Veiligheidsexpert NCTV: 'NOS is nepnieuws'
Of non-nieuws, maar dat is eigenlijk hetzelfde
Zondag had de Staatsomroep een koe in de kont verhaal over hoe het RIVM twee jaar geleden de boel al liet ontsporen voordat het spel op de wagen was, omdat Jaap en Zijn Mensen het virus volkomen hadden onderschat. Allemaal mensen dood, enfin, u was er bij. Maar is het allemaal wel echt waar? We kennen geluiden van mensen die beweren dat corona niet echt bestaat, of dat het in het ergste geval een griepje was. Maar dat zijn geen voormalige opperhoofden bij de NCTV, zoals Paul H.A.M. Abels, die tevens bijzonder hoogleraar in Leiden is. Niet zomaar iemand! Nou die zegt dus dat het allemaal niet waar is en eigenlijk ook: dat je zelf onderzoek moet doen. Je moet wel even meenemen dat deze Paul H.A.M. Abels eerder al journalisten van NRC intimideerde (nou en, dat doen ze zelf ook zo vaak toch?), zich "ontoelaatbaar" uitliet over Pieter Omtzigt (hmm, dat wordt al dubieus) en als hoge NCTV-ambtenaar een disciplinair onderzoek aan de grijze regenjas kreeg wegens algehele privacyhaat richting burgers (WEL GOEDVERDOEME!). Enfin. Die zegt dus: NOS = Non-Nieuws. En nu zijn we tóch ambigu over deze man.
Reaguursels
InloggenWarrig geschreven stukje. Wat is nou het verband tussen het verzwijgen van het RIVM "scenario" en die Abels? En wat heeft Van Hoegee ermee te maken?
Is de beschrijving van ParadiseLost | 14-02-22 | 20:53 correct? Dat is een stuk duidelijker en dat snap ik wel.
Feit dat de man van het Cornhert is en dus extreem zwarte kousen in den here maakt hem per definitie ongeloofwaardig
Iemand kan het soms fout hebben en soms goed dat zal wel voor de meesten gelden. Sommigen hebben het heel vaak fout en sommigen heel vaak goed.
En sommigen hebben het vaak bewust fout, in tegenstelling van de meerderheid die onbewust fout hebben.
Welterusten.
Ja ik zag dit gister op het 20:00 uur journaal. Echt zo'n "keep the crisis alive" item.
NPO is toch al jaren fake news?
Valt mee.
@van Oeffelen | 14-02-22 | 23:00: zo beredeneerd, zo genuanceerd, zo ferm uitgelegd, zo verstandig (zucht, ja, mensen, ik lieg er op los, al ben ik geen CdA ér)
@van Oeffelen | 14-02-22 | 23:00: bagatelliseren kun je leren, bel 0800- vanoeff voor een spoedcursus.
Life style journalistiek.
Als het nepnieuws is, wat heeft dan de overbelasting vd zorg en de vele doden veroorzaakt? of is dat ook nepnieuws?
Overbelasting komt eenvoudigweg door structureel te lage capaciteit.
In België was er meer capaciteit, dus daar gingen de patiënten veel sneller aan de beademing. De sterfte percentages liggen in België dus een stuk lager.
Als oorzaak en gevolg door elkaar worden gehaald is dat of, nepnieuws of, slechte journalistiek.
Voor een deel nepnieuws. Niet iedereen in het ziekenhuis met corona lag er vanwege de corona, bijvoorbeeld. Dat blijkt achteraf best een substantieel lager percentage te zijn geweest.
@Sans Comique | 15-02-22 | 00:13: Ging dit nieuwsitem helemaal niet over. Maar dat is ook wel een merkwaardig geloof om te denken dat in een pandemie een "substantieel" aantal mensen om andere redenen in het ziekenhuis gaat liggen, behalve dan die mensen die om dat soort andere redenen steeds hun noodzakelijke en in veel gevallen ook erg dringende behandeling steeds uitgesteld zagen. Of zouden die dan ook deel uitmaken van het complot?
@Andersdenkend | 14-02-22 | 23:07: Zuurstof prima, maar geintubeerd aan de beademing verlaagde de overlevingskans juist. Zeker als er ook Remdesevir bij werd toegediend.
In het ziekenhuis vanwege een aandoening/ongeval/whatever en je test positief, dan ga je automatisch in quarantaine. Of je er last van hebt of niet, maar je telt wel mee in de cijfers "opname covid-19".
Daarbij komt de uitgestelde zorg / behandelingen die vervolgens tot extra overleden personen zorgde.
En uiteraard de ouderen zorg, die aan hun lot werden overgelaten.
Ook de beoordeling voor reden van overleiden (lijkschouwing) was erg primitief zonder sectie en per definitie onbetrouwbaar (corona vastgesteld, vermoeden van corona, geen corona). En de financiële prikkel tot het zetten van het goede vinkje (extra vergoeding voor quarantine patiënten).
Wij willen thuis alleen maar horen wat ons goed uitkomt, de rest is fakenews.
Wel zo makkelijk.
Die laaghartige pogingen tot karaktermoord op Pieter Omtzigt maakt de man ongeschikt voor zijn huidige functies.
OK. Wat is er gebeurt.
In 2020 hebben ze op het RIVM een aantal scenario's bekeken. Daarover hebben ze uitgebreid gemaild. Een van de scenario's was een catastrofale impact. Er zal ongetwijfeld ook een scenario geweest zijn waarbij C als een griepje was. De uitwerking van al die scenario's is niet gedeeld met de pers; daar is alleen het toen meest waarschijnlijk lijkende scenario gedeeld.
Wat zegt de NOS: Het is gek dat het management van het RIVM volkomen overvallen werd door het corona virus. Ze hebben nota bene vlak ervoor ook het echte catastrofale scenario bekeken.
Wat zegt Abels: Lariekoek; de scenario's zijn voor iedereen beschikbaar.
Wat Abels zegt klopt, als je met "voor iedereen beschikbaar" bedoelt in de kelder, met een zaklamp, zonder trap onderin een hangmappenkast in een afgesloten toilet met een waarschuwingsbord "Pas op voor het luipaard". Daarnaast geeft het feit dat de scenario's er zijn alleen maar aan dat het management van het RIVM niet overvallen zou moeten zijn door het coronavirus, dus is het statement van de NOS weer waar en geen lariekoek.
Mijn conclusie: Paul Abels is een domme man.
NCTV, die kennen we van het afluisteren van burgers, toch?
En toch heeft zo'n druiloor zich in het hart van de macht weten te nestelen. Zouden dergelijke serpenten uitzondering zijn of is het een cultuur...
Grapperhaus kondigde nog een disciplinair onderzoek aan naar Abels, waarin misschien de tweetjes van Abels over Omtzigt meegenomen zouden worden.
Hoe staat het daarmee? Of door het nieuwe kabinet onder het tapijt geveegd?
Hoe groot is dat tapijt wel niet?
@amateurrr | 14-02-22 | 20:51: Tapijt ligt op zolder; dan past er meer onder.
Het viel me zwaar tegen van de NOS dat ze met dit item kwamen. Heel raar, wappie-achtig en totaal niet nagedacht over de context van mailtjes die collega's naar elkaar sturen bij wijze van gedachtewisseling. Bizar item, tergend slechte journalistiek.
Hier heb je wel een puntje. Het was wel erg contextloos
Paul Abels, de man die topambtenaar is en dus alles veel beter weet dan om het even wie. Sowieso twitter je, dus je bent een lul.
Dat laatste is wel waar.
Een professor die zijn pruiken koopt bij de feestwinkel sinds wanneer?
Als iedereen zich even zou verdiepen in alles wat bestaat, hebben we helemaal geen gesprekken meer nodig.
We weten zoveel niet. Onlangs zijn er in Amerika allemaal foto's en filmpjes van UFO's vrijgegeven. Als die in Amerika bestaan, bestaan ze hier ook. Maar hier wordt niks vrijgegeven.
Sinds alle mobiele telefoons een camera hebben is het aantal UFO waarnemingen gedaald.
Paul, bijgenaamd 'De Trekpop'.
Mijn voorlopige conclusie: het coronavirus is niet dodelijk. In combinatie met het coronavirus zijn aandoeningen als diabetes en obesitas veel gevaarlijker dan oorspronkelijk aangenomen. Diabetes, obesitas en sommige andere vormen van onderliggend lijden zijn in potentie wel dodelijk. Dat heeft het virus duidelijk gemaakt.
Die eerste zin is wel erg kort door de bocht.
@Lubbberrtt | 14-02-22 | 20:37:
Ik chargeer enigszins dat is waar. Maar na twee jaar is duidelijk, echt heel veel mensen reageren op COVID-19, van vrij heftig tot nauwelijks. Werkelijk iedereen met een gezond werkend afweersysteem overleefd het virus en is na twee weken ziek(jes) klaar zonder bijwerkingen. Alleen zijn er ook veel mensen die hun afweer niet op orde hebben, zelfs behoorlijk frustreren. En dan heb ik het niet over ouderdom want dat is logisch. Maar te veel alcohol, te veel roken, vraatzucht, nauwelijks bewegen, vitaminegebrek, je kan er mee leven maar je verlaagt de drempel voor het virus om uit te groeien tot levensbedreigend.
@IosefTarasov | 14-02-22 | 20:45: Collega van mijn partner bijna het hoekje omgegaan op de IC door Covid. Leefde gezond, liep een aantal marathons per jaar. Uitzondering op de regel zeker?
Vind marathon lopen juist weer te veel van het goede. Is ook niet gezond!
Is dit nu fake nepnieuws.?
On Hoaxchannel 7.
@van Oeffelen | 14-02-22 | 20:38: wat een leutigheid, het is niet eens carnaval. Nou, de buutneredner heeft zich al opgeworpen zie ik. Een heuse clown.
Dagelijks kijk ik naar het NOS journaal en het is zacht gezegd heel erg bijzonder.
Het is gewoon een nieuwsbron. Her en der wat te correct. Altijd zelf meerdere meningen uit verschillende hoeken proberen te zoeken
@Continuum | 14-02-22 | 20:32: juist.
@Continuum | 14-02-22 | 20:32: Correct is: feitelijk juist. En dat mis ik wel meer dan eens bij de NOS.
Dit fenomeen heet profilering. Borst vooruit, wapperende ellebogen.
Wie betaalt die leerstoel?
FTM..
Eens met Paul wat betreft de NOS.
Het fake nieuws dat mondkapjes niet werken... vanuit het RIVM. Ja dat is me bekend.
Kijk gewoon niet naar de publieke omroep. Je leven is zo ontzettend rijker dan.
Ik ga niet over de nationale veiligheid, maar ik vind het niet meer dan logisch dat niet alles met het publiek wordt gedeeld, omdat mensen totaal irrationeel reageren. Als in een vroeg stadium wordt medegedeeld dat een crisis aanstaande is, breekt blinde paniek uit. Licht aan het einde van de tunnel zorgt voor grenzeloze euforie en laksheid.
Daarbij gaat het mij allemaal niets aan en hoor ik het wel wat de actuele stand van zaken is. Ik heb mijn werk, voldoende vreten in huis en geld op de bank. Het zal mijn tijd wel duren.
Kijk alleen maar naar het toiletpapier syndroom...
Rutte zei direct: “Dit is de grootste crisis sinds de Tweede Wereldoorlog”. Geen letter Spaans.
En dat geld op de bank, nou ja, houdt moed.
@Normpje | 14-02-22 | 20:16:
Ja, dat klopt en dat heeft Rutte uitstekend gedaan. Maar dat was direct voordat de extreme maatregelen van kracht werden. Op het moment dat hij dat een maand eerder reeds had gedaan, was de pleuris uitgebroken.
En giraal geld is de veiligste vorm van vermogen. Als de apocalypse uitbreekt zal ook chartaal geld je niet verder helpen en die crypto-zwendel al helemaal niet.
"Totaal irrationeel, blinde paniek, grenzeloze euforie en laksheid".
Ik neem aan dat je voor jezelf spreekt.
@IosefTarasov | 14-02-22 | 20:29:
Integendeel. Ik houd me braaf aan de voorgeschreven richtlijnen en spring zonder
gemekker door iedere hoepel. Ik kan prima vanuit huis werken en uitgaan doe ik nooit.
Paul moet wat minder zuipen denk ik
Hij heeft idd zo'n typisch drankhoofd.
‘Passie voor Coornhert’. Dat belooft niet veel goeds.
Die club had ooit een veroordeelde moordenaar in het bestuur. Ophef. Dat is nu normaal bij clubs als de vvd.
@Piet Karbiet | 14-02-22 | 20:26: De Liga heeft een structurele afkeer van het verschijnsel strafrecht. Bij de VVD is het hopelijk wat minder structureel.
Ik weet even niet waarom maar toen ik dit las dacht ik aan:
youtu.be/ZVcpSZ5wUkc
Warriors of the Wasteland
FgtH
Toch is het NOS journaal een belangrijke bron om te raadplegen. Al was het maar om te begrijpen wat ze je niet willen laten weten.
Zo precies kijk ik er ook naar. Soms.
Absoluut. De keuze voor weke items en welke 15 minuten duren. Zeer leerzaam.
Parlementaire enquête.
Kletskoek van geobsedeerden.
Toogpraat ja.
@van Oeffelen | 14-02-22 | 20:10: ja joh, veroordelen is voor sommige mensen een hobby. Niks op TV?
Omdat iedereen die kutrapper en die snorkelsnuif-banga kent. Zodra jij bekende Nl-er bent gaat ook jouw grensoverschrijdend gedrag gillend in alle mainstream media
Televaag is pas erg. Op die site scroll je 6 keer langs de zelfde artikelen.
Hoi
En water is nat..
Nieuws!
REAGEER OOK