Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

Russische NPO in shock: "We vonden 284 DUIZEND Russische overlijdensberichten op social media"

RECTIFICATIE: Dit topic klopt niet. Het volledige fragment toont aan dat ze het over Oekraïense, niet over Russische overlijdensberichten heeft.

284.000, interessant getal. Dat is namelijk 9,9 (!) keer zoveel als de 28.652 t/m 28 juli van Mediazona en BBC News Russian die hetzelfde soort overlijdensberichten op social media turven. Verklaring? Of de Russische NPO weet veel beter waar het deze berichten kan vinden, of de Russische NPO telt verschillende overlijdensberichten over dezelfde persoon als meerdere personen. Hoe dan ook staat 284.000 akelig dicht bij het - structureel 'omhoog afgeronde' - Russische dodental volgens Oekraïne, dat zijn teller op 5 augustus nog op 249.110 zette. En dat staat natuurlijk weer op hallucinante afstand van wat het Kremlin zelf beweert, namelijk 'slechts' 6000 doden. Maar het Slavische Slachthuis heeft twee ingangen. Oekraïeners worden er even massaal aan stukken geschoten, en hun offensief lijkt te stagneren. War is hell.

Thousand-yard stare naast een brandend lichaam, ziet commandant vluchten (RU)

hel

Social

Modern Warfare

Social

"Lethaal en overlevelijk" (zo zeg je dat)

Social

Reaguursels

Inloggen

Hele fragment laat zien dat het over F-16s gaat en de vraag welke Oekraieners die dan moeten gaan besturen, onderhouden etc. gezien het enorme aantal Oekraiense doden.

Uit de context getrokken dus.

drs. Levi Samsonov | 08-08-23 | 00:31

Goed gevonden Spartacus!

Portemonnee van de A | 08-08-23 | 00:14

Als de Oekraine nu geen gebied heroverd, dan lijkt het me sterk dat dit in de toekomst wel gaat gebeuren. F 16's gaan het verschil niet maken. Hopen dat Rusland zich uiteindelijk terugtrekt net zoals in Afghanistan.

Bad-Karma | 07-08-23 | 23:47

Binnenkort geen Russische NPO meer dus.
Dat cijfers gedownplayed worden wisten we toch al? Aantal doden, kosten, aan beide kanten.

blbla | 07-08-23 | 21:47 | 1
-weggejorist-
BadPatNL | 07-08-23 | 22:26

Wat ik mis in het conflict zijn die russische mobiel verplaatsbare raketten zoals de Scud D versie met een trefzekerheid van ongeveer 50 meter, oudere versies Scud raketten gebruikte Saddam Hoessein in de golf oorlog en in de Iran-Irak oorlog.

steekmug | 07-08-23 | 20:03 | 1

Alle steden tot Lviv aan toe en het hele electriciteitsnet hebben toch wel enorm veel rakketten op hun kop gehad

Shoarmamasutra | 07-08-23 | 22:59

russische militairen klagen over schrijnende onderbezetting, dus het aantal overgebleven russische militairen in Oekraine is laag. Er zijn er ook bijzonder weinig (levend) naar huis gegaan. Hoeveel russen zijn er de afgelopen 2 jaar gerekruteerd? De inschatting van 250K lijkt ook niet zo raar als je alleen al kijkt het aantal onklaar gemaakte voertuigen, en het hoge aantal personen per voertuig in het russische leger. Iedereen werd naar het front gestuurd, ook de russen die beloofd werd dat ze alleen ondersteunende taken ver van het front zouden krijgen. Als al die russen niet aan het front omgekomen zouden zijn dan was het nu enorm druk aan het front.

W_F | 07-08-23 | 19:48 | 2

Het aantal tussen is niet laag, maar het front van letterlijk honderden kilometers is enorm.

* Il Principe * | 07-08-23 | 20:11

@* Il Principe * | 07-08-23 | 20:11: *Russen

* Il Principe * | 07-08-23 | 20:11

Putin, Den Haag wacht op je.

Après toi | 07-08-23 | 19:11

Ben ik de enige die vind dat op die foto met Zelensky Jack Bauer best dik geworden is? /s

Zalwelweer | 07-08-23 | 18:21

Even een zijpaadje: op De Joop staat nu een stuk van SP-kamerlid Jasper van Dijk, die oproept tot "een kernwapenvrij Europa". En dan moeten de Russen uit Oekraïne vandaan, en hun kernwapens weer uit Belarus terugtrekken.
Hoe onnozel wil je het hebben? Die hele Oekraïne-oorlog was er nooit gekomen, als Oekraïne destijds niet die kernwapens had ingeleverd. Als Europa "kernwapenvrij" wordt, zoals deze vredesduif voorstaat, is de weg voor Poetin vrij om Finland of de Baltische Staten aan te vallen.

KeesBruin | 07-08-23 | 18:01 | 10

Elke oorlog word begonnen met vrede als uiteindelijke doel. Het gaat er alleen om welke partij dat mag meemaken.

W_F | 07-08-23 | 19:51

De Oekraïne heeft haar kernwapens ingeleverd bij de Russen in ruil voor veiligheidsgaranties van Rusland, VK en VS.
Zullen ook wel beetje spijt hebben intussen, al leveren de laatste 2 wel in zekere zin.

Shoarmamasutra | 07-08-23 | 22:56

In ieder geval heeft Oekraïne wel de troostprijs ontvangen in de vorm van het aspirant lidmaatschap van de EU met een versnelde procedure en uitzicht op het lidmaatschap van de NAVO, wat dat mag betekenen onder de huidige omstandigheden.

Squeezelover | 07-08-23 | 23:40
▼ 7 antwoorden verborgen

Gelukkig hebben we de betrouwbare ***KUCH*** Oekraïense NPO nog.....

Maximus Cesar | 07-08-23 | 16:54

Volgende keer maar naar het Oekraïense nieuws luisteren dan? Wat een atoomwapenonwaardige figuren man.

SIogra | 07-08-23 | 16:49

Is er niet een mogelijkheid om met een of ander geavanceerd EMP systeem heel het nucleaire systeem van Rusland plat te leggen om vervolgens nu met de gehele NAVO het land binnen te vallen, Kremlin oppakken etc?

ansjovis | 07-08-23 | 16:24 | 7
▼ 4 antwoorden verborgen

Is niks nieuws, zo rollen de Russkies al sinds mensenheugenis (uweetwel, voorheen de normaalste zaak van de wereld om de zegeningen van het Sovjet systeem te bewieroken)

Dingen die "uitdagingen" of incidentjes zijn delen door 10. "Successen" worden vermenigvuldigd met 10. En iedereen die er tegenin gaat óf via een schijnproces afvoeren richting gulag óf valt pardoes uit een raam/van een trap of komt vroegtijdig aan z'n/haar einde via een mysterieuze medische aandoening.

In menig land van (oudsher) communistische origine (in socialistische landen niet veel anders trouwens) is dit een gebruikelijke vorm van staatsbestuur en informatie naar demense toe. Niet dat het bij "niet-links" nou zoveel beter is hoor.

Grijskijkert | 07-08-23 | 16:16

Is dat nou niet diezelfde tv-mevrouw die een jaar geleden nog stampvoetend in die zelfde studio over haar nek ging tegen een leger expert die daar toen durfde te beweren dat die hele correctionele operatie in Oekraïne wel eens langer dan 6 dagen kon gaan duren..?

HAL 9000 | 07-08-23 | 15:53 | 3
-weggejorist-
SterF... | 07-08-23 | 15:54
-weggejorist-
HAL 9000 | 07-08-23 | 15:58

JJa idd, En ik dacht ook een groot voorstander van het gooien met atoomwapens, te beginnen op Londen.

roberto9715 | 07-08-23 | 17:02

Het zal wel de bedoeling zijn dat er zoveel mogelijk jonge Russische mannen sterven, maar ik vind het in en in triest dat jonge mensen aan beide kanten hun leven moeten geven voor op macht beluste onmensen. Er worden allerlei idealen bijgehaald maar het gaat altijd om macht en geld van anderen waarvoor deze jonge mensen moeten sterven. Kan me de angst van deze jongens en de mensen die van hun houden niet indenken.

Mallenmoe | 07-08-23 | 15:35 | 5

Precies. Angst is het onmachtigste wapen van dieren boven aan op de ladder, ingepakt in charme. En als het los wordt gelaten zal het altijd destructief zijn. Dit zal jaren gaan duren. Oekraïne weet wat het kan verliezen. Rusland gaat verliezen, aangezien ze uitgeput gaan worden. En dam hebben we nog voor 100 jaar mijnen en pijnen in de grond liggen. Het is weer zover. 100.00 jaar gevangen in eigen gedrag.

nobodiesunmighty | 07-08-23 | 19:22
-weggejorist-
BadPatNL | 07-08-23 | 22:31
▼ 2 antwoorden verborgen

Woordvoerder Peskov heeft gisteren gezegd dat de democratie in Rusland slechts een dure administratie is maar Poetin herkozen gaat worden met 90 procent. Verder heeft hij gezegd dat Rusland de vier provincies die het (administratief) heeft geannexeerd, sowieso wil inlijven.

Deze provincies zijn nog niet eens veroverd, sterker, Kherson is alweer terug in Oekraiense handen. Maar de Russen willen niet stoppen voordat de buit binnen is en gaan dus voor een lange oorlog. Dat kan ook nauwelijks meer anders, want je kan als Rus niet zomaar zeggen dat je afstand doet van het stuk ingepikt buurland. Ze moeten dus door.

De NAVO ondertussen vormt geen enkele bedreiging, dient slechts als smoes om allerlei ellende door te drukken bij het banggemaakte volk. Er worden zelfs troepen weggehaald bij de grens met het kersverse NAVO-lid Finland. De Russen maken zich dus geen enkele zorgen daarover. Terwijl de NAVO zogenaamd de grote vijand is.

Het aparte is en dat zag je met die "staatsgreep" van Prigozhin, dat ze het allemaal best vinden, zelfs als Prigozhin de boel zou overnemen, maar verliezen van Oekraïne, dat wil geen enkele Rus. Men steunt deze oorlog massaal.

De Russische hoop is op westerse verslapping en inderdaad, dat begint nu te komen en starks zit Trump er weer, die een einde maakt aan de steun en zodoende Poetin het verlangde cadeau geeft. En die sowieso een einde maakt aan heel veel, waaronder de Amerikaanse democratie. Als Europa zullen we onze budgetten moeten ophogen.

Beste_Landgenoten | 07-08-23 | 15:26 | 8

Bewondering voor je geduldige uitleg steeds weer <3

Soyboy | 07-08-23 | 17:47

@Peerkeoud | 07-08-23 | 17:12:
Mooipraters Caroline, Annabel, Eerdmans, Wilders en de domme complotmalloten van Haga, Baudet en zo nog een paar halve garen. Die komen straks aan de macht en gaan ons laten zien hoe gemakkelijk alles oplosbaar is als je maar hard genoeg ontkent, wegkijkt, doet alsof en schijnoplossingen presenteert. Qua buitenland gaan ze voor "vrede" en daarna over tot de orde van de dag, dat wil zeggen zich alleen nog bezighouden met navelstaren op Hollandse zaakjes.

Beste_Landgenoten | 07-08-23 | 18:40

Ik mis de Oekrainse vastberadenheid en verbetenheid en hun vernuft. Iets wat wij volstrekt niet kennen. Ieder gemotiveerd volk levert voldoende weerstand op voor de bezetter. Zie Vietnam en Afghanistan. Zie Irak. En uiteraard mis k er nog velen. Maar het leed zal toenemen.

nobodiesunmighty | 07-08-23 | 19:26
▼ 5 antwoorden verborgen

Op een gegeven moment zijn alle Oekraïense soldaten toch op? Ik vrees dat over een paar jaar de grondgebiedsverdeling precies hetzelfde is als nu: het oosten en de Krim bij Rusland, en de rest blijft Oekraïens. Of andere landen moeten soldaten gaan leveren. Of er vindt een omwenteling in Rusland plaats, maar in dat geval ben ik bang dat er een enorme escalate kan gaan plaatsvinden.

lekgoot | 07-08-23 | 14:57 | 7

Ik verwacht voorlopig geen grote escalatie. Er liggen genoeg mijnen voor 100 jaar ontploffingen, zie Cambodja en Afghanistan. De Russen hebben de Oekraïners laten zien wat ze met Oekraïners doen. Kapotmaken. Wat voor alternatief heb je dan? Er zijn genoeg Oekraïners, er zijn vooral zeer veel meer gemotiveerde Oekraïners dan Russen. Dat blijft een grote rol spelen. Ze doen het goed naar omstandigheden. Of de NATO leden de Oekraïners hebben getraind voor mijnen en greppel oorlog zonder luchtsteun weet ik niet. Mobiel kan het in ieder geval niet zijn. Uitputten zal het blijven, met vele doden en gewonden en veel artillerie, zoals in de eerste wereldoorlog, maar ook in de tweede wereldoorlog. Het nieuwe zijn de drone oorlogen.
We gaan het zien.

nobodiesunmighty | 07-08-23 | 20:16

Iedere dag worden vele Oekraïners achttien jaar. Die kunnen dan in het leger gaan, desnoods gedwongen via dienstplicht. Soldaten zijn nooit ‘op’. En dat Rusland niet over Oekraïne heen kan walsen, hebben we al gezien. Het kan dus nog even voortduren.

Hopenschauer | 07-08-23 | 22:52
▼ 4 antwoorden verborgen

In ieder geval hebben zij een verklaarbare oversterfte. Overigens is 284.000 historisch gezien peanuts voor een dik jaar oorlog voeren.

Teluitjewinst | 07-08-23 | 14:48 | 1

500 20-ers per zijde en per dag begraven die niet hadden hoeven sterven vind ik toch niet echt peanuts. Historisch gezien had dan bijvoorbeeld de 80-jarige oorlog zo'n 30 miljoen slachtoffers opgeleverd. Tel uit je winst.

Joffri | 07-08-23 | 15:01

In dit verband wil ik Hitler even quoten: "het voortbestaan van een volk hangt af van het aantal vrouwen, niet van het aantal mannen." Het zou me niet verbazen als Putin er ook zo over denkt. Het aantal gesneuvelde mannelijke soldaten is niet zo belangrijk.

Barend Braakbal | 07-08-23 | 14:46 | 14

Dat is tevens de reden waarom vrouwen ontmoedigd worden aan krijgshandelingen deel te nemen - uitgezonderd meer recent in het Westen en Israel.

Heurtebise | 07-08-23 | 15:57

@Stuffed Human | 07-08-23 | 14:56: Heeft Hitler in ieder geval niet zelf bedacht. Elke jager weet dat al 50.000 jaar.

Soyboy | 07-08-23 | 17:51
▼ 11 antwoorden verborgen

Het uniform van de tegenpartij aantrekken is dus een oorlogsmisdaad en men mag de daders ter plekke executeren. Gelukkig hebben de Russen hun fout tijdig ingezien en deze passend gecorrigeerd.

BobDobalina | 07-08-23 | 14:40 | 3

Andersom niet denkt u?

Hetiswathetis | 07-08-23 | 15:40

@Bob: Maakt het wat uit? Ook al was het hun eigen uniform, de bedoeling in een oorlog is sowieso al de vijand uit te schakelen.

Harrie-Couvert | 07-08-23 | 17:02

@Harrie-Couvert | 07-08-23 | 17:02: Hoho, er zijn regels! Heel belangrijk in een oorlog. Je kunt elkaar niet zo maar in het wilde weg uitmoorden.

BobDobalina | 07-08-23 | 17:56

Als Russen opeens de waarheid gaan vertellen moet je uitkijken. Want dan weet je dat er iets achtersteekt. De kans is groot dat dit gebeurt om een veel grotere oorlog te kunnen verklaren voor het Russisch publiek. De mobilisatiel leeftijd is al verhoogd. Blijkbaar moet het volk nu doordrongen worden van de grote ernst en de bedreiging voor het Vaderland. Je kunt je ook afvragen wat zoiets doet met het Russische Volk dat ze eerst jarenlang worden voorgelogen en opeens de waarheid wel te horen krijgen. Zijn er dan bij die denken maar wacht hoe zit dit eigenlijk? Mijn vermoeden is dat dit niet gebeurd en dat Russen sowieso niet meer weten wat waar is en wat niet waar is en dat het ze ook helemaal geen bal meer kan schelen. Dat ze alles apathisch over zich heen laten gaan.

Beste_Landgenoten | 07-08-23 | 14:35 | 5

De goeden daargelaten: Russen zijn historisch gezien een raar, onbeschaafd, koelbloedig en irrationeel volk. En het lijkt wel of ze er trots op zijn. It's bad out there.

SIogra | 07-08-23 | 14:50

@SterF... | 07-08-23 | 14:50:
Als ik die moeders hoor dan zijn ze blij dat hun zoons eens iets nuttigs doen, want anders drinken ze zich toch maar dood. Bizar land is het.

Duwbak_Linda | 07-08-23 | 14:52

Welnee, via de telegram kanalen en vpn verbindingen komt die info ook al bij de Russen binnen.
Het doel van de Russische staatsmedia is zoveel info en desinfo verspreiden dat niemand meer iets geloofd of het nog interesseert.
Als de Russen het onderling niet eens kunnen worden over welk verhaal waar is en welke niet kan het regime alles maken.
Maw dit is hoe het Poetin regime de macht houdt de al oude verdeel en heers strategie.

ratelaar | 07-08-23 | 16:23
▼ 2 antwoorden verborgen

Ik voorspel dat dit nog een jaar of 2 gaat duren.
Putin sleept nog wel wat kanonnenvoer uit midden-Rusland of oost-Rusland, houdt Oekraïne voornamelijk 'op afstand' door elke opmars met een barrage aan artillerie te verwelkomen en de Russische bevolking zal het allemaal wel 'prima' vinden zolang ze geen 'overlijdensbericht' van hun familieleden ontvangen. Terwijl hun familie vanuit het front hen niet mag contacten want "mogelijk wordt daar mee hun positie blootgesteld aan 'de vijand'".

Terwijl neven elkaar beschieten op het front... Wat een shitshow.

LangeTijdGeleden | 07-08-23 | 14:33 | 1

Januari 2025 inauguratie Trump, april 2025 het begin van het einde van deze oorlog en een "staakt het vuren"...

BadPatNL | 07-08-23 | 22:34

300.000 die het Kremlin (incl. Putler) omver hadden kunnen werpen zonder een schot te lossen. Mensen moeten leren eens wat vaker voor zichzelf op te komen tegen dictatortjes en ander bizar volk.

SIogra | 07-08-23 | 14:31 | 1

Jesus putler vriend van anti bonkers?

Hetiswathetis | 07-08-23 | 15:38

tja, oorlog
wereldleiders hebben een goed (lees: slecht) idee en het volken bloeden als gevolg

niemand specifiek | 07-08-23 | 14:31

Die video met 1000 yard stare, alleen maar mannen die deze ellende meemaken.
Waar blijft eigenlijk de oproep voor een vrouwenquotum?

Allemaal | 07-08-23 | 14:28 | 3

Het is net als in vroeger tijden: vrouwen dragen hun klassieke steentje bij door achter de frontlinies te werken als verpleging, in de logistiek, in de munitiefabriek of ook bijvoorbeeld bij de preparatie van drones. Laat onverlet dat het weinig gelijkwaardig is dat er louter mannelijke tussen de 18 en 45 jaar aan het front het meeste gevaar lopen om te overlijden.

_pacman_ | 07-08-23 | 14:31

Compleet misplaatste opmerking, kijk eens naar die gasten ze zien eruit alsof ze er niet willen zijn en geestelijk zijn ze al lang in het hiernamaals. Als ze die hel overleven zijn ze beschadigd voor het leven.

Hellsmurfje | 07-08-23 | 14:33

En hoeveel Oekries?
"O, dat zeggen we niet, want is geen goede propaganda."

HogeNood | 07-08-23 | 14:26

de vergrijsde bevolking van rusland krimpt toch ook gewoon met ca. 500k per jaar, al jaren ouderdom e.d.
of waar lees je dat het hier om oorlogsslachtoffers gaat?

henniebal | 07-08-23 | 14:24 | 1

Precies dit, de bevolking van Rusland kromp al voor de oorlog.

Hetisnietaanteraden | 07-08-23 | 15:33

300k doden. Dat zijn 300k minder CO2 uitstoters. Dit is enorm goed nieuws voor het klimaat.

Daarnaast is er dus ruimte om deze populatie aan te vullen met ongeveer 6 jaar aan asielzoekers.

Tragisch voor de Russische gehersenspoelde knullen, maar het biedt wel perspectief.

hooibergje | 07-08-23 | 14:14

Hoog tijd voor een vredesakkoord. Waar Putin zich vanzelfsprekend niet aan gaat houden. Maar dat is slechts een onbelangrijk detail.

Après toi | 07-08-23 | 14:09 | 10

@d e r e a l i s t | 07-08-23 | 14:26: Een tegen van 3 zinnen, toch twee onjuistheden én een spelfout in weten te wurmen. Netjes.

Vleesverkopert | 07-08-23 | 14:44
-weggejorist-
d e r e a l i s t | 07-08-23 | 14:49
-weggejorist-
d e r e a l i s t | 07-08-23 | 14:52
▼ 7 antwoorden verborgen

"Oekraïeners worden er even massaal aan stukken geschoten"

Daar lijkt het bepaald niet op, zeker gezien hoe Poetin/de Russen al de hele oorlog met hun eigen mensen omgaan. Bovendien staan de Oekraieners mijlenver voor in hun eigen land wat betreft bevoorrading, medische zorg, aflossing van het front en motivatie.

"Even massaal" is dus een frame van wegkijkende overrelativeerders.

funda | 07-08-23 | 14:04 | 10

Of van funda mentalisten

Hetiswathetis | 07-08-23 | 15:35

@funda | 07-08-23 | 14:14: je doet zelf geen cijfertjes erbij plakken. De punten die je aankaart zijn gewoon niet helemaal relevant voor de strijd. Er gaan meer russen deaud vanwege ontbreken zorg ja. Maar de Ukranians worden gewoon net zo hard aan stukken geschoten. Ze zijn minder dood hoor. Dat klopt wel. Wat voor leven ze daarna hebben zonder ogen, oren, armen, benen en/of snikkel is een ander verhaal. 290K dode russen en nog een even zo grote massa die (om maar grollig te zeggen) 100% arbeidsongeschikt zijn. Dat is voor de thuispartij niet anders de cijfers. Ga maar uit van 500 a 600 duizend. Alleen de verhouding deaud/niet deaud verschilt per partij.

Opzich ging ik wel in op de hoofdpunten vind ik.

sjef-van-iekel | 07-08-23 | 17:32

@funda | 07-08-23 | 14:16:
Dat is ook waar, maar hoeveel zijn dat er eigenlijk? Ik weet niet hoe dat in legers tegenwoordig vertegenwoordigd is.
Meeste is toch frontsoldaat en dat was waar zij zei dat hij moest opkomen. Ze maakt zich terecht wel zorgen.

Nuuk | 07-08-23 | 17:42
▼ 7 antwoorden verborgen

De stukken land waar ze nu om vechten zijn voor lange tijd onbewoonbaar door mijnen en intense vervuiling van de bodem.

meneer Q | 07-08-23 | 14:03 | 2

Het is dan ook een principe kwestie.

halfvolle glas | 07-08-23 | 14:14

Het is zinloos op alle vlakken. Maar dit gaat door totdat 1 partij niet verder kan

Continuum | 07-08-23 | 14:14

Onbegrijpelijk hoe 143 miljoen Russen die dictatorskliek van Putin blijven tolereren en geloven. Is er dan geen uitzicht dat het gezonde verstand in de bevolking resulteert in een minder corrupte en oligarchische regeringsvorm?

Pantoffelo | 07-08-23 | 14:01 | 4

Ik heb gisteren nog met een rus die hier al heel lang woont gesproken. Hij begrijpt het zelf niet. Maar indoctrinatie werkt daar echt. Volgens hem was Putin voor de oorlog niet eens heel populair meer. Nu opeens is het de leider die ze nodig hebben. Volgens de Russen is het weste. De oorzaak ervan dat Rusland de afgelopen 20 jaar ofzo zich niet economisch/sociaal heeft ontwikkeld. Ze denken echt dat de Navo Rusland kapot wil maken. Hij heeft nog een zoon daar en opeens wil die ook het leger in en vechten. Ookal os ie niet in dienst geweest vanwege ziekte. De vader begrijpt zijn eigen zoon niet meer, probeert erachetr te komen waarvoor ie dan wil vechten, maar komt niet verder dan voor het voortbestaan van Rusland.

Hadena | 07-08-23 | 14:12

@Hadena | 07-08-23 | 14:12: Ik denk dat veel mensen gedraaid zijn ten faveure van Poetin.
Oorlog is geen voetbalwedstrijd. Te stom om voor de duvel te dansen, dus.

SIogra | 07-08-23 | 14:39
-weggejorist-
Ouwe Semelaar | 07-08-23 | 16:38
▼ 1 antwoord verborgen

Dat is een opvallende wending dat de Russische staats-tv informatie naar buiten brengt waar men voorheen liever over zweeg in verband met angst afbreuk publieke steun van de oorlog. Dan kunnen ze of de waarheid niet meer verbergen, of de nieuwe strategie is dat men publieke steun wil laten afnemen om toch een eind aan de oorlog te kunnen maken. Dat laatste zou erg mooi zijn maar dat zal wel niet.

flame_me | 07-08-23 | 14:01 | 2

Inderdaad bijzonder. Je zou denken dat de televisie-omroepen daar niets mogen zeggen zonder toestemming van het Kremlin. Dus willen ze misschien inderdaad toch langzaam afbouwen of zo; dat de bevolking kan instemmen met een vredesakkoord wat niet alleen maar voordelig is voor Rusland.
Welk vredesakkoord er natuurlijk niet gaat komen zolang Rusland nog delen van Oekraïne bezit. Want ik denk dat Oekraïne en het Westen begrijpen dat Rusland dit niet eeuwig volhoudt met steeds minder wapens.

Aristotalloss | 07-08-23 | 14:06

Of de geesten moeten riip gemaakt voor verdere mobilisatie. Een soort gevoel creeeren " Stand up for your country" nu het nog kan

Shoarmamasutra | 07-08-23 | 23:06

Dat zijn best veel Russische doden gezien het feit dat ze de oorlog ingingen met 200.000 soldaten.

Plaktong | 07-08-23 | 13:55 | 6

Hoeveel dubbeltellingen zitten er tussen. Een gezin met 10 kinderen zou op social media één dode broer best wel eens 11 keer kunnen melden als alle broers en zussen en papa en mama allemaal over één kanaal beschikken.

Nu is elke dode er één te veel, zeker in deze oorlog.

Peerkeoud | 07-08-23 | 17:21

Ja maar de troepen zijn wel eens ververst. En er is nog een mobilisatie van 200k ofzo en een Wagnermillitie vol gevangenen er bij gekomen

Shoarmamasutra | 07-08-23 | 23:10
▼ 3 antwoorden verborgen

Boodschap voor Putin, songtekst van War (the temptations):
War
What is it good for
Absolutely nothing
War is something that I despise
For it means destruction of innocent lives
For it means tears in thousands of mothers' eyes
When their sons go out to fight to give their lives

TurpinDick | 07-08-23 | 13:55 | 3

Goede ouwe tijd, Temptations, wat een bejaarde word ik.

Zitvlak | 07-08-23 | 14:00

Poetin offert andermans kinderen voor zijn egoïstisch doel. Hem kost het niets.

Roos | 07-08-23 | 14:00

Is dit het allemaal waard? Voor Rusland om een paar provincies in te lijven, die potentieel pro Russisch zouden kunnen zijn. Voor Oekraïne om dezelfde provincies te behouden, waar ze wel recht op hebben, maar daar duizenden mannen voor de dood injagen. Het westen zal het een zorg zijn, die schrijven een cheque uit en voelen niet direct de pijn. Hoe anders in bijvoorbeeld Afganistan, na 2500 dode amerikanen lieten ze het land vallen als een blok. Ongeveer wat Rusland en Oekraïne er wekelijks verliezen.

Diminutive | 07-08-23 | 13:55 | 4

men u aan het roer waren we nu nog frans of duitsch

AntiZanicz | 07-08-23 | 14:31

Die provincies zijn intussen niet meer pro-russisch. Als het flatje van je oma een smeulende raketinslag is, je zus geBoetsjat is enzo dan voel je ineens oekrainser dan ooit. De 80jarige oorlog creeerde ook de Nederlandse identiteit

Shoarmamasutra | 07-08-23 | 23:12
▼ 1 antwoord verborgen

Overigens lijkt ze het te hebben over 284.000 mensen die iets schrijven over een overledene, niet over 284.000 individuele doden.

Zo zouden in theorie 283.500 mensen een bericht kunnen plaatsen over een en dezelfde dode Rus. Maar goed, het fragment is daarvoor wat (on)handig geknipt om het met zekerheid te stellen wat ze nou precies zegt.

_pacman_ | 07-08-23 | 13:52 | 4

@Tizzie | 07-08-23 | 13:56: ik zeg alleen maar dat zei iets anders lijkt te zeggen dan in het artikel wordt geconcludeerd obv de ondertiteling. Niets meer, niets minder.

_pacman_ | 07-08-23 | 13:58
▼ 1 antwoord verborgen

Staatsomroepen zijn de schuld van alles.

van stampij | 07-08-23 | 13:51

Chris Christie bij Zelensky op de koffie? Dat is goed nieuws voor Ukraine!
Een invloedrijke republikein met een realistische kijk, kan ook nog eens hoge ogen gaan gooien als kandidaat bij de volgende presidentsverkiezingen.

Leon Tosti | 07-08-23 | 13:48

Is het dan nu tijd voor een vredesplan?

MickeyGouda | 07-08-23 | 13:48 | 10

Volgens Peskov is het vredesplan als volgt Mickey: Wij Russen annexeren 4 provincies waarvan er twee nog veroverd of overgedragen moeten worden. Tot dan praten we niet maar bombarderen we slechts. Jij mag er best naartoe gaan uiteraard met je zelfgeschreven vredesvoorstel. Eens kijken of iemand in Moskou voor je opendoet maar ik denk van niet. Zelenski zal je vriendelijk ontvangen en je succes wensen met het aan de lijn krijgen van een Rus die wil onderhandelen. tenzij je Zelenski je plan overhandigt en eist dat hij zijn halve land maar aan Poetin overdraagt, zodat jij verder kan met je onbezorgde leven hier in het veilige en vrije Nederland.

Waar ik la weken op wacht, alke keer als jij dit oopert, wat dan de inhoud van dat vredesplan moet zijn. Alles overdragen aan de Russen, verder dan dat ben je nog niet gekomen dacht ik. Nogmaals, veel succes.

Beste_Landgenoten | 07-08-23 | 15:31
▼ 7 antwoorden verborgen

Rusland heeft nog zo’n 7,5 miljoen mannen beschikbaar in de leeftijd 18 - 35 jaar dus ze kunnen nog even voort. Demografisch was Rusland al stervende maar deze SMO versnelt de boel aanmerkelijk. Oekraïne staat er demografisch overigens nog slechter voor.

_pacman_ | 07-08-23 | 13:45 | 4

Ja, vandaar dat ze zelfs in gevangenissen en onder 60 jarigen aan het werven zijn.

zwellevertje | 07-08-23 | 15:25

Ze kunnen beide nog langer mee: iedere dag worden er Russen en Oekraïners 18 jaar.

Hopenschauer | 07-08-23 | 23:10
▼ 1 antwoord verborgen

Het zijn altijd de gewone mensen die slachtoffer worden van oorlogszuchtige politicie en schapen.

salonsocialist | 07-08-23 | 13:43 | 3

Hahaha, wie zijn toch die “gewone” mensen?

D-Fens_1963 | 07-08-23 | 14:08

@D-Fens_1963 | 07-08-23 | 14:08: de mensen die moeten vechten, die zich niet vrij kunnen kopen of die net kunnen vluchten. De niet-sjoerdsjoerdsma's .

salonsocialist | 07-08-23 | 14:44
-weggejorist-
ChalinaRosa | 07-08-23 | 15:06
-weggejorist-
hagelkruis | 07-08-23 | 13:43 | 7
▼ 7 antwoorden verborgen

En dan te bedenken dat ze zijn geofferd voor een vreemde gedachtenkronkel in het hoofd van hun president, die blijkbaar nog steeds niet snapt dat hij bejubeld zou worden als hij echt iets voor de bevolking zou doen, namelijk een einde zou maken aan de corruptie.
Maar het welzijn van de bevolking kan hem blijkbaar weinig schelen.

Dat krijg je als geld manipulatieve macht wordt in plaats van een democratie.

AdvocatusDiaboli | 07-08-23 | 13:41 | 2

Vervang "president" door "premier" (indien uw tekst gelezen zou worden buiten deze topic) en ik zou zweren dat uw reaguursel een perfecte omschrijving van Rutte zou zijn!

At_Dawn_They_Sleep | 07-08-23 | 14:05

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Kansino. Hét online casino van Nederland.
Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online casino Nederland | LOESOE - nieuws en entertainment
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | CoinMart
online bookmakers in Nederland