Vandaag werd Theo van Gogh 63 jaar oud
Polemist blies laatste kaarsje helaas al lang geleden uit
Zestien jaar geleden dit jaar, Nederland is verkrampter en politiek correcter geworden en een nieuwe golf van "progressieve" retorische waanzin overspoelt media, cultuur en universiteiten. Theo's zijn er niet meer, we moeten het doen met de belegen grappen van Johan Derksen. "Polemiek" is verzand in verwijten van "polarisatie" en "populisme", en islamkritiek heet inmiddels al "islamofobie", meestal zonder aanhalingstekens - alsof dat gammele frame een logische vanzelfsprekendheid is. Niemand zegt nog "geitenneuker", pooiers van de Profeet worden gerepatrieerd uit de rokende resten van het ISIS-kalifaat, en onze peuken zijn ook al zes keer over de kop gegaan in prijs. Maar nog steeds weten we niet waarom de taps van de AIVD rondom de moord van Theo van Gogh onder de pet blijven.
Reaguursels
InloggenGoed gezegd, wat slaat Van Rossem de spijker op de kop. En wat missen we zo'n man in Nederland. Theo, op jou!
Neuriet last post zachtjes....
Shit Theo en Pim einde van een tijdperk.
mis 'm en niet zo'n beetje ook ..
Sowieso bizar dat Mohammed Bouyeri zijn gruwelijke daad kon uitrichten. De AIVD had hem al lang op de korrel.
Complot?
@De Profundus | 23-07-20 | 19:24: Intimi van Theo zoals Theodor Holman en Katja Schuurman raken er niet over uitgesproken.
Ik mis die bolle hobbelaar. Begenadigde onruststoker in een land vol bange wezels.
Nederland werd een heel stuk saaier na de moord op Theo.
En nog angstiger.
Het scheen dat hij goed over de baan kon met Maarten van Rossem. Het moet niet gekker worden.
Daar sluit ik mij bij aan, ik die gezonde zeurkous ook. Zeuren moet kunnen, en Theo kon dat als de beste.
Sinds de afslachting van Theo van Gogh, sinds de bloedige aanslagen in Madrid, Londen, Toulouse en Brussel, sinds de massa-slachtingen in Parijs, nog meer aanslagen in Londen, in Manchester, en sinds de beestachtigheden in Nice, Berlijn en de niet meer te tellen aanhoudingen in heel West-Europa wegens beramingen van aanslagen, waarvan de ene nog barbaarser dan de andere, is het in bescherming nemen, pamperen, subsidiëren en faciliteren van de islam - in casu al zijn excessen - alleen maar toegenomen. Is het aantal subversieve islamitische scholen alleen maar gestegen en klinkt het gejammer van de dagelijkse gebedsoproepen opdringeriger dan ooit, uit de vervormende luidsprekers van de 'kazernes' van de islam.
Het is verbijsterend hoe zeer een regelrechte vijand in ons midden in bescherming wordt genomen.
Onze weerbaarheid waren we al kwijt - inmiddels zitten we in een proces van zelfvernietiging.
Hier dagelijks getuige van te moeten zijn, is gekmakend.
In een land waarin de Publieke Omroep publiekelijk loopt te pronken met het aantal hoofddoeken dat ze in dienst heeft.
En reken maar, dat in dit land van blinden, zelfkastijders, erfzonde-kwekers en lafbekken, na de verkiezingen van maart 2021 niets verandert; FvD en PVV zullen samen ongeveer een kwart van de stemmen halen en dus als vanouds door de zelf-ingenomen 'moral majority' langs de zijlijn worden gezet.
Geen woord onwaar!
Critical theory + identity politics + marxism + wegvallen gristendom = ieslaaaaaaam.
Gewoon doormodderen na maart 2021. Prutsers.
Wonderbaarlijk genoeg nu even geen
‘veiligheid van de staat’
Meer als een kwart,het wordt echter een Barendrechtje helaas.
Opdat wij hier nooit zullen vergeten wat door de Media in het algemeen doelbewust verzwegen is.
RIP Theo,RIP Pim.
wat vliegt de tijd zonder mensen met visie.
godverdomme!
Lieve Theo, bedankt voor alles.
Die man was een verademing om naar te luisteren.
Moslimterrorisme in vol ornaat en nog steeds kijken we weg...
De gezonde roker. Als ik er zo af en toe aan herinnerd wordt krijg ik altijd een weemoedig en een triest gevoel. Theo, Pim, het waren geweldige goed en krachtige gasten die ergens voor stonden.
En je kon gewoon corresponderen. Ebru zei interessante dingen over Ayaan.
@GS
Misschien een idee om Frederique Spigt in het cafe uit te nodigen? Kan vast leuke dingen vertellen over Theo en haar bij Talkradio. Een beginnende Beau was daar ook.
Ze werden door het establishment gezien als onruststokers. Geheid dat ze het prima vonden dat ze het veld ruimde.
@Nehemia | 23-07-20 | 19:24: Bij Theo wisten ze meer en hebben het laten gebeuren. Bij Pim was het een dealtje met Volkert. Het was niet de bedoeling dat Volkert gepakt werd. Vandaar dat fopstrafje.
En omdat het iets te ongeloofwaardig is als er nu een aanslag op Geert gepleegd wordt proberen ze die via het "recht" monddood te maken. Dit land kan zoveel beter...
@rampelaar | 23-07-20 | 20:07: IK ben er zelf ook van overtuigd dat ze deze moord konden voorkomen, maar dat dat nu net niet de bedoeling was,
@Nehemia | 23-07-20 | 20:16: Het blijft gissen.
Hoe dan ook, waar of niet, deze mensen begrijpen of willen geen democratie en vrijheid .
Hoe dan ook
Met Pim en Theo is het vrije woord verdwenen
Vakkundig geregisseerd door de Imam en de Tweede Kamer (met de SA media)
Volkert van der Graaf is inmiddels allang een held bij links. Regelmatig hoor je daar de verzuchting "Volkert, waar ben je?" als links weer eens iemand (Wilders of Baudet bijvoorbeeld) dood wil hebben. Hoe zit dat met Mohammed Bouyeri? Toch iets minder een cultfiguur, geloof ik. Bij Shirin Musa: "Mohammed, waar ben je?" Nee, nog niet gezien, hoewel links Shirin Musa natuurlijk wel graag dood zou willen hebben natuurlijk.
De Volkert van der Graafstraat zie ik op korte termijn wel komen, vermoedelijk in Amsterdam of Nijmegen. De Mohammed Bouyeristraat moet nog even wachten.
De man die bij leven graag tegen heilige huisjes schopte wordt nu zelf als een heilige beschouwd. Onterecht want het was bij vlagen een onhebbelijke, onredelijke en absurdistische man die naast hele sterke stukjes en interviews ook veel troep heeft gemaakt. Niet dat hij het verdiende daarvoor vermoord te worden door een zwakzinnige soldaat van de religie van de vrede overigens. Sindsdien is het snel bergafwaarts gegaan met het vrije woord.
Onterecht? Er wordt niemand als een heilige beschouwd maar Theo moest het met de dood bekopen. U is laf, Theo een held.
Zie hem als een martelaar voor onze westerse vrijheidsstrijd. Over twintig jaar zult u nog weleens achter uw oren krabben als u uw eigen tegel leest.
Theo's onhebbelijkheid, onredelijkheid en absurdisme vormen juist de kern van zijn heldendom, stumper.
Theo was voor de duvel niet bang. Theo was tenminste een echte journalist die zijn kop boven het maisveld uitstak.
Vaak zijn zieners en genieën een tikkeltje verward.
Theo zeurde alleen, die ging niet over tot Burn-Loot-Murder....
Over islam gesproken... gaat er binnenkort alweer een wens van deze ideologie in vervulling?
Aboutaleb wil dat iedereen in het openbaar mondkapjes gaat dragen en de VVD gaat erover nadenken.
www.ad.nl/politiek/ook-vvd-en-pvda-wi...
Nu zijn het nog mondkapjes. Straks worden het hoofdkapjes.
@Tiscali-2 | 23-07-20 | 18:38: Dat bedoel ik.... ze gaan steeds een stapje verder.
@Schietmijmaarlek | 23-07-20 | 18:50: mijn voorhuid blijft, en de clit van mijn vriendin ook.
@De Profundus | 23-07-20 | 19:32: Maar dat komt dan wel in je paspoort te staan !
@M13 | 23-07-20 | 20:03: ja bij bijzondere kenmerken
Theo zou zich omdraaien in zijn graf als hij wist dat hij op 1 lijn werd gezet met die kale mafkees.
Doe normaal. Theo noemde Pim 'de Goddelijke kale" en stemde LPF.
@Schietmijmaarlek | 23-07-20 | 17:38: volgens mij ook. Maar goed. Maar als iemand Pim een kale mafkees noemt dan weet je wel weer wat voor vlees je in de kuip hebt.
Stemde LPF maar wel met een kanttekening.
Waarom vond u Pim een kale mafkees?
Tisemnooitniet,schaam je trol.
Hij kende Pim al 9 jaar, Ze belden elkaar een paar keer per week. youtu.be/PPrZANR1h04?t=133 Allebei vermoord om hun mening. Dit had nooit mogen gebeuren.
Rust zacht Theo. En Pim. De twee dapperste en grootste Nederlanders van deze eeuw. Geert is ook dapper en moedig. Ik hoop dat hij nog lang voor onze vrijheid kan strijden.
Alleen jammer dat die strijd niks uithaalt; de collectieve ignorantie is van beton hier. En in heel West-Europa trouwens.
@Peter Emile | 23-07-20 | 18:25: Inderdaad Peter. Maar Geert is mijn enige goedschikse hoop op verandering. Maar het zal wel uitdraaien op kwaadschiks.
Het is altijd genieten als Geert weer een rant geeft in de Tweede kamer.
@Nehemia | 23-07-20 | 19:33: Dat is het zeker, maar als je goed luistert hoor je Bosma in de coulissen souffleren.
De Staat is verplicht om zijn inwonenden te beschermen en heeft daarom ook het geweldsmonopolie. Waarschijnlijk hebben ze hierin met Theo zo duidelijk gefaald, dat het staatsgeheim moet blijven. Oftewel: de AIVD wist van het moordplan en heeft niks gedaan.
"de AIVD wist van het moordplan en heeft niks gedaan."
Nou, het is wel vreemd dat Gijs vd Westelaken er maar niet in slaagt die tap-gegevens in te zien, dus dat suggereert in ieder geval dat ze wat te verbergen hebben.
Aan de andere kant, ik dacht dat Van Gogh destijds wel beveiliging is aangeboden, maar dat hij dit zelf geweigerd heeft (hij dacht er te laconiek over: "Ach, ik ben een soort dorpsgek, die het niet waard is te vermoorden''). Hirsi Ali had al wel beveiliging (het was destijds allemaal nav haar korte 'aanklacht' Submission, geregisseerd door Van Gogh), en dat heeft haar leven gered. Want Mohammed B's eerste 'target' was Hirsi Ali, maar daar kon hij laster bij, en toen heeft hij maar voor de 'second best' gekozen: Theo v Gogh.
Dus natuurlijk wist de AIVD van de 'dreiging', maar de hamvraag is uiteraard: hoe gedetailleerd was hun info over een dreiging? Hoe duidelijk was Mohammed B op dat moment al bij ze in het vizier?
@Dr_Johnson | 23-07-20 | 18:05:
lastig, natuurlijk.
Theo werd gezien door de bovenlaag als een splijtzwam in de maatschappij. De meesten hebben allemaal krokodillentranen gehuild toen hij werd afgeslacht door deze fanatieke idioot.
RIP
Religie maakt meer kapot dan je lief is. Rip Theo.
Hij kon nooit bevroeden dat hij zelf het slachtoffer zou worden.
Tis wel rascistisch dat deze getinte moordenaar zijn leven lang achter de tralies zit en die andere blanke moordenaar alweer lekker buiten loopt?
Volkert werd beloond met de rechtspraak van D'66: een enkelvoudige moord. het was natuurlijk een politieke moord en had levenslang moeten krijgen. Die lacht nu in z'n vuistje. Bij Theo werd er een terroristisch motief bijgehaald en kreeg Bouyeri levenslang.
Theo was niet gevaarlijk. Pim wel. Moord op bestelling in ruil voor een D66 strafje.
@ofarim | 23-07-20 | 16:44: Daarom kreeg Volkert ook een woonboerderij van 6 ton als beloning.
@Jan70 | 23-07-20 | 17:13: Judasloon.
Toch vreemd dat V zogoed kon mikken met een oude klote pistool/revolver.
Meeste mensen krijgen daar op die afstand nog koegeraakt.
Ik ben er gelukkig nog ook 63 vandaag
Van harte gefeliciteerd!
Dank je wel
Ook meneer Theo maakte teveel gebruik van zijn vrijheid van meningsuiting. Dat KAN niet meer in dit klimaat. Niet alleen vanwege de politieke klimaat-politie, ook hun beste_kameraden van allahakbar zijn daar streng op tegen.
Jij mag nog steeds zeggen wat je wil, ook al is het gewauwel.
@Beste_Landgenoten | 23-07-20 | 16:14: Jan Passant mk2 mag werkelijk niet ALLES zeggen dat in z'n hoofd opkomt. Ik denk dat zelfs op GS extreme meningsuitingen worden gecensureerd.
@theo-is-dood | 23-07-20 | 16:25:
Klopt. Zelfs op GS komen er wel eens feldwebels van de (inter)Nationaal Socialistische Beweging om melding te maken van wat zij zien als meningsdelict.
Zet die lui geen pet op, je weet wat daarvan komt.
Hij reageerde toen. 16 jaar geleden. Het huidige klimaat kon toen nog gestopt worden , nu niet meer.
@Jan Passant mk2 | 23-07-20 | 16:36: Het hebben van een mening, kan inderdaad juridisch worden uitgelegd als een meningsdelict. En daarvoor kun je worden vervolgd in Nederland, zelfs al doe je die uitspraken op een buitenlands forum. Dat toont de jurisprudentie aan inzake St0rmfr0nt. Dat zal best wel een extreemrechts forum geweest zijn. Maar ondanks de VVMU kun je voor de rechter worden gebracht: "Op 16 augustus 2005 antwoordde minister Donner op Kamervragen dat het Nederlandse Openbaar Ministerie een onderzoek was begonnen naar haatspraak en andere strafbare uitingen op het forum. Kamerleden van de SGP en het CDA hadden verzocht om sluiting van de website, omdat er volgens hen ernstige antisemitische uitingen op voorkwamen.
Hoewel de website in de VS gehost wordt, waar het eerste amendement van de grondwet volledige vrijheid van meningsuiting garandeert (waardoor de Amerikaanse overheid niet mag ingrijpen), kan iemand in Nederland wel vervolgd worden voor strafbare uitspraken in het Nederlandse gedeelte van de website. Na een onderzoek van vier jaar bracht justitie uiteindelijk een moderator en een lid van het forum voor de rechter. De moderator werd vrijgesproken omdat niet kon worden vastgesteld of hij de strafbare uitlatingen had gelezen, de berichtenplaatser werd conform de eis veroordeeld tot een werkstraf van 120 uur.
@theo-is-dood | 23-07-20 | 16:54:
Kijk wel eens onder twitter van Trump of Biden en daar mag alles. Trump in nazi uniform met een blond snorretje of zoiets, geen probleem.
En verder wel toepasselijk om juist op jouw nick te reageren...
Theo had zichzelf al aardig naar de kloten geholpen met dat roken en alcohol als je die jonge foto zo ziet. Zonde man en dan nog zo'n moslim ... daar zou eigenlijk ook zo'n boodschap op moeten staan "Pas op, kan de gezondheid ernstige schade toe brengen".
Ja, op een vlag, of uithanbord, in het Nederlands, die verplicht aan elke moskeet zou moeten wapperen.
@bqbq | 23-07-20 | 16:11: Nu je het zegt, zouden alle missen (of hoe heten die bijeenkomsten van haatbaarden) niet allemaal in het nederlands gehouden moeten worden? Nu kan een buitenstaander er niets van volgen wat discriminerend werkt, geloof is voor iedereen, en niet alleen arabisch sprekende mensen lijkt me zo?
Je zou ook kunnen zeggen dat het juist goed is dat hij zo "genoten" heeft, zou toch jammer zijn als je heel erg netjes hebt geleefd en dan op zo'n manier en leeftijd af wordt geslacht..
Waar is de nederlandse Edward Snowdon?
Onder de grond.
laten we eens beginnen met ... haar is mooi . laat het zien..
Zij is mooi, laat haar zien.
Dit land is kapot. Kapot gemaakt door links marxistische fascisten. Alles in het werk stellend om de samenleving onder een deken van duisternis te stoppen. Een alles verstikkende deken die maar een mening duld en dat is deugen en marcheren in de polemiek van het links activistische gedachtegoed. Weg vrijheid, weg open samenleving waar elke mening telt, weg absolute seksuele vrijheid - dag topless vrouw die op het strand wil liggen omdat zij dat wil -. Dit land is kapot.
Nou, jij bent ook geen Vrolijke Frans. Hel en verdoemenis.
Dus... wanneer vertrek je?
@Kuifje-naar-Brussel | 23-07-20 | 15:35:
Maar zo is het wel!
@42 | 23-07-20 | 15:36:
Zo werkt het niet. Zelfs wanneer inbrekers JOUW huis vernielen krijgt ook jij nog geen opdracht tot emigreren.
Gaat het een beetje, daar in Staphorst?
Tijd dat kerkkoor Loof-Den-Heer-Niet-voor-Den-Avond weer begint, ze waren in de Corona behoorlijk uitgedund. Kan jij je ei weer kwijt.
Dank zij jouw ruk stemgedrag en die klote VVD vriendjes van je meneer Kuifje.
@42 | 23-07-20 | 15:36: Een begrijpelijke reactie van veel mensen. Om de negativiteit voor zichzelf te relativeren door zich te bedienen van sarcasme. Een soort zelfbescherming. Nou, u bent gewaarschuwd het wordt nog veel erger. Sterkte! Dat is dan toch ook weer sarcasme... hmmm of cynisme?... hmmm.
@Beste_Landgenoten | 23-07-20 | 16:16:
Volgens mij ben jijzelf strenger in de leer.
Maar dan van de marxistische kerk.
@42 | 23-07-20 | 15:36: Niet iedereen kan zo maar weg.
R.I.P. Theo :(
Wat was het toen nog een jochie.... Als interviewer vond ik hem goed, en hij heeft ook een paar aardige films gemaakt. Zijn columns en andere schrijfsels daarentegen waren - aldus ikke -nogal onvolwassen en puberaal. Veel schelden en beledigen en weinig subtiel. Dat schrijven kan Van Gogh-vriend Max Pam echt veel beter.
Creatief schelden is best een kunstvorm, besneden smurf.
Holman schrijft ook goede stukkies, alleen in de verkeerde krant.
Het was wel vaak lachen met Theo al ging hij soms wel heel ver met treiteren en hij sloeg wel eens de plank mis.
Zelfde als rappen alleen Theo was veel beter.
Theo had je met huid en haar opgevreten Kuif als jullie in debat zouden gaan.
Arme Theo. Het zat hem niet mee. Kon ie miljonair worden blies Pieter Storms de deal op. Vrijwel geen goede films gemaakt. Naar zijn interviews keek geen hond. Helaas. Alleen je punt kunnen hebben gemaakt met de islam. Uiteindelijk sterven aan een kogel voor een film om vrouwenmishandeling tegen te gaan. Een maatschappij zou zich moeten schamen. Nog steeds niet duidelijk of de politiek die de moord op jou misbruikte voor eigen gewin, Donner en Cohen, er achter zit of het liet gebeuren. Maar bedankt voor alle reuring. Ik had liever Claudia en Arie boven gehad ipv jou en Pim. God of allah, kunnen we ruilen?
Zitten een paar aardige films tussen. Fris en onbevangen.
Ik vond 06/05 wel een alleraardigste film.
2006,
Vragen van het lid Wilders (Groep Wilders) aan de ministers van Justitie en voor Vreemdelingenzaken en Integratie over de uitspraken van imam Fawaz Jneid in de As Soennah-moskee een paar weken voor de moord op Theo van Gogh. (Ingezonden 1 november 2006)
1. Heeft u kennisgenomen van het artikel waarin wordt gemeld dat imam Fawaz Jneid van de As Soennah-moskee in Den Haag Theo van Gogh heeft vervloekt met de woorden 'O God, bezorg Van Gogh een ziekte die door alle bewoners van de aarde niet kan worden genezen. Hij zou daardoor tevergeefs naar de dood verlangen en treft het niet' en dat de moordenaar van Theo van Gogh – Mohammed B. – bij die preek aanwezig was? Heeft u ook kennisgenomen van het feit dat deze imam ook Ayaan Hirsi Ali heeft vervloekt als 'de onvruchtbare'?
2. Deelt u de mening dat deze ophitsende preek van imam Fawaz Jneid in de aanwezigheid van Mohammed B. laatstgenoemende kan hebben aangezet tot de moord op Theo van Gogh?
3. Bent u bereid imam Fawaz Jneid te verbieden nog langer in Nederland te preken, hem zo mogelijk het land uit te zetten en de As Soennah-moskee onmiddellijk te sluiten? Zo neen, waarom niet?
zoek.officielebekendmakingen.nl/kv-20...
Dat mag bij D66 is vvmu, minder, minder dan weer niet.
Citaatje van De Gezonde Roker: "Rood Niqaabje en de Boze Iman
Een modern sprookje
Er was eens een negenjarig meisje dat Rood Niqaabje heette. Dat was omdat ze altijd een rode niqaab droeg. Volgens haarzelf geheel vrijwillig. Volgens de aanhangers van een profeet die meer dan 1300 jaar geleden met een negenjarig meisje was getrouwd, was dat om geen verkeerde begeerten op te wekken bij volwassen mannen. Want volgens dat geloof kunnen volwassen mannen zich natuurlijk niet inhouden als hun begeerten zijn gewekt. Je kunt van niemand het onmogelijke verlangen. Aanhangers van andere godsdiensten begrijpen dat heel goed.
Op een dag vroeg moeder Rood Niqaabje om wat koekjes naar haar grootmoeder te gaan brengen. Die grootmoeder woonde midden in een woud van schotelantennes, de technologische flora van een achterstandswijk. Haar moeder drukte Rood Niqaabje op het hart niet bij een ander metrostation uit te stappen. Dat was heel gevaarlijk. Rood Niqaabje beloofde dat en ging welgemoed op pad. Zonder kaartje stapte ze in de metro, legde haar voeten op de andere bank en stak een sigaret op. Ze had immers in een column van Annet Bleich gelezen dat het heel wreed is om allochtonen een bekeuring te geven. De reis duurde lang, hoewel nog steeds niet Marcel van Dams advies was opgevolgd, om allochtonen verplicht over het land te spreiden. Maar uiteindelijk kwam ze in het hart van het schotelbos. Net toen ze uitstapte werd ze aangesproken door een man met een baard, die een jurk droeg en een raar petje op had. Wat een aardige man, dacht Rood Niqaabje, niet wetend dat dit de grote boze Iman was."
Verder lezen:
web.archive.org/web/20030709173836/ht...
Mooi verhaal, dank
Iets zegt mij dat hij de 63 sowieso nooit had gehaald. Sorry dromers.
Theo was nu 10 jaar van de sigaretten en drank af en helemaal afgetraind.
Kan ook.
Dat had dan aan hemzelf gelegen en niet aan Moh B.
Dat "iets" is een zwart hart.
Heel eerlijk gezegd word ik toch wel een beetje .. angstig/wanhopig.. van de zogenaamde islamisering.
Dorp..stadje waar ik woon wordt ook echt overspoeld. Dat is echt in no time gebeurd.
Maar wat gaan we er nou aan doen? Ik heb het al vaker neergetegeld maar een oplossing hebben we niet. Wat kunnen we er nou aan doen?
Ben wel zover dat ik op Geert ga stemmen. Denk dat Thierry m niet gaat worden.
Nog ietsjes te pc mischien. Wilders zijn 'Islam weg uit nederland' spreekt mij al jaren aan. Als we na de verkiezingen weer zo doorgaan dan is het einde oefening denk ik.
En waar ik ook angstig van wordt zijn die mensen die het niet zien of willen zien.
Een van mijn beste vrienden zei serieus een tijdje terug ik vind het een verrijking van onze cultuur.... spookt dagelijks door mijn hoofd.
Heb je ook doorgevraagd waaróm hij dit een verrijking vindt? De antwoorden gaan met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid kant noch wal raken, en zijn voor de beter ingelichtten stuk voor stuk te ontkrachten.
Maar je moet maar zin hebben in een dergelijke discussie met een van je beste vrienden.
Wel merkwaardig dat een van je beste vrienden deze gedachtengang erop na houdt. Die zouden bij mij zéker niet in een van de 'binnenste cirkels' zitten.
ik wirdt vooral bang van domme mensen met stemrecht
Theo 47, Vincent 37, zou het soms in de achternaam zitten?
Bij onze zuider buren hebben ze al enige tijd naast het geloof Catholic ook Catalyst
commonsensetv.nl/de-kathedraal-van-na...
Ik vond het altijd een lompe onbeschaafde grootbek met een schare meelopers achter zich aan die dan besmuikt hetzelfde zeiden.
Maar een voorbeeld en held voor het vrije woord was het en daarvoor verdient hij eeuwige lof.
RIP Theo van Gogh, ik drink er één op je vanavond.
Dat denk ik ook wel eens over DP.
Maar dan zonder de meelopers he.
Zijn interviews waren de moeite waard. Beter dan Ischa, vond ik. Want de interviews van Ischa gingen vooral over Ischa zelf.
Hij was dan ook meestal oneindig veel interessanter dan de geïnterviewde.
@D-Fens_1963 | 23-07-20 | 15:04:
Haha, dat mag hoor.
@Kuifje-naar-Brussel | 23-07-20 | 15:22:
Eens.
Grootbek, wat voor dialect is dat ?
@uisge baugh | 23-07-20 | 15:37: Gelukkig staan de nodige intervieuws nog op YouTube. Nog wel.
Rust in vrede Theo, man van het vrije Woord!!!
Het is niet aan mij om kritiek te hebben; GS is van de GS-redactie. Echter, de donderdag-avond uitzendingen bieden wel een podium om de handschoen van Theo op te pakken met diepgravende gesprekken. Het duo Bart & Tom is goed op weg, het kan wat mij betreft nog scherper aan de wind, beetje tussen Joe Rogan en Theo van Gogh in. Succes vanavond!
Vraag Derksen eens daar.
@Theo-Pim-Riv | 23-07-20 | 14:50: Ik ben vooral benieuwd of verklaarde tegenstanders van GS ook durven te komen. Jesse Klaver, Rob Jetten of Marcel Gelauff, dat zou pas vuurwerk opleveren!
@ole guapa | 23-07-20 | 14:52: Die zullen verklaren zich nooit vrijwillig in het internet-riool te zullen begeven.
en een aantal gast-interviewers, zoals Wierd Duk of Roderick Veeloo, uitnodigen. Ook Kokkelmans mag langskomen.
RIP Theo.
63 jaar zou hij vandaag zijn geworden, Dan had hij vandaag nog 10 jaar door moeten werken voordat hij met pensioen kon.
Ik denk dat hij gezien zijn levensstijl blij had mogen zijn 63 te halen.
Of zoals wij opt echte werk vaak zeggen; hij was een goeie voor het pensioenfonds!
@D-Fens_1963 | 23-07-20 | 15:02:
Een ruwe ongeslepen Diamant
Nederland is inmiddels Eurabisch, en wordt op termijn grotendeels van Islamitische origine. Het unieke eraan is, dat we dit zelf democratisch gewild hebben. Een bizarre vorm van wegmetons dat we pro-actief faciliteren, financieren en uitvoeren. En de volgende verkiezingen gaan we er vrolijk mee door!
Heeft u verder een voorbeeld dat ‘wij’ Eurabisch zijn of bekt het gewoon lekker?
Zo te zien heeft dit uw volledige instemming. Dan is alles toch goed zo?
@niels5142 | 23-07-20 | 14:46: Islamkritiek is inderdaad volstrekt geaccepteerd hier in Nederland, en in Europa, en wordt nooit 'islamofobie' genoemd. En personen die openlijk islamkritiek uiten hoeven ook nooit bang te zijn voor hun veiligheid. Grappen maken over de islam kom je ook overal tegen op tv, en bij cabaretiers, net als eerder met grappen over het Christendom. Dus inderdaad. Niets aan het handje.
@niels5142 | 23-07-20 | 14:46: Het doet niet zoveel ter zake of het lekker bekt of niet. Kijk eens in de binnenstad van elke middelgrote tot grote stad. Of naar de demografische statistieken. Kijk eens naar het oikofobe gedrag van maatschappelijk Nederland, van de grote bedrijven, van de winkelstraten, de BN-ers, het Journaal, etc. Dan valt toch op zijn minst op hoeveel de Islam of de islamitische gebruiken worden overgenomen en hoe weinig we bijvoorbeeld de vele Aziaten in dit land cultureel ter dienst zijn.
@icicle | 23-07-20 | 14:55: Fijn, dan zijn wij het dus eens.
@de Voorzittert | 23-07-20 | 15:02: Welke gebruiken worden overgenomen precies?
@niels5142 | 23-07-20 | 15:08: Ik werkte twintig jaar geleden voor een grote commerciele organisatie in Amsterdam. Het was immens druk op het werk, geen M/V kon gemist worden. Niemand kon&mocht een vrije dag opnemen. Op de dag van het offerfeest (of een andere feestdag van de volgelingen van de Profeet) melden zich ongeveer 20 werknemers met een Magrebhijnse achternaam ziek. Van de 22 of 23 die in dienst waren. Dit gevalletje collectieve Magrebhijnse fraude werd door de directie genegeerd.
Bang zijn we. Gewoon bang dat als tegen dit soort fenomenen wordt opgetreden het grote D-woord (DISCRIMINATIE) valt op tv en in de krant.
Oost-Europa doet voorlopig nog niet mee...
Moet ik nog iets zeggen, nee toch?
grappig, waarom blijft dit onder de pet, waarom blijft dat onder de pet? snap het dan, we zijn fucking schaapjes en we doen er niks aan! En als een stel "simpele" Boeren overal actie voeren en soms een beetje overtrokken vergelijkingen maken dan zijn ze ook op geen stijl gelijk een stel domme idioten. Stelt iemand de huidige gang van zaken aan de kaart, of ze nou rapper of model zijn, ze zijn gelijk wappie! ga vooral door in de Matrix, jullie nemen helemaal geen rode pillen, die van jullie zijn paars.
ik wou dat die moslimmoordenaar van Theo, een gele pil kreeg en schuimend de Hel in wandelde.
@Theo-Pim-Riv | 23-07-20 | 14:45: ik heb zulke dingen met de moordenaar van Fortuyn en dan bedoel ik niet Volkert.
Gelijk heb je man.
Oei, wat wordt hij juist ook nú gemist, in een tijd waarin iedereen (okee, bijna iedereen dan) de oren laat bengelen naar wat de 'boven-ons-gestelden' ons opdringen, met betrekking tot een compleet rariteitenkabinet van onderwerpen.
Import. Islam. EUSSR. Klimaathysterie. Virushysterie. Rassiesme.
RIP Theo, je zou er wel raad mee geweten hebben!
Deugende Heelmeesters Eefje, deugende Heelmeesters.
Ondeugende Theo zou daar zeker raad mee weten.
Ondeugende Pim ook.
@Theo-Pim-Riv | 23-07-20 | 14:48: En Riv?
@D-Fens_1963 | 23-07-20 | 14:55: Dat ze daar Riv aan een tafeltje mogen zitten en zich een versuffing lachen, dat gunt Riv ZE.
@Theo-Pim-Riv | 23-07-20 | 14:48: En daarom zijn ze dan ook dood.
Nog steeds is het een gemis. Eentje die zich niet in had gehouden tijdens deze deug periode. RiP Theo en Pim.
En ongezien de typhuuus voor hun tegenstanders, die nog steeds rondlopen en zelfs hier reaguren.
@Theo-Pim-Riv | 23-07-20 | 14:40:
"zelfs hier reaguren"
Lol! Wat denk je wel niet kerel?
@DrumPiet | 23-07-20 | 14:55: Wie de schoen past, trekke hem aan.
Theo was een icoon van het vrije woord.
We hebben nu Gordon. 2 Druppels wodka.
Dat is toch gin?
@Mr_Natural | 23-07-20 | 15:05: Droog.
Linkje naar het archief van De Gezonde Roker:
web.archive.org/web/20030411200732/ht...
Verplicht leesvoer - uit 2001, maar helaas nog steeds angstaanjagend actueel: web.archive.org/web/20030514163533/ht...
@EefjeWentelteefje | 23-07-20 | 14:40: Deze quote! Drie magistrale volzinnen over Hubert Smeets, commentator van het NRC:
Ach, mag ik nog maar lang een steen des aanstoots wezen voor hogepriesters van de nieuwe Ongelijkheid als Hubert.
Smeets is dan ook gevormd bij de progressieve dorpspomp van de jaren '70, toen Amerika de grote vijand was en Pol Pot 't beste voorhad met 'de mensen'. De meest pittoreske anekdote die over hem tot mij kwam, was die waarin hij zijn geliefde, ik meen André van Es, verloor aan een ferm geschapen neger. Mevrouw ging een verdieping hoger wonen en de arme Hubert moest nachtenlang horen hoe de WC wel vijf keer werd doorgetrokken; net als toen hij nog de Eeuwige Beweging mocht volvoeren in het vrouwtje.
@ole guapa | 23-07-20 | 14:49: Hieronder een n.m.m. eveneens briljant geschreven pamflet voor het Vrije Woord: "Heden Ayaan, morgen Gij
Als parochie-blad van de politiek-correcte gemeente brengt de Volkskrant ons altijd weer vreugde en bevestiging van onze diepste vooroordelen. Dinsdag 11 Maart j l. luisterde een zekere Shervin Nekuee de opinie-pagina op onder de kop: "Hirsi Ali moet weg uit Kamer".
't Komt er kortweg op neer dat Nekuee meent dat 'voor een fatsoenlijk parlementslid' Hirsi Ali 'te veel bezig' is met 'het voeren van haar eenmansoorlog tegen de islam'. Nekuee schaart zich achter de ambassadeurs die namens anderhalf miljard moslims verleden week bij Zalm (VVD) hun beklag kwamen doen.
Nekuee: 'De OIC-landen leggen hun vinger op de zere plek: de Nederlandse parlementaire democratie gaat over de schreef wanneer haar volksvertegenwoordigers zonder pardon een minderheidsgroepering op de ziel mag trappen door hun profeet als 'pervers' te bestempelen.'
't Is niet aardig dat de Volkskrant meneer Nekuee niet behoedt voor zijn gebrekkige beheersing van de meervoudsvormen in de Nederlandse taal. Maar ook met 'mogen' in plaats van 'mag' is het bovenstaande citaat van een curieuze achterlijkheid.
Ik weet niet hoe lang Nekuee zich al baadt in de stralen van de Nederlandse vrijheid - je vraagt je altijd af of zo'n grote denker in zijn land van herkomst in het openbaar ook zo'n grote muil zou durven hebben over 'fatsoen' - maar 't is jammer dat 't hem nog niet was opgevallen hoe in het Vrije Westen juist ook belediging van God, Allah, christenen en moslims gelegitimeerd is, want niet strafbaar."
Link: web.archive.org/web/20030710173739/ht...
Ik vraag me af wie van de huidige interviewers of talkshowhosts een vergelijkbaar programma zou kunnen maken als Theo van Gogh: Een Prettig Gesprek.
Slechts een tafel, wat te drinken, een grote asbak en een lamp boven de tafel in een lege donkere studioruimte.
Geen kaartjes met daarop de vragen, geen fragmenten, geen koddige filmpjes om de boel op te leuken. Niets. Gewoon zitten en gaan. En het dan toch boeiend weten te houden. Of het nu een Hans van der Togt was of een politicus, Theo deed het en Theo kon het.
(En aan het eind een cactus kado krijgen die je dan moest kussen.)
Wim Kaizer was hem jaren voor. (die met die ooglap)
o.a 'Een Schitterend Ongeluk'
Nu zitten we met Zomergasten. Gekozen om hun huidskleur, en die drie uur achter elkaar bazelen over "Van het eh.. eh.. eh.. Concert des levens eh.. eh.. eh... heeft niemand eh.. eh.. eh.. een program."
@Madame Poitiers | 23-07-20 | 15:01:
En als toegift freek de jonge, die heel vroeger leuk was, maar in zijn linkse braakbal is blijven steken
Ten dage noemen we dat een podcast.
@bqbq | 23-07-20 | 16:20: Freak de Jonge.
De geheime taps krijgen ook van de NOS weinig aandacht. Waar is Geleauff nu? Die kan op het lijstje bij MH-17, AP-23 en overig overheidsfalen.
Iedereen die verder kijkt dan zijn neus lang is, weet dat dit zaakje stinkt. Waarheidsvinding hoeven we van de NOS dan ook niet te verwachten.
Laatste foto van dat hij in leven was
www.maxpam.nl/wp-content/uploads/2006...
De vleesgeworden vrijheid van meningsuiting. Een land moet zo iemand hebben die de randen opzoekt.
Vind van m wat je wil, hij diende een belangrijk doel en niemand is nog in dat gat gesprongen.
Dat gaat heel moeilijk LG, want dan wordt je gecancelled of weggejorist.
@Theo-Pim-Riv | 23-07-20 | 14:53:
Exact. Hij zou nu niet meer de ruimte hebben die hij toen had. Hij zou gecancelled worden en zijn onfatsoen zou tot in den treure in de diverse lulprogramma's worden besproken, becommentariëerd, beoordeeld en veroordeeld worden. De daad van Mohammed Bouyeri heeft zijn effect niet gemist.
De tragiek is natuurlijk dat de grote olifant in de kamer (uit het Rif en omstreken) nog steeds onbespreekbaar is voor velen. De mislukte multiculturele droom heeft geleid tot parallelle samenlevingen die alleen maar verder uit elkaar drijven. De "boel een beetje bij elkaar houden" is volledig mislukt door gekkies zoals Bouyerie en de krampachtige reacties van de Nederlandse politiek. En omdat politici als de dood zijn voor de grote olifant, wordt er ook niet meer gewerkt aan een oplossing. Of zelfs aan een richting van een oplossing. Terwijl er ook superveel Marokkaanse Nederlanders (of Nederlandse Marokkanen) zijn die er echt wel wat van willen maken hier. Van Gogh zag dit en besprak het. Tragisch.
Beste leiders: het ontkennen van de olifant in de kamer maakt nog niet dat de olifant verdwijnt. Groet, Odin.
U bedoelt in dit geval geit, geen olifant toch?
@Dubbelepunthoofd | 23-07-20 | 14:37: nee geen geit want die moeten straks alle de strot doorgesneden worden voor een offerfeest of zoiets walgelijks, want die arme geiten moeten stressen als ze bijna onthoofd worden nou ik vind dat lam en het is lam.
De veroorzaker/aanjager van de grote olifant is toch echt primair de PvdA geweest, die extra stemvee goed kon gebruiken. En de VVD hield zich stil omdat ze dachten dat ze goedkope arbeidskrachten er bij kregen (en consumenten natuurlijk). En bij het CDA dachten ze dat deze mensen eventueel de Islam zouden inruilen voor het christendom.
De Islam leert zo dat het nuttig is om tegenstanders uit de weg te ruimen. Geen tegenspraak meer en een grotere islamitische invloed in het land.
O_0 je mag islam niet voor de voeten lopen.
“Nederland is verkrampter en politiek correcter geworden”; daarom lijkt het me een leuk idee als ons GeenStijl nog eens af en toe een column van De Gezonde Roker hier publiceert.
Yep.
Sterker nog Van Rossem, 16 jaar na dato heeft de islam Europa meer in de greep dan ooit.
En wat we van de islam weten, is dat het nooit minder wordt.
Islamieten geven nooit iets terug.
Zie maar hoe het land is veranderd.
Van kerstboomdiscussie tot schreeuwtoeters op de moskee.
Homogeweld toegenomen, Jodenhaat idem.
Scholen die niet deugen etc etc.
We hebben die “GeitenneuqerTs” veel te veel ruimte gegeven en nu is dat onomkeerbaar.
Het zal mijn tijd wel duren, maar mijn kinderen zullen de invoering van de sharia nog meemaken.
Een griezelige gedachte.
Nee, wat we van de islam weten is dat het uiteindelijk altijd wordt teruggedrongen naar de zandbak.
@John McClane | 23-07-20 | 14:36:
Vergeet het maar.
Ze helpen eerst Europa naar de gallemiezen, om er te blijven.
@John McClane | 23-07-20 | 14:36: Laten we het hopen, maar ik heb er een hard hoofd in. Daaro is er geen gratis geld en bestrijden ze elkaar. Nee, ik denk dat we met het uitschot blijven zitten.
@Ruimedenker | 23-07-20 | 14:42: Moslims gaan in elkaar zakken zodra de olie-subsidie uitblijft. Dat punt is heel nabij; alle oliestaten die de Islam exporteren draaien zwaar verlies door de lage olieprijs. Die olieprijs gaat niet meer stijgen op enige afzienbare termijn. Dan valt het midden-oosten terug in wat ze zijn; een achterlijke zandbak, met Turkije als de zieke man van Europa.
@John McClane | 23-07-20 | 14:36: in die tijd haalden we ze niet vrijwillig binnen.
Hij was waarschijnlijk toch wel aan een hartaanval gestorven maar dat maakt niet uit, de moord op Theo was samen met de moord op Pim de belangrijkste politieke gebeurtenis van de afgelopen 70 jaar en de linkse hufters dansen nog steeds (meestal stiekem) op z'n intellectuele graf.
Dat dansen op het graf doen ze 's avonds laat, omfloerst door flarden mist in een zure walm van zweetoksels en freebleeders.
Die taps blijven geheim omdat men anders Mohammed Bouyeri al had kunnen oppakken. Iets met aantoonbaar verzuim. Wat kan het anders zijn?
Exact. "Doe maar even niet ingrijpen" van hogerhand.
Wat het anders kan zijn is dat uitkomt welke infiltranten de AIVD van informatie voorzien. In welke bestuurskamer van welke moskee apparatuur hangt waarmee Zoetermeer kan meeluisteren. Misschien liepen er in die tijd ook al financiele lijntjes naar de Golfstaten maar mag dat vanwege handelsbelangen niet boven water komen.
@LiniaalRectaal | 23-07-20 | 15:50: Ze hebben het vermoed ik persoonlijk gewoon laten begaan. Theo werd gezien als een splijtzwam.
De gezonde roker, een prettig gesprek en nog meer. Allemaal lastig te vinden, ook de doden worden gecensureerd.
Denk niet dat hij het geworden zou zijn, gezien zijn levensstijl.
Gerookt vlees gaat langer mee. Mijn opa werd er 100 mee.
Keith Richards leeft nog, dus had best gekund.
@Reaganmania | 23-07-20 | 14:23: Heeft ook veel met je genenpakket te maken.
En Nederland is nog erger geworden dan Theo en Pim ooit hadden durven dromen.
Als Theo van den Arabier-Moslim had mogen doorroken was hij nu toch wel naar de Eeuwige Jachtvelden verhuisd hoor, maar helaas, het Allah geloof kan je leven wel drastisch inkorten, in Centraal Arabia worden ze zelf ook niet zo oud hoor!
Ik ben er ook nog steeds.
Ik mis die lobbes nog steeds. Zijn interviewprogramma, laat op de zondagavond, was voortreffelijk. De diepgang die deze gesprekken hadden is nog steeds onovertroffen. Ook zijn columns op degezonderoker.nl waren heerlijk. Die site is helaas ter ziele maar nog wel terug te vinden m.b.v. de wayback machine. Een aanrader.
Theo hadden we in deze tijd goed kunnen gebruiken! Maar helaas kaltgestellt door de religie van de vrede.
Theo tegen Akwasi of die DENK-trollen. Meesterlijke televisie was het geweest.
@Reaganmania | 23-07-20 | 14:17: Durfen ze echt niet aan.
dat hebt ie dus niet gehaald. vele verzetstrijders werden op 4 mei door de terugtrekkende strijdmachten nog ff gekilt.
... zou Theo 63 zijn geworden. Zoiets. Maar helaas. Wie volgt?
Staatsgeheimen worden eigenlijk uitsluitend gebruikt om te voorkomen dat belangrijke corrupte partijbonzen strafrechtelijk vervolgd kunnen worden, zoals ook bij het bewapenen van Syrische terroristen.
Dus dat de AIVD van de moord wist, maar op nadrukkelijke orders van een minister niet mocht ingrijpen staat hiermee wel vast.
Net als Pim.
geen spat bewijs
Maar gelukkig hadden we de neutrale, niet bevooroordeelde NOS ..
"Natuurlijk is het erg dat Theo is doodgeschoten, maar..."
Dat "maar", dat ondraaglijke "maar". Iedereen die "maar" zei, heeft voor mij afgedaan.
Eens!
Inderdaad. Theo zei niets verkeerd. Louter de waarheid in voor Hollanders gebruikelijke bewoordingen.
Doodgeschoten?
Deze dan?
Theo was terecht islamkritisch, maarrr ook een lul.
Hoe dan ook, hij had nooit vermoord mogen worden.
@antagonist | 23-07-20 | 14:27: Jazeker, en definitief dood ook nog eens. En na zijn dood om er een statement van te maken ook nog eens een briefje opgeprikt krijgen met een mes.
@antagonist | 23-07-20 | 14:27: Hij is neergeschoten en Bouyeri heeft getracht hem te onthoofden. Dat was toch wat lastiger dan gedacht. De zwaarden zijn maar als signaal in zijn borst gestoken. Hij was er toen al niet meer.
Later is er nog wat heen en weer geschoten met de politie. Death by cop lukte niet want door het geschiet kon de poltie niet zo goed mikken. Dat lukt beter bij vrouwen met een aardappelschilmesje of een dwaas met een zeeppistool.
Alles na de "maar" is nutteloze inhoudsloze ballast.
Ik stop met luisteren na de "maar"
"Iedereen die "maar" zei, heeft voor mij afgedaan."
Ik dacht dat je dat voorbehoud ''maar'' alleen maar in islamitische kringen hoorde destijds.
@antagonist | 23-07-20 | 14:27: Hij heeft ook een paar kogels in zijn lijf gekregen.
Met Theo en Pim is het vrije woord vermoord en is de ontmanteling van Nederland voor de blanke autochtone Nederlanders ingezet. Beide heren hadden toen al heel goed in de gaten wat er gaande was.
Velen hadden dat al in de gaten maar zij benoemden het.
Met deze twee moorden is het vrije woord definitief begraven, zeker als je niet mee gaat in het linkse policor discours. En maar een grote bek hebben over vrijheid van meningsuiting in Hongarije en Polen, voor zover ik weet worden daar dissidenten niet rucksichtslos afgeschoten.
En Job Cohen die onmiddellijk na de moord met potten thee naar de moskee rende in plaats van naar de ouders van Van Gogh. Zo gaan de linkse ellendelingen met blank Nederland om.
@5611 | 23-07-20 | 14:13: Overdrijfen is ook een vak.
@Madame Poitiers | 23-07-20 | 14:14: Ja de PvdA van Melkert en Cohen heeft er alles aan gedaan om de moord op Theo uit de islam hoek te halen en een sfeer te creëren voor de moord op Pim. Ik zwijg nog maar over het linke terrorisme tegen Janmaat cs.
@Madame Poitiers | 23-07-20 | 14:14: Oh wat zijn ze zielig die moslims. Hiermee bewees Cohen indirect dat moslims inferieur zijn. Namelijk mensen zonder incasseringsvermogen, zelfreflectie en vermogen tot dialoog.
Pim is door een dierenfanaat vermoord die bang was voor het luchtige nertsenstandpunt van Pim. Dat ging niet echt om de vrijheid van meningsuiting.
Theo is door een islamist vermoord en dat ging vooral het beledigen van een profeet.
@Fedde71 | 23-07-20 | 14:19: Lachwekkend. Hoe had men dat allemaal moeten regelen terwijl ze de sinterklaaslootjes niet eens geregeld krijgen of geheim weten te houden.
Ik heb nooit begrepen waarom de moordenaar van een mislukte, vatsige regisseur wel levenslang kon krijgen, en Volkert al weer buiten loopt. Aan Theo missen we niet erg veel IMHO...
Zijn kwaliteiten als filmmaker zou je over kunnen twisten, maar hij was een voortreffelijk interviewer.
Die mislukte, vadsige regisseur was de verpersoonlijking van een positie die nu veloren lijkt te zijn. Die mislukte, vadsige regisseur maakte maximaal gebruik vvan het recht om alles te zeggen wat hem dunkte, ook en vooral omtrent onderwerpen die de meesten van ons als taboe zagen, als datgene waarover maar beter niet gepraat kan worden. Die mislukte, vadsige regisseur was de vleesgeworden vrijheid van meningsuiting. Hij kon bot zijn, rancuneus, onheus, vilijn, beledigend, schofferend, was voor velen een hoogst onaangenaam persoon, een luis in de pels die er een satanisch genoegen in had om in de vlek te wrijven, om pijn te doen, te shockeren, te ontregelen, maar het effect was dan al te vaak dat er daardoor iets tevoorschijn kroop, iets aan de oppervlakte kwam, iets zichtbaar werd, ontmaskerd, en daar was het hem om te doen. Treiteren, net zo lang tot de tegenstander zijn defensie niet meer overeind kon houden en met de billen bloot ging.
Er zijn nog steeds van die mislukte, vadsige regisseurs, maar ze hebben de ruimte niet meer die hij had om mensen tegen zich in het harnas te jagen. Sommigen juichen dat toe, maar ik vind het jammer.
@Schoorsteenveger | 23-07-20 | 14:23: Zo veel heeft Theo ook niet gedaan op dat vlak. Ik denk dat ons geliefde Geenstijl veel meer dat geluid vertegenwoordigd. En ik snap niet hoe mensen hem op 1 hoop gooien met Pim Fortuyn. Ik was geen fan van Fortuyn, maar die moord was een rechtstreekse en doordachte aanslag op onze democratie. De moord op Theo was een mislukt moslimgekkie die boos was over een broddelwerkje van 11 minuten. Maar die zit nog vast...
@Schoorsteenveger | 23-07-20 | 14:23: Er zijn er genoeg die het proberen. Die zitten wel anoniem thuis of the telewerken en komen niet buiten.
@42 | 23-07-20 | 14:47:
Bouyeri was een mislukt moslimgekkie? Wat was van der Graaf dan? Een geslaagd politiek moordenaar? Je strooit nogal met adjectieven.
De moord op van Gogh was door tegenstanders van van Gogh voorbereid, of op z'n minst zwaar gefaciliteerd, zoals de moord op Fortuyn. En de moord op van Gogh heeft een enorm grote invloed gehad op wat we vinden dat we mogen of kunnen zeggen in dit vrije landje. En dat heeft weinig te maken met de vraag of van Gogh terzake een broddelwerkje had gebreid of een groot kunstwerk had geschapen. Of Fortuyn een groot leider was geworden zullen we overigens ook nooit weten.
@Schoorsteenveger | 23-07-20 | 14:55: Je overschat nu de impact die Theo had, naar mijn mening. Sowieso vind ik niet dat we wat betreft onze vrijheid van meningsuiting echt wat te klagen hebben. Kijk naar wat we hier allemaal kunnen schrijven immers. Vergeet niet, meningen verkondigen kan iedereen. Zeker in dit tijdperk van internet.
Maar de moord op Pim heeft de angst er bij politici ingebracht. En daar zijn er maar een select gezelschap van en hun invloed is veel groter als een mening in de media. Daarom dat die moord zo veel meer impact heeft gehad.
Maar zelfs als je beide moorden gelijk zou trekken. Bouyeri zit levenslang vast, Volkert loopt buiten. Daar begrijp ik werkelijk niets van...
Terecht dat je je dit afvraagt maar het antwoord is simpel.
Theo werd niet op bestelling vermoord, Fortuyn wel. Er werd gezocht naar een labiele linkse hippie die wel bereid was om een moord te plegen met een heeeeel vaag motief, 12 jaar in de bak te zitten om daarna met een riante vergoeding weer iedereen de moeder te kunnen procederen. De rechtsgang werd stevig gefrustreerd, niet in de laatste plaats door de wethouder van Wageningen die deze week nog een koninklijke onderscheiding mocht ontvangen. Vreemd, terwijl deze man een strafblad heeft.
Noem me een complotgekkie maar het is allemaal erg toevallig dat Volkert niet levenslang kreeg, de toenmalige koningin nu haar paard naar deze moordenaar heeft vernoemd. Dezelfde koningin die haar opstandige homoseksuele autistische zoon liet omleggen met skieën.
@Busverhuur | 23-07-20 | 15:55:
Het schijnt dat hij de genen en de hobby's van Claus had geërfd.
@42 | 23-07-20 | 15:16:
Ik had het niet over de impact van Theo, maar over de impact van de moord op Theo. Die was en is groot. "Hij riep het ook wel een beetje over zichzelf af, die van Gogh. Ben maar niet zoals Theo van Gogh. Kritiek is prima, maar dat je alles mág zeggen betekent niet dat je ook alles móet zeggen." Of zelfs "Ik snap het wel een beetje, dat ze hem wilden vermoorden." De kritiek op Rushdie was en is van eenzelfde orde. Dat-ie met zijn boek het bloed onder de nagels van de moslim uithaalde, dat het toch eigenlijk helemaal niet zo'n geweldige roman is, dat-ie 'm helemaal niet had hoeven schrijven maar het toch zo nodig vond om te doen. En dat-ie het daarom eigenlijk wel een beetje over zichzelf afriep. Dat die fatwah eigenlijk best wel te begrijpen was.
@LiniaalRectaal | 23-07-20 | 16:26: Het schijnt dat in New York het een en ander is gebeurd.
Zag hem ooit op AT5 een totaal verknipt kakwijf interviewen. In elk uitgesproken zinnetje kwam het woord Kunst voor. Hij bleef heel aardig.
Geen kunst, het was een aardige gast.
@Kuifje-naar-Brussel | 23-07-20 | 15:17: Voorkomend en beleefd. Soms kon die ook vilein zijn.
Tja triest. We missen types zoals een Theo. Een fris tegengeluid is noodzakelijk zeker nu waarin we in een westerse wereld leven waarin haat en polarisatie flink toenemen. En de overheid als Msm een schijnwereld voordoen waarin Het probleem bij de autochtonen te zoeken is... www.bestgore.com/street-fight/racist-...
Opdat niemand moge vergeten.
Zou Bouyerie inmiddels al met weekendverlof zijn?
Schijnt een held te zijn voor veel jonge jongetjes.
heeft waarschijnlijk ook al een riante woonboerderij.
@HoerieHarry | 23-07-20 | 14:06: Net als Badr en als Boef.
Die heeft dus wel levenslang. Dat krijg je als je geen vrienden hebt, zoals Volkert die wel had.
Neen, nog geen weekendverlof. Maar zoals u weet heeft het Europese Hof (EHRM) uitgesproken dat 'levenslang' niet meer mag in Nederland. Want onmenselijk of zo. Ik vermoed daarom dat over een jaar of vier-vijf een advocaat namens Mohammed Bouyeri om gratie gaat vragen.
@theo-is-dood | 23-07-20 | 16:16: en dan wordt het afgewezen. Het stelsel is vernieuwd om tegemoet te komen aan de (terechte) kritiek. Alleen hebben ze weer de minister eindverantwoordelijk gemaakt, geen rechter. Een politicus gaat Mohammed B. niet vrijlaten. Over twintig begint het spelletje weer opnieuw. B. blijft binnen.
@LiniaalRectaal | 23-07-20 | 15:43: Levenslang mag niet meer in Nederland. En soms wordt er officieus oogke dichtgenepen als iemand tot levenslang en TBS is veroordeeld, zie het geval Cevdet Yilmaz van cafe 't Koetsiertje in Delft:
"Het gratieverzoek van Cevdet Yılmaz, de Turks-Nederlandse man die in 1983 zes mensen dood schoot in een café in Delft, is afgewezen. Yılmaz kreeg levenslang en tbs, maar woont al geruime tijd buiten de kliniek. Hij staat nog wel onder toezicht en mag Nederland niet verlaten"
Als je niet meer in de 'kliniek' woont, en je wekelijks nog ergens moet melden, dan heb je in mijn beleving gratie gekregen.
Bron: www.crimesite.nl/massamoordenaar-ted-...
@theo-is-dood | 23-07-20 | 16:16:
Nee, ik dacht dat tot levenslang veroordeelden na 25 jaar in aanmerking kwamen voor een 'heroverweging' (of hoe het officieel mag heten). Mohammed B. zit nu ca 16 jaar, dus in zijn geval ergens in 2029, zou ik zeggen. En dan staat het nog geenszins vast dat na 25 jaar zo'n gratieverzoek wordt toegewezen.
Waar blijft z'n opvolger?
Johan Derksen.
@Calastir | 23-07-20 | 14:07: LOL, Johan D. zal zich nooit op het zelfde vlak begeven als Theo van Gogh - Theo van gogh was een regelrechte bedreiging
Niet eens zo zeer voor zichzelf, maar voor die vele Nederlanders die in islamitische landen de BV Nederland verkopen of er op vakantie zijn.
Als van Gogh dan (met medeweten van...) uit de weg kon worden geruimd dan diende dat twee doelen.
@litebyte | 23-07-20 | 14:44: Van Gogh werd in de Arabische wereld pas bekend na zijn dood.
@Kuifje-naar-Brussel | 23-07-20 | 15:18: En Theo was familie van de vermaarde Vincent van Gogh.
Tja....
Welkom...
REAGEER OOK