Eet dat. BBB derde partij van Nederland
Boer Burger Beweging gaat nog eens heel groot worden
Goedemorgen zondagskinderen. We hebben goed nieuws, en we hebben goed nieuws. Het gaat beroerd met de VVD en D66. En het gaat uitstekend met trekkerfanclub van Tante Lientje. Maar liefst 13 virtuele zetels mag BBB nu opnoteren. En ze zijn daarmee - na VVD (23) en PVV (17) zomaar eventjes de DERDE PARTIJ van Nederland geworden. Nou, niet zomaar eventjes. Daar liggen instutioneel randstadisme, regiohaat en de geplande boerocide aan ten grondslag. Nog even, en ze zijn de grootste partij van Nederland. En dan gaat de knoet erover! Havermelkverbod! Verplichte gehaktbal op maandag t/m woensdag, iedereen op vrijdag weer gewoon Noordzeevis. Mandatory Weidegang en kampementen voor veganisten. Alleen nog boterhammen met kaas en worst mee naar school, alleen nog Hollandsche aardappelen in de supers. Boer Zoekt Vrouw niet wekelijks, maar dagelijks op de NPO! En dan komen ook de bulldozers eindelijk de nieuwbouwwijken leegtrekken. Vinexwijken voor Graan! Nederlands Graan. Zin in de toekomst.
Toet Toet
Reaguursels
InloggenMaak niet uit wat het gepeupel zegt.. of zelfs wil zegt dictator Trutte.
Wij, als miniatuurstaatje, zijn de testcase van de EU...
Nagenoeg alles beter dan Mark
Naar mate Mark Rutte langer aan het bewind staat wordt zijn tunnelvisie alleen maar erger.
Daarom zou er een maximale duur voor het premierschap moeten gelden. De VVD draait alleen nog maar om Rutte.
Wacht maar tot de VVD marketingmachine weer op stoom komt. Net zoiets als de marketingmachine van D66 die extra zetels heeft opgebracht bij de laatste verkiezingen. En het domme deel van het klootjesvolk trapt er als vanouds weer in.
Precies, een maand of drie voor de verkiezingen wat loze beloften en regelrechte leugens van mark en sigrid voldoet om nog een kabinet rutte 5 te vormen over 2,5 jaar.
Hoe kun je die leugenaar nog vertrouwen na 12 jaar, elke keer wordt er dan gezegd er is geen betere keuze beschikbaar.
Er komt een tijd dat Mark niet zo lekker meer uitkomt met zijn kaartspel wil wel en wie zeker niet mag mee-regeren bij de formatie
Volgens mij hebben we een soort systeemfout als dit soort partijen het goed doen. Het liefst zie ik grote volkspartijen met veel leden en betrokkenheid. Krijg je vanzelf meer kwaliteit en een kweekvijver voor talenten.
Oh zoals die puik partijen zoals PVDA, CDA, VVD en D66? Het is juist geen systeemfout als er nieuwe partijen groot worden.
Was/is het FVD niet de grootste ledenpartij van Nederland. Wie is er nu lid van een politieke partij. Enkel baantjesjagers toch?
Hadden we, maar toen ruilde het CDA christelijk voor confessioneel om de moslims te paaien, de PvdA ruilde de Arbeider voor Anderen, omdat de arbeiders het communisme niet pruimden en dus iedereen die anders was maar bevrijd moest worden. De christen democratische en sociaal democratische blokken zijn totaal om zeep geholpen en niemand weet nog hoe je de scherven lijmt.
Dus de media zal spoedig hun werk als ‘beschermers van de macht’ gaan doen en haar en haar partij gaan slopen! Ik verwacht veel -opgeklopte, verzonnen en opgeblazen- ophef en schandaaltjes rondom BBB.
Zucht, dat is inderdaad zo.
Iedereen die nog VVD of D66 stemt moet zich kapot schamen want dan vindt je klaarschijnelijk voldoende goed gaan.
Klaarschijnelijk? Of bedoelt u waarblijkelijk?
@DSK | 12-06-22 | 18:01: Klaarblijkelijk.
de villa- en autosubsidie maakt vele goed. houden zo voor de ontvangers er van.
En Kaag die niemand uitsluit. Behalve PVV, Ja21, FVD en SGP natuurlijk.
BBB, BVNL maar ook SP.
Gewoon eigenlijk iedereen die het niet eens is, hopelijk binnenkort ook de VVD. Hoogmoed komt voor de val.
Als Omzigt zich bij de BBB voegt, worden ze makkelijk de grootste partij.
Dan is het eindelijk afgelopen met de vvd/cda/d66 volksverlakkerij.
bqbq | 12-06-22 | 15:23 | reageer
Zie liever BBB en JA21 bij elkaar voegen Omtzigt is toch net iets te Eurofiel voor me.Hij wilde ook gaan samenwerken met Dassen,helaas...
Op zich jammer dat weinig politici overlopen. Volgens mij is er ook wel ruimte voor Nieuw Links, alleen durven ze niet.
Sofie Hermans in het wnl vvd uurtje de problemen van vandaag zijn niet met de antwoorden van gisteren op te lossen.
Ik was er stil van, je zal ermee moeten huizen! De horror
Als de regering visie had,
Alleen produceren voor eigen land, beetje hoofwaardige export.
Geen rotzooi meer importeren maar belasten.
Bollenvelden en andere hobbies voor bloemen industrie opploegen voor graan, enzv. Dan hebben de Vegans ook wat.
Minder transportbeweginen.
Dan zijn we groen bezig, verdienen toch wat , goed voor kosten en milieu.
Meer bomen, iedereen een moderne houtkachel.
Wie niet wil werken krijgt niets!
www.trouw.nl/duurzaamheid-natuur/stik...
Er is in elk geval één iemand wel blij… onze Johan V
Voorgoed opsluiten in een picolini die mafkees.
Dit land is het zat, c’est ca. Carolien ik ben geen boer maar mijn stem heb je
C'est ca. nu al joh?
Uiteindelijk handelen mensen in Nederland puur uit eigenbelang. Niemand geeft een neuk om de agrarische sector, tenzij je er zelf mee te maken hebt. Dus ik zie de BBB echt geen grote partij worden, omdat maar een klein gedeelte van de bevolking erdoor geraakt wordt.
Idem voor het milieu. Los van het elitaire volk en linkse gekkies geeft echt niemand er iets om.
Helaas geeft ook niemand een neuk om al die vluchtelingen die we binnenhalen, tenzij je zelf tussen dat tuig komt te wonen en niet de financiële middelen hebt om te verhuizen. Door het woningtekort zie je dat een groter deel van de bevolking kritisch is geworden op het immigratiebeleid, dus dat is hopelijk voordelig voor de PVV en JA21.
Ik weet het niet. De kans is groot dat bij de volgende verkiezingen mensen die wonen op het platteland massaal gaan stemmen op BBB. De randstad minder cq stemmen op GL want dat is chique. Ooit stemde ik tegen het Verdrag van Maastricht. Denk dat ik nu ook op BBB ga stemmen. Gewoon omdat het kan.
Een klein gedeelte van NL wordt geraakt?
Euhm, de graanschuur van europa zit dicht en NL gooit zijn voedselvoorziening weg.
Lijkt mij dat iedereen zo'n beetje moet en wil eten?
Graan voor vinexwijken denk ik..
Ik hecht nul waarde aan peilingen. Puntje bij paaltje gaat vvd er weer vandoor met 30+ zetels, omdat Rutte vlak voor de verkiezingen een incidentje of crisis heeft aangepakt dat in de smaak valt bij het volk.
Vrees ook voor deze kortzichtigheid. Maar hoop op de factor kabinetsmoeheid van de kiezers.
Mark geniet enorm veel vertrouwen.
Niemand die het uit kan leggen, niemand die kan vertellen waar het op gebaseerd is maar toch is er enorm veel vertrouwen.
Maar er valt toch wel een reclamefilmpje te maken met al zijn blunders, missers en geheugenverliezen, of duren die uitzendingen van politieke partijen tegenwoordig niet lang genoeg?
@huh!? | 12-06-22 | 16:51: Mark is heel betrouwbaar. Bij geen andere politicus kun je er zo zeker van zijn dat wat hij zegt gelogen is.
BBB, prima hoor die Lientje, maar verder kansloze club, die nog eerder uitelkaar valt dan FvD, JA21 en de LPF bij elkaar. Te veel ego´s op rechts.
Van de VVD komen we nooit meer af. We zijn verkwanseld.
Als Omzigt zich bij de BBB voegt, worden ze makkelijk de grootste partij.
Dan is het eindelijk afgelopen met de vvd/cda/d66 volksverlakkerij.
@bqbq | 12-06-22 | 15:23:
Tja, dan lijkt mij een eigen partij met lijstverbinding BBB en eventueel Ja21 beter.
@bqbq | 12-06-22 | 15:23: Denkt u dat? Als er één was die altijd volgens de partijdiscipline stemde dan was het smiecht Omtzigt wel.
@Jan, Leiden | 12-06-22 | 15:36: Lijstverbindingen zijn sinds 2017 niet meer toegestaan in Nederland. Ik denk ook niet dat Omtzigt zich thuis zou voelen bij BBB of Ja21. Weet iemand hoe Omtzigt eigenlijk aankijkt tegen die hele stikstofproblematiek?
@bqbq | 12-06-22 | 15:23: Omtzigt en die BBB mevrouw samen. Haha dat wordt meteen hommeles. Twee kapiteins op een schip. Vergeet het maar.
@Tashtego | 12-06-22 | 16:00:
Geen idee maar Omtzigt is pro EU.
Dit is al reden genoeg om geen thuis te vinden in een 'niet pro' \ 'anti' EU partij.
@huh!? | 12-06-22 | 16:53: Volgens mij ook. Hoe BBB staat tegenover de EU weet ik niet (boeren ontvangen dacht ik nogal eens subsidie uit Brussel), maar JA21 is te EU kritisch voor Omtzigt als ik het zo inschat.
Rutte 4 wordt zwaar afgestraft in de peilingen,(-29 zetels) vanwege het beleid. Al het beleid. En wat zeggen Rutte en Hermans, gister na afloop van het congres we hebben schijt aan jullie en gaan niet doen wat jullie vragen. En dat met een minister die niet eens weet wat ze aan het oplezen in commissievergaderingen
youtu.be/HgJIDFopDE4?t=304
Als ik wartaal uitsla dan ligt dat ook aan mijn printer die het niet doet.
De grote klap voor vvd en cda komt met de PS verkiezingen in 2023 , daarn zijn ze in de 1e kamer uitgespeeld .
Je ziet dat links er rechts precies in balans zijn. De zetels die bij CDA/VVD en FvD verdwijnen gaan naar BBB/JA21/BVNL en SGP. Bij links zie je hetzelfde waarbij D66 overduidelijk bij links gerekend kan worden.
Gisteren hoorde ik dat links en rechts niet meer bestaat.
Alleen nog maar globalisten vs. nationalisten
BBB is Opportunisme/populisme overgoten met een wappiesaus light. Moeilijk voor te stellen dat Carolien ooit een rol van betekenis gaat spelen.
Als ik onze huidige bewindslieden horen kakelen dan kan ik ook altijd maar moeilijk voorstellen dat ze een rol van betekenis kunnen spelen. De meesten doen me denken aan een lichtelijk overspannen basisschooljuf. Had niet gedacht dit soort types verderop nog op belangrijke posities tegen te komen.
Dat is gelul, en zelfs als het waar is te verkiezen boven staatsrechtelijk gevaar en bevolkingpletter VVDACU66.
Blaat, populisme, blaat.
Als we dan iets populistisch gaan noemen, dan is het wel dat miljarden spenderen om een exporterende miljarden industrie de nek om te draaien. Dit omdat er door plagging ergens heide is ontstaan en die is heilig...
Nog een tip: google de term 'procyclisch beleid' eens. Zo heet dit geldstrooien namelijk.
Ze is wel een echte volksvertegenwoordiger maar schiet duidelijk te kort in (dossier) kennis als het meer inhoudelijke debatten zijn. Maar echt een partij op zetten en leiden is heel iets anders. Ook geen idee waar ze voor staan buiten de landbouw agenda. Ze is ook voor legalisering van drugs wat totaal niet past bij een iet wat conservatieve agenda. Dat is het probleem met al die partijtjes. Ze vertegenwoordigen niet een consistente stroming
@JanP999 | 12-06-22 | 14:53: Jij hebt niet gehoord hoe ze Jesse Klaver op npo1 met cijfers om de oren sloeg in stikstofbeleid. Khalid en Sophie of zo.
@Nichtsneues | 12-06-22 | 14:48:
Rutte is de chefkok die de wappiesaus heeft geintroduceerd. Hij zal er zelf vast geen actieve herinnering meer aan hebben.
Ondertussen gaat bijna heel het land er van over zijn/haar nek.
@Moestuinier | 12-06-22 | 15:24: heb het gezien. Verfrissend en bovendien had/heeft ze ook eens gelijk.
@d_kwezel: U bent meer van het wereldvreemde overgoten met een arrogantiesausje? Dus u stemt D66?
Mooi stukje framing weer;
twitter.com/rhdijkgraaf/status/153537...
Kindjes zitten te trillen van onze minister voor stikstof, boer twee fotografeert anders:
twitter.com/dragonl32389480/status/15...
De grote vraag, zitten de kinderen van de boeren niet te trillen? Antwoord in eerste filmpje
Trillen, ze bedoelde waarschijnlijk Chillen.
Ze staan er super ontspannen bij zeg. Een politicus die liegt, wat is nieuw.
Skin in the game. Zijn ze niet gewend, die ambtenaartjes.
Die afbeelding van die chillende kinderen buiten hoor je dan weer niks over bij de NOS. VVD, een liegende bende!
Maar laat onverlet dat ik vind dat je bewindspersonen niet in hun privédomein gaat opzoeken, gaat gewoon te ver.
@Jan, Leiden | 12-06-22 | 15:41: integere bewindspersonen bedoelt u.
Voor smeerlappen en mazenzoekers die de democratie aan hun laars lappen zou dit niet onvoorwaardelijk moeten gelden.
Ach ja vanachter een microfoon de beëindiging van vele bedrijven aankondigen en dan naar huis gaan en geen reactie verwachten.
Zelfmedelijden is haar niet vreemd.
Ja, jammer, dat een politica liegt en er een 'denk aan de kinderen' bij haalt. Punt blijft dat die boeren daar niks te zoeken hebben en Van der Wal niet moeten intimideren. Net als toen bij Jetten. Ze leren niks.
Dus, in een wereld die globalistisch dient te worden, waarbij landsgrenzen en landen eigenlijk niet meer bestaan en waarbij de Nederlandse boerenstand 80% van de producten exporteert naar andere delen van de wereld en daarom moet 70% van de Nederlandse boerenstand verdwijnen? Kan iemand mij helpen, want ik snap het niet. Ik denk dat ik ergens een denkfout maak.
Uw denkfout: de retorische vraag na 'daarom'.
"Interessant. De 'natuurgebieden' hier bestaan nog maar kort. Was eerst landbouwgrond. Nu moeten resterende boeren stoppen omdat ze natuur zouden belasten die eerst nog landbouwgrond van hun collega-boeren was. In theorie woekert dit proces dus het hele land door."
twitter.com/sypwynia/status/153558556...
"nieuw aangelegde tekentafel natuur"
twitter.com/johan_emmens/status/15355...
Bijna alle natura2000 gebieden zijn door menselijke activiteit verschraalde cultuurgronden waaronder bosbouw en veenafgravingen. Niemand wilde ze meer hebben en toen zijn er maar natuurorganisaties op gesprongen. Leg de Zuiderzeebodem droog en binnen 100 jaar verschijnen er bureaucraten die dat aanwijzen als dé Nederlandse natuur die koste wat het kost moet worden beschermd.
@Joris Beltsin | 12-06-22 | 14:19: Het zijn speeltuinen voor hoogopgeleiden.
@Duwbak_Linda | 12-06-22 | 14:25:
Intellectuals yet idiots.
Natuur: "Bijvoorbeeld. Het meest linkse, boven Anderen is 10 jaar geleden aangelegd,3 jaar bezig geweest met graven. Gebied is 75cm verdiept. Grond is afgevoerd naar Peize."
Natuur: "Rechts daarnaast, 1 hexagon, is onlangs aangelegd trilveen. Van een natuurlijke hoogte, is een slenk gemaakt, 3 meter profiel afgegraven, de grond is gebruikt om sloten te dempen. Wat nu veen is, was een zandrug."
Natuur: "Voormalige landbouwgrond, afgegraven tot op het leem, ca 50 cm diep. Nu Holmers-halkenbroek, grondwaterpeil is 75 cm verhoogt, dmv stuwen."
Heb het wel is vaker opgemerkt als ik mensen hoor die het hebben over oorspronkelijke natuur. Waar ik woon in noord holland was een groot drassig moerasgebied. Moeten we dan de dijken weer doorsteken ofzo?
De eerste vrouwelijke premier komt van de BBB. :-)
Dat zou gaaf zijn.
Een vrouw die het werk ook daadwerkelijk kan, niet zoals Kaag en haar geblaat.
@Sjeintje | 12-06-22 | 14:21: Idd Krachtig!. Laatst droogde ze 't zeur-
meneertje Geurts (CDA) mooi af! Baasje dribbelde heen met staartje
tussen de pootjes! Bravo Caroline!
Grondstoffen hebben we altijd al moeten importeren. De laatste 50 jaar zijn daar halffabrikaten en eindproducten bijgekomen. Sinds kort zijn we ook steeds meer voor energie op het buitenland aangewezen. En moeten de dierlijke eiwitten en calorieën erook aan. Terwijl we niet eens voldoende landoppervlak hebben om onszelf te voorzien van de plantaardige varianten van die twee. What could possibly go wrong?
En als er weer verkiezingen zijn, stemmen we toch weer 'gewoon' VVD en D66. Deze peilingen gaan nergens over. Hoe serieus moet je de kiezers nemen als ze nu blijkbaar erg onder de indruk zijn van VOLT, GL, PvdA en BBB. Wat hebben die laten zien dan? De dalingen bij VVD en D66 snap ik, maar op het moment suprème maken we toch weer een keuze voor deze gevestigde prutsers. Rutte c.s. hebben het land in 10 jaar geruïneerd: woningentekort, files, NL als narcostaat, ingestorte zorg, asielinstroom waar geen rem op zit enz. Maar ja joh, over 50 jaar is de nieuwe voertaal hier Turks en Arabisch, zoals dat nu al in delen van onze grote steden het geval is. Dan zijn onze geschiedenisboekjes herzien, heeft Zwarte Piet nooit bestaan, waren Nederlanders een slecht volk dat in slaven handelde en staan er standbeelden van Ataturk op de sokkels waar ooit de Nederlandse helden stonden.
Ja, zo hou je de moed er wel in.
U bedoelt standbeelden van Erdogan.
Oftewel: stem PVV.
Hup boeren! Doe dat met de trekkers nog eens, zoals eind vorige eeuw in Groningen. De hele binnenstad verstopt met trekkers, waar je ook keek. Prachtig. De popo stond erbij en keek ernaar.
Groningse en Drentse boeren op naar de Hellingweg 6 in Briltil staat aan een brede moddersloot tegenover de "jachthaven de riante villa van de christenman die op het schild gehesen is als minister van landbouw maar meer verstand heeft van broodbakken.
@vranac | 12-06-22 | 14:32: Nee, dat vind ik niks. Prive moet prive blijven, jammer dat je z'n adres post.
VVD damage control bij kabinetslakei Nieman vanmorgen.
Al zoveel reacties op dit item. Geen zin om ze allemaal te lezen maar het geeft wel aan dat dit bij veel mensen speelt.
Zal me niet verbazen als het met die mevrouw van BBB net zo zal vergaan als destijds met Rita Verdonk. Aan de top en dan ineens weer op 1 of 0 zetels.
Gekeken naar Buitenhof. Twee CDA’ers die het totaal oneens zijn met het CDA beleid in Den Haag. VVD begint nu ook te morren. Dat wordt nog een dingetje of misschien wel val van kabinet.
Wat ik nou mis in deze discussie over co2. Waarom zei er nu eens niemand van alle aanwezigen dat het nu eenmaal veel te vol is in ons land. Niet alleen met koeien en kippen maar vooral ook met mensen. Ja die laatsten kunnen we niet effe ruimen maar alsjeblieft . Probeer de aanwas vanaf nu in te dammen. Geen immigranten meer. Zorgen voor minder geboorten door afschaffing kinderbijslag voor meer dan 1 kind. Subsidie of toeslagen juist voor gezinnen met maar 1 of 2 kinderen. En zo zijn er tal van maatregelen te bedenken.
Ik moet huilen als ik zie hoe overvol het in Nederland is. Vrijdag moest ik op twee verschillende plekken zijn in Noord-Holland en daarna in West-Brabant. Alleen maar files en overal alles volgebouwd. En aanleg van nog meer wegen en overal bouwplaatsen. Brrr.
Hunger-games organiseren elk weekend in elk dorp/elke stad werkt ook. Ook leuke TV.
Ik herhaal het nog maar eens. De EU is nog lang niet vol. De voormalige soevereine staat Nederland is nog slechts een deel van de EU. D66 is geheel open over hun ideeën over de EU en ons Koningrijk. Afschaffen die boel. Dat gezeik (wie zijn die mensen?) in de marge van het grote EU rijk doet er niet toe. Rutte en co. denken er precies zo over, maar ontkennen dat voor de bühne. Alle burgers die op D66 stemmen doen dat in volle overtuiging omdat zij het grote EU rijk als hun ideaal beschouwen waar veel geld, aanzien en macht te vergaren zijn. De VVD'ers die nu nog op de VVD stemmen weten dat Rutte en co. hun ook het grote EU rijk met al zijn financiële voordelen voor de happy few zal bezorgen. Het CDA hangt er een beetje tussen maar gaat binnen kort ook vol op het EU orgel zoals het CDU in Duits land al tijden doet en met electoraal succes. Dat laatste in niet zo verwonderlijk want Duitsland is de EU en de EU is Duitsland. Lees de geschriften van Willy Brandt met zijn ideeën over de oprichting van EU toentertijd, zijn baby. De blauwdruk ligt er en daar verdwijnt niets van in de prullenbak. Hebben ze toch nog de oorlog gewonnen.
2 augustus langstzittende premier en dan maar hopen dat hij ermee kapt.
De totale bureaucratische onzin waarmee stikstof wordt ingezet om zelf heilig verklaard te worden door een zelfbedacht probleem op te lossen. Dat de vrijgekomen bouwgrond goed uitkomt voor een ander probleem waar partijen als PvdA/GL/D66 actief aan hebben bijgedragen, namelijk het huisvesten van de bevolkingsgroei door immigratie. Dat gaan we later als succes vieren.
-
Dus ik ben stom, want volgens mij is een weiland en effectieve voedselvoorziening op een schone manier juist goed voor de natuur. In plaats van voedsel elders verbouwen en importeren en een woonwijk is toch niet meer natuur dan een weiland?
Wordt straks in de EU stikstofhandel geïntroduceerd dan kan het nep-beleid weer om.
Als Carolien nu eens fuseert met JA21, zijn we meteen de grootste.
Volgens mij verschillen ze niet op essentiele punten en bij beiden regeert het gezond verstand.Iets wat heel zeldzaam is in Den Haag .Gewoon doen dus..
Ja21 en BBB moeten gewoon beiden doen waar ze goed in zijn. Eigenlijk zijn het de oude liberale VVD stemmers die naar Ja21 trekken. De afgedankte CDA stemmers gaan naar BBB. Los dus een grotere doelgroep.
Ik kom uit de randstad en ik steun de boeren
100%
Ik hoop dat de boeren in opstand komen en de rest van de schapen in dit land laten zien dat je niet voor verdwaalde bureaucraten hoeft te buigen. Aangezien in ons land niet de studenten of intelligentsia de voortrekker zijn tegen staatsterreur kan ik alleen maar hopen op boeren.
Hopelijk geen LPF gedoe. Maar jup Lientje! Nu nog eens wat meer immigratie en EU kritisch maar dat zal helaas niet.
Toen Lientje geboren werd zag de dokter al dat er iets met haar was. Ze ademde anders. Pas een paar jaar later, toen ze klachten vertoonde die op astma leken te wijzen, kwamen ze er bij toeval achter wat er aan de hand was. Lientje ademde beduidend minder stikstof uit dan ze inademde. Een unicum, vonden de artsen. Ze hadden er geen verklaring voor, maar vonden het reuze boeiend. "'t Is een bijzonder kind en dat is ze" sprak het hoofd van het team. "Ooit zal blijken wat het haar brengt en waartoe zij in staat is!".
Jaren later zou Lientje de politiek in gaan...
Eenmalig 10 zetels en daarna valt het door geruzie uiteen. Alleen partijen met facistische trekjes de kunnen relatief groot blijven en ermee wegkomen. 1 sterke leider die alles bepaalt en de media als fake wegzet, kritiek als onzin en nooit en nimmer ergens excuses voor maakt (narcist alert).
Fatsoenlijke partijen met de beste intenties moeten niet hard groeien.
Dus je geeft hem gelijk? De natuur gaat achteruit en de mens is de oorzaak?
De natuur gaat helemaal niet zo achteruit. Onderdelen misschien en daar staan andere delen tegenover die het weer goed doen. Je geeft al het voorbeeld van ooievaars versus weidevogels. Om een bekend Argentijns filosofe te quoten;” de natuur bestaat niet”.
We hebben een fixatie op wat we “echte natuur” noemen, maar dieren en planten hebben dat niet. Leefomgeving is belangrijk en als dat gemiddelde van mensen is, dan is dat ook prima. Daar hebben we bv soortnamen aan te danken als huismus, kerkuil, torenvalk.
Te veel menselijke activiteit zorgt wel voor minder mogelijkheden voor sommige soorten en daar mag best wat aan gedaan worden. Dat is ook gedaan, met ecologische hoofdstrucuur, minder vervuiling. Onze rivieren, de Waddenzee, de bossen staan er beter voor dan 30 jaar geleden.
Sommige reaguurders zijn voor een kiesdrempel, om versnippering van de kamer te voorkomen. Maar dan zou een partij als BBB dus waarschijnlijk nooit in de Tweede Kamer terecht zijn gekomen en hebben kunnen groeien tot wat zij nu is. Een kiesdrempel werkt dus verlammend op de parlementaire democratie.
Nou, als in 2006 een kiesdrempel van 5% was geweest dan waren we van nepdemocraten verlost. Van mij mag een kiesdrempel worden ingevoerd. BBB en misschien ook JA21 zullen waarschijnlijk wel blijven en D66 gaat vroeg of laat weer eens zijn doodstrijd voeren.
Bovendien is er al een kiesdrempel, t.w. 1 zetel. De enige manier om die te verhogen is het aantal zetels verminderen.
Eens: elke markt is gebaad bij vrije toetreding dus zeker de kiezersmarkt.
"When government fears the people, there is liberty. When the people fear the government, there is tyranny."
Buitenhof; haha die d66 sjaak, wat een uitgestreken hoofd...mensen stemden massal op d66 en vvd, tsja nu krijgen we de ellende...weilanden onteigenen om paar jaar later woningen voor non europeanen op te bouwen...u dient te verdwijnen!
Dat is inderdaad het doel. Niet om ons te vervangen of dergelijke onzin. Maar om een grote stad te bouwen. Politici die zelf in een stad wonen kijken neer op het platteland, denken dat het verlies van woonruimte, bedrijvenomzet, werknemers, belastingbetalers en vooral stemmers is. Dus dan verzin je daarvoor wat leugens. Omdat je jezelf goed en verheven vindt als politicus mag dat en is dat goed.
De waarheid vind je hier, ik blijf het maar posten totdat het eindelijk tot de mensen doordringt hoezeer er gelogen wordt:
Kijk op www.atlasleefomgeving.nl/kaarten en kies in het linkse menu de NO2 kaarten van 2018 en 2020, vergelijk die. Door thuiswerken i.v.m. Corona viel alle stikstof weg.
Leugens om grond af te pakken van boeren om er op te gaan bouwen.
@Patatter | 12-06-22 | 12:44: is dat een modeluitkomst of echt zo?
@Nichtsneues | 12-06-22 | 15:25: Dat is zelfs de site van onze overheid met echte meetgegevens. Op sommige plekken vergeten ze nog om te liegen.
@Patatter | 12-06-22 | 16:32: Precies. Realiteit in plaats van de modellen van het RIVM met wel 100% onnauwkeurigheid.
De wereld in crisis wegens voedseltekort wegens oorlog. Blijkbaar voelt de mens toch een beetje aan als er teveel stomme dingen tegelijk worden besloten. Dat dit misschien niet de beste tijd is om de 70% van de boeren af te schaffen. Misschien even niet zeggen dat statushouders maar weer voorrang moeten krijgen op huurwoningen. Als je al 8 jaar wacht betaal je vaak al 8 jaar belasting om die hele pluche puinzooi overeind te houden. Mag je er toch wel iets voor terug verwachten? Bijvoorbeeld voorrang op de mensen die nog geen cent hebben bijgedragen?
.
Oplossing is simpel. Hear me through don't interrupt. Nederland zou de grenzen dicht moeten gooien. Dan zegt Brussel: Mag niet. Dan zegt Nederland: Onze huizen zitten he-le-maal vol, en we kunnen niet bijbouwen omdat het van jullie niet mag. Geef ons een stikstof opt-out en we bouwen het land vol met vluchtelingflats en statushoudersteden, maar zo lang die opt-out er niet is zit alles helemaal vol en vast en blijven de grenzen dicht want alles loopt de spuigaten uit. Het kan.niet.allebei. Kan niet. Het kan niet. Sorry, maar het kan niet.
.
Ik bedoel, als je net iets minder laf bent dan ons kabinet, dan krijg je dingen voor elkaar. Vraag maar aan het VK. Zij hadden 5 opt-outs en waren daarmee Europees kampioen.
Nu nog een naam voor je Partij ;)
Omdat niet de boeren maar verkeer en steden het merendeel van NO2 genereren kunnen we veel beter alle steden sluiten en die mensen uit het land zetten.
Bewijs: Kijk voor NO2 op www.atlasleefomgeving.nl/kaarten en kies in het linkse menu de NO2 kaarten van 2018 en 2020, vergelijk die. Door thuiswerken i.v.m. Corona viel alle stikstof weg.
Jezus... Het lijkt België wel.
Buitenhof onderwerp is inflatie, koopkracht mensen die de rekening niet meer kunnen betalen.
Voor lastenverlichting is geen geld.
Maar het goede nieuws voor klimaat en assielindustrie is geld zat.
Het is te hopen voor S. Kaag dat de spoedcursus "Hoe gebruik ik m'n telraam" vruchten gaat afwerpen, alhoewel het blijft knopen tellen. Zou ze het allemaal wel begrijpen wat er om haar heen gebeurt? Aan haar gezichtsuitdrukking is dat niet direct af te lezen. Het zijn natuurlijk maar peilingen is de smoes, maar ondertussen. Cheers Kabinet. Leonard Huizinga schreef ooit dat verlovingen en revolvers de neiging hebben om af te gaan. Daar voeg ik dit Kabinet aan toe.
Voor een telraam heb je vingers nodig. Haar gat in de hand is zo groot dat die vingers er af zijn gevallen.
Ik vraag me af wat Rutte hier op zijn rug heeft zitten?...
i0.wp.com/www.briefjevanjan.nl/wp-con...
Lijkt mij een kogelwerend vest. Bij de VVD is immers niemand te vertrouwen.
Een korset, om de bochel enigszins te camoufleren.
En het lijkt wel een wijf, zoals hij daar staat.
Het kastje waarmee hij op afstand wordt bestuurd.
Met lief vragen of de boer wilde oprotten om plaats te maken voor de dagelijkse stikstof invasie van Nederland heeft niet gewerkt, dus nu gewoon met gestrekt been en botte bijl, ga eens na de meeste van die zg natura2000 gebieden zijn oude militaire oefengebieden, die zijn zo speciaal omdat de verwoestende burger er niet zomaar met zijn grote verwoestende voeten, fietsen en huisdieren mochten komen. Dus ook die gebieden maar volledig afsluiten voor de bevolking, wil je wandelen , joggen of fietsen, doe dat maar in eigen wijk want die worden ook steeds schoner met al die E-cars (je hoort ze wel niet maar dat is ander probleem dat ook stikstof verminderend werkt)
E-cars rijden op bruinkool. Overdag rijden ze rond en 's avonds laden ze maar dan is er geen zon. Dus die rijden NIET op zonne-energie!
Wandelen in de natuur is in de verste verte niet te vergelijken met wandelen in Blokken tussen Knorrende beesten.
@Patatter | 12-06-22 | 12:34: Niet zo generaliseren .. overdag staat een auto op te laden op het werk de fabriek of het kantoor.. of bij de tandartsen praktijk gewoon op de eigen zonnepanelen ... we zijn niet allemaal vertegenwoordiger .... www.vmt.nl/57467/hak-slaat-extra-zonn...
spijker op zijn kop, het voordeel voor ons is dat die bruinkool in Polen in grote moderne centrales wordt verstookt waar je ook nog eens gewoon met 120 km/u langs mag rijden.
@Smoelensmid | 12-06-22 | 12:42: De meesten die ik ken gaan overdag gewoon naar hun werk waar ze niet kunnen opladen. En waar het wel kan is het veel te duur.
Haha ik geloof er niks van. Snap sowieso niet waar die peilingen op gebaseerd zijn. Misschien het huidige sentiment? Want dan krijg je inderdaad dat mensen voor de BBB gaan kiezen.
Stel je voor dat er nu massaal in het nieuws zou komen wat al die zogenaamde vluchtelingen allemaal uitspoken. De PVV zou veruit de grootste partij worden, want dat is dan het huidige sentiment.
Echter, als puntje bij paaltje komt en men staat in het stemhok, dan kiest men uiteindelijk voor de meest veilige keuze en dat is vaak een gevestigde partij als de VDD, D66 of PvdA.
Er zijn continu aardverschuivingen in de uitslagen van verkiezingen in Nederland in de afgelopen 20 jaar.
Dit is absoluut niet het moment waarop die aardverschuivingen zullen ophouden, met de ambitieuze duurzaamheids plannen en de fallout van de Oekraine oorlog waarvan we vast nog het hoogtepunt hebben bereikt.
Dus BBB bij de volgende verkiezingen meer dan tien zetels? Ik heb absoluut geen enkele moeite om dat te geloven.
o ja groen links vergeten
Ik vind het wel heel bijzonder hoe goed JA21 het doet. Ik zal wel de verkeerde media volgen, maar ik zie eigenlijk nooit wat van ze.
De standpunten zijn goed, allen reuze jammer dat Eerdmans ze moet verdedigen.
@Ommezwaai | 12-06-22 | 12:27: ik wou dat men meer charisme had want een goed verhaal hebben ze en kunnen ze ook brengen. Alleen iets meer charisme en zelfvertrouwen (Ik mis Pim)
Kontra
Dus als rechters moordenaars veroordelen tot het cachot, is het niet meer dan logisch dat dat rapalje ook een Polletieke Partij opricht? Als een substantieel deel van het electoraat zich dan achter de Partij voor de Killers schaart, is het niet meer dan logisch dat het Wetboek voor Strafrecht eens een keertje goed wordt schoongeveegd.
Ik begrijp de hele consternatie, binnen de polletiek én bij demense, maar wellicht is het eens verstandig om er weer eens de staatsrechtelijke visie van Charles de Montesquieu bij te pakken. Of ja, zoek zelf maar weer eens.
En inmiddels is ook het onderlinge poepgooien begonnen tussen met name het CDA en de VVD. Volgens het CDA heeft de VVD zich te zeer ingelaten met 'de wilde plannen van D66'. De VVD verwijt het CDA dan weer 'sabotage' en 'stemmingmakerij'. Inmiddels flirten vele CDA-ers met de overstap naar de Boeren Bieten Bende (BBB) van Caroline van der Swine. En het VVD-partijkrantje De Telegraaf briest dat Mark Rutte 'er al te lang zit'. Dat laatste is uiteraard zinloos om in vermicelliletters te vermelden, want het is waar; Rutte kent de ins en outs en weet zijn mediakanaaltjes te vinden om de boel flink op te schudden.
Maandag begint dan ook het uiterst gevoelige mikadospelletje waarvan je wist dat ie zou komen. Want niet alleen het Stikstofdossier is onderdeel van een berg onontwarbare spagettikluwen; óók het energietransitiefuckupdossier van Rob Jetten ligt in de soep. Tel daarbij op het ruimtelijk nog lang niet beschikbare aantallen bouwkavels, want ellenlange onderzoeksprocedures (schoongrond, klic, archeologie, cultuurwerken-analyse, ecologie), zodat u op uw vingers kunt uittellen dat ons kabinet de Burger de komende jááááááren nog zal blijven tereurstellen.
Het doet pijn he? Zoveel scheldbewoordingen en negativismes nodig om je gevoel te proberen te vertalen in een onsamenhangende versie van datgeen wat er nog van je bubbel overgebleven is. Nederland heeft, in tegendeel van wat bepaalde minderheden luidkeels trachten te verkondigen, in het geheel geen hekel aan haar agrarische sector. en dat zie je vervolgens dus terug middels opstand binnen de VVD en een peilingsverschuiving richting BBB. maar blijf schelden, tenslotte worden alle wetenschappelijke wetenswaardigheidjes pas "de wetenschap". als er maar voldoende gescholden en verketterd is.
Dat Wobke-Hoekstra-effect wil blijkbaar nog steeds niet komen.
nu d666 en de pvda plus cda eruit flikkeren dan begin ik weer een beetje hoop te krijgen
Haha Peilingen. Als je straks in je stemhokje staat moet je jezelf wel afvragen of de BBB iets te vertellen krijgt. Nu kan Caroline nog op sympathie rekenen maar als ze zelf in een kamp terecht komen is de invloed veel beperkter. Kijk maar naar de PVV. Veel kiezers maar ze maken helemaal niets klaar. Sterker daartegen zetten anderen (BV d66) zich af. Wel goed dat Kaag een pak op de broek krijgt. Goede diplomaat maar een heel slecht leider en minister. Opbokken zou ik zeggen. En dat dat zou ook gelden voor Mark Rutte als we wat beters zouden hebben maar dat hebben we (nog) niet. Joost Eertmans zou het wel kunnen denk ik. Daar maar eens op stemmen.
Briefje van Jan over de VVD en het schijt hebben aan de leden en de democratie.
www.briefjevanjan.nl/
Oh jee, de gevreesde natte ruft van professioneel mislukkeling Jan Dijklul. Den Haag siddert!
@de IJsman | 12-06-22 | 12:06: Toch heeft hij meer zinnigs te vertellen dan dat ik ooit uit de bek van die lachende leugenaar Rutte heb horen komen. Je geeft een leuk voorbeeld van shoot the messenger om de inhoud te ontwijken.
@Zapata10 | 12-06-22 | 12:09:
Dijkgraaf geeft zijn mening zonder enige verantwoording te dragen. Rutte is een bestuurder die keuzes moet maken en wiens woorden consequenties hebben. Totaal andere positie.
@de IJsman | 12-06-22 | 12:11: godver de godver , laat die Rutte dan ook meteen even verantwoording afdragen voor alle ellende die hij heeft aangericht... Ik vrees echt dat die journo meer overzicht en unbiased helicoptervieuw heeft dan die " Bestuurder"
@de IJsman | 12-06-22 | 12:11: Rutte is er uitstekend in om verantwoording af te schuiven. Als hij echt verantwoording genomen zou hebben ooit dan had hij jaren geleden al een functie elders gehad. Dat benoemd Dijkgraaf en dat zouden er meer moeten doen.
@Zapata10 | 12-06-22 | 12:19:
Rutte heeft altijd verantwoording genomen voor het beleid onder zijn kabinetten en heeft de kiezer meermaals de gelegenheid gegeven hem daarop af te rekenen. Kennelijk snapt het grootste deel van Nederland dat hij een moeilijke functie heeft en die uitstekend vervult.
@de IJsman | 12-06-22 | 12:11: Rutte neemt geen verantwoording, die heeft geen werkend geheugen.
@de IJsman | 12-06-22 | 12:25:
Rutte heeft helemaal niet zo veel Nederlanders achter zich staan. Het is een uiterst cynisch opererende politicus die daarmee de politieke verhoudingen in het land ernstig schade heeft toegebracht. Progressief links verliest keer op keer bij verkiezingen, dan verwacht je dat het meer conservatieve midden-rechts beleid gaat bepalen, maar dat gebeurt dan niet. Steeds weer zie je dat Rutte geen visie heeft op liberalisme maar alleen maar macht wil. Daar voert hij gewoon een agenda uit die bij 66, pvda en gl vandaan komen.
Rutte zal best veel uren werk verrichten, maar dat is wat anders dan verantwoordelijkheid hebben. Hoe meer mensen claimen dat te hebben, hoe minder ze die meestal hebben. Rutte duikt ook na een eventuele gedwongen vertrek echt wel weer ergens op in een prachtige betrekking. Nooit zal hij echt rekenschap hoeven te geven, bv voor duidelijk crimineel handelen zoals de rechter negeren bij WOB’s, het verduisteren van informatie waar de TK recht op heeft. Het ongekende onrecht van het toeslagenschandaal.
Boeren; die moeten onder extreem treiterende omstandigheden hun werk doen. Dat is hard werken en die mensen zijn niet zo rijk als je ergens anders claimt. Het bedrijf is geld waard, maar het zit in grond, stenen en bedrijfsmateriaal.
Docenten, chauffeurs, schoonmakers, verpleegkundigen, artsen, gewone ambtenaren, die worden op hun werk beoordeeld en kunnen baan en zelfs functie verliezen bij fouten maken waar Rutte zich doorheen lacht, en jij lacht blijkbaar graag een graantje mee.
Dit ziet er heel goed uit! Het lijkt alsof Nederland eindelijk inziet dat VVD66 niet het beste met ze voorheeft.
Ik ga hier een biertje op drinken! Proost!
Om 12.00 uur aan de alcohol? Heb je het zo hard nodig?
Elke keer verliezen VVD/CDA/D66 in de peilingen. Maar om de een of andere reden krijgen deze partijen het voor de verkiezingen toch elke keer weer voor elkaar dat mensen er toch weer intrappen en op dit soort partijen stemmen. En anders gaan mensen naar PvdA of GL, en daar schiet je ook niks mee op
@de IJsman | 12-06-22 | 12:07: www.youtube.com/watch?v=_t-HAZDpxJM
CDA op 7 zetels..... wie zijn toch die mensen?
En die 23 die achter de VVD staan? Heeft Maurice niet per ongeluk het aantal zetels verward met het aantal leden dat ze na het partijcongres van gisteren nog over hebben?
En ondertussen wordt het steeds onmogelijker om ooit nog een zinnig meerderheidskabinet te vormen.
Dat is er nu ook niet.
@Zapata10 | 12-06-22 | 11:58:
Exact. En trouwens. Liever geen kabinet, dat geen besluiten kan nemen dan wat we nu hebben. Het land kan beter stilstaan dan achteruit hollen. Het wordt namelijk met de dag erger.
Zakenkabinet komt dichterbij dan ooit. Geen lobby meer, geen onkundige ministers meer maar mensen uit het vakgebied.
@Milovsky | 12-06-22 | 12:15:
Met mensen zoals Hoekstra, Vijlbrief en Kaag bedoel je?
Ik snap sommige mensen niet.
"Bij de VvD 51% tegen gestemd heeft, moet de vvd vanwege die 1% dan maar beleid laten vallen".
1) dat is democratie
2) 51% voor is niet automatisch 49% tegen!
Trollen zijn zo slecht in statistieken he :/
Hoezo, hij gaat die motie toch niet uitvoeren?
Nee, maar het geeft wel aan dat het democratische gehalte bij deze partij ver te zoeken is. Ook hier is het vetrouwen aan het afkalven en laat dat nu ook de landelijke trent zijn. De afgelopen jaren is er een puinhoop van gemaakt.
Mwoaaa.... Kijken of je eigen achterban ergens voor of tegen is kun je natuurlijk niet zo benaderen. Bij het stemmen in de tweede kamer heb je partijen met tegengestelde belangen die het met elkaar eens of oneens kunnen zijn.
Hier gaat het om 1 partij, die samen 1 koers zullen moeten varen om eensgezind in de tweede kamer wel of geen steun te verlenen aan partijen die anders in het leven staan.
Als je eigen partij, die dus samen 1 koers moeten varen, +-50% verdeeld is over wat die koers moet zijn, dan ligt dat een stuk ingewikkelder dan zeggen: "Tja dat is democratie"
@peterdh | 12-06-22 | 12:10: dat is pertinent incorrect.
51% voor geeft niet automatisch 49% tegen. Dat kan namelijk ook 40% zijn.
Leden kunnen ook hun stem onthouden of op andere manier een neutrale positie innemen.
@peterdh | 12-06-22 | 12:10: ofwel deze uitslag kan ook zij :
51% tegen
10% neutraal
39% voor
En dan wordt het weer een ander plaatje.
Maarja, alles voor de beeldvorming he.
Binnenkort zal iedereen zien dat BBB het gewoon CDA 2.0 is: meer asielzoekers, meer immigratie, meer islam en meer EU.
Als mensen echte verandering willen zullen we echt op de PVV moeten stemmen.
Volslagen onzin. BBB heeft sowieso de schurft aan de huidige EU. Juist daar komt veel van die boerdodende ellende vandaan (Timmerfrans cs).
BBB zal ongeveer zijn zoals vele CDA -en deels VVD kiezers hun partij ooit wilde hebben en dat is prima. BBB is zeker niet zoals je nu beschrijft. Ze zullen ook niet totaal tegen asielzoekers zijn en dat vind ik op zich best. Wat we nu zien is ongecontroleerde migratie, van heel veel mensen uit landen die voor een pinautomaat komen en niet om deel uit te maken van een samenleving. Een samenleving is wat BBB, JA21 wil; mensen die samen leven met rechten en plichten in een land dat herkenbaar is voor de burger.
Ook prima om op de PVV te stemmen. Die worden ook hier wel eens weggezet als “ze bereiken niets”. Daar snap ik werkelijk niets van. Het is gewoon een partij die heel veel invloed heeft. De thema’s die daar vandaan komen tav islam, migratie en EU, zijn echt wel breed in de samenleving doorgedrongen, ook bij verschillende partijen. De bekende coalitiepartijen doen er niets mee dus kies wat anders zou ik zeggen, en dan is er keus genoeg. Ben je wat links dan is PVV deels je partij, anders de SP (onbegrijpelijk dat die niet veel groter zijn dan PvdA). Voor meer behoudend heb je JA21, BBB en weer deels PVV. Anders SGP als je iets Christelijks wilt. Zelfs DENK vind ik een betere optie dan de huidige coalitie, gesteund door PvdA en gl.
@de IJsman | 12-06-22 | 12:35: Lees u eens in over subsidies, landen die dit ontvangen, de ontvangen bedragen en sectoren, de regelgeving er omheen en uiteindelijke rendementen.
Heel boerend Nederland is rijk geworden door te lurken, het is makkelijk lullen als je niet weet waar je het over hebt, het klinkt wel leuk uiteraard.
@donkieshot | 12-06-22 | 12:55: NL is al jaren een netto-betaler aan de EU. Je hebt gelijk dat de EU-subsidieruif ook door de NL boeren is leeg gegeten, maar das war einmal. Anno 2022 is Brussel veeleer een last dan een lust voor de Nederlandse agrariërs.
wie zijn al die mensen die op de VVD stemmen? hoe is het mogelijk dat zij zelfs met -11 zetels nog zon voorsprong hebben?
offtopic: zou het niet handiger zijn dat als je bij reaguursels op ''nieuwste eerst'' klikt de ''reageer ook'' tegelbakker ook bovenaan verschijnt zodat je niet helemaal naar beneden hoeft te scrollen om daar pas een reactie te kunnen intikken?
Het verval van de VVD zal alleen maar verder doorzetten als Sophieetje de kar moet gaan trekken. Haar legendarische uitspraak ‘Ik ben Sophie Hermans’ zal de herinnering ingaan de VVD variant van Kennedy’s ‘Ich bin ein Berliner’. Maar waar Kennedy’s uitspraak er een was van hoop, is die van Sophie (en het applaus dat daarop volgde) er een die regelrecht op de lachspieren werkt.
Omdat Lientje BBB een lekker nuchter mens is waarvan er meer in de tweede kamer zouden moeten zitten wil dat nog niet zeggen dat die partij geschikt zou zijn om het land te regeren. Geen hond die weet waar die partij echt voor staat, wat ze aan gekwalificeerde mensen hebben om invulling te geven aan al die zetels die in het verschiet liggen, dat nog afgezien van het compleet afwezig zijn van ervaring in het besturen van een land.
Natuurlijk, ze hebben nu heel veel gekwalificeerde mensen minister gemaakt. Kijk maar naar defensie, justitie en financiën.
Vertel eens, waar staat de VVD voor? Waar staat D66 voor? Een verkiezingsprogramma heeft net zoveel waarde als een prettig klinkende reclamefolder, noem eens welke diepgaande wensen zijn waargemaakt?
@Zapata10 | 12-06-22 | 11:50: Ja, een beter voorbeeld hoe desastreus het benoemen van incapabele vriendjes op belangrijke functies wordt wordt mooi aangetoond door dit kabinet, een perfecte reden dus om niet nog minder capabele mensen aan de macht te helpen.
@donkieshot | 12-06-22 | 11:55: Nou, het lijkt er toch wel op dat D66 aardig ver komt met het verwezenlijken van hun debiele stikstof en milieu idioterie.
@zwellevertje | 12-06-22 | 12:02: Het kan niet beroerder. Jij bent zo iemand die een kapotte koelkast laat steen omdat een nieuwe misschien ook wel eens stuk gaat.
@zwellevertje | 12-06-22 | 12:03: De vraag was, waar staan ze voor? Het is mij volslagen onduidelijk. De vage verkooptermen waarmee ze mensen proberen te paaien werken niet meer daar deze niet aansluiten op de realiteit van hun handelen. Maar u heeft gelijk, veel van hun handelen duidt op idioterie.
BBB is gewoon een lobbyclubje van Rabobank samen met VION slachthuizen. Met als boegbeeld een volgevreten wijf dat 'gesundes Volksempfinden' roeptoetert. De zoveelste nep-oppositie. Ondenkbaar dat deze varkensruimers ook maar een greintje uitvoerende of wetgevende macht krijgen!
Christenunie verliest nooit wat ze ook slikken allemaal.
het CU stemvee volgt de herder op de kansel
GL + PvdA samen de grootste partij. Dat is toch we verontrustend. Dan hebben we straks Jesse als premier. I hope not.
Als BBB omtzigt weet te strikken als lid dan is het klaar met het CDA.
Ik denk dat de BBB ook weinig toegevoegd, als mevrouw van der Plas ook deze actie veroordeeld zie ik er weinig heil in. Vergeten wordt dat deze minister de boeren in hun privé raakt, niet een klein beetje maar met onteigening. De boeren mogen de minister ook laten voelen wat dat met hun doet. Dan kan mevrouw gaan miepen dat ze alleen het beleid uitvoert, wie hebben in eerste instantie dit beleid gemaakt? Aangezien demonstraties en gesprekken of debatten toch nergens toe leiden is die tijd over en zal er gekeken moeten worden naar andere alternatieven. Ik begrijp die boeren wel. Dit hele stikstof gebeuren is een grote hoax.
Wat een onzin. 80% van het beleid raakt de burger privé.
Ze moet het wel veroordelen want anders krijgt ze de MSM op haar nek. Die schrijven je kapot als ze het op je gemunt hebben.
@Nietdanjatoch | 12-06-22 | 11:51: oja, u wordt ook werkloos en dakloos door Haags beleid?
En onze eigen voedselvoorziening? De "onafhankelijkheid" die we bijv nu hebben met energie gaan we nu verschuiven naar de voedselproductie?
Wat is het volgende?
Zorg ook maar uitbesteden aan Duitsland, Belgie of wellicht Bulgarije?
Het is dom en kortzichtig beleid dat gestoeld is op een idiote beslissing om Heide en Duingebieden als natura2000 te bestempelen. Heide is per definitie een tijdelijke vorm in de overgang van arm/schraal open gebied naar bos.
Heide geeft wat leven, sterft af, geeft VOEDING en structuur aan de bodem, waardoor struiken kunnen groeien en uiteindelijk bomen. En daarna weer mossen en paddestoelen en vleermuisjes en zwijntjes en vosjes en vogeltjes en..
Dat Caroline van der Plas veroordeeld is een puur strategische uitspraak om de andere partijen geen stok te geven om mee te slaan. Het geeft juist aan dat ze de doodzieke modus operandi in Den Haag in het snotje heeft.
@MarkiesDeBalzaque | 12-06-22 | 12:54:
Moet zijn: de actie veroordeeld.
@MarkiesDeBalzaque | 12-06-22 | 12:54: veroordeelT..
Best wel apart dat de grootste ledenpartij van Nederland slechts 5 zetels zou scoren. Kan iemand dat verklaren?
Als FVD 60K leden heeft ( aldus hen zelf) en ze stemmen allemaal is dat slechts één zetel aldus de kiesdeler.
Dit kabinet gaat vallen want alles rammelt. Mensen prikken door de holle woorden van Teflon Rutte, het elitaire alarmisme van Kaag en de stuitende incompetentie van Jetten.
Hoe kan je in godsnaam beweren dat de natuur niet in balans is in een land dat vroeger voor de helft onder water stond? En er nu te weinig heide is en teveel brandnetels en dat daarom een hele bedrijfstak om de zeep moet worden geholpen? Uiteindelijk gaan we hetzelfde vlees en brood eten, maar dan uit het buitenland, tegen een hogere prijs en nog meer uitstoot.
Dit kabinet lost geen problemen op, Het verplaatst ze alleen maar. het is kuilen vullen door diepere kuilen te graven even verderop.
Die brandnetels en bramen groeien die tegenwoordig in De Haag of zo. Hier in mijn bosrijke omgeving moet je echt gaan zoeken om die plantjes te vinden. Was een jaar of 30 geleden wel anders.
Met sluiten van de grenzen lossen de problemen op als sneeuw voor de zon.
@NLgaatnaardeklote | 12-06-22 | 11:52: Als dat zo is, dan is de kwaliteit in uw bos er erg op vooruit gegaan.
Onderdeel van de strategie is de boeren maximaal in de gordijnen te krijgen met extreme voorstellen, om dit vervolgens een beetje af te zwakken.
Geleerd van de Corona-aanpak. Werkte daarbij prima.
Ach ja, 20% van nederland stemt al 20 jaar populistisch. De ene keer is het pvv, dan fvd en nu bbb.
Als je als partij geen oplossingen hoeft aan te dragen maar alleen problemen hoeft te adresseren is er altijd wel een groep kiezers te vinden.
Gezien de uitslag van de verkiezingen kunt u uw gejammer beter tegen VVD en D66 stemmers verkondigen.....
Die stemmen die komen door het gebrek en continue falen van de zittende politieke elite. Ze hebben veel kiezers van zich laten vervreemden, die mensen zijn het zat. C’est ca.
Grijsgedraaide plaat. Verzin eens iets nieuws. U lijkt de pvv wel met uw 'geen oplossingen' en 'problemen adresseren'.
De term populistisch is net zo nietszeggend als progressief. D66 noemt zichzelf progressief. Als je afbraak van een land progressief vindt dan is dat zo. Iemand die duizend Euro aan kiezers belooft dat is een populist.
@Lorejas | 12-06-22 | 11:50: Wat u zegt is niet helemaal waar. Populistisch partijen faciliteren frustraties in plaats van werkbare oplossingen aan te dragen. Of de genoemde 20% juist is laat ik in het midden, zelf schat ik het percentage iets lager in. Het is wel zo dat de populisten de parlementaire democratie bemoeilijken met langere coalitiebesprekingen het als gevolg. Overigens geven de bestuurspartijen zelf voedingsbodem voor het populisme. Hoewel populisten geen bruikbare oplossingen bieden zijn de klachten van een groot deel van het electoraat wel reëel. Wanneer de afgelopen decennia in volkswijken veel autochtone bewoners wegtrokken en hun plaats werd ingenomen door allochtonen dan valt te begrijpen dat de achterblijvende autochtonen zich onzeker en bedreigt zijn gaan voelen. Onmachtig omdat ze niet in staat zijn om hun eigen bestaan te sturen. Dergelijke problemen moeten serieus genomen worden en niet aan de populisten overgelaten worden.
VVD en D66 waren de populisten bij deze verkiezingen.... Verder afgehaakt bij niet waar. Alles wat ik roep is waar.
De boze boeren beweging.
Overigens snap ik de standpunten aan de verschillende kanten. Eigenlijk typisch iets voor Rutte om een compromis uit de hoge hoed te toveren waarbij de pijn min of meer eerlijk verdeeld is. Daarom hebben we een centrum regering nodig, hoezeer dat de extremisten aan beide zijden ook verdriet.
We worden nu door extremisten geregeerd die aan social engineering doen en denken dat de wereld maakbaar is. Die liegen en bedriegen om hun zin door te drijven en die bezig zijn met beeldvorming in plaats van echt met het land bezig te zijn. Hoe meer extreem wil je het hebben?
De oplossing die rutte IV bedacht heeft: veel boeren moeten weg, maar ze krijgen wel een enorme gouden handdruk mee. Opzich een prima oplossing wanneer je het rationeel bekijkt. Maar boeren hebben natuurlijk ook een emotionele band met hun bedrijf
@Zapata10 | 12-06-22 | 11:44: Ik ben benieuwd hoe een land eruit zou zien dat door extreem rechts geregeerd wordt, maar eigenlijk hoef ik daar niet over te denken, want we hadden Trump, we hebben BoJo en heel erg extreem: we hebben Hitler gehad. Anderzijds hebben we nu nog Putin, Xi, Orban en hebben we ook Stalin gehad. Geef mij dan Nederland maar.
@bamitoren | 12-06-22 | 11:45: helemaal eens met je post @11:43!
"Zin in de toekomst" -- LOL, linksom of rechtsom, tweede wereldland, here we come! Laten we alvast wennen aan de classificatie "ontwikkelingsland" (of "op de weg terug land"). Aan de andere kant meten deze peilingen de emotie van de dag die ervaren politici vermijden tijdens verkiezingstijden waar ze nooit beslissingen nemen en oude besluiten openlijk betwijfelen.
Peilingen. Virtueel. Betekent niet veel zolang de huidige zetelverdeling nog aanblijft.
Maak me maar wakker als we weten wat Omtzigt gaat doen. Tot die tijd zijn peilingen zinloos.
Blijf maar lekker slapen. Omtzigt gaat niks doen. Hij heeft tijd genoeg gehad maar er komt niks uit die man. Prima kamerlid meer niet helaas.....
@Blonde Nel | 12-06-22 | 11:41: Zoera hij bekend maakt met Volt te gaan samenwerken zakt de groep Omtzigt als een plumpudding in elkaar. Er is veel chemie tussen Dassen en Omtzigt.
Met het oog op de komende verkiezingen is er maar één cruciale vraag: Wat gaat Omtzigt doen. Daar gaat een hoop van afhangen.
Als de doelstelling een "rechtse" regering is zou het beter zijn FvD op te heffen en die stemmen dan uit armoede JA21 of BBB. Dat opent de weg naar VVD/CDA(hetzij Omtzigt)/BBB/PVV/JA21. Even vooropgesteld dat er op "retro-progressief-links" alleen maar schandaal, splitsing, bedrog, broedermoord en onzin blijven ontwikkelen ("metastatis") en elke eventuele weerzin tegen PVV uit noodzaak verdwijnt. Idealiter een nieuwe partij nog op rechts die PVV en FvD achterban op kan nemen want die draaien nog steeds teveel rond lulletjes.
Deze onwerkbare belachelijke fantasie gaat er vanuit dat politiek, debat en wetten maken nog mogelijk zijn in de ontspoorde postmoderne heksenketel van surrealiteit in Nieuw Atlantis. En dat lijkt er niet op.
Pvvvvv....
Blij dat uw tegeltje niet bij mij op de wc hangt.
Ik zou aan kakken niet meer toekomen zo lastig laat de tekst zich lezen (door mij nochtans).
Wiens doelstelling bedoelt u eigenlijk?
Ooit had ik een leidinggevende die had bedacht dat bepaalde werkjes binnen een bepaalde tijd moesten worden afgehandeld.
Op een dag kwam ze nerveus naar een collega, lijstje in haar hand: " Je overschrijdt de tijd."
Waarop hij nuchter zei: "Dan pas jij je lijstje toch aan? Je hebt hem zelf ook bedacht. Ik heb er niets mee te maken."
Hilariteit alom en met een rood hoofd vertrok de dame. Betreffende collega heeft nooit meer last van haar gehad.
Bij het stikstofverhaal moet ik telkens hier aan denken. In omringende landen hanteren ze ook andere lijstjes dan hier. Pas het lijstje maar aan .
Misschien kan uw collega even langs bij het IND en COA met z'n nuchtere kijk op zaken.
@Trasnochador | 12-06-22 | 11:26: haha, dit waren geen wettelijke termijnen dus ik weet niet of die vlieger daar ook opgaat;-)
Heerlijk.
Soms zijn ze zo brutaal dat ze zeggen 'we hebben afgesproken dat..'
Noop.
Er is niets afgesproken. Eenzijdig kun je niets afspreken met twee man.
Domme manager. Je moet natuurlijk wel vooraf commitment krijgen van de uitvoerende. De regering doet hetzelfde; vergeten van te voren uit te leggen en bekijken of het ook gaat lukken.
Dit is in feite geen peiling over de politieke partijen (wie kent nou werkelijk het partijprogramma van BBB?), maar een peiling over bepaalde beleidsbeslissingen (zoals ‘stikstof(oxiden), asiel/immigratie).
Zelfs een blinde ziet dat.
Dat Rutte IV, wat een ratjetoe is aan partijen die juist op DEZE onderwerpen onderling sterk verschillen, op deze punten beleid uitvoert waar de meerderheid van de Nederlandse bevolking juist - vaak fel - op tegen is, is de reden waarom partijen als BBB zo goed scoren.
Oftewel,
Dit geeft de kern weer van de problematiek; een groot democratisch gebrek in ons huidig bestel (= indirecte democratie).
Maar omdat Rutte enerzijds ‘populistisch’ (sociaal-cultureel) rechts via een Cordon Sanitair uitsluit en anderzijds bereid is zijn partij’s ideologische veren te verkwanselen (door in een coalitie te gaan zitten met sociaal-cultureel linkse partijen en alles weg te geven), om maar als de langstzittende naoorlogse premier van Nederland in de geschiedenisboeken te komen staan, blijft dit de facto niet-echt-democratische beleid in stand. En daarmee dus ook de onvrede bij de meerderheid van de Nederlandse bevolking.
Maar ach,
Door al die massa-immigratie uit het Midden-Oosten en het islamitische deel van Afrika en Azië (en natuurlijke aanwas) zal Denk (thans altijd stabiel op 3 zetels) in de toekomst als kool gaan groeien en kan de volgende (?) Mark daar mooi een kabinet mee gaan vormen. Want ideologie doe er bij Marks VVD blijkbaar niet toe, louter machtspolitiek.
De eerste stappen worden thans reeds gezet in een aantal grote gemeenten, waar Denk dus straks in B&W zit.
Gaat lekker zo.
Als eeuwig zwevende kiezer die zich tot geen specifieke partij voelt aangetrokken zou ik nu ook op BBB gaan stemmen, terwijl ik het een one trick pony partij vind. Ik heb wel hun programma gelezen en daar staat een hoop onuitvoerbare en onzinnige ideeën in.
Het zou inderdaad een proteststem zijn.
@Roos | 12-06-22 | 11:27:
Mijn advies is dan dit:
Kijk allereerst naar het programma m.b.t. immigratie/asiel- en integratie, EN het stemgedrag daarover van die partijen in de Tweede Kamer.
Nadat u de juiste partijen eruit gefilterd heeft kijkt u naar het economisch programma (en indien u andere zaken belangrijk vindt, ook daar naar).
En dan maakt u tenslotte uw keuze.
Kind kan de was doen.
Bij1 plus 1, dit land gaat rap naar de verdoemenis
Stel he....
Stel nu eens dat Wilders alleen maar populaire dingen zou zeggen.
Jaja, BBB gaat nog eens heel groot worden. Een maandje of 2, 3 schat ik, dan kan de partij bijgezet worden in het Pantheon der Roemloos ten onder gegane Beloftes, waar we bijv. ook Rita Verdonk, Thierry Baudet, Merel van Kooten en al die andere 'kometen' (*proest*) aantreffen.
Peilingen in dit stadium zeggen alleen maar iets over de heersende issues. Tijdens verkiezingstijd blijven politici ver weg van issues. En zie je andere peilingen. In andere woorden, zinloze bezigheid dit soort trending.
Er is teveel stikstof in Nederland; de rest van de wereld maakt zich zorgen om een tekort aan stikstof.
Ik snap er weinig van maar ik ben dan ook niet zo slim. Jammer dat politici dit ook niet kunnen (willen) uitleggen.
Dat kabinet van nu heeft nog maar 49 zetels in de peilingen zie ik nu. Maar toch rammen ze dat Stikstofdossier er doorheen ten koste van al onze agrariërs, hup poot van onze onafhankelijke eco omie gewoon weggegooid. Raar is dat.
Christenunie dat 2 zetels erbij krijgt... is dat aanwas door eerdere geboorten 18 jaar geleden of geloven die in het fabeltje dat ze meer natuur krijgen terwijl het bebouwing voor immigranten, die deels hun godsdienst willen verwerpen voor dat van hen, wordt.
"Wie zijn toch die mensen" die nu nog VVD, CDA, D66 of CU zouden gaan stemmen? Iemand koffie met havermelk?
Gisteren stemde een meerderheid van de leden bij het VVD congres tegen de stikstofplannen.
Toen volgde :
"Volgens partijvoorzitter Onno Hoes is die conclusie te ongenuanceerd".
Dan weet je het wel.
@Dr.Mabuse | 12-06-22 | 11:24:
Absurd dit, hoop dat al die prominenten en leden daadwerkelijk het lef hebben om er nu meteen uit te stappen die hebben tegengestemd.
@Dr.Mabuse | 12-06-22 | 11:24: Ze stemden tegen het idee om een pond vlees uit de eigen kuit te snijden, en stelden voor om ook wat bij de billen, de buik en de bovenarmen weg te halen. Waar de discussie over moet gaan is waarom we eigenlijk in eigen vlees moeten snijden.
Ik vermoed dat na het Uslu / Rijxman /NPO debat (dat ik gaarne met een grote schaal popcorn en veel leedvermaak zal aanschouwen ) er nog wel wat meer zetels zullen verdampen bij D66.
We wisten al dat het daar behoorlijk stonk en er flink naar boven en tussen de benen werd gelikt, maar kolere, wat een intens smerige en sneue beerput.
Steeds meer mensen krijgen door dat om stikstofregels boeren moeten stoppen maar dat de daarbij vrijgekomen landbouwgrond opeens wel prima is om er vele woningen op de bouwen.
Die zien toch wel in dat het nergens op slaat en dat het doel alleen maar is nog meer omvolkingswijken te realiseren.
Het is gewoon bedrog. Het zogenaamde stikstof probleem (wat bij onze landsgrenzen mysterieus verdwijnt) wordt gebruikt om boerenbedrijven in te ruilen voor woningen en met name voor woningen voor vluchtelingen. Het is te schandalig voor woorden dat onze regering dit doorzet.
Grond in NL is schaars, en gezien de vloed van Ericvanderburgiërs die wekelijks erbij komt zal grond nog veel schaarser gaan worden in de nabije toekomst. En dan staan daar alleen maar wat koeien te grazen! Dat "rendeert" niet genoeg. Dus moeten die koeien weg. Maar hoe? Wacht. We hebben een probleem met die Natura2000 gebiedjes, als we dát nou eens misbruiken om die boeren eruit te werken dan kunnen we de grond lekker volplempen met windmolens, zonnepanelen en huisjes voor goedkope arbeidskrachten. En dat meneer, rendeert uitstekend! Maar hoe ziet NL er dan over 20 jaar wel niet uit? Als een volgebouwde randstad zonder natuur? Is het dan nog een land waar mensen kunnen leven? Boeit niet. Wie nu leeft, die nu zorgt. Na ons de zondvloed. Nu geld pakken, verbrassen en de rotzooi laten we over aan een ander. Dit kabinet lijkt het puberale 'yolo' omarmd te hebben.
Ach, aan het eind van het jaar even een flinke lockdown en die opengooien onder het mom van; kijk ons eens goed bezig. En de mensen volgen als makke schaapjes de goedlachse Rutte en die vrouw (waarvan je de naam niet uitspreekt) van d66.
Woningbeleid BBB:
1: Geen enkel weiland opofferen voor woningbouw (even erg als GL)
2: Alleen binnenstedelijk bouwen want anders hebben boeren er last van.
3: Meer woningen voor starters en ouderen. (maar geen idee hoe behalve bouwen in de oostvaarderse plassen)
Eerlijk gezegd is dit nog slechter beleid dan dat van de VVD. Maarja, het is niet alsof BBB-fans verder denken dan een paar tweetjes.
Hallo Eierbal,
Het maakt allemaal geen zak uit.
Prima plannen. Hou de randstad maar in de randstad dan zorgen wij, de plattelanders, wel voor de rest. Zoiets?
@Spearhead | 12-06-22 | 11:10:
Je omschrijft wel treffend de diepte van de BBB-plannen.
Niet opofferen, naar private partijen mogen natuurlijk wel flink bieden op grond van boeren en dat is niet het zakcentje dat de overheid biedt. Ik ben geen agrariër maar heb wel landbouwgrond, 35 hectare kun je wel een paar huizen kwijt. Voor 75 euro per m2 wil ik wel verkopen (350.000x75=€26.250.000,-)
@MargauxGrandCru | 12-06-22 | 11:15:
Kun je ongeveer 875 huizen op Bouwen.
Ik denk dat de term 'fans' zwaar is overdreven. De huidige coalitie heeft zichzelf onmogelijk gemaakt met leugens en bizar autoritair gedrag. Die gozer met die lange neus en dat mens op de bezemsteel zijn inmiddels omstreden. Ik zie liever een stabiel orgaan welke wat meer bij de burger betrokken is. Dat tante Lien nu een gat opvult (no pun intended) komt meer door hun politieke disfunctioneren dan haar geweldige programma. En ere wie ere toekomt, ze doet goed wat ze moet doen.
Met zulke peilingen weet je zeker dat het kabinet niet valt. Immers: als ze vallen, dan komen er nieuwe verkiezingen, en dan wordt dit spelletje van de opiniepeilers ineens werkelijkheid. En dan zijn ze de macht kwijt. Dus: pluche plakken zolang het kan.
Oh, en vlak voor de verziekingen voeren ze weer gewoon campagne en trapt het grootste gedeelte van Nederland daar weer in. Dus reken je niet rijk.
Ben daar ook wel bang voor. Maar hoor toch steeds meer om me heen, van mensen die helemaal genoeg hebben van het Rutte poppenkastkabinet.
Merkwaardig dat de CU stabiel blijft. Die stemmen met alles mee, maar hebben er (nog) geen last van.
Het kabinet is gevallen, opgestaan en zit er nog steeds. Nagenoeg dezelfde mensen, in ieder geval het zelfde beleid. Het probleem waardoor het gevallen is, is niet opgelost. Sterker: het kan zelfs langer gaan duren... Het is toch gewoon een klucht? Met spelers die van het toneel gejaagd moeten worden, want uit zichzelf gaan ze niet.
De coalitie houd elkaar krampachtig vast wat er ook gebeurt. Al zou Rutte vijf moorden plegen dan nog mag hij als premier aanblijven vanuit de gevangenis. Ze laten elkaar nooit los.
Het heeft ook met vertrouwen te maken.
Caroline zat met Klaver bij Kahlid en Sophie afgelopen vrijdag:
https://www,npostart,nl/khalid-sophie/10-06-2022/BV_101407897
Check even 12m30.
Daar laten een kaartje zien met stikstof, niet duidelijk wat precies (ammoniak?) om te tonen hoe erg het ermee was.
Caroline merkte direct op dat er opvallend veel uitstoot was van de boeren in Moskou en Parijs en Londen en het Ruhrgebied. Wat vreemd.
En van alle tussenliggende gebieden waar boeren actief zijn, zag je eigenlijk niets in Europa en daarbuiten.
Vooral grote steden en industriegebieden.
Het gemene is dat je aan dat kaartje helemaal niet kan zien wat het aandeel van de boeren is. En dat is nou net waar het om gaat. Daarom zijn die maatregelen er.
Waarom laten ze dan zo'n kaart zien?
Jesse Klaver zou zo'n corrigerende opmerking niet maken. Vreemd. Waarom niet? Snapt hij het zelf niet dat dit een vreemd plaatje is? Of kan het hem niets schelen?
Daar wordt je toch stapeldol van als boer. Maar onderhand ook als Nederlander.
Of ze zijn te dom dat ze zo'n kaart en statistiek niet snappen.
Of ze proberen doelbewust een idee te creëren op basis van onduidelijke plaatjes, anders zou je zo'n kaartje niet gebruiken.
In plaats van gewoon nuchter te zijn en te tonen hoe het zit.
Helaas ging de presentator daar verder helemaal niet op in.
Dus je zaait alleen maar twijfel op die manier.
Zolang Omtzigt niet in de peilingen meedoet, neem ik die virtuele zetels van BBB met een enorme bak zout.
Op virtuele zetels kan je niet zitten.
Die bezwijkt onder werkdruk en verlaat uiteindelijk de politiek.
De drie grootste verliezers: D66, VVD en CDA, alle drie kabinetspartijen. Tja, misschien krijgen steeds meer mensen door dat er elders in Europa een oorlog aan de gang is, dat een van de vechtende partijen de voedselexport van de andere partij blokkeert en dat dit hele onaangename gevolgen heeft voor de wereldvoedselvoorziening. Is het onder die omstandigheden een goed idee om in Nederland de agrarische sector te gaan liquideren en Nederland voor zijn voedsel compleet afhankelijk te maken van het buitenland? Zoals "onze" regering wil?
Wel, als je het mij vraagt bewijst dit alleen maar dat "onze" regering compleet geschift is. Blijkbaar zijn er meer mensen die deze conclusie trekken.
Een regering is over het algemeen geschift. Want ze zijn er al lang niet meer voor het volk, ook niet als er een PVDA, GL of PVDD aan de knoppen mag draaien. Want ook die partijen zorgen goed voor elkaar middels goed betaalde baantjes. Het is altijd al zo geweest.
Ach die statistieken ook... Domme volk stemt straks gewoon weer regulier.
Dom? Gewoon lomp. Ik heb een collega die op het werk afgeeft op Rutte en zijn kliek, maar wel voor zijn woonplaats in de VVD zit om 'Sport' te beheren, want sport is zijn lust en zijn leven en dan kan hij zo een beetje invloed uitoefenen in zijn dorp. Zit er dán een steek los of niet?
@TonAlias | 12-06-22 | 11:04: nee
Wie zijn toch die mensen die weglopen bij D66?
Gewoon, de opportunisten.
De pannekoeken die zich door de NPO in de maling hebben laten nemen.
Er is weinig speciaals aan Caroline, ze begroet iedere keer de meekijkende burger tijdens debatten en omdat ze uit het " normale" burger milieu komt denkt en praat ze ook zo. Gewoon dichtbij de burger staan en aangeven dat ze als politicus voor hen in dienst staat, zouden meer politici moeten doen.
De vraag alleen is of ze naast aardig zijn voor de kijkende burger ook wat zinvol beleid op kan stellen. Haar verkiezingsprogramma laat dat nog niet zien want het is kinderlijk simplistisch.
@De Eierbal | 12-06-22 | 11:09: Maak politiek niet gecompliceerder dan het is. Gewoon de juiste beslissingen nemen. Wat is er bijvoorbeeld moeilijk aan grenzen dicht en geen miljarden naar een non-probleem wegpissen? Geen uitkeringen aan jonge mensen die verder niets mankeren, kiesrecht alleen voor mensen die belasting betalen en zo kan ik nog wel even doorgaan.
De klap wordt nóg harder, als bekend wordt hoe beroerd Nederland er financieel voor staat.
Die “herstartcoalitie” heeft een spoor van vernieling getrokken door het land.
Het ene na het andere (sex)schandaal, teveel om op te noemen.
VVD, CDA & D66 hebben er op alle mogelijke manieren een puinhoop van gemaakt.
Van Corona tot toeslagen, van Afghanistan tot Ter Apel.
Van sex tot belangenverstrengeling.
De één noemt dat nieuw leiderschap, de ander kan het zich niet herinneren.
Tijd om de rekening op te maken.
Check out please!
Kun je nog iets anders doen dan huilen?
@de IJsman | 12-06-22 | 10:57: Als ik jouw inhoudelijk sterke opmerking lees, nee, dan resteren inderdaad slechts de tranen.
@de IJsman | 12-06-22 | 10:57: Wat een rare reactie,
@de IJsman | 12-06-22 | 10:57:
Ik ben de vrolijkheid zelve, optimist, geniet van m’n leven.
Kom niets tekort, huisje boompje beestje.
Volle koelkast, vakantie, koophuis, dikke BMW.
Heb ik reden om te klagen?
Nee.
Mag ik mopperen op mensen die er een tetongzooi van maken?
Ja.
En sinds wanneer is het opdreunen van feiten een huilbui?
Doe ‘s ff opnieuw meneer Hof. Mag ik Wim zeggen?
@Ruimedenker | 12-06-22 | 11:07: Zal allemaal wel, maar ik moest toch lachen om de reactie van IJsman, haha.
@Ichneumonidae | 12-06-22 | 11:11:
Vind m ook hilarisch, maar moet er dan toch wel op reageren.
No hard feelings.
Juist de meest onverwachte uitspraken maken het vaak heel komisch.
Er komt een recessie aan: we gaan 25 miljard wegsmijten aan een papieren probleem.
Mensen kunnen hun energierekeningen niet meer betalen: we kunnen niks voor ze doen want we moeten 25 miljard wegpissen om NIETS te bereiken.
Onzekerheid over de voedselvoorziening: we gaan de boeren uitkopen want een lapje lullige "natuur" is véél belangrijker dan eten.
Niemand wil deze stikstofwaanzin: niks mee te maken we gaan het tóch doen.
Het is gebaseerd op verkeerde aannames en verkeerde modellen: niks mee te maken we gaan het tóch doorzetten.
Briljante regering. Echt.
Recessie met voorbedacht rade. Dus strafbaar.
Dat stikstofprobleem lijkt ook niet echt heel veel groter te zijn dan dat er andere planten op de hei gaan groeien? Boeien. Er wonen ook andere mensen in Nederland dan vroeger.
Nu maar hopen dat Caroline geen ploeg idioten om zich heen verzamelt.
Ploegen, laat dat maar aan de boeren over.
Die verzamelt ze niet, die komen gewoon weer uit de goot kruipen. Let maar eens op dezelfde namen die je weer terug gaat zien en die ineens vreselijk begaan zijn met de boeren.
@PolarWolf | 12-06-22 | 11:03:, mensen die ‘iets’ in de politiek willen doen zijn er niet veel. Het is een soort van voorportaal voor de mooie kartel baantjes maar je moet dan eerst wel een door de shit als volksvertegenwoordiger.
Leeft boer Koekoek nog?
Niet raar. Bij mijn weten is "verschraling van de biodiversiteit" nog steeds het voornaamste probleem agv de stikstof crisis. Als je dat vervolgens zo belangrijk maakt in je beleid en er vrijwel een hele sector aan opoffert, dan zijn er kennelijk toch nog genoeg mensen die hier hun stemgedrag op aanpassen.
Het grootste probleem is dat er een lappendeken aan Natura-2000 gebieden zijn, en dat er altijd wel ergens een boer bij in de buurt woont. De beleidsbepalers van Nederland zijn daar zelf debet aan.
Wat er nu gaat gebeuren stond in geen enkel verkiezingsprogramma. En je mag als VVDer en CDAer er vanuit gaan dat het ook niet zo ver zou komen. Dus je stemargument gaat niet op. En dat zie je nu toch aan de peilingen? Het beleid is duidelijk niet waar mensen op gestemd hebben, daar de coalitie op -30 staat.
Verschraling? Man man. Het is de "biodiversiteit" die hoort bij de gebieden die aangewezen zijn als natura2000 gebieden.
Daar kreeg onze overheid subsidie op, maar keken er nooit echt naar.
Nu is afgedwongen door de rechter dat de overheid zich niet houdt aan de gemaakte afspraken van "natuur" behoud van de aangewezen beschermde gebieden.
Alleen de gebieden zijn voornamelijk heide en duin gebieden, dus grassen geen bomen. Stikstof = groei, dus veranders heide in.. bos! Ja en dat was natuurlijk niet afgesproken met Brussel.
We krijgen juist meer mensen, meer diversiteit ;)
Peiling zegt niks. Ondervraagden kunnen nu gratis, zonder gevolgen hun stem afgeven, even hun ongenoegen uiten, frustratie lozen over de waan van de dag, tegen de tijd dat ze met dat potloodje in het stemhokje staan stemmen ze weer wat ze altijd gedaan hebben. Nederland is FUBAR en de kiezer blijft AWOL.
Dat komt omdat je stemt op een partij PROGRAMMA (basis van het mandaat) die steeds vaker en verder door de schredder worden gehaald.
Ik zie (centrum) links steeds kleiner worden, maar ook radicaler. D66 en SP - 14. Andere linkse partijen +12, en dan voornamelijk radicaal links (GL, Bij1, dieren) . Waar zijn die twee overige zetels heen? BBB lijkt me de enige mogelijkheid. Weer 120.000 mensen die wakker zijn geworden.
Ik zie eerlijk gezegd de radicalisering bij SP niet zo. Het Kartel en de linkse partijen minus SP radicaliseren al sinds midden jaren '90. Bij D66 is die radicalisering de laatste 5 jaar in de hoogste versnelling.
Precies mijn punt. Daarom lopen stemmers weg bij SP en gaan ze naar radicaal links, de door mij genoemde partijen.
D66 links? Kun je dat uitleggen?
@Grachus | 12-06-22 | 10:51:
Eens. Het wisselt een beetje per politicus, maar afgelopen jaren heb ik de ooit maoistische SP toch wel zien matigen. Is veel realistischer en nam ook afstand van extremisten in eigen kring.
Ondertussen gaan GL en D66 en daarmee ook zusterpartij VVD berserk op massaimmigratie, islamisering, Kritiekloze Rassen Theologie en het kapotmaken van midden- en klein- bedrijf. Een verleden als Hofstad-terrorist of een oproep "Wilders mollen, zijn kiezers deporteren" is geen bezwaar meer.
@de IJsman | 12-06-22 | 11:00: Niet klassiek links als in opkomen voor de arbeider, maar het politieke spectrum is nu zo veranderd dat dat linkse en rechtse partijen andere idealen hebben (los van SP dat nog wel een klassiek socialistische ideologie heeft). Het nieuwe links staat voor een grote, machtige overheid (dit is uiteraard wel klassiek links), een machtige EU, het doordrukken van eigen idealen buiten de democratische weg, massa-immigratie, verregaande groene maatregelen, genderneutraliteit, Woke, en het demoniseren en vrijelijk Godwinnen van eenieder die een andere mening erop nahoudt.
Overigens is de vvd ook niet meer klassiek rechts gezien hun gretigheid om een steeds grotere en machtige overheid te maken.
@de IJsman | 12-06-22 | 11:00:
Pro ongecontroleerde massaimmigratie, pro islamisering, pro identiteitspolitiek, anti democratie, anti werkgevers en werknemers, anti onafhankelijkheid energie en voedsel, etc.
En de term "d66-rechter" voor rechters die fopstraffen uitdelen aan plegers van grof geweld komt ook niet uit de lucht vallen.
Sinds wanneer is D66 links of zelfs maar centrum-links? D66 is progressief-liberaal.
@Red shirt | 12-06-22 | 11:22: De term progressief slaat al tijden helemaal nergens meer op. Als ze al iets zijn dan is het liberalistisch-arrogant.
Politiek in Nederland is tegenwoordig vooral een kwestie gebrek aan beter.
Geen wonder dat de BBB goed gaat.
Mensen snakken naar politici die niet zo raar praten en normaal doen en het land en de bevolking dienen.
En of je het met hun partij eens bent of niet; je zie aan de stemmen voor Omtzigt en Caroline.
Waarom er mensen op het Forum voor Demagogie stemmen zal een raadsel blijven. Leuke hobby voor Baudet, maar meer lijkt het toch niet te zijn.
Verdienmodel voor Terrie, die geen passend werk kon vinden en toen maar FvD oprichtte.
@J.P.Drapeau | 12-06-22 | 11:02: Politicus is voor Thierry nog steeds geen 'passende functie'. Hij past niet bij de functie en de functie niet bij hem.
GroenLinks/PvdA is nu met 24 zetels de grootste partij.
3000 van de 40000 leden hebben daar gisteren een plasje over gedaan, is maar afwachten hoe representatief die fusie is als puntje bij paaltje komt.
Maar het geen partij,
Net als Omtzicht geen partij is maar het hele politieke landschap met de oprichting van een partij wel in een ondersteboven kan schoffelen.
Een kabinet dat er nu 5 maanden zit, en dat in de peilingen minder dan een derde van de zetels haalt (29% in deze poll). Maar naarmate ze de steun van de bevolking verliezen, worden hun plannen en maatregelen strenger en ingrijpender. En ze kunnen nog jaren blijven zitten, ook nu ze in de opiniepolls worden weggevaagd. Democratie in crisis.
Ze kunnen nog jaren blijven zitten omdat het overgrote deel van Nederland het accepteert. De burger doet het zelf.
Caroline is de politieke versie van Klazien uut Zalk.
Berendien uut Wisp en Rosalien uut Drost. Resp. De nieuwe ministers in Lientje 1
Nou dat kan maar 1 ding betekenen: lockdowns in het najaar, en dan nipt terug naar normaal vlak voor de verkiezingen. Zijn ook zulke kordate leiders in de ogen van de kudde.
Het val dood hebben aan de lockdowns, dát moeten we met zijn allen nu eens willen.
BBB wordt dé grote proteststem-partij volgend jaar. Provincies moeten ook het stikstof-beleid gaan vormgeven in dezelfde periode dat er verkiezingen zijn. Succes!
JA21 is echt zwak bezig laatste periode. Komt niet uit de verf. Ze hadden een winnende formule in hadden, nu komen ze sleets en zwak over. Eerdmans is het probleem van de partij. Zonde.
Eerdmans is een zakkenvuller en net zo'n grote narcist als Rutte.
Eens. Stomme eikel is het, met plat populistische plannen als asielzoekers naar curacao, of het hand boven het hoofd houden van De Jonge. Nooit meer een stem naar Ja21, ondanks Nanninga.
JA21 is altijd een soort VVD geweest, maar dan anders. Nu wordt dat duidelijk.
Ja, daar heeft Rutte toch weer een steekje laten vallen. Hij kan 4 jaar de burger negeren maar als je alle problemen in Nederland afschuift op de provincies en gemeenten dan is er ineens nog een extra verkiezing die veel eerder komt. In feite gooit hij hiermee de VVD onder de bus net voordat hij naar Brussel verhuist.
Eerdmans is het probleem niet, gebrek aan zichtbaarheid en reclame. Het verhaal blijven vertellen. Eenmalig is niet voldoende, je moet dit blijven herhalen tot mensen vanzelf op hun gaan stemmen. En zover is het nog lang niet.
@W_F | 12-06-22 | 10:50: ik snap echt niet dat CDA en VVD zich deze constructie hebben aan laten naaien. Veel makkelijker was het geweest dit centraal vanuit Den Haag anoniem op te leggen. Nu gaan provinciale partijgenoten het gezicht worden van boerderij-afpakkingen. Dit wordt een compleet bloedbad voor hen overal buiten de randstad.
@W_F | 12-06-22 | 10:50: Absoluut. De VVD wordt afgefikt door Rutte in zijn laatste periode én er is geen opvolger. Vrij hopeloze situatie.
Ik vind dat Eerdmans het goed doet. Ja21 staat toch op flinke winst? Hij is serieus en dat is goed. Aan clowns als Baudet heeft niemand behoefte. Uiteindelijk wil ook niemand samenwerken met zo'n joker.
Ja, de proteststem! Want de populistische schreeuwpartijen hebben het land immers zover vooruit geholpen de afgelopen decennia.
@de IJsman | 12-06-22 | 11:02: Niet vooruit kunnen helpen door het kartel block en dat weet jij donders goed.
@de IJsman | 12-06-22 | 11:02:
De kartelpartijen laten dit land al decennia achteruit hollen. En dan verwijt jij de oppositiepartijen dat die dat niet hebben kunnen voorkomen?
Een centrum-rechts kabinet lijkt me wel wat, zonder Rutte als premier en '66 in de oppositie. Dit is dichterbij dan we denken want deze regering gaat de rit nooit uitzitten, daar is 1 strenge winter voldoende voor (of een nieuwe lockup).
Hijgend hert Sophie aan het woord.
Schichtig mens zonder enig personality. Wordt al moe als ik naar haar kijk en luister. Lukt mij altijd maar 1 minuut.
Degene die in haar een leider ziet van een politieke partij moet doof en blind zijn.
Wat een afgang.
Ze kan wel heel goed dingen verkeerd uitleggen, en zich er dan theatraal druk om maken.
@deugallergie | 12-06-22 | 10:47: Niemand is compleet waardeloos, iemand kan altijd dienen als slecht voorbeeld.
Sophie: Heel veel woorden zonder inhoud.
En weer op WNL geen enkel weerwoord of kritische vraag over de totaal doorgeslagen stikstof plannen.
Een conformistische VVD presentator en naar de mond prater.
Vroeger kwamen linkse partijen op voor arbeiders. Wetgeving ter bescherming van de arbeider, betaalbare woningen, gelijke behandeling. Tegenwoordig is links er voor hoge inkomens die deugpunten willen scoren. Dan kun je je verheven voelen boven anderen wetende dat het jou niet raakt. Die rijden toch al een Tesla van de zaak, zonnepanelen op de nul-op-de-meter-nieuwbouwwoning en asielzoekers komen niet bij hun in de wijk. En als je deugt krijg je ook sneller bepaalde baantjes. De VVD was altijd al voor hoge inkomens maar heeft inhoudelijk nu een links partijprogramma.
De rollen zijn omgedraaid. De partijen die wel voor het normale volk (arbeiders) op komen zijn veelal rechts. Het ergste is dat linkse partijen daar gelijk minachtend en negatief over spreken. Die partijen zijn "extreem rechts", ze zijn "dom" en het zijn "populisten".
Die BBB is meer dan welkom. Los van het feit of ze nou linkse of rechtse standpunten hebben, ze lijken ook op te komen voor normale mensen als ik Carolien hoor praten.
En toen kwam mijnheer Omtzigt met een eigen partij en was alles toch weer anders.
COMbi avec BBB?
Bomzicht
Ik stem ook gewoon Bee Bee Bee
Nu we toch aan het fuseren zijn, PVVBBBJa21 goed voor 40 virtuele zetels.
Gewoon in het grootste geheim aan werken en als de uitslagen van de volgende verkiezingen bekend zijn direct invoeren. Bam de grootste partij is geboren en mag een coalitie bij elkaar gaan zoeken.
Populisten kunnen niet zo goed samenwerken. Dat wordt ruzie
Martin Bosma als voorzitter van de partij, Caroline en Tante Bel als co-partijleiders. Hm, ik vind het wel een creatief idee. Verdeling van de onderwerpen is ook gene punt; ik ken wel gegadigden voor vreemdelingenbeleid en landbouw. Economie naar JA21. Onderwijs voor Beertema, de portefeuilles vullen zich snel in. EU zou nog wel eens een breekpunt kunnen worden.
Ik denk dat zo’n combi ook wel wat vvders en CDA’ers zou trekken. Wat minder lomp op de islam, wat realistischer op klimaat, hard op immigratie, pro eigen cultuur. Een soort PVV zonder de scherpe randjes, die staat voor Nl zonder direct kneiter racistisch te zijn…
Wie wil je dan als lijsttrekker?
Haal Ayaan maar op in de States Hehe
@* Il Principe * | 12-06-22 | 10:37: "Jij leeft liever in een betonnen jungle zonder natuur?" -> dat is natuurlijk weer klinkklare onzin. De natuur past zich aan. In plaats van heide krijg je een bos. Nou nou, poe poe, als we DAT maar overleven!
(beetje out of context hier maar de comments sluiten tegenwoordig sneller dan ik kan reaguren)
@* Il Principe * | 12-06-22 | 10:37: hmm ik had een reactie over kiezersbedrog verwacht daar had ik op kunnen reageren. Populisten schrijven is een soort van Godwin.
@The-loopy-cowboy | 12-06-22 | 10:43: Hamer, spijker, kop.
@NLgaatnaardeklote | 12-06-22 | 10:45:
Misschien, maar kun jij het je voorstellen? Lientje, Geert en Thierry in 1 partij??? Dat wordt lachen, dat wel.
Geert gaat op het moment surpreme toch wel weer iets over Islam en hoofddoekjes roepen wat mensen afschrikt. Niet zijn stemmers, wel de aanhang van partijen die overwegen met hem een coalitie te vormen. Als PVV-stemmer kun je alleen maar hopen dat ze ook voldoende zinnige punten inbrengen die door andere partijen worden opgepikt waardoor het item wel bespreekbaar wordt in de Kamer. Meer niet..
@* Il Principe * | 12-06-22 | 10:56: Thierry, is die overgelopen naar Ja21? Was mij niet bekend.
Goed om te zien dat stemmers op de omvolkpartijen VVD en D66 een heel klein beetje verstand in hun arrogante kop lijken te krijgen.
Maar de erfzonde die ze voor hun kleinkinderen hebben achtergelaten is enorm.
En als je papa of mama VVD of D66 stemt: altijd -1
Na 12 jaar compleet (niet compleet) gesloopt te zijn mag er wel eens een keer nuchter naar de huidige situatie gekeken worden inderdaad.
Zolang de NPO dit misdadige beleid propageert zal deze fatale ontwikkeling sluipend doorgaan.
@Bolhoed | 12-06-22 | 10:39: Zo denk ik er ook over. Zo lang de SMS overwegend links is (en in handen is van de 2 grote linkse media huizen in Belgie) zullen de hoofden van mensen vergiftigd worden met halve en hele onwaarheden over EU, import en de VVD. Alles om de linkse (omvolk)agenda te beschermen. Alles. ALs ze net zo veel aandacht hadden geschonken aan het clownesk beleid van Rutte en kaag zoals ze dat ook bij WIlders en Fortuyn hadden gedaan dan waren deze mensen allang afgeserveerd en hadden we een bestuur dat er daadwerkelijk had moeten zitten. En wa Fortuyn wrs niet doodgeschoten.
Rutte c.s. probeerden ons steeds wijs te maken dat 2+2=5. En ze kwamen er mee weg. Tot nu dan; er gaat maar zoveel bullshit in het emmertje van de goedgelovige burger. Het worden interessante tijden!
Er komen weer verkiezingen aan de VVD is volgens Sophie voor het mkb en de middenklasse mensen die vooruit willen en een bijdrage willen leveren.
Nu snap ik de instroom van 1000 kanslozen per week waar ze gisteren ook een tegenstander van was.
Maar ja verkiezingen in aantocht dan hopen dat het domme stemvee hier weer intrapt.
Hoorde ik Rutte nou echt zeggen :
We gaan NIET terug naar de tekentafel ?????
we gaan ook niet terug naar de rekentafel. Rutte heeft geen enkel benul van de som 52 X 800.
Wie zijn toch die mensen die van D66 (terug)gaan naar PvdA en GroenLinks? Te dom om te poepen maar wel stemrecht...
Mensen die eindelijk doorhebben dat Kaag, Ollongren, Jetten, Sjoerdsma, Paternotte vreselijke mensen van een vreselijke partij zijn. Mensen die dat nou nog niet doorhebben zijn te dom om te poepen.
Ik weet niet zeker of de exacte standpunten matchen of niet, maar BBB, Ja21 en BVNL zou toch een mooie samenwerking zijn. Ik geloof dat ze al veel dingen samen doen. Virtueel 25 zetels samen.
Reclame is een ding GS maar al die pop-ups en gok reclames die met vol geluid ineens gaan draaien zijn over de top.
Opera, klaar.
Kroontje, klaar.
Doei, klaar.
Niet mekkeren, klaar.
Geen kroontje en toch geen reclame, vijftig jaar geleden gezworen nooit ergens lid van te worden..
@uisge baugh | 12-06-22 | 10:38: Ooit wel wat overgemaakt, klaar.
Firefox + addblock-plus, klaar. (maak elk jaar braaf donatie over, maar een kroontje is er alleen voor reaguurders met minimaal 4 letters.)
@W_F | 12-06-22 | 10:56:
Zet er dan een ‘t’ tussen.
Bekijk zojuist twee liegende wijven van de VVD.
Verdrijven dat schorem uit Nederland met een grote knuppel en die klootzak van een Rutte er achteraan schoppen
Steenhard kunnen liegen is Top prioriteit bij de VVD.
Over de westgrens?
@likdoorn | 12-06-22 | 10:33: Vergeet vriendjes- en zelfverrijking niet.
Toch goed dat ook dit onderdeel totaal onderbelicht bleef tijdens de verkiezingen in het jaar des corona's 2021. Chapeau slippendragers dat jullie Mark mit dem Apfel in der Hand er weer mee lieten wegkomen.
Dit is maar even, zal niet lang duren. Dadelijk de gebruikelijke gang van zaken. Een offensief in de media met wat verdachtmakingen aan het adres van BBB, Rutte/Kaag met uitspraken positief in de schijnwerpers en voorbij is de derde plaats.
Die 13 virtuele zetels van BBB hebben uiteraard alles te maken met de zichtbaarheid van Boerenlientje in alle media. Wat we al vaker gezien hebben met deze bewegingen ( LPF, Boerenpartij ) is dat prognoses gebaseerd zijn op het charisma van de leider.
En we weten allemaal nog wat er gebeurt als die prognoses werkelijkheid worden.
Charisma van de BBB-leider?
@JohnLocke | 12-06-22 | 10:25: Niet voor mij, maar zo te lezen wel voor veel anderen.
Caroline van der Plas is, samen met Joost Eerdmans, de huidige politieke Kokadorus. Sinds Pim Fortuijn is ongeveer 16% van het electoraat gevoelig voor populisme.
@Red shirt | 12-06-22 | 10:35: Ongeveer 16%? Zuig je die procenten nou zo uit je duim joh? En populisme, dat is vooral een term die je bezigt, als een partij waar jij geen voorstander van bent, groter wordt dan goed is voor jouw gemoedsrust.
@Red shirt | 12-06-22 | 10:35:
Ik maak me meer zorgen over het deel van het electoraat dat blijft stemmen afschaffing van rechtsstaat en democratie; en voor grootschalige import van overbevolking, corruptie, criminaliteit, extremisme en terrorisme.
@Red shirt | 12-06-22 | 10:35: Dat is dan goed nieuws. In elk geval een begin. Populisme bewijst dat er een politieke elite is, die de band met het volk heeft verloren. Zonder elite kan populisme per definitie niet bestaan.
Wacht maar wat er gebeurt als Boerenlientje straks lieden om zich heen verzamelt om ooit dertien zetels te vullen. Wacht maar tot er straks 'radicale' uitspraken op partijcongressen worden gedaan. Dan worden de stempels 'fascist' weer uit de kast gehaald en dan moet Boerenlientje beveiligd worden tegen de Volkerts van deze wereld.
Wat een holle woorden bij WNL zeg....
Opmerkelijk dat de PvdA en GL weer zo in de lift zitten, misschien al het effect van hun zg fusieplannen. Aan de andere kant, die 7 zetels virtuele winst komt waarschijnlijk rechtstreeks van de 12 zetels virtueel verlies bij D66. Kiezers lopen daar bij bossen weg vanwege Kaags tegenvallende 'nieuwe leiderschap' en alle #Metoo toestanden daar.
Ik persoonlijk vind het mooi om te zien dat JA21 het goed blijft doen in de peilingen en ruim verdrievoudigt naar 10 zetels. Het is te hopen dat Eerdmans en zijn ploeg die ook verzilveren volgend jaar bij de PS verkiezingen en over drie jaar bij de TK verkiezingen.
Na 30 jaar rechts beleid, wordt het wel eens tijd voor een beweging naar links. Helaas verkopen ze hun verhaal nog altijd slecht.
Nou die Eerdmans zet ook overal zijn kruisje als ie maar mee mag doen... vertrouw die man niet zo
@* Il Principe * | 12-06-22 | 10:25: "rechts" beleid als in: hogere belastingen, massale immigratie, wokeness, doorgeslagen klimaatwaanzin? Tuurlijk.
Christenunie plus 2 ! Al die meloenen, was toch ook een congres om af en toe nee te zeggen.
@dedwarsligger | 12-06-22 | 10:30: tot er een meloen blijft steken.
@Ride_On | 12-06-22 | 10:29:
Hogere belastingen? Vennootschapsbelasting is 30% lager sinds de eeuwwisseling. Massale immigratie is een eis van het bedrijfsleven.
@* Il Principe * | 12-06-22 | 10:35: Tuurlijk joh. Het is niet de schuld van de politici, niet van de beleidsmakers. Ze konden niet anders, want een derde partij, die niets te eisen heeft, eist massale immigratie. Mooi verhaal joh. Toch zijn het die eerst genoemden, die verantwoordelijk zijn voor het gevoerde beleid.
@Usumani | 12-06-22 | 10:47:
Hahaha, grapjas. De top van het bedrijfsleven heeft het privénr van Rutte. Hoe komt het dat een "partij die niets te eisen heeft" toch alles voor elkaar krijgt?
nl.wikipedia.org/wiki/Vennootschapsbe...
"In de periode van 2000 naar 2021 is het gemiddelde tarief voor de vennootschapsbelasting gedaald van 28,3% naar 20,0%, een daling van 30%."
@* Il Principe * | 12-06-22 | 10:59: Bij hogere belasting wordt hier gesproken van de collectieve belastingdruk, die is gestegen en doet dit al jaren. Dat is toch echt een links dingetje.
@donkieshot | 12-06-22 | 11:39:
Tuurlijk joh, de gemiddelde burger wordt verneukt ten gunste van het grootkapitaal. Typisch linkse politiek.
/sarcasme
Wat voor uitslag het ook wordt, de dictatuur van de EU
gaat toch de dienst uitmaken.
Misschien ... en dan nog voor zo lang het duurt. Ook aan de EU komt een einde.
*... 'maar kan het niet een beetje snel, want het leven duurt maar even' zingen doet*
Tja peiling van Maurice de Hond. Die neem ik al vele peilingen niet meer serieus en gezien zijn rol, en nog steeds, inzake de veroordeling vanwege de gruwelijke moord op weduwe Wittenberg mag die man (met strafblad) van mij volledig uit de media verdwijnen.
Bent U teleurgesteld? Mijn dag kan niet meer stuk en hopelijk gaan D66 en de VVD nog verder onderuit.
@likdoorn | 12-06-22 | 10:21: Absoluut niet, stem altijd Wilders, maar die de Hond heeft het nooit goed gehad in de peilingen en het is een veroordeelde fantast die mensen levenslange schade heeft berokkend.
Maar al heeft die BBB dan zo'n groei dan ben ik benieuwd wie ze dan nog meer als sterke kandidaten hebben. Die Caroline komt dan wel redelijk goed en strijdlustig over maar in kabinet met VVD gaat zij ook compromissen sluiten.
@Cornelis12 | 12-06-22 | 10:26: In het communisme zou ik zeggen mijn kameraad.
Vind het ontzettend jammer dat zoveel mensen zich blijkbaar vies vinden als ze PVV stemmen.
Dus maar hopen dat de VVD geen rol meer gaat spelen.
Snap ik ook niet, is er een keer een goede en terechte reden om iemand te cancelen, gebeurt het niet.
Ach, als er weer verkiezingen voor de deur staan wordt de bevriende media weer ingeschakeld om de oppositie te neutraliseren.
Is wel zo. Even een situatie creeren. Iedereen bang maken. En mensen stemmen vertrouwd.
Waar blijft de Omtzigtinator, waar blijft die lijst van 'm met daarop klinkende namen van mensen die wél iets kunnen? Duurt lang ouwe, dadelijk klapt dit kabinet nog uitelkaar en heb je nog steeds niks te bieden aan mensen die niks met Geert of Lientje hebben. Pak es door man, laat eens zien wat je nog meer in je mars hebt.
Als hij alleen maar het kabinet laat klappen zonder lijst ben ik ook al tevreden.
Als Pieter ook de gave had om te kunnen organiseren en samenwerken, dan had hij een kans. Maar hij is een eenling. Uit ofwel eigen keuze ofwel onmacht.
@Beste_Landgenoten | 12-06-22 | 10:16: hoe kom je erbij dat hij een eenling is? Omtzigt werkt met heel veel partijen samen.
Hem framen als eenling komt van het CDA, hij gehoorzaamde niet.
@Beste_Landgenoten | 12-06-22 | 10:16: Als je hem zo bezig ziet en hoort, denk ik dat het om onmacht gaat. Ik waardeer de man wel, maar hij is idd een loner.
Pieter komt echt wel met een eigen lijst als het zover is. Nu bekend maken dat hij mee wilt doen is te vroeg, pieken op het juiste moment. En de aanvallen van de zittende partijen afhouden.
Als dat zo is, waarom is Pieter dan niet allang een eigen succesvolle partij gestart? Hij heeft de achterban ervoor. Maar hij wil niet of hij kan niet.
@Bataafje | 12-06-22 | 10:18:
Heel eerlijk? Ik zie het ook niet helemaal, Beste L. heeft wel een puntje nog los van de drek die het CDA spuide om haar eigen jas schoon te houden. Pieter is een topgast, bevlogen en betrokken maar of hij een grote verbinder is, een leider die de neuzen dezelfde kant op kan krijgen? Ik wil het zien, geloven doe ik het daarna pas.
Die vind ik steeds meer een zemelaar worden, als hij eindelijk drie volzinnen achter elkaar heeft gesproken lig ik te snurken.
@uisge baugh | 12-06-22 | 10:22: Hij doet zijn werk als kamerlid beter dan gemiddeld. Ik snurk bij elke jojo die op de bühne staat met zijn of haar mediagetrainde optreden, de handjes, het kijken, het gemaakte. Van die types weet je dat ze enkel bezig zijn met zichzelf en niet met het controleren van de macht, wat hun taak is.
@uisge baugh | 12-06-22 | 10:22:
Ja het is geen begaafd spreker maar bij mij roept hij in ieder geval geen grondige afkeer op als Pipo de Jonge.
Als ik bij de volgende verkiezingen niet te lui ben om naar het verkiezingsbureau te gaan stem ik Plas.
Met de trekker naar het stembureau, dan wel met de riek naar Den Haag. Laat ze maar beven ... de BBBevolutie is onderweg.
En een week of wat voor de verkiezingen gaat de media campagne voeren voor de gevestigde partijen en tegen de anderen. Is een liedje over gemaakt: www.youtube.com/watch?v=u9RkKe22TnI
Deze democratie is ietwat rot ...
We hebben hier geen reet aan.
De regering zit nog 3,5 jaar en weet zich elke verkiezingen te wormen in een positie om wéér zichzelf te bovenaan te plaatsen. Met name de VVD.
Met deze plaatjes kunnen ze zich nog 3,5 jaar voorbereiden....
Als het ooit eens uit zou komen, dan zou dat tof zijn.
Volgend jaar Provinciale verkiezingen. Vorige keer werd FvD daar de grootste, dus reken er maar op dat een soortgelijk scenario met BBB als risico wordt gezien voor de groene plannen van het kabinet.
Nu bij WNL de fophef over stikstof, weg met die onzin.
Als een hond een drol in een heidegebied legt is de stikstof belasting voor een heel jaar gehaald.
Hoe gaan we om met de wolven die overal op de Veluwe schijten om maar iets te noemen.
Ik las ergens op Facebook dat BBB al een premie had gezet op de wolvenhoofden. Iedere boer die eentje aanrijdt, krijgt vrijstelling van stikstof.
Ik zie het, is volledig geregisseerd! Het failliet van WML
Waar zijn daar nu de mensen die tegengas bieden. Bij Wilders worden altijd politieke tegenstanders uitgenodigd. De vragen zijn duidelijk van te voren afgestemd, zodat beide dames alle ruimte hebben om hun verhaal te doen en elkaar naar de mond te praten.
Dit is een dieptepunt voor WNL en komt ze ongetwijfeld op een onderzoek en veroordeling van de NPO-ombudsman te staan.
Hermans:
"Ik wil,..., ik moet,...., ik zal, ..... Ik zou....., ik zei.....,, ik kan..., ik vind....., ik.....
Het levende lijk spreekt uitsluitend algemeenheden uit een reclamefolder op een gejaagde toon. Door alles op zichzelf te betrekken maakt het, dat de vliegende zure spuitkots tot bij de buren van de muur geschraapt kan worden.
Wat een rampzalige leegheid.
Gelukkig zal het optreden van deze pleefiguren de VVD nogmaals minstens 3 zetels gaan kosten.
@Milton_Styx | 12-06-22 | 10:54: Spinazie ala crème kan ook uit het assortiment want lust ze niet.
Vraag me af wie is daarin geïnteresseerd.
@likdoorn | 12-06-22 | 12:06:
Dat is nieuwe non-info voor me.
Spinazie, bron van ijzer.
Geen wonder dat het er allemaal zo bloedeloos uitziet.
Leeghoofdigheid als selling point.
Wat zegt dat over een partij om zo een nitwit aan te stellen? En over hun kiezers?
Bij een kiesdrempel van 10% hou je twee partijen over (vlg. deze peiling).
Ik zeg, invoeren.
Over BBB gesproken: Ik heb die nieuwe stikstofkaart bekeken. De gebieden waar de stikstof uitstoot het meest omlaag moet, tot 95%, overlappen vrijwel 100% met de biblebelt, en daarmee ook met gebieden met sterke sociale samenhang. Dit lijkt een poging van het kabinet het "oude" Nederland te breken, met stikstof als excuus.
Eerst hebben ze de visserij de nek omgedraaid, want ze hadden de visgronden nodig voor windparken. Nu gaan ze voor genadeschot boerenbedrijf, want ze hebben het land nodig om van Nederland een groot miserabel LA te maken.
ah, misschien dan toch maar SGP stemmen volgende keer,
Wel leuk hoor deze tussendoor-peilingen,
trekkermevrouw is hele week op tv en wat mafklappers plagen minister en de BBB vliegt virtueel omhoog,
Ik vind het wel min of meer hoopgevend dat in de VVD wat muiterij lijkt te ontstaan.
Krijg spontaan jeuk aan mijn complotklier.
@drastic | 12-06-22 | 10:21: excuus, "tussendoor-peilingen" is wat dubbel.
@Duwbak_Linda | 12-06-22 | 10:14:
Volkomen eens dat de visserij de nek is omgedraaid, dat heb ik aan den lijve ondervonden. Ons familieschip is indertijd opgelegd, mijn broers en ik hebben noodgedwongen ons leven helemaal om moeten gooien.
Het gaat ons inmiddels weer goed, dank u.
Maar dat de reden voor deze sanering de aanleg van windparken zou zijn geweest is niet waar. De grootste klap is in de tijd 1975-1985 geweest; toen dacht nog niemand aan een energiecrisis en aan windmolens.
Het was overigens indertijd een koude sanering. Nix uitkopen, weinig tot geen compensatie en geen nationale verontwaardiging; vraag mij geen medelijden met die "arme" boeren.
@Kapitein Sjaak Mus | 12-06-22 | 10:29: Gaat me niet om die "arme boeren". Het gaat me om leefbaarheid, samenhang, cultuur, hechte kleine gemeenschappen, bedrijvigheid, achter boeren schuilt een hele wereld.
@Duwbak_Linda | 12-06-22 | 10:40:
Is dat geen idealiseren?
Hoe dragen giga-kippen- of koienloodsen, en varkensflats bij aan leefbaarheid, samenhang, cultuur, hechte kleine gemeenschappen, bedrijvigheid?
@Kapitein Sjaak Mus | 12-06-22 | 10:56:
Zie hier veel boerenbedrijvigheid, voornamelijk akkerbouw. Veel luyden die daar hun brood mee verdienen. Zou zeggen dat de kurk waarop de lokale economie hier blijft drijven bestaat uit boeren, toerisme en overheid/zorg. Dit gaat gevoeld worden.
Overigens zou ik best voorstander zijn om nog eens kritisch te kijken naar onze vleesindustrie. Dierenwelzijn en zo.
@Kapitein Sjaak Mus | 12-06-22 | 10:29: Alsof die boeren daar schuld aan hebben. Sorry Kapitein, maar de schuld ligt niet bij de volgende slachtoffers van de politici, maar bij de politici zelf. Heb meelij met hen die het verdienen.
Caroline valt mij erg mee, maar ze moet eens ophouden met te doen alsof we na een sanering van de agrarische sector niets meer te eten zullen hebben. Ze weet best
dat we voornamelijk voor de export produceren maar laat dat gemakshalve steeds weg. Waar blijft de eerlijkheid, transparantie en nieuwe bestuurscultuur dan? Ze doet het beter dan verwacht maar dit vind ik toch een tegenvaller.
Dat is omdat het echte verhaal, namelijk dat we veel teveel vlees produceren voor een duurzame landbouw, niet verkoopt bij de achterban. Want daar zit het echte probleem. Niet de export of de import, maar de verkeerde keuze. Overigens eet ik zelf vlees maar ben van mening dat we best met iets minder toe kunnen. Vlees schijnt ook een erg inefficiënte manier te zijn van productie van eiwitten.
Voedsel gaat hier veel duurder worden na een 'sanering' van de agrarische sector. Wat wil zeggen: verhuizen van de veestapel naar het buitenland.
Als we niets anders vinden om te exporteren dan hebben we geen geld om te importeren. En iets anders vinden zal nog niet meevallen want Nederland is niet bepaald een lagelonenland waar bedrijven hun productie aan uitbesteden. Net als ons aardgas is vruchtbare grond en een gematigd klimaat iets waar we economische voorspoed uit kunnen halen, maar we kunnen ook besluiten er geen gebuik van te maken.
@Beste_Landgenoten | 12-06-22 | 10:11:
Bier is een erg inefficiënte manier voor rehydratie van het lichaam.
De efficiëntie is alleen een argument als je het genot wilt verbieden.
@Pretzel Logic | 12-06-22 | 10:11:
Vlees gaat niks mee gebeuren qua prijs, nu al komt het overgrote deel ervan uit den vreemde, alwaar de regels minder streng zijn, soms zelfs geboerd door een Nederlander die al lang geleden vertrokken is. Niet dat u dat zomaar gaat weten, er stond op dat bakje van de Appie toch al onzin wat betreft herkomst. Ze mogen blijkbaar zeggen dat het Nederlands vlees is als de laatste verpakkingshandeling hier gedaan wordt, allemaal fake. Maar wel gillen dat "we" teveel vlees produceren. Nee, we produceren vooral export fokvee, bloedlijnen die daarginder doorgefokt worden voor vlees. Daar zijn we ook heel goed in, efficiente rassen vee fokken die zoveel mogelijk vlees geven per kilo voer. Haal dat weg en de vleesproductie elders wordt vervuilender, dus netto verlies voor Joe Ijsbeer.
Maar dan moeten die vlees boeren ook eerlijk zijn en hun rommel opruimen, zoals de ammoniak, de mest en de overlast. Echter, vrijwel alle vleesboeren doen mee aan de mestfraude. Laten we dat eens heel hard gaan aanpakken dan.
@Beste_Landgenoten | 12-06-22 | 10:23: Nou, pak dat aan dan, probleem opgelost. Er lopen nu 2 controleurs rond die het dumpen van mest controleren. Als er meer zijn, top. We zijn het eens, de boeren kunnen doorgaan.
@Beste_Landgenoten | 12-06-22 | 10:23:
Als die mestfraude net zo'n papieren lulverhaal is dat precies 1 meter over de grens met D. ophoudt zoals dat met stikstof gaat dan heeft u geen argument. De "fraude" bestaat in dit geval dan uit idiote regels die onwerkbaar zijn, niet de reactie van de boer die toch probeert om z'n werk te doen maar daardoor automatisch crimineel is. Dit is trouwens wel een patroon in Nl, zo heb je bijvoorbeeld ook elektrische stepjes die in de rest van Europa allang legaal zijn maar hier in NL ben je een vuile boef als je op zo'n zwaar illegaal ding rijdt. Oh nee, wacht, het is alleen een onwillige overheid die dmv onrealistisch zware en vage eisen voor die dingen weigert om ze legaal te maken. Dus is de burger die best wel groen wil rijden een crimineel, simpel toch?
Dus zomaar fraude gillen in Nederland is niet heel slim, je weet eigenlijk al dat de grootste fraudeur diegene is die de regels maakt, zo rollen wij hier nou eenmaal.
@Beste_Landgenoten | 12-06-22 | 10:23: Moeten, moeten, moeten, zeker een fan van dit fantastische kabinet?
@Bigi Bana Boy,
De import van sinaasappels, kiwi's en mango's staat los van de export van tomaten, komkommers en vlees. Daarnaast zijn er producten die afhankelijk van oa het seizoen zowel geïmporteerd als geëxporteerd worden. Netto verdienen we er nu aan, en als de export stilvalt wordt de import ook flink duurder.
We zijn geen autarkisch Noord Korea. Gas wordt zowel geïmporteerd als geëxporteerd, en ook in andere sectoren is dat niet ongewoon.
@elfenstein | 12-06-22 | 10:29: Terecht dat die dingen verboden zijn. In Duitsland breek je je nek over die rotdingen, zijn er ongelukken bij de vleet en levert het niets op, integendeel.
@Beste_Landgenoten | 12-06-22 | 10:11:
Het eten van vlees heeft er wel voor gezorgd dat Homo Sapiens de grote hersenen dusdanig heeft kunnen ontwikkelen dat we staan waar we nu staan. Vandaar ook dat vegetarisme/veganisme degeneratie in de hand werkt. Een alleseter is nog steeds het gezondst bezig, biologisch gezien.
Overigens ben ik ook gaan minderen wbt hoeveelheden, elke dag 4 a 500 gram vlees -m en soms nog meer - is gewoon teveel.
They drew first blood.
Dit is niets nieuws. Een vast deel van het electoraat denkt niet, is slecht geïnformeerd en heeft geen verstand van het openbaar bestuur of politiek. Het zijn de mensen die gevoelig zijn voor populisme. NL heeft internationale verplichtingen waar wij ons aan te houden hebben. Dat BBB de suggestie wekt alsof het stikstofprobleem zonder maatregelen is op te lossen is regelrechte volksverlakkerij. Suggereren alsof er geen stikstofprobleem is, is gewoon dom.
Dat een vast deel van het electoraat vatbaar is voor populisme hebben we absoluut gezien bij de VVD en D66 stemmers. Heb je helemaal gelijk in.
Het stikstofprobleem is vooral broodwinning voor subsidieparasieten, kwakzalvers, onheilsprofeten en grondspeculanten.
Ja, net zoals huisvesten van de ongeremde stroom statushouders zeker, ook een 'internationale verplichting'.
Nou, dan wordt het hóóg tijd de verplichtingen te herzien.
Simpel. Waar een wil is, is een weg.
Dit kabinet toont enkel onwil.
Het is absoluut populisme dat het financieel verantwoordelijk is om miljarden te besteden om een miljarden verdienende export industrie te ontmantelen.
Het gaat ammoniak en stikstofoxide. Ammoniak door mest, vooral. Eutrofiëring van de grond, soorten armoede, monocultuur van gras, zoek het eens op. Internet en zo.
Klopt, daarom gaan ze met hun gehandicapte kind op campagne.
"Het stikstofprobleem" bestaat niet om te beginnen. We hebben slechts aangewezen mini-natuurgebieden, waar de regering om onduidelijke redenen een stikstofnorm voor hanteert die 140x zo streng is als Duitsland.
En dan komt er ook nog bij dat die "natuurgebeiden" alleen maar zijn ontstaan door ontbossing 100 jaar geleden. Nu investeren we 35 miljard euro om te voorkomen dat er op die arme heidegrond weer bossen gaan groeien. Wat dat is wat stikstof is: Voedsel voor planten.
Lees het stuk van Plasterk, een echte deskundige, van afgelopen week, reageer dan opnieuw.
@Gewinflipt | 12-06-22 | 10:15: klopt, meest beangstigend in deze is dat er zoveel Nederlanders zijn die alles geloven en niet zelf nadenken. Wat dat betreft heeft het covid gebeuren mijn ogen wel geopend, mensen zijn zo makkelijk beïnvloedbaar en te manipuleren in zeer korte tijd. Het verhaal klopt gewoon helemaal niet, het is een papieren probleem. In Duitsland is er een stikstof tekort, je kunt op zijn minst vraagtekens zetten bij dit beleid.
Je hebt gelijk vaststellen dat er geen stikstofprobleem is is beter. Ik weet nog dat we allemaal dood zouden gaan aan voedseltekort, zure regen, gebrek aan grondstoffen, een nieuwe ijstijd, bleek achteraf reuze mee te vallen.
De sector die hier verboten wordt, loopt dan de grens over. Per saldo gaat het niks uitmaken, alleen het saldo bouwgrond gaat omhoog.
Volbouwen tot de wolken, deze postzegel.
Maak plaats voor menselijk vee.
@Beste_Landgenoten | 12-06-22 | 10:14:
Stuur Plasterk ook maar even gauw een mailtje dat hij ZelF onDerZo3k moet do3n.
Geloven dat er wél een N2 probleem is, is naïef en dan druk ik mij wat milder uit dan dom te roepen.
Onze buurlanden hebben geen stikstofprobleem, da’s gek en bovendien bestaat de lucht die we inademen voor ong. 78% uit stikstof.
Ongevaarlijk zegt het RIVM.
Dan voeg je er een beetje scheikunde aan toe en het is een “crisis”, waar onze buurlanden nog steeds geen last van hebben.
Heel naïef voor zo’n hyperintelligent, hoogopgeleid, succesvol type als jij, Red Shirt.
Kijk, prima dat je fan bent van D66, maar je hoeft niet alles voor zoete koek te slikken.
Als mensen iets anders denken dan u, is dat voor u een teken dat zij niet denken, slecht geïnformeerd zijn en geen verstand hebben van het openbaar bestuur of de politiek. Het zijn volgens u de mensen die gevoelig zijn voor populisme (lees: ze stemmen op partijen, die uw voorkeur niet hebben). Beetje dom wel. Ik ben geneigd om hieruit te concluderen, dat het met dat stikstofprobleem wel meevalt.
Het is even wachten tot Il Principe wakker is en hier ook ff D66-taal gaat afsteken over hoe kudt boeren ammel wel niet zijn.
Ik zie helaas nog altijd een meerderheid voor dit kutkabinet
@bart2653 | 12-06-22 | 10:06: Ik kom tot 49 zetels
Ik heb niets met de leidende partijen, maar BBB teert ook alleen maar op het 'wij' gevoel wat gecreeerd word met ' Ik ben maar een eenvoudige boerenmeid, kunt u mij misschien in lekentaal uitleggen....'.
Mensen achter je krijgen doordat ze zich kunnen identificeren met je maakt nog niet dat je ook echt iets kunt klaarspelen. Dus nee, laat maar.
Goed argument.
Dus de leidende zijn niks en de alternatieven ook niet, we zijn verloren.
Maar je kan ook niet nóg een jaar VVD doen.
De B van Burger zie ik niet echt terug.
Je moet ergens beginnen. De partijen die nu de dienst uitmaken bakken er helemaal niets van, wat maken die in vredesnaam klaar? Zelf zichzelf naar huis sturen na het zoveelste debacle is niet mogelijk. Ik weet ook niet hoe het beter moet en met wie, ik weet wel met wie niet.
Deels mee eens. Het succes van Ja 21 en BBB zou de VVD wakker moeten schudden maar met Rutte aan het hoofd zal het regeringsbeleid niet worden bijgestuurd. De reactie van Rutte dat 51% van de leden wil dat de stikstofplannen worden aangepast, wij zullen er rekening mee houden bij de uitvoering en het staat iedereen vrij om het VVD lidmaatschap op te zeggen. Kijk, dan weet je dat het ongewenst is dat iemand onafgebroken 16 jaar partijleider en 12 jaar premier is geweest.
@Lorejas | 12-06-22 | 10:06: De niet randstedelijke burger. Daar zijn er meer van dan randstedelijke burgers.
@Haberdoebas: zie ik ook niet terug in die B. Leuk geprobeerd.
Dat in lekentaal uitleggen bevalt mij ook wel, dat geeft minder geen ruimte om je dubbele agenda te verbergen en meer politici zouden sowieso meer van het onderwerp waar ze op gekozen worden moeten weten. Nemen ze mss verstandiger beslissingen.
Plas heeft geen agrarische achtergrond maar heeft als communicatiemedewerker het zo weten te draaien dat ze de nieuwe Boer Koekoek is. Zoals Rutte als HR-manager het voor elkaar heeft gekregen een heel land te slopen. Dat blijft knap.
BBB is van zeg maar gewoon waar het op staat in plaats van een brei van woordenkots te gebruiken om helemaal geen antwoord te hoeven geven. Gewoon oud Hollandse directheid, heeft niets met intellect te maken.
Het is ook logisch. In Duitsland geen probleem, in Belgie je niet. Alleen omdat de heide beschermt moet worden. Ik woon bij heide. Nou dat mag gewoon bos worden. Geen probleem mee. Dat heet Natuur.
Het is wel grappig dan de minister van Stikstof 4 kinderen heeft. Dat is de kern van de vervuiling. Overbevolking. laten we daar wat aan gaan doen. #kindschaamte en #kinderbelasting met een drempel van 2 kinderen.
Lees iets over biodiversiteit. Wereldwijd en ook bij ons neemt het aantal diersoorten heel hard af. Dat heeft gevolgen voor de voedselketens. Zoek het eens op, internet en zo.
Mensen lossen problemen op. Ook die ze zelf veroorzaken. Niet veel mensen lossen problemen op voornamelijk de tamelijk geniale mensen. Die zijn er niet veel, de kans is ook klein dat die geboren worden. De oplossing is om zoveel mogelijk kinderen te krijgen dan is de kans op een geniaal kind dat onze problemen oplost veel groter...
@Beste_Landgenoten | 12-06-22 | 10:05: Biodiversiteit in nederland doet vrij weinig aan de wereldwijde biodiversiteit. Wat een kulargument.
Biodiversiteit is door de groei van het menselijk ras natuurlijk afgenomen. 20-12-2022 zijn we met 8 miljard. Dat is de oorzaak van alle problemen.
@Beste_Landgenoten | 12-06-22 | 10:05:
Ja dat is in miljoenen jaren ook niet veranderd. In NL is een ijstijd geweest en veel warmer dan nu. Het echte probleem is het aantal mensen. Dat moet omlaag op wereld schaal.
Oh ja, dus omdat we klein zijn, doet niets wat wij doen of laten ertoe? Als iedereen zo redeneert, gebeurt er uiteraard niets, dat begrijp je.
@Beste_Landgenoten | 12-06-22 | 10:15: Alle kleine beetjes helpen toch? Nee! Het gaat om nut en verhouding. Je kunt je middelen maar 1 keer inzetten. Doen om te zeggen dat beter iets kunt doen dan niets is een vrijbrief voor de foute inzet van middelen. Economie les 2.
@Beste_Landgenoten | 12-06-22 | 10:05: Ik woon komende uit de randstad nu dertig jaar op het platteland, met die bio diversiteit hier kan ik menig stadstuin overtroeven, houtduif bosduif vlaamse gaai groen specht rode specht allerhande mussen zwaluwen mezen kwikstaartjes bosuil steenuil steenmarter hermelijn vos wildzwijn eekhoorn egels dassen reeen konijnene hazen libelles vleermuizen ratten kikkers padden hoornaars en een miljoenmiljard andere insecten .. in ieder geval heel wat meer dan in de verstikkende betonbouw in de Randstad.. lang leve het platteland en de boer. Zelf doe ik biologische wijnbouw (merlot) fruitteelt groentebouw en kleinvee .. dat doet je beseffen hoe hard de boer moet werken eer dat het op je bord ligt..
@Beste_Landgenoten | 12-06-22 | 10:15: Laten we beginnen met wat echt helpt. Minder mensen. Dan levert het meeste op qua milieu belasting. Te beginnen met stikstof ministers met VIER kinderen. Zij verdubbelt haar stikstof uitstot. Niet alleen tijdens haar leven maar generaties na haar.
@Beste_Landgenoten | 12-06-22 | 10:05: Omdat er teveel mensen zijn. Lost het echte probleem op. In NL blijven we wegkijken. Ik bedoel dus niet de asielzoekers etc. Maar mensen met meer dan 1 kind pp. Dat is het probleem. Wij hebben een R van 1.2 qua mensen. Je weet nu wel dat dat tot problemen gaat leiden (zie corona)
@echtgeenstijl69 | 12-06-22 | 10:24:
Dat is onbespreekbaar voor 120 van de 150 zetels. Meer mensen is een grotere economie dus meer centjes dus meer schaarste dus nog meer centjes en "tot afhankelijk van" gemaakten. Vergis u niet, het gaat om macht en geld, zo ordinair is het. Milieu/klimaat is slechts een volgend verdienmodel c.q. controlemiddel. Privebezit gaat hierna worden aangepakt. Flexwerk en ZZP was het verdienmodel in het vorige decennium en mensen tuinen er met open ogen in. Telkens maar weer. Want ja, zekerheid is ook zo overgewaardeerd he...
Na de laatste verkiezingen waar Nederland het zelfde ontslagen kabinet koos, wordt men eindelijk een beetje wakker.
En gaat na een plasje te hebben gedaan weer verder slapen
@WibionFire | 12-06-22 | 10:04: Men drinkt een glas, luistert al dan niet naar Van der Plas, en alles blijft zoals het was. Zoiets?
Ik riep het gisteren al.
De VVD gaat schrikken.
Binnen de VVD gaan nu ook stemmen op, die zeggen dat Rutte er te lang zit.
De achterban begint zich te roeren.
De mensen in het land beginnen het nu echt zat te worden.
Dus Rutte, druk vooral dat stikstofgelul door, dan kunnen we eindelijk afscheid nemen.
Zet Nederland nu eens op 1.
Brussel kan even de boom in, we hebben binnenlandse problemen genoeg.
Genoeg vraagstukken die beantwoord moeten worden waar Brussel geen ene reedt mee te maken heeft.
NL1 nu!
Duurt echt verdomde lang.
Uiteraard gaan ze schikken. Het is electorale zelfmoord als ze in deze waan meegaan.
Ik denk dat het stikstofgezwam een splijtzwal zal worden binnen de VVD , als de VVD de uitslag van de leden negeert.
Dat gaat Rutte niet doen. Hij laat zich in zijn kraag weer iets naar rechts trekken. D'66 kan dan wel geen stuiteren, maar die hebben de luxe positie voor een grote mond niet gezien hun virtuele zeteldaling.
Realitycheck voor onze boomschorsvreters, kolencentrales onmiddellijk weer op vol vermogen lol
GroenLinks en PvdA, 24 zetels.
Wat zou het. Het huidige kabinet voert hun beleid nu al uit.
Helaas.
@Papa Jones | 12-06-22 | 10:01:
Vennootschapsbelasting -30% sinds de eeuwwisseling. Vind je echt dat het links beleid is?
@* Il Principe * | 12-06-22 | 10:32: Ingevoerd in WO-II.
Goed dat de 'rechtse partijen' dat weer terugdraaien;).
Tja, nu weer BBB in opmars, een paar jaar terug FvD, daarvoor PVV. Het maakt uiteindelijk niet zoveel uit, de enige rode draad is dat er partijen zijn die tegen de gevestigde politieke orde in roeien en veel kiezers aanspreken die het helemaal gehad hebben met VVD, CDA, D66, PvdA, GL of CU, alias het kartel.
Maar wat je de oppositie zou kunnen noemen haalt samen nog geen 50 zetels, dus te kort zetels.
Er blijven gewoon nog steeds teveel mensen op de status quo stemmen, en zolang dat niet verandert, blijft het meer van hetzelfde, méér EU, méér immigratie van kanslozen, méér de belangen van Schiphol, de multinationals en de banken dienen, meer klimaatpaniek en ga zo maar door.
Hmm. Klimaatpaniek. Laten we afspreken, over tien jaar kijken we hoe het klimaat ervoor staat. Dan oordelen of het paniek was of terecht.
@Beste_Landgenoten | 12-06-22 | 10:03:
Moet je wel vanaf nu niks meer doen ,, anders beïnvloeden de maatregelen , de cijfers...
@Beste_Landgenoten | 12-06-22 | 10:03: Zet middelen in waar het het meeste effect heeft, dat is niet in Nederland.
@Beste_Landgenoten | 12-06-22 | 10:03:
Ik hoor al m'n hele leven dat de wereld binnen 10 of 20 jaar vergaat. Heb je nou echt nog steeds niet door welk psychologisch spel er wordt gespeeld? Toen de kerk het nog voor het zeggen had was het de zondvloed, na de ontkerkelijking werd het zure regen, de ozonlaag, global warming, climate change en nu stikstof.
@Beste_Landgenoten | 12-06-22 | 10:03: Eerst maar eens zien of wij er over tien jaar nog zijn. Het klimaat blijft wel, ook over tien of tienduizend jaar.
En ja, we zitten in een regelrechte klimaathype, dat valt niet te ontkennen. Het is gewoon een soort groepshysterie geworden. Je hoeft alleen maar te kijken naar de manier waarop die Greta Thunberg door Jan en alleman op het schild is gehesen, en je weet dat je met pure verdwazing te maken hebt.
Het is mogelijk dat de mens invloed op het klimaat heeft, het is de vraag hoe erg dat is, en in hoeverre wij er überhaupt verandering in kunnen brengen.
@Beste_Landgenoten | 12-06-22 | 10:03: alsof het ieniemienie speldenprikje van ons kleine Postzegeltjes iets gaat doen voor het klimaat, terwijl ondertussen de bevolkingsgroei blijft toenemen.
We betalen mensen die de zaak moeten.laten draaien.Niet die de zaak in de soep laten draaien.Zal met harde hand moeten en die in de weg staan zullen dat gaan merken.
Leg dit even nader uit. Ik begrijp, gezien uw nickname, dat u voorstander van ´stampij´bent, maar verder is uw tekst nogal cryptisch.
D66 staat op -12.
Dat heeft 'de eerste vrouwelijke premier van Nederland' toch maar mooi voor elkaar gekregen.
Nieuw elan. Dus dat betekent het.
@EEnzame SchizofrEEN | 12-06-22 | 09:59:
Als het zo doorgaat is 'de eerste vrouwelijke premier van Nederland' niet Kaagmens maar BoerenLientje.
Nounou, wis de invloed van GS niet uit.
Lol. Mooie peiling diende Achilleshiel van een democratie laat zien: ook debielen mogen stemmen. Ach ja, trekt wel weer recht op den duur en tot die tijd is het vermaak.
`Ook debielen mogen stemmen`, zegt u. Ik zou willen zeggen: het zijn hoofdzakelijk debielen die stemmen, gezien de meerderheid voor de gevestigde orde.
Ah, het "domme tokkies die het niet snappen" argument. Vervelend he ? Dat mensen met een andere mening ook mogen stemmen. Gelukkig is het bespottelijk en onrechtvaardige censuskiesrechtsysteem al lang afgeschaft en vervangen door het algemene kiesrecht.
Ik geloof oprecht dat er ook mensen zijn die het allemaal prima vinden gaan.
U bent net zoals BL meer voor een 'geleide democratie' begrijp ik?
@Asteroid-B612 | 12-06-22 | 10:02: dat is precies de arrogantie van links.
Als je niet hetzelfde denkt, begrijp je het NOG niet en wordt het met een glimlach NOG een keer uitgelegd.
*zwaait*
@Roos | 12-06-22 | 11:13: Ja, en daarna vallen er al snel termen als "dom rechts".
Ministers zijn niet meer dan handpoppen van de Top van de Ministeries waar de elite zich genesteld heeft en nu maken ze extra ruimte voor hun incompetente dochters door een vrouwenquotum bij Overheid en grote bedrijven. Deze tijd is goud voor een waarnemer. Laat dir kabinet zal lang mogelijk zitten, zorg voor opgekropte woede die zich al dan niet gewelddadig kan ontladen bij verkiezingen of door gevechten vergelijkbaar met de studenten opstanden in Parijs.
Sommige boerenfamilies zitten al veertien generaties op hetzelfde erf. Ouder dan ons Koninkrijk. Hun vee en hun akkers zijn de natuur die beschermd moet worden.
"Instandhouding van de natuurwaarden is niet verzekerd. Door de voortdurende overschrijding van de kritische stikstofdepositie dreigt het gebied voortdurend te verruigen; het proces tegen het PAS door Johan Vollenbroek werd medegevoerd namens de Werkgroep Behoud de Peel. Ook de droge zomer van 2018 (en opvolgende jaren) heeft een aanmerkelijke impact gehad, met branden in verdroogde delen als gevolg."
Behoud van natura 2000 gebieden wordt dankzij immigratie, buitenlandse stikstofdepositie, klimaatverandering en tijdelijke droogte sowieso onhaalbaar. Ik weet nog niet of het door het stilvallen van de warme golfstroom, opwarming van de aarde, stijging zeespiegel of oorlog zal komen, maar het gebied zal sneuvelen.
We moeten geen boeren offeren aan een volstrekt kansloze missie.
Het gaat niet alleen om de Peel, maar ook om andere gebieden.
Los daarvan, ik denk dat je het per regio moet bekijken, voor Brabant en de Gelderse Vallei is het wel duidelijk dat er een stikstofprobleem ligt, maar op andere plaatsen wordt het volgens mij zwaar overdreven. Kijk eens naar de reductiedoelen voor de Waddeneilanden of Friesland. Dat slaat toch nergens op?
En verder ben ik er van overtuigd dat de regering deze crisis gewoon misbruikt om grond voor andere doeleinden, huizenbouw, windmolens en God weet wat te pakken te krijgen.
Beetje vreemd argument eigenlijk, dat sommige boeren al 14 generaties op dezelfde grond wonen. Alsof ze een soort adellijke rechten hebben die niet gelden voor gewone mensen?
@Beste_Landgenoten | 12-06-22 | 10:09: Gesproken als een echte politicus van... Hij heeft het niet over rechten enkel over het feit dat ze daar reeds generaties wonen. Van der Hoeven van D66 was ook zo'n grappenmaker die woorden bijkans altijd verdraaide richting iets negatiefs. Als het maar in zijn straatje paste.
@Beste_Landgenoten | 12-06-22 | 10:09:
Ik ken een beetje vadsige klm hobbypiloot die daar samen met zijn nogal schimmige familie heel aardig mee wegkomt, wel.
@Beste_Landgenoten | 12-06-22 | 10:09: Ja, BL, dat heb ik je gisteren ook al proberen uit te leggen, maar misschien heb je die reactie niet meer gezien.
Het gaat ook helemaal niet om "adellijke rechten" die boeren zouden hebben. Het gaat om een familiebedrijf, en de binding aan de grond en de omgeving.
Boer zijn is niet een normaal beroep, van acht tot vijf en de rest van de tijd vrij. Boer ben je eigenlijk 24/7, dat gaat maar door, daar komt nooit een eind aan, ook al neem je af en toe je rust en ontspanning. Dat is echt niet te vergelijken met een normale baan.
@Beste_Landgenoten | 12-06-22 | 10:09:
Is wel een teken van deze tijd, Landgenoot, het ontwortelen van mensen, desnoods onder dwang. Ik vind dat niet prettig. Daar krijg je alleen maar problemen van. Prima dat een stel speedsnuivende bakfietsmanagers uit de Randstad zichzelf wereldburger vindt en zo ook wil leven maar een hoop mensen willen dat niet. Gun die ook wat.
@Beste_Landgenoten | 12-06-22 | 10:09: Pas als de boer de grond volledig kent, kan je er succesvol boeren. Je kan een boer niet verhuizen zonder dat die kennis verloren gaat. Blijkbaar doen ze dat op een duurzame manier, anders was de grond allang verschraald.
@KeesBruin | 12-06-22 | 10:34:
LOL, jij hebt wel een heel romantisch beeld van boeren.
Nu even de realiteit; megaboerderijen met een miljoen kippen of meer dan 10.000 varkens en tientallen medewerkers. Dat zijn geen boeren meer, maar dat is industrie. De eigenaren zijn managers, geen boeren.
@* Il Principe * | 12-06-22 | 10:54: Grote getallen is leuk, onze inwoneraantallen zijn groter. We hebben megastallen voor megasteden.
De wereldmarkt mist nu 22 miljard kilogram graan. en.mercopress.com/2022/05/25/ukraine-... Wij betalen het dubbele voor een brood, anderen hebben geen brood. qz.com/2173317/the-war-in-ukraine-is-...
Snap je nu waarom we die industrie keihard nodig hebben?! Leuk dat we nu het meeste exporteren. Dat is een keuze. Als de nood aan de man is, stopt de export, en gaan wij gezellig eten.
@Feynman | 12-06-22 | 11:53:
"Als de nood aan de man is, stopt de export, en gaan wij gezellig eten."
Dat gaat nu juist niet. We hebben een enorme export van vlees omdat we enorme veel granen en soja voor de vleesproductie importeren. Als het echt om zelfvoorziening zou gaan, kun je het best dus zo snel mogelijk de enorme (over)productie voor de export afbouwen.
Coalitie 48 zetels.
De heersende partijen zien de bui al hangen en gaan de hele rit uitzitten.
Of Rutte geeft er de brui aan hangt zijn pluche aan de wilgen ...
Of we mogen nog een paar jaar mee in deze achtbaan.
Ik denk het laatste.
Dat denk ik niet. Ik gok op het CDA als bommenlegger.
Die hangt echt geen pluche weg. De enige manier is naar de EU. Zo niet, dan 'mogen' we nog jaren van zijn invloed genieten... Zucht.
Ze zien m al aankomen in Brussel! Welnee, die gaat gewoon terug naar Unilever, de pindakaas fabriek zit al n tijd zonder directeur
Peilingen, je hebt er niks aan als er geen verkiezingen zijn. Maar het zou op 22 juni wel eens heel erg druk kunnen worden in Den Haag.
Dan wordt er weer een blik bloeddorstige ME'ers opgetrommeld om iedereen van het malieveld af te beuken.
Ik heb alleen het idee dat boos op Malieveld staan niet helpt zo'n dag. Maar wat wel?
Dat kunt u gevoeglijk op uw buik schrijven. De overheden zullen 'stringente' veiligheidsmaatregelen aankondigen, de roadblocks van defensie zullen al vér voor de stadingangen te vinden zijn en burgemeester Jan van Zanen zal al dagen vooraf in de talkshows tusssen de regels door laten schemeren dat het niet verstandig is om je familie mee te brengen, om dat het wel eens 'fout zou kunnen gaan'. Nou, dan bliev'n ze in Denekamp en Barneveld lekker thuus.
Mocht dit de uitslag worden dan zit Nederland langdurig zonder overheid. De laatste keer duurde het een jaar om met dezelfde coalitie door te gaan. Nu zie ik geen enkele levensvatbare meerderheid. Of zelfs maar een werkbare minderheid die met gedoogsteun vanuit de oppositie werkbaar zou kunnen zijn.
Op links kom je tot zo'n 64 waarbij je dan wel Bij1 erbij moet persen, Denk moet omarmen, de dieren mee moet laten doen en de SP ervan overtuigen om progressief te worden over immigratie en klimaat.
Op rechts kun je alles optellen en dak kom je ongeveer op 60 uit. Waarbij je dan zelfs de idioten van het FvD mee zou moeten nemen.
Succes.
U bedoelt zonder regering. Maar op rechts alles optellen en op 60 uitkomen klopt niet:
VVD 23
PVV 17
BBB 13
JA21 10
FVD 5
SGP 4
BVNL 2
Totaal 74
@Pretzel Logic | 12-06-22 | 10:08:
Je vergeet CDA.
@Pretzel Logic | 12-06-22 | 10:08: vvd is niet rechts en het lijkt mij niet dat de vvd nog iets in de regering te zoeken heeft. Zet het OM daar maar op.
@Pretzel Logic | 12-06-22 | 10:08: geen hond gaat met FvD samenwerken
En virtuele partij Omtzigt? Hoeveel zetels als Omtzigt BBB als nieuwe CDA gaat zien en zich erbij voegt? Ach wishfull thinking. Bij volgende verkiezingen beloven Mark En Sigrid weer vanalles, creëren een crisis waarin ze kunnen excelleren, zorgen voor n schandaaltje bij de concurrentie en ontkennen hun eigen zwarte gaten (of nee, hebben ze geen actieve herinnering aan) en gaan ze weer verder met uithollen van de samenleving.
De combi GroenLinks en PVDA zou zelfs de grootste zijn.
The horror!
Wat een drama…
Zo harteloos als dit kabinet al zijn burgers behandeld, is een grof schandaal.
De tandarts behandelT nl.wiktionary.org/wiki/behandelen/ver...
Maar welke randmongolen stemmen nu nog de jodenhaters van GroenLinks?
De jodenhaters in het land, alhoewel die ook bij Denk, Bij1 en X66 een warm welkom vinden. Ja, het worden er meer en meer, niet in de laatste plaats door migratie uit bepaalde landen. Helaas.
Mooi. Nu gelijk maar nieuwe verkiezingen uitschrijven.
Er is een reden dat we geen Nederlands maar Frans of Duits graan gebruiken voor broodmeel.
Je kunt met graan zoveel meer dan brood.. Havermout eten tot het je neus uitkomt! Trouwens heel hipster havermout met blauwe bessen..;)
@Smoelensmid | 12-06-22 | 09:55:
Havermelk niet vergeten he. Of komt dat uit de haverkoe?
Ja, inderdaad, NL tarwe is van inferieure kwaliteit in vergelijking met Duitse of Franse tarwe maar NL boeren zijn dan weer wel goed in andere dingen.
@zwellevertje | 12-06-22 | 11:34: kletsverhaal
Dit kabinet is zo ontzettend zwak, staat zo ver van de samenleving af, echt een Amsterdams/Randstedelijk kabinet.
Rutte III maakte al fout op fout. Zo'n regering laat je toch geen grote onderwerpen aanpakken waarbij je bij voorbaat al weet dat dit fout gaat en er achteraf correctie komt door een rechtbank.
Wat is dit land achteruit gegaan onder Rutte.
Ah, het eerste Amsterdam roepertje!
@Lorejas | 12-06-22 | 09:53: dank je ;-).
Als randstedeling heb ik niet de indruk dat het daar aan ligt hier wonen ook normale mensen en zelfs in de randstad zijn nog wat boeren bedrijven. Hoewel sommige akkers zijn veranderd in woningen alleen dat is een gedeelte. De bedrijfspanden krijgen veel meer grond.
PVV, BBB, JA21 en Lijst Omtzigt. Benieuwd wat er met het land zou gebeuren.
Lijkt mij dat het echt niet erger kan, dan wat er nu allemaal aan de hand is.
Vertrek uit de EU, terug naar EEG. Inperking religieuze invloeden (niet alleen islam, maar die zouden de meeste problemen krijgen. En geven). Kleinere overheid. Minder azielig industrie. Transparante overheid. Elementaire zaken uit de private sector terug naar overheid (zorg bijvoorbeeld).
Omtzigt moet niets van de PVV hebben en wil niet uit de EU. Omtzigt is van het behoorlijke bestuur, hij staat echt niet op de barricaden om het huidige beleid te slopen hoor.
Dikke heibel in zes maanden en een falend kabinet. Veel schade bij de ministeries, zoals met die dwazen Wijnschenk, Heinsbroek en Bomhoff van de LPF
@AntiZanicz | 12-06-22 | 13:36: het huidige kabinet faalt al tien jaar. Uw punt is?
Vrijheid voor zichzelf en de aanhang. De knoet er over bij anderen. Zo kennen wij de bijzondere partijen als FvD, PVV en nu BBB.
@AntiZanicz: Ik denk niet dat u de PVV en FVD (laten we voor het gemak deze twee even over een kam scheren) met BBB kunt vergelijken...
Maar uit uw reactie begrijp ik dat de ontwikkeling zoals beschreven, u niet aanstaat? Ik zou zeggen: kom uit die ivoren toren of op z'n Hollands gezegd: haal uw hoofd uit uw r..... en kijk eens om u heen.
O ja? Of dat door u waarschijnlijk geliefde cordon sanitair erover bedoelt u misschien?
Zo is het maar net, zeker als je die dikke van BBB (gefinancierd door Rabobank en VION slachthuizen) hoort roeptoeteren. En maar in de slachtofferrol kruipen! Mag ik even een teiltje...
Dan hoop ik voor haar dat ze twaalf maatjes kan vinden die net zo adrem zijn als dat zij zelf is. Als ik zag wat er nog meer op de kieslijst van BBB stond zou dat nog wel eens een dingetje kunnen worden.
Ik denk dat dat ook gewoon weer avonturiers, mensen met een dubbele agenda en incapabelen gaan worden. Daarom ook dat ik tegen het verschijnsel politieke partij ben. Je krijg gewoon een hoop ballast erbij wat eigenlijk alleen maar geschikt genoeg is om op het juiste moment de hand op te steken.
Tja, bij Leefbaar Nederland ging dat destijds ook gigantisch mis.
@Roos | 12-06-22 | 11:09:
Daarom. Het moet groeien, mensen moeten in alle rust kunnen rijpen in het politieke vat. Je kunt niet zomaar 8 cafebezoekers bij elkaar vatten en in een lokkaaltje zetten om te gaan kijken wat "we" de komende 4 jaar overal van gaan vinden.
@Graaisnaaiert | 12-06-22 | 12:06: u beschrijft ons huidige kabinet.
Kabinet heeft nog maar 42 zetels, dan hebben ze het niet slecht gedaan.
Ik ben benieuwd welke partij als eerste de handoek in de ring gooit en verklaart dit beleid niet langer te kunnen steunen: CU, CDA of VVD.
Deze partij gaat in ieder geval met een boost de nieuwe verkiezingen in.
D66 is alleen maar in haar nopjes.
Ik vraag me nog steeds af hoe een partij met 5 zetels überhaupt iets in de melk te brokkelen mag en kan hebben!
Ach, het is een kwestie van tijd de optoerende boertjes hun sympathie weer verspelen. Zeker wanneer doordringt dat er moet worden gekozen tussen a) het oplossen van de woningnood of b) het intact houden van de sterk vervuilende agrarische sector. Mensen zijn in dat geval opportunistisch genoeg om voor zichzelf te kiezen.
Ik denk dat de verloren zetels bij de gevestigde orde wel wat meer oorzaken hebben dan de "optoerende boertjes".
@Lorejas | 12-06-22 | 09:51: ja. NPO en bevriende media gaan nu BBB zwart maken?
Dus u denkt dat deze twee punten aan elkaar verbonden zijn?
De woningnood komt door onder meer de stikstof nonsens, waardoor de bouw stil kwam te staan. Gecombineerd met corona waardoor middelen niet leverbaar zijn en personeel niet meer te vinden.
Maar wat jij wilt, joh. Is de schuld van de boeren.
U hebt volledig gelijk. Rutte 4 weet verschillende belangengroepen uitstekend tegen elkaar op te zetten, dat heeft de aanpak van de coronapandemie aangetoond. Lekker verbindend en inclusief dat Rutte 4.
Sterk vervuilende agrarische sector... man ik woon op mijn domein in het weelderige Zuid Limburgse heuvelland al dertig jaar tussen de milieubewuste boeren met gemengd bedrijf.. menigeen zou met me willen ruilen zo mooi is het hier.. Als we van ons schone buiten naar de Randstad gaan dan valt het mij meteen op dat het overal in de steden zo stinkt , dat is vervuiling..
Hahaha "sterk vervuilende agrarische sector", maar over Shell, Tata Steel en de "oh zo groene" bomenstokers (bomen=CO2 opnemers) die als paddenstoelen uit de grond worden gestampt voor elektriciteit wordt geen woord gesproken... rara politiepet.
Oplossen van woningnood kan ook op andere manieren.
Een ervan is ervoor zorgen dat het aantal mensen in Nederland niet zo drastisch toeneemt. 18 miljoen mensen op dat hele kleine stukje aarde is teveel
Niet alleen voor de woningen, maar voor alles: recreëren, zorg, onderwijs enz.
"de sterk vervuilende agrarische sector" -> ook u bent er al ingetrapt. Dit is gewoon framing vanuit de overheid en andere linkse wappies. Dat de boeren wat stikstofdepositie veroorzaken wil niet zeggen dat ze sterk vervuilen. Het wil zeggen dat de arme heidegronden wat meer meststoffen krijgen en dat daar andere plantjes gaan groeien.
@Smoelensmid | 12-06-22 | 10:00: Precies, ik woon in een klein dorpje in midden Limburg tussen de boeren, zou nergens anders willen wonen, melk aardappels fruit groente alles vers van de (pers)boer heerlijk.
Als dat 'boer zoekt vrouw' waar zou zijn, zou ik subiet alles behalve BBB stemmen.
De horror, met mevrouw Jaspers die op haar kekke laarsjes even komt laten zien hoe of dat de zielige bronstige boer aan zijn gerief moet komen. Met wat brieven van tochtige deernes zo'n hitsige man gaan zitten lekker maken. Bah, bah, bah.
U lijkt werkelijk te denken dat de boeren in een amusementsprogramma representatief zijn voor de hele groep. Waarom hecht u zo veel waarde aan zo'n prutprogramma?
JA21, BBB en PVV, dat lijkt me wel wat.
Eindelijk regeren over rechts zoals de meerderheid van de Nederlandse bevolking wil! Prachtig. Doen!
Wat mij betreft mag BVNL er ook nog wel bij. En eventueel zelfs de SGP...
Annabel, Carolien en Geert. (H)eerlijk Hollands.
Ik zou er voor tekenen. Oh wacht, dat doe ik al. Steeds maar weer.
Dit kabinet dient zo spoedig mogelijk ophouden te bestaan. Ik heb nog nooit zo'n stelletje incompetente figuren bij elkaar gezien, weg ermee.
Dit kabinet trapt ook telkens in z'n eigen stront. De natura-2000 gebieden zijn door de regeringspartijen destijds bepaald en voor de eeuwigheid vastgelegd zonder na te denken over de implicaties voor de toekomst. Nadenken doen ze sowieso te weinig maar men heeft verzuimd - zoals zo vaak - om een ontsnappingsclausule in te bouwen waardoor we nu geen kant meer op lijken te kunnen. Het is net een tiewrap die al te strak is aangetrokken en waar men nog een paar keer een ruk aan heeft gegeven. Alleen doorknippen is een optie, doorknippen van de alles verstikkende EU die zich voor de consument drukker maakt om het stekkertje van de telefoonoplader dan om de mogelijkheid om te kunnen wonen en werken.
En dat komt allemaal door een kabinet dat volkomen incapabel is. Als je het gestuntel van de afgelopen 4-5 jaar alleen al bekijkt, dan kun je toch echt niet met droge ogen iets anders beweren.
Geweldig, een regering van vijf partijen.
Beter dan de eenheidsworst die Rutte ons nu nog steeds dwingt te slikken.
@EEnzame SchizofrEEN | 12-06-22 | 09:50:
Maak van deze uitslag maar eens een kabinet zonder VVD.
Zonder de PVV - en die worden toch genegeerd - zijn het er minimaal 6. Oftewel, het failliet van het systeem politieke partij.
Dus kom maar door met het districtenstelsel; kun je in ieder geval je afgevaardige wegstemmen als hij/zij/woef! niet doet waar hij/zij/woef! voor gekozen werd. Zoals het nu gaat is het louter clientelisme en activisme waar een verdienmodel wordt opgeprikt. Zonder uiteraard het risico dat je aansprakelijk gehouden wordt voor je idiote beleid. In het ergste geval wordt je weggepromoveerd. En dat kan niet, bij een goed functionerende democratie hoort ook schervenrecht.
PVV zal nooit regeren tenzij het een absolute meerderheid behaald. En voor BBB idem. Men zal alles doen om dergelijke partijen buiten de deur te houden.
Deze versplintering is juist een goed teken en geheel aan de zittende partijen te danken omdat ze niet doen wat ze horen te doen; de stem van het volk in praktijk brengen.
Een kamer die feitelijk uit elkele beleidsmakers bestaat en voor de rest uit meestemend klapvee is natuurlijk geen democratie.
@Super Grover | 12-06-22 | 10:26: Dan heb je zes partijen nodig. Zeven als je ook JA21 niet wil, en die zouden met GL en PvdA door één deur moeten kunnen. VVD+D66+GL+PvdA+PvdD+CDA_CU. Nou kan ik me voorstellen dat ze dat proberen, maar ik denk niet dat het gaat houden. Zeker omdat daar alsnog één partij (PvdD) met principes in zit. De principleloze partijen hebben geen meerderheid meer in deze peiling ook al werken ze allemaal samen.
Ik denk dat een werkbaarder alternatief VVD+PVV+BBB+JA21+CDA+CU zou zijn. Nog altijd zes partijen, maar een smaller politiek spectrum waar ze overheen moeten, en voor VVD (en in mindere mate CDA en CU) hoeven ze zelfs ook nog minder concessies te maken ten opzichte van hun partijprogramma.
Maar ik zal eerlijk zijn, ik denk dat nieuwe verkiezingen de meest waarschijnlijke optie zou zijn.
REAGEER OOK