Roemenen koploper onze boetes niet betalen

Ze moeten immers eerst uw portemonnee jatten om überhaupt te kúnnen betalen
Wij zijn natuurlijk het braafste jochie uit de klas. De teacher's pet. Zodra er een twee jaar oude boete van de autostrade op de mat valt tikken we meteen af. En weet u wie dat niet doet? Eigenlijk iedereen, behalve Nederlanders. Roemenen, Fransen, Ieren, Grieken, Spanjaarden. Al die schraalhanzen die ónze boetes niet betalen. En gelijk hebben ze. Verkeerspsycholoog Gerard Tertoolen: "Wat ook meespeelt is dat men de pakkans in Nederland minder groot acht en daar kan ik ze – ondanks deze cijfers – geen ongelijk in geven." Tot slot nog een leuk cijfertje: in 2022 deelde Nederland 8.513.042 verkeersprenten uit, oftewel gemiddeld 22.337 per dag. Denk daar maar eens over na als de boetes hoger worden OMDAT ER TE WEINIG BONNEN WORDEN UITGEDEELD.
Reaguursels
Inloggen— Wanneer kan de boete in Nederland worden geïnd?
EU-lidstaten kunnen over en weer de inning van een boete overdragen aan Nederland. Voorwaarde is dat deze mogelijkheid in de nationale wetgeving van de lidstaten is opgenomen. Deze wetgeving is in alle EU-landen opgenomen in de nationale wetgeving, behalve in Griekenland en Ierland. Deze inningsprocedure geldt niet voor de niet-EU-landen zoals IJsland, Noorwegen en Zwitserland.—/
Zometeen krijgt Nederland nog een boete voor het niet halen van de klimaatdoelen, omdat we hier alle huisvuil en giftige rommel uit Rome af te lopen fikken. Geen probleem ! Boete afwentelen op de beslistingbetaler, en de batem en winsten privatiseren. Niets verbaast me meer.
Voor foutparkeerboetes van buitenlandse kentekens steevast een wielklem is al een begin.
We zijn niet gelijk, dat klopt. Wel gelijkwaardig. En op die basis mag ook zo'n pedante lul van adel gewoon aangehouden worden.
Alleen: er zijn nu andere inconsequenties aan de orde. Zo wordt er heel veel meer gedoogd van bepaalde doelgroepen met een zeker profiel (ik druk mezelf maar voorzichtig uit om een ban te voorkomen), en wordt een pro-actieve aanpak van die groepen verboden. En zo kan ook een Oostblokker hier gerust inbreken, scheuren over de weg, zakkenrollen et cetera (wat overigens destijds bij het openen van de grenzen werd weggewoven: welnee, dat zou niet gebeuren). Pakkans en strafmaat zijn beiden hilarisch laag voor hen.
Als je hier als 'buitenlander' automatisch bekeurd wordt omdat je door rood rijdt, de max snelheidslimiet overschrijdt of parkeert waar het niet mag, vervolgens niet betaalt omdat je denkt: ik zit toch weer lekker in Frankrijk, Polen, Roemenië, etc, dan zou er toch allang een EU regeling in Brussel gemaakt moeten zijn, die EU-lidstaten verplicht hun eigen aso onderdanen te dwingen die buitenlandse bekeuring wel te voldoen?
Nog sterker die regeling is er ook, alleen de overheid in Nederland gaat erachter aan om de eigen bevolking te maaien. In de andere landen doen ze dat niet.
@ariedeknaller | 09-05-23 | 16:21:
ANWB: Wanneer kan de boete in Nederland worden geïnd?
EU-lidstaten kunnen over en weer de inning van een boete overdragen aan Nederland. Voorwaarde is dat deze mogelijkheid in de nationale wetgeving van de lidstaten is opgenomen. Deze wetgeving is in alle EU-landen opgenomen in de nationale wetgeving, behalve in Griekenland en Ierland. Deze inningsprocedure geldt niet voor de niet-EU-landen zoals IJsland, Noorwegen en Zwitserland.
Overigens qua Duitsers: de hardrijders zijn de nieuwe Duitsers. Ook daar net als hier schijt aan regels. Uit eigen waarneming.
Je zou er boos over kunnen worden, want vermaledijde buitenlanders, maar aan de andere kant kunnen die teringlijers van het CJIB van mij aan het gas. Want het gaat ze niet om verkeersveiligheid maar om het innen van geld. Het bericht van een aantal weken terug over het verhogen van boetes zegt mij genoeg. Geld binnenharken voor de staatskas is het primaire doel, alle praatjes over verkeersveiligheid ten spijt.
De miljarden die de staat tekort komt vanwege de hogere exoten-instroom daarom moet er extra geld binnengehaald worden.
"onze" boetes.
Automat van EU
Kenniseconomie
Niks "van ons" bij.
Het stikt in NL van de camera's op snelwegen en parkeercontrole. Hoe moeilijk kan het zijn om buitenlandse auto's in beslag te nemen bij meer dan 1000 euro aan boetes?
Verkeerspsycholoog. Nuf said.
Het is bijna van Kooten en de Bie...
LOL! Dat was 't eerste waar ik ook aan dacht!
Er blijkt dus ook een mannelijke versie van een kakmadam te bestaan.
De meneer van adel lijkt wel wat op autistische Kees Momma.
In Frankrijk maakt een titel nog wel uit. Op motorvakantie werd baron van Voorst tot Voorst na zien van het paspoort een paar keer mooi ontzien. (wij noemden hem van Fust tot Fust)
Welja, vertel d'r ook nog even bij waar de baste man z'n stulpje huishoudt.
NIET doen dus. loose lips..
@hallevvezool | 09-05-23 | 12:32: Zonder voornaam weet niemand toch iets.
@bitterpete | 09-05-23 | 13:18:
Nou, nee. Zoveel zijn er niet van. Vind ook beter om alleen "een baron" te gebruiken. Beter nog: iemand van adel, want hoeveel baronnen kent Nederland nu helemaal. Stuk minder dan graven.
De man heeft wel een beetje gelijk raar genoeg: "Dat mensen zoals ik VROEGER niet van de straat werden gehaald". Oké, HEEL vroeger kneep men inderdaad bij mensen van stand een oogje dicht en dacht men wel na om die niet lastig te vallen. Alleen is deze adellijke meneer in dit opzicht niet helemaal met de tijd meegegaan.
Maar boetes, die kunnen toch gewoon met alle te maken bijkomende kosten via een aan te wijzen deurwaarder in een betreffend land internationaal worden verhaald? Of gebeurt dat gewoon deels of helemaal niet?
Ik heb nog een boete uitstaan in Roemenië, die is bij deze dan verrekend.
Pro-tip: mocht u een bon ontvangen uit uit een zeuro land, weet dan dat u recht (!) heeft op communicatie in uw eigen taal. En u spreekt Fries. Dat is een officieel erkende taal in Europa. Vraag dus in reactie om een vertaling in het Fries.
Daarna hoort u er niets meer van.
Als ik in de bibliotheek naar boeken in het Mokums vraag hebben ze 3 boekies.
Alle 3 van Nijntje.
Nee hoor. Dat is pas als de begane overtreding zodanig zwaar is dat u in persoon voor de rechter dient te verschijnen.
Meneer is de weg kwijt.
Roemenen zijn gewend om verkeersboetes direct bij de agent af te rekenen in contanten.
Pro tip voor vakantieganger: Als ze vragen of je het terplekke contant wilt regelen of dat je het op het bureau uit wilt leggen, altijd terplekke betalen. Eigenwijze Nederlanders die overtuigd van hun onschuld de boete willen aanvechten kunnen zo maar een paar dagen vertraging ondervinden op hun vakantie.
Goede tip inderdaad. Op het bureau moet je 4 agenten ineens te vriend houden met wat keiharde pegels.
Ik snap ook niet waarom je met een Pools, Roemeens of ander kenteken heel lang in Nederland kan rondrijden. Velen wonen hier maar hebben buitenlands kenteken omdat dat goedkoper is.
Prioriteiten van de Overheid. Ga maar eens 1 dag met Duitse Exportplaten in NL rondrijden. van de A12 tot Alkmaar. Dan word je 7 maal aangehouden onderweg.
Omdat fuck Nederland. Daarom. Wegenbelasting, verzekering, apk....
Doei! Das alleen voor Nederlanders.
Ze wonen zgn niet permanent in Nederland. 95% van de Roemenen heeft een eigen huis in Roemenie, daar staan ze ingeschreven terwijl daar ook familie woont. En ze gaan elke 6 maanden ofzo terug. Precies uitgerekend welke voordelen in beide landen gehaald kunnen worden.
Wat u zegt is niet waar. Wij hebben een auto met een Russisch kenteken. Omdat deze hoofdzakelijk in Moskou in de opslag staat heb ik onderzocht om deze naar NL te halen. Binnen een bepaalde tijd dien ik de auto bij het RDW te laten keuren. Ik dien belasting te betalen waardoor de auto te duur wordt. Iedereen in ons dorp weet dat wij naast de Nederlandse ook de Russische nationaliteit hebben. Ik kan het theewater opzetten en wachten op de politie die het zaakje komt controleren.
Ook u kunt uw Belgische of Duitse BMW op uw vakantiehuis in België of Duitsland registreren. Alleen, niet zeuren als u een naheffing Motorrijtuigenbelasting krijgt.
Meneer Prins woonde in Naerden als ik mij goed herinner. Een held.
Volgens mij is het al heel lang misbruik van bevoegdheid; de bevoegdheid om bonnen te schrijven - en om de tarieven vast te stellen - is gegeven t.b.v. de verkeersveiligheid en niet ten behoeve van (extra) inkomsten.
Te weinig boetes uitgeschreven. Leve het telewerken. Iedere dag dag je niet met de auto naar je werk gaat, neem de kans op een bon heel sterk af.
Lekker chirurg spelen via het internet....
Lekker bouwvakker zijn vanuit het huis...
@Is dit nog nieuws? | 09-05-23 | 11:51: Als antwoord op dat laatste, jawel dat kan, met de nieuwe technieken: www.rtlnieuws.nl/nieuws/video/video/5...
"In het Duitse Heidelberg wordt het grootste 3D-geprinte gebouw van Europa ontwikkeld. Hiermee vervangt de robot wel tientallen bouwvakkers. Binnen 140 uur moet de robot klaar zijn."
Op dit soort momenten mis ik Van Oeffelen. Een beetje.
Ik denk dat ik onder de tegel die ik nu bak heb gelegen want ik kende dat hilarische filmpje van meneer Prins niet.
Roemenen rukken op. Belgie is vol,
"Al vijf jaar lang voeren de Roemenen de ranglijst aan van de herkomstlanden van nieuwkomers in België. In 2017 vestigden zich ruim 18.000 Roemenen in ons land. Daarmee was de Roemeense immigratie bijna het dubbele van de Nederlandse en drie maal zo groot als de Syrische, Marokkaanse of Poolse instroom."
Pas het begin, begrijp trouwens niet dat er hier in/vanuit het dorp een paar Roemenen al 4 jaar met hun Roemeense busje/kenteken blijven rijden/klussen. Betalen die geen wegenbelasting/kentekenregistratie voor bedrijven etc.etc.etc.???
Rommeltje is het.
Roemenen en Polen zijn geen migranten in de zin dat ze als EU-lid vrij verkeer van vestiging en werken hebben in NL, dit in tegenstelling tot de massale instroom van veiligelandiers uit Marokko, Algerije, Tunesie en nog een hele rits Afrikaanse landen.
@hagelkruis | 09-05-23 | 11:40: Nee. Die betalen wegenbelasting etc in Roemenië. (Zo zou het moeten). Waarom denkt u al die buitenlandse vrachtwagens met Nederlandse aanhangers erachter hier op de wegen. Scheelt geld.
Wat een pedant mannetje! Is een redelijk oud filmpje, dus ik kan me voorstellen dat ie momenteel in het rusthuis zijn bodes en pages ook aan het uitkafferen is...
Ergens wel gelijk en wraakroepend dat de popo wel makkelijk scoort door de brave burger te beboeten voor een kleine misstap, terwijl we vaak het idee hebben dat grote *echte* criminelen buiten schot blijven.
Ik zag die man laatst nog bij de voedselbank
De VVD tolereert geen frauderende Roemenen.
"Keihard aanpakken dat tuig" al gehoord van kakelkip?
Oh, gelukkig.
Een beetje Nederlandse boete kost de Roemeen z'n halve Nederlandse uitkering. Terwijl een boete van daar ons slechts 15 seconden stoken kost.
Ik dacht even aan de still te zien dat Henk Spaan uit die auto stapte.
Waarom zou je ook als Roemeen.....?
Andersom zouden Nederlanders daar behaalde boetes toch ook niet betalen?
Nou ja, die drie roepies kunnen er ook wel vanaf he.
"Roemenen koploper onze boetes niet betalen''
Nou wil ik best geloven dat veel van die Balkanfiguren Nederland beschouwen en behandelen als een 'gratis pinautomaat' - ik denk aan de beruchte 'Bulgarenfraude' met toeslagen, die leidde tot een veel strenger toezicht, waardoor uiteindelijk ook onschuldigen de dupe werden in de zg 'toeslagenaffaire' - maar ik heb al die linkjes hierboven aangeklikt en nergens lees ik dat Roemenen 'koploper' zijn in het niet betalen van verkeersboetes.
Dus óf ik wil ergens duidelijk lezen dat uit onderzoek is gebleken dat eea inderdaad zo is, óf GS maakt zich hier schuldig aan goedkope stemmingmakerij tegen Roemenen.
Lees het Telegraaf linkje nog eens rustig door.
Roemenen of Bulgaren, meestal gaat het om zigeuners. Een pot nat derhalve.
@Boeloeboe | 09-05-23 | 11:23:
Dat kan ik niet, want ik ben geen abonnee. Maar kun je eventueel dan de relevante passage koppiepeesten? En natuurlijk waar de T de info vandaan heeft?
@Dr_Johnson | 09-05-23 | 11:28:
archive.is/c2OFr
@Dr_Johnson | 09-05-23 | 11:28:
Bypass Paywalls Clean.
@Boeloeboe | 09-05-23 | 11:32:
Aha. Dank.
"In tegenstelling tot beboete Roemenen van wie slechts 42,2 procent de bekeuring uiteindelijk ook betaalde.''
Dan klopt de kop van dit GS artikel en trek ik mijn ''goedkope stemmingmakerij'' bij deze weer in.
Ik heb het even gegoogeld:
www.welingelichtekringen.nl/geen-cate...
Zij hebben het weer uit de Telegraaf.
@grietmetgroenefiets | 09-05-23 | 11:43: Oh, dan is het waar.
@Red shirt | 09-05-23 | 12:04:
Kranten kunnen er inderdaad wel eens naast zitten, Red shirt, ook de T, maar het lijkt er toch wel heel erg op dat de T al die getallen en percentages van het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB) heeft.
De info van de T in twijfel trekken omdat die je niet bevalt, is wel erg makkelijk en goedkoop.
Een kleinzoon van deze man was twee jaar geleden met vrienden op Mallorca vakantie aan het vieren.
Je zal maar zo'n pedante hufter als buurman hebben.
Acht het niet onwaarschijnlijk dat ze hem net op een verkeerd moment zijn tegengekomen maar als buurman best prettig is
@jeweettochniet | 09-05-23 | 11:25: Je kunt waarschijnlijk altijd voor een fles whisky bij hem terecht als de jouwe op is en de slijterijen dicht zijn.
Misschien dat we in dit geval eens een voorbeeld moeten nemen aan de Hongaren. Die besteden het innen van boetes bij buitenlanders uit aan een private partij.
C'est bon.
Leuke verkleed-rol van Kees Momma.
Ze werd nog net niet voor rot mof uitgemaakt. youtu.be/hwnoPzhjc_w
@J.P.Drapeau dat ze ik ook al. Jij was eerder.
Sandertje kan helemaal geen bon krijgen want hij kan nog niet met zijn beentjes bij de pedalen...
maar wel WW en ZW uitkeringen van UWV naar Roemenie, Bulgarije
U kunt toch zien dat ik van d66 ben??
Haha
Grappig filmpje
Hij is niet van D66, hij is van VOLT.
plot twist die man is helemaal niet van adel.
Lol, ‘dat mensen zoals ik’. Wie zijn die mensen?
Niet criminelen dus, die zien er anders uit.
Dit zijn nou die mensen die wél op de VVD en D66 stemmen. We Got Him!
@elfenstein | 09-05-23 | 11:11: Ach in die tijd stemde ik ook nog VVD. Hopelijk duiken er geen filmpjes op.
D66 ers met een adelijk verleden.
@small_town_dad | 09-05-23 | 11:20:
*super-8 projector afstoffen doet*
Altijd lachen als je weer zo'n Fransman vol over de trajectcontrole ziet knallen. Maar ja als ze toch niet betalen.
Andersom lacht de Fransman nog harder als hij u ziet rijden want hij weet dat u wél moet dokken..
@Kartelmaster2000 | 09-05-23 | 11:15: Ligt volgens mij aan de regio in Frankrijk. Ben bij Calais geflitst vorig jaar en die kreeg ik wel thuis, maar in zuid Frankrijk zo vaak geflitst, keer of tien in twee jaar tijd en nooit thuis gehad. Spanje en Italië hetzelfde, ook nooit ontvangen.
@Sinterbikske | 09-05-23 | 11:19: Die Italiaan ligt pas na een jaar of 4 in de brievenbus.
Ik denk dat de buitenlanden onze boetes ook wat overdreven vinden, en dat de autoriteiten aldaar daarom niet erg happig zijn om mee te werken.
Ja dit dus... Nederland werkt wel mee aan het innen van buitenlandse boetes, maar andersom gebeurt dat over het algemeen niet. Ik ken een Franse meid die met een Frans kenteken in Nederland woonde en nooit voor parkeren betaalde. Hele handschoenenkastje zat volgestouwd met boetes. Toen ze de auto in Frankrijk verkocht heeft ze de koper wel aangeraden om het kenteken te veranderen - dat kan daar als je in een ander arondissement woont..
En dan die agente helemaal geen slok whiskey aanbieden maar de hele fles zelf opzuipen, wat een kniepert.
Heb er nog een uit Portugal liggen van vorige zomer, 8 euro. Het is bijna onmogelijk om die vanuit het buitenland te betalen, nooit meer iets over gehoord verder ook.
Tsja, helaas worden wij niet meer zo behandeld als voor de oorlog. Welke oorlog weet ik niet meer.....
U lijdt aan Russofobie, vanwege de oorlog van het Westen tegen Rusland. Daarom.
Nog niet zo lang geleden kreeg ik een schikkingsvoorstel, van een Nederlands bedrijf, voor een bon voor een verkeersovertreding die ik in Belgie had begaan. Dan moet het toch mogelijk zijn om hetzelfde in Roemenië te doen? Dat is toch ook een EU-land?
Ik pakte pas een parkeerbon in Helsinki en onlangs in Nederland. Ja ik weet het, dom dom.
De boete in Helsinki: 60 euro
De boete in Nederland: 110 euro + 9 euro administratiekosten.
Kosten van levensonderhoud zijn door de bank genomen 20% hoger in Finland. Maar onze boetes moeten kennlijk 2 keer zo duur zijn..
We lijken gekke Henkie wel in dit land!
"Lijken"
eens
In Finland wordt je boete bepaald op basis van je inkomen. Geen idee hoe ze dat met een buitenlander doen, dus laagste categorie misschien?
Geweldig dat filmpje. De heer denkt echt dat hij een heel belangrijk mens is. Zijn er veel van in Nederland.
Ik denk het niet, ik ben het gewoon. Zou iedereen eens een voorbeeld aan moeten nemen.
Het is waarschijnlijk de vader van die jongen die videofilmpjes voor kleine kinderen maakt.
@BobDobalina | 09-05-23 | 11:04:
Hij blijft wel keurig. Komt me bekend voor trouwens, die man. Geschoold als Rentmeester toevallig?
@BobDobalina | 09-05-23 | 11:04: Ja, herkenbaar. Ik weet het ook van mezelf.
Laatste verkeersboete was jaren geleden in D, lette even niet op en reed 34 waar 30 was toegestaan. Boete was 11 euro meen ik, incl admin kosten.
Mijn burgerlijke ongehoorzaamheid is burgerlijke gehoorzaamheid in dit dossier.
En daardoor gaan de boetes dus weer omhoog!
Iedereen zou eens een maand flink burgelijk gehoorzaam moeten zijn. Dan pakken we ze in Den Haag pas goed aan. 50 miljoen minder deze maand omdat iedereen zich netjes aan de regels houdt.
Exact mijn strategie. De Chinese bloedhoest voor het CJIB. Van mij krijgen ze geen cent meer.
"Gemiddeld wordt in de periode 2017-2021 83% van verkeersboetes uit het buitenland door Nederlandse kentekenhouders betaald."
Het is toch een enigszins vreemd lopende zin, het lijkt alsof welke boete dan ook, ook die begaan door niet-Nederlanders, door de Nederlandse kentekenhouder wordt betaald.
Inderdaad, zijn dat nou de boetes van Nederlanders die een boete krijgen in het buitenland. Of betalen wij als Nederlanders de boetes als een soort boete voor degene uit het buitenland die niet betalen?
REAGEER OOK