Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

LOL. Man van anti-GeenPeil campagnevoerster @anneapplebaum vangt ton per jaar van Emiraten

Russische beïnvloeding: slecht
Arabische beïnvloeding: goed

Hee maar dit is leuk. Kent u Anne Applebaum nog? Dat is een Amerikaanse publiciste die zich de hele dag druk maakt over Russische beïnvloeding (zeker niet onterecht) en daarbij alles wat er overal in de wereld voor informatie verschijnt interpreteert als Russische beïnvloeding (zeker wel onterecht). Mevrouw Applebaum voerde in maart 2016 campagne tegen het GeenPeil-referendum. In een artikel op Slate (geciteerd op Wikipedia) noemde ze uw eigenste GeenStijl zelfs een populist, hoax-loving website

Nou ja. Die Anne Applebaum dus. Die is in het nieuws. Tenminste, haar echtgenoot is het nieuws. Want NRC (zouden wij nooit een populist, hoax-loving newspaper noemen, red.) heeft mannie Radek Sikorski even onder het vergrootglas gelegd en wat blijkt? Meneer vangt een ton per jaar van de Verenigde Arabische Emiraten als adviseur over een of andere conferentie. Lekker baantje, zult u zeggen, goed bekeken Radek. Maar! Radek heeft nog een ander bijbaantje. Hij is namelijk tevens ook daarnaast lid van het Europees Parlement (toegegeven, dat kost ook geen 40 uur per week). U weet wel, het parlement dat de laatste tijd zo positief in het nieuws is vanwege omkoping door boevenlanden zoals Qatar en Marokko. 

Kom er maar in NRC: "De prominente buitenlandwoordvoerder en voormalig Pools minister van Buitenlandse Zaken, reist zo’n twee keer per jaar naar de Verenigde Arabische Emiraten, voor een kosteloos verblijf in luxe resorts. En dat niet alleen: Sikorski krijgt zelfs betaald van zijn gastheren. Naast zijn salaris als Europarlementariër, van netto 7.646 euro per maand, ontvangt hij jaarlijks nog eens 100.000 dollar (93.000 euro) van de Emiraten, voor het adviseren over de conferentie." 

"De conferentie zelf wordt inmiddels bezocht door een besloten groep van zo’n 150 politici en analisten, onder wie afgelopen jaar EU-buitenlandchef Josep Borrell. Pers is niet welkom, alles vindt plaats onder regels van beslotenheid."

"Sikorski gaf bij het Europees Parlement niet op dat hij eind vorig jaar de conferentie in de Emiraten bijwoonde, op kosten van dat land. Europarlementariërs zijn verplicht dergelijke reizen te melden. Volgens Sikorski hoefde dat in zijn geval niet, omdat hij de reis niet maakte in zijn rol als Europarlementariër. „Het maakte deel uit van mijn betaalde externe activiteiten.”"

"Om na te gaan of de riante betalingen, die zijn toegestaan volgens de regels van het EP, zijn standpunten als Europarlementariër beïnvloeden, analyseerde NRC het stemgedrag van Sikorski. Hoewel directe invloed niet kan worden aangetoond, blijkt wel dat Sikorski posities inneemt die de Emiraten goed uitkomen." 

"In 2021 keert hij zich tegen een oproep om maatregelen te treffen tegen de Emiraten, vanwege de opsluiting van een kritische blogger. Datzelfde jaar steunt hij een poging om een resolutie over doodstraffen in Saoedi-Arabië te verzachten. Waar de resolutie aan de kaak wil stellen dat het land dissidenten laat executeren, steunt Sikorski een voorstel om in de tekst laten opnemen dat de Saoedi’s de laatste jaren steeds minder doodstraffen uitdelen." 

"In deze kwesties stemt Sikorski mee met zijn partijgenoten, van de rechtse Europese Volkspartij, waarin ook het CDA zit. Daarom vindt Sikorski dat er geen sprake is van belangenverstrengeling. „In alle kwesties over deze landen heb ik gestemd in lijn met de aanbevelingen van mijn politieke groep”, antwoordt Sikorski op vragen van NRC."

Walgelijke aantijgingen allemaal en ongetwijfeld ook onderdeel van een Russische desinformatiecampagne om Sikorski te ondermijnen! Sikorski is juist een ontzettende tegenstander van het beïnvloeden van democratische politici door buitenlandse mogendheden! En dit soort contacten horen nu eenmaal bij de internationale geopolitiek! Let liever eens op andere dingen GeenStijl! Dit soort nieuws moeten we niet willen! 

UPDATE - Brief waarin Sikorski exact niets ontkent

Social

Reaguursels

Inloggen

Totaal geen zin in argumenten, hoeft ook niet want Geen Stijl.

Dus even de populist uithangen: het allerallerAAAAAALLLERRRRR ergst wat deze parlementariër heeft gedaan is: TWEE KEER met een VLIEGTUIG gevlogen!!??!!
Daar zou Het Geweldigste Parlement Ooit (dixit het EU parlement en de msm) zich voor moeten schamen!
Waarom niet ge-plane-poolt met Timmerfrenske? (of wacht... dat past niet qua ruimte voor ego's en gewicht)

Serieuzer: helaas zijn we nog steeds afhankelijk van het Midden Oosten qua olie*, dus een té grote mond is riskant.

*daar heeft de groene khmer helaas een punt. Olie is niet alleen een brandstof (foei! Slecht!) maar ook de basis voor hippe carbon fietsen, lichtgewicht constructies etc. etc.
Wat dat aangaat heeft Trump wel een punt.

klimgek | 09-02-23 | 17:01

Je zegt tegen iedereen die komt mekkeren dat je het begrijpt, en dat je wel wat kan doen als ze ook iets terugdoen. Net zo lang tot je van alle kanten geld krijgt.

Harry.Langezwaal | 09-02-23 | 14:06 | 1

Je hebt zojuist het CDA heruitgevonden.

zeurmachine | 09-02-23 | 15:43

Geld. Daar gaat het steeds om. Geld. Geef ze geld en ze doen wat je wilt. Met geld koop je macht, mensen, gehoorzaamheid.
En van een tekort aan geld wordt je zeker ongelukkig, maar van heel veel geld niet persé heel erg gelukkig.

zeeman73 | 09-02-23 | 13:31 | 2

Geld maakt niet gelukkig maar gelukkig heb ik geld.
-Dick Advocaat

Bochel | 09-02-23 | 15:28

Ik dacht dat ie van rico was ! Money shit baby.

Xaffier | 09-02-23 | 18:24

En toch denk ik: Enkele organisatoren van dat GeenPeil referendum blijken aan het begin van de oorlog in Oekraïne zo de plank mis te hebben geslagen over de effecten van deze oorlog tot ver buiten Oekraïne zelf en de langdurige en verstrekkende gevolgen ervan, dat ik me afvraag of ze ooit ook maar een heel klein beetje hebben nagedacht voordat ze dat referendum organiseerden.

Ofwel: Ze begrepen wellicht totaal niet waar ze mee bezig waren, wat de betekenis van Oekraïne en de democratisering daar is geweest en hoe cynisch Poetins Rusland misbruik zou gaan maken van de uitkomst ervan in de propaganda. Hadden ze dit juist ingeschat dan is het nog beroerder: Dan is de vraag wat hun bedoeling kan zijn geweest om Poetin zo in de kaart te spelen. Ik houd het dus maar op onbenul.

Baudet heeft overtuigend laten zien een Poetin-fanboy te zijn en waarschijnlijk heeft dit destijds bij hem meegespeeld maar van de andere organisatoren lijkt me eerder dat naïviteit op het gebied van de internationale betrekkingen een grotere rol speelde. En was het alleen te doen om de EU een hak te zetten dan had dat wellicht een aardige prijs.

Beste_Landgenoten | 09-02-23 | 13:13 | 12

Ik zal er dan maar een Engelse trader tegeltjes wijsheid ingooien:
"Four words a good trader never uses: "Should have" and "next time""
Doe er je voordeel mee B_L

Basil Fawlty | 09-02-23 | 18:38

@radiatorknopje | 09-02-23 | 14:39:
Proest. Wat is nou het bewezen gevolg waar ik om vroeg? Een hypocriet statement van de Russen, dat is het?

Sjors W. | 09-02-23 | 20:18

Of dat alleen een hypocriet statement van het Russische parlement is geweest kun je je afvragen. Per slot van rekening staan er andere dingen in dat statement die helaas maar al te waar zijn gebleken. Zelfs al zou het alleen propaganda zijn geweest dan is die propaganda nog altijd een bewezen gevolg van de EU schreeuwers op het Maidan plein. Daar vroeg je toch om?

radiatorknopje | 09-02-23 | 20:43
▼ 9 antwoorden verborgen

Misschien kan iemand die Borrell even onder het vergrootglas leggen. Wat deed die op die besloten conferentie in de Emiraten?

radiatorknopje | 09-02-23 | 13:02

Een soort Sywert dus. Maar dat de NRC dit soort nieuws over dat Europese paradis des corruption zo vlak voor de verkiezingen publiceert zeg.

Tiscali-2 | 09-02-23 | 12:55

Las ik niet toevallig ergens in een vorig recent topic dat Europarlementariërs riant betaald worden? Niet zozeer om hun capaciteiten, maar om corruptie tegen te gaan.
Zo ken ik er inderdaad nog wel een paar.
Mensen van dit soort zijn allemaal Rupsjes Nooitgenoeg.

Sneerpoets | 09-02-23 | 12:46 | 1

Bijvoorbeeld Sophie in 't Geld (D66) die 5 ton onterechte hotelkosten opstreek.

bijna_raak | 09-02-23 | 16:24

Schandalig! Sikorski was wel betrokken, maar had geen betrokkenheid.
En bovendien, als je als klimaatactivist wel naar Bali mag vliegen als privépersoon, waarom niet naar de Emiraten als privépersoon?

Lijkvocht | 09-02-23 | 12:45 | 1

de onbetrokken betrokkene.

zeeman73 | 09-02-23 | 13:31

Wat vinden de eurofielen hiervan?

thanseeuwen | 09-02-23 | 12:39 | 1

Meer Europa! Al falen ze bij blokjes in deze moderne toren van Babel, meer europa is voor den eurofiel de oplossing voor alles. Uit lijfsbehoud uiteraard.

donkieshot | 09-02-23 | 14:14

Het is slechts een kwestie van tijd voordat de deksel van de beerput van Timmerfrans ook open gaat. Waarom zou je anders als socialist je volk zo de nek om willen draaien?

Klaas_de_Waal | 09-02-23 | 12:38 | 1

De eerste tekenen dat de groene transitie niet werkt zijn er genoeg. Batterijen zijn het product van slavenarbeid, zonnepanelen leveren een berg plastic op en zijn inefficiënt op plekken met weinig zon, bio-massa is een farce. Lieden als Dikke Frans functioneren enkel binnen hun groep, een machtige cultus.

Dit wil niet zeggen dat bepaalde veranderingen onwenselijk zijn, het is echter wel een feit dat de activisten en schreeuwers en enorme prutsers zijn. Bijzonder star, overgevoelig voor kritiek (hoi dikke Frans!) en bijzonder weinig oog voor realiteit, ook al klopt het aan de deur.

Uiteraard zien ze het falen als bewijs voor meer middelen.

donkieshot | 09-02-23 | 14:28

Tsja, als Oost- of Zuid-Europese politici in het EP gaan zitten worden ze niet opeens netjes. Integendeel. Is toch een beetje de mores van die landen.

BobDobalina | 09-02-23 | 12:38 | 1

Is hier niet heel veel minder hoor. Wij weten het alleen beter te verbergen.

At_Dawn_They_Sleep | 09-02-23 | 12:41

Dus als ik het goed begrijp:
- Meneer Europarlementarier krijgt gratis vakanties en 100K per jaar van de Emiraten.
- Hij geeft dat netjes op, op de daarvoor bedoelde EU website.
- En iedereen binnen de EU organisatie vindt dat oke?
.
Hoog tijd voor een aparte website, met een corruptie index voor dit soort lui.
.
(En de structurele oplossing is natuurlijk (nep) bijbanen verbieden,
men krijgt al ruim voldoende als EU parlementarier)

hotmint | 09-02-23 | 12:14 | 1

Inderdaad - gewoon geen enkele bijbaan accepteren incl kostenloos adviseur zijn etc etc. Ze zitten er voor het volk en niet voor de oneindige verrijking van zichzelf, toch?

oh no | 09-02-23 | 12:33

Een beerput vol verborgen corruptie, in de EU, in Nederland. Alleen de Mos wordt nu vervolgd omdat hij niet slim genoeg was het goed te verbergen. En die lul in het Zuiden, Van Raay of zo, natuurlijk. Die ondertussen weer terug in het zadel is gehesen door zijn vriendjes.

Hommel | 09-02-23 | 12:08 | 4

@Après toi | 09-02-23 | 12:35: Onschuldig tot het tegendeel bewezen is toch? Is er al een definitief vonnis?

At_Dawn_They_Sleep | 09-02-23 | 12:43
▼ 1 antwoord verborgen

Goh, corruptie (en schandalige salarissen en benefits) in Euro Parlement. Wie had dat nou gedacht.

rman | 09-02-23 | 12:07

Door sterke afhankelijkheid van olie en gas, de voortdurende instroom van moslims en de vervanging van onze cultuur door externe instroom, neemt de invloed van dit soort landen toe. Straks zullen politici van islamitische afkomst dat effect alleen maar versterken. Denk aan Denk die aan de hand van Erdogan lopen bijvoorbeeld. Nu nog incidenteel, straks structureel.
Europa, wie doet straks het licht uit? Voorgoed.

Jan Lange3373 | 09-02-23 | 12:03 | 1
-weggejorist-
oh no | 09-02-23 | 12:32

Heet dit niet gewoon lobbyen? Of een multinational of een oliestaat dit doet maakt weinig uit.

Meuntjes | 09-02-23 | 12:00 | 1

Ja, dat is gewoon lobbyen. Maar wat niet gewoon is (of mag zijn) is dat een parlementarier dat doet. Zelfs niet een parlementarier van het EU-nepparlement.

Schmalz | 09-02-23 | 12:28

Ja ze hebben zelf bepaald dat ze onbeperkte neveninkomsten mogen hebben, als ze het maar opgeven. Alleen dat opgeven wordt met zulke vage beschrijvingen gedaan, dat belangenverstrengeling nooit aangetoont kan worden.

usb stok | 09-02-23 | 11:59

En wij hebben een parlement dat een terecht debat over de mogelijke vieze handjes van onze beste premier allertijde blokkeert.
Het zet je wel weer aan het denken.

Kruimel | 09-02-23 | 11:59

Weer een voorbeeld van een uitwas van de boevenclub in Brussel. En daar moeten wij dan nog meer macht over ons land en geld naar toe brengen? De EU is ooit opgezet om de handel tussen de lidstaten te vergemakkelijken; zo is het althans ooit aan de burgers verkocht. Hoe is het mogelijk dat het in minder dan 20 jaar tijd zo'n enorm machtige en corrupte kliek is geworden? En wie gaat dat stoppen? We kunnen er niet uit, tenminste niet zonder een hoop problemen, maar we kunnen wel zoveel mogelijk dwars gaan liggen en zorgen dat we de macht over Nederland in Nederland houden. Met dwars liggen bedoel ik dan niet instemmen met alle regeltjes die nadelig zijn voor Nederland. Als Brussel ons geld wil dan moeten ze ons maar tegemoet komen op het gebied van b.v. behoud visserij en asielproblematiek.

Toos Bevergeil | 09-02-23 | 11:59 | 4

De EEG is en was een goed concept, er is toen alleen teveel bijgehaald onder de noemer van "het is echt nodig hoor!". Alleen is er geen mogelijkheid tot reflextie in het systeem ingebouwd. Anders zouden we wel eindelijk eens de weeffouten in de muntunie gaan herstellen, en zouden we tot inzicht komen dat we waarschijnlijk beter de debiele band van vrij verkeer van personen gekoppeld aan vrij verkeer van goederen / diensten moeten loslaten om de sociale systemen in de rijkere landen niet te overbelasten.

oh no | 09-02-23 | 12:36

Jij denkt dat het erger is geworden? Dus je denkt dat het 20 jaar geleden super puur was, en erger is geworden? Of is internationale handel bevorderen altijd aantrekkelijk geweest voor degenen die geil worden van wat er aan de strijkstok kan blijven hangen?

Het is altijd zo geweest. EEG, EU... altijd op de rand van protectionisme, concurrentie benadelen, en dan persoonlijk vrucgten plukken.

Sjors W. | 09-02-23 | 14:25
▼ 1 antwoord verborgen

En dan blijft de politiek er schande van spreken dat het vertrouwen in de politiek zo laag is.
Toch raar.

Kruimel | 09-02-23 | 11:53

Dat artikel staat eigenlijk niets vreemds in.

geenjagergeenneeger | 09-02-23 | 11:52

Werken voor het EP zou voldoende reden moeten zijn iedere VOG te weigeren.
Vieze corrupte zwijnenzooi. Bah.

Duwbak_Linda | 09-02-23 | 11:52

Ik heb een paar mensen uit de Brusselse bureaucratie op mijn Facebook. 80% van het jaar bezig met uit eten en reizen. 20% met yoga op kantoor terwijl ze vieren dat hun collega #inspiring #womenforchange is. En dan elke paar jaar stoppen ze om hun droom te volgen: Een of andere oplichting zoals multilevel marketing of spirtual business coaching met een bedrijf uit de Balkan. Dan plots hebben ze hun baantje weer in Brussel. Verder met subsidie uitdelen aan vrienden. Ik zie het nu al meer dan 10 jaar aan. In Brussel kan het allemaal.

GeheidEenGeit | 09-02-23 | 11:51 | 1

Ik zou er wel willen maar niet kunnen werken. Iets met moreel kompas.

Ray Skak | 09-02-23 | 11:58

The apple falls not far from the baum?

Cor Netto | 09-02-23 | 11:47

En nu gaan we die lui opknopen of gewoon wegpromoveren naar een ander lucratief baantje?

U-boot | 09-02-23 | 11:44

Het zoveelste bewijs, dat de EU een broeinest van corruptie, belangenverstrengeling en anti-democratische krachten is.
Hoe eerder dat gedrocht opgedoekt wordt, des te beter. Maar dat gaat helaas niet gebeuren.
Uiteindelijk gaat het een soort Sovjet-Unie op kapitalistische leest worden. Even corrupt, even dictatoriaal, evenzeer met een totaal geknechte bevolking.
En - uiteraard - met een Europees Leger, om de lidstaten onder de duim te houden, en ieder idee van een - exit per definitie uit te sluiten.

KeesBruin | 09-02-23 | 11:43 | 5

Voor een Europees leger moeten we inderdaad keihard waken. Met hoe de ongekozen EU leiders zich al vele malen hebben misdragen in hun uitspraken is dat een eng vooruitzicht.

Bovendien zitten we voor onze verdediging al in de NAVO, die gelukkig wat verder van de directe politieke invloed verwijderd is, zeker die van EU leiders.

oh no | 09-02-23 | 12:39

@Motorkater | 09-02-23 | 11:51: het zou wel het beste voor de Nederlandse burger zijn, zomaar zolang de Kartelista's Er een veel te dik belegde boterham aan overhouden zal dat nooit gebeuren.

Grachus | 09-02-23 | 14:24
▼ 2 antwoorden verborgen

Toen het referendum werd verboden, is destijds ook onderzocht wie van onze politici reisjes kregen aangeboden?

Regentenstijl | 09-02-23 | 11:43 | 1

Dat hoef je niet te onderzoeken, je hoeft alleen maar te kijken welke partijen het referendum om zeep geholpen hebben. En welke partijen zwaar pro-EU zijn, en je weet wie Nederland en de democratie om zeep willen helpen.

KeesBruin | 09-02-23 | 11:45

In Oekraïne zijn ze begonnen de corruptie aan te pakken, nu de EU nog.

Sieg Hein | 09-02-23 | 11:41 | 5

@Sieg Hein | 09-02-23 | 12:08: Of het nu gaat om stikstof, of het klimaat, of de wolf in Nederland, het maakt niet uit. Alles is geregeld via de EU of internationale verdragen. Onze opeenvolgende regeringen hebben onze soevereiniteit als natiestaat totaal bij het oud vuil gezet.

KeesBruin | 09-02-23 | 12:11

In Oekraïne is het vooral een poging om zichzelf zo goed mogelijk te presenteren richting de EU om versneld toegelaten mogen worden tot de Unie... want o zo zielig en ze zijn zo goed bezig wat betreft aanpakken corruptie. Nadat ze zijn toegelaten zal het wel niet meer zo'n prioriteit kennen vermoed ik.

oh no | 09-02-23 | 12:41

Voor de oorlog stond Oekraïne bekend als vele malen corrupter dan het gemiddelde Europese land. Zelensky is een goeie marketingman.

Zeurders | 09-02-23 | 13:01
▼ 2 antwoorden verborgen

Grappig verhaal, waaruit blijkt dat iedereen te koop is.
En m’n schoonopa zei altijd : “en als ze nee zeggen heb je te weinig geboden”.

Ruimedenker | 09-02-23 | 11:35 | 3

Er zijn echt wel mensen die niet te koop zijn.

Roos | 09-02-23 | 13:06

@Roos: Klopt, die mensen zijn te huur.

Flibbage | 09-02-23 | 17:39

Voor een luttele 100.000 dollar per jaar laat een bekwame en integere parlementariër zijn stemgedrag toch niet beïnvloeden? Dat is best wel vergezocht. Toch?

guldenmiddenweg | 09-02-23 | 11:33

Dat hele EU is te groot. Dat is een corrupte bende en dat gaat alleen maar erger worden. Hoe groter hoe minder te controleren.

Alexander | 09-02-23 | 11:33

Sterker nog: van iedereen die naar die contreien op vakantie gaat twijfel ik aan de intenties. En ik twijfel aan acceptabele IQ-waarden en aan het al dan niet bestaan van stoornissen.

SIogra | 09-02-23 | 11:31 | 4

@Cobarde | 09-02-23 | 11:38: Die dames gaan daar dan op vakantie maar om te werken. Het luxe leven moet ergens van betaald worden en meestal niet van de foto's op Instagram.

Toos Bevergeil | 09-02-23 | 11:54

Dit. Iets met lege hoofden.

Roos | 09-02-23 | 13:07
▼ 1 antwoord verborgen

Het zal aan mij liggen maar ik zou gezien de huidige omstandigheden niet echt etaleren met "GeenPeil".

Dit zetten we dan maar eventjes op de plank.

Maar dan blijft natuurlijk wel het feit dat wij de komende 10 jaar op zijn minst nog olie nodig hebben en zelf niet zoveel hebben.

En als we het toch hebben oliegeld. Waar zijn de vragen over de 2 miljard die Jared kreeg? Ik zei het al over de Russen maar die Arabieren zijn ook niet te vertrouwen hoor. Maar. Die Arabieren zijn veel minder gevaarlijk en we hebben ze voorlopig nog nodig.

KingOfTheLoonyBin | 09-02-23 | 11:30 | 1
-weggejorist-
Grachus | 09-02-23 | 14:27

Wiens brood men eet, enz

hotbrasil | 09-02-23 | 11:23

Toch benieuwd, hoe men zou stemmen als nu dat GeenPeil-referendum opnieuw zou worden gehouden.

Beste_Landgenoten | 09-02-23 | 11:20 | 8

Interessante vraag, want nu is Oekraïne het slachtoffer, en destijds was het alleen maar het zoveelste corrupte Oost-Europese land.
Ik heb destijds vol overtuiging tégen gestemd, omdat ik sowieso tegen de EU ben, én omdat het land ook nog eens zo corrupt als de neten was.
Maar nu zitten we in een ander tijdsgewricht, en nu is tegen stemmen, nóg meer dan destijds, een futiele actie. En de reden is, dat de EU van iedere democratische grondslag los is.
De EC, Von der Leyen voorop, doet gewoon precies waar ze zin in heeft. Het Europese Parlement is een tandeloze farce, en bovendien gevuld met figuren van zeer dubieus allooi, dus daar hoeven we ook niets van te verwachten.
Ik denk, dat ik nu niet eens meer de moeite zou nemen, om een proteststem uit te gaan brengen. De EU is een supertanker, die voorlopig niet te keren valt.
Met dank aan de regeringen en dominante politieke partijen, die als een blind paard achter een waanzinnig idee zijn aangelopen.

KeesBruin | 09-02-23 | 11:57

@Beste_Landgenoten | 09-02-23 | 11:27: Nee, dat kunnen we niet, want onze politiek wil helemaal geen referenda of democratie. Ze willen de EU, en die staat haaks op zaken als democratie en vrijheid. Uiteraard niet op zo'n botte en opzichtige manier als Rusland of China, maar meer sneaky, achter de schermen, met veel rookgordijnen, mooi gelul over democratie, en gewapper met wijsvingertjes naar Polen en Hongarije.
Maar au fond zijn ze geen haar beter dan welke dictatoriaal ingestelde regering ook. Alleen véél achterbakser.

KeesBruin | 09-02-23 | 12:06

Helaas, is het referendum de nek omgedraaid door de anti-democratische D66 krachten In ons parlement.

Grachus | 09-02-23 | 14:29
▼ 5 antwoorden verborgen

Schande! En waar kan ik zo'n baantje krijgen?

John McClane | 09-02-23 | 11:20 | 1

Bij de dierenwinkel, afdeling reptielen.

keistad | 09-02-23 | 11:26

Wordt eens tijd de ELKE Europarlementariër volledig doorgelicht wordt door een echt onafhankelijk orgaan. Die kunnen dat daarna ook bij ons doen. Ach ja. Dromen mag.

Louter Leuter | 09-02-23 | 11:19 | 1

Zelfde gedachte hier. En dat de pers er niet eens bij mag bij dit soort afspraakjes tussen niet-EU partijen en deze onze mensen die voor én met hun eigen bevolking zouden moeten samenwerken, vind ik ronduit schandalig.

anja | 09-02-23 | 11:46

Wel bijzonder dat dit soort volk ALTIJD de vinger wijst naar anderen voor iets wat ze zelf keihard doen.

Bochel | 09-02-23 | 11:19

Dan kun je toch niet anders concluderen dat de kloof tussen de boven-ons-geplaatsten op het Brusselse pluche alleen maar groter wordt. Iedereen zal begrijpen dat een dergelijke betaalde externe baan invloed heeft op de rol als parlementariër, hoe hard hij dat ook zal ontkennen. Met het riante Europese salaris zou hij een dergelijk baantje vriendelijk moeten afwijzen. De schijn van belangenverstrengeling zie je van verre aankomen en als hij dat niet begrijpt, dan kun je spreken van de kloof tussen het volk en de pluchemensen, waarmee hij een smet wordt op de fatsoenlijke europarlementariërs. Mijn vertrouwen in Brussel wordt door dit soort mensen steeds minder.

ches | 09-02-23 | 11:18 | 1

Fatsoenlijke europarlementariërs? Zoiets als gloeiend heet ijs?

Grachus | 09-02-23 | 14:31

En deze mensen willen dan de macht hebben over wat jij wel en niet mag, half communistisch tuig is het. Wil niemand kwetsen maar meer kan ik er niet meer van maken.

keistad | 09-02-23 | 11:18

Hoe noem je een vrouw die je voor geld kunt inhuren om smerige spelletjes te spelen ook alweer?

Zeurders | 09-02-23 | 11:15 | 1

een kaagdier

pete1023 | 09-02-23 | 11:58


Die mensen verkopen hun ouwe moer nog voor wat pegels.

Geldwolven zijn een van de ergste soort.
Hun ziel is er allang vandoor gegaan.

Roos | 09-02-23 | 11:14 | 2

Moest denken aan onderstaand citaat (Schopenhauer). Inhoud lijkt me juist.
"Das Geld ist die menschliche Glückseligkeit in abstracto; daher, wann man nicht mehr fähig ist, sie in concreto zu genießen, man sein ganzes Herz an jenes hängt."

Ichneumonidae | 09-02-23 | 11:29

Aan mensen die veel geld te besteden hebben kun je goed hun ware aard zien. Ze hebben immers alle middelen en kunnen alle keuzes maken die ze willen.

letopuwzaak | 09-02-23 | 11:41

En dezelfde Josep Borrell is bezig met EU wetgeving betreffende 'nepnieuws'. Transparantie en verantwoording afleggen is volgens hem zeer belangrijk. Hoor ik daar in de verte de varkentjes van George Orwell aankomen?

therealbraindump | 09-02-23 | 11:10 | 2

In de verte? Ze zijn al gearriveerd.

UnderTheDevil | 09-02-23 | 11:18

Gezien de omvang van Timmerschwanz is het verkleinwoordje ongepast.

Louter Leuter | 09-02-23 | 11:21

Kan ook zijn dat Anne Applebaum het met haar man, genoemde Radek Sikorski, nooit over (de herkomst van) geld heeft.

Ichneumonidae | 09-02-23 | 11:10 | 6

Voor hem is het helikoptergeld.

AntiZanicz | 09-02-23 | 12:43

@Ichneumonidae | 09-02-23 | 11:59: Is applebaum EU correspondent of is het een LAT relatie met een oceaan ertussen. Dan zal al het vliegen ook wel op kosten van de gemeenschap zijn.

AntiZanicz | 09-02-23 | 12:44
▼ 3 antwoorden verborgen

T is wat hè...

Is dit nog nieuws? | 09-02-23 | 11:08

De tering zeg... meneer is gewoon een buitenlandse agent. Met pek en veren uit Brussel jagen. Sofort!

Trekhaas | 09-02-23 | 11:06

al die takken die geld sponseren zijn ook maar handen met verborgen armen
volg het lijntje terug voorbij russisch en arabisch en je komt waarschijnlijk bij het zelfde clubje lobbyisten uit

niemand specifiek | 09-02-23 | 11:06 | 1

Uiteindelijk is alles geweaun de schuld van GS.
Overigens ben ik van mening dat Nederland weer een Republiek moet worden.

vliegende knorrepot | 09-02-23 | 11:08

Jaaaaa, maaaaaaaarrr ... Poetin ... of zoiets.
Die komt hier gewoon mee weg want hij 'deugt'

James Lastig | 09-02-23 | 11:03

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Energie vergelijken | Autoverzekering vergelijken
Kansino. Hét online casino van Nederland.
Online casino met licentie | Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online Gokken | Brokerfolio.com brokers vergelijken | online bookmakers in Nederland
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | Crypto-casino.nl