boven de economie met dit soort geplande maatregelen.
@Jan, Leiden | 01-03-20 | 16:09:
Wat zegt dat over ons?
@Roadblock | 01-03-20 | 16:13:
Zogenaamde nuchterheid, maar in werkelijkheid laksheid.
@Jan, Leiden | 01-03-20 | 16:15:
Troelstra moet eens gezegd hebben: Als je met Nederlanders een treinstation gaat bezetten, gaan ze eerst een perronkaartje kopen.
Ik zou graag 'slaafs' aan uw 'laksheid' willen toevoegen.
@Jan, Leiden | 01-03-20 | 16:15:
Ja ben benieuwd hoe lang mensen hier nog gaan volhouden dat het niet meer dan een griepje is.
Maar waar is onze Grote leider die alles weg lacht
Zit hij nu misschienin een bunker diep onder de grond
Zal hij daar huilen van angst of om het weg te lachen
Je weet het niet
Vragen vragen
Die is lekker op wintersport volgens mij.
Is hem gegund.
wel nee jho die is in amsterdam aan de lachgas samen met femke halsema alles aan het weg lachen.. daarna zoeken ze samen de onderste steen alweer
@Berbaar | 01-03-20 | 16:09: Naar ik vernomen heb in het noorden van Italië ..
Hallo het is zondag.
Voetbal op tv.
Wat zou hij hieraan nog toe moeten voegen? Laat die man nou.
Onze grote leider is smoezen aan het verzinnen, hoe hij zich zo heeft laten buttfucken door Erdolf.
Gelukkig kwam er een RIVM persconferentie doorheen, die voor wat afleiding zorgde.
@Berbaar | 01-03-20 | 16:09:
Sorry, ik zie die man nog niet op zijn rug van een berg af 'skiën'. Of is het zo'n langlaufert?
@2tribes | 01-03-20 | 17:34:
Hij verwart wintersport met watersport...
Binnenkort op tv: kuchende parlementariërs en ministers.
Heb die persco even gemist omdat ik CoD aan het spelen was. Hebben ze het weer verprutst? Je verwacht het niet.
Vermoedelijk toch besmetting op het carnaval in Tilburg, maar nog niet helemaal zeker.
Gelukkig wordt dat ik kleine kring gevierd aldus het rivn
Leek erg zenuwachtig. Zat ook te friemelen met zijn vingers.
Nee minister Bruno Bruins maakte een frisse indruk wat deze knakker niet wist te vertellen moest de meneer van RIVM uit de doeken doen
@aardv@rk | 01-03-20 | 16:13:
Eigenlijk heeft die Bruins bijna niets gezegd, zal hij al vermoedens hebben dat het fout is gegaan in Tilburg? Veel ehm...
Liegen is een vak. Daar moet dan ook eigenlijk Rutte zitten die doet dat met een staal gezicht en een dikke grijns. Niks aan het handje. Gewoon werken voor king willy en zn kids.
En toen was het klaar. Zelfs de camera stond te bibberen op het einde.
Rare jongens...
Ik was allang blij dat de cameraman degene had gevonden die sprak
@tsjajaja | 01-03-20 | 16:10: Ook nog zoiets inderdaad. De professionaliteit straalt ervan af!
Zoals ze vroeger zeiden: "En hier moeten we de oorlog mee winnen?
Schaaltjes weg bij de HEMA, AH zal wel volgen. Nou moet ik gaan betalen voor m'n voedsel...
De schaaltjes bij de Sligro zijn veel beter, als je een pasje hebt natuurlijk. #designatedsurvivor.
@Sinterbikske | 01-03-20 | 16:06: haha, een kenner. Lekker hoor zalm, toetjes, carpaccio. Ik mis altijd nog de champagne om het weg te spoelen.
@Sinterbikske | 01-03-20 | 16:06: De Hanos is nog beter.
@Sinterbikske | 01-03-20 | 16:06:
Mooie schaaltjes bij Sligro, ze waren en bleven leeg.
.. maar goed. Het beschermen van de eigen bevolking heeft ongeveer de allerlaagste prioriteit bij onze Deugende regenten van EU & media.
Is het niet op een of ander manier de schuld van Thierry. Of die van Geert? Dat maakt het debat na afloop van de pandemie wat simpeler.
Het klimaat is de oorzaak. Greta uitnodigen voor een paar how dare you's. Glas plas, verhoging belasting, en dat was.
@Wim Venijn | 01-03-20 | 16:04:
Ik weet zeker dat die verklaring erin gegooid gaat worden over een tijdje.
Dus patient zero in Tilburg die nog niet gevonden is, en flink heeft staan hossen.
Net zoals China wordt het ramp in slowmotion.
China heeft het nu redelijk onder controle. Hier gaat dat totaal anders lopen.
@Blasfemie | 01-03-20 | 16:03:
Spijker op z’n kop. Harde maatregelen zijn nodig. Weken geleden al. Maar dat besluit durven nemen is ‘eng’.
@Blasfemie | 01-03-20 | 16:03:
Iedereen zit daar in quarantaine. Ondertussen in Nederland komen ze terug van risicogebieden. Volgens mij kunnen we stilaan spreken van een pandemie.
@Wim Venijn | 01-03-20 | 16:06:
Nee, nee. We noemen het niet zo, dus het is niet zo.
@Domulus Nieuwhaus | 01-03-20 | 16:06:
Nee, maatregelen = daadkracht en kost centjes. Niet doen.
@Roadblock | 01-03-20 | 16:26: lol
Wacht even..
De sterkste overleven, maar toch niet omdat ze niet de sterkste zijn..??
Mis ik hier een grap..??
Paniekvogel
Ach, ik ga later wel boodschappen wel doen, mocht het tot plunderen komen heb ik hier nog wel een zwaard liggen dat volgens mij al eens is getest op minder vriendelijke omgang met mensen. :)
Uiterst slecht advies wat u hier geeft.
@BootleggersSmurf | 01-03-20 | 16:07:
Ik ga zo lekker een soepje eten..
Heb ook nog een paar plakjes kaas volgens mij..
@neonreclame | 01-03-20 | 16:09: Zelf gesneden?
Ben trouwens nog langs geweest in de Bijlmer maar kon niemand meer vinden. Ach, je moet niet in het verleden leven denk ik dan.
Soep is trouwens een goed idee, vanavond maar wat kippensoep maken denk ik.
@BootleggersSmurf | 01-03-20 | 16:22:
Haha..
Dat verhaal helemaal vergeten..
Nou goed, voorwaarts dan maar...!!
@neonreclame | 01-03-20 | 16:26: Uitstekend idee. Voorwaarts!!
Aangescherpt RIVM beleid: "Mensen die hoesten en keelpijn en koorts hebben en uit Noord-Italie komen wordt aangeraden om thuis te blijven". Dat hadden ze dus meteen moeten doen. Ik zou nog een stap verder zijn gegaan en even hebben gevraagd of mensen die uit die gebieden komen even een weekje helemaal niks zouden willen doen buiten de deur.
Dat advies komt volgende week.....
Ja te laat, duh. Nederland hè
Nederlanders iets aanraden ...
Dat zou vast heel erg geholpen hebben.
@zetje01 | 01-03-20 | 16:44:
Dat is ook wel weer zo.
Gezien het overzicht van het officiële staatsorgaan,.. het RIVM, dus geen fake nieuws, zijn vrouwen veel gevoeliger voor het virus dan mannen. 60/40
Misschien wil D66 nu wel vrouwen gaan verbieden.
natuurlijk, het merendeel van D66 en VVD is homo. Vrouwen zijn voor hen slechts gebruikswaar...
Er zijn slechts 150 tests gedaan, waarvan er 10 positief zijn, voor zover bekend. Veel meer mensen blijken zo een test te willen, maar krijgen die niet, omdat het RIVM geen mensen wil testen die besmet zijn in Nederland. Je moet per se gevlogen hebben om getest te worden. De ratio daarachter is onnavolgbaar. Die tests zijn goedkoper dan een ziekenhuis in lock-down plaatsen, lijkt me. Pennywise, Poundfoulish, ministerie?
Onbegrijpelijk dat ze zo bezuinigen op die tests. Er wordt toch dagelijks bloed afgenomen bij mensen, er moet toch veel meer capaciteit zijn zou je denken. Misschien gaat alles naar 1 specialistisch laboratorium om verdere besmetting te voorkomen of iets dergelijks.
@Watching the Wheels | 01-03-20 | 16:03: De diagnose wordt niet met een bloedtest gedaan slimmerik.
@Watching the Wheels 16:03: Het gaat naar twee verschillende labs. En het zal met de beschikbaarheid en capaciteit te maken hebben. Maar ook dat komt door verkeerde zuinigheid.
Er zijn slecht 150 tests gedaan........ Juist.
Ondanks alle jubelverhalen over dat men stond te trappelen om ze af te nemen.
Het woord 'terughoudend' schiet mij te binnen.
Oh ja, waarom dacht niemand op de IC van dat ziekenhuis eraan, dat mevrouw misschien wel eens corona kon hebben?
@Vula | 01-03-20 | 16:11:
Beetje speeksel dan. Bedoel dat de infrastructuur ervoor is om ontlasting, urine, bloed te testen. Je zou verwachten dat ze juist in de beginfase wat meer zouden willen testen om het klein te houden (en meteen wat ervaring op te doen in die labs met deze specifieke tests). Maar ze zullen wel weten wat ze doen.
Niets aan de hand. Mogelijk besmet tijdens carnaval in Tilburg, maar dat vier je toch maar een klein groepje aldus de RIVM sjef.
Je kon vrijdag en zaterdag over de koppen lopen met carnaval. Het is een kwestie van tijd voordat de rest van de carnavallers uit dat 'kleine' groepje beginnen met kuchen (dit inclusief ondergetekende)
Gelukkig pakt het RIVM het werr op dezelfde kundige wijze aan als met de Q koorts.
Helden.
Hoop het niet voor u, vooralsnog is de kans klein gelukkig.
Knap hoor. Dit is precies zoals het in Italië fout is gegaan. Niet onderkende corona patiënt die niet in quarantaine is geplaatst. Iets meer alertheid bij het medisch personeel was fijn geweest.
In het "beste ziekenhuis van Nederland" lag dus iemand met ernstige longontsteking als gevolg van COVID19 een week op de IC. Er is geen afdeling waarbij er meer verpleegkundigen en artsen aan je bed komen als een IC dus daar zal ook wel wat personeel besmet geraakt.
testen van het AD waren al niet betrouwbaar....
Wat typisch, dat niemand van die hooggekwalificeerde artsen aan het virus dacht.
Dit van Rotterdam was dus al vrijdag bekend.
Komt die in Veghel/Uden/Gemert pas volgende week in de Persco? Duurt wel lang zo.
Er lijkt een duidelijk verband te zijn tussen naïeve globalisten en de razendsnelle verspreiding van deze pandemie. Ik zeg dit zonder bijbedoelingen, het is slechts een constatering.
Jep, wake up call. Hopelijk kloppen de laatste berichten uit China, dat het uiteindelijk mee valt met die virus. Maar zou dit nu de wake up call worden? Denk het niet hè
Er is veel commentaar op China, echter de Chinese regering heeft het na wat ontkenningen in beginsel keihard aangepakt door persoons bewegingen en dus kruisbesmettingen zwaar in te perken. Dit gaat werken blijkbaar.. echter, nu moeten ze hier nog wakker worden (dit duurt wel even).
Hier lopen de mensen overal op te tuffen. De liftknoppen, de spiegel in de lift, op de glazen relingen op de galerij. In de winkels lopen ze lekker openlijk overal overheen te hoesten en te rochelen. Valt me nog mee dat hier het eerste geval niet was. Voordeel is dat deze mensen binnenkort weer allemaal op vakantie gaan richting ome Erdo, daar hebben ze nog niks volgens de coronakaart.
Een van de verhalen is dat het virus uit een militair lab komt en ontwikkeld was voor biologische oorlogsvoering. Ik zie mogelijkheden.
@Frau Merkel | 01-03-20 | 15:58:
Alu-hoedjes helpen niet tegen Corona heur. lol
@Frau Merkel | 01-03-20 | 15:58: Heerlijk dat block knopje.
@Berbaar | 01-03-20 | 16:03:
Er is een biologisch lab level 4 in Wuhan Brabbelbeer.
Dat kan jij ondanks je aluhoedjes geroep niet ontkennen.
en.wikipedia.org/wiki/Biosafety_level...
En daar zijn er niet zo veel van in de wereld:
en.wikipedia.org/wiki/Biosafety_level...
Het is het enige lab van dat niveau in China.
@Berbaar | 01-03-20 | 16:03:
Weg kijken helpt ook niet. De kans op malaria is in Zuid Amerika ook nie erg groot maar een paar pillen in mijn mik als ik er langere tijd verblijf,waarom niet? Net zoals deze ziekte heb je in malaria gradaties heb plasmodium vivax of falciparum?? De laatste is niet prettig de eerste valt mee te leven.
@miko | 01-03-20 | 16:44:
Sja, in het land van mijn betere helft heersen malaria en dengue. Kans dat ik het krijg is niet zo groot ( wordt niet snel gestoken, weerstand is goed + eetpatroon is gezond ) maar toch kan insmeren met de lokale deet geen kwaad... Kwestie van vooruitzien.
Best grappig al die paniekvogels.
zei hij enigszins nerveus.
Zo, ff je plempsel afgemaakt...
In Huize Bigglesworth paniek op 0%, voorbereid op 100%. Niets meer, niets minder.
@Mr. Bigglesworth | 01-03-20 | 16:00:
Lijkt me verstandig.
Net zo grappig als de mannetjes die blijven roepen: tis maar un griepjuh!!
Beter voorbereid denken slimme mensen, religieuzen en domme wichten wuiven alles weg.
Geloof jij in god Berbaar?
@miko | 01-03-20 | 16:24:
Nee, God, Allah, Koekiemonster is niet mijn dingetje.
Ik zorg voor mij en de mijnen en verder maak ik me weinig zorgen.
@Berbaar | 01-03-20 | 16:46:
Ikke, Ikke, en de rest kan stikken.
@Mr. Bigglesworth | 01-03-20 | 16:00:
100% voorbereid is onmogelijk volgens mij aangezien niemand hier kan voorspellen hoe het verdere verloop gaat zijn en met welke consequenties precies.
Toch allemaal een beetje paniekerige ad-hoc maatregelen die heel flink moeten klinken, maar het helemaal niet zijn. Het loopt ze uit de klauwen, nu al. En het is nog maar net begonnen.
Wat zei de RvS ook alweer, als hoofdargument in de Urgenda zaak? De overheid heeft een zorgplicht voor haar burgers. LOL.
We’re fucked, people.
Als ik nou wat centjes van die linkse meneer van de postcode loterij zou krijgen, wat subsidie van het rijk, en nog wat van ome Soros, kon ik nu een proces tegen de staat beginnen.
Maar ja, ik ben te rechts.
Patiënt heeft van 21 tot 28 februari op de IC in Gorinchem gelegen. Geen aanleiding om te testen. Pas na verhuizing naar EMC Rotterdam getest en door de mand gevallen. Hier zijn een week niet de juiste maatregelen genomen.
Ter contrast, bij de eerste patiënt in Italië zat er 36 uur tussen ziekenhuis inlopen en isolatie.
NOS meldt foutief: "Minister Bruins: blijf bij luchtwegklachten een dagje thuis
Minister Bruins voor Medische Zorg adviseert mensen die in China, Zuid-Korea, Iran en Singapore zijn geweest, uit voorzorg thuis te blijven bij luchtwegklachten." Hier zit Noord Italië niet bij, die voor bijna alle Nederlandse patiënten heeft gezorgd. Buitenlands reisadvies Italië is ook voornamelijk let op veiligheidsrisico`s, en niet wat net gezegd werd: "Ten noorden van Toscane..."
Ook wordt nu als voorwaarde gesteld dat je klachten moet hebben EN in zo`n regio moet zijn geweest. Terwijl we twee of drie patiënten hebben die geen connectie hebben met zo`n regio. De tijd dat die dubbele eis nog terecht is, is voorbij.
Ik zou zeggen tik er een Feyn stukkie over waar U de Corona, vluchtelingen en het klimaat allemaal op één hoop gooit.
Zin in.
"Iedereen die carnaval gevierd heeft in Tilburg, of contact heeft gehad met zulke mensen, dient onmiddellijk in zelf-isolatie te gaan."
Dat miste ik in 't verhaaltje...
150 tests vond de minister ook erg veel werk. Met een zuinigheid warvan het gevolg nu is dat een ziekenhuis in lockdown gaat. Lijkt me veel duurder dan zo een test, maar ik ben geen expert.
Ja, dat klopt. Denk dat met benauwdheid en/of luchtwegklachten en een bezoek aan carnaval Tilburg al iemand thuis in quarantaine zou moeten blijven nu.
Bummer. Vanwege de totale klimaatneuraliteit van onze regenten & EU verwachtte ik dat het virus gestopt zou worden door de gezond ventilerende buitengrenzen van onze socialistische heilstaat in wording.
Houd uw broek op kameraden - en houzee.
Nederlanders besmet in Noord-Frankrijk.
Nederlanders besmet in Noord-Italië.
Nederlanders besmet in China.
Nederlanders vast in quarantaine op cruise-schip bij Japan.
Nederlanders vast in Quarantaine in hotel op Tenerife.
Nederlanders vast in quarantaine in Abu Dhabi.
Kunnen Nederlanders niet gewoon weer vakantie gaan vieren op de camping in Bakkum? Of in Valkenburg? Desnoods gedwongen?
Dat waren nog eens tijden met ook nog douane aan de grenzen.
We hebben prachtige eilanden binnen het koninkrijk: Aruba, Curacao, Sint Maarten, Texel. Laten we daar alle zieken en mensen die het laatste kwartaal op reis zijn geweest naar buiten het koninkrijk heensturen.
Nee liever niet,krijgen we in Brabant weer al die randstedelijke verschoppelingen die elk weekend op de camping staan.Ongewassen met hun grote shagbek.
Dan nog beter de Polen en Roemenen
Roel Coutingo viroloog (loog) "de enige reden dat er onderzoek naar dit virus is gedaan is de ECONOMIE". Glashard! "is dat niet hypocriet" vroeg de journalist in Buitenhof". Nee want als de economie slecht gaat, gaat ook de volksgezondheid slecht. Maar wèl in die volgorde dus.
De overheid is er niet voor de burger, zoveel is duidelijk.
Klopt wel.
Lol; zeer urgent antwoord gewenst
Ziekenhuizen zijn sowieso ranzige smerige plekken.
Laatst heeft een vriend van mij nog 1 oog verloren door een ziekenhuisbacterie.
Walgelijk.
@frank4444 | 01-03-20 | 15:56: Laatst (...) nog :) het klopt wel, je moet het alleen even lezen.
@frank4444 | 01-03-20 | 16:38:
Humor met een h.
Na de migratie-wegkijkers zie ik de laatste tijd een nieuwe variant in de reaguurpanelen: de virus-wegkijker. Gemene deler: niet kunnen rekenen en bagatelliseren. Kom er maar in met ‘het is maar een griepje’.
het is maar een griepje
We gaan allemaal dead!!! lolz
Gister stond iedereen al te smeren in de appie, zeep bijna uitverkocht.
Echt, je moet de Nederlander bijna in de bek schijten voor zij aan hygiëne gaat doen, ik zal het maar beschouwen als ieder nadeel heeft zijn voordeel.
Maar kinderen lopen dus minder gevaar (Moet opeens aan Meneer Cactus denken) en iedereen mag zich morgen ongestraft ziek melden als 'ie brak is van het weekeinde vieren. Alweer een voordeel zullen er veel zeggen. Dit gaat tot een recessie leiden...
De Nederlander bestaat niet volgens Maxima dus wie bedoelt u?
Consument geeft niks meer uit. Dan volgt massa ontslag. Werkeloosheid weer boven 10%. Hypotheken worden niet betaald en banken moeten deze weer afschrijven, komen zelf weer in de problemen. Liquiditeitsproblemen, geen geld beschikbaar om te pinnen: paniek! Of het blijft bij een griepje.
@Plat-forum | 01-03-20 | 16:02: Zij heeft later weer wat gezegd over typisch Nederlands, roept dus ook maar wat in de ruimte. Afgezien daarvan, wat maxima roept boeit mij niks.
@Schemerlamp | 01-03-20 | 16:07: Als mensen hun verstand niet meer gebruiken wel ja. Helaas neemt IQ af des te groter de groep wordt.
Het is meer dan een griepje maar al dat gezeik eromheen is nog schadelijker dan het virus zelf. Alsof je de rubber tegeltjes hebt weggehaald in de speeltuin en niemand er meer heen durft...
Deaud,
we gaan allemaal deaud, not dead, met je anglicismen
@vander F | 01-03-20 | 16:31: Je hebt gelijk! Was absoluut niet de bedoeling om dat zo te plempen.
Inmiddels zijn alle symptomen en criteria bekend, die je kan opratelen tijdens een telefoontje naar je huisarts, of 112, om thuis eens visite en aandacht te krijgen. Voor als je heel eenzaam bent bijvoorbeeld. Vooral doen!
Dan lig je voor je het weet samen met patiënten op een zaal die het wel echt hebben.
@Blasfemie | 01-03-20 | 16:41:
haha niet zonder testje vooraf toch.
Zie net Hamar.... de NL-ers die vorige week bij het carnaval waren, zitten nu in Hamar op de tribune?
Yep..
Gaat de hoofdact hier nu eindelijk eens beginnen? Kom maar op met dat prutsvirus, overleven we wel.
Wij zijn met meer! Wat leven we toch in een fantastisch land! *pinkt traantje weg*
Zou je nu trouwens wel minder (x3) mogen roepen?
"Een vrouw van middelbare leeftijd die zaterdag positief testte op het coronavirus in het Erasmus MC in Rotterdam, verbleef voorafgaand daaraan een week in het Beatrixziekenhuis in Gorinchem.
De patiënt verbleef tussen 21 en 28 februari op de intensivecareafdeling van het hospitaal in Gorinchem omdat ze ernstig ziek was. In die periode was er onder het RIVM-protocol geen aanleiding de patiënt te testen op het coronavirus. Daarna is ze overgebracht naar het Erasmus MC, waar corona werd vastgesteld"
WAT EEN BLAMAGE!
RIVM. Die van de stikstofcrisis en Q-koorts. Prutsers.
Heeft men ook iets gezegd over dat protocol? Lijkt me rijp voor herziening op deze manier.
"Een vrouw van middelbare leeftijd die zaterdag positief testte op het coronavirus in het Erasmus MC in Rotterdam, verbleef voorafgaand daaraan een week in het Beatrixziekenhuis in Gorinchem"
Pas na een week maar eens testen op het virus, lijkt wel een derdewereldland.
Als we het niet meten hadden we het ook niet kunnen weten.
Ze hier de overlevingstactiek van onze politici in een notendop.
Alles net een aantal dagen te laat.
Zo win je geen enkele oorlog.
Nu keihard dammen slaan en verdedigingen opwerpen.
Stelletje fokking amateurs bij de RVIM en de regering in het algemeen.
Alle vluchten uit Italië, Iran, China, NU blocken.
Scholen dicht.
Alle hens aan dek voor een noodhospitaal met zuurstof etc.
Dit loopt totaal uit de hand. Nota bene ziekenhuizen zijn nu onderhand de grootste besmettingshaarden.
AMC medewerkster Amsterdam Zuid-Oost
Beatrix ziekenhuis Gorinchem
En ze zitten rustig thuis weekend te vieren, de duurbetaalde regering/specialisten.
Morgen moeten sowieso alle scholen gesloten blijven.
Ongelofelijk stelletje amateurs.
Indien de schuld bestaat in roekeloosheid, wordt hij gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vier jaren of geldboete van de vierde categorie.” Er is sprake van dood door schuld als door uw handelen of nalaten een ander komt te overlijden. Onder schuld wordt verstaan verwijtbaar gedrag.
Een ziekenhuis op slot komt niet heel professioneel over inderdaad.
Niets aan de hand mensen! Gewoon doorlopen! Eenvoudig griepje en de regering waakt over u! Vertoont u symptomen maar bent u niet korter dan 2 weken in een risico gebied geweest? Pech gehad! U word niet getest! Want het RIVM weet 100% zeker dat de incubatie tijd max 2 weken is, echt waar hoor! En mocht toch overhoopt besmet zijn geweesy, ach dan kunt u het echt geen 2de keer krijgen hoor! Tering overheid, tering RIVM en de pest pleuris met al die incompetente schapen in de gezondheidszorg! Ja meneer we volgens slecht het protocol van het RIVM. Man man man, je wenst ze bijna corona toe.
Volgende week carnavallen ze bij bosjes om. We zullen het meemaken.
Zeker weten.
Als je naar de kroeg gaat zou ik een flesje bier vragen. Die gemengde spoelbakken bah. Tip van de dag een Corona!!
Wat origineel! Een Corona bier grap, en dat in verband brengen met het corona virus. Seth Gaaikema tolt in zijn urn.
Beetje de humor erin houden hè anders kan je jezelf beter meteen aan het Corona infuse gooien.
Ik mag trouwens toch hopen dat we niet elk nieuw geval zo bekend gaan maken. Gewoon elke dag een overzicht met aantallen zonder leeftijd of geslacht of woonplaats. Dat gaat niemand iets aan.
Ik hoop dat je nu sarcastisch bent.
Zet gewoon je computer uit als je het niet wil weten
Alles draait tegenwoordig om de beleving. Cijfers zijn zo kil en koud.
@Leptob | 01-03-20 | 15:55: De mens achter het virus daar draait het om.
Het haalt wel weer mijn AK op. Ik moest even nadenken waar Coevorden lag, ook nooit geweest. Is het de moeite?
@Schemerlamp | 01-03-20 | 16:11:
Heeft mooie verdedigingswerken,
maar dat werkte tegen Spanjolen, niet tegen viRussen.
@Leptob | 01-03-20 | 15:55: lol
Roel Coutingo viroloog (!) in Buitenhof: hij wist het allemaal zo goed maar hij hoestte voor de camera gewoon in zijn hand. Wat een onkunde.
ah ok de persconferentie bijna afgelopen .dus als ik goed begrijp is het volkomen veilig in nl niks aan de hand gewoon door lopen dus... gelukkig ben opgelucht.. maar wat doet nl als het uit de hand gaat lopen of lopen we dan gewoon weer door en weer niks aan de hand.
kinderen spelen geen rol had van morgen toch gezien filmpje in iran dat het kind neer viel op een auto.. gelukkig niks aan de hand dus
Ja gewoon een beetje social distancing doen, komt het alle wel goed.
Ja, dit is een duur griepje.
Schiphol doet niets!! Doorlopen mensen en gewoon goed je handen wassen.
Zelfs dat hoeft niet op schiphol. Die zwarte rubberen band om je vast te houden op de roltrap is de zwarte band des doods
@ruudvangeelen | 01-03-20 | 15:49:
Mind your step.
Ziekenhuis Rotterdam geheel in quarantaine, waarschijnlijk lag de vrouw niet apart, hoor ik dat nu?
Gorinchem, niet Rotterdam.
Ja. Mogelijk heeft ze niet in quarantaine gelegen. Italië 2.0
Volgens mij Gorinchem. In Spanje hebben we een telefoonnr 061, dan komt gelijk de GGD.neemt monsters en bij positief naar het ziekenhuis.
Gorinchem idd bleek nu.
@Vula | 01-03-20 | 15:48: Nog een meevaller. Het Erasmus is een van de grootste en best uitgeruste ziekenhuizen van het land.
Knullige, omhooggevallen maatschappijleraren van politiek, rivm en media die met een stijf piemeltje interessante quotes eruit gooien over het carona virus.. ze lijken geen idee te hebben. Dit gaat een shitzooi worden
Is het al; een shitzooi.
Over een aantal weken veldbedjes in de sporthal van Basisschool de Regenboog. Succes jongens.
Ah, wederom een vervolg op de paniekhype. Let wel: 7 mensen zijn met ziekteverschijnselen naar het ziekenhuis gegaan. Van de vele honderden mensen die zich wat minder voelen en een beetje hoesten maar geen longontsteking krijgen hoor je uiteraard niets.
Het zou wel zo correct zijn om even te melden hoeveel mensen met andere virusziekteverschijnselen naar dokter of ziekenhuis zijn gegaan. Gewoon, zodat we e.e.a. even in perspectief kunnen plaatsen.
Graag ook het aantal griepdoden per dag, wat toch minstens 10 moet zijn. Zodat we een reele inschatting kunnen maken van het gevaar van het coronavirus vs andere virussen die een aanvaardbaar risico geacht worden.
Het gevaar is een totale instorting van de economie, handelsmarkt, arbeidsmarkt en daaropvolgende totale chaos wegens gebrek aan middelen.
Wat snap je niet aan het begrip pandemie?
@Mensdier | 01-03-20 | 15:49: Wanneer cijfers in het juiste perspectief geplaatst worden, neemt de kans op die totale ineenstorting af.
@Mensdier | 01-03-20 | 15:49: Rutte ruikt weer kansen om uit te leggen waarom het beloofde financiële meevallertje niet doorgaat.
@Mensdier | 01-03-20 | 15:49:
Het feit is dat er na een paar maanden 1/250 van het dodental is van het aantal griepdoden.
Wat snap je niet aan perspectief?
'wat toch minstens 10 moet zijn'
En waar baseer je dat dan weer op??
@Max Headroom | 01-03-20 | 16:08:
Griep, zo'n 0,5% fataal.
Covid, zo'n 3% fataal.
Aantal griepgevallen, alleen in NL al miljoenen.
Covid, geen idee nog maar nog geen miljoenen in NL.
Haal je niet toevallig percentages en absolute getallen doorelkaar?
@vander F | 01-03-20 | 16:23:
Nee, ik kijk gewoon naar wat er gebeurt. En dan blijkt die 3% niet te kloppen. 2000 doden in China. Tevens 100000 door de griep. Perspectief en ratio ontbreken volledig in deze kwestie.
@miko | 01-03-20 | 16:12:
2000 griepdoden per jaar (2 jaar geleden zelfs 9400). Over 200 dagen. 10 per dag is dus een conservatieve schatting.
@Max Headroom | 01-03-20 | 16:08: wie zegt dat griepdoden niet tegelijkertijd met coronadoden kunnen vallen? Het is en-en. Niet versus. Er is een gemiddeld jaarlijks aantal griepdoden binnen de populatie en daar komen nu nog eens vele corona besmettingen en -doden bij. Een pandemie komt bovenop de normale ellende en die dingen versterken elkaar. Dat is mijn perspectief.
@Mensdier | 01-03-20 | 16:53:
Vanzelfsprekend. En in dat en-en scenario zijn er G griepdoden en C coronadoden. En ik vraag me dan af: wat is het aantal coronadoden vs griepdoden. M.a.w. hoeveel is C/G. En reken dat getal uit. en constateer dat het orde 0.005 is. En concludeer dat de gepubliceerde cijfers m.b.t. besmettelijkheid en/of dodelijkheid dus niet kloppen. En dat het gevaar van dit virus rijkelijk wordt overschat.
@Max Headroom | 01-03-20 | 17:10: het medisch perspectief van het individu versus het maatschappelijk perspectief van de gevolgen van een pandemie. Ik ben het eens dat het virus op zich niet voor iedereen medisch gevaarlijk is. De maatschappelijke gevolgen zijn dat wel, op kortere en zeker langere termijn. Globalisme en handel.
@Mensdier | 01-03-20 | 17:20:
Juist, maar we moeten de maatschappelijke discussie wel zuiver houden. Ik ben er niet voor om corona te overdrijven en het te gebruiken voor politiek gewin.
Hier in tegen 050 aan zit in Haren een Beatrixoord. Komt wel erg dicht bij zo.
Bezuinigingen bij de NOS? Hebben ze maar 1 microfoon?
Microfoon die er lag werkte niet. Amateurs.
Wat een geklungel, hebben ze eindelijk hun persconferentie en dan geen goed geluid kunnen regelen. Prutsers!!
Wel weer knap dat je gedurende de gehele persco het geluid rond de 400Hz over zijn nek kunt laten gaan.
@Jan, Leiden | 01-03-20 | 15:46: tenenkrommend. Als in de lijn der verwachtingen wanneer het RIVM weer een halfbakken plan opkucht.
Mooi dat ik me niet laat opsluiten in een ziekenhuis.
Er is altijd wel ergens een nooduitgang, of gewoon via het magazijn naar buiten in een gepikte doktersjas.
* Nog eens de film met Harisson Ford- the Refugee opstart*
Pak het wat preventiever aan: waterboard degene die jou wil doorsturen.
Ehm ehm ehm is het. Wattie zegt.
@ofarim,straks wel. Ik geef het u op een briefje.
Wat een klungel zodra we van ziekenhuizen meer gevallen van longontstekingen krijgen zullen we U waarschuwen.
Wat een oen dan ben je 10 stappen te laat l*l
Regeren is vooruitschuiven icm afschuiven. Uweettog...
niks aan de hand mensen, gewoon doorlopen, opnieuw het ambtelijke zooitje van het RIVM heeft u een loer gedraaid.
Wat een geklungel die persco.. stelletje amateurs
Overheid en overheidsgerelateerde diensten zijn de laatste decennia "verrijkt" geraakt met een bepaald type mens in hun personeels/ambtenaren bestand.
(Afvoerputje).
Wauw. 100 jaar na de Spaanse griep ZOU JE VERWACHTEN dat we toch IETS hebben geleerd. Ok, 100 jaar terug is niet te vergelijken met nu; veel meer mensen en veel meer vervoersmogelijkheden maar ook meer voordelen zoals snellere commuicatie, monitoring en betere quarantaine mogelijkheden. Maar sinds de dag dat het is geconstateerd in Noord Italie .... is er geen zak gebeurt. Ongetwijfeld zijn er veel "werkgroepen" in het leven geroepen over hoe we Nederland B.V. het beste kunnen laten doordraaien maar afsluiten van bepaalde gebieden, stoppen van bepaalde evenementen ... HO MAAR. Even op en neer met Transvertragia naar Noord Italie? Geen probleem niemand die piept.
NIEMAND durft echt de verantwoordelijkheid te nemen.
Ik trek maar weer eens een Klokbiertje open (wordt nog niet op gehamsterd).
Precies Spaanse Griep in 1918 500 miljoen zieken en 20 tot 50 miljoen doden. Dat was in de tijd dat er nauwelijks gevlogen werd.... mensen wakker worden. Ik ga ff naar AH nog wat blikken witte bonen inslaan
Man man man. De Spaanse Griep vergelijken met dit virusje? Spaanse Griep was minstens vijf keer zo dodelijk, en was daarnaast bijzonder gevaarlijk omdat het veel slachtoffers onder gezonde mensen maakt, iets wat coronavirus vrijwel NIET kan.
@Leyrann | 01-03-20 | 15:56:
Vrijwel niet kan??
Tjonge wat een gelul. Veel mensen van tussen de veertig en zestig jaar. Dat noem jij oud??? Die betalen het gros van de belasting
@Leyrann | 01-03-20 | 15:56:
vertel dat maar aan al die dooie jonge artsen die nu al zijn gaan hemelen
RIVM: 'Man uit Coevorden heeft het wsl opgelopen tijdens carnaval in Tilburg maar is niet in dezelfde kroegen geweest als de man uit Loon op Zand'
Tja
Maar wel onderweg van kroeg naar kroeg?
"Vrouw is zwanger van onbekende maar is niet met Jan en Kees naar bed geweest" - ok dan is het goed!
Ofwel, er zijn meerdere bronnen in Tilburg. Goed nieuws dus...
@harry21 | 01-03-20 | 16:14: Maria
Lijkt wel of die mensen niet weten wat carnaval is.
Pecies. Maar nu is het feest!
We hebben de L
We hebben de A
Lala lalala lalalaa
Lalala lalala lalala laa
Lala lalala lalalaa
Lalalalala lalalalaa
Lala lalala lalalaa
Het nieuws is dat er lokale besmettingen hebben plaatsgevonden in Nederland en dat er patienten zijn waarbij ze niet weten hoe ze besmet zijn geraakt.
En water is nat, en de overheid incompetent.
Vermoedelijk toch tijdens het carnaval. Hoop niet dat er nog meer gevallen bekend worden, maar sluit dit vooralsnog niet uit.
En epstein is verzelfmoord.
Nietszeggende live persco tot nu toe, ga maar weer over naar het schaatsen.
Geluid valt weg bij gebrekking sprekende dame. Iets met Noord Italie. Was vast wel belangrijk?
@ruudvangeelen
Dat viel mij ook gelijk op.
@de uitbater | 01-03-20 | 15:46: met microfoons erbij leek zij toch het duidelijkst van allemaal
L0L
Het was alleen maar wachten hè?
En dat men nog vliegtuigen uit Iran accepteert op Schiphol is ronduit bizar te noemen,
ze vallen daar zelfs ziek neer op het vliegveld in Teheran.
Btw,
ik heb nog een literfles ethanol 90% in de aanbieding,
wie maakt me los!?
Ruilen voor m'n trouwring?
Heeft U ook pillen van Drion ? Vraag het voor mijn schoonmoeder.
Toch wel bio-ethanol he? Want mag niet van D66.
Ik heb hier een destilleerapparaat, hoeveel liter heb je nodig?
Ik heb nog 14 multiboxen van 1000ltr formaline. Kun je daar wat mee?
@Sinterbikske | 01-03-20 | 16:01:
Jij ook al?
We kunnen altijd nog schijtgoedkope vodka en jenever afdistelleren,
Zo'n drie flessen voor ruim 1 liter ethanol maar dat is alsnog prijzig.
Beter neem je spiritus, is zo ook al te gebruiken maar als je die blauwe troep weg distilleert verkoopt het beter.
@miko | 01-03-20 | 16:06:
niet echt iets om je klauwen mee in te smeren,
misschien bruikbaar om grote oppervlakken mee te desinfecteren maar ik weet niet of formaldehyde ook virussen omlegt.
Daarbij stinkt het enorm en vreet je lever aan.
Bofkont! Hier is alles op.
@vander F | 01-03-20 | 16:16:
Alles,alles gaat er aan.Prima spul wel een beetje oppassen.
@vander F | 01-03-20 | 16:13: Vergeet de methylalcohol(methanol) niet die ze in spritus gooien. Die 2 laten zich wat moeilijker scheiden want kookpunt dicht bij elkaar.
Wat een stel amateurs zeg. En de grote uitbraak moet nog komen, want Carnaval is net afgelopen. Dus over een a twee weken, vallen de mensen bij bosjes neer en overstromen de ziekenhuizen met coronaslachtoffers. Dat alles, omdat de economie altijd voorrang heeft.
Straf van Allah.
Hadden we het maar Verkleedfeest moeten noemen.
alle scholen maandag weer open. Ook lekker.
Trouwens waar zijn de huppelende kindertjes gebleven en waar is Greta...…..
Onderste steen zoeken doet...….
Nou, dat word een vliegende start hiero.
Een ziekenhuis of all places.
En zegt die lul nou dat ze TOCH besmet geraakt zijn op dat carnaval? Gisteren kon dat nog niet...
Neen, want de man was nog niet ziek, kon het niet verspreiden. Zou er niet vreemd van opkijken dat er meer besmettingen komen uit dat carnaval. Hoop tegen beter weten in van niet, maar vertrouw het niet.
Volgende week wordt het pas echt gezellig met alle vakantiegangers die terugkomen uit vakantie uit Italië en Frankrijk. Dit zijn nog steeds de 2 grootste vaakntielanden van Europa en net daar is er tijdens de afgelopen Krokus-vakantie een enorme toename aan besmettingen geweest.
De tweede Belgische besmetting is een vrouw die in een ‘risico’- regio in Frankrijk op vakantie was geweest. Dit weekend zijn er 10,000’en van die grapjassen teruggekeerd ...
1 ziekenhuis down, hoeveel te gaan? Goed bezig RIVM.
m.youtube.com/watch?v=6XxJ-HAPfcE
En zelf voel ik mij ook niet zo lekker.
Heb je al een rauw ei gehad? Knoflook om je ballen knopen kan ook helpen.
Ha! Geweldige plaat.
@ikbenerweer! | 01-03-20 | 15:42: dat is toch tegen Dracula?
@Nuuk | 01-03-20 | 16:48: Kan zich veranderen in een vleermuis. Die van die soep.
Patient Coevorden vierde ook carnaval in Tilburg. Onderzoek loopt.
De persoon uit Loon op Zand en deze hebben verschillende kroegen bezocht.
@Feynman | 01-03-20 | 15:39: De nieuwe vrouw in Tilburg is ook positief getest, ook in Tilburg carnaval gevierd.
@Feynman | 01-03-20 | 15:39: zou ik ook vermelden als ik eerst stellig beweer dat het onmogelijk is dag patient 0 besmettelijk was met carnaval
@einz | 01-03-20 | 15:40: Die carnavals patient uit loon op zand was toch nog niet ziek en kon niet verspreiden? Wauw, geruststellend perbericht RIVM en beste minister. Heel geruststellend dit.
En door met schaatsen. man man man
@einz | 01-03-20 | 15:40: In de persco die om 15:55 nog altijd bezig is veel vragen over Carnaval, maar de RIVM pief geeft aan (nadat hij een aantal keer de vraag niet lijkt te begrijpen) dat de Tilburgse carnaval vierders ongeveer tegelijkertijd symptomen kregen, en dat maakt het onwaarschijnlijk dat ze elkaar hebben aangestoken (er zou een derde Carnavaller kunnen zijn die hun allebei heeft besmet, maar goed patient-NL-0 was natuurlijk in een besmette Italiaanse regio geweest).
Tilburg maakt meer kapot dan je lief is. Een maat uit Breda zei dat jaren terug al en verdomd, hij heeft gelijk gekregen. En dan ook nog dat Willem II van afgelopen vrijdag. Dubbelkudt.
Ik ga nooit naar de dokter, heb namelijk mijn eigen risico op maximaal gezet.
*zuinige Nederlander modus on*
Huisarts valt daar buiten dus onzin.
Wat ik nog mis in de berichtgeving rondom deze hype is dat het klimaat de schuld is van het Corona-virus. Maar misschien dat ik de media en de klimaatgelovigen nu op een idee heb gebracht!
En door de opkomst van rechtspopulisme
@paulis | 01-03-20 | 15:42: seculier rechtsextremisme.
horsteknots heeft nu2 dgn griep. Maar het zal allemaal wel.
RIP
Gecondoleerd alvast.
“Always look on the bright side of live” tutu tutututu..........
Gecoronadoleerd
Jij ook al?
Nou ja, dan maar voldoende rust houden en hopen dat je niet per ongeluk gecoronaad wordt.
Hoest je al liters fluim op of alleen bloed ?
@frank4444 | 01-03-20 | 15:43: nope.
@miko | 01-03-20 | 16:00: alleen de weduwe zware van nelle
Beatrix Ziekenhuis in Gorinchem op slot, je komt er niet in of uit. Niks aan de hand, gewoon een ''griepje'' mensen. Onze regeringen in NL en andere EU landen weten veel meer van dit virus dan wij weten. Ze hebben ook ''intelligence'' vanuit China, geheime diensten zitten overal en hebben kunnen waarnemen wat er daar aan de hand is. Onze leiders hadden alleen de hoop dat het niet over zou komen uit China.
Hoi aluhoedje
Gekke lenny had een betere nick geweest.
Kan je je voorstellen? Een overheid die zo veel meer informatie heeft en capabel genoeg is om dat volledig geheim te houden?
Ik lach me rot.
@Leyrann | 01-03-20 | 15:47:
U bedoelt zoiets als die "blacklist" bij de Belastingdienst die bijna 20 jaar bestaat? En waar tot voor kort (gisteren) niemand iets van wist? Ja lijkt me best mogelijk dan, om wat info over een virus onder de radar te houden.
Nou ja, je wil wel dat een ziekenhuis wat gespecialiseerd is in auto-immuunziekten gevrijwaard blijft van corona ( of willekeurig welk ander virus ), anders had je de patienten in plaats van ze te behandelen net zo goed meteen een nekschot kunnen geven, was je voor 50 cent klaar geweest.. Geen idee of dat daar in Gorinchem het geval is maar mensen met een verzwakte weerstand zul je hier toch extra tegen moeten beschermen ( sorry, ben geen VVDer of Darwinist, heb wel empathie naar de medemens die het minder getroffen heeft dan ik ).
Inderdaad, want noord-korea is helemaal niet leuk.
Tsja fantastjes hou je toch.
Dat was Nederland nooit en dat zal het nooit worden.
Wat een hel inderdaad. Dat moeten we niet willen..
Zou ik zeker niet in willen wonen.
@Berbaar | 01-03-20 | 15:46: Misschien moet er ergens op aarde zo'n land worden opgericht, waar men onrendabelen kan opvangen en verzorgen.
Man man man... voor een griepvirus.. 99% gaat er niet eens deaud aan...
Ik heb percentages gelezen tussen de 2% en 6% die sterft.
En ga na dat er ook een grote groep is die hersteld maar wel blijvende schade oploopt. Een longontsteking kan je voor de rest van je leven beinvloeden.
Aan een gewone griep sterft 0,1% van degenen die ziek worden, dat zijn er in Nederland dan jaarlijks een paar duizend.
In het geval van het Corona virus hebben we het echter over een percentage van ergens tussen de 2% en de 10%, dat zijn er dus 20 tot 100 maal zo veel.
Ik vind 20 tot 100 maal een paar duizend slachtoffers niet iets om de spot mee te drijven.
Het heeft te maken met het onder controle houden van, ergo, het aantal besmettingshaarden zo klein mogelijk te houden. Ga dus gewoon even niet op Carnaval, naar Italie, naar China of sowieso niet vliegen als het niet noodzakelijk is. Paar maandjes even in de eigen regio, niks mis mee, als het tsraks is overgewaaid kunnen we gewoon weer doen en laten wat we altijd hebben gedaan. Maar nu even niet. Is niet zo erg hoor...
Met zo´n welbespraakte en zelfverzekerde minister weet je dat we veilig zijn.
BREKEND: Minister: Verbreding advies: Ook bij lichte klachten al thuisblijven, kijken of het erger wordt, als dat zo is thuisblijven en huisarts bellen.
Mijn hemel, ze spreken zich daarin nu al tegen.
Let wel, bij klachten ademhaling en benauwdheid. Helaas zot het virus dan al in de longen mogelijk de boel onherstelbaar aan te tasten.
Lachwekkend. Je had ook preventief basale richtlijnen kunnen geven maar ja, de economie he. Ik vind dat laakbaar handelen, net zo laakbaar als je met je stomme egoistische harses carnaval in een ander deel van het land gaat vieren of ondanks het feit dat er Corona in een deel van Italie heerst je die kant nog opgaat, net zoals er Corona over de grens in Duitsland heerst, doe die boodschappen dan zolang even hier. Jij komt dan misschien niet in Zuid-Italie als je in het noorden blijft maar mensen uit midden-Italie komen met mensen uit Zuid-Italie in contact en omgekeerd. Ditto voor Noord-Italie en dan is het wachten op... Gewoon even een maand of 2 in je eigen land blijven, is dat nou zo moeilijk?
Link?
@harry21 | 01-03-20 | 16:18: Eerste minuten van bovenstaande perso. www.youtube.com/watch?v=rg9aM97Pu38
Respect voor het handelen van de 23-jarige dame uit Delft overigens. Beterschap.
Een stuk slimmer inderdaad dan die dame die met haar zieke coronahoofd luizencorveé op school ging doen.
1-2-7,..... volgende is dan 23
x 6 min 4 leidt van 1 naar 2
x 6 min 5 leidt van 2 naar 7
x 6 min 6 leidt van 7 naar36
@Jos Tiebent | 01-03-20 | 15:36:
X 5 min 3 leidt van 1 naar 2
X 5 min 3 leidt van 2 naar 7
X 5 min 3 leidt van 7 naar 32
( x|n) = (n)2 - 2 (3*3-2=7; de volgende is dan 14).
0 - 2 - 7 - 14 - 23
@Lt. Hubert | 01-03-20 | 15:55: waar is je 1?
@Jos Tiebent | 01-03-20 | 16:14:
Heeft griep
wat een hoop euhs en aaas. Weet deze beste minister wel waar hij overpraat?
Potverdorie.
Neen, vertrouwt klakkeloos het RIVM.
Daarom is ie minister.
Nee, want een minister vertrouwt op zijn ambtenaren, en is zelf meestal geen specialist.
Too little, too late, @RIVM
Want?
@captainobvious | 01-03-20 | 15:47:
Obvious
Geen paniek mensen, alles is onder controle.
Gelukkig hekelt de VVD vragen die over Corona worden gesteld, want dat is overbodig, aldus mw. Hayke Veldman.....................................
Patient Drenthe. Aha.
Patiënt in Drenthe. Het zal Drumpiet toch niet zijn?
Waar zullen we voor bidden?
@Jos Tiebent | 01-03-20 | 15:34: Is dat een strikvraag ?
@Jos Tiebent | 01-03-20 | 15:34: *op knietjes gaat*
Hoe is het mogelijk dat EU en/of de afzonderlijke lidstaten nog altijd inkomende passagiers vanuit Teheran (Iran) naar Europa accepteert, ondanks de zeer verontrustende berichtgeving over de situatie daar? Gisteren heeft bijv. Australië al wel besloten om passagiers uit Iran te weigeren: www.theguardian.com/australia-news/20...
Al helemaal gezien het algemeen bekende feit dat het Iraanse regime totaal onbetrouwbaar is als het aankomt op het verstrekken van cruciale informatie. Zie bijv. het neerhalen van dat vliegtuig begin dit jaar.
De Iraanse autoriteiten stellen dat het aantal besmettingen op circa 1000 ligt en het aantal slachtoffers op circa 54, maar volgens betrouwbare media zoals de BBC moet dat aantal vele malen hoger liggen. Namelijk minstens 10.000 besmettingen en minstens 200 slachtoffers. Zie bijv. de volgende artikelen:
www.bbc.com/news/world-middle-east-51...
www.bbc.com/news/world-middle-east-51...
Dat zou betekenen dat Iran na China (circa 80.000 besmettingen) op dit moment veruit de grootste besmettingshaard is en zelfs enkele malen groter dan Zuid-Korea (circa 3700 besmettingen) en Italië (circa 1100 besmettingen). De Europese inlichtingendiensten zouden toch minstens op eenzelfde kennisniveau moeten zitten als die van Australië. Kortom, de Europese autoriteiten zouden er perfect van op de hoogte moeten zijn dat Iran veruit het grootste gevaar vormt. Toch zijn er volgens Flightradar24 nog altijd dagelijkse lijndiensten naar allerlei Europese steden, zoals Londen, Frankfurt, Parijs, Milaan, Wenen, Stockholm, etc. De Europese autoriteiten brengen de nationale veiligheid ernstig in gevaar door deze grove nalatigheid.
Iris the economy stupid, not our health. Daarom blijft Schiphol volledig open ondanks uitbraak in Iran die ze daar onder de pet willen houden. Mensen zijn ook bang gemaakt om zoek te zijn, alleen als niet goed islamgelovige wordt je ziek aldus een geestelijk leider daar.
@Jan, Leiden | 01-03-20 | 15:57:
Iris=It's
De geluidskwaliteit van de persconferentie heeft ook een virus.
Waardeloos. Zelfs dat heeft de NOS niet voor elkaar.
Ik hoor alleen maar uuh, uuhm, uuhm. Man, man wat een orator.
Het giet oan!!
Als ik geen eigen baas zou zijn zou ik me morgen ziek melden.
Wat?? Dan haal ik snel mijn schaatsen uit het vet.
@schoon-schip-maken | 01-03-20 | 15:32: Gelijk heb je dat je jezelf op zondag niet lastig valt met werkgerelateerde zaken.
@skinart | 01-03-20 | 15:50:
Doe niet zo mal, geloofsgekkie.
Vrije tijd pakken doe je als de zon schijnt. Gas op die lollie.
De minister is erbij en misschien leest ie wel weer live een briefje voor.
Spannund hasjtegggcovid-19
CDC / USA schrapt ALLE vluchten uit Noord Italië en Iran.
Vandaag landen er 1 vliegtuig uit Teheran en 13 uit Milaan op Schiphol.
Graag iets pro-actiever mag wel. Want bijna alle besmettingen nu in Europa zijn te herleiden uit Noord-Italie.
Ik snap dat het virus niet volledig tegen te houden is, maar als we allemaal tegelijk ziek zijn verergert het probleem.
R0 zo laag mogelijk houden. Mogen zelfs de EU paradigma's voor wijken zoals Schengen etc.
Als tegenprestatie stem ik volgende verkiezing op Rob Jetten.
Laat ze maar in Brussel landen.
Je beseft dat 75% van de mensen de auto neemt vanuit Italië?
@captainobvious | 01-03-20 | 15:48:
Dat is al 25% winst. Gaat om de virusdruk te verlagen. Wat ik ook schrijf. Oh wacht ik zie nu je naam pas.
@captainobvious | 01-03-20 | 15:48: Voor 150eu heen en terug (minder afhankelijk van luchthaven) ga ik niet autorijden.
Vanwege het RIVM-protocol niet getest. Lekkere bekfaijer.
Beck Feier.
@DenBeert | 01-03-20 | 16:10:
Black Friar?
@Kaas de Vies | 01-03-20 | 16:14: bek naaier
Jongens, ik voel me nog steeds niet ziek!
Ik vind dat je de laatste dagen wel een beetje begint te ijlen. Weet je het zeker?
Ikke Ikke en de rest kan stikken?
@ikbenerweer! | 01-03-20 | 15:31: hou me scherp! Ik voel me wat wankel, maar paracetamolletje en lekker de stad in!
RIVM: "kans nihil dat virus naar Nederland komt".
RIVM: "besmetting alleen mogelijk bij ziekteverschijnselen".
RIVM: "Carnavallend geval was niet besmettelijk tijdens carnaval"
RIVM: "Controle op vluchten uit risicogebieden niet nodig"
Hoe betrouwbaar zijn die gasten?
Och, ze treden de-escalerend op. Lijkt. Maar dat soort smoesjes, daar trap ik niet meer in.
Retorische vraag.
Dat is heel eenvoudig. Het is overheid. Niet dus. Bij de Q-koorts hebben ze verzaakt (en zijn daarmee verantwoordelijk voor vele doden), de stikstofcrisis hebben ze met amateuristisch geknutsel bij elkaar gelogen en nu negeren ze de WHO. Het is tijdverdrijf om naar te kijken. Het is een even goede indicatie als pRutte. Ga maar uit van het tegenovergestelde van wat hij zegt, dan heb je waarschijnlijk het juiste antwoord te pakken.
NUL KOMMA NUL betrouwbaar zeg ik je, als je meer dan 10 OK-doden in de doofpot hebt gestopt kun je NOOIT betrouwbaar zijn. Jaap weet dat verdomde goed, was in 2002 ik zat er zelf bij in die lab-vergadering!
@Roadsurfer | 01-03-20 | 15:34:
OK 'foutjes' worden in eerste instantie altijd weggemoffeld met een kudtsmoes,
vaak genoeg meegemaakt toen ik nog op algemene chirurgie werkte.
Want vaak een arts die iets te vol was van zichzelf.
Volledig incompetent en onbetrouwbaar. Als je zelfs mensen in de gezondheidszorg moet vertellen dat Thailand ook geinfecteerden had. Tja, dan weet wat voor kansloos volk er in de zorg werken.
Hoho, iedere organisatie die een beetje professioneel wil overkomen heeft tegenwoordig een afdeling voorlichting.
@DenBeert | 01-03-20 | 16:09:
Communicatie heet dat tegenwoordig.
Een Nederlands Instituut wat faalt, jeeeee, wat een verrassing, heeft niemand aan zien komen.
Misschien is het wel tijd voor een.......
En de rest maar weer weg gehaald om een Joris te voorkomen.
In de HEMA kom ik niet meer. #ZwartePietBlijftZwart
Wat erg voor de HEMA !
@oldandwise | 01-03-20 | 15:31: Het gaat niet zozeer om de gemiste omzet, maar om de reputatieschade.
Kunnen ze nou niet gewoon die passagierslijst van dat vliegtuig erbij halen? Als alle drie de aanstekers uit Lombardije zijn gekomen, lijkt me het niet minder dan waarschijnlijk dat er veel meer in dat vliegtuig een besmettingshaard kunnen zijn.
Hee.. da's logisch nadenken.. doen ze op hoger niveau niet meer.
Jij had bij de RIVM moeten werken!
Want ze zaten alledrie op dezelfde vlucht?
@captainobvious | 01-03-20 | 15:49:
Nog erger: in dezelfde stoelen.
Wel eens gezien hoe een vliegtuig tussen twee vluchten wordt "schoongemaakt"?
Enfin, ik ben ondertussen zo in paniek dat ik vanavond maar naar de bioscoop ga voor een beetje afleiding.
Gaan we dan eindelijk eens dood? Het wordt telkens beloofd, maar zelfs dat levert pRutte niet.
Stel u eens niet zo aan. Kan er geen aparte groep aangemaakt worden voor de paniek gevoeligen onder ons? Het lijkt vele malen besmettelijker dan het virus zelf
Ik ben er kalar voor, heb de hele winkelvoorraad blikharing, tomatenpuree, pindakaas en appelstroop in huis gehaald.
5 blikharing ruilen voor 1 tonijnmoot in olijfolie en 2 blikjes sardines?
Waar blijft de hoestende man in een regenjas?
Ja. Ook al verwacht.
Gorinchem, vaarwel.
nos.nl/l/2325248
Wat dacht je van Coevorden, komt nu wel heel dichtbij...
@knutsel_ | 01-03-20 | 15:41:
Weer zo'n debiel die zo nodig carnaval in het zuiden moest gaan vieren.
@Graaisnaaiert | 01-03-20 | 15:55: Ja belachelijk, terwijl je weet dat carnaval in t noorden 'n feest mit pit is. En elkenain gaait plat.
@knutsel_ | 01-03-20 | 16:01: Hopelijk blijft Gramsbergen Feestweek wel doorgaan dit jaar! Komt erg dichtbij zo!
Kop koffie, gemakkelijke zit en zo direct kijken of mijn voorraad nut heeft.
2 weekjes luxueus verblijven in een Dubai's hotel, niks mis mee.
Edit Ahh Abu Dhabi dus.
Kan men ook luxueus in quarantaine gaan.
Gaat wel vervelen hoor. Zeker als je die kamers niet af mag.
@Jos Tiebent | 01-03-20 | 15:28:
Hangt af van het gezelschap.
@Jos Tiebent | 01-03-20 | 15:28: Geen medelijden met mensen die graag in Hedonistische oorden verblijven. En dan ook nog in een streng islamitisch shithole.
@Normpje | 01-03-20 | 15:54: Dubai is net zo streng als een CDA'er christelijk is, en een VVD'er liberaal...
@litebyte | 01-03-20 | 16:54: Weet Normpje veel... Die praat over steden en landen waar hij zelf nog nooit geweest is.
REAGEER OOK