Tendentieus, ongefundeerd & nodeloos kwetsend

Energiecrisis afgewend. NHD redt natie

Nederland moeiteloos door horrorwinter na Gouden Tip

Social

Hoera! We zijn er. Gansch het land kan weer doorrrr & verder na deze geniale tip van een NHD-lezer. Iedereen zit er voortaan warmpjes en gezellig bij tot en met half mei (ijsheiligen). Energienota's kunnen naar beneden, brood weer gebakken op 190 graden, Groningen kan weer ademhalen en GEEN DODEN door bloempotkachels met waxinelichtjes en/of schoorsteenbranden door vogelnestjes in rookkanalen. Gewoon 1 minuut eitje koken. Eat that, Poetin! PS: Nu niet allemaal tegelijk uitproberen, dan raakt het drinkwater op.

Reaguursels

Inloggen

Ik ben toch wel oprecht blij met de tip, want het is wel een interessante invalshoek. Wij deden normaal namelijk eerst de oven voorverwarmen op 160 graden en daarna deden we altijd een of twee dozen met eieren (afhankelijk van de werkweek) erin. Na een goei halfuur kon dan die doos eruit en meteen in de koelkast, want de eitjes moeten wel schrikken natuurlijk.
Maar dit weekend gaan we het eens met zo’n pannetje proberen. Het wordt nog wel een uitdaging om die gaspit net zo rood te krijgen als op de foto.

Verbandmeester | 27-09-22 | 22:22

Ik krijg trek in gevulde eieren uit de jaren 70 of 80, met volgens mij kerriepoeder erin.

Zoelense Hobbyboer | 27-09-22 | 22:16

Als je echt meteen heel veel wil besparen in een ongeisoleerd huis dan plak je piepschuim platen tegen de aan buitem grenzende muren.
Als je het wat permanenter wil dan doe je t wat dikker of met meteen ool geluidswerend steen/glaswol en dan doe je er gipsplaat voor. Dat kan je gewoon met een keukenmesje insnijden en op maat knakken

Shoarmamasutra | 27-09-22 | 22:01

En dan een foto van een halogeenplaat laten zien…

Swoop | 27-09-22 | 21:56

Het gasverbruik door het fornuis is in een gemiddeld huishouden in de orde van een paar procent van het totale gasverbuik. Waar het meeste natuurlijk gaat naar verwarming en douchen en, niet te vergeten, warm water in de keuken.
Desondanks is het wel degelijk zo dat je niet 4 liter water, 7 minuten lang kokend op de wokstand nodig hebt om een eitje te koken.

Toetsenbordridder | 27-09-22 | 21:36

Gewoon eitjes in de waterkoker.

Tjemig | 27-09-22 | 21:11 | 3

Als je 's avonds toch aan het koken bent, stop je meteen een paar eitjes in de pan samen met de aardappelen of rijst. Gaat in een moeite door.

Dampende_aardappel | 27-09-22 | 21:58

@letopuwzaak: Fipronil zit - voor zover aanwezig - ín eieren en niet óp eieren.

Dampende_aardappel | 27-09-22 | 22:59

Iedereen die een app heeft waarop het energieverbruik per maand, per dag, per uur is terug te kijken, weet dat een eitje koken amper wat kost.
De grote kosten zijn het aanzetten van de cv. Dat loopt op tot wel een euro per uur, ook 's nachts. (Als de cv aangaat bij bijvoorbeeld 18 graden als het heel koud is). Ik vind het sneu dat mensen zich dit soort onzin laten aanpraten.
Wie zich zorgen maakt over de rekening moet een app nemen en zijn verbruik bekijken. Als je onthoudt wanneer je doucht, kun je terugzien hoeveel dat heeft gekost. Of koken etc.
Nb; bij de Vattenfall app kan dit.

letopuwzaak | 27-09-22 | 20:55

Het irritante aan dit soort "tips" is dat ze veelal gepresenteerd worden als "de oplossing", terwijl ze in het grote plaatje slechts achter de komma wat uitmaken.
Daar zit je dan, in je slecht geïsoleerde huurwoning, met de verwarming op 14 graden, terwijl je alsnog de rekening amper kan betalen.
"Had je je eitje maar anders moeten koken"
In plaats van dat het een verhoudingsgewijs substantiële oplossing aandraagt, wekt het enkel de suggestie dat mensen verantwoordelijk zijn voor hun eigen misere omdat ze verkeerd hun ei koken.

Las een tijd terug ook weer zo'n haast beledigende "tip" voor minima.
Hoe je "door je sponsje in een bakje afwasmiddel te dopen heel veel afwasmiddel kon besparen".
Alsof het inkomen van minima op gaat aan fucking afwasmiddel.
In de Lidl heb je voor 1 euro een fles waar je ook als je er onzuinig mee omgaat 3 weken mee kan doen.

Nog even en je krijgt als bruikbare tip het advies om voor extra inkomsten met een limonadekraampje op de hoek van de straat te gaan staan.

Vage_eddie | 27-09-22 | 20:39 | 2

Daarnaast bestaat "energie verspillen aan een ei koken" niet, omdat je in de winter tóch je huis warm wil stoken.
ALLE warmte die naast de pan gaat, wordt direct omgezet in warme lucht voor in je woning.

Vage_eddie | 27-09-22 | 20:41

Oh no!!

Anyway...

Stookt de haard op en de woning op een comfortabele 21 graden. Twee blokken hout erop en een uurtje heerlijk verwarmen.

EsEs Esess | 27-09-22 | 20:09

Kun je die nog niet in de supermarkt krijgen dan. In de VS had je van die staven waar je gekookte eischijfjes vanaf kon snijden. Altijd dus met een stuk evengrote dooier. Handig joh!

Hadena | 27-09-22 | 19:54

Ik doe ongeveer een jaar met een gasfles. Die kost me iets van 60 Florin (Arubaanse gulden) en die gebruik ik voor koken en de geiser van de douche.

Gele Beer | 27-09-22 | 19:21

Bespaartip: bereid uw eitje in de magnetron. 30 seconden 800W. Graag gedaan.

whitechocolateface | 27-09-22 | 18:47

Ja die zie ik ook al overal. Maar die waxinelichtjes moet je ook kopen en per eenheid warmte zijn die duurder dan aardgas dunkt me

Shoarmamasutra | 27-09-22 | 21:54

Het hele gas besparen met koken is mierenneuken in de marge. Ik heb 1 persoonshuishouden, en gebruik alleen gas om te koken, wat ik gemiddeld om de dag doe. Verbruik van 6 pits gasstel is dan voor 365/2 dagen 22m3 per jaar. Dus bij een prijs van 4 euro die echt niet het hele jaar is, kom je op 88 euro per jaar. Laat je daar echt *gigantisch veel op besparen* zeg 50% (en dan zit je al ruim in fantasy-land eitjes te 'koken' in water van 50 graden), dan nog heb je maar 44 euro bespaard. En dan komt de rekening van de 2000m3 verwarming en boiler, pats: 8000 euro. Naja 8044 in totaal dan he. Maar gelukkig heb je wel een jaar lang lopen kutten met blubbereitjes, dat dan weer wel.

peterdh | 27-09-22 | 18:40 | 7

Ja, zelfde met die douche bespaartips.

JoudN | 27-09-22 | 20:06

Precies dit.
Dit soort "tips" navolgen is jezelf het leven zuur maken met op 1000 dingen letten, voor een verschil ergens achter de komma.
Als je huis warm stoken 600 euro kost, boeit het niemand een reet dat er 8 euro te besparen is op eieren koken.

Vage_eddie | 27-09-22 | 20:44

@D-Fens_1963 | 27-09-22 | 19:10:
Ten eerste omdat dat erin zat. Ten tweede omdat 4 pits gewoon te klein is wil je een beetje lekker kunnen koken. Ten derde omdat je ook met een eenpersoonshuishouden voor meerdere mensen kunt koken, bezoek etc, en bedenk je even dat voor twee of drie dagen iets koken ook gewoon "voor twee of drie mensen koken" is.
Naja en dan kun je met je kookeiland (zat er ook al in) wel gaan zitten kutklooien op een vierpitsgastelletje waarbij de pannen elkaar van het gasstel af duwen. Of je neemt iets dat wel voldoet.

peterdh | 27-09-22 | 20:50
▼ 4 antwoorden verborgen

Koop een waterkoker en een tostiapparaat. Dan heb je geen gaskooktoestel meer nodig.

kleybeuker | 27-09-22 | 18:17 | 1

Plus nog een magnetron.

Het brein erachter | 27-09-22 | 18:46

Rauw eitje gedurende 9 uur en 36,5 minuten in uw reedt houden en u kunt een geurig zacht eitje op tafel zetten.

Bull-Sunnyboy | 27-09-22 | 18:13 | 2

Of er komt een kuiken uit je reet kruipen.

peterdh | 27-09-22 | 18:41

We koken dus al decennia eieren te lang? En de overheid zei niks!!! Complot!!!

Braco.me | 27-09-22 | 18:12

Bespaartip2:.
Je ei in je eigen urine koken. bespaart water en zout.
Na gebruik ook lekker warm om je handen mee te wassen.

zuurtjeregen | 27-09-22 | 18:09 | 2

Waarom alleen urine van jongetjes??

dekruidenier | 27-09-22 | 18:42

Tip: wilt U 4 gekookte eitjes? Doe ze bij elkaar in de pan.

Osdorpertje | 27-09-22 | 18:07

Gebruik dan ook het hete kookwater van de ei om thee mee te zetten.

steekmug | 27-09-22 | 18:07 | 1

En daarna de uitgepiste thee om mee te douchen.
Schijnt prima te ontsmetten.

Vage_eddie | 27-09-22 | 20:45

Ik probeer in een minuutje een eitje te bakken. Slap of gitzwart. Schiet niet op

Dima Beeline | 27-09-22 | 18:01

Schijtlollige comments en tips van "the usual suspects" die dan toch ondanks de vele crises zichzelf blijkbaar in de luxe positie bevinden om hier een hele godganse dag rond te hangen......

D-Fens_1963 | 27-09-22 | 17:55 | 9

Tip voor een beter humeur.
Goedkoop en snel roerei.
Leg het ei in de magnetron en zet hem 3 minuten op volle kracht.
Eet smakelijk.

entredeuxverres | 27-09-22 | 18:48

Ik heb morgen een sollicitatiegesprek, dus ben vandaag nog vrij

Het brein erachter | 27-09-22 | 18:48

Ja, leuk hè?

Here's Freddy | 27-09-22 | 18:55
▼ 6 antwoorden verborgen

En dat alles, terwijl het kabinet aankondigd 'Groningen op de waakvlam te zetten'. Ga dit maar eens uitleggen aan je kleinkinderen.

Ovenvers | 27-09-22 | 17:54 | 7

@Bataafje | 27-09-22 | 18:06: Als je de opvoeding altijd aan anderen hebt moeten overlaten vanswegens werken want meer, meer, meer, waarschijnlijk wel.

D-Fens_1963 | 27-09-22 | 19:19

Grootvader Fens had nog zoveel aan mij uit willen leggen.
Oa dat hij 83 jaar geleden "van huis ging" opdat wij de toekomst in vrede, vrijheid en welvaart konden leven.
Laatst op de begraafplaats leek het wel of er het geluid van draaiende ventilatoren te horen was.

D-Fens_1963 | 27-09-22 | 19:29

Mijn kinderen snappen er echt helemaal niks van en worden boos van zoveel onbenul.

Shoarmamasutra | 27-09-22 | 21:56
▼ 4 antwoorden verborgen

Eigenlijk maar een halfbakken oplossing dit.
Je gebruikt nog steeds energie, dus duur, en 'how dare you!'.
We moesten toch al koud gaan douchen tegen Poetin, en het zou zo gezond zijn.
Waarom dat ei nog koken, eet 'em gewoon rauw. Schijnt ook geel gezond te zijn.
En vooral daar niet stoppen, doek je keuken op en ga rauwkost knagen, gewoon, omdat je deugt.

Abject | 27-09-22 | 17:47 | 3

Mijn overgrootmoeder at haar eieren graag rauw, de gebroken of gebutste eieren die over waren van de markt …
16 kinderen gebaard, die eiwitten had ze hard nodig

Analia von Solmsch | 27-09-22 | 18:15

Inderdaad gewoon rauw eten. Niet lekker, maar vult wel.

Het brein erachter | 27-09-22 | 18:49

@Het brein erachter | 27-09-22 | 18:49: Gewoon met de hand klutsen, beetje brandewijn erbij

Abu Bachouca | 27-09-22 | 21:27

Voor een lekkere zoute haring met aardbeien jam heb je heel geen electra nodig. Wist Guust Flater al in de jaren' 70.

Piet Karbiet | 27-09-22 | 17:45 | 1

Sardientjes met slagroom toch? Of heb ik dit al bijna 50 jaar verkeerd onthouden?

GnottoBlotto | 27-09-22 | 20:20

Net blokjes gemaakt van een opperdoes en deze 10 minuten laten koken en nu liggen deze in een gietijzeren pan met boter te bakken. Het kokend water voor de opperdoes gebruik ik nu om brocolli te stomen en een rookworst op te warmen. Precies om 1800 staat het eten klaar. Smakelijk allen.

Verbruik gas.
75% wordt gebruikt voor de verwarming
20% voor het douchen
5% voor te koken
Klein bier.

Brabeaulander | 27-09-22 | 17:42 | 8

@Sinterbikske | 27-09-22 | 18:06: Douchewater met zeep spoelt ook weer de riolering schoon, dus ben je goed bezig kwa onderhoud..

Reagiertank | 27-09-22 | 18:24

Klein bier? Liever een grote er naast. Halve liter minimaal.

dekruidenier | 27-09-22 | 18:46
▼ 5 antwoorden verborgen

Zo weet ik er ook nog wel één: zet een grote emmer/teil onder je (of ga erin staan) tijdens het douchen. Na het douchen zet je deze in een kamer waar je zelf zit/ligt. Hoef je die dus minder te verwarmen, theoretisch gezien.
Maar met zulke tips ga je echt geen honderden euro's besparen.
Veel mensen snappen het maar niet: koken kost nauwelijks energie ten opzichte van het huis verwarmen en warm water (lees: vooral douche/bad).

guldenmiddenweg | 27-09-22 | 17:42 | 4

@Boris Poepnagel | 27-09-22 | 17:46: Maak me gek. Dol op champignons

goedverstaander | 27-09-22 | 17:47
▼ 1 antwoord verborgen

Toch wel bijzonder om weer terug te gaan in de tijd. Toen ik jong was, paar keer per week een klein zink met warm water om gezamelijk (maar wel om de beurt) een bad te nemen. Was de jongste dus ik zat in de meur van de andere familieleden te badderen. God wat een armoede en we gaan weer hard op weg daar naar toe.

Bennie Boos | 27-09-22 | 17:40 | 3

Zeer herkenbaar. Als mijn ouders weg waren kwam oma oppassen. Die nam ook groene zeep en een ijzeren borstel mee. In 020 West bouwen ze nu weer flats op 20 m dicht op elkaar. De socialistische theorie van licht en lucht in de tuinsteden is blijkbaar verlaten.

Piet Karbiet | 27-09-22 | 17:55

Ja, zo'n zinken teil hadden wij ook.
Er stond 40 op, en wij dachten dat er 40 kinderen in gewassen konden worden in hetzelfde water.
Wij waren met 4 kinderen, dus het water in die teil werd pas na 10 weken ververst.
Later begreep ik dat er maximaal 40 liter water in de teil ging.

Here's Freddy | 27-09-22 | 19:02

In de woonkamer, voor de kachel.

warrig | 27-09-22 | 19:04

Ik kook soms van woede.

RGV42 | 27-09-22 | 17:37 | 2

Op gas of inductie?

grapo | 27-09-22 | 18:10

@grapo | 27-09-22 | 18:10:
Mijn bloed kookt met 5 minuten het aanhoren van rutte.
Wordt straks ook belast, let maar op.

Analia von Solmsch | 27-09-22 | 18:19

Draai de radiatorknoppen op een graadje of 14 (niet helemaal uit, ook niet op vorststand vanwege schimmelvorming) in ruimtes waar je niet bent, en houd de deuren dicht. Wij hebben radiatorknoppen die dat vanzelf doen, en het scheelt een hele hoop aan stookkosten, zonder ook maar enigszins aan comfort in te boeten. We hebben een matig geïsoleerde hoekwoning maar we verbruiken minder dan het gemiddelde appartement.

Korter en kouder douchen is ook een prima manier om te besparen: helemaal koud hoeft nu ook weer niet, maar zet hem op randje comfortabel, dan douche je vanzelf ook korter. Andere optie als het bouwkundig te doen is: plaats een warmtewisselaar in de afvoer van de douche. Verdient zichzelf in no time terug, en nu helemaal.

Muxje | 27-09-22 | 17:36 | 10

@Toedels | 27-09-22 | 17:59: Brakke zooi. Of is dat normaal voor verwarmingen met warmtepompen? I kheb nul ervaring met dat soort installaties. Ik zag wel in de nieuwe huizen in de buurt hier dat ze de boel per kamer aansloten op de warmtepomp; sterker nog: elk vertrek heeft z'n eigen mooie digitale thermostaat. En dat was in budgetwoningen, niks high-end.

Muxje | 27-09-22 | 18:05

Naar die voor 1 euro een kuub gas levert?

enkelereisretour | 27-09-22 | 18:09

Eigenlijk zou een douche gewoon een dompelaar en een pomp in de afvoer moeten hebben (en vooruit, een filtertje), die het afvoerwater weer opwarmen en naar de douchekop terugpompen. Dan zou je met 10 liter water en pakweg 1 kwh stroom een half uur kunnen spetteren en O sole mio kunnen zingen.

GnottoBlotto | 27-09-22 | 20:30
▼ 7 antwoorden verborgen

Koken verbruikt amper gas, verwarming is de grootste slobberaar

LonelyWanker | 27-09-22 | 17:36

We hebben een minister van Armoede hebben we ook een minister van Rijkdom ?

Uw Verzekeringsadvis | 27-09-22 | 17:35 | 2

Schouten en Kaag. Beiden onzichtbaar.

goedverstaander | 27-09-22 | 17:37

Uw Koning en zijn schare wellicht?

Piet Karbiet | 27-09-22 | 17:37

Heb een keer een blok roomboter proberen te laten smelten in de magnetron, is geen aanrader.

Sinterbikske | 27-09-22 | 17:34

0 reacties, 0 hartjes op die NHD Tweet, triest.

Zwizalletju | 27-09-22 | 17:33 | 1

Ik mis dat kudo-systeem bij Geenstijl ook nog steeds.

*brabbelt wat over goudvissen*

kapotte_stofzuiger | 27-09-22 | 17:41

Je kan je eieren ook in de vaatwasser leggen, hoef je helemaal geen gas te gebruiken

WimCock | 27-09-22 | 17:33 | 1

In de waterkoker werkt ook prima. Daar doen gedetineerden complete maaltijden in bereiden. En idem voor economische daklozen in shelters.

Piet Karbiet | 27-09-22 | 17:40

Gaaf land!

Vacuumbom | 27-09-22 | 17:33

Vandaag op een paar tienden na de koudste 27 september ooit. Zo'n heimwee naar 34°C.

Zuurteregelaar | 27-09-22 | 17:30 | 2

Tja, dat heb je met de opwarming hé.

pa_niek | 27-09-22 | 17:31

De bierkoelkast kan bijna weer uit. Is ook pure winst.

goedverstaander | 27-09-22 | 17:33

Ik sta tegenwoordig 's ochtend met ongekookte eieren en een Föhn bij de laadpaal van mijn buurman. Aan die Tesla leasebak van hem heb ik al dik meebetaald dus een beetje solidariteit kan geen kwaad, me dunkt.

Piet Karbiet | 27-09-22 | 17:30 | 1

Een haarföhn met een type 2 aansluiting das nog eens mennekes voor onderweg;)

Smoelensmid | 27-09-22 | 17:42

Ik kook tegenwoordig alles in de radiator.

Mr_Natural | 27-09-22 | 17:28

Wel grappig dat nhd. Hebben ze 't over gas en dan die foto erbij van een infrarood kookplaat.

pa_niek | 27-09-22 | 17:26 | 1

Je mag kennelijk geen reclame maken voor gas door een gasvlam te laten zien …

Analia von Solmsch | 27-09-22 | 18:22

Ik duwde altijd wat eieren in de endeldarm van mijn demente oma. 's Ochtends kon ik er met wat vaseline wel 3 kwijt in de anus. In de gortdroge voorbips duwde ze dan nog een eitje.
Als ik dan na het werk langs ging, zo rond een uur of 16, waren ze gaar en kon oma weer douchen en in bed. Oma zuinig leven, wij met ons gezin zuinig leven.

Mooie tijden waren dat, de 80's.

Boris Poepnagel | 27-09-22 | 17:25 | 11

Ah, vandaar uw nickname

hotbrasil | 27-09-22 | 17:41

@MickeyGouda | 27-09-22 | 17:36: Mickey , dan heb ik een goedmakertje voor je!.. De postduif is hier gevlogen houd de V in Gouda maar in de gaten. Bel ze even of ga er langs ik heb ze al gemaild..;)

Smoelensmid | 27-09-22 | 18:52
▼ 8 antwoorden verborgen

Op het gas. En dan een foto erbij van een inductiekookplaat.

Glasgow Argus | 27-09-22 | 17:24 | 1

Sorry, u was me (gedeeltelijk) voor. Is nie inductie nie.

pa_niek | 27-09-22 | 17:27

Welke racist eet er nog eieren? Ik vraag dit voor een vegan kennis

Johan1235 | 27-09-22 | 17:23

Mijn gasfornuis doet het niet meer. Weet iemand wat er aan de hand is?

Plukkieplukkie | 27-09-22 | 17:21 | 3

Er is een dikke biem geweest in de zee ergens in Vikingland. Check uw gastoevoer, aub.

Boris Poepnagel | 27-09-22 | 17:28

Wellicht een genocide, elders in de EU? Die club brengt veel meer dan welvaart en vrede, hoor.

Piet Karbiet | 27-09-22 | 17:43

Heb je geprobeerd om hem uit, en weer aan te zetten?

Reagiertank | 27-09-22 | 18:27

Krijg ik zo ook een tartaartje gaar?

squadra | 27-09-22 | 17:19

Een pannetje water kookt bij mij niet in één minuut. Daarentegen gebruik ik een één persoons eierkoker waar je met een paar druppels water en wat Watt een eitje in een kwartier prima hebt. Kost bijna geen energie en water.

Kun je hier kopen (of niet, maar dan moet je verder zoeken)
www.sensesofliving.nl/kado/126695-wmf...

Lochos | 27-09-22 | 17:19

Zo'n duive-eitje is inderdaad zo gaar.

Andersdenkend | 27-09-22 | 17:18 | 2

Zeg maar duiveneitje, dan hoef je het ook niet zo vreemd op te schrijven

LonelyWanker | 27-09-22 | 17:38

@LonelyWanker | 27-09-22 | 17:38: ik laat ook de nieuwe spellingsregels links liggen, of ik schrijf expres zonnenstelsel en koninginnensoep, de nieuwe spellingsregels zijn gewoon zwaar kudt en nodeloos ingewikkeld met extra uitzonderingen die niemand meer begrijpt. Nodenloos!

Analia von Solmsch | 27-09-22 | 18:27

Wat een armoede in een van de “rijkste landen” ter wereld.

Graftak | 27-09-22 | 17:18 | 1

Vooral dit.

lekgoot | 27-09-22 | 18:54

Constant berichten met tips dat je beter je was kunt ophangen in plaats van in de droger stoppen (RTL deze week), de minister van Financiën die zegt haar eigen kopjes met de hand wassen om geld te besparen, een eitje koken is onbetaalbaar, en we mogen blij zijn als we onze bevroren boterhammen nog kunnen ontdooien. Maar verder gaat het allemaal wel, gaaf land ook. Gelukkig heb ik gisteren van Rutte gehoord dat al die stomme crises van nu allemaal maar korte termijn zijn, ze zijn hard bezig om ervoor te zorgen dat Nederland in 2030 er weer helemaal tip-top uitziet. Daar moeten we dan maar op vertrouwen!

Een paard | 27-09-22 | 17:18 | 3

Bevroren boterhammen is pure luxe. Die vriezer loopt niet op lucht.

goedverstaander | 27-09-22 | 17:21

Alles is duur, heel kudt, koud en onbetaalbaar. Maar "we" moeten die arme "vluchtelingen" wel met open armen opvangen. Ondertussen veranderd het straatbeeld en is de weekmarkt zo ongeveer gelijk aan die in de Sahel of Burkina Faso qua klederdracht.

Lochos | 27-09-22 | 17:24

Wat een armoede. Doe mij maar een cruise schip.

Graftak | 27-09-22 | 17:37

Een beetje connaisseur maakt zijn eigen brie. Weekje niet douchen, 2x per dag fappen en je hebt op vrijdag een verse 200 gram om je gasten voor te zetten.

Anaal_Geweten | 27-09-22 | 17:18 | 5

@miko | 27-09-22 | 17:25:
Ja dat zeg je nou wel maar bij mijn tip bespaar je nog water ook.

Anaal_Geweten | 27-09-22 | 17:27
▼ 2 antwoorden verborgen

Ik broed ze zelf uit, hoef ik geen kip meer te kopen, da's pas besparen!

Mr_Natural | 27-09-22 | 17:16 | 2

Hoe zit dat zo 21 dagen op tien eieren?

pa_niek | 27-09-22 | 17:19

LöL

D-Fens_1963 | 27-09-22 | 17:43

Als je t water nou eerst voorkookt in de waterkoker gebruik je helemaal geen gas

Anaal_Geweten | 27-09-22 | 17:14 | 2

doe ik altijd voor de aardappels, in een waterkoker (ja stroom is ook duur) is het in no time op kookpunt en een pan koud water op het gas zetten duurt eeuwen voordat het kookt.

dubbelicious | 27-09-22 | 17:21

Blij dat ik die kippenzooi niet pruim. Maar wat moet ik nu met al dat extra bespaarde gas ?

Lukiluuk | 27-09-22 | 17:14

Koken op gas kost geen drol, die paar cent per kookfestijn zal ik lijdzaam betalen.

Je oven gebruiken daarentegen...

HerzlichWillkommen | 27-09-22 | 17:13 | 1

Vergeet het half uur voor verwarmen niet die in elke kook les wordt gebruikt.

Cadaver | 27-09-22 | 17:20

Als we allemaal onze pannetjes op het gaslek tussen denemarken en zweden zetten hebben we gratis gas. Alleen wie steekt 't even aan?

pa_niek | 27-09-22 | 17:12

Tulpenbollen garen al bij 50 graden, scheelt nog meer gas en eieren.

kapotte_stofzuiger | 27-09-22 | 17:09

Als het water in het pannetje waarin ik eieren heb gekookt lauw is doe ik altijd er chloor in en hang mijn paarse legerhelm er even in. Het is fijn en de boel wordt lekker schoon.

Leptob | 27-09-22 | 17:09 | 3

Ik heb hier beeld bij.

Plaque-doctor | 27-09-22 | 17:12

Die Franse losgeweekte kaas kunt u dan weer op de ondertussen ontdooide bammetjes smeren. Win-win.

goedverstaander | 27-09-22 | 17:12

Beter wordt er vandaag niet meer getegeld. Modem en router kunnen de rest van de dag uit. Scheelt ook weer energie.

kleybeuker | 27-09-22 | 18:20

"Het resterende hete water kun je dan nog gebruiken om dingen (boterhammen?) te ontdooien."
Soppige lauwe bammetjes. Heerlijk.

2voor12 | 27-09-22 | 17:09 | 1

Moet je de plantjes mee water geven, gratis calcium voor ze

miko | 27-09-22 | 17:22

Ik vind het een eye opener.

Bij mij kookt het water 4 minuten. Al bijna een halve eeuw. Hoeft dus helemaal niet!

Papa Jones | 27-09-22 | 17:08

Een PvdA mevrouw had destijds ook een goede tip voor ouderen: houdt een moestuintje. Sindsdien ging het skyhigh met de PvdA.

thanseeuwen | 27-09-22 | 17:08 | 3

Mijn buurvrouw heeft alle tegels uit de tuin verwijderd en inderdaad begonnen met een moestuin, niet als hobby maar omdat ze dan voedsel heeft dat ook nog eens biologisch en lekkerder is. Kost wel werk maar ach, tis ook rustgevend om een beetje te tuinieren.

dubbelicious | 27-09-22 | 17:23

@dubbelicious | 27-09-22 | 17:23: ps; moet er wel bij zeggen dat de meeste mensen daar geen tijd voor hebben en ouderen amper kunnen bukken dus tsja.....

dubbelicious | 27-09-22 | 17:24

En toen wilde ze vervolgens btw heffen op moestuintjes kan ik me nog herinneren.

Sinterbikske | 27-09-22 | 17:32

Gas dat rood licht geeft, bijzonder.

kapotte_stofzuiger | 27-09-22 | 17:07 | 1

Rood gas.
Is Russisch.
Waarschijnlijk nog een partijtje op de kop weten te tikken.

Kapitein Sjaak Mus | 27-09-22 | 17:12

Jaren geleden, omroep Llink. Kennen we die nog? Had ook een een of andere Engelse serie, waar elke week een gezin onder handen werd genomen met allerlij bespaar tips. Ging om honderden ponden besparing in enkele weken, Zaten veel erg geniale tips tussen. Geen flauw idee hoe dat programma ook alweer heette. Vraag me af of dat allemaal @ YT te vinden is.

Klompz | 27-09-22 | 17:07 | 1

Érg oude truc, deed mijn oma, moeder en doen wij ook altijd. Eitjes aan de kook brengen, deksel erop, gas uit, acht minuten laten staan. Kippetje eitje.

pa_niek | 27-09-22 | 17:07 | 1

Met deksel aan de kook brengen gaat vlotter.

voldemort | 27-09-22 | 17:25

Ik hoor net op de radio dat energieleveranciers toch gaan afsluiten bij het achterblijven van betalingen. Tegen de afspraak met het kabinet in. Volgens Kassa.

goedverstaander | 27-09-22 | 17:07 | 14

Tja, die boetes van het ACM stellen dan ook geen fuck voor, het is allemaal schone schijn voor de bühne, Jetten weet dat hij machteloos is, dat toneelstukje tussen VV' en '66 met vragenuur was dan ook wederom bespottelijk.

Abject | 27-09-22 | 17:35

@goedverstaander | 27-09-22 | 17:24:
Sorry, soms is de inspiratie een beetje weg. Desalniettemin, waarom kent de primaire levensbehoefte voedsel geen bescherming, terwijl energie dat klaarblijkelijk wel heeft. Iedereen mag honger lijden in een verwarmd huis?

kapotte_stofzuiger | 27-09-22 | 17:39
▼ 11 antwoorden verborgen


Vroeger was een hardgekookt ei minimaal 8 minuten.
Nu 1 minuut. De vooruitgang hou je niet tegen.

Nuchternederland | 27-09-22 | 17:06

Honger? Graaf een bloembol op en kook deze met... oh wacht.

Deflatiemonster | 27-09-22 | 17:06

Rob Jetten schrijft voor het NHD?

UnderTheDevil | 27-09-22 | 17:05 | 1

Hoogstens recensies over 'parkeerplaatsen'

miko | 27-09-22 | 17:21

Ben wel een eens in slaap gevallen op de bank toen ik een eitje aan het koken was. Al het water verdampt en met het ei had ik iemand mee kunnen doodgooien.

Plaque-doctor | 27-09-22 | 17:05 | 2

een kwartiertje later had je hele huis volgestaan met onwelriekende rook (ervaringsdeskundige)

Joffri | 27-09-22 | 17:18

soms ontploffen ze alsnog

miko | 27-09-22 | 17:20

Nog even voor de goede orde: hoeveel m3 schoon water jagen die die datacenters er in NH doorheen?

Kwakjeszalver | 27-09-22 | 17:03

We zijn een volk van verwende papsmoelen. Nu al steunt de helft van de bevolking de maatregelen tegen de Russen niet langer. Kloten hebben we al lang niet meer. Stel flikkers dat we zijn.

Bigi Bana Boy | 27-09-22 | 17:02 | 10

En als de overheid meer geld wil, roepen ze allemaal, dat de overheid meer moet bezuinigen. Maar als ze zelf te weinig geld hebben, moet de overheid meteen bijspringen ipv zelf bezuinigen. (Dit geldt overigens niet voor iedereen, maar gaat vaak wel op voor de grootste jankerds).

The_Black_Knight | 27-09-22 | 17:13

We hebben Putin ook echt goed te pakken wou je zeggen? Sancties hebben zelden zin, je hebt er alleen de gewone mensen mee te pakken. En zelfs de sancties zijn raar. Geen gas, wel diamanten. Geen olie, wel uranium etc etc

klaas24 | 27-09-22 | 17:22

We zijn al lang geen volk meer, volgens Max bestond de Nederlander al niet en iedere week 1000+ omvolkiërs erbij die met steun van de EU en d66 voorop al onze tradities en eenheidsgevoel kapot maken. Een middelmatige armoedige bende, meer zal er van dit ooit toonaangevende land niet overblijven.

Sinterbikske | 27-09-22 | 17:42
▼ 7 antwoorden verborgen

Niet nieuws. Even koken en dan lang boven de 60 graden bv laten staan. Doen ze op een onbijtbuffet in een hotel ook vaak.

Ray Skak | 27-09-22 | 17:02 | 4

@2voor12 | 27-09-22 | 17:10: Er zijn plastic bakjes voor de magnetron waar je een ei zonder schil in kan verwarmen meestal zegt het dekseltje wel plof maar het ei is niet meer rauw.

voldemort | 27-09-22 | 17:23
▼ 1 antwoord verborgen

REAGEER OOK

Uitgelezen op GeenStijl? Abonneer je op de Nijman-Nieuwsbrief.
linktips: Kansino. Hét online casino van Nederland.
Bookmakers | Online casino overzicht | Bookmakers Nederland
Online Casino | Online casino Nederland | LOESOE - nieuws en entertainment
Online Casino Top 5 | Casino bonussen | CoinMart
online bookmakers in Nederland