RIVM Tombola: +845, +175 overleden
De RIVM-tombola van dinsdag 31 maart
Zo. U bent weer bij. Het dagelijkse tussenstandje dat niks zegt, niets duidt, weinig houvast biedt, iedere dag de spanning wat vergroot of verkleint, verzuimt om het gewicht van de IC-patiënten te vermelden, de regionale druk op ziekenhuizen niet duidt, vermoedelijk onvolledig is wegens minder testen dan elders, niet in verhouding tot het reguliere aantal doden aan griep, ziekte of ouderdom wordt gepubliceerd, en de focus op een heel klein groepje coronabesmette mensen legt op een héél groot aantal besmettingen van mensen die niet of nauwelijks last hebben van de Fledermaus Kung Flu. Terwijl stilletjes de stikstofmaatregelen zijn afgehamerd, we naar eurobonds worden gerommeld, de omvallende criminelenclub die 'Belastingdienst' heet voorlopig de politieke en journalistieke dans ontspringt, en de regering in de schaduwen kan opereren (mirror). Verdomd handig, zo'n virus!
Overzicht aantallen
- Het totaal aantal positief geteste patiënten: 12595 (+845)
- Het totaal aantal gemelde patiënten opgenomen (geweest) in het ziekenhuis: 4712 (+722)
- Het totaal aantal gemelde overleden patiënten: 1039 (+175)
Duiding
Vandaag zijn er 722 patiënten als in het ziekenhuis opgenomen gemeld. Er zijn 175 personen als overleden gemeld. Deze zijn niet allemaal in de afgelopen dag in het ziekenhuis opgenomen of overleden.
Het aantal in het ziekenhuis opgenomen patiënten en het aantal gemelde overledenen in Nederland neemt minder snel toe dan je zonder maatregelen zou verwachten.
De provincie Noord-Brabant lijkt over de piek van het aantal nieuwe ziekenhuisopnames te zijn. In Zuid-Holland, Noord-Holland, Gelderland en Limburg neemt het aantal ziekenhuisopnames nog wel toe. In de provincies Friesland, Groningen, Drenthe, Flevoland en Zeeland is het aantal ziekenhuisopnames stabiel laag. |
Het RIVM Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu) krijgt via meerdere bronnen informatie over de uitbraak van het nieuwe coronavirus. De gegevens per dag van Stichting NICE (Nationale Intensive Care Evaluatie) zijn ook opgenomen in de rapportage Data coronavirus in Nederland. Deze cijfers worden continu bijgewerkt door Stichting NICE. De cijfers in deze rapportage lopen daarom wat achter op de actuele situatie.
Reaguursels
InloggenZitten we nu op 10% van de griepgolf in 2018 qua doden
Pensioenfondsen sparen bakken met geld. De een z'n dood ...
RIVM - Monitoring sterftecijfers Nederland loopt nog steeds maar tot 18 maart (het wordt "wekelijks bijgehouden"), alhoewel de update-datum 26 maart is.
"In de week van 12 maart tot en met 18 maart 2020 was de totale sterfte in Nederland sterk verhoogd (sterfte binnen 2 weken gerapporteerd - rondom 97% gerapporteerd). In totaal zijn 3.233 sterfgevallen gemeld (gewoonlijk verwachten we in deze tijd van het jaar tussen de 2.727 en 3.040 sterfgevallen). De sterfte was sterk verhoogd in de leeftijdsgroep 75 jaar en ouder en in de gecombineerde regio Zeeland/Noord Brabant/Limburg. Ook was de sterfte verhoogd in Overijssel/Flevoland/Gelderland."
Dat aantal van 3.233 is ong. 350 boven het gemiddelde, ong. 200 boven de bovengrens.
Het aantal (tot nu toe gemelde) "corona-doden" in die week is 172.
Nu op nieuwsuur over de bezuinigingsdrift op de zorg onder Rutte de afgelopen jaren
Ga een terug naar je keuken je snapt er niets van.
@Gulliver | 31-03-20 | 17:35: <-- Kleine penis
@The_Master_Bear | 31-03-20 | 17:42:
Wat heb je aan een grote als je de enige bent die er mee speelt?
@Gulliver | 31-03-20 | 17:44:
Nou speel ze in je eentje! Veel plezier.
@anti-fatwa | 31-03-20 | 17:52:
Ik vraag het aan het masterbeertje domkop.
Mastur beer...
Het RIVM, specialisten in achter de feiten aanlopen.
Tot 23 mei, dan is alles weer voorbij !
(Suikerfeest)
Wat de feiten betreft: er is dan ook werkelijk geen land waar men WEL op de feiten vooruit gelopen is.
Overal dezelfde kritiek. En da's niet vreemd, wel wat makkelijk.
Aan de andere kant: stel dat er een land WEL voorbereid was. Dan zou dat ergens ook te denken hebben gegeven.
@joppo0 | 31-03-20 | 17:20:
Ja natuurlijk.
Hoe zit het trouwens met die onderzeeër met 12 besmettingen aan boord? Is die al maanden en route of heeft men ergens een haven aangedaan? In het eerste geval was corona dus al geruime tijd onder ons.
Hadden we nu maar allemaal warmtepompen gehad, konden deze natuurlijk als zuurstofpomp ingezet worden
Het RIVM ziet weer lichtpuntjes van stabilisatie volgen eoa statistiek door deze cijfers
RIVM? Die van die stikstofonzin? Whahaha
De tussenstand
1. Italië 11591
2. Spanje 8189
3. China 3305
4. USa 3178
5. Frankrijk 3024
6. Iran 2898
7. Engeland 1408
8. Nederland 1039
9. België 705
10. Duitsland 682
Toch ergens beter in dan DLD.
De Belgen gaan ons eind van de week voorbij.
@Gulliver | 31-03-20 | 16:36: Waarschijnlijk dat China over twee weken uit de top 10 is verdwenen.
Als we nou weten dat de RIVM cijfers op niets berusten, dan vraag ik mij toch af hoe dit met de cijfers van andere landen is.
Het aantal besmetten van China sloeg dus achteraf ook nergens op.
Wie test-bepaalt.
@Nehemia | 31-03-20 | 16:40:
Chinezen rapporteren hun doden gewoon al een maand niet meer. Geven het een andere label of ze zijn 'verdwenen'. Alles om de industrie weer aan te jagen om troep te maken voor domme kweilo in het westen. Voor de eer en glorie van Coronaland en hun grote lijder Winnie de Xi.
@Graaf_van_Hogendorp | 31-03-20 | 16:56:
China is inmiddels immuun voor dit redelijk ongevaarlijke virus maar heeft de rest van de wereld hysterisch gemaakt met wat vage filmpjes van omvallende Chinezen.
Ze lachen zich nu de gele balletjes uit hun broek.
@Gulliver | 31-03-20 | 17:04:
1.China is inmiddels immuun. Hoe komt u daar in hemelsnaam bij?
2.Redelijk ongevaarlijke virus. Vertel dat maar aan de extra begrafenisondernemers.
3.De wereld hysterisch gemaakt. Ik had gewild dat de wereld een maand eerder 'hysterisch' was geworden. Had een hoop doden gescheeld.
Nog meer onzin?
@Roadblock | 31-03-20 | 17:21:
Ja, hij vind dat rutte het goed doet.
@Roadblock | 31-03-20 | 17:21:
Een sterftecijfer van minder dan 0,3% is niet echt indrukwekkend voor een virus.
Begrafenisondernemers hebben het ook druk tijdens een griep- of hittegolf.
@Gulliver | 31-03-20 | 17:37:
Ja dan liggen de ic's ook vol natuurlijk.
@Gulliver | 31-03-20 | 17:37: Een uitvaartondernemer in België liet in De Morgen optekenen dat ze het vorig jaar in maart veel drukker hadden, want een griepgolf.
@anti-fatwa | 31-03-20 | 17:47:
Ja dat klopt.
@anti-fatwa | 31-03-20 | 18:02:
Hoeveel liter sherry heb je vandaag al achterover geslagen?
193, zo u wilt 196, landen op de wereld en dan toch een 8e plaats voor ons kleine kikkerlandje. Knappe prestatie.
Nederland is het 3e land ter wereld qua doden per miljoen inwoners... Goh wat doen we het goed, dankzij een incompetente RIVM en slappe regering. Met dank aan 8 jaar forse bezuinigingen van narcist en leugenaar Rutte...
Wel hulde voor de huisartsen, IC-, ziekenhuispersoneel en zorgpersoneel, die roeien met de paar riemen die ze hebben...
Geen testen, geen bescherming, op Schiphol komen vluchten uit zwaar besmette vluchten aan. Passagiers worden niet gecontroleerd en lopen zo door de douane....
Vermoedelijk zit men toch met de handen in het haar. Wat we nu zien zijn mooie voorbeelden van framing en priming. Op de RIVM site worden de overledenen niet meer gemeld maar de ziekenhuisopnamen. De laatsten worden positiever ervaren dan de eersten. Ook de kleuren zijn veranderd. Geen roodschakeringen meer maar blauwschakeringen. Verder worden (werden) we voorbereid op de onmogelijkheden van het kunstmatig beademen van de oudsten onder ons. Dat zal waarschijnlijk niet voldoende blijken te zijn, zodat een volgende categorie aan de beurt is. De zwaargewichten! Nu al zien we sommige reaguurders die groep als verdoemd wegschuiven. En dat was precies de bedoeling. Zo worden de "benodigde" sentimenten vakkundig de samenleving in gemanoeuvreerd.
Manipulatie.
Maar ja, Nederlanders laten zich graag door instituten, die door de politiek gestuurd worden bij de neus nemen.
Zie de discussie over CO2.
@Pardoes
Viel mij ook op.
@ Pardoes; de gewijzigde benadering van de cijfers en de kaart 'lijkt' gunstig voor grotere gemeenten, kleine juist niet. Uitbreiding van het virus noordwaarts is niet meer te volgen. Gordijnen gaan langzaamaan dicht.
@Roadblock | 31-03-20 | 16:56: Instituties worden in Hongarije, Turkije, Noord Korea, China en Rusland politiek aangestuurd. Niet in Nederland. Je verspreid weer alternative facts.
@brownsugar | 31-03-20 | 18:02:
Laat je vooral inlichten door de msm. Ook vvd trol? Waar is ons referendum in dit daglicht?
@anti-fatwa | 31-03-20 | 18:08: Wat heeft een referendum in Godsnaam te maken met de onafhankelijkheid van onze wetenschappelijke instituties. Of willen de populisten wetenschap per referendum gaan verrichten. De wil
Van het Volk beslist. En ik ben overigens niet van de VVD.
@Roadblock. Inderdaad, Marsupilami.
In NL overlijden zo'n 152.000 mensen per jaar, dat zijn 12.666 doden per maand. Sinds 6 maart zijn er deze maand 1039 mensen vroeger overleden dan normaal aan het corona virus. Dat betekent dat Maart 2020 met ongeveer 13.705 doden de boeken in gaat. Als April gemiddeld op 100 corona doden per dag uitkomt, dan zullen er in April zo'n 3.000 doden extra vallen. Maar ik hoop dat we dicht bij het hoogste punt zijn en dat het er minder worden.
We zitten momenteel op het hoogste punt. Vanaf donderdag zal het aantal besmettingen en doden snel omlaag gaan.
Hè, gelukkig maar dat jij dat met ons wil delen
@Gulliver | 31-03-20 | 16:38: In Italie en Spanje verwachten ze dat ook al een tijdje.
@Gulliver | 31-03-20 | 16:38: Waar baseer je dat op? Laat ik stellen dat ik hoop dat de aantallen snel zullen dalen, maar kijkend naar de zwaarst getroffen landen zie ik daar nog steeds (wisselende) torenhoge cijfers, wekenlang. Dus waarom zou Nederland er opeens uitspringen met een scherpe daling?
@Gulliver | 31-03-20 | 16:38: Maar een uitbreiding van 1200 naar 2400 IC bedden in Mei is dan toch onvoldoende als je naar April kijkt.
@Gulliver | 31-03-20 | 16:38:
Wat staat er in uw glazen bol over Baudet?
Baudet Bad-Kay?
@Broadsquire | 31-03-20 | 16:47:
In de meeste landen zie je dat er na 3 weken van maatregelen een afvlakking plaats vindt. In Italie gebeurde dit ook maar daar heeft het virus zich naar het zuiden van het land verplaatst.
@Roadblock | 31-03-20 | 16:57:
Ik heb van de week al voorspeld dat de VVD het FvD zou leegzuigen als een oude hoer en dat gebeurt inderdaad.
@Gulliver | 31-03-20 | 16:59:
Laat die verkiezingen maar komen dan!
@anti-fatwa | 31-03-20 | 17:38:
Ik ben geen aanhanger van de VVD maar die gaan de komende maanden nog veel meer zetels winnen.
Een historisch aantal boven de 75 zetels sluit ik niet uit.
@Gulliver | 31-03-20 | 16:59:
Laat maar verkiezingen uitschrijven......
@Gulliver | 31-03-20 | 17:41:
Whahaha ja en de ijsselmeervogels worden wereldkampioen. Nederland is niet helemaaaaal achterlijk hoor.
@anti-fatwa | 31-03-20 | 17:49:
De peilingen zeggen genoeg.
Rutte toont zich als een kalme en intelligente leider tijdens deze crisis.
Ald de economie straks weer moet worden hersteld is er geen betere partij dan de VVD om dat voor elkaar te krijgen.
@Gulliver | 31-03-20 | 18:04:
De peilingen zeggen helemaal niks. Jouw rutte heeft geen flikker gedaan. Het volk beliegen en bedriegen met de hulp van de msm en zn damage control team waar jij lid van bent.
Kom maar met die verkiezingen. Ik heb er zin an!
En welke economie heeft jouw rode kutpartijtje ooit gered? We staan op de 15e plek in europa met besteedbaar inkomen.
Ohja we stonden ooit op de 3e plek. Doe maar ff googlen.
@Gulliver | 31-03-20 | 16:59: Dan hebben ze de focus van de bevolking naar een partij verlegd. Rare jongens die VVDers.
@Gulliver | 31-03-20 | 18:04: Na 2008 ging dat ook zo geweldig. We plukken er nog de vruchten van. Bij bewezen falen doen we het nog een keer! We zijn niet allemaal politicus, dus daar trappen we niet in.
Eigenaardig hoe een onschuldige comment zo'n aanzuigende werking kan hebben dat het na 14 reacties over iets totaal anders gaat.
Nu is het moment om alle ziekenhuizen over te laten gaan op energievoorziening van windmolens en zonnepanelen. Zien we eens hoe betrouwbaar dat is tijdens een crisis.
Ik zie vaak "24 doden binnen 1 dag" terugkomen, maar dat ligt genuanceerder. Het zijn namelijk sterfgevallen welke in de afgelopen 24 uur zijn gemeld. Daar kunnen gevallen bij zitten van soms wel 9 dagen terug.
Dit is de huidige stand van zaken:
2020-03-24 70
2020-03-25 99
2020-03-26 110
2020-03-27 96
2020-03-28 126
2020-03-29 87
2020-03-30 56
2020-03-31 0
Deze aantallen worden de komende dagen wel weer aangevuld met nieuwe meldingen, maar dit geeft een beter beeld weer van het aantal sterfgevallen binnen 1 dag (afgezien van het feit of deze cijfers überhaupt wel kloppen i.v.m. het niet altijd testen)
Bron: www.rivm.nl/nieuws/actuele-informatie...
Geeft een beter beeld-Cijfers uberhaupt wel kloppen.
Waarom zie ik nou een tegenstelling|?
@PulpFiction | 31-03-20 | 16:23
Van de week komen de cijfers van Nivel van de griepmonitoring van week 13 binnen. Dat is een goede indicator.
Ah. We mogen de poeplap weer trekken ( TT 113 ):
"Minister Hoekstra (Financiën) zegt dat hij niet empathisch genoeg geweest
is in de richting van Zuid-Europa.Dat zei hij in gesprek met RTL Z. Zuid-Europese landen willen hulp van de Europese Unie om de coronacrisis te
bestrijden.Ze willen onder meer geld uit het noodfonds van 410 miljard euro.
Maar het kabinet wil dat alleen onder strenge voorwaarden toestaan. De
afgelopen dagen kwam daar stevige kritiek op,onder meer vanuit Italië.
"Medische middelen zijn nodig, daar wil ik graag over praten",zei Hoekstra."Er
wordt terecht een beroep gedaan op onze solidariteit."
Weg centjes-Hallo Transferunie.
Never waste a good crisis.
Ah, het sleutelwoord. Al in de baarmoeder geven we zachte schopjes. Niet omdat we weten dat we voetballer willen worden, maar omdat we niet kunnen wachten om uit die plas moederkoek te glibberen en een leven lang solidair te zijn. Solidair met het milieu, minderbedeelden en slachtoffers van oorlogen en natuurrampen. Natuurlijk ook met andersdenkenden- en gelovigen, onze buurlanden en buren en onze collega's en rivalen. Solidair met nietsnutten, uitvreters en criminelen. Voor mij is het overgeven aan die solidariteit, denk ik, een terugkeer naar moeders schoot. De warmte en geborgenheid die ik voel als ik solidair ben brengt me terug naar mijn oerstaat, toen zaadcel en eicel zich versmolten en ik me tot kikkervisje promoveerde terwijl miljoenen van mijn broertjes en zusjes vanuit mijn moeder op het dekbed druppelden en op 90 graden een gruwelijke dood stierven in een bad Dobbelman.
Als je het zo bekijkt is leven schenken barmhartigheid kweken: wat als jij in de wasmachine was geëindigd? En moet je jezelf daar niet voor haten en kastijden? Jammer dat dit inzicht alleen voorbehouden is aan hoog-sensitieve mensen zoals Wopke Hoekstra, die waarschijnlijk vooral worstelt met de vraag waarom Jezus, ondanks zijn onbevlekte ontvangenis, de barmhartigste van allemaal was.
Doet je je toch afvragen hoe die miljoenen naar Marokko en Oekraïne gekomen zijn...
Heeft Hoekstra daar nog wat over te zeggen of moet hij nog overeind komen na het bukken?
Ze willen coronabonds. Nooit aan beginnen en ESM zeer strenge voorwaarden. Wij hebben veel meer private schulden dan Italianen, Belgiërs of Fransen. makkelijk 7 van die 9 landen hebben enorme staatsschuld behalve Luxemburg (stropop Frankrijk en België) en Ierland (veel hart weinig verstand). Italianen en Portugezen en Groeken zijn al tijden geleden in zee gegaan met Chinezen. Dat is achterbaks. Daar tonen ze ineens geen solidariteit en onze pensioenfondsen hebben honderden mijarden verloren superbijdrukker Supr mario.
Die landen gaan met hun 62ste met pensioen en door corruptie en wanbeleid zijn ze praktisch failliet en kunnen niet buiten de EU. Nederland betaalt daar al decennia aan mee, maar we moeten vooral wat meer empathie tonen. Dat Nederland zo traag en wijfelend en besluitloos reageerde laat onverlet dat Italië de brandhaard was. Maar we moeten vooral nòg wat meer empathie tonen.
Hier hebben we nu 1000+ doden maar hé, vergeet die arme mediterranen niet, hè?
Als geld alleen toch niet genoeg is laat dan helemaal maar zitten. Zou ik zeggen. Maar wie ben ik.
Voor de Belgen is het vandaag wat minder plezant. 192 nieuwe coronadoden.
Als de ziekenhuizen in Belgie net zo slecht zijn als de wegen dan worden dat er nog veel meer.
@Gulliver | 31-03-20 | 17:00: Daar zegt u wat. Aan de andere kant, als de wegen net zo goed zijn als hun bier komt het wel goed.
@Gulliver | 31-03-20 | 17:00: De zorg in België is beter dan in Nederland.
Niet zo gek ook, hun Minister van VWS is wel een arts.
De laatste Minister van VWS in Nederland die Arts was, dat was Els Borst 18 jaar geleden!
@Dauthi | 31-03-20 | 17:47:
Ik ben nooit in een Belgisch ziekenhuis geweest maar kan mij daar weinig bij voorstellen. Op Brussel na bevindt Belgie zich nog in de 18de eeuw.
@Dauthi | 31-03-20 | 17:47: tja, vakministers, daar houdt Rutte niet van. Jaknikkers zijn het, die verder hun bek moeten houden en doen wat Pinokkio zegt.
Evenementen en sportwedstrijden zijn al bijna 3 weken verboden, de scholen ruim 2 weken dicht. Toch is er van enige meetbare afvlakking geen sprake, zelfs niet in de onvolledige gegevens die het RIVM dagelijks presenteert. Verdergaande maatregelen zijn derhalve onvermijdelijk, aangezien het binnen een week klaar is met het uitbreiden van de IC capaciteit. Personeel hiervoor komt nou eenmaal niet van de lopende band. Rutte kennende gaan ook deze extra maatregelen weer te laat worden genomen.
Er zijn geen verdere maatregelen nodig behalve een verlenging van 2 weken voor de huidige. Eind april gaan de kroegen weer open.
We gaan niet alles dicht gooien om een paar honderd extra dikkerdjes te redden. Het is al mooi zat zo.
In Brabant waar de mensen corona wel serieus nemen gaat de grafiek al 5 dagen naar beneden.
De Randstad komt nu aan de beurt.
Nee hoor. Wij zitten hier sinds maandag weer met een paar man op kantoor. Twee weken thuiswerken was lang genoeg.
@Trumme | 31-03-20 | 16:17: Dat komt omdat ze die patiënten allemaal over het land verspreiden en het daarom lijkt alsof ze de boel daar in Brabant stevig onder controle hebben. Door ook nog eens flink minder te testen lijkt ook het aantal besmettingen terug te lopen. Zo werkt dat in Noord Korea ook.
Incubatietijd is ook zo'n beetje 2 weken en je bent ook.vaak pas na een stel dagen dood als je sterft.
@Freert Gilders | 31-03-20 | 16:48: Nee, want men zet de origine van de opgenomene op die kaarten. En meerdere parameters laten hetzelfde zien. Ziekenhuisopnames ook.
Of juist het opheffen van de maatregelen. Als het toch niets uitmaakt, dan maar beter het terras op volgende week en de scholen open.
Als ook Macron waarschuwt dat het Europese Project in gevaar is door deze pandemie kan het wellicht nog iets moois opleveren. NEXIT en heel gauw.
Nee hoor dat gaat ons alleen maar meer geld kosten. Rutte heeft de wind in de zeilen en dan weet je het wel. En volgend jaar na de verkiezingen komt de rekening en begint het gejank weer.
@Zeikerd | 31-03-20 | 16:23: De Oostblok tyfes is in financiele zin het probleem niet. Vrij reizen voor criminelen is ook een probleem maar minder drastisch dan de mediterrane levensgenieters die hun financien maar niet op orde brengen en beginnen te schelden als het noorden het verschil niet telkens bijpast. Financieel dopt Oost Europa voorlopig nog prima de eigen boontjes
@Zeikerd | 31-03-20 | 16:23: Nou, het Oostblok houdt ons nog moreel op de been en houdt z'n poot stijf met weigeringen aangaande de verdeelsleutel van op te nemen 'vluchtelingen'.
Het Oostblok is meer geallieerd met ons dan de zuidelijke landen die alleen maar nog meer geld opmaken. Frankrijk heeft ons de Euro aangenaaid door Duitsland te dwingen vanwege de eenwording (gemen ruilhandel van F als aanvoerder van de zgn knoflooklanden waar Macron als grote held wordt binnengehaald
Gisteren in Nieuwsuur IC baas Gommers die droogjes zei dat hij voor zijn toekomstige IC bedplanning geen gebruik meer maakt van RIVM cijfers maar zijn eigen cijfers uit de praktijk gebruikte...
Vanaf 5 min.
nos.nl/nieuwsuur/artikel/2328808-de-u...
dat zegt eigenlijk ook wel genoeg.
Rivm mag zich schamen.
@letopuwzaak | 31-03-20 | 16:12: Inderdaad, Japie met zijn modellen. Wist u dat er bij het RIVM meer dan 1600 fte's werkzaam zijn. Wat voeren die in godsnaam daar uit van uw belastingcenten ??
@Vitale-Reaguurder | 31-03-20 | 16:18: waarvan het meeste met milieu. Het eerste wat ze moeten doen die dienst splitsen in gezondheid en milieu.
@Trumme | 31-03-20 | 16:20: Milieu moeten ze opheffen, daar hebben ze nog minder verstand van. Zie fuck-up CO2 metingen.
@Trumme | 31-03-20 | 16:20: Brengt mij op de boeren.
Heel Nederland plat behalve de boeren. Wat blijkt? De lucht is opmerkelijk schoon!
@BootleggersSmurf | 31-03-20 | 16:30: niet de NOS geloven. De lucht is helemaal niet schoon, kijk maar op luchtmeetnet.nl Op dit moment is hij vrijwel overal " matig" en de gebruikte thermen zijn ook eufemistisch, bij "matig" voldoet de lucht niet aan de gezondheidseisen.
En de regering gebruikt nog steeds de RIVM cijfers als basis voor hun maatregelen en beleid.
De cijfers kloppen niet.... Ja? We gaan gewoon door.
@Shoarmamasutra | 31-03-20 | 16:59: Vorig jaar was de lucht ook niet perfect maar kregen de boeren de schuld, ook bij de NOS. Nu ligt het land plat terwijl de boeren doorwerken en het plaatje ziet er totaal anders uit.
Welk labeltje er ook op geplakt wordt roepen dat soort plaatjes vragen op.
Ben wel met jou eens dat je de NOS niet op haar woord moet geloven, is best wel gekleurd.
@letopuwzaak | 31-03-20 | 16:12: meer dan dat..en tevens de media bij wie het niet opkomt deze schande aan de kaak te stellen zodat de ogen van alle schapen misschien geopend worden.
Die Gommers heeft gezien dat de protocollen en de ramingen van het rivm niet kloppen. Fout vanaf dag 1...
Volgens het incompetente RIVM zou de piek eind mei komen en waren er dan 2400 IC bedden nodig.. EIKELS..
Gommers ziet dagelijks op de IC's dat ze vollopen en hij trekt nu zijn eigen plan! Een held, die voor zijn mensen staat!
www.nemokennislink.nl/publicaties/rel...
RIVM heeft een nieuw truukje; op de kaart wordt nu het aantal ziekenhuisopnames per gemeente genoteerd. Tot gisteren was het 't aantal besmette personen. Lijken de cijfers ineens een stuk optimistischer.
Veel minder rood op de kaart.
Nederland coronavrij op de kaart.
Wat een rotstreek. Wij hebben recht op die informatie.
Besmet zei al tijden niks meer met t lakse testbeleid. Wat bovendien regionaal verschilt. In het noorden kan nog aan containment worden gedaan, Brabant is geen bijhouden meer aan, dus testen ze amper.
Ondertussen in Den Haag,
"Tientallen corona boetes uitgedeeld in Veiligheidsregio Haaglanden"
www.omroepwest.nl/nieuws/4019695/Coro...
De grote vraag is waar komen die nieuwe besmettingen vandaan ? Ongehoorzame asocialen ?
Supermarkt, briefpapier, kok/maaltijdbezorger, virus dat paar uur in de lucht blijft hangen.
Familieleden.
@Rudi | 31-03-20 | 15:57: Overdracht via oppervlaktes kan, maar de kans is erg klein.
@Goldfinger | 31-03-20 | 16:09: Volgens het RIVM jah.
De kans dat iemand spontaan hoest is ook klein, toch een reden om afstand te houden.
Even een schaamteloze kopie plak actie:
Goede morgen, het feestvolk is naar bed dan mag een serieus stukje er wel even tussendoor.
Waarom leren mensen niet van fouten?
We gaan terug naar 1665 Londen.
Als reactie op de builenpest die uitbrak ging men in Londen over op grootscheepse quarantaine van mensen met symptomen en gezinsleden. Met als gevolg dat de gezinsleden ook vaak werden besmet. De pest kon in veel gevallen ook via hoesten worden overgebracht. Die geïsoleerde mensen werden niet helemaal aan hun lot overgelaten maar er werd water en voedsel gebracht. Ook werden de doden verwijderd.
Historici beschouwen het met gezinsleden in quarantaine plaatsen als een enorme fout die juist de verspreiding hielp.
Ruim 100.000 mensen in Londen overleden binnen een jaar tijd.
Terug naar nu.
De eerste reactie van China was ook de mensen met gezinsleden isoleren.
Daar kwamen ze snel van terug en naderhand werden besmette personen los van hun gezin in hotels of grote snel gebouwde ziekenhuizen geïsoleerd.
Italië en Spanje en de rest van de landen in Europa maken ook weer dezelfde fout die al als verkeerd werd gezien tijdens de plaag in Londen van 1665.
China adviseert Italië om ook besmette personen apart te isoleren van de rest van het gezin. Italië gaat daar nu toe over.
Even wachten hoe lang het gaat duren tot dat de rest van de wereld dit overneemt.
Zapata10 | 31-03-20 | 07:04 | 2 | reageer | favorietblock
Huisgenoten van eerdere besmetten?
Mensen die uit New York zo Schiphol uitwandelen?
@Roadblock | 31-03-20 | 17:24:
Ja mooi he, kan hier gewoon. Je lacht je klabanus uit je broek als het niet zo triest was.
Pas wanneer ze de cijfers van aantallen mensen die overlijden aan dat andere virus: influenza /griep.. dit jaar, naast die van de nieuwe variant COVID19 zetten kunnen we een oordeel vormen.
Deze "intelligente lockdown" werkt dus helemaal niet goed genoeg en je kan dus, totdat er een vaccin is, de maatregelen niet versoepelen. Dat kan ruim een jaar duren. Ondertussen bijna wereldwijd koploper met doden per 1mln inwoners. Dit volk verdient gewoon Rutte +8!
De resultaten daarvan zou je pas later deze/begin volgende week zien dacht ik
@PulpFiction | 31-03-20 | 16:06: Dat riepen ze vorige week ook al. Onzin, duurt circa 12 dagen vanaf besmetting dat je op IC komt. We werken al 2,5 week thuis.
Juist omdat het nog een jaar duurt voor er een vaccin is heeft een verdere lock down geen zin. Mogelijk is inmiddels een miljoen Nederlanders al immuun en de rest moet dat ook worden.
COVID19 is bovendien geen Ebola of SARS maar is gelukkig maar een vrij zwak virus dat bij de meeste mensen nauwelijks tot ziekteverschijnselen leidt.
@Rudi | 31-03-20 | 15:52 En u heeft er voor gestudeerd? Of bent u gewoon 1 van de bijna 17 miljoen amateurvirologen?
@Goldfinger | 31-03-20 | 16:11:
Lijkt mij eerder een hysterisch huisvrouwtje dat beter haar aandacht bij de aardappelen kan houden.
@Goldfinger | 31-03-20 | 16:11: Kijk naar de stijgende ziekenhuisaantallen. En je kan zelf ook wel nadenken dat er geen andere mogelijkheid is, om deze maatregelen te houden tot er een vaccin is.
Paniekkip! Hoeveel doden en schade denk je dat zo’n lockdown van een jaar wel niet kost!
@Rudi | 31-03-20 | 16:17: jawel hoor. Gewoon accepteren dat er een paar bejaarden/kettingrokers/dikzakken meer dood gaan
@Rudi | 31-03-20 | 16:17: Nee, ik kan daar niets over zeggen want ik ben geen viroloog. Daarnaast krijgen zat mensen het virus zonder er zwaar ziek van te worden, dat is al wel bewezen middels testen op antistoffen in het lichaam. Maar blijf lekker roepen hoor...
@Gulliver | 31-03-20 | 16:11: COVID19 = 80% gelijk aan SARS en wordt ook wel SARS II genoemd. Met uw 'vrij zwakke virus'.
@Gulliver | 31-03-20 | 16:11:
Late we het laagste mortaliteitscijfer nemen.
dat is 0.3% (Laagste van Zuid-Korea) .
Dat is op 17miljoen 51.000 doden + alle doden die niet meer terecht kunnen voor spoedeisende hulp omdat de zorg in elkaar zakt.
Nee, een geweldig idee- iedereen immuun maken.
Los van het feit dat nog niet aangetoond is hoelang men immuun blijft, en of men niet opnieuw besmet kan worden.
'Een vrij zwak virus'- U bent echt niet goed bij uw hoofd.
Houdt u zich nou maar bij het afzeiken van Baudet.
Dat kan u veel beter. Kai?
@Rudi | 31-03-20 | 15:52
"je kan dus, totdat er een vaccin is, de maatregelen niet versoepelen. "
Er lopen veelbelovende trials voor medicatie. Chloroquinine + een virusremmer voor mensen die ziek worden en Tocillimazab - een immuniteitsremmer - voor zware IC-gevallen. Dat kost tijd om uit te vinden hoe die middelen moeten worden toegepast maar de eerste tekenen zijn veelbelovend.
Als die dingen snel beschikbaar komen wordt dit inderdaad behapstukbaar. Zeg maar, een griepje. Dan kan de lockdown eraf.
@Gulliver | 31-03-20 | 16:11: Jij bent al vrij veel onzin aan het verkondigen. Ik zal niet snel vegeten wat een berg apekool je hebt verkondingd.
@Roadblock | 31-03-20 | 17:32: Bij 100 procent besmetting. Dat moet ik nog zien.
Er is niks intillogents aan deeze slappe lockdown.
Zolang Schiphol openblijft voor vluchten uit besmette landen en die passagiers gewoon doorlopen bij de douane, dan ben je als land STOM bezig
Ook onbegrijpelijk dat mensen die in een besmet huis wonen gewoon moeten gaan werken als ze een essentieel beroep hebben. Ze worden niet getest, maar moeten aan het werk??? Bizar!
Dat komt ervan Mark Rutte, als je jarenlang bezuinigt op de zorg en er derhalve veel te weinig IC bedden zijn en een groot tekort aan (IC) personeel.
Om over beademingsapparatuur, mondkapjes, testen en witte pakken nog maar te zwijgen...
Forse bezuinigingen op de zorg van Rutte 1,2 en 3 eisen nu hun tol en hebben er een Teringzooi van gemaakt. HUFTER...
@omanders | 31-03-20 | 17:34: Eens hoor, net als dat stripfiguur.....
Voor alle duidelijkheid. Covid-19 is een griepvirus dat onder de groepnaam SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome) valt.
Nehemia | 31-03-20 | 15:51 | reageer | favorietblock
www.quest.nl/mens/gezondheid/a3192299...
Nietes...
Wat zouden jullie dan zonder maatregelen verwachten ?
Noem dan wat, maar dat weet niemand, dus het zegt niet zoveel.
Zeg dan niks
Is niet zo moeilijk. Kijk naar landen als Signapore/Zuid-Korea waar het dagelijks leven gewoon doorgaat met testen, mondkapjes en strenge grenscontroles.
Maar beste reaguurders laten we ons vasthouden aan de spreekbuis van Rutte dat het zonder maatregelen allemaal veel erger zou zijn.
Laten we vooral geloven en hoop houden.
Dat is waarschijnlijk ook zo. Alleen dan weer shit dat ze zolang hebben gewacht met die maatregelen en vooral met het sanctioneren. Er hoeft nauwelijks gesanctioneerd te worden, want sinds het moment dat er gesanctioneerd kan worden, kunnen de mensen zich wel aan die maatregelen houden.
"Een intelligente lockdown". Slimme Woordspeling, hoor.
Het doet mij denken aan de stoptrein die ze opeens sprinter gingen noemen.
Gek genoeg nam het aantal vertragingen daarna niet af.
Prachtig gevonden inderdaad.
Laat zich het beste vertalen als 'halve maatregelen' of 'het lockdown noemen speelt PVV/FvD in de kaart'.
Het VVD PR en communicatie team draait echt overuren deze crisis, laten we daar vanavond voor klappen.
Rutte is een meester in dat soort "geitepaadjes ". lol
@daytripper | 31-03-20 | 15:53:
Ik kan mij om een MP, die het volk met 'slimmigheidjes' besodemietert niet vrolijk maken.
Net als dat gelul met hun 'motorblok', al die onzin-tafels en wat al niet meer.
Krijg er vlekken van!
Hoeveel mensen er dood gaan is interessant, maar daar kunnen we niets meer aan doen. Wat mij belangrijker lijkt is het gerotzooi van het kabinet en dat had naar mijn bescheiden mening een eigen topic moeten zijn. Het artikel in de Televaag gaat weer door met het pluggen van zetelroof, wat getuigt van een fundamenteel gebrek aan wetskennis, misachten van de rechtsstaat, journalistieke newspeak en basale stupiditeit, en kaart aan dat de fractievoorzitters de macht overgenomen hebben. Ofwel de noodtoestand wordt uitgeroepen, ofwel alle onderwerpen die op de agenda staan en niet direct met deze crisis van doen hebben worden later besproken als de Tweede Kamer haar geklungel hervat.
En Dijkhoff is een lul.
"we kunnen niets meer aan doen hoeveel mensen er doodgaan"??
uiteraard kunnen we daar wel iets aan doen, dat was de hele insteek van FvD..
(ik ben overigens helemaal geen FvD fan of stemmer - maar na het zien van het debat vorige week (of was het nu al 2 weken terug?) was het duidelijk dat hij de enige partijleider is die een beetje snapte wat de situatie was en beste oplossing hiervoor.
Goede tegel Fraulein, danke!
@putinisyourfriend | 31-03-20 | 15:44: Dat werd hem helaas door het stemvee niet in dank afgenomen gezien de "peiling" van Eenvandaag ..-5... lol
@putinisyourfriend | 31-03-20 | 15:44: Telepathie lijkt me niet een van uw gaven. Hoe denkt u dat te gaan doen vanuit de panelen? We kunnen elkaar nog een rondje linkjes toegooien, RIVM bashen, twatter plaatjes rondkoppen of we kunnen eens kijken wat pRutte achter de schermen aan het rotzooien is en wat we anders moeten gaan doen. We krijgen nu weer een aardig kijkje in de gevolgen van de EU en wat er nodig is om Nederland als zelfstandige natie te laten bestaan. De gedachtegang dat Nederland een dienstenland zou worden is een doodlopend steegje gebleken. De afhankelijkheid van bedrijven aan de andere kant van de wereld heeft zijn schaduwkant, de overheid functioneert op belangrijke punten niet meer, de belastingen zijn veel te hoog en complex, de zandbakkiers hebben hun parallelle samenleving opgebouwd en de privatisering van de zorg is de corona voor het gezondheidswezen. De wetten en maatregelen die nu in de maak zijn, worden na de uitbraak allemaal afgehamerd. Daar kunnen we nu wel wat aan doen. Als de Tweede Kamer faalt, doen we het zelf wel.
@Frau Merkel | 31-03-20 | 16:01: persoonlijk ben ik voor méér europa en minder bevoegdheden van nationale overheden. hiernaast ook meer bevoegdheden lokale instanties (gemeente). de middenlaag (provincie & nationale overheden) zoveel mogelijk weghalen, met name als het gaat over grensoverschrijdende zaken gaat. NL als zelfstandige natie (maw buiten een samenwerkingsverband met Europese buurregio's is wat mij betreft een infantiel en bizar idee.
@daytripper | 31-03-20 | 15:49: Krijg bijna dagelijks een mailtje om met de peiling van Eenvandaag mee te doen. Maar 'toevallig' over die peiling geen mailtje.
@putinisyourfriend | 31-03-20 | 16:09: De EEG lijkt mij een prima oplossing. Dit infantiele en bizarre idee bleek in de praktijk prima te werken, in tegenstelling tot een supranationaal Brussels kartel. Dat we in Nederland een grondige herziening van zowel het media- als het politieke landschap moeten hebben lijkt mij evident.
@Lupuslupus | 31-03-20 | 17:22: 1 vandaag is 1 grote manipulatie. Links geleuter. Niks meer, niks minder. Betaald door de staat (NPO), dus kritische vragen stellen ze niet....
Interessant experimentje in Wit-Rusland : niks doen ... www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/...
Maar vandaag eerste dode.
De beelden uit NY al gezien? Lijken die met vorkheftrucks in koelwagens worden geladen? Hier één van de filmpjes en een stel foto's.
metro.co.uk/2020/03/30/coronavirus-ne...
En toch landen er hier nog steeds vliegtuigen uit NY en iedereen mag doorlopen zonder gecheckt te worden.
Maar gaat u rustig slapen.
Hoeveel zijn dat er normaal gesproken dan? Het kan ook zijn dat ze nu geen lijkenwagens laten rijden om geen paniek te veroorzaken en alles in een ritje doen. De context ontbreekt.
Laten ze vast niet zien op de npo
@Frau Merkel | 31-03-20 | 15:43: U heeft een ruime fantasie
@Frau Merkel | 31-03-20 | 15:43: Lijken met heftrucks in koelwagens stapelen zorgt niet voor paniek??? Dat IS paniek!
Vraag me alleen af of dit wel for real is.
@Ad Fundum | 31-03-20 | 16:39: Er zijn wel meerdere filmpjes van.
@likdoorn | 31-03-20 | 15:48: Dank voor het compliment. Toon maar aan dat het onzin is. CNN gebruikte beelden uit Italië om paniek te pluggen. De US media zijn beroemd om hun opgeblazen sensatiezucht. Zolang ik geen beelden zie van meerdere ziekenhuizen en een interview van iemand met kennis van zaken ter plaatse neem ik het met een korrel zout.
@Schietmijmaarlek | 31-03-20 | 16:05: Dat zie ik anders. Het is paniek maken of paniek vermijden. Het feit dat er een filmpje van iets is zegt nog niets, behalve dat iemand een bepaald effect wil bereiken. Ik weet niet wie het filmpje gemaakt heeft en waarom dit zich zo afspeelt. We hebben vaak genoeg beelden van gifgasaanvallen gezien die zo nep waren als ik weet niet wat, jankende kinderen bij de Griekse grens die geslagen werden en in de rook gehouden voor het beoogde effect. Laten we eerst maar eens afwachten wat er nu precies aan de andere kant van de wereld gaande is voordat we hier paniek gaan creëren om iets wat aan de andere kant van de oceaan al dan niet gebeurt.
Dat zijn dan allemaal hobo's daar met die vorkheftrucks want als je naasten hebt zouden die dit toch niet accepteren lijkt me.
Volgens o.a. Jensen zijn die cijfers van 1039 doden als gevolg van het coronavirus zwaar overdreven. Deze mensen hadden OOK corona, maar dat is nog niet meteen de doodsoorzaak, want iedereen die nu doodgaat, en het coronavirus had, wordt meegenomen in deze cijfers. En bovendien sterven jaarlijks meer mensen aan het norovirus, en daar hoor je niemand over. Jensen wordt door de MSM weggezet als een bedenker van complottheorieën. Vooralsnog heeft Jensen mijn zegen, omdat hij, wat dit punt betreft, gewoon gelijk heeft:
www.bloomberg.com/news/articles/2020-...
Ja, Jensen heeft nou eenmaal altijd gelijk, betrouwbare viroloog dat het is. Als ik jou was zou ik gewoon alles in de MsM negeren en alleen Jensen kijken.
Raar trouwens dat vrijwel alle deskundigen, artsen en RIVM het er over eens zijn dat hey dodental juist veel hoger is dan gepubliceerd omdat in NL doden niet worden getest op corona en er dus ook veel mensen aan corona sterven zonder dat we het weten. Maargoed al die deskundigen kijken natuurlijk geen Jensen dus die blijven dom. Jensen mensen! Het echte ware geluid! *wappie wappie tuut tuut*
@blikjegrolsch | 31-03-20 | 15:39: Hier Jensen's reactie op uw zogenaamde "betrouwbare viroloog" www.youtube.com/watch?v=cpyGoL_wz5g&am.... En René van de Gijp merkt daarbij op dat de ene viroloog exact het tegenovergestelde verkondigt dan de andere viroloog www.youtube.com/watch?v=dthM1b8Pumc.
Dr. John Bergman op YT zegt ongeveer hetzelfde. Het zijn vooral de medicijnen(!) die de mensen slikken voor hun kwalen waardoor het virus dodelijk wordt. Hij haalt daarvoor o.a. artikelen uit the Lancet aan.
Van elke 99 keer dat ie onzin loopt te verkondigen is er altijd wel 1 keer dat ie soort van gelijk heeft.
@blikjegrolsch | 31-03-20 | 15:41: Kunt u mij één feitelijke onwaarheid noemen die Jensen heeft verkondigd? Zo wordt GeenStijl wordt ook weleens door de MSM weggezet als nepnieuws, maar als je ze vraagt om één feitelijk onwaarheid op te noemen die GeenStijl zogenaamd als nepnieuws de wereld inslingert, dan is het ineens stil.
@Wc-kip | 31-03-20 | 15:46: Zou u eens één zo'n onzin-uitspraak van hem kunnen opnoemen? Ik vind het nogal zwak om iemand, zonder enig bewijs, ergens van te beschuldigen.
@blikjegrolsch | 31-03-20 | 15:41: Evengoed wordt er niet gekeken of corona de feitelijke doodsoorzaak is, of er meerdere virussen in het lichaam aanwezig waren en wat de andere ziektes waren. Het feit dat corona in het lichaam wordt aangetroffen zegt niet dat iemand aan corona is overleden. Eventueel kan corona het moment van overlijden naar voren hebben getrokken.
@JackStick | 31-03-20 | 15:49: Jensen: "Maar Coronavirus..... je sterft niet aan Coronavirus... het is een virus!" youtu.be/fm0x3dVgJRk?t=1766
@Frau Merkel | 31-03-20 | 15:52: Waar komen dan al die meldingen vandaan dat de doden geen, 1, 2 of 3 onderliggende ziektes hadden? Daar wordt dus wel naar gekeken.
@Schietmijmaarlek | 31-03-20 | 16:19: haha het blijft stil aan de andere kant..
@Schietmijmaarlek | 31-03-20 | 16:19: Dat klopt inderdaad niet, 1-0 voor u, maar in hetzelfde filmpje zegt hij ook gewoon dat de mensen die ècht aan het coronavirus sterven er maar heel weinig zijn. Dus zijn algemene standpunt is niet, hetgeen u impliceert, dat hij ontkent dat het coronavirus dodelijk kan zijn. Dat erkent hij wel degelijk. Bent u het daarmee met mij eens?
Kan iemand mij vertellen waarom ik slechts enkele tegels kan plaatsen per topic? Geldt dat voor elke Zwitsal of alleen voor Zwitsals zonder kroontje. Of voor iedereen zonder kroontje? En hoe lang blijf je eigenlijk Zwitsal?
Ter zake: Compleet falen in dit hele Corona debacle en toch meer zetels krijgen volgens de NPO. Misschien dat de kudde wel wakker wordt wanneer de portemonnaie straks al leeg is in week 3 van de maand.
U moet eerst voor een ballotage-commisisie verschijnen . Dont call us , we call you.
Uw problemen verdwijnen als sneeuw voor de zon, corona voor een corpulente 85-plusser, na uw donatie aan GS. Daarmee helpt u het blog ook nog eens om in de lucht te blijven.
Die beperking geldt voor elke zwitsal, kroontje of niet.
@Lupuslupus | 31-03-20 | 15:53:
Hoeveel accounts heeft Kuifje dan wel niet?
@benjeallanggek | 31-03-20 | 16:02:
Die gaat inderdaad regelmatig over de 3 reacties heen. Zou het dan toch een trolaccount van Geenstijl zijn?
@benjeallanggek | 31-03-20 | 16:02: Echt geen idee.
@Lupuslupus | 31-03-20 | 15:53: Nee, met een kroontje valt die beperking weg. Heb dat zelf ondervonden.
Met 1039 overledenen hou je wel capaciteit op de IC's.
Voorlopig nog niet. Dan zal eerst het aantal nieuwe besmettingen drastisch naar beneden moeten. De meeste mensen die dood gaan, zien helemaal geen IC bed.
Helaas klopt dat niet... Er sterven (gelukkig) maar weinig mensen op de IC. Op de IC liggen circa 500 - 550 niet corona patiënten (auto ongeluk, hart-of herseninfarct, etc). Er zijn nu circa 1150 corona patiënten op de IC. In totaal dus circa 1700 personen. De doden komen ook uit de verpleeg- en zorg tehuizen.
RIVM-site is druk, aantal tests van gisteren nog niet te zien.
Maar wat betreft testmogelijkheden: we worden links en rechts ingehaald door allerlei landen:
"Vietnam company to begin making 10,000 COVID-19 test kits daily" (dat was op 6 maart).
Hey GS, jullie kennen mensen en die mensen weten dingen.
De cijfers van de dodenverwerkingscentra zijn harde cijfers, betrouwbare cijfers. Cijfers die niet onder privacy vallen.
Hoe moeilijk is het om die cijfers in handen te krijgen, een verschil vast te stellen met voorgaande jaren?
Dan weet je niet wie specifiek aan corona deaud ging maar wel heb je dan betrouwbare cijfers over de verschillen. Honderd meer of minder maakt wat dat betreft niet uit, nog steeds betrouwbaarder dan het RIVM...
Ik zeg +1
Dit ja!
Exact: de cijfers die ECHT wat zeggen zijn de zgn. 'oversterfte' cijfers. Zolang we die niet hebben zeggen deze cijfers echt helemaal, helemaal niets, behalve dan iets over de capaciteit op de IC's. Maar aangezien we ook niet weten hoeveel IC bedden we nu echt hebben zeggen de huidige cijfers ook niet veel. Kortom het blijft allemaal koffiedik kijken en dat is precies waar deze overheid ons wil hebben...
Exact. Eerste voorproefje dat die oversterftecijfers toch wat andere cijfers zouden kunnen gaan opleveren dan bij een griepepidemie: "DELA signaleert vanaf 1 maart in delen van Zuid-Nederland sterftecijfers die de coöperatie nog nooit heeft gezien" (Brabants Dagblad, gisteren). "Nog nooit" suggereert dat i.i.g. op lokale schaal dit niet te vergelijken valt met enige eerdere influenza-epidemie.
De VK vindt dat Nederland de portemonaie moet trekken voor Italie... ja hoor .. een ploeg linkse rakkers opgetrommeld EU... aanhangers ..." prominent " .... lol
www.volkskrant.nl/economie/nederlands...
Dit bedoelen we nu met links beïnvloeding .. en doet zijn reputatie weer eer aan . .
Nout Wellink dan op Radio 1. “Wij zijn geen rijk noorden meer als het hele zuiden omvalt. Als zij hun schulden niet kunnen aflossen, is het voortbestaan van de EU meteen in gevaar."
We moeten zo snel mogelijk opbokken uit dat machtsgeile EU die nu ook narcostaat Albanië heeft binnengehaald. Nexit betekent dat we weer soevereiniteit krijgen. Zal lastig zijn in het begin, maar op langere termijn onze redding.
UvA, VU, Tilburg. Deur op slot en sleutel weggooien. Als ze het zelf gaan betalen mogen ze dat doen. Laten we beginnen met hun salaris met 50% te korten. Toen we de Euro in gerotzooid werden gaven ze ook niet thuis. Over de nadelen van de EU horen we ze nooit. En nu zouden ze het wel weten?
@Nehemia | 31-03-20 | 15:30:
Het is een valse tegenstelling.
Het zuiden valt vroeg of laat toch wel. Hoe later, hoe armer wij ook zijn.
Nu valt het nog enigszins te overzien met garantstellingen.
Maar dat weet Nout stiekem ook allemaal wel.
@Nehemia | 31-03-20 | 15:30: Toen de monetaire unie werd ingesteld heeft vanwege het gebrek aan een echte politieke unie elk land voor grof geld bonds elk elkaars land gekocht. Daarmee hebben ze elkaar er toe verplicht elkaar te redden als de ander in de shit komt, als ze dat niet doen gaan ze er namelijk zelf ook aan.
Dat heeft niet 100% met de EU te maken. Wel met de euro die er per se doorheen gedrukt moest worden. De EU zou wel volgen.
@Harry Turtle | 31-03-20 | 15:35: Exact. Dat is waarschijnlijk ook de reden dat Bilderberg attendant Ollongren ook de opdracht heeft meegekregen om het referendum te verbieden. Het zou me niks verbazen als de meerderheid nu voor een NEXIT gaat.
@Ares | 31-03-20 | 15:36: DAt hebben we gezien met Griekenland. Hoeveel miljarden zijn daar wel niet heen gegaan? Het leverde het Griekse volk niks op. Het meeste geld werd gebruikt om de schuldeiseres (Duitse) banken terug te betalen. De EU is een ramp. Eurobonds, BankenUnie, Klimaatwaanzin en reken erop dat onze pensioenen straks ook aan de beurt zijn.
@Nehemia | 31-03-20 | 15:47: Ook als Griekenland en Nederland niet in een politieke unie had gezeten hadden we Griekenland moeten redden vanwege monetaire redenen.
Het probleem is de monetaire unie. Die kan enkel slagen als er volledige Europese integratie is. Zonder volledige Europese integratie gaan vrijwel alle landen omvallen vanwege dat besluit decennia geleden om zulke dikke schulden bij elkaar aan te gaan.
Daarom zeggen deze economen ook dat Italië gered moet worden. Om ons eigen geld terug te krijgen. Overigens zijn er een stuk meer economen in Nederland dan deze 60. Een opvallende afwezige die ik zo zie is bijvoorbeeld professor Casper de Vries, een man die eerder nog stelde dat voor de lange termijn het helemaal niet zo slecht is om uit de euro te stappen. Ik zie toch veel doemdenkers die professor Boots column hebben ondertekend. En een schuinmarcheerder die er vroeger nogal een handje van had om pauzes tijdens hoorcolleges wat uit te laten lopen om een studente even aan te duwen. Maar diens naam zal ik maar niet noemen.
@Nehemia | 31-03-20 | 15:30: Lastig? De rest van de wereld staat op een wachtlijst om handelsverdragen met het VK te sluiten zonder langs die stroperige strijkstok van de verder nutteloze EU te hoeven.
Gisteren leek het even op die ene zwaluw die zomer maakte. Iemand schreef hier pardoes dat de afvlakking een feit was. Ja en vandaag dan gewoon weer teruggeworpen in de realiteit.
Ja, Nederland is natuurlijk niet anders dan andere landen. Je kunt alles heel makkelijk voorspellen door te kijken naar Wuhan - Italie - Spanje. Maar het RIVM zit te staren naar hun eigen griep modellen en komt tot de meest potsierlijke conclusies.
Zo zijn ze trots dat er minder ziekenhuisopnames zijn. Dat is natuurlijk om je dood te schamen, mensen wegsturen en dat victorie kraaien. Ze hebben geleerd van de misdaadcijfers zo lijkt het.
Het zou dan ook beter zijn als je die zolderkamerwetenschappers die denken op basis van gemankeerde cijfers conclusies te kunnen trekken even links te laten liggen.
In dit soort gevallen is het: garbage in= garbage out.
@Gazzerop | 31-03-20 | 17:45:
Hetzelfde geldt voor zolderkamerbetweters met gemankeerde zinnen en hinkende gedachten. :-)
Gelukkig zitten we nog lang niet op de 150 miljoen die de Spaanse griep ons gekost heeft. Zoveel mensen met overgewicht wonen alleen in Amerika.
150 miljoen is zwaar overdreven.
@Lupuslupus | 31-03-20 | 15:31: hihi, zwaar...
@Ad Hominem Tu Quoque | 31-03-20 | 16:35: 'Deze wereldwijde epidemie eiste naar schatting 20 tot 100 miljoen levens'. Notabene al een verschil tussen minimum en maximum van 80 miljoen. Nemen we een gemiddelde dan is dat 60 miljoen en geen 150 miljoen.....
@Lupuslupus | 31-03-20 | 17:34: hij bedoelde zwaar als in overgewicht.....
"ongedocumenteerden" (Lees: illegalen) hebben ook flink te lijden onder de corona-crisis zo blijkt. Mensen willen liever geen anderen meer over de vloer, dus ook de zwart werkende schoonmaakster uit Brazilië niet.
Nu vraag ik me regelmatig af wie die mensen toch altijd zijn die een illegaal in dienst nemen (naast de welbekende Chinese restaurants), maar ik heb sterk het idee dat het toch echt de Grachtengordelende Deugmeute is die deze mensen graag voor een habbekrats aan het werk zet. Dat Deugt zo lekker, noem het maar "verzet". En geen cent teveel uiteraard.
Ik vermoedt dat Floor Boon (NRC) hier haar eigen werkster heeft geïnterviewd. Journalisten zijn lui, en in deze tijden gaan ze de deur maar amper nog uit, anders is er altijd nog die dikke duim.
www.nrc.nl/nieuws/2020/03/31/ongedocu...
Arghh!! Floor Boon die ken ik. Enge deugende familie. Al heel veul jaren.
O nee, toch een andere Floor. Wel ook eng.
@Piet Karbiet | 31-03-20 | 15:43: Want een ex?
Geen cent te veel? 10 euro is anders wel effetje heel erg veel geld voor dat soort mensen. Ze mogen wel dankbaar zijn dat we ze niet aangeven.
Het aantal gemelde overledenen in Nederland neemt minder snel toe dan je zonder die onder rapporterende schattingen en ramingen van het RIVM zou verwachten.'. Hou het volk dom dan houden wij ze arm.
Het beleid komt momenteel neer op “alleen testen bij ziekenhuisopname”, dus deze cijfers zeggen niet bijzonder veel. Ondergetekende ligt al een kleine week op bed met symptomen van. Eigen huisarts gaat uit van, de arts die me heeft gezien op speciaal corona spreekuur gaat uit van, de speciale prikjuf die bloed afnam om andere oorzaken definitief uit te sluiten gaat ook uit van. Geen van hen is het eens met de gang van zaken, maar testen mogen ze me (nog) niet. Nu dus nog verder in thuislockdown, dagelijks contact met de huisarts, temperatuur checken en als ik bijna stik van de (nu al vrij heftige) ademnood graag even extra aan de bel trekken.
Ondergetekende is begin dertig en normaliter gezond. Dankbaar niet aan de beademing te hoeven (vooralsnog). Maar vooral ook bezorgd, want manlief heeft ook een crucial beroep en zolang hij zelf geen koorts heeft of er bij mij geen definitieve diagnose is (die komt er zonder testen ook niet natuurlijk) wordt hij door zijn werkgever gewoon geacht te blijven werken. Dat de kinderen nu niet welkom zijn op de opvang, dat ik ze in mijn huidige staat niet kan verzorgen, en dat opa en oma ook eventjes niet kunnen oppassen... tja, ons probleem.
En dat ondanks braaf 1,5+ meter afstand te houden en vooral thuis te blijven.
Beterschap en sterkte.
@Roadblock | 31-03-20 | 15:28: Beterschap!
Spoedige beterschap en sterkte gewenst.
Veel sterkte!!
Beterschap, toch van de kindertjes gekregen misschien?
Dank allemaal, het gaat vast goedkomen... maar wel er eerst nog even doorheen.
@Hadena | 31-03-20 | 16:11: Dat lijkt wel het meest aannemelijk... en ach, die lieve kleine brulaapjes zijn ook een soort van onderliggend lijden toch? ;)
Veel bewondering over hoe goed Z-Korea het doet . Naast dat het een veel gedisciplineerder volk is dan de NL weekdieren samenleving , zou het ook iets te maken kunnen hebben met het feit dat Obesitas daar minder pandemisch is dan bij ons ? Immers het UMCG ( Groningen) vermeldde dat 100% (!) van de IC bevolking overgewicht hadden . Ik vrees daarnaast dat we dan niet moeten denken aan 3 kg.
Het gras is altijd groener elders, maar zo groen ook weer niet.
Mond...... Kap...... jes.......
Verder is het natuurlijk baarlijke nonsens om zo langzamerhand Corona gelijk te gaan stellen met overwicht.
@Roadblock | 31-03-20 | 15:28:
Verder lijkt het zo te zijn dat mensen die termen als "baarlijke nonsens" gebruiken veel vatbaarder zijn voor Corona. Pas dus maar op.
@Roadblock | 31-03-20 | 15:28: Niemand stelt corona gelijk aan overgewicht. We beginnen met een corona besmetting voor iedereen gelijk alleen wordt er gemeld dat dikkertjes meer gevolgen zouden ondervinden en wellicht sterte als logisch gevolg . Maar ook hier kom je al weer gauw in de taboe sfeer dus hoor je dat niet 1,2,3.
@daytripper | 31-03-20 | 16:04:
Nou, ik hoor niet anders als dat de IC-'s vol liggen met dikkerts.
Je kan dus net zo goed zeggen, dat die volgens de medici meer kans maken, om door de behandeling op een IC heen te komen.
Zo van: "Alleen de dikkerts worden geholpen op de IC".
Mooie gelegenheid van sommigen om eens flink te kankeren op overgewicht.
Ik hoor niets over de mensen die de IC niet eens halen.
Disclaimer: Ik ben dus totaal niet dik 1.93m 92 kg.
@Roadblock | 31-03-20 | 15:28: zo te zien aan je naam weeg je 2 ton, dus ik zou maar geen Corona krijgen als ik jouw was.
'Het aantal in het ziekenhuis opgenomen patiënten en het aantal gemelde overledenen in Nederland neemt minder snel toe dan je zonder maatregelen zou verwachten.'
Zo lang dit er bij vermeld wordt hebben de cijfers van het RIVM geen enkele waarde. Wetenschap onwaardig dit!
Wat zou Rutte vanavond moeten roepen om 1900u:
1) scholen gaan dit schooljaar voor de zomervakantie niet meer open
2) huidige maatregelen handhaven tot 1 juni 2020
3) samenscholingsverbod van 3 personen of meer
4) sluiting niet noodzakelijke winkels
5) naast het inrichten van Ahoy, MECC en zorghotels, in A'dam (RAI) capaciteit voor 1000 bedden er bij, Eindhoven, 1000 bedden er bij, Gorinchem evenementenhal, 1000 bedden er bij, Drachten 1000 bedden er bij (allen voor niet IC-waardige maar wel verpleegnoodzakelijke patiënten)
6) oproep aan mensen met EHBO en Reanimatie voor ondersteunende diensten op deze locaties
7) instellen voor A en B ploegen bij Brandweer, Politie en Ambulance. Gescheiden A en B: ruimten, materialen en voertuigen. Zorg dat ze niet met elkaar in contact komen.
8) Meivakantie: alle maatregelen worden gehandhaaft
Eens, draconische maatregelen maar het loopt anders onhoudbaar uit de klauwen. Nederland succes en sterkte.
Haha, deze maatregelen gaan natuurlijk pas getroffen worden als het te laat is. Verwachten dat ze nu wel tijdig in actie komen voldoet aan Einstein's definitie van krankzinnigheid.
Ach hou toch op hysterisch wijf. Enige wou zou moeten gebeuren is het isoleren van geriatrische dikkerdjes om de IC vrij te houden voor de paar heftige gevallen onder jongeren.
Nummertje 5, prima maatregel. Ouderen isoleren en verder hup, iedereen aan het werk.
9. Iedereen verplicht mondkapjes dragen naar supermarkt/werk etc.
@Roadblock | 31-03-20 | 15:31:
Als ze in voldoende mate verkrijgbaar zijn, prima.. Maar zelfs onze zorg heeft een tekort, mede dankzij het fantastische beleid van onze MP. Even een tip voor hem, op Amazon.de zijn ze nog volop te krijgen tegen schappelijke prijzen...
@Odesa | 31-03-20 | 15:24: Ook u dank voor uw nuttige en onmisbare bijdrage.
@Ommezwaai | 31-03-20 | 15:35:
Zelf maken. Is geen raketwetenschap. Doen ze in Azie ook.
175 het hoogste aantal sterfgevallen in Nederland vandaag binnen 24 uur! Het zwarte scenario is on his way...
Uhm, de komende maanden zal iedere dag het hoogste dodental ooit komen. Zo werkt een virus nu eenmaal. Het dagelijkse dodental zal pas dalen als 35% besmet is of als er een vaccin is. Een vaccin is er op zijn vroegst over 9 maanden, dus tot kerst kun je elke dag een record in dodental zien.
@tipo | 31-03-20 | 15:21:
Er klopt iets niet helemaal in uw verhaal.
Dan zouden de besmette landen in Azie allang het hoogste dodental hebben.
En daar is beslist (gelukkig) geen 35% besmet.
Heel dat groeps immuniteit verhaal is bullshit want dat gaat ervan uit dat je immuniteit houdt, en niet opnieuw besmet kunt raken.
Beiden is bewezen onwaar te zijn.
@tipo | 31-03-20 | 15:21: Als het vaccin gaat werken en dat is nog maar de vraag.
@tipo | 31-03-20 | 15:21: 70% voor groepsimmuniteit. Wat bij een niet overbelaste IC zo'n 60 jaar duurt.
@DezeNicknameBestaat | 31-03-20 | 15:35: Het virus verspreidt zich langzamer als de helft van die 70% besmet is. Zo kwam ik op 35%. Zodra 70% besmet is, verspreidt het virus zich nauwelijks nog.
@DezeNicknameBestaat 15:35: Een IC scheelt slechts 50% van de doden die zich bij een IC melden. Dus als die overvraagd wordt, is dat enkel het verschil tussen 60.000 doden of 120.000 doden in Nederland (aanname: 0,5% gaat dood met IC in tact, 1% gaat dood zonder IC, 70% raakt besmet)
.
Het is een som: elke maand extra intelligente lockdown kost minstens 3% van jaarlijkse BNP. Een jaar lockdown zoals nu kost dus 300 miljard Euro, 25 miljard per maand. Een mensenleven is 80.000 Euro per extra levensjaar waard (is de overheidsnorm). Stel dat 60.000 mensen 5 jaar langer leefden door 1 jaar lockdown, dan is dat 24 miljard waard, geen 300 miljard. We zijn nu dus mensen aan het redden voor 12x de prijs die de norm is en dan ook nog eens op megaschaal. Dat is niet te doen.
175 doden op een dag. Dat is wel een zeteltje of acht waard.
Gemeld in de afgelopen 24, niet gestorven in 24 uur...
Zullen we stoppen met de ‘fledermaus’-onzin, het killertje is een in een laboratorium gemuteerde virus, punt.
Dat breekt mijn klomp.
Tast het virus ook de hersenen aan?
@Beste_Landgenoten | 31-03-20 | 15:13: Dat was mij al enige tijd duidelijk.
Wie zegt dat, Jensen?
Blijkbaar is het virus van vleermuis naar pangolin (schubdier) naar mens over gesprongen. Dat krijg je met die gemengde vee&diermarkten. Is ook de reden dat gemengde veebedrijven en markten in noord Europa niet meer mogen bestaan. Hoe dat ten zuiden is weet ik nog niet zo.
@Abject | 31-03-20 | 15:25: Dat is net zo onbewezen als de laboratorium theorie.
Hoewel de laboratorium theorie eerlijk gezegd wel logischer is. Wereld no.1 stad in corona onderzoek (nieuwe varianten vinden etc.) heeft een uitbraak van een nieuwe variant.
Een beetje alsof half Enschede ontploft en je dan niet naar de vuurwerkfabriek kijkt, maar in de lucht gaat zoeken naar vijandige straaljagers.
Doden zal nog wel toenemen. Niet de verwachting dat al die 1100 mensen de IC levend zullen verlaten.
De doden van nu zijn (niet allemaal) de besmettingen van 4-5 weken geleden. Koffiedik kijken dus.
@ruudvangeelen | 31-03-20 | 15:11:
dag 1 besmetting
dag 6 begin ziekte
dag 13 verergering ziekte, naar ziekenhuis
dag 15 naar IC
dag 20 overleden.
Maximaal 3 weken, en de meteen heftige gevallen 2 weken.
De IC overlevers liggen er 3 weken, dus in totaal na 5 weken zijn ze weer "gezond". (of aan het rehabiliteren)
Oef gelukkig nog steeds minder doden dan dat je zonder maatregelen zou verwachten!
Cruijff had het gezegd kunnen hebben.
We kregen minder doelpunten tegen dan dat je zonder keeper zou verwachten.
Ik wou inderdaad commenten op diezelfde zin, die elke dag terug lijkt te komen. maar had met geen mogelijkheid dat zo goed kunnen verwoorden als jij. Hulde.
Eens. Maar toch eigenlijk een schandalige zin van het RIVM.
"zou verwachten" , zou de RIVM daar modellen voor gebouwd hebben, of simpelweg gezond verstand hebben gebruikt?
Zo'n zin is het beste bewijs, dat het RIVM niet onafhankelijk is, maar door de politiek aangestuurd.
@Nuchternederland | 31-03-20 | 15:36: 'RIVM' en 'gezond verstand' in één zin kunnen mijn ogen niet verdragen.
Zinnige teksten in de eerste alinea. Zullen we dan nu ook gelijk maar eens tot zinnen komen, stoppen de maatschappij te slopen en allemaal eens normaal gaan doen.
Tuurlijk. Kop.Zand.Steken.
Hoeveel reaguurders zijn ons al ontvallen?
Ik wed geen één.
Bolder zit duidelijk veilig op zolder. *plop*
Ja hier. Twee weken loopneus, aardige keelpijn. In het begin 2 dagen flinke hoofdpijn en zeer kortademig. Wel gemeld, niet getest. Dus ook maar gewoon doorgegaan met bier drinken. Onverstandig, dat zal maar hielp wel.
Of iedereen zich hier even meldt. Present.
@ruudvangeelen | 31-03-20 | 15:13: Polp!
Ik vraag me af, wat er zo moeilijk is, om op dagbasis bij te houden, hoeveel mensen er zijn overleden.
Desnoods ga je de grafiek aanpassen (dus als je er achter komt, dat je op zondag iemand niet in de stats hebt opgenomen) dan ga je op woensdag de getal von zondag aanpassen.
Anders krijg je dit soort zigzag grafiekjes. Het probleem is dat de politici zich op dit soort getallen beroepen
Ik zou wel eens willen weten hoeveel mensen er nú op dit moment in het ziekenhuis liggen ivm Corona.
Dus niet met het grafiekje van het RIVM aankomen.
Daarin staan alleen het aantal nieuwe opnames per dag.
Staat gewoon in de grafieken die RIVM levert in de dataduiding iedere dag.
@Bolder | 31-03-20 | 15:07: stichting streepje nice punt nl
Verhaal uit eerste hand: vrouw ligt in ziekenhuis met corona, de situatie verslechtert, haar man die in quarantaine moet blijven en zelf koorts heeft, maar niet wordt getest, wordt opgeroepen samen met de kinderen te komen naar het ziekenhuis voor een serieus gesprek. Het ziekenhuis is op de hoogte dat de man koorts heeft. Humaan, begrijpelijk, maar het ziekenhuis lapt de quarantaineregels aan de laars en brengt mensenlevens in gevaar. Tja.
De EU kunnen we dus ook wel opdoeken, wat een farce. Daar hoor je alleen wat van als ze weer wat te vertellen hebben voor kinderen zoals klimaat en genderneutraal geneuzel. Gewoon kappen met die meuk, en zo snel mogelijk enkel een econonomisch verbond van capabele landen, laat alles zuidelijk maar een knoflook unie beginnen
Duitsland bood IC bedden aan aan ons land. Dus EU opdoeken zou ik nog maar niet doen.
Ja en nu het volk even andere dingen aan het hoofd heeft, brengt men snel de toelatingsgesprekken op gang met Albanië en Noord Macedonië. Ko t op z'n minst een beetje sneaky over.
@TB2318 | 31-03-20 | 15:09: Jaja, dus ZONDER de EU had Duitsland dit niet gedaan?
@TB2318 | 31-03-20 | 15:09: en dat doen ze omdat we in de eu zitten? Niet omdat we buren zijn? Gek.
@TB2318 | 31-03-20 | 15:09:
U werkt voor de EU of bent D66 er?
Typisch namelijk om dingen toe te schrijven aan de EU, terwijl de EU er geen enkele hand in gehad heeft.
Bevriende ziekenhuizen aan de grenzen.
Legt u maar eens uit, waarom de EU zo'n groot bedrag aan Marokko geeft voor bestrijding van de crisis.
Italie kan omrollen.
De EU geeft Marokko 450 Miljoenen aan coronahulp.
En 112 Miljoenen aan Tunesië.
Yeah.
Obesitasmonitor:
( Cracker met vleessalade neemt, cheers )
En 30 aan Iran. Italie krijgt boetes.
@Piet Karbiet | 31-03-20 | 14:57:
Arghhhh!
450 miljoen naar Marokko. Boven op het bedrag dat aan uitkeringen wordt overgemaakt. En dan zijn we alsnog een stelletje vuile racisten :-))))
Het RIVM heeft het nu voor het zeggen in ons land.
Zeer onwenselijk en buitengewoon gevaarlijk!
dit bleek helaas eerder al met het stikstof verhaal.
Eensch. Hadden beter naar WHO moeten luisteren.
@ruudvangeelen | 31-03-20 | 15:09: nou, die zaten er in het begin ook behoorlijk naast.
@Mijn klomp breekt | 31-03-20 | 15:13: klopt, maar niet zo lang als het RIVM
Maar van de +845 nieuwe besmettingen zijn er dus 722 meteen opgenomen. Dat is 85%...
De overgrote meerderheid heeft geen/nagenoeg geen klachten, heeft dus geen zorg nodig en wordt dus ook niet getest.
@Dommelsch | 31-03-20 | 14:56: Maar tot voor kort lag dat percentage niet zo hoog, dacht ik, dus kennelijk is men recent verhoudingsgewijs nog minder gaan testen dan voorheen. Een aangepaste testmethode maakt het onmogelijk om het dagelijkse nieuwe aantal besmettingen te vergelijken met die van de periode daarvoor.
Bij een positieve test volgt niet automatisch een ziekenhuisopname. Eerste advies dat men krijgt is thuisquarantaine. Pas na enige tijd zal een gedeelte van de positief geteste personen in het ziekenhuis belanden.
Kan over een paar weken dus zomaar zijn dat er 200 personen positief getest zijn, maar er 300 nieuwe ziekenhuisopnamen bijkomen.
@Dommelsch | 31-03-20 | 14:56:
Gelooft u dat? Denkt u dat?
Hoe zouden de mensen, die thuis zitten met Corona, en niet getest worden, en er aan dood gaan, volgens u ingedeeld worden?
@Conny Clit | 31-03-20 | 15:27:
Yes, Right, Nou heb ik hier van mensen gelezen, dat je kan bedelen wat je wilt, maar pas getest wordt, als je al doodziek bent, en opgenomen wordt.
Zou ook een verklaring voor de cijfers zijn.
Waarom lees ik in de comments / Twitter de hele tijd vergelijkingen met andere landen? Als er daar meer/minder getest wordt dan kun je het toch nooit vergelijken..
je kunt wel kijken naar het aantal overleden personen en als je dat ziet in verhouding tot het aantal inwoners van een land dan komt Nederland er momenteel slecht vanaf. Dan staat Nederland op de 4de plek. (na Italië, Spanje en België)
@gummetjes | 31-03-20 | 14:58: in Nederland wonen dus veel obesitas mensen met suikerziekte. Check!
@ruudvangeelen | 31-03-20 | 15:10:
Kletskoek.
U stelt IC opname gelijk met overlijden.
@ruudvangeelen | 31-03-20 | 15:10: Dan wordt de VS helemaal een feest.
Beetje OT. Maar op twitter is dit nieuwe mbt #coronanederland niet no1 trending maar #TransDayOfVisibility
#tranny'swillenweerzichtbaarderworden ? #kunnennietzonderaandacht ? #hahahahahaa!
@grapo | 31-03-20 | 14:56: Laat ze de hik maar krijgen.
Ik zie alleen maar Ladyboys op twitter
In België is een 12-jarig meisje overleden aan de gevolgen van het coronavirus. Artsen die haar behandeld hebben worden emotioneel als ze het aan de pers vertellen. www.youtube.com/watch?v=W7W96GxVO0E
1 op de 50 duizend besmette kinderen overlijdt aan Corona, volgens groot Brits onderzoek.
@Kuifje-naar-Brussel | 31-03-20 | 14:51:
kinderen konden het toch niet krijgen?? dus fake news
Welk onderzoek van vorig jaar zeker hahaha
@Kuifje-naar-Brussel | 31-03-20 | 14:51: al is het een op de 7 miljard,dan is het nog een te veel
klein detail (maar alle details zijn belangrijk nu)
Dit zijn niet de behandelende artsen die je aan het woord ziet. De franstalige man is de waalse woordvoerder van 'ons RIVM'.
12 jarig meisje kwam uit Gent.
In India en Zuid-Afrika worden dagelijks 12-jarige meisjes verkracht en vermoord. Hoor je verder niks over.
@Kuifje-naar-Brussel | 31-03-20 | 14:51: Proest Kuifje. Proest, midden in uw gezicht. Of over uw toetsenbord, ook goed. Het is haast neurotisch hoe u reageerd met quasi desinteresse. Bijna net zo neurotisch als tegen uw bijdragen te zijn of u af te kraken. *kuch ende plop* Houjetaai !
@Montgomery Burns | 31-03-20 | 15:01: Ver van ons bed. Als het hier zou gebeuren zou men wel piepen.
@Montgomery Burns | 31-03-20 | 15:01:
Ja, en je kan ook dood gaan aan de val van een keukentrapje.
@grapo | 31-03-20 | 15:06: Feynman is een paniekvogel en in al zijn reaguursels probeert hij te benadrukken hoe verschrikkelijk Corona wel niet is. Zo'n jong meisje dat overlijdt is erg triest, maar dat gebeurt bij andere infectieziekten soms ook. Dus het lijkt me nauwelijks een relevant punt in de discussie, omdat het een erg zeldzaam geval is.
Nieuwe grote Corona studie, uit het Verenigd Koninkrijk, door Neil Ferguson. Twee opvallende conclusies. Sterftepercentage wordt op 0,66 procent geschat. Dus ver beneden de cijfers die je hier in de panelen vaak ziet. En, een complete lockdown levert dezelfde resultaten op als een intelligente, minder ingrijpende lockdown.
volgens mij is door de mensen die er echt verstand van hebben al sinds een week of 3 aangekondigd dat een IFR van 0.25-0.5 realistisch is. voorwaarde is dan wel, dat het zorgstelsel (IC capaciteit + beademingsapparatuur + medici en zusters/broeders aan bed) niet wordt overspoeld en met capaciteitsproblemen te maken kan krijgen.
Want als je een capaciteitsprobleem krijgt, dan ga je snel van die 0.25-0.5 naar een 1%+ omdat je mensen die je normaal zou kunnen hebben gered, nu moet laten lijden en sterven in hun bedje in het verzorgingstehuis.
Heb je een link naar die studie? Enige wat ik kan vinden is al van 5 dagen oud. Waarbij het mij bovendien opvalt dat Neil Ferguson zelf (op Twitter) stelt dat een deel van de conclusie van zijn studie verkeerd is geïnterpreteerd.
Ja, Nederland doet het fantastisch qua dooie met z'n intelligente lock down, eindelijk weer eens iets waarmee we in de wereld top mee kunnen komen!
@zwellevertje | 31-03-20 | 14:54: Misschien hadden we er iets eerder mee moeten beginnen en dan ook iets fanatieker, maar dat past niet bij het land. Strootjes trekken over wie dat beademingsapparaat krijgt, dan weer wel.
Die Ferguston schrijft net zo lang studies tot er één klopt en hij later kan zeggen dat hij het allemaal heeft voorspeld.
@putinisyourfriend | 31-03-20 | 14:52: De IC redt niet zo veel mensen. Schatting is dat 50% in de IC overleeft. Nog te vroeg om conclusies te trekken, maar: 34 mensen zijn in NL genezen via IC, terwijl er 163 zijn overleden op IC. De IC-capaciteit heeft dus minder invloed op sterftecijfer, als ze zou denken/hopen. Zeker voor zwakkere patienten doet IC-capaciteit er niet zo veel toe, want die overleven een beademingsapparaat sowieso niet.
@tipo | 31-03-20 | 15:12: interessante discussie om te voeren - mogelijk is het ook zo dat bij meer ziekenhuis en IC capaciteit mensen éérder hulp kunnen krijgen en dus betere overlevingskansen hebben. uw 50% is dus misschien juist extra reden om extra scherpe regels in te stellen..
@Heiner | 31-03-20 | 15:05:
Nee, ik ben er zo langzamerhand achter gekomen, dat een verregaande laksheid, het negeren van duidelijke feiten, een arrogante houding ten opzichte van bewezen goede Aziatische methoden, de overtuiging dat we het hier allemaal veel beter weten, en een neiging om ons door instituten, die aan de leiband lopen van de politiek, bij de neus te laten nemen, meer bij ons land past.
@Roadblock | 31-03-20 | 15:59: Bij mij paste het allang niet meer. Toen ik merkte dat de broeihaard in Brabant niet werd behandeld als besmet gebied werd verklaard. (dus als het ware gesloten gebied met alleen het allernoodzakelijkste in- en uitgaande verkeer) was ik er al klaar mee. "Brabant gaat niet op slot" Waar je bij andere ziekten zo snel mogelijk ingrijpt en desnoods preventief amputeert, om de patient niet te laten verliezen, liet men het hier lekker voortwoekeren. Omdat "dat beter bij het land past"
Was er nou sprake van een afvlakking op het gebied van ziekenhuisopnames? Vandaag 722 erbij, als ik dat vergelijk met eerdere dagen (rond de 200 gemiddeld gok ik zo) is dit toch een enorme toename? Of mis ik iets?
Voor 175 personen is de lijn geheel afgevlakt.
Opvallend dat de cijfers van maandag (die dus betrekking hebben op de zondag) steeds lager zijn dan de trend.
# rapportagedatum en -dag
1 07-03-2020 za
2 08-03-2020 zo
0 09-03-2020 ma
1 10-03-2020 di
1 11-03-2020 wo
0 12-03-2020 do
5 13-03-2020 vr
2 14-03-2020 za
8 15-03-2020 zo
4 16-03-2020 ma
19 17-03-2020 di
15 18-03-2020 wo
18 19-03-2020 do
30 20-03-2020 vr
30 21-03-2020 za
43 22-03-2020 zo
34 23-03-2020 ma
63 24-03-2020 di
80 25-03-2020 wo
78 26-03-2020 do
112 27-03-2020 vr
93 28-03-2020 za
132 29-03-2020 zo
93 30-03-2020 ma
175 31-03-2020 di
Ik vraag me al langer af of de weekend piek niet op dinsdag gemeld word.
Interssante waraneming. Als we dit doortrekken zouden we morgen over de 200 zitten.
@starbuck280 | 31-03-20 | 14:50: Bullseye. Vandaar ook steeds die disclaimer dat doden niet dagelijks gemeld worden. Overigens vraag ik mij dat af. Procedures in een ziekenhuis zijn duidelijk en digitaal. Op het moment dat overlijden wordt geconstateerd staat het 5 minuten later in het digitale medische dossier.
Ik wil geen losstaande cijfertjes per dag, ik wil grafieken zien.
Zo iets:
youtu.be/54XLXg4fYsc
Ik wil timetravel. Maar een die werkt.
@MistaRazista | 31-03-20 | 15:06: je kan gewoon in je auto gaan zitten, eventueel stoelverwarming aan en de radio op de juiste frequentie, paar uur wachten, et voilà: je bent op een ander tijdstip aanbeland! Time traveling is real! Het is helaas alleen nog maar eenrichtingsverkeer...
@Timide_Aso | 31-03-20 | 15:20:
Geniaal. Het is in elk geval een begin.
Ik dacht vorige week al met mijn goede fatsoen een zielige middenstander in Delft te steunen door een bosje bloemen te kopen. Zegt die mevrouw: "We hebben het nog nooit zo druk gehad. We draaien momenteel volledig op rouwwerk. De rouwboeketten zijn niet aan te slepen!" En nu pas heeft Delft 34 besmettingen. Dan zijn er dus twee opties: 1) Of die paar corona-slachtoffers van vorige week zijn begraven onder de bloemen 2) Of het RIVM kan niet zo goed tellen.
De overleden mensen die ws. corona hadden (niet getest) en nooit in een ziekenhuis waren, tellen niet mee als "corona-doden".
Hier mag best een journalist op duiken.. is nogal wat.
@letopuwzaak | 31-03-20 | 15:18: Lijkt mij voor een journalist redelijk makkelijk te controleren via uitvaartcentra / crematoria / verzekeringsmaatschappijen.
Overigens laat het sterftecijfer tot half maart nog geen noemenswaardige stijging zien. Ben benieuwd of dat voor de komende weken ook zo is: opendata.cbs.nl/statline/?fbclid=IwAR...
@letopuwzaak | 31-03-20 | 15:18:
Whahahaha, een journalist op duiken.
Is u niet opgevallen, dat onze hele journalistiek het laat afweten?
Het is, dat een TVhost zoals Pauw wat doorvroeg, anders hadden we nooit geweten, dat die beademingsapparatuur pas 14 dagen geleden besteld is.
Niemand die iets van die wazige RIVM cijfermeuk zegt.
Het verhaal achter die mondkapjes horen we ook niet.
Dit is een sturing, geen peiling.
Buuf werkt bij de KLM, ze vliegt nog zo nu en dan. Lege kist heen en vol terug. Vanuit de hele wereld. Fantastisch. Nul testen.
Volgens mij vliegt KLM alleen nog naar landen die er minder slecht voor staan dan Nederland.
@RandyBiel | 31-03-20 | 14:49: Da's zo'n beetje overal heen dan.
@MisterC | 31-03-20 | 14:54: Precies en zo hebben we dus over een paar weken het 'internationale inhaaleffect' net zoals nu in China.
@RandyBiel | 31-03-20 | 14:49:
Ja vooral die vluchten uit New-York.
Man man.
Qua peiling: Nederlanders kiezen altijd de politicus die het vaakst 'ja' en 'goed' zegt en daarmee een positief geluid afgeeft.
Wilders zegt vaak Nee en klaagt en zaagt. Dat is zijn werk. Baudet maakt een show. Leuk voor vermaak en leuk goed werk om vaak en hard tegengas te gevan. Maar nu is er een crisis in het vliegtuig en dan willen mensen een stewardesse die rustig blijft, zeg maar.
Het is een beetje net alsof mensen op de dokter stemmen waar ze het meest rustig van worden en die het meest bedaard overkomt. Totaal los van de kennis en het presteren van zo'n man (m/v).
Allemaal emotie op dit moment dus, net als op de dag dat we gaan stemmen. Je houd je hard vast.
"Het is een beetje net alsof mensen op de dokter stemmen waar ze het meest rustig van worden en die het meest bedaard overkomt. "
Nee. Men stemt op de dokter die op dit moment over uw behandeling en leven (of dood) gaat beslissen en niet op de dokter waar men niet eens patiënt van is.
Ik ben nooit fan geweest van Rutte en heb ook nooit VVD gestemd, maar op dit moment is hij wel degene die de leiding heeft en de beslissingen neemt. En daar helpt geen enkele klaagzang tegen.
En eerlijk gezegd betwijfel ik of Wilders of Baudet het in dit geval beter hadden gedaan of wellicht met een totale lockdown, inzet van leger etc, alleen maar erger hadden gemaakt. De tijd zal het leren.
Ik geloof geen hout van die peiling, en ieder die zijn verstand een beetje gebruikt ook niet.
8 zetels voor de VVD -allemaal bij de PVV en het FvD vandaan.
Alle andere partijen blijven nagenoeg gelijk.
Right-zeer onwaarschijnlijk.
Sommige mensen lachen of schrikken zich dood of sterven duizend doden en daarna leven ze nog steeds.
Enige site die echt wat duiding geeft: www.covidradar.nl
Duiding? Ik zie er voornamelijk juist kale statistiek.
site is 24 maart aangemeld...
Van jezelf?
@RandyBiel | 31-03-20 | 14:40: het is idd ruwe data, maar je kunt zelf met de schuifjes spelen voor vergelijkingen, historiek en nuance
@hier openen | 31-03-20 | 14:46: nope, maar collega van me doet er wel wat mee in samenwerking met RIVM en code4
In de statistiek wordt met uitschieters niet altijd rekening gehouden. Die vertekenen het beeld. Het lijkt dus nog steeds af te vlakken. Het lijkt er nog steeds op dat de aantallen flink lager zijn als men zou verwachten.
(Ik moest een case bedenken in mijn sollicitatie brief naar het RIVM. Dat is dit)
Mensen worden actief opgebeld om door te geven dat zij niet geholpen gaan worden ingeval van corona. Niet dat dit getest word, er wordt gehandeld op basis van symptomen, en dus tellen die doden niet mee in de cijfers.
Jah, dat kun je ook beperkende maatregelen noemen natuurlijk.
Gelukkig kunnen we straks de cijfers vergelijken tov helemaal niks doen. Het virus is in de townships aangetroffen.
De cijfers van de doden en wat er allemaal mis is gegaan worden over de verkiezingen heen getrokken, let maar op.
"Mensen worden actief opgebeld om door te geven dat zij niet geholpen gaan worden ingeval van corona."
Vind ik nog al een uitspraak.
Heb je daar een bron bij?
Ik ben ook heel benieuwd naar de situatie in Zweden.
@Kapitein Sjaak Mus | 31-03-20 | 14:38:
Dat was gister op tv. Weet niet meer waar.
@letopuwzaak | 31-03-20 | 14:40: Heb ik idd ook gezien. Man van 82 die pro-actief door zijn huisarts werd gebeld met de mededeling dat mocht hij onverhoopt besmet raken, er geen IC bed voor hem zou zijn. Man stond er wel wat bedremmeld bij te kijken.
Is gewoon bullshit. Mensen waarbij het twijfelachtig is of ze langdurige beademing en ziekenhuisopname wel kunnen doorstaan, wordt gevraagd of ze dat nog wel willen of niet liever gewoon thuis willen blijven/sterven. Dat is iets heel anders en ze krijgen dan ook gewoon palliatieve zorg.
@letopuwzaak | 31-03-20 | 14:40:
Het werd niet zo letterlijk gezegd, maar wel actief bellen met de vraag na te denken over ziekenhuisopname (en daarmee evt sterfte begeleiding).
@Kapitein Sjaak Mus | 31-03-20 | 14:38:
Eenvandaag van zondag.
@Capt. Iglo | 31-03-20 | 14:44:
Nou.. met enige lichte dwang dat wel...
Wel een beetje wat Eagle zegt, hoor.
@letopuwzaak | 31-03-20 | 14:52: gebeurd toch ook als je zware kanker hebt (buiten Corona tijd), dat ze op een gegeven moment vragen, is het nog wel zinvol om hiermee door te gaan? Als je 85 bent, Corona krijgt en op de ic terecht komt vervolgens 4 weken moet worden beademt en mocht je er tegen de verwachting in nog uitkomen, daarna nog zeker een halfjaar tot een jaar moet revalideren is het een legitieme vraag of dat nog wel zin heeft. Er wordt nu net gedaan of mensen dood gewenst worden en dat is gewoon niet zo.
@Capt. Iglo | 31-03-20 | 14:44: Normaal krijg je dat gesprek als je ziek bent! Niet vooruit even opbellen.
Waar je normaal gesproken een persoonlijk gesprek hebt over de toekomst van jouw ziektebeeld en de mogelijkheden wordt je nu, terwijl je nog niet verslechterd bent, nota bene per telefoon verteld dat je mag verrekken. Tuurlijk, er wordt een sausje overheen gegooid van palliatieve zorg, van zuurstof aan huis, van medicatie en dat het beter is om familie/mensen om je heen te hebben bij het overlijden ipv steriele witte pakken, maar waar ik het over heb is de boodschap die gegeven wordt: Als jij ziek wordt mag je afsterven. Terwijl je nog niet ziek bent. Per telefoon.
Hoe gaan die mensen slapen denk je? En nogmaals, die tellen dus niet mee in de cijfers.
@Capt. Iglo | 31-03-20 | 15:00: Bij op1 sprak een arts over een patiënt met een levensverwachting van een jaar. Met corona. Hij is dat gesprek aangegaan en heeft uitgelegd hoe de zaken stonden. Dat is hard maar realistisch. Die oudjes zijn niet gek, weten echt wel dat hun kansen klein zijn met corona.
Maar vooruit opbellen? WTF?!
@Capt. Iglo | 31-03-20 | 15:00: Die mensen zullen over het algemeen zich niet laten behandel;en en-/of de behandeling niet overleven.
We moeten echt snel van die Rutte af, geloof mij nou maar !!
Yep , we moeten af van heel dit Kabinet.
Je begint een wereldvreemde zonderling te worden in je opvatting.
www.ad.nl/binnenland/vvd-laat-pvv-en-...
@Ridde Rogter | 31-03-20 | 14:39: Sins wanneer telt een frut onderzoekje (Npo propaganda) van 1000+ mensen in eens voor heel Nederland??
@Ridde Rogter | 31-03-20 | 14:39: Dat bereik je ook door een Turkse minister Persona non gratis te verklaren vlak voor de verkiezingen.
@NLgaatnaardeklote | 31-03-20 | 14:51: gratis is grata.
Ik stel mijn corona uit tot mei. Die hele meute die nu naar de ic wil. Ik heb ook zo'n hekel aan massatoerisme.
Rutte: Ja dat was verwarrend wat het RIVM deed. Daar waren allemaal redenen voor maar nee, daar ga ik het nu niet over hebben. We gaan het beter doen:
Volk: Applaus !!!!!
Hou eens op met die onzin. Voor een paar doden. Alsjeblieft zeg.
Krijg jij maar last van pandemie !
Inniddels 3,5 MH17's vol. Maar ach, die mensen waren op een gegeven moment ook gestorven dus waar maken we ons druk om.. / sarc off
Hoe kudt kan het worden, wat een tragische dag. Mijn welgemeende medeleven met de nabestaanden.
We missen met smart het kolommetje: *Naar alle waarschijnlijkheid aan het coronavirus overleden*. Dat zijn er "nogal veel" - ik weet er zo al zes in mijn dorpje van nog geen 9.000 inwoners...
En wat was de achtergrond van deze overledenen. Hadden ze al gezondheidsproblemen of zaten ze ook reeds in het risicogroepje van 80+. Graag iets meer duiding.
Niet om te zeiken hoor. Maar ook ik ben invalide, zit veel alleen thuis en vreet van de bedeling maar om ons, ongelukkigen, dan ook nog de cijfers van de provincie Utrecht te onthouden is gemeen. Ik ga huilen hoor!
Bijgaande link van deze eindbaas uut Korea maakt 90% van het geblaat op NPO overbodig . www.youtube.com/watch?v=gAk7aX5hksU&a...
In korea hebben ze een aantal zaken die wij sinds de jaren 80 hebben afgeschaft : discipline en geen half zachte maatregelen. Bovendien excellente staat van techniek.
En corrupter dan Venezuela.
Dit interview vond ik zo fantastisch dat ik deze zaterdagavond tegelde op de FP.
Zeer duidelijk verhaal van deze Koreaanse specialistische dokter. Dit zou eens op de Nederlandse TV moeten worden uitgezonden.
Al die Nederlandse virologen komen mijn neus uit. Uit dit interview van een bijzonder deskundige arts blijkt wel dat het RIVM en Rutte het totaal fout aangepakt hebben. LEES DIT MAAR.
Goed interview.
@Feynman | 31-03-20 | 14:45: Had ik helaas gemist . Dank.
Per dag vallen er in NL nogal wat doden in verglijk met andere landen. Alleen spanje en italie hebben per dag meer doden.
In Spanje waren ze te laat met maatregelen . In Valencia zaten nog tijdens de uitbraak 80.000 man op de tribunes bij foebal . Vermoedelijk daar ook duizenden besmet.
@daytripper | 31-03-20 | 14:34: Dat was in Milaan, toch? Atalanta - Valencia. In Valencia speelde ze in een volledig leeg Mestalla stadion.
@GS410 | 31-03-20 | 14:46: U hebt gelijk,,.. 3000 vnl Valencianen waren op visite in Noord-Italie opeengepakt aldaar
Vlakt lekker af ....top!
Pas bij 17 miljoen doden zal de curve helemaal vlak zijn.
Over 3 weken gaat het over afvlakken en gevolgd door; licht aan het einde van de tunnel... de horizon... lessen geleerd... sterker uit de crisis... en andere poeppraat.
@sjef-van-iekel | 31-03-20 | 14:34: Er zal ongetwijfeld ook nog een keer over de eigen schaduw heen gesprongen moeten worden.
@sjef-van-iekel | 31-03-20 | 14:34: Dan nog een paar weken wachten voor de zekerheid, vervolgens groot feest, iedereen weer naar festivals en terrassen, waarna het coronavirus weer de kop opsteekt en tot juni volgend jaar aanhoudt.
Een leuk moment om die "Coronapeiling" nog een keer te houden.
Thans blijkt dat Rutte faalt en verkeerd heeft gegokt.
Honderden doden per dag , maar Rutte doet niks !!!!!!
Hij had direct voor 2 weken een totale lock down in Nederland in moeten stellen.
Nu moet hij absoluut , liefst vandaag, alle winkels in Nederland sluiten, ( behalve die voor voedsel en medicijnen) en ook mensen die b.v. uit Amerika komen nit zomaar via Schiphol door laten lopen.
Wat een gigantische misser van deze man.
En dan zijn er idioten die op deze praatjesmaker stemmen.
Elk europees land heeft zitten falen. Maar iedereen zag hoe het in italie ging, maar iedereen dacht "ach die stomme italianen, dat overkomt ons niet"
Klopt ... zie mijn Korea link hierboven. The mother of all info . De Npo kan op zwart met z'n gereutel.
Die totale lockdown lost niets op. Corona is er en corona blijft. Een lockdown van 2 weken is alsof je een intercity probeert te stoppen door op het spoor te gaan liggen.
Uiteindelijk heeft het wel effect maar ten koste van wat?
Als je echt effect van een totale lockdown wilt dan moet je dat maanden vol houden. En dat doet weer zo veel schade aan de economie dat het op langere termijn nog meer levens kost.
Echt geen fan van rutte, maar dat hij het land niet in paniek compleet sloopt is juist een van zijn sterkere punten.
Rutte moet met het oog op de verkiezingen volgend jaar heel gewiekst (is die goed in) manoeuvreren tussen corona, economie en EU. Dat daar onnodig doden bij vallen neemt hij voor lief.
Persoonlijk kan ik niet geloven dat hij de adviezen van oa RIVM klakkeloos overneemt zoals hij zelf zegt. RIVM end. zijn naar mijn mening heel goed geïnstrueerd wat ze wel en niet mogen naar buiten brengen.
@daytripper | 31-03-20 | 14:35: HELEMAAL MET JE EENS !!!!
De totale lockdown zou het volledige gebrek aan autoriteit in de kansenwijken (ca. 1 miljoen mensen) blootleggen. Hier is duidelijk de afweging gemaakt wat schadelijker is, en de keuze is gemaakt. Het grootheidswaanzinnige idee van de Europese omgevolkte eenheidsworst moet straks ook weer verder. Bovendien zou dan blijken dat de overheid volledig onberekend is op haar kerntaken (bijv veiligheid) . Dat is bij deze crisis ook zichtbaar(niet voorbereid, geen spullen) maar het volk trapt duidelijk in de schone schijn. Zie vorig topic
Ja uiteindelijk heeft nietsdoen ook effect. Maar vraag niet wat .. Misschien moet u de Korea link es even bekijken .: www.youtube.com/watch?v=gAk7aX5hksU&a...
@High speed duck | 31-03-20 | 14:37: Is nu toch geen rocket science om te begrijpen dat een totale lockdown corona niet gaat stoppen, maar dat het er wel voor zorgt dat het zorg systeem de influx kan slikken.
Geen lockdown > IC's (personeel en materiaal) overbelast > meer doden.
Geen idee wat hier nu zo moeilijk aan is.
@daytripper | 31-03-20 | 15:01: Deze link is volgens mij als eerste door Feynman zelf hier geplempt. Tenminste, dat was de eerste die x dat ik 'm zag. Mondkapjes helpen. Dus
@de visser | 31-03-20 | 15:09: Ja dat klopt.
@de visser | 31-03-20 | 15:09: Dat zou best kunnen . Helaas gemist in de orkaan van berichtgeving. Dank.
Wat blijft er over van het RIVM mantra "de cijfers zijn beter dan wanneer we helemaal niets hadden gedaan"? Zweden volgt nog steeds het model 'niet staan aan de bar maar zitten aan een tafeltje' rt.com/news/484515-sweden-covid-no-lo... en scoort daarmee niet significant slechter dan Nederland of België. De overgrote meerderheid heeft vertrouwen in het losse liberale coronabeleid van de Zweedse regering. Nederland en België scoort significant slechter dan Duitsland en helemaal in vergelijking met het uitgebreid carnaval vierende Noord Rijn Westfalen. Zijn er veel minder Duitsers wezen skiën in Oostenrijk en Italië dan Nederlanders en Belgën?
Als je het aantal Covid-19 doden deelt door het totale aantal inwoners en stadstaatjes overslaat krijg je: www.worldometers.info/coronavirus/#co...
1) Italië 192 slachtoffers / miljoen
2) Spanje 175 slachtoffers / miljoen
3) België 61 slachtoffers / miljoen
3) Nederland 61 slachtoffers / miljoen
We doen het in verhouding met de wereld niet echt fantastisch. Nog meer als je beseft dat Italië haar eerste besmetting 29 januari had, Spanje 30 januari, België 3 februari en wij pas 26 februari. We liepen vier weken achter, maar hebben de top 3 toch gehaald.
Of de getallen kloppen durft niemand meer te zeggen. Ja, onder duiding zegt het RIVM al weken dat het nog veel erger had kunnen zijn, dat klopt. 175 doden op een dag is voor Nederland een nieuw record. www.worldometers.info/coronavirus/cou... 29 maart kende 132. We zitten nog steeds op een exponentieel groeipad. Tot zo ver de cijfers kloppen, want hoeveel mensen stierven inmiddels aan Covid-19 zonder ooit getest of geholpen te zijn. www.telegraaf.nl/nieuws/110523831/hui...
De IC ligt vol met 1123 patiënten. www.stichting-nice.nl/ Er liggen ook al Nederlanders in Duitsland, maar de echte vraag is, hoeveel mensen liggen er niet op de IC die dergelijke hulp wel nodig hebben. De groep 80+ is zwaar ondervertegenwoordigd, mensen met hartklachten durven zich niet meer te melden en ga zo verder.
Italië was lang voor deze coronacrisis financieel al doodziek. Nu willen ze geld om een zwart gat in hun bankwezen te dichten, die niets met het virus te maken heeft. Never waste a good crisis is een politiek gegeven. Maar laten we ook eerlijk blijven, over vier weken hebben we zelf alle hulp nodig. Ik vind het walgelijk dat er in EU gepraat wordt over banken, terwijl men moet praten over fabricage van beademingsapparatuur, mondkapjes en coronatesten.
In de VS gaan GM, GE en Ford meer dan 100.000 beademingsapparaten maken in 100 dagen. Een mooi gebaar, maar met een slecht begrip van de tijdgeest en exponentiele functies. Meer dan de helft zal te laat in het ziekenhuis aankomen, zeker aangezien de VS niet de juiste preventieve maatregelen neemt.
Ik hoop op een snel vaccin want dit virus zal pas echt om zich heen slaan in (overbevolkte) ontwikkelingslanden. India ziet nu een volksverhuizing van werkloze stedelingen naar het platteland, het zal tot in de haarvaten van hun samenleving 1,3 miljard mensen besmetten. Lang nadat we hier de piek verwerkt hebben, zullen we introductie na introductie vanuit het buitenland krijgen.
Met een piek eind mei, gaan we pas in juli of augustus genoeg IC ruimte hebben. Er gaat voorlopig niets open. Dit is een probleem in maanden, niet in weken.
Gelukkig dat we goed controleren op Schiphol..
onze eerste besmetting was ook eerder dan de 26 februari, volgens de directeur van het ETZ in Tilburg. Het RIVM heeft daar volgens mij nog niet op gereageerd. Die zijn te druk.
Wat je zegt. De zomer is afgeschreven en iemand die zich iets verdiept heeft in de trend zag dit van mijlenver al aankomen
Als je de regional kranten leest kan je niet anders concluderen dat het aantal doden niet 175 maar ca. 265 zou moeten zijn.
Telkens wanneer er een artikel over een overleden ouder echtpaar geschreven wordt zie je dat alleen degene die als eerste in het ziekenhuis terecht komt getest wordt. Steeds maar weer. Dus die 175 zijn ook geen exacte cijfers.
"We doen het in verhouding met de wereld niet echt fantastisch. Nog meer als je beseft dat Italië haar eerste besmetting 29 januari had, Spanje 30 januari, België 3 februari en wij pas 26 februari. We liepen vier weken achter, maar hebben de top 3 toch gehaald." Precies, ze doen net of hun neus bloed, terwijl je dit weken van tevoren had kunnen zien aankomen.
En ook in de kranten geen enkel kritisch woord erover.
Veel verschil is er niet meer met een partijkrant als de prava.
Dat lijkt een mooi overzichtje 1,2, 3, 3, maar zegt helemaal niets op dit moment .. It aint over till the fat lady sings!
Volgens mij moet de bevolkingsdichtheid in die formule als excuusfactor. Niet zo moeilijk om in Ijsland beter te scoren per 1 miljoen inwoners. Gaan we het per land bekijken, of per stad (hall New York). Zou mooi zijn om een statistische grootheid te hebben die op een eerlijke manier de aanpak van de authoriteiten meet
wIe hoopt niet op snel vaccin , maar dit gezien hebbende word ik er niet optimischer op : www.youtube.com/watch?v=gAk7aX5hksU&a...
Er komt inderdaad meer politiek om de hoek kijken dan de dramaturgen nu willen zien . Eenvandaag kwam al verlekkerd de winst van Rutte cashen. Nu als een idioot dokken aan de garlic countries betekent einde EU . Over politiek gesproken. Trump is er alvast ingesprongen voor zijn Italiaanse vrienden ... lol
"Lang nadat we hier de piek verwerkt hebben, zullen we introductie na introductie vanuit het buitenland krijgen." Ik ben zeer benieuwd of er ter voorkoming hiervan maatregelen getroffen gaan worden. Gezien het totaal gebrek aan voorbereiding, tijdige maatregelen, en amateuristische aanpak (test, test, test ) heb ik er weinig vertrouwen in.
@daytripper | 31-03-20 | 14:40: Er moet een medicijn komen dat al in een vroeg stadium werkt. Aan een vaccin hebben de mensen die nu ziek zijn en op korte termijn zullen worden, helemaal niets.
Dank Feynman voor de worldometers.info link.
Het volgende virus geven we de naam "hoax-virus".
Kijk.
Dát zijn tenminste zienswijzen en uitspraken waar we wat aan hebben.
Bij gebrek aan mondkapjes draag ik nu een mondkipje, werkt ook prima én elke dag een vers ei als bijkomend voordeel
Het gekke is dat ik nergens mensen met mondkapjes zie. Waar zijn die in hemelsnaam allemaal gebleven?
@hier openen | 31-03-20 | 14:38: Ga 5 minuten bij de ingang van een willekeurige supermarkt staan en je ziet er genoeg.
@Zakloper | 31-03-20 | 14:47:
Nou daar kwam ik net vandaan, daarna de stad in voor boodschappen. Nergens een mondkapje.
Mr_Natural | 31-03-20 | 14:29
Zolang u naar niet aan mijn poten komt, vind ik het prima.
@Gravin v Kippenbouth | 31-03-20 | 14:59:
Ik beloof niks.
Is er trouwens niemand blij met de kansen die deze pandemie ons levert? Eindelijk krijgen we genoeg plekken om onze gelukszoekers direct te plaatsen. Hoeven we niet meer bij te bouwen en dat is helemaal goed voor de stikstof crisis!
Can I have a woot woot?
En Rutte ziet dat het goed gaat, 8 zetels erbij, hoppa.
Ik weet niet of mijn kroontje me toestaateen linkje te plaatsen naar een artikel in de volkskrant:
www.volkskrant.nl/columns-opinie/enor...
anders de naam van de krant en het land en het woordje lockdown.
Anyway, het is een experiment. En het kost misschien mensenlevens op een andere manier. Maar het is wel interessant om te volgen. Zo'n 1400 cases en nog 3 overledenen. Moet je er wel van uitgaan dat de lijkschouwer het briefje juist invult..
Ik zou willen weten wat ik allemaal met mijn proefmaand kroontje kan.. ik wil b.v.een comment van mijzelf verwijderen.. zie alleen niet hoe dat moet.
@haatsmurfin | 31-03-20 | 14:56: Als u iets hebt geschreven en op enter hebt geklikt kunt u het corrigeren. Dan staat er onder uw bericht naast reageer: aanpassen. Helemaal verwijderen kan geloof ik niet.
@Lupuslupus | 31-03-20 | 15:26: Klopt. Tenminste zou niet weten hoe.Zou inderdaad wel handig zijn want soms heb je je vergist/spijt of voortschrijdend inzicht... lol
@Lupuslupus | 31-03-20 | 15:26: helaas met plaatsen dus niet. Maar bedankt voor je antwoord.
VVD +8, ongelooflijk.
Sinds 2006 maken zij de zorg kapot.
Ik houd van Nederland, ben hier geboren en getogen. Nederlanders zijn een super slim volkje als het écht moet, maar waarom toch jarenlang zo slaafs achter de VVD aanlopen? Ongelooflijk.
Omdat we met z'n allen graag rechts stemmen?
Ik hou mijn hart vast. Extra zetels als beloning voor incapabel zijn. Je zou bijna een aluhoedje gaan opzetten hiervan.
Na 14 jaar VVD doet de zorg het anders nog steeds.
@Erikjan79 | 31-03-20 | 14:29: VVD is allang niet meer rechts.
Er werd indertijd ook gepeild dat Trump zwaar ging verliezen.
Hoera! +175 IC bedden. Je kunt het ook positief bekijken.
Want je kunt alleen doodgaan op een IC bed? Leg dan maar niemand meer op een IC bed.
Goed lezen: Ze zijn niet allemaal in het ziekenhuis overleden.
@oldandwise | 31-03-20 | 14:28:
Dat staat er niet. Er staat “niet de afgelopen dag”. De ontkenning van de zin, de “niet” als operator, slaat op “afgelopen dag”, en niet op overleden in het ziekenhuis. Als dat zou worden bedoeld, dan heeft de voorlichter van het RIVM een cursus semantiek nodig.
Kijk een initiatief met T-shirts dat wel normaal is en origineel en alle opbrengsten schenkt aan onderzoek ErasmusMC.
beatcorona.punqi.com/
Koop dat shirt!
Ik heb er zelf ook 5.
Gaat heen met je t-shirts. Ik heb geen Gutmensch t-shirt nodig en als het wel zo zou zijn dan gewoon blanco en in de winkel
@zuurtjeregen | 31-03-20 | 14:28:
Top. Bedankt voor uw bestelling. Morgen kunt u uw baksteen verwachten. U heeft alleen niet aangevinkt door welk raam, geeft niets, ons professionele bezorgers kiezen er wel een uit.
Ik heb alleen t-shirt met Iron Maiden.
RIVM, Rutte, de media. Ik weet niet wie ik moet geloven. Deze drie in ieder geval niet.
Hebben onze ziekenhuizen inmiddels alle spullen waarover de linkse media zo'n kabaal maken omdat Amerika ze niet zou hebben vanwege president Trump?
(Maar intussen geleverd krijgen door de eigen industrie die in samenwerking met de president in recordtijd omschakelde naar de nieuwe werkelijkheid)
De hoop van de EU is intussen op heel andere dingen gericht. Onze hoop op China, dat zijn ook communisten - maar hebben alle industrie die wij hier het land uit gooiden vanwege arbeidsregels & milieu.
Als je niet boven 80 bent en niet tot de risicogroepen behoort dan kom je in principe op de IC mocht het helemaal niet goed met je gaan en dus kan je het beste de cijfers van info van stichting Nice volgen.
Belangrijkste cijfers zijn aantal opnames op IC gisteren: laaste 8 dagen redelijk stabiel ongeveer 110 (2x beneden de 100). En groei naar IC-capacitiet: stijgt redelijk consequent met 60-80 per dag.
ik zit nu al zo lang thuis dat ik zelfs van het woord capacitiet opgewonden raak.
Haal je nu oorzaak en gevolg door elkaar? Het IC gebruik stijgt stabiel, omdat het de gebrekkige groei in capaciteit volgt? Maar 3% van wat op de IC ligt zijn 80+, die zijn niet meer welkom.
De IC capaciteit stijgt nu gestaag ja maar dat houd op een gegeven moment ook op.
Dan is er of geen geschikte ruimte meer (IC ruimten dienen aan specifieke voorwaarden te voldoen) of zijn alle snel bij elkaar te scharrelen IC bedden (ja ook die zijn speciaal) gewoon op en wordt het wachten op bestelde goederen.
Daarom hoor je nu ook ineens dingen als "kwantitatieve zorg boven kwalitatieve zorg" Wat zoveel inhoud dat je straks mogelijk je IC dagen mag doorbrengen aan een provisorisch in elkaar geknutseld beademingsapparaat op een veldbedje in een veldhospitaal.
@Feynman | 31-03-20 | 14:34: Er is nog steeds voldoende capaciteit op de IC. Ik neem aan dat de afweging om iemand op IC op te nemen de afgelopen 8 dagen niet plots strikter is geworden. Dus oorzaak en gevolg gescheiden. 80+ was al niet welkom op IC ook voor de corona crisis.
@normanius | 31-03-20 | 14:41: als de gemiddelde tijd op IC 21 dagen is dan zal over 10 dagen de uitstroom sterk gaan toenemen door herstelden die worden ontslagen. Op dit momenten komen de bedden helaas voornamelijk vrij door overlijden. Netto stijgt aantal bedden met 70-80 per dag als ik de grafiek bekijk. Dus in totaal zijn wel 2500 bedden nodig tot de uitstroom groter wordt dan de instroom mits die instroom stabiel blijft.
@Henk1357 | 31-03-20 | 14:42: Het tekort was in 2019, -lang voor corona- al zo nijpend dat kindjes in België behandeld moesten worden. www.ad.nl/binnenland/kinderafdelingen...
Italie ruikt een kansje op meer geld
www.ad.nl/buitenland/corona-leidt-tot...
NL wil ook geld voor de bloemenkwekers....
Ik begrijp iets niet, er blijft al een week vermeld staan dat de curve afzwakt. Ik zie het niet!
Nog 1900 te gaan, tav 2019 en 6500 tav 2017
Doei
dan moet je gewoon de grafiek omdraaien. werkt altijd.
@Glasgow Argus | 31-03-20 | 14:23: Ga ik eens proberen.
De mensen die nu doodgaan waren al een tijd ziek
afzwakking zie je duidelijk wel als je naar opname op IC kijkt bij stichting Nice
Hij zwakt af tov een normale exponent, we zitten nu voorbij het FWHM van een Gauss, volgende 10 dagen een piek tot 200-300 doden per dag, dan weer naar beneden. Maatregelen nog een week of 6 .
@Henk1357 | 31-03-20 | 14:26: We hebben op de IC 1050 bedden voor Coronapatienten waarvan er nu meer dan 1100 in gebruik zijn... lijkt me nogal logisch dat dat afvlakt als er simpelweg niet meer bedden zijn.
Overgens klopt het wel dat de vermeningvuldigingsfactor lager wordt op al die getallen.
Je moet je beeldscherm kantelen...
Max Headroom's dagelijkse COVID Curves: i.imgur.com/nWZjAd5.jpg
We zien weer een afname van het aantal positieve tests. Hoewel dat bemoedigend klinkt zien we een sterke toename het aantal ziekenhuisopnames per positieve test. Conclusie: er wordt weer minder getest.
Het aantal ziekenhuisopnames blijft oplopen. Met de meest optimistische voorspelling kom ik boven 10.000 ziekenhuisopnames. Het betere model 1 voorspelt een kleine 15.000 opnames. We gaan dus minstens 3000 IC bedden nodig hebben.
Sterftekans voor positief getesten loopt op naar 8%, de dagelijkse groeisnelheid in positieve tests neemt verder af tot 7%.
Het loopt allemaal volgens de voorspellingen maar voor de ziekenhuis- en IC situatie ziet die er niet zo goed uit: er komt over ca. 1 week een piek die we (nu nog) niet aan kunnen.
Dank voor uw uitleg. Mijn vraag: gaat het na die piek de goede kant op?
Volgens de eerste minister van NRW (duits Bundesland) zit er een piek rond de pasen aan te komen. Ik denk dat hij gelijk heeft.
Zo hé. Jij bent goed.
Kun jij voor mij een liquiditeitsprognose maken?
Kan je alleen even niet betalen ;-)
@starbuck280 | 31-03-20 | 14:25:
Denk ik ook, met een beetje wiskunde (zie reaguursel hier onder/boven) en dan nog week of 4 afzwakken. Half mei begint het leven weer, ook omdat we dan sterker zijn dan in de winter
@Lupuslupus | 31-03-20 | 14:24:
Daar lijkt het wel op met de cijfers die we nu hebben.
Max, de vandaag gemelde ziekenhuisopnames en overledenen zijn niet allemaal van de afgelopen 24 uur. Met onjuiste metingen wordt jouw analyse ook onnauwkeuriger.
Ik kan je input desondanks zeer waarderen.
Kun je ook een correlatiecurve maken tussen de virtuele zetelwinst van de VVD en het aantal doden? Lijkt me ook wel interessant. Bij hoeveel doden heeft de VVD de absolute meerderheid?
Kunnen Jaap en zijn mensen, en bij het VVD politburo daar een beetje op sturen.
@skoftig | 31-03-20 | 14:34: Waarschijnlijk komt er weer een piek(je) als de "intelligente" lockdown niet meer van kracht is. Iedereen dartelt door de wei en wordt besmet.
@Stormageddon | 31-03-20 | 14:36: Een nieuwe verkiezingspeiling nadat iedereen de cijfers van vandaag heeft gezien, zou ook interessant zijn.
@Max Headroom | 31-03-20 | 14:34: Dank u. Ik hoop toch zó dat het eind van de tunnel in zicht is, ook al zou dat nog 2 maanden duren. Dan heb je in ieder geval iets om naar uit te kijken.
Wederom heel hartelijk dank
@Max Headroom: Wederom zeer bedankt voor uw waardevolle bijdrage!
@Earl_of_Doncaster | 31-03-20 | 14:36:
Uiteraard, het is wel zo dat dit type ruis uitmiddelt. Aan het eind van de curve heeft het wel wat invloed op de voorspelling.
Er heeft iemand aangifte gedaan tegen het RIVM, zie twitter @GeertJeelof
Heel goed. Heb hem meteen op volgen gezet.
Hier de aanklacht. De man heeft een punt!
pbs.twimg.com/media/EUb7EdXWAAEC_y8?f...
@keestelpro | 31-03-20 | 14:27: OK boomer. De tering. Drie weken zijn kleinkinderen niet zien. De marteling.
Geweldig.
Aangifte lol,alsof dat wat uitmaakt.
Kan je zo goed thuis uitprinten en in de prullenbak gooien.
@keestelpro | 31-03-20 | 14:27:
Ben het met hem eens.
Ik had in zijn plaats het aantal onnodige doden genoemd, maar je moet een eigen belang hebben bij een aangifte.
In dezelfde aanklacht roept hij dat er te weinig gedaan word (lees: geen lockdown) maar tegelijk klaagt hij dat hij zijn kleinkinderen niet kan zien vanwegen een zelf gekozen lockdown.
Wat wil die man nu eigenlijk?
Met deze aantallen beginnen we in de buurt te komen van de piek van griepdoden in 2018. Al ligt het er natuurlijk wel aan of deze patienten overleden zijn dóór corona of mét corona (en andere ziektes) Het totaal aantal doden vergelijken tussen 2018 en 2020 zal uitsluitsel bieden. Voor week 12 was het verschil 900 meer in 2018.
In die eerdere jaren zijn al die duizenden lui, overleden aan zweetvoeten volgens Rivm en regering.
En de griepdoden uit 2018, waren die dan door groep of met griep en andere ziektes?
Wat denk je hoeveel verkeersslachtoffers onderliggend lijden hadden. Dus ook niet erg...?
@RandyBiel | 31-03-20 | 14:31: Dat is lastig vast te stellen, bij griep is bijna altijd sprake van comorbiliteit waarbij een griepinfectie reeds zieke persoon het laatste zetje geeft. Maar in Nederland en Duitsland deed men dat tot voor kort vrij secuur, dus alleen noteren wanneer griep duidelijk de hoofdoorzaak is, en niet bijvoorbeeld alzheimer of terminale kanker. In Italië is men bij de kroongriep daarvan afgestapt, en neemt men iedereen mee die corona heeft naast bestaande aandoeningen. Het aantal doden in Italië waarbij kroongriep als hoofdoorzaak wordt aangeduid is 12% web.archive.org/web/20200324214448/ht...
@redanx | 31-03-20 | 14:43: Wanneer iemand met terminale kanker door een verkeersongeluk een ziekenhuis binnengebracht wordt met een hersenschudding, en daar sterft aan kanker, dan is de doodsoorzaak kanker.
Luister het is vrij simpel. De gemiddelde levensverwachting in Nederland en omringende landen is 80. De gemiddelde coronapatient die komt te overlijden is 82. Dan kun je op je vingers natellen dat corona bij slechts een klein percentage de hoofdoorzaak is van hun overlijden. Mensen van rond de 80 zijn immers, gemiddeld genomen, stervende. Hart en vaatziekten, longemfyseem, hersenbloeding, kanker, alzheimer. Zij staan al op het randje van de afgrond. Of het nu de kroongriep is, of één van de andere honderd vormen van griep, maakt verder weinig uit.
Overigens wat veel mensen ook niet snappen, wanneer zij horen dat veel mensen die op de IC liggen niet bejaard zijn: de gemiddelde levensverwachting in Nederland is 80. Om tot een gemiddelde te komen, moet men zich realiseren dat voor elke persoon die ouder wordt dan 80, er ook persoenen zijn die de 80 niet halen. Soms bij lange na niet, er sterven immers ook kinderen en zelfs babies.
Dus ja, wanneer er mensen van 60 op de IC liggen en komen te overlijden, dan is dat op zichzelf niet ongewoon. Pas als het gemiddelde van de mensen die door corona overlijden naar beneden gaat, dus daalt tot ruim onder de 80, kunnen we concluderen dat het ook gevaarlijk is voor jongere personen.
Phoe, even door de horrorvoorpagina van de daily mail lopend ben ik toch wel blij dat ik hier zit en niet daar...
www.dailymail.co.uk/home/index.html
Mja, Hier wordt je gewoon niet alles verteld.
Aantal testen? Neemt nog steeds af.
Aantal doden door Corona, nog nooit zo hoog geweest.
Aantal doden door Corona die niet getest zijn, onbekend.
Aantal genezen, onbekend.
Nee, hier gaat het geweldig.
Nou mijn mond zal wel weer genoerd worden;
Ik zit in de uitvaartbranche maar als er dus medewerkers op soort van freelance basis hier worden ingezet om de tekorten te dichten omdat er zoveel uitvaarten zijn dan weet je gewoonweg dat de Cijfers niet kloppen en ja ik woon in de omgeving Uden.
Aan het RIVM doe verdomme je taak waarvoor je betaald wordt! Met deze semi info breng je de hele samenleving in gevaar omdat vak K beleid voert op de inzichten van het RIVM. Of voel het RIVM zich te goed om te zeggen neem de data gewoon met een korreltje zout, deze is te incompleet om beleid op te voeren.
*deze medewerkers worden uit het noorden van het land gehaald om hier noord/oost Brabant de tekorten te dichten.
In China zijn ze ook tegen de lamp gevlogen, omdat het aantal gekochte urnen en het aantal opgezegde mobiele abonnementen niet overeen kwam met hun officiële cijfers.
Nou, geef eens wat nummers + leeftijden, etc.
En als vak K nou eens aangegeven heeft, wat voor cijfers zij NIET willen horen?
De Minister is ten slotte de baas van het RIVM.
Doe eens de koppen bij elkaar steken, gewoon iedere dodenverwerker zijn eigen dagelijkse cijfers bekend laten maken.
Dat zijn namelijk WEL betrouwbare cijfers. Doen andere het duiden wel. Gewoon de botte cijfers publiceren dus, zonder aan te geven waaraan mensen zijn overleden.
Zeer gebrekkige informatie over de kwaliteit van de zorgverlening is een belangrijke pijler van het beleid van onze regering. Dat was al lang het geval voordat dit virus uitbrak.
Sprak de filosoof des Vaderlands
Dat komt omdat nog steeds grote groepen malloten wandelingen blijven nemen. Want frisse neus halen uit hun raam of in de tuin is veel te saai voor hun.
Kans op besmetting in de buitenlucht is bijna verwaarloosbaar. Zeker als het in de natuur is
Ik moet ook over 1/2 uurtje naar buiten met de honden, zoon is ziek in bed. Maar ik ga met de auto naar een groot veld ongeveer in de middle van nowhere, daar laat ik ze uit dus ben hoogstens 10 min. buiten.
Het is airborne denkt men
www.express.co.uk/life-style/health/1...
@Lupuslupus | 31-03-20 | 14:21:
Dat is nog slim. Maar ik kan uit het raam hordes op straat zien die in elkaars nek lopen te hijgen
@Lupuslupus | 31-03-20 | 14:21: Godver, dus jíj bent het.
@Super Vaagstra | 31-03-20 | 14:27: U kunt mij helemaal niet zien want als ik daar ben is er helemaal niemand, alleen wat vogels.
@The Russian | 31-03-20 | 14:23: Niet te geloven zeg. Geen wonder dat er zoveel patienten bijkomen. U blijft toch zelf wel binnen?
@pejoar | 31-03-20 | 14:22: Ja dat was in het begin al zo toen ze in China de straten gingen ontsmetten. Het virus blijft ook dagen lang op bepaalde oppervlakten aanwezig. Ook in huis dus je moet het niet binnenbrengen. Ik laat mijn schoenen voor de deur staan en veeg de hondenpoten af met een doekje, water en zeep. Meer kan ik niet doen.
Met de dag zie ik het weer drukker op straat worden, het merendeel the usual suspects : de studenten / millennials.
@R.F.Pickering | 31-03-20 | 14:45:
Oh, ik zie hier vanuit mijn raam hoofdzakelijk senior citizens wandelen in koppels en op de fiets.
Niet genoeg testen, onduidelijkheid over doodsoorzaak... ik ben maar in een ding geïnteresseerd : totaal aantal doden per week vergeleken met dezelfde weken in 2010-2019
www.cbs.nl/nl-nl/faq/corona/sociaal/h...
cbs
opendata.cbs.nl/#/CBS/nl/dataset/7089...
@VanderGeelen-Coppens | 31-03-20 | 14:22: "Voor week 12 is een toename te verwachten in het wekelijks aantal sterfgevallen. Het aantal ligt al op het niveau van wat er in eerdere weken na twee weken binnen kwam. De eerste nog niet volledige gegevens laten zien dat de sterfte in week 12 in Noord-Brabant en Limburg nu al boven het gemiddelde van week 1 tot 11 van dit jaar ligt."
We zitten nu in week 14.
En die totale sterftecijfers worden, geheel toevallig natuurlijk, sinds 18 Maart niet meer gepubliceerd .
Die aantal doden.. jezus.
Ben bang dat er nog veel meer gaan komen, omdat er een enorme vertraging van 2-3 weken in zit dat mensen nog op de IC liggen voordat ze overlijden. Als de piek bereikt is in ziekenhuisopnames, dan zul ja pas 2-3 weken later de piek zien in sterfgevallen. Hoop dan ook dat we die ziekenhuisopnames zeer binnenkort gaan zien afnemen.
Gemiddelde leeftijd nog steeds in de 80. Dus vrij normaal, Iedere dag sterven er iets van 450 mensen in Nederland, het merendeel van ziekte en ouderdom
De meeste Corona-doden waren zonder dit virus ook vrij snel overleden. En dan inderdaad hier en daar een pechvogel.
In Syrië lachen ze hier om hoor.
@Grasgriezel | 31-03-20 | 14:29: Snel? Binnen 5-10 jaar?
@Super Vaagstra | 31-03-20 | 14:29: dit is geen Syrië waar in je als mens geen drol voorstelt.
In 1 dag 20% er bij. Benieuwd hoe Jaap en z'n mensen vinden dat het gaat.
Dit klinkt en leest als een Godwin
Bijzonder gevoel van humor.
ja was inderdaad niet echt grappig, mag van mij verwijderd worden.
Kan er niet een noodmaatregel komen dat die ambtenaren van het RIVM ook gewoon in ploegendienst doorwerken in het weekend? Zoals bij de Hoogovens. Dit slaat helemaal nergens op.
Totdat de pensioenpotjes naar Italië, Spanje en Griekenland worden overgemaakt om voor wanbeleid te betalen.
Lachen jullie maar, dit kabinet heeft op dit moment alle gelegenheid om voor hun leuke plannetjes door te drukken zoals het invoeren van klimaatbelastingen en het opkopen van Italiaans staatsschuld. Zonder enig ophef vanuit de plenaire zaal of media.
De democratie was al een wassen neus in dit land door regeerakkoorden en dat slaapkamerleden zelden stemmen zonder last en ruggespraak. En natuurlijk dat we formeel een vazal van de moffen zijn.
Maar dit is toch wel het begin van het einde. Wat mij betreft roept Rutte Orwellongren uit tot dictator voor het leven. Stadhouder van de noordelijke lage landen met Mutti M. als suzerein via Brussel. De democratie is dood en krijgt nu een schop na in de edele delen door dit kabinet.
Italie werkt mee
www.ad.nl/buitenland/corona-leidt-tot...
De grote toename van (zwaar) zieken in ziekenhuizen en verpleeghuizen gaan we natuurlijk nooit redden met te weinig handen aan het bed. Ik voorspel een crisis in de gezondheidszorg binnen een week. Ik las ergens anders al dat personeel van verpleeghuizen en verzorgenden in de wijk zich soms preventief ziek melden uit angst voor het coronavirus. Waarom worden ALLE zorgmedewerkers niet massaal getest in Nederland???
Nog omdat wel duidelijk is dat ze de situatie totaal onderschat hebben en totaal niet voorbereid waren (en nog steeds niet zijn).
Waardeloze cijfers, niet elk overleden persoon is getest op Corona en zonder test niet als Corona gerelateerde overlijdensoorzaak terwijl dit wel het geval kan zijn. Meten is weten maar de testen zijn vergeten. Zo kun je geen wetenschap bedrijven. Er worden dus maatregelen genomen op basis van schattingen van het RIVM en we weten inmiddels wel matig die zijn.
Actuarissen kennen de waarheid.
Iemand een belletje gepleegd met de afdeling overlijdensverzekeringen, om te vragen naar de 'over'claim?
"... de stikstofmaatregelen zijn afgehamerd, we naar eurobonds worden gerommeld en de omvallende criminelenclub die 'Belastingdienst' heet voorlopig de politieke en journalistieke dans ontspringt."
Je vergeet nog Albanië dat nog snel even de EU in wordt gesmokkeld.
Maar zou dat allemaal zijn uitgebleven als het beleid erop gericht was zo snel mogelijk groepsimmuniteit te bereiken of zo?
Diederik Gommers schopte het RIVM gisteravond in Nieuwsuur hard in het kruis.
Gommers ging er vanuit dat begin april de piek zou komen. Dat was gezien de maatregelen ook wel logisch.
Toen kwam het RIVM met het bizarre bericht dat eind mei de piek zou zijn.
In de media riep Gommers dat hij dat blij mee was, maar op de achtergrond werkte hij gewoon door met het uitbreiden van de IC-capaciteit.
Het komt mij over dat het RIVM volledig wordt gestuurd door de overheid.
De afgelopen weken zijn natuurlijk een ongelofelijke demasqué gebleken voor het RIVM. Ze hebben het structureel slechter begrepen dan iedereen met simpel boerenverstand. En dat is dan het kompas waar Nederland op vaart.
Klopt. Daarom is het ook een Rijksinstituut.
@Lupuslupus | 31-03-20 | 14:17:
Zelf pretenderen ze iets anders:
Het RIVM is mede verantwoordelijk voor een ONAFHANKELIJKE en betrouwbare informatieverstrekking aan professionals en burgers.
Maar de Minister is hun baas. Snapt u het nog?
@BotteKop | 31-03-20 | 14:16: Waar liberaal Nederland op vaart.
Als je gewoon zoals ik uitgaat van/je neerlegt bij 20 tot 30.000 doden, dan kunnen we nog even vooruit zo.
Ik raak nog steeds niet in paniek door deze cijfers.
Een goede generaal plant voor verliezen.
50 procent van de 20-plussers in Nederlander kampt met overgewicht. Dus reken maar op wat meer doden.
Niet van de cijfers nee, maar wel lichtelijk van bange mensen zoals bijvoorbeeld een Diederik Jekel. Deze lui zijn oprecht (en in Diederiks geval terecht want corpulent) bang dat ze het loodje gaan leggen. An sich is dat geen probleem maar ze slepen alles en iedereen mee in hun angst en daarna in hun val. Het zijn net uitgeputte drenkelingen die zich vastklampen aan fitte watertrappelaars en zo alles naar de kelder helpen.
@Polarisator | 31-03-20 | 14:16:
Een goede generaal plant ook voor tijdige bevoorrading en probeert tegelijkertijd de primaire targets bij de vijand uit te schakelen.
Totdat u halve familie bij de aantallen zit.
Of dat maakt u ook niet zoveel uit?
@Roadblock | 31-03-20 | 15:01:
Ik sta inderdaad niet te springen van blijdschap als mijn familie deel is van deze statistieken. Edoch, dan nog moet je je als bestuurder/gezagsdrager/premier niet laten leiden door emoties. Het is zoals het is. Landsbelang gaat voor het belang van het individu. Ook al is het familie.
Die 93 van gisteren was te gewoon te weinig dat kon je op je klompen aanvoelen.
Even het gemiddelde over zondag en maandag (93 + 175) : 2 = 134
Zaterdag ook 132 dus aantal overlijdens blijft redelijk stabiel de laatste 3 dagen. Positief dat het in Brabant de goede kant op lijkt te gaan, maar dit gaat iets van de lange adem worden dat mag duidelijk zijn; maanden ipv weken
denk maar rustig in de richting van Mei/Juni..
Dat waren cijfers t/m gisteren, excuses
2020-03-24 70
2020-03-25 99
2020-03-26 110
2020-03-27 96
2020-03-28 126
2020-03-29 87
2020-03-30 56
2020-03-31 0
Deze zijn dus t/m vandaag
Au....
Nee, gaat niet goed. Curve volgt nu weer verdubbeling om de twee dagen. Weekendcijfers wijken iedere keer af van de exponent, ik weet niet waarom dat zo is.
ambtenaren werken niet in het weekend en doordeweeks tussen 10:00-16:00 .. vandaar
Ambtenaren + weekend.
Je weet dat niet omdat niemand niks weten kan omdat we er nagenoeg helemaal niks aan doen om iets te weten. We testen namelijk uitsluitend de meest extreme ziektegevallen en die -rara, hoe kan dat?- blijken ook nog eens nagenoeg allemaal besmet te zijn.
De kans dat een extreem zieke sterft is natuurlijk verhoogd tot zeer hoog en dus krijg je een vertekend beeld van de daadwerkelijke steftecijfers.
Shit, het effect van het coronalied is nog niet echt terug te zien in de statistiek..
Ik weet het, het is nog vroeg. Maar ik had toch echt een beetje gehoopt op een 'POW, take that corona!' knockout van 'Zing corona de wereld uit' met krachtpatsers en helden als Gordon, Ellie Lust en Brain Power!
Misschien is het meer een diesel...
Eentje die 'n millieu zone niet meer in mag dan.
Brainpower? Leeft die nog dan?
Of wel terug te vinden, veel paiienten zijn zich doodgeschrokken van dat nummer je weet het niet omdat het rivm het niet bijhoud
Gelukkig hebben we Greta.
Daar gaat je dalende curve, nog gewoon op traject Italië.
Italie, van 10 naar 100 doden 9 dagen, NL 7.
Van 100 - 1000 Italie 8 dagen NL 10.
Van 1000 naar 10k Italie 12 dagen, NL ...?
Gaat een leuke twee weken worden.
Volgens het groeipad dat we nu weer volgen, zitten we rond 13 april op 10.000 doden.
Maar laten we hopen dat we de afgelopen dagen opzettelijk/per ongeluk te weinig doden gemeld hebben gekregen, dan is de groeifactor lager en wordt het eind april.
Idd, nog precies op schema Italië. Niet goed. Steeds meer bejaardentehuizen besmet. Wat wil je ook met zorgmedewerkers, die verplicht door moeten werken bij milde coronaklachten zonder koorts en benauwdheid. Wie heeft dit bedacht en waarom?
Personeels te kort is een drogreden. Genoeg vrijwillige zorgmedewerkers uit andere zorgsectoren die nu stilstaan door Corona en parttimers die in deze tijden extra willen werken enz.
We testen nauwelijks, we tellen niet alle overledenen met Corona maar we weten wel dat de maatregelen effect hebben. #hoedan??
Omdat zonder maatregelen we ondertussen op circa 250.000 besmetten zaten en wellicht 5.000 doden. En iedere dag een dorp aan doden erbij, totdat je kleine steden mag tellen.
@Nuchternederland | 31-03-20 | 14:16: Verklaar hoe er zonde maatregelen nu maar 250.000 mensen besmet zouden zijn?
We weten niet of de overledenen Corona hebben.
Ik kan me dit niet voorstellen. Mijn hypothese is dat ze alleen de thuiswerkers konden ondervragen. Dan krijg je wel een bias naar de VVD. Vermoedelijk is de stemming onder mensen met een vitaal beroep wel anders.
Excuus, verkeerde topic. Zat met mijn hoofd nog bij de peiling.
Kijk even waar die aantallen van de aanwas VVD vandaan komen, kijk naar de andere partijen, en u weet dat deze hele enquete onzin is.
Weer geen IC opname cijfers ? Gloeiende gloeiende....
zijn er wel via nice
stichting-nice.nl/covid-19/public/new...
stichting-nice.nl/covid-19/public/int...
EN geen cijfers van genezingen. Dat komt omdat er geen testkits zijn.
De cijfers van het RIVM zijn gewoon random cijfers. Schattingen en aannames.
@keestelpro | 31-03-20 | 14:22:
Er wordt ook niet bijgehouden wie genezen is.
Is leuk voor als je het plasma van die mensen nodig hebt om het virus te bestrijden.
Oh, wacht, dat doen ze in Azie.
Hier weten ze het beter.
Vanavond toespraak van de grote roerganger.
Geen lockdown want geen mogelijkheid om te handhaven.
Handen wassen, afstand houden en goed bezig zorg personeel.
Haha.
Ik las al dat het personeel van een verzorgingstehuis zich heeft ziekgemeld uit angst... Daar zit je dan als 85-jarige in je uppie in je kamertje.
En weer +10 zetels in de peiling...
Ja, zo voorspelbaar. En excuus dat het nog steeds wachten is op medische beschermmiddelen, maar dat ze hard hun best doen om de tekorten aan te vullen. Maar dat hij het zo beheerst en duidelijk kan brengen. De besluiten durft te nemen. Wat een klasse! *****
Stijging aantal doden loopt gelijk aan de stijging van de VVD zetels.
Alleen maar dikke rokende ouwe mannen, toch?
En af en toe een 12 jarig meisje.
@Binnenbaan | 31-03-20 | 14:13:
Met een infuus.
Kijk, het RIVM werkt prima mee in opdracht van Rutte om vanavond een forse verlenging van de maatregelen te rechtvaardigen. Wiens brood men eet, wiens woord men spreekt zullen we maar zeggen. De regering draait aan de knoppen en manipuleert het publiek alsof het RIVM het KNMI is. Ze zitten overigens best wel bij elkaar in de buurt. Toeval? Ik dacht het niet. Of je nou opdracht geeft om hittegolven uit berekeningen te halen of om andere cijfers te manipuleren, laat dat maar aan de VVD over.
Ik hoop dat ze vol gaan inzetten op het testen van mensen die milde verschijnselen hebben gemeld maar die test destijds niet mochten laten afnemen. De antistoffentest bedoel ik dus, dat ze daar nu vol op moeten inzetten. Aangetoonde antistoffen is einde quarantaine en waar mogelijk met de juiste veiligheidsvoorschriften weer aan het werk of in ieder geval naar buiten en kopen! kopen! kopen! Als je als overheid inzet om de economische schade binnen de perken te houden moet dat nu "chefsache eins" zijn.
Nee, kijk naar cijfers Italië rond 9 en 10 maart. Ook na weekend en zelfde scores wbt aantal doden.
Kan geen link plaatsen. Duitse wiki site google woorden : Italien covid wiki pandemie. Hier staat een duidelijke lijst met cijfers.
@Graaisnaaiert | 31-03-20 | 14:33:
Ik hoop al weken een aantal dingen.
Maar het gebeurd niet.
Er komt alleen steeds meer naar buiten wat mij de overtuiging geeft, dat deze regering willens en wetens stiekem het aantal besmettingen laat toenemen voor hun immuniteit-experiment.
-Geen mondbescherming verplicht stellen.
-Schiphol openlaten.
-Veel te laat beademingsapparatuur bestellen.
-Niet bijhouden wie genezen is.
-Steeds minder testen.
Ik hoop dat je heel veel kaas cheetos en vette happen naar binnen werkt.
Nog even doorbijten.
Zeg dat maar tegen je vriendin.
@Mark_D_NL | 31-03-20 | 14:09: Liever niet :-)
Het is maar een griepje He Kuif?
Gelukkig zijn de getallen alleen in China onbetrouwbaar.
Je kunt echt wel merken dat we aan het afvlakken zijn nietwaar??? Echt weer een lichtpuntje van de dag dit.
Ja precies, het aantal gemelde overledenen in Nederland neemt minder snel toe dan je zonder maatregelen zou verwachten. De maatregelen zijn volgens het RIVM effectief.
Overlijdens zijn gemiddeld pas 30 dagen na besmetting. Duurt dus nog wel even voordat je de afvlakking terug ziet in overlijdens. Zo ingewikkeld is dat toch niet?
Afvlakken is gebaseerd op opnames, niet op het aantal overledenen. Tevens moet je kijken naar de trend, niet naar de aantallen.
@RandyBiel | 31-03-20 | 14:08: Dat is niet waar, de overlevenden zitten het langst aan de beademing. Die halen de 30 dagen wel.
De overledenen een weekje korter.
@RandyBiel | 31-03-20 | 14:08:
Gast, de gemiddelde reaguurder hier komt hier voor plaatjes van halfnaaktevrouwen. Wat denk je hier te vinden? Hoogopgeleiden? Probeer eens bij Joop.
@Nuchternederland | 31-03-20 | 14:14:
5 dagen incubatie, 7 dagen symptomen tot ziekenhuis opname, plus 23 IC is 35 dagen voor overlevenden.
5 + 7 + 18 gemiddeld voor hen die het niet redden = 30 dagen.
@Draaikontje | 31-03-20 | 14:15:
Dan zal u wel heel teleurgesteld zijn, want ik neem aan dat u van uzelf uitgaat.
Frankrijk had ook eerst een kleine daling en nu het hoogste aantal doden. We kunnen de komende weken nog wat gaan verwachten. Ik wil nog wel eens zien hoe die peilingen er over 2 weken uit gaan zien. Zijn als land zeer slecht voorbereid en foutief geïnformeerd, dit moet gevolgen gaan hebben voor de verantwoordelijken.
Want jij hebt een glazen bol?
@captainobvious | 31-03-20 | 14:06: Zoals je nickname als zegt het is 'obvious'. Of denk je dat wij een soort supermensen zijn en de dans gaan ontspringen met onze halve lockdown? Echt, ik hoop zó ongelijk te krijgen.
In ons slimme land is het dus niet mogelijk om de exacte echte corona-zaken onder de gemiddeld maandelijkse 12500 doden te vermelden????
Inderdaad; Jaren lang de regering de handen gebonden door oeverloos gezwets over onderwerpen die er niet toe doen. Duidelijk dat Wilders en Baudet de prijs hiervoor moeten betalen.
Ja, weer 8 zetels erbij, want hij is zo netjes kalm op tv.
De piek is nog lang niet bereikt
In Brabant hebben we al gepiekt. Deze cijfers betreffen de randstad waar de parallelle samenleving pas een paar dagen geleden lucht heeft gekregen van de corona maatregelen. Remember de Haagse Markt?
Ze meten niet genoeg. Het lijkt af te vlakken door minder nieuwe infecties, maar als ze te weinig testen ...
@keestelpro | 31-03-20 | 14:10: De vier grote steden en hun voorsteden zijn nog niet echt getroffen. Wonen de mensen toch dichter op elkaar. Toch vaak schijt aan maatregelen...
@keestelpro | 31-03-20 | 14:10: De Randstad is de komende 2 weken aan de beurt, daarna misschien nog noord en Oost.
@keestelpro | 31-03-20 | 14:10: In de Randstad zitten we al 9 dagen in lock-down, hoezo een paar dagen behalve een markt? Heel Nederland is dik 2 maanden te laat.
Zodra ook hier massaal getest gaat worden, neem ik de cijfers serieus. Nu zijn het slagen in de lucht die aangeven wat er gebeurd is zonder enkele duiding van de impact.
De sterfte is minder afhankelijkheid van de kop in het zand strategie
Door ons lakse testbeleid staan we nu in ieder geval onder Belgie. Dan lijkt het minder erg. Gewoon helemaal niet meer testen en dan doen we het nog beter dan de rest.
Nee hoor, want dan is ons sterfpercentage 100%
@Hollandse_blauwe | 31-03-20 | 14:07: Omdat die ook niet meer getest worden komen er ook geen doden meer bij. Probleem opgelost.
@Hollandse_blauwe | 31-03-20 | 14:07: hoezo? Dan overlijd je aan longontsteking en is het percentage gewoon 0. Zeg maar de Russische aanpak.
@Hollandse_blauwe | 31-03-20 | 14:07: on a long enough timescale, the survival rate for everyone drops to zero
Ik fietste vandaag 30 km tegen de wind in. Zo doe ik mijn eigen gezondheidstest dan maar, zolang er in Nederland geen testen voorhanden zijn.
Dan heb je van A naar B gefietst.
Hoe lang deed u daarover?
Een frisse neus?
Gelukkig mogen de moskeeen open blijven.
Al die dode mensen kunnen nu niet meer op de VVD stemmen. Zouden we dan in de opiniepeilingen terug gaan zien?
Nou ja, het is wel een dingetje. 80+ loopt risico en dat is geen GL, X66 of DENK-stemmer maar zal vooral CDA en PVDA stemmen. Gaan we nog wel een demografisch en electoraal tikkie van krijgen, en niet in de goede richting.
Kan die Stichting NICE niet tijdelijk een andere naam krijgen? So Nice is het niet wat er momenteel allemaal gebeurt in Nederland / in de wereld.
NIES.
Ah, de weekend-O-meter heeft wss. wat invloed op de getalletjes. Morgen wss. stabielere cijfers. Al interesseert het mij geen moer meer eigenlijk, vooral zin om aankomend weekend bier te drinken in het 18+ zonnetje.
Ha , ik heb al wat mooie exemplaren binnengehaald om te testen dit weekend.
175 is rampzalig.
tevens bewijs dat de andere cijfers van de afgelopen dagen niet klopten.
Bijna een verdubbeling van de cijfers van gisteren
Die 175 is een getal dat meerdere dagen beslaat. Die moeten nu nog uitgewerkt per dag in de cijfers verwerkt worden.
@pibasso | 31-03-20 | 14:05:
Ik was iets te voorbarig, natuurlijk zijn deze cijfers vreselijk, maar we zitten weer in hetzelfde groeiscenario als voor het weekend. factor 1,2 (was 1,1 geworden, maar nu weer terug naar 1,2)
Aantal doden is slechts gevolg van aantal nieuwe casussen, verbaasd me dus niet echt.
dat formaat van die site is elke dag anders, ik word er gek van
Ja het zijn zware tijden he? Even doorzetten makker, niemand heeft het makkelijk.
Er verandert ook iets aan de terminologie.
Eerst aantal besmetten, wat later het aantal getesten bleek te zijn.
Daar na het aantal ziekenhuisopnamen.
Het aantal doden blijkt nu het aantal doden die positief getest zijn, te zijn.
En het aantal doden door Corona wat niet getest is telt niet mee.
Het aantal genezen wordt niet vastgelegd, want dat willen we weten voor immuun plasma in de toekomst, en dat er immune mensen ingezet kunnen worden.
Ja, het is allemaal helder.
Het eerste en beste ondersteunende bureau, wat met zulke praat bij een bedrijf aankomt, krijgt een schop onder zijn hol, en de leiding wordt vervangen.
Dus eerst hebben ze de doden kunstmatig laag gehouden en nu opeens is er een extra hoeveelheid "die niet in de afgelopen dag zijn overleden"... hahahaha geniaal. Die gaan we vaker zien de komende tijd.
Heb trouwens vernomen dat het aluminium nog steeds gehamsterd wordt
Die zien we al een tijdje.
@CocaCola | 31-03-20 | 14:06:
Rustig maar, ik ben slechts ten dele serieus.
We zitten weer op schema met Italië (-3 weken) volgens mij.
Dat was vorige week ook al, als je op had gelet. Prioriteit ligt nu eenmaal bij zorgverlening ipv statistiek.
Maar als je dat graag omgedraaid ziet, moet je dat zelf weten.
Dat is altijd zo geweest. De dagelijkse getallen zijn gemelde sterfgevallen van soms wel 9 dagen terug.
Dat klopt, het staat er dan ook al langer dan een week in, zal niet weggaan ook.
Okay okay, jongens, blijkbaar heb ik er al die tijd overheen gelezen. Mijn oprechte excuses. Feit blijft natuurlijk dat je dan beter niet direct de statistiek kunt melden, maar achteraf de statistiek zou moeten corrigeren, om tot het daadwerkelijk aantal doden per dag, op de juiste dag te komen.
Nu er keuzes gemaakt moeten worden gemaakt op de IC kan het wel eens heel erg hard gaan met de overledenen. Vanavond Mark Rutte op tv. Mooi moment om in alle rust de boodschappen te gaan halen.
Top tip!
En Rutte krijgt er vast wel weer zetels bij door op tv te komen om zijn faalbeleid niet uit te leggen maar er omheen te praten en weg te duiken.
Van 93 nieuwe sterfgevallen naar 175 nieuwe sterfgevallen?
Dat is geen curve meer maar zo grillig als een seismologische grafiek.
En de Italianen willen geld zien. Vergeet het. Eigen nationale ramp eerst.
Kan wel eens het einde van de EU worden dit.
@Dubz | 31-03-20 | 14:04: Als dat zou kunnen. EU weg, EEG terug. En zonder Albanie, svp.
De Italianen worden al 10 jaar iedere dag gered door Noord Europa, de grote bek die zij hebben is typisch een Zuid Europees probleem.
@Dubz | 31-03-20 | 14:04: Dat zou helemaal niet zo gek zijn.....
Daarom willen ze nu snel ons geld voordat we er achter komen het zelf hard nodig te hebben.
@Solar666 | 31-03-20 | 14:06: inderdaad. De bek vol over solidariteit. Wij moeten betalen. Wij moeten vluchtelingen opnemen. Nee. Die spaghettivreters moet zelf de zaken eens op orde brengen. Zelfs in tijden van economische voorspoed geen begrotingsoverschot geregeld krijgen en nu wel de Noord-Europeanen voor rotte vis uitmaken...
@Enter Yeti | 31-03-20 | 14:14:
Maar nu wel oproepen tot een boycot van nederlandse producten.
Nou jammer dan voor de bloementelers maar dan geven we die gewoon wat extra steun in plaats van de tientallen miljarden in de bodemloze italiaanse put gooien.
zou mooi zijn!
Wordt inmiddels tijd voor weekcijfers, zo niet maandcijfers icm het totaal aantal overledenen gedurende die periode en dat afgezet tegen een vergelijkbare periode vorig jaar ( of de afgelopen 5 jaar ). Met de wijze van dagkoersje tellen kunnen we echt helemaal niets.
@2voor12 | 31-03-20 | 14:17: solidariteit is iets moois als je aan het ontvangende eind zit.
@2voor12 | 31-03-20 | 14:17:
*Plop* hier drink ik er eentje op.
@Enter Yeti | 31-03-20 | 14:22: Zoals de boeren bijv?
Er zijn reeds miljarden heen gegaan, het houdt een keer op.
REAGEER OOK