Russen: Doei ISS, we bouwen eigen ruimtestation
Space Forski
De Russen doen graag hun eigen ding. Ze creëren hun eigen coronavaccin, bouwen hun eigen militaire middelen en rekenen zelf af met oppositieleiders. Ruimtevaart? Doen ze ook lekker zelf. Ze stappen vanaf 2025 uit het ISS-project. Logisch, want dat station loopt op zijn einde en zal uiteindelijk in de oceaan gedumpt worden. Maar de Russen pakken door en kondigen meteen een eigen ruimtestation aan dat vanaf 2030 in een baan om de aarde moet draaien. Een moederland in de ruimte, waar ze volledige zeggenschap over hebben. "Het station moet Russisch zijn ... Als je het goed wilt doen, doe het dan zelf", zo concludeert het hoofd van het Russische ruimteprogramma. Deze Mir 2.0 krijgt waarschijnlijk geen constante bemanning, omdat het door zijn hogere baan om de aarde wordt blootgesteld aan meer straling dan het ISS, maar tijdens de lege dagen houden kunstmatige intelligentie en robots de zaakjes draaiende. Waar Poetin & Co het station voor gaan gebruiken, is niet verteld, maar u kunt er zeker van zijn dat het Amerikaanse Space Force dit projectje nauwlettend in de gaten houdt. Tweede Wereldoorlog, Koude Oorlog.... Star Wars?
Eerste grote unit al in productie
Social
Reaguursels
InloggenKun je zo'n station ook kraken als er niemand thuis is?
veel te ingewikkeld.. het is makkelijker om dat ding te hacken vanuit je eigen keldertje ;) Tip: zorg dat je een goed vpn hebt ;)
Die russische muziek val me niet tegen. Vreemd dat ze daar geen geld mee willen verdienen.
De nieuwe Lada kost bij de buren (Dld.) €11.000. Bij ons komt er wat BPM bij ivm uitstoot zodat hij hier € 48.000 gaat kosten.
Aanvulling:
https://www.ad.nl/auto/waarom-deze-nieuwe-auto-in-duitsland-11-990-euro-kost-en-hier-een-halve-ton~ad48bc66/
Is dit een nuttige bijdrage? Alsof de Russen met de Lada een ruimte reis gaan maken.
@upbeat | 25-04-21 | 21:24: zeker! Als ik Lada zie moet ik meteen aan de Ludolfs denken. www.youtube.com/watch?v=0zlNQlfTbWs
Das ist ja unglaublich maar helaas wel waar volgens uw link. Benieuwd wat een trabant gaat kosten ;)
Ik vraag mij af of de Russische technologie intussen de fase van zilverpapier en fietslampjes heeft overschreden na de Sovjetperiode. Ze zijn nog niet in staat om een knappe brommert te produceren want welke Russische producten kun nog je in de winkel kopen, een enkel dus. Tijdens de SU kon je bij de Xenox nog knappe communistische bosbessen jam kopen maar die is er allang niet meer. De Toepoelev stort gegarandeerd neer, de Lada mag hier niet rijden en de kalatchnikoff is grotendeels van de Duitsers afgekeken net als de rest van alles dat ze zelf maken: alles gejat bij het Westen. Het was niks, het is niks en het blijft niks.
De lada mag hier niet rijden omdat het niet door de gebruikers wordt vervangen elke 10 jaar itt de moderne duitse meuk.
@Cadaver | 25-04-21 | 20:18: Dit heeft ook te maken met budgettering van de gemiddelde Russische burger, op zijn beurt veroorzaakt door de lage lonen, en de tientallen miljarden die in slechts enkele Russische zakken opgepot worden.
Zo blijft er uiteindelijk weinig geld beschikbaar voor aanschaf van een nieuw vehikel. Voormalig president Reagan ("Ronnie Regeert") maakte hier niet voor niets in de jaren 80 al, openbaar grapjes over.
"alles gejat bij het Westen. Het was niks, het is niks en het blijft niks."
Nou, dat is niet helemaal waar. Ze hebben het Bolsjojballet, een aantal grote, klassieke Russische schrijvers (Tolstoi, Dostojewski, Gogol, etc), ze maken uitstekende wodka, de beste kaviaar (van een bepaalde steursoort, dacht ik) komt er vandaan, al sinds mensenheugenis leveren ze topschakers, alsmede fantastische Olympische sporters (hoewel die natuurlijk altijd vol zijn gespoten met allerlei verboden hulpmiddelen). Vul me maar aan indien ik nog iets belangrijks vergeet.
@Dr_Johnson | 25-04-21 | 21:17:
camera-lenzen.
@Dr_Johnson | 25-04-21 | 21:17: Kaviaar maak je niet.. gewoon dom geluk dat Beluga steur daar leeft. Kaviaar was vroeger voedsel voor de arme mensen vanwege de beperkte houdbaarheid... tot dat G.E. fatsoenlijke koeltechnieken ontwikkelde.
Iron Sky was een toffe film. Het vervolg (Iron Sky 2: the coming race) was een stuk minder, prima special effects maar erg slecht geschreven.
verbaasd me dat erdogan nog geen kitsch ruimte station heeft aangekondigd.
" rekenen zelf af met oppositieleiders" En dat is dus iets waar GS jaloers op is? Ik dacht dat we hier zo voor Omtzigt waren!
Sensibiliseren mocht al niet en nu opeens jaloers omdat ze in Rusland dat wat voortvarender aanpakken met gif en strafkampen???
Wat is dat toch hier met die bewondering voor dictators als Poetin en consorten? Maar ja, een would be dictator als die mislukte Trump werd hier ook al bovenmatig bewonderd.
En een leugenaar als BoJo, de leugens van klimaatontkenning en de renaissance vloot van kapitein Baudet!
sarcasme is blijkbaar niet je sterkste punt.
@Struikrover3 | 25-04-21 | 18:51: Ah, de bewondering voor Trump, Brexit, klimaatontkenning en Baudet was sarcasme! Laat me dat nu al die tijd ontgaan zijn.
Gelukkig ben je wel serieus over het sensibiliseren van Navalny, anders zou mijn wereldbeeld echt instorten.
Ik zou er dan wel een alarminstallatie op zetten met doormelding. Voor je het weet staat die Musk aan je deur te rommelen als je een paar maanden er even tussenuit bent
Sleuteltje 12, heerlijk om te zien, niks geen torx of inbus, nee gewoon een moertje, echt Russisch.
Niet hip. Wel veilig.
en zn mondkapje lekker op half zeven. zegt genoeg hoe hij achter andere protocollen staat.
Kopen ze bij Action voor 0,69 cent en sleuteltje 10. Andere maten hebben ze niet.
Nu de Crew Dragon-capsule van SpaceX een succes blijkt is er verder niet zo'n (goed betaalde) rol meer voor de Russen ook al zou men extensie van de levensduur plannen. Buiten dat lijkt er een tijdperk aan te breken waar ruimtevaart weer opnieuw nationaal is en vooral ook militair van belang. Samenwerking heeft voor grotere landen nu minder voordelen. Of men moet een nog veel ambitieuzer project verzinnen!
De Chinezen zijn ook al begonnen met de bouw van een eigen ruimtestation. Zeer binnenkort wordt de eerste module in de ruimte gebracht. Het wordt nog druk daarboven!
Er is daar een stuk meer ruimte dan hier, en hier importeren we ook gewoon grenzeloos, dus komt wel goed denk ik.
De doos chocolaatjes arsortie die ik nu aan het vreten ben vaagt om het even welk ruimteprogramma weg.
En... Proost!
Ten vroegste over vijfhonderd miljoen jaar begint het tijd de worden dat we een verhuisplaneet zoeken. Dat is er trouwens sneller dan je denkt.
en.wikipedia.org/wiki/Future_of_Earth...
"Waar Poetin & Co het station voor gaan gebruiken, is niet verteld"
Weten ze zelf waarschijnlijk niet eens. Het enige doel wat te bedenken is, is: prestigeobject, om het westen te laten zien dat ze heus echt nog wel meetellen.
Maar zoals in het geweldige boek "Postwar'' van de te vroeg overleden historicus Tony Judt (dat ik een paar weken geleden herlas) staat:
De Sovjet Unie is ''Opper Volta met raketten''. De uitspraak wordt door Judt toegeschreven aan Nikita Chroesjtsjov, maar een paar honderd bladzijden verder schrijft Judt diezelfde uitspraak toe aan Helmut Schmidt. Dus of Judt vergist zich ergens - dat kan natuurlijk - of Schmidt heeft de uitspraak later van Chroesjtsjov overgenomen.
In ieder geval, nu de Sovjet Unie veranderd is in Rusland, gaat die uitspraak natuurlijk nog steeds op. Het is een arm land en zou er beter aan doen zijn weinige pecunia te gebruiken om de sociale omstandigheden van zijn bevolking wat te verbeteren, en als het zich wat minder agressief opstelde naar buiten toe, dan zou dat de situatie in Rusland ook alleen maar ten goede komen: er zouden meer investeringen uit het westen komen, en Rusland zou minder hoeven uitgeven aan zijn leger en militaire hardware.
De Russen houden nu al het ISS draaiende, en voordat Elon Musk erin stapte zorgden ze ook voor het vervoer van personeel van andere landen, inclusief Amerikanen. Het is dus helemaal niet vreemd dat ze het hele project in eigen hand willen nemen.
Dat wordt dan een dure dump, 150 miljard!
NietzoduuralsMulticul
Die Lada-techniek werkt nog steeds en waarschijnlijk beter dan ooit. Is Halbe al door Vladimir bijgepraat?
American components, Russian components, all made in Taiwan !
www.youtube.com/embed/bifOI4MbHVU
Heeft Rusland hier wel geld voor ? De gemiddelde Rus, zeker niet. Die leeft van een paar honderd Euro per maand, in een krot afkomstig uit het Soviet tijdperk.
Daar gaat weer een paar miljard, wat anders onder de bevolking verdeeld kon worden, wat op zijn beurt hogere lonen (I.p.v. een hongerloon) oplevert.
Voor de gemiddelde Amerikaan is het ook sappelen hoor.
Hahaha, u bent de afgelopen 20 jaar zeker niet in Rusland geweest. In elke stad schieten de nieuwe appartementen uit de grond. En ze worden in een mum van tijd verkocht. Verder is er een enorm tekort aan parkeerplaatsen omdat er miljoenen auto's bij zijn gekomen. Die Russische krotten zijn in heel veel steden in handen van beleggers. Die wachten op het moment dat ze gesloopt mogen worden omdat er nieuwe hoogbouw komt. De eigenaren van het oude krot krijgen ter compensatie een nieuw appartement in de nieuwe flat. In het afgelopen jaar zijn die panden 20 tot 30% in waarde gestegen. Kortom, het gaat daar nog gekker dan hier met de huizenprijzen. U denkt waarschijnlijk ook dat in Afrika allemaal kindertjes rondlopen met rijstbuikjes.
Gezondheidszorg in Rusland wordt door de staat verleend via het Federale Verplichte Medische Verzekeringsfonds , en gereguleerd door het Ministerie van Volksgezondheid . De grondwet van de Russische Federatie geeft alle burgers sinds 1996 recht op gratis gezondheidszorg . In 2008 werkten 621.000 artsen en 1,3 miljoen verpleegsters in de Russische gezondheidszorg. Het aantal artsen per 10.000 mensen was 43,8, maar slechts 12,1 op het platteland. Het aantal huisartsen als aandeel van het totaal aantal artsen was 1,26 procent. Er zijn ongeveer 9,3 bedden per duizend inwoners, bijna het dubbele van het OESO-gemiddelde. Gezondheidszorg in Rusland - nl.qaz.wiki/wiki/Healthcare_in_Russia...
Obamacare hahaha!
Rusland doet het juist zeer goed. Lees dit artikel maar eens.
www.parool.nl/nieuws/amerika-heeft-ee...
Een paar passages:
"Rusland staat met 530 miljard dollar in de top 5 van landen met de grootste reserves, de Russische aandelenmarkt kende een recordjaar (plus 40 procent), de Russische staatsbegroting heeft een overschot van 3 procent en de netto staatsschuld staat op nul."
"We hebben nog steeds het beeld van Rusland als arm land, maar op macro-economisch niveau klotst het geld tegen de plinten. Russische (staats)bedrijven meldden een winst van omgerekend 340 miljard dollar in 2019 en hun winstgevendheid is bijna twee keer zo hoog als bedrijven in het Westen."
In de steden wel daar buiten zijn het huizen die nog de Duitsers gezien hebben. Gezondheidszorg voor een gemiddelde Rus is pizda. Tijdens familie bezoek moest een kind van me naar het ziekenhuis. Tering de pering daar legen wij nog geen varken neer.
@bergsbeklimmer | 25-04-21 | 14:55: Nu weet ik niet of feiten jarenlang NPO indoctrinatie gaan compenseren. Maar het klopt dat de gezondheidszorg gratis is. Wil je luxer dan ga naar een van de vele privéklinieken of een van de duizenden kuuroorden en sanatoria. Net zoals 95% van de Russen eigenaar is van hun woning. En de meesten hebben niet eens een hypotheek. Het gas kost daar maar een paar cent per kuub. Ook de gemeentelijke en rijksbelastingen zijn extreem laag. Kortom, een netto salaris van pak hem beet 1000 euro betekent in Rusland ook bijna 1000 euro koopkracht. Overigens worden heel veel Russen deeltijd formeel uitbetaald. Vaak krijgen ze een fors deel zwart in handen. Scheelt belasting en pensioenpremie. Een Iwan Modaal en Jan Modaal hebben daardoor ongeveer evenveel koopkracht. Alleen Iwan Modaal weet dat hij de komende jaren nog heel veel koopkracht erbij gaat krijgen, omdat het land bomvol grondstoffen zit. Het geld kan niet op.
@Graaier | 25-04-21 | 14:52: Wat let u, lekker te verhuizen ? Rusland klinkt zo ontzettend gaaf !
Overigens, het volgende feit heb ik recentelijk ook al aangekaart - De extreme financiële ongelijkheid (En dat, voor een voormalige communistische grootmacht).
"Since the fall of the Soviet Union, socioeconomic stratification has exceeded that of other formerly socialist economies, including China. Wealth inequality is even more drastic, with the richest 10 percent of Russians owning 87 percent of the country’s wealth, making it the most unequal of the world’s major economies."
"In 2015, 111 people controlled 19 percent of all household wealth in Russia. Russia’s wealth and income inequalities have drastically increased in recent years, surpassing the U.S."
Bron: borgenproject.org
Ergo, het gros van de Russen merkt niets van die bedragen. Iemand als Navalny, heeft niet voor niets zoveel aanhang - En het is niet voor niets, dat diegenen die de macht hebben, hem de mond willen snoeren.
Waarom worden de Verenigde Staten er overigens in de comments bij gehaald. Stop nu eens met die Russische propaganda, Russische staats diensten ..
Nederland staat ook in de top 10 van landen met grootste ongelijkheid in vermogen.
Door decennia lang communisme is de ondernemersdrift van de bevolking tot een 0-punt gedaald. Immers, vadertje Staat regelde alles van de wieg tot het graf. In armoe, maar nooit tekort. Was je lid van de partij had je wel voedsel en kledingbonnen. Nu e.e.a. wél mogelijk is, is er slechts een klein deel wat de mogelijkheden ziet en rijk wordt. En de rest blijft op het oude niveau. Die cultuuromslag duurt gewoon minimaal 2 generaties. Een aanzienlijk deel van de bevolking verlangt ook terug naar die tijd. Toen was het leven overzichtelijk.
@Rechtsdraaiend | 25-04-21 | 17:45: Kom aub, eveneens met feiten.
Overigens .. Ondanks ons geklaag, ons Nederlandse geklaag, iets waar we we vrij goed in zijn - Heeft ons land een hoge levensstandaard. De genoemde krotten uit Rusland, kom je in het Koninkrijk niet tegen.
Gelooft u mij niet ? Pak Google maps erbij, en neem een kijkje in een willekeurig dorp op het platteland aldaar. Het begint al in de buitenwijken van Moskou. Wegen, eveneens slecht onderhouden. Nog iets wat het Koninkrijk stukken beter voor elkaar heeft. Qua oppervlak zijn we vrij klein, natuurlijk, echter een buurland als Noorwegen, of Japan, hebben het wegennet simpelweg eveneens goed voor elkaar.
Maar goed, in plaats vernieuwing van infrastructuur ten bate van innovatie en vernieuwing van zijn algehele economie, kiest Putin o.a. voor een buitensporig buitenpaleisje, en een ruimte station. Naast spionage en buitenlandse vergiftiging missies. En ontkent o.a. ook nog altijd, het neerhalen van MH-17.
En niet alleen uit staatsveiligheidsoverwegingen natuurlijk. Ik denk dat die Russen ook gewoon geen zin hebben in al dat woke gezeik aan boord van dat ISS.
Inderdaad, dat soort geëmmer willen de russen niet. Ik ook niet!
De Amerikaanse UFO files worden veel interessanter.
Poetin zal willen laten zien dat hij de kwaadste niet is, en Navalny de eer gunnen om de eerste permanente bewoner van de ruimtestation te worden.
De Russische kosmonauten krijgen wel een lief hondje genaamd Laika mee om ze gezelschap te houden. Moeten ze wel iedere dag een ruimtewandeling maken om Laika uit te laten.
Hoop wel dat ze een poepzakje meenemen. Mogen ze ook los, of moeten ze aangelijnd blijven :)
Heel goed. Als de extinction level asteroïde dan naar de aarde komt suizen kan de crew van Bruce Willis daar tanken. Zoals voorspeld.
Het zal wel net zo'n succes worden als de Mir.
NASA's Skylab deed het anders niet veel beter. Is dat ding überhaupt wel operationeel geweest?
@VanBukkem | 25-04-21 | 14:37: iets van korte duur
Mooi. Is het ook een stuk makkelijker uit de ruimte te blazen als Poetin weer eens vervelend doet. Succes met sporen vinden in het heelal...
In 2030 is Vladimir Vladimírových hoe oud?
@Eeuwig.. Op.. Vakantie | 25-04-21 | 14:35:
Het schijnt dat hij dagelijks 3 uitgeperste feutusjes als ontbijt gebruikt, dus die heeft de eeuwige jeugd.
@Graaisnaaiert | 25-04-21 | 16:51:
Overigens genoten van die documentaire over hem door Oliver Stone.
Precies 60 jaar geleden waren het de Russen die als eerste de ruimte in gingen.
Toen moesten de Amerikanen nog wakker worden.
En toch is het die Russen nog nooit gelukt om een fatsoenlijke auto in mekaar te zetten. Raar eigenlijk.
@VanBukkem | 25-04-21 | 14:41:
Nu je het zegt!
Wat is überhaupt een typisch Russisch exportproduct?
Gas en Vodka, maar dan?
@VanBukkem | 25-04-21 | 14:41: Voor hun eigen omstandigheden voldoen ze best. Pas nog en filmpje gezien ui Workoeta in de winter, net boven de poolcirkel in Europees Rusland. Rijdt verkeer gewoon rond bij -38 graden. Moet ik onze meuk nog zien doen, zeker al dat elektrogedoe.
@Ruimedenker | 25-04-21 | 14:45: Heel veel wapens, net als America.
Ze doen maar, kan er niet wakker van liggen.
Same here, ze doen maar
Begrijp ook weinig van die Rusland haters of verheerlijkers
Wat hebben die Russen voor een impact op jouw leventje dan?
@Mauritskade | 25-04-21 | 14:29:
In 1988 was ik wel blij dat we ze hadden verslagen.
@Gulliver | 25-04-21 | 14:35: La grande guerre, ik weet het nog goed ja.
@Ichneumonidae en @Gulliver
Ik ben nog bij de herdenking van 1974 geweest.
'Opdat wij niet vergeten.'
Nog drie jaar en dan is het al weer een halve eeuw geleden.
@VanBukkem | 25-04-21 | 14:50: Jij was in 1974 al 1988 aan het herdenken?
Was je mooi op tijd.
Dat zijn geen kinderachtige productietoleranties zo te zien. Nou ome Vlad, may the Schwartzki be with you: https://www.youtube.com/watch?v=oQEjwKs_hpg Ach moedertje Rusland, hoe word je hier nou niet sentimenteel van?
Ben benieuwd wat de NASA en de EASA daar tegenover gaan zetten.
Een nauwelijks functionerende inclusieve alfabet crew.
Die zullen het zwaar krijgen zonder de Russen.
Als die stoppen met de verkoop van de RS raket motor dan hebben ze echt een probleem
Een klimaatneutrale raket die geheel op zonnepanelen werkt. Levert voldoende energie op om jaarlijks de lampjes voor het Independence Day / Dag van Europa-feestje te laten branden. En die vrolijke regenboogkleurtjes maken het geheel compleet en inclusief door diversiteit.
*er fatsoensgeil van wordt*
En die Arabieren kunnen natuurlijk ook niet achterblijven.
Grapje...
@VanBukkem | 25-04-21 | 14:30: Niet diep genoeg gebukt dat je weer een Zwitsal hebt?
@VanBukkem | 25-04-21 | 14:30:
De lanceren binnenkort een minaret de ruimte in.
De EASA, ooit amibiteus met de plannen voor de Men-Tended Free Flyer, het Europese ruimtestation, de Hermes, variant op de Space Shuttle. Maar helaas, het opzetten van de EU kosten klauwen met geld en alleen de draagraket is omgebouwd tot de Ariane 5, die tot 2019 in gebruik was voor commerciële vrachten naar de ruimte. Helaas waren de Russen al jaren veel goedkoper waarmee de EASA niet echt meer een actieve rol speelt.
De toekomst is aan onbemensde spacestations, drones, nucleaire torpedo's en robots. De werkelijke reden voor het eind aan de samenwerking in de ruimte met de VS zijn enerzijds de militair-strategische toepassingsmogelijkheden van een eigen station, anderzijds de groeiende kenniszwakte aan Amerikaanse zijde. China en Rusland hebben de beste knappe koppen, die nu in China en Rusland blijven i.p.v. te verhuizen naar de VS. De American century is afgelopen.
Dat laatste, val wel mee. Laat je niet teveel door propaganda uit die hoek beïnvloeden.
@Nederlandop1 | 25-04-21 | 14:36: Wat betreft wiskunde kennis in de VS: alle grote namen zijn nu van Chinese herkomst. De VS verloedert in BLM. Kijk naar die vaccinfabriek in Baltimore die de inspectie moest sluiten vanwege het gebrek aan hygiëne. Dat kon je voor kort eenvoudig niet bedenken...
Meneer in filmpje heeft wel mooi gereedschap. ideaal om een pijp te lassen in kleine ruimtes: youtu.be/vY51f06-YcU
Leuk spul idd
Ik was altijd de Russen in ‘Command and Conquer’... voelde altijd toch ietwat fout en dáárom zo goed.
Net nog gespeeld lol..........
@Roger-Rabbit | 25-04-21 | 14:05:
Blijft geniaal. Ook de filmpjes die LEVENSECHT leken destijds.
@overVecht | 25-04-21 | 14:07:
Je kan het nu nog spelen,ff downloaden en knallen maar,ook zijn er een stel mods.
Hier in huis is het altijd wedstrijd wie de meeste kills heeft of de snelste tijd
@Roger-Rabbit | 25-04-21 | 14:11:
Nice! Zometeen even opzoeken!
@overVecht | 25-04-21 | 14:12: mental omega moet je zoeken.
@Roger-Rabbit | 25-04-21 | 14:14:
Thanks!
Waarom is iedereen zo bang voor een beetje straling? Als we verder willen komen moeten we wennen aan straling. Goed doorneuken in de ruimte zodat mensen dusdanig evolueren dat ze stralingsbestendig worden.
Ik had vroeger wat kinderen op de basisschool uit Tsjernobyl... allemaal stralende gezichtjes hadden ze. Ik zie het probleem dan ook niet zo.
Zelfs onderweg naar Mars is die straling redelijk makkelijk op te lossen: als je snachts (net als in het ISS) tussen de drinkwater voorraad slaapt dan valst de dosis wel mee. Verder kan je een klein deel van een ruimtestation of raket voorzien van een laag water van 1/2 meter dik, om te schuilen als er een zonnewind langs komt. Kost een paar kg, maar water meenemen is sowieso wel handig.
@overVecht | 25-04-21 | 14:12: half Europa had toch last van straling, toch? Niet ernstig verminkt ofzo. Wel meer misgeboorte, doofheid etc in die periode.
@TRUMP | 25-04-21 | 14:20:
Klopt.
@TRUMP | 25-04-21 | 14:20:
Zo ben ik ontstaan ook.
@TRUMP | 25-04-21 | 14:20:
Nu nog heb je delen in Europa waar everzwijnen en bv paddenstoelen verhoogde normen hebben ivm straling van toen.
Genoeg om niet geschikt te zijn voor consumptie.
Ik vermoed dat u het basisprincipe van DNA, en hoe straling van een bepaalde energie nou eenmaal funest is voor de binding van elektronen, met mutaties als gevolg, niet helemaal onder de knie heeft.
@JackStick | 25-04-21 | 14:53:
Ik vermoed dat jij shit veels te serieus neemt.
@overVecht | 25-04-21 | 15:04: U ook.
Benieuwd of ze dit stukje speelgoed (Shchit-2) weer terug in productie gaan brengen, of toch maar weer een 23mm kanon installeren:
www.thedrive.com/the-war-zone/40285/t...
May the Farce be with you.
May the Fart be with you?
De Chinezen zijn er ook al druk mee bezig.
Heel begrijpelijk van de Russen.
Waarom weer van die melkbussen-collecties bouwen? Dat is toch heel erg 20ste eeuws? Is het niet tijd voor een modelletje zoals de USS Enterprise?
Doe het dan meteen goed.
Zoiets als Deep Space 9, of zo'n Space Odyssee wiel.
Ik ben helemaal niet onder de indruk van de vorderingen die wij als mens maken op het gebied van ruimtevaart.
Je zal maar een marsmannetje zijn die zich afvraagt of er op andere planeten intelligent leven is en dan komt er zo'n suffe ufo uit de hemel dalen.
mars.nasa.gov/system/news_items/main_...
... of een Star Destroyer.
Als het werkt. Waarom veranderen?
Als u de warpgenerator weet te fabriceren, waarom niet?
@Graaisnaaiert | 25-04-21 | 14:28:
Ik las wappiegenerator.
The horror....
@Gulliver | 25-04-21 | 14:37:
Hehe....
De eerste Nederlander is er al gesignaleerd: ene Halbe Z.
Waren ook de eerste in space.
Eigenlijk te gek voor woorden dat de hond en de aap eerder in de ruime waren dan de mens.
@keestelpro | 25-04-21 | 14:13: ja eens. Die dieren hadden ook als eerste de Corona vaccins.
Yep. Eerste ruimtesonde, eerste levende wezen, eerste mens, eerste ruimtestation. En laten we niet vergeten dat na het ter zielen gaan van de space shuttle het ISS jarenlang alleen met een Sojoez raket te bereiken was. Nu SpaceX die rol lijkt te gaan overnemen is er voor de Russen niets meer te halen.
Samen met China misschien. Rusland heeft onvoldoende budget voor een dergelijk project. ISS kan ook wel een upgrade gebruiken, met de nieuwe raket van Elon Musk zou je een heel ISS in een keer kunnen lanceren (zowel in gewicht als inhoud). Dat gepruts met kleine modules die net in de space shuttle passen moet maar eens afgelopen zijn.
Als we gewoon gas mochten kopen in Rusland, dan hadden de Russen voldoende om het helemaal zelf te financieren.
Lees het betoog van Graaier maar even bovenaan. Rusland heeft geld genoeg. Meer dan genoeg.
@kweethetooknietbeter | 25-04-21 | 13:53:
Stiekem is men in onderhandeling. Uiteindelijk zal dit gaan gebeuren. Duitsland gaat om, Nederland uiteindelijk ook. MH17 ten spijt, geld doet zo'n drama blijkbaar snel vergeten...
@Ommezwaai | 25-04-21 | 13:58:
Bedoel je dat de Russen schadevergoedingen gaan betalen aan de nabestaanden van de MH17 maar zonder schuld te bekennen en dat daarna de gasleveringen kunnen beginnen? Of bedoelde je dat niet zo?
onzin
@kweethetooknietbeter | 25-04-21 | 14:09:
Ik bedoelde dat niet zo, maar zoiets zal mij niets verbazen.
W_F. Haha
Beetje respect voor de Russies. Zij beëindigden WO-II.
Lanceerde de eerste satelliet, hadden de eerste bemande ruimtevlucht en de eerste nucleaire langeafstand raket.
Niks respect voor de Russen. Stalin deed net zo goed aan mee met Hitler met hun landjepik. Daarnaast hebben niet alleen de Russen de Nazi inval opgevangen, maar voornamelijk door de Russen ingelijfden volkeren.
@Ommezwaai | 25-04-21 | 13:53: En ook niet vergeten, de enorme bijdrage aan kunst en cultuur. Ach konden we maar samen door een deur.
@Ierse_Setter | 25-04-21 | 13:55: 22 mln Russische doden, meer dan welk volk ook heeft opgeofferd.
Als er al landen zijn die oorlogszuchtig zijn, dan mag je de VS wel op de eerste plaats zetten. Amerikaans belang in gevaar, hup, aanvallen. De Russen zijn erg vreedzaam, dat wordt nog wel eens vergeten.
@Ommezwaai | 25-04-21 | 13:53: Dankzij Duitse wetenschappers... (en de Amerikanen deden precies hetzelfde met "hun" Duitsers...)
@Ommezwaai | 25-04-21 | 13:53:
Plus de eerste vrouw in de ruimte. Ook niet geheel onbelangrijk in dit woke-tijdperk.
@Ichneumonidae | 25-04-21 | 14:08:
Vreedzaam, vreedzaam. Die immense Russische wereld was er niet als vanzelf hé. En de bolsjewieken waren ook behoorlijk expansief.
Je bedoelt de Russische winter, dat foefje deden ze ook al met napoleon maar daar red je het anno 2021 niet meer mee!
@All_yall | 25-04-21 | 14:12: Altijd wel wat natuurlijk. Europa heeft Rusland paar keer aangevallen, omgekeerd niet. We rekenen een groot deel van Rusland bij Europa, maar meer dan een verzinsel is dat niet.
De meeste oorlogen zijn begonnen door de VS, een kutvolk eersteklas.
@Ichneumonidae | 25-04-21 | 14:16:
70% van de Amerikanen zijn van Europese afkomst dus jouw en mij familie, dus iets meer respect graag.
@Ichneumonidae | 25-04-21 | 14:08: Je verwart Russen met ingelijfde volkeren die voor de Russen/Sovjet Unie moest vechten. Daarnaast zijn door de Nazi onder gelopen landen voornamelijk Oekraïne, Baltische staten en Wit-Rusland. Die 22 miljoen Russen is puur een propaganda van de Russen zelf om alle eer voor zichzelf op te eisen.
Ook Rusland onder de leiding van Putin is oorlogszuchtig. Liefst hadden de Russen meer landen dan Krim en Zuid-Ossetie alleen ingelijfd. Alleen durft Putin dat momenteel niet. Alsook is zijn leger dat niet in staat door gebrek aan financiële middelen.
@Ichneumonidae | 25-04-21 | 14:16:
Dat klopt, maar de dreiging is een aantal keren aanzienlijk geweest.
En de VS heeft ons (Europa) veel goeds gebracht. Maar 't loopt wat op zijn einde vrees ik.
@MargauxGrandCru | 25-04-21 | 14:21: Daar zou ik me eerder voor schamen, ware het niet dat al die 'Europeanen' na honderden jaren verwilderd zijn geraakt en nu als Amerikanen door het leven gaan.
't Is een proletenvolk geworden in de 20e eeuw, daarvoor ging het nog wel.
Overigens mss goed te bedenken dat wij verkleurde Afrikanen zijn (out of Africa, ws zelfs tweemaal). Daar hoor je ook niemand over, en terecht. De Europese afstamming is dus niet relevant.
Amerikanen hebben een vrij primitieve, gewelddadige inborst. Als gezegd, een kutvolk, dat ook nog eens voor 80% obees is en net doet of het het beste met de wereld voor heeft. Eigen volk eerst, dat niveau.
@Ierse_Setter | 25-04-21 | 14:23: Beetje te veel gezwam om op in te gaan. Zijn we het oneens, ook prima.
@Jafco | 25-04-21 | 14:09:
Dankzij Nederland heeft Pakistan nu nucleaire wapens. Denk daar maar eens over na. Uiteraard is veel van de Duitse techniek richting Rusland en de USA gegaan.
@Ichneumonidae | 25-04-21 | 14:08:
"De Russen zijn erg vreedzaam, dat wordt nog wel eens vergeten."
Ik denk niet dat de Polen, Hongaren, Tsjechen, Letten, Litouwers, Esten, Oekraïners, etc dat met je eens zullen zijn.
@Ierse_Setter | 25-04-21 | 14:23: @Ichneumonidae heeft gelijk.
De USA is buitengewoon agressief; agressiviteit leidt lang niet altijd tot een oorlog. Gezien de militaire overmacht is dat ook niet nodig. Die agressiviteit leidt tot het opdringen van hun cultuur in de breedst mogelijk zijn. Kijk naar het woke tijdperk.
De USSR was expansie gericht, door haar ideologie van het internationaal socialisme. De USA heeft het internationaal liberalisme. Communisme, socialisme, liberalisme en humanisme zijn allen vlakken van dezelfde dobbelsteen en hebben dezelfde wortels.
@MargauxGrandCru | 25-04-21 | 14:21: En die Amerikanen waren mordicus tegen deelname aan/betrokkenheid bij beide wereldoorlogen. Daar werden ze door hun presidenten, politici en "boven hen gestelden", vakkundig ingerommeld. Die Amerikanen werden verplicht te vechten tegen hun broeders.
Indien de Wehrmacht zich niet had doodgevochten aan het oostfront, had Stalin heel Duitsland in kunnen nemen. De door strijd geharde Rode Leger troepen (Russische revolutie, burgeroorlog, WO1 en WO2) hadden het VS genadeloos in de pan gehakt. En als Duitsland (grootste land en hartland van Europa) was gevallen, dan spraken wij nu ook Russisch.
@Ierse_Setter | 25-04-21 | 13:55: Stalin was een Georgiër.
@Arachne | 25-04-21 | 16:10:
Wat een gelul. Ja, FDR wilde zich graag mengen in de strijd tegen Hitler, maar ja, de VS is een democratie, hè, en dan heb je je iets aan te trekken van wat het volk wil, en die wilde helemaal geen oorlog tegen Hitler. En wellicht zouden er helemaal geen troepen richting Europa zijn gestuurd als die megalomane gek van een Hitler de VS niet zelf de oorlog had verklaard.
Bouw er dan een met een groot hamsterwiel zoals in 2001: A Space Odyssey.
Kunnen ze nog makkelijker burgervliegtuigen uit de lucht schieten. Enorm kutvolk met dito cultuur.
Is nog niet eens zo makkelijk hoor, probeer het zelf maar eens.
@Ichneumonidae | 25-04-21 | 13:52: met een geleide wapen is het niet moeilijk. alleen de doelselectie en verificatie is wat ingewikkelder wanneer ze die modules niet kunnen gebruiken.
@MaarFeitelijk | 25-04-21 | 14:36: Tsja, ik heb die dingen niet in de kelder liggen.
De hooggeprezen Amerikaanse cultuur van een moreel hoogstaand volk:
cnnphilippines.com/world/2020/1/11/Ir...
Het vliegtuig neergeschoten over Lockerbie, werd toegeschreven aan een Libiër (zat 27 jaar in de gevangenis). Inmiddels is, middels "journalistiek onderzoek" de schuld gelegd bij Iran, een Palestijn en meerder moslim terreurgroepen. De CIA, Mossad en MI5 en 6 zijn genoemd.
Gewoon op z’n Russisch!
China en India hebben ook een eigen ruimteprogramma. Kun je als rechtgeaarde Rus moeilijk achterblijven natuurlijk.
Nederland heeft ook een ruimteprogramma. Nog voor 2030 gaan we naar de maan.
@keestelpro | 25-04-21 | 14:11: Baudet is wel de enige met die missie, lol.
ISS wordt helemaal niet gedumpt. Dat was een waanidee van pres Bonkers Bonespur die dacht zo de boel onder druk te zetten. Bovendien was het veel te ingewikkeld voor hem. Hij heeft nog zitten pushen om voor het eind van zijn tweede termijn (die er vreemd genoeg niet kwam) weer mensen op de maan te hebben.
Ook het nieuwe ontwerp (bonkers ontwerp met een sharpie) schilderen van Air Force one gaat niet door.
@keestelpro | 25-04-21 | 14:11: er zijn Nederlands defensie satellieten, schijnbaar. ZO'n melkpak model
@All_yall | 25-04-21 | 14:13:
Ik denk dat Rutte het ook wel voor mekaar krijgt dat Nederland naar de maan gaat. ;-)
@keestelpro | 25-04-21 | 14:36: Wel naar eer en geweten natuulk.
Pigs in Space.
www.youtube.com/watch?v=EmI77ZBeJrQ
Verboten.
Niet hallal.
Gek toch, dat wij steeds maar onze ogen gericht houden op een ander continent terwijl er op ons eigen continent zoveel moois gebeurt.
Soms heb ik het idee dat we dat kijken naar een ander (continent) juist doen om niet te hoeven kijken naar hoe we het eigene hebben verwaarloosd. Of zie ik het te somber?
Noem eens wat.
Mooi man, sarcasme. ;-)
Ooit had Europa zijn eigen programma met de Ariana raketten. Maar dankzij de vooruitstrevende EU zijn we nu toeschouwer geworden.
Die Russen zijn zo gek nog niet...
Worden door alles en iedereen dwarsgezeten, toch trekken ze nog steeds hun eigen plan. Kijkt u even mee Mark Rutte?
Je kunt er zo heen, wat houdt je tegen?
@MargauxGrandCru | 25-04-21 | 13:43:
Corona....
@Ommezwaai | 25-04-21 | 13:43:
Smoesjes, vlucht KL900 vertrekt bijna dagelijks vanaf Schiphol naar Moskou.
@MargauxGrandCru | 25-04-21 | 13:47:
De hele wereld komt hier corona brengen en halen, wat wilt u precies zeggen?
@MargauxGrandCru | 25-04-21 | 13:43: Uh, hier geboren. Ik vind Italië ook een prima land. Hoef ik ook niet heen. Verder, Russen bevalt Rusland prima. Geldt ook voor miljoenen gastarbeiders die erheen trekken. Ook de honderdduizenden Oekraïners die er al asiel hebben gevonden na de aanvallen vanuit Kiev. Maar blijf vooral NPO kijken en geloven dat Rusland de hel op aarde is. Toch maar even. Al meer dan 20 jaar een geliefde president die steeds massaal herkozen wordt. In die periode is er een enorme economische groei geweest, is er een middenklasse ontstaan, zijn de onroerend goed prijzen enorm gestegen, vraagt de overheid maar 13% belasting (jaja), is het leger weer op orde, is er geen staatsschuld, zit de kas vol met ruim 500 miljard voor het geval het een keer tegen zit en zit de toekomst er rooskleurig uit. Het land is nagenoeg helemaal onafhankelijk geworden van buitenlanden. De samenwerking met China draait als een dolle enz. enz. Kortom, zoals gezegd de Russen zijn zo gek nog niet.
Die 500 miljard staat dan wel op de Gazprom-privérekening van ome Vlad. Maak je niet teveel illusies
@Ommezwaai | 25-04-21 | 13:49:
Dat die ene “ommezwaai” meer of minder het ook niet meer uitmaakt. En wat is er nu fijner dan te emigreren naar de dictatuur van je dromen?
@Graaier | 25-04-21 | 13:53: Wij hadden via Daxx best wat collega's ingehuurd. Meeste waren fan van Rusland maar die strijd split het land letterlijk en figuurlijk.
putin verstehers genoeg.
@MargauxGrandCru | 25-04-21 | 14:11:
Inmiddels is dit land ook verworden tot een dictatuur onder Rutte... Dan maar iemand aan het roer die in ieder geval zegt wat ie denkt in plaats van zo'n geheimschrijver.
Was het volkomen met je eens tot ik een Russische vriendin kreeg.
Hel op aarde met een paar lichtpuntjes, weet ik nu..
@R. Ketelsteen | 25-04-21 | 17:11: Russische vriendin hemel op aarde.
REAGEER OOK