Wintersporters in de kou gezet: Oostenrijk gooit après-ski voorlopig dicht
Feestje al voorbij voordat het überhaupt begon
Op het moment dat we dachten dat de coronacrisis ons al genoeg had afgepakt kan er ook een streep door de vroege wintersport. Oostenrijk houdt het nachtleven en de après-skibarren in ieder geval tot 10 januari dicht, dus het heeft geen zin meer. Want waarom zou u gaan skiën, danwel plankschuiven, als u daarna niet zeven bier en drie Fliegend Hirsch in uw mik kunt proppen in een volgepakte Nederlandse bar met loeiharde carnavalsmuziek en jolige meezingers voordat u uw tong in een Anne-Fleur met felroze skipak slingert en dat allemaal nog voordat u een riesenschnitzel in de lokale vreetschuur bestelt? Die halve liters van de plaatselijke SPAR wegtikken in uw eenzame hotelkamer is toch niet hetzelfde. Blijkbaar leverden de recente lockdown, de aangekondigde vaccinatieverplichting en het prikbordeel genoeg ruimte op voor het openen van de hotels, restaurants en skiliften, maar zijn feestende toeristen in volgepakte barren nog een bergpas te ver. Wat Oostenrijk na tien januari doet, is nog onbekend, dus er bestaat nog kans dat u later in het seizoen alsnog volledig naar de kloten kunt gaan onder begeleidende tonen van DJ Otzi. De vroege vogels vangen dit seizoen echter geen enkele worm en moeten het doen met het daadwerkelijke sportgedeelte van wintersport. Saai.
Reaguursels
InloggenTer info: De foto is gemaakt in de Schätzi Bar - Ischgl
Dat scheelt weer druk op de ziekenhuizen als winter”sport” verboten word.
Nu nog alle bijtincidenten van honden door een verbod oplossen en schaatsen illegaal verklaren.
Deug dan !
Oftewel, iedereen begint al te zuipen met de lunch. Zet de ambulance maar vast klaar.
Scheelt de Oostenrijkers wel weer een paar zware mishandelingen voor en door Nederlanders.
Vreemde sport dat skiën.
Met latten onder je schoenen de berg afglijden door de sneeuw. Onnatuurlijke sport.
En dan je knieën verdraaien en 7 maanden in de ziektewet zitten.
Ik neem aan dat deze mensen afzien van een plek in het ziekenhuis wanneer ze willens en wetens dit risico nemen, toch?
#firstworldproblems
Wat een gezeik,wees blij dat het weer kan,!ik ben heerlijk aan het skiien in Frankrijk en binnenkort in Oostenrijk!
Skiiiiiien?
Wat een gemekker. Ik zit daar weer lekker in een top hotel met de kerst. Doe vooral lekker principieel vanuit je sneue hut in NL.
Ach, u moet werken met Kerst? Sterkte hoor. Afwaskeuken?
@dathoujetoch | 09-12-21 | 20:13:
Ja, na het bedden verschonen en stofzuigen.
Hey houden jullie twee eens op! Ik snap Julius wel: die staat stijf van de fooi rondom kerst.
@Lorejas | 09-12-21 | 20:26:
Wijs als Julius is reageert hij niet.
Hopelijk komt Sisi op tv ter compensatie.
Hier, SiSi op tv: www.youtube.com/watch?v=AIgOhmQOB70&a...
Ligt Lech ook in Oostenrijk? Ik vraag dit namens een versbenoemd lid van de Raad van State?
Hier uw antwoord: mobile.twitter.com/geengemekker/statu...
Het wordt tijd dat er in het stamcafe eens een tiroleravond wordt georganiseerd en alle muziek die daar niet bij past wordt weggerot.
Dat is vervelend voor skiclub natte Schnee.
Tiefschnee..
Je kan altijd nog keuen bij keuvereniging K.U.T.
En daarom ski in de zomer
In de Andes
is toch andes.
dat kan in oostenrijk ook ,maar ok de andes is dan wel weer origineel .keer wat anders.
Met een gram in de pijp rij ik door de brennerpas.
Mag het een onsje meer zijn..?
Met een vrouw op de pijp geef ik volgas...
"zeven bier en drie Fliegend Hirsch in uw mik kunt proppen in een volgepakte Nederlandse bar met loeiharde carnavalsmuziek en jolige meezingers"
En daarom ski ik in (kleine dorpjes) in Frankrijk.
Oh ja: het meervoud van bar is bars, niet barren.
@Tapu | 09-12-21 | 19:41: barbaren toch?
@dathoujetoch | 09-12-21 | 19:42:
Daar wel ja.
En uw haakje openen hoort 3 posities eerder.
Ga gewoon naar Winterberg, lekker dichtbij, ben je ook zo weer thuis. Der Brabander, Volldampf, Küpferpfanne en dat huis met die rode lampen naast der Brabander, voor wintersport hoef je echt niet ver van huis.
Nee, deur van de ijskast openzetten en ventilator aan.
En geen gedoe met sneeuw, veel in Züschen geweest 3 uur met de auto.
Het is toch treurig als je dat ziet, mensen die naar Oostenrijk gaan zijn er niet om te skiën maar om te brallen en lallen. Vaak kunnen ze niet eens skiën maar gaan ze al struikelend de piste af.
Echte skiërs gaan naar Noorwegen.
Wat zit je dan te zeiken?
En voor diegene onder ons die wel graag skiet, maar ook 2 biertjes wil doen, skiën in Noorwegen is echt te saai wat betreft randverschijnselen.
Laten ons vooral eventjes rechtzetten dat Langlaufers geen slempende Tokkies zijn... een beschaafde Chablis nippen.. en hun tengels niet in vreemde apres ski onderbroekjens steken..
Als je echt niet weet hoe je van je geld af moet komen dan moet je op wintersportvakantie gaan in Noorwegen. Maar dan moet je wel van smerig eten houden. En geen bier lusten.
@Het brein erachter | 09-12-21 | 19:38:
Plus het feit dat twee biertjes in Noorwegen een kwart modaal Nederlands nettosalaris kosten.
@VanBukkem | 09-12-21 | 19:41: Wij gaan om te Sporten.!
@VanBukkem | 09-12-21 | 19:41: Wintersportvakantie op Ibiza, dat is echt de snelste manier om van je geld af te komen.
ja ,dat heb ik me al zo vaak afgevraagd .ik woon er zelf het grootste gedeelte van het jaar,maar skieen kan ik dan weer totaal niet .
Stoer, veel plezier daar in Noorwegen met die oergezellige Noren die hun bek niet opentrekken Biertje €15,00 en Pizza €40,00. Wat een vreselijk duur, saai depressief KUT-land.
Nou daar sta je dan met je Bamboe Onderbroek , en je Polestar 2, en je QRpas.
En is dat veganistische restaurant onderaan de piste ook nog eens gesloten!
En keihard DEUGEN, maar geen wintersport, helaas.
Uiteraard gaan we wintersporters niet helpen op de ic. Mensen die zelf kiezen om risicosporten uit te oefenen worden net zoals ongevaccineerden achteraan de lijst geplaatst bij ic-opnames. Motorrijders, drugsgebruikers, automobilisten. Allemaal zelf schuldig en dus achteraan aansluiten.
Ok, koekoek.
Voetballers, bierdrinkers, wadlopers, eters, drinkers, ademhalers, levenden, allemaal levensgevaarlijk.
Vergeet trapjes niet! Vandaag iemand van een collegabedrijf uit de brand geholpen die met de ladder onderuit was gegaan en in zijn val schade en lekkage had veroorzaakt. Een flinke jaap in zijn voet en diverse kneuzingen. Werken, het zou verboden moeten worden!
@Kapitein Sjaak Mus | 09-12-21 | 19:33: Dikkerds?
Nou Hugeau, je had gelijk. Vaccinaties en mondkapjes en niet obese zijn en af en toe afstand maken het normale leven weer mogelijke, mede dankzij de aangekondigde groepsimmuniteit. Bedankt Hugeau en het RIVM.
obees, niet obese, dat is Engels.
Ze zoeken het maar lekker uit die Oostenrijkers.
Die zal het Wurst wezen, die willen Skien. Apresski nauwelijks want ze moeten allemaal weer naar huis rijden en zitten niet op die slimme Hollanders te wachten, behalve de uitbater dan.
Ik had er zo naar uitgekeken. Lekker in je skihut outfit dronken aanschuren tegen schorre vrouwen en dan er gratis doof bij worden en corona oplopen. Vervolgens in januari een begrafenis regelen omdat je een kadootje hebt meegenomen voor oma.
Charmante boy!
De Pandemie is in Oostenrijk begonnen in Igls (niet Ischl wat vaak beweerd wordt, dat ligt in Oberösterreich) in Tirol en zorgvuldig geheim gehouden door de hoteliers om de apres-ski niet te verpesten. Natuurlijk was de ziekte zo ook wel verspreid, maar vooral Duitse en Oostenrijkse toeristen raakten besmet en namen de ziekte mee naar huis.
Vorig jaar was de apres-ski ook op slot en het zou me niets verbazen als het aankomende seizoen net zo verloopt.
Ben daar begin oktober op een berg geweest. Geen 1.5 meter en overal liep men zonder mondkapje. Men had gewoon schijt aan de maatregelen. Ondanks dat ze al een seizoen gemist hebben.
@prutsmaster | 09-12-21 | 19:28: In oktober golden al geen maatregelen meer, alleen in de handel is het gebruik van FFP2 nu weer verplicht, buiten niet.
Puntje derin, puntje deruit ja zo gaat ie goed.
Mevrouw h kan amper fietsen, laat staan dat ik haar op ski's een berg afduw. Maar soit! Ider het zijne. Jammer dat er van die restricties zijn voor de kruidenbitterpilsglijders. Misschien volgend jaar, ohne mundshutz?
Jedem das Seine... hebben we eerder gehoord... hahaha.
De leeftijdsopbouw van de personen die zijn besmet in de periode van 08-12-2021 tot 09-12-2021 is;
0-9 2941 personen
10-19 3153 personen
20-29 2360 personen
30-39 2991 personen
40-49 2742 personen
50-59 2106 personen
60-69 1640 personen
70-79 1082 personen
80-89 565 personen
90+ 182 personen
Totaal 19762
En?
@niv01 | 09-12-21 | 19:24: Tantoe veel man.
Zucht
@niv01 | 09-12-21 | 19:24: kinderen thuis scholen op slot. Scheelt 10k besmettingen per dag.
@BoerKoekoek | 09-12-21 | 19:33: geen kinderen, scheelt ook veel
@BoerKoekoek | 09-12-21 | 19:33: uitstel is geen afstel.. de ellende duurt alleen maar langer dan.. alles wat kwetsbaar is zorgt goed voor zichzelf en de rest gaat door...
@BoerKoekoek | 09-12-21 | 19:33: Ventileren.
Ik ben een paar keer in Oostenrijk geweest en vind het eten erg goed.
Goede Chinees gevonden?
@Kapitein Sjaak Mus | 09-12-21 | 19:19:
Hahaha...
Voortreffelijke macdonalds daar idd
De leeftijdsopbouw van de personen die zijn overleden in de periode van 08-12-2021 tot 09-12-2021 is;
50-59 0 personen
60-69 5 personen
70-79 17 personen
80-89 36 personen
90+ 18 personen
< 50 1 persoon
Totaal 77
Waarvan 16 in het ziekenhuis
Waarvan 40 in het verpleeghuis
Waarvan 31 boven 70 thuiswonend
De leeftijdopbouw van de personen die in het ziekenhuis zijn opgenomen is, volgens GGD;
0-9 4 personen
10-19 0 personen
20-29 3 personen
30-39 6 personen
40-49 5 personen
50-59 9 personen
60-69 30 personen
70-79 42 personen
80-89 22 personen
90+ 2 personen
< 50 1 persoon
Totaal 124
Je weet vast al wat ik ga zeggen, mikes: bedankt!
Pff Jesus man
Begint een beetje saai te worden
Joh
Ik schrijf over van de GGD, uiterst betrouwbaar overigens. Dat is mijn hobby
Waarom zijn ze in het ziekenhuis opgenomen? Vanwege covid of hadden ze dat toevallig ook?
Kunnen we de zkh opnamen ook gesplitst krijgen naar IC en verpleegafdelingen?
Het gaat bergafwaarts.
Toch wel een beetje medelijden met diegenen die speciaal een chantage spuitje hebben genomen onder de valse voorwendselen naar wintersport te kunnen gaan.
Ik hoef geen medelijden hoor. Ook dit komt vast door de ongeprikten. Begrijp nu de boete een beetje. Als die trouwens hoger was geweest was het vast al opgelost en kon de hele wereld gewoon weer komen (à pres) skiën.
@Ovideenznvrienden | 09-12-21 | 19:18:
Bezetten de ongeprikten nu ook al alle après-ski tenten?
@Ovideenznvrienden | 09-12-21 | 19:18:
En gij geleuft da?
2 x ja. En dit is mijn Twitter: twitter.com/MartensEveline/status/146... ;)
Tingelingeling, dit is de alpenexpress.
Heij kump de Alpenexpress.. ;) Tingelingeling, heij kump 'r aon.
Tingelingeling, 'r geit naor oos, 'r geit naor wes.
Kump 'r beij diech langs, daan sleet mèr aon.
Tingelingeling, noe zuug 'm goon.
Veer tsjoeke achterein in de polonaise trein.
Boch naor links, boch naor rechs.
Biste mèt deen trein al ins gewees.
Gratis en voor niks is 't daor fees.
Aajd en joonk en dik en dun.
Daor is plaots veur eederein.
Dee ins lekker oet de bol wèl goon.
Stap mèr in en laot dee polonaise goon.
Heuvel op, heuvel aof.
Ja heer kump euveral.
Klink zien bel, klink zien fluit.
Daan geit heer langs berg en dal.
Die heb ik thuis.. N - Spoor
@Smoelensmid | 09-12-21 | 19:16:
Rare taal, dat Oostenrijks.
Ja heil als goededag
@Kapitein Sjaak Mus | 09-12-21 | 19:18: Ik kan er geen chocola van maken, het lijkt in ieder geval niet op Oostenrijks en ik ga dagelijks met een paar "dialectkunstenaars" om, vooral mijn buurvrouw van het huis hiernaast, schat van een mens, kan er wat van..
Taai nummer voor taalnazi's: youtu.be/uTESVlnroSA
Dan maar zuipen voor het skieën.
Zuipen op de latten..! als je echt ballen hebt.
@grapjasz | 09-12-21 | 19:11: Ik ski nu alweer 59 jaar, maar zuipen op de latten is stupide, een dikke bier bij de lunch daarentegen is goed om de benen los te maken...
@Smoelensmid | 09-12-21 | 19:13: En als je dan ook wat lichter in je hoofd bent ga je inderdaad harder.
@Smoelensmid | 09-12-21 | 19:13: Braatwurst bij..?
@Smoelensmid | 09-12-21 | 19:13: maar niet zo goed voor je bieren kennelijk..
@VolleBak | 09-12-21 | 19:38: nieren
Straks krijgen we ook al die Oostenrijkers hier in de opvang.
Dan nemen we echt alleen de vrouwen op,de mannen gaan maar door naar Engeland of zo.
Niks saai , ik boek al sinds jaar en dag een kamer onder een sterren restaurant, heerlijk skieen de hele dag , daarna douchen een wipje/tukkie doen en een avond heerlijk aan de dis met de beste Oostenrijkse wijnen, zoals de subliem DAC gemischte satz.. daar kan voor mij geen pauper Apres ski tegenop.
Après-ski is ook niet mijn ding. Maar typerend dat u als tandarts zo snobistisch bralt.
Waar?
@Spring Bruissteen | 09-12-21 | 19:15: Snobistisch? ik weet niet beter dan dat deze prive levensstijl mij met de paplepel is ingegoten , toen ik reeds in 1963 naar de Oostenrijkse en Zwitserse bergen ging om de nobele parralelschwung te gaan te gaan beheersen. Nee de apres skihut is aan mij niet besteed.. dat heeft met zelf verkozen levens waarden te maken niks met grootdoenerij.
@Spring Bruissteen | 09-12-21 | 19:15:
Hoewel zelf ambitie- en aspiratieloos geniet ik stiekem wel van andermans verhalen. Zo kom ik nog eens ergens. ;-)
Een kamer onder een restaurant: in de kelder, of in de kruipruimte? Stoer hoor. Over pauperts gesproken.
@Auchie | 09-12-21 | 19:18: Oostenrijk, 40 km van Garmisch Partenkirchen. Zoek en ge zult vinden..
Een wipje doen. Wat een verpletterende hartstocht spreekt daaruit. En daarna een drukje doen? Bent u Mart Smeets?
@Smoelensmid | 09-12-21 | 19:29:
Frappant dat iemand die al van jongs af aan de Parallelschwung doet niet weet hoe je dat schrijft. Doet me denken aan een uitspraak van Youp van 't Hek uit de tijd dat hij nog wel grappig was. Iets met mensen die in een Porsche rijden maar niet weten hoe je dat merk schrijft.
@gestoptmetroken | 09-12-21 | 19:39:
Mag u dat zeggen? Ja, dat mag u zeggen.
@gestoptmetroken | 09-12-21 | 19:39: Hartstocht hoeft niet hè, kan je gewoon bij de conciërge boeken en staat als Sportunterricht op de rekening.
Hoorde ik net niet een minister iets zeggen over een Janssen vaccin die in Frankrijk maar 8 weken geldig was? Die kant hoef je dus ook niet op.
dat.
Klopt.
Dat klinkt echt vreselijk, doen mensen dat vrijwillig of is dat een soort taakstraf?
Jamaarja..."wintersport" was toch al jaren geen Wintersport meer..... maar een ordinaire zuip/slemp/val/glijpartij voor Tokkies uit de randstad...........
Eens. Het is van de zotte dat mensen tijdens een pandemie het geduld niet kunnen opbrengen om een keer niet op wintersport te gaan. De hele reden dat het niet kan is omdat ze vorig jaar het ook al niet konden laten.
Nou vorig jaar gingen we ook niet hoor. Dat jaar ervoor wel. Zo lang is t alweer pandemie
@Auchie | 09-12-21 | 19:19: Waren t niet de wintersporters uit Italië die begin 2020 de Ceaureauna meenamen naar Nederland? Onder andere omdat het toen "lekker goedkoop" was om op vakantie te gaan naar een ceaureaunagebied?
Ik ben 25 jaar geleden voor het laatst die kant op geweest, sindsdien eigenlijk alleen vakantie gevierd op plekken die ik wel leuk vind en zonder grote drukte.
Ik drink sowieso liever alleen. Weet je wat het is? Als je met z'n allen drinkt, zuip je tegen elkaar op. Ik hou het liever rustig in mijn eigen tempo.
Is veel gezonder. Sociale drinkers kunnen geen maat houden.
Plus dat je de hele krat Grolsch voor jezelf hebt.
@Plaque-doctor | 09-12-21 | 19:10:
Doe je met vijf kratten een hele week;)
Eensch. Met dat laatste dan. Ik kan totaal geen maat houden. Maar wel lekker en gezellig! En zonder sociaal drink ik gewoon niks
Klopt als een bus
ik zit hier thuis nu al aan mijn zevende glas aqua pompa
buiten de deur houd ik het bij een enkele gele rakker
Met een rietje, dan duurt het genieten zoveel langer
REAGEER OOK