Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

Opnieuw Oekraïense drone-aanvallen op burgerdoelen Moskou. Zelensky waarschuwt: "Oorlog komt naar Rusland"

De vorige drone-aanvallen op Russische steden werd altijd glashard ontkend door Oekraïne

Zondagavond; toen al de vierde aanval die week

Even korte tijdlijn. Afgelopen zondag vonden er meerdere drone-aanvallen plaats op Moskou en dat waren niet eerste die week. Russische autoriteiten claimen dat ze de meeste drones uit wisten te schakelen, maar dat er ondanks "electronic suppression" toch eentje een flatgebouw in Moskou's financiële district raakte - zie bovenstaand. Ook werd een internationaal vliegveld door de aanvallen tijdelijk stilgelegd. 

Diezelfde zondagmiddag zei Zelensky zélf: "Gradually, the war is returning to the territory of Russia – to its symbolic centres and military bases, and this is an inevitable, natural and absolutely fair process." Dat is een categorische trendbreuk met voorheen, toen Oekraïense betrokkenheid bij welke aanval op Russisch grondgebied dan ook steevast ontkend werd.

En ook gisteravond was het opnieuw raak. En niet zo'n beetje ook. Naar verluidt werd in Moskou het o.a. "IQ-gebouw" geraakt, waarin maar liefst 7 ministeries gehuisd zijn. Het is maar zeer de vraag hoe deze escalatie door de Oekraïense zijde gaat vallen bij hun broodheren. De Britten noemen het vooralsnog: "Drone attacks against Moscow and the rising age limit for mobilization indicate that the Russian state is failing to isolate its population from the war."

Meer na de breek.

Afgelopen nacht

Social

Oekraïens propaganda-filmpje waarschuwt voor drone-aanvallen op Rusland

Afgelopen nacht

Social

De Oekraïense drones in kwestie

Social

Reaguursels

Inloggen

Ik had het eerder vandaag al over Russificatie van de deelrepublieken in de Sovjettijd en de gedwongen deportaties die daarmee gepaard gingen.
Nu komt Combat Veteren zojuist met een rapport aan dat Rusland tot nu toe 4.8 miljoen Oekrainers heeft gedeporteerd van de door Rusland veroverde en gecontroleerde gebieden ( forced relocation & repopulation ) waaronder 700K kinderen.
www.youtube.com/watch?v=P5JPl4yKnq0
( vanaf ongeveer minuut 5 )
Dus, als we het nog eens over "omvolking" gaan hebben, misschien iets voor de Poetinpamperaars om zich te realiseren dat dat staand beleid binnen Rusland en de Sovjetunie was en is.
Maar goed, Vatniks zullen dit toch wel weer vergoeilijken of gaan jijballen. Soit.

Graaisnaaiert | 01-08-23 | 19:28 | 3

( bron: een door het Kremlin aangewezen official ).

Graaisnaaiert | 01-08-23 | 19:29

@Bad-Karma | 01-08-23 | 19:42:
Mja, maar je merkt wel dat er toch wel naar ze geluisterd wordt en ze blijven hun standaard riedeltjes afdraaien. Dus ik heb vandaag in een grote tegel de daden van Rusland tot nu toe op een rijtje gezet en zal dat - opgeschoond en geactualiseerd - in de diverse topics plaatsen als het weer Vatnik uitlaattijd is. Het blijft gewoon nodig...

Graaisnaaiert | 01-08-23 | 19:52
-weggejorist-
netalswij | 01-08-23 | 17:05 | 1

Er is in deze oorlog geen keuze om partij te kiezen. Er is ook geen nuancering of excuus wat dat betreft, er is ook geen "ik wist dit niet...". Het gaat erom wat je beslist. Ik ga de opsomming hier niet herhalio'en maar ik hoop dat iedereen zijn of haar beslissing voor de spiegel kan verantwoorden, ook naar het nageslacht toe.

Graaisnaaiert | 01-08-23 | 16:22 | 1
-weggejorist-
Flankie | 01-08-23 | 16:51

Is al bewezen dat het geen Russische verzetsgroep, priveleger, zootje huurlingen, false flag operatie of doodgewone terroristjes zijn?

funda | 01-08-23 | 12:58

zolang ukraine maar geen westerse wapens gebruikt voor zijn aanvallen op rusland

win | 01-08-23 | 12:45 | 4

@d e r e a l i s t | 01-08-23 | 12:57:
Blijven hopen, druiloor.

Graaisnaaiert | 01-08-23 | 13:06

Het beeld van 'geen westerse wapens' in Rusland is een bulshit frame. Elk wapen wat aan Ukraine wordt geleverd gaat ook in Rusland gebruikt worden, gegeven ze krijgen daarvoor de kans. Al was het maar indirect, want 10 extra westerse wapensystemen in Oekraine geeft ruimte om 10 eigen wapensystemen in Rusland in te zetten...

klaverboerdenham | 01-08-23 | 13:22
-weggejorist-
d e r e a l i s t | 01-08-23 | 13:28
▼ 1 antwoord verborgen

Ik zou ook eens wat historische gebouwen in Rusland aanvallen. Kijken hoe de gemiddelde Ivan of Vladimir daar op reageert. Gewoon een beetje prikken.

Après toi | 01-08-23 | 12:28 | 1

Het Kremlin lijkt mij historisch oud genoeg.
En de beelden van zo'n aanval gaan geheid de hele wereld over.
Wipe Out Putin,
youtu.be/XjiOtouyBOg

steekmug | 01-08-23 | 15:18

Poetin schijt zijn rompertje dagelijks helemaal vol maar enkele tegelaars hier maken zich liever druk om een lichtbruin vlekje in het rompertje van Zelenski. Dat is geen zuivere koffie. Omdat je hier met goed fatsoen je liefde voor Poetin niet meer openbaar kunt uiten (he Geert?) verpak je dat in verontwaardiging over elke "misstap" van Zelenski. Die je dan breed uitmeet.

Beste_Landgenoten | 01-08-23 | 11:55 | 14

@Flexzz | 01-08-23 | 13:22: Lastig te beantwoorden.. ja er zijn genoeg burgerdoelen geraakt door of onkunde, of afweer of daadwerkelijk met het doel terreur. Mijn punt was meer dat als Rusland echt veel burgerslachtoffers wil maken ze een paar Kinzhal en Iskander kruisraketten op een paar flatgebouwen kunnen afschieten.

d e r e a l i s t | 01-08-23 | 13:36

@d e r e a l i s t | 01-08-23 | 13:36: Ik weet niet van waaruit jij deze oorlog volgt en al helemaal waar de neiging vandaan komt om dat geboefte in Moskou constant te verdedigen, maar wat jij zegt is precies wat ze doen. En er zijn in deze oorlog inderdaad duizenden slachtoffers gevallen, niet in de laatste plaats door deze doelbewuste "missers" Of wil je beweren dat zij hun Kinzhals en Iskander kruisraketten nog niet in hebben gezet in deze oorlog? En als je al zoveel burger doelen raakt en je wilt geen burger slachtoffer maken, dan moet er ook een keer een lichtje gaan branden lijkt mij. Maar in plaats daarvan wordt er alleen maar ontkend. Dus nee ik gok eerder dat het systematisch is. En als je kijkt naar wat er daar op TV wordt geroepen, dan kun je ook niet tot een andere conclusie komen dan dat.
Overigens is dit niet iets nieuws bij de Russen, dit doen ze altijd. Of ben je Grozny en Aleppo vergeten en was dat ook allemaal "per ongeluk"?

Flexzz | 01-08-23 | 13:48

@d e r e a l i s t | 01-08-23 | 13:36: Ja, Joost, eigenlijk verdient jouw idool Poetin de Nobelprijs voor de vrede voor de zorgvuldige en humane wijze waarop hij de speciale militaire operatie tegen de Oekraïense nazi's voert, nietwaar?

MAD1950 | 01-08-23 | 14:23
▼ 11 antwoorden verborgen

Wat precies zijn dan die burgerdoelen? Een zakenwijk 's nachts?

RandyBiel | 01-08-23 | 11:47 | 1

Ja, dat bijvoorbeeld.

Plaktong | 01-08-23 | 12:28

De Britten zijn in ieder geval een trouwe bondgenoot van Oekraine met hun Stormshadows, in tegenstelling tot de laffe Scholz en de weifelende Biden en nu weer de vingerwapperende gebroken geweertjes. Remember, er waren wat Novichok-gevallen op Brits grondgebied.
En ik lees hier nu ook weer. Waar komt toch die angst vandaan? Hoe lang trappen jullie nog in de Russische bluf van nukes en "we hebben dit nog en dat nog". Nee, die nukes komen niet want er waren al tig gelegenheden om dat te doen. Nee, ze hebben "dit en dat" niet want anders hadden ze het allang ingezet. Wees blij dat we dat spelletje Russische blufpoker eindelijk door hebben en dat het militair geen reet voorstelt daar.
Vervolgens, het eenzijdige gejank op "escalatie" door Oekraine en de nuancerende "wij in het westen doen ook"... Nee. Dat doen wij in het westen niet.
Wij bombarderen niet opzettelijk burgerdoelen om terreur te zaaien. Wij deporteren geen vrouwen en kinderen. Wij verkrachten geen vrouwen, wij executeren geen willekeurige burgers in een veroverd dorpje en wij roven hun huizen niet leeg. In deze oorlog is geen grijs, er is alleen goed en fout. Kies maar of je zelfhaat of je onvrede zo groot is dat je aan de verkeerde kant wilt staan.
Wat betreft de kosten. Kijk wat het oplevert ( naast de geopolitieke stabiliteit ). Een schat aan informatie over hoe 21e eeuwse oorlogen zich gaan ontwikkelen. Dit is uniek. Er is een volledig nieuwe arm bijgekomen, de drone. Oekraine leert dagelijks nieuwe tactieken en dat kost ons helemaal niets. En voor de "er vallen zoveel doden aan beide kanten" jankerds, dankzij Oekraine zijn onze toekomstige vredesmissies een stuk veiliger want zij schrijven nu het boekje voor ons he.
En over het "falen van het grote offensief", nee. Je hebt er geen bal van begrepen. Omdat WIJ zo traag waren met leveren ( gemiddelde 9 maanden tot een jaar te laat ) van de juiste tools waar Oekraine keer op keer op keer vraagt heeft Rusland zich kunnen ingraven. Langs het hele front liggen mijnen ( geen mijnenvelden, het front is ondermijnd. Het HELE front. Je kunt er dus niet langs zonder het te ondermijnen. En het is geen voetbalveldje diep. Het is in plaatsen 20 tot 25 kilometer diep. En we geven geen luchtsteun he, de enige manier om het snel op te lossen. Kunnen "onze" politici zichzelf aanrekenen, dat het zolang duurt en zo "langzaam" gaat. Oekraine vecht nog steeds met 1 arm op de rug en ze doen het uitstekend, verdienen alle respect en alle steun. Iets wat de meeste Oosteuropese landen ook begrijpen.
Maar ja, wij Nederlanders hebben altijd al slappe knieeen gehad en ook na de bezetting hier lijkt er nog steeds niet veranderd. Bah.

Graaisnaaiert | 01-08-23 | 11:39 | 10

@TancredvanTiberias2 | 01-08-23 | 11:49:
Juist! Als je als bondgenootschap niet wil dat we na deze oorlog met een verzwakt en intern verdeeld chaotisch Rusland zitten moeten we nu juist knalhard optreden. Poetin uit de hele Oekraine terugmeppen ( Donbass en Krim incluis ) en dan om de tafel. Kan hij klagen wat hij wil over de Navo maar dan heeft hij wel een excuus waarom de speciale operatie is mislukt en dat als de Oeki's vrijwillig voor "de Nazi's" hebben gekozen ze zijn uitgestoken hand onwaardig zijn. Hij redt voor de buhne zijn gezicht en geopolitiek is er dan weinig tot niets verzwakt, kan hij rustig doorgaan met bluffen en het bespaart vele burgerdoden.
Maar ja...

Graaisnaaiert | 01-08-23 | 13:48

@_pacman_ | 01-08-23 | 11:43:
Hun bijnaam is ook niet voor niets "de haantjes" he.
Wist je trouwens dat een witte vlag standaard uitrusting is binnen de PSU van elke Franse militair?

Graaisnaaiert | 01-08-23 | 13:53
▼ 7 antwoorden verborgen

Zelensky heeft er nog lang mee gewacht om Poetin op zijn eigen turf eens goed onder zijn gat te trappen.

Conan de Rabarber | 01-08-23 | 11:29 | 4

Kan ie moskou niet s flink nuken?

James_t_kruk | 01-08-23 | 11:48

@James_t_kruk | 01-08-23 | 11:48: Nee, kan niet meer. Oekraïne heeft in 1994 bij het Memorandum van Boedapest zijn nukes teruggegeven aan Rusland. In ruil daarvoor beloofde Rusland de grenzen van Oekraïne te zullen respecteren...

MAD1950 | 01-08-23 | 12:11

@MAD1950 | 01-08-23 | 12:11:
Gelukkig hebben wij hier alle vertrouwen in wat Rusland en Oekraine beweren.
Als zij zeggen dat het zo gegaan is, wie zijn wij dan om dat te betwijfelen?

funda | 01-08-23 | 12:54
▼ 1 antwoord verborgen
-weggejorist-
loekdeleeuw | 01-08-23 | 11:23 | 2

Game of drones

hotbrasil | 01-08-23 | 10:58

Hij overspeelt zijn hand, hier zit het westen niet op te wachten.

Rusland moet niet klagen over burgerdoelen, want doen ze natuurlijk zelf ook, maar dit is wel weer propaganda-munitie: Oekraïne gebruikt clusterbommen, dus wij ook. Oekraïne valt burgerdoelen aan, dus wij ook.

Aflopende zaak dit voor Oekraïne.

Zoelense Hobbyboer | 01-08-23 | 10:57 | 6

@Kopieerapparaat | 01-08-23 | 11:16: Uhh Rusland is al 1.5 jaar bezig met het aanvallen van burger doelen en het westen kan daar geen flikker aan doen. Ik ben overigens ook benieuwd of u, als uw huis zo lang wordt aangevallen er nog zo pacifistisch in staat.

Flexzz | 01-08-23 | 11:24

@Kopieerapparaat | 01-08-23 | 11:16: Ja hoor, "door zelf de regels aan de laars te lappen, legitimeert OekraÏne het gedrag van Rusland"
Wat is dat voor waanzinnig argument? Ten eerste, welke "regels" worden er aan de laar gelapt.
Ten tweede "legitimeert" zelfverdediging van Oekraïne geen seconde welk wangedrag van Rusland dan ook.
Maar ik vermoed dat jij hier alleen maar komt om drogredenen te ventileren.

KeesBruin | 01-08-23 | 11:27

@KeesBruin | 01-08-23 | 11:27:
Jij pakt het al op. Ik las het de hele tijd tijdens het typen van mijn tegel en brrr. 1: Oekraine, Rusland en de VS hebben NOOIT het verdrag tegen gebruik van clustermunitie ondertekend. 2: Rusland gebruikt clustermunitie ook tegen burgerdoelen, Oekraine alleen tegen militaire doelen. Maar goed, we weten hoe een hoop weg-met-ons hazen hier lopen.

Graaisnaaiert | 01-08-23 | 11:42
▼ 3 antwoorden verborgen

Bij de Russen heb ik altijd gezegd dat ze aangepakt moeten worden op alle mogelijke manieren zodra ze burgerdoelen gaan kiezen. Hetzelfde geldt voor Oekraïne. Beginnen zij burgerdoelen in Rusland te beschieten, moeten we ons wel afvragen in hoeverre we dit willen steunen. Zelenski kan eerst even officieel gewaarschuwd worden, maar bij herhaling of onwaarheden (lees voorliegen) de steun stopzetten. Dan moet Oekraïne zichzelf maar bedruipen.

Kopieerapparaat | 01-08-23 | 10:54 | 15

"Bij de Russen heb ik altijd gezegd dat ze aangepakt moeten worden op alle mogelijke manieren zodra ze burgerdoelen gaan kiezen." Daar meende u dan kennelijk geen kloten van, want niet zodra Oekraïne ze "aanpakt", (en dat nog niet eens op alle mogelijke manieren en bovendien na anderhalf jaar geterroriseerd te zijn en daarnaast in de positie van een land dat aangevallen is en vernietigd wordt) komt u met een tegel die er op neerkomt dat we Oekraïne maar moeten laten barsten.

BenZen | 01-08-23 | 14:57

@Kopieerapparaat | 01-08-23 | 11:29: "Bij de Russen heb ik altijd gezegd dat ze aangepakt moeten worden op alle mogelijke manieren zodra ze burgerdoelen gaan kiezen." Wat zijn volgens u "alle mogelijke manieren" en wie mag volgens u die "alle mogelijke manieren" gebruiken?

BenZen | 01-08-23 | 15:01

@BenZen | 01-08-23 | 15:01: Alle mogelijke middelen zoals dat wordt afgesproken. Dat kunnen sancties zijn, een boycot of wat dan ook. En nee, het is niet Zelenski die in zijn eentje even beslist om legitiem Russische burgerslachtoffers te gaan maken. Ik begrijp dat het allemaal lastig is, maar juist diegenen die normaal gesproken vinden dat we ons aan elk Brussels regeltje moeten houden, roepen nu het hardst dat regels er zijn om ze te overtreden. Wees dan ook consequent en pleit voor een diplomatieke oplossing, niet voor massa's dode burgers of een uitgemoorde kleuterschool die onschuldig het leven hebben moeten laten door droneaanvallen van Oekraïne.

Kopieerapparaat | 01-08-23 | 19:54
▼ 12 antwoorden verborgen

Marketing-technisch gezien is dit heel slim van Zelensky.
Ontmoedig de Russische bevolking en vroeger of later gaan ze in opstand komen tegen Vlad Grozny.

nick666 | 01-08-23 | 10:54 | 1

Zover is het nog lang niet, dat de Russische bevolking in opstand komt. Daarvoor is nog véél meer Verelendung nodig. Maar ze zien in ieder geval dat hun Grote Leider niet bij machte is die drones tegen te houden.
Maar het Russische volk komt voorlopig nog veel te gemakkelijk weg met de oorlogsmisdaden die hun land pleegt.
De Russen moet het voelen, ook de gewone burgers, die nu lekker de andere kant opkijken, of zelfs voorstander van deze agressieoorlog tegen een buurland zijn.

KeesBruin | 01-08-23 | 11:31

Probeert Volodomyr weer de aandacht af te leiden van het nu echt begonnen offensief wat weer faalt?

d e r e a l i s t | 01-08-23 | 10:48 | 19

@Graaisnaaiert | 01-08-23 | 15:06: Precies, ook gaat meneer er aan voorbij dat er sinds 2014 om en nabij anderhalf miljoen mensen zijn gevlucht uit het Oosten van Oekraine. En dan heb ik het over de Donbas regio. Alles wat over blijft zijn Oekrainers die om een of andere reden niet kunnen of willen vluchten en die in de minderheid zijn om zich uit te spreken (wederom doordat er zoveel mensen zijn gevlucht), of inderdaad pro Vlad gezinde alcoholisten en "vrijwilligers" uit Rusland.

Maaaaarrrrrgoed, als je het Kremlin narratief gelooft is er inderdaad een referendum geweest waarin 99% zich voor Rusland uit heeft gesproken en voelt de meerderheid zich overwegend een Katsap.

Flexzz | 01-08-23 | 15:54

@d e r e a l i s t | 01-08-23 | 13:22: ik snap dat de aanvallende kant meer verliest. Dat kan elke halve idioot neerpennen. Je noemt geen bron en je lult dus óf uit je nek, óf je neemt klakkeloos partijdige (Russische) bronnen over. Goed dat je zo duidelijk laat zien aan welke kant je staat, hoeven we je ook niet meer serieus te nemen.

TancredvanTiberias2 | 01-08-23 | 19:12
▼ 16 antwoorden verborgen

From Russia with Love

The_Crown | 01-08-23 | 10:41

Toch interessant om de reactie van onze poetinloyalisten te zien.
Rusland bombardeert al ruim een jaar nietsontziend in buurland Oekraine de boel plat. Deelt Oekraine vervolgens een paar speldenprikjes in Moskou uit en ja, daar is de verontwaardiging. De liefde voor de grote leider in het kremlin is blijkbaar toch erg groot.

panthoseen | 01-08-23 | 10:39 | 5

@MAD1950 | 01-08-23 | 12:19: Ja alleen dat is niet relevant. Het gaat erom dat Oekraine iets terug doet. Daar heeft het land kennelijk geen recht toe, want alleen Rusland heeft het alleen recht om burger slachtoffers te maken. Ja we veroordelen het wel en zeggen dan foei, maarja het is Rusland dus wat doe je eraan... maar Oekraine die terugvecht (met aanvallen op legitieme doelen), nou dat is pas erg.

Flexzz | 01-08-23 | 12:47

@Flexzz | 01-08-23 | 12:47: Ook Rusland heeft niet het recht dat te doen. Zodra een leger het vuur opent op de burgers van de tegenpartij, kan me niet schelen wie dat is, mogen ze wat mij betreft meteen voor het vuurpeloton. Russen of Oeks, irrelevant. Bestook elkaar op militair terrein, maar pak geen onschuldig volk op straat. Dat is laffer dan laf.

Kopieerapparaat | 01-08-23 | 20:06
▼ 2 antwoorden verborgen

Bewust burgerdoelen treffen is een oorlogsmisdaad. Waarom niet Rusland's militaire doelen? Dat maakt toch veel meer zin?

Gladiator Fap | 01-08-23 | 10:06 | 6

@Beste_Landgenoten | 01-08-23 | 10:19: Niet alleen hem, als je het Russische narratief volgt weet je niet anders dan dat Oekraine eigenlijk achter deze aanvallen op hun eigen steden zit. En als Rusland toegeeft dat zij een stad bombarderen, dan raken ze alleen militaire doelen. De missers zijn eigenlijk ook de schuld van Oekraine, want als je die raketten gewoon laat vliegen, raken ze heus niet een flatgebouw...

Flexzz | 01-08-23 | 10:49

@_pacman_ | 01-08-23 | 10:39: Dus als Oekraine Russische burgers doodt, hebben het tóch de Russen het gedaan? Het blijft een oorlogsmisdaad, zelfs als je gelijk hebt, of het nu door Rusland of door Oekraine komt.

Gladiator Fap | 01-08-23 | 11:20

@Gladiator Fap | 01-08-23 | 11:20: Het doel is militair. Net zoals de Russen ook op doelen (burgerdoel of militair) mikken maar door luchtafweer of een andere oorzaak de raket of drone ergens anders terecht komt en resulteert in dodelijke burgerslachtoffers. Dat is verschrikkelijk maar geen oorlogsmisdaad. Gericht op burgerinfrastructuur mikken zoals appartementen, scholen, ziekenhuizen en verdeelstations of het martelen & ontvoeren van Oekrainse burgers: dat zijn wel oorlogsmisdaden.

Uw morele afstelling is daarbij interessant doch niet relevant voor het begrip oorlogsmisdaad.

_pacman_ | 01-08-23 | 11:28
▼ 3 antwoorden verborgen

De boel escaleert zo langzamerhand. Failed state Rusland probeert ondertussen voet aan de grond te krijgen in Afrika. De ene staatsgreep na de ander en geef zo´n dictator een gratis helicopter en je hebt er weer een vriend bij. De bevolking trekt weg naar het westen en dat werkt Poetin ook in het voordeel. Militair bereiken ze helemaal niets. Toch moet je ze niet onderschatten.
Als het Westen zou stoppen met de steun dan verliest Oekranie, is vervolgens Moldavie aan de beurt en wordt het erg onrustig aan de Baltische grens.
Er is een goede kans op een grotere oorlog, maar die zal ws voor een deel in Afrika en in Oekranie worden uitgevochten.
Zelfs al zou Poetin verdwijnen, dan komt er weer een andere gek. Rusland heeft nooit democratie gekend en men weet niet beter dan dat een elite de macht in handen heeft. Als makke schapen volgt de bevolking hun debiele leiders.
Rusland is een puist op het gezicht van de wereld.

Jan Lange3373 | 01-08-23 | 10:02 | 9

@KeesBruin | 01-08-23 | 11:34: Als het Westen zo goed is geweest voor het Afrikaanse continent, waar komt dan al dat anti-Westerse sentiment vandaan?

Plaktong | 01-08-23 | 12:34

Noem het maar een wrat of tumor. Puistje klinkt zo tijdelijk en onschuldig.

Nanthabee | 01-08-23 | 13:17

@Beste_Landgenoten | 01-08-23 | 10:20: dát mijn waarde beste landgenoten lijkt mij een uitstekend plan, bij voorkeur gekoppeld aan het stopzetten van ontwikkelingshulp aan Poetinminnende landen.

BenZen | 01-08-23 | 15:37
▼ 6 antwoorden verborgen

Ze doen maar lekker. Hoe gaat het offensief eigenlijk?

sjef-van-iekel | 01-08-23 | 10:00 | 2

Meter voor meter

SterF... | 01-08-23 | 10:02

De Haringvlietbrug is ook al weken dicht. Afzwaaier?

Pleegzuster B | 01-08-23 | 10:03

Wat ik tot op de dag van vandaag nog steeds niet begrijp: waarom hebben ze het er in zowat alle media over een 'conflict'. Hoezo is die aanvalsoorlog een conflict?? Het is hoe dan ook een eenzijdige aanval / invasie door een agressieve partij op/in een tot dan toe soeverein land, dat zelfs afspraken met die Russische hufter met een ernstige narcistische persoonlijkheidsstoornis.

Graeme Reaper3779 | 01-08-23 | 09:57

@Putin, Als je uitdeelt, moet je ook kunnen incasseren.

Timide_Aso | 01-08-23 | 09:49

“Nice beaver” (Uit Naked Gun)

BASinnic | 01-08-23 | 09:48

Tja… volgens mij bombardeert Rusland er al anderhalf jaar op los met talloze flatgebouwen welke aan de lopende band worden geraakt en meerdere burger doden tot gevolg. Afgelopen 2 weken is Odessa constant aangevallen, Kyiv was eerder aan de beurt en eergisteren nog Krivij Rih met 6 slachtoffers…en dan blijf ik nog stil over wat er de afgelopen winter is gebeurd met talloze aanvallen op de energie infrastructuur…onder andere. Maar dat heeft kennelijk allang geen of weinig nieuwswaarde.

Dat gezegd hebbende… we gaan nu toch niet net doen alsof het geheel onterecht of zielig zou zijn nu Rusland in dit kader zelf ook een keer een paar drone aanvalletjes terug krijgt? En dan in principe op legitieme doelen ook nog.

Flexzz | 01-08-23 | 09:47 | 3

Je ziet het verkeerd: Dat is escalatie!!!

Beste_Landgenoten | 01-08-23 | 10:01

Heeft Petersburg al wat gehad?

Pleegzuster B | 01-08-23 | 10:01

Terwijl iedereen naar Oekraïne kijkt lijkt het wel alsof er Afrika een tweede proxy-front af aan het tekenen is vanwege Mali (en de vele andere landen die zich in de Russische invloedsfeer hebben getrokken). De positie van Wagner wordt steeds sterker waar Frankijk die aan het verliezen is, en om de gevolgen daarvan duidelijk te maken: Mali heeft zojuist al haar export van goud&uranium bevroren.
En laat Europa (met name Frankrijk) nu voor een kwart van haar uranium-behoefte afhankelijk te zijn van Mali. en.mehrnews.com/news/203993/Niger-sus...
De prijs van uranium is dan ook door het dak gegaan.
De Franse ambassade is bestormd door een woedende menigte met Russische vlaggen en bordjes met 'leve Poetin'. abcnews.go.com/International/wireStor...

Ecowas bereid zich voor om Mali binnen te vallen (uiteraard onder Franse leiding). En Burkina Faso heeft zich aangesloten bij Mali.
""Any military intervention against Niger would be tantamount to a declaration of war against Burkina Faso and Mali,” said the two junta-led governments, in response to other West African leaders threatening to use "force" if Bazoum wasn’t reinstated." www.i24news.tv/en/news/international/...

Zijn we (gelijk Afghanistan) voor nop daar heen gegaan, ga je zien dat Frankrijk ons straks terug wil om haar belangen te verdedigen.
Is Kaag al in Nigeeer gespot?
En waar hangt Mabel vandaag de dag uit? Toch niet weer in een gestrande helicopter ergens in een woestijn?

Abject | 01-08-23 | 09:45 | 5

Mag je nog wel Niger en Nigeria zeggen eigenlijk?
Niger (vernederlandst; Neger, uit het Spaans negro en dat weer uit het latijn) is ook een Latijnse jongensnaam. Het betekent `zwart`.
Black en Blackia voortaan dus in Newspeak, zullen we dat afspreken?

Jan Lange3373 | 01-08-23 | 10:08

Dat kan wel tot een escalatie gaan leiden. Een mooi bij-effect kan zijn dat Africa dan op termijn veiliger wordt en vluchtelingen in de regio opgevangen kunnen worden.

Maar goed, een oorlog beginnen is makkelijk. En het is maar zeer de vraag in hoeverre Rusland een ‘beter’ alternatief zal blijken dan de Europeaan.
Voorlopig maakt Rusland een hoop beloftes aan Afrika en belooft het mooie financiële steunpakketten alleen tot op heden hebben ze nog niet geleverd.
En China begint ook te knagen aan de periferie van Rusland.

Dat de haat diep zit in de voormalige koloniën is duidelijk. Die rancune weten de Russen daar goed te mobiliseren. In de periferie van Rusland kunnen westerse landen hetzelfde doen. En dat zal met de tijd ook wel gaan gebeuren.

The dash for Africa 2.0. Wat een tijd. We zullen zien hoe het zich uitspeelt in de komende jaren.

ratelaar | 01-08-23 | 10:10

Bedankt voor het overzicht.
De Fransen hebben ondertussen ontkend te gaan ingrijpen. Voor wat dat waard is.

entredeuxverres | 01-08-23 | 11:00
▼ 2 antwoorden verborgen

Leuk voor de bühne zo'n raam eruit door drones maar vervolgens gooit Rusland uit wraak wat raketten op Kiev e.d. waarbij o.a. kinderen omkomen.

Cornelis12 | 01-08-23 | 09:42 | 3

Of was het andersom ?

Acidbrain | 01-08-23 | 10:15

Ik heb nu een beeld voor mijn geestesoog dat een Rus op het punt stond uit een raam te vallen en er door een drone weer terug ingeduwd wordt.

ratelaar | 01-08-23 | 10:35

Dus maar niets doen

achterdedom | 01-08-23 | 11:21

Willen jullie meer of minder aanvallen op Moskou?

Usumani | 01-08-23 | 09:38 | 4

Minder is prima, maar dan wel een heel goede. De Russen kunnen natuurlijk ook opzouten uit Oekraïne, dan is zelfs die éne, grondige, uiterst effectieve aanval niet nodig, mits er een groot hek, waardoor niemand kan ontsnappen om dat enorme benzinestation gezet wordt,

BenZen | 01-08-23 | 15:47
▼ 1 antwoord verborgen

Toch wel interessant, de de ene groep Nazis tegen de andere groep Nazis. Nou nee eigenlijk niet interessant, ik ben wel een beetje moe van die machtswellustelingen...

Linke Soep | 01-08-23 | 09:29

Burgerdoelen beschieten is per definitie fout.
Ik vind het dan ook erg dat de media onderscheid maakt tussen oekrainese en russische burgerdoelen.
Het moet gewoon stoppen, dát zou het standpunt van de media moeten zijn, immers het standpunt van de media wordt uiteindelijk het standpunt van het volk

blbla | 01-08-23 | 09:29 | 12

@blbla | 01-08-23 | 09:52: Als de partij die begin met schieten dat niet had gedaan was er helemaal geen oorlog geweest

Rennieflox | 01-08-23 | 10:17

Het onderscheid dat de media maakt is het onderscheid tussen een aangevallen land en een verdedigend land.

BenZen | 01-08-23 | 15:49
▼ 9 antwoorden verborgen

In WW2 voerden de Britten en Amerikanen ook vergeldings bombardementen uit voor de Blitz op Britse steden. Naar wat ik begrepen heb was zowel de Blitz als de vergelding weinig effectief.

bijna_raak | 01-08-23 | 09:27 | 4

@Kees22639418 | 01-08-23 | 09:53: Dresden was een oorlogsmisdaad. Dat de Duitsers met de holocaust 100x erger waren, praat het compleet platgooien van een stad niet goed. Beide is verwerpelijk.

Gladiator Fap | 01-08-23 | 10:09

Hamburg ook, zware explosieven en brandbommen om een vuurstorm te veroorzaken. Bedoeld om de fabrieksarbeiders (+familie) te doden.

Acidbrain | 01-08-23 | 10:17
▼ 1 antwoord verborgen

Ik zag veel filmpjes dat er Russische bommen vielen op flats in Oekraïne waar alleen nog oudere weduwvrouwtjes woonden. Ik vond dat zo verschrikkelijk en wreed dat ik nu alleen maar kan juichen dat er bommen vallen in Moskou. Ik ben niet tegen de Russen maar wel tegen Poetin en z'n leger.

Twee Jeetjes | 01-08-23 | 09:10

Deze aanvallen hebben geen militaire betekenis maar zijn bedoeld om Poetins oorlog terug naar de Russen te brengen, die tot nog toe van een tamelijk onbezorgde oorlog konden genieten. De 60% Russen die Poetin steunen doen dat vooral omdat deze oorlog hen niet raakte, het was ver weg, Vadertje Poetin vrijwaarde hen in het verre Moskou van de ellende en de arme jongens uit Jakoetsk, Tuva en Dagestan mochten voor hun nummer opkomen en sterven in een naamloos graf (als dat al) in Oekraine.

Door met drones Moskou aan te vallen gaat dat beeld aan stukken. Poetin kan niet volhouden dat deze oorlog pijnloos zal blijven voor de gewone Ludmilla en Pjotr in Moskou, die dagelijks een portie anti-westerse haat opgediend krijgen via de staats-tv.

Beste_Landgenoten | 01-08-23 | 09:09 | 3

Allemaal waar. Helaas is in het verleden gebleken dat civiele doelen aanvallen niet altijd de moraal breekt van de bevolking, soms juist het tegenovergestelde. Ik hoop dat de Oeks dit goed hebben gewogen.

Er kunnen ook militaire redenen achter zitten: nu moet Rusland meer luchtverdediging achter de linies houden (en dus niet aan het front).

mijosa | 01-08-23 | 09:15

Aan de andere kant geeft worden gebombardeerd onder burgers extra weerstand tegen de andere partij. Dus of je er netto iets mee opschiet is de vraag.

Maar ministeries lijken me op zich een redelijk doelwit voor een oorlog

Continuum | 01-08-23 | 09:17

De studios van die staats-tv mogen wmb ook een make over krijgen, liefst tijdens een life uitzending.

Andersdenkend | 01-08-23 | 09:22

Deze speelgoeddrones hebben small dick energy.

pjotr nicknaamtov | 01-08-23 | 09:04 | 3

Meer dan genoeg voor Poetin dus.

FrankVeer | 01-08-23 | 09:07

Elke dode is er 1 teveel. Wil je liever een ‘Fat Man’ schenken aan Ukraine voor die Big Dick energy?

DankeSchon | 01-08-23 | 09:10

@DankeSchon | 01-08-23 | 09:10: Door de steun van het westen heeft Oekraïne tijd over om zich zelf te richten op het ontwerp en productie van lange afstand wapens. Deze drones stellen inderdaad niet veel voor, maar het is een kwestie van tijd voordat ze zelf raketten hebben die Moskou kunnen halen.
mil.in.ua/en/news/ukraine-develops-it...

CamaroHans | 01-08-23 | 09:24

Zouden de Russen hier nu echt wakker van liggen? Ik vraag het jullie af.

Ichneumonidae | 01-08-23 | 09:04 | 1

Die slapen gewoon door een luchtalarm. KO door de vodka.

Itastijl | 01-08-23 | 09:47

Die drones zijn vast niet recyclebaar. Dat is het enige minpuntje, die vervuiling. Ik zou graag willen dat de Oeks milieuvriendelijke drones op Moskou gaan afschieten. Hoe meer hoe liever.

Nivelleermarionet | 01-08-23 | 09:01 | 1

U denkt dat de meervoud aan raketten, artillerie en drones die de russen op de Oeks afvuren wel millieuvriendelijk zijn?

liflafje | 01-08-23 | 10:13
-weggejorist-
gestoptmetroken | 01-08-23 | 08:58 | 1

Hopelijk veroorzaken deze aanvallen een soort gevoel van NIMBY bij de bewoners van Moskou en keren ze zich langzaam tegen de regering.

Nuchtere_Tukker | 01-08-23 | 08:52 | 1

Dit geldt ook voor de corrupte nakomelingen van oligarchen, deze blijken nog altijd op vakantie hier bij ons in West-Europa. Zie bv. ene Verbovaia, afkomstig uit Mozkou. Verblijft, in een luxe hotel op Sardinië. Ze blijven het proberen, verzinnen telkens iets anders, en zijn blijkbaar nog altijd in staat heen en weer te vliegen tussen Mozkou en onze regio. Ondanks de sancties op lijnvluchten dus. Ongelofelijk dat de EU dit toelaat, gezien de sancties en de bijkomende inflatie. Als men zichzelf in ivoren torentjes afvraagt hoe het toch komt dat de EU in Europa niet populair is, dit is een van de oorzaken. Men doet hier verder niets mee. Dit is eigenlijk een dikke middelvinger richting alle mensen die de inflatie ophoesten en betalen.

Overigens blijken ook kinderen van Oekraïense rijkelui en een geschikte leeftijd niet in het leger te zitten, noch mee te vechten - Waarom niet.

Nederlandop1 | 01-08-23 | 09:14

Dom, zal alleen maar de Russen verenigen.

ZoekEenVrijeNick | 01-08-23 | 08:49 | 2

Het maakt ze bang. Of was dat meisje zo aan het huilen, omdat de Russen zich nu gaan verenigen?

Usumani | 01-08-23 | 08:59

Ondertussen dreigen buurlanden met oorlog als de rest van Afrika Nigers coup ongedaan willen maken. En die coup is mede mogelijk gemaakt door wagner/Rusland. Dus wwIII incoming?

Hadena | 01-08-23 | 08:49 | 2

Frankrijk haalt zijn uranium uit Niger. Het nieuwe regime heeft de leveringen van uranium aan Frankrijk stopgezet.

Van-Duyvenbode | 01-08-23 | 08:51

Lekker belangrijk. Wat is nu de stand van zaken van het langverwachte offensief? Vorige week was de oek-alliantie al bijna door de linies gedrongen (net als vorig jaar toch Spartcus?) en lagen de Russen bij de Zwarte Zee. WMB is het tijd dat de halfgare EU meute even goed nadenkt over de directe toekomst van Oekraine (dat land is stuk en/of stukgemaakt door modern imperialisme) en met de huidige acties zijn de plaatjes leuk voor oorlogsgeile nitwits maar is het vooruitzicht slecht door een zeer zwakke strategische benadering van het conflict. Dat betekent of er vol in (en doorzetten maar dat durft niemand want WO 3) of bakzeil halen en goede relaties aanknopen met Rusland.

masahide | 01-08-23 | 08:47 | 3

Ik ben zo blij, dat u het niet voor het zeggen heeft.

Usumani | 01-08-23 | 09:02

Ach ja, "bakzeil halen en goede relaties aanknopen met Rusland"!
Verstandige praat van een Russische vredesduif.

KeesBruin | 01-08-23 | 09:23

10-15 jaar geleden andere keuzes gemaakt; geen softe aanpak.

masahide | 01-08-23 | 09:34

Even een reminder, van alle oorlogen die het westen dus de amerikanen na de 2e weteld oorlog gevoerd hebben is alleen de 1e golfoorlog een "succes" geweest voor Amerika. Alle andere oorlogen zijn op een deceptie uitgedraaid, neem Libië, 2e golfoorlog, Afganistan.
Het optimisme waarmee Rusland na de onterechte inval in Oekraine tegemoet getreden is door het Westen, met als doel regime changes? Of het compleet verslaan van Rusland?
Tot nu toe is het bloedig, enoekraine betaalt een hoge prijs voor deze ellende

Nico1000 | 01-08-23 | 08:47 | 17

Even een paar vragen: welke oorlog die Rusland sedert WO2 voerde is een succes geweest?
En
Waarom beweert u bij herhaling dat er hier reaguurders (waaronder Beste Landgenoten) zijn die vinden dat Oekraïne niet mag onderhandelen? Kees Bruin, Après Toi, Beste Landgenoten, de nodige anderen plus ikzelf zijn van mening dat Oekraïne niet tot onderhandelen gedwongen mag worden. Dat is iets heel anders als wat u suggereert. Verder zou het u sieren als u wat minder de moralist uit zou hangen en u eens zou verdiepen in iets ordinairs als het internationale recht.

BenZen | 01-08-23 | 16:04

@Nico1000 | 01-08-23 | 09:33:
Nee. Poetin deporteerd 5 miljoen mensen, faciliteert verkrachten van vrouwen en meisjes, voert terreurbombardementen uit op steden ( burgerdoelen ), vernietigt dorpen en moord de bevolking daar uit, ondermijnt een kerncentrale, blaast dammen op en executeert willekeurige burgers binnen veroverd gebied.
Nog meer nuance, Nico?

Graaisnaaiert | 01-08-23 | 19:49
▼ 14 antwoorden verborgen

Prima. dan zet die luchtverdediging in in je eigen land, in plaats van te gebruiken voor de bezetting.

omanders | 01-08-23 | 08:45

Iemand de film Oppenheimer al gezien?
Of alleen naar Barbie geweest?

Kapitein Sjaak Mus | 01-08-23 | 08:45 | 2

Ach, dit had Medvedev kunnen zeggen, die dreigt ook iedere dag met atoombommen.
Dat trucje is intussen heel erg versleten.

KeesBruin | 01-08-23 | 08:48

Oppenheimer is een geweldige film. Ga het zien.

SterF... | 01-08-23 | 08:52

Hoezo zijn een paar drones escalatie?
De russen bombarderen oekraine al meer dan een jaar de tering.
Laatste weken is de graaninfrastructuur (die grote delen van de wereld van betaalbaar voedsel verzorgde) nog platgegooid.
Maar een drone op moskou is dan escalatie?
Duh...

panthoseen | 01-08-23 | 08:44 | 1

Escalatie of niet, Oekraïne heeft het recht Rusland zelf aan te vallen.

Van-Duyvenbode | 01-08-23 | 08:48

Zijn er ook al kerndrones?

Mr_Natural | 01-08-23 | 08:43 | 1

Die zijn er.
Maar ja, vuurwerkverbod hè?

Kapitein Sjaak Mus | 01-08-23 | 08:49

"Bugerdoelen".
Het gebouw huisvest meerdere Russische ministeries.

GateKeeperNL | 01-08-23 | 08:42

Of dat nu slim is ?

Dit doet Zelensky toch nooit zonder goedkeuring van USA ?

Wattman | 01-08-23 | 08:41 | 6

@zoalsikhetzeg | 01-08-23 | 08:45: Mag jij zeggen met je Mark Rutte als minister-president die weer eens met reces is... Zelensky komt wel op voor zijn volk. Geen dagje vrij.. en is overal, aan het front, in het ziekenhuis en in het buitenland om te lullen voor spullen..

Ouwe Semelaar | 01-08-23 | 09:29

In jouw optiek niet, want is Oekraïne geleid door de CIA.
Ik weet precies wat jij hiervan vindt.

Het tegendeel is het geval. De VS houden een diplomatiek kanaal open met de Russen, er wordt tamelijk serieus achter de schermen onderhandeld en het onofficiële standpunt van de Amerikanen is dat ze Poetin niet graag inruilen voor een allegaartje aan krijgsheren en door priovel;egers gesteunde oligarchen.

Beste_Landgenoten | 01-08-23 | 10:15

Als de drone is aangekomen kan de USA dit wel afkeuren maar dan is de plof al geweest. Bovendien doen de Oeks dit met drones van eigen makelij. Zolang zij hiervoor geen Amerikaanse wapens gebruiken zal het de USA een worst zijn.

liflafje | 01-08-23 | 10:18
▼ 3 antwoorden verborgen

Ik hoop niet op burgerdoden, maar af en toe een explosie in Moskou met wat rommel, lijkt mij prima om het geheugen van die mokovieten eens op te poetsen.

SterF... | 01-08-23 | 08:38

Tja, voor iedere raket van RU op een UKR burgerdoel er 2 terug sturen. Maar aangezien Putler niks om zijn bevolking geeft en het weer aangrijpt om te laten zien van: zie je wel. Heeft het weinig zin vrees ik. Meeste vatniks zijn toch te dom om te poepen en hebben het beter gekregen onder Putler dus die steunen hem wel. Ik hoor alleen van jongeren dat ze hem zat zijn. Alles boven de 40 vindt hem prima. Dus beter alle resources zetten op een zelfmoord commando om die idioot uit te schakelen.

Yoda von Siam | 01-08-23 | 08:36

“Attack, attack en when in doubt attack again”. Patton.

Schriever | 01-08-23 | 08:36 | 1

Afgekeken van veldmaarschalk Haig?

Dezenaamhier | 01-08-23 | 10:20

Er zijn verschillende visies. Prof Mackinder (the john Batchelor show) zegt dat Rusland kan worden verslagen, Mearsheimer beweert dat dat niet mogelijk is.
Ik weet het niet, sorry. Ik vind het allemaal tragisch en huiveringwekkend.

Van-Duyvenbode | 01-08-23 | 08:35 | 7

Afgezien van de Mongolen is Rusland - toen was er zelfs geen Rusland - nog nooit veroverd. Zolang de Russen willen vechten, kunnen ze niet verliezen.

Louter Leuter | 01-08-23 | 10:23

@Van-Duyvenbode | 01-08-23 | 08:41: van dat toetreden tot de NAVO is pas sinds de invasie van rusland serieus sprake, voor de invasie was een buffer een optie. Een land betrekken tot de NAVO om zo een kostbare oorlog te kunnen besparen (kan wel, maar escalatie naar een nucleaire oorlog is zo veel kostbaarder, dat het mogelijk meer afschrikt). Tot die tijd sloopt rusland op terroristische wijze vooral burgerdoelen, en dat moet met conventioneel spul hard neergeslagen worden.

Reagiertank | 01-08-23 | 10:25

Poetin ( en in het verlengde daarvan heel Rusland ) is een grote blufpartij. Hou er nou eens mee op, met dat gehuiver en gejank om "maar wat als"...
Als ze "ja maar als..." hadden willen of kunnen gebruiken hadden ze daar al vele malen de gelegenheid voor gehad want de rode lijnen die Poetin ( die btw "nooit liegt" ) keer op keer heeft getrokken nadat zijn vorige was overschreden hebben geen enkele consequentie gehad.
Hij gijzelt en chanteert de wereld al sinds 2004 met zijn blufpoker. Begrijp dat nou eens. Een kwaadaardige versie van de wizard of Oz dus.
Newsflash, Jan Klaasen en Katrijn is ook niet echt. Da's ook poppenkast met decors.

Graaisnaaiert | 01-08-23 | 12:52
▼ 4 antwoorden verborgen

Nice beaver.

Mr_Natural | 01-08-23 | 08:33 | 2

Thanks, I just had it stuffed.

sioux_ | 01-08-23 | 08:47
-weggejorist-
nsfl | 01-08-23 | 08:32

Dit is volkomen gerechtvaardigd tegenover een agressor die je land binnen is gevallen.
Oorlog moet geen éénrichtingverkeer zijn, degene die zijn buurland binnen valt, moet het op zijn eigen terrein voelen.
Wat mij betreft geven ze de Oekraïners ook lange afstandsraketten. Zeker zolang de Oekraïners ze keurig op strategische doelen afvuren, is het helemaal oké.

KeesBruin | 01-08-23 | 08:30 | 7

@panthoseen | 01-08-23 | 08:46: Als Oekraïne vandaag zegt, we geven ons over, dan is er vandaag vrede. Hoe simpel kan het zijn? Beide gaat niet gebeuren...

Ikdoemisschienmee | 01-08-23 | 10:50

Ik vermoed dat afspraken achter schermen tussen de vs en Rusland de reden zijn dat Oekraïne geen langeafstandswapens krijgt. 'Geen NBC Wapens inzetten, dan leveren wij geen atacms.' Of iets in die strekking.

Bad-Karma | 01-08-23 | 19:49
▼ 4 antwoorden verborgen

Haha, ik zie de eerste escalatier/poepertjes al wakker worden.

RandomAct | 01-08-23 | 08:29 | 1

Ja, en herinner je je nog, dat Duitsland en Japan immers óók niet zelf aangevallen mochten worden, nadat ze zelf een oorlog waren begonnen tegen de rest van de wereld?
Dat hele discours over het niet-aanvallen van Rusland heeft de Russen tot dusver enorm in de kaart gespeeld, helaas.
Dat moet maar eens afgelopen zijn.

KeesBruin | 01-08-23 | 08:32

Het "vredesbesprekingen" kamp vindt dit een escalatie. Nooit hoor je hen over de aanvallen op woonwijken in Oekraïne. Nee, als Oekraïne een droontje op een Russisch ministerie laat vallen zijn de rapen pas gaat. Escalatie! Oorlogshitsers!

Beste_Landgenoten | 01-08-23 | 08:29 | 9

Ach, Landgenoot, je mag het niet zeggen maar dit zijn wel de mensen die als het hier ooit weer misgaat ik als eerste preventief zou interneren. Je kunt niet en je agressieve buur bestrijden en ondertussen ook nog eens links en rechts om je heen kijken of er niet ergens een vrije denker of gulden middenweg rondloopt om je een mes in de rug te steken.of om te gaan zaniken "dat wij eigenlijk ook wel een beetje agressor zijn want...."
Misschien naief van mij maar niet gedacht dat er in dit land zoveel foute figuren zouden rondlopen.

Graaisnaaiert | 01-08-23 | 12:40

Het Hoge Commissariaat voor de Mensenrechten van de VN (OHCHR) maakte dinsdag bekend dat sinds de Russische invasie al 9.369 Oekraïense burgers – letterlijk: ‘ongewapende individuen’ – om het leven zijn gekomen en 16.646 burgers gewond raakten. Het VN-bureau voegt er in een noot aan toe dat de werkelijke cijfers waarschijnlijk „aanzienlijk hoger” liggen.

BenZen | 01-08-23 | 19:13

@BenZen | 01-08-23 | 19:13:
Een door het Kremlin aangewezen official heeft vandaag een rapport naar buiten gebracht waarin staat dat 4.8 miljoen Oekrainers uit de door de Russen veroverde en gecontroleerde gebieden zijn gedeporteerd naar Rusland zelf, waaronder 700K kinderen.
En dan zijn er nog mensen die de nuance durven te zoeken en goed proberen te praten waar Poetin mee bezig is.
Hint: je hoeft niet juichend achter Zelensky aan te lopen om te begrijpen en te veroordelen waar Poetin mee bezig is maar goed, zo werkt het kennelijk niet bij een hoop mensen.

Graaisnaaiert | 01-08-23 | 19:43
▼ 6 antwoorden verborgen

Zelensky overspeeld hier zijn hand en verliest hiermee de steun van Europa en de USA. Achter de schermen zal er wel het een en ander gaande zijn na deze uitspraak.

dubbeltjeopznkant | 01-08-23 | 08:27 | 9

@Peerkeoud | 01-08-23 | 08:50: De geallieerde bombardementen op Duitsland hadden i.i.g. niet het beoogde effect, namelijk het moreel van de Duitsers breken, hopen op een opstand tegen Hitler, want dat gebeurde niet.
De atoombommen op Japan waren een ander verhaal. Die hebben wel degelijk tot de capitulatie van Japan geleid, wat heel veel levens heeft gespaard, zowel aan geallieerde als Japanse zijde, hoe verschrikkelijk die atoombommen op zich ook waren.

KeesBruin | 01-08-23 | 09:29

@HA BIER!1! | 01-08-23 | 09:29:
Neen.
Rusland is nu de agressor, destijds was het Nazi-Duitsland. Appels, peren.

WasHetMaarMakkelijk | 01-08-23 | 10:02
▼ 6 antwoorden verborgen

Stap voor stap, gaat het. Zouden de Ruski’s een tactische nuke durven gooien?

Happy People | 01-08-23 | 08:25 | 2

Dan is het voorbij.
Met Rusland.

SterF... | 01-08-23 | 08:43

Nette reactie op het bombardement van burgerdoelen door Rusland in Oekraïne. Gericht, tot dusver zonder slachtoffers. Symboliek ook sterk: kritisch gebouw en steeds weer dat ene gebouw. Geeft vooral aan dat Putin niet in staat is zich hiertegen te verdedigen. Dat is een probleem voor hen en daar gaat hij last van krijgen..

Bankiertje | 01-08-23 | 08:23 | 2

Ik hoop dat Poetin last krijgt van een drone op z'n hoofd.

Usumani | 01-08-23 | 08:46

Twee keer per ongeluk dezelfde flat geraakt! Knap van Oekraïne. Wel leuk dat hiermee de Russische propaganda (die eerste keer zou het om een verdwaald neergekomen drone zijn gegaan nadat die geraakt was door de luchtafweer) te kakken wordt gezet.

Beste_Landgenoten | 01-08-23 | 08:23 | 2

U ziet het als een leuk spelletje poepkakken?
Ik hoop dat er een beter idee achter zit.
Hoe gaat het overigens met de wapenleveranties aan Oek? Nog steeds net genoeg om de oorlog gaande te houden? Uiteraard wil ik net zo graag als u dat de Russen zsm oprotten maar welk beleid er ook wordt gekozen, dit halfzachte laffe geopolitieke leveren van een handvol wapens is iets om je voor te schamen.

Bootvisser | 01-08-23 | 09:11

@Bootvisser | 01-08-23 | 09:11:
Eens. Biden en Scholz, enorme slappe zakken. En als inderdaad straks Trump wordt herkozen komt er helemaal niets meer uit de VS. Dus wij als EU zullen echt megastappen moeten zetten nu om onze eigen broek op te houden. Goddank dat de Zweden uit hun neutrale positie zijn gekropen en we de Finnen erbij hebben en dat de Polen wel weten waar ze met Russen aan toe zijn maar och och och, het geslampamper van sommige regeringsleiders. Niet te geloven.

Graaisnaaiert | 01-08-23 | 12:36

Dus UA chanteert de EU met meer burgerdoden in RU?

pollens | 01-08-23 | 08:21 | 2

Ja je mag ook niets meer tegenwoordig als je aangevallen wordt zeg. De brutaliteit.

tiku99 | 01-08-23 | 08:23

@tiku99 | 01-08-23 | 08:23:
EU is erg vatbaar voor chantage, vraag het de Noord Afrikaanse landen en Turkije maar.

Kaas de Vies | 01-08-23 | 08:25

Hoeveel kunnen ze er produceren per dag?
En die inslagen lijken relatief klein kunnen ze die dingen niet vullen met mosterdgas oid?

henniebal | 01-08-23 | 08:20

Dus deze oorlog gaan we nu in Rusland verder uitvechten.
Wat zou Rutte daar van gevonden hebben?
Nog steeds onze oorlog?

Nuchternederland | 01-08-23 | 08:18 | 6

@hagelkruis | 01-08-23 | 08:24: Wat lul je nou, man? Met je "laatste stuiptrekkingen van OekraÏne"? Oekraïne verweert zich kranig, en daar hebben ze het volste recht toe.

KeesBruin | 01-08-23 | 08:39

@hagelkruis | 01-08-23 | 08:24: Oekraïne is een souvereine staat sinds de val van de Sovjet Unie. Dat is het enige dat nu relevant is. Er wonen bijna geen Oekraïners meer in de omstreden gebieden omdat Rusland al 20 jaar bezig is om die te "Russificeren" , o.a. door Russische paspoorten te geven in combinatie met gratis geld. Rusland destabiliseert en annexeert haar buurlanden wanneer het daar mogelijkheden toe ziet. Dat zijn gewoon feiten die u middels eigen onderzoek kunt verifiëren.

Trekhaas | 01-08-23 | 08:41

@Trekhaas | 01-08-23 | 08:41:
Dat komt een hoop mensen met een ongezonde fascinatie voor sterke leiders en/of een fikse dosis zelfhaat/weg met ons niet uit, helaas.
Sec bekeken is er een partij de agressor ( en nee, dat is niet de Navo, dat is niet de EU en dat is ook geen Verhofstad of Van Baalen ) maar ja...

Graaisnaaiert | 01-08-23 | 12:31
▼ 3 antwoorden verborgen

Stoppen nu met die shit gasten! Vredebesprekingen, Donbass naar Rusland en een 2e koude oorlog allemaal prima. Maar deze escalatie dient nu te stoppen.

aero911 | 01-08-23 | 08:17 | 18

@aero911 | 01-08-23 | 12:46:
Trouwens, over "front" gesproken, bekijk even bodycam beelden van Russen in actie en bekijk bodycam beelden van Oekrainers in actie.
Als je dan nog niet weet wie je sympathie verdienen...

Graaisnaaiert | 01-08-23 | 12:54

@Graaisnaaiert | 01-08-23 | 12:54: Oh dat is het, we moeten op zoek gaan naar sympathie in deze oorlog. Juist! We kijken eigenlijk naar een soort van temptation Island of zo?

aero911 | 01-08-23 | 13:12

@aero911 | 01-08-23 | 13:12:
Bevalt het een beetje, opzettelijk de intentie van een tegel anders uitleggen? De meest luie en gemakzuchtige manier van tegelen, vergelijkbaar met advocaatje van de duivel spelen. Hopelijk heb je er binnen de eigen kring nog een beetje succes mee. Go get 'em, tiger!

Graaisnaaiert | 01-08-23 | 13:19
▼ 15 antwoorden verborgen

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Kansino. Hét online casino van Nederland.
Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online casino Nederland | LOESOE - nieuws en entertainment
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | CoinMart
online bookmakers in Nederland