Euh. Lichaam gevonden op dak kerk
Okee
Veel vragen. Er is een man (slechts 33) gaan hemelen op het dak van de Bonifatiuskerk te Leeuwarden. "Een bekende van de man, die zich zorgen maakte omdat hij al enige tijd onbereikbaar was, ging op zoek, klom het dak op en vond hem daar." Okee dus dan ben je een bekende en opeens denk je: goh ik ga eens op het dak van de kerk kijken. Want ja, er staat een steiger. Maar hoe dan. En waarom.
Social
Reaguursels
InloggenRare jongens die kerkgangers.
Wanneer de aanname juist is: steel dan ook geen koper van het dak van een kerk! En degene die hem zocht was op de hoogte van het plan?
Quasimodo ? Is that you ?
De politie houdt inmiddels ook rekening met koperdiefstal. Nog even en de aannemer heeft het gedaan. Had ie zijn steiger maar op moeten ruimen aan het einde van de dag...
www.rtlnieuws.nl/nieuws/nederland/art...
Hij is in het harnas gestorven.
Cu later
God straft direct
Het stikte er natuurlijk van de meeuwen.
Vroeger ook wel eens in het donker met wat vrienden een steiger langs de kerktoren opgeklommen. Biertje drinken bovenop, aan de wijzers gehangen. Tot een vriend besloot dat grote venster (heet dat zo?) Bovenin de toren in te stappen om de klok te luiden. Hij dacht dat er een vloer lag, maar het was pikdonker daar. Bleken er enkel balken te liggen. God mag weten hoever hij naar beneden gelazerd zou zijn bij een misstap. Levensgevaarlijk.
Enfin, wij dus allemaal naar binnen gestapt en als een malle aan een groot wiel staan hengsten zodat die klok als een gek stond te luiden. Op een gegeven moment een hele bult mensen onderaan die toren, zijn we maar weggegaan. Nooit meer wat van gehoord verder.
Mooie tijden.
Mand.
Zat hij in de dakkapel?
Ja, hij vergiste zich. Hij had die van Blauwhús moeten hebben.
Ooit in Rotterdam-noord een kerel die eigenmoord pleegde door zich op te hangen aan een bouwkraan. Was in de wijde omgeving te zien. Maar daar was geen hoogwerker nodig . Alleen een kraanmachinist om hem weer beneden te krijgen. Was een bizar gezicht.
Interessant, niets over kunnen vinden. Heb je een linkje?
Wat komen ze tegenwoordig ver hè met dat fierljeppen.
Daarom ga ik niet meer naar de kerk. Levensgevaarlijk!
Gaaf man, bezuinigen op de GGD
GGD is niet op bezuinigd.
GGZ…
Even voor de duidelijkheid: Hij lag niet op het dak van de kerk, maar op het dak van een bijgebouw. De steigers waren tegen de kerk geplaatst.
Hij was op de straat geklommen en door een noodlottig ongeval van de steigers gesodemieterd en op andere dak terecht gekomen.
Ik vermoed een dakloze (vroeger was je dan gewoon een zwerver) en dat hij en zijn maat wellicht vaker op dat dak zijn geklommen.
Toen wij vroeguh uit de kroeg kwamen gingen we geregeld kerkwaarts om op het dak te klimmen. Was altijd wel een beschonken durfal bij die richting de klokken ging om ze te luiden. Een wonder dat er nooit iemand naar beneden is geflikkerd. Op een gegeven is de boel beveiligd, met o.a. een hek, omdat de omwonenden klokkengelui op zondagochtend 5 uur wel erg vroeg en irritant vonden.
#opavertelt
Een soort Herman Brood Dood dus.
Ja die man was me voor, ik klim altijd op steigers bij kerken om te kijken of er geen lijk op het dak ligt. Nou heeft hij een lijk gevonden dus ik kap er maar mee.
Weet je wie ook 33 was toen hij stierf…?
Elvis Presley zijn verre vriend?
@Cunts-en-kitsch | 11-09-22 | 11:42: Nee, volgens mij was hij de 40 al gepasseerd, wat best knap was.
Jezus Christus, wat een lastige vraag!
Ik ga ook maar eens op mijn dak kijken, je weet maar nooit.
Bonifatiuskerk. Dokkum werd verbasterd naar op het dak omkomen.
Koper 5.45 euro/kg.
Veel meer.
@PowNerd | 11-09-22 | 12:36: Hoeveel? Ik heb nog onkerkelijk koper.
Maar vast een koperdief ja. Die kerk is bijna compleet gestript. Het leuke is dat er vlak naast een opvang voor junkies zit ofzo.
n Religieus uitgedaagde
Zal vast een lood of koper dief zijn die de steigers wel handig vond om er bij te kunnen
Dat zou ook een heel goede verklaring kunnen zijn. Of gewoon de nu makkelijk bereikbare ramen gebruiken om in te breken?
Hartje Ljouwert, een kerk wordt eindelijk gerestaureerd. Twee vrienden komen uit het café, de armen kameraadschappelijk om elkanders schouders geslagen. De een zegt -met dronken kop?- dat hij de steiger op gaat klimmen.
Zijn vriend (niet Robbie!) vindt het geen goed idee maar het lukt hem niet de man er van te weerhouden en ziet hoe deze behendig omhoog begint te klimmen.
Op het dak lokt onverwacht het bekende gapende gat. De man bemerkt het te laat, schrikt en valt zes meter omlaag.
De achtergebleven vriend (niet Robbie!) vertrouwt niet dat de man zo lang weg blijft en klimt voor zijn leven. Bezweet hijst hij zich bovenop het kerkdak, aanschouwt daar het tafereel en schrikt zich dood.
Verdwaasd komt de andere man bij bewustijn en licht de politie in.
*Een kort drama door Roos -enige overeenkomsten met de werkelijkheid berusten op louter toeval.
Mooie wending!
Zoiets zal het wel zijn, want je gaat niet toevallig op een dak kijken.
mooi scenario voor een nieuwe Baantjer.
Roald Dahl had ook altijd van die onverwachte wendingen in zijn verhalen.
Wil verder niks suggereren, maar kan ook een kwestie zijn van tragisch verlopen 'burengerucht' ....
www.wender.nl/locaties/wonen-bonifati...
Ze zijn vroeg begonnen met de voorbereidingen van Passion 2023
Kennis van me was ooit op zoek naar zijn ontsnapte kangoeroe. Kwam in het bos een oud mannetje tegen en vroeg of hij misschien wat gezien had. Oude mannetje kijkt naar boven en zegt: Is è dan uut het vliegtuig vall'n ??
Hmmm, Jezus was ook 33 toen hij stierf.
Was hij ook een koperdief?
Dit lijkt mij typisch een zaak voor rechercheur Barnaby
Ik heb mijn buurman al een dag niet gezien, ga vandaag toch is op de hijskraan van 30 hoog kijken. Misschien was hij aan het slaapwandelen.
is?
@Psycho Daddy | 11-09-22 | 11:25:
Jan hpppp bedoelde 'tochus'. Tiepfoutje. Hæ, kan gebeuren.
Het kan in ieder geval geen zelfmoord zijn, want dat is verboden.
Boete = 100 euro + 13 euro administratiekosten.
De 2 voorgaande reaguurders weten niet dat skoftig bedoelde dat zelfmoord een doodzonde is? De ontkerkelijking maakt meer kapot dan je lief is!
Op zelfmoord staat de doodstraf
Degene die hem vond is meteen verdachte nummer 1.
Hobo, hij ging hem zoeken en zocht gewoon heel goed. Op een hoog gebouw waar niemand komt zie je meer.
En toch is het de dienstmeid met een loden pijp geweest in de bibliotheek
Nee, nee @Brie. Het was de ober, de ober heeft het immers altijd gedaan.
Een bekende die toevallig ook op het dak klom en hem daar vond………Bij Bones en Flikken zijn de verdachten lastiger te vatten.
Deze aflevering van Flikken Leeuwarden is met 10 minuten voorbij.
Dichterbij je maker komen.
Tsja, dat kun je natuurlijk ook te letterlijk nemen.
Goedemorgen, gezien de koffie op is, en het is bijna elf uur, proost dan maar.
Welk soort koffie neemt u?
@Adriel | 11-09-22 | 10:56:
Amstel, en als dat op is, de Heineken.
Kom maar op, allen.
@GKJP | 11-09-22 | 10:58: ergens kan ik het begrijpen, maar hoe komt dat 020nat in uw koel apparatuur?
@horsteknots | 11-09-22 | 11:04:
Drie keer voordoen, daarna gaat het vanzelf.
Ging het om de bonificatiepunten?
Kinkt als een Darwin Award gerelateerd ongeval.
Maar goed dat die bekende hem "toevallig" wist te vinden. Had vieze bende kunnen worden als de kraaien na een paar weken met stukken rot vlees zouden rondvliegen.
Bij Herman Brood kwam er geen hoogwerker aan te pas.
Moesten ze die niet met een kaasschaaf van het trottoir schrapen?
De wraak van Bonifatius.
Had ie een duikers pak aan?
Iets met een blusvliegtuig, gen de film even kwijt.
@voldemort | 11-09-22 | 10:53:
De elementen, roman, Harry Mulisch, weet niet of dat verfilmd is
Wie ooit de film 'Jezus is een Palestijn' heeft gezien moest wellicht aan de scene denken waarbij de Messias (Hans Teeuwen) in de Bijlmer met het kruis op het dak, met dat vliegtuig dat de EL AL nadoet, op het laatste moment een ramp voorkomt.
Wie is er nou niet ooit op een steiger geklommen? Zo belandde ik ooit op het balkon van Carré. Maar ik ging niet dood.
Zo slecht doet Cambuur het toch eigenlijk helemaal niet?
"Er is een man (slechts 33)" , ja was het er nou 1 of 33? En Jezus was ook 33 toen hij doodging. Zondagmorgen en meteen al die verwarring.
Nog verwarrender, Max Verstappen had ook nummer 33.
@NLgaatnaardeklote | 11-09-22 | 10:43: Ik hoop dat Max geen DNF krijgt vandaag.
45 jaar geleden was Willeke van Ammelrooij ook 33
We hebben eigenlijk geen idee hoe oud Jezus was toen hij de pijp uitging. Wel weten we vrij zeker dat hij niet 33 was.
@Komjehiervaker | 11-09-22 | 10:55:
Als we geen idee hebben, hoe weet je dan vrij zeker dat hij niet 33 was?
@Komjehiervaker | 11-09-22 | 10:55:
Ik zie het nu ook op Wikipedia: c. 4 BC – AD 30 or 33.
Alleen God kan 4 jaar eerder worden geboren dan dat ie geboren wordt.
@skoftig | 11-09-22 | 11:05: ze hebben de correctie op de kalender toegevoegd (karolingse - gregorische).
Tsja, soms zit het mee..
Meestal niet.
Nou, laten we hopen dat de Friese politie snugger genoeg is om dit mysterie op te lossen. Het klinkt allemaal nogal verdacht.
33 jaar is wel jong om te hemelen.
Eerst maar eens even de uitslag van het onderzoek, afwachten.
De vraag is, wat doet dat ventje daar.
Hij heeft een slechte zondag.
"Op het dak heeft vervolgens een 'noodlottig ongeval' plaatsgevonden.
Wat er precies is gebeurd is nog onduidelijk."
Het zal geen aanrijding met een tram zijn geweest.
Een blikseminslag?
Een OD?
Ik wist dat GS hierover een artikel ging schrijven, lol. Het zat eraan te komen.
'Hallo centrale er ligt een dode op de kerk waar een steiger naast staat, we willen even kijken. Over.'
- Okay, klim de steiger maar op. Over.
'Pffff, daar heb ik echt geen zin aan. Stuur maar een hoogwerker. Over'
- Okay. Komt eraan. Over en uit.
Knap dat ze wisten dat ie al dood was voor ze de steiger op gingen zeg. Af en toe denk ik dat je het expres doet, maar triest genoeg weet ik dat het niet zo is.
Heeft te maken met steigergebruik en veiligheid. Onbevoegdheid.
Ik dat de hoogwerker er is om het lijk netjes weg te halen.
@Ashtrey | 11-09-22 | 10:48: Verklaar u nader.
Begrijp ik goed dat de politie een soort team heeft van alpinisten? Mss ook wel nuttig, niet iedereen kan in de eeuwige sneeuw werken.
Friesland is zo plat als een pannenkoek.
Misschien iemand die last van laagtevrees had.
@AdvocatusDiaboli | 11-09-22 | 10:42: Hoor ik voor het eerst. Lekker dan, geplande skivakantie mooi naar de kloteritis.
Dat zal wel een hoogte reddings team van de brandweer zijn.
@Niet_Van_Hier | 11-09-22 | 10:51: Uit het politiebericht:
"We doen onderzoek naar de identiteit en naar de toedracht. Voor de berging van het lichaam is een eenheid onderweg die gespecialiseerd is in het werken op hoogte."
Lijkt toch te wijzen op speciale politie-eenheid?
Dat vind ik ook opvallend. Weer iets geleerd: het hoogwerkersteam.
Gewoon de paardenbrigade toch?
Paarden steigeren...
@Ichneumonidae | 11-09-22 | 10:56:
Ja,dat staat daar inderdaad. De politie zal best wel een hoogte team hebben maar volgens mij wordt dat ingezet bij een dreiging van het een of ander. Bijvoorbeeld als er draadjes uit zijn rugzak komen. Al het overige is een klus voor de brandweer.
Dat zal de brandweer wel zijn. Als het niet met een flitskastje moet bellen ze vaak een ander.
Klinkt lullig, maar personen die zwaar verslaafd zijn kosten de samenleving klauwen met geld en daar zijn ze over het algemeen niet eens mee geholpen. Ik kan niet echt wakker liggen van een (onbedoelde) overdosis.
Moet u niet naar dat topic in andere media over die knul van 19 te 010
In het kader van het 750-jarig bestaan van Gouda kun je de stad bekijken vanaf een tijdelijke steiger op de Sint Janskerk. Een ticket kost 8,45 euro. Deze onfortuinlijke onbekende heeft hopelijk voor zijn heengaan nog kunnen genieten van de gedachte dat hij gratis en voor niets over het mooie Leeuwarden kon uitkijken. Andere scenario's wil ik mij even niet voorstellen.
8,45? Jeetje . Nou ik ga wel op het dak van winkelcentrum Bloemendaal staan , kan ik ook redelijk ver kijken. Of op het dak van die flats in de Bleulandweg.
@Stijlloser_from_NL | 11-09-22 | 10:36: Voor 3 euro sta je op de Reus van Schimmert. Daar heb je echt een geweldig uitzicht, en kun je genieten van heerlijke streekproducten.
@Stijlloser_from_NL | 11-09-22 | 10:36:
Kijk, zo die je dat als jezelf respecterende Nederlander!
@Andersdenkend | 11-09-22 | 10:44: ha mooi , ze hebben nog een lift ook
www.dereusch.nl/
https://www,youtube,com/watch?v=DBmdKFTLKYI
Martin van Waardenburg geeft Rutger Castricum en laat alle ins en outs van de Maasstad zien.
Te beginnen bij de beroemde hoge Euromast.
Doen, het is misschien wel de laatste kans. Over enkele decennia is de Sint Janskerk een moskee en zijn de gebrandschilderde glazen vervangen door (geiten)melkglas.
@MickeyGouda | 11-09-22 | 10:49: mijn vrouw is een geboren en getogen Goudse, en zo gierig als de neten. Zijn alle Goudse deernes zo?
@wijsvinger | 11-09-22 | 10:51: al genoeg moskeeën in Gouda, in de Goudse poort zijn ze een nieuwe aan het bouwen.
@Stijlloser_from_NL | 11-09-22 | 10:54: imgur.com/b4iyZmS
@Stijlloser_from_NL | 11-09-22 | 10:52:
Ik herken mijzelf daar niet direct in. ;-) Die 8,45 euro is eerder een excuus omdat ik die steiger niet vertrouw. Behoudend, dat laat wel bellen rinkelen.
poging tot inbraak, zijn maat stond op de uitkijk.
Na hele nacht op wacht gestaan te hebben, makker nog niet terug.
Dan maar even de politie bellen dat ie vermist is.
Bliksemgeleiders worden vaak gestolen. Het zou inderdaad kunnen.
Dit scenario kon wel eens kloppen.
Lood is ook gewild
Dat buurtje, het stikt daar van de minder stabiele personen en heel veel alcohol en drugsmisbruik. Triest.
"En de stations vol met verdwaalden
Al te ver heen voor elk verdriet
Geen enk'le waarheid die het haalde
Maar een vriend zien huilen… kan ik niet"
Opnames voor een nieuwe serie "Inspector Morse"?
Ja dat mag wel weer eens na 22 jaar.
Hij heeft het licht gezien. Bleek een tegenligger te zijn.
Maar had hij een bochel?
Dát vertellen ze er dan weer niet bij!
het was in Leeuwarden, niet Parijs. Alhoewel, misschien was die verhuisd na de brand van de Notre dame.
Ok dus de vraag is correct, had hij een bochel?
Nee, volgens mij heeft Ruimedenker al gereaguurd.
Je wilt van je maat af. Hij zat aan jouw vrouw. Vraagt aan hem of ze samen de kerk gaan beklimmen want spannend. Eenmaal boven gaf hij hem een duw.. Zoiets?
Nee, hij lag immers op de kerk.
@Frits de Vriez | 11-09-22 | 10:41:
"De vindplaats is niet op het schip van de kerk, maar op een kerkelijk bijgebouw"
Bron Leeuwarder Courant
Omhoog gevallen door gebrek aan gewicht...
Hij was al halverwege naar de hemel, en de brandweer moet hem zo nodig terug naar beneden halen.
Dit nieuws en ook nog eens op zondagmorgen. Ik vind het eng.
Het komt allemaal wel heel dichtbij zo.
Is het de grote verlosser?
33. The magic number.
Ik wacht liever tot 93.
Een doodbevrozen buitenslaper.
Tja, Friesland..
Geen gekheid…
Triest, maar het zal idd een zelfdoding zijn.
Wat Vulva en First hieronder ook al schreven.
Sterkte daar in Leeuwarden.
En ik zwaai naar HoerieHarry, JaJa, Floef.
Misschien de bouwvakkers die een niet zo fijne collega zijn vergeten zijn toen de rest naar huis ging.
2 dagen later.Waar is piet?.Die zijn we op het dak vergeten.Snel terug.
'Voor het zingen de kerk op.'
Kerk geraakt door bliksem?
Hij is terug gekomen, maar zat er naast met de landing?
Waren met een stel vrienden onder het genot van bier en xtc aan het trampoline springen bij de kerk. Trampoline hebben ze als bewijs weggehaald.
Ik vond die van de sporen in de wc pot beter.
@D-Fens_1963 | 11-09-22 | 10:28: Heb veel pieken en dalen in mijn leven. Heb ook medicatie.
@Leptob | 11-09-22 | 10:32: Kijk maar uit dan.
Staat er in jouw woonplaats toevallig een kerk in de steigers?
@D-Fens_1963 | 11-09-22 | 10:40: Stiekem stijgers beklimmen deed ik toen ik jong was. Die tijd is voorbij.
Een mislukte 9/11 uit naam van Christus?
Grote kans dat het om zelfdoding gaat.
Dat, of ik gok een waaghals die dacht de kerk te kunnen beklimmen. Bij activiteiten zoals parcours kan het een keer fout aflopen.
Idd. Heel wel mogelijk een gevalletje 'uit het leven stappen'.
Ik ben geen moment van iets anders uitgegaan.
Hij was op weg naar de hemel, maar kon toen even niet verder.
"Okee dus dan ben je een bekende en opeens denk je: goh ik ga eens op het dak van de kerk kijken. Want ja, er staat een steiger. Maar hoe dan. En waarom.''
De wegen van de Heer zijn ondoorgrondelijk.
Exact mijn gedachte, hij kon op oneindig veel plaatsen zoeken, maar in 1x keer raak.
@shimanski | 11-09-22 | 10:14: En dan ook nog midden in de nacht, dat maakt het nog weer getikter.
(maar wie wie weet hoeveel daken die vriend al op was geweest, maar waarschijnlijker is dat de kerkbeklimming al ter sprake was gekomen)
Afscheidsbrief misschien?
Misschien omdat je als bekende van deze persoon ook zijn eigenaardigheden en voorkeuren kent? Wellicht stond-ie bekend als hemelridder of kerktorenneuker?
@TheOtherWhiteMeat | 11-09-22 | 10:27:
Misschien reed die vriend daar toevallig rond op zijn witte paard, gewoon, om in vorm te blijven!
Leeft Peter Koelewijn eigenlijk nog ?
Die wordt bij elk optreden rechtop gezet.
En Vader Abraham?
@D-Fens_1963 | 11-09-22 | 10:23: Die werkt aan een comeback, maar de smurfen willen niet.
Koelewijn is 82, Abraham 87 volgens wiki doen ze het nog.
REAGEER OOK