Lekker warm! 21 graden op ministerie Rutte
Steek die thermostaat maar in je bips
We moeten van Rob Jetten allemaal de thermostaat op 19 zetten, en daarom geeft onze overheid het goede voorbeeld. Oh nee wacht. De T. is even door Den Haag gelopen en wat blijkt? "In de Tweede Kamer was het de afgelopen winterweek ruim 21 graden. En in het ministerie van Algemene Zaken – waar premier Rutte en zijn ambtenaren werken – werd een temperatuur van 20,9 graden gemeten. In de centrale hal van het ministerie van Economische Zaken en Klimaat was het afgelopen week 20,5 graden." Gelukkig maar, want je moet er niet aan denken dat er een of andere kneiterlamme FvD'er opeens een koutje vat.
Maar gelukkig zijn er smoesjes!
"Een woordvoerder van het Rijksvastgoedbedrijf (RVB) – dat veel overheidsgebouwen beheert – laat weten dat de Tweede Kamer en het pand van Algemene Zaken ’aparte gevallen’ zijn. „Die gebouwen doen niet mee aan de energiebesparingscampagne, omdat het officieel geen Rijkskantoren zijn.” Bovendien is het technisch ingewikkeld om de temperatuur te verlagen, stelt de woordvoerder. „Algemene Zaken is nu nog gevestigd aan het Binnenhof in een oud, monumentaal pand.”" Ja en Mark Rutte heeft een hele oude Nokia en daarom verwijdert hij altijd zijn sms'jes.
"Dat het uitgerekend in de hal van het Energie-ministerie van Jetten óók een stuk warmer is dan 19 graden, heeft volgens een woordvoerder van Jetten een technische oorzaak. „De meeste vertrekken in het pand zijn aangesloten op stadsverwarming”, zegt hij. „Maar de hal en het trappenhuis hebben een andere warmtebron. Dat is iets moeilijker te reguleren.”" Weet u wat ook moeilijk te reguleren is? Burgers die de ene dag dit moeten, en dan weer dat, en ondertussen zien dat de regels niet gelden voor degenen die de regels maken. Is daar al een leuke overheidscampagne over?
Moeilijk moeilijk!
Social
Ondertussen in Nederland
Social
Reaguursels
InloggenZo ingewikkeld is het niet om de temperatuur te verlagen.
Nog even en Frans Timmermans gaat roepen dat we minder moeten vliegen en vreten. Of nee, wacht. Nog even en die dikke Hubert Bruls gaat ons tips geven over gezondheid en bewegen. Haha, zie je het voor je? Of nee nee wacht, nog gekker. Nog even en die met koffers vol geld rondsjouwende door en door corrupte en belastingontwijkende europarlementariërs (hoi Sophie!) gaan ons vertellen dat we best wat meer belasting kunnen betalen aan de pomp en voor de kachel!
Ach, zo gek zal het niet worden toch?
Ik kan het nog sterker vertellen, maar dan moet ik liegen!
Toch knap als er via de rechter moet worden doorgedramd dat de avondklok toch echt, echt, echt blijft gelden kan dat, incl rechtzaak binnen een week geregeld worden, als de verwarming naar beneden moet kost dat 8 maanden. Je krijgt bijna het idee dat ze het niet willen...
DOE WAT IK ZEG!!! Niet zoals ik doe. De bestuurscultuur van de “liberalen” en “socialisten”
Dus ze hadden vanaf april de tijd om de temperatuur met 1 graad te verlagen, en dat is eind december nog steeds niet gelukt. Fucking hell, dat verzin je toch niet ?
Als je stilzit krijg je het koud
Wat een idioten daar in Den Haag. Om te beginnen hadden ze daar op hun vingers na kunnen tellen dat er gecontroleerd zou worden of ze zichzelf aan de energiebesparingscampagne zouden houden en bovendien lijken gebouwen eigenstandig te kunnen beslissen dat ze "niet aan de nergiebesparingscampagne meedoen omdat het geen Rijksgebouwen zijn". In geen Rijksgebouwen zijn onderscheiden ze zich niet van het merendeel van de gebouwen waarin de mensen wonen waar de energiebesparingscampagne op gericht is. Nog even en Rutte verschuilt zich niet achter zijn falende geheugen maar achter een gebouw.
Ik ben benieuwd welke techneuten ze kunnen vinden die uit kunnen leggen welke bouwkundige rampspoed zich zal voordoen als de temperatuur daar verlaagd wordt.
En waarom kan een pand dat er al honderden jaren staat, opeens die gevreesde temperatuursprong NIET aan?
En zouden die regenten (alfa en gamma geschoold) opeens WEL naar Beta's luisteren?
Het feit dat de temperatuur er 21 graden is, geeft al aan dat het wel te regelen is. Die warmte is er niet van buiten, vanwege het weer, gekomen.
Het zal misschien zo zijn dat je niet even een druk op de thermostaat doet en klaar, maar te regelen is het absoluut. Ze hebben er een technische dienst.
De verwarming lager zetten is voor de paupers van het volk, niet voor Jetten, Rutte en Kaag.
Deze techneut weet dat het helemaal niet zo lastig is. De ministeries zijn voorzien van moderne meet en regelapparatuur
Een goede meet- en regeltechneut heeft dat zo geregeld
computer says no
In de rebound: rules for thee but not for me. En ik ken er ook nog 1 uit animalfarm: all pigs are equal but some are more equal..
Sinds april bezig om de temperatuur lager in te stellen )of in het weekend de stekker er uit te trekken).
En dat is dus onze overheid die wel even veel sneller dan alle andere landen iets complex als een paar kerncentrales neer gaat zetten. In geen 100 jaar. Echt niet.
do what we tell you but don't do what we do! Groetjes van onze elitaire machthebbers. Die hebben andere prioriteiten dan hun eigen volk.
Wat mij betreft is de reactie over het niet goed kunnen regelen van de temperatuur op het ministerie maar wel pretenderen de temperatuur op aarde op de graad nauwkeurig willen te beïnvloeden de tegel van de dag.
Ik zou zeggen; degenen die het erg koud hebben, ga richting Den Haag en neem zolang mogelijk je intrek in hun warmte, tentje en picknick mee want dat wordt uiteindelijk ook door jou betaalt van belastingcentjes dus heb je er recht op!!
Welk systeem dan ook, ze hebben allemaal een thermostaat!
Bij de Lidl lag 2 weken terug een 2 meter bij 2,20 Texelse schapenwollen dons ( ritsbaar, winter & zomerdons, ook aan elkaar te ritsen voor als het echt bar en boos wordt ), 7 tientjes. Ik kan iedereen die te arm of te bang is om te stoken aanraden zo'n ding in huis te halen en lekker 's avonds op de bank ermee te gaan liggen. Ideaal ding ( heb hem trouwens gewoon op mijn bedje liggen, de oude dons ligt hier op de bank, voor het geval dat ).
En als je dan moet douchen? Dan blijf je waarschijnlijk heel lang onder die warme straat staan omdat je na het uitkleden eerst moet ontdooien en het veel te koud is om eronderuit te komen. Wij hebben trouwens ook een deken op de bank hoor en de thermostaat staat aanzienlijk lager maar ik ga niet zitten blauwbekken bij vrieskou, ook slecht voor de woning en leidingen.
@dubbelicious | 19-12-22 | 14:05: straat = straal
@dubbelicious | 19-12-22 | 14:05:
Ik scheer me niet meer onder de douche, dat is de enige aanpassing. Douche me wel wat korter maar nog wel dagelijks. Wordt hier nooit kouder dan 12,5 in huis overigens, dus dat kleumen valt wel mee.
Wat stoken ze daar? Belastinggeld, maar wel circulair en groen hoor!
Terwijl de overheid nu juist zo'n prachtige voorbeeldfunctie zou kunnen vervullen, maar het enige wat ze kan boeien is macht.
Vandaar ook dat ze naar een digitale munt toewillen. Ze verbranden het geld letterlijk sneller dan dat ze kunnen bijdrukken.
En zijn we verbaasd?
NEE,niet echt, waar incompetentie de norm is hebben ze twee verwarmingssysteem die ze niet kunnen regelen, in een gebouw.
Een Honeywell? Dat mag dus niet meer want die hebben ook een VS defensie industriedochter. Oe lala! En dat is foute boel tegenwoordig voor de woke gemeenschap en hun pensioenfonds slaafjes (ik bedoelde dus: tot slaaf gemaakten om in het jargon te blijven. Burp).
Ik heb Honeycomb in huis. Weliswaar luidsprekers, maar mag dat nog wel of is dat ook fouter dan fout?
@Graaisnaaiert | 19-12-22 | 14:00:
Jij en ik zijn sowieso fout voor de woke gemeenschap. Live with it! Lol!
@Basil Fawlty | 19-12-22 | 14:09:
Mooi he. High five!
Mensen, vooral mannen die technisch onderlegt zijn verdenkt men dat ze PVV stemmen. Die mogen daarom niet aan de technische installatie zitten. Dat is het lastige. Hoe weet je dat iemand niet PVV stemt of godbetert op één van die andere ultra rechtse partijen (elke partij rechts van de VVD) stemt.
Dat is heel simpel. Vraag mensen of je met kernenergie een huis kan verwarmen en als het antwoord "nee" of "geen idee" is heb je je technicus met het juiste profiel gevonden.
Bijkomend voordeel is ook nog dat ze hun broodjes in de oven bakken op 120 graden ipv 240. Duurt wel 2x zo0 lang maar het bespaart een hoop energie :)
Tsjaad, zo weet ik van onderwijs tutjes dat ze van de lerarenkamer geen wasdroger mogen gebruiken, om de baby was te drogen doen ze in het hele huis de cv aan om de was te drogen als ze niet thuis zijn, oh wat is die stadsverwarming toch duur....
Technisch lastig. Tss alsof er geen knop op die radiator zit.
Het is altijd lastig te regelen en technisch ingewikkeld, maar waarom is het dan nooit te koud en altijd (te) warm als het zo lastig te regelen is? Heel toevallig is dat.
Ik denk dat we gewoon eens moeten beginnen met het draperen van een hele dikke stikstofdeken over het gebouw van het Europese Parlement.
En geen enkel commentaar van Jetten. Te druk met, tja, wat?
Scheren?
Het gebouw waar V&J en BZK in zitten heeft ook WKO en daar is het wèl gelukt om de temperatuur lager in te stellen. Dus het zal wel onwil in plaats van incompetentie zijn, hoewel alles natuurlijk mogelijk is met deze overheid.
zet Kaag een middag in de kamer,
koelt het zo 2 graden af
leuk in de zomer, maar voorlopig mag ze wegblijven
Wie het koud heeft moet dus naar het ministerie.....
Stem ze weg, overal, ook bij je sportclub. Kwaliteit is nooit noodzakelijk in een bestuur. Beïnvloeding wel.
Nee joh, de kachel staat daar uit. Het ligt gewoon aan de ambtenaren zelf, die werken zo hard, de hitte spat eraf.
Zikn toch allemaal heethoofden daar, elkaar voor racist uitmaken en nazisme. Daar lopen de temperaturen snel van op!
Ik geloof er niks van. Een tijdje geleden wat het zo koud in de 2e kamer dat iedereen ineens wegliep.
Bij de gemeente in Den Haag zeggen ze per 1 januari naar 18 graden te gaan, maar is er 1 pand waar het 20 moet zijn, omdat ze anders gezeik krijgen met de arbo.
Lijkt me onzin verhaal. Zegt Arbo niks over.
Volgens de Rijksvoorliegers in Algemene Zaken gevestigd in een oud monumentaal pand en is het moeilijk om de temperatuur daar te verlagen. Natuurlijk, die oude monumentale panden met A++++ label staan bekend om hun uitstekende isolatie. De zomerwarmte blijft daar makkelijk de hele winter hangen.
Misschien dat ze zelf subsidie moeten aanvragen om een goede thermostaat te kopen.
Grappig dat een kabinet dat niet in staat is om de temperatuur van de eigen gebouwen 2 graden naar beneden bij te stellen wel van mening is dat je met absurde belastingmaatregelen de temperatuur op de hele aarde maximaal 1,5 graad kunt laten stijgen.....
Mooi! practice what you preach idd;)
Iedereen weet dat u gelijk hebt alleen de politici nog niet, het kan verkeren.
Gevalletje do as we say, not as we do.
@Graaisnaaiert | 19-12-22 | 12:19:
Ja precies, dat dus !
Kijk maar uit. Straks is de conclusie dat de temperatuur in overheidsgebouwen alleen omlaag kan als de belastingen omhoog gaan.
Het is eigenlijk allemaal best wel begrijpelijk: als je stil zit en geen ruk (ruk = figuurlijk) doet krijg je het steenkoud. Snappu? Heb toch eens begrip.
Nou ze voeren altijd heel verhitte discussies over onbelangrijke zaken.
Als er belangrijke zaken spelen zoals de pensioenwet dan is de tweede kamer leeg.
@Zapata10. Tja, kijk het zit zo: het is al te moeilijk om de radiatorknop wat terug te draaien en als het nog moeilijker wordt, bijvoorbeeld bij pensioendebatten, nou, dan blijven ze gewoon weg. Als je geen problemen hoort, dan zijn ze er toch niet.
Government is the problem.
U bent veertig jaar te laat met het napraten van Ronald Reagan.
@Red shirt | 19-12-22 | 12:33: Maar nog steeds relevant en de waarheid als een koe.
Officieel: "The most terrifying words in the English language are: I'm from the government and I'm here to help."
En inderdaad nog steeds relevant.
Een meting van de temperatuur in Paleis Huis ten Bosch lijkt me ook wel eens interessant.
Zou op 18 staan in de gebruikte vertrekken
Wij zijn in de CO2-val gelopen en dat wordt bloeden voor decennia.
En mochten de uit de duim gezogen modellen waar het IPCC zich aan laaft toevallig een goede uitkomst hebben gegenereerd, dan verzuipen we alsnog.
Het is niets minder dan een machtsgreep. En geen kleintje.
Bloedje-irritant is wel de meute zakkenvullers in de installatiebranche, goede doelen branche en overige volk, dat cynisch of vol overgave zakken vult. De believers zijn het ergst qua gedrag, de opportunistische zakkenvullers het slechtst qua mens.
Het mengsel is een horde malloten waar geen normaal woord mee te wisselen valt.
Truus van de postkamer heeft een briefje van de dokter waarin staat dat het om haar heen altijd 22 graden moet wezen. En ze is aktief vakbondslid. En omdat de verwarming alleen voor het hele gebouw geregeld kan worden, kan 'ie niet omlaag.
Deze mensen besturen dus ons land. Echt ongelooflijk... Hoezo "BV Nederland"? "Government is terrible at everything."
Natuurlijk !
Tegen het volk zeggen niet vliegen; Zelf vliegen ze het hele jaar ook voor vakantie en maken ze het voor ons duurder want milieu ...
Tegen het volk zuinige auto rijden, liefst een nieuwe elekrisch; ... zelf in een dikke bmw met chauffeur en niet electrisch want niet handig....
Tegen het volk zeggen, verwarming laag bespaar energie; ik denk dat niemand van het kabinet in de kou zet want dat doe je niet met € 8600 per maand...
Stik toch met al je regels waar jullie jezelf niet aan houden !
Mijn huis houdt in de zomer graag de warmte vast. Heb ontdekt dat dat ook voor de winter geldt. Dus stook ik 's ochtends vroeg het huis tot een graad of 21 a 22 (flat-blokverwarming en peutkachtel(t), daarna blijft 't op dat nivo met hulp van de laser-peutkachtel(t) op de laagste stand. Heel goedkoop is dat ook niet, nu het christal-sap 4 euro de liter kost, maar met de 9 liter tank doe je (zeker nu de vorst weer is vertrokken) een heel aantal dagen.
Doorgaans is peutroleum diesel van een lagere kwaliteit. Diesel heb je voor 1.80 per liter.
In Belgie heeft huisbrandolie ook nog belastingvoordelen/maximumprijs, mssn loont een rit
In België betaal ik Eur 1.40 voor liter kachelpetroleum, 2 weken terug 200 liter gehaald, het ritje waard
Zat ik toch goed met 22 graden.
Fijne temperatuur om thuis niets te doen.
Geachte Kiezer, Door een technische oorzaak is iemand die niets van het leger wist minister van Defensie geworden. Hetzelfde geldt m.m. voor Financiën en Wonen. Door een technische oorzaak kunnen wij u hiervoor geen excuus aanbieden.
Was getekend, M. Rutte
De verwarming hoeft ook helemaal niet lager niet in de tweede kamer niet bij u thuis. Want volgens diezelfde Telegraaf zijn wij het rijkste volk van Europa en bezit u allemaal minimaal 176000 Euro aan spaargeld of beleggingen. Hup naar 25 graden die thermostaat. www.telegraaf.nl/financieel/724186185...
De leugens, waar halen ze het lef vandaan.
De meesten onder ons staan het genoemde bedrag in de min!
Dat is vrij weinig als je daar na je 65e van moet leven ;)
Gemiddeld, lekker vaag weer. Dus als er als de 1000 mensen een miljardair tussen zit, rekenen ze dat iedereen miljonair is. Ipv dat 999 mensen 0 hebben.
@Smoelensmid | 19-12-22 | 11:59: Het hangt er helemaal vanaf hoe oud je van plan bent te worden :)
@Smoelensmid | 19-12-22 | 11:59: Gelukkig mogen ze er nu mee gaan gokken zonder enige inbreng van u zelf. Dan wordt het vanzelf veel meer toch?
@goedverstaander | 19-12-22 | 12:06: Heel oud mijn beste, heel erg oud.. vandaar dat mijn reserves goed gevuld zijn.. niet voor niets jarenlang voor gespaard als zelfstandige zonder pensioen opbouw. .
@Zapata10 | 19-12-22 | 12:07: Zonder mijn inbreng wordt er nu ook gegokt, daar heb ik vakmensen voor ingehuurd die doen het altijd beter dan ik zelf kan en het geeft heel veel gemoedsrust;)
176K. Goh. Nou. Nee. Misschien als ik mijn collectibles verkoop maar a: gaat daar tijd over heen en b: heb ik ze niet als belegging gekocht maar om ervan te genieten.
@Smoelensmid | 19-12-22 | 12:17: Maar je hebt wel zeggenschap!.
Samen met Elon Musk ben ik gemiddeld miljardair. Dus 30 graden is hier geen probleem.
@Zapata10 | 19-12-22 | 12:30: Daar heb ik ooit voor gekozen, had ook tandarts in loondienst kunnen worden, het idee alleen al een gruwel ;)
Wacht maar, aangesloten op het warmtenet betekent volgend jaar de hoofdprijs aftikken en iets zegt mij dat ze niet onder het plafond blijven.
Een leuke overheidscampagne over dit onderwerp laat ik graag over aan de heren Bosma en Wilders en mevrouw Caroline van der Plas.
Drie keer raden of onze immer kritische msm dit plaatst
Begin jaren '20 van de vorige eeuw schreef Adolf Hitler het boek "Mein Kampf", het gevolg was een oorlog.
Nu is er weer een boek: "The Great Reset", weer van een Duitser...
"Das Kapital" was ook van een Duitser.
Evenals "Es muss nicht immer Kaviar sein" en "Der Zauberberg".
Dus?
Het eerste boek dat jij noemt, werd overigens door een Oostenrijker geschreven.
@Kapitein Sjaak Mus | 19-12-22 | 11:51: Scharf.
Dus er zijn echt mensen die onzin van onze overheid voor waar aan nemen.... bi zar
Haha. Ja, dat is het, bizar. Maar ze doen het massaal!!!
En om die overheidsbraaksels te screenen hebben we de pers.
Maar die gedragen zich als woordvoerder en kakelen klakkeloos na wat de kartelopinie is.
Op natuurlijk - zoals altijd - uitzonderingen na. Maar die geven wellicht hoop, maar bieden geen soelaas.
9 graden in huis is ook wel erg wreed. Zou bijna een outdoor slaapzak voor d'r willen kopen.
Of een campinggaskacheltje met extra flesjes gas erbij. Zeg maar waar 't heen moet.
@elfenstein | 19-12-22 | 11:49:
nomad.nl/nl/product/pegasus-340-mummy...
Deze zou moeten voldoen. Maar ze heeft ook nog twee kinder. Dat wordt me een beetje te gek.
@Duwbak_Linda | 19-12-22 | 11:51: Hier was het vanmorgen 11 graden in huis een dubbel dekbed werkt ook hoor ;)
@Smoelensmid | 19-12-22 | 12:02: Brr Snel de houtkachel aan.
@Duwbak_Linda | 19-12-22 | 12:27: Done;)
Thermostaat op nul gezet, nu is het de beurt aan de planeet en je beloofde opwarming!
Als de elektriciteit een keer (kort) uitvalt, staat ie daarna weer op 17 graden. Beter haalt u hem van de muur, of knipt het kabeltje door.
Dit is dan nog eenvoudig te controleren. Maar bij de doctrines en dictaten die minder of niet te controleren zijn houden ze zich er wel aan, beloofd! Mwoehaaahahahaha, it’s just waiting for the rats to flee from the next bouquet of piss.
Coëfficient berekend van: 'particulier stikstof betalen' versus 'overheidskachel naar 19 celsius' = Miljoenmiljard!
Los van 'walk your talk' en zelf je eigen geloofwaardigheid aantasten vind ik 21° knap warm. Zijn ze daar een terrarium voor reptielen begonnen?
Niet begonnen. Die reptielen zitten er volgens sommigen al even.
Een geisoleerd huis kan bij 19 graden warmer voelen dan een ongeisoleerde hut vol enkel glas. Danntocht en trekt t altijd.
Hoe is het in hemelsnaam mogelijk dat een energierekening die eerst € 86 was, nu € 460 wordt (voorschot), blijkens die tragische twitterdraad onder 'Ondertussen in Nederland'. De energieprijzen zullen echt gestegen zijn, dus als de rekening bijvoorbeeld tijdelijk zo'n twee keer zo duur zou zijn is dat wellicht nog te begrijpen (al zou ik daar wel een onderbouwing van willen zien). Maar dit is een ruime vervijfvoudiging van de prijs...! Het lijkt er sterk op dat de energieleveranciers misbruik maken van de situatie. Er is geen enkele onderbouwing van de prijsstijgingen. Hier zou wel eens een diepgaand journalistiek onderzoek aan gewijd mogen worden.
Kom op, je hebt zelf blijkbaat de m2 niet echt gevolgd. Die was in december vorig jaar voor velen nog ongeveer 67 cent en nu 3 a 5 euro. Ja, dat is dan inderdaad een vervijfviydiging en ja, de internationale inkoopprijs is nog veel meer gestegen.
Die persoon heeft zitten slapen als hij dit niet had verwacht. Had allang zijn appartement vol piepschuim moeten plakken en geld apart moeten zetten toen t nog kon. Het is echt niet alsof t niet in t nieuws was ofzo
Vond deze reactie onder de betreffende tweet wel erg goed:
Kapitalisme bestaat bij de gratie van meedogenloosheid.
@Shoarmamasutra | 19-12-22 | 11:43: Grote onzin. De kale gasprijs zit vandaag op € 1,18 en de TTF gasbeurs staat (opnieuw) in de min. Gelooft u niet wat de Eneco's en Vattenfalls van deze wereld u in de oren toeteren. Er zijn aanbieders zonder winstoogmerk die u voor de dagprijs leveren. Voert u hier eens uw verbruik in en kijk waar u op uit komt:
energie.anwb.nl/klant
moet je een dynamisch contract nemen (elk kwartier de actuele prijs), die variabele contracten (per maand vaste prijs) zit een enorme risk marge op van de e-leveranciers... Alleen de overheid laat zich in de luren leggen door de grote jongens op de energie markt. Wel is het bij dynamisch contract handig om e-laden, droger, wasmachine, vaatwasser op de dalmomenten te laten lopen .. en met gas koken ben je met een dynamisch contract beter uit; daar tussen 17:00 en 20:00 de E prijzen altijd hoger zijn ivm half elektrisch kokend nederland
@Shoarmamasutra | 19-12-22 | 11:43: Als je in de bijstand zit en elk dubbeltje 3x moet omdraaien, dan kan je helemaal geen geld apart zetten of je sociale huurwoning isoleren. Maar wel weer mooi voorbeeld van empathie. gefeliciteerd daarmee.
Oplichters zoals Oxxio, Vattenfall, Eneco verschuilen zich achter de hoge inkoopprijs. Ja wij hebben heel duur moeten inkopen en daarom zijn onze prijzen zo hoog. De echte reden is dat omdat ze nu zo hoog zitten ze vanaf 1 januari veel meer gecompenseerd krijgen van de Nederlandse staat. (lees de belastingbetaler) We betalen dat prijsplafond zelf. Nederland ligt ook vreselijk dwars bij een EU prijsplafond dus er worden weer heel nare spelletjes gespeeld.
@tek | 19-12-22 | 12:01: Belgie heeft al in oktober een wet aangenomen dat alle grote energie leveranciers (>200.000 consumenten klanten) verplicht dynamische contracten in hun portefolio moeten opnemen... we lopen zelfs achter op Belgie
@Shoarmamasutra | 19-12-22 | 11:43: gas inkoop prijs is historisch hoog? Ga weg in 2008 en 2005 was die hoger (maar geen rutte dus niet die extreme belastingen. Met het verplaatsen van de zetel der macht naar Europa is onze Koning trouwens een dictator geworden. De regels geven duidelijk aan dat hij zichzelf dan geen koning meer mag noemen.
@goedverstaander | 19-12-22 | 11:56: Dit is namelijk een dynamisch contract aanbieder (er zijn er 7 nu op de markt)
@tek | 19-12-22 | 12:15: bij vvde.nl heb je een overzicht van de dynamisch aanbieders en ANWB staat er nog niet bij
Bij mij ook een (bijna) vervijfvoudiging. Maar "gelukkig" krijgen we 190 euro terug! Zucht.
@Quantum Suicide | 19-12-22 | 12:03: zeg kom op als ik uitleg hoe t zit en hoe lang t bekend is betekent dat nog niet dat ik het er mee eens ben. Ik pleit al sinds het begin boor heropeninn van Slochteren.
En vrijwel iedereen kan af en toe een pak piepschuim van 9 euro kopen, je kan er honderden euros per jaar mee besparen.
@goedverstaander: ja en dan nog de overheidslasten enzo. De kale inkoopprijs was nog minder dan 1/5de voor pakweg oktober 21.
De energiemaatschappijen kopen ook vroeg in dus zitten er verscjillen in
Ik heb bij Vattenfall variabel nog niet boven de 1.50 gezeten hoor. Maar nieuwkomers krijgen ongustige tarieven.
Hoe warm was het afgelopen week in de studio's, de werkkamertjes en de bezemkasten van de Staatstelevisie? Aan de tafels van de lulprogramma's, inclusief die tafel met dat dagelijkse oeverloze gelul over voetbal, voor en na een wedstrijd in een woestijnstadion dat met airconditioning gekoeld werd?
Daar staat de airco aan vanwege de lampenhitte.
Jeetje, moet ik nu alweer bukken voor Jetten cs, ik ben er eigenlijk wel een beetje klaar mee
Ondertussen voel je er niks meer van toch.
Nee fysiek niet meer, wel mentaal
Er zitten twee ratten in Den Haag. Leuk nummer op you tube.
En die twee ratten, die blijven er graag. Op muziek van Tom Manders "Twee Motten"
Er was sowieso al een ratten overschot in Den Haag dus het is een erg passend/pakkend liedje.
@uisge baugh | 19-12-22 | 11:34: Hem noem ik Rutte, en haar noem ik Kaag
@Flandrien | 19-12-22 | 12:44: Op naar de studio.
Excuses aanbieden!
George Orwell zei het al …
Apple ook. youtu.be/2zfqw8nhUwA
Een prachtige metafoor.
Het is o, zo gemakkelijk om de burger regels en wetten op te leggen: je vaardigt simpelweg uit: "doe dit, doe dat, doe zus, doe zo". Maar het is meteen moeilijk, zo niet onmogelijk, om zelf aan de simpelste regeltjes te voldoen. En als iemand je daarop wijst, dan kom je moet een lading smoesjes die moeten suggereren dat jouw werkelijkheid een heel andere is dan die waar je je macht over uitoefent.
Is Kaag al terug van haar vliegreis naar Suriname?
19 graden? Is veel te warm, hier staat de thermostaat op 17 graden.
Ja maar jij hebt dan ook een mooie vacht, net als mijn twaalf jaar oud Münstertje.
Ding is hier nog niet boven de 18° geweest. Staat standaard op 15 en snachts uit. Vaak is het hier rond de 14° in huis. Kan het wel missen om er 18,19 van te maken, maar heb het gewoon nog niet echt koud. Nog jong en weerbaar gelukkig.. Alleen soms moet het wel hoger tegen schimmelvorming etc, Anders kun je de flappen nog gaan trekken voor de verhuurder wegens slecht onderhouden etc...
@Shadow112 | 19-12-22 | 11:37: Ik heb de afgelopen tijd eens gekeken tot hoe laag ik kon gaan om me toch nog comfortabel te voelen. Wel met dikke trui en veel laagjes. Dat bleek 13 graden te zijn. Daaronder werd het vervelend. Maar toch veel lager dan ik had verwacht. Nu schommelt de temperatuur rondom de 14 en 15 graden. Dat gaat echt prima. De vochtigheid valt ook erg mee. Tot nu toe tussen de 40 en 50.
@Pardoes | 19-12-22 | 11:59:
12,5 was/is hier het laagste. Heb me op 5 december voor het eerst verwend met een avondstookbeurt op initieel 14,5 graden, daarna opgeschroefd naar de 15. We leven tenslotte maar 1 keer toch?
#verwennerij #luxe #kleumen voor Kaag #goed bezig #spierballenemoticon.
@Graaisnaaiert | 19-12-22 | 12:25:
( edit: daarvoor is hij niet aangeweest overigens ).
Hier 15
En met vorst in ochtend even kachel aan zodat leidingen niet bevroren
Bij stil zitten wel dekens over me heen en elektrische deken
Maar het is te doen
Gelukkig geen vochtig en tochtig huis
Wat voor mij uit dit voorbeeld blijkt, is dat de partijen die 19° en 5 minuten douchen promoten, dit alleen met de mond beleiden.
Als je er echt achter staat, dan merk je direct wanneer het in het pand te warm is.
Dan voel je je ook verantwoordelijk voor je overtuiging en ga je er achteraan.
Dan zorg je ervoor dat de temperatuur wordt verlaagd.
Dit is precies waarom iemand als Marijnissen wél geloofwaardig overkomt.
Zij levert salaris in voor haar overtuiging.
Mensen als Kaag en Jetten daarentegen blijven vliegen en komen dan met excuses waarom ze zoveel vliegen.
Pim Fortuijn verwoordde dat:
Ik zeg wat ik denk en ik doe wat ik zeg.
Maar... Realiteit is dat dingen soms lastig zijn.
Stel dat er een paar ton geïnvesteerd moeten worden om het verwarmingssysteem om te bouwen zodat het makkelijker koud gemaakt kan worden dan stonden we ook op onze achterste poten. Misschien is in som oud gebouw 21 graden ipv 19 graden alles meewegende gewoon de meest pragmatische en goedkope oplossing.
@fric.spec. | 19-12-22 | 11:29: Beetje gek, want in tehuizen voor ouderen, kan het prima, zet die oudjes gewoon in de kou.
@gato | 19-12-22 | 11:34: het ene gebouw is het andere niet. Bovendien was het motto 'terug naar 19' en niet 'ik de kou'. Goede kans dat je de boel wel 'uit' kunt zetten maar niet op 19. Een gebouw zonder verwarming geeft ook een hoop dure en ongezonde ellende, met condens en schimmel e.d.. arbo-regelgeving belet ook dat je de verwarming helemaal uitzet.
@fric.spec. | 19-12-22 | 11:29: ik kan me werkelijk geen klimaatsysteem in n gebouw voorstellen wat uitsluitend op 21 graden af te regelen is. Kont argument.
@fric.spec. | 19-12-22 | 11:37: Gelul. Zet drie strategisch geplaatste ramen open in een pand dat alleen op 23 graden verwarmd kan worden en het is in het hele pand in no time 19 graden. Niet dat dat dus zoden aan de dijk zet qua gasverbruik of wat dan ook, maar het berooft de telegraaf wel van de vette kop. Ik kan me niet voorstellen dat het ingewikkeld is om een raam open en dicht te doen.
Eensch, helemaal. Het is ongeloofwaardig en opportunisme, meer niet.
Dat Nederlanders in de kou zitten omdat het gewoon teveel kost om te verwarmen, is echt een schande.
We worden gewoon gekneed en het misbruik begint altijd zo. We gaan nog veel meer ellende krijgen en Holle Bolle Gijs uit de EU kwam ook al met plannen.
@phantom2 | 19-12-22 | 11:48: De T. zijn vette kop sloeg wel de spijker op de kop. Hulde aan De T. dus.
Zodra je impact hebt en niet meeheult met het kartel en haar perslakeien, ben je aan de beurt in NL. U heeft er ook zin an merk ik wel.
@fric.spec. | 19-12-22 | 11:29: Grote onzin fric.spec. Een klimaat systeem is af te regelen op elke gewenste temperatuur. Maar voor Den Haag gelden deze regeltjes niet, het kost ze toch geen reet. Dit geldt alleen voor het pleps. Net als dat minder vliegen alleen voor het paupervolk is. Kaag en Jetten vliegen de ballen uit de broek/blouse.
Zo zie je maar hoe moeiijk dit is. Je kunt die arme mensen toch niet in de kou zetten en een technisch probleem is voor politici te hoog gegrepen. Of worden hier ook excuses voor aangeboden?
Andermans geld uitgeven is nooit moeilijk.
Ja, ik miste ook al een subtiele opmerking dat de energierekening voor overheidsgebouwen betaald wordt uit belastinggeld.
Ze kunnen echt niks, n jaar of 4 geleden was er in Europa nog een discussie of we de zomertijd zouden afschaffen of niet. Is ook nog steeds geen beslissing over genomen. Maar brandstof duurder maken is met een hamerslag wel geregeld.
Bij een lagere temperatuur loopt men het risico dat de ruiten gaan beslaan en dan kunnen de ambtenaren niet meer naar buiten kijken.
Grijnzzzzz
en zijn daardoor minder transparant waar ze al zo'n moeite mee hebben om dat, zoals beloofd, na te leven.
Misschien een idee voor die bijstandsmoeder om eindelijk een baantje te nemen. Kan ze overdag gewoon in de warmte zitten en krijgt ze nog betaald ook. Misschien koffiejuffrouw op het ministerie.
Als kaag (hoofdletter niet waard) met bezem overvliegt. Word het spontaan min 30. Ze komt zo als dementor uit de HP Film. En die rob jetten die geen bedrijf van binnen heeft gezien, en die op een riant salaris even gaat uitleggen dat we even broekriem moeten aanhalen. Zou zeggen rob hou je nichtenbekje en geef het voorbeeld. En anders lekker je nichtenbekje houden.
Zijn die D66'ers eigenlijk met de trein naar Suriname gegaan? Vliegen kon niet meer dacht ik.
Stond in de T., ja. En de T. is 'kut', dus schenk je er geen aandacht aan.
Helaas snap ik deze mevrouw volkomen. Heb net heel de ochtend aan de telefoon gezeten. Je wordt van het kastje naar de muur en weer terug gestuurd. Hier is het de boiler uit het jaar Kruik die me de nek omwringt qua stroomgebruik. De woningbouw zegt ijskoud dat wanneer ik een doorstromer wil, ik dit zèlf maar moet bekostigen. Iets dat je als WAO-er dus niet kunt. Het bedrijf dat de boiler beheert snapt het probleem, maar mag niets zonder toestemming van de Woningbouw. De gemeente zegt vervolgens óók dat ze niets voor je kunnen betekenen en verwijst je terug naar de Woningbouw. Zodoende zal ik me er bij maar bij neer moeten leggen dat ik alleen nog in het weekend warm water heb, en de rest van de week koud moet douchen. Dit is dus het zo rijke moderne Nederland anno 2022. Ze moeten zich te Den Haag de ogen uit het hoofd schamen!
Gewoon dat ding saboteren.. denk als je de leiding bijvullen met een geklopt eitje b.v alles in no time verstopt zit en er wel een nieuwe moet komen. (Eigen risico ik zeg maar zo wat )
Kijk, dit sluit naadloos aan op de serie plempsels waar ik mee begonnen ben. Dit zou allemaal geen probleem zijn als je het huis en de ketels zou bezitten. En ik begrijp heel goed dat heel veel mensen dat niet kunnen, maar moeten huren. Maar die situatie is vooral gecreëerd: Te weinig koopwoningen, waardoor de prijzen veel te hoog zijn.
En als je iets niet bezit, ben je afhankelijk van anderen. Bezit is de eerste stap naar iets beters op kunnen bouwen. Sjefke, jouw situatie is niet ongelukkig of per ongeluk. Dit is beleid. Socialisme is _altijd_ een ordinaire greep naar de macht.
You will own nothing and be happy. Terug naar de veredelde slavernij van de lijfeigene.
Dit geldt voor een oude CV-keter, misschien ook voor een verouderde boiler.
Hoe oud mag een CV-ketel zijn in een huurwoning?
Is uw cv-ketel meer dan 10 jaar oud en is het rendement minder dan 80%? En wil uw verhuurder niets weten van vervanging? Dan kunt u via de rechter afdwingen dat er toch een nieuwe ketel komt. U kunt zich daarbij beroepen op artikel 243 van het Burgerlijk Wetboek 7.
@TheEgg | 19-12-22 | 11:27|
Ik ben me er maar al te goed van bewust dat het zo werkt. Helaas heb ik nooit het salaris verdiend om iets te kunnen kopen, anders had ik dat zeker gedaan. Als je afhankelijk bent van de 'sociale' woningbouw ben je aan de goden overgeleverd. Je mag de hoofdprijs aan huur betalen, maar verwacht vooral niet dat je er iets voor terug krijgt. Dit soort installaties kun je als huurder helemaal niet bekostigen, en dat weten ze verdomd goed.
U koopt al een 50 liter boiler voor rond de 270 euro. Dat kan snel uit als er nu een grote stroomvreter hangt. Voor het zelf aansluiten hoeft u geen loodgieter te zijn; er zitten gewoon kraanslangetjes aan. Ik begrijp wel dat dit aan de verhuurder is, maar u bent degene die de stroomrekening betaalt.
@BrutusBosch | 19-12-22 | 11:33: mijn buurman heeft het over een koppelstukje die je ertussen kan zetten kost 50 euro
Daarna veel minder stroom gebruik
Jetten ..... man met baard
Nee, niet ik.
Rules for thee, not for me
De raambtenaren zullen in afwachting zijn voor hun toeslagen om thermo ondergoed te te kunnen schaffen. Van hun bescheiden aanwezigheidsvergoeding kunnen ze dat vast niet bekostigen.
Meer van dit soort openbaringen!
De temperatuur loopt dan lekker op hier.
Voor ruim 400 euro een 9 graden in je woonkamer. Da's vervelend. Maar toch gewoon even doorzetten. Over 10-15 jaar hebben we genoeg windmolens en zonnepanelen en Poetin is bijna door zijn rakketten en geld heen.
Je kan hem toch ook uit zetten G.V.V.D.
Er zit een knop op.
Niet helemaal. Je voorheffing wordt op je historisvh verbruik bepaald dus dan krijg je wel veel terug maar betaal je t nu wel. Pas na een tijd kunnen ze zien dat je echt minder gebruikt en willen ze aanpassen.
Dat had die persoon dus beter al eerder kunnen doen, veel.mensen hebben door resoluut actie enorme verhogingen kunnen voorkomen en hoeven dan slechts 2 a3 keer zoveel te betalen.
Nb, ik zeg niet dat ik dit wenselijk vind ofzo. Gooi Slochteren gewoon open
Ik snap heel goed dat het technisch moeilijk is om de temperatuur te verlagen en gemakkelijk om deze te verhogen, zoals het ook ingewikkeld is gebleken om de btw te verlagen en heel eenvoudig om deze te verhogen.
Sigrid, Sigrid, Gas is zo duur, de mensen kunnend thermostaat tegenwoordig niet eens meer op 19 graden zetten.
Dan laten ze de butler toch wat extra blokken hout in de schouw leggen?
Is ook zo. 19 graden is onbetaalbaar in veel woningen.
@Zomaarwat | 19-12-22 | 11:59:
Ja, maar jongens, komop, 19 graden. Dan heb je ook geen jas aan als je naar buiten gaat, toch? Toen ik nog wel stookte ( dus voordat die achterlijke Jetten met zijn even achterlijke transitie was begonnen ) was het in de koude maanden 17,5 en dat was meer dan genoeg. En het was een sport dat ding zo laat mogelijk in het jaar en op de dag aan te zetten. Elke graad die niet nodig is is weggegooid geld. Kun je ook leuke dingen van doen.
All animals are equal, but some animals are more equal than others.
Zo is het, het is al eeuwen zo en dat gaat niet veranderen! Wetten en regels zijn voor het gepeupel.
Er is vast wel tussen de reaguurders een installatietechnicus te vinden die kan uit leggen waarom je ontzettend moeilijk is om de thermostaat lager te zetten bij de overheid … ben benieuwd.
De thermostaat in de tweede kamer is gekoppeld aan de btw. Duidelijk genoeg lijkt me.
Zal getwijfeld te maken hebben met de commissie Thermostaat die daar eerst onderzoek naar moet doen. Dan komt er een werkgroep die gaat bepalen wat de juiste werkwijze is en hoe die moeten worden geïmplementeerd en door wie. Dat wordt vervolgens teruggekoppeld naar de facility manager van het gebouw die aan de hand van de bevindingen een rapport schrijft met verbeteringen en aanbevelingen. Tegen de tijd dat alles rond is, is het mei en gaat al het papierwerk naar het archief om 20 jaar lang te worden bewaard bij minimaal 21 graden om inwerking van vocht te vermijden.
Present. Het is prima te regelen. In de praktijk komt het echter vaak voor dat de thermostaten op de verkeerde plekken zitten en dan is het lastig klimaatbeheersen.
Oude panden hebben soms geschakelde ketels met summiere bediening en geen thermostaatkranen.
Ook kan er sprake zijn van spouwloze oude muren met vochtdoorslag, schimmel en veel condens op ramen waardoor historisch zachthout weg dreigt te rotten.
Dit als legitmatie gebruiken heeft ook een naam " achterstallig onderhoud".
Thermostaatkranen er in. Van binnen voorzetwand met isolatie en een goede ketelbesturing.
Als de heren en dames politici tijdens de debatten gekleed zouden gaan in dikke truien en warme broeken (zoals wij) zou er toch geen hond meer naar de debatten kijken. Het oog wil ook wat hé.
En stijve tepels van de kou bij Kaag wil ik ook niet zien.
@NLgaatnaardeklote | 19-12-22 | 11:19: Die van Lisa of Fleur daarentegen...
Wat ik niet begrijp is dat dit nog verbaast.
Het patroon is toch al lang duidelijk: we hobbelen van zelfverzonnen crisis (bijv. stikstof) naar zelfgemaakte crisis (bijv. toeslagen) met maar één doel: aan de macht blijven want in tijden van crisis stemt de brave burger op de zittende regering. De inhoud van de crisis is volstrekt irrelevant en je hoeft er dan ook inhoudelijk niets aan te doen, het enige dat van belang is is dat in krant staat dat het crisis is.
Denk je? Die dure energierekeningen zulleb ook sommigen doen stemmen op SP, PVV, FVD hoor.
En door stikstof is de hele achterban van hey cda verdwenen, ze staan op 3 zetels
Oké maar als Jetten het koud krijgt vliegt hij gewoon even heen en weer naar Bali.
Klimaatmaatregelen zijn voor het plebs.
Bali? Marrakesh zult u bedoelen. Hij was toch o voor marokko.
@pa_niek | 19-12-22 | 11:14: Kan ook, maar is wel erg armoedig en buiten de steden niet prettig voor D66-homosuelen.
@HerzlichWillkommen | 19-12-22 | 11:19: in Indonesie is iedereen die sekst voor t huwlijk strafbaar. Ik verwacht niet dat ze gelijkgeslachtshuwlijken accepteren
Kennelijk is het dus wél mogelijk om onder internationale afspraken (in dit geval: inzake klimaat) uit te komen. Gewoon zeggen: "het kan niet", of: "het is te ingewikkeld."
De drogredenen van het ministerie geven weer eens perfect aan hoe hypocriet onze overheid is.
Dat gelul over migratie van "het kan niet" viel al snel uiteen. Het is nooit "het kan niet" het is altijd "we willen niet". En daarom moet de linksliberale klasse vertrekken.
Over internationale afspraken en verdragen gesproken. Hier een lijstje waar ooit al eens handtekeningen onder zijn gezet:
nl wikipedia org/wiki/Lijst_van_verdragen
Some animals are more equal than others.
Een bekend spreekwoord, wetten en regels gelden niet voor diegene die deze uitvoeren kijk maar naar de politie.
"Bovendien is het technisch ingewikkeld om de temperatuur te verlagen"
Hahahahahaha
Waar zit de stekker?
Zij die verheven zijn boven u, hebben schijt aan u.
Blauwbekken doe je maar thuis.
Op ons werk moet het warm zijn anders dutten we te ver in slaap.
Betalen ze daar ook 2, 71 euro excl btw voor een kuubje gas?
Nee! die betaald u.
@kapt.Jerkoff | 19-12-22 | 11:12: Hij betaalD niks ;)
@kapt.Jerkoff | 19-12-22 | 11:12: Daar was ik al bang voor.
Rattenvall gaat nog eens groot worden, per 1 januari.
@Smoelensmid | 19-12-22 | 11:20: Slip of de pen, toch, lol.
Als u € 2,71 per kuub gas betaalt zou ik toch maar eens heel serieus om me heen gaan kijken.
@Zitvlak | 19-12-22 | 11:23: Ja lol, helaas ben ik zo afgericht doordat ik schrijf met de boor er geen slip getolereerd wordt ;)
@goedverstaander | 19-12-22 | 11:30: Heb het net nagekeken, boven het plafond straks 3,60 ongeveer.
@Zitvlak | 19-12-22 | 11:54: Run, Forest, run! Gaat u ergens anders naartoe.
@goedverstaander | 19-12-22 | 11:30: als jij een goedkoper nu af te sluiten contract kebt deel dat dan even, heb ik nog nergens gezien. Wel heb je mensen die nog geluk hebben en nog op een lager tarief staan, zelfs variabel. Dan kon de maatschappij nog goedkoop een future nemen voor die mensen.
@Shoarmamasutra | 19-12-22 | 12:04: Bereken uw voorschot maar even: energie.anwb.nl/klant
Edit: er zijn er wel meer, dit is slechts een voorbeeld.
Hoe was ie eauk alweer Do as I say, not as I do zoiets Rutte?
Whatever i do, you don’t (bon scott)
Het is wat klassieker zelfs, "Quod licet Iovi, non licet bovi".
Met uiteraard het juiste referentiepunt voor degenen die door god boven ons gesteld zijn.
Of wordt er gestookt voor de warmelanders die eeeiiindelijk excuses krijgen?
Lekker warm daar binnen, grafmollen.
De temperatuur in de hal is lastig, maar de temperatuur op aarde controleren is geen enkel probleem voor ze. Zolang je maar een hele hoop geld overmaakt naar Fransie, gaat 'ie dat regelen voor ons.
Mooi gezegd
Je kan je CO2 schuld afkopen voor 100 euro per jaar hoorde ik. Uiteraard is die 100 euro niet bedoeld om mensen minder te laten gebruiken, dan was het bedrag wel 2000 euro. Zo dragen we nu direct belasting af aan de Europese Unie
global warming is een beetje als kernfusie, het ligt altijd 30 jaar in de toekomst
Dat valt best mee zo n hal. Tochtstrips op de voordeur en brievenbus, dik gordijn er voor.
@WimCock | 19-12-22 | 11:23 Zoek eens op: A New Way to Achieve Nuclear Fusion: Helion. Kon wel eens dichterbij zijn dan we denken, kernfusie that is.
Kunnen FvD-ers met hun superieure genen wel een koutje vatten dan?
leuke twist!
Die houden zich warm met wodka zoals hun grote voorbeeld het Boreale verkrachtersrijk
Elif, spijker op z’n kop!!
Ze moeten zich diep schamen, allemaal. Of zet al die gebouwen open voor diegenen die de rekening niet kunnen betalen!
Zou mij niet verbazen als op alle Ministeries ook in het weekeinde alle lichten blijven branden.
REAGEER OOK