Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

'Natuurgebied' Het Twiske in financiële problemen door verstikkend Natura2000-gedoe

Proest

Even lollen om Amsterdrammelijke besonjes. Jaja grootstedelijk gedoe en nobody cares, maar het gaat over Natura2000-gezeik en dat is dan wel weer grappig. Welnu, dit is het geval. Boven Amsterdam liggen twee gemeenten, Oostzaan en Landsmeer, en die worden door Amsterdam gebruikt als afvoerputje. Windmolens? Die pleuren we lekker aan de gemeentegrenzen, zodat de grachtengordel er geen last van heeft, maar die onbeduidende buurgemeenten wel. Immers, Amsterdam is geweldig en de rest staat slechts in dienst van Amsterdam. Enfin, tussen Oostzaan en Landsmeer ligt Het Twiske. Dat noemt zichzelf een natuurgebied, maar in werkelijkheid is het een veredeld stadspark met een beetje water, een boel paden en heel veel van die gare halsbandparkieten waar types als Soya Boon zich laven aan de wondere wereld van een paar plukjes van meer dan tien bomen bij elkaar. Het Twiske is vanzelfsprekend uitgeroepen tot Natura2000-gebied, want als er in Nederland meer dan tien schele merels van hot naar her vliegen en een of andere varen uit de grond schiet wordt het uitgeroepen tot Natura2000 en dan mag er precies helemaal geen zak meer.

Het Twiske had nog wel vijf 'geluidsdagen' voor festivals, dan kon de jeugd lekker dansen en al die NIMBY-boomers janken dat die paar dagen in het jaar die andere 360 muisstille dagen keihard verpesten. Nu heeft GroenLinks ervoor gezorgd dat er helemaal NIKS MEER MAG in dat """natuurgebied""", immers: GroenLinks is de partij van de totale mensenhaat en het verbieden van ALLES (wel lollig: de hardste pillenharksters op die housefestivals zijn de havergrieten van GroenLinks). Maar omdat GroenLinks Landsmeer heel hard aan het wapperen is met Natura2000-documentatie en de grote geldstromen van die paar festivals zijn afgesneden, kampt Het Twiske met een gat op de begroting van 80.000 euro. HAHAHA! Het is allemaal zo ongelooflijk kut. Nu is er natuurlijk ook een punt te maken dat het belachelijk is dat een """natuurgebied""" financieel afhankelijk is van festivals, maar het echte probleem is dat we misschien eens moeten kappen met de drang om iedere plas water met een verdwaalde ijsvogel te moeten uitroepen tot een regelverstikkend Natura2000-gebied.

Uitzicht vanuit het Twiske

Heren nemen een verfrissende duik in het Twiske

Reaguursels

Inloggen

GS ... spitanter dan ooit *ooit* **ooit** ***ooit***

Hevvlan Demuru | 09-03-23 | 21:59

Dat tekort wordt natuurlijk zo opgelost met een subsidie betaald door ""de rijken"". Zo gaat het altijd, als ze weer wat verneukt hebben.

fail | 09-03-23 | 21:56

De aanwijzing van Natuura2000 gebieden is behoorlijk willekeurig gebeurd, meestal gemeentes die alleen maar aan vette Europese subsidie dachten, en wat minder aan de lokale mensen en hun belangen.

Zeurders | 09-03-23 | 20:27 | 2

Dit is fact-free onzin.

Boris Poepnagel | 09-03-23 | 21:06

@Boris Poepnagel | 09-03-23 | 21:06: Zeker niet factfree, de procedure is boterzacht en ondoorzichtig, lokaal bestuur kan simpelweg aanvragen via het ministerie en inspraak van de burger is er niet bij.

www.natura2000.nl/procedure-natura-20...

ga maar eens graven bij de gemeente van het meest nabije Natura2000-gebied. De criteria voor toewijzing zijn minimaal en doorgaans niet transparant gehanteerd.

Zeurders | 09-03-23 | 23:01

Raar dat wanneer je inkomsten afsnijdt als gemeente er niet met fatsoen aan denkt die voor recreatiedoeleinden ook weer moet compenseren? Kun je niet als gemeente ineens zeggen: goh, dat is nu ineens onverwacht? Dat is een spelletje spelen dan.

Veel gefietst en toen ik kind was kwamen we er veel met mijn oom en tante vanuit Amsterdam noord.
Het is wel degelijk een natuurgebied met veel bedreigde watervogels, grote verscheidenheid aan insecten ook, dat moet je vind ik niet bagatelliseren!
Begrijp dan ook wel dat daar zuinig mee om word gegaan! Dat is echt geen onzin.

Jan, Leiden | 09-03-23 | 19:00 | 4

Je kan van het gebied wat vinden maar daar zitten geen bedreigde vogels. Een incidentele zeldzame passant maar dat is het dan ook.

Stonecity | 09-03-23 | 20:24

De enige bedreigde vogel is de Homo Cruiseres die aan een paringsdans doet.

EmilioEsteves | 09-03-23 | 21:38
▼ 1 antwoord verborgen

Ben m'n hele jeugd in het Twiske geweest. Prachtige plek maar (bijna) nooit iemand uit Amsterdam gezien. Twiske zitten vooral Zaandammers.

Palingvisser | 09-03-23 | 18:46 | 2

Ja, goede opmerking. Geregeld daar gefietst. Dacht toen eerst: goh, wat een aardige Amstammers onderweg. Totdat ik goed luisterde en dacht: nee, het zijn toch hoofdzakelijk Zaandammers of Landsmeerders of uit de polder zelf!

Jan, Leiden | 09-03-23 | 18:54

Zitten ook best veel Amsterdammers als het strandweer is.

De_fluitlokker | 09-03-23 | 19:39

Dan komt mijn achtertuin ook in aanmerking voor een natura2000 status want er zit af en toe een ijsvogel.

Koning Willy | 09-03-23 | 18:29 | 1

Zeker, maar dan krijgt u in het vervolg wel een boete voor elke scheet die u laat.

Zeurders | 09-03-23 | 20:23

Helemaal toppie, het kan niet snel genoeg failliet gaan.

JeanDragage | 09-03-23 | 18:14

Zit net de foto van heren nemen duik in Twiske te bekijken. Weer jas aantrekken doet voor boodschappen, ben de garnalen vergeten.

jan huppeldepup | 09-03-23 | 18:09

Doe zelf eens iets aan de verbetering van de natuur dan constant GroenLinks af te zeiken.

deoudererijperevrouw | 09-03-23 | 17:54 | 15

Kan welMaar dan gaan ze weer janken dat het allemaal dezelfde mensen zijn die je het land uitknikkert. Hier zijn ze crimineel, de straffen zijn te laag en ze hebben nog een paspoort. Scheelt heel veel CO2, er hoeven minder huizen gebouwd te worden, ze rijden niet in opzichtige te veel verbruikende auto's rond op bruiloften etc. Ik zeg dat het goed is voor de natuur om elke crimineel terug te sturen naar zijn eigen land.

brie-de-penis | 09-03-23 | 19:11

Wat is natuur? De Veluwe? 't IJsselmeer? Veenmeren?

Elk denkbaar stukje Nederland is in de afgelopen 2000 jaar gekapt, gemaaid, gezaaid, anders ingericht, afgegraven, droog gepompt, bedijkt of ontzilt. En na al die mutaties zeggen we nu: We willen dit zo houden, want dat is 'natuur'.

'Natuurlijk' was heel Nederland bedekt met dichte bossen, veengebieden, wadden, duinen & estuaria en moerassen. Al het andere, of dat nu weiland, zandverstuivingsgrond, veenmeer, akkerland, voedselbos, heide, of whatever is door de mens gemaakt.

Al dit gezever is omwille een arbitrair gekozen momentopname, waarvan nu gezegd wordt: dít willen we behouden, zonder de vraag waarom? Waarom dit precies? Wáár gaan we dan al die huizen/zonneweides/windmolens bouwen? Is dat dan geen verandering van 'de natuur'?

ReyNemaattori | 09-03-23 | 21:29
-weggejorist-
ReyNemaattori | 09-03-23 | 21:30
▼ 12 antwoorden verborgen

Als je dat beetje natuur niet correct en solide beschermt, dan is het voor je het weet gewoon weg. En bij natuur geldt: weg = weg.

Uw favoriete weplok (een groot deel van Neederlandje ook, overigens) heeft er een beetje de hand in om de schijn op te houden dat zij het naadje van de kous weten als het om natuur gaat. En uit de meeste tiksels blijkt dat men zich er bij neer wil leggen dat toch niet alles te beschermen/behouden is.
Welnu, Natura2000 is óók opgericht TEGEN dergelijk fatalisme! Want wist u dat voor Natura2000-gebieden extra strenge monitoringseisen gelden? Voor alle Nederlandse natuur gelden monitoringseisen, d.w.z. dat in de gaten wordt gehouden hoe de aantallen soorten planten en dieren zich ontwikkelen over de tijd. In Natura2000-gebieden zijn die onderzoeken intensiever en bestaat een beheersevaluatieplicht in het geval een kritische ondergrens van bepaalde kernsoorten (habitatrichtlijn) wordt bereikt. En zo geldt er nog meer.

Alle bovenstaande is van kracht omdat men zich in de jaren '70 bewust werd van de catastrofale achteruitgang van de Nederlandse natuur in de voorgaande 100 jaren.

Boris Poepnagel | 09-03-23 | 17:50 | 4

Weg is weg , laatst beelden van Tsjernobyl , u weet wel, gezien. Natuur overwoekerd alles.

Schipperke | 09-03-23 | 18:38

Weg = weg??? U heeft zeker nog nooit een tuintje proberen bij te houden, want voor onkruid (=natuur) geldt dat zeker niet.

Zeurders | 09-03-23 | 20:25
▼ 1 antwoord verborgen

Misschien moeten wij eens kappen met de drang om alles maar in te pikken, of nog beter, met de drang ons voort te planten.

Kowalski11 | 09-03-23 | 17:40 | 1

Ik zeg dit ook al jaren, maar ik vrees dat wij als collectief gewoon doorgaan tot de wereld zichzelf begraaft in de poepluiers van brullende baby's. Het is op zijn zachts gezegd best wel ironisch hoe de wens om leven te creëren uiteindelijk het tegenovergestelde zal bewerkstelligen.

VBO_B_Niveau | 09-03-23 | 17:55

Het is helemaal niet zo gek om een natuurgebied financieel afhankelijk te maken van een festival. We hebben namelijk nauwelijks of geen echte natuur in dit land, de juiste benaming en de juiste bestemming voor deze gebieden is RECREATIEGEBIED, het zou geen afgesloten hobbytuin van honderden hectares voor een paar gepriviligeerde natuurliefhebbers moeten zijn.
En als zo'n recreatiegebied zichzelf kan bedruipen door de activiteiten die daar plaatsvinden, dan is dat hememaal goed.

Muxje | 09-03-23 | 17:38 | 2

Het Twiske een natuurgebied noemen is inderdaad een grove belediging voor de natuur. Dat ze dit verheven hebben tot een Natura2000 gebied is lachwekkend.

zuurtjeregen | 09-03-23 | 17:51

Het Twiske is een gebied bedoeld om je kinderen uit te laten. Emmertje, schepje, zwembandjes, ijsje en weer naar huis. Er staan potdomme slagbomen bij de ingang. Dat is natuur in NL: eerst een kaartje kopen, borden lezen wat je allemaal wel en niet mag doen, met zn allen een wandelpad af met het gesuis van een snelweg op de achtergrond, om na 2,5 km te stuiten op een horecagelegenheid waar ze vieze koffie en prijzige salades geitenkaas, walnoten en honing verkopen.

Dampende_aardappel | 09-03-23 | 18:16

Blijkbaar moet je er iets voor over hebben als je de pimpelmezen door hun poten zakken door de stikstofcrisis. Althans volgens prominent bioloog, stikstofdeskundige en partijvoorzitter Mirjam Bikker.

Zeddegeizot | 09-03-23 | 17:37 | 5

Ik verdenk haar ervan dat ze het verschil tussen een pimpelmees en een koolmees nog niet kan onderscheiden.

zuurtjeregen | 09-03-23 | 17:49

@lanexx | 09-03-23 | 17:46: Daarmee geeft Lientje toe geen ene barst te weten mbt oorzaak en gevolg. Of ze heeft er schijt aan en wil scoren voor de punten. Pellet bier op het laatste.

Dr. Blechtrummel | 09-03-23 | 18:09
▼ 2 antwoorden verborgen

heb je al eens een roerdomp, baardman en nonnetjeseend gezien, Mosterd? Zit allemaal in het Twiske.

Zyprexa20mg | 09-03-23 | 17:27 | 2

Echt waar? Ondanks al die stikstof, die volgens klimaatminister Rob Jetten als "een verstikkende deken alles verstikt"? U bedoelt dus dat in het Twiske ademhalende roerdompen te zien zijn??

Rhenium | 09-03-23 | 18:33

Klopt, eens. Futen ook!

Jan, Leiden | 09-03-23 | 19:03

BBB had wel 1 echt goede opmerking: wie houdt er toezicht op Natuurmonumenten ?
Niemand dus, een staat in de staat. Gratis Tip maak er een Golfbaan van, uitdagend met die waterpartijen.

Uw Verzekeringsadvis | 09-03-23 | 17:21 | 1

Het is gewoon een particuliere vereniging geen overheidsorgaan

Shoarmamasutra | 09-03-23 | 21:00

Hoeveel stikstof stoot Amsterdam eigenlijk uit en mag dat wel zo dicht bij een Natura2000 gebied?

Meuntjes | 09-03-23 | 17:13 | 1

Mag dat wel zo dicht bij de Hemcentrale?

R2fu**D2 | 09-03-23 | 17:18

Twiske is een reactiegebied. Ben vorig jaar naar dat dance event geweest dat ze nu verbieden. Festivalterrein neemt maar een heel klein deel van het Twiske gebied in beslag. Plastic bekers hebben statiegeld dus het terrein blijft verbazend netjes. Als ze dat verbieden moeten ze ook gaan handhaven op de bbq's van hele families medelanders. Dit is echt GL gezeur.

De_fluitlokker | 09-03-23 | 17:07 | 3

Calvinisten 2.0, gij zult zwoegen, lijden en uzelf vervloeken voor uw erfzonde, het vernielen van de wereld en de ondergang van de mensheid. Hoe durft u nog te feesten of u te laten gaan, dat moeten we niet willen. Pijn zult u hebben, afbetalen tot uw dood en daar voorbij.
Dat de echte achterban van GL, de krakers, antifa's en ecotuigh niets liever doen dan met een kop vol pep en pillen doorhalen op klandestiene raves, aangedreven door stokoude dieselgeneratoren en betaald met de verkoop van schulti's en blonnetjes vertellen ze er dan weer niet bij.

elfenstein | 09-03-23 | 17:13

Mensen die zo nodig naar een festival willen moeten ze allemaal preventief ruimen, dat ben ik wel met je eens.

Ichneumonidae | 09-03-23 | 17:17

Als de hele familie medelanders hun kolen en afval laat liggen dan mag dat, het is hun cultuur. En GL beschermd cultuur met bommen en granaten zou kapitein Haddock zeggen.

jan huppeldepup | 09-03-23 | 18:13

Het is obsceen dat een stelletje mueslivreters zo veel ontzag heeft voor een aangelegde postzegeltuin. Je kunt het hele gebiedje omwalsen en er coniferen planten. Of een bloementuin. Het laat de natuur echt koud.

Zeddegeizot | 09-03-23 | 16:59 | 2

Mischien daar een nieuw AZC openen ruimte zat, en daar is altijd geld voor.

deja_view | 09-03-23 | 17:03

Of anders, nog een buitenhuis voor de burgermoeder.

dathoujetoch | 09-03-23 | 17:10

Uw internet mag nog niet uit, eerst achter triest feit komen: stikstof-minder kalk-broze botten. Is al jaren bekend maar wordt nu van stal gehaald want aktueel handig ruilmiddel.

Dr. Blechtrummel | 09-03-23 | 17:11

Dat je hier om lacht is best wel treurig. Op veel plekken op de Veluwe wordt schelpkalk gestrooid om het kalktekort in de pootje op te vangen. Indirect veroorzaakt door een stikstofoverschot in de bodem.

Google het eens zou ik zeggen.

amateurrr | 09-03-23 | 17:18

De Rian van Rijbroek van de politiek.

sko | 09-03-23 | 18:03
▼ 1 antwoord verborgen

Wat zijn naaktische mannen toch lelijk.

Einde van de Domheid | 09-03-23 | 16:58 | 2

En hele dure friet (of patat, weet ik veel) daar!

Einde van de Domheid | 09-03-23 | 16:59

Ik hoef inderdaad mijn broodje knakworst niet meer. Iemand?

*afgelebberd broodje aanbiedt*

VBO_B_Niveau | 09-03-23 | 17:06

Dan mag het wel ongelofelijk kut zijn, maar van de getoonde afbeeldingen wordt helemaal niemand nat.

Glasgow Argus | 09-03-23 | 16:57

Ik ga alleen nog maar zwemmen in Bacardi Lemon.

Patje | 09-03-23 | 16:57 | 1

Zie Martje zo in een band drijven in het Twiske op een mooie dag!

Jan, Leiden | 09-03-23 | 19:08

Het Twiske is wel een mooi gebied, ben er regelmatig wezen wandelen. Vrij zompig, op het moerassige af, dat wel.
Plus, overal van die Schotse hooglanders (koeien met horens van een halve meter); je schrikt je dood als zo'n beest ineens voor je staat. Dan loop je wel even om. Veel wandelaars zijn dan ook uitgerust met een machete. Gewone Hollandse koeien zijn er niet, die staan op de index.
Verder zijn er nauwelijks beesten te zien, maar aan het begin is wel een aardig soort van café-restaurant waar je prima kunt zuipen, met uitzicht over water waar niets in zwemt.
Kortom, het Twiske heeft wel wat meer te bieden dan wat verdwaalde parkieten. De kosten voor een flinke zuippartij vallen overigens wel mee daaro.

AanraderT voor de echte natuurliefhebberT.

Ichneumonidae | 09-03-23 | 16:54 | 5

@Ruimedenker | 09-03-23 | 17:03: Ach ja, ik ben gauw tevreden. Ik ga daar alleen naar toe voor de openluchtsex - wat zou je daar, naast zuipen, ook anders moeten doen? Doen ze in Artis moeilijk over, terwijl de bonobo's daar de godganse dag, nou ja, je kent die beesten ws wel.
Ben zelf ook onderdeel van de natuur, als alle mensen. Dat maakt het mooi man. Je kunt overal natuur zien, als je d'r maar oog voor hebt.
In de Maarsseveense Plassen is onbekommerd krikken wel iets problematischer, eens, ben geen onderwaterneukerT.
Lopen in m'n blootje doe ik nooit, maar voor sommige dingen is het handig om even je kleren uit te doen.

Twiske? Top!

Ichneumonidae | 09-03-23 | 17:12

Vroeger was het toch een surfgebied.

gato | 09-03-23 | 17:33

Eens!

Jan, Leiden | 09-03-23 | 19:09
▼ 2 antwoorden verborgen

Rob Jetten weet alles over stikstof.
En het klimaat.

RickyLaRue | 09-03-23 | 16:53 | 1

Hij is ook expert over glijmiddelen.

eerstneukendanpraten | 09-03-23 | 16:54

Hee wat leuk, op dat strandje swaffel ik ook rond.
Alleen dan wél in de zomer hoor. Dit is de nieuwjaarsduik, bij zo 'n 5 cm.
Pardon graden.

Papa Jones | 09-03-23 | 16:51

Totaal onduidelijk wie het beheer voert, wie verantwoordelijk is, wie het werk doet. Recreatieschappen die het doorgeven aan andere recreatieschappen, pagina's die niet bestaan, vooral geen namen. Wacht, Shula? Of toch die Groenlinxer? De overheid is vooral onduidelijk naar de belastingbetalers toe.

dathoujetoch | 09-03-23 | 16:45

Wie die 80.000 euro in een ander frame wil plaatsen dan ome Mosterd: werp een blik op de jaarrekeningen van Recreatie Noord-Holland NV plus de begrotingen van een aantal andere hobby's als Landschap zus en Natuurbehoud zo.

Normaliter reaguur ik niet op topics waar ik persoonlijk bij betrokken ben (geweest), maar kom niet aan mijn favoriete zomerbezigheid. Want dan zet ik de betreffende onverlaat doodleuk aan het rekenen en googelen. Dat zal hem leren.

Hetkanverkeren | 09-03-23 | 16:45 | 4

Dan zul je heul veul topics wél reageren, of zo ?

Peter-Rissing | 09-03-23 | 16:51

@Dr. Blechtrummel | 09-03-23 | 16:50: Overtuigd naaktrecreant. @yourservice!

Hetkanverkeren | 09-03-23 | 17:05

@Peter-Rissing | 09-03-23 | 16:51: Neen, ik deel zo weinig mogelijk kennis die op mij persoonlijk mogelijk te herleiden valt. Daar heb ik dus een modus voor te vinden, wat niet altijd mogelijk is.

Twee voorbeelden van alleen al de afgelopen dagen: het stikstofdebat en de vrouwenemancipatie in Amsterdam. Geloof het of niet, dat laat ik aan jouw beleefdheid over.

Hetkanverkeren | 09-03-23 | 17:09
▼ 1 antwoord verborgen

Ze moeten waarschijnlijk natura2000 zijn om subsidie te krijgen van de eu. Ook om het gebied te beschermen tegen de gemeente die anders om de zoveel jaar met nieuwe 'verfrissende' ideeën aankomt wat in de praktijk uiteindelijk betekent inkrimping van het gebied

jeweettochniet | 09-03-23 | 16:44


Suske en Twiske in Micropenisland, de laatste bestseller van Willy Vandersteen.

King of the Oneliner | 09-03-23 | 16:43 | 7

@Papa Jones | 09-03-23 | 16:59: Denk aan een skippybal met bijbehorend ventieltje, lol

King of the Oneliner | 09-03-23 | 17:24

@Papa Jones | 09-03-23 | 16:59:
Hij heeft al antwoord gegeven,... pech jonguh! ;-)

miko | 09-03-23 | 17:30

@King of the Oneliner | 09-03-23 | 17:24: Lol!

Papa Jones | 09-03-23 | 20:18
▼ 4 antwoorden verborgen

Ik zie geen natuurgebied met al die paden.
Wel mooi recreatie gebied dat wel.

ChalinaRosa | 09-03-23 | 16:48

@miko | 09-03-23 | 16:56:
Wat zullen we nou krijgen ?!
Iets wat door mensen gecreëerd wordt mag groen zijn, leven en ook doodgaan maar het is per definitie cultuur en geen natuur.

LD69 | 09-03-23 | 19:42

Het is een stukje bos, ter grootte van een krant, zo te zien.

Kapitein Sjaak Mus | 09-03-23 | 16:37 | 5

@miko | 09-03-23 | 16:53: Een weiland waar alle verschillende soorten steak groeien is ook natuur.

Frau_Ferkel | 09-03-23 | 17:09

Het bestaat voor een groot deel uit parkeerterreinen en wegen om die parkeerterreinen met elkaar te verbinden.

Ibu | 09-03-23 | 19:03
▼ 2 antwoorden verborgen

Als het Twiske een Natura2000 gebied is, dan is de GFT-kliko bij mij dat zeker.

Heurtebise | 09-03-23 | 16:37 | 3

In m’n onderbroek zit meer leven.

Ruimedenker | 09-03-23 | 16:39

Lang geleden, maar met een vriendin wel eens hele goede sex gehad bij het Twiske. Dat was pas natura2000.

TheseDays00 | 09-03-23 | 16:36 | 3

Zo lang geleden al weer?

Risingson | 09-03-23 | 16:37

Ben jij die grijze, links op de foto?

Ruimedenker | 09-03-23 | 16:38

@Ruimedenker | 09-03-23 | 16:38: Ben jij mijn ex en denk je mijn swaffel te herkennen? Nee, zo grijs ben ik niet en in Nederland hou ik mijn zwembroek aan.

TheseDays00 | 09-03-23 | 16:53

Ja! Kijk dan! Daar! Zie je? Er groeit een distel tussen mijn stoeptegels! En daar! Een paardenbloem! O, en daar nog een mier! Nou, ik ben wel benieuwd wanneer mijn ''voortuin'' Natura2000 gebied mag worden hoor. Ben ik eindelijk van al die lawaaierige Boomers af die hier de godganse dag voorbij komen strompelen met zo'n luidkeelse ''Hooi Piet!'' ''Hooi Kees!'' en de daaropvolgende, luidruchtige rochel die je wist dat ging komen. Hebben ze dan niet door dat ze de micro-natuur in mijn ''voortuin'' verstoren? En al die kutauto's die hier de hele dag maar voorbij stuiteren. Manmanman, als ik niet rook dan ruikt het hier naar uitlaatgas. En dat terwijl er dus gewoon een distel en een paardenbloem groeien hier hè? Ongelooflijk!

VBO_B_Niveau | 09-03-23 | 16:35

Dat was toch een "ontmoetingsplek voor mannen die met mannen vrijen" ofzoiets ?

Asteroid-B612 | 09-03-23 | 16:35 | 3

Dat is toch ook een natuur-evenement? Kan dat niet gesubsidieerd worden vanuit een of ander potje?

nobodiesunmighty | 09-03-23 | 16:35

@nobodiesunmighty | 09-03-23 | 16:35:
Of laat die gebroken polsjes betalen voor hun ontmoetingsplaats. De parenclub is ook niet gratis,....
heb ik van een vriend horen zeggen ,...

miko | 09-03-23 | 16:48

Nee dit is het gewone naakstrand.
De HOP is een afslag terug.

Papa Jones | 09-03-23 | 16:55

Onder de rook van de AEB zo te zien. Als de wind verkeerd staat stinkt het hele "natuurgebied" naar vuilnis... lekker man.

Alfred E. Neuman | 09-03-23 | 16:34

Lekker het zaakie droogwapperen.
Iedereen moet lekker doen wat ie wil hoor, maar dat naakt zwemmen heb ik nooit zo begrepen.
Toen ik 16 was klommen we over het hek van het buiten zwembad en gingen dan een naakt vd duikplank, meer uit balorigheid.
En verder zal het mij een zorg zijn wat er met zo’n stukkie aangelegd niks gebeurd.
Ja, de rekening, want die betalen we met z’n allen.

Ruimedenker | 09-03-23 | 16:34

LOL.... "havergrieten van GroenLinks".

meneer Q | 09-03-23 | 16:33

Nederland is vol aldus wijlen koninging Juliana.
Niet in mijn achtertuintje nimby maar alles moet wijken voor klimaat anders burn out aldus Groenlinks.
alles rechts van ons is rechts extremistisch en de boeren moeten kapot aldus polariserend D66.
Uiteindelijk blijft VVD gewoon aan de macht

HetOorAakel | 09-03-23 | 16:32

Heeeeeeeel koud water zo te zien

BobDobalina | 09-03-23 | 16:32 | 1

Als ik zo het water uit moest komen liep ik achterstevoren.

D-Fens_1963 | 09-03-23 | 16:45

Het gaat inderdaad meer om een park dan 'echte' natuur. Dat is op zich al al geestig, maar dat een natuurgebied geld tekort kan komen, des te meer. Zoveel dingen komen hier samen: aangeharkte natuur die gemanaged moet worden en de drang om in elk park/natuurgebied een of meerdere festivals te moeten organiseren en Amsterdam, dat uiteraard moet meebeslissen over een park buiten de eigen stadsgrenzen.

StiekemeBunzing | 09-03-23 | 16:31 | 2

Er is in Amsterdam met goed fatsoen niks meer te organiseren. Wel eens een vergunningaavraag gezien voor zoiets? Het komt erop neer dat je wel een feestje mag geven, maar dan zonder harde muziek, sterke drank, niet na 23 uur, niet in de buurt van bewoning, je moet meetrapporten hebben van 10km verderop, zelf aangeven hoeveel capaciteit het ov in de buurt heeft, de lijst is zo lang dat je al koppijn hebt voor je ooit bent begonnen. Alleen grote organisaties die daar speciale afdelingen voor hebben maken nog kans, precies het soort organisaties die de meest vreselijke generieke kudtfeesten geven. Het maakt dat organisaties steeds meer onderdeel van de gemeente worden, verweven met de vergunningverstrekkers en dan blijven alleen lokaties over waar die gemeenteambtenaren niks mee te maken willen hebben omdat het alleen maar veel geld kost. Zoals het Twiske dus. Of meer: al die aangeharkte parken die geld tekort komen voor het onderhoud. Die deal is al jaren zo, nu trekt de gemeente de vergunning in en zakt heel het Twiske langzaam in de blubber weg. Sukkels.

elfenstein | 09-03-23 | 16:38

@elfenstein | 09-03-23 | 16:38:
"en zakt heel het Twiske langzaam in de blubber weg."
Zoals het van origine was? ;-)

Basil Fawlty | 09-03-23 | 17:45

Was dat vroeger niet een vuilnisbelt? Misschien zouden ze daar weer mee moeten beginnen, dan is die 80K zo weer binnen.

HD50 | 09-03-23 | 16:31

Twiske...
Klinkt als een Belgisch stripfiguurtje.

Kapitein Sjaak Mus | 09-03-23 | 16:29 | 1

Het neuqpoeltje voor de lokale jeugdigen, zoals er zovele zijn in Nederland.

elfenstein | 09-03-23 | 16:31

'Tot natuur gemaakte' is een beter omschrijving.

P-unit | 09-03-23 | 16:29 | 1

Dat vind ik nu mooi gezegd.

miko | 09-03-23 | 16:45

Is die foto van het personeelsuitje van Studio Sport?

Mr_Natural | 09-03-23 | 16:28

Ere wie ere toekomt: Een behoorlijk platgewalst terrein in drie dagen helemaal straktrekken, alle afval eraf en de bosjes fatsoeneren is een knappe prestatie van die festivalcrews. Efficienter en sneller dan iedere andere gelejasjesploeg die ik ooit zag van een gemeentedienst.
-Van uw razende reporter ter plaatse-

elfenstein | 09-03-23 | 16:28 | 6

@VBO_B_Niveau | 09-03-23 | 16:42:
Vrouwe elfenstein zit behaaglijk bij de kachel en heeft er alle vertrouwen in dat ondergetekende zich ten alle tijde netjes en als een heer gedraagt. Feest is feest maar geen polonaise in de bosjes, daar ben ik onderhand ook wat te oud voor aan het worden.

elfenstein | 09-03-23 | 16:45

@elfenstein | 09-03-23 | 16:45: Probeer je me nu te vertellen dat ik jou na al die jaren eindelijk een keer op de kast gejaagd heb? (mijn dag kan niet meer stuk!)

VBO_B_Niveau | 09-03-23 | 16:58
▼ 3 antwoorden verborgen

Vreemd, GroenLinks vind opvang van 700 asielzoekers in een natuurgebied (Zuidelijk Randpark) op de grens van Barendrecht en Rotterdam dan weer helemaal prima. Net zoals die 3 windmolens die er ook nog geplaatst moeten worden trouwens.

RickRD | 09-03-23 | 16:27 | 1

Alles wat niet blank is vindt GroenLinks helemaal prima.

meneer Q | 09-03-23 | 16:36

Natuur zoals Märklin het heeft bedoeld.

Mr_Natural | 09-03-23 | 16:27

Ik dacht dat garnalenvissen ook gestikstofferiseerd was ?

AldNuut | 09-03-23 | 16:26 | 2

Neuh, daar hadden ze wel weer een andere kudtsmoes. In ieder geval, u mag dus niks meer eten wat lekker is, niks meer doen wat leuk is en vooral, om gotteswillen, geen plezier hebben. How dare you.

elfenstein | 09-03-23 | 16:30

Ik vind het een goeie, jammer dat elfenstein hieronder het niet , denk ik, vat.

King of the Oneliner | 09-03-23 | 16:36

Het water is ijskoud, zo te zien.

Mr_Natural | 09-03-23 | 16:26 | 1

Echt hè? Ik wil Mosterd even bedanken voor dit feel-good topic, want ik voel me echt enorm nu.

VBO_B_Niveau | 09-03-23 | 16:54

Zijn er wolven?

zokanhetookja | 09-03-23 | 16:23

Perfect om tokkies in hun natuurlijke habitat te observeren tijdens hun zomers dagelijkse trek.

JWZ_JMK | 09-03-23 | 16:22

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Energie vergelijken | Autoverzekering vergelijken
Kansino. Hét online casino van Nederland.
Online casino met licentie | Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online Gokken | Brokerfolio.com brokers vergelijken | online bookmakers in Nederland
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | Crypto-casino.nl