"Russische tanks trekken zich terug van Oekraïense grens"
Russen laffe borrelaars!!!
Ja godverDOMME Putin. Daar gaan onze aandelen Lockheed Martin. Of zijn we boos op de verkeerde en hebben we weer eens de verkeerde piek gekocht omdat het gehele Westerse media-apparaat een maand lang Russische false flag en invasie schreeuwde. Of schreeuwde ze dat terecht omdat er inderdaad ineens duizenden Russische tanks met lopende motor aan ONZE oostgrens geparkeerd stonden. Of was het de eigen schuld van Oekraïne omdat ze in 2019 hun ambitie tot NAVO- en EU-lidmaatschap zo nodig in hun grondwet moesten verankeren. Of was dat weer begrijpelijk na de Russische annexatie van de Krim in 2014. Of was dat eigenlijk weer de schuld van Guy Verhofstadt en Hans van Baalen (ongezien ja). Hoe dan ook, we zijn geld kwijt, en nog veel erger: Lord Miles Routledge is na Afghanistan en Sudan een nieuwe frontlinie ontzegd.
Daar Russen Gaan
Het echte slachtoffer
Reaguursels
InloggenAl die saaie en machtsbeluste kerels krijgen niks voor elkaar bij Putin. Misschien eens een paar leuke dames erop af sturen zoals Máxima, Mathilde, die koningin van Spanje, Kate van Engeland en zo. Dan gaat hij zo overstag.
Poetin is naar schatting de rijkste man ter wereld.
Denk niet dat hij problemen heeft om een vrouwtje te vinden.
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 17:11: Hij zal echt niet arm zijn, maar al die berichten over zijn fabuleuze weelde bleken allemaal gevallen van nepnieuws. Maar bovendien gunt men hem dat ook wel in Rusland omdat de bevolking merkt dat het hun echt ieder jaar financieel beter gaat.
Je zag het echt in de straten, in de winkels, in mails en gesprekken met gewone Russen. Eerst vooral in Moskou en St Petersburg, maar de laatste 10-15 jaar ook echt in de kleine dorpjes op het platteland. Je hoort dan ook regelmatig: ik vind het een vreselijke kerel, maar stem toch op hem omdat hij echt voor Rusland opkomt en de politieke tegenstanders nog ongeloofwaardiger zijn. Hij hoeft de verkiezingen niet te vervalsen omdat hij zo ook moeiteloos wint.
Het is misschien treurig, maar zijn opvolger zal hoogstwaarschijnlijk een nog veel hardere politiek voeren en figuren als Navalni halen samen nog niet eens 5% bij verkiezingen. De grootste oppositiepartij stelt gewoonweg voor om De USSR te herstellen en gewoon militair in Oekraïne orde op zaken te stellen. En als je het echt extreem wil hebben, moet je eens opzoeken wat een figuur als Zjirinovski allemaal uitkraamt en diens LDPR heeft aanzienlijk meer aanhang dan die pro-westerse oppositie.
Is er toch nog een verstandig.
Ja gelukkig
Overigens. Reken je maar niet rijk.
Er zijn enkel tanks teruggetrokken als gebaar. Scholz heeft van Poetin te horen gekregen dat hij geen oorlog wil maar dat zijn eisen wel heel snel moeten worden ingewilligd en in Donbass in nu sprake van "genocide" volgens Poetin.
Dat belooft natuurlijk heel weinig goeds. Vandaag zijn namelijk ook de DPR en de LPR in de Doema erkend als separate staten. Toevallig de gebieden waar volgens Poetin nu "genocide" plaatsvindt. Een belachelijke beschrijving uiteraard van een door hemzelf gecreerder situatie die nu al 8 jaar duurt. Met die genocide wilde het kennelijk niet zo vlotten ook.
Je weet wat dit kan betekenen: Dat de Donbass en Luhansk provincies zomaar toch kunnen worden ingelijfd, militair, als Poetin zich genoodzaakt voelt om deze volkerenmoord te stoppen. Je mag 1 keer raden of hij daartoie bereid zou zijn, als de Doema hem daarom verzoekt. Ook ben ik heel benieuwd of de komende dagen nog een ernstige "aanslag" zal komen op de bevoking in die gebieden.
It aint over till the fat lady sings.
www.rt.com/russia/549425-state-duma-b...
Niet eens dat! De tanks die deelnamen aan de oefening zijn teruggegaan naar hun kazernes, meer niet. Maar dat was sowieso al het plan. Rusland heeft dus geen enkele concessie gedaan en ze zouden ook wel gek zijn om dat zomaar te doen: eerst die NS2 maar eens goedkeuren en ruimte bieden voor de veiligheidswens en/of de bestaande sancties. Tot dat moment geeft Poetin geen millimeter toe. Bovendien levert die gestegen olieprijs hem bakken geld op, 65 miljard per jaar! Dus hij heeft echt geen haast, hoor.
@enra | 15-02-22 | 16:49: gewoon een tegenzet om een ruilmiddel te hebben in de onderhandelingen: als jullie die nato-aanvraag afwijzen, wijzen wij die motie van de Doema af. Niets overwachts, dit hing al tijden in de lucht.
Blijkbaar zijn de partijen nog ver van een onderhandelingsresultaat verwijderd.
@Spie | 15-02-22 | 17:03:
Wil ernik
@Spie | 15-02-22 | 16:49:
Hoe kunnen die tanks nu al terug zijn?
Heb jij geen flauw idee hoelang het duurt om een tank van Siberie naar Oekraine te verslepen?
Ben je gewoon veel meer blaat en teveel wol?
@Spie | 15-02-22 | 17:03:
Heel ver van een akkoord. Dus een militair verhaal ligt nog steeds op tafel. Waarschijnlijk wordt dat dan "ingrijpen" in de Donbass. Om die ernstige genocide te voorkomen.
Nog leuker. Volgens LiveUAmap is er nog helemaal niets teruggetrokken. Estland zegt ook dat zij niets observeren qua terugtrekkende Russische troepen. Volksrepubliek Loeganks (een van die twee separatistische staten in Donbass) beweert wel dat er vandaag een terreuraanslag in hun hoofdstad Loeganks is verijdeld.
@Alexander des Burgus | 15-02-22 | 17:17: En de site van het Oekraïense Ministerie van Defensie ligt nu plat.
@Alexander des Burgus | 15-02-22 | 17:19:
Ah, dus een "verijdelde aanslag". Kuch kuch. Nou dat vraagt om krachtig ingrijpen.
@Alexander des Burgus | 15-02-22 | 17:19: En het is trouwens niet de eerste keer dat ze gingen terugtrekken. Ze hebben voor Kerst ook al plannen gemaakt om zich terug te trekken. amp.france24.com/en/europe/20211226-r...
@Beste_Landgenoten | 15-02-22 | 17:32: Ja, ik ben benieuwd. Nog niet veel gehoord van de Russen.
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 17:12: gewoon planning. Kost tijd maar is niets buitengewoons hoor. Dit soort oefeningen wordt vele maanden, misschien wel meer dan een jaar van tevoren ingepland. Dat bedenkt men echt niet op een achternamiddag.
@Alexander des Burgus | 15-02-22 | 17:40: dat zijn vast andere troepen. Je trekt geen troepen terug voordat de oefening is begonnen. Bovendien is er vanuit het westen geen gebaar van goedewil geweest, dus dan zou het een teken van toegeeflijkheid zijn en dat wil Poetin zeker vermijden. Dat zou tot een daling van de olieprijzen leiden en dat kost Rusland gewoon geld. Poetin heeft het mes op tafel gelegd, na bijna 14 jaar aangeven dat er grenzen overschreden worden, en hij wil nu (figuurlijk) bloed zien. Ik vrees dat hij de sterkste positie bezit: dit kost onsklauwen met geld, levert hem bergen geld op en zijn kosten zijn voor Rusland zeer beperkt: er zijn geen nieuwe kazernes gebouwd en het kost alleen wat extra reiskosten (treinkaartjes) om de troepen op verlof te sturen en misschien nog een toeslag op de wedde. Peanuts, dat betaalt Poetin uit de portokas.
@Beste_Landgenoten | 15-02-22 | 17:13: Nee, dat zou het domste zijn dat hij kan doen en Poetin is veel (een klootzak zoals vrijwel iedere politicus met macht, anders kom je niet op die positie; maar wel een bikkelharde en een rasechte nationalist: het Russisch belang staat op de eerste, tweede en derde plaats). Maar we zullen het ermee moeten doen en we hebben het onszelf grotendeels op de hals gehaald, door rücksichtloos alleen de westerse belangen door te drukken tijdens Gorbatsjov en Jeltsin, door beloftes met doorzichtige smoesjes niet na te komen, door het land door allerlei westerse ‘adviseurs’ en louche Russische oligarchen leeg te laten roven. Er zijn bijv. foto’s van Amerikaanse adviseurs die in Russische ministeries een foto van de Amerikaanse president achter zich hadden en een Amerikaans vlaggetje op hun bureau hadden staan. Dat alles heeft heel veel kwaad bloed bij de Russische bevolking gezet en dan krijg je echt brede steun voor het huidige bikkelharde beleid. Wie niet horen wil, moet maar voelen en nu zit het westen aan het ontvangende eind.
Dus ik zou zeggen: ga om de tafel zitten, bied Oekraïne wederzijds gegarandeerde neutraliteit aan, a la Oostenrijk en Finland. Die landen heeft dat bepaald geen windeieren gelegd. En zorg dat de handel weer op dreef komt. Daar heeft iedereen voordeel van, behalve de wapenhandelaren. Oekraïne verdient het niet om tussen deze grootmachten vermalen te worden (en dat gebeurt nu zeker in economisch opzicht).
De wodka begint op te raken. Dus terug in de kazernes.
Je weet dat de standaard borrel in Rusland (maar ook in Oekraïne, hoor) ‘sto gram’, dus 0,1 liter is, hè? Dus met 7 glazen is die fles helemaal leeg. En dat glas word je geacht in één teug leeg te drinken. Alleen voor echte kerels dus.
Laten we niet vergeten dat het onze eigen Rutte was die Poetin de oren heeft gewassen en nu Oekraine honderden miljoenen aan donaties (oh ja scherfvesten) heeft ontvangen is het spel voorbij, ik had dit scenario al vanaf dag 1 kunnen voorspellen! Maar ja, alle aandacht moest weg van de Corona-soap he Rutte?
Scherfvesten? Het zijn bodywarmers van Zeeman. Karin Ollongren wist het verschil niet.
Perfecte timing voor de Ukraine om Rusland binnen te vallen...
Heel simpel: het was een al enige tijd geleden (!) aangekondigde oefening en zoals gebruikelijk na een oefening gaan de troepen na afloop van die oefening terug naar hun reguliere kazernes. Niks bijzonders en dat toont dus helemaal niets aan, niet ten voordele van Biden, niets ten voordele van Poetin of wie dan ook. Als ze langer in Belarus waren gebleven of eerder waren teruggegaan, dan had dat iets kunnen betekenen, maar dit zegt dus helemaal niets!
Wat blijft is dat Poetin de VS enorm in de kaart zou spelen, als ze Oekraïne binnen zouden vallen en zo dom is hij niet. poetin heeft vrijwel alle troeven in handen: de door de spanning toegenomen olieprijs levert de Russen op jaarbasis alleen al 60 miljard dollar extra op, wat betekent dat Poetin in dit jaar alleen al aan olie-inkomsten 7,5 miljard dollar extra(!) binnenhaalt. Iets soortgelijks geldt voor Gasprom, dus reken maar uit! Dat extra geld betaalt de rest van de wereld dus dag in dag uit en reken er maar op dat Poetin de wurggreep nog wel even doorzet, want er is flink wat frustratie bij de Russen over de opstelling van het westen.
Ondertussen is Oekraïne het kind van de rekening: de jeugd vertrekt al jarenlang naar de EU en naar Rusland (daar wonen ondertussen een paar miljoen Oekraïeners!) en alleen ouderen blijven achter. Nu komt daar nog een dreiging bij, waardoor investeerders er wel twee maal over zullen nadenken om daarin te investeren! Tel dat op bij de stelende elite en het feit dat het land meer nog dan België geen eenheid is en hooguit een schim van democratie toont: 4 oppositieleiders (waaronder de grootste oppositiepartij) zitten met huisarrest thuis terwijl er nog steeds geen rechtzaak is gestart. Het land is ten dode opgeschreven en dat komt omdat de VS een neutrale positie afwijst, hoewel het land voor hen geen enkel strategisch belang vormt. Voor Rusland is een neutrale status wel van strategisch belang omdat de Navo dan te dicht op Moskou komt. Tragisch: het hele land gaat onherroepelijk naar de ratsmadee en de burgers van Oekraïne en de EU mogen straks het gelag betalen.
Ehm nee. Het is geen normale "defensieve" oefening als je troepen uit zover als Siberië haalt. En nee, Oekraïners gaan echt niet naar Rusland omdat het daar beter is. Oekraïne is kut, Rusland is kutter. Ze gaan vooral naar Polen omdat ze een speciaal verdrag hebben met Polen waar ze kunnen werken enzo. Allemaal dingen die je had moeten weten ruim voordat je minuten lang bezig was met Russische propaganda te verspreiden.
Ondertussen zijn de grootste Ukraïense sponsoren van de anti-Nordstream II lobby, Rinat Akmetov ($ 7.5 miljard vermogen) en Viktor Pinchuk ($ 2.5 miljard) in hun privé jets gestapt om even verderop te kijken.
@Plaktong | 15-02-22 | 15:26:
Er wonen ongeveer 2 miljoen Oekraïners in Rusland. Het gros woonde er al of is vlak na de invasie op de Krim en in de Donbas automatisch "Russisch" geworden. Er zijn ook nog zo'n 300,000-500,000 Oekraïners gevlucht naar Rusland om (ironisch gezien) het geweld van de Russen te ontvluchten.
@Plaktong | 15-02-22 | 15:26: Wellicht dat je wikipedia ook beticht van het verspreiden van propaganda maar die hebben er zelfs een hele wiki pagina aan besteed.
en.wikipedia.org/wiki/Ukrainians_in_R...
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 15:30: Ok, blij om te lezen dat je je vergissing hebt rechtgezet. Dat siert je.
@Plaktong | 15-02-22 | 15:25:
Beiden zijn/waren lid van de "Party of Regions" een uitgesproken pro-Kremlin partij. Ze hebben niets met Nordstream2. Ik weet niet zo goed waarom jij wel praat maar niet weet. Het zijn beiden maffiabazen die helemaal niets zien in een pro-westers Oekraine en het Rusland van Poetin als veel meer winstgevend zien.
@Plaktong | 15-02-22 | 15:34:
Welke vergissing? Er is geen vergissing.
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 15:35: Je gaat van 'Er gaan geen Ukraïners naar Rusland naar "behalve die 2 miljoen die er al woonden en de 400.000 die er later nog naar toe zijn gegaan en zodoende de grootste diaspora van Rusland uitmaken.
@Plaktong | 15-02-22 | 15:33: Ik raadpleeg Wikipedia ook graag maar om dit als betrouwbare bron te beschouwen is ook niet altijd slim.
C/P
Wikipedia is in 2001 opgezet in de vorm van een wiki, zodat elke inhoudelijke pagina in beginsel door iedere bezoeker bewerkt kan worden. Voor Wikipedia is een apart computerprogramma ontworpen. Deze software, MediaWiki, is opensourcesoftware die ook gebruikt wordt door de andere projecten van de Wikimedia Foundation en door vele andere projecten en bedrijven.
@Plaktong | 15-02-22 | 15:38:
Mijn letterlijke woorden: "En nee, Oekraïners gaan echt niet naar Rusland omdat het daar beter is. Oekraïne is kut, Rusland is kutter."
Ik snap niet wat je daar niet aan begrijpt. Oekraïners gaan wel massaal naar Polen omdat het daar wel beter is en ze een speciale afspraak hebben met de Polen. Las je het gewoon niet goed? Kan je niet goed lezen? Wil je jouw gelijk hebben zonder dat je dat hebt? Wat is het?
@NLgaatnaardeklote | 15-02-22 | 15:39: Helemaal mee eens. Maar triviaaltjes kun je er wel vinden hoor.
@NLgaatnaardeklote | 15-02-22 | 15:39:
Nee, er is weldegelijk een grote diaspora van Oekraïners in Rusland. O.a. de bevolking in Donbas die de-facto Russisch zijn gemaakt. De bevolking in de Krim die gewoon ordinair Russisch zijn gemaakt. De vluchtelingen uit de Donbas die nergens naartoe konden dan Rusland. En natuurlijk de Oekraïners die er al decennia wonen. Maar het is potsierlijk om te stellen dat Oekraïners naar Rusland vertrekken omdat het daar beter is. In tegenstelling. Er gaan Russen naar Oekraïne om daar te vechten omdat dit nog steeds beter is dan je uitkering opzuipen in een ontroostbaar zielig gebied waar niets maar dan ook niets is. Geen toekomst niets. Waarom denk je dat "Wagner" zoveel huurlingen kan vinden?
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 15:43: Je hebt werkelijk geen idee hoe slecht het is in Ukraïne. Rusland zit vol met Ukraîners. En die zijn daar omdat het beter is dan thuis.
Kijk even bij 85 en bij 133
en.wikipedia.org/wiki/List_of_countri...
Dus de waarheid is dus 'Rusland is Kut, maar Ukraïne is kutter.
@Plaktong | 15-02-22 | 15:49:
Niet echt he. Maar dat weet je allemaal niet. Met Rusland gaat het kut, veel kutter dan nodig dankzij Poetin. Met Oekraine gaat het kut, veel kutter dan nodig maar dankzij de Russen.
Dus nogmaals. Neem het maar van deze oude rot aan. De intelligentsia van Rusland en Oekraine komen hier. De paupers van Oekraine die dankzij de Russen nergens elders terecht kunnen gaan naar Rusland. Leven daar als derderangs burgers naast de Tataren. (o.a.)
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 15:57: Ja, hier kan ik weinig tegen in brengen. We mogen héél blij zijn dat onze wieg daar niet stond.
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 15:21: Nee, je kijkt welke troepen ‘aan de beurt’ zijn om te oefenen en welke aspecten je wil oefenen. Natuurlijk wil je dat troepen breed inzetbaar zijn, anders beperkt dat je militaire mogelijkheden. Bovendien moet je zeker in zo’n groot land ook het vervoer en de bevoorrading oefenen, dus je zoekt niet het dichtstbijzijnde oefenterrein maar eerder het verst weggelegen. Een militaire oefening is heel afhankelijk van je bevoorrading, daar kwamen Napoleon en Hitler op pijnlijke wijze achter. Dus je haalt die troepen juist WEL uit de verste uithoek van je land!
@Spie | 15-02-22 | 16:11:
Je gelooft dit zelf?
Je doet geen defensieve oefeningen door boten, tanks en troepen uit Siberië te halen. Dat doe je louter en alleen om genoeg BTG's samen te brengen voor een invasie naar Finland of Zweden of Litouwen of Oekraine e.d.
Maar goed. Je zegt het eigenlijk zelf. Napoleon was bezig met een invasiemacht. Dus Poetin is bezig met een invasie. Maar waar hij eigenlijk echt binnen wil vallen is nog een beetje onduidelijk. Hij heeft wel de-facto Belarus ingenomen.
Spie, dat het om normale oefeningen gaat is natuurlijk onzin. Iedereen weet dat. 150.00 man, tanks, artillerie, ziekenhuizen, bloed, dekens, helikopters, afluistertoestanden, ISaknder raketten, S-400 systemen, landingesboten 5000 kilometer laten omvaren naar de zwarte zee, alle subs de zee op sturen, dit is een all-out show of force.
Voor de goedgelovige Poetin-fans, die hem graag onmiddelijk alles vergeven als hij de EU maar basht, kan hij inderdaad altijd de uitvlucht nemen dat het "maar een oefening" was en jawel hoor, dat papegaait de hele Poetin-clan hem nu na.
Wij weten echter beter. Poetin heeft het simpelweg, na alle opgeblazen eisen en dreigementen, en na de ontdekking van en verbijstering over de westerse eenheid in de afwijzing daarvan, bakzeil moeten halen. Geen van zijn eisen zijn ingewilligd, al is hij een maand of twee op het wereldtoneel geweest als Grote Meneer. Dat is dan de volle winst voor hem.
Maar of hij dit kan cashen? Ik vraag het me echt af. De NAVO heeft meer eenheid dan eerst, er staan juist meer dan minder NAVO troepen in Oost Europa vandaag en Oekraine beschikt nu ook over honderden Engelse anti-tankraketten en Amerikaanse Javelins plus Stinger luchtdoelraketten uit de Baltische staten. Nou nou, wat een winst en Zelensky, die herhaalde gister openlijk dat hij graag wilde aansluiten bij de NAVO.
Dus wat heeft onze 3d chess player gewonnen?
@Beste_Landgenoten | 15-02-22 | 16:25: Maar hoe zit het dan met die 'imminent invasion' waar de VS het nu al weken over heeft en die keer op keer zelfs door Oekraïne werd gedownplayed ?
@Beste_Landgenoten - Dus wat heeft onze 3d chess player gewonnen?| 15-02-22 | 16:25:
Wellicht dat de betrouwbaarheid van de door Amerika verstrekte inlichtingen door meer partijen in twijfel getrokken zal worden.
www.theguardian.com/commentisfree/202...
@Plaktong | 15-02-22 | 16:47:
Voor alle kenners, niet alle mensen met een "mening" dus, was het al heel duidelijk dat zo'n beetje alle westerse landen een "pre-emptive" intelligence missie deden. Keihard zeggen dat Rusland een een "false flag" operatie aan het plannen was en keihard voor honderden miljoenen aan materieel naar Oekraine sturen. Niet alleen dat maar ook eventjes Rusland herinneren dat Tsjechie op zich wel troepen wilde sturen. Dat er honderden NAVO militairen bezig waren om Oekrainse militairen te trainen.
Ja, ook dat is schaken.
@Plaktong | 15-02-22 | 16:37:
De grote vraag is echter. "Waarom ben jij, en zijn mensen zoals jij tegen ons?" Of liever gezegd. "Waarom wil je liever dat iemand zoals Poetin wint?"
Is dit niet juist het moment dat wel eventjes onze verschillen vergeten en samen komen?
Poetin stuurt vluchtelingen onze kant op. Dat wil jij? Zo zijn er tientallen voorbeelden waarom je nu eventjes voor "ons" zou moeten zijn. Maar waarom wil je dat niet?
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 17:07: Aha, ok. Dus als Rusland iets zegt dan heet dat propaganda en als Amerika onzin de wereld in helpt dan noemen we het schaken.
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 17:10: Ik heb geen idee wie jouw 'ons' zijn. Ik weet wel dat ik absoluut niet wil dat Poetin 'wint'
Mijn oplossing zou zijn. Zeg morgen dat Ukraïne nooit lid van de NAVO zal worden. Maak er een mooie neutrale staat van. Het Zwitserland van Oost Europa. En laat ze lekker handel drijven met zowel Rusland als de EU. Op die manier wint iedereen.
Leuk en aardig Spie, maar als deze video het enige beeldmateriaal is, dan geloof ik er helemaal niks van. Die tanks zijn naar de grens gebracht per trein. Ik wil video's van treinen zien met tanks die nu weer richting het oosten gaan. Daarnaast hebben ze eerder beloofd zich terug te trekken op 21 december vorig jaar, maar daar zie ik ook niet zoveel van terug. Het gaat er nu niet om wat Rusland zegt, maar wat Rusland doet.
@Plaktong | 15-02-22 | 17:43: Het gaat hier vooral om de personen die reaguurselen: Bij voor zijn noemen ze het schaken, en bij tegen zijn is het propaganda en/of nep nieuws.
Gelukkig is er nu dus voor betreffenden wel weer een geheel nieuw onderwerp om vol in je bakkes te kunnen schreeuwen dat je geen gelijk hebt.
De polarisatie heeft goed zijn werk gedaan in de laatste twee jaren, en het Brusselse kartel zag dat het goed was...
@Plaktong | 15-02-22 | 17:45:
Dat gaat tegen alle principes in waar we ons letterlijk dood voor hebben gevochten om te zorgen dat er nooit meer fascisten en communisten ons de baas zijn. Elk land moet dat zelf kunnen kiezen. De bevolking van dat land moet zelf kiezen. Het is niet aan het Kremlin of Brussel of Washington om zoiets te beslissen. Dus het Kremlin kan lekker oprotten. En als je dat principe niet snapt? Ja... Dan weet ik het ook niet.
@BadPatNL | 15-02-22 | 18:01:
Dit is een heel goed punt. De Russische propaganda heeft heel secuur en effectief de boze, bange witte burger in niet alleen Nederland maar ook Amerika helemaal geknecht. Agitprop en "active measures" noemt men dat in vakjargon. Vroeger was enkel dom-links vatbaar voor dat soort zaken maar Poetin, de sluwe vos die het is snapte dat dom-rechts veel meer vatbaar is voor het zaaien van angst, woede en haat d.m.v. van agitprop. En het was ook veel goedkoper. M.a.w. de nieuwerwetse neofascisten zoals Baudet zijn de trieste loophondjes voor Poetin. Is best heel knap van Poetin. Eerlijk is eerlijk. Met minimale mogelijkheden haalt hij wereldwijd maximale resultaten. Het enige zielige is dat al zijn fans niet weten dat hij helemaal niet voor jou knokt. Maar ja, dat kan je ze nooit laten zien.
@Beste_Landgenoten | 15-02-22 | 16:25: aan die oefening deden geen 150.00 man mee, voor zover ik weet, want dat zou betekenen dat er daarnaast in Rusland nog een veelvoud daarvan aan de grens gelegerd zouden zijn. Dan kom je ruim over een half miljoen en dan moet je massaal kazernes bijbouwen. Dat zou de VS echt wel gemeld hebben.
Maar wat heeft Poetin ‘gewonnen’? Nou 65 miljoen $ per jaar aan extra olieinkomsten, met gas erbij zeker 100 miljoen $, binnenlands het imago van een leider die pal staat voor het nationaal belang (en de belangen van russischtaligen in het nabije buitenland), die de VS en EU vakkundig een financiële poot uitdraait, kortom: een ‘echte leider’. Daar kunnen wij om lachen of huilen (nieuwe maandlasten voor energie al eens bekeken?), maar zo staan de zaken, hoe vervelend we het ook vinden. De VS en EU hebben geen echt wapen in handen om Rusland aan te pakken: sancties verscherpen werkt niet: het land is grotendeels autarkisch en de relaties met China zijn uitstekend. Swift opzeggen? Prima, men heeft al een concurrerend systeem in de startblokken staan en wie niet betaalt, krijgt geen gas of olie of andere grondstoffen. Russische banken uitsluiten? Prima, dan loopt alles via Chinese banken. Bovendien: er rest altijd nog gewoon een invasie van Oekraïne waarvan Biden al heeft gezegd dat hij niet militair in gaat grijpen. Bovendien leidt dat tot een gigantische paniek in alle westerse nuurstaten en een ineenstorting van de westerse beursen.
Echt, het is vervelend, maar Rusland heeft vrijwel onbeperkte escalatiemogelijkheden, de aanvoerlijnen zijn in hun voordeel, zij bepalen wanneer, waar en hoe er militair wordt opgetreden, hun leger is de afgelopen decennia serieus gemoderniseerd onder andere omdat de VS beperkende verdragen daarover uit arrogantie en domheid opzegden.
Misschien is het beter om op te houden met dat stomme spelletje wie er hier het stoerst is. De sneuvelbereidheid ligt in Europa een stuk lager dan in Rusland en een neutraal Oekraïne is helemaal geen slecht idee, ook voor de inwoners zelf niet. Het land wordt nu letterlijk vermalen in dit conflict en dat verdienen die mensen echt niet.
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 17:10:
Je kan die vluchtelingen natuurlijk ook gewoon niet binnenlaten he, dat is echt een eigen gemaakt probleem.
@Anoniemtje | 15-02-22 | 21:18:
Neuh de Russen sturen ze naar ons. Wil je ze liever doodmaken?
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 23:34:
Als ik jou een pakketje (probeer te geven) geef, hoef je dat toch niet aan te nemen?
Het was gewoon omdat het Russische leger zijn macht tentoon wil spreiden. Niks meer, niks minder. Zelfs de Oekraïne president en Moskou bevestigen dit. Stom van de VS en een deel van de EU, m.n. de Engelsen en natuurlijk, Rutte. Bah, bah.
Ook, iedere oefening heeft naast het oefenen van het uitvoeren van militaire opdrachten natuurlijk ook het doel om de beoogde tegenstander je macht te tonen.
@Spie | 15-02-22 | 15:21:
Ik kan dan niet wachten tot de NAVO gaat "oefenen" met een volledige invasiemacht. Wat laten we eerlijk zijn. De NAVO is veel en veel sterker dan Rusland. Alleen doen we dat niet. Gewoon omdat niemand zin heeft in oorlog met Rusland.
Maar wel heel benieuwd wat Rusland gaat zeggen als we pak 'm beet een kwart miljoen soldaten in Oekraine zetten. Of de Baltische staten. Of Polen. Of Slowakije.
Wat denk jij?
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 15:24:
Daarom, wat maak je je druk.
Wil je zo graag rottigheid? of wat?
Met die wetenschap laat lekker gaan, maar geloof die kleine rus nou maar. Oekraine bij de NATO dan gestrekt been van de Beer erin en artikel 5, zeg maar dag met je handje naar je weekend biertje.
@enra | 15-02-22 | 15:41:
Ik vind Boris Johnson een lul met vingers. Macron een sluwe vos. Biden een zak hooi. En ga maar door.
Maar Poetin doet waar hij denkt mee weg te kunnen komen. Kijk maar niet raar op als je straks geen internet meer hebt en onze satellieten uit de ruimte worden geschoten door de Russen. Poetin is niet jouw vriend. Hij stuurt Syriers jouw kant op. Hij knijpt je gas af. Hij dreigt met oorlog. Hij gaat straks als het kan eventjes 10 miljoen Oekrainers naar jouw kant sturen. Waarom neem je het voor hem op? Waarom ben je tegen ons?
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 15:24: De navo heeft de afgelopen alleen maar bezuinigd op de militaire uitgaven en de troepenmacht heel sterk teruggebracht. Duitsland is bijv. niet eens in staat om een divisie in het veld te brengen. Het is dus een illusie en de EU heeft, net zo min als de VS, absoluut niet het geld om de benodigde investeringen op te brengen: wij en de VS hebben werkelijk gigantische tekorten op de begroting en de staatsschuld van beide is huiveringwekkend groot. Dat merken we nu in de sterk toenemende inflatie. Rusland heeft daar volstrekt geen last van: voortdurende overschotten op de begroting, 15% staatsschuld, maar dat gecompenseerd door een veelvoud van dat bedrag aan goud en die goudvoorraad groeit jaarlijks. Bovendien heeft Rusland ook in technisch opzicht niet stilgezeten: de rakettechnologie ligt minstens 10 jaar vóór op de VS, die er nog niet eens in geslaagd zijn om een hypersonische raket met succes te lanceren.
Dus misschien is het beter om op te houden met wedstrijdes vérpissen: Rusland is niet uit op wereldhegemonie, die communistische idiotie hebben ze afgeleerd maar wil alleen met rust gelaten worden. Daarvoor is het voldoende als iedereen Oekraïne als neutrale staat accepteert en garandeert. De Krim zijn ze kwijt, dat is een nationale tragedie, net als het verlies van België, maar is niets meer aan te doen en de manier waarop dat schierieland destijds aan Oekraïne werd toeg3voegd verdiende toen ook al geen schoolheidsprijs, want de bewoners werd toen niets gevraagd. Nu hebben die zich wel uit kunnen spreken en het oordeel was duidelijk. Mocht men daaraan twijfelen, dan kan men eventueel aan Rusland voorstellen om een nieuw referendum onder internationaal toezicht te houden onder de mensen die er in 2014 woonden. Ik denk dat Poetin er wel mee akkoord gaat, omdat het een definitieve oolossing mogelijk maakt en hij ook wel weet dat de uitkomst een duidelijke keuze voor overgang naar Rusland oplevert.
@Spie | 15-02-22 | 15:53:
Rusland kan niet eens een smartphone of een chip produceren. Zitten nog steeds met allemaal verouderde meuk. Hebben niets aan de wereld te bieden. Zelfs India ziet maar af van hun nieuwe super tanks en super jets omdat ze allemaal meuk blijken te zijn. Ze kopen van de Fransen. En dat is ook niet echt het allerbeste spul.
Maar het allerergste van jouw hele betoog is eigenlijk dit: "Rusland is niet uit op wereldhegemonie, die communistische idiotie hebben ze afgeleerd maar wil alleen met rust gelaten worden."
Waarom schoppen ze dan in hemelsnaam continu herrie? Wij willen alleen maar gas en olie van ze kopen, wat mineralen en ander spul. Maar toch. Toch willen ze constant buurlanden binnenvallen en bezetten? Schoppen ze miljoenen vluchtelingen met OPZET naar onze landen en dreigen ze ons met hun duizenden kernwapens?
Waarom doen ze dat dan? Snap je zelf niet hoe potsierlijk jouw beweringen zijn?
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 16:07: Ik denk dat dat eerder een bewuste keus is om chips niet in Rusland te produceren. China en Taiwan kunnen dat gewoon beter en tegen lagere kosten. De EU is daar ook achter gekomen: pogingen om chipsfabrieken, zonnepanelen enz. in de EU te produceren zijn allemaal kostbare mislukkingen gebleken. Wat wel lukt, is het maken van de machines om die chips te bakken, maar dat is kenniswerk en geen massaproductie. Overigens denk ik dat Rusland de militaire onderdelen, incl. chips ervoor, wel degelijk zelf ontwerpt en maakt, maar dan speelt de prijs minder een rol. Die hypersonische raketten doen het echt niet zonder chips en daar zit veel microtechnologie in. Je moet de tegenpartij niet onderschatten en het beeld dat het primitieve barbaren zijn streelt weliwaar je eigen superioriteitscomplex, maar biedt in het echte leven weinig voordeel.
Rusland schopt niet overal continu herrie, althans niet zonder reden. Probeer het eens van hun kant te bekijken: je ziet een militaire macht steeds dichter bij jouw grenzen komen, beloofde afspraken (geen millimeter verder oostwaarts!) worden geschonden met weinig overtuigende argumentatie (het was alleen mondeling toegezegd dus we hoeven ons er niet aan te houden) een brute staatsgreep in een buurland (fuck the EU), plaatsing van offensieve raketten met een mogelijkheid die met nuceaire koppen te laden in Roemenië en Polen, een poging tot omverwerping in Belarus en onlangs in Kazachstan. Ergens is het dan voor Rusland ook een keer klaar. Al vanaf 2008 (!) heeft Rusland geprotesteerd en gewaarschuwd dat het westen, de VS, hun telkens bedreigt en schoffeert en nu is dan eindelijk de maat vol. Ik heb daar wel enig begrip voor. We moeten ophouden jet die onzin. Een neutraal Oekraïne volstaat.
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 16:07: Nederland maakt ook geen smartphones. Dat doen ze in de VS, Taiwan, Japan, Zuid-Korea en China. Misschien bepaalde componenten in Maleisie. Wat chips betreft wordt misschien 3 tot 4% in Europa gemaakt.
@Spie | 15-02-22 | 16:31:
Het is ergens schattig. Er zijn helemaal geen afspraken voor "geen millimeter naar het oosten". Er is wel het Boedapest Memorandum. Dat heb je nog steeds niet gelezen.
Daarnaast wil helemaal niemand ruzie met Rusland. Zeker niet de Duitsers. We willen gas en olie kopen.
Maar Rusland loopt altijd maar meer herrie te schoppen. Onze communicatie kabels nabij Ierland te onderzoeken. De kabel naar Spitzbergen vernielen. Satellieten uit de lucht te schieten. Niet alleen de eigen bevolking en oppositie te onderdrukken maar ook in buurlanden.
Heb jij door dat jij onder Poetin een laafje zou zijn of zou zijn verdwenen?
Dat is ondenkbaar in Nederland.
@drs. Levi Samsonov | 15-02-22 | 16:36:
ASML is kampioen chipmachines maken. En we hebben al weer een bedrijfje hier, mag je zelf uitzoeken, die chips maakt die niet werken op electronen maar op licht.
Wist je niet he?
Vlad: Oekraïne bedreigen, als het je ding is, ga je gang. Maar dat je nog geen elektrische tanks rijdt, dat maakt mij pas echt pislink. Tijd voor sancties! Jessias
Ergens gelezen:
Biden kan brullen als de Rus had aangevallen "zie je wel , had ik toch gezegd"
Als die niet aanvalt dan is het van "komt door ons we hebben ze de dunne door de broek gejaagd"
Voorlopig is er niks veranderd, de Oekraïne zal vreselijk veel geld nodig hebben en de Yank geeft maar wat graag garanties af, ze vertellen er niet bij wat het de bevolking gaat kosten.
Maar discussie is er, NATO of geen NATO.....
Ik brul maar wat is alles wat je hier zegt.
De NAVO accepteert geen nieuwe leden zonder dat ze een Membership Action Plan hebben voltooid en het accepteert helemaal geen nieuwe leden die in een conflictzone zitten. Omdat dan namelijk direct artikel 5 in actie komt en er werkelijk niemand wil knokken tegen de Russen.
Als Oekraïne echt lid wil worden van de NAVO en/of de EU dan zal het eigenlijk eerst de Krim en Donbas moeten opgeven en aan Rusland geven. Dat gaan ze niet doen, voorlopig niet.
Voor de duidelijkheid. Oekraine heeft in 2008 een MAP aangevraagd en het in 2010 op de planken gelegd.
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 15:17: Klinkt logisch.
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 15:17: Nou dan is het heel simpel: geen enkele Oekraïense politicus kan zich permitteren om afstand te doen van de Krim en dus kan de Navo aangeven dat het land nooit lid worden. Bovendien is in het verdrag van Astana afgesproken dat een toegenomen veiligheid van de ene partij nooit een afname van de veiligheid van een andere partij mag betekenen en dat betekent dat het land nooit lid van de navo kan worden.
Dat even schriftelijk vastleggen en iedereen garandeerd de neutraliteit van het land en vervolgens kunnen ze aan de slag met het oplossen van de problemen in Donetsk. Iedereen wint en het Oekraïense volk nog het meest.
@Spie | 15-02-22 | 15:32:
Haha. Sorry hoor. De NAVO zal nooit zeggen dat Oekraïne nooit lid mag worden. Schattig dat je hopeloos probeert je gelijk te halen de NAVO blijft gewoon openstaan voor een mogelijk lidmaatschap van elk land dat lid wil worden. Zelfs Rusland. Of je loopt hier gewoon te liegen. Of je weet gewoon eerlijk niet hoe het wel werkt. Kan beiden. Maar denk maar niet dat "we" gaan buigen voor Russische dramatiek. Ik kan je er wel meer over vertellen maar iets zegt me dat de werkelijkheid niet jouw doel is.
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 15:40: nee hoor, gewoon aangeven dat je het een leuk idee vindt en dat ze zodra ze het territoriale dispuut jet Rusland hebben opgelost weer een aanvraag in kunnen dienen. En we gaan over tot de orde van de dag. Volgende zaak!
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 15:40: Nee, ik meen het echt heel serieus: stel dat Cuba graag een militair verdrag met Rusland zou willen sluiten, dan moet dat dus kunnen en dan zou Rusland het r3cht hebben om allerlei troepen, raketten, landingsvaartuigen en ander materieel kunnen plaatsen? Dab zou de VS dat zomaar moeten accepteren? Dat doen ze echt niet en dat hebben de VS onlangs al heel duidelijk aangegeven. De toegenomen veiligheid van Cuba en/of Rusland zou dan nadrukkelijk ten koste van de veiligheid van de VS gaan en dat is voor de VS echt volstrekt onaanvaardbaar. Daar bestaat geen enkele twijfel over. In feite is dat dezelfde situatie als in Oekraïne. Dus: gewoon de neutraliteit ervan garanderen en dat volstaat. Bovendien bespaart dat Oekraïne enorm veel militaire onkosten. Dat geld kunnen ze veel nuttiger in de ontwikkeling van hun land stoppen.
@Spie | 15-02-22 | 16:44:
Cuba wilde toen al niets met Rusland te maken hebben. Je hele argument is onzin.
Heej.... hier bij Hellimond Centraal staan van die hele mooie Rusische tanks met sympathieke Russen, keilachen die gasten. Willen wodka en borsjt met me eten. Zijn op zoek naar beren voor op de barbecue... Willen met de tanks op berenjacht.
Hartstikke gaaf zeide de gek. Maar je moet eerst een vergunning bij de gemeente aanvragen.
Moesten ze heel hard lachen....
Tja wij hebben net als de oekraine een anderstalig oostelijk aanhangsel
Rond de grens van Oekraïne heeft Rusland altijd al 80K legereenheden staan, dus een oefening met 150K is dan vrij normaal.
Alleen Biden raakt dan in paniek omdat Rusland schijnbaar geen oefening mag houden.
Minister van Defensie Sjojgoe heeft gisteren ook gezegd dat de oefening afloopt.
Wij oefenen ook wel eens. Voor defensieve acties. Met zo'n 10,000 soldaten. Jij vindt het helemaal normaal dat de Russen oefenen met offensieve acties met zo'n 130-150,000 soldaten en duizenden tanks en pantserwagens en landingsvoertuigen en vliegtuigen en veldhospitalen en helikopters enzovoort. Totaal normaal joh. Je haalt ook gewoon voor een oefening helemaal je boten en tanks uit Vladivostok en de Baltische zee. Is allemaal normaal joh.
@P-unit | 15-02-22 | 14:11:
"Minister van Defensie Sjojgoe heeft gisteren ook gezegd dat de oefening afloopt."
Ja dat geloof ik ook wel. Nu kijken of ze rap weer naar het oosten vertrekken of ze gewoon klaar zijn voor oorlog.
Macron 6 uur aan de babbel met zn staart tussen de benen aangezien al het Franse materieel voor 75 procent in Afrika staat.
@P-unit Nou dat smokkelen is veel gedaan vooral door de USA en GB die af en aan vlogen met vrachttoestellen, naar Kiev in de Oekraïne.
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 14:14: Dat is inderdaad een echte oefening.
@GrandMechantLoup Rusland heeft ook een wat groter leger ~1 miljoen actieve legereenheden, dus zijn de oefeningen ook veel groter.
@Jee-Dee | 15-02-22 | 14:30:
Het droevige is eigenlijk dat sommige mensen Poetin zien als een soort van Peetvader voor het blanke ras. Dat hij ze komt redden van al die ellendige "liberale" en "socialistische" enge dingen.
Poetin is een Russische nationalist. Hij is eigenlijk gewoon een soort van nazi. Hij heeft nog meer een hekel aan die "westerse" sukkels die nuttige idioten voor hem zijn dan aan mensen zoals ik. Ik heb in zijn ogen tenminste nog eer en trots en ballen. Die kruipertjes zoals een Baudet vind hij nog veel walgelijker.
@2_amazing | 15-02-22 | 14:30:
Poetin heeft ~3 miljoen reservisten, het grootste atoomwapens arsenaal ter wereld. De meeste tanks. Meer Stalinorgels dan wij willen weten enzovoort.
Maar alleen Amerika heeft al meer dan 1 miljoen soldaten, professionals, geen Dedovsjtsjina dienstplichtigen en ander ongemotiveerd volk. Tel daarbij de Fransen, Britten, Polen, etc. op en je komt met een leger aanzetten waar de Russen niet bestand zijn. Maar we doen het niet. We sturen wat vliegtuigjes en wat militairen. Dit onderwijl Poetin dreigt om onze grootste steden in as te leggen. En dat vinden sommige mensen hartstikke tof.
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 14:45: "dreigt" Wanneer, waar?
Ja want de Russen staan erom bekend dat ze al vaker landverovertje hebben gespeeld.
Engeland en Frankrijk hadden de meeste kolonies en Amerika heeft zelfs het hele land gejat van de oorspronkelijke bewoners die nu fijn aan hun drugs en alcoholverslaving mogen werken in de reservaten.
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 14:41: Denk niet dat de boodschap echt overkomt .. Teveel leken in de tegels, die reaguren op Emo basis (En woede, indien woordjes verschijnen die de eigen mening weleens onderuit konden halen - Terwijl men tegelijkertijd niet goed doorgrond hoe onze geautomatiseerde samenleving van vandaag de dag, in elkaar steekt) i.p.v. kennis, feiten, etc. en hiermee ook kennis van experts in de wind slaan.
Eigenlijk is dit hetzelfde wat er gebeurd m.b.t. de Corona discussie - Politici worden het vanzelf een keer zat (Experts en politici maken ook wel eens fouten, zeker).
@NLgaatnaardeklote | 15-02-22 | 14:53:
Zielig dat je dat niet weet.
youtu.be/RJXwLzII278
De clip kapt korter af. Maar daarna zegt hij dat Rusland ongeveer 6 minuten nodig heeft om Parijs in as te leggen.
Die kan je zelf opzoeken.
@strawdog | 15-02-22 | 14:56:
Rusland is 1 grote kolonie. Het koloniseert zelfs nu nog 180 volkeren van allerlei soorten rassen. En het wil ook nog eens de Baltische staten, Oekraïne, Polen, Hongarije, Slowakije, Tsjechië, Moldavië, Roemenië, Bulgarije en het liefst Duitsland terug. En nu ze toch bezig zijn hun "zonder meester" staten terug te veroveren willen ze eigenlijk wel Groot-Rusland tot aan Lissabon. Of verder...
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 14:14:
Deden we hier ook, heb nog meegedaan met RED LION, jaren 80.
Eens in de vijf jaar was dat.
En ja beetje overdrijven om aandacht te krijgen niks mee.
Nu hopen dat Biden niet nog even voordat de kans vertrokken is een falsflag organiseert
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 14:58: Hier kun je het zelf even in het juiste context plaatsen.
m.nieuwsblad.be/cnt/dmf20211221_95459...
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 14:45:
Gaat om lidmaatschap NATO, zolang dat niet geen stofwolken boven de prachtige steden van Europa. Dramaqueen
@Nederlandop1 | 15-02-22 | 14:57:
Lees dit boek!
www.bol.com/nl/nl/p/the-death-of-expe...
Het is zo belangrijk dat we snappen dat we zelfmoord plegen door experts te negeren en politici iets is wat iedereen denkt te kunnen.
@enra | 15-02-22 | 15:04:
Gaat helemaal niet om de NAVO. Het gaat om het tanende heerschap van Poetin en of de Russen hem straks lynchen. Poetin is niet bang voor de NAVO. Hij is bang voor de Russen.
@enra | 15-02-22 | 15:03:
Dat was toen.
Inmiddels willen we Rusland het liefst in de EU, als ze hun zaakjes op orde kunnen krijgen en eigenlijk de NAVO. Want dat zal ons allen heel veel gelukkiger maken. 1 probleempje. Poetin wil dat niet. Die wil liever zijn keizerrijk uitbreiden en de grote nieuwe Tsaar zijn.
@strawdog | 15-02-22 | 15:03:
Wat heeft Rusland ooit voor jou gedaan?
Ik ben geen fan van de Amerikanen, ik vind Biden maar een zak hooi. Maar denk je echt, weet je echt zeker dat jij niet al jaren slinks bespeelt wordt door de Russen? Ze zijn daar namelijk heel goed in. Vroeger lag hun focus op communisten, maar nu, nu hebben ze een heel nieuw doelwit wat heel buigzaam is voor agitprop. Dat zou jij zomaar kunnen zijn. Ik kan je wel wat testvragen stellen als je wilt.
@NLgaatnaardeklote | 15-02-22 | 15:04:
Je vraagt je nimmer af waarom ik zoveel details ken en weet. En je denkt dat ik zo'n stukje niet gelezen heb. Waarom is dat toch?
Ik krijg toch sterk de indruk dat Poetin zich totaal niet druk maakt om de Europese en Amerikaanse hysterie en opgeklopte verontwaardiging van fop wereldlijders die op papier al met een wereldoorlog bezig zijn. Poetin en de rest van de wereld heeft nu gezien dat die EU totaal geen eenheid is. en problemen nooit weet op te lossen niet met de vluchtelingen crisis, niet met de corona ( crisis) en nu weer met de Oekraïne( crisis)
Ik zal je maar niet verklappen dat Poetin hele steden kapot heeft geschoten zodat Syriers massaal gevlucht zijn en dat hij actief vluchtelingen onze kant opstuurt omdat dit ook zo'n leuk wapen voor hem is naast gas. Ironisch genoeg zijn de (met name) extreemrechtse sympathisanten van Poetin er helemaal van overtuigd dat hij "onze" laatste redding is. Dit terwijl hij hoogstpersoonlijk zorgt voor vluchtelingenstromen. Is ook een fijne bijkomstigheid voor hem als er miljoenen Oekraïners vluchten naar de EU. En jij maar juichen. Ik vind daar iets van.
Meesterlijk gespeeld van Joe! Veel media-aandacht gecreëerd met alle informatie over de russische troepenopbouw vrijgegeven, incl. mogelijk aanvals-datum. Steeds de druk verder opvoeren alsof poetin de beslissende penalty in een vol stadium moet nemen en vervolgens afdruipt.
Het enige wat Putin hoefde te doen om het hele zogenaamd vrije westen te kakken te zetten heeft ie nu dus gedaan.
@The-Paul | 15-02-22 | 14:08:
Ja zichzelf te kakken gezet door lafjes af te druipen...
@panthoseen | 15-02-22 | 14:24:
Ik ben daar helemaal niet zeker van. De regel met Poetin is "hij doet waar hij denkt mee weg te kunnen komen".
@The-Paul | 15-02-22 | 14:08:
Denk dat het voor velen tijd is om daad bij woord te voegen en gewoon het dictatoriale en vreselijk onvrije onderdrukkende westen te ontvluchten en naar het vrije Rusland te gaan. Zat plek daar en buiten dat alles is zo goed geregeld daar. Okay, de bevolking verouderd. Mannen worden doorgaans niet ouder dan 60 want zwaar verslaafd aan de drank. Vrouwen moeten hun karige pensioentje aanvullen met statiegeld flesjes maar dat alles... Hier is het zo slecht. Ik zou snel gaan. Het kan nu voor minder dan 300 euro.
www.klm.nl/en/search/open-dates?pax=1...
Gelukkig rijden wij hier allemaal netjes 80 overdag.
Dan kunnen ze die tanks lekker nutteloos blijven verplaatsen
Het is zeer druk met militaire vliegtuigen (vooral Amerikaanse), het lijkt wel een luchtoorlog boven Europa.
zie
globe.adsbexchange.com/ rechtsboven op die U klikken (only show U2 and military planes)
De Jake12 draait alweer zijn rondjes.
@Beste_Landgenoten | 15-02-22 | 14:02:
Die zal geen grensoverschrijdend gedrag gaan tonen, want dat is het mayday mayday.
En ze kunnen niet eens vertellen wat er met MH17 is gebeurt......
Echt dat zegt voldoende het hele proces is een farce.
Maskyrovka, anyone?
Takkiya!
Het grappigst vond ik de CNN-analyse gisteren: "Poetin wordt gekker en gekker, en heeft geen enkel respect voor grenzen!"
Ehm, Syrie, Irak, Libie... hoevaak heeft de VS niet een soeverein land aangevallen?
3 opties:
- Amerikaanse intelligence agencies lekken doelbewust onzin (waarschijnlijk)
- Amerikaanse intelligence agencies zijn succesvol om de tuin geleid (kan...)
- Russen zijn geschrokken van de internationale reactie (onwaarschijnlijk)
In elk geval heeft CNN alvast de balans opgemaakt. Een grote overwinning voor Joe Biden en de democratie!
Volgende zet in dit 3D chess game. De Russische Doema heeft vandaag ingestemd met de ratificatie van de LDR en DPR als onafhankelijke staten. Dit komt neer op een eenzijdige opzegging van de Minsk akkoorden door Rusland. Ofwel, de vanuit Rusland gesanctioneerde afscheiding van deze regio's van Oekraïne.
Komt Oekraïne hiertegen openlijk in verzet, wat feitelijk begrijpelijk zou zijn, dan zou Rusland daarin een excuus kunnen zien deze onafhankelijkheid alsnog kracht te kunnen bijzetten door militaire bescherming (kuch kuch) te kunnen bieden aan deze afvallige provincies. Ofwel, dan rijden de Russische tanks daar mogelijk toch nog naar binnen deze week..
Goede analyse.
Ik denk het ook.
Gratis gesigneerde dickpic is onderweg, geen dank.
To be fair: in de Minsk-akkoorden staat ook dat Oekraine in feite (deels) moet federaliseren, zodat bepaalde of alle regio's meer zelfbeschikkingsrecht krijgen. Oekraine weigert deze bepaling uit te voeren omdat ze het bij nader inzien niet ziet zitten.
Is beetje flauw natuurlijk. Al zou Oekraïne willen federaliseren, het is onmogelijk zo lang de Russen de dienst uitmaken in die provincies. Kip en ei.
It's all smoke and mirrors.
Lekker man, case closed. Over tot de orde van de dag.
Russisch nieuws is nog ongeloofwaardiger dan Amerikaans nieuws, dus wie moet ik nou geloven?
Take your pick.
www.the-sun.com/news/4687779/putin-ru...
www.rt.com/russia/549404-russian-tank...
Pak de Islamiet, aljazeera.
Over dit onderwerp behoorlijk neutraal
Mooi, Biden krijgt dan de Nobelprijs voor de vrede. Omdat hij geen kernoorlog is begonnen. En de linkse applausmachine klapt haar handen kapot.
Zo verwacht ik wel dat ze het gaan draaien, zag dit al tijden aankomen. Dems doen het slecht, de midterms komen eraan dus weer even wat oorlogspraat om vervolgens natuurlijk met de eer te strijken over een oorlog voorkomen wat er sowieso nooit was gekomen. Het hersenloze oogklepvolk trapt er toch weer met ogen open in.
@whitechocolateface,
Sterker nog,ze krijgen allemaal een stijfje.
En daar maken ze een foto van.
De meeste democratische presidenten starten toch wel een oorlog, om falen in eigen land te verbloemen.
Dan heeft hij al wel er meer voor gedaan dan Obama. Die heeft er namelijk werkelijk helemaal niets voor gedaan.
De president van Oekraïne, Volodomir Zelensky, heeft 16 mei gebombardeerd tot 'Dag van de Eenheid' waarbij iedereen vanaf 10 uur 's morgens verplicht moet vlaggen met de Geel Blauwe Oekraïnese vlag. Dit doet terugdenken aan de goeie ouwe Sovjet Unie, waar verplicht vlagvertoon ook schering en inslag was. Ben benieuwd of de president's orders opgevolgd worden, of dat dit een Trudeautje zal blijken te zijn geweest.
Weet het even niet meer hoor kan mn Russische vriendin nog steeds de liefde van mn leven zijn of was het toch een goede keuze om gisteren haar spullen uit het raam te gooien
Ik zeg houd nog even oefeningen in haar grensgebied en trek je dan terug.
Ik weet niet hoor maar Biden heeft weinig hoeven doen behalve "nee" zeggen tegen alle Russische eisen. Minimale kosten, maximaal resultaat toch?
FD meldt dat de gasprijs 5,2% lager is, dankzij de terugtrekking van 'Enkele Russische troepen nabij de Oekraïense grens'. Wanneer de beurzen metterdaad zo skitty reageren op elke scheet uit de uitlaat van een Russische tank, dan is de les snel geleerd: ga maandelijks op oefening, want zo betaalt een staand leger zichzelf.
Bij een beetje moderne oorlog doen manschappen en tanks niet meer mee waar het niet gaat om bezetting.
Buiten dat, als ik TT mag geloven blijven die Amerikanen maar olie op het vuur gooien maar dat zijn dadelijk dan ook de grootste verliezers als blijkt dat we hun gas toch niet nodig hebben.
Welke olie ? Waar ? Welk "vuur" ?
Wat de VS in werkelijkheid aan het doen zijn, is de Oost flank van Navo landen versterken. Kleine legereenheden en ambassade personeel werden uit voorzorg juist bewust teruggetrokken, zo ver mogelijk van Kiev vandaan. Aanvullend betroffen deze verplaatsingen een reactie - Geen initiatief. Wat ook niet wil zeggen dat Mumblin' Joe een geweldige President is. Subjectiviteit echter, heeft niet echt een plaats in deze. De Amerikaanse wapenindustrie is in Europa niet de baas .. Wij zijn de baas.
@Nederlandop1 | 15-02-22 | 14:01: Je kunt er van alles bij halen of je leest TT pagina 125 even.
@Nederlandop1 | 15-02-22 | 14:30: Nee NPO nickname, ik schreef toch duidelijk "als ik TT mag geloven".
tussentijdse lessons learned voor de Clingendael en Lockheed Martin slagorde analisten: Rusland is nog steeds in staat om 150.000 troepen te organiseren tegen 15.000 Nato en proxy Oekraine 300.000. Volgens attrition statistiek is dit dan 150:15 kill Nato ratio met Oekraine 15:32 ratio. Westers materieel is dan hypermodern, Russisch materieel kan dan meer tegen een stootje en primitieve omstandigheden. Wordt er een EMP afgevuurd, eov of cyberwarfare toegepast is dat voer voor later
Lijkt me tactisch gezien slim van de VS: het geeft exact op deze manier Rusland een excuus om zonder gezichtsverlies terug te trekken, ipv binnenvallen (voor zover ze dat van plan waren).
Koppen in de Telebelg: "Zo kan Poetin deze week Oekraïne binnenvallen" "Wantrouwen over 'terugtrekking' Russische troepen". Desinformeren, daarbij kan ('kan' - koekje van eigen deeg) deze krant bogen op een lange staat van dienst.
@Wattman | 15-02-22 | 13:03:
Deze (voorlopige) uitkomst biedt voor ieder wat wils: De Poetin-fans kunnen zeggen: Westerse hysterie, de anderen kunnen zeggen: Kijk, eensgezindheid heeft gewerkt. Dat zou het mooie zijn aan deze oplossing, iedereen blij.
@Beste_Landgenoten | 15-02-22 | 13:11:
Niemand wil oorlog, toch ?
@Wattman | 15-02-22 | 14:10:
Ik hoop van niet. Dus als beide zijden hierin een overwinning zien, feest.
Hmm verdomme, hadden we eindelijk die splinternieuwe (en peperdure) F35-toestellen kunnen inzetten. Maar wie weet, misschien bedenkt Poetin zich nog en kan de private westerse technologie zich alsnog bewijzen tegenover de logge Russiche staatsbedrijven...
Eén simpele cloud-bom en die dingen flikkeren uit de lucht. Faalproject.
Deze "war games" zijn nog lang niet voorbij. Wat als al die cavalerie op de minstens 6 landingsvaartuigen op de Zwarte Zee worden gezet en vervolgens koers zetten naar de Bosporus? En dan de vraag of Erdogan ook een Orbannetje gaat doen.
Wat ik u brom: zo fout als Vladimir Poetin is, hij steekt nou juist met dit soort spelletjes kop en schouders boven zijn corrupte ambtsgenoten in het Westen uit. Nogmaals, zonder welke vorm van bewondering dan ook.
Wat de koers van LockheedMartin betreft: die afgeketste deal met Aerojet. Zouden ze in Washington dan eindelijk een beetje wakker worden, laat staan ietsje minder corrupt?
Inderdaad Putin is beter in schaken dan Ome Joe
Vraag het me echt af, of Poetin dit zo ontzettend slim aanpakt. Schaker dit en dat maar wat wint hij dan precies? Hij is een tijdje in het centrum van de aandacht, hij staat weer op de kaart maar heeft ie vrienden gemaakt? Ik denk het niet. De NAVO blijkt een succesvolle formule, ook nu weer en zelfs Finland en Zweden hebben belangstelling. Oekraine houdt keihard vol dat het NAVO-lid wil worden.
Waar zit dan de winst precies?
Ik denk: Poetin heeft gegokt, maar niks gewonnen.
Voorlopig dan.
Maar ben je dan fout, wanneer je voor de belangen van het land, waar je wieg heeft gestaan, op komt? En zeker: Eigen belang speelt bij Putin ook een grote rol, maar bij welke leider niet?
Hier in Nederland hebben wij ook leiders die eigen belangen dienen, en dat is dan nog geen eens in het belang van Nederland of het Nederlandse volk zelf maar voor vreemden in Brussel.
@Beste_Landgenoten | 15-02-22 | 13:08: De NAVO was ooit de tegenhanger van het Warschaupact, maar is nu op Rusland na datzelfde Warschaupact min of meer. Wat @Eeuwigopvakantie terecht opmerkt: de roebels stromen bij de huidige termijnmarkten als nooit tevoren binnen. En dan moet Nordstream 2 nog open.
Ondertussen is er de dollar: die is slechts federal default van de ondergang verwijderd. Maar ook die profiteert volop van de energieprijzen. De euro is ook maar twee sterfhuizen van een deconfiture verwijderd en is de munteenheid van een "land" zonder leger, om van de democratische legitimiteit van de EU nog maar te zwijgen.
En Xi Jinping maar minzaam glimlachen. De NAVO was nooit een succes in het voormalige Oostblok (Hongarije, Tsjecho-Slowakije en Joegoslavië) en heeft vooral geprofiteerd aan de intrinsieke zwakte van het communisme.
En kijk dan eens goed naar de ontwikkelingen in onze democratische rechtsstaten en het ogenschijnlijke streefmodel van al die staatslieden van tegenwoordig.
Vladimir Poetin, en Xi Jinping, houden het Westen een spiegel voor. En dat is niet bepaald een lachspiegel. Terzijde: demografisch hebben Rusland en China een letterlijk levensgroot probleem. China bovendien ook nog eens ecologisch, net als trouwens de VS.
Waarbij de VS het demografische probleem hebben dat daar relatief steeds meer kinderen in bittere armoede geboren worden. Dan is de Atlantische Oceaan best wel groot als je je toevlucht tot Europa zou willen zoeken.
@BadPatNL | 15-02-22 | 13:11: Nee en ja. Maar hij is het tegenovergestelde van een democraat en het geloof in democratie wens ik op persoonlijke titel niet op te geven. Hoe gemankeerd ook in de praktijk op dit moment.
@Hetkanverkeren | 15-02-22 | 13:36: Ik heb een collega die van geboorte Grieks is, die vertelde me dat zelfs in de Griekse oudheid Plato en Aristoteles tegen een democratie waren omdat het de tirannie van de meerderheid zou kunnen gaan betekenen.
In de praktijk hebben we ondertussen genoeg voorbeelden dat dit niet zomaar "gelul in de ruimte" is gebleken.
En ja, ik sta ook zeker meer aan de kant van democratie, want in beginsel klinkt en voelt het beter, en ik zou niet zomaar even kunnen bedenken waar het voor in te ruilen.
In de praktijk hebben we in Nederland nu het "kartel", wat met ongeveer een 5.500.000 stemmen, de rest van de inwoners dicteert hoe te leven en zelfs het denken en wat we moeten voelen probeert te beïnvloeden. (Ja, een FvD uitspraak, geen fan.)
Het maakt mij ondertussen echt niet meer uit wat er voor nieuws van uit Den Haag komt, ik geloof het bij voorbaat niet meer, wat nu?
@BadPatNL | 15-02-22 | 15:34: Zero Base Democratie: alles wat niet over de Staat gaat (*) is bij voorbaat ideologisch gezwatel. Tot zo ver de filosofen en graag meer pragmatisme.
Hier kan ik zelf als niet gymnasiast niet over uit. Die klassieke dialogen en al die prachtige wijsheid. En dan gaat het via de faculteit Rechtsgeleerdheid te Leiden ineens over architectuur?
(*) Die idee, dat het een vanzelfsprekend iets is. Zo heb ik het langs populaire weg nooit gelezen. Maar ook nooit als referendum. Meer als ook maar het zoveelste ambacht.
Maar dan echt moeilijk.
Die Van Baalen is verstandig, die neemt de telefoon niet meer op.
Met al die drones die Oekraine pas gekocht heeft, hebben ze ook weinig aan tanks.
Doet me denken aan de acties van Farmers Defense Force. Nee hoor Rob Jetten, we bieden je alleen thuis een bloemetje aan, totaal onschuldig verder. Met de vriendelijke groeten van de FDF. Hoezo intimidatie? Allemaal hysterie.
Nou ja, als je je als politicus onbereikbaar en onaanspreekbaar maakt dan moet je niet raar opkijken als de mensen naar je toe komen.
Op aangeven van @MickeyGouda heb ik zondag twee bekers Perzik-Maracuja Roomyoghurt gekocht. In de bonus bij AH voor maar €1,95.
De ene heb ik naar Biden gestuurd, de ander naar Putin. Krijgsheren met ronde Almhof-buikjes zijn vredelievende wezens was de gedachte.
Zo zie je: voor minder dan € 2 is de wereldvrede nu hersteld! Geen dank, graag gedaan...
Zie je wel, wij, de EU, hebben de russen tot aftocht vernederd.
Boksers doen ook vaak een stap achteruit, om vervolgens met een rechtse directe te komen.
We zitten pas in ronde 8 vd wedstrijd.
En deze duurt 15 rondes.
Reculer pour mieux sauter?
@van Oeffelen | 15-02-22 | 12:42:
Zou goed kunnen.
"Russische tanks trekken zich terug van Oekraïense grens"
Precies hetzelfde gebeurde ook net voor de inval in Tsjecho-Slowakije 1968.
Gaan ze dan een aanloopje nemen om morgen de grens over te springen?
De inval in Tsjechoslowakije geschiedde ten tijde van de Sovjet Unie. De tanks die uit de Sovjet Unie kwamen, waren grotendeels bemand door Oekraïners. U heeft last van een 'Russische tanks'-waan.
Putin heeft wat hij wilde, een beetje spielerij aan de grens met oekraine en de gasprijs en olieprijs zijn zowat verdubbeld. Miljarden extra inkomsten voor Rusland en die worden betaald door het ons in het westen. Wie is dan de morele winnaar?
Rest enkel nog de certificering door Duitsland van de Nordstream2 en de kassa rinkelt nog harder
Enorm gezichtsverlies voor Putin en co.
Kijk over een maand of 6 maar op je gasrekening. Daar zie je dan hoe dat gezichtsverlies financieel gecompenseerd wordt.
Hij weet het voorlopig te verkopen als westerse hysterie, aan het welwillende deel van het publiek maar ik vraag me af of hem dit in de legertop in Rusland in dank wordt afgenomen allemaal. Hoog spel blijkt niet gewerkt te hebben, wat zegt dat over Poetins echte macht?
ben ik niet met je eens. Het zou me ook niet verbazen als ie met duitsland en frankrijk een deal heeft gemaakt dat die de boel veto-en als Oekraine lidmaatschap indient. Hoeft niemand te weten en is beste oplossing voor allemaal
Gezichtsverlies kwam Nikita Chroesjtsjov destijds duur te staan na de Cuba Crisis van 1962.
"Hoog spel blijkt niet gewerkt te hebben, wat zegt dat over Poetins echte macht?"
Zie het lot van Nikita Chroesjtsjov, werd snel van de troon gestoten na de Cuba Crisis van 1962.
@steenkigerrider | 15-02-22 | 12:48:
Dat gaat daar tegenwoordig heel anders. Even verder terug in de tijd. Tegenwoordig staat Tsaar Poetin aan het hoofd.
Denk je nieuwe buren te krijgen, gaat het weer niet door.
ik heb mn cursus Russisch al binnen.
Hebben die scheldkannonades van rutte en wopke, aan Der Vlad toch wat geholpen.
Wat zijn ze toch goed he? Ze kunnen ook echt alles. Zelfs buiten dit gave land.
Ze kunnen alles... zolang er maar een component "geld beloven" bijzit
Jamaar.... Putin was toch de boosdoener?... Ben benieuwd hoe de EU gaat reageren wanneer hij zijn speeltjes in de achtertuin van Moskau parkeert en doodleuk de gaskraan dichtdraait.
Zou zomaar kunnen, dat hij zegt jullie waren stout, ik verkoop mijn gas aan Xi.
Eieren voor zijn geld gekozen. Kansloze klojo is het.
Dan zitten we alsnog in de kau.
@Beste_Landgenoten | 15-02-22 | 12:34: Hoe denk je dat de EU daarop zou reageren? Wordt lastig om de groenpolitiek te kiepen, want dat verdient zo lekker...
@van Oeffelen | 15-02-22 | 12:38: 1 van de 12 rules of life: ga er altijd vanuit dat je tegenover iets weet dat jij niet weet. Niet te snel "kansloos" noemen dus... misschien was het wel een meesterzet.
@Gladiator Fap | 15-02-22 | 12:39:
Was sowieso al niet verstandig, afhankelijk zijn van Russisch gas. Misschien geeft dit een extra aanzet tot duurzame (kern?)energie. Zelfs groene Duitsers kunnen leren, misschien.
@Beste_Landgenoten | 15-02-22 | 12:34:
Echt waar? XI? Poetin kan redelijk schaken op het wereldbord hoor. De infra naar XI ligt er nog niet. Duurt nog wel een aantal jaar.
Leuk voor de bühne maar zonder gas geen inkomsten. De economie van Rusland drijft erop.
In de tussentijd heeft de EU ruim de tijd om alternatieven te installeren. En dan zou Poetin zich afhankelijk maken van XI? Hij kijkt wel uit.
@Beste_Landgenoten | 15-02-22 | 12:48: Ik help het je hopen. Kennissen van ons hebben een verhoging van de maandelijkse gasrekening gekregen van omgerekend 160 euro per maand naar 700 ( ! ) euro per maand. Heb ze gevraagd wat ze gestemd hebben bij de laatste verkiezingen. Antwoord: die Grünen. Mijn repliek: kein mitleid.
@Gladiator Fap | 15-02-22 | 13:05:
Wellicht kunt u die kennissen even vertellen dat je de croissants niet in de huiskamer bakt maar gewoon in de oven.
Prima Putin, jij hebt gewonnen.
Nu graag rustig verder gaan met het terugtrekken van je (aanvals)legers uit de grensgebieden...
En ga eens aan de slag met je eigen land en bevolking. Hij heeft alle ingrediënten in zijn handen. Ruimte, delfstoffen, slimme mensen. Het kan. Als hij het wil.
@AdvocatusDiaboli | 15-02-22 | 12:28: Zou leuk zijn als ze dat in de EU ook eens deden, ipv een ondemocratische poppenkast van alle politiek/financiele geneugten voorzien op kosten van de belastingbetaler, die daar -behalve de afschaffing van soevereiniteit- bar weinig voor terug ziet.
@AdvocatusDiaboli | 15-02-22 | 12:28:
De russen maken haast geen kindjes. Zoveel tijd heeft Poetin dus niet.
En wat zie ik? allemaal stinkende diesel tanks. Ik dacht dat die dingen inmiddels wel op zonne energie zouden lopen.
Ik zag ook weinig regenboog vlaggen. Er is daar nog veel werk te verrichten.
@Plaktong | 15-02-22 | 12:23: Precies! Zeg dat maar tegen de woke-strijders: in Rusland is véél meer te bereiken voor jullie, begin dáár maar, ipv in het vrije Nederland
Blijkbaar is poetin de wijste in dit conflict.
Kutnavo.
Is de vraag. Poetin begon uit het niets te dreigen en eisen te stellen, dat was je alweer vergeten denk ik. Nu blijkt dat het plannetje niet gewerkt heeft want het westen heeft met een uitmuntende eenheid zijn eisen verworpen. Nu was Poetin weer aan zet en hij durfde een oorlog niet aan. Dus nu maar "westerse hysterie" roepen en je zogenaamd op oefening zijnde soldaten terugroepen.
Poetin heeft straks een ernstig geloofwaardigheidsprobleem op te lossen in zijn legertop denk ik.
@Beste_Landgenoten | 15-02-22 | 12:21:
Het is spel met belangen. Dat kunnen niet alleen geo-politieke zijn. Of militaire. Want spelen alleen wanneer het relevant wordt.
Check Kalingrad eens.
Een klein stukje Rusland (sinds 1945) dat grenst aan NAVO-lid Polen en Litouwen.
Ligt aan de Oostzee tegenover Zweden.
500km verwijderd van Rusland, je moet er Wit-Rusland voor door.
15.100 km2, 1/2 oppervlakte van Nederland, 1 miljoen inwoners (wat een ruimte zullen die hebben).
Estland, Letland en Litouwen zitten in de NAVO. Grenst ook aan Rusland.
Turkije zit in de NAVO. Grenst ook aan Rusland via water.
De Oekraïne is dan wel erg groot en erg dichtbij Rusland.
Wat een vreemd spel is het .
@Beste_Landgenoten | 15-02-22 | 12:21:
Simpele vraag.
Wanneer heeft Putin gedreigd de Ukraine binnen te vallen?
@Beste_Landgenoten | 15-02-22 | 12:21: Ik denk dat je niet overal hebt gekeken als je denkt dat Putin uit het niets dreigt en eisen stelt.
@Beste_Landgenoten | 15-02-22 | 12:21:
Denk je dat dit "conflict" nu is opgelost? Verwacht dat dit nog wel even blijft dooretteren. Zijn honderden alternatieven voor tanks aan de grens.
@Beste_Landgenoten | 15-02-22 | 12:21:
Jah, de aggressieveling trekt zich terug
en het is de schuld van de belaagde?
.
De NAVO tactiek van dit hoog opspelen was wellicht wel prima.
Iedeereen is nu wel boos in woorden.
Maar de troepen trekken zich terug en er is geen schot gelost.
(En nog even afwachten of het ook echt doorzet...)
@Plaktong | 15-02-22 | 12:26:
Poetin heeft gedreigd met "een militair antwoord" als het nodig zou zijn wanneer zijn eisen niet werden opgevolgd en heel slim heeft hij inderdaad nooit gezegd Oekraine te willen aanvallen. Maar iets niet zeggen, maar wel met 150.000 man omsignelen is ook een duidelijk signaal.
Hij heeft dus de uitweg willen openhouden het "maar een oefening" te kunnen noemen als zijn opzetje om de NAVO uit elkaar te spelen zou falen, en dat moment lijkt aangebroken.
En inderdaad, de druk hoog houden is een langdurige optie voor Poetin. Door bijvoorbeeld 50.000 man te blijven houden in de buurt van Donbass bijvoorbeeld. Maar het is eigenlijk nog te vroeg dit spel als voorbij te beschouwen denk ik.
@Beste_Landgenoten | 15-02-22 | 12:21: Bovenop de andere reacties, kan ook zijn dat hem misschien iets is toegezegd, zei het vanuit de NAVO of Oekraïne en mag Rutte nu werken aan een geitenpaadje.
@NLgaatnaardeklote | 15-02-22 | 12:35: Misschien heeft ie wel een inlegvelletje geschreven... wie weet
Een hufter is het. En een lafaard.
@NLgaatnaardeklote | 15-02-22 | 12:35:
Zomaar mogelijk. Dat hem een face-saving optie is geboden. Het lijkt er toch op dat diplomatie heeft gewerkt. Voorlopig dan?
@van Oeffelen | 15-02-22 | 12:38: het is volgens mij een wijs man met veel geduld.
@van Oeffelen | 15-02-22 | 12:38: heb trouwens afgelopen week flink Gazprom, Sberbank, petropavlovsk en Yandex ingeslagen. De kassa rinkelt, tnx Putin.
"de schuld van Guy Verhofstadt en Hans van Baalen?" Volmondig ja! We will not forget.
Zou me niet verbazen als de ruski’s hun gas aan China gaan verkopen… en dan zitten wij komende winter te klappertanden
Wie is de betrouwbaarste handelspartner - die krijgt de deal. Duitsland wil graag betrouwbaarder zijn dan China, en handelt daar nu naar. Maar inderdaad, bouw kernenergie centrales! (Dat kan in sukkelDuitsland niet gezegd worden, omdat het een gedemoniseerd onderwerp is).
@Eeuwig.. Op.. Vakantie | 15-02-22 | 12:26: Volgens mij was heel links Nederland er ook fel op tegen in de jaren '80 en later.
Nou moeten we het doen met die vervuilende windmolens in de zee. Wat een vooruitgang...
En hoe gaan die Ruski's dat daar dan verkopen? Via een virtuele pijpleiding? 5G? Bakfietsen?
Daar zal toch even wat infra voor moeten worden aangelegd. Duurt wel een aantal jaren.
"Minimale inspanning" dit geintje van iets van 120 BTG's vanuit zover als Vladivostok verplaatsen naar de grens kost Poetin al snel zo'n 70 miljard euro. Minimale inspanning. De vraag is eerder: "Waarom haat jij het westen?"
En wat heeft Poetin precies gewonnen met deze maandenlange flauwekul?
@Beste_Landgenoten | 15-02-22 | 12:23: Wat hebben wij gewonnen? Meer betaalbare gas?
@Beste_Landgenoten | 15-02-22 | 12:23:
Gewoon een lolletje omdat het kan. 70 miljard stukslaan. Komen er weer eens wat westerse leiders op bezoek. Gezellig een Vodka erbij. Beetje keuvelen En wellicht eindelijk die Nordstream II eens open.
Gewoon even laten merken dat Rusland ook op de kaart staat.
Heeft de AEX al gereageerd.
De cryto's zijn alweer flink in de lift, denk zelfs dat je de dip al gemist hebt.
Ja
Semi Off-topic; ik zou graag de reacties op die lord Visconte lezen. Helaas weigeren we hier twatter te installeren, dus klettert het, nadat je iets naar beneden scrollt of op reacties wil drukken, een dik zwart scherm in beeld; nope, of je wordt lid, of je hebt pech.
Iemand een idee hoe ik die lord zijn twat/twit/ twoet (weet ik veel) kan doorstruinen zonder een fake/fuck account aan te moeten maken?
Ik gebruik Firefox developer tools om om dat soort overlays en paywalls uit de html broncode te verwijderen, quick and dirty maar niet echt ideaal.
nitter.net
ublock origin. Je kunt dan de schermen die over de website gegooid worden met het pipetje selecteren om te wieberen.
Ik vind dit zo leuk. Ik lees: Putin verwacht voor dit jaar geen strenge winter meer in Europa. :-D
Die jongens van DFN hebben er toch maar mooi al 26 blogs over volgeschreven. En ik schat in dat ze de komende dagen gewoon door gaan: defensiefotografie.nl/oorlog/
Ik begrijp overigens niet zo goed waarom er zoveel mensen in de propaganda van Rusland trappen. Het is zo doorzichtig. Laten we zeggen dat je gewoon een hekel hebt aan de Nederlandse staat, de EU, de NAVO, de Amerikanen en de Britten en dat je eigenlijk chronisch boos bent op alles. Zelfs dan trap je toch nog steeds niet in de opzichtige leugens en onzin van Rusland? Toch..?
Welke leugens van Rusland?
Wat is dan precies de propaganda geweest?
Volgens mij zijn ze vrij helder.
Rusland kan niet toestaan dat Ukraïne lid woord van de NAVO want als Ukraïne dan een aanval doet op de Krim moet Rusland het opnemen tegen de NAVO.
Oplossing zou simpel moeten zijn. Gewoon even zeggen dat Ukraïne nooit lid gaat worden van de NAVO zoals de Amerikanen ook beloofd hadden na de val van de Sovjet Unie. Mooi neutral land als bufferzone tussen de EU en Rusland. Kunnen ze fijn zaken doen aan beide zijden en hoeft er geen oorlog te worden gevoerd.
Hier legt Vova het in 1 minuut voor je uit.
www.dailymail.co.uk/video/vladimirput...
Het is heel simpel. Het Westen zegt dat Putin Ukraine aan zou vallen, Putin zegt van niet. Gewoon weer een overduidelijk blijk van wie de waarheid heeft gesproken. Maar voor jou en velen met jou doet de waarheid er niet toe. Het wordt je in je gezicht gehouden en jij denkt nog steeds dat je spiegelbeeld liegt.
@Plaktong | 15-02-22 | 12:17:
Bullshit. Rusland heeft op papier, met handtekeningen belooft om met zijn tengels van Oekraïne af te blijven. Dat staat in het Boedapest Memorandum. Oekraïne heeft een behoorlijk leger inmiddels maar is nog steeds niet opgewassen tegen Rusland hoor. Dit hoewel ze elk recht hebben om de Krim terug te veroveren. Rusland die doodsbang is voor Oekraïne is natuurlijk van de zotten. Poetin pocht ook nog lekker dat ze het grootste atoomarsenaal hebben en binnen enkele minuten alle grote Europese steden in puin kunnen leggen. En jij vind die man ge-wel-dig. Daar vind ik wat van.
@Balgesjaakt | 15-02-22 | 12:24:
Poetin zei eerder ook al met enige regelmaat dat hij iets echt niet zou doen maar hij doet het wel. Maar hij heeft zulke mooie blauwe ogen he.
@Plaktong | 15-02-22 | 12:33:
Ik leg je prima uit dat je in Russische propaganda trapt en waarom.
Het zou je sieren als je eventjes gaat uitzoeken waarom Rusland nooit de Krim had mogen innemen en waarom Oekraïne pas nu, te laat, lid wil worden van de NAVO terwijl het dat helemaal niet kan.
En dan mag je van mij best uit de hoogte doen door me een narcist te noemen maar ik geef inhoudelijk antwoord op jouw vraag. Alleen niet zoals jij wil. Ja daar vind ik natuurlijk ook wel iets van.
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 12:42: Hier verschillen wij dan duidelijk van mening. Je legt me namelijk helemaal niet uit in welke Russische propaganda ik trap. Je begint een wazig verhaal over het Boedapest memorandum (heeft niks met propaganda te maken). Hierna vervolg je met een betoog over de krachtsverhouding tussen Rusland en de Ukraine (heeft ook niks met propaganda te maken) En je sluit af met een onwaarheid dat hij zou hebben gepocht dat hij alle grote Europese steden binnen enkele minuten in puin zou kunnen leggen. (die frase komt geheel niet voor in het filmpje)
Al met al heb ik geen antwoord of uitleg kunnen ontdekken op de door mijn gestelde vraag "wat dan precies de propaganda van Rusland zou zijn"
Ook heb ik je geen narcist genoemd maar ik heb gesteld dat je jezelf van iets bediend dat men vaak bij narcisten ziet (ook bij politici overigens). Het ontwijken van de daadwerkelijke vraag en in plaats hiervan iets antwoorden wat je zelf graag kwijt wilt.
@Plaktong | 15-02-22 | 12:58:
Ja. Je wil het niet weten. En ja Poetin heeft wel degelijk gedreigd met alle grote Europese steden in puin te leggen. Als je niet de moeite kan doen om gewoon het Boedapest memorandum te lezen en te snappen waarom eigenlijk alles vanaf 2004 vanuit de Russen 1 grote leugen en propagandashow was dan ben je niet goed op de hoogte. Ik wil je wel helpen maar begin eens met de Wikipedia pagina van het Boedapest memorandum en begin dan eens te begrijpen dat de Russen (in dit verhaal) de onbetwiste slechterikken zijn die d.m.v. propaganda en maskirovski onze publieke mening proberen te beïnvloeden ten faveure van zichzelf en erger dat er duizenden, nee miljoenen kerels zijn die daar met open ogen intrappen.
Jij hebt lef; kritiek op NAVO expansie in een regio waar de zaken heel grijs zijn en in de achtertuin van een kernmacht met uitgebreide conventionele strijdkrachten onder een regime die bereid is die te gebruiken gelijk stellen met 'hekel aan de Nederlandse staat' en andere onzin.
Als jij zo graag de confrontatie zoekt met Rusland dan kan ik je vertellen dat onze krijgsmacht nog een tekort aan personeel heeft, aanmelden kan via mail of telefoon.
Of mogen anderen proberen Russische tanks te stoppen voordat ze de Djneper bereiken?
Na de gemeenteraadsverkiezingen komen ze gewoon weer terug.
Ik denk dat we nog niet te vroeg moeten juichen. We wachten af.
Dat denk ik ook.
Toen Wopke begon te dreigen met het leveren van wapens ging bij de Russen de staart al tussen de benen. Pang, pang!
Putin wilde gewoon niet het risico nemen om nog een keer met Rutte aan tafel te moeten. Snap ik wel van Putin. Na tig maal douchen voel je je nog vies.
@Lorejas | 15-02-22 | 12:10:
Terecht. Vraag me af of hij Halbe al uit z’n Dasja heeft kunnen krijgen. Ook Putin is wel klaar met de VVD gok ik zo.
@amateurrr | 15-02-22 | 12:17: Wat moet het Poetin dun door de broek gelopen hebben toen Mark zijn ultimatum stelde.
In hoeverre is het heen en weer schuiven van troepen van invloed op allerhande aandelen en grondstofprijzen?
Zou dat een belangetje kunnen zijn?
De Russen hebben een oorlogskas van zo'n 620 miljard. Dit hele heen en weer schuiven inclusief een invasie kost ze zo'n 70 miljard. Laten we zeggen dat wij ze afsluiten van onze euro's... Dan nog hebben ze genoeg in kas. Rusland investeert namelijk helemaal niet in de eigen bevolking en infrastructuur e.d. dus dat boeit hun allemaal niet zoveel.
Dankzij deze herrie ontdekt teamPoetin dat zo inderdaad de energieprijzen omhoogvliegen. Dus tot volgend jaar wellicht. Net zolang totdat niemand meer let op MSM.
Dit heeft allemaal niks te maken met wat er ook in het nieuws gezegd wordt, dit gaat 100% om gas. Duitsland heeft braaf zijn geo politieke plicht gedaan door de inbedrijfstelling van de Nordstream 2 zo lang mogelijk uit stellen in de hoop Rusland te forceren. Er is kennelijk een ultimatum gesteld door de Russen waar de Duitsers aan voldaan hebben, de gasvoorraad in west Europa is immers veel belangrijker dan de amibities van de EU en NAVO. Hoeveel onvrede de VS ook uiten over de afhankelijkheid van de westerse (Duitse) energiemarkt ten aanzien van Rusland, er is niemand anders die deze hoeveelheden gas kan leveren. Heel frappant dat deze storm in een glas water weer is opgewaaid op het moment dat Duitsland zich nog afhankelijker maakte van Russisch gas.
Ook in Duitsland worden de stemmen veel harder om van het Russische gas te gaan. Dat heeft Poetin wel bereikt. We zullen de komende maanden wel flink onze voorraden uit gaan breiden en de aanvoer uit "elders" flink om hoog schroeven.
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 12:16: Elders. Dat worden corrupte oliestaten. Out of the frying pan.
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 12:16: Dat kan ook om heel andere redenen zijn.
@Sans Comique | 15-02-22 | 12:20:
Rusland is een corrupte oliestaat MET atoombommen. Kan je toch echt beter je olie en gas kopen uit landen die je niet bedreigen om eventjes Parijs, Berlijn en Londen in ettelijke minuten in as te leggen gewoon omdat ze er de pee in hebben dat niemand ze aardig vindt. Oh en waarom vind niemand ze aardig? Nou misschien omdat ze constant hun buurlanden tegen alle afspraken in aanvallen. Oh ja, daarom dus.
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 12:31:
Parijs is dan toevallig anders dan Londen wel een onafhankelijke kernmacht de derde in de wereld.
Veel kernwapens is niet de issue. Met 440 stuks kom je al een aardig eind.
Dus dat laat ome Vlad wel uit zijn hoofd.
Kijk, de Russen willen blijven praten, dat bleek uit dat heerlijke stukje propaganda video van gister waarbij Lavrov aan een lange tafel Poetin "adviseerde" te blijven praten en Poetin vaderlijk reageerde met zorgen over de lengte van de onderhandelingen. Prachtig stukje toneel.
Vandaag reist de Duitse baas Scholtz naar Moskou, en die had gevraagd om een gebaar van de-escalatie. Scholtz is de zwakste schakel in het westerse bondgenootschap, met de Nordstream pijp en zijn angst om de Russen pissig te maken. Dus ze gaan nu vol op het orgel om hem binnenboord te krijgen en zo de westerse eenheid uit elkaar te spelen.
Dus, hoppa een paar tanks op de trein naar huis zetten en zeggen dat de "hysterie" van het westen onnodig was. En dan nu kijken wat ze eruit kunnen slepen. Scholtz krjjgt het nu voor de kiezen, want hij zal ook met een kadootje moeten aankomen.
Het blijft een scherp gespeeld spel.
Alleen zijn velen het spel van de Russen beu. Wij willen gewoon gas en olie enzo kopen van de Russen zonder gezeik. Goed voor ons, goed voor Rusland. De Russen willen niet. Die pijnlijke realiteit moeten we maar allemaal aan geloven.
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 12:17: Ik dacht dat de Amerikanen dat niet willen.
@Sierstrip | 15-02-22 | 12:28:
Export van Gas en Olie is helemaal geen core-business voor de Amerikanen. Ze hebben zelf nog steeds gas en olie nodig en kopen het dus ook nog steeds massaal. De propaganda-leugen dat Amerika Rusland dwars zit zodat wij hun olie kopen is lachwekkend. Wel is team Amerika aan het lobbyen zodat wij meer en goedkoper gas kunnen kopen uit o.a. Afrika en het Midden-Oosten.
@GrandMechantLoup | 15-02-22 | 12:35: De Amerikanen willen niet dat Nordstream 2 er komt. Wegens afhankelijkheid. Dat is geen fabel. Duitsland zwicht voor Amerika.
Maar hoe serieus is deze terugtrekking? Is daar al iets over te melden? Of betreft het hier vier tanks die voor onderhoud terug moeten naar de garage oid?
Vraag het even aan de Amerikanen, kunnen ze misschien ook gelijk het bewijs eens laten zien dat de Russen een false flag aan het creeren waren.
Putin is hier op Geenstijl de held. En drie filmpjes van de Russen zelf is daarvan het bewijs. Vanwege de vele vele troepen en materieel kan dit gewoon een rotation zijn.
Beetje verplaatsen van Wit Rusland naar de Krim kan ook. Van alles is mogelijk en ziet er hetzelfde uit.
Dit zijn bij zulke grote hoeveelheden troepen vrij normale beelden.
Staan er wel genoeg laadpalen in de regio voor al die tanks?
Ja met zonnepanelen.
Na een jaar laden kun je drie meter rijden.
Heet de moeder van die ‘Lord’ Routledge toevallig Patricia ? Zou de neiging tot het upkeepen van appearances verklaren.
En zo komt Poetin schijnbaar weer als verstandige uit de verf? Kon je dat ook maar van retorieke Biden en die Europese dreigende leiders zeggen...
Dat is het grappige. De Poetin-fans zien dit graag als overwinning van Poetin op het "hysterische" westen. Wat echter de vraag oproept wat Poetin dan heeft gewonnen met deze perperdure militaire "oefening". Netto resultaat:
1. De NAVO blijkt bijzonder eensgezind als het erop aankomt.
2. Niemand buigt voor Poetins absurde eisen
3. In Rusland zelf is weinig steun voor een oorlog
4. Het kosste hem 70 miljard euro
5. Zelensky heeft gister nogmaals gezegd lid te willen worden van de NAVO
6. Oekraine heeft vele westerse wapens ontvangen, en die blijven er ook.
Verstandig hoor, Poetin.
@Beste_Landgenoten | 15-02-22 | 12:27:
Zie mijzelf niet als Poetin fan. Maar ik vond de reactie van het Westen zwaar overdreven. En of het Poetin zoveel heeft gekost waag ik te betwijfelen. Hij verdient sowieso miljarden aan het gas wat wij gewoon nodig hebben? Wie trekt er hier nu aan het kortste eind? Zodra Oekraïne alsnog NAVO lid wil worden stuurt Poetin de tanks gewoon weer terug. Een kat- en muisspel zonder duidelijke winnaars. Maar Poetin heeft in elk geval laten weten wat hij wel of niet goedvindt.
Putin roept al weken dat de troepen na de oefening terug zouden keren. Hij roept al weken dat Amerika en de UK gevaarlijke oorlogsretoriek aan het spuien zijn.
Amerika roept al weken dat een aanval een kwestie van dagen is. Woensdag 16 Feb. werd als harde datum genoemd.
Morgen weten we wie de waarheid sprak.
Morgen is de falseflag aanval door het Oekraïnse Azov regiment pas daarna gaat Rusland tot aanval over.
Zo wespennest fucked up genoeg?
Ik vind het wel typerend voor de Russische volksaard. Dreigen, grote mond maar eigenlijk nooit echt doorbijten.
Wanneer heeft Rusland precies gedreigd om de Ukraine binnen te vallen?
Zeau, kan de gasprijs weer omlaag nu?
In het kader van verduurzamen en klimaat betalen wij natuurlijk hoge prijs voor een verkapt embargo op Russisch gas.
Zegt nog helemaal niets.
Als ze weg kunnen rijden kunnen ze ook weer terugkomen.
Straks.
Over een paar maanden als de grond niet te zacht is.
Maar wat ontbreekt in media is het verhaal erachter: Waarom doet Poetin dit. Wat zijn dit voor rare spelletjes. Wie heeft er belang bij rondom Poetin.
De ultieme afschrikking - de benoeming van Ollongren op Defensie - heeft z'n vruchten afgeworpen.
Wat ook hielp was dat de clusterbom ladingen vervangen waren door gebruikte tampons op aangeven van Ollongren.
Die oost Europese landen denken precies andersom. Ruim 70 jaar bezet geweest door een Russische dictatuur en willen dus niets liever dan zich bij ons aansluiten om herhaling te voorkomen.
Dan heb je echt je ogen dicht gehad, want het is niet de NATO die actief zit te flyeren in die landen. Ze voelen zicht juist onveilig door de Russen en willen graag bij de NATO voor bescherming. Zo nu dus ook Oekraïne.
Best knap om zulke onzin te verzinnen. Annexeren. Joh. Die landen kwamen naar ons toerennen toen ze de kans kregen. Uit angst voor de Russen. Verder is de EU amper sterk genoeg om een invasie van Rusland af te slaan. Er komen straks echt geen Duitse soldaten in Moskou staan hoor. Wil ook helemaal niemand.
@Capt. Iglo | 15-02-22 | 12:01: 40 jaar*
Misschien als die Russen voor de verandering eens een alternatief boden, dan hadden die landen wat te kiezen?
Ook de Duitse pogingen Oost-Europa met geweld in te nemen liepen vele malen op niets uit, echter diplomatieke allianties en handelsverdragen zijn als een trein gegaan na de val van de muur.
Het enige wat Rusland biedt, is wat ze altijd boden: tyrannie en onderwerping, logisch dus dat je liever als (weliswaar ongelijkwaardige) handelspartners door het leven wil dan als vazal van een Tsaar of President-for-Life.
Zeg maar nu nog maar eens dat Markje en Wobke geen invloed hebben op Poetin. Die hebben toch maar mooi voor elkaar gekregen dat Poetin zich helemaal rot geschrokken is van onze heldhaftige helden uit den Hagistan. Gas probleem opgelost en Poetinstroepen weg van de grens. Nee, laat onze helden maar schuiven
De propagandaoorlog heeft in volle hevigheid gewoed en door maar te blijven propageren dat er een Russische inval zou komen en da dit zware gevolgen zou hebben lijkt het er op dat de Russen het toch net aangedurfd hebben. Dus het verkondigen dat er een Russische inval zou komen (waarvan natuurlijk de NATO wist dat die er niet zou komen) heeft vooralsnog succes gehad.
Volgende headline is dat de invasie is afgewend DOORDAT de media zo vol op het propagandaorgel (zonder toe te geven dat het propaganda was) heeft gestaan, en kunnen ze vrolijk doorgaan met hun eigen zakken blazen.
Exact, en de "graceful way out" voor de Russen is om dit verhaal helemaal uit de spinnen, namelijk dat alles maar een oefeningetje was en die domme westerlingen hysterisch zijn. We vergeten maar even snel de Russische driegementen aan het adres van de NAVo van de afgelopen weken. Dat werkt maar verwarrend.
Maar zie, de welwillende Poetin-fans trappen er met graagte in.
Prima. En nu goedverdoeme me aandelen weer omhoog. Dat gelul heeft me al genoeg geld gekost. Stelletje stoofkutten.
Waarom vragen onze democratische EU leiders ons middels een toespraak niet gewoon op de man of wij een totale oorlog willen.
Omdat het enkel in de hoofden van een aantal totale zotten leeft dat "wij" den totale krieg zouden willen. Oorlog is bad for business in de EU. In theorie kunnen "wij" slechts met pijn en moeite een Russische invasie afhouden en dan is het nog maar wachten op de Amerikanen. Dat soort dingen zou je toch echt moeten weten als je de EU als een zooitje oorlogshitsers wil neer zetten.
Tja, als je met militaire druk onderhandelingen wil afdwingen over een ononderhandelbaar standpunt, namelijk de vrijheid van onafhankelijke naties om hun eigen bondgenoten te kiezen, maar de partij waar je daarover mee wilt onderhandelen houdt terecht zijn poot stijf, kun je 2 dingen doen of je gaat die militairen gebruiken of je druipt af. Met het eerste hebben de Russen niks te winnen.
Ze zagen de dickpics van overmars die NL doorstuurde. En toen draaide ze subiet om.
bondskanselier Olaf Scholz is vandaag in moskou voor een gesprek met putin
dit bericht moeten we denk ik in dat licht zien
De VS beheerst de fakenews media, Rusland beheerst jouw portemonee.
Hebben die tanks wel een roetfilter en zo niet wat vindt Frans Timmermans daarvan.
Ha ha ha zou wel mooi zijn als dit echt is, als er oorlog was gekomen was dat wel echt klote. Mooi dat die Amerikaanse oorlogshitsers geen gelijk krijgen. Putin speelt wel gevaarlijke spelletjes op deze manier. Maar oorlog is ook gewoon te duur voor de Russen.
Oorlog zou funest zijn voor Rusland. Voor ons ook trouwens gaan we nog meer diepteloze leningen aan om te financieren buiten de ongelovelijke hoeveelheid gezeik?
'Maar oorlog is ook gewoon te duur voor de Russen' = fake. U verdraait de situatie waarin de VS verkeert (Afghanistan). Kijkt u eens naar de 9 mei vieringen, 'de overwinning op het fascistische 'Germania'', en zie hoe de mensen menigtes door de straten foto's dragen van een overleden familielid in WWII, dan weet u en dan weet Poetin, dat niemand daar op oorlog zit te wachten.
@Baksteenbakker | 15-02-22 | 11:57: Dit is het moment voor oorlog voor Rusland. Europese geldpersen hebben overuren gedraaid met als gevolg inflatie. Buitenlands geld dat binnenkomt voor gas heeft een niet definieerbare waarde. Sancties waren er al jaren en Rusland is daardoor zelfvoorzienend. Als deze winter kouder was geweest dan had Putin misschien wel doorgezet en had de EU een groot probleem.
@littlelebowsky | 15-02-22 | 12:06: Wat is de winst om een oorlog te beginnen? Speelt u graag games?
Ik zou ook gaan rennen na de vlammende speech van onze führer, alleen al vanwege het pijn in mijn oren engels.
edition.cnn.com/ 'Videos show Russian units advanding toward Ukrainian border' met erboven een rode banner over terugtrekking.
Laat het escaleren maar aan JAKE sULLIVAN over die houdt iedereen geregeld bij de les "Cry havoc and release the dogs of war"
Ik geloof het pas als alle pak 'm beet 130,000 troepen weer terug zijn in o.a. Siberië. Toen met de annexatie van de Krim en de "little green men" was het ook constant "maar we doen helemaal niets hoor" om vervolgens te roepen "ja natuurlijk waren wij dat". Niets zo onbetrouwbaar als de Rus. Al een eeuwigheid is dat de firma list en bedrog. En gewoon in plain sight... GRU agenten die een kerkje bezoeken en eventjes "per ongeluk" wat Novichok achterlaten. De Russen doen het gewoon. Overigens had iemand al gespot dat de film niet uit Belarus kwam maar de Krim. Ik kon het niet verifiëren maar het kan zo maar.
'Niets zo onbetrouwbaar als de Rus' is een citaat van Joseph Goebbels.
@2voor12 | 15-02-22 | 11:54:
Vind je het zelf niet vervelend dat je zo blindelings in Russische propaganda trapt? Er was een illegaal referendum ja, de keuze was OF bij Rusland OF bij Rusland. Daarbij is de uitslag uiterst dubieus. De Krim-Tataren en Oekraïners hebben echt niet voor gestemd hoor. Het is sowieso allemaal dubieus maar jij trapt er gewoon in. Ik vind daar wat van.
Fakenews. De invasie begint morgen. Zegt een seniele man van bijna 80.
Je bent wel erg seniel 1908 dus je bent al 114
Eens zien hoe Biden en Cover een spin aan gaan geven dat zij het allemaal geregeld hebben.
Dit zijn filmpjes van de heenreis hoor.
Een flinke tegenvaller voor Biden. Die heeft de boel nog zo opgestookt in de hoop dat de russen iets zouden doen waarna Europa over zou stappen op amerikaans LNG.
Europa moet sowieso van het Russische gas af. Dat is al jaren duidelijk. Amerikaans gas is niet rendabel. Is een Russisch fabeltje. Maar Algerije, Qatar, Noorwegen, de Britten en zelfs Nigeria zijn prima alternatieven.
Dat is één manier om er tegenaan te kijken. Je kunt ook zeggen dat Poetin het na alle ophef niet meer kon maken om de alarmisten in het westen gelijk te geven ("Zie je wel! ").
Als Rusland dit soort fratsen blijft uithalen grenst de NAVO heel binnenkort aan Rusland. Maar dan omdat Finland lid wordt in plaats van de Oekraïne. Ze kopen waarschijnlijk binnenkort al F-35’s en doen mee met veel grote NAVO oefeningen.
Warmongers bij de medias.
Van welke reaguurders kreeg ik ok al weer een krat bier?
FF wachten nog. De aanvoer van troepen gaat voorlopig nog gewoon door. Deze paar propaganda tanks zeggen nog niets, helaas, al is het gebaar hoopgevend.
@Beste_Landgenoten | 15-02-22 | 11:47: echt, dat mensen zich een oor laten aannaaien door de aanhoudende propaganda hier is lachwekkend.
putin heeft niks te winnen in oekraine. en ALS hij zou willen binnenvallen, had hij het al lang gedaan.
@Ir. Wilhelmus | 15-02-22 | 11:53: U denkt dat Putin de enige is die plannen heeft? Hij werkt, vermoedelijk, samen met een paar figuren, wellicht dat de plannen zijn verschoven of veranderd.
@Ir. Wilhelmus | 15-02-22 | 11:53:
Hoe zeg ik dat ik ergens totaal geen verstand van heb zonder het te zeggen... De troepenmacht voor een algehele invasie zit zo rond de 70-80%. Er moeten nog wat trucks en bloed enzo worden aangevoerd om op 100% sterkte te zijn voor een invasie.
@Ir. Wilhelmus | 15-02-22 | 11:53:
Tuurlijk, het was allemaal "maar een oefening". Extra landingsboten laten omvaren van Kaliningrad naar Sebastopol, 150.000 man aanvoeren, veldhospitalen inrichten, bloedbanken, voedsel, tenten, logistiek. Allemaal "maar een oefening". Wie maakt dat de kat wijs?
Van Poetin-fans zijn de kinderhandjes gauw gevuld. Als dit echt het einde is van deze periode, heeft Poetin er helemaal niets mee gewonnen, eerder verloren. Niemand wil nog zaken met hem doen, dat was al niet zo, maar nu is alleen China nog over.
De komst van de Duitsche Bondskanselier was teveel voor Vlad. De Russen hebben slechte herinneringen aan de Duitsers.
No, noooo Putin, nooo... that is so not right....
De gehele westerse wereld incl. De msm met hun onderbroekjes op de enkeltjes
Heb er nooit in geloofd dat de Russen Oekraine binnen gingen vallen. Onze eigen propaganda kanonnen hebben zich weer goed laten zien. Totale paniek om weinig, zeker van Russische kant. Trek Oekraine niet bij nato navo noem maar op en de Russische beer blijft slapen.
Eensch!
Nee hoor, nooit een echte dreiging geweest! Poetin: "Voldoe aan onze eisen of we zullen militaire antwoorden moeten geven". Het goede nieuws is: Rusland durft een oorlog nu toch niet aan, zo blijkt. Op het thuisfront hebben ze er geen trek in en de Russische TV heeft de afgelopen dagen al de draai gemaakt: Niet langer staat de NAVO met ronkende tanks klaar, maar zou alle taal uit het westen maar "hysterie" zijn. Nu gaan de Russen dus helemaal op de "ach jongens het was maar een oefening" toer om hun gezicht te redden.
Feitelijk heeft Poetin - mocht dit echt het einde zijn van deze crisis - niets gewonnen maar eerder verloren, namelijk een verstekte eenheid van de NAVO en zelfs een verharde houding van Oekraine. Hoog gespeeld, gehoopt op een zwakke Biden en niets gekregen. Dus nu met de staart tussen de benen weer naar huis?
Maar: "It aint over till the fat lady sings". Het kan ook gaan om een propaganda move, terwijl elders de versterkingen doorgaan.
Het lijkt wel of je lichtelijk teleurgesteld bent, iets te veel mee gegaan in de ophitserij.
Ach, Russische belangen staan weer op de agenda. Kleine mannen moeten vaak nu eenmaal wat harder schreeuwen om eindelijk eens serieus genomen te worden.
Ik vond Biden vrij zwak.
Trekt iedereen terug.... hoe kan je uitleggen dat hij een sterk antwoord heeft gegeven.
@Duwbak_Linda | 15-02-22 | 11:47:
Het is echt de vraag wat Poetin ermee heeft gewonnen. We weten nu dat het hem mensens is, maar ook dat hij zelfs na de gisteren geuite wens om bij de NAVO te willen (Zelensky) toch geen oorlog wil beginnen. Dus zo hoog zit het niet.
Ik denk dat Poetin heeft willen voelen hoe ver hij het kon spelen en heeft gemerkt dat het westen niet is gebogen of gebarsten voor zijn absurde eisen aan de NAVO. Dus de bluf heeft niet gewerkt en nu redt hij zijn eer door het maar te gooien op "westerse hysterie om een militaire oefening". Blijkbaar werkt dat trucje ook meteen bij de Poetin-fans hier, getuige de gemakkelijke steun die hij weer krijgt!
Uiteindelijk heeft het westen unaniem en eensgezeind Poetins eisen afgewezen, na wat eerste scheurtjes in de eenheid. Zelfs Scholtz is overstag gegaan en Zelensky heeft nogmaals de wens expliciet geuit lid te willen worden van de NAVO, ooit.
Gehoopt op een zwakke Biden? En wat kreeg 'ie dan? Een sterke Biden?
De beste man weet niet eens wat voor dag het is.
@Beste_Landgenoten | 15-02-22 | 11:51:
Het "decadente westen" zou ongeacht de uitkomst hebben verloren. Die loftrompet klinkt altijd luid en duidelijk in ondemocratische landen. Dat is het mooie van de pers controleren. We verliezen al 70 jaar van bedenkelijke regimes.
Je bent veel te optimistisch. Maar ik hoop met je mee.
Ze trekken zich niet terug.
De oefening is klaar.
De oefening is klaar. Het echte werk begint deze week
Kijk verder dan je neus lang is. Op dit moment worden er vanuit iedere uithoek van Rusland militair materieel gestuurd richting de grens, ook worden er (op dit moment!) nog nieuwe veldhospitalen opgebouwd. Veldhospitalen bouw je niet op omdat je oefening ten einde gelopen is
Een schijnbeweging denk je.
That's the whole point.
Hoe heet dat ook weer? "Maskirovka"?
@Beste_Landgenoten | 15-02-22 | 11:45:
Precies. Grappig feitje: de komende twee dagen staat de maan precies zoals de maan stond op 1 december 1240...
15 februari 2022 gaat de geschiedenis als de zoveelste irrelevante dag.
No Vladi, no no Vladi, that was so not right.
Toch lastig om te doorgronden wie er gelijk heeft en wat de plannen zijn en/of waren. Zeer complex.
Eerst maar even stapje terug tot NordStream2 actief is. Dan heb je een stuk minder gezeik als Oekraïne geannexeerd word.
De altijd kalme Putin laat zich niet gek maken door de Amerikanen, daar is ie te beheerst voor.
Oekraïne gaat niet lid worden van de NAVO.
Dus een storm in een glas water, Putin heeft even laten zien wat voor een grote ballen dat kleine kutventje heeft. Putin is verslaafd aan geld en oorlog kost hem sowieso de Nordstream-pijplijn dus dat gaat niet gebeuren, alleen spierballenvertoon. Rusland is sowieso midscheeps geraakt door Corona, dus Putin blijft wel weer in zijn hok. En wij ondertussen maar betalen voor ons gas......
Meneertje vaart lekker door op zijn grote jacht komende zomer.
" Meneer vaart.." .. u doelt op WimLex?
@dathoujetoch | 15-02-22 | 11:46: Heb je het jacht van Putin weleens gezien, daar is dat bootje van WA maar een plastic kinderbootje bij.
We gaan het zien maar als de stille diplomatie heeft gewerkt is dat natuurlijk dikke prima.
Inderdaad! Waarschijnlijk het diplomatieke werk van verstandige mensen met een normale piemel.
Ik moet er niet aan denken dat een stel narcisten onder begeleiding van de wapenlobby hun tekortkomingen door 'onze' kinderen laten uitvechten.
Wellicht dat de economische sancties van de afgelopen jaren worden afgebouwd in ruil voor vrede. Zoiets zou kunnen natuurlijk, maar we weten nog geen tiende van wat zich werkelijk afspeelt.
Eerst zien dan geloven, van terug trekking is nog geen sprake. De aanvoer van oorlogsmaterialen gaat onverminderd door.
Buy the dip, Spartacus.
Die dip is nu wel weer voorbij. Als je aandelen wil kopen moet je nu heel snel zijn. En ik zou geen olie/Lockheed Martin doen.
@TheEgg | 15-02-22 | 11:50:
Dip was gisteren. Ik moest gisteren dus werreke. Wee mij.
Oefening afgelopen, tanks weer terug, corrupte yanks boos wegens mislopen defensie inkomsten.
Als Rusland inderdaad een biljoen gestald heeft in beleggingen die lastig te blokkeren zijn internationaal, is de hele crisis makkelijk te verklaren als het energie en wapenhandel rendement betrof. Een paar miljard winst per mislukt overleg. Russen lachen zich scheel. Wat interesseert Oekraïne ze nou of de Navo. Of de "grens". Het lijkt allemaal een act om geld rond te pompen. En in die zin zijn ze niet uniek. Alleen misschien beter in het grotere dramaspel?
Kletsverhaal. De Oekraine en NATO in het Oosten zit ze terecht wel heel hoog. Iets te veel invallen gehad van Napoleon, Duitsland WO1 en WO2
@AntiZanicz | 15-02-22 | 11:40:
Die NATO zit in het oosten omdat de Baltische Staten en Polen al eeuwenlang ervaringen hebben opgedaan hoe heet de Russische soep wordt opgediend. Beetje extreem lullig voor de Polen dat hun oude koningsstad Lodz inmiddels Russisch gebied is. Alsof Den Haag na 1795 Frans gebleven zou zijn, snapst?
@Graaisnaaiert | 15-02-22 | 11:43:
Sorry, ik bedoel natuurlijk Lvov.
@Graaisnaaiert | 15-02-22 | 11:45:
Ja, anders klopt het aloude liedje "Theooooo, wir fahren nach Lodz" niet.
Putin, de president van de Vrede. Hij is de oorlog niet begonnen Mir!
Wie had nou de langste piemel?
Lol, hoe oud waren die berichten ook al weer? Het bevel is gegeven, ze gaan aanvallen!!!! En dan gewoon de tanks naar huis zien gaan.
Hmm, die tanks halen milieunorm-4 niet eens, dus mogen Amsterdam, Utrecht en R'dam niet inrijden.
Haha, slimme zet van Poetin. Altijd geroepen dat het om een oefening ging en nu netjes een deel van de troepen terugtrekken.
Er is nooit een echte dreiging geweest, alleen paniekwoorden van politici die in eigen land een voordeeltje te halen hebben.
Wat is precies zijn voordeel?
....
Mooi zo. Heeft het toch gewerkt, de poot stijf houden?
Ondertussen is het Russische "communications relay plane" vertrokken uit Moskou. Allemaal toeval? www.radarbox.com/flight/RSD077
We gaan het de komende dagen allemaal zien.
inderdaad, nu rustig aan verder en de relatiewat verbeteren. Bonkers die zijn marbles kwijt raakt moet verder buiten de deur gehouden worden.
Duidelijk dat sommigen er wel erg luchtig over gedacht hebben en het schijnbaar leuk hadden gevonden wanneer een conflict was uitgebroken.
Wanneer je in 20 jaar niet van de talibs kan winnen zul je zeker niet van de harde Russische infanterie en cavalerie winnen. Je kan er ook geen meter vliegen door de SAM 400. Het is wat anders dan weerloze kerels in een jurk met een geweer en RPG
Moet zeggen dat ik de oorlog in Syrië en de Arabische lente met meer interesse gevolgd heb dan deze situatie in de achtertuin van de buren.
LOL. Ik wist het wel. Gewoon een beetje klieren. Tandjes laten zien. Hopelijk met als resultaat dat we Putin wel serieus (blijven) nemen. Het Vrije Westen heeft niet het grote gelijk.
Dit heeft niks met gelijk te maken. Gewoon machtsvertoon.
En nu gauw wat gas door die pijpleiding deze kant op, stelletje flapdrollen
En de prijs van olie en gas laten zakken
mijn contract loopt nog 2 maanden. moet dan wel geregeld zijn idd
Ook in Oekraïne versoepelingen!
Ik begon me daar al te ergeren omdat er ook daar steeds meer via zo'n achterlijke QR code aan de deur gecontroleerd word. Maar zwaai met een EU QR code en je komt overal binnen .
REAGEER OOK