Meer Voor Mannen. Spaanse militairen huilen bij afscheid van Oekraïense Leopard 2 Crews
Ja...
Snappen we. Beelden van ongeveer 21 mei. Spanje voorziet Oekraïne in totaal van 10 Leopard 2's en de boven- en onderstaande crews waren in Spanje om op dat wapenplatform te trainen. De eerste Britse Challengers 2's zagen we mogelijk al operationeel op beeld. Eergisteren verschenen de onderstaande eerste foto's van Leopard 2's in Oekraïne, zeer waarschijnlijk nog op trainingsgrond. Die 31 Amerikaanse M1 Abrams moeten nog in Oekraïne verschijnen, maar de training in Duitsland kan elk moment beginnen.
Komt binnen deze hè?
Vaarwel
De eerste Leopard 2's in Oekraïne, waarschijnlijk nog op trainingsgrond
Social
Reaguursels
InloggenHelden! Vaya con Dios!!
Natuurlijk is Oekraïne geen geweldig land, het is dezelfde shitzooi als voorheen en tot op het bot corrupt. Maar wel goed te gebruiken om het saamhorigheidsgevoel binnen de EU aan te wakkeren; meer is het niet.
Dus als je een land niet in de EU wil dan mag Poetin het binnenvallen? En ik vind Oekraïne helemaal niet verantwoordelijk. Omdat ze bij de NAVO willen?
Ah dus een land is nu zelf verantwoordelijk als het wordt aangevallen, omdat het lid zou willen worden van de EU? Want zoiets is een reden voor een buurman om je land te willen vernietigen?
Ik help je uit de droom. Een paar dagen geleden liet Poetin en historicus opdraven, met oude kaarten en al, om op TV te laten aanwijzen dat Oekraïne eigenlijk geen land is maar behoort tot Rusland. De EU is niet eens een factor. De NAVO ook niet. Poetin meent simpelweg dat Oekraïne als land en staat toebehoort aan hem. Omdat Oekraïne daar anders over denkt moet het land kapot gemaakt.
Stel, Luxemburg wil graag deel worden van de Lenebux, een economisch blok met België en Timboektoe. Maar Frankrijk begint een oorlog omdat ze dat niet zou willen. Is dat dan de schuld van Luxemburg?
oorlog zit in het DNA. Dat haal je er (nog) niet uit. Onderdeel van onze stupiditeit.
@Beste_Landgenoten | 26-05-23 | 07:16: ik help je even uit de droom: vanuit Russisch perspectief gezien heeft ‘het westen’ het Ribbentrop en Warschau pact geschonden. (Ja, zover terug moet je in de geschiedenis). Vanuit Russisch perspectief heeft ‘het westen’ sinds de wende steeds meer van het Groot Russische Rijk geknabbeld zoals ooit bedoeld was. In 2013 weigerde Janoekovitsj het associatieverdrag (toetreding tot de EU) te ondertekenen waarna er protesten uitbraken en de EU gezinde komiek president kon worden. (Riep daar iemand CIA?) tóen werd er wederom gewaarschuwd door de Russen, maar werd er wederom niet geluisterd.
Stel: je buurman verplaatst iedere keer de schutting tussen jullie tuinen, laat je dat dan ook over je heen gaan?
Nb: bovenstaande is vanuit Slavisch perspectief door een potentaat met Napoleon complex. Deze oorlog is weerzinwekkend, verschrikkelijk en totaal kut en nergens goed te keuren. Echter zoals altijd dienen de (historische en economische) belangen van beide zijden bekeken te worden alvorens er ook maar enigszins sprake kan zijn van vrede.
Zo, nu koffie.
De schutting tussen jullie tuinen? Nee de schutting in de tuinen van de buren. Het zijn niet Poetins "tuinen". Daar zit hem het verschil tussen jouw visie en de mijne. Jij vindt blijkbaar dat Poetin rechten heeft op de tuinen van zijn buren. Als zij een schutting willen zetten is dat hun zaak. En geef toe, iedereen zou een hoge schutting willen als Poetin je buurman is.
@Beste_Landgenoten | 26-05-23 | 07:16: op diezelfde kaart bestaat Rusland ook nog niet.
@Justin_Case | 26-05-23 | 07:57: Gelukkig denken de Italianen niet meer vanuit Romeins perspectief.
"mbeciele oorlog gevoed door Amerika."
Misschien je kop eens uit je reet trekken, wappie? Wie viel er ook alweer wie binnen?
Samen hard gewerkt tijdens de training en bij afscheid weten ze dat ze hun maten mogelijk gaan verliezen op het slagveld.. niet grappig, wel de realiteit.
Mijn respect voor deze jongens, in asgard staat het bier alvast klaar. Mooie mythologie trouwens. Enfin, laten we hopen dat de Leopards het op de Oekraïense steppen goed gaat doen.
Vanavond drinken we er een paar op die strijders. Afgesproken?
Is het niet Leopards 2?
Kan me er iets bij voorstellen. Die Spaanse militairen weten als geen ander welk risico deze Oekraïnse militairen lopen die ze naar hun beste geweten intensief hebben getraind en leren kennen. Velen zullen ze, het blijft oorlog, nooit meer iets van gaan vernemen omdat ze zullen sneuvelen in die tanks. Militairen zijn ook maar mensen, een traantje wegpinken is dan doodnormaal lijkt me.
Mee eens.Denk ook dat de band tussen militairen onderling sowieso sterker is dan gemiddeld.Juist door het risico van het vak
Het is oorlog, geen theater.
Beide
Niet onze oorlog,.. al wordt er hier het grootste theater van gemaakt
Er is gelukkig maar 1 vrouw in mijn leven die mij probeerde te kleineren op het schoolplein na een uitvaart omdat ik het lef had mijn tranen de vrije loop te geven tijdens de uitvaartplechtigheid van een paar maanden oude baby van klasouders die gestorven was aan een wiegendood , haar blik toen ze mij probeerde te kleineren zal ik nooit vergeten en vergeven, de bitch.
Die spaanse emo tijdens afscheid van militaire kameraden is vergelijkbaar.
@Wiezewalakristalix | 26-05-23 | 00:50: Ja omdat ik ook veteraan ben dus ik ken die emotie en dat roept weer andere emotie op die ik dan van mij afschrijf zoals hierboven zodat ik er niet in blijf hangen met ptss als mogelijk gevolg.
Ptss is heftig.. het zakt meestal ook weer weg trouwens. Jammer voor je man, blijven volhouden en vooruitkijken is mijn device...
@Unsinkable-Sam | 26-05-23 | 01:15: Ter voorkoming van ptss, heb het wonderbaarlijk niet.
En als schrijven of praten niet meer wil ga ik een lekker potje muziek luisteren, youtu.be/eovMuxGqyGQ en dan is mijn dag weer goed.
Bijna iedereen vergeet te melden waarom wij zo vooraan staan met de F16's... dat heet MH17, we kunnen nu ook iets serieus neerleggen. Ik vind iig meaui.
Hoe doen we het, defensie kapotbezuinigen en toch weer voorop lopen op het wereldtoneel. Zo knap!
The Germans is lid van wrekersclubje D66? Ok. Dat was toch die ‘pang pang’ adviserende partij bij tekort aan ammu?
Keestel-Pro zal wel komen met Boys don't cry van The Cure over mannen die huilen, dus hier een paar nummertjes van The Clash. Oh mijn god, wat waren die lui links.
Spanish Bombs youtu.be/Ul0uJfhywW8
Straight to Hell youtu.be/t7SvtikTkrM
Washington Bullits youtu.be/D1LhlVtbW_U
Ik ga voor Straight to Hell. Prachtig nummer.
Ben ik de enige die niet snapt wat er in sommige filmpjes gebeurt? Die handdruk tussen die mevrouw en meneer bijvoorbeeld. Geen idee.
Dat is een (slechte) glitch transitie. Was begin dit jaar populair op tiktok. Idee is dat een man (denk ik) hand wil vashouden van mooie vrouw maar dan komt de glitch en is hij werkelijk in een loopgraaf aan het vechten.
@sjef-van-iekel | 25-05-23 | 23:59:
Dank! Weer een trend die geheel aan mij voorbijgaan is.
Hier idem,maar door uitleg Sjef snap ik hem.
@sjef-van-iekel | 25-05-23 | 23:59: Ik zie het als afscheid van zijn vrouw die hi verlaat om de strijd aan te gaan aan het front.. zich losrukken uit het normale leven niet wetend of hij terug zal komen .. grote symboliek..
@Smoelensmid | 26-05-23 | 01:28: symboliek zeker. En waarheid voor velen.
@Smoelensmid | 26-05-23 | 01:28:
Ik zie.
Ruwe bolsters, blanke pit!
Oorlog is toch ruzie tussen twee landen/stammen/volken/buren?
In de krant wordt vrij luchtig bericht over de oorlog aldaar.
Volgens mij is hier meer sprake van een vijandige invasie, waartegen diegene tegen wie het gericht is, alles mag inzetten.
Maar het ergste, vele, vele slachtoffers en hun nabestaanden, en voor wat.
In mijn kennelijk kleine wereld, waar ik erg blij mee ben, had ik nooit meer een oorlog op dit continent verwacht.
Ik snap het gewoon niet. Laat elkaar.
Ik kan me wederom niet goed verwoorden, excuses.
Bedankt voor deze mooie woorden...
Mss kunt u uw emotionele schrijfsel ook naar dhr. Putin te Kremlin sturen?
Of huilen ze omdat ze weten dat ze er achteraan moeten?
De hoeveelheid reacties bij een ukraine topic is trouwens flink achteruitgegaan tov een jaar geleden.
Als ze echt gaan winnen komt dat helemaal goed.
Chris Rea - Road to Hell
www.youtube.com/watch?v=OcW-BSEB3ng&a...
Hebben ze er vooraf een tijger in gestopt?
Daar wordt men hard van. Wie Kruppstahl. Aber het schijnt dat men ook ineens schnell kan laufen.
youtu.be/aLwyNp8Lzdk
@Oprisp | 25-05-23 | 22:19: U bent duidelijk niet bekend met die tijger in de tank.
@Niet_Van_Hier | 25-05-23 | 22:23: Hulde ! Dank voor de link. Ik had er geen idee van dat die reclame zou oud was. De tijger zag je nog overal tot in de jaren '80.
@Nonkel Frituur | 25-05-23 | 22:28:
Ouder zelfs, "De `Esso'-tijger bestond echter al veel vroeger. Hij maakte zijn debuut op een poster van `Esso Extra' in het Verenigd Koninkrijk in 1952: realistisch, fier en verre van vriendelijk."
@Nonkel Frituur | 25-05-23 | 22:24: Ach joh. Vroeger bij de commando's moesten we tijgeren met een tijger. Als ik uit de kroeg kom heb ik daar nog steeds profijt van. Ik kan zeggen dat ik flink ben afgezwaaid.
@Niet_Van_Hier | 25-05-23 | 22:33: Zonet even opgezocht, en de tijger is nog véééél ouder, meer bepaald van omstreeks 1895, toen 2 bestaande Noorse firma's samen Esso Noorwegen gestart zijn. De ene firma koos een tijger, de andere een olifant. De tijger bleek het populairst, en die heeft Esso behouden.
@Oprisp | 25-05-23 | 22:39: geboren met veel fantasie
Slecht voor het klimaat, die tanks.
Vooral die M1 Abrams. Dat is een ware 'gas guzzler.'
Stikstof creator. Maar dat gaan wij solidair compenseren! Op die manier vechten we toch maar mooi mee.
Elkaar kapotschieten is ok, maar dan wel graag klimaatneutraal.
Wist je dat we de hele wereld te eten kunnen geven van het bedrag dat deze oorlog inmiddels kost? Dat wij waarschijnlijk al nederzettingen op de maan én op Mars hadden gebouwd als we geen oorlogen voerden? Als ik antwoord op één vraag zou willen krijgen, dan is het wel vanaf welk jaartal wij als mensen stoppen met ons als een stel bloeddorstige apen te gedragen. Duizenden jaren voeren wij al oorlog met elkaar, en na duizenden jaren hebben wij er niets van geleerd. Conclusie: We zijn debiel.
Dan eten we ons buikje rond, poepen nog meer kinderen uit.
Het nooit helemaal goed doen, dat is ons lot.
Eigenlijk leefden alleen natuurvolkeren in harmonie met de wereld (niet per se met elkaar maar dat is onderdeel van de harmonie want moeder Gaia is een bitch)
Je geeft het antwoord al zelf. Geld. Oorlog is geld.
wist je dat je dat allemaal niet kon doen als we Putin zijn kunnen laten gaan
Ja maar !
Mijn denkbeeldige vriendje is beter dan de jouwe !!!!11!
Ergens wel fijn dat ons debiele gedrag er ons van weerhoudt als een sprinkhanen plaag door het heelal te bewegen. Een verneukte planeet volstaat.
ONder wiens bestuur zouden we moeten leven wanneer we ons niet verdedigden tegen de woeste stammen, spanjolen, roofriddersd, fransen, duitschers of russen.
Had de Nederlandse minister president onlangs tijdens nationale dodenherdenking geen onderhandelingen gevoerd over wapenleveranties en zelfs training voor jachtvliegers op F16’s en de levering van die toestellen? Nou dan.
*dit nooit meer*
Es geht los... Nederland neemt het voortouw in het opleiden van Oekraïense F16 piloten aldus de Amerikaans Minister van Defensie. Denemarken, België en anderen sluiten zich bij deze coalitie aan.
www.telegraaf.nl/nieuws/1767913549/vs...
Edit: Oekraine heeft recent ook nog een of ander fregat op de Zwarte Zee naar de kelder gejaagd. De vaart zit er weer lekker in!
@Aristotalloss | 25-05-23 | 22:34: Het zou gaan om het Russische spionageschip Ivan Khurs. Oekraïne heeft vanavond beelden vrij gegeven.
www.youtube.com/watch?v=VZETa0ZJc4I&a...
@Aristotalloss | 25-05-23 | 22:50: Wel vreemd. Die schuit is alleen bewapend met mitrailleurs. Op het eerdere van de drone die vernietigd wordt, lijkt een snelvuurkanon te zien.
inderdaad, die heeft hij niet gevoerd
Goed zo jongens en nu...aanvalluh!
Oorlog is hip tegenwoordig. Elke dag praten ze op de T.V of dat we de oorlog moeten winnen. Anders staan ze de Russen binnen 48 uur op de dam. Jaren defensie uitgekleed en nu doen of dat we qua leger wat voorstellen.
Levensverwachting van tankpersoneel op het slagveld is zeer laag. Bij moderne oorlogvoering een paar minuten.
Klopt ben zelf verkenner geweest 13 Z.V.E. Voor de eenheid uit verkenningen uitvoeren. Nu met al die drones kansloos.
Welnee. Zo’n nepwaarheid die al sinds de jaren 80 rond gaat.
Zet die verwachting even uit op een oorlog die inmiddels meer dan een jaar duurt in termen van slachtoffers op een kansverdeling. Je komt al gauw een paar miljard soldaten tekort.
Het heet tactiek. Wat de Russen niet kunnen en waar de Amerikanen nu ook naar kijken. War's a Bitch.
@Muxje | 25-05-23 | 21:59: Dat is 20 jaar voor u geboren bent?
Met die russiche tanks zeker, bijvoorbeeld die Britse die heeft 50+ van die handraketten overleeft, en je kan lekker schijten als je Russen afknalt dus als ze niet gaan van de boem dan wel van de stank...
onzin, men rijdt maanden rond.
Kameraden uitzenden. Vaya con Dios.
Nee, doet mij absoluut niks.
#stopthewar
Go to war again
Blood is freedom's stain
Don't you pray for my soul anymore
(Iron Maiden)
Is it right to believe
In the need to be free
It's a time when you die
And without asking why
Can't you see what they do
They are grinding us down
They are taking our land
That belongs to the clans
(The Clansman)
Drooling fingers, panic buttons
Playing with missiles like they're toys
There's easy money, easy jobs
Especially when you build the bombs
That blow big cities off the map
Just guess who profits when we build 'em back up
Dead Kennedys - When Ya Get Drafted
Propaganda death ensemble
Burial to be
Corpses rotting through the night
In blood laced misery
Scorched earth the policy
The reason for the singe
The pendulum it shaves the blade
The strafing air blood raid
(Slayer)
Oorlog is stom
Oorlog is nie lachuh nie
Het is achterlijk, achterhaald, achterbaks, achteruitgang en nog veel meer met achter.
Vandaag weer 106 gevangen Ukrainers thuis gekomen. Ook mooi.
REAGEER OOK