Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

COA-baas (vvd) wil statushouders bij bijstandsmoeders in huis stoppen

vvd heeft nieuw plan tegen woningnood...

Aan de onderkant van de Nederlandse samenleving wachten jonge mensen al jaren op een sociale huurwoning om bij hun (bijstands)moedertje weg te komen, maar in azc's wachten sommige statushouders al meer dan drie maanden op een gratis huis, Miele & buskaart. Maar ja. Te weinig huizen. Dat kan niet, volgens coa-baas & vvd-bobo Milo Schoenmaker (dossier). Die 25.000 statushouders per jaar moeten dus bij bijstandsmoeders worden opgehokt. Vreemde luchtjes in de eigen piepkleine keuken, lekker halal leren koken en als het donker wordt misschien nog wat oosterse romantiek op de koop toe?  Als de instroom van Bentebeckiërs dan vervolgens toeneemt, DAN MOETEN DIE NEDERLANDSE GEZINNEN MAAR WEG. Dat werkte in een eerdere proef met studenten namelijk ook. De enige wedervraag die er toe doet om dit absurde landjepik achter de voordeur in perspectief te zetten, wordt hieronder al door Mark Koster gesteld aan de meisjes van WNL: Zou Milo Schoenmaker (vvd) zelf ook zijn huis delen met een statushouder? Het antwoord op die vraag, is de speld in deze proefballon vol lachgas.

Reaguursels

Inloggen

Ok heb WNL nog never nooit gezien en ik denk zomaar dat ik niks gemist heb

Felipe | 10-06-21 | 16:01

Nou de opa van de Jeap is ook wakker jarenlang roepen dat die statushouders zo snel mogelijk een huis moeten krijgen. Nu zeggen dat we tegen die mensen moeten zeggen dat ze net als "wij" moeten wachten. Heeft even geduurd.

dedwarsligger | 10-06-21 | 15:59

Toevallig hoorde ik laatst van een huismeester over een complex waar verschillende Syrische vluchtelingen wonen wat voor ellende en problemen dat veroorzaakt.

Het blijkt weer eens wat de hoge ivoren toren van bestuurders met je doet. Alle contact met de werkelijkheid en de maatschappij ben je verloren. En iets negatiever gedacht, men weet drommels goed wat er gebeurt, maar men heeft zelf nergens last. 's Avonds kom je als welgestelde ambtenaar namelijk thuis in je riante vrijstaande villa ergens in 't Gooi...

nostyle-still-alife | 10-06-21 | 15:38 | 3

Ik zie het nog wel gebeuren dat dit plan stilletjes gewoon wordt doorgevoerd. De laatste verkiezingen zijn namelijk vooral een overwinning voor de zogenaamd maatschappelijk geslaagden. Maatschappelijk geslaagd is natuurlijk prima en je van harte gegund, maar niet ten koste van het geluk van anderen. Daar bekommert men zich echter vanuit de comfortabele positie zelden over. Als mijn bankrekening aan het eind van de maand maar gevuld is.

Het zure is dat de bijstandsmoeder als gevolg van een verrot systeem vaak in de slechte positie blijft verkeren als ze in zit. Vermogen opbouwen mag niet. Daardoor blijf je financieel vaak in slechte positie zitten en houd je weinig perspectief over op een betere toekomst. De armoede, dat is het denk ik toch wel, kan je lastig of gewoonweg niet ontstijgen door het verrotte systeem.

nostyle-still-alife | 10-06-21 | 15:47

@nostyle-still-alife | 10-06-21 | 15:47: Ik snap het niet. De eenvoudigste weg uit de armoede is betaald werk. Voor heel veel banen hoef je bijv niet eens meer Nederlands te kunnen spreken.
Dus hoezo “verrot systeem”??

theo-is-dood | 10-06-21 | 17:08

@theo-is-dood | 10-06-21 | 17:08: Alles wat je extra verdiend, mag je inleveren. Uitzondering daar gelaten, zijn er veel mensen die in de bijstand die geen perspectief hebben op een baan van ~36 uur per week. Niet omdat men niet wil, maar eenvoudigweg niet kan.

Persoonlijk loop ik hier ook tegenaan met mijn Wajong. Zodra je zogenaamd arbeidsvermogen hebt, word je 50 Euro gekort op je uitkering. Dat valt op den duur wel te compenseren als je genoeg werkt, maar niet iedereen redt het om zoveel uren te werken.
Ik ben inmiddels zover dat ik deze kromme regeling (die 50 Euro zou je juist extra moeten krijg als je kan én gaat werken, want werken moet mijns inziens altíjd lonen) het voor lief neem, maar onrechtvaardig voelt het wel.

nostyle-still-alife | 10-06-21 | 17:47

Ik wil alle jongens en meisjes van de VVD en D66 héél véél succes wensen met het vernederen en kapotmaken van de voormalige arbeidersklasse van Nederland. Wat zullen jullie ouders trots op jullie zijn!

Maar nu even serieus: Ga gewoon dood.

VBO_B_Niveau | 10-06-21 | 15:08

wat is er over van de vvd

renootje | 10-06-21 | 15:01

Mark bij WNL stelt de vraag of die Milo dat zou zien zitten, denkt van niet en dat grietje wil nog even toelichten wat het idee erachter is. Vraag me af of Mark toen dacht:"Oh, is dit nu een hoogopgeleide, jonge vrouw?"

nikolaos | 10-06-21 | 14:44

Geweldig ophefballonetje van COA meneer die meer, meer centjes wil. Tegelijkertijd een genadeloze inkijk in de "let them eat cake" klasse. I

Otto Normal | 10-06-21 | 14:38

Lijkt me een goed plan, out of the box VOC mentaliteitje, de meeste huisbewoners hebben wel een slaapkamer of kelder/kruipruimte over, asielzoekeropvang toeslag ontvangen, extra toeslag als je een IS dametje opvangt, inclusief bom en metaaldetector uiteraard, en dan uiteraard heropvoeden naar nederlandse norm en cultuurwaarden, dan wordt ons land weer groot

GuruOuwehuru | 10-06-21 | 14:37

Ik vind bezoek gezellig mits het aan het eind van de dag weer vertrokken is.

Frits de Vriez | 10-06-21 | 14:28

Onze oud burgemeester. Toen was ie al gestoord. Heeft een huis in Gouda waar 100 asielzoekers in kunnen.

jack_gouda | 10-06-21 | 13:25 | 1

Dat is veel, mooi om te kraken.

Roze_bril_drager | 10-06-21 | 13:38

Wat is Nederland voor een land geworden? De man in een vrijstaand huis zegt tegen de dame in een sociale huurwoning dat zij haar ruimte moet delen met andere vreemde mensen. Nederland wordt steeds asocialer.

Eddy67 | 10-06-21 | 13:11 | 1

Hoe meer vvd66gl, hoe asocialer NL. De pvda erbij en de ondergang, is in gang gezet. Wordt over enkele decennia een mooie documentaire/film over gemaakt.

Guy Fawkes | 10-06-21 | 13:59

Dit idee is niet helemaal nieuw. Als ik het mij goed herinner was het wijlen Ruud Lubbers die met het idee kwam om een asielzoeker onderdak te bieden. Ergens in de tachtiger jaren. Uiteraard heeft niemand van het Haagsche tuig ooit iemand onderdak geboden.

geile pater | 10-06-21 | 13:06

Ik dacht nu juist dat ze autochtonen al aan het spuiten zijn om huizen vrij te krijgen...

lulleficatie | 10-06-21 | 13:03

Het is zo stil bij de SP rondom dit soort onderwerpen.

Phantomas | 10-06-21 | 13:02 | 2

Die komen nooit verder dan veel meer bouwen. Je kunt ook de oorzaak aanpakken maar dat past niet in het wereldbeeld van de SP.

Roemer is nu aan het pleiten voor betere huisvesting van arbeidsmigranten, waar dan ?!

Roze_bril_drager | 10-06-21 | 13:05

@Roze_bril_drager | 10-06-21 | 13:05: Als we daar eens de werkgevers voor verantwoordelijk maken? Bij BOL.com in Waalwijk werken honderden Polen. Kennelijk is of het werk, of de betaling zo slecht dat Nederlanders geen zin hebben in inpakwerk en pakketjes verzendklaar maken.
BOL.com krijgt zijn werknemers voor het minimumloon, en zegt tegen de samenleving: “ Zorgen jullie maar voor huisvesting.”

theo-is-dood | 10-06-21 | 19:51

Is het COA een bestuursorgaan? Zo ja, m.i. even Wobben hoeveel plekken men zelf (in privé) reeds geheel belangeloos heeft gerealiseerd, voordat ánderen het weer mogen opknappen en dragen.

Harry.Langezwaal | 10-06-21 | 13:00

Nimby.

nobodiesunmighty | 10-06-21 | 12:49

Achja, dat is het fenomeen dat groei MOET om schulden te kunnen blijven uitsmeren over meer hoofden. Echter van deze instroom hoeft de komende 2a3 generaties geen bijdrage te worden verwacht.

boerk | 10-06-21 | 12:47 | 1

Dat zou precies wel eens de opzet kunnen zijn van dit plannetje.

Beste_Landgenoten | 10-06-21 | 12:49

Overigens wordt de kans dat men dan in huis komt bij iemand van dezelfde herkomstgroep wel steeds groter:
Percentage inwoners van \niet-westers afkomst van totaal inwoners NL is 13.74 % in 2020.
Percentage van het totale aantal bijstandsuitkeringen dat wordt verstrekt aan Niet-westers inwoners is 51.12 %

(tenminste, voor zover het inwoners tot de AOW leeftijd betreft; daarboven stijgt dat percentage voor Niet-westerse inwoners uiteraard wegens gebrek aan opgebouwde AOW-rechten = dus bijstand)

Wering | 10-06-21 | 12:46 | 4

@theo-is-dood | 10-06-21 | 17:15:
Als ik zo naar de aantallen inwoners van hetzelfde geboortejaar (maar dan X jaar later) kijk, dan lijkt het er sterk op dat menen uit Turkije het vaakst terug gaan. Dat is natuurlijk ook aantrekkelijk als je in het thuisland vastgoed hebt dat altijd buiten het zicht van de NL fiscus is gebleven; dan kan je met (al dan niet tevens een remigratieregeling) gedeeltelijke opgebouwde AOW rechten, ter plaatse tóch best goed leven.
Wat Marokko betreft is het percentage 65-plussers onder Marokkaanse inwoners in NL geloof ik hoger dan het percentage 65-plussers in Marokko zelf; die komen juist vanaf 55/60 jaar (of veel later) vaker deze kant op voor een volledig verzorgde en onbezorgde oude dag
(evenals behoorlijk wat Antillianen/Arubanen).

Wering | 10-06-21 | 17:36

@Wering | 10-06-21 | 17:36: Nederlanders die bijv een aantal jaren in Canada hebben gewoond, worden wél twee procent gekort op hun AOW voor elk jaar dat ze buiten NL hebben verbleven.

theo-is-dood | 10-06-21 | 19:55

@Wering | 10-06-21 | 17:36: Klopt helemaal en heeft alles te maken met het erbarmelijke zorgniveau in Marokko. In Turkije is dat toch een stuk beter geregeld. Helaas vond de politiek het in 2014 raadzaam om de remigratieregeling uit te faseren en uiteindelijk af te schaffen, omdat er anders teveel arbeidspotentieel verloren zou gaan hahaha, niet eerlijk tov autochtone bevolking blablabla. En zie hier hoe dat besluit hen nu kapot hard in de staart bijt.

2tribes | 10-06-21 | 20:38
▼ 1 antwoord verborgen

Aan de Ivoordreef in Utrecht Overvecht staat straks een flat leeg waar ze de oogst van een hele week asielinstroom zo in kwijt kunnen. Als ze die flat nu nog even niet slopen…

Spiderman1 | 10-06-21 | 12:37

Tja, Nederland is nou eenmaal niet zoiets als Hilbert’s hotel nl.m.wikipedia.org/wiki/Hilberts_hote....
Al denken sommige linkse boefjes dat er altijd nog wel eentje bij kan.

matatwork | 10-06-21 | 12:34

Ik vind dat burgers en politici die open grenzen willen en iedereen hier permanent wilt laten wonen en profiteren van onze welvaart aso’s. Ik vind dat elk individu die dit wenst meerdere statushouders in huis moet nemen en hier financieel als strafrechtelijk voor verantwoordelijk is. Eens kijken hoe idealistisch deze deugers wel niet zijn. Punt nu is dat de deugert van zijn idealisme een andere burger of buurt tot een hel maakt.. Dat klopt voor geen kant. Deugerts hebben hun mond altijd vol over het moeten opvangen en verantwoordelijkheid, nou beste deugerts van NL , pak je verantwoordelijkheid en stop je huis ermee vol en draag alle kosten en ellende dat hieruit voort komt.

Hollandse_blauwe | 10-06-21 | 12:20 | 2

"Dan moeten die Nederlandse gezinnen maar weg". Wil de VVD nu daadwerkelijk een opstand, of wat ? Zorg hier dan niet voor.

Die mutsjes van WNL overigens, start met een aantal immigranten bij henzelf in huis - Eens kijken hoe lang ze dit zelf volhouden (Het gemiddelde Nederlandse prinsesje kennende - Niet lang).

De oplossing is simpel: STOP met immigratie zodra GEEN woningen beschikbaar zijn.

Bevries "migratie". Hervat hem, op een kleinere schaal, zodra het opnieuw kan en ook echt mogelijk is. Onderdak voor échte vluchtelingen wel te verstaan, en dus niet duizenden jonge verwarde mannen. Maak van dit zelf gecreëerde beleidsprobleem, niét een probleem voor de Nederlandse bevolking (!)

Nederlandop1 | 10-06-21 | 12:35

@Nederlandop1 | 10-06-21 | 12:35: Maar waarom toch moeten we maar eindeloos kansloze sloebers uit andere landen op grote schaal blijven importeren, wie gaat daar beter/gelukkiger van worden? De enkele echte vluchteling daargelaten hebben die mensen hier geen enkel perspectief, net als de talloze jongeren zonder eigen woning die hun gezinsplanning nog maar een jaartje of tien moeten uitstellen.

2tribes | 10-06-21 | 20:44

De mensen begrijpen die Milo Schoenmaker verkeerd, of zouden ze al aan voelen dat er zoals altijd een addertje onder het gras zit. Milo Schoenmaker stelt dat er nieuwe gebouwen aangekocht / gehuurd gaan worden en dat zijn in eerste instantie beschikbaar komen voor statushouders en wanneer er plaats over is er ook een bijstandsgerechtigde bij zou kunnen tot de plek weer nodig is voor een statushouder. In de praktijk blijkt er dan opeens in beleid en regelgeving ruimte te zijn, om mensen in een te groot huis voor het aantal bewoners, te verplichten om ruimte te maken voor een statushouder... En als goedmakertje krijgt u vanzelfsprekend een minieme korting op de belasting in box 3 op de overwaarde van uw woning, of anders een korting op de jaarlijkse huurverhoging tot en met het inflatieniveau. Maar dat is in het begin, het blijkt later toch teveel te kosten en binnen een korte tijd wordt deze korting weer afgebouwd zodat u netto sneller wordt leeggezogen van uw vermogen.

BadPatNL | 10-06-21 | 12:11

De enigen die een asielzoeker in huis zouden moeten nemen zijn de COA-medewerkers en anderen die flink verdienen aan de asielmaffia. Ankie Broekers-Knol kan er vast ook wel een stuk of acht kwijt in haar riante woning. En de BN-ers die een manifest ondertekenden om asielzoekers liefdevol op te nemen in hun huis en gezin. Alleen bleek dat om een deug-actie te gaan van de hypocriete (meest) grachtengordelbewoners. Als er onder dwang een asielzoeker geplaatst wordt kook dan elke dag met varkensvlees, draai Motorhead tijdens hun bidmomentjes en krijs #metoo als hij zoveel als naar je kijkt.

Toos Bevergeil | 10-06-21 | 12:07 | 1

Ik las een tijdje terug op GS dat in belgie bijstandstrekkers met "teveel" kamers in huis wel verplicht een asilio in huis kregen. En om dat te voorkomen sloopten ze tussenmuren eruit. Geen idee of het waar is, maar het is natuurlijk wel een laatste redmiddel, om te voorkomen dat er zaadgranaatjes bij je in huis worden geplaatst.

Graaisnaaiert | 10-06-21 | 12:31

>20 miljoen inwoners is het doel en daar moeten de boeren voor geslachtofferd worden en u van het gas af. NL moet een veel groter mierennest worden... nergens rust, nergens meer een wijdse blik zonder windmolens woonwijken of zonnepaneel parken... in NL is al enorm veel geluidsoverlast, ook dat gaat toenemen, drukte verkeer, energie verbruik, uitstoot, voedsel enz enz en vergeet niet dat de gehele groei in ons land op het bordje komt van de massa immigratie en moslims in ons land. Die groepen zijn verantwoordelijk voor de groei en daarmee de reden van het halveren van de veestapel en alle klimaat gekte die daaruit voort zijn gekomen. Want zonder groei van inwoners in ons landje, hebben we ook geen woningen tekort, geen groot uitstoot probleem enz.

Hollandse_blauwe | 10-06-21 | 12:05

Nederland wil internationaal zijn en trekt vele buitenlandse bedrijven aan om zich hier te vestigen.
Deze bedrijven hebben vaak hoger opgeleid personeel nodig of personeel in een heel specifieke branche.
Laat Nederland nou toevallig alleen maar ongeletterden hebben binnen gehaald de laatste decennia.
Gevolg is dat het onderwijsniveau ook achteruit is gehold want de kinderen van deze laaggeletterden moeten allemaal hier naar school en hebben 0 basis van huis uit mee gekregen. Dat legt een enorme druk op het uitgeklede onderwijsstelsel waar uiteindelijk alle kinderen last van hebben.
Gevolg is dat er nu al een enorm tekort aan hoger opgeleid en technisch personeel is.
Gevolg is dus ook dat de bedrijven die zich hier vestigen allemaal werknemers invliegen. Letterlijk van Japan en China tot India.
En dat deze mensen, geholpen door hun bedrijven, hier in de Randstad ook veel woningen betrekken en zo dus een nog grotere druk op de woningmarkt veroorzaken.
Hadden we politici gehad zoals in Australië en NZ waar je alleen binnenkomt als je wat kan dan was deze ellende nooit zo in ons gezicht ontploft.
Dan hadden we veel meer kundige mensen in Nederland zelf en hadden we misschien 1/3 of 1/5 van de expats nodig. (let op ruwe schattingen lol)
De Nederlandse overheid moet eerlijk zijn en stoppen met het aantrekken van internationale bedrijven zolang ze de stikstof-bouw-stop niet opheffen en stoppen met het binnen laten van laag opgeleide economische migranten waar we niets aan hebben.
Ze verergeren nu alleen maar de ellende op de woningmarkt in plaats van deze op te lossen.

Dirk III | 10-06-21 | 12:05 | 2

Maak je je nou druk om expats of laaggeletterden? Ik heb weinig last van mijn internationale club aan expats die om mij heen hokken. Behalve de Tsjechen en Polen, die doen nog aan voortplanting.

Amsterdramt | 10-06-21 | 12:40

@Amsterdramt | 10-06-21 | 12:40: ... en zijn super luidruchtig plus ze gedragen zich vaak als neanderthalers in de omgang. De rest is okay.

2tribes | 10-06-21 | 20:48

Als alleenstaande woningzoekende krijg je van de woningbouw al geen gezinswoning meer aangeboden. Op zich een goede zaak. Het vreemde is wel dat de woningbouw wel een alleenstaande Nigeriaan in een gezinswoning plaatst. Daar valt nog wel wat ruimte te vinden voor het coa. Het kan ook nog gezellig worden zodra "echte" vluchtelingen samen worden geplaatst met IS misdadigers die met het grootste gemak ook asiel kunnen aanvragen in Nederland.

Ruikbaard | 10-06-21 | 12:01

Het lijkt erop dat Nederland vol is.

Ookalweer | 10-06-21 | 11:56 | 1

Was het al met 10 miljoen , aldus een keuningin in vervlogen tijden.

All_Anonymous | 10-06-21 | 12:00

Vakantieparken kunnen al op orde van gemeentes opgeëist worden voor kansenparels.

All_Anonymous | 10-06-21 | 11:56

Het zal wel veiliger op straat worden zo, de asielzoekers hoeven dan niet meer de deur uit om vrouwen te lastig te vallen.

jan huppeldepup | 10-06-21 | 11:52 | 2

Wel een risico dat dan de aantallen aan de onderkant verder toenemen.

Harry.Langezwaal | 10-06-21 | 12:58

Verder wel netjes van die VVD-baas dat hij zich zo inzet om de omvolkings-agenda van zijn partij uit te voeren.

Reaguurdeskundige | 10-06-21 | 11:49

Dit zijn de ideeën die uit de koker rollen als je een oneindige verzorgingsstaat, een oneindige asielbeleid en een oneindige natuurbeleid nastreeft. Mijn idee is om megaflats met een moestuin en een windmolen op het dak te bouwen, dan bereik je ook ongeveer hetzelfde.

heldheino | 10-06-21 | 11:44

Kan wel zorgen voor veel uitstroom uit de bijstand... positief neveneffect

MeppieRocks | 10-06-21 | 11:33

De regel in dit land is: Als je een woning zoekt kom je op een wachtlijst, totdat je een woning krijgt toegewezen. Als je de asielstatus krijgt, met alle daarbij horende rechten, ben je dus ook opeens Nederlander. En dan mag je wat mij betrft meteen meegenieten van dat Nederlanderschap, inclusief de wachtlijsten. Dat zou kunnen betekenen dat je dan in het AZC blijft wonen, tot die woning er is.

Welk argument is er, dat zij voorrang moeten krijgen? Dat is er maar een: Dat asielzoekers beter zouden kunnen integreren als ze een woning hebben. Echter het succes daarvan is zeer klein en de kosten ervan zeer groot. De meeste statushouders zijn na 5 jaar nog steeds afhankelijk van overheidssteun. Is het argument dat een woning voor betere integratie zorgt daarmee nog steeds gerechtvaardigd? En weegt het op tegen het wachtleed van autochtone Nederlanders? Ik denk dat hier niet veel argumenten voor zijn.

Beste_Landgenoten | 10-06-21 | 11:33 | 12

@Beste_Landgenoten | 10-06-21 | 12:40:
"Je moet als overheid ook kijken welk geld de maximale winst in levensplezier oplevert, gemiddeld per inwoner. De afweging kan dan zijn dat een dakloos geraakte veertiger met een depressie effectiver geholpen wordt dan een Somalisch gezin."

Nouja niet alleen levensplezier hoor. Als een ex-verslaafde een terugval heeft en weer in een detoxfaciliteit moet worden opgenomen kost dat de belastingbetaler 24.083,- euro per week. Zeg dat iemand die dakloos is en doordat hij geen stabiele omgeving heeft (zonder vaste woonplek ook geen structuur, ook geen werk, ook geen inkomen behalve een daklozenuitkering) 4 keer in een jaar terugvalt in gebruik, *terwijl dat niet had gehoeven*, en dus (uitgaande van een *minimale* opnameduur) 4 weken in dat jaar op de reguliere detox beland (laat staan de crisis, dat bedrag is keer 3 tov regulier) dan kost dat de belastingbetaler, *onnodig* minimaal 96.332 euro per jaar. Dat is *exclusief* kosten voor minimale nazorg. Dat is ook uitgaande van reguliere detox, maar meestal belanden daklozen etc op een crisisfaciliteit Depressie + verslaving, kun je denken aan bijvoorbeeld overdosissen, onderkoeling (dronken 's winters in het park liggen, tot en met zelfmoordpogingen aan toe etc) dan hebben we het dus over potentieel drie keer dat bedrag = 288.996 euro. Daar had je een huis voor kunnen kopen. Twee zelfs.

En dan heb ik het over de "nette" mensen met een depressie en/of vberslaving. Die graag en gemotiveerd beter willen. Dan heb ik het niet over de mensen die zorgen voor overlast, problemen, agrssie etc wat ook allemaal extra geld kost aan politie, ziekenhuizen, jeugzorg etc.

Mensen uit deze zwakkere groep kosten de belastingbetaler financieel meer dan het somalische gezin. Terwijl dat niet hoeft. Maarja, het is nu blijkbaar politiek correcter om mensen met psychische problemen van de urgentielijst af te schoppen en *status*houders ( zijn geen Nederlanders, maar statushouders) erop te zetten, dan Nederlanders (ook die met een migratieachtergrond) te helpen. Dat levert blijkbaar meer stemmen op.

peterdh | 10-06-21 | 13:08

@peterdh | 10-06-21 | 13:08:
Het probleem zou dan dus al behoorlijk verminderen als je alleen succesvol ingeburgerde en genaturaliseerde statushouders zou toelaten tot deze voorrangsbehandeling. Waarbij de statushouders die geen inburgeringscursus met goed gevolg konden afleggen, gewoon mee achteraan in de rij kunnen aansluiten. Wat een extra externe motivator kan zijn om goed aan de studie te gaan.

Beste_Landgenoten | 10-06-21 | 13:13

@Beste_Landgenoten | 10-06-21 | 13:13:
Lijkt me op zich een goed begin. Beter zou het natuurlijk zijn om de complete migratiestroom terug te dringen. Nu gaan bij voorbaat kansloze migranten ook door dezelfde molen. Die komen niet op de statushouderslijst maar houden wel COA bedden bezet. Die dus beter gebruikt kunnen worden voor mensen om succesvol in te burgeren alvorens zij eventueel op een voorrangslijst komen (als de inburgering heel succesvol verloopt even heeel optimistisch gezien, *hoeven* ze niet eens op een voorrangslijst omdat ze gewoon een baan kunnen krijgen met salaris *boven* sociaal-woningsniveau.

Die kanslozen houden nu bedden bezet, waardoor de rest, sneller door de molen moet draaien en geheel on-geintegreerd op een voorrangslijst komen.
Betere selectie aan de poort. *voor* opname in COA. Kansloos? Direct terug. Vliegtickets, voor mij part, elke maand op en neer naar land van herkomst zijn goedkoper dan wat het nu allemaal kost. Alleen financieel gezien al.

peterdh | 10-06-21 | 13:33
▼ 9 antwoorden verborgen

COA, ze zijn helemaal gestoord, een tunnelvisie. Hetzelfde als in de WW2.

Thoth | 10-06-21 | 11:30 | 4

Rijke mensen hebben grote huizen met veel ruimte, dus topdown lijkt me om te beginnen een eerlijker experiment. Al is het natuurlijk alg bekend dat mocht er maar de schijn zijn v een Coa huis in rijke buurten deze huizen onmiddelijk opgekocht worden cq tegen gehouden, zie bijv buurt v Rutte(leegstaande kazerne). Dus zoals altijd mag Jan lul de rekening oppakken...

ger1306 | 10-06-21 | 11:39

@ger1306 | 10-06-21 | 11:39: Sterker nog, een bepaald raadslid heeft een verzoek gedaan om de nabijheid van opvangcentra t.o.v. de VVD raadsleden hun woningen te analyseren. Toevalligerwijs waren alle mogelijke opvanglocaties in de buurt van die variabelen geen optie voor de raad. Hmmmmmmmmmmmmmm

Amsterdramt | 10-06-21 | 12:51
▼ 1 antwoord verborgen

Bijstandmoeders hebben de huidige verzorgingsstaat gecreëerd, het zou wel lekker ironisch zijn als ze daar dan ook door worden opgegeten.

heldheino | 10-06-21 | 11:26 | 4

@All_Anonymous | 10-06-21 | 11:40: Ik weet niet meer wie het was, maar een Amerikaan zei ooit in een interview dat de "vrouwen aan het werk" gedachte als empowerment werd verkocht maar daar ging het (een deel van) de elite niet om. Hij zei namelijk dat vrouwen in principe thuis ook gewoon werk deden alleen werd dat niet betaald en dat kun je dus niet belasten.

nikolaos | 10-06-21 | 13:53
▼ 1 antwoord verborgen

Verdorie dat zal pijn doen. Man vreemd gegaan, blijft met nieuwe vlam in het huis wonen, vrouw wordt in een studiootje gezet met een lousy uitkering of een flutbaan om de eindjes aan elkaar te knopen. En dan komen er in het pand allemaal buitenlanders wonen die alles gratis krijgen en geen reedt uitvoeren....

small_town_dude | 10-06-21 | 11:24 | 1

En h#er van Nederlandse vrouw gaan bestasten en lastig vallen.

schijtzat | 10-06-21 | 11:55

Ok, dus een single moeder met jong kind wordt dus verplicht om mannen in huis te nemen uit culturen waar verkrachting en moord op vrouwen eerder regel dan uitzondering is. En er is geen echtgenoot of vriend bij om die vrouw en dat kind te beschermen tegen die testosteronbommen.
Zou zo'n COA-kerel nou ook niet eerst even nadenken voordat hij met dit soort waanzin op de proppen komt? Zo iemand gaat dus gewoon over lijken, alleen maar om zijn verdienmodel te continueren. Ik heb een beter voorstel; COA-medewerkers nemen zelf maar asilio's in huis. Weet je ook eens van dichtbij wat je de rest van dit land aandoet.

Graaisnaaiert | 10-06-21 | 11:21 | 8

Als je in deze situatie komt kraak dan het huis van die Schoenmaker, veel heb je dan toch niet meer te verliezen. Dit soort lui blijven zelf te lang buiten schot.

Roze_bril_drager | 10-06-21 | 11:42

@Graaisnaaiert | 10-06-21 | 11:32: Precies. Vanaf dat mijn dochter lang geleden 16 jaar werd doe ik al geen oog meer dicht. Full circle met een kleindochter die nu ook die leeftijd gaat benaderen.

MoonBeebe | 10-06-21 | 12:08
▼ 5 antwoorden verborgen

COA directeur VVD. VVD. Maar vergeet niet dat die gewoon links beleid uitvoeren zoals vastgesteld in het regeerakkoord. Het binnenhalen van alle migranten staat hoog op de agenda van alle linkse partijen. En de VVD aartsleugenaars, draaikonten en landverraders als het zijn, leveren liever hun principes in en gaan samenwerken met links, dan dat ze ooit met PVV / FvD of andere soortgelijke realistische partijen gaan samenwerken. Dus. Links beleid.

Zoals ik in een tegel van een vorig topic (www.geenstijl.nl/5159529/suikerbeeste... peterdh | 08-06-21 | 16:46 ) al best veel stelde over hoe het linkse paradepaardje "zwakkeren helpen in de samenleving" behoorlijk "genuanceerd" is (=eufemisme van totale bullshit). Kunnen we dus nog toevoegen aan dit lijstje:

Door de linkse fanatische ideeen van het binnenhalen van migranten, gaan we nu ook de zwakkeren in de samenleving die dan *toch nog* een sociale huurwoning hebben weten te bemachtigen, ondanks alle moeilijkheden die links opwerpt voor de Nedelandse zwakkeren in de samenleving (ja ook de Somalische man 2e of 3e generatie met een Nederlands paspoort), gaan we die nu gewoon uit dat, ondanks links beleid, verkregen huis schoppen om plaats te maken voor een van de werkelijke paradepaardjes van links. Het helpen van de allochtone migrant.

Dit waanbeeld, dat ze zwakkeren helpen in de samenleving, is zo'n totale kolder (zie vorige tegel) dat we echt eens afmoeten van het idee dat het huidige linkse beleid de Nederlander helpt.

Dat doet het niet. Niet voor zorg, niet voor onderwijs, niet voor milieu, niet voor klimaat, niet voor basisbehoeften zoals inkomen en dak boven je hoofd, niet voor ouderen, niet voor geestelijke gezondheidszorg, nergens voor.

Alles wat ze op die vlakken denken te bereiken wordt teniet gedaan door de complete onrealitische waanbeelden van een utopische samenleving gesierd door confetti, regenbogen en eenhoorns, waarin we duizenden miljarden te spenderen hebben aan een klimaatneutrale samenleving (zonder kerncentrales, maar uitsluitend windmolens), waarbij de opgewekte stroom gebruikt wordt door miljoenen migranten die over het algemeen geen flikker bijdragen aan de samenleving (zowiezo de eerste 3 - 6 jaren niet door de eerste generatie vanwege taalachterstand, geen juiste diploma's e.d.)

Al deze dingen moeten volgens links *NU* zo spoedig mogelijk geimplementeerd worden anders komt er een einde aan de wereld. Letterlijk. Terwijl ze niet in de gaten hebben dat 'the world as we know it' helemaal naar de kloten gaat door hun beleid. Waarom *NU* , niet omdat de wereld anders naar de kloten gaat, maar omdat we *NU* stemmen kunnen winnen daarmee. Dat is alles waar het om gaat. Macht verkrijgen met alle voordelen die dat oplevert. Niet in de laatste plaats een gouden paplepel voor zichzelf en het nageslacht. Egoisten. Dat zijn het. Ze zien het alleen zelf niet. Ze zien de realiteit niet.

Links zit zo diep in dit waanbeeld dat ze het zelf niet meer doorhebben. Het is alsof je een dronken persoon vraagt of hij dronken is. Die zal dat in de regel niet zien. Mensen eromheen zullen dat direct beamen, en als de dronken persoon in kwestie het geestelijke vermogen kan opbrengen om even een stap terug te doen en zichzelf eerijk zou kunnen zien, en de realiteit zou erkennen, dan zou hij dat ook zien.

Maar links is als een dronken schizofreen met wanen en hallicunaties. Die zien de werkelijkheid niet meer. Ze denken dat ze opkomen voor de zwakkeren in de samenleving, maar het de realiteit en het resultaat van hun beleid tekend zich in dit artikel weer heel fijntjes af.

peterdh | 10-06-21 | 11:15 | 1

Als Links een hotelier zou zijn, dan zouden ze ongelimiteerd boekingen aannemen, en wanneer blijkt dat de kamers vol zijn de langst bivakkerende gasten op straat zetten.

En dat gebeurt dus ook. Honderdduizenden autochtonen staan nu op straat. Kansloos voor een woning.

Papa Jones | 10-06-21 | 11:24

Wat heeft Rutte met dit land gedaan, het is echt niet meer normaal welke kant we opgaan. 3 maanden wachten die asieleisers en alles wordt uit de kast getrokken.

Roze_bril_drager | 10-06-21 | 11:15 | 2

Rutte alleen? Er zijn meerdere verantwoordelijk te beginne met het “keunigshuisch” schijnheiligen zijn het!, de eed die willempie gezworen heeft het (ver)Nederlandse volk te beschermen (wat zijn PLICHT is).. daar is veel van terecht gekomen zeg!.

All_Anonymous | 10-06-21 | 11:53
-weggejorist-
Kdoemaarwat | 10-06-21 | 11:10 | 8
▼ 8 antwoorden verborgen

Het is juist een uitstekend plan. Doen!
Dan zijn al die bijstandsmoeders en familie snel genezen ooit nog te stemmen op partijen die een verzorgingsstaat nastreven en dat willen combineren met het binnenhalen van half Afrika.
Men moet kennelijk eerst die waanzin ervaren voor men wakker wordt.

Deflatiemonster | 10-06-21 | 11:10 | 2

Die stemmen echt niet op GL en D66 hoor.
Daarom worden ze op deze manier extra gestraft.

Dirk III | 10-06-21 | 11:11

Dat gaat verkrachtingen en moorden opleveren deflatiemonster. Denk even na voordat je wat opschrijft. Dat je je ergert aanberoepsbijstandsmoeders is vers 1 maar daar is het UWV voor, om die te stimuleren aan het werk te gaan en het kabinet kan altijd nog besluiten om de kinderbijslag vanaf kind 3 af te schaffen.
Dit is gewoon misdadig, dit voorstel. Levensgevaarlijk voor moeder en kind. Mensen uit landen waar je als vrouw niet in je eentje veilig over straat kunt 24/7 bij je in huis plaatsen. We krijgen straks Indiase toestanden hier met dagelijkse krantenkoppen als "vrouw in haar huis door 5 jongeren / verwarde mannen urenlang vastgebonden en verkracht voor de ogen van haar kinderen".
je mag het niet zeggen maar die COA-baas, als dit doorgaat hoop ik dat het hem of iemand uit zijn directe familie als allereerste overkomt. De klootzak.

Graaisnaaiert | 10-06-21 | 11:27

'Studenten flexibeler'

Werd als student tijdens lunchpauze op m'n pauper stageplek opgetrommeld, om met een andere stagair van de woongroep waar ik in gelult was zo snel mogelijk mijn spullen in een auto te laden en te verkassen naar een anti-kraak waar ik na 2 weken uit mocht.

Geen verwarming, nood douches, constant inbraak, vreemde hippie paupers als buren.
Hoe ging ik bijbaantjes doen als ik na stage constant bezig ben met vervangend onderdak, te zoeken.

Ik betaalde er nog voor ook. Eigenlijk stond ik alleen maar uit de wind in deze regeling.

Was ook nog eens in de tijd van de crisis. Toen er genoeg panden en woningen vrij stonden.

Maar goed, uitzonderlijk geval, en de woongroep ging toch van naam veranderen. Niet veel kon ik doen, was te arm om mobiel internet te hebben zelfs. Dus kon niet eens in m'n eigen tijd een mailtje eruit doen om te klagen. In tegen stelling tot de echte armen in dit land die een woning en leuke telefoon hadden. Was zelfs beroofd in die tijd en kreeg een pistool voor m'n borstkas. Eerste wat ik met m'n uitgeputte kop dacht was: Hij kan zo'n pistool veroorloven, hij heeft het beter als mij vast.

Eenmaal onderaan de ladder ben je onzichtbaar, en deel je de trog met concurrerende groepen als statushouders, bijstandsmoeders, e.d. En de budgetten voor ieder gaan volledig naar mensen op een luie stoel, die een uitdraai maken nadat jij je handtekening zet.

GeheidEenGeit | 10-06-21 | 11:10 | 2

Maar dat is precies omdat het plan "goed werkte bij studenten" niet omdat deze groep flexibeler is, maar omdat deze groep simpelweg geen poot heeft om op te staan. De studenten die wel enige ruggensteun kunnen verwachten en kunnen opkomen voor hun rechten (lees: gesteund door papa de advokaat of papa de rijke snuiter met zijn confrere-vriendjes), die *zitten* niet in die huizen. Die hebben geen last van dit uberlinkse beleid.

peterdh | 10-06-21 | 11:24

@peterdh | 10-06-21 | 11:24: De volgende stap is: Sorry studentje, er is een asielzoeker die in jouw kamer moet. Je hebt een week om op te zouten.

small_town_dude | 10-06-21 | 11:29

De COA hedget de long positie in panden met bijstandsmoeders, volstrekt normaal. Ze kunnen ook een call-optie op asielzoekers in andere EU-landen doen, maar dat is ongebruikelijk in die sector. Dat is meer gebruikelijk bij gevangenissen en buitenlandse gevangenen. Maar in principe kunnen bijstandsmoeders daar ook gewoon terecht natuurlijk. Ik ziet het probleem niet.

Gemak | 10-06-21 | 11:08

Vraag me dan af of ze bij Priscilla van 25 worden geplaatst die als tiener zwanger raakte van Ricardo en op haar 18e nog een keer van Dilano.
Of bij Greet de alleenstaande kogelstootster van 50 die al 30 jaar stug heeft door gepaft en haar kinderen van 25 nog thuis heeft wonen omdat er geen huisje voor ze is te vinden.

Dirk III | 10-06-21 | 11:08

"Een 50-jarige vrouw uit Gouda, die burgemeester Milo Schoenmaker twee keer beledigde op Twitter, is dinsdag veroordeeld tot een boete van 600 euro, waarvan de helft voorwaardelijk.

In december vroeg de vrouw zich op Twitter af 'waarom een bedrieger en witteboordencrimineel als Milo Schoenmaker in de raad zit' en in een andere tweet noemde ze de burgemeester 'het beste maatje van het criminele segment van ondernemend Gouda’."

Dus pas op wat je zegt tegen deze gestoorde zak hooi.

Roze_bril_drager | 10-06-21 | 11:08 | 4

Als naderhand blijkt dat hij toch crimineel was, krijgt ze dan haar geld weer terug?

jan huppeldepup | 10-06-21 | 11:55

@jan huppeldepup | 10-06-21 | 11:55: grapje zeker?.

All_Anonymous | 10-06-21 | 11:57

Herinner me niet meer het fijne ervan, maar er was dacht ik wel meer met dit mannetje...

indernaad_datisjuist | 10-06-21 | 12:45
▼ 1 antwoord verborgen

Mark Rutte heeft het voor elkaar, na 11 jaar zijn scepter zwaaien bij de VVD is dat nu een soort 2e GL partij geworden, kan mij voorstellen dat er een groep conservatieve liberalen binnen die VVD bezorgt zijn over de koers van hun partij, vooral samen met GL in een kabinet gaan zitten.

Dit gaat nog leuk worden als er congressen worden gehouden bij die kartelpartijen over een nieuw kabinet VVD/CDA/D66/PVDA en GL... zie zomaar weer het CDA congres voor mij uit 2010 toen ze akkoord moesten gaan met de gedoogsteun van Wilders, die scheuring staat overigens nu weer op het programma, maar nu is Omtzigt de splijtzwam.

Keyboardspeler | 10-06-21 | 11:06
-weggejorist-
Rest In Privacy | 10-06-21 | 11:06

Leuk! Kwetsbare personen bij elkaar in een huis stoppen! Een nobele wilde met een Nederlandse bijstandsmoeder! Levert vast mooie televisie op!

de drijfsijs | 10-06-21 | 11:05

Ik zie in de toekomst het verplichte inwonen zoals dat vlak na de oorlog gebruikelijk was weer in een andere vorm terugkomen. Heb je een groot huis dan wordt je verplicht onderdak te verlenen. De politiek heeft oogkleppen op en leeft in een andere wereld. De woningnood zal alleen nog maar toenemen door overbevolking in dit land. Maar daar hoor je ze niet over. Deze Malle Schoenmaker, hoe kun je zoiets bedenken. Wat een kronkel heb je dan in je hoofd. En natuurlijk altijd anderen, het zijn altijd anderen die iets moeten. Hij moet niks.

RadioControleDienst | 10-06-21 | 11:04 | 1
-weggejorist-
Kdoemaarwat | 10-06-21 | 11:14

Gevaarlijk gedoe. Als student woonde ik in "studentenwijk" Uilenstede, vlakbij de VU. Allemaal studentenflats bij elkaar, met een restaurant, theater etc. Ging de gemeente Amsterdam opeens asielzoekers en marginale woningzoekenden op de studentenafdelingen plaatsen.
In het weekend kon je niet douchen of koken want dan waren de stuk of 30 Nigeriaanse vrienden van "onze" asielzoeker even gratis alles aan het gebruiken. Niet gelogen. Zijn opvolger, een Afghaan, stonk als een malle, rookte nonstop overal waar hij niet mocht roken en kafferde out of the bleu iedereen uit in het Afghaans.
De marginale woningzoekende die later werd geplaatst, volgens mij iemand met psychische issues van een jaar of 50, viel meisjes lastig, graaide om onduidelijke redenen (slipjes?) in de was van anderen. Is uiteindelijk 'doorgeplaatst' na 9 maanden of zo.
Bouw gewoon voldoende!

drs. Levi Samsonov | 10-06-21 | 10:58 | 4

@Dirk III | 10-06-21 | 11:02: Destijds 380 euro per maand, maar je praat wel over 20 jaar terug. Ik studeerde overigens aan de UvA, als 1 van de weinigen daar. Geweldige tijd gehad, leuke omgeving. Maar asielzoekers en marginalen plaatsen tussen studenten: gewoon 9 van de 10 x geen goed idee.

drs. Levi Samsonov | 10-06-21 | 11:04

@drs. Levi Samsonov | 10-06-21 | 11:04: VU hier maar ik kon toen al geen kamertje krijgen daar. Paar studiematen wel dus ik kwam er vaak.

Dirk III | 10-06-21 | 11:18

Die man van 50 met die slipjes was ik, waarschijnlijk.
Alhoewel, ik heb daar niet zo'n actieve herinnering meer aan, er is zoveel gebeurd sinds die tijd.

King of the Oneliner | 10-06-21 | 13:27
▼ 1 antwoord verborgen

Knetterdeknetterdeknettergek vat het wel goed samen denk ik.

Lorejas | 10-06-21 | 10:57 | 2

Ik denk dat er nog wel wat knetters bij kunnen.

pjisonline | 10-06-21 | 11:00

@pjisonline | 10-06-21 | 11:00: nog veeeel meer knetters!.. sadomasochisme is waarin we leven en heerlijk vinden we het .. het is een omgekeerde greeeet rieset.. and you will be heppie.

All_Anonymous | 10-06-21 | 11:45

Kansloze mensen ophokken in een huisje. Kan hartstikke goed werken voor een tijdje. Maar kan ook misgaan natuurlijk.

Theodorus.Goldbach | 10-06-21 | 10:53 | 1

Als men het als een ruimtevraagstuk ziet: de villa's in Blaricum, Laren etc. hebben vaak veel en grote kamers, en tuinen waar je heel wat tenten of tijdelijke wooncontainers kwijt kan. Ideaal!

drs. Levi Samsonov | 10-06-21 | 11:03
-weggejorist-
Selassie | 10-06-21 | 10:49 | 1

Huis, geld, Miele én vrouw. Nice

Grifverkeerd | 10-06-21 | 10:45 | 1

Kleine nuance. Geld van de belastingbetaler, Miele van de belastingbetaler, huis van de vrouw. En de vrouw kan optyfen naar een of andere sociale huurwoning ergens in schubbekutteveen ver weg van de familie die haar ondersteund (zegt het woord participatiesamenleving iemand nog iets, waarbij verwacht wordt dat de overheid minder helpt en dat naasten maar hulp moeten bieden?)

peterdh | 10-06-21 | 10:53

Ben steeds weer verbaasd over de verkiezingsuitslag.
Hoe kan het toch zijn dat er zoveel domme mensen in dit land wonen, een land dat elke maand verder achteruitkacheld.

meneer Q | 10-06-21 | 10:43 | 3

een PV met een d ? En de rest beschuldigen van domheid ?!

loser | 10-06-21 | 10:58

;-) achteruitkachelt... naar de kloten helpt.

meneer Q | 10-06-21 | 11:06

Wanneer krijgen belastingbetalers eindelijk eens een keer voorrang?

F1802 | 10-06-21 | 10:42 | 3

Bij het betalen van de belasting.

Selassie | 10-06-21 | 10:50

Nooit. Het is een misvatting dat je denkt daarmee ergens voorrang te krijgen.
Sterker nog. Je wordt als stomme sukkelzak gezien aangezien je zo makkelijk je geld geeft. Ze gaan heel anders om met bedrijven of expats die hier hun geld niet hoeven te verdienen of investeren. Die wordt vrijgesteld van de belasting die jij wel moet betalen.
Het is uiteindelijk gewoon diefstal van jouw zuur verdiende geld maar omdat de overheid deze macht van ons heeft gekregen/ afgedwongen doen we er allemaal aan mee. Je kan gewoon niet anders.

Dirk III | 10-06-21 | 10:59

Hoho de belastingdienst is een anbi instelling.. wat inhoudt dat ze GEEN tegenprestatie hoeven te leveren tegenover het geroofde geld.. soort van legale diefstal in feite.

All_Anonymous | 10-06-21 | 12:03

WEF Agenda 2030.

[x]-Ongeschikt | 10-06-21 | 10:41

Ik heb ook een voorstel.
Kunnen we bij bepaalde functies in de maatschappij een schietstoel installeren of een valluik met uitgang in de Krokodillen vijver?

Datgingniegoed | 10-06-21 | 10:38 | 2

James Bond, jaren 70?

van Oeffelen | 10-06-21 | 10:39

Ik ben voor! Moest tevens lachen.

Gaat het niet dan? | 10-06-21 | 11:11

Waarom hebben bijstandsmoeders en migranten eigenlijk recht op voorrang?
De eerste groep heeft al eerder een huis gehad maar door relatieproblemen staan ze op straat , jammer maar helaas zou ik zeggen en de tweede groep moet m.I. gewoon achteraan aansluiten. De groep die niet zielig is, gewoon belasting betaalt en noodgedwongen nog bij zijn moeder woont , moet nu de komende jaren met voorrang aan een huis geholpen worden.

Oud wijf | 10-06-21 | 10:29 | 4

De rest wordt stelselmatig mishandeld door de overheid.

Festen | 10-06-21 | 11:41

@MoonBeebe | 10-06-21 | 11:10:
Ik zou zeggen na één mep weggaan en wegblijven, voor zo’n klootviool je bezwangerd. Als je dit jarenlang laat doormodderen ben je niet “ sielug “ of kwetsbaar maar uiterst stom.

Oud wijf | 10-06-21 | 12:23

@Oud wijf | 10-06-21 | 12:23: Het is mij duidelijk dat u in uw leven daar nooit mee te maken heeft gehad. De vrouwen zijn niet stom, die kansloze lul is stom. En eigenlijk ben ik van mening dat uw antwoord ook stom is.

MoonBeebe | 10-06-21 | 17:11
▼ 1 antwoord verborgen

Ik voorspel al jaren dat alle ouderen op een dag uit hun eengezinswoning worden gezet , om plaats te maken voor grote migrantengezinnen.

Over een jaar of 20 ben je als alleenstaande of stel in een normaal huis ineens de asociaal.

Dan mag je verkassen naar een appartement 3 hoog achter terwijl je huis wordt geconfisqueerd.

Roos | 10-06-21 | 10:28 | 17

Komt door de zin in je betoog "Waarom zou je..."; ik snap je punt. Maar dan je laatste zin: als er niet gekozen gaat worden. Ik maak dan die keuze. Of ik trek in bij mijn moeder als het niet meer gaat of zij komt bij mij op de gracht wonen. Maar voor nu: iedereen van het erf bij mijn moedertje. Die blijft waar ze is. In haar eigen geliefde huis.

Lorejas | 10-06-21 | 12:57

@Lorejas | 10-06-21 | 12:57:
Je hebt absoluut een punt. Misschien was ik niet verhuisd als ik bij mijn dochter in NZ zou kunnen wonen, op den duur. Maar helaas, daar doen ze ietsje moeilijker over migratie en de kosten die dat met zich meebrengt. Bovendien, je gelooft het niet, is het woning tekort daar nog groter, door het gebrek aan vaklieden.

Oud wijf | 10-06-21 | 13:32

@Oud wijf | 10-06-21 | 10:41: Muurtje slechten en van 2 slaapkamers 1 (grote) slaapkamer maken.

Groenstrook | 10-06-21 | 16:59
▼ 14 antwoorden verborgen

Trauma's voor moeder en kind(eren) nemen we dan maar op de koop toe, dat kost toch geen geld. Oh wacht, in de linkse ideologie gebeuren deze dingen natuurlijk niet, hoe kan ik zo dom zijn.

Gaat het niet dan? | 10-06-21 | 10:22

Geweldig voorstel om het land kapot te maken

Eddy67 | 10-06-21 | 10:22

Een moslima samen met een ongelovige hoer aangelengd met hysterisch krijsende kinderen . Ja zal vast goed gaan.

Koning BongoBongo | 10-06-21 | 10:22 | 1

Mocht het om een moslimman gaan, dan zal dat wellicht wel kunnen als het bijstandsvrouwtje zich maar onderdanig gedraagt en doet wat de man haar opdraagt.

FrankVeer | 10-06-21 | 10:24

Milo Schoenmaker is een apparatsjik van de VVD. Nooit in het werkelijke leven gestaan, laat staan gewerkt en altijd burgermeestertje hier of daar geweest. Is ook actief in verschillende clubjes en heeft het nu tot COA bestuursvoorzitter geschopt. Volkomen wereldvreemd en daarom komt hij nu met zo'n voorstel. Dit soort lui leven in een apart universum ver weg van de bevolking, nog nooit gekozen altijd iets geritseld. En dit soort sneuneuzen besturen ons land......

Blonde Nel | 10-06-21 | 10:20

Wie zoiets voorstelt, is zwaar incompetent.

dr Rechts | 10-06-21 | 10:20

De combinatie student en asieleiser heeft een belangrijk voordeel. Studenten leren dan in een vroeg stadium van hun leven waar zogenaamde idealen in de praktijk op neerkomen. De dominantie van Groen Links in studentensteden zou dan wat afnemen.
Het kan natuurlijk ook dat de student al vroeg leert dat je wel idealen kunt hebben, maar dat je de last daarvan zo snel mogelijk op andere mensen moet afschuiven.
Over bijstandsmoeders heb ik geen mening.

JvanDeventer | 10-06-21 | 10:18

Je bedoelt moslims ,maar je zegt Syriers... slim.

Koning BongoBongo | 10-06-21 | 10:24

Tranen in m'n ogen hier. Mijn progressieve opa en oma deden dit in de jaren '80 al, uit zichzelf en uit een goed hart. 9 Maanden later werd ik geboren; inmiddels ben ik 34 en nog steeds onder behandeling binnen de ggz. Ik word wel heel snel bruin met dit weer..

Eleanor | 10-06-21 | 10:16 | 1
-weggejorist-
greetreset | 10-06-21 | 10:28

Natuurlijk moeten kinderen zo lang mogelijk thuis wonen, hoe meer volwassenen in een huis des te meer belastingen, rioolrechten etc er betaald moet worden

Sinclair | 10-06-21 | 10:15

Er zijn ongeveer 3,1 miljoen alleenstaanden in Nederland de woningvoorraad is dus behoorlijk homeopathisch verdund.
In Duitsland is ook al zachte dwang om rentner te laten verhuizen naar een kleine woning zag zelfs al tiny houses.
De oplossing is zo gemakkelijk maar de kiezer en de politiek willen er niet aan.

polderaar | 10-06-21 | 10:15 | 5

@polderaar | 10-06-21 | 10:15 |
Wanneer verwelkomt u de eerste asielzoekerT in uw huis? Verder raad ik u aan eens wat internationale verdragen aangaande de rechten van inheemse volkeren door te nemen. Misschien dat u dan in gaat zien dat dit soort voorstellen nogal op gespannen voet staan met het e.e.a..

Sjefke7807 | 10-06-21 | 10:49

Ben al naar het buitenland vertrokken, er had twintig jaar geleden al begonnen moeten worden om het voor ouderen gemakkelijk te maken om kleiner te gaan wonen.
Er is ingezet op vinex locaties en niet aan inbreien in grote steden waar ouderen dicht bij voorzieningen kunnen wonen.
Gelukkig zijn er landen waar wel voldoende gebouwd wordt.
Alles is verzand in luchtkastelen in Nederland.

polderaar | 10-06-21 | 10:59

Nog ff wachten en dan krijgen de oudjes. een vakantiekamp aangeboden.

MoonBeebe | 10-06-21 | 11:16
▼ 2 antwoorden verborgen
-weggejorist-
greetreset | 10-06-21 | 10:13 | 1
-weggejorist-
Longhorn | 10-06-21 | 10:11

Zolang het zijn leefruimte niet is.. wat kan hem het dan schelen?

BrokenTipi | 10-06-21 | 10:07

Deze VVD COA meneer voert slechts de Gaaf Land doctrine uit VVD capo di tutti capi Marco Rutte.

william7055 | 10-06-21 | 10:06

Opmerkelijk vind ik het ook dat bij al dit soort discussies met de term 'draagvlak' geschermd wordt. Zo ook hier weer:

"In de politiek en in de media is geregeld aandacht voor overlastgevende asielzoekers, dat vergroot de animo natuurlijk ook niet.
'Overlast is zeer slecht voor het draagvlak. Ik denk dat vrijwel alle partijen in de Tweede Kamer vinden dat overlast stevig moet worden aangepakt."

Er zou eindelijk eens een grondig en gedegen onderzoek gedaan moeten worden naar dat zg 'draagvlak'. Ik vermoed dat men dat niet aandurft, omdat uit zo'n onderzoek zal blijken dat dat 'draagvlak' zo goed als non-existent is.

Dr_Johnson | 10-06-21 | 10:02 | 1

Precies. Dus dat.

Asteroid-B612 | 10-06-21 | 14:56
-weggejorist-
BASinnic | 10-06-21 | 09:53 | 5
▼ 5 antwoorden verborgen
-weggejorist-
feiten_en _cijfers | 10-06-21 | 09:53 | 2

Als je denkt dat het niet gekker kan.. Overbevolking moet aangepakt worden. Ze wringen zich in allerlei bochten maar het enige dat helpt is te stoppen met binnen halen. Maar zij zijn meer van Nil Noblis Absurdum en proppen maar door.

De Let | 10-06-21 | 09:51

Hoe zit dat met dat eerlijk verdelen over alle EU landen? Dat wilde de EU toch graag? Is dat al van de grond gekomen? Weet iemand toevallig wat de laatste stand van zaken is?

Rest In Privacy | 10-06-21 | 09:50 | 3

Interesseert me niks. De EU heeft wat mij betreft niks te zeggen over verdeling. Een land moet kunnen zeggen dat er gewoon niet meer bíj́ kan.

Papa Jones | 10-06-21 | 09:58

Dat 'verdelen' komt niet van de grond, want de Visegrad-landen willen nul asielzoekers opnemen. Bovendien willen asielzoekers zelf niet in Oost-Europese landen ondergebracht worden (zie ook het voorbeeld van Griekenland dat ik hierboven noemde). Zodra ze 'papieren' hebben van Griekenland - of zouden hebben van Polen, Roemenië, Tsjechië, etc - gebruiken ze die om ongehinderd te verkassen naar Duitsland, Zweden, en Nederland, vanwege alle 'freebies'.

Dr_Johnson | 10-06-21 | 10:52

@Papa Jones | 10-06-21 | 09:58:
In Oost-Europa zijn ze daar heel helder over. Zij bepalen wie er binnenkomt, niet de EU. Er volgt dan vaak wat gesputter en gedreig
vanuit de EU, maar per saldo krijgen ze bijna geen "vluchteling" of "immigrant" geplaatst in die landen, helemaal niet als het om moslims gaat.
Het kàn dus wel. De Nederlandse politiek wil alleen niet.

Lefty-Messup | 10-06-21 | 11:06

Nog even voor de duidelijkheid, want uit de comments blijkt toch wel dat het niet helemaal goed begrepen is. Het gaat dus NIET over het delen van een woning met een asielzoeker, maar het delen van een locatie (gebouw). Een situatie die al overal voorkomt: een sociale huurflat kan gewoon gegund worden aan een asielzoeker, en die woont dan boven een bijstandsmoeder en tegenover een gezin met laag inkomen. Helemaal niets schokkends of onfatsoenlijks, tot zo ver.

Wat nieuw is aan dit plan is dat het COA het gehele gebouw huurt of exploiteert, en dus bepaalt wie er in komt. Die kunnen dan voorrang geven aan asielzoekers als ze daar veel van hebben, en de boel verhuren aan anderen woningzoekenden als er minder vraag van asielzoekers is. Komen er meer bij, dan moeten de andere bewoners dus verkassen. En daar gaat het een beetje mis, want dat mag dus helemaal niet volgens de huurwet, tenzij je de woningen verhuurt met een tijdelijk contract.

Muxje | 10-06-21 | 09:43 | 13

Het ergerlijke is dat het helemaal geen oplossing is. Er is gewoon te weinig woonruimte. Of er zijn teveel woningzoekenden. Of allebei.

Een probleem verplaatsen lost het niet op. Misschien wel voor een overheidsinstantie op dat moment, maar in het geheel bekeken is er niets opgelost. En daar zou het over moeten gaan.

Maar ja, als iedereen z'n eigen stoepje blijft schoonvegen en het probleem bij de buren neerzet en denkt dat ze goed bezig zijn...

kloopindeslootjijook | 10-06-21 | 10:20
-weggejorist-
GeltonBrom | 11-06-21 | 07:11
▼ 10 antwoorden verborgen

Naast de bijstandsmoeders, boeren en de rest van NL moet iedereen de uitstoot omlaag gaan brengen... zeker in NL aangezien we hier als mieren op een hoopje leven. Wat doet onze overheid? Die wilt deze hoop nog veel groter maken, meer monden die gevoed moeten worden..,wat betekend het dan voor de rest van ons land? De overheid als Brussel stelt dat we minder moeten uitstoten om te mogen groeien qua inwoners. Gevolg is dus dat we allemaal moeten betalen voor het terugdringen van de uitstoot en dus daarmee mogelijk maken dat al die immigranten hier kunnen gaan wonen en hun leven lang aan het verzorgingsstaat infuus kunnen hangen zonder er ook maar 1 positieve bijdrage te hoeven leveren aan ons land.

Hollandse_blauwe | 10-06-21 | 09:42

Deze oplossing is lang niet radicaal genoeg, het hele asielbeleid moet op de schop met een drastische reductie van de aantallen. Het COA moet een klein clubje worden. Het Deense model met opvang in een ander land moet de norm worden willen we nog een Nederland zoals wij het kennen overhouden, de aantallen zijn eenvoudigweg niet te behappen en het gaat maar door. Wat een Duitse Kanseliere al niet in Nederland kan aanrichten.

AlexanderVissers | 10-06-21 | 09:42

Gemeentes zijn niet zo happig op bijstandstrekkers, die kosten teveel geld.
Dat komt door allerlei regelingen. Woningbouw verenigingen idem dito.
Vandaar het aantal teruglopende sociale huur woningen.
Asielzoekers daarentegen leveren geld op, want het COA betaald en die geldpot is oneindig.

Dzjengis-Somebody | 10-06-21 | 09:37 | 1

Juist.

Zenzeo | 10-06-21 | 09:55

Leuk dat Schoenmaker stelt dat er vorig jaar 150k sociale huurwoningen zijn toegewezen, waarvan "slechts" 25k voor asielzoekers. Ten eerste vind ik dat aantal helemaal niet zo klein, gezien de grote woningnood. Maar nog belangrijker: een flink deel van de mensen die een woning kreeg toegewezen hád al een woning: een koopwoning, een vrije-sectorwoning of een andere sociale huurwoning. Die daarmee dus vrijkomt.

Het gekut met regeltjes rond huurwoningen word wel eens vergeleken met het drukken op een waterbed: je verplaatst je problemen alleen maar. In deze analogie zijn de asielzoekers extra water dat je in het bed pompt. Ga je daar te lang mee door, dan springt de boel.

Muxje | 10-06-21 | 09:34

In de opvang gaat het al helemaal niet zo lekker met die gasten en dus gaan we ze maar ophokken met een kwetsbare bijstandsmoeder. Moeder... dus er zijn kinderen in het spel.
In de culturen die binnen komen zijn vrouwen ondergeschikt aan de man.
Wat kan er mis gaan.

Zou Milo dit plan ook voorstellen bij migranten moslima's? Om die dan bij een kerel te zetten? Neeeej, dat kan niet!! Maar Nederlandse vrouwen zijn kechs of zo en hebben het maar "te pikken".

Milo, je bent een stomme klootzak.

Dirk III | 10-06-21 | 09:34 | 3

En toch gaat het gebeuren, want het deugt.

Acidstain | 10-06-21 | 09:51

Het is net zoiets als een vos in een kippenhok zetten en dan later verbaasd zijn over de aangerichte ravages.

MoonBeebe | 10-06-21 | 09:55

Dit ook nog inderdaad.Andersom is inderdaad ondenkbaar.

du Roi Soleil | 10-06-21 | 10:13

"Dat kan. Als dat past."

Lees, dat doen we als we dat doorgedrukt krijgen.

quantumcollider | 10-06-21 | 09:33

LOL, laat nou 99,9% van die "statushouders" uit een moslimland komen, waar vrouwenrechten echt lekker hoog in het vaandel staan en zo.... Goed plan, pik! Zo zien we maar weer hoe goed de VVD het met het gewone volk voor heeft. Mark is al vreselijk links uit de bocht gegierd, maar dit plan passeert zelfs Sylvana Simons via de linkerbocht!

Nederlanddraaitdoor | 10-06-21 | 09:32

De opportunistische VVD heeft haast om het neoliberale einddoel te verwezenlijken: al het paupervolk in éénkamerhokken bij elkaar. In gidsland USA is dit al decennia tot norm gedwongen, maar hier hebben niet-werkenden en lage loners nog enig comfort, en dat kunnen de nachtwakersstaters met hun bedrijfsvrinden niet langer trekken. VVD: Vrienden Van Dickens.
Brul, krijs en gil dat de overheid diepe zakken heeft. Brul, krijs en gil dat het jouw taak niet is mensen van duizenden kilometers ver te verzorgen. Brul, krijs en gil dat je hen niet verschuldigd bent, dat die europese erfzonde niet bestaat. Brul, krijs en gil dat je het inleveren en uitsluiten beu bent. Brul, krijs en gil dat je geen solidariteit hebt met andermans overbevolking en politiek en dat jij de wereld niet op je schouders hoeft te dragen. Brul, krijs en gil.

zeurmachine | 10-06-21 | 09:32 | 2

En plotseling heb je het. Je begint een handel in oordopjes en oogkleppen.

Nivelleermarionet | 10-06-21 | 09:45

Vraag eens aan de statushouder of hij zijn woning met een joods gezin of een homo koppel wil delen.

letopuwzaak | 10-06-21 | 09:30 | 2

Sterker: het zou de lakmoesproef moeten zijn. Je mag - na alle regeltjes en vergunningen en wat dies meer zij - pas Nerderland in wanneer je drie maanden samen kunt wonen met een paarsbehaarde lesbo. Zo niet, opdonderen.

The-loopy-cowboy | 10-06-21 | 09:33

Als het fout gaat weet je wel wie de schuld krijgt.

Acidstain | 10-06-21 | 10:08

Ik moest ineens weer denken aan dit liedje, ik weet ook niet waarom precies:
Immigration Song (funny)
- www.youtube.com/watch?v=olmQXDpqmmg

Rest In Privacy | 10-06-21 | 09:28

Vergis u niet, dit is slechts een eerste proefballonnetje van das herrenvolk. Ze kijken hoe heftig het gepeupel reageert en als het tegenvalt laten ze het even rusten, om dan weer met een ander gedrocht te komen.

jansma28542681 | 10-06-21 | 09:27 | 2

Weet je nog een aantal jaar geleden het proefballonnetje om asielzoekers in te zetten als ouderenverzorgers?

Dit is meer van hetzelfde.

quantumcollider | 10-06-21 | 09:34

Mijn voorstel aan Milo Schoenmaker: laten we nieuwe statushouders onderbrengen bij statushouders die al een woning (en Miele) hebben toegewezen gekregen. Kunnen ze zo hun eigen landgenoten steunen en Nederland bedanken voor de waanzinnig goede opvang die ze hebben gekregen.

Blonde Nel | 10-06-21 | 09:27 | 4

dit is te simpel om te bedenken. wat een idee!

homieguerneville | 10-06-21 | 09:32

Geen schijn van kans, asieladvocaten staan al klaar het tot aan de Hoge Raad aan te vechten.

Zenzeo | 10-06-21 | 09:35

@Zenzeo | 10-06-21 | 09:35: Asieladvocaten kunnen ook wel statushouders in eigen huis opnemen en op eigen kosten. Daarna alle leden van VVDCDAD66GLPVDAPVDDCU etc. En niet te vergeten: alle rechters en ander befgajus.

discriminazie | 10-06-21 | 10:11
▼ 1 antwoord verborgen

De enige echte oplossing is: Vluchtelingenverdrag opzeggen, stoppen met dat absurde asielcircus, en alles wat hier onterecht verblijft, eruit knikkeren.

En om te beginnen: alles voor die lui verregaand versoberen, dus niet indelen bij bijstandsmoeders in sociale huurwoningen, maar huisvest die lui in tijdelijke 'partytentendorpen' op, 'tijdelijk' want alle inspanning moet gericht zijn op 'terugkeer', niet meer op permanente vestiging. Nederland blijft anders een magneet voor derdewereldlanders die hun levensstandaard willen opkrikken. Wij krijgen oa veel 'statushouders' uit Griekenland, waar eea wel sober is:

"Griekenland kan er ook niets aan doen dat vluchtelingen met verblijfspapieren doorreizen naar Nederland en andere noordelijke EU-landen. Dat de verzorgingsstaat in Griekenland wat kariger is dan elders, is nu eenmaal het gevolg van de door Europa afgedwongen bezuinigingen, zegt de Griekse migratieminister Notis Mitarachi."
"Nederland en vijf andere landen krijgen veel vluchtelingen binnen die in Griekenland asiel hebben gekregen en vervolgens met hun Griekse papieren doorreizen. Ze mogen dan negentig dagen blijven, maar willen niet terug. De vluchtelingen krijgen dikwijls gelijk van de rechter, omdat Griekenland niet goed voor ze zou zorgen."

Ook hier naait de rechterlijke macht ons kennelijk weer: Griekenland is een vrije, veilige democratie, maar klaplopers hoeven er niet naar terug, want hier is meer te halen voor ze.

En zo blijven we maar verder vollopen met handophouders, die ons de komende 20 jaar 600 miljard gaan kosten.

Dr_Johnson | 10-06-21 | 09:26 | 5

600 miljard. Je ziet het nog te positief in ben ik bang.

Dirk III | 10-06-21 | 09:44

@Dirk III | 10-06-21 | 09:44:

Het is de officiële, beredeneerde prognose van Jan vd Beek en drie andere economen, die ook hebben becijferd dat de immigratie/asielverlening ons de afgelopen 25 jaar 400 miljard gekost heeft.

Dr_Johnson | 10-06-21 | 09:53
▼ 2 antwoorden verborgen

Die vent is totaal van de pot gerukt.

Zapata10 | 10-06-21 | 09:26

Toch fideel van die Milo, dat hij Nederlandse vrouwen toch nog een beetje hoop geeft op onderdak. Ja want statushouders krijgen nu eenmaal voorrang hè, daar helpt geen bijstandsmoedertje lief aan. Duimen maar voor Chantal, Wendy, Saskia en al die anderen, dat er voor hen een plekje is bij Mustapha, Hassan of Achmed!

Zenzeo | 10-06-21 | 09:26 | 3

Dat wordt voor Chantal, Wendy, Saskia dan permanent in de keuken verblijven, huishoudelijk werk doen en voor het slapen gaan Hassan even een happy-end bezorgen.....

Blonde Nel | 10-06-21 | 09:30

@Blonde Nel | 10-06-21 | 09:30: dat zal dan die fameuze 'tegenprestatie' zijn...

Zenzeo | 10-06-21 | 09:33

De integratie moet toch in de slaapkamer plaatsvinden, zeggen alle experts, kan de overheid mooi een handje helpen door de allochtoon + slaapkamer naar je toe te brengen. En die enge rape-culture hebben alleen jonge studentes last van volgens Amnesty, dus er kan gewoon niks misgaan.

Festen | 10-06-21 | 11:47

Graag meer aandacht voor het Deense model waar asielzoekers bUITen Europa worden opgevangen.
Mijn plan: Frans-Guyana! Dat is immers EU-grondgebied buiten Europa. Waar 2,3 personen per vierkante kilometer wonen. Dus plaats genoeg. En het Franse Vreemdelingenlegioen is daar al gelegerd om voor de veiligheid te zorgen.

theo-is-dood | 10-06-21 | 09:24 | 2

Wij hebben ook nog een paar Nederlandse gemeenten buiten Europa

BASinnic | 10-06-21 | 09:56

"het Deense model waar asielzoekers bUITen Europa worden opgevangen."

Nou ja, dat willen de Denen graag, en het parlement heeft daar ook vóór gestemd, en zelf vind ik het voor Nederland 'navolgenswaardig', maar het gebeurt in de praktijk nog niet.

Eerst maar eens zien of de Denen eea werkelijk kunnen realiseren.

Dr_Johnson | 10-06-21 | 10:45

Dat WML meisje wist niet hoe snel ze de geïnterviewde moest afkappen toen hij voorstelde dat Milo Schoenmaker eerst zelf maar even statushouders op moest nemen in zijn eigen huis.

Blonde Nel | 10-06-21 | 09:22 | 1

Is ook zo goedkoop.

van Oeffelen | 10-06-21 | 09:36

Man, man..... (vrouw, vrouw), een Miele is niet genoeg. Doe er een vrouw bij cadeau!

HenkyPanky | 10-06-21 | 09:22

Wie bij de staat zijn of haar hand ophoudt moet daar ook wat voor terugdoen.

van Oeffelen | 10-06-21 | 09:20 | 6

Wel wat maar niet dit.

Koning BongoBongo | 10-06-21 | 09:42

Asielzoekers houden ook hun hand op bij de staat. Beste wat ze terug kunnen doen is een retourticket naar hun thuisland kopen!!

Heelsum | 10-06-21 | 10:05

Is de politie, IND, zorg, justitie en coa aan het werk houden een positieve bijdrage? Of bedoelt u wat anders?

Hollandse_blauwe | 10-06-21 | 10:20
▼ 3 antwoorden verborgen

De weg kwijt is nog zwak uitgedrukt. Wij zullen als maar meer mensen opnemen. Wij kidnappen zelfs IS verdachten die in afwachting van hun proces vastzitten in het land waar zij hun misdaden begaan hebben. Om ze hier voor een rechter te brengen. Syrië en Iran zijn best in staat ze daar volgens hun recht te veroordelen. En al die jonge mannen verplicht samen onder een dak samen zetten met bijstand Truus met haar kinderen is een gedachte van een zieke geest. Het is al vaak moelijk naast autotone buren te wonen gezien de conflicten bij de "Rijdende rechter". Het gaat allemaal nog heel slecht aflopen. Daarvoor hoef ik geen glazen bol te heben.

I.Q. NUL | 10-06-21 | 09:19 | 1

Of het is allemaal precies zo de bedoeling

du Roi Soleil | 10-06-21 | 09:23

Opsluiten en sleutel weggooien a.u.b.

gerrie de perrie | 10-06-21 | 09:19

Ik verwacht dit soort debiele luchtballonnetjes eerder van Groenlinks, pvda en D66, dan van iemand van de VVD.... wat zeuren jullie toch, bij ons in de villawijk hebben wij ook onze zorgen hoor.... jullie plebs en gepeupel moeten gewoon een beetje inschikken.

Karel Kruizenruiker | 10-06-21 | 09:19 | 1

VVD is extreem links! Het verschilt in niets van GL.

discriminazie | 10-06-21 | 10:14

Je wilt de wereld redden, de mensheid, het klimaat. Dus je sluit wat akkoorden, tekent wat verdragen en vervolgens kijk je machteloos naar ons. Je kan niet meer. Kunt niet meer bouwen, kunt niets meer sturen, geen invloed en geen pauzeknop. Het overkomt ons, allemaal! Ach en wee.

Dan komt de VVD-aard boven drijven. Die anderen, dat zijn problemen. Die problemen moeten weg. Gooi ze op een hoop, bij elkaar, maar uit het zicht. Want wat niet zichtbaar is bestaat niet. Waar hebben we toch zulke regenten aan verdiend.

All_yall | 10-06-21 | 09:16

Wordt hier echt over nagedacht? Deze Milo meteen zijn huis uitzetten en een klein kutflatje (een "studio" noemen we dat hier) geven in ons gebouw, met 50% asielzoekers. Daarna zijn huis (reken maar dat dat groot genoeg is) aan 2 asiel-gezinnen geven. Krijgt dat D66 volk er ook eens mee te maken.

namur62 | 10-06-21 | 09:15

De oplossing is simpel en ondenkbaar in de moderne politiek: Opzeggen VN vluchtelingenverdrag.

omanders | 10-06-21 | 09:14

Ik vind het werkelijk onbegrijpelijk dat nota bene de Deense PvdA wél voor elkaar krijgt wat hier Wilders al jaren wilt. Is de politiek dan zó kleinzielig dat ze liever het land naar de kloten helpen dan toegeven dat Wilder wellicht een punt heeft?
De Deense politiek heeft een beleid voornamelijk gericht op het weghouden van asielzoekers en het schijnt nogal goed te werken. Zo goed, dat Rob Roos aangaf wellicht wel de Deense PvdA te stemmen toen hem dat gevraagd werd bij Dit is De Dag.
Maar nee, dan Nederland, waar de PvdA ging knuffelen met al die allochtonen die hier mislukt waren, die voor geen meter geintregeerd waren. Die gelijk Racist en Facist staan te roepen op het moment dat vraag mogelijk kritiek dreigt te bevatten.
En nu, driegen die partijen ook nog aan te schuiven bij het nieuw te vormen kabinet.
Is dat nou een moeilijke taal om te leren, dat Deens?

Harvey2Face | 10-06-21 | 09:13 | 2

"Is de politiek dan zó kleinzielig?" Een hele dikke JA.

Zeebonkus | 10-06-21 | 09:17

namur62 | 10-06-21 | 09:21
-weggejorist-
Soskia-Versnijders | 10-06-21 | 09:12

Doen. Meteen doen. Overal. Des te sneller komt de totale ineenstorting van dit ooit zo mooie land dichterbij. Des te sneller kunnen we opnieuw beginnen.

balustrade | 10-06-21 | 09:12

Ik heb de hier verguisde Jensbaba een hele tijd geleden horen zeggen dat er in de (nabije) toekomst woningen meerdere gezinnen in woningen gestopt gaan worden. Een keuken en een badkamer per gezin is immers onzinnig. Zoals wel vaker heb ik daar toen een beetje om gelachen, maar dit is natuurlijk wel de eerste stap in die richting.

C1O2 | 10-06-21 | 09:12

Ik vind, net als veel mensen, dat vluchtelingen maar in de regio moeten worden opgevangen, en dat gelukszoekers gewoon een visum moeten aanvragen en tot die tijd thuisblijven, maar er is, denk ik, wel een verschil tussen die student en die statushouder. Het alternatief voor die student is namelijk in 99% van de gevallen niet: op straat slapen. Die persoon heeft geen vangnet in de vorm van een huis van pap en mam.

konjodebonjo | 10-06-21 | 09:11

*boekt ticket naar Forumland*

Egerius | 10-06-21 | 09:11

Als we vandaag nog beginnen met het uitkopen van boeren en dat er meteen op de gekochte grond woningen neergezet gaan worden? Vergunningen en inspraak zijn tijdelijk niet nodig. Immers enrome woningnood en dat eist spoed. Stikstof-problematiek? Dat is alleen tijdens het bouwen en dus maar van korte duur. Hooguit een jaar. Als de boer was blijven boeren, dan was het jaar in jaar uit stikstof. Sowieso dus een enorme winst behaalt. En dan staan er wel mooi spiksplinternieuwe CO2-neutrale woningen voor de statushouders! Win-win-win.

Rest In Privacy | 10-06-21 | 09:11 | 8

Stikstofcrisis aanpakken: Schiphol en alle vliegvelden dicht; Pernis dicht; Tata Steel dicht; alle chemische industrie dicht; alle maak industrie dicht. Je moet een kijken hoe dat scheelt in stikstof. Je importeert alles vanuit het buitenland. Grote overslag aan de grens. Overladen op electrische vrachtauto's en afleveren op plaats van bestemming. Daarnaast al het kantoorpersoneel thuis werken; al het sales-personeel thuis laten werken. Scheelt reisbewegingen dus CO2 door auto's. Moet je eens kijken hoe snel die stikstofcrisis wordt opgelost.

loser | 10-06-21 | 11:11

@Heelsum | 10-06-21 | 10:00: De bomen op de Veluwe worden al massaal omgehakt, dus het begin is er al....

knalrode lippenstift | 10-06-21 | 14:34
▼ 5 antwoorden verborgen

You will own a statushouder and you will be HAPPY.

Reebensteeltje | 10-06-21 | 09:11 | 1

You will own a statushouder and HE will be happy.

Egerius | 10-06-21 | 09:12

what could go wrong right

Sweeeeed | 10-06-21 | 09:10

Miele Schoenmakers.

Schoorsteenveger | 10-06-21 | 09:10

Milo Schoenmaker heeft dringend psychische hulp nodig, en een cursus realiteitszin.
Ontsla die flapdrol op staande voet.

laurentius | 10-06-21 | 09:09

Nou, dat zie ik zo snel nog niet gebeuren, want mensen gedwongen bij elkaar plaatsen eindigt in menselijke drama's, moord , doodslag en elkaar er uit treiteren.
Wa ik wel zie gebeuren - en dat heb ik op GS al eens eerder beweerd- is dat al die grote groep obejaarde alleenstaanden of echtparen in Nederland die in een nog "veel te groot" huis wonen dat zij vijftig jaar geleden hebben gekocht er middels "financiele prikkels" uitgetreiterd worden. Dan wordt door de overheid opgelegd hoeveel woonruimte jij nodig hebt, en voor alle ruimte daarboven ga je zo veel belasting betalen dat je vanzelf vertrekt naar die onaantrekkelijke aanleunwoning met bed, keuken en badkamer in de woonkamer die je nog net kan bekostigen van de gedwongen verkoop van je koophuis.
Ondertussen gaat de overheid gewoon door met het importeren van een stad aan uitvreters per jaar.

me163komet | 10-06-21 | 09:09 | 4

We krijgen dus een communistische regime.
Beetje het model china

Roger-Rabbit | 10-06-21 | 09:13

Uiteindelijk is het niks anders dan een genocide-proces. Zowel etnisch, cultureel als linguistisch.

du Roi Soleil | 10-06-21 | 09:18

Zeker weten! Wegwezen uit Nederland!

Groenstrook | 10-06-21 | 15:19
▼ 1 antwoord verborgen

Dit is puur bijstandsontvangers pesten. Onbegrijpelijk dat een Schoenmaker op zo'n hoge positie komt. Niemand heeft hem gekozen en toch meent hij wat te mogen zeggen over hoe bijstandsgerechtigden moeten leven.

De VVD is inmiddels kampioen in het wegmoffelen van problemen. Doe gewoon iets aan die instroom van 500+ asielzoekers.

StiekemeBunzing | 10-06-21 | 09:07 | 1

Nou zijn sommige situaties ook wel absurd. Jeugdvriend, ouder dan ik, heeft in 1986 zijn eenmanszaakje gestopt. Kwam in de “soos”, kind na kind. Verhuisd naar een kleinere gemeente en heeft daar een eengezinswoning gekregen in de jaren 90.
Nog steeds in de bijstand. Gescheiden. Vrouw ook in de soos in een flatje.
Kinderen uit huis nu. Hij woont nu alleen in dat huis en krijgt dit jaar na dus zeg maar 35 jaar bijstand AOW.

J.Cash | 10-06-21 | 09:30

VEEL beter: Voor iedere 10k maandelijks bruto inkomen en/of 500K vrij vermogen één extragratis gezinsverrijker.

Dat wordt me een feest op Paleis Soestdijk.

@demol "Prince van Rockanje" tipt. Ik ga kijken!

Joffri | 10-06-21 | 09:07 | 3

Prima idee. Bij ons in het dorp zitten hele grote villawijken met huizen die eigenlijk best wel groot zijn. Daar wonen veel mensen die op gl, vvd en d66 stemmen, ik neem aan dat dit niet anders is in de rest van het land.
Zij willen veel immigranten en hebben plek, dus dat is rond.

Bijkomend: grote tuinen, daar past prima een vogelhakker, of 2.

Nuuk | 10-06-21 | 09:11

Paleis Soestdijk??? Dat gaat Bernard nooit goed vinden.

austinhealey | 10-06-21 | 09:30

Ik vind het eigenlijk wel een heel goed idee. Eens kijken of dit echt bijdraagt aan het begrip. Ik denk het niet. Daarnaast kunnen bijstandmoeders en andere groepen die lekker links stemmen ook eens van dichtbij ervaren wat hun politieke keuze voor effect heeft, ook als ze dus weggejorist worden omdat ze plek moeten maken voor een nieuwe lading uitvreters.

lamlendig | 10-06-21 | 09:06 | 2

Veel van die bijstandsmoeders stemmen PVV. Bovendien zijn veel mensen op links ook ontevreden over het linkse immigratiebeleid maar vanwege polarisatie en zwartmakerij door de media zullen mensen maar moeilijk over durven stappen.

Zeebonkus | 10-06-21 | 09:11

Een bijstandsmoeder stemt echt niet links. Links is voor de rijken.

R.F.Pickering | 10-06-21 | 09:12

Het wordt tijd om dit land te verlaten, mense. Het is op. Want van enig verzet, laat staan een opstand, zie ik voorlopig niets en ook nooit meer iets komen.

Dubbelepunthoofd | 10-06-21 | 09:05 | 4

@me163komet | 10-06-21 | 09:12: We hebben nog steeds de aantallen. Als een miljoen mensen het binnenhof bestormen dan vallen er misschien wel lijken maar dat wint het volk wel. Ook niet elke militair en agent zal op burgers vuren.

Zeebonkus | 10-06-21 | 09:25

Exactly my thoughts.

Gaat het niet dan? | 10-06-21 | 10:25

@Zeebonkus | 10-06-21 | 09:25:
"Als een miljoen mensen het binnenhof bestormen dan vallen er misschien wel lijken maar dat wint het volk wel"

Zonder meer, maar dan treedt een typisch Nederlands verschijnsel op ; je speelt een prachtige wedstrijd, maar vergeet te scoren.
Dus als zo iets zich ooit voor zou doen, en "het volk" zou winnen, dan zou men niet weten wat men met die overwinning aan moet en wat men moet doen om de veranderingen door te voeren. Uiteindelijk zou de zelfde groep incompetente volksverlakkers die was weggewerkt weer terugkeren, en alles was voor niets.
Nederland ten voeten uit.

me163komet | 10-06-21 | 10:25
▼ 1 antwoord verborgen

Dit is dus puur zo'n plan dat vanuit de ivoren toren van de beleidsmakers is geschreven. Niemand denkt eraan om ook de groep waar het daadwerkelijk om gaat mee te nemen in dit soort voorstellen. En laten we eerlijk zijn, dit is toch gedoemd om te mislukken? Waarom hebben dit soort figuren altijd zo'n groot bord voor de kop?

bolwerk | 10-06-21 | 09:04

Dit kan toch niemand meer verbazen? Binnen de kaders van de wet krijgen we dit land nooit meer op orde.

Zeebonkus | 10-06-21 | 09:04

Milo Schoenmaker per direct uit zijn functie zetten, hij heeft nu echt genoeg bewezen dat ie ongeschikt is.

tsjajaja | 10-06-21 | 09:03 | 4

Geef ‘m zijn leest terug en dit keer er bij blijven !

Ambiorix | 10-06-21 | 09:12
▼ 1 antwoord verborgen

Mensen die dit bedenken zijn volslagen idioten. Wanneer de Volkskrant hier ruimte voor inruilt wil je toch niet meer serieus genomen worden.

metdedag | 10-06-21 | 09:02

Een groot deel van de bijstandsgerechtigden is van allochtone huize. Prop ze op elkaar. D.w.z: nog voor de gezinshereniging. En laat het gezin pas overkomen als ze zelf een andere woning hebben gevonden.

LucaBrasi | 10-06-21 | 09:02

Elke maatregel die bijstandiers motiveert om te gaan werken juich ik van harte toe.

Epistulae_Morales | 10-06-21 | 09:02

Het is niet zo moeilijk. Vorder alle via AirBnB aangeboden woonruimtes en stop daar asielzoekers in. Dan heb je drie vliegen in één klap:

De asielzoeker heeft een woonplek
Je hebt minder rolkofferterreur
De elite weer nu ook was asielzoekers zijn.

Haberdoebas | 10-06-21 | 09:01

Hopeloos en verloren, dit land.

Freezzz | 10-06-21 | 09:01

Eerste reactie: het is toch geen 1 april? Wat een gevoelloze, gewetenloze bureaucraat, die Milo S.

J.P.Drapeau | 10-06-21 | 09:01 | 4

@Kijkeensaan | 10-06-21 | 09:13: mijn ount is: waarom zou een bijstandsgerechtigde meer rechten moeten hebben dan een verrelandier? ze zijn beide kostenpost. Ik heb dan nig liever een gelukszoeker eigenlijk dan iemand die al ik weet niet hoeveel kansen niet gepakt heeft...

Epistulae_Morales | 10-06-21 | 12:30
▼ 1 antwoord verborgen

Coa doet vele woningen confisqueren binnen gemeentes. Komt er een hoekwoning vrij? Dan kan er weer 1 jonge vent uit Eritrea zijn beloofde woning incl miele, WiFi, tuin en oprit betrekken. Ik heb het nu al meermaals in onze stad zien gebeuren. Het is te gek voor woorden. Er zijn hele hordes met die opgeschoren koppies allemaal uit Eritrea, spreken geen fatsoenlijk woord Nederlands, en krijgen met voorrang een huis toegewezen... misschien een hele gekke vraag; wat moeten we met deze mensen? Waarom brengen we heel ons land in beweging, zelfs tijdens de lockdown om al deze mensen op te vangen en te “ moeten” huisvesten en voorzien van eigen woning? Ik snap het simpelweg niet. Wat hebben we nu aan mensen die financieel nooit rendabel zijn? Die geen onderdeel vormen van onze gemeenschap maar er parallel naast leven? Die geen positieve bijdrage wilt en hoeft te leveren om toch van A tot Z onderhouden te worden?

Hollandse_blauwe | 10-06-21 | 09:01 | 2

En ik durf te beweren dat zeker 25% van die gasten uit Eritrea nog lekker de dief uithangt ook. Ik heb er genoeg gezien en gesproken en ik denk dat het percentage dat ik zojuist noemde nog een voorzichtige schatting is.

Zeebonkus | 10-06-21 | 09:08

Het zal toch met internationale verdragen te maken hebben, anders krijg je de VN weer op je dak. Het wordt tijd dat deze verdragen opnieuw tegen het licht worden gehouden. Deze stammen uit andere tijden en waren voor andere doeleinden bedoeld. In de huidige tijd wordt er teveel misbruik van gemaakt (zeg gerust alleen maar). Dit is niet meer te behappen voor de ontvangende landen en dan krijg je dit soort uitwassen.

R.F.Pickering | 10-06-21 | 09:30

De meeste gekken lopen niet buiten het gekkenhuis, maar zitten in de 2e kamer.

Gaat het niet dan? | 10-06-21 | 09:01 | 1

Tweede kamer is een gesticht met enkele begeleiders.

likdoorn | 10-06-21 | 09:08

Terwijl de oplossing zo simpel is: Geen immigranten gratie meer.

Probleem weg.

Wijze uit het Oosten | 10-06-21 | 09:00 | 1

Wat moeten Miele aandeelhouders dan met hun aandelen?

Gaat het niet dan? | 10-06-21 | 09:01

Laat die Milo maar eerst het goede voorbeeld geven. Heeft die VVD-er eens aangedacht om al die lege kantoorgebouwen te laten ombouwen tot apartementen ? Kunnen daar die statushouders gaan wonen en voor zich zelf zorgen. Goed voor de werkgelegenheid, goed voor woningtekort en leg je je eigen problemen niet bij anderen op het bordje ?

loser | 10-06-21 | 09:00 | 1

Ombouwen tot appartementen is een goed idee.
Dan gaat het fout: NIET naar statushouders. maar naar Nederlanders die al 15 jaar op de wachtlijst staan.
Statushouders/asieleisers/whatever: gewoon achteraan sluiten.

Maytheforcebewithyou | 10-06-21 | 16:01

Voordeel voor die moeders, inwonende neemt wel een nieuwe Miele mee en een flinke uitkering.

Gaat het niet dan? | 10-06-21 | 08:59 | 3

Om vervolgens gekort te worden op hun eigen uitkering. Zo'n bijstandsmoeder gaat er echt niet op vooruit.

loser | 10-06-21 | 09:01

@loser | 10-06-21 | 09:01: Nee een win win situatie zit er niet in. Alleen voor de statushouder, gratis zijn eigen blanke sex slavin.

I.Q. NUL | 10-06-21 | 09:39

Sorry, was inderdaad wat te positief.

Gaat het niet dan? | 10-06-21 | 10:26

Investeerders en pandjessjacheraars voegen ook niets toe aan ons land. Ze kopen en verkopen weer. Ze maken niets. Er komen geen huizen bij. Ze voegen niets toe. Ze tappen alleen af waar hoge nood is. Sywert is niet de enige.

Zolang de markt ramvast zit omdat er niet genoeg aanbod is kan het op geen enkele manier weer gaan werken.

Wat de overheid al lang, lang, lang geleden al zag aankomen. Dus stoppen met dat pandjes sjacheren en stoppen met woningen laten opkopen, eerst weer een normale situatie.

De markt moet in dienst staan van de samenleving, niet andersom.

kloopindeslootjijook | 10-06-21 | 08:56

Opvang in leegstaande tuinhuizen in Blaricum?

Beste_Landgenoten | 10-06-21 | 08:56 | 1

En Laren.

Gaat het niet dan? | 10-06-21 | 08:57

Dus iedere bijstandsmoeder krijgt een asielslaaf.
Mag ze die ook aan derden verhuren?

Hiram | 10-06-21 | 08:55

De meerderheid van Nederland heeft toch echt op partijen gestemd die dit straks mogelijk zullen maken, dus blijkbaar vindt men dit prima.

espan | 10-06-21 | 08:55 | 1

De meerderheid van Nederland heeft er ook geen direct contact mee.

De Eierbal | 10-06-21 | 09:10

Komt op mij over als een diepgewortelde minachting van bijstandsontvangers. Het probleem eerst groter laten worden en dan bij elkaar in een woning dumpen. Zodra de vragen dan te lastig worden, moeten gemeenten het maar oplossen. Hoe krijgt deze partij nog stemmen?

All_yall | 10-06-21 | 08:54

Anouk kan het iedere bijstandsmoeder aanrader.

Montgomery Burns | 10-06-21 | 08:53

Met hun erkende artsendiploma kwamen ze toch zo aan het werk hier die buitenlanders?

stipjes | 10-06-21 | 08:53

Zoals bij de Oeigoeren in China, asielzoekers mogen dan ook in het bed kruipen bij bijstandsmoeders om het omvorming naar een moslimstaat wat te versnellen??

MargauxGrandCru | 10-06-21 | 08:52

VVDers met stip de meest schaamteloos corrupte politieke partij van Nederland. Kan die Milo even uitleggen welke vrindjes van hem met dit model multimiljonair gaan worden over de rug van bijstandsmoeders?

Zeurders | 10-06-21 | 08:52

Hmmmm, dus het aantal verkrachtingen van studentes is toegenomen en er is een proef geweest waarbij asieleisers woonruimte delen met studentes? Is daar wellicht een verband?

Geenzuiverkoffie | 10-06-21 | 08:52 | 1

Lijkt mij geen zuivere koffie

MargauxGrandCru | 10-06-21 | 09:02

Als alle VVD'ers in Nederland 1 asielzoeker in huis nemen is het probleem meteen opgelost... ow wacht... NIMB!

Swaffelkaffert | 10-06-21 | 08:51 | 1

Willem kan er ook wel 3 opnemen met z'n riante bijstandsuitkering, bijkomend voordeel heeft ook nog 3 gewilde dochters in huis.

likdoorn | 10-06-21 | 09:02

Dit zien ze al decennia aankomen, de wachtlijsten voor een huurwoning waren 30 jaar geleden al bizar, en opeens moeten ze gaan bouwen-bouwen-bouwen.

Hier klopt iets helemaal niet.

kloopindeslootjijook | 10-06-21 | 08:49

Typerend voor hoe er wordt omgegaan met dat multiculturele migrantenfiasco in politiek Den Haag. Het wordt stelselmatig bij de bestaande onderklasse(n) en lage middenklasse over de schutting gekieperd en als die protesteren zijn het racisten of erger. Sociaal zwakkeren zonder migratieachtergrond moeten er (nu ook letterlijk) tussen wonen en de overlast, criminaliteit, psychische problematiek en soms totale tribale achterlijkheid van een groot aantal van die migranten op dagelijkse basis ondergaan. Deugen moet je je financieel kunnen permitteren, dat blijkt eens te meer. Het is een luxe gimmick in de categorie leuke dingen voor 'progressieve' mensen (met geld genoeg om zich fysiek aan de ellende te kunnen onttrekken).

Schulzie | 10-06-21 | 08:48

Is dit satire?

guile | 10-06-21 | 08:47 | 1

Het is uw avondland.

Graaf_van_Hogendorp | 10-06-21 | 08:48

Autochtonen (of eigenlijk iedereen buiten COA-klant) zijn de tweederangs burgers. Het staat gewoon in de volkskrant netjes opgeschreven zonder kritische vraag (journalist of facilitator dan dus?). Hoe ging dat liedje over de volkskrant ook alweer?

TheseDays00 | 10-06-21 | 08:47

Twee dingetjes zijn belangrijk:

1: "Het COA huurt het gebouw als geheel"
Het gaat dus om een gebouw dat door het COA gehuurd wordt en waar de gemeente bijstanders in zet. Niet andersom.

2: De COA-baas is VVD. Het aantal VVD-stemmers onder de bijstanders is heel erg laag. De VVD verliest hier dus geen stemmen mee. Voor de VVD zijn beide groepen toch allee maar onrendabelen, dus voor VVD-ers maakt dit niks uit.

ParadiseLost | 10-06-21 | 08:47 | 1

Met welk geld huurt het COA dat gebouw? Met het geld van Nederlanders. Een Nederlands gebouw. Als het COA dat niet deed dan was er ook helemaal geen tekort voor Nederlands. Doe nu niet net alsof de Nederlanders woningen innemen van de asielzoekers.

du Roi Soleil | 10-06-21 | 09:06

Waarom niet huizen in villawijken confisqueren? Die hebben een groot woonoppervlakte waar je heel wat mensen in kwijt kunt.

Bataafje | 10-06-21 | 08:46 | 1

Dat heeft de gemeente Utrecht jaren geleden met een zigeunergezin gedaan. Is niet goed bevallen deze postmoderne Flodder recreatie.

Graaf_van_Hogendorp | 10-06-21 | 08:49

Hebben de kids weer eindelijk een vaderfiguur in hun leven.

Reebensteeltje | 10-06-21 | 08:46 | 1

Iets zegt me dat een quat kauwende figuur die de hele dag op de bank zit buiten 5x om te bidden niet bepaald een positief vervanging voor een vader zal zijn.

Graaf_van_Hogendorp | 10-06-21 | 08:48

Is het alweer 1 april ofzo? Een bijstandsgezin met een ontploffiër dat is vragen om problemen. Of ziet hij het als een variant op The Hunger Games. Degene die overblijft krijgt een Miele for life.

upbeat | 10-06-21 | 08:46

1april, kikker in je bil, oh wacht.

Rest In Privacy | 10-06-21 | 08:46 | 1

Asieleiser in de bil...

Graaf_van_Hogendorp | 10-06-21 | 08:47

Ik zie méér in het vorderen van tweede woningen, wat in de crisisjaren na de oorlog óók gebeurde, zodat er mensen die wachten op een huurwoning kunnen worden geplaatst.
Ook de huizen van pandjesbazen mogen hier onder vallen wat mij betreft.
Nood breekt wet.

Oh ja en vergeet niet eerst de kraan dicht te zetten.

Papa Jones | 10-06-21 | 08:45

Als je als 20/30-er een huis wil, en niet bij je ouders wil wonen, dan moet je als 20/30-er eens stoppen met op dat fucking '66/GL/CDA/VVD te stemmen. (Die laatste is nog het minst een probleem, die doen alles om aan de acht te blijven).

TheEgg | 10-06-21 | 08:45 | 1

of gaan werken.. dat schijnt ook te helpen
En nee.. 20 uur per week een beetje de sneeuwvlok uithangen op een kantoor en denken dat je een werkweek hebt gedraaid is geen werken, dat is lanterfanten.

Epistulae_Morales | 10-06-21 | 09:06

Goede combinatie de SER+FnV adviseert aan de formateur ook niet-werkende ouders zouden de komende vier jaar kinderopvangtoeslag krijgen.
Kan de bijstandsmoeder heel de dag neuken met de statushouders zonder kinderen erbij.
Wat een land.

2_amazing | 10-06-21 | 08:44 | 1

En komt daar een kindje van kan die ook meteen weer naar de gratis opvang.

likdoorn | 10-06-21 | 08:53

Dit land wordt zo verschrikkelijk slecht bestuurd.

hagelkruis | 10-06-21 | 08:44 | 1

Nou ja... wat huisvesting betreft wordt Nederland gewoon niét bestuurd.
De politiek zit erbij en kijkt ernaar.

Papa Jones | 10-06-21 | 08:48

BijstandsMoEdErS dus mengen met tuig. Dus kinderen mengen met tuig. Kinderen van bijstandsmoeders naar de totale fatale tyfus helpen. Deze vreselijke man speelt met kinderlevens. En nou niet omdat ik verwacht dat die kinderen vermoord worden. Wel omdat die kinderen toch al kwetsbaar zijn. En dus omringen we ze maar met gorgelend en onverstaanbaar arabisch volk dat er ook nog eens een keer zo hun eigen gewoonten op nahoudt. Kindermishandeling is het.

Leptob | 10-06-21 | 08:43 | 5

@Beste_Landgenoten | 10-06-21 | 08:47: Niet persé, er zitten ook fijne mensen tussen. Maar ook een hoop mensen met een hele hoop problematiek (lees trauma's). Mengen is niet verstandig.

Jiet Panssen | 10-06-21 | 09:01

Ja.

Blonde Nel | 10-06-21 | 09:34
▼ 2 antwoorden verborgen

Omvolking in volle gang, het is zeer duidelijk voor wie er ruimte moet worden gemaakt. Elke week weer voor 500 MAN dus.

endtotrolling | 10-06-21 | 08:43 | 1

Jonge gezonde, strijdvaardige apothekers dus.

Nivelleermarionet | 10-06-21 | 09:03

Arme moeders …..

Man-bear-pig | 10-06-21 | 08:43

Ja daarmee vergroot je het draagvlak.
*proest*

knutsel_ | 10-06-21 | 08:43 | 1

Bijstand mama's hebben hoogstwaarschijnlijk gestemd op partij die voor massa import zijn. Dus ik neem aan dat er inderdaad draagvlak is onder deze doelgroep voor dit idee?

Graaf_van_Hogendorp | 10-06-21 | 08:44

Als we nu eens beginnen met het verplicht opnemen van een statushouder bij alle VVD stemmers.

likdoorn | 10-06-21 | 08:43

Wat dacht je van de asielzoekers niet meer binnenhalen en de vrijgekomen woningen in asielcentra verhuren, al dan niet in overleg met de gemeente, aan bijstandtrekkers, incl. een werk-leerloket, peuterspeelplaats, ect. ect. De infra ligt er al. Maar dat zal wel niet in het businessplan van meneer staan.

photto | 10-06-21 | 08:43 | 1

Daar begint elk gezond plan mee: hoeveel instroom kunnen we áán.
Nou, gewoon helemaal NIET dus, gezien het gruwelijke tekort aan huizen dat éérst weggewerkt moet worden.

Papa Jones | 10-06-21 | 08:54

Willen ze wellicht de voordeursregeling gaan toepassen. Dat betekent meer mensen met uitkering onder één dak is korten op de uitkering. Is dat het? Iemand?

HoniSoit | 10-06-21 | 08:42 | 1

Dank voor uw idee. Een noodwetje is al in voorbereiding.

Nivelleermarionet | 10-06-21 | 08:50

Bij ruimtegebrek stuur ze lekker terug. Moeten ze straks ook de bankrekening delen?

stipjes | 10-06-21 | 08:41 | 1

Dat doen ze al. Of denkt u dat ze zelf voor hun kost en inwoning betalen? Dat geld komt niet uit de lucht vallen.

Graaf_van_Hogendorp | 10-06-21 | 08:44

Ik wil een eigen statushouder.

RickTheDick | 10-06-21 | 08:40 | 1

Als ze maar lekker is

Jiet Panssen | 10-06-21 | 09:02

Ja joh, vol pension met kost en inwoning, ziet niemand in dat dit niet meer gaat zo.

zilverrug | 10-06-21 | 08:40

Jeetje, schrik ik van hoor. Al drie maanden wachten op een huis. Pfoei! Daar zouden ze opvang voor moeten regelen. Een soort asielzoekeroopvangcentrum ofzo. Owwww. Wacht.

mono-culti | 10-06-21 | 08:39

Gelukkig gaat het volgend kabinet paal en perk stellen. Bijstandsmoeders en jongeren die een huis zoeken worden vanaf dan volledig uitgesloten. Problem solved.

Remi A. | 10-06-21 | 08:39 | 2

In Nijmegen en Utrecht werden asylanten opgehokt bij studenten. Wie o wie kent een student die deelgenomen heeft aan dit experiment ? Hoe is het samenleven met derdewereldlanders bevallen?
Wie is hier ervaringsdeskundige ?

theo-is-dood | 10-06-21 | 08:47

Tja. Maar wat verwacht kiesvee dan? Ze stemmen op partijen die op industriele schaal anderskokenden wil importeren. Denkt kiesvee dan echt dat deze lieden dan vervolgens gestald wordt bij politici waar ze op stemmen?

Neen, ze worden gewoon bij u in huis gestald. Echt niet bij Alexander Penthouse cum suis. Dus... u krijgt wat u stemt.

Graaf_van_Hogendorp | 10-06-21 | 08:39

Elk schrobt z'n eigen stoepje schoon, zet het afval bij de buren neer en dan is dat goed voor iedereen denken ze.

Maar de consequenties mogen niet worden gezien.

Krijg je asielzoekers erbij, moeten ze ergens wonen.

Laat je tegelijk (buitenlandse) investeerders los op de vastgoedsector die de prijzen laten oplopen waardoor de woningmarkt ramvast komt te staan,
laat je woningbouwverenigingen huizen verkopen aan pandjessjacheraars omdat ze anders belastingen niet kunnen betalen,
Doe je niet wat in de jaren 1990 al gezegd werd: bouw meer goedkope starterswoningen omdat als je het aan de markt overlaat die echter alleen voor de korte-termijn winst gaat dat niet gaat gebeuren,

Dingen ze heus wel weten. Maar hoe dingen samen uitwerken, dat schijnt niet belangrijk te zijn.

kloopindeslootjijook | 10-06-21 | 08:38

Ik ben weliswaar geen bijstandsmoeder maar op zich heb ik hier nog wel plek voor een leuke Etheopische, niet te oud.

VanBukkem | 10-06-21 | 08:38 | 4

@Hangtietsmurfin
[zucht...] Jullie vrouwen denken ook altijd meteen aan seks he.

VanBukkem | 10-06-21 | 08:43

Slavernij is afgeschaft he....

Swaffelkaffert | 10-06-21 | 08:54
▼ 1 antwoord verborgen

Er wordt door ambtenaren gesproken over de 'sluipwespregeling'.

Zoltan | 10-06-21 | 08:38

Ongelooflijk dit, is er dan helemaal niemand in die beleidsposities die eens zegt ‘laten we een keer op de pauze of stop knop drukken’? Ken genoeg die dat willen maar inderdaad niemand werkt voor de overheid. NL is echt goed weg kwijt. Nog steeds ok als je financieel goed af bent, maar mijn God als je dat niet bent, sta je in rij zelfs achter nieuwkomers die nooit ook maar iets in NL hebben bijgedragen. Vraag me af hoe deze mensen zich voelen. Echt sterk zelfbeeld hebben ze niet lijkt me en nazaten ook niet.

feiten_en _cijfers | 10-06-21 | 08:38

Zo kennen we de vvd weer. Niet het probleem oplossen, want dat gaat ten koste van de vastgoedmaatjes... Liever komen ze met een fake oplossing.

Zoiets | 10-06-21 | 08:37 | 1

De onzichtbare middelvinger lost alles op. Je weet toch.

kloopindeslootjijook | 10-06-21 | 08:40

Ik stel mijn huis ter beschikking, kunnen 6 asieleisers in. Per eiser vang ik 1000 euro per maand van het COA en zelf vertrek ik naar zonnig Azië.

2voor12 | 10-06-21 | 08:37 | 2

Velen gaan u voor, kijk eens voor de grap in Rotterdam en Den Haag.

davidhasseltoff | 10-06-21 | 08:40

Eerder dat de COA 10 barkies ontvangt en u wordt onteigend. Bedankt voor uw stem op partijkartel!

Graaf_van_Hogendorp | 10-06-21 | 08:42

Deze meneer dacht waarschijnlijk dat de gemiddelde Nederlander nog niet genoeg een hekel had aan het COA en de algehele asiel-malaise. Wat een ezel.

Do-na-zi | 10-06-21 | 08:37

De moderne samenleving voelt als een open inrichting.

hallofreen | 10-06-21 | 08:36 | 4

Wat u zegt. Ik voorzie verkrachtingen, geweld en moord- en doodslag. De vraag is alleen hoeverre De Nederlander nog meebuigt met deze totale waanzin.

MickeyGouda | 10-06-21 | 08:43

@MickeyGouda | 10-06-21 | 08:43:
Ze proppen al Ahmed en Mo uit Somalieland bij Sterre en Anne Fleur in de studentenflat, tot nog toe valt het mee. Maar als ze op grote schaal dit soort fratsen gaan uitrollen, tja, dan voorzie ik wel problemen ja.

Graaf_van_Hogendorp | 10-06-21 | 08:46

@Graaf_van_Hogendorp | 10-06-21 | 08:46: mijn kinderen betalen €500 p/mnd voor hun studentenhok.
En de boven-ons-gestelden vinden dat daar ook best asieleisers tussen kunnen wonen? Ik word ook pandjesbaas!

theo-is-dood | 10-06-21 | 08:50
▼ 1 antwoord verborgen

De toon is gezet....
Haal ze binnen.... welkom ... welkom..
VVD Voor Veel Dommeriken

Troyan horse | 10-06-21 | 08:36

een analyse samenstelling van de bijstandsontvangers is natuurlijk wel noodzakelijk. Er zijn een boel bijstandsontvangers die daar zitten door domme pech in het leven. er zitten er ook een boel omdat het wel zo makkelijk is. Die laatste groep kan er misschien wel wat "inwoning" bij hebben, kan ook heel goed werken wat betreft integratie. Het COA kennende zetten ze een katholieke homoseksuele neger uit Eritrea bij een streng islamitische geitenhoeder in huis.

Anderzijds is dit natuurlijk het begin van het einde. De volgenden zijn werkelozen (op weg naar de bijstand), WAO/WIA/WAJONG-ers (op weg naar debijstand) en daarna AOW-ers.

bergsbeklimmer | 10-06-21 | 08:35 | 2

Ik kan u nu alvast op een briefje geven dat het plaatsen van die statushouders niet bij de aanhangers van een zeker geloof gaat plaats vinden.

Heelsum | 10-06-21 | 09:39

Het u nog de illusie dat AOW een aparte status heeft, zoals vroeger in de krant de gewijzigde bedragen van het "Staatspensioen der Nederlanden" werd gepubliceerd?
Tegenwoordig staan de AOW bedragen gewon in het rijtje Bijstand, maar dan onder het kopje "na AOW-leeftijd".

Iedereen liet dat passeren. maar ik voelde direct toen ik dat de eerste keer zag al aan dat dit de opmaat was naar de AOW moeten zien als "uitkering" waar de overheid voorwaarden aan kan verbinden en waar je alleen recht ophebt als je behoort tot de "allerarmsten van de samenleving".

Ofwel; de één komt op zijn 40e aanwaaien in Nl op zoek naar een betere toekomst en heeft tot zijn 80e jaar 'recht' op (nou ja, u weet wel: alles).
Hoeft ook niet te werken 'want traditie".
En recht op 'financieel volledig zelfredzaam bestaan'

En de ander werkt en betaalt 45 tot 50 jaar lang zowel 6.000 premie AOW per jaar als al vele jaren 20 % van zijn inkomen (vaak verplicht!) t.b.v. aanvullend pensioen en spaart braaf - en die heeft straks 'geen recht op uitkering' (AOW).

Wat zeg je, werkte jouw oma ook niet, 'dus traditie'? Nou nee, dat geldt niet voor jou, voor jou als NL geldt dat "tijden veranderen nu eenmaal". Je moet zelfredzaam zijn en dat betekent nu eenmaal dat je alles zelf maar uit moet zoeken, dat je volledig op jezelf aangewezen bent, dat we je spaargeld mogen afpakken (via VRH) op grond van ons verzinsel dat je belegt, en jij moet zelfredzaam zijn; hetgeen betekent dat je in elk geval alles zelf moet betalen....

Wering | 10-06-21 | 12:36

P.S Wat een zeldzaam schofterig voorstel!!

Heelsum | 10-06-21 | 08:34 | 2

Schofterig ja, maar het werd al jaren geleden voorspeld. Er zit wel degelijk een patroon in de omvolking.

Nivelleermarionet | 10-06-21 | 08:41

Dat zeldzame gekloot wordt steeds meer gemeengoed hier in Banania.

Koning BongoBongo | 10-06-21 | 08:42

Waarom niet verdelen over de gemeenten van Wassenaar, Bloemendaal en Laren?

Statler en Waldorf | 10-06-21 | 08:34 | 1

Omdat de inwoners daar wel hun eigen huis kunnen kopen.

heldheino | 10-06-21 | 11:38

In Haarlem Noord staat zo'n gebouw waar studenten en "asielzoekers" tezamen zijn ondergebracht. Het zal een jaar of twee geleden zijn opgeleverd en het is nu al totaal verpaupert. Het staat wel handig dicht bij het ziekenhuis en bushaltes naar alle windstreken en de binnenstad.

forecastle | 10-06-21 | 08:34 | 1

En om aan te haken bij het Amnesty onderzoek van gisteren. Hier vinden uiteraard totaal geen verkrachtingen plaats. Hooguit is er onbegrip over culturele waarden en normen.

TheEgg | 10-06-21 | 08:48

Kom op wijffie: voor andermans volk en vaderland..

Zoltan | 10-06-21 | 08:33

Wat een fantastisch idee. Laten we beginnen bij de Apeldoornse "welkom zingers" kunnen ze de statushouders meteen goed leren kennen. Daarna al degene die op VVD GL D66 PvdA hebben gestemd. En laten we ook vooral Caudie de Brey, Tanja Jes en consorten niet vergeten.

Heelsum | 10-06-21 | 08:33 | 1

Katja Schuurman bestelt er 6. Meer passen niet in de jacuzzi .

Jos Tiebent | 10-06-21 | 08:50

Goed idee man! Zit je al in de bijstand, krijg je nog een extra mond te voeden.

Johan1235 | 10-06-21 | 08:33 | 1

En wat erger is: in plaats van boerenkool met sappige varkensworst moeten je kinderen hummus eten, anders haram.

Nivelleermarionet | 10-06-21 | 08:38

Claudia de Breij heeft nog zat plek.

Mahatma | 10-06-21 | 08:32

Iedere dag als ik op ben gestaan is de wereld weer een tandje debieler geworden....

Der Untergang des Abendlandes

Dr.Rotten | 10-06-21 | 08:32 | 1

Dat gevoel herken ik - heb het ook. Pokkezooi.

L.E. Raar | 10-06-21 | 09:04

Het lijkt me een goede zaak dat het CDA maar niet in de regering komt.

Twee Jeetjes | 10-06-21 | 08:31

De kinderen kunnen in principe ook direct naar een Islamitische basisschool.

stipjes | 10-06-21 | 08:31

Opeens weet je het : je wordt status-houder

Carlos_I | 10-06-21 | 08:30

Misselijkmakend dit soort "proefballonnetjes" die gedaan kunnen worden door representanten van de elitaire bovenlaag over de rug van de onderklasse van de samenleving. Laat dit voorstel eens op je inwerken. Mensen die geen kant op kunnen moeten inschikken voor instromers die nog nooit een bijdrage hebben geleverd en zeer waarschijnlijk ook nooit een bijdrage gaan leveren aan de opbouw van dit land. Misschien moeten hoteleigenaren dan ook maar omniet hun hotel ter beschikking stellen aan statushouders. Kan deze "directeur" niet stantepede ontslagen worden?

Phantomas | 10-06-21 | 08:29

Knettergek! Mishandeling, verkrachting, moord zal omhoog schieten. 2 niet te rijmen culturen samen in een huisje zetten. Oftewel je gooit die bijstandsmoeders voor de leeuwen. Welke imbeciel verzint zoiets?

Gaat het niet dan? | 10-06-21 | 08:29 | 1

VVD, D'66, GL

L.E. Raar | 10-06-21 | 09:04

We gaan weer terug naar de crisisjaren van voor de oorlog, waar er twee gezinnen in een kamer woonden, met een streep halverwege de kamer.

kloopindeslootjijook | 10-06-21 | 08:29 | 1

In die crisisjaren werden tweede woningen gevorderd door de overheid, om er daklozen te vestigen. Ik zeg doen!

Papa Jones | 10-06-21 | 08:41

Een moderne schuilkelder.

Sexopolis | 10-06-21 | 08:27

Maar ze kunnen toch ook bij Claudia de Breij onder gebracht worden?

Xbitt | 10-06-21 | 08:27 | 1

We hebben ook wat VVD reaguurders hier, neem aan dat die hier zo melden er aan mee te werken om ook asieleisers op te vangen.

2voor12 | 10-06-21 | 08:40

Straks gaat ook rechts zingen :
'Ontwaakt, verworpenen der aarde'

kloopindeslootjijook | 10-06-21 | 08:27 | 1

Dan zing ik mee. En ik vind ook dat de proletariers aller landen zich moeten verenigen.

Rest In Privacy | 10-06-21 | 08:33

De afbraak kent geen einde. De Westerling muss ausradiert.

netniet | 10-06-21 | 08:27

Laten we asielzoekers bij politici, die vinden dat er ruimhartig asiel moet worden verleend, in huis plaatsen. Verplicht. Mogen ze van dichtbij de cultuur verrijking meemaken waar men de arbeiderswijken etc mee opscheept. Kijken of zo'n groenlinks idioot ooit nog asielzoekers wil.

ikworstelengadouchen | 10-06-21 | 08:27 | 1

Idd. En bij de overige 'elite'.... Gewoon vaststellen wie in Nederland de meeste vierkante meters per persoon tot z'n beschikking heeft en daar al die immigranten bij in pleuren. Of beter...
Stop . De . Massa-immigratie!!!
En spiraaltjes en sterilisatiekitjes naar shithole-countries!!!

Aristotalloss | 10-06-21 | 09:18

Er is geen woningnood, ze moeten meer gestichten bouwen....

Jafco | 10-06-21 | 08:27

Misbruik cijfers omhoog in 3,2,1…

Tigchmeister | 10-06-21 | 08:26 | 1

Hou je kinderen binnen en bedek je kech. Oh wacht, dat helpt ook al niet meer.

Nivelleermarionet | 10-06-21 | 08:33

U schuld aan de overheid mbt toeslagenaffaire wordt ingetrokken, mits u.....

De overheid is erger dan de mafia.

Toetsenbordcomplex | 10-06-21 | 08:25

Wat een waanzin. Deze meneer is compleet de weg kwijt.

CzMichiel | 10-06-21 | 08:23 | 4

Verwacht je anders van die pipo's van de VVD? ;-)

Donderwolkje | 10-06-21 | 08:35

Het is gewoon vulgair. Bijstandsmoeders worden hiermee gedegradeerd tot huisdieren die hun hok maar moeten delen.
Stop er asielzoekers bij en je weet zeker dat je een snelkookpan krijgt met hele nare gevolgen. Totaal geflipte en/of getraumatiseerde mensen uit een totaal andere cultuur met andere normen en waarden zet je bij een bijstandsmoeder (of -vader) en dan denk je dat het wel goedkomt.
Zet een hond en een konijn samen in één hok en kijk hoe het afloopt. Zo ongeveer dus.

Bakkeleures | 10-06-21 | 09:09

@Bakkeleures | 10-06-21 | 09:09:
Dit doet mij inderdaad denken aan de dierentuinen van weleer, waar ze bijv. leeuwen en beren bij elkaar in een hok zette.

Kale dodo | 10-06-21 | 11:34
▼ 1 antwoord verborgen

Dit soort ellende krijg je wanneer je recht op een dak boven je hoofd in de Grondwet zet

Diederik_Ezel | 10-06-21 | 08:23 | 1

Dat recht geldt dan dus niet voor een bijstandsmoeder die moet vertrekken vanwege een illegale immigrant.

BBmetR | 10-06-21 | 10:24

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Kansino. Hét online casino van Nederland.
Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online casino Nederland | LOESOE - nieuws en entertainment
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | CoinMart
online bookmakers in Nederland