Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

Thom de Graaf (D66) enthousiast over plan Kees Verhoeven (D66) om EU in Grondwet te zetten

Raad van EU-Provincieë laat zich kennen

Raarrr. De Raad van State heeft altijd wat te zeiken over wetsvoorstellen. Dit is niet goed, dat is verkeerd, zus klopt het niet en zo is het fout. Maar nu D66 het Nederlands EU-lidmaatschap in de Grondwet wil zetten, is de club van Thom de Graaf (D66) opeens 'positief'. "De Raad van State is positief over het voorstel van D66 om het lidmaatschap van de EU in de Grondwet te verankeren. Het lidmaatschap hoort zonder twijfel tot 'een van de hoofdelementen van ons staatsbestel', aldus het adviesorgaan." Kees Verhoeven staat al te trappelen om de wet op referendumafschafsnelheid door de Kamers te jassen. Nu kunnen wij natuurlijk allerlei argumenten aanleveren waarom dit een gevaarlijk idee is, maar wij zijn nu eenmaal de kwaadsten niet. Dus Kees. We weten het goed gemaakt. De EU mag van ons in de Grondwet, op één voorwaarde. Dat er eerst een referendum over komt. Deal?
IN ANDER D66-NIEUWS: D66 nu opeens tegen lachgasverbod van kabinet waar D66 in zit.

Reactie van de dag

huh? maar echt huhuhuuhhuh? wat bedoel je nou? dat mussert wel een goeie peer was? dat kees vee een soort mussert is? maar dat was toch een goeie peer? en huhh? huhhh? wat?

Reaguursels

Inloggen

Maar ja.. D66 hè, de partij die ècht àlles opzij schuift voor meer Europa. En weet je wat ook zo handig is? Als de EU eenmaal in de grondwet staat krijg je het er haast niet meer uit. Ze hebben gezien wat er kan gebeuren als het gepeupel zich gaat roeren. Trump, brexit, opkomst populisten... Ze zijn als de dood dat hun kalender van de muur wordt gerukt.

eismc2 | 11-12-19 | 10:07

Die partij is toch hard opweg naar de 0 zetels. Let maar op Megaverlies. Niet relevant dus wat al die 66ertjes te zeggen hebben

Mijnbescheidenmening | 11-12-19 | 09:38

Misschien kunnen ze gelijk het hele D66 verkiezingsprogramma in de grondwet doen.

Nederlandfirst | 11-12-19 | 08:55

Als je het stukje van Martin B. hebt gezien m.b.t. de Stazi NPO, dan wordt de smeerlapperij van D66 wel duidelijk. Ondanks hun minimale steun onder de bevolking hebben ze zich weten te nestelen op de meest belangrijke posities in onze samenleving (overheid, gemeenten, etc.) . Ze zitten zelfs in de haarvaten van onze samenleving. De IJsjeslikker Verhoeven gaat er weer een wetsvoorstel doordrammen (zonder referendum, ja hij heeft de smaak te pakken) en Tommy vindt het een prachtig idee. De faalhazen Tommy en Kees, tja ze werken samen en zijn van en voor D66. Ik durf te beweren dat ze het verrot in onze samenleving zijn. Hun politieke ideeën brengen Nederland naar de afgrond en maken de bevolking monddood!

Rdock | 11-12-19 | 04:38

Is dit nou waar die ijs vretende Ginger van Demolished 66 voor in de TK zit?
Door zout in een al etterende EU wond te wrijven van de toch al zo genaaide Nederlandse burger?
Wat een naar eng clubje is dat toch.
Het liefst zouden ze Nederland zo snel mogelijk opheffen en de financiële en militaire macht overdragen aan het autoritaire EU regime.
De nieuwe SS van het vierde rijk met GL als de naïeve jugend.

Datgingniegoed | 11-12-19 | 03:03
-weggejorist-
piet7003 | 11-12-19 | 00:35

Als je eens goed hierover nadenkt. We zouden in een democratie moeten leven nietwaar? Waar wij als Nederlander te zeggen hebben wat onze hoge leiders beslissen?

Als je daar eens over nadenkt.. En ziet hoe een partij met een forse minderheid aan zetels zoveel te zeggen heeft in dit land. En dat dit niet veranderd.

De tweede kamer is een kamer van carrierepolitici. Politici die óf stemmen met hoe de partij het hen opdringt, zodat ze kunnen blijven zitten in hun zetel, óf stemmen naar hun toekomstbaantje.. een lekker warme stoel bij de Europese commissie. The real money, real power.

Dan besef je dat Nederland helemaal geen democratie is. En dat besef komt er maar heel langzaam bij mensen. Maar de onvrede bouwt zich op totdat er geen houden meer aan is. En dan gaan er helaas koppen rollen, en zegt iedereen "Wir haben es nicht gewusst".

einz | 11-12-19 | 00:32

EU, D66 en Raad van State: vijanden van de democratie.

NPOlitiekgekleurd | 11-12-19 | 00:27

Ik vind dat Unilever, Microsoft en Tata Steel ook in de grondwet moeten.

JvanDeventer | 11-12-19 | 00:05

Wij van WC-eend adviseren WC-eend.

Der Paulie | 10-12-19 | 23:52 | 2

Kennen D'66'ers Duits (?);
kennen D'66'ers de vertaling en betekenis van 'Wir haben es nicht gewusst'.

Der Paulie | 10-12-19 | 23:56

@Der Paulie | 10-12-19 | 23:56: nee, dat weten ze niet.

Fuis-Cklam | 11-12-19 | 08:41

Geeft wel het niveau vd RvS aan. Ook zo'n Grondwetsbepaling kun je er nl weer uithalen. Of je negeert het, bij een Nexit. En als de RvS ons Uittredingsverzoek (met gewone meerderheid) ongrondwettelijk noemt, gaan we jij-bakken en zeggen je bent zelf anders ook een lul, De Graaf. Want alles wat in de RvS zit, krijg je nog moeilijker weg dan Adolf Hitler in z'n gloriedagen. Dus dat gaat hem niet worden, lijkt me

borderlijntje | 10-12-19 | 23:24

Raad van state, Melkert, van Boxtel, de Graaf geen Pim helaas.

Pensionista | 10-12-19 | 23:00

Laatst bij dat topic over de peilingen van Maurice kreeg ik een ideetje, maar het is eigenlijk relevant bij elk topic over dwalende politici, dus hierbij nogmaals:
- Maak het verplicht (of in ieder geval heel makkelijk, bijvoorbeeld via DigiD) om elk kwartaal opnieuw te stemmen.
- Maak een Wisselvak in de Tweede Kamer van pak en beet 50 zetels.
- Verdeel deze zetels naar rato t.o.v. de laatste peiling.

Voordelen:
- Dit zorgt er voor dat er ingespeeld kan worden op actuele zaken.
- Het heeft zowel een corrigerende als preventieve werking op hoe de kamerleden hun werk doen en de mate waarin ze zich aan hun woord houden.
- (graag aanvullen)

Nadelen:
- Met welke mensen vul je het Wisselvak en wat doen ze als ze niet in het WV zitten? (Is dit dan eindelijk een logische invulling voor de wachtgeldregeling?)
- (graag aanvullen)

Timide_Aso | 10-12-19 | 22:27

Thom is 1 van de vele deugende waarvan je zou wensen dat ze stikken in een taart van kots.

Hollandse_blauwe | 10-12-19 | 21:46

Ze krijgen steeds meer haast die EU gekken. Ommekeer nabij? Ik ben jaloers op die Britten.

Mart6037 | 10-12-19 | 21:29

Eerst maar eens art 3 grondwet uitvoeren maar daar wil D66 niet aan, net als de rest vh kartel.

Nichtsneues | 10-12-19 | 21:21

De Raad van state alweer. Eerst dat s. tikstofgeneuzel. Of asielbeleid. Corrupte ambtenaren ten koste van burgers gelijk geven. Wat is dat voor een corrupte links zooitje?

Mart6037 | 10-12-19 | 21:15

Druist dit niet in tegen het verdrag van Lissabon?

Heiner | 10-12-19 | 20:48

Neen.

Ramses Sappie | 10-12-19 | 20:39

Het lijken verdomme wel allemaal kleine stukjes Hitler, al die dramgasten.

McSnor | 10-12-19 | 20:38

Zelfs mèt een referendum niet: na het referendum met als uitkomst dat Nederlanders de EU afwezen, werden we er toch in gerommeld, kamerbreed zijn we voor gek verklaard door mensen die dachten het beter te weten. Géén Oekraïene? Inlegvelletje. Zo zal dat weer gaan, zelfverklaarde eu messiassen weten ons er dan aan te herinneren dat niemand ons iets had beloofd. Zeg Nee tegen Kees Vee, zeg sodemieter op eu-slaaf tegen de Graaf.
Als NL als soeverein land nòg minder soeverein zal zijn dan nu, kan de keuning ook meteen naar huis want lullig is het wel als tie moet buigen voor drag- en dramkeuning Timmerschwanz.

eastender | 10-12-19 | 20:38 | 2

Remkes presenteerde vorig jaar in zijn rapport over hoe de democratie te versterken, het invoeren van een.Bndend Correctief Referendum. Dat was weliswaar door alle partijen behalve PVV. FvD. SP., 55+ en PvdD tevoren al in de democratische prullenbak gegooid, maar het staat er wel degelijk. Als we dat referendum combineren met het ontluisterende verhaal van Arno Wellens op Café Weldschmertz mag je gerust zijn op de uitkomst. Het inzetten van een kindorakel met een geestelijke aandoening zal ook hier de EU gelovigen niet helpen. En de RvS clowns Thom de Graaff en Frank de Grave, tja.

Rest In Privacy | 10-12-19 | 21:44

@61 | 10-12-19 | 21:44: ja, oja, Dat correctief referendum.
Weet je ook hie fucking hoog die drempel was?

boerk | 11-12-19 | 06:27

Als dan ook de volkomen overbodige monarchie wordt afgeschaft inclusief terugvordering van bijelkaar gegraait vermogen tot modaal niveau.
Aan prinsjes en prinsesjes die die de woningmarkt voor de gewone burger verneuken door op grote schaal woningen op te kopen hebben we ook niet echt behoefte aan. Het tenslotte geen Saoedi Arabië hier.

oplichter | 10-12-19 | 20:29
-weggejorist-
Balabanov | 10-12-19 | 20:19

In strijd met de souvereiniteitsbeginselen. Daar hebben wij de Raad van State niet voor ingehuurd - en het toont de noodzaak van een NL equivalent van een ‘ Bundesgerichtshof’ haarfijn aan.

bisbisbis | 10-12-19 | 20:00

Wat als hij in ww2 had gezegd dat we in de grondwet moesten vastleggen dat we altijd onderdeel van Duitsland moesten zijn?

1977 | 10-12-19 | 20:00

Als hiervoor artikel 23 grondwet “bijzonder onderwijs” wordt geschrapt dan ben ik vóór.
Maar dat zal dan weer niet.
Dus: Nee.

Analia von Solmsch | 10-12-19 | 19:55

Zoveel problemen in de wereld, maar dat de EU in de grondwet moet is plots topprioriteit.
d66 is dus met hele andere dingen bezig.

Analia von Solmsch | 10-12-19 | 19:51
-weggejorist-
Datgingniegoed | 10-12-19 | 19:50

Interessant. D66 is tegen Nederlandse referenda, maar voor Europese overheersing. Hun beeld van Nederland is als een vazalstaat van Duitsland en Frankrijk en die slavenstatus moet volgens hen in de grondwet vastgelegd worden. Dit terwijl de EU de democratie in Nederland sterk ondermijnt, want de Nederlandse staat heeft helemaal niks te makken binnen de EU en de Nederlandse kiezer al helemaal niet. Er mag officieel wel een zesje bij tegenwoordig.

FilosoofMetErvaring | 10-12-19 | 19:43

Dictatuur66 glijdt zoals we van ze gewend zijn.

BozePaarseMan | 10-12-19 | 19:38

Wat een ongelooflijk dom voorstel. Geef onze autonomie maar helemaal weg! Wat een klote partij d66

Archon | 10-12-19 | 19:30 | 1

Welke autonomie? Alles is al weggegeven, onze munt, nationaliteit en stemrecht. En wat daar allemaal aan vastzit zal de komende decennia nog duidelijker worden.

SlimmeBelg | 11-12-19 | 05:06

Voordeel is weer wel dat wetten niet aan de schertsgrondwet mogen worden getoetst. Dat verklaart ook het maken van vage schertswetten, met een knipoog naar het Openbaar Ministerie.

HogeNood | 10-12-19 | 19:26

Jezelf een strop omleggen?
Uit de EU is nu al haast onmogelijk. Leg je het ook nog eens vast in je eigen grondwet, dan is het definitief onmogelijk.
Als lid van een vereniging wil ik graag zelf bepalen hoe lang mijn lidmaatschap duurt.
Zolang we maar blijven betalen voor de rest van Europa, worden we vanzelf “erelid”.
Wat een omstreden eer is.

Ruimedenker | 10-12-19 | 19:17

Ik zie dat het politiek moratorium op Thom de G., Ad M. en Paul R. is verlopen.

LiniaalRectaal | 10-12-19 | 19:17
-weggejorist-
HogeNood | 10-12-19 | 19:12 | 1

D66 is zich aan het voorbereiden op een groot Verenigd Europa met genoeg zetels in het Politburo voor zichzelf. Waarom in een heilstaat wonen met landen waar we eeuwenlang oorlog mee hebben gevoerd? Alsof cultuur en afkomst ineens niet meer van belang zijn. Landverraders.

ILF2 | 10-12-19 | 19:02 | 1

Die linksen streven altijd naar grotere verbanden en dan samen de Internationale zingen en zelf een baantje in het kader. Het lijkt een beetje op het communisme.

Watching the Wheels | 10-12-19 | 19:06

Thom de Graaf, de minister van bestuurlijke vernieuwing van de partij die het referendum afschafte. Liet zichzelf via het vriendjescircuit tot (ongekozen) burgemeester benoemen, omdat z'n vader het in dezelfde gemeente ook geweest was. Ze zijn allemaal hypocriet. Wat wil hij nu weer aan de mensen opdringen, de EU? Als de EU zou deugen, dan hoefde deelname aan de EU niet in een grondwet te worden vastgelegd. Dan was er immers geen kans dat mensen eruit zouden willen.

Watching the Wheels | 10-12-19 | 18:59

In gewoon Nederlands zegt Thom de Graaf dus: fuck dit land, de EU rules.

Ik dacht het niet Thom....

silicon eagle | 10-12-19 | 18:44

Niemand wil dit en toch is zo partijen linkse verliezers die het gewoon doen ! Pleur mijn maar weg

steefbeen | 10-12-19 | 18:43 | 1

U begrijpt het niet goed. Hoe meer de bevolking tegen de EU is, hoe meer noodzakelijk we de EU in de Grondwet moeten verankeren. Dat heet democratie volgens D666.

5611 | 10-12-19 | 18:58

D66 moet een beetje dimmen. Hebben ze zich wel gerealiseerd dat ze nog maar de 7e partij zijn?

Mubbenschonster | 10-12-19 | 18:12 | 2


Nee, al die ouwe grijze koppen hebben zoveel beslagen brillen daar dat ze denken te zien dat ze nr 1 staan.

Yumi | 10-12-19 | 18:19

Als Ome Thom nou gewoon eens lekker met pensioen gaat, die nagemaakte Pechtold gluiperd heeft ons al genoeg ellende bezorg.
En als het kan die andere glijer van Boxtel ook, die mafklapper heeft een auto met chauffeur zit niet eens in een treintje.

Uw Verzekeringsadvis | 10-12-19 | 18:40

Visefoselen met stagiaires nu de EU in de grondwet als het echt vies word is kees V de man

likdoorn | 10-12-19 | 18:10

“Het lidmaatschap hoort zonder twijfel tot 'een van de hoofdelementen van ons staatsbestel”. Daar is geen bewijs voor, ze kunnen niet zomaar voor het volk spreken. Nepnieuws dus.

JackStick | 10-12-19 | 18:10 | 1

Ergens leest het weg als een horigenverklaring aan Brussel.

Abject | 10-12-19 | 19:04

En Anne Frank dan Thom?

Hollandse_blauwe | 10-12-19 | 18:05 | 1

Dat schaamteloze van types als T, maar goed hij is wel boven komen drijven kan je na gaan wat de rest van het politieke vullis verkeerd heeft gedaan.

Uw Verzekeringsadvis | 10-12-19 | 18:44
-weggejorist-
Jan70 | 10-12-19 | 18:05

Daders66
Formaliseren van de staatsgreep (Wegworp) te Lissabon.
Horig aan de beginselen van het "onvervreembaar EU staatsburgerschap",
tot het bittere bittere eind.
Draagvlak onder kudtburgerij kalleft sneller af alsdan kustlijn.

hallevvezool | 10-12-19 | 18:04

Voor een grondwetswijziging is 2/3 meerderheid nodig. Dus als het EU-lidmaatschap eenmaal in de grondwet staat, krijg je het er nauwelijks meer uit. '66 is een schande voor de democratie.

HoniSoit | 10-12-19 | 18:03

Nederland. daar waar de politiek de burger verraden heeft, de spaarpotten verbrand heeft, en het sociale stelsel ten grabbel heeft gegooid...

Deze reaguurdert denkt er over om toch eens te gaan verkennen of er een beetje te werken en leven is in een van de Visegrad-groep landen binnen de EU.

a.l.d.i | 10-12-19 | 17:58

“Het lidmaatschap hoort zonder twijfel tot 'een van de hoofdelementen van ons staatsbestel”. Dan zijn ze vast niet bang om er een referendum over te houden of dit inderdaad het geval is, want democratie is hèt hoofdelement van ons staatsbestel.

JackStick | 10-12-19 | 17:49 | 1

De hoofd elementen van ons staatsbestel zijn ambtenarij en burgerdom. Daarom klaagt er ook niemand als de democratie wordt ondermijnd en zolang het slijm van D66 nog enigszins als glijmiddel dient laten we ons verzetsloos naaien door de EU.

Blauwpetje | 10-12-19 | 18:06

D66... Ik ga liever voor de. 60...

Bill le Koek | 10-12-19 | 17:48

"Er wordt de laatste jaren vooral nuchter en pragmatisch tegen de EU aangekeken, maar er is in Nederland altijd brede steun geweest voor de idealen van de EU."

Aldus de raad van state over het tweede criterium dat er "dat brede en duurzame overeenstemming is over het belang van een onderwerp.".

Nou, dan aangezien we al weten dat er brede steun is voor de idealen van de EU, dan zal een referdum ook wel geen probleem zijn. Moet er ook niet brede steun zijn voor het handelen van de EU in de najaging van idealen?

De Eierbal | 10-12-19 | 17:40

Erg kortzichtig plan en bot gezegd antidemocratisch. D66 gaat er vanuit dat Nederland en 'de goede landen' voor eeuwig met hun vingertje kunnen wapperen en dat 'de slechte landen' binnen de EU alles slaafs opvolgen. Zodra het andersom is en bijvoorbeeld Hongarije met oost- en zuid Europese landen ons hun moraal en plannetjes op gaan dringen dan is D66 meteen de eerste die staat te jammeren, maar dan zitten we dus in de val want ons EU lidmaatschap is verankerd in de grondwet.

Het EU geile D66 zit kortzichtig met de lul te denken en ziet niet in dat we straks vastzitten in een ongelukkig huwelijk met pestkinderen, een torenhoge hypotheek en een scheiding niet meer mogelijks, want van de EU religie mag dat niet.

GroetenVanUrk | 10-12-19 | 17:35

Thom wil natuurlijk ook graag dat zijn kinderen in de toekomst kunnen graaien.

Harrie7949 | 10-12-19 | 17:26

En reken maar dat de top, zoalD'66 blauwe blazer communisten.
Zij weten wel wat goed is voor het volk. Met democratie en vrijheid heeft het helemaal niets meer te maken. En reken maar dat de top naar goed communistisch gebruik goed voor zichzelf zal zorgen.

Rest In Privacy | 10-12-19 | 17:23 | 2

Zoals de D66 koe Ollongren, die het referendum afgeschafte. Dat was beter voor de 'democratie'.....

Thoth | 10-12-19 | 17:28

Hoezo blauwe blazer het zijn gewoon bruinhemden een zeer gevaarlijke partij

likdoorn | 10-12-19 | 17:45

Het probleem is en blijft dat de Ware God, waar het westen op is gebaseerd, is doodverklaard. (nee het westen is niet gebaseerd op de slaven houdende/moordzuchtige/mensen verdelende in groepen romeinen en grieken, zoals zoveel reaguurders willen geloven)
Jezus is, volgens al onze leiders en de meeste van de reaguurders, dood. Doordat Jezus dood is verklaard, is alles mogelijk in naam van de nieuwe atheïstische god: vader staat, moeder natuur en het heilige klimaat. Vader staat voor het opleggen van regels super dwingend in uw eigen "belang", moeder natuur als de spiegel waar wij ons in kunnen spiegelen en het heilige klimaat om al die vrijheidsbeperkingen te rechtvaardigen en steeds te kunnen aanpassen(noem het eco-communisme).

In den beginne schiep God de hemel en de aarde. Mensen Zijn naar Zijn Beeld gemaakt en horen dus vrij, en van onschatbare waarde te zijn.
Dat is nu voorbij, want waar wil je je op beroepen, wanneer de aarde op het punt staat te vergaan.

Jesaja | 10-12-19 | 17:21 | 3

Ik weet niet of je direct contact met hem hebt,maar laat god ff het klimaat redden,kunnen we gewoon weer 130.

anti-fatwa | 10-12-19 | 17:41

Van Jezus weten we niet eens of-ie werkelijk op aarde rondgelopen heeft, Jesaja. En of God in den beginne de hemel en de aarde heeft geschapen, da's een aanname die voortkomt uit een geloof. Jij gelooft dat, een ander niet. De ellende is dat degenen die geloven menen iets te zeggen te hebben over degenen die niet geloven, enkel op basis van de omstandigheid dat zij geloven en die ander niet. Dat is niet zo, Jesaja. Ik ben niet naar "Zijn Beeld" gemaakt, laat dat "dus" maar weg, dus. En die vrijheid waar jij het over hebt, dat is het instrument dat het Christendom hanteert om ons schuld aan te praten. Zonder die vrijheid geen schuld, en zonder schuld geen macht die een God, en in het verlengde van die God, een Kerk over ons uit kan oefenen.
God is niet doodverklaard, God is dood. Dat jij in Hem blijft geloven, het zal me wat, maar je hebt niks te zeggen over degenen die niet geloven, helemaal niks.

Schoorsteenveger | 10-12-19 | 18:08

Kereltjes van partij Thom en Kees hebben al bewezen de stukken niet te lezen, dat hoeft ook niet want dat hebben partijdeskundigen al gedaan.

De Romein Jesaja die eruitziet, waggelt en kwaakt als een (gereformuleerd?) Romein merkt het opdringen van ongewenste goden op, is ironisch.
De onschuldige Jeezus die u aangesmeerd wordt om u met schuld te belasten is er ten koste van bestaande culturen met hun eigen goden en verhalen te vuur ende zwaard ingeramd. Alle middelen waren geoorloofd in de heilige oorlog tegen deze heidenen Zelfs coërcie* misleiding en tautologiën.

*techniek toepasbaar in politiek en andere religies, zie ongerelateerde webzijde
plato.stanford.edu/entries/coercion/

Kerstboom is contrabande en de eieren van de Paashaas zijn ook al omgekat.

8 dagen en 18 uur hing Odin langer gespijkerd aan een boom.
Als offer aan Odin Offerde hij Odin, om wijsheid te bemachtigen.

Wie geen bomen in eigen woestijn heeft groeien moet geen eikels in andermans klei planten.

Leest alles uit alle vindbare bronnen van andermans parochies.
Zoals de later gebleken agent mcKenna eens zei "build your own damn wagon"
Vaar op je instinct; aangeboren menselijke waarden behoeven geen pre-crucifix-
Ervaar het instorten van de wereld, en vul na de rit svp het evaluatieformulier in.

hallevvezool | 10-12-19 | 21:40

Allemaal benoemde Pipo’s die even bepalen wat goed voor ons is. Bah.

Dutch_Holland | 10-12-19 | 17:21

Kees V. is toch die ijsjeslikker met een stagiaire? Of was het nou andersom?

Osdorpertje | 10-12-19 | 17:18 | 1

In veel gevallen is het gewoon Me Too nieuws maar bij D66 is gebruik van macht als het hierom gaat heel normaal

likdoorn | 10-12-19 | 17:50

Er zijn toch wezens die je eigenlijk een acute hartstilstand zou toewensen!?

RickVogelschrick | 10-12-19 | 17:16

0 kans. Puur een proefballon om de eigen achterban weer eens te laten weten hoe geweldig ze de EU wel niet vinden.

Grondwetswijzing heeft bij de 2e lezing een 2/3e meerderheid nodig. En die ga je hier nooit voor krijgen. Zelfs als VVD zich als EU-partij ontpopt.

naraga | 10-12-19 | 17:15 | 3

Vvd en '66 zitten in dezelfde europese ALDE partij. En niet voor niks.

anti-fatwa | 10-12-19 | 17:20

Maar wel prettig te weten dat D66-zelfpijperij voorrang heeft boven het welzijn van de Nederlandse burgers.
Ik hoop dat de kiezers echt goed gaan nadenken aan wie zij hun democratische stem geven.

paridae | 10-12-19 | 17:22

@anti-fatwa | 10-12-19 | 17:20: En ALDE zijn de grootste euro-debielen van allemaal. Luister maar wat het Belgische Opperhoofd met het paardengebid de laatste jaren allemaal over de Brexit heeft geroepen. Natuurlijk moeten we ook zijn rol (samen met VVD'er van Baalen) in de oorlog in de Oekraine niet vergeten.

EenGoedBegin | 11-12-19 | 01:08

Die van dat ijsjes eten met die geile Oost-Europese stagiaire, toch?

Schoorsteenveger | 10-12-19 | 17:56

Ze zijn ontzettend overtuigd van hun eeuwige gelijk; een beetje Fukuyama's "end of history". Daarnaast voelen ze een diepe minachting voor iedereen die niet denkt zoals zij.
De combinatie leidt tot een drampartij die het idee van de 'dynamische democratie' heeft verruild voor het geloof in de noodzaak tot een soort autocratie van hooggeletterde, linkse Randstedelingen.

drs. Levi Samsonov | 10-12-19 | 17:09

Hoe verzin je het, de vrijheden afknijpende EU opnemen in onze belangrijkste basis tegen teveel zinloze overheidsbemoeienis. Maar dien vooral in D666, graag die verkiezingen op korte termijn. Dan gaan we het zien.

Troumoetblijcken | 10-12-19 | 17:08

Het laatste duwtje richting volledige afhankelijkheid van een stel ongekozen zatlappen in Brussel.

Sprinkhaan | 10-12-19 | 17:05 | 1

Nou ja zeg! Suggereert u dat we niet hebben mogen stemmen op Charles Michel, Ursula von der Leyen of "onze" man in de Commissie, Frans 'mondkapje' Timmermans?

drs. Levi Samsonov | 10-12-19 | 17:12

Wat een goed idee! Ik zou zeggen, morgen indienen dat voorstel en met meerderheid aannemen dat! Top!
Daarna moet namelijk de tweede kamer ontbonden worden en vervolgens worden er verkiezingen uitgeschreven. In de nieuwe tweede kamer moet er dan opnieuw gestemd worden en kan de wijziging met 2/3 meerderheid doorgang vinden.
Jullie geloven toch niet ècht dat D66 dit gaat indienen, hè? Die zitten nu beslist niet op verkiezingen te wachten.

Waagmeester | 10-12-19 | 16:59

Weinig huwelijken halen de eindstreep. Het lijkt mij van goed verstand getuigen daar rekening mee te houden. Tom, Pechthold weet daar alles van. Vraag maar.

Sierstrip | 10-12-19 | 16:53

Dit plan riekt naar staatsgreep en zal uiteindelijk leiden tot opstand en misschien wel burgeroorlog. Dat zou een drama zijn. Waar zit het verstand bij dit rare D66 volk??

SjoerdBoth | 10-12-19 | 16:49

"Begrijp me goed: ik wil helemaal nooit uit de EU. Maar mocht zoiets ooit toch ter sprake komen, dan zorgen we er met deze Grondwetswijziging voor dat je daar heel erg goed over moet nadenken."
Lees :.. dan zorgen we er met deze Grondwetswijziging voor dat er nergens meer over nagedacht kán worden.

Schoorsteenveger | 10-12-19 | 16:48

Zijn ze nou helemaal besodemieterd? Dit moet worden tegengehouden. Landverraders.

osolemio | 10-12-19 | 16:46

D66 heeft niets op met mensenrechten.

Sierstrip | 10-12-19 | 16:45

Enge man!

tabakagrarier | 10-12-19 | 16:45

Laat die koekenbakkers en krentenkakkers van d66 het maar proberen. Eerst door de staten-generaal en dan naar de kiezer... want een grondwetswijziging mag alleen met twee-derde van een nieuw gekozen parlement. Dan maken we dat inzet en onderwerp van de verkiezingen. Laat ze het maar proberen... dat wordt een afgang van ongekende proporties.
Dan worden zelfs de schaarse blauwe vlekjes op deze kaart rood.
legacy.gscdn.nl/archives/images/voore...

Stormageddon | 10-12-19 | 16:44 | 1

Yes!

paridae | 10-12-19 | 17:08

Wat is de meerwaarde voor de burger om dit in onze Grondwet te verankeren?

Fatwabuster | 10-12-19 | 16:43 | 4

Niet. Het is bedoeld om de burger definitief buitenspel te zetten bij alle besluiten over van en over de EU, en om een toekomstig voorstel tot referendum tot Nexit van FvD bij voorbaat onmogelijk te maken. Want het staat immers in de grondwet.
Het is de definitieve uitverkoop van soevereiniteit naar Brussel. Dat zit erachter. En Kees V. wil graag een baantje in de volgende commissie. Als opvolger van Timmermans.
Dat is dan de enige meerwaarde: Kees V. rot op uit Nederland. Maar ja, hij heeft dan wel keizerlijk gezag. Grondwettelijk vastgelegd.

Stormageddon | 10-12-19 | 16:47

@Stormageddon | 10-12-19 | 16:47: Helder verhaal....... ik dacht al zoiets.
1 voordeel...... 66 staat zwaar op verlies, nog geen 8 procent ziet iets in dit marginale partijtje!

Fatwabuster | 10-12-19 | 16:50

Je wordt beschermd tegen de eventualiteit dat een meerderheid liever niet langer meer dokt voor Poolse jobconcurrentie, Italiaanse bunga-bunga feestjes, Franse vakbonden of Spaanse zwartwerkers.

drs. Levi Samsonov | 10-12-19 | 16:50
▼ 1 antwoord verborgen

ongelooflijk. Als je zo weinig om je eigen land geeft, ga dan weg!

Mesmer | 10-12-19 | 16:43 | 2
-weggejorist-
joppo0 | 10-12-19 | 17:05
-weggejorist-
Drake1950 | 10-12-19 | 17:17

D66 was ooit voor de 'dynamische democratie'. Nu willen ze een volk dat haar soevereiniteit na 80 jaar oorlog verkreeg definitief beperken in haar mogelijkheid vrij te bewegen. Het is godgeklaagd. D66 heeft niets maar dan ook helemaal nul te maken met liberalisme, dynamische democratie etc. Het is een partij voor drammerige betweters geworden.

Dood aan die kutpartij.

drs. Levi Samsonov | 10-12-19 | 16:42

De creep verhoeven nu op politiek 24 wat een enge paarse broek is dat. Als die aan je deur komt, weet je 100% zeker dat je wordt opgelicht.

DanBilzerian | 10-12-19 | 16:42

Nederland is samen met de Duitsers grootste netto betaler. Maar qua koopkracht staan we op plek 14.

Mogwai | 10-12-19 | 16:39 | 3

En als je daarvan wat vind ben je een xenofobe schedelmeter.

schoon-schip-maken | 10-12-19 | 16:40

Volgens Kuifje profiteren we ergens van...

anti-fatwa | 10-12-19 | 16:42

Ja maar anders oorlog! Kijk naar bijvoorbeeld Singapore, Canada of Taiwan... er is geen leven buiten het afstaan van grote hoeveelheden soevereiniteit aan economisch, politiek en cultureel andere landen!

drs. Levi Samsonov | 10-12-19 | 16:48

Toe maar... Nederland in de uitverkoop. Alles moet weg!!

Pierre Lebon | 10-12-19 | 16:37

Krijg steeds meer het idee dat D66 bestuurders junkies zijn.

Mr_Pikibelly | 10-12-19 | 16:34 | 1

Demerol66

threeheadedmonkey | 10-12-19 | 16:35

Die 2derde meerderheid voor de grondwetswijziging komt er wel met Rubbere Rutte en het Christelijk Appèl.

Trumme | 10-12-19 | 16:34

Dat is dezelfde truuk die in de grondwet staat, dat je de monarchie niet zomaar kunt opheffen.
Dat was ooit een paradepaardje van D66, maar daar hoor je ze niet meer over.

Uranus1767 | 10-12-19 | 16:33

Ach,
D66, ooit ontstaan destijds door dronken studenten ( die hadden toen nog meer verstand ), deze "gekkie" partij bestaat nu hedendaags uit serieuze groene thee zuiperds ?!
Ik benoem zelf nu D66, ook de partij van de hedendaagse Farizeeërs.

Bad - Casey | 10-12-19 | 16:32

Dan snapt iedereen toch ook dat het lidmaatschap van de EU niet pluis is. Alles word gedaan om dit onomkeerbaar te maken. De tirannie is ondertussen gelijk aan die van het communisme.

Waar hebben we in hemelsnaam nog een regering voor nodig als alles al in Brussel wordt bepaald? Oh, ja! Voor de baantjes carrousel.

Ronnie02 | 10-12-19 | 16:31

Hopelijk peilt Maurice deze week hoe het volk hierover denkt. Verwacht toch wel een twee derde meerderheid die hiertegen is.

witwas | 10-12-19 | 16:30

Opheffing van de EU, dat zou ik graag zien!

Mogwai | 10-12-19 | 16:30

Het ergste is dat onze constitutionele vorst onder alle vonnissen van Thom de Graaf braaf zijn handtekening zet. Daarmee krijgt alles wat Thom de Graaf doet om de landbouw,veeteelt,bouw enz tegen te werken met bindende niet meer te appelleren vonnissen,rechtskracht. De Raad van State moet geschrapt worden ná de volgende verkiezingen.

Eendragtmaaktmagt | 10-12-19 | 16:29

Eigenlijk is het niet zuiver dat de voorzitter van de Raad van State politiek geaffilieerd mag zijn. Waarom geen onafhankelijke voorzitter?
Stel je voor dat ooit een DENK jurist voorzitter van de RvS wordt. Die zittende advocaat bijvoorbeeld. Je weet het maar nooit in dit land.

paridae | 10-12-19 | 16:29 | 2

Ze moeten de ‘democratie’ wel in de hand houden hè.

Trumme | 10-12-19 | 16:31

Dat gaat gebeuren, nog 25 jaar en dan is het zo ver. Dan ben ik al dood hoop ik, mijn kinderen zijn dan hopelijk naar de USA geëmigreerd.

Punksmurf | 10-12-19 | 16:33

Je doet je best maar joh. Zodra de tijd rijp is verscheuren we die grondwet van jullie net zo hard als jullie onze rechtsstaat verscheurd hebben.

obominotie | 10-12-19 | 16:26

Lijkt mij in strijd met het idee van grondrechten. Het idee is de burger bescherming te bieden tegen de overheid. Logisch zou dus zijn de burger te beschermen tegen de EU. Mensen hebben van nature rechten. Niet de instituten. Instituten kunnen bevoegdheden toebedeeld krijgen van de mensen. Mensen kunnen die bevoegdheden ook weer afnemen.

Sierstrip | 10-12-19 | 16:25 | 2

Idd, laten we dat heel snel gaan regelen

Coolcalmcollected | 10-12-19 | 16:32

Haha, je hebt wel eens van die dictaturen waar de dictator dicteert dat hij voor het leven benoemd is en niet afgezet mag worden. Vreselijke lui. Wat toch fijn dat we hier in een democratie wonen.

Wiebenick | 10-12-19 | 16:24

Zie hier de ransaap die uit de X'66 mouw komt gekropen. Volgens mij is zijn voorstel zelfs in strijd met diezelfde Grondwet of dan toch in ieder geval het Wetboek van Strafrecht, want dit 'voorstel' kunt u gerust een aanslag noemen:

Artikel 93 WvSR:
"De aanslag ondernomen met het oogmerk om het Rijk geheel of gedeeltelijk onder vreemde heerschappij te brengen of om een deel daarvan af te scheiden, wordt gestraft met levenslange gevangenisstraf of tijdelijke van ten hoogste dertig jaren of geldboete van de vijfde categorie."

Een zekere snorremans ligt nu te kirren van geluk in zijn graf. Zoveel jaar na zijn dood tòch nog zijn Rijk gekregen. Gád-ver-dámme! Nexit, en wel nú!

Sjefke7807 | 10-12-19 | 16:24

(T)jerrie,(T)jerrie,(T)jerrie,(T)jerrie...
Kiezers, Straks wel eens Forum stemmen. En als een speer weer een referendum dat DDR66 ons heeft afgenomen. Dus tegen die populisten, maar gewoon weer democratisch beslissen. En vvd-ers ? Dat links bedriegen en likken door graaiers Dijkhoff/Rutte zat ? Wakker worden ! Nu kan het nog.

Kamervraag | 10-12-19 | 16:24 | 2

Ik stem wel Wilders, voor een harde Nexit. Die Tjerrie van jou staat mij te vaak met een mond vol tanden tijdens een debat.

anti-fatwa | 10-12-19 | 16:31

@anti-fatwa | 10-12-19 | 16:31: Me to. Baudet brengt absoluut leven in de brouwerij maar mist de scherpte en gevatheid van Wilders. Bovendien heeft Wilders ruimschoots bewezen zich onder enorme druk staande te kunnen houden. Een taaie vechter pur sang.

Wiebenick | 10-12-19 | 16:40

D66 vindt dat we de wereld beter moeten nalaten voor onze kinderen. Een van de manieren om dat te doen is bijvoorbeeld nu al vast voor onze kinderen te beslissen hoe de wereld eruit hoort te zien. Wij bepalen nu alvast dat het EU-lidmaatschap oneindig wordt verklaard. Want D66 kan heel ver vooruit kijken. Ik noem dat over je graf heen regeren. Maar ik ben soms wat negatief. Sorry.

Leptob | 10-12-19 | 16:21

Thom de graaf. Lees:,Laten we proberen onze macht te verstevigen. Dat dat op weinig democratische wijze moet. Soit. Boeie.

1977 | 10-12-19 | 16:21

Hoe kan je lachgas nou verbieden? Die patronen zijn gewoon bedoeld voor slagroomspuiten en luchtbuksen.

GOEM | 10-12-19 | 16:20 | 3

Dat laatste kan nog wel eens van pas komen bij de EU burgeroorlog.

sprietatoom | 10-12-19 | 16:24

@Baron Clappique | 10-12-19 | 16:30:

Als je bij Timmermans lucht erin blaast komt er slagroom uit.

sprietatoom | 10-12-19 | 16:43

EU in de grondwet? Even nadenken, nee toch maar niet.
Raad van State naar huis sturen, ha, dat is een prima plan!

Montesquieue | 10-12-19 | 16:20

D66?
Het wordt sinds het heengaan van Van Mierlo tijd dat Dhimmi66 eens zijn schijnheil muil leert te houden over democratie, mensenrechten en wat al niet.
Seneca, Sartre, Plato, weet je, die wisten dingen.
D66 loopt ermee weg zonder ook maar een I-DEE te hebben waar het over gaat.
*klein klokje* - check: YT: 3 Steps Ahead - Sexy Bass Mix)

chicago river | 10-12-19 | 16:18

Ondertussen heeft de BoerenBurgerPartij ( BBB ) toestemming van de kiescommissie om met die naam aan de verkiezingen deel te nemen.

Daar krijgen we natuurlijk geen Nexit van, helaas.

Eierbal-is-fijn | 10-12-19 | 16:16

Lijkt me een prima plan. Om te beginnen zal de 2-e kamer ontbonden moeten worden en nieuwe verkiezingen moeten plaatsvinden alvorens een grondwetswijziging kan worden doorgezet. Mooi moment om met deze schurkenbende af te rekenen dunkt me. www.denederlandsegrondwet.nl/id/vhnnm...

Norman N. Warden | 10-12-19 | 16:16 | 3

U stelt me enigszins gerust hiermee. Echter is mijn vertrouwen in het geheugen van mijn mede kiesgerechtigden nog steeds nihil. Maar het is in ieder geval positief dat ze dit er niet via de smerige achterkamertjes er doorheen kunnen fietsen.

Vanilla | 10-12-19 | 16:25

Welnee. Je jaagt dit door de huidige 2e Kamer vlak voor de reguliere verkiezingen en vervolgens daarna nog een keer. Aangezien iedere politicus graag een volgende stap zet als EU-apparatsjik vinden ze het allemaal zeer oké en ben je dus steeds verzekerd van een (2/3) meerderheid.

De Grondwet is sowieso de afgelopen decennia enkele malen gewijzigd en daar zijn nog nooit aparte verkiezingen voor uitgeschreven.

5611 | 10-12-19 | 16:41

@5611 | 10-12-19 | 16:41: Er zal 2 x over moeten worden gestemd. Als er geen speciale ontbinding van de 2-e kamer plaatsvindt dan wordt de grondwetwijziging meegenomen in en derhalve ook inzet van reguliere verkiezingen. Nederland heeft bij het referendum in 2005 over de Europese Grondwet duidelijk aangegeven dat men niet van iets grondwettelijks Europees gediend was. Het aantal tegenstanders zal alleen maar gegroeid zijn. Verder zal ook de eerste-kamer nog zijn plasje moeten doen. Dus er zal nog heel wat water door de Rijn stromen voordat ze deze flauwekul er dor kunnen drukken.

Norman N. Warden | 11-12-19 | 02:42

De aanblik van die man, het D66-logo en de eurosterren op de achtergrond.
Alles dondert in een klap op je netvlies en het is alsof er iemand met de volle vuist in mijn maag stompt. Gelukkig slaagde ik erin de tekst niet meer te lezen.

Rest In Privacy | 10-12-19 | 16:15

Als dat doorgaat rest ons nog maar 1 ding;
De dood of de gladiolen

Ron van Zon3948 | 10-12-19 | 16:13

De lachgasdemocraten op jacht naar de stemmen van jonge kiezers.

dihydrogenmonoxide | 10-12-19 | 16:13

D66 wil graag over eigen graf heen regeren en weet dat de zegeningen van de EU heel wat minder positief uitvallen dan D66 ons voorhield. En stel nou eens dat die Brexit wat wordt, dan wordt de roep om een Nexit ook sterker. Dus dan zolang het nog kan het zekere voor het onzekere nemen en de boel in de Wet van Meden en Perzen vastleggen. Onze vernieuwers van de democratie zijn bang voor het volk geworden. En mensen die bang zijn voor het volk helpen doorgaans ook de democratie om zeep.

jochum1980 | 10-12-19 | 16:13

manmanman, draai66 heeft weer een hersenscheet.

Gomezlopez | 10-12-19 | 16:12

Knettergek.
Stuiptrekkingen van een bijna dode partij.

Van_hot_naar_her | 10-12-19 | 16:11 | 2

de 'coma' partij..

starbuck280 | 10-12-19 | 16:18

Ik hoop zo snel mogelijk. Nu zegt Brussel hier, Brussel daar, enz. En, we hebben een Brusselse klimaatpaus, Timmermans. Ik hoop dat'ie zo snel mogelijk deadt gaat. Wij hebben tenslotte tegen de grondwet gestemd van de EU in 2005. Maar Balkenende etc. heeft dat er doorgedrukt. Ongelooflijk. En de mensen, die gaan gewoon weer stemmen op gevestigde partijen. Getverderrie.

Thoth | 10-12-19 | 16:28

Tom de Graaf... Leeft die ook nog...

VanBukkem | 10-12-19 | 16:10 | 2

Helaas ja, en in die paar jaar die hij nog heeft, wil hij jouw leven ook vergallen.

tsjajaja | 10-12-19 | 16:19

Ja en hij heeft het laatste woord als ongekozen koninkje

sprietatoom | 10-12-19 | 16:20

Een vuil trucje om te voorkomen dat er ooit een door de burgers gewenst referendum komt waarmee we de weg vrij maken voor een Nexit.

Dit is zo ongeveer het niveau van D66, tegenwoordig '66 genaamd.
Ik sluit mij aan bij de geachte spreker, akkoord, maar eerst een referendum hierover...
-

Bernhard de II | 10-12-19 | 16:09 | 2

Akkoord maar eerst een referendum.... hoe dom kan iemand zijn???!!!

Simon_Ketellapper | 10-12-19 | 16:24

In het scenario dat Italië haar schulden niet meer de baas kan,ik noem maar een dwarsstraat, en een enorm beslag legt op de euro, en andere landen het zat zijn en eruit stappen, is het onhandig om lidmaatschap in de grondwet te hebben, van de griekenlandcrisis hebben we geleerd dat een klein land met een probleempje al best duur kan zijn, laat staan Italië of Spanje. Een alleingang van Nederland, niet om als eerste keus te willen maar meer als plan B is volgens mij wat de meeste Nederlanders ook willen.

Ciara | 10-12-19 | 16:09

Geen deal. Want dat referendum kan gewoon wegens 'zwaarwegende omstandigheden' worden genegeerd. Er zit altijd wel ergens een addertje onder het gras.

Wel is duidelijk dat D66 doodsbang is voor een NLexit, kan ook wel als er elke week een nieuw dorpje migranten binnenkomt. En onze Griekse vrienden moeten met een paar jaar ook allemaal met pensioen kunnen. En die gemene Orban die alleen maar aan z'n eigen land denkt moet ook aangepakt!

EnNouJijWeer | 10-12-19 | 16:09

Ongelofelijk toch hoe een partij opgericht wordt met een bepaald ideaal en hoe ze dat dan ruim 50 jaar later totaal niet meer uitdragen. Sterker nog, ze gaan de tegenovergestelde richting op. Stelletje trieste opportunisten.

Super Vaagstra | 10-12-19 | 16:09 | 1

Je hebt het over de PvdA?

Eierbal-is-fijn | 10-12-19 | 16:12

De nep-Bill Clinton van de Lage Landen spuit ook weer eens wat modder.

Nelis SplitBloes | 10-12-19 | 16:08

Flikker toch eens op met je EU in de grondwet!! Kunnen ze niet een aparte grondwet voor ministers maken? Met een eigen stuk grond erbij, op Ameland of zo?

De waard zijn gast | 10-12-19 | 16:08 | 1

Heeeeh afblijven van Ameland heh? Is mijn 2e thuis en dat gespuis wil men daar niet.

Argwanus | 10-12-19 | 16:11

Bij Dictators666 zijn ze echt al heel lang van het padje. Die verkwanselen werkelijk alles wat los en vast zit aan de hoogste bieder.

Ruikbaard | 10-12-19 | 16:07

Tomtomtomtomtom...... Ik heb nog nooit een politicus gezien die zo NIET in zichzelf geloofde. U herinnert U het vast nog wel, een zachte toon en dan met het hoofd schudden om er toch nog wat enthousiasme in proberen te nadrukgooien.
Wat is je nieuwe plan?

Einde van de Domheid | 10-12-19 | 16:05 | 1

"Tom, hee hoi Tom, luister, we hebben een vergoedingsschandaal... Ja. Wij!
Heb je een ideetje?"

Einde van de Domheid | 10-12-19 | 16:07

De manier en snelheid waarop we naar de klote worden gejaagd is ongekend. Het is echt om van te kotsen.

Vanilla | 10-12-19 | 16:05

De enige reden die ik bedenken voor dit gedram is, dat ze elke andere stem aangaande de EU in feite onmogelijk willen maken.
Niet tevreden met de gebruikelijke meerderheid van stemmen, willen ze vastleggen dat elke tegenbeweging nu minstens 2/3 van de stemmen moet hebben.
En dat noemt zich democratisch.

Rest In Privacy | 10-12-19 | 16:05 | 1

De totalitaire staat Europa.

Ruikbaard | 10-12-19 | 16:09

Die vreselijke krullebol waar Pim Fortuyn zo'n hekel aan had. Hij danste van pret toen Pim niet meer kon praten.

ofarim | 10-12-19 | 16:04 | 2

Met o.a. onderstaande uitspraak medeschuldig aan de demonisering van de heer Fortuyn,

“Op loopafstand staat het Achterhuis, waar Anne Frank zestig jaar geleden ondergedoken in erbarmelijke omstandigheden in haar dagboek schreef en ik citeer: ‘Ik hoop maar één ding, dat deze haat van voorbijgegane aard zou zijn. Dat de Nederlanders toch zullen laten zien, wie zij zijn. Dat zij nu niet en nooit niet zullen wankelen in hun rechtsgevoel, want dit is onrechtvaardig“

janleuk | 10-12-19 | 16:06

@janleuk | 10-12-19 | 16:06: Nu verwelkomt Deug66 de nieuwe antisemieten in ons land onder het mom van medemenselijkheid.

Nelis SplitBloes | 10-12-19 | 16:12

Wij van D66-eend...

LuNaTeeQ | 10-12-19 | 16:02

De EU begint zich steeds zichtbaarder te ontpoppen als een nieuwe Sovjet Unie.

oplichter | 10-12-19 | 16:02 | 1

De EU heeft hier eigenlijk niks mee te maken: dit is een puur Nederlands proefballonnetje van een partijtje dat zich wil profileren op eurofilie.

JTKDM | 10-12-19 | 16:11

Waarom grijpt Wimlex niet in, of anders vrouwe Maximaal. Zij worden binnenkort gedwongen zich aan te melden bij het UWV. En geloof mij, uit eigen ervaring, dat wil je niet.
Serieuzer gezegd: wanneer noem je iets landverraad? Volgens mij nu dus.

Argwanus | 10-12-19 | 16:02

Geen EU-grondwet, is de facto al een heus feit, dus verankeren we de EU in de Grondwet.
Heel goed beseffende dat onze Grondwet al ondergeschikt is aan supranationale verdragen...
Typisch voorstel van D66. Symboolpolitiek om de slaafse achterban te paaien met feitelijk niets.

Desmoulins | 10-12-19 | 16:01

Artikel 93 WvSR: De aanslag ondernomen met het oogmerk om het Rijk geheel of gedeeltelijk onder vreemde heerschappij te brengen of om een deel daarvan af te scheiden, wordt gestraft met levenslange gevangenisstraf of tijdelijke van ten hoogste dertig jaren of geldboete van de vijfde categorie.

Flentyx | 10-12-19 | 16:01 | 2

Die heerschappij is niet vreemd zolang Nederland meebestuurt. De uiteindelijke macht ligt bij de Raad van staatshoofden en regeringsleiders, onder wie de onze.

JTKDM | 10-12-19 | 16:13

@JTKDM | 10-12-19 | 16:13: Uiteindelijke macht ligt bij het parlement. Het parlement keurt wetten goed.

Sierstrip | 10-12-19 | 16:31

Doet die Pechtold nog wat voor D66 eigenlijk?

overVecht | 10-12-19 | 16:01 | 2

Hij zit in een stuurgroep.

Rest In Privacy | 10-12-19 | 16:11

ja, graaien

Troumoetblijcken | 10-12-19 | 22:18

Ik voel ineens een gure wind van links komen

verdacht | 10-12-19 | 16:00

Als je zoiets in de grondwet wilt verankeren ben je kennelijk niet zeker van je zaak dat lidmaatschap van de EU wel zo gewenst is door het electoraat. De EU is een samenwerkingsverband waar je in kan zitten maar er ook uit moet kunnen stappen wanneer dat nodig is. D66 wil zelfbeschikking kennelijk heel erg moeilijk maken voor toekomstige generaties.

devil13 | 10-12-19 | 16:00 | 1

En wat als bv Duitsland en andere netto betalers uittreden dan zit Nederland vast aan een nog groter gedrocht. Of wat als de Euro een inflatie als Zimbabwe krijgt dan zitten we lekker vast met ons grondwetje. Het is gewoon ongewoon dom om je aan zoiets vast te leggen!

allesofniks | 10-12-19 | 16:08

D66 maakt meer kapot dan drank goed kan maken.

kleipeer | 10-12-19 | 16:00

Ho wacht. De Raad van State vind het een goed plan om een verdrag in de grondwet vast te leggen? Zijn ze helemaal los van het Staatsrecht afgezongen! Een verdrag is juist een verdrag omdat je dat kan opzeggen als het niet meer bevalt. Grondwet is een anker, een hoofdwet wat boven alles gaat. Een verdrag kan nimmer totdat niveau verheven worden. Als dat gebeurt ga ik verantwoordelijke politici met de spreekwoordelijke een hooivork de spreekwoordelijke brandstapel op jagen. Beetje de grond van onze rechtstaat ondermijnen. Stelletje despoten, dictators etc. !

Zuma | 10-12-19 | 15:59

De Hollandse identiteit bestaat bijna niet meer. Over 30 jaar of nog eerder zijn wij een gewest / provincie van de EU. Het volk heeft gekozen.

BinAardig | 10-12-19 | 15:58

Oh, net zo'n referendum als over de Europese grondwet?
Nou dan hebben we er wat aan.
"We are EU- Resistance is futile- You will be assimilated -Your National Independences and all your money will be ours" DAT is de trieste waarheid.

Roadblock | 10-12-19 | 15:58

Vervangen van je volk door ongelimiteerde immigratie... is dat niet iets voor de grondwet?

Kaas de Vies | 10-12-19 | 15:58 | 5
▼ 2 antwoorden verborgen

We mogen dus tegenstemmen... daar wordt niets mee gedaan en opeens zit de EU in de grondwet, zijn die gasten gek geworden.

Daarnaast EU staat al in de grondwet. De schakelbepaling dat bedrag voor wet gaat.

Kaas de Vies | 10-12-19 | 15:57 | 6

Dat artikel ziet op een situatie van conflicterende regels. Verdrag behoeft (bijna) altijd goedkeuring voordat het in werking kan treden.

Sierstrip | 10-12-19 | 16:36

@Kuifje-in-de-EU | 10-12-19 | 15:58: Dat kan nimmer een reden zijn. Wat voor de één van voordeel is, is dat niet per se voor de ander. En wat nu voordelig lijkt, is dat over een tiental jaren wellicht niet meer.

Sierstrip | 10-12-19 | 16:38
▼ 3 antwoorden verborgen

Misschien geen slecht idee. Moet er niet aan denken dat we ooit een Nexit krijgen.

Rest In Privacy | 10-12-19 | 15:57 | 17

@Kuifje-in-de-EU | 10-12-19 | 16:10: maar je erkend toch wel dat de EU in deze vorm een gedrocht is geworden waar normale burgers alleen maar nadeel aan ondervinden. Dat wij Europeanen samenwerken en handelen kan ook zonder dit stelletje ongekozen faalpolitici.

Jopiejo | 10-12-19 | 16:53

@Kuifje-in-de-EU | 10-12-19 | 16:21:
Vreemde manier van argumenteren, een stelling poneren, geen enkele onderbouwing, geen enkel feit benoemen. Oh en nog even een opdracht aan de lezer, zoek het zelf maar even uit als je twijfelt.

Ik had het al eens eerder over de intellectuele armoede van de vvd huistrollen, deze tegel van je mag zeker niet ontbreken.
Jouw reactie, als je al reageert, zal even zo voorspelbaar zijn.

thephysicist | 10-12-19 | 16:56

@Kuifje-in-de-EU | 10-12-19 | 16:20:

(..)Democratie is prachtig, maar goed beleid is belangrijker.

Ik weet genoeg van jou.. tss. Ook in referendum in 2005 toen toen 63% tegen de grondwet was in de EU. Tjonge, tjonge.

Thoth | 10-12-19 | 17:05
▼ 14 antwoorden verborgen

Wat een dikke onzin!! En zo het dus nagenoeg onmogelijk maken om ooit nog eens uit de EU te kunnen stappen via een democratisch proces waarin de stem van het volk omgezet moet worden in een concrete stap richting de EU.

Als we dan toch de grondwet moeten veranderen... zet er dan liever de volgende wijzigingen in:
- je zetel teruggeven aan de partij waarbij je vertrekt TENZIJ je voldoende voorkeursstemmen had voor een volledige zetel
- kiesdrempel van zeg 5% om het aantal partijen te verminderen waardoor we weer bestuurbaarder als land worden

oh no | 10-12-19 | 15:57 | 5

@Roadblock | 10-12-19 | 16:06:
twee verkiezingsrondes. Een voorronde en daarna alleen voor de partijen die meer dan 10% haalde.

miko | 10-12-19 | 16:37

@Roadblock | 10-12-19 | 16:06: Aan de andere kant... als je dan een nieuwe beweging in de politiek krijgt is die wel gelijk van enige betekenis en worden bij elke verkiezing die kleine splinterfracties (die enkel nog kunnen ontstaan door afscheiding van parlementariërs die voldoende voorkeursstemmen hadden) opgeruimd.

Bovendien... zijn o.a. de PvdA en D66 in de afgelopen 20 jaar ook niet eens te klein geweest om dan aan die drempel te komen bij een verkiezing? Vanuit die kant bekeken biedt het ook weer kansen ;)

Het systeem zoals we het vandaag de dag kennen is in ieder geval een totale flop geworden en dat kan best een poetsbeurt gebruiken. Ik ben me er trouwens ook van bewust dat er ook met een kiesdrempel gewoon nog een partijkartel en een cordon sanitair zullen bestaan... helaas de werkelijkheid dat sommige democratische partijen het noodzakelijk menen te vinden om een deel van het land gezamenlijk uit te sluiten vanwege een afwijkende mening... :S

oh no | 11-12-19 | 14:59
▼ 2 antwoorden verborgen

Laten we het de Fransen eens vragen.

Eierbal-is-fijn | 10-12-19 | 15:57

Compleet van de pot gerukt. Nou ja als er 1 ding is waar dit kabinet goed in is dan is het het doorjassen van ingrijpende onzin waar ze gezien campagnes en verkiezingsprogrammas geen mandaat voor hebben.

Merkelfapper | 10-12-19 | 15:57 | 3

Grondwetswijzigingen laten zich er niet door jassen.

Sierstrip | 10-12-19 | 16:42

@Sierstrip | 10-12-19 | 16:42: Inderdaad gelukkig aan de ene kant maar helaas aan de andere kant want vanuit partijbelangen zal er dus nooit meer iets wijzigen in onze grondwet wat ten goede komt aan de bevolking... het zou eigenlijk zo moeten zijn dat er middels een bindend referendum uiteindelijk de bevolking zegt of ze een wijziging in de grondwet accepteren. Dan kan het netjes worden voorbereid in het politieke domein maar dan is het uiteindelijk aan de gehele bevolking om er mee in te stemmen. En ja, uiteraard voor elke wijziging in de grondwet een apart ja/nee vraag zodat er dus geen package deals geslikt hoeven te worden waarbij bijvoorbeeld bij 2 positieve aanpassingen ook 1 negatieve geaccepteerd moet worden!!!

oh no | 11-12-19 | 15:06

Een bindend referendum dat binnen een week in wetgeving omgezet dient te worden, met gevangenisstraf als het niet uitgevoerd wordt. Wel even alle geitenpaadjes van pRutte dicht zetten. Verder de Grondwet aanpassen dat internationale verdragen niet boven nationale wetgeving mogen gaan. En daarna een referendum over het lidmaatschap van de EU.

Frau Merkel | 10-12-19 | 15:55 | 1

Te laat. We hebben meermalen als volk laten merken, dat we met de uitkomst van een referendum ons alsnog laten skullfucken.

Roadblock | 10-12-19 | 16:08

Dat zou een staatsgreep zijn. Dan is onze soevereiniteit definitief over voor zover dat al niet is. De EU gaat op termijn voor burgeroorlogen zorgen. Het is nu al een soort communisme geleid door linkse partijen en het moet een soort USSR worden..

Forwaards | 10-12-19 | 15:55

De EU als element van ons staatsbestel? Wie heeft dat in hemelsnaam verzonnen dan?

Kan iemand D66 even aanmelden bij de Anonieme Alcoholisten?

Rest In Privacy | 10-12-19 | 15:54

landverraad

glaaf | 10-12-19 | 15:54 | 2
-weggejorist-
Plorkface | 10-12-19 | 16:03

Ja, d66 laat maar weer eens zien waar dat volk echt staat. Met pek en veren de straat opjagen. Wat zijn het toch een fluimen sommigen van d66.

biebop | 10-12-19 | 15:54

Kunnen we ook in de Grondwet opnemen dat D66 minstens 20 zetels in de Tweede Kamer heeft? Dan hoeft die domme kiezer daar ook niet meer over te beslissen.

nick.name | 10-12-19 | 15:54 | 1

Dat zou Steeds_Minder_Landgenoten wel een heel prima idee vinden. Met daarbij de bepaling dat de overige 130 Kamerleden hetzelfde moeten stemmen als D666.

5611 | 10-12-19 | 16:55

Wordt geen Kees.

The7thGuest | 10-12-19 | 15:53

D66, de bijwagen van de VVD; nooit te beroerd om dit land versneld te verzieken.

Fijnstoffer | 10-12-19 | 15:53

D66 de zesjes partij die voor Demonisering was van Pim Fortuyn.

R. Skickr | 10-12-19 | 15:53

Zo. Die is snel oud geworden!

Rest In Privacy | 10-12-19 | 15:52 | 3

er komt een dag dat men het ook over u zegt.

pibasso | 10-12-19 | 16:06

Ik ben verre van enthousiast over het plan Kees Verhoeven (D66) om EU in Grondwet te zetten.

born2killn00bs | 10-12-19 | 15:51 | 2

Ik kijk er niet vreemd van op. Dit zijn laatste pogingen van heersers die hun heerschappij zien sterven en voor machtsbehoud gaan. Wordt er gewoon bij geschreven in de grondwet en als die volksopstand is geweest ook gewoon weer uitgeschrapt. U en ik moeten alleen nog even wat tijd uitzitten :)

lovekila | 10-12-19 | 16:11

Ik ben verre van enthousiast over Kees Verhoeven!

Donderbui | 10-12-19 | 16:13

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Kansino. Hét online casino van Nederland.
Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online casino Nederland | LOESOE - nieuws en entertainment
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | CoinMart
online bookmakers in Nederland