Gefeliciteerd Nederland! De PVV is 17 vandaag
Hoera
Wat een rit mensen. PVV 17 alweer. Opgericht 22 februari 2006. De heer Geert Wilders stapte uit de VVD (omdat de VVD liever Turks dan liberaal was) en begon zijn eigen VOLKSPARTIJ. En ze bestaan nog steeds en hoe — ze zijn groterder alsdan PvdA, CDA, D66, GroenLinks en de rest van het soepie. Dan doe je toch wat goeds. De MSM behandelt de PVV (17) nog steeds als een vervelende kudtpuber. Gisteren nog in het Oekraïne-debat, toen een motie van Dijck door Kaag (D66) werd ontraden, terwijl diezelfde motie van de PvdA "oordeel Kamer" kreeg. Strontziek van dat elitaire getreiter telkens weer, Volgend jaar wordt de PVV 18, en dan mogen ze (volwassen) meedoen met de grotemensen-verkiezingen. Make it so.
FISSA!
Social
Reaguursels
InloggenWanneer zal de eerste burgermeester geleverd gaan worden.
Gefeliciteerd Geert! hou vol wij steunen je wel hoor.
De PVV en ik zijn tegelijk jarig! 22-2 is dan ook een mooie datum!
Gefeliciteerd Patje. Hoe was je carnaval?
@Après toi | 22-02-23 | 15:40:
Dank Kuif! Ik heb mij teruggetrokken in de Brabantse bossen, mijn vriendin haat carnaval. U nog wel in gekke pakkies rondgelopen? ;)
Geert heeft al 17 jaar het gelijk aan zijn zijde, maar uit angst ( u discrimineert) kijken we bijna allemaal de andere kant op.
Ja, laten we de EU uitgaan en economische zelfmoord plegen!
En waarom renden Shell en Unilever de EU uit terwijl ze lekker konden blijven zitten, zelfs met extra steun van Rutte?
@(Behind)Doors | 22-02-23 | 13:57: Door Angelsaksisch chauvinisme en Angelsaksische schurkenpraktijken als het om het faciliteren van belastingontwijkende schurken gaat.
Met de huidige omstandigheden teken ik bij het vakje.
Graag zo snel mogelijk.
@Sjakie | 22-02-23 | 15:16: Goed plan voor een land dat voornamelijk met de rest van de EU handelt. Niet goed opgelet vroeger op school bij Handel zeker? De agrarische sector exporteert meer dan 80%. En ontvangt miljoenen aan EU landbouwsubsidies. Denk je nou echt dat die boeren de EU uit willen? En denk je nu echt dat het een goed idee is om grensformaliteiten en wisselkoersen met onze grootste handelspartner Duitsland her in te voeren? Hebben jullie een bord voor je harses of zo? Denk je nu echt dat het bedrijfsleven uit de EU wil?
Ja, een erg dom plan van de PVV.
Eruit is misschien wat te ver maar een reorganisatie en flink wat stappen terug kan ook. Terug naar de kern. Ook voorlopig niet meer tekenen bij het kruisje zou al een goede stap zijn. Door die politici kunnen we niet bouwen bijv. Dat we eten exporteren en mensen te eten geven is trouwens geen schande.
Wilt u ons onwetende dan eens duidelijk vertellen welke deugden dat die fantastische EU de Nederlandse burger gebracht heeft?
Immigranten, corruptie, soevereiniteit’s verlies, verjaagde boeren en een gesloopte visserij, tellen niet mee, en ook het onzin verhaal dat “ wij “ erzoveel aan verdienen, want zelfs eurofiel D66 komt daar niet meer mee.
@Après toi | 22-02-23 | 15:41: Ik voel wat de EU betreft meer voor de standpunten van de BBB.
Nou vooruit. Uit de EU, yerug naar de EEG van vorige eeuw. Dat werkte prima.
17 Jaar een een issue partij voor mensen die niet meer dan een issue tegelijkertijd aan kunnen. Nou, gefeliciteerd.
Is dat je enige issue met de PVV?
Valt goed mee.
@funda | 22-02-23 | 13:13: lol
D66 is groot geworden met de PVV.
17 jaar.. tijd om er op te stemmen
De enige reden waarom Geert respect verdient is omdat hij al jaren moet leven onder beveiliging omdat hij een afwijkend standpunt inneemt tegen de islam. Van dat standpunt kan je van alles vinden maar van die noodzaak beveiligd door het leven te moeten gaan kan je alleen maar afkeuring hebben. Geen enkele politicus verdient deze toestand, ongeacht het uitgedragen standpunt. Geert is ook geen fascist of terrorist, houdt zich binnen de grenzen van het normale debat al is persoonlijke belediging onderdeel van een vast repertoire in zijn speeches.
Maar wat heeft hij bereikt voor zijn kiezers? Door zijn compromisloze houding, die zijn fans nogal waarderen, heeft hij deelname aan een coalitie onmogelijk gemaakt. Dus kan hij zijn beleid niet to uitvoer brengen. Ik denk expres, want deze positie ligt hem veel beter dan regeren, regeren is halveren. Helemaal omdat zijn politieke wensen meteen op de grondwet en andere onuitvoerbaarheden zal stuiten, nog afgezien van de tegenwerking van coalitiegenoten op vele punten. Als hij regeert komt van dat alles niets terecht en daarop zal hij hard worden afgerekend.
Wat hij wel bereikt is dat andere partijen hun standpunten zijn gaan aanpassen om hem de wind uit de zeilen te nemen, daarmee dus deels zijn politieke wensen uitvoerend. Op zich een aardige strategie, je maakt geen vuile handen en toch bereik je iets. Je laat de kastanjes uit het vuur halen.
Toch denk ik dat Geert als hij echt iets wil bereiken water bij de wijn zal moeten doen om een coalitie te kunnen vormen, om te laten zien wat hij waard is in het echt, als stuurman aan boord. Aan de wal is het makkelijk praten. Mijn vermoeden is dat Geert daarvoor terugdeinst. En heeft hij capabele mensen? Zo rondkijkend in zijn vak krijg ik de indruk van niet. Maar dan nog, ik zou wel benieuwd zijn naar wat hij klaarspeelt van zijn opgeblazen woorden vanaf de zijlijn.
Capabele mensen hebben graag werk. Je uitspreken voor de PVV = werkloos zijn.
Ik heb eens onvoldoende afgegeven op hem, had ik geen zin an, vond ik laf. Weg job. Weg contact.
@Zomaarwat | 22-02-23 | 12:33:
Dat is wel cru. Lag het alleen daaraan denk ik dan? Dat kan bijna niet.
@Beste_Landgenoten | 22-02-23 | 12:35: Je bent een vuilak, maar een lief vuillakje. Vooruit dan maar, ik antwoord je.
Er werd uitdrukkelijk naar reactie gevist. Natuurlijk ligt het aan mij dat ik niet zo soepel ben om mee te bewegen. Het ligt nooit aan één iets en ik verga ook niet van de honger. Het leed is te overzien. Maar het speelt wél. En is de reden dat velen zich niet openlijk met de PVV associëren. Want dáár hadden we het over.
* denkt er opeens aan dat Kaag ook alles persoonlijk maakt... *
@Zomaarwat | 22-02-23 | 12:53: Het is een uitgemaakte zaak, dat PVV'ers een gerede kans maken om uitgekotst te worden, in hun werkomgeving, of in hun kennissenkring, of hun familie. Daar zijn genoeg voorbeelden van. En dat noemt men dan ook nog eufemistisch het 'cordon sanitaire'.
Ik heb trouwens nooit PVV gestemd, maar als ik het op bepaalde thema's met ze eens ben, maak ik daar geen geheim van. Ze kunnen de pot op, al die laffe mensen die zich conformeren aan wat pc is, en wat niet!
@KeesBruin. Idem.
Noem eens wat toptalenten van uw geliefde D66. Bergkamp, Jetten, vHuffellen, Ollongren, Kaag, Paternotte, Ryxman. Allemaal stuk voor stuk tallenten in uw visie?
Hoe wil de PVV de AOW vanaf 65 jaar gaan betalen? Als we ook nog miljarden voor de opbouw van Oekraïne en extra miljarden voor Defensie moeten ophoesten? En oh ja, wanneer wordt die parenclub-bezoeker en fraudeur Dion Graus eruit gegooid?
Op asieleisers is veel te besparen, zo ook bij dat stikstof gezeur en klimaat. Maar waarom moet met belastinggeld Oekraïne opgebouwd worden, het schijnt dat ze barsten van grondstoffen die andere landen graag willen kopen, met de inkomsten daarvan kunnen ze hun land opbouwen. Geld lenen om het geheel op te starten lijkt mij geen probleem.
Me dunkt, er zijn containers vol met miljarden die worden uitgegeven aan krankzinnige zaken en/of naar het buitenland vloeien die veel beter besteed kunnen worden.
Er is geen gebrek aan geld maar gebrek aan verantwoord spenderen.
@Nederlandisnaarde klote. Juist het steunen en "helpen" zal in de toekomst toegang tot die zeldzame grondstoffen garanderen.
Wat minder afdracht aan brussel, wat minder aan ontwikkelingshulp wat minder subsidies aan antifa urgenda en vluchtelingenwerk zou al behoorlijk schelen, men moet ergens beginnen, toch?
Van harte gefeliciteerd Geert en dat de PVV bij de komende verkiezingen de grootste partij mag worden. Heb sinds de moord op Pim Fortuyn altijd op de PVV gestemd.
Alle partijen die de PVV constant hebben buitengesloten zijn
edeverantwoordelijk voor de puinhoop waarin Nederland zich momenteel bevindt.
Ook de reaguurders die 10 jaar Rutte mede mogelijk hebben gemaakt zijn hiervoor verantwoordelijk.
PVV is te links. Links is nooit goed voor de economie.
Precies dat dus!
17 jaar op rij minder zitjes voor de regeringscombinatie, gefeliciteerd!
Velen konden hun pluche zuil in de branding, bestaande uit hun politieke fooi- en inspraak, overdragen naar starters op de politieke bühne.
En enkelen draaiden geheel op one issue: anti Wilders.
De penthouse knakkertjes zagen dat hele volksstammen hun linkse luchtkasteel Kopfschmerzen wilden uitbesteden- en overdragen aan platte retoriek en holle frasen, precies waar men ideologisch anderen de maat nam werd dat hun nieuwe geinternaliseerde norm.
Het simpele wegkijken en wegnemen van politieke inspiratie en innovatie werd jarenlang de linkse maatstaf en wat was dat lekker om achterover te leunen, als de domme arbeider die een voetbal wedstrijd bekijkt konden de ideologisch boven ons verhevenen hun verstand op nul zetten.
Die zelfbenoemde leden van het diplomatieke- en placebo elite proletariaat gedragen zich ongehinderd als boven alles verheven, door Wilders werd de ware aard van het politieke goochel nummer getoond.
Ook in de haatreacties is het wederom de standaard mantra van de linkse innerlijke leegheid, dank u!
Want het is toch mooi uw waarheid om bij een bezoek van Hinde Kaag een passant die een afgekeurde blinde geleide hond uitlaat te framen naar "boer met vechthond"
5 jaar geleden had GS het verklarende boek van Martin Bosma dus die wil ik graag plaatsen: www.geenstijl.nl/5133232/dit_topic_is...
Helaas, ik ga al op een andere partij stemmen die ergens dit jaar ook jarig is.
En wat hebben ze bereikt?
De boel in Den Haag 'eens lekker wakker geschud'.
Zoals ze het zelf noemen dan
12 jaar Rutte en de VVD peilt nog steeds de grootste. Zichzelf buitenspel zetten. Iets wat BBB en JA21 prima snappen want die snappen kennelijk wel hoe koehandel werkt. Dus tenzij Joost en Caroline hele domme dingen doen zijn ze mooi op koers om CDA en CU te vervangen als coalitiepartners. Iets wat trouwens hemels is voor rechts Nederland, niet zozeer voor "rechts" Nederland.
Wanneer je geen onderdeel bent van het kabinet bereik je inderdaad niks. Het regeerakkoord en de fractiediscipline van de regeringspartijen is allesbepalend. Zelfs wanneer een door de tweede kamer aangenomen motie niet wordt uitgevoerd, gevalletje van Huffelen, blijven de gelederen bij de regeringspartijen gesloten. Niet echt democratisch ezel.
Je kunt je inzake Wilders hetzelfde afvragen als bij andere oppositiepartijen: wat hebben ze uiteindelijk bereikt? Dat geldt bijv. ook voor de SP.
De Dierenpartij heeft bijv. bereikt, dat tout links met ze is gaan meedoen, om stemmenverlies richting PvdD tegen te gaan. Dan heb je toch iets bereikt voor het doel waarvoor je bent opgericht. Niet dat ik ook maar iets van de Dierenpartij moet hebben, ik vind het een decadent, fanatiek stelletje, maar dat terzijde.
Maar goed, Wilders en co., waarvan nogal eens beweerd wordt, dat ze de VVD een beetje scherp houden, en naar rechts laten trekken.
Sorry, Wilders-fans hieronder in de panelen, maar ik kan niet zeggen, dat ik daar veel van terug vind in het daadwerkelijke beleid van de VVD.
Ja, af en toe lieten ze zo'n figuur als Halbe Zijlstra wat flinks over asielzoekers of criminelen zeggen, en dan was het weer klaar. Maar DAADWERKELIJK een ander beleid voeren dan de VVD van Rutte voor ogen stond? Vergeet het maar! De VVD doet gewoon hetzelfde wat de hele gevestigde orde doet: oekazes vanuit Brussel en Berlijn en Parijs uitvoeren.
Het kartel regeert gewoon vrolijk verder, zoals het al tientallen jaren doet, en de oppositie zit er voor de franje en wat leuke momenten tijdens debatten. Ik vrees dat dat nog wel een tijd zo zal blijven, met dank aan de Nederlandse kiezer.
Je kan je zelfs afvragen of - als je toch in complotten gelooft - Geert de ideale controlled opposition is. Hij trekt kiezers naar een compromisloze partij die zich iedere keer onmogelijk maakt voor elke coalitie en zichzelf dus perfect buitenspel zet. Waarmee het PVV beleid dus nooit tot uitvoering komt. Je zou bijna denken dat het zo bedacht is. En Geert speelt die rol met overtuiging.
@Beste_Landgenoten | 22-02-23 | 10:59: Ik geloof niet in complottheorieën, en ik kan me niet voorstellen dat iemand zich, zoals Wilders gedaan heeft, via oprechte islamkritiek in een situatie brengt waarin hij dag en nacht bewaakt moet wordend, en geen vrij leven meer heeft. En dat allemaal om de VVD te plezieren? Daar geloof ik helemaal niets van.
Overigens, mochten de Statenverkiezingen werkelijk een overwinning voor 'nieuw rechts' en de PVV opleveren, dan kon het toch wel eens lastiger voor Rutte en co worden. We gaan het zien.
Wel mee eens. Het is een beetje een rottige vraag, namelijk een 'schuld'-vraag: Wie is ervoor verantwoordelijk dat de PVV eerder lijkt te bereiken dat er geen enkele redelijkheid betracht wordt met betrekking tot hun standpunten: zijzelf of anderen?
Ik denk namelijk dat je niet eerlijk kunt zeggen wat de PVV zegt, zonder dat er ergens een Rutte-oïde opstaat, een Pechtold-achtige en dergelijke, in mijn ogen walgelijke mensen, die effectief met hulp van media je verhaal zo framen dat je niet deugt en alleen komt te staan.
Alleen dupeert dat Nederland. En dat is wat me stoort: Geert Wilders gedraagt zich pro-Nederland en de anderen niet. En daar houdt het voor mij een beetje op. De rest is framing en schelden voor de bühne. Natuurlijk geven ze de PVV 'de schuld', maar de feiten geven haarfijn weer wie de schade aanricht, wie zich anti-Nederlands gedraagt. Dus waar hebben we het over? Moet de PVV in zijn eentje ijzer met handen breken? Dan pleit u feitelijk voor een soort Staatsgreep.
@Beste_Landgenoten | 22-02-23 | 10:59: Je zou ook kunnen zeggen dat de kartelpartijen van zulk een moreel losgeslagen niveau zijn, dat zó anti-Nederland is en pro-eigen-netwerk en opportunistisch, dat je met goed fatsoen je handen niet kan branden op veel vlakken. Want ik denk dat op veel andere vlakken de PVV best water bij de wijn wil doen. Maar er zijn grenzen. Voor de PVV wél.
@Zomaarwat | 22-02-23 | 11:12:
"in mijn ogen walgelijke mensen"
En dat dan? Is dat geen dedain? Grappig, allerlei verwijten maken over wegzetten van PVV'ers en dan zelf zonder schaamte dit uit je pen laten glijden.
Het bijzondere is hier dat "kartelpolitici" voor rotte vis mogen worden uitgemaakt, voor alles wat fout vies en verkeerd is, maar omgekeerd is kritiek op de PVV meteen "dedain". Dit is waarom ik PVV fans met een heel grote korrel zout neem.
@Beste_Landgenoten | 22-02-23 | 11:31: Nee, dat is geen dedain, dat is mijn oprecht mening.
@Beste_Landgenoten | 22-02-23 | 11:31: Dat komt wellicht omdat de problemen en ontwikkelingen ook zijn veroorzaakt door de kartelpartijen?
Het verwijt aan de PVV dat ze nooit iets hebben bereikt pleit ze namelijk en passant vrij.
@Zomaarwat | 22-02-23 | 11:46:
"problemen en ontwikkelingen ook zijn veroorzaakt door de kartelpartijen?"
Nee, er zijn in dit land vele problemen, die niet de schuld zijn van wie dan ook, maar gevolg van omstandigheden die helaas zo zijn. We vergrijzen, dus geld moet komen van een kleinere groep werkenden. Dat vormt de kern van zo ongeveer alle problemen, daaruit vloeit van alles voort en geen politieke partij is daarvoor verantwoordelijk. Om maar een voorbeeld te noemen maar zo zijn er vele.
Beweren dat alles maar de schuld zou zijn van iemand of een partij is je kop in het zand steken maar wel precies de manier van de PVV. Het vingerwijzen naar "schuldigen" hoort bij hun strategie en ook daarom heb ik de schurft aan de PVV.
@Beste_Landgenoten | 22-02-23 | 11:31: Ach, BL, je wou toch niet beweren, dat Rutte en Pechtold géén "walgelijke figuren" zijn?
Rutte is een abjecte leugenaar, en bovendien tijdens dat 'functie elders-debat' wat mij betreft als een psychopaat door de mand gevallen. Die man is écht gestoord.
En Pechtold is zó doortrapt en arrogant, en van ieder moreel kompas verstoken, dat ik voor beide heren het predicaat "walgelijk", dat 'Zomaarwat' hier bezigt, volkomen terecht vind.
@Zomaarwat | 22-02-23 | 11:12: Mee eens, Rutte en de gevestigde orde in de politiek gedragen zich anti-Nederlands. Dat kan ook niet anders, als je pro-EU bent. Het is het één of het ander: je kunt niet vóor de EU zijn, en ook nog eens vóór Nederland. Dat bijt elkaaar. De EU is er niet voor de lidstaten, de EU is er om de lidstaten om zeep te helpen als soevereine staten. Dat is van meet af aan het doel geweest van de EU, de ontmanteling van de natiestaat. Baudet mag een narcistische idioot zijn, maar daarin heeft hij gelijk.
Ik was overigens dat standpunt al toegedaan, vér voordat Baudet op het toneel verscheen, en voordat de EU überhaupt bestond. Ik heb dat hele Europese gedoe van meet af aan diep gewantrouwd, en ik ben in mijn verwachtingen aangaande de EU en de Euro volledig bevestigd door de feitelijke ontwikkelingen. De EU is een smerige, achterbakse staatsgreep achter de schermen, heel sneaky uitgevoerd, en wij worden gewoon als de bekende kikkers gekookt in een pan water waarvan de temperatuur beetje bij beetje wordt opgevoerd. Tegen de tijd dat de democratie volledig om zeep is geholpen, is het al te laat. Dan biedt alleen nog een secessie-oorlog, die er niet gaat komen, uitkomst. Of een algehaal volksoproer in de hele EU, eerder zal de EC de macht niet meer uit handen geven.
@Beste_Landgenoten | 22-02-23 | 12:08: Die vergrijzing is een feit. Dat geeft amper problemen, maar heeft wel effecten. Niet elk effect is een probleem.
Meer zorg? Je kunt tijdelijk krachten invliegen van buiten en die na een tijdje weer terugsturen.
Minder economische groei? Amper. We hebben immers arbeidsproducitiviteitsstijging. Als die tegen de vergrijzing in werkt, en dat doet ze, dan blijven we even rijk.
Dat we bergen geld naar de EU brengen, dat we een euro hebben die innovatie fnuikt, dat wel vele vele honderden duizenden nuttelozen binnenlaten en ons onderwijs verknoeien, geen fatsoenlijk leger hebben, het wegennet verwaarlozen en niet uitbreiden et cetera, dat is echt allemaal kartelpartij-funded.
Het spijt, maar het is niet anders.
@KeesBruin | 22-02-23 | 12:19: Tsja, ben het zelden met zo een lang betoog zo 100% eens geweest. Ik voel en voelde dat ook zo. Het is ook logisch maar tevens verontrustend.
@Zomaarwat | 22-02-23 | 12:26:
"Dat we bergen geld naar de EU brengen,"
Daar komt meer van terug dan we sturen. En de vraag is, of de PVV de genoemde problemen wel kan oplossen. Die stuiten zoals schreef tegen de grenzen van de grondwet en de andere wetten en verdragen, Die kan je niet zomaar eenzijdig aan de kant zetten, laat staan dat je daarover zomaar overeenstemming bereikt binnen de coalitie. Maar daarom vind ik: Laat ze maar eens regeren, kijken hoe gemakkelijk het is in het echt.
Kleine waarschuwing: Met FvD meende men ook de nieuwe messias te hebben gevonden end at liep uit op helemaal niks. Waarom? Om het bovengenoemde. De werkelijkheid is lastiger dan de fantasie vanaf de zijlijn.
@Beste_Landgenoten | 22-02-23 | 12:33: Ik heb ook niet de illusie dat de PVV de problemen kan oplossen, om van het FvD maar helemaal te zwijgen, dat is intussen een marginaal wappieclubje geworden, opgeblazen door Baudet zelf.
Maar, zoals ik hier al vaker heb betoogd: de oppositiepartijen zijn het probleem niet, de politieke mainstream, de gevestigde orde is het probleem. Die heeft de problemen waar we nu mee kampen toch echt grotendeels zelf veroorzaakt, die hebben al die jaren aan het roer gestaan, niet Wilders of Baudet, die nog nooit wat in de melk te brokkelen hebben gehad.
Waterstofperoxide schijnt je debatvaardigheid te verbeteren lees ik net in de Libelle.
Grote klasse, die Janis Ian!!!
Er staat ook nog een ander liveoptreden van hetzelfde nummer op Youtube, opgenomen op The Old Grey Whistle Test, ook vlekkeloos en mooi uitgevoerd.
Dat is wel even iets anders, dan dat misselijke playbacken!
Gefeliciteerd, ook aan alle mensen die zeggen: “ik ben geen PVV-stemmer maar op sommige punten heeft Wilders wel gewoon gelijk!”.
Ja hahaha, de zgn. "strategische stemmers" noem ik ze meestal.
Willen eigenlijk wel PVV stemmen maar ja, dat doet het zo slecht op feestjes hè?
@D-Fens_1963 | 22-02-23 | 10:28:
Haha schaam jij je? Dat kenmerkt dan ook weer de typische PVV stemmer.
Ik woon buitenaf waar geen niet-westerse mensen wonen, ben al zestien jaar financieel onafhankelijk, heb het prima en van niemand last en wat Rutte en consorten doen kan mij geen reedt boeien maar toch stem ik op Geert, ik doe het voor de getergde grote stedenmensen en mijn arme familie naast een moskee zo groot als de Kuip.
Bedankt! Dat meen ik oprecht. Mijn stem op de PVV zet geen zoden aan de dijk hier in dit DENK/GL bolwerk, maar het zijn mensen als jij die het verschil kunnen maken. Daar waar intelligentie het nog wint van emotie.
Beste Geert,
Van harte gefeli, je bent ongeveer de enige die nog voor Nederland bezig is,hulde daarvoor !
Als kado heb ik het volgende :
Treedt terug en laat een andere kanjer, bosma of een andere kanjer in de kamers het woord en onderhandelingen voeren, dan bereik je veel meer en wordt het meer stromend.
Je hebt meer dan genoeg gedaan en je footprint staat nu al in de boeken.
Kaag is als een destructief brandende fakkel in het politiek bestel , een ongekende minachting en geldroof van de bevolking sleept zij in haar ambiance mee.
Dit is inmiddels bekend en nu wordt het tijd met mede echte nederlanders door te pakken het land te restylen : overheid ,uitkeringen en subsidies afschaffen of decimeren. Buitenlanders uitzetten ,opzeggen Eu contracten, etc etc. Ideeen zat !
Proost, op de uwe !
Het stokje overdragen zou nog weleens een hele goede beslissing kunnen zijn. Dat zou dan toch het beste na 15 maart pas gebeuren, zodat de focus kan liggen op de landelijke verkiezingen.
Gefeliciteerd PVV dat jullie maar zo groot mogen worden dat jullie niet meer genegeerd kunnen worden in colleges en kabinetten en zo de genen die nu nog zeggen dat jullie niets hebben bereikt de wind uit de zeilen kunnen nemen.
Hup Martin en Fleur!
Geert, ga toch lekker in Spanje wonen.
Ik vermoed dat Geert Wilders en companen dit blog wel lezen. Daarom maar even zo:
Geachte heer Geert Wilders, heer Bosma. mevrouw Agema en de vele anderen van de PVV: hartelijk dank voor uw moed, inbreng en standvastigheid. En van harte gefeliciteerd met uw 17e verjaardag als partij.
Nog vele jaren!
Heb toch de indruk dat hier een pro-PVV stemming heerst.
Ja, het mag wel wat kritischer op Wilders, wat mij betreft.
Daarom "kom" je hier ook zo graag toch?
@D-Fens_1963 | 22-02-23 | 10:02:
"Wie zijn die mensen" is een drijfveer inderdaad. En nee, ik ben niet onder de indruk geraakt, integendeel. Het bevestigt met volle teugen elke dag weer het absolute onbenul dat de PVV steunt.
Die pro-Fortuyn beweging is helaas gestorven, het is een raadsel waarom. Dat vijf (!) jaar later weer eens initiatief komt dat Nederland en de Nederlandse cultuur expliciet op 1 zet, is prijzenswaardig, al was het maar voor het politieke landschap. Aanleiding was de ommezwaai van Rutte & co inzake de toetreding van Turkije. Let wel: men zou tekenen bij het kruisje, ook vandaag de dag nog!
@Après toi | 22-02-23 | 10:02: Ja, hij mag wel eens wat aan dat kapsel doen. Zoiets toch?
@Beste_Landgenoten | 22-02-23 | 10:04: De gewoonheid en het gebrek aan arrogantie en de pijn die PVV-ers zichtbaar lijden door de arrogantie van de macht van de kartelaanhangers, zijn zaken die de PVV sieren.
Die spiegel zal wel kwetsen bij sommigen. Live with it.
@Beste_Landgenoten | 22-02-23 | 10:04:
Nooit maar dan ook nooit heb ik u kunnen betrappen op iets anders dan ordinair gescheld. Het is totale onmacht bij de uwen om de olifant in de kamer maar niet te hoeven noemen en de narigheden over Wilders te gebruiken als bliksemafleider. Door deze platitude is het debat dood en is de kiezer het vertrouwen in de politici kwijt.
@BL,
Gelukkig hebben wij u hier in de panelen,om ons voor zover aanwezige intelect op uw niveau te brengen.
Geweldig die vooringenomen reaguursels,echt genieten.
Bedankt.
@Beste_Landgenoten | 22-02-23 | 10:04: Hè jammer, heel even dacht ik jou te kunnen respecteren omdat je jezelf aan de hand van jouw reaguursels in positieve zin kan onderscheiden.
In plaats daarvan duw je liever een ander naar beneden.
Jammer.
@Beste_Landgenoten | 22-02-23 | 10:04: "het absolute onbenul", hier blijkt uit dat u een ongezonde portie dedain uitspreekt over mensen die u niet kent en waarbij nuanceringen ook niet echt aanwezig zijn. Ik heb ook best kritiek op sommigge punten van Wilders, maar ben het vaak wel met hem eens en heb bewondering voor zijn moed. U bent een negatieve factor, beste landgenoot
@D-Fens_1963 | 22-02-23 | 10:25:
Zelden of nooit lees ik argumenten waarvan ik onder de indruk ben. En dat Calimero-gedrag irriteert me nog meer dan het onbenul dat ervan afstraalt. Van PVV fans bedoel ik dan. Zodra er kritiek is meteen in die underdog kruipen, de slachtofferkaart. "We worden buitengesloten!" En opnieuw bevestigt het waarom ik PVV fans irritant volk vind. Uitdelen is hun sterkste punt, incasseren leidt meteen tot gejammer. Bloedirritant.
Dagelijks lees ik hoe hier met absoluut dedain over stemmers op "kartelpartijen" wordt geschreven en dat wordt met instemming en gejuich ontvangen. Heb je kritiek op de PVV dan schiet men onmiddellijk in de slachtoffermodus of in de underdog. Dat kruiperige, dat miezerige, er is weinig waaraan ik me meer erger dan dat kleine, benepene kruideniergedrag van PVV fans. Een tik uitdelen en dan meteen achters moeders rokken.
@Beste_Landgenoten | 22-02-23 | 10:36: Verander de naam PVV in jouw verhaal eens in D66 en lees het dan nog eens hard op en voor een spiegel. Valt je al iets op?
@NLgaatnaardeklote | 22-02-23 | 10:45:
Misschien is je opgevallen dat D66 zo ongeveer al de slechtheid zelve wordt neergezet. De zondebok voor alles. Gaat er iets mis, dan ligt het aan D66. Iedere wet, elke misstand wordt D66 aangewreven. Of er nu iemand van D66 in de buurt was of niet, die partij wordt aangewezen. Kaag is "een heks", kan geen onvolwassener bejegening voorstellen dan telkens dat puberale "heks" en die grappen over bezemstelen. Het is echt kleuterniveau.
En dan moet je dus als niet PVV'er respect opbrengen zonder spoortje dedain, voor deze briljante uitingen van onvrede onder het gewone PVV volk? Maar waarom dan? Wat doen of zeggen PVV'ers dat respect verdient, behalve het feit dat ze zich "niet gehoord" voelen, en dat soort gejammer. Want het meeste kabaal maakt de PVV, alleen een dove kan ze niet horen. Maar toch "niet gehoord".
Niet gehoord is wat anders dan geluisterd naar, of doen wat er geeist wordt, want daar komt het op neer. PVV'ers willen niet alleen gehoord worden, maar ook nergens over praten. Ze willen hun zin hebben als dreinende kinderen. Wie niet luisteren wil is "een heks" of elitair. Of heeft dedain. PVV'ers zijn compromisloze mensen, en dat zie je ook aan de partijstructuur. Top-down, Geert is de baas, hij heerst alleen.
@Beste_Landgenoten | 22-02-23 | 10:55:
Dit kabinet is eigenlijk Kaag1, P66 zit overal met haar tentakels in en echt lekker loopt het niet in Nederland, logisch toch dat P66 overal de schuld van krijgt. Ik zou ze graag prijzen over iets wat goed zou gaan maar kom werkelijk waar nergens op.
@Beste_Landgenoten | 22-02-23 | 10:55: Geen speld tussen te krijgen, Beste_Landgenoten. De PVV is de rattenvanger van oliedom volk dat de eigen intelligentie kilometers te hoog inschat. Er is wel een positief punt: de PVV legt bloot wat dit deel van de natie echt denkt. En daar moet weldenkend Nederland wel rekening mee houden. Niet dansen naar de pijpen, maar het negeren van (veelal onterechte, slecht geïnformeerde) kritiek van 20 tot 30 procent van de natie is ook niet de juiste weg.
@NLgaatnaardeklote | 22-02-23 | 11:11:
"Tentakels" ook weer. De meerderheid van de coalitie is verreweg CDA en VVD. Maar nee, D66 heeft "tentakels". Heksenvingers? Alle rechters, ook D66? Alles wat niet bevalt, D66? Ik zie de absurd aandoende maar toenemende haatcampagne tegen die partij, die niets met de feitelijke omstandigheden te maken heeft, maar eerder een uiting lijkt van het zoeken van een zondebok voo0r allerlei soorten wappies en anti-volk, dat iets heeft tegen de WEF, gele-hesjes types, gefrustreerde burgers en andere randfiguren die in D66 een nieuw object van hun frustraties hebben gevonden. Tsja, en dan moet je zoals Kaag, ook nog in gesprek blijven met ze. Want anders krijg je het verwijt van het "neerkijken op het plebs". Alsof je in de dierentuin vol bewondering moet gaan zitten luisteren naar het gesprek onder de bavianen.
@Beste_Landgenoten | 22-02-23 | 10:55: "En dan moet je dus als niet PVV'er respect opbrengen zonder spoortje dedain, voor deze briljante uitingen van onvrede onder het gewone PVV volk?".
You said EnAf.
@Zomaarwat | 22-02-23 | 11:19:
Exact! Maar wat brengen deze PVV'ers dan mee, waarvoor je dat respect zou moeten hebben? Puur omdat ze hun mond opendoen? Omdat er gouden woorden van hun tong rollen? Was dat maar waar, dan was er een reden om ernaar te luisteren, maar het is vooral onzin, bagger, ongenuanceerde flauwekul die eruit komt en toch moet je daar dan vol bewondering en respect en geduld naar luisteren? Sterker nog, je moet je daar als politicus allerlei bizarre verwensingen en beledigingen laten welgevallen ook nog? Waarom precies?
Zo'n dame die die fakkeldemonstratie organiseerde, daar straalt vanaf dat ze totaal in de war is. En niet in staat of bereid om een gesprek op inhoud aan te gaan? Er valt niet mee te praten. Er is niks te zeggen, er is geen gebied waarop je elkaar kan vinden als iemand zegt "De WEF agenda wordt hier uitgerold". Dan heb je te maken met geestelijk gestoorde mensen.
Niet dat alle PVV'ers of anti-D66 types geestelijk gestoord zijn, maar het gekke is wel dat al die geestelijk gestoorde lui anti-D66 zijn. Maar zeg je iets van kritiek, dan is er onmiddellijk de slachtofferkaart. Het grappige is ook nog dat PVV'ers dit gedrag allochtonen verwijten ook nog.
@Beste_Landgenoten | 22-02-23 | 11:19:
U zegt?
Samenstelling. Het kabinet Rutte IV bestaat uit twintig ministers en negen staatssecretarissen. De VVD leverde acht ministers en drie staatssecretarissen, D66 zes ministers en drie staatssecretarissen, het CDA vier ministers en twee staatssecretarissen en de ChristenUnie twee ministers en een staatssecretaris.
@Beste_Landgenoten | 22-02-23 | 11:25:
En uhh Kaag.
twitter.com/moeva18/status/1628006979...
@Beste_Landgenoten | 22-02-23 | 11:25: Wow. Dat is best veel. Ik denk dat het venijn zit bij het vermoede decision-by-netwerk. En het bewust buitensluiten van meningen. Het bewust vragen om advies van lobbyïsten.
Als dat er is, komen er zaken bij die door wantrouwen zijn ingegeven. Wat ze juridisch zeg maar omkering van de bewijslast noemen.
Als de klimaattafels geen kernenergie-vertegenwoordigers kenden en biomassacentrales opleveren, tsja, hoe is dat dan gegaan.
Men vermoedt dan dat een WEF, Soros, nu, u kent ze vast wel ;), ook allemaal prominente rollen krijgen.
En dat vind ik niet gek. Zolang politici stiekem opereren (netwerken!) en A zeggen en B doen, of stiekem B doen zoals met het digitale paspoort of zonder overleg dingen doen zoals het Pact Van Marrakesh en de euro en zelfs uitdrukkelijk tegen de bevolking in opereren zoals bij de totstandkoming van wetgeving inzake de EU (Balkie) en Oekraïne, dan is het vertrouwen er niet meer en waarover moeten we dan nog praten?
En waarom?
Nutteloos.
Wat goes around comes around en de politiek zelf, de zogenaamde elite, hebben zelf zoveel shit de morele ether in geslingerd, dat ze dit soort dingen terugkrijgen.
Ik word er niet vrolijk van. Dat die mensen niks bereiken durf ik niet te zeggen maar ik vrees niet iets dat goed is. Maar dat mensen uit een soort wanhoop en gebrek aan vertrouwen in de politiek dit doen, dát zou wat mij betreft vooral zorgen moeten baren en niet zozeer sec commentaar op de actie an sich.
@Zomaarwat | 22-02-23 | 11:57:
"Maar dat mensen uit een soort wanhoop en gebrek aan vertrouwen in de politiek dit doen"
Dat begrijpt iedereen wel denk ik. Volgens mij keurt niemand dat af. Maar waar het mis gaat is dat er geen gesprek mogelijk is. Je krijgt als politicus wat beweringen naar je hoofd, waar geen touw aan vast te knopen valt en waarop nauwelijks een zinvol antwoord bestaat, vooral omdat deze menen in een halve fantasiewereld leven van WEF complotten, elitaire kongsies en andere waanvoorstellingen. Hoe kan je daar nou zinvol mer praten? En het punt is: Op debatavonden zie je ze niet, bij inspraaksessies over beleid ook niet. Laat staan dat ze zich melden bij de politiek of meedoen als volksvertegenwoordiger. De manier is protest en demonstreren met of zonder geel hesje. Dus wat moet je dan als politicus? Ze maar naar de mond praten zoals populisten doen? Meegaan in de nonsens zoals FvD doet? En wat win je dan, het gekkenhuis dat op je stemt.
@Beste_Landgenoten | 22-02-23 | 12:41: Ik denk dat men het ook niet vertrouwt dat een gesprek zin heeft. De vertrouwenskloof is echt enorm en op de ingeslagen weg wordt fanatiek voortgemarcheerd.
Het is aan de politicus om te zeggen wat ze vinden en dat ook doen. De media moeten niet actievoeren en dan kunnen de mensen stemmen en de media de politici uitvragen hoever ze met hun beloften zijn gekomen.
Nu wordt van wanhopigen gevraagd dat er met ze gepraat kan worden, nota bene door mensen die er een sport van maken zo weinig mogelijk concreets te zeggen, het zo te zeggen dat ze er mee kunnen wat ze eigenlijk willen (maar dat niet zeggen) en bovendien zeer bedreven zijn verbaal.
Het is gewoon niet realistisch dat deze mensen in gesprek gaan. Zij zijn ook niet hét probleem. Zij zijn een symptoom.
@Zomaarwat | 22-02-23 | 12:58:
"Het is gewoon niet realistisch dat deze mensen in gesprek gaan. Zij zijn ook niet hét probleem. Zij zijn een symptoom."
Het gesprek niet aangaan is dan toch een recept voor vergeten worden? Dat begrijp ik niet, dat je meent dat "ze toch niet luisteren". Het punt is dat je als burger overal de kans hebt jezelf te laten horen, meer dan in welk land ook. Politici zijn bereikbaar in vergelijking met andere landen. Maar als je zo vastzit in je verhaal over WEF en andere konijnenholen vrees ik dat geen gesprek gaat helpen. Je komt nergens met deze types. Als je echt gelooft dat de politiek "de boeren" wil weghebben is er weinig om over te praten want daar gaat het niet om. Het probleem is dat zaken zo karikaturaal worden neergezet door de oppositie dat het nauwelijks mogelijk is nuance aan te brengen in de discussie.
Jammer B-l je laat een discussie weer ontaarden in gescheld, als je geen argumenten meer heb prima, maar stop eens met iedereen die het niet net je eens is als idioot of baviaan neer te zetten.
Mooi gevonden dat nummer van Janis Ian bij de "levensloop"van de PVV. Tekst slaat met een beetje fantasie en inbeeldingsvermogen wel op de PVV.
Hulde aan de redactie van GS.
Gefeliciteerd, meneer Wilders, alle keren dat het kon heb ik op u gestemd en dankzij de geniale kopvoddentax blijf ik u eeuwig trouw.
Ik steun Wilders, ben het vaak met hem eens maar die 'geniale' kopvoddentax vond ik juist onzin
@Ruud5 | 22-02-23 | 10:35: Dat was een stomme zet. Je ziet dat ook bij de FvD. Handig opereren, ik zou het zelf ook niet weten hoor met die vijandige activistische media, is blijkbaar erg moeilijk. Ik kreeg ook kromme tenen van dat woord. Hoe je erop komt dat toch te gebruiken: frustratie en gebrek aan toetsing. Eerste moet hij zelf aan werken, tweede komt door de extreem vijandige pers maar zal hij toch een mouw aan moeten passen. Zowel de woordkeuze is verkeerd als het scoren met het inhoudelijke deel, dat trouwens wel te verdedigen was in theoretische zin, maar dat is dus niet genoeg.
@Zomaarwat | 22-02-23 | 11:22:
"komt door de extreem vijandige pers"
Het heeft uiteraard niets te maken met FvD standpunten. Het ligt aan de pers. *kuch*
@Zomaarwat | 22-02-23 | 11:22: Hij had ook kuttenkopvoddentax kunnen zeggen, als je je laat dwingen om zo'n lap om te doen ben je dat wel een beetje.
@Beste_Landgenoten | 22-02-23 | 11:38: Die FvD-standpunten, ik ken ze niet allemaal, zijn over het algemeen heel zinnige standpunten.
Dus ja, het ligt aan de standpunten. Sinds de media een decennium of 4-5 bij de zittende Regering op schoot zitten.
@uisge baugh | 22-02-23 | 11:51: Doe maar leuk maar dit heeft wel veel kapot gemaakt. Die term kopvodden is denk ik met name slecht gevallen bij de Westerling, die voorheen nog nimmer van die term had gehoord, hem naar vond klinken en dacht dat Wilders die om te provoceren had bedacht.
Het bleek, begreep ik later, in het Zuiden en België een gebruikelijke term.
Toch was dit niet handig. Shit happens. Dit was shit...
Voor iedereen die schreef over "wat heeft de PVV bereikt".
Weet u nog hoe dat kwam?
De ruzie tussen Rutte en Wilders is er al jaren een van het niveau kleuterschoolplein, waarbij Rutte zich als de het pestkind gedraagt dat ermee weg komt omdat hij in de klas de macht heeft.
Rutte kon Wilders al niet uitstaan toen hij nog bij de VVD zat. Dat had te maken met de weerstand tegen de dubbele paspoorten kwestie.
Toen kregen we Groep Wilders, en daarna de PVV, en werd de PVV de 2e partij van NL en kregen we Rutte I.
Rutte I ontplofte door toedoen van het CDA.
nos.nl/artikel/614722-val-rutte-i-doo... en www.welingelichtekringen.nl/politiek/...
Daarna, bij alle kabinetten na Rutte I, kregen coalitiegenoten van Rutte de opdracht om bij alle wetsvoorstellen van de PVV tegen te stemmen, zodat mensen dan later zouden zeggen "zie je wel, ze bereiken niks". En als een PVV voorstel steun in de kamer had, dan was de opdracht om nét vóór het stemmen uit de zaal weg te lopen. www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/...
Máár dit vindt u wél democratisch?
De klas(sen) waarin ik zat konden de kneuzen ook wel in de meerderheid zijn maar ze hadden toch zeker niet de macht.
En dat hebben we in Nederland een beetje "verkeerd geregeld".
Hear hear!
Amen, mooi tegeltje.
@D-Fens_1963 | 22-02-23 | 09:59:
Want kneuzen aan de macht, dat is wat we willen? Aha.
@Beste_Landgenoten | 22-02-23 | 10:48: Volgens de peilingen wel.
@Beste_Landgenoten | 22-02-23 | 10:48: Dan hadden we wel gevraagd of je even een partij kon beginnen.
@keistad | 22-02-23 | 11:07:
D-fens beweert dat naar de kneusjes in zijn klas niet werd geluisterd. Of hier nou een levenslange jeugd-frustratie word opgebiecht of niet, blijkbaar wil hij dat kneuzen meer macht krijgen. Ik zou niet weten waarom, maar blijkbaar leidt zoiets naar optimaal beleid. Waarmee D-fens onbedoeld waarschijnlijk, aangeeft waarom hij PVV fan is. Kneuzen aan de macht!
@Beste_Landgenoten | 22-02-23 | 11:35: Inderdaad te snel gelezen, mijn fout. Zat nog even na te genieten.
"ze zijn groterder alsdan PvdA, CDA, D66, GroenLinks en de rest van het soepie"
Prachtig nummer, perfecte uitvoering, genoten. Onlangs een clipje gezien van Billie Eilish die uitlegt hoe "Vocal comping" werkt; die maakt de hele dag opnames van één nummer, de beste stukjes worden vervolgens samengevoegd. Dat kan betekenen dat één zin die ze zingt uit zo'n 18 "takes" kan bestaan. www.tiktok.com/@engineears/video/7176...
Wees er maar trots op, en dan zie je Janis Ian, in één take, LIVE, dit nummer brengen...
En PVV, uiteraard, gefeliciteerd. En ik trek ook meteen maar evens een link naar Janis; prachtig ook hoe Wilders en Bosma live in de kamer "uit de mouw" weerwoord geven aan hypocriete kamerleden.
En nu maar hopen dat die vogelgriep (onder mn kokmeeuwen) overwaait.
Binnenkort is de PVV zo oud dat Pechtold er niet meer mee wil fucken.
Een feest voor de democratie dat het mogelijk is voor een ieder om een partij op te richten. Je hoeft het niet met elkaar eens te zijn maar het is wel heel goed voor de diversiteit en inclusiviteit.
Een veel gebezigde theorie is dat de VVD Wilders, een protégé van Bolkestein, heeft gevraagd om na de opkomst van het populisme van Fortuyn een aparte beweging te starten om dat gat in te vullen. Een stem voor de doodsbange boze burger.
Er waren destijds twee facties in de VVD, zij die een ruk naar rechts wilde maken, en dan echt rechtser dan rechts, en zij die vonden dat ze meer konden bereiken door wat "zachter" en "socialer" te doen meer konden bereiken.
We zien het resultaat. Rutte is al meer dan 12 jaar de baas in Nederland en Wilders blijft vakkundig stemmen te verzamelen die nooit gehoord zullen worden omdat Wilders het ook onmogelijk maakt om mee samen te werken.
Ik zeg niet dat het zo is, ik stel alleen maar vragen.
Dan zullen er wel mensen zijn die het zo erg vinden dat Wilders bedreigd wordt uit Pakistan of Jemen maar ook Kaag, Rutte, Halsema, De Jonge en noem maar op worden bedreigd. Wilders krijgt dezelfde bescherming die de koninklijke familie altijd al kreeg. Maar wederom, ik stel alleen maar vragen.
Indien waar, well played Wilders en Rutte. Well played.
Ik zie geen enkele vraag. Alleen wat onsamenhangende redenaties.
Ik heb het verhaal vaker gehoord. Ik ga er verder niks over zeggen, want ook binnen de VVD ligt het nog steeds gevoelig. Feit is natuurlijk wel dat Geert onze geliefde premier Mark Rutte al 12 jaar in het zadel houdt.
@Après toi | 22-02-23 | 09:31:Best veel woorden als je verder niks gaat zeggen hierover.
Dan is Wilders wel de meest gecomitteerde employee ooit, want die heeft aardig wat persoonlijke vrijheid ingeleverd.
Ik geloof dat hij oprecht is. Stem er niet op, maar respecteer hem wel.
Ik moet (een beetje in navolging van JJMS) toegeven; het ontbreken van vraagtekens stoort mij ook wel een beetje.
'Een veel gebezigde theorie'
In welke kringen? Heb er nog nooit van gehoord.
Ik wil de bedreigingen aan het adres van Kaag, Rutte etc. niet bagatelliseren, maar volgens mij hebben die politici nog steeds een leven. Wilders is zijn vrijheid al meer dan tien jaar kwijt, wat zich trouwens ook moeizaam verhoudt tot de complottheorie die je hier lanceert.
Die fakkeldrager is een gek en ik kan me voorstellen dat het intimiderend is als je hem aan je deur krijgt, maar toch lijkt hij me niet zo gevaarlijk als Junaid I, die in 2019 tot tien jaar cel veroordeeld werd omdat hij speciaal uit Frankrijk naar Den Haag afgereisd was om in zijn woorden 'die hond naar de hel te sturen.'
Well played indeed.
"Een veel gebezigde theorie is ..."?
Ik hoor hem voor het eerst. U leest waarschijnlijk kranten die dit interessant vinden om te melden. Desinformatie en informatie, het is ook vaak bijna niet te onderscheiden.
Zulke dingen beweren is eigenlijk onfatsoenlijk zonder iets van logica. Dat Wilders dit zou doen om de VVD te helpen lijkt mij onwaarschijnlijk. Dat dan toch beweren is kwalijk, eufemistisch uitgedrukt.
Dat je alleen maar vragen stelt is onzin. Als de vraag gesteld zou worden of Remkes niet voor niks in Thailand resideert en of Rutte met manipulatie van stemmers en de registratie van stemmen gewonnen heeft van Verdonk, dan zijn dat vragen, maar die vragen om ergens over na te denken. Misschien wel terecht. Maar in het geval van Wilders erg pijnlijk. Het Turkije-omarm verhaal, de draai die de VVD daar maakte, was ook schrikbarend en angstaanjagend en ik kan me goed voorstellen dat Wilders daar afstand van wilde nemen. Dat er gezegd zou zijn: begin dan maar je eigen partij, wel prettig voor ons ook, dat kan best, cynisch of niet.
Feit is dat Geert Wilders niet aan de bak komt door een combi van politiek gemanipuleer en beeldvorming; alle journo's zijn weer eens Job Frieszo's, een journalist die ze heimelijk aanbidden qua brutaal exhibitionistisch axivoeren. De democratie is er niet mee gediend. Net zo min als met uw suggesties.
@NLgaatnaardeklote | 22-02-23 | 09:41: een veel gebezigde theorie door Schout.
@Bochel | 22-02-23 | 09:48: Me dunkt. En wellicht bij de in zijn biotoop verkerenden. Dit soort complottheorieën zijn vaak besmettelijk bij gelijkgestemden.
@Tashtego | 22-02-23 | 09:43:
In het geval van Wilders maar ook Rutte en Kaag is het helaas, maar toch deels een keuze, je weet dat er tegenwoordig veel gekken zijn die je voor jouw mening willen vermoorden. Wat dacht je van een Biden of een Trump die ook 24/7 beveiliging nodig hebben. Ik heb dan meer te doen met prinses Amalia en haar zusjes die hebben niets gedaan behalve geboren worden. Dat is pas erg.
En daarbij wordt Wilders dermate goed beveiligd dat hij halfdronken in een kroeg kan roepen dat hij minder Marokkanen gaat regelen en gewoon op campagne kan gaan zonder dat er ook maar een incident heeft plaatsgevonden. Zo'n ramp is het niet om lijfwachten te hebben. Het is alleen sneu dat dit zo moet tegenwoordig. Zowel voor Wilders als Kaag als Rutte en zeker Amalia.
@Schout-bij-Nacht-J | 22-02-23 | 10:07: Eens dat Amalia en haar zussen er niet voor kiezen, dat maakt het inderdaad nog wranger. Maar wat betreft de beveiliging: als Wilders zwaarder wordt beveiligd dan andere politici is dat omdat mensen die daar over gaan het risico hoger inschatten lijkt me.
Conclusie, niet alleen onder de forum kiezers is men geinfecteerd met het complotvirus. Wilders geeft al meer dan een decennia zijn persoonlijke vrijheid op om de vvd uit de wind te houden, hoe verzin je het schoutje.
@Schout-bij-Nacht-J | 22-02-23 | 10:07: Het is typisch Schoutoïde om Kaag op één lijn met Wilders te stellen.
Als Kaag doorgaat met haar manier van doen en de standpunten weet te realiseren (boeren 'uitkopen' => gezinnen ruineren, dedain 'Wie zijn die mensen', en alles persoonlijk trekken en dan beginnen op te scheppen en haar D66-Staatssecretaris bij het kruisje laat tekenen bij het digitale identiteitsbewijs terwijl de Kamer tegen is en dan in de Kamer laten zeggen namens D66 'zo gaan die dingen'), dan kon het wel eens fout gaan. Niet dat het goed is, maar dan in ieder geval omdat ze concrete dingen doet die mensen echt te ver vinden gaan en ook aangeeft met welk dedain ze naar mensen kijkt die daar moeite mee hebben.
Wilders heeft - zoals velen verwijtend beweren - nog nooit iets voor elkaar gekregen maar dient al bijkans decennia beveiligd te worden.
Kaag is een elitair verwoestend mens en Wilders een roepende in de woestijn. De laatste wordt serieus bedreigd, de eerste wordt voornamelijk serieus beveiligd. Ik vind dat raar en heel raar als je die twee met elkaar vergelijkt.
En ja, Kaag moet je wegstemmen en niet op een andere manier wegkrijgen.
@Zomaarwat | 22-02-23 | 11:27:
"Kaag is een elitair verwoestend mens"
Geen idee wat je bedoelt. In haar tuin staan wat oude kratten bier, een plastic tuinset en wat rommel, ze kleedt zich bijzonder doorsnee, koopt geen dure spullen, geilt niet op bezit en uiterlijk vertoon, mengt zich niet onder wannabee BN-ers, noch met oud geld, dus waar haal je dat "elitair" vandaan? In niets is ze elitair, of het moet haar opleiding zijn geweest, hoewel ook dat niet uitzonderlijk is. De halve wereld heeft gestudeerd, en in vergelijking met de onvermijdelijke tuttebol Neelie Kroes is Kaag een toonbeeld van gewoonheid.
@Beste_Landgenoten | 22-02-23 | 11:48: Ik ben qua inschatten niet zo van het uiterlijk. Maar wel van gedrag. Ik bedoel dus dat laatste.
Heeft Kaag de PVV al gefeliciteerd?
Zolang Henk Krol maar niet feliciteert...
Ik wil eigenlijk wel eens weten wat Wilders nu van zijn Russische vriendschapsspeldje vindt nadat Rusland is schuldig bevonden aan de aanslag op MH17 en zeker nu zijn vriend en kameraard Vladimir Poetin moslimstrijders naar Oekraïne stuurt om christelijke kinderen te verkrachten en vermoorden. Daar mag hij zich wel een keertje over uitspreken vind ik.
Goeie vraag. Hij gaat het bagatelliseren, vermoed ik.
Bel hem op.
Ik denk dat hij daar nu net zo over denkt als u. Denkt u niet?
Hij kan het via onze gemaal vragen als hij weer een biertje met poetin drinkt of wellicht in de datsja fluisteren tijdens een samenkomst entre nous.
@Après toi | 22-02-23 | 09:14:
Dat is een u welbekende reflex.
@JJMS | 22-02-23 | 09:20: Ik heb geen Russische onderscheidingen.
@Après toi | 22-02-23 | 09:22: Ik vind wel dat je er een verdient. Je hebt het beste voor met Rusland. Alleen Poetin vindt dat vermoedelijk niet, dus ik ben bang dat de terechte erkenning nog even uitblijft.
@Komjehiervaker | 22-02-23 | 09:25: Ik heb liever een Oekraïense onderscheiding. Ik beloof jullie dat ik daar mijn best voor ga doen.
@Après toi | 22-02-23 | 09:28: rutte sluit offers niet uit,trek alvast uw gevechtstenue aan en wacht op oproep.
@Après toi | 22-02-23 | 09:28: het een sluit het ander niet uit, dus ik wens ze je beide toe.
@Après toi | 22-02-23 | 09:28: Dat krijg je niet door als hoogste te eindigen in het reaguurders overzicht op het eind van het jaar.
Je kunt best vrienden met Rusland zijn en Poetin en zijn daden veroordelen.
Lijkt me niet iets om nu in te gaan roeren. Tenzij je Wilders haat natuurlijk.
O, wacht...
@Zomaarwat | 22-02-23 | 09:52:
"Je kunt best vrienden met Rusland zijn en Poetin en zijn daden veroordelen."
Oh ja? Een speldje van de Russische Doema, het *echte* nepparlement, de klapmachine voor Poetin met *echte* controlled opposition? Daar een speldje van in ontvangst nemen, een paar jaar NA de MH-17 aanslag? Dat is een zware klap in het gezicht van de MH-17 nabestaanden en getuigt van een enorme smakeloosheid, onbegrip voor de ellende ervan en het is een welbewust signaal.
@Beste_Landgenoten | 22-02-23 | 10:02: Tsja, ik ken die details niet. Ik denk dat velen vinden dat de verschrikkelijke ramp met de MH17 in beginsel een fout was. De KLM en partners vlogen er - in tegenstelling tot andere maatschappijen - gewoon overheen, over dat oorlogsgebied. Iets met dat het ministerie ze niet had geïnformeerd of dat het brandstof zou schelen of allebei. Toen raakte de raket het toestel. Een ramp.
Natuurlijk is dan de vraag wie met vuur zat te spelen.
Hoewel de rechter een uitspraak deed en het een heus disaster is dat je als passagiersvliegtuig zo uit de lucht wordt geschoten, denk ik dat velen, ik ook, de sfeer van opzet onterecht in de lucht vinden hangen. Het was een ongeluk. Maar wellicht dat de rechter ook dat anders vindt. Prima, dan is het juridisch geen ongeluk. Juridisch zijn biomassacentrales ook goed voor het milieu.
Als dat het is, dan kun je toch je banden met Rusland aanhalen? Kan, niet moet. Of lag er al ergens een uitspraak dat de Doema een criminele organisatie is?
Neemt niet weg dat die onderscheiding onnodig lijkt én slecht getimed en daarmee kwetsend. Ja, dat proef ik ook zo.
@Zomaarwat | 22-02-23 | 11:38: Ik zou over MH17 wat minder uit je nek lullen als je de feiten niet kent.
@Komjehiervaker | 22-02-23 | 11:42: Nou, dat zou ik graag doen, maar anderen gebruiken MH17 als een stok om mee te slaan. Dan moet je wat. Excuus als er iets niet klopt. Laat maar weten wat. Blijkbaar is het van belang.
@Zomaarwat | 22-02-23 | 11:48: dat kan je gewoon lezenP https://www.rechtspraak.nl/Organisatie-en-contact/Organisatie/Rechtbanken/Rechtbank-Den-Haag/Nieuws/Paginas/MH17.aspx
@Komjehiervaker | 22-02-23 | 12:04: Dank. Ik lezen. lees ik: "Het heeft er alle schijn van dat de bemanning heeft gedacht de raket niet op een burgervliegtuig maar op een militair vliegtuig af te vuren. Maar ook dan is nog steeds sprake van opzet en voorbedachte raad op het neerschieten van dat vliegtuig en het doden van de inzittenden.". Zeg ik wat anders?
@Komjehiervaker | 22-02-23 | 12:04: En als ik het zo overdwars goed lees is de insteek dat vanwege de niet-formele aanwezigheid van Russische strijdkrachten, er ook geen immuniteit aan de soldaten kan worden verleend. En dan maakt het niet uit wat je neerschiet. Het ligt dus weer uiterst genuanceerd en de Nederlandse Media hebben dit punt ongetwijfeld (not, of course) onder de aandacht gebracht.
Het is en blijft een ramp en als er echt info is dat bewust een burgertoestel is neergeschoten, dan verneem ik dat graag, want ik huldig voortschrijdend inzicht en dan zal ik zeker anders in de wedstrijd gaan zitten.
@Zomaarwat | 22-02-23 | 12:12: je haalt twee dingen door elkaar, denk ik. Iets dat onbedoeld gebeurt is niet per se een ongeluk waar niemand schuld aan heeft. Als jij bijvoorbeeld illegaal een BUK-raket een land binnenrijdt en daar zeer onzorgvuldig mee omgaat, met het neerhalen van een vliegtuig als gevolg, dan ben heb je hieraan schuld.
@Komjehiervaker | 22-02-23 | 12:38: Dat ontken ik geheel niet. Maar dat is wel iets heel anders dan doen alsof dat vliegtuig bewust is neergeschoten als zijnde een burgervliegtuig. Daar zou ik boos van worden. Nu ben ik gewoon flabbergasted over zoveel schade en geknoei.
Een veroordeling wegens grove nalatigheid lijkt me volkomen terecht.
En dat we zelf ook even opletten dat we daar niet overheen vliegen. Je gaat mij niet vertellen dat ze dat niet wisten als Frankrijk nota bene en Amerika het gebied wel mijden.
Ik zeg altijd tegen mijn kinderen dat voorrang niets voorstelt want als je onder een auto kruipt, ben je hartstikke dood. Opletten dus.
Het is verschrikkelijk dat noch aan de voorkant noch door de betrokkenen op de grond zorgvuldig is gehandeld. Eersten zijn nalatig in mijn ogen en ik verwijt ze dat, tweede zijn gewoon schuldig. Met dat soort apparatuur kun je niet gokken in vredestijd. Gokken met andermans leven. Brrr.
Ik vind het knap. Al 17 jaar lang met de slachtofferrol een forse minderheid van het electoraat aanspreken zonder ooit maar iets voor ze te hebben bereikt. Om nog maar niet te spreken over de gigantische positieve invloed die de PVV heeft op onderlinge verhoudingen in de samenleving en politiek. Gefeliciteerd!
Beter dan wanneer de boze kiezers toch maar op PvdA gaan stemmen met die lieve mensen op tv.
Ah. U beschuldigt de PVV van polarisatie.
Daar verdenk ik toch echt meer GL en de coalitiepartijen van.
Dat van die forse minderheid geldt voor elke partij, ook voor de VVD.
En de coalitie partijen vinden elkaar alleen maar omdat ze zo graag willen regeren, niet omdat ze verder ook maar iets met elkaar gemeen hebben. Dat verklaart ook de toenemende puinhoop in dit land.
En het is maar net hoe je het wilt bekijken, zijn degenen die hier naartoe komen, of degenen die daar niet blij van worden de oorzaak van de verslechterende verhoudingen?
Ik begrijp uw frustratie helemaal. Maar hou vol! Het duurt nu echt niet lang meer.
Rol tot slachtoffer zeker niet, vanaf dag ik wordt de partij uitgesloten door partijen die zo trots oreren dat niemand buitengesloten mag worden.
Dat de PVV niets tot weinig gedaan krijgen komt deels uit de bizarre standpunten, maar ook zeker de vele goede standpunten worden kei en kei hard genegeerd door de vele andere partijen. Standpunt wel ok, maar komt van PVV.
En de positieve invloed is er wel degelijk. Waar vooral ook de linkere partijen de PVV demoniseren, waardoor meelopend linksvolk (niet zelf denkende) er in mee gaat dat PVV dan wel slecht zal zijn.
Ik verlang nog altijd naar de dag die gaat komen dat de lijdende politiek gaat erkennen dat er te veel mensen in NL aanwezig zijn , waardoor spanningen en onveiligheid aantoonbaar toegenomen zijn (en verder toenemen)
Dat zou een mijlpaal zijn voor het begin van ander beleid. Maar ja, dat is te veel PVV en mogelijk ook niet in lijn met het ongekozen parlement in Brussel....
Wat de andere partijen bereikt hebben:
- meer EU, minder Nederland
- boeren onder vuur vanwege stikstof in onze parken
- overal windmolens en zonnepanelen en bizarre saldoregeling is al bijna niet meer terug te draaien
- 1.000.000+ nieuwe nuttelozen erbij
- nog steeds in de euro; slecht voor economische groei, slecht voor de portemonnee
- nog steeds geen fatsoenlijk leger
- NordStream II opgeblazen en afhankelijker van VS en MO
- onderwijs kachelt nog dagelijks achteruit
Maar laten we vooral de PVV verwijten dat ze 'niks hebben bereikt'.
Ik mocht g*d hopen dat die verdomde kartelpartijen 'niks zouden hebben bereikt'. Die hebben echter de boel flink verziekt, bezwaard en verarmd.
Hulde aan de dappere Wilders. En respect, ook voor degenen om hem heen.
Kunt u me een minister van PVV huize noemen?
Is het ooit in je opgekomen dat hautaine types als Kaag zelf de boel wel eens op scherp zouden kunnen zetten qua polarisatie ? De aversie begint niet in de tweede kamer maar onder het "plebs" zelf. Iedereen die een Kaag op de voet volgt walgt van haar houding en Geert kliert dan een beetje extra door haar heks te noemen.
Zoals Pauw laatst aan haar vroeg, ligt het ook niet aan uzelf mevrouw Kaag ?
@Ram_Ram | 22-02-23 | 09:26:
Ik vind dat een Calimero-comment.
De PVV, zeker de eerste jaren, was compromisloos, ook in hoe amendementen en voorstellen worden geformuleerd. De formulering wordt door de anderen niet gesteund en de PVV weigert het aan te passen. In 2022 22 amendementen ingediend, nul die het gehaald hebben. Dan ligt het ook aan jezelf. Verwachten dat iedereen tot in de letter met je meegaat is kinderachtig en naief.
Niet mijn partij, maar het is meer dan tijd dat de PVV wordt behandeld als een normale partij, zowel binnen de Kamer als daarbuiten.
Hoera. Dan gaan wij vandaag schnitzels Hongaarse stijl eten van mfckg Albert Heijn. Alwaar de zigeunerschnitzels zijn afgewaardeerd naar Hongaarse stijl. Gebakken in de woke-pan. Maar nog wel met zigeunersaus. Dat dan wel weer.
Redelijk beledigend voor Hongaren om ze gelijk te stellen aan zigeuners. Daar zijn Hongaren absoluut niet van gediend kan ik je vertellen.
Gaat 'm voor mij ook weer worden.
#StemPVV
En bij de Tweede Kamer verkiezingen ook.
Ik mag hopen dat mensen ondertussen van die bullshit van de VVD geleerd hebben.
Echt..., hoe je daar nog zonder het schaamrood op de kaken op kunt stemmen...
Simpel: je hebt van die mensen die het fijn vinden om, voorzien van tepelklemmen en een leren bal in de mond, te worden geslagen met een leren zweep. Of te worden gekleineerd door hun eigen man/vrouw, terwijl die hard genomen word door een ander.
Nou, dát zijn nou bijvoorbeeld die mensen die VVD en D66 stemmen.
Toe maar de PVV bijna barely legal. Gefeliciteerd aan beide leden, Geert Wilders en de stichting Groep Geert Wilders. En wat heeft de PVV in die tijd toch veel bereikt.
Idd,ondanks de ondemocratische tegenwerking van de vereniging van dieven en de groene kmher,wees er maar trots op die verdorven spelletjes van het kartel,poetin kan er nog wat van leren.
Een stem uwerzijds zal zeker nog meer helpen. Alvast bedankt.
Geert Wilders heeft de invasie van vijanden wel mooi weten te stuiten.
Tot frustratie van de kartelpartijen die inmiddels allemaal door dezelfde soort mensen worden bevolkt, die allemaal lid konden worden, geen ballotage niks.
Het is echter de bedoeling dat je op een partij stemt vanwege de standpunten en dat de democratie leeft hetgeen met name inhoudt dat de vertegenwoordigers de standpunten aanhangen die de partij uitdraagt.
Hoe de partij intern is georganiseerd is veelal een ramp. De PVV heeft het goed voor elkaar maar elke moslim, axivoerder, communist of anarchist kan bij CDA, VVD of Groenlinks terecht, ongeacht de achtergrond. Lid worden? Doen! Want 'democratisch'. * zucht *
"ze zijn groterder alsdan PvdA, CDA, D66, GroenLinks en de rest van het soepie."
Amen, ga spoedig weer mijn steentje bijdragen.
Ik ook.
PVV Akbar!
twitter.com/AldNuut/status/1628302688...
Stukje taart iemand ??
Hij blijft leuk Aldnuut, haha.
@Ichneumonidae | 22-02-23 | 08:58: Ik moest lachen. Mooi!
Ze hoeft het bordje pvv niet omhoog te houden want zoals d66 nu bezig is om Nederland te verkwanselen aan de eu gaat het vanzelf wel goed komen.
Toe Geert, roep nog even dat Kaag een heks is. Zo buitengewoon origineel ben je wel, lefgozer.
Hoezo? Feiten dienen toch gewoon te worden benoemd? Heeft niks met originaliteit te maken.
Er zijn er ook die roepen dat ze een topdiplomate is. Heks zit dichter bij de waarheid.
Kaag is een heks die dagelijks op haar bezem boven Nederland vliegt en zich afvraagt: wie zijn al die mensen daar beneden, waarom branden er zoveel fakkels?
A. Heel NL heeft het erover. Knibbel knabbel knuisje spotje dan denkt iedereen nu meteen aan Kaag. B. De ander als extreem reactionair fascistisch weg te zetten vind ik buitengewoon onfrisser.
El quack wordt geframed als top diplomaat,hoezo top diplomaat,ze is met de staart tussen de bezem weggejaagd van het diplomataire toneel,tevens nederlandse steun gegeven waardoor een israelisch kind is opgeblazen,dus hoezo een topper ??
Krijgen de beveiligers nu taart?
Als eerste. Voorproeven.
@Dr. Blechtrummel | 22-02-23 | 09:08: Hahaha. Ik dacht precies dat en wilde net gaan tikken. LOL.
In de 17 jaar heeft PVV één keer mee mogen doen. Dat beviel niet goed.
Zal die partij werkelijk deel willen uitmaken van een coalitie, of doet ze het alleen goed vanuit de oppositie?
Soms is tegengas geven net zo belangrijk als sturen, Roos. Zeker daar waar je te maken hebt met roekeloos rijgedrag.
@MickeyGouda | 22-02-23 | 08:59: wijze woorden.
Mijn eerlijke mening is dat PVV vooral goed is in het geven van een kritisch tegengeluid. Ik denk niet dat het daadwerkelijk regeren geen goed af zal gaan. Maar wat Mickey zegt: oppositie voeren is nèt zo belangrijk als regeren. Ik ben blij dat ze er zijn!
En wie liet het klappen? Dat is anders dan wat er in het nieuws verscheen destijds.
@DankeSchon | 22-02-23 | 09:03:
Oeps… “geen goed=ze goed”
@MickeyGouda | 22-02-23 | 08:59: ik zou de PVV liever een keer aan het stuur zien.
Heb nu de indruk dat tegengas vanaf de zijlijn gesputter in de marge is, maar verder niet veel oplevert...
Maar ik kan het mis hebben hoor. Misschien zijn er wel voorbeelden te vinden.
Ja dat was om de vingers bij af te likken.
@sjef-van-iekel | 22-02-23 | 09:03: ik wijs geen schuldige aan, het gaat erom dat het de betrokken partijen -inclusief PVV zelf- niet beviel.
Het CDA heeft de boel laten ploffen,weet u nog?.
@Coolcalmcollected | 22-02-23 | 09:13: ja, en..? Wat maakt de schuldvraag uit? Het beviel alle betrokken partijen niet, ook de PVV niet.
@Roos | 22-02-23 | 09:18: Als je regeert, moet je soms ook impopulaire maatregelen durven nemen. Zoals bezuinigen. Maar daar was Geert niet van gediend, omdat nogal wat van zijn kiezers een uitkering hebben. En die moeten natuurlijk hun bier en shag, en voer voor de honden wel kunnen blijven betalen.
@DankeSchon | 22-02-23 | 09:03:
Daadwerkelijk regeren?!
Hoeveel ministers en statssecretarissen hebben onder de kabinetten rutte het veld moeten ruimen? Hoeveel lichtgewichten zitten en hebben op posities gezeten die daar niks te zoeken hebben? Een Robje Jetten maar gewoon even als voorbeeld aanhalend.
Het wordt vaak gezegd over rutte, "Wie had het beter kunnen doen?".
De daadwerkelijke vraag zou moeten zijn "Wie had het nog slechter kunnen doen?".
Het aantal kapitale blunders, schandalen en crises laat zich alleen nog maar uitdrukken in tientallen.
Toch blijft het cordon sanitairre zijn werk doen, lijdt een over grote meerderheid van de kiezers aan extreem geheugenverlies en wordt er altijd maar geroepen dat Wilders niks paraat heeft gemaakt. Structureel, al dik 10 jaar als 2de of 3de partij van Nederland, buiten gesloten van regeringsdeelname.
Daar gingen PvdA en vvd samen voor op één kussen liggen. Ideologisch elkaars tegenpolen, onverenigbaar, de arbeiders versus de ondernemers... maar ze deden het toch. Voor het pluche gaven ze richting elkaar douceurtjes weg, de vvd stemde in met "nivelleren is een feestje", de PvdA stemde in met vanalles ten faveure van het groot bedrijf. Als een crackhoer haar spuit, hielden ze elkaar stijf vast, om de 4 jaar maar vol te maken, Vleespet en rutte..
Om het over rutte 3 en 4 nog maar niet te hebben. De PvdA was compleet leeg gezogen door d66, de vvd de grootste PVV de 2de partij.. Cordon sanitairre, ze trokken er gewoon de CU bij, volledig onverenigbaar met d66, en het CDA, ook op sterven na dood, maar die farizeërs doen ook alles voor het pluche.
We zitten al 10 jaar in een treinramp in slowmotion, partijen donderen alles waar ze voor zeggen te staan overboord, in een danse macabre om het pluche..
Wie had het beter kunnen doen?
Alvast niet die partij die buiten gesloten wordt vanwege de toon, huuuu, de toooon.
Om op te kunnen lossen, moet je eerst benoemen. Dat doet Wilders, de rest is kampioen in wegkijken, weglachen en notoir, scrupuloos liegen. Voor het pluche.
@Après toi | 22-02-23 | 09:26: Geert hield de rug wel recht zoals beloofd,de rubberen robbie rutte buigt mee met alle populisten om maar in het zadel te blijven,waarbij miljarden over de balk worden gegooid terwille van de migranten zodat ze hoiys en outkiering moeten hebben en snel.prutte heeft als tussen oplossing een schip gehuurd waarbij verscheidene maaltijden per dag in een riant verwarmde omgeving kunnen worden gevierd,nu de klimaat verschoppelingen nog die de kachel niet aan kunnen zetten omdat ze anders niet te eten hebben.
Volgens de groene kmher kan het wel ,minder gas gebruiken,geloof meer in minder van Geert.
@WasHetMaarMakkelijk | 22-02-23 | 09:33: en zo is het.
@Après toi | 22-02-23 | 09:26: Hoho, wacht. Weet je nog dat breekpunt van Greet? De aow-leeftijd, als ik het goed herinner. Het ging als eerste de deur uit toen het pluche lonkte.
@Coolcalmcollected | 22-02-23 | 09:13: correct, zie volkskrant artikel.
omdat je associeren met de pvv al jaren "career limiting" is zit veel potentieel kader met lede ogen aan te kijken hoe het de pvv vergaat. ze blijven er wel op stemmen. zodra de pvv ook eerlijke kansen krijgt kan het tij een stuk keren.
@Komjehiervaker | 22-02-23 | 09:38: Als VVD-er was hij economisch vrij rechts, maar als PVV-er haalt hij de SP links in. Geert is tegenwoordig een halve communist.
@Après toi | 22-02-23 | 09:56:
Weggeefgeld inzetten ten behoeve van de Nederlandse bevolking bedoel je?
@WasHetMaarMakkelijk | 22-02-23 | 09:33: en ook heeft pvv vele moties ingediend en wetsvoorstellen gemaakt allemaal principieel weggestemd, terwijl er vele zinnige bij zaten.
@Après toi | 22-02-23 | 09:26: Hey Kuif, "vrind van Rutte" lees onderstaand nog ter opfrissing van het geheugen zeg maar... wnl.tv/2017/02/10/wilders-schuldig-aa...
Bijna 18, wordt het dan een echte partij met leden enz. ?
Met leden krijg je alleen maar gezeik.
@NLgaatnaardeklote | 22-02-23 | 09:01: alsof leden inspraak hebben.
@sjef-van-iekel | 22-02-23 | 09:04:
Klopt,
@NLgaatnaardeklote | 22-02-23 | 09:21:
www.ad.nl/politiek/vvd-leden-wijzen-k...
@NLgaatnaardeklote | 22-02-23 | 09:01:
Met mensen ook, met meeuwen is het een ander verhaal...
Nog steeds boos op Shula Rijkman.
Ik ook! Maar topic is gesloten dus mijn tegeltjes dollen nu doelloos en moederzielalleen door het grote GS land zonder ergens bij te horen.. traumatiserend! Gelukkig kan ik even hier bij jou schuilen.
@anja | 22-02-23 | 09:07:
Lol!
Hier voor Janis Ian.
Op 9 december 2016 veroordeelde de rechtbank Den Haag Wilders wegens groepsbelediging en aanzetten tot discriminatie.
Dat was vanwege "Kutmarokkanen" toch?
19 mei 2007 HAARLEM - VVD-leider Mark Rutte heeft als staatssecretaris van Sociale Zaken gemeenten aangezet tot rassendiscriminatie. Dit oordeel heeft de rechtbank van Haarlem geveld over een oproep van Rutte.
Oh ja da's waar ook, nu heb ik ook direct een hekel aan hem, arme wereld.
@Duwbak_Linda | 22-02-23 | 08:53:
-
Precies! Job Cohen en Rob Oudkerk hadden het nooit kunnen bedenken!
Tis hard werken vanmorgen hè...
Maar jij weet net zo goed als ieder ander weldenkend mens dat die rechtzaak een schande voor de Nederlandse rechtstaat was. Minder, minder, minder crimineel Marokkaans straattuig, dat uit zijn verband getrokken door de media en dan iedereen en zijn deughoer met voorgedrukte aangiftes naar het politiebureau. Zo'n dikke, vadsige, pedante Bruls voorop.
Een schande en dat weet jij donders goed.
Ongekend Onrecht.
Het bewijs dat onze rechtsstaat toen al kapot was.
@WasHetMaarMakkelijk | 22-02-23 | 08:58:
“Maar jij weet net zo goed als ieder ander weldenkend mens…”
Tja…
Dat was een showproces.
Mondje dicht over immigratie of we slepen je voor de rechter.
@Duwbak_Linda | 22-02-23 | 08:53:
Scherp!
En? Heeft hij zijn “straf” nog steeds niet uitgezeten?
Zo werkt de rechtsstaat toch? Of is dit de “Verlaat de Gevangenis “-kaart van “weldenkend “ Nederland?
Al 17 jaar katvanger van de stem van 'de boze blanke man'. Gefeliciteerd! Al 17 jaar is het inderdaad gelukt om hun stemmen volledig buiten spel te zetten.
Die felicitatie is eerder voor de kartelpartijen.
@MickeyGouda | 22-02-23 | 08:52: Als ik kijk naar hoe slim Geert enerzijds is en dat vergelijk met wat hij in de 17 jaar heeft bereikt, lijkt het mij dat dit ook het doel is van de PVV, dus dan is de felicitatie toch wel voor de PVV.
Weet nog wel, jaar of tien twaalf geleden, TK-verkiezingen, op de middelbare school waar ik werkte hingen meerdere posters in de trant van "PVV slecht boehoehoe". Ben naar de directeur gestapt en heb hem gewezen op de statuten van de school waarin de school als "ideologisch, religieus en politiek neutraal" werd omschreven. De volgende dag waren al die posters verdwenen. ;-) Vaak zijn de kleine dingen het leukst...
Gefeliciteerd Nederland!
Volkspartij? Volgens mij is Geert nog steeds het enige lid van die club. Zelfs Kim Jong-un zou een dergelijke anti-democratische structuur afkeuren.
Maar wel gekozen en niet doorgeschovsn als bij de VVD66 en Brussel om maar wat te noemen.
Het ledenaantal zegt niks. FvD heeft de meeste leden, dan PvdA en CDA.
Resp. 58K, 40K en 34K.
Gaat dus 3x nergens over.
En dat was een juist besluit, anders hadden ze de 17 jaar niet gehaald denk ik.
Als u verder geen inhoudelijke kritiek dus op hun standpunten hebt, vindt u het dan verder wel een overweging waard om op de pvv te stemmen?
Zeer verstandig van Geert. Voordat je het weet heb je onverhoeds bloksnorren en kaalkopjes in de tent. Zie wat er gebeurde bij andere rechtse parijen in Europa. De PVV is inmiddels een zeer acceptabele, zeer gewone, zeer burgerlijke partij, die gewoon meedraait in alle krochten van het parlementaire werk. Als die Limburgse pinguïn niet in de fractie zat, dan zou ik er bijna op stemmen. ( Bosma !)
Nog een keer... kijk even naar de CDA voorman verkiezingen. Een stem op Omtzigt was toch een stem op Hugo.
Misschien gelooft u het CDA verhaal dat alleen de melding 'bedankt voor je stem op Hugo' niet klopte. Maar het mocht gewoon geen Omtzigt worden als voorman. Ook niet toen Hugo wegstapte. Toen werd het die magere slungel. Dus wat nou Kim Jong Un praktijken bij PVV?
Kijk even naar hoeveel assistenten van Rutte er in de VVD top zitten en hoe weinig ondernemers en mensen met kennis van zaken. Dat is pure Kim Jong unnerij.
Wat een teringdomme tegel zeg.
En wat vind je van het stemvee in de Kamer, dat altijd braaf de partijlijn van de partijen volgt?
Dit topic komt toevallig precies om 8 uur 's ochtends online. Het is niet bijvoorbeeld gisteren geschreven. De redactie is al in vol ornaat aanwezig op dit moment.
Weggejorist
@tantesidonia | 22-02-23 | 08:46: De redactie is op dit moment reeds druk bezig met het nakijken van alle reaguursels.
@Expert Homo | 22-02-23 | 08:57:
-
Heeft de redactie daar nog steeds geen AI voor ingekocht?
@bisbisbis | 22-02-23 | 09:08: Blijkbaar niet, want dan zou je al niet eens meer op de "Reaguur!" knop mogen drukken bij een poging tot misreaguursel.
@Expert Homo | 22-02-23 | 08:57: Ik had mezelf weggejorist omdat ik op het verkeerde topic gereageerd had. Maar deze hele draad mag wel weg wat mij betreft.
Geert en Bosma hebben ze netjes met een kartel-cordon sanitaire opgeborgen, daar zetten ze binnenkort BBB en Ja21 bij, mbt het FvD heb ik een nog akeliger verhaal.. laat maar zitten. Zo, dit betekent dus dat half Nederland gewoon niet vertegenwoordigd wordt, dat houden ze zonder trammelant geen jaren meer vol.
Er wordt gespint richting een 2-partijen systeem VVD - D66 en de truck gaat nog werken ook. Iedereen gaat op D66 stemmen, want 'we willen toch niet dat de VVD de grootste wordt!?' en andersom.
Als ze samen een meerderheid vormen dan kunnen ze samen regeren. Als ze die niet hebben dan staan ze buitenspel. Zo werkt democratie. In Noord-Korea werkt het anders.
@Prinsemarij | 22-02-23 | 08:47: ik denk dat Rutte en Kaag dat toch anders zien
Gefeliciteerd Geert, Agema
, Bosma en de rest. OP jullie stemmen mag ik niet, komt goed over 1 jaar landelijke verkiezing, dan mag ik ook stemmen.
Geert was liberaal, lees ik in de tekst. Maar Geert wil juist van alles verbieden. En dat is niet echt liberaal.
Niet voor Nederlanders hoor.
Geert wil geen graftekst als "Liberaal Als’ n aal."
Daar kon Thorbecke het mee doen.
Rutte ook trouwens.
Van alles verbieden? Ik geloof dat dat juist de insteek is van de (kartel)partijen.
Nee, da’s meer GL-politiek.
Proficiat Geert met je clubke.
17 jaar nutteloosheid, chapeau!
U vergist zich. 17 jaar onafgebroken en onder de meest gore bedreigingen gevochten tegen enorme zelfdestructieve elementen die ons land naar de afgrond duwen. En dan nu langzaam de moeite beloond zien worden door dat ons stomme volk al die jaren liever wilde deugen om zich geaccepteerd te voelen vanwege de misleidende valse verbeeldingen die D66 en de rest maakten.
U doet uw nick eer aan.
na 17 jaar nog steeds maar 1 lid, dat geeft toch te denken.
Geert wil terug naar de jaren 50 die nooit hebben bestaan.
Wat geeft dat te denken dan?
Ik besta al veel langer en heb ook maar 1 lid.
Gefeliciteerd Geert en de rest! M'n stem krijg je niet 15 maart, teveel hemelfietsen in de provincie.
Is natuurlijk ook onmogelijk. Tweede Kamer-verkiezingen moeten nog even wachten.
Gefeliciteerd Geert!
Geert één met BBB en JA21 zou wel prettig zijn.
Ook namens mij, proficiat!
In spanning wachten we op de ongenuanceerde tegel van B.L............ als D66 fanboy zijn het moeilijke fakkelse tijden....
Zolang er nog allemaal GL/D66 ambtenaren zijn die de subsidies verdelen maken ze zich niet zo heel erg druk.
De enige reden voor de fusie tussne de PVDA en GL is als volgt:
tussen 1968 en zo ongeveer 2010 waren alle subsidieuitedelende ambtenaren en leuke klusjesuitdelers allemaal PVDA-ers. Toen deze mensen allemaal met de VUT gingen werden ze vervangen door GL/D66 mensen. Die gaven de subsidies en leuke klusjes weer aan hun vriendjes. Zo bleven er voor de PVDA-ers heel weinig subsidies en leuke klusjes over. Berenschot is er bijna aan ten onder gegaan.
Om toch weer toegang te krijgen verkoopt de PVDA zich aan Groenlinks. Dat is de enige reden.
Die is meer met Ukraine bezig dan met Nederland. Erg laagdunkig over Nederlanders die kerel.
Hiep hiep hoera PVV. Volgende tweede kamer verkiezingen gaan jullie inderdaad de premier leveren en net zolang als Rutte regeren en de bezem door al die hoeken met spinnen en plafonds met schimmels halen met HG doet wat het belooft!
17 alweer?
Gefeliciteerd Geert & co!!
Moge uw programma gerealiseerd worden, ons Nederland gerepareerd en de islam geëlimineerd.
+ Nexit!
Gaat echt gebeuren! D66 opgetiefd. En een frisse wind door NL weer met uitzicht op de gulden en terug naar een handels Europa weer.
De islam moet je niet bestrijden met een verbod op de islam; daardoor heeft Wilders al 17 jaar een regering over rechts onmogelijk gemaakt.
De islam moet je bestrijden met wetenschap (zie: islam-revisionisme) net zoals het christendom ook gepacificeerd en gemarginaliseerd is door wetenschap.
www.youtube.com/watch?v=I5slk97ss2Q
En wat hebben ze veel bereikt he.
Yep, dankzij (eeuwig durend) cordon sanitaire. Hoezo democratie
Nooit op ze gestemd, maar ze hebben wel degelijk de richting van het beleid hier en daar flink beinvloed..
Rutte heeft ook veel bereikt: gierende inflatie, oorlogsleveringen, toeslagenschanaal, Groningen, onderste steen, egtc
Net zo veel of weinig als andere partijen. Welke partij heeft uw voorkeur? Wellicht leuk qua vergelijk.
Hoeveel sterren heeft u op uw jasje?
U vergist zich! Ze hebben stand weten te houden al die jaren als tweede partij tegen een uiterst geraffineerd politieke tegenstander die alle propaganda kanalen inzette, onze kinderen en generatie op scholen hersenspoelden met Wilders als het nieuwe gevaar. Dankbaar gebruikmakende van de angst die nog heel diep zit in de gemiddelde Nederlander voor de WO2. Alle Godwins heeft de pvv moeten doorstaan. Maar langzaam maar zeker ziet men nu eindelijk in wie de echte fascisten zijn.
Vier kabinetten Rutte hebben Nederland richting de afgrond geduwd. Over wanprestaties gesproken.
Wilders heeft de taal in het parlement en daarbuiten wel mooi verrijkt.
De enige toekomstige juiste president voor Nederland: Wilders.
Uh... Bosma.
Agema dan, flinke jopen!
Vanaf dag 1 op gestemd en zal dat blijven doen. Daarvoor Janmaat en Fortuyn.
Gefeliciteerd Geert en fractiegenoten. Zal er vanavond eentje op nemen.
Ik heb de banden tussen Hans Janmaat en Meindert Fennema en niet te vergeten Peter Lankhorst altijd erg bijzonder gevonden. Voor de jongere kijkbuis kindertjes die zijn van GroenLinks.
Proficiat. Hopelijk worden jullie nog groter. Maar leg ook eens meer nadruk op de economie (zie de groei van de voedselbanken). Het migratiestandpunt kent iedereen nu wel.
Maar de migratie drukt wel zwaar op onze economie en werkt inmiddels overal in door (woningmarkt, sociale cohesie, veiligheid, onderwijs).
@MickeyGouda | 22-02-23 | 08:21: (zorg, milieu..)
@Toon Emmils | 22-02-23 | 08:24: (irritatie, overlast…)
@MickeyGouda | 22-02-23 | 08:21:
Zo is het helemaal!
@ PVV:
Volgens economische denktank Bruegel gaat wederopbouw van OEK €500 miljard kosten. Daarnaast hebben de EU-regeringen alleen al €657 miljard gereserveerd ten behoeve van de energiecrisis.
En dan zit de verhoging van de defensiebudgetten er nog aan te komen.
— Hoe gaat de P-V-V hun ouderwets socialistische programma financieren? AOW op 65 is niet te betalen bijvoorbeeld
@theo-is-dood | 22-02-23 | 09:02: wel als OEK zelf gaat wederopbouwen en de energiecrisis is zo opgelost hoor ..
From Russia with love. Gefeliciteerd Geert!
Ook van de Koning?
Want ja, bier drinken met Putin…
@Ruimedenker | 22-02-23 | 08:32: Dat was nog voor MH17 hé.
Voor zover ik heb gelezen liggen de zaken iets genuanceerder. Wilders stelde in een interview met Elsevier in 2017 dat hij Rusland 'ook' als bondgenoot ziet. Het ging hem met name om de strijd tegen de oprukkende islam en islamitisch terrorisme. In andere opzichten - o.a. Oekraïne en de MH17 - hield hij de handrem erop.
@MickeyGouda | 22-02-23 | 08:50: prima tegels van jouw hand. Je ziet volgens mij de zaken helder en kan dat duidelijk weergeven.
@MickeyGouda | 22-02-23 | 08:50:
Mooi hoor die feiten.
Die passen natuurlijk wel niet bij het framen wat At of welke andere deugert dan ook doet, maar toch.
Gefeliciteerd alle PVV leden!
Hele goeie!
Lid worden van een partij is zó 40-45...
@Papa Jones | 22-02-23 | 08:13: @papa jones, nog beter.
@Papa Jones | 22-02-23 | 08:13: Geert vertrouwt zijn eigen kiezers niet. En terecht!
Ledenpartijen be like: Voor Omtzigt stemmen als nieuwe CDA voorman en dan 'bedankt voor je stem op Hugo' in beeld krijgen.
Waarom hecht u zoveel waarde aan een ledenpartij?
Felicitaties voor de heren Wilders en Bosma, mogelijkerwijs de laatste politici die oprecht het beste voorhebben met De Nederlander.
En Fleur natuurlijk!
@knutsel_ | 22-02-23 | 08:11:
Dank voor de aanvulling, knutsel. Die mag inderdaad niet ongenoemd blijven. Temeer daar zij o.a. de ouderenzorg in haar 'portefeuille' heeft.
Vlak Omtzigt en de beide dames van de SP niet uit... ;)
@Toon Emmils | 22-02-23 | 08:25:
Het moge duidelijk zijn dat ik weer voor mijn beurt geroeptoetert heb. ;-)
@Toon Emmils | 22-02-23 | 08:25: die dame van de SP kan de tandjes krijgen.
@Roos | 22-02-23 | 08:53:
En nog vele anderen bij de SP. Lokaal zijn ze pitbull gek geworden.
Er zijn er nog wel een paar hoor Mickey, van de partij die niet genoemd mag worden .
En het is Aswoensdag jongens, wel eerst een askruisje halen alvorens de verjaardag te vieren. Voor later, alvast proost. Maak er een mooie dag van.
Proost? Het is vandaag Vasten en Onthoudingsdag. Niks geen jajem vandaag.
@dathoujetoch | 22-02-23 | 08:08: Oh jawel hoor, vandaag is haringhappen waar ook een jonge klare bijhoort.
@Sinterbikske | 22-02-23 | 08:10:
En in Madrid wordt een sardientje begraven...
Het is vandaag Aswoensdag. Het valt te hopen dat al die carnavalsvierdertjes vandaag hun consequenties trekken en ter kerke gaan. Voor wat, hoort wat. Ik zal ook goed in de gaten houden wie er vandaag met een Askruisje op hun voorhoofd rondlopen.
Gefeliciteerd. Middenpartijen en MSM hebben Wilders gecreëerd.
Nee andersom. Wilders was VVD kamerlid en is met zetel en al vertrokken.
Nee hoor. Die eer trek ik helemaal naar mezelf toe.
Ik heb op hem gestemd namelijk!
17 jaar! Zou Wilders ondertussen miljonair zijn?
Hoeveel huizen had Kaag ook al weer?
@dathoujetoch | 22-02-23 | 08:10: Denk drie voor haarzelf en twee voor haar dochters in Maastricht.
En Rutte ?
15 maart gaat het kartel neer.
In welk land?
@halfvolle glas | 22-02-23 | 08:05: Mexico
@Thies | 22-02-23 | 08:09:
Roflol! Scherp!
Die hoop heb ik al jaren...
REAGEER OOK