VS doodt hoogste Iraanse generaal in Irak
Goedemorgen! Allemaal zin in een robbertje WOIII?
Als u de slaap uit de ogen wrijft en de Twittertrends zijn 1. Iran, 2. Soleimani, 3. Iraanse, 4. Soleimani op z'n Arabisch, 5. WWIII en 6. Trump dan weet u wel hoe laat het is. De leider van de vrije wereld heeft z'n Amerikaanse ballen weer eens in een kookpot gedompeld. Bij een Amerikaanse aanval op een vliegveld in Baghdad is generaal Qassim Soleimani (baardmans op de foto hierboven) van de Iraanse Revolutionaire Garde gesmoked. Soleimani is de leider van de Quds Brigade, de belangrijkste militair van het land en na ayatollah Khamenei de machtigste persoon van Iran. Mooi profieltje uit 2013 door The New Yorker hier. Het land noemt het omleggen van de generaal 'een uitzonderlijk gevaarlijke en domme escalatie' en de Verenigde Staten noemen het 'decisive defensive action': Soleimani zou bezig geweest zijn met plannen om Amerikaanse diplomaten en militairen in Irak en de rest van de regio aan te vallen.
The Trumplord was de voorbije dagen rond het gerommel op de ambassade al bezig met troepenmovement en nu is de shit dus AAN - mooi moment voor iedereen en z'n Nederlandse media om Trump uit te maken voor de slechterik en de kant te kiezen van die Iraanse engerd. Die 750 man ambassade-versterking van de 82nd Airborne zaten 4 uur geleden nog in Koeweit, dus we hopen dat zij even leuk haast maken om die 100 vers ingevlogen Marines te versterken. Trump zelf chillt 'm vooralsnog hard en twittert alleen een Amerikaans vlaggetje. Intussen zweert Iran een 'meedogenloze wraak' dus dat wordt hoe dan ook gezellig. Mooi duidingsdraadje van de hele TOESTAND alhier.
UPDATE: Iraakse soennieten die al maanden tegen Iran demonstreren zijn BLIJ en vieren feest.
UPDATE: De zeer populaire Iraaks-sjiitische OG geestelijke Muqtada al-Sadr, die vanaf 2004 met zijn door Iran gesteunde Mahdi Army tegen de Amerikaanse coalitie streed, heeft inmiddels aangegeven dat hij zijn in 2008 ontbonden Mahdi Army weer gaat heractiveren.
UPDATE: De VS riep zojuist al hun burgers op Irak onmiddellijk te verlaten.
UPDATE: We houden een slag om de arm, maar er gaat een foto rond van een levenloze hand met ring die van Soleimani zou zijn. En dan ook nog deze volstrekt ongeverifieerde extreem NSFW-foto.
UPDATE: Israël zet zich alvast schrap.
Irans hoogste Twitteraar
Iraakse Soennieten die al maanden tegen Iran demonstreren natuurlijk blij
Social
Social
Social
Reaguursels
InloggenMoest gewoon gebeuren maar vele jaren te laat. Die Suleimani en zijn brigade en geheim agenten hebben enorm veel moorden in het buitenland op hun geweten. Nog meer in eigen land en vele duizenden in Libanon, Syrië en Iraq.
Iran aanpakken nu het nog kan zie Noord Korea, daar ook veel te lang getwijfeld en nu durft men niet meer want kernkoppen.
Google eens op 'Iran' en 'crane', fifty fifty bouwprojecten en zaken waardoor de gemiddelde NOS kijkende Nederlander zijn aardappeltjes niet binnenhoudt.
Goed gedaan. Al het zorgelijk geneuzel door polcor media is voorgebakken, want Trump. Deze mensen die zo bang zijn voor een terugkeer naar de jaren dertig moeten eens goed beseffen wat aan afschuwelijk regime er in Iran huist. Al tientallen jaren faciliteren en organiseren ze terrorisme, destabiliseren ze de regio en knechten de Iraanse bevolking. Als je al iets of iemand met de nazi’s moet vergelijken dan is het dit regime, met de Revolutionaire garde als de SS.
Laat ze weten dat ze niet ongestraft zullen blijven! Dikke pluim voor Trump.
Iran, de hijskraan cultuur ....
Dit gaat óf de langste en meest druilerige eennakter in de geschiedenis worden, óf het hele zaakje springt plotsklaps als de grote sept van Baelor.
Kunnen we Trump niet vragen voor ceremoniemeester van Oud & Nieuw in Duindorp? Slechts één regel: avondklok voor nette mensen.
Gezien de waardeloze msn-verslaggeving is dit *Breaking news*
"15 hours ago - 33°14′N 44°14′E
PMU official, named Muhammad Reda along with two of his companions, was killed in the bombing of the Baghdad airport."
iraq.liveuamap.com/en/2020/2-january-...
"The Popular Mobilization Forces (PMF), also known as the People's Mobilization Committee (PMC) and the Popular Mobilization Units (PMU) (Arabic: الحشد الشعبي al-Ḥashd ash-Shaʿbī),[23] is an Iraqi state-sponsored umbrella organization composed of some 40 militias that are mostly Shia Muslim groups, but also including Sunni Muslim, Christian, and Yazidi individuals as well.[24][25] The popular mobilization units as a group was formed in 2014 and have fought in nearly every major battle against ISIL.[26] It has been called the new Iraqi Republican Guard after it was fully reorganized in early 2018 by its then-Commander in Chief Haider al-Abadi. Former Iraqi Prime Minister Haider al-Abadi issued "regulations to adapt the situation of the Popular Mobilization fighters," giving them ranks and salaries equivalent to other branches of the Iraqi military"
en.wikipedia.org/wiki/Popular_Mobiliz...
Nu Al-Saddr nog.
Mwah... was een vriendelijk ogende man ,zo'n type dat je graag als buurman zou willen hebben.... of gynaecoloog om maar wat te noemen. Enfin.... de volgende is aan de beurt .
De Houti-rebellen zweren alvast wraak.
Dat gaat SA weer wat olie-infra kosten, dus de olieprijs kan nog verder omhoog.
"Yemen rebels urge 'swift reprisals' for Soleimani killing"
Read more: www.al-monitor.com/pulse/afp/2020/01/...
Het bewijs hoe vuistdiep Iran in de regio aanwezig is. Gaan interessante tijden worden. Gelukkig kunnen wij de kopstukken tegenwoordig gericht tot op de vierkante meter vanuit de lucht uitschakelen zodat het doel bereikt wordt zonder onschuldige burgerslachtoffers. Het middenkader en daarboven zal in die regio de komende tijden toch wat minder rustig pitten, denk ik.
Zou Claudia de Breij wel eens van Iran hebben gehoord?
Van de Garde? Van de Al-Quds brigade? Van terechtgestelde homoseksuelen?
Zomaar een vraagje. Ik hoor haar er namelijk nooit over. Laat staan dat ze er 'grappen' over maakt.
Het linkse oor in en in de policor maalmolen ..... .
Dat land waar zijzelf aan een lantaarnpaal zou komen te bungelen? Neuh. Die deugt dat net zoals Robbie Jetten gewoon weg. Want Twamp en Wilders, da's pas erg.
wat dacht je zelf? Dat mens brult alleen maar door wat ze voor veel geld van anderen, de klavertjes en Jettentjes van deze wereld. moet zeggen.
Oorlog!!!
Was Ridouan Taghi niet ook vaste gast in Iran?
Jazeker. Van harte welkom daar. Ondermijnt namelijk de verfoeide westerse wereld dus een topgozer
De berichtgeving van de NOS is weer hilarisch. Inmiddels staat er een soort ode aan de generaal op hun website.
"Iran-deskundige" Peyman Jafari, aldus de NOS. En niet vermelden dat deze Jafari een van de voormannen is van de Internationale Socialisten in Nederland.
"vriend" witte onderbroek, op de joop, heeft ook weer het nodige commentaar, maar toch veel reacties die het niet eens zijn met zijn linkse anti Trump bijdrage.
Dat die reacties door de admin-molen zijn gekomen, verbaasd mij enorm.
Maar NU kan er ook wat van, met:
"Soleimani was razend populair in zowel zijn eigen land als Irak, waar hij hielp de orde te herstellen nadat de opmars van Islamitische Staat het Iraakse leger tot een wilde terugtocht dwong"
Kortom, een oorlogsheld. Verantwoordelijk voor het verslaan van IS....
(de rest wordt vergeten, en komt ook niet voorbij het NU-politburo)
@Rhenium | 03-01-20 | 14:26:
Het is al heel wat dat ze erbij vermelden dat hij van de UvA is...
De NPO, de nederlandse prawda is zo links, zo fout als de pest.
Voor wie denkt dat Iran ooit een redelijk land zal worden, een selectie van de woorden van Khamenei.
Jihad of resistance; definite victory; blessed path; martyrdom; God's Power; #SevereRevenge; martyr's blood; pure soul; person trained in islam; struggling for God; devils&villainous; path of God.
Deze mensen zullen altijd de vijanden van democratie en vrijheid blijven.
Iran is als een valse hond, waar de enige vraag is of je met een strenge toon kunt vermijden dat hij je bijt of dat je een stok moet gebruiken.
Een valse hond geef je een spuitje, toch?
@gaffelbaard | 03-01-20 | 13:38:
... om even jouw beeldspraak te volgen (@GS, dat was dus geen oproep tot geweld of haat, ok? ... ik zeg het er maar even bij voor de zekerheid).
Een valse 'rabid dog' maak je gewoon af.
Aan 't excuus voor verder optreden tegen 't roedel valse honden wordt al gewerkt door de rest van het roedel...
Het is niet de Iraanse Revolutionaire Garde, maar de Islamitische RG.
Hieruit blijkt maar weer dat allah van ze een waardeloze prutser is. Hoewel ons nog wel -althans volgen Nostradamus- een en ander te wachten staat....
De aarde zou al 3x vergaan moeten zijn, Trump zou vorig moeten zijn vermoord, en door de VS en Rusland zou WO3 al 10 of 20 jaar geleden moeten zijn begonnen ... volgens Nostradamus.
Onzin.
Gaat Iran een Amerikaans oorlogsschip in de Perzische Golf te grazen nemen? www.navytimes.com/news/your-navy/2019... Er zijn doelen genoeg. Het is al eerder gebeurd: en.wikipedia.org/wiki/USS_Cole_bombin... Wil Israel dat de VS in oorlog komt met Iran? Wil Saoedi Arabië en willen alle soennieten dat?
Iran wil die oorlog niet omdat ze niet kunnen winnen van de USA.
Op geen enkele manier.
Leiders die het in hun voordeel zien om hun burgers achterlijk te houden, zullen het nooit kunnen winnen van een land als de USA.
@Mr.Crowley | 03-01-20 | 13:13: U springt heen over een aanslag, bijvoorbeeld gepleegd door Jemenieten... Iran zal bij hoog en laag zweren dat ze er geen hand in hebben, maar het aantal doden aan Amerikaanse zijde.......
@Eeuwig.. Op.. Vakantie | 03-01-20 | 13:19:
Dat is een tactiek waar je geen oorlog mee wint.
Dreigen met terreur kan niet tot het oneindige.
Wederom een ontzettend idiote actie van liegbeest Trump.
De zogenaamde ingeloste verkiezingsbelofte dat de USA zich uit de regio zou terug trekken is inmiddels een totale farce. Trump zit nog gewoon diep in het Neocon plan met een Israelisch sausje.
Ja, da's toch gewoon via afstandsbediening dat daar "martelaren" gecreëerd worden; allah kan er niet genoeg van binnenkrijgen....
Praat geen peop. Liegbeest.
Als je vrede wil moet je de tegenstander laten zien dat je bereid bent om oorlog te voeren.
Ook nog even een anti-Semitische trap na geven hè, heel fraai Lafayette.
@austinhealey | 03-01-20 | 13:23:
Als je oorlog wilt moet je bereid zijn de vrede op te geven.
Een Iraanse smeerlap is een terrorist. Een Saudi smeerlap een goede vriend.
@wilmeister00 | 03-01-20 | 13:36:
Frame mij maar als Jodenhater. Kritiek op Israel is zeker altijd antisemitisch? Heel fraai wilmeister.
@Lafayette | 03-01-20 | 13:42:
Ja.
Leuk vermomd, aardig geprobeerd, maar feit is dat steeds minder mensen dat nog geloven. Wat betreft de vergelijking die je maakte geld imho...
Anti-zionisme = anti-semitisme.
Prima gedaan van Trump. Deze gast werkte ongeveer persoonlijk naar een atoomwapen toe en had de vernietiging van Israël als hoogste prioriteit. Dit nog buiten zijn tomeloze hulp aan reli idioten/terroristen van o. a. hamas en hezbollah.
Iran zonder kernwapens en een gek als deze, daar kan iedereen beter bij slapen.
Succes met je frame.
Val net niet van mijn stoel, zelfs op de Joop zijn er een hoop reacties op Trump die getuigen van voortschrijdend inzicht!
Zou Links dan toch het licht gaan zien of heeft de moderator een dagje vrij?
Dat zou wat moeten zeggen. Links steunt overal Soennitische terreur dus dien zijn blij dat Soleimani dood is. Als ze op de Joop hetzelfde steunen als jij dan weet je dat jij fout zit. Rechts moet niet zo blind de havikken in de VS nakakelen en zich eens gaan verdiepen in de oorzaken van de terreur en massa-immigratie. En die oorzaken zijn links en soennitisch. Niet shiitisch...
Zelfs bij CNN hier in de States laat men mensen met gezond verstand aan het woord. Iets wat in het dichtbije verleden schier onmogelijk was.
@Overmar | 03-01-20 | 13:26:
Wederom geldt hier: Als je er dezelfde mening als CNN op na houdt, dan weet je dat jij fout zit.
@Antiquerulant | 03-01-20 | 13:22:
Dus ... jij staat aan de kant van de reli-dictatuur die Iran heet?
Tsja, als je een sprinkhaan plet, hou je nog de hele zwerm over.
Plus de gematigde sprinkhanen: maar die eten niks......
Stond nog een rekening open. Honderden en misschien duizenden Amerikanen zijn gedood door Iran in Irak met zgn. Explosively Formed Penetrator IEDs. Tweet van juni 2019: mobile.twitter.com/realdonaldtrump/st...
u bent de held van de dag!
Neuh, er is wel een kop van Hydra afgehakt hoor, vergelijk het qua level met destijds de chef van de SEO, Abwehr of NKFD. Dit gaat ze wel even pijn doen.
@Graaisnaaiert | 03-01-20 | 13:00:
Herstel, SOE natuurlijk.
Dat hebben ze in Libië en Irak gedaan.... het resultaat is niet best. Het verwijderen van een dominante leider veroorzaakt een machtsvacuüm waardoor je van de regen in de drup komt.
Exact! Die twee zijn de veroorzakers van alle terreur in het Midden Oosten... Maarja onze bondgenoten hé...
Die hadden ze al een tijdje op de korrel,en na veel geduld is het toch weer gelukt.
Een kankergezwel is verdwenen.
Goed gedaan Mossad en CiA.
Maar wat is de endgame in Irak? VS eruit? Iran eruit? Valt het land uit elkaar? Ik denk dat de VS wel een idee hebben waar het heen gaat, maar ik heb zelf geen idee.
@Sitting_targets | 03-01-20 | 12:54: Ik vrees dat je de VS nu ernstig overschat. Doorgaans zijn ze clueless.
@Sitting_targets | 03-01-20 | 12:54:
Endgame is een stabiel democratisch land in de regio.
Ja, dat gaat nog lang duren.
Voorbij en na de Bosporus zijn er geen democratische landen.
.. maar goed. Iran zweert meedogenloze wraak. Dat is schrikken want normaal zijn ze met gematigde wraak in de weer.
Hebben de EU en de Verenigde Nazi's al hun afkeuring laten horen? Nog meedogenlozer wraak zou onrust kunnen veroorzaken in het doorgaans kindvriendelijke MO.
De NOS heeft wel een quote van Poetin in de kop. Je weet wel, die man die ze gewoonlijk beschuldigen van desinformatie.
Exact.
@Sitting_targets | 03-01-20 | 12:52: waar dan?
Had ie maar bakker of zoiets moeten worden. Risico van het vak. One down, a lot to go.
Mmmtjah, dus was natuurlijk een actieve 'terrorist' buiten zijn landsgrenzen.
Het feit dat hij vrolijk bij Baghdad rondreed en zijn aanvalsplannen bekend had gemaakt was natuurlijk dom.
Ik ben voorzichtig positief dan maar...
Hij lijkt op Sjors Kloenie. Zal er zeker een stuk of 12 dames op na gehouden hebben.
Hij léék op Sjors Kloenie. Hij lijkt nu op halfomgehakt...
Op Fox zeggen ze nu heel verrassend dat alle troepen de regio uit moeten. Irak blijkt een heel slechte partner voor de USA.
"Soleimani zou bezig geweest zijn met plannen om Amerikaanse diplomaten en militairen in Irak en de rest van de regio aan te vallen."
Zou????
Waarom al die twijfel? Die man was er zelf heel duidelijk over. Dit waren zijn woorden:
"“In the case of any foolishness, we will target America’s interests anywhere in the region,”
Bron: www.longwarjournal.org/archives/2017/...
Note: 'any foolishness" is een Iraans synoniem voor alles waar zij het niet mee eens zijn. Het is overduidelijk oorlogsretoriek.
Note 2: die uitspraak komt uit een nieuwsbericht uit 2017! Zolang is al duidelijk dat Soleimani de VS als vijand ziet.
Note 3: Al Quds staat op de terroristenlijst.
Die terrorist was op weg om een gecoördineerde aanval op amerikanen te regelen en dan zijn er mensen die het een onverstandig idee was om hem uit te schakelen.
Hoe dom kan je zijn.
Beetje dom om dit te gaan escaleren. Iran heeft grote demografische problemen. De bevolking (in ieder geval het Perzische deel) krijgt nauwelijks kinderen (1.6 gemiddeld voor heel Iran... laagste geboortecijfer in de regio). Bovendien zijn Perzen in grote aantallen areligieus. Dat regime zit daar over een generatie echt niet meer. Dit weten de leiders daar ook wel, vandaar de agressieve expansiedrift.
Dat denk ik ook. Dat regime laten implokderen middels containment was denk ik het beste geweest, daar is het nu ruimschoots te laat voor. De haviken daar escaleren graag want daarmee blijft hun macht vkoor;lopig behouden, zij waren aan de verliezende hand enkele jaren hiervoor.
@Beste_Landgenoten | 03-01-20 | 12:37:
Inderdaad. De Iraniërs escaleren graag maar het zijn de hoofdzakelijk Amerikaans-Israëlische neocons die ze überhaupt in een positie hebben gebracht waarin ze kunnen escaleren. Saddam hield ze in het westen in het gareel, de Taliban in het oosten. Beide zijn door neoconbeleid geëlimineerd of zodanig verzwakt waardoor Iran speelruimte kreeg. Ik vraag me nog steeds af of dit strategie was of simpelweg onkunde.
@koter | 03-01-20 | 12:47:
Ik vrees totale onkunde.
@koter | 03-01-20 | 12:47: Obama was anders geen neocon maar heeft Iran anders heel, heel groot gemaakt in de regio door geblokkeerde miljarden van Iran weer vrij te geven en Iran geen strobreed in de weg te hebben gelegd 8 jaar lang.
@koter | 03-01-20 | 12:47: law of unintended consequences. Die airliners in het WTC zetten alles op z'n kop natuurlijk
@Moonwarrior | 03-01-20 | 12:51:
Klopt. Obama was in dit opzicht zeker een zeer zwak leider. Verschil is dat hij niet de veroorzaker was maar min of meer de handhaver van de status quo. Als Obama in 2001 president was geweest dan zou Saddam nu nog op zijn post zitten, de Taliban idem en hadden we nooit van IS gehoord.
@koter | 03-01-20 | 13:03:
De wereld zou in slaap gesust zijn en volledig onbekend met het gevaar.
@Mr.Crowley | 03-01-20 | 13:20:
In ieder geval een stuk kalmer dan nu. De VS had bovendien de triljoenen die het verspild heeft aan oorlogen kunnen investeren in wegen, scholen, gezondheidszorg en het verbeteren van de VS in het algemeen.
Dat regime zit er nu al ruim 1 generatie en is sindsdien voor vele oorlogen, sektarisch geweld, executies, allerlei mensenrechtenschendingen, oorlogsmisdrijven en zelfs genocide. Ja, genocide. En dat is niet iets van lang geleden. Dat gebeurt nu.
Bronnen/leesmateriaal:
"Kurds, Christians, and Yezidis ... at grave risk of genocide by the armies of Turkey and Syria. The genocide will be supported by Russia and IRAN. Turkey and IRAN have sizable Kurdish minority populations, which they consider threats ..."
www.genocidewatch.com/single-post/201...
"Iran’s attempted genocide of the Sunni Arabs"
www.middleeastmonitor.com/20161209-ir...
Anderen ter dood veroordelen omdat ze niet in dezelfde sprookjes als jijzelf geloven is niet o.k., is zelfs een misdaad tegen mensenrechten.
www.express.co.uk/news/world/1132033/...
"Then there is Lebanon ... Hezbollah, which serves as IRAN’s proxy in that country."
nypost.com/2019/11/15/a-mass-christia...
Zo kan ik nog wel langer doorgaan. Links hierboven zijn slechts een kleine selectie leesvoer
De kern hiervan is dat dit conflict er al langer aan zat te komen. Iran/Hezbollah willen maar wat graag een oorlog in de regio ontketenen en de VS daarin betrekken. Ze hebben hun zin gekregen.
Misschien maar goed ook.
Misschien is het hoog tijd dat religieuze dictaturen, verantwoordelijk voor vele oorlogsmisdrijven en genocide en vele executies en financiering van terrorisme enz., voorgoed van de wereldkaart geveegd worden.
Laagste geboortecijfer vd regio? Dat zal wel, maar dan nog is de bevolking de afgelopen 6 jaar met 7 miljoen gegroeid...
@canis lupus | 03-01-20 | 13:43:
De groei zit voornamelijk in de periferie waar minderheden wonen zoals: de Arabieren in Ahwaz, Koerden, Baloch (bij de Pakistaanse grens). Dat zijn mensen waarmee het regime op gespannen voet mee staat. Het regime leunt op steun van hoofdzakelijk de Perzen en de Azeri's. Perzen zijn in de regel seculier. Dus blijven de Azeri's over (veel geestelijken komen uit deze groep, zoals Khamenei). Zij vormen ong. 1/5 van de totale populatie.... geboortecijfer is laag maar stabiel door arbeidsmigratie uit Azerbeidzjan.
@gaffelbaard | 03-01-20 | 13:30:
En dan krijgen we in die regio een secuiere dictatuur. Gaat een hoop schelen denk ik zo.
Soleiman doet me een beetje denken aan Sean Connery in die duikbootfilm.
Generaal Javid uit Homeland eerder.
@Beste_Landgenoten | 03-01-20 | 12:38: verrek ja!
@Gen. Maximus | 03-01-20 | 12:43:
Sorry Majid Javadi
homeland.fandom.com/wiki/Majid_Javadi...
Links zal wel over Trump heenvallen. Hebben ze weer een reden om anti-Trump te zijn. Ze vergeten dat hun leiders, Mogherini en Kaag om er een paar te noemen, voor Khomenei hebben staan buigen als knipmessen, terwijl er achter hun rug weer een tiental Iraniers, Iran ontvluchtten en dat al sinds 1979.
Hoezo " exstreem nsfw" foto. We hebben er hier naar gekeken en hard gelachen om "Dhr Soepvlees".
Heeft Kaag Soleimani al gefeliciteerd met zijn martelaarschap? Schijnt gebruikelijk te in.
Ik feliciteer de rest van de weldenkende wereld met het verlies van een kwaadaardige strontvlieg.
Afshin Ellian heeft op de website van Elsevier een artikel geschreven over Soleimani.
Hij schrijft o.a:
" Generaal Soleimani en kalief Abu Bakr Al-Baghdadi zijn twee kanten van dezelfde medaille: de paradijsbestormers en vijanden van het vrije Westen."
Kortom, Sjiitische en Soennitische terroristen zijn een pot nat.
artikel dateert uit 2015, maar Afshin Ellian is ervaringsdeskundige.
Dit is onderdeel van een VS strategie die al maanden in voorbereiding is. De troepenopbouw in het M.O. sinds najaar 2019, het verplaatsen van eenheden naar bases rondom Iran en in de golf
Elke reactie van Iran zal er toe leiden om meer in te zetten en harder te kunnen reageren.
Giro 555 huildekens voor iran.
Goed nieuws voor de EU. Er zal een leuke stroom gezellige vluchtelingen uit de regio richting EU komen. O ja, schijnt ook goed te zijn voor Turkije deze destabilisatie van Iran.
Turkije? Turkije probeerde het afgelopen jaar juist met Iran een soort van pan-islamitisch verbond te sluiten. Mogelijk dat dit nu juist extra versterkt wordt.
@litebyte | 03-01-20 | 12:29:
Probeerde?
Ze werken op dit moment samen met de/Een door Iran gesteunde Hezbollah-militie aan de grens van Turkije waar ze de zogenaamde terroristen willen bestrijden, maar die terroristen zijn eigenlijk dekurdische YPG die tegen ISIS vocht, en andere etnische minderheden die door Turkije als een bedreiging worden gezien. M.a.w., Turkije is met steun van Hezbollah, Iran (en ook Rusland en Libanon) bezig dat gebied etnisch te zuiveren.
Ik dacht dat die Iraanse koekerd gisteren nog Twitterde dat Trump toch niets kon... En dan ligt vanaf andaag een van z'n hoogste generaals het gras omhoog te drukken... Mooi man...
Hoe kunnen ze die man weer een beetje fatsoeneren voor de martelaars optocht in zijn dorp?
Rol pleisters?
Als je als moslim (zie foto's van na de aanslag) in zo'n toestand in het paradijs aankomt.... wat heb je er dan nog te zoeken.... niets meer dan 1 grote druiper waar geen maagd iets mee kan.
Los daarvan, wie was ook al weer die Trumptard vertrouweling die zo graag Iran wilde aanvallen?
Als we er van uit mogen gaan dat Teheran zich niet laat stoppen in het produceren van kernwapens is er, linksom of rechtsom, een gewapend ingrijpen nodig om de productiefaciliteiten te elimineren. Kernwapens in de handen van een regime, geleid door geestelijken die de profetie van de komst van hun "Mahdi" willen bespoedigen en doen uitkomen door een eindconflict te beginnen is voor Israël en Saoedi Arabië een schrikbeeld. Het zou kunnen zijn dat dit incident de trigger is van de escalatie die de USA/Israël nodig heeft om ingrijpen te rechtvaardigen. Het moet er toch een keer van komen.
Is maar de vraag. Zelfs Iraanse generaals hechten aan het leven. Een oorlog met Israel levert ook een nucleair verbrand Iran op. Meer landen hebben kernwapens, waaronder Noord-Korea en Pakistan, ook geen lieverdjes. Dat Iran een bom krijgt werd redelijk effectief (maar je weet het nooit zeker) geblokkeerd door de Iran-deal. Maar "all bets are off" sinds die is opgeschort door Trump. De vraag is of een Iraans kernwapen een lange bloedige en kostbare oorlog waard is, ervanuitgaande dat zelfs het Iraanse volk en haar leiding geen zelfdestructie nastreeft. Ook daar zal met een Iraans kernwapen de MAD-doctrine gelden. We zijn ook gewend geraakt aan Kim Jong Un met kernwapens tenslotte. En verder waren er al zo'n 50.000 kernwapens in de wereld, waarvan de meeste die op onszelf gericht staan m,omenteel door Poetin worden beheerd, waar we blijkbaar ook niet van wakker liggen, Geert is zelfs blij met een mooi gekleurd roodwitblauw-speldje van ome Poetin. Die kijkt daarvoor graag even de andere kant op van die kernrakettten. Dus hoe erg is een Iraanse Bom nmu echt?
@Beste_Landgenoten | 03-01-20 | 12:22:
Als ze er een gooien, gaat Iran plat.
Zo simpel als dat.
@Beste_Landgenoten | 03-01-20 | 12:22: Wat heeft Geert met deze aanslag van doen? Waarom niet Rutte genoemd?
@Beste_Landgenoten | 03-01-20 | 12:22:
Geen enkele natie pikt het als er met nucleaire wapens wordt gegooid.
Je kunt er van uitgaan dat zelfs China dit niet zou pikken.
Niemand pikt het als je met massamoordwapens dreigt, omdat het jezelf zou kunnen overkomen.
@Beste_Landgenoten | 03-01-20 | 12:22:
Jee, Beste_D66_Landgenoten je hebt zeker nooit eens naar de Iraanse toespraken tijdens Al Quds dag gekeken de laatste tijd.
Je weet ook zeker niet dat Iran in Syrie raketbasissen gericht op Israel bouwt.
Je weet ook zeker niet, dat Iran de Hezbollah terreurtunnels in het noorden betaald heeft.
Je weet ook zeker niet dat het hele arsenaal van raketten van de Islamitische Jihad in Gaza het stempeltje 'made in Iran' draagt.
Dat Iran Israel zou aanvallen was meer een kwestie van wanneer.
Het IDF was zich er al op aan het voorbereiden.
Als jouw geliefde EU de Iranezen niet in alles hun zin had gegeven, had het regime in Teheran er helemaal geen geld voor gehad voor al deze operaties.
@Beste_Landgenoten | 03-01-20 | 12:22: Iran-deal waarbij we moeten vertrouwen op mensen als Kaag en Mogherini. Zo kwaadaardig naief zie je ze maar zelden. Ze steunen een religie-dictator waar miljoenen Iraniers al voor zijn gevlucht. Zo is het en niet anders.
@Roadblock | 03-01-20 | 12:35:
UIteraard weet ik dat, maar de vraag is en blijft of een grote oorlog met Iran dat allemaal beter maakt. Een Iraanse aanval op Israel zou zelfmoord zijn voor het hele Iraanse volk. Dus je kunt je heel boos maken over Iran (en terecht overigens) maar wat los je op met een oorlog? Zie Lybie, zie Syrie, zie Irak, Afghanistan. Is het er allemaal beter op geworden?
Met de Iran-deal had was er tenminste enige toezicht op de Iraanmse bom, voor zover mogelijk. Zelfs de Mossad kon geen enkele aanwijzing bvinden over een schending van die deal en dat zegt wel iets. Dus die deal werkte. BEter in ieder geval dan het omschorten want nu gaat Iran uiteraard vol op het orgel.
@Beste_Landgenoten | 03-01-20 | 12:22: het geeft Iran teveel leverage en het zal onmiddellijk leiden tot verdere proliferatie in het MO. Saudi Arabië bijv. staat al klaar.
@Beste_Landgenoten | 03-01-20 | 12:40:
Ik heb de vreemde overtuiging dat bij een Iraanse aanval. (Of die nou door Hezbollah, of de Islamitische Jihad, of 'strijders' vanuit Syrie gebeurd).
de EU met de handen over elkaar zal toekijken, en achteraf al die dode Joden zal betreuren.
@Gen. Maximus | 03-01-20 | 12:40:
Misschien moet dat dan maar. Dan heb je ook daar de MAD-doctrine die in de oost-west verhoudingen werkte. Sunni's een bom, dan de shia ook een bom. Wat ze willen. Of - en dat is het alternatief - een bloedige zoveelste zandbak-oorlog.
Op basis van die redenatie had men ook gewapend moeten ingrijpen in Nederland dat er voor heeft gezorgd dat Pakistan kernwapens heeft gekregen. En het Iran is wat dat betreft een heel wat stabieler land dan de tribale Al Qaedastaat Pakistan. Dat de Saudi's en Israëli's een probleem hebben met Iran zal best. Niet ons probleem.
@Beste_Landgenoten | 03-01-20 | 12:44: ik snap je punt maar heb iets meer fiducie in de werking van MAD tussen ontwikkelde landen dan tussen islamistische staten...
@Gen. Maximus | 03-01-20 | 12:51:
Voor Pakistan en India werkt het al decennia goed.
@Beste_Landgenoten | 03-01-20 | 12:22: Wat u en anderen over het hoofd zien is dat dit een religieus conflict is. Omdat wij in het "vrije" westen en met name in Nederland uitgaan van rationaliteit is de beweegreden van de eindtijdmoslim voor hen die niet met religie zijn opgevoed nauwelijks of niet te bevatten. Het gaat niet om macht of olie maar om een doodscultuur., het echte leven is bij Allah. Het ondermaanse is daarbij slechts de plaats om dat te verdienen. De terugkomst van de "Mahdi" die hen de overwinning zal geven en de strijd die daar voor geleverd moet worden is voor hun de realiteit. Een kleine verdieping in religie kan geen kwaad...
@Beste_Landgenoten | 03-01-20 | 12:52:
Alleen is Iran agressief en dreigt continu met gewelddadige acties.
Die generaal is niet voor niets geëxecuteerd.
@Mr.Crowley | 03-01-20 | 12:56:
Bovendien onderdrukt het zijn bevolking.
Waar vreemd genoeg weinig aandacht aan wordt gegeven.
@A.S. Perien | 03-01-20 | 12:55:
Ben het daar niet mee eens.
Hun geloof is er alleen voor hun leiders om te kunnen manipuleren.
@A.S. Perien | 03-01-20 | 12:55:
Ook de christelijke kerk gebruikte geloof om grote bevolkingsgroepen te kunnen sturen.
Wij zijn hier nu van af.
@Mr.Crowley | 03-01-20 | 13:00: Vooralsnog hebben die leiders het voor het zeggen. Ahmadinejad beschuldigde de Verenigde Staten er met regelmaat van de komst van de Mahdi, doelbewust tegen te houden. Begin 2009 hield Iran een conferentie waarin werd besproken hoe de komst van deze ‘redder van de mensheid’ te bespoedigen. De conclusie was dat grof geweld daarbij onvermijdelijk zal zijn. ,,We hebben gedocumenteerd bewijs dat zij (Amerika) geloven dat een afstamming van de profeet van de Islam uit deze omgeving zal voortkomen en de wortels van alle onrechtvaardigheid in de wereld zal uitroeien. Ze willen de komst van de verborgen Imam verhinderen, omdat ze weten dat Iran zijn komst zal voorbereiden en zijn heerschappij zal steunen.” aldus Ahmadinejad, volgens de in Dubai gevestigde tv-zender Al Arabiya. U zult dit niet bij de Nederlandse staatsomroep tegenkomen...
@Beste_Landgenoten | 03-01-20 | 12:40:
Een aanval door Iran op Israël zou niet per se zelfmoord voor Iran zijn zolang er niet gedreigt wordt met nucleaire wapens.
Blijft wel de vraag of Iran met normale wapens van Israël zou kunnen winnen.
@Roadblock | 03-01-20 | 12:43: Je onderschat de daadkracht van de EU schromelijk. Reken er maar op dat, na twee jaar vergaderen over de inhoud, Iran een pittige brief mag verwachten.
@A.S. Perien | 03-01-20 | 13:06:
Waar het om gaat is dat leiders oprecht het beste met hun burgers voor hebben. Dat hun burgers welvarend en goed opgeleid zijn. Kunnen leven in een rechtvaardig land met gelijke rechten voor iedereen. Dat hun burgers zich kunnen ontwikkelen naar een hoger niveau.
Maar Iran...............
Als Iran een Amerikaanse generaal zou treffen zouden duizenden de straten van Teheran feestelijk doen volstromen. In Washington en NY worden de schouders opgehaald en alleen de beurskoersen in de gaten gehouden.
een juiste conclusie
Denk je dat nu echt
Dat is dan ook alleen, omdat het regime hun dwingt om dat te doen.
Dat is het verschil tussen een vrij land en een dictatuur.
@Mr.Crowley | 03-01-20 | 12:18: Nee het regime dwingt niet, De bevolking is daar zelf zo achterlijk.
@Mo het varken | 03-01-20 | 12:21: nee er wordt heel veel vanuit de overheid gedaan in Midden Oosten. Er zijn zelfs mensen in dienst daarvoor. Heb er een keer een documantaire over gezien. Man was zijn zoon verloren bij US bombardement. En ging toen protesten organiseren, standaard USA vlag verbranden en beetje schreeuwen met een paar honderd man, als het nodig was en daar werd hij voor betaald.
@Mo het varken | 03-01-20 | 12:21:
Het wordt achterlijk gehouden door hun leiders.
En dat is precies de mentaliteit die daar heerst van Oef.
Iedereen weet, dat er op de Westbank en de Gaza snoepjes op straat en in de bussen worden uitgedeeld, als er weer een onschuldige voorbijganger door het Palestijnse tuig is vermoord.
Maar je zal dat hier in de media nooit horen.
@Roadblock | 03-01-20 | 12:48|
Helaas hoef ik dat niet via de media te horen om dit te weten, mijn beste. Ik mocht e.e.a. zèlf aanschouwen in de fabriek waar ik toen werkte. De dag na "9/11" opende voorgoed mijn ogen als het om de islam gaat. Er werd volop handen geschud, elkaar luidruchtig gefeliciteerd, en inderdaad gingen de zoetwaren flink rond. Nederlandse collega's werden lastig gevallen en geïntimideerd. Ook verschenen er bijzonder onprettige Arabische leuzen op WC-deuren. Het liep zelfs zodanig uit de hand dat de directie op de mededelingsborden waarschuwingen liet ophangen om vooral de politiek/ het geloof buiten de deur te houden op straffe van sancties/ baanverlies. Dit is ook het moment geweest waarop ik mezelf ben gaan verdiepen in de islam. Want het werd mij in één keer duidelijk dat wat hier door de gehele Goegemeente gepredikt wordt aangaande de islam van geen kanten klopt. Waarvan akte.
Wie denkt dat een oorlog met Iran als gevolg zal hebben dat daarna (vele doden en vluchtelingen verder) de Grote Vrede zal uitbreken daar vergist zich. Het klinkt lekker, een foute generaal opblazen, maar op de escalatie-ladder is het weer een treetje hoger.
Iran geheel met rust laten was de beste manier geweest om dat regime bij de naden uiteen te laten vallen op den duur. De deal werkte, tot op zekere hoogte was er toezicht, nu is die geheel weg. Het volk mort al jaren over de strakke leiding en wil een normaal leven leiden. Daar ging het naartoe, als we de journalist Thomas Erdbrink mochten geloven. Een oorlog gooit die dynamiek direct terug naar nul. Het volk zal zich scharen achter het regime en zal vechten tegen een inval van de VS. De straat van Hormuz zal worden geblokkeerd, olie komt niet meer uit de Golfregio, uiteindelijk moet een invasie en een grondoorlog, mogelijk in een colaitie van Saoedische en Amerikaanse troepen de beslissing brengen. Maar dat wordt de langste en bloedigste oorlog. Ik vrees dat deze actjies die oorlog dichterbij brengen. Trump heeft 1 ding goed gedaan: Hij is nog geen oorlog begonnen, maar de vraag is hoe lang dat zo blijft.
De film The Day After uit 1983, die WO3 inluidt, begint met een escalatie in Iran, nu qua scenario actueel.
www.youtube.com/watch?v=MOFsOA9VsBk
Idd niets doen zou beter zijn geweest,zonder als Die sancties zou het vanzelf einde zijn geweest voor dat regime.
Maar ze kunnen en willen niet anders dan alleen maar herrie schoppen tegen Iran.
Dit land destabiliseert de hele regio en moet terug in z´n hok want het is een kwestie van tijd voordat ze een atoombom hebben en deze gaan gebruiken met nog veel grotere gevolgen.
Het zit in een notendop zo:
Na de oorlog tussen Irak en Iran hebben beide landen geprobeerd invloed te krijgen in de regio. Saddam Hoessein overspeelde zijn hand met de Golfoorlogen als gevolg en Irak is nu onder invloed van Iran.
Libanon, ooit een welvarend land is helemaal overgenomen door Hezbollah een door Iran gesteunde terreurgroep, uit op de totale vernietiging van Israël, en vooral, de Joden. Libanon grenst aan Israel en de Israeliers slaan desnoods wanneer aangevallen echt hard terug.
Het land Irak destabiliseert Irak en Syrie; idem dito, ook hier zie je de invloed van Iran, met als enige agenda invloed, uitbreiding van Sjiitische invloed ten koste van andere stromingen in de Islam, andere religies, olie etc.
Gepasseerd station, mijn beste. Plus dat het State Department is gedecimeerd. Een houwdegen als Pompeo op Buitenlandse Zaken en een denker als Mark Esper op Defensie. Rare jongens, die Amerikanen.
@Jan Lange3373 | 03-01-20 | 12:21:
Dat is allemaal waar, echter de vraag is of wij (en de VS) ons moeten mengen in dit vooral shia-sunni conflict tussen de Arabieren en de Perzen. Een Iraanse Bom is erg, zeker voor de Saoedi's en Israel, maar gebruiken zal Iran die niet want dan zijn ook alle binnen een paar dagen Iraniers dood.
Een oorlog tegen Iran is een lange en ellendige zaak, waarvoor weer heel veel onschuldige burgers en ook heel veel Amerikaanse jongens het leven gaan laten. En de enige hoop is dat Trump zijn herverkiezing zo belangrijk vindt dat hij een oorlog probeert te vermijden.
Oorlog? Inval? Welnee. Iran was jouw "escalatieladder" al driftig zelf aan het beklimmen. Dit was een noodzakelijke tik over de neus. Wellicht dat dit wel effect sorteert.
"Iran geheel met rust laten was de beste manier geweest om dat regime bij de naden uiteen te laten vallen op den duur."
Geloof je dit echt? Hoe zou dat proces eruit zien dan zonder hulp van buiten? Groene revolutie was ook zo'n groot succes.
@Jan Lange3373 | 03-01-20 | 12:21: In die laatste alinea kun je Iran 1 op 1 vervangen door de VS. In dit conflict bestaan geen good guys. Wel heel veel onschuldige slachtoffers.
@Gen. Maximus | 03-01-20 | 12:26:
Een ding is zeker: Oorlog tegen Iran zal alle mogelijke hervormingen en alle binnenlandse soft power ter verandering meteen in rook doen opgaan. En dat Iran de escalatieladder beklimt hoeft niet beantwkoord te worden met steeds grover geweld. Want wat zal de volgende stap zijn? Ik denk: Een blokkade van de Straat van Hormuz.
@Beste_Landgenoten | 03-01-20 | 12:26: een oorlog in het MO gaat Trump juist stemmen kosten. Daar gokten de Iraniërs ook op. Dachten het laatste zetje te kunnen geven aan de Amerikaanse aanwezigheid daar. Wrong bet
@Beste_Landgenoten | 03-01-20 | 12:29: is goed mogelijk. Een herhaling van preying mantis is dan net zo goed mogelijk. Aan de andere kant, lage olieprijzen zijn niet meer in het belang van de VS..... Misschien moet iemand anders dan de kolen maar eens uit het vuur halen bij een blokkade.
Kijk eens Threads. Dat is hetzelfde als The Day After, maar dan van de Engelsen. Die is veel rauwer en biedt helemaal geen hoop. Die is echt veel beter, dan die Amerikaanse Hollywoodfilm. Gewoon via Youtube te kijken.
@Beste_Landgenoten | 03-01-20 | 12:29:
Het verbaast me niets dat jij en DKS het kwaadaardige iraanse regime verdedigen en de schuld bij de Verenigde Staten in de schoenen proberen te schuiven.
Wel schandalig om een terrorist te verdedigen. Ik begin extreem links volk als jullie behoorlijk beu te worden en ben niet de enige.
@Roger-Rabbit | 03-01-20 | 12:16: Misschien vanwege de agressie tegen Israel en de de MILJOENEN Iraniers die al in EU en USA wonen na dit geweldige regime te zijn ontvlucht?
@Ongeblustekalk | 03-01-20 | 12:39:
U weet toch : Alles als het maar anti-Trump is.
Zo draaien de D66 ers.
@Ongeblustekalk | 03-01-20 | 12:39:
Ik verdedig op geen enkele manier het Iraanse regime. Wat kunnen sommige mensen toch slecht lezen. Ik vraag mij af of een escalatie verstandig is. Mij lijkt van niet. Het leidt tot de zovelste oorlog daar en Iran is even wat anders dan Irak om te verslaan.
Die deal werkte niet. Iran hield zich er niet aan. EU vond het allemaal acceptabel. Dat was destijds in het nieuws. En een week of 2 later later werd een olieraffinaderij in de as gelegd door Iran gesteunde rebellen. Goed hoor die deal. Ze keken gewoon hoe ver ze konden gaan die Iraanse leiders. Gewoon hard aanpakken.
@sjef-van-iekel | 03-01-20 | 13:01:
Waaruit blijkt dat dan?
Netanyahu heeft erg zijn best gedaan om de Mossad een schending te laten vinden van dat akkoord maar kwam niet verder dan op een persco aan te komen zetten met jaren oude verhalen van vokor de deal.
@Beste_Landgenoten | 03-01-20 | 12:48:
Dat doe jij wel zeker, hervormingen die bezig waren blablabla.. en Amerika is de vijand van de vrede.
Jij en die ander mensen hier zijn intens slechte mensen vol van haat tegen het westen en het gevolg is dat jouw clubje weer terecht kan vluchten naar een ander land. En terecht.
@Ongeblustekalk | 03-01-20 | 13:09:
Ach ja joh. Wat wil wil zien zie je.
Een nieuwe oorlog in het M.O. tegen Iran wordt geen feestje.
En zeker niet voor het Iraanse volk dat de prijs gaat betalen.
@Beste_Landgenoten | 03-01-20 | 13:17:
Nee, ik benoem feiten. Jij liegt en reageert vanuit vrouwelijk gevoel.
Ga je schamen.
Blijkbaar dachten de criminele Iranezen dat ze overal maar mee weg konden komen.
En ondertussen is de volgende Ruiter van de Apocalyps losgebroken:
"Fourth case suspected with swine flu has died in Kurdistan region"
iraq.liveuamap.com/en/2020/2-january-...
Wat wel apart is voor een regio die voornamelijk uit moslims bestaat.
Omdat er één amerikaan doodgaat bij een aanval 25 man omleggen is best extreem, doet me (warning, Godwin) denken aan de massaexecuties die onze oosterburen een jaar of 80 geleden hier uitvoerden als er weer een kopstuk was omgelegd door het verzet.
Tuurlijk joh, zullen we er meteen Stalin en Mao ook bijhalen..
En die 25 man waren ook nog eens leden van het Iraakse leger wat ook nog eens extra olie toevoegd
@Roger-Rabbit | 03-01-20 | 12:20:
Nou niet helemaal.
Het waren leden van de door Iran gesteunde sjiitische militie Kataib Hezbollah.
Oh mijn God, wat hou ik van Trump! #nohomo
En ik van Melania (en een beetje van Ivanka) #zoruigalseenpakboter
"His blood was shed by the most barbaric of men". Daar zijn de meningen over verdeeld.
Rare vraag misschien, maar wat doet een Iraanse generaal in Irak?
Die kwam daar de islamitische staat slopen.
Irak is sinds het verjagen van Saddam een Iraanse satellietstaat. De acties van Bush: verjagen van de westelijke vijand ie. Saddam en de oostelijke vijand ie. de Taliban hebben Iran's positie in de regio, en daarmee de wereld, aanzienlijk versterkt. Dat heeft ze iets wat arrogant gemaakt en nu proberen de Amerikanen de Iraniërs weer op hun plek te zetten.
@De Koreaanse Slet | 03-01-20 | 12:14:
Iran zat al in Irak toen IS überhaupt nog niet bestond. Het is eerder andersom: IS is ontstaan doordat Iraaks milities gesteund door Iran flink huishielden in Irak.
En ondertussen verkast Erdolf de FSA-koppensnellers van Idlib naar Tripoli in Libië (Obama&Killary's erfenis), om daar de door Rusland gesteunde troepen van generaal Haftar terug te dringen. Erdolfs eigen troepen volgen weldra, de buurlanden van Libië gunnen hem geen luchtruim of vliegvelden dus dit wordt de tweede oorlog waar Turkije in gaat verzuipen.
Poetin heeft 'em steeds meer bij de ballen.
Beter nog Putin dan die Turkse fascist met brede aanhang in Nederland, denk ik zo voor de vuist weg.
Ik verheug me nu al op lijkkisten met dode Turkse geüniformeerde terroristen. Liefst heel veel.
Dit lijkt me het begin van het einde voor Erdolf. Die wordt door de berbers daar nooit geaccepteerd.
Naar Israël en Libanon hoeven we voorlopig ook niet meer met vakantie.
Op 3 januari zit links alweer te janken want Generaal Soleimani lievvvv. Nou jammer dan. Tegen de weldenkende rest van de mensen : proost jongens! Gelukkig Nieuw Jaar!
echt? zijn die sjaaldragende hezbollahpalestijn-boomers nu al aan t dementeren?
@pomodorus | 03-01-20 | 11:55: In huize Kaag al lang.Toch verschrikkelijk dat wij dat volk hier minister maken... wat een land
@grindbak | 03-01-20 | 12:00:
Ergste is dat wij dat niet hebben gedaan he. Stond niet op de kieslijst namelijk. Het wijf is er na de verkiezingen door Pechtold zelf bijgesleept. Moest ze nog wel even lid van X66 worden ( als ik het me goed herinner ).
Strakke actie van de VS!
Hoe meer generaals kapot gaan hoe minder soldaten sneuvelen. Verder mag alles wat met het Iraanse regime te maken heeft kapot.
Hier in dit huis ging er een zucht van verlichting na het horen van het Goede Nieuws dat die Sullige Man eindelijk zijn Allah en 72 maagden mag ontmoeten, iets waar hij zeker en vast al lang naar heeft uitgekeken.
De zucht was zo hard, dat spontaan alle kaarsjes van de Kerstboom, die er nog steeds staat, spontaan uitwaaiden.
Ken je nagaan.
Dat is een wijdverbreid misverstand .... Het is 1 maagd van 72 heeft een vriend van mij verteld :-)
De top aanpakken in plaats van het voetvolk. Dat zouden we hier ook eens moeten.
Niet de hulpverlener op straat lastig vallen, maar de manager van het afdelingshoofd van de teamleider van zijn sectie-coördinator. Of zo een andere bobo die uiteindelijk schuldig is aan het beleid.
Want elke manager is een loser die alleen teveel geld kost en geen fuck uitvoert? Die mag je beuken? Populistisch gelul!
@slappe darmklem | 03-01-20 | 12:18:
Laten we zeggen dat de schaalvergroting het hogere management geen windeieren heeft gelegd.
Laten we zeggen, dat de managers in de zorg zich lekker bij alles uit de wind hebben gehouden.
Laten we zeggen dat het hogere management bij de politie zich nou niet bepaald geliefd heeft gemaakt.
Laten we zeggen dat het management bij de belastingen aardig buiten schot blijft.
Laten we zeggen, dat het management bij het UWV ook aardig buiten schot blijft.
Laten we zeggen, dat de grootste faalhazen toch altijd weer opduiken in een ander goed betalend baantje.
Nee, management is nou niet bepaald overal lelieblank onschuldig te noemen..
En als hier kritiek op komt, het afdoen als populistisch gelul, zegt alleen meer over u.
Met minimale kosten maximaal effect sorteren.
Het Trump visitekaartje is weer eens afgegeven.... Niemand van de (jihad) leiders is onaantastbaar. Don't fuck the USA....
Knappe prestatie zonder collateral damage behalve dan de te verwachten jank en haat reacties van links en de getroffen extremistische islam.
Rest in pieces
Het is tijd een heel groot hek om dat hele Midden Oosten te zetten en ze het zelf uit te gaan laten zoeken.
Kan niet, want Iran is staatssponsor van vele soennitische terroristische bewegingen, ontwikkelt een kernprogramma en is diep geïnfiltreerd in de hele top van Irak.
Het probleem, meneer, is dat in het verleden slappe politici Iran hebben laten gaan. Met een papieren overeenkomst om geen kernprogramma aan te gaan heeft men Iran zijn gang laten gaan. Guess what: Iran ging wel zijn gang!
Lees even www.elsevierweekblad.nl/opinie/opinie.... Lees ook even de aftiteling wat de credentials zijn van de meneer die dit artikel heeft geschreven.
Dat zou om diverse redenen een hele goede zaak zijn. Laat ze het zelf uitzoeken. Misschien wordt het daar dan wat over een paar honderd jaar. heeft ook hier even geduurd voordat wij de Middeleeuwse achterlijkheid overboord hebben gekieperd.
@ole guapa | 03-01-20 | 11:48: Het lijkt me niet dat Iran soenitische bewegingen sponsort.
@ole guapa | 03-01-20 | 11:48:
Shjieten die soenieten gaan steunen? Lijkt mij niet
Gelukkig peilt de NOS de 'verontwaardigde reacties' op straat in Teheran. Ze zijn er dit keer wat sneller bij, dan toen het Iraanse regime een paar weken gelden 1500 burgers afschoot tijdens legitieme protesten...
En voor de goede orde: de man die ze nu geliquideerd hebben was mede verantwoordelijk voor de doden in Irak een paar dagen geleden, toen daar protesten waren tegen de inmenging van Iran in Irak...
Je weet hoe dat gaat, de Democraten veroordelen deze actie dus zijn ze bij de NOS ook tegen.
Typisch Trump. Niet nadenken maar reageren. En 50 procent van die domme Amerikaanse hillbillies vind het geweldig.
90 procent van domme Nederlandse kosmopolieten denken dat decision making in het witte huis echt zo verloopt. Maar ja, een overzichtelijk wereldbeeld is ook wat waard natuurlijk.
Obama dacht ook altijd na. doet ie nog steeds. ;-)
He Hillary! Het is wat met die 'deplorables daar in fly-over country, he'
Dus jij denkt dat Trump dit alleen beslist heeft?
Ik zou denken dat 100% van de hillbillies het geweldig vinden. Waarom maar 50%? Beetje het omgekeerd van de '97% van de wetenschappers' hoax.
@Drunken_Pumpkins | 03-01-20 | 11:50:
Waarschijnlijk is hij geadviseerd om dit te doen.
50% van de Amerikaanse bevolking afdoen als domme hillbillies.
Moet ik u hierna nog serieus nemen?
Nee, dat moet ik niet.
Besef jij je eigenlijk wel dat je hiermee openlijk, publiekelijk steun betuigt aan Khamenei, applaudisseert voor Khamenei, zijn persoon en regime bejubeld, verheerlijkt?
Snap je dat sommigen dat vergelijken met het steunen en verheerlijken van bijv. ISIS?
Ah, de intellectuele linkse Nederlanders kiezen voor Trump: www.elsevierweekblad.nl/opinie/opinie...
"Prof. mr. dr. Afshin Ellian (Teheran, 1966) is momenteel hoogleraar Encyclopedie van de rechtswetenschap en wetenschappelijk directeur van Instituut voor Metajuridica aan de rechtenfaculteit van de Universiteit Leiden.". Een vd betere artikelen die de achtergrond duiden. Heeft toch niets te maken met ... intellectuele linkse ...
Ellian links noemen is als Baudet links noemen.
Ellian lijkt me gewoon iemand met een helder hoofd, niet te vergelijken met dementerende linksmensen
En alle domme Nederlanders (ik zal ophouden ze links te noemen, dat is zo beperkt) kiezen voor .... Khamenei.
NEE, Khamenei ... Dat is pas een leuke man, zeg!
Dus nu is het alsnog gelukt.
Obama heeft een eerdere poging door de Mossad stuk gemaakt door verraad aan Iran:
www.worldjewishdaily.com/obama-israel-...
Saddam heeft met Irak altijd gevochten tegen Iran met miljoen doden aan beide kanten, de slappe kliek die nu in Irak zit heeft de deuren juist opengezet voor Iran, dus Irak bestaat over 2 jaar niet meer.
Snel, koop aluminiumfolie voordat de deep state alles opgekocht heeft
Weinig verschil.
Amerikaanse moslims steunen in meerderheid de Democrat Party. Men zou kunnen zeggen dat de Democrats geïnfiltreerd worden door ze, of dat een coup - van die partij - te verwachten is. Een beetje vergelijkbaar met extreme moslims in de PvdA en Amsterdams gemeentebestuur (weet u nog, de deradicaliserings ambtenaren rel in 020), of de Turkse coup in Rotterdam, deelgemeente Feijenoord.
Op de foto zien we volgens mij een 13 carat panzoto-panzanite ring, item number 14-18276.
Bij Aliexpres te koop voor 2,13 euro
Het was gelukkig geen bombrief vanuit Nederland.
Bwam! He strikes! He scores! Perfecte aanval met minimale collateral damage. Doelwit en een andere opperboeg uitgeschakeld, perfect.
Kun je van Twamp vinden wat je wilt maar dit is een geweldige actie, een prima draai om de oren van dat terreursnest Iran. Alleen hopen dat de normale Iraniers rustig blijven en niet massaal de straat op gaan om slippers naar een afbeelding van Twamp te smijten of op brandende vlaggen te gaan stampen, dat staat zo zielig. Gewoon blij zijn, elke actie die de macht en invloed van die Ayatollahs beperkt en meer ruimte aan de oppositie - dus seculiere/gematigde krachten - geeft is ook in hun belang. Rustig blijven en hopen dat er meer opperboeven volgen.
Wat doet een Iraanse generaal eigenlijk in Irak? Zorgen voor stabiliteit in de regio van het geloof van de vrede?
O ja, voordat je dan denkt wat doet Amerika daar nog, nou die zijn er nog vanwege de poging om van Irak een beetje normaal land van te maken. Na het uit de weg ruimen van de vorige idioot daar, Saddam Hussein, coalitie was overigens internationaal inclusief de Nederlandse PvdA. De Amerikanen willen daar liever vandaag een stabiel land achterlaten dan morgen.
Ik denk ik ben de PvdA, X66 en GroenLinks adepten even voor.
Een regio bomvol met idioten en ze komen allemaal hierheen.
De auto waarin ze reden was een Toyota,
Er zaten toch geen explosieven en track en trace standaard in verwerkt door de MIVD die Nederland heeft geleverd met tientallen in het M.O? En dan net doen alsof Trump het gedaan heeft net zoals pas na de oorlog in Bosnië het belang van de van de Nederlandse dieselonderzeeboten voor intel was voor de vervolging en bewijzen tegen de oorlogsmisdadigers.
Zo ja hulde. ;)
Een Toyota? Ik hoop dat Rutte niet vergeet deze dan weer uit te schrijven anders blijven we er voor betalen!
Vroeger stonden de generaals veilig achter hun legers die het vuile werk moesten opknappen.
Met de huidige technologie van de USA en Israel zijn ze als eerste het haasje.
Wat we nu zien is oorlog voeren 2.0 terwijl de landen in het midden oosten nog met 0.1 bezig zijn.
Story of their lives
"Soleimani zou bezig geweest zijn met plannen om Amerikaanse diplomaten en militairen in Irak en de rest van de regio aan te vallen". Dat op zich verbaast me niets.
Sinds 1979 is half Iran bezig met zulke plannen. Aannemende dat Trump niet van plan is om Iran volledig plat te bombarderen kun je je afvragen of het veel uitmaakt om deze meneer van het leven te beroven. Die plannen waren er, zijn er nog steeds en worden nu door iemand anders uitgevoerd.
Denk zo dat de schrik er wel in zal zitten. Wie is de volgende?
Iran zal zijn volgende stap heel goed moeten overwegen wil jet geen blijvende schade oplopen.
Ze zullen ook rekening moeten houden met hun eigen bevolking die (nu nog) steveig onder de duim wordt gehouden.
Ik denk dat gerichte aanvallen op de top veel effectiever zijn. Die weten nu dat ze een te pakken target zijn. Dat geeft meer impact dan wat loopjongens die naar hun maagden geploft worden
Ze blazen gewoon de volgende ook op. Kerel neemt zijn satteliet telefoon op, gebruikt zijn creditkaart of logt in op zijn netflix en kaboem.
De naïviteit van de westerse wereld gaat zich wreken. De naïviteit waardoor het fascistisch regime dat zich Iran noemt zich verder heeft kunnen en mogen ontwikkelen. Ondanks alle troetelfilmpjes van onder andere onze eigen NPO en vooral staatsjournaal zijn er gelukkig ook nog realisten die het gevaar van dit kwaadaardige bolwerk wel serieus nemen. Trump heeft het lef om tegen alle stromen in dat te doen wat nodig is. Zelfs nu de democraten dit misbruiken in hun zwartmaakcampagne tegen Trump. Het is in en in triest dat dit door sommigen een escalatie wordt genoemd terwijl dit regime bijna straffeloos niet alleen de wereld onveilig maakt maar ook nog eens de eigen bevolking terroriseert. Niets daarover overigens bij de NPO, staatsjournaal e.d.
Het is ook lastig voor journo’s om in je eigen land een religie te omarmen terwijl die in dat land ellende veroorzaakt.
Heeft Afshin Ellian al iets laten weten?
Ja: "Iraanse generaal Soleimani was een rasechte terrorist"
Die heeft dit net een logische reactie op het cultuurmarxisme van Obama genoemd. Op Grindr nota bene!
@sprietatoom | 03-01-20 | 11:36:
Elsevier heeft een stuk van Ellian uit 2015 over die generaal geplaatst.
A.E. zal wel doorhebben dat deze man de 21e eeuwse versie van Beria was. De wereld is een stukje veiliger, mooier en beter geworden vandaag.
72 Maagden, brought to you by Rockwell Defense Systems.
Geen maagden maar druiven. Helaas voor veel haatbaarden betreft het hier een vertaalfoutje uit het Syro-aramees.
Vroeger deed Rockwell de Hellfire adverteren met de slogan: Here today, ready for tomorrow", nu kunnen ze er van maken: Hellfire: here today, tomorrow in paradise!
Heb je alleen nog snode plannen in de begin fase dan maakt Trump je al koud, dat is de taal die ze in die zandbak spreken maar dan nog extremer .
Blijf gewoon weg uit die woestijn, laat ze verrekken.
Ze komen hierheen dat is het probleem.
Dat is wat onze vriendelijke dode vriend ook al subtiel aan Trump probeerde uit te leggen: 'Ga weg!' Maar Trump en luisteren? Ho maar.
het zal een heel karwei worden voor Allah om deze brave moslim weer helemaal in elkaar te knutselen zodat hij wat met zijn 72 maagden kan beginnen.
Iedere maagd krijgt een stukje van hem.
Fotootjes toch maar even bekeken. Die gast is best wel heel erg deaud......
It's just a flesh wound!
ziet er een beetje uit als een kip die te lang op de weber heeft gelegen.
Parsons zou hem nog steeds doen.
MAGA 2020
En dat aan het begin van het nieuwe jaar.
Dat belooft wat.
een goed begin is t halve werk
Best een fan van Trump, maar niet van zijn Midden-Oosten beleid. Wat een ongelooflijk domme actie weer. Iran zorgt een beetje voor balans tegen de Soennitische terreur daar. Vergeet niet dat alle Islamtische terreur hier in het Westen van Soennieten afkomstig is.
En dat duidingsdraadje leest alsof het door een woordvoerder van het Amerikaanse leger is geschreven. Heeft niks met duiding te maken. Bijv. dat de man verantwoorderlijk was voor 'overseering a devastating war in Syria'. Ja, tegen IS ja! Die door het Westen en Turkije bewapend zijn!
Dan het idee: 'Wat heeft een Iraanse generaal in Irak te zoeken?' Nou heel wat meer dan de talloze Amerikaanse generaals daar te zoeken hebben... Sowieso is het lukraak afknallen van diplomaten en hoge militairen van andere landen nogal bezopen.
Het grootste probleem in het Midden Oosten is Turkije dat zowel in Syrië als in Libië Al Qaeda-terroristen en jihadisten steunt en elke vorm van stabilisering en vrede saboteert. Maar dat is natuurlijk onze bondgenoot...
Leest u zich eerst eens wat in, over wat Iran allemaal waar doet.
Nu klinkt het of u geen notie heeft.
Erdogan heeft ook een te grote broek aan en is binnenkort ook aan de beurt. Eerst Iran, vervolgens Turkije. Russen en Amerikanen willen 'speelveld' wat overzichtelijker maken en hebben dus hierin een gedeeld belang.
@Roadblock | 03-01-20 | 10:57: Laat dat "klinkt" maar weg...
Uiteindelijk zijn het allemaal belangen die over de hoofden van de gewone mensen heengaan.
@Langshetrandje | 03-01-20 | 11:00: Dan snap ik de poging van de USA, gasleveringen door Rusland aan dit verslapte continent te blokkeren, niet. Wij hebben immers zowel de USA als Rusland nodig om te overleven, van dat wijvenbal in Brussel valt niets te verwachten.
@h.oldeboom | 03-01-20 | 11:13: Ze hebben alleen agreed to agree over tijdelijke lijn midden oosten. Andere punten blijven gewoon status quo. Niet geheel ongebruikelijk op toneel van de wereldpolitiek.
@Langshetrandje | 03-01-20 | 11:00: Turkije zou om te beginnen uit de NATO moeten worden gezet!
@Roadblock | 03-01-20 | 10:57:
Je bedoelt dat Iran ook in Nederland een of andere terrorist die talloze mensen heeft vermoordheeft geliquideerd? Klopt. Opgeruimd staat netjes.
@Antiquerulant | 03-01-20 | 12:41:
Dat bedoelde ik niet maar ook in dit geval heeft u zich onvoldoende geinformeerd:
"De in 2017 in Den Haag neergeschoten Ahmad Mola Nissi was leider van de ASMLA, een beweging die opkomt voor de Ahwazi, een Arabisch volk dat zich onderdrukt voelt in de olierijke Iraanse regio Khoezestan. Hij leefde sinds 2006 in Nederland. Teheran beschouwde hem als een terrorist, maar volgens zijn nabestaanden was hij louter actief bij de politieke tak van ASMLA."
U praat aardig de Iraanse overheid na.
Eens zien of de Iraniërs in de val trappen, indien ze reageren dan zou ik maar ver uit de buurt blijven van de stad Isfahan, dat zou nog wel eens een hot zone kunnen worden
Ik ken Iran niet al te best. Why Isfahan?
@Tinie | 03-01-20 | 11:27: Waar de Dood niet alleen gevluchte tuinmannen te pakken krijgt......
@Tinie | 03-01-20 | 11:29: Ja, een erg bekend gedicht.
@Derechtselutser | 03-01-20 | 11:02: Irans nucleaire fasciliteiten... Fukushima the Persian edition.....
Het is zo jammer dat de instabiliteit daar bijna in het DNA van de bevolking lijkt te zitten, ongeacht aan welke kant van de grens.
Er is zo'n rijke historie van bloed, geweld en haat met een vleugje geloof dat ik me afvraag of dat in de regio ooit goed mag komen en men in de hele regio (Syrie, Irak, Iran Saudi Arabië) in relatieve vrijheid en rust mag leven (zonder bloed vergieten) zoals enkele gematigde islamitische golfstaten.
Ik ben droevig dat ik dat waarschijnlijk nooit meer mag mee maken in mijn leven.
t is niet voor niks dat Jezus daar heel groot geworden is, hmm, allah, ehh, laatmaar
Niet lijkt. Blijkt.
Ik denk dat als een samenleving in een woestijn woont in kleine 'tribes' daar het DNA wordt uitgeselecteerd op het vermogen zich tegen de andere groepen te beschermen. Zachtaardige intellectuelen hebben daar gewoon een grotere kans om zich niet voort te kunnen planten. Laat ik het zo zeggen: ik als halfzachte was al lang vermoord, of zou althans geen leuk intelligent meissie hebben kunnen vinden om kindjes mee te maken. Hou dat een paar honderd of zelfs een paar duizend jaar vol en je hebt een ander type mens dan hier. Net als een pitbull en een poedeltje: allebei honden maar toch net niet hetzelfde.
In het westen heeft men veel meer aan samenwerking, zeker in Nederland met al dat water.
Wie 'wy nations fail' leest snapt ook waarom dat model van samenwerking bijvoorbeeld Noord Amerika tot een meer succesvolle formule heeft gemaakt dan de Zuid Amerikaanse.
@pomodorus | 03-01-20 | 10:56:
U zou eens op de kaart moeten nagaan welke gebieden overwegend Christelijk waren voordat Ome Mo met zijn halsafsnijders zijn ideologie kwam opdringen.
U zult verbaasd staan.
Mooie waarschuwing voor zijn vriend Kim in Korea.
Heel scherp.
De grote vraag is: heeft Iran bruikbare kernwapens en zo ja, gaan ze die inzetten?
Als ze dat doen, blijft er van Iran niet zo veel meer over.
In dat geval komt er een mega parkeerplaats beschikbaar in die regio. De handdoekhoofjes in Teheran zullen die stap niet (durven) zetten omdat het einde van het ayatollah regime zal betekenen.
@Mr.Crowley | 03-01-20 | 10:50: Bovendien is het niet goed voor het klimaatbeleid
@Mr.Crowley | 03-01-20 | 10:50: Ze zijn bereid om zelfmoord te plegen voor hun geloof, of ze er spijt van krijgen of niet. Al die miljoenen maagden zijn dan helaas niet aan te slepen, maar alla.
Dan ga je de komende 200 jaar best niet op vakantie naar Teheran.
@Carryon | 03-01-20 | 11:17:
Een deel van hun strategie is inderdaad hun martelaarschap.
Nou dat moeten ze dan zelf weten, maar of je daar een oorlog mee wint?
@Carryon | 03-01-20 | 11:17:
Die leidertjes wel, maar of Kees d'Iranees ook bereid is om te sterven voor de ayatollah's, ik vraag het me af.
@Lt-Kol Kilgore | 03-01-20 | 11:28: dat zeiden ze over Tsjernobyl ook maar ja het zal wel aan de soort straling liggen.
Ik geef het Trump te doen. Lastig verhaal. Iran heeft een grote rol gespeeld bij het verslaan van isis in Irak en de sjiitische meerderheid wordt erdoor gesteund. Iran maakte de facto een steeds grotere rol uit in Irak. Ook in Syrië. Israël klaagt en de VS wordt overal weg gepest door Iran. Geen idee wat verstandig is, maar een oorlog tegen Iran wordt een nog grotere ellende dan die tegen Irak...
Dat valt mij toch van je mee Beste_D66_Landgenoten.
Ik kreeg de indruk van je, dat je zelfs de duivel beter vond dan Trump.
Ik zie het zo.
Amerika kan op zijn krent gaan zitten, totdat Iran dankzij stilzwijgende goedkeuring van de EU een kernarsenaal ontwikkeld heeft, en daarna eerst Israel in een sintel verandert, en daarna de EU chanteert,
of Amerika kan zijn waarschuwingen hard maken en de top van Iran laten verdwijnen.
Het Iraanse volk zal trouwens niet rouwig zijn om het verdwijnen van deze man.
Ben het met je eens dat het erg lastig is voor Trump, maar als jij ergens een gezwel hebt kan de chirurg het maar beter wegsnijden voordat het verder groeit en tenslotte open barst. Een beetje het verhaal van zachte heelmeesters
( lees je even mee Stef Blok ) maken stinkende wonden.
Prima actie van Trump, aanpakken die gekken.
Iran heeft nog een traditioneel leger, net als Saddam had. Als er een oorlog uitbreekt zal de VS en bondgenoten als Israel en Saudi Arabie het vooral doen vanuit de lucht. De VS zal zeer zeker geen 'boots on the ground' riskeren in Iran.
Al is het alleen maar vanwege gezeur en gedoe met Rusland en China.
Ik vind het overigens wel smakeloos een foto van George Clooney boven het topic te zetten.
Erg benieuwd naar de lange termijn strategie van The Donald. Of reageert hij vooral op incidenten?
Lastig heh? De grote boze Trump doet iets wat je eigenlijk wel goed vindt.
Die zal hij niet met jou delen slimmerik
Lange termijn politiek van Bush snr., Clinton, Bush jnr en Obama waren om rust en vrede te creëren in het midden oosten.
Geen Midden oosten strategie lijkt de beste strategie.
Dit was meer een gelegenheid om niet te weigeren. Presenteerblaadje. Pan klaar. De generaal hoefde hem alleen nog maar in te koppen.
Of was het “inevitable”?
Voor degene die de Wesley Clark 7 nog niet kennen; youtu.be/SXS3vW47mOE
Trump heeft tot nu toe altijd al als volgt gehandeld, Hij doet een voorstel, je luisterd niet, hij geeft je een gigantische schop tegen je viool, als je dan will babbelen, sluit hij een deal. Heel netjes eigenlijk.
@Lt-Kol Kilgore | 03-01-20 | 11:34: Maar werkt dat ook in het Midden Oosten?
Iran is al jaren een etterende steenpuist.
Goed dat men er even in knijpt.
En zie hun reactie, ja dat doet even pijn.
Vlak na 9/11 hebben de Iraniers de VS geholpen tegen de Taliban.
www.newyorker.com/magazine/2013/09/30...
"The coöperation between the two countries lasted through the initial phase of the war. At one point, the lead negotiator handed Crocker a map detailing the disposition of Taliban forces. “Here’s our advice: hit them here first, and then hit them over here. And here’s the logic.” Stunned, Crocker asked, “Can I take notes?” The negotiator replied, “You can keep the map.” The flow of information went both ways. On one occasion, Crocker said, he gave his counterparts the location of an Al Qaeda facilitator living in the eastern city of Mashhad. The Iranians detained him and brought him to Afghanistan’s new leaders, who, Crocker believes, turned him over to the U.S. The negotiator told Crocker, “Haji Qassem is very pleased with our coöperation.”
@omanders | 03-01-20 | 10:46:
Henry Ford heeft Herr Adolf ook geholpen , en niet zo n beetje.
So what.
@omanders | 03-01-20 | 10:46:
Gevalletje opportuniteit. De vijanden van onze vijanden. En daarnaast was Iran als de dood dat er een lijntje tussen hun en die Libanese aanslagpleger gevonden zou worden, want dan waren zij de volgende geweest die uitgerookt zouden worden. Geopolitiek. Een even smerig als noodzakelijk spel waarin je flexibel moet zijn in denken en handelen.
De rente voor leningen voor b.v hi tech wapens is nu nog laag,ik zeg bewapent u overheid.
en burgers
Te laat! Rutte heeft defensie uitgekleed! Een minister kun je in vijf minuten vervangen, een oorlogsschip bouwen, bemannen en af-oefenen duurt 5 jaar!
Te weinig, te laat. Bovendien teert de politiek nog steeds op de gedachte van "het vredesdividend" en volgens Arrogander kwam je met "pang pang" roepen ook een heel end.
Trump z'n versie van een generaal pardon.
lol!
Het was een generale repetitie.
Kijkend naar de NSFW pica: voorbeeld van "general quarters".
Trump zijn versie van generaliseren.
Okay, ze zijn allemaal leuk :-P
Ik her er geen moeite mee dat deze warlord een raketje van eigen deeg heeft gekregen maar de timing is natuurlijk wel saillant. Ik zie geen patroon maar eerder een vastigheid.
Aanval is mede bedoeld voor binnenlands Amerikaans gebruik.
@Kuifje-naar-Brussel | 03-01-20 | 10:44: Oh ja joh ? Of zou het gewoon kunnen dat de gelegenheid zich voordeed en deze terrorist gewoon een Hellfire in z'n arie kreeg geparkeerd ? Laat dat "mede bedoeld" maar gewoon weg, is bijvangst en weinig meer. Gezien dat hele impeachmentcircus heeft Da Donald dit soort nieuws niet echt nodig, die 2e termijn heeft ie eigenlijk al (nagenoeg) in da pocket.
@Kuifje-naar-Brussel | 03-01-20 | 10:44: alles, letterlijk ALLES wat een president doet is voor binnenlands gebruik. Dat geldt voor Trump, dat gold voor Obama, dat geldt voor Rutte en elke andere president voor hen en voor die, die nog komen. Comes with the job ;-) De keuze het zou nu en dan te betonen (Trump) en soms niet (Obama) getuigt van eenzelfde soort opportunisme voor "binnenlands gebruik". In één woord noemen we dat "Politiek".
@Kuifje-naar-Brussel | 03-01-20 | 10:44: Typische Trump efficiëntie. Ik zeg meer meer meer.
Misschien wel aardig om te weten: de Amerikanen werden al maanden bestookt door sjiitische milities. Keurig netjes de Iraakse regering gevraagd daar alsjeblieft eens een einde aan te maken. Verder schijnt een deel van Saoedische olieproductie te zijn stilgelegd met een grote raketaanval, en nog een dingetje hier en daar in de Perzische Golf, Syrië, Libanon en Jemen. Amerikanen hebben zich echt heel terughoudend gedragen, maar eens lijkt de maat vol. Natuurlijk wel wat Iran zoekt, escalatie (best irrationeel, zal wel iets met godsdienst te maken hebben).
En dan was er nog die Amerikaanse drone die ze boven de Golf uit de lucht hebben geschoten.
Leon. Een pitabroodje vullen met ham en kaas. Dichtvouwen en op de buitenkant ook een plak kaas. Op de contactgrill. Die buitenplak verschroeid met het broodje. Heerlijk.
Juist ! En nu ambetanterik #1 effe dood geknepen in plaats van totale oorlog of zo. Kan tellen als signaal, net als met Al Bigdadi. Wil er nog iemand van hetzelfde laken een broek ?
@ivanhoe bergs | 03-01-20 | 11:14: Een stringslipje en alle sjaals van het land samengeknoopt tot één grote zege-vlag.
Ali Hosseini Khamenei doet mij met zijn tweets toch het meeste denken aan die Bagdad Bob (Saddams minister van info, Mohammed Saeed al-Sahaf, red.), die -terwijl het achter hem rookte van de bommen- zei ze op het randje van de totale overwinning op Amerika in de "Moeder aller Oorlogen" stonden.
Dacht deze Grootayatollah nou werkelijk dat hij wat beduidends kan uitrichten tegen The Don, in een overwegend soennitisch MO? Ik wens hem veel succes en wijsheid toe.
Niet te hopen dat Bolton nu na drie jaar alsnog zijn zin krijgt.
Als je een oorlog wilt winnen moet je de kopstukken elimineren, deden de yanks ook op 18 april 1943, toen werd de hoogste baas van de keizerlijke marine, yamamato, te grazen genomen, toen was voor Japan eigenlijk de oorlog verloren.
Als je stratego speelt, werkt het net zo als dit.
Als je dit wilt oplossen op een eh..... vreedzame wijze, zul je wrschlk een veel hogere prijs moeten betalen.
Vlag halfstok bij Kaag nu?
Die extreem gore foto... is dat nu die kebab waar ze het altijd over hebben?
Ben benieuwd hoe de reacties zouden zijn geweest als bijvoorbeeld een Pelosi of een Biden op het knopje hadden gedrukt.
Net zo, was hier ook de vlag uitgegaan hoor.
Irak ook over de zeik,die willen straks dat alle Amerikanen op donderen uit irak.
Zo houden ze niet echt veel vrienden over in die hoek
Irak is bijna een lost state, met dank aan Bush.
Het zijn nooit vrienden geweest. Het enige wat men begrijpt in die voornamelijk islamitische regio is geweld. Irak heeft niets te willen, het is amper een land. Het is een verzameling milities en andere criminele bendes.
Dit soort gerichte aanvallen zijn sowieso een stuk beter dan een grootschalige inval.
Volgens de MSN was Soleimani een talentvolle curlingspeler.
Voor de geïnteresseerde.............. op foxnews is er veel commentaar en interviews met politici en militairen.
Dank voor de tip. Was net even op CNN maar daar zwijgt men in alle talen. Inclusief Farsi.
eindelijk.. de westerse jihad voor wereldvrede heeft weer een nieuwe impuls gehad.
Daar neem ik aanstoot aan. Het westen organiseert geen jihads.
Wij organiseren kruistochten.
@quantumcollider | 03-01-20 | 10:31:
Kruistochten? Zet er maar een raket tussen!
@quantumcollider | 03-01-20 | 10:31:
Is dat niet al een tijdje geleden?
Hoewel de bekende tegenstander en verwerper van het vrije westen het nog wel zo blijft bestempelen om de achterban op te jutten.
Trump doet tenminste wat integenstelling tot Amsterdam west
@extreem nsfw foto
1. Toyota blijkbaar niet onverwoestbaar
2. Petfles blijkbaar wel onverwoestbaar
Want niemand anders kan die petfles hebben meegenomen na de aanslag
Wilt u nu beweren dat Generaals dus beter in petflessen rond kunnen gaan rijden???
Tja wanneer sturen wij troepen naar iran om onze *vrienden* te beschermen tegen deze Amerikaanse agressie?? We hebben toch nog wel een helikopter die het doet? Is onze kaag als minister al met een Boerka om naar Bagdad geijld om zich daar voor de VS Ambassade voor de deur te leggen en tig miljoen euro aan de ayatollah's te verschenken voor de strijd.
We sturen vast wel weer een paar dozijn Toyota's die niet voor aanvalsdoeleinden worden gebruikt.
We dobberen al in de straat van hummus.
@Joffri | 03-01-20 | 10:24: Collaborateurs!
Een Iraanse generaal in Irak. Hm.
Hij zat ook in Syrie.
@Mr.Crowley | 03-01-20 | 11:03: En Libanon.
De generaal is nu boven bij allah. Hij is niet beschermd door allah voor zijn vroege dood. Waarom niet? Hij had nog veel werk te verzetten als grondsoldaat. Als het mij zou overkomen zou ik boos zijn op allah en niet bij hem in de hemel willen zitten.
Daarvoor zijn die maagden, als wiedergutmachung.
Sowieso een twijfelachtig verhaal dat een alwetende god/allah via allerlei zeer multi-interpretabele onduidelijke boeken ruchtbaarheid zou geven van zijn bestaan.
Hoewel twijfel, als je er zo logisch over nadenkt, vrij vlot overgaat naar zekerheid.
Biem!
wel leuk zo'n iranse gast die twittert naar zijn volk die niet bij twitter kunnen
Is het wel voor zijn volk?
Iraniërs zijn sjiitische moslims, Irak zijn soennieten, zij haten elkaar, zijn als water en vuur. Net als hier vroeger de katholieken en gereformeerden. Wat deed die generaal in Baghdad?
Klopt niet helemaalwaarU zegt, 60% in Irak is sjiiet, 37% is soenniet.
Als je de Koerden niet meerekent zijn de soennieten een minderheid in Irak.
Nou kom er maar in al die Trumphaters, ik zou willen dat wij een leider hadden die doet wat hij zegt en daadkracht toont in plaats van al die watjes hier in de politiek.
Trump de enige westerse leider met ballen. De rest zijn homo's. Zonder Trump was de hele EU al lang door de islam ingelijfd!
twitter.com/realDonaldTrump/status/25...
Klopt. Trump en de usa doen tenminste wat
@Lexus01 | 03-01-20 | 10:21: Juicht u niet te hard. De inlijving moet nog komen. In Duitsland een paar uur geleden: smopo.ch/neues-deutschland-unter-alla...
De hypocriete reacties zijn weer zoooo voorspelbaar... Trump werd eerder door iedereen geroemd hier (en nog steeds), want hij wilde geen oorlogen meer en zich nergens meer mee bemoeien, de VS moest in zichzelf investeren en niet altijd maar met het buitenland bezig zijn, het MO moesten we maar lekker laten stikken blabla. Hij was de president van de vrede hoorde ik zelfs. Nu zet hij het Amerikaanse beleid van de VS t.o.v. Iran door en nu is het weer een daadkrachtige held. Het is zo opzichtig. Allemaal prima hoor, maar doe nu niet alsof Bush, Clinton, Biden of Obama dit niet hadden gedaan... maar dat waren dan natuurlijk weer gevaarlijke moordzuchtige misdadigers geweest. Wees gewoon eens consequent.
Maar er zit weer een herverkiezing aan te komen aan het eind van het jaar, het is niet de eerste president die het land nog even een oorlog inrommelt en ook zeker niet de laatste. Dat weten die Amerikaanse legerofficieren en de wapenindustrie uiteraard ook. Een president in oorlog laat je zitten..
@Ardbeg | 03-01-20 | 10:43: U heeft het nu over Iran?
@Ardbeg | 03-01-20 | 10:43: dit leidt niet tot oorlog. Die is er al. Bovendien: Russen houden zich voorlopig afzijdig en wat o wat gaat de volgende stap zijn? Gaat Iran Israel nuken? Tuurlijk niet.
@Ardbeg | 03-01-20 | 10:43:
Sommige mensen willen nu eenmaal graag in een cluppie zitten. En dan moet je het met alles eens zijn wat de leider zegt, en anders ben je een ontkenner, afvallige, dissident, kortom een gevaar voor de gevestigde orde. En dan wordt je verstoten. Wat een mooi cluppie.
@kloopindeslootjijook | 03-01-20 | 11:00: je zit ook in een cluppie. Of je wil of niet. Dat is wellicht jammer of vervelend, maar is een fact of life.
@ja-ja-nee-nee | 03-01-20 | 10:51: Volgens mij heb ik het over de VS
@Lexus01 | 03-01-20 | 10:21: u gaat toch niet zomaar te beweren dat Rutte en Trudeau slappe kasthomo's zijn?
@Ardbeg | 03-01-20 | 10:43: Obama had dit niet gedaan, die had nog wat pallets cash geld naar Iran gestuurd.
@Ardbeg | 03-01-20 | 10:43:
Hier was ook de vlag uitgegaan als Obama, Clinton ( Bill of Hillary ), Castro, Pol Pot of Bonaparte deze Iraanse Beria had opgeblazen hoor. De wereld is een beetje opgeknapt vandaag...
We hebben gelukkig zijn ring nog....
Ex Lord of the Ring.
Prachtig staaltje inlichtingenwerk. Uitstekend uitgevoerde actie.
-
En een groteske inschattingsfout van de staf van Soleimani, (of was het het ontvangstcomité van Iraakse militieleiders?) om met een gezelligerd als al-Mohandis en nog wat van die onschuldige koorknaapjes ostentatief in konvooi over een ideale 'schietbaan' (de weg langs het Baghdaadse vliegveld) te rijden.
-
Wat ook de verdiensten van Soleimani in het termineren van IS (en daarbij en en passant : het uitbreiden van de invloedssfeer van Iran in de regio) ook moge zijn: als je kennelijk zó arrogant bent, dan verdien je ook niet beter.
-
De wereld is een oorlogsmisdadiger armer. (en Erdohan staat te dansen in de coulissen...)
Wellicht vond Khamenei de invloed van Soleimani wat te groot geworden.
WWIII loopt inderdaad al jaren, maar in 2023 gaat Turkije zijn zorgvuldig opgebouwde militaire machine (o.a. drones, LAWs (Lethal Authonomous Weapons, Hürjet TF-X, TAI T-625) volledig tegen Europa inzetten. Mijn voorspelling dd vrijdag 3 januari 2020
Hürjet..? Met Tüttür..?
Ik vrees dat wij uw voorspelling op 4 januari moeten ontkrachten. Turkije gaat een heleboel Europese subsidies besteden aan het stationeren van troepen in Libië, Zo kunnen ze van de zomer het migrantenverkeer over de Middellandse zee naar Europa een beetje vorm geven.
En al die frikandellen hotels daar zijn wapenfabrieken ? Het geluid van een Turkse bom : kabab !
Ik hoop het niet! Rutte en zijn club no no's hebben onze defensie net als in 1939 vleugellam gemaakt! Marineschepen gekannibaliseerd of verkocht en militairen verraden!
@bisbisbis | 03-01-20 | 10:24: Het overspoelen van Europa met migranten is juist 1 van de destabilisatie-voorbereidingen van Turkije.
Technologisch stelt dat niet zoveel voor.
In Amsterdam, Den haag en Rotterdam is het ook al lang oorlog met moslims. Alleen de overheid weigert dat toe te geven.
Wat wel jammer is, is dat we die seculiere revolutie in Iran dus weer voor jaaaaaren kunnen vergeten. Koren op de molen van het regime daar, dit.
U dacht dat deze man geliefd was in Iran?
Er wordt niet alleen in Iraq feest gevierd.
Het mooiste vind ik, dat iemand die al jaren de 'dood aan America' en 'dood aan Israel' dag regelde, nu aan de lijve heeft ondervonden wat dit betekent.
Reken maar dat het Amerikaanse prestige in het MO behoorlijk gestegen is hierdoor.
Die seculiere revolutie kun je so-oder-so vergeten. Dat is een leukdoenertje voor de Europese Bühne. Één losser hoofddoekje maakt nog geen lente. De ayatollahs zitten nu ruim veertig jaar op hun plek - en er is vooralsnog niemand die ze daar áf wipt - zeker niet als iedere gruweldaad van deze religieuzse sociopaten met de mantel van de absurde EU-kredieten wordt bedekt.
@bisbisbis | 03-01-20 | 10:20:
Tot dat je de Ayatollah’s stuk voor stuk van hun plekje blaast met een AGM-114 Hellfire. Die onzin mag ook wel eens over zijn.
@bisbisbis | 03-01-20 | 10:20: De volgende is Khameini
VS = vrede
suleimani een engel (des doods).
Nee, Iran is vrede zal je bedoelen..
Ah, u staat aan de Iraanse kant.
Waarom verbaast dit mij nou niet.
Ah de jij-bak. Ik vind het allebei gevaarlijke agressieve landen, maar die keuze is niet zwart/wit genoeg begrijp ik.
@Ardbeg | 03-01-20 | 10:45: Even naar Margraten?
@ja-ja-nee-nee | 03-01-20 | 10:55: Wat heeft Margraten hier nu weer te maken slimmerik? Totale andere oorlog.
Defense at depth is een concept wat Ardbeg nog niet helemaal vat. Geeft niet hoor. Weet wel dat de eliminatie van dit stukkie vuil ons inn het westen even een adempauze geeft en daarnaast kans op fouten vanuit Iran + aanhang als ze hun gezicht willen redden en dus overhaast terugslaan. Dit, beste Ardbeg, is een meesterzet van Twamp.
Je kan ook inhoudelijk op mijn reactie ingaan.
Nou, extreem NSFW, met oud en nieuw heb ik hier erger gezien
Mooi. Ik had al lang de hoop dat die islamist een keertje getransformeerd zou worden tot compost.
Als hij zo goed was als beweerd, dan staan er nu al een paar capabele onderknuppels klaar om hem te vervangen, dus het is maar de vraag hoe effectief deze aanval werkelijk is. Desalniettemin zal dit een gevoelige tik zijn voor de Iraanse mullahs.
Tja daar zou je wel is gelijk in kunnen hebben, of ik morgen of vandaag tanken doet maak niet uit dus dan maar vandaag.
Team Trump! Benieuwd of de LBGTQMHJKVGTXGGGdjek community en de derde wave feministen nu voor Iran of Trump is :D zal wel Iran zijn, het land waar echte vrouwen vermoord worden omdat ze hun hoofddoek af doen en homo’s opgehangen worden, omdat ze homo zijn.
dat is allemaal gestaged door Twump vanwege de impeachment.
2020 het jaar van kleur bekennen.
2021 start van de Eindtijd strijd.
@Langshetrandje | 03-01-20 | 10:05:
Pffft. Impeachment.
Zolang de democraten niet eens in de buurt komen van de 2/3 meerderheid in de senaat, is impeachment een grap die alleen de meest wanhopige Never-Trumpers in geloven.
dat is ongeveer wat ik bedoel idd.
@Langshetrandje | 03-01-20 | 10:29:
Excuus. Ik herkende de ironie in je post niet.
@quantumcollider | 03-01-20 | 10:50: "Mevrouw Pelosi is mijn grote vriendin", zo beter?
@Langshetrandje | 03-01-20 | 10:56:
Ik heb gehoord dat het een heel aardige vrouw is, zolang je niet over politiek begint...
Lekker begin van het jaar!
Nu maar afwachten wat de reactie zal zijn.
Kijk er niet heel erg naar uit, NL laat zich hierin ongetwijfeld ook weer meeslepen...
en laat zich vast ook weer erg kennen
Op de BBC rouwen ze momenteel mee met de gebedsdienst in Tehran. Nog net geen tranen. Dat zet alvast de toon voor de rest van de MSM de komende dagen. Om te kotsen die mensen.
Da's ook wat he.
WaPo had ook al weer een 'obituary' waarbij die generaal nog even geknuffeld werd. Maar ja, baasje daar is een blinde trump hater. En we zien ook hier in de panelen steeds weer wat dat voor resultaat heeft.
Goh, Trump is de zoveelste lakei van Israël. Wat een verrassing.
Dat er Soennieten zijn die deze aanval vieren bewijst wel dat ze collectief een chromosoompje teveel hebben. Ze moeten eens weten wat ze te wachten staat.
Lakei?
Klets geen onzin. Iran is een gevaarlijk bewind, zelfs voor de eigen burgers. En wat deed die generaal in Irak?
@arie-hoax | 03-01-20 | 10:07: En wat doen de Amerikanen daar? 'Veiligheid en democratie' brengen' zoals ze 10 jaar lang deden vanaf 2001? Droom lekker verder. Gevaarlijk bewind absoluut, maar met je vette militaire vingers in zo'n gebied verergert de situatie alleen maar. Trump heeft een grove fout gemaakt en de burgers van de USA en Europa zullen hiervoor boeten omdat de jihadzwaarden weer geslepen zullen worden.
@arie-hoax | 03-01-20 | 10:07: Kan je nagaan dat Iran nog het braafste jongetje van de klas is, 94% van het terrorisme komt van soennieten, 6% komt voor rekening van sjiieten en andere stromingen (de vijand).
Trump is een lakei van Israel.
Goh, wie zeggen dat nou ook altijd.
@chemtrails | 03-01-20 | 10:17: Nee, de Amerikanen zijn daar alleen om maximale druk op Iran uit te oefenen.
@Roadblock | 03-01-20 | 10:23: Geen idee waar je op doelt, maar als het zulke overduidelijke kolder is dan kan je het ook wel onderbouwen lijkt me? Als je daadwerkelijk een "war on terror" wilt uitvoeren, dan pak je, zoals hierboven terecht vermeld door papierversnipperaar, de soennieten en niet de sjiieten. Maar laat het nou net weer zijn dat Iran de meest potentiële (onderstreep: potentiële) kandidaat is om Israël van de kaart te vegen, krijgen zij weer Good Ol' 'Murica over zich heen. Irak? Check. SyrIë? Check. Iran? Work in progress. Trump een lakei van Israël: bevestigd.
@chemtrails | 03-01-20 | 10:34:
Waarom denkt u eigenlijk dat Amerikaanse Presidenten lakeien van Israel zijn?
Ik wil het nog wel wat duidelijker zeggen: Dat vinden de moslims en de nazi's ook.
Verder heeft u duidelijk totaal geen notie wie de laatste 10 jaar de aanjager van Hezbollah, de leverancier van raketten aan de Islamitische Jihad in Gaza, en het opbouwen van raketsites in Iraq is.
Niet de soennieten.
@Roadblock | 03-01-20 | 10:40:
En dan kun je beter een lakei van Amerika en Israel zijn dan een lakei van de islam.
@chemtrails | 03-01-20 | 10:34: Israel heeft de VS niet nodig om Iran een doodsklap te geven. In een oorlog tussen Iran en Israel maakt Iran geen schijn van kans. De IDF is het 4e leger van de wereld en Israel heeft honderden nukes, Iran nog geen.
Ach, waar Chemtrails Israel zegt bedoelt hij de Joduh! Mag van mij hoor, maar het komt zo dom over.
Als twee knuppels een Iraanse elektromonteur omleggen in Nederland heeft Taghi het zogenaamd gedaan maar knal een Iraanse generaal in honderden kleine stukjes met geavanceerde gevechtsvliegtuigen en ineens heeft Amerika het weer gedaan. Ik zou dit eerst eens even goed uitzoeken! Hup plisie naar Vught!
Na jaren kijken wordt ik ook maar eens reaguurder...Decisive action noem je het elimineren van Soleimani. Wat had hij te zoeken in Irak anders dan het veroorzaken van destabilisatie en verderf? Nu maar hopen dat Donald niet in dat wespennest blijft steken. Maar ik heb alle hoop dat hij het weer onconventioneel aanpakt op een manier die niemand verwacht. Juist Reagan en hij hebben geen oorlogen veroorzaakt. Irak staat echt op het conto van George W. Bush en de neocons achter hem. Oja en Hillary natuurlijk die ook voor de inval in Irak was. Eigenlijk is de inval van Irak net zoiets als met vrouwen; niet de vraag hoe kom je erin is van belang maar hoe kom je er weer vanaf...
Nou, dat viel mee toch?
Als ze wisten waar het Iraanse gezelschap was en vandaan kwam waarom dat niet het vliegtuig met het gezelschap erin onderschept ipv bombarderen op bevriend (ahum) terrein?
Omdat ze hem om wilden leggen?
@haddem | 03-01-20 | 10:01: Dan kon je het vliegtuig ook jammen boven syrië zodat het daar neerstortte toch?
Een boodschap aan Iran afgeven? Iedereen kan een vliegtuig uit de lucht schieten. Weinig landen kunnen een specifiek doelwit op de grond uitschakelen. Tevens is het een boodschap aan de Russen, denk ik, maar dat is een gokje.
Omdat het een duidelijke waarschuwing is aan Iran en andere boevennesten dat je buiten je eigen grenzen gewoon een bulleye op je voorhoofd gelaserd kunt krijgen. Prima toch? De Beria van de 21e eeuw omgelegd. Hier gaat de vlag uit.
Iran is gewoon in zijn onderbroek gepakt. Waarom was die generaal in Iraq? Nu kan de aanval worden uitgelegd als defensieve actie en ligt het balletje toch echt bij Iran. Die kunnen hoogstens een ambassade bunker met vol garnizoen bestormen en ondertussen lopen hun soldaten in Irak allemaal gevaar om gebombardeerd te worden.
Trump zei pas al: "er komt geen tweede Benghazi". Toen waren ze dit al aan het voorbereiden, lijkt me.
Me dunkt dat ze dit varkentje mooi chirurgisch hebben gewassen; opgeruimd staat netjes in dit geval.
Wat Trump ook regelmatig laat vallen, is dat het Amerikaanse leger sterker dan ooit is. Dat doet hij niet omdat hij graag oorlogje speelt, maar onder andere de mullahs in Teheran een boodschap over te brengen.
Voor zover ik zie, gaat Trump geen oorlog beginnen; zijn eerste "wapen" is economisch en een "heet" conflict uitvechten is hem te duur.
Maar mocht men in Teheran nog twijfels gehad hebben, dan zal die soepjurken daar nu wel duidelijk zijn dat je Trump niet de pis lauw moet willen maken.
Al met al 5 reedten!
Blijkbaar was delegeren niet echt de sterkste kant van wijlen de heer Suleimani. En dan als briljant strateeg midden in een escalerend conflict in de auto stappen met ëén van je topmannen in het buitenland. Volop in het vizier van de vijand. Heel, heel erg merkwaardig. Los van de escalatie, dit is hoe dan ook een godsgeschenk voor de VS. Schakel de praktisch gezien machtigste man van Iran uit en zijn opvolgers buitelen van machtsgeilheid over elkaar heen.
Complimenten aan de VS c.s. voor de strike op zich. Schaaktechnisch een meesterzet. Hopelijk blijkt het geen fatale opofferingszet te zijn. Wordt ongetwijfeld vervolgd.
Nagedachte: wat als het een dubbelganger was? Hier moet heel veel intel achter zitten. Plus een killerdrone op de juiste plek en de juiste tijd. Maar soms gebeuren dat soort dingen. Wie weet?
"Schakel de praktisch gezien machtigste man van Iran uit en zijn opvolgers buitelen van machtsgeilheid over elkaar heen."
Bovendien zou dit wel eens op grond van informatie van binnenuit kunnen zijn gedaan. De paranoia in het Iraanse kamp zal wel fenomenaal zijn.
@omanders | 03-01-20 | 09:57: Of niet. Een standaardmethode om dubbelspionnen uit te schakelen is om selectief desinformatie in de eigen organisatie te verspreiden en dan kijken op welke daarvan actie volgt. En dan is Suleimani natuurlijk het perfecte lokaas. Maar dit lijkt vooralsnog niet het scenario van dienst.
@omanders | 03-01-20 | 09:57: Nu nog de opvolgers van Khomeini nog opruimen! Het Iraanse volk is er klaar voor!
En uiteraard in de Völkischer Beobachter van hedenmorgen wordt deze griezel in een begeleidend artikel weer afgeschilderd als een vriendelijk heerschap.
De grote foto toont een man met een menselijk gezicht. Walgelijk weer. ALLES om Trump maar weer eens te downplayen, want: deze generaal was toch wel een aardig mens. Hoe kon die Amerikaanse klootzak zo' n aardig mens doodmaken?
Foto' s zeggen alles.
Ja de echte links mensch heeft liever zo'n type als Suleimani als leider dan Trump.
Hij blijkt een verdienstelijke middenvelder in het elftal van Teheran 2 te zijn geweest met een verwoestend afstandsschot. Een echte afmaker!
Zouden veel Iraniërs niet ook blij zijn als dit regime ge'people'd wordt?
Soenieten zijn blij, sjiiten zijn boos. Beiden gunnen elkaar het licht in de ogen niet. In Irak niet, in Iran niet, in Turkije niet, in Marokko niet, in geen enkel land. Trump staat aan de zijde van de soenieten die geen haar beter zijn dan de sjiiten. Bouw eens een hek om die zandbak en laat ze het lekker zelf uitvechten. Kijken we over 20 jaar wel hoe het er bij ligt.
Sjiïeten in Irak haten de Iraanse aanwezigheid in dat land ook, zijn al tijden protesten tegen Iran gaande.
@me,myself and IK | 03-01-20 | 10:07:
Fout van Amerika om na de dood van Hoessein hun heil bij de Sjiieten te zoeken.
Wat dat betreft ziet Trump het scherper.
@LibertyCity | 03-01-20 | 09:51 |
Trump staat helemaal niet aan de zijde van de Soennieten. Hij staat aan de kant van het Amerikaanse volk. En een ambassade is wel officieel Amerikaans grondgebied. Wordt die aangevallen, dan zijn dus direct of indirect Amerikaanse staatsburgers in gevaar. Daarom heeft hij nu tot actie bevolen. Met als boodschap aan Teheran; als u aan onze burgers komt, komen wij aan uw generaals die de aanstichters waren.
Verder ben ik het met u eens dat het Westen al die zandbakken zou moeten laten voor wat ze zijn en ze zich daar lekker moet laten wentelen in hun achterlijkheid en religieuze waanzin.
Je moet er niet aan denken wat de reactie van de NL-overheid zou zijn bij een aanval op onze ambassade in een moslimsland. Het meest waarschijnlijke scenario zou zijn dat Rutte zijn excuses aan dat land zou aanbieden en Kaag met een zak met extra centjes de plooien glad zou zijn gaan strijken...
Er wordt gefluisterd dat de inside info over de whereabouts van wijlen generaal niet van Israëlische zijde maar van Russische zijde kwam.
Zou kunnen, de Russen vinden Iran waarschijnlijk ook te ambitieus.
ik geloof het direct.
@Kuifje-naar-Brussel | 03-01-20 | 09:52: nog altijd geen formele reactie uit moskou.
Ze voeren dergelijke excutie ook alleen maar uit als ze een ok uit het Kremlin hebben. Die gast bakte zoete broodjes met Assad. Maar zal ook wel in de weg van de russen gelopen hebben. Op een gegeven moment hebben de russen iets nodig van de amerikanen en wordt er met pasmunt betaald. Als lokale dictator ben je dan altijd de lul.
@Lt-Kol Kilgore | 03-01-20 | 10:37: rekening is vorige week vooruitbetaald. Beter opletten!
Kabatz!
Daar kon je op wachten natuurlijk.
Gemengde gevoelens zo te zien in het MO en in t westen.
Het belooft een roerig jaartje te worden.
Het is begonnen
Eerste wereldoorlog begon ook met een enkelvoudige moord. Good old Ferdinant.
@mono-culti | 03-01-20 | 10:02:
-
Nope. Het was een meervoudige moord, Naast Franz Ferdinand werd ook zijn echtgenote Sophie vermoord, en later overleden er ook wat mensen in het gevolg van de aartshertog in het hospitaal, als resultaat van het smijten van bommen onder auto's.
@mono-culti | 03-01-20 | 10:02: Als ik u nu eens vertel dat het met diamanthandel te maken had waar de positie van de Beers sterk ondergraven werd en de aanleg van een spoorlijn tussen Turkije en Das Reich. Waardoor de UK sterk zou verliezen op de handel met het MO en Afrika over zee.
Op dit soort momenten is Twitter toch een mooi medium. Hij die slaag heeft gehad, stuurt 4 tweets de wereld in met een hoop holle woorden. Hij die geslagen heeft antwoord met één symbool. WOIII ? Let go !
Je hebt kennelijk geen idee wat voor gevolgen zo'n oorlog kan hebben. Dat gaat ons ook raken, al is het slechts economisch. Tal van belangrijke activiteiten kunnen verstoord of lamgelegd worden. Beurzen die kelderen. Financiële tekorten. Levens van gewone mensen voorgoed afgebroken of geknakt.
@arie-hoax | 03-01-20 | 09:52: So what, dit soort gasten moeten nu eenmaal van de wereld verwijderd worden.
@wilmeister00 | 03-01-20 | 10:04:
+1
@arie-hoax | 03-01-20 | 09:52:
Niet meegekregen dat een paar maanden geleden Iran drone/raketaanvallen op Saoudi-Arabie heeft uitgevoerd (wellicht via proxies). De oorlog die jij vreest is er al.
En mevrouw Pelosi denkt al aan de centen met haar point of no return en niet kunnen permitteren voor de wereld.
Toen de USA in WW1 Europa hielp tegen de Duitsers gingen ze ook niet calculeren of dat financieel uitkon.
Wij westerse mensen met een westerse cultuur zijn geen kikkers die langzaam gekookt willen worden in een Moslim mosselpan!
Ga weg met jullie "mensenrechten" in Islam,
en.m.wikipedia.org/wiki/Cairo_Declara...
Wij krijgen de ''vluchtelingen''. Met je mosselpan.
@Je_zeulende_zusje | 03-01-20 | 09:52: Niet als die mongolen in Den Haag eindelijk de grenzen eens dicht flikkeren voor moslims, die ons land al aardig verziekt hebben!
@Je_zeulende_zusje | 03-01-20 | 09:52: de grote en middelgrote steden zweten en zuchten in Nederland al onder moslimcriminaliteit.
@steekmug | 03-01-20 | 10:01: plofkraken,straatroven,oudjes die thuis overvallen worden,intimidatie,drugsgeweld,enz enz alles waar Wilders voor waarschuwde...
@Lexus01 | 03-01-20 | 09:57:
1 Dat kunnen die mongolen in DH niet op eigen houtje beslissen. 2 Het is zeer de vraag of een Australisch model fysiek mogelijk is voor EU. 3 Na WO2 heeft Europa zichzelf opnieuw moeten uitvinden. Wat je ook van de huidige EU vindt, het is wat het is. Onze "hoge waarden en standaarden" liggen aan de de basis van die EU en dat keert zich met het huidige vluchtelingenbeleid. tegen ons Je zou dus het DNA van de EU moeten veranderen. Dat is gelijk aan compleet opnieuw beginnen of geheel stoppen met het project. Dit nog los van mogelijke buitenlandse invloeden en druk waar ik geen weet van heb.
Wat een ontzettende onzin. In beide WO's werd vooraf goed uitgeplozen wat een redelijke max-max strategie was qua winst. Eerst flink verdienen aan beide kampen, dan als helden worden bestempeld. Ok, ok dat helpen was wel +1, het vooraf financieren van de agressor -3.
@babs55 | 03-01-20 | 10:07: lijkt de 21ste eeuw wel waarover u praat.
@steekmug | 03-01-20 | 10:01: Vergeet de oetkieriengen en overige toeslagen niet.
Deze actie was een kwestie van tijd. Volgende week gaat het impeachment proces verder. Snapt u ?
Is het dus toch weer de schuld van de democraten...
beniknouzoslim begrijpt er in ieder geval niets van.
"Deze actie was een kwestie van tijd. Volgende week gaat het impeachment proces verder. Snapt u ?"
Dus? Zolang er geen 2/3 meerderheid in de senaat is voor impeachment is de hele procedure een grap; niet meer dan een poging Trump wat slechte pers te bezorgen voor de volgende verkiezingen. Degenen die impeachment nog serieus nemen houden zichzelf voor de gek.
De impeachment is allang kansloos.... het Iraanse regime is onderdeel van the deepstate gestuurd door de corrupte Amerikaanse inlichtingen diensten.... the declass is coming... snapt u?
De Dora Peekema vd VS, Pelosi heeft ook gereageerd en noemt de aanval gevaarlijk en escalerend.
Iran maakt er weer een "heilige oorlog" van. Net als die Ahmadinejad destijds. En zie je hoe gek die islam is.
Het werkte wel tegen Saddam Hussein in de Irak Iran oorlog! Ik hoop dat ze er van afblijven
Kunnen we nu geen cartoonwedstrijd over ome Mo organiseren. De Islamieten zijn nu ff afgeleid.
#LOL...
Lijkkist van Soleimani. Aha! Even wachten tot Iran opnieuw de VS belaagd en dan kan ze uiteindelijk nucleaire aspiraties (bommen) vernietigen, tesamen met hun raketten. Mooi zeg
Tsja, dit dus eigenlijk..
twitter.com/realDonaldTrump/status/25...
Happy Newyear. Een goed begin van een nieuw jaar.
Ik schreef gister al, het lijkt erop dat Trump de escalatie zoekt met Iran. Kijken hoe hij dit moeras gaat droogleggen of dat de VS opnieuw terecht komt in het moeras van een oorlog in de zandbak.
Hij neemt de Obama aanpak. Geen laarzen op de shithole ground.
Ik hoop dat we niet weer een Afghaans cq Iraakse mislukking krijgen! Oorlogen kosten biljoenen! Dit moet goedkoper kunnen
De Sjiietische Sean Connery. * Red October kijken doet op vrije dag.
Is Kaag al op pad gestuurd om Iran te condoleren en steun aan te bieden?
Ze hoefd niet op pad. Condelance gaat via Hamas.
@Trumme | 03-01-20 | 09:41: Ik dacht dat de overheid tegenwoordig bij de ABN bankiert. Dus eigenlijk €->Kaag->Ministerie->ABN->PA->Hamas
Voor wie het interesseert, een achtergrond artikel op Spiked over Irak en de protesten tegen Iraanse aanwezigheid. Die protesten begonnen notabene onder het sjiitische deel van de bevolking.
www.spiked-online.com/2019/11/14/the-...
Dat hè. Wat doet die Iraniër in een land waar ie niet hoort en waar het Iraanse leger of Revolutionaire Garde niets verloren heeft? De Iraakse regering maakt zich hier terecht al heel lang zorgen over, net zoals over de aanwezigheid van Iran in Syrië.
WWIII: Wie gaan we draften.
Keybord warriors van NUpointNL?
Mensen met twee paspoorten want die staan aan welke kant?
Vluchtelingen want die kennen al oorlog?
Sterre, Maan of toch Henk en Ingrid?
One man army Ellie Lust?
De boeren?
Kom Rutte, haal je squd uit Jort en laat ons de vakantieplanning eens zien, dan weten we waar we aan toe zijn.
Of is er geen planning….
Die vluchtelingen van ‘ons’ kennen alleen een IPhone.
Niet zo angstig. WOIII loopt al jaren. Vindt u het ook zo stil in Moskou?
Rutte, lulletje lampenkatoen die liever in zijn blote kont door het penthouse huppelt.
Ik lees weer veel reacties van mensen die totaal geen clou hebben wie Qassem Soleimani was, en dan nog reageren. Wat een triest land leven we in.
Jawel hoor ,gewoon een deugniet met een baard.
Nou vertel, wie was volgens u Soleimani.
Vanavond in de wereld draait door........ dejuistevraag met het antwoord op de vraag "wie was Qassem Soleimani nu eigenlijk"?
Ik verheug mij er al op.
Wat een neerbuigendheid
Herken Soleimani meteen op die plaatjes. Twee druppels water! 😂
zal wel Müg Ik Dūn Bû Jüü uit de minaretten schallen daar deze vrijdag.
lesson learned: Don't f*ck with the Donald.
Die ring past eigenlijk het beste bij een travestie act of een hoerenmadam.
Whoppa... rest in pieces. Next please.
Is der al een stille tocht aangekondigd door kaag en consorten?
Gelukkig nieuwjaar!
De blikken soep en bruine bonen zijn in de aanbieding bij de Aldi.
Terrorist en massa moordenaar dood.
Links balen natuurlijk.
Links is lui en dom, de NPO gaat op de "oude" domme voet verder in het nieuwe jaar, zit daar nou niemand die het vuile Iran-werk in Irak kan uitleggen????nee dus
Nu z'n holmaat Assad nog.
@grindbak | 03-01-20 | 09:33: gewoon de Israëlische ambassadeur om duiding vragen.
Moet die op zijn oude dag ook nog eens die 72 maagden gaan onderhouden.,
De arme drommel..
Moeten ze hem wel eerst bij elkaar verzamelen.
En dat gaat niet meevallen. Hij is 1 geworden met het landschap op dit moment.
Best kun je de tuinslang erbij pakken en in de emmer gooien wat er in het putje blijft hangen. Dat gaat vast het snelst.
Misschien weet Mr Wolf raad.
Omdat Iran alleen de taal van geweld begrijpt, is dit een maatregel waar niemand zich over zou moeten verwonderen.
De knoop moest losgetrokken worden in Irak; erin of eruit, maar alles is beter dan je langzaam steeds verder in het nauw laten drijven daar. Nu moeten de Shia Iraki's kiezen waar ze heen willen met hun land.
Deze Sulejmani gaat z'n carrière in ieder geval niet bij Ajax afsluiten.
De VS kunnen de 'brains' van Iran wegbombarderen, wanneer ze maar willen. Omgekeerd kan dat niet. Binnen no-time zal Iran stuurloos zijn. Tja, ze zullen een paar bootjes laten zinken, maar daar red je het niet mee.
Iran is een islamitisch land.
'Brains'..?
Ghehehe.
@Padjepejer | 03-01-20 | 09:22: Iran was anders wel slim genoeg om Obama en de EU in zijn zak te krijgen,
Goed bezig, USA: eerst die IS-baas, nu deze weer. En ik ben vooral heel benieuwd of al die extremisten zich niet eens afvragen waarom hun almachtige god ze niet beter beschermt.
Zelfs CNBC, het zakenbroertje van de linkse MSNBC smoort democratische kritiek in de kiem: www.cnbc.com/2020/01/02/trump-just-to...
Oh maar hij hielp Assad honderdduizenden van z'n eigen bevolking te slachten.
Assad is voor velen juist een held hier...
Goed artikel!
@RandyBiel | 03-01-20 | 09:24: Vergeet u even niet de nobele Soennieten van ISIS, Al Nusra en de FSA, gesteund door de Turkse imperialist Erdogan, Obama en de EU? Waren die er niet geweest, was het nooit zo ver gekomen in dat land.
@RandyBiel | 03-01-20 | 09:24: Assad is een Alawiet en die liggen dicht bij de Sjiieten van Iran, de Iraakse regering en de bevolking van Zuid-Irak aan. De meerderheid van Irak zijn echter Soennieten, alsook ISIS. We mogen van geluk spreken dat de religie van de vrede hun andersdenkende broeders meer haten dan de ongelovigen. De enige mogelijke staatsvorm in die landen is overigens een dictatuur.
@Short | 03-01-20 | 09:55:
Het is juist de dictatuur van Saddam die die bevolkingsgroepen zo ver tegen elkaar opgezet heeft.
Alsof een bevolking er beter op wordt bij onderdrukking...
Prima artikel.
Vooral de tweets van die democraat Chris Murphy die 180 graden draaide.
@RandyBiel | 03-01-20 | 10:31: Noem 1 echt succesvolle democratie in een islamitisch land en noem dan de staatsvorm van de 5 meest succesvolle islamitische landen. Dat is het antwoord op jou stelling, (spoiler: geen enkel en dictatuur).
Dat er nog veel Iraanse generaals spontaan mogen ontploffen.
Maar het zou beter zijn als de Russen het doen, de opperbaardaap in Teheran daagt Poetin uit.
Gaat Groen links nu kamervragen stellen of de aanval wel duurzaam en klimaatneutraal is gedaan ?
Die hadden liever gezien dat we alle Iraanse boefjes naar Nederland halen zodat het internationale gerechtshof ze kan berechten als er bewijs is. Geen bewijs, dan geen veroordeling. GroenLinks leeft ook in 2020 in een droomwereld.
Ik denk dat de Jessias het hier heel moeilijk mee heeft: die generaal maakte wel gebruik van het vliegtuig. Dus het is best OK om daartegen op te treden. Anderzijds: de Amerikanen kwamen ook met het vliegtuig. Moeilijke spagaat voor de partij-ideologie.
Ik heb moeite met het steeds maar blijven benoemen van amerika als leider van de (vrije) wereld. Dit maakt amerika arrogant. Wij in amerika maken onszelf ondergeschikt aan amerika. Als er in amerika een crisis is, hopen de economen dat er hier ook een komt, want dan zijn wij net amerika. Of is in dat geval onze ondergeschiktheid de oorzaak voor de crisis die hier volgt?
Zonder Amerika spraken we hier al 50 jaar Duits. Of al een paar jaar Arabisch. Dat beseft zowel links als minder links in dit land.
Ho ho, wij zijn de leider van de vrije wereld. De progressieve voorhoede! Groen, gay en gevoelig.
@de Voorzittert | 03-01-20 | 09:15: Japan heeft Amerika de Tweede Wereld oorlog ingesleept. En verder zag Amerika ook zijn afzetmarkt verdwijnen. WW2 heeft hen het machtigste land op aarde gemaakt. Ga er niet blind vanuit dat ze dit alleen maar deden om Europa te helpen.
@de Voorzittert | 03-01-20 | 09:15: zonder ons was er niet eens een Amerika dus wat is precies je punt? Dat ze ooit iets goeds hebben gedaan, betekent niet dat ze al machtig zijn en alle wijsheid hebben.
@CzMichiel | 03-01-20 | 09:18: Nee, maar ook niet voor de centen; een wereld grotendeels bezet door nazi-Duitsland, Stalin en Japan was geen fijn toekomstbeeld.
@CzMichiel | 03-01-20 | 09:18: En pas daarna verklaarde Hitler Amerika de oorlog. Tot die tijd was Amerika ook in Europa niet actief en het is maar de vraag of dat ooit gebeurt zou zijn als Hitler dit niet had gedaan.
Groen, gay en gevoelig. LOL. #zoishet
@de Voorzittert | 03-01-20 | 09:15: Ik snap dat het wat verwarrend is zo net na de jaarwisseling. Maar inmiddels is het 2020, dat betekent dat wwII nu 75 Jaar geleden is. En degenen die het toen voor het zeggen hadden zijn inmiddels dood. En Arabisch? Wat een poep.
Zou u dan willen ( leptob ) dat China leider van de wereld zou worden? Dan is het gedaan met uw persoonlijke vrijheid hoor. Of de Russen? Ook lekker, zo'n maffiastaat. Denk dat we het zo slecht niet hebben getroffen met de VS als wereldleider.
Bang bang, my baby shot me down...
US $ dollar is weer wat aan het wegzakken .
Tijd voor wat vuurwerk .
Prima actie van de USA. Die Iraanse knakker duikt in elke oorlog/proxyoorlog op in het Midden Oosten. Jemen, Irak, Syrië. Daarnaast heeft Iran een veel te grote waffel. De wereld is vanacht weer een stukje veiliger geworden. Nu die jurk nog met een gerichte aanval naar zijn 72 maagden raketteren.
Ik denk dat die grote Iraanse leider niet meer lang leeft.
Na de komende reactie van Iran kunnen de US en Israel gelijk de nucleaire ambities wegvagen. De EU zal wel in tranen zijn met hun geliefde Iran deal. Is de feeks Kaag al onderweg voor de begrafenis en steubetuigingen?
Dan ff wachten met die volgende slimme bom tot ze er is.
En wij maar denken dat dat het was met ouwejaarsnacht. Het echte vuurwerk gaat nog komen. Vergeet niet uw veiligheidsbril.
Oude CD’s voor je ogen houden werkt ook.
Pop said the weasel...
Als de Irani’s nu even terugslaan heeft Trump een goede reden om het tuigregime daar op te ruimen, iets wat al 40 jaar. Terug gedaan had moeten worden.
Heb jij liever sjiieten of soennieten? Jij hebt geloof ik echt geen idee waar je over praat.
@CzMichiel | 03-01-20 | 09:08: Heb jij liever aids of ebola?
@Kapitein Stijlvol | 03-01-20 | 09:09: jij bent af.
@CzMichiel: Ik weet heel goed waar ik het over heb. De oorlog tegen Irak was maar 1 van de stappen die ondernomen moesten worden om de oorlog in het MO die al sinds 1980 gaande is te beëindigen. Met Iraq ontbald, grijpt natuurlijk de 2e oorlogshitser in de regio z'n kans. Die staat nu op het punt ontbald te worden. Eens kijken of ze durven te happen.
@CzMichiel | 03-01-20 | 09:08: En jij wel? Want hoe je de Soenieten bij de Iraanse revolutie weet te betrekken is me flink duister.
Sadam was soenniet, slechts 20 procent van de Iraakse bevolking is soenniet de rest sjiiet. (net als Iran).
Krijg je een tweede Irak alleen is Iran veel groter en dus vele doden meer en een nog grotere vluchtelingstroom naar Europa.
@CzMichiel | 03-01-20 | 09:08:
Ik heb liever geen shariahstaat die de eigen burgers en burgers daarbuiten onderdrukt. Of ze Sunni, Shia, Soefi of wat dan ook willen zijn moeten ze helemaal zelf weten, verder.
@Dr_Prepper | 03-01-20 | 09:26: Waar heb ik het over een Iraanse revolutie? Nog een vraag dan. Heb je liever Saudi Arabië of Iran?
Wel weer grappig dat die Iraanse koekwaus gebruik maakt van een Amerikaans social media platform om huilie huilie te doen
Je kunt moeilijk iets in het zand schrijven en verwachten dat het de westerse wereld bereikt he
Ze kunnen toch een kleitablet doorgeven?
@deugfoob | 03-01-20 | 09:07: Nou er vliegt vast wel een droontje rond dat het oppikt.
Dan is het bereik wat groter, tot in de Westerse wereld. Zou er ook mee te maken kunnen hebben.
Het hele internet is Westers en door het westen uitgevonden!
@NeedIsaymore? | 03-01-20 | 09:11:
Op de grond in morse trommelen met hun slippers.
Sniperaanvallen op de USA ambassade in Bagdad in 3,2,1.
(Anders ook wel)
Wat de wereld nu nodig heeft, is een grote radioactieve glazen krater. Op de plek waar het midden oosten lag.
En Noord-Korea, China, Pakistan/India, Rusland dan?
@deugfoob | 03-01-20 | 09:08: Die regelen dat zelf wel.
Daar hoop ik al 20 jaar op.
@deugfoob | 03-01-20 | 09:08:
Je moet ergens beginnen.
Mannetjes, macht en kleine piemeltjes...
Vrouwkes, gezeik en hangtieten....
Eindelijk, een oorlog. Was al bang dat hij zijn beloftes naar zou komen. De troepen terug halen, je moet er niet aan denken.
.. naar...?
@Zeiss | 03-01-20 | 09:08: Terug naar de VS. Het eindigen van de oorlogen waar de VS niks mee van doen hoeft te hebben. Een van de belangrijke beloftes van Trump. En dan kunnen ze die muur gaan bouwen.
De aanval op Irak destijds door Bush was een blunder van ongekende proporties, waarschijnlijk de grootste fout die de VS ooit hebben gemaakt. Bush, met die dicht bij elkaar staande oogjes, had het buskruid ook niet uitgevonden en was intellectueel nu eenmaal geen hoogvlieger. Saddam zorgde voor balans in het Midden-Oosten door tegenwicht te bieden aan Iran. Door Saddam uit te schakelen ontdeden de VS zich eigenlijk van een mogelijke bondgenoot tegen Iran (hoe DOM kun je zijn) en waren de VS gedwongen om militair aanwezig te blijven in Irak, want zodra ze hun hielen lichten neemt Iran de tent onmiddellijk over. Dat weten ze ook, maar het is niet anders. Ze zouden zich eigenlijk volledig terug moeten trekken uit Irak, ze hebben er gewoon niks te maken. Punt. Maar dat zullen ze nooit toegeven. In plaats daarvan stevenen ze nu rechtstreeks aan op oorlog met Iran, en dus ook met Rusland en Syrië. Dom, dom, dom. Altijd maar weer dat macho gedrag van de yanks, wat is dat toch met die Amerikanen ? Zo'n Amerikaanse vlag in die tweet van Trump, dat is allemaal zout in de wond strooien en opzettelijk provoceren. Het wordt gezellig in 2020 !
.. u vreest ook zo dat de mullahs nu boos worden?
De baardrokken zullen zeker wat actie ondernemen maar dat betekent dan gelukkig het einde van die oude worsten want "buiten lopen" kunnen ze dan nooit meer.
Maar heeft u wel het buskruit uitgevonden?
Buskruid? werkelijk...
Ach ja die vlag, zo provocerend, en dat zonder trigger warning.
Irak had het beste leger van de regio en is twee keer een oorlog begonnen (tegen Iran en Koeweit). Daarbij werden chemische en biologische wapens gebruikt. Dus hoezo, Saddam zorgde voor stabiliteit??
@Dr_Prepper | 03-01-20 | 09:28: Taalfoutje, excuus.
@Dr_Prepper | 03-01-20 | 09:28:
O.a verkrijgbaar bij Kruidvat.
@arie-hoax | 03-01-20 | 09:34: Net zoals Hitler voor stabiliteit zorgde.
Het is grappig hoe het pro-Trump kamp het voor elkaar krijgt om net zo imbeciel te zijn als de never Trumpers. De VS hebben een gigantische fout gemaakt en hadden inderdaad helemaal niets te zoeken in Irak.
@Schoorsteenveger | 03-01-20 | 09:42: Aha, dat verklaart een hoop. Dank u.
Heeft wapo al een overlijdensbericht geplaatst?
Ook in Europa was Qassem al-Sullemani actief en bereide ook in Europa acties voor tegen mensen die tegen de islamitische theocratie in Iran vochten.
Vele duizenden levens zijn gered met
de dood van Osama bi-Laden.
Vele duizenden levens zijn gered met
de dood van Abu Bakr al-Baghdadi.
Vele duizenden levens zijn gered met
de dood van Qassem al-Sullemani.
De media zouden blij moeten zijn met de dood van deze terroristen leider maar zullen uiteraard Trump hiervoor bekritiseren. Want hun haat voor Trump is groter dan hun afkeer van deze islamitische terroristen leider.
Daar heeft u een punt. Alles wat Trump doet is fout in ogen van de media ook al is er een terroristen leider minder.
.. maar goed. Het Iraanse volk is al een tijdje niet zo solidair met hun rechtvaardige mullahs. Misschien dat ze nu na een sessie Amerikaanse vlaggen stampen & branden weer op het rechte pad te brengen zijn.
Kan de EU een zending Amerikaanse vlaggen invliegen? Die zijn intussen wel op na jaren van vredesinitiatieven te Teheran.
Of het geeft ze juist wat steun om zich te ontdoen van de religieuze achterlijkheid.
... maar zou hij nog Allahu akbar geschreeuwd hebben..?
Ik denk. Bommetje!
Alles is terug te brengen over geld, olie en religie.
Amerika is voor de Saoedies (Soennieten)
en dus tegen de gezworen vijand Iran (Chilieten)
Overal in de wereld zijn oorlogen, opgestookt door allerlei soorten religies, de allergrootste pest voor de mensheid.
Chilieten zijn sjiitische Chilenen?
Chinese karmelieten?
en hoeveel geld verdient Amerika met zijn aanwezigheid in Baltische staten , Duitsland , Japan , Korea , Griekenland etc welke religie moet daar beteugeld worden / of welk oliebelangen spelen in die Landen ?
En Europa mag gaan steggelen over wie de Iraanse vluchtelingen op neemt. Zie hier de oorzaak klagende witte mannen. Jammer dat jullie geheugen zo selectief lek is als een boze witte mannen zeef.
Niks mis met een contingent Perzische migranten. Iran is zo'n beetje het enige land in het midden-oosten waar al jarenlang tégen de hoofddoek wordt geprotesteerd.
Is er iets?
ach wat leuk weer een emigrant die ons de les komt lezen .. nou ga lekker los jongen , wat is er allemaal mis met inwoners van dit land , waardoor jij je eigen prachtige heilstaat hebt moeten verlaten om ons te verlichten ?
@Festen | 03-01-20 | 09:04: Beter een Perz op de vloer dan een soenniet gespat;zoiets?
Vroeg ik mij ook af. Een Iraanse generaal vrijuit in Irak. Tja. Wat zou die Obama gedaan hebben ? Trump laat zijn ballen zien.
Oboema sloot toch een deal met de haatbaardjes in Teheran?
Obama had nog wat extra pallets met cash geld naar Iran gestuurd.
Een dansje met zijn dochter. Kon Obama ook nog iets anders dan?
Obama had al een nobel prijs voordat hij voor de eerste keer goed en wel gescheten had in het witte huis. En hoefde helemaal niks meer te doen . Beetje geld uitdelen inderdaad hier en daar om terroristen rustig te houden . Dat inwoners in VS ook wel wat nodig had interesseerde deze nobelprijs winnaar niet zo heel veel .
@Moonwarrior | 03-01-20 | 08:55: waar de Iranezen weer Duitse en Franse wapens van kochten.
Gemeenschappelijke deler voor onrust in de regio is jihad als ik dit zo allemaal lees. Wordt de burger bevolking aldaar nou nooit eens moe van al die haatbaardjes die hun opzichtig opzwepen tot levensgevaarlijk geweld met overduidelijk verzonnen religieuze motivaties?
Netanyahu heeft zijn bezoek aan Griekenland afgebroken ivm met de ontwikkelingen in het MO. Vandaag een interessant artikel in de Jerusalem Post over de expansie van Turkije in (noord)Afrika en de gevolgen hiervan voor oa. de gasvelden bij Cyprus..
Carriere maken. Voordat de bom valt.
Wel mooi Quds voor hem.
Lol
Olieprijs wilde niet omhoog, zelfs niet na aanval Iran op SA, nu doet de VS het dunnetjes over. Met beetje pech wordt de wereld CO2 neutraler dan we wilden na hoge piek. Hele volksstammen zonder werk. Greta happy of het doet haar ook niks meer.
Win-win zonder Klimaat akkoord wetten oor bedrijven en burgers, iets voor Kabinet Rutte misschien met zijn we willen minder regels maken en wetten vereenvoudigen of verminderen.
En gelijk begint die grindtegel de Jihad uit te roepen. Ze maken het ons wel heel gemakkelijk om kant te kiezen. Hup Trump
Alleen de heerser van Mekka kan de Jihad uitroepen. Wat ze nu uitroepen is een oorlog tegen de "ongelovigen". Dat is de tweede mogelijkheid die de Islam biedt.
Ik dacht ook al. De schapen in mijn stal begonnen al wat onrustig heen en weer te trappelen en te mekkeren...
Tsja. Prima dat de wereld van een paar haatbaarden (en niet de minsten) verlost is, maar de manier waarop is natuurlijk helemaal ruk. Waar haalt de idioot het recht vandaan om bommen op een willekeurige soevereine staat te gooien? ‘Murica op z’n slechtst. Ho, misschien moet ik niet te veel schrijven. De NSA zal mijn IP-adres (en daarmee mijn huisadres) al wel hebben, en als keizer Trump dan in een slechte bui is gaat er zomaar een drone richting Fryslân. Sorry Donald, goed bezig hoor! MAGA!
Kan ook gewoon zijn dat een van de bomgordels afging toen de generaal de troepen inspecteerde en de VS nu claimt dat ze het hebben gedaan.
Doe niet zo dom man. Je geeft de Friezen een slechte naam met je geraaskal.
Slim, dat je als Limburger een mistgordijn optrekt.
Vermoed dat ze bij de NSA niet bedrijfsbreed wakker liggen van ene Azijnist die anoniem wat anti-trump plempsels plempt. Die weten wel welke battle ze moeten kiezen. Ze kunnen wel voor Berbaar gaan trouwens.
Ze gooien gewoon eentje op Sneek. Zijn we gelijk van al die zeikerds af. Wist je dat trekvogels boven Friesland op de rug verder gaan? Hoeven ze die ellende niet te zien.
@Normpje | 03-01-20 | 08:56:
Trekvogels worden spontaan standvogels zodra ze het mooie Fryslân mogen aanschouwen.
Één van de meest, zo niet de meest, succesvolle terreur onthoofding van een generatie. Suleimai was de machtigste terreurbaas van de afgelopen 25 jaar, untouchable en wereldwijd actief. Tot in Nederland aan toe met 2 liquidaties van Iraanse activisten
Enne... dan is er nog Rusland. En Poetin.
Wie?
Dat land met een militaire schroothoop? Hehe.
@Langshetrandje | 03-01-20 | 08:48:
In Syrië hebben ze inmiddels basis overgenomen die de Amerikanen hebben achtergelaten, en er is een Russische marinebasis in Tartous. Ze hebben aardig kunnen oefenen op IS.
En ... ze willen invloed in het Midden-Oosten...
@kloopindeslootjijook | 03-01-20 | 09:33: het is toch wat. Dat is hun league inderdaad. Lukt nog net.
Wie even echt goed ontdaan wilt zijn over het verval van ooit mooi Perzenland Iran, wil ik aandragen de animatie zwart-wit filmtip: "Persepolis" (2007, Vincent Paronnaud en Marjane Satrapi)
-
Heb film in bios gezien met m'n Iraanse vriendin, en ik was dus, ja, dat: ontdaan.
Depri. Bijna.
Zij moest (en kon) MIJ nota-fucking-bene mentaal optillen.
Erg sterke, ingetogen animatiefilm.
www1.moviesjoy.net/watch-movie/persep...
Met NL subs.
@Ruimedenker | 03-01-20 | 08:55:
Excuus. NL werkt niet, kies German voor Engels..
Zucht.
@Ruimedenker | 03-01-20 | 08:58:
Dank, RuimedenkerT.
Maak je niet te sappel over subs.
Houd je veilig!
Zeeslag, mens erger je niet, maar ook badminton... de generaal was er een meester in. Rust in vrede, lieve prins.
Stratego was hij ook goed in, tot die bom dan.
Ik vond hem qud.
@Mr_Natural | 03-01-20 | 08:47:
Yep hij dacht ik speel eens risk!!
@RickTheDick | 03-01-20 | 08:45: In het hiernamaals zal hij beschikken over 72 hemelse shuttletjes.
Hij was ook diegene uit de RPG-group die altijd zijn karakterpoppetjes had beschilderd. Als enige! En leverde de DM ook de monsters, want die spaarde hij.
Of het nu ISIS is of Iran........... Trump laat niet over zich heen lopen.
Heel anders dan Obama die na 4 jaar het kalifaat van ISIS niet kon vernietigen en Iran koffers vol met geld zond in een vliegtuig wat de positie van Iran versterkte.
Wat is de quds divisie en wie is Qasem Soleimani?
"Historisch is het bijna ongekend dat een staat een grote militaire eenheid heeft die uit verschillende volkeren rekruteert voor gewelddadige clandestiene acties ter verspreiding van revolutionaire terroristische ideeën. Alleen nazi-Duitsland beschikte over zo’n organisatie, namelijk de Waffen-SS.
De Quds-divisie wordt geleid door generaal Qasem Soleimani. Zijn organisatie beschikt over een eigen begroting, die de Iraanse overheid recentelijk nog heeft verhoogd. De Quds-divisie omvat talloze proxymachten: milities in Irak, Syrië, in Afghanistan et cetera – gewapende groepen die Quds elders zijn strijd laat voeren. Hezbollah uit Zuid-Libanon valt eveneens onder de Quds.
Ik weet via inlichtingenbronnen en Iraanse dissidenten dat de Quds-divisie zich ook in Europa heeft genesteld. Hezbollah heeft contacten met een drugskartel. Via deze lijn hebben ze aanslagen in Nederland uitgevoerd. De vermenging van terrorisme, een fundamentalistische staat en een drugskartel levert een extreem gevaarlijke combinatie op ."
Z'n 'onderhandelingen' met noord Korea waren ook al zo'n daverend succes...
@RandyBiel | 03-01-20 | 08:55: Heeft iemand anders het er beter afgebracht?
Ridouan Taghi was hier een "hand" van hem, vermoedelijk, met zijn lquidaties voor Iran.
Was dit een 'Wag-the-dog"-actie..??'
Dacht eerst dat het een bericht over Sean Connery was.
Dan zou het wel een oude foto zijn, uit de tijd van Die Another Day, denk ik zo.
Ik kijk nog eens naar die foto. Valt me iets op. Niet erg inclusief!
Nou er zitten vast en zeker een paar homo's erbij.
Het is niet alleen Suleimani. Ook nummer een van de sji'itische milities in Irak en nummer twee van hezbollah zijn uitgeschakeld. Dat betekent dat Iraans invloed een drievoudige klap heeft gekregen.
Dit is een fenomenale actie, alleen vanwege het feit dat men de intel had.
Mss wel uit de Inner-circle, uitroep.
Inderdaad, dat Amerika wist waar ze waren, betekent dat ze tot bijna alles in staat zijn, net als/dankzij de Mossad?
@Normpje | 03-01-20 | 08:51:
U can't beat the Mossad. U can run but u can never hide.
Het lijkt er inmiddels op dat hezbollah's nr.2 niet bij de slachtoffers zit.
Prima. Prachtig.
Let 'em have it, fucking megalomane sjii'tische mohammedanen, die een ooit zo'n mooi land hebben verkracht met hun lousy geloofje en bebaard gedrag.
Kijk nog eens naar de foto's uit Iran uit de jaren 70, totdat die lullo van een ayatollah de scepter kwam zwaaien.
froot.nl/fotografie/iraanse-revolutie...
En we weten hoe de zaken daar sindsdien (pssstt: ISLAM!) bergafwaarts is gegaan.
-
Ken een gevluchte Iraanse, met een harde achtergrond, en een hard vluchtverhaal.
Deze Iraanse (inmiddels) mevrouw is een van de mooiste vrouwen die ik ken.
Deze mevrouw past dan ook niet in het Iran van sinds Khomeini.
Met hun geloofswaanzinnige totalitaire terreur.
Mohammedaanse MAFklappers.
Sji'iet of niet. Dondert niet. Het klopt niet. En het werkt niet.
Waar islam, daar shithole.
Liberia is 86% christen en qua “Shitholia” de grootste van de wereld, heeft niet altijd met de Islam te maken.
@Hoolicool75 | 03-01-20 | 08:53: haha u heeft toch nog 1 land kunnen vinden.
@Hoolicool75 | 03-01-20 | 08:53:
Wat jij nu doet heeft een naam.
Het heet: "whataboutism".
Chicago river “Islamofobie” is ook zo’n kek woordje.
@Hoolicool75 | 03-01-20 | 09:22: naïviteit en stupiditeit ook.
@Hoolicool75 | 03-01-20 | 08:53: Zo zie je maar weer. Met 14% islam is er al geen redden meer aan.
@Hoolicool75 | 03-01-20 | 08:53:
Gelukkig, heeft u toch nog een voorbeeldje gevonden. Ik zal u alvast een volgende aanreiken, die arme cultureel gezuiverde Oeigoeren. Wbt de Royhinga sta ik in dubio, ze worden keihard aangepakt maar het zijn zelf ook geen lieverdjes ( en voor zover ik weet van oorprong ook geen Birmezen ).
Dit gooit de programmering van Mensen met M wel in de war natuurlijk.
Die redactie is nu druk aan het bellen met een aantal vrienden en bekenden van Qassem Soleimani voor een avondvullende tribute. “Hij was niet alleen slecht”, aldus M.
Waar wordt dit nu allemaal voor gedaan ook al weer uiteindelijk?
De Iraakse en Iraanse Henk en Ingrid hebben liever dat het rustig blijft, waarschijnlijk. Die hebben al genoeg gedonder en mogen de rommel gaan opruimen, als ze het overleven.
U moet zich even inlezen...
@Langshetrandje | 03-01-20 | 08:38:
Belangen, zoals en macht?
@kloopindeslootjijook | 03-01-20 | 08:45: als u wat onverdachte bronnetjes, lees antiTrump bronnetjes als Amnesty door zou lezen zou u wat minder dom uit de hoek komen.
De Iraanse Henk en Ingrid vieren feest en bedanken Trump!
@down | 03-01-20 | 08:53: Weg met het Mullahkartel!1
‘Nu Obama’s populariteitscijfers zo kelderen zal hij wel een aanval op Libië of Iran gaan lanceren. Hij is wanhopig.’ zei de twitterclown in 2012, die vervolgens keer op keer riep dat de VS zich moest terugtrekken en zich vooral nooit militair moest inlaten met conflicten in het Midden Oosten.
Geen zinnig mens treurt om de dood van die generaal, maar ik heb niet de indruk dat een ook in eigen militaire kring erkende als Trump zich ook maar een moment afvraagt of hij nu een probleem heeft opgelost of een veel groter probleem heeft veroorzaakt, waarbij de IS-ellende wellicht nog in de schaduw staat.
Wellicht een aantal mensenlevens gered door de uitschakeling van deze persoon?
Welk probleem? Iran is van oudsher vijand nummer 1 in Iraq. De Irakezen zien dit gajes dan ook liever gaan dan komen. Libanon idem dito, land met enorme potentie kapot gemaakt door o.a. Iran en door hun gesteunde Hezbollah. En verder zijn er al maanden lang hevige protesten in Iran tegen het regime. Juist de Revolutionaite Garde is een soort IS leger maar dan professioneler en machtiger. Wat mij betreft kunnen er niet genoeg opgeruimd wordeb.
@SlimmeBelg | 03-01-20 | 08:39:
En hoeveel op het spel gezet?
@Erikjan79 | 03-01-20 | 08:45: Volgens jou is het dus beter om lijdzaam toe te zien hoe Iran het hele midden-oosten overneemt. Of heb jij een beter idee? Kom daar dan mee op de proppen in plaats van dit soort nietszeggende comments.
Deze generaal was wel anti IS. Dit worden rare looplijnen zo.
Valt mee, is goed te verklaren, kijkend naar de rol van Iran in de Syrië oorlog.
Ja ISIS was natuurlijk concurrentie in de jihadmarkt.
T is niet alsof de regering van Iran nou zo'n n fijne tolerante en democratische is.
Ze zijn daar samen met de russen al die gekke islamieten aan het uitroeien. De gelegenheid deed zich voor. Generaal niet in Iran, en die twee andere kopstukken samen, Wat wil dat zeggen denk je, Voorbereiding voor een serieuze actie. Anders komen die gasten niet uit hun bunker. Ongetwijfeld zit de cia al een tijdje achter ze aan.
Logisch, andere Islam.
Byseway Iran en Rusland zijn grote vrinden van elkaar, hebben net 5 Miljard van Putin geleend om sancties VS tegen te gaan. Gaarne niet slapende beren in hun winterslaap wakker maken, ze worden daar nogal chagrijnig van..
@Hoolicool75 | 03-01-20 | 09:01: hoor putin nog roepen vorige week: bedankt, trump voor de Intel. En we gaan meer samenwerken tegen terrorisme. Hij houdt woord...
Zijn er wel genoeg maagden?
1 bord minder in huize Soleimani
Dat die man in Bagdad rondliep vind ik opvallender.
Dattie daar liep op zich niet, dat hij dacht dat hij in Bagdad veilig was wel.
Hij was ook regelmatig in Syrië en Libanon.
Dat hij daar als actief militair leider aan de gang was verbaast me nog meer.
Zegt iets over hoe onaantastbaar Iran zich momenteel waant in die regio.
@Je_zeulende_zusje | 03-01-20 | 08:44: ze hebben wel meer waanbeelden.
De generaal was altijd overal op tijd bij de brandhaard. Meestal zelfs nog voor de narigheid begon. Arme man, wat een leed heeft hij moeten aanzien voordat hem dit overkwam.
Ze waren daar iets van zin, of aan het plannen hetzij tegen de ambassade van de US of een ander terroristen feestje aan het voorbereiden. Dat zo een generaal uit zijn veilige bunker kruipt om met een paar terroristenleiders op de thee te gaan heeft een reden.
Ik loop ook wel eens rond in buitenlanden.... maar dan als tourist. Daar zit het verschil.
Heeft Rutte Kaag al met haar verlies gecondoleerd?
lol
Het lievelingsland van Rob Jetten.
Gut wat zal ie Trump haten.
Gok zomaar, dat dat wederzijds is.
En daar zijn weer de gebroken geweertjes..
Nummer 6 is gewoon omdat Claudia de Breij weer bezig was
Nou Trump is na zoveel tijd eindelijk ook aan het uitvinden hoe de zaken in het midden oosten werken.
Niets anders dan andere presidenten ook ervoeren.
Hij schiet wel raak, trouwens. Eerst die IS hond. Nu deze. Ik zeg. Next !
@Langshetrandje | 03-01-20 | 08:33:
Die eerste moab aan het begin van z'n termijn was ook wel een lekkere.
Vriendje van Hezbollah mocht ook mee naar Mo's bordeel, uitroep. (totaal 8 doden ong)
8 stux stuk
.. wat erg. Mijn condoleances en medeleven gaat uit naar de sympathisanten van iedere vijand van president Trump. Zij verloren een warme medestander in den strijd.
Als het Nancy en Chucky nu niet lukt om dat potje impeachment te verkopen aan het Amerikaanse volk, dan wordt het tijd het volk af te zetten..
Gut ja, de impeachment. Hoe staat het daar eigenlijk mee. Tromp is druk bezig om zijn land te besturen en te verdedigen, de Democraten zijn druk bezig om het land te ontregelen.
@BozePaarseMan | 03-01-20 | 08:33:
Ik begrijp de globalistische logica. Dat land heeft Trump gekozen en zware ontregeling & strafmaatregelen blijken noodzakelijk. Democratie is mooi, maar mag nooit misbruikt worden om de meest Deugende kandidaat weg te stemmen.
@BozePaarseMan | 03-01-20 | 08:33: De impeachment, ow die impeachment die de Democraten in alle haast er door hebben geduwt "omdat Trump een essentieel gevaar vormt dat direct moet worden aangepakt", ligt al 2 weken op het bureau van Pelosi die weigert het aan de Senaat door te geven.
@BozePaarseMan | 03-01-20 | 08:33: Die zijn gigantisch in hun eigen voeten aan het schieten.
Ja, let wel, geen gewone wraak, nee, "meedogenloze wraak" stelt Iran in het vooruitzicht. Waarom moeten die Ayatollas toch altijd zo overdrijven?
Ze citeren de overdreven teksten uit de koran. Saddam deed dat ook, om al die doorgedraaide zeloten mee te krijgen. Trucje werkt al 1500 jaar...
Mooi, alleen de vlag. *traantje wegpinkt*
God straft gelijk als je je ogen open houdt op je bidmatje. Karma to burn.
Allah is toch dezelfde God?
De Iraanse bevolking zit hier natuurlijk helemaal niet op te wachten.
Die weten nog wel wat 8 jaar oorlog was.
De Iraakse bevolking ook. Gelukkig hebben ze allemaal vrienden en familie hier en is er vast voldoende plek in de westerse herberg.
Ik denk dat een groot deel deze actie van Trump ontzettend kan waarderen! Al maanden is het ook in Iran onrustig en worden protesten keihard neergeslagen. Het opruimen van gajes aan de top kan zo maar eens een regime change veroorzaken.
Nee, in Iran zijn afgelopen jaren tienduizenden doden gevallen in het kader van de onderdrukking door het regime. Die weten inmiddels niet meer wie niet hun vijand is.
@Tapioca pudding | 03-01-20 | 08:34: het regime schiet met machinegeweren op de protesterende bevolking. Minister Blok prijst dat met handelsakkoorden met het Iraaanse regime.
@Indoneesje | 03-01-20 | 08:31: Regime Change! Yes! Mijn zegen heeft hij...
Paar gerichte bommetjes op Teheran en weg islamitische dictatuur.
Now is the time!
Ach Iran.....
Al sinds 1978 een fanatiek religieuze bedreiging voor het hele MO.
Irak, Jemen, Libanon. Iran trekt in het geniep aan meerdere touwtjes.
Bedreigd Israël al jaren.
Mooi land, intelligente bevolking, verkeerd regiem en dito religie.
Nog wel een intelligent land. Maar hoe langer dit regime er zit (Islam) hoe dommer het volk wordt. Kwestie van tijd.
@ja-ja-nee-nee | 03-01-20 | 10:37:
Is wel zo, helaas. In de koran staat alles al dus waarom zelf nadenken?
Alleen de Kaag kan verdere escalatie voorkomen.
Die kan nu even niks want in diepe rouw............
Ik geloof niet dat dit toeval is. Precies op de dag dat Eva Jinek’s nieuwe talkshow begint. Hier zit RTL achter!
Wie is de Mol?
Dit is om haar en Iran te laten weten dat Hysteria Clinton niet aan de macht is?
Ik denk dat Eva nog wel een traantje gaat laten voor de camera vanavond!
@Moonwarrior | 03-01-20 | 08:30:
Da's maar de vraag. Eva moet nu echt voor de kijkcijfers gaan en de moraal van de Staatstelevisie achter zich laten. Het zal allemaal nog lichter, oppervlakkiger en niksiger worden. De spullen van de adverteerders dienen verkocht te worden.
Gezellige kop die vent... nou ja, of wat er nog van over is
Heeft Nederland al hulp op allerlei mogelijke vlakken toegezegd aan de USA of is Nederland neutraal in dit gebeuren of weet Rutte of Ankie dat niet meer...
Het toegezegde Nederlandse marineschip voor in de straat van Hormuz uitgezonderd.
Dat marineschip gaat het waarschijnlijk druk krijgen.
*splet*
En jawel, 72 druiven voor die meneer met baard.
Feli.
Next!
Het lijkt me dat die maagden allemaal een stukje generaal krijgen..
@Mr_Natural | 03-01-20 | 08:25: het is pas half 9 en je hebt de opmerking van de dag al binnen! Rest in pieces
Het Iraanse regime moet met z'n levensgevaarlijke godsdienstwaanzinnige poten en klauwen oprotten uit andere landen. Die generaal had daar überhaupt niet mogen zijn.
T'is ook een beetje lastig ontkennen die-tie daar was, nartuulijk - nu ze de restjes met de tuinslang moeten wegspoelen.
Ga zo door Trump! Iran heeft de handen vol aan protesten in eigen land. Economisch gaat het helemaal niet goed met Iran, en is de nieuwe jeugd de sharia wetgevingen meer dan spuugzat. Afijn, het ophangen van homo's etc zal volgens CNN en consorten nu natuurlijk niet zo heel erg zijn. Want Trump, dat is de vijand natuurlijk! Dat Iran eenmaal in bezit van een kernwapen is en die zal gebruiken tegen Israel deert ze niets. De deugmedia zal het wel weer zo verdraaien dat Iran vooral het slachtoffer is.
Onze linksche oelewappers zullen nu wel in huilen uitbarsten, want "Trump".
Of ze zijn blij dat de olieprijzen door het plafond gaan straks.
De VS is behoorlijk selfsupporting geworden, dat zal geen toeval zijn.
@kloopindeslootjijook | 03-01-20 | 08:29:
Dat wordt flink cashen voor de olieboeren in de VS.
Had Trump daar niet een paar maatjes zitten?
Dat doen ze inderdaad. Het kwijl loopt ze uit de mond van woede bij het lezen van de naam Trump. Het schandalige regime van Iran mag van hun vrijelijk onderdrukken en terroriseren.
Vraagje: Kon hij voetballen?
Nee, last van een sjoelmanie.
Dit is Nep nieuws. Een generaal van Iran, in het land Iraq. Wie gelooft er nog in sprookjes. Of is iran de nieuwe bezettingsmacht. Of moeten we dit meer zien als ''handen af''
Gelukkig gaat Carrie alles oplossen.
Dat is Sean Connery.... heeft Hollywood hem al een contract aangeboden?
Trump is niet zo'n jankerd als waar we hier in Europa mee opgescheept zitten. Die verdedigt zijn kiezers nog.
Dat is pas aanpakken, wanneer je ambassade bedreigd wordt. Een chirurgische ingreep en ‘plof’.
Iran gaat door een roerige periode, misschien duwt dit de mullahs eens een keer om.
Die baas van de Iraanse Revolutionaire Garde destabiliseerde de hele regio al tijden. Van Iran, Irak, tot Libanon is men klaar met de Iraanse RG. Wie met wapens speelt, loopt een grote kans er door om te komen.
U vergeet Yemen nog. En hier in Nederland zijn onlangs nog 2 tegenstanders van het Iraanse regiem vermoord, naar verluid met de hulp van ene Ridouan T.
@Leon Tosti | 03-01-20 | 09:36:
Benieuwd in hoeverre er nog aan Taghi getrokken gaat worden door de VS, de Iraanse oppositie of nabestaanden van slachtoffers. Voor hetzelfde geldt zit die jongen straks in een rechtbank ergens in de VS of, beter nog, op Guantanamo Bay.
Vanavond op de npo een verheerlijking van deze arme generaal.
Want Twump.
Het schijnt dat hij ook nog een aardig potje kon voetballen.
Een ideële tv serie over de Iraanse brigades.
@Schulzie | 03-01-20 | 08:23:
Hmmm kon. Dat zeg je goed. Volgens mij ligt ze ene been nu rechts op dat veld ,zijn linker op links en zijn hoofd op de middenstip. Als ik het zo zag.
Opgerot en weggejorist.
De man was niet zomaar een generaal maar wat buitenlands beleid betreft de nummer 2 na Khameini. Machtiger dan president en ministers. Zijn terreurorganisatie stelde ambassadeurs aan, plande aanslagen en destabilisatie in de regio. Deze man was het vleesgeworden kwaad.
Voor anderen een held
@JanAmsterdamEnzo | 03-01-20 | 08:17: in Iran was iedereen permanent aan de dunne. Kwam door deze held.
Heeft Ankie als vrouwelijke minister van Defensie hem toch mooi overleeft met hulp van Trump.
(naar aanleiding van oude fotocollage westerse ministers van defensie vs vijandige ministers/generaals).
Lekker dan. Dan zal die Kaag weer extra belastingcenten gaan overmaken naar de Iraanse terroristen....
Kaag is fel antizionist. Dat zou u toch wel moeten aanspreken, gezien uw eerdere tegel.
Alle jankerds die roepen over WO3 snappen niet hoe geopolitiek werkt. Een land als Irak heeft dit soort acties nodig om te begrijpen dat ze niet zomaar een ambassade kunnen bestormen.
Als het de Nederlandse ambassade geweest zou zijn had men de lijken uit de ambassade de straat op kunnen slepen, er op kunnen dansen en deed Rutte alsnog niks.
Natuurlijk wel. Deze actie heel hard veroordelen, dreigen met sancties, en achter de schermen Trump vragen om bescherming.
Hij zou ergens onder een onderste steen gaan loeren en intussen een mega bestelling bij Toyota plaatsen.
Het gaat hier niet om Irak. Het is een machtsspel tussen Iran en de VS, de inzet is Irak. De VS zijn niet vies van een proxy oorlog hier en daar. Uiteindelijk loopt het altijd af met een paar duizend gesneuvelde Amerikanen, een gedestabiliseerd land, en een weer een volk met haat jegens Amerika en het westen. De enige proxy oorlog die enigzins tot iets goeds heeft geleid is de Korea oorlog, die heeft geleid tot een sterk democratisch, westers georiënteerd land in het Azië, Zuid Korea. Maar ook tot de communistische treinramp die Noord Korea heet, en de opsplitsing van een volk dat tot dan toe eigenlijk altijd wel één was...
Wij moeten ons als westen niet al te veel bemoeien met de rest. We kunnen anderen niet dwingen om democratisch te worden. Niet westerse landen hoeven niets zelf meer te bedenken, de blauwdruk voor de democratische rechtsstaat is in 300 jaar ontwikkeld en ligt klaar om overal toegepast te worden.
Doe mij maar de "Shining beacon on the hill", waarin het westen haar ideeën uitstraalt maar niet forceert, ipv het westen dat denkt overal maar te weten wat goed en fout is en op basis van die naïviteit de halve wereld bombardeert.
@BlijkbaarNormaal | 03-01-20 | 08:30: Zonder de bemoeienis van de USA, waren de oorlogen in het Midden-Oosten richting Europa geschoven. Vergeet niet dat er een groot islamitisch land grenst aan Europa, namelijk Turkije. Erdogan is niets anders dan een Saddam en nota bene democratisch gekozen. In de jaren 90' hebben we meerdere conflicten gehad in Europa, gerelateerd aan o.a. de Islam. Als u denkt dat als we massaal uit het MO blijven dat het dan beter gaat. Dan bent u echt extreem naief. De islam is een veroverings ideologie, die stoppen niet bij landsgrenzen.
@BlijkbaarNormaal | 03-01-20 | 08:30: Op zich een heel duidelijk verhaal. Probleem van zo'n "shining beacon' is alleen dat het dan nogal wat gelukszoekers aantrekt die vervolgens het 'shining beacon' zover mogelijk omver trekken.
@BlijkbaarNormaal | 03-01-20 | 08:30:
Volgens mij haatte dat iran ,amerika al. Dus in dat opzicht is er weinig verandert.
@BlijkbaarNormaal | 03-01-20 | 08:30:
"Wij moeten ons als westen niet al te veel bemoeien met de rest."
Maar ja, de rest komt zich met ons bemoeien.. En als we dan door laffaards als jij worden bestuurd loopt dat niet goed af.
Overigens, de Koreaanse Oorlog heeft niet tot een communistisch regime geleid. De Koreaanse Oorlog is begonnen toen dat communistisch regime het schiereiland met geweld veroverde.
@Indoneesje | 03-01-20 | 08:38:
Erdolf staat inderdaad op een tweepunt. Zoals ik het inschat kan hij of doorgaan op de door hem ingeslagen route met als gevolg eenzelfde einde als Saddam of Khadaffi of de Turken worden wakker en wippen hem ten faveure voor een normale, westerse en seculiere president met minder macht en bevoegdheden. Ik raad hun sterk aan voor het laatste te kiezen...
Lijkt me op zich illegaal: vuurwerk mag tussen 18 uur en 02 uur op 31 december. Ik heb ook twijfels over de zwaarte van het vuurwerk.
Ik gok een Hellfire voetzoeker. Maar ik geloof dat in die regio het hele jaar door met vuurwerk geschoten mag worden, alleen niet met atoomvuurwerk.
...(baardmans op de foto hierboven)... welke precies?
Stoppelbaardmans
Met de zwoele blik.
Condoleances aan links voor dit verlies. Maar neem er troost aan dat hij gisteravond gelijk gebruik heeft gemaakt van zijn eeuwige maagden en ook de "jongetjes zo wonderschoon als parels" in het paradijs.
Decennia lang dood en verderf zaaien in het Midden-Oosten, dan verdien je het gewoon. Qods Force plegen aanslagen en destabiliseren de regio.
Ben benieuwd wat Iran gaat doen...
Schitterende actie! Hoe meer dode moslimterroristen, hoe beter!!!
Kan Europa nog een voorbeeld aan nemen..
In Nederland had hij een gratis huis gekregen en levenslange uitkering. Dat zal ze leren!
@Moonwarrior | 03-01-20 | 08:22: En een Miele. En een interview met Pauw en Jinek. Want liev. En zielig dat de boys op de battlefield hem nu moeten missen.
@ljcoster | 03-01-20 | 08:38:
En de titel 'jihad jongetje'.
Stop de Perzen.
LOL
Ja, dat is er weer eentje hoor.
Hoe staat het met de oliekoerzen?
Leuk die Z ook.
@Mr_Natural | 03-01-20 | 08:12: van RTL Z ;)
@Mr_Natural | 03-01-20 | 08:12: dat is de z van zionisten
Ruim $68, veel te laag voor Iran dus de druk is blijvende.
Of het nu een generaal of een rangloze is, allebei even erg. Ben benieuwd hoe die lafaards wraak gaan nemen.
Ehm, nee. Absoluut niet dus. Probeer het nog eens. Dit is een absolute 9-darter + bonusauto.
Heeft minister Kaag al haar diepe medeleven betoond bij haar Iraanse vrienden?
Op de haar zo kenmerkende nederige manier. Dat vinden ze daar wel opwindend hoor, een vrouwtje die doet wat ze moet doen.
Ik reed zojuist langs Maison Kaag; de vlag hangt halfstok en het hysterische gehuil en de uit het hoofd getrokken haarplukken vlogen in het rond.
Helemaal. Mooi. Dit. Nee geintje. Storm in een troebel glas water. Iran zegt boe. De Donald zegt haha. Iran doet bam, de Donald ook weer. Dan weer handen schudden.
Ik hoop dat jullie simpele reaguurders het konden volgen.
Je viel tussen de zinnen door toch even weg Anne. Blijf lekker ingewikkeld goed?
Pleur op Anne.
Die tegel heeft wel iets weg van het NOS-journaal.
@knutsel_ | 03-01-20 | 10:54:
Roos Moggre gaat in 1-Vandaag blaffen en schreeuwen, dat kan niet anders.
wat apart toch dat de acties van bijvoorbeeld Iran vergoelijkend of in ieder geval feitelijk en zonder emotie worden behandeld in de media maar dat een reactie, in dit geval van de VS, altijd uitgebreid en met een negatieve connotatie wordt gepresenteerd. Zie de diverse journaals: "Gevaar!!" "Instabiliteit in de regio" "Fout" "Wereldvrede in gevaar".
Precies. Iran staat wereldwijd op de derde plaats qua oliereserves, en zelfs op de tweede plaats met hun oliereserve. Wat moet je dan in hemelsnaam met een kerncentrale?
@Leon Tosti | 03-01-20 | 09:30:
schonere energie? Je moet aan het milieu denken.Beter investeer je nu ze het geld nog hebben.
De Trump2020 campagne is begonnen. Tijd om die haatbaarden voorgoed te verdelgen en de onderdrukte Perzen te bevrijden van streng islamitisch juk.
Moeten ze zelf doen. We moeten niet meer de fout maken om hun te bevrijden, wij worden toch als bezetters gezien met als gevolg een nieuwe haatgolf tegen ons. We kunnen alleen die opperboeven daar het zo moeilijk mogelijk maken, meer niet.
De Iraanse generaal haalde gister nog uit tegen Trump : 'If you begin war, we will end it'
bron: Al Jazeera
En toen BAM!!!
"If you don't shut up I will end you"
En wat blijkt nu dus hij zal ook niet bij de overwinnaars parade zijn althans niet in levende lijven. Hij weet toch dat in een oorlog de top het voornaamste doelwit is. En deze oorlog is anders niet meer golven van duizenden strijders die neergemaaid werden door kogels, maar de top door een MQ-9
Dat zei Saddam Hoessein ook als ik me goed herinner...
Ik zou zo graag zijn posthume gezichtsuitdrukking willen zien, nu. Eentje uit de categorie "dat ging niet helemaal volgens het boekje".
Kan niet goed gaan dit. Waardeloos, domme zet, voor je het weet heb je WWIII. Trump speelt met vuur.
Tuurlijk, Trump speelt met vuur en Iran is het lieverdje van de EU. Koekoek!
Waarom schreef je eerder niet dat het niet goed kon gaan toen Iran AGEERDE door allerlei ellende uithaalde zoals de bestorming van de ambassade in Bagdad, de inmenging in de misère in Syrië en de vele andere ondergrondse acties zoals de moord hier op een , in hun ogen , dissident?
Nu Trump REageert kom je met "kan niet goed gaan" "Trump speelt met vuur". Waanzin ten top!!
Nee, moslims spelen met vuur en dit is het enige juiste antwoord.
Er is geen enkel land dat de nek ver gaat uitsteken voor Iran. Ja, de EU en Rusland zullen een beetje sputteren maar voor de rest heeft Iran geen echte vrienden. De vorige grote vriend van Iran, Obama, is niet meer de baas en de kans dat een pro-Iran Democraat in 2020 wint is ook niet groot.
@Guust Kadaver | 03-01-20 | 08:09:
Zeg nergens dat Iran lieverdje is van EU. Zeg alleen dat Trump een WW 3 kan ontketenen hierdoor.
@langzullenweleven | 03-01-20 | 08:13:
Denk dat je wel kunt reageren, maar door een generaal van een leger te pakken? En wanneer schreef ik eerder wat? Was ik dat wel?
Iran is beginnen spelen met vuur door met zijn tengels aan die ambasade te gaan zitten. De amerikanen zijn Teheran 79 nog niet vergeten. Ze gaan dat ook nooit meer toelaten. Ze gaan iedereen die daar van ver of van dicht mee te maken had opruimen.
@Moonwarrior | 03-01-20 | 08:15:
Er zijn meer grootmachten. Wat gaat Erdogan doen?
WWIII is al vele jaren aan de gang.
@Lt-Kol Kilgore | 03-01-20 | 08:25:
Op zich heb ik daar geen probleem mee, maar deze actie tegenover een generaal blijft link en provocatief. Maar we zullen afwachten wat er gaat gebeuren.
Iran schiet ondertussen vrolijk op haar eigen burgers die al heel lang het regime spuugzat zijn. Verder gaat geen enkel land WOIII starten om Iran. Net zoals er geen WOIII kwam toen bijna alle grote landen in Syrië om elkaar heen vochten. Geen enkel land heeft baat bij een eventuele kernoorlog. Als er 3 landen zijn die WOIII eventueel zullen starten zijn het China, Pakistan en India.
Voor de duidelijkheid. Ben liever die Ayatollahs kwijt dan rijk, maar weet niet wat er na een oorlog weer de kop opsteekt. Waterbedeffect.
@Jan, Leiden | 03-01-20 | 08:22: ik ben benieuwd naar jouw gedachtengang dat dit kan leiden tot WW3. Er is een terrorist terecht gedood, dus lijkt mij dat iedereen denkt: gerechtigheid!
@ Jan, Leiden | 03-01-20 | 08:06
Ik denk dat jij in 1939 na de mislukte aanslag tegen Hitler iets dergelijks had gezegd.
"Waardeloos, domme zet. Voor je het weet heb je WWII. Georg Elser speelt met vuur."
nl.wikipedia.org/wiki/Georg_Elser
@Jan, Leiden | 03-01-20 | 08:26:
Volgens mij weinig. Zie nog geen reacties van rusland ofzo. Denk dat die zo'n beetje de schouders ophalen. En denken . Next.
@Jan, Leiden | 03-01-20 | 08:24: Nee, eerder, bij de vele ondermaatse en ondergrondse acties van Iran meldde je niks, nu Trump reageert wel en vanuit angsthazerij. Daar kan ik niet goed tegen. De agressor is Iran, al langere tijd. Daar ligt dan de oorsprong van WOIII (indien al)
@langzullenweleven | 03-01-20 | 12:20:
Niets melden betekent niet een mening hebben over dat enge Iran. Had liever de familie van de Shah er nog aan de macht gezien, hoe anders was toen dat land.
Sean, ben jij dat?
Miss Moneypenny heeft in een reactie laten weten zeer geschokt te zijn.
Knap schofferend van Trump om gelijk een van de hoogste officieren te doden. Niet alleen naar Iran toe, maar ook naar de rest van de wereld.
2020 heeft zo een smerige aftrap gekregen.
Ja als schop in de ballen kan dat wel tellen.
Hebben we het allebei over de generaal van die terroristische groepering?
Lol wat een domme reactie! Er is moslimterrorist gedood. We moeten Trump juist prijzen om zijn daadkracht
@frickY | 03-01-20 | 08:07: ja, maar de behoefte om het nostra culpa uit te spreken is groter dan de echte oorzaak te duiden namelijk dat Iran met lieden zoals deze generaal een terroristische staat is geworden die een groot gevaar is voor de wereldvrede. Als er reacties komen dan beginnen sommigen in hun broek te schijten.
@CrazyAlf | 03-01-20 | 08:10: nee we moeten ze juist knuffelen en hopen dat ze ons als laatste doodmaken of zo want ze willen alleen maar vrede en liefde verspreiden. Is ook niet dat ze elkaar onderling afmoorden omdat versie 1 van de islam net een beetje anders is dan versie 2. Dus je kunt heel goed met ze samenleven, vraag aan de massa's christenen in die regio, niets aan de hand.
Tja, De Donald is niet zo van de kopjes thee en foeigesprekken. Ik kan me de schok bij u wel voorstellen.
Randdebiele opmerkingen. Nee, deze man was geen moslimterrorist, maar een hoge militair. Net zoals hoge militairen uit willekeurige andere landen. Zo'n officier maakt carrière en doorloopt de rangen gedurende zijn leven. Een generaal kan niet zomaar beslissingen nemen, hij krijgt opdrachten van hogerhand en als dat vrijheid in handelen betreft is dat ook van hogerhand bepaald. Niet door een terroristenleider maar door de overheid van een natie. Klein verschilletje, maar een kniesoor natuurlijk die daar op let... of niet soms, hè!
Inderdaad zeg, de brutaliteit. De Nederlandse aanpak van thee drinken, geld geven, wegkijken, ontkennen en eigen volk opofferen is pas effectief. Die grote boze Donald toch ...
@BSE rundfunk | 03-01-20 | 09:42: Inderdaad, daarom sterven er militairen in een oorlog. Deze man voerde beleid uit van het Iraanse regime. Gevalletje "risico van het vak" dus.
@James Lastig | 03-01-20 | 09:45: Goh, nou fijn dat je me er op wijst dat het oorlog is... tussen de VS en Iran..... huh?!
@James Lastig | 03-01-20 | 09:43:
Dit gaat niet om Donald, dit gaat om de VS wat elk land bedreigd wat olie heeft. De VS hebben daar niets te zoeken, eerst het M.O. in puin gegooid en nu weer opschalen naar Iran wat nog nooit zelf een oorlog begonnen is. Zullen ook nooit vergeten dat in '88 een burger vliegtuig is neergehaald in Iraanse wateren waarbij vanzelfsprekend Iran de schuld kreeg. De dollar staat er beroerd voor dus het plunderen van Iran zat eraan te komen.
@BSE rundfunk | 03-01-20 | 09:42:
Dat is jouw westerse versie van een generaal. In dictatoriale landen werkt dat even anders en zijn de hoogste militairen de allergrootste aanstichters en hebben heel veel vingers in de pap.
Misschien moet je eens buiten komen en wat van de wereld gaan zien want je wereldbeeld is een ietwat vervormt.
@HA, BIER!1! | 03-01-20 | 11:14:
Hij denkt inderdaad nog te veel volgens 20e eeuwse lijntjes en patronen. Dit kun je zien als een moderne SOE of Abwehr actie.
We zijn al eeuwig in oorlog met die haatbaarden en die hebben echt maar 1 doel voor ogen.
Nuke em!
Oh jeetje, heeft Donald dat wel afgestemd met onze gazant aldaar?
Nee, hij heeft eerst De Jesse gebeld en die zei nog: "niet goed voor het klimaat zo'n bommetje" maar Trump trok toch zijn eigen plan. Jessetje is nu heel boos.
Had ik dat gisteren geweten dat dat zou gebeuren had ik nog snel een supertanker ruwe olie ingekocht.
Als de ayatollah`s nu lastig gaan doen, dan zou het er wel eens op kunnen gaan zitten.
Kan niet wachten, heb zo vast me bokkentuig uit de kast gehaald en ben het zand uit mijn Pio schop aan het kwasten.
U hebt toch wél uw puptenthelft geblancood?
@bisbisbis | 03-01-20 | 09:58: Wel alvast mijn papo in mijn liboza gedaan en mijn kzk dicht zodat ik zo in de laro kan springen.
Eerst even 3 VRA-tjes indienen. Kader bedankt!
En de olieprijzen schieten meteen omhoog. *snel doet tanken*
Dat is ook de bedoeling. Als de olieprijs te laag is, is het voor de Amerikanen niet rendabel om hun olie uit teerzanden en schaliegas te produceren.
@Leon Tosti | 03-01-20 | 09:25: diesel is sinds gisteren al 7 €cent/liter gestegen. #tankvol.
@Leon Tosti | 03-01-20 | 09:25:
Amerika is de reden dat de olieprijs laag blijft, zij heben juis profijt van een prijs rond de $50 dollar omdat zij juist hun goedkope schalie kunnen boren en de rest van de wereld maar moeilijk winst kunnen maken met die prijs.
Tja, wat doet een Iraanse generaal in Irak...
Die wilde waarschijnlijk voor wat vuurwerk zorgen.
Speelde zelfmoordterroristje.
Precies. Goede vraag. Hiermee ook een boodschap van Trump aan Irak: "geen banden aanhalen met Iran"
Wat doen Amerikaanse soldaten daar?
@dyslexieman | 03-01-20 | 09:01: Wat Saudie-Arabie en Israel wilt dat ze doen.
@dyslexieman | 03-01-20 | 09:01:
-
Die proberen daar de ambassadeur heel te houden (alsmede een vooruitgeschoven CIA-post in de vorm van een 750 miljoen dollar kostende ambassade)
@Papierversnipperaar | 03-01-20 | 09:53: Wilt? Ten eerste, het moet meervoud zijn dus: willen, ten tweede, als het enkelvoud zou zijn, dan is het wil. Niet naar school geweest zeker of waardeloze leerkracht voor de klas gehad.
@ugur | 03-01-20 | 10:04: Onregelmatig werkwoord, maar wie weet dat nog tegenwoordig?
@ugur | 03-01-20 | 10:04:
Heb je ook nog iets inhoudelijks? Of alleen even iemand de les lezen omdat je dat weleens eerder gezien hebt?
@appelboor | 03-01-20 | 08:54: precies, laat dat maar aan Trump over.
@dyslexieman | 03-01-20 | 09:01: oorlogje uitlokken waar we weer met zijn over doen alsof het normaal is...waar yanks zijn komt ellende..
REAGEER OOK