Kaag in Suriname. Moet zelf paraplu vasthouden
FOTOOS!
Minister van Financiën Sigrid Kaag is gearriveerd in Suriname om een soort van sorry te zeggen voor de decembertewerkstellingen van een paar eeuwen terug. Op de luchthaven van Paramaribo werd excellentie Kaag ontvangen door de minister van Defensie Krishna Mathoera van de VHP. Het regende pijpenstelen en Kaag moest zelf de paraplu vasthouden, want parapluvasthouders zijn ook niet meer van deze tijd. Later meer.
UPDATE: VREDESONDERHANDELINGEN BEGONNEN
Social
Reaguursels
InloggenRutte zegt dat we geen herstelbetalingen komen. M.a.w. er komt een potje van 100 miljard.
Houden ze Kaag daar als onderpand voor de 20 miljard excuus betaling?
Gek genoeg zegt de PM van Suriname zelf dat hij pas since kort op de hoogte was gebracht over slavernij excuses via de media.
Ken veel Surinamers met uitstekende intelligentie en skills. Maar de meesten wonen en ondernemen in NL, omdat alles wat succesvol is in Su wordt afgepakt door criminelen in samenwerking met een corrupte overheid.
En Kaag is geland.
Nou, dan mag ze daarna meteen doorvliegen naar Italië om die Berlusconi's eens te vragen wanneer míjn herstelbetalingen eraan komen. Ik ben namelijk een verre nazaat van de Batavieren. Met trouwens een vrij rechte generatieve lijn naar de Toxandriërs en de Eburonen. Al deze volkeren zijn zo'n 2000 jaar geleden door de voormalig Italiaanse bezettingsmacht op een schandalige manier van hun land verdreven, geherhuisvest, tot slaaf gemaakt, uitgeneukt, uitgeroeid en zonder enig ceremonieel vertoon in de lokale rivieren gedumpt.
Nu ik reeds zo'n kleine 25 jaar geconfronteerd wordt met het lachende mandarijnhoofd van Berlusconi, krijg ik ineens een diep gevoel van gekwetstheid over me heen, alsof het pas gebeurd is. En dan helpt het ook niet bepaald dat ik en mijn familie met enige regelmaat van de klok worden aangesproken als 'boertje' en 'pik'. Het woord 'pik' is een lokale term voor boer, ziet u, en Toxandriërs, Bataven en Eburonen wáren boeren, trotse boeren! Totdat de Italiaanse bezettingsmacht begon te poken in de door hun zo harmonisch opgezette maatschappij en cultuur. En de enige reden daartoe was persoonlijk gewin van de Italiaanse gemeenschap; Wij, de trotse Toxandriërs, Bataven en Eburonen kregen daar niks voor terug!
Aangezien wij in genetisch-anthropologisch opzicht 100% nazaten zijn van Toxandriërs, Bataven en Eburonen, eis ik dat de Italiaanse regering zo spoedig mogelijk excuses maakt jegens ons en met ons in onderhandeling treedt over herstelbetalingen aan ons vee, land en voorouders. Ook eisen wij de eervolle herbegrafenis van al onze voorouders die op zo'n schandalige manier door de hand der Italianen om het leven zijn gekomen!
Boris Poepnagel,
trotse nazaat van Toxandriërs, Bataven en Eburonen
De Italianen van die tijd hebben zelfs een hele stam uitgeroeid, de Belgea. Dus eigenlijk krijgt Brussel nu geld van Rome.
Is iemand al opgevallen dat al die nazaten, zowel hier als daar, behoorlijk obese zijn? O o, wat hebben ze t slecht
De witch doctors geven hen camembertjes die ze dan vijf maal daags in één keer moeten doorslikken. Als een soort pijnstiller, ziet u.
Als jullie die griezel niet meer willen moet je in maart geen 66, vvd, cda,cu, pvda, gl stempen. Dan rotten ze vanzelf op.
Bovenop de miljarden die Suriname kreeg bij haar onafhankelijkheid in '75 (plus kwijtschelding van schulden) ? Toen miljarden guldens nog echt megaveel taxpoet was ?
Kaag kennende waarschijnlijk niet. Wel een lekker slap lulverhaaltje voor demense thuis.
Er is een hoop olie en gas gevonden in Suriname, dus als alle surinamers nu eens de mouwen opstropen en net zoals in 1965 in Nederland die olievoorraad gaan exploiteren dan kunnen ze in no time mee in de vaart der volkeren. Buurland Guyana is al hard op weg. Dan hoeven ze ook niet meer via slinkse wijze en allerlei flauwekul redenen geld zien los te krijgen om zo niets te hoeven doen. Het is natuurlijk fantastisch om 30K te eisen en dan lekker onder een palmboom je dagen door te brengen. Totdat het geld op is en dan? Weer geld eisen.?
De rechten zijn met medewerking van el quack al lang versjacherd naar exxon en trawanten.
Net bekendgemaakt: er wordt 100 miljard in een fonds gestort a.s. maandag. Bouterse krijgt mandaat om dit bedrag naar eigen inzicht te verdelen.
Heeft ú al in het bewustwordingsfonds gestort?
Dieptrieste foto. Een schoonmaakster in werkkleding komt nog beter voor de dag dan Kaag. Het lijkt Merkel wel in Oostduitse outfit. Totaal niet representatief. Daar mag ze eerst wel excuses voor aanbieden.
Daar kijken die Suri's echt niet naar hoor zolang Al Qaq maar belooft om 'ruimhartig' haar beurs te trekken voor de verlangde herstelbetalingen mag ze daar zelfs in haar boerka gaan zitten...
@HAL 9000 | 16-12-22 | 16:09: ze komt terug met goed nieuws; excuses gemaakt en geaccepteerd maar het wordt wel wat duurder,net geen miljard.ondertussen hoopt ze dat het gas in Nederland helemaal wordt afgesloten en de electriciteit onbetaalbaar wordt.
@Coolcalmcollected | 16-12-22 | 16:39: Een miljard, dat zou dan prima gekort worden op het subsidiepotje voor de binnenlandse asielzoekers industrie..
@HAL 9000 | 16-12-22 | 17:05:of het malle klimaat fonds waar nu met zijn allen krom door trekken.
Geef ze een euro, en als ze op hun achterste poten gaan staan… wel, wie het kleine niet eert, is het grote niet weerd.
En die ene euro wil ik wel doneren dan.
Hoeveel co2 stoot een bezemsteel uit?
Moeilijk duiden
Beide blauwe blazertjes hebben de pluu vastgehouden.
Zusters, want dragen gangcolors van de doorspoelbende.
Alleen omdat Amerika zich schuldig voelt, en nu eenmaal de baas is van alle computerschermen.
Je pc wordt nu herstart want updates.
Mens is meer dan ooit simpelweg handelswaar.
Een BSN om te belasten en verder vol te hangen met licentienummertjes,
krismistrie krimistrie, het helpt de piepels in de kondres nie.
Nou nog maar ruifeters uit 195 andere landen te gaan.......
Btw denk ook als je nog een momentje hebt aan de echte nederlandse loonslaven van na de oorlog,
Die betalen deze
BS namelijk opdat wij niet vergeten.
Pathetisch is het allemaal.
Emotionele zwendel met een ver verleden.
Ik hoop dat ze 900 miljard toezegt. Gewoon om het electoraat wat deze heks in het zadel heeft geholpen, te straffen.
Deze opnieuw uitbrengen dan maar? youtu.be/JqHrKI0DnXI
Waarom maakt Kaag van financiën een CO2-vlucht naar Suriname? Dit gaat toch over BZ?
Ze is vice-premier en “de beste diplomatieke onderhandelaar” van Nederland. Afwachten hoeveel euro’s ze weggeeft in ruil voor gebakken lucht.
@Leffe Blonde | 16-12-22 | 15:25: nu kan ze weer diplomate spelen nadat ze eerder er uit gekikkerd was omdat ze teveel terroristen vriendjes had en dus getrouwd was met een dubieuze pertner.
@Leffe Blonde | 16-12-22 | 15:25: kan je nagaan hoe beroerd de rest is......
Vind dat we al die eisen gewoon moet negeren…
ze moeten eerst Bouterse in de gevangenis gooien
Kom maar mee Sigrid, ik heb lekkere pom voor je gemaakt. En morgen heeft de echtgenote van Santokhi first class Hindiestaanse roti voor je op het menu staa met versegeplukte madame-jeannettes pepers. Je gaat ervan smullen. Roti eten we hier met onze handen. Kom ik zal je wijzen.
Rutte en Kaag hebben allang afgesproken dat er keiharde doekoe gaan worden beloofd.
Overigens over Seada Nourhussen, die blanken 'gierig' noemt en zegt dat blanke mensen niks (!) mogen vinden van de kwestie: we waren toch weer niet zo gierig om haar domme rotkop asiel te verlenen. We hadden haar ook lekker kunnen terugsturen naar shithole Ethiopie. En waar bemoeit een Ethiopische-Nederlander zich mee in deze zaak? Haar voorouders waren geen slaaf en mijn voorouders overigens geen slavenhouders.
Heeft Suriname geen bukraketten ?…
Olie, goud en aluminium in de grond hebben en dan nog steeds bedelen om geld.
Maar om het te mijnen moet je werken.
U vergeet dan nog de enorme rijstvelden die floreerden in de tijd dat 'wij' daar nog de baas waren maar waar nu haast geen korrel meer van af komt....
Was het vanwege de regen dat ze de datum wilden verplaatsen? Zeg dat dan!
In plaats van het Wilhelmus klonk:
"Sinterkaag is aangekomen,
firallallalie, firallallala (2x)
Zij heeft een zak met geld meegenomen
firallallalie, firallallala (2x)
etc
Ja, en dat geef je dan aan een volk van Surinamers die bijna allemaal een mix zijn van Afrikaans, Indiaas, Chinees, Javaans, Portugees-joods en Nederlands... en die al miljarden (en een eigen land!) meekregen bij de scheiding.
Helaas is met het regeringsvliegtuig een enkeltje niet mogelijk.
We kunnen het toestel doneren als herstelbetaling.
Met het regeringsvliegtuig?
Ik dacht op uitnodiging van Suriname met ChickenWings.
zwakke punten van Kaag: andermans belastinggeld uitstrooien en veel beloven op basis van holle oneliners net zoals Leyen.
sterke financiele en bestuurskundige punten van Kaag op MinFin: tjirp , tjirp , krekels en tumble weeds
Ik zag dat Kaag met het regeringsvliegtuig naar Suriname is gevlogen. Voor minder doet ze het niet. Overigens hoop ik dat ze daar gaat vertellen dat de excuus-eisers hun excuses in hun hol kunnen steken, na alle eisen, voorwaarden en beledigingen van de Surinaamse regering en vooral van de vele stichtingen die herstelbetalingen eisen. Graag of niet.
Ze had beter met de kano naar soerinaaam kunnen gaan,zijn we in iedergeval een tijd verlost van el quack,met al haar diplomatieke schijn ervaring.
"Ronnie? Ben jij meneer Brunswijk?"
"OK, hier zijn de sleutels van het regeringsvliegtuig"
"Kun je het achterin, een beetje uit het zicht neerleggen"
"Ja, achter de achterste stoelen"
"En denk erom, ik weet van niks"
Dat ze dat kan he, zelf een paraplu vasthouden! Iedere week toont ze toch weer nieuw onverwachte kwaliteiten.
Ik hoop dat ze onze portemonnee vergeten is...
Kaag is voor het eten weer thuis, even uitleggen dat we met zijn allen steeds armer worden en dat dat jammer is, duurt een minuut of 2.
Waanzin dit hele circus. En die racisten willen dat een blanke excuses gaat zitten maken. Donder op. Sinds wanneer is die hele slavernij alleen maar te wijten aan blanken ? Hoe zit het met die voorouders van Akwasie? De Ashanti ? Daar hoor je niemand over.
Precies, of Seada fucking Nourhussen, die in plaats van te roepen dat blanken niks mogen zeggen en gierig zijn God mag danken dat Nederlanders haar ondankbare ass asiel hebben verleend en een subsidiebaantje hebben gegund.
over zijn omroep ook niet, weer 2-3 miljoen belastinggeld naar dat volk blijkt verkwist... what's new?
Ik voorspel: Sorry, hier gratis geld.
Waarom per vliegtuig? Ze kan toch op haar eigen bezem?
Je schaamt je toch als land de ogen uit de kop voor deze regering..
Nederlands minister van BuZa reist af naar Suriname voor een groots gebaar. Exact met de hautaine houding waar veel Nederlanders zich aan storen.
Ik ben benieuwd wat de minister van Financiën daarvan vindt…
Je wenst je ergste vijand niet dat Kaag langskomt.
Een gezellige vouw die van goed Surinaams eten houdt en die als de beste kan klaarmaken.
@DitjaarkrijgikAOW | 16-12-22 | 12:54: voor mijn informatie. WIE maakt zij als de beste klaar?
@DitjaarkrijgikAOW | 16-12-22 | 12:54:
Ja rijst, rijst en Maggiblokjes.
lekker roti kip kerrie
Kaag krijgt binnenkort vanuit 2e kamer eindelijk weer lieve woordjes als Mona Keijzer terugkeert... lachen als ze het dit keer wel doet
Ongekend onrecht
Er wonen zoveel gekleurde mensen in Suriname, en het lijkt wel Afrika qua landsbestuur en attitude richting de blanke.
Is er ergens een socioloog met een correlatietest?
Bij CO2 gelooft iedereen het meteen. Benieuw of dat hier ook zo makkelijk gaat.
Hallo, de laatste verkiezingen zijn gewonnen door de Hindoestanen en die hebben een klein partijtje bij van de Marrons (weggelopen slaven) uit het binnenland waar geen scholen waren en hun partijleider Ronny Brunswijk is nu vice president. Maar die heeft dus ook geen school gehad.
@DitjaarkrijgikAOW | 16-12-22 | 12:58: Ronny kan geweldig voetballen!
Hebben wij ooit eerder zo’n belachelijke regering gehad?
Ho ho, ergens ontvangen worden door een minister van Defensie in wijde rok met eigen paraplu, mooie geschiedenis
@hagelkruis | 16-12-22 | 12:34: Die paraplu is de defensie.
Is het geen belediging voor de nazaten van de slaven dat een indische mevrouw hier de honeurs waarneemt?
Indiers kwamen tenminste als contractarbeiders naar Suriname, toch?
Die mevrouw is een creoolse.
@DitjaarkrijgikAOW | 16-12-22 | 13:01:
-
Bijna goed. Deze mevrouw is een Hindoestaanse en haar familie is NA 1873 naar Suriname gekomen. De ‘H’ in VHP stond oorspronkelijk voor: ‘ Hindoestaanse’ . En omdat er in Hindoestaanse families zéér strikt en zéér nauwlettend op wordt toegezien dat er geen negerts aan de jongedochteren komen ….
Indische??? Dat is wat anders hoor Belg.
@bisbisbis | 16-12-22 | 13:07: Pure discriminidinges.
@J.Cash | 16-12-22 | 13:20: Excuseer mr. Cash, de juiste nomenclatuur zou zijn 'met indische wortels'.
Hindoestaan is ook maar een geloof, m'n tante uit Marokko kan ook hindoestaan worden.
En inderdaad wat bisbisbis zegt. Geen meer overtuigde racisten dan indiers. Ze zouden er net zo goed problemen mee hebben, wanneer hun dochter een hollander trouwt, want ook minderwaardig.
Het arische volk kwam uit Indie, je weet wel.
Cursief - Moederdag in Suriname
www.youtube.com/watch?v=H3V6gjX3kws
Verdorie! :)
Was het niet een beetje slimmer geweest om het laatste stukkie met een oude gammele Cessna te vliegen, in plaats van dat mooie regeringstoestel?
Moederdag in Suriname:
www.youtube.com/watch?v=WUEqflSall4
Trouwens, wat doet onze minister van FINANCIËN in Suriname?
Praten over herstellingsbetalingen ?
@Bicyclerepairman | 16-12-22 | 12:16: Oh dat is nieuw voor mij. Ik maar denken dat Wopke vliegschaamte had.
Ze is de vieze premier van ons kleine landje.
Heel veel geld weggeven.
Dit kabinet denkt nog steeds dat Suriname een binnenlandse aangelegenheid is. Anders hadden ze wel BUZA-Wopke gestuurd. Niet eens neo-kolonialisme, maar zelfs nog de oude variant.
Als we dan toch moeten betalen, dan mag dit soort cabaret toch?
Moest er ineens weer aan denken.
youtu.be/GrnFWdhAB9g
Martijn Koning.
Ook hier geldt weer net als bij al het Woke-gedoe : je moet de geschiedenis niet beoordelen naar de normen van nu maar zien in de context van de opvattingen van de betreffende tijd. Het breekt ons op dat geschiedenisles weinig voorstelt en velen dit niet willen of kunnen begrijpen. Excuses zijn dan ook onzin.
@ Hendrikse, geschiedenis is ook maar een mening.
De dingen in hun eigen tijd laten.
Ach, aan het eind van de dag tekent ook Suriname bij het kruisje.... toch een specialiteit van Rutte 4...
'Yes, please, Kaag friend, want peace! Please, please, PLEEEEEASE make peace?!'
Nope. Dit keer wordt het net andersom, durft Ome Bis hier te voorspellen. Wij gaan geheid voor honderden miljoenen door de pomp, in de vorm van een geheim inlegvelletje.
Ik zou als ik haar was die paraplu flink uitschudden naast al die Surinamers als ik binnen was.
Van arrogant hooghartig D'66 vrouwtje naar tijdelijk kruiperig slijmerig goedmaak vrouwtje.
Het is inderdaad geen Oscar waard.
Ze steekt zo mooi af, zegt haar eigenaar.
Kaag is minister van Financiën. En die gaat dadelijk enorm deugpunten scoren door een belofte te doen voor heel veel geld. Bij voorkeur via een verdrag, want internationale verdragen gaan zelfs boven de grondwet.
Daarmee stelt ze het kabinet voor een voldongen feit, en dat kan dan kiezen tussen klappen (en enorm voor lul staan, want die belofte is dan al gedaan) of net doen alsof dat altijd het plan was.
En de grap is, de grootste electorale verliezer van zo'n grap is de VVD, want '66-ers vinden het prachtig. Twee vliegen in 1 klap.
Aan het gewicht van mevrouw Krishna Mathoera te zien kan zij wel zonder herstelbetaling
Zij krijgt ook niets, want ze stamt niet van slaven af. (of maar een heel klein beetje)
Nederland is sinds 1848 een parlementaire democratie.
En zelfs daarna hadden de burgers niet veel te kiezen dus invloed op de slavernij.
Voor zover ze er iets van begrepen hoe dat georganiseerd was.
Denk bijvoorbeeld aan de mensen ver weg bij Amsterdam of Middelburg, in Groningen of de Achterhoek of Limburg tussen 1500 en 1900.
En kijk eens hoe Nederland er toen bijlag en hoe mensen leefden.
En bijvoorbeeld Piet Heijn (1577-1629), zelf slaaf geweest onder de Spanjaarden, vond de slavernij ook niet vanzelfsprekend.
Het is eeuwen een selecte groep geweest die zich ermee kon verrijken.
Dat de Nederlandse regering toestond, dat wel.
Nu moet de regering, namens alle nakomelingen van Nederland de nakomelingen van de slaven een excuus gaan aanbieden.
Het is toch een beetje vreemd allemaal.
Het zou toch moeten gaan om wat de slaven van toen is aangedaan.
Ze kunnen zich beter richten op bestrijding van slavernij in het algemeen in de wereld van vandaag.
Meestal in landen waar mensen niet wit zijn, trouwens.
blank, maar verder goed betoog.
# waar de blanke top der duinen
Schittert in de zonnegloed
En de Noordzee vriend'lijk bruisend
Neerlands smalle kust begroet #
@zhirek | 16-12-22 | 12:04: Blank?
Vanaf 1815 wordt Suriname voor het eerst een staat en onderdeel van Nederland. Toen namen we de slavernij over en beëindigde die uit eigen inzicht in 1863. Dus van 1815-1863 is die verantwoordelijkheid.
Voor 1815 war Suriname geen staat maar eigendom van een larticuliere onderneming de Geoctroijeerde Sociëteit Suriname met drie aandeelhouders familie van Sommelsdijck, de WIC en de Stad Amsterfam. De directievoering zat in het Surinamehuis in Amsterdam. Daarvan is nu alleen de Stad Amsterdam over. Dus tot 1i15 ligt de verantwoordelijkheid bij de Stad Amsterdam.
“Ik kom mij verontschuldigen omdat we sorry wilden zeggen op de 19de”
Het spijt ons oprecht.
Wel leuk dat Kaag mevr. Mathoera uit de regen houdt.
Heel symbolisch, sterk staaltje P.R. van Kaag.
“Kijk mij eens onderdanig zijn”…
Niks mis mee hoor, als gentleman zou ik Mathoera ook een plu boven haar hoofd houden, maar Kaag legt het er iets te dik bovenop.
Het is ook nooit goed hè…
Nee, speel geen komedie, Surinamers zijn niet zielig.
Vroeger bestonden er nog Nubiers die je koelte toewuivden met palmbladeren..
Il ne faut jamais parler sèchement à un Numide
Zoals Geert mooi zei, jullie mogen haar houden!!
Opsluiten en sleutel wegflikkeren
@Louter Leuter | 16-12-22 | 12:11: WegRobJetteren
Kaag is gewoon een foute vrouw.
Ze staat op foto's met Arafat, ze staat met een hoofddoek om met Iraanse leiders te poseren.
Maar ze zegt niks over vrouwen rechten in Iran of de islamitische wereld.
Ze ziet die ideologie als een verrijking .
In 1975 heeft Nederland al excuses gemaakt door 3,5 miljard aan de 400 duizend bewoners over te maken.
En alle schulden die ze daar vanwege mismanagement hadden gemaakt af te lossen.
Een grote meerderheid vindt dit hele gedoe onzin maar Kaag houdt niet van democratie.
Yep. D66 is een club van hele nare mensen. Thom de Graaf, Peggol en Kaag zijn daar de meest nare mensen. Ze zijn zo erg naar dat je er misselijk van wordt. Hoe naar moet je zijn als je op zo’n partij stemt? Die stad die JA21 wil bouwen, kunnen we daar niet alle D66’ers plempen. Eigen paspoort. Grenzen. En alle asieleisers meteen daarnaartoe sluizen. Opvang in de regio. Hoppa.
Kaag staat voor alles wat er fout is aan de Nederlandse politiek. Arrogantie, dedain naar het volk en het parlement, geilen op alle clubjes die zich met internationale verbanden bezig houden en Nederland zelf niet interessant vinden, en een hebzucht naar elitarisme en macht.
En het ergerlijke is dat ze daar niets met het geld gedaan hebben behalve zelfverrijking. Het is nu toch wel klaar met het gebedel?
@Fijn_dat_je_er_bent | 16-12-22 | 11:57: En maar denken dat ze er internationaal toe doet. Ondanks strafontslag als diplomate en er een teringzooi van gemaakt hebben als minister van BuZa.
Kaag staat niet alleen op de foto met Arafat, haar man was bevriend met Arafat.
@donkieshot | 16-12-22 | 12:10: Was onderminister, als ik me niet vergis.
@Asteroid-B612 | 16-12-22 | 12:21: Onderminister, idd, en onderdeel van de Arafat clan. Vertrouwde enkel mensen die dichtbij hem stonden.
Ze trouwde als diplomaat in het geheim met een Palestijns politicus. Dat zegt eigenlijk alles. In een normaal land word je dan voor eeuwig als onbetrouwbaar, achterbaks sujet weggezet en kun je zeker een rol waarin je je land internationaal moet verdedigen wel shaken.
@drs. Levi Samsonov | 16-12-22 | 13:55: Een diplomaat van de VN met een vertrouwensfunctie die haar huwelijk niet doorgeeft met iemand uit de groep van terrorist en zelfverrijker (honderden miljoenen dollars) Arafat. Wat kan er mis gaan? Uiteraard geef je dit niet door, je kunt direct je bureau leegmaken normaliter.
In Nederland maakt het niet zo veel uit blijkbaar. Persoonlijk heb ik het niet zo op terroristen en dat wat er omheen hangt. Het zal wel aan mij liggen of er is iets wat ik niet weet. Dat hier geen nauwelijks aandacht voor is, vind ik vreemd.
@drs. Levi Samsonov | 16-12-22 | 13:55: Ze is toen toch na dat dit bekend werd bij de VN haar status van betrouwbaarheid als diplomaat kwijtgeraakt of hoe dat dan ook genoemd werd daar in New York?
Mijn over overgrootvader die vroeguh te paard op een plantage werkte heeft destijds chronische klachten aan de rechterpols opgelopen. Zit na zoveel generaties nog steeds in onze mannelijke familiegenen. Van wie krijgen wij excuus en doekoe ?
Ho ho, niemand heeft er schuld aan jullie rukverslaving!
@B*tchmeister | 16-12-22 | 12:02: Ruk verslaving? dat komt eerder door de af.wikipedia.org/wiki/Karwats
Ze lacht er een beetje zuur bij. Het schuurt best wel hè, Kaag?
Is gewoon haar gezichtsuitdrukking, zuur
@Waakvlam | 16-12-22 | 11:58:
De glimlach van een kaag doet je beseffen dat je leeft.
Het zieke van dit verhaal is dat de Surinamers land van de indianen bezet houden. Ik wil niet stoken verder hoor, maar als we toch dingen aan het rechtzetten zijn...?
Blijf maar lekker bij die zeurpieten.
Let op de lichaamshouding van Kaag in de eerste foto. Geveinsde deemoed.
Ja. Van binnen denkt ze :”wat ben je lelijk”.
Voldoende voedsel is daar niet het probleem. Dat is kennelijk ruim vooradig.
Weet je hoeveel roti je kunt kopen van 3,5 miljard?
@Kloof2012 | 16-12-22 | 11:59: Ze kopen het daar ook niet, ze maken het daar.
Ik snap er niets van dat zowel NL en Suriname elkaar blijven opzoeken. Lang geleden is er afscheid genomen van elkaar inclusief een royale bruidsschat. Daarnaast kregen Suri’s het recht om naar dat intens racistische koude kikkerland te komen om daar ongebreideld in de watten te worden gelegd tot op de dag van vandaag.
NL heeft ruim voldoende gedaan om netjes van Suriname af te komen en de Suri’s zouden gezien hun attitude jegens NL niets liever moeten willen dan absolute en totale afzondering.
Of zijn de knaken van de racisten weer nodig wellicht.
Een kans op de hand op te houden laten de usual suspects natuurlijk niet lopen. Toegeven is moral hazard met aanzuigende werking.
Lees de voorwaarden maar na over die migratie ten tijde van de overeenkomst over onafhankelijkheid: er staat iets in over "in eigen levensonderhoud kunnen voorzien".
Zij zien dat toch echt anders. Nederland is hooghartig, denigrerend, bemoeizuchtig, en uiteraard racistisch.
Toch weer een lekkere vakantie voor us Sieg.
Excuses kan je toch ook in Nederland maken?
Wat ik me dan afvraagt, zouden de surinamers voor wat financiële toezeggingen en het intrekken van de beschuldigingen aan Bouterse, om het kaagmens daar te houden?
Mischien tewerkstellen op een plantage ofzo?
Is de gebogen houding een natuurlijke houding of een teken van onderdanigheid?
Je was mij voor. Ja en nee, geveinsde deemoed
Zelfs de hemel huilt.
Het bezoek is nu al in het water gevallen.
Kassa…!
Blijf!
Kunnen we die eilanden niet gewoon verkopen. Je hebt er toch nix aan.
Niemand geïnteresseerd in.
Suriname is geen eiland
Sigrid gaat door weer, wind en regen.
Weerwind is er al.
Hier ben ik dan. Ik kàn niet anders.. Champanski?
Beter was de Minister van Handel of Werkgelegenheid gegaan.
Beter helemaal niemand heen gegaan!
Dankzij Bouterse zitten de 600.000 Surinamers met een een schuld van een miljard dollar aan China.
Wat daar nu van over is, weet niemand blijkbaar.
Als ze die niet kunnen betalen kan nog leuk gaan worden met de olie.
@AdvocatusDiaboli | 16-12-22 | 11:41: Nee, een miljard is 1000 miljoen
@Kaal-dik-en-lelijk | 16-12-22 | 11:49:
Hahaha
We gaan ons blijkbaar lichtblauw betalen daar.
Zeker weten, hier gaat het immers om.
Ik denk eerder paars.
Bedenk je nog maar een keer dat we Suriname hebben gekregen in ruil voor Nieuw Amsterdam, vandaag de dag beter bekend als New York.
The deal of the millennium.
Daar denk ik vaak aan als ik een huilbui moet opwekken.
Mooi, dan moeten de Surinamers, KOZP en Sylvana dus in Londen zijn voor herstelbetalingen. Opgelost!
Nou je het zegt, als er érgens excuses voor moeten komen...
destijds was NL leading in de wereld en bedachten dat zij een soort God waren, door een land helemaal naar eigen hand te zetten, stukje land aanschaffen, mensen selecteren en de dingen met zijn allen laten doen zodat je kunstmatig een maatschappij hebt die kon leveren voor NL... dat is uiteindelijk niet gelukt door diverse omstandigheden...
En zijn wij, nazaten van netto belastingbetalers, al tot verarmden gemaakten, voor zaken waar wij geen enkele proportionele en/of zelfs causale verantwoordelijkheid voor hebben?
Boze witte vrouw op bezoek in Kolonie.
Oh wacht Kaag in Suriname.
"Mooi om te zien dat jullie nu ook regen hebben."
Nou eens kijken hoeveel het ons dit weer gaat kosten,ben benieuwd
Tassen draagster. Paraplu draagster. Ze hebben het er maar druk mee.
"Had ze geen lijnvlucht kunnen pakken?"
Het is wel erg stil vanuit klimaatgekkies, die normaliter altijd kritiek hebben op het gebruik van het regeringsvliegtuig. Maar goed, klimaatgekte en BLM-idioterie gaan hand in hand - het is een package deal. Dus die zijn nu muisstil.
En mevr. Kaag kan er geen genoeg van krijgen, naar het schijnt.
Suriname is zélf een land waar ze elkaar enorm discrimineren, met al die bevolkingsgroepen.
Dit is echt lachwekkend.
Negers, Chinezen, Javanen, Hindoestanen, Indianen... iedereen noemt elkaar racist.
Hindoestanen tegen Creolen bijvoorbeeld ja. Die gunnen elkaar soms het licht in de ogen niet.
@flinkescheet | 16-12-22 | 11:29: "Soms..."
De blanke alhier discrimineert de neger minder dan wordt gedaan in het Caraïbisch gebied en Midden-Amerika.
Chinezen, Javanen, Hindoestanen, Indiaas zijn onderdeel van het Mongoloïde ras. Dus negers en mongolen.
Ik heb het hier een keer op straat gehoord. Twee donkere mensen hadden ruzie en de ene schreeuwde naar de andere: vuile kk zwarte.
Mijn oren piepen nog na
Het onderscheid is zo groot en luistert zo nauw dat je roti nooit bij een Javaanse Surinamer moet halen. Die gaat over de nasi. De creolen over de roti .
@Percival.Sweetwater | 16-12-22 | 11:47: Ja joh. Die mensen kunnen schrééuwen he.
Oh God, ik moet weer denken aan een Surinaamse collega op de boekhouding, in mijn jonge jaren. Er was een boekverschil, normaal boekten we dat af als het verschil kleiner dan 100 gulden was, was anders te duur om uit te zoeken.
Maar dit ging om duizenden guldens. De Surinaamse collega vroeg of wij dat konden verklaren. Toen riep er eentje: Ah joh, boek maar af!
Kwáád dat-ie werd!! Wat een geschreeuw, ongelooflijk. Er werd hem vriendelijk gevraagd om even te kalmeren en later terug te komen.
"Ik laat me niet oewegsturan !!", riep-ie. Oh wat een toestand...
@Roos | 16-12-22 | 11:58: Hindoestanen over de Roti en Massala , Javanen over de nasi met gebakken of gestoofde kip en saté en de creolen hebben Hiri Hiri (maar bijna geen eet tentjes)
Hoogstens zie je ergens nog creolen Markoesa, cassave koek en tayer verkopen op de straat
@Roos | 16-12-22 | 11:58:
Roos roti is uit India.
@Papa Jones | 16-12-22 | 11:58:
Is hij gearresteerd of heeft hij die duizenden guldens teruggestort?
Duo penotti.
Maar goed, tante Es zal er uiteindelijk wel blij mee zijn.
Excuustruus Kaag heeft zichzelf als vice premier weer naar voren geschoven om een snoepreisje naar het buitenland te maken. Wooke mag op de boekhouding passen want dat interesseert haar geen flui.Natuurlijk niet met een lijnvlucht maar prive met het regeringstoestel. De gewone burger de maat nemen dat we duurzamer moeten leven maar zoals het de elite altijd afgaat do what I tell you but don’t do as I do.
Het vrachtvliegtuig volgeladen met geld landt later?
Dat is toch Wendy van Dijk?
LOL
Onze 'Wannabe' premier
Misschien was het beter geweest voor het klimaat om de KLM te nemen ipv van een vliegtuig voor mevrouw alleen. Als je als D66 op CO2 gebied iedereen de maat neemt, moet je misschien zelf het goede voorbeeld geven.
Ik dacht meer aan een boot. Dat doet meer recht aan het thema.
Ik dacht dat Weerwind mee zou gaan. Had ik dat verkeerd begrepen?
Regeringsvliegtuig is erg lekker. Zo helemaal privé: "I was born for this"... wel een pauper mentaliteit.
@Drek van Dilderen | 16-12-22 | 11:25: lol
Er wonen ook zat blanke mensen in Suriname, delen die ook mee in de buit?
die zijn nagenoeg allemaal vertrokken hoor....
Wat betreft de herstelbetalingen lijkt het me een goed idee om te kijken naar het verschil in financiële positie als ze nooit verscheept zouden zijn. Dus als ze het nu beter hebben ontvangen wij
dat is iets wat ik ook graag uitgezocht zou hebben.... want waarom komen ze nu en masse vanuit afrika hier naartoe terwijl "wij" ze al veel eerder van de roompotten hebben laten smullen en dat blijkt nu dus ook weer niet goed te zijn...
Leuke Surinaamse tante trouwens.
Beter dan die tante uit Marokko
Heeft die vrouw dan helemaal geen zelfrespect?
Toen zij zeiden “we willen een blanke” was de enige juiste reactie geweest: zoek het maar lekker uit met je racisme.
Maar Kaag gaat daar dus heen op commando, erg treurig voor een vrouw die altijd wordt beschreven als “sterk”.
Ze ruikt sterk straks met de luchtvochtigheid aldaar.
Het hele idee dat mensen anno nu excuses gaan maken voor mensen die niet meer leven is bezopen en doet denken aan de erfzonde van het christendom die al net zo bezopen is.
Heel inclusief allemaal. Het klootjesvolk mag achter uitstappen ;)
Ik hoop Kaag haar Surinaamse accent een beetje geoefend heeft ipv dat uit Zeist.
Kaag: "Gaan wij nu eerst roti eten of zal ik meteen mij excuses aanbieden?"
Met die paraplu is een paar keer geoefend zo te zien.
Hoeveel co2 cost zo een reis eigenlijk wel niet? Gaat Kaag nog een boom planten ter compensatie?
In het kader van de slavernij erkenning wel een rubberboom of suikerriet.
En hoeveel gezinnen met een minimaal inkomen hadden deze winter niet in de kou hoeven zitten van het geld dat zo'n privé vlucht naar Suriname wel niet kost?
Help me even: waarom gaat onze Minister van Financiën naar het buitenland voor zaken die zich in het buitenland afspelen? Ik weet redelijk zeker dat we een aparte ministerspost hebben voor dergelijke situaties, maar nu twijfel ik.. Er zal wel niet veel te doen zijn bij Financiën op het moment, zaken lopen op rolletjes denk ik.
Omdat het niet zozeer om de excuses gaat maar om de centjes.
Sigrid Kaag heeft drie taken:
1-Rijksbegroting
2-Thesaurie en financiële markten, onder andere relaties met DNB en AFM, Wet financieel toezicht, staatsdeelnemingen
3-Europees en internationaal monetair beleid
Waaronder valt dit bezoek?
onder 4. Weggeven van Nederlandse belastingcenten teneinde Kaag's persoonlijke interesses en networking te faciliteren.
Ze is ook nog vice-premier.
Dit valt onder de werkzaamheden van de minister van buitenlandse zaken.
En blijkbaar is dat Sigrid Kaag en niet Wopke Hoekstra.
Over een aantal jaren komen de lijken wel bovendrijven of uit de kast. Kaag schrijft gewoon een blanco cheque uit en de klaagnegerTs zijn weer voor een paar decennia rustig.
@Osdorpertje | 16-12-22 | 11:27: En zelfs eventueel bij het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. Maar zeker niet bij Kaag
Grote bakken geld weggeven. Want dat zegt ze dadelijk gewoon toe, en dan kan de Nederlandse regering er in mee gaan, of enorm voor lul staan.
Je kan een Negor toch niet de paraplu van een massa laten vasthouden! die tijden zijn voorbij...
Waar is die tijd gebleven dat de baboe dat deed.
Ze ziet er moe uit...
Dit gaat veel, heel erg veel geld kosten.
ja. En iedere vorm van kritiek of vraag om openheid van zaken zal met "racisme!" worden beantwoord...
@Gladiator Fap | 16-12-22 | 11:23:
Gisteren al te horen in de rechtszaal na die uitspraak.
Heeft Sharon Dijksma familie in suriname?
"I'm melting, melting. Ohhhhh, what a world, what a world. destroy my beautiful wickedness"
Zeg Kaag, je bent daar niet namens mij he. Dat je het even weet. Je hebt hoe dan ook geen kiezersdraagvlak hiervoor.
En jouw preken richting (blanke) mannen zijn ook diep triest en seksistisch bovendien.
God wat is dat D66 diep gevallen...
Ze ziet eruit als inkoper van arbeiders
Zou die Mathoera trouwens in het zelfde defensie onderdeel gediend hebben als onze Ollongren?
Philomena Bijlhout, ook zo'n vechtersbaasje.
Ik vermoed dat ze bij de Genie zat, voor opwerpen blokkades op wegen en dergelijke.
Ik denk dat ze er beiden evenveel van begrijpen.
Wat een rotiweer.
humor
Heeft Bouterse al sorry gezegd?
Er staat een recessie voor de deur. Ik zou denken dat een minister van Financiën belangrijker zaken aan haar hoofd heeft dan prietpraat over slavernijexcuses.
Die andere dame naast Kaag lijkt toch echt een plu vast te houden voor d'r?
Zoveel wit privilege. Ik hoop dat het haar lukt om echt heel gemeend sorry te zeggen.
Tja…., paraplu/parasol vasthouders.
Die had je vroeger genoeg in de koloniën.
Maar daar is wat mee heden ten dage geloof ik.
Kijken hoeveel ze bekokstoofd hebben in Den Haag om uit te strooien!
niets
Ik heb het al eerder gepost, maar slechts iets van 35% van de bevolking van Suriname is nazaat van negers die logischerwijze onvrijwillig daar terechtgekomen zijn.
Waarom excuses aan dat land als tweederde van de bevolking daar wel vrijwillig naar toe gegaan is?
Excuses omdat het een kolonie was die ons alleen maar heel veel geld gekost heeft?
Herstelbetalingen nadat in de jaren 70 er al miljarden zijn betaald? Met de huidige waarde tientallen miljarden.
Op een bevolking van een half miljoen.
Vergelijk dat eens met Groningen. Hoeveel miljard mogen die krijgen van onze overheid (lees ons) voor het uitwinnen van de arbeid en de grond sinds honderden jaren?
Omdat de meeste slavernijklagers eigenlijk maar bar weinig van de slavernij weten, en nog minder van de context waarin de Europeanen slaven van Afrikanen kochten en vervoerden naar hun koloniën.
Het gaat om gratis geld.
@Hommel | 16-12-22 | 11:17:
Gisteren een "nazaat" op televisie die nog dagelijks "De klappen van de zweep voelt". In het verleden werd je voor veel minder opgenomen...
En niet alle afrikanen zijn slaaf geweest. En vele zijn ook niet door Nederlandse bedrijven overgebracht, na de koop in Ivoorkust.
Overigens is Suriname land van de Guyana stammen en de rest is immirgrant en landrover. Dwz dat de hindu's chinezen en afrikanen hun grote mond moeten houden en eigenlijk aan repatrieëring naar india, china of afrika zou moeten werken. Het is hun thuisland niet.
Bodemschatten zijn overal van het Rijk. Groningen is door de groningers bewoond en benut. Wel hebben velen na de oorlog van een uitkering van het RIjk geleefd. Verhuizen deden ze daar liever niet.
@Ommezwaai | 16-12-22 | 11:24: Curieus is dat ze net doen alsof ze er zelf bij waren of mensen gekend hebben die nog onder slavernij geleefd hebben. Ook wordt beweerd dat opa of oma slaaf waren. Dit is natuurlijk biologisch onmogelijk.
Suriname had welvarend kunnen zijn als ze geen corrupte regering hadden met veroordeelde bandieten als leiders. Ze hebben zelf gekozen voor de omstandigheden waar ze nu in zitten, dat heeft niets te maken met slavernij. Als je daar nu nog over zeurt, probeer je alleen je eigen luiheid te legitimeren.
Daarbij is het pure racisme dat de klagers bezigen, zeuren dat een "witte" excuses moet aanbieden. Te vies voor woorden en ik mag hopen dat alle Surinamers zich hiervoor diep schamen.
Excuses van de Surinaamse bevolking zou op z'n plaats zijn.
Paraplu, anders verwatert de champagne, he, Kaag? Het land Suriname huilt bij jouw aankomst daar, zie het maar als een teken des hemels.
AMerikaanse persidenten houden zelf hun paraplu vast. Het is echt iets voor achtergebleven landen waar er een nederige hulp de paraplu voor Putin, Xi of Modi zal vasthouden.
REAGEER OOK