LIVE. Lekker jezelf doodergeren aan Mark & Hugo
Wij deden het voorwerk, de rest is voor u
Kijk. Pieter Omtzigt heeft grafiekjes meegebracht. Ditmaal zelfs groot genoeg om ze vanaf de bank thuis mee te kunnen lezen. De Nationale Omtzuchtman wil van Hugo en Mark weten waar de langetermijnstrategie blijft voor een virus dat nooit meer weg gaat, dat je aan Portugal kunt zien dat ook een torenhoge vaccinatiegraad geen heilige graal is (EET DAT, blindstarend Klein Korporaaltje Paternotte), waarom we zo laat zijn met boosters en of er alsjeblieft een minister naast Hugo bij gezet kan worden (om maar niet te hoeven zeggen dat Hugo niks kan, en weg moet). De rest van de Kamer had beduidend minder zin in wéér hetzelfde verhaal. Wij keken de inbreng van de Kamer voor u (topic & twitterdraad), kijk zelf maar naar Mark & Hugo, vanaf 20u15 in de stream na de breek. STERKTE, als ook beterschap.
Social
Social
Reaguursels
InloggenGoede bijdrage van Omtzigt, je zou bijna denken dat de demissionaire ministers de oversterfte wel prima vinden, het schoont lekker op zo met de oudjes? En hoe denkt de aanhang hierover van hun partijen, kijken ze liever weg met het trage wanbeleid of vinden zij die vervroegde sterfgevallen, deze oversterfte ook wel eigenlijk prima? Tijd voor een spiegel, zowel voor demissionair kabinet als voor de kiezers van deze partijen.
Belachelijk rationeel. Wat denkt die Omtzigt wel? Weet hij niet dat in de Tweede Kamer zit?
@Otto Normal | 02-12-21 | 12:22:
Beetje de kamer controleren wat een taak is van een Kamerlid, dat moet je niet willen. :P
Mag je ook zeggen dat 'de sterfte in belgie al afneemt' omdat op een gegeven moment de zwakkere uit de samenleving gewoon dood zijn? Net als iedereen een keer besmet is en daardoor de besmettingsgraad afneemt omdat iedereen wel eens een keer getest is?
@Beste Landgenoten, leesvoer:
Covid-19 doorgemaakt plus één mRNA-vaccin vergeleken met dubbel gevaccineerden:
www.thelancet.com/journals/lanrhe/art...
Idem, en blijven vaccineren:
jamanetwork.com/journals/jama/fullart...
Groot onderzoek in VK; meer en langer antilichamen na infectie zonder vaccin:
www.nature.com/articles/s41467-021-26...
Spreekt voor zich:
www.nature.com/articles/s41586-021-03...
Ex-zieken beter beschermd dan gevaccineerden, na 1 vaccin nog ietsje beter:
www.cureus.com/articles/72074-equival...
Overheid: langetermijnstrategie?????? Even opzoeken in het woordenboek.
Je zou denken , ze hebben iets geleerd van de eerste prik ronde toen NL ook ergens onderaan bungelde!!. Nu weer. Kortom: nog net zo incompetent als daarvoor. Vreselijk dit voor mensen die operaties nodig hebben en dood gaan. Mijn vader zei altijd: als je een fout maakt ben je geen idioot, maar als je dezelfde fout weer maakt wel. Zegt genoeg denk ik zo.
Goh, ook Paternotte stemt in met de motie om eiwit-vaccins versneld in te zetten (dus geen mRNA).
Dat schept perspectieven.
De PvdA, begint te draaien, niet nieuws natuurlijk, dar deden ze wel vaker. Toch maar even wachten wat het wisselgeld wordt.
Ik keek voor de verandering eens naar EenVandaag en ja hoor: PvdA en D66 werden vrolijk genoemd en belicht als redders van de woningnood en de IC crisis.
Kijk aan, de partij voor de ondernemer wil ondernemers gaan controleren. Vandaar die extra boa's.
Qua data vertrouw ik het meest op Maurice
Als de oversterfte dit jaar in de verpleeghuizen hoog genoeg is zijn we volgend jaar uit de covid...
En is de pensioen indexatie weer gedekt
Moraal van het verhaal: Hugo heeft geen plan en had geen plan. En leest al helemaal geen internationale studies. O tip: check Maurice de Hond want die sorteert al die studies voor. Hey, das handig. Dan kan je wel een plan maken.
Maar Maurice is geen EU, en daar wordt het geld uitgedeeld.. wat een stelletje engnekken daar, vooral die vrouw aan het hoofd gaat over lijken
Studies? Nee joh, die leest de Bijbel.
Gecentraliseerde exclusieve Covid ziekenhuizen met minimaal opgeleide verpleegkundigen. Het enige wat ze moeten doen is kijken of hij/zij nog ademt.
Pleit er al jaren ;) voor...
Hij slaagt er niet in hoeveel details hij ook weet.
De Jonge laat zich helemaal gek lullen door zijn ambtenaren, daarom zwabbert hij zo.
Iemand die intrinsiek capabel is kan nooit zo blunderen.
Groundhog day....
Arie Slob, Arie slaap. Wat een saaie spreker, zzzzzz
Bij het jeugdjournaal kijkt hij altijd naar de camera alsof het een uzi is. Totaal ineengekropen verbeten en rood aangelopen licht hij zijn beleid toe terwijl dat prima begrepen wordt door de interviewers en zonder veel tegenvragen wordt aanvaardt
@Shoarmamasutra | 01-12-21 | 22:37: aanvaard
Nobody cares yoh brother, gekke wereld...
Niet eens voltooid maar dat was niet eens de zorg die je hebt aanvaard. Wat een lulhannes is de Jonge.
"En er is een zeer forse oversterfte die maar gedeeltelijk aan Corona (kan worden P.R.) wordt toegerekend". P. Omzigt 01-12-21 in NL. Hoofdletter f, Hoofdletter o, Hoofdletter r, Hoofdletter s, Hoofdletter e.
Nu niet Jorrissen hoor want dit mag, meen ik.
Dat zal die uitgestelde zorg wel eens kunnen zijn. Bijvoorbeeld.
Maar toen FvD exact hetzelfde stelde was het "wappie, wappie!"
Baudet is een rare kwiebus, maar toch, toch schetst hij gigantisch vaak het grotere toekomstplaatje als eerst juist. Zie ook de klimaatplannen (1000 miljard). Zie ook de immigratie. Zie ook hoe het met de EU gaat.
En nu wederom weer met corona. Ja, hij trekt bijna alles in een hyperbool, maar daar moet je doorheen (durven) kijken. Als we niet oppassen blijven we voor altijd aan het klootviolen met QR-codes. Onze bewegingsvrijheid is dan voorwaardelijk geworden.
Ohhhh ... niets aan de hand, dat er meer mensen dood gaan is louter toeval.. corona is maar een griepje en de IC liggen helemaal niet vol met ongevaccineerden... wat is dit toch voor een onzin om er van alles maar bij te slepen dat er niets aan de hand... Het is maar net welke cijfers je hanteert die van het CBS of het RIVM
@johnyl | 01-12-21 | 22:17: In dit draadje claimt niemand dat er niets aan de hand is. Het is meer de vraag: hoe ga je er mee om?
@Timide_Aso | 01-12-21 | 22:20: Daar heb jij weer gelijk in, maar elkaar overtuigen met allerlei cijfertjes, of iets waar is of niet schiet ook voor geen ene meter op.
Ondertussen bij de Dela www.telegraaf.nl/nieuws/1619176597/ui...
@johnyl | 01-12-21 | 22:29: als het uitgangspunt is dat je zelf gelijk hebt niet natuurlijk.
@Shoarmamasutra | 01-12-21 | 22:33: Het feit alleen al dat die koelunits bestaan, geeft aan dat deze vaker worden ingezet / dat daar vraag naar is. Wellicht zijn die dingen in 2018 ook ingezet. Of tijdens hittegolven en zo. Mensen gaan nou eenmaal dood en onze zorg is nou eenmaal zo efficiënt (€) ingericht, zodat het precies gaat in normale situaties, maar dat er vrijwel meteen paniek is bij een uitzonderlijke situatie. Deze koelunits zijn een slimme flexibele schil. Er zouden ook pop-up coronabehandelcentra kunnen zijn, als de politiek enige vorm van creativiteit en/of visie had gehad.
@Timide aso, welnee, dat zijn gewoon 20 voet reefers, volgende maand staan ze weer aan boord van een schip of staan ze achterop een vrachtwagen voor gekoeld transport van iets anders.
@Beste_Landgenoten | 01-12-21 | 22:09: als ziektes niet behandeld worden (transplantaties, chemotherapie, bestralingen, etc) dan houdt het voor die groep vanzelf op ja. Ook zonder Covid.
@Timide_Aso | 01-12-21 | 22:16: Zeer juist.
@Timide_Aso | 01-12-21 | 22:20: Verdomme, weer juist.
We hebben officieel toch nog steeds dienstplicht in Nederland? Kunnen we niet via deze weg mensen oproepen om het zorgpersoneel te ondersteunen? Een stagiair kost, zeker in het begin, tijd om te ondersteunen, maar daarna zijn die extra handjes vaak van absolute meerwaarde!
Ik mis zo vaak enige creativiteit daar in Den Haag.
Gelukkig lezen enkele politici hier ook mee, dus ik heb altijd de ijdele hoop dat ze hier dingen oppakken en daar in De Kamer naar een bestuurlijk niveautje hoger tillen.
In het begin van de coronacrisis, voorjaar 2020, werden er overigens in de wijkverpleging aparte coronateams opgericht, specifiek om de zorg voor coronapatiënten en de reguliere zorg fysiek te scheiden. Toen werden de verpleegkundigen zelfs door vrijwilligers rond gereden, zodat ze in de auto de nodige administratie en voorbereidingen konden treffen. Prachtig om te zien was dat, al die vrijwilligers! Veelal mensen uit de horeca die toen thuis zaten.
Toen heerste er nog echt een gevoel van "samen gaan we er voor!"
Dat is al een tijdje weg. En dat reken ik de politiek aan. Het is wispelturig beleid waar geen peil op te trekken is. Het volledige vertrouwen is weg.
Ikzelf denk tegenwoordig ook: mij boeit het allemaal niet meer, ik zie wel waar het schip strand.
Zolang vakmensen hard uit de zorg wegrennen heeft het toevoegen van nieuwe menskracht maar zeer beperkt zin.
Als ze nu eens alvorens te dweilen eerst de kraan eens zouden dichtdraaien.
Noem eens een, vanuit de overheid geïnitieerd, plan dat Nederland de afgelopen 20 jaar beter en sterker heeft gemaakt. Wij waren een natie van niet lullen maar poetsen, bedwingers van zeeën en rivieren. Mark Rutte heeft ons volledig uit onze kracht gepolderd. Hij heeft de ziel uit onze zaligheid gehaald.
@Plaktong | 01-12-21 | 22:16: Het programma Ruimte voor de Rivieren. Waterbouw is mijn ding wel zeg maar. Dus op dat vlak ben ik nog steeds trots op Nederland. Maar voor de rest... Poeh..
@Plaktong | 01-12-21 | 22:16: hear hear!
@Timide_Aso | 01-12-21 | 22:18: Ja, en gelukkig hebben we nog voldoende commerciële kennis en expertise in huis op dit vlak. Maar na even gegoogled te hebben zag ik dat dit project in 2006 gestart werd. Ruim voordat onze Mark met zijn scepter begon te zwaaien.
En daarom jongens en meisjes, blijft Rutte demissionair. Kan hij niet weggestuurd worden en wil het CDA weer de jonge op VWS, zodat ze alle informatie/data/memo’s in doofpotten kunnen stoppen of zoals bij de belastingdienst per ongeluk kunnen vernietigen
Zoals hijzelf al maanden geleden voor een camera aangaf.
Nog drie jaar en vier maanden demissionair
Het kost ze geen zetels zo te zien. Ongelofelijk
Ik heropen de vergadering.
Ik wil Arib terug.
Breaking , vlg nieuwsuur 70.000 ervaren mensen die kunnen en willen boosterprikken , uit de wijkzorg, nee we kiezen voor 2 daags opgeleide niet medische militairen ,die kunnen immers alles ?..... moet het el cheapo
misschien even meenemen in debat ?
Die prikken met bajonetten toch?
Er was in het voorjaar een werkende prikorganisatie, waarmee de prikachterstand van toen redelijk is ingehaald. Kwestie van die organisatie weer opschalen.
Maar nu beginnen we weer helemaal opnieuw na te denken hoe we een prikorganisatie moeten opzetten. Burgemeesters die het nu willen regelen, het leger inzetten etc. Zal dus wel weer even duren voordat het circus weer draait.
Misschien kunnen we samen optrekken met Bulgarije of zo.
Maar die wijkzorg kunnen toch niet de bejaarden even 10 weken ofzo laten zitten?
In de ziekenhuizen klagen ze over bedden van ontslabare excoronapatienten die niet naar huis kunnen omdat de thuiszorg niet geborgd is.
@Shoarmamasutra | 01-12-21 | 22:35: begreep dat de wil er is maar beperking door contracten, de meesten zijn 24 uur deeltijdsters. Geld speelt blijkbaar ook mee
Ik weet nog goed hoe huisartsen werden geweigerd en of via Randstad uitzendbureau moesten solliciteren om te mogen helpen met prikken...
Is er ooit een berekening gemaakt dat als we doorgaan met vrijwillig vaccineren, en er zijn geen coronamaatregelen in het publieke leven, hoeveel extra handjes op de IC we dan nodig hebben?
Ja RIVM maakt prognoses. Bij geen maatregelen zijn we binnen twee weken in zwart beland.
@Beste_Landgenoten | 01-12-21 | 21:56:
Dank voor uw reactie maar dat is geen antwoord op mijn vraag helaas.
Dat denk ik niet. Maar ik kan dat zo op de achterkant van een bierviltje voor u uitrekenen. De ongevaccineerden krijgen allemaal corona en raken mogelijk voor de rest van hun leven immuun voor de minder kwalijke opvolgers. De gevaccineerden hebben die afweer niet en zullen moeten blijven boosteren. Zelfs dan zullen zij met name in de winter massaal de IC gaan bezetten, vergelijkbaar met HA en NA-virussen. Reken op 600-800 IC-bedden. Dus bovenop de huidige 1150. Oversterfte tot 10.000 per jaar.
Blijkt niet waar te zijn. De immuniteit van een doorgemaakte infectie is niet langer of beter dan van een vaccin.
@Beste_Landgenoten | 01-12-21 | 22:04: Ik moet nu helaas gaan slapen maar morgen krijgt u van mij wetenschappelijk bewijs. Ik hoop dat uw Engels up to date is.
Heb ik nog een paar uur voor een cursus Engels.
De Zuid-Afrikaanse variant lijkt veel besmettelijker maar ook veel minder ziekmakend. Logisch in de ontwikkeling van een virus: sterke besmetting met milde gevolgen is ideaal voor verspreiding. Erg dodelijke virussen zijn minder succesvol.
Zou wel grappig zijn dat covid zelf de oplossing brengt!
Uiteindelijk is ziekte doormaken bij covid bewezen effectiever om bij een vervolg besmetting beter beschermd te zijn. Maar ja, ondertussen wel goed kwetsbaren snel te boosteren om sterfte te beperken.
Pas bij een veel minder gevaarlijk virus gaat dat zich uitbetalen als de besmettelijkheid hoger is. Virulentie is lineair, verspreiding is exponentieel. Dat laatste wint het vrijwel altijd, met als gevolg toch meer doden op termijn. Je kunt dat vrij makkelijk uitrekenen. Heb het laatst nog als rekenoefening gevraagd bij een bijles wiskunde.
@Nuuk | 01-12-21 | 22:12: Klopt niet helemaal, als de besmettelijke fase voorbij is mag de host dood neer vallen. Het maakt voor het virus niet uit of iemand immuun of dood is.
@Dlareg | 01-12-21 | 22:30:
Toch wel. Organismen, zeker mensen, zullen zich beschermen tegen een virus. Wij mensen passen bv gedrag aan waarmee besmetting minder mogelijk wordt. Het is het succes van influenza virussen dat mensen lang doorlopen met milde klachten en zo voor veel meer besmetting zorgen.
,,We gaan even de benen strekken."
Nee, ze gaan snel even achterkamertjes politiek bedrijven en Hugo neemt misschien even een snuif.
Heeft Pieter gedronken? Hij klinkt wat wobbelig.
Oh, Remkes 2.0? U valt nu door de mand als X66-stemmert.
Laat dat maar over aan Zwoerd Zwoerdsma, d666.
.
Weet je wie er ook een meester in het toespreken van het Volk was?
Hans Janmaat.
Van Baalen?
@Beste_Landgenoten | 01-12-21 | 21:54: Ook nog met gestrekte arm op dat plein, kan ik me herinneren.
Wilhelmina, op afstand dan.
Fidel Castro.
Emma?
@zoalsikhetzeg | 01-12-21 | 21:58:
Fidel was een echte volhouder, iets ander type dan Marx Rutte.
Denk dat Rutte zijn record nog gaat breken. Kabinet Rutte 19.
@apek00l | 01-12-21 | 21:59: Wortelboer?
BBB heeft bange mensen in de mail. Bang voor een prikje, bang voor een vaccin. Zet die bange mensen nu eens tegenover het reële leed op de IC, en van uitgestelde noodzakelijke zorg. Angst om niks vooral tegenover te vermijden leed aan de andere kant.
Misschien angst voor een Noord-Korea 2.0?
Ja onredelijke angst dus. Tegenover echt leed.
@Beste_Landgenoten | 01-12-21 | 21:51: Vindt u. Er zijn mensen die daar wat meer waarde aan hechten. Daar kunt u of ik van alles van vinden. Maar daar gaan wij niet over in een democratie.
Nee maar van die angst ga je niet dood. En van dat prikje ook niet. Van corona of een uitgestelde hartklep wel.
@Beste_Landgenoten | 01-12-21 | 21:55: Dat is niet waar.
@Usumani | 01-12-21 | 22:01: Ik geloof inderdaad best dat sommige wapperds dood kunnen gaan aan hun angst, als ik dat soms zo lees hier.
@Beste_Landgenoten | 01-12-21 | 21:55: Uw eerste 2 stellingen moeten wij helaas bestempelen als onwaar.
1. ja, mensen kunnen sterven van angst. In feite kan elke sterke emotionele reactie dodelijke hoeveelheden van een chemische stof, zoals adrenaline, in het lichaam veroorzaken. Het gebeurt zeer zelden, maar het kan iedereen overkomen. Het risico op overlijden door angst of een andere sterke emotie is groter voor personen met reeds bestaande hartaandoeningen, maar mensen die in alle andere opzichten perfect gezond zijn, kunnen ook het slachtoffer worden.
2. Lareb melde afgelopen week nog 4 overlijdens na vaccinatie. 2 heren van rond de 40 na Pfizer en een man en een vrouw van tussen de 50 en 55 jaar oud na vaccinatie met Johnson.
@Usumani | 01-12-21 | 22:01: De kans op overlijden aan corona of uitgestelde hartklep is reëel in tegenstelling tot de gevolgen van een vaccinatie.
Nou ik zie de IC niet vol liggen met mensen die lijden aan een dodelijke angstaanval.
@Plaktong | 01-12-21 | 22:04: U gelooft ook alles he... jammer dat u tong niet is vastgeplakt, kunt u ook niet dat nepnieuws doorvertellen... ohh sorry voor de woordspeling plaktong..
@johnyl | 01-12-21 | 22:23: Welk nepnieuws? Dat wat Lareb verspreidt bedoelt u? Of u erkent Lareb niet. Verklaar u nader.
www.lareb.nl/news/overzicht-meldingen...
@Plaktong | 01-12-21 | 22:28: Zie alles even in het perspectief: "Tot 19 oktober waren er 231 meldingen van ontsteking van de hartspier (myocarditis) en het hartzakje (pericarditis) op 24 miljoen (!) gevaccineerden" Bron: Lareb.
@johnyl | 01-12-21 | 22:34: Waar heb ik iets gezegd dat dit perspectief tegen spreekt? U beticht mij van het verspreiden van nepnieuws terwijl ik slechts BL zijn stelling ontkrachte met cijfers van het officiële instituut dat de bijwerkingen van het vaccin bij houdt.
Kijk kijk, eindelijk durft Rutte eens met de vinger te wijzen en de oorzaak van de volle IC's aan te geven, dat moest hij bij andere probleem gevallen ook eens wat vaker doen.
Ieder jaar lagen de IC’s vol, met griep, nu is het Corona, en is het bal …
In de UK zijn de IC’s opgeschaald, in Nederland zijn we net begonnen met boosters, maar het vingerwijzen naar anderen dan dit faalkabinet is al maanden aan de gang …
Wat heb ik toch een hekel aan Vera Bergkamp
Dochter van Dennis?
Moeder van Dennis?
Omgebouwde Dennis?
U bedoelde Firouz Alida Chaouqui?, Vera Bergk(r)amp is haar artiestennaam..
Van der Plas laat zich niet gemakkelijk omver lullen.
Zij die denken dat het een simpele boerentrien is hebben haar cv niet gezien.
@goedverstaander | 01-12-21 | 21:48:
Volgens Derksen heeft ze dan ook niets met het platteland te maken en komt ze uit het stadse Deventer.
Ze was gewoon journaliste in Deventer. Totdat een marketing bureau van de Agro industrie haar lanceerde in de TK
@Beste_Landgenoten | 01-12-21 | 22:03: nou en ze gelooft in wat ze doet. En het is geen BB maar BBB, boer BURGER beweging. Ze hebben nooit gezegd er alleen voor/namens boeren en hun omgeving te zitten.
Ja dat burger is erbij bedacht om het niet al te opvallend een lobbyclub te maken voor de Agro bedrijven.
Rutte = verdeel en heers, in iedere vezel.
Oh, Rutte is plotseling een soort van Yomanda geworden. Interessant.
Iedereen over de zeik vanwege De Jonge en de boosterprikken maar zoals zo vaak is de schuldvraag niet zo simpel beantwoord.
De medische wereld blijkt bijv. weer een bureaucratisch moloch (Hoi Gezondheidsraad!) en Nederlanders weten altijd alles veel beter dan de rest van de wereld.
Lees en huiver: www.volkskrant.nl/wetenschap/hoe-nede...
Op 2 november lag het advies van de Gezondheidsraad er om boosters te prikken. We zijn nu een maand verder. En minder dan 100.000 prikken. Dat is 3000 per dag. Met dit tempo zijn we in pakweg 2058 helemaal bij.
Dus de adviesorganen in VK, Israel, Belgia en Duitsland hadden het fout met hun eerdere boosteradvies en hun veel betere en snellere infrastrucuur. Waarom vraagt niemand dat,
Diezelfde Gezondheidsraad adviseerde op 14 september mbt de boosterprik:
'alleen geven bij mensen met een ernstige immuunstoornis, voor ouderen is het voorlopig nergens voor nodig'.
@dathoujetoch | 01-12-21 | 21:49:
Simpel: Nederlanders weten altijd alles beter. Vragen is dus niet nodig.
@dathoujetoch | 01-12-21 | 21:49: Omdat ze zo denken als @ Amsterdamsko | 01-12-21 | 21:44 | en niet kunnen rekenen. 90.000 prikjes in 30 dagen. Hoe moeilijk kan het zijn? Het advies lag er echt al een maand geleden.
Je kunt het met Rutte eens zijn of niet.
Één ding kan je niet omheen: hij is een meester in debatteren.
Om met mijn favoriete prostituee te spreken: praatjes vullen geen gaatjes.
Makkie voor hem, met de 2e garnituur in de kamer. Ze zijn niet tegen hem opgewassen, nou ja behalve Geert Wilders, maar helaas die is er niet.
Hij is een meester in het vermijden van het geven van een antwoord op gestelde vragen.
Misschien kan hij met het virus in debat gaan
Het is een slimme woordgoochelaar. Helaas met psychopathische kenmerken en zonder moreel kompas. Een vrij dodelijke combinatie omdat veel mensen hem geloven, ondanks zijn karrenvracht aan leugens.
@De mooie man | 01-12-21 | 21:57: Ik heb het niet over de inhoud maar over zijn strategie.
@De mooie man | 01-12-21 | 21:57: keurig geformuleerd!
Rutte klemgezet door Kuiken.
Gaat nu met veel overbodige details de schuld leggen bij OMT en Gezondheidsraad.
Ach, wie was er ook weer eindverantwoordelijk, Mark?
Rutte verschuilt zich altijd achter anderen, bij voorkeur ambtenaren. Daar mag je dan vervolgens niets over zeggen, want die kunnen zich niet verdedigen. Dit soort doorzichtige cirkelredeneringen, daar heeft Rutte patent op.
Klemgezet? Dat heb ik niet echt gezien.
En ja, het OMT, de Gezondheidsraad en het RIVM zijn de bliksemafleiders voor Rutte en de Jong. Het rommelt niet voor niets binnen met name het OMT.
Leuk om te zien dat iedereen Rutte nu verwijt niet te boosteren op tijd. Nog geen paar maanden geleden wees men nog naar Israël als vreselijk vooruitzicht, omdat ze daar nota bene mensen een derde prik gingen geven! Mind you!
En bovendien, het zijn nog steeds de ongevaccineerden die de IC s bezetten, dus ik snap de focus op die groep. En Rutte citeert nu terecht ook wat eerder daarover besloten is.
Soms vertelt Rutte leugens die later waarheid worden, maar dat doet hij niet expres.
Toen werd ons wijsgemaakt dat we konden dansen met Janssen, vind je het gek dat mensen toen sceptisch waren over een derde prik?
Tsja. In een kroeg waar maar liefst 200 van de 600 bewijzen vervalst waren? Enschede. Welk beleid kan daarmee rekening houden? Ik zou het niet weten.
@Beste_Landgenoten | 01-12-21 | 21:50: En verder wat Amsterdamsko zegt: Diezelfde Gezondheidsraad adviseerde op 14 september mbt de boosterprik:
'alleen geven bij mensen met een ernstige immuunstoornis, voor ouderen is het voorlopig nergens voor nodig'.
Amsterdamsko | 01-12-21 | 21:50 | reageer |
Woorden doen er toe, en vooral die van Hugo die te pas en te onpas zoveel woorden, beloftes en onzin uit zijn mond laat komen.
@Beste_Landgenoten | 01-12-21 | 21:50: dat valt onder Grapperhaus, die CdA'er van de huwelijkspartijen en die altijd zo beroerd acteert: dit is onacceptabel!
@Beste_Landgenoten | 01-12-21 | 21:50:
Elk beleid. Wanneer je weet dat dit niet te handhaven is, dan is het werken met toegangscodes waanzin. Het dansen met Jansen ook. Een slogan bedacht door VWS.
Leren leven met het virus. Kwetsbare groepen beschermen. Ruime testcapaciteit regelen. Dit alles kunnen we internationaal leren van bijna 2 jaar covid.
Ook gevaccineerden worden gewoon besmet en daar is ook niks geks aan in geval van een corona-virus. De ziekenhuizen hebben grotendeels gevaccineerden liggen dus vaccin is niet heilig waar het gaat om besmetting, wel om te ernstig ziek worden sterk te verminderen. Testen/quarantaine heeft meeste zin.
Werk jij daar ?
Nee BL, in absolute aantallen zijn de gevaccineerden in de meerderheid op de IC. Naar percentage zijn het de ongevaccineerden. Dus de meeste bedden zijn bezet door gevaccineerde mensen.
Dat..... wil ik nog wel eens terugzien in cijfers... Wat ik ervan hoor, van mensen die in de ziekenhuizen zelf werken, dat verreweg de meeste patiënten ongevaccineerd zijn. Maar dat kan toeval zijn.
En dan te bedenken dat dit (demissionaire) 'kabinet' ook niet in staat is een andere crisis op te lossen door alles in het werk te stellen een doorstart te willen maken met dit kabinet waar buiten de parlementaire meerderheid waar men op 'leunt' geen enkele steun voor te vinden is... Man, man, man WAT.EEN.LAND...
Rutte: 'Wij hebben het beste RIVM van de wereld'
Rutte heeft gewoon gelijk als hij zegt dat ze gedurende de gehele crisis consequent zijn geweest. Dat moet ik hem absoluut meegeven, al ben ik absoluut geen fan van hem. Vanaf het allereerste moment zijn Rutte en de zijnen consequent te traag, niet indringend genoeg, zwabberend en hersenloos geweest.
Haha
Ff tussendoor, zijn we in oorlog of zo? Vliegen nu al een paar uur lang continu F16’s over mijn huis.
Dat zijn geen F-16’s maar Migs.
Hangt er vanaf waar u woont. Ik weet dat er deze en volgende week extra veel grote transportvliegtuigen laag over NL vliegen. Wellicht ook straaljagers.
Die kunnen niet van "ons" zijn. Die zijn stuk of staan elders geparkeerd.
Nu je het zegt, dacht eerst dat het de toilet van de buren was. Veronderstel dat je in Brabant (Volkel) woont ?
Hängt ervan af waar je woont. België toch?
@Wattman | 01-12-21 | 21:38: Onder de aanvliegroute op Volkel.
@Sinterbikske | 01-12-21 | 21:40:
Zodra je het zei naar buiten gegaan en hoorde ze ook. Trekken de Russen op naar Oekraïne of wat is er aan de hand.
Nu weer.. wat was de wereld toch vredig onder Trump.
@Wattman | 01-12-21 | 21:43:
Een gekke cowboy met een een gouden hart die Trump. Wel vrede op aarde..
Oefening of de QRA op pad...
Hier ook al twee dagen
Het Kuiken piept even voordat het weer inbindt. Zoals het dit PvdA-piepkuiken betaamt.
Tijdje geleden was het op rechts nog een politiek statement als je mondkapjes weigerde. Erg kort van memorie weer, die rechtse types. Nu zijn mondkapjes opeens de redding van ons land.
Rutte c.s. zwabberen wat af ja. Zal de schuld van het OMT zijn.
U zet ook s nachts een zonnebril op omdat het zomer is? De omstandigheden zijn bepalend. Verstandige mensen zien dat in. Ik bijvoorbeeld.
Er blijft voor rechts ook niet veel meer over om het debat aan te gaan, omdat ze zien dat de meerderheid langzaam opschuift naar strengere maatregelen om uit de crisis te komen. En dat is iets meer als midden in de winter de ramen open te zetten om te ventileren.
Mondkapjes heeft niets met links of rechts te maken.
Dus,
Wij gaan allen toch eerder met pensioen ( gekscherend en toch wel als een boodschap bedoeld ), anders gezegd, " men " komt terugkomend op onze oude contract ( de mens wordt ouder..... integendeel ).
Dit gezien de oversterfte ( 900 mensen per week meer ).
Hey " vak "-Bonden, ga eens hiermee aan de slag.
Aanvullend, 40 jaren gewerkt, dan met volle pensioen naar huis.
Och ja, dat was de gelogen reden waarom het pensioen werd uitgesteld. We werden zo oud allemaal.
Niet dat ze zeiden het geld is bijna op. In Duitsland trouwens echt bijna want daar hebben ze niet eens een pensioenpot.
@Wattman | 01-12-21 | 21:30,
" De vergrijzing ", ook zo iets, dat lost zichzelf uiteindelijk op, maar niet als je elke week 1100 van die kanslozen binnenlaat.
Pffff, logica, alleen wiskunde en natuurkunde is nog steeds logica.
@Wattman | 01-12-21 | 21:30: Dat was voor de huidige golf geprinte euro's, toen er blijkbaar nog wat mensen waren die geloofden dat we ooit nog uit de schulden konden komen.
Toen kwam corona en zagen we de nieuwste tsunami aan printgeld. Mensen focussen nog altijd op het virus, maar het gevaar schuilt daarachter.
Hier staat de kruiwagen al een tijdje klaar.
@Bad - Casey | 01-12-21 | 21:34:
Precies, je haalt er meer binnen die ook allemaal grijs worden. Het lijkt wel een kettingbrief/piramidespel.
@Wattman | 01-12-21 | 21:45,
Nog erger, ook dat lost zichzelf uiteindelijk op, maar wat men nu doet, niet.
Heb net eventjes weer op mijn computerscherm gekeken, nadat ik uren van het scherm weg ben geweest zonder de verbinding te verbreken door mijn computer niet uit te zetten. En dan zie ik Rutte weer achter het spreekgestoelte, als Kamerlid of demissionair premier. Hoe is het mogelijk dat dit na zo'n lange tijd al demissionair te zijn, met twee petten op in de Kamer bezig zijn, kan zijn. Ik kan het niet meer aanzien, als ik Rutte zie en hoor dan wend ik mijn hoofd met een gevoel van grote afkeer af. Alleen als hij het in de Kamer zwaar te verduren krijgt dan wil ik weer kijken en dan hoop ik dat hij onder de druk van de paar Kamerleden die ik vertrouw zal bezwijken en met hem het hele demissionaire kabinet.
Nooit meer Rutte, nooit meer De Jonge, alstublieft voorzienigheid, laat de formatie naar Rutte 4 klappen waarna er nieuwe verkiezingen komen terwijl Rutte, De Jonge, Hoekstra, Kaag en die hele rambam uit de politiek is verdwenen. Ik verdraag hen niet meer. En laat er rond Pieter Omtzigt een nieuw CDA herrijzen, nadat het huidige CDA helemaal ten onder is gegaan. Pater Noster, die in de hemel is, verlos ons van Paternotte, Markus, Hugo de Clown en die hele Rutte 3 bende, Verlos ons van het politieke kwade, amen
Mark en Hugo staan met de poten in de klei. Omringd door verwende boeroepers doen zij onverstoorbaar hun werk.
Klei zuigt. Hoop dat dit heel sterk zuigende klei is, drijfzand gelijk
Maar Fleur. Denk je nou echt dat die eigenwijze Nederlanders overal een mondkapje gaan dragen?
Zouden ze wel moeten doen.
@Pietie | 01-12-21 | 21:32:
Doe ik nergens. Ben vrij ascetisch wat dat betreft; nutteloze stukken stof zoals stropdassen of bekluiers zeul ik niet met me mee op mijn lichaam.
Fleur Agenda heeft niet echt haar dag.
Of ze heeft niet voldoende gewicht om Rutte te pareren. Al die vrouwmensen zijn sjaggerijnig lijkt het wel.
Mompelt iets over een theorie van synchroon menstruerende baarmoedermensen...
Is wel iets aan de hand met de emotieregulatie van de dames vandaag. Ze lopen allemaal leeg op allerlei emozaakjes. Heb ooit gelezen dat vrouwen allemaal tegelijk gaan menstrueren als ze langere tijd bij elkaar zitten. Misschien slechte timing dus van dit debat?
Agema
Vrouwenmensen lopen toch synchroon als ze in dezelfde ruimte begeven?
@lekgoot&Beste_Landgenoten:
Dat moet het haast wel zijn.
F5 op tijd…
Het valt ook niet mee om in discussie te zijn met zo´n gladjanus als Rutte.
Rutte is boos omdat iemand niet naar hem luistert, logisch, hij is zelf altijd een en al oor.
Niemand is tegen hem opgewassen en zeker niet het B elftal in de 2e kamer wat nu met hem in debat moet. Rutte verlangt gewoon naar een debat met Geert Wilders, dan wordt hij uitgedaagd. Nu doet hij alles op routine.
Rutte heeft het over de beste modelleurs van Nederland, hij bedoelt v.Dissel die mondkapjes onzin vond.
Maar nu probeert Mark een rookgordijn op te werpen.
Agema heeft beet.
Rutte kleurt enigszins rood.
Kijk dit is het dedain van Rutte naar een kamerlid (Agema), alleen Wilders kan de geslepen smiecht Rutte politiek weerwoord bieden.
Het is ronduit lachwekkend, dit betoog van Agema. Kon je Rutte nog zo'n eikel vinden. Ze heeft geen idee wat ze nou precies vraagt.
@de Voorzittert | 01-12-21 | 21:21:
Zie onder uw inbreng, zijn we al door onze interrupties heen ?
Dedain? Agema luistert niet eens en loopt weg. En is vaag met haar "vraag". Dus ja, wat moet je dan.
@Beste_Landgenoten | 01-12-21 | 21:25: Agema zal het vast goed bedoelen maar doet maar wat in dit debat. De Rutte-haters hier kunnen dat niet goed meer beoordelen. Zijn gewoon kwaad. Alles wat hij zegt geloven ze per definitie niet meer en wat een Agema zegt is dan per definitie ok. Ook al is het bijkans wartaal waarna ze inderdaad idioot wegloopt.
Zo is dat. Ondertussen heeft Rutte geen kind aan ze. Alleen al puur vanuit debatoogpunt een interessant debat. Hij kan alle vragen moeiteloos pareren.
@de Voorzittert | 01-12-21 | 21:29:
Als Agema opkomt voor de zorg in het algemeen is ze best fel en meent ze het ook. Dat mondkapjes gedoe had ze beter weggelaten en Rutte aangevallen over zijn 10 jaar wegbezuinigen van de zorg.
Ja.
Fleur Agema maakt zichzelf compleet belachelijk met haar onzinnige mondkapjes geneuzel.
Luistert u wel?
Is op zich geen sterk optreden, wat ze bedoelt is dat de maatregelen totaal nergens op slaan.
Niet meer sporten in de buitenlucht na 17 uur.
Buiten een paar hardcore wappies is inmiddels iedereen er wel van overtuigd dat mondkapjes werken, je kunt je dus afvragen wie er zich hier nou echt belachelijk maakt.
Ik luister zeker. Als Agema vindt dat de maatregelen nergens op slaan, moet ze een normale interruptie doen en niet over 3700 mondkapjes rapporten gaan neuzelen. Die staan hier niet ter discussie natuurlijk, wellicht her en der de plek waar je ze opzet maar niet of ze functioneel zijn. En het is ronduit weerzinwekkend om te stellen dat daarmee allerlei andere maatregelen niet nodig zouden zijn.
Het partijbureau. Een hoorspel in veel afleveringen.
@zwellevertje | 01-12-21 | 21:23: Inderdaad.
Pietertje Pietertje, een waarheid als een koe, maar kan je het iets interessanter vertellen, ik hoorde iedereen in de kamer in slaap vallen, en zelf had ik moeite om tot het einde wakker te blijven , en dat voor een 3 minuten durend flimpje
Is ook moeilijk voor Pieter om altijd maar weer te scoren. Zelfs de beste spits heeft soms een mindere dag.
Boosters zijn ruimschoots beschikbaar maar GGD heeft onvoldoende capaciteit. Mijn advies zou zijn: meteen afschalen van testen, bron- en contactonderzoek. Zet die mensen massaal in op het wegprikken van boosters. Ook gewoon zonder afspraak en voor wie maar wil. Vraag mensen die normaal gesproken zouden gaan testen bij de GGD om tijdelijk zelf verstandig te zijn, wachttijden te accepteren. Sponsor eventueel PCR test bij commerciele partij.
Maar verder alle priklocaties openstellen voor binnenwandelen en zsm boosters erin. Dan maakt het voor de zorg ook niet meer uit of je eventueel een besmetting oploopt want de kans dat je daar belandt is bijna nul. De enigen die dan nog verhoogd risico lopen zijn obese oude rokende antivaxxers en mensen met onderliggend lijden die niet gevaccineerd kunnen worden. Dat is vervelend maar ik weet niet of daar veel aan te doen is.
Je kunt telefonistes niet opeens een bak spuiten en een emmer vaccin geven helaas.
Er is een speekseltest, bijna zo goed als de NP uitstrijk die nu voor de PCR gedaan wordt.
Dat maakt het simpeler.
@funda | 01-12-21 | 21:20: Daarom binnenlopen zonder afspraak. Geen last van bottlenecks in de telefooncentrale. En laten we het 'not invented here syndrome' eens loslaten en kijken hoe het in godsnaam wel lukt in omringende landen. En dat hier ook doen.
@Kim Sung-Il | 01-12-21 | 21:27: Dat vereist visie en planning, en daar zijn onze huidige beleidsmakers niet zo van gediend.
@Kim Sung-Il | 01-12-21 | 21:27: ik wil je niet nog meer teleurstellen maar er gaan juist priklocaties dicht. 3 bij ons in de omgeving, je moet als je wil dwingen de lat natuurlijk wel iets verhogen.
Nou aukje, je wilt handhaving en beboeten en sluiting van bedrijven waar mensen thuis zouden werken? Begin dan maar in de tweede kamer. Deze vragen kunnen perfect via de webcam gedaan worden. Hypocriete kut.
@Wattman | 01-12-21 | 20:53: Je onderschat hoe lang je als fabrikant in de rechtzaal kan staan met een perfect product. Zo kon KPN eens tientallen mensen met hoofdpijn en misselijkheid vertellen dat de antennes naast hun huis nog niet eens aan stonden. (alleen de toren stond er, er hingen zelfs geen antennes in, je kon me wegdragen).
lekgoot | 01-12-21 | 20:56 Lange termijneffecten van een complex immuumsysteem kan je eindeloos over fantaseren. Het effect een beperkt aantal losse spikes zal altijd verwaarloosbaar zijn bij ongecontroleerd aantal spikes waar ook nog eens de rest van het virus aan vastzit.
Check anders ff nl.wikipedia.org/wiki/Translatie_(bio...) en vls.wikipedia.org/wiki/Aminozuur We weten atoom voor atoom wat we injecteren, we weten atoom voor atoom wat jouw lichaam daarmee bouwt en we weten zeker dat exact dat bij een latere (poging tot) infectie nogmaals aan elk lichaam zal worden aangeboden.
Dit is een beetje roepen dat we na moeten denken over de gevolgen van suiker in een paracetamolletje, terwijl de patiënt verslaafd is aan drop.
Een Pfizer zou zich best een advocaat kunnen veroorloven. Het blijft vreemd dat ze deze clausule opnamen als ze 100% zeker waren dat er geen nare bijwerkingen zouden optreden na verloop van tijd.
Het gaat juist om de dingen die je nog niet weet. Wij zijn nu beiden bezig om op basis van mechanismen te voorspellen of de vaccins al dan niet schadelijk of effectief zouden kunnen zijn. Jij op basis van aminozuren en de mRNA techniek, ik op basis van ideeën over complexiteit. Zeker kun je pas zijn als er empirisch onderzoek is verricht. Voor de korte tot middellange termijn hebben we nu, middels LAREB en onderzoek van de fabrikanten, een aardig beeld van eventuele bijwerkingen, maar voor de lange termijn heb je hier pas volledige duidelijkheid over als die lange termijn verstreken is.
Waarom vind je dan stukken vaccin elders in het lichaam terug ?
Zoveel weten “we” niet hoor. Zo is de interactie met andere medicatie nog niet volledig in kaart gebracht (lees: niet). De impact op bepaalde ziektes, aandoeningen, afwijkingen. De lange termijn effecten. Afsplitsing werkzaamheid per leeftijd, geslacht, etnische afkomst, invloed van luchtvervuiling, bepaalde voeding, landbouwgif, hormonen… “We” weten eigenlijk bijna niks. En “We” weten ook pas over 55 jaar wat er in zit.
We weten er al heel veel van. Het onvoorspelbare deel zit hem in de immuunreactie van het lichaam, dat bij iedereen weer anders is. Wat er in het vaccin zit en wat dat doet is tot in detail bekend. De reactie is bij sommigen heel heftig, bij anderen weer minder, per individu verschillend, net als bij een doorgemaakte virale infectie. Een vaccin is feitelijk een kleine infectie met een ongevaarlijke dosis aan viraal materiaal. Met alle mogelijke gevolgen vandien..
Na 16 Flessen Wijn, kan je lachen met Pepijn !
Torquemada is Nada! (Zucht, blijkbaar Sinterklaas in het land)
Na 10 jaar Rutte beginnen zelfs de peuters uit verzet te kutte.
Cardinal Fang, get the comfy chair.
Hoor net dat een goede kennis op de IC ligt, geïntubeerd.
Moeder, normaal gewicht. Drieënvijftig. En niet gevaccineerd.
Zo triest. Als je je realiseert dat je zonder comorbiditeit zó veel minder kans had dat dit zou gebeuren. En nu neemt ze ook nog plekken in van niet-wappies die maar een dag of twee nodig hebben op de IC voor een operatie oid.
twitter.com/WLoon/status/146596450444...
Dankzij zulke aso's en domoren kan ik 's avonds niet sporten.
Over wel of niet vaccineren is al genoeg gezegd lijkt me...
Hebt die even pech, dat komt namelijk heul weinig voor. sterkte.
@MoonBeebe | 01-12-21 | 21:03: Ik had gehoopt dat 2G genoeg zou zijn.
Sterkte man.
@zoalsikhetzeg | 01-12-21 | 21:06: Nou, da's al de tweede goede kennis. En de tweede vijftiger. Die eerste heeft het overleefd trouwens, is weinig meer van over helaas.
@zoalsikhetzeg | 01-12-21 | 21:06:
Dat valt mee. Ken ook een aantal gezonde zestigers die in het ziekenhuis te horen kregen dat hun longen kapot gingen. En dat terwijl ze op dat moment nog redelijk oke waren. Paar dagen later overleden. Sterkte @papa Jones. Hoop dat je kennis opknapt.
Vijftig lijkt toch een beetje een watershed leeftijd te zijn voor wat betreft het risico.
@lekgoot | 01-12-21 | 21:21: En die leeftijd lijkt te blijven zakken en deze week 13 ongeborenen... misschien valt het leeftijdverhaal straks geheel aan stukken en wordt iedereen dor hout.
@funda | 01-12-21 | 21:38:
Dat kwam vooral door veranderingen in de placenta bij de moeder.
Doet u maar een Irish coffee.
Het gaat Hugo alleen maar om de bezettingsgraad omlaag te krijgen. Dit doet hij door de oversterfte te verhogen door de boosters veel te laat in te zetten.
Dat houdt hij nooit vol. Als het dorre hout op is zal er actief en onvrijwillig geëuthanaseerd moeten worden, ook van gevaccineerden.
@goedverstaander | 01-12-21 | 21:02: als er veel ouderen overlijden, wie stemt er dan op het CdA?
Helmaal mee eens , hij hoopt dat er zoveel mogelijk dood gaan op de IC zodat er weer bedden vrijkomen. Ze hebben op de IC ook de ramen opengezet, zogenaamd om te ventileren, maar dat doen ze zodat iedereen longontsteking krijgt en dood gaat. Ik heb ook gehoord dat die boosters pas over 6 maanden worden ingezet zodat er nog meer dood gaan. De Jonge wordt hierbij geholpen door het gehele OMT en de AIVD. Die zitten allemaal in het complot.
@johnyl | 01-12-21 | 21:12: Ik meende ook al zoiets gelezen te hebben op faceboek. Waarschijnlijk zitten Klaus Schwab en Joe Rogan hierachter.
Sylvana neemt het op voor de ongevaccineerden.
Omdat de achterban waar bounty partij BIJna naar hengelt niet gevaccineerd is.
Tsja. Waarom zou dat nou toch zijn..
Vaccineren is nu ook al racisme? In ieder normale maatschappij was Sylvana allang in een inrichting geplaatst om haar tegen zichzelf en iedereen tegen haar te beschermen.
@Jessinator | 01-12-21 | 21:04: Vandaar dat ze naar hier is gekomen, das logisch he?
@Gervano | 01-12-21 | 20:49: Een prikje voor de Wuhan variant blijkt perfect te werken voor die variant en de alfa variant, beide uitgeroeid. Blijkt matig te werken voor de delta variant en waarschijnlijk slecht voor de omicron variant.
Wat gaat er dan precies fout?!
- Het vaccin werkt niet tegen varianten die bij de ontwikkeling nog niet bestonden
- We waren te lui om bij een nieuwe variant een nieuw vaccin te maken met de nieuwe spikes. www.nature.com/articles/d41586-021-02...
Maar dat kan vrij snel aangepast worden en sterker nog er is deze week een Europese verplichting afgekondigd dat Pharma ook de nieuwe varianten meeneemt bij de uitrol van nieuwe vaccins.
@Beste_Landgenoten | 01-12-21 | 21:01:
Onzin, althans gisteren was het nog zo dat de EMA maanden nodig zou hebben voor goedkeuring als een vaccin zou worden aangepast.
@Beste_Landgenoten | 01-12-21 | 21:01: Het duurt zeker 6 maanden voordat ze zijn goedgekeurd en productie gestart is. Het enige dat vrij snel kan is een sample maken,
Maar ze zijn waarschijnlijk nu al in de maak. Dat de goedkeuring op zich laat wachten zegt niks over de technische haalbaarheid en ook niks over de verplichting ze aan te passen op recente varianten.
@Beste_Landgenoten | 01-12-21 | 21:09:
Aanpassen kan theoretisch in een dag. Het is slechts een nieuwe string virus info die ze erin proppen.
Het schijnt dat juist het "ouderwetse" Coronavac van Sinovac schijnt wel goed te werken tegen Omicron variant.
www.youtube.com/watch?v=Ls7zy6_0Z2s
3:28
@mikes43357369 | 01-12-21 | 21:20: Waarom is dit vaccin niet verkrijgbaar in Europa?
@zegmaarwij | 01-12-21 | 21:25: geopolitieke keuzes.
Klassiek vaccin wordt in Nederland sowieso niet afgenomen. Enkel mrna.
@zegmaarwij | 01-12-21 | 21:25:
Een Europees "ouderwets" vaccin komt denkelijk binnenkort op de markt. Valneva COVID‑19 vaccine
en.wikipedia.org/wiki/Valneva_COVID-1...
@mikes43357369 | 01-12-21 | 22:04: Bedankt voor deze info!
Kijk. Iedereen kan wel zeiken over Mark maar hij is de enige die een beetje realistisch en constructief probeert om dit probleem praktisch op te lossen. De anderen bekeken zich tot klein bier, details en elkaar vliegen afvangen op details. Dat is nou precies het verschil tussen een staatsman die verantwoordelijkheid draagt en een stelletje opportunisten die voor de eigen achterban puntjes willen halen. En ja daarom blijft de VVD de grootste. Mensen zien dat, en zien wie de aap bovenop de rots is.
Aap, heel goed!
Staatsman? Met gele gympies en een arremoedig t shirt bij een kabinetsformatie?
En toch is hij ze allemaal lachend de baas.
Neu, hij kruipt weg en men accepteert dat voorlopig.
Staatsman?
Nationaal en internationaal de pleefiguur.
Nederland in alles de laatste en de slechtste. Gisteren hoorde ik nog een beleefd maar meewarig antwoord van de Belgische minister over de aanpak in ons land.
Ze hebben daar een mooi spreekwoord voor; in het land der blinden is eenoog koning.
De vraag is of dat de schuld van Rutte is. We zijn namelijk ook een stronteigenwijs en koppig volk dat nooit een stapje teveel wil zetten voor een ander. En stel je eens voor als Rutte de zaken keihard had verplicht of afgedwongen. Dat kan niet in dit land.
Voor jouw is het een soort massias, voor mij is het een visieloze, liegende, slapjanus.
Klopt helemaal
De ambtenaren op VWS mogen ook wel eens een boost krijgen.
Neem de belastingdienst dan ook maar mee.
Zei hij nou tegen Sylvana ‘zo zwart-wit is het niet’? Die heeft lef!
Het viel haar zelf ook niet op
Denk niet zwart, denk niet wit, denk niet zwart wit... youtu.be/mEUWbOLg0zI?t=89
@Graaf_van_Hogendorp | 01-12-21 | 21:00:
Denk in de kleur van je achterbank.
Ik vind die BMW van Mark een kek kontje hebben. Zo een wil ik ook wel.
Kogelvrij
@KlaagGraag | 01-12-21 | 21:07: Is de lak ook van teflon?
@KlaagGraag | 01-12-21 | 21:07: liever kogelwerend
Klopt. En dat hebben ze ook.
Nu gaat u iets te ver, meen ik
Want gelijk heeft Rutte dat moge duidelijk zijn
Wat ziet Sylvana er leuk uit, wie is er dood?
Ik dacht juist dat als ze opkomt dat er dan Prince uit de boxen zou schallen. Helaas.
Silly Syl is meer R. Kelly.
@Graaf_van_Hogendorp | 01-12-21 | 20:59: Doet ze het ook met kinderen bedoel je?
@Sinterbikske | 01-12-21 | 21:00:
Hahaha, zo is ze ;)
@Sinterbikske | 01-12-21 | 21:00:
Ze begon haar """carriere""" niet als zure race baiter of C actrice die verontwaardiging moest veinzen over haar huidje. Nadat ze mislukte als kapster en mislukte als doorgesnoven professionele kontjesdraaier in een kooi in de IT lag ze op een sofa R. Kelly nummertjes aan te kondigen bij TMF. Omdat het raar was om dat door Daphne en Bridget te laten doen als witte vrouwen.
Overigens sluit ik niet uit dat haar rijke boyfriends wel eens over haar hebben heengezeken...
@Graaf_van_Hogendorp | 01-12-21 | 21:05: Wat is dat toch met dat ‘witte’?
Nu met omikron is het pure ironie dat de lage booster graad een geluk is. Hierdoor kunnen er 'nieuwe' vaccins gebruikt worden die een betere bescherming biedt. Dit is echt puur geluk en geen wijsheid.
Die zijn er nog niet. Maar BioNTech en Moderna rekent zich alweer rijk. Maar eerst de kinderen jonger dan 12 vaccineren. Die moeten ook tot de groep gaan horen, want dan hebben we meer winst
@antfukker | 01-12-21 | 20:55: kinderen onder de 12 vaccineren? Echt niet, kinderen hebben amper last van corona en zijn niet verantwoordelijk voor het behalen van de groepsimmuniteit. Eerst de ongevaccineerde volwassen maar.
@therealbraindump | 01-12-21 | 20:58: nee, hoor. De kinderen komen er ook aan.
@therealbraindump | 01-12-21 | 20:58: "kinderen hebben amper last van corona"
Dat lijkt zo, maar staat te bezien. Langetermijn-effecten onbekend en dergelijke.
@funda | 01-12-21 | 21:26: hee, dat albge termijn argument was bij de vaccins volgens u niet valide... als je niet ziek wordt van corona, heb je ook geen lange termijn gevolgen.
Het waarschijnlijkste is dat de natuur het allemaal zelf oplost. Hopelijk is met omidinges de eerste stap gezet. Een succesvol (lees fittest) virus, is zonder al te zware- laat staan dodelijke klachten gevolgen. Bij alle virussen hangt "Achtung! Achtung! Evolueer je niet tot H1N1, dat wordt voorwaar je dood!" aan het prikbord.
Zoals de natuur polio, pest en pokken oploste. Met een vaccin.
Iemand kon niet pinnen op een Geldmaat omdat de 0 op het toetsenbord het niet meer deed. Hij heeft een 0 in zijn pincode.
Ik wou gisteren mijn Black Friday aankoop betalen, een supersnelle Dell Optiplex 7060 desktop, maar internetbankieren bij de Rabobank lag plat.
Ik wilde gisteren en vandaag inloggen met Digid, maar op Allestoringen.nl was te zien dat de hele Digid platligt. Lukt ook al niet meer.
We worden als mensen erg kwetsbaar. Als internet platligt kunnen we helemaal niks meer. Op Black Monday in 1929 kon je nog op de ramen bonken van de bankfilialen, maar nu heb je slechts digitaal geld en er zijn geen filialen meer in je woonplaats. Je kan de bank bellen maar dan krijg je een thuiswerker vanwege corona en als die haar schouders ophaalt sta je nergens meer.
Ik stelde toen voor dat we ons geld maar van de bank halen en in een oude sok onder ons bed verstoppen. Toen zei iemand dat meer dan €3000 hebben strafbaar is geworden. Volgens mij klopt dat nog niet, het is een voorstel dat je tot maximaal €3000 contant mag betalen en daarboven alleen met vooraankondiging.
Ik ga mijn nieuwe computer inrichten. Morgen komt mijn 4K beeldscherm, ook gescoord op Black Friday. 3840x2160 pixels 27 inch. Dat wordt genieten. Hoe bouw je twee 4TB schijven in, in een Optiplex 7060 SFF? Eentje voor data, eentje voor films, en dan twee externe als backup en nog een derde externe als 3e backup van de data. Jeuj, I love life.
Is de O in je nick een O of een 0?
Wel heel veel backups en zekerheid. U masturbeert ook met condoom?
@goedverstaander | 01-12-21 | 20:53: Heel verstandig hoef je je dekbed niet te verschonen
Bedankt dat u uw contacten met echte mensen tot een minimum beperkt. Goed in de strijd tegen corona, Goed voor de samenleving. Blijf vooral vaak op uw zolderkamertje.
Als alles waar we afhankelijk zijn wegvalt, gas, electriciteit en gas stoppen met uit de muur komen zijn er twee soorten mensen; zij die overleven en zij die doodgaan.
Zij die overleven doen dat omdat ze vuur gaan maken, zij die doodgaan doen dat omdat ze hun tablet erbij pakken en op internet gaan kijken hoe je vuur maakt...
Een rolling blackout van een paar dagen acht ik niet onmogelijk.
Merkels Moffika sluit dezer dagen weer een paar kerncentrales. Blijkbaar kolen en gas teveel. En in Nederland ook weer een kolencentrale minder.
Geef het een winstille sneeuwbui van een dikke meter, en al die gas&zon-energie valt weg.
En zie daar, je blackout.
Heb gelukkig een fikse voorraad blikvoer en boeken.
Goeie bijdrage ! Veel dank en complimenten van computertotaal.nl/
Per maatregel niet aan te geven wat het effect is, dat was met de avondklok gelukkig heel anders.
Inderdaad, daarvan kon ook niet worden aangegeven wat het effect was.
@TonAlias | 01-12-21 | 20:54: Mark wist zeker dat het een belangrijk verschil maakte.
Om per maatregel aan te kunnen geven wat het effect is heb je een controlegroep nodig die zich niet aan de maatregel houd. Rutte weet dat, daarom is er geen controlegroep...
Mijn God. Door alle contactmomenten te stoppen denken wij werkelijk dat wij de verspreiding kunnen voorkomen? Het zou niet meer moeten gaan om voorkoming van de verspreiding, die is niet te voorkomen. Stop met dat OMT, stop met De Jonge, zet er anderen op, in hemelsnaam. Ze blijven maar op die fucking knop drukken na indrukken van een code die ECHT niet meer werkt.
Welk licht moet er op gezet worden in uw optiek?
@Papa Jones | 01-12-21 | 20:54: Blacklight.
Jongeren die besmettingsfeestjes bezoeken om maar Corona te krijgen. Daar help je jezelf en de medemens mee.
@Papa Jones | 01-12-21 | 20:54: Ben inmiddels zover dat het niet meer uitmaakt welke code, als het maar anders is dan deze. Heb de rest van het debat niet meer gevolgd (was overigens wel interessant gezien de reacties hierboven). Maar hoe dan ook, als 'ze' sturen op zo min mogelijk contactmomenten en nog verdergaand, zo min mogelijk bewegingen, dan moet, wil het effect sorteren alle beweging uit en naar NL direct gestopt worden. Zowel intern als extern. Dit is totaal niet uitvoerbaar of te bewerkstelligen überhaupt, dat snapt een kind. Stop daar dus nu mee. Accepteer die beweging en kijk hoe je die beweging zo min mogelijk besmettelijk maakt. En dan zijn die mondkapjes misschien toch niet zo heel achterlijk, bijvoorbeeld. Maar eigenlijk moeten we sowieso af van dat idee van contactmomenten en beweging om die contactmomenten te maken.
Andere landen rommelen maar wat aan. Nederland begint pas na een gedegen voorbereiding. Zorgvuldigheid is key.
Zo doen we dat met alles in NL. Grundlichkeit muss es sein.
Als Mark opstapt neem ik die prik. Wat zeg ik? Dan neem ik er 12.
Be careful what you wish for, voor je 't weet zit je met premier Kaag en 12 spuiten in je achterste.
VVD-Kamerlid Queeny Rajkowski stelde vanmorgen bij WNL dat 'Mark Rutte bewezen heeft een goede crisismanager te zijn'. Je gelooft het meteen.
Gezien morgen weer een nieuwe VVDer aan de desk.
Altijd een feestje, komt je bloeddruk weer op peil.
Kan Pieter ook eens ergens niet over zeiken maar eens met een paar echte oplossingen komen?
Dan moet je blijven kijken, en niet na de eerst 30 seconden hier een reactie plempen.
Waarom heeft die oh zo hard werkende ambtenarenmevrouw van de PvdA een vel om van een bedreigde diersoort? Omdat het socialisme bij haar partij ook zo goed als afgestorven is?
Doodergeren? Ik ben dit politiek geklungel al ikweetniethoelang gewend.
Zou er nogal van schrikken als er doortastend beleid met visie zou komen.
Die Lisa Westerveld lijkt me niet mak. Moet je geen ruzie mee krijgen.
Juist wel! Om het daarna weer goed te maken.
@Mr_Natural | 01-12-21 | 20:44: Ik wil dan niet lijden. Onderliggend heb ik dan weer geen moeite mee.
Stichting NICE: Gisteren meer dan 647 mensen op de IC
Rutte: laten we wachten waar het RIVM volgende week mee komt
Ondertussen blijft de Kamer eindeloos debatteren over 1G, 2G en 3G.
Tegen de tijd dat ze het daar over eens zijn, hebben we allang een lockdown.
Ja en de geldigheid van je prikje van oneindig naar 9 maanden, naar 6 en uiteindelijk naar 3. We zijn er ingeluisd. En niet zo een klein beetje ook.
@Gervano | 01-12-21 | 20:49: t
Allemaal bedoeld om je te knechten en uiteindelijk Soylent Green van je te maken.
@Gervano | 01-12-21 | 20:49: je arm wordt een prikblok
En 5G.
We hebben een ONDERWIJZER als minister van volksgezondheid. Sorry, maar hoe ver kan een land zinken?
Had je liever een narcist gehad?
Mwa, pindaboer, acteur, meermaals failliet gegane vastgoedboef als president?
Wel een ex-kolonie van ons land, maar voor 1 keertje niet onze schuld.
Er was ooit een land dat zo ongeveer gerund werd door een drugskartel. Dat lijkt me wel de ondergrens maar daar zitten we niet zo ver vandaan dunkt me.
@likdoorn | 01-12-21 | 20:45: Het is een narcistische onderwijzer. Als ik zie hoe hij tegen volwassenen pathologisch staat te liegen lijkt het me echt beter dat deze zwamneus nooit meer voor een klas met kinderen komt te staan.
Kan nog erger: een vijftiger met gele gympies die premier is en motorisch niet goed functioneert, althans deze avond, zo lijkt wel.
Nog verder want Ajax heeft een keeper als directeur
Heel ver/diep.
Het had ook zo maar een lavendelsnuiver kunnen zijn.
En wat zien we op het (D66) NOS Journaal!? 'De Kamerleden reageren mild op de keuzes die het Kabinet maakt:' In korte fragmenten van de vertegenwoordigers van de RE-GE-RINGS-PAR-TIJ-EN: VVD, D66, CDA en CU in koor: "Het ligt ook aan onszelf. Ook wij als Kamerleden hebben niet goed opgelet." Voor de echte reacties en kritieken moet je dus de hele dag de debatten live volgen. Nou dat doen alle Nederlanders wel. Tóch!? Pieter Omtzigt for President! Zeker, ambieert hij niet, maar gekwalificeerde mensen voor een partij, moet hij alvast snel gaan vinden. Want dat het Kabinet Rutte op z'n eind loopt staat wel vast. En dat weet Mark Rutte - Op Naar de EU! - ook. www.npostart.nl/NOSjnl2000
Zalvende woorden van de coalitie.
Spreek niet altijd en alleen over de negatieve dingen.
OH, er is niets positiefs te vinden.
Iedereen snapt natuurlijk wel dat die zogenaamde booster weer een eerste prik omdat de eerste twee allang zijn uitgewerkt als ze al gewerkt hebben in de zomer wanneer je het niet nodig hebt.
Mensen die er iets van weten niet.
Uw zinsopbouw klopt volgens mij niet helemaal
@johnyl | 01-12-21 | 20:51: Geeft de gedachtengang prima weer.
Volgens mij is het toch al vrij duidelijk terug te zien in de cijfers dat de vaccins wel degelijk een positief effect hebben gehad. Niet wat we er van gehoopt hadden en zeer zeker niet wat die clowns hebben uitgesproken, maar u maakt het wel erg bont.
Ik zou eerder de schijnveiligheid van de QR-code benoemen als miskleum.
België is geen gelukkig voorbeeld, Pieter.
U zelf evenmin, hoort men in Belgie.
O alwetende, verlos ons uit onze onnozelheid..
Contactenmatrix, wow, wat een mooi woord Mark, komt dat van Grindr?
Waarvan niemand weet wat voor informatie die matrix behelst. Wordt volgende week bekend. Maar we zijn er nu wel over aan het praten. In het luchtledige dus.
Wordfeud misschien.
Rutte is echt uitbeblust, we hebben geen minister presiden meert, enkel een woordvoorder van de VVD.
Veel VVD'erds zijn Marx al goed zat.
"Let een beetje op elkaar!"
We gaan grootroerganger verliezen. Hij haalt de kerst niet.
Alle tijd en energie zijn waarschijnlijk gegaan naar de QR en de handhaving daarvan. Een prachtig staaltje schijnveiligheid voor de bühne.
Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety.
@Graaf_van_Hogendorp | 01-12-21 | 20:58: Vrijheden inleveren voor veiligheid.
Zo is het feodalisme ontstaan.
Die QR komt wel terug als we weer een R < 1 hebben.
@Abject | 01-12-21 | 21:03:
Niet helemaal maar ik vergeef het u.
TLDR feodalisme is ontstaan als gevolg van het ineenstorting van het west Romeinse rijk, waarbij hun slaven in feite overgingen naar horigen (heette toen anders uiteraard). In west en centraal EUropa ging dat weer over in het feodale systeem, waarbij krijgsheren de scherven van het west Romeinse rijk oppikte en weer andere krijgsheren inhuurden om land te besturen. Met de kerstening van grote delen van west, noord, zuid en centraal EUropa en de gevolgen van de plaaggolven verdween de horigheid grotendeels, alsmede dat vele staten buiten mofrika en pizzamannetjesland centraliseerden.
Het is tamelijk irritant dat iedere keer dat Mark een lastige vraag krijgt hij eerst tijd pakt en zand strooit door nog maar eens aan te geven (of beter: tot vervelens toe te herhalen) in welk een bijzondere en gevaarlijke situatie we zitten en het dat het gaat om het "pakket", oftwel; vanwege het pakket hoef ik niets uit te leggen en nergens inzicht in te geven. Wat een gesnater.
Dat "pakket" gel*l van Rutte slaat nergens op. Het effect van het pakket staat vast maar over het effect van de afzonderlijke maatregelen kan ie niks zeggen. Hoe komt het OMT dan wel tot berekening van het totale effect van de maatregelen. Nog nooit zo'n kolder gehoord.
En maar stug herhalen tot de interrupties op zijn.
@Schmalz | 01-12-21 | 20:41: Het is prachtig duikgedrag. Wat ook heel erg opvalt is "de vlucht naar voren" die telkens wordt geprobeerd. "Volgens mij willen we hetzelfde" en dergelijke prietpraat. Ik vind het wel mooi dat er eindelijk wat weerstand tegen deze technieken ontstaat.
"We zijn het er samen over eens dat we van mening verschillen."
En de voorzitter zei bij aanvang toch echt dat men het wegens beperkte tijd kort moet houden, zonder inleidingen etc.
Maar dat gaat uiteraard enkel op voor niet-regeringsleden.
@Abject | 01-12-21 | 21:02: We weten aan wie de voorzitter verantwoording aflegt. Wiens brood men eet, diens woord men spreekt.
@lekgoot | 01-12-21 | 20:31: Je lichaam maakt met een bouwtekening (meer is mRNA niet), de buitenste wand met spikes van een virus na.
ALS je dus zeker weet dat een populatie dat virus volledig krijgt (buitenste wand met spikes EN inhoud), DAN weet je zeker dat de lange termijn gevolgen van vaccinatie verwaarloosbaar zijn met het krijgen van het virus zelf. Nooit begrepen waarom we daar überhaupt onderzoek naar doen.
Een leeg Paard van Troje is immers een stuk veiliger dan eentje gevuld met een half leger.
Klopt, maar waarom is er toch in de contracten tussen Big farma en overheden, zoals de EU, ingebouwd dat eventuele claims naar aanleiding van bijwerkingen niet voor de fabrikanten zijn maar voor de overheden ?
Dat roept achterdocht op.
@Wattman | 01-12-21 | 20:38: Overheid neemt bij een simpele bouwput van een Noord-Zuidlijn al het ondernemingsrisico over voor een beetje korting.
Wat doen 3 coronaprikken en 1 griepprik per jaar met je immuunsysteem op langere termijn? Ik weet het niet.
@Patje | 01-12-21 | 20:44: Minder dan corona en griep zelf. Dat is het punt.
Ik weet niet in hoeverre het mRNA ook codeert voor eiwitten van het membraan. Wat mij betreft codeert het voor zoveel mogelijk eiwitten tegelijk, maar is het nu beperkt tot de spike. Toch is het denk ik te eenvoudig om te stellen dat er dan geen onderzoek naar langetermijngevolgen hoeft te worden gedaan. In complotsferen wordt vaak verwezen naar ADE en original antigenic sin, maar ik weet niet hoe relevant die effecten werkelijk zijn (wellicht weet Frau Ferkel dat). Het immuunsysteem is een zeer uitgebreid complex van samenwerkende subsystemen die tijdens onze evolutie zijn onstaan. Uit ervaring weet ik dat bij complexe systemen heel vaak verschijnselen kunnen optreden die je van tevoren niet had voorzien. Dat is voor mij een belangrijke reden om zeer voorzichtig te zijn en een groot belang te hechten aan uitgebreid empirisch bewijs van de veiligheid.
Het probleem waar we mee zitten is dat de buitenwand bij het muteren veranderd en je lichaam steeds minder de buitenwand kan herkennen. Volgend jaar komen de vaccins met het volledig dood virus uit. Waarschijnlijk geven die lange termijn bescherming zoals natuurlijke immuniteit. Alleen Nederland wil ze niet inkopen.
@Feynman | 01-12-21 | 20:45:
Boven de 50 misschien.
@lekgoot | 01-12-21 | 20:46: Je kan je immuunsysteem trainen met de spikes uit een vaccin met een gecontroleerde hoeveelheid, of trainen met D-Day zelf. Jouw keuze.
De spikes zijn atoom voor atoom hetzelfde. Dat is het geniale aan deze techniek. mRNA codeert voor 23 verschillende aminozuren. Die aminozuren zijn bekend, de aantallen en volgorde ook, dat kan je in het mRNA aflezen.
We weten zeker dat corona blijft rondgaan. Die spikes krijg je sowieso, die lange termijngevolgen dus ook.
De vraag die overblijft is of je in de tussentijd nog ff langs de IC wil.
@Feynman | 01-12-21 | 20:43:
Dit gaat dus veel verder dan een simpele bouwput. De crisis heeft al 100 miljard gekost dus we hebben het niet over wisselgeld. De vaccin fabrikanten wilden wel heel snel met ontwikkeling zijn in ruil voor no-claim.
Dat roept op zijn minst achterdocht op en misschien onterecht dat zal blijken. Maar als ze 100% zeker zouden zijn dan was deze clausule ook niet nodig.
@Feynman | 01-12-21 | 20:51: ben je al uitgenodigd om zitting te nemen in het OMT ?
@Feynman | 01-12-21 | 20:51:
Ik snap de techniek en vind het absoluut een geniale veelbelovende techniek, maar heb ook de bedenkingen die ik in mijn eerdere reactie noemde. Die hebben vooral met de complexiteit van het immuunsysteem te maken, niet zozeer met de mRNA techniek an sich. Het grootste verschil met klassieke vaccins is juist dat het mRNA vaccin maar voor een beperkt aantal eiwitten codeert terwijl de klassieke vaccins zorgen voor een breder pallet aan antistoffen.
@bullent | 01-12-21 | 20:49:
Het volledig dode virus van de alpha variant?
Lekker nuttig als je tegen die tijd de thèta variant moet bestrijden.
@JanVergoor | 01-12-21 | 20:57: In de wetenschappelijke artikelen die uitgekomen zijn is de kans van iemand die op een natuurlijke manier immuun geworden is van de alpha variant geen of minder symptomen hebben bij besmetting van de nieuwste delta varianten. We zijn er pas 20 maanden in dus er is nog veel onderzoek te doen door de wetenschappers hoelang natuurlijke immuniteit is. Het is wel langer als de mRNA en vector vaccins. En de effectiviteit van het dode virus vaccin weten wij ook nog niet op lange termijn.
@bullent | 01-12-21 | 20:49: zoals natuurlijke immuniteit zeg maar, die bog steeds biet wordt erkend, althans een antistoffen test wordt niet geaccepteerd
Dejavu met Colonol Powell en zijn presentatie van de feiten.
Het zal allemaal wel. Over een maand weer avondklok en op afspraak de winkel in.
Hij hangt in de touwen, meneer Rutte. Zeer kinderachtig hoe hij de interrupties beantwoordt.
Ik krijg over een maand mijn Duitse booster.
Nu al ingepland.
Met een goed werkende, Duitse App.
Pfizer,
dus prima.
Befehl ist befehl nicht wahr?
Pff, zonder totale controle en vaccinatieplicht lukt het Duitsland ook niet dus. Om Duitsland nu als gidsland te nemen.
Mooi hoor. Ben best beetje jaloers. Mein Frau moet het doen met een Duitse staander…
Goed geregeld ! In Nederland nog geen afspraak kunnen maken.
@johnyl | 01-12-21 | 20:33: Boostertoerisme gaat nog eens heel groot worden.
Ik heb ook al een afspraak staan voor een booster binnenkort.
Hebben ze daarvoor een app in Duitsland? Waar is de agenda gebleven?
Even de spontane jongen uithangen met zijn kopje koffie.
Ik ga gewoon sporten na een hele dag op het kantoor gezeten te hebben.
U wordt geacht geen bewegingen te maken (want door beweging ontstaat een contactmoment). Stout Reebensteeltje bent u.
Mark heeft iets nat gemaakt voor het eerst in zijn leven.
Ghe!
Ach Omtzigt, ik hoop dat hij inmiddels wel bezig is een lijst samen te stellen voor de volgende verkiezingen. Het duurt weliswaar nog een aantal jaar maar hij zal aardig wat kandidaten nodig hebben gelet op zijn populariteit. Als hij überhaupt mee wil doen.
Mark is weer dolblij. Nou Mark, wij zijn niet dolblij en zeker niet met jou.
Daar denken 2.5 miljoen witten anders over, die zijn net zo in hun nopjes als Mark.
U spreekt over wij, maar ga er gemakshalve van uit dat u uzelf bedoelt.
@johnyl | 01-12-21 | 20:34: Ik spreek wel degelijk over wij, maar niet over iedereen en, in het bijzonder of specifiek, over u.
Was dat een vaasje?
Nee dat was een spuitje, nr 11...
Kan niet want dat vaasje ligt al jaren in duigen.
Boosterprikken met een vaccin dat ontwikkeld is tegen een variant die al een jaar niet dominant is. nextstrain.org/ncov/gisaid/europe?f_c... Dan snap je niet helemaal wat je aan het doen bent.
Het kost drie uur om een nieuwe variant uit te lezen, het kost drie weken om daarmee een mRNA-vaccin te ontwikkelen. Waarom heeft Nederland niet een booster specifiek op de Delta- of Omicronvariant? Dan had je maximale effectiviteit gehad, en hadden we goud geld mee verdiend. Waar is onze innovatie, onze kenniseconomie en onze VOC-mentaliteit?!?
Omdat het nieuwe vaccin dan weer door de molen moet bij de EMA en overige instanties.
Dit vind ik ook vreemd. In het begin werd er zo opgeschept dat het vaccin binnen een paar uur ontworpen was. Testen op langetermijngevolgen was niet nodig omdat de techniek al sinds de jaren 90 bestaat, en nu moeten we maar blijven wachten op een up-to-date versie van het vaccin.
Omdat onze virologen te druk zijn met talkshows en hun ego.
Huidige vaccins werken prima tegen Delta. Omicron weten we nog niet, hoewel er wel aan het Omicron vaccin wordt gewerkt.
@Feynman: dat zei Van Dissel ook. Vandaar zijn terughoudendheid mbt de boosters. Gezondheidsraad is voorstander boosters voor ouderen, kwetsbaren en zorgpersoneel. Het is een politieke beslissing om iedereen vanaf 18 een booster te geven.
Net zoals het een politieke beslissing wordt om kinderen te vaccineren. En al helemaal om de qr code een bepaalde geldigheidsduur te geven.
Als vaccinatieplicht er komt, en die kans is groot, dan is de EU meer totalitair dan China. Want zelfs daar is geen vaccinatieplicht.
Waar gaat dit nog over?
Hij liet zojuist het vaasje uit z’n handen vallen.
En hij kon met moeite zijn vloeken inhouden maar dacht toen razendsnel dat hij nog door moest met CDA en CU..
Bah, flauw hoor om eerder te zijn dan ik.
@Mr_Natural | 01-12-21 | 20:29: Sorry…
@Sinterbikske | 01-12-21 | 20:30:
Okee, no hard feelings.
@Wattman | 01-12-21 | 20:28: Ook nog twee bodes binnen anderhalve meter zonder mondkapjes, man, man, man.
De beperking van de avondsport is het eerste wat er afgaat.
Was ook zo met de avondklok dus gaat waarschijnlijk heel erg lang duren.
De avondklok gaat vast nog een come-back maken...
Oh godfried Bomans
Ze sturen op 'beweging' dus. En de scholen worden opengehouden, wat veel beweging veroorzaakt en dat proberen ze dus te compenseren door die avond dicht te gooien (én de sporten). Het kan natuurlijk, die beweging (ik twijfel, maar ben geen rekenwonder) maar ZEG DAT DAN.
Ja ‘bewegingen’ dat moeten we niet willen rond scholen! Scholen dicht! Anders gaan de ouders dicht op elkaar staan bij het halen en brengen, terwijl het kind vol virus de auto instapt…
OMT logica.
Ik verzin dit niet, dit was in 2020 het beleid, inclusief het idee dat beide ouders thuis gingen werken als de scholen dicht zijn, quod non.
@Analia von Solmsch | 01-12-21 | 20:35: Exact Analia, je kunt bewegingen wel niet willen maar deze zijn onontkoombaar. En ook 100% gelijk met duiding dat dit al in 2020 beleid was en nu, een jaar verder (EN ERVARINGEN) en ze houden nog steeds daaraan vast. Daarom ook mijn smeekbede om OMT-team te vervangen en De Jonge ook. Dit Varkensbaai-denken/-acteren moet echt stoppen.
Pieter was een goeie jongen. Totdat hij de mails van Phizer enzo begon te geloven. Eigenlijk is het dus toch gewoon een goedgelovige CDA dominee die nader onderzoek niet nodig acht.
Omtzigt is partijkartel die zijn taak als controleur van de regering wel serieus nam ipv een opstapje voor een lekker vette baantje bij de EUSSR of een NGO. Voor change hoef je bij hem niet te zijn. Denk 50/50 dat hij in 2025 weg is ipv wat velen denken en hopen dat hij een partij opricht.
In ieder geval slimmer dan luisteren naar de eerste de beste zelf-verklaarde expertwappie in een forum vol met linksboventjes ( Donning-Kruger, Google het maar, ben je duidelijk goed in)
Nee, dan kun je beter Engel en Jenssen vertrouwen, die weten tenminste waar ze het over hebben haha.
Dus 25.000 mensen hebben recent hun baan in de Zorg verlaten. Gelukkig komen er wekelijks 1600 nieuwe gediplomeerden via Ter Apel binnen anders zou je je zorgen gaan maken.
Maar dat zijn allemaal advocaten.
Dat waren toch apothekers met een internationale aanvoerlijn?
De uittocht van zorgpersoneel is al veel langer aan de gang, maar Corona heeft de boel wel versneld.
Opleiden: ho maar, ziekenhuizen maken er geen tijd voor. Al vóór Corona.
Verdomd.
Tja, als Vak K weg loopt tijdens de stemming voor meer loon (voor zorgpersoneel), dan denkt dat zorgpersoneel geheel terecht "goed voorbeeld doet goed volgen, wij lopen ook weg".
Er worden miljarden weggepist aan klimaat, EU, de rest van de wereld.
Maar het eigen zorgpersoneel beter belonen en faciliteren.
Neee! Veul'ste duur!
Ik weer niet wat Paternotte nu weer gezegd heeft, dus ik heb daar even geen mening over. Wel vind ik hem echt een walgelijke populist. En een leugenaar. En ook een lul trouwens.
Een paardenlul is het.
@johnyl | 01-12-21 | 20:29: idem! Ik verwensch een ieder hetzelfde als hij/zij mij verwenscht.. paardenlul!.
@bijna_raak | 01-12-21 | 20:39: Schuift het nog wat als je woordenschat niet groter is als; "paardenlul" ?
@johnyl | 01-12-21 | 20:59: meneer paardenlul dan..
@All_Anonymous | 01-12-21 | 21:05: Klinkt al een stuk beter ..!
Als je bij DuckDuckGo?GooGle intypt : Wie is de Grootste Leugenaar van Nederland, staat Rutte bovenaan !
Wie is de Grootste Leugenaar van België? Staat Rutte ook bovenaan !?
Klopt hij is de grootste leugenaar vd EU.
Rutte heeft zij mond nu een keer open gedaan en het nut is al compleet ongeloofwaardig. Stop die rat!
Ik ken een vrouwtje die ik daar tenminste nog 50 Euro voor geef.
Uw opmerking getuigt van weinig respect voor een hardwerkende min. president die zich ook voor u voor volle 100% inzet.
@johnyl | 01-12-21 | 20:26: Ik deel uw mening niet, deze man is schuldig aan een ongekende ellende en dat hij dat doet omdat hij intellectueel tekort komt, is geen excuus.
@smdyasc | 01-12-21 | 20:29: Begrijp dat uw intelligentie die van Rutte overtreft, hetgeen overigens niet blijkt uit uw nogal platte opmerking "stop die rat"
@johnyl | 01-12-21 | 20:31: Ik denk oprecht dat we alleen maar uit deze crisis kunnen wegkomen door Rutte en de Jonge aan de kant te zetten. het land verdient verandering en vernieuwing en deskundigen.
@smdyasc | 01-12-21 | 20:35: dat klinkt al een stuk beter als alleen maar roepen dat iemand een rat is...
"Dit land snakt naar nieuwe ratten." Hoi Sigrid.
Waarom boosters inkopen als politici en andere belangrijke mensen al zijn ingeent. Weet u wel niet wat dat kost?
Verwachtingen, verwachtingen, verwachtingen.
Verwachtingen zijn ook uitgestelde teleurstellngen.
Verwacht teleurstellingen.
@dhrat | 01-12-21 | 20:24:
Dan kan het nooit tegenvallen.
Ik erger me niet echt aan Hugo en Mark, maar ik kan me ook niet aan de indruk onttrekken dat het allemaal beter had gekund. Dat weten ze natuurlijk zelf ook wel maar ja je kan je ook afvragen, wie had het beter gedaan ? Behalve mijzelf en 15 miljoen andere Nederlanders zou ik het niet weten.
Of je laat alles los en ziet waar het schip strandt óf je kopieert gewoon de maatregelen van het land wat maanden voorloopt Israël.
Mijn kat had het nog beter gedaan.
@Wattman | 01-12-21 | 20:25:
Euh. Zweden?
@YoMoms | 01-12-21 | 20:33:
Doen ze het goed of niet in Zweden, je hoort er zo weinig over ?
Sorry, ik heb nu even het zuur.
Ik begrijp dat wel.
Iets gemeens maar het IC aanbod missen we daar wat aan ?
Vaccins werken wel maar tijdelijk als ik het goed heb.
@Patje | 01-12-21 | 20:18: alleen tot 1700 u, daarom moet u dan binnen blijven.
@Ir. Wilhelmus | 01-12-21 | 20:19:
Wat een hoop kolder.
De vaccins werken prima. Niemand heeft gezegd dat ze 100% bescherming bieden. Kansberekening en statistiek heb ik overgeslagen op de middelbare school maar dit snap ik ook nog wel.
Als de vaccins niet zouden werken hoe kan het dan dat er naar verhouding zoveel ongevaccineerden op de IC liggen?
Vaccins werken wel maar het is niet het heilige elixer zoals ze dachten. Dat is uiteindelijk de realiteit.
Welke nepnieuws site heeft u bezoekt om te zeggen dat de vaccins niet werken ? U loopt wel erg met uw domheid te koop..
Hmm, nu moet ik gaan kiezen tussen kijken naar Mark & Hugo of naar Frits Sissing.
Uitzending gemist is u onbekend? De boot gemist?
@dathoujetoch | 01-12-21 | 20:20: Het wordt Debat Gemist denk ik.
Wel lachen, Bart op Twitter. Stiekem schuilt er een reaguurder in hem.
Nu komen de (echte) 'mannen'?
Een tribunaal is nog het minste wat we nodig hebben.
Zo lossen ze wel het woningprobleem op.
Paternotte, wat bezielt zo'n man?!
Komend ministerschap, is al toegezegd.
@dathoujetoch | 01-12-21 | 20:13: Paternotte geboren (die ene dan wel), Nederland verloren.
Is zeer gepasseerd door zijn maat van Weyenberg die wel staatssecretaris werd en hij niet.
Hugeau, waar blijven de boosters?
Momentje zegt ie, even een fotoshoot afronden.
Die heeft hij verkocht aan Sywert zegt m'n broer.
REAGEER OOK