Weird. 'Volksrepubliek Donetsk arresteert MH17-verdachte Chartsjenko om hem te beschermen'
Zit er tenminste eentje vast
De Oekraïense MH17-verdachte Leonid Chartsjenko (de laagste in rang van de vier oorspronkelijke JIT-verdachten, en de enige met de Oekraïense nationaliteit) zou zijn gearresteerd. Dat meldt het AD dat het weer van de Russische BBC heeft, en die hebben het dan weer van "bronnen". De Volksrepubliek Donetsk zou Chartsjenko (wij schreven eerst Ghartsjenko maar weten wij veel) al sinds 11 maart vasthouden. Maar er hoort helaas wel een Onderste Steen Winstwaarschuwing bij. Het lijkt er namelijk op dat Chartsjenko (een veroordeeld verkrachter) is gearresteerd om hem te beschermen tegen kidnapping door Oekraïense commando's. Tsja. Kan hij in ieder geval niet voor het oog van de wereld naar Moskou worden gevlogen. Sluiten we af met deze quote van een anonieme oud-collega van Leonid: "Misschien willen ze hem op deze harde manier beschermen, maar het is wel een heel vreemde methode om dat zo te doen." Nogal vreemd, ja. Wordt vervolgd (maar waarschijnlijk niet bestraft).
Reaguursels
InloggenHouston, we got him.
Een lokale boer zo te zien. Uit de Donbass, in het bezit van een verlopen Sovjetpaspoort. Voor honderd dollar wou ie wel op de foto.
Ziet er uit als een man die een heel leven heeft geloofd in een systeem, orders heeft gevolgd, en nu door dat systeem onder een trein wordt gegooid.
Valt binnenkort uit het raam of van een balkon.
Dus sporen uitwissen. Met medeweten van Kiev die het wonderbaarlijk genoeg belangrijker vinden hem uit te leveren aan Rusland dan aan Den Haag. Dat Zelensky 'betere banden' wil met Putin doet daar niets aan af.
Ik verwacht dat hij uiteindelijk in zijn cel overlijdt aan de Ziekte van Epstein...
He got killaried.
Pak de kleinste van de vissen, sluit em op, en gebruik hem als 'leverage' als je wat nodig hebt van het Westen. Zó doorzichtig.
Misschien willen ze iets van Poetin?
Mh17..... Gewoon lekker blijven vliegen over oorlogsgebieden en als er dan wat fout gaat huilie huilie doen. Misschien ook een leuk ideetje. Een keer een wandeltocht organiseren over de grens van noord en zuid korea. Daarna een rechtzaak beginnen tegen degene die de landmijn heeft gelegd?
Jammer joh... Er vliegen zowat geen vliegtuigen dus gaat voorlopig niet door... Maar wel goed dat je zo'n grote ondernemersgeest hebt.... Hou vol!
Kwalijk genoeg wordt deze aanslag nog steeds officieel een 'vliegramp' genoemd. Vuil spel, aangezien men Rusland niet voluit aanmerkt als verdachte, is omdat het Bellingcat-onderzoek een hoog kuifje-gehalte heeft.
Gelukkig heeft Van Buitenen net zijn onderzoek afgerond. Tijd voor wat nieuws wat de regering weer kan doodzwijgen.
Nee joh, Rusland heeft het gedaan, vraag maar aan Ollengren...
Volgens Ollengren heeft Rusland alles gedaan wat haar niet bevalt. Het wordt tijd dat ze eens met bewijzen komt in plaats van random beschuldigingen. Ze is nog maar net terug maar haar obsessie borrelt al weer op.
Familie Ollogren heult altijd met foute machthebbers. Tijdens Zweedse bestuur in Finland woont de familie in Porvoo, nadat Russen Finland overnemen papt ze aan bij de Tsaren in Sint Petersburg. Tsaren worden verdreven en gaat ze naar NL-indie. Nederland wordt verdreven, danmaar Den Haag.
Dat kan maar 1 ding betekenen, het is binnenkort gedaan met NL zoals we dat nu kennen.
Eindelijk een zinnige opmerking, Mark.
Wisselgeld.
Voor Julio Poch
@Beste_Landgenoten | 14-05-20 | 19:35: en een pond kaas
Liever in Donetsk even in de bak dan in Nederland onderuit de zak.
Hij ziet er ook wel uit als een zedendelinquent..
Zo te zien heeft ie de onderste steen opgegeten.
Kuifje in Donetsk..
Daar mag ik geen mededelingen over doen.
Euh, waar blijft mijn kist wodka van deze week?
Kudt, wie gaat er nu over twee weken mijn badkamerplafond stucen ?
Hij even niet, zeg maar...
Dat Ukraine zit toch in het JIT? Nou roep de JIT landen bij elkaar en verhoor deze verdachte. Dat is het enigste wat na 5 jaar nog ontbreekt; een verklarende verdachte.
En die beroemde onderste steen ontbreekt ook nog....
@Ommezwaai | 14-05-20 | 18:51: heb ik geen actieve herinneringen meer van
Ze hebben er inderdaad een verdacht handje van sleutelfiguren te laten ontsnappen naar Rusland. En het JIT zegt er niks tegen te kunnen doen, zoals met Tsemach. Ja vast.
het Joke Investigation Team, dus. Met hoofdverdachte in hun midden. Hèt zoethoudertje bestemd voor de nabestaanden, die voor een kluitje naar het (s)JiT worden gestuurd, triest genoeg.
Kijk. Zo bescherm je je onderdanen en/of bondgenoten die voor je 'strijden'. Fouter dan fout is het maar als je als land (zoals Nederland) alles maar met handschoentjes aanpakt dan spreekt 'de straat' van zelf en krijg je een dikke middelvinger. Een oorlog voeren met de Russen doe je niet door middel van mooie dialogen en 'fijne' gesprekken. Dat is gewoon hard tegen hard.... maar daar is de Nederlandse overheid te dom en laf voor. Want ohjee wat zal Brussel ervan vinden.
Te dom zijn ze niet, te laf zeer zeker. We kunnen niet allemaal Israël zijn.
En daarom moet men de schuldvraag veel breder trekken en stellen wie er verantwoordelijk is voor de burgeroorlog in Oekraïne. En het antwoord is iedereen. Daarom begint dat hele MH-17 gezeik irritant te worden. Men moet aan tafel en zoeken naar een oplossing. Oekraïne opdelen in een onafhankelijk Oost en West is reële optie.
@van der g | 14-05-20 | 18:59:
Rusland is een buurland binnengevallen zonder enige aanleiding. Sterker nog, de aanleiding creeerden ze zelf, met dezelfde special forces als een half jaar eerder de Krim bezetten. Dezelfde namen, dezelfde rugnummers. Er is maar 1 schuldig: Rusland. En nee, niet de EU, niet van Baalen. Stel je toch voor, dat een minuutje of twee blaten op een plein vol demonstranten aanleiding zou zijn voor een oorlog.
Maar goed, nu volgt de hele standaard riedel aan kremlintrollen-propaganda weer, je kunt erop wachten. En 20 x een verwijzing naar de onderste steen. Kom maar door..
@van der g | 14-05-20 | 18:59:
Precies.
@Beste_Landgenoten | 14-05-20 | 19:05: Weet je wie ook landen binnenvallen zonder enige aanleiding?
Wanneer verklaart de NATO dit derde wereldland de oorlog? Rusland heef alleen wat roestige kernwapens en tanks die niet werken. Ik wil Nederlandse tanks op het Rode Plein zien!
@Mijn GS nick magnie | 14-05-20 | 19:33:
Moeten we eerst weer tanks kopen. De Luipaard 2 is nog steeds te koop[.
@Mijn GS nick magnie | 14-05-20 | 19:33: Van de ooit 900 tanks hebben we er nog 18 over. En die zijn niet eens van ons, maar van Duitsland. Gaat niet lukken dus.
@Mijn GS nick magnie | 14-05-20 | 19:33: en dan mag u voorop in de strijd;u komt over als een echte militair.
Het lijkt me juist Moskou dat regeert op Oost-Oekraiens grondgebied. Hiermee wordt voorkomen dat die naar het Westen wordt gebracht. Hij zal tzt wel nav een valse aanklacht worden overgebracht naar Vlad voor een nieuwe identiteit en huis met tuimelramen.
Of course.
Die leeft niet heel lang meer.
@Beste_Landgenoten | 14-05-20 | 18:49:
Ja juist wel. Wat Nick_Star zegt. Die krijgt een nieuwe identiteit een levenlang een mooi onderkomen op kosten van de Russen. Die heeft een prima vooruitzicht.
@overVecht | 14-05-20 | 18:54:
Poetin houdt niet van liabilities. Iedereen die leeft kan zijn mond voorbij praten, dus ik denk dat deze jongen stilletjes verdwijnt, op een rustige dag over een jaartje of vier. Vis-ongeval, zoiets. Niet na te trekken plausibel ongeval.
@Beste_Landgenoten | 14-05-20 | 19:08: De Clinton-methode dus.
Dat denk ik ook. Maar wat ook zo is , Kiev/SBU/CIA konden hem makkelijk pakken daar, maar deden dat niet. Waarom? Dealtje met de Russen gesloten om alle verdachten naar Rusland te laten gaan zodat ze ongrijpbaar worden? Met Tsemach zelfde verhaal. Wat heeft ''Kiev'' te verbergen?
@LesGrossman | 14-05-20 | 20:34:
Kiev heeft niks te verbergen maar wil Poetin niet tegen de haren instrijken, Zelenmsky wil graag een betere verstandhouding met Poetin, dus MH-17 kan hij helemaal niet gebruiken, als vlam in de pan.
@Beste_Landgenoten | 14-05-20 | 20:46: Ik krijg ook de indruk Putin nogal wat controle heeft over Zelensky. Wat wel gek is aangezien de z'n eigen inlichtingen diensten onder controle van de CIA staan. Iets klopt er niet.
@LesGrossman | 14-05-20 | 21:03:
"Wat wel gek is aangezien de z'n eigen inlichtingen diensten onder controle van de CIA staan"
Nou dat denk ik dan weer niet, maar Zelensky zit between a rock and a hard place. Hij wil Trump te vriend houden om de broodnodige wapens en wil Poetin te vriend houden wegens het gezeik in Donetsk. Lastig manoevreren, maar hij doet het niet heel verkeerd sinds hij president is. Ik denk dat hij MH-17 ziet als collateral damage en de hele zaak het liefste vergeet.
@Beste_Landgenoten | 14-05-20 | 21:26: Zitten in hetzelfde gebouw notabene,
De russen hechten niet zoveel waarde aan een Oekraïner
mooi afleidingsmanoeuvre als hij ineens van alles heeft "bekent"
maar door omstandigheden het helaas niet meer voor een tribunaal
kon navertellen..
Kopje Pickwick Polonium dan maar?
Die MH17 ramp kan zo in hetzelfde straatje als de gisteren herdachte vuurwerk ramp; nooit komt de waarheid ooit nog op tafel.
De waarheid ligt allang op tafel.
Een BUK van het 53ste bataljon uit Koersk
@Beste_Landgenoten | 14-05-20 | 18:40: ah een soort André de Vries waarheid?
@Trumme | 14-05-20 | 18:43:
Nee gewoon zoals het gebeurd is.
Ach zucht, geloof wat je wil.
@Beste_Landgenoten | 14-05-20 | 18:45: is er ooit een verdachte verhoord of eentje die een verklaring afgelegd heeft? Nee. Zowel Rusland als Ukraine doen er alles aan dat te voorkomen.
Daar noem je wat, Paul van Buitenen (EU-klokkenluider) heeft gister zijn vernietigende ramprapport over dit overheidsfalen uitgebracht. www.tubantia.nl/enschede/klokkenluide...
@Abject | 14-05-20 | 18:55: hij kan over 5 jaar zo met MH17 verder. Komt dezelfde conclusie uit.
@Trumme | 14-05-20 | 18:50:
Ook zonder verdachten kan je een zaak oplossen.
@Beste_Landgenoten | 14-05-20 | 18:40: En gij geleuf da???
@Roadsurfer | 14-05-20 | 19:11:
100%
De bewijzen zijn sterk.
Tenzij je op voorhand aan alles wil twijfelen en ervanuit wil gaan dat alles geconstrueerd is. Maar dan ben je zo goed als geestelijk gestoord.
@Beste_Landgenoten | 14-05-20 | 19:24:
Het was op dag 1 al duidelijk. Zo ingewikkeld is het verhaal nu eenmaal niet.
Des te kanslozer waren alle Russische leugens
@RandyBiel | 14-05-20 | 19:57: Russen liegen altijd.
@Kuifje-naar-Brussel | 14-05-20 | 20:53: het is ook besmettelijk. Vraag maar aan Halbe!
Ik denk dat hij binnenkort een keer uit een raam valt.
Of polonium-210.
@Peter_la_Selie | 14-05-20 | 18:43: of hij verdrinkt in de badkuip.
Inderdaad, in de gevangenis is ie tenminste veilig. Maar als ik hem was zat ik liever in een cel in Den Haag dan in Donetsk.
Ik dacht even dat Mark Rutte gearresteerd was, toen ik de Teletekst kop las.
Zoenoffertje?
Dus toch de Oekrainers.
De term is ;' fall guy 'geloof ik .
Oekraïense commando’s? Wat moet ik mij daarbij voorstellen? Ze hebben er niet eens een fatsoenlijk leger. Oekraïne is een gefaalde staat, net zoiets als Somalië en Congo.
Misschien de door de bevolking als helden aanbeden nazi's van het Azov bataljon?
Inmiddels hebben ze een aardig leger dat niet zomaar wordt weggevaagd door Rusland bij een inval. UIteindelijk wel natuurlijk, maar niet zonder zware verliezen aan Russische zijde.,
@Beste_Landgenoten | 14-05-20 | 18:39: in Syrië heeft Poetin wel ff laten zien hoe vlug het kan gaan.
@Trumme | 14-05-20 | 18:45:
Ja ik weet dat je Poetin geweldig vindt. Maar het Oekraiense leger is niet hetzelfde stel sukkels meer als een paar jaar geleden.
@Beste_Landgenoten | 14-05-20 | 18:46: ik vind Poetin een grote boef en het is stuitend hoe het ‘Westen’ zich al jaren laat piepelen door hem en met halfzachte boycotten denkt hem te treffen. Hij is een slimme ex spion die alleen de harde taal van Trump verstaat.
@Trumme | 14-05-20 | 18:53:
Harde taal van Trump? Joh, die kruipt bij hem in de kont. Trump ging nog net niet kwijlend op zijn knietjes toen in Helsinki.
@Trumme | 14-05-20 | 18:53: Economisch zit Putin nu behoorlijk klem.
Het is een wonder dat 'ie nog leeft, of ergens in Siberië in "lockdown" is.
Alsof Oekraïne gaat meewerken - Kiev heeft al eerder verdachte laten lopen.
Niemand heeft er iets bij te winnen als de waarheid boven tafel komt.
Zolang er nog krijgsgevangenen worden uitgeruild en er onderhandeld wordt, zal er niet veel gebeuren . Zelenski is bezig met Oekraïnse belangen. Niet met Nederlandse belangen. Zijn voorganger ook al niet.
Al moet de onderste steen bovenkomen Rusland zal zowieso de schuld krijgen.. bewijs of geen bewijs vraag maar aan Kajsa..
En die Russen zijn volkomem onschuldig, dat blijkt uit alle onderzoeken nietwaar.
Zou Claudia de Breij niet achter diecaanslag zitten denk je? Arnon Grünberg wellicht?
Trollemans.
Bewijs genoeg.
@Beste_Landgenoten | 14-05-20 | 18:39: ‘gestuurd’ bewijs.
@Trumme | 14-05-20 | 18:41:
Ach ja jongen whatever, ik ben er klaar mee, die domme wappies zoals jij. Er is niks mee te beginnen. Antivaxxers zijn er niks bij.
@Beste_Landgenoten | 14-05-20 | 18:47: ach dat je me dom vind is slechts een mening als je je een beetje verdiept had in de MH17 casus zou je weten dat Ukraine een smerig spelletje speelt.
@Trumme | 14-05-20 | 18:55:
Dat is juist het domme aan je. Dat je denkt het allemaal te snappen, maar je tuint kritiekloos in alle Kremlin-verhalen.
@Beste_Landgenoten | 14-05-20 | 18:39: Met verdachte Oekraïne in het JIT, yeah right!
@Roadsurfer | 14-05-20 | 19:12:
Oekraine is geen verdachte. Op basis van de feiten is daar ook geen enkele aanleiding voor. Die liggen glashelder. Tenzij, zoals ik al zei, je wil geloven dat alles, al het werk van 200 rechercheurs over vijf jaar onderzoek, in elkaar is geflanst en vervalst. Maar dan ben je dus gek.
@Beste_Landgenoten | 14-05-20 | 19:32: Voorlopig is het enige feit dat er een Air Malaysia vliegtuig op een plek vloog waar het nooit had mogen vliegen, als je vliegveiligheid als uitgangspunt neemt.
He, die heeft laatst mijn dakgoot geschilderd, die herken ik zo.
Epstein didn't kill himself.
Elvis is alive.
@Zenzeo | 14-05-20 | 18:27: Dat is waar: www.youtube.com/watch?v=DCOSRnNQ4fo
@Zenzeo | 14-05-20 | 18:27:
Elvis was mijn buurman op Mars.
Fijn voor de achterkleinkinderen van de slachtoffers.
Waarom zou die man bestraft moeten worden? Word die nederlandse jachtvlieger van die aanval op die bommenfabriek, waar vanmiddag over werd vergaderd, óók vervolgd dan?
Degenen die vervolgd moeten worden, zijn degenen die zaten te slapen hier in nl, die hadden moeten uitvaardigen niet over een oorlogsgebied te vliegen.
Sorry voor d/t vouten.
Ja, maar nee, Rusland en Putin... Slecht, je weet toch....
Klimaat deugers,
Immigratie deugers,
Corona deugers,
Mh 17 deugers...
We zien door onze westerse bril het een als een legitieme oorlogsdaad (met ongelukkige bijeffecten) en het andere als een strafrechtelijke overtreding van bandieten.
Het slaat helemaal nergens op. Als betreffende mijnheer strafrechtelijk vervolgd moet worden dan gaat volgens onze eigen gekleurde wereldbeeld, het Oekraïense OM erover - niet wij. Of we erkennen dat er een oorlog is en proberen 'm voor een tribunaal bij het internationaal gerechtshof in Den Haag te krijgen.
Ik pleit voor een 'Munich' aanpak. (film, 2005)
Laten we Zeehond Team 6 er op afsturen.
@RickyLaRue | 14-05-20 | 19:06:
Hahaha, juist.
Je moet dingen niet vertalen.
Ik las Weird Duk.
Oh ja, trouwens:
Verdacht / schuldig tot het tegendeel bewezen is.
MH-17 in een notendop.
De bron zal Bellingcat zijn, next!
Iig betrouwbaarder dan de Russen.
Gelukkig heeft @Ronaldo er ook nog een geheel betrouwbare bron als het NOS erbij gezet. Dan weten we tenminste zeker dat wij objectief worden ge/be-informeerd:
nos.nl/nieuwsuur/artikel/2324561-op-z...
Weet je wat vreemd is? Als je het woord "weird" uitspreekt als "wijrt", en dat dan vijf keer snel achterelkaar...
Wiet?
Leip?
weer een die binnekort aan *corona* sterft of uit een raam valt.
De camera's stonden net op dat specifieke moment niet aan
maar het was op zeker zelfmoord.
@TijdelijkOptimist | 14-05-20 | 18:36: Maak je toch gewoon nieuwe bewijzen, belastend of ontlastend?
Andere wet en regelgeving dan hier.
Hier geven ze TBS-ers verlof....
Kunnen ze de onderste steen niet arresteren?
U bedoelt om hem voor het corona tribunaal te brengen? Of heb ik de verkeerde voor me?
Die heeft onze eiguh Rutte tot Staatsgeheim verklaard.
REAGEER OOK