Daar zijn ze! De Russen!! Beman de Zr. Ms. Vagijn!
ALARM!
U moest natuurlijk lachen om DIT kneuterige topic over de prioriteiten van GroenLinks, maar een paar dagen later blijkt het gewoon weer hartstikke profetisch te zijn geweest. Iedereen en z'n NAVO in paniek omdat die woeste Rode Vloot gewoon doet waar het zin in heeft. SNEL! Beman de vegajager Zr. Ms. Lisa Westerveld en het broederschip Zr. Ms. Kauthar Bouchallikht! En als het dan toch knokken wordt, met wapens enzo, dan maken we ons totaal geen zorgen. Op de foto links de Russische minister van Defensie, en rechts die van ons. Hup Holland!
Reaguursels
InloggenHet is net alsof je een echte zwarte piet vergelijkt met een roetveegpiet. Het is werkelijk geen gezicht
3 minuten en 51 seconden, dan is NL van Rusland.
Rusland wacht om te kijken of de zwakke Joe Biden president wordt. Als dit zou gebeuren gaat Rusland gelijk weer alle grenzen opzoeken. Evenals dat isis weer uit de holen komt kruipen. Iran gaat weer lekker US geld verbrassen aan nieuwe kernreactoren. En de grenzen gaan weer open voor alle terroristen. Jammer maar helaas. Trump blijft president. Hebben jullie deze video met alle fake stembiljetten in de US al gezien? www.youtube.com/watch?v=nVP_60Hm4P8&a...
@Vage_eddie | 03-12-20 | 22:37:
Misschien wordt er op dat plaatje vooral onderscheid gemaakt tussen een beroepsmilitair die door de rangen omhoog is geklommen, tegenover een beroepspolitica die het weleens leuk leek om een periode de portefeuille van het leger toegedeeld te krijgen. Zie er verder maar in wat je wil zien.
@Vage_eddie | 03-12-20 | 22:37
Sergej Koezjoegetovitsj Sjojgoe werd geboren in een Tuviens gezin en studeerde in 1977 af aan het Polytechnisch Instituut van Krasnojarsk met de specialiteit van bouwkundig ingenieur. Hij werkte vervolgens ruim 10 jaar in de bouwsector, waarbij hij opklom tot hoge posities. In 1988 kreeg hij een baan als ambtenaar bij de Abakanse afdeling van de CPSU en vervolgens van 1989 tot 1990 1989-1990 als inspecteur van de regionale CPSU-commissie van Krasnojarsk. In 1990 vertrok hij uit Siberië voor een baan in Moskou als vicevoorzitter van de Commissie voor Architectuur en Bouw van Rusland. In 1991 werd hij benoemd tot hoofd van het Reddingscorps, dat vervolgens uitgebreid werd met meer verantwoordelijkheden en achtereenvolgens werd hernoemd tot de Staatscommissie voor Rampen en uiteindelijk tot het Ministerie voor Noodsituaties, waarbij Sjojgoe de positie van minister kreeg. Hij verkreeg zodanig veel populariteit door zijn doortastende manier van aanpak en zijn frequente aanwezigheid bij rampsituaties, zoals overstromingen, aardbevingen en terroristische aanslagen. In 1999 werd hij een van de leiders van de pro-regeringpartij Eenheid. Hij kreeg voor zijn werk in 1999 de onderscheiding Held van de Russische Federatie, de hoogste Russische onderscheiding.
Sjojgoe is getrouwd met Irina Sjojgoe en heeft 2 dochters; Joelia (geboren in 1977) en Ksenia (1991). Tot zijn persoonlijke hobby's behoort de muziek.
Zie er verder maar in wat je wil zien maar "een beroepsmilitair die door de rangen omhoog is geklommen" zie ik er niet in.
De tenenkrommende seksistische manier waarop vrouwen in relatie tot defensie in deze twee specifieke en gerelateerde topics worden / werden geridiculiseerd en gekleineerd zie je in ieder geval niet.
We verschillen van inzicht en mening, dat is prima, mag en kan.
Die Russen zijn ook geniaal in het bedenken van heerlijke drankjes. Ik noem hier de ingrediënten voor de cocktail 'Kattepies':
Zjigoeljevski bier - 1 dl
Shampoo 'Koopmansgenot' - 0,3 dl
Lotion tegen roos - 0,7 dl
Middel tegen zweetvoeten - 0,3 dl
Insectenverdelgingsmiddel - 0,2 dl
Dit alles een week laten trekken in sigarentabak - en dan maar serveren...
(Uit: 'Moskou op sterk water' van Venedikt Jerofejev.)
Onze onderzeeërs worden roze geverfd en vervolgens geherclassificeerd in de Tarzanklasse.
Af en toe roepen dat ‘de Russen komen’ is genoeg om een oorlogsmachine als de NAVO in zijn legitimiteit te voorzien. Bombardement van Belgrado ten gunste van moslimexpansie op de Balkan. Talloze nutteloze ‘regimechanges’ in de Arabische Wereld. De NAVO heeft meer bloed aan zijn handen dan de MSM ons wil doen geloven.
De politiek gooit gewoon af en toe 'De Russen komen!' in de groep. Klinkt goed, klinkt lekker. Maar concreet wordt het nooit.
Hoe kan een land met een bruto nationaal product ongeveer gelijk aan dat van de Benelux zo’n groot leger hebben. Worden alle soldaten met wodka betaald? Of wat? Maar ik vraag mij dat werkelijk af.
Omdat oliecharchen af en toe een “storting” doen om oliecharch te mogen blijven spelen bvb ?
@Lt-Kol Kilgore | 04-12-20 | 05:38: Er zijn geen 3 miljoen oliechargen of zo in Rusland hoor. Maar er zal vast wel een en ander aan baten uit olie en aardgas binnenkomen. Meer dan wij nu uit Groningen halen in ieder geval.
Het lijkt mij dat we nog wel wat waardeloze bewindslieden hebben die zich nuttig kunnen maken als dekknecht o.i.d. (no, no, no pun; als knecht op het dek).
Ik heb zelf in de jaren '80 toen de gordijnen en muren nog stonden tussen oost en west mogen aanschouwen en ondervinden wat de Russen hadden vliegen en rijden. Was een hele speciale ervaring aangezien het nog allemaal van de tegenstander was!
Het zag er erg ouderwets uit, maar oerdegelijk.
Aan deze kant van het gordijn stonden mooie glimmende machines, prachtig onderhouden, ook knap werk, maar toch was het wel duidelijk, zij zetten in op aantallen, sterkte en eenvoud.
Zal tegenwoordig ook meer electronica in zitten, ongetwijfeld. Maar ik vermoed dat die Russen geen idioot slecht spul hebben staan. Ervaring met gevechten zat!
En die vliegtuigen kunnen wel tegen schuim en onweer.
Ik kwam in de jaren 80 en 90 (dus ook na de val van de muur) in de DDR met vrachtwagen om van alles en nog wat te laden. Ken dus ook het toenmalige materieel van de Russen. Zag er slecht onderhouden uit vond ik.
Stond ook vaak wat van dat spul met pech onderweg. Maar... in West-Duitsland zag je ook vaak US of Brits materieel met pech staan.
.
Na de val van de muur heb ik met vele, vele collega's heel wat Russisch legermateriaal naar ons land gereden. Niet te geloven wat ze verkochten.
Officiël, maar ook 'zwart'. Dan kwam er een officier naar je toe of je belangstelling had voor wapens...
Ze verkochten alles. Van generaal sterren voor op het uniform tot vliegtuigen en tanks. Er heeft hier in de regio lange tijd een MIG bij een kunstenares in de tuin gestaan.. nee, hun leger was niet iets waar je achteraf gezien bang voor moest zijn.
@Hunebedbouwer | 03-12-20 | 23:04: Indien het de kunstenares Marte Röling betrof ging het om een F-104 starfighter en geen MIG.
Zijn 'slechts' peilingen om de status en effectiviteit van de NAVO landen aan de tand te voelen nu de US steeds minder interesse heeft in dat project. Geen directe agressie maar wel steeds aanwezig met visie op elk mogelijk scenario.
De Russen zijn maar in een paar dingen goed, maar oorlogen overwinnen is daar zeker 1 van.
De irrationele angst voor de Russen is ongegrond na de val van de Muur, de grootste slachtoffers van het communisme zijn nog altijd de Russen zelf, na bijna 70 jaar is Rusland nog steeds aan het herstellen van die failliete systeem wat communisme is. Dankzij Poetin krabbelen ze terug, de aantal mensen die in armoede waren was 42 miljoen in 2000 en is nu gehalveer, de defensie-uitgaven zijn ook gedaald. De NAVO moet zijn bestaansrecht rechtvaardigen door boemannen te creëren, terwijl onder leiding van de VS en de NAVO en hun regime-change agenda meerdere landen zijn gedestabiliseerd en dus de massa-immigratie heeft aangewakkerd naar Europa, dat hebben we dus gedeeltelijk aan deze obsolete organisatie te danken.
Komen ze vaccins brengen, is het weer niet goed.
maar is ook rommel ..
Moslim mannen die hun / de vrouwen graag (willen) blijven ridiculiseren, als dom (willen) blijven beschrijven, bestempelen en behandelen, (willen) blijven achterstellen en kwetsend / kleinerend over praten zijn intens achterlijk, ouderwets en een aanfluiting voor een moderne en gelijkwaardige samenleving.
Mannen die hun / de vrouwen graag (willen) blijven ridiculiseren , als dom (willen) beschrijven, bestempelen en behandelen, (willen) blijven achterstellen en kwetsend / kleinerend over praten zijn grappig, modern en een aanwinst voor een moderne gelijkwaardige samenleving.
Hoe een enkel woord blijkbaar zoveel verschil maakt in / bij het selectief en beperkt (mannelijk) denken.
Opmerkelijk.
Misschien wordt er op dat plaatje vooral onderscheid gemaakt tussen een beroepsmilitair die door de rangen omhoog is geklommen, tegenover een beroepspolitica die het weleens leuk leek om een periode de portefeuille van het leger toegedeeld te krijgen. Zie er verder maar in wat je wil zien.
Amalia Regina: Hr. Ms. Khadija Arib.
Mhhmm. Groenlinks wil oorlogschepen met vrouwen namen? A.K.A. the pussy fleet? 1 dag voor russische vloot in onze wateren? GL is Putin lovers! Bewijs is geleverd! /MSM journo modus off.
Ank is druk doende met Russische oorlogsschepen in onze wateren, terwijl deze schepen in de jaren negentig gewoon in onze Rotterdamse havens lagen en de bemanning rustig inkopen deed in Rotterdam! Hoe gek wil je het hebben?
snap dat politiek zooitje het nou nog niet, we hebben geen problemen met de russen we hebben problemen met de immigratie.
Precies, er moet een soort boeman worden gecreëerd door onze elite op grond van irrationele redenen (Rusland heeft zijn uitgaven in defensie verminderd) terwijl we te maken hebben met existentiële problemen zoals immigratie en een gevaarlijke Turkse slang die Europa probeert te chanteren.
Heeft ze al de inlogcode gedeeld voor de democratische besluitvorming via videobellen?
Alles draait om het creeren van een vijandsbeeld, zonder vijand geen bestaandsrecht.
Knettergek ! Gauw wegzappen van"M" doet. Nog steeds Trump bashen. Het houdt niet op.
Jochtum ! "M" zet 74 miljoen Noord Amerikanen weg als morons. Warüm ??
Heks Hillary zei het al, al leek het met Trump nog mee te vallen. Maar nu met Biden is het een zekerheid en West-Europa zegt er uiteraard volmondig 'ja' op: The future is female!
Waarom Trump noemen? Obama is meer op zijn plaats in deze.
Zeg kunnen we met z'n allen niet gewoon een urgenda zaak crowdfunden om de regering aan hun 2% NAVO afspraak te houden? Ik neem aan dat de zorgplicht van onze overheid ook te betrekken is op onze veiligheid, en daarmee defensie? En als plezierige bijzaak natuurlijk anti defensie snowflakes en hippies over de zeik dan, van die typische urgenda minkukels. Is er een advocaat in de zaal?
Ik zou me iig een stuk veiliger voelen als onze jongens in een oorlog niet pang pang hoeven te roepen... dan maar wat minder centen voor Italië
Precies. We hebben hier een Netherlands Rifle Association nodig. Say yay to the NRA!
@Alexander des Burgus | 03-12-20 | 23:02:
-
Say gay to the NRA?
Het goede nieuws is dat EU landen een grote dichtheid aan vrouwelijke ministers van defensie hebben. Lekker inclusief, en up to the task. Wie heeft er verder militaire ervaring nodig om een leger aan te sturen, denken ze bij de EU.
Die Russen varen dus gewoon in internatiomale wateren. Dat gegeven wordt alleen diep weggestopt in de berichtgeving. Vermoeiende flauwekul.
De Geus. Je mot de mense een vijand geven. Liefst een andere dan de echte.
@CalamityJane | 03-12-20 | 19:41: En dan straks verbaasd kijken als Xi op TV verschijnt met de melding dat we gekoloniseerd zijn?
U bent waarschijnlijk vergeten dat u met uw Zwitsal geen linkje mag doen. Net zo min als deze Zwitsal.
Winston Churchill zei het al in 1 van zijn spreuken.
Onderbreek nooit het maken van fouten van de vijand.
De Russen varen gewoon voorbij om de ongelovige matrozen de veganistische/identitaire/inclusieve puinzooi hier te laten zien.
Wat zullen ze een lol hebben om het boterzachte zooitje hier.
@CalamityJane | 03-12-20 | 18:52: inderdaad. Ik zou het ook hebben als het niet zo ontzettend triest was. Misschien dat Macron langzaam aan het licht begint te zien.
Dat bracht een wrange glimlach op mijn lippen
Hennis was een blamage cq. NuKuBu, toen kwam ook de open brief door onze Generaals. Bijleveld en Visser doen het wel aardig, alleen mogen ze wel hun nek meer uitsteken voor verhoging van het Defensiebudget.
Wat wel jammer is dat onze CDS Bauer nu een NAVO functie vroegtijdig gaat bekleden terwijl er nog zoveel werk aan de winkel is.
Hoe heeft het in Nederland in Godsnaam zover kunnen komen dat hier een vrouw aan het hoofd van onze defensie staat. Ik wil zeker niet minderwaardig doen over vrouwen in de top, maar sommige functies behoren gewoon aan mannen (kerels) toe en niet aan vrouwen vanwege "vrouwzijn". Ik hoop van ganser harte dat een oorlog met een vrouw aan het hoofd van defensie ons bespaart blijft.
Haar stervensbereidheid lijkt mij laag. Past wat dat betreft prima bij het Nederlandse leger. Verder heeft zij nog nooit een bedrijf, laat staan een body bag, van binnen gezien. Alleen maar bestuursfuncties binnen de baantjescarrousel van het CDA en de Rutte kring. Ze is wel een Rattus Katholicus. Die zijn bestuurlijk gezien meedogenloos in het kelen van andersdenkende burgers, Even een stukje over Ank, uh oh nee die andere "He became popular because of his hands-on management style and high visibility during emergency situations, such as floods, earthquakes and acts of terrorism. "
Omdat de politiek defensie en onze veiligheid niet zo serieus neemt. Defensie is 30 jaar lang sluitpost van de rijksbegroting geweest en de ministers slechts uitvoerders van bezuinigingen en reorganisaties. Ondanks dat er een klein beetje geld terugvloeit naar defensie heeft dit departement voor Den Haag absoluut geen prioriteit. Met het vertrek van Trump zal het defensiebudget waarschijnlijk ook niet meer stijgen en afhankelijk van 17 maart mogelijk zelfs weer dalen..
Meer dan eens Sjakie !
@CalamityJane | 03-12-20 | 18:40: Waarvoor dank.
@Graaier | 03-12-20 | 18:27: het is niet echt gezond om ern body bag van binnen te zien dus dat snap ik wel
Waarom jezelf druk maken over defensie? Het echte gevaar komt van binnenuit.
Dit !
Thatcher? Golda Meir? Het kan Soms wel.
@ger1306 | 03-12-20 | 20:28:
Boudica
Ik zou maar vast dekking zoeken voor het volgende kabinet, als ik u was...
Van onze minister van defensie
Ga je echt rillen zo'n autoritaire
Uitstraling (kuch)
Ze lopen continu te kietelen.
Duikboten her en der opeens.
Vreemde sport. Zal wel een soort oefening zijn.
Die ketting. Moet dat een vagina voorstellen?
Allemenachies, Adriaan, die Russen zijn ons te slim af! Pidipidpidipidipidipidi.....
Ach die russen, die hebben sinds de tweede wereldoorlog alleen maar klappen gehad.
ook die kerel op de foto ziet me er compleet onbekwaam uit. Met zijn lodderogen. Die drinkt waarschijnlijk meer Vodka dan koffie.
Nee onze roze troela.
Zoek voor de grap eens op wie hij is, en hoeveel ervaring hij heeft.
Klop ???
Volgens mij juist de VS die elke keer de oorlog verloor Korea,Vietnam,Somalië,Irak en ook Afghanistan.
Daar konden ze het niet eens winnen van boeren op sandalen .
Bombarderen doe ze altijd,maar op de grond verliezen ze het dik.
Volgens mij leef jij in een soort droom wereld. Staat een beetje ver van je bed dit.
is er ooit een Rus geweest die dat niet deed?
@Roger-Rabbit | 03-12-20 | 18:05: Leven we op de zelfde wereld?
Gajus. Gedaan. Indrukwekkend. Maar Gajus, onze Ank kan vast goed koken. Een ieder zijn kunnen. Niet?!
@Roger-Rabbit | 03-12-20 | 18:05:
Vietnam is niet militair verloren,noch Irak en Afghanistan. Kijk anders eens naar het aantal doden per partij. De russen zijn er in Afghanistan met boter en suiker in gegaan. In hun eigen achtertuin hadden ze niks te vertellen en het enige antwoord van hun was een stad van de kaart te vegen. Ja in oost Europa, ongewapende burgers afknallen daar waren ze goed in die Russen.
Eeeehhhh.... die lodderogen van u, dat is Sergey Shoygu, een buitengewoon intelligente en bekwame meneer die negen talen vloeiend spreekt en die ook nog eens de hoogste baas is van alles wat in Rusland met defensie of civiele bescherming te maken heeft. Onderschat het baaske gerust niet, want hij heeft -meer nog dan Poetin- de rode knop onder zijn hoofdkussen.
-
(maar: toegegeven: hij is weliswaar oorspronkelijk civiel ingenieur ... maar hij heeft géén Schoevers-diploma ...)
@miko | 03-12-20 | 20:57: Jij leeft in een ander wereld gezien je domme uitspraken over Russen, wat hebben de Amerikanen voor Europa gedaan na de WO II? Landen gedestabiliseerd, massa-immigratie en illegale oorlogen en bezettingen zoals in Irak (miljoen doden).
De Zr. Ms. Lisa Westerveld en het broederschip Zr. Ms. Kauthar Bouchallikht zijn wel uitmuntend uitgerust en zeer ervaren om de Rode Zee te bevaren.
en/ of te de Rode Zee te splijten
Er is maar één navy. En dat is de Royal Navy. Kom er maar in Boris.
Jeltsin?
Ze komen echt niet in de territoriale wateren, ze varen netjes door de EEZ en worden daar netjes in de gaten gehouden door onder andere de Nederlandse marine.
Dus ze mogen er varen en de Navo schepen doen dat omgekeerd ook regelmatig.
Ze heeft wel een panther print bloesje. En zo'n lesbienne ketting ding.
Waarschijnlijk heeft Putin meer haar op z'n zak, dan zij op haar tanden.
*zet The Red Army Choir op*
Waar blijft de foto van de vrouwelijke min. van Defensie (waaronder Von der Leijden, die de hele Bundeswehr wegens incompetentie verkloot heeft) met hun russische collega's? ooit op GS als ik het me goed herinner. 4 Handtasjes tegenover 4 ijzervreters met een bewezen staat van dienst zonder pang pang te roepen.
U bent een beetje abuis. Geeft niet. U bedoelt deze 'foto' twitter.com/EUVoteLeave23rd/status/80... -
-
Die foto van Sergey Shoygu ( die Russische meneer) is ook alweer een jaartje of tien oud. Hij is inmiddels ook geen minister van defensie meer.
Iedereen kan wel lachend doen over de NL marine. Echter de Nederlandse marine behoort nog echt tot de wereldtop. Alles wat maar militair is en rondvaart in de Noordzee wordt gevolgd door een NL onderzeeboot.
Mooiste verhaal is nog steeds:
De prestatie van Zr.Ms. Walrus in 1999 dreunt op het internet nog steeds na. In dat jaar bracht de Walrus tijdens een oefening in de Atlantische Oceaan het Amerikaanse vliegkampschip USS Theodore Roosevelt plus 8 escorteschepen 'tot zinken'.
Op een gegeven moment wint kwaliteit het niet meer van kwantiteit.
Droom maar lekker verder. Wij hebben 4 onderzeeboten. 3 daarvan worden gebruikt om er één operationeel te houden en dat lukt niet eens..........
@geenspam | 03-12-20 | 17:21:
America 20 vliegdekschepen,... de Russen,..........1
@geenspam | 03-12-20 | 17:21: Onze oosterburen hebben die ervaring.
Drones zijn de toekomst,kost een fractie van CV
Het is niet het personeel van defensie het is de politiek die het steeds maar blijft verkloten voor hun.
Kijk maar eens naar de farce van de door de politiek 2dehands (te duur betaald en veel slechter als gedacht) gekocht Italiaans (Oto-Breda) boordgeschut voor de 7 provincien class fregatten. Een ander onderdeel van dat concern Ansaldo-Breda
is bekend van een ander fiasco euh Fyasco van de Fyra treinen van de NS.
Haha, ja de Zweden wisten ook een vliegkampschip tot zinken te brengen, met hun nog kleinere onderzeeërs, waarna er 1 aan de vs geleased is met bemanning en al. Maar ondertussen heeft de marine gewoon van elke klasse 4 stuks nodig om er 1 op zee te houden. En dat heeft weinig te maken met de normale onderhouds en opwerkperioden. Er worden continu onderdelen overgezet om voortstuwingssystemen, hotelbedrijf, en wapensystemen gangbaar te houden. Kanons werken amper, administratie van reserveonderdelen en onderhoud is een zooitje(wegbezuinigd) tekeningen pakketten van nieuwe schepen nooit aangeschaft want te duur, dure opv's, met een super sensoren pakket, welke amper in een geweldssituatie toegepast kan worden door ontbreken van goede wapensystemen. Dus loeidure kustwacht vaartuigen, grijs geschilderd om het gebrek aan fregatten te maskeren. En in de laatste jaren een exodus van ervaren en goede mensen, omdat defensie een onbetrouwbare werkgever blijkt, en de mensen niet de goede spullen krijgen, met dank aan politiek gezwalk, bezuinigingen en spelletjes. De wereldtop, jahoor, en toen ging de politiek zich er mee bemoeien. En mensen stemmen rustig weer hetzelfde
Teren op oude roem, heet dat. Tegenwoordig mogen wij blij zijn als wij überhaupt één onderzeeboot buitengaats weten te krijgen.
Trump heeft nog geprobeerd de NATO wakker te schudden, maar Europa is zo gastvrij geworden dat de hele wereld gewoon naar binnen kan lopen en in Nederland zelfs kraties keld en gaus met Miele krijgt. De Russen spelen wel een beetje met ons, maar ze gaan ons echt niet bezetten. Want Rusland heeft zelf al genoeg apothekers.
Je slaat de spijker op zn kop.
Is het niet DE Rode Vloot i.p.v. het Rode Vloot?
Want het leven vliedt gelijk het vlood?
(En elk zijn is tot niet-zijn geschapen...)
ik hoor nooit meer iets van Stas Babs.......
Vrouwelijke ministers van defensie zijn een slecht idee. Die hangen de hele dag met elkaar aan de telefoon om een beetje te stoken en te roddelen over de ander.
Al hingen ze niet aan de telefoon, je gaat toch geen muts zonder enige kennis/ervaring in het leger aan de top zetten?
@MoonBeebe | 03-12-20 | 17:11:
Denk je dat het veel verschil maakt met iemand als Joris Voorhoeve?
@Gulliver | 03-12-20 | 17:13: Hm, daar heb je toch een punt :-)
Ik lees/hoor net dat Zr. Ms. Asha ten Broeke, ons vliegdekschip, volgeladen is het vegatarische hallal snacks en genoeg maandverband om het IJsselmeer mee droog te leggen.
Hop dames!
Mannen zijn emotionele oorlogshitsers. Vrouwen zijn ook op dat gebied een stuk verstandiger.
Mijn vrouw heeft vaker ruzie met andere wijven dan ik met andere mannen.
Vrouwen kunnen jarenlang een ruzie houden en maar in de beerput blijven roeren. Mannen slaan elkaar op de bek en drinken dan een biertje.
Inderdaad, als vrouwen aan de macht zouden zijn, zou de ene helft van de wereld niet praten met de andere helft van de wereld.
Tja, het loopt pas scheef als verstandige vrouwen met emotionele oorlogshitsers te maken krijgen.
@klaas24 | 03-12-20 | 17:14: In Australië doen ze dat ja. Hee mate !
Die slaan met handtasjes
Bekijk eens de geschiedenis.
de meest sadistische kampbewakers in concentratiekampen waren vrouwen.
In oorlog maken mannen je gewoon dood,
Vrouwen laten je het liefst zolang en veel mogelijk geestelijk en lichamelijk creperen.
Ja, dat zeggen ze altijd over zichzelf. Ik kan er al direct een paar opnoemen die dit absoluut niet zijn: Hillary Clinton, Margareth Thatcher, Winnie Mandela. Vrouwen pakken over het algemeen niet door en handhaven de status quo. Dat kan soms een tactisch voordeel zijn, maar dat hoeft zeker niet altijd verstandiger te zijn.
Die Ankie domtruttig met de muil open op de foto. Wat is dat voor een ongein? Zo'n stompzinnige schaapachtige dwaze glimlach. Wat valt er te lachen? Ik denken dat defensieminister een serieuze aangelegenheid was. Daarenbovendien een niet thuis te brengen amulet om de hals gehangen. Om boze buitenlandse mogendheden angst in te boezemen met aardstralen? Een geheim wapen uit de rimboe? Zijn daar die paradijskleurige heksenkleren voor?
Zoals ze er nu uitziet kan ze zo achter een standje met kristallen op een esoterische beurs. Met daarbij een kopje kruidenthee.
Die amulet trouwens zal wel juist bedoeld zijn tegen aardstralen. Of het Boze Oog, dat kan natuurlijk ook.
Je schaamt je dood.
@CalamityJane | 03-12-20 | 17:58: Goed gezien Jane.
Eigenwijs. Ze zou op zijn minst er wat zakelijker kunnen uitzien. Mis ook de scherpzinnige blik in haar ogen. Het is niks en het wordt niks.
@CalamityJane | 03-12-20 | 18:50: Ja klopt. Communicatie is 80% non-verbale communicatie. Een brugklasser weet dat al. Trouwens op de kleuterschool wisten we dat al. U ook ?
Peilen lukt mij aardig wel Eigie.
Ook op de kleuterschool al.
@CalamityJane | 03-12-20 | 19:15: ja. Dat vermoedde ik al.
Zms ‘Carola Rakette’ uit de deuggleuf klasse, had dit niet toegestaan. Boten die DOOR varen. Die had ze gered van het witte Poetin patriarchaat en al deze mensen het strand opgesleept en overgedragen aan het IND en COA die ze stande pede zouden hebben gehuisvest.
Ik vind haar er wel afschrikwekkender uitzien dan hem.
Lol!! Comment van de dag. Dank.
HMS Kaag - zou op haar eigen vloot schieten
HMS Nanninga - zou benedendeks een pistool op het kruitvat richten en vlak voordat ze de trekker overhaalt "sic semper tyrannis!" gillen
HMS Vos - zou haar bemanning vergiftigen
HMS in 't Veld - zou niet eens uitvaren maar wel declareren alsof ze wel was uitgevaren
HMS Ollongren - zou niet uitvaren, want varen is fake news
HMS Dijksma - zou ook niet uitvaren, eerst even 3 meetings afwerken
HMS Douwes - zou de rest van de vloot blokkeren
HMS Vlaardingbroek - zou op nationale tv verklaren dat haar kapitein er niks van kan
HMS Dijkstra - zou ongevraagd onderdelen van boot doneren
HMS = Her Majesties (UK)
Hr. Ms. = Hare Majesteits
Zr. Ms. = Zijner Majesteits
Zr. Ms. nadat Willy onze koning werd.
Ik mis het vliegdekschip Halsema nog of ligt die nog in de zwarte zee?
De Zr. Ms. Vlaardingerbroek heeft wel de mooiste voor- en achtersteven.
@kuus | 03-12-20 | 17:05: maakt niet uit, die zal toch niet handhaven.
@sioux_ | 03-12-20 | 17:07:
Dat wordt een zwaardgevecht tussen Baudet en Freek op het dek.
@kuus | 03-12-20 | 17:05:
Die ligt in het droogdok.
En de Zr. MS. Sargentini?
@klaas24 | 03-12-20 | 17:15:
Geen grientje bewijs dat ze is uitgevaren.
@Graaf_van_Hogendorp | 03-12-20 | 17:12: De ZMS Squirten komt nooit in het droogdok.
@swapper | 03-12-20 | 18:07: ZMS bestaat niet
Die rus ligt waarschijnlijk de halve dag dronken naast zijn bureau. Wij hacken gewoon hun raketten zodat ze halverwege een u-turn maken.
"wij"?
Met de Hugo app zeker?
Waar is Alexander Pechtold? Die zou de Russen namelijk met een 'stevig gesprek' wel eens een lesje democratie leren, en daar kunnen ze natuurlijk niet tegenop dus zullen ze met hangende pootjes afdruipen. Echt waar. En voor alle PVV/FVD Rusland dwepers; heeft Rusland ooit excuses (laat staan herstelbetalingen) aangeboden voor het binnenvallen (en decennia bezet houden) van Polen?
Pechtold is druk met afstempelen van rijbewijzen.
Die staat "Pang! Pang!" te roepen op zijn balkon in Scheveningen.
Haha herstelbetalingen en excuses, ik heb een vermoeden in welke hoek u thuishoort.
@Sinterbikske | 03-12-20 | 17:07: Sterk argument.
@geenspam | 03-12-20 | 17:17: Iets wat je verwachten kunt met dit soort zwakke vraagstellingen.
@hisxxx | 03-12-20 | 21:00: zonder molotow ribbentrop was er geen ww2, denk er maar eens over na.
Die rechter gelooft in rookpluimpjes van weet, de linker in rookpluimpjes van atoombommen........
wiet
daar hebben we in Europa een traditie in
external-preview.redd.it/XvytH9ktH6Jy...
Laten eerst maar eens zorgen dat er meer vrouwen op op uitvoerende functies binnen defensie komen.
Yep, gewoon meevechten. Ik ben zelf vrouw en vind het van de zotte dat je iemand zonder enige ervaring minister maakt van Defensie. Laat ze lekker gaan koken.
Begin maar met gelijke training van nieuwe militairen. Belachelijk dat vrouwen minder mogen presteren voor dezelfde taken.
Ik kan al wel zien wie van de twee die staredown gaat winnen. Wie ziet het ook? Niet allemaal tegelijk.
tsja, aan die rus zie je precies waar zijn belangen liggen, daar maakt ie geen grapjes over en hij geeft je ook geen seconde dat idee.
Mooie opname van de Udaloy-klasse Vice-Admiral Kulakov. Bij de foto's van
MINDEFs= txt overbodig... Zag pas parade vd PLA (People's Liberation Army),
perfectos! Zie hier gefeminiseerde groepjes sukkels (behalve mariniers en
commando's) met knotjes en staartjes sabbelend aan een joint babbelend
onder de rainbow flag lgb etc. collapse imminent... Cheers !
Ja komen dan ook de vrouwtje voor weinig ook mee ohoo .
Hahaha... wat een hilarisch topic. Dank ook voor de link naar het topic van dinsdag over het GroenLinks-initiatief. Dat had ik gemist. Die Russiche minister kijkt wel functioneel gemeen uit zijn ogen. Qua psychologische oorlogsvoering staat hij op 1-0.
Ho ho.
Er staat wel een vrouw tegenover hem. Nou zal deze de 'pauze' al wel achter de rug hebben, hij weet dondersgoed dat enige terughoudendheid hier zeer is geboden.
Onze minister heeft tenminste geen camouflage pak nodig om onopgemerkt te blijven...
Nee maar zij heeft tenminste wel haar chakra's in balans. Die Rus zou eens wat meer naar zijn gevoel moeten luisteren met z'n chagrijnige kop.
Lol
@Herfsttijloos | 03-12-20 | 16:43: Iemand met een chagrijnige en agressieve kop vragen om naar zijn gevoel te luisteren.... zullen we dat maar niet doen?
@Premier Trutte | 03-12-20 | 16:45:
Zullen we ophouden Pjotr te mansplainen?
@Herfsttijloos | 03-12-20 | 16:50: Oeps.... 16:45..... 300 jaar voor de bevrijding van de agressor... dat kan geen toeval zijn.
Zijn jullie nog altijd pro Nederland ?
Is dat niet wat sneu ?
@CalamityJane | 03-12-20 | 18:01: Pro wat ben jij dan? Pro communisme, Pro fascisme, Pro Sharia?
In ieder geval niet pro Nederland of wat er nog van over is. Israël, Rusland dragen meer mijn respect.
Ik neem aan dat de NAVO ook wel eens voor de Russische kust vaart (waar ze ook lekker veel van hebben)? Daar hoor je weer nooit wat over.
Goede opmerking. Ik mag toch hopen dat de NAVO-schepen niet doelloos ergens rondvaren.
ff alle gekheid op een stokje . : onze marine is de beste. klein maar technologisch vooraan.
Dan heb je maar een paar goedgemikte bommen nodig om ons aan gort te knallen.
@SterF... | 03-12-20 | 16:40: Volgens mij hoef je alleen maar een paar racisme en wat meetoo klachten in te dienen en de marine is gecastreerd. De leiding dan hè. Voor die gasten op en in het water en de modder, niets dan respect.
Wie niet sterk is moet snel zijn.
Er was een moment dat er meerdere vrouwen zaten in verschillende EU-landen als minister van defensie die nul,nul verstand hadden van wapentuig en oorlogsvoering. Vrouwen volgen beter orders op, tonen geen initiatief en werken accuraat. Dat kwam goed van pas omdat de legers van de individuele landen ontmanteld en verkleind moeten worden zodat de roep om een EU-leger groter wordt. Dan moet er wel zo nu en dan een aanleiding zijn. Geen corona natuurlijk maar ze russen.... altijd ze russen. Dat Europa immiddels van binnenuit opgevreten wordt door een agressor met querilla/terreur/knuffel strategie zijn ook trouwens geen schepen tegen opgewassen.
- Defund the army.
- You're serious.
- I am serious.
en alleen maar vrouwen op defensie zetten. Waarom geen ex generaal of kolonel?
Nee zeg,
Zomaar bestuurders selecteren op competentie, dat kan niet.
Dat werkt goed hoor. In geval van oorlogsdreiging roepen ze: "Kom nou jongens, geen ruzie maken, willen jullie thee en een koekje" Veel goedkoper, geen wapenwedloop, geen doden en gewonden.
Vanwege vrouw zijn.
Omdat militairen totaal en volledig ongeschikt zijn voor beleidsfuncties, zeker buiten het eigen ministerie. Ze denken alles te kunnen, maar zijn meestal een absolute ramp.
De Minister van Defensie zou voortaan op uiterlijk moeten worden geselecteerd.
In Rusland zetten ze iemand neer met verstand van de krijgsmacht, hier zetten we een vrouw neer uit de baantjescarrousel.
Dat doen ze bij 95% van de publieke functies.
In een bananen republiek krijgt een oorlogsheld op staande voet ontslag vanwege wildplassen en een kopstootje.
Deze man is een held, een broodje speciaal zoals we dat noemen. Daar kan vast wat van gemaakt worden, schijnt normaal te zijn als ik de politiek mag geloven.
Go meritocratie?
"Ook Nederland ziet sinds een aantal jaar vaker Russische marineschepen in de eigen wateren." dat kan dus binnenkort niet meer omdat de eigen wateren straks vol staan met windmolens.
Voor de Rus is het bijna lente. Dan worden ze hitsig en willen achter de korte rokken aan.
Als je het zo zegt, niet alleen de Russen.
Oh man we zijn zo fucked, hopen dat ze tegen een windmolen aanvaren, daar zit al ons geld in. De v.s. of navo regelt het wel toch. Wij bezuinigen op defensie, groetjes uit het bloemetjes en bijtjes met roze limonade land
Alsof het wat uitmaakt. Investeren in defensie heeft voor ons weinig nut, gewoon omdat we numeriek nooit opkunnen tegen..... euhm.... bijna geen enkel land en ons land is ook nog eens super klein dus het is niet zo dat we ons in de bergen of bossen kunnen verstoppen.
Ik mis wel een beetje de V.O.C. mentaliteit...
Het zou me niet verbazen wanneer Willy al de traditionele pleiterik heeft gemaakt met de boot vanuit Hoek van Holland, en Akwasie, Airfryer, Gario en Simons ook aan boord zijn.
Lol... markant gezelschap op die boot!
dan ga ik dus niet naar radio oranje-zwart luisteren. ik meld me wel aan bij de collaboratie dan.
@Amsterdamsko | 03-12-20 | 16:35:
Half activisties Amsterdam wil mee, dus 020 zou er wel op vooruit gaan bij een Russische Invasie. Worden We allemaal beter van, en kunnen We weer normaal Sinterklaasfeest vieren.
Zie ginds gáát de stoomboot... met St. Willy & z’n pietermannen ...
Sint en Piet pakken aan om zich voor de Russen te vermommen
Die foto-vergelijking blijft toch inderdaad altijd wel diep- en dieptriest. En het zegt alles over hoe ver je als land gezonken kunt zijn.
Wat een naïviteit. Alsof alle krijgsmachten netjes om tafel gaan in een oorlog met zo'n theedrinkmoeder en debatteer-muts als Ank Bijlevelt.
Nee hoor, in realistische landen hebben ze gewoon een bewezen kundige krijgsheer aan het hoofd staan die weet hoe er met het bijltje gehakt dient te worden in het geval dat.
Je staat gigantisch voor lul als land.
Als strax de Moslims met genoeg zijn, een ontelbaar vele malen groter gevaar dan de Russen ooit geweest zijn, sta je de poort te bewaken met militairen met knotjes.
Met mannelijke mariniers die menstrueren.
Met Abcdefghijklmnopqrstuvwxyz-ers die het land moeten redden.
Maar wat rot het joh, we zijn tenminste wel lekker inclusief met een slappe hap gleuf-omdat-het-moet aan de top. Tel uit je winst...
Knettergek.
Haha, ik moest lachen om je tegel, omdat het pijnlijk waar is....
Groot gelijk , de eerste op de foto zie ik nog niet zo direct welkom welkom welkom zingen .
Pas een artikel gelezen. Volgens dat artikel zouden we meer moeten investeren in dialoog i.p.v. militair materieel. Het wensdenken is nu werkelijk overal doorgeslagen.
Mooi gesproken Realism. Naïef is de juiste kwalificatie. Sukkels zijn we. Verzanden in diversiteit en gutmenschdenken. De boze buitenwereld weet wel raad met ons hoor..
En een minpres die geen man is, mogelijk opgevolgd door een minpres hoofddoekvrouwtje met hangende schoudertjes
Heeft allemaal geen drol te maken welk poppetje er aan het hoofd staat. Waar het om gaat is de focus: wat wil je met je leger. Voor ons was dat lange tijd vredesmissies en met wat geluk onze NATO-taken. Maar (dank zij Putin) begint ook hier wel degelijk het besef langzaam maar zeker te verschuiven dat we ons moeten voorbereiden op een ander soort oorlog, en een ander soort tegenstander. Zelfverdediging. Tegen een vijand die zowel numeriek als technisch sterk is, en niet bang is om groot in te zetten. Daar kunnen we best een antwoord op geven, ook met de huidige minister... het kost vooral tijd voor een inhaalslag, en veel geld.
Wij hebben andere prioriteiten... lekker divers en inclusief zijn. Maar idd het is echt kansloos.
Ach Rusland.... Een ontwikkelingsland met kernwapens.
En veel mannetjes met geweren, die niet kleinzielig doen om je af te knallen.
En slimme lange afstandsraketten door AI bestuurd.
Dat ontwikkelingsland is toch met een aardige inhaalslag bezig. Verbaast de Amerikanen ook steeds vaker.
Wacht maar. Nog wat jaren VVD beleind en Nederland is ook een ontwikkelingsland. Dan zonder kernwapens. Of met een wegbezuinigde rode knop.
@Gomezlopez | 03-12-20 | 16:43:
Het belangrijkste daarvan was de Avangard-raket, die de halve wereld kan overvliegen zonder onderschept te worden. Dat leidde destijds in het Westen tot ongerustheid. De Avantgard is inmiddels in serieproductie genomen, meldde Poetin.
www.ad.nl/buitenland/poetin-kondigt-n...
Onderschat Rusland op eigen risico.
Altijd onderschatten van Rusland is lachwekkend van neo-liberalen zoals jij Kuif. Rusland zal nog Rusland zijn over vijftig jaar, dat kan ik niet zeggen van neo-liberale vazallen van de VS, zoals Nederland.
En ontelbare schaakgrootmeesters
Hoe zit dat eigenlijk tegenwoordig bij onze strijdkrachten? Doen ze nog wel eens een strak stuk marcheren en commando's opvolgen omdat het moet en het zo hoort? Moeten ze hun laarzen nog zelf poetsen? Bestaat er nog iets van discipline? Of is er op elk schip een Bijleveld die iedere strijdkracht 's avonds voor het slapen gaan een verhaaltje voorleest?
Mijn voorkeur gaat uit naar Marco. In uniform zoals die Rus.
Het grote probleem is, de dames kunnen maar niet kiezen welke laarsen gepast zijn...
De H.M.S. October. 1x per maand omgedoopt tot HMS Red October
Lol
Iets over matroosjes. Jaren geleden noemden zij hun reddingsvest een Mae West. Gegeven de huidige staat van de Koninklijke Marine: alvast beginnen met het uitdelen van Lisa Westerveldtjes aan al dat boventallige walpersoneel?
En dan een woordspeling op op z'n Russisch. Moaty Mcmotortorpedoboatface. Die Saar'6. En dat wij dan marinebootjes voor de Kriegsmarine mogen gaan maken: www.youtube.com/watch?v=2jlT_Jb2efU Der Feind hört Mit!
Prachtige actie van de Russen, lekker dat feminiene en militair-zwakke West-Europa trollen.
Alle torpedojagers deugen.
Vuur de tampons!
Weer zo'n losse flodder van je.
Ho ho, een mannelijke minster van Defensie? Hoe stereotiep weer..! Niet heel inclusief van die Russen. Ik hoop dat de EU hier keihard tegen optreedt. Dit kan namelijk niet zomaar.
En toch heb ik ergens het gevoel dat ik liever door een vrouw aangevallen wordt dan door man.
Daar zijn de Argentijnen het niet mee eens denk ik.
duhhh
dat kan nog wel eens vies tegenvallen vriend!
@wilmeister00 | 03-12-20 | 16:30: Thatcher stond met pissen
Kwamen ze Baudet oppikken?
Die gaat straks als balling naar Moskou.
@Kuifje-naar-Brussel | 03-12-20 | 16:28:
Straks stemmen.....
Wie weet blijft ie nog even.
@Ruimedenker | 03-12-20 | 16:31: Ik denk dat ik deze keer niet op hem stem.
@Ruimedenker | 03-12-20 | 16:31:
Welnee. Voltooid Verleden Tijd (V.V.T.)
De ruzie gaat door totdat het geld is verdeeld.
Gaat nog een dingetje worden...........!
@Kuifje-naar-Brussel | 03-12-20 | 16:32: Stiekem lid van Forum?
@Kuifje-naar-Brussel | 03-12-20 | 16:32: Als u nou snel Fvd lid wordt heer Kuif, dan kunt u lekker Nee stemmen. Ik stem Ja, dan hebben we allebei niks bereikt, in theorie.
Ik was gisteren bij de Hema. De middelbare dames achter de counter droegen allemaal een spatscherm! Is dat geen belangrijker nieuws?
"wacht wel op de verfilmpink."
Ik dacht nooit dat ik dit ging zeggen, maar doe mij die Russische maar.
Ja, wanneer komen de Russen ons eigenlijk bevrijden? Op dit moment heb ik meer vertrouwen in de Russen dan in het bureaucratische, dictatoriale gezwel dat EU, zo je wilt, Nederlandse overheid heet.
Iedereen weet inmiddels toch ook wel dat dit een staaltje anti-Russische NAVO-propaganda is?
Bedankt voor de bloemen .
Waarschijnlijk is de vloot hier op uitnodiging van GroenLinks, die zijn immers voortgekomen uit de communisten.
Vanuit zee de Russen, over land de moslimmigranten en het kleine beetje NL wat we nog willen koesteren en behouden, zoals de Gouden Eeuw en Zwarte Piet, kan ook al niet meer want rassiesmuh.
Komt Trump ons nu redden?
Trump for Dutch minpres! Ik zie hem het torentje al binnenlopen en tegen Rutte: You're fired! En dan hier de swamp drainen. US vliegdekschip voor de haven van Scheveningen. Hier ga ik van dromen vannacht.
Ik geef op, laat ze maar binnenkomen. wat daarna gebeurt zie ik dan wel weer. Ik verdom het om Nederland zo als het nu gerund wordt, te verdedigen.... misschien heeft dit wel een zelfreinigend effect.
Wanneer de Russen ontdekken dat alle subsidie naar Nederland hatende arabieren, surinamers en ghanezen gaat zijn ze zo weer weg.
Je vervuilt je nest
@Eigenwijs | 03-12-20 | 16:31: Ons nest is al vervuild
@nickstert | 03-12-20 | 16:34: Daar heb je 'n goed punt. Maar blijft de moeite waard ons mooie landjie en 4e grootste economie van Europa te verdedigen. Voor zover mogelijk..
@Eigenwijs | 03-12-20 | 16:41:
Welnee, er valt hier niets meer te halen, dus ze gaan vanzelf weer weg.
@De Briemusketier | 03-12-20 | 16:43: Dat is ook een mening. Defaitisme.
Misschien een reactie op:
https://tass.com/politics/1228929
MOSCOW, November 27. /TASS/. Moscow declares strong protest to Washington over a US destroyer’s entering into Russian territorial waters on November 24 and considers this incident as a provocation geared to break down peace, the Russian foreign ministry said on Friday.
Ja, laten we dit soort zaken even via Reuters verspreiden. Oh nee, dat dient de NAVO-agenda niet.
Tja, de NATO zit wel in de russische wateren maar Rusland komt nauwelijks bij de Amerikanen. Is er iemand gezien in de straat van Vancouver of bij Chesapeake?
De marxisten zitten al in de tweede kamer. Dus hoezo wordt het vechten?
Inderdaad, doen de russen het niet dan gebeurt het wel van binnenuit in deze heilstaat.
Ik zei het toch. De Russen komen.
De Russen zijn bij voortduring bezig om de NAVO-reacties, de reactiesnelheid en ge complete organisatie structuur achter die reacties te peilen. Dat doen ze al sinds 1956 (met een kleine pauze / minder activiteiten sinds tussen 1989 en 2001) en met name in Zweden en Noorwegen weten ze daar alles van. Dan komt er weer eens een Tupolev, dan weer eens Yasen onderzeeër, dan weer een Slava kruiser. Hoort er bij. De enigen die zich écht zorgen moeten maken, zijn de Baltische staten, die keihard verraden zullen worden door een tandenloos Brussel als Rusland ze binnenvalt.
-
En dat gaat vroeger of later gebeuren.
Lekker al die provocaties van de USA in bijvoorbeeld Polen met massale aanwezigheid van Amerikaanse troepen...
Dat is ook inderdaad wat er op het spel staat, Rusland heeft al geoefend in de Krim.
De Baltische staten zijn in Russische ogen afvallige staten, die teveel leunen op de Westerse landen (die zelf geen enkele slagkracht meer hebben omdat we hier meer prioriteiten stellen aan een menstruatiearmoede en een windmolenoverschot)
Maar ik moet zeggen, ik zie op de foto's meer man in de foto rechts, dan in die van links.
Halbe had alles verzonnen hoor, de Russen zijn echt niet gek.
We mogen ons allemaal zorgen maken. In Europa is de focus van veel legeronderdelen verschoven naar vredesmissies en ondersteuning bij burgertaken. De NATO houdt ons allemaal nog een beetje scherp, maar de Russen weten waar ze op moeten inzetten met hun beperkte middelen (en reken maar dat die beperkt zijn). Ze hebben - in tegenstelling tot ons - fors geïnvesteerd in slagkracht voor "staal op staal"-gevechten. Ze oefenen het, ze hebben er de spullen voor, en ze ontwikkelen nieuwe wapens voor dit soort gevechten. En ze hebben fors, héél erg fors, ingezet op elektronische oorlogvoering. Dat gaat van jammen (zoals het kloten met de GPS-timestamp tijdens een grote NATO-marineoefening) tot peilen (elk kluitje Russische militairen in het voorterrein heeft een element voor elektronische oorlogsvoering bij zich).
De Baltische staten zijn wellicht de eerste stap. Of liever: Oekraïne was de eerste stap. Een testcase om te zien of Putin er mee weg kon komen. En dat is gelukt. De volgende test is Artikel 5 van het NATO-handvest. Maar daar eindigt het niet mee als we niet opletten.
De Krim huisvest de Russische Zwarte-zeevloot en is uitermate strategisch gelegen. Ik ben geen Russische trol, maar ergens snap ik wel dat Rusland dat gebied niet wilde kwijtraken nu de Oekraine steeds meer onder de invloedsfeer van de EU komt.
Hoezo zou Brussel over de Baltische staten gaan? Het is meer een NATO zorgpuntje
@Muxje | 03-12-20 | 16:34: Bonkers nog bedankt hoewel ze beter nu hadden gepakt. Straks zal het niet meer lukken.
Je moet de Beer niet tergen !
@AntiZanicz | 03-12-20 | 17:04:
-
Effe zélf langer dan een Twitterreactie nadenken, alstublieft. In Brussel zit niet alleen het hoofdkwartier van de EU ....
Met in gedachten dat in Ede de burgers zelf de wijken verdedigen is het een geruststellende gedachte dat de russen voor ons de Noordzee bewaken. Je weet het maar nooit met die VK als buren.
De EU zou er goed aan doen de sancties tegen Rusland op te heffen zodat de Russen hun EU import sancties stoppen.
Goed alternatief voor onze exporteurs om potentiële post-Brexit verliezen te compenseren.
Hoe heette dat bootje waar Mabel van Oranje op lag te wippen? De Neeltje-Jacoba?
de schuit van Klaas Bruinsma
Ik zou het wel passend vinden als de marine haar bevoorradingsschip naar een vrouw noemt.
Dat is tenslotte het schip dat de boodschappen doet.
Je heb er wel kijk op. Maar dat maakt je nick wel gepast.
Die hadden wij van 1975 tot 2012 al:
-
De A 832, Hr.Ms. 'Zuiderkruis' (what's in a name)
Het camouflagepak wat ze draagt zorgt al snel voor verwarring bij de Russen.
Ja, bij de Zeesluis....
Dit bericht leest in mijn optiek een beetje weg als de aankondiging dat we weer nieuwe onderzeeërs aan gaan schaffen.
En daar zijn we dan eigenlijk heel stiekem ook best wel goed in:
marineschepen.nl/dossiers/Hoe-Nederla...
Uitstekend plan. Uitbreiden die onderzeedienst. We zijn de 4e grootste economie van Europa. Het wordt wel 'ns tijd.
Toch zijn de tijden wel veranderd. In mijn jeugd (ik ben oud) kregen we in Rotterdam na elkaar vlootbezoek van Rusland, de USSR dus, en de USA. Allebei met een fregat, een torpedobootjager en een onderzeeër. Lagen in de Parkhaven en aan de Parkkade. Bij de Russen mocht je zo aan boord en overal komen behalve de brug en kaartenkamer. Er liepen matrozen met kortgeknipte ronde koppen rond die even nieuwsgierig waren naar de bezoekers als wij naar de Russen, maar het was nogal handen- en voetenwerk. Ik was toen beginnend gymnasiast die dus een beetje wist van het Griekse alfabet dat weer wat wegheeft van het Kyrillische, dus het was boeiend om de keurige messing bordjes te lezen op de deuren van de dienstruimten. En als je het fout deed was er altijd een matroos te vinden die het goed uitsprak en wou uitleggen wat daar allemaal te vinden was. Allemaal heel gezellig en vriendelijk, met in de kombuis een kok die je ook nog wel liet proeven, De Amerikanen die later kwamen pakten dat heel anders aan. Wie aan boord wilde moest zijn gegevens achterlaten, er stonden dranghekken op ruime afstand van de schepen en je mocht alleen op het dek komen, met afzettingen rondom b.v. het boordgeschut (waar je bij de Russen aan allerlei wieltjes mocht draaien om te kijken wat er dan gebeurde). De tijden zijn wel veranderd.
Tja. Bij economische crises breekt er meestal een oorlog uit toch?
Maar een groter gevaar dreigt hier .
Der Führer is terug.
www.telegraaf.nl/nieuws/1308263959/ad...
Ik had al gezegd dat Baudet gaat emigreren. En nu weet ik naar welk land.
Lol
Er ist wieder da!
In "The Last Ship" kwamen ze toch ook om met geweld het vaccin te halen?
Die van ons heeft een mannelijker kaaklijn dan die van de Russen. Eerlijk is eerlijk. Alleen dat roze is natuurlijk geen stijl om aan te trekken.
Ach, die Shojgu is ook maar een omhooggevallen ingenieur, net zoveel (of weinig) militaire ervaring als ons Ank (er worden in Rusland ook veel grappen over gemaakt over zijn grote collectie medailles) . Bovendien zit in zijn foto veel meer Photoshop, dus wie is nou een pussy?
Als Baudet om 18.00 uur weggestemd wordt staan ze om 19.00 uur in Ijmuiden.
Vlad Baudet staat dan op de kade om ze binnen te halen?
Broederschip!! Hij is goed Mosterd... met overkill had er ook nog een zoom meeting van onze mindef met Boris genoemd kunnen worden of de koninklijke familie naar Engeland mag..
De Russen zijn al 75 jaar de zogenaamde vijand van het Westen.
Terwijl de Islam de échte bedreiging is.
Wellicht komen ze gewoon om te helpen een paar wijken te ontzetten.
Is Zr. M.S. Conny Zinken al uitgevaren?
Zr. Ms. Vanessa is zojuist gespot in territoriale wateren.
CynicalBastard | 03-12-20 | 16:14 Niet dat ik weet, maar de Zr. Ms. Anna Drijver was laatst gekapseisd door nootweer en daarna kletsnat.
Hebben we nog niet een paar torpedo drones ronddrijven dan? Kom op, strooi die dingen even overal. Ouderwetse boten heb je toch zo onder water?
U wil oorlog beginnen tegen Rusland?
@Is dit nog nieuws? | 03-12-20 | 16:15: Ja. Dat die teringlijers oprotten.
@Enter Yeti | 03-12-20 | 16:18: Al die Russen hier....
Laat ze maar komen, ze zijn welkom. Vanmorgen voor het eerst in mijn leven een fles wodka gekocht. Gaan we gezellig met z'n allen borrelen en naar 'Stalker' kijken van Tarkovsky. Nashe zdoróvje!
Gezellig? Tarkovsky films doen niet echt gezellig aan. Wel hele goeie films.
@Deflatiemonster | 03-12-20 | 16:16: haha, nee, en 'Stalker' al helemaal niet... prachtige uitzichtloosheid.
HMS Clitoris ligt al klaar met haar tampax tampons super buffer. Commandant Tena lady op haar inlegkruiser is op weg naar de Rode Zee
Whahaha!
*Koffie van scherm poetsen doet*
Is dr een zitting mbt mh17 ?? Netjes dat ze erbij zijn. Je weet maar nooit...
Overspeligen, dienstweigeraars, secretaresses en pacifisten, het lot is defensie niet gunstig gezind qua ministers en staatsecretarissen. Vanaf de flowrpowertijd zijn het alleen maar mensen geweest die defensie geen warm hart toedragen. Minister van defensie wordt je als alle goede ministersposten al verdeeld zijn. En defensie is het eerste waar op bezuinigd wordt als er weer eens een begrotingstekort is.
Vandaar dat wij geen echte minister van defensie hebben en de Russen wel.
En juist daarom hebben we een Kolonelsregime nodig.
Eindelijk eens echte mannen.
Kaas! Waar blijf je?
Na Pechtholt zijn paf,paf dachten de russen, och ja, waarom niet.
Lafland met zijn hordes ambtenaren en micky mouse legertje stelt toch echt geen fuck voor.
Sergej "strak in het pak" vs Ankje bijleveld "in rose bloesje", bijna grappig om te zien, als het niet zo triest was voor nederland.
Ja. Triest is het juiste woord. Als straks de nato parapluie wordt ingeklapt moeten we echt wat serieuzer worden bij defensie.
Onze minister is burger. Ook die mogen geen operette uniform dragen.
Welkom!
Waarom kan er geen alarm worden geslagen over de invasie op de Middellandse Zee?
Het spotten van de russen in "onze europese en brexit" wateren is bijzonder? Hoeveel schepen onder welke vlag varen dagelijks deze route?
Ik zie het probleem niet, bied die Russen een bakkie koffie aan, of geef ze meteen asiel, doen we met afrikanen ook !
Die komen gewoon hun gratis miele ophalen. Geef ze is ongelijk.
Wat zou het verschil zijn in salaris ?
er is verschil tussen een nepper en een echte
Putin verdient 114.350 euro per jaar. Een minister zal minder verdienen.
@Sinterbikske | 03-12-20 | 16:18:
Ja maar dan reken je de "secundaire arbeidsvoorwaarden" van Putin niet mee; dat loopt op z'n minst in de honderden miljoenen
Verdorie, nu komen de Russen ook al vissen in Britse wateren. Of misschien komen ze Baudet oppikken.
Vanaf 18.00 uur kan er gestemd worden over de toekomst van Baudet.
Eindelijk. Werd toch een keer tijd. Zit er sinds de jaren tachtig op te wachten op die Rus in m'n achtertuin.
Niet zo lullig doen.
Voor je het merkt heeft Poetin de Zr.Ms.ZeikWijf al van achteren getorpedeerd.
En de NAVO vaart in russische wateren.
Zo houden ze elkaar bezig en is het budget weer veilig gesteld.
Maar zij draagt haar dogtags.
Ik dacht het de steen der wijzen was.
@Sinterbikske | 03-12-20 | 16:07: Mijn eerste gedachte: scheermesje
Maar wij hebben Red Shirt.
*handen in de lucht steekt en naar buiten loopt*
OT: Poetin zal wel zwakte/verdeeldheid aan onze kant ruiken of hij heeft iets nodig omdat iets ( Covid? Economisch? ) in zijn eigen land hopeloos de soep indraait.
Zwakte en verdeeldheid. Daar hou ik het op.
Liever een koude oorlog met communisten dan een echte oorlog met linkse activisten.
www.reddit.com/r/videos/comments/eb8i...
Gelukkig, de ruskies komen ons redden.
Weten we zeker dat het de Russen zijn en niet weer scheten latende haringen?
www.iflscience.com/plants-and-animals...
Kan iemand mij vertellen, waarom hebben we ruzie met de Russen eigenlijk?
Geen ruzie hoor. Peter de Grote heeft nog schepen leren bouwen in Holland. En we hebben bijna dezelfde vlag.
Dat is geopolitiek, daar hebben wij als argeloze burger geen verstand van. Daarom is het referendum ook afgeschaft.
Omdat er binnen de politiek wat wrokkige mensen zijn blijven hangen nadat de muur viel, en de wapenindustrie haar grootste verdienmodel kwijt dreigde te raken.
Ollenkreng kan je daarover heel veel vertellen. Volgens haar heeft Putin ons allemaal gebrainwasht, waardoor we geen D66 stemmen.
tja, dat is een beetje onhandig geweest van pres Truman. Voor de rest wel een aardige president maar foreign policy was hem te groot.
Dit terwijl de Russen Duitsland hebben verslagen en wel wat krediet mochten hebben.
gelukkig hebben we onze mannen op Curacao nog als backup
Die hebben het echt veel te druk met hun surfplankjes.
Vroeger hadden we 2 GW-fregatten. Hr. Ms. Tromp en Hr. Ms. De Ruyter. Met gigantische radar domes. Maar dat is niet meer.
In 1600 bezaten wij zo'n 1900 zeegaande schepen, ach ja goeie oude tijd.
@Barkruk2 | 03-12-20 | 16:08: we hebben zelfs een echt vliegdekschip gehad. Hr. Ms. Karel Doorman. Liep niet goed af met 'm.
Nu varen ze, om het even welke haven, binnen en er is nul tegenstand.
Hoeveel marineschepen heeft NL eigenlijk nog?
Ik weet alleen dat wij GEEN vliegdekschip hebben en dat vin ik onbegrijpelijk.
Beste defensie investering ooit lijkt mij
@Eigenwijs | 03-12-20 | 16:12: Nog lang in bedrijf geweest in Argentinië
@AntiZanicz | 03-12-20 | 16:57: ja dat zeg ik. Niet goed afgelopen met de Doorman. Ingezet voor een Zuid Amerikaans dictatoriaal regime.
Hebben we nog wel genoeg op te roepen autochtone niet sneeuwvlokjes zijnde jonge jongens?
Allochtonen zie ik niet vechten voor Nederland. Ze zullen gek zijn.
Als we nou vliegtuigen hadden om op dat vliegdekschip te zetten dan was zo'n schip ook handig geweest. Nederlandse defensie is een aanfluiting.
@Eigenwijs | 03-12-20 | 17:09: Het was alleen oefening en schouwvaarten.
Laat die Rus maar oppassen vrouwen kunnen hele gemene en achterbakse tactieken toepassen als ze de pik op je hebben.
Dat werkt alleen in vredestijd...
Daar weet jij alles van. Maar nu zit Cuba wel in het Russische kamp.
Daarom is het zo een zootje in de politiek en in vele takken van het bedrijfsleven .
Diversiteit weet je wel .
Straks is er een vrouwelijk US-vice-president. Die zal defensie wel onder haar hoede nemen.
Die foto's spreken voor zich.
De Udaloy klasse is een van mijn favoriete klasse van Marineschepen, hoewel de Udaoy II mooier is dan deze oude rakker.
U heeft een hobby, het spotten van marine schepen?
@pibasso | 03-12-20 | 16:31:
Nee, reaguren over hobbies.
Onze minister schijnt heel hard 'BOEM' te kunnen roepen.
En 'pang pang!' en 'pinda pinda!'
"Opa, wat is het verschil tussen het leger in 1940 en 2020?"
"Wel, Japie, in 1940 hadden we amper tanks en moesten we op de fiets naar de Duitsers om tegen ze te vechten. En in 2020 hebben we helemaal geen tanks en ook geen munitie. Maar we hebben tenminste wel e-bikes."
@Varende_Reaguurder | 03-12-20 | 16:16: Ja. Triest. Voor de 4e grootste economie van Europa.
@Varende_Reaguurder | 03-12-20 | 16:16:
Tanks,..... je vraagt je af waarom we geen bereden brigade meer hebben en dat ze de bombardes van de hand hebben gedaan
Haha, die foto’s
Ja, mooi. Sweet innocence en dergelijke
De russen willen nog even de vrijheid nemen met Bonkers Bonespur in het witte huis. 20 januari 's middags is het gedaan.
Dan gaat het los?
REAGEER OOK