Oostenrijk: "vaccinatie-verzuim leidt tot oneindige stapelboetes van €2000 euro en max 1 jaar gevangenis op eigen (!) kosten"
Okay ja even een update uit Nation Zero
Video: er waren dit weekend volgens de New York Times "meer dan 40.000" mensen op de been tegen het nieuwe vaccinatiebeleid
Eerst leek de boete voor vaccinatieverzuim dus 3600 euro te zijn, vervolgens 7200 euro, maar inmiddels lijkt de escalatieladder weer wat verder betreden. Gister lazen we bij Exxpress ("Für Selberdenker" lol, wiki) het volgende over de conceptwet die vandaag aan het Oostenrijkse parlement voorgelegd wordt en vanaf januari in moet gaan:
1- De boete voor vaccinatieverzuim bedraagt 'slechts' 2000 euro. Echter, "elke overtreding wordt opnieuw bestraft met 2000 euro", ook als deze op dezelfde dag plaatsvinden. Het is vooralsnog niet helemaal duidelijk wat er met "overtreding" bedoeld wordt. Mogelijk is het drieledig: 1) verzuim na vaccinatieoproep. 2) Elke keer dat je de staande lockdown voor ongevaccineerden overtreedt. 3) Zoals de onderstaande Oostenrijker Alexander Tschugguel onderstaand suggereert: "if you're not vaccinated you can get fined 2000 euro, each time you're caught unvaccinated". Dat laatste lijkt erop neer te komen dat de politie je ook gewoon in de buitenlucht kan beboeten terwijl je ongevaccineerd een toegestane woon-werkreis maakt of de benen strekt. Al lijkt Alexander Tschugguel dit zelf ook nog niet zeker te weten.
2- Als je de boete(s) niet betaalt volgt er een gevangenisstraf, waarvan de lengte afhankelijk lijkt van het aantal openstaande boetes. "Waar in eerste instantie een gevangenisstraf van maximaal vier weken mogelijk is, is het kabinet voornemens de maximale duur te verlengen tot een jaar", aldus Exxpress.
Maar, wat vervolgens écht uitzonderlijk lijkt, is dat deze gevangenisstraf volledig op kosten van de ongevaccineerde komt te staan. "In tegenstelling tot andere gedetineerden betaalt de staatskas niet, maar moet de betrokkene zelf de kosten dragen. De dader moet dus ook betalen voor zijn eten en zijn cel." Een jaar lang betalen voor eten, een cel (en het gevangenispersoneel?). Dat komt neer op financiële ruïnering bestraffen met nog meer financiële ruïnering. Worden ongevaccineerden daar defacto rechteloos?
En dat terwijl Portugal, dat per 1 oktober 98% van iedereen boven de 12 volledig (!) gevaccineerd had, op 1 december ook gewoon weer een noodtoestand af moest kondigen. Maar goed hè, schort vooral de grondwet op en ontwricht daarmee je gehele cultuur tot niemand het land nog herkent.
Update: Kronen Zeitung (wiki) meldt dat maximale boete 3600 euro is, maar bevestigt de gevangenisstraffen.
noodkreet
Social
Maar tegen wie?
Reaguursels
InloggenStraks ook in Nederland .
Ontluisterend... Dat dit echt gebeurt, in Europa. Het is niet te bevatten. Godsgeklaagd en vreselijk triest. Ongelofelijk.
Vreemd dat ik geen enkel land een oordeel hoor noemen voor zo'n beleid. Ze zitten in de EU, dus er mag wat van gezegd worden.
Nooit. Maar soms zijn de verschillen onoverbrugbaar en dan ontstaat zoiets. Ik hoop dat het niet zover komt en dat de backlash op het krankzinnige woke- en identiteitsdenken ervoor zorgt dat de boel weer in een gezonde balans komt. Beetje zoals Darth Vader uiteindelijk deed, maar we zitten nu wel duidelijk in de tijd van the empire strikes back...
Adolf Spritzler.
Ik was lang tegen vaccinatiedwang.
Maar we zijn nu op het punt beland dat transplantaties en chemotherapie niet doorgaan omdat geestelijk minvermogenden op obscure kanalen opgedane waanzin als "experimentele gentherapie" mogen gebruiken om zich niet te laten vaccineren. Die keuze mogen ze van mij nog steeds maken, maar niet zonder consequenties. Jouw vrijheid eindigt waar de gezondheid van een ander schade oploopt.
Nee, omdat Rutte en handlangers stelselmatig de gezondheidszorg hebben gemold. Dat was al voor de crisis maar als men 1,5 geleden actie had genomen had er nu voldoende capaciteit geweest om niet moeten afschalen.
De gezondheid van anderen loopt schade omdat de Nederlandse regering niet de wil had om te zorgen voor meer capaciteit, sterker nog ze heeft bewust de capaciteit geminimaliseerd tot een niveau van de onderste regionen van Europa. Dat is wat er werkelijk mis is.
@Lafayette | 06-12-21 | 15:13:
Nog steeds geen valide reden om geen vaccin te nemen.
Interessant. Zijn mensen die VVD hebben gestemd ook indirect schuldig aan het tekort van IC-bedden dankzij 10 jaar sloopbeleid in de zorg van Rutte c.s?
Wat te doen met VVD-stemmers? Net als ongevaccineerden kwalificeren als aparte diersoort? Vragen, vragen.
Je zou ook de urgentie kunnen afschalen van coronagevallen. Zeg 10% op de IC voor reguliere zorg en de overige 90% voor coronapatienten. Dan kan de gewone zorg, weliswaar ietwat verminderd en met langere wachtlijsten, toch gewoon doorgaan.
@Lafayette | 06-12-21 | 15:13:
"De overheid heeft gefaald, dus dat ontslaat mij van mijn morele burgerplicht om zelf wat te doen".
Fijne redenering. Dus als iemand op straat dood ligt te bloeden vertel je ze ook dat het de schuld van de overheid is dat de ambulance niet sneller komt, in plaats van de bloeding te stelpen?
Door mensen die zich niet laten vaccineren geestelijk minvermogenden te noemen kwalificeert u zichzelf als geestelijk minvermogend.
@Tapu | 06-12-21 | 15:16: Nog steeds geen valide reden om de zorg niet op te schalen zolang mensen het vaccin niet nemen.
"transplantaties en chemotherapie niet doorgaan omdat geestelijk minvermogenden ... zich niet te laten vaccineren."
Je snapt het echt niet he, de regering stuurt zelf op maximale benutting van de IC, met een r van 1.2 was het al lang duidelijk dat dit punt bereikt zou worden. Dit is gewoon een keuze geweest.
Daarnaast is het verschil met 100% t.o.v. 85% gevaccineerd bij een r van 1.2 hooguit enkele weken; links om of rechts om komen we bij het huidige punt zolang we sturen op IC opnames.
@Lafayette: Waar tover je dat personeel vandaan in anderhalf jaar? Volgens mij is ee IC arts pas na 10 jaar opgeleid. Bovendien moet dan eerst de artsenopleiding opgeschaald worden... Dus die actie die al lang genomen had kunnen worden is eigenlijk een traject van een jaar of 15.
Pragmatischer is dan om mensen die moedwillig geen vaccinatie hebben genomen OmDaT zE zElF tOcH nIeT zO ZiEk WoRdEn, te weigeren in het ziekenhuis en lekker thuis laten sterven
Je zult als minister dit moeten uitvoeren , respect voor minister de Jonge !
@Tapu | 06-12-21 | 15:30:
Zo kan je ook redeneren dat mensen een burgerplicht hebben om een gezondere levenstijl aan te houden.
@Sabbey | 06-12-21 | 15:53:
Dat is een vreemde redenatie. We hebben het hier over de schuldvraag van ongevaccineerden. Terwijl je weet dat de schuld bij de overheid ligt die de zorg heeft kapotgemaakt, is het toch de schuld van gevaccineerden omdat het probleem dat de overheid heeft gecreeerd nu eenmaal niet makkelijk is op te lossen. Hiermee rechtvaardig je eigenlijk wat die overheid heeft geflikt. Typisch VVD pragmatisme voor zaken die zelf verkloot hebben.
De overheid heeft niet eens een poging gedaan om personeel te werven. Waar zijn de grote campagnes? Nee, De Jonge is het gelukt om juist personeel weg te jagen. En waar is dat speciale covid ziekenhuis?
Dit zijn geluiden die rechtstreeks uit de zorgsector komen en niet van de minste figurgen.
@Lafayette | 06-12-21 | 16:59:
Ja, maar het is nu eenmaal zoals het is, dus daar moeten we het mee doen. Dan kan je heel hard gaan zitten jammeren "Ja, maar de overheid..", of je neemt gewoon zelf verantwoordelijkheid. Buitengewoon infantiele mentaliteit dit.
@Lafayette | 06-12-21 | 16:49:
Nee. Als ik een dikke roker ben, gaat dat niet ten koste van de zorg aan een ander. Drogargument.
@Computer_says_no | 06-12-21 | 15:20: prima vragen.
Omdat Oostenrijk straks het aantal gedetineerden niet meer aankan komen er kampen met prikkeldraad en wordt alvast gezocht naar een eindoplossing.
Ik denk dat de vluchtelingen bij Polen straks de andere kant op willen.
Wat is eigenlijk de exit strategie?
Allemaal gevaccineerd en toch lockdown?
Allemaal een booster maar toch maatregelen?
Dat kan toch niet?
Er is geen exit strategie.
Ja.
Ja.
Blijkbaar wel.
Uit woede juist niet de boosterprik nemen, dan maar vechtend ten onder!
Dit gaat in Nederland ook komen. Rutte en de Jonge doen nu als afleidingsmanouvre het 2G verhaal voorlopig in de ban en over 3 weken rolt plots een wetsvoorstel de 2e kamer in om het Oostenrijks model in te voeren.
En de 2e kaer gaat akkoord want die vinden vooral hun kansen op baantjes in de EU belangrijk.
Nadat de Oostenrijkers het een jaar lang netjes gevraagd hadden bleken er teveel wappies te zijn. Oostenrijk staat er niet bekend om dat ze halve maatregelen nemen. Ik juich het alleen maar toe. Als iedereen gevaccineerd is, is corona niet meer dan een griepje. Tot die tijd is het gezeik eindeloos. Kijk maar naar de 100-en reactie hieronder.
Een griepje, weet je hoeveel mensen sterven aan de griep??
Blijf hopen. Al is 110% gevaccineerd, dan nog zal corona gewoon blijven aangezien je als gevaccineerde nog steeds kan verspreiden en oplopen. Gewoon wachten op de mutaties en de oneindige stroom aan verplichte boosters en andere onzin.
@ikworstelengadouchen | 06-12-21 | 13:56:
Tweeduizend in een normaal jaar, vierduizend in een slecht jaar.
Weet je hoeveel mensen er al aan Covid-19 zijn overleden?
@Jeroen1234 | 06-12-21 | 13:53
Dus je bent het er mee eens dat in Oostenrijk een ongevaccineerde buitensporig harder gestraft zou moeten worden dan een kinderverkrachter of moordenaar? Dat is toch wat je stelt eigenlijk?
@Tapu | 06-12-21 | 15:03: rivm
In de winter van (2017/2018) was de sterfte 15 weken lang verhoogd (week 51 2017 t/m 14 2018). De verhoogde sterfte viel samen met de griepepidemie die plaatsvond van week 50 2017 tot en met week 15 2018. De oversterfte tijdens de 18 weken griepepidemie werd geschat op 9.444.
Nee s*fferd, ook wanneer iedereen gevaccineerd is is corona geen griepje. Er zullen nog steeds ouderen met een zwak immuunsysteem overlijden aan corona. Daarbij, de tegenstelling is niet wel vaccineren/niet vaccineren, de tegenstelling is iedere 6 maanden vaccineren vs. niet vaccineren. Een structureel probleem los je uiteindelijk niet op met incidentele maatregelen, wat een kortzichtigheid.
@therealbraindump | 06-12-21 | 17:02: yo braindump, waar haal jij je info vandaan?
@Tapu | 06-12-21 | 15:03: in 2015 stierven er rond de 10.000 aan griep, en rond 2018 idem dito vriend. Je kunt het zo opzoeken.
Er komen kampen! Let maar op....
Weet je wie er ook ?
Ach laat maar .
@likmegaties | 06-12-21 | 13:36: volgens mij hebben we naar hem nog strsten vernoemd in Nederland, de Schilderstraat en Koediefstraat.
Overigens is Kamp Westerbork door de Nederlandse overheid gebouwd. Met een heel ander doel, maar zo zie je maar wat er kan gebeuren als plots anderen de baas zijn en mooi profiteren van de reeds aangelegde struktuur en voorzieningen.
Wat een fout land dat Oostenrijk.
Een moordenaar heeft meer rechten dan iemand die zich niet wil laten vaccineren.
Ik verwacht zeer snel een paar dooien die aan het controleren zijn of iemand gevaccineerd is in Oostenreich.
Zijn er al Oostenrijkers in Ter Apel gesignaleerd?
Hoe zit dat met de ne bis in idem-regel: niemand kan twee keer gestraft worden voor hetzelfde feit ?
twee meter verder wordt het een nieuw feit. Net als twee flitspalen in een straat
Wat zouden de Oostenrijkers nu kunnen verzinnen om grote groepen mensen binnen hele korte tijd te kunnen opsluiten? Iemand enig idee?
he.. he.. he... ideeen zat.... maar daar hoef je niet veel voor te doen. Wanbestuur leidt vanzelf wel tot chaos.
Er liggen vast nog wel enkele spporlijnen richting het oosten.
@nobodiesunmighty | 06-12-21 | 12:09: Behalve hier.....
Waar haalt u het vandaan dat inkomen, vermogen, huizen, kinderen worden afgepakt ?
@johnyl | 06-12-21 | 12:23:
Het is wel de bedoeling dat hij angst zaait de waarheid is hier ondergeschikt aan.
@botbot | 06-12-21 | 12:26: heel grappig, maar zoals in eerste instantie in het artikel geschreven staat kan een jaar gevangenis op eigen kosten + stapelbare boetes behoorlijk ontwrichtend werken
@johnyl | 06-12-21 | 12:23: als je op eigen kosten in de cel verdwijnt, wat zou er gebeuren met je vermogen denk je ? Wat gaat er gebeuren met je baan ? Geen baan dus geen inkomen, wat zou er gebeuren met je huis denk je ? Nou ?
Als de vaccins steriele immuniteit zouden geven, had ik me allang laten vaccineren, echt waar mensen. Ik ben geen antivaxxer, en zo ben ik ook niet opgevoed. Ik zie het alleen niet zitten om als gezonde twintiger halfjaarlijks een prikje te moeten halen.
Tja, als u meent dat u geen long covid kan krijgen kan ik mij dat wel indenken.
@botbot | 06-12-21 | 11:42: Wat een onzin comment? Ook met vaccinatie kun je anderen besmetten, Covid krijgen, daardoor in het ziekenhuis belanden, op de IC komen en zelfs eraan overlijden. En dus ook long-covid Jaja de kans is kleiner, is bekend, maar toch.
@Nappa | 06-12-21 | 12:11:
En iedereen die voorbij de basisschool is gegaan met zijn wiskunde weet dat een hele kleine kans bij een populatie van 17,5 miljoen mensen in combinatie met 1000 IC-bedden tot hele grote problemen kunnen leiden.
@De Eierbal | 06-12-21 | 12:21:
Als die kans dan 17x kleiner wordt heb je toch nog een 17x zo klein probleem.
@Krijgtheenenweer | 06-12-21 | 12:03:
**Ook met vaccinatie kun je anderen besmetten**
Zeg er dan ook even bij hoe groot die kans is.
@Nappa | 06-12-21 | 12:11: maar met nog een beetje meer statistiek weet je ook dat een hele kleine kans bij een hele grote populatie toch grote aantallen gevallen oplevert. En dat wanneer die kans er jarenlang elke dag weer is, je 'winkans' veel groter is.
@De Eierbal | 06-12-21 | 12:21: Dit is alleen het geval bij een gelijk risico over de gehele bevolking heen. Je hebt het hier over een groep met een aanzienlijk kleiner risico dan bijvoorbeeld de 70+ groep.
@Nappa | 06-12-21 | 13:00:
Uit het meest recente onderzoek (vorige week maandag) van de Nederlandse Vereniging van Longartsen blijkt dat slechts 34% van de ongevaccineerde IC-patiënten 70+ is. Bij de gevaccineerden is gaat het inderdaad om 73%. Daarnaast was er bij 80% van de gevaccineerden spraken van een ernstige comorbiditeit of afweerstoornis, terwijl bij de ongevaccineerden dit maar voor 37% gold.
Conclusie: ongevaccineerde eikels belanden juist vaker met een jongere leeftijd en geen onderliggende oorzaak op de IC. Behalve dan dat ze niet gevaccineerd zijn. Dat jullie deze shit nog moeten lezen in de Geenstijl panelen laat zien dat jullie maar wat uit je nek lullen. Doe niet zo asociaal, haal die fucking prik.
twitter.com/WLoon/status/146596450444...
@De Eierbal | 06-12-21 | 13:25:
Ugh, nu doe ik het toch nog fout.
Samenvattend
Ouder dan 70 - Gevaccineerd 73%, ongevaccineerd 34%
Comorbiditeit/afweerstoornigs - Gevaccineerd 80%, ongevaccineerd 37%
Dit zijn de correcte cijfers.
@De Eierbal | 06-12-21 | 13:26:
Je blijft maar ontwijkend antwoorden. Kom maar eens met cijfers over hoeveel twintigers op de IC liggen met covid. Te vinden op de coronadashboard.
@Nappa | 06-12-21 | 13:37:
Deze cijfers zijn toch klaarhelder? 73% onder de 70 bij ongevaccineerden, 34% bij gevaccineerden.
U bent ziende blind.
@De Eierbal | 06-12-21 | 15:08:
Nog steeds geen antwoord op mijn vraag. Waarom duik je steeds weg? wil je weten hoeveel twintigers op de IC liggen met covid? Absoluut verwaarloosbaar aantal. Hoeveel kinderen? Ik dacht op dit moment 1 of zelfs 0.
@De Eierbal | 06-12-21 | 15:08:
Ik stop met reageren voorlopig, omdat mijn reacties worden verwijderd, zoals je kunt zien hierboven. Discussie heeft geen enkele zin.
En terecht gvd
2G maatregel voorlopig bevroren.
www.gelderlander.nl/politiek/kabinet-...
Mooi. Bijzonder ook die formulering "Met de hoge infectiedruk nu en de aanhoudende druk op de zorg verwachten we niet dat er op korte termijn ruimte ontstaat om delen van de samenleving verder te openen met 2G".
Hoezo? Als je vaccinatie zo toppie werkt zou dat toch geen probleem moeten zijn? "Samenleving verder openen met 2G". Ik moet het hen nageven: ze hebben een paar creatieve marketing- en communicatiemedewerkers in dienst.
Ja, maar het is gewoon zo lekker makkelijk de ongevaccineerden als zondebok te bestempelen.
Leg dat maar aan zo`n dombo als Spong uit. Veel succes toegewenst.
@Spring Bruissteen | 06-12-21 | 11:21:
3/4 85% die getallen zeggen u die u iets?
@Spring Bruissteen | 06-12-21 | 11:21: Klopt, doen wij ook niet bij lichtgetinte overvallers, tasjesrovers en plofkrakers. Is zondebok trouwens Fries voor gevaarzetters?
Het zijn ingezonden brieven. Geen officiële artikelen. Met andere woorden, er is niet gecontroleerd of de beweringen kloppen. Ik meen dat Frau_Ferkel over het tweede artikel al uitgebreid commentaar heeft gegeven.
@Pardoes | 06-12-21 | 11:28:
Het is altijd de bedoeling van de anti vaxxers om verwarring en angst te zaaien maar nooit om de waarheid te spreken.
@botbot | 06-12-21 | 11:35:
Door mij anti vaxxer te noemen zaai juist jij verwarring en angst. Teken je ook even die Valneva-petitie?
@botbot | 06-12-21 | 11:35:
Ik blijf me verbazen over de kinderlijke gedachtegang dat iemand die niet gevaccineerd is ook meteen een anti-vaxxer zou zijn.
@Spring Bruissteen | 06-12-21 | 11:43:
Als u realiteitszin had ook?
@Ben-Bataaf | 06-12-21 | 11:41:
Ik angst zaaien?
Ik ben niet bang voor een prikkie.
Ik rep niet over zelfverzonnen bijwerkingen van het virus.
@Spring Bruissteen | 06-12-21 | 11:43: In het volle besef dat er absoluut individuen zijn die om (medische) redenen niet gevaccineerd kunnen worden - ik ken er genoeg in mijn omgeving - denk ik dat hier op GS het maken van een verschil tussen niet-gevaccineerd en antivaxx een woordenspel is. Ik ga overigens wel uit van een verenging van beide begrippen namelijk dat ze alleen betrekking hebben op de Covid-vaccinatiediscussie.
@botbot | 06-12-21 | 11:48:
Ik beschouw mezelf als iemand met realiteitszin. Ik ben gevaccineerd, dat is een weloverwogen keuze. Maar de verplichting waar nu in Oostenrijk sprake van is, met gevangenisstraf als uiterste consequentie, vind ik buitenproportioneel. En dan kan De Jonge heel stellig roepen dat het hier niet aan de orde is, maar daar vertrouw ik niet op.
@Pardoes | 06-12-21 | 11:28: Ja, want betreffende is een autoriteit op het gebied van vaccins en onze volksgezondheid, heden ochtend ook nog niet waargenomen op het roze weblog?! Hoogstwaarschijnlijk is hij/zij druk aan het overleg bezig met het OMT en de Jonge, dan lunchen met Paternotte, en vanmiddag praat hij de rest van de Corona woordvoerders van de partijen bij, dan kunnen ze morgen weer helemaal bijgepraat verder met het debat in de kamer.
@BadPatNL | 06-12-21 | 12:00: Je bedoelt F-F? Ik heb geen idee. Ik ken haar/hem totaal niet. Maar zij/hij lijkt echt wel van de hoed en de rand te weten.
@Pardoes | 06-12-21 | 11:55:
Woordenspel? Zowel hier als in de media worden de termen ongevaccineerd en anti-vax mij iets te makkelijk op één hoop geveegd. In mijn directe omgeving zijn er verschillende mensen die niet gevaccineerd zijn. Zij zijn hoogopgeleid, houden zich netjes aan de maatregelen en hangen geen complottheorieën aan. Zij maken deze persoonlijke keuze en die respecteer ik.
@Spring Bruissteen | 06-12-21 | 12:26: Ik ben nu oprecht nieuwsgierig. Want wat maakt dan dat je deze groep geen antivaxxers mag noemen? En is een verschil in achterliggende motivatie inderdaad zo onderscheidend? De resultante is dat hoe dan ook een grote groep zich niet laat vaccineren. (Mijn mening is dat ten onrechte is maar ik begrijp heus wel dat mijn mening er niet toe doet.)
Al die anti vaxxes klagen over hun vrijheid niet beseffen dat ze de vrijheid van de gehele samenleving in hun greep houden
Geef het nog een jaartje, of twee, en dan ben je van ze af.
Oh ja anti vax dus als jij ervoor kiest geen broodje kaas te nemen ben je anti broodje kaas. Wat een niveautje
@jeweettochniet | 06-12-21 | 11:14: Als je morgen wel braaf je broodje kaas eet, zal ik je nooit anti-broodje kaas noemen...
Lees de post na deze.
@BadPatNL | 06-12-21 | 11:13:
Ook jij: Lees de post na deze.
@jeweettochniet | 06-12-21 | 11:14: Wat een intelligente vergelijking! Knap want geen broodje kaas gijzelt 85% van de bevolking, die heb ik niet aan zien komen.
Misschien zijn het juist de gevaccineerden die dachten meteen weer alles te kunnen maken na hun prikje die er voor hebben gezorgd dat we nu weer met een piek zitten. Ik ben zelf gevaccineerd, maar hield toch nog steeds wel wat van de oude voorzorgsmaatregelen in acht zoals regelmatig handen wassen/desinfecteren, toch wel wat afstand houden, niet meteen naar feesten met heel veel mensen gaan etc. Ik denk dat de overmoedige gevaccineerde hier net zoveel schuld aan heeft als de niet gevaccineerde, want anders waren de infectiecijfers wel lager geweest dan bij de vorige pieken.
@P. Breidel | 06-12-21 | 11:28: Je hebt helemaal gelijk!!
@Sinclair | 06-12-21 | 11:09
Wat een onzin. De gehele samenleving legt zich zelf vrijheidsbeperkende maatregelen op. En voor het gemak noem je iedereen die niet meewerkt anti Vaxxers. Dat er ook gevaccineerden zijn die nog helder kunnen denken en het niet eens zijn met de maatregelen past niet in het verhaal. Nog even los van al die gevaccineerden die zich afgelopen maanden als ware superspreaders hebben gedragen en nu 'antivaxxers' de maat nemen.
De overheid houdt de vrijheid van de samenleving in z'n greep.
Niemand anders.
@Pardoes | 06-12-21 | 11:26: Dus als ik het goed begrijp is iemand die minimaal 1 vaccin heeft gehad (van welk type dan ook) automatisch geen anti-vaxer? Daar geef ik je op zich wel gelijk in, een anti-vaxer is iemand die geen vaccins neemt, niet iemand die selectief een vaccin met een hoger risico weigert.
@potsenmakkert | 06-12-21 | 21:16: Huh??
Laat het hier niet zo ver komen. Velen zijn bereid tot het nemen van het traditioneel gemaakte Valneva, maar Hugo doet moeilijk.
Teken de petitie:
petities.nl/petitions/maak-het-valnev...
Done!
Voor de bakker chef !
Done
Done! Enig idee of het CoronaVac misschien wel nog naar Nederland zou kunnen komen, daar had ik ook wel oren naar?
Zelfs als Hugo hier niet aan mee wilt werken vanwege zijn wurgcontract met Pfizer en ik zou op eigen kosten dit vaccin nemen, dan krijg ik zeker alsnog geen QR code? Hoe krom is dat dan.
Heh, ik dacht eerst dat je met "traditioneel gemaakt" een kruidenmiddeltje of zo bedoelde. Het gaat dus om een traditioneel geïnactiveerd pathogeen vaccin. Zou ik graag als booster hebben. Een vaccin met de hele ziekteverwekker erin geeft een veel bredere immuunrespons dan een vaccin met maar één component van het pathogeen. Heb dus ondertekend.
Done!
Geen mRNA polonaise aan mijn lijf.
Overigens ben ik van mening dat de leeftijdsgroep 70+ (gevaccineerd of niet) is oververtegenwoordigd op de IC.
Staats-anarchie.
Wat kost dat nou ? Zo'n jaartje all-inclusive.
En is de reisverzekering doorlopend ?
Ik bedoel, je zal maar een been breken en naar het ziekenhuis moeten ofzo.
Waarschijnlijk hadden we beter af geweest als een team van topambtenaren van verschillende minesteries had samengewerkt om deze crisis te beteugelen én de politiek even op afstand was gezet.
We hadden de simpele boodschap mee kunnen geven van: red ons land, niet te veel doden en houd je aan de grondwet. Maar dan hoef je je ook niet te druk te maken om PR of verkiezingen. In veel (niet-politieke) noodsituaties gebeurt zoiets ook op de achtergrond.
Ik ben er sterk van overtuigd dat het dan goed was gekomen. De oplossing(en) voor een pandemie lagen gewoon klaar: veel testen, contactonderzoek en quarantaine. Noodhospitaals inrichten en de logistiek goed organiseren.
Nederland heeft een meegaande bevolking als we het beleid vertrouwen. Wellicht niet in de bekende religieuze groepen, maar die kun je benoemen en maatwerk geven.
Het opschorten van de grondwet, boetes, politieinzet, het haatzaaien, liegen, foute informatie verspreiden en onderdrukken van een minderheid past alleen in een politiestaat.
Goede overwegingen. Volgens mij kan dit nog steeds.
Je hoeft overigens niet veel te testen, je moet gericht testen.
en nog veel meer richten op goede voorlichting.
In de grondwet staat expliciet dat het recht op onaantastbaarheid van het lichaam door de wet beperkt mag worden.
@De Eierbal | 06-12-21 | 12:27: Laten we gelijk alle 50 plussers elke 4 weken verplicht vaccineren voor het maximale effect aan bescherming. Zo weet je zeker dat die 50 plussers de ziekenhuizen niet zullen bezetten en plaats zullen maken voor de jongere bevolking. Kijk, dat is nou een extreme mening.
Nou Grapperkleaut, ga maar vast gevangenissen bouwen. En opvangkampen voor failliete families. Voedselbanken worden de nieuwe Actions, huizenprobleem opgelost door alle uitzettingen waarmee het COA leeg kan stromen. Economie stort volledig in omdat personeel in de bak zit. Lege schappen, de chauffeur zit immers vast. Etc. Etc.
Build Back Bolshevism.
@kindapaas | 06-12-21 | 10:55: is dat nou dat Triple B wat ik overal steeds lees ?
@grapo | 06-12-21 | 11:03:
Het "plan" van de Brandon Administration (en de beschikbaarstelling van Veel Geld) is genoemd "Build Back Better": breek het oude af en bouw het nieuwe op, met permanentie. Je hoort het inderdaad ineens overal, terwijl het eigenlijk gaat over één door het US Congress goedegekeurd plan alleen voor de USA. Dat suggereert dat er een grotere ambitie achter verborgen gaat, misschien zelfs vergelijkbaar met de ComIntern destijds.
De ComIntern (Communistische Internationale) van vóór WOII kun je zien als het Build Back Better plan van de toenmalige Bolsjewieken (die zich naderhand "communisten" zijn gaan noemen)=> Build Back Bolshevism (©kindapaas).
In 2030 you will own nothing and you will be happy (to be alive)... Klaus Schwab
Ze hebben nog iets meer dan 8 jaar om alles af te pakken dus zal het tempo wel flink omhoog gaan in '22.
En nothing is dus echt, nothing. Je bent zelf niet eens meer van jezelf. Je immuunsysteem uitbesteed aan phizer. Perfecte bevolkingspolitiek. Geen prik meer, geen leven meer.
Interessante tijden om mee te maken. Ik heb een bruin vermoeden dat de elite niet nothing zal ownen.
Waar de een de macht grijpt, wordt de ander machteloos. Mensen die machteloos worden, komen in opstand. Dit is een gevaarlijke situatie.
Alle normale kindervaccins verplichten voor iedereen. *Looking at you, Bible belt*
Misschien gewoon een verassing prik, nu het hek van de dam is met mRNA vaccins verwacht ik dat Big Pharma met andere vaccins gaat komen, die moeten natuurlijk ook getest worden.
Goed bezig, ben het volledig met je eens. Mooi begin, in de komende jaren kunnen we dan verder uitbreiden.
Wat fijn dat we een EU hebben die dit soort landen bestraft wegens schenden van grondrechten en mensenrechten! Oh wacht...
Ik ben tegen verplichting en de weg die Oostenrijk inslaat lijkt me een heiilloze weg. Maar de ellende komt niet van een kant en je mag anti-vaxxers aanspreken op hun gebrek aan burgerzin. Wat mij bevreemdt is dat NL al jaren een hele kleine groep van principiële anti-vaxxers heeft, namelijk de streng gereformeerden. En opeens hebben we 15% van dit soort 'principiële' weigeraars die moord en brand schreeuwen en continu wapperen met hun grondrechten die ze zeer selectief inzetten. Het is gewoon een soort van identiteitspolitiek geworden en lijkt me bij velen meer ingegeven door een anti-overheidssentiment dan door oprechte zorgen over je lichamelijke integriteit
Vergeet de islam niet. Dat is net zo rigide. En het zijn er meer.
Als je dit 10 jaar geleden had gedaan, had je een VN resolutie aan je broek gekregen en zoude VS democratie komen brengen...
Dat anti-overheidssentiment is terecht na alle manipulatie, leugens en gebroken beloftes.
Onderschat het percentage zweefteefjes, holisten, veganisten en antroposofen niet in NL. Elk op zich niet heel veel, maar tel je alle mafketels bij elkaar op dan loopt het toch nog aardig op.
Er is een hele grote groep mensen die zich vrijwillig vaccineerd, 85% is echt niet weinig. Met dwang maak je geen vrienden. Ik ga de 85% groep iig verlaten.
Ik kom wel weer terug als een vaccin bewijst dat je er èn niet meer vatbaar voor bent èn het virus niet meer overdraagt want dat is nu niet het geval.
@MonsantoSucks | 06-12-21 | 11:06: vrijwillig? Dat is niet waar. Er zijn (veel) mensen die zich hebben laten vaccineren, omdat ze anders de horeca niet kunnen betreden of op vakantie kunnen gaan. Ga nou niet zeggen "vrijwillig".
Goed nieuws
Omicron is besmettelijker maar veel minder ziekmakend.
www.youtube.com/watch?v=1Paq17X6ucQ
Dus waarom horen we dit niet in MSM?
Omdat met name die laatste conclusie prematuur is.
@Diederik_Ezel | 06-12-21 | 10:35: Je bedoelt, past niet in het narratief van angst zaaien...
Als het laatste prematuur is, waarom dan niet het eerste?
@Diederik_Ezel | 06-12-21 | 10:35: als een groot deel gevaccineerd is, dan zijn we van het probleem af. Dat was ook behoorlijk prematuur, weet je nog? Toch vaart de politiek in deze crisis feitelijk alleen maar op premature conclusies (anders loop je immers achter te feiten aan)
@Diederik_Ezel | 06-12-21 | 10:35:
Als de video had bekeken had je geweten dat dit nu de cijfers uit Zuid-Afrika zijn. Nu kan het natuurlijk dat het in Nederland opeens wel ziekmakend is, maar dat is niet waarschijnlijk.
@mikes43357369 | 06-12-21 | 10:51: Ja, want in ZA is de gemiddelde leeftijd 25 jaar en in NL 50. Dat maakt geen enkel verschil. Proest.
@BoerKoekoek | 06-12-21 | 10:53: We hebben hier vooral meer voedsel, dus meer te dikke mensen. Proost
Ik kon wel een gat in de lucht springen van blijdschap toen ik op smoel boek las dat het omicron virus amper schade aanricht.
@BoerKoekoek | 06-12-21 | 10:53:
De MSM komt nu ook met dit nieuws;
www.nrc.nl/nieuws/2021/12/06/eerste-z...
In Portugal is niet de noodtoestand afgekondigd, we zitten er een treetje onder de calamiteits toestand. Er zijn wat scherpere regels afgekondigd, QR-toegang voor restaurants en sportscholen. Verder moet je een negatieve test hebben voor disco en bejaarden tehuis bezoek. Iedere inwoner kan zich 4x per maand gratis laten testen. De testcapaciteit is hier erg groot.
Andere voorzorgsmaatregel is dat de week na Oud en Nieuw iedereen een week thuisblijft, thuiswerken en geen school, kinderopvang etc. Zo kan men een weekje aankijken hoe de cijfers zich ontwikkelen qua besmetting etc. Daarnaast zijn er 1,5 miljoen bejaarden geboosterd en de teller loopt nog. Als ik zie hoe dit knoflookland het aanpakt en dan hoe Nederland het doet vraag ik me af waarom dit in Nederland niet mogelijk is. Portugal kijkt gewoon naar de best practices in de wereld en de experts zijn echt experts geen Van Dissel bijv.
Klinkt als verstandig beleid, vooral die week na oud en nieuw is gewoon een slimme stap. Vwb die 'experts' hier in NL; juist omdát ze menen 'expert' te zijn staan ze minder open voor ideeën van anderen. Want dat zou wel eens opgevat kunnen worden als dat zij het zelf niet weten. Dus is alles van een ander bij voorbaat niet goed, en gaan ze zelf het wiel uitvinden. Wat telkens mislukt.
Ik heb het idee dat de politiek zich hier teveel bemoeit met partijen die eigenlijk onafhankelijk zouden moeten zijn. De maatregelen die Portugal hier neemt zijn grotendeels logisch en bovenal uit te leggen. Hoewel ik persoonlijk de QR code een kanker voor een vrije samenleving vind, kan je zeggen dat het misschien een toegevoegde waarde heeft op sommige plekken waar mensen langdurig bij elkaar zijn. Een negatieve test voor disco's en bejaardentehuizen is denk ik een goede stap, we zien gewoon dat de vaccinaties maar mondjesmaat werken tegen besmetting (als ze dat al doen).
En dingen als Oud en nieuw en Kerst, in plaats van denken dat je kan voorkomen dat mensen met de familie en vrienden kerst gaan vieren, gewoon faciliteren en zorgen dat een eventuele besmettingsgolf beperkt blijft tot de groepen waar je je in bevind.
Vaccinatie plicht is wat mij betreft waanzin, een hoop mensen lijken al hun hoop te vestigen op een hoge vaccinatiegraad, maar als je objectief een beetje rondkijkt naar landen met een hoge vaccinatiegraad zie je gewoon dat het dweilen met de kraan open is.
@Dutchbeaurouge | 06-12-21 | 10:31: Helemaal mee eens. Onze ''experts'' dulden allereerst geen tegenspraak (o wee als hun expertise in twijfel wordt getrokken) en willen hooguit eerst alle buitenlandse bevindingen en activiteiten nog eens ''onderzoeken'' hetgeen dan weer maanden vertraging oplevert. Holland op zijn smalst.
@Terra | 06-12-21 | 10:41: Die QR Code is sinds 1 December, ik vind het ook flauwekul. Wat er gebeurd, je gaat niet meer naar een Restaurant om te eten maar je gaat naar de Mall, en je eet daar op de foodcourt aangezien je daar wel naar toe mag zonder QR-Code. Mijn schoonvader heeft een ouwe telefoon maar is niet gelinkt aan zijn profiel van de Portugese Gezondheidszorg en derhalve kon ik zijn QR code niet donwloaden. Desalniettemin, de bevolking steunt de maatregelen aangezien ze enige logica hebben. In het voorjaar is hier ook gewerkt met beperkte openingstijden maar dat werkt niet. Iedereen ging op hetzelfde tijdstip met lange rijen tot gevolg.
@Terra | 06-12-21 | 10:41: De hoge vaccinatiegraad voorkomt ziekenhuis opname. Op dit moment liggen er hier in Portugal 1.000 mensen met Covid in het ziekenhuis. Een jaar geleden zonder vaccinatie lagen er 3.200 met Covid in het ziekenhuis. Het helpt wel degelijk maar het is geen wondermiddel. Daarnaast mondkapjes en je verstand gebruiken helpt ook. Een vaccinatieplicht, QR codes en 2G zijn bizarre maatregelen.
Hoe je het ook wendt of keert, ik heb gelijk. Waarover, dat is geheim. It's a matter of national security.
Ah ja hoe mee druk hoe meer tegendruk gaat leuk worden
BobDobalina | 06-12-21 | 09:28
Mijn voorstel is om een beetje uit te gaan van wetenschappelijk onderzoek.
Zoals ik 4 april 2020 al riep dat kinderen ook gewoon besmettingen doorgegeven. (de cellen van kinderen en volwassenen zijn beide goed in staat besmet te raken en het virus te bouwen, het zijn GEEN melktandjes ofzo). Zie deze professor van de universiteit Wageningen. www.youtube.com/watch?v=wzI_SKNF6YI&a...
Het besluit kinderen geen vaccin aan te bieden, zorgde ervoor dat we nooit een serieuze vaccinatiegraad hebben gehad. Kinderen zitten de hele week met dertig in een lokaaltje, die besmetten uiteraard thuis de ouders. Kinderen zijn heel lang buiten beeld gebleven omdat ze onvoldoende serieuze klachten ontwikkelen. Daardoor wordt hun rol zwaar onderschat.
Het besluit geen nieuw vaccin tegen de deltavariant of omicronvariant te ontwikkelen of kopen, is er ook zo eentje. tpo.nl/2021/11/30/ontwerpen-nieuw-mrn... Het kan goedkoper, beter en met minder maatregelen. Een nieuwe generatie coronavaccins had een fantastisch exportproduct kunnen zijn. Waar is onze VOC mentaliteit?!?
Belangrijkste is echter het beleid om te sturen op maximaal gebruik van de IC-capaciteit. Pas ingrijpen als de zorg op haar knieën ligt. Je kan veel beter sturen op een reproductiegetal richting de 0,9 of 0,8. Dan neem je langzaam afscheid van het virus. Dit kabinet accepteerde langdurig 1,2 en dan weet je dat je op termijn dit zorginfarct krijgt. We hebben een geschiedenisleraar en schooldirecteur die denken dat een volle IC even fantastisch is als een volle klas.
Wat er nu gebeurd, is allemaal voorspeld. Ik word weggezet als fearporn, door mensen die de koelcontainers bij Dela en volle IC`s niet willen zien. Hoe diep moet je zinken dat nota bene Geert Dales komt uitleggen dat het verhaal van Mark en Hugo totaal niet klopt bij wat in ziekenhuizen gebeurd?! tpo.nl/2021/12/05/geert-dales-hugo-sa...
Met omicron gaan we de volgende fase in. Dat wijzelf of onze familie even geen acute zorg krijgt. Dan wordt het echt gezellig bij de eerste hulp, nu is het al een oorlogsgebied tussen mensen die het leed van uitgestelde zorg en corona gezien hebben, en mensen die hun sociale media bubbel net zo leidend vinden als de Bijbel of de Koran.
Het doet bij mensen die hun halve leven medische of technische studies hebben gedaan, echt pijn.
We zitten nu in de fase dat politici moeten toegeven dat hun beleid echt helemaal nergens op sloeg, en gewoon even luisteren naar medici die dag en nacht werken om te redden wat er te redden valt. Principes heb je niets aan als je twee meter onder de grond ligt.
Op de lange termijn verdubbeling van het aantal medische studenten op academisch, HBO en MBO niveau. Vergrijzing, maar ook de verantwoordelijkheid van een rijk land om zijn eigen artsen en verpleegkundigen op te leiden, in plaats van ze weg te kopen in het buitenland. Nederlandse zorg ook een exportproduct maken, zodat we eraan verdienen, en in nood extra capaciteit hebben.
Vandaag de brandweer vragen wat ze nog kunnen betekenen naast een uitgebrand pand is mosterd na de maaltijd. Had liever even geluisterd naar gesprekken over rookmelders, separatiewandjes en alarmdoormelding.
Rutte is geen geschiedenisleraar, dat is een hobby van hem (en hij heeft het gestudeerd). Zijn laatste baantjes waren vooral rond HR bij Unilever, tot op directieniveau. Het probleem van Rutte zit hem niet in zijn kennis en vaardigheden: hij heeft ervaring in het bedrijfsleven en is een bedreven politicus en bestuurder. Het grote probleem van Rutte zit hem in zijn drijfveren. Alles lijkt er op gericht te zijn om in het zadel te blijven en om zijn imago van onkreukbaar staatsman niet aan te tasten. Anders had hij de Jonge allang buiten gesmeten. En was hij wellicht ook eerder met impopulaire maar noodzakelijke maatregelen gekomen.
@Muxje | 06-12-21 | 10:37: Iedereen die bij een groot bedrijf in dienst is geweest weet dat HRM – mensen er niet voor de HR zijn maar voor het M. Het zijn dociele uitvoerders zonder eigen visie met maar één doel: het pleasen van de leiding. U mag zelf invullen wie zijn bazen zijn.
In Den Haag loopt een vrouw rond die bij die bazen een hele dikke vinger in de pap heeft. Haar achternaam begint met Ka en eindigt op ag. Als er iemand is die de wegen kent om Ruttes internationale loopbaan te blokkeren is zij het wel. Dat verklaart zijn toeschietelijkheid in de richting van D66.
Hoeveel minder corona neemt een gevaccineerde klas kinderen <12 dan mee naar huis? Maakt dat, met eg. Pfizer, theoretisch echt zoveel uit en is daar al iets van empirische onderbouwing voor?
Deze ‘regering’ heeft geen oog voor wat er leeft en er toe doet. Lobbyisten en vriendjespolitiek bepalen de routekaart. 2022 wordt geen mooier jaar.
De mensen die voorstellen om kinderen te vaccineren met een vaccin die transmissie niet tegenhoudt terwijl ze geen risico lopen zijn niet goed bij hun hoofd.
Dank voor dit uitvoerige antwoord en ik kan daar wel in meegaan. Ik weet alleen niet of Nederland veel invloed heeft op de ontwikkeling van een aangepast vaccin. Zijn we daar, helaas door onze eigen vaccinontwikkeling te verkopen, niet overgeleverd aan de markt?
Het was allang duidelijk dat Nederland en de zorg in ons land het nooit aan zou kunnen bij een eventuele pandemie, daar is al vanaf minstens 2015 door deskundigen meerdere keren voor gewaarschuwd.
Lees hier maar:
www.trouw.nl/zorg/kabinet-negeerde-ad...
www.trouw.nl/binnenland/drie-keer-wer...
Politiek wanbeleid ligt ten grondslag aan de huidige situatie.
Daarnaast was er in maart 2020 al extra nood capaciteit opgebouwd:
www.trouw.nl/zorg/niemand-weet-wie-de...
Ongelofelijk...
Volgende stop, kinderen uit huis plaatsen?
Zeker, met ouders in het gevang moeten deze direct elders ondergebracht worden, want deze ‘ouders’ worden niet meer in staat geacht voor ze te zorgen. Effect op effect, en met een razend tempo wordt er een angstcultus opgetuigd.
@BoerKoekoek | 06-12-21 | 10:56: je maakt een grapje, right?
Gaan ze dan ook alle Oostenrijkse kelders controleren op ongevaccineerden?
Wat een bizar achterlijke zoogdieren zijn mensen toch eigenlijk. Hoe meer we er achter komen dat we het met onze maatregelen en vaccins niet gaan winnen van het virus, des te harder nemen we het tegen elkaar op. Hoewel we eigenlijk wel weten dat DAT zeker niet werkt, houden we onszelf liever voor de gek dan dat we de waarheid onder ogen zien: we moeten er samen mee leren leven.
Anti-vaxxers komen 30X vaker op de IC vergeleken met gevaccineerde leeftijdsgenoten. Boven de 60 is de vaccinatiegraad dik 90% terwijl op de IC 70% ongevaccineerd is. Hoe komt u erbij dat vaccins niet werken? Op welke planeet leeft u?
@Diederik_Ezel | 06-12-21 | 10:19:
Heel simpel, omdat 't zo nooit gaat stoppen..
Ja er komen even minder mensen op de IC, maar dat is niet 't hele verhaal.. Door 't vaccin geef je 't virus juist de kans rond te blijven gaan.. het werkt te kort en verliest al snel een deel van z'n werkzaamheid en nog meer over tijd..
Natuurlijke immuniteit is wat we nodig gaan hebben, dat werkt veel langer en uitgebreider, dat beschermd je niet alleen tegen een specifiek eiwit.
'T vaccin dient gewoon gebruikt te worden zoals de griepprik, 't op de hele bevolking gebruiken is gewoon onlogisch.
@Diederik_Ezel | 06-12-21 | 10:19:
Een feit is ook maar een mening.
@Diederik_Ezel | 06-12-21 | 10:19: Ik schrijf nergens dat de vaccins niet werken. Die hebben zeker een remmend effect op de gevolgen van besmetting, maar het virus waart ondertussen gewoon voort en zal steeds opnieuw slachtoffers maken en zorginfarcten veroorzaken. De vaccins verdienen daarom hun naam niet. Het zijn lapmiddelen die niet de oorzaak wegnemen, maar uitsluitend tijdelijk de gevolgen beperken.
@Diederik_Ezel | 06-12-21 | 10:19:
En zo is het. Merkwaardig dat veel mensen hier dat niet doorhebben. Ze redeneren als iemand die zegt: "Waarom mag ik niet dronken achter het stuur kruipen? Nuchtere mensen veroorzaken ook ongelukken."
@J.P.Drapeau | 06-12-21 | 10:41: Ja inderdaad, tegen zoveel onlogica valt niet op te praten.
En de gevaccineerde leefden nog lang en gelukkig? Veel oudjes die wel een reactie hebben zijn nogsteeds kwetsbaar. En zo houd je heel veel kwetsbare mensen nog net in leven. Ze worden niet ineens gezond. Jaar later heb ie dus veel meer kwetsbare mensen. Gelukkig voldoende zorg capaciteit dus dit zal in de toekomst geen problemen opleveren.
tweedeling in de maatschappij? — ja, graag…
Toch mooi als je 12 bent.
Gaan de niet geprikte Oostenrijkers nu vluchten richting het Midden Oosten? Tentenkampen in Syrië? Bootvluchtelingen richting Noord Afrika?
Dat zou fantastich zijn! Toont aan dat wij alleen maar netto doneren en nooit iets terugkrijgen.... , ja, muzzelmannen gezeik !
Geen verplichte vaccinatie maar wel oorlog en dictators op de koop toe. Hoezee!
Ik ben tegen vaccinatie plicht, aleen als het vaccin net zoals het pokken vaccin 100% beschermt ( tegen alle varianten), wat dus inhoud wanneer gevacineerd kan je en niet meer het virus geinfecteerd kan worden en dus ook niet onbewust en dus ook nbiet anderen kan infecteren. Dan wil ik er over nadenken, want dan kan je het virus uitroeien met 1 of 2 prikjes. Nu is het een machtsgreep om burgers elke paar maanden te laten gehoorzamen voor het "groter goed" en dat is fout. Enmige reden nu om te vacineren is voor jezelf, niet voor een ander, want die kan je gewoon besmetten. Want het groter goed is als het aan de stalinisten van D'66 licht ook bijvoorbeeld voltooid leven als je niks meer waard ben voor de staat om ziektekosten te drukken. en ja ik overdrijf een klein beetje, maar als je toch elke 6 maanden voor een prik komt, kan je ook wel eens iets ander krijgen van de staat.
Eigenlijk ben je dus gewoon bang dat ze je stiekem willen euthanaseren, waar is de logica ?
@Castor12 | 06-12-21 | 10:12: "en ja ik overdrijf een klein beetje" ok misschien meer dan een klein beetje
U bent nogal het zekere type die 100% veiligheid eist. Neemt U op een stralende zomerdag ook altijd uw paraplu mee?
@kneuterzak | 06-12-21 | 10:51: nee hoor, ik accepteer echt wel een paar doden door reacties op het vaccin die je niet uit kan sluiten. Probleem is dat met dit vaccin het niet een eenmallige actie is, maar 1 tot sint juttemis, omdat ze alleen een lekkend vaccin hebben dat nieuwe varianten blijft kweken. En de moigelikheden die het bied om eeuwig door te blijven gaan met vaccins en medicijnen en aal uitbried mogelijkheden is te gevaarlijk. Ik everdreef met voltooid leven, maar er wordt wel al openlijk over persoonlijke co2 budgetten/belastingen gepraat. En "het is voor het klimaat" is ook een "groter doel" en daarna is het als je 2 bieertjesd teveel op heb je zorgverzerking verdubbeld etc. de mogelijkheden die het die leugenaars in den haag en brussel geeft is teveel van het goede. en je moet ergens het hellende vlak stoppen en dat is bij verplichte vaccinatie met een lekkend vaccin. Een werkend vaccin wil ik over praten
Er is nog nooit een succesvol vaccin tegen een coronavirus gecreëerd omdat dit heel erg moeilijk blijkt te zijn, maar nu was er in no time een vaccin ?!
www.abc.net.au/news/health/2020-04-17...
De domste opmerkingen hier komen van degenen die ongevaccineerden steeds maar weer afschilderen als wappie, cry-bay, kleuter-weigeraars en wat dies meer zij.
Dit voegt werkelijk niets toe aan de hele discussie en het levert echt alleen maar meer mensen op die hun hakken in het zand zullen zetten.
Door dat soort dingen te roepen, geef je blijk van totale oppervlakkigheid ten aanzien van een complex probleem. Precies zoals Hugo de Jonge probeer je dingen te versimpelen die niet versimpeld kunnen worden. Het is populisme ten top. Gevolg is ziekelijke polarisatie en haat. Bedankt daarvoor.
Kom dan vanachter je toetsenbord vandaan en ga zelf naar de Schilderswijk of naar Urk. Pak je megafoon en roep daar dat het allemaal weigerkleuters en cry-babies zijn.
O jee. Populisme, polarisatie en haat. Who gives a shit ?
@Asteroid-B612 | 06-12-21 | 10:23: i do..
goede tegel
Nee, en het is niet dom om alle valide argumenten als propaganda of niet waar te bestempelen. Het is helemaal niet complex. Er is een virus dat ernstig ziek kan maken en een vaccin dat een minimale kans op bijwerkingen heeft. Bijwerkingen die ook nog eens vrijwel allemaal kunnen optreden (vaker en heftiger) door Covid zelf. Als je dan nog niet wil uit levensovertuiging en je gaat ook nog eens steden slopen, mensen bedreigen, ministers beschimpen en angst zaaien met niet wetenschappelijk zooi, ben je toch echt een wappie.
@dartfrogger | 06-12-21 | 11:59: je kijkt alleen op individueel niveau. Op groepsniveau is het vaccin niet goed genoeg om de druk op ziekenhuizen te verlichten.
Populisme is juist zeer goed.
Maar als je van COVID hersteld bent, moet je dan ook nog gevaccineerd zijn (in Oostenrijk) of is dat niet voldoende om de boete te ontlopen?
"Chip 'em! And chip 'em hard!"
Ik heb met ze te doen. Je zou bijkans jaloers worden op geheel zelfvoorzienende gezinnen zoals uit Ruinerwolde. Ik vraag me wel eens af: Zouden ze ook wel eens spijt hebben van hun ontsnapping naar de 'vrije' wereld? Langzaam begin je zo'n vader te begrijpen.
Opstapelen van straffen is gewoon onmenselijk. Je krijgt 2000 euro boete, kan dat niet betalen en vervolgens eindig je in de cel met nog meer kosten. Dan ben je gewoon tot levenslang veroordeeld. Ziek dit.
Wel ziek, maar geen corona.
@Oudebekende | 06-12-21 | 10:10: gijzelen noemen ze dat maar dan is een dag 50 euro of zo van je boete af
@Oudebekende | 06-12-21 | 10:10:
In Oostenrijk kun je die "corona boete" helemaal niet uitzitten, je moet de kosten voor het verblijf in een gevangenis ook zelf betalen, dat komt er nog eens bovenop.
Tenminste dat is het plan, informeer jezelf eerst even...
Portugal bijna 100%. Ik geloof er geen barst van. Ook de cijfers van andere landen uitgezonderd de altijd correcte Britten niet.
Dit zal helaas hier ook gebeuren, maar voor de mensen met prikje veel success met je Pfizer subscription elke 6 maanden en vers cocktailtje fijn hoor.
Als je dit scenario 2 jaar geleden in de panelen schreef dan werd je uitgemaakt voor wappie. En kijk nu waar we staan. Laten we niet normaal gaan vinden wat niet normaal is.
Onzin
Nu ook nog steeds hoor. Je mag niet ongevaccineerd zijn, ook niet als je al COVID door gemaakt hebt.
#jesuiswappie
En dan vraagt de politiek zichzelf af waarom ze niet meer het vertrouwen van de burger genieten. Goh, hoe zou dat nou toch komen ?
Blijf maar lekker censureren.. zucht.. vrijgevochten blog mijn bolle bips!.
Dus in Engeland is het ze gelukt om in minder dan 2 jaar tijd, sinds aanvang pandemie, hun IC capaciteit bijna te verdubbelen. En hier blijft men maar smoesjes zoeken als ; ‘waar halen we het personeel vandaan’ en dat soort onzin. De Britten laten zien dat het wel kan.
Er is iets fundamenteel mis met ons zoegstesel, dat dusdanig gericht is op efficientie, en ieder leeg bed daarom geld kost. Totaal niet crisis bestendig dit systeem.
Celcapaciteit is nu eenmaal makkelijker uit te breiden dan ic-capaciteit.
Nee het is alleen dat je zorgpersoneel geen bedrijfs- en managementprocessen moet laten leiden. Dus een opschaling moet geleid worden door een manager die weet hoe je opschaalt. En ja daar zitten risico's aan vast dat hoort bij tijden van nood.
@Flow82 | 06-12-21 | 10:10:
De zogenaamde "zorgmanagers" hebben er juist voor gezorgd dat verplegend personeel 3/4e van hun tijd bezig zijn met het invullen van papiertjes en bureaucratie, meer handen aan het bed en vergrijzing vergrijzing horen we ook al minstens 15 jaar vanuit de politiek, met mantra's roepen los je niets op...
Als 0% is gevaccineerd liggen de IC's vol.
Als 98% van de mensen is gevaccineerd, liggen de IC's vol.
Vanwaar dan de superurgente noodzaak om die 2% verplichten zich te laten vaccineren. Het medicijn helpt helemaal niet goed genoeg om zulke draconische maatregelen te treffen tegen je eigen burgers. Dat is toch wel duidelijk intussen.
Misschien speelt er iets anders?
@Usumani | 06-12-21 | 10:00:
Binnenkort breekt de echte economische crisis aan let maar op hyperinflatie en er zullen banken omvallen. Dan zullen we naar een CDBC gaan. Toch wel een great reset?
de IC's liggen zelfs voller dan, en er is meer oversterfte dan vorig jaar.. ook wel knap. Mij boeit het niet dat of je prikt of niet, maar haal die QR code van je telefoon af, met genoeg doen, moet jij eens kijken hoe snel je weer overal binnen mag
Oostenrijk is weer de proeftuin van Duitsland.
Maar waarom een heel jaar? als je zoveel ongevaccineerden in een gebouw stopt dan moet er na een paar weken toch al een flinke immuniteit opgebouwd zijn?
Vogelvrij verklaring is dit voor ongevaccineerden. Als mensen de politie zien rennen achter de eigen bevolking, zo’n beetje elke dag, zullen die beelden de wereld ingeslingerd het land meer schade doen dan Corona. Daarbovenop alle goodwill van de eigen bevolking verder te eroderen, want er zullen ook veel gevaccineerden zijn die zich achter de oren beginnen te krabben.
Dat wordt dus geen Moozerwert voor Piet. Doei !!
Ik vind die rode rookbommen wel leuk. Zijn dat bommen? Of gewoon dingen die rook afgeven? Zijn die legaal? Mag dat wel met Oud en Nieuw ondanks het vuurwerkverbod? Waar kan ik die eventueel bestellen?
Amerika: omicron is mild. www.fox29.com/news/omicron-variant-ma...
Dat nieuws is al een week oud, dat had de behandelende arts allang gemeld
Mogen er nog steeds geen Godwins gemaakt worden?
Weet je wie ook nooit een Godwin heeft gemaakt?
Ik zie het probleem niet. Kennelijk zijn ze (en ik zeker) het zat om de oren te laten hangen naar mensen die in fantasietjes geloven ten koste van de maatschappij.
Inderdaad, jij ziet het probleem niet.
@Kosmo | 06-12-21 | 09:53: inderdaad. Jij bent het probleem.
Nu is het de vaccinatie, volgende misschien de wokespeakplicht.
En vaccinatie is NIET de oplossing. Zie Zweden vs. Portugal.
Gasten zoals u zijn de wappies. Selectief geleuter zonder dingen in bredere context te (willen? kunnen?) zien.
problematisch dat jij dit geen probleem vind.
@BoerKoekoek | 06-12-21 | 09:54: Ik ken wel Boer Zoekt Vrouw. Boer Zoekt Ruzie is nieuw voor me. Allebei kansloos als je het mij vraagt.
Welke fantasietjes? Dat alles met een vaccinatiegraad van 100% (of 200%, of 300%) opgelost zal zijn?
Ik denk niet dat meest ongeïnformeerde, onnozele angsthazen met een grote bek minder bang worden als je ze op de kast jaagt !
Het is ook alsof deze groep de keuze al heeft gemaakt om niet te vaccineren. De reden is vaak ‘lange termijn effecten onbekend’ maar als dit alles wel bekend zou zijn dan is er wel weer een andere drogreden. Deze groep heeft al besloten niet te vaccineren om loze redenen en die gaan idd enkel nog meer met de hakken in het zand. Enorm lastige situatie want deze groep maakt deze crisis langer dan nodig, wat moet je dan?
@PSYx | 06-12-21 | 09:59: Ze zijn gewoon bang en maken elkaar gek met de vreemdste theorieën .
Ze houden zich uit angst vast aan compleet debielen als Engel of een Tisjeboy, die ervan was overtuigt dat op de Keukenhof vooral keukens worden verkocht .
Helemaal gestoord !
@Castor12 | 06-12-21 | 10:04: Allemaal?
@Castor12 | 06-12-21 | 10:04: is religie ook een vreemde theorie? of reken je de reli-weigeraars niet mee?
Dat betekend het einde van sjoemelende prikkers in Nederland, die gaan nu allemaal naar het veel lucratievere Oostenrijk.
Waarom? Omdat we nog steeds van die prik-bange cry baby weigerkleuters hebben.
Omdat eerst alles kapot moet voor je iets beters terug kan bouwen. Snapt u?
@nowomowa | 06-12-21 | 09:52: ja, daar komt het allemaal door, die weigeraars. Heb je weleens nagedacht over Afrika waar nog niet eens 10% van de mensen gevaccineerd is? Wat is je oplossing? Atoombom op Afrika?
@nowomowa | 06-12-21 | 09:52:
Scheld, scheld, jank jank. Wat denkt u precies met dergelijke stoere taal te bereiken dan?
@nowomowa | 06-12-21 | 09:52: Niet iedereen is zo slaafs als u.
Dan zoek je niet goed.
Ik ben eerder verbaasd dan bang wat hier gebeurd: In no-time worden vrije landen omgeturnd in dictaturen. En de grote massa's staan te juichen.
Zucht.
Misschien beter om het nadenken aan anderen over te laten.
Ten eerste quote je hem expres niet goed want hij heeft het expliciet over ouderen in tehuizen ." Gevaccineerde ouderen in verpleeghuizen die corona krijgen, worden minder ziek, maar sterven uiteindelijk toch. ".
Ten tweede ;
"De expert benadrukt dat zijn onderzoek is gedaan onder ‘extreem kwetsbare’ verpleeghuisbewoners, die een ‘zwakker immuunsysteem’ hebben. "
Sneuhaas !
Het middel is niet erger dan de kwaal, wappie.
Ik ging meteen voor de gevangenis, ze kunnen ze capaciteit daarvan vast flink uitbreiden in tegenstelling tot de IC's.
De wifi is er vast ook beter dan op de IC.
Dat wordt straks veel brieven schrijven via amnesty international.
Overigens zijn er genoeg redenen om aan te nemen dat immuniteit na een natuurlijke besmetting in bepaalde categorieën (jonger dan 30 jaar, gezond) beter/net zo goed werkt als een vaccin. Om hen op straffe van vrijheidsontneming dwingen zich te vaccineren, daar mag je best wat van vinden. Gezond onder de 30 ligt niet in het ziekenhuis met corona. Nogmaals: hen dwingen zich te vaccineren tegen iets wat voor hen niet helpt is ronduit misdadig. En dan hebben we het niet eens over kinderen tot 11, die ongetwijfeld uiteindelijk zullen volgen.
Hopelijk kinderen vanaf 5 jaar. 11 is echt te oud.
Over kinderen tot 12 jaar. Zij hebben percentueel het minst last vann Corona en worden niet gevaccineerd. Maar zij zijn wel drager en elke dag deel van een 'superspread-event'. Dus je kunt wel zeggen dat 85% van de bevolking boven de 12 is ingeent (en ik vind 85% nog laag om echt effectief te zijn) maar het echte aantal is dus lager. Maar ook, kinderen worden op een gegeven moment 13. Krijgen ze dan direct een oproep? Ik vind dit een grijs gebied.
youtu.be/u3Il0bKl_Ww
Zoonlief kwam thuis van school met corona. De gehele familie ligt plat ondanks de prikjes.
@Mr_Pikibelly | 06-12-21 | 09:58: Dat is van alle tijden.... Ik kwam op die leeftijd eens thuis met Bunzing in een kooitje... Zag er lief uit maar voor mijn pa het kon voorkomen ontsnapte het dier naar zolder en het heeft 2 weken geduurd voor ik hem heb kunnen lokken en uit huis zetten.... na 5 weken en veel ventilatie was de stank bijna weg.
Voor <19 moet je dan wel gaan inenten met een vaccin dat ook heel goed werkt om verspreiding in te dammen. Het huidige spul is vooral gemaakt om niet zo erg ziek te worden.
Waar zullen die Oostenrijkers heen migreren? Duitsland gaat ook die kant op. Zwitserland geen EU dus moeilijk . Luxemburg? Oost België? Nederland?
Liechtenstein.
Belarus. Land negeert Covid.
Henk Westbroek heeft er al eens een tophit over geschreven... .
Ik moet wel een beetje gniffelen hoor, om al die wapperende vingertjes richting China met hun corona lockdowns. Maar feit is wel dat mijn schoonouders niet gevaxt zijn, daar geen boete voor krijgen, en ook naar believen naar buiten kunnen om niet essentiële boodschappen te doen of uit eten te gaan zolang hun QR groen is. En gezien het nogal strikte quarantaine beleid is dat 99.9% van de tijd het geval.
Kan niet wachten tot ze dit hier ook gaan proberen met onze diverse bijeenkomsten. Het valt wel op dat er een stuk meer witte mensen demonstreren? Zou dat er iets mee te maken hebben dat ze dit hier nog niet durven? Ik roep maar iets willekeurigs.
Ongelovelijk dat jij meer let op de kleur van mensen dan het onmenselijke beleid van beleidsmakers. Misschien een andere bril opzetten ?!
Zo dacht ik in het begin ook. Maar inmiddels is het geduld met de vaccinatieweigeraars wel echt op. Het is niet zozeer de ziekte van de ongevaccineerden zelf; keuzes hebben consequenties, en de IC ligt er vol mee. Het is het feit dat de rest van het land nog steeds niet terug naar normaal kan omdat mensen wel bereid zijn hun rechten te gebruiken (niet vaccineren), maar niet bereid zijn om de daarbij behorende verantwoordelijkheid te nemen (thuisblijven). Het is dat er nu daadwerkelijk onschuldige mensen gaan sterven omdat de IC vol ligt met weigerkleuters, omdat hun kankeronderzoek wordt uitgesteld, etc. Het is wel klaar nu.
Kijk, deze nieuwe variant heeft het potentiaal tot een grote R waarden. Om dat voor te blijven moet je dus een zeer hoge vaccinatiegraad hebben, zodat zelfs wanneer een gevacineerde in sommige gevallen het virus nog overdraagt, het bij het slachtoffer waarschijnlijk geen ernstige gevolgen heeft.
En nee; dit is geen discriminatie. Discriminatie is het wanneer je 1. op basis van irrelevante eigenschappen wordt benadeeld, en 2. je deze eigenschappen niet uit kunt kiezen. Beide zijn niet van toepassing: 1. of je gevacineerd bent of niet is zeer relevant voor de belasting van de ICs, en 2. je kunt --zonder dat het je direkt iets kost-- simpelweg je prikje halen en dan mag je alles weer. Simpel.
Denondanks hadden ze het wel anders kunnen formuleren: je kunt ook een praktische vaccinatieplicht afdwingen zonder dat er op papier een vaccinatieplicht bestaat; door het weigerkleuters zo moeilijk te maken dat ze uiteindelijk overstag gaan en zich dan toch maar laten vaccineren. 2G is een begin; overal.
Het gaat vaak niet over het anti-vaccinatie., maar specifiek tegen deze snel ontwikkelde, bijwerking hebbende high-tech-vaccins. Mijn vrouw is niet gevaccineerd omdat ze ethische bezwaren heeft. Het gaat (oa bij Astra-Zeneca en Johnson) om stukjes Adeno-virus van chimpansees, deze worden genetisch gemodificeerd, en laten ze groeien op menselijke cellen (cellen van foetussen).
Mijn vrouw heeft hier iets tegen, plus dat de vaccins zo nieuw zijn en de fabrikanten daardoor niet eens de verantwoordelijkheid willen nemen voor evt langetermijnbijwerkingen. Een normaal vaccin, als afgezwakt covid-19 virus, zou voor haar geen enkel probleem zijn.
Echt een goed verhaal, complimenten. Als we nu ook nog alle minderjarige kinderen het heelal inschieten (immers, de kinderen zorgen het meest voor verspreiding en het ontstaan van mutaties met een "potentiaal tot een grote R waarden" )dan wordt niemand meer ziek en zijn de IC's weer helemaal leeg.
40% van de mensen op de IC met corona heeft een BMI van >30. Waarom wordt er zo selectief gewezen naar ongevaccineerden als er ook andere variabelen zijn? Waarom geen boete voor overgewicht? Dit zou bovendien nog veel meer andere zorgkosten besparen dan alleen corona.
@aliealaaf | 06-12-21 | 09:46: die NSB reflex; ik word er zo moe van. Ik kan ook zeggen dat juist iedere anti-vaxxer een landverrader (NSB) is want gaat niet uit van de grote groep (de niet-NSB'ers om de link met 1940 te maken) en het herstel vd economie en gezondheid enorm laat traineren.
@small_town_dude | 06-12-21 | 09:50:We zitten helaas in een situatie waarin er geen keuze bestaat die zonder risico is. Het vaccin is een risico, de ziekte voor de persoon zelf en de rest van de maatschappij een groter risico. Dan kies je dus voor het kleinere risico.
Je vrouw mag uiteraard kiezen wat ze wil, maar zolang deze pandemie blijft voortwoekeren, en de maatregelen strenger worden, en ze de deur dadelijk niet helemaal meer uit mag, dan laat ook zij zich gewoon vaccineren. Zol gaat dat: principes (ook misplaatste, zoals deze) hebben weliswaar een prijs, maar die is niet oneindig.
Repeat after me: Ook je vrouw zal zich gewoon laten vacccineren. Beetje sputteren links en rechts (is niet erg), en dan de naald erin.
Ik vind mensen zoals jij echt heel eng. Zo denken, schrijven en aannames doe over een (best grote) groep mensen die een eigen (misschien niet slimme maar toch een eigen) keuze maken… doodeng. En als ik naar mijn eigen omgeving kijk, kan het land toch vooral niet terug maar normaal omdat veel gevaccinneerden zich veilig wanen en als een malle het virus lopen te verspreiden met zoenen en knuffelen op vele feestjes. En kinderen natuurlijk. En die kunnen er al helemaal niks aan doen.
@Balsaq | 06-12-21 | 09:54: Ik hoop het ook, want zonder small_town_wife op vakantie en naar restaurant/museum is vooral voor de kinderen niet leuk.
Gezonde jongeren komen niet/amper op de IC. Gezien dat de vaccinatie verspreiding niet stopt is het derhalve behalve onethisch ook nutteloos om gezonde jongeren te verplichten tot inenting.
Deels met je eens: keuzes hebben consequenties. Alleen geloof ik er niets van dat vaccinatieplicht iets gaat oplossen, hooguit een beetje verlichting geven en de situatie waarin we nu zitten iets uitstellen, meer niet.
In de zorg is er meer uit- dan instroom, de zorg wordt al jaren uitgewoond, de numerus fixus op medische opleidingen, de vergrijzing, de groei van de bevolking.
Bovendien zijn de mensen die nu op de ic liggen net zo ‘onschuldig’ als de mensen die komen te overlijden. Beide zijn het gevolg van (domme?) keuzes en de wijze waarop onze maatschappij functioneert. Of je nou kiest om geen vaccin te nemen of je vreet, zuipt en rookt alsof morgen niet bestaat icm een inactieve levensstijl.
Nee, de problemen zijn diverser en dieper dan vaccineer iedereen maar, dan zijn we er van af.
Het is srv,laaf.
@small_town_dude | 06-12-21 | 09:56: Ik hoop het inderdaad: voor haar, jullie, en de rest van de samenleving. Merk op dat ik ook niet kwaad ben als ik zeg "die zal ik ook gewoon laten vaccineren"; ik beschrijf gewoon wat er gebeurt met iedereen die principes heeft wanneer de teugels worden aangetrokken.
@benerkloarmet | 06-12-21 | 09:51: Dit vind ik een interessant gezichtspunt. Ik ben er niet helemaal uit. In NRC stond enkele maanden geleden een goed dubbelinterview met o.a. Asha ten Broeke. Lees dat eens.
Volgens onderzoeken zijn de moedwillige ongevaccineerden vaak laag opgeleid en/of (gewezen) immigrant.
Laag opgeleiden eten ook vaker dan hoger opgeleiden bewerkt voedsel en hoog calorische dranken volgens andere internationale onderzoeken.
Dat zorgt voor eerder kanker in het lichaam en meer kankergevallen en orgaanfalen door vetzucht en suikerziekte.
Dus je zou kunnen stellen dat ze zichzelf er voornamelijk mee hebben dat de overige zorg afgeschaald wordt.
Vol met aannames die niet bewezen zijn. Als IEDEREEN zich nu ging houden aan die 1,5 meter, dan kwamen wij al een heel end. Je moet maar eens op een willekeurige dag een supermarkt binnen lopen. Je kunt mij niet vertellen dat daar op dat moment alleen maar ongevaccineerden rondlopen, hutje mutje. En sinds wanneer wordt kankeronderzoek gedaan op de IC ? Je moet je toch maar eens afvragen waarom het staande beleid van dit demissionair kabinet is om vast te houden aan 7 IC-bedden per 100.000 mensen ? Geen wonder dat de IC's volstromen.
@Balsaq | 06-12-21 | 10:00: ben je met deze analyse al naar de plaatselijke moskee gegaan?
@small_town_dude | 06-12-21 | 09:50: Ik vermoed dat uw vrouw een geïnactiveerd virus bedoelt. Ik zou zelf nooit een vaccin met een verzwakt virus overwegen.
@steekmug | 06-12-21 | 10:07: ja, en weet je wat de echte oorzaak is? Laagopgeleiden hebben minder geld, en bewerkt voedsel is goedkoop. Bewust beleid van de overheid aka Unilever. Die verdient er miljarden mee!
Oostenrijk hanteert het principe "Die niet hooren wil, moet voelen" (die niet naar vermaningen of adviezeb wil luisteren, moet maar op onaangename wijze de gevolgen dragen van zijn onwil).
Nederland handelt naar het principe "zachte heelmeesters maken stinkende wonden" (als een probleem niet goed wordt aangepakt, worden de moeilijkheden steeds groter).
Allebei de principes wekken weerstand op.
Zwakke vergelijkingen. De mensen horen wel, maar maken een andere afweging. De tweede vergelijking slaat als een tiet op een drumstel en uit de maat.
Oostenrijkers staan bekend om dit soort methoden. In Nederlandse bierkelders wordt gewoon gefeest, zoals het hoort.
Als je toch iemand aanhoudt (om naar de gevangenis te sturen) kan je (in plaatst daarvan) er evengoed een vaccinatie injassen.
Ik wacht met smart op de vax sniper gun, even testje .... rustig laten lopen en knal !
@Castor12 | 06-12-21 | 09:37:
Haha, wat een wereld.
U bent voor corona snipers?
@Castor12 | 06-12-21 | 09:37: Die bestaat al. Een paar weken geleden zag ik een nieuwsitem over een Amerikaanse dierentuin, waar ze de leeuwen vaccineerden met een soort prikstok. De ene oppasser leidde het beest af met een lekker hapje, en dan kwam de andere van achteren...
Ja, alle ongevaccineerden moeten een schietschijf op de bovenarm dragen met in het midden een klein zendertje of RFID zodat het leger makkelijker raak kan schieten met hun vaccinatiegeweer.
Portugal loopt nu ook weer op qua aantallen, aantal doden ook maar dat duurt nog wat langer.
www.worldometers.info/coronavirus/cou...
@Ivoren Toren | 06-12-21 | 09:45:
Niet door Alec Baldwin laten doen.
@Ivoren Toren | 06-12-21 | 09:45: Zie je het voor je in de kroeg? Je krijgt een gratis drankje, wilt een slok nemen en voelt wat prikken in je nek.
Ik mis nog steeds de 'wat als' men de boete niet kan betalen van de uitkering. Krijg je dan een toeslag? Wat als de religieuze, met name de moslim waar de overheden, ook in Oostenrijk zulke warme banden mee heeft, voor knielt en bukt hoe dan ook hun heil blijven zoeken bij Allah omdat zijn wil wet is en niet die van Oostenrijk. Bij de nodige moslims zit de angst voor de toorn van Allah toch toch wat dieper dan de toorn van de Oostenrijkse overheid.
Handhaven wordt in ieder geval niet "Trek de moslimwijk in waar ze in hun paralelle samenleving de regels aan hun laars lappen".
Beetje kort door de bocht. De vaccins zijn inmiddels bijzonder effectief gebleken, ook bij oudjes en ook bij zieke mensen. Of dacht je dat het toeval was dat de afnemende sterfte meteen samenviel met de vaccinatie van steeds jongere groepen uit de samenleving?
Ach graaf, neem nou nog een lekker bakje koffie. Daar knapt de geest weer van op..! Dan ff een wandelingetje buiten.
@Beste_Landgenoten | 06-12-21 | 09:36: De vaccins blijken bijzonder en tijdelijk effectief tegen een (zware) ziektelast. Maar dat neemt niet weg dat je nog steeds een infectie kan doormaken en daarmee andere kan besmetten. Zoals Jaap v Dissel zei op 06-12-2020; ''Een vaccin dat alleen beschermt tegen ziekte kan de uitbraak en/of sterfte initieel doen toenemen.
Een vaccin dat tweemaal toegediend moet worden
is in dit opzicht meer riskant.''
En dit heeft alles te maken met de evolutie van een virus en de mate waarin het beschermt bij kwetsbare patiënten
@Beste_Landgenoten | 06-12-21 | 09:36: welke afnemende sterfte.... dit jaar meer mensen gestorven dan in het prikloze 2020, leg eens uit zonder marketing voor de pharma
@Beste_Landgenoten | 06-12-21 | 09:39: jij leest wat je wilt lezen en horen wat je wilt horen. Jij verdient geen vrijheid.
Delta, delta, delta. Dat is de verklaring, zo simpel is het. Anderhalf maal zo besmettelijk. Dat levert veel meer besmettingen op. Het is de groeifactor in de exponentiële functie.
Kan het ook zijn dat je beide 'kampen' niet begrijpt? Het is eng dat Oostenrijk zo ver gaat en ik snap ook werkelijk niks van mensen met prikangst.
Dat kan zeker. En ik denk ook dat er aan de hand is. Mensen zijn bang voor de prik, the reset, corona en ga maar door. Maar los van wat je vindt van prikken. We kunnen het er beide toch over eens zijn dat met het Oostenrijkse beleid de menselijke maat echt ver te zoeken is? En volgens mij komen we zo ook niet nader tot elkaar, als je het alleen over begrip hebt.
Ik snap ook beide kampen niet. Ik heb steeds vaker het gevoel dat ik nog de enige normale ben.
Dat dus. Je moet ineens altijd maar kiezen en dan voor een heel pakket gaan
Onzin.
Hoe kan je als Oostenrijker voor de politie of overheid werken en dit waanzinnige beleid met droge ogen uitvoeren. Dan gaat er toch iets niet helemaal goed. Ieder weldenkend mens ziet toch dat dit totaal de verkeerde kant op gaat. Austria and Australia, het scheelt een paar letters maar verder niet zo veel meer.
Lijkt wel een soort Milgram experiment maar dan voor het echt.
Oostenrijk verandert in een politie staat. Alweer? Niks geleerd van de vorige keer? Zucht.
Diep in hun hart zien ze die tijd als hun glorietijd.
Maar wie is “ze” in dit verhaal?
Verplicht vaccineren is een inbreuk op de mensenrechten
Dan denk ik niet. Er is altijd een afweging van belangen. Afgezien daarvan, ben ik tegen een plicht.
Denk hier maar eens over na als die mensenrechtenorganisaties weer eens met de collectebus voor de deur staan.
Het wordt tijd dat we meer gaan opkomen voor de rechten van mensen wiens operatie voor de zoveelste keer is uitgesteld omdat er te veel anti-vaxxers in het ziekenhuis liggen.
@Diederik_Ezel | 06-12-21 | 09:34: in de 120 ziekenhuizen liggen iets van 740 anti-vaxxers, vooral op de verpleegafdelingen zijn het absoluut gezien meer gevaccineerden. Maar dat zijn er 6 per ziekenhuis. Bovendien: als persoonlijke keuzes gaan meewegen in wie wanneer aan de beurt is dan ken ik er nog wel een paar. Wel voor: ik vind die collectieve zorgverzekering en met vier man op een kamer sowieso al extreem communistisch overkomen.
@Diederik_Ezel | 06-12-21 | 09:34:
Dit dus. Al ben ik wel benieuwd hoeveel problemen we al oplossen door ongevaccineerden niet meer te behandelen voor covid. Dat is ook een hele forse afwijking van ons staand beleid (iedereen die ziek is wordt behandeld, punt) maar in een crisis kun je beleid natuurlijk wel moeten aanpassen. En hier kunnen wappies en normale mensen zich allemaal in vinden vermoed ik. Aan de voorkant althans. Zodra wappies niet meer kunnen ademen hebben ze altijd spijt, maar die vlieger gaat dan echt niet op. Dus kijk het maar eens aan - ongeprikten weren uit de ziekenhuizen. Hoe groot is het probleem dan eigenlijk nog?
@Diederik_Ezel | 06-12-21 | 09:34 Welke partij zou nou betalen voor ezel?
@Diederik_Ezel | 06-12-21 | 09:34:
Zo is dat. Geen vaccinatieplicht? Dan ook geen ongevaccineerden meer op de IC, alle IC plekken met voorrang naar gevaccineerden. Principes mogen je best wat kosten.
@JohnLocke | 06-12-21 | 09:43:
Het "jamaar rokers en dikkerds" argument. Ik zou best die discussie wel eens willen voeren horen. Maar een verslaving oplossen is natuurlijk niet te vergelijken met een prikje zetten. Non-argument dus.
@Koekje-dr-bij? | 06-12-21 | 09:45: het niet laten vaccineren is een keuze, net als jezelf elke dag volvreten met chips. Of met lachgas op gaan rijden. Ik ben zelf gevaccineerd, maar verdedig de keuze om dat niet te doen.
@Diederik_Ezel | 06-12-21 | 09:34:
Wilt u nu beweren dat die ouderen van 80+ ongevaccineerd zijn? Bekijkt u de cijfers van 'alle cijfers' eens. Wellicht dat u daar iets wijzer van wordt.
@Koekje-dr-bij? | 06-12-21 | 09:45: je wordt niet verslaafd aan roken geboren. Het gros begint zo rond 15-25 jaar
@JohnLocke | 06-12-21 | 09:51:
Roken is ook een keuze. Keuzes maak je met je hersens. En je hersens zitten als Roker klotsendvol stofjes die schreeuwen dat je moet roken. Het zelfde geldt voor suiker, wat zwaar verslavend is. Dat is een ander soort keuze dan de GGD bellen voor een afspraak. Als je dat verschil niet erkent is een discussie voeren onmogelijk.
@Nichtsneues | 06-12-21 | 10:06:
Is ook. En mensen kúnnen stoppen met roken. Daarom zeg ik ook, ik zou die discussie best eens willen voeren. We hebben jarenlang de luxe gehad dat we dit niet hoefden te doen, maar de zorgkosten rechtvaardigen een open discussie over gedrag en gevolgen.
Dat gezegd hebbende. Als roker moet je élke dag, elk feestje, elke 3e helft met je voetbalteam, elk moment van verveling of frustratie een internte strijd aan met je verslaving. Dat is wel wat anders dan een prik halen, wat niet veel ingrijpender is dan een afspraak met de tandarts of je apk. Laten we niet vergeten waar dit over gaat. Het gejank over grondrechten is secundair. Er is een pandemie. Er is een vaccin. Zoals alles in het leven is dit geen perfecte oplossing met 100% resultaat en 0% moeite, maar het werkt. Er is geen argument om het ding niet te halen. Uit principe, zeggen ze dan. Ik doe het juist niet omdat het moet, zeggen ze dan. Dan ben je geen vrijheidsstrijder, dan ben je een kleuter.
Wat heeft amnesty er mee te maken?
@Graaf_van_Hogendorp | 06-12-21 | 09:33: i know.. maar helaas weten nog niet genoeg mensen dit..
Nou Graaf.. Dat lijkt me sterk hoor!
@All_Anonymous | 06-12-21 | 09:35: het EHRM heeft al een mooi arrest gewezen eerder dit jaar, van een schending van de lichamelijke integriteit is ook bij deze verplichting waarschijnlijk geen sprake.
Heeft t kabinet Rutte een paar jaar geleden niet een flink aantal gevangenissen gesloten? Krijgen we dadelijk, net als de IC's en het snijden in zorgpersoneel, dat de gevangenissen propvol zitten en de bewakers het niet meer aankunnen.
Dan richting ze gewoon corona strafkampen in.
Dat noemen ze dan COAS.
Waarom betalen wij eigenlijk de cellen, eten en bewakers voor criminelen?!?
Studenten die lenen voor hun collegegeld, eten en kamer eindigen met een studieschuld die over een periode van decennia mag worden afbetaald.
Waarom behandelen we criminelen beter dan studenten?
Misdaad loont, daarom vindt het plaats.
Je behandelt criminelen goed omdat je hoopt dat je ze ter zijner tijd weer vrij kunt laten. Onze gevangenissen zijn bedoeld om mensen te hervormen, niet om ze in beesten te veranderen. Of dat in de praktijk werkt is de vraag, maar als je gevangenen vrijlaat met een enorme schuldenlast aan de staat, dan werkt die rehabilitatie dus gegarandeerd niet.
@Muxje | 06-12-21 | 09:47:
Je kweekt gezworen vijanden van de republiek.
-monnikenpij en lichtzwaard uit de mottenballen trekt-
Om Portugal er op deze manier bij te betrekken is niet helemaal juist en zelfs te kort door de bocht: daar zijn ze gewoon heel erg voorzichtig. Het aantal besmettingen loopt daar wel op, maar de ziekenhuisopnames blijven in verhouding ver achter
In Californië kunnen anti-vaxxers al ontslagen worden zonder WW. Geduld raakt daar, maar ook in NL, aardig op met anti-vaxxers. Zie bv WNL vanochtend, daar ging het ook al over anti-vaxx hospitalen (zouden ze GS lezen?)
met antivaxverplegers / wichelroedelopers mag ik hopen.
@BobDobalina | 06-12-21 | 09:31: Nee! Volledig geautomatiseerd met robots.
Is er bij al dat ongeduld ook nog een klein stemmetje dat zegt ze gaan wel erg ver in sommige landen ?
Of is alles geoorloofd wat jou betreft ?
@Wattman | 06-12-21 | 09:33: Anti-vaxxers worden vaker en ernstiger ziek en besmetten meer anderen. Het is dus een asociale en egoïstische keuze. Ik zou niet weten waarom je anti-vaxxers niet zou mogen weren van de werkvloer en niet-essentiële plekken.
In Florida zijn er geen regels en daar gaat het beter dan ooit. Niemand heeft de waarheid en juiste weg in pacht, doe niet alsof wat jij predikt de enige weg is.
@Diederik_Ezel | 06-12-21 | 09:36:
Wat Oostenrijk doet, hier ook doen of niet ?
De enige rechtvaardige methode is: wereldwijd wordt vanaf het begin van een epi-/pandemie wetenschappelijk onderzoek gedaan naar de vraag wie er in welke mate kwetsbaar zijn voor een virus.
Vervolgens kun je dan degenen die tot de risicogroep behoren maar niet in isolatie gaan respectievelijk zich laten inenten, een eigen bijdrage laten betalen wanneer ze in het ziekenhuis belanden.
@zegmaarwij | 06-12-21 | 09:36: Aha eerst was het Zweden en nu dus Florida. Denk dat het vooral goed gaat daar door het lekkere weer.
Californië noem je wat op, deug staat nr1.
New York een goede tweede en met de radicalisering staan ze op eenzame hoogte.
Ah ja, Californie; de staat met uit de hand lopende criminaliteit, armoede en ongelijkheid. De staat waarvan de ooit onaantastbare economische motor steeds meer sputtert vanwege hopeloos overheidsbeleid.
Die staat wil jij gebruiken als voorbeeld?
@quantumcollider | 06-12-21 | 10:02: Ik weet niet welke YouTube filmpjes u de hele dag kijkt, maar het is juist een van de rijkste en meest hoogopgeleide staten in de VS. De 7e economie van de wereld.
@Aristotalloss | 06-12-21 | 09:37: en wat dan met rokers, druggebruikers etc?ook allemaal zelf betalen?waar is de grens dan?
@quantumcollider | 06-12-21 | 10:02:
Ad hominem, lekker om de discussie te vervuilen. Rutte is een lul en een leugenaar en ik hoop dat hij zsm oprot uit Den Haag, maar als hij zegt dat een vaccin helpt tegen een virus dan zegt hij niks raars.
Ik hoop niet dat je zo dom bent als je jezelf voordoet quantum.
@Diederik_Ezel | 06-12-21 | 10:04:
Probeer bij te blijven. Staat heeft grote problemen. Zelfs de gevestigde media erkent dat. Dat de staat nog kan interen op in het verleden behaalde successen doet niet af aan het feit dat de klad er nu aardig in begint te komen. Er is een reden waarom tech stilletjes aan naar Texas verhuisd.
@Koekje-dr-bij? | 06-12-21 | 10:20:
Ik ben gevaccineerd en sta voorop om een booster te ontvangen, zoveel vertrouwen heb ik erin. Maar overheidsbeleid ben ik heel wat kritischer op. En lui die een 'appeal to authority' doen, zeker naar een authoriteit die een nog belabberde track-record heeft dan Rutte & De Jong, krijgen van mij alleen hoon. En lutsers die over Ad hominem beginnen zonder kennelijk te begrijpen wat dat betekent, lach ik gewoon in het gezicht uit. Haha, lutser.
@Diederik_Ezel | 06-12-21 | 09:41: Jij noemt Californië, dan noem ik Florida. Noem een willekeurig land in Europa en ik noem Zweden, Finland. In Zweden gaat het nog steeds fantastisch, juist als je ziet wat een vrijheid de samenleving daar nog kent en zeker omdat het al lang winter is en de dagen donker zijn. Hoe kan je het daar niet mee eens zijn, hoe zie jij dat dan?
Uitgelezen kans voor de EU om aan profilering te doen; Europa-breed grenzen stellen aan uitwassen van beleid zoals in Oostenrijk, in plaats daarvan een redelijk beleid rond vaccineren opzetten (een dringend advies voor ouderen en kwetsbaren om zich te vaccineren, en de rest indien gewenst (of zoiets) of op basis van voortschrijdend inzicht (even verder wetenschappelijk onderzoek afwachten). Dat zou, wat mij betreft, nou een mooie taak zijn voor EU-leiderschap. Maar ja.
Ons aller president von Europa stond zelf van de kansel te gillen dat vaccinatieplicht in gansch het rijck ingevoerd zou moeten worden. Die scene uit Star Wars: "And this is how democracy dies, with thundering applause"
@elfenstein | 06-12-21 | 09:50: Inderdaad, Star Wars-eske teloorgang alom
. Weet er al iemand wat nu te doen?
@Jahallo17 | 06-12-21 | 10:14:
De films zijn vrij duidelijk daarover.
Gibraltar: 150 procent gevaccineerd en in lockdown (geboosterd). Dus beter school, sport en cultuurseizoen stil leggen in groepseizoen. En daarom heen (uitbundig) leven zolang dit duurt. Beter competitieseizoen aanpassen dan een politiestaat.
Waarom kan ik niets vinden op het de website van de Britten over een lockdown in Gibraltar? Ja. Er gelden maatregelen, maar alles is gewoon open. Verre van een lockdown volgens mij.
150%??
@Enter Yeti | 06-12-21 | 09:44: tik in christmas cancelled Gibraltr op google, kom je de artikelen wel tegen @enterjeti
@Pardoes | 06-12-21 | 09:52: plus booster is 150 procent
@adhd-je | 06-12-21 | 14:14: Leg me dat dan eens uit. Ik begrijp dat echt niet. Meer dan 100% van een bevolking is naar mijn idee onmogelijk.
Je kunt niet (bijvoorbeeld) 100% gevaccineerd met 50% booster bij elkaar optellen en er 150% van maken.
De corona strafkampen liggen binnen handbereik.
Blijft er wel een escape, vraag kansloos assiel aan in een land,trek rovend en stelend rond en je hebt nergens last van.
Dat lukt echte nederlanders niet. 100% kans dat je met dezelfde rotgang terug naar nederland wordt gestuurd.
Wow, dit voedt totaal geen wantrouwen voor het vaccin hoor.... Totaal niet
Wel benieuwd waarom de vaccinatiebereidheid juist in Oostenrijk zo laag is.
Veel wappies van het genre Naturheilkunde..
Ze zijn daar blijkbaar wat meer van Wappenstein.
Veel wappies?
@Beste_Landgenoten | 06-12-21 | 09:26: Antroposofen?
Hierom: www.ad.nl/buitenland/waarom-oostenrij...
Bergmensen, die hebben wat minder met een overheid omdat ze altijd op zichzelf aangewezen zijn geweest.
Wellicht informeren Oostenrijkers zich beter, is hun nieusvoorziening beter en minder eenzijdig, zijn ze voorzichtiger?
Beste_Landgenoten, wat is daar precies mis mee? Het lijkt me beter om bij kleine kwaaltjes naar oma's middeltjes uit de achtertuin te grijpen dan naar de dokter te rennen en daarmee de ziektekosten de pan uit te jagen en ome pharma te spekken voor iets wt je ook had kunnen oplossen met een kop thee.
Papa Jones, of ze zijn daar gewoon iets beter en hoger opgeleid, Oostenrijk komt op mij niet over als een broeinest van tokkies en aso's, eerder het tgenovergestelde.
Zeg maar wappies die allerlei complotten geloven. Ik zag zojuist nog Ulli, van de pistenbulli. Met alcohol is ook het virus te bestrijden.
@Ivoren Toren | 06-12-21 | 09:30:
Wat een volkomen kudtstuk zeg, ramvol aannames, nul onderbouwing. Geschreven door de stagiair die normaal gesproken de horoscopen doet.
Oostenrijkers zijn blijkbaar dommer
@Ivoren Toren | 06-12-21 | 09:30: Dank.
Duwbak_Linda 9:24
Vanwege een combi van katholiek en weinig vertrouwen in de overheid.
@elfenstein | 06-12-21 | 09:33: Wat Bataafje zegt klopt wel. Ik was een paar weken geleden in Wenen vanwege een promotie en sprak een collega met wie ik sprak over de verschillen in vaccinatiebereidheid. Hij zei precies hetzelfde. Een sterk wantrouwen naar de centrale overheid en veel meer in zichzelf gekeerde districten. Er heerst ook veel bijgeloof. Het zou wel eens kunnen dat er daardoor juist minder goed correcte informatie verspreid is.
@Pardoes | 06-12-21 | 10:02:
Een wantrouwen naar de centrale overheid klinkt als iets heel positiefs. En volkomen terecht als ik dit zo lees.
@elfenstein | 06-12-21 | 10:09: Ik ken de politieke situatie in Oostenrijk onvoldoende om hier een gefundeerd commentaar op te leveren. Maar wel jammer dat daardoor een correcte informatie over vaccinatie niet bij de bevolking kan komen.
@Pardoes | 06-12-21 | 10:26:
As u met correct bedoelt: "het vaccin = Jezus gereincarneerd" dan zou het ook nog wel kunnen dat men die boodschap wel tot zich genomen heeft maar er het zijne van denkt. Het lijkt wel of mensen alleen in de gewenste richting mogen denken anders kop af, waar zagen dat eerder en vooral ook, wat vonden we daar doorgaans van als andere landen/dictaturen dergelijke rotgein uithaalden?
@elfenstein | 06-12-21 | 10:36: Nee dat bedoel ik niet. Ik bedoel echt correcte informatie over de ziekte zelf en de vaccins. En natuurlijk mag iedereen daarna een eigen afweging maken.
Het is een beetje flauw om de discussielijn ad absurdum te trekken. Dat doodt een verdere discussie.
Lijkt me meer een campagne om je volk redelijk bruut tegen je regering in het harnas te jagen...vrolijke boel daar.
Ja ben toch heel benieuwd hoe dat af gaat lopen, de regering zal het besluit niet zo maar terugdraaien. Interessanter is natuurlijk hoe de rechterlijke macht gaat oordelen, als de eerste voor de rechter komen te staan.. of zij meegaan in het regeringsbeleid.
Binnenkort ook in dit theater.
Pieter Omtzigt vat falende coronabeleid samen in 3 minuten!
www.youtube.com/watch?v=8Cx-Gn8eMrU
Vooral de laatste seconden...
"is het mogelijk om terug te gaan naar het debat over een zeer serieuze maatregel?"
Kan Heilige Pieter niet meer zien. Die man wekt bij mij inmiddels rode vlekken op. Met zijn uitgestreken smoelwerk. Wanneer gaat Heilige Pieter eens wat constructiefs bijdragen? In plaats van met lullepraatjes over Portugal, waar het overigens veel beter gaat dan hier, door de vaccinaties, te komen. Pieter, ga eens wat zinnigs doen.
@Beste_Landgenoten | 06-12-21 | 09:30: Heilige Pieter de nieuwe Trump voor B_L hahaha
@Beste_Landgenoten | 06-12-21 | 09:30: Zijn boek staat juist vol met constructieve en praktische voorstellen.
Of je haalt ff een vaccinatie.
Lees het stuk nog eens en met name de passage over Portugal.
@Hunter S. Thompson | 06-12-21 | 09:21: U ook niet... tenzij u ergens uitspraken kan citeren dat een vaccinatieplicht meen illegale actie is. In dit geval prevaleert het algemeen belang boven het individuele belang en dat is al zo oud als de weg naar Rome.
@Kowalski11 | 06-12-21 | 09:25: de passage over Portugal is onjuist. De besmettingen lopen daar langzaam op, het aantal ziekenhuis opnames blijft er stabiel (laag)
Dat lees je dan weer niet in die prachtige "passage"
Of je zweert even een religie af/hangt vanaf nu religie X aan.
@Hunter S. Thompson | 06-12-21 | 09:21: Grondrechten zijn verzinsels, dat zie je nu wel.
@JohnLocke | 06-12-21 | 09:33: of je wordt wappie.
@johnyl | 06-12-21 | 09:29: universele grondrechten gaan a
áltijd boven het algemeen belang en daar mag je nooit aan tornen.
@einz | 06-12-21 | 09:39: Universele grondrecht is het feit dat de overheid moet zorgen voor de volksgezondheid van zijn inwoners, dus zowel voor u als voor mij. Op het moment dat de volksgezondheid in gevaar komt zou ik in principe de Staat kunnen aanklagen dat mijn grondrecht geschonden wordt (bijv. uitstel van noodzakelijke operaties)
@johnyl | 06-12-21 | 09:48: Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety.
- Benjamin Franklin
@einz | 06-12-21 | 09:39:
Waar heb je het over? Mensen worden aan de lopende band onteigend en (soms met geweld) van hun vrijheid beroofd. Dat gebeurt in een rechtstaat waar jouw vrijheid eindigt waar die van een ander begint.
Borrelpraat is geen beleid. Gelukkig.
@Koekje-dr-bij? | 06-12-21 | 10:22: welk internationaal erkend mensenrecht wordt jou door een ongevaccineerde ingeperkt?
Als iemand mij twee jaar geleden had voorspeld waar we nu zouden staan had ik hem/haar voor knettergek versleten. But here we are.
En waar zijn we over een jaar.
En we krijgen Omikron nog. Enkele malen zo besmettelijk. Nu nog afwachten of het ook echt milder is..
Nou, inderdaad, in Oostenrijk zijn ze de weg flink kwijt. Had ook gedacht: zoiets gebeurt nooit in Europa, daar zouden ze het hoofd wel koel houden. Zie hier het tegenovergestelde.
Ik vermoed dat de nieuwe Omikron variant en een dreigende code zwart gebruikt gaan worden om er hier een vaccinatie plicht doorheen te jassen. Onder het mom van “ willen we niet, maar het kan niet anders.”
@Plaque-doctor | 06-12-21 | 09:53:
Is dan ook de vraag, als Omikron de cijfers echt tot op de boekenkast jaagt, of een plicht niet noodzakelijk is. Ik hoop van niet uiteraard.
Handen omhoog bij degenen die naar Oostenrijk zouden gaan om te skiën en het nu afzeggen vanwege dit waanzigge beleid? Niemand... nee, dacht ik al
Zeker niet, ik heb mijn snowboard al in de wax klaar staan.
Skigebieden is Oostenrijk zijn sowieso voor paupers, proleten en tokkies.
Ik ga in ieder geval niet naar zo’n gevaarlijk land, liever nog skiën in Afghanistan.
Er is genoeg sneeuw gevallen... ik zou zeggen gaan met die banaan.. nog wel even een booster halen, want die heb je na 4 januari wel nodig. De après-ski is open, maar alleen voor iedereen die voldoet aan de 2-G-regel. Er gelden geen afstandsregels. Nou.. waar heb je dat nog ! Fijne vakantie !
Ik vraag me wel af wat er gebeurd wanneer je als ongevaccineerde kaaskop daar de grens oversteekt. Wordt je dan ook de cel in gesmeten? Voer op eigen kosten? Doen ze dat met die asielzoekers ook zo? En zo niet dan hebben die asielzoekers de facto méér rechten dat mede EU-onderdanen?
@ReyNemaattori | 06-12-21 | 09:33: Ongevaccineerde asielzoekers worden ook in de cel gesmeten, zitten in hetzelfde cellenblok als de ongevaccineerde kaaskop
Wie zijn toch die idioten die in deze tijd nog op wintersportvakantie gaan? Ze nemen allemaal corona mee terug en als ze een ongeluk krijgen houden ze broodnodige ziekenhuisbedden bezet. Ik zeg: als er code zwart komt dan is dat mede de schuld van de wintersporters.
@Ivoren Toren | 06-12-21 | 09:39: Nee hor, dan lig je in een oostenrijks ziekenhuisbed, daar hebben ze plek genoeg nu ze de vaccinatieplicht invoeren.
Dansen met Jansen kunnen sowieso al niet.
@SailingDuck | 06-12-21 | 11:03: als de booster niet op tijd is dan.
Misschien nog wel erger dan de verplichting zelf van overheidswege vind ik de mensen (ook aanzienlijk deel van onze zg. vrijzinnige en liberale landgenoten) die erbij staan te applaudiseren.
Austria, Australia.... moet dan ook denken uit de eerste scene van dumb and dumber
Vind het het maar een zooitje paniek om niets. Liggen in Nederland 2000 mensen met corona verschijnselen in het ziekenhuis en 600 op een IC. en dat op een bevolking van 17 miljoen dicht op elkaar levende mensen. En kijk dan effe naar de gezondsheidtoestand van de patiënten voor corona ze corona kregen. Ondertussen komen op het net weer de foto's voorbij van sinterklaasvieringen van complete families, incl. oma en opa, bovenop elkaar aan de gourmet.
Klassieke machtspolitiek - de crisissituatie opkloppen zodat het bange klootjesvolk meer bereid is om buitensporige maatregelen te accepteren - en later haben ze het niet gewusst.
@Beste_Landgenoten | 06-12-21 | 09:23: 82.000 is nog steeds relatief gezien extreem weinig, verwaarloosbaar zelfs. Met een doorloop van zes dagen zijn dit over 1,5 jaar 90 vernieuwingen. 82.000 / 90 = 911 patiënten. Dat verspreidt over 120 full fledged ziekenhuizen is zo’n 8 patiënten per ziekenhuis over de hele periode. Niet direct reden tot mensen in de cel sodemieteren lijkt me.
@Beste_Landgenoten | 06-12-21 | 09:23: Er liggen 82.000 mensen op de IC? Heeft hugo toch die extra bedden geregeld? Of tel je cumulatieven van mensen die ooit met Corona op de IC hebben gelegen? Hoeveel mensen raakten vóór de pandemie in pak 'm beet 2 jaar een IC-bed? Waarschijnlijk véél meer ivm de korte doorloop tijd.
Wat is dan de meerwaarde van het meten in cumulatieven?
@Beste_Landgenoten | 06-12-21 | 09:23: is dat het totaal van de afgelopen tien jaar?
@Beste_Landgenoten | 06-12-21 | 09:23:
Dat komt neer op zo’n 0,1% van de bevolking. Mensen die een gecompromitteerd immuunsysteem hebben door ziekten die veelal gerelateerd zijn aan leeftijd en leefstijl. Mensen waarvan we o.a. dankzij de geweldige vorderingen van de medische wetenschap meer hebben.
En heb er erg in dat er 2x zoveel mensen jaarlijks overlijden aan de gevolgen van roken.
@Beste_Landgenoten | 06-12-21 | 09:23: 82.000 mensen op de IC ? Ik moet onder een gigantisch rots leven want ik heb dat de afgelopen maanden niets over gehoord.
Ongelofelijk wat hier gebeurt. Weet je wie er ook uit Oostenrijk kwam?!!1 Maar dit is serieus echt waanzin. Ieder mens moet zelf bepalen wat ze met hun eigen lichaam doen. Ook gevaccineerden kunnen het virus verspreiden. Wat een kansloze actie van der Kommandant daar. Ja er zijn wappies, maar er zijn ook mensen die gewoon echt geen prik kunnen/willen. Dit is echt een 1988 scenario. Ik hoop en bid dat we hier in Nederland niet heen gaan. Wat een ellende.
Hmmm. Interessant sociaal experiment. Eens kijken hoe heet die soep wordt gegeten. Volgens Oostenrijkers ter plaatse wordt overal massaal de hand gelicht met controles. En voor zover ik weet, zou deze plicht pas ingaan in februari. Tegen die tijd zitten we in de vijfde golf ergens Omikron.
Precies. Het is ook nog maar een concept.
Een paar reaguurders die wij allen kennen zullen bij het lezen van dit artikel de hele godganse dag met een knalharde piemol rondlopen.
Eng dit.
@Wc-kip: Inderdaad. Dat in combinatie met een dikke plaat voor de kop. En de hele dag hier maar plempen hoe intelligent ze zijn. Man man man, in wat voor een wereld zijn we terecht gekomen.
Wat als je nou als ongevaccineerde in de cel komt en je steekt daar iemand neer? it je dan vast voor corona maatregelen die je hebt overtreden of doodslag? Laatstgenoemde hoeft niets te betalen. Dit gaat helemaal nergens meer over en is zo ontzettend disproportioneel.
Dus voordat je in het gevang wordt gegooid vanwege geen vaccinatie is het raadzaam om een andere misdaad te plegen. Ik ga "even" in het boek van strafrecht kijken wat een goede misdaad zou zijn. Moord gaat me te iets te ver. Wat krijg je voor straf als je een minister voor z'n bakkus slaat?
De straffen staan in geen enkele verhouding met de vermeende 'misdaad'.
Ook al is het best dom om je niet te laten vaccineren, van je land een politiestaat maken is nog veel dommer.
Of denkt u dat de politici te vertrouwen zijn als je ze teveel macht geeft over individuele beslissingen van de burger?
Oostenrijk bijt t spits af, België volgde, Duitsland volgt nu ook, waarna Nederland gedwee de volgende is. Grapperhaus kan tevreden zijn, kan helaas moeilijk relschoppers oppakken naar kan wel eenvoudig elke maand dat u niet gevaccineerd bent een CJIB envelopje sturen met een nader te noemen bedrag (ander woord: boete) wat u mag ophoesten, net zolang tot u het naaldje in uw bovenarm heeft laten prikken. 2022 zal het jaar van de waarheid worden, mark my words.
Never waste a good crisis. De Oostenrijkers met hun stramme rechterarm, de extremisten van D66 en centralisten in Brussel genieten en pakken wat ze pakken kunnen. Onder het uitkramen van deugkreten worden zich verzettende burgers kaltgestellt.
@Graaier | 06-12-21 | 09:30: Tja, je moet wel het tempo erin gooien, over 2 maanden heeft iedereen alleen nog Omicron maar daar lijkt bijna niemand dood aan te gaan.. dat moeten ze niet hebben natuurlijk.
Valt wel mee, toch?
Die vriendelijke en vredelievende boeddhisten in Myanmar doen dat een stuk beter.
Vraag maar aan Aung San Suu Kyi.
Gaat vier jaar de bak in wegen "opruiing en overtreden van de coronaregels".
Die opruiing kunnen ze door de vingers zien, maar dat laatste deed de deur dicht.
Ik zeg kopieren die wetgeving en hier invoeren. Pak de wappies op elke mogelijke manier.
Jij leeft graag in een land waar de overheid bepaald wat je in je eigen lichaam moet stoppen? Ik ben gevaccineerd, maar dit soort machtmisbruik moeten we echt niet willen.
En u denkt dat "de wappies" dat allemaal zomaar over zich heen laten komen?
@elfenstein | 06-12-21 | 09:21: zeker
Ik denk dat jij vergist hoeveel normale mensen zich tot de "wappies" zullen voegen. Ik heb 2 prikken gehad maar als wij in dit land zulke wetten in gaan voeren voeg ik mij direct tot team "wappie"
@Nilfisk | 06-12-21 | 09:23:
Inderdaad, en dan later zeggen dat ze het niet wisten, doodeng.
@BoerKoekoek | 06-12-21 | 09:24:
Haha, u bent grappig.
@Nilfisk | 06-12-21 | 09:23:
Inderdaad. Neem toch gewoon zo'n spuit.
LOL. Dijenkletser dit.
Compleet doorgeslagen. En nog mensen die dit soort beleid aan warm hart toedragen.
Voorlopig allemaal hersenspinsels.
Soep wordt niet zo heet gegeten als opgediend.
Alles wordt uit onmacht gebruld en de reacties idem.
Misschien kun je beter wat mensen overvallen. Lukt dit heb je genoeg poen voor de boetes, lukt het niet kom je vanzelf gratis in de bak. Ik vraag dit voor een vriend.
Lijkt me niet proportioneel en discriminerend. Vraag me sowieso af of je gevangenen mag laten betalen voor hun vrijheidsontneming.
Je stelt echt te veel zinnige vragen. Moeten wij niet willen met z'n allen.
Oostenrijkers, ze hebben een ( deels ) verleden.
Het blijft ze achtervolgen, soms halen ze delen uit het verleden, terug.
Verder, de huidige generatie last zich stevig horen.
De sancties zijn niet misselijk.
Je zou je als ingezetene van dat land toch als de wiedeweerga soeverein laten verklaren? Kan zoiets?
Ik zou zeggen, probeer een vreselijke ziekte te krijgen, anders dan COVID, en dan kijken wanneer je daarmee in het ziekenhuis terecht kunt.
Precies… In 1957/58 en 1968/69 lopen de schattingen ook op tot zo’n 4 miljoen. Maar ze weten het niet precies, omdat niet iedere idioot zich liet testen… kunnen er ook meer zijn geweest. En let wel… op de ongeveer de helft van de wereldbevolking tov nu, dus doe die miljoenen maar x2…
@RideFreeOrDie | 06-12-21 | 09:17: Dat is beleid… geen extra IC bedden en er is nu plek in privé ziekenhuizen, maar daar willen we geen geld aangeven. Liever 1 miljard aan testsamenleving en nog veel meer aan andere onnozele zaken.
Ik denk dat ze in Oostenrijk wat vacatures gevangenisbewaarder kunnen plaatsen.
Impfen macht frei, zoiets was het toch?
Beetje onzinnig om Portugal als argument te gebruiken:
-Bij ons is de piek in Coronabesmettingen 2x zo hoog als welke vorige piek dan ook;
-In Portugal is de piek nog niet eens de helft vande vorige piek;
-Bij ons sterft nu dagelijks ongeveer de helft van het aantal mensen van de vorige piek.
-In Portugal is geen significante verhoging van de sterfte meetbaar.
Als je nieuws brengt moet je het goed doen, niet halfbakken een beetje populistisch gan lopen wauwelen.
Prima punten! Kun je dan ook even uit leggen waarom in Portugal dan de noodtoestand wordt uitgeroepen?
Omdat ze daar ook wel zien dat in alle andere landen de boel de pan uitrijst, en omdat ze ook het nieuws van de nieuwe variant volgen?
Toch wel, het totaal aantal doden in Portugal is, omgerekend naar hoeveelheid inwoners, vergelijkbaar met het totaal aantal doden in Nederland, tijdens de hele pandemie tot nu toe. Er zijn daar gewoon minder ouderen en kwetsbaren over na de eerste golf om in de volgende golven te sterven. Onder aan de streep is het wel degelijk vergelijkbaar.
Inderdaad, die 'piek' in Portugal wordt grotendeels veroorzaakt doordat andere Europese landen te labbekakkerig waren om iedereen (al dan niet gedwongen) te vaccineren. Daardoor is Europa weer het epicentrum van de pandemie.
In Rusland heeft de anti-vax propaganda zo goed gewerkt, dat Russen hun eigen vaccins niet meer vertrouwen, in Duitsland en Nederland heb je uiterst rechtse Excel-ridder die zich statisticus en viroloog wanen (FvD, AfD) en het debat nogal verstoren, in landen als Bulgarije en Roemenië drinken ze liever palinka dan dat ze een vaccin nemen, etc..
@Festen | 06-12-21 | 09:29:
Het debat verstoren? Werkt dat zo tegenwoordig, alles wat je niet zint is verstorend en mag afgevoerd worden? Daar zijn woordjes voor, heel lelijke woordjes.
@elfenstein | 06-12-21 | 09:40: creepy he? hoe superieur deze meneer/mevrouw zichzelf acht
@elfenstein | 06-12-21 | 09:40: Sorry, maar op het gebied van corona ('het is maar een griepje' & 'laat alles gaan') slaat Baudet gewoon onzin uit. Je hoeft niet met *iedereen* in debat. Echt niet.
Ook dat nog: www.bbc.com/news/world-europe-5949808...
Voormalig minister Rosenthal met z'n zgn smile was vanmorgen in WNL te gast en over het corona onderwerp gaat hij behoorlijk los. Is voor (zware) uitsluitingen en ook voor een vaccinatieplicht. Aan z'n mimiek te zien heeft hij eigenlijk nog wat engere maatregelen in petto.
Ook aan tafel zat een of andere flapdrol genaamd Adjiedj Bakas beroep trendwatcher die ook effe mee ging doen. Vond dat ongevaccineerden die (ernstig) ziek worden maar thuis in bed moeten gaan liggen. Misselijke wijsneus.
Ah de gevangenis in op eigen kosten, het knooppunt dus wél! Of is dat alleen voor de inheemse bevolking?
Knooppunt=kan
‘Govern me harder daddy’
cdn.shopify.com/s/files/1/0120/0692/p...
De gevangenissen zullen gaan uitpuilen.
Ik denk dat ze dat gaan oplossen door het creëren van kampen.
Heerlijk zo’n godwin in de ochtend.
@Cunts-en-kitsch | 06-12-21 | 09:10:
Dat is een logische en rationele volgende stap van dat beleid. In Australië doet men het al:
youtu.be/mGFdWcJU7-0
@Cunts-en-kitsch | 06-12-21 | 09:10: Haha, ja. Ik was zelf ook altijd voorzichtig met godwins. Maar dit is toch echt wel de volgende stap.
@ratelaar | 06-12-21 | 09:13:
Aboriginals die (helaas terecht) de overheid niet vertrouwen massaal opsluiten.
Eerst moord je ze bijna uit en vervolgens verwijt je ze dat ze je niet vertrouwen.
UMCG-viroloog Niesters over zelftest-advies: ‘Demissionair kabinet is controle kwijt’
“Dit is een wanhoopspoging van het kabinet, omdat de GGD niet in staat is om meer testen uit te voeren.” Zo omschrijft viroloog Bert Niesters van het UMCG het nieuwe advies van het demissionaire kabinet om te volstaan met een zelftest bij milde coronaklachten, in plaats van een test bij de GGD. Niesters sprak zich donderdagavond uit tegen de maatregel, in een interview met de NOS. www.youtube.com/watch?v=p6G0mEw9kb0
Testen en isoleren faalt, vaccins worden niet aangepast op nieuwe varianten en we zitten al in een zorginfarct voor reguliere en acute zorg. Zodra ook de coronazorg op capaciteitsproblemen vastloopt, verdrinken die patiënten in hun eigen vocht.
Met die thuis zelftesten stijgt ook het aantal positieve testen bij de GGD procentueel. Zullen ze daar wel weer op gaan sturen.
@Mental Theo | 06-12-21 | 09:18: Aantal positieve testen bij de GGD zit nu tegen capaciteitsplafond. Het percentage zit nu tegen een kwart, vijf keer de WHO norm. We testen veel te weinig. De helft van de mensen met klachten probeert niet eens een test te boeken.
@Feynman | 06-12-21 | 09:23:
De GGD-lijn is dan ook óf onbereikbaar (nogal wiedes of dit moment), of je krijgt zo'n onbetaalde miep aan del ijn die je compleet onrelevante vragen stelt.
Wat stel jij voor gegeven de maximale capaciteit die we nu hebben?
Iedereen in mijn omgeving vertelt me heel positief en met een glimlach "dat deze Oostenrijkse praktijken ECHT nooit in Holland zullen komen". Dat kan gewoon niet, zo zijn wij niet. Maar nu Duitsland ook bijna om lijkt te zijn of te worden, komt het wel akelig dichtbij. Ik geloof niemand meer op zijn lieve glimlach.
Iedereen verplicht een pil van Drion.
Ik ga solidair als ik ben als laatste.
Die mensen zeiden in april 1940 ook dat je gewoon rustig kon gaan slapen… ( ja Colijn zei het in 1936 maar even niet mierenneuken)
Het blijft zo apart dat mensen dit 'ver weg' vinden.
Een paar uur rijden en je bent in het fascisme.
Val je in herhaling?
Gaat hier niet gebeuren.
@Beste_Landgenoten | 06-12-21 | 09:25:
Hier even een screenshotje van gemaakt...
@Beste_Landgenoten | 06-12-21 | 09:25:
... voorlopig...
@Beste_Landgenoten | 06-12-21 | 09:25: ik had gister geen tijd om op u te reageren maar waar ik het vaak niet met u eens ben, ben ik blij dat u niet achter dwang staat.
ik hoop dat u deze mening behoud.
Heb er maar één woord voor: eng.
Door de opgeklopte angst, jarenlange EU propaganda komt nu alle angst en rancune eruit.
‘Het virus’ is onzichtbaar en ongrijpbaar, de ongevaccineerde niet. Dus die kun je verslaan, opsluiten en uitroeien.
De zondebok, het symbolische virus, dat is wat de ongevaccineerde vertegenwoordigd.
Buitengewoon kortzichtig, dom en kwaadaardig beleid. 100% vaccinatiegraad brengt een beetje verlichting maar lost niets op. De maatregelen en wat dat met mensen en vertrouwen doet levert veel meer schade op dan corona ooit zou hebben veroorzaakt.
dat omschrijft u mooi
ratelaar | 06-12-21 | 09:07 | Mijn compliment voor uw treffende beschrijving. Zegt het voort!
Wel lekker rustig, alle wappies in het gevang.
Daar zou ik maar niet al te zeker van zijn. Het zou zomaar kunnen zijn dat dit ook voor jou meer ellende gaat veroorzaken dan corona ooit zou kunnen doen.
Daar komen ze uiteindelijk in terecht want geld om de boetes te betalen hebben de meesten niet. Wappie zijn levert niet zoveel op.
De enige manier om meer dan een miljoen ongevaccineerden op te sluiten is een soort concentratiekampen - nou lekker genieten van je rust hoor.
Jij zit te wachten op Rotterdam 2.0 door heel NL? Dat is wat je met die beleid gaat krijgen. "Strijders staan op". En dat valt met het Oostenrijkse beleid nog te verdedigen ook.
Het zijn momenteel nog zo'n 2 miljoen mensen die nog niet gevaccineerd zijn. Stel dat daar 10% helemaal los over gaat, dat zijn 200.000 mensen. Ik wens de politie heel veel succes, maar ook wijsheid om te kiezen of ze achter het gekozen beleid blijven staan. En nee, je komt niet weg met "ik doe gewoon maar mijn werk".
Wist je dat soldaten die voor het eerst aan het front waren en dus voor het eerst op een ander mens moesten schieten daar vaak heel veel moeite mee hadden? In sommige gevallen schoten ze nog wel, maar wilden ze de vijand niet raken. Dat is/was een serieus probleem voor het leger. Daar speelt men heel goed op in, door de automatisering. Het is voor een drone piloot vrij makkelijk. Je ziet wat "vlekjes" op een scherm bewegen. Je ziet de verminkingen die je aanricht niet. Dat is oog in oog met je vijand echt wat anders. Als je naar je vijand kijkt en een mens ziet, dan lukt het niet om zomaar de trekker over te halen. Zie je een "beest" of iets wat onmenselijk gemaakt is, des te makkelijker haal je de trekker over.
Let goed op hoe ongevaccineerde in de media onmenselijk worden gemaakt. Wees gewaarschuwd en laat je je niet in de luren leggen. Ongevaccineerd of niet, we zijn allemaal mensen. Behandel iedereen zo.
@Libertarianism | 06-12-21 | 09:33:
Hear hear.
We waren al gewaarschuwd maar zelfs de waarschuwing is not done in dit debat.
@Libertarianism | 06-12-21 | 09:33: Tuurlijk joh. Ongevaccineerden lijken weinig tot geen respect te hebben voor het leven van een ander. De argumentatie om niet te vaccineren is gebaseerd op aannames, feestboek, complotten en dictaturen; samengevat gebrek aan kennis gecombineerd met eigenwijsheid.
@Drukvandaag | 06-12-21 | 09:58:
Nee precies, even generaliseren dat ALLE ongevaxxten geen respect hebben voor het leven van de ander. Maakt het vervolgen, knevelen en opsluiten wat makkelijker verkoopbaar. Enig idee van de impact van wat u voorstaat?
En hier komt de aap uit de mouw; niets bescherming van arm omaatje die geen plaatsje meer heeft op de IC. Gewoon opsluiten van iedereen die niet jouw ideologie deelt.
@elfenstein | 06-12-21 | 10:02:
Hoe kan je ongevaccineerd zijn en toch respect hebben voor het leven van kwetsbaren en pechvogels als je het vertikt de meest minimale inspanning te leveren voor hun bescherming (het halen van een prikje)?
@De Eierbal | 06-12-21 | 10:16:
Al corona gehad hebben en er immuun als de pest voor zijn, nog afgezien van de ervaring dat het niet veel voorstelde dus ik ook niet meer bang ben voor 'm. Zeau, dus ik ben geen antivaxxer, vaccins zijn voorlopig het beste wat we hebben om ouderen en kwetsbaren te beschermen en dat juich ik toe. Maar verder dan dat, zelfde constructie als de griepvaxx dus, mag het nooit gaan. De doorgeslagen hysterie en verkwanseling van grondrechten, fatsoensnormen en vrijheden is volgens mij veel erger dan die paar mensen die geen prikkie willen. Bent u daar blind voor, wil u zó graag uw mening erdoor rammen dat het geoorloofd wordt om mensen de vrijheid te ontnemen, geld afpakken, in de gevangenis ermee? Denk eens na man, 40% van de oostenrijkers wil niet, stel dat er nog een paar procent overstag gaan bij zoveel dwang, houd je nog een dikke kwart van de hele oostenrijkse populatie over die naar de gevangenis moeten of in ieder geval nooit meer buiten kunnen komen zonder een boete van 2 ruggen te riskeren. Wat denkt u, gaat dat goed, of gaat dat niet zo goed?
@elfenstein | 06-12-21 | 10:49:
Je ziet gewoon dat de zorg totaal overladen is door ongevaccineerden. Dat je elk jaar de griepprik halen niet wil, a la (ik doe het wel, kleine moeite). Maar bij zo'n crisissituatie mogen we toch wel de meest minimale inzet verwachten van onze medeburgers, vind ik. Ik vraag me af hoeveel mensen de druk werkelijk kunnen weerstaan. Ik denk zeker niet dat dat een kwart is.
@elfenstein | 06-12-21 | 10:49: Waardeer je bijdrage aan het 'debat', wat helaas nauwelijks nog een debat is omdat er van de kant van de Covidiaanse Cult men niet verder komt dan het herhalen van de aangeleerde mantra (Ja, maar de zorg... en dat komt door de ... en daarom is alles geoorloofd om... want de zorg ) en niet ingegaan wordt op de maatschappelijke consequenties.
@Van Schampsteeg | 06-12-21 | 14:42
Als je wat om de maatschappij geeft ben je niet te beroerd voor een prikje.
Het nieuwe stalinisme is er… wie hier in mee gaan heeft kilo’s boter op z’n hoofd…
Links vind dit prachtig. Die geilen op communisme.
Bizar, geldt dit ook voor vluchtelingen en weigerallochtonen?
Uiteraard. Het zijn tenslotte de allochtonen en de antroposofen/holisten/zwevers die antivax zijn.
Zelf je kosten voor gevangenschap betalen. Er was eens een Oostenrijker die het niet eens zó bont maakte.
Jawel, dat werd betaald uit afgenomen spullen….
Net zoiets als in China de familie van een geexecuteerde de rekening voor de kogel sturen. Zieke staatsmachinerie…
In Oostenrijk hebben de politiestaat zo ongeveer uitgevonden.
Een bijkomend voordeel van deze zware straffen op ongevaccineerdheid is dat je Abu Weigerberber zo wel het land uit rookt.
Pcies. Mooie afschrikwekkende werking richting gelukszoekers/asieleisers. Die gaan een landje verder denk ik.
Begrijp de wens tot vaccineren (evt vaccinatieplicht) maar ben toch wel erg benieuwd naar de praktische uitwerking hiervan. Ben benieuwd of ze in Oostenrijk hier goed over hebben nagedacht. Vraag is of hoge boetes de mensen af schrikt en laat besluiten om toch maar te vaccineren, of dat de hoge boete de principestrijd alleen maar versterkt.
Radicalisering…. Als ze dit doorduwen zie ik we een halve burgeroorlog daar….
Goedemorgen,
Elke oorlog begint op deze manier.
Naar mijn mening is de situatie die zich voordeed bij de hutu's en tutsi's het beste vergelijkbaar:
mensen die jarenlang vredig naast elkaar woonden, stammen oorlogen vanuit die ideologie was al langer dan een eeuw geleden, het was een onderdeel van hun cultuur, niet veel meer.
Toen gingen enkele mensen vanuit de regering ze aanspreken op hun hutu en tutsi identiteit en binnen enkele weken slachtte ze elkaar af.
iK vind het oprecht vervelend dat er zoveel mensen zijn in Nederland die de mentaliteit van die regering ook hebben.
Het is alsof ze smeken om afgezet te worden. Op z'n minst, dan.
Maar hoe zet je een demissionair kabinet af?
@Trenjeska | 06-12-21 | 09:30: met fakkels en hooivorken.
@Trenjeska | 06-12-21 | 09:30: Normaal zou een staatshoofd al ingegrepen hebben, een echt staatshoofd missen we in Nederland.
Juist, mijn vrouw snapt niet dat ik een derde prik niet wil halen, want dan kunnen we ook niet op vakantie naar Italie....
Die derde prik zal het verschil ook niet maken, maar ergens moet toch een signaal komen 'tot hier en niet verder!'
Bij mij is dat punt overigens wel bereikt. Binnen nu en twee weken gaat dit het ook worden in Nederland vrees ik. Duitsland is ook al om....
Al bleef het bij ongevaccineerden, maar ik heb gehoord dat er ook veel gevaccineerde “corpulente mensen” in het ziekenhuis liggen. Verplicht afvallen en anders boetes of anders trainingskamp? En roodharigen dan, wat is hun proportionele aandeel?
@Harde Henk | 06-12-21 | 09:12: roodharigen hebben geen ziel. Het zijn daywalkers. Dus dat maakt niet uit. Cartman modus off
@Harde Henk | 06-12-21 | 09:12: In de pareto staan die roodharigen niet in de top 10. De mensen die hun haar in de publieke ruimte bedekken overigens wel..
@Harde Henk | 06-12-21 | 09:12: Wat denk u van al die mensen met flaporen ?
Ik ben gevaccineerd, en sta vooraan in de rij om een booster te halen. Waarom? Omdat ik vertrouwen heb in het vaccin (het is geen wondermiddel, maar binnen zijn beperkingen doet het wat het moet doen). Sterker nog, ik vind het een overwinning van de wetenschap dat binnen een jaar een middel tegen een pandemie gevonden is.
Maar het belangrijkste hierbij is dat het MIJN keuze is; ik ben tot het oordeel gekomen dat dit voor mij van nut is, dus ik heb bepaald dat ik gevaccineerd wil zijn.
Ik kan niets anders dan verachting opbrengen voor medegevaccinneerden die mensen verplicht willen vaccineren, en die het wel toppie vinden dat weigeraars aan de bedelstaf dan wel in de bak belanden.
Ze komen altijd met het dezelfde argumenten: voor het grote goed, anders is het asociaal, je kost andere mensen het leven, etc. Op al deze argumenten is veel af te dingen (bijv, wie bouwde jarenlang het aantal IC bedden af? Wie behield niet gequalificeert zorgpersoneel?). Maar het echte punt is dat als je door deze cliches heenprikt (pun intended), dan merk je altijd dat deze lui gewoon een vijandbeeld willen creeren in ongevaccineerden; het zijn ketters, en die moeten op de brandstapel.
Dus ik vind het verontrustend als een wappie een teststraat in brand steekt, maar nog niet half zo verontrustend als grote groepen gevaccineerden die gillend de overheid oproepen en/of steunen voor draconische maatregelen tegen gevaccineerden die gewoon zeggenschap willen over hun eigen lijf.
En als we dit toestaan, is het hek van de dam. Wat is het volgende dat we maar moeten slikken vanwege het grote goed (en je bent asociaal en een onmens als je het niet slikt)? Klimaatlockdowns on CO2 uitstoot in te perken? Excommunicatie van rood vlees en alcohol? Verbanning van hen die niet knielen voor de goden van diversiteit en intersectionaliteit?
@BoerKoekoek | 06-12-21 | 09:20:
De schakelaar om de Cartman modus uit te zetten is bij u volledig naar de knoppen.
De straffen van de FIA zijn beter te begrijpen dan deze brei van onrechtvaardigheid.
De Fia begrijp ik ook niet.
Feit.
Toto Wolff is ook een Oostenrijker...
@Enter Yeti | 06-12-21 | 09:09: Dat verklaard weer veel als ik naar de beelden van gisteren kijk. Ze lijken aardig, totdat ze weerstand krijgen. Dan komt de aard naar boven en blijken ze echt niet sportief te zijn.
@gato | 06-12-21 | 09:08:
Even een complottheorie: de FIA is een partner van het WEF, WEF sponsort blm plus alle ander woke-organisaties, Hamilton draagt een regenbooghelm en draagt blm een warm hart toe, trek uw eigen conclusies ; )
Wie gaat dit nu verdedigen?
Hugeau.
Er zijn er genoeg hoor. Zeker in deze panelen. Die krijgen hier een snoeiharde lul van. Het blijft immers toch allemaal een vrijwillige keus?
@General Dripple | 06-12-21 | 09:06:
Het is meer dat ik graag een IC-plek beschikbaar heb voor als mijn moeder een ongeluk of een noodsituatie krijgt. Als daar de eigenwijsheid van een stel zelfpijpers dat voorkomt heb ik liever dat daar maatregelen tegen genomen worden.
@De Eierbal | 06-12-21 | 09:08:
Dan moet u bij Rutte en zijn vrienden zijn die de zorg gesloopt hebben in 10 jaar. Trek ik de verantwoordelijkheid daarvan ook even door net als u doet. Iedereen die VVD heeft gestemd de laatste keer mag achteraan sluiten voor een IC bed.
@De Eierbal | 06-12-21 | 09:08:
Makkelijk he, als je de overheid niet de schuld hoeft te geven voor het afbouwen van het aantal IC plekken, maar gelijk ongevaccineerden als onmens kan bestempelen.
Hey Bal. Alsof de zorg nu ineens problemen ondervindt en niet jarenlang kapot bezuinigd is.
@Super Grover | 06-12-21 | 09:17:
Als je dit weet en dan nog het vertikt om een paar prikjes te halen ben je nog steeds een asociale zak naar mijn mening. Je kan prima kritiek hebben op de overheid voor te weinig zorgcapaciteit, maar dat neemt niet weg dat het zwaar asociaal en decadent is om de prik maar te weigeren omdat je het allemaal beter weet.
@quantumcollider | 06-12-21 | 09:15: dat is toch wat dit soort types het liefste doen; mensen als minder dan zichzelf willen zien.
Zichzelf superieur verklaren..... en dat dan meerdere keren per dag.
Een enorm ego, maar wel 1 van glas.
@the_w | 06-12-21 | 09:25:
Je bedoelt de antivax wappies? Die überhaupt niet aan andere mensen denken?
@De Eierbal | 06-12-21 | 09:57:
Alle antivaxxers denken niet aan andere mensen. Toe maar. Het zijn zwijnen he? Stinken doen ze ook, allemaal. Beter stop je die weg in de gevangenis, mooi vanaf, bis wienerschnitzel.
@elfenstein | 06-12-21 | 10:05:
Dus ze nemen bewust een hoger risico op het overladen van de zorg? Lijkt mie niet erg sociaal.
Wat een kortzichtigheid..... het vaccin werkt niet zoals beloofd! En dat gaat het ook nooit doen. Het gaat om de onderwerping van de mensen. En wie voor vaccinatie dwang of een 2g beleid is moet zichzelf gewoon opknopen.
@Mikepistopgezeik | 06-12-21 | 10:58: Het werkt zo slecht dat de IC's vol liggen met gevaccineerde mensen. Of wacht, die zijn niet gevaccineerd. Je kan ook wel blijven zeggen dat de zorg is afgeschaald en dat het allemaal de schuld is van de overheid, maar daar hebben we nu geen zak aan. Deal met de kaarten die we nu hebben. Je kan je laten vaccineren en daarmee de zorg ontlasten of je kan het niet doen en daardoor kankeroperaties niet door laten gaan. De keuze is best simpel.
@Mikepistopgezeik | 06-12-21 | 10:58:
Ze werken niet zo goed als gehoopt, maar nog steeds best wel goed. Waarom zou je het dan vertikken om de prik niet te halen? Doe je je autogordel ook niet om omdat je er niet onsterfelijk door wordt?
@Harry_Witkamp | 06-12-21 | 11:12: Appels en peren. In de UK gebruikten ze vooral Astra Zenica, in NL vooral Pfizer. Het is bekend dat AZ een slechtere bescherming biedt na een half jaar. Maar kijk vooral ook even op pagina 31 naar de IC gevallen. Onder de 60 komen eigenlijk alleen maar ongevaccineerde mensen op de IC te liggen. Claim je dan nog steeds dat vaccinaties niet werken?
@Harry_Witkamp | 06-12-21 | 11:12:
Pagina 30: "In the context of very high vaccine coverage in the population, even with a highly effective vaccine, it is expected that a large
proportion of cases, hospitalisations and deaths would occur in vaccinated individuals, simply because a larger proportion of the
population are vaccinated than unvaccinated and no vaccine is 100% effective. This is especially true because vaccination has
been prioritised in individuals who are more susceptible or more at risk of severe disease. Individuals in risk groups may also be
more at risk of hospitalisation or death due to non-COVID-19 causes, and thus may be hospitalised or die with COVID-19 rather
than because of COVID-19."
@Harry_Witkamp | 06-12-21 | 11:12: Dit artikel wordt vaak aangehaald om aan te tonen dat vaccinaties niet zouden werken. Wat me verbaast want juist het tegenovergestelde wordt beschreven. Dit artikel is overigens gisteren ook al uitgebreid besproken. Ook toen bleek dat de beweringen over niet-werkzame vaccins niet bevestigd konden worden.
REAGEER OOK