De nieuwe wereld: Taliban-delegatie hoffelijk ontvangen door China
Maar beter ook.
Want in tegenstelling tot elk NAVO-land is China wel een buurland van Afghanistan, al is de grens slechts 76 kilometer lang. Binnenkort is Afghanistan weer van de Taliban, live territorium-kaar hier. En nu zijn ze dus alvast met alle egards gelegitimeerd door de voornaamste supermacht in de regio. De Chinese staatsmedia schrijft dat "Chinese State Councilor and Foreign Minister Wang Yi on Wednesday urged the Afghan Taliban to make a clean break with all terrorist organizations, including the East Turkistan Islamic Movement (ETIM) and resolutely fight against them." Vervolgens zou de leider van de Taliban-delegatie Mullah Abdul Ghani Baradar gezegd hebben dat "The group will never allow any force to use Afghanistan's territory to harm China's interests". ETIM is een Oeigoerse terroristische organisatie.
Je zou soms bijna gaan denken dat die twintigjarige NAVO-oorlog in Afghanistan onnodig was en het Westen ook met diplomatie en riante beloningen Afghanistan Al-Qaida-vrij had kunnen krijgen. De Taliban waren immers nooit de oorspronkelijke vijand en het was nooit een internationale terroristische organisatie. Ze stonden in 2001 de aanwezigheid van Al-Qaida alleen wel toe op hun grondgebied. Op het moment dat het Amerikaanse ultimatum verliep was er bijvoorbeeld een raad van 1000 Afghaanse schriftgeleerden die bepleitten dat Bin Laden Afghanistan vrijwillig zou verlaten, wie weet wat daar nog mogelijk was. Maar goed hè, andere tijden.
Enfin, de Taliban kan straks natuurlijk alle investeringen en diplomatieke vriendschappen gebruiken bij de wederopbouw van hun land, en gisteren boekten zij hierin alvast een klinkend succes. Tot 31 augustus krijgt het Afghaanse leger nog luchtsteun van Amerika, maar daarna is waarschijnlijk ook dat voorbij.
En dit soort hippe media-offensiefjes gaat ook u vaker zien
Reaguursels
InloggenZou dit kunnen betekenen dat terroristen die zich aan de VS hebben vergrepen veilige haven krijgen in China?
Er zit ook nogal wat lithium in de bergen daar, dat vinden Chinezen ook leuk.
Valt me nou pas op, die tulband figuren kijken wel heel angstig.
Naar goed communistiche traditie, laat de Chinese communistische partij laat zich moreel besef of ethiek niet in de weg staan in de langer mars voor het Grote Goed. Utopia is nog maar een paar moorden van ons vandaan! Mao en Stalin gingen hen voor en we weten allemaal hoe dit eindigt.
Maar ja; Goedkope troep, he?
Tussen China en de US is er een economische oorlog aan de gang op leven en dood. Daarbij spelen de media een belangrijke rol. De westerse mainstream media worden volop ingezet om China als vijand voor te stellen aan de consumenten. Tot hier toe lukt hun dat vrij goed. Sommige artikels in de Amerikaanse pers komen recht uit de pen van de inlichtingendiensten. De techniek is vrijwel altijd dezelfde: een sandwich met veel beleg, een mengeling van feiten en de in te lepelen boodschap. Xi Jinping werd door de redactie van Knack (België) uitgeroepen tot ‘Man van het Jaar 2018’. Hij heeft China nog meer kapitalistisch gemaakt, nog sneller de staatsinstellingen ontvet en de staatsbedrijven geprivatiseerd.
Hij heeft ook heel kort na zijn aantreden met zijn “Tigers and Flies” actie een bijzonder harde, brutale strijd gevoerd tegen de weelderig tierende corruptie.
Niet enkel naar Chinese, maar vooral naar Westerse normen is Xi Jinping een uitgesproken leider met uitzonderlijk talent. China is vandaag de machtigste economische natie van de wereld. En het is in China zoals in alle landen, de economie die álles bepaalt, ook de politiek.
De hoge competitiviteit van de Chinese economie is een bedreiging voor het Westen. Europa heeft zichzelf al dood verklaard, de VS blijft nog wat tegenspartelen.
En, erger nog voor ons: de investeringen in automatisatie in China zijn niet in de eerste plaats bedoeld om werkkrachten uit te sparen, maar om het productieproces te stabiliseren en daardoor de kwaliteit te verbeteren. Daardoor zal China heel binnenkort in staat zijn om een kwaliteitsniveau af te leveren, hoger dan Japan of Duitsland. US kwaliteit is al lang niet meer het benchmark in China.
@faraday | 30-07-21 | 11:42:
Maar het blijven de kudtchinezen die de aarde ecologisch om zeep helpen en menselijke vrijheden inperken en onderdrukken. Een konijnenplaag is het.
@SterF... | 30-07-21 | 11:50: wie zonder zonden is...
Ik ben benieuwd hoe vaderlandslievend de Taliban zijn als China Afghanistan ontdoet van zijn grondstoffen.
Islamitisch terrorisme wordt gebruikt door westerse militaire inlichtingendiensten om de strategische oliebronnen te controleren, de pijpleiding TAPI is de rode draad in het geheel en een plaatje dat klopt.
newint.org/features/2009/10/01/blowba...
De veronderstelling is dat de Taliban stabiliteit in Afghanistan zal brengen en de aanleg van oliepijpleidingen van Centraal-Azië via Afghanistan naar Pakistan/India mogelijk zal maken.
Daesh en consorten zijn toch ontstaan uit de plaatselijke Al Qaida-branche in zowel Syrië als Irak, en Al Qaida is toch ontstaan uit een verzetsgroep tijdens de Afghaanse Oorlog gesteund door de CIA nog voor ze begon in 1979?
Wie is de hoofdschuldige bij een moordzaak, de huurling of de opdrachtgever?
En nu herdenken we elk jaar het netjes parkeren van een paar vliegtuigen in hun symbolisch kruis de 'Twin Towers' terwijl het allemaal begon bij de opdrachtgevers van de Jimmy Carter club? Wie zou dan de grootste terrorist zijn? De persoon die de trekker overhaalt, of de supermacht die hem rekruteert, betaalt, traint, hem tot de tanden toe bewapent en hem het beste trainingskamp bouwt met ruimte voor terroristen van over de hele wereld waaronder Bin Laden in 1979?
Als er een wereldwijde terroristische organisatie is opgezet die de VS en Saoedi-Arabië hebben betaald tijdens de Afghaanse oorlog vanaf 1979 zijn de Amerikaanse en Saoedische betaalmeesters toch verantwoordelijk?
De VS is rechter, jury en beul, geheiligd door de strijd tegen terrorisme van het monster ze zelf heeft gecreëerd.
Wat hebben ze toch een kort geheugen in dat nepland van Uncle Sam, net als hun lontje. Eigen schuld dikke bult.
Er zijn enkele uitstekende journalisten maar het merendeel is gewoon rommel en deze reguliere media hebben 'onze oorlogen' toegejuicht of zelfs gepleit voor de invasie van Irak op basis van leugens - en het nog steeds verdedigen als een 'bevrijding' (Tony Blair) - en nu doen alsof ze zich grote zorgen maken over het menselijk leven: 'steun de strijd tegen corona wereldwijd'. Die huichelaars zijn walgelijk.
Het was te verwachten dat China in het gat zou springen dat eerst de Russen en en recent de Amerikanen hebben achtergelaten. En idd, ze laten er geen gras over groeien. Ze zullen het land van alle grondstoffen "ontdoen" en ws. krijgen zij de Taliban er wel onder, want een Chinees mensenleven telt niet en de Chinese voorraad kanonnenvoer is oneindig!
Ook de Chinezen krijgen de Taliban er niet onder. Dat is hun doel ook niet.
Ze zijn nogal authentiek
Dat fittie met die Oeigoeren was toch alleen omdat het Booslims zijn die hun eigen cultuur willen behouden? Wat is het verschil met de Towelheads in Ghafnistan dan? die willen precies hetzelfde
China gaat met de Taliban praten, hadden wij destijds ook kunnen doen, dan hadden we Bin Laden binnen no-time gehad. Want in tegenstelling tot wat wij in het Westen denken zijn die mafklappers geen homogene groep, die staan elkaar ook allemaal naar het leven. Daar moet eens wat meer gebruik van worden gemaakt. Laat die tribalen elkaar lekker bezighouden en opblazen, wij hebben er niets te zoeken.
Zo is dat. En aan de last man standing een contract voor olieleverantie aanbieden.
Uit precies die situatie is de Taliban dus ontstaan in 1994 uit de burgeroorlog na terugtrekken van de Sovjettroepen. Ze zijn nu veel gewiekster dan dat ze toen waren. Geen kans, maar ik zie zo niet een partij die bij een nieuwe burgeroorlog te proberen te veroorzaken veel voordeel zal hebben. Misschien een stel psychopathische Ubersadisten maar verder denk ik niet.
Afghanistan is een hell hole waar eerst de Sovjets in de jaren ‘80 en ‘90 en later Amerika en het westen in de jaren ‘00 en ‘10 hun handen aan gebrand hebben en daarna hard rennend hun spullen hebben ingepakt en weer vertrokken zijn. Lekker aan hun lot overlaten en gecontroleerd laten uitfikken is de enige optie. Kan ook zijn dat de Chinezen er om die reden een mooie kolonie / satelliet staat in zien. Rusland en Amerika zie je daar niet zo gauw meer terug…
China is de grootste dictatuur
China is de best georganiseerde dictatuur
China is de 2e economische wereld macht
Dat is een giftige combinatie.
Als je hier je ogen voor sluit, ben je mede verantwoordelijk voor de in stand houding van dit gevaar!
Beloofd dat als ik mijn ogen open doe ze weggaan?
Koop dan vooral niet in China geproduceerde meuk.
China wil in 2049 zelfs de plek van de USA overnemen. Dat zal ze wel lukken ook, en dat dmv het stelen van buitenlandse technologieën. Stelen is ook een stuk makkelijker dan zelf iets ontwikkelen natuurlijk.
@DeCynischeAmbtenaar | 30-07-21 | 09:45: hoe ga ik dat doen? In alles wat je koopt (behalve voedsel) zitten wel onderdelen die in China gemaakt zijn. Of nog erger in Noord-Korea met “Made in China” er op.
China gaat dit varkentje genaamd Taliban echt wel slachten. Het Westen houd zich aan allerlei rules of engagement en dat weten deze geloofsfanaten. Daarom kan het Westen Taliban, AlQuida en al dat soort niet aan, tevens teveel linksen die ook nog is begrip voor die groeperingen hebben.
China daarin tegen laat de wereld zien hoe zij omgaan met Oeigoeren en dat weet de Taliban ook. Dat is hun voorland als de Taliban uit de pas gaat lopen.
Het gezegde is niet voor niets: Afrika kijkt per dag, het Westen kijkt naar 4 jaar, China kijkt een generatie verder.
Wat een onzin, de CCP zal niet als politieagent gaan optreden maar zaken willen doen met het regime.
@DeCynischeAmbtenaar | 30-07-21 | 09:46: juist, China gaat wegen aanleggen, spoorlijnen, delfstoffen winnen enz. Mensenrechten enz interesseert China echt niet.
Het probleem met de islam is, dat er niet mee te onderhandelen valt. Ze zijn al 1400 jaar niet vatbaar voor rede, want zij volgen de koran, waarin staat dat wereldwijd iedereen islamiet moet worden, of gedood moet worden. Dergelijke mensen, die ik met moeite mensen noem, valt niets mee te bereiken. Die willen geen vrede, want met vrede bereik je nooit werelddominantie.
Gelukkig is het niet ons probleem, maar dat van Afghanistan en nu dus van de Chinezen. Ons probleem is alleen de vraag: Hoe houden we ze daar?
Ik ben heel benieuwd of de Chinezen straks ook hun tanden stuk gaan bijten in Afghanistan. * Alvast chips en bier pakt *
Als u enig vermogen zou hebben over oorzaak en gevolg dan hebt u dat goed verborgen gehouden. Heel deze crisis is 'Made in the Western world'. De vernietiging van Afghanistan, Irak, Libië en Syrië door het christelijke Westen veroorzaakte een golf van vluchtelingen (moslims uiteraard) die in heel Europa tot politieke instabiliteit leidde. Regeringsleiders hebben blijkbaar het strategisch inzicht van een neanderthaler inclusief komisch keppeltje of geestdodende bijbel en willen zich best nog eens laten meesleuren in het zoveelste moeras. Daar is dan ook niet veel aan verloren. De hele reutemeteut is toch al bijna terminaal door kruistochten terug van nooit weggeweest: ons christelijke origineel tegen het islamitisch plagiaat. De moslims zijn niet het probleem de islam wel. Omgekeerd bij ons, het christelijk geloof is geen probleem, maar de christenen zijn alles behalve christelijk. De Jodenmoord in de twintigste eeuw wordt graag aan een paar hele slechte Duitsers toegeschreven. In feite deden de nazi’s enkel met Deutsche Gründlichkeit wat de afgelopen paar duizend jaar een christelijke traditie was: het verjagen, vervolgen, onteren en vermoorden van Joodse mensen.
Lol, niet ons probleem. Want wij hebben geen moslims?
@faraday | 30-07-21 | 11:17: Die tijden zijn voorbij. En misschien zie ik het verkeerd, maar wij vervolgen nu alleen onszelf nog. We zijn goed bezig, want we gaan idd langzaam maar zeker kapot en daarnaast assimileren we stap voor stap met nieuwe Europeanen. Wel even een lastig proces wat met veel pijn gepaart gaat natuurlijk, maar aan de andere kant van dit proces gloort een mooie toekomst waarin wij als Europese Islamieten de wereld weer zonder scupules kunnen domineren.
@Stuffed Human | 30-07-21 | 14:16: U profileert zichzelf als een referentie van Europese Islamisten? Waar liggen uw belangen eigenlijk? Overigens is het geen kwestie van salafisten zoals u, maar van foute systemen. Er zal geen kwestie zijn in een goed systeem met foute mensen. Het is niemands schuld dat mensen het beest tussen de dieren zijn, zonder sluitend systeem is het de wet van de jungle en vice versa.
Net als met een ziekte kan een goed begrip van de oorzaak tot een behandeling leiden: absolute scheiding van kerk en staat. Het is al jaren bekend dat het salafisme in de koranscholen d.m.v. fundamentalistische propaganda en met oliegeld gefinancierd in de kinderhoofdjes wordt geïndoctrineerd op dezelfde manier als een moedertaal.
Indien we madrassas (wie bij de hond slaapt krijgt zijn vlooien) en andere uitwassen willen uitbannen zullen we de grondwet moeten aanpassen: kinderen zijn programmeerbaar als uw computer met dit verschil dat het onomkeerbaar word. Dus neutraal, onpartijdig en objectief onderwijs zonder sprookjes en mishandeling d.m.v. indoctrinatie. Dan hebben meerdere vliegen in een klap. Die behandeling durven we niet aan want dan moeten we de katholieke, joodse of elke school met de bijbel/koran sprookjesboek indoctrinatie in het onderwijs ook stoppen.
@faraday | 30-07-21 | 14:49: haha... Ik een referentie... Dat is teveel eer... Het is een scenario waarvan ik denk dat de kans momenteel langzaam groter wordt.
Ik ben het eerder met je eens, dat Salafisme is vuiligheid en moet gestopt worden, maar we doen het niet dus denk ik dat west Europa gaat uitkomen bij het scenario wat ik daarjuist schets. Ik ga daar niet bij die toekomst horen want zal tegen die tijd zoals vele mondige bejaarde lullen vermoord worden tijdens de zuiveringen van het nwe regime.
@Stuffed Human | 30-07-21 | 15:11: Er is oorzaak en gevolg, niet andersom. Welk huidig conflict is niet door dat 'Christelijke' westen teweeggebracht, in stand gehouden en/of aangestoken, zeloot Busch (United Methodist church) begon de moeder van alle huidige conflicten met de evangelische kwalificatie 'axis of evil', de kruistochten terug van nooit weggeweest, wat een rotzooi was me dat, wat hadden die mensen ons misdaan dat het hele gebied naar het stenen tijdperk moest gebombardeerd worden door dat arrogante evangelische westen?? Zal wel zijn dat die moslims terugvechten ik zou van minder extreem worden.
United Methodist church: "De missie van de kerk is om discipelen van Jezus Christus te maken voor de transformatie van de wereld."
Actieve gozer in de naam van de Heer:
www.salon.com/2018/03/19/the-staggeri...
@faraday | 30-07-21 | 16:11: Ach, oorzaak en gevolg en terug vechten.... Wat komt eerst is op basis van jou argumenten niet te bepalen. Vergeet niet dat ome Mo ooit begonnen is tegen de joden toen ze hem niet moesten. En ja, Amerika dat belang heeft bij wat chaos in de wereld is bekend, maar het zijn wel weer vrienden van de Saoudi's.
Er zijn overigens genoeg conflicten die niet zijn begonnen door het "Christelijke westen", zoals in Birma, Sri Lanka en de Chinese bezetting van Tibet.
Ooit was west Europa niet Christelijk, later werd het Christelijk, nu zijn we ontchristelijkt en misschien ooit zal het westen Islamitisch zijn. Zullen de mensen die het dan voor het zeggen hebben vredelievender zijn als de mensen in de 3 periodes ervoor?
Het dure optreden van de VN & NL in Afghanistan is in elk geval uitgelopen op een grote mislukking. China heeft dat ook gezien en probeert iets anders. Prima.
binnenkort wordt uw android en iPhone door Foxconn uitbesteed aan een Afghaanse kinderarbeidsweatshop met een Taliban backdoor. geopolitiek is fluide zou Halbe kunnen hebben gezegd op een brainstorm sessie op de Veluwse heide waar kadetjes ham en kaas werden geserveerd
Denk dat China dit heel handig aanpakt,via handel stort dat taliban zooi wel in.
Blijft toch apart; altijd je bek volhebben van je 'moslimbroeders' en dan wel handjes schudden met een land dat genocide pleegt op diezelfde 'moslimbroeders'.
In de politiek heb je dingen die je belooft te doen èn je hebt dingen die je doet. Die hoeven niet altijd precies overeen te komen.
Afghanistan vol met zonnepanelen om de Chinese steden te voorzien in hun behoefte en stofvrij te maken. Gaat nog eens heel groot worden, dat China.
Toch benieuwd welk opdrachtkaartje China met Risk heeft getrokken
Al 10 keer op "hier" geklikt. Wanneer worden de $80 op mijn rekening bijgeschreven?
"alles hangt af van jou....". Hahahahaha
Afghanistan is een rijk land aan grondstoffen .
Voor wat hoort wat .
Dit betekent nieuwe perspectieven voor de Chinese economie. China gaat Oeigoeren inzetten om boerka's te breien, die het aan de Taliban kan verkopen!
20 jaar hebben we in Afghanistan gezeten heeft miljarden gekost en veel jonge onschuldige levens en de vrouwen lopen nog steeds in tenten rond meisjes mogen niet naar school enz. de taliban neemt weer het hele land over en we zijn weer terug bij af dus mijn advies is bouw een muur om het hele midden oosten door westerse bouwvakkers anders wordt het weer niks en laten ze daar maar lekker een feestje vieren met allah.
Een probleempje, Afghanistan ligt niet in het midden oosten.
Talibanistan
Fantastisch, nu wordt Afghanistan een Chinees probleem. En een probleem gat het worden voor die Chinezen, ondanks hun "hulp voor schuld-strategie". Ook voor China is dit land een kluifje te groot....
Lastig conflictje, rijden ze al elektrisch?
Warmtepompen zouden die het doen in afghanistan
Ho, ho ze zijn best klimaatneutraal daar. Met nog maar 1x per week douchen en geen (varkens)vlees meer eten lopen ze al ver op ons voor. Daarnaast werken alle vrouwen daar al 100% thuis en laten zij ook meestal de auto staan. En ook qua Corona nemen ze daar zonder aarzelen rigoreuze maatregelen. De ziekenhuizen en de scholen zitten daar vol gaten zodat er sprake is van voldoende ventilatie. Discotheken en nachtclubs zijn daar uit voorzorg permanent gesloten. Nog maar de helft van de kinderen mag naar school en de rest zit thuis. Er zijn ook weinig klachten over te veel zitten want iedereen doet 5x per dag verplicht aan gymnastiek op een speciaal matje. Wat een gidsland eigenlijk…
Ben benieuwd of Afghanistan nu een soort Vietnam wordt. Toen oorlog verloren aan het communisme, het land wordt een tijdje door een achterlijk systeem bestuurd. Uiteindelijk blijkt dat onhoudbaar en transformeren ze langzaam naar het kapitalisme (waar iedere overheidsvorm op parasiteerd).
Afghanistan heeft geen communisme, maar een stammen systeem, bukkend onder het juk van de Islam. Behoorlijk suboptimaal. Maar wie weet hebben ze daar over een tijdje zelf ook geen zin meer in en komen ze zelf tot andere conclusies.
En anders... Ik bedoel vinden we het heel erg dat op de Maladiven er eilanden met inboorlingen bestaan?
hahahaha, zullen we dan maar daar ook een invasie starten, gewoon... omdat we vinden dat het kan? Anders ben je gewoonweg geen grootmacht.
na 20 jaar kunnen de Russen of China het weer proberen.
Krijgen wij straks hier 1 miljoen moslim oejgoeren en die lopen hier te ouwehoeren dat ze graag 1 miljoen huizen willen.
Zonder gasaansluiting voor het klimaat.
Krijg opeens zin in Chinese Tomatensoep...
China mag wel oppassen deze religiegestoorden zien alle niet-moslims als heidenen die op termijn allemaal dood moeten.
China heeft zelf ook wat ervaring met moslims en educatie.
ZZ Top 2.0
lol
Dit verbaasd mij niks. In Afghanistan zit ongeveer het halve periodieke systeem in de grond en de US Geological Service het land heeft verlaten kunnen de Chinezen de mineralen rijkdom van het land proberen te ontginnen. Hopelijk treft hun niet hetzelfde lot als de Russen en de Amerikanen, we gaan het zien!
Meer dan ik dacht idd
en.m.wikipedia.org/wiki/Mining_in_Afg...
De ideologie van de taliban en het opleidingsniveau van z'n leden zal de afghaanse samenlevibg reduceren tot een ongeletterd zootje religieuzen die niet verder komen dan muziek verbieden, vrouwen als rechteloze broedkippen gebruiken, papavers kweken en jongetjes n...
China Daily - uiteraard in eigendom van de CCP - is een van de grootste troll 'nieuws'organisaties die je je kunt voorstellen. Ze brengen Engelstalige berichtgeving, en dus gericht op het buitenland, op een manier die veel doet denken aan een jankende kleuter die met zijn voeten stampt. Het zou lachwekkend zijn als het niet zo ontzettend schadelijk was.
Moet je je voorstellen dat je in een bubbel leeft met enkel media die volledig worden bestuurd door het dictatoriale regime, met alleen toegang tot de Chinese versie van het internet, tenzij je een VPN gebruikt. Bijna alles wat Westers is, wordt volledig geblokkeerd en lijkt dus niet te bestaan. De hele dag door alleen maar propaganda, niks dan goeds over De Partij. En constant gejank dat iedereen (doorgaans van buiten China) die ook maar durft kritiek te uiten of iets objectiefs te zeggen, alleen probeert de goede naam van China te besmeuren.
Gigantische overstromingen in Zhengzhou? De CCP bericht dat er slechts 51 doden zijn. In een regio met tientallen miljoenen inwoners. Talloze beelden gemaakt door bewoners, van ondergelopen tunnels en drijvende auto's, lijken, een enorme gribus. In China wordt op tv bericht dat de wereld een voorbeeld kan nemen aan de snelle en effectieve aanpak, doorlopen alsjeblieft mensen, niets aan de hand. Waar kennen we dat ook alweer nog meer van... iets met een vleermuis en een lab in Wuhan. Maar goed, dat viel achteraf gelukkig ook mee.
Oh wacht, het ging over Afghanistan. Dat zal vast allemaal wel goed gaan, toch?
China wil geen gezeur met allerlei moslimophitsende clubs in buurlanden Kazakhstan, Kirgizië, Tadzjikistan en Afghanistan. Ze willen rust in Xinjiang (de provincie waar de Oeigoeren wonen en die direct grenst aan deze landen) en ze willen hun road/belt initiative ongestoord kunnen voortzetten. En om Turkije - (de kwade genius achter Oeigoerse terreurcluppies) de pas af te snijden hebben ze inmiddels ook een militair verbond gesloten met Iran.
-
Rust aan de westflank en geld verdienen, daar gaat het om. De '-stan' landen worden feitelijk tot Chinese vazalstaten gemaakt.
Aan de Oostkust laten ze Noord Korea nucleaire wapens ontwikkelen, Hong Kong lijven ze letterlijk met geweld in. Dreigen Taiwan binnen te vallen. Ruzie met de Filipijnen, Vietnam en Indonesië. Uit Wuhan krijgen wij allemaal een virus. Met de Indiërs hebben Chinezen ook niks. Zelfs met Canada is er gezeur.
@McCain | 29-07-21 | 22:53: Langzaam neemt China de wereld over, financiële belangen in vele overheden, oceanen worden leeggeroofd en biologische oorlogsvoering is een van de laatste stappen. Trump 2024 zou zomaar de laatste hoop kunnen zijn in samenwerking met de UK.
En ondertussen hebben de Chinezen ook een handelscontract inclusief logistieke werken afgesloten met de Ukraine. Met behulp van de miljarden van de EU is de Ukraine redelijk rustig en zien de Chinezen hun kans om dat voor hun te gelde te maken en hun invloed uit te breiden.
DieTalibannen hebben hun stropdas dan wel goed verstopt.
China rules the world en dat is maar goed ook. De CPC selecteert de slimste en intelligentste mensen voor het landsbestuur. Doen ze overal in Azië trouwens. In het Westen heb je geluk als er middelmaat zit, maar de meeste politici zijn tot over hun oren incompetent. En in dit geval doet China dus zaken met de Taliban, dat zijn de enige mensen in Afghanistan die je kan vertrouwen, want die het niet uitsluitend voor het geld doen en niet mateloos corrupt zijn.
Hallo allochtoon!
"de Taliban, dat zijn de enige mensen in Afghanistan die je kan vertrouwen"
Verder alles goed met u?
@Usumani | 30-07-21 | 07:27: Ja hoor, hij of zij bedoelt dat duidelijk in een realpolitieke zin van voorspelbaar handelen. Dus gestript van ieder spoor van een morele calculus, uitsluitend de uitkomst van een kosten -baten analyse over een overzienbaar termijn. Omdat in Afghanistan alle wegen naar de Taliban lopen en er geen politiek stabiel alternatief is van binnen noch van buiten. Dat was overigens ver vóór de eerste bommen op 7 oktober 2001 gedropt al boven iedere vorm van twijfel verheven. Dus na de VS (door de EU daarvoor ook geprezen) is het logisch dat China ook direct met de Taliban dealt.
Wat China Daily zegt over de BBC is waar. (maar ze zijn zelf net zo slecht)
BBC bekijkt net als alle andere media het nieuws vanuit een bepaald perspectief of belang. Onafhankelijk en neutraal nieuws bestaat niet en is nergens te krijgen. Toch pretenderen de meeste nieuwsmedia onafhankelijk en neutraal te zijn. Daar begint het voorliegen van de kijker/ lezer al. What is new about this.
Het is nu alleen nog wachten op China-Daily die Geenstijl ontmaskert als repressieve macht van Chinese reporters.
In ruim twee minuten video exact nul vrouwmensen in beeld. Nu ben ik geen hardcore feminist, maar dit is ook wel een beetje overdreven. Wat LHBTQIA+ betreft, dat weet ik niet precies op basis van de beelden.
Taliban doet wel aan Bacha Bazi. Jonge jongens verkleed als meisjes, die na een dansvoorstelling door de haatbaarden misbruikt worden. Weet niet of dat als LHBTQIA+ telt?
Dan kunnen de Taliban straks 1 miljoen AK47's bestellen op Ali Express.
Gemaakt van pisbakkenstaal en plastic.
Maar wel zo goedkoop dat jij je afvraag hoe ze voor die prijs een AK47 kunnen maken en er toch nog iets op verdienen.
En nog gratis verzending ook!
küdt chinezen
@barbahuub | 29-07-21 | 22:05: Uit China?
Ik kan alleen maar de conclusie trekken dat de meerderheid van de Afghanen graag de Taliban aan de macht wil. De mannen dan. Dus wat mij betreft zijn vluchtende vrouwelijke Afghanen van harte welkom. Mannen daarentegen niet, nooit.
Er zijn veel studenten uit afganistan in europa geweest de laatste 15 jaar, en er zijn er veel die willen komen. Haal de slimste koppen (en daarvan de minst geindoctrineerden) daar weg. De afgaanse studentes die ik heb ontmoet waren allen geemancipeerd, met nadruk -man- . Scheten laten, blowen en slap lullen. En thuis zouden ze als een slak met hun eigen tentje moeten zeulen door de zon. Als ze zichzelf kunnen zijn, dan zie je wat voor een kwaliteiten ze in dat tentje mee moeten zeulen en nooit mogen gebruiken in hun lieve Talibanistan.
China zal zeggen, dat is hun cultuur, daar bemoeien we ons niet mee. Die doen zich geen moeite een land te bekeren naar hun systeem. Ze weten dat het toch wel een keer gebeurt. Als ze maar lang genoeg blijven.
De Taliban....... Die zijn misschien één klein streepje minder erg dan Al-Qaida en IS, maar feitelijk zijn het net zulke erge fundamentalistische islamitische teringlijers als de moordenaars van die andere twee clubs.
Ze zullen inderdaad Afghanistan 'heroveren' en een islamitisch schrikbewind gaan voeren: mannen moeten verplicht een baard laten staan, vrouwen mogen slechts in boerka op straat verschijnen, en onderwijs voor meisjes en vrouwen wordt verboden.
En er zal uiteraard weer een nieuwe mega vluchtelingenstroom op gang komen richting West-Europa. Maar er moet geen één binnen worden gelaten. De Gutmenschen zullen wel weer met hun onzinargumenten komen: Ja, vind je het gek dat ze hierheen vluchten: ''wij' hebben ze daar in de steek gelaten. Niet aan die onzin toegeven. Afghanen vluchten maar naar een van de vele islamitische buurlanden. Er zijn daar honderdtachtigduizend landen die allemaal eindigen op -stan. Daar zullen de Afghaanse vluchtelingen zich qua cultuur en geloof veel beter thuis voelen dan hier.
Hier kunnen we ze er echt niet meer bij hebben. Er komt namelijk geen einde aan die volksverhuizingen vanuit de derde - en heel vaak islamitische - wereld, tenzij we daar zelf middels strenge grensbewaking zelf een einde aan maken. Dus: Orban hekwerken op alle landsbuitengrenzen, en rigoureus 'pushback' beleid op de zeegrenzen.
Iets anders gaat niet helpen.
PS. En als over een tijdje 'naieve' moslimaatjes hier in Nederland om 'romantische' redenen - en als domme gansjes gefopt door de Taliban propaganda - en 'angry young' moslimjongens gaan afreizen naar een soort nieuw Afghaans kalifaat, dan meteen denaturaliseren. Ik mag toch hopen dat de regering dan eindelijk eens de juiste wetgeving ontwikkeld heeft.
Een meerderheid van Nederlanders is het hier niet mee eens. Die vinden vluchtelingen prima en vinden het niet erg dat we alleen de allerrijksten helpen.
@De Eierbal | 29-07-21 | 22:02: nee hoor. De stille meerderheid wil geen vluchtelingen. Helaas dat partijen die dat standpunt omarmen er verder allerlei idiote andere ideeen op ns houden.
@zeeman73 | 29-07-21 | 23:07: Zo idioot zijn die ideeën niet, dat laffe pappen en nathouden maakt alleen maar dat het erger wordt.
Volgens mij zijn wij (het westen) op een gigantische ramkoers met de Chinezen. Hoe lang gaat dit nog goed voordat de pleuris uitbreekt?
Het westen wil graag oorlog; iedere keer China intimideren. Gezeur over de profeten, gezeur over staatssteun (hallo KLM), gezeur over Taiwan en Amerika wat Taiwan helpt...
@Is dit nog nieuws? | 29-07-21 | 22:01: 48 uur na het bezoek van de Amerikaanse delegatie zetten ze in dezelfde zaal de Taliban voor een foto moment.
@McCain | 29-07-21 | 22:17: Dat zal Bejing Biden aan z'n reet roesten, die zit er niet voor het gewone volk.
@Is dit nog nieuws? | 29-07-21 | 22:01: is het ook gezeur om het decennia lang stelen van IP en het lekken van het Coronavirus aan te kaarten?
Na de Russen en de Amerikanen gaan nu de Chinezen het proberen.... Alleen dan slimmer. Gewoon kopen.
Stammen & geesten kun je niet kopen. Gaat ook mislukken.
Yep, het is zo simpel.
Stammen en geesten doen een stap opzij voor mammon. Die gele mannekes gaan daar wegen bouwen en spoorwegen aanleggen en ze gaan het hele land door een grote zeef halen en pikken eruit wat ze kunnen gebruiken.
De courtage gaat naar de taliban, die wellicht door china als legit wordt behandeld. En dat gaat de taliban rijk maken, en de warlords niet. En dan worden de Talibans alleen heerser en dan is het de vraag hoelang het volk zich gek laat maken met die onzin van hun.
Chinezen zijn gewoon slim, pragmatisch,geen zin om leger te sturen ,geen zin in aanslagen in de Chinese grensregio.
www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/...
Slim om de neck om te draaien van Hong Kong?
Het meeste nieuws in het westen is tegenwoordig ook gewoon fake nieuws. Dan kun je lastig kritiek hebben op landen die dat ook doen, maar dan een paar graden erger. En die landen lachen het westen daar nu terecht om uit.
Wat wil je met die seniele Biden.
Het vrije westen is niet meer
Reagan was ook op leeftijd destijds, echter daadwerkelijk eloquent. Ah, de jaren 80.
Lekker ongemakkelijk, je ziet van 10 miljoen nautische mijlen aankomen wat er gaat gebeuren met Afghanistan. Ik vrees wel een beetje dat de jij-mag-niet-in-de-speeltuin oorlogje zich gaat verplaatsen van Syrië naar Afghanistan. Mijn buurman (gevlucht uit Syrië) vertelde me met pijn in zijn hart dat er op het hoogtepunt 8(!!) verschillende landen en milities aan het vechten waren in zijn eigen land. Ik wens alle Afghanen sterkte toe. It's gonna be a wild ride.
Hadden zij maar 8 landen die in hun land de boel aan het verkloten waren? Ben jaloers.
Komieken zijn ook niet meer veilig in Afghanistan,
Taliban admits to killing Afghan comic, to try alleged killers.
Nazar Mohammad’s body, shot multiple times, was found in Kandahar after a video showed he was abused by two gunmen in a car.
Video: twitter com/rtaworld/status/1419960861804974084
NB; tussen twitter en com moet een punt
Ik denk dat als de Chinezen denken dat er zoiets is als centraal gezag in Afghanistan, en dat je daarmee afspraken kunt maken, dat dat nog best een aantal Chinese lijken zou kunnen gaan kosten.
Een paar Chinezen minder maakt niet uit zolang de Chinese elite daar profiteert.
Je hep alleenig maar last van die sinezen.
China gaat niet zo maar helpen.
De Taliban gaat geld lenen van China. En wapens krijgen.
China wil daar iets voor terug.
Maar wat hebben ze.
De teelt van papaver voor de productie van heroïne
zware ontbossing door de illegale handel in hout hebben ze al achter de rug
Verder nog iets?
Boeddha's opblazen en televisie verbieden en verplicht executies in het voetbalstadion bijwonen maakt China blijkbaar niet uit.
Afghanistan has over 1,400 mineral fields,[1][2][3] containing barite, chromite, coal, copper, gold, iron ore, lead, natural gas, petroleum, precious and semi-precious stones, salt, sulfur, talc, and zinc, among many other minerals.[1][4] Gemstones include high-quality emerald, lapis lazuli, red garnet and ruby. According to a joint study by The Pentagon and the United States Geological Survey, Afghanistan has an estimated US$1 trillion[5] of untapped minerals.
Of ze moeten bij de delfstoffen kunnen komen.
De voorraden – van koper en goud tot lithium – zouden een waarde van 1000 miljard dollar hebben. Volgens de Afghaanse minister van mijnbouw bedraagt dit potentiële kapitaal zelfs 3000 miljard dollar.
Dus dat zal wel de deal worden. Ze verkopen hun land aan China.
En zonder enige gêne, totale schijt aan het Westen. Maar wij hebben Timmerschwanz. Das ook zonder gêne. Het is wel gênant. Zouden die Chinese burgers dat nou ook hebben? Jawel toch?
@zeertegendradig | 29-07-21 | 21:41: waarom moest Amerika anders binnenvallen.
@Hupusculupus U.Dufus | 29-07-21 | 21:51: De Chinezen gaan nog meer CO2 uitstoten met het delven van dat Afghaanse koper, goud en lithium twv 3000 miljard dollar. Maar gelukkig gaat de Europese Unie met de klimaatpaus Frans "Friteuse" Timmermans voorop, 3000 miljard euro uitgeven om de klimaatcrisis een halt toe te roepen!
Tja, misschien dat de NAVO eens contact op moet nemen met Jolande Sap? Een nieuwe Playmobil-campagne wellicht?
We hebben toch gedurende 20 jaar vrede gebracht? Wat is het probleem?
Tja, je kan ook het land binnenvallen.
Tsja, en over 10 jaar worden er hier weer aanslagen gepleegd door die haatbaarden en begint het feest opnieuw. Hopeloze situatie. Kunnen we daar gewoon niet de pil door het water doen? Te beginnen op het boerenland bij de achterlijken.
Alles vanaf Istanbul tot Hongkong dus?
@hisxxx | 30-07-21 | 00:03:
Tot Oeigoeristan?
Hoffelijk die Chinezen met hun vrienden:
youtu.be/Ro1IWBtZGSw
Einde van Pax america komt wel in zicht zo, China krijgt langzaamaan steeds meer landen in haar invloedsfeer in Azië en Afrika. Alleen Japan, zuid- Korea en India zijn nog goede bondgenoten. Al kan de rol van Zuid- Korea ook veranderen met de toenadering tot de noordelijke buur.
Zuid Korea heeft daar geen behoefte aan.
Tussen Hitler en Stalin boterde het ook prima (tot de eerste wat nieuws bedacht).
Afghanistan barst van de zeldzame grondstoffen. China zal niet lang wachten met die uit de grond te halen.
Pffft
Dat wordt de deal.
dat gaat vele chinese en afghaanse mensenlevens kosten. Krijgen we weer hetzelfde verhaal... al 1000 den jaren.
Het lijkt wel een Osloconfrontatie (line up), ik zal er niet ver naast zitten.
Precies, er moet weer links-rechts gedacht worden in plaats van zwart-wit.
The enemy of my enemy is my friend. Jihad galore! Neuq die witte sukkels.
" .. to create a favourable investment environment."
Ze schatten de Taliban-leiders exact op hun juiste waarde.
China kopieert. Ook het gedrag van de westerse wereld, maar dan aan de verkeerde kant van de medaille.
Wel nee. Het is dezelfde kant; 20 jaar geleden probeerde het westen de Taliban ook te paaien, en dat was bijna gelukt. Alleen 9-11 kwam er even tussen.
@Muxje | 29-07-21 | 21:29: Zou wel eens willen zien hoe hoffelijk die Chinezen zouden reageren als er een 9-11 in Shanghai zou plaats vinden via hun Taliban vrienden.
@McCain | 29-07-21 | 21:33: Chinezen zijn geboren handelaren, pragmatisten, met een flinke vleug bijgeloof. Trots, maar slikken hun eer in als dat zo uitkomt. Na een 9-11 in Shanghai zou er niet veel gebeuren, zeker gezien de voorgeschiedenis van Afghanistan... tenzij het uitblijven van een reactie China tot een makkelijk doelwit zou maken in de ogen van andere tegenstanders (en de Chinezen zelf). Misschien zouden ze een bom op een paar leiders gooien en het daarbij laten. 20 jaar lang rondhangen om wat hearts en minds gewapenderhand te winnen? Nope.
@Muxje | 29-07-21 | 21:58: Klopt voor een deel wat u zegt. Maar de Chinezen sluiten ook miljoenen Uyghurs op en bedreigen Japan met een atoom aanval als ze zich gaan bemoeien met Taiwan. In Hong Kong is er met stasi praktijken het gebied ingelijfd - zijn veel doden bij gevallen en mensen verdwenen. In de South China Sea gebruiken ze ook gewelddadige acties om al hun buren te intimideren. Lekker volk, straks bij ons in de Noordzee.
Lees The Ghost Wars. Joe Biden probably did. China is zijn eigen Rode Boekje blijkbaar vergeten. Zo houden we uiteindelijk geen supermacht meer over.
Global Britain en de shitshow in de Zuid-Chinese Zee. Met een heus Nederlands "fregat". Hilarisch. www.youtube.com/watch?v=1NLV24qTnlg
De chinezen geven krediet, veel krediet. En wanneer dat fout gaat, dan zijn ze niet meer zo hoffelijk. Benieuwd hoe de chinezen dan hun geld gaan innen.
Na de Britten, de Russen en de Amerikanen de volgenden die het moeras ingezogen gaan worden.
Delfstoffen en havens en zo.
In de Oostbloklanden nemen chinezen de metaalindustrie over.
Ik schat de taliban zo in dat ze hun geld nooit uit gaan geven aan gouden toiletpotten en single issue horloges. Daar zijn ze te krenterig voor. Afganistan wordt het zoveelste chineese sprookje.
Hoe zijn Afghanen als buren? Ik vraag het voor jullie nageslacht.
@Deflatiemonster,
Kennissen van ons hebben Afghaanse familie naast hen wonen sinds kort.
Gruwelijk volk,is niet meeteleven.
Kennissen opzoek naar ander huis,geen kans.
Ik denk dat ze wapens willen kopen , inruil voor opium.
Kom op Kaag! Werk aan de winkel. Je kunt vast nog wel wat miljoenen uit je hoge punthoed toveren voor de zielige talibannetjes. Want daders zijn ook slachtoffers of zoiets. Vergeet niet je man om toestemming te vragen.
Zou de Taliban weten wat Chy-na met hun medemossels aan het uitspoken is in Xianjiang?
Vast wel. Maar het interesseert ze geen reet.
Misschien is dat ook allemaal niet waar en alleen westerse propaganda. Je kan niets meer geloven tegenwoordig.
@DenBeert | 29-07-21 | 21:25: Moslims zijn doorgaans helemaal niet zo dik met elkaar. Tenzij er een gemeenschappelijke vijand is.
Oftewel Afghanistan is nog voor het einde van het jaar in bezit van de Taliban die als cadeautje aan China de in Afghanistan aanwezige Oeigoeren over de kling jaagt. Claudia de Breij heeft de verontwaardigde tweets al klaar liggen
Taliban bezit inmiddels gigantisch veel gebied met infra, bedrijven, infrastructuur, grond (en natuurlijk alles wat eronder zit). En Chinezen zullen dankbaar maken hiervan. Goedkoop, zonder wirwar aan regels/vergunningen/ontheffingen met haardbaarden dealtjes sluiten. In ruil voor beetje geld en wapens.
O.a. de door de broer van Balkenende aangelegde, en het Nederlandse leger verdedigde, oliepijpleiding. Bedankt zeggen de Chinezen.
Moest lachen om haardbaarden.
Nooit meer een koude neus!
werkelijk? infra, bedrijven, infrastructuur, ? En de grond bezitten ze eigenlijk niet maar er si geen kadaster.
Ik ben heel benieuwd of de Chinezen straks ook hun tanden stuk gaan bijten op Afghanistan. * Alvast chips en bier pakt *
China kijkt puur pragmatisch naar wie dat straks de lakens uitdeelt. En wie de contracten voor wederopbouw te vergeven hebben. Wij proberen eerst 20 jaar democratie te brengen bij democratie-haters maar China slaat daar gedeelte gewoon maar over. Slim.
Deed het westen vroeger ook, maar sinds woke steeds meer invloed krijgt moet het allemaal netjes en dus niet.
ja, alleen krijgt iedereen die met Chinezen afpsraken maakt binnen vijf jaar spijt. En vreemd genoeg verlangen Chinezen nakoming van afspraken terwijl Westers landen zich altijd maar lieten piepelen door arme indigene volken.
Net zoals we democratie willen bijbrengen bij al die nieuwkomers over de afgelopen 20 jaar die naar NL en west Europa zijn gehaald/gekomen. Het is ook veel pragmatischer om al deze mensen voortaan maar naar China te sturen…
Wederopbouw, maar zonder meisjes, want die mogen niet naar school.
Wij leven in een maatschappij waarin je met zn tweeën moet werken om rond te komen, en de belastinginkomsten die dat oplevert worden cadeau gedaan aan zuidelijke EU landen en de megalomane plannen van Timmerfrans. Elk nadeel hep zn voordeel.
Fijn idee ook dat die Taliban zich wel drukmaakt om cartoons in het Westen, hoe vrouwen zich kleden en nog belangrijker zich ervoor inzet dat vrouwen vooral ook niet naar school gaan, maar het kennelijk geen zak kan schelen dat een miljoen van hun moslimbroeders in kampen zitten.
Blijkbaar zijn wij zo dom dat we dat geloven. En inderdaad ook hadden kunnen afkopen met dik gevulde bankrekeningen voor de bovenlaag van die club.
Haha dat interesseert ze allemaal geen reet, het enige dat geldt is macht en geld. Domme bevolking ophitsen tegen een “verzonnen” vijand werkt altijd goed.
De taliban heeft zich nooit druk gemaakt om het Westen.
Reden voor mij om geen Xiaomi te kopen. Ik hou het wel bij iets wat pijn doet in de portemonnee.
Foxconn kent u niet neem ik aan.
Een samsung propvol met chinese onderdelen?
RATM: know your enemy. Was een sterk nummer en komt compleet tot zn recht hier.
De mensen op de foto zijn in ieder geval niet woke.
Nieuwe opiumoorlog aanstaande?
Lol.
Het wordt pas leuk als de taliban de macht grijpt en de beschikking krijgt over atoombommen en daar vervolgens hun Oigoerse geloofsgenoten gaan bevrijden. Kijken of de communisten dan nog steeds denken dat ze slimmer en machtiger zijn.
Oeigoeiren zijn nep Moslims. De Jihad werkt als volgt eerst de nep moslims opruimen, dan de Joden en dan de christenen. Vervolgens herhaalt men de stappen aangezien er vast wel weer ergens wat nep moslims opdoemen of andere malle luitjes.
Dus 20 jaar gesponsord door de Chinezen.
Chinezen zijn Dól op moslims, algemeen bekend
behalve in Oeigoeristan dan
@Tobi | 29-07-21 | 21:19: Ik dank de Chinezen voor hun openlijke baldadigheid. We weten genoeg.
@McCain | 29-07-21 | 21:36:
Ik ook, maar ziet u de tegenstrijdigheid nu men klef met de talibaard is
@Tobi | 29-07-21 | 21:57: Nu weten hoe belangrijk het is om je Atjehoorlog te winnen. Waarom Generaal van Heutsz decennia bekend stond als Grootste Nederlander en zeer geliefd was bij de Oranjes.
Goh, ik ben erg verbaasd, allebei nekschot liefhebbers.
Mannen zien eruit alsof je een feestje met ze kunt bouwen!
Waarom dragen Chinezen westerse pakken met dassen?
@MaarFeitelijk | 29-07-21 | 22:24: ehh, waar denk je dat die stoffen worden gemaakt en die pakken in elkaar worden gezet?
REAGEER OOK