MH17-rechters: 'OM, waar zijn die radarbeelden?'

OM vond onderste steen na 2016 niet meer interessant
Asjemenou. Opvallend citaat uit het officiële verslag van de MH17-rechtbankzitting van afgelopen vrijdag. Komt ie. "Een herhaald verzoek aan de Verenigde Staten naar de satellietbeelden waarop de lancering van een BUK-raket te zien zou zijn, wordt ook gedaan. De rechtbank heeft geconstateerd dat het laatste verzoek om die beelden te krijgen in 2016 gedaan is. Een nieuwe poging is gewenst ook omdat het onderzoek ter zitting is begonnen." Een nieuwe poging is dus gewenst. Zeg dat wel, rechtbank. Drie jaar maanden dagen (DAGEN) na de aanslag zei toenmalig Secretary of State Kerry dat de Amerikanen beelden hadden: "we saw the trajectory, we saw the hit". En al MEER DAN VIJF JAAR LANG willen ze die niet geven. De Nederlandse regering steekt ondertussen geen poot uit om deze onderste steen boven te krijgen, want kennelijk is het laatste verzoek in 2016 gedaan. 2016! Toen was Donald Trump nog niet eens geboren. Dus, Rutte, gooi eens wat van je internationale gewicht in de schaal om die beelden te ritselen. Want hoe langer ze geheim blijven, des te benieuwder wij worden wat er allemaal op te zien is.
Reaguursels
InloggenIk heb het vermoeden dat er gewoon vanuit de commisie is verzocht dat de vs die beelden maar niet moet vrijgeven omdat ze waarschijnlijk een andere uitkomst bieden?
Dat we er meer benieuwd naar raken als de onderste steen langer verstopt blijft, daar geloof ik niets van. Kijk maar eens hoeveel mensen er nog werkelijk benieuwd zijn naar de misstanden rondom de vuurwerkramp in Enschede, of de bende van Nijvel.
Eens. Een doofpot met bevlekt dossier is erg onaantrekkelijk om mee geassocieerd te worden. Mensen willen met winnaars te maken hebben. En de kans op winst in zo'n dossier is minimaal. Sterker nog, de kans dat je leven een puinhoop wordt is levensgroot.
Ja. En?
Rusland heeft wel radarbeelden geleverd. Dus.
Geen ruwe radar beelden. Bewerkte radar beelden. En een satellietfoto met het schietende Oekraïense vliegtuig erop. Beetje jammer dat op die foto de zelfde wolken te zien waren als op Google Earth...
@Clay Regazzoni | 07-07-20 | 02:10:
Helemaal geen radarbeelden is ook een beetje 'jammer', he?
In een rechtszaak draait alles om bewijs.
@gaffelbaard | 07-07-20 | 07:24: geen bewijsmateriaal of vervalst bewijsmateriaal, dan liever geen bewijsmateriaal.
@Clay Regazzoni | 07-07-20 | 02:10: Bij het woord radarbeelden denk jij kennelijk aan een filmpje of zoiets?
Lockerbie gebeuren duurde ook super lang.. oww en check deze dan eens.. is trouwens een hele lijst met dit soort “ongelukken”..
3 juli 1988 - Iran Air-vlucht 655, een Airbus A300 van Iran Air, wordt boven de Straat van Hormuz neergeschoten door een SM-2 luchtdoelraket van de Amerikaanse kruiser USS Vincennes, waarbij alle 290 inzittenden om het leven komen.[2][20][25]
Moet aan fotorolletjes denken. En aan screbrenica. Weet ook niet waarom.
Die beelden zullen inmiddels wel vernietigd zijn, toch?
Poetin was in de dagen voor het 'ongeluk' met MH17 op staatsbezoek in Zuid-Amerika. En vloog de veiligste weg terug naar huis.
Zette eerst een VN-diplomaat af in New York (tussenstop en tanken) en vloog via Reykjavik over de Noordzee om in het noorden van Duitsland weer boven land te komen. Vloog verder richting zijn zomerverblijf. Om zo ongezien mogelijk te reizen word kort achter en boven een verkeersvliegtuig gevlogen, die geeft een mooie grote radarpuls en verhult de kleinere jet.
De kleuren van MH17 komen overeen met de kleuren van het Russische staatsvliegtuig.
De Amerikanen willen altijd weten waar Poetin is. De Russen willen niet toegeven dat het een aanslag op Poetin was (uitgevoerd door ontevreden Russen).
En nu weten we allemaal waarom de oud dubbelspion Sergei Skripal en zijn dochter radio-actief vergiftigd werden.
Ja joh. Kan geen toeval zijn allemaal.
Prachtig verhaal en een razend spannend plot. U bent auteur van pulp romans? Ok beste BraadWorstLul, kom eens met bewijzen voor dit lijntje, niet? Dan fictie.
@Sw.Dwaallicht | 07-07-20 | 09:11: Sterk verhaal maar niet een verhaal dat gister is verzonnen. De dag erna stond dit al bij de NOS in de panelen. nos.nl/artikel/676553-mh17-wat-denkt-...
Radars kunnen niet achter de horizon kijken en derhalve hebben Amerikaanse radars niets gezien. Zelfs AWACS vliegt niet hoog genoeg om vanaf NAVO-gebied de lanceerplek van de BUK-raket te kunnen waarnemen. Infraroodwaarnemingenvanuit de ruimte zouden theoretisch gezien de BUK hebben kunnen detecteren, maar dan moet je er wel op het moment suprême de lens op hebben gericht.
Ik zit nog steeds op de radarbeelden van Enschede te wachten waar Nederlandse overheden een hele woonwijk met containerladingen raketten en andere explosieven uit de lucht schoten. Maar die overheden werken ook niet mee.
Dat waren landmijnen. Wel een beetje bij de les blijven graag.
Plastic landmijnen zelfs, 8 gulden en 1.4 invaliden per stuk.
USA = our allies? Why not share proof with your friends?? Pffff
Laat het rusten. Niemand heeft met opzet dat passagiersvliegtuig uit de lucht geschoten.
Het gaat om geld. Dan is vijf of zes jaar niet veel. En het is heel belangrijk dat de Oekraïne hier als een soort slachtoffer moet worden opgevoerd. Terwijl het ze bepaald niet slecht uitkwam.
Die Oekrainers dachten dat het Putin was, in zijn Ilyushin Il-96-300PU, die ook qua beschildering behoorlijk veel lijkt op de MH17.
Ik denk dat we ondertussen allemaal wel weten dat het de Oekraïne zelf was die dat vliegtuig uit de lucht knalde. Sterker nog, het was waarschijnlijk Hunter Biden die op die knop duwde.
Sarcasme: Is het dan wel de bedoeling dat we over die satellietbeelden gaan beschikken, want stel er staat iets anders op dan verwacht? Waarom dan nog na 2016 nog eens moeite gaan doen?
Ik blijf denken dat Ukraine het gedaan heeft en dit geopolitiek op het moment niet uit kwam vanwege onze referendum, dat ze Ukraine bij de EU willen hebben en ze steunden tegen Rusland toendertijd.
Dat gevoel heb ik nou ook. Het kwam gewoon niet uit in de geopolitieke powerplay agenda van Brussel. En dus moest al het bewijs in de doofpot en moest Rutte net doen of ie heel erg zijn best deed om de onderste steen te vinden. Maar die ligt gewoon in Brussel begraven En Rutte weet precies waar en waarom. Ukraine wist al dat ze het verdrag binnen hadden voordat het referendum bij ons was afgerond. De president van Ukraine versprak zich daar over in een interview toen hij gevraagd werd naar zijn mening over het referendum en of hij dacht dat het associatie verdrag er door zou komen. Hij was allanf ingelicht dat dat hoe dan ook zou gaan gebeuren. Alsof Nederland belangrijk is in dit geopolitieke spel. Europa is met haar aggressieve expansiedrift tegen beter weten in op weg naar controle over van alles en nog wat aan onze oostelijke grenzen. En importeert daarmee een boel ellende. En oogst groeiend onbegrip bij de burgers en kiezers in het westen. Niet dat we nog iets te kiezen hebben, De meeste hotemetoten worden in een interne circlejerk verkozen omdat ze goed kunnen dansen naar de pijpen van griezels zoals Verhofstad. ( voorheen ook oppergnoom van Rompuy uiteraard ) gevaarlijke mannen, die alleen maar uit zijn op totalitaire macht. En daarvoor moeten we groeien. Europa is rupsje nooit genoeg. En om dit alles mogelijk te maken moet er een gigantische herdistributie van geld en middelen plaats vinden. En moet er veel oud zeer onder het tappijt geveegd worden. Ik weet eerlijk gezegd niet met zekerheid te zeggen, net zoals de rest hier, of het nou de Russen of de Ukrainse militia waren die geschoten hebben. Maar het is vrij duidelijk dat geen enkele van de betrokken partijen er iets mee te winnen heeft om dit openbaar te maken cq krijgen. En dat geeft te denken. Alle radar systemen staan uit... in een hotspot waar al meerdere vliegtuigen zijn neergehaald in de afgelopen weken. Geloof je het zelf. Ik denk dat daar zoveel radar aanstond dat de duiven gebraden uit de lucht kwamen vallen. Maar we mogen het niet weten. En het heeft er alle schijn van dat ook onze eigen regering en Brussel niet bepaald hun best doen om de antwoorden te vinden. En vooral dat laatste is best zorgelijk te noemen. Het enige verschil tussen ons en een echte bananenrepubliek is dat ze hier nog een beetje de schijn proberen op te houden dat er wat aan gedaan wordt. Wat hebben wij met zijn allen in vredesnaam te zoeken in Ukraine. Wat doet Europa daar? Ik ben bang pure powerplay. Met als inzet Gas en Olie. De grote pijplijnen van het oosten naar Europa. En controle daar over. Dat is nog altijd de echte agenda. Maar daar hoor je de media maar bijzonder weinig over. Dat gebrek aan transparantie is waar ik zelf in ieder geval me stoor. En het maakt de poppenkast alleen maar droeviger. Stelletje marionetten zijn we. En expendable. Maar dat mag vooral niet hardop gezegd worden.
Denk niet dat de Amerikanen veel zin hebben hun radar capabilities rond de Russische grens publiek te maken. Ga je ook zien dat elk stukje ruis door de tegenstanders zal worden aangeduid als een Ukrainse straaljager.
Het boeit sowieso niet:
- Neergeschoten door door Rusland aangestuurde 'rebellen' - illegale operatie van Rusland. Hoeveel aanwijzingen heb je hiervoor nodig?
- Met een Russische raket die door Rusland illegaal naar het gebied is gestuurd
Of er wel of niet een straaljager van Oekraine aanwezig was boeit niet. Wat wordt het verhaal dan? De Russische militairen die daar niet waren hebben niet geschoten met een Buk raket die ze niet hadden op een Ukrainse straaljager?
Rusland had daar helemaal niet mogen zijn en gaat dat dus ook nooit toegeven. Net zoals wij hier niet toe gaan geven dat we willens en wetens jihadisten steunden in Syrie of die amerikanen hebben geholpen met illegale martelpraktijken.
Soms moet je als land dingen doen die niet horen, maar gewoon vanuit je eigenbelang wel de beste aktie zijn of lijken.
Gezien Rusland het ongetwijfeld niet opzettelijk heeft gedaan, wat valt er nog meer over te zeggen? Het is voorbij, de mensen zijn dood. Het is een tragische menselijke fout geweest.
Mensen die hier het Russische verhaal geloven, geloven die dan ook in dat Crimea niet is teruggepakt door het Russische leger maar door onafhankelijke separatisten?
De EU, en zichtbaarder bij monde van die bolgevreten van Baalen en Verhofstadt, hebben een coup gepleegd daar.
@Geen01 | 06-07-20 | 19:35: hear hear, opdat wij nooit vergeten !!
Die hele Oekraine toestand is een door de EU en USA geinitieerde landje pik operatie geweest.
Zoals je zelf al aangeeft: de Russen waren er niet (zelfs indien wel) en het heeft dus geen enkel nut om te proberen juridisch sluitend te krijgen dat ze er wel waren. Het forensische bewijs is bovendien niet eens eenduidig op de Russen terug te voeren omdat het een projectiel uit de Sovjettijd betreft en die heeft onder andere Oekraïne nu nog steeds in actieve dienst (Rusland heeft een nieuwer type, maar dat geeft uiteraard geen 100% garantie dat het oude materiaal volledig met pensioen is).
Het "onderzoek" lijkt zich vooral gericht te hebben op het stellen van de verkeerde vragen aan de verkeerde personen/instanties. Zoals bijvoorbeeld de vraag "hebben jullie deze gemaakt" aan de producent van de huidige generatie door Rusland gebruikte SAM. Antwoord, navolgbaar naar waarheid, nee. Het bedrijf werd namelijk pas na de Sovjettijd opgericht en hoewel door geheimzinnigheid omringd lijkt het oude type SAM, het type dat MH17 trof, uitgerekend in Oekraïne geproduceerd te zijn.
De uiteindelijk aangeklaagden zijn bovendien ook niet de personen waar men in aanvang van stelde achteraan te willen gaan. Het zijn niet de personen die op de knop duwden en het is ook niet de veronderstelde eindverantwoordelijke (Poetin) die geacht worden in het beklaagdenbankje zitting te nemen. Het zijn mensen die verondersteld worden een en ander gefaciliteerd te hebben, maar zie maar eens op deze zelfde basis een Amerikaan hier in Den Haag te veroordelen wegens het bevoorraden van ISIS. Of binnen ditzelfde kader, Mark Rutte.
@Pierre Tombal | 06-07-20 | 20:04: Ach houd toch op man. Het is waterdicht aangetoond dat het gaat om een uit Koersk afkomstige BUK inclusief Russische bemanning die de MH uit de lucht schoten in de veronderstelling met een Soechoj van doen te hebben van de Oekraiense luchtmacht. Maar je volgt dus keurig het Kremlin-geleuter dat ongetwijfeld via RT tot je is gekomen, je bent dus wat de Russen een "useful idiot" noemen.
@Beste_Landgenoten | 06-07-20 | 22:45: Dat waterdichte 'bewijs' van pRutte is welgevoeglijk bekend. /sarc
@Beste_Landgenoten | 06-07-20 | 22:45: Ik verzoek den luisteraars dan ook om, wanneer zij straks hun legersteden opzoeken, even rustig te gaan slapen als zij dat ook andere nachten doen. Er is voorhands geen enkele reden om ongerust te zijn..................
@Beste_Landgenoten | 06-07-20 | 22:45: Precies, dat dus. En die Landcruisers van Rutte waren heus echt waar alleen maar bedoeld om slachtoffers van gifgasaanvallen te kunnen vervoeren en niet een achterbakse slinkse bijdrage om een regime omver te werpen in de veronderstelling dat ISIS een democratie zou gaan instellen en misschien later wel tot de EU zou kunnen toetreden.
Waar haal jij overigens vandaan dat die Telar een Russische bemanning had? Daar hebben die zolderkamernerds van Bellingcat helemaal niet over gerept. Er loopt sowieso in Oekraïne zelf genoeg volk rond dat tijdens hun diensttijd met zo'n ding in aanraking is geweest en daar prima mee overweg kan. Maar zo'n snotneus als jij weet natuurlijk totaal niet wat dienstplicht inhoudt.
Goh waarom willen Amerikanen het toch niet geven. Heeft het misschien te maken de het projectiel vanuit het westen ( Oekraïense zijde ) is aan komen vliegen ?
Omdat ze totaal niks zinnigs hebben. Ze wilden gewoon stoken vanwege een mogelijke Russische betrokkenheid en een van de resultaten van dat gestook is dat de EU (en dus wij ook) ons lieten verlokken om aan een militair machtsspelletje mee te doen langs de grens met Rusland.
Men zal wel denken: wie in troebel water roert, vindt geen duidelijkheid. Vandaar dat er sinds 2016(?) niets (??) meer gedaan is.
De onderste steen moet helemaal niet boven komen. Want dan gaan mensen zich afvragen waarom dit vliegtuig daar überhaupt vloog.
- April: waarschuwing van de International Civil Aviation Organization
- 17 juli 00:00 sluit Russische air traffic control de airspace vanwege "armed conflict in Ukraine"
Maar omvliegen kost wat meer kerosine.
Rutte wil de onderste steen helemaal niet boven. Hij is corrupt tot op het bot. De nabestaanden zouden een strafzaak tegen hem moeten beginnen.
Mee eens.
"Dus, Rutte, gooi eens wat van je internationale gewicht in de schaal om die beelden te ritselen."
Het internationale gewicht van Rutte, het zou wat.
Als er negatieve gravitatie zou bestaan zou Rutte dat uitstralen (als Gravitatie in de vorm van deeltjes komt, dat is). Voor nu trekt Rutte hooguit een volkomen vacuüm.
Negatieve gravitatie bestaat, in de vorm van Rutte. Hij wordt niet voor niks 'The White Hole' genoemd in zijn kringen, heb ik van een naar poep ruikende man in het Vondelpark. Of begrijp ik nu die bijnaam verkeerd?
@De waard zijn gast | 06-07-20 | 18:45: White hole slaat op Rutte's 'bleached anus'.
Thanks!
Afweging Trump: zal ik de beelden geven aan dat jochie dat eens per jaar langskomt en zenuwachtig naar de camera lacht of hou ik de beelden geheim opdat de Russen/ Chinezen niet zien wat de kwaliteit van onze intell is.
Het valt te vrezen dat er op de radarbeelden zaken te zien welke niet welgevallig zijn. Bv, betrokkenheid van Oekraïne. En destijds moest het 'handelsverdrag' met Oekraïne er nog doorgeduwd worden. Dus betrokkenheid van de Oekraïne konden ze niet gebruiken. Nou die radarbeelden komen dus nooit boven water of zijn (per ongeluk) gewist.
Damn right. Simple deduction.
Je kan het wel vragen aan Trump maar die gaat zeggen er zijn geen beelden nooit geweest. Dus Rutte denkt zolang ik het niet vraag blijft het mooi mistig en kan het vingertje gewoon richting Rusland. Trouwens de naar voren geschoven woordvoerder van de nabestaanden is een VVD'er.
Rutte zou de onderste steen bovenkrijgen, hij is nog steeds aan het zoeken naar het geitenpaadje. En dat krijgt 44 zetels in de peilingen.
Het OM kan het toch even aan Halbe vragen? Die zit toch bij Volker Wessels te klooien?
Als we onder de onderste steen kijken dan vinden we daar Mark R. & consorten
niet de oorzaak van de ramp
We kunnen beter wegkijken
Dat is de norm tegenwoordig
Als er echt beelden waren om Rusland erbij te naaien hadden ze die natuurlijk AL LANG laten zien.
Da’s toch wel ietwat ontluisterend. Maar ja, feiten is zo 2015.
Dat is dan weer een beetje hoopgevend, als de rechters de waarheid willen achterhalen. Verfrissend om ze niet politiek bezig te zien!
Die rechters zullen toch niet (allemaal) Poetin-vrienden zijn?Nahhhhh, denk het niet.
Waarom beginnen die nabestaanden geen civiele procedure tegen Oekraïne?
Heb veel van hen gezien bij Pauw destijds, ook meteen met de vinger wijzend naar Rusland.
Was heel eng om te zien.
Ken je die mop van die radarbeelden? Die zijn er niet (meer). Waarom? Er was niks te zien.
Want Russia, Russia, Russia zou het narratief moeten zijn...
Liggen naast dat fotorolletje.
Als bedoeling van stukje is alle Putin ( en Trump) fans, het trollenmagazijn in st Petersburg, gele hesjes, anti-vaxxers en overige complotdenkers en patiënten uit een soort van balorigheid maar weer eens op de wenken te bedienen zodat ze lekker kunnen leeglopen op Rutte, NL, Soros, Oekr, Europa etc etc. dan lijkt missie geslaagd. Met serieus te nemen berichtgeving heeft ’t allemaal natuurlijk niets van doen.. Ik snap het wel , beetje reuring is leuk, dagelijks programma moet gevuld .. maar zou ’t niet overdrijven, komen wel heel veel rare snuiters op af ..
Dat doen deze complotgekkies/-analisten ook.
Ja it takes one to know one.
En daar kan je dan weer obligaat op toehappen, zoals ik helaas ook moet toegeven.
Even een kleine inventaris bij de AIVD hoe dit onderwerp nog leeft op GS.
Mooie woorden brabbel... Leef je al lang met je kop in je anus. Gewoon eens de alternatieve media proberen te volgen. Er gaat een wereld open.
Als ze zelfs de beelden van de André Hazes onthoofding niet gefixed krijgen dan kan je dit wel helemaal op je buik schrijven.
ra-dar beelden?! zal weer net als die teven bonnetjes zijn.
Klinkt als een filmrolletje dat kwijt is.
Of dat "ene" bonnetje
@Koning één oog | 06-07-20 | 16:24:
-
Of die 150 camera's op het Amsterdamse Stationsplein, die zichzelf spontaan uitschakelen bij het waarnemen van diabetici.
Of als 9.000 belastingdossiers.
Maar goed. Over het onderwerp MH17 is al zoveel rook gemaakt dat het wel duidelijk is dat, buiten de getroffen familie, verrassend veel nationaliteiten & functionarissen geen zin hadden in de onderste steen.
Het wachten is nu op Hollywood met de verlossende radarbeelden en Bruce Willis in de rol van Frans Timmermans.
DENK intussen dat onze linkse rechter het repsect krijgt dat hij/zij/het verdient. Wacht u ook maar op de film.
Waren de Oekraïense radarbeelden en radiocommunicatie al binnen?
Nope, die stonden uit....
@litebyte | 06-07-20 | 16:14: Ja en dat meldden ze maanden later pas. Dat is heel gebruikelijk, hoor. Je schakelt die apparatuur uit wegens 'onderhoud' terwijl er iets ten zuiden een grote militaire oefening met de VS aan de gang is en meldt niets. Als er dan naar gevraagd wordt, geef je aan dat er onderhoud aan de gang was en wel bij alle systemen in die omgeving. Heel gebruikelijk, niets aan de hand hoor. Wie daar wat achter zoekt, is een kwaadaardige verrader van de goede zaak.
Ow... daarom komt Mark niet uit de kast.
Hij heeft zichzelf ingemetseld met al die onderste stenen.
Wat mij betreft storten ze nog een paar ton beton op Mark. Dan weten wij tenminste dat er volgend jaar heel misschien iets te kiezen is.
Geef die man een breuk. Zelfs als je de onderste steen hebt gevonden moet je hem nog naar boven zien te krijgen. En ja, het virus...
@Spie | 06-07-20 | 17:21: Als alle VVD-ers die betonnen platen voor hun koppen inleveren, dan kunnen we het hele Binnenhof begraven.
nl.m.wikipedia.org/wiki/Aerolinee_Ita...
Nog een ramp waarbij de onderste steen nog niet is gevonden.
Ja, ja, het OM en de NL'se overheid: filmrolletjes Srebrenica, moord Fortuyn, IRT-affaire, proces Wilders, paskamermoord, waxinelichtjesgooier, blokkeerfriezen, Teeven-bonnetje, Vincent Leenders, kindertoeslagfraude, MH-17.
Je kunt niet beweren dat ze geen neus hebben voor welke zaken er wel of niet toe doen.
En what about al die critici die in Rusland naar de Goelag gestuurd zijn ?
@van Oeffelen | 06-07-20 | 15:36: ja meester, hij ook (wat een argument)
@van Oeffelen | 06-07-20 | 15:36: Huhh, nieuws?
@van Oeffelen | 06-07-20 | 15:36: Organiseren Fox of Corendon ze daar tegenwoordig dan reizen naar? Gaaf! Ik kan je maar één ding aanraden: direct boeken! Was zelf ooit op de Solovjetski-eilanden, waar Lenin zijn tegenstanders een waar Paradijs bood. Tegenwoordig staan ze allemaal leeg, dus als je betere informatie hebt: deel die eens.
Roermond tapes...
Filmrolletjes Srebrenica mochten uiteraard niet boven water komen omdat daar mogelijk bewijs op stond dat er bewust onderdak was verschaft aan een moslimmilitie. Dat is overigens gewoon publieke informatie, evenals dat het deze moslimmilitie was die de inname van Srebrenica had uitgelokt middels een moord- (genocide-)expeditie tijdens een staakt-het-vuren. Alleen telt dat niet in de rechtbank indien er geen fysiek bewijs bestaat en dus mocht Oric (de leider van de moslimmilitie) lekker terug naar huis om als held geëerd te worden terwijl degenen die deze misdadiger wilden stoppen levenslang tegen zich geëist zagen. Omdat Nederland wraak wilde voor het gezichtsverlies dat ze aan haar eigen nalatigheid te danken had.
@van Oeffelen | 06-07-20 | 15:36:
Als u de SU bedoelt: die hadden hun mond moeten houden of van binnenuit iets proberen te veranderen. Mind you, ik heb het niet over de onschuldigen of de miljoenen eenvoudige burgers die onder mn. Stalin gedwongen werden te verhuizen naar Siberie om de heilstaat op te bouwen. U vroeg naar de critici.
@Pierre Tombal | 06-07-20 | 18:25: Naser Oric. "Hij wiens naam niet genoemd mag worden" Een dappere Moslim die hem met zijn adjudanten per helicopter smeerde, vlak voordat de Serviërs kwamen. Hij lokte de Serviërs naar Srebrenica. Een positie die alleen om geografische redenen al praktisch onhoudbaar was.Gek dat je nou nooit Moslims over hem hoort.
@Heiner | 06-07-20 | 21:07: Oric was een schoft eersteklas. De moslims troffen dit keer kruisridders. Heel vervelend voor ze, maar de wereld is er waarschijnlijk beter van geworden. Nederland had daar nooit moeten zitten. De Denen wisten wel hoe ze moesten optreden. Met een paar Leopards hebben ze flink huisgehouden.
en.m.wikipedia.org/wiki/Operation_B%C...
@Frau Merkel | 07-07-20 | 01:06: Nederland moest met een paar 4 tonners en uitgeklede YPR pantserwagens heen, want tanks zouden agressie opwekken. Nou maakte dat in het geval van Srebrenica niet zoveel uit. Zelfs als men tanks had gehad was die stad niet te houden geweest en zou het aantal slachtoffers waarschijnlijk alleen maar hoger zijn geworden. Getalsmatig waren de Serviërs veel groter en sterker en die stad is als een "sitting duck". Ieder schot of iedere mortiergranaat zou een doel hebben getroffen, terwijl de Serviërs lekker boven zaten te wachten. Die stad in in het geval van een oorlog net zo hopeloos als Gaza. Ze kunnen wat met raketten of mortieren smijten, zonder iets te raken, terwijl ze zelf alleen maar hadden moeten incasseren en dat dan in een overbevolkte omgeving met 25.000 burgers op een kluitje.
My country is not guilty, you fools.
Hoe klinkt dat in het Russisch?
Wordt over de NL verkiezingen heen getild, want Rutte wil die onderste steen niet vinden.
Ondanks dat de Russen niet meewerken zijn er nog allerlei non-valeurs die deze hufters lopen te verdedigen.
Werkt Oekraïne wel mee?
@Mark_D_NL | 06-07-20 | 15:31: ja. Rusland houdt aangeklaagden achter, dat is schandalig.
@van Oeffelen | 06-07-20 | 15:32:
Als ik het goed begrijp, heeft Rusland tenminste ten dele meegewerkt.
Maar goed, de yanks zeggen dat ze het hele incident op tape hebben. Waarom vraagt Rutte die niet even op dan?
Kan hij tenminste toch een keer proberen nu er een nieuwe President zit in de VS? Ander team, andere ideeen, tenslotte.
Of vraagt Rutte het liever alleen terwijl er een corrupte Vice President zit, die netjes omgekocht is door de Oekraine, zodat Rutte zeker weet dat hij het niet krijgt?
@HP-premium | 06-07-20 | 15:39: ten dele, laat ons niet lachen. Ten dele de waarheid.
@van Oeffelen | 06-07-20 | 15:45:
Bent u ook een VVD trol?
Lijkt er wel op, zoals u de onderwerpen ontwijkt waar u niets mee kunt.
@HP-premium | 06-07-20 | 15:55:
Van Oef is een rasechte VVD-er.
Een voormalig Corpsbal kompleet met bolknak en minachting voor de werkende klasse.
Maar geen trol volgens mijn waarneming.
@Roadblock | 06-07-20 | 15:58:
Dank u.
@Roadblock | 06-07-20 | 15:58: Is een typische milleniumziekte. Denken dat je een beter mens bent omdat je veel geld hebt.
@OudeNederlander | 06-07-20 | 16:04:
Dat is zo oud als de wereld.
Lastig he int. 'incidenten en conflicten'... tis allemaal niet zo zwart-wit, gelukkig zijn leiders er als rutte voor een stukje duiding, en die steen natuurlijk.
Volgens mij gaat dit over het niet meewerken van Amerika.
@dik van alster2409 | 06-07-20 | 16:47: en van Oekraïne: alle radarinstallaties in de buurt waren net wegens 'onderhoud' gesloten, ondanks dat er in de Zwarte Zee een grote oefening met de Amerikanen aan de gang was. Jammer alleen dat ze 'vergeten' waren om dat van tevoren de melden ...
Zou jij erg veel meewerken aan een rechtszaak waar de kranten al vanaf dag één kopten en leidende politici al schreven dat je de moordenaar was en de families van de slachtoffers samen met een mogelijke dader het onderzoek leiden en de rechtszaak ook in het dorp van de slachtoffers met gestudeerde vrienden en familie van het slachtoffer als rechters? En dan een boswachter van elders zegt foto's te hebben maar dat die geheim zijn omdat zijn collectie nogal "gevoelig" is.
De vergelijking gaat uiteraard niet helemaal op qua schaal maar zit er ook weer niet zo ver naast. Je zou verzoeken om een ander soort rechtszaak, een nieuw onderzoek en op een andere plek, verricht door een verse ploeg. Toch?
Opovallend dat de VVd-trolletjes totnutoe afwezig zijn bij dit onderwerp. "Hij heeft het fantastisch gedaan". (Op 6000 + 300 na). Waarschijnlijk zijn er nog geen instructies van het Hauptquartier gekomen.
Kuifje inderdaad nog niet gezien.
Berbaar is gecanceled, meen ik.
@HP-premium | 06-07-20 | 15:31: normaal zijn die trolletjes niet weg te meppen, maar goed, nu te laat. Vast bezig met erg belangrijke projecten, de gang extra schoonmaken op het Hauptquartier.
@HP-premium | 06-07-20 | 15:31:
Heeft Brabbelbeer tegenwoordig niet dat account Mensdier?
Rusland heeft toentertijd de beelden zelf aangeboden maar hier wilden ze ze niet omdat ze gemanipuleerd zouden zijn..
Het kwam dus niet in ons straatje te pas.. En hier maar denken dat de Russen niet goed snik zijn..
Zo makkelijk zat het niet. Rusland heeft de data aangeboden in een heel apart formaat, internationale standaard werd genegeerd. Voor onderzoek had Rusland hun eigen Russische software meegeleverd. Je kan jezelf dus afvragen hoe betrouwbaar deze data nou eigenlijk was, als vergelijking volgens internationale standaarden niet mogelijk was.
Oh en Rusland had nog een tweede radarstation die het gebied dekte, maar tot op heden hebben ze geen reactie gegeven op het verzoek om die data ook te leveren.
@usb stok | 06-07-20 | 16:34: Je hebt toch de Amerikaanse data (ze zeggen zelf dat alles er prima op staat) en Oekraïense data (want er was niet vóór de ramp gemeld dat de radar niet werkte) dus er is meer dan genoeg bewijs, van drie verschillende bronnen, dus dat gaat helemaal goed komen. Dat 2e Russische radarstation komt vast en zeker met data zodra de data van de VS en Oekraïne binnen is.
Dat klinkt als de niet door de EU maar wel door de FDA gecertificeerde mondkapjes van het FvD.
@usb stok | 06-07-20 | 16:34: Een "gebruikelijk" formaat zoals dat beschreven werd is niet hetzelfde als een "internationale standaard". De ICAO heeft dit ook bevestigd aan de 2e kamer.
Maar voor zo'n Groots Staatsman als Mark Rutte moet één vriendelijk doch dringend kuchje tijdens een telefoontje naar Washington toch meer dan voldoende zijn?
Die man kan woestijnzand verkopen dus dit moet een peulenschilletje voor hem zijn.
@Nehemia | 06-07-20 | 15:34: Hij verkoopt inderdaad de grootst mogelijke snoerloze kolder met twee jaar garantie maar alleen aan het Nederlandse Volk. Die kopen dat wel. Omdat de buren het ook doen. En je wilt er wel bij horen natuurlijk.
@Sans Comique | 06-07-20 | 17:42: Die man is er niet voor ons. Hij dient de belangen van de Brussel en de VN. Maar bij elke bulderende schaterlach zit de helft van Nederland weer in zijn trance-toestand. Volgzaam en gedwee.
Oekraine heeft dat ding naar beneden gehaald. Dat is zo duidelijk.
Juist maar maak ze dat maar eens duidelijk!
Oekraïne moet een vast lid van de NAVO en Brussel worden, dus Rusland is hoe dan ook de schuldige.
Yeah, als je alle echte feiten op een rijtje zet, en de rest negeert, dan kom je bij Oekraïne uit, en nergens anders.
En dan weet je ook waarom die onderste steen nooit boven komt; omdat Markje er zelf tot aan zijn nek in zit.
Tuurlijk gaat Mark R. geen actie ondernemen. Stel dat uit die beelden blijkt dat Rusland die raket helemaal niet heeft afgeschoten maar dat dat gebeurde door de Oekraine... Dat zou een lelijke streep door de rekening zijn van de elite die graag alles op het bordje van Poetin wil dumpen. Er zwordt niet voor niks zo getreuzeld met die stenen, vooral die onderste...
Zou een aardig gebaar zijn als Trump publiekelijk aanbood die beelden te delen.
Om goede wil te tonen, zeg maar... :-)
Hoe zou dat vallen in Den Haag?
Dit is geflikt onder Obama. De waarheid komt dus pas naar buiten als hij Obama voor de bus gooit, anders zou het slecht afstralen op Amerika.
The Donald heeft allang de MH17-beelden aan de Russen gegeven in ruil voor de golden shower video. Daar hoef je geen wiskunde voor gestudeerd te hebben.
Putin zou die naar verluid regelmatig opnieuw bekijken.
Dan mag hij Nederland het kopietje geven, ook goed.
@van Oeffelen | 06-07-20 | 15:27: Had hij dat nou niet ff vanwege de goede relatie per cc naar Rutte kunnen sturen? Valt me van hem tegen ;).
De zwartgelakte rapporten die Pieter Omtzigt in zijn handen gedrukt kreeg spreekt boekdelen. Die onderste molensteen blijft onder.
Jammer dat Joost Niemoller zijn website inzake MH17 niet meer bijhoudt. Daar stond best wel veel info.
Hij leeft nog wel?
Dat is het enige positieve aan dit belachelijke showproces, dat er misschien toch iets van waarheid boven tafel komt.
Alleen maar omdat een van de verdachten zich besloten heeft te verdedigen en dat het OM daardoor wat weerwoord krijgt en er eindelijk eens wat goede vragen worden gesteld.
Showproces? Ja, verdachten hadden natuurlijk gewoon opgepakt moeten worden en op neutrale locatie volgens internationaal wetgeving berecht moeten worden. Nederlands strafrecht voor rebellen die in de Oekraïne een burgeroorlog aan het voeren waren? Gekker moet het niet worden.
Was inderdaad een gekke situatie. 2 rebellen, Hans van Baalen en Guy Verhofstadt op het Maidanplein. Helemal vergeten.
Oderste steen boven....hahahaha....Mark Rutt en zijn zoveelste leugen.
Ik vind niet grappig hoor...
@litebyte | 06-07-20 | 15:21: Ik wel
@litebyte | 06-07-20 | 15:21: was een Rutte-citaat.
Mijn verwachting is dat de 'baan' op de radarbeelden niet overeenkomt met de 'lanceerplaats' die Bellingcat/Jit gevonden heeft.
Jawel hoor. Wie weet wordt het toestel op de radarbeelden wel aangegeven als militair toestel - evenals op die van de Ukrainse radarbeelden (die er niet zijn)
Ten tijde van het neerhalen van MH17 wist de Russsiche geheime dienst eerder de vluchten/vluchtgegevens van Ukrainse militaire missies dan de Ukrainse piloten zelf.
Het kan natuurlijk ook gewoon VS blufpoker zijn geweest, en er geen radarbeelden zijn.
@litebyte | 06-07-20 | 15:25:
Idd. Het komt uit hetzelfde land dat beelden had van WMD’s in Iraq.
@postmodernismisdead | 06-07-20 | 16:20: O, er staat echt wel wat op die beelden, maar helaas past dat totaal niet in het plaatje dat men de wereld voor wil schotelen.
Als je het over iemand van internationaal gewicht hebt dan denk ik meteen aan Frans Timmermans. Zwaarder dan die worden ze niet gemaakt, en zijn internationaal gewicht neemt nog immer toe.
En mijn toetsenbord onder de koffie, bedankt he.
Frenske met zijn zuurstofmasker.
"Timmermans: MH17-passagier had zuurstofmasker op"
www.youtube.com/watch?v=E35xKFGufyk
Trump, Biden, Oekraïne..... Die beelden? Da's wisselgeld in een spelletje waar Nederland niet aan meedoet. Lullige neveneffect is dat we de Oekraïne maar lief blijven vinden.
De USA heeft een belang om die beelden niet vrij te geven.
Het is in hun voordeel om Ome Putin in verlegenheid te brengen, dus wat let hun?
Maar wat nou als te zien is dat de BUK van die lelieblanke onschuldige Kiev jongens vandaan kwam.
Los van dat Beste_D66_Landgenoten ter plaatse een beroerte van zou krijgen, staat onze eigen regering dan toch ook volledig in hun hemd met hun overeenkomst dat Oekraine niet te vervolgen is?
Ik heb zo'n idee dat het OM daarom niet zoveel haast maakt om die beelden te krijgen.
Ze zijn stukken sneller in het vervolgen van Wilders met medeweten van Mark Reutel.
Hier sla je de spijker op zijn kop! Wie heeft welke belangen?!
@Atheist-Priest | 06-07-20 | 15:17:
Het heeft er in ieder geval alle schijn van dat dergelijke belangen spelen waarom anders niet direct openheid van zaken geven?
Hun belang om hun informatie positie ten opzichten van de Russen af te schermen is veel groter dan die paar Nederlandse doden en gerechtigheid, zo raar of ingewikkeld is dat helemaal niet.
De Russen waren daar direct betrokken bij een oorlog dus hadden ook genoeg radars en satellieten op dat gebied gericht, lijkt me dat die er dus ook genoeg belang bij hebben die vrij te geven als ze daarmee hun onschuld kunnen aantonen en doen ze ook niet maar daar hoor ik je niet over.
@Capt. Iglo | 06-07-20 | 15:29:
Laten we de beelden van Kiev bekijken.
Oh, wacht, die waren allemaal in onderhoud.
@Roadblock | 06-07-20 | 15:35: Blijft de vraag waarom stel je diezelfde vragen/eisen niet aan Rusland? Die hadden makkelijk hun onschuld aan kunnen tonen. In plaats daarvan komen ze elke maand met een andere alternatieve scenario’s.
Er zijn ook politieke afwegingen:
1. Stel dat op die beelden helder de schuld van Poetin wordt getoond. dat zou hem ontmaskeren als een leugenaar waaraan lastig te ontsnappen zou zijn. Dat zou kunnen leiden tot een hele hoop ellende, waar ook de VS niet op zit te wachten, zoals de kans dat het Russische volk zelf afrekent met Poetin, bijvoorbeeld. Die chaos wil de VS misschien niet.
2. De beelden laten zien wat de echte capaciteit is van de VS. Stel dat die heel veel groter is dan wat de Russen maar kunnen dromen. Dat zou leiden tot het beveiligen van hun systemen, bases, camouflage, whatever die de VS weer op achterstand zou zetten. Dt afgewogen tegen 250 Europese doden, dat is het misschien niet waard.
@Capt. Iglo | 06-07-20 | 15:39:
Ik weet niet beter als dat Rusland radarbeelden aan het JIT heeft aangeleverd.
www.mh17magazine.nl/onderzoekmh17/201...
U niet?
@Beste_Landgenoten | 06-07-20 | 15:42:
Hehehe, ja dat wil de USA natuurlijk niet. Chaos in Rusland. Stel je voor.
Jezus, Beste_D66-Landgenoten lees je je postings wel eens na op naieviteit.
@Roadblock | 06-07-20 | 15:55:
Nee dat denk ik niet. Poetin is de "crook you know", niemand zit te wachten op "the crook you don't know".
@Beste_Landgenoten | 06-07-20 | 15:59:
Rotzooi bij een van de belangrijkste opponenten op wereldniveau is altijd plusplus.
Hele diensten houden zich daarmee bezig.
Reken maar dat onze Putin zich blauw lacht om de useful idiots van de BLM en de democraten, en hier en daar een handje helpt.
Oh nee, dat is waar, jij beweerde altijd dat hij Trump hielp.
@Roadblock | 06-07-20 | 16:05:
Is de vraag. Trump wringt zich in bochten om Poetin maar niet af te vallen. Je denkt : Zou Poetin wat hebben over Trump?
@Beste_Landgenoten | 06-07-20 | 16:15:
Vast, plassex filmpjes in een hotel in Moskou.
Verder staat je bewering van 15:59 een beetje haaks op deze.
@Beste_Landgenoten | 06-07-20 | 16:15: Trump wil de betrekkingen met Rusland niet zo één-twee-drie bij g=het grof vuil zetten, en geef ze eens ongelijk. Doet niets af aan het feit dat de dader al bij aanvang van het onderzoek vast stond. Hoe verklaar je anders dat Oekraïne zitting mocht nemen in de onderzoekscommissie?
@Sans Comique | 06-07-20 | 17:53:
De dader stond niet vast bij aanvang, dat maak jij ervan. Maar desondanks, de aanwijzingen waren voor 99.9% helder uit welke richting die BUK kwam. Al op dag 1 na de aans;lag. Waarom dat zo moeilijk is voor je, kan ik alleen maar verklaren uit een geestelijke afwijking. Wie een heel erg klein beetje logisch kan nadenken had het al na een half uur begrepen wat er gebeurd was.
@Beste_Landgenoten | 06-07-20 | 19:34: Als je twee verdachten hebt en één verdachte lid maakt van de onderzoekscommissie (mét veto rechten, wat ik er niet van maak, dat is zo) dan staat de dader vast.
Filmpje is overbelicht bij het ontwikkelen.
Het was een Nederlandse radar. Die kijken liever even weg als er iets onaangenaams gebeurt.
@Graaier | 06-07-20 | 15:21: De enige radar die in Nederland enigszins te vertrouwen is, is die van de TROS.
@Nehemia | 06-07-20 | 15:28: Dat schaapjeszoethoudertje van De Propag.... de Publieken? Oh oh oh, wat komen wij toch op voor de gewone Nederlander. Oh oh oh, wat brengen wij toch weer een beetje rechtvaardigheid in deze boze wereld waar de gewone man licht een makkelijk slachtoffer wordt van het GrootKapitaal.
@Sans Comique | 06-07-20 | 17:57: Toegegeven. Het is een doekje voor het bloeden. 'Ook Dat Nog' was leuker, maar dat is allang ter ziele.
Als je het lang genoeg onder de bloempot houdt dan vergeet iedereen waar het antwoord is, wat eigenlijk de vraag was, en waarom ook maar iemand in die bloempot geinteresseerd is.
Doorlopen mensen! Niets te zien!
Gaat u rustig slapen, uw overheid waakt!
42
@Joris Beltsin | 06-07-20 | 15:13: Zo kun je elke discussie wel dood nuanceren.
Het is niet meer dan logisch dat de Amerikanen gevoelige info (die iets kunnen prijsgeven over hun systemen) niet gaan delen met figuren uit Nederland. Gezien de hoop stront die er de laatste jaren vanuit dit land over hun President is uitgereden is dat nog eens goed te begrijpen ook trouwens.
U mist de clue. Dit was voor Trump.
@Roadblock | 06-07-20 | 15:15: Detail, :)
drs.P en ook over Poetin.. en dan denken dat deze landen direct in de houding gaan springen.. dit geloof je toch zelf niet..
Idd Lubach heeft ons land niet geholpen.
@Roadblock | 06-07-20 | 15:15: de eerste zin is voor die periode en de tweede zin is voor de, door de rechtbank nu gewenste, nieuwe poging. Niet zo moeiijk toch?
@drs. P | 06-07-20 | 15:38:
De helft van de USA vindt die stront over Trump prima, en sleept nog wat extra ladingen aan.
Lees nog even wanneer wij er het laatst om gevraagd hebben, en wie er toen president was.
En straks zeggen ze dat deze radarbeelden maar 6 jaar bewaard bleven.
Al die corrupte jongetjes en meisjes die op het OM werken hebben het natuurlijk veel te druk met het voeren van politieke processen tegen oppositieleiders om nog tijd over te hebben voor een lullig procesje over een neergeschoten vliegtuigje.
Een vliegtuigje wat daar sowieso al niet had moeten vliegen, maar dat terzijde.
Uiteindelijk bleek Kiev er toch achter te zitten? Hoe zat het nou ook al weer?
Nee, de radars van Kiev waren in onderhoud. Zeggen ze.
@De verwarde man | 06-07-20 | 15:23: Allemaal. In een oorlogssituatie.
Weten van Baalen en Verhofstadt net antwoord niet ? Je zou toch denken van wel met al hun privé- belangen en handeltjes in de Oekraïne.
Vergeet Biden niet, en dhr Soros.
Toen was de oppergod Soetero aan de macht, dus sshhhttt.
Heel vreemd, dit. Laten we hopen dat onze personeelswerker inderdaad de onderste steen boven haalt. Misschien moet hij eens praten met die leuke oom van Wopke, Pete Hoekstra.
Trouwens, John Kerry was gewoon minister Kerry. Zo heet een Secretary of State in Nederland, dat gekke land waar we allemaal eigen namen voor de dingen hebben.
Nederland die pist zich in de broek terwijl de Amerikanen zich afvragen waarom wij dat verzoek toch maar niet indienen.
Trump zou het doen.
Daarom vragen ze niet.
Als het woord OM valt weet je eigenlijk al meteen dat er iets niet klopt. Die radar beelden hebben ze zo goed verborgen dat ze die niet meer kunnen vinden.
Of ze bestonden niet, wat meer in de lijn der verwachting ligt...
Die zijn gelijk met de 9000 andere dossiers door de shredder gehaald.
Gewoon zeggen dat de Russen erachter zitten, is toch genoeg bewijs? Dat heb ik geleerd van de MSM.
En meteen van het gas af om je woorden kracht bij te zetten.
Je laat een werkstudent een collage van plaatjes van het internet maken van Russische systemen. Bellingcat in het bakkie.
Hoe zit het eigenlijk met die Rusische beelden? nos.nl/artikel/2116004-nederland-heef... Heeft mr. Poetin die nu al overgedragen? En waarom is Porosjenko niet om radarbeelden gevraagd?
Oow.
''Wij vragen nooit als Nederlandse regering naar informatie in het kader van MH17, tenzij het Openbaar Ministerie ons dat eventueel zou verzoeken. Het kabinet wil geen politieke beïnvloeding van dit belangrijke strafrechtelijke onderzoek,'' zei Rutte.
www.rtlnieuws.nl/node/508241
Nee, politieke beïnvloeding van strafrechtelijke onderzoek, doen ze alleen bij Wilders.
@HP-premium | 06-07-20 | 14:56: Nee hoor, niet alleen bij Wilders. Dit keer krijgt het wat meer aandacht. De opmerking dat het helemaal niet uitzonderlijk was klopte gewoon, alleen niemand wil snappen wat ze bedoelden.
Ja, geen politieke beïnvloeding, maar van te voren wel af spreken dat een aantal onderzoeksvragen niet gesteld mogen worden en Kiev vetorecht krijgt op het rapport.
En het OM vond het niet nodig om te vragen.........
Mark Reutel heeft toch wel een goede band met het OM.
Ja Rutte, doe eens wat gewicht in de schaal. En vraag meteen even naar een kopietje van de filmrolletjes je weet wel....
Fijn die NAVO. Hebben we echt wat aan als een Nederlands vliegtuig een keer neergeshoten wordt. Of...
Vraag dan ook gelijk waarom die klojo van de luchtverkeersleiding in Kiev, "zelfmoord" heeft gepleegd in 2018.
Burger- EN oorlogsvliegtuigen code-signalen geven..... alles veilig
Een grote scam.
Was niet de verkeersleider maar de piloot van de MiG.
Het verhaal van die beelden is raadselachtig. Kerry zei toen iets wat suggereerde dat alles was gezien op beelden. Er is later in het onderzoek inzage gegeven waaruit niet mocht worden gekopieerd of geciteerd, maar het OM moest genoegen nemen met de bevstiging van het bestaan van die beelden.
Op welke grond die geweigerd zijn is onduidelijk en wat de beelden inhouden ook, behalve dat het bevestigt wat het OM heeft onderzocht uit andere kringen: Dat er geen sprake was van andere vliegtuigen. Er zijn een aantal mogelijkheden:
1. De beelden bestaan helemaal niet en Kerry blufte.
2. De beelden bestaan wel maar verraden mogelijk de capaciteit van de VS inlichtingen, die zij nioet willen prijs geven.
3. Er staan onwelkome zaken op, die van allerlei aard kunnen zijn. We weten niet welke.
Echter: Er is geen enkele ondersteuning, integendeel zelfs, van het bestaan van radarbeelden die het tegendeel bewijzen en het sterkste argument tegen het bestaan van andere vlioegtuigen is dat de Russische radar, die zeker 24/7 dat gebied afstruinde, ook geen enkel bewijs heeft van andere vliegtuigen. Dat bewijs zou 100% zeker zijn overlegd, als het in het voordeel van Rusland kon worden uitgelegd en dat is niet gebeurd op een slappe poging na met vervalste en gefotoshopte andere vliegtuigen. Een pad dat vrij snel is verlaten door Rusland, waarna wer andere versies werden gelanceerd.
Blijft echter de vraag open: Wat is er met die beelden van Kerry?
Best guess: de BUK wordt bevestigd, maar we zien ook wat meer op de beelden. Ik vermoed een Oekraïens gevechtstoestel waarmee de radarschild theorie nog aannemelijker wordt.
@De verwarde man | 06-07-20 | 15:32:
Hamvraag: Waarom levert Rusland daarvan dan niet het bewijs, middels eigen ruwe radarbeelden die ook nog steeds niet zijn overhandigd? Dat zou DE doodsteek zijn voor alle beschuldigingen aan Ruslands adres.
@Beste_Landgenoten | 06-07-20 | 15:36: Die zijn er en dan weet je. Alleen door jouw soort 'niet ontvankelijk' verklaard.
@Beste_Landgenoten | 06-07-20 | 15:36: Leverage.
Als je je geld liever uitgeeft aan subsidies ipv een fatsoenlijk defensiebudget vraag je hier ook zelf om.
Wat heeft het defensiebudget te maken met het neerhalen van MH17?
@normanius | 06-07-20 | 15:06:
Nou, Israël heeft vandaag maar weer eens een kekke spionagesateliet de ruimte ingeschoten om de onwelwillende buurtjes beter in het oog te houden. Dat gebeurt daar vanuit het defensiebudget en zij hoeven niet bij een ander te bedelen om een filmrolletje.
@Joris Beltsin | 06-07-20 | 15:12:
Vreemd dat er hier totaal geen item is over de reeks 'onverklaarbare ontploffingen' die Iran de afgelopen dagen schijnt te teisteren, en die eerst allemaal fabrieksloodsen troffen wat toch later atoom opwerk installaties bleken te zijn.
@Roadblock | 06-07-20 | 15:38: Raar dat, hè? Ik vind dat wel een goede zaak, Vooral als die installaties in bedrijf waren. Met wat geluk zijn er dan ook wat operators naar de eeuwige jachtvelden gejaagd.
Laatste verzoek in 2016? Laat me raden: was dat misschien in begin Januari, voordat Trump overnam?
Rutte vraagt het nu niet, omdat hij weet dat Trump een antwoord geeft dat hij niet wil hebben.
Die oproep gaat al jaren door de panelen. Leuk dat de rechter eindelijk ook wakker is. Het OM kun je wel afschaffen, ik zie zelden iets nuttigs daar vandaan komen.
wat een smerig spelletje word er toch op deze aardkloot gespeeld zeg.
geen radarbeelden
geen asielinstroom(300)
geen doden aan corona (1 verpleger 42jr)
geen ejaculaties, want aerosol
geen westerns meer, want Ennio dood
en het allerergste, geen gefluit meer op Scheveningen.
Die radarbeelden liggen waarschijnlijk in dezelfde kluis als die bonnetjes van Fred Teeven, het fotorolletje van Srebrenica, de stadhoudersbrief van prins B. en de sekstape van Maxima.
En 6000 kindertoeslagendossiers.
Het heeft allemaal te maken met staatsgeheim, hoe scherp kunnen hun sattelieten, radars etc sniffen en kijken.
Heel interessant om weten, als je volgende keer spul op de grond wil verbergen. Aan de hoek van het beeld enz kunnen ze zelf traceren waar die satteliet op dat moment hangt,
De US of A gaat die beelden pas vrijgeven als hun bron obsolete is geworden.
In de Oekraïne, waar ze onze plofkippen produceren, waarmee ze hier onze kippenboeren er uit proberen te werken.
“De” Oekraïne?
Gewoon geen kip eten.
@grapo | 06-07-20 | 15:12:
Alleen Hollandse kip, hoewel je daarmee wel moet uitkijken, omdat ze rommelen met het etiket.
@Mr.Crowley | 06-07-20 | 15:14: Ze rommelen niet alleen met het etiket hoor :-)
@Mr.Crowley | 06-07-20 | 15:14: maar dat is een nederlandse kip uit een pools ei en idd met een italiaans, belgisch of duits etiket.
@IkwilJinekwel | 06-07-20 | 14:48: Semantiek. Wijsneus. Sneuneus.
Zoals tokkies klaar zijn met 1,5 meter afstand, ben ik wel klaar met dat MH-17 gehuil. Vliegtuig is neergestort/geschoten, pech, leer er mee leven.
pRutte achter de tralies lijkt me een interessante mogelijkheid en daarmee zeker de moeite waard nog even door te gaan.
Niet knielen stofzuigert. Nooit knielen,
Wat is een tokkie eigenlijk.
Ja, zo werkt het dus. De boel traineren totdat niemand er nog wat om geeft.
@IkwilJinekwel | 06-07-20 | 14:50: Een voorkomende familienaam in mijn stad Utecht
Die gaan de VS nooit geven. De kwaliteit van de beelden geeft inzicht in hoe goed hun radarsystemen zijn. Dat is staatsgeheim. Of die beelden überhaupt bestaan vanuit dezelfde gedachtegang ook.
Welnee man, er zijn geen beelden.
Doel was Rusland zwart te maken. Meer niet.
Die dingen staan niet op radarbeelden maar op satelietfoto`s.
Ja, die zouden wel eens heel scherp kunnen zijn.
Als 298 doden en een ontwrichte rechtsorde en internationale relaties niet voldoende is, wat dan wel?
@Mr.Crowley | 06-07-20 | 14:48: Fun fact: Een van de eerste spionagesatellieten is de CORONA (satelliet), die door de Verenigde Staten van Amerika in 1959 gelanceerd werd.
Hmmm,.. corona ?
Radarbeelden zijn al veel vaker getoond in allerlei andere onderzoeken. Beelen kunnen ook heel goed worden aangepast of er kan onder ede door een selecte groep naar worden gekeken.
Goede kans dat er helemaal geen beelden zijn - die waren er toevallig ook niet van de Ukrainiers, weet u nog?
Wat een onzin. Als de radarbeelden van uitmuntende kwaliteit zouden zijn. Wat dan nog? Daarmee kun je de techniek erachter niet doorgronden.
Waarom stelt Rusland dan zijn radarbeelden beschikbaar? Argument is niet valide.
"We have the information. We can't share it. You just have to trust us. Because our information is that good, we can't share it. Thank you for your understanding."
Daar trap je toch niet in, Feynman?
Wat daar op te zien zou zijn, zouden wel eens Oekrainse gevechtsvliegtuigen kunnen zijn die daar heel toevallig ook vlogen, waar eigenlijk die Buk op weg naar toe was.
Op de een of andere manier zat MH17 in de weg.
de Russen hebben zelf al toegegeven dat, dat een lul verhaal was van die straaljagers.
@Capt. Iglo | 06-07-20 | 14:47:
Het bewijs staat op die foto`s, die niemand graag wil zien.
@Capt. Iglo | 06-07-20 | 14:47: waar staat dat?
@Mr.Crowley | 06-07-20 | 14:49:
www.rtlnieuws.nl/nieuws/buitenland/ar...
Dan zou de Russische radar daarvan zeker een bewijs hebben geleverd. Gek genoeg hebben de Russen steeds geweigerd de originele radarbeelden van station Butyrskaya te leveren, welke hun onschuld had kunnen aantonen. Die vraag wordt dan opvallend genoeg nooit gesteld hier, waarom Rusland weigerde om een kans voor open doel te laten liggen.
@Capt. Iglo | 06-07-20 | 14:52:
We hebben het hier over Amerikaanse satelietfoto`s. Denk dat de Amerikanen hier redelijk neutraal in staan.
Het kan alles zijn, bijvoorbeeld een Oekraïense gevechtsvliegtuig wat in de radar schaduw van de MH17 meevloog om deze BUK stelling aan te vallen, een amateur bezetting in deze BUK stelling die weinig ervaring hadden, foute informatie van de Amerikanen. Het moet iets zijn waar ze alle drie angst voor hebben, dat de de waarheid boven tafel komt.
@jan huppeldepup | 06-07-20 | 14:58:
Een scenario was, dat het Oekrainse gevechtsvliegtuig dekking zocht achter MH17.
Ik vond dat zelf overtuigend omdat Oekraine zelf ook niet geheel onschuldig zou zijn en een goede reden hebben om informatie achter te houden.
@Mr.Crowley | 06-07-20 | 15:01:
Daarover kan je maar blijven speculeren, er is echter geen enkel bewijs van. Je zoiu verwachten dat als dit vastligt op een radar, dat de Russen het zelf hebben gezien en dus dat bewijis zullen overhanmdigen. Dat hebben ze dus niet gedaan en daar zie ik je geen vraag over stellen. Is dat vooringenomenheid?
@Mr.Crowley | 06-07-20 | 14:55: oh je veranderd nu van tactiek en gaat naar andere wijzen. We hadden het over het lul verhaal straaljagers, niet over de VS. Die overigens gewoon geen beelden vrijgeeft om hun eigen informatie positie niet te verraden c.q. in gevaar te brengen, niks verdachts of raars aan.
@Beste_Landgenoten | 06-07-20 | 15:11:
Rusland en Oekraine zijn vriendjes van elkaar.
@Beste_Landgenoten | 06-07-20 | 15:11:
Daarom willen de rechters die foto`s. Dan zijn we van het hele gezeik af.
@Mr.Crowley | 06-07-20 | 15:18: je kan het ook anders zien. Er zijn tig bewijzen die naar Rusland en een BUK wijzen, die beelden kunnen daar een toevoeging op zijn maar zijn niet perse noodzakelijk als je andere vormen van bewijs hebt. Dat de VS geen beelden vrijgeeft (om de reden die ik net al noemde) vind jij verdacht. Maar waarom is het voor jou niet verdacht dat de Russen precies hetzelfde doen? Die geven ook geen beelden vrij. En als die hun onschuld aantonen lijkt het me nogal essentieel om dat te bewijzen. Waarom vind je dat niet verdacht, ga je daar helemaal niet op in?
@Capt. Iglo | 06-07-20 | 15:24:
Rusland en Oekraine zijn weer vriendjes met elkaar onderliggende connecties enzo. Beide landen zullen elkaar niet dwars zitten
Amerika heeft officieel geen onderliggende connecties met Oekraine, maar geeft de foto`s niet vrij. Daar kunnen allerlei redenen voor zijn zoals bijvoorbeeld desinteresse. Waarom zou de USA Nederland hiermee helpen?
Zie ook wat Feynman zegt:
Feynman | 06-07-20 | 14:45 | 5 | reageer | favorietblock
@Beste_Landgenoten | 06-07-20 | 14:54: Rusland weet welke spelletjes er gespeeld worden, of ze spelen het spel mee, dat kan ook nog.
@Mr.Crowley | 06-07-20 | 14:55: Amerikanen zijn nooit neutraal gebleken.
@Mr.Crowley | 06-07-20 | 14:55:
De Amerikanen staan redelijk neutraal in het Oekrainenconflict.
Even bijkomen van het lachen hoor.
Kan ik u nog interesseren voor een kapitaal van een prins uit Nigerie?
Tja, heeft Rutte ook wel een beetje aan zichzelf te danken ook he.
www.youtube.com/watch?v=8KrIn1bB5hw
Gelukkig blijft Mark Rutte altijd lekker lachen.
Ik begin sterk het vermoeden te krijgen dat er op die beelden dingen te zien zijn die politiek gezien niet gewenst zijn.
Er zijn helemaal geen beelden, Kerry loog.
@de_kale | 06-07-20 | 14:43: goed mogelijk - bluf om beschuldigingen zogenaamd te kunnen ondersteunen.
Mocht jij op 17 maart 2021 weer klakkeloos dat bolletje bij de VVD rood kleuren, denk dan nog eens aan die 299 slachtoffers van deze aanslag.
En wat voor 'n crapuul jij bent om daarmee dit soort praktijken goedkeuring te geven.
Asscher had het vast al opgelost.
@Raspatat | 06-07-20 | 15:22:
Asscher, Asscher, wacht even ik heb onlangs nog een documentaire over de laatste vergadering van de Joodse Raad gezien.
Had zijn opa daar niet de leiding?
@Roadblock | 06-07-20 | 15:44:
Hoewel ik Lodewijk niet blief, vind ik niet dat hij wegens die overgrootvader een erfzonde heeft.
@Ben-Bataaf | 06-07-20 | 16:28: Daar ben ik het helemaal mee eens. Neemt niet weg dat het een even grote klootzak kan zijn.
@Ben-Bataaf | 06-07-20 | 16:28: Het is opvallend dat meerdere kleinzonen in de politiek zijn gegaan.
"De rechtbank heeft geconstateerd dat het laatste verzoek om die beelden te krijgen in 2016 gedaan is."
Nou, we zitten er bovenop. Die steen dan.
Als het met die beelden nu maar niet net zo gegaan is als met die toeslagendossiers van de belastingdienst.
Vooruit. Nog maar een keer dan; "Voor mensen die Laurens kenden was het geen verrassing dat er een luchtdoelraket aan te pas moest komen om dat machtige lijf van hem tot stilstand te brengen". http://www.propriacures.nl/2014/07/in-memoriam-lvdg-1984-2014/
RIP.
Of aan Oekraine vragen of ze hun radarbeelden willen geven. Of nee, dat kan ook niet, want hun radarsysteem stond naar eigen zeggen op dat ene cruciale moment heel toevallig net even uit!
Het lijkt zo net de Amsterdamse politie, die bij een Marokkaan die wat Israelische toeristen aanreed verklaarde dat de bewakingscamera’s op dat moment ook net even uit stonden!
Daar lijkt het inderdaad heel veel op.
Toen is uiteindelijk een te lage bloedsuiker de oorzaak geweest.
Ik ben toch helemaal in de veronstelling dat Hillary Clinton vanachter een deskje vertelde dat ze de inslag hadden gezien. Heb ik dan toch de afgelopen jaren teveel bier ingenomen?
Hillary heeft bloed in haar alcohol.
Door en door rot dat OM. Rutte ook. Schande dit weer.
Inderdaad wat een door en door verrot zootje is het toch. Rutte met zijn onderste steen, allemaal gewauwel voor de buhne. Rutte is van geboorte tot nu een grote leugen en ze stemmen massaal op hem. Wat bezielt dit land
Er zullen wel dingen op te zien zijn die niet in Rutte zijn kraam van pas komen.
Er is genoeg bewijs voor die BUK zonder die beelden dus voor de uitkomst maakt het weinig uit. Neemt niet weg dat de overheid toch zijn best moet doen om die beelden boven water te krijgen.
Lijkt me nogal een essentieel bewijsstuk, ook om een aantal mensen over de streep te trekken. Dat "genoeg bewijs" is helaas nogal dun.
Het juridische probleem zit em niet in die BUK. Het zit em in waar die BUK op afgeschoten is. Want als er Oekraïense jagers in de buurt waren, dan zou het een stomme fout geweest kunnen zijn. Of, als die jagers de radarschaduw van het passagiersvliegtuig hebben proberen te gebruiken, is het zelfs een oorlogsmisdaad (van de Oekraïne)
Daarnaast (letterlijk) was er een NAVO oefening gaande waarbij ook electronische counter measures werden getest. Zou toch lullig zijn als blijkt dat het transponder signaal van het passagiersvliegtuig door de amerikanen gestoord werd, waardoor het voor de BUK crew ineens een geldig doelwit werd.
@pimp als je iemand op heterdaad bij een inbraak betrapt en aanhoudt, hoef je ook niet perse dna bewijs te hebben om hem veroordeeld te krijgen. Alle extra bewijs is meegenomen maar niet nodig voor een veroordeling.
@TheEgg | 06-07-20 | 15:01: die jagers waren er helemaal niet. Ook gek dat je dat verhaal blijft verkondigen zonder daar om bewijs voor te vragen. Als de Russen zo zeker weten dat het de Oekraïne schuldig is waarom komen zij niet met die bewijzen dan? Zij hebben ook radar en satelliet beelden die ze niet geven.
@Capt. Iglo | 06-07-20 | 15:17:
In de post waarop je reageert zeg ik helemaal niet dat die jagers er waren. Ik zeg dat de mogelijke aanwezigheid van die jagers een probleem is voor het OM, want motief. De verdediging hoeft alleen maar met dit verhaal aan te komen, en je staat met lege handen.
Als die jagers er niet waren zie ik ook het probleem niet voor de VS en Oekraïne om de radarbeelden vrij te geven.
@Capt. Iglo | 06-07-20 | 15:17: Laten we het zo stellen: die jagers zijn er meermaals aantoonbaar wel geweest, de puinhoop die ze achterlieten voorafgaand aan MH17 nog gewoon door de PC media gerapporteerd. Voor wat betreft radarbeelden is het nagenoeg onmogelijk dat de USA zinvolle beelden kan aanreiken omdat radar de kromming van de aardbol niet volgt. Een voorzichtige schatting is dat ze alles onder de 3.000 meter niet konden zien, waarmee ze mogelijk de laatste 7.000 meter van de SAM wel konden volgen maar niet waar deze vandaan kwam en net zo min een mogelijk aanwezige SU25 met een gronddoel missie welke als mogelijk oorspronkelijk doelwit bedoeld was.
Feit blijft dat de meest voor de hand liggende partij om radarbeelden aan te reiken dat niet doet met als verhaal dat "de" (alle) radar wegens onderhoud buiten werking was. Dat is dusdanig ongeloofwaardig dat er weinig andere keuze overblijft dan de hypothese van een ander bedoeld doelwit als hoogstwaarschijnlijk waar te beoordelen.
@Pierre Tombal | 06-07-20 | 17:59: Ik vind het bijzonder dat een luchtverkeersleiding een gebied als veilig kan aanmerken, terwijl tegelijkertijd alle radars "stuk of in onderhoud" zijn en "dus niet werken" Die luchtverkeersleiding was dus blind. Hoe kan zo'n luchtverkeersleiding het blinde gebied, dat ook nog eens boven een oorlogsgebied ligt, als veilig bestempelen?
@Heiner | 06-07-20 | 20:31: Met "radar" wordt in dit geval primaire of tactische rader bedoeld. Luchtverkeersleiding maakt gebruik van zogenoemde secundaire radar die van het ontvangende object verlangt dat deze actief data (callsign, hoogte, richting, snelheid etc.) terugstuurt. Een SAM doet dat uiteraard niet, maar ook militaire toestellen sturen dergelijke informatie uitsluitend terug wanneer het radarsignaal de juiste militaire code bevat.
@Pierre Tombal | 06-07-20 | 21:33: Er is niets geleverd en als men vraagt naar het doen en laten van de Oekraïnse luchtverkeersleiding, komen er niets dan ontwijkende vragen of opmerkingen in de trend van "Ze wisten het niet" Men wil niet verder gaan dan het moment dat dat vliegtuig naar beneden kwam, maar de elementaire fouten waren al gemaakt voor die tijd. Die fout werd gemaakt bij ieder vliegtuig dat over dat gebied vloog, Steeds een onveilige situatie. Over het chapiter "vliegveiligheid" wil men het persé niet hebben. Terwijl het toch beslissingen van airlines, piloten en vluchtleiders waren die de basisvoorwaarden voor dit incident leverden. Het was daar al niet veilig vanaf het moment dat de vijandelijkheden begonnen. Niet eerst toen het MH17 incident plaatsvond.
Rutte doet niets, Omtzigt in maart 2021 premier.
Moehahaha.... zou geweldig zijn, maar Omtzigt wordt zowat door de hele 'waarheids'media in Nederland al uitgemaakt voor een surrogaat PVV'er of FvD''er - daar durft het CDA niet meer aan. Nee het leiderschap moet komen te liggen bij een CORRUPTE (lees te belobbyen) leider - die niet het volk maar de beleidsbepalende macht in Nederland dient. En het liefst een vrouw die goed ligt bij die zelfe beleidsbepalende macht - politiek kleurloos en makkelijk te bespelen (uitgelegd als een verbinder) - Kaag is een goede dus, onze eigen Hillary en dus geen CDA'er.
Ik zou zeggen tegen Omtzigt - begin een partij voor jezelf na deze verkiezingen. Er zijn voldoende politiek kwalitatievelingen die mee willen doen. Dit heeft niets met links of rechts te maken,. Maar met werken aan een minder corrupt (lees lobbyistisch) bestuur in Nederland.
@litebyte | 06-07-20 | 14:54:
Inderdaad. Het grote framen van Omtzigt is al begonnen.
Wat wil je zien? Poetin die persoonlijk ergens op een rode knop drukt?
Er vloog een passagiersvliegtuig over oorlogsgebied, en de redenen om luchtafweergeschut te gebruiken zijn dezelfde als waarom de 'onderste steen niet bovenkomt'.
De onderste steen is vergruisd onder de druk. Niets meer van terug te vinden.
De Grote Leider zal er niet minder populair door worden, zo leert de ervaring.
Kan mij voorstellen dat de Amerikanen niet vanwege wat lauwe nieuwsgierigheid in Nederland de capaciteiten van hun modernste systemen gaan prijsgeven.
Er bestaan nog dingen als staatsgeheim, buiten kindermisbruik door Hoger geplaatste functionarissen.
Logica van een dode kwal. Als de VS werkelijk dit als geheim ziet - hadden ze niet bekend gemaakt dat ze de radarbeelden hadden. Of ze liegen (uitgelegd als bluffen) of er spelen andere (lees afspraken) een rol voor het niet tonen.
Er is geen VS burger bij omgekomen, anders was het heel anders afgelopen - sterker nog, dan was het toestel mogelijk nooit uit de lucht geschoten door de Russen, omdat Ukraine het dan niet als bait heeft mogen gebruiken.
@litebyte | 06-07-20 | 14:39:
"Logica van een dode kwal". Mooi man, die ga ik vaker jatten ter duiding van uw redenaties.
Radar is nog steeds een gebied waar enorm veel R&D gedaan wordt. Om het bewijs authentiek te laten onderzoeken zal er zoveel aanvullende broninformatie gedeeld moeten worden dat dit met zekerheid gevoeligheden openbaar maakt waar de USA niet op zitten te wachten.
Een simpel screenshotje of een weggeknipte halve bladzijde zal nooit als legitiem bewijs geaccepteerd worden. Ook zal Rusland dit meteen weerleggen.
@litebyte | 06-07-20 | 14:39: Kerry had gewoon een hele grote mond. Die hele burgeroorlog in Oekraïne was Kerry's revanche voor het gezichtsverlies dat ie geleden had in Syrië.
Of ie daarmee gebluft heeft over die beelden, of zijn mond voorbij gepraat is dan vraag 2.
@Szymon | 06-07-20 | 14:46: Het gaat om de beelden! Die zijn al in tal van andere soort zaken naar voren gebracht - al dan niet aangepast om technische danwel militaire info niet prijs te geven. Er is al lang afgesproken om de beelden an sich niet naar buiten te brengen.
De kern is dat de voornamelijk Russische (huurlingen) BUK-bemanning tot in de details ervan uitging welk toestel het was (Ukrains transport toestel), welke route het vloog en op welk tijdstip ze aanwezig moesten zijn om het neer te halen. Dit kan je heel goed opmaken uit de gelekte/onderschepte telefoongesprekken. Vergelijkbaar was een week eerder een Ukrains tranpsort toestel neergehaald.
@Jan Passant mk2 | 06-07-20 | 14:45: prima knul, probeer het te onthouden he! Anders schrijf het even op zodat je het niet vergeet.
Maar goed. Over het onderwerp MH17 is al zoveel rook gemaakt dat het wel duidelijk is dat, buiten de getroffen familie, verrassend veel nationaliteiten & functionarissen geen zin hadden in de onderste steen.
Het wachten is nu op Hollywood met de verlossende radarbeelden en Bruce Willis in de rol van Frans Timmermans.
Intussen citeer ik Szymon met de beste duiding van vandaag:
"Radar is nog steeds een gebied waar enorm veel R&D gedaan wordt. Om het bewijs authentiek te laten onderzoeken zal er zoveel aanvullende broninformatie gedeeld moeten worden dat dit met zekerheid gevoeligheden openbaar maakt waar de USA niet op zitten te wachten.
Een simpel screenshotje of een weggeknipte halve bladzijde zal nooit als legitiem bewijs geaccepteerd worden. Ook zal Rusland dit meteen weerleggen".
Eerlijk gezegd denk ik dat wanneer rubberen Rutte de POTUS ff belt, dat die beelden nog voor het eind van de week bij de rechter kunnen liggen...
Eerlijk gezegd denk ik dat dat nogal naïef gedacht is. Rutte krijgt POTUS niet eens aan de lijn. Die is namelijk aan het golfen.
hm, zeer moderne systemen zijn vaak geclassificeerd. Zelfs wanneer zo'n superbelangrijke rubberrug erom vraagt. Uit milde nieuwsgierigheid.
Bovendien heeft de president wel wat anders aan zijn hoofd, met de media en de Democrats die nog steeds op een burgeroorlog aansturen. Als verkiezingsstunt, zeg maar.
@overhetrandje | 06-07-20 | 14:38: ik zou ook gaan golfen.
Die nelt niet. Stel je voor zeg dat Trump de beelden geeft. Dat risico wil de Teflon Don niet lopen.
Dit verhaal stinkt al heel lang. Aan de ene kant wil de overheid niet toegeven dat het vliegtuig daar niet had mogen vliegen, aan de andere kant willen ze geen gezichtsverlies lijden.
Er wordt dus een showproces gevoerd met stoere taal maar zonder bewijs zodat de onderste steen nooit boven hoeft te komen. Gelukkig kunnen we de Russen de schuld geven en blijft alles onder de pet.
Blijkbaar zijn ze vergeten de rechters te instrueren dus nu moeten ze die beelden wel gaan opvragen. Ben benieuwd wat daarop te zien is wat we liever niet zouden zien...
NL: ehh.. ehh Mr... T.. Mr Tr.. Mr Trump c.. ca... can we h.. ha.hhave t.t.th.. th.. the.. Can we have the radar images p.p.pp.please..
USA.... No there classified..
NL: Ok......
@normanius | 06-07-20 | 14:41: theyre
@Disabeltje | 06-07-20 | 16:10: They're pfff als je corrigeert doe het dan goed...
@normanius | 06-07-20 | 14:41: Met een veer in zijn reet geeft die pres Bonkers het zo. Als een puppy.
nou ja, niet overdrijven GS, het zijn maar 5 jaar ofwel 1825 dagen ofwel 43800 uren ofwel 2.628.000. Het ministerie kan niet hexen toch.
Gaat Rutte die avondvierdaagsemedaille nu weer terug geven aan Australië?
Niets in de NL pers, belachelijk:
www.zerohedge.com/geopolitical/nether...
Ik kan me voorstellen dat ze de alternatieve scenario's willen blijven blokkeren. De rechter heeft gezegd daar alleen naar te willen kijken als het geldende scenario onderuit gehaald kan worden.
Als dat zo was geweest hadden de russen hun radar beelden wel vrij gegeven. Het schijnt dat de VS, Russen en de Ukraine allemaal een boterfabriek op hun hoofd hebben.
Zerohedge is totally corrupt, zou ik ook niet meenemen in de krant.... als je althans de betekenis van totally begrijpt.
Ach... Zerohedge een soort huurlingen media voor obscure conspiracy clubjes en foute regimes.
@litebyte | 06-07-20 | 14:45: natuurlijk.
Helaas hadden ze het tot nu toe wel bij het rechte einde, zoals met de meeste onderwerpen.
"However, at the time when the existence of the agreement slipped through into mention by a Ukrainian news-site on 8 August 2014, that news-report said “As part of the four-party agreement signed on August 8 between Ukraine, the Netherlands, Belgium and Australia [all of which nations are allies of the United States and are cooperating with its new Cold War against Russia], information on the investigation into the disaster Malaysian ‘Boeing-777’ will not be disclosed.”"
Nog een vraag voor de rechter: bestaat deze overeenkomst en wat staat er in?
Zelf in de verre buitenlanden weet men inmiddels dat ons justitieapparaat corrupt is en zo rot als een mispel.
@Pimp my Voortuin | 06-07-20 | 14:57: Nee, hebben ze niet zoals zovaak, of begrijp je het woordje "Totally" niet.
De Putin vrienden weten ook wel dat de VS die beelden niet geven omdat ze capaciteiten niet willen compromiteren. Maar wellicht dat pres Bonkers in een bui van ijdeltuiterij even zijn Putin vriend vergeet en zelf de beelden declassificeert.
@Ommezwaai | 06-07-20 | 15:05: Lachwekkende putin in petersburg praat.
REAGEER OOK