Voltooid leven. Je MOET kiezen
De deaud of de biologe
Social
OK, je MOET kiezen. Dr. Dood van D'66 die hier in een plastisch filmpje op een chesterfield in een kamer met Zeg 'ns Aaa-behang voor een boekenkast met opvallend dunne boekjes naast een kamerplant die ook nog nooit buiten is geweest gekleed in een mantelpakje uit de collectie van Beatrix het Laatste Journaal zit voor te lezen aan levensmoeie 55-plussers.
OF
Dat zelfvoldane E-nummer met een biologiediploma dat nog niet zo lang geleden een voltooid leven bepleitte voor GeenStijl, die in NSB Haatzaaiblad doodsbang is dat Pia met de Zeis haar komt halen wanneer ze zich in januari weer eens depressief voelt over de vrolijke instagramfoto's van mensen die minder bekrompen in het leven staan dan zij, en daarom een moratorium op het mortuarium van D'66 bepleit.
Social
Reaguursels
InloggenHet meest opmerkelijke van deze discussie vind ik toch wel de obsessie van Pia Dijkstra met suicide, het zou eerlijker zijn geweest als ze dit leuke filmpje ten eerste zou beginnen met haar identiteit te onthullen en zich netjes voorstellen. Gewoon even "Hoi, ik ben Magere Hein en ik kom voortaan niet meer alleen langs wanneer ík dat wil, maar ook wanneer ú dat wilt!".
Maar goed, even alle gekheid op een stokje. Het is natuurlijk niet zo gek dat ook Magere Hein de afgelopen jaren niet heeft stil gezeten en met succes zijn imago heeft opgepoetst; je hoeft er niet meer bang voor te zijn; de dood is zacht, de dood is fijn, de dood is lekker, de dood is vrouwelijk.
Ik geloof dat de bestaande euthanasiewet voldoende mogelijkheden biedt om bij uitzichtloos lijden op een humane manier te sterven. Maar over wie heeft Pia Dijkstra het dan? Over blijkbaar een zeer maar dan ook een zeer kleine minderheid waarbij als ik het onderzoek erover mag geloven dit mensen zijn met suïcidale gedachten die komen en gaan. Is dat uitzichtloos lijden? Voor Pia Dijkstra wel, en daarom moet er voor deze mensen het recht bestaan om met behulp van anderen die gedachten te realiseren dmv een schone, snelle en zachte dood. Terwijl ik voor deze mensen nog hoop zie, ziet Pia Dijkstra een pilletje of een spuitje of wat dan ook.
Dit moet dus niet, kinderen hebben niet altijd t beste voor met hun ouders. Soms zijn de financiën doorslaggevend bij een beslissing. Zeker is dat veel ouderen onder druk zullen worden gezet om vooral in te zien dat hun levens is voltooid.
Het argument van Hertzberger is: het gros van de mensen wil eigenlijk niet echt dood, en daarom moeten zij behoed worden voor een dergelijke wetgeving. Dat lijkt me niet ok, want als het goed is wordt het proces niet even in een middagje uitgevoerd en zullen de 'bluffers' voldoende kans hebben om de keutel in te trekken. Maar erger nog: ze ontzegt hiermee de schrijnende gevallen een 'beschaafd' levenseinde. Erg bekrompen.
Ik snap niet waarom hier een wet voor moet komen. Zelfmoordpoeder kost een tientje.
Mijn moeder had een agressieve vorm vdn dementie. Binnen 2 jaar was ze dood. De laatste weken lag ze alleen nog maar te schreeuwen in bed met een uitgemergeld doorgekregen lijf wat nog te sterk was om dood te gaan. Mensonterend is ze gestorven, gewoon gekrepeerd en een verschrikking voor de kinderen en familie. Omdat ze niet meer wilsbekwaam was en wij geen recht hadden om euthanasie te laten plegen ging het maar door. Dit zou niet moeten kunnen in een humane maatschappij.
Vreselijk maar dan is de medische begeleiding ook in gebreke gebleven. Er zijn tal van middelen om mensen te kalmeren, pijnbestrijding etc om waardig te sterven. Wat jij beschrijft is afschuwelijk omdat dit ook altijd op je netvlies blijft hangen
Na die orgaanroof uit levende mensen wil ik niet eens meer weten wat deze feeks voor nieuwe snode plannen aan het uitbroeden is. Nog niet eens zo lang geleden zijn er voor veel minder op een brandstapel terecht gekomen. Ze weten van gekkigheid niet wat ze moeten doen en echte problemen, als stopzetten van massamigratie, zorgen voor woningen voor autochtone Nederlanders, paal en perk stellen aan de groeiende criminaliteit, mariniers inzetten tegen zich misdragende 'vluchtelingen', illegalen het land uitzetten, respect voor ouderen herstellen en die zorg aanbieden die zij nodig hebben, daar ontmoeten ze nooit mensen over die deze problemen bij de 'volksvertegenwoordigers' aankaarten. Te decadent voor woorden. Kom eens uit uw spelonk en zie de echte problemen aan in plaats van dit soort onbelangrijke details op een agenda te zetten. Ga eens aan het werk!
in een ver verleden toen ik nog depressief en suïcidaal was, en D66 stemde, was ik voor het voltooid leven voorstel samen met euthanasie, abortus en orgaandonatie want het is mijn leven/lichaam en als ik niet meer wil leven dan wil ik humane omstandigheden om er een einde aan te breien. D66 neemt je wat dat betreft aan de hand het graf in.
inmiddels zijn we wat jaartjes verder en sta ik er anders in. Als je ziet hoe wij als samenleving omgaan met onze ouderen (eenzaam verpieteren), gebrek aan geestelijke gezondheidszorg (verwarde mensen), losse sfeer rond seks, promotie van 'babyschaamte' en gebrek aan hulp aan jonge moeders, of orgaandonatie wat inmiddels een soort morele (en wettelijke) plicht is geworden dan is er heel veel te winnen door de mentaliteit in de samenleving te veranderen en te investeren in het een en ander, en niet meteen a la D66 naar het eindpunt te sprinten.
Eigenlijk vind ik het ook kwalijk om tegen mensen (zoals ik vroeger) te zeggen dat die donkere gedachtes in je hoofd eigenlijk gelijk hebben en je maar beter dood kan zijn, dan heeft de samenleving ook geen last meer van je, en wij helpen je daar graag bij, zonder dat er adequate hulp is of geboden kan worden.
D66 versus de engel des doods.
Ik ga geen Godwin maken over benzine injecties in schimmige medische oorden toentertijd, immers dat zou te voor de hand liggen aangaande huidige ethische vraagstukken waar politiek zich inmengt in kwesties van leven en doodt, tevens de politiek gemotiveerde behoefte zeggenschap te hebben binnen in het menselijke lichaam van argeloze burgers. Dit d.m.v. een listig ‘vergeten uit te schrijven’ wetje.
Zonder toestemming een vinger in iemand stoppen is al strafbaar, echter iemand zijn of haar complete organen er tijdens de eindfase uitwippen moet kunnen? Zelfs lijkschennis is strafbaar volgens de wet, dus wat willen ze nu bij D66? Het mensenrechtenverdrag in Genève is daar zeer duidelijk over: strafbaar. Waarom wordt dit verdomme niet getoetst?
D66 heeft kennelijk iets met de dood en lijken, heb er geen woorden voor.
Even samenvatten wat GL en Destructie66 de afgelopen weken hebben gezegd over ouderen die niet meer hoeven/kunnen bijdragen aan de staatskas en nu na jaren de pot hebben gespekt en het land opgebouwd, eindelijk eens een fooi terug mogen ontvangen.
Klaver vind dat ouderen na een bepaalde leeftijd geen recht meer hebben op operaties en te dure zorg en Dijkstra heeft ook al een oplossing voor de vergrijzing.
Wie had er nou toch ook al weer een doeltreffende oplossing voor bepaalde "overbodige" (lees ongewenste) bevolkingsgroepen??
Zum kotzen!
zelfbeschikkingsrecht heb ik al vanaf mijn geboorte, daar heb ik de toestemming van de overheid niet voor nodig
Laat ze zelf even live het voorbeeld geven. Een pil in die verdomde doodskop van haar. Ze heeft met die domme harsens niet door dat dit zalvende voorstel in de toekomst misbruikt gaat worden voor een rendementsgesprek met iemand van de zorgverzekering. Ben je niet rendabel, wacht de pil. Hitler en Mengele hadden bij zoveel inzicht staan juichen.
Als D66 werkelijk wilde weten wat Nederland hier van vondt, organiseerden ze wel een raadgevend referendum. In plaats van op een zielig verhaal over een terras de keuze voor Nederland te baseren.
Maar het referendum, bij uitstek dé mogelijkheid om de mening van de Nederlander te checken, wel die mogelijkheid heeft D66 zelf bij monde van die Zweed die verder niets met ons land op heeft, Ollongren heet ze, wel die mogelijkheid om de bevolking te bevragen hebben ze geraffineerd om zeep geholpen. Zo ondemocratisch zijn ze, die doodspil verkopers van D66.
D666 zit graag in de hoek van het uitdelen van etiketten als deplorables, tokkies en niet weldenkenden. Brrr
Hospice een-twee-huppakee
D66 altijd de mond vol van rechts en verwijzen naar de holocaust (deze week ook weer in debat tussen Jetten en Baudet over invloed van rechters) maar de ideeën van MW Dijkstra zijn pas echt gevaarlijk en duidelijke raakvlakken met de nazi ideologie van de perfecte mens en als het niet meer perfect is kan het wel weg. Ja natuurlijk, eigen wil en zelfbeschikking maar als in het verzorgingstehuis al je klaverjas vrienden er zelf uit zijn gestapt en de kinderen die 100KM ver weg wonen het ook wel een belasting vinden om te komen. Wat dan?
Gruwelijk gewoon, echt gruwelijk de samenleving die die Dijkstra voor staat.
En dan in de Piakliniek weet je dat Pia in de kamer ernaast met scherp mes en emmer klaar zit om je organen te oogsten.
Effin, lees het zelf maar: Suizidalität im Nationalsozialismus.
www.ssoar.info/ssoar/bitstream/handle...
Death666 heeft eigenlijk wel een interessant punt, het schijnt dat ons land 1 miljoen huizen nodig heeft vanwege de bevolkingsgroei naar 19 miljoen dus 1 miljoen pillen produceren en het huis probleem is opgelost, misschien nog wat aandelen kopen in die pillendraaierij.
Als we nu eens beginnen met het in laten slapen van politicie die te oud zijn om terug te keren in de kamer ga geen namen noemen maar weet er wel een paar.
Maar dat zal de bedoeling niet zijn de doelgroep is het gepeupel, die door de politiek eenzaam en verlaten zijn gemaakt.
De doelgroep, dat bent u en ik. Niet Pia Doodspil.
100% de biologe
Kunnen we er niet voor kiezen de ouderen een mooie oude dag te bezorgen. Met prettige plekken om te wonen, gezond lekker vers eten, bij je partner kunnen blijven wonen, leeftijdgenoten en gezelligheid in de buurt, geen geldzorgen, goede medische verzorging, aandacht, een leuke dagbesteding etc.etc. Een oude dag die iedereen zich zou wensen en die in een beetje ontwikkeld beschaafd land gewoon zou moeten zijn. Eigenlijk hadden we dat best goed voor elkaar. Todat Rutte met de sloopkogel door de ouderenzorg ging omdat de ouderen niet genoeg opleverden en links de Afrikaanse jonge kerels toch liever vonden om te vertroetelen. Nu krijgen de ouderen Pia ook nog achter zich aan. Je zou hierdoor als oudere toch spontaan om een Drion pil gaan vragen.
“ik wordt regelmatig benaderd door mensen...” of “die vrouw die me aansprak op het terras en tegen me zei: Ga door”. Een politicus, ja ze kan goed liegen en napraten, die zoiets zegt probeert hiermee bij de toehoorder een basis van begrip en vertrouwen te leggen. En daarbij in de bus,trein, op het terras of op vakantie is in eigen land zit, loopt of staat wil hiermee bij de toehoorder een basis van vertrouwen leggen. De door de msm getrainde luisteraar/kijker slikt dit als zoete koek. Voor mij is die politicus afgeschreven, onbetrouwbaar.
Ze heeft nog niet in onze buurt op een terras gezeten. Dat zitten had namelijk niet lang geduurd denk ik....
De overheid die het recht op zelfbeschikking regelt? Die dus ook regelt of je wel of niet die dure behandeling krijgt na je 70ste? Die je laat aanmodderen, thuis, zonder adequate hulp, verzorging en verpleging? Diezelfde overheid ie bejaardenhuizen en verpleegtehuizen sluit?
Niet mijn idee van zelfbeschikking en een land als Nederland onwaardig.
Eerst had Pia het voorzien op je organen en dat is gelukt. NU is ze op jacht naar je ziel zodat er lekker veel pensioen premie overblijft voor hun hobbies.
Soylent Green komt steeds dichter bij, het is bijna 2022.
www.youtube.com/watch?v=LozJSTjrvek
Wat een gezeur, als ooit de tijd daar is en ik vind dat mijn leven er wel opzit dan neem ik gewoon het lot in eigen hand. Het is moeilijker om in leven te blijven dan niet.
Er is een nieuwe Drion doordrukstrip op de markt. Effe rond laten gaan op de D66 ledendag.
Twee kroonjuwelen op 1 dag. Legalisren drugs en iets met voltooid leven.
Win-win
Vóór natuurlijk! Go Pia! Je mag toch zeker zelf wel bepalen of je wil blijven leven of niet. Stel je voor; Je hebt de dood al een aantal keer in de ogen gekeken als gevolg van ziekte en/of ouderdom. Misschien heb je al wel een aantal keer kritiek in het ziekenhuis gelegen. Je kwam er weer bovenop, maar toch weer een beetje minder goed.
Misschien leef je al in extra tijd, zo redeneer je, je kunt steeds minder. Je kwijnt weg. Hadden ze je die laatste keer maar niet meer geholpen. Dan was het nu klaar geweest, denk je. Wie weet hoe het nu gaat worden, maar van mij hoeft het niet meer.
En dan zou je moeten blijven leven omdat een ander de dood vreest? Lekker voor je zelfbeschikkingsrecht.
Voor een zieke oudere zijn er genoeg mogelijkheden om een behandeling te staken, eventueel versneld met een morfinepompje. Een dag of 5 hooguit, je gaat helder en pijnloos, die mogelijkheden zijn er genoeg, vraag maar eens aan je huisarts.
@Tuinhekje | 02-02-20 | 00:30:
Zo makkelijk als jij het doet voorkomen zal het niet zijn. Even heel gechargeerd geïllustreerd:
“Hey doc! Dit is nu al de derde keer dat na een reanimatie hier lig. Het wordt er niet beter op, ik was de laatste keer liever niet gereanimeerd, is toch gebeurd. Doe mij even iets meer morphine, bij voorkeur zoveel tot het ademhalingssysteem wordt platgelegd.”
Terug op kantoor gaat de arts in beraad, hij leest de eed van Hippocrates die hij heeft afegelegd nog eens door: nl.wikipedia.org/wiki/Eed_van_Hippocr..., en besluit het juíste te doen en zich aan de eed van hippocratus, die hij heeft afgelegd, te houden.
De Botox,is bij Pia op de verkeerde plek terechtgekomen.
In haar tong en fantasie waarschijnlijk ik geloof er geen woord van wat zij uitkraamde.
Overigens weer juiste detailweergave van van Rossem,wat betreft de ambiance waar opname is gemaakt.
grapo | 01-02-20 | 17:47
Lastig, jouw hypothese is in je slotalinea een variant van contradictio in terminis - wel weer toepasselijk ergens.
Je zou dus mogen aangeven: fuck ik wil niet meer leven, maar je helpt me niet met sterven, dus -overheid- betaal dan maar voor m'n ongewenste voortleven.
Nèh. Kul. Snap jij ook wel hè.
Nou, denk er eens over na, zelfbeschikkings recht, maar aan de beslissing niet (meer) te willen leven gaat de staat voorwaarden stellen. ? Net zoiets als u bent standaard donor tot u expliciet angeeft dat niet te willen zijn ? ergens klopt het niet.
grapo | 01-02-20 | 17:33
Die snap ik. En in werkelijkheid is er tussen die dag begin november en nog zelfs maar eergister zoveel gebeurd - tot 3 x toe naar de SEH met moeders, 2 x keer opname op de meest geweldige ouderen unit van het ziekenhuis denkbaar (Meander Amersfoort), dat het te krankzinnig is om te vertellen.
Waar ik kan vang ik het zo goed mogelijk op. Meer dan hij of m'n broers zelfs maar opmerken. Dat is dus een parallel gevecht binnen de familie.
Toch, ik denk dat er vele van dit soort huisjes met kruisjes zijn die stoeien met de allermoeilijkste fase van het leven - die eindfase van onze ouders.
Ik kan het me niet voorstellen daar mijn ouders alletwee zijn overleden na een herseninfarct, boem.. gewoon dood, 30 en 40 jaar terug is het alweer.Moeder viel gewoon dood neer in de keuken tijdens koffiezetten. Ik kan dus niet zeggen dat ik begrijp wat u bedoeld. Ik kan alleen maar herhalen , Wauw. En u veel sterkte en wijsheid wensen.
Mijn oom bleek ineens uitgezaaide kanker te hebben. Van de één op de andere dag lag hij aan een infuus in de huiskamer. Familie kwam afscheid nemen. Hij deed verwoede pogingen tot communicatie. Zijn hand ging steeds tergend langzaam omhoog waarbij zijn vinger naar mijn tante wees. Zijn ogen spraken boekdelen. Paniek en wanhoop. De nachtzuster bleek later een geloofsfanaat te zijn die mijn tante probeerde te bekeren. Ongevraagd werd urenlang om genezing gebeden bij het sterfbed. Het moet ook voor mijn oom een ware hel geweest zijn. Ze heeft dit verhaal pas veel later aan de familie verteld. Ze voelde zich schuldig dat ze het heeft laten gebeuren. Hadden we het maar geweten. En wat zat er in hemelsnaam in dat infuus? Dit was zeker geen waardig sterven.
Laat ik er eens een (fictieve) stelling tegenaan gooien:
Als men, op welke leeftijd dan ook, klaar is met het leven en dood wil, om welke reden dan ook, moet dat mogen en moet er een eenvoudige en vredige, humane manier bij wet mogelijk gemaakt worden. Uiteraard hoeft dat niet door de samenleving bekostigd te worden.
Echter als het bij wet verboden wordt of onmogelijk gemaakt wordt zegt 'de staat' dat er een verplichting tot leven is en moet de staat in dat leven (waardige) voorzien tot de natuurlijke dood intreedt.(betalen dus)
A: eens
B: oneens
C: geen mening
D: ja daaag, koop maar een od-tje ofzo op de illegale markt.
E: D maar een subsiedie ofzo daarvoor moet bespreekbaar zijn. Sterftoeslag ofzo.
Ik wil deaud als we nog jaren verbonden zijn met de Europese Unie. Is dit een goed argument om een drankje en/of een spuitje te krijgen?
Herpesberger altijd ongezien de typhus.
Voor mij is Pia Dijkstra voltooid verleden tijd. Heel leuk die promo van de Hollandsche nurse Ratched, maar wellicht zijn er onderliggende oorzaken die debet zijn aan dat verloren voel waar voornamelijk veel ouderen mee kampen.
Herstel: verloren gevoel.
Begin november vorig jaar zou ik met m'n lieve moedertje naar de film zijn gegaan, ware het niet dat we (m'n vriend en ik) onderweg op de A27 gebeld werden door de buurvrouw dat de brandweer bezig was in m'n huis om een fik te blussen.
Shock! Meteen rechtsomkeert natuurlijk. De schade viel uiteindelijk alles mee (eigenlijk gewoon niet). Ik had, schaam schaam, een peuk niet goed uitgemaakt en wel voor vertrek de asbak geleegd in de pre-afvalbak, waarna de boel was gaan smeulen, rookontwikkeling etc.
Ik belde m'n ouders opnieuw om te vertellen dat het meeviel. Wel klote van ons filmavondje. Ja nou, er was nog wat. Het ging heel slecht met mama. Ik wist (uiteraard) al wel dat ze aan het dementeren was, leed onder permanente duizeligheid en bijkomende misselijkheid, maar dat ze amper nog at of dronk?
Ja, zei hij. En ze wil niet uit bed komen. Dinsdag komt de huisarts om euthanasie te bespreken. WTF? Nu al? Ja, zei hij, "zij moet maar bepalen of ze ondraaglijk lijdt".
De dag na dat fikkie zijn we opnieuw hun kant uitgegaan. Zowaar, moeders was eigenhandig uit bed gekomen en zat aangekleed in de serre/woonkamer op ons te wachten, tot verbijstering van pa die buiten in de tuin was gaan klussen.
Ik wilde bij dat gesprek met de huisarts zijn (normaal deed een van m'n broers, de gemachtigde voor al hun zaken, dit, maar die zat in het buitenland). Bleek verdomme dat er binnen de huisartsenpraktijk een grof misverstand was geweest. De huisarts, 1 van de 1e twee, verontschuldigde zich in vijfvoud.
De assistente had de afsprak ingepland, maar niet gezien dat alle papieren al maanden daarvoor netjes waren ingediend, getekend (ook door mij) en goedgekeurd. Dat wat het inventarisatiegesprek leek, was op pa overgekomen als de keuring om het op korte termijn uit te gaan voeren!
Ik dacht, ja ho, dat gaat zo maar niet. Dat bleek dus ook. En fuck, mijn moeder met d'r 83 is de meest moderne van ons allemaal. Had jaren terug al d'r wilsbeschikking vastgelegd. Ook voor "het geval ze zelf niet meer kon aangeven dat ze nodeloos leed en in leven werd gehouden".
Wat hier verdomme was gebeurd, is dat m'n pa (86) het niet kon handelen. Om haar te verzorgen naar behoren. Klinkt gek, een man van die leeftijd? Nou, hij is razend bij de pinken en met een dubbele pacemaker in bijzonder goede gezondheid. Zijn makke is ongeduld. Plus dat hij het emotioneel moeilijk vindt om haar zwakker te zien worden, haar langzaam te verliezen.
(En ik verdenk hem ervan dat hij dat proces liever helpt in de versnelling dan haar echt waardige dagen nog laat beleven - we wonen 100 km bij elkaar vandaan, ik kan er niet iedere dag bij zijn).
En in dit kader hoeft voor mij die extra wetsclausule euthanasie niet.
Tenzij ik het kon laten toepassen op m'n pa. De klootzak.
Wauw is alles wat ik nu zo even kan zeggen. Wauw!!1!
Ik schrik me altijd dood van die hitsige kop van Rosanne Hertzberger.
Mijn leven is nog niet voltooid, dus aljeblieft GS:
- Graag die kop voortaan in een link met waarschuwing vooraf.
Met uw tronie trekt u volle zalen?
Ja, die afschuwelijke Amerikaanse plastic grijns, onoprechter kan gewoon niet. En dan nog die vreselijke bril, jakkes.
Dat leven van Pia is toch ook wel ongeveer voltooid.
Ik geloof geen ene tering van dat verhaal, regelmatig, my ass.
Haar carrière is in ieder geval wat mij betreft voltooid.
Hebben we hier niet te maken met een verkapte bezuinigingsmaatregel ingepakt in humanitair cadeaupapier met een sociaal wenselijke strik?
Nog even en er staat een maximum op leeftijd. Werken tot je 67e, oaw en pensioen. Dan verplicht organen afstaan en de pil van Drion slikken, anders is de verzorgingsstaat niet meer houdbaar voor onze nieuwkomers? voor hun wordt een uitzondering gemaakt vanwege zielig.
De AOW was destijds niet gebaseerd op de rekensom van "genoeg gespaard" maar op de toenmalige levensverwachting van hooguit 72 jaren. Een verdienmodel van de overheid. Dat verdienmodel is nu stuk, vandaar de verhoging van de AOW en pensioenleeftijd en het voorstel voor de pil. Het heeft opnieuw niets te maken met zaken die onder de burgers leven of de rekensom van de opgebouwde AOW en het pensioen. En zeker nu, nu er allerlei nieuwkomers in ons land verwelkomt worden, die never en nooit aan het werk gaan, en dat er van onze pensioengelden zuidelijke landen tevreden gehouden moeten worden, die zelfmoordpil van Pia is meer nodig dan ooit.
Het eerste dat ik dacht toen ik Pia hierover hoorde was: oh... er zijn nog steeds te weinig organen in de D66 organenbank en de organen die worden aangeboden zijn onbruikbaar wegens te oud. Er moeten dus blijkbaar méér en jongere organen komen. En Pia gaat dat regelen. Had ze niet gewoon voorleesmoeder bij de NOS kunnen blijven?
Doodeng dit soort wijven.
Mijn leven is saai en ik ben 75+ dokter geef mij een zelfmoorddrankje nu!!
Jouw leven is in ieder geval duidelijk onvoltooid. Ik denk dat dat ook zo gaat blijven.
In deze rendementsmaatschappij wordt je dan al gerekend tot de onrendabelen. Althans, dat is het morele schuldgevoel dat ze je subliminaal aanpraten via subtiele conditionering.
Je kan altijd nog van een brug springen toch? Maar dat durf/doe je niet....
Typisch politiek geblaat. De huidige wetgeving hierover is op zich niet zo slecht. Het probleem is dat het niet altijd wordt nageleefd. Artsen storen zich niet altijd aan een levenstestament of verklaring voltooid leven, soms vanuit eigen waarden en normen, soms omdat ze bang zijn er gelazer mee te krijgen, wat nog wel eens gebeurd.
Eerst zorgen dat de huidige wetgeving nageleefd wordt, voordat er gezeurd gaat worden over nieuwe wetten, zou mijn advies zijn aan Pia.
Tja. Die Pia Dijkste is het ergst denk ik. "Voltooid level", pillen om er een eind aan te maken als je je even niet lekker voelt (uit het onderzoek bleek al dat het vaak tijdelijk was), what could possibly go wrong...
Dijkstra. Ik bedoelde Dijkstra.
Zou dit nog maar het begin zijn.
Wordt vervolgd.
Ga weg met je stupide suggesties en emoticons.
Iets klopt er niet aan de combi voltooid leven en orgaandonatie. De ideale wereld van Pia lijkt dat gezonde oudjes blijmoedig afstand van hun organen doen, om zodra ze gaan kwakkelen zo snel mogelijk dood te gaan. Scheelt enorm veel zorgkosten en garandeert een overvloedige organenoogst. En Pia oogst dan alle lof voor haar onvermoeibare inzet. Dat betekent erg belangrijk zijn, vaak naar de kapper gaan en op tv komen in koningsblauwe mantelpakjes. Wie wil dat nou niet? Win-win! Leuk geprobeerd Pia, maar we trappen er niet in. Hoewel het narcisme regeert..
Ik wordt kotsmisselijk van dat melige huilebalk gezicht van die Pia Dijkstra alles moet: donor dood euthanasie pillen alles MOET... ik zou zeggen Pia geef het goede voorbeeld...!
Heb haar nergens horen beweren dat er dingen moeten. Kunt u een voorbeeld geven?
Organen mogen ze al jatten dankzij die te oude nieuwslezeres en haar partij, en als het niet snel genoeg gaat gaan ze ons nog helpen ook.
@piet7003 | 01-02-20 | 16:55: Organen worden niet gejat als u dat niet wil. U bent echt dom hoor.
@IJsbrekert | 01-02-20 | 16:34: Eerst is het een mogelijkheid, daarna mag het en op een dag moet het. Een beetje levenservaring en u kunt dit zelf wel invullen.
@IJsbrekert | 01-02-20 | 17:13: u snapt er werkelijk geen reet van lees u eerst eens goed in of informeer u beter op deze manier heeft discuseren met u geen enkele zin.. typisch dwangmatig D66 gedrag..
"Je MOET kiezen". Ja, dat wordt dus precies het probleem, dat je móet kiezen.
Dat voltooid leven plan lijkt mij een fantastisch alternatief voor de wachtgeldregeling.
D66 = Doodseskader 66.
Voltooid leven moet je krijgen in plaats van je tweede ISD-maatregel.
Weer een proefballon van DDR66
Het is D66 hoor.
De DDR is in 1990 opgeheven.
Laat Pia Dijkstra zèlf eerst het goede voorbeeld geven. Zij is een voltooid levend bewijs.
U was me voor zie ik .. vette +1
Wie moet nou bepalen of een leven "voltooid" is? D66, neem ik aan.
Bent u tegen windmolens, ziet u de islam niet als de religie van de vrede, houdt u niet van de EU of de VN? Dan kan het zomaar zijn dat Pia en de haren vinden dat u een voltooid leven hebt.
Kortom, niet aan beginnen, aan die Wet Voltooid Leven, want dat kan alleen maar fout aflopen.
Hoezo?
Stel iemand is 30 en vindt het leven voltooid. Wie is een ander dan om te bepalen dat dat niet zo is?
@Is dit nog nieuws? | 01-02-20 | 16:31: Niemand, maar ga er dan ook geen wet van maken met randvoorwaarden.
@Is dit nog nieuws? | 01-02-20 | 16:31:
Familie, huisarts, alles binnen de kring.
Gaan we straks mensen afmaken omdat ze tijdelijk overspannen zijn of met een zware burnout rondlopen of het een slecht moment tijdelijk niet zien zitten door verlies van een dierbare.
We hebben daarvoor de zorg en plicht in Nederland om hun daar doorheen te helpen, en niet de weg die P.Lijkstraf ons aan wil praten.
Hierna begint ze dat iedereen gecremeerd moet worden omdat dat sneller gaat en minder plek in neemt...
@hier openen | 01-02-20 | 16:57: Nergens in de voorstellen staat dat iemand tegen zijn zin zal worden ‘afgemaakt’. Lezen is moeilijk voor u hè?
@IJsbrekert | 01-02-20 | 19:03: Neen, dat staat er inderdaad nog niet in maar dit kan snel veranderen zeker als het inwoners aantal naar de 20 miljoen lopen voor Nederland.
Op dit moment gaat het om 3.000 - 55 plussers; die zeggen dat hun leven is voltooid. Daarvoor moet geen wet worden gemaakt maar deze moeten persoonlijk worden benaderd door hulpverleners.
@IJsbrekert | 01-02-20 | 19:03: In de praktijk echter, zal een zware druk worden uitgeoefend als u oud en ziek bent, om toch die pil maar te nemen. Maar wellicht komt u daar zelf nog eens achter. Ik hoop het niet, maar ik ben bang dat als e.e.a. doorgang vindt, u ook voor die onvrijwillige keuze komt te staan. De pil, of onverzorgd naar huis voor een hels lijden, omdat u teveel kost.
Win win situatie: meer organen komen vrij door dit D(onatie)'66 voorstel, minder AOW uitgaven, minder zorgkosten, minder geraniums.
Nu nog even regelen dat iedereen standaard ge-euthanaseerd wordt, tenzij je bezwaar maakt door dat zelf in een euthanasieregister vast te leggen.
En met een 'euthanaseer mij niet' penning om je nek.
Maar pia wordt toch ook ouder?Of is het voor de verhevene mensen niet van toepassing?
Pia Lijkstra en haar dubieuze Soylent Green clubje.
Bam
Straks is de AOW niet meer te betalen vanwege de "ouderen-golf". Ook de zorg dus niet meer in de verpleeghuizen. Pia Dijkstra heeft daarom een pilletje bedacht: scheelt een hoop geld voor de AOW!
Nee, Drion heeft een pilletje bedacht. Maar dat weet jij niet. Want jij kijkt niet verder dan je lul lang is.
@JanAmsterdamEnzo | 01-02-20 | 15:32: De pil van Drion is (voorlopig) een hypothetische pil , en is dus niet in productie.
Ze hoopt op deze manier een overvloed van gezonde donoren op de markt te brengen. Want stel dat ze straks zelf een donor nodig heeft.
@JanAmsterdamEnzo | 01-02-20 | 15:32: Pil van Drion is zuiver hypothetisch bedacht.
Pil bestaat niet.
60 Paracetamol tabletten is evt een mogelijkheid.
Lever wordt vergiftigd, en je slaapt zacht in.
Niet meer te betalen vanwege de ouderen golf? Ik denk eerder aan een andere golf chirurgen en tandartsen die hier de pot komen leegvreten
Och, dit stelt weinig voor hoor. Het is gewoon de eerste stap naar het dringend advies voor vrijwillige euthanasie. Wat later natuurlijk verplicht gaat worden.
Ja en mensen die eraan willen ontsnappen, moeten maar ondergronds als paria de rest van hun leven uitzitten of voldoende centjes hebben voor een vlucht naar een humaner land ofzo haha. ''Uw leven vinden wij voltooid zodra u niet meer werkt.'' Voor bejaarde migranten is er dan wel weer een miljoen subsidieslurpende clubjes opgetuigd om hen hier een zo fijn mogelijke oudedag te bezorgen. Als ze niet al vertrokken zijn naar hun met overheidsgeld gefinancierde huisje in het herkomstland that is.
Persoonlijk prefereer ik een voltooid D66, allemaal de nooit presterende ras-opportunist HAFMO v M. achterna......
prima voorstel.En als iemand zich nutteloos voelt en hij wil er uit dan maakt het niet uit of ze 7 of 77 zijn.
Ik denk wel dat er aardig wat tieners op de slof gaan dan.
Natuurlijke selectie.
De "biologe" is niet anders dan geïndoctrineerde pseudo-fascist.
Alle religieuzen zijn hetzelfde "ik geloof iets, dus dan geleden al mijn gekozen regels ook voor ieder ander".
Ga lekker in het midden-oosten met je zandbakreligie.
U heeft er duidelijk diep over nagedacht.
@niels5142 | 01-02-20 | 15:21:
Interessante reactie
Geldt die doodswens ook als die voor anderen is?
Oh, dat zou leuk zijn. Dat je die pil bij bol.com kunt bestellen, met een vrolijk kadopapier er om heen.
@Papa Jones | 01-02-20 | 15:05: jammer dat een keukentrapje zo moeilijk in te pakken is.
@Papa Jones | 01-02-20 | 15:05:
Roflol
Ik verdenk D66 ervan deze wet 'voltooid leven' als instrument te zien om van de zwakke dieren af te komen. De welvaart en verzorgingsstaat houden ze in leven, terwijl ze in de natuur en overlevingsmaatschappijen allang dood zouden zijn gegaan. Ze kosten een hoop, nemen een hoop ruimte in beslag, en ze hebben stemrecht. Ze overwoekeren de sterke dieren. Die kunnen niet tot hun volledige potentieel groeien. En daar gaat het toch om!
Die zwakkeren moeten uit de weg, allemaal kapot kapot kapot. Met de wet voltooid leven kun je mensen de dood injagen, met uitgekiende mediacampagnes kun je mensen helemaal de put in praten, zich totaal waardeloos laten voelen en het idee laten krijgen dat ze er beter niet kunnen zijn. Dat gaat nog eens heel groot worden.
Als ik naar het beleid, de mensen en standpunten van D66 kijk, denk ik juist het tegenovergestelde.
Alles wat draagkracht heeft of kracht uitstraalt, moet dood, of ten minste arm gemaakt worden.
@jemagookniksmeer | 01-02-20 | 15:05: Overigens is het "voltooid leven" ook in dat geval, misschien nog wel meer zelfs, een prima instrument om de partijwensen uitgevoerd te krijgen.
@jemagookniksmeer | 01-02-20 | 15:05: D66 is tegen de laagopgeleide PVV/SP-onderklasse. D66 doet er alles aan om die onderklasse verder de grond in te trappen.
D66 is ook een typisch stedelijke partij, en dus anti-boer, ook tegen sterke boeren.
Waar haal je dat allemaal vandaan man? Het enige wat hier gezegd wordt is dat er een instrument voor het volk zou moeten zijn om op een waardige manier een einde aan hun eigen leven te maken wanneer ze dat zelf willen.
Nergens staat er dat de overheid gaat bepalen wie er wel of niet sterft. Om moedeloos van te worden. Zeker als je je bedenkt dat het merendeel hier 30+ is, zogenaamd 'hoog geleid' en ook nog eens mag stemmen.
@JanAmsterdamEnzo | 01-02-20 | 15:26: Beweerde ik dat de overheid (bij wet) gaat bepalen wie er wel of niet sterft?
En als de overheid mensen mbv manipulatie de dood in wil gaan jagen, denk je dat die overheid gaat opschrijven en publiekelijk bekend gaat maken dat dat de strategie is?
Overigens, euthanasie bij ondraaglijk en uitzichtloos lijden is al in de wet geregeld. En dat staat hier niet ter discussie. De wet 'voltooid leven' staat hier ter discussie.
@JanAmsterdamEnzo | 01-02-20 | 15:26:
Ja daar begint het mee, en kijk nu hoe die donorwet werkt.
En over 10-15 jaar zetten ze die oudjes voor het blok; Wilt u meteen dood of naar een verzorgingstehuis'
De zorg is hier al zo afgetakeld en uitgehold dat P. Lijkstraf denkt het ei van columbus te hebben uitgevonden.
Wij zijn Nederlanders en horen voor onze ouderen op te komen, zorg hebben ze nodig en geen gratis trein naar niemandsland.
@JanAmsterdamEnzo | 01-02-20 | 15:26: U bent wel erg goed gelovig.
Ouderen opruimen met een pilletje, IS strijders binnenhalen. Wat een idioten!
Hoe zit het met oudere IS strijders?
@Is dit nog nieuws? | 01-02-20 | 16:28:
Die komen in het duurde segment uitkering, klasieke muziek, wajong etc
Geen geld meer om de zorg voor ouderen te kunnen betalen. Dan verruimen we gewoon de euthanasie wet. Tja, het vertroetelen van afrikanen en moezelmannen moet toch ergens van betaald worden!
Gewoon de pil van Drion invoeren voor iedereen die zich daar behaaglijk bij voelt. Hoeft men niet meer voor een trein te springen of van het dak van een flat. Eigen keuze toch?
En leden van D66 hebben voorrang.
@Mart6037 | 01-02-20 | 15:01: hopelijk vindt er inderdaad een natuurlijke correctie plaats na de volgende verkiezingen
Dat is hun bedoeling. Maak het zo makkelijk mogelijk. Als ze een paar glaasjes sherry teveel ophebben en in een melancholie bui verkeren is zo een Magere Hein pilletje net zo inwisselbaar als een Smartie of een Skittle.
In deze toch meer team D66 dan. Wie echt wil vindt wel een manier, en dat is vaak aanzienlijk pijnlijker, enger en traumatischer voor de omgeving dan een einde dat volledig bewust gekozen en besproken is.
Persoonlijke autonomie en gelijke rechten qua homohuwelijk en zo is voor mij wel de reden geweest in het verleden op ze te hebben gestemd. Nu zijn ze teveel doorgeschoten richting links reactionair, antidemocratisch (al ben ik zelf als liberaal ook geen fan van referenda voor zomaar alles), te socialistisch, te klimaatfanatiek en veel te pro-EU. Wat je van een oorspronkelijke anti-establishment partij toch niet zou verwachten, behalve dat ze nu zelf het establishment zijn.
Waar ik wel moeite mee heb is het euthanaseren van demente bejaarden die een ooit wilsverklaring hebben ondertekend en nu echt niet meer dood willen. Zoals die arts die een demente vrouw onder dwang injecteerde. De vrijspraak snap ik dan ook nog wel, maar dit lijkt me niet goed. Die mensen hebben in feite het besef van een kind, dat het niet langer kan schelen dat het wellicht voor gek staat of onwaardig leeft in de ogen van hun oude zelf. Iets wat je tig jaar terug wilde en vastlegde is niet per se wat je nu wilt. Dat je omgeving je dood wil, omdat ze vinden dat je dan minder "lijdt", vind ik geen sterk argument.
Verder, tja, als iemand niet meer wil leven is dat gewoon zo. Kun je roepen dat iemand geestesziek is of het brein "defect" of dat ze "irrationeel" zijn, maar dat kun je net zo goed roepen van mensen die ondanks de harde naakte feiten des levens over een bestaan met geboren worden, iets (misschien) met pijn en moeite opbouwen en dat gegarandeerd, vaak na een lange ellendige aftakeling weer verliezen om vervolgens in hetzelfde niets te verdwijnen als waar je vandaan kwam, of een misschien nog ergere bestemming bereiken of een eindeloze herhaling van die existentiële wip-wap, nog zo lekker positief en optimistisch blijven.
Überhaupt iets willen is irrationeel, leven of sterven. Een robot of computer wil niks dat de ontwerper er qua motivatie niet ingestopt heeft. En de vermoedelijke "ontwerper" van de mens, Moeder Natuur en haar genadeloze evolutie heeft nu eenmaal een voorkeur voor leven dat zich voortplant en nieuwe loten aan de boom des levens voortbrengt i.p.v. zich er depressief aan verhangt. Is niks rationeels aan.
Dus ja, ik kan me voorstellen dat je als naaste niet wilt dat je dierbare "ontsnapt" of zich van een leven "berooft" waar jij wel zo blij mee bent of het net genoeg draaglijk vindt, maar of dat nou per se zo in het belang is van de persoon in kwestie is nog maar de vraag. Afgezien van roepen om aandacht zullen de meeste mensen toch geen succesvolle zelfmoord plegen of tot het gaatje gaan met euthanasie omdat ze hun teen gestoten hebben en het allemaal vaak ook weer meevalt de volgende dag.
Heb na mijn eigen poging genoeg momenten gehad van zowel spijt (je doet immers je ouder(s) en omgeving erg veel verdriet en je hebt ook best een hoop goede of neutrale dagen) maar zeker genoeg momenten dat ik juist spijt had dat het niet was gelukt. Niets zo veranderlijk als een mens... Maar als het wel lukt, kun je er ook geen spijt meer van krijgen, dus om dat als tegenargument aan te dragen slaat ook aardig dood.
Wil je niet dat mensen er een eind aan maken omdat ze ongelukkig of eenzaam zijn, doe daar dan zelf wat aan. Geef (in je eigen omgeving of algemeen) die mensen een beetje aandacht, gezelschap of plezier. Mits ze het verdienen en je niet misbruiken via emotionele chantage natuurlijk. Je bent het niet verplicht en men draagt ook eigen verantwoordelijkheid om persoonlijke problemen op te lossen. Alleen maar hard foei roepen naar mensen die uit de achtbaan des levens willen stappen via een ordentelijk eindpunt i.p.v. zich tijdens een looping uit de kar te gooien, terwijl je zelf eigenlijk niets persoonlijk voor ze wilt doen, is nogal makkelijk.
Doodgaan is volgens mij geen keuze.
Het is een verplichting.
Ergo oud worden is een keuze.
@2tribes | 01-02-20 | 16:18:
Oud worden is een verplichting.
@Is dit nog nieuws? | 01-02-20 | 16:28:
Je wordt ouder tot je doodgaat.
Aan beide valt niet te ontkomen.
Geloof dat het derde Reich ook van dit soort ideeën had.
Ga alsjeblieft ergens anders ijlen.
Juist ja,die lieten mensen op bepaalde plaatsen massaal zelfmoord plegen
Zekers, we worden gemiddeld allemaal ouder omdat de medische wetenschap steeds meer kan.
En zo kunnen die piepende en krakende karkassen langer aan de praat worden gehouden.
Maar wat niet zo goed lukt is het voorkomen van dementie.
En dus krijg je heel veel krakende piepende karkassen met een niet meer functionerende grijze massa.
Natuurlijk mekkeren de meeste Neo-libjes dan weer over kosten die van daaruit voortvloeien. We kenne het niet betale.
Maar als je het daar vandaan haalt en het in het persoonlijke trekt, zou u dat willen? Langzaam geestelijk afsterven in een lichaam wat ook niet echt meer wil?
Ik niet. Het leven is eindig en dat is voor iedereen hetzelfde. Waarom nog een paar jaar in ellende voortleven als je ook kalm en waardig zelf over het moment zou kunnen en mogen beslissen.
Ik denk dat de definitie van dementie nog wel flink opgerekt gaat worden.
Zo is het. En die piepende en krakende karkassen gaat allemaal nog wel als je maar zelfredzaam bent. Maar veel van die oudjes kunnen helemaal niets meer. Niet zelf eten maken. Niet zelf eten. Niet zelf tandenpoetsen. Niet zelf wassen. Niet zelf naar de wc gaan. Wachten op de wc tot iemand komt doortrekken en je kont afvegen. Als je jezelf er al niet ondergescheten had. Als niet al in rolstoel, niet zelf lopen. Niet meer lezen. Niet weten hoe je een tv bedient. Geen hobby meer kunnen doen. Niet concentreren. Nergens naar toe kunnen. Helemaal niets meer.
@Mazzelstof | 01-02-20 | 14:58: Eens. Maar ik vrees de misbruik die je zeker kunt verwachten.
@Mazzelstof | 01-02-20 | 14:58:
Volgens mij had het recente onderzoek niet zozeer betrekking op deze groep mensen.
@2tribes | 01-02-20 | 16:22:
Die laten zich ook lastig interviewen natuurlijk, hopelijk heeft die groep in een betere periode wel iets voor zichzelf over waardig leven en sterven laten vastleggen.
@CalamityJane | 01-02-20 | 15:43: Ja, veel oude mensen hebben geld en afbetaalde huizen en kinderen met gezinnen en schulden,dus..... uitkijken.
Als straks der ouderen verplicht de dood zijn ingejaagd door d66, wie gaan dan al de uitkeringen opbrengen voor de gelukszoekers.
Omdat je dan vanaf je 67e de dood wordt aangepraat blijft er meer geld over voor de gelukszoekers. win-win voor Dodenlijst66.
Wanneer wordt de koekjesfabriek van Soylent Green opgestart?
U was mij voor.
De biologe zegt dingen die ik altijd al vond. Individualisering is prima maar D66 slaat nu volledig dood!
Ik denk dat Pia een voltooid leven heeft gehad, tijd voor actie.
Ik ondersteun uw motie
Mensen die god willen spelen en krampachtig controle over iets willen krijgen waar je simpelweg geen controle over hoort te hebben.
De geboorte en dood zijn de twee grootste mysteries. En het is niet aan je eigen wil om te dicteren wanneer en hoe dat gebeurt. Je gaat dood wanneer je dood gaat.
Je wint er niks mee behalve een vals gevoel van controle die je fundamenteel niet hebt.
Volgens mij hebben we redelijke controle over wanneer we geboren worden (of iig onze ouders) ook kunnen we al de dood omarmen wanneer we dat willen. Dus het idee om dit beter te reguleren, is misschien niet zo super slecht.
Andere mensen die voor god willen spelen door voor anderen te bepalen dat het nooit genoeg is geweest zijn echt nog wel een graadje erger dan Pia hoor. Wie denk jij wel niet dat je bent om over het al dan niet leven van anderen te kunnen bepalen?
Geboorte is niet zo'n mysterie hoor.
Bloemetjes en bijtjes....
En je gaat dood wanneer je dood gaat? Kent u het begrip strop?
De obsessie van X66 met afbraak en dood is tekenend. Het begint met mooie idealen en geslaagde marketing en eindigt met doorgeschoten goede bedoelingen waarbij de burger genaaid wordt. De donorwet, het referendum en ga zo maar door, om bij de eurofilie te eindigen.
Volledig eens met Rosanne
Vreemde benaming trouwens ‘voltooid’.
‘Voltooid’ is niets in dit leven
Geen boek, schilderij, lied of compositie en zeker niet het leven....
Bepaal jij dat?
Voltooid werkzaam leven bedoelen ze.
Daar heb ik echt zo'n hekel aan...
Mensen waarbij gewoon niéts voltooid is!
En een voltooid deelwoord dan?
@JanAmsterdamEnzo | 01-02-20 | 14:32:
Ik spreek voor mezelf,
Meneer uit Amsterdam...
Deze wereld zou misschien iets beter zijn ?
Bekijk de film: In Time (2011):
www.imdb.com/title/tt1637688/?ref_=nv...
Aardige film. Leuk drinkspel voor bij deze film: bij elke aan tijd gerelateerde metafoor die voorbij komt in deze film moet je een shot achterover slaan. Kijken of je de helft haalt...
Is het woord ‘leefschaamte’ al gevallen?
Ja, bij Pia Dijkstra. Die komt met een pilletje.
@Papa Jones | 01-02-20 | 14:29:
Oeps verkeerde draadje. Dacht dat het om het Corona-topic ging...
Hebben ze in Afrika en India geen last van
Een keuze voor je eigen levenseinde, ingegeven door een gebrek aan psychische zorg of geen sociaal leven, financiële moeilijkheden, etc. is natuurlijk geen echte keuze die de oorzaken van de doodswens aanpakt. Treurig.
Maar die oorzaken aanpakken is reuze moeilijk. De vraag naar psychische zorg door mensen met mentale problemen/afwijkingen is bijna oneindig, een rijk sociaal leven is niet voor iedereen weggelegd en de financiële bomen groeien ook niet tot aan de hemel.
@Kuifje-naar-Brussel | 01-02-20 | 14:29:
Oh ja, jammer dan maar een pilletje. Heeft de overheid iig dat wel goed geregeld.
@Kuifje-naar-Brussel | 01-02-20 | 14:29:
Maar je hebt toch geen wetsvoorstel/ go ahead nodig om jezelf van kant te maken?
@Kuifje-naar-Brussel | 01-02-20 | 14:29:
Heel veel problemen ontstaan door slechte welvaartsverdeling, waardoor mensen niet in staat zijn betekenisvoller te leven.
Als je dan de leef omstandigheden voor de oudjes in het verzorgings tehuis ziet laat dat op zijn minst gezegt tewensen over. Het lijkt me beter dat Pia zich eerst hier op concentreerd want dit wets voorstel klinkt nu meer als een aanmoediging voor snelle doorstroming gezien de huidige omstandigheden.
Valt nog mee dat we geen voorstel uit die hoek horen om een crematorium onder het tehuis te bouwen en hier de verwarming van te laten draaien. Onder het motto circulaire en sustainable development.
Om het voor u nog makkelijker te maken wordt het binnenkort mogelijk om via een online bestelling de dood binnen 1 uur bij u thuis te laten bezorgen. JustKillMe en UberKill zijn bezig om hun platform hierop aan te passen. Ter plaatse cremeren en as opruimen zal onderdeel uitmaken van deze nieuwe dienstverlening. Het laten thuisberzorgen van Kill Yourself pakketten is vanaf volgende maand al mogelijk in de grote steden; aan de kinderversie wordt nog hard gewerkt. Rob Jetten reageerde enthousiast op deze initiatieven en moedigde andere maaltijdbezorgdiensten aan om dit voorbeeld te volgen.
Werd eens tijd, Eindelijk vrij.
@Baron Clappique
Lol..... geniaal!
Doet me hieraan denken:
images2.persgroep.net/rcs/nySpqMFpj5-...
Volgens mijn hebben alle d66 ers alles al berijkt Dus een voltooid leven
Dat word organen scoren
Ik wil niet kiezen. want als ik de één doe weet ik dat ik achteraf de ander ook wel zou willen doen.
Als onze hele land naar de klote is dankzij D66 beleid, ben je blij dat er een pilletje is om er tussenuit te piepen. Fijn dat D66 daar aan gedacht heeft.
De ultieme D66 oplossing tegen D66, dat dan weer wel idd.
Modern D66 is van de gereformeerde overheidskerk, inclusief art. 31. Even dogmatisch en bestraffend en dan niet per zedenpreek maar ook per extra belasting en straks de Gastapo.
Maar ze zijn erg voor individuele vrijheid begrijp ik.
Het kan zo 1984 in, deze Newspeak.
Voor oude mensen met een 'voltooid leven' lijkt me een gecontroleerde heroinetoediening een aangenaam einde.
Dat is soms wel de praktijk. Gewoon de dosis voor maandag, dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag gewoon huppa, in een keer. Maar het magnie. Zie dat geval met die huisarts in Tuitjehorn.
Maar hier heb je toch helemaal geen wets voorstel voor nodig?
We bepalen toch zelf wel wanneer het genoeg is?
Wanneer je ernstig en ongenezelijk ziek bent en de kwaliteit van het leven hierdoor ernstig benadeeld wordt dan zijn er altijd artsen en vaak famile die tot dit soort besluiten kunnen komen en volgens mij gebeurt dit al.
haha, gaat u maar rustig slapen. De overheid heeft alles onder controle!
Nee, dat moet je van tevoren echt goed dichtgetimmerd hebben, en dan nóg geeft het problemen, bij dementie bijvoorbeeld waarbij de patiënt op de dag zélf nog gevraagd wordt of hij echt dood wil.
@Papa Jones | 01-02-20 | 14:14:
Klopt, Maar bij de constatering van ongenezekijke ziektes zou dit gelijk besproken moeten worden en door de arts/ Doktor en de patient een statement laten ondertekenen.
@Papa Jones | 01-02-20 | 14:14:
Mijn lieve tante had POCD. Haar werd niets gevraagd. Toch was ze een paar dagen na opname in het ziekenhuis dood. De dienstdoende arts wist precies aan te wijzen welke patiënten er "morgen niet meer zijn." Tot verbijstering van haar zoon (mijn neef) kwam het uit. Ik zal het nooit vergeten.
Het initiatief ligt altijd uitsluitend en alleen bij de patiënt zelf, niet bij naasten, niet bij artsen of welke partij dan ook. Dat moet van tevoren helemaal notarieel vast zijn gelegd, voorwaarden heel precies gespecificeerd. Als patiënt niet meer volledig en onbeperkt wilsbekwaam is wanneer deze wens geuit wordt en/of voorwaarden waaronder gebeurt het niet. Dan is het te laat, helpt geen gesmeek en is er geen genade. Dan wordt de marteling met alle mogelijke kunst en vliegwerk tot het alleruiterste gerekt.
@Datgingniegoed | 01-02-20 | 14:31:
En als je niet bij machte bent om te ondertekenen?
@Mazzelstof | 01-02-20 | 15:10: Helaas voor jouw is de realiteit anders.. " Mijn tante Wil had de gezegende leeftijd van 90 jaren bereikt en kreeg problemen met haar gezondheid. Ze ging daarom naar een verzorgingshuis. Ze was niet getrouwd, maar ze kwam uit een goed katholiek en dus groot gezin en er waren talrijke neven en nichten die zich haar lot aantrokken. Zo kwam ze in een verzorgingstehuis in Den Haag terecht waar ze door zeer vriendelijk en toegewijd personeel verpleegd werd. Ze had echter één grote angst. Volgens haar werd er vandaag de dag te nonchalant omgegaan met het moment van sterven. Op grond van haar geloofsovertuiging wilde zij absoluut op natuurlijke wijze sterven.
Voordat zij haar intrek nam in het verzorgingstehuis, is door haar en door haar familie uitdrukkelijk met de artsen van het tehuis afgesproken dat er op geen enkele manier in de loop van haar leven ingegrepen mocht worden. Bij evaluatiegesprekken is deze eis telkenmale herhaald. Op een goede dag in maart waren verschillende familieleden bij haar op bezoek en het was reuze gezellig. Ze zijn nét de deur uit of de arts van het verpleegtehuis komt ongevraagd binnen en geeft haar een spuit morfine. Twee uur later is ze dood." van ejbron "De dood van onze bejaarden komt in een witte jas" Het is duidelijk geen uitzondering.
@rukvogel | 01-02-20 | 17:27: "... U zult begrijpen dat er na de dodelijke injectie pittig gediscussieerd is met de betreffende arts. Daarin komt het volgende beeld naar voren: In eerste instantie is de arts verbaasd dat de injectie überhaupt ter discussie wordt gesteld. Hij ontkent het dan ook niet. Het is kennelijk de gewoonste zaak van de wereld. Als hij dan ziet dat het de familie menens is, worden er allerlei gewichtige redenen aangevoerd zoals een plotselinge vreselijke verslechtering van haar toestand (terwijl dit aantoonbaar niet het geval was). Vervolgens is het verplichte dossier zoek en verder kan niemand zich meer iets herinneren van wat er zich die dag heeft afgespeeld. Genoeg redenen voor een klacht bij het medisch tuchtcollege.
Maar zijn de bejaarden daarmee geholpen? Lang niet iedereen heeft een familie die de moeite wil nemen het recht op leven te verdedigen. Al met al komt het ontluisterende beeld naar voren dat deze mensen denken de bejaarden een plezier te doen door ze uit hun lijden te verlossen. Met een spuitje te helpen uit een “onmenselijk bestaan”. Het recht op het eigen leven is vervangen door de mening van een Gutmensch die geen verschil meer ziet tussen een stervende bejaarde en een gewonde kat die onder een auto is gekomen. Ze zijn allebei zielig en moeten allebei dan maar een spuitje. Hoe kun je je als oudere nog veilig voelen?"
@rukvogel | 01-02-20 | 17:37: Lulverhaal.
King George V of England was euthanized with a 'speedball' - an injection of ***gram of morphine followed by *** gram of cocaïne.
Voor Koningin Elisabeth schijnt hetzelfde recept klaar te staan. Alleen het cocaïne is daarin verdubbelt.
Maar ja, die staan boven de wet, want royalty en deze luxe moet je niet willen voor de paupers.
Die moeten zich helpen met de gruwelijke adviezen van de euthanasieclubs, Onkel Vito van de illegale wapenhandel en het kruidenvrouwtje met gifplanten op de biomarkt.
Of zoals Herman lekker langs het Hilton gaan voor de laatste vlucht.
Mijn punt: Geen wetgeving houd een zelfmoordenaar tegen en ook geen psychopaten, die voor god willen spelen als elite.
Laat ieder 55+ zijn dood bepalen en plannen, want in de meeste gevallen zal het toch bij de wens blijven en valt het boompje om door de wind.
Moet eerlijk zeggen dat een overdosis cocaine me niet een fijne dood lijkt. Lijkt me broodje aap dit. OD'en bij bewustzijn is geen pretje. Welk middel dan ook.
Een humane manier zou gewoon een slaapmiddel zijn en vanuit coma, handelen.
@JanAmsterdamEnzo | 01-02-20 | 14:15: Vandaar de morfine.
Soms denk ik wel eens dat je iemand die er uit wil stappen dat gewoon moet laten doen. Heb nog nooit gehoord dat iemand er spijt van had.
In principe ben ik hier niet op tegen. Al zou ik wel graag minimale leeftijden zien, en zware toets procedures.
Zoals het nu geregeld is, dus.
@Carmelita | 01-02-20 | 14:07: nee, er is geen minimum leeftijd voor euthanasie.
@Nichtsneues | 01-02-20 | 14:14:
Kinderen met echt uitzichtloze toekomst wordt inderdaad een einde gegund.
Ik ben voor eigen keuze wel of niet te leven. En dus ook voor de eigen keuze wel of niet te sterven. Met nadruk op "eigen". Dus niet door de overheid opgelegd. En ik ben bang dat dat er misschien ook nog wel aan zit te komen, als ik die enge Pia zie.
Mensen de dood aanpraten via de arts - want er is een wet - en dan snel het ziekenhuis bellen, want eerst nog gauw de organen eruit snijden uiteraard. Pia Dijkstra zou alleen nog een nazi-uniform moeten gaan dragen.
Mevrouw Hertzberger heeft op die foto bij haar artikel een wat waanzinnige blik in de ogen, maar ik ben het hier wel met haar eens. Er moeten grenzen zijn aan de individuele autonomie. De mens is een door en door sociaal wezen. Sommige beslissingen moet je samen nemen. Mevrouw Dijkstra bedoelt het misschien goed, maar haar plan is uiteindelijk rampzalig en harteloos.
Eh, waar wordt er verboden om de beslissing samen met je geliefden te nemen in dit voorstel, of verwacht je dat we op jouw inbreng zitten te wachten bij het nemen van een dergelijke beslissing?
@zwellevertje | 01-02-20 | 14:31: Je snapt het niet. Volgens het voorstel 'voltooid leven' ligt de beslissing uiteindelijk bij het individu en bij het individu alleen. Het individu kan anderen consulteren. Maar anderen kunnen niet meebeslissen. Als de anderen tegen levensbeëindiging zijn en het individu is voor en laat zich niet ompraten, dan wordt het leven van dat individu beëindigd. Volgens de wet 'voltooid leven'.
@Sitting_targets | 01-02-20 | 14:52: Da's maar goed ook, overleg is prima maar mag de betrokkenen aub zelf beslissen wat voor hem/haar nog al dan niet draagbaar is?
@zwellevertje | 01-02-20 | 18:12: Niemand mag zelf beslissen dat hij/zij dood moet gaan. Nu niet, nooit.
#TeamPia
Ik heb mijn opa zien creperen. Versterven noemen we dat met een mooi woord. Mijn opa was er wel een beetje klaar mee. Maar ja, hij mocht niet dood. Althans, niet op een humane manier. Uitdrogen, dat mocht ie. En om het leed een beetje te verzachten kreeg ie morfine toegediend. Nou, zo'n einde gun je niemand. Nou ja, bijna niemand. En daarom: #TeamPia.
Zelf spring ik van de Martinitoren af als ik er geen zin meer in heb. Op zaterdagavond, tussen al dat uitgaanspubliek.
Met een theatrale sprong van de hoogste trans. Ik zie het je doen, Van Bukkem. Van tevoren nog even een sigaretje roken.
@Kuifje-naar-Brussel
Sigaretje, flesje wijn, en huppa, daar gaan we.
"GroningeeeeeeeePLOF!!!"
Dit is lang geleden denk ik. Palliatieve sedatie met morfine en midazolam is schering en inslag tegenwoordig. Als je bij een ernstige aandoening roept dat je niet behandeld wilt worden en je kachelt achteruit is het zo bekeken met je. Zonder euthanasie.
Pia wil blijkbaar ook gezonde mensen dood hebben, ervan uitgaande dat gezondheid niet per se bepalend is voor hulp bij zelfdoding. Ik vind het te makkelijk voor die mensen en voor de maatschappij.
@Nichtsneues | 01-02-20 | 14:21:
2014.
Hij was in het ziekenhuis terechtgekomen omdat ie, na achteraf bleek, zijn medicijnen al een tijdje niet meer nam. En daar hebben ze hem toen maar dood laten gaan. Duurde drie dagen, dat doodgaan. Stuiptrekkend in een ziekenhuisbed.
@Nichtsneues | 01-02-20 | 14:21: En wie ben jij dan wel om voor anderen om te bepalen wanneer het genoeg geweest is? Je bent gvd God niet.
@VanBukkem | 01-02-20 | 14:08:
Hoop wel dat je niet op een levenslustige tiener terechtkomt.
@Carmelita | 01-02-20 | 14:28:
Ik zei TUSSEN het uitgaanspubliek, niet OP. Tenzij ik Mark Rutte zie lopen natuurlijk.
@Carmelita | 01-02-20 | 14:28: Of op een Vindicat-student.
@Kuifje-naar-Brussel | 01-02-20 | 14:32: Of een Vindicat-student.
Zelfmoord voor mietjes.
Leven voor mietjes.
Doodgaan voor mietjes.
Do not go gentle into that good night,
Old age should burn and rage at close of day;
Rage, rage against the dying of the light.
Dat heb ik ergens eerder gelezen ;-)
Graag bronvermelding , de tekst is van Dylan Thomas
De comments zo lezende krijg ik sterk de indruk dat veel reaguurders tegen een regeling voor voltooid leven zijn omdat deze nu door D66 en Pia worden voorgesteld. Beetje sneu. Bij eerdere topics over dit onderwerp waren de reacties toch wat meer in lijn met de gebruikelijke GS-sentimenten: eigen verantwoordelijkheid en zelfbeschikking. Als je daarin gelooft zou je tegen de orgaandonatiewet moeten zijn... en voor de regeling voor voltooid leven.
Ja, ook in deze discussie geldt dat er teveel naar de boodschapper wordt gekeken en te weinig naar de boodschap zelf. De vergelijkingen tussen Pia/D66 en Nazi-Duitsland, zijn ook veel te zwaar aangezet.
Het probleem is dat er bij Doods66 altijd wat achter steekt en ze niet weten wanneer ze op moeten houden. De overheid moet zich beperken tot het hoogste noodzakelijke en de beschikking over leven en dood ligt niet bij de overheid.
Dit dus.
En dan nog eens overgoten met een onzichtbaar sausje van christelijke afkeer aangaande zelfbeschikking.
Mensen die niet serieus nadenken over dit soort problematiek, mogen wél gewoon stemmen.
Best vervelend allemaal.
@Frau Merkel | 01-02-20 | 14:20: En waar precies beschikt de overheid over leven en dood in dit voorstel? Het enige wat er gebeurt is het bieden van een alternatief voor het trein jumpen en trapleuning hangen voor zover ik het zie, of bent u er ook zo een die Pia ervan verdenkt de gemaakte lijken aan de orgaanhandel te verpatsen?
@Frau Merkel | 01-02-20 | 14:20: Als de overheid hulp bij zelfdoding en de verkoop van de middelen daarvoor verbiedt, dan eigent ze zich dus een deel van die beschikking over leven en dood toe.
Ik hoop dat er goed waarborgen bijkomen, net zoals met de euthanasiewet van nu al het geval is. Daar gaat een heel traject aan vooraf, om te voorkomen dat je het in een opwelling besluit. Ik hoop dat dat in de nieuwe regeling ook terugkomt, zodat niet iedereen massaal na de eerste de beste kutdag uit het leven stapt.
Ik vind het persoonlijk belangrijk om eerst te kijken of er geen andere oplossingen zijn alvorens men voor de dood kiest. Want samen met het groenlinks plan om ouderen misschien toch maar niet meer te opereren vind ik dit een enge constructie worden.
Een rouwadvertentie in huis-aan-huisblad Nieuwe Meerbode: ’Waar waren al mijn vrienden? Bij mijn feestjes waren jullie er wel, maar tijdens mijn ziekte was er (bijna) niemand.’ Mijn laatste groet: "Vier het leven" Dick.
bron: de telegraaf
.. maar goed. Vertrouwen in de motieven van '66 geeft u een voltooid leven.
Mijn oma was zo klaar met leven dat ze gewoon is gestopt met eten en een paar dagen later op 91-jarige leeftijd zacht is ingeslapen. Oftewel, niets mis mee om zelf te bepalen.
Hongerdood is alleen niet erg prettig. Een simpel pilletje die je lichaam kunstmatig in coma brengt waarna je hart stopt is een stuk beter en pijnlozer. Dus ja er zou altijd een weg moeten zijn als je 200% zeker weet dat je er een eind aan wil maken.
Ik kan mij dit niet voorstellen, ze is waarschijnlijk gestopt met drinken (vochtopname).
Zoals de wet nu is vind ik het wel goed.
Er is een drempel en dat lijkt me nuttig.
Verder hangt het er allemaal vanaf of je zelf assertief genoeg bent en duidelijk in je wens en daarnaast hoe je arts er tegenover staat
Want het blijft mensenwerk..
Daar zit hem nu juist het probleem, Veel artsen zijn over het algemeen zeer terughoudend w.b. euthenasie of willen er helemaal niet aan mee werken. Echt, je moet de regie in eigen hand nemen.
@rob007 | 01-02-20 | 13:57:
In dat geval meld je je bij de Levenseindekliniek.
Zelf de regie in eigen hand nemen is mooi, maar veel mensen, vooral ouderen zijn daar niet toe in staat.
@Carmelita | 01-02-20 | 14:03: niet nodig.. de arts die het nooit wil moet doorverwijzen. de levenseinde kliniek, tegenwoordig “expertisecentrum euthanasie”, moet zich aan dezelfde regels houden.
Zit ik naar een lijk in een blauw pakkie te kijken. Wat ik er van vind is niet alleen ouderen want dat gaan ze oprekken, ook jongere vanaf zeven jaar die het niet meer zien zitten moeten ook de gelegenheid krijgen om uit te stappen of vind dd66drama dat nog niet jong genoeg. Rot toch op als je een afspraak maakt bij een dokter en hij wil je niet helpen maar je maakt duidelijk dat je dan in het publiek je eigen strot doorsnijd word je geholpen.
Eh nee? Dat wordt je niet. Of vind je het chemische equivalent van een lobotomie 'helpen?
Doodseskader 66
Ik moet helemaal niks!
Je hebt geen zeggenschap gehad over je geboorte, leven is vooral je aanpassen, dus zo gek is het niet om in ieder geval de regie over je eigen dood te willen hebben. Pil van Drion, desnoods in twee delen in te nemen, het tweede deel na 24 uur, mocht je een herkansing van het leven willen. Met de zekerheid dat je zelf kunt beslissen, hou je het waarschijnlijk ook langer vol, want 'je kunt altijd nog zelfmoord plegen'.
Met kwezels als Christenunie en CDA in de regering, zal zo'n pil er overigens nooit komen.
De echte reden is dat Doodseskader66 graag in uw organen wil handelen. Dat dan weer wel.
Vraag me af of ze wel weten wat dat kost. Bij zorgverzekeraars luidt niet voor niets het adagium: een goeie verzekerde is een gezonde of dooie verzekerde.
De enige transplantaties die kostendekkend zijn, zijn nier-, hoornvlies- en huidtransplantaties en vaak ook bloedtransfusies. De rest is reteduur en kost klauwen met geld.
Pas maar op voor de dag dat een "voltooid leven" geen recht meer is maar een plicht gaat worden.
Idd dat is het enige problematische. Als er straks een D66er komt die de "vergrijzing" wil oplossen met een massamoord op iedereen die 70+ is.
Weet je wie er niet waardig konden sterven? Mensen die in Zuid Afrika een branden autobank om hun nek kregen van ANC-leden, hiertoe opgehitst via de lokale Wereldomroep en de NIKON van "journaliste" Pai Dijkstra. Lees het boek Minderheid in Eigen Land van Bosma nog maar eens.
Pia probeert de aanvoer van te oogsten organen veilig te stellen. Wetende dat de bevolkingsgroei nog slechts komt uit groepen die niet of nauwelijks aan donatie doen.
.. regentenpartij '66 werkt eraan om het leven van (onze) ouderen gevaarlijk en uitzichtloos te maken. Waarna zuster Pia met een pil komt. Omdat zij de beroerdste globalist niet is.
Groenekoekjesbeleid
Wat een flauwe kul weer. Meen je dit soort onzin serieus?
@Kuifje-naar-Brussel | 01-02-20 | 13:46:
Vraag jij dat nu aan Pia?
@Kuifje-naar-Brussel | 01-02-20 | 13:46: Iemand hier vroeg of het woord leefschaamte al gevallen. is. Dat ga je krijgen ben ik bang,
Een hele grote punt om rekening mee te houden is dat als je euthanasie pleegt op jezelf je overlijdensverzekering of hypotheekverzekering je niks uitkeerd want ze zien dat als zelfmoord en bij zelfmoord word niet uitgekeerd staat in de kleine lettertjes van de verzekeringsvoorwaarden.
Klopt niet, de meeste levensverzekeringen keren uit bij zelfmoord of euthanasie, behalve als je de verzekering pas een paar jaar hebt.
@Muxje | 01-02-20 | 13:50: Klopt, 2 jaar that is.
Je moet kiezen? Mooi niet, ik maak zelf we uit of en wat ik kies. En daar stop ik alleen mee als ik dood ben.
Kent u het begrip coma?
Ik ga weer even door met leven...
*** zet computer uit en gaat naar strand ***
Niet de pier op he, het waait.
Die ogen van Pia, dat zijn toch de ogen van een zielloos mens? Er zit geen leven in. Een duivelse blik, als je het mij vraagt.
Laat de mensen lekker zelf beslissen, of een mensenleven zo belangrijk is voor de overheid.
Een veel erger verhaal is dat van zieke babies, mogen niet de dood in geholpen worden, krijgen geen eten en drinken meer, schandalig, is nog steeds niet opgelost.
Moet je eens voorstellen hoe het is om te verhongeren/verdrogen.
Martelen.
@Is dit nog nieuws? | 01-02-20 | 16:23: En t gebeurt anno 2020 nog steeds.
Ik wens Pia heel veel dierbaren met depressieve gevoelens en frustratie, die hun lot door zorgweigering nog erger maken, en die zij vervolgens hulpeloos ziet worden afgemaakt door engelen des doods. Dat Pia maar heel vaak weerzinwekkende gesprekken mag bijwonen waarbij zij mag kiezen tus het bruuskeren van een levensmoeie geliefde of het tegenspreken en adequate psychische hulp vragen.
Hertzberger heeft natuurlijk groot gelijk. Zij vergeet nog de perverse spagaat te vermelden waarin toekomstige nabestaanden worden gedwongen.
Of je leest gewoon wat er staat en komt er achter dat de mens zelf regie voert en niet een overheid :/
Ik zou omgekeerd natuurlijk ook Rosanne heel veel dierbaren met ongeneselijke ziektes, zware dementie en ondraaglijke pijnen kunnen toewensen; dierbaren die elke dag smeken om de dood, voor zover ze dat nog kunnen en zich nog niet volkomen schor geschreeuwd hebben van de pijn, en die wellicht zelf nog een paar inadequate pogingen wagen om er een eind aan te maken maar die allemaal 120 jaar oud worden in een levende hel op aarde.
Maar dat doe ik niet, daar ben ik te netjes voor.
@Muxje | 01-02-20 | 13:47: Dement is sowieso nog steeds een no go. Ongeneselijke ziekten gecombineerd met ondraaglijke pijnen is een heel ander hoofdstuk. Ik had het over depressieve gevoelens...
@menschdurfteleven | 01-02-20 | 14:14: Juist voor dementie zou ik het wel willen. Uiteraard vooraf aan te geven als men nog wel bij zinnen is. Als ik dement ben of een kasplantje, dan mag de stekker er uit. Dement is vaak ook een kwestie van ups en downs: mijn overgrootmoeder was dement, maar die had af en toe heldere momenten waarin ze besefte in welke situatie ze verkeerde, en dan kreeg ze het echt te kwaad. Dat voorkom ik liever...
Hetzelfde geldt trouwens voor depressie ook wel een beetje: ups & downs. In sommige gevallen is depressie een opwelling van tijdelijke aard, maar in sommige gevallen is het een gevolg van een situatie die min of meer uitzichtloos is. In dat laatste geval moet je ook met waardigheid kunnen uitstappen. Dat je wat controles en bedenkmomenten inbouwt om redelijk zeker te zijn dat het om het laatste gaat en niet om het eerste, dat mag duidelijk zijn. Maar we moeten ook realistisch zijn en erkennen dat dat niet met 100% zekerheid vastgesteld kan worden. Persoonlijk vind ik dat geen voldoende argument tegen euthanasie uit eigen wil.
Heeft mark al een traan gelaten?
Ik denk dat ik mijn keuze om orgaandonor te zijn maar intrek, al dat gezeik over voltooid leven. Fuck you D66, met name Pia Dijkstra en Sophie in ’t Veld.
ik neem alleen maar organen!
Je kan er met D66 op wachten dat deze wet ook opt-out wordt natuurlijk. Net als het orgaan verhaal.
Ja, als je op je 68e gewoon je pensioen wilt ipv een pil van Drion moet je dat wél even laten registreren uiteraard.
@Papa Jones | 01-02-20 | 13:49:
En word je vervolgens als egoïstische outcast geschandpaald,
@2tribes | 01-02-20 | 14:23:
Ja, een grote egoïst ben ik, met mijn nederlandse witte-mannen-pensioen straks.
Ik ga er dan ook vanuit dat dat tzt flink geplunderd is door de EU-socialisten.
@Papa Jones | 01-02-20 | 14:39: Het is erg sympathiek van je dat je ook pensioen opbouwt voor Franse bankcollega's die tot hun 58ste door moeten werken.
@Kuifje-naar-Brussel | 01-02-20 | 14:50:
Ja ja heel leuk, wrijf het er nog maar eens in.
Mensen helpen zichzelf toch wel om zeep; alleen nu is het altijd 't probleem van iemand anders nadat ze de pijp uit zijn. Dus, waarom de boel niet gewoon centraal regelen. Aanmelding > Pschologische evaluatie > datum prikken > krabbeltje > spuitje > dood. Testament gefixt, uitvaart betaald, rouwkaarten uitkiezen en de deur uit, huis leeg, spullen verkocht, afgemeld bij alle diensten, akte van overlijden en nog het zelfde uur de grond in. Het hoeft echt niet zo ingewikkeld te zijn - beter reguleren dan mensen continue van de muur / de trein / de stoep / het plafond moeten afkrabben die aan het doe-het-zelven zijn geslagen.
Alles via de "Voltooi uw Leven" app. Gratis download in de Play store.
D66: "Ook zo moe de laatste tijd? Bent u de hoge huur ook zo zat? Wordt u gepest op het werk? Kom eens bij ons langs! Wij helpen u uit de zorgen voor eens en voor altijd. Maak kennis met één van onze enthousiaste medewerkers.
Lees net dat er potentieel 1000 Corona-dragers naar 050 komen ( student-uitwisselingen ).
Dacht dat ik hier veilig zat, nouja, dan maar voltooid leven.
Ik bepaal zelf wanneer ik eind maak aan mijn leven. Liefst door een arts. Anders door een middel dat ik mezelf verschaf. Die zijn er en die werken goed.
Discussies met artsen, stervensbegeleiders, pastoors, dominees of al die zemelaars ook heten, zijn dan zinloos en daar heb ik dan ook geen zin in. Opzouten. Ik bepaal.
Gelukkig ligt dat allemaal schriftelijk vast en is alles besproken met mijn artsen, mijn vrouw en kinderen.
Dewam on. Lees de kleine lettertjes nog maar eens, ze zullen je in leven houden tot je dood gaat.
@Uw Verzekeringsadvis | 01-02-20 | 13:35: Dream on, dus.
Niks daar van, jij zult godverdomme echt niet zelf uitmaken wanneer het genoeg is geweest, daar hebben Den Here voor, aldus de reaguurdertjes die nog steeds geloven dat Pia een door de duivel zelf gezonden verdoemden is.
Zonder twijfel Rosanne Herzberger, een intelligent te vrouw die weliswaar eens wat doms riep over GeenStijl, maar ach wat zou dat? Zij schrift prima stukken over zaken die nog wel eens tegen de onwetendheid van de NRC lezer in gaat. Zij wel sympathie voor de boeren. Zij heeft ooit eens met 3 medestanders tegen Greenpeace op de Dam staan protesteren vanwege het middeleeuwse geloof dat GMO’s de duivel zijn.
Ook nu weer de bezadigde 66 lezers van het blaadje wijzend op het stupide geblaat van Pia “kill them all” Dijkstra. Dat alles dmv een kloosried van GeenStijliaanse klasse.
Lijkt me geen situatie van of, of maar en, en. Je moet natuurlijk de onderliggende oorzaken van eenzaamheid en depressie e.d. die mensen levensmoe maken bestrijden maar dan nog zijn er mensen die er gewoon geen zin meer in hebben en het is jouw leven dus de mogelijkheid moet bestaan om er dan op een waardige manier mee op te houden.
Pia wil de ouderen met geweld een voltooid leven aanpraten. Ellemeet (GL, ook al zo'n fris geval) wil medische ingrepen bij ouderen beperken. De ouderenzorg moet nog verder versoberd worden want anders worden de kosten onbetaalbaar volgens Wobke die intussen niet weet waar hij de miljarden moet laten. Enzovoort.
Gaat lekker zo.
Nu nog een voorstel van 66 voor een gekoppeld donor&voltooid-leven register (Bij 70 jaar organen inleveren tenzij u kunt aantonen zonder al te veel kosten nog wat verder te kunnen leven) en we zijn waar we willen wezen. Misschien nog wat gaskamers (Hallo Rob J) voor een efficiente en humane uitvoering.
De discussie van mw Ellemeet wordt al enige tijd in de medische wereld gevoerd. En naar mijn idee onterecht.
40% van de ouderen, die met een heupfractuur in het ziekenhuis belandt, overlijdt binnen het jaar. Als je vooraf goed kunt inschatten wie binnen deze 40% valt, kun je in plaats van opereren ook een goed gesprek aangaan om daarmee heel veel ellende te voorkomen.
@Aart4888 | 01-02-20 | 13:58:
Dat is dan de medische keuze voor de juiste behandeling op een bepaald moment in overleg met de patient. Dat is niets nieuws en ook prima, maar laten we dat vooral buiten de invloed van de politiek houden.
Ach. Ik ben al oud. Wanneer ik het welletjes vind geweest, pak ik mijn slaappilletjes met een fles whiskey, zittend op een bankje zonder jas op een mooie winterdag met -10. Kan nooit lang duren, en het geeft geen troep.
Dat bankje en winterdag kunt u tegenwoordig vergeten, DOOR TOEDOEN VAN DE MENS!!
Een mooie winterdag met -10... Lol. Klimaatgekkie.
@JJMS
@beldewouten
Vorig jaar begin februari had ik een gaslek van 6.2 bar waardoor Liander mij moest afsluiten vanwege de veiligheid. Het was toen 's nachts -15.
weerstatistieken.nl/de-bilt/2019/febr...
Hoe dom zijn jullie zelf eigenlijk?
@Deksmaat | 01-02-20 | 13:46:
Ach, zalig de humorlozen. U herkent ironie niet. Ik ben niet de persoon die meer dan een uitroepteken zou gebruiken als ik iets zou menen. Onthoud dat maar!!
@JJMS | 01-02-20 | 13:29: Lul niet zo dom. Snap je nog steeds niet dat de mens nauwelijks invloed heeft met die miniscule 12 ppm co2?
Wel de mooiste single malt nemen die u kunt krijgen, voor die laatste borrel.
Dat moet natuurlijk altijd, maar voorlopig (en zo lang mogelijk) met een fijne warme trui en een lekker kaasplankje in plaats van pillen.
@Kapitein Sjaak Mus | 01-02-20 | 13:59:
Of het de mooiste is, weet ik niet, maar ik heb strakke ervaringen met Lagavulin.
Pure peut, niet te zuipen, maar jee, drie glazen en de wereld is een doedelzak. Heerlijk.
Dood 66 is eigenlijk de enige partij die voor is. Dat zullen dan ook wel de enigen zijn die er gebruik van gaan maken. Gevolg: minder Dood 66. win win zou ik zeggen
Dokter Pia Mengele.
Sorry, maar heb je niet iets te koken of zo?
Hier is geen oplossing voor!
Voor veel mensen is het leven, vooral aan het eind, echt onmenselijk zwaar. Maar 'de pil' in het schap van Appie leggen is ook onwenselijk.
Er moet wel een drempel zijn.
In het geval vd 93 jarige man die van het balcon sprong zou euthanasie beter zijn geweest, maar het beste was toch een opname in een prettig verpleegtehuis.
In het geval vd 93 jarige man die van het balcon sprong zou euthanasie beter zijn geweest, maar het beste was toch een opname in een prettig verpleegtehuis.
Vraagje: waarom bepaalt u dat een opname het beste is? Heeft de man zelf geen keuze meer?
Misschien is een verpleegtehuis voor u een prettige gedachte. Maar voor anderen niet. Persoonlijk interesseert het me geen zak of dat verpleegtehuis een met goud belegde strontpot heeft en ik elke dag door 5 verpleegsters gepijpt wordt en savonds altijd kreeft bij het eten.
Als ik 80 ben, me eigen stront niet kan ophouden en met een pamper rondloop,
geen tand in me bek heb om die kreeft te eten en het klaarkomen ook niet meer lukt. Wat heeft het dan allemaal voor zin. Soms is het gewoon klaar. En dan wil je normaal kunnen sterven. En niet via rare martel methodes zoals niet eten en drinken, van daken afspringen, of 50 slaappillen nemen, zoals sommige idioten hier opperen.
@Is dit nog nieuws? | 01-02-20 | 13:29:
Omdat de man in kwestie dat als wens had aangegeven.
Deze partij komt met een euthanasie programma voor heel Nederland, waarvan dit slechts een onderdeel is.
Even wat professionals mee laten kijken of er geen sprake is van onderliggende psychische problematiek waar nog wat aan te doen valt en daarna bepaal je godverdomme zelf wel of je dood wil of niet.
Precies. En we hoeven niet perse van het Hilton te springen. Er zijn ook genoeg andere mogelijkheden.
@Kuifje-naar-Brussel | 01-02-20 | 14:09: je zegt het. Vd Valk is ook prima.
Muilkorven, kortwieken en afspuiten, zie daar het programma van Demonen66.
Die Rosanne Hertzberger zegt toch best wel zinnige dingen? Dit, bijvoorbeeld, over het verdriet dat ik bijna dagelijks hoor:
"Doe iets aan het grote tekort aan seniorenwoningen en het zou zomaar kunnen dat de groep die dood wil, slinkt."
Of deze, waar kennis van de eigen generatie uit spreekt:
"Een generatie die er zelf van overtuigd is individualistisch te zijn, waar iedereen zichzelf een uniek pareltje waant, maar die stiekem nog veel meer dan eerdere generaties bij anderen afkijkt wat normaal of vreemd is."
Spijker op z'n kop.
Ik werk in de ouderenzorg en zie veel eenzaamheid en treurigheid bij mensen. Als je luistert naar de verhalen is er veel terug te leiden naar de eigen keuzes die veel mensen gemaakt hebben. Geen contact meer met kinderen of oude vrienden, door koppigheid, rancune, ruzie om geld en nog meer van dat soort onzin. Op de dagbesteding ruzie maken om een koekjestrommel, het gangpad blokkeren met een rollator, de gekste dingen. Ja, op die manier maak je je laatste dagen tot een hel.
Een mens heeft zoveel meer invloed op zijn levenspad en eenzaamheid kan zelfgecreerd zijn. Wees een goed mens, doe een beetje aardig tegen je buren, terg je kinderen niet en je krijgt er op je oude dag veel voor terug, dat weet ik zeker.
@JJMS | 01-02-20 | 13:26:
Wijs gesproken!
@JJMS | 01-02-20 | 13:26: De Volkskrant heeft tegenwoordig een rubriek waarin een portret geschilderd wordt van iemand die overleden is, en die geen vrienden, familieleden of buren op de uitvaart had. Vaak gaat het dan om koppige en lastige mensen die -inderdaad- met alles en iedereen ruzie hebben gemaakt. Sneue verhalen, maar wat kun je daar aan doen? Weinig, vrees ik.
@JJMS | 01-02-20 | 13:26:
Eenzaamheid bij mensen die hun hele volwassen leven samen wakker zijn geworden en nu gedwongen gescheiden moeten leven omdat één van de twee zorg nodig heeft en er geen bejaardenhuizen oude stijl meer zijn?
@MickeyGouda | 01-02-20 | 13:34:
Zeker is dat een ander verhaal. Maar vaak zie je bij die mensen een stabiele achtergrond met betrokken familie. Een niet te onderschatten invloed.
@MickeyGouda | 01-02-20 | 13:34:
Wellicht ten overvloede: mijn punt is dat mensen heel goed zelf in staat zijn hun leven tot een hel te maken. Dat alleen op overheidsbeleid af schuiven is te gemakzuchtig en te kortzichtig.
@JJMS | 01-02-20 | 13:46:
Eens.
@JJMS | 01-02-20 | 13:26: Kende een `mijn nicht boven de bakker´. Ze was de laatste van vier oudjes die het gezellig maakten met elkaar. Toen mijn buurvrouw haar nicht (de een na laatste van de vier) overleed was het met haar ook snel gedaan. Ze heeft nog zes weken geleefd. 92 was ze en wat een leuk mens. Nog altijd kan ik me haar schalkse lach voor ogen toveren. Ze is mijn voorbeeld hoe je leuk oud kunt worden en een plezier kunt zijn voor iedereen waar je mee om gaat. Heb ook voorbeelden zoals u ze schetst. Jammer genoeg.
De aula was net niet te klein voor mevrouw met de schalkse lach.
De partij D66 is het voorbeeld van een voltooid leven... stekker uit die partij en zand erover.
Next step: EU bepaalt wanneer een leven voltooid is.
by the way: Pia is een heksennaam.
Over voltooid leven gesproken: www.telegraaf.nl/nieuws/1066055965/po... Een naakte Pool zat in de voorhal van het Venlose politiebureau seksueel zich te buiten te gaan met.... je raadt het niet ... een brievenbus. Hij moest door de pliesie letterlijk losgerukt worden van zijn slachtoffer dat zielig klapperend achterbleef.
Dat niet alleen, Duivels66 is ook bereid de stekker uit Nederland te trekken, alles over te dragen naar de EU, terwijl het volk gemuilkorfd de dodelijke injectie krijgt toegediend.
Voor wie zwarte humor kan waarderen:
Norseman - Attestupa
Gruwelijk relevant.
het leven is niet leuk en dat moet je zo rond je 30-35 uitgevonden hebben. (er zijn leuke momenten in het leven dat zeker) En wil je het recht in eigen hand, prima pak een strop spring in het water maar geef geen artsen de opdracht je dood te maken. (is iets anders dan euthanasie bij ondragelijk lijden)
Nieuw beroep: overlijdens assistent.
Doodscultus'66. Walgelijke verachtelijke club. Niet de problemen van die mensen aanpakken, maar de spuit of de pil aanbieden. Past wel in hun EUropese omvolkingstactiek.
U bent vrij naïef door aan te nemen dat ieder probleem aan te pakken is, of heeft u een pilletje voor dementie, sommige vormen van kanker en ernstige depressie bijvoorbeeld?
Salonfähig maken van de Endlösung op de voor D666 ongewenste burgers.
Binnenkort bij U in Uw theater links rechts,links rechts.
Toch wil ik zelf beslissen over mijn eigen dood, ik wil de middelen gewoon achter de hand hebben, tot het moment dat ik het zat ben.
Iedereen die dood wil kan dat anytime zelf realiseren door te stoppen met eten en drinken. Versterving heet dat, geen hulp bij nodig, Misschien niet heel aangenaam maar als de wens groot genoeg is, heb je die optie gewoon.
Juist
@2tribes | 01-02-20 | 13:18: Daarom praten we ook over sterven op een humane manier.
En niet via jouw martel methode van niet eten.
Gato. Wat als je zelf niet meer bij machte bent om de wil uit te voeren?
@Is dit nog nieuws? | 01-02-20 | 13:27: Dat is mijn grootste angst, dement zijn en niet meer kunnen ingrijpen in mijn eigen leven. Je kinderen wil je het niet laten doen, i.v.m strafproces. Dus ik wil de middelen gauw en als de dementie erger zou worden , in staat te zijn het zelf te doen.
@2tribes | 01-02-20 | 13:18: Die methode heeft m'n vader dus gevolgd toen hij langzaam dement werd, mensen die zo'n methode propageren zijn nog erger dan Hitlers kampbeulen. Ik vraag me af wat er achter dit soort dwingelanderij zit, wie ben jij om te bepalen dat iemand niet menswaardig mag sterven maar zichzelf maar dood moet martelen omdat jij waarschijnlijk, met dank aan het één of ander religieus gif daar tegen bent?
Voltooid leven.
Eigen keuze.
Maar bij gebrek aan bijvoorbeeld dit:
media.giphy.com/media/ENB1fIlVnMRcQ/g...
bent u aangewezen op blijven leven omdat dat moet van een ander of op de voorkant van een trein. (Met trauma voor de machinist en brandweer die u eraf moet spuiten).
Eigen keuze? Nee joh, u moet leven.
Ooit, wanneer we niet van nature meer dood gaan, word het verplicht.
ik dacht dat Pia’s leven inmiddels wel voltooid was. Hé Pia! Doet eens voor doen dan, dat dead gaan.
Pia wil niet dead en hoeft dus niet dead, wat is daar zo moeilijk aan te begrijpen?
Pia Mengele.
Als ik regering was zou ik ontzettend tegen dit plan zijn. Stel je weet wanneer je dood gaat, dan verdeel je je geld natuurlijk in natura aan de achterblijfende. Ga je plotseling dood komt de overheid eerst even innen wat er te halen is. Bij het plan van Pia gaat dus teveel geld verloren dus is het een slecht plan. **alhoewel ik door velen mensen benader wordt die het een goed plan vinden ;-) **
Die vele mensen zijn uw erfgenamen?
Ik was al voorzichtig 113 aan het intoetsen op mijn telefoon toen ik Pia Dijkstra en Rosanne Hertzberger in één topic zag staan. Op dat moment moest ik het stuk van de laatste, dat enkel bestaat uit stropoppen en glijdende schaalredeneringen, nog lezen. Nu lig ik in een warm bad met doorgejakkerde polsen en wacht ik op het moment dat de dood het van het leven overneemt.
Sterven met Dijkstra en Hertzberger op je netvlies......
Het nummer van 113 Zelfmoordpreventie is niet 113. Ik geloof dat er wel aan gewerkt wordt om dat nummer toe te wijzen. Een buitenlandse kennis noemde het al een "kwaadaardige grap" om je zo te adverteren als dat niet je nummer is.
"Ik wordt regelmatig benaderd " Slinkse binnenkomer voor de NPO kijkers onder ons ; de goedgelovigen Om hoeveel linksstemmers hebben we het Pia ? Ik vind het wetsvoorstel prima voor D666 en GL voorstander ; wat mij betreft stopt hun voltooid leven op het moment dat ze stemgerechtigd zijn .
wegwerpmaatschappij, wegwerp mensen, intensieve menshouderij. Kwantiteit versus kwaliteit. Spiritualiteit, kosmisch bewustzijn, puur natuur iemand?
Wat is dit, speelt u kwartet?
Louis CK zei ooit dat hij zich realiseerde dat het vanaf je 40ste allemaal minder wordt. We leven echter in een cultuur waarin alles altijd meer moet (meer loon voor een nog dikkere auto, een nog groter huis, nog verdere vakanties en nog wildere avonturen). Die dingen zijn in tegenspraak met elkaar en vormen het perfecte recept om vanaf je 40ste steeds ongelukkiger te worden. Men zegt weleens dat je moet stoppen op je hoogtepunt zodat het besef van achteruitgang je bespaard blijft. Als Pia echt liefde voor mensen heeft voorkomt ze dit ondraaglijk lijden en introduceert ze een wet die euthanasie op je 40ste verplicht stelt - uiteraard in te voeren met terugwerkende kracht. D66 is trouwens 54 jaar oud...
Rest mij nog de keuze: dan toch dat zelfvoldane E-nummer. Ik vertrouw de Engel des Doods voor geen cent.
Wat zal pia Dijkstra en d66 blij zijn als die wet er door komt,scheelt weer pensioen en ziekenfonds onkosten.en bejaarden huizen onkosten.
D66 wordt een doodspuitpartij.
Wie gaat mensen dwingen dan? Als jij er geen gebruik van wil maken is dat goed, maar als een ander wil wie ben jij om daar tegen te zijn dan?
@Erikjan79 | 01-02-20 | 13:11: Dwingen is stadium 2 . Stapje voor stapje ... uit de EU bijbel van Juncker.
Yup iedereen met 66 onder zachte dwang naar de tunnel geleid om wat extra middelen voor de jeugd en import vrij te maken.
@Erikjan79 | 01-02-20 | 13:11: wel eens van sociale dwang gehoord? Maatschappelijke dwang? In tijden van woningentekort en masse in de publiciteit laten komen dat door ouderen komt of ouderen de schuld geven van hoge uitgaven voor de zorg, geen veilig klimaat creëren voor ouderen, ouderen stelselmatig de schuld geven (ok boomer) etc etc gaat het niet prettiger of sociaal veiliger maken voor ouderen.
Kinderen en.kleinkinderen die de erfenis willen en hun (groot)ouders subtiel onder druk zetten.
Een nieuwe generatie die opgroeit met het maatschappelijk beeld dat je dood moet als je oud wordt.
Nee, top idee hoor. Daar creëer je een 'inclusieve' samenleving mee.
@Gazelle | 01-02-20 | 13:23:
Het alternatief is dus beter? Lijden, onmacht, ongelukkig. Fijn dat er mensen zoals u bestaan.
@Gazelle | 01-02-20 | 13:23: Tikkeltje pathetisch, uw reactie. Ik herken er weinig in.
@Erikjan79 | 01-02-20 | 13:31: Zwaktebod van een zwakke meneer. Engnek!
Koppels moeten allebei veertig uur werken. Om het hoofd boven water te houden. Daarnaast hebben campagnes ervoor gezorgd dat thuis de boel managen, notdone is tegenwoordig. Zorgen voor je eigen, door jezelf geworpen kinderen is een nogo. Dat kan elke mbo-er. Je hebt echt veel meer waarde wanneer je sowieso niet je teveel met je kinderen bemoeit. Er moeten nou eenmaal belastingopbrengsten gegenereerd worden. Je kinderen mag je na een werkdag om 19:00 uur weer van de opvang halen, om ze voeren en ze z.s.m. in bed flikkeren. Want pa en ma hebben wel wat beters te doen: een leven lang leren, dus in de avond aan de studie. Dan om 23:00 uur nog even naar de sportschool. Sporten is gezond zegt de overheid. Als het dan eindelijk weekend is, lekker met de kinderen naar sport. En het halve land doorrijden met de teams omdat ouders dat horen te doen. En uiteraard in de middag de verplichte kantinedienst bij die vereniging. Na het ranzige avondeten want snelsnelsnel en geen aandacht ervoor, gaat pa nog even de tuin een beetje bijharken en ma leest verhaaltjes voor in bed bij de kinderen. Om 22:00 uur zijn pa en ma helemaal naae de kloten en gaan naar bed. Volgendr ochtend weer op tijd de wekker. Er is een inhaalwedstrijd van een van de kinderen. Ma springt uit bed om mee te gaan. Pa is boos hij ligt al tien uur lang met een harde snikkel op bed, en er is niks aan gedaan. Dit veroorzaakt dan ook de sfeer die overheerst, wanneer ma weer terug is van de ingehaalde sportwedstrijd enz enz
Oftewel er is geen tijd om de oudjes even te bezoeken. Dus hun leven is voltooid.
Wat heeft U een rot leven zeg, misschien brengr Corona een beetje rust, rust,rust.
U klinkt als een positieve, levenslustige vader die zijn kinderen hoop op een betekenisvolle en stabiele toekomst biedt.
Leptob, precies dit is wat ik overal zie. Ondanks de onderliggende tragiek moet ik om je lachen.
Hm, de overheid ontmoedigt in mijn ogen juist full time werken, dmv het progressieve belastingstelsel.
Als ik een dag minder werk, maakt dat netto weinig uit.
@MickeyGouda | 01-02-20 | 13:22: Fijne reactie Mickey!
Mag mijn naam eronder?
Waar vaak aan voorbij wordt gegaan is het feit dat euthanasie een erg traumatische ervaring kan zijn voor de achterblijvers. Zo mijn schoonfamilie. Aanwezig zijn als je moeder een spuitje krijgt blijft blijkbaar door het hoofd spoken, in tegenstelling tot een natuurlijke dood, zoals bij mijn eigen opa. Mijn moeder heeft dat zien gebeuren maar heeft van het moment van overlijden zelf geen nare herinneringen. Het is een natuurlijke manier van overlijden, dus heeft de mens daar een afweermechanisme voor ontwikkeld. Het is misschien anekdotisch bewijs, maar mochten hier onderzoeken over gedaan zijn hoor ik dat graag van mede-reaguurders.
Euthenasie is en blijft een manier van zelfdoding en van zelfdoding is bekend dat dit een blijvend trauma kan opleveren voor nabestaanden. Zou dit bij euthanasie dan anders zijn?
Je hebt gelijk man. Ik blijf gewoon nog 20 jaar door creperen voor de zielerust van de achterblijvers.
@JanAmsterdamEnzo | 01-02-20 | 13:06:
Als ik u een beetje in kan schatten naar aanleiding van uw lege reactie zal het uw achterblijvers om het even zijn. Waar staat in mijn tegel dat iemand moet creperen voor achterblijvers. Hol vat.
Het zal wel per persoon verschillen. Mijn vader heeft ook een spuitje gekregen, maar ik denk eerder dat dat het voor ons nabestaanden gemakkelijker heeft gemaakt. Hij was bij zinnen en koos er met overtuiging voor. Toen mijn schoonmoeder in haar slaap overleed zei hij nog: "Da's een mooie dood, dat wil ik ook wel". Als het alternatief een ondraaglijk lijden is en een langzame aftakeling naar een onaangename dood, dan liever een spuitje en vredig inslapen. Beter voor iedereen.
@JJMS | 01-02-20 | 13:08: Man, al is euthanasie een traumatische gebeurtenis voor de hele wereld. We hoeven helemaal niet ergens niet aan voorbij te gaan. Het is een drogreden per definitie.
Mijn vader overleed een half jaar eerder in het ziekenhuis, mijn moeder had kanker en pijn, Ze vertelde me dat ze medicijnen spaarde en ik zei , geen aspirine toch, want dan krijg je alleen een maagbloeding. Nee zei ze, twee maanden later was ze dood, binnen een kwartier. Niemand bij haar, dus ik zal nooit weten of ze het zelf heeft gedaan. Ik respecteer het , als ze het heeft gedaan, ze wilde een eind aan, bij haar man zijn.
@JanAmsterdamEnzo | 01-02-20 | 13:13:
Euthanasie wordt gepresenteerd als het beste voor alle partijen in bepaalde gevallen, iets wat dus niet waar hoeft te zijn. Als vader reken ik het als 1 van mijn taken mijn kinderen zoveel mogelijk leed te besparen, daarom is het voor mij wel degelijk een overweging. Voor u niet. Prima toch?
@JJMS | 01-02-20 | 13:21: Nu snap ik u beter. Dank daarvoor. Dat meen ik oprecht.
Ik zit nu met een zwaar demente schoonpa. net 70, en 4 jaar met pensioen heeft nu het brein van een 4 jarig kind, hij schijt zich zelf nog net niet onder (maar wel in de hoek van zijn kamer). Dacht een mooie oude dag te hebben, Zit nu te wachten op een plekje in een verzorgingshuis. Was tot de eerstersymptomen nog vol in zijn leven en heeft een conditie waar je u tegen zegt.
Hij zei altijd, als ik in een verzogingstehuis kom dan spring ik. Dat is hij nu vergeten. Ik kan het niet aanzien, mijn vrouw kan het geestelijk niet meer aan. Wij hebben allebei getekend dat we zo niet willen en kunnen leven als we dementie krijgen. Dus ja, voltooid leven bestaat!
Zeker, als het maar uw eigen keuze is en niet opgelegd door de overheid.
@BozePaarseMan | 01-02-20 | 13:05: de overheid legt niks op. De wet van D66 (het enig goede voorstel van deze partij) is dat je MAG sterven als je vindt dat je leven er op zit. Het is geen verplichting.
@rob007 | 01-02-20 | 13:12: De overheid legt NOG niks op..... dat is wat volgt. Zo werkte Juncker ook altijd..... stapje voor stapje.
@BozePaarseMan | 01-02-20 | 13:05:
Keuze?
Hoe voer je die keuze dan uit?
@rob007 | 01-02-20 | 13:12: als je 20 bent en je wil sterven, mag dat dan van D66?
Kijk, Herzberger roeptoetert meestal complete wappie onzin. Deze keer echter heeft ze natuurlijk gewoon gelijk. Zelfmoord zou echter niet meer strafbaar gesteld moeten worden ivm verzekeringen etc. Dat is nl pervers.
Ik heb geen zin om meer premie te betalen, omdat een mensen er een slaatje uit proberen te slaan door zelfmoord te plegen.
Ik lees maar weinig steekhoudende argumenten in haar stukje, en ook op de radio bleef ze erg hangen in allerlei anekdotes: "Ja maar ik ken iemand die dood wilde, het uiteindelijk niet deed, en daarna toch nog het plezier in het leven terug vond". Dat kan, niet elke beslissing om er een einde aan te maken is de juiste. En niet elke beslissing om er van af te zien is de juiste. Zolang het maar *mijn* beslissing is, en niet die van de staat of van een paar reliwappies die de heiligheid van het leven prediken.
@Papa Jones | 01-02-20 | 13:04: De meeste levensverzekeringen keren nu ook al gewoon uit bij zelfmoord, al zijn daar wel wat voorwaarden aan (de verzekering mag bijv. niet kort geleden zijn afgesloten)
@Papa Jones | 01-02-20 | 13:04: Hi... Hi..
@Muxje | 01-02-20 | 13:20:
Oh, goed om te weten. Ik dacht net: hoe zit dat bij mijn vrouw eigenlijk, ik betaal al jaren premie notabene...
Op zich is het natuurlijk allemaal logisch, als je organen wil oogsten dan zullen mensen eerst dood moeten.
Organen oogsten bij dode mensen? Haha yeah right. U snapt het nog niet helemaal.
We gaan toch allemaal al deaud door de climate change?
Nehee we gaan dood aan corona bier
@IkWilOokWatZeggen | 01-02-20 | 13:05: Ik dacht dat we allemaal dood gingen aan Trump.
Niemand, en zeker niet via Pia, heeft bet beschikkingsrecht over mijn leven, laat staan mijn Dood, behalve ikzelf eventueel, maar sowieso de Dood.
Al dan niet "voltooid".
.
Tieft op met je "voltooid". Een afgelopen draaiwasprogramma met het signaal "0 min." of dat streepje ("-/-"), DAT is "voltooid", Pia.
.
Maar mocht ik 77 worden, wat ik overigens weinig kans geef, voel ik mij mogelijk im Kopf nog altijd 27, en mogelijk nog verre van van voltooid.
.
Voltooid is wanneer jij je met d'n arrogante bakkes uit de politiek verdwijnt, en die hele enge club Doodscultus66 met jou.
Neem dan gelijk PvdA, VVD en CDA mee het graf in.
Kun je in het ondergrondse Rijk van Hades fijn gaan kwartetten met mekaar ; "Mag ik van jou van de serie van de afbraak-organen de linkernier?"
Volgens mij begrijp jij het niet helemaal. Pia beslist niet wanneer iets voltooid is, dat doe jij zelf :/
Onzin, waarom zou ik nu kiezen.
Ik ben het eens met het doel van het wetsvoorstel van Dijkstra, maar ik ben er nog niet uit hoe zo'n regeling eruit moet komen te zien. Dat is namelijk complex.
Doet me nu even denken aan die meneer in Alphen, van 93 die bijna blind en geheel doof nog te licht bevonden werd verleden week. Te licht voor een plek in een verzorgingstehuis. Dus.
Die heeft maar zelfmoord gepleegd. Want er is dus geen keuze.
Check het AD maar even, dit haalt de NPO namelijk niet.
Een man van 93. Piet, die zelfmoord pleegt in het gave Nederland van 2020 omdat er geen passende zorg voor hem is.
Missschien moet Diabolisch66 zich beter inlezen in de geschiedenis van Europa. Er was vroeger een verlichte Duitser die personen die zichzelf niet konden onderhouden, als in lichamelijk of psychisch gemankeerd, ook nog maar een uitweg wees.
Maar die hoefden zichzelf in ieder geval niet te vermoorden, die service verleende de overheid dan nog wel.
Ze werde zelfs met een soort bus afgehaald.
Net zoals we alles uit de kast halen om immigranten te verzorgen moeten we ook alles uit de kast halen om ouderen te verzorgen. Ik ga voor de ouderen.
@BozePaarseMan | 01-02-20 | 13:03: Helemaal mee eens.
Genereus van 'd'66. We krijgen de keus tussen slechte zorg of de dood. Tenminste, als we zelf mogen beslissen.
En dat is de grootste faalaktie van D66. Als meer ouderen eens een realistische keuze hadden; een fijne plek om te leven (ai mss is dit land al te ver heen...?) met de zorg die je nodig hebt, een stuk sociaal leven houden met leeftijdsgenoten want je (klein)kinderen hebben het echt te druk voor je (euhhh participatie anyone?). Dan schuift het 'gevoel' voltooid leven wat eerder een synoniem is geworden voor je nutteloos en eenzaam voelen, op naar later.
De meest pure/basale vorm van zelfbeschikking. Wil ik hier nog wel zijn? Ik zeg boven de 21 mag je er gewoon uit stappen als je de reden(en) voor jezelf kunt verantwoorden.
Waarom altijd dat of/of? Hertzberger's opsomming van oplosbare problemen (woonruimte, zorg, financien) uit het Perspectief rapport kan parallel aan de invoering van Voltooid Leven worden uitgevoerd. Het heeft weinig met elkaar te maken en je kunt het één doen zonder te wachten op het andere. Niks doen op ieder front is gewoon status quo.
Die bank waar Pia op zit, is dat de door Arrogander volgeblafte spermabank in de fractiekamer waar mensen normaal niet op durven te zitten?
De afgelopen kabinetten hebben het 'waardig' ouder worden dusdanig afgebroken dat veel ouderen blijkbaar geen zin hebben om in erbarmelijke omstandigheden dood te gaan.......... de keuze is dan gauw gemaakt....... of niet Pia!
De politiek heeft in mijn ogen zelf de voorwaarden geschapen en wil de burger met een doodswens graag tegemoet komen........
Het bejaardentehuis waar mijn overgrootmoeder ooit is doodgegaan bestaat nu volledig uit individuele appartementen die verbonden zijn aan gezamenlijke voorzieningen. Veel onafhankelijker, het eten schijnt prima te zijn, zorg ook.
Het is zo veel beter geworden. Die roze bril naar vroeger... zinloos. Verwachtingen waren lager, wellicht, maar de situatie was zeker niet beter.
Probleem is dat de grijze golf veel groter is. Dat daar niet op is geanticipeerd kun je niet alleen de veertigers van nu aanrekenen, daar hadden de 80-jarigen van nu ook eerder aan kunnen denken. De huidige generatie ouderen heeft heel gemakszuchtig een rekening en burden neergelegd bij jongere generaties, omdat het makkelijker was er niet over na te denken.
@Sjors W. | 01-02-20 | 13:05: dat is misschien wel de uitzondering die de regel bevestigd. De meeste bejaardentehuizen in mijn buurt bestaan nog wel maar ze heten nu anders, zoals bijvoorbeeld polenhotel.
@IkWilOokWatZeggen | 01-02-20 | 13:08: Kijk, er staat natuurlijk te veel druk op het systeem. Als het in zo'n verzorgingshuis prima maar je komt er niet in, dan is er een probleem. Dat is ook wat ik beschrijf met die grijze golf.
Pia, de Engel des Doods, ze komt je halen op het moment dat je leven geen maatschappelijk nut meer heeft. Maar bekijk het van de zonnige kant, als die wet er straks door is (en dat gebeurt zeker!) gaat de gemiddelde leeftijd dalen, waardoor mensen zónder depressie weer eerder met pensioen kunnen. Die AOW-leeftijd kan dan toch teruggedraaid worden? Toch?
Moet? Moet helemaal niets. En als ik t zat ben kan toch niemand mij tegenhouden, andersom lijkt me dan wel echt een probleem...
Als je zelf niet kan door,simpel voorbeeld coma, dan heb je niks te willen.
Kweetnie, als ik oud ben en echt dood wil, zijn er velen mogelijkheden om er een einde aan te maken. Fles chloor leeg drinken ( voor de Masochist) tot een boel slaappillen inslikken is alles erbij. De meeste willen misschien niet echt dood maar willen meer aandacht. Ik wacht maar af tot ik in deze situatie kom hoe ik zelf ga reageren. In soylent Green ( Film), leek het wel acceptabel.
En dan zit je na een zware hersenbloeding in een rolstoel en kun je bijna niks meer.
@Kuifje-naar-Brussel | 01-02-20 | 13:12:
Oké en wat zou Pia doen dan?
@2tribes | 01-02-20 | 13:28: Pia niks, maar Jan kan maar beter anticiperen op zo'n scenario.
Dit topic herbergt volgens mij een prijsvraag. Filmpje van Pia, startframe: "Ik word regelmatig benaderd door mensen die vinden..."
Maak de zin af en win een voltooid leven!
Ik ben geen fan van Herzberger. Maar ze snijdt in dit geval wel een aantal goede punten aan.
Is dit een soort competitie "wie is er enger"?
Maar als ik dan toch moet kiezen, Pia.
Ik vond die vrouw (over wie nu niets meer dan goeds) met haar: "Het is volbracht " al zo'n engerd.
Angstaanjagend wijf.
Politiek die echt over lijken gaat dus.
Ik vind ook dat D66ers het recht moeten hebben om hun leven te kunnen beeindigen.
lol. Mooie legacy laten ze achter wel.
Rosanne Hertzberger ziet dit best scherp, dat overkomt haar niet vaak, maar nu dus wel.
Rosanne doet alsof snowflakes die na een keer uitgescholden zijn en daarom zelfmoord willen plegen daar dankzij Pia op een bijna pushende manier tot aan gezet worden en bij gefaciliteerd .
@zwellevertje | 01-02-20 | 13:26: Snowflakes zijn ook mensen, weliswaar (tijdelijk) verwarde mensen, maar toch mensen. Dat die NPO akela deze mensen het graf in wil duwen, dat ziet Rosanne Hertzberger goed. Het normaliseren van een (tijdelijke) doodswens is van verachtelijk niveau, passend bij D66, dat wel. Een doodswens gaat voorbij, de dood niet. Voor ernstig zieken is er al euthanasie.
Iedereen bij D66 heeft een dikke plaat voor zijn kop, alleen die van Pia is twee maal zo dik.
Waarom mogen mensen niet zelf beslissen over hun eigen sterven?
@Kuifje-naar-Brussel | 01-02-20 | 12:56:
Hoe weet u dat u uw eigen beslissingen neemt?
@Kuifje-naar-Brussel | 01-02-20 | 12:56: Mogen ze toch al.
@Kuifje-naar-Brussel | 01-02-20 | 12:56:
U heeft misschien veel geld en zitten uw erfgenamen u een beetje te framen.
@Kuifje-naar-Brussel | 01-02-20 | 12:56:
In dit geval zit de overheid te pushen, want die zit ook achter uw geld aan.
Bovendien stijgen de zorgkosten de pan uit.
Dus hoe weet u dat u uw eigen beslissing neemt?
@Mr.Crowley | 01-02-20 | 13:03: Ik luister niet naar de overheid, maar ik overleg met mijn arts. scenario's doorspreken en zo. Een beetje lijden is niet erg, er zijn echter scenario's te bedenken die niet zo prettig zijn. En die wil je/ik voorkomen.
Uit onderzoek blijkt dat je voor een zelf gekozen dood het best een sleeping bag kunt gebruiken.
Overigens, iedereen gaat toch dood, toch? Of zijn er uitzonderingen?
Ik begin bij Freek de Jonge zo langzamerhand wel te twijfelen.
Iedereen die leeft gaat dood, iedereen die leefde is dood, iedereen die niet gaat leven blijft dood. Dood is de basistoestand, leven is de uitzondering.
@MrLahey | 01-02-20 | 12:57: Freek is een Zombie, is wel dood alleen heeft niemand het hem nog verteld.
@jan huppeldepup | 01-02-20 | 13:05: De hint kwam van hemzelf: Er is leven na de dood.
@VP732 | 01-02-20 | 13:12:
Aha!
www.youtube.com/watch?v=xTaX4ZzN6R0
Team Pia, die Rosanne is me veel te fundamentalistisch.
Duidelijk Rosanne’s stuk niet gelezen. Over fundamentalistisch gesproken. Pia die spreekt over “al jaaaaren ben ik bezig met dit wetsvoorstel”.
Laten we (hulp) bij zelfmoord juridisch gewoon gedogen zolang er notariële wilsverklaring is.
Euthanasie is ook al mogelijk in een terminale fase.
Dus rot op Degeneratie66
Ja, maar deze keer heeft Hertzberger wel een punt. Dit idee achter voltooid leven is gevaarlijk, ik hoed me voor een maatschappij waar oudere mensen een schuldgevoel wordt aangepraat als ze door willen blijven leven als ze anderen tot last zijn (of het gevoel hebben dat ze dat zijn). En depressie is een te behandelen ziekte, zonde om daar je kostbare leven voor op te geven.
@kunstliefhebber | 01-02-20 | 13:13:
Die kant gaat het zeker op. Denk maar aan de 'kwinkslag' van Pechtold tijdens een debat over pensioenen/vergrijzing meen ik: "Oh maar daar hebben we een oplossing voor - Voltooid Leven''. Koude rillingen.
Wat ben ik blij dat ik zelfstandig IRL kan uitloggen. Een verademing, een stukje vrijheid en een stukje geborgenheid. Ik gun u dat ook.
Als ik niet meer serieus kan nadenken is mijn lichaam een lege huls. Zoals de Klingons dat bedoelen. Alleen familie en vrienden zal bij een demente patiënt jarenlang kunnen rouwen bij de schim die ik vroeger was. Ik heb daar zelf totaal geen belang bij, die levensfase sla ik liever over.
Ik begrijp dat een deel van het roze legioen denkt dat ik dit punt allang gepasseerd ben. Sorry, u zult nog jaren van mijn waanbeelden mogen genieten.
Waanbeelden geen probleem, maar houd die stukken van je wat korter. Paar punten die je wilt maken in je betoog, goed uitwerken. Niet teveel zijpaden inslaan.
Graag wel! Ik kijk altijd uit naar uw stukjes op de zaterdagavond.
Je had me bij "Klingons", Feynman. Verder is de demente versie van jou waarschijnlijk nog stukken meer lucide dan de gemiddelde D'66-adept in zijn of haar bloeitijd.
U bent hier op GS echt gegroeid als stukjesschrijver. Hoop nog vaak uw overdenkingen te mogen lezen. Te veel mensen zien uw en/of in de rubriekstitel niet goed, dat is alles.
Ik hoop dat u nooit dement wordt Feynman. Of in coma raakt. Dan heb je niet uit te loggen, dan moet u blijven leven.
Dat mensen met een ongenezelijke ziekte een keuze hebben omdat de levens kwaliteit ernstig te wensen overlaat, daar valt wat voor te zeggen.
Maar volgens mij gebeurd dit toch al onder supervisie van artsen en toestemming van familie?
Zo iemand krijgt een extra dosis morfine en het is over.
Kraait geen haan meer na.
Het is primair een zaak tussen arts en patient. Naar de familie wordt wel geluisterd , maar de beslissing maken de arts en patient samen, het liefst direct na het stellen van de diagnose..
@Roger-Rabbit | 01-02-20 | 12:57: Dat heet palliatieve sedatie, wat een normale medische handeling is , en dat is euthanasie niet.
Datgingniegoed | 01-02-20 | 12:52
www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/leve...
Die wilsverklaring van u is een jaar oud. U bent misschien van gedachten veranderd. U mag niet dood.
Veel succes met uw lijdensweg.
Artikeltje in NRC gelezen maar het stelt weinig voor. De auteur doet alsof ze er verstand van heeft maar er zit een hoop "volgens mij" en "ik denk" in het artikel wat de geloofwaardigheid behoorlijk onderuit haalt.
Als mensen dood willen, prima. Niet té gemakkelijk maken maar je moet voorkomen dat mensen voor de trein stappen. Daar tussen ergens moet je uitkomen.
Wat een ongelooflijk doordrammer, die Pia Dijkstra. Ze zou bij GL of CU nog beter tot haar recht komen. Kan ze lekker haar stokpaardjes berijden.
Je gelooft bijna niet dat deze drammer in een partij zit die vroeger voor de democratische beginselen was. Iets met D66 of zo, tegenwoordig '66 genaamd.
Waar bemoeit ze zich mee?!
-
We hebben gaslighting, we hebben frames.
Alles om de samenleving maar te beïnvloeden zonder hiervoor argumenten aan te hoeven voeren.
Als ik lekker beïnvloedt wil worden, kijk ik wel; naar het NOS journaal.
Tot je 60e werken en dan dood. Geen werk? Dood. Ziek? Dood. We kunnen het zo succesvol maken als we zelf willen.
Inderdaad, op je 55e boventallig verklaard en nog niet financieel onafhankelijk? Dood. Hoppa, makkelijker kunnen we het niet maken..,
Zijn de organen eigenlijk nog wel bruikbaar na het innemen van zo'n pilletje?
Niets is meer bruikbaar als eenmaal dood. Dat is ook het 'misverstand' over orgaandonatie, dat dat na je dood gebeurt.
De organen worden geoogst als je nog leeft.
@ikbenerweer! | 01-02-20 | 13:27: Niets is wel erg weinig. Huid en hoornvlies sowieso nog wel, maar "het pilletje" zelf duurt ook wel een tijdje voordat het je leven beeindigt. Geen idee echter wat het effect verder is.
Het is aan ons allen als kiezers om Pia een voltooid politiek leven te geven. Laten met zijn alleen D66 naar de eeuwige jachtvelden stemmen, we hebben het zelf in de hand. Dan zijn we eindelijk van deze gevaarlijke drampartij af. Laten we ons niet naar de orgaan bank laten leiden.
Voor het eerst in mijn leven zeg ik: D66. Goed tegen de overbevolking.
Voor mij is het simpel: mijn leven behoort niet mij toe maar mijn Almachtige God, de Schepper van hemel en aarde Die mij het leven heeft gegeven en daarom is Hij dus de Enige die over mijn leven en sterven gaat. We leven in een tijd dat de mens wéér - en als nooit tevoren - luistert naar de leugen van de Satan die hij sprak tot Adam en Eva: 'gij zult als God zijn'. Al het onnoemelijke verdriet op de wereld - voor mens èn dier - heeft dáárin zijn grondslag. Ik weet dat dit vloeken is in de atheïstenkerk maar het mag en moet worden gezegd.
Mooi gesproken. Ik ben het met je eens.
Lijkt wel de intro tekst van level 3 Hero quest RPG bordspel dat ik gister speelde.
Lupus, dat mag jij vinden, geen probleem. Maar er zijn nu eenmaal mensen die daar anders over denken. En ook die moet je hun opvattingen gunnen.
Best makkelijk, zo'n geloof.
Oke, bedankt voor de mededeling. Zijn er nog anderen die hun waanbeelden willen bekennen?
Schattig, als vanouds.
@Kuifje-naar-Brussel | 01-02-20 | 12:52: Staat er ergens dat ik anderen hun opvattingen niet gun? Nou dan.
@Papa Jones | 01-02-20 | 12:55: Ik kan het u van harte aanbevelen maar 'makkelijk' is toch echt een verkeerde voorstelling van zaken omdat ook voor een gelovige het 'eigen IK' zo vaak de boventoon wil voeren. Als alles 'naar wens' gaat in het leven is het niet zo moeilijk maar juist als de stormen gaan woeden en de golven steeds hoger worden.... Juist dan je leven toevertrouwen aan de Almachtige is niet iets dat de mens zelf 'verzint' maar dat is een Gift. Een geschenk dat over dood en graf heen reikt. Begrijpt u dat?
@Lupuslupus | 01-02-20 | 14:01: Heel goed Lupus, u bent toleranter dan ik dacht. Plusje erbij.
@Lupuslupus | 01-02-20 | 14:08:
Wanneer je gelooft, kan ik me best voorstellen dat je vaak een strijd voert met je 'eigen ik'. Maar dat het geloof je houvast geeft wanneer het leven moeilijk wordt, daar kan ik mij niets bij voorstellen.
Ik ben niet kerkelijk maar was laatst wél bij een uitvaart in een kerk. De dominee aldaar hield een behoorlijke praktische speech en vroeg de aanwezigen om goed te zorgen voor de nabestaanden.
Daar geloof ik dan weer wél in.
@Kuifje-naar-Brussel | 01-02-20 | 12:52: Met je eens! Zag te laat Lupuslupus haar reactie. Van mij ook een plusje!
Volgens katholieken cq gelovigen beschikt alleen God over het recht om te sterven. Als je het vloeken nog niet kent, leer je het nog op jouw oude dag.
Wat die idioten geloven moeten zij weten, als het mij maar niet in de weg staat. Staat het mij wel in de weg, dan wordt ik een vervelende man.
@JanAmsterdamEnzo | 01-02-20 | 12:57: beetje jammer dat ze wel over uw leven beslissen. Bijvoorbeeld als u een ongeluk krijgt en naar het dichtstbijzijnde ziekenhuis wordt gebracht wat toevallig christelijk of katholiek is....
@Is dit nog nieuws? | 01-02-20 | 13:19: Dan gaan ze bidden voor mijn herstel ofzo? Of passen ze de verderfelijke wetenschap toe?
@JanAmsterdamEnzo | 01-02-20 | 13:48:
Nee dan staan ze u in de weg met uw keuzes.
U moet namelijk leven.
@Is dit nog nieuws? | 01-02-20 | 13:19: Die bestaan praktisch niet meer. En op uw verzoek moet u naar een ander ziekenhuis worden overgebracht.
@Arachne | 02-02-20 | 00:15:
Waar een arts besluit wel de stekker eruit te trekken?
Absoluut en zonder enige twijfel #kampHertzberger. Dat D66-voorstel is dood- en doodeng, en op het bizarre af egoïstisch. Ja, er zijn honderden, wellicht duizenden mensen die met dit wetsvoorstel geholpen zijn. Maar deze sleuren honderduizenden, wellicht miljoenen, mee in een volstrekt inhumane keuzedwang - zie ook wat (onder vele anderen) Rosanne Hertzberger is geciteerd artikel beargumenteerd. Stop de doodscultus van D66.
Als jij zelfmoord gaat plegen door een beetje groepsdruk, dan is dat misschien ook wel een betere uitkomst voor de rest van de wereld. Mensen die domme dingen doen door groepsdruk zijn nl. over het algemeen precies die mensen die vooral ook hele domme dingen doen. Zoals alle intellectuelen tegen de muur zetten. Mensen met de verkeerde religie tegen de muur zetten. enz.
Ik kies voor de biologe.
Voltooid leven, dat is voor mij zoiets als dat je overbodig geworden bent. Het gevoel hebben dat je niet meer van waarde bent. Dat is een zeer zorgelijke ontwikkeling.
Ik ken genoeg mensen die nooit iets van waarde zijn geweest...
@MrLahey | 01-02-20 | 13:02: wie bepaald dat jij en D66
@MrLahey | 01-02-20 | 13:02:
Zoals jou reaguursel?
Pia heeft gelijk. Er moeten woningen vrij komen. Denk ook eens aan de kinderen!
Iedereen zou -los van het akelige D66- toch gewoon zelf moeten mogen beslissen. Ook als diegene in woningnood zit, net gescheiden is of beseft dat haar lelijke kop met geen instagram filter nog naar het redelijke is te krijgen.
Gun het Robojetten niet. Die hele partij niet. Niemand die ooit op deze partij gestemd heeft niet. Maar... ze hebben wel gelijk in deze. Die pil zou gewoon bij de apotheek te halen moeten zijn. Zonder heisa.
Jij hebt wel een heel simplistische opvatting en moreel besef
@Sprinkhaan | 01-02-20 | 12:54: Hij zegt dat je ten alle tijde zelf de regie hoort te hebben over je eigen sterfelijkheid en jij noemt dat simplistisch? Nee, iets heel simpels opblazen tot iets heel ingewikkelds. Daar ligt het probleem.
Iedereen die wils- en handelingsbekwaam is. heeft te allen tijd de mogelijkheid te stoppen met leven wanneer hij dat wil, dus waarom dit per se bij wet willen regelen? Voor terminaal zieken die ondraaglijk lijden geldt dat al jaren eea in overleg met de verantwoordelijke arts geregeld kan worden. Mensen met dementie, Alzheimer of andere ernstig beperkende aandoeningen kunnen samen met familieleden een euthanasie verklaring (laten) opstellen -al blijft het moment vn uitvoering een lastige keuze in de praktijk. Dus waar is deze wet voor nodig? Welke agenda dient zij? Het onderzoek dat is gedaan in opdracht van het kabinet is uitgevoerd, toont bovendien aan dat de groep waarom het gaat beduidend kleiner is dan Dijkstra wil doen geloven.
@JanAmsterdamEnzo | 01-02-20 | 13:10:
Was alles maar zo simpel.
Zoiets zou ik verwachten in 1939 nazi Duitsland maar in 2020 En in Nederland.....
Nogmaals, stop die nazi terug in je reet want je bent af en begint te vervelen.
"Als kind wilde Pia graag actrice of journalist worden. Ook speelde ze nog een tijd met de gedachte om dominee te worden."
derdekamer.nl/kamerleden/tweede-kamer...
Ze kan Rutger Bergman vragen haar leven te voltooien met het wassende water.
Pia Dijkstra, de satan zelve.
Moest je dat van de dominee zeggen?
Ik quote, nu de mogelijkheid zich aandient, grootmeester Stijn Kosterman: 'Ik wil rotten in een rolstoel terwijl ik gewoon nog kan lopen. Nooit bezoek te krijgen omdat ik een ziek persoon ben. Mijn familie denkt dat ik al een decennium dood ben. Mensen zijn overbodig, ik heb ze niet als thuiszorg nodig.' (Steen - Muziek voor je Oma).
Ik kies voor het recht om zelf te bepalen of ik er een einde aan wil maken zonder bemoeials van buitenaf. En dat dat dan ook mogelijk is zonder anderen een trauma te bezorgen door voor een trein te springen of dat ze je bungelend aan een touw in het trapgat vinden.
Als vakantiebaantje vroeger in het ziekenhuis gewerkt. Daar kom je inderdaad trieste gevallen tegen die een mislukte suïcide achter de rug hebben. Soms een dwarslaesie, of armen en/of benen die ontbreken. Erg sneu. Dan toch maar liever een pilletje of infuusje, onder begeleiding van een deskundige arts. Iedereen moet dat uiteindelijk zelf weten.
@Kuifje-naar-Brussel | 01-02-20 | 12:51:
Dat dus, ken iemand die op de trein werkte - niet eens als machinist -, die is er 3 jaar helemaal uitgeweest vanwege de springervaringen. En een andere maat heeft nog steeds trauma's uit dienst, toen hij als sergeantje een knul trof die zichzelf had opgehangen. Dus dan kunnen onze christenbroeders piepen wat ze willen, er zijn mensen die eruit willen, maak het mogelijk zonder anderen met trauma's op te schepen. Dat is m.i. veel menselijker dan een vingertje van: het mag niet, deze mensen hebben hulp nodig en... Alsof ze al niet genoeg sufgeluld zijn door anderen en er is nooit een oplossing gevonden. Moet je die mensen dan aandoen om opnieuw door dat hele traject te gaan? Nee, ik ben voor zelfbeschikking.
Ja, Zelfbeschikking.
@Graaisnaaiert | 01-02-20 | 13:01:
Die springers zijn dan weer vaak jonge mensen (en niet heel toevallig vaak in de buurt van psychiatrische instellingen) daar is deze weet niet voor bedoeld die is echt gericht (beperkt tot?) 55plussers voor zover ik tot nu toe heb begrepen.
Voltooid leven gaat nog eens heel groot worden.
Voor mensen de na een leven lang werken van hun pensioen willen genieten.
Moet dat allemaal wel zo veel geld kosten?
En waarom houden ze nog steeds een huis bezet terwijl er zo veel schaarste is?
En waarom zo veel medische kosten, na een leven lang premies te hebben betaald? Je gaat toch binnen 20 jaar dood.
Is het niet beter er meteen een einde aan te maken?
Yep. En dat bleek nu al uit het onderzoek, onder de 0,18 % van de 55+ in de bevolking dat soms wel/soms niet dood wil sterke oververtegenwoordiging van lagere inkomens.
@Gazelle | 01-02-20 | 12:49:
Een paar bezuinigingsrondes verder er er zitten plots heel veel gepensioneerden bij de lagere inkomens die er geen zin meer in hebben. Als je ze maar lang genoeg wegpest gaan ze van zelf wel.
Mijn leven was ook voltooid dus heb ik er een eind aan gemaakt, gestopt met werken, alles verkocht en gaan genieten van het leven ik heb de ergenis van zorgverzekering niet geen enkel contact met staats gerelateerde zaken, dus geen blauwe enveloppen of stemmen op dit soort onbenullige types, leven van opgebouwd vermogen netjes wit gedaan staat heerlijk veilig buiten eurozone
@Osdorpertje | 01-02-20 | 13:02:
In een sombere bui denk ik weleens dat het die kan op gaat ja. NL is geen fijn land meer om oud in te worden: word je niet in elkaar gerost door lichtgetinte hyena's. dan maken geldbeluste politici bejaarden die niet meer netto bijdragen het leven wel zo zuur dat ze er levensmoe van worden.
Dit onderwerp verdient een zorgvuldige discussie dat vrij zou moeten zijn van partijpolitiek gekonkel. Wat wel of wat niet een voltooid leven is en of dat wel of niet bestaat als fenomeen objectief of subjectief, maakt de desbetreffende persoon zelf wel uit. En als iemand zijn leven wil beëindigen lijkt me dat ook een beslissing voor de desbetreffende persoon. Hoe daar praktisch invulling aan wordt gegeven is vers 2, maar principieel hoort het recht op vrijwillige levenseinde bij het recht op zelfbeschikking. En dat hoort onvervreemdbaar te zijn.
Als je wilt mekkeren op Pia Dijkstra en D66 ga dan vooral je gang, maar laat dit onderwerp er even buiten ja.
Iemand die zelf een eind aan wil maken word elders ingesloten in een inrichting,
hier word een legale draai aan gegeven om zo snel mogelijk van je af te zijn als je geen verdienmodel meer bent.
Nazi Duitsland had ook zo een programma
@Roger-Rabbit | 01-02-20 | 12:51: Dom gelul. Het is hier godsonmogelijk om een waardig einde aan je leven te maken als je dat wil. Je moet dat van tevoren notarieel gaan vastleggen en als je het nodig bent ben je afhankelijk van de medewerking van zowel je naasten als professionele hulpverleners. Als dooie valt er niks aan je te verdienen. Als in verpleeghuizen wegkwijnende in luiers gehesen urine en def incontinente dementerende immobiele bejaarde met geen enkel ander doel dan slapen, eten, kwijlen en zichzelf eronder schijten echter wel. En een goeie ook.
En stop je nazi in je reet.
@Mazzelstof | 01-02-20 | 12:59: U hebt uw kroontje verdient. Ik heb hier niks aan toe te voegen.
@Mazzelstof | 01-02-20 | 12:59:
Maar gelukkig ga jij daar niet over.
Ik hoop wel dat zo'n pilletje rose zal zijn.
Liever een rode.
@Kapitein Sjaak Mus | 01-02-20 | 12:43: Als je zo'n lichtblauwe neemt wil je wellicht niet meer.
Ik kies voor C
Zelfbeschikkingsrecht en zelf nadenken zonder afhankelijk te zijn van anderen die bepalen wat ik wel of niet met mijn eigen lichaam doe.
Ben je nou helemaal van de pot gerukt! Je ziet toch dat Pia een gevaarlijke gek is die door geldelijk gewin gedreven iedereen ouder dan 70 met een griepje wil euthanaseren, aldus de enigszins bekrompen vooral van Protestants Calvinistische huize afkomstige reaguurdertjes die dit soort moderne zelfbeschikkings ideeën maar verschrikkelijk vinden.
Ik vraag mij af waarom Pia hier zo gedreven in is, welk belang zit achter die gedrevenheid ?
Geld wat anders.
Macht over leven en dood.
Kiezen om niet te kiezen is ook een keuze.
Zoiets als accepteren dat je gaat wanneer het je tijd is.
Dit is een logische volgende stap. Die organen moeten niet te oud worden natuurlijk.
Alles beter dan die omhooggevallen NOS-voorleesmoeder. Team Rox!
Het Kamerlid voor de Dood Pia is voor zichzelf de easy way out aan het wetgeven. Gegeven deze keuzes kies ik voor de status quo.
Ik vind het nog altijd bijzonder dat mensen die goed zijn in het voorlezen van autocues voor de burgerij, denken dat dat ze gelijk geschikt maakt voor het voorschrijven van wetten voor deze burgerij.
Maar ergens klopt het ook wel. Beide gaan over beeldvorming en "opvoeden".
Het beschikken over leven en dood is des nazi's.
Het is een rare vorm van socialisme dat D66 bedrijft. Iets van: iedereen heeft het recht op elkaar's organen. Of als je dood wilt mag ik dan bij jou? (je organen uitnemen)
Zullen we dan maar stoppen met ziekenhuizen?
@MrLahey | 01-02-20 | 12:45: Laten we maar stoppen met D66
Bij Pia heb je tenminste nog wat te kiezen, bij die linkse drammers niet, daar ben je op z'n best een extreem rechtse fascist die je met liefde en plezier zouden euthanaseren, als je het niet met hun eens bent.
De pil kwam van links.
Het blijft een vreemd verhaal. Waarom mag elk willekeurige stel halve zolen een nieuwe homosapien creëren, maar is het vervolgens voor het 'slachtoffer' volstrekt onmogelijk om zelf af te taaien?
Dit! Geboortebeperking + het recht tot zelfbeschikking = gewoon weer 130km per uur kunnen rijden.
Omdat bijna alle doodwensen impulsief zijn, bijna iedere puber heeft wel een periode waarin ie de wereld niet meer aanwil. Als je het hobbeltje om eruit te stappen maar klein genoeg maakt, hou je alleen een stelletje narcisten over.
@Festen | 01-02-20 | 12:53:
Natuurlijke selectie.
Dat je dood wilt in dit land, heeft alles te maken met het beleid en de regeldruk in dit land!
Oh ja, en Pia, sterfff!
Of iedereen van wie je hebt gehouden is dood en je kan geen nieuwe sociale contacten maken omdat je niet eens kan herinneren wat je vanmorgen hebt gegeten.
Van mij mag Pia 'vooral zo doorgaannn....'. Iedereen moet baas over zijn eigen leven(seinde) kunnen zijn!
Mensen met een voltooid leven die gewoon gezond zijn moeten we gewoon een vliegticket naar Afrika geven ofzo. Ga de wereld maar eens op een andere manier beleven met je eerste wereld probleem.
tiku99 | 01-02-20 | 12:35
Zo jong, zo naïef.
De D stond niet meer voor democraten, dus nu maar Doodscultus 666.
En DoctorProctor mag het uitvoeren zeker? Of gaat Pia mij daar mee helpen. Dacht het niet.. zorg voor goede ouderenzorg, woningen, verzorgingshuizen en cohesie! Optie B Hertzberger
Het lijkt dat het leven van Pia langzamerhand ook voltooid is.
Zo kun je het wel zien.
Het verder voortzetten van haar politieke leven brengt onnoemelijk lijden met zich mee.
Al is dat misschien niet eens voor d'r zelf.
Dat vonden ze destijds bij het NOS journaal ook denk ik. Ghehehe.
Als ik soms moeite heb om wakker te worden en zelfs sterke koffie helpt niet kijk ik altijd even naar een foto van Rosanne Hertzberger. Klaarwakker ben ik dan!
Vluchtreactie? Ik ben me zojuist in ieder geval het lazarus geschrokken.
Di geëxalteerde lach van haar ...
@Kleine.Tieten | 01-02-20 | 13:24:
Ze heeft anders wél flinke jetsers.
@eerstneukendanpraten | 01-02-20 | 13:53: Huh? Hebben we het over dezelfde?
Laat gewoon een fles koolzuur leeglopen in je badkamer, dan is je leven zo voorbij.
Of eet een bord zuurkool van mijn ex.
Je bent toch al vrij om er zelf een eind aan te maken?
Doen veel ouderen ook door zichzelf uit te hongeren, maar dat is een langzame en pijnlijke dood. En t is nogal lastig om voor een trein te springen als je slecht ter been bent.
3Xniks | 01-02-20 | 12:35
Oh ja? Kan je als je in coma ligt zelf de stekker eruit trekken?
@Is dit nog nieuws? | 01-02-20 | 13:14: Dat is niet aan D66.
@Gewone_mevrouw | 01-02-20 | 13:24:
3Xniks suggereert dat je vrij bent om een einde aan je leven te maken.
Toen ze nog het journaal presenteerde vertelde ze leukere verhaaltjes.
En toen was ze nog doable! Nu zou ik alleen nog die met dat ziekenfondsbrilletje doen. (Maar dan moet ze dat frame wel eerst afzetten!)
Pia is de missionaris die weet wanneer het gebeurd moet zijn. Vandaag een goede dag, morgen bij een slechte leidt ze u naar de slachtbank in een oranje overal.
Volgens mij zijn het vooral de christelijke partijen die over andermans leven willen beslissen. Hiermee geef je ouderen juist het heft in eigen handen.
@MrLahey | 01-02-20 | 12:55: nee het heft in handen van D66, wetswijziging is in aantocht, pensioen bij 70, verplichte euthanasie bij 69,organen zijn daarbij van de staat ivm handel
D66: U moet werken en vooral belasting betalen tot uw zeventigste. Daarna moet u dood.
Sommige mensen wens je eigenlijk een heel erg lang leven toe.
Als je de ouderzorg maar slecht genoeg maakt wenst iedereen straks deaud te zijn.
Pia gaat dat juridisch in goede banen leiden! Goed bezig Pia, jij kent je prioriteiten. Links lullen, rechts organen oogsten.
The face of evil.
Gebeurt nu al. Piet Bezemer, 93 jaar, heeft zelfmoord gepleegd omdat hij afgewezen werd voor opname in een verpleeghuis. Zijn situatie was "niet erg genoeg".
www.ad.nl/binnenland/br-piet-93-zag-g...
Zo schrijnend.
Daarnaast zou een korting op je zorgpremie een goed begin zijn.
Ik ken veel mensen waarvan ik denk dat het beter is als ze op tijd dood gaan.
Hopelijk ben jij ook een goede kennis van Pia
@kapt.Jerkoff | 01-02-20 | 12:49: Of een goede kennis van Taghi
REAGEER OOK